PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آبگرم کن با یک شمع

hamidreza_buddy
08-04-2007, 21:25
سلام
قضیۀ حموم قدیمی که می گفتن آبش رو با یه شمع گرم می کردنو کسی میدونه؟ یادم نیس تو کدوم شهر بود!
کسی دلیل علمیشو میدونه؟

M O H S E N
11-04-2007, 15:40
استاد شیخ بهایی بودند و در اصفهان و حمام شیخ بهایی این کار رو میکردن.

شایعت زیادی در این رابطه وجود داره ولی من که باورم نمیشه با استفاده از انرژی هسته ای این کار رو صورت داده باشه.

mohammad24
11-04-2007, 22:48
سلام

تا جایی که من شنیدم، اصفهان جزو اولین شهرهایی بوده که دارای اگو بندی(سیستم فاضلاب) بوده. ظاهرا تمام مواد دفع شده به این چاه های زیرزمینی وارد می شدند و گازهای تولید شده از این مواد برای سوختن به حمام منتقل می شدند و این شعله که پیوسته روشن بوده، اب رو همیشه گرم نگه می داشته.

bb
12-04-2007, 06:08
انرژی هسته ای در قران !

وقتی میگوییم انرژی هسته ای در قران است خیلی ها تعجب میکنند اگر اینها وهابی نباشند نادان هستند زیرا این خدااست که هسته را وانرژی داخل انرا افریده ! چرا اینها اینقدر خنگ هستند؟ حالا ما نمیخواهیم زیاد وارد شویم ولی از زمان جابر ابن حیان ما علمی بنام اکسیر داریم وان تبدیل یک فلز به فلز دیگر است مانند اینکه اورانیوم در اثر رادیو اکتیویته تبدیل به سرب میشود. واورانیوم هم چیزی نیست که اقایان خلق کرده باشند یا همین الان از دماغ فیل افتاده باشد از اول بوده ! اما طریق استفاده از انرژی ساطع شده ازان به سالها برمیگردد که حتی مولوی هم در شعرش میگوید دل هرذره که بشکافی افتابیش در میان بینی . یعنی گردش فرضی اتمها که به انیشتین وامثال ان نسبت میدهند در منظومه های ما خود را نشان میدهد . خداوند این عاملین ازبین برنده کتب عتیقه را رسواکند تا نگذاشته اثاری باقی بماند وما مجبور باشیم به شعر استناد کنیم . اما وجود حمام وکیل در شیراز که یک شمع کوچک انرا گرم میکرد نشان از شناخت این انرژی پاک توسط شیخ بهایی وملاصدرا ودیگران دارد. اینها شاید گفته شده باشد ولی این هنوز گفته نشده که ایه 75و76 سوره بقره آژانس و5+1 را برده زیر سوال بخوانید وإذا لقوا الذين آمنوا قالوا آمنا واذا خلا بعضهم إلى بعض قالوا أتحدثونهم بما فتح الله عليكم ليحاجوكم به عند ربكم أفلا تعقلون انها به اقای لاریجانی ! که میرسندمیگویند ما ایمان داریم به حرف شما ولی وقتی جلسه میگذارند بین خودشان همدیگررا سرزنش میکنند که چرا علوم وفنون را به مسلمانان یاد میدهید تا با همان بدفاع از دین خدا برخیزند؟.

امیدوارم متفرقه نشه
این تنها یک سخن است .

castilla_ht
12-04-2007, 16:53
سلام

تا جایی که من شنیدم، اصفهان جزو اولین شهرهایی بوده که دارای اگو بندی(سیستم فاضلاب) بوده. ظاهرا تمام مواد دفع شده به این چاه های زیرزمینی وارد می شدند و گازهای تولید شده از این مواد برای سوختن به حمام منتقل می شدند و این شعله که پیوسته روشن بوده، اب رو همیشه گرم نگه می داشته.

سلام
من هم این را شنیده بودم
به نظر منطقی میاد

hemo
12-04-2007, 21:19
سلام

همينطوره . . .
.
.
.
انرژي هسته‌اي كجا بوده؟!!