PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : **** برای خرید مانیتور کمک می خوای بیا تو****

bineshan
01-04-2007, 00:30
با سلام خدمت دوستان
تو این بخش جای این تاپیک خیلی مهم به نظر من خالی بود
با اجازه اساتید محترم
از این به بعد اینجا ما در مورد مانیتورهای مود نظر برای خرید بحث می کنیم

bineshan
01-04-2007, 00:37
خودم شروع می کنم
به نظر شما اساتید محترم
من دو تا مانیتور رو برای خرید زیر نظر دارم شما لطف کنید یه راهنمایی کنید ما رو
19" Benq -fb202w
17" Lg-1760tr
به نظرتون کدوم بهتره
در ضمن با این رنج قیمت چه مانیتوری بهتر از اینا میشه گیر اورد
ممنون

AliROCK
01-04-2007, 00:55
اگه میخوای lg بگیری lcd هاشو بگیر

SATpt
01-04-2007, 15:32
اون مدلي كه دوستمون ذكر كرده هم السيدي است!
اما در جواب شما دوست عزيز، به نظر ميآد كه شما تا 350 هزار تومان پول داريد، درسته؟
حالا شما بايد ملزومات رو ذكر كني:
وايد باشه يا نه؛ ورودي ديجيتال داشته باشه يا نه، براي بازي ميخواي يا كارهاي متني يا گرافيك يا ... خدمات پس از فروشش مناسب باشه يا مهم نيست؛ جنس به صرفه رو ترجيح ميدي يا با كيفيت ولو گرون رو و ....

AliROCK
01-04-2007, 21:10
الان کیفیت رنگه lcd ها با crt برابری میکنه هیچ فرقی نداره اکثرا به خاطره قیافشون گرونن رزولیشن
همشون یکی هست 1280x1024

Actros
01-04-2007, 21:23
الان کیفیت رنگه lcd ها با crt برابری میکنه هیچ فرقی نداره اکثرا به خاطره قیافشون گرونن رزولیشن
همشون یکی هست 1280x1024

کیفیت تصویر در lcd خیلی بهتره
اصلا لرزش نداره
hertz تصویر در crt بیشتره
ولی lcd hertz کمتر ولی بدون لرزش

bineshan
01-04-2007, 22:50
اون مدلي كه دوستمون ذكر كرده هم السيدي است!
اما در جواب شما دوست عزيز، به نظر ميآد كه شما تا 350 هزار تومان پول داريد، درسته؟
حالا شما بايد ملزومات رو ذكر كني:
وايد باشه يا نه؛ ورودي ديجيتال داشته باشه يا نه، براي بازي ميخواي يا كارهاي متني يا گرافيك يا ... خدمات پس از فروشش مناسب باشه يا مهم نيست؛ جنس به صرفه رو ترجيح ميدي يا با كيفيت ولو گرون رو و ....

هر دو تا مانیتور lcdهستن که معرفی کردم
درسته تا 350 می تونم خرج مانیتور کنم
برای بازی و دیدن فیلم می خوام
می خوام با کیفیت باشه تو همین رنج قیمت
در مورد مزایا و معایب واید و دیجیتال یا انالوگ بودنش اگه یه توضیح بدید ممنون میشم

SATpt
02-04-2007, 19:23
تو همين رنج با كيفيت باشه، يعني اينكه صرفه اقتصاديش براتون مهم نيست؟!
اما در مورد وايد اسكرين، مونيتورهاي وايد صفحات عريض تري با ارتفاع كمتر دارند، يعني اگه در مونيتورهاي استاندارد نسبت ارتفاع به عرض(همون ضلع افقي) مونيتور 4 به 5 هست. در مونيتورهاي وايد اين نسبت 9 به 16 هستش يعني در حدود 1 به 2 البته اين به اين معنا نيستش كه مساحت صفحه تصوير در مونيتورهاي وايد بيشتر باشه بلكه به همون ميزان كه به عرض اضافه ميشه از طول كم ميشه.
اما مزاياي وايد بودن بهتر ديدن فيلمهاي جديده كه اگه دقت كرده باشين در مونيتورها يا تلويزيونهاي معمولي بالا و پايين صفحه رو خالي ميذاره، ديگه اينكه اين مونيتورها قيمت پايينتري نسبت به مونيتورهاي استاندارد داره و اما معايبش اينكه اين گونه مونيتورها رزوليشن غير متعارفي داره و علاوه بر اينكه ممكنه در برخي بازيها مشكل ساز بشه ميتونه موجب نارضايتي كاربر باشه، از جمله خود من وقتي تصاوير رو تو اين مونيتورها تمام صفحه ميديدم اصلا خوشم نميومد.
اما در مورد Dvi يا ورودي ديجيتال براي كارت گرافيكهاييكه جديدترند و از خروجي ديجيتال پشتيباني ميكنند، مزيت محسوب ميشه كه بار تبديل ديجيتال به آنالوگ رو از دوش كارت گرافيك بر ميداره وظاهرا مزيت ديگه اي نداره مگه اينكه شما بخواي مونيتورت رو تا چند شال ديگه نگه داري و اون زمان كارتهايي بياد كه اصلا خروجي آنالوگ رو پشتيباني نكنه!!! كه خيلي بعيده. البته مزيت ديگه ورودي ديجيتال هم ميتونه استفاده همزمان از دو مونيتور باشه! يعني اينكه شما مونيتور لامپيت رو از طريق پورت آنالوگ و السيدي رو از طريق ديجيتال وصل كني و همزمان از هر دو استفاده كني كه البته من اين تجربه رو داشتم. اما غير از اينها به نظر وجود اين ورودي تحميل يك هزينه اضافي است كه به شما پيشنهاد نميكنم.
حالا شما دوباره و كاملتر اونچه رو كه ميخواي مطرح كن.

bineshan
03-04-2007, 04:14
ممنون از شما بابت راهنما ییتون
همونطور که گفتم تا سقف 300 الی 350 می تونم برای گرفتن مانیتور خرج کنم
بیشتر کیفیت تصویر برام مهمه چه برای دیدن فیلم و یا بازی
به نظر شما مانیتوری که تو این رنج قیمت باشه و از لحاظ کارایی امتحانشو پس داده باشه چیه؟حالا واید اسکرین نبود مهم نیست
موفق باشید

SATpt
03-04-2007, 21:56
خواهش ميكنم دوست عزيز
شما در تهران ساكن هستين ديگه؟فعلا من فرض رو بر اين ميذارم.
به نظر من هيچ وقت نبايد از كنار صرفه اقتصادي يا همون نسبت قيمت به كارايي گذشت به خصوص اينكه هنوز السيدي براي رسيدن به حد مطلوب جاي زيادي داره لذا با اين قيمت فكر نميكنم خريد مونيتور 17 اينچ مطلوب باشه، لذا من فقط از بين 19 اينچ ها پيشنهاد ميدم اما در 19 وايد كه به سبب قيمت پايينترش احتمالا انتخابهاي بهتري دارين اين 4 گزينه وجود داره:
Benq fp202w , Viewsonic v1912wb, Samsung 940bw , Farassoo 1950
كه به ترتيب قيمت چيده شدند. اما به ترتيب كارايي هم ميشه گفت چينششون همينه
اما ترتين صرفه اقتصاديشون:
فراسو، سامسونگ، ويوسونيك و بنكيو
يه نكته در مورد فراسو اينكه به احتمال خيلي زياد فن آوري اين شركت مال بنكيو هستش لذا مطمئن باشيد كه مونيتورهاش بي كيفيت نيستند هر چند ممكنه كه كيفيت پايينتري داشته باشند.(ولي تفاوت 100 هزار توماني قيمت بين اين مدل و مدل بنكيو واقعا قابل تامله)
يه نكته قابل توجه راجع به اين برندها اينكه بنكيو و بالتبع فراسو از لحاظ سرعت پاسخگويي وضعيت جالبي ندارند ولي در مقابل ويوسونيك عاليه و سامسونگ هم خوب( شايد به طور تقريبي بشه گفت سرعت پاسخگويي يه مدل ويوسونيك اگه 12 ميلي ثانيه باشه(در مشخصاتش اينجوري نوشته باشه) مساوي است با يه مدل 4 ميلي ثانيه از بنكيو و فراسو ويه مدل 8 ميلي ثانيه از سامسونگ)
اما يه مدل ديگه ويوسونيك داره به نام vx2025wm كه اگه در بازار ايران زير 350 هزار تومان پيدا بشه مسلما در مونيتورهاي وايد بهترين انتخابه.
و اما اگه مونيتور استاندارد بخواهيد و به ورودي ديجيتال نياز نداريد:
samsung 940n , Viewsonic va903b
كه مشخصات هر دو يكيه ولي سامسونگ انتخاب بهتري به نظر ميرسه.
و اما اگه به ورودي ديجيتال نياز دارين:
Samsung 940bx , Viewsonic vx922, Farasso 1940
كه با توجه به اينكه فرمودين بيشتر بازي كردن و فيلم ديدن براتون مهمه، من ويوسونيك رو ترجيح ميدم.

حرف آخر اينكه اگه هيچ چيز رو جايگزين كيفيت تصوير نميكنيد به نظر من هنوز هم هيچ مونيتوري در كيفيت تصوير به سوني نميرسه و ميتونيد مونيتور زير رو انتخاب كنيد اما بنده اين انتخاب رو به شما پيشنهاد نميكنم.
SONY - 17" - SDM HS75P

اميدوارم كه نظراتم مفيد واقع بشه و شما از انتخابتون راضي باشيد.
با تشكر.
براي اطلاعات بيشتر راجع به قيمت و مشخصات اين مدلها ميتونيد از اين سايتها استفاده كنيد:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

bineshan
04-04-2007, 00:33
ممنون از شما دوست عزیز که با حوصله سواله من رو جواب دادید
من هم از همون اول نظرم روی Benq fp202w بود با این اوصاف که شما گفتید از برند ویوسونیک بگیرم بهتره
نمی دونم چرا از LCDهای سونی خوشم نمیاد
بازم ممنون از شما

cyber_space_life
04-04-2007, 09:26
ال سی دی با قیمت 200 تومن حالا 20 تومن بالا پایین چی پیشنهاد میکنین ؟ اختلاف قیمت "15 با "17 چقدر هست ؟

SATpt
04-04-2007, 14:21
دوست عزيز شما هم با مطالعه كامل پستهاي قبلي، اول خواسته ها و ملزوماتت رو مطرح كن تا بعد بتوني انتخاب بهتري داشته باشي.

hosseincj
04-04-2007, 20:05
به نظر من مونيتور bf1750 samsungباقيمت270تا290هزار تومن بسيار مناسب است

cyber_space_life
06-04-2007, 08:43
دوست عزیز میگم حداکثر تا 230 هزار تومن

SATpt
07-04-2007, 12:32
ظاهرا شما وقت مطالعه پستهاي قبل رو نداريد، در اين محدوده قيمت Samsung 740n انتخاب مناسبيه. البته توجه داشته باشيد اين مونيتور صفحه استاندارد داره نه وايد و همچنين فقط داراي ورودي آنالوگه.

panther99
09-04-2007, 22:34
آقا با 200 تومن بهترین انتخاب کدومه ؟؟؟ از لحاظ مارک ؟ و سایز ؟؟؟

Sector-0
21-04-2007, 09:16
سلام
من سامسونگ 740N ساخت مالزی گرفتم به قیمت 209هزار تومان . عالی است !
از طریق سایتهای مربوط به سازندگان L C D ها مشخصات 17 و 19 اینچها را مقایسه کردم . این مدل حتی از بسیاری از 19 اینچها هم بهتر است .
البته ورودی آن DVI نیست .
موقع مقایسه به شدت روشنائی صفحه که برحسب لوکس نوشته میشود توجه کنید . مثلاً برای این مدل 300 لوکس است ( خیلی از مدلهای رایج بازار از این کمتر است )
همچنین به dot pitch , و سرعت تجدید سلولها ( پیکسلها ) توجه کنید .

mahyarSAMSUNG
22-04-2007, 02:46
راست میشه 740 ان خیلی مانیتور ساده و خوبی روزلیشنش هم با بی 1750 که 280 تومن پولشه یکیه .

ولی بین اون ال جی و بنکیو . ال جی 100 در 100 بهتره

movahhed
23-04-2007, 18:02
سلام دوستان
من یه مانیتور ال سی دی خوب برای بازی با ایکس باکس 360 میخوام که قیمت زیر 320000 باشه
کسی چیزی سراغ داره
فقط به همه ی موارد موجود که برای این کار مفید هستند اشاره کنید

ahmad_77jz
28-05-2007, 16:56
من می خواهم یک مونیتور lcd حد اکثر 290 هزار تومان بخرم . من در دو مدل farassoo 19" 1950w astara با قیمت 270 تومان و LG 17" 1752s با قیمت 220 هزار تومان مانده ام. مشخصات lg با روشنایی 300:1 و کنتراست عالی1600:1 و مشخصات فراسو روشنایی 450 و کنتراست 700:1 . کام یک را پیشنهاد می کنید . آیا اساسا lcd های فراسو دارای کیفیت خوبی می باشند . لطفا کمکم کنید .

متشکرم