PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : برنامه ای برای رایت سیدی با Vol Serial دلخواه

ماراتون
12-04-2007, 00:19
برنامه ای می خوام که بتونه سی دی دیتا رو رایت کنه ولی میخواهم شماره سریال سی دی )Volume Serial( رو خودم تعیین کنم . میخوام با این کار یه برنامه درست کنم که با چک کردن شماره سریال سی دی بتونه فهمه اون سی دی اصل هست یا نه . با اینکار میشه یه قفل ساده روش گذاشت. یعنی با دستور Vol شماره سریال دلخواه بدست بیاد

اگه کسی برنامه ای رو میشنامه معرفی کنه یا لینک دانلود و کرکش رو بگذاره.. ممنون میشم.

mehdi_7070
12-04-2007, 15:45
قبلا یک سری مطلب در این ارتباط خونده بودم ... اومدم برای شما توضیح بدم که برای خودم سوالات جدید به وجود اومد :دی !

اگه توی سی دی مفهومی به نام سریال مثل هارد نیست ، پس یعنی سریال هایی هم که برای قفل ها نوشته میشه ، وابسته به خود سی دی نیست:13:؟!

persiankitty
12-04-2007, 17:03
سريالهايي كه نوشته ميشه با كپي سي دي به سي دي كپي ميشن. اين براي زماني خوبه كه شما در خارج از اين كشور زندگي كنيد و بدونيد كه هر سريالي با چه شماره كرديت كارتي رجيستر شده و اونوقت در صورت لو رفتن سريال بتونيد از طريق شماره كرديت اون رو پيگيري كنيد.

mehdi_7070
12-04-2007, 18:48
بالاخره توي سي دي مفهومي به نام سريال مثل هارد وجود داره يا نه ؟!

اگه جواب "بله" هست ، خوب توضيح بيشتر بدهيد !
اگه جواب "خير" هست ، خوب همون سوالي كه توي پست 2 پرسيدم ... آيا سريال به خود سي دي وابسته نيستند ؟! ( منظورم اين هست كه مثلا فقط سريال توسط يك الگوريتم چك ميشه و ربطي به خود سي دي نداره! )

persiankitty
12-04-2007, 21:08
بالاخره توي سي دي مفهومي به نام سريال مثل هارد وجود داره يا نه ؟!

اگه جواب "بله" هست ، خوب توضيح بيشتر بدهيد !
اگه جواب "خير" هست ، خوب همون سوالي كه توي پست 2 پرسيدم ... آيا سريال به خود سي دي وابسته نيستند ؟! ( منظورم اين هست كه مثلا فقط سريال توسط يك الگوريتم چك ميشه و ربطي به خود سي دي نداره! )

مفهومي مثل سريال هارد وجود ندارد. اما براي اينكه سايز سي دي هاي نوشتني CD-R براي رايترها مشخص شود ، قسمتي به نام ATIP در سي دي هاي نوشتني وجود دارد كه در كتابخانه آن را به صورت كد زير نوشته ام :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

اين يعني همان دستور خواندن TOC ولي Format بايد 100b يا همان 4 خودمان باشد. اين دستور روي سي دي رام درايوها نمي تواند اطلاعاتي را به شما برگرداند ، اما با توجه به نوع سي دي مشخصاتي را كه در قسمت نوع سي دي در CDFactory مي بينيد ( يعني Leadin Address و Max LeadOut و Media Type ) را به شما بر مي گرداند. كه Media Type مي تواند CDR يا CDRW باشد و Max LeadOut اندازه سي دي و Leadin Address آدرس با توجه به كمپاني سازنده سي دي متفاوت است )
حالا فرض رو اگر بر خير بگذاريم ؛ كد هايي كه براي سي دي ها استفاده مي شود به نحوي به مكانيسم پياده سازي قفل ارتباط دارند ، براي مثال قفل X از اين سريال ها براي بدست آوردن زاويه خطي استفاده مي كند . قفل Y براي بدست آوردن حجم ديتاي رايت شده بر روي سي دي و الي آخر ..
مردم از بي وقتي ، شما هم هي بپرس :20:

mehdi_7070
12-04-2007, 22:11
حالا فرض رو اگر بر خير بگذاريم ؛ كد هايي كه براي سي دي ها استفاده مي شود به نحوي به مكانيسم پياده سازي قفل ارتباط دارند ، براي مثال قفل X از اين سريال ها براي بدست آوردن زاويه خطي استفاده مي كند . قفل Y براي بدست آوردن حجم ديتاي رايت شده بر روي سي دي و الي آخر ..
مردم از بي وقتي ، شما هم هي بپرس :20:

-- اگر كه مثلا قفل X از اين سريال ها در جهت فلان كار استفاده مي كنه و فقط هم رايترها چنين قابليتي دارند ، پس نبايد توي CDRom ها قفلشون كار بكنه ... پس چه جوري هست كه كار مي كنه ؟

-- اين زاويه خطي چي هست ؟
سوال پيش مياد ديگه ... چي كار كنم :19:

persiankitty
12-04-2007, 22:17
سوال اول : اين براي قفل ساختن قطعي نيست ، اما جزو گزينه هاي جانبي قابل استفاده است.
سوال دوم : روشي كه CD-Cops و StarForce براي تشخيص سي دي اصلي استفاده مي كنند. سرعت خواندن بلاكهاي سي دي در يك زاويه خاص براي هر عنوان ماكزيمم است + سانسور

ماراتون
12-04-2007, 23:39
سريالهايي كه نوشته ميشه با كپي سي دي به سي دي كپي ميشن. اين براي زماني خوبه كه شما در خارج از اين كشور زندگي كنيد و بدونيد كه هر سريالي با چه شماره كرديت كارتي رجيستر شده و اونوقت در صورت لو رفتن سريال بتونيد از طريق شماره كرديت اون رو پيگيري كنيد.

من یه ایمیج رو رایت کردم رو سی دی ولی شماره سریال سی دی با اون ایمیج که لود میکنی یکی نیست.

گذشته از این حرفها چنین برنامه ای که سوال کردم وجود داره یا نه اگه میشناسید معرفی کنید یا لینک بدید. ممنون

mehdi_7070
13-04-2007, 09:35
سوال اول : اين براي قفل ساختن قطعي نيست ، اما جزو گزينه هاي جانبي قابل استفاده است.
سوال دوم : روشي كه CD-Cops و StarForce براي تشخيص سي دي اصلي استفاده مي كنند. سرعت خواندن بلاكهاي سي دي در يك زاويه خاص براي هر عنوان ماكزيمم است + سانسور
سلام

ممنون از پاسخ هاتون :10:

يك سوال كوچولوي ديگه ...
سرعت خوندن بلاكهاي سي دي در يك زاويه خاص به چه چيزي بستگي داره ؟ [منظورم اين هست كه به خود سي دي مورد استفاده شون ارتباط داره يا چيز ديگه]
چون قاعدتا بايد اين جوري باشه كه بعد از كپي ، سرعت خوندن فرق كرده باشه :13: