PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چرا به نا به عللي خاص مثل عوامل سياسي آنتن دهي گوشي هاي سامسونگ در ايران ضعيفه؟

tcom_mobile
05-04-2007, 00:33
سلام
آخه چرا گوشي هاي سامسونگ نسبت به نوكيا و بعد اون سوني اريكسون ضعيف عمل مي كنن؟
چرا نوكيا بهترين برند تو آنتن دهيه؟

mahyarSAMSUNG
05-04-2007, 02:54
دوباره بحث آنتن دهی شد و هزار دردسر . من که دیگه حوصله ی توضیح دادن ندارم . اقا شهاب بیا اینجا :10:

ShahabSAMSUNG
05-04-2007, 19:52
چاکرتونم هستم.
به خدا الان اینقدر خوابم میاد که نگو. ولی حتماً سرفرصت میام و درست حسابی میگم.
بقیه بچه ها هم رودرواستی نکنن و حرفاشون رو بزنن.

rsh
05-04-2007, 20:01
منهم موافقم من یک گوشی سامسونگ دارم که خیلی دوسش دارم درسته که غیر از ان چند تا گوشی دیگه هم دارم اما همه جا گوشی سامسونگ رو میبرم اما متاسفانه انتن دهشی خیلی ضعیفه حتی یک وسیله تقویت کننده انتن هم پشتش چسبوندم اما باز چندان انتن دهی قوی نداره در حالی که سایر برندها مثل نوکیا و اریکسون انتن دهیش قوی هست اما سامسونگ و موتورلا نه

lmbr20
06-04-2007, 01:30
سلام
آخه چرا گوشي هاي سامسونگ نسبت به نوكيا و بعد اون سوني اريكسون ضعيف عمل مي كنن؟
چرا نوكيا بهترين برند تو آنتن دهيه؟
یه مدت اینا رو در مورد موتورولا هم میگفتن . اما موتورولا در بین گوشیهایی که تا حالا دیدم انتن دهیش بهتر بوده !
یا لا اقل مال من ( v3i ) اینجوری بوده .:13:

mahyarSAMSUNG
06-04-2007, 03:29
ما که مشکلی با آنتن دی 600 نداریم . خیلی عالی هم داره آنتن میده !

Ali_Moradi
06-04-2007, 03:32
اینا همش حرفه...
سامسونگ ، موتو ، نوکیا ، se همه یکی هستند(تو آنتن)

dkhx2000
06-04-2007, 10:39
بله همه یکی هستند شاید گوشی نوکیا چهار تا خط واسه آنتن دهی داشته باشه ولی همون جا سامسونگ یکی داشته باشه ولی با هر دوشون یه جور میشه صحبت کرد و گوشی های نوکیای قدیمی که دیگه محشره آنتن دهی در جاهایی که گوشی های دیگه یه آنتن هم ندارند کامل آنتن داره ولی دریغ از اینکه بشه یه لحظه صحبت کرد.
البته بعضی گوشی ها هم هستند که دوستمون اشاره کردند مثل موتورولا که حالا دیگه نمی دونم ولی قبلا غوغا می کردند و منم قبول دارم که اونا آنتن دهی شون خیلی خوب بود ولی حالاها دیگه نوکیا چندان حرفی نداره فقط خطه که پر می کنه
من که از گوشیم کاملا راضیم (d600e)

ShahabSAMSUNG
06-04-2007, 16:36
خب، تقریباً همه چیزایی که من می خواستم بگم، دوستان گفتن.

نوکیا و سونی اریکسون، چیزی به اسم آنتن دهی کاذب دارن.
ولی گوشی هایی مثل سامسونگ و موتو نه.

در جایی که سامسونگ سه خط آنتن بده، می تونی مطمئن باشی که اینجا سه خط آنتن داره و با همین سه خط هم می تونی صحبت کنی.
ولی در مورد نوکیا اینطور نیست. خب گوشی قبلی خودم نوکیا بوده که الان دست بابامه. جایی که سامسونگ من 3 خط آنتن داشت، نوکیا پر بود ولی همون لحظه سعی کردم با گوشی ها شماره بگیرم. آنتن نوکیا همینطور میومد پایین و می رفت بالا. آخرش هم بعد از حدود 30 ثانیه، تلفن خونه زنگ خورد.
ولی سامسونگ خودم با همون سه خط شروع به شماره گرفتن کردم و میتونم بگم که 20 ثانیه نشده بود که گرفت.

بارها و بارها شده بود که آنتن گوشی نوکیایی که داشتم پر باشه ولی وقتی که خواستم شماره بگیرم، اعصابم رو به هم بریزه ولی به هیچ عنوان از این قبیل مشکلات با سامسونگ نداشتم.
سونی اریکسون هم در این زمینه بدتر از نوکیاست و حتی رنگ های مختلفی برای آنتنش داره که بعضی وقتا می بینید که آنتن قرمز میشه. حالا اگه بخوای شماره بگیری، نمیشه ها ولی این آنتن رو می خواد که پر نشون بده.

در نهایت اینکه:
بیشتر افرادی که می گن سامسونگ و موتو آنتن دهی خوبی نداره، اونایی هستن که فقط به شنیده ها اکتفا می کنن و بیش از 90% این افراد تا بحال دستشون هم به گوشی های سامسونگ نخورده.

مطلب دیگه هم اینه که سامسونگ ها هم مثل همه برند های دیگه، بد و خوب دارن.
الان هیچ کدوم از این گوشی های جدیدی که توی بازار می بینید، آنتن دهی بدی ندارن. یه سری مثل X820 که آنتن دهی فوق العاده ای هم دارن. و کلاً این حرفی که آنتن دهی سامسونگ ضعیف تره قابل قبول نیست چون آنتن دهی به برند مربوط نمیشه و گوشی با گوشی فرق داره.

nima_989
06-04-2007, 22:12
هزار مرتبه گفتم بازم ميگن : هر برندي گوشي خوب و بد داره .
من خودم تا حالا چهار تا گوشي از چهار تا برند مختلف داشتم:
اول يه سامسونگ داشتم 4 سال پيش Sgh-800 هنوز هم نگهش داشتم از نظر آنتن دهي عاليه
نوكيا2100 و زيمنس Cx65 چنگي به دل نميزد الان هم K750 دارم واقعا ازش راضيم آنتن دهيش حرف نداره.
اين تجربه من بود ولي دليل نميشه چون مثلا 2100 آنتن دهيش خيلي خوب نبود همه نوكياها بد باشن يا مثلا در مورد سامسونگ و سوني اريكسون ... .
شرمنده پرحرفي كردم.

tcom_mobile
07-04-2007, 01:14
خب، تقریباً همه چیزایی که من می خواستم بگم، دوستان گفتن.

نوکیا و سونی اریکسون، چیزی به اسم آنتن دهی کاذب دارن.
ولی گوشی هایی مثل سامسونگ و موتو نه.

در جایی که سامسونگ سه خط آنتن بده، می تونی مطمئن باشی که اینجا سه خط آنتن داره و با همین سه خط هم می تونی صحبت کنی.
ولی در مورد نوکیا اینطور نیست. خب گوشی قبلی خودم نوکیا بوده که الان دست بابامه. جایی که سامسونگ من 3 خط آنتن داشت، نوکیا پر بود ولی همون لحظه سعی کردم با گوشی ها شماره بگیرم. آنتن نوکیا همینطور میومد پایین و می رفت بالا. آخرش هم بعد از حدود 30 ثانیه، تلفن خونه زنگ خورد.
ولی سامسونگ خودم با همون سه خط شروع به شماره گرفتن کردم و میتونم بگم که 20 ثانیه نشده بود که گرفت.

بارها و بارها شده بود که آنتن گوشی نوکیایی که داشتم پر باشه ولی وقتی که خواستم شماره بگیرم، اعصابم رو به هم بریزه ولی به هیچ عنوان از این قبیل مشکلات با سامسونگ نداشتم.
سونی اریکسون هم در این زمینه بدتر از نوکیاست و حتی رنگ های مختلفی برای آنتنش داره که بعضی وقتا می بینید که آنتن قرمز میشه. حالا اگه بخوای شماره بگیری، نمیشه ها ولی این آنتن رو می خواد که پر نشون بده.

در نهایت اینکه:
بیشتر افرادی که می گن سامسونگ و موتو آنتن دهی خوبی نداره، اونایی هستن که فقط به شنیده ها اکتفا می کنن و بیش از 90% این افراد تا بحال دستشون هم به گوشی های سامسونگ نخورده.

مطلب دیگه هم اینه که سامسونگ ها هم مثل همه برند های دیگه، بد و خوب دارن.
الان هیچ کدوم از این گوشی های جدیدی که توی بازار می بینید، آنتن دهی بدی ندارن. یه سری مثل X820 که آنتن دهی فوق العاده ای هم دارن. و کلاً این حرفی که آنتن دهی سامسونگ ضعیف تره قابل قبول نیست چون آنتن دهی به برند مربوط نمیشه و گوشی با گوشی فرق داره.
خدا رو چي ديدي شايد نوكياي شما مشكل فني نهفته اي داشت:27:

mahyarSAMSUNG
07-04-2007, 02:41
بله همه یکی هستند شاید گوشی نوکیا چهار تا خط واسه آنتن دهی داشته باشه ولی همون جا سامسونگ یکی داشته باشه ولی با هر دوشون یه جور میشه صحبت کرد و گوشی های نوکیای قدیمی که دیگه محشره آنتن دهی در جاهایی که گوشی های دیگه یه آنتن هم ندارند کامل آنتن داره ولی دریغ از اینکه بشه یه لحظه صحبت کرد.
البته بعضی گوشی ها هم هستند که دوستمون اشاره کردند مثل موتورولا که حالا دیگه نمی دونم ولی قبلا غوغا می کردند و منم قبول دارم که اونا آنتن دهی شون خیلی خوب بود ولی حالاها دیگه نوکیا چندان حرفی نداره فقط خطه که پر می کنه
من که از گوشیم کاملا راضیم (d600e)

دقیقا راست من توی شاهین شهر اصفهان که بودم همین عید رفته بودم . توی این شهر ایرانسل راه نیفتاده ولی دی 600 1 الی 2 خط آنتن میداد رفتم پرسیدم گفتند خیلی عجیبه بعد گفتند این سیم کارت الان به آنتنهای اصفهان که حدود 35 کیلومتر تا شاهین شهر فاصله داشت وصله همون موقع گذاتمش توی کا 750 آنتن نمیداد :31:

rami_hemi
08-04-2007, 15:08
البته اگه انتن دهي به خطاي روي صفحه گوشي هستش تو حالت كاملا" پر تعداد خطاي نشانگر گوشيهاي ديگه و سامسونگ رو بشماريد بعدش خودتون ميفهميد.دوما" اصلا" هم با گوشيهاي ديگه فرقي كه نداره هيچ كمي هم بهتره.من تو يه منطقه هم با نوكيا امتحان كردم هم با سامسونگ.خودش هم بعد از اين كه يه آنتن بي تي اس ديگه به منطقه ما اضافه كردن هر گوشي اينجا آنتن ميده ماه.گوشي تاثير زيادي نداره اين سيستمهاي شبكه هستش كه تاثير زيادي داره.و البته تجربه سازنده گوشي تو ساخت قطعات و فرستنده و گيرنده.ايرانسل تجهيزات بهتري نسبت به اپراتور اول داره كه اين يكي از دلايل قدرت آنتن اين خطا هستش.

mahyarSAMSUNG
09-04-2007, 02:38
اون که آره ولی توی ایران تاثیر داره چون مخابراطش 100 تومن هم نمی ارزه . الان بعضی از جاده های ما تحت پوشش اپراتور اول نیستند که ما همین عید توی برف طرفهای اراک گیر کردیم شانس اوردیم ماشین سریع درست شد . ولی اگه ایرانسل باشه سریع همه جا رو راه میندازه .
الان فکر کردید نوکیا برای چی فروشش نسبت به 5 6 سال پیش کمتر شده ؟ برای اینکه دیگه مشکل انتن دهی در کشورها مطرح نیست و طرف حتی از مارکها qtek و blackbry هم خوشش میاد و میخره

Ehsani
12-04-2007, 09:27

100% تائید میشه..آنتن دهی درحال حاضر فقط یک اصطلاح عوام فریبانه هست برای انداختن برند خاصی!!:27:

rami_hemi
12-04-2007, 19:30
خوب اين هم به لطف آگاهي هاي عمومي كه دوستان تو اين فوروما ميدن ديگه نميتونن بندازن.يه بار من خودم روي فروشنده رو كم كردم.واقعا" ديگه الان خود فروشنده ها هم گير نميدن يعني نميتونن .و هر چي مشتري ميخواد رو ميدن.

admiral_cavandish
25-05-2007, 03:20
دقیقا همینه و هیچ ربطی بو نوکیا بودن نداره و این تلقینیه که آدما میکنن و وقتی سامسونگ آنتن نده میزارن به حساب گوشی . در حالیکه اگه نوکیا نده میزارن به حساب شبکه .منم اینقدر گفتم زبونم مو در آورده اما بازم واسه خواهرم N70 گرفتم چون دیدم اگه انتن نده من میگم نوکیاست و مقصر نمیشم اما وای اگه سامسونگ میخریدم هیچی بیچاره میشدم اونقدر غرغر میکرد . اخه طرفای خونشون نقطه کوره و راحت بگم هیچی اونجا خوب انتن نمیده و همه باید بر ن تو یکی از اتاقا تا بتونن صحبت کنن . اما یه چیزیرو شک دارو و اونم اینه که در گرفتن شماره گوشی که نوکیا باشه راحتتر میشه گرفتش ولی سامسونگارو یکی دوبار باید بگیری . خالا دیگه نمیدونم این تلقینه یا اشتباه!1

ali_chenger
28-05-2007, 19:15
آنتن دهی شاید 10 یا 20 سال پیش نوکیا بهتر بوده ولی الان آنتن دهی همه ی برند ها یکسانه
نوکیا و سونی همان طور که دوستان گفتند آنتن دهی کاذب دارند:20:

mahyarSAMSUNG
29-05-2007, 18:08
من که پن تک داشتم هم میزان انتنش با سامسونگ یکی بود . با آنتن کاذب مخالف هستم . همه یه شکل شدن

ShahabSAMSUNG
30-05-2007, 01:25
مهیار جان، واقع اینه که سونی و نوکیا آنتن دهی کاذب دارن.
من شخصاً دیدم.

mahyarSAMSUNG
01-06-2007, 18:58
خوب من همین دیروز زد 530 گرفتم البته برای بابام . ولی مثل دی 600 و ان 620 انتن علکی پر نیست

Siemens!
29-06-2007, 02:46
تایید می شه این که بحث نداره اینم برمیگرد به تبلیغات نوکیاوسونی اریکسون

Sasan Info
29-06-2007, 03:19
گوشي ها همه تقريبا با هم يكسان هستند
حتي جايي كه مثلا به مقدار دو تا آنتن داشته باشه روي همه گوشي ها دو تا آنتن نشون ميده با اين تفاوت كه مثلا نوكيا به راحتي ميشه باهاش صحبت كرد و يه گوشي ديگه كه ميگن آنتن خوبي نداره با مشكل صدا و نويز و قطع شدن مواجه ميشه
ولي گوشي سامسونگ از آنتن دهي خوبي برخورداره
ميشه گفت بعد از نوكيا بهترين آنتن دهي رو داره و تقريبا هم با موتورولا يكيه
پس لطفا از روي تعصب قضاوت نكنيد
اين براي هزارمين بار...

ali_chenger
29-06-2007, 17:25
دوستان عزیز بی خیال بشید آنتن دهی برندها هیچ فرقی با هم نداره
لطفا این تایپیکهای قدیمی را بالا نیارید

Sasan Info
30-06-2007, 13:03
ولي اين تاپيك بالا بود يعني جديده

ShahabSAMSUNG
01-07-2007, 00:03
خب پس بزارین تا بره پایین.

ممنون از همکاری همه دوستان.

بحث های بی مورد و بی نتیجه. البته نتیجه هم داره برای آنان که می بینند و می اندیشند:

آنتن دهی در اکثر گوشی ها الانه دیگه یکسانه فقط بعضی گوشی ها ممکنه نشانگر آنتنشون بیشتر یا کمتر از حد واقعی نشون داده بشه که به علت چک کردن دیر به دیر میزان آنتن شبکه هست. سامسونگ یکی از گوشی هاییه که زود به زود شبکه رو چک می کنه برای همین تغییرات رو سریعتر نشون میده. بنابراین هنگامی که وارد جایی میشید که آنتن کمتری داره، به نظر میاد آنتن دهی سامسونگ کمتره.

Sasan Info
01-07-2007, 01:18
خوب منم تقريبا همينو گفتم
ولي از لحاظ مكالمه اينا رتبه بندي ميشه