PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بهترین گیتاریست های دنیا Top Guitarists

Rock `n` Roll
08-04-2007, 02:07
سلام
سعی میکنم در این تاپیک در مورد گیتاریست های برتر دنیا اطلاعات مفیدی رو به شما بدم . اگر دیگران هم همکاری کنند ممنون میشم .
:46:

Rock `n` Roll
08-04-2007, 03:09
چطروه با حضرت مالمستین شروع کنیم . میدونم که همه میشناسیدش مگه نه ! :31:

یک سری نکات جالب در مورد اینگوی مالمستین :

عرض کنم که این آقای اینگوی خان از جمله سریعترین و تکنیکی ترین گیتاریست های دنیا هستش .و یکی از پایه گذاران اساسی شردینگ ( نواختن گیتار با حداکثر سرعت و تکنیک)

از 7 سالگی گیتار میزده و به گفته خودش حداقل روزی 8 ساعت تمرین میکرده طوری که شبا رو گیتارش خوابش میبرده

سبک آهنگاش واقعا قشنگه و تا حد زیادی تاثیر گرفته از موسیقی کلاسیکه

سویپ های 5 سیم و 6 سیمش معروفه (قابل توجه گیتاریست های جوان ، بسه دیگه اینقدر اکورد گرفتین آواز خوندین خسته نشدین ، اگه مردی برو سویپ یادبگیر، حالا 5 سیمم نخواستیم ، تو همون دو سیم بزن ! )

اولین آلبومش به اسم "رایزینگ فورس " رو وقتی 20 سالش بوده میده بیرون که تا امروز به جرات بگم نظیر نداره و از دیدگاه مجله معتبر گیتار وان در سال 2003 به عنوان بهترین آلبوم شردینگ تاریخ انتخاب شد .

اگه از شنیدن موسیقی تکراری و سولوهایی که همش تو گام پنتاتونیکه خسته شدید ، توصیه میکنم حتما کارای مالمستین رو گوش بدید چون فک کنم تنها گامی که تو آهنگاش استفاده نمیکنه پنتاتونیکه !

سبک آهنگاش معروف به نئوکلاسیکال و پاور متاله -

نکته آخر ، به نظر من تو دنیا نظیر نداره. هرچی بگم کم گفتم . خودتون برید گوش کنید تا بفهمید چی میگم

این اسم چندتا از آهنگهای معروفش:

Black star

Far Beyond the sun

Brothers

Rising Force

I`m my own enemy

Evil Eye

...

Rock `n` Roll
08-04-2007, 03:13
یادم رفت بگم :
واااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ااااااااااااای
خدااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ااااااااااا
چقدر این آهنگ Far Beyond The Sun قشنگه

فک کنم کل گیتاریست های ایران جمع بشن نتونن 30 ثانیه از این آهنگ رو بزنن .:27:

Diego
08-04-2007, 04:52
یادم رفت بگم :
واااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ااااااااااااای
خدااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ااااااااااا
چقدر این آهنگ Far Beyond The Sun قشنگه

فک کنم کل گیتاریست های ایران جمع بشن نتونن 30 ثانیه از این آهنگ رو بزنن .:27:

برو که دارمت:
از اینجا دانلود کنید! ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

divoonejoon
09-04-2007, 01:53
diego جان گزاشتن لینک دانلود تو صفه اصلی ممنوعه.. فقط تو دانلود ها ... ممنون از توجهت .

Metalzadeh
09-04-2007, 01:55
Michael Angelo اهل شيكاگو و فارغ التحصيل رشته تئوری موسيقی و آهنگسازی از دانشگاه Northeastern ايلينويز می باشد. او از 5 سالگی پيانو و از 10 سالگی گيتار می نوازد ، در 14 سالگی نوازنده گيتار در سبك Jazz بوده و در 16 سالگي جايزه ای تحت عنوان سوليست برجسته سبك Jazz دريافت كرده است. او طراح و اولين نوازنده گيتار دوبل با دو دسته غير موازی در دو جهت مختلف ( به شكل حرف V ) می باشد. او قادر است هم گيتار راست دست ها و هم گيتار مخصوص چپ دست ها را بنوازد و عجيبتر اينكه او می تواند همزمان با دو گيتار و يا گيتار ابداعی خود هارمونی بنوازد و يا حتی دو قطعه كاملا" متفاوت بنوازد ! آشنائی او با اعجوبه ای ديگر از دنيای متال و اين بار در عرصه خوانندگی باعث بوجود آمدن گروه Nitro شد. (Jim Gilette با وسعت صداي 6 اكتاو و قابليت تغيير صدا به 10 جنس مختلف ، كسی كه قادر است در حدود 32 ثانيه روي يك نت جيغ بزند و بوسيله جيغ خود ليوان خرد كند.)

هنگامی كه Michael Angelo با گروه Nitro بروی آلبوم O.F.R كارمی كرد گيتار جديدی طراحی كرد داراي 4 دسته به شكل حرف X كه هر كدام دارای هفت سيم می باشد.

او با گروه Holland نيز همكاری داشته و در سال 1999 برنده جايزه بهترين هنرمند سال از سوی Musicians Friend Music Corporation شد.

.................................................. ....................................

اين روزها مشغول چه كاری هستی ؟

3بعد از اتمام كنسرت ها در حال حاضر در استوديوی خودم به اسم "Monster Max" در حال ضبط آلبوم جديدی به همراه Jim Gilette و KC (درامر Nitro) هستم البته Lita Ford هم در اين آلبوم به عنوان مهمان همكاری خواهد داشت.

چرا اعضای Nitro گروه را ترك كردند؟

3بعد از موفقيت اولين آلبوم Nitro شركت تهيه كننده بودجه ما را براي آلبوم بعدی 4 برابر افزايش داد بنابراين ما براي تهيه دومين آلبوم سرمايه ای 6 رقمی داشتيم كه توسط من و Jim كنترل می شد سپس همه اعضاي گروه به همراه عوامل از كاليفرنيا به فلوريدا نقل مكان كرديم و پس از اجاره خانه اي بزرگ چسبيده به Disneyland آلبوم دوم را شامل 17 آهنگ در طی 3 ماه ضبط و ميكس كرديم سپس به لوس انجلس برگشتيم ولی شركت تهيه كننده اعلام كرد كه نمی تواند در آن زمان آلبوم را منتشر كند زيرا در حال تنظيم قرارداد با شركت توزيع كننده جديدی بودند و ما بايد تا اتمام مراحل قانونی صبر می كرديم اين انتظار 2 سال طول كشيد تا بالاخره آن آلبوم منتشر شد ولی همه كسانی كه در شركت تهيه كننده با ما آشنا بودند از آنجا رفته بودند و ما تنها شده بوديم و اين مصادف شد با زماني كه سبك Grunge گل كرده بود و Pearl Jam و Nirvana حرف اول زا می زدندو بالاخره من و Jim تصميم گرفتيم بعد از پنج سال و نيم همكاری گروه را منحل كنيم. بعد از آن Jim با Lita Ford ازدواج كرد. آنها در جزيره ای در درياي كارائيب زندگي می كنند.

لطفا" به گيتاريستهائی كه نام می برم از 1 تا 10 امتياز بده ، 1 يعني در حد يك شوخي و 10 مساوی است با يك خداي گيتار :

: Eddie Van Halen

3 10 ، من با Eddie در يك برنامه خيريه به نفع Jason Becker گيتار زدم بعد از كنسرت حدود 45 دقيقه در پشت صحنه با يكديگر صحبت كرديم و وقتی صحبتمان تمام شد او من را مثل يك برادر در آغوش گرفت و من شوكه شده بودم بالاخره هر چی باشد او Eddie Van Halen بود مردي كه هر گيتاريستی تحت تاثير او بوده است.

: DJ Ashba

3 8 ، او در Beatiful Creatures بسيار زيبا می نوازد.

: Slash

3 10 شروع آهنگ "10 " Sweet Child O' Mine امتياز می ارزد

: Yngwie Malmsteen

3 10 ، من او را در يكی از اولين كنسرتهايش در امريكا و در زمانی كه عضو Steeler بود ديدم. او هم مانند Eddie بسياری از گيتاريست ها را تحت تاپير خود قرار داده است و به نظر من 10 امتيازمی ارزد.

: Joe Satriani

3 10، او مرد بزرگی است و بسيار زيبا گيتار مي زند و آهنگهای بدون كلام به ياد ماندنی می سازد. "Surfin' with the Alien" يكی از بهترين آهنگهای بدون كلام راك است كه تا به حال ساخته شده است.

: Steve Vai

3 9 ، آلبومهای او بسيار ماهرانه و البته فانتزی هستند. به نظر می رسد او به كوچكترين جزئيات آهنگهايش توجه داشته و وقت زيادي را صرف تهيه آلبومهايش مي كند.

Warren DeMartini:

3 8 ، من واقعا" گروه اصلی Ratt را دوست داشتم.

: Zack Wylde

39 ، يكی از دوستان انگليسی من چند سال پيش وقتی يكی از اجراهاي Zack Wylde را در لوس انجلس ديده بود به من گفت او يك Rock Star تمام عيار است و من هم فكر می كنم كه كارش خيلي درست است.

Dimebag Darrell :

310 ، من او را وقتی باNitro درفلوريدا بودم ديدم. يك كلوب راك بود كه Pantera در آنجا در يك سالن تقريبا" خالی اجرا داشت. "Cowboys from Hell" تازه منتشر شده بود.بعد از اجرا با هم صحبت كرديم و Dime به من گفت كه ويديوی آموزشی من را ديده و براي او بسيار الهام بخش بوده .

: CC Deville

310 ، او يك آهنگساز و گيتاريست بزرگ است كه چندان به او توجه نشده ، در ضمن او يكی از بامزه ترين آدمهائی است كه در زندگی ام ديده ام.

Tony McAlpine:

39 ، من و Tony چندين بار با هم اجرا داشتيم و من فكر مي كنم او نوازنده خيلی خوبی است.

10 : Doug Marks ، او بيشتر از هركسی در دنيا گيتار آموزش داده و شايستگی 10 امتياز را دارد.

به نظر تو كداميك از ستاره های راك دهه هشتاد مستحق اين است كه يك كشيده بخورد و چرا ؟!

3Axle Rose و بخاطر اينكه موسيقی او هيچ پيامی ندارد و او فقط در حال فحش دادن است. البته اين نظر شخصي من است.

براي يكی از كنسرت های Nitro ‌ تبلیغات زيادی شده بود که Jim Gilette يك ليوان را در جلوی جمعيت با جيغ خود خواهد شكست. شايعاتی هست كه آن ليوان شكسته نشد . داستان از چه قرار بود و آيا اين مسئله باعث ناراحتی گروه نشد ؟

3 Jimآن ليوان را واقعا" شكست ولی بگذار اول كمی راجع به آن شب توضيح بدهم ; تمامی بليت ها فروش رفته بود و تماشاگران همه جا بودند حتي پدر و مادر من هم از شيكاگو آمده بودند تا كنسرت را ببينند .

اكثر مواقع كه Jim با صداي خودش ليوان را می شكست در حقيقت ليوان تركيده می شد يعني قطعات ليوان كاملا" پخش می شد ولی آن شب اين اتفاق نيفتاد.

3ببين Jim Gilette می تواند روي يك نت بيش از 30 ثانيه جيغ بزند ولی اين براي شكستن ليوان كافی نيست ، تو بايد اين توانائی را داشته باشی كه بتوانی فركانسی را كه باعث شكسته شدن ليوان می شود با تغيير نت صدايت پيدا كنی و روي همان نت بطور يكنواخت و طولانی و با قدرت جيغ بزنی. در آن شب بلافاصله پس از آنكه Jim شروع به جيغ زدن كرد ليوان را شكست ولی اين اتفاق آنقدر سريع بود كه حداقل نصف جمعيت متوجه نشدند به همين دليل Jim ليوان ديگری را برداشت تا بشكند ولی از آنجائی كه سر و صدا خيلي زياد بود و تماشاگران خيلی شلوغ می كردند من فكر می كنم كه Jim صداي خودش را خوب نمی شنيد و بنابراين نت مورد نظرش را پيدا نكرد به هر حال به اين دليلی يا هر دليل ديگري Jim ليوان دوم را نتوانست بشكند ولي اولی را واقعا" شكست. حتی بعد از اجرا پدر و مادرم در پشت صحنه از من پرسيدند چرا Jim خواست دومين ليوان را بشكند او كه اولی را شكسته بود؟

شايعاتی بود مبني بر اينكه Nitro می خواست ركورد جديدی در كتاب گينس به عنوان گروهی كه بلندترين صدا را در كنسرت ايجاد كرده اند ثبت شود. آيا چنين چيزی صحت دارد ؟

3صادقانه بايد بگويم كه ما در اين فكر نبوديم كه بخواهم هرگونه ركوردی را بشكنيم. هيچ موقع نگفتيم كه " بچه ها بيائيد ركورد پر صداترين گروه دنيا را بشكنيم " چونكه به اين چيزها علاقه ای نداشتيم ما دوست داشتيم كه كنسرتهای خوبی برگزار كنيم ، ويديو كليپ بسازيم و از اين جور كارها.

3در يكی از تورهايمان از يك سيستم صداي توربو ساخت شركت Showco استفاده می كرديم كه براي مكانهايی بسيار بزرگتر از آنچه ما استفاده می كرديم طراحی شده بود. صدائی كه از آن می گرفتيم به 138 دسيبل می رسد يعني خيلی بيشتز از صدای موتور جت در هنگام بلند شدن (120 دسيبل ) !

3ك روز می خواستيم برای تست صدا آهنگ Freight Train را اجرا كنيم وقتي KC شروع كرد به زدن درام اول آهنگ ، من ديدم كه از سقف خاك به پايين ميريزد اهميتی ندادم و شروع كردم به گيتار زدن و بعد هم Jim جيغ اول آهنگ را زد كه يكهو بوووم سقف پايين آمد ! صاحب آنجا با يك جارو آمده بود و داشت آن همه خاك را يك نفری جارو مي زد!

بعد هم يك نگاه تمسخر آميزی به ما كرد و گفت " هر موقع Nitro به اينجا می آيد من بايد دكوراسيون لعنتي اينجا را عوض كنم ! "

تو سرود ملی را در استاديوم Staples Center قبل از بازی Los Angeles Kings در مارچ 2002 اجرا كردی مطبوعات نوشته بودند كه بيش از 18000 نفر تماشاچی بليت خريده و به آنجا آمدند ، فكر مي كنی تماشاچی ها برای تماشای دوباره Nitro آمده بودن يا برای تماشای مسابقه هاكی ؟

3من اميدوارم كه روزي 18000 عدد از بليت هاي Nitro فروش برود ! ماجرای آن اجرا هم از اين قرار بود كه يكی از نماينده های تيم Kings پيش من آمد و كارتش را به من داد و گفت كه از طرفداران من است و پرسيد كه آيا حاضر هستم قبل از يكی از مسابقات آنها سرود ملی را اجرا كنم و من هم گفتم بله ولی موضوع را خيلی جدی نگرفتم ولی بعدا" او نامه ای براي من فرستاد و رسما" از من دعوت كرد سپس ما تاريخ اجرا را مشخص كرديم و جالب اينكه بازی در مقابل تيم شهر خودم يعنی Chicago Black Hawks بود.

3خلاصه در 11 مارچ 2002 يعنی درست 6 ماه بعد از حادثه 11 سپتامبر سرود ملی را اجرا كردم كه در تمام امريكا بطور زنده پخش شد و من به آن اجرا افتخار می كنم. تنها گيتاريستی ديگری كه سال گذشته در همانجا سرود ملی را اجرا كرد Zack Wylde بود.

درشترين چكی كه بخاطر فعاليتهايت در زمينه موسيقی دريافت كردی چقدر بوده و با آن پول چكار كردی ؟

3اجازه بده بجای درشترين چك ، دلچسبترين چكی را كه دريافت كرده ام بگويم ، چكی به مبلغ 42500 دلار بابت قرارداد اولين آلبوم بدون كلامم به اسم No Boundaries. با آن پول يك سری تجهيزات براي استوديوام خريدم و بقيه اش را هم كنار گذاشتم.

خب حالا آخرين هاي Michael Angelo :

آخرين باری كه به آهنگی از Nitro گوش دادی ؟

3 يك هفته پيش

آخرين بار به كنسرت چه كسی رفتي ؟

3 The Genetortures اين گروه فوق العاده است

آخرين بار كه موهايت را كوتاه كردی ؟

3 دسامبر 2002 البته فقط كمی مرتبش كردم !

آخرين ستاره راك ای كه باهاش دست دادي ؟

3 Gene Simmons

آخرين باری كه يك آكورد خيلی ساده را نواختی ؟

3 خيلي وقت پيش .. اصلا" يادم نمي آيد

آخرين گروه دهه هشتایي كه به آهنگشان گوش دادي ؟

3 Holland

گيتارهای دوبل و چهارتایی طراحی شده توسط تو حسابی معروف شده اند ، حالا بايد منتظر چی باشيم گيتار 6 يا 8 دسته ؟ و آيا با Rick Neilson ( از گروه Cheap Trick) كه او هم گيتارهای چند دسته طراحی می كند در ارتباط هستی ؟

3 من می خواستم كاري انجام بدهم كه متفاوت باشد نه اينكه فقط باحالتر از بقيه گيتاريستها باشد منظورم اين است كه مي خواستم كاری بكنم كه قبلا" هيچ كس ديگری انجام نداده باشد و من اينكار را كردم. از گيتارهائی كه كه طراحی كرده ام فقط در كنسرتهايم استفاده می كنم و واقعا" با آنها آهنگ می زنم نه كلكی در كار هست و نه جنبه نمايشی دارد و نه صداهای احمقانه از آنها در می آورم.

3زمانی كه در گروه Holland بودم Rick را ديدم و از آن زمان تا به حال چند با هم همكاری داشته ايم او يك آهنگساز بی نظير و همچنين يكی از بهترين كلكسيونرهای گيتارهای قديمی در دنياست. يكبار هم با Cheap Trick چند تا از آهنگهای AC/DC را بازنوازی كرديم.

سئوال آخر اينكه ويديوی آموزش گيتار توسط تو بيش از صد هزار نسخه فروش داشته كه خيلی بيشتر از ويديوهای آموزشی ديگران است می شود كمی راجع به آن توضيح بدهی ؟

3اين ويديو در ژانويه 1987 منتشر شد و به دو دليل فروش خيلی خوبی داشته است ; اول اينكه گيتار زدن من در آن ويديو واضح ، دقيق ، فوق سريع و در عين حال قابل فهم است بدون هيچگونه كلك يا جلوه های ويژه. دوم اينكه در آن ويديو من سعی كردم بهتر گيتار زدن را به گيتاريست ها ياد بدهم نه اينكه چطور می توانند شبيه من گيتار بزنند.

3John Petrucci از Dream Theater يكي از كسانی است كه گفته خودش ويديو من خيلی به او كمك كرده است ، Dimebag Darrell از Pantera و Michael Romeo از Symphony X هم همينطور و خيلی گيتارست هاي ديگر.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Metalzadeh
09-04-2007, 01:56
افکتهای بزرگان
پدالهای جيمی هندريکس
اينا که ذکرش مياد رو ديگه کارخوونه ها توليدشون نميکنن و بسختی گير مياد :
اول CryBaby اورجينال ميزد؛ اورجينال يعنی اينکه Dunlop نبود. و ضمنا پدال وا وا Vox ميزد. بعد رفت سراغ جعبه fuzz. يکی Axis Fuzz و يکی هم Mayer Fuzz-face. بعد با Uni-vibe و Mayer Octavia کار کرد. ولی کارهای پايانيشو با استفاده از يه آمپلی فاير ۲۰۰ وات مارشال که به Power tube 6550 مجهز بود اجرا کرد؛ بجای EL34s تجاری.
خوب اين چيزا که پيدا نميشه پس برای اينکه صدای جيمی رو الان بتونيم شبيه سازی کنيم بايد چيکار کنيم؟ ميايم اين کارارو ميکنيم:
بجای CryBaby Vintage يکه جيمی استفاده ميکرد ميايم، از يه مدل جدید Dunlop CryBaby استفاده ميکنيم که بدون خطا از روی اورژينالها ساخته شده. بجای Axis Fuzz از Fulltone Fuzz استفاده کنيد. بجایFuzz Face طراحی Roger Mayer این Prescription Electronics
Experience (w/ Octave and Swell Modes) رو امتحان کنيد. بجای افکت قديمی Uni-vibe بزنيد تو کار Fulltone Deja'Vibe. و در آخر عوض Mayer Octavia از Boss OC-2 بهره بگيريد. واسه گيتار هم بريد یه استراتو کستر برای چپ دستا بگيريد بعد سيم دست راستها رو بندازيد روش.!.

افکت Allan Holdsworth
اين مردک از ديستورشن ميگه خوشش نمياد ولی ساستين رو دوست دارد. ولی خوب ماها که کارشو شنيدم ميدونيم که جيغ يه سری تيوبهايی رو دوست دارد که انگار هم زده شده ن. کارشو با Carvin guitar sporting 2 Humbuckers شروع کرد بعد رفت سراغ Mesa Dual Rectifier head. سيستمی که باهاش کار ميکنه ايناس : 2 Lexicon PCM 41s, 2 Yamaha
1500s, 2 Roland SDE 3000s, 2 Deltalab Effectrons.
(چرا همهء اينا ۲ تا بود؟ چون که گيتارشو يه جوری سيم کشی کرده بود که خروجی استريو داشت پس ۲ تا از هر افکت هم ميبايد ميداشت.)
بعد از Mesa رفت سراغ دستگاهی که خودش طراحيش کرده بود و اسمشو گذاشته بود : The Harness که در اصل يه جعبه بود که از چند تا چيز مختلف تشکيل شده بود. بعد بدنبالش Carvin Power Amp و 2 Mesa 2x12 cabinets رو هم امتحان کرد.

تجهيزات Kerry King و Jeff Hanneman از گروه اسلير
در اوايل دههء ۸۰ از آمپلی فاير Marshall JCM-800S و Marshall JMP-1 Preamp استفاده ميکردن. مينی اکوالايزر BOSS و پدالهای وا وا Dunlop CryBaby. و سيستم بيسيم Samson. و طبيعتا سيمهای D'Addario 009-042. ولی سال ۱۹۹۹ چی؟ گيتارهای B.C. Rich و ESP مدل مخصوص خودش. و تجهيزات کری کينگ هم در اين سال از اين قرار بود:
BOSS RGE-10 Graphic Eq
Bogner Fist Preamp
VHT 2150 Poweramps
Rocktron Hush II noise reduction system
Eventide H3000S Harmonizer
Marshall 4x12" Speaker cabinets
Celestion 12" Speaker
اصلا ميدونيد چه پيکهايی (آره Pick) وجود دارن که هر کدومشون کار تخصصی خودشونو ميکنن؟ ميدونستين از جنس مس، آلمينيوم، سرب ساخته ميشن؟ گاهی تعقر دارن که سر نخورن؟ گاهی سرشون تيزتره که سرعتت خدا بشه؟ اصلا چاپی که روی اينا ميشه ميدونستی گاهی يه جوريه که هيچ وقت پاک نميشه....

Metalzadeh
10-04-2007, 03:43
یک سری از گیتاریست ها رو بدون توجه به سبکشون گیتاریستهای بزرگی میدونن. کسانی مثل Marty Friedman ، Carlos Santana ، Eric Clapton ، Malmsteen ، Becker ، Michael Angelo ، Joe Satriani ، Steve Vai و خیلیای دیگه. اما وارد بحث متال بشیم ، البته نه 100% متال. اما خوب حداقل بیشتر از باقی بصورت Metal یا Hard Rock هستن. از بین آنها میشه به یه سری هاشون به صراحت اشاره کرد مثل:

MARTY FRIEDMAN: یکی از بهترین گیتاریست های سبک متال. نوازنده سابق گروه Megadeth بود. از 15 سالگی نوازندگی گیتار رو با گروههای محلی شروع کرد و مهارت خودش در نوازندگی گیتار رو از همون اول نشون داده بود. سعی خودش رو از همون اول بر پایه کشف موسیقی عموما قومی انجام داد. مثلا موسیقی Asia . با دوستان خودش مثل Jason Becker کارهای مشترکی از جمله Drangon’s Kiss رو انجام داد. از سال 90 هم که با گروه Megadeth کارهای قوی از جمله Countdown to Extinction رو ارایه کرد.

GEORGE LYNCH: گیتاریست گروه Dokken . گیتاریستی که Solo های سریعش رو جالب توجه میدونن. تو زمان جوونی گیتار خرید و با تاثیر پذیری از گیتاریستایی مثل Hendrix و از این قبیل وارد عرصه نوازندگی گیتار شد. نوازندگی گیتارش رو یک نوازندگی پرانرژی میدونن. نوازندگی قوی گیتارش باعت شناخته شدن گروه Dokken شد. تا جایی که مورد توجه خوانندگان و نوازندگان بزرگ گیتار قرار گرفت و بارها برای همکاری دعوت شد.

CHRIS DEGARMO: که کارش رو با Cover کردن کارهای گروههای متال و نوازندگان گیتاریست های دیگه شروع کرد. با همکاری Michael Wilton تصمیم گرفت گروهی رو برای خودشون راه اندازی کنند. گروهی با نام Queensryche که بعدها از این گروه جدا شد.

KIRK HAMMETT: که دیگه همه میشناسنش. Lead Guitarist گروه Metallica که گیتار رو از Joe Satriani نوازنده بی رقیب گیتار الکتریک یاد گرفته. برای Test از طرف Metallica دعوت شد و به سرعت جزو گروه در آمد. نوازندگی اون رو سریع و سولوهاش رو خشن میدونن.

SLASH: Lead Guitarist گروه Guns N Roses . نوازندگی گیتار اون رو تکنیکی و سرشار از احساسات میدونن. چهره کثیف ، موهای بلند ، سیگاری که همیشه بر لب داشت باعث شد لقب Ugly Boy رو بهش دادن. خانواده اهل هنری داشت و یکی از دلایل موفقیتش رو همین میدونه. با گروه Gun N Roses خودش رو بدل به یکی از گیتاریستها کرد. و با گروههای بزرگی همکاری داشته.

CHUCK SCHUNDINER: این هم احتیاج به معرفی نداره. پدر Death Metal . نوازندگی و صدای خشنش در گروه Death چیزی بی رقیب رو از وی ساخته. ایجاد یک ساختار منسجم از چیزی که گروههای مثل Venom آنرا شروع کرده بودند رو انجام داد. نوازندگی گیتارش رو تلفیقی از خشونت و نکنیک میدونن.

JOHN PETRUCCI: نوازنده گیتار گروه Dream Theater . نوازندگی گیتار رو از 12 سالگی شروع کردو برای یادگیری جدی گیتار ، یادگیری گیتار رو در دانشگاه ادامه داد. با جمعی از هم دانشگاهی ها گروه Dream Theater رو پایه گذاری کرد و تبدیل به یکی از بهترین ها در سبک خودشون شدند.

CRISS OLIVA: گیتاریست گروه Savatage که بعدها در تصادف ماشین درگذشت.

TY TABOR: گیتاریست گروه King's X . نوازندگی گیتار رو از بچگی! و در کنار ساز زدن پدر و برادرش شروع کردن. با گروههای مثل Kiss به سبک Hard Rock علاقه مند شد . تا جایی که گاها ساعتها پشت در بسته گیتار میزد. به طوری که به عقیده عده ای یک دنیا دیگه برای خودش با موسیقی ساخته بود.

BRIAN MAY: گیتاریست گروه Queen که از سنین کودکی علاق به ساز رو نشون داد و این کار رو با یادگیری Piano شروع کرد. 7 سالگی صاحب یک گیتار شد و شروع به یادگیری کردو 2 سال بعد صاحب یک گیتار با ویژگی های خاصی شد که پدری در عرض 2 سال براش ساخته بود!! کارهایی از جمله Orchester برای گیتار رو انجام داده و بیشتر روز رو با گیتارش به سر میبره!

خیلی نوازندگان دیگه از جمله TREY AZAGOTH ، VITO BRATTA ، VIVIAN CAMPBELL ، JERRY CANTRELL ، James Hetfild رو گیتاریست های خوب متال یا Hard Rock به حساب میان. گیتاریستهایی هم هستن که خیلی ها اونا رو گیتاریستهای خوبی میدونن و خیلی ها نه ، مثل Kerry King ، Jeff Hanneman ، Dave Mustain . اما تماما گیتاریتهایی هستند که تو متال و یا Hard Rock کارهای بزرگی انجام دادن. و خیلی نوازندگان دیگه که اینجا نامشون هم نیست.

Diego
11-04-2007, 01:09
diego جان گزاشتن لینک دانلود تو صفه اصلی ممنوعه.. فقط تو دانلود ها ... ممنون از توجهت .

divoonejoon فقط محض اطلاع خودم و برای جلوگیری از تکرار اشتباهات مشابه : به استناد کدوم قانون؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] تو بخش دانلود ها تاپیک قانون نداشت؟! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

siavosh1
11-04-2007, 02:18
البته نسبت به صحبت دوستمون درباره ...Axl Rose البته تا اونجا که من می دونم axl گیتاریست نبوده بلکه vocal گروه Guns n roses بود.. آهنگی که توش فحش داده باشه نشنیدم..

دوستان اسم همه گیتاریستارو بردن ولی God of guitar رو یادشون رفت..JIMI Hendrix
کسی که بعد از سی چهل سال از تاریخ مرگشSeptember 18, 1970 هنوز توی چارت گیتاریست های بزرگترین شبکه های موسیقی جهان یعنی MTV و VH1 و خیلی چارت های دیگه هنوز اول هست...و نزدیک به 3500000صفحه وب در موردش مطلب تو صفحات وب هست:5: تعجب نکنید اگه شما هم با دندون گیتار می زدید کمتر از این نمیشدین
اکثرا فکر میکنن که سرعت و Rating یعنی حرفه ای بودن.. ولی اصلی ترین عنصر موسیقی رو یادشون رفته.. اونم احساس آهنگه!!
سرعت یک امتیازه ولی همه چی نیست..گیتاریستی حرفه ایه که با یک ملودی 40 BPM بتونه شنوندگانشو به گریه بندازه یا بخندونه ویا هیجانیشون کنه!! به نظر من یه ملودی 240 bpm فقط بدونه حس هیچی جز خسته کردنه گیتاریستو شنونده نیست...به همین خاطره که تو بعضی چارت ها حتی از kurt cobain که vocal و گیتاریست گروه NIRVANA بود به عنوان 10 گیتاریست اول نام میبرن(VH1 چارت) یک کم که حرفه ای به موزیک نگاه کنی میبینی کم بیراه نگفتن..در واقع با ساده ترین ملودی ها پر حس ترین موزیک ها رو خلق کردن یک نبوغه!!
بازم مطلب دام ولی واقعا خستم ...بعدا می نویسم

Metalzadeh
13-04-2007, 01:21
البته نسبت به صحبت دوستمون درباره ...Axl Rose البته تا اونجا که من می دونم axl گیتاریست نبوده بلکه vocal گروه Guns n roses بود.. آهنگی که توش فحش داده باشه نشنیدم..

دوستان اسم همه گیتاریستارو بردن ولی God of guitar رو یادشون رفت..JIMI Hendrix
کسی که بعد از سی چهل سال از تاریخ مرگشSeptember 18, 1970 هنوز توی چارت گیتاریست های بزرگترین شبکه های موسیقی جهان یعنی MTV و VH1 و خیلی چارت های دیگه هنوز اول هست...و نزدیک به 3500000صفحه وب در موردش مطلب تو صفحات وب هست:5: تعجب نکنید اگه شما هم با دندون گیتار می زدید کمتر از این نمیشدین
اکثرا فکر میکنن که سرعت و Rating یعنی حرفه ای بودن.. ولی اصلی ترین عنصر موسیقی رو یادشون رفته.. اونم احساس آهنگه!!
سرعت یک امتیازه ولی همه چی نیست..گیتاریستی حرفه ایه که با یک ملودی 40 BPM بتونه شنوندگانشو به گریه بندازه یا بخندونه ویا هیجانیشون کنه!! به نظر من یه ملودی 240 bpm فقط بدونه حس هیچی جز خسته کردنه گیتاریستو شنونده نیست...به همین خاطره که تو بعضی چارت ها حتی از kurt cobain که vocal و گیتاریست گروه NIRVANA بود به عنوان 10 گیتاریست اول نام میبرن(VH1 چارت) یک کم که حرفه ای به موزیک نگاه کنی میبینی کم بیراه نگفتن..در واقع با ساده ترین ملودی ها پر حس ترین موزیک ها رو خلق کردن یک نبوغه!!
بازم مطلب دام ولی واقعا خستم ...بعدا می نویسم

با حرفات کاملا موافقم
اون احساسی که موزیک منتقل می کنه مهمه نه تکنیکی و حرفه ای بودنش :20:

Amirkirk
13-04-2007, 02:02
Metalzade جان ممکنه مرجع این نوشته هارو بزاری....یادم میاد دو سه سال پیش یه جا خونده بودم..

Metalzadeh
13-04-2007, 02:31
Metalzade جان ممکنه مرجع این نوشته هارو بزاری....یادم میاد دو سه سال پیش یه جا خونده بودم..

سلام متاسفانه مرجع رو اونوقتی که اینارو Save می کردم بر نداشتم (تو Word کپی کردم)
سعی می کنم از این به بعد با مرجع باشم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][1].gif
__________________________________________________ ____

اینگوی جوان مالمستین (نام اصلی لارس جوان ینگو لانرباخ) سومین گیتاریست سریع جهان ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و خالق سبک نئوکلاسیک راک است.
در ۳۰ ژوئن ۱۹۶۳ در حومهٔ شهر استکهلم سوئد به دنیا آمد. او کوچکترین فرزند خانواده (شامل مادرش ریگمور، خواهرش آن لوئیز و برادرش بژورن) بود. او در ابتدا علاقه‌ای به گیتار نداشت ولی پس از دیدن اجرای جیمی هندریکس در ۱۸ سپتامبر ۱۹۷۰، به گیتار علاقه‌مند شد و روز مرگ جیمی هندریکس، همانطور که خودش گفته‌است: «اینگوی گیتاریست به دنیا آمد».

او نوازندگی را با کار روی قطعات موسیقی گروه‌هایی مانند دیپ پرپل شروع کرد. علاقهٔ او به تاثیر موسیقی کلاسیک بر کارهای ریچی بلک‌مور، او را به کارهای کلاسیک باخ، ویوالدی، بتهون و موتزارت راهنمایی کرد. با شروع از ۱۰ سالگی او تمام انرژی خودش را صرف موسیقی کرد. در ۱۵ سالگی او نوازندگی در چند گروه موسیقی را شروع کرد. این گروه‌ها اکثرا به قدرت نوازندگی او متکی بودند. در ۱۸ سالگی او و چند تن از دوستانش یک نمونه مجموعه آهنگ نمایشی برای کمپانی CBS سوئد ضبط کردند که این قطعات هرگز پخش نشدند.

در سال ۱۹۸۲ مایک وارنی در کمپانی شارپنل رکوردز که این کاست را شنیده بود، اینگوی را دعوت کرد تا با گروه موسیقی استیلر بر روی آلبومی به همین نام همکاری کند. مالمستین پس از این کار به گروه آلکاتراز پیوست و در سال ۱۹۸۳ آلبوم No Parole From Rock N' Roll را با این گروه ضبط کرد. پس از آن اینگوی اولین آلبوم سولوی خودش را منتشر کرد که اکنون انجیل نئو کلاسیک راک نامیده می‌شود. این آلبوم همچنین نامزد جایزهٔ گرمی برای بهترین اجرای اینسترومنتال راک شد. این آلبوم توجه منتقدان و مخاطبان زیادی را به خود جلب کرد و پایه‌گذار سبک جدیدی به نام نئوکلاسیک راک بود.

در سال ۱۹۹۷ مالمستین ثابت کرد که فراتر از یک پدیده در موسیقی راک است. مالمستین پس از ماه‌ها تمرین، اولین اثر کاملا کلاسیک خودش را با نام Concerto Suite for Electric Guitar and Orchestra in Eb minor, Op. ۱ منتشر کرد. این آلبوم در پراگ به همراه ارکستر فلارمونیک چک و با رهبری Yoel Levi ضبط شد.

در سال ۲۰۰۱ مالمستین توانست مجموعه قطعات خودش را با ارکستر فلارمونیک جدید ژاپن در توکیو اجرا کند. که دی‌وی‌دی این اجرا نیز در سال ۲۰۰۲ منتشر شد.

در سال ۲۰۰۳ مالمستین به همراه استیو وی و جو ساتریانی در تور مشهور «جی۳» شرکت کرد.

منبع : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Rock `n` Roll
20-04-2007, 01:11
اینم یه لیست از بهترین گیتاریست های دنیا به سلیقه من :20:

میدونم که خیلی ها رو از قلم انداختم ، شرمنده دیگه یادم نیومد .

در ضمن این لیست به هیچ ترتیب خاصی نیست .

Joe Satriani
Jimmy Page
Eddie Van Halen
David Gilmour
Jimi Hendrix
Slash
Kirk Hammet
Randy Rhoads
Eric Clapton
Stevie Ray Vaughan
Dimebag Darrel
Eric Johnson
Ritchie Blackmore
Mark Knopfler
Steve Vai
B.B. King
Ted Nugent
Yngwie Malmsteen
Michael Romeo
Neil Young
Carlos Santana
Tony Iommi
Frank Zappa
Zakk Wylde
Kurt Cobain
George Harrison
John Petrucci
Jeff Beck
Jason Becker
Michael Angelo Batio
Chuck Schuldiner
Buckethead
Marty Friedman

بزرگی میگفت هر کس این گیتاریست ها را نشناسد و از دنیا برود به مرگ جاهلیت مرده است .:20:

Atman
20-04-2007, 11:24
از نظر من این ها :

Joe satriani

Tony iommi

kirk hammet

Y.J Malmsteen

و در رده های بعد :

Agust و James Hetfield و SLash و...

LEnIn+$
21-04-2007, 16:51
ممنون ز همه دوستان!

برای کامل شدن تاپیک بهتره به اجراهای زنده و کنسرتهاشون هم اشاره بشه..

خب برای شروع! از بین بهترین اجراهای زنده این چند گیتاریست زیر, برای دیدن شما کدوم رو پیشنهاد میکنین؟ (از هر گیتاریست دو تا اجرای زنده)

Joe satriani
Y.J Malmsteen
Michael Angelo
Steve Vai
Eddie Van Halen

Rock `n` Roll
21-04-2007, 22:13
ممنون ز همه دوستان!

خب برای شروع! از بین بهترین اجراهای زنده این چند گیتاریست زیر, برای دیدن شما کدوم رو پیشنهاد میکنین؟ (از هر گیتاریست دو تا اجرای زنده)

Joe satriani
Y.J Malmsteen
Michael Angelo
Steve Vai
Eddie Van Halen

جو ستریانی که همه اجراهاش عالیه :40:
حالا مثلا G3-1996-2003

حضرت مالمستین هم
1985 Live in japan
1989 Live in Leningrad
این کنسرت ژاپن رو اگه ببینید باورتون نمیشه کسی تو 20 سالگی این جوری گیتار بزنه !

Steve Vai
کنسرت G3 1996 فقط به خاطر اجرای به یاد موندنیه For the love the god
G3 2005 هم بد نیست ، ولی جلو John Petrucci کم میاره :31:

از Michael Angelo هم که من تا حالا اجرای زنده ندیدم ، دوستان کسی اگه داره به ما برسونه

Metalzadeh
22-04-2007, 00:01
ممنون ز همه دوستان!

Joe satriani
Y.J Malmsteen
Michael Angelo
Steve Vai
Eddie Van Halen

من از هیچکدومشون Live ندیدم :41:
از فردا میرم دنبالش ببینم گیر میارم :22:

Rock `n` Roll
23-04-2007, 14:28
Joe Satriani

به اعتقاد بسیاری از منتقدان،جو ساتریانی یکی از تکنیکال ترین و مؤثرترین گیتاریست ها در عرصه موسیقی راک در دو دهه اخیر بوده است و نه تنها به عنوان یک ابر گیتاریست،بلکه به عنوان یک شخصیت فروتن و اخلاقمند در بین اهل هنر از احترام خاصی برخوردار میباشد. او با انتشار هر آلبوم جدید جوایز بیشماری را به نام خود کرده است و با تربیت شاگردانی چون
«استیو وای»،«کرک همت»(متالیکا)،«لری لالند»(پریموس)،«جف تاسین»(تی راید)،
«الکس اسکلنیک»(تستامنت) نام خود را به عنوان یکی از فرهیخته ترین معلمین گیتار به ثبت رسانده است.
او در پانزدهم جولای 1956 میلادی به عنوان کوچکترین فرزند از یک خانواده پرجمعیت چشم به جهان گشود.پدر و مادرش هر دو نوازندگان قابلی بودند و گوش او با موسیقی کلاسیک،جاز،
آر . اند . بی،راک اندرول و همچنین موسیقی اعتراض انگلیسی آشنایی کامل داشت و لحظه ای از کلکسیون نوار برادر و خواهران بزرگترش غافل می شد.
در 9 سالگی فراگیری درامز را آغاز نمود و با نت خوانی و تمرین منظم موسیقی آشنا شد. به طور خلاصه عوامل بسیاری دست به دست هم دادند تا او به موسیقی راک علاقه مند شود ولی به گفته خودش این«جیمی هندریکس» بود که انگیزه گیتاریست شدن را در او زنده نمود.
جو ساتریانی در سن 14 سالگی و در حین تمرین فوتبال با شنیدن خبر فوت «جیمی هندریکس» بی درنگ به سراغ مربی تیم رفت و ضمن عرض خداحافظی ابلاغ کرد که می خواهد گیتاریست شود.
در دبیرستان تئوری موسیقی را فراگرفت و با عضویت در گروهای موسیقی دبیرستان به اجرای آثاری از «جیمی هندریکس»،«لدزپلین»،«بلک سابات»و... پرداخت . ولی به گفته خودش با یافتن کتابی از «جو پس» با موضوع آکوردهای جز،نوازندگی اش برای همیشه دگرگون گردید و متعاقب آن مدتی را به فراگیری موسیقی جز نزد معلم مشهور «لنی تریستانو»اختصاص داد.
یک سال و نیم پس از شروع نوازندگی گیتار،تدریس گیتار را آغاز نمود. او خطاب به یک گفت و گوگر در جواب علت روی آوردن به تدریس گیتار می گوید:
«خب،یه جورایی به خاطر نیاز مالی به تدریس گیتار روی آوردم.قبل از این به شغل هایی چون باغبانی،بنایی، حتی کار در فروشگاه لباس پرداخته بودم.ولی آرزوی به جز ورود به دنیای موسیقی نداشتم.»
و در گفت و گویی دیگر می گوید:
«من در دوره دبیرستان تدریس گیتار را شروع کردم خوب، مادر من معلم مدرسه بود و برای همین فکر می کردم باید کار راحتی باشه و از طرفی به خاطر نوازندگی در گروه موسیقی دبیرستان و همچنین اجراهای که در نمایشگاه پارک داشتم به شهرت نسبتا خوبی دست پیدا کرده بودم.»
و در جایی دیگر می گوید:
«استیو وای از اولین شاگردان من بود و یک روز وقتی خیلی کوچک بود در حالی که یک گیتار دست دوم بدون سیم در یک دستش بود و یک بسته سیم هم هم در دست دیگرش،اومد در خونمون و می خواست گیتار یاد بگیره و شکر خدا امروز با اون قد بلندش یکی از قابل ترین گیتاریست های دنیا محسوب می شه.»
«استیو وای» نیز در تایید این خاطره می گوید:
«اون روز حتی بلد نبودم سیم های گیتار رو بندازم و وقتی وارد اتاق جو شدم از دیدن پوستر های روی دیوار و امپ بامزه و کابل فنری گیتارش حسابی ذوق کرده بودم.»
جو ساتریانی در سال 1967 عازم برکلی شد و در پرداخت اجاره یک آپارتمان کوچک با دو خواهر بزرگترش شریک شد و شب ها با نوازندگی در یک گروه راک به نام«اسکوئرز» و روزها با تدریس در یک فروشگاه گیتار،رفته رفته اسم و رسمی پیدا کرد و در همین فروشگاه شاگردان گمنامی چون«کرک همت» و«لری لالند»را به اوج شهرت رساند.
«اسکوئرز» یک کاور بند بود و از خودش هیچ قطعه ای نداشت و جو دریافت که ادامه فعالیت در این گروه آینده ای به دنبال نخواهد داشت،پس به خلق آثاری برای گیتار مشغول شد. به همین منظور در تعطیلات کریسمس با یک استودیوی محلی تماس گرفت و با هزینه ای ناچیز پنج قطعه ضبط نمود.در این قطعات کلیه اصوات توسط گیتار تولید می شد . مثلا برای ارائه صدای گیتار باس سیم ششم گیتار را شل نمود و برای ارائه صدایی شبیه به درامز با اچار آلن به روی پیکاپ کوبید.
مدتی بعد ضبط چهار قطعه دیگر را نیز در برنامه کار خود قرار داد که متاسفانه به علت عدم استطاعت مالی،پروژه متوقف گردید تا این که با افتتاح دسته چک و گرفتن یک کارت اعتباری با اعتبار پنج هزار دولار دوباره کار به جریان افتاد و این اعتبار برای اتمام اولین آلبوم وی
«Not of this earth» کفایت نمود.
جو ساتریانی نسخه ای از آلبومش را برای دوست قدیمی اش «استیو وای» که در آن زمان با نوازندگی در گروه«فرانک زاپا»به شهرت قابل توجهی دست یافته بود فرستاد و او نیز در تمامی مصاحبه ها از جو ساتریانی به عنوان بهترین گیتاریست دنیا یاد نمود و جنجالی مطبوعاتی به راه انداخت.
هر چند این آلبوم مورد توجه مجلات معتبر موسیقی واقع شد و تا حدی نام او را مطرح نمود، ولی در واقع انتشار آلبوم دوم او یعنی «Surfing with the alien»در سال 1987 او را نه تنها در حیطه گیتار بلکه در دنیای موسیقی به شهرتی غیر قابل تصور رساند.او برای ظبط این آلبوم با این ایده وارد استودیو شد تا آلبومی با تمرکز کامل بر روی تکنیک های گیتار خلق نماید و شگفت آن که در واقع هر یک از آثار خلق شده در این آلبوم به تنهایی برای جاودانه شدن نام
جو ساتریانی کافی بود.
بعضی از شاهکارهای این آلبوم عبارتند از:
Surfing with the alien
Snatch boogie
Crashing day
Always with you always with me
و همین آلبوم بود که نوازندگی سولو در تور جهانی«مایک جاگر»را برای او به ارمغان آورد.
آثار منتشر شده از «جو ساتریانی» به ترتیب تا به امروز عبارتند از:
Not of this earth (1986)
Surfing with the alien (1987)
Dreaming # 11 (1988)
Flying in a blue dream (1989)
The extremist (1992)
The beautiful guitar (European compilation album (1993)
Time machine (1993)
Joe satriani (1995)
GThree : Live in concert (1997)
Crystal planet (1998)
Engines of creation (2000)
Additional creations (Bonus CD with limited “Engines of creation”) (2000)
Live in san Francisco (previously recorded material) (2001)
Strange beautiful music (2002)
The electric Joe Satriani : An anthology (2003)
GThree : Rockin’ in the free world (2004)
Is there love in space? (2004)
GThree : Live in tokyo (2005)
Super colossal (2006)
جو ساتریانی گذشته از خلق آثار شخصی از معاشرتی ترین نوازندگان گیتار نیز محسوب می گردد. از همکاری های دوستانه او می توان از همنوازی به همراه «مایک جاگر» و«آلیس کوپر» و عضویت در گروه «دیپ پارپل» در سال 1994 و اجراهای پی در پی G3 به همراه «اریک جانسون» ، «اینگوی مالم استین» ، «جان پتروچی» ، «روبرت فریپ» ، «کنی وان شفرد» ، «مایکل شینکلر» و... نام برد. که البته علاوه بر یک معاشرت دوستانه شاید بتوان از G3 به عنوان یک زورآزمایی هنری نیز نام برد که در آن
جو ساتریانی و استیو وای یعنی شاگرد ارشد او پای ثابت می باشند.
یک گفت و گوگر از بدترین خراب کاری سر صحنه سئوال می کند؟!
«خدای من ، خیلی پیش آمده ولی بدترینش وقتی بود که آلیس کوپر با یک معرفی جانانه در حضور ده هزار نفر من را به صحنه دعوت کرد و من به داخل صحنه دویدم و اون قبل از اینکه وسائلم را چک کنم شروع به خواندن کرد. قطعه چند دقیقه طول کشید و البته امپ من کار
نمی کرد و من مثل احمق ها در صحنه ایستاده بودم و حتی یک نت هم ننواختم و در انتها باید تعظیم می کردم.»
شخصیت ظاهری ساتریانی
جو ساتریانی بسیار افتاده و فروتن می باشد و اغلب یک تیشرت استرچ بر تن دارد و یک عینک آفتابی بر چشم می زند و سرش را از ته می تراشد . بدون گیتار و عینکش یک فرد مهربان،ظریف ، کمی رنگ پریده با لبخندی ملایم و چشمانی هوشمند می باشد.»
نام همسر او Rubina می باشد . نام پسرش ZZ می باشد که البته برگرفته از نام پدرش یعنی Zachariah Zane می باشد.
اتاق شخصی جو یک استودیوی کوچک با دیوارهای کوتاه و بدون پنجره در طبقه همکف می باشد . دیوارهای اتاق او پوشیده از پوسترهای قهرمانان راک همچون جیمی هندریکس و لدزپلین و همچنین جوایز طلایی مربوط به ساخته های خودش می باشد.
یک درامز کوچک در گوشه اتاق به چشم می خورد و به عنوان یک ابر گیتاریست تعداد کمی گیتار در اتاقش وجود دارد. جو بر روی یک صندلی بدون دسته و در مقابل یک کامپیوتر با صدایی در حد یک رادیوی اتومبیل روزانه بین 8 تا 10 ساعت به نوازندگی و خلق آثارش مشغول می باشد.
ضمنا او امسال کاندیدای گرفتن جایزه Grammy شد ، هر چند موفق به دریافت آن نگردید و داوران «مادونا» را موزیسین قابل تری دانستند!!!!
تحت تاثیر چه گیتاریست یا گروه هایی بوده است:
جیمی هندریکس ، جیمی پیج ، ون هلن ، آلوین لی ، جانی وینتر ، زی زی تاپ ، بیتلز،
اریک کلاپتون ، جان مک لافلین ، سانتانا ، کوئین و...
گیتار:
گیتارهای Ibanez JS با سلیقه جو ساتریانی طراحی شده اند :
JS 100 - JS 900 - JS 1000 - JS 1200 - JS 2000
در کلیه این گیتارها به غیر از JS 100 از پیکاپ Dimarzio استفاده شده این سری از گیتار ها دو پیکاپ جلو و دو پیکاپ در عقب دارند و هیچ کدام در وسط پیکاپ ندارند هر چند قابل ذکر است که در موقع ضبط آلبوم «Surfing with the alien» اصلا مدل JS وجود نداشته و خودش هم با مدل های پائین تر Ibanez که حتی پیکاپ وسط داشته قطعه «Satch boogie» را اجرا کرده (ولی به هر حال پیکاپ وسط مزاحم مظراب نوازی است و اغلب گیتاریست های تکنیکال عطایش را به لقایش می بخشند.)
دسته گیتار او اساسا Rosewood و 22 فرت می باشد.
سیستم مکانیکی Tremolo bar در کلیه این گیتارها (Floyd Rose) Edge Pro Bridge
می باشد و در سر دسته حتما Lock وجود دارد.
جو از سیم 009 جهت سیم یک و 042 جهت سیم شش استفاده می نماید و گیتارش را استاندارد یعنی E کوک می کند.

در خاتمه اگر قصد دارید روزی یکی از بهترین گیتاریستهای دنیا شوید، این نصیحت را از
Joe Satriani داشته باشید:
«خب باید قبل از هر چیز ساعت کار و تمرین گیتارت را جدا کنی چون به هر حال تو احتیاج به تمرین زیاد داری.چیزهایی مثل نت ها، گام ها و آکوردها و دیگه اینکه تلاش کنی منحصر به فرد باشی و این چیزی است که شنوندگان می خواهند.
باید حضوری غیر منتظره داشته باشی و به هر حال تا چیزی منحصر به فرد ابداع نکردی یک حرفه ای محسوب نمی شوی»

برگرفته از وبلاگ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

LeBron
10-05-2007, 21:20
100 تای برتر در طول تاریخ
Jimi Hendrix 1
2 Duane Allman of the Allman Brothers Band
3 B.B. King
4 Eric Clapton
5 Robert Johnson
6 Chuck Berry
7 Stevie Ray Vaughan
8 Ry Cooder
9 Jimmy Page of Led Zeppelin
10 Keith Richards of the Rolling Stones
Kirk Hammett of Metallica 11
12 Kurt Cobain of Nirvana
13 Jerry Garcia of the Grateful Dead
14 Jeff Beck
15 Carlos Santana
16 Johnny Ramone of the Ramones
17 Jack White of the White Stripes
18 John Frusciante of the Red Hot Chili Peppers
19 Richard Thompson
20 James Burton
21 George Harrison
22 Mike Bloomfield
23 Warren Haynes
24 The Edge of U2
25 Freddy King
26 Tom Morello of Rage Against the Machine and Audioslave
27 Mark Knopfler of Dire Straits
28 Stephen Stills
29 Ron Asheton of the Stooges
30 Buddy Guy
31 Dick Dale
32 John Cipollina of Quicksilver Messenger Service
33 & 34 Lee Ranaldo, Thurston Moore of Sonic Youth
35 John Fahey
36 Steve Cropper of Booker T. and the MG's
37 Bo Diddley
38 Peter Green of Fleetwood Mac
39 Brian May of Queen
40 John Fogerty of Creedence Clearwater Revival
41 Clarence White of the Byrds
42 Robert Fripp of King Crimson
43 Eddie Hazel of Funkadelic
44 Scotty Moore
45 Frank Zappa
46 Les Paul
47 T-Bone Walker
48 Joe Perry of Aerosmith
49 John McLaughlin
50 Pete Townshend
51 Paul Kossoff of Free
52 Lou Reed
53 Mickey Baker
54 Jorma Kaukonen of Jefferson Airplane
55 Ritchie Blackmore of Deep Purple
56 Tom Verlaine of Television
57 Roy Buchanan
58 Dickey Betts
59 & 60 Jonny Greenwood, Ed O'Brien of Radiohead
61 Ike Turner
62 Zoot Horn Rollo of the Magic Band
63 Danny Gatton
64 Mick Ronson
65 Hubert Sumlin
66 Vernon Reid of Living Colour
67 Link Wray
68 Jerry Miller of Moby Grape
69 Steve Howe of Yes
70 Eddie Van Halen
71 Lightnin' Hopkins
72 Joni Mitchell
73 Trey Anastasio of Phish
74 Johnny Winter
75 Adam Jones of Tool
76 Ali Farka Toure
77 Henry Vestine of Canned Heat
78 Robbie Robertson of the Band
79 Cliff Gallup of the Blue Caps (1997)
80 Robert Quine of the Voidoids
81 Derek Trucks
82 David Gilmour of Pink Floyd
83 Neil Young
84 Eddie Cochran
85 Randy Rhoads
86 Tony Iommi of Black Sabbath
87 Joan Jett
88 Dave Davies of the Kinks
89 D. Boon of the Minutemen
90 Glen Buxton of Alice Cooper
91 Robby Krieger of the Doors
92 & 93 Fred "Sonic" Smith, Wayne Kramer of the MC5
94 Bert Jansch
95 Kevin Shields of My Bloody Valentine
96 Angus Young of AC/DC
97 Robert Randolph
98 Leigh Stephens of Blue Cheer
99 Greg Ginn of Black Flag
100 Kim Thayil of Soundgarden

Metalzadeh
11-05-2007, 01:37

سلام
میشه لطفا بگی از نظر چه کسی اینها بهترینند ؟ ;)

LeBron
11-05-2007, 07:34
سلام
میشه لطفا بگی از نظر چه کسی اینها بهترینند ؟ ;)

اگه اشتباه نکنم طبق نظر سنجی که یکی از مجله های سبک راک از آمریکاییها انجام داده بود این نتیجه اومد
من خودم اگه قرار بود رای بدم به Kirk Hammet رای میدادم. اون آهنگ one از Ang Justice for all رو خفن ترکوند.

LeBron
11-05-2007, 07:36
یه نظرسنجی دیگه هم تو مجله Guitar world شد تنیجه ش اینا شد:ALBUM SONG
#[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
song: Stairway to Heaven
guitarist: Jimmy Page
band: Led Zeppelin
album: Led Zeppelin IV
more: Stairway To Heaven solo details ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

song: Eruption
guitarist: Eddie Van Halen
band: Van Halen
album: Van Halen
more: Eruption solo details ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

song: Freebird
guitarist: Collins/Rossington
band: Lynyrd Skynyrd
album: Pronounced Leh-nerd Skin-nerd
more: Freebird solo details ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

song: Comfortably Numb
guitarist: David Gilmour
band: Pink Floyd
album: The Wall
more: Comfortably Numb solo details ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

song: All Along the Watchtower
guitarist: Jimi Hendrix
band: Jimi Hendrix Experience
album: Electric Ladyland

song: November Rain
guitarist: Slash
band: Guns n' Roses
album: Use Your Illusion I

song: One
guitarist: Kirk Hammet
band: Metallica
album: And Justice for All

song: Hotel California
guitarist: Don Felder/Joe Walsh
band: The Eagles
album: Hotel California

song: Crazy Train
guitarist: Randy Rhoads
band: Ozzy Ozbourne
album: Blizzard of Ozz

song: Crossroads
guitarist: Eric Clapton
band: Cream
album: Wheels of Fire

LeBron
11-05-2007, 07:41
این لیستی که بالا اومده 10 تای اولن (این Jimi Hendrix همیشه تو 10 تای اول میاد!)
بقیه شو از لینک زیر ببینین:(البته تو این لیست به آهنگ ها + گیتاریستشون رای داده شده بنابراین ممکنه یه نفرو جند بار تو این لیست ببینین):

Metalzadeh
12-05-2007, 01:15
سلام
arΨan خان از مطالبی که گذاشتی خیلی ممنون
مفید بودن ;)
موفق باشی
پدرام

LeBron
12-05-2007, 19:36
سلام
arΨan خان از مطالبی که گذاشتی خیلی ممنون
مفید بودن ;)
موفق باشی
پدرام
سلام
خواهش میکنم.

END_BOY
13-05-2007, 01:53
مرسی جالب بود
اصلا گیتاریست نمی شناختم

Rock `n` Roll
17-05-2007, 23:35
عزیزم اون لیستی که گذاشتی مربوط میشه به 100 سولوی برتر گیتار ، نه 100 گیتاریست برتر
در ضمن خیلی به ترتیب این لیست ها توجه نکنید :31:

jimi hendrix هم زمان خودش واقعا گیتاریست خوبی بوده ولی امروز دیگه در مقایسه با گیتاریست هایی مثل yngwie malmsteen , michael angelo, joe satriani , steve vai, paul gilbert,...... و خیلی های دیگه کارای جیمی هندریکس خیلی ساده و ابتدایی هستش .

persian365
17-05-2007, 23:41
ممنون
تایپیک مفیدی بود

coolboy6929
18-05-2007, 23:02
فقط Dave Mustaine از گروه Megadeth
Tornado of souls
Hangar 18
A Tout Le Mounde
Trust

Megadeth Rulzzzzzz

miliravy
24-06-2007, 03:57
سلام خدمت دوسان عزیز
با عرض معذرت از اینکه وارد بحثتون راجع به گیتاریستها و گیتار شدم ولی بهترین جا رو برا مطرح کردن سوالم اینجا دیدم که چند نفر که در مورد گیتاریستها و گیتار حرفه ای هستن میتونن این پیغام رو ببینن و احتمالا بتونم جواب سوالم رو بگیرم من علاق خاصی به گیتار ملایم دارم ولی گیتاریست خاصی رو نمیشناسم چد تااهنگ دارم که اونم از موبایل دوستان بلوتوث کردم و تا امروز دنبال پیدا کردن موزیکهای مشابه نرفتم چون گیتاریست خاصی رو نمیشناسم اگه دوستان راهنمایی کنن و چند تا گیتاریست تو این سبک یعنی گیتار ملایم معرفی کنن لطف میکنن و اگه موزیکهای خاص این گیتاریستها رو هم معرفی کنن واقعا ممنون میشم که بتونم از اینترنت دانلود کنم برا اینکه دوستان بتونن بهتر راهنمایی کنن اهنگهایی رو که تو این سبک دارم و احتمالا با اون اشنایی دارین رو میگم البته که راهنمایی قابل توجهی نیست ولی در این حد میدونم یکی اهنگ رسمی المپیک زمستانی 1994 لیل هامر نروژ و یکی اهنگ "امامیو"که فکر کنم برا جیپسی کینگز باشه و تو موبایلم بنام mekzico هستش
امیدوارم بتونم جواب مناسب رو بگیرم با تشکر قبلی محسن

)(^A^)(
09-07-2007, 21:52
سلام دوست عزیز.:10:
به نظر من زیبا ترین اهنگهای ملایم گیتار رو میتونی توی اهنگهای (ارمیک) پیدا کنی.:8:
(ارمیک) یه گیتاریست ایرانی هستش و کارهای بسیار زیبایی داره.:8:
من حتی واسه زنگ موبایل خودم از اهنگهای (ارمیک)استفاده میکنم.:27:
امید وارم این اهنگ هارو گیر بیاری و استفاده کنی.:31:
اگه این اهنگ هارو گوش کردی نظرتو واسم بنویس.:11:

f22
04-09-2008, 14:39
اگه به گیتارست ها ایرانیه که شادمهر واسه خودش اسطوره اییه چون داره اهنگ سازی و نواختن گیتار بعضی از خواننده های خارجی انجام میده و به نظر من دیگه تکرار نمیشه.ولی تو خارجی ها carlos santana رو یادتون نره.

root professional
07-09-2008, 01:14
آقایون مدیران بد نیست این قسمت یه نظر سنجی هم داشته باشه
پیشنهاد من اینه که ملمستین ، اریک جانسون و کرک همت حتما باشن.
ببخشید نزدیک بود اسلش یادم بره.:40:

root professional
07-09-2008, 02:08
Jimi Hendrix 1
2 Duane Allman of the Allman Brothers Band
3 B.B. King
4 Eric Clapton
5 Robert Johnson
6 Chuck Berry
7 Stevie Ray Vaughan
8 Ry Cooder
9 Jimmy Page of Led Zeppelin
10 Keith Richards of the Rolling Stones
Kirk Hammett of Metallica 11
12 Kurt Cobain of Nirvana
13 Jerry Garcia of the Grateful Dead
14 Jeff Beck
15 Carlos Santana
16 Johnny Ramone of the Ramones
17 Jack White of the White Stripes
18 John Frusciante of the Red Hot Chili Peppers
19 Richard Thompson
20 James Burton
21 George Harrison
22 Mike Bloomfield
23 Warren Haynes
24 The Edge of U2
25 Freddy King
26 Tom Morello of Rage Against the Machine and Audioslave
27 Mark Knopfler of Dire Straits
28 Stephen Stills
29 Ron Asheton of the Stooges
30 Buddy Guy
31 Dick Dale
32 John Cipollina of Quicksilver Messenger Service
33 & 34 Lee Ranaldo, Thurston Moore of Sonic Youth
35 John Fahey
36 Steve Cropper of Booker T. and the MG's
37 Bo Diddley
38 Peter Green of Fleetwood Mac
39 Brian May of Queen
40 John Fogerty of Creedence Clearwater Revival
41 Clarence White of the Byrds
42 Robert Fripp of King Crimson
43 Eddie Hazel of Funkadelic
44 Scotty Moore
45 Frank Zappa
46 Les Paul
47 T-Bone Walker
48 Joe Perry of Aerosmith
49 John McLaughlin
50 Pete Townshend
51 Paul Kossoff of Free
52 Lou Reed
53 Mickey Baker
54 Jorma Kaukonen of Jefferson Airplane
55 Ritchie Blackmore of Deep Purple
56 Tom Verlaine of Television
57 Roy Buchanan
58 Dickey Betts
59 & 60 Jonny Greenwood, Ed O'Brien of Radiohead
61 Ike Turner
62 Zoot Horn Rollo of the Magic Band
63 Danny Gatton
64 Mick Ronson
65 Hubert Sumlin
66 Vernon Reid of Living Colour
67 Link Wray
68 Jerry Miller of Moby Grape
69 Steve Howe of Yes
70 Eddie Van Halen
71 Lightnin' Hopkins
72 Joni Mitchell
73 Trey Anastasio of Phish
74 Johnny Winter
75 Adam Jones of Tool
76 Ali Farka Toure
77 Henry Vestine of Canned Heat
78 Robbie Robertson of the Band
79 Cliff Gallup of the Blue Caps (1997)
80 Robert Quine of the Voidoids
81 Derek Trucks
82 David Gilmour of Pink Floyd
83 Neil Young
84 Eddie Cochran
85 Randy Rhoads
86 Tony Iommi of Black Sabbath
87 Joan Jett
88 Dave Davies of the Kinks
89 D. Boon of the Minutemen
90 Glen Buxton of Alice Cooper
91 Robby Krieger of the Doors
92 & 93 Fred "Sonic" Smith, Wayne Kramer of the MC5
94 Bert Jansch
95 Kevin Shields of My Bloody Valentine
96 Angus Young of AC/DC
97 Robert Randolph
98 Leigh Stephens of Blue Cheer
99 Greg Ginn of Black Flag
100 Kim Thayil of Soundgarden

برای این جور پستها بی زحمت منبع هم معرفی کنید.
آخه ملمستین و ستریانی و ... کجان مگه میشه تو 100 تای اول نباشن!