PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سؤال در مورد ----- مانيتور

halizadeh
07-04-2007, 21:31
سلاممم

چند روزه چشمام بر اثر نشستن پي در پي در جلوي كامپيوتر خشك شده ، تصميم گرفتم براي مانيتورم ----- بخرم.

مي خواستم بدونم فيلترهاي مانيتور هم خوب و بد داره ؟؟

حالا اگه من ----- بخرم ديگه هر چقدرهم جلوي مانيتور بشينم براي چشمام ضرر نداره ديگه نه؟؟

rasool1
08-04-2007, 00:47
لطفا نوع و مدل مانیتور را ذکر کن البته از وقتی مانیتورهای جدید با استاندار Tco اومده نسل فیلتر ها سر اومده و کمیاب شده اما من با یک چشم پزشک مشورت کردم نشر ایشون عینک مخصوص برای کار با کامپیوتر بود (فکر کنم گفت Antireflex یا یه همچین چیزی با قیمت حدودا 15 تا 20 تومن یا علی

mndst
08-04-2007, 01:16
صنعت مونیتور سازی سال‌هاست که این مسائل را حل کرده و مونیتور‌های جدید نه filter می‌خواند و نه دیگه حتی به چیز‌هایی مثل Screensaver نیازه.
اذیت شدن چشم‌ها چیز خیلی طبیعیه و Antireflex هم که دوستمون اشاره کردن یک نوع شیشه‌ی برای عینک‌های طبی معمولیه و نه یک عینک خاص. البته تاثیر این هم واقعا ناچیزه.

halizadeh
08-04-2007, 13:49
مشخصات مانيتورم :

15اينچ / ماديران مدل 585 E
حدود 5 ساله كه دارمش.

من با خريد ----- مانيتور موافقترم چون به نظرم راحتتر از عينك زدنه و اگه بشه مشكل رو با ----- خريدن رفع كرد چرا ديگه دنبال خريدن مانيتور ديگه اي باشم!

من از يه مغازه ----- مانيتور قيمت كردم گفتش دو مدل دارن يكي 2500 يكي هم 3500،

خب به صرفه ترم هستش ديگه.

halizadeh
08-04-2007, 13:55
مشخصات مانيتورم :

15اينچ / ماديران مدل 585 E
حدود 5 ساله كه دارمش.

من با خريد ----- مانيتور موافقترم چون به نظرم راحتتر از عينك زدنه و اگه بشه مشكل رو با ----- خريدن رفع كرد چرا ديگه دنبال خريدن مانيتور ديگه اي باشم!

من از يه مغازه ----- مانيتور قيمت كردم گفتش دو مدل دارن يكي 2500 يكي هم 3500،

خب به صرفه ترم هستش ديگه.

rasool1
08-04-2007, 16:05
هر جور راحتی اما همشون جه اون گرونه چه اون ارزونه مثل هم هستند فرقی نمیکنه

glc_engineer
08-04-2007, 16:40
سلاممم

چند روزه چشمام بر اثر نشستن پي در پي در جلوي كامپيوتر خشك شده ، تصميم گرفتم براي مانيتورم ----- بخرم.

مي خواستم بدونم فيلترهاي مانيتور هم خوب و بد داره ؟؟

حالا اگه من ----- بخرم ديگه هر چقدرهم جلوي مانيتور بشينم براي چشمام ضرر نداره ديگه نه؟؟

خشكي چشم ربطي به مانيتور نداره.شما به يه چشم پزشك مراجعه كن
براي رفع خستگي چشم هرچند دقيقه يك بار به يه نقطه دور خيره شو و زاويه نگاهت رو از روي مونيتور عوض كن.
----- رو براي جلوگيري از اشعه هاي مضر مونيتورهاي قديمي و براي ... ميزدند.
براي اينكه چشمات دچار مشكل نشه مونيتورت رو عوض كن و جديد بگير اگه تونستي ال سي دي بگير

halizadeh
09-04-2007, 10:34
ممنون از جواباتون اما الان دو روزي ميشه خشكيه چشمم از بين رفته .

چون چند روز بود كه كم بيرون رفتم و همش جلوي كامپيوتر بودم باعث شده بود چشمام خشك بشه

كه الان هم خوب شده.

با اين حال مي گم حالا من ----- نخرم؟؟