PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ماشین حساب؛ نکات پیش از خرید، ترفندها، روش حل مساله

jamshidjap
29-01-2007, 20:11
کسي هست که با اين ماشين حساب آشنا باشد
آيا کسي هست که کاتالوگ اين ماشين حساب را داشته باشد؟

Hazy
24-02-2007, 21:35
عزيز دلم !!!! اين ماشين حسابي كه شما ميگي اصلاٌ فكر نكنم كسي تو ايران داشته باشه!!!!

Siavash_S500
08-04-2007, 12:22
من اطلاعاتی در باره این ماشین حساب می خوام. اگر کسی اطلاعاتی داره ممنون می شم اینجا بذاره.
من چند تا Laplace برای این ماشین حساب دانلود کردم ولی کار ندادن راهنمایی کنین.

acer_14
30-04-2007, 15:09
كسي مي تونه در آموزش كار با ماشين حساب را كمك كنه؟

Honradez
14-07-2007, 23:25
سلام دوستان.

داشتم توی سایت ترفندستان گشتی می‌زدم که به یک مطلب بسیار جالب برخوردم: ترفندهایی از نوع ماشین حساب!

بقیه توضیحات را به نقل از این سایت بخوانید:

همه شما تاکنون بارها و بارها از ماشین حساب استفاده کرده اید. عملیات مختلف اعم از 4 عمل اصلی و در ماشین های حساب های پیشرفته تر ، عملیات کاربردی دیگری به وسیله همین ماشین حساب هایی که در خانه همگی ما یافت میشود صورت میگیرد. اما آیا تاکنون با ماشین حساب اعمال دیگری جز این عملیات انجام داده اید؟ در این ترفند قصد داریم تا ترفندهایی بسیار متفاوت ، استثنایی و مخفی را برای شما مطرح کنیم که با بهره گیری از آنها میتوانید از این پس به ماشین حساب خود طور دیگری نگاه کنید! ترفندهایی که بلا استثنا برای اولین بار توسط ترفندستان مطرح میگردند!

خاموش کردن ماشین حساب به روشی دیگر
این ترفند بر روی بسیاری از ماشین حساب های قدیمی و جدید قابل استفاده است. به ویژه ماشین حساب های مدرسه ای. مخصوصأ ماشین حساب هایی که دکمه OFF برای خاموش کردن مستقیم ماشین حساب دارند و اتوماتیک خاموش نمیشود. به ویژه اگر به فرض دکمه OFF ماشین حساب خراب شده باشد با این ترفند میتوانید آن را بدون نیاز به این دکمه خاموش کنید.
برای این کار ، پس از روشن کردن ماشین حساب ، کافی است دکمه های 2 و 3 را همزمان نگه داشته ، سپس دکمه ON را بزنید. خواهید دید که ماشین حساب خاموش میشود! این کار را با نگه داشتن دکمه های 5 و 6 نیز میتوانید انجام دهید.

یک باگ یا یک عمل ریاضی؟!
این ترفند بر روی ماشین حساب های معمولی مدرسه ای قابل اجراست.
بدین صورت که ابتدا یک عدد را به دلخواه وارد ماشین حساب کنید. سپس یکبار دکمه ضرب را زده ، سپس دکمه تقسیم و بعد دکمه مساوی را بزنید. عدد بی ربطی برای شما نمایان میشود. اما اکنون چند بار پیاپی دکمه مساوی را بزنید. خواهید دید که به عدد 0 میرسید! حالا کافی است یکبار دکمه ضرب را بزنید ، سپس دکمه جمع (به علاوه) ، و نهایتأ باز هم دکمه مساوی! خواهید دید که عددی که در ابتدا وارد کرده بودید برای شما (ترفندستان) نمایان خواهد شد!
به عنوان مثال اگر 25 را وارد کنیم ، سپس دکمه های ضرب ، تقسیم و مساوی را به ترتیب و بزنیم ، عدد 0.04 را خواهیم داشت ، با فشردن 4 بار پیاپی دکمه مساوی به 0 میرسیم. حال ، اگر اینبار دکمه های ضرب ، جمع و مساوی را به ترتیب بزنیم به همان عدد 25 خودمان میرسیم!

کشف شماره تلفن از روی ماشین حساب!
ابتدا شماره 7 رقمی شماره تلفن خود را در نظر بگیرید بدون پیش شماره. (در تهران شماره قدیمی 7 رقمی را در نظر بگیرید ، رقم اول را تکرار نکنید!)
3 رقم ابتدا شماره تلفن خود را وارد ماشین حساب کنید. این عدد را در 80 ضرب کنید. عدد 1 را با آن جمع کنید. حاصل را در 250 ضرب کنید. 4 رقم پایانی شماره تلفن خود را با آن جمع کنید. مجددأ 4 رقم پایانی شماره تلفن را جمع کنید. عدد 250 را از حاصل کم کنید. حال حاصل را بر 2 تقسیم کنید! عددی که به دست میاید شماره تلفن شماست!

لازم به ذکر است از این دست ترفندها در ماشین حساب زیاد است و به نوعی یک شوخی به حساب میایند. این ترفند را هم به عنوان نمونه ای از این شوخی ها معرفی کردیم.

نوشتن کلمات با ماشین حساب!
در زبان انگلیسی برای هر عددی در ماشین یک حرف انگلیسی را در نظر گرفته اند. این حروف که حروف اصلی هم هستند به وسیله آنها میتوان هر عبارت یا کلمه ای را توسط ماشین حساب نوشت. اما با اندکی ذکاوت!
لیست این حروف و اعداد به شکل زیر است:

* 0=O
* 1=I
* 2=S
* 3=E
* 4=H
* 5=Z
* 6=G
* 7=L
* 8=B

برای نوشتن حروف به وسیله ماشین حساب باید اعداد را به شکل معکوس نوشت ، سپس ماشین حساب را وارون کرد! بدین معنا که اعداد را از جهت دیگر نوشت ، سپس ماشین حساب را دوران داد تا حروف به شکلی کاملأ خوانا دیده شود.
به عنوان مثال برای نوشتن کلمه GOOGLE ، باید اعداد را از حرف E شروع کرد و به G رساند ، یعنی عدد 376006 را وارد ماشین حساب کرد ، سپس ماشین حساب را بر عکس کرد تا به طور واضح واژه google نمایان شود! میتوان از اعداد استفاده کرد. به ویژه به حالت دیجیتالی ماشین حساب این موضوع قابل درک تر میشود.
مثال های دیگر:
0.7734 = HELLO
GLIB = 8176
LOGS = 5607
همان طور که دیدید در کلمه HELLO و کلیه کلماتی که به O ختم میشوند باید پس از زدن 0 یک . نیز وارد کرد.
یکی از دلایلی که در امتحانات درسی اجازه تبادل ماشین حساب داده نمیشود همین ترفند است [!!!].

ترفندهای اول و دوم رو هم امتحان کردم و جواب داد. (روی یکی از ماشین حسابها اولی کار نکرد)

و اما درمورد قسمت سوم (محاسبه شماره تلفن):
به نظر شما توی این ترفند رابطه بین سه رقم اول،‌ اون اعداد وسط و رقم نهایی (شماره تلفن) چیه؟ آیا این ترفند میاد و سه رقم اول رو یه جورایی در 10000 ضرب میکنه و بعد با آخریها جمع؟ (چیزی که به نظر نمیاد اینطوری باشه) با یه کمی وقت گذاشتن میشه حلش کرد.

موفق باشید. :46:

پاکر
20-07-2007, 00:35
و اما درمورد قسمت سوم (محاسبه شماره تلفن):
به نظر شما توی این ترفند رابطه بین سه رقم اول،‌ اون اعداد وسط و رقم نهایی (شماره تلفن) چیه؟ آیا این ترفند میاد و سه رقم اول رو یه جورایی در 10000 ضرب میکنه و بعد با آخریها جمع؟ (چیزی که به نظر نمیاد اینطوری باشه) با یه کمی وقت گذاشتن میشه حلش کرد.

تقریبا چیزی که ،جناب FEiz، شما گفتین درسته اما فرایند انجام شده به شکل زیر هستش:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

چیزی که جالبه الگوریتم زیبایی هستش که برای این مساله نوشته شده!

adameh_bahal
02-01-2008, 06:02
من ميخوام لگاريتم يه عدد دلخواه رو تو مبنای 2 به دست بيارم.
برنامه يا ماشين حسابی هست که اين کارو بکنه
البته فقط لگاريتم در مبنای 2 عداد 0 تا 31 رو ميخوام

پاکر
03-01-2008, 02:19
من ميخوام لگاريتم يه عدد دلخواه رو تو مبنای 2 به دست بيارم.
برنامه يا ماشين حسابی هست که اين کارو بکنه
البته فقط لگاريتم در مبنای 2 عداد 0 تا 31 رو ميخوام
دوست عزیز از اوونجا که (log2(x)=log(x)/log(2
می تونین با ماشین حساب لگاریتم اوون عدد رو در مبنای 10 بدست بیارین و حاصل رو تقسیم بر لگارتم 2 در مبنای 10 بکنین

ویا نرم افزار زیری که در این تاپیک:

معرفی شده، دانلود کنین و در منوی Tools بخش Function Calculator رو انتخاب کنین
حالا در قسمت Function عبارت (log(x)/log(2 رو وارد کنین
مقدار دلخواه مربوط به x رو در قسمت (Variable Value(x وارد کنین
و دکمه ی Calculate رو بزنین تا مقدارش محاسبه بشه:11:

G G Game
20-04-2008, 12:23
آیا تاکنون با ماشین حساب اعمال دیگری جز این عملیات انجام داده اید؟ در این ترفند قصد داریم تا ترفندهایی بسیار متفاوت ، استثنایی و مخفی را برای شما مطرح کنیم که با بهره گیری از آنها میتوانید از این پس به ماشین حساب خود طور دیگری نگاه کنید!

خاموش کردن ماشین حساب به روشی دیگر
این ترفند بر روی بسیاری از ماشین حساب های قدیمی و جدید قابل استفاده است. به ویژه ماشین حساب های مدرسه ای. مخصوصأ ماشین حساب هایی که دکمه OFF برای خاموش کردن مستقیم ماشین حساب دارند و اتوماتیک خاموش نمیشود. به ویژه اگر به فرض دکمه OFF ماشین حساب خراب شده باشد با این ترفند میتوانید آن را بدون نیاز به این دکمه خاموش کنید.
برای این کار ، پس از روشن کردن ماشین حساب ، کافی است دکمه های 2 و 3 را همزمان نگه داشته ، سپس دکمه ON را بزنید. خواهید دید که ماشین حساب خاموش میشود! این کار را با نگه داشتن دکمه های 5 و 6 نیز میتوانید انجام دهید.

یک باگ یا یک عمل ریاضی؟!
این ترفند بر روی ماشین حساب های معمولی مدرسه ای قابل اجراست.
بدین صورت که ابتدا یک عدد را به دلخواه وارد ماشین حساب کنید. سپس یکبار دکمه ضرب را زده ، سپس دکمه تقسیم و بعد دکمه مساوی را بزنید. عدد بی ربطی برای شما نمایان میشود. اما اکنون چند بار پیاپی دکمه مساوی را بزنید. خواهید دید که به عدد 0 میرسید! حالا کافی است یکبار دکمه ضرب را بزنید ، سپس دکمه جمع (به علاوه) ، و نهایتأ باز هم دکمه مساوی! خواهید دید که عددی که در ابتدا وارد کرده بودید برای شما (ایرون دات کوو دات ای ار) نمایان خواهد شد!
به عنوان مثال اگر 25 را وارد کنیم ، سپس دکمه های ضرب ، تقسیم و مساوی را به ترتیب و بزنیم ، عدد 0.04 را خواهیم داشت ، با فشردن 4 بار پیاپی دکمه مساوی به 0 میرسیم. حال ، اگر اینبار دکمه های ضرب ، جمع و مساوی را به ترتیب بزنیم به همان عدد 25 خودمان میرسیم!

کشف شماره تلفن از روی ماشین حساب!
ابتدا شماره 7 رقمی شماره تلفن خود را در نظر بگیرید بدون پیش شماره. (در تهران شماره قدیمی 7 رقمی را در نظر بگیرید ، رقم اول را تکرار نکنید!)
3 رقم ابتدا شماره تلفن خود را وارد ماشین حساب کنید. این عدد را در 80 ضرب کنید. عدد 1 را با آن جمع کنید. حاصل را در 250 ضرب کنید. 4 رقم پایانی شماره تلفن خود را با آن جمع کنید. مجددأ 4 رقم پایانی شماره تلفن را جمع کنید. عدد 250 را از حاصل کم کنید. حال حاصل را بر 2 تقسیم کنید! عددی که به دست میاید شماره تلفن شماست!

لازم به ذکر است از این دست ترفندها در ماشین حساب زیاد است و به نوعی یک شوخی به حساب میایند. این ترفند را هم به عنوان نمونه ای از این شوخی ها معرفی کردیم.

نوشتن کلمات با ماشین حساب!
در زبان انگلیسی برای هر عددی در ماشین یک حرف انگلیسی را در نظر گرفته اند. این حروف که حروف اصلی هم هستند به وسیله آنها میتوان هر عبارت یا کلمه ای را توسط ماشین حساب نوشت. اما با اندکی ذکاوت!
لیست این حروف و اعداد به شکل زیر است:
0=O
1=I
2=S
3=E
4=H
5=Z
6=G
7=L
8=B
برای نوشتن حروف به وسیله ماشین حساب باید اعداد را به شکل معکوس نوشت ، سپس ماشین حساب را وارون کرد! بدین معنا که اعداد را از جهت دیگر نوشت ، سپس ماشین حساب را دوران داد تا حروف به شکلی کاملأ خوانا دیده شود.
به عنوان مثال برای نوشتن کلمه GOOGLE ، باید اعداد را از حرف E شروع کرد و به G رساند ، یعنی عدد 376006 را وارد ماشین حساب کرد ، سپس ماشین حساب را بر عکس کرد تا به طور واضح واژه google نمایان شود! میتوان از اعداد استفاده کرد. به ویژه به حالت دیجیتالی ماشین حساب این موضوع قابل درک تر میشود.
مثال های دیگر:
0.7734 = HELLO
GLIB = 8176
LOGS = 5607
همان طور که دیدید در کلمه HELLO و کلیه کلماتی که به O ختم میشوند باید پس از زدن 0 یک . نیز وارد کرد.
یکی از دلایلی که در امتحانات درسی اجازه تبادل ماشین حساب داده نمیشود همین ترفند است

deluge28
10-08-2008, 21:49
يه سوال كاملا علمي...لطفا حذفش نكنيد...

يه ماشين حساب خيلي خوب علمي(انتگرال و...داشته باشه) معرفي كنيد...ممنون...

magmagf
11-08-2008, 22:47
سلام من خودم ti-83 plus دارم قیمتش هم خوبه الان چک کردم توی نت ظاهرا 130 تومان هست

بستگی به رشته ات و نیازت داره

deluge28
12-08-2008, 12:50
اين ماركش چيه؟

FlightMedia
02-10-2008, 09:35
سلام

من يه ماشين حساب EL 506 W BK Sharp دارم ميخواستم بدونم چطور ميشه به اون تابع داد و بعد اون تابع را به ازاي مقادير مختلف محاسبه كرد
يعني تابع توش ذخيره بشه و بعد به صورت بازگشتي هي اون رو فراخواني كنم

bidastar
05-10-2008, 12:37
سلام

اگه یادم باشه معمولش اینه که این مسیر رو طی کنی(از mode شروع میشه) :

سپس خارج میشی/تابع مربوطه رو وارد میکنی/mode/prog /new

برای استفاده از برنامه :

سپس مقادیر رو به تابع میدی/ mode/prog/run/

معمولا" ماشین حسابهای شارپ یه دفترچه فارسی دارن که میشه با استفاده از اون راحتتر کار کرد

oj2008pc
09-12-2008, 01:42
سلام
من رشته مهندسی شیمی هستم و می خوام یه ماشین حساب مهندسی بخرم که تا دکترا برام کار کنه . در ضمن کاسیو classpad نمی خوام چون سرجلسه امتحان تابلوی . لطفا مشخصات کامل را بنویسید .

REGISTERED USER
09-12-2008, 02:00
والا من مهندسی مکانیکم پارسال برج 6 بود کاسیو کلاسپد 330 خریدم ... بهترین و قویترین ماشین حساب جهانه ... حتی ماتریس 10 در 10 هم معکوس میکنه و لاپلاس و تابع فوریه و دلتا هم محاسبه میکنه

ادیشن ها و محیط فرمول نویسی و ... هم بماند ... چیز تکی هست و برای یک عمر کافیه

و رده زیرش اگر میخوای شکلش ساده تر و قوی باشه مثل این :

Algebra FX2.0 Plus

کلا فقط کاسیو بگیر ... یا آلجبرا یا کلاسپد

سر جلسه امتحان وقتی کتاب باز هست یا ماشین حساب مجاز ، هیچ فرقی نمیکنه چی داشته باشی

من که مشکلی باهاش نداشتم سر جلسه ولی بسیار کمک ام کرده برای محاسبات

oj2008pc
09-12-2008, 12:43
والا من مهندسی مکانیکم پارسال برج 6 بود کاسیو کلاسپد 330 خریدم ... بهترین و قویترین ماشین حساب جهانه ... حتی ماتریس 10 در 10 هم معکوس میکنه و لاپلاس و تابع فوریه و دلتا هم محاسبه میکنه

ادیشن ها و محیط فرمول نویسی و ... هم بماند ... چیز تکی هست و برای یک عمر کافیه

و رده زیرش اگر میخوای شکلش ساده تر و قوی باشه مثل این :

Algebra FX2.0 Plus

کلا فقط کاسیو بگیر ... یا آلجبرا یا کلاسپد

سر جلسه امتحان وقتی کتاب باز هست یا ماشین حساب مجاز ، هیچ فرقی نمیکنه چی داشته باشی

من که مشکلی باهاش نداشتم سر جلسه ولی بسیار کمک ام کرده برای محاسبات
Ti89 چطوره ؟ تو ایران پیدا میشه ؟

bahareh_bus
09-12-2008, 14:26
در تاپیک زیر ماشین حساب های مختلفی معرفی شده اند :

[
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید]

bidastar
09-12-2008, 19:44
کاسیو 4800 عالیه ، نه تنها تا دکترا بلکه تا آخر عمر به دردت میخوره

اگه ماشین حساب تابلو نمیخوای هیچ وقت سراغ الجبرا نرو

شارپ مدل el-5120 هم بد نیست

REGISTERED USER
10-12-2008, 02:34
ببینید تنها ماشین حسابی که ماتریس های 10 در 10 و بالاتر رو معکوس میگیره کلاس پد هست

که روش اجزای محدود رو فقط میشه با این ماشین حساب ها محاسبه کرد

oj2008pc
10-12-2008, 09:41
بین مدل های زیر کدوم بهتره ؟
TI89 - casio 9860 - casio algebra fx2

bahareh_bus
10-12-2008, 10:01
بین مدل های زیر کدوم بهتره ؟
TI89 - casio 9860 - casio algebra fx2

این که مسلمه :ti89
ولی قیمتش یه کم بالاست!

تو اینترنت emulator های کاسیو 9860 و ti89 و کلاس پد موجوده ولی برای الجبرا من ایمولاتوری پیدا نکردم!
شما میتونی اول این ایمولاتورها رو دانلود کنید که پس از اجرا دقیقآ همون ماشین حساب رو با ظاهر و امکانات حقیقی اش شبیه سازی می کنند و میتونید همانند یک ماشین حساب حقیقی باهاش کار کنید.

اینطوری بهتر میتونید با ماشین حسابی که دنبالشید اشنا بشید و درست انتخاب کنید.

aaaammmm87
31-12-2008, 17:58
سلام
دوستان حقيقتش من رياضي مشكل دارم به صورت فجيع ! حالا مي خواهم واسه جلسه امتحان ماشين حسابي بگيرم كه لگاريتم و مباحث مثلثات و انتگرال و همچنين مشتق رو انجام بده . ايا چينين ماشين حسابي اصلا وجود داره (قابل حمل به جلسه امتحان باشه ) . اگه هست اسم و مدلش چيه ؟ :11:

mohammad.y1993
31-12-2008, 20:04
سلام
دوستان حقيقتش من رياضي مشكل دارم به صورت فجيع ! حالا مي خواهم واسه جلسه امتحان ماشين حسابي بگيرم كه لگاريتم و مباحث مثلثات و انتگرال و همچنين مشتق رو انجام بده . ايا چينين ماشين حسابي اصلا وجود داره (قابل حمل به جلسه امتحان باشه ) . اگه هست اسم و مدلش چيه ؟ :11:

سلام.
خوب دوست عزيز ، من اول از همه بهت توصيه مي كنم كه از ماشين حساب استفاده نكني... ( اگه دبيرستاني باشي سر جلسه كنكور .... خدا بهت رحم كنه تا بتوني محاسبات رو انجام بدي :18::18: البته بيوگرافيتو خوندم ولي كلا گفتم ، بلاخره كنكور دكتري كه هست :31: )

دوم : عموما تمام ماشين حساب هاي مهندسي اين قابليت رو دارند... اما اگه خواستي بخري اولا توصيم اينه كه CASIO باشه ، دوما Natural Textbook Display ... دوميش به اين معني هست كه همون طوري كه توي دفترت مينويس بهت نمايش ميده مثلا: اگر سينوس 60 درجه رو بخواي بهت راديكال 3 روي 2 رو نشون ميده ( كه خيلي خوبه :27:) .. البته قابليت تبديل شدن به صورت خطي ( Line ) رو هم داره ، يعني همين عدد رو با زدن يك كليد به صورت 0.8660254038 بهت نشون ميده :21::21::31: ( ماشين حسابي مثل fx-82ES از سري ( يكي خودم :5:CASIO )

خوب اين رو هم بهت ميگم كه اگه خريدي از يك جاي معتبر بخر كه بهت دفترچه راهنماش روهم بده ... دفترچه راهنما رو به طور كامل بخون ، چون بعد ياد ميگيري كه چه طوري توي ماشين حساب يك عدد وحشتناك رو ذخيره كني ( من خودم خيلي از اين قابليت براي عددهاي ثابت ( خصوصا درس فيزيك ) سر جلسه امتحان كمك مي گيريم ) يا چه طوري از توابع عجيب غريب استفاده كني ...

براي قيمت هم از خود نمايندگي بپرسي خوب تره !!! :46::46:

موفق باشي دوست من :11::11::11::10::10:

aaaammmm87
31-12-2008, 20:12
سلام.
خوب دوست عزيز ، من اول از همه بهت توصيه مي كنم كه از ماشين حساب استفاده نكني... ( اگه دبيرستاني باشي سر جلسه كنكور .... خدا بهت رحم كنه تا بتوني محاسبات رو انجام بدي :18::18: البته بيوگرافيتو خوندم ولي كلا گفتم ، بلاخره كنكور دكتري كه هست :31: )

دوم : عموما تمام ماشين حساب هاي مهندسي اين قابليت رو دارند... اما اگه خواستي بخري اولا توصيم اينه كه CASIO باشه ، دوما Natural Textbook Display ... دوميش به اين معني هست كه همون طوري كه توي دفترت مينويس بهت نمايش ميده مثلا: اگر سينوس 60 درجه رو بخواي بهت راديكال 3 روي 2 رو نشون ميده ( كه خيلي خوبه :27:) .. البته قابليت تبديل شدن به صورت خطي ( Line ) رو هم داره ، يعني همين عدد رو با زدن يك كليد به صورت 0.8660254038 بهت نشون ميده :21::21::31: ( ماشين حسابي مثل fx-82ES از سري ( يكي خودم :5:CASIO )

خوب اين رو هم بهت ميگم كه اگه خريدي از يك جاي معتبر بخر كه بهت دفترچه راهنماش روهم بده ... دفترچه راهنما رو به طور كامل بخون ، چون بعد ياد ميگيري كه چه طوري توي ماشين حساب يك عدد وحشتناك رو ذخيره كني ( من خودم خيلي از اين قابليت براي عددهاي ثابت ( خصوصا درس فيزيك ) سر جلسه امتحان كمك مي گيريم ) يا چه طوري از توابع عجيب غريب استفاده كني ...

براي قيمت هم از خود نمايندگي بپرسي خوب تره !!! :46::46:

موفق باشي دوست من :11::11::11::10::10:

دوست عزيز از راهنماييت بسيار متشكرم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و يه سوال ديگه ايا ميشه توش فرمول هم ذخيره كرد ؟ يا نه

vahid_civil
31-12-2008, 21:04
آره میشه. من algebra fx2 از کاسیو دارم. نصف واحدای دانشگاه رو با زدن فرمول توش پاس کردم !!
نمودار و ... هم برات میکشه.قیمتش بین 90 تا 100 تومن.
مدلای ارزونتر هم هست که فرمول ذخیره میکنن

mohammad.y1993
31-12-2008, 21:07
دوست عزيز از راهنماييت بسيار متشكرم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و يه سوال ديگه ايا ميشه توش فرمول هم ذخيره كرد ؟ يا نه

سلام.

راستش يكي من نداره :41: دفترچه راهنماشو نگاه كردم توش انقدر رگرسيون درجه يك و دو ، پيكر بندي توابع ، واريانس و چرت و پرت نوشته بود كه مخم هنگ كرد :18::18: ... ديگه نفهميدم داره با نه ( اما نداره !!!)

چنين ماشين حسابايي هست ....
اين لينك سايت خود كاسيو هست ( توش بگرد هركدوم كه برات بهتر بود انتخاب كن ) واسم جالب بود ماشين حساب دوستمون رو توش نداشت يعني من پيدا نكرم :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداگه تهران يا مشهدي بگو نمايندگي هركدوم كه خواستي رو برات بزارم

موفق باشي :11::11:

lovely_fox
31-12-2008, 21:25
کلاس پد خوبه
اما خودم برای برنامه نویسی و جبر الجبرا fx2 را پیشنهاد میدهم

vahid_civil
31-12-2008, 21:31
واسم جالب بود ماشين حساب دوستمون رو توش نداشت يعني من پيدا نكرم :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Reman
01-01-2009, 02:10
سلام .میشه یه ماشین حساب با فابلیت ذخیره فرمول،نوشتن یه کسر بصورت a/b ، رسم نمودار زیر 50 تومن معرفی کنید.
شدیدا ممنون میشم.

mohammad.y1993
01-01-2009, 18:21

دمت گرم خيلي دنبالش گشتم :10:

mohammad.y1993
01-01-2009, 18:24
سلام .میشه یه ماشین حساب با فابلیت ذخیره فرمول،نوشتن یه کسر بصورت a/b ، رسم نمودار زیر 50 تومن معرفی کنید.
شدیدا ممنون میشم.

سلام.
برايي كه به صورت كسري بنويسه بايد natural display باشه ( كه چون ميخواي نمودار واست رسم كنه حتما هست :46: )
موفق باشي:11:

mohammad.y1993
01-01-2009, 18:49
يك سوال :
من تو قسمت product به مدل هاي كمتري برخوردم ولي وقتي تو قسمت education رفتم مدل هاش بيشتر بود ....

كسي ميدونه تو كدوم قسمت سايت تمام محصولات رو داره ؟؟ چون تا اونجايي كه من فهميدم اينها local website هست ...

اون سايتي كه قبلا گذاشته بودم ، زياد به كارتون نمياد مي تونين از اين لينك هها بيشتر استفاده كنين :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداينهم ليست كاتالوگ هاي شركت CASIO به صورت PDF از سايت اصلي ...

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدموفق باشيد:11::11:

vahid182
03-01-2009, 02:41
سلام بر دوستان عزیز
من برای برادرم دنبال یه ماشین حساب مهندسی خوب و کامل می گردم.از دوستانی که در زمینه ماشین حسابهای مهندسی اطلاعاتی دارن خواهش می کنم راهنماییم کنن. اگه حدود قیمت هم بدین خیلی عالی می شه.
ممنون.

ila
09-01-2009, 20:23
طریقه حساب کردن شیب و عرض از مبدا رو میخواستم با ماشین حساب

aaaammmm87
12-01-2009, 15:49
سلام
دوستان من ماشين حساب casio fx-4500pa رو گير اوردم حالا نميدونم بايد چطوري ازش استفاده كنم (دفترچه شو ندارم ) .حالا بايد چطوري لگاريتم ها و مثلثات رو به صورت معمولي كه تو دفتر مينويسم رو توي ماشين حساب فعال كنم ؟

vahid_civil
12-01-2009, 16:17
سلام
دوستان من ماشين حساب casio fx-4500pa رو گير اوردم حالا نميدونم بايد چطوري ازش استفاده كنم (دفترچه شو ندارم ) .حالا بايد چطوري لگاريتم ها و مثلثات رو به صورت معمولي كه تو دفتر مينويسم رو توي ماشين حساب فعال كنم ؟

من اینو ندارم ولی باید بری تو قسمت program و اونجا یه فایل جدید باز کنی. بعد هر چی میخای بنویسی.
اگر صرفا میخای روابط وارد کنی

aaaammmm87
12-01-2009, 16:19
من اینو ندارم ولی باید بری تو قسمت program و اونجا یه فایل جدید باز کنی. بعد هر چی میخای بنویسی.
اگر صرفا میخای روابط وارد کنی

سلام
ميشه بگي بايد چطوري رفت توي اين قسمت پروگرم ؟ راستش هر چي دكمه ميزنم همون اشه و هيچ تغييري نميكنه :13:

mohammad.y1993
12-01-2009, 17:03
سلام.
خب تا اونجايي كه من فهميدم اين ماشين حساب natural display نيست ... پس نمي تونيم روش به صورت كسري بنويسيم 2 روي 3

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداين جا خود سايت براي شما بيشتر كارهايي كه با ماشين حساب هاي كاسيو ميشه انجام داد رو به صورت فيلم و انيميشن گذاشته :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداينم ليست دفترچه هاي راهنما شركت كاسيو :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدموفق باشيد :11::11:

H&H
12-01-2009, 20:02
ماشین حسابcasioماشین حساب خوبیه اگر بخوایی برات نمودار بگشه قیمتش دورو ور 30 تومنه

فاطـمه
12-01-2009, 20:26
تا جایی که من می دونم تو امتحانا راه حل خیلی مهمتر از جواب آخره ...
فک نکنم ماشین حساب کمکی بکنه...

shadmehr00
25-01-2009, 20:22
یلام.بچه ها من یه ماشین حساب 330 کاسیو حریدم.خیلی باهاله ولی امروز حالمو گرفت.انتگرال نامعین دادم بهش جوابشو غلط داد. انگرال پرانتز 1 منهای X به توان 2 ضریدر ای به توان ایکس جوابو میده x به توان 3 بر 3منهای 1 ضربدر ای به توان x .نمیدونم یعنی نمیشه بهش اعتماد کرد برای انتگدال و سطح رویه؟؟؟؟؟

حامدرضائی
25-01-2009, 21:06
دنیای ریاضی شیرینی های خاص خودش را دارد. ریاضی از جمله درسهایی است که واقعا خواندن و یا حل مسئله در آن به آدم لذت خاصی می بخشد. لذتی که بعد از حل یک مسئله سخت بسیار شیرین است. ماشین حساب همیشه همراه ریاضی بوده است. ترفندها و کارهای زیادی میشه با ماشین حساب کرد و شاید شما هم با تعدادی از‌ آنها آشنا باشید. در این پست قصد دارم روشی را خدمتتان عرض کنم که به راحتی می توانید شماره تلفن خود را با چند عمل ریاضی از ماشین حساب تان بگیرید!
ابتدا یک ماشین حساب آماده کنید تا همراه هم پیش رویم . ماشین حساب موبایل هم میشه . اول شماره ۷ رقمی تلفن خود را در نظر بگیرید (تهرانی ها اون رقم تکراری اول را حساب نکنند). حالا ۳ رقم اول تلفن خود را وارد ماشین حساب کنید. یعنی اگر تلفن شما ۱۲۳۴۵۶۷ هست ۱۲۳ را وارد ماشین حساب کنید. حالا این ۳ رقم را در ۸۰ ضرب کرده و حاصل را با ۱ جمع کنید. عدد بدست آمده را در ۲۵۰ ضرب کنید. حالا ۴ رقم پایانی تلفن خود را با عدد حاصل جمع کنید.یک بار دیگر ۴ رقم پایانی تلفن همراه خود را با آن جمع کنید.عدد ۲۵۰ را از حاصل بدست آمده کم کنید. حالا این عدد را تقسیم بر ۲ کنید. حاصل آشناست نه ؟ این تلفن شما است بدون اینکه به ماشین حساب در ظاهر آن را داده باشید ! اما در طول همین اعمال شما خودتان تلفن را به ماشین حساب داده بودید.

mohrd
25-01-2009, 23:08
ممنون ... کف کردم ...
میشه با ذکر نام نویسنده از این فرمول استفاده کنم ؟؟

chessmathter
25-01-2009, 23:53
ممنون ... کف کردم ...
میشه با ذکر نام نویسنده از این فرمول استفاده کنم ؟؟
زیبایی ریاضی در همینه ولی پشت همه اینها یه دلیل ساده است
80n+1)250+2x-250)/2=20000n+2x+250-250/2))=10000n+x
4 تا صفر گذاشت 4 رقمو باهاش جمع کرد
پس تو هم از این فرمول ها میتونی بسازی کافی با اعداد ور بری

ehsan.b
29-01-2009, 10:03
در این وبلاگ برنامه های بسیار خوبی برای ماشین حسابCASIO Algebra FX2 پیدا میکنید.پیشنهاد میکنم حتما" سر بزنید.برنامه ها مربوط به دوس عمران میباشد

Amin.M.1986
18-02-2009, 23:46
دوستان من دیدم تا حالا 2 تا تاپیک در مورد ماشین حساب تو این انجمن هست که هیچ کدوم نیاز ها رو بر آورده نمیکنه گفتم بهتره این تاپیک ایجاد بشه تا هرکس سوالی راجع به ماشین حساب مهندسی چه کارکردش چه تهیه و برنامه و .... بتونه اینجا مطرح کنه و مشکلش رو حل کنه.:10:

mrhbk36
18-02-2009, 23:50
كسي برنامه تبديل Algebra Fx1 به Fx2 رو داره؟
يا مي دونه كه چه طوري مي شه اين كارو انجام داد؟
مر3300

Amin.M.1986
19-02-2009, 00:17
كسي برنامه تبديل Algebra Fx1 به Fx2 رو داره؟
يا مي دونه كه چه طوري مي شه اين كارو انجام داد؟
مر3300

دوست عزیز اگه همین fx1 کارت رو راه میندازه دست بهش نزن من دیدم مواردی رو که به دلیل تغییر os ماشین حسابشون رو از دست دادن . ولی راحش تغییر os هست که بازم میگم اگه مجبور نیستی انجام نده.:11:

Retired User
19-02-2009, 21:46
كسي دفترچه راهنما داره بذاره براي كاسيو ميخوام مدل ‌fx-5500 la
ممنون

Amin.M.1986
19-02-2009, 22:54
كسي دفترچه راهنما داره بذاره براي كاسيو ميخوام مدل ‌fx-5500 la
ممنون

دوست عزیز تو سایت رسمی کاسیو تمام دفترچه ها هستش:11:

Retired User
20-02-2009, 16:55
دوست عزیز تو سایت رسمی کاسیو تمام دفترچه ها هستش:11:
فارسيشو ميخوام

FlightMedia
27-02-2009, 01:15
ببینید تنها ماشین حسابی که ماتریس های 10 در 10 و بالاتر رو معکوس میگیره کلاس پد هست

که روش اجزای محدود رو فقط میشه با این ماشین حساب ها محاسبه کرد

سلام دوست عزيز احتمالا شما با ماشين حسابهاي محدودي كار كرديد
سوال من اينه كه شما با ماشين حساب هاي تگزاس مثل ti89 يا ti84 يا ... كار كرديد كه اين حرف رو ميزنيد
مطمئن باشد اگر با اينا كار ميكرديد ميگفتيد كلاس پد سوسكه :27:

Amin.M.1986
13-03-2009, 09:40
فارسيشو ميخوام

دوست عزیز دفترچه هایی که انگلیسی هست بسیار راحته واسه خوندن.... چون همه چیز به صورت تصویری توش هست

hani_sari
31-05-2009, 18:14
salam .reshte man mohandesie fannavari etelaate ye mashin hesab mikhastam bedarde reshtam bekhore age momkene rahnamai konid.
emailam engeneer_19@yahoo.com

Gloria55864
11-06-2009, 17:29
با سلام
من میخوام منفی 0.001 رو در ماشین حساب 82lb محاسبه کنم میشه راهنمایی کنید

MADAR1368
26-06-2009, 12:36
من برای آمار ماشین حساب CASIO fx-4500PAرا تهیه کرده ام اما طرز کارش را نمیدانم دفترچه راهنما هم ندارم خواهش میکنم طرز کارش را آموزش دهید

amin_
03-07-2009, 04:42
من خودم نزدیک به یکسال است که ماشین حساب casio 9860g sd دارم و تقریبا به تمام جیک و پوک آن آشنا هستم. ماشین حساب هایی مثل این یا graph 85 یا algebra fx2+ یا classpad 300 یا classpad 330 دارای منوهای یکسانی هستند.
چیزهایی که باید بدانید:
1- بعد از اینکه ماشین حساب خود را خریدید می توانید آپدیت ویندوز ماشین حساب خود را از سایت زیر دریافت کنید:
برای آگاهی از ورژن ویندوز ماشین حساب خود به منو رفته و روی گزینه system رفته و سپس کلید مربوط به ver را بزنید در ماشن حساب من کلید F4 است(OS مخفف operating system به معنای سیستم عامل است)
آپدیت هایی که تا به حال آمده است:
برای casio 9860g-9860g sd- graph 85 آخرین ورژنی که آمده ورژن 2.0 است

برای casio classpad ورژن 3.0 هم آمده

مثلا ماشن حساب من casio 9860g sd بعد از update این قابلیت ها بهش اضافه شد:

<New functions in RAN-MAT> - Random Number Generation برای تولید اعداد تصادفی
Ran#, RanInt#, RanNorm#, RanBin#
- Metric Conversion calculations تبدیل تمام یکتاها مثلا کیلومتر بر ساعت به مایل بر ساعت- Simplification ساده سازی- Remainder of Integer - MOD function باقی مانده- Greatest Common Divisor (GCD) بزرگترین مقسوم علیه مشترک
Least Common Multiple (LCM) کوچکترین مضرب مشترک- Complex number can be used in Matrix calculation and Simultaneous Equation. اعداد مختلط را می توان در ماتریس ها و در حل چند معادله و چند مجهولی ها استفاده کرد- Xor function in Base-n calculation اضافه شدن تابع xor- Maximum number of rows and columns that can be specified for matrix is 999. حداکثر بعد قابل پذیرش برای قسمت ماتریس ماشین حساب تا 999*999 افزایش یافت- Higher degree of polynomial equation حل معادله درجه 3 در ورژن قبلی تا درجه 6 در ورژن جدید ارتقا یافته
(4-6 degrees)

<Statistics> با این قسمت کاری نداریم- New regression forms
Exponential regression (a*b^x form)
Linear regression (a+bx form) - Chi-GOF (goodness of fit) function - New type of statistical graph
Pie graph, Bar graph

<Graph> - New graph and Inequality graph types of expression
X=f(y) type (rectangular coordinates)
X>f(y) or constant, X<f(y) or constant - Integral graphs

<Financial> - New Financial function
Depreciation calculation
Bond calculation

<Conics> افزایش 21 تا معادلات مخروطی برای ترسیم گراف- 21 new equations

<Program> - String function اضافه شدن تابع رشته

<New built-in application> - E-CON2 (EA-200 Controller) برنامه کار با ea-200فعلا خداحافظ در پستهای بعدی بیشتر توضیح می دهم

newhamedpc
20-05-2010, 23:08
سلام من یه کتابچه از ماشین حساب 4500 کاسیو داشتم حالا گم شده . متن ترجمه دفترچه درون جعبه بود . کسی pdf یا لینک خرید ازش نداره؟

shadmehr00
03-06-2010, 18:33
سلام.من یه کلاس پد 330 دارم.یه مشکلی واسم پیش اونده اونم اینه که وقتی توی Solve معادله بالای درجه 2 میدم 2 تا یا بیشتر نمیده.کلا یه جواب میده.اگه راهنماییم کنین ممنون میشم

mohsen_gh1991
10-06-2010, 21:00
سلام بچه ها من نحوه تبدیل اعداد قطبی به دکارتی و عکس این عمل رو میخوام با ماشین حساب کاسیو4500.

mfarikhi
23-06-2010, 21:13
سلام دوستان تمنا می کنم کمکم کنید من ماشین حساب مهندسی مدل texas ti-89 خریدم لطفا یه آموزش کامل واسم بزارید خواهش می کنم ترو خودا

samsalim
24-06-2010, 12:58
چندتا سوال درمورد ti89

shasosa
18-08-2010, 17:49
سلام
يه جوون پيدا شه طريق ذخيره كردن فرمولها در ماشين حساب fx4500pa را توضيح بده.
خيليي ضرروريه.........
ممنون

cd_ho2004
21-08-2010, 12:51
سلام
هرکی هر مورد این ماشین حساب سوالی داره به من تل بزنه
09374325646

mojtaba 638
19-12-2012, 00:57
سلام اگر فهمیدی چه جوری تبدیل می شه برام ایمیل کن خیلی کارم گیره دستت درد نکنه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]@yahoo.com

mojtaba 638
19-12-2012, 00:59
سلام بچه ها من نحوه تبدیل اعداد قطبی به دکارتی و عکس این عمل رو میخوام با ماشین حساب کاسیو4500.
هر کی میدونه به من ایمیل بزنه خیلی کارم گیره
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]@yahoo.com

ra1372
28-12-2012, 20:17
سلام دوستان من ماشین حساب casio991esدارم اعداد وبرعکس نشون میده چیکار کنم. مرسی

ildirim80
04-12-2013, 18:05
سلام
1-ماشین حساب من از دستم افتاده و برخی اعداد سمت چپ را نشان نمیدهد و یا ناقص نشان می دهد و وقتی با انگشت بر روی صفحه فشار می دهم بیشتر اعداد واضح دیده می شوند. آیا می توان تعمیر کرد؟
2-ماین حساب دیگه ای هم دارم که قسمتی از مدار پلاستیکی ارتباط دهنده LCD و مدار اصلی جدا شده است . آیا می توان تعمیر کرد؟
با تشکر