PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : معرفي كتاب هايي كه خوانده ايم

صفحه ها : 1 [2] 3 4 5 6

sepideh khanom
30-09-2007, 00:36
کتاب خاطرات آدم و حوا از مارک تواین

خیلی دوست داشتنیه در مورد خلقت و ماجرای آشنا شدن آدم و حوا و میوه ممنوعه است
پیشنها میکنم بخونیدش:11:

sepideh khanom
30-09-2007, 00:43
کتاب قلعه حیوانات هم که عالیه
یه رمان سیاسی با زبونی ساده
در مورد شورش حیوانات بر علیه انسانه
این کتاب جزء لیست 1001 کتابی که قبل از مرگ باید خواند هم هست

kerolaine
30-09-2007, 00:48
کتاب عذاب های قبر
کتابی زیبا با اطلاعات خوب و قوی

Mohsen6558
30-09-2007, 00:53
هبوط در کویر (شریعتی)

sepideh khanom
01-10-2007, 13:03
چشمهایش -------> بزرگ علوی
نوشته های آقا بزرگ همیشه زیباست

sepideh khanom
01-10-2007, 13:06
راز فال ورق (یاستین گوردر)

یه رمان فلسفی در مورد پیدایش 52 تا ورق
و اطلاعات خوبی در مورد یونان و افسانه های اون داره

kamran_66
01-10-2007, 18:00
يكي از كتاباي خوبي كه من خوندم كتاب چشمهايش استاد بزرگ علوي بود كتاب جالبيه نثر خوبي هم داره ادم و باخودش ميبره تو داستان يه داستان كه تقريبا نمي شه پيش بينيش كرد آخرشم آدم بهت زده ميشه....كتاب خوبيه من كه خوشم اومد

magmagf
01-10-2007, 19:33
يكي از كتاباي خوبي كه من خوندم كتاب چشمهايش استاد بزرگ علوي بود كتاب جالبيه نثر خوبي هم داره ادم و باخودش ميبره تو داستان يه داستان كه تقريبا نمي شه پيش بينيش كرد آخرشم آدم بهت زده ميشه....كتاب خوبيه من كه خوشم اومد

به نظر منم نثر کتاب چشماهایش خیلی روان و ساده است البته از موضوعش اصلا خوشم نمی یاد خیلی تکراریه
ولی زیباترین انتخاب عنوانی که برای یک کتاب دیدم همین عنوان بوده یعنی وقتی به اخر کتاب رسیدم فقط حس می کردم چه اسم بامعنا و قشنگی داره کتاب

چشمهایش

sise
01-10-2007, 21:13
به نظر منم نثر کتاب چشماهایش خیلی روان و ساده است البته از موضوعش اصلا خوشم نمی یاد خیلی تکراریه
ولی زیباترین انتخاب عنوانی که برای یک کتاب دیدم همین عنوان بوده یعنی وقتی به اخر کتاب رسیدم فقط حس می کردم چه اسم بامعنا و قشنگی داره کتاب

چشمهایش

البته فکر کنم در دوره نویسنده هنوز تکراری نبوده بلکه بعدا نویسندگان دیگه آنرا تکراری کرده اند.

fereshte khanoom
01-10-2007, 21:48
بهترین کتابهای که من خونده ام:
*قلعه مالویل* نویسنده :روبر مرل ترجمه :محمد قاضی که در مورد منفجر شدن بمبی مثل بمب اتمی هستش که در جریان اون عده ای از مردم جان سالم به در میبرن در حالی که تموم پیرامونشون سوخته است
*پسرک روزنامه فروش*نویسنده اچ.دمی نیک ترجمه:محمد قاضی داستان زندگی پسر روزنامه فروشی هستش که با مادر خود زندگی میکند کلا در مورد جامعه هستش و این پسر خود را با عقل خود دارا میکند و به تاسیس خانه های برای بچه های روزنامه فروش بی سر پرست میپرداز

Eat_me_drink_me
01-10-2007, 22:01
كلا بزرگ علوي نو گرا نبود . يك نويسنده سياسي بود بنابراين ازش توقع ايجاد مفاهيم و مضامين نو نداشته باشيد

sphere
01-10-2007, 22:09
این کتاب جزء لیست 1001 کتابی که قبل از مرگ باید خواند هم هست

موافقم کتاب خیلی خوبیه. قرار دادنش جزو 1001 کتابی که قبل از مر گ باید خواند کار درستیه. اما بهترین کتابی نیست که می شه خوند.

shahi-007
01-10-2007, 22:29
این لیست 1001 کتابی که قبل از مرگ باید خوند دیگه چیه؟میشه بگید کی و کجا این لیست رو زده ما هم بریم ببینیم

magmagf
01-10-2007, 23:09
البته فکر کنم در دوره نویسنده هنوز تکراری نبوده بلکه بعدا نویسندگان دیگه آنرا تکراری کرده اند.

نمی دونم شاید حق با شماست اما داستان دختر ثروتمند مغروری که عاشق یک مرد خوب فقیر می شه به نظرم از زمانهای دور وجود داشته:46:

این لیست 1001 کتابی که قبل از مرگ باید خوند دیگه چیه؟میشه بگید کی و کجا این لیست رو زده ما هم بریم ببینیم

لیست های زیادی وجود داره بعضی از لیستها با رای گیری توسط روزنامه های معروف و بعضی توسط خود نویسندگان تهیه شده برای نمونه می تونید به تاپیک های زیر مراجعه کنید

پست 2 در تاپیک

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

magmagf
01-10-2007, 23:11
نوشته شده توسط sepideh khanom

به نظر منم کتاب خیلی قشنگیه

در حقیقت در غالب داستان نحو شکل گیری انقلاب را توضیح می دهد
اهداف خوب اولیه و زوال تدریجی
به نظر من عالی تونسته همه مراحل را در غالب این تمثیل به تصویر بکشه

abbasamoo
02-10-2007, 00:11
رمان سه جلدی"ستون های زمین" بخونین تا بفهمین رمان یعنی چی:41::46:

sise
02-10-2007, 00:26
رمان سه جلدی"ستون های زمین" بخونین تا بفهمین رمان یعنی چی:41::46:

شما یه کمی توضیح بدین که رمان درباره چه موضوعی هست تا شاید راغب بشیم به خوندنش و در ضمن رمان هم بفهمیم یعنی چه!:5:

Ar@m
02-10-2007, 04:31
ابله
نوشته داستایوفسکی

واقعا رمان عجیبیه بنظر من یه جورایی آدم هاش بیش از حد خاکستری هستن طوری که اصلا نمی تونی باور کنی ممکنه چنین خصوصیاتی واقعا توی یه نفر جمع بشن. داستان ابله درباره مرد جوانی بنام پرنس موشکین هستش که بعد از معالجه نیمه کاره بیماریش در خارج از کشور به روسیه برمی گرده. این مرد یجوراییه یعنی هم دیوانه است و هم نیست می شه گفت خیلی ساده لوحه ولی مغزش درست کار می کنه. اینطوریه که بقیه اول جدی نمی گیرنش اما سادگی و صداقتش اعتماد همه رو جلب می کنه و بین اضداد محبوب می شه!!!
و بعد هم ماجرای عجیب اون با دو دختر بسیار زیبا پیش می یاد که دلش برای یکی می سوزه و از طرفی عاشق یکی دیگه است و تصمیم گیری هم که بلد نیست کفر آدم رو بالا می یاره
در هر حال می شه گفت حتی پایان بسیار مناسبش به همه اون حرص خوردن ها می ارزید

ostade_marefat
04-10-2007, 03:02
سینوهه بینظیر ترین رمانیه که خوندم ... خیلی زیبا و روان مصر و برخی کشورهای دیگه رو به تصویر میکشه..
مخصوصا .... ( بیخیال ) توصیه میکنم دوستان اگر تقریبا میشه گفت به تاریخ علاقه دارن حتما این کتاب رو بخونن .. هر چند کمی طولانیه اما انقدر قشنگه که من خودم شخصا ً یک هفته و خورده ای تمومش کردم ... فکر کن! 800،900 صفحه تو یک هفته ... عزت زیاد ...

ostade_marefat
04-10-2007, 13:48
به دوستانی که روی ماه خداوند را ببوس از مصطفی مستور رو خوندن پیشنهاد میکنم .. کتاب چند روایت معتبر رو هم مطالعه کنن ... البته رمان نیست و مجموعه داستانهای کوتاه که نمیشه شرحی ازش گفت. اگر هم کسی خواست بگه تا فصل اولش رو به صورت تایپ شده در اختیارش بگذارم و اگر دوست داشتید و فروم خاصی هست بگید تا اونجا بفرستم ... لطف مزید ...

BKM_MAHDI
04-10-2007, 13:53
بزرگترين كلاه برداريهاي تاريخ

desertwolf
04-10-2007, 15:24
ابله
نوشته داستایوفسکی

واقعا رمان عجیبیه بنظر من یه جورایی آدم هاش بیش از حد خاکستری هستن طوری که اصلا نمی تونی باور کنی ممکنه چنین خصوصیاتی واقعا توی یه نفر جمع بشن. داستان ابله درباره مرد جوانی بنام پرنس موشکین هستش که بعد از معالجه نیمه کاره بیماریش در خارج از کشور به روسیه برمی گرده. این مرد یجوراییه یعنی هم دیوانه است و هم نیست می شه گفت خیلی ساده لوحه ولی مغزش درست کار می کنه. اینطوریه که بقیه اول جدی نمی گیرنش اما سادگی و صداقتش اعتماد همه رو جلب می کنه و بین اضداد محبوب می شه!!!
و بعد هم ماجرای عجیب اون با دو دختر بسیار زیبا پیش می یاد که دلش برای یکی می سوزه و از طرفی عاشق یکی دیگه است و تصمیم گیری هم که بلد نیست کفر آدم رو بالا می یاره
در هر حال می شه گفت حتی پایان بسیار مناسبش به همه اون حرص خوردن ها می ارزید

خیلی خوب در چند خط توضیح دادی. من با توصیفت از ماجراش با اون دو دختر کمی مخالفم! درسته که دلش برای اولی میسوخت ولی نمیشه گفت عاشق دومی بود! با وجود اینکه دختره عاشقش بود.
در مورد تصمیم گیری هم، اگر اونجوری که شما دوست داری بین این دو انتخاب میکرد که دیگه ابله نمیشد! یعنی اصلا شاید هدف همه رمان همین بود!

Ar@m
04-10-2007, 18:58
خیلی خوب در چند خط توضیح دادی. من با توصیفت از ماجراش با اون دو دختر کمی مخالفم! درسته که دلش برای اولی میسوخت ولی نمیشه گفت عاشق دومی بود! با وجود اینکه دختره عاشقش بود.
در مورد تصمیم گیری هم، اگر اونجوری که شما دوست داری بین این دو انتخاب میکرد که دیگه ابله نمیشد! یعنی اصلا شاید هدف همه رمان همین بود!

آره راست می گی ولی به هر حال وقتی یکی کار ابلهانه می کنه که نمی تونی حرص نخوری منم حرص خوردم! ولی بنظر من اون عاشق آگلایا بود

Ar@m
04-10-2007, 19:03
همه نام ها
ژوزه ساراماگو

واقعا کتاب جالبیه. داستان درباره مردیه که توی ثبت احوال کار می کنه و یک روز ناگهان با یک تصمیم عجیب و شاید احمقانه زندگیش کاملا تغییر می کنه. اون با بدست آوردن یه برگه اضافی از مشخصات زنی 36 ساله که تصادفا برش داشته به اون زن ناشناس علاقمند می شه و سعی می کنه پیداش کنه و برای پیدا کردن اون ذره ذره خودش رو از حصاری که سالهاست در اون گیر کرده و از مرزهای احمقانه ای که قانون و کارش براش ایجاد کردن رها می کنه و بعد وقتی کتاب به پایان می رسه خواننده رو حیرت زده می کنه . من واقعا از خوندنش لذت بردم در ضمن برنده جایزه سال 1998 هم هست

magmagf
04-10-2007, 23:48
همه نام ها
ژوزه ساراماگو

واقعا کتاب جالبیه. داستان درباره مردیه که توی ثبت احوال کار می کنه و یک روز ناگهان با یک تصمیم عجیب و شاید احمقانه زندگیش کاملا تغییر می کنه. اون با بدست آوردن یه برگه اضافی از مشخصات زنی 36 ساله که تصادفا برش داشته به اون زن ناشناس علاقمند می شه و سعی می کنه پیداش کنه و برای پیدا کردن اون ذره ذره خودش رو از حصاری که سالهاست در اون گیر کرده و از مرزهای احمقانه ای که قانون و کارش براش ایجاد کردن رها می کنه و بعد وقتی کتاب به پایان می رسه خواننده رو حیرت زده می کنه . من واقعا از خوندنش لذت بردم در ضمن برنده جایزه سال 1998 هم هست

به نظر منم کتاب جالبیه مثل بقیه کتاب های ساراماگو

می شه بگی منظورت کدوم جایزه بود ؟

Ar@m
05-10-2007, 04:15
منظورم جایزه نوبل بود
این اولین کتابی بود که از ساراماگو می خوندم
قبلش اصلا نمی شناختمش!!!
اولین جمله کتاب خیلی به دل می نشست:

تو نامی را که به تو داده اند می دانی
تو نامی را که داری نمی دانی
کتاب بدیهیات

magmagf
05-10-2007, 09:17
منظورم جایزه نوبل بود
این اولین کتابی بود که از ساراماگو می خوندم
قبلش اصلا نمی شناختمش!!!
اولین جمله کتاب خیلی به دل می نشست:

تو نامی را که به تو داده اند می دانی
تو نامی را که داری نمی دانی
کتاب بدیهیات

آرام جان خوب توصیه می کنم حتما بقیه کتاب های ایشون را هم بخون به خصوص کوری فکر کنم خوشت بیاد

اما ایشون جایزه نوبل را به خاطر کتاب سالروز مرگ ریکاردوریش گرفتند نه کتاب همه نامها

البته منم دیدم توی ایران روی جلد اکثر کتاب های ایشون نوشته می شه برنده جایزه نوبل و خوب قاعدتا ادم فکر می کنه همون کتاب را می گن اما از این جمله منظورشون نویسنده کتاب هست

Ar@m
05-10-2007, 11:26
آرام جان خوب توصیه می کنم حتما بقیه کتاب های ایشون را هم بخون به خصوص کوری فکر کنم خوشت بیاد
مرسی از توصیه خوبت
یکی از دوستام هم قبلا بهم گفته بود بخونمش الان که تو گفتی یادم اومد باید خیلی قشنگ باشه پس!

اما ایشون جایزه نوبل را به خاطر کتاب سالروز مرگ ریکاردوریش گرفتند نه کتاب همه نامها

البته منم دیدم توی ایران روی جلد اکثر کتاب های ایشون نوشته می شه برنده جایزه نوبل و خوب قاعدتا ادم فکر می کنه همون کتاب را می گن اما از این جمله منظورشون نویسنده کتاب هست
دهه!
نامردا!! فکر کردم این کتابشه که جایزه گرفته! دو پهلو می نویسن آدم نفهمه!!

sise
05-10-2007, 11:33
من فکر کنم که اخیرا دیگه به خاطر یک کتاب به کسی نوبل نمیدن.
بلکه جایزه را برای مجموعه فعالیتهای یک نویسنده میدهند واسه همین نمیشه گفت که به خاطر فلان کتابی به نویسنده نوبل دادن.
البته همیشه یک اثر را بهانه قرار میدهند.

magmagf
05-10-2007, 16:49
من فکر کنم که اخیرا دیگه به خاطر یک کتاب به کسی نوبل نمیدن.
بلکه جایزه را برای مجموعه فعالیتهای یک نویسنده میدهند واسه همین نمیشه گفت که به خاطر فلان کتابی به نویسنده نوبل دادن.
البته همیشه یک اثر را بهانه قرار میدهند.

دقیقا همین طوریه که می گین اقا جلال
با توجه به مجموعه اثار جایزه را می دهن و یعنی کل فعالیت فرد مهمه اما خوب یکی از آثار را بهونه قرار می دهن:46:

desertwolf
06-10-2007, 11:25
آره راست می گی ولی به هر حال وقتی یکی کار ابلهانه می کنه که نمی تونی حرص نخوری منم حرص خوردم! ولی بنظر من اون عاشق آگلایا بود

اگه بخوايم درباره اين كتاب نظر بديم يا نقدش كنيم بايد چندبرابر اون كتاب مطلب بنويسيم!!:20:
من كه فكر ميكنم اون عاشق آگلايا نبود شايد بشه گفت فقط يه كشش به سمتش داشت. آگلايا هم فقط عاشق سادگي پرنس شده بود! يعني يه حس قوي و زودگذر. اصلا پرنس نميتونست عاشق بشه چون اون پرنس ميشكين ابله بود!! و با دنياي آگلايا ها فاصله زيادي داشت! در واقع بين اطرافيانش بيشتر شبيه يه توريست بود!! كه ةخرشم به جايي كه ازش اومده بود برگشت!!
البته اينا چيزاييه كه من در طول رمان حس كردم!! كه به هيچ وجه نگاه يه منتقد نيست!!:27:

Ar@m
06-10-2007, 22:12
خب می تونی نقدش کنی مگه چشه؟
اصلا هرچی بنویسی درباره اش می شه نقدش دیگه!
نظرت درباره عاشق شدن اشتباهه چون هرکس به روش خودش عاشق می شه حتی ابله ها و حتی آگلایا. ما حق نداریم بگیم چون از سادگی پرنس خوشش اومده بود پس عاشقش نبود چون عشق یعنی همین دیگه! یکی عاشق چشم و ابرو می شه یکی پول و یکی هم سادگی. آدم عاشق به بیانی ابله می شه خر می شه نفهم می شه که عاشق می شه
ولی نظر من رو بخوای همه شخصیت های این داستان یه جورایی دیوانه ان. آدم وقتی یه رمان فول آف شخصیت های دیوانه بخونه دیگه به پرنس نمی گه ابله خداییش آخرای داستان من دیگه اینطوری نگاهش نمی کردم.کلی بنظرم منطقی شده بود

Ar@m
07-10-2007, 18:56
سالهای سگی
ماریو بارگاس یوسا

داستان درباره یه مدرسه نظامی و اتفاقاتیه که پشت صحنه می افته. من که زیاد ازش خوشم نیومد نثر آشفته ای داشت بنظرم می تونست خیلی بهتر از این باشه و شخصیت ها پرداخته تر باشن انگار یه جورایی تقلید یا در سبک کتابهایی مثل "در غرب خبری نیست" بودش اما مثل اون نثر قوی و شخصیت پردازی عالی و داستان منسجمی نداشت

N.P.L
09-10-2007, 11:27
من خودم شخصا سبک آقای بهرام بیضایی رو خیلی دوست دارم. توصیه می کنم حتما بخونین.آز آثارشون:

آرش
شب هزارو یکم
پرده نیی

sepideh khanom
09-10-2007, 13:19
جیزی شبیه زندگی

از حسین پناهی
یه نمایشنامه جالبه که تو سال 76 تاترش هم اجرا شد

sepideh khanom
09-10-2007, 13:22
کیمیاگر
پائولو کوئیلو

در مورد افسانه شخصی آدما نوشته و اینکه همیشه هدف بهتری برای رسیدن هست
تو تغییر زاویه دید به من خیلی کمک کرد

sheeablo
10-10-2007, 03:21
روح دریچه ای است كه عادات و اخلاق و وسواسها و ناخوشیهای پدر و مادر را به بچه انتقال می دهد و چیز دیگری نیست از این لحاظ همیشه باقی است والا روح شخص چون محتاج به خوراك است بعد از تن نمی تواند زنده بماند و با تن هر كس می میرد.
به راستی كه اگر بهشت آنجا است كازاری نباشد و كسی را با كسی كاری نباشد دارالمجانین ما بهشت حسابی است...
انسان تا وقتی حرص لذت دارد كه دستش از لذت كوتاه است.
قسمتهایی از دارالمجانین نوشته ی سید محمد علی جمالزاده.

sheeablo
10-10-2007, 03:23
بیشتر کارهایی که ما میکنیم، شیوه هایی است برای گریختن از دست خود . اما رهایی واقعی از اسارت خویشتن فقط در عاشقی ممکن است. شخصی که عاشق نیست، گریزگاههایی برای رهایی از خود میتراشد که این عین اسارت است، نه رهایی !..
بخشی از کتاب " قمار عاشقانه " نوشته ی دکتر عبد الکریم سروش
که شرحی است بر جهش جنون آمیزه مولانا جلال الدین محمد بلخی

magmagf
10-10-2007, 16:00
در این تاپیک قرار کتاب هایی را که خوندیم معرفی کنیم که موضوعشون چی بوده چرا دوستشون داشتیم و یا سبک نوشتاریش به چه صورت بوده اگه قصد دارین فقط قسمتی از کتاب مورد علاقتون را بنویسید به تاپیک زیر مراجعه کنید

ممنون

Ar@m
12-10-2007, 05:37
کوری
ژوزه ساراماگو

داستان درمورد مردم کشوریه که ناگهان و بدون هیچ دلیلی کور می شن اون هم نه کوری سیاه بلکه کوری سفید! درست مثل اینکه این کور شدن واگیر دار باشه از یک نفر شروع می شه و به تمام مردم شهر و بعد تمام مردم کشور سرایت می کنه و در این میان فقط یک نفر یک خانم 50 ساله است که می تونه ببینه. شروع داستان فوق العاده است و وقتی شروع کردی عمرا نمی تونی ولش کنی! و جالبتر از اون دلیلیه که ساراماگو هیچوقت برای اون کور شدن ها واین کور نشدن نمی یاره.هیچ چیز نیست که بتونی درکش کنی و نتونی درکش نکنی! یه تخیل هراس انگیز!
هرچند ساراماگو بعضی جاها عقایدی داره که نمی تونستم قبولشون کنم اما از هدفی که این کتاب داشت خوشم اومد:
اعمال انسانی در "موقعیت" معنا می شود و ملاک مطلقی برای قضاوت وجود ندارد زیرا که موقعیت انسان ثابت نیست و در تحولی دائمی است
واقعا کتاب جالبی بود

m.beh
14-10-2007, 00:25
بچه ها می شه برا این تاپیک فهرست گذاشت طوریکه هر کی راجع به کتابی اطلاعات داشت پشت سر پست مربوط به اون بده و آدم مجبور نباشه همه صفحاتو برا ی اطلاع از یک کتاب بگرده
من زیاد به این کارا وارد نیستم ولی اگه می توانید یک کاریش بکنید ممنون

magmagf
14-10-2007, 16:18
بچه ها می شه برا این تاپیک فهرست گذاشت طوریکه هر کی راجع به کتابی اطلاعات داشت پشت سر پست مربوط به اون بده و آدم مجبور نباشه همه صفحاتو برا ی اطلاع از یک کتاب بگرده
من زیاد به این کارا وارد نیستم ولی اگه می توانید یک کاریش بکنید ممنون

سلام

گمون نکنم این کار چندان موفقیت امیز باشه
چون
1- یک تاپیک با عنوان نقد کتابها داریم که فهرست بندی شده و به طور کامل و از منابع معتبر نقد و تشریح کامل کتابها در اون اورده شده
2- در این تاپیک بعضا دوستان در یک پست بیش از یک کتاب معرفی می کنند یا توضیح کافی نمی دهند
3- در مورد یک کتاب چند نفر نظر می دن و خوب نمی شه پشت سر هم باشه کدوم را اون وقت تو فهرست بگذاریم

بهترین کار اینه قبل از نوشتن کتابتون از امکان سرچ تاپیک استفاده کنید در صورت نیاز

ممنون

desertwolf
15-10-2007, 09:17
وقتي صحبت از آلبر كامو ميشه، شايد خيليا فورا ياد بيگانه ميافتند. كتابي كه اكثرا كامو رو با آون مي شناسند و به عنوان بهترين اثر كامو ازش نام ميبرند. ولي من عقيده ديگه اي دارم! من فكر ميكنم "سقوط" از خيلي جهات بهترين كتابش هست. كتابي كه شايد بشه گفت تمام مطالب و محتواي رمان هاي قبلي رو در خودش جمع كرده!
(اگه اشتباه نكنم، آخرين رمانش هست!) و اين خودش بهترين دليل ميتونه باشه. رماني كه علي رغم حجم كمش، حاوي سالها تفكر و تعمق يه انسان هست. يعني هر خط و هر جمله اين رمان معني خاصي رو همراه دارند و يه لحظه غفلت حين خوندن اون، منجر به از دست دادن نكات مهمي ميشه!
همونطور كه از اسمش پيداست، داستان يك سقوط رو روايت ميكنه!سقوط مردي كه از روزمرگي به عمق شك و دودلي سقوط (صعود!!) ميكنه. ديگه بيشتر از اين داستان رو لو نميدم!:46: و اميدوارم تونسته باشم دوستاني كه اين اثر رو نخوندند رو كمي تشويق به خوندنش بكنم!!:20:

kar1591
15-10-2007, 09:23
کتاب تنها من از سیلویا کی
سرنوشت یک دختر ایرانی مقیم آلمان

sepideh khanom
16-10-2007, 11:10
بیشتر کارهایی که ما میکنیم، شیوه هایی است برای گریختن از دست خود . اما رهایی واقعی از اسارت خویشتن فقط در عاشقی ممکن است. شخصی که عاشق نیست، گریزگاههایی برای رهایی از خود میتراشد که این عین اسارت است، نه رهایی !..
بخشی از کتاب " قمار عاشقانه " نوشته ی دکتر عبد الکریم سروش
که شرحی است بر جهش جنون آمیزه مولانا جلال الدین محمد بلخی

اقای مسیحا برزگر هم به کتاب به همین اسم داره
که در مورد لحظات عارفانه-نیاز-عشق-ستایش و .... است
اما متن کتاب تو بعضی جاها خیلی پیچیده است و آدم رو گیج میکنه
و برای درکش باید چندین و چند بار بخونیش

sepideh khanom
16-10-2007, 11:15
داستان های 55 کلمه ای
اسیو ماس

نزدیک به 300 داستان کوتاه که فقط 55 کلمه داره

کتابه جالبیه

sise
16-10-2007, 13:35
داستان های 55 کلمه ای
اسیو ماس

نزدیک به 300 داستان کوتاه که فقط 55 کلمه داره

کتابه جالبیه

اها یعنی جالبیش به اینه که 55 تا کلمه دارن یا موضوع داستانها هم جالب هستن؟

sepideh khanom
16-10-2007, 20:28
اها یعنی جالبیش به اینه که 55 تا کلمه دارن یا موضوع داستانها هم جالب هستن؟

هر دوش
یکی از داستانها رو مینویسم نظرت رو بگو.

مراسم
مرد او را از زمانی که دختر خیلی کوچکی بود می شناخت.
او زیباترین دختر دنیا بود و مرد عمیقآ دوستش داشت.
روزگاری او بت دختر بود. اما حالا مرد دیگری داشت دختر را از دست او می گرفت.
چشم ها برق زدند ، مرد با ملایمت گونه های دختر را بوسید ، لبخند زد و دست او را به دست داماد داد.

sise
17-10-2007, 19:58
آره زیباست. ممنون.
اما فکر کنم بشه اینها را جزء "داستانک" به حساب آورد.

ولی باید زیبا باشند.

sepideh khanom
18-10-2007, 10:09
آره زیباست. ممنون.
اما فکر کنم بشه اینها را جزء "داستانک" به حساب آورد.

ولی باید زیبا باشند.

سعي مكنم داستان هاش رو تو قسمت داستانهاي كوتاه بزارم:11:

دوسی
18-10-2007, 19:15
سلام
من کتاب باغ مارشال اثرحسن کریم پورراخوندم وحسابی به من چسبید ومسیرزندگی من راتغییر داد.

magmagf
21-10-2007, 21:41
فرشته نزدیک است

اثر دیپک چوپرا
ترجمه لادن جهانسوز

کتاب در مورد ورود یک فرشته به زمین و روشنگری هایی است که سعی می کند با کمک دو نویسنده انجام دهد . کتاب با توجه به واقعه ای حقیقی نوشته شده است و مدت زیادی پس از چاپ جز کتابهای پرفروش در آمریکا بوده است .
من به شخصه اصلا از موضوع و روند کتاب خوشم نیومد . اما جاهایی هست که فرشته صحبت می کنه بعضی از جملات و بیاناتی که از طرف اون نقل می شه پرمحتوا و جالبه

magmagf
26-10-2007, 00:01
سلام
من کتاب باغ مارشال اثرحسن کریم پورراخوندم وحسابی به من چسبید ومسیرزندگی من راتغییر داد.

باغ مارشال

داستان در مورد یکی از خان زاده های شیرازیه که عاشق دختر یک سرهنگ می شه و باهاش ازدواج می کنه و بعد در زمان انقلاب با خانواده همسرش به خارج فرار می کنه و اختلافاتی که در خارج گریبانگیرشون می شه

خیلی وقت پیش این کتاب رو خوندم جزئیات و کیفیت مطلب درست یادم نیست اما اون موقع به نظرم کتاب قشنگ و غیرمنتظره ای اومد اتفاقاتش خوب پیش می رفت تا قبل از بازگشت مرد به ایران
کتاب پرحادثه ای هست در کل

magmagf
31-10-2007, 22:13
عقاید یک دلقک
نوشته هاینریش بل
ترجمه محمد اسماعیل زاده

کتاب فوق العاده قشنگ و با معنایی بود . حتماً توصیه می کنم بخونیدش حرف نداره .

کتاب در ارتباط با پسری به اسم شنیر از یک خانواده پولدار المانی است که به شغل دلقکی روی می اورد و با دختری مذهبی به اسم ماری که عاشق او بوده زندگی می کرده است . اما بعد از مدتی ماری به علت سخنان دوستان کاتولیکشو کشش مذهبی و و احساس گناه از او جدا شده و با یک مرد کاتولیک ازدواج می کند . این موضوع تمام زندگی هنری شنیر را نابود می کند و بسیار فقیر می شود و سعی می کند به اشنایانش تلفن بزند و به این ترتیب خاطرات گذشته را مرور می کند .

کتاب فوق العاده روان و زیبا نوشته شده پایان تلخ اما زیبایی داره
شنیر وقتی به ماری فکر می کنه همیشه با خودش می گه مثلا ما راجع به اون کتاب با هم حرف زدیم ایا ماری می تونه بدون احساس گناه و خیانت و بدون اینکه به من فکر کنه راجع به اون کتاب به همسرش حرف بزنه ؟ این قسمتها خیلی غمگین بود و با اینکه داستان بود تمام مدت با خودم فکر می کردم می تونه این کار را بکنه ؟

persian365
31-10-2007, 22:17
عقاید یک دلقک
نوشته هاینریش بل
ترجمه محمد اسماعیل زاده

کتاب فوق العاده قشنگ و با معنایی بود . حتماً توصیه می کنم بخونیدش حرف نداره .

کتاب در ارتباط با پسری به اسم شنیر از یک خانواده پولدار المانی است که به شغل دلقکی روی می اورد و با دختری مذهبی به اسم ماری که عاشق او بوده زندگی می کرده است . اما بعد از مدتی ماری به علت سخنان دوستان کاتولیکشو کشش مذهبی و و احساس گناه از او جدا شده و با یک مرد کاتولیک ازدواج می کند . این موضوع تمام زندگی هنری شنیر را نابود می کند و بسیار فقیر می شود و سعی می کند به اشنایانش تلفن بزند و به این ترتیب خاطرات گذشته را مرور می کند .

کتاب فوق العاده روان و زیبا نوشته شده پایان تلخ اما زیبایی داره
شنیر وقتی به ماری فکر می کنه همیشه با خودش می گه مثلا ما راجع به اون کتاب با هم حرف زدیم ایا ماری می تونه بدون احساس گناه و خیانت و بدون اینکه به من فکر کنه راجع به اون کتاب به همسرش حرف بزنه ؟ این قسمتها خیلی غمگین بود و با اینکه داستان بود تمام مدت با خودم فکر می کردم می تونه این کار را بکنه ؟

خیلی زیبا بود
این کتاب لینک دانلود پی دی اف یا .... تو اینترنت هست ؟
خیلی دوست دارم بخونم

sepideh khanom
01-11-2007, 14:14
كتاب سلوك از محمود دولت آبادي
در مورد يه شخصيت به نام قيس هست
اوايل كتاب خيلي جذبت نميكنه
اما بعد بهتر ميشه
البته محمود دولت آبادي سبك خودش رو تو نوشتن داره

sepideh khanom
01-11-2007, 14:19
سو و شون از سيمين دانشور
در مورد يه زن وشوهر كه خيلي به هم علاقه دارد و مرد بر اثر يك سري از اتفتقات ميميره
كه اين سرآغاز داستان هست

دوسی
03-11-2007, 10:01
باغ مارشال

داستان در مورد یکی از خان زاده های شیرازیه که عاشق دختر یک سرهنگ می شه و باهاش ازدواج می کنه و بعد در زمان انقلاب با خانواده همسرش به خارج فرار می کنه و اختلافاتی که در خارج گریبانگیرشون می شه

خیلی وقت پیش این کتاب رو خوندم جزئیات و کیفیت مطلب درست یادم نیست اما اون موقع به نظرم کتاب قشنگ و غیرمنتظره ای اومد اتفاقاتش خوب پیش می رفت تا قبل از بازگشت مرد به ایران
کتاب پرحادثه ای هست در کل
سلام
دوست فرهیخته من چون فرزند عشایروقشقایی زاده هستم پیگیر جلددوم کتاب شدم واون راخوندم .خاطرات ناهید یعنی همان دخترعشایری است که قراربوده باخسروازدواج کنه ولی بعد ازازدواج خسرو باسیما هیچگاه ازدواج نمی کنه تااینکه خسروباکوله باری ازخاطره به شیرازبعدازسالیان متمادی برمی گرددو......
این کتاب به من که درآستانه ازدواج ودرشرایطی شبیه خسرو داشتم بسیارکمک کرد.

magmagf
03-11-2007, 14:51
سلام
دوست فرهیخته من چون فرزند عشایروقشقایی زاده هستم پیگیر جلددوم کتاب شدم واون راخوندم .خاطرات ناهید یعنی همان دخترعشایری است که قراربوده باخسروازدواج کنه ولی بعد ازازدواج خسرو باسیما هیچگاه ازدواج نمی کنه تااینکه خسروباکوله باری ازخاطره به شیرازبعدازسالیان متمادی برمی گرددو......
این کتاب به من که درآستانه ازدواج ودرشرایطی شبیه خسرو داشتم بسیارکمک کرد.

سلام دوست عزیز

ادامه کتاب هم با همون نام باغ مارشال هست یا با نام دیگه ای به چاپ رسیده ؟

سعی می کنم منم حتما بخونمش:46:

magmagf
14-11-2007, 18:01
مهپاره
در افسانه‌هاي کهن تا آنجا که به‌ياد داريم، يا پادشاهي بوده که تنها دختر دلبندش را، به کسي مي‌داده که بتواند جواب معمايي را که او طرح کرده بدهد، و يا دختري زيرک، که با همين شرط، حاضر بوده به همسري هر کس که جواب را درست داد، در بيايد!

در داستان «مهپاره» اما قضيه برعکس است. «آنانگاراکا» دوشيزۀ گلچهر عاشق‌وشي است که در کاخي ميان جنگل، تنها زندگي مي‌کند. بسا کسا که وي را خواستگار بوده‌اند و از چهار سوي جهان به سويش آيند. گرچه از آنان به شيوه‌اي شکوهمند پذيرايي مي‌کنند ، اما خود نيم‌نگاهي بر آنان نمي‌افکند. رسم بر اين است که هر روز، يکي از دلباختگانش معمايي از او بپرسد. اگر شهزاده نتواند آن معما را پاسخ گويد، از آن خواستگار مي‌گردد. و اگر پاسخ گويد، آن خواستگار بايد در سلک خدمتکاران و چاکران درگاه شهزاده در آيد.

شهزاده اما تا کنون هرگز در پاسخ معمايي در نمانده است. از اين خواستگاران گروهي را به ديارشان بازپس فرستاده و برخي را نيز به چاکري و بندگي، در دربار خود، نگاه داشته است و هر روز، زيبايي آسماني و دست نيافتني خود را به رخ ايشان مي‌کشد و روزگارشان را تيره مي‌کند.

مهپاره

ترجمه صادق چوبک

داستان در مورد شاهزاده بسیار زیبایی است که شرط او برای قبول خواستگاران این است که معمایی طرح کنند که او جواب نگوید و داستان نقل معماهایی است که سوریاکانتا برای او طرح می کند .
دنبال داستان جذاب و یا ادبیات پرمعنا نباشید یک افسانه ساده و خیلی خیلی معمولی هندی هست که به زبان روانی نوشته شده و شاید نکته جالبش همون بیان عقاید و خداهای مختلف هندی باشه

در زبان سانکسریت ماه و خورشید هر دو نر هستند و شاعران هرگاه بخواهند در اثار خود ماه مادینه ای را به کار برند ف قرص ماه را 16 تکه کرده و پاره ای از ان را به نام زن برمی گزینند و از این رو زن زیبا را مهپاره می نامند .

cityslicker
15-11-2007, 04:39
- زمانی که پیتر جی. دانیل در کلاس چهارم درس می خواند٬ معلمش - خانم فیلیپس- مدام به او می گفت :" پیتر! تو اصلا خوب نیستی ٬تو یک سیب زمینی گندیده ای که هرگز به جایی نخواهی رسید ." پیتر تا سن 26 سالگی کاملا بی سواد ماند. یکی از دوستانش تمام شب پیش او می ماند و برایش کتاب می خواند. او حالا مالک کل خیابانی است که زمانی در آنجا می جنگید و در آنجا بود که آخرین کتاب خود به نام " خانم فیلیپس شما اشتباه می کردید!" را به چاپ رساند.

از سری کتاب زنان کوچک

magmagf
15-11-2007, 13:15
کتابی که می خواهم درباره اش صحبت کنم "مسخ" اثر جاودان فرانتس کافکا است.

مسخ قصه هراس آوری درباره گرگور سامسا فروشنده دوره گردی که یک شبه به حشره غول آسایی تبدیل میشود . گرگور آدمی سختکوش و متکفل مخارج پدر و مادر و خواهرش بوده است.
در این حال این حشره (گرگور) چون ذهن ، احساسات و خاطرات انسانی خود را حفظ کرده است رنج بیشتری می برد . در حالیکه طاقباز بر پشت سخت و لاک پشتی خود دراز کشیده و پاهای متعدد خود را با تشنج تکان میدهد ، زندگی پیشین و یکنواختش را به خاطر می آورد و به وضع خفت بار فعلی خود می اندیشد .پدر و مادرش از شنیدن صدای این حشره که مانند پسرشان حرف می زند به وحشت می افتند و با انزجار و هراس او را در اتاقش حبس میکنند و به ندرت سراغش می روند . خواهرش "گرتا" دل بر او می سوزاند . همه روزه برایش غذا می آورد ، کثافتهایش را تمیز میکند و صندلی قدیمی گرگور را کنار پنجره میبرد تا برادر مسخ شده اش از آن بالا برود و طبق عادتی که داشت به تماشای عابران بپردازد ، ولی نمی تواند قیافه و بوی گرگور را تحمل کند ، گرگور که به این نکته پی میبرد هنگام آمدن او به اتاقش زیر مبل میخزد . مادرش برای تامین مخارج خانواده خانه را به پانسیون تبدیل میکند و پدرش که بازنشسته بود با اکراه به سرکار خود باز میگردد . خواهرش هم شغلی میگیرد و از آن پس هنگامی که به خانه می آید چنان خسته است که غذا دادن به گرگور را فراموش میکند .........
این داستان هراس آور که تلخی از سر و رویش می بارد یکی از بهترین هایی بوده که خوانده ام . هیچ وقت تصویر صحنه ای که گرگور قصه ما از پشت پنجره به بیرون مینگرد را فراموش نمیکنم . پنجره واسه من همیشه نماد تنهایی بوده ، مخصوصا اگه کسی از پشتش شاهد جهانی باشه . مسخ داستانی است در نقد مدرنیسم در جامعه ای که اخلاق در آن مرده است

مسخ

اثر : فرانتس کافکا

توضیح جریان داستان و فلسفه اش را که مهرداد عزیز لطف کردند و کامل گفتند . پس من فقط نظر خودم را می گم :

به نظر من هم کتاب فوق العاده ای بود
چیزی که خیلی روی من تاثیر می گذاشت توی این کتاب این بود که با همه بی اعتنایی خانواده به گرگور و از یاد بردن همه تلاشهاش برای اونها ، بازم هم گرگور هنوز به فکرشون بود هنوز دوستشون داشت
لحظاتی که اون قدر بی قرار بود تا مادرش را ببینه و بعد مادرش چه عکس العملی نشون می داد ....

اخر کتاب هم خیلی غم انگیز بود اینکه بلافاصله بعد از مرگش بدون هیچ ناراحتی با چه اشتیاق وافری خانواده به زندگی می پرداخت

نکته ای که برام جالب بود این بود که هیچ وقت گره گوار نمی پرسید چرا به این صورت در اومده
و دنبالش که گشتم متوجه شدم این چراهای بدون پاسخ یکی از عناصر اصلی داستان های کافکاست
افراد داستان های او هیچ وقت به دنبال چرای اصلی نیستند

در مورد سیب من هم جایی خوندم که یهودیها عقیده دارند ادم وقتی سیب را خورد چون دارای عقل شد از بهشت رانده شد و چون گره گوار یهودی است در واقع پدر با پرتاب کردن سیب به سوی اون می خواهد بگه که به خودت بیا عقلت را به کار بینداز
تفسیر جالبیه اما به نظر منم زیاد جالب نیست حتی تو کوچکترین قسمتها هم دنبال نماد باشیم

کتاب قشنگ و غم انگیزی بود

sise
15-11-2007, 21:33
مهپاره

ترجمه صادق چوبک

داستان در مورد شاهزاده بسیار زیبایی است که شرط او برای قبول خواستگاران این است که معمایی طرح کنند که او جواب نگوید و داستان نقل معماهایی است که سوریاکانتا برای او طرح می کند .
دنبال داستان جذاب و یا ادبیات پرمعنا نباشید یک افسانه ساده و خیلی خیلی معمولی هندی هست که به زبان روانی نوشته شده و شاید نکته جالبش همون بیان عقاید و خداهای مختلف هندی باشه

در زبان سانکسریت ماه و خورشید هر دو نر هستند و شاعران هرگاه بخواهند در اثار خود ماه مادینه ای را به کار برند ف قرص ماه را 16 تکه کرده و پاره ای از ان را به نام زن برمی گزینند و از این رو زن زیبا را مهپاره می نامند .

ولی به نظر من اول داستان که راز آفرینش زن را بازگو میکند خیلی جالب است. بخصوص اون جمله ای که مرد درباره زن به خدا میگوید که: "زحمتش بیشتر از رحمتش هست":31:

و دیگه خود معما ها خیلی جالبن. معما ها و جوابهایی که داده میشه.

magmagf
15-11-2007, 23:23
ولی به نظر من اول داستان که راز آفرینش زن را بازگو میکند خیلی جالب است. بخصوص اون جمله ای که مرد درباره زن به خدا میگوید که: "زحمتش بیشتر از رحمتش هست":31:

و دیگه خود معما ها خیلی جالبن. معما ها و جوابهایی که داده میشه.

خوب البته باید از دید اقایون جالب هم باشه
توی تاپیک قسمتی زیبایی از یک کتاب یک قسمتش را گذاشتم اما خوب چون خانم بودم جمله اخر پاراگراف را ننوشتم :31:

خوب البته به نظر منم داستان های بامزه ای بود البته خود داستانها نه جوابهاش
منظورم این بود دنبال نکته خاصی توی کتاب نباشید با این دید برید جلو که یک افسانه عشقی هندی را قراره بخونید

diana_1989
20-11-2007, 14:55
بهترین نبوده فقط جالب بود :
یه کتاب رمان دو سال پیش خودنم به اسم بعد از او !
کتاب گریه داری بود و بهتره بگم با اعصاب من خیلی بازی کرد !
خیلی دردناک بود
مکالمات بین طرفین ، اتفاقات داستان دل آدم رو به درد می آورد
ماجرای یه دختری بود که از پسر همسایه اشون خوشش می اومد و هر روز زیر نگاه های سنگین اون بود !
پسره هم از اون آدمای مذهبی بوده و دختر رو دوست داشته
ولی سرنوشت باعث میشه که دختر با برادر بزرگ اون پسر ازدواج میکنه
موقع جنگ تحمیلی هم برادر شوهر و هم شوهر او خانوم میرن جنگ
شوهرش تو جنگ اسیر میشه
ولی همه فکر میکنن که اون مفقود الاثر شده
زن مونده بود با یه بچه دو ساله ، بعد از مدتی با برادر شوهرش ( معشوقه ی دوران جوانیش ) ازدواج میکنه و ...
چند سال بعد که میگذره شوهرش بر میگرده و زن از خجالت به جنوب پناه میبره و خانواده اش رو رها میکنه و بقیه ماجرا .........

sepideh khanom
20-11-2007, 19:20
خیلی دردناک بود
ماجرای یه دختری بود که از پسر همسایه اشون خوشش می اومد و هر روز زیر نگاه های سنگین اون بود !
شوهرش تو جنگ اسیر میشه
زن مونده بود با یه بچه دو ساله ، بعد از مدتی با برادر شوهرش ( معشوقه ی دوران جوانیش ) ازدواج میکنه و ...
چند سال بعد که میگذره شوهرش بر میگرده و زن از خجالت به جنوب پناه میبره و خانواده اش رو رها میکنه و بقیه ماجرا .........

منم خوندمش و با قسمت گریه دارش 100% موافقم
اما خوب نویسنده اش باید خیلی بیشتر رو جمله بندی هاش کار کنه

sa_sa_sa926
21-11-2007, 00:05
من نمیدونم میشه روی کتاب کمدی الهی اسم رمان رو گذاشت یا نه اما بخش دوزخ فوق العاده زیباست

واقعا کمدی الهی معرکه است . همون دوزخ . هیچی مثل این کتاب نیست .

دوسی
21-11-2007, 08:41
سلام دوست عزیز

ادامه کتاب هم با همون نام باغ مارشال هست یا با نام دیگه ای به چاپ رسیده ؟

سعی می کنم منم حتما بخونمش:46:
سلام
ببخشید که کمی دیرشد.جلددوم کتاب هم بانام باغ مارشال هست ومعروف به خاطرات ناهید.

magmagf
22-11-2007, 19:38
بار هستی اثرميلان کوندرا

فکر میکنم آخرین اثر این نویسنده معروف است. البته قبلا چنتا از کتابهاشو خونده بودم مثل "عشقهای خنده دار" که به احتمال زیاد خیلی سانسور شده بود(منظورم ترجمه اش است)
اما این رمان گونه ای دیگر است. واقعا عجیب است. پایان شوک اوری دارد. "مرز رویا و واقعیت کجاست"؟

بار هستی

اثر میلان کوندرا
ترجمه پرویز همایون پور

به نظرم خیلی کتاب قشنگی بود . یکی از موضوعات اصلی مورد توجه این بود که هیچ وقت نمی تونیم بگیم تصمیمی درست بوده یا نه چون قدرت تجربه اون لحظه با تصمیم دیگه را نداریم و نمی تونیم مقایسه کنیم .
موضوع کتاب در اطراف یک دکتر به نام توما و همسرش ترزا اتفاق می افته . ترزا عاشق توماست و تومان نمی تونه از زنان دیگه چشم پوشی کنه .

desertwolf
24-11-2007, 20:10
خیلی دردناک بود
شوهرش تو جنگ اسیر میشه

سلام!
ببخشيد ولي اين جالبه؟ خيلي خيلي خيلي تكراري و كليشه‌اي هست. نمونه ايراني و خارجيش تا دلتون بخواد پيدا مي‌شه. :2:

pp8khat
24-11-2007, 20:29
خنده دارترین کتاب:کتابچه خاطرات گرگ کوچولو
تاثیر گذارترین کتاب:سرگذشت سینوهه

meynoosh
03-12-2007, 14:18
سلام به همه برو بچ كتابخون

سينوهه
مسيح باز مصلوب
شازده كوچولو
روي ماه خداوند را ببوس
منم اينا رو خوندم و نظر بقيه بچه ها رو كه توي تاپيك بود تائيد ميكنم :20:

ولي از سري كتابهاي پائولو كوئيلو كوه پنجم رو توصيه ميكنم

داستان زندگي يه پيامبر كه مثل همه ما يه آدم معمولي بوده ولي خدا ميخواد كه اون براش يه ماموريتي رو انجام بده قصه عاشق شدنش نا اميديها و همه آزاري كه ميبينه ... خيلي جالب بود كه تصور من از يه پيامبر چيز ديگه اي بود ولي پيامبر اين كتاب انگار يه آدم كاملا معموليه مث همه ما مثلا وقتي وحي خداوند چند روز دير ميشد و هيچ نشانه اي پيدا نميكرد مث همه قاطي ميكرد و نا اميد ميشد يا وقتي كه عاشق شد ... و حس و حالي كه داشت و اتفاقي كه براي اون زن ميافته و تاثيري كه روش ميذاره .... ///

كتابهاي جبران خليل جبران هم قشنگن ضمنا ضيافت افلاطون كه هيچي راجع بهش نميگم چون كوتاهه ولي خيلي پرمحتوا بهتره خودتون بخونيد.

magmagf
03-12-2007, 19:35
موکل

نویسند : جان گریشام
مترجم : هادی عادل پور

داستان در مورد پسری هست که به طور اتفاقی مطلبی را در مورد مافیا می فهمد و پلیس سعی دارد که از او بخواهد این مطلب را بازگو کند ......
کتاب جالبی بود اما بیش از حد طولانی بود 500 صفحه برای چنین داستانی...... به نظر من موضوعش کشش بیش از 200 صفحه رو نداشت

rsz1368
03-12-2007, 20:36
جادوی فکر بزرگ اثر دکتر د.شوارتز
عوامل موفقیت و اعتماد به نفس

Ar@m
05-12-2007, 17:20
پی پی جوراب بلند

خب از اسمش معلومه مال چه گروه سنی ایه! !! کتاب درباره دختریه به اسم پی پی که پدرش توی دریا غرق شده اما اون مطمئنه که پدرش نجات پیدا کرده و سلطان جزیره آدم خوارهاست و مادرشم مرده و فرشته شده!!!
طنز کتاب، تخیل قوی ای که توش هست و کلی از آرزوهایی که همه ما توی بچگی داشتیم مثل خریدن یه فروشگاه اسباب بازی یا پیدا کردن گنج یا قوی ترین بودن آدم توی دنیا یا سفر به اقیانوس و ... همه چیز توی این کتاب هست
این کتاب فوق العاده است و گرچه پی پی هر وقت بتونه درباره هرچیزی که اطرافشه حسابی چاخان می کنه اما حتی اون چاخان کردن هاش هم آدم رو از قوه تخیل نویسنده به حیرت می اندازه
من که خیلی از کتابش خوشم اومد

magmagf
06-12-2007, 23:02
راز مرد گوشه گیر

نویسنده : گراتزیا دلددا
مترجم : بهمن فرزانه

داستان در مورد مردیست که از جامعه گریخته تا به تنهایی زندگی کند و زنی که از جامعه به همراه شوهرش گریخته تا تنها باشد و همسایه مرد می شود .......

به نظر داستان فوق العاده قشنگی بود خیلی خوش اومد هرچند اخر داستان غافلگیر شدم واقعا غافلگیر
اینکه مرد عاشق زن شده بود اما در عین سعادت به همه چیز شک می کرد و حتی ارزو می کرد زن او را رها کند خیلی واقعی و قشنگ تصویر شده بود چون به نظر من اکثرا همین طوره در عین سعادت پر از شک هستیم و گاهی ارزو می کنیم همه چیز از بین بره سردرگمیم البته شک این اقا دیگه خیلی ادامه پیدا می کرد
ولی کلا به نظرم از نظر مباحث روانش ناسی خیلی قوی روی داستان کار شده بود

sise
07-12-2007, 15:24
پی پی جوراب بلند

خب از اسمش معلومه مال چه گروه سنی ایه! !! کتاب درباره دختریه به اسم پی پی که پدرش توی دریا غرق شده اما اون مطمئنه که پدرش نجات پیدا کرده و سلطان جزیره آدم خوارهاست و مادرشم مرده و فرشته شده!!!
طنز کتاب، تخیل قوی ای که توش هست و کلی از آرزوهایی که همه ما توی بچگی داشتیم مثل خریدن یه فروشگاه اسباب بازی یا پیدا کردن گنج یا قوی ترین بودن آدم توی دنیا یا سفر به اقیانوس و ... همه چیز توی این کتاب هست
این کتاب فوق العاده است و گرچه پی پی هر وقت بتونه درباره هرچیزی که اطرافشه حسابی چاخان می کنه اما حتی اون چاخان کردن هاش هم آدم رو از قوه تخیل نویسنده به حیرت می اندازه
من که خیلی از کتابش خوشم اومد
خب یادمه که این کتابو خوندم. به نظر من هم جالبه. بعضی داستانها گرچه ظاهرا برای کودکان نوشته میشن اما برای بزرگسالان جذابیت بیشتری دارن چرا که پر از نکته های ظریف و زیبات هستن.

از جمله داستانهایی که واقعا زیبا و جالب هستن "نیکلا کوچولو" هست که البته من یکیشونو بیشتر گیر نیاوردم.

Ar@m
07-12-2007, 16:52
خب یادمه که این کتابو خوندم. به نظر من هم جالبه. بعضی داستانها گرچه ظاهرا برای کودکان نوشته میشن اما برای بزرگسالان جذابیت بیشتری دارن چرا که پر از نکته های ظریف و زیبات هستن.

از جمله داستانهایی که واقعا زیبا و جالب هستن "نیکلا کوچولو" هست که البته من یکیشونو بیشتر گیر نیاوردم.
درسته
نیکلا کوچولو هم در 5 کتاب نوشته شده اما بنظر من یه جنبه مهم این کتاب کاریکاتورهای زیبای سامپه است
چیزی که همیشه حسرتش رو می کشم اینه که چرا کتابهای دوران کودکیم رو نگه نداشتم؟

sepideh khanom
14-12-2007, 11:07
مدار صفر درجه
از اسماعیل فصیح
که در سه جلد نوشته شده
البته این کتاب با اون سریالی که از تلوزیون نمایش داده می شد فرق میکنه

ماتاتا
14-12-2007, 11:39
بهترین سری کتابی که خوندم مجموعه 12 جلدی دارن شان بوده با نام "حماسه دارن شان" که در ایران با نام " داستان های سرزمین اشباح" توسط انتشارات بنفشه منتشر شده.

همچنین همین نویسنه اقدام به نوشتن مجموعه ای 10 جلدی با نام "دموناتا" کرده که از این مجموعه تنها 6 جلد منتشر شده و انتشارات بنفشه 5 جلد آن را با عنوان "نبرد با شیاطین" منتشر کرده.

خواندن این دو سری کتاب رو به علاقه مندان کتاب های تخیلی توصیه می کنم، واقعا بی نظیرند...

seppeehr
14-12-2007, 12:12
کتاب عطر سنبل، عطر کاج هم کتاب جالبیه. این کتاب نوشته فیروزه جزایری دوما هست که یک ایرانی مقیم امریکاست و اصل کتاب به زبان انگلیسی و عنوان اصلیش هم Funny in Farsi هست. در این کتاب به فرهنگ و سنن ایرانیان و همینطور مشکلات زندگی در غربت در قالب طنز پرداخته شده.
کتاب کم حجم و جالبیه. پیشنهاد می کنم بخونیدش.

magmagf
14-12-2007, 12:15
سلاخ خانه شماره 5

نویسنده :کرت ونه گات جونیر
ترجمه : ع . ا. بهرامی

کتاب در مورد جنگ جهانی دوم هست و قهرمان داستان بیلی فردیست که در طول زمان سفر می کند .
بیلی انسان ساده و مضحکی است که تا اخرین روزهای جنگ با وجود سرباز بودن دستش به اسلحه نمی رسد . بیلی به علت سفر رد زمان از تمامی سرنوشت خود و روند ان خبر دارد ولی به علت جهان بینی خاصی که دارد هیچ تغییری در آن نمی دهد .

سبک نوشتن کتاب فوق العاده است خیلی روان جالب و کوتاه به طوری که هر 2 یا 3 پاراگراف یک مبحث جداست . کتاب اصلا و اصلا شباهتی به سایر اثار مربوط به جنگ نداره
کتاب فوق العاده قشنگیه حتما توصیه می کنم بخونیدش . خبرگزاری مهر گفته بود این کتاب 14امین کتاب برتر قرن بیست بوده .

در حین داستان هرگاه کسی می میره یا فاجعه بدی رخ می ده نوشته شده "بله، رسم روزگار چنین است " و این برگرفته از همون دیدگاه ساده بیلی هست هراتفاقی اگعه حادث می شه به دلیل اینه که باید حادث می شده و مرگ هم وابسته به همون لحظه ای هست که توش اتفاق افتاده و اگه به لحظه های دیگه نگاه کنیم فرد مرده هنوز زنده هست .

seppeehr
14-12-2007, 12:15
خنده دارترین کتاب:کتابچه خاطرات گرگ کوچولو

دوست عزیز می شه لطف کنید و کمی درباره این کتاب توضیح بدید؟ ممنون میشم.

magmagf
16-12-2007, 22:17
پسرک روزنامه فروش

هانس دمینیک
محمد قاضی

داستان در مورد پسر بچه روزنامه فروشی است که سعی دارد میلیونر شود و در این راه از هوش خود کمک می گیرد .
ترجمه کتاب واقعا افتضاح و غیر روان هست .
داستانش بی مزه است البته شاید برای سن های پایین تر جالب باشه نمی دونم اما خوب گمونم با این حساب هم کتاب موفقی نباشه چون نهایتا خیلی از موفقیت های پسرک شانسی است و نه بر اساس تلاش .

magmagf
17-12-2007, 22:26
کتاب عطر سنبل، عطر کاج هم کتاب جالبیه. این کتاب نوشته فیروزه جزایری دوما هست که یک ایرانی مقیم امریکاست و اصل کتاب به زبان انگلیسی و عنوان اصلیش هم Funny in Farsi هست. در این کتاب به فرهنگ و سنن ایرانیان و همینطور مشکلات زندگی در غربت در قالب طنز پرداخته شده.
کتاب کم حجم و جالبیه. پیشنهاد می کنم بخونیدش.

عطر سنبل ، عطر کاج

نویسنده : فیروزه جزایری دوما
ترجمه : محمد سلیمانی نیا

کتاب توسط یک دختر ایرانی مقیم امریکا نوشته شده و شرح حال ورود او به امریکا و اتفاقات زندگی وی و تا حدودی مقایسه فرهنگ ایرانی و امریکایی است . این کتاب در امریکا جز کتاب های بسیار پرفروش بوده و جوایز بسیاری کسب نموده و در ایران نیز از سال 84 تا 86 ، نه بار تجدید چاپ شده است .
داستان کتاب و طرز نوشتنش خیلی ساده و روان و جذاب هست. زیان طنز کتاب خیلی بامزه است به نظر من و جنبه های خوب وبد ایرانی را با هم دیده . اصلا کتاب خسته کننده ای نیست خیلی جالب نوشته و ترجمه شده است . اما فقط کاشک یک مقدار کمتر از خصیصی ایرانی ها گفته بود .

68vahid68
18-12-2007, 12:24
جهان هولوگرافیک
ازمایکل تالبوت
به بررسی جدید ترین نظریه قرن پیرامون جهان اطراف و قدرت ذهن انسان می پردازه
باارائه مدارک و ادله موتبر از دانشمندان بزرگ فیزیک و روانشناسی بیان می کنه که جهان اطراف و نحوه کار ذهن ما نوعی هولوگرامه

sise
18-12-2007, 16:40
جهان هولوگرافیک
ازمایکل تالبوت
به بررسی جدید ترین نظریه قرن پیرامون جهان اطراف و قدرت ذهن انسان می پردازه
باارائه مدارک و ادله موتبر از دانشمندان بزرگ فیزیک و روانشناسی بیان می کنه که جهان اطراف و نحوه کار ذهن ما نوعی هولوگرامه

حالا این هولو گرام چیه؟:46:

magmagf
21-12-2007, 09:16
دالان بهشت

نازی صفوی

کتاب در مورد دختری هست که عاشق نامزدش می باشد و اختلافاتی که بین انها به وجود می اید

یکی از بدترین کتاب هایی بود که تو همه زندگی ام خوندم من اگه یک مقامی داشتم تو مملکت می دادم این نازی صفوی را در ملا عام دار بزنند که دوباره نخواد این رسم و رسوم قدیمی و ابلهانه را بین مردم رواج بده .
ادم باورش نمی شه افرادی با این طرز فکر وجود دارند اولا که خیلی راحت دخترای داستان تو سن 16 و 17 سالگی ازدواج می کنند . بعد هم که اون محمد نامزد مهناز منفورترین مردی که تو کل دنیا می تونه وجود داشته باشه به عنوان نمونه اخلاق نشون داده شده که مثلا چه مدلی هم هست این اقا : نمی ذاره دختره بره خونه عمه اش مهمونی بعد هم می گه من اصلا اجباری ندارم برات دلیل بیارم اگه می یارم لطف می کنم دلیلم هم اینه به چه دردت می خوره چی یاد میگیری . بعد از اون طرف که مهناز کوه رفتن را دوست نداره احمقانه است و باید به خاطر اون بره و
اخر سر چون عقلش نمی رسه طلاقش می ده و تازه این نمونه بهترین مرد هست .
ادم حال تهوع پیدا می کنه و واقعا به ان نتیجه می رسم هرچی به سر این مملکت می یاد حقمونه

Ar@m
28-12-2007, 15:51
شکلات
ژوان هریس

شکلات کتاب عجیبیه.داستانش درباره زن جوانیه که با دختر 6 ساله اش به یه شهر وارد می شه و تصمیم می گیره اونجا شکلات فروشی باز کنه. کشیش با این مغازه مخالفه و شکلات رو تجملاتی و مخالف دین و ساده زیستی و ریاضت می دونه. کم کم در اون شهر کوچیک که همه زیر سلطه کلیسا به یک روش زندگی می کنن دوگانگی بوجود می یاد: عده ای در جبهه کلیسا و جمعی به جبهه شکلات فروشی!
آدم هایی که ناگهان تغییر می کنن و سعی می کنن خودشون فکر کنن و خودشون تصمیم بگیرن و خودشون در خوب و بد هر چیزی تفکر کنن و ...
کتاب جالبی بود.

Lovelyman
28-12-2007, 21:07
شياطين و فرشتگان ; دن براون
... داستان در باره ي سمبل شناس آمريكايي ، رابرت لانگدون ، كه در يك تعقيب و گريز مرموز درباره ي قتل هاي مذهبي در شهر واتيكان هست (پيشنهاد ميكنم حتما بخونيد)
راز داوينچي ; دن بروان
همه تون درباره اش ميدونين!!!
سفر به مركز زمين ; ژول ورن
همه تون درباره اش ميدونين!!!...

magmagf
30-12-2007, 00:40
مادام بوواری اثر گوستاو فلوبر

رمان درباره زنی است که با مشکلات زیادی از نظر درک زندگی با افراد مختلف روبروست. او برای رها شدن ار قید و بندهای دوره زمانه خود و رسیدن به آزادی دلخواه زندگیها و روابط متعددی با دیگر افراد برقرار میکند. (خلاصه هر کاری دلش میخواد میکنه!) به طوری که بقول یکی از نویسندگان: مادام بوواری نمونه کامل یک زن هرزه است بدون اینکه حتی یک کلمه خلاف اخلاقی در رمان گفته شده باشد!!
این رمان نیز بعدا بعنوان یکی از عوامل حرکتهای جنبش فمینیستی شناخته شد.

مادام بواری

گوستاو فلوبر
محمد قاضی

مادام دوباری دختر بسیار زیبا و بلند پروازی است که با یک پزشک روستا نشین ازدواج می کند . شارل عاشق همسر خود می باشد اما مادام دوباری به دنبال هوسبازی های خود رفته و زندگی را به ورطه نابودی می کشاند .
گوستاو فلوبر این کتاب را طی شش سال نوشته است و جز محبوب ترین کتاب های دنیا شمرده می شود .
به نظر من هم موضوع کتاب جذاب بود و چه شخصیت وحشتناکی این مادام دوباری داشت اما تعریف و تشریح های بی مورد و طولانی توی کتاب زیاد بود . شخصیت پردازی داستان جالب و قوی بود .

seppeehr
31-12-2007, 22:32
شياطين و فرشتگان ; دن براون
... داستان در باره ي سمبل شناس آمريكايي ، رابرت لانگدون ، كه در يك تعقيب و گريز مرموز درباره ي قتل هاي مذهبي در شهر واتيكان هست (پيشنهاد ميكنم حتما بخونيد)
راز داوينچي ; دن بروان
همه تون درباره اش ميدونين!!!

من همه آثار دن براون رو خوندم، یکی دو کتاب اولش که همین عناوینی هست که شما نوشتین خیلی جذابه، اما سبک نوشتنش در همه کتابهاش یه جوره. یعنی مثلا از اواسط کتاب نقطه فریبش می تونید شخصیت منفی رو شناسایی کنید! حالا تم داستان با این دو تا کتابش کمی فرق می کنه. اما اساس همونه.

7aft
01-01-2008, 20:40
من کتاب طومار کهن شاهنامه را خیلی دوست دارم . چون به نثر روان است و بسیار هیجان بر انگیز است و در من جذوه ایجاد می کنه.

magmagf
04-01-2008, 09:33
از عشق و دیگر اهریمنان

گابریل گارسیا مارکز

احمد گلشیری

کتاب در مورد دختری است که بنابر بی توجهی پدر و مادرش در کنار برده ها و با اداب و رسوم افریقایی بزرگ می شود . روزی در بازار سگ هاری دختر را گاز می گیرد و در روزهای بعد در حال مداوای او این خبر به گوش کشیشی رسده و تشخیص می دهد او در تسخیر اهریمنان است و باید به صومعه ای برود و زندانی شود تا جن گیری شد . داستان در مورد سختی های دختر در صومعه ، رابطه او و جن گیرش و چرایی رسیدن خانواده او به این مرحله است .
کتاب قشنگیه خوب نوشته شده دید جالبی در مورد نااگاهی و اشتیاق به حفظ این نااگاهی در ادمها می ده البته اون قدر بلند نیست و زیاد وارد جزییات نشده .....
نمی دونم چی جوری توصیفش کنم اما در کل خوب بود

magmagf
08-01-2008, 20:06
راه خطا

گراتزیا دلددا
بهمن فرزانه

کتاب در مورد نوکریه که عاشق دختر اربابش می شه و خیانتی که دختر به اون می کنه و ..... راه های خطایی که این وسط هر دو طی می کنند.
به نظر من خیلی کتاب قشنگی بود خیلی خوشم اومد واقعا شخصیت پردازی قوی ای داشت انتهای داستان هم قشنگ بود کلا خیلی خوشم اومد متفاوت بود
این 4امین کتابیه که از این نویسنده می خونم : چشمهای سیمونه و پس از طلاق را قبلا خوندم و اخیرا راز مرد گوشه گیر و راه خطا را خوندم فضای چشمهای سیمونه را زیاد یادم نمی یاد اما 3 کتاب دیگه فضاهای مشابهی دارند روستایی و سرد و پایان های غیر قابل انتظار
دلددا دومین زن نویسنده و تنها زن ایتالیایی است که برنده جایزه نوبل ادبیات شد

Doyenfery
09-01-2008, 23:00
َشیطان و دوشیزه پریم-پائولو کوئلیو

موضوع کتاب درباره وسوسه های شیطانی(از سوی خارجی (کارلوس یا همون شخصیت اول داستان) و عکس العمل های فرشته وار (از سوی دخترک این داستان) هستش که در طی یک داستان گفته می شه ..
کتاب خیلی جالبیه

Acro-Crown
09-01-2008, 23:26
راز داوینچی........از دون بروان
موضوع در مورد یه سری انجمن مخفی به اسم انجمن اخوت بود که افراد مشهوری مثل نیوتن گاللیله و خود داوینچی عضوشون بودند(<------این قسمتش جزو واقعیته) که وظیفه داشتند راز بزرگی رو حمایت کنند راز سلسله ای که بعد از تولد فرزند حضرت عیسی شروع شده بود و تا الان ادامه پیدا می کنه ....و سوفی دختر این داستان که پدر بزرگش رئیس موزه لور هست که یکی از این اعضای این انجمن هستش (و بیشتر وقایع کتاب در رابطه با آثار داوینچی هست) نواده حضرت عیسی هست....
کتاب خیلی هوشمنانه نوشته شده طوری وقایع تاریخی را با وقایع ذهن خود نویسنده طوری پیوند خورده که جدا کردن واقعیت از داستان غیر ممکن است
این کتاب اگر به یاد داشته باشید سر وصدای زیادی به پا کرد بطوریکه کلیسا ها ای کتاب را غدغن کردند همین طور در ایران نیز دیگر کتاب اجازه چاپ نیافت و کلیساها حتی دیدن فیلمش هم را ممنوع کردند

پ.ن 1 من خودم باره اول که خوندم به طور کامل داستان باورم شد و 2 -3 ماهی طول کشید تا راضی ام کنند که فقط یه داستان بود
پ.ن2 اگه نخوندید برید حتما بخونید (مخصوصا نسخه فارسیشو)از نظر تاریخی فوق العاده است چیز هایی خواهید دانست که تابحال مطمئنا نشنیده اید از راز و رمز های مونالیزا تا کالبد شکافی تابلو شام آخر تا ریشه های کلمه رز و مادینه پرستی تو ایران...

magmagf
18-01-2008, 11:33
عشق سال های وبا

گابریل گارسیا مارکز
مهناز سیف طلوعی

کتاب در مورد یک عشق قدیمی بین یک دختر و پسر و زنده شدن دوباره آن بین انها در زمان پیری و پس از مرگ شوهر دختر می باشد .
به نظرم خیلی کتاب قشنگی بود خیلی خوشم اومد شخصیت های جالبی داشت روحیاتشون خیلی خوب به تصویر کشیده شده بود و پایان خیلی قشنگی هم داشت .

sanih
19-01-2008, 00:55
از بین رمان هایی که تا حالا خوندم بهترنشون" شیاطین و فر شتگان " و "راز داوینچی"هر دو از دن براون

بعد "برادران کارامازوف" که دیگه همه میدونن از داستایوفسکی هستش.

کتاب های دو براون به خاطر جزئیاتیه که میگه و قدرت تخیل فوق العاده در هر لحضه میدونه ذهن شما به چه سویی میره . تا اونجا میبره . یه هو مسیرش رو تغییر میده داستایوفسکی هم بیشتر تا یه نویسنده باشه یه روان شناسه وا قعا از کتابش لذت بردم.

دل تنگم
19-01-2008, 13:21
راز داوینچی........از دون بروان
موضوع در مورد یه سری انجمن مخفی به اسم انجمن اخوت بود که افراد مشهوری مثل نیوتن گاللیله و خود داوینچی عضوشون بودند(<------این قسمتش جزو واقعیته) که وظیفه داشتند راز بزرگی رو حمایت کنند راز سلسله ای که بعد از تولد فرزند حضرت عیسی شروع شده بود و تا الان ادامه پیدا می کنه ....و سوفی دختر این داستان که پدر بزرگش رئیس موزه لور هست که یکی از این اعضای این انجمن هستش (و بیشتر وقایع کتاب در رابطه با آثار داوینچی هست) نواده حضرت عیسی هست....
کتاب خیلی هوشمنانه نوشته شده طوری وقایع تاریخی را با وقایع ذهن خود نویسنده طوری پیوند خورده که جدا کردن واقعیت از داستان غیر ممکن است
این کتاب اگر به یاد داشته باشید سر وصدای زیادی به پا کرد بطوریکه کلیسا ها ای کتاب را غدغن کردند همین طور در ایران نیز دیگر کتاب اجازه چاپ نیافت و کلیساها حتی دیدن فیلمش هم را ممنوع کردند

پ.ن 1 من خودم باره اول که خوندم به طور کامل داستان باورم شد و 2 -3 ماهی طول کشید تا راضی ام کنند که فقط یه داستان بود
پ.ن2 اگه نخوندید برید حتما بخونید (مخصوصا نسخه فارسیشو)از نظر تاریخی فوق العاده است چیز هایی خواهید دانست که تابحال مطمئنا نشنیده اید از راز و رمز های مونالیزا تا کالبد شکافی تابلو شام آخر تا ریشه های کلمه رز و مادینه پرستی تو ایران...

سلام...

نام فیلمش هست داوینچی کُد است که من فیلمش رو دیدم ...معرکه است با بازی فوق العاده تام هنکس هنرمیشه مورد علاقه ام...فیلمش هم روی من بدجور تأثیر گذاشت... همینطور که می گویی خیلی طول کشید تا باور کنم فقط یه فیلم بوده است...

اما متأسفانه خیلی مورد استقبال جایزه دهندگان نبود...

اما یکی از فیلم هایی ست که دیدنش را به همه توصیه می کنم

در پناه حق:11:

دل تنگم
19-01-2008, 13:27
سلام
ببخشید که کمی دیرشد.جلددوم کتاب هم بانام باغ مارشال هست ومعروف به خاطرات ناهید.

شلام...

نمی دانستم جلد دوم آن هم چاپ شده از یادآوری ممنون... اگر قبلی را جلد یک بنامیم...عالی بود...در شریط روحی خرابی بودم...

و این کتاب....

معرکه بود!

magmagf
19-01-2008, 14:54
حریق در باغ زیتون

گراتزیا دلددا
بهمن فرزانه

فضای داستان مثل بقیه داستان های دلددا بود . سرد و دور در یک محیط دهاتی با موضوعی جالب
اناروزا که عاشق جوئله می باشد با استفانو نامزد می کند و بعد متوجه می شود استفانو عاشق نامادری او نینا بوده است .........

magmagf
22-01-2008, 06:21
قتل های شهر میل واکی آمریکا

مترجم : مینو بهتاش

داستان در واقع شرح یک ادم کشی مخوف واقعی در امریکاست . داستان مردی که پسر بچه های نوجوان را می فریفت ، می کشت ، قطعه قطعه می کرد و گاهی می خورد .
در کتاب به شرح پرونده و روند پیگیری آن پرداخته است .

وحشتناک بود به خصوص این موضوع که یکی از قربانیان از دستش فرار می کنه و خودش را به پلیس می رسونه اما پلیس متوجه موضوع نمی شه و پسرک را به اپارتمان مرد برمی گردونه

اخر کتاب هم یک بحث روان شناسی در مورد علت وقوع جرم هست

dizgah
23-01-2008, 14:09
خب خیلی هستن
اولیش همون هری پاتر ه
بعد
مجموعه رمانهای اتیلا
سینوهه
یه کتاب هم بود اسمش نمیدونم شمشیر شیطان بود یا یه همچین چیزی خیلی باحال بود

god_girl
24-01-2008, 10:02
کتاب پرنده خارزار اثر کالین مک کالو این کتاب نزدیک به 900 صفحه است.این کتاب اینقدر نثر شیوا و دلنشین دارد که خودم این کتاب رو 4بار خوندم.
خلاصه:
این کتاب عشق دختری به نام مگی به یک کشیش بنام رادلف را به تصویر می کشد ولی کشیشان کاتولیک نمی توانند ازدواج کنند ................

یکی از کتابایی که هم دردناک بود هم اموزنده کتاب کوری بود
این کتاب در مورد یه شهر که مردمش با یه کوری واگیر دار همه کور میشن جز یک نفر وابن داستان از زبون اونه و مشکاتی که در شهری اتفاق میوفته که همه ساکنانش کور باشن مثلا از خانه که خارج میشدن دیگه نمی تونستن خانشون رو پیدا کنن

rsz1368
24-01-2008, 20:36
کتاب راز به زیبایی فیلمش
موضوع کتاب رو فکر کنم همه می دونن یه جوراییب حرف امضای من و می زنه

دل تنگم
25-01-2008, 00:37
کتاب پرنده خارزار اثر کالین مک کالو این کتاب نزدیک به 900 صفحه است.این کتاب اینقدر نثر شیوا و دلنشین دارد که خودم این کتاب رو 4بار خوندم.
خلاصه:
این کتاب عشق دختری به نام مگی به یک کشیش بنام رادلف را به تصویر می کشد ولی کشیشان کاتولیک نمی توانند ازدواج کنند ................

این کتاب در مورد یه شهر که مردمش با یه کوری واگیر دار همه کور میشن جز یک نفر وابن داستان از زبون اونه و مشکاتی که در شهری اتفاق میوفته که همه ساکنانش کور باشن مثلا از خانه که خارج میشدن دیگه نمی تونستن خانشون رو پیدا کنن

و سلامی...

کتاب پرنده خار زار معرکه است...
خوانده ام...
بی نظیر است...
شاید ده سال پیش بود...
اما هنوز همه را به خاطر دارم...
هم کتاب را خوانده ام و هم فیلمش را دیده ام...
عالیست...
اگر نسخه ی قدیمی آن را بیابید و بخوانید پشیمان نخواهید شد...

magmagf
25-01-2008, 08:30
خلاصه:

کتاب را من با اسم مرغان شاخسار طرب خیلی خیلی سال پیشش خوندم حدود 12 یا 13 سال پیش اما یادمه منم اون موقع خوشم اومد از کتاب

j0l6
25-01-2008, 13:25
بیشتر audiobook و از نوع غیر داستانی ګوش میدم ولی خود از اونجایی که اینا هم کتاب هستن یکی از بهترین هاش رو که تاحالا ګوش دادم مینویسم
اسم کتاب The Four Agreements اثری فوق العاده از Don Miguel Ruiz هست ، کتاب بیشتر رو خود شناسی و ازاد کردن خود از بسیار از عقاید غلطی که از کودکی در ما شکل ګرفته تمرکز میکنه ، عقایدی غلطی که کل زندګی ما رو تحت تاثیر قرار داده
پيشنهاد میکنم حتما این کتاب بر بخونین ، یا اګه audiobook رو پیدا کردین اونو ګوش کنین ( audio booke به نظرم خیلی زیبا و قابل فهم تر باشه ) واقعا کتاب بینظیری هست
اګه اطلاعات بیشتر:

magmagf
31-01-2008, 18:54
سرزمین باد

گراتزیا دلددا
بهمن فرزانه

کتاب در مورد دختری است که در ماه عسل خود با مردی که در دوران نوجوانی عاشقش بوده است برخورد می کند و .....
مثل بقیه کتاب های دلددا فضای داستان روستایی است ولی برعکس بقیه چندان به خود موضوع پرداخته نشده و توجه بیشتری به ارائه نظریات و جمله ها در قالب یک داستان ساده داشته است
به نظرم به خوبی بقیه داستان های دلدا نبود

my_lost_dying_brid
01-02-2008, 10:32
"بوف کور"
"صادق هدایت"
از اولین باری که خوندمش خیلی میگزره ولی هنوز هم که میخونمش برام تازگی داره بوف کور شاهکاره.رنه لانو درباره ی بوف کور میگه:"در این کتاب اهمیت هنر به معنی بسیار آبرومند کلمه در نظر من بسیار صریح جلوه می کند.

magmagf
02-02-2008, 22:58
سگ سفید

رومن گاری
سروش حبیبی

داستان بیانگر روابط سیاهان و سفیدپوستان امریکا و در واقع نوعی ریشه یابی اعمال انهاست . کتاب فوق العاده قشنگی بود . خیلی زیبا و دقیق به تجزیه و تحلیل مطالب پرداخته و اینکه معنی کرده هر عملی چه مفهومی پشتش داره
سگ سفید هم نوعی سگ هست که سفیدپوست ها تربیت می کنند تا فقط به سیاهان حمله کنه

karin
03-02-2008, 00:37
شیطان و دوشیزه پریم

نویسنده: پائولو کوئلیو
متذجم: آرش حجازی

غریبه، شانتال‌ پریم‌ را انتخاب‌ می‌کند تا ثابت‌ کند انسان‌ ذاتاً شر است. پیشنهاد بیگانه‌ می‌تواند برای‌ همیشه‌ سرنوشت‌ شانتال‌ فقیر و یتیم‌ را عوض‌ کند اما او باید میان‌ فرشته‌ و شیطانی‌ که‌ هر انسان‌ در درون‌ خویش‌ دارد، انتخاب‌ کند... دهکده ای درگیر آز، هول و هراس ... مردی اسیر شبح گذشته ای دردناک دختر جوانی در جست و جوی خوشبختی ... برای تصمیم گیری فقط هفت روز فرصت هست. رزم در کنار فرشتگان، یا شیاطین؟ در این هفته طولانی و تکرار ناشدنی، هرکدام پیمان خویش را پبش می گذارند: نیک یا بد؟ ویسکوس دهکده ای کوچک و از یاد رفته در زمان و مکان، میدان این نبرد هولناک خواهد بود... بیگانه ای اسرارآمیز وارد دهکده می شود، و از آن دم، دهکده درگیر نقشه ای مکارانه می شود که اثر آن هرگز از روح تک تک ساکنان این دهکده نخواهد شد. بیگانه از دوردست آمده است، به جست و جوی پاسخی برای پرسشی نگران کننده : انسان در ذات خویش نیک است یا بد؟ رمان شیطان و دوشیزه پریم درستی و راستی انسان را به گونه هولناکی می آزماید.متن بالا در توضیح کتاب در سایت انتشارات کاروان نوشته شده که فکر می کنم کامل باشه برای اینکه یه کم با حال و هوای داستان آشنا بشیم

در یک جمله کتاب دنبال اینه که انسان فطرتا نیکه یا پلید

دل تنگم
03-02-2008, 17:11
رمان دریا
اثر جان بنویل
در سال 2005 جایزه ی بوکر را برای نویسنده اش به ارمغان آورد

"شکست اخیر مکس موردون (مورخ تاریخ هنر) او را به روستایی برمی گرداند که در کودکی تعطیلات خود را در آن سپری کرده است. خانواده ی گریس در آن تابستانسال های دور، گویی از جهان دیگری آمده بودند. فرزندان دوقلوی آن ها که هم سن و سال مکس بودند، توجه اورا به خود جلب می کنند. مایلز پسر لال خانواده و کلوئه دختر آتش پاره..."
رمان دریا آمیزه ای از خاطره و عشق است.

"بنویل نثری روان و در عین حال جسورانه دارد و این ویژگی موهبتی ارزشمند برای کنکاش در روح انسان هاست."
"دون دلیلو"

"بنویل از نویسندگان صاحب سبک زمانه ماست."
"اسپکتیتور"

magmagf
06-02-2008, 06:39
رمان پر اثر ماتيسن

داستان عشق يك مرد ...

به طور خلاصه در مورد یه مامور بیمه است که زندگی سرد و یکنواختی داره تا اینکه با بیوه ای که شوهرمرحومش مشتری آنها بوده آشنا میشه و این آشنایی منجر به عشقی آتشین میشه که نتیجه ای جز بدبختی مرد نداره
راستش من اینو وقتی 16 سالم بود خوندم و عاشق رمانش بودم ولی الان اصلان باهاش حال نمیکنم نمیدونم شاید چون دیگه تو اون حس وحال نیستم به نظرم در مورد مسایل بی ارزشی بحث میکنه

پر

ماتیسن
میمنت دانا

کتاب در مورد مردی متاهل است که عاشق دختر جوان بیوه ای می گردد . دختر دارای صدای بسیار خوبی است و مرد سعی می کند تا او را خواننده مشهوری بکند .
بی مزه بود خیلی بی مزه
در حقیقت سعی داره عشق و فداکاری های اون را نشون بده اما اولا که به نظر من خیلی یخه و اصلا شخصیت پردازی نداره دوما هیجان نداره سوما مرد زن داری که عاشق دختر دیگه ای بشه نباید قهرمان باشه :دی

magmagf
09-02-2008, 00:15
پاییز پدرسالار

گابریل گارسیا مارکز
محمد فیروز بخت

کتاب در مورد زندگی یک دیکتاتور است و سعی می کند نهایت سنگ دلی و استبداد فردی قدرتمند در عین تنهایی و بدون عشق بودن او را تصویر کند .
خیلی خوب تونسته تنهایی و سنگدلی فرد را نشون بده اما داستان سردی هست به نظر من . من زیاد باهاش رابطه برقرار نکردم . البته همون جور که گفتم شخصیت پردازی خیلی خوبی داشت و عمق تنهایی و بی رحمی فرد را خیلی خوب نشون داده بود اما خوب خیلی سرد بود داستان و هیجان و کشش زیادی هم نداشت .من در کل خوشم نیومد از داستان

magmagf
10-02-2008, 00:44
ساعت شوم

گابریل گارسیا مارکز
احمد گلشیری

داستان زندگی روزمره یک شهر و شهروندانش هست با کشیش و شهرداری که هر کدوم سعی دارن مردم را به شیوه خودشون رهبری کنند . اتفاقات ساده ای که در حین حل کردنشون چه اتفاقات عظیم تری را باعث می شن و .....
کتاب بدی نبود یعنی خوب بود اما به نظرم نه خیلی خوب

magmagf
12-02-2008, 00:27
قدیس
گاربیل گارسیا مارکز
قهرمان نورانی

کتاب مجموعه ای از داستان های کوتاه مارکز هست که بر خلاف سایر داستان های او محل وقوع اتفاقات در امریکای لاتین نیست بلکه روایاتی از زندگی مردم امریکای لاتین در کوشرهای دوردست و اروپایی است .
داستان لکه های خون بر روی برف به نظرم از همه قشنگ تر و غم انگیز تر بود .
در کل کتاب خوبی بود . البته من زیاد به داستان های کوتاه علاقه مند نیستم مگر اینکه خیلی کوتاه باشند یعنی چند خطی باشند . واسه همین اون قدر ها کتاب را دوست نداشتم اما خوب می گم در کل بد نبود .

magmagf
13-02-2008, 06:35
الیاس پورتولو
گراتزیا دلدا
بهمن فرزانه

خانواده پورتولو بسیار خوشحال است چون تا چند روز دیگه پسر بزرگ اونها ازدواج می کنه و پسر کوچکشون الیاس هم قراره از زندان برگرده و زندگی درستی را در پیش بگیره اما الیاس پس از بازگشت از زندان عاشق نامزد برادر خود می گردد و ......
وسوسه ها و دغدغه های فکری الیاس را خیلی خوب به تصویر کشیده . فضا هم مثل بقیه داستان های دلدا روستایی و سرد است اما پیان داستان به اندازه بقیه داستانهاش غیر منتظره نیست

leira
13-02-2008, 11:58
ربه کا
دافنه دوموریه
ترجمه : حسن شهباز

از بین رمانهایی که خوندم این یکی رو بیشتر دوست دارم
داستان در مورد مردی است ثروتمند به نام دووینتر و مکانی به نام ماندرلی
به نظرم تو این داستان احساسات زنها نسبت به همسر قبلی مرد حتی اگه مرده هم باشه خیلی خوب به تصویر کشیده شده ( البته این نظر شخصی منه ، خوشحال می شم نظر دیگران رو هم بدونم )

magmagf
13-02-2008, 13:26
ربه کا
دافنه دوموریه
ترجمه : حسن شهباز

از بین رمانهایی که خوندم این یکی رو بیشتر دوست دارم
داستان در مورد مردی است ثروتمند به نام دووینتر و مکانی به نام ماندرلی
به نظرم تو این داستان احساسات زنها نسبت به همسر قبلی مرد حتی اگه مرده هم باشه خیلی خوب به تصویر کشیده شده ( البته این نظر شخصی منه ، خوشحال می شم نظر دیگران رو هم بدونم )

به نظر منم كتاب خوبيه خيلي وقت پيش خوندمش

فيلمش هم فيلم خوبيه

هبوط
13-02-2008, 23:57
از عشق و دیگر اهریمنان

گابریل گارسیا مارکز

احمد گلشیری

کتاب در مورد دختری است که بنابر بی توجهی پدر و مادرش در کنار برده ها و با اداب و رسوم افریقایی بزرگ می شود . روزی در بازار سگ هاری دختر را گاز می گیرد و در روزهای بعد در حال مداوای او این خبر به گوش کشیشی رسده و تشخیص می دهد او در تسخیر اهریمنان است و باید به صومعه ای برود و زندانی شود تا جن گیری شد . داستان در مورد سختی های دختر در صومعه ، رابطه او و جن گیرش و چرایی رسیدن خانواده او به این مرحله است .
کتاب قشنگیه خوب نوشته شده دید جالبی در مورد نااگاهی و اشتیاق به حفظ این نااگاهی در ادمها می ده البته اون قدر بلند نیست و زیاد وارد جزییات نشده .....
نمی دونم چی جوری توصیفش کنم اما در کل خوب بود

من هم این کتاب رو خوندم یه جمله خیلی باحال داشت
**عشق احساسی ضد طبیعت است که دو نفر بیگانه را به وابستگی پست و ناسالمی محکوم می کند و این وابستگی هر چه شدیدتر باشد ناپایدارتر است**
یه خرده واقعیت داره

khoshgelafi
14-02-2008, 21:50
4 اثر از فلورانس اسکاول شین

karin
14-02-2008, 22:52

من تعریف این کتاب رو زیاد شنیده ام
می شه یه کم درباره اش توضیح بدین؟:20:

khoshgelafi
17-02-2008, 00:00
من تعریف این کتاب رو زیاد شنیده ام
می شه یه کم درباره اش توضیح بدین؟:20:

عزیزم در مورد خداست و قدرت بیان و تفکر انسان و اینکه به هر چی بخوای میرسی با ایمان.
همش روحیه ست. این کتاب یه موقعی به دادم رسید....

sina818
17-02-2008, 00:10
غروب بتان اثر نیچه رو 6 ماه پیش خوندم
و از اون موقع درگیر 2 تا کتاب دیگه از نیچه شدم
گاهی وقتها فقط یه جمله یا یه صفحه ازش میخونم و حدود یک ماه در موردش فکر میکنم و مینویسم.
کوری رو کسی خونده؟
ارزش وقت گذاشت رو داره؟

AaVaA
17-02-2008, 02:14
غروب بتان اثر نیچه رو 6 ماه پیش خوندم
و از اون موقع درگیر 2 تا کتاب دیگه از نیچه شدم
گاهی وقتها فقط یه جمله یا یه صفحه ازش میخونم و حدود یک ماه در موردش فکر میکنم و مینویسم.
کوری رو کسی خونده؟
ارزش وقت گذاشت رو داره؟

کوری ؟آره ارزش خوندن داره:46: مگه میشه اثر ساراماگو ارزش خوندن نداشته باشه؟!

هبوط
17-02-2008, 23:28
عزیزم در مورد خداست و قدرت بیان و تفکر انسان و اینکه به هر چی بخوای میرسی با ایمان.
همش روحیه ست. این کتاب یه موقعی به دادم رسید....

سر کلاس شیوه ارائه مطلب موضوعه ارائه یکی از دخترا معرفی کتاب همین خانم بود
آخر سر موقع نقد ارائه ها استاد در موردش گفت موضوع ایشون هم که خیلی مورد توجه قرار گرفت از بس که خانما به سر کتاب باز کردن اعتقاد دارن:46:

book worm
20-02-2008, 11:45
زیادبارمان حال نمی کنم
ولی رمانهای پائولورومیخونم
بیشترروانشناسی می خونم و مذهبی (نه مفاتیح و حلیت المتقین و ... کتابایی که با دین و نه فقط اسلام منطقی وعلمی بر خوردکرده باشن)

book worm
20-02-2008, 11:50
یکی از بهترین کتابامه

book worm
20-02-2008, 12:03
:46:
منم سینوهه رو به همه واجب می دونم.یک کتاب نمی تواند تااین حد عجیب و اسرارآمیز و زیبا و درعین حال واقعیت
باشد.حتماً بخوانید چون شوکه خواهید شد
سینوحه وقعیت نداره بلکه میکا والتاری عقایدواتفاقهای آن زمان را به شکله زندگی نامه درآورده تاروان تر و
راحت تر فهمیده بشه

منم خیلی دوسش دارم

dr_sinuhe@yahoo.com

book worm
20-02-2008, 21:43
می دونید11دقیقه ی پائولو ممنوع چاپ شد
و
قیمتش ازسه هزارو اندی به 4950 تومان رسیده
منم زودیکیش روخریدم
هنوزم توبازارپیدامیشه

book worm
20-02-2008, 21:49
دوستان اینقدر این کتاب سینوهه رو بزرگش نکنید.کلا همه آثار ذبیح الله منصری به همین صورت هستن.یعنی یه متن خیلی جذاب دارن ،اما بیشتر کتاب های این استاد در واقع یه جور دایره المعارف یعنی آقای منصوری اون کتاب رو امده ترجمه کرده اما چند برابر متن اصلی اطلاعات از خودش بهش اضافه کرده.من خودم کتابای استاد و خیلی دوست دارم اما از سینوهه بهتر کتاب خیلی داره.
من ترجمه ی دکتراحمدبهپورروخوندم خیلیم باش حال کردم.
اصلاًسمت منصوری نمی رم

AaVaA
20-02-2008, 21:57
می دونید11دقیقه ی پائولو ممنوع چاپ شد
و
قیمتش ازسه هزارو اندی به 4950 تومان رسیده
منم زودیکیش روخریدم
هنوزم توبازارپیدامیشه

چه جالب !
پارسال تو نمایشگاه کتاب از غرفه ی انتشارات کاروان که ناشر رسمیه آثار کوئیلو تو ایرانه پرسیدم کتاب 11 دقیقه رو ندارین یا تموم کردین؟
گفت این کتابی که الان تو بازاره و اون موقع هم تقریبا ممنوع چاپ شده بود فکر کنم...ناشره گفت این کتاب ترجمه ی نسخه ی اصلی کتاب ایشون نیست و از این حرفا که...اگه ایشون همچین کتابی داشتن ما هم حتما ترجمه و چاپ میکردیم...خلاصه که من هم هنوز شک دارم که این کتاب مال پائولو هست یا نه !..شما اگه اطلاعات دقیق تری دارین ممنون میشم منم در جریان بذارین

book worm
21-02-2008, 21:37
کتاب های سوپ جوجه برای روح جک کانفیلدم خوندم قشنگه
داستانهای کوتاه و جالب داره
بدردمترو,اتوبوس,مطب دکتر واین جور جاها می خوره چون تمرکزلازم نداره
:46:

book worm
21-02-2008, 21:37
چه جالب !
پارسال تو نمایشگاه کتاب از غرفه ی انتشارات کاروان که ناشر رسمیه آثار کوئیلو تو ایرانه پرسیدم کتاب 11 دقیقه رو ندارین یا تموم کردین؟
گفت این کتابی که الان تو بازاره و اون موقع هم تقریبا ممنوع چاپ شده بود فکر کنم...ناشره گفت این کتاب ترجمه ی نسخه ی اصلی کتاب ایشون نیست و از این حرفا که...اگه ایشون همچین کتابی داشتن ما هم حتما ترجمه و چاپ میکردیم...خلاصه که من هم هنوز شک دارم که این کتاب مال پائولو هست یا نه !..شما اگه اطلاعات دقیق تری دارین ممنون میشم منم در جریان بذارین
قلمش می خوره ماله پائولو باشه
منم رفته بودم کتاب فروشیه جیحون(به نظر من بهترینه هم کتاباش ومخصوصاًکارکناش که عالی سرویس میدن)
4تا کتاب پائولو برای خودمو دوستم برداشتم.رفتم که حساب کنم طرف ماجرای 11 دقیقه رو بهم گفت منم یکی خریدم
بگردین هنوز ته بازار پیدامیشه

باتشکر از توجه شما:46:

AaVaA
21-02-2008, 22:24
قلمش می خوره ماله پائولو باشه
منم رفته بودم کتاب فروشیه جیحون(به نظر من بهترینه هم کتاباش ومخصوصاًکارکناش که عالی سرویس میدن)
4تا کتاب پائولو برای خودمو دوستم برداشتم.رفتم که حساب کنم طرف ماجرای 11 دقیقه رو بهم گفت منم یکی خریدم
بگردین هنوز ته بازار پیدامیشه

باتشکر از توجه شما:46:

'گفتی کتابفروشی جیحون؟ به نظرت هنوز داره؟
در مرود اینکه یکی از بهترین کتابفروشی هاست شدیدا باهات موافقم:46:

ویتامین
21-02-2008, 22:33
خب کتاب زیاد خوندیم
منتها از چه نظر می گید شما ؟

magmagf
22-02-2008, 07:48
قرن من

گونتر گراس
روشنک داریوش

کتاب جالبیه . 100 داستان کوتاه که هر کدوم بیانگر یکی از اتفاقاتی است که از سال 1901 تا 1999 در المان اتفاق افتاده . البته شخصیت ها زیاده و گاهی داستان ها پیچیده و شاید باید خخیلی وقت بذارید تا کل مطلب را هضم کنید اما خوب حتی اگه وقت و حوصله انچنانی هم ندارید بازم به خوندن چند فصلش می ارزه . موضوع کتاب جالبه و واقعیات خوبی را هم بیان می کنه
البته منم اون قدر وقت نداشتم که دقیق تر بخونمش اما اگه وقت کافی دارید بخونیدش :دی

book worm
22-02-2008, 21:56
قرن من

گونتر گراس
روشنک داریوش

کتاب جالبیه . 100 داستان کوتاه که هر کدوم بیانگر یکی از اتفاقاتی است که از سال 1901 تا 1999 در المان اتفاق افتاده . البته شخصیت ها زیاده و گاهی داستان ها پیچیده و شاید باید خخیلی وقت بذارید تا کل مطلب را هضم کنید اما خوب حتی اگه وقت و حوصله انچنانی هم ندارید بازم به خوندن چند فصلش می ارزه . موضوع کتاب جالبه و واقعیات خوبی را هم بیان می کنه
البته منم اون قدر وقت نداشتم که دقیق تر بخونمش اما اگه وقت کافی دارید بخونیدش :دی
میشه لطف کنیدبگید
چه نوع دستانهایی
ممنونم

magmagf
24-02-2008, 06:48
میشه لطف کنیدبگید
چه نوع دستانهایی
ممنونم

سلام

نمی دونم چه طور بگم شاید داستان هم نشه گفت

مثلا توی یک سال اعتصاب معدن بوده توی آلمان بعد حرفها و عقادی چندتا از کارگرا را که با هم حرف می زدن بیان می کنه

یا مثلا توی سال های بعد از جنگ جهانی و وقتی المان وضع بدی داره از زبون یک پیرمرد داره حرف می زنه و به اوضاع نگاه می کنه

از زبون افراد مختلف یک شمه ای از حقایق اون سال را بیان می کنه

magmagf
24-02-2008, 06:55
استخوان خوک و دست های جزامی

مصطفی مستور

کتاب برنده جایزه ادبی اصفهان به عنوان بهترین رمان سال 1383 شناخته شده .
قبلا از مصطفی مستور "روی ماه خداوند را ببوس " رو خونده بودم سبک نوشتن و حال و هوای این کتاب هم مثل همون بود .
نمی دونم باید بگم موضوعش چیه یک جوری همون درگیری های انسان با خودش و درونش و خدا . اما قلم خیلی خوب و رونی داره ادم لذت می بره از خوندن سبک نوشتنش

totia kh
24-02-2008, 11:08
من کتاب سیذارتا از هرمان هسه رو خیلی دوست دارم..چون به نظرم همه زندگی و کائنات و دنیای هستی رو به تصویر میکشه و این که چه جوری آدم به حرف دلش و نشونه های خدا باید اعتماد کنه تا به مقصد برسه..اگه نخوندین توصیه میکنم حتما بخونین...

cyrus3000
26-02-2008, 03:44
مرد مصور نوشته ری برادبری

این کتاب که یک مجموعه داستان کوتاه علمی تخیلی درباره آینده است اونقدر در دوره نوجوانی در من تاثیر گذاشت که هنوز که هنوزه تاثیرات شگرفش رو در تخیلاتم حس می کنم .در این کتاب آینده بشر روابط اجتماعی و احساسات و کیفیت زندگی بشر در آینده و... آنقدر زیبا توصیف شده که هر ذهنی را بعد از خواندن آن تا مدت ها مشغول خواهد کرد.از طرفی داستان پردازی ان آنقدر زیباست که دلم می خواست هزاران هزار داستان در این کتاب موجود بود و من هر روز با خواندن یک داستان جدید روزم را سپری می کردم

در باره کتاب

درباره نویسنده

negar00
29-02-2008, 14:51
استخوان خوک و دست های جزامی

مصطفی مستور

کتاب برنده جایزه ادبی اصفهان به عنوان بهترین رمان سال 1383 شناخته شده .
قبلا از مصطفی مستور "روی ماه خداوند را ببوس " رو خونده بودم سبک نوشتن و حال و هوای این کتاب هم مثل همون بود .
نمی دونم باید بگم موضوعش چیه یک جوری همون درگیری های انسان با خودش و درونش و خدا . اما قلم خیلی خوب و رونی داره ادم لذت می بره از خوندن سبک نوشتنش
منم این کتابو خوندم.
عاشق دانیالم" در طول کتاب هر بار که دانیال دهانش را باز می کرد این جمله را می گفتم. به نظرم دانیال یک مفسر بود. مصطور زندگی ها را به تصویر می کشید و دانیال آنها را تفسیر می کرد.

کتاب بدی نبود ولی یک مساله ای هست که تو کنابای مسنور خیلی تو ذوق می زنه اونم اینه که از موقعیت های کلیشه ای خیلی استفاده می کنه.

negar00
29-02-2008, 15:09
داستان خرسهای پاندا
یکی از کتابای مورد علاقه ی من که به خیلی از دوستانم هم هدیه دادمش!
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نام کتاب :داستان خرسهای پاندا
به روایت یک ساکسیفونیست
که دوست دختری در فرانکفورت دارد.

ماتئی ویسنی یک
تینوش نظم جو
نشر ماه ریز
چاپ دوم، 1381
قطع جیبی
88 صفحه

یه کتاب کوچیک هم حجم و فوقالعاده.داستان خرسهای پاندا یک شاهکار مسلمه!
این اثر نمایشنامه ی پست مدرنه اما نه از ان دست پست مدرنهایی که آدم هیچی ازشان سر در نمی آره بلکه از آن دست نوشته هایی که تو را با خود همراه می سازند و فضاهایی وهمی را آنچنان ملموس برایت روایت می کنند که چاره ای جز باور آنها نداری!!!
داستان تنها 2 شخصیت داره.
یک زن و یک مرد. زن و مردی که تا پایان داستان حتی نام همدیگر را نمی دانند اما انگار همدیگر را همیشه می شناخته اند.

magmagf
01-03-2008, 07:32
آبي ترين چشم
توني موريسون
نيلوفر شيدمهر و علي آذرنگ

كتاب در مورد زندگي سياه پوستان و ديدگاه هاي انهاست . در مورد دختر زشت سياهي كه هيچ كس او را دوست ندارد . در مورد ارزوهايش و اينكه چه چيز وحشتناكي نهايتا او را به عشق مي رساند . عشقي كه نقشي در ان ندارد و همه زندگي او را نا بود مي كند .
توني موريسون نويسنده سياه امريكايي و برنده جايزه نوبل 1993 و جايزه پوليتزر 1988 مي باشد .
به نظر من كتاب قشنگ و سوزناكي بود واقعا دل ادم براي دختر بي گناهي كه دلش عشق مي خواست مي سوخت .

magmagf
04-03-2008, 11:39
ريشه ها

الكس هيلي

عليرضا فرهمند

الكس هيلي كه نويسنده اي آمريكايي و سياه پوست است در اين كتاب به بررسي ريشه ها و اجداد خود تا 7 نسل قبل پرداخته است .
اولين جد او آمورا فردي افريقايي است كه در گامبيا و در قبيله هاي افريقايي زندگي مي كند . او به توضيح و تشريح كامل سنن و نحوه زندگي آنها مي پردازد و سپس وارد ماجراي برده گيري ، مشقات برده ها در آمريكا ، طرز تفكر آنها و آزادسازي برده ها مي شود .
به نظر من كتاب جالبي بود و اطلاعات خيلي جالبي در اختيار ادم قرار مي داد . با اينكه حجم زيادي داره اما از اون كتاب هاي پركشش و رمان گونه اي هست كه نمي شه زمينش گذاشت .

Ar@m
05-03-2008, 18:59
منم این کتابو خوندم.
عاشق دانیالم" در طول کتاب هر بار که دانیال دهانش را باز می کرد این جمله را می گفتم. به نظرم دانیال یک مفسر بود. مصطور زندگی ها را به تصویر می کشید و دانیال آنها را تفسیر می کرد.

دقیقا
شخصیت دانیال یه چیز دیگه بود

magmagf
06-03-2008, 16:22
نفرین ابدی بر خواننده این برگ ها

مانوئل پوییگ
احمد گلشیری

کتاب در حقیقت مکالمه طولانی بین پیرمردی مریض است که دچار فراموشی و افسردگی است و جوانی که وظیف به گردش بردن او با ویلچیر را بر عهده دارد . پیرمرد مدعی است که چیزی از گذشته به یاد ندارد و سعی می کند تا مفهوم خانواده و لبخند و هدیه و .... را برای خود تداعی کند و سوالاتی از پسر می کند نظیر اینکه چه چیز باعث می شود از هدیه دادن لذت برد ؟ چرا پسرها پدرها را دوست دارند ؟ و ....... مواردی از این قبیل . در حقیقت حرف از انسان هایی می زنه که از گناه های ناخواسته به فراموشی روی می آرند گمونم .
خیلی داستان گیج کننده ای بود به نظرم نتونستم کامل متوجه داستان بشم و حرفهایی که می خواست بزنه اما با همه گیجی و اینکه درک کاملش برام سخت بود اما ازش خوشم می یومد .
مانوئل پوییگ یک نویسنده ارژانتینی است که در سال 1990 درگذشت و درگذشت زودهنگام اونل یکی از خسران های بزرگ قرن بیستم می دونند .

magmagf
08-03-2008, 13:44
زیر بال های غم

رویا سیناپور

البته اصلا تاب خوبی نیست اما چون تازه خوندم گفتم بنویسم . از اون کتاب های عامه پسند اما خداییش کتاب های این سبکی هم بعضی هاش خوبه بد نیست اما کتابهای این تیپی فارسی همه در یک سطحن .
یک دختر خوشکل فقیر و بدبختیاش
البته در سطح این مدل از کتاب ها اگه با دالان بهشت مقایسه اش کنم که کلی هم معروف شد واسه خودش این خیلی بهتره:31:
نخونیدش:46:

Pario
08-03-2008, 14:22
کجا ممکن است پیدایش کنم
where iam likely to find it

هاروکی موراکامی
haruki murakami

بزرگمهر شرف الدین

یه کتاب خیلی خوب از نشر چشمه که 5 تا داستان داره

فاجعه معدن در نیویورک
کجا ممکن است پیدایش کنم
سگ کوچولو آن زن در زمین
راه دیگری برای مردن
خواب

قیمت : 2200
چاپ اول:بهار 1386
چاپ دوم: تابستان 1386
شابک: 7-329-362-964

Pario
08-03-2008, 14:43
این هم توضیحات تکمیلی:

هاروكي موراكامي در ايران نام شناخته شده‌اي نيست، اما داستان‌هاي جذابي دارد داستان‌هايي كه شوك‌آورند.

انتقال اين شوك به ديگران باعث شد تا بزرگمهر شرف‌الدين، يك سال پيش ترجمه داستان‌هاي موراكامي را آغاز كند. او داستان‌هايي را انتخاب كرد كه معرف سبك اين نويسنده‌اند. به اين ترتيب كتاب «كجا ممكن است پيدايش كنم» راهي بازار كتاب شد. مترجم اين كتاب از دغدغه معرفي نويسنده‌هاي ناشناخته اما معتبر مي‌گويد. او از معرفي موراكامي به جامعه ادبي ايران خشنود است و متواضعانه مي‌گويد: «كار مهمي انجام نداده‌ام. كار مهم را آقاي فرهاد غبرايي انجام داده با ترجمه كافكا بر كرانه» كه متاسفانه پشت ديوارهاي نشر مانده است،نويسنده اين كتاب هم هاروكي موراكامي است؛ نامي كه اين روزها از او زياد مي‌شنويم.

«كجا ممكن است پيدايش كنم» اولين ترجمه رسمي كتاب‌هاي موراكامي است اين اتفاق چرا اين‌قدر دير رخ داده؟

آنقدرها هم دير نيست. چون موراكامي 10 سال است جزو پرفروش‌ترين‌ها شده و در جهان سر و صدا مي‌كند. نكته دوم اينكه بايد بپذيريم كه ما با موج دوم مترجم‌ها مواجهيم. موج دوم مترجم‌ها جوان‌هايي هستند كه به پشتوانه موج اول شروع كرده‌اند به كنكاش جهان و دنبال كردن موج‌ها. موج دوم علاوه بر اين پشتوانه، امكانات ارتباطي بيشتري هم در اختيار دارد. اينترنت، شبكه‌هاي ماهواره‌اي و جشنواره‌هاي جهاني به او امكان مي‌دهد كه كاملاً با ملاك نقد وارد اين ورطه شود. اگر بگوييم ريموند كارور را نسل اول مترجم‌ها معرفي كرد، حالا نوبت نسل دوم است كه موراكامي و نويسنده‌هاي هم سبك كارور را معرفي كند.من معتقدم موج دوم ترجمه به زودي شكل مي‌گيرد، يعني جوان‌هايي كه با ملاك‌هاي جهاني‌تر به ترجمه دست مي‌زنند.

جايي گفته بوديد كه 50 داستان از موراكامي خوانده‌ايد و 5 داستان انتخاب كرده‌ايد علت انتخاب اين 5 داستان چه بود؟

احساس مي‌كردم اين 5 داستان، بيشتر معرف سبك نويسندگي موراكامي است. موراكامي نويسنده است و يك نويسنده بسيار جسور كه در انواع ژانرها نوشته. مستند، كتاب‌هاي مصاحبه، ادبيات سياسي، داستان‌هاي رئاليسم كثيف، داستان فانتزي، رمان و داستان كوتاه در كارنامه او وجود دارد. در مجموع اينها آن چيزي كه به‌نظر من هاروكي موراكامي بر آن شناخته شده، لحن تلخ، زندگي شهرنشيني توكيوي مدرن و روابط بين‌ انساني است كه در جامعه ژاپن شكل گرفته. در انتخاب داستان‌ها ملاك اصلي‌ام اين بود. سعي كردم يكي از داستان‌هاي سياسي او را ترجمه كنم. نام اين داستان «نوع ديگري براي مردن» است. خيلي جسارت مي‌خواهد كه يك نويسنده ژاپني عليه كشتار ژاپن در منچوري بنويسد. يك داستان نيمه فانتزي از او ترجمه كردم به اسم «كجا ممكن است پيدايش كنم» كه داستاني رئاليستي است ولي به فضاي فانتزي هم پهلو مي‌زند. داستان‌هاي «حادثه معدن در نيويورك» و داستان سگ كوچك آن زن در زمين»، موراكامي ناب‌اند. روابط سرد، ديالوگ‌هاي مقطعي و قاطعي كه بين آدم‌ها رد و بدل مي‌شود و معرفي فضاي روانشناسانه موراكامي در داستان «خواب» بيشتر ديده مي‌شود. او كاملاً نفوذ مي‌كند به اعماق ذهنيت يك زن و واقعاً به‌نظرم موفق است در داستان «فاجعه معدن در نيويورك» ابتدا به حادثه معدن اشاره مي‌شود و بعد يك دفعه داستان وصل مي‌شود به دوست راوي.

موراكامي چقدر در داستان‌هايش توانسته فرهنگ ژاپن را به خواننده منتقل كند؟

هيچ نشانه‌اي از فرهنگ ژاپني در داستان‌ها نمي‌بينيد ولي به‌نظر من فضاي ژاپني بر آن حاكم است. آدم‌هاي ژاپني، عادت‌هاي خاص خودشان را دارند. آدم‌هاي محجوبي هستند. در روابطشان خيلي جسور نيستند به هر حال ژاپن به عنوان كشور سنت‌ها شناخته شده چيزي كه مجموعه داستان‌هاي موراكامي را جالب مي‌كند اين است كه فضاي سنتي ژاپن را شكسته پيش از اين داستان‌هاي ژاپني كاملاً به سنت‌هاي ژاپني وفادار بودند اما موراكامي معتقد است در دنيايي كه بچه‌هاي ژاپني به راك ژاپني گوش مي‌دهند و رستوران‌هاي زنجيره‌اي دنيزو مثل مك‌دونالد در ژاپن ريشه دوانده، نمي‌توانيم از سنت‌ها صحبت كنيم. نهايت‌ فضاي داستاني‌اي كه ترسيم مي‌شود فضاي ژاپن در حال اضمحلال است. مثلاً داستان «سگ كوچك آن زن در زمين» ماجراي يك هتل در حال اضمحلال است.در داستان‌هاي ديگر او مثل داستان «جنگل نروژي كه نام ترانه‌اي ازبيتلز است، موسيقي حضور دارد و ما بايد موج جديد را بپذيريم همان‌طور كه در كتاب «زيرزمين» راجع به ژاپن جديد صحبت مي‌كند. ژاپن شاهد يكي از عجيب‌ترين تروريستي زمان خودش بوده. موراكامي مي‌گويد كه من ديدم يك ژاپن جديد در حال تولد است و اين تولد جديد ژاپن است كه به‌نظر من اهميت پيدا مي‌كند. در مقدمه كتاب هم گفته‌ام كه خيلي‌ها معتقدند اين داستان‌ها مي‌توانست در هر جاي ديگر دنيا رخ بدهد. ولي واقعاً اين‌طوري نيست. در هر جايي كه اين اتصال از فضاي سنت به مدرنيته رخ مي‌دهد، داستان‌هاي موراكامي هم در حال رخ دادن هستند. ولي فضاي داستاني موراكامي براي خواننده‌اي جذاب است كه دغدغه اولش اين اتصال از سنت به مدرنيته است و اين اتصال تنها مختص ژاپن نيست. براي همين است كه در ذهنيت يك جوان آمريكايي هم نفوذ مي‌كند و ساكنان افغانستان و دوبي هم اين مساله را تجربه مي‌كنند.

موراكامي، رهبر يك فرقه و يك نويسنده را از نظر همراه‌كردن مردم با خود، يكي مي‌داند. اين اتفاق چقدر در داستان‌هاي موراكامي رخ مي‌دهد؟ يعني او چقدر مي‌تواند مخاطب را با خود همراه كند؟

من بعد از مطالعه داستان‌هاي موراكامي يك حس داشتم. اينكه داستان‌هاي او در ذهن آدم مي‌ماسد، نمي‌تواني آنها را از ذهنت خارج كني. خيلي دوست داشتم در مقدمه به اين واژه «ماسيدن» اشاره كنم ولي ديدم واژه خيلي خوبي نيست. همه افرادي كه قبل از چاپ داستان‌ها را ‌خواندند، مي‌گفتند كه خيلي عجيب است. وقتي داستان را مي‌خواني، چيز پيچيده‌اي وجود ندارد. كتاب را پشت‌سر هم ورق مي‌زني. هيچ اتفاقي نمي‌افتد و هيچ چيز غافلگيرت نمي‌كند ولي وقتي داستان تمام مي‌شود، اين‌دفعه داستان است كه بر تو حاكم مي‌شود و رهايت نمي‌كند. من فكر مي‌كنم اين ماندگاري داستان‌هاي موراكامي تا حدودي شبيه ماندگاري عمليات تروريستي است. خيلي ساده‌است، يك انفجار، يك شليك يا يك قتل ساده است اما آن حادثه هم در ذهنيت جهان مي‌ماسد.

چند عنصر داستاني در داستان‌هاي اين كتاب وجود دارد. يكي از اين عناصر كه در طول داستان‌ها تكرار مي‌شود، زن است. جايي خواندم كه زن‌هاي داستان‌هاي موراكامي دست‌نيافتني و بيمارند اما به‌نظر من موراكامي نسبت به زن‌ها احساس خوبي دارد.زن در داستان هاي او به معناي زندگي است.

قبول دارم. اتفاقا زن‌ها در داستان‌هاي او حضور دارند و معمولاً به‌طرز عجيبي از مردها بالاتر و هوشمند‌تر هستند. آنها هستند كه در مكالمه‌ها، مردها را سر جايشان مي‌نشانند. در داستان خواب هم با يك زن متفاوت مواجهيم ولي نهايتاً زن‌هاي داستان‌هاي موراكامي من را ياد زن‌هاي داستان‌هاي آلن پو مي‌اندازد. خيلي ماليخوليايي هستند، وحشتناك‌اند. من شخصا از نزديك‌شدن به اين نوع زني كه او ترسيم مي‌كند، مي‌ترسم. زن‌هايي كه در چند لايه پوشيده شده‌اند و تو خيلي سخت مي‌تواني كشفشان كني. دغدغه اصلي نويسنده در تمام داستان، كشف ذهنيت زنانه است كه معمولاً هم به اشتباه به ذهنيت آنها پي مي‌برد. زن‌هاي داستان‌هاي او اثيري‌اند. از جنس پوست و گوشت نيستند ولي به‌هرحال قبول دارم كه نماد زندگي هستند.

به‌نظرتان چه عناصر ديگري در داستان‌ها تكرار شده؟

مرگ، به‌طرز عجيبي بر داستان‌هاي موراكامي حاكم است. مفهوم ديگري كه بر داستان غالب است، نقد معمولي‌بودن و جريان‌ عادي زندگي است. از همان اول مي‌بينيد كه نويسنده كاملاً نسبت به آدم‌هايي كه دست و پا مي‌زنند تا يك نوع ديگر زندگي كنند، موضع مثبتي دارد. جامعه داستان‌هاي او يك جامعه كاملاً خاكستري است كه حاكم شده روي زندگي مردم ژاپن و جالب است كه تك‌تك آدم‌ها براي فرار از اين فضا دست به دامن يك ترفند شده‌اند. يكي از ترفندها اين است كه يك نفر شب‌ها به باغ‌وحش مي‌رود. شخصيت ديگر به شكل ديوانه‌وار دچار بي‌خوابي مي‌شود و مي‌خواهد همه زندگي‌اش را در بيداري بگذراند. يك نفر ديگر دري را به جهان ديگر كشف كرده و در مقابل او يك كارآگاه احمق هست كه براي پيدا‌كردن اين در تمام زندگي‌اش را وقف كرده و پروژه‌هاي مشابه گم‌شدن آدم‌ها را به‌صورت مجاني قبول مي‌كند كه اطلاعات بيشتري راجع به آن در گم‌شده‌اي كه خودش هم نمي‌داند چيست، به‌دست آورد. قسمت بامزه داستان «كجا ممكن است پيدايش كنم» در پايان آن است كه من آن را خيلي دوست دارم. به كارآگاه خبر مي‌دهند كه اين فرد در ايستگاه مترو پيدا شده. كارآگاه در حالي كه سيگار مي‌كشد، با خودش مي‌گويد: «آقاي كورو ميزاوا، به دنياي واقعي خوش‌آمدي، به 3 ضلع دنياي زيباي مثلثي‌ات مادرت با حمله‌هاي عصبي‌اش، همسرت با پاشنه‌هاي يخ‌شكنش و مويل لينچ دوست‌داشتني يعني كارآگاه مي‌گويد: بازگشت به مكتب مبارك!

اينكه همه شخصيت‌هاي داستان سعي مي‌كنند از دنياي يكنواخت فرار كنند هم مي‌تواند به عنوان يك موتيف مطرح شود.
به نظرم آدم‌هاي اين داستان‌ها شبيه ژاپني‌هايي كه ما مي‌شناسيم نيستند. كارآگاهي كه اين‌قدر بيكار است كه دنبال آدم‌هاي گم شده مي‌گردد و پولي هم دريافت نمي‌كند و پيشخدمت‌هايي كه بيكارند.

دقيقا. البته ذهنا به ما مي‌گويد كه ژاپن قرار نيست آن‌قدر منظم باشد و زندگي مكانيكي آن‌قدر نمي‌تواند وارد ذهنيت افراد بشود. بخشي هم كه براي پشت جلد كتاب انتخاب كردم، نماد زندگي يكنواخت است. موراكامي مي‌خواهد بگويد اين فضاي منظم در همه كشورها هست، اما طغيان‌هاي اصطلاحا ديونيزوسي هم وجود دارد. نيچه، ساختار تمدن را دولايه مي‌داند، يكي ساختار آپولوني است. آپولون، نماد عقل و منطق و رياضيات است، اما لايه‌اي هم وجود دارد به نام لايه ديونيزوسي، ديونيزوسي،
الهه اي است كه طغيان‌هاي گاه به گاه و آتشفشان‌هاي احساسي را رقم مي‌زند. زندگي منظم است، اما بعد از مدتي احساس مي‌كنيد تمدن اين ميزان نظم را نمي‌پذيرد. بعد يك انفجار ديونيزوسي رخ مي‌دهد. انفجار ديونيزوسي مي‌تواند توحش ناگهاني يك جامعه باشد.اما اين اتفاق متوقف مي‌شود چون تمدن مي‌داند كه با نظام ديونيزوسي نمي‌تواند ادامه بدهد، اما به اين هم واقف است كه نظم آپولوني هم انسانيت را مضمحل مي‌كند. اين تناوب نظم و طغيان در داستان‌هاي موراكامي هم ديده مي‌شود.

موراكامي هنگام نوشتن داستان‌هاي ترسناك، دچار وحشت مي‌شود. اين حس ترس، چقدر به شما به عنوان يك مترجم منتقل شد؟

خيلي فضاي تلخي بود. وحشتناك بود. من در ترجمه اين داستان لحظه به لحظه مي‌گفتم: نه! اين را ديگر نمي‌نويسم. بعد مي‌گفتم: باشد اين را مي‌نويسم. جنگ، تلخ نيست. حتي وقتي يك هواپيما به يك برج برخورد مي‌كند و پنج هزار نفر كشته مي‌شوند، اين هم تلخ نيست. وقتي يك اتفاق، تلخ مي‌شود كه نشان مي‌دهد يك انسان چطور توسط يك انسان ديگر زير يك برج به قتل مي‌رسد. وقتي حادثه‌ها كلي‌اند، آدم هيچ احساس بدي به آنها ندارد. ولي وقتي به ذهنيت تك‌تك آدم‌ها وارد مي‌شويد، علت مرگ و اينكه قاتل كيست يا مقتول كيست، تلخي را بيشتر مي‌كند. گاهي فيلم‌هاي هاليوودي روي شخصيت مقتول يا قاتل تاكيد مي‌كنند. كلينت ايستوود در دو فيلم آخرش يعني روايت جنگ آمريكا و ژاپن، داستان را يك بار از ديد آمريكايي‌ها نوشت يعني در فيلم «پرچم‌هاي پدران ما» و يك دفعه هم برعكس. موراكامي، متاسفانه اين دو را با هم تلفيق مي‌كند. در داستان «راه ديگري براي مردن» توهم شخصيت قاتل را خوب مي‌شناسي، مي‌داني كه شهرستاني است و دست‌هاي پينه بسته‌اي دارد. و از آن طرف هم با چيني‌ها كه فرار كرده‌اند و بي‌رحمانه با چوپ‌هاي بيسبال آدم كشته‌اند آشنا هستي. حالا اين كلاف را چه طور مي‌خواهي باز كني؟ طرف كدام يكي را مي‌خواهي بگيري؟ يك نفر بايد با چوب بيسبال كشته شود. خود افسر هم مي‌داند كه اين كار احمقانه است. تراژدي‌ات لايه‌به‌‌‌لايه تلخ‌تر مي‌شود. كسي كه مي‌خواهد آن چيني را بكشد كسي است كه تا به حال چوب بيسبال در دست نگرفته. چرا؟ چون يك جوان شهرستاني است كه تجربه يك زندگي لوكس را ندارد. اينها لايه‌به‌لايه باعث مي‌شود داستان تلخي وحشتناكي پيدا كند.

منبع: وبسایت روزنامه تهران امروز

magmagf
09-03-2008, 09:25
گهواره گربه

كرت ونه گوت
احمد گلشيري

كتاب در مورد دانشمندي است كه ماده اي اختراع كرده كه قادر به نابودي جهان است .
اين كتاب هم يك جورايي سلاخ خانه شماره 5 را ياد ادم مي اورد يك نوع جبر .
كتاب جالبيه يعني به نظرم اصلا موضوع كتاب مهم نيست اين قدر سبك نوشتن جالبه كه اصلا بقيه موارد به چشم ادم نمي ياد درست مثل همون سلاخ خانه شماره 5 .
به نظرم اين پست مدرن سبك جالبيه .

حتما از كتاب هاي ونه گوت بخونيد . حس جالبيه كه بدون توجه به هيچ چيز خاصي حتي زيبايي جمله حتي موضوع يا پيام داستان يا هر چيز ادبي ديگه فقط از سبك نوشتن بشه لذت برد .

Narsis_E
10-03-2008, 02:44
به نظر منم كتاب خوبيه خيلي وقت پيش خوندمش

فيلمش هم فيلم خوبيه

یادش بخیر !

ربه کا اولین رمانی بود که خوندم ... کتابش رو هم هدیه دادن بهم :20:

magmagf
13-03-2008, 07:28
به نوبت

لوئيجي پيراندلو
بهمن فرزانه

لوئيجي پيراندلو يكي از مشهورترين نمايشنامه نويس هاي ايتاليايي است كه در سال 1934 نيز برنده جايزه نوبل شده است . اين نويسنده تنها 5 رمان نوشته است و بقيه كارهاي او شامل نمايشنامه هايش مي شود .

رمان به نوبت در باره دختري به نام استيلنا است كه پدر وي تصميم دارد او را به همسري پيرمردي 72 ساله و ثروتمند در آورد . چون عقيده دارد پيرمرد به زودي مي ميرد و دخترش ثروتمند شده و بعد از مرگ پيرمرد مي تواند با پسر مورد علاقه اش ازدواج كند ......

به نظر من رمانش هم خيلي شبيه نمايشنامه بود يعني به راحتي و فقط به يك مقدار تغيير مي شد اين را هم نمايشنامه كرد . توصيفات بسيار كم . صحنه هايي كه هميشه در انها تنها چند نفر شخصيت اصلي حضور داشتند . گفت و گوهاي كوتاه . سيكل سريع اتفاقات
من كلا زياد نمايشنامه دوست ندارم اين رمان هم خيلي شبيه نمايشنامه بود .

sina818
13-03-2008, 22:51
من دارم Fight club رو که Chuck Palahniuk نوشته میخونم.
این اثر واقعا فوق العاده است.
کسی تا حالا این کتاب رو خونده؟
نمیدونید ترجمه شدش هست یا نه؟

magmagf
14-03-2008, 12:46
ناپدیدشدگان

آریل دورفمان
احمد گلشیری

داستان در مورد مردم روستایی است که در طی مخالفت با دولت مردان آنها را زندانی کرده اند . روزی در کنار رودخانه ده جسدی پیدا می شود که قابل شناسایی نیست و هر یک از زنان ادعا می کند که این مرد گم شده اوست و همه خواستار جسد می شوند .......

به نظر من واقعا کتاب قشنگی بود . شاید در حقیقت نوسنده قصدش نشان دادن حالت خفقان سیاست و مبارزات مردم بوده اما به نظر من قشنگ ترین مفهوم داستان نشون دادن تلخی چشم انتظاری بود اینکه ترجیح می دیم عزیزانمون بمیرن اما ما تو برزخ و انتظار براشون نباشیم

به نظر من انتظار بدترین چیزه بدترین اون قدر بد که حتی نمی تونم ارزو کنم کسایی که تو بعضی مواقع باعث شدن اون قدر شدید انتظار بکشم خودشون تو اون موقعیت گیر کنند

sise
14-03-2008, 14:45
من دارم Fight club رو که Chuck Palahniuk نوشته میخونم.
این اثر واقعا فوق العاده است.
کسی تا حالا این کتاب رو خونده؟
نمیدونید ترجمه شدش هست یا نه؟

فیلمش که خیلی معروفه! نمیدونستم کتابش هم هست. البته اگه همونی باشه که میگم.

magmagf
17-03-2008, 08:02
اساطير ژاپن

ژوليت پيگوت
باجلان فرخي

كتاب در مورد افسانه ها و خداها و خدابانويان ژاپني است . كهن ترين كتاب ژاپن كوجيكي نام دارد و هم چنين كتاب ثبت وقايع نيهونگي نيز كتابي بسيار قديمي است كه از مراجع مهم اين كتاب بوده اند .
موضوعي كه جالبه اينه كه خيلي از داستان هاي قديميشون با ما داستان هاي كهن ايراني شباهت داره با همون مضامين كه مثلا ديو دختر را مي دزده و در قصر خود پنهان مي كند و ..... اما غول هاي اونها انواع و اقاسم دارند يكي از انواعي معروفشون كه عادت به دزدين دخترها داره ئوني نام داره.
يكي ديگه از افسانه هاي معروفشون هم شبيه نخودي ما بود پسري كه در دانه لوبيا پيدا مي شد اما تو افسانه ژاپني از درون شكوفه هلو بيرون مي ياد . شكوفه هلو و گيلاس براي ژاپني ها خيلي مهم هستند .
يكي از موارد ديگه توي افسانه هاشون درخت ها و حيواناتي هستند كه عاشق انسانها مي شوند و به دليل عشق شديد تبديل به انسان مي شوند .
يكي از افسانه هاي جالبشون در مورد زني جنگجوست كه زايمانش را دو سال به تاخير مي اندازد تا جنگ را تمام كند .
افرينش اونها هم با 2 خداي زن و ماده به نام ايزاناگي و ايزانامي شروع مي شود اما نمي دونم چرا خداهاشون را اينقدر زشت و شكم گنده توصيف مي كنند ظاهرا كه براشون شكم گندگي صفت خوبي بوده
نكته جالب ديگه فراواني و سهولت خودكشي بينشون هست .

دو تاكلمه باحال هم داشتند به ارباب ساموراها دايميو و به سامورايي بدون ارباب رونين مي گويند .

اطلاعات باحالي داره .

magmagf
18-03-2008, 12:23
جهالت

ميلان كوندرا
آرش حجازي

داستان در مورد غم غربت بازگشت به ميهن بازگشت به گذشته و .... است . و منظور از نام كتاب يعني جهالت هم دلتنگي است او مي گويد جهالت يعني از من دوري و از تو بي خبرم . در مورد زندگي 2 فرد مهاجر است كه به وطن بازگشته اند .
به نظر من كتاب بار هستي خيلي قشنگ تر بود يعني ملموس تر بود اما اين موضوع خيلي خاص بود شايد بايد حتما غم غربت را چشيد و به وطن بازگشت تا كتاب را احساس كرد .

.

mehrdad00
18-03-2008, 13:25
یه شاهکار با یه ترجمه عالی
خاطرات روسپيان سودازدۀ من
نويسنده: گابريل گارسيا ماركز
ترجمه از زبان اسپانیولی : امیرحسین فطانت
موضوعش هم از متن زیر بفهمید اگه پیدا نکردید من Pdf دارم بگید تا براتون بزارم
درسالگرد نود سالگی ام خواستم شب عشقی دیوانه وار را با نوجوانی باكره به خود هدیه دهم. به یاد رُزا كاباركاسافتادم؛مالك یك خانه مخفی كه عادت داشت هر وقت خبر تازه ای به دستش می رسید آن را به مشتریان خوبش اطلاع دهد. هیچ وقت به MakamG۵ او و به هیچکدام از پیشنهادهای وسوسه انگیز و بیشرمانه اش تن در نداده بودم،اما او اصولی راكه من به آن ها اعتقاد داشتم قبول نداشت و با لبخندی موذیانه می گفت:اخلاقیاتهم بستگی به زمانِ داره،خواهی دید.

Ar@m
19-03-2008, 20:31
آنا کارنینا
لئو تولستوی

این کتاب واقعا چیز عجیبی بود! هیچوقت فکر نمی کردم تولستوی در این حد نابغه باشه! ولی آنا کارنینا یه اثر فوق العاده است. داستان درباره زن جوانی بنام آنا است که با وجود داشتن شوهر و یک پسر هشت ساله عاشق مرد دیگه ای می شه. البته کتاب فقط همین خط داستانی رو نداره. هرچند سرنوشتی که تولستوی به قهرمانان کتابش می ده همون سرنوشت همیشگی غلبه خوبی بر بدیه اما با این وجود بقدری در نوشتن افکار و توصیف و باورپذیر کردن شخصیت ها استادانه عمل کرده که این ضعف اصلا به چشم نمی یاد و خواننده در هر لحظه می تونه هر کدوم از شخصیت ها حتی منفورترینشون رو دوست داشته باشه و برای تصمیمهاش احترام قائل بشه. موضوع دیگه قسمتی از افکار لوین یکی از شخصیت های اصلی ماجراست که باورهاش در مورد مرگ و زندگی و وجود خدا و از همه مهمتر نتیجه ای که در آخر داستان بهش می رسه جالب و دور از انتظارن و خلاصه من که کلی لذت بردم از این کتاب

binahayat_m
22-03-2008, 15:37
سلاخ خانه ي شماره ي 5 و نخستين عشق بكت ...

negar00
23-03-2008, 12:27
عشق در زمان وبا

بازم نمایانگر قدرت کم‌نظیر مارکز در خلق داستانی طولانی و البته پرکشش. بی‌شک نخواندنش موجب خسران خواهد بود.

گابریل گارسیا مارکز در اثر پيش روي آنچنان كه خود اذعان دارد ماحصل سال ها تجارب خود را استادانه به كار گرفته و كتابي درخشان پديد آورده بسياري از واقعيات آمده در اين كتاب برگرفته از واقعيات زندگي خود اوست كه در كتاب زنده ام كه روايت كنم آمده شايد موضوع كار تا حدودي تكراري به نظر رسد ليك دست پرورده هنرمندانه و ظريف ماركز است و عشق را با جزييات فراوان و در كمال زيبايي به تصوير كشيده است
در ضمن ترجمه بهمن فرزانه با آنكه كهنه تر از برگردان هاي كيومرث پارساي و اسماعيل قهرماني پور است ولي با تطابقي ساده مشخص مي شود به اصل اثر نزديك تر است.

god_girl
26-03-2008, 13:24
بهترين كتابي كه تا حالا خواندهام كتاب اگر فردا بيايد نوشته سيدني شلدون بود . نزديك به 700 صفحه كه در عرض يك هفته تا آخرشو خوندم . داستان دختري پاك است كه بهش تهمت دزدي ميزنن و 15 سال به بدترين زندان زنان مي فرستنش و آنجا بسيار رنج مي بينه آن هم در بدو ورود و وقتي بيرون مياد تنها كاري كه براش پيدا ميشه دزدي بوده و اون بهترين و ماهر ترين دزد دنيا ميشه كه از دزدي متنفره.
اصولا من كتابهاي اين نويسنده رو خيلي دوست دارم و هر سال كتابهاش جزو پرفروش ترين رمانهاي جهانه.

god_girl
26-03-2008, 13:24
من چند روز پیش کتاب آدم و حوا نوشته مارک تواین رو خونم، معرکه ست. علاوه بر داستان زندگی آدم وحوا، اون هم به طرز خیلی زیبایی، به تفاوت های رفتاری زن و مرد رو از دید روانشناسی و خیلی ظریف اشاره میکنه. یه جورایی آدمو یاد کتاب مردان مریخی، زنان ونوسی مینداره. کتاب رو از سایت seapurse.com دانلود کردم.

god_girl
26-03-2008, 13:25
ژرمینال اثر امیل زولا

توسیه میکنم اگه این کتابو پیدا کردید حتماً بخونید البته کتاب قدیمیشو که حذف نداشته باشه
داستان مربوط به فقر و بدبختی در بین معدنچیان فرانسه است که تعداد اقلیت معدنداران ثروتمند از اکثریت مردم فقیر کارگر تا حد مرگ کار می کشند
خوندن این کتاب باعث میشه که در مورد اروپای قدیم اطلاعاتی بدست بیاریم
البته کتابهای دیگر امیل زولا هم قشنگ هستند
زمین که در مورد کشاورزان است
آسوموار در مورد قشر کارگر
سهم سگان شکاری که مربوط به فساد طبقه ثروتمند است
کتابهای این نویسنده رئالیست واقعاً شاهکار است

god_girl
26-03-2008, 13:26
هر کسی باید سنگی داشته باشد. از بایرد بیلرد. من تنها ترجمش رو خوندم. ترجمه لیدا کاوسی. یه کتاب کوچیک 700 تومنی. به طرز فوق العاده جالب و احساسی روش یه انتخاب خوب رو بیان می کنه. به شکل ساده انتخاب یه سنگ خاص رو از میون بی نهایت سنگ توضیح می ده.

binahayat_m
26-03-2008, 13:47
سلام !
يه سوال دارم . صد سال تنهايي نرجمه ي بهمن فرزانه چه جوري گير مياد ؟

Narsis_E
27-03-2008, 22:24
فکر نمی کنم پیدا کردنش خیلی سخت باشه !

کجایی شما ؟ تهران ؟
من چند روز پیش از کتابخونه ای که عضوش هستم گرفتمش ، احتمالاً اگه عضو باشی می تونی راحت پیداش کنی ...

magmagf
01-04-2008, 14:37
پارک گورکی

مارتین کوروز اسمیت
فتانه حاج سید جوادی

نویسنده واسه نوشتن این کتاب 8 سال زحمت کشیده . به نظر من که جالب نبود البته شاید همون حال و هوای روسی کتاب که من خوشم نمی یاد اذیتم می کرد .....
کتاب جنایی هست یک قتل ساده در یک پارک که بعد سرچشمه های سیاسی پیدا می کنه

مترجمش هم گمونم همون نویسنده کتاب بامداد خمار هست

ParDs
01-04-2008, 14:44
من رمان 12 جلدی دارن شان رو خیلی دوست دارم . تا حالا 2 بار خوندمش هر 2 بار اولش خندیدم و آخرش گریه کردم . شاید این رمان از نظر اهل ادب خیلی پیشرفته نباشه ! ولی من از هر کدوم از دوستام پرسیدم اینو دوست داشتن!

sepideh khanom
02-04-2008, 14:15
کتاب من او
کتاب جالبیه ، یه جاهایی به نظرم خیلی کشش داده اما در کل خیلی خوبه مخصوصا سبک روایتی داستان
که یه حالت تعلیق داره و با یه ضرب آهنگ خاص در جریانه

sepideh khanom
02-04-2008, 14:18
داستان خرسهای پاندا
یکی از کتابای مورد علاقه ی من که به خیلی از دوستانم هم هدیه دادمش!

نام کتاب :داستان خرسهای پاندا
به روایت یک ساکسیفونیست
که دوست دختری در فرانکفورت دارد.

ماتئی ویسنی یک
تینوش نظم جو
نشر ماه ریز
چاپ دوم، 1381
قطع جیبی
88 صفحه

یه کتاب کوچیک هم حجم و فوقالعاده.داستان خرسهای پاندا یک شاهکار مسلمه!
این اثر نمایشنامه ی پست مدرنه اما نه از ان دست پست مدرنهایی که آدم هیچی ازشان سر در نمی آره بلکه از آن دست نوشته هایی که تو را با خود همراه می سازند و فضاهایی وهمی را آنچنان ملموس برایت روایت می کنند که چاره ای جز باور آنها نداری!!!
داستان تنها 2 شخصیت داره.
یک زن و یک مرد. زن و مردی که تا پایان داستان حتی نام همدیگر را نمی دانند اما انگار همدیگر را همیشه می شناخته اند.

منم این کتاب رو خوندم خیلی ازش خوشم اومد:10:

magmagf
02-04-2008, 20:07
در قلمرو پادشاهان

کارمن بن لادن
علی رضا میر اسد ا...

کتاب ماجرای زندگی کارمن بن لادن و ازدواجش از زبان خود وی می باشد . کارمن زنی نیمه ایرانی و نیمه سوئیسی است که با یسلام یکی از پسران بن لادن ازدواج می کند و به خانواده اشرافی و ثروت مند و د رعین حال مرتجع آنها در عربستان وارد می شود . اسامه بن لادن برادر شوهر اوست و بعد از ماجرای 11 سپتامبر ، او و دخترهایش بسیار آسیب می بینند .
از یک طرف به نظرم خیلی مسخره ای بود یک جوری فردی نوشته بودش تا بتونه تا حد ممکن عربستان را مرتجع نشون بده و خودش را دوست دار فرهنگ غرب و امریکا و بگه با این موضوعات بی ارتباط بوده و مثلا یک جا حتی اشاره می کنند حتی با فرهنگ ترین اعراب نهایتا این اعتقادات توشون ریشه داره حتی اگه جای دیگه بزرگ شده باشن به نظرم زدن چنین حرفهایی خودش ته ارتجاع هست . همه جا خوب و بد داره
اما از طرف دیگه واقع اداره یک سری حقایق را می گه زندگی تلخ و زندان مانند زنان سعودی و واقعا دردناکه دخرتای این زن دارن به علتی توی جامعه جهانی به بدی مطرح می شن که بی گناهن اما عموی بدی دارن یک عموی معروف که خواه نخواه اسم اونها را سر زبون می اندازه .

gold07
04-04-2008, 19:47
کتاب در بهشت پنج نفر منتظر شما هستند از میچ البوم
و روی ماه خداوند را ببوس از مصطفی مستور

gold07
04-04-2008, 19:53
و اما داستان این کتاب : ادی پیرمردی است که در یک شهر بازی کار می کند اما از شغل خود راضی نیست تا اینکه یک روز در شهر بازی در اثر سانحه ای جان خود را از دست می دهد . و داستان دقیقا از اینجا شروع می شود ادی به بهشت می رود ودر بهشت پنج نفر را که در زندگی اش تاثیر داشته اند را ملاقات می کند.
این کتاب می تواند تاثیر بسیاری بر نوع نگاه ما به زندگی در این دنیا داشته باشه من خوندن این کتاب را به همه دوستان توصیه می کنم

sepideh khanom
04-04-2008, 19:53
کتاب کافه نادری رضا قیصریه هم کتاب جالبیه یه خورده هم تم سیاسی داره

sepideh khanom
04-04-2008, 20:02
چیزی شبیه زندگی حسین پناهی
الیته کتاب ها و شعرهای حسین پناهی همیشه فوق العاده بوده

magmagf
05-04-2008, 23:46
تازه عروس

آلبا دسس پدس
بهمن فرزانه

کتاب مجموعه ای از داستان های کوتاه هست که توی آنها به رابطه یک زوج پرداخته . با توجه به اینکه زیادم داستان کوتاه دوست ندارم اولش حوصله ام را سر برد اما از اواسطش متوجه شدم که خیلی جذبش شدم . حالت های خاصی را انتخاب کرده بود اما خوب بعضی تصمیمات برام قابل درک نبود . پایان غم انگیز را هم دوست ندارم .
من دلم می خواد اخر داستان دو نفری که همدیگرو دوست دارن بهم برسن یعنی اگه واقعا دوست داشته باشن خوب باید بهم برسن اما بدتر از همه اونهایی هست که لحظه اخر به تصمیمشون شک می کنن یا می فهمن طرف را درست نشناختن اینها خارج از تحملمه .
به هر حال کتاب خوبیه به خصوص داستان های دوچرخه قرمز و دفترچه پس انداز را بیشتر دوست داشتم.

magmagf
07-04-2008, 22:12
کمدی های کیهانی

ایتالو کالوینو
موگه رازانی

کتاب تعدادی از موضوعات و تئوری های علمی را از دید یک موجود ازلی به نام qfwfq به صورت طنز بیان کرده است و در حقیقت نوعی شوخی با مسائل علمی است .
من کلا از کتاب های تخیلی خوشم نمی یاد اما این یک کتاب بامزه ای بود جالب بود
در کل بد نبود

magmagf
09-04-2008, 21:00
بیرون ، پشت در

ناصر زراعتی

مجموعه ای از داستان های کوتاه است

به نظر من که اصلا ارزش خوندن نداشت نه سبک نوشتارش چیز خاصی بود نه موضوعاتش اصلا نمی دونم هدفش از نوشتن این کتاب چی بود
خوشم نیومد

amirs66
12-04-2008, 04:12
100 سال تنهایی بهترین رمان

magmagf
14-04-2008, 12:15
مادام دووال

دافنه دوموریه
عنایت ا.... شکیباپور

کتاب داستان زندگی یک خانواده نسبتا اشرافی در زمان جنگ فرانسه است .
زندگی تو دوران جنگ واقعا وحشتناک هست و واقعا کسایی که جوونیشون تو جنگ می گذره چیز مهمی را از دست می دن دلم برای میشل برادر کوچک می شوخت کسی که تموم جوانیشو صرف جنگ کرد و بعد از جنگ تنها بود هیچ وقت موقع جنگ فکر اینجا فکر اینده رو نکرده بود خیلی تنها بود
اما کلا کتاب خوبی نبود و ترجمه اش هم اصلا خوب نبود و مثلا ماددام دووال داشت خاطرات برادرش رابرت را برای برادرزاده اش می نوشت اما نمی دونم چه ربطی داشت اون وقت همه جزئیات زندگی خودشم بگه

feline
16-04-2008, 17:33
من عاشق کتاب ورونیکا می خواهد بمیرد اثر پائولو کوئیلو هستم که آغاز تولد دوباره ی من بود.
من پیشنهاد می کنم هر کی که احساس می کنه زندگیش دارای مشکله این کتاب رومان فوق العاده رو بخونه.
انتشاراتی مورد تایید:انتشارات کاروان

Ar@m
18-04-2008, 20:37
"زنان کوچک" نوشته لوییزا می الکوت از اون کتابهاییه که ارزش سه چهار بار خوندن رو هم داره
الکوت خودش سه خواهر داشت و این کتاب رو با الهام از زندگی واقعی خودش نوشت ( البته نه کاملا) و شخصیت چهار خواهری که بخوبی تشریح کرده همراه با افکار و آرزوهای جداگانه هرکدوم از زیباترین و باورپذیرترین شخصیت هایی بودن که من تا حالا درباره شون خوندم. بخصوص جو !
هرچند جنبه اخلاقی و موعظه داستان یه جاهایی اعصاب خورد کنه اما در کل این کتاب و سه ادامه ای که به دنبال موفقیتش نوشت همه جالب بودن
این چندمین باره که کتاب رو می خونم و هنوز هم ازش لذت می برم.

دل تنگم
18-04-2008, 20:45
"زنان کوچک" نوشته لوییزا می الکوت از اون کتابهاییه که ارزش سه چهار بار خوندن رو هم داره
الکوت خودش سه خواهر داشت و این کتاب رو با الهام از زندگی واقعی خودش نوشت ( البته نه کاملا) و شخصیت چهار خواهری که بخوبی تشریح کرده همراه با افکار و آرزوهای جداگانه هرکدوم از زیباترین و باورپذیرترین شخصیت هایی بودن که من تا حالا درباره شون خوندم. بخصوص جو !
هرچند جنبه اخلاقی و موعظه داستان یه جاهایی اعصاب خورد کنه اما در کل این کتاب و سه ادامه ای که به دنبال موفقیتش نوشت همه جالب بودن
این چندمین باره که کتاب رو می خونم و هنوز هم ازش لذت می برم.

موافقم آرام جان...
این ازون کتاب هاییست که ارزش خواندن را حتی برای چندمین بار دارد...
این کتاب رو من به زبان اصلی هم خوانده ام
و کارتونش را هم نشان داده اند...

Ar@m
18-04-2008, 22:00
سلام دوست جون!
آره کارتونش و فیلمش و همه چی رو نشون دادن اما طبق معمول نصفه!!!
من کتاب چهارم رو نخوندم شما احتمالا نمی دونی چی می شه؟
بخصوص درمورد جو دوست دارم بدونم هرچند فکر کنم کتاب آخرش دیگه درباره جو نباشه نه؟

magmagf
19-04-2008, 05:41
پدرو پارامو

خوان رولفو
احمد گلشیری

کتاب در مورد پسری است که در جست و جوی پدر خویش به دهکده ای می رود و در حقیقت داستان با این جمله شروع می شود
"من به کومالا امدم چون به من گفتند که پدرم ، پدرو پارامو نامی ، اینجا زندگی می کرده"
داستان با روند عادی جلو نمی ره و اوایلش شاید داستان خیلی سختی به نظر بیاد اما با جلو رفتن کم کم متوجه قضیه می شید
کتاب جالبی بود یعنی موضوعش بعدا که متوجه قضیه شدم جالب شد برام با روند تازه ای شما را با کل قضیه داستان اشنا می کنه حالت یک داستان گویی صرف نیست در کل کتاب خوبی بود

Like Honey
20-04-2008, 19:04
سلام کسی راجع به رمانیلدا نوشته ی مرتضی .... نمیدوم
اطلاعاتی داره؟

magmagf
21-04-2008, 15:50
دن کامیلو و پسر ناخلف

جوووانی گوارسکی
مرجان رضایی

کتاب در ادامه همان کتاب دنیای کوچک نوشته شده است و با تعدادی دیگر از داستان های دن کامیلو وپپونه را در قالب طنز و به صورت برخورد دو نوع عقیده به تصویر می کشه
به نظرم این کتاب مثل کتاب قبلی فوق العاده جذاب و بامزه بود .
حتما توصیه می کنم که این کتاب را بخونید
کتاب دنیای کوچک را دوستی که خیلی دوسش داشتم به من هدیه داده بود و تجربه لذت بخش خوندن اون باعث شد تا این یکی را هم امتحان کنم

magmagf
23-04-2008, 06:37
بازي آخر بانو

بلقيس سليماني

كتاب درباره دختري به نام گل بانو است كه در روستايي زندگي مي كند و شرح زندگي و رنج هاي وي .
كتاب بعد از نشرش سر و صداي زيادي به پا كرد . كانديد جايزه شد ، نقدهاي زيادي راجع بهش خوندم خيلي انتقادات هم بهش وارد شده اما من به شخصه واقعا از كتاب خوشم اومد . نمي دونم به نكات مختلف داستان نمي تونم فكر كنم اما يك حس عميق توش بود عميق و غمگين . بدون اينكه بخواي و با اصرار وارد زندگي كسي بشي عاشقش بشي و بعد يك روز كه نشستي و انتظار هيچ چيز را نداري يك روز معمولي مثل روزاي ديگه ببيني تمام دنيات ريخته به هم و وقتي منتظري اون فرد بياد و كمكت كنه مي فهمي اون خودش بوده كه همه چيز رو ريخته به هم چون وقتش بوده از زندگيش بري بيرون چون قواعد بازي همه دست اونه وحشتناكه حسه وحشتناكيه وقتي ناراحتي و منتظر كسي كه دوسش داري كم كم متوجه بشي اون خودش باعث همه چيز بوده و نتوني نتوني ديگه ببينيش و بهش چيزي بگي همه حرفات تو دلت مي مونه فرصتي نيست كه ببينيش و اگه ببينيش نمي شناسيش اين همون ادم قبلي نيست حرفاتو گلايه هاتو به كي مي خواي بگي

magmagf
23-04-2008, 23:50
زوربای یونانی

نیکوس کازانتزاکیس
محمود مصاحب

کازانتزاکیس زمانی که مشغول کار بر روی معدن خود می باشد با مردی ساده و دهاتی به نام زوربا اشنا می شود که بسیار تحت تاثیر شخصیت او قرار می گیرد و این کتاب را با الهام از وی و یاداوری روزهای زندگی در کنار یکدیگر در معدن می نگارد .
زوربا فردی است که فقط لحظه حال برای او مهم است به هیچ اصلی جز زنده بودن ، ازازدی و خوشحالی معتقد نیست . من که خیلی از شخصیتش بدم اومد چون یکی سری از مهم ترین اصول ها در ذهن من وفاداری به عهد ، عشق عمیق و مواردی از این قبیل می باشد که برای زوربا هیچ اهمیتی ندارد . کتاب فلسفه زندگی را از دید زوربا بیان می کند و من چون این فلسف رو دوست نداشتم از کتاب هم خوشم نیومد

magmagf
25-04-2008, 17:37
مردی با کبوتر

رومن گاری
لیلی گلستان

کتاب در مورد پسری که توی سازمان ملل دست به اعتصاب می زنه . تفسیرهای مختلف روزانه از این عمل وی . مسخره بودن سیاست و صلح جهانی و ارمان سازمان بین الملل و فسیل شدن آرمانها و .....
نمی دونم به نظر من داستان خسته کننده ای بود شاید حرفهای زیادی داشت برای گفتن اما در غالب رمان کششی نداشت بهتر بود داستان کوتاهش می کرد یا مقاله

AaVaA
25-04-2008, 17:53
پدرو پارامو

خوان رولفو
احمد گلشیری

باید ذائقه ی خوندن همچین کتابهایی رو داشت تا آخرشو خوند..کتاب واقعا خوبیه من 3 ساله که هنوز به آخرش نرسیدم :31:

سلام کسی راجع به رمانیلدا نوشته ی مرتضی .... نمیدوم
اطلاعاتی داره؟

یلدا ، نوشته میم مودب پور یا همون مرتضی مودب پور ..مثل بقیه ی کتابهاشه اگه یه کتابشو خونده باشی میدونی اینم چه سبکی داره . داستان در مورد ایدزه با جذابیت های داستان های عامه پسند میم مودب پور...البته بیشتر به درد همون دوران نوجونی میخورد :دی

sise
26-04-2008, 11:16
زوربای یونانی

نیکوس کازانتزاکیس
محمود مصاحب

کازانتزاکیس زمانی که مشغول کار بر روی معدن خود می باشد با مردی ساده و دهاتی به نام زوربا اشنا می شود که بسیار تحت تاثیر شخصیت او قرار می گیرد و این کتاب را با الهام از وی و یاداوری روزهای زندگی در کنار یکدیگر در معدن می نگارد .
زوربا فردی است که فقط لحظه حال برای او مهم است به هیچ اصلی جز زنده بودن ، ازازدی و خوشحالی معتقد نیست . من که خیلی از شخصیتش بدم اومد چون یکی سری از مهم ترین اصول ها در ذهن من وفاداری به عهد ، عشق عمیق و مواردی از این قبیل می باشد که برای زوربا هیچ اهمیتی ندارد . کتاب فلسفه زندگی را از دید زوربا بیان می کند و من چون این فلسف رو دوست نداشتم از کتاب هم خوشم نیومد

یه نکته هست اینجا و اون اینکه فلسفه زوربا جوری هست که به کسی آسیبی نمیرسونه.
او وابستگی ایجاد نمیکنه که بعدا مسئول آن باشه و روش زندگی اش بر مبنای آزادی از هر امر محدود کننده است.
به خاطر همین عناصری مثل وفاداری و عشق عمیق و . برای این روش زندگی مفهومی نداره مگه اینکه او بتونه یه فردی مثل خودشو بیابه. که این همان موضوع پر از شکه که آیا چنین فردی واسه هیچکس پیدا میشه؟

magmagf
26-04-2008, 16:20
یه نکته هست اینجا و اون اینکه فلسفه زوربا جوری هست که به کسی آسیبی نمیرسونه.
او وابستگی ایجاد نمیکنه که بعدا مسئول آن باشه و روش زندگی اش بر مبنای آزادی از هر امر محدود کننده است.
به خاطر همین عناصری مثل وفاداری و عشق عمیق و . برای این روش زندگی مفهومی نداره مگه اینکه او بتونه یه فردی مثل خودشو بیابه. که این همان موضوع پر از شکه که آیا چنین فردی واسه هیچکس پیدا میشه؟

نمی دونم به نظر من تعداد این افراد خیلی کمه و باید حداقل این قدر مسئولیت داشته باشن که قبل از ورود به زندگی فرد بهش هشدار بدهن و اونا با دروغ پر نکنن چون نمی شه وابسته نشد وقتی شما نوعی به من محبت می کنید و از محبت های من بهره مند می شید در برابر من مسئول هستید . رابطه مال 2 نفر هست این کمال بی انصافس و بی منطقیه فرد هست که خودش را فقط در نظر بگیره و تصمیم گیری کنه به نظر من پس اسیب روحی که طرف مقابل می بینه چی ؟ پس میل و نیازش؟ احساساتی که صرف شما کرده ؟ چی به سر باورها و اعتقاداتش می یاد .............

hamidma
26-04-2008, 18:35
برای کلانتر صندلی بگذارید

آرش نصیری

مجموعه ای از 70 داستان کوتاه که خوندنش را به همه علاقمندان به مینی مال و داستان کوتاه پیشنهاد می کنم. یکی از مینی های ایشون که در این کتاب چاپ شده است:

تونل

هفته ها بود که کوه را می کندیم . صخره های عظیم را از رو به رویمان بر می داشتیم و از سنگ ها می گذشتیم تا به آن سوی کوه برسیم . آن طرف کوه سرزمین آرزوهایمان بود و برای رسیدن به آن باید دل سخت و سیاه سنگ ها را می شکافتیم . درست در روزی که گفته می شد نصف تونل کنده شده است ، تیغه ی کلنگ یکی از ما به تیغه ی کلنگی از سمت رو به رو برخورد کرد و بعد کوه شکافته شد و عده ای خسته و خاک آلود چون ما پیدا شدند . برای هم راه باز کردیم و از هم گذشتیم . هر یک راهی سرزمین آرزوهایمان بودیم .

hamidma
26-04-2008, 18:39
بهترین داستانهای کوتاه /آنتون چخوف

گزیده ترجمه و با مقدمه
احمد گلشیری

من به تازگی شروع به خوندن این کتاب کرده ام. گویا این کتاب اولین کتاب از سری بهترین داستانهای کوتاه است که در کتابهای دیگر اثار ارنست همینگوی و گابریل گارسیا مارکز و .... هست.
من تا حالا زیاد داستان کوتاه نخونده بودم هر چند خودم سعی می کنم بنویسم ولی ازاین کتاب خیلی لذت بردم.

Like Honey
26-04-2008, 18:46
یلدا ، نوشته میم مودب پور یا همون مرتضی مودب پور ..مثل بقیه ی کتابهاشه اگه یه کتابشو خونده باشی میدونی اینم چه سبکی داره . داستان در مورد ایدزه با جذابیت های داستان های عامه پسند میم مودب پور...البته بیشتر به درد همون دوران نوجونی میخورد :دی

ممنون از اطلاعاتتون:11:

sheeablo
27-04-2008, 00:31
پشگویی آسمانی نوشته ی جیمز ردفیلد که نیاز به توضیح هم نداره اگه تا حالا نخوندید حتما بخونید.

sise
29-04-2008, 10:03
نمی دونم به نظر من تعداد این افراد خیلی کمه و باید حداقل این قدر مسئولیت داشته باشن که قبل از ورود به زندگی فرد بهش هشدار بدهن و اونا با دروغ پر نکنن چون نمی شه وابسته نشد وقتی شما نوعی به من محبت می کنید و از محبت های من بهره مند می شید در برابر من مسئول هستید . رابطه مال 2 نفر هست این کمال بی انصافس و بی منطقیه فرد هست که خودش را فقط در نظر بگیره و تصمیم گیری کنه به نظر من پس اسیب روحی که طرف مقابل می بینه چی ؟ پس میل و نیازش؟ احساساتی که صرف شما کرده ؟ چی به سر باورها و اعتقاداتش می یاد .............

این حرف شما کاملا درسته که اگر محبتی به خاطر رابطه ای ایجاد شد فرد صد در صد مسئول است و چون مورد روحی و احساسی هست مسئولیت او بسیار بیشتر میشه.
اما من یادم نیست که در داستان "زوربای یونانی" این مورد پیش اومد یا نه چون خیلی وقت پیش خوندمش و راستش واسه مکن خیلی چی تازه ای نداشت که همش یادم بمونه.
به نظر من مورد رفتاری ای مثل "زوربا" اگر با شخصی رابطه احساسی نداشته باشه موردی نداره.
من دوستی داشتم که توی همین مایه هاست اما همیشه دیدم که هیچ رابطه عمیق روحی با فرد خاصی (بخصوص جنس مخالفش) ایجاد نکرد. خیلی از دوستان فکر میکردن که این به خاطر بی ذوقی و بی احساسی اوست اما این اتهام با توجه به علایق و روش زندگی او جور در نمیومد.
به نظر من او همین مورد را رعایت میکرده که باعث رنجش کسی نشه. و واقعا چه کار خوبی میکرد.

دنیای ما از چیزهای زیادی رنج میبره. اما یه چیزی که خیلی اثرش بیشتره موردیست به نام "عدم احساس مسئولیت"
احساس مسئولیت خیلی اش ذاتی و بعضا ارثی هست. تولیدی نیست. توی 4 سال میشه متخصص بار آورد اما آدم مسئول نه.
و واقعیت اینکه که کمتر دیدم که اینچنین باشه.

magmagf
29-04-2008, 12:02
این حرف شما کاملا درسته که اگر محبتی به خاطر رابطه ای ایجاد شد فرد صد در صد مسئول است و چون مورد روحی و احساسی هست مسئولیت او بسیار بیشتر میشه.
اما من یادم نیست که در داستان "زوربای یونانی" این مورد پیش اومد یا نه چون خیلی وقت پیش خوندمش و راستش واسه مکن خیلی چی تازه ای نداشت که همش یادم بمونه.
به نظر من مورد رفتاری ای مثل "زوربا" اگر با شخصی رابطه احساسی نداشته باشه موردی نداره.
من دوستی داشتم که توی همین مایه هاست اما همیشه دیدم که هیچ رابطه عمیق روحی با فرد خاصی (بخصوص جنس مخالفش) ایجاد نکرد. خیلی از دوستان فکر میکردن که این به خاطر بی ذوقی و بی احساسی اوست اما این اتهام با توجه به علایق و روش زندگی او جور در نمیومد.
به نظر من او همین مورد را رعایت میکرده که باعث رنجش کسی نشه. و واقعا چه کار خوبی میکرد.

دنیای ما از چیزهای زیادی رنج میبره. اما یه چیزی که خیلی اثرش بیشتره موردیست به نام "عدم احساس مسئولیت"
احساس مسئولیت خیلی اش ذاتی و بعضا ارثی هست. تولیدی نیست. توی 4 سال میشه متخصص بار آورد اما آدم مسئول نه.
و واقعیت اینکه که کمتر دیدم که اینچنین باشه.

شايد اين اظهار نظرم ديگه زياد ربطي به تاپيك نداشته باشه اما خوب حيفم اومد نگم

به نظر منم كاملا حرفاتون درسته اگه كسي مي دونه اون قدر حس مسئوليت تو حفظ رابطه يا در نظر گرفتن روحيات و اينده فرد مقابلش نداره بايد حداقل مثل دوست شما وجوانش را به كار بيندازه و رابطه اي كه ايجاد مي كنه احساسي نباشه كاري نكنه كه طرف احساس كنه عاشقشه چون اينجوري هم بي مسئوليته هم متقلب هم ظالم .......

كتاب زياد مهمي هم نبود به قول شما . چه قدر تحويلش گرفتيم ولي:31:

meykou
29-04-2008, 12:35
بهترین داستانهای کوتاه /آنتون چخوف

گزیده ترجمه و با مقدمه
احمد گلشیری

من به تازگی شروع به خوندن این کتاب کرده ام. گویا این کتاب اولین کتاب از سری بهترین داستانهای کوتاه است که در کتابهای دیگر اثار ارنست همینگوی و گابریل گارسیا مارکز و .... هست.
من تا حالا زیاد داستان کوتاه نخونده بودم هر چند خودم سعی می کنم بنویسم ولی ازاین کتاب خیلی لذت بردم.

اين كتاب چخوف رو من خوندم هر چي بري جلوتر داستانهاش زيباتر ميشه

magmagf
29-04-2008, 23:49
عروس فریبکار

مارگارت اتوود
شهین آسایش

زینیا زنیست بسیار جذاب و باهوش . زنی که وارد زندگی زوج های دیگر می شود مردها را جذب خود می کند زندگی زنها را از هم می پاشد و بعد مردها را مثل یک تفاله دور می اندازد . زینیا فقط دروغ می گوید کسی درباره اصلیت او چیزی نمی داند . کتاب در هیچ فصلی اشاه مستقیمی به خود زینیا ندارد بلکه با بررسی زندگی قربانیان او و اینکه چه چیزی باعث می شد شوهرانشان انها را ترک کنند و به سوی زن دیگری بروند ما را با زینیا اشنا می کند .
خیلی خوشم اومد یک جور پرکشش و در عین حال با معنایی بود .

magmagf
01-05-2008, 09:14
رگتایم

ای. ال . دکتروف
نجف دریابندری

کتاب از نو رمان نو می باشد و به برررسی جامعه امریک و تحولاتش در اوایل قرن 20 می پردازه . کتاب زندگی 3 خانواده امریکایی ،مهاجر و سیاه پوست که در حقیقت بدنه اصلی جامعه امریکاست رت دنبال می کند . در این بین شخصیت های تخیلی نویسنده در کنار شخصیت ها و واقعیت ها قرا می گیرند .
كلمه رگتايم نام نوعي موسيقي است كه از ترانه‌هاي بردگان سياه‌پوست جنوب آمريكا سرچشمه گرفته است و در آغاز قرن در آمريكا بسيار رايج بود. "رگ" به معناي ژنده و پاره و گسيخته است، و "تايم" به معناي وزن و ضربان موسيقي.

گفته شده کتاب تا حد زیادی از خصوصیات رمانس در برابر رمان بهره برده و برام این نکته جالب بود گفتم بازگوش کنم . گفته می شه که رمانس در حقیقت شکل بدوی رمان است و فرق اساسی این دو در طرز نگریستن به واقعیات است . رمان گروهی از ادمها را در نظر می گیرد و جریان زندگی انها را چنان که هست یا فرض می شود که هست دنبال می کند . روابط ادمها با طبیعات و گذشته شان قابل توضیح است و سرشت ادمها مهم تر از اتفاقات داستان است اما در رمانس در ابتدا سرگذشتی نقل می شود و ادمها فقط تا حدی اهمیت دارند که بیان کننده سرگذشت باشند . بیرون اوردن گفت و گو ها از داخل گیومه و ریختن ان درون متن نوعی از عناصر رمانس است .

کتاب نسبتا خوبی بود به نظرم

magmagf
01-05-2008, 09:17
آفریقایی

ژان ماریلو کلزیو
آنایتا تدین

لوکلزیو در سال 1994 به عنوان بزرگترین نویسنده معاصر فرانسه شناخته شده و در سال 2004 هم به خاطر کتاب افریقایی جایزه جهانی R.f.o را به خود اختصاص داده .

در این کتاب نویسنده با توجه به تجربیات زندگی خود در زمان 8 سالگی در افریقا واقعیاتی از این قاره و زندگی سخت ان را ترسیم می کند .
زیاد خوشم نیومد خیلی کلی بود

magmagf
03-05-2008, 18:53
وسوسه

جین اوستین
شهریار ضرغام

کتاب در رابطه با دختریست به نام "آن" که در زمان جوانی عاشق مردیست و به دلیل مخالفت خانواده با او ازدواج نمی کند و بعد از گذشت 8 سال دوباره با او روبه رو می شود .
خیلی یخ بود و بی مزه اصلا خوشم نیومد . همه اش یک جور با تکلف نوشته شده بود و این قدر درگیر بعضی جزئیات بی معنی بود که داستان فراموش می شد
تازه سنخیت اسم داستان را هم نفهمیدم

sise
04-05-2008, 21:56
نیمه پنهان آموزش و پرورش رسمی

دکتر عبد العظیم کریمی

این کتاب رمان نیست بلکه یک فرهنگ نامه توصیفی هست.
البته نمیشه گفت همه جملات و نقل قولهای آن از افراد مختلف درست است اما حقایق ظریفی را در رابطه با آموزش رسمی بیان میکنه که خیلی جالب و زیباست.
البته به قول خود گردآورنده "دانش آموزان نخوانند!!

sina818
05-05-2008, 15:37
کسی تا حالا از chuck palahniuk کتاب خونده؟؟
من عاشق سبک نوشتن این نویسنده هستم.
میخوام ببینم از کتاباش تا حالا ترجمه شده با نه.
اکه میدونید لطفا بهم بگید.
ممنون

magmagf
08-05-2008, 08:05
منطقه مصیبت زده شهر

جی . جی . بالارد
علی اصغر بهرامی

کتاب مجموعه ای از داستان های کوتاه و اکثراً تخیلی در مورد جهان آینده و پیشرفت های قابل کسب می باشد . کتاب بدی نبود اما خوب من کلا چون داستان کوتاه و تخیلی دوست ندارم و این کتاب هم هر دو را کنار هم داشت اون قدر برام جالب نبود اما تصویر سازی و خلاقیتش به نظرم خیلی خوب بود .
واقعا تونسته بودم ترس از پیشرفت تکنولوژی را به ادم منتقل کنه . خیلی وحشتناک بود .

magmagf
09-05-2008, 13:04
خاطرات یک گیشا

آرتور گلدن
مریم بیات

کتاب در مورد زندگی سایوری یکی از گیشاهای معروف و بزرگ ژاپن می باشد . گیشا در کلمه به معنای هنرمند است و در حقیقت گیشاها زنانی در ژاپن بودند که بعد از تعلیمات سخت رقص و آواز و ... در چایخانه های ژاپن به سرگرم کردن مردان می پرداختند .
یک جورایی همون حس هانیکو و اوشین و ... را داشت دختری که فقیر بود فروختنش و بعد معروف شد . البته من کلا از این روال خوشم می یاد واسه همین از این داستان هم خوشم اومد به نظرم کتاب قشنگی بود
گیشا ها همیشه اراسته بوده اند اینم چندتا عکس از گیشاهاست که تو اینترنت دیدم

jing07
09-05-2008, 23:53
کتاب "چنین گفت زرتشت"

اثر: فریدریش نیچه

این کتاب، یک کتاب فوق العاده س، من به همه ی دوستان پیشنهاد می کنم این کتاب رو بخونن....

هبوط
10-05-2008, 19:26
زوربای یونانی

نیکوس کازانتزاکیس
محمود مصاحب

مي دونم كه دير شده شما هم كلي سرش بحث كرديد ولي دير رسيدم ديگه
من هم با شما موافقم موقع خوندن اين كتاب همش اعصابم خرد ميشد انگار آدما فقط براي خوشي اومدن تو اين دنيا
با اين هم كه اگه طرف مقابلمون رو درگير حسي نكنيم ديگه عيبي نداره موافقم ولي مشكل اينه كه اگه خود ما درگير نشيم دليل نميشه كه طرف مقابلمون هم دل نبنده و اينكه اگه ما نميدونيم دل كسي رو شكستيم دليل نميشه كه اين كار رو نكرده باشيم
حالا فكر كنيد من با اين همه نفرت از اين كتاب پاييز پارسال از يكي از دوستام كادو گرفتمش ، اين همه كتاب خوب اونوقت دوستم بايد اينو برام مي خريد تا اينجاش باز قابل تحمل بود تو تولدم با كمال پررويي سفارش لوايح عين القضات رو به دوستم داده بودم اونوقت وقتي كه كادو رو باز كردم ديدم به به زورباي يوناني اون هم به جاي عين القضات خدا بهم صبر جميل بده با اين شانسم (‌ و اين دوستام)

magmagf
12-05-2008, 12:14
مجمع الجزاير گالاپاگوس

كرت ونه گات
علي اصغر بهرامي

داستاني در مورد انقراض نسل فعلي انسان و به وجود امدن نسل جديد و مسخره كردن مغر و فكر انسان و نظريه و داروين و .......
خيلي بدم اومد مسخره بود و بي مزه اصلا با اون دو تا كتاب ونه گات كه قبلا خونده بودم قابل مقايسه نبود
بد بود ديگه در كل به نظرم بد

magmagf
16-05-2008, 23:10
در قند هندوانه

ریچارد براتیکان
مهدی نوید

اول از همه بگم کتاب یک جلد قرمز قرمز خوشگل داره . خیلی خوشرنگه جلدش
سبک نوشتنش هم جالبه خوشم می یومد ساده و روان و یک جورایی گیرا . ادما با خودش می برد
اما راستش متوجه نشدم کتاب چی می خواست بگه . افراد جامعه ای را توضیح می داد که با قند هندوانه همه چیز را می ساختند خیلی نماد داشت و واقعا نفهمیدم چی می خواد بگه . فقط سبک نوشتنش را دوست داشتم

جالبه بدونید ""ريچارد براتيگان" رمان "در قند هندوانه" را سال 1964 نوشت و آن را چهار سال بعد در اوج جنبش هيپي گري منتشر كرد.پس از انتشار اين رمان به مانيفيست جنبش هيپي گري تبديل شد و بارها زير چاپ رفت."

magmagf
17-05-2008, 21:38
خانه ارواح

ایزابل آلنده
حشمت کامرانی

بیان کننده سرنوشت سه نسل از یک خانواده و عادات عجیب و غریب اونهاست . عشق ، نفرت ، ازدواج ، انتقام و .... همه اتفاقات زندگی اعضای مختلف خاندان را تصویر می کنه فرد اخر این خانواده زندگی همه این عزیزانی که فوت کرده اند اما روحشان در خانه وجود دارد را می نگارد تا برای همیشه ریشه های خود را حفظ کند
خوشم اومد داستان جذابی بود

جالبه بدونید
یک نفر روز هشتم ژانویه بیست و شش سال پیش به ایزابل زنگ می زند و می گوید که پدر بزرگ مجبوبش در بستر مرگ است. همان روز بود که «ایزابل» شروع کرد به نوشتن یک سری نامه به پدر بزرگش که بعدا همین نامه ها دست نوشته ی اولین رمانش «خانه ارواح» شد. «ایزابل آلنده» به همین خاطر تمام رمان هایش را هشت ژانویه شروع می کند به نوشتن.

negar00
17-05-2008, 23:39
دمیان
نویسنده :هرمان هسه.
رمان با شرح یک خاطره در ده سالگی آغاز می شه فردی بیگانه با عقاید و روشهای که با آن بزرگ شده وبه اجبار فرزند بودن،اعقاید و روشهای زندگی آنها را در پیش گرفته بود . اما از درون با تمام آنها بیگانه است . در میان عقایداش در بیگانگی به سر می بره و در واقع روحش خواستار چیز دیگری بود.

دمیان یک رمان ارزشمنده
بعضی از کتابها را که می خوانی احساس می کنی سطر به سطر کتاب حرفی برای گفتن
داره آرامتر می خوانی تا بیشتر لذت ببری.
این کتاب یکی از کتابهای سنگینی بود که خوندم به نظرم باید یونگ روانشناس بزرگ رو خوب بشناسی تا دمیان رو بتونی درک کنی چون نویسنده یکی از بیمارانش بوده و نظریه هاش روی هسه تایر زیادی گذاشته.

( ما می توانیم یکدیگر را درک کنیم ؛ اما هر فرد می تواند خود را فقط به خویشتن معرفی
کند و بشناساند.)( دمیان اثر هرمان هسه )

magmagf
21-05-2008, 12:14
بيلي باتگيت

اي.ال.دكتروف
نجف دريابندري

كتاب در مورد پسر بچه زرنگ و فقيري است كه وارد يك باند گانگستري مي شود و پيشرفت هم مي كند
نسبت به داستان هاي اين مدلي داستان قشنگي بود يعني كل موضوع خوب بود اما واقعا خسته شدم با زور مي خوندمش چون مي خواستم تمومش كنم اصلا دوستش نداشتم
در حقيقت فقط وقتي كتاب تموم شد با خودم گفتم موضوعش جالب بود حرف داشت واسه گفتن اماخوب در حين خوندن اصلا جذاب نبود واسم
رگتايم هم همينجور بود با اينكه اونم داستانش و مضمونش را دوست داشتم از كتاب شديد بدم مي يومد حالا يا با سبك نوشتن اقاي دكتروف من مشكل دارم يا با ترجمه اقاي دريابندري البته قبلا هم از اقاي دريابندري چنين كنند بزرگان را خونده بودم خوشم اومده بود ....نميدونم

magmagf
23-05-2008, 11:20
سفرهایم با خاله جان

گراهام گرین
رضا علیزاده

کتاب در مورد هنری مردی بازنشسته بانک است که در هنگام تشییع جنازه مادرش با خاله خود اگوستا که پیرزنی هفتاد ساله است ملاقات می کند . هنری مردی آرام و منظم و خاله اش زنی پرشور و اهل مسافرت است . هنری همراه خاله خود به مسافرتهایی می رود که همراه با ماجراها و رمزهای زیادی است

گراهام گرين در ميان نويسندگان بزرگ عالم ادبيات، يكي از نويسندگاني است كه بيشترين اقتباس سينمايي از آثارش صورت گرفته است و البته بيشتر اين اقتباس ها در سرزمين مادري اش انگلستان ساخته شده كه از قرارمعلوم او چندان ميانه خوشي با اين سرزمين نداشته است.از روي رمان سفرهايم با خاله جان در سال ۱۹۷۲ فيلمي به كارگرداني جورج كاكور ساخته شد كه فيلمنامه اش را جي پرسون آلن نوشت. در اين فيلم كمدي مگي اسميت، الك مك كاون و برنارد هالي بازي كردند.

Doyenfery
24-05-2008, 10:28
دمیان
نویسنده :هرمان هسه.
رمان با شرح یک خاطره در ده سالگی آغاز می شه فردی بیگانه با عقاید و روشهای که با آن بزرگ شده وبه اجبار فرزند بودن،اعقاید و روشهای زندگی آنها را در پیش گرفته بود . اما از درون با تمام آنها بیگانه است . در میان عقایداش در بیگانگی به سر می بره و در واقع روحش خواستار چیز دیگری بود.

دمیان یک رمان ارزشمنده
بعضی از کتابها را که می خوانی احساس می کنی سطر به سطر کتاب حرفی برای گفتن
داره آرامتر می خوانی تا بیشتر لذت ببری.
این کتاب یکی از کتابهای سنگینی بود که خوندم به نظرم باید یونگ روانشناس بزرگ رو خوب بشناسی تا دمیان رو بتونی درک کنی چون نویسنده یکی از بیمارانش بوده و نظریه هاش روی هسه تایر زیادی گذاشته.

( ما می توانیم یکدیگر را درک کنیم ؛ اما هر فرد می تواند خود را فقط به خویشتن معرفی
کند و بشناساند.)( دمیان اثر هرمان هسه )

فکر می کنم جالب باشه ..
مترجم / انتشاراتیشو لطف می کنی ؟

magmagf
24-05-2008, 22:51
و حتی یک کلمه هم نگفت

هاینریش بل
حسین افشار

این داستان بعد از جنگ به صورت پاورقی در یک روزنامه چاپ می شده و بعد از اون به صورت کتاب در می یاد و با استقبال خوبی هم مواجه می شه .
کتاب زندگی پس از جنگ در اروپا را تصویر می کند . زن و شوهر جوانی که عاشق هم هستند و بسیار فقیر . مرد که نمی تواند فضای خفاقان آور فقر را در خانه تحمل کند همسر و فرزندان خود را ترک می کند و تنها گاهی همسر خود را در خارج از خانه ملاقات می کند . کتاب در حقیقت شرح یکی از همین ملاقت ها و از زبان زن و مرد به صورت توام می باشد .

قبلا کتاب عقاید یک دلقک را از این نویسنده خونده بودم و خیلی دوسش داشتم . این کتاب هم عالی بود واقعا شاهکار بود به نظرم خیلی خوشم اومد . فوق العاده بود .

negar00
25-05-2008, 00:27
فکر می کنم جالب باشه ..
مترجم / انتشاراتیشو لطف می کنی ؟

حتما دوست عزیز:
دمیان(Demian)
اثر :هرمان هسه
ترجمه:محمد بقایی ماکان
انتشارات تهران

negar00
25-05-2008, 00:45
خرمگس
اثر :اتل لیلیان وینیچ
مترجم : خسرو همايون پور

يكي از بهترين زيباترين و جذابترين كتابهايي كه تا به حال خوندم و گرییستم... جملات و كلمات قصار زيبا فراوان داشت.اونقدر جذابیت و گیرایی داشت که نمیشد زمین بزارمش!

زندگي يك فرد انقلابي به نام (آ ـ تور) كه در دهه 30 و 40 ميلادي (قرن 19) به سازمان مخفي ايتالياي جوان مي‏پيوندد مضمون اصلي اين اثر است . آرتور كه خود فرزند نامشروع يك كشيش و زني انگليسي است علي رغم اينكه مذهبي است بعدها بدليل اينكه متهم به خيانت به سازمان مي‏شود به امريكاي جنوبي مي‏رود و سالها بعد با نام خرمگس به مبارزات خود ادامه مي‏دهد اما اين بار او روحيه‏اي مبارزه‏جو و ضد كليسا و مذهب دارد و سرانجام توسط پدر خود به دار آويخته مي‏شود .

سراسر رمان سرشار از عشق عمیق به انسانهاست. چهره خر مگس درخشان ترین چهره یک مبارزواقعی در سراسر ادبیات جهان میباشد

به قول خرمگس من بشه خوشبختی هستم چه زنده باشم چه بمیرم.

شايد اين كتاب داستان زندگی همه ی ماست زمانی كه تصميم می گيريم فراتر از آن چيزی باشيم كه برايمان در نظر گرفته اند.

magmagf
25-05-2008, 18:18
قطار به موقع رسید

هاینریش بل
کیکاووس جهانداری

این کتاب اولین رمان کوتاه بل هست و از نخستین اعتراض های او به جنگ .
آندره آس سربازیست که راهی جبهه می باشد و هنگام سروار شدن در قطار احساس می کند که به زودی خواهد مرد . در طول راه به روز مردن خود که ان را یک شنبه هفته بعد احساس کرده فکر می کند .
کتاب نشان دهنده اشتیاق به زندگی ، احساس نزدیکی و دوستی به خاطر دردهای مشترکی ، تنهایی عظیم انسان ها و هراس ها و ..... هست
راستش اوایل کتاب رو اونقدر دوست نداشتم اما از جایی که با اولینا اشنا می شد قشنگ بود . به نظرم به خوبی دو کتاب دیگه ای که از بل خوندم ( عقاید یک دلقک و حتی یک کلمه هم نگفت ) نبود اما خوب قشنگی خودشو داشت . بد نبود

karin
29-05-2008, 08:39
آخرین کتابی که خوندم نامه به کودکی که هرگز زاده نشد بود نوشته ی اوریانا فالاچی و ترجمه ی یغما گلرویی
داستان از این قراره که خانم می فهمه حامله است و می خواد بچه اش رو نگه داره و باهاش حرف می زنه، براش نامه می نویسه و کلا اتفاقاتی رو که براش می افته رو شرح داده

کتاب جالبی بود اما فونت و نوع نوشتنش اشکم رو در آورد! چون مثه عربی حرکت داشت و چشمام در اومد تا خوندم
لحنش هم زیادی خودمونی بود و زیادی شکسته نوشته شده بود اما در کل خوشمان آمد

magmagf
30-05-2008, 07:11
آخرین کتابی که خوندم نامه به کودکی که هرگز زاده نشد بود نوشته ی اوریانا فالاچی و ترجمه ی یغما گلرویی
داستان از این قراره که خانم می فهمه حامله است و می خواد بچه اش رو نگه داره و باهاش حرف می زنه، براش نامه می نویسه و کلا اتفاقاتی رو که براش می افته رو شرح داده

کتاب جالبی بود اما فونت و نوع نوشتنش اشکم رو در آورد! چون مثه عربی حرکت داشت و چشمام در اومد تا خوندم
لحنش هم زیادی خودمونی بود و زیادی شکسته نوشته شده بود اما در کل خوشمان آمد

به نظر منم کتاب قشنگیه

اما جذابیتش تا اونجایی که هنوز نمی دونه بچه رو نگه داره یا نه خیلی بیشتر تا بعد از اون

گریه داره کتابش

karin
30-05-2008, 08:58
به نظر منم کتاب قشنگیه

اما جذابیتش تا اونجایی که هنوز نمی دونه بچه رو نگه داره یا نه خیلی بیشتر تا بعد از اون

گریه داره کتابش

آره موافقم

هم در مورد اون جذابیته و هم در مورد گریه دار بودنش

چه تفاهمی! :46:

دپرس باشی که مسلما یه سانس گریه می کنی :31:

magmagf
30-05-2008, 22:47
شهرزاد دختری از مصر

ژیلبر سینوئه
هوشنگ مهدوی

کتاب در واقع اتفاقات رخ داده در مصر در زمان حمله فرانسویان را نشان می دهد . اتفاقات تاریخی ، جنگ ها ، توطئه ها و انچه به سر زندگی مردم در این میان امد .
شهرزاد یک دختر ثروتمند و مسیحی مصری است که عاشق پسر باغبانشان ، کریم است . کریم پسری مسلمان و دلباخته دریاست . کریم در همان ابتدا شهرزاد را ترک می کند و به او می گوید که لایقش نیست و شهرزاد با پسر دیگری ازدواج می کند ولی همیشه عاشق کریم است . در حین جنگ مصریان و فرانسویان و ترک ها و انگلیسی ها ، داستان زندگی این دو نفر ، عشق های اینده شان و برخوردهایشان با یکدیگر به تصویر کشیده می شود .
در کل بد نبود .

magmagf
03-06-2008, 23:23
بهشت

تونی موریسون
گیسو پارسای

تونی موریسون برنده جایزه نوبل در سال 1993 بوده و این کتاب را بعد از برنده شدن جایزه نوبل نوشته . منتقدان در مورد این کتاب گفتن که مثل خیلی از نویسنده ها بعد از دریافت جایزه محتاط نشده و حتی این کتاب برای اون به منزله یک تولد دوباره بوده .
کتاب روند سختی داره یعنی من که اوایلش خیلی خیلی گیج شدم و واقعا وقت برد تا متوجه ماجرا شدم . تا جایی که من متوجه شدم داره داستان تعدادی از زنان سیاه پوست را نشون می ده که جامعه انها را از خودش رونده و سختی کشیدن ولی در عین حال خود آنها هم افراد عادی نبودند و شاید بی نظمی و گریختن از مشکل را به رویارویی و زحمت کشیدن ترجیح می دادند .
خود موریسون گفته توی این کتاب به این بحث می پردازه که اصولا بهشت كجاست و به چه كساني تعلق دارد. اما خوب من تا اون حد دیگه متوجه نشدم . شاید باید بیشتر از یک بار بخونمش تا کامل بفهمم . کتاب سختیه برای فهمیدن کاملش باید خیلی با دقت خوندش .
یک نکته جالب دیگه هم اینه که مجموعه این زنها در صومعه ای در کنار هم زندگی می کنند و اول کتاب صحنه حمله به صومعه به تصویر کشیده می شه و گفته می شه اول همه به زن سفید پوست شلیک شد و سپس هرگز سخن از آن نیست که کدامین از چهار زن جوان که در آغاز مورد تعقیب قرار گرفتند و به قتل رسیدند، همان دختر سفید بوده است . موریسون در این باره می گه که " می خواستم ببینم که چه اتفاق می افتد، زمانیکه آدم همه علامت های را که به نژاد تعلق دارد، پاک کند. این (برای من) آزمایش نوشتاری جالبی بود. فکر کردم: اگر من به خوانندگان همه چیز را در بارهء یک شخص(داستانی)، که به نحوی مهم است،بازگو کنم، به استثنای رنگ پوستش، ممکن است که این امر آنان را به شبهه اندازد و موازنهء شان را برهم زند. تیر به هدف خورد: بعضی از خوانندگان تب آسا در سرتاسر کتاب به جستجوی نشانه های برای کشف رمز نژاد پرداختند ..." و اون می گه که فقط خوانندگانی که نژاد براشون مهمه به دنبال اینند که توی کتاب بگردند تا متوجه بشن کدوم سفید پوست بود و دیگران برآنند که که نژاد فاقد اهمیت است و فراموش می کنند که به جستجوی آن بپردازند. . خوشبختانه من که دنبالش نگشتم :دی

اگه کسی کتاب را خونده خیلی ممنون می شم راجع بهش توضیح بده و نظرشو بگه

magmagf
04-06-2008, 00:01
خرمگس
اثر :اتل لیلیان وینیچ
مترجم : خسرو همايون پور

يكي از بهترين زيباترين و جذابترين كتابهايي كه تا به حال خوندم و گرییستم... جملات و كلمات قصار زيبا فراوان داشت.اونقدر جذابیت و گیرایی داشت که نمیشد زمین بزارمش!

زندگي يك فرد انقلابي به نام (آ ـ تور) كه در دهه 30 و 40 ميلادي (قرن 19) به سازمان مخفي ايتالياي جوان مي‏پيوندد مضمون اصلي اين اثر است . آرتور كه خود فرزند نامشروع يك كشيش و زني انگليسي است علي رغم اينكه مذهبي است بعدها بدليل اينكه متهم به خيانت به سازمان مي‏شود به امريكاي جنوبي مي‏رود و سالها بعد با نام خرمگس به مبارزات خود ادامه مي‏دهد اما اين بار او روحيه‏اي مبارزه‏جو و ضد كليسا و مذهب دارد و سرانجام توسط پدر خود به دار آويخته مي‏شود .

سراسر رمان سرشار از عشق عمیق به انسانهاست. چهره خر مگس درخشان ترین چهره یک مبارزواقعی در سراسر ادبیات جهان میباشد

به قول خرمگس من بشه خوشبختی هستم چه زنده باشم چه بمیرم.

شايد اين كتاب داستان زندگی همه ی ماست زمانی كه تصميم می گيريم فراتر از آن چيزی باشيم كه برايمان در نظر گرفته اند.

کتاب محبوب من:40::40::40::40::40::40:

بی نظیره این کتاب بی نظیر:40:

MILIN3M
06-06-2008, 01:40
کتب بادبادک باز نوشته خالد حسینی.
.تا120 صفحشو خوندم راجع به ...البته نویسندش افغانیه و راجع به کودکی که جز خانواده ثروتمندی از افغانها بوده و خدمتکاری داشته همسن خودش که علاقه زیادی به بادبادک بازی دارن..تا اینجا که خوندم حوادث زیادی رخ داده من جمله اذار(جنسی) خدمتکارش توسط اراذلها که خودش شاهد این ماجرا بوده و اینها و چند عوامل دیگه دست به دست هم دادن تا این دو نفر رو از هم جدا کنن...و در ادامه با اشغال افغانستان توسط نیروهای روسی به پاکستان و امریکا مهاجرت میکنن... تا اینجاش فوق العاده بود....................... برای مثال (گیسل تو) میگه خالد حسینی در اولین رمان خود به دستاوردی نائل شده که فقط تعداد نویسندگان معاصر کم تری به ان دست پیدا کردند.. از نابسامانی های سیاسی و فر هنگی افغانستان و... به چندیدین زبان ترجمه شده و مثل اینکه میخوان ازش فیلمم بسازن

negar00
06-06-2008, 23:48
طاعون: اثر آلبر کامو

میشه گفت بهترین کتابی که خوندم یا بهترین کتابی که از کامو خوندم !

طاعون یکی از برجسته ترین رمان های عصر اخیر، و برترین اثر کامو به شمار می آید؛ که شخصیت « راوی» در آن به توصیف و بررسی شهر « اران» در زمان طاعون می پردازد.شهری که ابتدا در آن بر اثر مرگ ناگهانی موشها نگرانی در مردم به وجود می آید و بعد با مشاهده اولین آثار طاعون انسانی، نگرانی ها بالا می گیرد و کم کم دروازه شهر بسته می شود و ارتباط مردم با دنیای خارج قطع می شود.در این دوره پزشکی به نام «برنار ریو» محرم درد دلهای مردم شده و راوی با بازگو کردن این درد دلها بسیاری از مشکلات شهر را غیر مستقیم بیان می کند.

طاعون، کتاب مهمیه که گرچه در ظاهر فقط یک داستان روایت می کنه، اما با نگاهی عمیق تر از ژرف ترین دردهای زندگی بشری حکایت می گه.

«اگر تصادفا کسی می خواست درد دل کند و یا چند کلمه از احساساتش بگوید، پاسخی که می گرفت هر چه بود، در اغلب موارد زخمی بر دلش می زد.آنگاه می فهمید که او و مخاطبش از یک چیز واحد سخن نمی گویند. او در واقع از اعماق روزهای اندیشه ی تلخ و عذاب سخن می گفت و تصویری که می خواست مجسم سازد مدت ها در بوته ی انتظار و هیجان پخته شده بود.بر عکس، دیگری یک هیجان قراردادی و درد بازاری و مبتذل را تصور می کرد. به این ترتیب عادت شد که واقعی ترین دردها به عبارات مبتذل محاوره ای ترجمه شوند. تنها به این قیمت بود که زندانیان طاعون می توانستند همدردی و توجه شنوندگان را جلب کنند…»

magmagf
07-06-2008, 16:16
سیمای زنی در میان جمع

هاینریش بول
مذتضی کلانتریان

کتاب در مورد وضعیت زندگی مردم المان و اسرای جنگی در حین جنگ جهانی دوم و بعد از ان است و شخصیت اصلی کتاب هم زنی المانی به نام لنی است .
بی نهایت بی نهایت زیبا و شفاف و به صورت کامل همه اوضاع جنگ ، احساسات مختلف مردم و به خصوص گروه های مختلف را به تصویر کشیده . و واقعا موضوع جالب علاوه بر دقیق و زنده بودن توصیفات توجه به قشرهای مختلف جامعه است . تا به حال تصویر زنده تری از این در مورد جنگ نخونده بودم و واقعا همه وجودم از حس تنفر پر شد . خیلی قشنگ و دقیق هست . اما حالا اون چند فصل اخر را هم نداشت نداشت به نظر من

گفته شده " سیمای زنی در میان جمع» برجسته ترین اثر بُل است و آکادمی سوئد زمانی که در سال ۱۹۷۲ (میلادی) جایزه نوبل ادبیات را به او تقدیم کرد، این رمان را جامع آثار او معرفی کرد " اما به نظر من عقاید یک دلقک چون موضوعش عشقولانه بود بهتر بود

leira
08-06-2008, 08:15
شاهزاده خانم محکوم - اثر داریا اولیویه
این کتاب مربوط به اولین انقلاب روسیه در سال 1825 و یکی از ترجمه های عالی ذبیح اله منصوری هست
به نظرم خیلی خوب زندگی انقلابیون اون دوره که اکثرشون از اشراف و شاهزاده های روسیه بودند و مشقات و سختیهایی که در راه هدفشون متحمل شدند رو به تصویر کشیده .
البته من صفحات قبلی این تاپیک رو دقیق نخوندم شاید دوستان قبلا به این کتاب اشاره کردند در این صورت پیشاپیش عذرخواهی می کنم .

magmagf
08-06-2008, 09:28
شاهزاده خانم محکوم - اثر داریا اولیویه
این کتاب مربوط به اولین انقلاب روسیه در سال 1825 و یکی از ترجمه های عالی ذبیح اله منصوری هست
به نظرم خیلی خوب زندگی انقلابیون اون دوره که اکثرشون از اشراف و شاهزاده های روسیه بودند و مشقات و سختیهایی که در راه هدفشون متحمل شدند رو به تصویر کشیده .
البته من صفحات قبلی این تاپیک رو دقیق نخوندم شاید دوستان قبلا به این کتاب اشاره کردند در این صورت پیشاپیش عذرخواهی می کنم .

سلام دوست عزيز
نه قبلا معرفي نشده اما اگه شده بود هم اشكالي نداشت معمولا پست نفر قبلي كه كتاب رو معرفي كرده نقل قول مي كنيم و نظر خودمون را اضافه مي كنيم و گاهي بحث و .....

ممنون از شركت مفيدتون در تاپيك

leira
08-06-2008, 09:52
سلام دوست عزيز
نه قبلا معرفي نشده اما اگه شده بود هم اشكالي نداشت معمولا پست نفر قبلي كه كتاب رو معرفي كرده نقل قول مي كنيم و نظر خودمون را اضافه مي كنيم و گاهي بحث و .....

ممنون از شركت مفيدتون در تاپيك

مرسی دوست عزیز از راهنمایی تون
:11:

magmagf
10-06-2008, 19:30
مقبره ساکارا

پلین گج
فریده مهدوی دامغانی

کتاب یک داستان تخیلی در مورد یکی از فرزندان فرعون ، رابطه اون با خدایان و طلسمی است که او گرفتارش می شود . به زنده شدن مومیایی ها و نفرین خدایان اشاره می کند .
دنبال اثر ادبی باارزش نباشید تنها با یک داستان سرگرم کننده رو به رو هستید . در ضمن از همون اول شما ماجرا را می فهمید و منتظرید قهرمان داستان نیز متوجه موضوع شود و تنها در صفحات اخر کتاب چنین اتفاقی می افتد و حالت ماجراجویانه هم ندارد اما با همه این احوال من که از خوندنش خوشم اومد سرگرم کننده بود .
خیلی به مسئله جادوی سیاه و همون قضیه نفرین کردن افراد به روش سوزن فرو کردن در یکی از مایملک اونها اشاره داشت گمونم این موضوع کلا در افریق رواج داره .
نکته جالبش این بود که گفته بود طریق شناختن مومیایی مرد اینه که دستاش در کنار بدنش صاف قرار داره و گمونم زنها یکی از دستاشون روی سینه شون هست .

magmagf
13-06-2008, 19:52
دخترِ بخت

ایزابل آلنده
اسدا... امرایی

الیزا دختری سر راهی است که در شیلی او را دم در خانه رز و جرمی خواهر و برادر انگلیسی مجرد و پولداری می گذارند و رز به کودک علاقه مند شده و او را به فرزندخواندگی قبول می کند . الیزا در این خانواده سرشناس بزرگ می شود اما در نوجوانی عاشق یکی از کارمندان فقیر و بی اصل و نصب جرمی به نام خواکین می شود و از همین مرحله ماجراهای او شروع می شود .
روند داستان بد نیست آخرش را خیلی خوب تونسته جمع کنه من اول کتاب اصلا خوشم نیومد از موضوع اما اواخر کتاب خیلی خوب و دقیق پیش رفته بود . یک کتاب حدود 450 صفحه ای که می تونم بگم یک چیزی حدود 60 یا 70 صفحه اش خوب بود . البته احساس می کنم یکی از مشکلای اصلی کتاب ترجمه اش بود با اون کلمات عجیب غریب مترجم .......
ایزابل النده یک نویسنده شیلایی و از اقوام سالواتور النده است که با کتاب خانه ارواح مشهور شد

magmagf
13-06-2008, 20:12
بهترين كتابي كه تا حالا خواندهام كتاب اگر فردا بيايد نوشته سيدني شلدون بود . نزديك به 700 صفحه كه در عرض يك هفته تا آخرشو خوندم . داستان دختري پاك است كه بهش تهمت دزدي ميزنن و 15 سال به بدترين زندان زنان مي فرستنش و آنجا بسيار رنج مي بينه آن هم در بدو ورود و وقتي بيرون مياد تنها كاري كه براش پيدا ميشه دزدي بوده و اون بهترين و ماهر ترين دزد دنيا ميشه كه از دزدي متنفره.
اصولا من كتابهاي اين نويسنده رو خيلي دوست دارم و هر سال كتابهاش جزو پرفروش ترين رمانهاي جهانه.

گاهی واقات ادم واقعا احتیاج داره یکی از کتاب های عامه پسند را بخونه . اگه تو چنین اوقاتی هستید می خواهید یکی از این کتاب ها را بخونید به جای دانیل استیل و فهیمه رحیمی و جان گریشام و ..... منم پیشنهاد می کنم از سیدنی شلدون کتاب بخونید . اگر فردا بیاید شاید ارزش ادبی خاصی نداشته باشه یا نکته قابل توجه دیگه ای اما کتاب سرگرم کننده و قشنگیه

magmagf
13-06-2008, 21:19
این فهرست پست هایی که در مورد یک کتاب توضیح دادن یا بحثی در موردش کردن را در بر داره و پست هایی که فقط عنوان کتاب بدون توضیح بوده است را در بر نمی گیرد و همچنین پست هایی که نقد کتاب از روی یک منبع دیگه بوده

1- ناتور دشت
2 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 44 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
499 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
500 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 501 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 503 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 504 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 509 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 511 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 513 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 515 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 516 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 517 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 518 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
2- سینوهه
6 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 24 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 37 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 269 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 382 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 734 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
3- مادام مونسورو
12 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
4- صد سال تنهایی
14 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 17 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 18 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 76 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
5- سفر به گرای 270 درجه
22 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 29 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
6- عطر سنبل عطر کاج
28 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 331 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 335 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 747 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
6- نیمه غایب
28 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
7- شبهای گراند هتل
28 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
8- چراغها را من خاموش می کنم
28 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 121 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 122 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 738 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
9- خانوم
40 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
10- شور زندگی
42 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
43 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 45 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 106 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
11- گرگ بیابان
44 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 243 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
12- خرمگس
44 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 46 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 106 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 115 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 477 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 718 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 718 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 756 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
13- ادیسه
44 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
14- بوف کور
44 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 361 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
15- رنج و سرمستی
47 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
16- برادران کارامازوف
48 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
17- فرنی و زویی
49 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 192 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
18- وداع با اسلحه
50 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 52 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
19- قصر
57 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 59 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
20- پر
68 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 365 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
21- یک مشت تمشک
69 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
22- مزرعه حیوانات ( قلعه حیوانات)
70 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 71 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 252 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 262 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 265 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
23- 1984
73 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 664 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
24- کوری
74 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 81 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 178 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 290 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 355 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 572 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 723 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
25- ابله
75 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 268 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 272 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 273 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 281 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 282 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
26- گتسبی بزرگ
80 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
27- دخمه
83 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 199 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 200 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 202 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
28- روی ماه خداوند را ببوس
85 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 86 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 88 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 157 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 191 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 208 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
29- مهپاره
87 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 310 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 313 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 314 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
30- خانه عروسک
92 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 93 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
31- رازهای نهفته یک زن
94 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
32- مادام بوواری
97 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 341 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
33- استخوان های دوست داشتنی
100 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 106 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 535 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
34- انجمن شاعران مرده
105 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 111 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 241 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
35- پیروزی بر شب
106 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
36- نیروی اهریمنی اش
107 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
37- اگر خورشید بمیرد
114 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
38- یک مرد
39- جین ایر
114 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 118 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
40- شرکت
41- موکل
114 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 323 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
42- مسیح باز مصلوب
43- نان و شراب
114 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 119 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
44- زنبق دره
120 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
45- دختر عمو بت
120 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
46- دن کیشوت
125 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
47- پیرمرد و دریا
127 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
48- جنگل واژگون
151 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
49- مهمانی خداحافظی
161 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
50- میعاد عاشقانه
138 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
51- لکه های ته فنجان قهوه
139 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
52- شمال و جنوب
140 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
53- بر باد رفته
142 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
54- بار هستی
146 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 319 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
55- دنیای سوفی
149 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 150 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 214 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 502 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
56- آناکارنینا
162 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 164 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 165 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 414 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
57- مسخ
167 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 170 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 312 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
58- یادداشت هایی برای دورا
171 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
59- گندم
179 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 180 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
60- چشمهایش
184 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 187 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 189 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 257 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 259 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 261 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
61- سهم من
188 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
62- ورونیکا تصمیم می گیرد بمیرد
193 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
63- اشراف زادگان دلباخته
203 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
64- دنیای کوچک دن کامیلو
204 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
65- مرد تکثیر شده
209 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
66- سگ ولگرد
217 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
67- داستان یک مغ
218 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
68- آنا خوسیفا
219 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
69- کنیز ملکه مصر
221 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 224 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
70- من از دنیای بی کودک می ترسم
223 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
71- صحرای تاتارها
225 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
72- معمای اقای ریپلی
229 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 239 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
73- ستیز خدایان
230 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
74- سمفونی مردگان
231 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
75- تنیده در زمان
233 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
76- فرسودگی
237 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
77- ایزولدا
242 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
78- عشق و یک دروغ
242 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
79- بوف کور
248 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 250 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
80- خاطرات ادم و حوا
251 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 418 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
81- راز فال ورق
256 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
82- قلعه مالویل
260 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
83- پسرک روزنامه فروش
260 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 334 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
84- همه نام ها
274 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
85- سال های سگی
283 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
86- کیمیاگر
286 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
87- سقوط
293 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
88- داستان های 55 کلمه ای
296 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 298 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
89- فرشته نزدیک است
302 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
90- باغ مارشال
303 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 308 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 318 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 706 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 728 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
91- عقاید یک دلقک
304 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 558 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 560 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 561 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 680 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
92- سووشون
307 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
93- من او
315 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 425 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
94- کوه پنجم
322 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
95- مريم منزوي
613 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
96- پی پی جوراب بلند
325 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 327 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 328 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
97- راز مرد گوشه گیر
326 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
98- سلاخ خانه شماره 5
332 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
99- مادام دوپاري
614 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
100- جهان هولوگرافیک
336 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
101- دالان بهشت
338 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
102- شکلات
339 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
103- شیاطین و فشتگان
340 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 342 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
104- از عشق و دیگر اهریمنان
344 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 372 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
105- راه خطا
345 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
106- شیطان و دوشیزه پریم
346 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 363 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
107- راز داوینچی
347 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 350 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
108- عشق سالهای وبا
348 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 416 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
109- حریق در باغ زیتون
352 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
110- قتل های شهر میلواکی آمریکا
353 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
111- پرنده خارزار
355 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 358 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 570 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
112- سرزمین باد
360 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
113- سگ سفيد
362 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
114- دريا
364 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
115- پاييز پدرسالار
366 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
116- ساعت شوم
367 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
117- قديس
368 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
118- الياس پورتلو
369 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
119- ربه كا
370 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 371 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
120- آواي جبران
375 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
121- 4 اثر فلورانس اسكاول شين
376 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
122- سوپ جوجه
386 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
123- قرن من
390 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 392 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 627 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
124- استخوان خوك و دست هاي جذامي
393 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 396 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
125- سيذارتا
394 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 753 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
126- مرد مصور
395 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
127- خرسهاي پاندا
397 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
128- آبي ترين چشم
398 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
129- ريشه ها
399 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
130- نفرین ابدی بر خواننده این برگ ها
401 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
131- زیر بال های غم
402 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
132- کجا ممکن است پیدایش کنم؟
403 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 586 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 692 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
133- گهواره گربه
405 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
134- به نوبت
407 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
135- ناپدیدشدگان
409 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
136- اساطیر ژاپن
411 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
137- جهالت
412 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
138- خاطرات روسپیان سودازده من
413 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
139- اگر فردا بیاید
417 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 494 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
140- ژرمینال
419 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 590 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
141- هر کس باید سنگی داشته باشد
420 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
142- پارک گورکی
423 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
143- در قلمرو پادشاهان
427 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
144- در بهشت 5 نفر منتظر شما هستند
429 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
145- تازه عروس
433 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
146- کمدیهای کیهانی
434 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
147- بیرون پشت در
435 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
148- مادام دووال
437 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
149- زنان کوچک
439 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 441 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
150- پدرو پارامو
442 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
151- دن کامیلو و پسر ناخلف
444 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
152- بازی آخر بانو
445 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
153- زوربای یونانی
446 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 449 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 450 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 454 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 455 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 466 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 715 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
154- مردی با کبوتر
447 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
155- براي كلانتر صندلي بگذاريد
450 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
156- بهترين داستان هاي كوتاه
451 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
157- عروس فريبكار
457 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
158- رگتايم
458 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
159- آفريقايي
459 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
160- وسوسه
460 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
161- نیمه پنهان آموزش و پرورش رسمی
461 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
162- منطقه مصیبت زده شهر
463 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
163- خاطرات یک گیشا
464 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
164- مجمع الجزایر گالاپاگوس
467 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
165- در قند هندوانه
468 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
166- خانه ارواح
469 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
167- دمیان
470 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
168- آبلوموف
526 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
169- بیلی باتگیت
472 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
170- سفرهایم با خاله جان
473 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
171- و حتی یک کلمه هم نگفت
475 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
172- قطار به موقع رسید
478 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
173- نامه به کودکی که هرگز زاده نشد
479 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 480 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 483 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 735 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
174- شهرزاد دختری از مصر
484 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
175- بهشت
485 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
176- بادبادک باز
487 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 588 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 685 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 750 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
177- طاعون
488 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 556 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
178- سیمای زنی در میان جمع
489 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
179- حکم مرگ
490 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
180- مقبره ساکارا
492 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
181- دختر بخت
493 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
182- شاهزاده خانم محکوم
489 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
183- بيگانه
505 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
184- دختر نيل
507 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
185- دلتنگي هاي نقاش خيابان چهل و هشتم
508 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 529 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
186- شازده احتجاب
512 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 513 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 514 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
187- ليدي ال
521 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
188- تيرهاي سقف را بالا بگذاريد نجاران
523 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
189- بلنديهاي بادگير
525 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 528 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
190- جشن بز نر
526 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
191- داستان دو شهر
527 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
192- نارتسيس و گلدموند
531 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 533 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
193- دنياي قشنگ نو
534 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 579 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 582 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
194- آنه ، دنياي سبز
538 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
195- غرور و تعصب
541 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 542 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 543 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 544 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 546 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
196- بلم سنگي
557 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
197- كليساي جامع
563 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 564 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
198- وقتي از عشق حرف مي زنيم
565 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 568 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
199- كافكا در ساحل
569 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
200- رقص گردنبند
571 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
201- شازده كوچولو
573 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
202- ز مثل زندگي
574 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
203- من داناي كل هستم
575 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
204- عشق روي پياده رو
576 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
205- لياقت عشق
577 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
206- هرگز رهايم مكن
581 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 583 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
207- زن در ريگ روان
584 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
208- مترجم دردها
585 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 695 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
209- آبروي از دست رفته كاترينا بلوم
587 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
210- ناخمن
589 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
211- اذر و امجديه
591 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 729 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
212- تاريخ محاصره ليسبون
592 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 593 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 594 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
213- خاكستر
595 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 597 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
214- شمشير نقره اي
598 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
215- تيمبوكتو
599 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
216- سه گانه نيويورك
600 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 602 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 611 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
217- تيستو سبز انگشتي
603 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
218- دختري با گوشواره مرواريد
604 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
219- حشاشين
605 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
220- وسوسه
607 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
221- كوهستان كهن سالان
608 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
222- روش مديريت ويل دان
615 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
223- ويكنت دو نيم شده
616 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
224- كوري
617 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
225- ساكنان شهر عسل
619 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
226- بارون درخت نشين
620 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
227- ماجراي عجيب سگي در شب
622 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 625 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
228- فيلمانمه فرويد
626 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
229- شواليه ناموجود
628 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
230- آخرين عشق كافكا
630 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
231- تي صفر
631 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
232- ژه
632 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
233- خزه
633 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
234- دفترچه راهنماي سرخ
634 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
235- خداحافظ آقاي چيپس
635 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
236- مرواريد
636 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
237- زنده ام كه روايت كنم
637 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
238- جاي خالي سلوچ
636 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
239- تهوع
639 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 640 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
240- در انتظار بربرها
641 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
241- روزهاي كاتولونيا
642 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
242- دوبليني ها
643 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
243- داستان يك شهر
646 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
244- بار ديگر شهري كه دوست مي داشتم
648 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
245- باخانمان
649 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
246- راش مسي
650 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
247- خداحافظ گاري كوپر
651 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
248- دلهره هستي
652 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
249- سقوط
653 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
250- ديشب مهتاب عروسي كرد
654 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
251- قصه هاي بابام
656 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
252- محاكمه
657 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 660 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 661 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
253- سيماي دو زن
663 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
254- مجموعه داستان هاي كافكا
666 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
255- اوارگان
667 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
256-آسمان خاكستري است
668 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
257- دختري با گوشواره مرواريد
670 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
258- موبي ديك يا وال سفيد
671 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
259- توجيه فلسفه براي دخترم
672 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
260- انقلاب روسيه
673 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
261- ني ها در باد
674 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
262- خاطرات خانه اموات
675 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
263- مرگ قسطي
677 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
264- روزي از روزهاي زندگي
678 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
265- تبعيد و سلطنت
679 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
266- كافه پيانو
681 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 700 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 744 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
267- خوبي خدا
682 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 683 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
268- عقرب روي پله هاي راه اهن انديمشك يا از اين قطار خون مي چكه قربان
684 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
267- درخت زيباي من
686 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 687 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
268- آواي كوهستان ، سرزمين برف و هزار درنا
688 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
269- شاه گوش مي كند
689 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
270- هم نام
691 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
271- میرا
696 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
272- قارچ ها در شهر
697 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
273- دکتر نون زنش را بیشتر از مصدق دوست دارد
698 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
274- آدمکش کور
699 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
275- ها کردن
701 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
276- دوست داشتم کسی جایی منتظرم باشد
702 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
277- گرازیلا
703 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
278- آدم اول
704 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
279- همنوایی شبانه ی ارکستر چوبها
705 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
280- نووه چنتو
707 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
281- شلوارهای وصله دار
708 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
282- نیمه پنهان ماه
710 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
283- بامداد خمار
712 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
284- صید قزل آلا در امریکا
713 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
285- بن هور
714 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
286- زندگی و زمانه مایکل ک
716 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
287- سهم سگان شکاری
717 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
288- لطفاً گوسفند نباشید
719 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
289- پولین
720 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
290- بیوتن
721 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 730 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
291- مرگ در آند
722 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 725 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
292- خانوم
726 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
293- جنگ آخر زمان
727 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
294- برنده اسب چوبی
731 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
295- آسوموار
733 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
296- شکست
736 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
297- رویاهای انیشتین
737 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
298- دختر پرتقالی
739 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
299- سفرنامه ماژلان
740 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
300- قلب پاریس
742 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
301- شهر آفتاب
743 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
302- زندگی پیش رو
745 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
303- ژنرال ارتش مرده
746 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
304- زمستان سخت
749 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
305- شکونتلا
751 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
306- اوریکس و کریک
752 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
307- چهره پنهان یا گریس دیگر
754 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
308- هزار خورشید تابان
755 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
309- رفیق اعلی
757 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ادامه دارد .....

negar00
14-06-2008, 00:20
استخوان خوک و دست های جذامی

مصطفی مستور

داستان زندگی ساکنان یه برج هست که هر ککدام به نوعی با مشکلات زندگی خود سر میکنند.
در این کتاب چیزی که توجه من رو بیشتر جلب کرد و کتاب رو دوست داشتنی کرده برای من قسمتهایی هستند که دانیال حرف میزد.دانیال انگار به نوعی مفسر داستان بود. مصطور زندگی ها را به تصویر می کشید و دانیال آنها را تفسیر می کرد. و تنها چیز هائی که در این روایت ها مشترک بودند، ساختمان خاوران بود و زندگی. زندگی ای که با تمام پویائی خود ادامه داشت.
در کل داستان مثل بعضی فیلمها کمی مرفح بی درد بود.در کارهای مستور مسئله ای که اکثرا وجود داره استفاده زیاد از موقعیت های کلیشه ای و زندگی روزمره آدمهای داستان است.

از متن کتاب:
دانیال:با شما هستم! با شما عوضي ها كه عينهو كرم داريد تو هم مي لوليد. چي خيال كرديد؟ همه تون از وزير و وكيل گرفته تا سپور و آشپز و پروفسور آخرش ميشيد دو عدد. خيلي كه هنر كنيد, خيلي كه خبر مرگتون به خودتون برسيد فاصله ي دو عددتون ميشه صد. صدام رو ميشنفيد؟ ميشيد يه پير مرد آپ زيپوي عوضي بو گندو. كافيه دور تند نيگاش كنيد همين كه دور تند نيگاش كرديد ميفهميد چه گندي زده ايد. ميفهميد چه چيز هجو و مزخرفي درست كرديد. حالا با اين عجله كدوم جهنمي قراره بريد؟ قراره چه غلطي بكنيد كه ديگرون نكردند؟

Doyenfery
15-06-2008, 14:06
طاعون: اثر آلبر کامو

میشه گفت بهترین کتابی که خوندم یا بهترین کتابی که از کامو خوندم !

طاعون یکی از برجسته ترین رمان های عصر اخیر، و برترین اثر کامو به شمار می آید؛ که شخصیت « راوی» در آن به توصیف و بررسی شهر « اران» در زمان طاعون می پردازد.شهری که ابتدا در آن بر اثر مرگ ناگهانی موشها نگرانی در مردم به وجود می آید و بعد با مشاهده اولین آثار طاعون انسانی، نگرانی ها بالا می گیرد و کم کم دروازه شهر بسته می شود و ارتباط مردم با دنیای خارج قطع می شود.در این دوره پزشکی به نام «برنار ریو» محرم درد دلهای مردم شده و راوی با بازگو کردن این درد دلها بسیاری از مشکلات شهر را غیر مستقیم بیان می کند.

طاعون، کتاب مهمیه که گرچه در ظاهر فقط یک داستان روایت می کنه، اما با نگاهی عمیق تر از ژرف ترین دردهای زندگی بشری حکایت می گه.

«اگر تصادفا کسی می خواست درد دل کند و یا چند کلمه از احساساتش بگوید، پاسخی که می گرفت هر چه بود، در اغلب موارد زخمی بر دلش می زد.آنگاه می فهمید که او و مخاطبش از یک چیز واحد سخن نمی گویند. او در واقع از اعماق روزهای اندیشه ی تلخ و عذاب سخن می گفت و تصویری که می خواست مجسم سازد مدت ها در بوته ی انتظار و هیجان پخته شده بود.بر عکس، دیگری یک هیجان قراردادی و درد بازاری و مبتذل را تصور می کرد. به این ترتیب عادت شد که واقعی ترین دردها به عبارات مبتذل محاوره ای ترجمه شوند. تنها به این قیمت بود که زندانیان طاعون می توانستند همدردی و توجه شنوندگان را جلب کنند…»

عجب حدود ِ 2 ماه پیش یکی از متالر های سایت توصیه کرد این کتاب رو بخونم ...
که من هم دی ال کردم ولی پشت ِ گوش انداختم ..
حالا با این معرفیی که شما گذاشتید فک کنم هر دو روزی 20صفحه ازش بخونم ، اینطوری 1 ماهه تمام میشه .

negar00
15-06-2008, 15:22
عجب حدود ِ 2 ماه پیش یکی از متالر های سایت توصیه کرد این کتاب رو بخونم ...
که من هم دی ال کردم ولی پشت ِ گوش انداختم ..
حالا با این معرفیی که شما گذاشتید فک کنم هر دو روزی 20صفحه ازش بخونم ، اینطوری 1 ماهه تمام میشه .

خوشحالم که علاقمند شدین بخونیدش.
حتما ارزشش رو داره. و کتاب ارزشمندیه.

magmagf
17-06-2008, 23:32
ناتور دشت
جی . دی . سالینجر
محمد نجفی

قهرمان داستان هولدن یک نوجوان آمریکایی است که برای چندمین بار از مدرسه اخراج شده و با حالتی مخلوط از شرم و ترس و دلزدگی در فکر فرار از خانه است . در حقیقت راوی داستان خود هولدن می باشد که بر روی تخت روانکاوی سعی در به یاد اوردن تمام احساسات خود و رسیدن از یک حالت ناخودآگاه به حالت خودآگاه و دلیل یابی دارد .
هولدن پسری پر احساس باهوش و بامعلومات و مهربان است پسری که عاشق بچه ها و سادگی انهاست و از وارد شدن هر چیز نادرست و زشتی به زندگی انها نارحت می شد پسری که استعداد زیادی دارد بیهودگی انسان های اطراف و پوچ بودن روح انها را درک می کند اما خود نیز در بی هدفی دیگری درگیر است عدم وجود وقصدی معین برای اینده
به نظرم ناراحت کننده است ادم واقعا بعضی وقت ها می بینه افراد فوق العاده پر احساس و باهوشی را که نگران جامعه و سرنوشتش هستن افرادی که عاشق ادبیات و تفکر و مطالعه و احساسات پاک بچه ها هستن اما به نظر من مثل هولدن ضعف اصلیشون بدون برنامه بودن کارهای خودشونه . برای به ثمر رسوندن همه اون افکار و عقاید پاک و قشنگ هولدن باید بدونه قرار زندگیش چه طور و در چه مسیری بگرده
در حقیقت یک نوع عصیان در برابر ارزش ها رو نشان می ده . نوجوانی که متوجه تباهی اطراف و پوچی افکار شده و با وارد شدن به دنیای حقیقی بیشتر هم به حقانیت خودش پی می بره . اما خوب بازم به نظر من هر عصیانی یک نقطه هدف می خواد کافی نیست بگی چیزی بده باید بگی خودت می خوای چی کار می کنی انتقاد و پیشنهاد کنار هم سودمنده
کتاب خیلی خیلی روانیه و نمی شه زمین گذاشتش خیلی صمیمی و قشنگ مطالب پیش می ره

جالبه بدونید
«الیا کازان»، کارگردان معروف سینما قصد داشت فیلمی بر اساس رمان «ناتور دشت» بسازد و هنگامی که می‌خواست رضایت سلینجر را جلب کند، سلینجر به او پاسخ داد که «نمی‌توانم چنين اجازه‌ای بدهم زيرا می‌ترسم هولدن اين كار را دوست نداشته باشد!».

در ضمن

ناتور ِ دشت، یک ترکیب دو کلمه‌ای است: ناتور+ دشت؛ و ناتور به معنای نگهبان و پاسبان است و ناتور ِ دشت، یعنی نگهبان دشت و ارتباط‌اش با داستان هم کاملن مشخص است. در فصول انتهایی رمان که «هولدن کالفیلد» (قهرمان رمان) با خواهرش «فیبی» راجع‌به این‌که دوست دارد در آینده چه کاره شود صحبت می‌کند، می‌گوید: «همه‌ش مجسم می‌کنم که هزارها بچه‌ی کوچیک دارن تو دشت بازی می‌کنن و هیش‌کی هم اون‌جا نیس، منظورم آدم بزرگه، جز من. من هم لبه‌ی یه پرت‌گاه خطرناک وایساده‌م و باید هر کسی رو که میاد طرف پرتگاه بگیرم... تمام روز کارم همینه. یه ناتور ِ دشتم...».

negar00
18-06-2008, 00:28
ناتور دشت
جی . دی . سالینجر
محمد نجفی

قهرمان داستان هولدن یک نوجوان آمریکایی است که برای چندمین بار از مدرسه اخراج شده و با حالتی مخلوط از شرم و ترس و دلزدگی در فکر فرار از خانه است . در حقیقت راوی داستان خود هولدن می باشد که بر روی تخت روانکاوی سعی در به یاد اوردن تمام احساسات خود و رسیدن از یک حالت ناخودآگاه به حالت خودآگاه و دلیل یابی دارد .
هولدن پسری پر احساس باهوش و بامعلومات و مهربان است پسری که عاشق بچه ها و سادگی انهاست و از وارد شدن هر چیز نادرست و زشتی به زندگی انها نارحت می شد پسری که استعداد زیادی دارد بیهودگی انسان های اطراف و پوچ بودن روح انها را درک می کند اما خود نیز در بی هدفی دیگری درگیر است عدم وجود وقصدی معین برای اینده
به نظرم ناراحت کننده است ادم واقعا بعضی وقت ها می بینه افراد فوق العاده پر احساس و باهوشی را که نگران جامعه و سرنوشتش هستن افرادی که عاشق ادبیات و تفکر و مطالعه و احساسات پاک بچه ها هستن اما به نظر من مثل هولدن ضعف اصلیشون بدون برنامه بودن کارهای خودشونه . برای به ثمر رسوندن همه اون افکار و عقاید پاک و قشنگ هولدن باید بدونه قرار زندگیش چه طور و در چه مسیری بگرده
در حقیقت یک نوع عصیان در برابر ارزش ها رو نشان می ده . نوجوانی که متوجه تباهی اطراف و پوچی افکار شده و با وارد شدن به دنیای حقیقی بیشتر هم به حقانیت خودش پی می بره . اما خوب بازم به نظر من هر عصیانی یک نقطه هدف می خواد کافی نیست بگی چیزی بده باید بگی خودت می خوای چی کار می کنی انتقاد و پیشنهاد کنار هم سودمنده
کتاب خیلی خیلی روانیه و نمی شه زمین گذاشتش خیلی صمیمی و قشنگ مطالب پیش می ره

جالبه بدونید
«الیا کازان»، کارگردان معروف سینما قصد داشت فیلمی بر اساس رمان «ناتور دشت» بسازد و هنگامی که می‌خواست رضایت سلینجر را جلب کند، سلینجر به او پاسخ داد که «نمی‌توانم چنين اجازه‌ای بدهم زيرا می‌ترسم هولدن اين كار را دوست نداشته باشد!».

در ضمن

ناتور ِ دشت، یک ترکیب دو کلمه‌ای است: ناتور+ دشت؛ و ناتور به معنای نگهبان و پاسبان است و ناتور ِ دشت، یعنی نگهبان دشت و ارتباط‌اش با داستان هم کاملن مشخص است. در فصول انتهایی رمان که «هولدن کالفیلد» (قهرمان رمان) با خواهرش «فیبی» راجع‌به این‌که دوست دارد در آینده چه کاره شود صحبت می‌کند، می‌گوید: «همه‌ش مجسم می‌کنم که هزارها بچه‌ی کوچیک دارن تو دشت بازی می‌کنن و هیش‌کی هم اون‌جا نیس، منظورم آدم بزرگه، جز من. من هم لبه‌ی یه پرت‌گاه خطرناک وایساده‌م و باید هر کسی رو که میاد طرف پرتگاه بگیرم... تمام روز کارم همینه. یه ناتور ِ دشتم...».
یکی از کتابهای دوست داشتنی منه این کتاب
«ناتور دشت» یکی از محبوب‌ترین کتاب‌هاست و هنوز هم هر سال دویست و پنجاه هزار نسخه از ش به فروش می‌رسه.
جی. دی. سلینجر یکی از عجیب‌ترین نویسنده‌های دنیاست این حرف را از این جهت می‌زنم که حقایق بسیار کمی درباره‌ی زندگی خصوصی‌اش منتشر شده و سعی کرده که در انزوای خودخواسته‌اش باقی بونه و دیگران را به حریم زندگیش راه نده!!
لحن داستان به این‌علت که کل داستان از زبان هولدن روایت شده عامیانه و صمیمیه و روایت‌ها جذاب و صحنه‌پردازی‌ها آن‌قدر ماهرانه ست که تا مدت‌ها لذت خواندن داستان زیر زبان خواننده می‌مونه.

البته ترجمه هم به نظر من فوقالعاده بوده و جای تحسین داره.

magmagf
18-06-2008, 07:07
یکی از کتابهای دوست داشتنی منه این کتاب
«ناتور دشت» یکی از محبوب‌ترین کتاب‌هاست و هنوز هم هر سال دویست و پنجاه هزار نسخه از ش به فروش می‌رسه.
جی. دی. سلینجر یکی از عجیب‌ترین نویسنده‌های دنیاست این حرف را از این جهت می‌زنم که حقایق بسیار کمی درباره‌ی زندگی خصوصی‌اش منتشر شده و سعی کرده که در انزوای خودخواسته‌اش باقی بونه و دیگران را به حریم زندگیش راه نده!!
لحن داستان به این‌علت که کل داستان از زبان هولدن روایت شده عامیانه و صمیمیه و روایت‌ها جذاب و صحنه‌پردازی‌ها آن‌قدر ماهرانه ست که تا مدت‌ها لذت خواندن داستان زیر زبان خواننده می‌مونه.

البته ترجمه هم به نظر من فوقالعاده بوده و جای تحسین داره.

كاملا موافقم ترجمه كتاب خيلي خوب و روان هست

اما يك سوال داشتم اون دختر اسمش چي بود ؟ فكر كنم جين....
دختر خوبي بود هلدن هم دوستش داشت دركش مي كرد و احساسات و افكار اون دختر را دوست داشت خود هلدن هم خيلي غمگين و تنها بود و بارها مي خواست به دختره زنگ بزنه چرا اخر سر باهاش صحبت نمي كرد ؟ چي رو مي خواست نشون بده؟

magmagf
19-06-2008, 11:58
کتاب دنیای سوفی اثر یوستین گردر هم از اون کتابهاییه که حتما باید بخونین
این کتاب درباره تاریخ سه هزارساله فلسفه است که یوستین برای دانشجوهاش بعنوان یه منبع کامل اما خلاصه نوشته و فوق العاده روان و ساده و زیبا شرح داده که اصول فلسفه و افکار بزرگان فلسفه و یا حتی نه فقط فلاسفه بزرگ بلکه انسان هایی که حرف جدیدی برای گفتن داشتن چیه
اینکه واقعا یاد بگیریم که مستقل فکر کنیم کم چیزی نیست
این کتاب بدجور ذهنتون رو باز می کنه
بخونیدش !

دنیای سوفی

یوستین گردر
حسن کامشاد

به صورت خیلی خیلی ساده توضیح می ده چرا فلسفه مهمه ، چی شد که فلسفه به وجود آمد ، سیر تحولش چی بود ، ...........
توی کتاب اشاره می شه که فلسفه در نتیجه شگفتی و کنجکاوی انسان پدید آمد و هدف اصلی و اولیه آن شامل این موضوع بود که برای فرآیندهای طبیعی به جای توضیحات ماوراء طبیعی ، توضیحاتی طبیعی ارائه بده .
شگفت انگیزه وقتی می خونی می بینی واقعا همین طور می شده و چیزی جز این نمی تونسته بشه ... اینکه واقعا چه قدر بعضی چیزا برامون عادی شده و اگه یک لحظه فکر کنیم چی شد که ادمها به این نتایج رسیدن دچار شگفتی عظیمی می شیم ..... اتم قبل از دانشی و بدون هیچ وسیله ای کشف شد تنها با قدرت تفکر و فلسفه ... وقتی فیلسوف فکر کرد که دنیا چیه چه طور به وجود امده چرا یک چیز انسان می شه یک چیز مرغ و ....... بینشون ارسطو و افلاطون به نظرم نابغه بودن . چون فلسفه اونها از اساس تازه و جدید بود یعنی یک دفعه چیز خیلی خیلی جدیدی را ارائه کردن که کسی تا حالا بهش اشاره هم نکرده بود واقعا باهوش و جسور بودن
فوق العاده کتاب قشنگی بود در باور هم نمی گنجید بشه این قدر زیبا فلسفه رو توضیح داد . بعد از خوندن کتاب خیلی راحت تونستم درک کنم واقعا یعنی چی که زمان برای ما و خدا یک جور نمی گذره .... اینکه واقعا بودن بهتر از نبودنه بی انصافی که از زنده بودن ناراضی باشیم و چه قدر گناه بزرگیه خودکشی .... زندگی مثل یک نمایشنامه است این یک لطفه که به ما اجازه دادند توی این نمایش باشیم اصلا نقش خوب و بد مطرح نیست که ناراضی باشیم همه اومدیم یک نمایش را با یک هدف پیش ببریم باید فقط سعی کنیم هر نقشی را بهمون دادن خوب اجرا کنیم می شد اصلا نقشی بهمون ندن ... و چه مسخره است شکایت از دردها تحمل نکردن و به اختیار خودت از صحنه خارج شدن وقتی بدونی یک قسمت چند دقیقه ای از یک نمایش چند روزه هستی چه اهمیتی داره زجر این چند روزه تحملش کن و سعی کن بهترین نقش رو ایفا کنی شغاید یک بدیهایی باشه اما مهم اینه بدونی هدفت از اومدن تو این نمایش چیه

sise
19-06-2008, 22:11
كاملا موافقم ترجمه كتاب خيلي خوب و روان هست

اما يك سوال داشتم اون دختر اسمش چي بود ؟ فكر كنم جين....
دختر خوبي بود هلدن هم دوستش داشت دركش مي كرد و احساسات و افكار اون دختر را دوست داشت خود هلدن هم خيلي غمگين و تنها بود و بارها مي خواست به دختره زنگ بزنه چرا اخر سر باهاش صحبت نمي كرد ؟ چي رو مي خواست نشون بده؟

همونی که مهره های شطرنجشو یجور خاصی میچید؟

فکر کنم حس میکرد که اون دختر "بد نیست" و میشه باهاش باشه. اما مطمئن نبود. با همون یکی که چرخید واسه هفت جدش بسش بود.
اسمش چی بود؟ همونی که اصلا نمیفهمید چی میگه و فقط به فکر این بود که خودشو خوشکل کنه.

کلا هولدن جدا از روح عصیا نی اش خیلی تیز بین بود.