PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دو مشکل در سیستم جدید من ....

KhalijefarS
22-07-2005, 00:28
سلام اساتید ...
من چند وقت پیش سیستمم رو آپگرید کردم ..از اون موقع دو تا مشکل برام پیش اومده
1. درایو C با اینکه fat هستش در موقع بوت کردن سیستم بوسیله cd ویندوز یا دیسکت بوت دیده نمیشه ..یعنی وقتی از میزنم C:\ dir محتویات درایو D رو نشون میده و خلاصه اینکه نمیتونم فرمتش کنم ..( ویندوز روی درایو D نصبه )
2 . هر کاری میکنم نمیتونم وارد بایوس سیستم بشم ..( مادر برد من ASUS-P4PE2-X هست )
لطفا اگه میشه راهنمایی کنین ...ممنون :wink:

ZiTaNiX
22-07-2005, 00:39
خوب یه بار از او ویندوز درایو سی رو فرمت کن شاید درست شد
در مورد بایوس هم مال منم یه بار این جوری شده بود
اما دلیلش این بود که فیش کیبورد رو اشتباه وصل کرده بودم
:mrgreen:

reza12100
22-07-2005, 01:00
با بوت xp یکبار درایو c را delet کن و دوباره بساز
یا این کار را با partion magicc انجام بده
با انجام راه حل اول به احتمال 99 درصد مشکلت حل میشه

در مورد اینکه نمیتونی وارد بایوس بیشتر توضیح بده
یعنی وقتی دکمه delet را میزنی وارد نمیشه یا پسورد میخواد فراموش کردی یا....

KhalijefarS
22-07-2005, 01:06
ببین اولا چون یه سری از فیلهای پایه ویندوز توی C هستش نمیشه از تو ویندوز فرمتش کرد ( وقتی که میخام ویندوز رو نصب کنم با اینکه درایو ویندوز رو که D باشه فرمت کردم ولی باز هم موقع نصب ویندوز نه سریال میخاد و نه مراحل اول نصب میاد ) ...بعد هم من کیبوردم وصله و کار میده ..ویندوز هم یالا میاد بدون هیچ مشکلی و با سرعت خیلی زیاد هم ... این مشکل روو هم که میگم از موقع تعویض سیستمم پیش اومد و با اینکه بارها ویندوز رو از نو نصب کردم ولی هیچ فرقی نکرده ..تازه من کیبورد رو هم عوض کردم

ZiTaNiX
22-07-2005, 01:19
می دونم
پس این کاری که میگم بکن
دوباره برو تو نصی ویندوز و در مرحله انتخاب درایو درایو سی رو انتخاب کن و بعد فرمت سریع
تا فرمت کرد سیستم رو ریست کن
مشکل حله
:wink:

KhalijefarS
22-07-2005, 01:28
del /f1 .......f10 /tab/ i همه رو تست کردم ..با هیچکدوم نمیشه پسورد هم نمیخاد.. فقط وفتی del رو میزنم صفحه سیاه میاد و اعلان خط تیره چشمک میزنه و دیگه هر چی بزنی هیچی نمیاد و باید سیستم رو ریسیت کنی

Nesta
22-07-2005, 02:33
سلام دوست عزیز
زمانی‌ که شما بوت میشید درایو c: رو نمیشناسه درسته؟
برای این که یک درایو مجازی به صورت ramdrive درست می‌کنه و درایو c: شما می‌شه d: مثلا .
البته شاید من درست متوجه نشدم ولی‌ شما باید with out support cd rom رو بزنید ببینید که درست می‌شه یا نه .یعنی‌ درایو c:

reza12100
22-07-2005, 03:11
اینکه ویندوز هنگام نصب سریال نمیخواد مربوط به خود cd ویندوز است
ویندوز xp را چطوری نصب میکنی از توی win98 یا با windows xp بوت ابل بالا میای و......

اینکه تو محیط داس میتونی تایپ کنی -c:dir-نشون میده کیبردت کار میکنه اما برای اینکه ببینی دکمه delet هم کار مکینه تو محیط ویندوز روی یک بازی یک دکمه را به delet تغییر بده ببین کار میکنه

من نگفتم از تو ویندوز فرمت کن
cd ویندوز ایکسپی که bootable است بزار
البته setup باید روی cdrom تنظیم باشه بعد کامپیوتر را ریست کن وقتی بالا امد از شما میخواد برای اینکه از روی cd بوت بشه یک دکمه را بزنید
و بعد از طی یکسری مراحل جایی که از شما درایو برای ریختن ویندوز میخواد میتونی با دکمه یd درایو مورد نظر را دلیت کنی و دکمه c بسازس و بعد فرمت کنی
باز هم میگم این روش مشکل شما را حل میکنه
چون خودم مشکلی مشابه این داشتم و از این طریق حل شد

KhalijefarS
22-07-2005, 12:21
ببین عزیز ( اقا رضا ) درسته که ما اماتوریم ولی نه اینقدر دیگه ...
اولا که مطمئنا تمام دکمههای کیبور کار میکنه ...و مشکل از جای دیگه است
دوما .. من سی دی ویندوز من بوتیبل هست و قبلا هم با همین سی دی نصب میکردم و این مشکل رو نداشتم ( هم سریال میخاد و هم مراحل دیگه ) ...اصلا اون قسمت هم که درایو نصب رو میخاد نمیاد و گرنه میشد یه کاریش کرد ...( میدونم هم که برای سی دی بوتیبل باید بوت سیستم رو cd-rom تنظیم باشه :mrgreen: )
ویندوز رو هم بصورت bootable نصب میکنم و هیچ ویندوز دیگه ای رو سیستم نصب نیست
--------در ضمن راهنمایی دوست عزیزم Nesta خوب بود ..امتحان میکنم ببینم چی میشه ...ممنون از همه
منتظر راهنماییهای دیگه هستم

Nesta
22-07-2005, 13:27
ببین عزیز ( اقا رضا ) درسته که ما اماتوریم ولی نه اینقدر دیگه .م بصورت bootable نصب میکنم و هیچ ویندوز دیگه ای رو سیستم نصب نیست
--------در ضمن راهنمایی دوست عزیزم Nesta خوب بود ..امتحان میکنم ببینم چی میشه ...ممنون از همه
منتظر راهنماییهای دیگه هستم
سلام دوست عزیز فعلا شما تست کنید که اینم درست نشد تا یک راه دیگه.

rootnt
22-07-2005, 13:43
من فکر کنم شما چون نمیتونی وارد setup بایوس بشی به همین دلیل هم نمیتونی با cd سیستم رو بوت کنی درسته؟(من اینطوری فهمیدم)
به نظر من مشکل بایوست مشکل سخت افزاریه
من هم توی سیستم قبلیم وقتی وارد بایوس میشدم صفحه بایوس سیاه و سفید بود بردم به یه متخصص نشون دادم گفت کار گرافیکت آشغاله (کارت گرافیکم اونموقع آنبرد بود)
مشکل درایو c شما هم فکر کنم با پارتیشن بندی دوباره با fdisk حل بشه

KhalijefarS
22-07-2005, 13:56
دوست عزیز rootnt ....سیستم با cd -boot میشه و هیچ مشکلی از این لحاظ نداره حتی من با cd بوت ویندوز 98 هم امتحان کردم ...کارت گرافیک هم هیچ مشکلی نداره ( radeon 7000)
میدونم که میشه با fdisk حلش کرد ...ولی من چیزای رو هارد رو لازم دارم و هاردم کاملا پر هست ...در ضمن من موقع ارتقا سیستم هارد رو تعویض نکردم..
باز هم ممنونم از راهنمایی شما :wink:

KhalijefarS
22-07-2005, 14:07
تو محیط ویندوز روی یک بازی یک دکمه را به delet تغییر بده ببین کار میکنه

منظورت رو نفهمیدم ( IQ پایینه ) ...زیر دیپلم صحبت کن :wink:

reza12100
22-07-2005, 17:04
منظورم این بود که مطمئن شوی دکمه delet کار میکنه
دوست عزیز KhalijefarS قصد من راهنمایی شما بود از روی مطالبی که نوشتی در هر صورت امیدوار م از من ناراحت نشده باشی

چند تا نرم افزار برای کار در محیط dos برای پاک کردن یا ساختن پارتیشن معرفی میکنم:

GNU Parted is a program for creating, destroying, resizing, checking and copying partitions.....

downlaod:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نرمافزاری برای رفع مشکلات هارد در محیط دااس به نام DiskPatch
downlaod:
crack:

System Commander این هم یکی از مشهورترین برنامه ها برای پارتیشن بندی و نصب چند سیستم عامل بطور همزمان بر روی یک کامپیوتر و کارهای دیگه که مربوط به هارد دیسک شما میشه از جمله :
Safe resize, create, move & copy for Windows, Linux and DOS partitions.
download:

User Name: FOSI CORP
Serial Number: SC8-231106-1623195-RGLR

در نهایت امیدوارم مشکل شما حل بشه

KhalijefarS
23-07-2005, 23:31
ناراحت کدومه عزیزم ...مگه هرکی جواب دوستش رو داد ناراحت شده .؟ خیلی هم ممنونم که وقت میذاری واسه ما ...
( تازه منم گفتم که ای کیوم پایینه ...پس دیگه نزن :mrgreen: )

KhalijefarS
23-07-2005, 23:42
راستی از اینا هم که لینک دادی ممنون.... :mrgreen: :wink:

reza12100
24-07-2005, 00:30
قابلی نداشت
اما یک نرم افزار فوقالعاده قدرتمند در ضمینه ادیت هارد-البته یک کم حجیمه-39 مگ:
Acronis Disk Director Suite 9.0 Build 533
download:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ght=partition

KhalijefarS
25-07-2005, 08:15
ممنون :wink: