PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : معرفي كتاب هايي كه خوانده ايم

صفحه ها : 1 2 3 4 5 [6]

kasra_khan2003
02-02-2015, 12:24
عنوان کتاب: #گرسنه
نویسنده: #کنوت #هامسون
مترجم: #احمدگلشیری

خلاصه داستان: حکایت زندگی مردی از زبان خودش که درگیر بدست آوردن نان شب و جایی برای خواب است، در عین حال با تمام وجود سعی در حفظ غرور و رعایت عرف و اخلاق یک زندگی شرافتمندانه و بدور از دزدی و ریا می باشد.

کتاب نثر خیلی روان و محاوره ای داره، و این باعث میشه از خواندنش خسته نشین. در همان چند صفحه اول به شما این امکان رو میده که فضا، شخصیت و اصل داستان را در ذهنتان شبیه سازی کنین، چیزی که من ترجیه می دم به کار بقیه نویسنده ها که باید ۱۰۰ صفحه بخوانید تا تازه معما برای شما حل شود و متوجه بشید شخصیت اصلی که هست، چه می خواهد و کلاً فضا را کاملاً لمس کنید.

حدود ۲۶۰ صفحه میباشد که به جرات میتونم بگم ۲۰۰ صفحه اولش رو خیلی سریع جلو میرید، اما بعد کم کم از غرور بی جای نقش اول داستان خسته می شوید، و در نهایت پایان داستان که به من اصلاً نچسبید. هرچند، سورپرایز خوبی هم بود.

kasra_khan2003
11-02-2015, 15:47
قلعه حیوانات!!!!
یکی کتاب 100 صفحه ای که خواندن اون از نون شب هم برای مردم جامعه ما واجب تره...فقط این رو بگم اگه نخونید نصف که هیچ تمام عمرتون بر فناست!!
یعنی چنان اوضاع کنونی برخی ملتها رو در قالب داستان شرح میده که بعد از شروع خودندنش یه لحظه هم نمیتونید ازش دست بکشید!!!
و فقط همین رو بگم تا اونجا که من میدونم در دوره رئیس جمهور قبل اجازه نشر این کتاب باطل شده بود!!!.... خودتون بخونید تا متوجه شید چرا؟؟!!
لبنک دانلود... ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]).pdf)

عنوان کتاب: #قلعه #حیوانات
نویسنده: #جورج #ارول
مترجم: #امیرامیرشاهی

این یکی از کتاب هایی بود که می دونستم باید قبل مردن بخونمش اما متاسفانه کاملاً یادم رفته بود. سپاسگزارم که دوباره یادآوری کردین.

کتاب رو به سختی بشه از کتاب فروشی تهیه کرد، اما خوشبختانه مسولین عزیز و زحمت کش هنوز فشار زیادی به دست فروش های کنار خیابان نمیارن و به راحتی یه نسخه قدیمی اما نو، را تهیه کردم.

کتاب نثر خیلی روونی داره و از اون جایی که از توصیفات بیخودی و اضافی خبری نیست و حجم کتاب هم کم، خیلی سریع میشه تمامش کرد.

در پایان، خیلی عصبی شده بودم، واقعاً حس می کنی زندگی امروزت همان چیزی هست که در داستان نقل میشه. حتی از یک جایی به بعد، وقتی شخصیت های داستان را بطور جمع با واژه 'حیوانات' خطاب میکرد، حس می کردم واقعاً لغتی بهتر از این برای خطاب قرار دادن خودم نیست!

نگار بانو
12-03-2015, 14:01
صد سال تنهایی، اثر گابريل گارسيا
ترجمه: بهمن فرزانه
کتابی درباره تاریخ، عشق، جادو..

kasra_khan2003
13-03-2015, 00:01
صد سال تنهایی، اثر گابريل گارسيا
ترجمه: بهمن فرزانه
کتابی درباره تاریخ، عشق، جادو..

کاش کمی بیشتر توضیح میدادین.

من این کتاب رو خوندم، اما متاسفانه اونقدر شخصیت های کتاب زیاد بودن و عوض شدن، و داستان یه حس تکرار شدن متناوب رو میداد که تمامش نکردم.

نگار بانو
13-03-2015, 01:02

من این کتاب رو خوندم، اما متاسفانه اونقدر شخصیت های کتاب زیاد بودن و عوض شدن، و داستان یه حس تکرار شدن متناوب رو میداد که تمامش نکردم.

بله با شما موافقم ..
در اینکه این کتاب کمی سنگین هست شکی نیست .
آن هم بخاطر تداخل شخصیت های مختلف داستان در هم هست
و دیگر بخاطر اینکه چند بار داستان به زمان عقب باز میگردد و باز به حال می اید ..

در واقع بیانگر زندگی شش نسل خانواده بوئندیا هست. که در طی داستان بعضی از این شخصت ها ناپدید میشوند و بعضی دیگر میمیرند .
سبک این اثر رو رئالیسم جادویی خواندند منتقدان .

kasra_khan2003
28-03-2015, 15:59
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
عنوان کتاب: #رذل
نویسنده: #آندره #ژید
مترجم: #علی #پاکبین

بعد از کتاب آهنگ عشق، دوست داشتم بیشتر با اثرهای آندره ژید آشنا بشم. در نتیجه از بین کتاب هایی که نوشته بود، سراغ این رفتم.

کتاب از زبان (میشل) مردی است که داستانِ مدت کوتاهی از زندگی زناشویی خودش را برای دوستانش شرح می دهد. اسم کتاب برگرفته از این موضوع است که در انتهای داستان خواننده را بر سر این دوراهی قرار می دهد که میشل را گناهکار خطاب کند یا بیگناه.

میشل داستان را از آنجایی آغاز میکند که تازه با همسرش ازدواج کرده و علاقه و شناختی نسبت به همسرش ندارد. وی برای تفریح/ماه عسل به همراه همسرش به شمال آفریقا می رود اما در آنجا باید با بیماری سل دست و پنجه نرم کند. با مراقبت های بسیار خوب همسرش، مارسلین، بهبودی خود را بدست می آورد و به فرانسه باز می گردند. زندگی آنها برای مدتی بسیار عالی پیش می رود. میشل کم کم از قید و بند زندگی خسته شده، و بدنبال رهایی از آنهاست که ناگهان مارسلین نیز به بیماری او مبتلا می شود و حالا نوبت اوست که از او مراقبت کند.

vazoupresin
02-05-2015, 22:41
رمان هايى كه تأثير گذار بوده براى من، بسيارند...
با اين حال چند تا رو اينجا معرفى ميكنم: مسخ ( فرانتس كافكا)، موش ها و آدم ها ( جان اشتاين بك)، درد (نويسند شو يادم رفته كى بود)، خداوند مگس ها ( ويليام گولدينگ)

vazoupresin
02-05-2015, 22:48
راستى جمهوريت از افلاطون، تكان دهنده بود براى من. هر چند جزو رمان محسوب نميشه. :n02:

vazoupresin
02-05-2015, 22:53
هزار خورشید تابان

خالد حسینی
مهدی غبرائی

کتاب شرح زندگی و سیاه بختی زنان افغانی و تا یک حدودی وضعیت افغانستان در سال های اخیر می باشد . شخصیت های اصلی کتاب مریم و لیلا هستند . مریم دختر نامشروع یکی از پولداران هرات از خدمتکارش می باشد . در زمانی کودکی مریم هنوز جنگ در افغانستان شروع نشده . مریم ننگ پدرش است و از خانه رانده شده . او نماد زندگی زنی از طبقه پایین افغانستان در زمان صلح است که اواخر عمر خود را نیز در جنگ طی می کند . لیلا دختری از یک خانواده روشن فکر افغانیست که از همان کودکی جنگ ب او سایه می افکند . نمادی از زندگی زنان دوران جنگ . سرنوشت مریم و لیلا به هم گره می خورد ......
آنچنان خوب نبود اما از بادبادک باز بهتر بود حداقل ادمهای سیاه و سفید نداشتیم ادمها و عکس العملاشون عادی بودند . در حقیقتبه نظر من موضوع داستان برای نویسنده خیلی مهم تر از شخصیت های داستان بود . یک جورایی سبک نوشتنش خسته کننده بود یعنی یکنواخت بود یک سوم شخص هی داشت واسه شما قصه می گفت اما اطلاعاتش از اوضاع زنان توی افغانستان به نظرم خیلی خوب بود قشنگ این قسمت از اطلاعات را منتقل کرده بود . از اشاره اش به شاعرهای ایرانی هم بسیار خوشحال می شوم . جملات قشنگ هم زیاد داره
مهم ترین اشکالش هم این بود که بیش از حد طولانی بود قصه باید خیلی قبل تموم می شد . یعنی قصه رو می گه ماجرا هم تموم می شه اما می خواد بیاد خلاصه نوادگان شخصیت ها را هم بگه . مثلا شخصیتی که اعدام می شه باید ببینیم سال ها بعد یک بچه که به دنیا می یاد اسم اونو روش می ذارن با شرح کامل . وقتی غصه تموم شده خوندن اینها خوشایند نیست دیگه

داستانى نااميد كننده و زجر آور بود براى من. بخصوص اون قسمت كه ليلا با فرزندش در اتاق زندانى ميشن.

Atghia
07-05-2015, 23:40
عنوان پروانه ای خواب آلود (جمع پریشان بهترین هایکوها)
گرد آوری: کاوه گوهرین
ناشر: کتاب سرای نیک

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

این کتاب مجموعه ای زیبا از بهترین هایکوهایی هست که نویسنده از شاعران ژاپنی و ایرانی جمع اوری کرده
در هر صفحه یک هایکو امده که در بعضی از موارد در صفحه ی مقابل توضیح مختصری در توضیح اون هایکو یا نویسندش داده شده
بنظرم خیلی کتاب جمع و جور و جالبی هست برای علاقه مندان به این سبک شعری که از ژاپن آمده است.

hts1369
25-06-2015, 20:19

جالبه این حرف رو زیاد میشنوم
دوستانی که این کتاب رو دست میگیرن به دو دسته تقسیم میشن:
دسته اول اونهایی هستن که این کتاب رو میخونن و عاشقش میشن
دسته دوم وسط کتاب ولش میکنن و میگن اخه چرا اینقدر از این کتاب تعریف و تمجید میشه.

vahidgame
01-07-2015, 19:09

عنوان کتاب: 15 گفتار
نویسنده: مجتبی مینوی

این کتاب نسبتا قدیمی میشه گفت جزو بهترین کتابهای ادبیات به زبان فارسی هست که هر کسی ممکنه بخونه
موضوع کتاب در مورد 15 شخصیت بزرگ ادبیات غرب و بهترین آثارشونه که توسط یه استاد بزرگ در زمینه ادبیات نوشته شده
توی این کتاب هم یه جورایی در مورد زندیگنامه اون افراد نوشته شده و هم بعضی وقتا خلاصه ای از آثارشون وجود داره یا همین طور داستان های زیادی توی کتاب نقل میشه و کلا کتاب تنوع بالایی داره و اینجوری نیست که مثلا از الگوی خاصی پیروی کنه و یا نگاه سطحی داشته باشه...
این کتاب برای این نیست که حتما اون اثرها خونده بشن و یه نفر شاید اونا رو اصلا نخونه ولی با خوندن این کتاب چیزای زیادی در مورد اونا یاد می گیره

البته کتاب رو هنوز کامل تموم نکردم و یکمی مونده چون طولانیه
در مورد انتشارات کتاب هم نمی دونم هنوز کتاب چاپ میشه یا نه چون قدیمیه
ولی نسخه دانلودی اون توی سایت های مختلف وجود داره...

hosseind017
02-09-2015, 19:25
کتاب بیشعوری دکتر کرمنت کتاب جالب و جذابی هست
اصولی رو ک برای درمان بیشعوری نوشته جالب هستند اصول اول اعتراف ب بیشعور بودنه که خیلیها این قدرت رو ندارن در مجلسهای ان ای معتادان به مواد مخدر هم اولین قدم اعتراف به معتاد بودنه خودشه و قبول میکنه که معتاده و از معتاد بودن خودش خسته شده در این بیماری بیشعوری باید اعلام کنی ک خسته شدی
از اون دسته از کتاب هایی که هرکسی باید حتما بخونه/ با این که تقریبا به صورت طنز نوشته شده ولی خیلی روشن به آسیب های بیشعوری اشاره کرده
این کتاب بیش از اینکه برای نگاه کردن ما به دیگران باشد برای اصلاح شخصی است و خود ما را مخاطب قرار داده.

- - - Updated - - -

کتاب بیشعوری دکتر کرمنت کتاب جالب و جذابی هست
اصولی رو ک برای درمان بیشعوری نوشته جالب هستند اصول اول اعتراف ب بیشعور بودنه که خیلیها این قدرت رو ندارن در مجلسهای ان ای معتادان به مواد مخدر هم اولین قدم اعتراف به معتاد بودنه خودشه و قبول میکنه که معتاده و از معتاد بودن خودش خسته شده در این بیماری بیشعوری باید اعلام کنی ک خسته شدی
از اون دسته از کتاب هایی که هرکسی باید حتما بخونه/ با این که تقریبا به صورت طنز نوشته شده ولی خیلی روشن به آسیب های بیشعوری اشاره کرده
این کتاب بیش از اینکه برای نگاه کردن ما به دیگران باشد برای اصلاح شخصی است و خود ما را مخاطب قرار داده.

hosseind017
11-09-2015, 08:13
جاناتان مرغ دريايي

Jonathan Livingston seagull

تعريف اين كتاب رو چند سالي ميشه از دور و نزديك ميشنوم ولي هيچوقت سراغش نرفتم تا اين كه به طور اتفاقي چند روز پيش چشمم تو كتاب فروشي به اين كتاب افتاد و بدون معطلي خريدمش

جاناتان نماد ادم هايي كه هميشه از ارزوهاي بزرگشون براي بقيه تعريف مي كنن و كسي هم جديشون نمي گيره ولي مايوس نميشن و به مسير خودشون ادامه ميدن
جاناتان فهميد كه لازمه ي شكوفايي له شدنه ،بارها له شد و كمال رو تجربه كرد
یکی از زیبا ترین و دلنشین ترین کتاب های است که مطالعه کردم

- - - Updated - - -

جاناتان مرغ دريايي

Jonathan Livingston seagull

تعريف اين كتاب رو چند سالي ميشه از دور و نزديك ميشنوم ولي هيچوقت سراغش نرفتم تا اين كه به طور اتفاقي چند روز پيش چشمم تو كتاب فروشي به اين كتاب افتاد و بدون معطلي خريدمش

جاناتان نماد ادم هايي كه هميشه از ارزوهاي بزرگشون براي بقيه تعريف مي كنن و كسي هم جديشون نمي گيره ولي مايوس نميشن و به مسير خودشون ادامه ميدن
جاناتان فهميد كه لازمه ي شكوفايي له شدنه ،بارها له شد و كمال رو تجربه كرد
یکی از زیبا ترین و دلنشین ترین کتاب های است که مطالعه کردم

Morteza4SN
18-08-2016, 17:57

این کتاب تحت تاثیر جنایت ژوزف فریتزل اتریشی است که در سال 2008 میلادی برملا شد و موجی از نفرت به راه انداخت. پیرمردی که دختر خود را به مدت 24 سال در یک اتاق حبس کرد و مورد تجاوز قرار داد و از او هفت فرزند به دنیا آورد. با مرگ یکی از آن‌ها سه فرزند را پیش مادر در سلول تاریک زیرزمینی و سه تای دیگر را به عنوان فرزندخوانده در خانه‌ی خود بزرگ کرد. فریتزل در نهایت به حبس ابد محکوم شد و در یک بیمارستان روانی دوران محکومیت خود را آغاز کرد. داستان کتاب تا این حد شوکه‌کننده و دردآور نیست و تنها بخشی از سیاهی جنایت اصلی در آن و به شکلی متفاوت نمود پیدا کرده است. (لینک جزئیات خبر ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]))

راوی کتاب پسرک 5 ساله‌ایست که با مادرش در یک اتاق کوچک زندگی می‌کند و تنها ارتباطش با دنیای بیرون یک تلویزیون و پنجره‌ای در سقف اتاق است که فقط رنگ آسمان و نور آفتاب را از دنیای واقعی نشان می‌دهد. برنامه‌های تلویزیون تنها دریچه‌ی ارتباطی ذهن کودک با دنیای واقعی است که با سوال و جواب‌های بسیارش از مادر شکل متفاوتی از دنیا را شکل داده است. ذهنیات و بینش دقیق اما خاص یک کودک و تعامل با مادری که محدودیت‌ها را تحمل و برای کودکش توجیه کرده اثری به شدت روان‌شناسانه با ابعادی فلسفی به وجود آورده است. درک تلخی داستان از نگاه معصومانه‌ی یک بچه‌ی پنج ساله حس متفاوتی دارد که اماداناهیو در خلق آن استادانه عمل کرده، همچنین توصیفات دقیق و ظریف نویسنده از محدودیتی به اسم اتاق و پیچیدگی‌های حسی ساکنین اون که وقتی با واقعیت و گستردگی دنیا و روابطش مقایسه شود به شدت تفکربرانگیزند.

در واقع ذهن همیشه درگیر چارچوبی است که برایش تعریف شده، درک رهایی از آن برای ناآگاه دشوار و برای آگاهِ محبوس شوکه‌کننده است. تفاوت تولد و مرگ برای انسان در همین شکل‌گیری چارچوب ذهنی و آگاهی‌هایی است که تجربه کرده‌ایم و البته نوع نگاهی که برای تعریف وقایع خواهیم داشت. خب گاهی باید برگشت و به محیط بسته‌ای که قبلاً داخلش بودیم نگاه کنیم و متوجه شویم که چقدر شبیه یک دهانه‌ی آتشفشان بوده که از آن به بیرون پرتاب شدیم.

اتاق/ اما داناهیو/ محمد جوادی/ نشر افراز
✍ پاراگراف اول کتاب اتاق ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

پی‌نوشت:
1. فیلم Room (2015)
از روی کتاب اقتباسی سینمایی در سال 2015 ساخته شده که دیدنش خالی از لطف نیست. با شروع فیلم همان فضای کتاب به تصویر کشیده می‌شود و اکثر جزئیات هم در توصیف محیط و شخصیت‌ها رعایت شده است. فصل «مردن» کتاب در فیلم هم پرهیجان و نفس‌گیر از آب درآمده و در هر دو احساسی‌ترین بخش در انتهای آن شکل می‌گیرد. اما بعد از آن تغییرات کمی در شکل وقوع حوادث داستان وجود داره که چندان بزرگ نیست، مواردی مثل زمان حضور در بیمارستان و تعامل با محیط و انسان‌ها در کتاب جزئیات بهتری دارد یا محلی که اتاق قرار گرفته در فیلم به اندازه‌ی کتاب محفوظ به نظر نمی‌رسه. در کل فیلم تا حد زیادی به کتاب وفادار بوده و طبیعی است که در بخش راوی در کتاب با حجم توصیفات بیشتری از یک جک غول‌کش و عشق به مادرش روبرو هستیم. داستان به خصوص در کتاب یک تجربه‌ی ارزشمند از روانشناسی کودک و تاثیراتش از دنیای اطراف به همراه دارد و درک خوبی از رفتار یک بچه‌ی پنج ساله به مخاطب هدیه می‌کند.

2. چند ترجمه از این کتاب به فارسی موجوده، نسخه‌ای که من از نشر افراز خوندم؛ چاپ سوم (1394) بود و متاسفانه اشتباه املایی شایع این روزها یعنی استفاده از ـه به جای کسره و برعکس (این "ه" ـی لعنتی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) بارها (بیش از 50 مورد در حدود 400 صفحه‌ی کتاب) در این نسخه از کتاب دیده می‌شود.

kasra_khan2003
06-09-2016, 20:06
Cuckoo's Calling
.
.

نام کتاب: آوای کوکو
نویسنده: جی کی رولینگ
مترجم: --- (زبان اصلی را خواندم)
تاریخ انتشار: ۲۰۱۳

خلاصه داستان: کورموران استرایک، یک کارآکاه خصوصی است که به تازگی در جنگ افغانستان پای خود را از دست داده. وی که با مشکلات مالی و زناشویی دست و پنجه نرم میکند، از سوی فردی ثروتمند به نام جان بریستو، که برادر دوست سابق اوست، مسئول بررسی خودکشی مشکوک یک مدل به نام لولا لندری (خواهر ناتنی بریستو) میشود. جان، باور ندارد که خواهرش با تمام مشکلات روحی و اعتیادش به مواد مخدر، دست به خودکشی زده باشد. کورموران، کیس را قبول میکند و ...

توضیح درباره نویسنده: در طرح جلد کتاب، حتی اگر همین الان هم برید و چاپ اصلیش رو تهیه کنید، نام نویسنده رابرت گالبراس ذکر شده. اما، در واقع نویسنده کتاب، رمان نویس معروف، خانم جی کی رولینگ هستند، که اولین کتاب جنایی-پلیسی خودشون رو نوشتن. اولین بار، یک سال قبل از انتشار کتاب، یعنی سال ۲۰۱۲، روزنامه ی گاردین گمانه زنی هایی کرده بود که رولینگ درحال نوشتن کتابی پلیسی-جنایی است. منبع گاردیان صحبت های همسر یان رنکین بود که اذعان کرده بود رولینگ را در حال نوشتن یک رمان کارآگاهی در کافه ای دیده بود.

نظر: اگر کتاب هری پاتر را خوانده باشید، پی میبرید که چطور خبرنگاران کم کم بو بردن پشت این کتاب نویسنده ی دیگری هست. درست مثل هری پاتر، توصیفات زیبا و دقیق، گاهی هم حوصله سر بر، از محیط را می بینیم. پرداختن به شخصیت های داستان با جذییات زیبا، سخت هست که بعد از خواندن یک صفحه، کتاب را زمین بگذاری و سراغ صفحه ی بعدی نروی. ویژگی ای که در سری کتاب های هری پاتر هم به وضوح دیده میشد.

وین رونی
20-09-2016, 20:24
خیلی تعریف کتاب ناتور دشت رو شنیده بودم دیروز از کتابخونه گرفتم تا الآن 18 فصل(هر فصلش دو یا 3 صفحه بیشتر نیست)یعنی نصف کتاب 290 صفحه ای رو خوندم اما چیز خاصی از کتاب ندیدم و بیشتر یاد کتاب بیگانه افتادم
برداشت من تا اینجایی که خوندم
توصیفات یک پسر بچه دبیرستانی از محیط اطرافش،اینکه از همه چیز بدش میاد و همه چیز افسردش می کنه و با هیچکی نمی تونه برای مدتی حتی یک ساعت ارتباط خوبی برقرار کنه
به نظر میرسه این کتاب بیشتر برای خواننده با همون سن سال مناسب باشه

rezayiiia
11-10-2016, 08:37
The importance of being Earnest یا اهمیت ارنست بودن نوشته ی اسکار وایلد.

این یک نمایشنامه و طنز اجتماعی است بر اوضاع زمان اسکار وایلد و احتمالا بهترین اثر وی. اگر دوستان به زبان انگلیسی تسلط دارند پیشنهاد می کنم حتما به زبان اصلی مطالعه کنید.

موضوع نمایشنامه مردی اشرافی است که در شهر خودش را به نام ارنست معرفی کرده است و این مخفی کاری در زندگی شخصی و رومانتیک اش تبعاتی غیرقابل پیش بینی دارد.

The Ghost Writer
12-10-2016, 15:51
شیاطین

Bésy اثر داستایوسکی که با عنوان هایی مثل جن زدگان و تسخیرشدگان منتشر شده _که این عنوان ها ایراد داره چون در زبان روسی Bésy بیشتر بار معنایی سوبژه فعال را میدهد تا منفعل و تابع. در انگلیسی هم به Demons ترجمه شده است.

در این رمان طولانی که اصلا کم از یک اثر فلسفی و روان شناختی سنگین نداره "شیاطین" به یه عده خلافکار و مجرم بی بندوبار اشاره ای نداره. بلکه داستایوسکی انسان مدرنی که مورد هجوم ایدئولوژی های نوظهور عمدتا غربی قرار گرفته رو مورد بررسی قرار میگیره. ایدئولوژی هایی مثل ایده آلیسم، ماده گرایی، تجربه گرایی، فایده گرایی، سوسیالیسم، آنارشیسم و نهیلیسم. بخصوص این آخری یعنی ایدئولوژی افراطی پوچگرایی.

داستایوسکی در رمان عظیم خودش نشون میده چطور انسان بریده از سنت ها (در این مورد مسیحیت ارتودوکس روسی) میتونه خرابی های جبران ناپذیری رو برای شخص و اجتماع بوجود بیاره. در واقع داستایوسکی انقلاب کمونیستی شوروی رو در کشور خودش پیش بینی کرده!

همینطور این رمان رو یه سری کمکی خوب برای تحلیل وقایع انقلاب 57 ایران میدونم. بخصوص روانشناسی گروهک های چریکی و متخاصم مثل مجاهدین خلق، فرقان، وقایع سیاهکل و....

البته به سبک رمان های روسی، حجم عظیم و همه جانبه این کتاب تمام جنبه های زندگی انسانی رو روایت و واکاوی میکنه. مثل عشق، امید، شغل، طبقه اجتماعی، پول، معنویات و...

خواندن این کتاب کار آموزنده و سترگی است که باید غنیمت شمرده بشه.

aavinaa
14-10-2016, 14:37
یک روز مهمانی از آلمان داشتیم و کمی برای مان صحبت کرد.وقتی اطلاعات دوستان در زمینه تخصصی را شنید، بسیار شگفت زده شد.دلیل شگفت زدگی اش اطلاعات بسیار بالای دوستان بود.ولی به نگته ای اشاره کرد، گفت شما اطلاعاتتان زیاد است ولی عمل کردن به دانسته ها بسیار پایین است.خلاصه این موضوع تکانی به من داد و باعث شد تا دنبال کتابی بگردم که مرا در این زمینه کمک کند.بالاخره کتاب را پیدا کردم و این کتاب خیلی به من کمک کرد.اسم این کتاب (دانسته هایت را به کار بگیر هست) که به ما کمک می کنه که چطور از دانشی که داریم استفاده کنیم.
برای پیدا کردن این کتاب کافیه (کتاب دانسته هایت را به کار بگیر ) را در گوگل سرچ کنید.

Nico Di A
14-10-2016, 16:19
کتاب های ریک ریوردان همشون عالین خییییییییلی خوب مینویسه

sarinaj
15-10-2016, 19:06
The Lollipop Shoes=کفش های آبنباتی
ژوان هریس،ترجمه:طاهره صدیقیان

قسمتی ازمتن کتاب:
گفتم:<<کی مرده ؟یا این یک رازه؟>>
در جست و جوی گمنامی و گوش ای امن در کوچه های سنگفرش مون مارتر،یَن و دخترانش،رزت و آنی، اگر نه خوشحال ، اما باآرامش، بالای شکلات فروشی خود زندگی می کنند. هیچ چیز غیرعادی آن ها را برجسته نمی سازد؛از کیسه های قرمز بالای در خبری نیست.باد ایستادهاست-دستکم برای مدتی .سپس زوزی دولالباقدم به زندگی آن ها می گذارد،بانویی با کفش های آب نباتی،و همه چیز تغییر می کند.......

hosseinf722
26-12-2016, 09:42
سلام

دو روزه کتاب ماشاالله خان در بارگاه هارون الرشید رو شروع کردم. خیلی دوست داشتم اول دایی جان ناپلئون رو بخونم ولی اولین کتابی که از ایرج پزشک زاد دارم می خونم همین ماشاالله خان هست. داستان طنزی در مورد یه دربان بانک هست که خیلی به کتاب های تاریخی علاقه داره و طی یه اتفاقاتی می ره به زمان هارون الرشید در بغداد. شوخی ها و طنزش خوبه و داستان گیرایی داره.

اولش قرار نبود این کتابو بخونم ولی وقتی مقدمه کتابو خوندم خوشم اومد و گفتم بذا تا تهش برم.
تو مقدمه این جوری نوشته که:

سیر و سفر در زمان، بخصوص در زمان گذشته، همیشه یک رؤیای بشر بوده است. آدم امروز آرزو می‌کند که با علم و اطلاع به توانایی خود و کمبودهای قدیم می‌توانست بمیان آدمهای قرون گذشته برگردد و برتریهای خود را به رخ آنان بکشد و تفریح کند. این تفریح و تفرج در گذشته، موضوع بسیاری از آثار تخیلی نویسندگان، بخصوص بعد از اختراع سینماتوگراف قرار گرفته و فیلمبرداران کشورهای مختلف این موضوع را به کرات به عنوان تفریح دلپذیر مورد استفاده قرار داده‌اند. چند شب پیش با دوستی در این مقوله حرف می‌زدیم، بفکر افتادیم که ما هم در این زمینه آزمایشی بکنیم، فکر برگرداندن ماشاالله خان دربان بانک، به دوران پر جلال هارون الرشید در ذهن ما شکل گرفت و طرح آنرا به تقلید ادبیات خارجی ریختیم. اما از آنجا که هنوز سینمای نو خاستهٔ ما توانایی آنرا پیدا نکرده که اینگونه قصه‌های پر ماجرا را به پردهٔ سینما بکشاند و از آنجا که یک مجلهٔ مختص جوانان شروع به انتشار کرده است،به ناچار ماشاءالله خان را بر صفحهٔ کاغذ راهی می‌کنیم تا به دوران پرشکوه هارون الرشید بگردد. ان‌شاالله سفرش بخیر باشد.

M . Sayid
26-12-2016, 19:17
خیلی تعریف کتاب ناتور دشت رو شنیده بودم دیروز از کتابخونه گرفتم تا الآن 18 فصل(هر فصلش دو یا 3 صفحه بیشتر نیست)یعنی نصف کتاب 290 صفحه ای رو خوندم اما چیز خاصی از کتاب ندیدم و بیشتر یاد کتاب بیگانه افتادم
برداشت من تا اینجایی که خوندم
توصیفات یک پسر بچه دبیرستانی از محیط اطرافش،اینکه از همه چیز بدش میاد و همه چیز افسردش می کنه و با هیچکی نمی تونه برای مدتی حتی یک ساعت ارتباط خوبی برقرار کنه
به نظر میرسه این کتاب بیشتر برای خواننده با همون سن سال مناسب باشه

با هیچ شخصیتی به اندازه هولدن کالفیلد همذات پنداری نکردم ! هیچ کسی رو شبیه تر از هولدن به خودم ندیدم ! چند ماه بعد از خوندن این کتاب بود که فهمیدم این شاهکار رو سال 1951 نوشته داشتم شاخ در می آوردم ! کتابی که 60 سال قبل نوشته شده چطور می تونه به این خوبی و دقت دنیای من رو به تصویر بکشه !!

kasra_khan2003
07-01-2017, 07:39
آخرین کتابی که خواندم: نمایشنامه harry potter and the cursed child
نویسنده: J.K.Rowling
.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] pg
.

خلاصه داستان: ۱۹ سال بعد از مرگ ولدمورت، هری سه فرزند دارد و مشکلاتی در ارتباط برقرار کردن با پسر کوچکش، جیمز سیریوس دارد. سیریوس، در سایه ی افتخارات و شهرت پدرش درحال دست و پازدن است. او حتی برخلاف میل باطنیش، به گروه گرینفندور راه نمیابد. بهترین دوست او، پسر مالفوی است، کسی که در دوران نوجوانی همیشه با هری پاتر مشکل داشت. درنهایت سیریوس تصمیم میگیرد کاری بزرگ کند، تا مایه ی افتخار پدرش شود، اما همه چیز برخلاف برنامه ریزی او پیش میرود.

+

نظرشخصی: اگر کتاب های هری پاتر را خوانده باشید، که به احتمال زیاد هم همینطور هست، تفاوت های فاحشی بین این نمایشنامه با هفت رمان های سابق هری پاتر است. داستان فوق العاده سریع جلو میرود، به شخصیت ها پرداخته نمیشود و رابطه ها افراد با یکدیگر و نحوه ی عکس العمل آنها نسبت به وقایع خیلی سریع، مصنوعی و غیرباور هست. برخلاف رمان ها، از یه جایی به بعد میتوان حدس زد که آخر داستان از چه قرار است و دیگر از آن سورپرایزهای همیشگی رولینگ خبری نیست.

resane.modern33
18-04-2017, 11:35
چه توضیح خوب و جالبی راجع به کتاب دادی.ممنون. واقعا علاقمندم کردی که برم بخونمش

resane.modern33
18-04-2017, 12:08
ممنون از کتاب های خوبی که معرفی می کنید. منم کتابهای 1984 از جورج اورول و کوری از ژوزه ساراماگو و البته کتاب فوق العاده وقتی نیچه گریست رو پیشنهاد می کنم حتتتتتما بخونید. فوق العاده بودن

resane.modern33
27-04-2017, 09:13
من کتاب "وقتی نیچه گریست" از اروین یالوم و "عقاید یک دلقک " از هاینریش بل را پیشنهاد می کنم حتما بخونید

resane.modern33
27-04-2017, 09:19
تعریف کتاب جاناتان، مرغ دریایی رو هم زیاد شنیدم ولی هنوز نخوندمش

resane.modern33
27-04-2017, 09:32

این کتاب تحت تاثیر جنایت ژوزف فریتزل اتریشی است که در سال 2008 میلادی برملا شد و موجی از نفرت به راه انداخت. پیرمردی که دختر خود را به مدت 24 سال در یک اتاق حبس کرد و مورد تجاوز قرار داد و از او هفت فرزند به دنیا آورد. با مرگ یکی از آن‌ها سه فرزند را پیش مادر در سلول تاریک زیرزمینی و سه تای دیگر را به عنوان فرزندخوانده در خانه‌ی خود بزرگ کرد. فریتزل در نهایت به حبس ابد محکوم شد و در یک بیمارستان روانی دوران محکومیت خود را آغاز کرد. داستان کتاب تا این حد شوکه‌کننده و دردآور نیست و تنها بخشی از سیاهی جنایت اصلی در آن و به شکلی متفاوت نمود پیدا کرده است. (لینک جزئیات خبر ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]))

راوی کتاب پسرک 5 ساله‌ایست که با مادرش در یک اتاق کوچک زندگی می‌کند و تنها ارتباطش با دنیای بیرون یک تلویزیون و پنجره‌ای در سقف اتاق است که فقط رنگ آسمان و نور آفتاب را از دنیای واقعی نشان می‌دهد. برنامه‌های تلویزیون تنها دریچه‌ی ارتباطی ذهن کودک با دنیای واقعی است که با سوال و جواب‌های بسیارش از مادر شکل متفاوتی از دنیا را شکل داده است. ذهنیات و بینش دقیق اما خاص یک کودک و تعامل با مادری که محدودیت‌ها را تحمل و برای کودکش توجیه کرده اثری به شدت روان‌شناسانه با ابعادی فلسفی به وجود آورده است. درک تلخی داستان از نگاه معصومانه‌ی یک بچه‌ی پنج ساله حس متفاوتی دارد که اماداناهیو در خلق آن استادانه عمل کرده، همچنین توصیفات دقیق و ظریف نویسنده از محدودیتی به اسم اتاق و پیچیدگی‌های حسی ساکنین اون که وقتی با واقعیت و گستردگی دنیا و روابطش مقایسه شود به شدت تفکربرانگیزند.

در واقع ذهن همیشه درگیر چارچوبی است که برایش تعریف شده، درک رهایی از آن برای ناآگاه دشوار و برای آگاهِ محبوس شوکه‌کننده است. تفاوت تولد و مرگ برای انسان در همین شکل‌گیری چارچوب ذهنی و آگاهی‌هایی است که تجربه کرده‌ایم و البته نوع نگاهی که برای تعریف وقایع خواهیم داشت. خب گاهی باید برگشت و به محیط بسته‌ای که قبلاً داخلش بودیم نگاه کنیم و متوجه شویم که چقدر شبیه یک دهانه‌ی آتشفشان بوده که از آن به بیرون پرتاب شدیم.

اتاق/ اما داناهیو/ محمد جوادی/ نشر افراز
✍ پاراگراف اول کتاب اتاق ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

پی‌نوشت:
1. فیلم Room (2015)
از روی کتاب اقتباسی سینمایی در سال 2015 ساخته شده که دیدنش خالی از لطف نیست. با شروع فیلم همان فضای کتاب به تصویر کشیده می‌شود و اکثر جزئیات هم در توصیف محیط و شخصیت‌ها رعایت شده است. فصل «مردن» کتاب در فیلم هم پرهیجان و نفس‌گیر از آب درآمده و در هر دو احساسی‌ترین بخش در انتهای آن شکل می‌گیرد. اما بعد از آن تغییرات کمی در شکل وقوع حوادث داستان وجود داره که چندان بزرگ نیست، مواردی مثل زمان حضور در بیمارستان و تعامل با محیط و انسان‌ها در کتاب جزئیات بهتری دارد یا محلی که اتاق قرار گرفته در فیلم به اندازه‌ی کتاب محفوظ به نظر نمی‌رسه. در کل فیلم تا حد زیادی به کتاب وفادار بوده و طبیعی است که در بخش راوی در کتاب با حجم توصیفات بیشتری از یک جک غول‌کش و عشق به مادرش روبرو هستیم. داستان به خصوص در کتاب یک تجربه‌ی ارزشمند از روانشناسی کودک و تاثیراتش از دنیای اطراف به همراه دارد و درک خوبی از رفتار یک بچه‌ی پنج ساله به مخاطب هدیه می‌کند.

2. چند ترجمه از این کتاب به فارسی موجوده، نسخه‌ای که من از نشر افراز خوندم؛ چاپ سوم (1394) بود و متاسفانه اشتباه املایی شایع این روزها یعنی استفاده از ـه به جای کسره و برعکس (این "ه" ـی لعنتی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) بارها (بیش از 50 مورد در حدود 400 صفحه‌ی کتاب) در این نسخه از کتاب دیده می‌شود.

عجب داستان شوکه کننده ای!! ارزش خوندن رو داره

resane.modern33
27-04-2017, 09:35
به نظرم کتابای پائلو کوئیلو هم یه حالت عرفانی و خاصی دارن که خوندنشون خالی از لطف نیست بخصوص "شیطان و دوشیزه پریم" و "ورونیکا تصمیم میگیرد بمیرد"

resane.modern33
27-04-2017, 09:45
کتاب "اولین تماس تلفنی از بهشت" از میچ البوم هم خیلی قشنگه و خوندنیه.البته کتاب معروف میچ البوم "سیم های جادویی فرانکی پرستو" هست

payam
28-06-2017, 00:39

کتاب جزِء از کل ، نوشته ی استیو تولتز ترجمه پیمان خاکسار

قطعه ای از کتاب :

از اینکه ندونی چی درسته چی غلط لذت ببر ، تن به بازی زندگی بده و سعی نکن از قانون هاش سر در بیاری..

از 10 بهش 7 میدم

کتاب فلسفی ، دارای طنز خاکستری ، ماجرایی و چذابی میباشد . توصیه اش میکنم . :n01:

amirnajafi77
30-07-2017, 11:26
صد سال تنهایی
گابریل گارسیا

ahmading
23-09-2017, 21:35
کتاب پایان نامه نوشته سعید مبیّن شهیر،اولین کتاب به سبک نمادگرایی جادویی(مجیکال سمبولیسم) می باشد.
سبک بدیع و ایجاز لطیف کتاب،این کتاب را به کتابی عامه پسند تبدیل کرده است اما باید توجه داشت تا حال شخصی نتوانسته است معنی تمام جملات به کار برده شده در کتاب را بفهمد.برای دانستن کتاب،باید آگاهی کاملی از اساطیر ملل،تاریخ،جغرافیا،ادبیات، ادیان و کلا علوم انسانی داشت.حجم کم کتاب باعث شده است میل بیشتری برای مطالعه کتاب وجود داشته باشد.موضوع کتاب پایان نامه،خرد،حقیقت،شیوه حیات و چگونگی به پایان رسیدن جهان می باشد.این کتاب دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

جملاتی از فصل40
رز های آبی پایان جهان گلبرگ هایش را بر بینی آن ها می ریزد.
سربازان شب شیران را نبینند و صدایشان را در بام خانه های دانش نشنوند.
پس پسرانی از سربازان خود را برای شیران آماده کنند.
و به خانه هر یک از آن ها درآیند.
و تله های سرزندگی خود و خانواده هایشان را از میان شعله های خویش انتخاب کنند.

جملاتی از فصل22

ای آینده بی صدا؛برای انسان بیمناک و هراسانم.از پایانی که آغازش هیچ پایانی نداشته باشد.
ای فانوس دوزخ نما؛از فراوانی امروز گذشتم و به بالاترین آن رسیدم.
پس دیگر مراجستجو نکنغمن در آسمان هشتم به سر می برم.

جملاتی از فصل21

ای لیلای شب دریده؛روستایی که با تو در آن رشد کردم و با نفس های بزغاله ها بزرگ شدم،هیچ دیده نمی شود.
اکنون این بزغاله ها سنگ قبرم را لگدمال می کنند.
حال آنکه من سن خویش را برخطوط درختان جستجو می کنم.

جملاتی از فصل8

مترسک ها می گویند..او را نمی بینیم..او سرشار است از وعده های گرفتار..
مترسک ها می گویند..فکرمان یکی است..فکر ما در هبوط بی دلیل تاریخ عصیان برداشته است..
پس بیایید خانه مان را..این لکه کاشته شده در کویر را..به هامونیان دهیم..
ما هم خواهیم توانست..پاک کنیم رد عدم را..بر زمین هامون بزرگ بنشینیم..
و بریزیم دریای ناپیدای این دشت را..در کوزه هایمان..و از آن بنوشیم..همانند انسان..
و خموشان را درظلمت به سکوت رفته پاییز..به حلقه بی کناره دست وگوش گرفتار کنیم..
به ناگاه..آن کودک، پیر خواهد شد..خواهد گفت که رازی دارد..که باید به آذر بگوید..
چگونه بگوید؟..به سوزش ببالد یا بنالد..یا در مرگ یاسمن ها..ستاره ها را درون دریا بشمارد..
سکوت می دمد..سکوت می دمد..و باز هم سکوت می دمد..
صدایش را می شکند..و خود را از فصل پرندگان خشمگین رها می کند..
انسان ها می رسند..جلو تر می آیند..و باز جلوتر..کجاست کودک؟..نمی دانند..
نوشته است او..تا هست عالمی..تا هست آدمی..به ناله هایم می بالم.. و پاهایم را می شویم..همانند چشمانم..
که به صبح رسم..به آخرین خاموشی عالم..

منبع:تبیان
معنی نمادگرایی جادویی را در ویکی واژه ببینید.

The Ghost Writer
17-10-2017, 13:30
"یک دلار و هشتاد و هفت سنت. همه ی پول همین بود. و شصت سنت آن هم که بصورت پنی (1) بود. دانه دانه ی این پنی ها در یک زمانی پس انداز شده بودند؛ بعضی ها موقع خرید با التماس کردن و یا تخفیف گرفتن از بقال و بعضی ها هم هنگام چانه زدن با مرد سبزی فروش یا قصاب جمع شده بودند.آنها هم از ترس اینکه مبادا متهم به ناخن خشکی شوند و یا ه آنها خسیس بگویند، به ناچار کوتاه آمده بودند، که معمولا در خرید و فروش های رودر رو همیشه همین اتفاق می افتد. "دلّا" سه بار پول ها را شمرد. یک دلار و هشتاد و هفت سنت. و فردا هم که روز کریسمس بود."

====

فکر کنم اکثریت قریب به اتفاق این داستان کوتاه معصومانه و ایدئالیستی رو از دبیرستان یادمون باشه. حدس بزنید؟... آره، "هدیه کریسمس". اون موقع که ما اینو میخوندیم اینترنت دیال آپ بود اما الان 4Gـه. با یه سرچ ساده نویسنده آمریکایی که نامش O. Henry هست رو پیدا کردم. و اتفاقا فهمیدم که کار این نویسنده همینه. یعنی داستان های کوتاهی که همشون با یه پیچش و غافلگیری در پایان تموم میشن. و البته همشون الزاما انقدر معصومانه نیستند!
مثلا وقتی شما The Coming Out of Maggie رو میخونی. درباره یه باشگاه مشت زنی مخفی، قلدری و قدرت بازوی پسرانه، هنر مخ زدن و رقص دخترانه است!
یا The Ransom of Red Chief که درباره دوتا آدمربا بنام سم و بیل هست که یه بچه 10 ساله رو برای پول میدزدند. اما بچه انقد شر و شیطان هست که آدمرُباها مجبور میشن 250 دلار هم به پدرش بدن تا بچه رو پس بگیره!
یا The Cop and the Anthem داستان کارگر فصلی هست که از روی بی سرپناهی سعی میکنه با خلاف راهی زندان بشه تا از سرمای زمستان در امان باشه! اما هر کاری میکنه از جمله دزدی، خرابکاری، و لاس زدن با یه فاحشه (!) کاری از پیش نمیبره. درنهایت جلوی کلیسا که میرسه با شنیدن خطابه متحول میشه و تصمیم میگره توبه کنه. اما به طور طعنه آمیزی همون موقع بخاطر ولگردی و سد معبر به سه ماه زندان محکوم میشه!
و ده ها داستان کوتاه دیگه که این نویسنده منتشر کرده.
ناگفته نماند خود نویسنده هم به 5 سال زندان بخاطر اختلاس در بانک محکوم میشه. و در آخر عمر بخاطر زیاده روی در الکل میمیره. البته در کل شخصیت محترمی بوده. مثلا وقتی میبینه زنش به شدت بیماره علی رغم اینکه میدونه اگه از هندوراس برگرده به آمریکا بخاطر اختلاس محکومش میکنن اما بازم برمیگرده تا پیش زنش باشه. و بخاطر رفتار شایسته هم دو سال زودتر از زندان آزادش میکنن.

Life24
21-10-2017, 00:19
«اینجا صدای گرگ‌ها بلندتر است»
رمانی درباره کولبران است از عادله خلیفی

«هانا انگار که پیله‌اش را بشکافد، سر از کیسه‌ چرمی بیرون آورد، بال زد و نشست دَمِ غار. سرآستین‌های گجی آبی‌اش توی باد تاب می‌خورد. شوان ترسیده و بهت‌زده نشسته بود روی سنگ‌های سفید کف غار و بال زدنش را تماشا می‌کرد. تولد پروانه‌ای تازه و نورسته‌ از میان پیله به همان ظرافت و تردی! هومان پایین غار ایستاده و چشم‌هایش از تصویر شکفتن هانا پر شده بود. هانا لایه لایه پوشال‌ها و پتوها را از دور خودش باز کرده و از میان کیسه‌ چرمی سر بیرون آورده بود. آمدنش از میان آن لایه‌ها، به گل رز آبی‌ای می‌مانست که توی آن صبح سرد برفی آذر شکفته باشد؛ به همان عجیبی و زیبایی!»

daryayeomid
31-10-2017, 06:32
کتاب کیمیاگر نوشته پائولو کوئیلو
جزو یکی از بهترین کتاب هایی است که خوندم.
توضیحات بیشتری را برایتان میفرستم:

کیمیاگرکتاب کیمیاگر [...] یکی از تاثیر گذارترین داستان هایی است که می توان خواند.داستان چوپان جوانی که به دنبال رویای شخصی خودش میرود و پس از شکست های فراوان و موقتی سر انجام به هدف خود می رسد او در راه رسیدن به هدف خود عاشق دختری می شود،ورشکست می شود،در کشوری غریب می ماند و….کتاب کیمیاگر در قالب رمان است و حدود ۲۰۰ صفحه است.کتاب در بیش از ۱۵۰ کشور جهان منتشر شده است.

arishamloo
21-07-2018, 23:33
خیلی سخته فقط یک کتاب معرفی کرد
اما اگر از داستایوفسکی و بکت و کافکا که همه آثارشون رو باید خونده باشید بگذریم باید کتاب تانگوی شیطان اثر لسکو کراسناهورکایی رو معرفی کنم. سوزان سانتاگ درباره این اثر گفته : استاد روایت آخر الزمانی که قابل قاس با گوگول و ملویل است. کتابی که غول سینمای هنری یعنی بلاتار از این رمان به کمک نویسنده فیلمی با همین نام ساخت. فیلمی که هفت ساعت و نیم بلندی اون هست. این رمان تکان دهنده است با توصیفاتی هولناک و دقتی بی نظیر. نشر نگاه در 288 صفحه با ترجمه سپند ساعدی کتاب را روانه بازار کرده است.

البته رمان یادداشت های شیطان اثر آندریف
و رمان اورلیا اثر فرانسوی بی رقیب ژرار دنروال هم هست که اگر کسی نخواند و بمیرد در برزخ دانته اثیر ابدی خواهد شد

mohsenP3000
27-09-2018, 13:23
دلبرکان سودا زده من ----- مارکز

شاهکار بود. خیلی امید به زندگی توش داشت. همه ش حرف های مثبت و اتفاقات خوب و عاشقونه.

نوع نوشتن ش خوب بود. من یکجا خوندمش.

فقط نسخه پی دی اف داره. ترجمه ش خوب بود خیلی عالی اگر از حق نگذرم.

کتابش مجوز چاپ داشته. ولی نمی دونم چرا دیگه چاپ نشده.

The Ghost Writer
16-07-2019, 14:06

The Count of Monte Cristo

دید من نسبت به رمانهای کلاسیک همیشه مثبت بوده. چیزهای زیادی هم ازشون یاد گرفتم. از تام سایر و دیوید کاپرفیلد بگیر تا جنایات و مکافات تا دن کیشوت و... . اما این اثر دیگه زیادی کلاسیک و پر از کلیشه است! حتی بهتره بگیم یه فیلم هندی تمام عیار![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] در واقع نویسنده (الکساندر دوما) از همون اول کسی جز عوام و پاپ کالچر رو هدف قرار نداده. نتیجه میشه سطرهای آبکی و شخصیت های غیرقابل باور که تو رمانش به وفور یافت میشه. البته هنوزم بعنوان یه اثر کلاسیک شاید حرفهایی برای گفتن داشته باشه. ولی وقتی با اثر فرانسوی بزرگی مثل Tales of Two Cities مقایسه ش کنیم هیچی نیست. الکس دوما بعد از موفقیت های اولیه ش به عنوان نویسنده، حتی یه استودیو نویسندگی تو فرانسه تاسیس میکنه و با استخدام کارمندایی که به احتمال زیاد تا آخر عمرشون از مُچدرد بخاطر فلم زدن زیاده رنج بُردن، تولیداتش رو به صدها و هزاران صفحه میرسونه! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]همه هم کامرشال و پالپ فیکشن. تمام درآمد حاصله هم خرج لهو و لعب و زن بازی آقای دوما میشه. حالا شما تصور کن یه همچین آدمی که رُمان قطور "سه تفنگ دار" رو هم بنویسه و بعد بیاد تو ایران و به دست یه آدمی مثل ذبیح الله منصوری که خودش خدای پُرگویی و زیاده نویسی و کش و قوس دادن هست ترکیب بشه و یه مجموعه ده جلدی به قیمت ناقابل 950000 تومان ازش بیاد بیرون!!! حیف اون همه کاغذ که سالهاست بابت تجدید چاپ این ده جلد هدر رفته! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و از اون بدتر ملت کم سواد و بی سواد ما که کلا از هرگونه دید و منش critical (که خیلی مهمه) بی بهره ان و تازه وقتی میرن مغازه کتابفروشی تاکید ویژه ای دارن که ما فقط اون دوره ده جلدی آقامون (!) ذبیح الله رو میخوایم!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بابا من خلاصه "سه تنفگدار" رو بخوام بگم میشه همون فیلم وسترن هایی که تا حالا صدبار دیدید فقط با این تفاوت که تو فرانسه میگذره و البته اینکه یه فیلم یه ساعت و نیمه رو بخوای به یه سریال صد قسمتی تبدیل کنی. توصیه من به همه اینه "برادران کارامازوف" با تم مشابه اما بلحاظ غنای ادبی بسیار بالاتر، رو بخونن!

پ.ن: اول رمان کنت مونت-کریستو رو که میخونید بسیار یادآور اوایل فیلم تحسین شده Sweeney Todd هست. اما با پیشرفت داستان متوجه میشید که تیم برتون چقدر استادانه تر و ظریف تر و بهتر از دوما داستانش رو به جلو میبره و به پایان میرسونه.

The Ghost Writer
19-02-2020, 21:12
مقایسه دو رُمان نهیلیستی معروف که هر کدوم رو سالها پیش خوندم:

محاکمه - کافکا
تکراری. همان مسخ است با این تفاوت که جای خانواده با جامعه عوض شده. شخصیت منفعل و ضعیف. خود را به موش مردگی زدن. قربانی همیشگی. بی گناهی جاودان. ترشحات مریض ذهنی.

Fight Club = چاک پالانیک
نوآورانه. دارای پلات توئیست درست و حسابی. مشوق و الهام بخش. نهیلیسم غیرمنفعلانه. توجه به استایل زندگی مردانه. آموزنده. ضد مصرفگرایی. چندوجهی و دارای طنز نیش دار. چیرگی بر خود. تشکیل فرقه. بررسی مکتب های فکری مرتبط از جمله آنارشیسم. بررسی ابعاد کاریزما. داشتن ارتباط با سایر آثار ادبی بزرگ آمریکایی از جمله The Great Gatsby ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]).

The Ghost Writer
21-02-2020, 14:35
حکایت اسکی های تالکین و مارتین از حماسه ی طبیعی!

"حماسه" چیزی نیست که یه نویسنده به تنهایی بتونه از عهده ش بربیاد. تمام حماسه های بزرگ جهان از جمله ایلیاد و اودیسه، مهاباراتا و رامایانا و صدالبته خدای نامگ خودمون از دل ده ها و صدها و هزاران قصه ی folk (ملت) بیرون آمده اند و یه نویسنده مشخص ندارند.
در دوران معاصر نویسنده های فانتزی نویس پیدا شدن که یه تنه دست به نوشتن حماسه های مُدرن (مصنوع) زدن. تالکین و مارتین دوتا از معروف ترین ها هستند. اما این نویسنده ها در واقع هیچ کار اورجینالی انجام نمیدن (یعنی نمیتونن انجام بدن! توانشو ندارن) بلکه حماسه های کهن و قدیمی رو برمیدارن و بازآفرینی میکنن. (بهتر بگیم با یه اسکی تمیز اونو متناسب با فهم جماعت تینیجر امروزی بازسازی میکنن) اما این کار بدون هزینه نیست! چراکه در این پروسه اصل و essence اون حماسه اصلی به فاک میره. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] چیزی که میمونه یه سطح هست از چندتا جک و جانور و جادو جنبل اما پیام داستان از بین میره. هرکس که حماسه آلمانیNibelungenlied رو خونده باشه میدونه که هم تالکین و هم مارتین LOTR و GOTـشونو از رو اون نوشتن. اما این وسط حلقه ی جادویی Nibelungenlied کلا پیام دیگه ای رو میخواد منتقل کنه تا حلقه زپرتی مثلا خفن تالکین. همینطور داستان های کشت و کشتار بازی تاج و تخت مارتین و س*@س و زناکاری و خیانت و حقه و کلک و این مسائل همه قرن ها پیش توی حماسه Nibelungenlied با یه مفهوم دیگه آورده شدن! تالکین که عملا اومده داستان رو به رده سنی خردسالان تقلیل داده. (من موندم چرا میگن کتاب هابیت واسه کودکان نوشته شده در صورتی که سه گانه LOTR هم در همون سطحه) تقسیم همه چیز به سیاه و سفید، خوب و بد، مثبت و منفی و عملا شلنگ آب رو گرفته به پیکره داستان. تالکین در واقع حماسه رو بر اساس چارچوب همون رمان های نویسندگان معاصر اروپایی مثل چارلز دیکنز، ویکتور هوگو، هانس اندرسن و الباقی درآورده. یجورایی شخصیت ها از عرش ملکوتی نیمه-خدایان گونه شون به آدمکهای معمولی (مثل یه هابیت کوچولو) تقلیل پیدا کرده تا مخاطب معاصر اروپایی (مخاطب اومانیست) بعد از انقلاب فرانسه بتونه باهاش ارتباط بگیره. دلیل استقبال عوام الناس از کتاب های تالکین و ساخته شدن فیلم های چیپ هالیوودی بر اساسشون اونم توسط یه SJW مثل پیتر جکسون چیزی جز این نیست. بعد از سالها بلاخره یه نفر پیداش میشه که دوزاریش بیافته (یعنی مارتین) و با دیدن این خلاء بزرگ در بازار بیاد اون روی Adult-گونه حماسه Nibelungenlied رو روی کتاباش پیاده کنه. اما بازهم فقط سطح اینکار صورت گرفته و عُمق داستان این وسط تماما گُم و گور شده. تمام چیزی که تالکین و رفیقش مارتین تو داستانشون میگن قرنها پیش به نحو خیلی بهتر و آموزنده تری گفته شده. اما برای انسان امروزی چنین چیزی قابل درک نیست و نمیتونه باهاش ارتباط برقرار کنه.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]زیگفرید (سمت چپ - قهرمان حماسه Nibelungenlied)

green-mind
18-06-2021, 15:59
ahmad. آبراهام لطفا کتاب معرفی کن

- - - Updated - - -
ahmad. آبراهام لطفا کتاب معرفی کن

779
11-07-2021, 18:06
سلام دوستان
من دارم روی پروژه خلاصه نگاری کتاب A Song of Ice and Fire کار میکنم و فعلا اولین کتاب رو نزدیک 10 تا فصل پوشش دادم. سعی میکنم هفته‌ای حداقل 4-5 تا فصل همراه با آرت ورک قرار بدم. تمامی آرت ورک‌هاذکر شده اند و خودم چون کتاب‌ها رو خوندم تسلط کاملی بر داستان دارم و از نسخه اصلی کتاب به عنوان منبع اصلی استفاده کردم. برای هرکدام از این پست‌ها وقت زیادی گذاشتم (فوتوشاپ، پیدا کردن آرت‌ورک مرتبط، ترجمه و خلاصه نگاری و ...) و به خاطر علاقه‌ای که کلا به این دنیا دارم و اون خرابکاری سریال سعی کردم کار رو با عشق ادامه بدم. امیدوارم تا وقتیکه به کتاب پنجم برسم استاد مارتین هم دو کتاب آخر رو عرضه کنند :دی
خوشحال میشم در صفحه اینستاگرامم مطالب رو بخونید حتمی حتمی نظرات خودتون رو در مورد کیفیت کار و پیشنهادات دیگه به من بگید. :) @shayan_ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])_ch

چند نمونه از تصاویر:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
.
.
این پست رو در تاپیک سریال هم میزنم که عزیزان سریال دوست هم دنبال کنند.

aryamehr1368
12-07-2021, 10:44
کتاب تنها در کوهستان نوشته بوچانی واقعا یه کتاب حوصله سر بره , داستان مردی که مهاجرت میکنه و تو کمپه و امکانات بد اونجا همین با تخیلش حالا چطور جایزه حهانی گرفته نمیدونم:wac:

yoosef_st
12-07-2021, 11:50
سلام دوستان
من دارم روی پروژه خلاصه نگاری کتاب A Song of Ice and Fire کار میکنم و فعلا اولین کتاب رو نزدیک 10 تا فصل پوشش دادم. سعی میکنم هفته‌ای حداقل 4-5 تا فصل همراه با آرت ورک قرار بدم. تمامی آرت ورک‌هاذکر شده اند و خودم چون کتاب‌ها رو خوندم تسلط کاملی بر داستان دارم و از نسخه اصلی کتاب به عنوان منبع اصلی استفاده کردم. برای هرکدام از این پست‌ها وقت زیادی گذاشتم (فوتوشاپ، پیدا کردن آرت‌ورک مرتبط، ترجمه و خلاصه نگاری و ...) و به خاطر علاقه‌ای که کلا به این دنیا دارم و اون خرابکاری سریال سعی کردم کار رو با عشق ادامه بدم. امیدوارم تا وقتیکه به کتاب پنجم برسم استاد مارتین هم دو کتاب آخر رو عرضه کنند :دی
خوشحال میشم در صفحه اینستاگرامم مطالب رو بخونید حتمی حتمی نظرات خودتون رو در مورد کیفیت کار و پیشنهادات دیگه به من بگید. :) @shayan_ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])_ch

چند نمونه از تصاویر:
.
.
این پست رو در تاپیک سریال هم میزنم که عزیزان سریال دوست هم دنبال کنند.

چه کار قشنگ و خوبی. امیدوارم استمرار داشته باشه و موفق باشی. چون خصوصا کتابهای اول رو خیلی بیشتر خوندیم و دیدیم و شنیدیم. مهم اینه تا آخرین کتابها این روند ادامه پیدا کنه