PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : WireLess يا ADSL ؟

aminmousavi86
12-04-2007, 17:56
با سلام خدمت دوستان...
لطفآ نظر بديد کدوم واسه خونه بهتره؟ Wireless اينش خوبه که اگه موبايل يا لپ تاپ يا هر وسيله ديگری با تکنولوژی WiFi (که جديدآ خيلی رايج شده) داشته باشی می تونی از اشتراکت يا برای خونه يا برای هر کدوم از اين وسايل استفاده کنی ولی تجهيزاتش گرونه و با زياد شدن فاصله از مرکز ، سرعتش وحشتناک افت می کنه ، ولی تعرفه هاشو نمی دونم که از ADSL گرونتره يا ارزونتر ، در ضمن نمی دونم که ADSL اين اندازه افت سرعت داره يا نه ، دوستان اگه کسی اطلاعاتی داره راهنمايی کنه و تو اين تاپيک نظراتشو بيان کنه ، تا همه با همفکری بتونم گزينه درستو انتخاب کنيم.

V A H I D
12-04-2007, 18:39
سلام
wireless امنیتش خیلی کمتر از adsl هست

B O L O T
12-04-2007, 18:44
aDSL بگير خوبه عالي هست بهتراز wireless است

V A H I D
12-04-2007, 18:51
سلام
سرعت adsl )فک کنم) بیشتره
بگیری صرر نمی کنی

Hamed-Dehghani
12-04-2007, 18:52
من ADSL دارم بابتش 125 تومن هزینه کردم و هرماه 40-30 هزار تومن برای سرعت 1Mb در ثانیه دارم هزینه می کنم

تازه 25-20% افت سرعت هم داره :41: ولی

ISP میگه بیا Wireless بگیر با تجهیزات 300-200 هزار تومنی کارت رو راه می ندازه با سرعت 11Mb در ثانیه:18::18::18:

من که این سرعت خیلی وسوسم کرده

حالا به نظر شما کدوم می صرفه ؟!!!!!

هر چی هم این Wireless افت سرعت پیدا کنه به نظر من بازم یه سرو گردن بالاتره

چون دید مستقیم هم دارم

ebru_gundes_206
12-04-2007, 19:01
سرویسهای بیسیم در برابر Adsl کلی مشکل دارن یکیش هم ضعف سرویس در نقاط مختلف که هرچی از Isp فاصله بیشتر بشه سرعت کم میشه
و پارازیتهایی که ممکن در مسیر ارتباط ایجاد بشه ( مثل میدانهای مغناطیسی)

در ضمن نباید افت سرعت داشته باشه مگر اینکه Isp شمارو محدود کرده باشه ...

aminmousavi86
14-04-2007, 08:48
ولی WireLess مزيت استفاده از WiFi رو داره که خيلی از وسيله های جديد ( و بعضی از موبايلها ) دارن ، يعنی با يک اشتراک هم کامپيوتر خونه رو از اينترنت تامين کردی و هم WiFi اون وسيله رو ، بد جوری اين WiFi منو وسوسه کرده !

pedram_ashena
14-04-2007, 13:33
مطمئنا WireLess بهتر و موثر تر خواهد بود ولي....
ولي بايد بينيد اين خدمات را از كجا ميخواهيد بگبربد و انها تجربه و كيفيتشان چگونه است.ضمنا قيمت ان هم بينهايت گرانتره از ADSL است.پس در شرايط فعلي و با اين امكانات و قيمت داخلي ADSL پيشنهاد منه

aminmousavi86
15-04-2007, 15:47
سلام...
راستی خونمون تقريبآ 200 متر با يک ايستگاه (پست) برق فاصله داره که اگه اشتراک Wireless بگيرم احتمالآ تو مسير ميفته ، چقدر افت کيفيت (پارازيت) و يا افت سرعت ممکنه ايجاد کنه؟

در ضمن :

مطمئنا WireLess بهتر و موثر تر خواهد بود ولي....
ولي بايد بينيد اين خدمات را از كجا ميخواهيد بگبربد و انها تجربه و كيفيتشان چگونه است.ضمنا قيمت ان هم بينهايت گرانتره از ADSL است.پس در شرايط فعلي و با اين امكانات و قيمت داخلي ADSL پيشنهاد منه

ميتونيد بی زحمت يه مقايسه اجمالی بين اشتراک ADSL و WireLess در سرعت 128/128 داشته باشيد؟

pedram_ashena
15-04-2007, 17:56
ببينيد اينجا كه ما ميگوييم 128 هيچ تضميني نيست كه 128 واقعي باشد.يعني شما 128 adsl از فلان شركت با 128 adsl يه شركت ديگه زمين تا اسمان فرق ميكنه.حالا چه برسه به وايرلس.مطمئنا قيمت ماهيانه براي شما ملاك اصلي است.پس ابتدا قيمت هر دو مورد را در منطقه خود به دست اوريد.بعد ميريم روي فاز 2 كه كيفيت اين 2 است.

Hamed-Dehghani
15-04-2007, 18:17
ببينيد اينجا كه ما ميگوييم 128 هيچ تضميني نيست كه 128 واقعي باشد.يعني شما 128 adsl از فلان شركت با 128 adsl يه شركت ديگه زمين تا اسمان فرق ميكنه.حالا چه برسه به وايرلس.مطمئنا قيمت ماهيانه براي شما ملاك اصلي است.پس ابتدا قيمت هر دو مورد را در منطقه خود به دست اوريد.بعد ميريم روي فاز 2 كه كيفيت اين 2 است.

همین امروز از ISP که می خواستم Wireless تهیه کنم پرسیدم

این سرعت 11Mb که خیلی هم وسوسه کننده است ماهیانه چند ؟

خیلی آروم گفت 15

گفتم چند ؟!!

گفت 15 میلیون تومن :18::18::18::18::18::18:

همین الانم دارم پس میوفتم

بابا ما رو چه به سرعت ؟!

همین ADSL از سرمونم زیادیه

!Bikhaneman!
05-12-2008, 22:53
در کل wireless گرونتر از adsl هست مثلا سرعت 128 ماهیانه و نا محدودش 220-240 تومنه..یکسری مزیتهایی داره که دوستان اشاره کردن و یکسری معایب
مثلا تلورانس افت یا افزایش سرعت به هر دلیل تو وایرلس فقط 10 درصد هست اما تو ADSL بالای 20 درصده !
دوم اینکه سیستم وایرلس طوریه که نیازی به پشتیبانی همیشگی شرکت ارائه کننده ندارید اما ADSL خیلی وقتا دچار قطعی میشه یا افت شدید سرعت و یا ... که پنجشنبه جمعه ها که شرکتها تعطیلن ، شما هم اینترنتتون تعطیل میشه تا شنبه که یکی به دادتون برسه !!

اطلاعات زیادی در مورد سرعت دانلود ADSL ندارم اما Wireless با سرعت 128 به شما 16KB در ثانیه دانلود میده حالا یکی از دوستانی که ADSL داشته یا داره می تونه مقایسه کنه ببینه چطوریاست .

shahramcat
07-12-2008, 02:18
من وایرلس شرکت داتک رو داشتم الان هم سرویس ADSL همین شرکت رو دارم ....

در کل اگر منظور وایرلس شرکتی داتک هست باید بگم چون از هردو نوع سرویس استفاده کردم کیفیت وایرلس حداقل 10 تا 20٪ از کیفیت ADSL کمتر هست در چندین ضمینه .... مخصوصا Ping که برای بازیهای آنلاین مهم هست / وایرلس اصلا جوابگو نیست . حالا اگر بخای یرویس وایرلس اختصاصی داشته باشی به صورت نصب تجهیزات در خونه اون بحثش جداس !

اگر شما در دسترسی برای استفاده از ADSL مشکل داری وایرلس بگیر اما اگر مشکلی نداری حتما ADSL بگیر . سوالی بود در خدمتم .

beginner63
07-12-2008, 23:51
سلام
جسارتا به من تازه کار بگید تفاوت adsl و wireless چی هست؟
satttanism
08-12-2008, 00:32
سلام
جسارتا به من تازه کار بگید تفاوت adsl و wireless چی هست؟
adsl با استفاده از مودم و خط تلفن راه اندازی میشه ولی وایرلس همونطور که از اسمش پیداست بدون سیم و فقط با یک دستگاه راه اندازی میشه که قابلیت های شبکه رو داراست
البته تفاوت هایی هم در مورد محدودیت فاصله و پهنای باند هم دارن

bahahs
15-12-2008, 21:54
اگر شما در دسترسی برای استفاده از ADSL مشکل داری وایرلس بگیر اما اگر مشکلی نداری حتما ADSL بگیر . سوالی بود در خدمتم .

دوست من

ممنون میشم در این تاپیک منو راهنمایی کنی

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
یا علی