PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : موضوع شبکه هستش اما ....

مونا _22
24-07-2005, 09:02
سلام به دوستای خوبم
من داخل اداره ای کار می کنم که شبکه لن و اینترنتش رو دو ماه پیش راه اندازی کردم .حالا میخوام اتوماسیون اداری راه اندازی کنم . ip های اینترنت و اتوماسیونم با هم فرق میکنند مثلارنج ip اینترتم 192.168.0.1 هستش و اتوماسیون 192.168.11.254 میخوام دوتاش برقرار باشه چیکار کنم.چون با ست کردن یکی اون یکی قطع میشه.ممنون میشم کمکم کنید :wink: :oops: :?:

sa3er
24-07-2005, 12:26
سلام؛
سيستم عامل چيست؟

احتياج به چيزی شبيه NAT Server داريد...

chista
02-01-2007, 21:51
سلام به دوستای خوبم
من داخل اداره ای کار می کنم که شبکه لن و اینترنتش رو دو ماه پیش راه اندازی کردم .حالا میخوام اتوماسیون اداری راه اندازی کنم . ip های اینترنت و اتوماسیونم با هم فرق میکنند مثلارنج ip اینترتم 192.168.0.1 هستش و اتوماسیون 192.168.11.254 میخوام دوتاش برقرار باشه چیکار کنم.چون با ست کردن یکی اون یکی قطع میشه.ممنون میشم کمکم کنید :wink: :oops: :?:
خوب به کارت شبکه هاتون از هر دو رنج آی پی بدین این که مشکلی نداره راستی اگه ممکنه بگین اینترنت را با چه روشی دارین به لن تزریق میکنید ؟ nat یا چیز دیگه؟;)

sa3er
02-01-2007, 23:18
تاپیکی که مربوط به یک سال و نیم پیش بود رو اوردید بالا. تبریک عرض می کنم.

اون بنده خدا دیگه الان هفت تا کفن پوسونده. :laughing: :rolleye:

chista
04-01-2007, 01:25
تاپیکی که مربوط به یک سال و نیم پیش بود رو اوردید بالا. تبریک عرض می کنم.

اون بنده خدا دیگه الان هفت تا کفن پوسونده. :laughing: :rolleye:
:laughing: :laughing: آقا پوزش از همه دوستان من معمولا به تاریخها نگاه نمیکنم ولی باز هم معذرت:blush:

Nomber1
14-07-2007, 22:47
سلام به دوستای خوبم

[chista=quote]
خوب به کارت شبکه هاتون از هر دو رنج آی پی بدین این که مشکلی نداره راستی اگه ممکنه بگین اینترنت را با چه روشی دارین به لن تزریق میکنید ؟ nat یا چیز دیگه؟[:qoute/]

خوب اینکه یکی از دوستان گفت هر دو تا ip رو بده و مشکلی نداره کاملا مردوده .برای برقراری ارتباط بین دو یا چند کامپیوتر نیاز به این داریم که net id هر پی سی با net id پی سی مورد نظر یکسان بوده باشه بر اساس کلاس بندی ip ها .
در این حالت که شما مثال زدین 2 net id مختلف دارین که این هاست : 192.168.0 و 192.168.11 که هر دو از کلاس c هستن .
برای برقراری ارتباط بین این دو باید یک روتر وجود داشته باشه که روش بتونین دو تا net id رو اد کنید . در این حالت وقتی پی سی 1 با net id x.y.z میخواد پکتی رو ارسال کنه وقتی مقصد گیر نیاره میده به defult gate way خودش و اون ادرس روتره شماست .
از اونجا به بعد ارسال پکت به عهده روتر هستش .

اما router :
معمولا کمتر ÷یش میاد اداره بخواد یک روتر سخت افزاری برای شبکه راه اندازی کنه .
بهترین راه شما کانفیگ یک router نرم افزاری در اداره است که به راحتی کانفیگ میشه .و کار همون router سخت افزاری رو انجام میده (البته در مورد این مشکل)

اگه کانفیگ روتر نرم افزاری رو بلد نبودید پی ام بدین تا براتون بنویسم .

موفق باشید .