PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سووالات پزشکی بپرسید !

صفحه ها : [1] 2

Sector-0
10-04-2007, 10:07
:40: سلام عزیزان
بنا به پیشنهاد یکی از اعضای محترم انجمن این تایپیک را ایجاد کردم .
اگر سووالی در خصوص مسائل پزشکی دارید تا آنجا که مقدور باشد پاسخگو خواهم بود .

فراموش نکنید که :
1- مقوله ای بنام طبابت از راه دور نداریم چراکه باید بیمار معاینه بشود و رودر رو معالجه شود.
2- اگر مشکل اورژانس دارید حتماً به پزشک خود مراجعه کنید .
3- بخاطر مشغله کاری فقط صبح ها میتوانم به اینترنت مراجعه کنم . بنابراین انتظار جواب فوری نداشته باشید!

در مورد خودم : طبیب عمومی هستم با 12 سال سابقه کار . فارغ التحصیل دانشگاه تهران .
جنس : مرد

موفق و سلامت باشید .
:40:

mir@
10-04-2007, 11:05
سلام

آقای دکتر،

اگر در قسمت های نزدیک کلیه ها احساس درد وجود داشته باشه مثل تیر کشیدن، درد های گاه و بیگاه خفیف،
چه باید کرد؟

ما سابقه بیماری کلیوی هم در فامیل الحمدلله کم نداریم!

سایر علایم بیماری کلیه چیه؟

اگه هر دوتاش از کار بیفته چه خاکی به سرم بریزم؟

دوبار هم به پزشک البته قبلاً مراجعه شده و در آزمایشات و سونوگرافی چیزی دیده نشده. فقط یه کم Residue خیلی کم البته.

ممنون از پاسختون.

shvalaie
10-04-2007, 23:34
سلام

من هم ميخواستم بدونم كه اگه توي كليه مون سنگ باشه چه جور مشخص ميشه ... فقط با آزمايش؟

من دو بار آزمايش دادم و توي (شماره 1) مقداري خون ديده شده ... اما دنبالش رو نگرفتم

Sector-0
11-04-2007, 09:01
سلام

آقای دکتر،

اگر در قسمت های نزدیک کلیه ها احساس درد وجود داشته باشه مثل تیر کشیدن، درد های گاه و بیگاه خفیف،
چه باید کرد؟

ما سابقه بیماری کلیوی هم در فامیل الحمدلله کم نداریم!

سایر علایم بیماری کلیه چیه؟

اگه هر دوتاش از کار بیفته چه خاکی به سرم بریزم؟

دوبار هم به پزشک البته قبلاً مراجعه شده و در آزمایشات و سونوگرافی چیزی دیده نشده. فقط یه کم Residue خیلی کم البته.

ممنون از پاسختون.
سلام دوست عزیز
درد ناحیه کلیه ها ممکن است علل دیگری داشته باشد مثل ستون فقرات ، عضلات مجاور و حتی احشاء شکمی .
بنابر این اگر نگران مشکل کلیوی تان هستید باید به یک متخصص اورولوژی (Urologist)خوب مراجعه کنید . اگر ساکن تهران هستید میتوانید به آقای دکتر محسن آیتی استاد دانشگاه تهران - بیمارستان امام خمینی - مرا جعه کنید .

البته بعضی از بیماریهای کلیه ارثی هستند و لذا بمحض شناسائی در یکی از افراد ، سایر اعضای خانواده هم بدقت بررسی شوند.
علائم بیماریهای کلیه بسار متنوع بوده و در بیماریهای مختلف تفاوت دارد . مثلاً هنگام عبور یک سنگ کوچکتر از 7 میلیمتر فرد ممکن است درد شدیدی را متحمل شود و اندکی خون از سیستم ادراری دفع کند ولی یک سنگ بزرگ در لگنچه کلیه ممکن است سالها بدون علامت باقی بماند و کاملا اتفاقی در سونو گرافی کشف شود .
یا سرطانهای سیستم ادراری ممکن است فقط با دفع اندکی خون ( بصورت پررنگ شدن ادرار در یک فرد بزرگسال ) بروز کند و هیچگونه درد یا ناراحتی دیگری نداشته باشد .
همچنین از علائم مهم بیماریهای کلیه افزایش فشارخون است که نیاز به بررسی بسیار دقیقی دارد.

++++++++++++++++++++++++++++
یک توصیه به همه دوستان : اگر به سلامت کلیه هایتان اهمیت میدهید ، از مصرف بی رویه و خودسرانه داروها اکیداً خودداری کنید . بخصوص داروهای مسکن مانند قرص ایبوپروفن ، دیکلوفناک و موارد مشابه را فقط در صورت ضرورت و با تجویز پزشک برای مدت کوتاهی مصرف کنید . ++++++++++++++++++++++++++++

Admiral
11-04-2007, 09:33
سلام
1- علت معده درد بعد از خوردن غذا چيه ؟
مدتي بود اين حالت به من دست ميداد و به دكتر مراجعه مي كردم و شربت آلومينيوم ام جي اس و قرص هيوسين و چند تا قرص ديگه بهم ميداد و يك ماه مصرف ميكردم و اين حالت خوب مي شد اما باز بعد از چند ماه دوباره معده دردم شروع مي شد. چهار دوره اين درمان رو انجام دادم.
الان يكسالي هست كه ديگه معده درد نداشتم ولي چند وقت پيش براي يكي دو روز معده دردم شروع شد و خودش خوب شد.مي خواستم بدونم عادت غذايي خاصي علت اين درده يا علت ديگه اي داره؟

2- من مهدي هستم 22 سالمه و با 182 سانت قد فقط 64 كيلو وزن داشتم.الان دو سه ماهي هست كه بدنسازي كار مي كنم و وزنم رو به 70 كيلو رسوندم.البته بدون مصرف هيچ مكمل و داروي خاصي. اما باز هم لاغرم؛
آيا لازمه به دكتر غدد مراجعه كنم تا آزمايش تيروئيد بدم ؟
البته مي دونم با مصرف يك دوره كراتين مي تونم وزنم رو به حد مناسب برسونم.
مي خوام نظر شما رو بدونم.
خيلي ممنون

Sector-0
11-04-2007, 10:45
سلام

من هم ميخواستم بدونم كه اگه توي كليه مون سنگ باشه چه جور مشخص ميشه ... فقط با آزمايش؟

من دو بار آزمايش دادم و توي (شماره 1) مقداري خون ديده شده ... اما دنبالش رو نگرفتم

دوست گرامی سلام

علائم سنگ کلیه بستگی به اندازه و جنس آن هم دارد . اگر سنگ کمتر از 7-5میلیمتر باشد معمولاً خود بخود دفع میشود و البته به احتمال زیاد با درد و خونریزی ( بشکل پررنگ شدن ادرار ) .
هنگام بروز علائم و درد اگر در آزمایش خون مخفی یا بارز وجود داشته باشد به احتمال زیاد سنگ وجود دارد و درحال حرکت است .
در صورت شک پزشک به وجود سنگ کلیه یا دیدن خون در آزمایش کامل ادرار ، معمولاً باید بررسی ها با تصویر برداری رادیولوژیک تکمیل شود .
اولین اقدام هم عکس رنگی کلیه یا I V U است . البته یک گرافی با آمادگی موسوم به K U B بعلاوه سونوگرافی سیستم ادراری - تناسلی می تواند جایگزین خوبی برای عکس رنگی مذکور باشد .

توصیه میکنم حتما با مراجعه به پزشکتان ( یا یک متخصص اورولوژی ) مسئله وجود خون در ادرارتان را بررسی کنید و در این خصوص سهل انگاری نکنید چرا که سنگ یک مشکل بسیار ساده و قابل علاج و پیشگیری است . اما بیماریهای خطرناکتر دیگری هم هستند که ممکن است دفع خون در ادرار از علائم اولیه آنها باشد .

waralaw
11-04-2007, 14:43
راه بر طرف کردن چین وچروک پوست؟

آرش-19
11-04-2007, 18:50
سلام
من گاهی (چند ماه یکبار) در ناحیه ماهیچه ای ساعد دست راستم احساس
شدید درد می کنم که مثلا از غروب تا شب طول ممکشه و بعد از خواب خوب میشه.
خواستم بدونم که امکان وجود غده یا هر چیز غیر طبیعی وجود داره ؟

mehdiney navaz
11-04-2007, 20:05
سلام ممنون از شما درباره بیماری ام اس و اینکه این بیماری در اینده نزدیک قابل درمان هست ؟ و این بیماری رد بشه و در ازمایش دیگر نشون داده نشه یعنی دیگر بیماری از بین رفته ایا همچین چیزی امکان دارد ؟

Balrog
11-04-2007, 23:47
دكتر خدا خيرت بده! ممنون كه براى بچه‌ها وقت مى‌ذارى.

اگه بين مهره‌ها‌ى ستون فقرات فاصله افتاده باشه، درمانش چيه؟ حتما بايد عمل انجام بشه؟ در صورت عمل، احتمال آسيب رسيدن به نخاع و فلج شدن وجود داره؟

shvalaie
12-04-2007, 00:10
دوست گرامی سلام

علائم سنگ کلیه بستگی به اندازه و جنس آن هم دارد . اگر سنگ کمتر از 7-5میلیمتر باشد معمولاً خود بخود دفع میشود و البته به احتمال زیاد با درد و خونریزی ( بشکل پررنگ شدن ادرار ) .
هنگام بروز علائم و درد اگر در آزمایش خون مخفی یا بارز وجود داشته باشد به احتمال زیاد سنگ وجود دارد و درحال حرکت است .
در صورت شک پزشک به وجود سنگ کلیه یا دیدن خون در آزمایش کامل ادرار ، معمولاً باید بررسی ها با تصویر برداری رادیولوژیک تکمیل شود .
اولین اقدام هم عکس رنگی کلیه یا I V U است . البته یک گرافی با آمادگی موسوم به K U B بعلاوه سونوگرافی سیستم ادراری - تناسلی می تواند جایگزین خوبی برای عکس رنگی مذکور باشد .

توصیه میکنم حتما با مراجعه به پزشکتان ( یا یک متخصص اورولوژی ) مسئله وجود خون در ادرارتان را بررسی کنید و در این خصوص سهل انگاری نکنید چرا که سنگ یک مشکل بسیار ساده و قابل علاج و پیشگیری است . اما بیماریهای خطرناکتر دیگری هم هستند که ممکن است دفع خون در ادرار از علائم اولیه آنها باشد .

سلام و ممنون دكتر جون

پس با اين حساب بايد به دكتر مراجعه كنم ...

Sector-0
13-04-2007, 07:22
سلام
1- علت معده درد بعد از خوردن غذا چيه ؟
مدتي بود اين حالت به من دست ميداد و به دكتر مراجعه مي كردم و شربت آلومينيوم ام جي اس و قرص هيوسين و چند تا قرص ديگه بهم ميداد و يك ماه مصرف ميكردم و اين حالت خوب مي شد اما باز بعد از چند ماه دوباره معده دردم شروع مي شد. چهار دوره اين درمان رو انجام دادم.
الان يكسالي هست كه ديگه معده درد نداشتم ولي چند وقت پيش براي يكي دو روز معده دردم شروع شد و خودش خوب شد.مي خواستم بدونم عادت غذايي خاصي علت اين درده يا علت ديگه اي داره؟

2- من مهدي هستم 22 سالمه و با 182 سانت قد فقط 64 كيلو وزن داشتم.الان دو سه ماهي هست كه بدنسازي كار مي كنم و وزنم رو به 70 كيلو رسوندم.البته بدون مصرف هيچ مكمل و داروي خاصي. اما باز هم لاغرم؛
آيا لازمه به دكتر غدد مراجعه كنم تا آزمايش تيروئيد بدم ؟
البته مي دونم با مصرف يك دوره كراتين مي تونم وزنم رو به حد مناسب برسونم.
مي خوام نظر شما رو بدونم.
خيلي ممنون

سلام دوست گرامی
1- درد ناحیه معده بعد از مصرف غذا ممکن است بدلیل گاستریت یا همان التهاب معده ( عموم مردم آنرا ورم معده مینامند) باشد و نیز ممکن است بعلت زخم پپتیک – بخصوص زخم معده – باشد . با توجه به عود مکرر این وضعیت بایستی بررسی آلودگی به میکروب HP ( میکروب هلیکو باکتر پیلوری – با محصولات هیولت پاکارد اشتباه نگیرید!! ) جزو اولویتهای تشخیص افتراقی پزشک معالجتان باشد . بنابراین حتما به یک متخصص گوارش مراجعه نمائید تا علاوه بر اندوسکوپی نمونه ای از ترشحات معده تان را برای تست وجود باکتری HP به آزمایشگاه بفرستد . اگر تهران تشریف دارید آقای دکتر رامین قدیمی – استاد بیمارستان امیر اعلم – را پیشنهاد میکنم .
2- جثه و اسکلت بندی انسانها بشدت تحت تاثیر ارث قرار دارد . بنابر این ابتدا وضعیت جثه ای خود را با پدر و افراد ذکور فامیل پدری و مادری مقایسه کنید ( البته با وضعیت قبل از ازدواج آنها مقایسه کنید ) . اگر وضعیت خود را متفاوت می بینید باید بررسی شوید . اول باید BMI شما را حساب کنیم : وزن بر حسب کیلو گرم تقسیم بر( قد - به متر- به توان دو ) . که در مورد شما کمی بیش از 19 میشود . و چون کمتر از 21 است کم وزن محسوب میشوید . اگر به تازگی وزن کم کرده باشید باید تحت بررسی های دقیق هورمونی و گوارشی قرار بگیرید . در مورد پرکاری تیروئید که مد نظر شماست باید بگویم که این اختلال علائم متعدد دیگری هم دارد که البته همه آن علائم الزاماً وجود ندارد . مثلاً پر اشتهائی و پرخوری در عین کاهش وزن یا افزایش وزن نامتناسب با مقدار غذائی که فرد میخورد ، اختلال عصبی روانی مثل عصبی شدن و بدخوابی و تغییر در یادگیری و حافظه ، اختلالات پوست و مو و.... بنابراین اگر می بینید که وضعیتتان با گذشته نه چندان دور تفاوت دارد ابتدا به یک متخصص داخلی مراجعه کنید تا در صورت صلاحدید تستهای هورمونی هم درخواست کند .
3- درخصوص مصرف کراتینین حتما با یک مشاور تغذیه شور کنید چون باید عملکرد کلیه تان ابتدا بررسی شود . همچنین باید بدانید که چنین مکملهائی باید با دوز- مقدار- تنظیم شده مصرف شود .

موفق باشید

Sector-0
13-04-2007, 07:23
سلام
من گاهی (چند ماه یکبار) در ناحیه ماهیچه ای ساعد دست راستم احساس
شدید درد می کنم که مثلا از غروب تا شب طول ممکشه و بعد از خواب خوب میشه.
خواستم بدونم که امکان وجود غده یا هر چیز غیر طبیعی وجود داره ؟

سلام دوست عزیز
شما حتما به یک متخصص اعصاب داخلی ( نورولوژیست )مراجعه کنید .

Sector-0
13-04-2007, 12:00
دوستان عزیز بخاطر تاخیر در جوابها پوزش میطلبم .
واقعا فرصتهایم محدود است و اینترنتمان هم گازوئیلی !
به ترتیب فردا به همه پرسشها جواب خواهم داد بخصوص دوستی که از طریق پیغام خصوصی سووال کرده اند .

تا فردا....

emtn
14-04-2007, 00:27
سلام.
من گودی کمر دارم ، خیلی ناجور. چی کار باید بکنم؟
ممنون.

Sector-0
14-04-2007, 06:47
سلام ممنون از شما درباره بیماری ام اس و اینکه این بیماری در اینده نزدیک قابل درمان هست ؟ و این بیماری رد بشه و در ازمایش دیگر نشون داده نشه یعنی دیگر بیماری از بین رفته ایا همچین چیزی امکان دارد ؟

سلام
بیماری M S یک اختلال سیستم عصبی مرکزی است و با علائم متنوعی بخصوص حرکتی - حسی علائم چشمی ( دوبینی ، التهاب عصب چشم و ...) و سایر اختلالات عصبی مثل فراموشکاری ، بی اختیاری ادرار و ...و...و.... بروز میکند .
علت این بیماری از بین رفتن پوشش سلولهای عصبی در مغز- قسمت ماده سفید - است ( دمیلیزاسیون) و معلوم نیست چرا بوجود میآید .
این بیماری بطرز عجیبی در ایران بیش از آنچه که باید دیده میشود و بازهم معلوم نیست که چرا !
درمان به دو صورت است :
در مرحله حملات با کورتون ( معمولا متیل پردنیزولون )
در مرحله بین حملات یا فاز maintenance با بتا انترفرونها ( مثل بتاسرون )

هم اکنون داروهای بسیار متنوعی از گروه دوم موجود است و با شروع درمان معمولا ضایعات از بین میروند و ناتوانی کاهش یافته و تعداد حملات بعدی هم کم میشود .

البته درمان و کنترل آن کاملا تخصصی بوده و باید توسط متخصص اعصاب داخلی ( نرولوژیست ) مجرب در M S انجام شود .
گویا در تهران یک کلینیک ویژه برای آن تاسیس شده است .
از متخصصان خوب در این زمینه میتوان به دکتر اکبر سلطان زاده - بیمارستان دکتر شریعتی - و نیز دکتر شاه بیگی اشاره کرد .

موفق باشید

Sector-0
14-04-2007, 07:05
دكتر خدا خيرت بده! ممنون كه براى بچه‌ها وقت مى‌ذارى.

اگه بين مهره‌ها‌ى ستون فقرات فاصله افتاده باشه، درمانش چيه؟ حتما بايد عمل انجام بشه؟ در صورت عمل، احتمال آسيب رسيدن به نخاع و فلج شدن وجود داره؟

سلام
بستگی به این دارد که علت ایجاد آن چه باشد . آیا مادر زادی ااست ؟ آیا بعلت عفونت و تخریب ناحیه بوده ؟ آیا بعلت ضربه است ؟
در هر صورت اگر عامل زمینه ای داشته باشد ابتدا باید آنرا رفع کرد و درمان جراحی آن هم معمولا برحسب نیاز و براساس وجود ناتوانی یا خطر ایجاد آن در آینده انجام میگیرد . بسیاری از اعمال جراحی با هدف فیکس کردن مهره های مجاور انجام میگیرد که معمولا خطر آن کم است .
در هر صورت با یک فوق تخصص ستون فقرات ( شاخه ای از تخصص ارتوپدی است ) مشورت کنید .

Sector-0
14-04-2007, 07:33
سلام.
من گودی کمر دارم ، خیلی ناجور. چی کار باید بکنم؟
ممنون.

گودی کمر یا لوردوز ، یا ارثی است یا اکتسابی . اگر درجه آن زیاد باشد و موجب اختلال در حرکات ستون فقرات یا درد و ناراحتی شده باشد ، باید تحت درمان قرار گیرد . درمان معمولا ابتدا بوسیله فیزیوتراپی و انجام حرکات ورزشی تقویت کننده عضلات اطراف ستون مهره ها شروع میشود . درصورت شدید بودن یا ایجاد اختلال شدید در زندگی فرد ممکن است بوسیله اعمال جراحی اصلاح شود .
در هر صورت حتما به یک ارتوپد ( متخصص استخوان و مفاصل) مراجعه کنید .

Sector-0
14-04-2007, 08:09
سلام به همه دوستان
یکی از اعضای محترم انجمن طی پیغام خصوصی در مورد ارتباط جنسی مقعدی (Anal ---) و خطرات آن سووال کرده اند .
ناحیه آنال یا مقعد دارای ساختمان و بافت بسیار حساسی است . مخاط این ناحیه شکننده و ظریف است و بنابراین بدنبال مقاربت دچار آسیبهای متعدد و بخصوص زخم های ریز و متعدد میشود .ایجاد همین آسیبها موجب انتقال بیماریهای جنسی میشود . چرا که ترشحات تناسلی حاوی انواع میکروبها و ویروسهای خطرناکی مانند هپاتیتهای B و C و هرپس ویروس و HIV و... می باشد .اگرچه استفاده از کاندوم تا حد بسیار زیادی از انتقال این بیماریها جلوگیری میکند ، اما آسیبهای وارده به ناحیه همچنان وجود خواهد داشت . از آسیبهای دیگر می توان به اختلال عضلات اسفنکتری یا دریچه ای ناحیه مخرج اشاره کرد که به مرور زمان ممکن است باعث اختلالاتی چون بی اختیاری دفع شود .
از طرف دیگر این نوع ارتباط جنسی نا متعارف (!!!) در فرهنگهائی که مذموم شمرده می شود باعث اختلال روحی و روانی زیادی در شریک جنسی میشود که بتدریج در رفتار و افکار وی تاثیرات نامطلوبی بجا میگذارد.

در مورد لوبریکانتها هم باید بدانید که باید حتما از انواع محلول در آب ( به اصطلاح با پایه آب ) باشند . بخصوص اگر از کاندوم استفاده می کنید ، چرا که انواع روغنی موجب اضمحلال کاندوم شده و آنرا پاره میکنند .

Sector-0
14-04-2007, 08:21
راه بر طرف کردن چین وچروک پوست؟

سلام
چین وچروک معمولا یک اختلال در بافت همبند پوست است . یعنی بدلایلی مثل ارث یا افزایش سن یا استفاده زیاد از مواد آرایشی - بخصوص انواع غیر استاندارد - این بافت که موجب کشش در پوست میشود دچار ضعف عملکرد میشود .
معمولا چون این اختلال آناتومیک است بصورت کامل و دائم قابل برگشت نیست . لذا بهترین روش درمان آن روشهای آرایشی ( osmetic ) است . مثل تزریق کلاژن و ...

karin
14-04-2007, 09:01
سلام آقای دکتر
می خواستم بدونم موارد مصرف دو قرص سوساک و متورال برای چیه و عوارضش چیه ؟
ممنون

Ahmad
14-04-2007, 11:23
آقاي دكتر سلام[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ميشه اون رابطه معروف براي دانستن اينكه اضافه وزن داريم يا نه رو بگين. يادم رفته.

قد تقسيم بر وزن به توان 2 يا برعكسش بود. واحدها چي بود؟ جواب اگه بين دو عدد .. و .. باشه يعني كمبود وزن داريم و اگه بين .. و .. باشه مناسب و ...... .[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

با تشكر

rasool222
14-04-2007, 13:09
ي سوال دارم يكي از گوشهام شنواييش كم شده(5 سال پيش) هر دكتري هم رفتم فقط قرص vitamin b1 مينوشتن و مي گفتن مربوط به اعصاب داخلي گوشته و پرده گوش سالمه ولي هيچ راه حلي رو برام نميگفتن
خواستم ببينم نظر شما چيه؟ ممنوم ميشم اگه جواب بدين

PlayStation3
14-04-2007, 14:43
نوکرتم آقای دکتر...
من تاندون مچم کمی زده بیرون...
به خاطر بدنسازی و وزنه سنگین(با مچ)
دکترم رفتم گفت بایذ استراحت بکنی .یعنی گفت تا یه ماه بدنسازی نرو...
بعد از 5 ماهه که هنوز دو دستم اینطوریه...گفتم که راه حلی چیزی نداره.
بسیار بسیار ممنونم...

PlayStation3
14-04-2007, 14:45
نوکرتم آقای دکتر...
بسیار بسیار ممنونم...

Sector-0
15-04-2007, 07:36
سلام آقای دکتر
می خواستم بدونم موارد مصرف دو قرص سوساک و متورال برای چیه و عوارضش چیه ؟
ممنون

سلام
دوست عزیز لطف کنید نام ژنریک این دو دارو را برایم بنویسید - نام ژنریک روی جعبه یا ورق قرص معمولا زیر نام تجاری نوشته میشود.
یا لااقل نام انگلیسی آنرا با املای دقیق آن مرقوم بفرمائید.

rasool222
15-04-2007, 07:41
صبح به خير آقاي پزشك
الان ميتوني جواب منو بدي؟

Sector-0
15-04-2007, 07:43
ي سوال دارم يكي از گوشهام شنواييش كم شده(5 سال پيش) هر دكتري هم رفتم فقط قرص vitamin b1 مينوشتن و مي گفتن مربوط به اعصاب داخلي گوشته و پرده گوش سالمه ولي هيچ راه حلي رو برام نميگفتن
خواستم ببينم نظر شما چيه؟ ممنوم ميشم اگه جواب بدين

سلام دوست عزیز

آیا تستهای وبر ، رینه ، شوواباخ یا ادیومتری کامل انجام داده اید ؟

مسئله شنوائی بسیار مهمتر از آنست که فقط با یک ویتامین ( انهم B1 :18: ) به امان خدا رها شود .

لطفا اگر تهران تشریف دارید به بیمارستان امیراعلم - خیابان سعدی - پائین تر از زیرگذر دروازه دولت - آقای دکتر محسن نراقی مراجعه کنید .
اگر در شهرستان دیگری هستید بگوئید تا متخصص مناسبی را بشما معرفی کنم .

Sector-0
15-04-2007, 07:56
نوکرتم آقای دکتر...
بسیار بسیار ممنونم...

سلام دوست بزرگوار
احتمالاً رباطهای عرضی ناحیه مچ دستتان آسیب دیده .
درمان اینگونه آسیبها به این بستگی دارد که آیا هم اکنون در عملکرد عضوی اختلال بوجود آمده یا خیر ؟
یا اینکه آیا درآینده مشکل بوجود خواهد آمد ؟
از آنجا که دست مهمترین عضو حرکتی انسانهاست ، لطفاً سهل انگاری نکنید !!
اگر میتوانید به آقای دکتر عباس فرزام فوق تخصص جراحی دست در بیمارستان امام خمینی تهران مراجعه بفرمائید .
گمان نمیکنم کسی بهتر ازایشان بتواند برای شما تصمیم گیری کند .
موفق باشید.

Sector-0
15-04-2007, 08:42
آقاي دكتر سلام[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ميشه اون رابطه معروف براي دانستن اينكه اضافه وزن داريم يا نه رو بگين. يادم رفته.

قد تقسيم بر وزن به توان 2 يا برعكسش بود. واحدها چي بود؟ جواب اگه بين دو عدد .. و .. باشه يعني كمبود وزن داريم و اگه بين .. و .. باشه مناسب و ...... .[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

با تشكر

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

rasool222
15-04-2007, 08:54
سلام دوست عزیز

آیا تستهای وبر ، رینه ، شوواباخ یا ادیومتری کامل انجام داده اید ؟

مسئله شنوائی بسیار مهمتر از آنست که فقط با یک ویتامین ( انهم B1 :18: ) به امان خدا رها شود .

لطفا اگر تهران تشریف دارید به بیمارستان امیراعلم - خیابان سعدی - پائین تر از زیرگذر دروازه دولت - آقای دکتر محسن نراقی مراجعه کنید .
اگر در شهرستان دیگری هستید بگوئید تا متخصص مناسبی را بشما معرفی کنم .

اقاي دكتر ممنون شايد 10 مرتبه نوار گوش(تست كامل اديومتري) را از من گرفتن و ي تست ديگه كه به اسم ABR اما همشون ميگفتن راه حلي نداره و فقط هر 6 ماه يك بار بايد دوباره نوار گوش بگيري تا اگه شنواييت كمتر شد درمانهاي كورتوني را برات تجويز كنيم يا كاراي ديگه راستي من توي كرمانشاه زندگي ميكنم البته بارها به تهران اومدم و پيش ي متخصص كه توي بيمارستان ارتش كار ميكرده رفتم اما هنوز نتيجه نگرفتم
ممنون از وقتي كه براموون ميزارين

Ahmad
15-04-2007, 08:59
ممنون آقاي دكتر.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

آقاي دكتر، من كي گفتم وزن و قدم اينقذه.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Sector-0
15-04-2007, 10:27
آقاي دكتر، من كي گفتم وزن و قدم اينقذه.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/QUOTE]

سلام عزیز
بنده را ببخشید ! قبلاً دوست عزیزی بنام Admiral در همین خصوص سووال کرده بود و قد و وزن خودشان را اعلام کرده بودند . من شما را با ایشان اشتباه گرفته بودم !!!
امان از پیری !!!! :9:

Sector-0
15-04-2007, 10:31
اقاي دكتر ممنون شايد 10 مرتبه نوار گوش(تست كامل اديومتري) را از من گرفتن و ي تست ديگه كه به اسم ABR اما همشون ميگفتن راه حلي نداره و فقط هر 6 ماه يك بار بايد دوباره نوار گوش بگيري تا اگه شنواييت كمتر شد درمانهاي كورتوني را برات تجويز كنيم يا كاراي ديگه راستي من توي كرمانشاه زندگي ميكنم البته بارها به تهران اومدم و پيش ي متخصص كه توي بيمارستان ارتش كار ميكرده رفتم اما هنوز نتيجه نگرفتم
ممنون از وقتي كه براموون ميزارين

با سلام دوباره
دوست گرامی اگر برایتان مقدور است به متخصصی که معرفی کرده ام در تهران مراجعه کنید .
اگر هم میتوانید به شیراز یا اصفهان تشریف ببرید دو متخصص خوب در این دو شهر به شما معرفی خواهم کرد .

یک نکته : متاسفانه تجربه نشان داده که در بیمارستانهائی که خدمات را رایگان یا تقریباً رایگان انجام می دهند ، آنگونه که باید برای مشکل بیمار وقت و انرژی گذاشته نمی شود ! مثل تامین اجتماعی یا ارتش و ....
بشما توصیه میکنم که به استاد دانشگاهی مراجعه کنید که ورودش به رشته پزشکی و پذیرش وی در دوره تخصص و نیز گرفتن مدرک بورد وی از روی زحمات خودش بوده باشد نه اینکه سهمیه ای باشد و به زور و زد وبند متخصص یا استاد شده باشد .

rasool222
15-04-2007, 11:16
ممنون آقاي پزشك
راهنماييهاي خيلي خوبي كرديين
پاينده و سرزنده باشين

majid-ar
15-04-2007, 21:45
سلام آقای دکتر.
چند وقته که من دارم لاغر میشم.با این که غذا و تحرکم فرقی نسبت به گذشته نکرده.البته الان وزنم نسبت به قدم مناسبه ولی وزنم الکی کم شده.میخوام بدونم این مسئله ای هست یا نه؟
در ضمن من قدم 181 و وزنم 72 در صورتی که تا 7-8 ماه پیش وزنم حدود 78 بود.نمیدونم لازمه یا نه ولی من 24 سالمه.

ممنون.

karin
15-04-2007, 23:53
سلام
دوست عزیز لطف کنید نام ژنریک این دو دارو را برایم بنویسید - نام ژنریک روی جعبه یا ورق قرص معمولا زیر نام تجاری نوشته میشود.
یا لااقل نام انگلیسی آنرا با املای دقیق آن مرقوم بفرمائید.

بفرمایید

متورال 50

متوپرولول تارترات

Metoral 50
Metoprolol Tartrate

سوستاک 6.4
نیتروگلیسرین پیوسته رهش

Sustac 6.4
Nitroglycerin Extended Release

Sector-0
16-04-2007, 06:23
سلام آقای دکتر.
چند وقته که من دارم لاغر میشم.با این که غذا و تحرکم فرقی نسبت به گذشته نکرده.البته الان وزنم نسبت به قدم مناسبه ولی وزنم الکی کم شده.میخوام بدونم این مسئله ای هست یا نه؟
در ضمن من قدم 181 و وزنم 72 در صورتی که تا 7-8 ماه پیش وزنم حدود 78 بود.نمیدونم لازمه یا نه ولی من 24 سالمه.

ممنون.

دوست گرامی
باسلام
اگر علائم دیگری مانند عرق ریزش زیاد ، عصبی شدن ، ریزش مو و... نیز دارید حتما به یک متخصص غدد مراجعه کنید . باید در وهله اول تستهای غده تیروئید انجام دهید :
Free T4
و TSH
چون در تهران تشریف دارید ترجیحا به آقای دکتر منوچهر نخجوان - استاد بیمارستان امام خمینی ، یا آقای دکترعلیرضا استقامتی ( احتمالا در همان بیمارستان ) مراجعه بفرمائید.

Sector-0
16-04-2007, 07:04
بفرمایید

متورال 50

متوپرولول تارترات

Metoral 50
Metoprolol Tartrate

سوستاک 6.4
نیتروگلیسرین پیوسته رهش

Sustac 6.4
Nitroglycerin Extended Release

ممنونم عزیز
متوپرولول از گروه داروهای بتا بلوکر است و عمده کاربرد آن برای بیماریهای قلبی عروقی است مثلا برای درمان فشار خون یا جزئی از پروتوکل درمان نارسائی قلبی و نیز از داروهای اساسی برای پیشگیری از حملات سکته قلبی در فردی که قبلاً دچار شده باشد .
از عوارض نامتبوع آن میتوان به ریزش مو و کاهش میل جنسی اشاره کرد .
نیتروگلیسرین هم با اثر روی عروق (عمدتا وریدها) موجب کاهش پیش بار قلب و در نتیجه کاهش فشار قلب ( در قلبهای نارسا یا در معرض سکته ) میشود که نتیجه ای بسیار مطلوب برای قلب خواهد داشت .
اثرات نامطلوبی چون افت فشارخون و سردرد و کاهش میل جنسی دارد .

بیشترین احتمال مصرف همزمان این دو دارو در فردی است که سکته قلبی را پشت سر گذاشته و یا در فردی که دچار نارسائی قلب است . البته کاربردهای دیگری هم دارند ولی این موارد اصلی ترین کاربرد آنهاست .

انشاءالله خدا به همه بیماران سلامتی عطا فرماید .

Sector-0
16-04-2007, 10:12
سلام دوستان عزیز انجمن

برای ایجاد و ثبت یک وب سایت از شما دوستان مجرب تقاضای راهنمائی دارم .

هدفم ارائه و فروش ویندوزهای X P و Vista بهینه شده است که کار خودم میباشد .
اکنون بیش از 1 سال است که بروی ویندوز X P کار میکنم و سال گذشته به شیوه ای بدوی - بعلت عدم تجربه و نیز فرصت ناکافی - از طریق یک وبلاگ ( xpower.blogsky.com) آنرا ارائه کردم که اتفاقا با استقبال خوبی روبرو شد .

نام ویندوز X P را Power X P گذاشتم .
میتوانید بعضی از خصوصیات نسخه قدیمی را در وبلاگ مذکور مطالعه بفرمائید . اما هم اکنون با تجربه ای بیشتر آنرا بنحو بسیار ممتازی بهینه کرده ام . مشکلات قبلی آنرا رفع کرده و قابلیتهای آنرا افزایش داده ام . محیط گرافیک آن بسیار شبیه ویستا است . بسیاری از تنظیمات مهم برای افزایش سرعت و امنیت در آن اعمال شده و نیازی به دستکاری کاربر ندارد . بیش از 100 فونت فارسی زیبا روی آن نصب شده . نصب آن کاملا خودکار است - با محیطی زیباتر از ویندوز اصلی .
تعداد قابل توجهی از نرم افزار ها و ابزار های بسیار مفید برای اداره ویندوز و نیز کارهای روتین همه کاربران به آن الحاق شده یعنی بدون دخالت کاربر و بصورت کاملا خاموش ( یعنی نیازی به OK و next , ... در حین نصب آنها نیست ) از نمونه برنامه ها و پلیت فرمهائی که همرا با خود ویندوز نصب میشوند میتوان به
Dot NET FrameWork 1.1 sp1 و نسخه 2 آن .
SunJava 6 Update 1
ونیز کلیه RunTime های آپدیت شده
و.....
اشاره کرد .
تعداد زیادی ابزار نقلی ولی بسیار کارا از بین ده ها نمونه انتخاب و آخرین نسخه آنها در حین نصب ویندوز به آن الحاق میشود . مثل WinXP Manager 5.1.1 و Ultimate Defragment و XP syspad و ...

برای کاربران حرفای هم تعدادی ابزار بسیار مفید اضافه شده مثل IsoBuster 2 و REsource Hacker و ...

درضمن بکمک برنامه ای که آقای آرش رضائی زاده نوشته اند میتوانیدآرایش صفحه کلید را تغییر دهید ( تغییر محل ژ و پ ) با قابلیتهای بسیار جالب دیگر .
در ضمن مهمترین ویژگی این ویندوز الحاق خودکار تمامی وصله های امنیتی و اساسی مایکروسافت تا آوریل 2007 است .
در انتهای نصب هم در محیطی زیبا و ساده به کاربر اختیار نصب خودکار تعدادی از برنامه های پرطرفدار می دهد .
بطور مثال شما میتوانید اینترنت اکسپلورر 7 نهائی یا اپرا 9.2 یا فایر فاکس 2.0.3 رانصب کنید یا حتی همه آنها را .
و ....

قابلیتهای آن بسیار زیادتر و مفصل تر اینهااست . انشاء الله در سایت اصلی کلیه قابلیتها را با شرح کامل خواهم نوشت .
---------------------
در مورد ویستا هم کارهای جالبی روی آن انجام داده ام که در چندین نسخه مختلف ارائه خواهد شد :

1- ویستای فینال (6000) با کلیه آپدیتهای امنیتی و اساسی تا آوریل 2007 . بروی D V D ( برای اولین بار در ایران )
2- همان ویستای فینال بروی 4 عدد C D برای کسانی که DVD - ROM ندارند .
3- ویستای فینال سبک (Ligth) بروی وی وی دی و سی دی . در این ویستا بعضی از قابلیتهای حجیم مثل زبانهای ژاپنی و کره ای و چینی و نیز آهنگها و قطعات ویدیوئی ، درایور قطعاتی که اصلا در ایران وجود ندارد و .... حذف شده تا هم حجم D V D و یا C D کم شود و هم حجم ویندوز ویستای نصبی به کمتر از 5 گیگا روی هارد کاهش یابد ( ویستای اصلی حدود 13 گیگای هارد را مصرف می کند ).
4 - ویستای فوق سبک برای کسانی که کامپیوترهای خیلی جدید ندارند . بروی یک سی دی .

همه این انواع ویستا بروی سیستمهای متعددی نصب شده و در حال گذراندن تستهای نهائی هستند . جالب اینکه تا بحال کوچکترین مشکلی در آنها دیده نشده .

کارهای دیگر :
5- مجموعه کاملی از درایورهای قطعات مصرفی در ایران که اغلب را شخصاً دانلود کرده ام و همگی جدیدترینها هستند . و البته مرتباً در حال تکمیل شدن است .
6 - مجموعه ای از جدیدترین برنامه های مدیریت ویستا و ...

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++

امیدوارم دوستان عزیز منظورم را از ایجاد وب سایت متوجه شده باشند .
بهر حال منتظر راهنمائی های ارزنده شما عزیزان هستم .
در مورد تبلیغات هم به همچنین محتاج راهنمائی شما گرامیان مجرب هستم .
================================================== =====
شاید تعجب کرده‌اید که چرا و چگونه یک پزشک ... ؟؟؟ !!! :18:
:46:
تاریخچه و سابقه: حدود 18 سال است که در دنیای زیبای کامپیوتر سیر میکنم . علاقه ای که ابتدا از دنیای الکترونیک شروع شد .
شاید بسیاری از شما دوستان جوانم کامپیوترهای اسپکتروم سینکلر و کمودور 64 و آمیگا 500 را ندیده و یا حتی نشنیده باشید . سیستمهای کوچکی که مبادی ورود من و هم دوره هایم به این دنیای دل انگیز بودند .اولین PC هائی که با آنها کار کردم سیستمهای 8086 و 8088 بودند . سیستمهائی که به X T معروف بودند .
سی پی یو آنها 8086 یا 8088 بود با 8 تا 12 مگا هرتز سرعت . 640 کیلوبایت رَم یک فلاپی درایو 5.25 اینچ و کمتر از 20 مگابایت دیسک سخت 5.25 اینچی ! :18:

باری ... بیش از 16 سال است که بطور خصوصی تدریس میکنم . مبانی سخت افزار و سیستمهای عامل را .
البته در دوران جوانی به زبان ++C و C و Foxpro برنامه می‌نوشتم ولی اکنون سالهاست که آنها را ترک کرده ام و عمدتاً به موضوعات مورد علاقه ام یعنی سیستمهای عامل و سخت افزار می پردازم .
هم اکنون در اوقات فراغت قطعات هم تعمیر میکنم ( فراموش کردم که بگویم در دوران آموزش الکترونیک به فراگیری تعمیر تلویزیون - رادیوضبط و ویدئوکاست هم پرداخته ام ).
بهر حال اغلب اطرافیانم مرا بیشتر یک تکنسین کامپیوتر میشناسند تا یک پزشک !!:20:
البته 6کتاب هم در دوران دانشجوئی ترجمه کردم که بعلل گوناگون با ناشرین نتوانستم توافق کنم !

الان هم درحال آماده شدن برای گذراندن آزمون +A هستم .

تا بعد ...

بازهم سووالات پزشکی بپرسید .
درخدمت همه عزیزان هستم .
:11:

mir@
16-04-2007, 10:28
به به، چه زندگی پر باری.

ما جوونا باید یاد بگیریم.

خیلی جالب بود. این تلاش و همت و اراده واقعاً ستودنی است.

آقای دکتر، دارویی برای افزایش همت و اراده وجود نداره؟

karin
16-04-2007, 10:44
ممنونم عزیز
متوپرولول از گروه داروهای بتا بلوکر است و عمده کاربرد آن برای بیماریهای قلبی عروقی است مثلا برای درمان فشار خون یا جزئی از پروتوکل درمان نارسائی قلبی و نیز از داروهای اساسی برای پیشگیری از حملات سکته قلبی در فردی که قبلاً دچار شده باشد .
از عوارض نامتبوع آن میتوان به ریزش مو و کاهش میل جنسی اشاره کرد .
نیتروگلیسرین هم با اثر روی عروق (عمدتا وریدها) موجب کاهش پیش بار قلب و در نتیجه کاهش فشار قلب ( در قلبهای نارسا یا در معرض سکته ) میشود که نتیجه ای بسیار مطلوب برای قلب خواهد داشت .
اثرات نامطلوبی چون افت فشارخون و سردرد و کاهش میل جنسی دارد .

بیشترین احتمال مصرف همزمان این دو دارو در فردی است که سکته قلبی را پشت سر گذاشته و یا در فردی که دچار نارسائی قلب است . البته کاربردهای دیگری هم دارند ولی این موارد اصلی ترین کاربرد آنهاست .

انشاءالله خدا به همه بیماران سلامتی عطا فرماید .

ممنون دکتر :11:
خیلی بهم کمک کرد

armin_ebano
16-04-2007, 13:09
سلام.
مدتيه متوجه شدم كه مايع مني من چسبنده نيست!
رابطه خطرناك هم نداشتم. اين هم بگ كه در بندر عباس كار ميكنم//:19:

Sector-0
17-04-2007, 05:48
سلام.
مدتيه متوجه شدم كه مايع مني من چسبنده نيست!
رابطه خطرناك هم نداشتم. اين هم بگ كه در بندر عباس كار ميكنم//:19:

سلام دوست عزیز
سن تان را ننوشته اید !
در هرصورت ابتدا یک آزمایش Semen Analysis انجام دهید . اگر هم قبلاً انجام داده اید نتایجش را برایم بنویسید.

Viren
17-04-2007, 05:59
چقدر جالب.اینجا همه نوع تاپیکی پیدا میشه!

Sector-0
17-04-2007, 06:04
سلام دوستان عزیز انجمن

برای ایجاد و ثبت یک وب سایت از شما دوستان مجرب تقاضای راهنمائی دارم .

هدفم ارائه و فروش ویندوزهای X P و Vista بهینه شده است که کار خودم میباشد .
اکنون بیش از 1 سال است که بروی ویندوز X P کار میکنم و سال گذشته به شیوه ای بدوی - بعلت عدم تجربه و نیز فرصت ناکافی - از طریق یک وبلاگ ( xpower.blogsky.com) آنرا ارائه کردم که اتفاقا با استقبال خوبی روبرو شد .

نام ویندوز X P را Power X P گذاشتم .
میتوانید بعضی از خصوصیات نسخه قدیمی را در وبلاگ مذکور مطالعه بفرمائید . اما هم اکنون با تجربه ای بیشتر آنرا بنحو بسیار ممتازی بهینه کرده ام . مشکلات قبلی آنرا رفع کرده و قابلیتهای آنرا افزایش داده ام . محیط گرافیک آن بسیار شبیه ویستا است . بسیاری از تنظیمات مهم برای افزایش سرعت و امنیت در آن اعمال شده و نیازی به دستکاری کاربر ندارد . بیش از 100 فونت فارسی زیبا روی آن نصب شده . نصب آن کاملا خودکار است - با محیطی زیباتر از ویندوز اصلی .
تعداد قابل توجهی از نرم افزار ها و ابزار های بسیار مفید برای اداره ویندوز و نیز کارهای روتین همه کاربران به آن الحاق شده یعنی بدون دخالت کاربر و بصورت کاملا خاموش ( یعنی نیازی به OK و next , ... در حین نصب آنها نیست ) از نمونه برنامه ها و پلیت فرمهائی که همرا با خود ویندوز نصب میشوند میتوان به
Dot NET FrameWork 1.1 sp1 و نسخه 2 آن .
SunJava 6 Update 1
ونیز کلیه RunTime های آپدیت شده
و.....
اشاره کرد .
تعداد زیادی ابزار نقلی ولی بسیار کارا از بین ده ها نمونه انتخاب و آخرین نسخه آنها در حین نصب ویندوز به آن الحاق میشود . مثل WinXP Manager 5.1.1 و Ultimate Defragment و XP syspad و ...

برای کاربران حرفای هم تعدادی ابزار بسیار مفید اضافه شده مثل IsoBuster 2 و REsource Hacker و ...

درضمن بکمک برنامه ای که آقای آرش رضائی زاده نوشته اند میتوانیدآرایش صفحه کلید را تغییر دهید ( تغییر محل ژ و پ ) با قابلیتهای بسیار جالب دیگر .
در ضمن مهمترین ویژگی این ویندوز الحاق خودکار تمامی وصله های امنیتی و اساسی مایکروسافت تا آوریل 2007 است .
در انتهای نصب هم در محیطی زیبا و ساده به کاربر اختیار نصب خودکار تعدادی از برنامه های پرطرفدار می دهد .
بطور مثال شما میتوانید اینترنت اکسپلورر 7 نهائی یا اپرا 9.2 یا فایر فاکس 2.0.3 رانصب کنید یا حتی همه آنها را .
و ....

قابلیتهای آن بسیار زیادتر و مفصل تر اینهااست . انشاء الله در سایت اصلی کلیه قابلیتها را با شرح کامل خواهم نوشت .
---------------------
در مورد ویستا هم کارهای جالبی روی آن انجام داده ام که در چندین نسخه مختلف ارائه خواهد شد :

1- ویستای فینال (6000) با کلیه آپدیتهای امنیتی و اساسی تا آوریل 2007 . بروی D V D ( برای اولین بار در ایران )
2- همان ویستای فینال بروی 4 عدد C D برای کسانی که DVD - ROM ندارند .
3- ویستای فینال سبک (Ligth) بروی وی وی دی و سی دی . در این ویستا بعضی از قابلیتهای حجیم مثل زبانهای ژاپنی و کره ای و چینی و نیز آهنگها و قطعات ویدیوئی ، درایور قطعاتی که اصلا در ایران وجود ندارد و .... حذف شده تا هم حجم D V D و یا C D کم شود و هم حجم ویندوز ویستای نصبی به کمتر از 5 گیگا روی هارد کاهش یابد ( ویستای اصلی حدود 13 گیگای هارد را مصرف می کند ).
4 - ویستای فوق سبک برای کسانی که کامپیوترهای خیلی جدید ندارند . بروی یک سی دی .

همه این انواع ویستا بروی سیستمهای متعددی نصب شده و در حال گذراندن تستهای نهائی هستند . جالب اینکه تا بحال کوچکترین مشکلی در آنها دیده نشده .

کارهای دیگر :
5- مجموعه کاملی از درایورهای قطعات مصرفی در ایران که اغلب را شخصاً دانلود کرده ام و همگی جدیدترینها هستند . و البته مرتباً در حال تکمیل شدن است .
6 - مجموعه ای از جدیدترین برنامه های مدیریت ویستا و ...

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++

امیدوارم دوستان عزیز منظورم را از ایجاد وب سایت متوجه شده باشند .
بهر حال منتظر راهنمائی های ارزنده شما عزیزان هستم .
در مورد تبلیغات هم به همچنین محتاج راهنمائی شما گرامیان مجرب هستم .
================================================== =====
شاید تعجب کرده‌اید که چرا و چگونه یک پزشک ... ؟؟؟ !!! :18:
:46:
تاریخچه و سابقه: حدود 18 سال است که در دنیای زیبای کامپیوتر سیر میکنم . علاقه ای که ابتدا از دنیای الکترونیک شروع شد .
شاید بسیاری از شما دوستان جوانم کامپیوترهای اسپکتروم سینکلر و کمودور 64 و آمیگا 500 را ندیده و یا حتی نشنیده باشید . سیستمهای کوچکی که مبادی ورود من و هم دوره هایم به این دنیای دل انگیز بودند .اولین PC هائی که با آنها کار کردم سیستمهای 8086 و 8088 بودند . سیستمهائی که به X T معروف بودند .
سی پی یو آنها 8086 یا 8088 بود با 8 تا 12 مگا هرتز سرعت . 640 کیلوبایت رَم یک فلاپی درایو 5.25 اینچ و کمتر از 20 مگابایت دیسک سخت 5.25 اینچی ! :18:

باری ... بیش از 16 سال است که بطور خصوصی تدریس میکنم . مبانی سخت افزار و سیستمهای عامل را .
البته در دوران جوانی به زبان ++C و C و Foxpro برنامه می‌نوشتم ولی اکنون سالهاست که آنها را ترک کرده ام و عمدتاً به موضوعات مورد علاقه ام یعنی سیستمهای عامل و سخت افزار می پردازم .
هم اکنون در اوقات فراغت قطعات هم تعمیر میکنم ( فراموش کردم که بگویم در دوران آموزش الکترونیک به فراگیری تعمیر تلویزیون - رادیوضبط و ویدئوکاست هم پرداخته ام ).
بهر حال اغلب اطرافیانم مرا بیشتر یک تکنسین کامپیوتر میشناسند تا یک پزشک !!:20:
البته 6کتاب هم در دوران دانشجوئی ترجمه کردم که بعلل گوناگون با ناشرین نتوانستم توافق کنم !

الان هم درحال آماده شدن برای گذراندن آزمون +A هستم .

تا بعد ...

بازهم سووالات پزشکی بپرسید .
درخدمت همه عزیزان هستم .

از بین دوستان کسی نمی تواند مرا راهنمائی کند ؟ :41:
من هنوز منتظرم .
....

alonelytree
17-04-2007, 15:04
سلام....
1.هپاتيت ب درمان شدني هست؟
2.آيا كسي كه هپاتيت ب داره از سربازي معافه؟

Balrog
18-04-2007, 15:29
دكتر جان، مصرف تستسترون چه عوارضى داره؟

Payan
18-04-2007, 16:33
دكتر جون ممنون لطف مي كني
دو تا سوال:1) پوست بيني من بسيار چربه براي رفع اين مشكل چه بايد كرد؟
2) وقتي من براي مدتي مي ايستم كمرم درد مي گيره البته احساس مي كنم گودي كمر دارم آيا به اون ربطي داره؟ اگه داره چه بايد كرد اگه نداره چه؟

ghomeishi
18-04-2007, 16:45
دکتر من سرم شوره داره چیکار کنم برطرف بشه

shahrzad2006
19-04-2007, 00:05
دكتر جان، مصرف تستسترون چه عوارضى داره؟

دوست عزیز مسلما من پزشک نیستم اما چون جواب سوال شما را می دانستم خواستم تا کمکی کرده باشم.
از اقای دکتر می خواهم تا در صورت اشتباه بودن جواب ان را اصلاح کنند.

موارد منع مصرف: . بيماري هاي پيشرفته قلبي, كبدي و كليوي, حساسيت به دارو, كارسينوم پستان و پروستات (در آقايان) ,
دوران شيردهي و بارداري . در پير مردان ناتوان كه ممكن است در اثر تحريك بيش از حد دچار عوارض جانبي گردند.

هشدار ها و احتياط ها: - مصرف طولاني مدت اين دارو ممكن است موجب ايجاد نئوپلاسم كبدي, بزرگ شدن پروستات و يا تحريك و بروز سرطان مخفي پروستات گردد.در دوران بارداري وشير دهي فقط باتجويز پزشک متخصص مجاز است.

تداخل اثر با ساير داروها: اثر دارو:
از مصرف همزمان اين دارو با داروهاي ذيل خودداري شود. (در صورت لزوم با پزشك مشورت نمائيد):
داروهاي ضد انعقاد خون, داروهاي پايين آورنده هاي قند خون ,گلوكوكورتيكوئيد ها بخصوص با فعاليت بارز ميزالوكورتيكوئيدي و هورمون رشد

عوارض جانبي: هر دارو به موازات اثرات مطلوب درماني ممكن است باعث بروز برخي عوارض ناخواسته گردد. با مصرف اين دارو نيز ممكن است برخي عوارض جانبي ايجاد گردد.
1- ايجاد خصوصيات مردانه در خانم ها : مانند خشن شدن صدا, رويش موي زايد, ريزش موي سر و طاسي مردانه, كوچك شدن پستان ها و ...
2- اختلال در توليد اسپرم : در صورت مصرف طولاني مدت دارو.
3- اختلال در مجراي گوارشي : مانند تهوع , استفراغ و يبوست .
4- عوارض پوستي : مانند خارش, زردي و چرب شدن پوست, آكنه و تغيير رنگ پوست .
5-عوارض سيستم اعصاب مركزي : مانند سردرد, سرگيجه و افسردگي.
6-ساير عوارض : مانند نامنظم شدن پريود ماهيانه, تشنگي زياد, افزايش سريع وزن بدن, خستگي غير عادي, افزايش ادرار, تورم پاها , افسردگي و زردي چشم ها و نهايتا تورم و درد در ناحيه تزريق .

اطلاعات بيمار: مصرف کننده محترم استفاده نابجا از اين دارو با دوز بالاکه بيشتردر بدن سازي وتوسط ورزشکاران انجام ميشود عوارض جدي مانند نارسائي وبدخيمي هاي کبد-تصلب شرائين وافزايش خطرات قلبي-عروقي-برهم زدن تعادل قندخون وانواع مشکلات جنسي رابه دنبال خواهدداشت.لذاازمصرف بي رويه وخودسرانه دارو بپرهيزيد.

منبع:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Balrog
19-04-2007, 00:29
دارویی برای افزایش همت و اراده وجود نداره؟
خرمالو!!! :31:

Sector-0
19-04-2007, 08:48
دوست عزیز مسلما من پزشک نیستم اما چون جواب سوال شما را می دانستم خواستم تا کمکی کرده باشم.
از اقای دکتر می خواهم تا در صورت اشتباه بودن جواب ان را اصلاح کنند.

موارد منع مصرف: . بيماري هاي پيشرفته قلبي, كبدي و كليوي, حساسيت به دارو, كارسينوم پستان و پروستات (در آقايان) ,
دوران شيردهي و بارداري . در پير مردان ناتوان كه ممكن است در اثر تحريك بيش از حد دچار عوارض جانبي گردند.

هشدار ها و احتياط ها: - مصرف طولاني مدت اين دارو ممكن است موجب ايجاد نئوپلاسم كبدي, بزرگ شدن پروستات و يا تحريك و بروز سرطان مخفي پروستات گردد.در دوران بارداري وشير دهي فقط باتجويز پزشک متخصص مجاز است.

تداخل اثر با ساير داروها: اثر دارو:
از مصرف همزمان اين دارو با داروهاي ذيل خودداري شود. (در صورت لزوم با پزشك مشورت نمائيد):
داروهاي ضد انعقاد خون, داروهاي پايين آورنده هاي قند خون ,گلوكوكورتيكوئيد ها بخصوص با فعاليت بارز ميزالوكورتيكوئيدي و هورمون رشد

عوارض جانبي: هر دارو به موازات اثرات مطلوب درماني ممكن است باعث بروز برخي عوارض ناخواسته گردد. با مصرف اين دارو نيز ممكن است برخي عوارض جانبي ايجاد گردد.
1- ايجاد خصوصيات مردانه در خانم ها : مانند خشن شدن صدا, رويش موي زايد, ريزش موي سر و طاسي مردانه, كوچك شدن پستان ها و ...
2- اختلال در توليد اسپرم : در صورت مصرف طولاني مدت دارو.
3- اختلال در مجراي گوارشي : مانند تهوع , استفراغ و يبوست .
4- عوارض پوستي : مانند خارش, زردي و چرب شدن پوست, آكنه و تغيير رنگ پوست .
5-عوارض سيستم اعصاب مركزي : مانند سردرد, سرگيجه و افسردگي.
6-ساير عوارض : مانند نامنظم شدن پريود ماهيانه, تشنگي زياد, افزايش سريع وزن بدن, خستگي غير عادي, افزايش ادرار, تورم پاها , افسردگي و زردي چشم ها و نهايتا تورم و درد در ناحيه تزريق .

اطلاعات بيمار: مصرف کننده محترم استفاده نابجا از اين دارو با دوز بالاکه بيشتردر بدن سازي وتوسط ورزشکاران انجام ميشود عوارض جدي مانند نارسائي وبدخيمي هاي کبد-تصلب شرائين وافزايش خطرات قلبي-عروقي-برهم زدن تعادل قندخون وانواع مشکلات جنسي رابه دنبال خواهدداشت.لذاازمصرف بي رويه وخودسرانه دارو بپرهيزيد.

سلام
دست شما دردنکند . عالی بود.
من هم تعداد قابل توجهی از جوانان عزیز ورزشکار را دیده ام که برای افزایش حجم عضلات و نیز توان جسمی شان به مصرف تستسترون روی آورده بودند و متاسفانه همگی دچار عوارض زیانباری شده بودند .
حتی در یک مورد بیماری داشتم که دختر خانمی بود که در رشته رزمی فعالیت داشتند و بدنبال مصرف ناندرولون دچار جوشهای شدید و کلفت شدن صدا شده بودند .:41:

Sector-0
19-04-2007, 09:01
سلام....
1.هپاتيت ب درمان شدني هست؟
2.آيا كسي كه هپاتيت ب داره از سربازي معافه؟

سلام
1-هپاتیت B حاد درمانی ندارد بجز مراقبتهای جسمی . یعنی خود عفونت درمانی ندارد و باید دورهء آن طی شود . که معمولاً در 99 درصد موارد بهبودی قطعی حاصل میشود.
نوع مزمن آن هم درمان قطعی ندارد ولی از انترفرونها و بعضی از ضد ویروسها استفاده می شود .

2- نمی دانم !! بهتر است از کمسیون پزشکی حوزه نظام وظیفه بپرسید.

Sector-0
19-04-2007, 09:18
دكتر جون ممنون لطف مي كني
دو تا سوال:1) پوست بيني من بسيار چربه براي رفع اين مشكل چه بايد كرد؟
2) وقتي من براي مدتي مي ايستم كمرم درد مي گيره البته احساس مي كنم گودي كمر دارم آيا به اون ربطي داره؟ اگه داره چه بايد كرد اگه نداره چه؟

سلام

1- سن تان را ننوشته اید . ایا جوش هم دارید ؟
اما اگر در سنین اوایل جوانی - سالهای اولیه بلوغ- هستید این مسئله تا حد زیادی نرمال است . می توانید درطول روز چند بار با کمک صابونهای خنثی - نه اسیدی و نه قلیائی - صورتتان را بشوئید .
درضمن آیا در خانواده تان کسی بیماری رینوفیما دارد ؟ - بینی بزرگ ، قرمز و دارای برجستگی های متعدد .

2 - بله درد کمر میتواند بعلت قوس زیاد از حد انحنای کمر باشد . یادتان باشد که ستون فقرات ناحیه کمر یک قوس طبیعی دارد که به سمت شکم میباشد . انحنای زیاد از حد آنرا لوردوز مینامند . میتواند ارثی یا اکتسابی باشد که عمدتا بعلت فعالیت نا کافی جسمی و ضعف عضلات اطراف ستون مهره هاست . اما میتواند بعلت عادات بد قرار گیری هم باشد.
در هرصورت برای اینکه مطمئن شوید آیا لوردوز دارید یا خیر ، به یک ارتوپد مجرب مراجعه کنید . البته با نرمشهای سبک و نیز شنا در آب گرم میتوانید درد را کمتر کنید . از پزشک ارتوپد بخواهید تا نرمشهای مفید را بشما آموزش دهد.

WooKMaN
19-04-2007, 09:29
سلام آقاي ددر ... خوبي ؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دستت طلا كه كمك ميكني .... الهي خير از جووونيت ببيني ...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

منم يه خورده هنگ كردم ثواب داره كمك كني ...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

(يادش بخير يه مدت محل سكونت من سكتور صفر هارد بيد :27:)

حالا سوال:

بعضي روزا وقتي صبح از خواب پا ميشم نيم كره سمت چپ سرم از پشت درد ميكنه ...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ديگه ول كن نيست تاااااااا وقتي كه 3-4 تا كدئين نخورم ...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اين مال چي بيد ؟ .... و درمانش چي بيده ...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

فقط آمپولي نباشه كه حسش نيست ... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حالا اگرم تومور بيده ... بگو من دلش رو دارم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] سعي ميكنم هول نكنم ...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mehdidj
19-04-2007, 09:31
سلام دکتر جون

چه تاپیک خوبی!

یه سوال داشتم

یه مدت بود که روزی 7-8 ساعت پشت کامپیوتر میشستم و به علت استاندارد نبودن میز و بد نشستن ستون فقراتم توی ناحیه مهره های پایینی کمر کمی به سمت راست منحرف شده به طوری که گاهی بادرد خفیفی همراه هست البته درد زود گذر هست و کمی هم سرشانه راستم به سمت پایین انحراف پیدا کرده (البته همین طوری قابل تشخیص نیست انحرافش کمه) البته این مشکل اونقدری نیست که اذیت بکنه اما چون بدنسازی کار می کنم مجبور شدم تعداد زیادی از حرکات رو که فشار مستقیم یا غیر مستقیم به کمر میاره فعلا حذف کنم

می خواستم ببینم برای اصلاح این انحراف باید چی کار کنم ؟

با تشکر

Sector-0
19-04-2007, 09:34
دکتر من سرم شوره داره چیکار کنم برطرف بشه

دوست عزیز احتمالا مو و پوستتان هم چرب است !!
واقعیت اینست که درمان قطعی برای آن وجود ندارد ! یعنی با هر درمانی موقتی از بین میرود ولی دوباره برمیگردد !!!
امروزه معلوم شده که احتمالاً علت آن نوعی قارچ پوستی است .
از دومانهای مفید میتوان به شامپو کتوکونازول 2% استفاده کرد .
شامپوی پریتیون زینک و هداندشولدر (head & Shoulder) نوع ضد شوره آن هم مفید است .
در ضمن سعی کنید از شامپوهای مخصوص موهای چرب استفاده کنید .حداقل یک روز درمیان موهایتان را بشوئید . از تونیکهای مو و ژلها و روغنها هم پرهیز کنید.

Sector-0
19-04-2007, 09:56
سلام آقاي ددر ... خوبي ؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دستت طلا كه كمك ميكني .... الهي خير از جووونيت ببيني ...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

منم يه خورده هنگ كردم ثواب داره كمك كني ...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

(يادش بخير يه مدت محل سكونت من سكتور صفر هارد بيد :27:)

حالا سوال:

بعضي روزا وقتي صبح از خواب پا ميشم نيم كره سمت چپ سرم از پشت درد ميكنه ...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ديگه ول كن نيست تاااااااا وقتي كه 3-4 تا كدئين نخورم ...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اين مال چي بيد ؟ .... و درمانش چي بيده ...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

فقط آمپولي نباشه كه حسش نيست ... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حالا اگرم تومور بيده ... بگو من دلش رو دارم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] سعي ميكنم هول نكنم ...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام عزیز
1- از لطف شما سپاسگذارم . ولی من دیگر جزو جوانها محسوب نمیشوم !!:41:
2- لطفاً به این سووالات جواب دهید:
سنتان چقدر است ؟
چه مدت است مبتلا شده اید ؟
همیشه یک نیمه سر ؟ و همیشه یک سمت خاص ؟
سابقه در خانواده ؟
شبها تا چه ساعتی بیدارید ؟ آیا شبها داروئی مصرف میکنید ؟
سابقه بیماری خاصی دارید ؟
آیا داروئی مصرف میکنید ؟ نه برای سردرد بلکه برای بیماریهای دیگر .
آیا الکل مصرف میکنید ؟
آیا سردرد تابحال شمارا از خواب بیدار کرده ؟
علائم همراه دارید ؟ مثل تهوع - استفراغ - سرگیجه - درد شکم ، وزوز گوش و ...

هرموضوع دیگری هست لطفاً بنویسید .
درضمن آیا به بازیهای کامپیوتری اعتیاد دارید ؟

تا فردا ......

Sector-0
19-04-2007, 10:03
سلام دکتر جون

چه تاپیک خوبی!

یه سوال داشتم

یه مدت بود که روزی 7-8 ساعت پشت کامپیوتر میشستم و به علت استاندارد نبودن میز و بد نشستن ستون فقراتم توی ناحیه مهره های پایینی کمر کمی به سمت راست منحرف شده به طوری که گاهی بادرد خفیفی همراه هست البته درد زود گذر هست و کمی هم سرشانه راستم به سمت پایین انحراف پیدا کرده (البته همین طوری قابل تشخیص نیست انحرافش کمه) البته این مشکل اونقدری نیست که اذیت بکنه اما چون بدنسازی کار می کنم مجبور شدم تعداد زیادی از حرکات رو که فشار مستقیم یا غیر مستقیم به کمر میاره فعلا حذف کنم

می خواستم ببینم برای اصلاح این انحراف باید چی کار کنم ؟

با تشکر

سلام عزیز

حتما باید نرمشها و سپس ورزشهای مخصوص تقویت عضلات اطراف ستون فقرات انجام دهید . میتوانید از یک فیزیو تراپ یا متخصص ارتوپدی بخواهید تا بشما آموزش دهند . از شنا در آب گرم و دوچرخه سواری غافل نشوید !
سعی کنید از میز و صندلیهای ارگونومیک استفاده کنید .

اگر بتوانم یک اسکنر پیدا کنم تمام نرمشهای لازم برای استفاده کنندگان کامپیوتر را برایتان ارسال خواهم کرد .

سلامت باشید.

mehdidj
20-04-2007, 11:13
thanx!:10: :10:

Payan
20-04-2007, 23:40
دكتر جون خيلي زحمت مي كشي ممنون!!!!
دكتر جون من خوابم زياده شايد روزي 9-10 ساعت بخوابم دكترم رفتم كلي ويتامين و قرض آهن و...بهم داد كه اون يه نسخه رو خوردم اما افاقه نكرد چيكار بايد كرد؟سنم 22

venlo
21-04-2007, 00:15
سلام دكتر ...
ممنون از اين كه وقتتونو در اختيار ما مي ذاريد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
سوال من اينه :
پسري 23 ساله هستم ... آزمايش خون دادم و متوجه شدم كه كمبود پلاكت دارم ... البته هيچ مشكل خاصي ندارم و فقط گاهي اوقات لكه هاي كوچيك قرمزي روي پوستم ظاهر مي شه كه البته زود هم ميره ...
پدرم هم كمبود پلاكت داره ...
راه درمانش چيه ؟‌ دارو ؟‌رژيم غذايي يا ...
ممنون اگر راهنمايي كنين.
راستي دكتر در اين باره

اگر بتوانم یک اسکنر پیدا کنم تمام نرمشهای لازم برای استفاده کنندگان کامپیوتر را برایتان ارسال خواهم کرد
ممنون ميشيم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Sector-0
21-04-2007, 06:26
دكتر جون خيلي زحمت مي كشي ممنون!!!!
دكتر جون من خوابم زياده شايد روزي 9-10 ساعت بخوابم دكترم رفتم كلي ويتامين و قرض آهن و...بهم داد كه اون يه نسخه رو خوردم اما افاقه نكرد چيكار بايد كرد؟سنم 22

سلام
خواهش میکنم دوست عزیز
مدت خواب برای هر فرد امری اختصاصی است ! این به فیزیولوژی بدن شما ربط دارد . ( بعضی افراد خیلی کم خوابند - بگمانم هیتلر کلاً 2 ساعت میخوابیده ! - و بعضی طبیعتاً زیاد میخوابند)
بنابراین اگر به بیماری خاصی مبتلا نیستید نگران نباشید .
اگر وضع تغذیه تان مناسب است ، احتیاجی به مصرف ویتامین و املاح اضافی ندارید.

Sector-0
21-04-2007, 06:39
سلام دكتر ...
ممنون از اين كه وقتتونو در اختيار ما مي ذاريد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
سوال من اينه :
پسري 23 ساله هستم ... آزمايش خون دادم و متوجه شدم كه كمبود پلاكت دارم ... البته هيچ مشكل خاصي ندارم و فقط گاهي اوقات لكه هاي كوچيك قرمزي روي پوستم ظاهر مي شه كه البته زود هم ميره ...
پدرم هم كمبود پلاكت داره ...
راه درمانش چيه ؟‌ دارو ؟‌رژيم غذايي يا ...
ممنون اگر راهنمايي كنين.
راستي دكتر در اين باره

ممنون ميشيم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام دوست گرامی
خواهش میکنم !
لطفاً شمارش پلاکتهایتان را برایم بنویسید . تنیجه تست BT (Bleeding Time را هم بنویسید .
اگر تستهای دیگری هم انجام داده اید ذکر کنید.
از کی متوجه شده اید ؟
آیا غیر از پدرتان سایر اعضای خانواده هم درگیر هستند ؟
آیا بیماری خاصی در خانواده دارید ؟
آیا داروی خاصی بطور مزمن یا گهگاهی مصرف میکنید ؟

WooKMaN
21-04-2007, 09:14
سلام دكتر جان[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

جواب سوالات رو دادم ، انشالله كه تو جواب دادنت كمك كنه ...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام عزیز
1- از لطف شما سپاسگذارم . ولی من دیگر جزو جوانها محسوب نمیشوم !!:41: دل مهمه ... كه شما دلتون جوونه
2- لطفاً به این سووالات جواب دهید:
سنتان چقدر است ؟ 21 بيدم اما چند ماه ديگه ميرم 22
چه مدت است مبتلا شده اید ؟ 3-4 سالي ميشه
همیشه یک نیمه سر ؟ نوچ و همیشه یک سمت خاص ؟ نه بعضي وقتا اونورم ميگيره
سابقه در خانواده ؟ فقط منه بدبخت
شبها تا چه ساعتی بیدارید ؟ اگه تعطيل نباشه 12 اگه تعطيل باشه 3 آیا شبها داروئی مصرف میکنید ؟ نوچ
سابقه بیماری خاصی دارید ؟ نوچ
آیا داروئی مصرف میکنید ؟ نه برای سردرد بلکه برای بیماریهای دیگر . اصولا دارو خور نيستم
آیا الکل مصرف میکنید ؟ نه بابا - به گروه خونيم نميخوره
آیا سردرد تابحال شمارا از خواب بیدار کرده ؟ نوچ
علائم همراه دارید ؟ مثل تهوع - استفراغ - سرگیجه - درد شکم ، وزوز گوش و ... يه كوچولو سرگيجه
هرموضوع دیگری هست لطفاً بنویسید . سلامتي شما
درضمن آیا به بازیهای کامپیوتری اعتیاد دارید ؟ آخرين باري كه بازي كردم فكر كنم 5 ماه پيش بود
تا فردا ......

Sector-0
21-04-2007, 09:50
سلام دكتر جان[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

جواب سوالات رو دادم ، انشالله كه تو جواب دادنت كمك كنه ...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام عزیز
با مراجعه به یک پزشک فشارخونتان را درچند نوبت اندازه بگیرید - با رعایت کامل اصول آن !!!!!
البته متاسفانه بسیاری از همکاران پزشک هم روش صحیح آنرا اجرا نمیکنند . بنابر این اگر در فامیل یا در درمانگاهی دستگاه الکترونیکی آن وجود داشته باشد با آن اندازه بگیرید . البته نوع بازوئی باشد نه مچ دستی . مارکهای ناسیونال و اومرون هم از بهترینها هستند .

راستی ناراحتی معده ندارید؟ از هرنوعش !!

در نهایت اگر تهران تشریف دارید به دکتر اکبر سلطان زاده در بیمارستان شریعتی مراجعه کنید .
:13:

venlo
21-04-2007, 23:46
سلام دكتر ...
ممنون از توجهتون [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
آزمايش رو نيافتم !‌ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ولي دقيقا يادمه كه شمارش پلاكت ها 130 بود ...:13:
تست ديگه اي انجام ندادم.
1 سال حدودا
خير
خير
خير

سلام دوست گرامی
خواهش میکنم !
لطفاً شمارش پلاکتهایتان را برایم بنویسید . تنیجه تست BT (Bleeding Time را هم بنویسید .
اگر تستهای دیگری هم انجام داده اید ذکر کنید.
از کی متوجه شده اید ؟
آیا غیر از پدرتان سایر اعضای خانواده هم درگیر هستند ؟
آیا بیماری خاصی در خانواده دارید ؟
آیا داروی خاصی بطور مزمن یا گهگاهی مصرف میکنید ؟

Payan
22-04-2007, 05:37
سلام
خواهش میکنم دوست عزیز
مدت خواب برای هر فرد امری اختصاصی است ! این به فیزیولوژی بدن شما ربط دارد . ( بعضی افراد خیلی کم خوابند - بگمانم هیتلر کلاً 2 ساعت میخوابیده ! - و بعضی طبیعتاً زیاد میخوابند)
بنابراین اگر به بیماری خاصی مبتلا نیستید نگران نباشید .
اگر وضع تغذیه تان مناسب است ، احتیاجی به مصرف ویتامین و املاح اضافی ندارید.
دكتر جون ممنون اما خواب زياد كلافه ام كرده نمي شه يه جورايي اين فيزيولوژيه رو گول اش زد؟فكر كنه هيتلره من حاضرما!!!البته منظورم اينه كه 2 ساعت بخوابم راست اش به كارام نمي رسم

Sector-0
22-04-2007, 05:54
سلام دكتر ...
ممنون از توجهتون [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
آزمايش رو نيافتم !‌ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ولي دقيقا يادمه كه شمارش پلاكت ها 130 بود ...:13:
تست ديگه اي انجام ندادم.
1 سال حدودا
خير
خير
خير

سلام دوست عزیز
با پلاکت 130000 غیرممکن است که دچار هرگونه خونریزی خودبخودی و یا حتی ناشی ار ضربه بشوید !!!!!
مگر اینکه بطور دوره ای دچار کاهش جدی آن بشوید.
بهرحال ابتدا تستهای مربوطه را مجدد انجام دهید . ترجیحا یک آزمایش در دوران عادی و یکی موقعی که کبودی پیدا کرده اید.

Sector-0
22-04-2007, 06:11
دكتر جون ممنون اما خواب زياد كلافه ام كرده نمي شه يه جورايي اين فيزيولوژيه رو گول اش زد؟فكر كنه هيتلره من حاضرما!!!البته منظورم اينه كه 2 ساعت بخوابم راست اش به كارام نمي رسم

1- سعی کنید همیشه شبها دیر نخوابید !
2- بکمک ساعت زنگ دار یا اعضای خانواده هر روز راس ساعت معینی از خواب بیدار شوید و بتدریج این زمان را به عقب بکشید . :20:

ghomeishi
22-04-2007, 09:56
دکترجون چی کار کنم خواب راحت تری داشته باشم

venlo
22-04-2007, 11:01
سلام دوست عزیز
با پلاکت 130000 غیرممکن است که دچار هرگونه خونریزی خودبخودی و یا حتی ناشی ار ضربه بشوید !!!!!
مگر اینکه بطور دوره ای دچار کاهش جدی آن بشوید.
بهرحال ابتدا تستهای مربوطه را مجدد انجام دهید . ترجیحا یک آزمایش در دوران عادی و یکی موقعی که کبودی پیدا کرده اید.

ممنون :11:

online_amin
22-04-2007, 13:02
سلام اقا دكتر
ببخشيد من وقت قبلي ندارم من يك مشكلي دارم مشكل پوستي
مشكل من اين هست كه در تابستان دستم بشدت عرق مي كند انقدر كه من نمي توانم به كسي دست بدم خجالت مي كشم مي گن چرا اينقدر دستت خيس هست ولي در زمستان انقدر خشك مي شود و هزاران هزار ترك در كف دستم به وجود مي ايد و بايد كرم نرم كننده پوست استفاده كنم (من به دكتر هاي زيادي مراجه كردم ولي انها هم نتوانستند كاري بكنند)
بعضي ها مي گن كه چايي و ماست خوب نيست اين دو باعث مي شود كه دسست بشتر عرق كنند
منتظر جوابتان هستم

shahrzad2006
22-04-2007, 14:20
سلام اقا دكتر
ببخشيد من وقت قبلي ندارم من يك مشكلي دارم مشكل پوستي
مشكل من اين هست كه در تابستان دستم بشدت عرق مي كند انقدر كه من نمي توانم به كسي دست بدم خجالت مي كشم مي گن چرا اينقدر دستت خيس هست ولي در زمستان انقدر خشك مي شود و هزاران هزار ترك در كف دستم به وجود مي ايد و بايد كرم نرم كننده پوست استفاده كنم (من به دكتر هاي زيادي مراجه كردم ولي انها هم نتوانستند كاري بكنند)
بعضي ها مي گن كه چايي و ماست خوب نيست اين دو باعث مي شود كه دسست بشتر عرق كنند
منتظر جوابتان هستم
دوست عزیز من پزشک نیستم اما این جواب شماست.
تعرق شدید کف دست ها ارثی است / کمتر از یک درصد مردم دچار تعرق شدید هستند
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: تعرق شدید بدن به ویژه کف دست ها بیشتر زمینه ژنتیک و ارثی دارد .

دکتر محسن خوش نیت نیکو در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری مهر افزود: کمتر از یک درصد افراد به تعرق شدید بدن دچار هستند و این مشکل در بین افراد شایع نیست.

وی اظهار داشت: به تازگی برای افرادی که دچار تعرق شدید بدن هستند ، آمپول توکسین برای درمان این مشکل توسط متخصصان پوست مورد استفاده قرار می گیرد.

فوق تخصص بیماری های غدد با بیان اینکه افزایش تعرق غدد عرق پوست منجر به تعریق شدید بدن می شود، گفت: این تعریق در برخی افراد به گونه ای است که کف دست هاس آنان به حدی عرق می کند که کاغذ زیر دست شان هنگام نوشتن خیس می شود.

وی اضافه کرد: اغلب افراد دچار تعرق شدید مشکل تیروئیدی ندارند اما درصد بسیار کمی از این افراد به علت پرکاری تیروئید دچار این مشکل می شوند که باید با مشورت پزشک ، علت آن مشخص شود.

خوش نیت تصریح کرد: تعرق شدید در بسیاری از افراد مبتلا به آن ، سابقه خانوادگی وجود دارد به گونه ای که اغلب این افراد اعضایی از خانواده شان به این مشکل دچار بوده اند.

وی در مورد شستن دست ها و دوش گرفتن مکرر در افراد دچار تعریق شدید ، گفت: دوش گرفتن و شستن دست ها به صورت موقتی اثر دارد ، بنابراین می توانند با مشورت پزشک از درمان های مناسب برخوردار شوند.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: جلوگیری از اضطراب می تواند تاحدی در کاهش تعریق بدن در افراد دچار این مشکل موثر واقع شود، تصریح کرد: کمتر از یک درصد افراد به تعرق شدید بدن دچار هستند و این مشکل در بین افراد شایع نیست.
از جناب دکتر می خواهم اگر اشکالی دیدند ان را تصحیح کنند.

online_amin
22-04-2007, 14:42
از شما ممنونم

shahrzad2006
22-04-2007, 23:54
سلام
من معمولا 6-5ساعت در شبانه روز می خوابم (به خاطر درسهام) و همیشه خسته از خواب بیدار می شم .چی کار کنم که این مشکل بر طرف شه .من زیاد دچار سردرد می شم ایا دلیلش همینه؟
اینم بگم که اصلا اهل بازی با کامپیوتر نیستم ولی هر روز حدود سه ساعت با کامپیوتر کار می کنم.

یه سوال دیگه هم داشتم .راه خلاصی از دست جوشهای صورت چیه؟
ممنون

Sector-0
24-04-2007, 06:40
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: تعرق شدید بدن به ویژه کف دست ها بیشتر زمینه ژنتیک و ارثی دارد .

دکتر محسن خوش نیت نیکو در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری مهر افزود: کمتر از یک درصد افراد به تعرق شدید بدن دچار هستند و این مشکل در بین افراد شایع نیست.

وی اظهار داشت: به تازگی برای افرادی که دچار تعرق شدید بدن هستند ، آمپول توکسین برای درمان این مشکل توسط متخصصان پوست مورد استفاده قرار می گیرد.

فوق تخصص بیماری های غدد با بیان اینکه افزایش تعرق غدد عرق پوست منجر به تعریق شدید بدن می شود، گفت: این تعریق در برخی افراد به گونه ای است که کف دست هاس آنان به حدی عرق می کند که کاغذ زیر دست شان هنگام نوشتن خیس می شود.

وی اضافه کرد: اغلب افراد دچار تعرق شدید مشکل تیروئیدی ندارند اما درصد بسیار کمی از این افراد به علت پرکاری تیروئید دچار این مشکل می شوند که باید با مشورت پزشک ، علت آن مشخص شود.

خوش نیت تصریح کرد: تعرق شدید در بسیاری از افراد مبتلا به آن ، سابقه خانوادگی وجود دارد به گونه ای که اغلب این افراد اعضایی از خانواده شان به این مشکل دچار بوده اند.

وی در مورد شستن دست ها و دوش گرفتن مکرر در افراد دچار تعریق شدید ، گفت: دوش گرفتن و شستن دست ها به صورت موقتی اثر دارد ، بنابراین می توانند با مشورت پزشک از درمان های مناسب برخوردار شوند.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: جلوگیری از اضطراب می تواند تاحدی در کاهش تعریق بدن در افراد دچار این مشکل موثر واقع شود، تصریح کرد: کمتر از یک درصد افراد به تعرق شدید بدن دچار هستند و این مشکل در بین افراد شایع نیست.

سلام عزیزان
بسیار عالی !
علاقه و پشتکار شما قابل ستایش است .:20:
اگر دوست سووال کننده احتیاج به اطلاعات دیگری دارند بگویند تا راهنمائی کنم.

Sector-0
24-04-2007, 06:54
دکترجون چی کار کنم خواب راحت تری داشته باشم

سلام !
1- سعی کنید بدون افکار و مشکلات روزانه به بستر بروید .
2- دوش آبگرم قبل از رفتن به بستر بسیار مفید است .
3- داشتن اتاق شخصی برای خواب و بدون سر وصدا تاثیر زیادی دارد .
4- اگر شروع خوابتان مشکل است ، دیدن یک برنامه آرام تلویزیونی یا موسیقی ملایم رادیوئی یا مطالعه در بستر میتواند به خواب تان کمک کند.

ghomeishi
24-04-2007, 07:58
سلام !
1- سعی کنید بدون افکار و مشکلات روزانه به بستر بروید .
2- دوش آبگرم قبل از رفتن به بستر بسیار مفید است .
3- داشتن اتاق شخصی برای خواب و بدون سر وصدا تاثیر زیادی دارد .
4- اگر شروع خوابتان مشکل است ، دیدن یک برنامه آرام تلویزیونی یا موسیقی ملایم رادیوئی یا مطالعه در بستر میتواند به خواب تان کمک کند.
خیلی ممنون از راهنماییتون

mir@
24-04-2007, 08:01
سلام جناب آقای دکتر،

من تاپیک زیر رو ایجاد کردم.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

برخی از آشنایان قویاً این دارو رو توصیه می کنند و معتقدند هیچ اثر بدی نداره خوردن نصف قرص هر روز.

مثلاً دوستی که پرسیده بودند چطور راحت بخوابم این دارو بینهایت کمک می کنه.

اسم ژنریک دارو آلپرازولام هست و هم خانواده زاناکسه.

نظرتون رو ممکنه بنویسید؟

ضمناً در مورد افزایش اراده اگر توضیحی بفرمایید ممنون میشم.

ارادتمند :11:

Sector-0
24-04-2007, 10:43
سلام
من معمولا 6-5ساعت در شبانه روز می خوابم (به خاطر درسهام) و همیشه خسته از خواب بیدار می شم .چی کار کنم که این مشکل بر طرف شه .من زیاد دچار سردرد می شم ایا دلیلش همینه؟
اینم بگم که اصلا اهل بازی با کامپیوتر نیستم ولی هر روز حدود سه ساعت با کامپیوتر کار می کنم.

یه سوال دیگه هم داشتم .راه خلاصی از دست جوشهای صورت چیه؟
ممنون
سلام دوست عزیز
1- خواب یک نیاز اساسی و فیزیولوژیک انسان است . نیاز به خواب از آنجا منشا میگیرد که سلولهای عصبی برای تجدید واسطه های شیمیائی خود به استراحت محتاجند تا این مولکولها اختصاصی دوباره سازی شوند. بنابراین اغلب بدنبال کارهای فکری زیاد بخصوص مطالعه سخت به خواب کافی نیاز پیدا میشود .
هر دوره کامل خواب دارای 5 مرحله است که در پنجمین مرحله است که خواب میبینیم این مرحله خواب دیدن با حرکات سریع چشم مشخص میشود . اگر به فردی که درحال طی این مرحله است نگاه کنید میبینید که چشمهایش در زیر پلک به سرعت حرکت میکند . این مرحله به R E M معروف است . و مراحل قبل از آن به non R E M معروف میباشد.
در هردوره خواب مراحل خواب سبک و مرحله خواب عمیق داریم . گذراندن مرحله خواب عمیق برای مفید واقع شدن خواب بسیار مهم است . کسانی که بنا به دلایلی قادر به گذراندن این دوره نیستند از خواب راضی نخواهند بود.
یک سیکل خواب معمولا 90 دقیقه طول میکشد و با مرحله R E M به پایان میرسد . بنابر این زود بیدار شدن میتواند باعث خستگی از خواب شود . یعنی خوابیده اید ولی آن رضایت را ندارید و به اصطلاح پس از خواب Fresh نشده اید .
چاره چیست ؟ بهتر است تا کاملاً خسته و محتاج نشده اید به بستر نروید ! اگرچه زمان بستر رفتن یک عادت و براساس برنامه های روزانه است ولی اگر آنرا موکول به زمان احتیاج کنید بهتر است . دوم اینکه مگر در صورت ضرورت سعی کنید بطور طبیعی بیدار شوید .یعنی سعی نکنید بزور بیدار شوید . چرا که ممکن است تعداد مراحل خواب عمیقتان کافی نبوده باشد و واسطه های شیمیائی مورد نظر ( نرو ترانسمیتر ها ) به مقدار کافی ساخته نشده باشند .
نکته جالب اینکه افرادی که بدنبال خستگی به خواب میروند ، زودتر به مرحله خواب عمیق میرسند !
برای بیدار کردن افراد هم سعی کنید ابتدا با صدا کردن وی با نامش اورا بیدار کنید . اگر بیدار نشد اورا به آرامی تکان دهید . اگر خود را بخواب نزده باشد بسادگی بیدار میشود .
اشاره : کسانی که بر اساس خستگی و نه عادت روزمره به خواب میروند خیلی زودتر به مرحله خواب عمیق میرسند.
نکته دیگری که مایلم به شما دوست جوانم یادآوری کنم اینست که چون درحال تحصیل هستید به استراحت مغزی بیشتری نیاز دارید . لذا از تفریحات سالم . مانند گردش در طبیعت ، نرمشهای سبک و بخصوص شنا و در صورت امکان کوهنوردی بهره ببرید . همچنین سعی کنید با تمرینات آرام سازی یا Relaxation به آرامش روحی و عصبی بیشتری برسید . مطالعات جانبی هم کمک زیادی به افزایض هوش و درک شما از دنیا خواهند کرد .
همه چیز فقط درس مدرسه ای نیست . اگرچه کار شما فعلاً آموختن در مدرسه است .
------------------------------------------
از کمکی که برای پاسخ دهی به دیگر دوستان میکنید بسیار سپاسگذارم . با توجه به پشتکار و علاقه ای که دارید اگر جداً به پزشکی علاقه دارید حتما موفق خواهید شد . من آینده زیبائی را برایتان پیش بینی میکنم .
بنابر این خواهشمندم در راهنمائی دیگر دوستان به این همکاریتان با من ادامه دهید .:10:
چرا که فرصت های من بسیار محدود است و بعضی روزها مثل دیروز بخاطر بیماری خودم قادر به پاسخگوئی به عزیزان نبودم.
در ضمن به این سایت سر بزنید . حاوی مطالب بسیار جالب و علمی است و همه عزیزان میتوانند پاسخهای بسیاری از مسائل شان را درآن بیابند .
مردمان ( پورتال جوانان )[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
------------------------------------
در مورد جوش جوانی و سووال خصوصی تان اجازه دهید فردا صحبت کنم .
موفق باشید.

Sector-0
24-04-2007, 11:00
سلام جناب آقای دکتر،

من تاپیک زیر رو ایجاد کردم.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

برخی از آشنایان قویاً این دارو رو توصیه می کنند و معتقدند هیچ اثر بدی نداره خوردن نصف قرص هر روز.

مثلاً دوستی که پرسیده بودند چطور راحت بخوابم این دارو بینهایت کمک می کنه.

اسم ژنریک دارو آلپرازولام هست و هم خانواده زاناکسه.

نظرتون رو ممکنه بنویسید؟

ضمناً در مورد افزایش اراده اگر توضیحی بفرمایید ممنون میشم.

ارادتمند :11:
سلام دوست گرمی
آیا آن آشنایان که آلپرازولام را تجویز کرده اند پزشک هستند ؟
دوست عزیز آلپرازولام جزو داروهای گروه بنزودیازپین است . یعنی هم دسته با دیازپام - اکسازپام - کلر دیازپوکساید - لورازپام و ..
این دارو اگر چه نیمه عمر کوتاهتری نسبت به خواهر وبرادرهای بزرگترش دارد ولیکن بهرحال مصرف آن باید کاملا - تاکید میکنم کاملاً - تحت نظر پزشک باشد . چرا که عوارض جانبی خاص این گروه را دارد . بخصوص برای کسانی چون شما که جوان هستید ممکن است مشکل آفرین باشد .
اگر مشکل جدی خواب دارید حتما به یک روانپزشک مجرب مراجعه کنید تا ریشه یابی و درمان اساسی شود .
مصرف خودسرانه دارو بزرگترین آسیبی است که شما میتوانید به بدن و روان خود وارد کنید .
------------------
درمورد افزایش اراده بهترین راهنمائی که میتوانم بشما بکنم اینست که مقاله های سایت مردمان ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])را بخوانید . اگر جائی احتیاج به راهنمائی داشتید درخدمت خواهم بود .

shahrzad2006
24-04-2007, 13:59
سلام دوست عزیز
1- خواب یک نیاز اساسی و فیزیولوژیک انسان است . نیاز به خواب از آنجا منشا میگیرد که سلولهای عصبی برای تجدید واسطه های شیمیائی خود به استراحت محتاجند تا این مولکولها اختصاصی دوباره سازی شوند. بنابراین اغلب بدنبال کارهای فکری زیاد بخصوص مطالعه سخت به خواب کافی نیاز پیدا میشود .
هر دوره کامل خواب دارای 5 مرحله است که در پنجمین مرحله است که خواب میبینیم این مرحله خواب دیدن با حرکات سریع چشم مشخص میشود . اگر به فردی که درحال طی این مرحله است نگاه کنید میبینید که چشمهایش در زیر پلک به سرعت حرکت میکند . این مرحله به R E M معروف است . و مراحل قبل از آن به non R E M معروف میباشد.
در هردوره خواب مراحل خواب سبک و مرحله خواب عمیق داریم . گذراندن مرحله خواب عمیق برای مفید واقع شدن خواب بسیار مهم است . کسانی که بنا به دلایلی قادر به گذراندن این دوره نیستند از خواب راضی نخواهند بود.
یک سیکل خواب معمولا 90 دقیقه طول میکشد و با مرحله R E M به پایان میرسد . بنابر این زود بیدار شدن میتواند باعث خستگی از خواب شود . یعنی خوابیده اید ولی آن رضایت را ندارید و به اصطلاح پس از خواب Fresh نشده اید .
چاره چیست ؟ بهتر است تا کاملاً خسته و محتاج نشده اید به بستر نروید ! اگرچه زمان بستر رفتن یک عادت و براساس برنامه های روزانه است ولی اگر آنرا موکول به زمان احتیاج کنید بهتر است . دوم اینکه مگر در صورت ضرورت سعی کنید بطور طبیعی بیدار شوید .یعنی سعی نکنید بزور بیدار شوید . چرا که ممکن است تعداد مراحل خواب عمیقتان کافی نبوده باشد و واسطه های شیمیائی مورد نظر ( نرو ترانسمیتر ها ) به مقدار کافی ساخته نشده باشند .
نکته جالب اینکه افرادی که بدنبال خستگی به خواب میروند ، زودتر به مرحله خواب عمیق میرسند !
برای بیدار کردن افراد هم سعی کنید ابتدا با صدا کردن وی با نامش اورا بیدار کنید . اگر بیدار نشد اورا به آرامی تکان دهید . اگر خود را بخواب نزده باشد بسادگی بیدار میشود .
اشاره : کسانی که بر اساس خستگی و نه عادت روزمره به خواب میروند خیلی زودتر به مرحله خواب عمیق میرسند.
نکته دیگری که مایلم به شما دوست جوانم یادآوری کنم اینست که چون درحال تحصیل هستید به استراحت مغزی بیشتری نیاز دارید . لذا از تفریحات سالم . مانند گردش در طبیعت ، نرمشهای سبک و بخصوص شنا و در صورت امکان کوهنوردی بهره ببرید . همچنین سعی کنید با تمرینات آرام سازی یا Relaxation به آرامش روحی و عصبی بیشتری برسید . مطالعات جانبی هم کمک زیادی به افزایض هوش و درک شما از دنیا خواهند کرد .
همه چیز فقط درس مدرسه ای نیست . اگرچه کار شما فعلاً آموختن در مدرسه است .
------------------------------------------
از کمکی که برای پاسخ دهی به دیگر دوستان میکنید بسیار سپاسگذارم . با توجه به پشتکار و علاقه ای که دارید اگر جداً به پزشکی علاقه دارید حتما موفق خواهید شد . من آینده زیبائی را برایتان پیش بینی میکنم .
بنابر این خواهشمندم در راهنمائی دیگر دوستان به این همکاریتان با من ادامه دهید .:10:
چرا که فرصت های من بسیار محدود است و بعضی روزها مثل دیروز بخاطر بیماری خودم قادر به پاسخگوئی به عزیزان نبودم.
در ضمن به این سایت سر بزنید . حاوی مطالب بسیار جالب و علمی است و همه عزیزان میتوانند پاسخهای بسیاری از مسائل شان را درآن بیابند .
مردمان ( پورتال جوانان )[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
------------------------------------
در مورد جوش جوانی و سووال خصوصی تان اجازه دهید فردا صحبت کنم .
موفق باشید.
ممنون از کمکتون. البته من بیست سال دیگه شاید به پای شما برسم اما تا اونجا که بتونم کمک می کنم.

Balrog
24-04-2007, 15:42
دكتر، من پيشنهاد مى‌كنم عنوان تاپيك رو به «درمانگاه P30World» تغيير بدى.

shahrzad2006
25-04-2007, 07:16
سلام
دکتر عزیز فکر نمی کنید این سایت بالای 18سال راستی home page اون هم انگار فیلتر شده .
میشه یه سایت دیگه معرفی کنید
ممنون

Sector-0
25-04-2007, 09:13
سلام
دکتر عزیز فکر نمی کنید این سایت بالای 18سال راستی home page اون هم انگار فیلتر شده .
میشه یه سایت دیگه معرفی کنید
ممنون

:18: :18: :18:
مطمئنید ؟
فیلتر ؟ آنهم این سایت ؟
یکبار دیگه امتحان کنید .... مردمان ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]).
...
..
.
اگر دیدید فیـــــلــــــــتــــــــ ـــــــــــر است . حتماً ISP شما کاسه داغتر از آش شده .
با این وجود این برنامه کوچک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])را دانلود و باز کنید . هنگامی که آن لاین شدید برنامه را اجرا کنید . حال به هرجا دوست داشتید سر بزنید .:31:
البته فراموش نکنید که برنامه در قسمت تنظیماتش چند گزینه دارد . حتما همه تیکها را بردارید .
لینــک :[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

موفق باشید..
:20:

Sector-0
25-04-2007, 10:06
دكتر، من پيشنهاد مى‌كنم عنوان تاپيك رو به «درمانگاه P30World» تغيير بدى.
سلام دوست گرامی
از پیشنهاد شما ممنونم .لی درمانگاه اصطلاحاً به جائی گفته میشود که به درمان بیماران پرداخته میشود . ولی من اینجا صرفاً به پرسشهای دوستان می پردازم.

online_amin
25-04-2007, 12:38

ببخشيد آقا دكتر من فكر مي كنم اينكه من مشكل پوستي دارم اصلا ربطي به ارثي بودن ربطي ندارد چون هيچ كدام از پدر مادرم و پدر بزرگ و مادر بزرگ و عموها و دايي ها و... چنين مشكلي ندارند
اين ربطي به چي دارد

Diego
25-04-2007, 13:08
من پیشنهاد میکنم مسئولین سایت لقب ایشون رو (زیر نام کاربری) به جای ((عضو جدید)) به پزشک پی سی ورلد تغییر بدن.

Balrog
25-04-2007, 14:57
سلام دوست گرامی
از پیشنهاد شما ممنونم .لی درمانگاه اصطلاحاً به جائی گفته میشود که به درمان بیماران پرداخته میشود . ولی من اینجا صرفاً به پرسشهای دوستان می پردازم.
من رو حساب محل سكونتتون گفتم! :31:
حرف شما درسته.

alonelytree
25-04-2007, 17:17
دوستان من يه مقدار گيج شدم...من هپاتيت ب دارم...يعني از بچگي گرفته ام...اونم از يه سلموني...تا اونجايي هم كه من مي دونم درمان هم نداره...يعني يه بيماري خفته است...چند وقت پيش (1ماه پيش)هم آزمايش دادم...گفتن هپاتيت داري...حالا من نميدونم..منظور اينا از حاد و مزمن و ... چيه؟
واقعا من نميتونم تشخيص بدم...
حالا به نظر شما من معافم؟

در ضمن اين هپاتيت حاد چيه كه فقط 6 ماه معافند؟

خيلي ممنون ميشم اگه به من كمك كنيد...
ميترسم دفترچه رو پست كنم بفرستم منو بگيرن ببرن سربازي.........

بخش هفدهم: بيماريهاي عفوني

ماده 45: مشمولان مبتلاء به بيماريهاي عفوني با توجه به نوع بيماري كه بدان مبتلاء مي باشند از معافيت هاي مندرج در هر بند به شرح زير استفاده خواهند نمود.

بند 1ـ بيماران مبتلاء به هپاتيت مزمن (بيش از 6 ماه) معاف دائم.
--------------------------------------------------------------------------------
بند 2ـ ناقلين HBSAg چنانچه HBSAg وHBVDNA و ياHBEAg سرم آنها مثبت باشد معاف دائم.
--------------------------------------------------------------------------------
بند 3ـ كليه بيماران مبتلاء به هپاتيت حاد 6 ماه معاف موقت.
بند 4ـ بيماران مبتلاء به هپاتيت C با تاييد آزمايشگاههاي مورد تاييد مراكز درماني ن.م معاف دائم.

amir_a
25-04-2007, 19:55
سلام به همگی دوستان .

میخواستم بدونم کدوم ویتامین ها و مینرال ها زیادیشون برای بدن ضرر داره .

مثلا درسته که خوردن کلسیم بیش 2000 میلیگرم در روز باعث سنگ کلیه میشه ؟

ممنون .:11:

nemanaldin
25-04-2007, 20:24
سلام
من یه مشکل پیدا کردم
چند هفته ای هست که زانو پای راستم موقع راه رفتن صدا می ده (مثل اینکه باید روغن کاری بشه)
فکر کنم بعد از برخوردی که موقع بازی کردن والیبال به وجود اومد این مشکل شروع شد
زیاد درد نداره ولی ادم یه جوری میشه
با تشکر

alonelytree
25-04-2007, 22:44
دوستان من يه مقدار گيج شدم...من هپاتيت ب دارم...يعني از بچگي گرفته ام...اونم از يه سلموني...تا اونجايي هم كه من مي دونم درمان هم نداره...يعني يه بيماري خفته است...چند وقت پيش (1ماه پيش)هم آزمايش دادم...گفتن هپاتيت داري...حالا من نميدونم..منظور اينا از حاد و مزمن و ... چيه؟

ماده 45: مشمولان مبتلاء به بيماريهاي عفوني با توجه به نوع بيماري كه بدان مبتلاء مي باشند از معافيت هاي مندرج در هر بند به شرح زير استفاده خواهند نمود.

بند 2ـ ناقلين HBSAg چنانچه HBSAg وHBVDNA و ياHBEAg سرم آنها مثبت باشد معاف دائم.
بند 4ـ بيماران مبتلاء به هپاتيت C با تاييد آزمايشگاههاي مورد تاييد مراكز درماني ن.م معاف دائم.

دوستان اگه امكان داره كسي جواب سوال من رو بده ممنونش ميشم.چون واقعا كارم گيره.

mahi58
26-04-2007, 00:02

دوست عزیز.
شما باید یک آزمایش بدهید.
با شرح حالی که دادید احتمال دارد که شما HBSAg مثبت داشته باشید و معاف دائم بشوید.
در ضمن شرح حال بیماری شما بیشتر از هر چیز به هپاتیت مزمن می خورد که آن هم نوشته معاف دائم می شود. هپاتیت حاد شرایطی است که در آن فرد به تازگی بیماری را گرفته باشد نه از بچگی و تشخیصش هم از مزمن به راحتی با آزمایشات هپاتیت امکان پذیر است.
موفق باشید.

rasool222
26-04-2007, 07:34
سلام به همگی دوستان .

در كل زيادي هر چيز ميتونه مضر باشه اما ويتامين هاي محلول در چربي (A& E) ميتونن خطرناكتر باشن

Sector-0
26-04-2007, 07:38
سلام دوست عزیز
لطفا جواب آزمایشات زیر را اگر انجام داده اید بنویسید . اگر هم در چند نوبت انجام داده اید بهتراست . همه موارد را بنویسید:
HBS-Ag
HBc-Ab
HBS-Ab
HCV-ab

----------------
هپاتیت حاد به عفونت فعال فعلی گفته میشود . از آنجا که احتمال بهبودی آن بیش از 90 درصد است ، به همین دلیل تنها برای چند ماه برای آن معافیت درنظر گرفته شده .
هپاتیت مزمن یعنی سلولهای کبدی به ویروس آلوده هستند ولی چون ویروس فعال نیست علائم بیماری هم آشکار نیست . ولی هرآن احتمال فعال شدن داشته و با از بین بردن عملکرد کبد ...
در حالت مزمن احتمال انتقال بسیار بالاست زیرا دیگران نمیدانند ! و فرد هم بیمار بنظر نمیرسد ! در حالت مزمن هم احتمال بهبودی بسیار کم است . اگرچه با ضد ویروسها اقدامات درمانی را انجام میدهند .

Sector-0
26-04-2007, 09:43
سلام
من یه مشکل پیدا کردم
چند هفته ای هست که زانو پای راستم موقع راه رفتن صدا می ده (مثل اینکه باید روغن کاری بشه)
فکر کنم بعد از برخوردی که موقع بازی کردن والیبال به وجود اومد این مشکل شروع شد
زیاد درد نداره ولی ادم یه جوری میشه
با تشکر
سلام

حتماً به یک ارتوپد ( متخصص جراحی استخوان و مفاصل ) مراجعه کنید تا زانویتان را از نظر سلامت رباطهای متقاطع و منیسکهای آن معاینه کند .گرافی در وضعیت تاشده زانو هم احتمالاً الزامی است.

Sector-0
26-04-2007, 09:52
سلام به همگی دوستان .

سلام
همانطور که یکی از دوستان اشاره کردند مصرف زیاد از حد ویتامینهای محلول در چربی موجب علائم مسمومیت با آنها میشود . اینها شامل ویتامینهای : A , D , E و K میباشند.
مصرف زیاد هر نوع املاحی هم بطور کلی مضر است مثلا زیادی آهن موجب مسمومیت خطرناکی میشود .
مصرف زیاد کلسیم فقط در صورتی به افزایش احتمال بروز سنگ کلیه میشود که فرد دچار اختلال " افزایش دفع ادراری کلسیم ، نوع جذبی " باشد . پس مصرف زیاد کلسیم در همه افراد و نیز آشامیدن آب سخت موجب سنگ کلیه نمیشود !

nemanaldin
26-04-2007, 10:52
ممنون دکتر جون

shahrzad2006
26-04-2007, 13:15
چرا نگفتین با جوش های صورت باید چی کار کرد؟

alonelytree
26-04-2007, 16:24
من يه آزمايش دادم كه جوابش رو اينجا مي نويسم:
Test ------------------------- Result------------------------- Units------------------------- EXpected Value

Glucose------------------------- 94------------------------- G/DL------------------------- (70/115) .1

UREA------------------------- 35------------------------- MG/DL------------------------- (10/50) .2

URIC-ACID ------------------------- 5.7------------------------- MG/DL------------------------- (2.4/7.2) .3

Cholesterol ------------------------- 140------------------------- MG/DL------------------------- (50/230) .4

Triglycerides------------------------- 82------------------------- MG/DL------------------------- (50/220) .5

Creatinine------------------------- 0.8------------------------- MG/DL------------------------- (0.5/1.5) .6

S.G.O.T------------------------- 15 ------------------------- U/L------------------------- (0/40) .7

S.G.P.T------------------------- 10------------------------- U/L------------------------- (0/40) .8

FE------------------------- 133------------------------- UG/DL------------------------- (23/168) .9

ALP------------------------- 200------------------------- U/L------------------------- (60/306) .10

PHOS------------------------- 4.2------------------------- MG/DL------------------------- (2.1/5) .11

CA------------------------- 8.8------------------------- MG/DL------------------------- (8.1/10.4) .12

D-BIL------------------------- 0.45 *** H *** MG/DL------------------------- (0.00/.025) .13

T-BIL------------------------- 1.76 *** H *** MG/DL------------------------- (0.00/1.10) .14

من يكي از آشناهام تو آزمايشگاه تشخيص طبي كار ميكرد...دو هفته پيش خون من رو گرفت و اين نتيجه رو به من داد....
خودش زياد حرفه اي نبود ولي گفتش با توجه به دو مورد آخر T-BIL و D-BIL من هپاتيت دارم.....
حالا تشخيص شما چيه؟

ببينم ما اگه هپاتيت مزمن داشته باشيم كه احتمالا 90 % داريم ....عملا فوت شده محسوب ميشيم ديگه؟در ضمن چند سال امكان داره عمر مفيد كنم؟ يعني معمولا اين جور آدما چند سال زنده ميمونن؟
در ضمن با توجه به اين كه مشكل بيماري من كبدي است و من قليون هم ميكشم....تا چه حد اين قليون ضرر داره؟و آيا اندازه ي آدماي عادي ضرر ميرسونه يا خيلي بيشتر؟

((انا لله و انا عليه راجعون))
بازگشت همه به سوي اوست.

masoud908
26-04-2007, 19:31
با سلام و خسته نباشيد خدمت شما:

من پسري 15 ساله هستم كه مدتي از ريزش مو رنج ميبرم...
با اين هر كس موهام ميبينه فكر نميكنه من موهام ريزش داشته باشه...راستش از زماني كه من موهام ميريزه حتي جرات نميكنم موهام خوب بشورم...فقط روش يه ذره شامپو ميريزم ...به ريشه مو ميترسم دست بزنم...حتي موهام رو به جز قسمت جلو كه ميخوام حالت بدم شونه نميكنم...الان هم موهايم به طرز فوق العاده شوره و چربي داره...مثلا الان مويي كه ريزش ميكنه تا وسطش چربي داره و يا مثلا وقتي موهام خارش پيدا ميكنه و من با ناخن ميخارونم كلي چربي زير ناخن هام جمع ميشه...در ضمن من دو سال پيش به طرز وحشتناكي روي موهام ژل و واكس مو خالي ميكردم كه از اون موقع ريزشم شروع شد و موهام رو خوب نميشستم ولي الان فقط مقداري خيلي كم در جلوي موهام براي اينكه حالت بگيره ميزنم...
حالا از شما عاجزانه ميخوام كه يه راه حلي ارائه بديد...مثلا يه شامپويي قوي براي از بين بردن چربي و شوره مو بگيد و يا....
با تشكر از زحمات شما

alonelytree
26-04-2007, 22:04

با اين هر كس موهام ميبينه فكر نميكنه من موهام ريزش داشته باشه...راستش از زماني كه من موهام ميريزه حتي جرات نميكنم موهام خوب بشورم...فقط روش يه ذره شامپو ميريزم ...به ريشه مو ميترسم دست بزنم...حتي موهام رو به جز قسمت جلو كه ميخوام حالت بدم شونه نميكنم...الان هم موهايم به طرز فوق العاده شوره و چربي داره...مثلا الان مويي كه ريزش ميكنه تا وسطش چربي داره و يا مثلا وقتي موهام خارش پيدا ميكنه و من با ناخن ميخارونم كلي چربي زير ناخن هام جمع ميشه...در ضمن من دو سال پيش به طرز وحشتناكي روي موهام ژل و واكس مو خالي ميكردم كه از اون موقع ريزشم شروع شد و موهام رو خوب نميشستم ولي الان فقط مقداري خيلي كم در جلوي موهام براي اينكه حالت بگيره ميزنم...
حالا از شما عاجزانه ميخوام كه يه راه حلي ارائه بديد...مثلا يه شامپويي قوي براي از بين بردن چربي و شوره مو بگيد و يا....
با تشكر از زحمات شما

ريزش مو هاي خود را بدست خدا بسپاريد...
.
.
.
.
.
.
شامپو يدالله....

(دوست عزيز فقط خواستم كمي مزاح كنم و گفتگو ازين حالت خشك بيرون بياد...در هر صورت اميد وارم نارحت نشده باشيد)

koorosh_bozorg
26-04-2007, 22:05
.............................................

piroznahvandi
26-04-2007, 22:11
با سلام و خسته نباشید خواستم ببینم این تشخیص چیا هست؟

shahrzad2006
26-04-2007, 22:20

با تشكر از زحمات شما
دوست عزیز امیدوارم این به دردتون بخوره.
یزش مو یکی از مشکلاتی است که به جرات می توان گفت اکثر مردم دنیا با آن مواجه هستند. عوامل زیادی مانند عوامل محیطی، ژنتیکی، هورمونی ، برخی بیماری ها مانند اختلالات تیروئید ، آنمی ( کم خونی ) و نوع تغذیه در ریزش مو دخیل است.
اهمیت رژیم غذایی را در حفظ سلامتی بدن به خصوص مو ، نمی توان نادیده گرفت. تحقیقات اخیر ژاپنی ها بعد از جنگ جهانی دوم این امر را تایید می کند؛ چرا که استفاده از رژیم غذایی غربی ها به وسیله ی ژاپنی ها باعث اضافه وزن توام با ریزش مو در اکثر مردم شد.
شایع ترین دلیل ریزش مو در زنان کمبودهای غذایی است، زیرا معمولاً برای کاهش وزن خود رژیم های غیر اصولی را به کار می برند که نتیجه ی آن بروز این مشکل است. همچنین کسانی که مواد غذایی حیوانی مصرف نمی کنند و به اصطلاح گیاهخوار هستند، به دلیل عدم اطلاع کافی در زمینه چگونگی مصرف غذاهای گیاهی، دچار کمبود پروتئین ، روی ، آهن ، اسیدهای آمینه ی ضروری ، ویتامین های گروه B و ... می گردند.
در زیر منابع برخی از عناصر مهم و موثر در سلامت مو ذکر شده است :
پروتئین : اساس و پایه ی نیاز بافت های بدن مانند مو، ناخن، پوست و ... می باشد و در موادی مانند انواع گوشت ( مرغ ، ماهی و گوشت قرمز ) ، تخم مرغ ، لبنیات و حبوبات به میزان فراوان وجود دارد. در مواد نشاسته ای مثل نان ، برنج ، ماکارونی و سبزی ها نیز به مقدار کمی وجود دارد.
اسیدهای آمینه اجزای تشکیل دهنده پروتئین ها هستند که در مواد ذکر شده در بالا وجود دارند.
کلسیم و منیزیم : گروه شیر و لبنیات منابع غنی کلسیم و منیزیم و نیز پروتئین هستند.
اگر فردی دچار عدم تحمل لاکتوز ( قند موجود در شیر ) باشد و از سایر مشتقات لبنیاتی نیز برای تامین نیازهای بدن خود استفاده نکند، باید به طور روزانه مکمل کلسیم مصرف کند و مصرف سایر غذاهای غنی از پروتئین را نیز افزایش دهد.
ویتامین های گروه B: یکی از راههای درمان ریزش مو مصرف مواد مغذی حاوی ویتامین B زیاد است که در گروه ویتامین های B ، ویتامین B۶ و بیوتین اهمیت خاصی دارند. بیوتین ویتامینی است که دربسیاری از محصولات آرایشی به عنوان مکمل بهبود دهنده وضعیت مو اضافه می شود، زیرا عارضه مشخص کمبود بیوتین، ریزش مو است. منابع غذایی غنی از ویتامین B۶ و بیوتین را برایتان ذکرمی کنم. منابع غنی از B۶ : جگر، موز ، دانه آفتابگردان، ماهی ، مرغ، جوانه گندم ، آلوی خشک ، گوشت ، غلات سبوس دار ، مخمر و زرده تخم مرغ ( به ترتیب) و منابع غنی بیوتین : جگر و گوشت مرغ، جوانه گندم، سبوس گندم، تخم مرغ و بادام زمینی است .
آنتی اکسیدان ها شامل ویتامین E ، ویتامین C ، بتاکاروتن ( پیش ساز ویتامین A که در سیب زمینی شیرین، هویج ، اسفناج پخته، کدو حلوایی، طالبی ، زرد آلو ، کلم بروکلی ، گریپ فروت قرمز وجود دارد ) ، روی و سلنیوم می باشد. رژیم های غذایی نامناسب توام با سیگار کشیدن و آلودگی هوا باعث فعال شدن رادیکال های آزاد و به خطر افتادن سلامت فرد می شود. آنتی اکسیدان ها مولکول هایی هستند که می توانند اثر رادیکال های آزاد را خنثی کنند. همچنین باعث ساخته شدن موی جدید و استحکام آن می شوند.
به هر حال رفتار تغذیه ای صحیح که همیشه مورد تاکید می باشد، میزان رشد و استحکام فولیکول مو را بهبود می بخشد.
طبق نظر کارشناسان تغذیه می توان گفت ویتامین ها به خصوص ویتامین های گروه B مانند بیوتین، اسید فولیک ، پانتوتنیک اسید و برخی املاح مانند روی، آهن، گوگرد، سیلیس و مس اثرات مثبت زیادی بر روی مو دارند. آزمایش ها حاکی از آن است که مصرف بیوتین به صورت مکمل باعث تقویت و بهبود پوست به خصوص فولیکول های مو می شود.
در ضمن در مورد کاهش مصرف نمک و اثر آن در توقف ریزش مو نظریه هایی ارائه شده است، اما در صحت این نظریه ها تردید وجود دارد . ولی در هر حال کاهش مصرف نمک برای سلامت عمومی بدن مفید است.دانشمندان ژاپنی بر اساس تحقیقات خود معتقدند که وجود چربی زیاد در رژیم غذایی مردان، مکانیسم طاسی را سرعت می بخشد. به این ترتیب که قسمتی از پوست سر آنزیمی به نام گاما- آلفا- رداکتاز تولید می کند. این آنزیم باعث تبدیل هورمون تستوسترون به دی هیدروتستوسترون (DHT) می شود که این ترکیب باعث ریزش مو می شود. غدد چربی مجاور هر فولیکول مو نیز این آنزیم را تولید می کنند. وجود چربی زیاد در غذا باعث تحریک غدد چربی و افزایش فعالیت این غدد برای تولید آنزیم نام برده می شود.
بهترین توصیه این است که غذاهای مفید و خوشمزه اما کم چرب مصرف نمایید. البته این عمل باعث رویش موی جدید نمی شود، اما می تواند از ریزش سایر موها جلوگیری کند. به طور کلی باعث سلامت جسم نیز می شود.
همچنین مصرف مقداری مخمر همراه یک لیوان آب پرتقال در صبح بسیار سودمند می باشد؛ زیرا مخمر منبع مناسبی از ویتامین های گروه B و املاح کمیاب ( املاحی که بدن به میزان خیلی کم به آن ها نیاز دارد) و اسیدهای آمینه است. به علاوه مصرف روغن ماهی و گردو که دارای اسیدهای چرب اُمگا- ۳ و تخمه آفتابگردان که دارای اسیدهای چرب اُمگا-۶ است ، مفید می باشد.
برخی از مردم برای تامین مواد مغذی مورد نیاز خود تمایل دارند از قرص و دارو استفاده کنند و کمتر سراغ مواد غذایی مفید می روند. متخصصان تغذیه معتقدند که تنها ۱۰ تا ۲۰ درصد از مواد مغذی این قرص ها جذب می شوند و هنوز عوامل ناشناخته ی زیادی در غذاها وجود دارد که هنوز به شکل شیمیایی در داروها ساخته نشده اند، در نتیجه قرص و دارو هرگز نمی تواند جانشین غذا شود و فقط در مواقع ضروری از مکمل های غذایی می توان استفاده کرد.
بررسی ها نشان می دهند که اسیدهای چرب اُمگا- ۳ و اُمگا-۶ با سلامت مو در ارتباط هستند؛ زیرا اغلب مردم وقتی منابع این نوع اسیدهای چرب را کمتر مصرف می کنند و یا اصلاً مصرف نمی کنند، دچار خشکی و شکنندگی مو ، خارش و شوره پوست سر و در نهایت ریزش مو می شوند.
منابع اسیدهای چرب اُمگا-۳ و اُمگا-۶
اسیدهای چرب اُمگا-۳ شامل آلفا- لینولنیک اسید و ایکوزا پنتانوئیک اسید (EPA) است در ماهی های آب سرد مانند ماهی سالمون و ساردین، روغن سویا و کانولا، جوانه گندم ، روغن گردو ، روغن تخم کتان یا پنبه و روغن ماهی یافت می شود.
اسیدهای چرب اُمگا-۶ شامل اسید لینولئیک و اُمگا- لینولئیک اسید می باشد و در روغن های غیر اشباع گیاهی مانند روغن ذرت، روغن کانولا، روغن سویا، روغن بادام زمینی و روغن آفتابگردان یافت می شوند
اینجا هم شاید بهتون کمک کنه.

Sector-0
27-04-2007, 08:01

با تشكر از زحمات شما

سلام دوست جوانم
ریزش مو در این سن کاملا غیر طبیعی است . با توجه به تاریخچه ، احتمالاً از مواد آرایشی غیر استاندارد استفاده کرده اید .
لطفاً برای بررسی دقیقتر نوع آسیبی که به پیازموهایتان رسیده به یک متخصص پوست و مو مراجعه کنید .
فعلا از یک شامپوی خنثی مثل شامپو بچه استفاده کنید و از هیچ دارو و تونیکی استفاده نکنید تا متخصص مربوطه به شما دستور مصرف بدهد.

Sector-0
27-04-2007, 08:01
من يه آزمايش دادم كه جوابش رو اينجا مي نويسم:
Test ------------------------- Result------------------------- Units------------------------- EXpected Value

Glucose------------------------- 94------------------------- G/DL------------------------- (70/115) .1

UREA------------------------- 35------------------------- MG/DL------------------------- (10/50) .2

URIC-ACID ------------------------- 5.7------------------------- MG/DL------------------------- (2.4/7.2) .3

Cholesterol ------------------------- 140------------------------- MG/DL------------------------- (50/230) .4

Triglycerides------------------------- 82------------------------- MG/DL------------------------- (50/220) .5

Creatinine------------------------- 0.8------------------------- MG/DL------------------------- (0.5/1.5) .6

S.G.O.T------------------------- 15 ------------------------- U/L------------------------- (0/40) .7

S.G.P.T------------------------- 10------------------------- U/L------------------------- (0/40) .8

FE------------------------- 133------------------------- UG/DL------------------------- (23/168) .9

ALP------------------------- 200------------------------- U/L------------------------- (60/306) .10

PHOS------------------------- 4.2------------------------- MG/DL------------------------- (2.1/5) .11

CA------------------------- 8.8------------------------- MG/DL------------------------- (8.1/10.4) .12

D-BIL------------------------- 0.45 *** H *** MG/DL------------------------- (0.00/.025) .13

T-BIL------------------------- 1.76 *** H *** MG/DL------------------------- (0.00/1.10) .14

من يكي از آشناهام تو آزمايشگاه تشخيص طبي كار ميكرد...دو هفته پيش خون من رو گرفت و اين نتيجه رو به من داد....
خودش زياد حرفه اي نبود ولي گفتش با توجه به دو مورد آخر T-BIL و D-BIL من هپاتيت دارم.....
حالا تشخيص شما چيه؟

ببينم ما اگه هپاتيت مزمن داشته باشيم كه احتمالا 90 % داريم ....عملا فوت شده محسوب ميشيم ديگه؟در ضمن چند سال امكان داره عمر مفيد كنم؟ يعني معمولا اين جور آدما چند سال زنده ميمونن؟
در ضمن با توجه به اين كه مشكل بيماري من كبدي است و من قليون هم ميكشم....تا چه حد اين قليون ضرر داره؟و آيا اندازه ي آدماي عادي ضرر ميرسونه يا خيلي بيشتر؟

((انا لله و انا عليه راجعون))
بازگشت همه به سوي اوست.
سلام
دوست عزیز با یک آزمایش که نمی توان روی سلامت یا مدت عمر فرد نظر داد !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
درضمن همه ما باید یاد بگیریم که هر کار را بدست متخصصش بسپاریم . کار کردن در آزمایشگاه دلیلی برای توانایی فرد در نظر دادن در امور پزشکی نیست !
اگر دقت کرده باشید متخصصین مجرب آزمایشگاه همیشه در زیر برگه های آزمایش مینویسند : تفسیر نتیجه آزمایش برعهده پزشک معالج است . -
بگذریم ....
اگر قرار باشد احتمال هپاتیت را در شما اثبات کنیم باید آزمایشات دقیقتری را انجام دهید . مثل H B S -Ag و یا H C V -Ab و یا H B S _D N A و .... آیا انجام داده اید ؟
درضمن کمی بالا بودن بیلیروبین خون دلیلی برای اثبات بیماری کبدی نیست - آنهم این حد بسیار کم !!! ممکن است سرما خورده باشید و یا غذای چرب و چیلی میل کرده باشید . واز همه رایج تر ممکن است آزمایشگاه اشتباه کرده باشد !!!
تازه اگر قرار باشد بر اساس آزمایشات به عملکرد کبد شما شک کنیم . به اندازه آنزیمهای کبدی یعنی SGPT , SGOT توجه میکنیم . که هردوی آنها در شما نرمال هستند .
دخانیات صرفنظر از شکل مصرف آن مضر است . حال برای کبد مضر نباشد - که حتماً هست - برای اکثر اعضای بدن زیانبار است .
-------------------
در آخر : به یاد مرگ بودن خوب است ، اما نه فقط هنگام بیماری !
قال معصوم : برای دنیای خود چنان زی که گوئی همیشه در آن خواهی ماند . و برای آخرت چنان که گوئی هر لحظه ممکن است بمیری !

Sector-0
27-04-2007, 08:06
با سلام و خسته نباشید خواستم ببینم این تشخیص چیا هست؟
سلام
نوشته که فرد سابقه افسردگی دارد و دارو برای آن مصرف میکرده . و هم اکنون اختلال افسردگی دارد . بقیه اش خوب تصویربرداری نشده .

Sector-0
27-04-2007, 08:37
چرا نگفتین با جوش های صورت باید چی کار کرد؟
سلام
بنده را ببخشید . پیری و فراموشی و ...
جوشهای جوانی معمولا بعلت اثر هورمونهای جنسی بر فولیکولهای مو و غدد چربی پوست در اوایل جوانی بوجود می آید.
ارث و آب و هوای منطقه تاثیر زیادی بر بروز آن دارد . اگرچه تاثیر برخی عوامل خارجی مثل بعضی از میکروبها در ایجاد و تشدید آن اثبات شده ولیکن هنوز علت قطعی آن مشخص نیست .
درمان کاملاً قطعی ندارد !!! در واقع باید درمان اصلی را صبر و حوصله و عدم دستکاری جوشها تا گذشتن از دوران پرهیجان و پرتلاطم هورمونی دوران ابتدائی جوانی دانست .
داروهائی که برای جوشهای جوانی استفاده میشوند به دو دسته موضعی ( مالیدنی ) و خوراکی تقسیم میشوند . اثر داروهای موضعی در کنترل جوشها بهتر است !
چون درمان آن امری ظریف است از ذکر داروهای مورد مصرف خودداری میکنم . درواقع پزشک متخصص بر اساس نوع جوشها و شدت آنها و محل و .. تصمیم به مصرف یک یا چند دارو میگیرد !

اما بطور کلی چند توصیه مفید درجهت کنترل آکنه وجود دارد :
1- هنوز تاثیر غذای خاصی در ایجاد و شدت آن ثابت نشده . ولی اگر خودتان فکر میکنید با مصرف غذای خاصی مشکلاتان بدتر میشود ، از آن پرهیز کنید.
2- از دستکاری و فشار دادن آنها اکیداً خودداری کنید .
3-چون معمولاً پوست افراد دچار آکنه چرب است ، شستشوی روزانه با یک شوینده خنثی موثر است . مثل صابون داو یا صابون بچه.

ramyar.v
27-04-2007, 13:37
سلام
شما خوبی؟
میخواستم یه تا سوال بپرسم
من 17 ساله هستم و کمی تا نیمه ابری بیماری فشار خون (ارثی) دارم
وقتی ورزش های سنگین میکنم در پشت سرم احساس گرفتگی و درد شدیدی میکنم
میخواستم بدونم که ایا این علامت خطرناکی هست یا نه؟

Sector-0
28-04-2007, 02:56
سلام
شما خوبی؟
میخواستم یه تا سوال بپرسم
من 17 ساله هستم و کمی تا نیمه ابری بیماری فشار خون (ارثی) دارم
وقتی ورزش های سنگین میکنم در پشت سرم احساس گرفتگی و درد شدیدی میکنم
میخواستم بدونم که ایا این علامت خطرناکی هست یا نه؟

سلام
ممنونم
تابحال فشار خونتان را اندازه گرفته اید ؟
حتماً درروزهای مختلف و هر نوبت 2 بار به فاصله 5 دقیقه با رعایت اصول آن فشارخونتان را اندازه بگیرید.
اگر مبتلا به پرفشاری خون باشید باید مراقبتهای خاص آنرا بعمل آورید.و در صورت لزوم دارو بگیرید.

Balrog
28-04-2007, 03:01
دكتر، من ناخن‌هام يه حالتى داره كه از حد نرمال، نازك‌تر و بى‌رنگ و روتره. حس مى‌كنم از ريشه هم تا حدى شل و وله. چرا؟ به تغذيه ربط داره؟

Sector-0
28-04-2007, 03:56
دكتر، من ناخن‌هام يه حالتى داره كه از حد نرمال، نازك‌تر و بى‌رنگ و روتره. حس مى‌كنم از ريشه هم تا حدى شل و وله. چرا؟ به تغذيه ربط داره؟

دوست عزیز آیا میتوانی با دوربین یک عکس با کیفیت از ناخنهایت ارسال کنی ؟
بله - تغذیه اثر زیادی دارد.

Balrog
28-04-2007, 03:59
اگه تونستم مى‌ذارم!

piremard
28-04-2007, 09:15
سلام آقای دکتر عزیز
بنده یک سووال کلی دارم اگر وقت بگذارید پاسخ بدین خیلی ممنون خواهم شد
یک فرد که دوستش حالت اورژانس پیدا کنه باید از ابتدا چه کارهایی شروع کنه ؟
یعنی فرضا به جاییی زنگ بزنه و یا اون مصدوم رو چطور تا رسیدن تیم پزشکی نگه داره و ...
اگر کسی در خانه فوت بشه باید چکار کنیم ؟!
یعنی به بیمارستان تماس بگیریم یا مراجع قانونی ؟
ببخشید من اصولا با این چیزها آشنا نیستم اگر سووالاتم مبهم و نادرست بود شرمنده
ارادتمند پیرمرد

Mitra_1360
28-04-2007, 09:34
سلام....ممنون از جناب Sector-0 که لطف می کنن و به سوالهامون جواب میدن ....

همونطور که می دونید خیلی از افراد توصیه می کنند که عطر رو بر روی لباس نزنید و عطر و ادکلن باید روی پوست زده شود ...

می خواستم بدونم این روش اشکالی نداره و باعث بروز بیماریی نمی شه ؟؟!!

البته می دونم چون پوست گردن ظریف است و در فصل گرما نباید به این ناحیه عطر یا ادکلن زد ...

اما رو قسمت های دیگر چی ؟؟

masoud908
28-04-2007, 13:24
alonelytree جان ناراحت نشدم عزيز...
ممنون از shahrzad2006 و Sector-0 جان...

ramyar.v
28-04-2007, 16:11
سلام
ممنونم
تابحال فشار خونتان را اندازه گرفته اید ؟
حتماً درروزهای مختلف و هر نوبت 2 بار به فاصله 5 دقیقه با رعایت اصول آن فشارخونتان را اندازه بگیرید.
اگر مبتلا به پرفشاری خون باشید باید مراقبتهای خاص آنرا بعمل آورید.و در صورت لزوم دارو بگیرید.

اره دکتر وقتی از یه چیزی خیلی ناراحت بشم یا اینکه استرس داشته باشم
خیلی میره بالا روی 16 روی 10 هم رفته
البته فکر میکنم نسبت به اینکه 17 سالمه خیلی زیاده
ولی در شرایط عادی
14 رو 8
یا 14 رو 9
حالا به نظر شما ورزش سنگین برام خطرناک نیست؟
چون ما تقریبا هفته ای 3 بار به صورت خیلی سنگین در زمین بزرگ یا تمرین فوتبال داریم یا خود فوتبال
حالا نظر شما چیه؟

Parnyan
28-04-2007, 17:36
سلام
دکتر جون یه کمکی به ما می کنی؟؟؟...
باید تا یه ماه دیگه 3 کیلو وزن کم کنم ولی نمی تونم... 4 روز فقط نهار خوردم (نه صبحانه خوردم نه شام)دیدم نمی شه دارم رفتنی می شم... 2 هفته بعدش از دوباره این کارو کردم ولی دیدم واقعانمی تونم .وزنم هم اونقدر زیاد نیست ,(تقریبا" 18 کیلو کم وزنی دارم بعضی ها هم می گن بیش تر از 20 کیلو).(در هفته 5 ساعت هم ورزش می کنم).
حالا شما می تونین یه رژیمی بهم بد ین که براحتی بتونم این چند کیلو رو کم کنم...(یه رژیمی می خوام که تا آخره ماه اومده باشم سر وزن و هفته آخر مجبور نشم مثل اون دفعه یه هفته غذا نخورم (و روز مسابقه دیگه چیزی ازم نمونده باشه تا مبارزه کنم).

راستی یه سوال !!!
می شه بهم بگی چه طوری می شه فهمید که آدم چه قدر کم وزنی داره (همین که به آدم می گن وزنت به قدت نمی خوره!)رو چه حسابی دکترا از این حرفا می زنن؟؟ (مثلا" به من می گن باید 71 کیلو داشته باشی(قدم:173 سانتی متر ...وزنم 50 کیلو )
آخه خداییش 70 کیلو چاق هست! نیست؟؟

Best Wishes 4 U

Sector-0
29-04-2007, 05:33
سلام....ممنون از جناب Sector-0 که لطف می کنن و به سوالهامون جواب میدن ....

همونطور که می دونید خیلی از افراد توصیه می کنند که عطر رو بر روی لباس نزنید و عطر و ادکلن باید روی پوست زده شود ...

می خواستم بدونم این روش اشکالی نداره و باعث بروز بیماریی نمی شه ؟؟!!

البته می دونم چون پوست گردن ظریف است و در فصل گرما نباید به این ناحیه عطر یا ادکلن زد ...

اما رو قسمت های دیگر چی ؟؟
سلام دوست عزیز
از لطف شما ممنونم
ابتدا بهتر است بعضی ازانواع عطریات را بشناسیم :
ادوکلن : محلول الکلی که اسانس به آن اضافه شده . این محصول برای نظافت پوست بکار میرود . مثلاً آقایان پس از اصلاح صورت آنرا بکار میبرند . مسلماً ادوکلن برای ریختن (!) روی لباس نیست .
دئودورانت : این محصول بشکل اسپری – افشانه – ساخته میشود و برای محلهائی که دارای چین یا تعریق فراوان است بکار میرود . مثل زیر بغل یا کشاله ران . فرم افشانه ای آن موجب میشود تا هم بصورت مستقیم روی پوست و هم روی لباس محل مورد نظر افشانده شود .
عطر : یک محلول پایه است که به آن اسانس اضافه کرده اند . ماده پایه در انواع مرغوب از جنس روغن است . عطر را میتوان هم بروی پوست و هم بروی لباس استعمال کرد ولی مصرف پوستی آن موجب معطر شدن بدن و البته دوام بیشتر آن میشود .
انواع دیگری هم وجود دارند که بعداً متذکر میشوم .
نکته مهم اینست که از مواد استاندارد استفاده کنید تا دچار بیماریهای پوستی و حتی آلرژیک ( حساسیت ) نشوید . چرا که در این محصولات از انواع گوناگون مواد استفاده میشود .

Sector-0
29-04-2007, 06:16
سلام آقای دکتر عزیز
بنده یک سووال کلی دارم اگر وقت بگذارید پاسخ بدین خیلی ممنون خواهم شد
یک فرد که دوستش حالت اورژانس پیدا کنه باید از ابتدا چه کارهایی شروع کنه ؟
یعنی فرضا به جاییی زنگ بزنه و یا اون مصدوم رو چطور تا رسیدن تیم پزشکی نگه داره و ...
اگر کسی در خانه فوت بشه باید چکار کنیم ؟!
یعنی به بیمارستان تماس بگیریم یا مراجع قانونی ؟
ببخشید من اصولا با این چیزها آشنا نیستم اگر سووالاتم مبهم و نادرست بود شرمنده
ارادتمند پیرمرد
سلام
دوست عزیز اقدامات اولیه اورژانسی در شرایط مختلف فرق میکند . بستگی به آسیب ایجاد شده دارد . آیا فرد مصدوم دچار سوختگی است ؟ دچار شکستگی است ؟ خفه شده ؟ سکته قلبی کرده ؟ دچار خونریزی شدید شده ؟ و .....
همانطور که میبینید طیف آسیبها و مسلماً روش برخورد مقدماتی با آنها بسیار متنوع است . به شما و دیگر عزیزان علاقمند توصیه میکنم در کلاسهای ویژه ای که هلال احمر و یا سازمانهای مشابه برگزار میکنند شرکت کنید .
درخصوص فوت در هر مکان غیراز مراکز درمانی باید مراجع قانونی محل را مطلع کنید زیرا بایستی علت مرگ مشخص شود و سپس جواز دفن صادر شود .

Sector-0
29-04-2007, 07:43
سلام
دکتر جون یه کمکی به ما می کنی؟؟؟...
باید تا یه ماه دیگه 3 کیلو وزن کم کنم ولی نمی تونم... 4 روز فقط نهار خوردم (نه صبحانه خوردم نه شام)دیدم نمی شه دارم رفتنی می شم... 2 هفته بعدش از دوباره این کارو کردم ولی دیدم واقعانمی تونم .وزنم هم اونقدر زیاد نیست ,(تقریبا" 18 کیلو کم وزنی دارم بعضی ها هم می گن بیش تر از 20 کیلو).(در هفته 5 ساعت هم ورزش می کنم).
حالا شما می تونین یه رژیمی بهم بد ین که براحتی بتونم این چند کیلو رو کم کنم...(یه رژیمی می خوام که تا آخره ماه اومده باشم سر وزن و هفته آخر مجبور نشم مثل اون دفعه یه هفته غذا نخورم (و روز مسابقه دیگه چیزی ازم نمونده باشه تا مبارزه کنم).

راستی یه سوال !!!
می شه بهم بگی چه طوری می شه فهمید که آدم چه قدر کم وزنی داره (همین که به آدم می گن وزنت به قدت نمی خوره!)رو چه حسابی دکترا از این حرفا می زنن؟؟ (مثلا" به من می گن باید 71 کیلو داشته باشی(قدم:173 سانتی متر ...وزنم 50 کیلو )
آخه خداییش 70 کیلو چاق هست! نیست؟؟

Best Wishes 4 U
سلام دوست عزیز
در سووال - جوابهای اوایل این تایپیک در خصوص نحوه محاسبه تناسب قد و وزن توضیح داده ام .
اما برای یک رژیم غذائی مناسب لطفاً این کتاب ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])را دانلود و کامــــــــلاً مطالعه بفرمائید.
اگر سووالی بود - البته پس از مطالعه - درخدمتم !

Sector-0
29-04-2007, 07:55
اره دکتر وقتی از یه چیزی خیلی ناراحت بشم یا اینکه استرس داشته باشم
خیلی میره بالا روی 16 روی 10 هم رفته
البته فکر میکنم نسبت به اینکه 17 سالمه خیلی زیاده
ولی در شرایط عادی
14 رو 8
یا 14 رو 9
حالا به نظر شما ورزش سنگین برام خطرناک نیست؟
چون ما تقریبا هفته ای 3 بار به صورت خیلی سنگین در زمین بزرگ یا تمرین فوتبال داریم یا خود فوتبال
حالا نظر شما چیه؟
دوست عزیز حتماً به یک متخصص قلب و عروق ( کاردیولوژیست ) مراجعه کنید .
البته ورزشهای سنگین برایتان ریسک زیادی دارد.
در اهواز با آقای دکتر مهرداد عزمی ( فوق تخصص گوارش و استاد دانشگاه ) تماس بگیرید و از ایشان بخواهید تا یک کاردیولوژیست خوب در اهواز بشما معرفی کنند .

piremard
30-04-2007, 18:03
سلام
دوست عزیز اقدامات اولیه اورژانسی در شرایط مختلف فرق میکند . بستگی به آسیب ایجاد شده دارد . آیا فرد مصدوم دچار سوختگی است ؟ دچار شکستگی است ؟ خفه شده ؟ سکته قلبی کرده ؟ دچار خونریزی شدید شده ؟ و .....
همانطور که میبینید طیف آسیبها و مسلماً روش برخورد مقدماتی با آنها بسیار متنوع است . به شما و دیگر عزیزان علاقمند توصیه میکنم در کلاسهای ویژه ای که هلال احمر و یا سازمانهای مشابه برگزار میکنند شرکت کنید .
درخصوص فوت در هر مکان غیراز مراکز درمانی باید مراجع قانونی محل را مطلع کنید زیرا بایستی علت مرگ مشخص شود و سپس جواز دفن صادر شود .

سلام آقای دکتر مهربان و عزیز
من نمی تونم تو کلاس آموزشی شرکت کنم سایت لاتین می شناسین که آموزش کمک های اولیه و اورژانسی رو یاد بده فیلم و تصویر و خلاصه هر چی کاملتر بود خیلی مناسبتره
پیشتر ممنونم وقت می گذارید و پاسخ می دین
ارادتمند پیرمرد:20:

Sector-0
01-05-2007, 06:13
سلام آقای دکتر مهربان و عزیز
من نمی تونم تو کلاس آموزشی شرکت کنم سایت لاتین می شناسین که آموزش کمک های اولیه و اورژانسی رو یاد بده فیلم و تصویر و خلاصه هر چی کاملتر بود خیلی مناسبتره
پیشتر ممنونم وقت می گذارید و پاسخ می دین
ارادتمند پیرمرد:20:
سلام دوست عزیز
چنین سایتی را نمی شناسم اما بگمانم اگر جستجو کنید احتمالا به زبانهای غیر فارسی چیزهای خوبی پیدا کنید .ولی کتابهای متعدد فارسی در این زمینه وجود دارد که مسلماً پاسخگوی ذهن کنجکاو شما خواهند بود .
این روزها که نمایشگاه در تب ئ تاب است مسلماً عنوانهای خوبی پیدا میشود .اگر خودم به موردخوبی برخوردم حتما به شما اطلاع خواهم داد.
ولی من شخصا کلاسها را توصیه میکنم چرا که آموزش حضوری و عملی آنهم در امور پزشکی بسیار مهم است .
موفق باشید .

Balrog
01-05-2007, 15:32
دكتر، آيا با عمل جراحى مى‌شه نتيجه‌ا‌ى كه از ارتودنسى مى‌گيرن رو گرفت؟
كلا مى‌شه در مورد روش‌هاى اصلاح وضعيت فك‌ها يه توضيحاتى بدى؟

Sector-0
02-05-2007, 06:25
دكتر، آيا با عمل جراحى مى‌شه نتيجه‌ا‌ى كه از ارتودنسى مى‌گيرن رو گرفت؟
كلا مى‌شه در مورد روش‌هاى اصلاح وضعيت فك‌ها يه توضيحاتى بدى؟

سلام دوست خوبم

من یک General Practitioner یا پزشک عمومی هستم ! و سووال شما یک سووال تخصصی دندانپزشکی !:18:
با این وجود اگر صبور باشید از همکاران دندانپزشکم می پرسم و به اطلاعتان می رسانم .

Balrog
02-05-2007, 13:11
:blush: لطف مى‌كنيد.

online_amin
02-05-2007, 20:10
ببخشيد من خيلي سر زباني صحبت مي كنم به حدي كه كمتر كسي متوجه حرفهايم مي شوم به نظر شما راه هست تا من اين سر زباني صحبت كردن را ترك كنم

khorshid khanoom
02-05-2007, 22:01
دكتر جان سلام. يه سوال در مورد كرم هاي روشن كننده دارم. شايد از مكانيزم هاي مختلفي در كرم هاي مختلف براي روشن كنندگي و سفيدكنندگي پوست استفاده بشه، اما خلاصه اي از نحوه ي عملكرد كرم من كه يه خانم دكتر متخصص برام تجويز كرده اين طوريه:
"با استفاده از تكنولوژي PCR و آناليز western blot نشان داده شده است كه ماده ي Dioic DCA با 10 برابر تمايل بيشتر به مولكول PPAR آلفا مي چسبد كه اين آزمايشات ميزان توليد mRNA و ميزان توليد پروتئين تيروزيناز را به 50% كاهش داده و در آزمايش ديگر ميزان توليد ملانين 40% كاهش پيدا كرده. در نتيجه Dioic Acid با اتصال به گيرنده هاي PPAR و مخصوصا PPAR آلفا با تغيير شكل مولكولي اين گيرنده هسته اي باعث اتصال به جايگاه DNA سلول هاي ملانوسيت ها شده و ميزان توليد mRNA را 50% كاهش مي دهد . نتيجه ي اين اثر منفي در توليد تيروزيناز، كاهش 40% سطح ملانين توليد شده در اين سلول ها مي باشد كه توجيه كننده ي اثر روشن كنندگي اين ماده است.
خب حالا سوال من اينه: تا اونجا كه من متوجه شدم، اين كرم در واقع جلوي توليد ملانين كه محصول طبيعي پوست براي مقابله با اشعه ي مضر خورشيد هست رو ميگيره، اونوقت اين موضوع اشكالي ايجاد نمي كنه؟ اصلا ملانين غير از اين موضوع چه وظيفه ي ديگه اي به عهده داره؟ آيا معنيش اينه كه در آفتاب هاي ضعيف هم، با دقت و توجه ويژه تر و خاص تر نسبت به قبل، بايد از كرم هاي ضد آفتاب استفاده كرد؟ اصلا مي ارزه استفاده از اين كرم ها؟؟؟؟؟

Sector-0
03-05-2007, 05:42
ببخشيد من خيلي سر زباني صحبت مي كنم به حدي كه كمتر كسي متوجه حرفهايم مي شوم به نظر شما راه هست تا من اين سر زباني صحبت كردن را ترك كنم

سلام
احتمالاً منظورتان لکنت زبان است !
ابتدا به یک متخصص E N T مراجعه کنید تا وجود اختلالات جسمی را بررسی کند . مثلا مشکلات عصبی عضلانی زبان .
سپس در صورتی که ایشان صلاح بداند باید بکمک یک روانپزشک و روانشناس بالینی و با تمرینهای مکرر ضمن افزایش اعتماد به نفس این مشکل را به آرامی حل کنید .

online_amin
03-05-2007, 07:37
احتمالاً منظورتان لکنت زبان است !
نه من اصلا لكنت زبان ندارم
سر زباني هستم
مثلا من كلمه (ر) را (ي) تلفظ مي كنم هر چه زور بزنم نمي توانم (ر) تلفظ كنم:41: :41: :41: :41: :41:

online_amin
03-05-2007, 07:46
ببخشيد يك چيز ديگر هم يادم آمد
من سال قبل باشگاه بدن سازي مي رفتم يك حركت را بد زدم و كمرم گرفت و تا حالا هم كه اگر يك حركت را سريع انجام بدهم كمي درد مي كند مخصوصا امروز كه داشتم نرمش مي كردم كمر حسابي درد گرفت فكر مي كنم كه درد ار ستون فقرات هست شما راهكاري داريد تا اين ر علاج كنم
در ظمن آنقدر هم جدي نسيت كه بخواهم به دكتر مراجه كنم

Sector-0
03-05-2007, 09:53
نه من اصلا لكنت زبان ندارم
سر زباني هستم
مثلا من كلمه (ر) را (ي) تلفظ مي كنم هر چه زور بزنم نمي توانم (ر) تلفظ كنم:41: :41: :41: :41: :41:
آیا سابقه مشکل شنوائی ندارید ؟
باید به یک متخصص گفتار درمانی مراجعه کنید .

Sector-0
03-05-2007, 09:54
ببخشيد يك چيز ديگر هم يادم آمد
من سال قبل باشگاه بدن سازي مي رفتم يك حركت را بد زدم و كمرم گرفت و تا حالا هم كه اگر يك حركت را سريع انجام بدهم كمي درد مي كند مخصوصا امروز كه داشتم نرمش مي كردم كمر حسابي درد گرفت فكر مي كنم كه درد ار ستون فقرات هست شما راهكاري داريد تا اين ر علاج كنم
در ظمن آنقدر هم جدي نسيت كه بخواهم به دكتر مراجه كنم

چرا جدی نیست ؟
اکنون جوانید و مشکلات قابل تحمل ولی بعدا ...
ترجیحا به متخصص طب فیزیکی و توانبخشی و یا ارتوپد مراجعه کنید.

Sector-0
03-05-2007, 09:55
دكتر جان سلام. يه سوال در مورد كرم هاي روشن كننده دارم. شايد از مكانيزم هاي مختلفي در كرم هاي مختلف براي روشن كنندگي و سفيدكنندگي پوست استفاده بشه، اما خلاصه اي از نحوه ي عملكرد كرم من كه يه خانم دكتر متخصص برام تجويز كرده اين طوريه:

"با استفاده از تكنولوژي PCR و آناليز western blot نشان داده شده است كه ماده ي Dioic DCA با 10 برابر تمايل بيشتر به مولكول PPAR آلفا مي چسبد كه اين آزمايشات ميزان توليد mRNA و ميزان توليد پروتئين تيروزيناز را به 50% كاهش داده و در آزمايش ديگر ميزان توليد ملانين 40% كاهش پيدا كرده. در نتيجه Dioic Acid با اتصال به گيرنده هاي PPAR و مخصوصا PPAR آلفا با تغيير شكل مولكولي اين گيرنده هسته اي باعث اتصال به جايگاه DNA سلول هاي ملانوسيت ها شده و ميزان توليد mRNA را 50% كاهش مي دهد . نتيجه ي اين اثر منفي در توليد تيروزيناز، كاهش 40% سطح ملانين توليد شده در اين سلول ها مي باشد كه توجيه كننده ي اثر روشن كنندگي اين ماده است.

خب حالا سوال من اينه: تا اونجا كه من متوجه شدم، اين كرم در واقع جلوي توليد ملانين كه محصول طبيعي پوست براي مقابله با اشعه ي مضر خورشيد هست رو ميگيره، اونوقت اين موضوع اشكالي ايجاد نمي كنه؟ اصلا ملانين غير از اين موضوع چه وظيفه ي ديگه اي به عهده داره؟ آيا معنيش اينه كه در آفتاب هاي ضعيف هم، با دقت و توجه ويژه تر و خاص تر نسبت به قبل، بايد از كرم هاي ضد آفتاب استفاده كرد؟ اصلا مي ارزه استفاده از اين كرم ها؟؟؟؟؟

سلام
لطفاً نام کرم را بنویسید .
فردا دراین خصوص مفصل برایتان مینویسم .

smahdis
03-05-2007, 12:28
خوب دكتر جون من چشم ضعيف هست شما ورزشي سراغ داريد كه براي چشم باشد

البته من به دكتر مرجع كردم

shahrzad2006
03-05-2007, 15:22

دوست عزیز ببین این به دردت می خوره.
ورزشهای بینایی که مطالعه می‌کنید تمریناتی است که معمولا به بیماران توصیه می‌شود. این ورزشها برای درمان اختلال خاصی نیستند، بلکه برای هماهنگ کردن و تصحیح دستگاه بینایی مفیدند. این ورزشها برای همه در هر سن و سالی مناسب و حتی برای کودکان قابل فهمند. شما نیز چه اختلال بینایی داشته باشید و چه نه از این ورزشها سود خواهید برد. این تمرینات با همه سادگی به‌ علت افزایش هماهنگی ماهیچه‌های چشم بسیار موثر هستند. ابتدا تمرینهایی توصیه می‌شود که هرکس می‌تواند به تنهایی انجام دهد و سپس تمرینهای دیگری را که همه افراد خانواده می‌توانند باهم بکار بندند پیشنهاد می‌گردد.

برای انجام این ورزشها باید در حالت تعادل قرار گیرید. برای قرار گرفتن در حالت تعادل باید چنان بایستید که دو پایتان از هم اندکی فاصله داشته باشند و وزن بدنتان بطور مساوی به دو نیمه بدن وارد شود. یکی از انواع حالتهای تعادل این است که پاها را به فاصله 20 تا 30 سانتیمتر از هم باز کنید و سپس به روی انگشتان پا بلند شوید و بدنتان را به سوی سقف بکشید به نحوی که ماهیچه‌های ساق پا کاملا کشیده شوند. سپس پاشنه‌ها را به زمین برسانید. قانون کلی در این ورزشها این است که به محض احساس هرگونه ناراحتی مانند سرگیجه و یا تهوع، از ادامه ورزشها خودداری کنید. یادداشت کنید که تا چه اندازه قادر به انجام یک ورزش بوده‌اید و سپس به انجام ورزش بعدی بپردازید.
تنفس عمیق
به حالت تعادل و استراحت بایستید. از راه بینی در حالی که سر خود را بالا گرفته‌اید دم عمیقی به مدت سه ثانیه انجام دهید. سپس در حالی که سر را پایین می‌آورید عمل بازدم را از راه دهان انجام دهید. هدف نهایی انجام ده تنفس عمیق به طریق ذکر شده است، هرچند که در اوایل ممکن است فقط قادر به انجام دو یا سه تنفس باشید.
چرخش گردن
این یک ورزش قدیمی است که فوتبالیستها انجام می‌دهند. در حالی که ایستاده‌اید،‌ چشمان خود را به ‌آرامی ببندید و سر خود را سه‌ بار در جهت گردش عقربه ساعت و سه ‌‌بار برخلاف آن بچرخانید. سپس چشم خود را باز کنید و نگاه کنید اگر هیچگونه سرگیجه یا ناراحتی دیگر احساس نمی‌کنید، عمل گفته شده را سه ‌بار تکرار کنید. پس جمعا نه گردش سر را در هر جهت، برای مرتبه اول انجام داده‌اید. وقتی که توانستید این تعداد چرخش را به سادگی انجام دهید، به چرخش چهارم بپردازید. پس چشمانتان را باز کنید و نگاه کنید و سپس تمامی چیزهای گفته شده را دوباره و سه‌باره تکرار کنید. هدف این است که در مجموع 12 چرخش در هر جهت انجام دهید و هر بار پس از چهار بار چرخش چشمان را باز کنید. حرکات شما در ابتدا ممکن است کمی خشک باشد. حرکات را تا حد امکان نرم و کامل انجام دهید اما سعی کنید که فقط گردنتان بچرخد و تمام بدن خود را تاب ندهید.
چشمک منظم
قبل از انجام این ورزش باید یک نشانه برای خود درست کنید. برای این منظور روی یک کارت سفید به طول 5 و عرض 3 سانتیمتر یکی از حروف الفبا را بنویسید و آن را در هم‌سطح چشم خود به دیوار بچسبانید و خود 150 سانتیمتر با آن فاصله بگیرید و به حالت تعادل بایستید. بی‌آنکه چشمتان را از نشانه بردارید، بطور متناوب (اول چشم راست و سپس چشم چپ) روی‌هم رفته 40 بار چشمک بزنید. در طول این تمرین قصد عمده این است که هدف همواره روشن و ثابت دیده شود. هرگاه به نظر رسید که نشانه کمی از جای خود می‌پرد یعنی چشم شما در یافتن محل نشانه خطا می‌کند. آن‌چه در این تمرین مهم است منظم انجام دادن آن است.
چرخش چشمان بسته
همانطور که در حالت تعادل ایستاده‌اید، به آرامی چشمان خود را ببندید و صحنه گرد بزرگ دواری را در نظر آورید. سپس مجسم کنید که نقطه رنگینی در پیرامون صفحه وجود دارد که با دوران صفحه آن نیز به چرخش در‌می‌آید. آنگاه چرخش این نقطه رنگین را بر روی صفحه دنبال کنید (گردش چشمان به دنبال این نقطه باید چنان باشد که اگر شخص دیگری به شما نگاه کند چرخش کره چشم را در پس پلک‌ها ببیند).

حالا در همین حال،‌ شست و انگشت اشاره خود را به ‌طرف نقطه رنگین نشانه کنید و نقطه رنگین خیالی را در حالی که دو انگشت را روی هم مالش می‌دهید دنبال کنید. مهم نیست که از دست راست خود استفاده کنید یا چپ، ولی از شما می‌خواهیم که جهت گردش دست خود را تغییر دهید. به این معنا که گاه چرخش نقطه رنگین خیالی را از راست به چپ و گاه از چپ به راست مجسم کنید. چرخش چشمان به دنبال نقطه رنگین در هر جهت باید یک دقیقه ادامه پیدا کند.
چرخش سر
به حالت تعادل بایستید و نشانه‌ای را که در تمرین قبل به روی آن حرف الفبا نوشته بودید دوباره به دیوار رو‌برو آویزان کنید و خود در 150سانتیمتری آن بایستید. انگشتان دو دست را در پشت سرتان به هم جفت کنید. اینک درحالی که چشمانتان باز و نگاهتان به روی نشانه ثابت شده است، سرتان را در یک دایره کوچک بچرخانید. به تدریج در حالی که نشانه را همچنان به وضوح می‌بینید، می‌توانید دایره چرخش سر را بزرگتر کنید ولی ممکن است که مدت زیادی طول بکشد تا قادر به این‌ کار باشید.
می‌توان این تمرین را به مدت یک دقیقه در هر جهت انجام داد.
حرکت چشم ‌بسته در جهات چهارگانه
منظور از این تمرین تغییر وضعیت کره چشم است که باید با نظم مشخصی انجام شود. حرکت کره چشم باید چنان باشد که انگار با چشمان باز از یک جسم به جسم دیگر نگاه می‌کنیم. به حالت تعادل بایستید و چشمان خود را ببندید. سپس با نظم مشخص چشمان خود را تا آنجا که مقدور است به راست، چپ، بالا و پایین حرکت دهید. اگر یکی از افراد خانواده جهت حرکت را با صدای بلند برایتان تکرار کند و مثلا بگوید راست،‌ چپ،‌ بالا، پایین سودمند است. می‌توانید نظم ورزش را روز به روز تغییر دهید ولی نظم کار خود را در هر روز معین ثابت نگه‌دارید.
این تمرین باید به مدت دو دقیقه ادامه یابد.
این ورزشها را می‌توانید تا دوبار در روز انجام دهید و همچنین حالا که با روش کار آشنا شده‌اید، خود می‌توانید راههای مشابهی را ابداع کنید و بطور دست‌ جمعی انجام دهید. مثلا می‌توانید در یک گاراژ یا اتاقی که بازی با توپ در آن اشکال نداشته باشد، توپی پلاستیکی را آنچنان به بالا پرت کنید که به آرامی به سقف بخورد. برای این کار هماهنگی بین ماهیچه‌های دست و تشخیص دقیق فاصله سقف ضروری است و چون معمولا سقف بطور یکنواخت رنگ شده است تشخیص فاصله آسان نیست. می‌توانید طنابی از یک دیوار به دیوار مقابل وصل کنید و به‌جای زدن توپ به سقف، توپ را به طناب بزنید و قبل از این که توپ به زمین بخورد دوباره آن را بگیرید و با دقت چنان به بالا پرت کنید که فقط با سقف یا طناب به آرامی برخورد کند. اگر افرادی که در این تمرین شرکت می‌کنند برای حرکت موفقیت‌آمیز امتیاز کسب کنند،‌ این تمرین به یک بازی مفرح تبدیل می‌شود.

اینک این پرسش پیش می‌آید که آیا این تمرینهای ساده، واقعا بینایی را بهبود می‌بخشند؟ پاسخ این پرسش مثبت است. البته این ورزشها هیچ اختلال یا بیماری خاصی را درمان نمی‌کنند ولی به ماهیچه‌های چشم هماهنگی می‌بخشند و اختلالهای ناشی از ناهماهنگی ماهیچه‌های چشم را ممکن است منجر به اختلال در تطابق شوند از بین می‌برند. در واقع همانگونه که شنا عضلات بدن را قوی می‌کند، این تمرینها نیز دستگاه بینایی را تقویت می‌کنند. البته این تمرینها زمانی واقعا اثر می‌بخشد که بطور مرتب و مداوم انجام شوند،‌ در حالی که سادگی آنها اغلب افراد را فریب می‌دهد و به موثر بودن آنها مشکوک می‌سازد. من خود اثر مثبت این تمرینها را در بیماران متعدد دیده‌ام و از اینرو آنها را به همه توصیه می‌کنم.
منبع:سایت رشد(ادرس دقیق یادم نیست)

shahrzad2006
03-05-2007, 15:28
سلام
امیدوارم حالتون خوب باشه
هپاتیت Bمیتونه از راه تنفس یا عطسه و سرفه منتقل شه؟
ممنون

online_amin
03-05-2007, 19:15
من به مساله پزشكي خيلي علاقه دارم سايتي هست كه من هم كمي از آن سر در بياورم
تا كمي اطلاعات عمومي من در اين زمينه خوب شود

khorshid khanoom
03-05-2007, 20:06
سلام
لطفاً نام کرم را بنویسید .
فردا دراین خصوص مفصل برایتان مینویسم .

rassan
altre whitening cream
راسن
كرم سفيد كننده ي قوي
فاقد هيدروكينون
با تاثيرات ثانويه ضد التهابي و ضد پيري

Sector-0
04-05-2007, 07:22
سلام
امیدوارم حالتون خوب باشه
هپاتیت Bمیتونه از راه تنفس یا عطسه و سرفه منتقل شه؟
ممنون
سلام
ممنونم.
خیر - راه های اصلی انتقال هپاتیت ب : انتقال خونی ( هر نوع) - مادر به جنین - ارتباط جنسی

Sector-0
04-05-2007, 07:32

سلام
با تشکر از shahrzad2006 عزیز که بمن کمک میکنند.
اگر منظورتان ضعف حدت بینائی باشد . فقط باید بکمک عدسی ( عینک یا لنز ) آنرا اصلاح کرد .
اگر منظورتان چیز دیگری بوده لطفاً توضیح دهید .

Sector-0
04-05-2007, 07:45
rassan
altre whitening cream
راسن
كرم سفيد كننده ي قوي
فاقد هيدروكينون
با تاثيرات ثانويه ضد التهابي و ضد پيري
سلام
البته من این دارو را نمی شناسم اما مختصر عرض کنم که کلیه داروها عوارض دارند . اصولا ما دارو را شمشیر دولبه میدانیم . اما در بین داروها بعضی بسیار خطرناکتر هستند و از این گروه میتوان به آنهائی اشاره کرد که در ساختار یا عملکرد هسته سلول و کروموزومها ویا ژنها دخالت کند .
شخصاً چنین داروئی را که آنهم به منظور زیبائی است و ارزش حیاتی ندارد مصرف نخواهم کرد و توصیه به کسی نمیکنم . چون بسیاری از روشهای کاسمتیک ( زیبا سازی ) امروزی خطرناک هستند . یعنی برای اعمال اثر مورد نظر به هر عمل مجاز و غیر مجازی متوسل می شوند .
یک نکته مهم برای همه دوستان :
بعضی از داروهائی که در کشورهای جهان سوم مصرف میشوند و ساخت کشورهای غربی بخصوص آمریکا هستند ، در خود آمریکا اجازه مصرف ندارند !!!!!!! :18:
یعنی F.D.A یا سازمان دارو و غذای آمریکا اجازه مصرف داخلی آنرا نداده ولی در کشورهای عقب مانده توزیع میکنند تا پس از مدتی عوارض دراز مدت آن مشخص شود و سپس در صورت کم خطر بودن یا نداشتن عوارض جدی آنگاه اجازه مصرف در آمریکا می دهند !!!:18:

Sector-0
04-05-2007, 07:47
من به مساله پزشكي خيلي علاقه دارم سايتي هست كه من هم كمي از آن سر در بياورم
تا كمي اطلاعات عمومي من در اين زمينه خوب شود

سلام فعلا به اینجا سر بزنید : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]مقالات جالبی دارد . اگر سایت دیگری پیدا کردم حتما به اطلاعتان خواهم رساند.

khorshid khanoom
04-05-2007, 08:28
سلام
البته من این دارو را نمی شناسم اما مختصر عرض کنم که کلیه داروها عوارض دارند . اصولا ما دارو را شمشیر دولبه میدانیم . اما در بین داروها بعضی بسیار خطرناکتر هستند و از این گروه میتوان به آنهائی اشاره کرد که در ساختار یا عملکرد هسته سلول و کروموزومها ویا ژنها دخالت کند .
شخصاً چنین داروئی را که آنهم به منظور زیبائی است و ارزش حیاتی ندارد مصرف نخواهم کرد و توصیه به کسی نمیکنم . چون بسیاری از روشهای کاسمتیک ( زیبا سازی ) امروزی خطرناک هستند . یعنی برای اعمال اثر مورد نظر به هر عمل مجاز و غیر مجازی متوسل می شوند .
یک نکته مهم برای همه دوستان :
بعضی از داروهائی که در کشورهای جهان سوم مصرف میشوند و ساخت کشورهای غربی بخصوص آمریکا هستند ، در خود آمریکا اجازه مصرف ندارند !!!!!!! :18:
یعنی F.D.A یا سازمان دارو و غذای آمریکا اجازه مصرف داخلی آنرا نداده ولی در کشورهای عقب مانده توزیع میکنند تا پس از مدتی عوارض دراز مدت آن مشخص شود و سپس در صورت کم خطر بودن یا نداشتن عوارض جدی آنگاه اجازه مصرف در آمریکا می دهند !!!:18:

ايرونيه هاااا!
انگليسيشو به اين دليل گفتم كه لغات تخصصي بار معنايي خودشو حفظ كنه. گفتم شايد به چشم شما آشناتر باشه. حالا نظرتون چيه؟
راستي پزشك متخصص تجويز كرده

Sector-0
05-05-2007, 02:20
ايرونيه هاااا!
انگليسيشو به اين دليل گفتم كه لغات تخصصي بار معنايي خودشو حفظ كنه. گفتم شايد به چشم شما آشناتر باشه. حالا نظرتون چيه؟
راستي پزشك متخصص تجويز كرده

سلام !
دوست عزیز ایران توانائی ساختن هیچ نوع داروئی را ندارد . حتی آسپرین !!!
تمام داروهای به اصطلاح ساخت داخل ماده اصلیشان از خارج ( آمریکا - آلمان و ...) خریداری و در کارخانه های داروسازی با ماده پایه ترکیب و بسته بندی میشود !
بعضی از داروهائی که فقط خارجیشان موجود است ، یا سازنده خارجی آن حاضر به فروش ترکیب اصلی نیست ، یا آقازاده ای در واردات آن دخیل است !!!!!!!!!!!!!!!!!!:18:
اگر تهران تشریف دارید سری به آقای دکتر طاهری یا آقای دکتر صیرفی در بیمارستان رازی - میدان شاپور - بزنید.

khorshid khanoom
05-05-2007, 08:08
سلام !
دوست عزیز ایران توانائی ساختن هیچ نوع داروئی را ندارد . حتی آسپرین !!!
تمام داروهای به اصطلاح ساخت داخل ماده اصلیشان از خارج ( آمریکا - آلمان و ...) خریداری و در کارخانه های داروسازی با ماده پایه ترکیب و بسته بندی میشود !
بعضی از داروهائی که فقط خارجیشان موجود است ، یا سازنده خارجی آن حاضر به فروش ترکیب اصلی نیست ، یا آقازاده ای در واردات آن دخیل است !!!!!!!!!!!!!!!!!!:18:
اگر تهران تشریف دارید سری به آقای دکتر طاهری یا آقای دکتر صیرفی در بیمارستان رازی - میدان شاپور - بزنید.
ممنون.:46:

shahrzad2006
05-05-2007, 20:10
دوست عزیز اقای دکتر به اندازه ی کافی توضیح دادن .اما منم برای کمک اینها رو پیدا کردم.
كرم ضد آفتاب راسن با فاكتور حفاظتي (SPF 30)

حاوي ويتامين E

Anti UVA-UVB-IR

با وجود خواص زندگي بخش ونشاط آور نور خورشيد تحقيقات چند ده ساله اخير نشان داده است اگر چنانچه پوست در معرض تابش طولاني ومكرر آفتاب قرارگيرد پرتوهاي ماوراء بنفش ومادون قرمز موجود در نور خورشيد ضايعات پوستي ((درماتوزها)) را بوجود مي آورد.پرتوهاي ماوراء بنفش موجود در آفتاب در محدوده طول موج (nm 400 تا 280 ) به دو دسته عمدهUVB و UVAتقسيم ميشوند ، كه باانجام واكنشهاي فتو شيميائي وبيو شيميائي در روي پوست باعث اختلالات جلدي ميگردند .

بطوريكه Collagen بافتهاي الاستيك پوست دژنره شده و باايجاد عارضه هاي پوستي از قبيل تيره شدن پوست (Hyperpigmentation) ظهور لكه هاي تيره ،كك ومك (frekle) ، چين و چروك وسرانجام پيري زودرس (Aging) يا پير پوستي را به همراه مي آورد . اين امر در نوع پيشرفته احتمالا" موجب بروزانواع سرطانهاي پوستي نيز مي گردد.

ويژگيهاي شاخص كرم ضد افتاب راسن :

-بمنظور جلوگيري از آسيب هاي احتمالي در بكارگيري مواد شيميائي صرف ، جهت ايجاد و اطمينان كامل از تامين فاكتور حفاظتي مناسب در برابر پرتوهاي ماوراء بنفش ومادون قرمز نور خورشيد در فرمولاسيون اين كرم از دو روش مناسب يعني بكارگيري مواد شيميائي و فيزيكي (معدني ) توامان استفاده گرديده تا با پوشش كامل و ايجاد فاكتور حفاظتي با توان بالا محافظت پوست شما در مقابل آفتاب تامين و از ايجاد رنگ نامطلوب (سفيد گچي ) بر روي پوست جلوگيري شود.

-قدرت حفاظتي بالا در تمام طول موجهاي پرتو ماورا بنفش :فاكتور حفاظتي ( SPF) اين كرم برابر با 30 اندازه گيري شده و مورد تائيد مراجع علمي و صلاحيت دار اروپائي نيز قرارگرفته و با بكار گيري چندين جاذب مختلف اشعه ماورا بنفش ، داراي حد اكثر قدرت جذب مي باشد.

تيتانيوم دي اكسايد بكار گرفته شده در اين كرم بعنوان ((physical blocker )) از نوع گريد داروئي انتخاب گرديده است . از اين رو ذرات از لحاظ اندازه ، ميكرونيزه و ميكروفاين ميباشد در نتيجه عاري از هر گونه تحريكات جلدي است و از آن گذشته در بافت كرم بصورت كاملاً يكنواخت گسترده شده تا در موقع مصرف برروي پوست يك فيلم يكنواخت و روشني را ايجاد نمايد.

-وجودمواد امولينت اين كرم بگونه اي است كه لغزندگي مطلوبي را براي ايجاد يك فيلم مناسب و يكنواخت براي پوست شما فراهم مي سازد.

ساير ويژگيها:

مقاومت در برابر نفوذ آب وتعريق: (Water Resistant)

اين كرم پس ازمصرف باايجادپوشش محافظتي مناسب برروي پوست حين فعاليتهاي ورزشي وشناپايدار ميماند

ايجاد رطوبت ، نرمي ولطافت مناسب برروي سطح پوست : ( Softening )

در فرمولاسيون اين كرم از مواد مطلوبي استفاده گرديده كه به پوست شما رطوبت ، نرمي ، لطافت وشادابي ويژه اي مي بخشد.

مقابله با تشكيل وخنثي سازي راديكالهاي آزاد:( Radical Scavenger )

با تابش پرتوهاي نورآفتاب بر روي پوست ، راديكالهاي آزاد كه از تركيبات مضر شيميائي مي باشند بر روي پوست فعال ميگردند وآسيب فراواني را به عوامل حياتي سلولهاي پوستي مانند كلاژن ، مامبرانها والا ستين وارد مي آورند، اكنون با مصرف بهنگام كرم ضد آفتاب راسن علاوه بر پوشش محافظتي با SPF مناسب ، استات توكوفرول از نوع روغني آن با جذب بالاي خود در فرمولاسيون اين كرم اثر فوق العاده اي را بر روي متابوليسم سلول ايجاد مينمايد و درخنثي سازي عمل راديكالهاي آزاددرسطح پوست نقش بسيارموثري را به عهده مي گيرد ، در نتيجه در رونداختلالات پوستي از قبيل ايجاد چين وچروك وپير پوستي و لك هاي قهوه اي اثر بسيار مطلوبي داشته و از آن جلوگيري بعمل مي آورد.

· باتابش طولاني ومكررآفتاب برروي پوست آنزيم پروتئيني الاستازبطورچشمگيري افزايش مي يابد اين عمل موجب از بين رفتن بافت هاي الاستيك پوست شده وجاي خود را به تارهاي غير الاستيك داده وپوست حالتي خشن و زبر به خود ميگيرد . اين روند از علائم بارز پير پوستي است - اكنون با مصرف روزانه كرم ضد آفتاب راسن پوشش محافظتي مناسبي بر روي پوست ايجاد ميگردد تا از پيري زود هنگام پوست شما جلوگيري بعمل آيد.

طرز استفاده :

مقدار كافي از كرم ضد آفتاب راسن ( حدود 2 گرم ) بر روي پوست صورت ، گردن ، پشت گوش و دست هاي خود ماليده وبه آرامي آن را روي پوست مالش دهيد . ماداميكه پوست در معرض نور خورشيد قراردارد استفاده از كرم را به تناوب تكرار نمائيد.

توجه:

-توصيه مي گردد بين ساعات 12 الي 15 ( اوج تابش نور خورشيد) از قرار گرفتن در معرض مستقيم آفتاب تا حد ممكن خودداري گردد.

-توصيه ميگردد حتي در منازل و محيط كار اگر چنانچه در معرض نور لامپهاي مهتابي ( فلورسنت ) قرارداريد از كرم ضد آفتاب استفاده نمائيد.

-افرادي كه داراي سابقه حساسيت جلدي از قبيل آلرژي ، اگزما و 000 مي باشند ، مي بايست قبل از مصرف هر نوع كرم ضد آفتاب مقدار كمي از آن را بر روي پوست پشت دست خود يا زير بازو امتحان نموده و پس از 24 ساعت در صورت بروز اشكالات جلدي حتما" با پزشك متخصص پوست خود مشورت نمايند.

-از مصرف كرم ضد آفتاب بر روي زخمهاي باز و دور چشم خودداري گردد.

-در محل خشك و دور از دسترس اطفال نگهداري شود.

Lord007
05-05-2007, 20:50
حواس پرتی و گيجی رو چطوری ميشه درمان کرد؟!!

Sector-0
06-05-2007, 06:38
اگر ناشی از بیماریهای جسمی نباشد ، معمولا با افزایش تمرکز و تمرینات مکرر .
کتابهای زیادی در این رابطه نوشته شده .
لینک یک کتاب خوب هست اگر پیدایش کنم .......

khorshid khanoom
06-05-2007, 09:00
دوست عزیز اقای دکتر به اندازه ی کافی توضیح دادن .اما منم برای کمک اینها رو پیدا کردم.
مرسي خانم دكتر:11:
تكليف كرم ضد آفتاب كه روشنه و البته مورد سوال من كرم سفيد كننده بود. من از كرم استفاده نكردم ولي مثل اينكه اين آقا دكتر ما ميونه ي چندان خوبي با گرايش پوست و زيبايي نداره:46:
به هر حال دست دو تاتون درد نكنه:20:

shahrzad2006
06-05-2007, 14:19
تكليف كرم ضد آفتاب كه روشنه و البته مورد سوال من كرم سفيد كننده بود. من از كرم استفاده نكردم ولي مثل اينكه اين آقا دكتر ما ميونه ي چندان خوبي با گرايش پوست و زيبايي نداره:46:
خواهش می کنم دوست عزیز :10: در ضمن ببخشید اگه جوابم بی ربط بود .:43: از دکتر 16 ساله چه انتظاری دارین:46:
اقای دکتر لطف می کنن که سوالات بچه ها رو جواب میدن.

Lord007
06-05-2007, 19:42
اگر ناشی از بیماریهای جسمی نباشد ، معمولا با افزایش تمرکز و تمرینات مکرر .
کتابهای زیادی در این رابطه نوشته شده .
لینک یک کتاب خوب هست اگر پیدایش کنم .......
خيلی ممنون
اگه اسم کتاب رو هم بگی خوبه
کلاً هر کتابی که در اين زمّينه ميشناسی معرفی کن
مرسی

Sector-0
06-05-2007, 23:59
سلام
نه دوست عزیز اینطور نیست . همانطور که قبلاً عرض کردم داروهائی که بروی ساختار ژنی سلول تاثیر میگذارند جزو حساسترین و خطرناکترین داروها هستند . میتوانم تاثیر آنها را به مواد رادیواکتیو تمثیل کنم . چون ممکن است در اوایل هیچ عارضه ای نشان ندهند ولی بعدها ...:41:
در هر صورت من داروئی را که حتی اندکی خطر ناک میدانم تجویز نمیکنم . اما اگر پزشک معالجتان متخصص است از وی توضیحات بیشتری بخواهید . او در قبال تجویزش مسئول است .
نیز اینکه توصیه میکنم اگر به سلامتی خود معتقید ، قبل از مصرف هر داروئی به سایت FDA آمریکا یا سایتهای مرتبط سری بزنید و ببینید که آیا این دارو در آنجا مجازاست یا خیر ؟
( برای مثال داروی تزریقی بنام دی پیرون - داروی مسکن و تب بر - که احتمالاً بسیاری از شما خوشبختانه آنرا زیارت نکرد ه اید ، هنگامی در ایران در اوج مصرف بود که از 15 سال قبل از آن در آمریکا بکلی ممنوع شده بود!!!!. بسیاری از دانشمندان طب ما عوارض مغز استخوان و سرطانهای مربوطه را که زیاد شده ناشی از آن می دانند !!)
حال متوجه شدید که من چرا روی این مسائل حساس هستم ؟
متاسفانه بخاطر سود آوری هنگفتی که تجارت دارو دارد ، این مسئله بشدت به سیاست ( آنهم از نوع کثیف آن ) آلوده شده است .:2:
در نهایت خواهش میکنم که به تبلیغات در مورد داروها – بخصوص آرایشی و بهداشتی - توجه نکنید !

pedrammelle
08-05-2007, 05:42
داروی ضد درد قوی را معرفی کنید]

Sector-0
08-05-2007, 06:10
سلام
قوی ترین ضد دردها مخدرها هستند . مثل مورفین ، بوپرونورفین ، ، ترامادول ،کدئین و ...
اما از گروه ضد التهاب و ضد دردها می توان به ایندومتاسین و دیکلوفناک و کتورلاک اشاره کرد .

online_amin
08-05-2007, 06:43
قوی ترین ضد دردها مخدرها هستند
جناب دكتر مي خواهي بنده خدا را معتاد كني

online_amin
08-05-2007, 06:54

فكر مي كنم كه اي به دردت بخورد

چگونه حافظه خود را تقويت كنيد

همه ما توانایی متمرکز شدن را داریم. نوشتن یک داستان ، نواختن پیانو یا مجذوب یک فیلم سینمایی شدن ، همگی به تمرکز نیاز دارند. ولی گاهی اوقات افکار شما پراکنده است و ذهنتان از موضوعی به موضوع دیگر کشیده می‌شود. در چنین مواقعی است که نیاز دارید یاد بگیرید چگونه حافظه خود را تقویت کنید؟ تقویت حافظه عبارت است از یادگیری های منظم ذهنی و مرتب کردن عواملی که یکباره به ذهن ما خطور می‌کنند.
افزایش فعالیت ها
اگر یک مطلب را سرسری بخوانید، تمرکز شما به راحتی برهم می‌ریزد. در عوض برای هر قسمت ، سرتان را تکان دهید و به دنبال پرسش بگردید. برای این مرحله باید بگویید "چگونه می‌توانم سطح فعالیتم را در حین مطالعه بالا ببرم؟" سپس مطالعه کنید تا جواب این پرسش را پیدا کنید. این کار ساده را انجام دهید. پرسشهایی که برای هر قسمت طرح می‌کنید مرکزیتی به افکار شما می‌دهند و باعث می‌شوند که روی مطلب مورد مطالعه مسلط شوید. همچنین هنگامی که درس می‌خوانید می‌توانید لیستی از پرسشها را تهیه کنید و برای پیدا کردن جواب پرسشها ، به درس گوش دهید. هر از گاهی ، مکان خود را تغییر دهید. در جایی که خیلی سرد است، ننشینید. جا به جا شدن ، به حرکت خون در بدن کمک می‌کند و باعث می‌شود که اکسیژن بیشتری به مغز شما برسد و شاداب و سرحال باشید.
روشهای ذهنی دیگر
چوب خط زدن برای افکار مزاحم
کارتهای کوچکی درست کنید و آنها را به 3 قسمت مساوی تقسیم کنید. یک قسمت را به صبح ، یک قسمت را به بعد از ظهر و قسمت سوم را به شب اختصاص دهید. هر بار که تمرکزتان به هم ریخت و حواستان پرت شد، یک خط در قسمت مخصوص به آن بکشید. برای هر روز یک کارت برای خود تهیه کنید. وقتی به اندازه کافی ماهر شدید خواهید دید که تعداد خطها روز به روز کاهش می‌یابد و این واقعاً جالب و هیجان انگیز است.
زمان استراحت
استراحت کوتاهی برای خودتان در نظر بگیرید. هنگامی که استراحت می‌کنید، اکسیژن بیشتری به مغزتان می‌رسد. بلند شوید و برای چند دقیقه در اتاق قدم بزنید. وقتی ما برای مدت طولانی می‌نشینیم، خون بدن ما به دلیل نیروی جاذبه ، به طرف پایینترین نقطه بدنمان ، یعنی پاها کشیده می‌شود. ماهیچه‌های ما همانند یک پمپ عمل می‌کنند و هنگامی که ما راه می‌رویم، خون را بطور یکنواخت به سرتاسر بدن ما می‌رسانند. در نتیجه ، اکسیژن بیشتری به مغز می‌رسد و باعث احساس شادابی و نشاط در بدن می‌شود.
عوض کردن موضوع
بسیاری از دانش آموزان بوسیله تغییردادن موضوع مطالعه ، به تمرکزشان کمک می‌کنند. شما هم می‌توانید موضوعات متفاوتی را در نظر گرفته و با عوض کردن عنوان درسهایی که باید مطالعه نمایید، آنها را منظم کنید.
جایزه و پاداش
هنگامی که کاری را بطور کامل انجام دادید، به خودتان پاداش دهید. کار شما ممکن است خیلی کوچک باشد و یا شاید یک مسئولیت بزرگ ، که شما باید آن را به پایان برسانید. پاداشی که برای خودتان در نظر می‌گیرید، ممکن است قدم زدن در اطراف ساختمان ، یک لیوان آب و یا خواندن یک مطلب جالب و خنده‌دار در روزنامه باشد. برای پروژه‌ های مخصوص ، مانند پروژه پایان ترم یا دوره کردن یک کتاب حجیم ، پاداش و جایزه ویژه‌ای در نظر بگیرید که اگر آنها را انجام دادید برای خودتان مثلاً یک پیتزای مخصوص بخرید، به سینما بروید و یا بعد از ظهر را تلویزیون تماشا کنید. بعضی از جایزه ها می‌توانند خیلی بزرگ باشند. از این جوایز برای تکالیف سخت یا پروژه های طولانی استفاده کنید. وقتی کار بزرگی را انجام دادید، از پاداشهای معمولی استفاده نکنید.
پرورش ذهن آشفته
پرورش تمرکز ، یک مهارت است. پرتاب توپ بسکتبال به طرف حلقه ، تایپ کردن و یا مطالعه ، نیاز به مهارت دارند. یادگیری یک مهارت نیز نیاز به تمرین و ممارست دارد. همانطور که وقتی دارویی را مصرف می‌کنید ، در بدن بدون کمک شما عمل می‌کند و با کارهای شما تداخل پیدا نمی‌کند، در مورد یک موضوع هم همین طور است و نباید با ورود افکار دیگر بر هم بریزد. عمل تمرکز ، به تمرین احتیاج دارد. شاید در هنگام شروع تمرینات ، ابتدا تغییرات کمی را حس کنید، ولی پس از 4 تا6 هفته که از پرورش ذهن و یادگیری مهارتها گذشت، متوجه پیشرفتهای قابل توجهی خواهید شد و پس از مدت کوتاهی درمی‌یابید که چه سالهایی را برای تقویت حافظه و تمرکز ذهن خود هدر داده‌اید.

سعی کنید از تکنیکهایی که مفید و مؤثر به نظر می‌رسند، استفاده کنید و حداقل به مدت 3 روز آنها را بطور صحیح بکار ببندید. اگر متوجه تغییرات کمی شدید ، پیشنهاد می‌شود تمرینات خود را ادامه دهید، چون در تمرکز ذهن شما مؤثر خواهد بود. همچنین می‌توانید در محیط اطرافتان نیز تغییراتی بدهید که ممکن است برای شما مفید باشند. عمده تکنیهای پرورش ذهن برای کسب تمرکز حواس در زیر آمده است.
حواست را جمع کن
این شیوه ممکن است ظاهراً ساده به نظر بیاید، ولی در عین حال بسیار مؤثر است. هنگامی که حواستان پرت می‌شود و ذهنتان سرگردان است، مرتب به خودتان هشدار دهید که "حواست را جمع کن". این روش کم کم سبب می‌شود که توجه شما به موضوع مورد نظرتان جلب شود. برای مثال ، هنگامی که در کلاس هستید و ذهن شما را کنفرانس کلاسی ، تکالیفی که دارید، تاریخ ، ساعت صرف غذا و یا هر چیز دیگری پر کرده ، به خودتان بگویید: "حواست را جمع کن و به کنفرانس توجه کن". به هر حال تا حدی که ممکن است اجازه ندهید تمرکزتان به هم بریزد. و دوباره این هشدار را پیش خودتان تکرار کنید: "حواست را جمع کن".

هنگامی که افکار مزاحم خود را پیدا کردید، کم کم با تکنیک "حواست را جمع کن" به حال بر می‌گردید. اگر یک شخص معمولی باشید، ممکن است این عمل را صدها بار در هفته انجام دهید. ولی طی روزهای آینده مدت زمانی که افکار خاصی در ذهن شما می‌ماند، طولانیتر می‌شود، یا به عبارت دیگر تمرکزتان در مورد موضوعی خاص بالا می‌رود. بنابراین باید صبور باشید تا شاهد پیشرفتهای خود در این زمینه باشید.
روش عنکبوتی
این روش نیز یکی دیگر از تکنیکهایی است که پایه و اساس تمرکز است و به شما کمک می‌کند تا تمرکز داشته باشید و از حواس پرتی جلوگیری کنید. اگر تار عنکبوتی را تحریک کنید، تار تکان می‌خورد و عنکبوت نسبت به جنبش تار ، از خود واکنش نشان داده و می‌خواهد علت حرکت را بیابد، ولی وقتی چندین بار این عمل را تکرار کنید، خواهید دید که عنکبوت ، دیگر نسبت به حرکت تار هیچ عکس العملی از خود نشان نمی‌دهد و متوجه می‌شود که حشره‌ای به دام او نیامده است. این روش را یاد گرفته و ذهن خود را پرورش دهید و در برابر حواس پرتی تسلیم نشوید.

وقتی کسی داخل اتاق می‌شود یا وقتی در با صدای بلند به هم می‌خورد، نباید به خودتان اجازه دهید که حواستان پرت شود. شما باید تمرکزتان را برای هدفی که در ذهن دارید، حفظ کنید. مثلاً در یک کنفرانس کلاسی اجازه دهید که دیگران جلوی شما حرکت کنند و سرفه کنند، بدون اینکه به آنها نگاه کنید فقط بین خودتان و کنفرانس ، تونل ارتباطی ویژه‌ای ایجاد کنید و بگذارید دیگران از این تونل خارج باشند. و یا وقتی که با کسی صحبت می‌کنید، حواستان فقط به او باشد و به صورتش نگاه کنید و از حرفهایی که می‌زند یادداشت بردارید. بگذارید همه چیز از ذهنتان خارج شود و به هیچ چیز جز او توجه نکنید.

فرصتی برای افکار مزاحم
در طول روز ، زمان ویژه‌ای را به فکر کردن درباره مسائلی که به ذهن شما خطور می‌کنند و تمرکزتان را به هم می‌زنند اختصاص دهید. به طور مثال ساعت 30/ 4 تا 5 بعد از ظهر زمانی است که شما می‌توانید به این افکار بپردازید. هنگامی که این افکار مزاحم در طول روز به ذهن شما خطور کرد و باعث نگرانی شما شد، به یاد آورید که زمان ویژه‌ای را برای آنها در نظر گرفته‌اید و اجازه دهید که از ذهن شما خارج شوند. کسانی که از این روش استفاده کرده‌اند، توانسته‌اند 35 درصد از افکار مزاحم را در طول 4 هفته در خود کاهش دهند. این تغییر بزرگی است. گامهای اساسی این روش عبارت اند از:

* زمان ویژه‌ای را هر روز به این افکار اختصاص دهید.
* وقتی افکار مزاحم وارد ذهن شما شدند، بدانید که زمان خاصی را برای فکر کردن به آنها گذاشته‌اید.
* با تکنیک "حواست را جمع کن" هم می‌توانید این افکار را از ذهن خارج کنید.
* به خودتان اطمینان بدهید که در زمان مخصوصی حتماً به این افکار مزاحم که تمرکز شما را بر هم می‌زنند، فکر خواهید کرد.

عوامل موثر در تمرکز حواس برای مطالعه
سطح انرژی خود را تعیین کنید.
چه زمانی از روز ، انرژی شما در سطح بالایی قرار دارد؟ چه زمانی، انرژی شما پایین است؟ مطالعه درسهای دشوار به انرژی زیادی نیاز دارد. امروزه بیشتر دانش آموزان مطالعه درسهای سخت را به زمانی که خیلی خسته‌اند، به تأخیر می‌اندازند. وقتی شما خسته‌اید، تمرکز داشتن بسیار مشکل است و درس خواندن در این مواقع نتیجه معکوس دارد. درسهای مشکل باید زمانی مطالعه شوند که انرژی شما در اوج خود قرار دارد. درسهای آسانتر را می‌توانید بعد از درسهای مشکل قرار دهید.
نور
استفاده از نور کافی در هنگام مطالعه یک عامل اصلی به حساب می آید. برای اینکه چشمانتان خسته نشوند از نور مستقیم و همچنین نور خیلی کم استفاده نکنید.
میز و صندلی
هنگام مطالعه ، روی یک صندلی معمولی که خیلی راحت نباشد، پشت میز بنشینید. روی تختخواب ، درس نخوانید. تختخواب برای خوابیدن و استراحت کردن است، نه برای درس خواندن!
وضع و حالت بدن
صاف و درست نشستن به تمرکز شما کمک می‌کند.
علامت و نشانه
اصلاً معطل نکنید، همین حالا بلند شوید و برگه‌ای را روی در بچسبانید و روی آن بنویسید: "من به آرامش نیاز دارم، لطفاً اجازه دهید درس بخوانم یا ، لطفاً آرامشم را برهم نزنید. متمرکز شدن کار دشواری است. با رفتنتان به من کمک کنید." بعضی از اشخاص بی ملاحظه ممکن است نسبت به خواهش های شما بی تفاوت باشند. از آنها بخواهید بعداً بیایند. اگر آنها اتاق را ترک نکردند، تمرین کنید که نسبت به آنها بی توجه باشید.
تلفنها را جواب ندهید.
در هنگام مطالعه نسبت به تلفنها بی تفاوت باشید. بله ، ممکن است شما یک تلفن را از دست بدهید، ولی حفظ تمرکز شما مهمتر است. ممکن است از این به بعد این روش در زندگی شما مفید واقع شود.
کجا بهتر درس را می‌فهمید.
فکر کنید که کجا تمرکزتان بالاست. اغلب ، درس خواندن در جایی که شما زندگی می‌کنید، دشوار است. بنابراین گوشه‌ای از یک کتابخانه را که آرام است و دری وجود ندارد که مردم مرتب از آن رفت و آمد داشته باشند و نه پنجره‌ای دارد که منظره پشت آن باعث حواس پرتی شود را برای خواندن انتخاب کنید. بعضی از دانش آموزان هم در جایی که زندگی می‌کنند بهتر می‌توانند درس بخوانند. در هر صورت ، مهم خود شمایید.
شنیدن موسیقی
اگر هنگام مطالعه نیاز به موسیقی دارید نوعی از آن را انتخاب کنید که ضرب آهنگی نسبتاً یکنواخت داشته باشد. موسیقی های بی قاعده ، به راحتی ذهن را منحرف می‌کنند. اگر از یک موسیقی یکنواخت استفاده کنید صدایی که در محیط اطرافتان پخش می‌شود، حواس پرتی شما را به حداقل می‌رساند. رادیوی شما هم می‌تواند یک منبع خوب و در عین حال ارزان برای صداهای یکنواخت باشد.
زمانی کافی برای انجام دادن کارها
ابتدا تخمین بزنید که برای هر درس چند ساعت در هفته نیاز به مطالعه دارید. سپس یک جدول زمانی شامل تمام کارهایی که باید درطول هفته انجام دهید، تهیه کنید. مثل کلاسها ، جلسات ، غذا خوردن ، لباس شستن و غیره. آنگاه یک زمان ویژه برای درس خواندن در جدول قرار دهید. حالا وقتی درسی را مطالعه می‌کنید، نگران درسها و کارهای دیگرتان نیستید. چون می‌دانید که وقت کافی برای همه آنها دارید.

جدول زمانی خود را طوری طراحی کنید که قابل تغییر باشد مثلاً بتوانید برای درسی که به وقت بیشتری نیاز دارد و مطالعه آن درس در زمان مخصوص انجام نشده تغییر کوچکی را در جدول زمان بندی ایجاد کنید و به مطالعه خود ادامه دهید. خلاصه این که مهارت تمرکز به شما کمک می‌کند که به خودتان اطمینان داشته باشید، چون توانایی این را دارید که هر آنچه را قبلاً خوب به آن توجه کرده‌اید و روی آن تمرکز داشته‌اید، به یاد آورید

نظر شخصي خودم ورزش صبحگاهي هست
لطفا سر صبح ها:19: نباش ورزش كن بهت كمك مي كند

به هر حال من كه دكتر نيستم فكر مي كنم مفيد باشد ولي به پزشكي علاقه دارم

اقاي دكتر نظر شما چي هست مفيد هست

Sector-0
08-05-2007, 09:06
جناب دكتر مي خواهي بنده خدا را معتاد كني

نه دوست عزیز من فقط به سووال ایشان جواب دادم .
از علمای علم طب بپرسید . اگر غیر ازاین جواب دادند ، بنده مدرکم را دور می اندازم .:31:

در ضمن برای اعتیاد و معتاد شدن راه های زیادی است که (نا)رفیقان در اختیار آدم می گذارند . :2:
ولی تا آنجا که من میدانم و خودم تجربه دارم پزشکان به رفع اعتیاد کمک میکنند نه ابتلا به آن .
موفق باشید !:20:

Sector-0
08-05-2007, 09:10
فكر مي كنم كه اي به دردت بخورد

به هر حال من كه دكتر نيستم فكر مي كنم مفيد باشد ولي به پزشكي علاقه دارم

اقاي دكتر نظر شما چي هست مفيد هست

عالی بود دوست عزیز :10:
دستت درد نکند .

من چند تا کتاب الکترونیکی در این زمینه ها داشتم . هرچه میگردم پیدایشان نمیکنم !:41: تا برایتان آپلود کنم .
با این وجود به این سایتها سر بزنید پر از کتابهای مفید است:

موفق باشید .

Mostafa_Amol
08-05-2007, 11:13
سلام
من هم یه سوال داشتم

یکی از دوستانم که در جنگ بود و در یکی از عملیاتهاش در منطقه ای رفته بود که آلوده بود (نمی گم آلودگی اش چی بود چون دقیقه معلوم نبود چه آلودگی ای در آن منطقه وجود داشت .... خردل یا هر چیز دیگه ای ) منظورم از منطقه آلوده بود اینه که آب و هوا و.....
بعد از یک مدت که در آنجا بودند بر روی بدنش تاول های بزرگی زده شد و بدنش بی حس شد و او را به در مانگاه بردند و فکر کنم که یه آمپولی بهش زدند تا حالش خوب شد

ولی .... ولی اون الآن در بدنش درد زیادی تحمل می کنه چون در زیر پوستش غده هایی به وجود آمده که دردناک است و در تمام بدنش وجود داره ، این غده ها را وقتی که یک قسمت از پوستش را می گیرید حس می شود (یعنی طوری نیست که در حالت عادی قابل دیدن باشه)
اون خیلی درد می کشه ..... یک بار هم عمل کرده و یکی از این غده ها را در آورده ولی ....

او خیلی دکتر رفته ولی .....

یعنی هیچ دارویی یا هیچ درمانی نیست که او دیگه درد نکشه ؟

به نظر من اون می تونه این درد جسمش رو تحمل کنه ولی چه طور می تونه این درد را تحمل کنه که بعد از این همه از خود گذشتگی و از دست دادن برادرش ببینه که مردم ما تا این حد قدر نشناسن .... تا این حد ارزش هایی که آنها به خاطرشان جنگیدن را زیر پا گذاشتن....... ببخشید این قسمتش فقط درد و دل خودم بود.

ممنونم

rasool222
08-05-2007, 11:41
ي راه ساده و عملي براي كوچيك كردن شكم بگين

Sector-0
09-05-2007, 00:19
ي راه ساده و عملي براي كوچيك كردن شكم بگين

به این سایت سر بزنید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
کتابی از آقای دکتر باقری دارد که در مورد رژیم غذائی است
از ورزشهائی که عضلات جدار شکم و اطراف ستون مهره ها تقویت میکند غافل نشوید.
موفق باشید .

Sector-0
09-05-2007, 00:26
سلام
من هم یه سوال داشتم

یکی از دوستانم که در جنگ بود و در یکی از عملیاتهاش در منطقه ای رفته بود که آلوده بود (نمی گم آلودگی اش چی بود چون دقیقه معلوم نبود چه آلودگی ای در آن منطقه وجود داشت .... خردل یا هر چیز دیگه ای ) منظورم از منطقه آلوده بود اینه که آب و هوا و.....
بعد از یک مدت که در آنجا بودند بر روی بدنش تاول های بزرگی زده شد و بدنش بی حس شد و او را به در مانگاه بردند و فکر کنم که یه آمپولی بهش زدند تا حالش خوب شد

ولی .... ولی اون الآن در بدنش درد زیادی تحمل می کنه چون در زیر پوستش غده هایی به وجود آمده که دردناک است و در تمام بدنش وجود داره ، این غده ها را وقتی که یک قسمت از پوستش را می گیرید حس می شود (یعنی طوری نیست که در حالت عادی قابل دیدن باشه)
اون خیلی درد می کشه ..... یک بار هم عمل کرده و یکی از این غده ها را در آورده ولی ....

او خیلی دکتر رفته ولی .....

یعنی هیچ دارویی یا هیچ درمانی نیست که او دیگه درد نکشه ؟

به نظر من اون می تونه این درد جسمش رو تحمل کنه ولی چه طور می تونه این درد را تحمل کنه که بعد از این همه از خود گذشتگی و از دست دادن برادرش ببینه که مردم ما تا این حد قدر نشناسن .... تا این حد ارزش هایی که آنها به خاطرشان جنگیدن را زیر پا گذاشتن....... ببخشید این قسمتش فقط درد و دل خودم بود.

ممنونم

سلام دوست عزیز
بسیار نارحت شدم از وضعی که ایشان پیدا کرده اند .
ما هم در میان دوستان و بستگان افرادی چنین فداکار داریم که بخاطر وطنشان از همه وجودشان گذشتند .
متاسفانه بیماریهای حاصل از آلودگی های شیمیائی علاج قطعی ندارد . یعنی من تاکنون نشنیده ام :41:
انچه که میماند نگه داری از ایشان و تسکین دردهایش با مسکن های قوی است .
آیا نمونه برداری از ضایعه تومور مانند چیزی را نشان داده ؟

online_amin
09-05-2007, 06:16
نه دوست عزیز من فقط به سووال ایشان جواب دادم .
از علمای علم طب بپرسید . اگر غیر ازاین جواب دادند ، بنده مدرکم را دور می اندازم .:31:

در ضمن برای اعتیاد و معتاد شدن راه های زیادی است که (نا)رفیقان در اختیار آدم می گذارند . :2:
ولی تا آنجا که من میدانم و خودم تجربه دارم پزشکان به رفع اعتیاد کمک میکنند نه ابتلا به آن .
موفق باشید !:20:

اقا دكتر من شوخي كردم جدي نگير :46: :46: :46:

rasool222
09-05-2007, 07:34
به این سایت سر بزنید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
کتابی از آقای دکتر باقری دارد که در مورد رژیم غذائی است
از ورزشهائی که عضلات جدار شکم و اطراف ستون مهره ها تقویت میکند غافل نشوید.
موفق باشید .
با تشكر اما نويسنده كتاب دكتر باقرزاده است ( با عرض معذرت )

alonelytree
09-05-2007, 19:50

جواب دوستان اين بود:

دوست عزیز.
شما باید یک آزمایش بدهید.
با شرح حالی که دادید احتمال دارد که شما HBSAg مثبت داشته باشید و معاف دائم بشوید.
در ضمن شرح حال بیماری شما بیشتر از هر چیز به هپاتیت مزمن می خورد که آن هم نوشته معاف دائم می شود. هپاتیت حاد شرایطی است که در آن فرد به تازگی بیماری را گرفته باشد نه از بچگی و تشخیصش هم از مزمن به راحتی با آزمایشات هپاتیت امکان پذیر است.
موفق باشي

سلام دوست عزیز
لطفا جواب آزمایشات زیر را اگر انجام داده اید بنویسید . اگر هم در چند نوبت انجام داده اید بهتراست . همه موارد را بنویسید:
HBS-Ag
HBc-Ab
HBS-Ab
HCV-ab
م.

----------------

عرضم به حضور شما ....طبق نظر دوستان من پيش يه دكتر متخصص رفتم كه ايشونم برام آزمايش نوشت و بقيه ماجرا...
امروز جواب آزمايش رو گرفتم اينو نوشته:
HBS-Ag ...........................negative
HBc-Ab-IgM.......................negative

آزمايش بيو شيمي هم همش نرماله....
آزمايش سونو گرافي كبد و طحال و ... هم دادم دكتره گفت همه چيز سالمه سالمه....
ببينم يعني من ديگه هپاتيت ندارم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
mit freundlichen Grußen

Sector-0
09-05-2007, 21:45
جواب دوستان اين بود:

----------------

عرضم به حضور شما ....طبق نظر دوستان من پيش يه دكتر متخصص رفتم كه ايشونم برام آزمايش نوشت و بقيه ماجرا...
امروز جواب آزمايش رو گرفتم اينو نوشته:
HBS-Ag ...........................negative
HBc-Ab-IgM.......................negative

آزمايش بيو شيمي هم همش نرماله....
آزمايش سونو گرافي كبد و طحال و ... هم دادم دكتره گفت همه چيز سالمه سالمه....
ببينم يعني من ديگه هپاتيت ندارم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
mit freundlichen Grußen

خیـــر !

هپاتیت B و C حاد و مزمن ندارید .:20:

yam78
09-05-2007, 22:34
سلام آقای دکتر
من نمک خیلی می خورم... و نمی تونم هم جلوی خودمو بگیرم
اولا می خواستم بپرسم اینهمه می گن نمک مضره دقیقا چه ضرری داره؟
دوم اینکه برای جبرانش چه چیزی میشه خورد؟ مثلا اگه یه کلیه آسیب می رسونه آیا با مصرف آب بیشتر جبران میشه یا نه؟
متشکر

mehdi0016
10-05-2007, 01:11
سلام و خسته نباشی دکتر جان
میخواستم بدونم برای میگرن داروی مؤثر و جدیدی به بازار نیومده ؟
من از 8-9 سالگی تا الان (28 سالگی) میگرن دارم و بد جوری اذیتم میکنه...شاید در هفته 4-5 بار حمله بهم دست میده که معمولا 2-3 تاش شدیده...آدم عصبی و در عین حال درونگرایی هستم و بعضی وقتها از کوچکترین تغییر در محیط عصبی و سردرد میشم؛ در ضمن در حال حاضر من ارگوتامین سی و کدئین مصرف میکنم که فقط سردرد رو کمتر میکنه ولی تا حالا اثر درمانی و کمتر شدن حمله ها رو نداشته...
ممنون

Sector-0
10-05-2007, 08:00
سلام آقای دکتر
من نمک خیلی می خورم... و نمی تونم هم جلوی خودمو بگیرم
اولا می خواستم بپرسم اینهمه می گن نمک مضره دقیقا چه ضرری داره؟
دوم اینکه برای جبرانش چه چیزی میشه خورد؟ مثلا اگه یه کلیه آسیب می رسونه آیا با مصرف آب بیشتر جبران میشه یا نه؟
متشکر
سلام دوست عزیز
اگرچه مصرف نمک مانند بسیاری دیگر از خوردنیها میتواند یک عادت باشد ، اما بایستی ابتدا عملکرد بعضی از اعضائی را که در کنترل نمک بدن مستقیماً دخالت دارند بررسی نمود .
مهمترین آنها عملکرد غدد فوق کلیه ( آدرنال ) و خود کلیه است .
بنابراین پیشنهاد میکنم ابتدا به یک فوق تخصص غدد داخلی ( اگر دسترسی ندارید ؛ متخصص داخلی ) مراجعه کنید تا با معاینه و انجام تستهای ضروری سلامت اعضای شما را چک کند .
اگر سالم بودید ( که انشاءالله همینطور است ) میتوانید با کاستن روزانه ، مقدار مصرف نمکتان را به حد نرمال برگردانید .
البته مصرف زیاد هرچیزی مضر است ( خیر الامور اوسطها).

Sector-0
10-05-2007, 08:10
سلام و خسته نباشی دکتر جان
میخواستم بدونم برای میگرن داروی مؤثر و جدیدی به بازار نیومده ؟
من از 8-9 سالگی تا الان (28 سالگی) میگرن دارم و بد جوری اذیتم میکنه...شاید در هفته 4-5 بار حمله بهم دست میده که معمولا 2-3 تاش شدیده...آدم عصبی و در عین حال درونگرایی هستم و بعضی وقتها از کوچکترین تغییر در محیط عصبی و سردرد میشم؛ در ضمن در حال حاضر من ارگوتامین سی و کدئین مصرف میکنم که فقط سردرد رو کمتر میکنه ولی تا حالا اثر درمانی و کمتر شدن حمله ها رو نداشته...
ممنون

سلام دوست عزیز
سالهاست که داروهای جدیدی برای درمان میگرن به بازار آمده !
اصولاً مقوله درمان میگرن به دو دسته درمان سردرد حاد و پیشگیری تقسیم میشود .
شما جزو گروهی هستید که نیاز به پیشگیری دارید ! داروهای متنوعی برای پیشگیری وجود دارد که بیمار و پزشک باید به کمک هم مورد مناسب را پیدا کنند .
اما آیا میگرن بودن سردرد شما اثبات شده ؟
لطفا اگر تمایل دارید از وضعیت بیماریتان بیشتر برایم توضیح دهید . به کدام متخصص مراجعه میکنید ؟

فعلاً از بهترین داروهای درمان حمله حاد میگرن Sumatriptan است .
طب سوزنی هم رویکرد خوبی به درمان و پیشگیری آن دارد .

yam78
10-05-2007, 13:40
سلام دوست عزیز
اگرچه مصرف نمک مانند بسیاری دیگر از خوردنیها میتواند یک عادت باشد ، اما بایستی ابتدا عملکرد بعضی از اعضائی را که در کنترل نمک بدن مستقیماً دخالت دارند بررسی نمود .
مهمترین آنها عملکرد غدد فوق کلیه ( آدرنال ) و خود کلیه است .
بنابراین پیشنهاد میکنم ابتدا به یک فوق تخصص غدد داخلی ( اگر دسترسی ندارید ؛ متخصص داخلی ) مراجعه کنید تا با معاینه و انجام تستهای ضروری سلامت اعضای شما را چک کند .
اگر سالم بودید ( که انشاءالله همینطور است ) میتوانید با کاستن روزانه ، مقدار مصرف نمکتان را به حد نرمال برگردانید .
البته مصرف زیاد هرچیزی مضر است ( خیر الامور اوسطها).

ممنون ولی نگفتید برای جبرانش چه کار کنم؟
اینم که گفتم زیاد نه خیلی خیلی زیاد... ولی خب کم هم نیست
(منظورم اینه که خیلی هم مساله جدی نیست)
ممنون از راهنماییتون

asire_eshgh
10-05-2007, 18:31
ایا راهه حلی برای مفصلی (ران) که 3 سال خشک شده وجود داره که دوباره به حالت اول برگرده (برای یک فرد 20 ساله)؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ /

Sector-0
11-05-2007, 06:05
ایا راهه حلی برای مفصلی (ران) که 3 سال خشک شده وجود داره که دوباره به حالت اول برگرده (برای یک فرد 20 ساله)؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ /

سلام
3 سال ؟؟
علت آن چه بوده ؟
اگر خود مفصل از بین رفته باشد معمولا با مفصل مصنوعی جایگزین می کنند . ولی اگر علت ضعف عضلانی باشد باید با فیزیوتراپی علاج شود .
به یک ارتوپد مجرب مراجعه کنید .

Sector-0
11-05-2007, 06:09
ممنون ولی نگفتید برای جبرانش چه کار کنم؟
اینم که گفتم زیاد نه خیلی خیلی زیاد... ولی خب کم هم نیست
(منظورم اینه که خیلی هم مساله جدی نیست)
ممنون از راهنماییتون
هر روز مقداری از نمک مصرفی را کم کنید .
در واقع به تدریج مصرف را کم کنید .

asire_eshgh
11-05-2007, 12:43
سلام
3 سال ؟؟
علت آن چه بوده ؟
اگر خود مفصل از بین رفته باشد معمولا با مفصل مصنوعی جایگزین می کنند . ولی اگر علت ضعف عضلانی باشد باید با فیزیوتراپی علاج شود .
به یک ارتوپد مجرب مراجعه کنید .

ممنون از توجهت

Balrog
11-05-2007, 15:41
يكى از بچه‌ها حرف نمك زد، ياد فلفل افتادم! من تندى زياد مى‌خورم، مى‌خواستم ببينم درسته كه مى‌گن اين كار روى كبد اثرات بدى داره؟

navid_mansour
11-05-2007, 22:58
ببخشيد آقاي دکتر يه سوال خيلي خصوصي دارم اصلا اينجا قابل مطرح شدن نيست ،پيغام خصوصي بدم يا از ياهويي جايي بيام؟

Sector-0
12-05-2007, 01:36
يكى از بچه‌ها حرف نمك زد، ياد فلفل افتادم! من تندى زياد مى‌خورم، مى‌خواستم ببينم درسته كه مى‌گن اين كار روى كبد اثرات بدى داره؟

سلام
تا آنجا که میدانم فلفل تاثیر بدی ندارد .وگرنه هندی ها تا بحال ...
البته بهتر است در مصرف هر ماده غذائی میانه روی را پیشه کنید .

Sector-0
12-05-2007, 01:37
ببخشيد آقاي دکتر يه سوال خيلي خصوصي دارم اصلا اينجا قابل مطرح شدن نيست ،پيغام خصوصي بدم يا از ياهويي جايي بيام؟

سلام
لطفا پیغام خصوصی بگذارید .

khorshid khanoom
12-05-2007, 16:44
دكتر جان سلام.
تشكر ويژه به خاطر اين كه اين همه حوصله مي كني جواب تك تك دوستان رو ميدي. انشاءالله خودتون و خونواده تون هميشه سلامت باشيد.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اما سوال؛
آيا مصرف كپسول امگا 3 براي يه خانم حدود 75 ساله كه به ديابت مبتلاست ضرري داره؟

Sector-0
12-05-2007, 23:53
دكتر جان سلام.
تشكر ويژه به خاطر اين كه اين همه حوصله مي كني جواب تك تك دوستان رو ميدي. انشاءالله خودتون و خونواده تون هميشه سلامت باشيد.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اما سوال؛
آيا مصرف كپسول امگا 3 براي يه خانم حدود 75 ساله كه به ديابت مبتلاست ضرري داره؟

سلام
ممنوم از لطفتان
انشاءالله شما و همه دوستان و خانواده هایتان همیشه سلامت باشید .
در مورد امگا 3 تا آنجا که من میدانم مضر نیست با این حال بهتر میدانم از پزشک معالج ایشان که دیابتشان را کنترل میکند سووال کنید .

reza44
13-05-2007, 00:22
دوست عزیز سلام
یک سوال کوچولو داشتم میخواستم بدونم سلول های بنیادی دقیقا به چه نوع سلولی میگن
با تشکر قبلی

Sector-0
13-05-2007, 06:02
دوست عزیز سلام
یک سوال کوچولو داشتم میخواستم بدونم سلول های بنیادی دقیقا به چه نوع سلولی میگن
با تشکر قبلی
سلام
سلولهای بنیادی یا Stem cell به سلولهائی گفته می شود که از آن انواع دیگر سلول ها بوجود می آیند .
مثلاً در سیستم خون انواع سلولها را داریم : گلبول قرمز ، انواع گلبولهای سفیدو پلاکتها .
یک نوع سلول ریشه ای در مغز استخوان وجود دارد که مبداء تشکیل همه این سلولهاست . و در طی چندین تقسیم سلولی انواع سلول از آن حاصل می شود .

PERCEPOLIS
13-05-2007, 09:15
:8: خانمی 34ساله هستم که به دلیل کیست تخمدان استرس شدیدو بیماری کندن مو دچار کم مویی شده ام سوال من اینست که با اسفاده از لیزر یا مزوتراپی می توان موهای از دست رفته را جایکزین کرد؟

metax
13-05-2007, 12:09
آقای دکتر،من یک پسر7ساله دارم که ازبدوتولد،آلت تناسلیش فوق العاده کوچک بود.دکترمتخصص پس ازمعاینه اش گفت که وقتی پسرت 7 سالش شدمراجعه کنیدتابراش آمپول بنویسم.حدود 1 ماه پیش دکتر تعداد 5 آمپول تستسترون انانتات نوشت وگفت هر3 هفته یکی ازاین آمپولهارو بزنه.تاحالا 3 تاازآمپولهارو زده وبه نظرخودم اندازه آلتش باندازه طبیعی رسیده .البته عوارضی هم داشته مثل جوش درآوردن ورویش موهای نازک درهمون ناحیه.حالاسوالم اینه که آیاهمین 3 آمپول کافیه؟یاباید 2 تای دیگه روهم بزنه؟البته به دکترخودش که گفتم گفت که 2 تای دیگه روهم بزنین ونگران نباشین.ولی مگه میشه نگران نبود؟

Sector-0
13-05-2007, 20:01
:8: خانمی 34ساله هستم که به دلیل کیست تخمدان استرس شدیدو بیماری کندن مو دچار کم مویی شده ام سوال من اینست که با اسفاده از لیزر یا مزوتراپی می توان موهای از دست رفته را جایکزین کرد؟
سلام
لیزر معمولا موجب ایجاد مو نمی شود ! بلکه پیاز مو را از بین میبرد .
پیشنهاد میکنم به یک متخصص غدد داخلی مراجعه کنید تا پس از بررسی وضعیت هورمونی تان درمان مناسب را آغاز کند .

Sector-0
13-05-2007, 20:05
آقای دکتر،من یک پسر7ساله دارم که ازبدوتولد،آلت تناسلیش فوق العاده کوچک بود.دکترمتخصص پس ازمعاینه اش گفت که وقتی پسرت 7 سالش شدمراجعه کنیدتابراش آمپول بنویسم.حدود 1 ماه پیش دکتر تعداد 5 آمپول تستسترون انانتات نوشت وگفت هر3 هفته یکی ازاین آمپولهارو بزنه.تاحالا 3 تاازآمپولهارو زده وبه نظرخودم اندازه آلتش باندازه طبیعی رسیده .البته عوارضی هم داشته مثل جوش درآوردن ورویش موهای نازک درهمون ناحیه.حالاسوالم اینه که آیاهمین 3 آمپول کافیه؟یاباید 2 تای دیگه روهم بزنه؟البته به دکترخودش که گفتم گفت که 2 تای دیگه روهم بزنین ونگران نباشین.ولی مگه میشه نگران نبود؟

بله نگران نباشید باید مقدار کافی هورمون جایگزین شود .
البته از پی گیری و مراجعه دوره ای برای بررسی بیشتر خودداری نکنید .
در ضمن آیا تشخیص بیماری وی چه بوده ؟ اگر ممکن است تشخیص پزشک معالج به همراه آزمایشات هورمونی و کروموزومی انجام شده را برایم بنویسید تا بتوانم بیشتر راهنمائی تان کنم.

metax
14-05-2007, 09:05
بله نگران نباشید باید مقدار کافی هورمون جایگزین شود .
البته از پی گیری و مراجعه دوره ای برای بررسی بیشتر خودداری نکنید .
در ضمن آیا تشخیص بیماری وی چه بوده ؟ اگر ممکن است تشخیص پزشک معالج به همراه آزمایشات هورمونی و کروموزومی انجام شده را برایم بنویسید تا بتوانم بیشتر راهنمائی تان کنم.

مرسی ازتوجهتون
متاسفانه آزمایشی برایش ننوشته بودند که انجام دهیم.ضمنا درموردتشخیص هم چیزی به مانگفتندفقط دکترگفت که بایدآمپول بزنه

enimonte
14-05-2007, 09:32
سلام من دیروز رفتم دکتر گفت کسیت دارم و باید برم جراحی کنم تو دفترچه من نوشته بود
A/o pilond eyss
یا یک چیزی شبیه همین میشه بران توضیح بدید این چی هست و خطرناکه یا نه؟ متشکرم

Sector-0
15-05-2007, 01:20
سلام من دیروز رفتم دکتر گفت کسیت دارم و باید برم جراحی کنم تو دفترچه من نوشته بود
A/o pilond eyss
یا یک چیزی شبیه همین میشه بران توضیح بدید این چی هست و خطرناکه یا نه؟ متشکرم

سلام
احتمالاً منظور کیست پیلونیدال بوده ! آیا میتوانید در مورد آن و محل ابتلا بیشتر توضیح دهید .

Sector-0
15-05-2007, 01:25
مرسی ازتوجهتون
متاسفانه آزمایشی برایش ننوشته بودند که انجام دهیم.ضمنا درموردتشخیص هم چیزی به مانگفتندفقط دکترگفت که بایدآمپول بزنه

؟؟؟؟؟؟؟؟:41:
؟؟؟؟؟؟:41:
؟؟؟؟:41:
؟؟:41:
:41:
خواهشمندم به حق و حقوق خودتان در قبال پزشک معالج آگاهی داشته باشید .

enimonte
15-05-2007, 20:54
محل ان در باسنم است چند روزی است که زخم شده و خونابه ترشح میکنه میخواستم بدونم ایا باید حتما عمل کنم یا نه و خطرناکه ؟با تشکر از شما

Diego
15-05-2007, 21:13
Sector-0 جان ...پیغام خصوصیت رو چک کن:20:

Sector-0
15-05-2007, 21:24
Sector-0 جان ...پیغام خصوصیت رو چک کن:20:
عزیز ، جوابتان ارسال شده !
اگر نرسیده لطفاً بگوئید تا دوباره جواب دهم.

Sector-0
15-05-2007, 21:29
محل ان در باسنم است چند روزی است که زخم شده و خونابه ترشح میکنه میخواستم بدونم ایا باید حتما عمل کنم یا نه و خطرناکه ؟با تشکر از شما

اگر تشخیص قطعی جراح کیست پیلونیدال باشد ، بهتر است عمل شود .
عمل جراحی آن معمولاً به این صورت است که مقداری از بافت ناحیه را بر میدارند و بخیه نمی کنند !! تا خود زخم خود بخود جوش بخورد . مقداری مراقبت بعد از عمل دارد . کمی باید صبور باشید تا بهبودی کامل حاصل شود .

rasool222
16-05-2007, 11:24
يكي از دوستام تعداد خالهاي بدنش داره بيشتر ميشه(فقط صورت و دست چپش) خودش ميگه يكي از علايم سرطانه
رنگ خالاش قهوه اي روشن و اندازش هم كوچيكه تعدادش شايد 30 تايي بشه
شما چي تشخيص ميدين؟ سرطان يا بيماري پوستي؟

Sector-0
16-05-2007, 22:22
يكي از دوستام تعداد خالهاي بدنش داره بيشتر ميشه(فقط صورت و دست چپش) خودش ميگه يكي از علايم سرطانه
رنگ خالاش قهوه اي روشن و اندازش هم كوچيكه تعدادش شايد 30 تايي بشه
شما چي تشخيص ميدين؟ سرطان يا بيماري پوستي؟

دوست عزيز بيماريهاي پوستي بايستي حتماً از نزديك توسط پزشك معاينه شود .
پس حتماً و بدون فوت وقت به متخصص پوست مراجعه كنند.
اما افزايش تعداد خالها ، تغيير رنگ ، تغيير اندازه معمولاً نشانه هاي خطر محسوب ميشوند .

mehdi0016
20-05-2007, 01:40
سلام
من همونیم که میگرن داشتم...
آقا من رفتم دنبال این قرص های سوماتریپتان که گفتید اما چرا اینقدر قیمتش وحشتناکه با اینکه میگرن بیماریه شایعی هست و معمولا با تعداد بالای دارو درمان حاصل میشه ؟؟!!
سوماتریپتان با نام تجاری Imigraz رو توی بسته ی 2 تایی می داد 2300 تومان ؟!

Sector-0
20-05-2007, 04:47
سلام
من همونیم که میگرن داشتم...
آقا من رفتم دنبال این قرص های سوماتریپتان که گفتید اما چرا اینقدر قیمتش وحشتناکه با اینکه میگرن بیماریه شایعی هست و معمولا با تعداد بالای دارو درمان حاصل میشه ؟؟!!
سوماتریپتان با نام تجاری Imigraz رو توی بسته ی 2 تایی می داد 2300 تومان ؟!

سلام عزيز
اين دارو صرفاً وارداتي است . روزهاي اول قيمتش بيش از 10 هزارتومان براي هر قرص يا آمپول بود .
فراموش نكنيد كه مصرف آن فقط براي حملات حاد سردرد است نه پيشگيري از عود .

انشاءالله هرچه زودتر خوب شويد .

rasool222
20-05-2007, 07:17
چه نوع غذا يا ميوه براي رشد موي سر در مردان مناسب و توصيه مي شود؟
با تشكر

online_amin
20-05-2007, 10:03
ببخشيد اقاي دكتر من يك سوال دارم نمي دانم كه به تاپيك شما ربطي دارد يانه به هر حال من سوالم را مي پرسم

من سر صبح ها ورزش مي كنم حدود 10يا 12 كيلومتر را آهسته مي دوم وقتي كه ورزشم تمام مي شود چند دقيقه اي نفس عميق مي كشم بعد احساس مي كنم كه كمي سرم كيچ مي رود
خوب مي خواستم بدونم كه اين خوب هست يا نه

در ظمن من اصلا به هيچي معتاد نيستم مثل سيگار ..... پس به اين ها ربطش نديد

خوب متظر جواب شما هستم

Sector-0
20-05-2007, 21:39
ببخشيد اقاي دكتر من يك سوال دارم نمي دانم كه به تاپيك شما ربطي دارد يانه به هر حال من سوالم را مي پرسم

من سر صبح ها ورزش مي كنم حدود 10يا 12 كيلومتر را آهسته مي دوم وقتي كه ورزشم تمام مي شود چند دقيقه اي نفس عميق مي كشم بعد احساس مي كنم كه كمي سرم كيچ مي رود
خوب مي خواستم بدونم كه اين خوب هست يا نه

در ظمن من اصلا به هيچي معتاد نيستم مثل سيگار ..... پس به اين ها ربطش نديد

خوب متظر جواب شما هستم
سلام
اگر در تهران يا شهراهاي بزرگ و آلوده زندگي ميكنيد ، متاسفانه اين امر رايج است و بخاطر افزايش ورود آلاينده ها به ريه و نهايتاً سيستم عصبي شماست .
اگرنه سعي كنيد شمارش كامل گلبولهاي قرمز خونتان را آزمايش كنيد ( آزمايش C B C ).
جوابش را برايم بنويسيد.

Sector-0
20-05-2007, 21:44
با تشكر
سلام
بطمر كلي همه ميوه ها و سبزيجات براي سلامت انسان مفيدند ، البته به شرطي كه خام و تميز مصرف شوند . انهائي هم كه بايد پخته شوند بايد با اصولي حرارت ببينند كه ويتامينهايشان از بين نرود .
اما پوست و مو نياز ويژه اي به ويتامينهاي گروه B و از املاح به روي و آهن و سلنيوم احتياج خاصي دارند . ويتامينهاي گروه ب در تقريباً همه ميوه ها و سبزيجات فصل وجود دارند . اما املاح مورد نظر بيشتر در خشكبار و غذاهاي حيواني وجود دارند .
بطور خلاصه سعي كنيد از هر 5 گروه غذائي مصرف كنيد !:20:

online_amin
21-05-2007, 16:12
با تشكر

ببخشيد من شنيدم كه براي رشد مو (سير) خيلي خوب هست ما سير را به قسمتي از سر كه مو رشد نمي كند بماليم و اين كار را تا چند هفته و يا بيشتر امتحان كنم موثر خواهد بود

اين حرف درست هست يا نه

Sector-0
21-05-2007, 20:10
ببخشيد من شنيدم كه براي رشد مو (سير) خيلي خوب هست ما سير را به قسمتي از سر كه مو رشد نمي كند بماليم و اين كار را تا چند هفته و يا بيشتر امتحان كنم موثر خواهد بود

اين حرف درست هست يا نه

سلام
سير از مواد محرك و طبيعي محسوب ميشود . بله كاربرد آن موثر است .ما هم به كساني كه دچار ريزش منطقه اي و محدود مو در سر يا صورت ( ريش و سبيل ) مبتلا شده اند ( موسوم به Alopecia ) ، ماليدن سير كوبيده شده را توصيه ميكنيم .
موفق باشيد.

Diego
21-05-2007, 20:45
عزیز ، جوابتان ارسال شده !
اگر نرسیده لطفاً بگوئید تا دوباره جواب دهم.
سلام.متاسفانه به دستم نرسیده.اگه میشه دوباره بفرستید.
ضمنا خوشحالم که پیشنهادم مبنی بر تغییر لقب کاربری شما(پزشک انجمن) مورد موافقت مدیران قرار گرفت.

Doyenfery
22-05-2007, 07:04
سلام آقای دکتر
میشه درباره مضرات سوماتروپین توضیح بدید..
آیا این هورمون هم میشه جز HgH در نظر گرفت (Human growth hormone)?
من خودم از مضراتش رشد شقیقه ها , رشد اضافی استخوانها (عریض شدن) و بوجود آمدن دندان های اضافی رو شنیدم .. که این آخری رو شک دارم که صحیح باشه .
ممنون

online_amin
22-05-2007, 09:17
سلام
اگر در تهران يا شهراهاي بزرگ و آلوده زندگي ميكنيد ، متاسفانه اين امر رايج است و بخاطر افزايش ورود آلاينده ها به ريه و نهايتاً سيستم عصبي شماست .
اگرنه سعي كنيد شمارش كامل گلبولهاي قرمز خونتان را آزمايش كنيد ( آزمايش C B C ).
جوابش را برايم بنويسيد.

من تو شهر مشهد هستم و كنار پارك هم يك خيابان بزرگ هست كه ماشين هاي زيادي رفت و آمد مي كنند
و هر چه دود هست با ورزش باد به طرف پارك مي آيد

پس يعني كشيدن نفس هاي عميق ممنوع هست ديگه ها چون نفس هاي عميق ؟؟؟:41: :41: :41:

emp-ehsan
23-05-2007, 07:19
سلام
من یک پسر 20 ساله هستم و می خوام مو هام رو فر دائمی بدم می خواستم بدونم آیا این کار رو در خونه می شه انجام داد.مضرات و فواید فر مو دائمی چیه؟ چه مارکهایی خوبن؟ و با چه قیمتی می شه تهیه شون کرد؟اگه توی خونه می شه انجام داد ممنون می شوم مراحل کار رو برام توضیح بدید.

emp-ehsan
23-05-2007, 07:25
سلام
من یک پسر 20 ساله هستم و می خوام مو هام رو فر دائمی بدم می خواستم بدونم آیا این کار رو در خونه می شه انجام داد.مضرات و فواید فر مو دائمی چیه؟ چه مارکهایی خوبن؟ و با چه قیمتی می شه تهیه شون کرد؟اگه توی خونه می شه انجام داد ممنون می شوم مراحل کار رو برام توضیح بدید.

online_amin
23-05-2007, 08:33
ببخشيد آقاي دكتر من يك دوست دارم كه خستگي زود رس دارد دليلش چي هست بايد چي كار بكند تا خوب شود

منتظر جوابتان هستم

mehdi_bjt
23-05-2007, 09:27
سلام
با عرض خسته نباشید می خواستم بدونم بهترین متخصص پوست و موی شیراز کیه ؟
همچنین می خواستم یه کم در مورد برداشتن خال از روی صورت توضیح بدین.
با تشکر.:40:

emp-ehsan
25-05-2007, 08:29
چرا پست منو پاک کردیدن؟ از دوستان خواهش می کنم جواب سوالم رو اگه میدونند بگن

rasool222
26-05-2007, 08:24
سلام
آنژيوگرافي يعني چه؟ آيا عمل خطرناكي محسوب ميشود؟(براي كسي كه قند و چربي(تري گليسيريد) خون بالا و سن 58 سال و جنسيت زن)
دكترا گفتن كه دو تا از رگهاي قلبش بسته هستن(نميدونم رگ اصلي يا فرعي)
دكتر خوب در تهران و كرمانشاه معرفي كنين
خيلي خيلي ممنون ميشم

shahrzad2006
27-05-2007, 10:18
ببخشيد آقاي دكتر من يك دوست دارم كه خستگي زود رس دارد دليلش چي هست بايد چي كار بكند تا خوب شود

منتظر جوابتان هستم
دوست عزیز
خستگی زود رس می تونه دلایل مختلفی داشته باشه. فکر می کنم کم خونی یکی از دلایلشه .

shahrzad2006
27-05-2007, 10:26
سلام
آنژيوگرافي يعني چه؟ آيا عمل خطرناكي محسوب ميشود؟(براي كسي كه قند و چربي(تري گليسيريد) خون بالا و سن 58 سال و جنسيت زن)
خيلي خيلي ممنون ميشم
نحوه انجام آنژیوگرافی
آنژیوگرافی یکی از اقدامات تهاجمی قلبی به شمار می‌رود به این صورت که کاتتر یا لوله‌ای باریک از طریق سیاهرگ یا سرخرگهای پا یا دست به سمت قلب هدایت شده و مستقیماً اندازه‌گیری‌ها و تصویربرداریهای لازم را انجام می‌دهد. اگر کاتتر از سیستم سیاهرگ وارد قلب شود. قلب راست و سرخرگ ریوی مورد بررسی قرار می‌گیرد و اگر از مسیر سرخرگی وارد قلب شود، آئورت، قلب چپ و سرخرگ کرونروی ارزیابی می‌شوند.
کاربرد آنژیوگرافی
کاربرد تشخیصی
در این روش امکان اندازه‌گیری مستقیم فشارهای داخل قلب (می‌تواند به طور مستقیم فشار خون بطنها ، دهلیزها و سرخرگهای قلبی و حتی مویرگهای ریوی را اندازه‌گیری نماید)، میزان اشباع اکسیژن و با تزریق ماده حاجب امکان مشاهده عروق کرونر قلب، حفره‌های قلبی و عروق بزرگ (می‌توان از مسیر حرکت خون در قلب یا رگهاب کرونری فیلم یا عکس تهیه کرد) فراهم می‌شود. کاربرد معمول آنژیوگرافی شامل تایید ناهنجاریهای احتمالی قلب و تعیین موقعیت آناتومیک و اهمیت فیزیولوژیک آنها می‌باشد. اغلب قبل از اقدامات درمانی مانند آنژیوپلاستی شریان (سرخرگ) کرونر، پیوند عروق کرونر یا عمل جراحی دریچه‌ها نیز به آنژیوگرافی قلبی نیاز است.
کاربرد درمانی (آنژیوپلاستی)
اقدام دیگری که گاه از طریق همین کاتر انجام می‌گردد آنژیوپلاستی نام دارد. آنژیوپلاستی به معنی باز کردن یا ترمیم رگ می‌باشد. در این روش رگ مسدود توسط بادکنکی متسع می‌شود و چند ثانیه در این حالت نگاه داشته می‌شود تا رگ باز شود. گاهی نیز برای محکم کاری یک لوله محکم به نام استنت (Stent) داخل رگ مسدود قرار داده می‌شود تا از انسداد مجدد آن جلوگیری به عمل آید.

در مواردی که آنژیوپلاستی با موفقیت روبرو نمی‌شود یا تعداد رگهای مسدود یا شدت انسداد آن زیاد باشد از اقدام دیگری به نام بای‌پس شریان کرونروی (یا عمل کنار گذر) استفاده می‌شود. در این عمل جراحی که معمولاً چند ساعت به طول می‌انجامد تکه‌ای از سیاهرگهای پا یا سرخرگهای داخل قفسه سینه بریده شده و به صورت کنار گذر در محل انسداد سرخرگ کرونری پیونده زده می‌شود تا جریان خون به نواحی پائین دست آن برقرار بماند و از سکته‌های قلبی یا قطع کامل جریان خون پیشگیری شود.
عوارض آنژیوگرافی
انجام این بررسی نیاز به یک روز بستری شدن دارد ولی انجام آن دقایقی بیش به طول نمی‌انجامد و معمولاً بیمار بدون عارضه‌ای خاص از بیمارستان مرخص می‌شود. اگر در حین عبور کاتتر بیمار دچار مشکل شود معمولاً می‌توان به سرعت داروهای لازم را به طور مستقیم به داخل قلب تزریق کرد و مشکل را رفع نمود. اگرچه آنژیوگرافی قلب معمولا روش بی‌خطری است، بصورت نادر ممکن است با عوارضی چون آسیب عروق، نارسایی کلیه (به علت ماده حاجب) سکته قلبی یا مغزی همراه باشد

cover
27-05-2007, 21:55
با سلام
اخیرا من به علت عفونت مکرر سینوس سی تی اسکن انجام دادم که در نتیجه تشخیص concha bullosa در توربینیت چپ داده شد.
می خواستم بپرسم معنی این چیه و درمان آن به چه صورت هست و به چی کسی باید مراجعه کرد ؟ من در جایی خوندم که با عمل سرپایی رفع میشه آیا اینطوره و این عمل در کجا ها انجام میشه که مراجعه کنم؟

BKM_MAHDI
28-05-2007, 09:53
سلام . آقاي دكتر . من هر ماه دو يا 3 تا آفت سفيد بزرگ دردناك جگركش تو دهنم ميزنه كه هركدوم بين 10 تا 15 روز مهمان دهانم است. چه كار كنم ؟

online_amin
28-05-2007, 18:18
مگه آقاى دكتر ديگه سر نمى‌زنن؟

اقا دكتر اگر نيست خانم دكتر كه هست
جواب من را فكر مي كنم درست دادند در بارهي خستگي زود رس بود :20: :20: :31: :46: :5:

sophie.mim
28-05-2007, 20:12
سلام . آقاي دكتر . من هر ماه دو يا 3 تا آفت سفيد بزرگ دردناك جگركش تو دهنم ميزنه كه هركدوم بين 10 تا 15 روز مهمان دهانم است. چه كار كنم ؟

یکی از دلایل زدن آفت مخصوصا اگر مدت درمانش طولانی بشه ضعیف شدن دستگاه ایمنی بدن و در گیر شدن با یه عامل عفونی که بهتر به دکتر مراجعه کنین

BKM_MAHDI
28-05-2007, 20:18
من چهارساله دكتر ميرم.هركي يه چيزي ميگه ويه چيزي ميده.صدمدل دارو دارم ولي خوب نميكنه

masoud908
28-05-2007, 20:25
من چهارساله دكتر ميرم.هركي يه چيزي ميگه ويه چيزي ميده.صدمدل دارو دارم ولي خوب نميكنه
تو سن 110 سالگي اينا طبيعيه!!!«با معذرت از اقاي دكتر»

BKM_MAHDI
28-05-2007, 20:32
تو سن 110 سالگي اينا طبيعيه!!!«با معذرت از اقاي دكتر»

اينجام دست از سر ما برنميداري شوخي ميكنم ويا شوخي حال ميكنم

avish_148
29-05-2007, 10:26
با عرض سلام
من حساسيت شديدي به پني سيلين دارم و همچنين به نيش پشه حساسيت دارم سوال من اين است كه آيا ميشه تشخيص داد كه به نيش عقرب هم حساسيت شديدي داشته باشم يا نه ؟ اگه جواب مثبت باشه تا چه حد ميتونه درد سر ساز بشه برايم ؟
از آنجايي كه چند تا عقرب در خانه ديده ام اين موضوع منو نگران كرده .
قبلا از راهنماييهاي دكترهاي عزيز و دوستان خوب متشكرم .

sophie.mim
29-05-2007, 22:00
با عرض سلام
من حساسيت شديدي به پني سيلين دارم و همچنين به نيش پشه حساسيت دارم سوال من اين است كه آيا ميشه تشخيص داد كه به نيش عقرب هم حساسيت شديدي داشته باشم يا نه ؟ اگه جواب مثبت باشه تا چه حد ميتونه درد سر ساز بشه برايم ؟

شما می تونین به یه ایمونو لوژیست مراجعه کنین با یه تست ساده می تونه حساسیت داشتن یا نداشتنتو نو مشخص کنه ( احتمالا با ایجاد چند خراش روی پوستتون و در تماس قرار دادنش با کمی از عامل مشکوک به حاسیت زایی. که در صورت حساس بودن محل خراش ها قرمز می شه و واکنش نشون می ده)

online_amin
30-05-2007, 11:20
اينكه اگر سرعت تپش قلب بيشتر شود سرعت جريان خون نيز زياد مي شود
سوال اين هست
آيا وفقطي سرعت جريان خون زياد بشود انسان حواث پرت مي شود
چون من يك چيزهاي شنيدم در اين باره
به نظر من كه دورغ هست

Mitra_1360
30-05-2007, 16:59
با عرض سلام ...

یه سوالی در مورد گوش داشتم ...

توی یکی از گوشهام جرم جمع شده بود رفتم دکتر یه قطره گوش گلیسیرین فنیکه داد ...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ولی من می خواستم بگم که گوشم را شستشو بده ...که متاسفانه نگفتم ...با این قطره هم تا حالا کاری از پیش نبردم ... حالا می خوام بدونم اگه به یه دکتر گوش برم همون بار اول گوشم رو شستشو می ده یا نه ؟

اخه این قطره رو هم که میریزم , بلاخره چرکها از گوش بیرون نمی یان که می رن به معده و من اینو نمی خوام

آقای دکتر کجایین ؟ !

sahar_sajedi1979
30-05-2007, 17:05
با عرض سلام ...

توی یکی از گوشهام جرم جمع شده بود رفتم دکتر یه قطره گوش گلیسیرین فنیکه داد ...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ولی من می خواستم بگم که گوشم را شستشو بده ...که متاسفانه نگفتم ...با این قطره هم تا حالا کاری از پیش نبردم ... حالا می خوام بدونم اگه به یه دکتر گوش برم همون بار اول گوشم رو شستشو می ده یا نه ؟

اخه این قطره رو هم که میریزم , بلاخره چرکها از گوش بیرون نمی یان که می رن به معده و من اینو نمی خوام

سلام میترا خانم
من یکی از دوستانم مثل تو شده بود اتفاقا باهم رفتیم دکتر! دکتر اول یه قطره چرب مانند داد بهش گفت ابتدا قطره گرم می کنی بعد می ریزی تو گوشت! 2 روز بعد بیا برات شتشو بدم!
بعد از 2 روز رفت گوشش کاملا شستشو داد!
بنظر من برو پیش یه متخصص دیگه
کیف کردی چه نسخه ای برات پیچیدم:10:

avish_148
30-05-2007, 20:27
شما می تونین به یه ایمونو لوژیست مراجعه کنین با یه تست ساده می تونه حساسیت داشتن یا نداشتنتو نو مشخص کنه ( احتمالا با ایجاد چند خراش روی پوستتون و در تماس قرار دادنش با کمی از عامل مشکوک به حاسیت زایی. که در صورت حساس بودن محل خراش ها قرمز می شه و واکنش نشون می ده)

منظورتون اينه كه من بايد پوستم رو خراش بدم و زهر عقرب بريزم روش تا بدونم حساسيت دارم يا نه ؟؟؟؟؟؟؟؟
همه چيز رو كه نميشه امتحان كرد . به خصوص زهر عقرب

حمید احسانی
30-05-2007, 20:49
خواب رفتن پلک خا چه نوع بیماریی است ؟ و آیا درمان دارد؟

Sector-0
31-05-2007, 06:17
با عرض سلام ...

آقای دکتر کجایین ؟ !

سلام
دوست جوانم کاش با کمی صبوری از پزشکتان توضیح میخواستید !:19:
قطره گلیسرین فنیکه برای نرم کردن واکس ( به قول شما : جرم) گوش بکار میرود . 3 روز طبق دستور پزشکتان استعمال کنید و به نزد او مراجعه کنید تا گوشتان را شستشو دهد !!!:20:

Sector-0
31-05-2007, 06:32
خواب رفتن پلک خا چه نوع بیماریی است ؟ و آیا درمان دارد؟

؟
؟
بیشتر توضیح دهید که منظورتان چیست !

Sector-0
31-05-2007, 06:42
اينكه اگر سرعت تپش قلب بيشتر شود سرعت جريان خون نيز زياد مي شود
سوال اين هست
آيا وفقطي سرعت جريان خون زياد بشود انسان حواث پرت مي شود
چون من يك چيزهاي شنيدم در اين باره
به نظر من كه دورغ هست
دوست عزیز
لطفً واضح تر و با املای صحیح سووالتان را دوباره بنویسید .

Sector-0
31-05-2007, 06:57
با عرض سلام
سلام
بطور دقیق نمی توان از وجود حساسیت متقاطع صحبت کرد مگر اینکه برای قطعیت آن از تست حساسیت ( که در مرکز آلرژی تهران - خ طالقانی و مراکز مشابه) انجام میشود ؛ استفاده کنید .
برای اینکه بدانید به چه موادی آلرژی دارید و نیز برای حساسیت زدائی تدریجی به مرکز مذکورمراجعه کنید .
موفق باشید

Sector-0
31-05-2007, 07:04

سلام دوست عزیز

آیا در نواحی دیگر هم دجار زخمهای مشابه میشوید ؟
آیا به بیماری خاصی مبتلا هستید ؟
آیا هم اکنون داروئی مصرف میکنید ؟
آیا تحت اشعه درمانی تاکنون بوده اید ؟ ( در میان مردم به برق گذاشتن معروف است !)
و...
به هر حال ابتدا به یک فوق تخصص روماتولوژی مراجعه کنید .
با این وجود در بعضی افراد چنین معضلی برای مدتی بوجود می آید :41: . و تنها راه آن استفاده از داروهای موضعی یا سیستمیک تا رفع ضایعات است .

Sector-0
31-05-2007, 07:09
با سلام
اخیرا من به علت عفونت مکرر سینوس سی تی اسکن انجام دادم که در نتیجه تشخیص concha bullosa در توربینیت چپ داده شد.
می خواستم بپرسم معنی این چیه و درمان آن به چه صورت هست و به چی کسی باید مراجعه کرد ؟ من در جایی خوندم که با عمل سرپایی رفع میشه آیا اینطوره و این عمل در کجا ها انجام میشه که مراجعه کنم؟
سلام
دوست عزیز به یک متخصص ENT ( گوش و گلو و بینی )مجرب مراجعه کنید . شما به احتمال زیاد به عمل اصلاحی نیاز دارید . ترجیحاً در مرکزی مجهز باشد .
اگر تهران تشریف دارید به بیمارستان امیر اعلم - ابتدای خیابان سعدی - مراجعه بفرمائید.

Sector-0
31-05-2007, 07:19
سلام
با عرض خسته نباشید می خواستم بدونم بهترین متخصص پوست و موی شیراز کیه ؟
همچنین می خواستم یه کم در مورد برداشتن خال از روی صورت توضیح بدین.
با تشکر.:40:
سلام هم ولایتی
جواب سووالتان سخت است !
اما از بهترین متخصصان خوب و جوان این رشته در شیراز آقای دکتر نمازی - استادیار دانشگاه - در درمانگاه مطهری است . فکر میکنم روزهای 3و4 شنبه بعد از ظهرها هستند . طبقه 5 درمانگاه .
مطبها را توصیه نمیکنم چون اغلب با دید تجاری به بیمار نگاه میکنند.
....
برداشتن خال بر اساس مرحله ایجاد آن باید صورت بگیرد . معمولاً بوسیله جراحی یا لیزر انجام میشود .
اما باید دقت زیادی داشت زیرا اگر خال از نوع سرطانی یا ملانوم باشد باید با حاشیه اطمینان بیشتری برداشته شود .
موفق باشید

Sector-0
31-05-2007, 07:23
سلام
من یک پسر 20 ساله هستم و می خوام مو هام رو فر دائمی بدم می خواستم بدونم آیا این کار رو در خونه می شه انجام داد.مضرات و فواید فر مو دائمی چیه؟ چه مارکهایی خوبن؟ و با چه قیمتی می شه تهیه شون کرد؟اگه توی خونه می شه انجام داد منون می شوم مراحل کار رو برام توضیح بدید.
سلام دوست عزیز
بهتر بود این سووال را از یک آرایشگر ماهر می پرسیدید !
البته چیزی به نام فر دائم وجود ندارد چرا که صاف یا مجعد یا فر بودن مو به سطح مقطع مو بستگی دارد . چیزی که کسی نمیتواند آنرا تغییر دهد !
بنابراین اینگونه کارها فقط موقتی خواهند بود .
اگر برای یک دوره کوتاه میخواهید ؛ ایرادی ندارد . اما استاده مکرر را توصیه نمیکنم زیرا به موهایتان آسب دائم میرساند .

Sector-0
31-05-2007, 07:25

منتظر جوابتان هستم
دوست عزیز
علل زیادی برای این علامت وجود دارد . از کم خونی گرفته تا سوءتغذیه و افسردگی و بیماریهای جسمی خفیف و شدید و ....
بهترین کار مراجعه به یک متخصص داخلی است .

Sector-0
31-05-2007, 07:33
سلام
خيلي خيلي ممنون ميشم
سلام
آنژیوگرافی بطور کلی به معنی تصویر برداری از عروق است . اما عموماً برای تصویر برداری از عروق تغذیه کننده قلب بکار میرود . برای مشاهده اینکه در چه قسمتهائی و تا چه حد گرفتگی ( آترواسکلروز ) وجود دارد .
قبلاً خود این تصویر برداری مرگ و میری حدود 5% داشت ولی امروزه با روشهای جدید و مواد حاجب سالم مقدار آن کاهش یافته .
پزشکان جراح قلب خوب در تهران زیاد هستند . بخصوص به بیمارستان شریعتی مراجعه کنید .
در کرمانشاه فکر میکنم آقای دکتر فریدون سبزی از جراحان خوب و بنام باشند .

Sector-0
31-05-2007, 08:07
سلام آقای دکتر
میشه درباره مضرات سوماتروپین توضیح بدید..
آیا این هورمون هم میشه جز HgH در نظر گرفت (Human growth hormone)?
من خودم از مضراتش رشد شقیقه ها , رشد اضافی استخوانها (عریض شدن) و بوجود آمدن دندان های اضافی رو شنیدم .. که این آخری رو شک دارم که صحیح باشه .
ممنون
سلام
بله سوماتروپین همان هورمون رشد یا GH است .
افزایش بیش از نیاز آن در کودکی موجب ژیگانتیسم ( غول آسائی ) و پس از بلوغ موجب بیماری آکرومگالی میشود .
علائمی که شما ذکر کرده اید از نشانه های آکرومگالی است . البته درمورد دندانها ؛ فاصله افتادن بین دندانها صحیح است .
این هورمون به شدت بروی قند خون تاثیر میگذارد . همچنین بروی کلسیم خون .
بطور کلی بروی سیستم متابولیک و هورمونی بدن تاثیر میگذارد .

Sector-0
31-05-2007, 08:13
نحوه انجام آنژیوگرافی
آنژیوگرافی یکی از اقدامات تهاجمی قلبی به شمار می‌رود به این صورت که کاتتر یا لوله‌ای باریک از طریق سیاهرگ یا سرخرگهای پا یا دست به سمت قلب هدایت شده و مستقیماً اندازه‌گیری‌ها و تصویربرداریهای لازم را انجام می‌دهد. اگر کاتتر از سیستم سیاهرگ وارد قلب شود. قلب راست و سرخرگ ریوی مورد بررسی قرار می‌گیرد و اگر از مسیر سرخرگی وارد قلب شود، آئورت، قلب چپ و سرخرگ کرونروی ارزیابی می‌شوند.
کاربرد آنژیوگرافی
کاربرد تشخیصی
در این روش امکان اندازه‌گیری مستقیم فشارهای داخل قلب (می‌تواند به طور مستقیم فشار خون بطنها ، دهلیزها و سرخرگهای قلبی و حتی مویرگهای ریوی را اندازه‌گیری نماید)، میزان اشباع اکسیژن و با تزریق ماده حاجب امکان مشاهده عروق کرونر قلب، حفره‌های قلبی و عروق بزرگ (می‌توان از مسیر حرکت خون در قلب یا رگهاب کرونری فیلم یا عکس تهیه کرد) فراهم می‌شود. کاربرد معمول آنژیوگرافی شامل تایید ناهنجاریهای احتمالی قلب و تعیین موقعیت آناتومیک و اهمیت فیزیولوژیک آنها می‌باشد. اغلب قبل از اقدامات درمانی مانند آنژیوپلاستی شریان (سرخرگ) کرونر، پیوند عروق کرونر یا عمل جراحی دریچه‌ها نیز به آنژیوگرافی قلبی نیاز است.
کاربرد درمانی (آنژیوپلاستی)
اقدام دیگری که گاه از طریق همین کاتر انجام می‌گردد آنژیوپلاستی نام دارد. آنژیوپلاستی به معنی باز کردن یا ترمیم رگ می‌باشد. در این روش رگ مسدود توسط بادکنکی متسع می‌شود و چند ثانیه در این حالت نگاه داشته می‌شود تا رگ باز شود. گاهی نیز برای محکم کاری یک لوله محکم به نام استنت (Stent) داخل رگ مسدود قرار داده می‌شود تا از انسداد مجدد آن جلوگیری به عمل آید.

در مواردی که آنژیوپلاستی با موفقیت روبرو نمی‌شود یا تعداد رگهای مسدود یا شدت انسداد آن زیاد باشد از اقدام دیگری به نام بای‌پس شریان کرونروی (یا عمل کنار گذر) استفاده می‌شود. در این عمل جراحی که معمولاً چند ساعت به طول می‌انجامد تکه‌ای از سیاهرگهای پا یا سرخرگهای داخل قفسه سینه بریده شده و به صورت کنار گذر در محل انسداد سرخرگ کرونری پیونده زده می‌شود تا جریان خون به نواحی پائین دست آن برقرار بماند و از سکته‌های قلبی یا قطع کامل جریان خون پیشگیری شود.
عوارض آنژیوگرافی
انجام این بررسی نیاز به یک روز بستری شدن دارد ولی انجام آن دقایقی بیش به طول نمی‌انجامد و معمولاً بیمار بدون عارضه‌ای خاص از بیمارستان مرخص می‌شود. اگر در حین عبور کاتتر بیمار دچار مشکل شود معمولاً می‌توان به سرعت داروهای لازم را به طور مستقیم به داخل قلب تزریق کرد و مشکل را رفع نمود. اگرچه آنژیوگرافی قلب معمولا روش بی‌خطری است، بصورت نادر ممکن است با عوارضی چون آسیب عروق، نارسایی کلیه (به علت ماده حاجب) سکته قلبی یا مغزی همراه باشد

سلام دوست عزیز
از توضیحاتی که جمع آوری کرده اید سپاسگذارم .
عالیست !:11:
موفق باشید.

Doyenfery
02-06-2007, 01:29
سلام
بله سوماتروپین همان هورمون رشد یا GH است .
افزایش بیش از نیاز آن در کودکی موجب ژیگانتیسم ( غول آسائی ) و پس از بلوغ موجب بیماری آکرومگالی میشود .
علائمی که شما ذکر کرده اید از نشانه های آکرومگالی است . البته درمورد دندانها ؛ فاصله افتادن بین دندانها صحیح است .
این هورمون به شدت بروی قند خون تاثیر میگذارد . همچنین بروی کلسیم خون .
بطور کلی بروی سیستم متابولیک و هورمونی بدن تاثیر میگذارد .
با سلام مجدد آقای دکتر
سوال من بیشتر در رابطه با انسانی بودن یا مصنوعی بودن سوماتروپین (آمپول) بودش.. (که آیا از 191 آمینو اسید تشکیل شده این آمپول یا 192 یا ...)
و می شه لطف کنید بگید که چجور تاثیری رو قند خون داره (افزایش ؟ کاهش؟) و اصولا (طبق این گفته شما ) می تون رو پانکراس تاثیر منفی داشته باشه ؟
بازم ممنونم

Balrog
02-06-2007, 14:35
سلام دكتر جون!
خوشحالم كه مى‌بينيم اين تاپيكى كه پيشنهادش رو دادم (:31:) تونسته براى بچه‌ها مفيد باشه.

ممنون مى‌شم اگه در مورد سياهى و گودافتادگى دور چشم به طور كلى يه توضيحاتى بدى.