PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمايي در adsl

pedram_ashena
13-04-2007, 18:30
من قصد ندارم به معرفی این سرویس بپردازم زیرا در مورد این سرویس بحث های زیادی شده است و فقط قصد دارم به ارائه نکاتی که می تواند برای شما مفید باشد و برای خود من در هنگام خرید پیش آمده بود بپردازم.

اولین سوالی که شاید برای شما پیش بیاید ممکن است این باشد که در کل چه مقدار باید خرج کنید و وسایل بخرید؟در کل شما برای داشتن یک سرویس ADSL نیاز به یک خط تلفن که از سرویس ADSL شرکت که شما انتخاب کردید پشتیبانی کند (قبل از خرید کاملا آگاهی پیدا کنید که خط تلفن شما با شرکتی که انتخاب کردید کاملا درست کار می کند)، یک مودم مخصوص این سرویس (درباره نوع و قیمت آنها کامل توضیح خواهم داد)،یک میکروفیلتر(در این مورد هم توضیح خواهم داد)، مقداری کابل تلفن و یک سرویس اینترنت (اینم توضیح می دهم) که باید از شرکت ها بنا به نیازتان خرید کنید.

خرید مودم یکی از قسمت هایی است که اکثر کسانی که می خواهند تازه از این سرویس استفاده کنند با آن مواجه هستند. مودم ها که کلا در دو نوع کابلی و USB هستند، ولی همینجا است که کاربر به مشکل بر می خورد از کدام یک باید استفاده کرد؟ و یا می گه با خودش حتما کیفیت USB پایین تر از کابلی است چون ارزان تر است و … (که استدلال اشتباهی است. به ادامه مطلب توجه کنید متوجه می شوید) در حال حاضر 80% بازار مارک D-Link است که مارک خوبی است و نوع تک کاربره کابلیش در بازار حدود 42000 تومان (البته یک کارت شبکه هم فقط برای مدل کابلی نیاز دارید) و مودل USB آن حدود 32000 (کارت شبکه نیاز ندارد) تومان است. که اگر یک کاربر تک نفره خانگی هستید پیشنهاد من به شما مودم USB است. به چند دلیل یکی اینکه قیمتش خیلی کمتر است نسبت به کابلی و دوم اینکه نصب کردنش راحت تر است.(اگر درخواست زیاد باشه روش نصب مودم های USB این مارک را هم آموزش می دهم تا 10000الی 20000 تومان مجبور نشوید برای نصب بپردازید)

میکرو فیلتر هم یک دستگاه کوچکی است که قیمتش حدود 1000 الی 4000 تومان است که در اصل دو کار انجام می ده یکی اینکه باعث می شده که بتوانید به راحتی هم از خط تلفن و هم اینترنت استفاده کنید (نیاز نیست سیم ها ی متصل به یک پریز را مجددا برای استفاده از سرویس جابه جا کنید) و کار اصلیش اینه که صدا های کمی که بر روی خط تلفن می افتد را می گیرد.(خش خش و … خودمان!)

یکی از قسمت هایی که بسیار مهم است انتخاب شرکتی مناسب برای خدمات گیری است، که من بدون توجه به نام شرکت (یعنی تلیغ نمی خواهم بکنم) و فقط به کیفیت و قیمت و پشتیبانی نگاه می کنم و می گم.(بعضی از این شرکت ها که می گم در شهرستان های مختلف نیز خدمات می دهند)

اگر شما می خواهید یک سرویس بدون محدودیت حجمی بگیرید داتک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) انتخاب خوبی است که برای آگاهی از قیمت ها و مناطق پوشش دهی و … می توانید به سایت های آنها بروید.(روی اسم هر کدام از شرکت ها کلیک کنید) اگر از سرویس های با محدودیت حجمی می خواهید استفاده کنید در این قسمت شرکت های زیادی در حال خدمات دهی هستند که من از یکیش به نام صبا آنلاین ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])خبر دارم که یکی از دوستانم از آن مصرف می کند و از آن راضی است. (نخواستم شرکت هایی دیگر را بگم که از کیفیت آنها دقیقا با خبر نیستم) و در آخر اگر می خواهید از سرویس های ساعتی که که به تازگی و با قیمت ساعتی 300 تومان (سرعت 128k) ارائه شده می توانید از شرکت سپنتا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) استفاده کنید.

در آخر یک توصیه دارم اینکه اول از یک شرکت به مدت کمترین مقدار ممکن استفاده کنید که بعد اگر دیدید با منطقه شما خوب جواب می دهد برای زمان های چند ماهه از آن استفاده کنید تا تخفیف هم بتوانید بگیرید.
برگرفته از سايت دوست عزيزمITonline ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

bakhishman
27-06-2007, 19:10
میسه آموزش نصبشو بزاری من دارم میخرم یدونه از اینا

pedram_ashena
27-06-2007, 19:39
خودشان برايتان نصب ميكنند.آموزشي نياز ندارد

vizy-vizy
27-06-2007, 20:52
البته داتک تو سایتش زده مودم ِِِِ D_link با سیستم ما ناسازگاری داره حالا نمیدونم الان چه جوریه

خود داتک asus میفروشه 50 تومن

amiroo88
01-07-2007, 02:46
ما تو شرکتمون برای adsl از مودم هايه simense استفاده ميکنيم
بهتون اين رو پيشنهاد ميکنم چون هم کابل شبکه ميخوره هم پورت usb و هم اينکه کانفيگ کردنش راحت
قيمتش 47 تومان هست

خرید مودم یکی از قسمت هایی است که اکثر کسانی که می خواهند تازه از این سرویس استفاده کنند با آن مواجه هستند. مودم ها که کلا در دو نوع کابلی و USB هستند، ولی همینجا است که کاربر به مشکل بر می خورد از کدام یک باید استفاده کرد؟ و یا می گه با خودش حتما کیفیت USB پایین تر از کابلی است چون ارزان تر است و … (که استدلال اشتباهی است. به ادامه مطلب توجه کنید متوجه می شوید) در حال حاضر 80% بازار مارک D-Link است که مارک خوبی است و نوع تک کاربره کابلیش در بازار حدود 42000 تومان (البته یک کارت شبکه هم فقط برای مدل کابلی نیاز دارید) و مودل USB آن حدود 32000 (کارت شبکه نیاز ندارد) تومان است. که اگر یک کاربر تک نفره خانگی هستید پیشنهاد من به شما مودم USB است. به چند دلیل یکی اینکه قیمتش خیلی کمتر است نسبت به کابلی و دوم اینکه نصب کردنش راحت تر است.(اگر درخواست زیاد باشه روش نصب مودم های USB این مارک را هم آموزش می دهم تا 10000الی 20000 تومان مجبور نشوید برای نصب بپردازید)

به نظره من از کابل شبکه استفاده بشه راحت تره چون مثل usb لازم نيست که driver نصب کنيد