PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مقاله آموزشی: ساختن کاراکتر های حرفه ای در فلش

blackfox
09-04-2007, 20:09
خیلی ها فکر می کنن که طراحی کاراکترهای حرفه ای در فلش کار سختیه و نیاز به ابزاری مثل قلم نوری و ... داره . البته تا حدودی حق دارن ولی همیشه یه راه حل وجود داره . اگه شما هم مثل من دست رسی به این ابزار ندارید و می خواهید با وسایلی که دارید کاراکتر های حرفه ای خلق کنید آموزش زیر رو بخونید .

مرحله اول :
در مرحله اول يک کاغذ A4 سفید برداريد و کاراکترتون رو بزرگ توی کاغد بکشید .
برای رسم طرحتون بهتره از ماژیک سیاه و از نوع CHISEL TIP ( همونایی که نوکشون موربه و ازش برای خوش نویسی استفاده می کنن ) استفاده کنید .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حالا برنامه فتوشاپ رو باز کنید و از قسمت File>Import>your scanner از طرحتون یک اسکن بگیرید .

در حالی که پنجره مربوط به طرحتون که ازش اسکن گرفتید هنوز بازه یه پنجره دیگه به مشخصات زیر باز کنید :
File>New
Preset : A4
Background Contents : Transparent

بعد از انتخاب Transparent حالت A4 به Custom برمیگرده ولی ابعاد همون ابعاد صفحه A4 است . با بقیه تنظیمات صفحه کاری نداشته باشید .
حالا به پنجره عکس اسکن شده رفته و Ctrl+A رو بزنید تا کل تصویر انتخاب بشه .
در حالی که تصویر انتخاب شده دکمه V رو بزنید تا Move Tool فعال بشه و روی تصویر کلیک کرده و بدون رها کردن کلیک تصویر رو به پنجره جدید که قبلا درست کردید بکشید .
از پنجره تصویر اسکن شده خارج شوید و در پنجره جدید Ctrl+D رو بزنید تا تصویر از حالت انتخاب در بیاد .
دکمه W رو بزنید تا Magic Wand Tool فعال بشه . در Tools bar ،برای Tolerance مقدار 20 را وارد کنید و با پایین نگه داشتن Shift دانه دانه تمام فضا های سفید رو انتخاب کنید و دکمه Delete رو بزنید . بدون خارج شدن از حالت انتخاب روی یک نقطه از فضای انتخاب شده راست کلیک کنید و Select Inverse رو کلیک کنید . حالا دکمه G رو بزنید و با رنگ سیاه ( 000000=# ) روی یک نقطه از محل انتخاب شده کلیک کنید . این کار به این خاطره که در موقع اسکن همه نقاط سیاه دقیقا یک رنگ نیستند و این طوری رنگ طرحمون یک دست میشه .
حالا Shift+Ctrl+S رو بزنید و در قسمت format حالت PNG رو انتخاب کنید و طرحتون رو با نام دلخواه ذخیره کنید .
در پنجره PNG Options حالت Interlaced رو انتخاب کنید و OK کنید .

مرحله دوم :
نرم افزار فلش رو اجرا کنید و فایلی رو که می خواهید توش از کاراکترتون استفاده کنید رو باز کنید .
حالا Ctrl+R رو بزنید و فایلی رو که با فتوشاپ ساختید رو باز کنید .
در همین حالی که فایل در حال انتخاب است به مسیر Modify>Bitmap>Trace Bitmap... رفته و متناسب با سلیقه خودتون و نوع کاراکتر تنظیمات پنجره Trace Bitmap تغییر بدید و OK رو کلیک کنید .
اگر از حالت انتخاب طرح خارج شدید دکمه V رو بزنید و کل طرح رو انتخاب کنید .
روی طرح راست کلیک کنید و Convert to Symbol... رو انتخاب کنید . در پنجره Convert to Symbol متناسب با نوع کارتون حالت مورد نظر رو انتخاب کرده و سمبل را با اسم دلخواه ذخیره کنید .

نویسنده : blackfox

سعی کردم تا جایی که می تونم ساده توضیح بدم . امیدوارم به دردتون بخوره .
در ضمن کاراکتر توی آموزش یکی از شخصیت های یکی از کارای جدیدمه . دارم اکشن اسکریپش رو کامل می کنم . کار جالبیه ، منتظر اونم باشید !!

M A T I N
09-04-2007, 20:35
آفرین ... دیگه یواش یواش داری میترکونی .... همینطور ادامه بدی چند وقت دیگه مدیر انجمن فلش میشی....
خوش به حالت من که اصلا نقاشیم خوب نیست .... ولی مثل اینکه برای تو خیلی خوبه ...

.....موفق باشی.....

blackfox
09-04-2007, 23:15
خواهش می کنم .
ما هر چی داریم از شما داریم . حالا حالا ها مونده به پای شما برسیم . من هنوز نوچه ام !!

Mehran NZ
11-04-2007, 03:53
مرسی تاپیکهات همش عالیه

Aminneo
11-04-2007, 14:51
عالیه!
خوشم اومد!راستی نقاشیت خیلی خوبه ولی به نظرم سنت زیر 15 سال هست!(دستت تو عکس)!

Elfin-D
11-04-2007, 15:06
عالی بود
موفق باشید
مخلصیم

blackfox
12-04-2007, 16:10
عالیه!
خوشم اومد!راستی نقاشیت خیلی خوبه ولی به نظرم سنت زیر 15 سال هست!(دستت تو عکس)!

نه . سنم بیشتره . امسال کنکور دارم !!