PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مقایسه زبان ++C و Pascal (اموزشی‌)

Nesta
24-07-2005, 01:36
سلام دوستان عزیز
.به دلیل این که خیلی‌ از دوستان میخواهند از پایه شروع کنند .و یکی‌ از زبان های خوب رو برای شروع یاد بگیرند .
که ++C or Pascal هست.
خوب بعضی‌ از دوستان هستند که مثلا زبان پاسکال رو بلد هستن ولی‌ زبان سی‌ رو بلد نیستند و دوست دارن که اون زبان هم یاد بگیرن.
بهترین راه این آموزش خوب هست که می‌تونن یاد بگیرن.یعنی‌ از روی زبان سی‌ .پاسکال رو یاد میگیرن.
یا بر عکس چرا چون کسانی‌ که زبان سی‌ رو بلد هستند ولی‌ زبان پاسکال رو بلد نیستند -یا پاسکال بلد هستند ولی‌ سی‌ رو بلد نیستند این 2 زبان فرمان هاش با هم مقایسه می‌شه و در کنار هم با مثال آموزش داده می‌شه .
پس دانلد کنین و نظر بدید که آیا خوب بود اگه بود من باز ادامه بدم منتها نه به سرعت یواش یواش .
آموزش به صورت فارسی‌ و زیپ شده به حجم 110kb.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

saman_uv
25-07-2005, 01:53
سلام به نظر من در سطح مبتدي pascal رو با ++cمقايسه ميكردي راحت تر بود چون ديگه فرمت بندي خروجي هم نداره البته در سطح مقدماتي. اين مقاله هم البته خيلي مفيده دستت طلا اين مقاله هم مقايسه TC بود با پاسكال نه ++c

Nesta
25-07-2005, 02:16
سلام دوست عزیز.
متشکر از راهنمائی‌ شما ولی‌ باید بگم که چون سطح مقدماتی‌ بود و در کل var const type ها یکسان هستند از نظر syntax و دستورت فرقی‌ ندارند و فقط کمی‌ در c++ امکانات بیشتری از جمله فرمان های بیشتری اضافه شده ولی‌ اگه بگید سی‌ ++ هم اشتباه نگفتید.چون فقط مقایسه هست و همونطور که میدانید در TC and C++ Scanf() یکی‌ هست و معادلش در Pascal =Readln() .
:wink:

double_n
25-07-2005, 15:00
من برگشتم . . . .
:o :o :o :o :o
Nesta, جان دستت طلا
دانلودش کردم :wink:

Nesta
26-07-2005, 00:18
من برگشتم . . . .
:o :o :o :o :o
Nesta, جان دستت طلا
دانلودش کردم :wink:
سلام داداشی‌ من هم خوشحالم که حالت خوب شده و دوباره برگشتی‌.
نظرت را راجب این آموزش که دانلد کردی هم اگه بگی‌ ممنون میشم که دوستان هم بدونن که در چه سطحی‌ هست و آیا به دردی میخره یا نه .
متشکرم.
:D :wink: :o

saman_uv
26-07-2005, 01:09
سلام دوست عزیز.
متشکر از راهنمائی‌ شما ولی‌ باید بگم که چون سطح مقدماتی‌ بود و در کل var const type ها یکسان هستند از نظر syntax و دستورت فرقی‌ ندارند و فقط کمی‌ در c++ امکانات بیشتری از جمله فرمان های بیشتری اضافه شده ولی‌ اگه بگید سی‌ ++ هم اشتباه نگفتید.چون فقط مقایسه هست و همونطور که میدانید در TC and C++ Scanf() یکی‌ هست و معادلش در Pascal =Readln() .
:wink:
فرمايشات شما درست منظورم استفاده از Cin وCout بود كه دستورات ورودي و خروجي فرمت بندي نخواد در اين صورت شاهد تفاوت كمتري بين سي و پاسكال خواهيم داشت

Nesta
26-07-2005, 18:23
سلام دوست عزیز .
حرف شما درست هست ولی‌ خوب باید در نظر داشته باشید که کسانی‌ که خوب مثلا پاسکال بلد هستبند و میخواهند که سی‌ یاد بگیرند این براشون خوب هست .
نظر شما هم گمان کنم همین باشه یعنی‌ هدف مقایسه هست که من هم گفتم که بیشتر جنبه اموزشی‌ داره .
من متشکر از شما هستم که دقیق سنج هستید .ولی‌ خوب خیلی‌ ها دوست دارن برای شروع بفهمن که چه فرق هائی‌ داره و از نظر سطح مقدماتی‌ .