PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آموزشی برای یونیکد کردن بازیها

*PiNk PaNTHeR*
27-03-2007, 01:19
سلام.
بیشتر بازیهای زیرنویس دار، یا زیرنویسهاشون رو به صورت بیتمپ ذخیره میکنن یا در فایلهای .h و یل .TXT
فارسی کردن زیرنویس بازیها خیلی بهتره چون میشه اونها زرو برای دانلود گذاشت.
میشه آموزشی برای یونیکد کردن بازیها بذارین؟:46:

obi-wan
27-03-2007, 10:10
آره اگه بزاريد كه خيلي عالي مي شه !

am2
27-03-2007, 19:31
آره.....اگه كسي بلده بذاره

nezamdoobarareh
27-03-2007, 20:20
برای یونیکد کردن بازی ها تا اونجا که من میدونم باید به سورس فایل اجرایی بازی دسترسی پیدا کنید که مطمئنا این فایلها رمزنگاری شده هستند و برای این که اونها رو به حالت سورس در بیارید با مشکلات زیادی برخورد میکنید.

این کار رو هم معمولا هکرهای خارجی انجام میدن و چون معمولا اونها به انگلیسی مسلط هستند دیگه وقتی نمیذارند که بخوان این فایلها رو به سورس تبدیل کنند چه برسه به این بخوان یه برنامه هم برای راحتی کارش بنویسند.
اگر هم برنامه ای تا حالا نوشته شده باشه می بایست تا حالا توسط یکی از همین شرکتها فارسی کننده مورد استفاده قرار میگرفت.

ولی بعضی بازیها هم هستند که طبق گفته خودتون، به صورت عکس هتند مثل سناریوی مکس پین یک که بین بازی به صورت عکس رد میشدند و شرکتها اونها رو عوض کرده بودند ولی چون به سورس فایل اجرایی دسترسی نداشتند نتوستند زیر نویس دیالوگ های بین بازی رو فارسی کنند.

من قصد ناامید کردن کسی رو ندارم و نمیگم که این کار شدنی نیست، فقط گفتم برای ملتی که خیلی هاشون منتظر لقمه آماده هستند این کار به جایی نمیرسه و باید خودتون دست به کار بشید.
برای تبدیل فایلها به سورسشون برنامه های خیلی زیادی وجود داره که اگر یه کم به زبون برنامه نویسی مسلط باشید موفق میشید.

موفق باشید. :d

*PiNk PaNTHeR*
29-03-2007, 16:56
لی بعضی بازیها هم هستند که طبق گفته خودتون، به صورت عکس هتند مثل سناریوی مکس پین یک که بین بازی به صورت عکس رد میشدند و شرکتها اونها رو عوض کرده بودند ولی چون به سورس فایل اجرایی دسترسی نداشتند نتوستند زیر نویس دیالوگ های بین بازی رو فارسی کنند.

فارسی کردن عکسها کاری نداره همچنین فارسی کردن Waveها.
البته بعضی از بازیها که اسپانیایی هم ساپورت میکنن میشه زیرنویسشون رو فارسی کرد(به شرطی که کارکترهای مربوطه در فونت .tga بازی رو فارسی کنی.
من حتما کم برنامه نویسی بلدم چون هنوز به مقتضای سنم آلگوریتم بلد نیستم که برنامه نویسی حرفه ای رو بفهمم! باید کل سورس رو عوض کرد.
خیله خوب ناامید شدم.

M o h a m m a d
29-03-2007, 18:37
با تغییر فونت بازی میشه فارسی کرد بدون زحمت اضافی !

من که با این روش تونستم یه تیکه منوی Gta رو فارسی کنم

farshad_momtaz
30-03-2007, 07:24
ببینین یه برنامه اختصاصی هست که باهاش این کار را می کنند
چطوری با فونت ها

am2
30-03-2007, 09:32
با تغییر فونت بازی میشه فارسی کرد بدون زحمت اضافی !

من که با این روش تونستم یه تیکه منوی Gta رو فارسی کنم
چه طوري فونتاي بازيGTA رو عوض كردي ميشه يه توضيحي بدي ؟؟/:20: :20:

farshad_momtaz
30-03-2007, 12:49
اينم روش اديت فايل ها بازي ها:
ببينين هر بازي و برناممه اي اطلاعات خودش را در پوشه اي که نصب مي شه يا در جايي از سيستم قرار مي ده
و اين اطلاعات با تيپ هاي خاصي هستن مقلا براي صدا ام پي 3 يا هر چي ما بايد اون هايي را که مي دونيم تيپ
هاش مال چه برنامه ايه را بزاريم کنار و اون هايي هم که ناشناس اند را از اينترنت چک کنيم يه سري فايل مي مونه
که ناشناس اند و با هيچ برنامه اي باز نمي شن اينا همشون زيپ هستن پس اونا را به زيپ تبديل کنيد و باز کنيد
و فايل هايي با تيپ ايکس ام ال هستن را با يه تکتست اديتور باز کنيد مقل نت پد بعد قسمت هاي جلو مساوي .داخل
را به فارسي تبديل کنيد اون موقع بازي فارسيه ولي بازي هايي که يک فايل دارند و فايل ها مخفي در خودشان است"
بايد با داس يا با برنامه مخصوصي که گفتم باز کنيد که اون برنامه به علت حجم بالا و اختصاصي بودن قابل پخش نيست
من دارم ولي نمي تونم به کسي بدم بدبختانه ولي اگه کسي عضو گروه بازي سازي که گفتم بشه نمونه کم حجمش را
بهش مي دم اون برنامه خوبيش اينه که همه کار را مي کنه يعني همه چيزش را تقسيم مي کنه و با استفاده از ترجمه گر
داخليش متن ها را کمي ترجمه مي کنه و فقط صدا ها و عکس ها و فيلم ها مي مونه براي شما کلا برنامه خوبيه
اگه کسي باشه مي تونم من الگوريتم هاشا بدم اون بنويسه در اختيار دوستان قرار بده البته به صورت محدود
امیدوارم به درد خورده باشه

am2
30-03-2007, 16:35
من دارم ولي نمي تونم به کسي بدم بدبختانه ولي اگه کسي عضو گروه بازي سازي که گفتم بشه نمونه کم حجمش را
بهش مي دم اون برنامه خوبيش اينه که همه کار را مي کنه يعني همه چيزش را تقسيم مي کنه و با استفاده از ترجمه گر
داخليش متن ها را کمي ترجمه مي کنه و فقط صدا ها و عکس ها و فيلم ها مي مونه براي شما کلا برنامه خوبيه
اگه کسي باشه مي تونم من الگوريتم هاشا بدم اون بنويسه در اختيار دوستان قرار بده البته به صورت محدود

خوب چه جوري عضو بشيم؟؟؟

*PiNk PaNTHeR*
31-03-2007, 03:57
دستت درد نکنه از راهنماییت به جاهایی رسیدم. اما هنوز نیمفهمم یک فایل .gta رو چطوری میشه یک فونت فارسی کرد؟

farshad_momtaz
01-04-2007, 19:38
خواهش می کنم
چی نفهمیدم؟
می گم زیر نوییس ها کجای بازی اند منظروت از زیر نویس چیه؟

am2
02-04-2007, 12:35
خواهش می کنم
چی نفهمیدم؟
می گم زیر نوییس ها کجای بازی اند منظروت از زیر نویس چیه؟

به نظر من منظورش اين بوده كه چطوري فونتاي بازي رو عوض كردي كه وقتي زير نويسها رو تغيير دادي نوشته ها خوانا شدند؟؟؟؟//:20: :20:

nezamdoobarareh
03-04-2007, 15:02
اينم روش اديت فايل ها بازي ها:
ببينين هر بازي و برناممه اي اطلاعات خودش را در پوشه اي که نصب مي شه يا در جايي از سيستم قرار مي ده
و اين اطلاعات با تيپ هاي خاصي هستن مقلا براي صدا ام پي 3 يا هر چي ما بايد اون هايي را که مي دونيم تيپ
هاش مال چه برنامه ايه را بزاريم کنار و اون هايي هم که ناشناس اند را از اينترنت چک کنيم يه سري فايل مي مونه
که ناشناس اند و با هيچ برنامه اي باز نمي شن اينا همشون زيپ هستن پس اونا را به زيپ تبديل کنيد و باز کنيد
و فايل هايي با تيپ ايکس ام ال هستن را با يه تکتست اديتور باز کنيد مقل نت پد بعد قسمت هاي جلو مساوي .داخل
را به فارسي تبديل کنيد اون موقع بازي فارسيه ولي بازي هايي که يک فايل دارند و فايل ها مخفي در خودشان است"
بايد با داس يا با برنامه مخصوصي که گفتم باز کنيد که اون برنامه به علت حجم بالا و اختصاصي بودن قابل پخش نيست

خوب اگر شما همچین برنامه ا دارید که خیلی خوبه و کارتون خیلی راحت میشه که بخواین یک بازی رو فارسیش کنید.
ولی یک سوال هم دارم این برنامه ای که شما داری، برای همه بازی ها کار میکنه ؟ یا این که فقط برای بعضی بازیها.
و یک دخواست دیگه هم دارم، اگر میشه اسم برنامه و پسوند فایلی رو که این برنامه دستکاری میکنه بدید.

ALt3rnA
03-04-2007, 15:14
this isnt like that guys

you must have enogh info about assembly ,crack and unpacking and you cant trust this tools because the world cyrepting methods is changing

nezamdoobarareh
03-04-2007, 15:26
this isnt like that guys

you must have enogh info about assembly ,crack and unpacking and you cant trust this tools because the world cyrepting methods is changing

چه جالبت اینجا همه با تایپ فانگلیش مشکل دارند چه برسه به به خود زبون انگلیسی.
از شوخی بگذریم، من هم همین رو گفتم. ولی شاید این دوستمون بوسیله برنامه ای که داره نیازی به این زبونها نداره.

farshad_momtaz
03-04-2007, 22:07
این سیستم اخصاصیه و هیچ جا گیر نمی یاد
کار با اون هم خیلیل راحت نیست چون عموما مترجم ها درد سر دارن و دارای مشکل اند
این برنامه برای همه فایل هاست بازی هاست

seyed ahmad mousavi
03-07-2007, 19:06
من اون برنامه ي تو رو مي خرم !

قيمت بده با هم كنار ميايم !

Mousavi.SeyedAhmad@Gmail.Com

يا
09354731197