PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی در مورد انتخاب مادر بــــــرد

szr
10-04-2007, 08:27
با سلام
من در حال این مادر برد و Ga-965P-S3 دارم.با این سی پی یو E6400 ،به نظرم اون کارایی که باید داشته باشه رو نداره.
حالا می خوام مادر بردو عوض کنم. به نظر شما چی بگیرم و ایا این کار درست است.
با تشکر

Actros
10-04-2007, 14:49
منظورت چیه کارایی نداره؟
چرا ایسوس نگرفتی
asus p5b_e
138 تومن

szr
11-04-2007, 23:31
منظورت چیه کارایی نداره؟
چرا ایسوس نگرفتی
asus p5b_e
138 تومن

سلام
حس می کنم اونقدری که باید خوب باشه نیست.به نظرم نمی تونه قدرت سی پی یو را کاملا نشون بده.شایدم این سی پی یو های Core2Dou بر خلاف قیمت زیاد و تعریفهای زیاد چیز خوبی نیست!!!

حالا می خوام یه Asus یا Abit بگیرم.....
به نظرتون چیکار کنم....

راهی هست که بشه یه جوری سیستم رو چک کنم تا بفهمم ضعیف هست یا نه،اگه هست از کجا؟
با تشکر

Actros
12-04-2007, 02:23
اتفاقا این cpu ها حرف ندارند
میتونی با نرم افزار های مختلف سیستمت رو چک کنی
خواستی ایسو س بگیری میتونی یاasus p5b یا asus p5b_e بگیری

Mezzo
12-04-2007, 03:00
با سلام
من در حال این مادر برد و Ga-965P-S3 دارم.با این سی پی یو E6400 ،به نظرم اون کارایی که باید داشته باشه رو نداره.
با تشکر

چه انتظاري داري دوست عزيز كه اين سيستم برآورده نمي كنه؟ فرق مادربردهاي با يه چيپست اونقدرها هم زياد نيست.
مي توني بنچمارك كني و با سايت هاي معتبر و يا نرم افزارهايي مثل Sandra و Everest و ... چك كني. خواهي ديد كه فرقشون ناچيزه...

منم كه اولش E6600+P5B Delux گرفته بودم بنظرم سرعتش از سيستم قبليم (AMD) كمتر بود ولي هر چي هست الان بهش عادت كردم. (ميخواي بيا مادربرد هامونو عوض كنيم عمرا اگه فرقي احساس كردي)

MOHAMMAD2010
12-04-2007, 12:57
چرا سرعتش کمتر هست
ایا واقعا هم سرعتش کمتر هست مثلا تو باز کردن فایل ها
من که 2800 اینتل دارم اگه یه 6300 بگرم سرعتش از این cpu خودم کمتر هست
این جوری باشه پس به چه دردی می خوره
در ضمن جناب mezzo سیستم قبلیتون چی بود

Actros
13-04-2007, 01:10
چرا سرعتش کمتر هست

بابا 6300 زمین تا زیر زمین با 2800 پی4 فرق داره.

Mezzo
13-04-2007, 02:26
چرا سرعتش کمتر هست

سرعت باز كردن فايل ها و بالا اومدن ويندوز و اينجور چيزها زياد ربطي به CPU نداره (مگر اينكه خيلي ضعيف باشه)
بيشتر مربوط به چيپست مادربرد و كنترل كننده هارد ديسك و ميزان رم داره (من فكر كي كنم Nvidia در اين موارد بهتر باشه)
سيستم قبليم DFI LP NF4 Ultra-D + Athlon 3500 بود و سرعتش هم خوب بود. اين سيستمي كه الان دارم درسرعت بالا اومدن و باز كردن فايلها و ... مشابه همونه (شايدم كندتر) ولي در بازيها خيلي بهتره (البته RAID اين خيلي قويتر از اونه). موقع بالا اومدنش هم اين صفحه jmicron اعصابمو بهم ميريزه. البته در Application ها هم اين خيلي سريعتره.
(در كل بايد بگم اگه الان مي خواستم سيستم بگيرم صد در صد Athlon X2 مي گرفتم...)

MOHAMMAD2010
13-04-2007, 11:36
(در كل بايد بگم اگه الان مي خواستم سيستم بگيرم صد در صد Athlon X2 مي گرفتم...)

جدی میگی
6600 که خیلی بهتره!

zonealarm
13-04-2007, 22:15
با سلام
با تشکر

همون طور که گفتن تفاوت پرفورمانس برد های با چیپ یکسان اونقدر نیست که ارزش اینهمه ضرر کردن رو داشته باشه.

Actros
14-04-2007, 01:07
همون طور که گفتن تفاوت پرفورمانس برد های با چیپ یکسان اونقدر نیست که ارزش اینهمه ضرر کردن رو داشته باشه.

تایید میشه
یا چیپ 975 بگیر یا با همین حال کن

szr
15-04-2007, 10:39
چه انتظاري داري دوست عزيز كه اين سيستم برآورده نمي كنه؟ فرق مادربردهاي با يه چيپست اونقدرها هم زياد نيست.
مي توني بنچمارك كني و با سايت هاي معتبر و يا نرم افزارهايي مثل Sandra و Everest و ... چك كني. خواهي ديد كه فرقشون ناچيزه...

منم كه اولش E6600+P5B Delux گرفته بودم بنظرم سرعتش از سيستم قبليم (AMD) كمتر بود ولي هر چي هست الان بهش عادت كردم. (ميخواي بيا مادربرد هامونو عوض كنيم عمرا اگه فرقي احساس كردي)

با سلام
می شه لینک این سایتهایی که می فرمایید را بگذارید

سرعت باز كردن فايل ها و بالا اومدن ويندوز و اينجور چيزها زياد ربطي به CPU نداره (مگر اينكه خيلي ضعيف باشه)
بيشتر مربوط به چيپست مادربرد و كنترل كننده هارد ديسك و ميزان رم داره (من فكر كي كنم Nvidia در اين موارد بهتر باشه)

راستی یه مسئله ای...این مادر برد 6 تا ساتا داره ،من اول هارد(320 مکستور) به ساتا 0 وصل کردم(اون زردا) ولی خیلی کند بود مخصوصا وقتی می خواستم فایل کپی کنم می رفت تو کما...خلاصه همینطوری جای هاردو عوض کردم تا رسیدم به اون صورتیا که RAID است،الانم روی همون است و داره کار می کنه....
آیا این مشکلی داره؟
متشکرم

END_BOY
16-04-2007, 16:45
سلام
دوستان من هم میخواستم مادربرد بگیرم بین این دو مدل گیر کردم
میشه یک راهنمایی بکنید کدوم رو بگیرم و چرا از از اون یکی بهتره :
در ضمن ایا از این دوتا بهتر هم هست :

ASUS - P5B Deluxe
ASUS - P5W DH Deluxe

Mezzo
16-04-2007, 21:02
می شه لینک این سایتهایی که می فرمایید را بگذارید
سايت كه خيلي زياده بايد سرچ كني با موضوع P965 Series + Review و سايت هاي معتبر مثل Anandtech و Techreport و Neoseeker و... كه همشون تو يه تاپيك صفحه اول سخت افزار هست. من الان نمي تونم بگردم ولي برات يه چند تا پيدا مي كنم ميذارم.

راستی یه مسئله ای...این مادر برد 6 تا ساتا داره ،من اول هارد(320 مکستور) به ساتا 0 وصل کردم(اون زردا) ولی خیلی کند بود مخصوصا وقتی می خواستم فایل کپی کنم می رفت تو کما...خلاصه همینطوری جای هاردو عوض کردم تا رسیدم به اون صورتیا که RAID است،الانم روی همون است و داره کار می کنه....
آیا این مشکلی داره؟

قاعدتا بايد صورتيه كندتر باشه (اگه روي اونه بايد موقع نصب ويندوز ديسكت درايور jmicron AHCI رو بخواد) و زردها مربوط به كنترلر چيپست اصلي جنوبي مادربرد (ICH8) هست كه خيلي هم پرقدرت و سريعه.

يه برنامه اي هست بنام HD TUNE كه تو تاپيك اول بخش هاردديسك مشخصاتش هست. با اون برنامه هارد رو روي هر دو كنترلر تست كن و اگه ميتوني آپلود كن ببينيم چطوره. با اين برنامه هارد هم تست ميشه. (ضمنا اون چهار كانكتور ساتا كه زرد رنگ هستند هيچ فرقي با هم ندارند)

END_BOY
16-04-2007, 21:40
کسی نبود تو پست بالا من رو راهنمایی کنه ؟ :41:

D o l f i n
16-04-2007, 22:39
سلام

ASUS - P5B Deluxe
ASUS - P5W DH Deluxeمن می خواستم مادر بورد بگیرم تمام دوستان نظرشون رو ASUS - P5W DH Deluxe بود منم خودم خیلی ازش خوشم اومده بود ولی حیف که گیرم نیومد لعنت به این شانس

Actros
16-04-2007, 22:49
سلام

ASUS - P5B Deluxe
ASUS - P5W DH Deluxe

بدون شک p5w
چیپ 975

END_BOY
16-04-2007, 23:15
بدون شک p5w
چیپ 975

فرق این دو تا در چیه ؟
قیمت P5w فکر میکنم بیشتره از P5b iهست
مرسی

Mezzo
17-04-2007, 00:18
فرق این دو تا در چیه ؟
مرسی

P5W DH از خيلي جهات قويتره و چيپستش حرفه اي تره از جمله اينكه ATI Crossfire رو بطور كامل ساپورت مي كنه (p5b هم داره ولي ضعيف تره) و امكاناتش هم يه خورده بيشتره (2IDE+Silicon image+Remote+...) پشيمون نميشي از گرفتنش.

Mezzo
17-04-2007, 00:20
اين پست زيادي شد:31:

END_BOY
17-04-2007, 01:16
P5W DH از خيلي جهات قويتره و چيپستش حرفه اي تره از جمله اينكه ATI Crossfire رو بطور كامل ساپورت مي كنه (p5b هم داره ولي ضعيف تره) و امكاناتش هم يه خورده بيشتره (2IDE+Silicon image+Remote+...) پشيمون نميشي از گرفتنش.

ممنون از راهنماییت دوست عزیز :11:

szr
17-04-2007, 08:53
سايت كه خيلي زياده بايد سرچ كني با موضوع P965 Series + Review و سايت هاي معتبر مثل Anandtech و Techreport و Neoseeker و... كه همشون تو يه تاپيك صفحه اول سخت افزار هست. من الان نمي تونم بگردم ولي برات يه چند تا پيدا مي كنم ميذارم.

قاعدتا بايد صورتيه كندتر باشه (اگه روي اونه بايد موقع نصب ويندوز ديسكت درايور jmicron AHCI رو بخواد) و زردها مربوط به كنترلر چيپست اصلي جنوبي مادربرد (ICH8) هست كه خيلي هم پرقدرت و سريعه.

يه برنامه اي هست بنام HD TUNE كه تو تاپيك اول بخش هاردديسك مشخصاتش هست. با اون برنامه هارد رو روي هر دو كنترلر تست كن و اگه ميتوني آپلود كن ببينيم چطوره. با اين برنامه هارد هم تست ميشه. (ضمنا اون چهار كانكتور ساتا كه زرد رنگ هستند هيچ فرقي با هم ندارند)

سلام
خیلی ممنون بابت راهنماییتون

جالب اینکه من وقتی به صورتیه وصل می کنم راحت باهاش کار می کنم و کند نیست و در هنگام نصب ویندوز هم چه XP چه Vista ازم درایور نخواست....
تو زردها هم موقع نصب ویندوز خوبه ولی تو کار(کارهای معمولی خوده ویندوز) دیگه می ره رو اعصاب...

برنامه رو پیدا می کنم یه تست میزنم و با خبرتون می کنم.

با تشکر

Actros
17-04-2007, 14:38
فرق این دو تا در چیه ؟
مرسی

p5b deulxe قیمتش 200 تومانه
p5wdh deluxe قیمتش 240 تومانه
فرقشونم که mezzo زحمت کشید

Gabana
17-04-2007, 14:46
سلام

ASUS - P5B Deluxe
ASUS - P5W DH Deluxe

چرا مي خواي پول زيادي بدي ؟
وقتي مادروبورد ديگه اي هم هست كه با قيمت كمتر همين كارآيي را مي ده خريد يه همچين مادربوردي اشتباهه

END_BOY
17-04-2007, 21:09
چرا مي خواي پول زيادي بدي ؟
وقتي مادروبورد ديگه اي هم هست كه با قيمت كمتر همين كارآيي را مي ده خريد يه همچين مادربوردي اشتباهه

خوب کدوم مادربورد با قیمت پایین تر همین کارایی رو داره ؟

Gabana
17-04-2007, 21:27
برد 105 دلاري Biostar TForce P965PT Deluxe

zonealarm
18-04-2007, 20:09
یا اگه تو رنج p5w dh deluxe بخواین بردی مثل Biostar TForce 680i Sli Deluxe

البته احتمالا باید براتون بیارن

END_BOY
18-04-2007, 23:08
یا اگه تو رنج p5w dh deluxe بخواین بردی مثل Biostar TForce 680i Sli Deluxe

البته احتمالا باید براتون بیارن

ممنون
Gabana عزیز هم نظرشون همین بود

بعد این تا چه مدت میتونه کارایی داشته باشه ؟
یعنی این مدل رو بگیرم بعد چه زمانی میتونم بدون دردسر ازش استفاده کنم
چون cpu E6600 میخوام بگیرم با گرافیک 8800 GTX
میخوام سرعت سیستمم بالا باشه برای همین میگم :46:

Mezzo
19-04-2007, 01:16
یعنی این مدل رو بگیرم بعد چه زمانی میتونم بدون دردسر ازش استفاده کنم
چون cpu E6600 میخوام بگیرم با گرافیک 8800 GTX
میخوام سرعت سیستمم بالا باشه برای همین میگم :46:

680i و 650i براي كار شما مناسب هستند اگه پيدا كني و تا مدتها نيازي به تعويض مادربرد نيست (مگه بخواي DDR3 استفاده كني يا يه همچين كارهايي...)