PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بحث و راهنمايی درباره ی انواع آلات موسيقی (قيمت، کاربرد، آموزشگاه‌ها و ...)

صفحه ها : [1] 2 3 4 5

Babak
01-05-2005, 18:48
سلام دوستان من
از اين به بعد همه بحث ها در رابطه با : ابزار موسيقی و قيمت ساز ها ،آشنايي با سخت افزار های ضبط و ويرايش موسيقی و قيمت آنها ، کيفيت مارک های مختلف ، ابزار های پيشنهادی و موارد مشابه رو در اين تاپيک پيگيری ميکنيم

لطفا پیش از ارسال سوال، در مورد مطلب مورد نظرتون جستجو کنید (با استفاده از کلمات کلیدی مهم). اگه به جواب قانع کننده ای رسیدید لطفا از نوشتن پست صرف نظر کنید. (اطلاع از قیمت سازها، شهریه و مسائل مربوط به آموزشگاه ها شامل این بند نمی شود)

علاوه بر این در ارتباط با تعدادی از سازها تاپیک های تخصصی وجود داره که لیست این تاپیک ها در فهرست انجمن موسیقی موجوده. ممکنه پاسخ شما همین الان توی این تاپیک ها وجود داشته باشه.

فهرست انجمن موسیقی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

spartan2
13-05-2006, 09:12
با سلام دوستان من ميخوام يه گيتار ارزون خوب بخرم
پيشنهاده شما چيه؟
ممنون

mehdi_bjt
13-05-2006, 15:37
پيشنهاده شما چيه؟
ممنون
سلام
من توصيه مي كنم كه هر چقدر ميتوني پول بده و يك گيتار با اصل و نسب بخر
چون گيتار خوب هميشه مشتري داره و اگه خواستي بفروشيش مشكلي نداره
و همچنين اگه ساز خوب باشه در روند پيشرفت شما نقش خيلي مهمي رو ايفا
مي كنه .

براي شروع به نظر من يك گيتار آكوستيك نايلون Cutway با قيمت حدود 200000 تومان
بخرين خوبه . از يك نمايندگي معتبر خريداري كنيد كه برگ گارانتي هم حتما داشته باشه .

k@vir
14-05-2006, 07:15
پيشنهاده شما چيه؟
ممنون
سلام
مي دوني من راجع به قيمتش و نوعش چيزي نمي گم چون خودمم خيلي بلد نيستم!
ولي به چيزو بهت توصيه مي كنم اونم اينه كه حتما حتما با كسي كه اين كارست برو واسه خريدنش!
تنهايي بري خوب سرت كلاه مي زارن! :blush: :puke: :angry:
ولي كسي كه وارد از هر زاويه اي نگاش مي كنه امتحانش مي كنه و كلي كاراي ديگه! :)
اين جوري حداقل مطمئني كه پولت حروم نشده!
يه چيز ديگه هم بگم بعضي از اين آموزشگاه ها هم كلاه سر آدم مي زارن :puke:
پولو مي گيرن و به بهانه ي ساز خوب يه ساز به درد نخور مي دن بهت ! خلاصه حواست باشه! :rolleye:
موفق باشيد.

armin_goooodboy
15-05-2006, 22:47
سلام

منم میگم Aria AK-80 خوبه
چون خودم دارم و ازش شدیدا راضیم
2 سال پیش خریدمش
سری بدون پیکاب و بدون میله هست که فک نمیکنم دیگه تولید بشه
اون موقع 120 تومن گرفته بودمش
الان نمیدونم چنده
اگه سبکت فلامنکو هست به نظر من هر چی میگیری بدون پیکاب بگیر
البته این نظر منه ها
چون وزن پیکاب دار خیلی بیشتر از بدون پیکابه و تو فلامنکو یه مقداری ممکنه اذیتت کنه
بای

shamim24
06-11-2006, 11:50
سلام خدمت اساتید گرامی...لطفا پیشنهادتون رو راجع به سوال من بگید خیلی ممنون میشم...من میخوام گیتار رو شروع کنم :rolleye: اما بین اینکه برم پاپ یا کلاسیک توی 2 راهی موندم...کلا دوست دارم هر چیزی رو کامل و دقیقشو یاد بگیرم..اما نمی دونم که کلاسیک دقیقا فرقش با پاپ چیه...؟؟؟چند سال پیش 2 ترم پاپ رفتم ولی کلاسیک رو امتحان نکردم..پیشنهادتون+دلیلشو برام بگید...خیییییییییییلیییییی ی ممنون :happy: :)

shamim24
08-11-2006, 19:15
چي شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟اساتيد محترم جواب ما چي شد؟؟؟فوريه هااااا

M E T A L
12-11-2006, 21:13
سلام دوستان.
من خيلي به سبك متال و مخصوصا آلترناتيو علاقه دارم
ولي تا حالا فقط آهنگاشونو گوش كردم.
حالا تصميم گرفتم كه كار با گيتار الكتريك و باس رو ياد بگيرم.
من ميخام هر دو شونو ياد بگيرم آيا امكان داره؟
در ضمن بهتره از كدوم شروع كنم؟
راستي من يه ستارم دارم كه تازه شروع كردم كه با اون كار كنم.
امكانش هست كه بتونم اين سه نوع آلت موسيقي رو با هم ياد بگيرم؟
لطفا كمكم كنيد.

M E T A L
13-11-2006, 18:30
مرسي از اين همه راهنمايي

Metalzadeh
17-11-2006, 22:31
سلام دوستان.
من خيلي به سبك متال و مخصوصا آلترناتيو علاقه دارم
ولي تا حالا فقط آهنگاشونو گوش كردم.
حالا تصميم گرفتم كه كار با گيتار الكتريك و باس رو ياد بگيرم.
من ميخام هر دو شونو ياد بگيرم آيا امكان داره؟
در ضمن بهتره از كدوم شروع كنم؟
راستي من يه ستارم دارم كه تازه شروع كردم كه با اون كار كنم.
امكانش هست كه بتونم اين سه نوع آلت موسيقي رو با هم ياد بگيرم؟
لطفا كمكم كنيد.

سلام
میشه چرا که نشه
ولی به تمرین زیاد لازم داره
اگر هم می خوای حرفه ای یاد بگیری از گیتار کلاسیک شروع کن به نظر من
که بعدش بیس و الکتریک زدن برات اسون تر میشه

M E T A L
18-11-2006, 13:12
مرسي از جوابت ولي فكر ميكني چقدر طول بكشه؟

Metalzadeh
22-11-2006, 00:55
مرسي از جوابت ولي فكر ميكني چقدر طول بكشه؟

حداقل باید یه سال فشرده کلاسیک بزنی :cool:

M E T A L
22-11-2006, 12:09
بازم مرسي من هجده سالمه و اول جوونيمه.
يك سال كه چيزي نيست

Metalzadeh
24-11-2006, 02:37
بازم مرسي من هجده سالمه و اول جوونيمه.
يك سال كه چيزي نيست

به نظر من 18 سال زیاده واسه این کار :happy:
چاک شولدینر رو می شناسی ؟
این مرد بزرک تو سن 18 سالگی بند Death رو درست کرد و وکالیستش شد
لیدر بند هم بود

به حر حال کار نشد نداره

موفق باشی دووست من :biggrin:

moslem.b
03-01-2007, 13:32
اگه بخوام گیتار برقی یاد بگیرم تقریبا چقدر خرجم میشه؟

هزینه ی خرید گیتار برقی + کلاس های آموزشیش

M E T A L
03-01-2007, 20:35
یه 500-600 تومنی میشه.
خور گیتار با وسایلش بین 300تا 500
البته بالاترم هست
کلاسم بستگی به استادش داره.

chista
04-01-2007, 00:55
دوستان درخواستهای راهنمایی خودتون رو برای خریدن سازهای سنتی اینجا بیان کنید تا مورد استفاده دوستان دیگر هم قرار بگیره من سرچ کردم و همچین تاپیکی یا مشابه اونو توی این بخش ندیدم به هر حال اگه هست پیشاپیش از مدیران گرامی پوزش میخواهم :happy:

chista
04-01-2007, 01:00
خودم شروع میکنم استادان گرامی من یه ساز تار خریدم و مدتی هم باهاش کار کردم ولی پاین دستش خیلی خوب نمیخونه و توی بعضی از پرده ها گز میزنه :sad: الان میخواهم سازم رو با ساز بهتری جا به جا کنم استادان گرامی اگه ممکنه بگن که برای خرید یه ساز تار خوب چه پارامتر هایی رو باید در نظر گرفت (برای یک آماتور البته):) ممنون از همه:blush:

moslem.b
04-01-2007, 08:42
مرسی از راهنماییت رفیق

chista
04-01-2007, 11:34
خودم شروع میکنم استادان گرامی من یه ساز تار خریدم و مدتی هم باهاش کار کردم ولی پاین دستش خیلی خوب نمیخونه و توی بعضی از پرده ها گز میزنه :sad: الان میخواهم سازم رو با ساز بهتری جا به جا کنم استادان گرامی اگه ممکنه بگن که برای خرید یه ساز تار خوب چه پارامتر هایی رو باید در نظر گرفت (برای یک آماتور البته):) ممنون از همه:blush:
دوستان راهنمایی کنید لطفا:blush:

sise
05-01-2007, 00:14
اولا ساز خوب قیمت مشخصی نداره. اصلا تو ایران بازار ساز خیلی بی حساب و کتابه و دیگه اینکه برای فهمیدن اینکه ساز خوبه باید یه استاد راهنمایی کنه. ولی برای تمرین نیازی نیست. بعبارتی بهتره ساز مشقی گرفت.

chista
05-01-2007, 00:26
sise جان ممنون ببینم دوستان شما فکر میکنید پنجه قمبری روی صدای ساز میتونه تاثیر بذاره؟

metal_militia
05-01-2007, 10:56
اگه چیزی میخای بدونی یه خبری به من بده

چیز خوب بخای بخری و مفید حدود از 400تومن بدرد میخوره

Music_Fire
12-01-2007, 05:22
Korg Pa 1x

این کیبورد دارای کیت های ریتم سازی بسیار متنوع و قوی می باشد - در ساخت هر ریتم می توان از 2 کیت استفاده کرد - دارای کوانتایز اتوماتیک ریتم سازی می باشد - دارای صدای تقریبا خام می باشد - دارای جای سی دی و دیسکت می باشد - قابلیت اتصال به کامپیوتر را دارد و در کل یکی از بهترینها در دنیا می باشد.

قیمت 2790000 تومان

Korg Pa 80

کیبوردی با ریتم سازی قوی و آسان است - برای استفاده در مجالس مناسب است - کوانتایز قوی برای ریتم سازی دارد - صداهای زیبا یی دارد و در کل یک کیبورد مناسب برای مجالس و یا استفاده شخصی می باشد.

قیمت در حدود 1250000 تومان

Yamaha PSR 3000

کیبورد تقریبا جدیدی از یاماها که نسبت به مدل های قبلی از نظر ریتم سازی بهتر می باشد - در ساخت هر ریتم می توان از 3 کیت استفاده کرد که این ویژگی این کیبورد باعث متمایز شدنس از بقیه کیبورد ها شده است - در کل کیبورد خوبی است اما قیمتش بالاست.

قیمت در حدود 860000 تومان

Yamaha PSR 2000

کیبوردی متفاوت با هر آنچه که تا کنون از یاماها دیده ایم - دارای کیت های عربی و ... برای ریتم سازی - کوانتایز مناسبی برای ریتم سازی دارد ( البته کوانتایز pa 1x و pa 80 خیلی قوی تر و بهتر از psr2000 عمل می کند ) - دارای جای دیسکت می باشد - ورودی میکروفون دارد و وکال قوی ای دارد - صداهای مناسبی دارد و قابلیت ساخت صدا نیز دارد - در کل یک کیبورد کامل و مناسب جهت استفاده ی شخصی و در منزل می باشد - بعضا در مجالس هم استفاده می شود.

قیمت در حدود 550000 تومان

Korg Pa 50
کیبوردی با صداهای زیبا و ریتم خوب می باشدو دارای جای دیسکت می باشد - کیت های ریتم سازی خوبی دارد - از نظر وکال ضعیف است در کل قیمتش بالاست به هر حال اسم کرگ بالای سرش هست.

قیمت در حدود 750000 تومان

Yahama A-1000
کیبوردی با ریتم های فارسی و عربی و ... می باشد - از نظر ریتم سازی برای ساخت ریتم های عربی و فارسی مناسب است - صداهای عربی و فارسی خوبی دارد - در کل برای استفاده در منزل خوب است اما قیمتش بالاست.

قیمت در حدود 550000 تومان

Yamaha PSR 740

کیبوردی است که ریتم های ایرانی مناسبی برایش ساخته شده - کیبورد خوبی است برای کسانی که می خواهند یادگیری کیبورد را آغاز کنند - اما ساخت ریتم بر رویش،به علت مراحل زیاد و کوانتایز ضعیف؛ سخت است - به همین دلیل است که ریتم جدید برای این کیبورد ساخته نمی شود - در کل کیبورد مناسبی است برای کسانی که بخواهند نوازندگی با کیبورد را بیاموزند.

قیمت در حدود 350000 تومان

amir_hma
01-02-2007, 23:56
طبق علاقت بین کلاسیک و فلامنکو یکیشو انتخاب کن در کنار این دوتا حتما حتما پاپ کار کن.چون پاپ مکمل این دوتاست.

salar2010
03-02-2007, 20:26
عرض سلام و خسته نبشاید خدمت تمام عزیزان گل

بنده میخوام یک گیتار بخرم ولی نمیدونم چه نوعش خوبه {پاپ الکتریک یا فلامنکو } و در مورد هیچ کدومشون هم اطلاعات کافی ندارم یعنی اصلا چیزی ازشون نمیدونم نمیدونم یهو چی شده که من به کلی عاشق گیتار شدم !!!!!!! اونم یه روزه !!!!!! هر وقت که یه شو خارجی میبینم که گیتار دستشونه منم یه جورایی جو گیر میشم انگاری تو دستم گیتاره و هی سرمو تکون میدم !!!!!!!!!!!!!!!! دیگه ما اینیم دیگه

میخوام بدونم گیتار کدوم مدلش خوبه ولی از شوخی گذشته من به گیتار خیلی علاقه مند شدم و میخوام یادبگیرم به نظر شما کدوم بهتره واسه خریدن و کار کردن باهاش بهترو دلچسب تره ؟؟ و همچنین یه سوال دیگه هم داشتم ایا این گیتار های الکتریک بدون برق کار میکنند یا نه !! ایا فقط وقتی که به برق میزنیمشون کار میکنند ؟

و قیمت رو هم اگه لطف کنید بگید { اها یه چیز دیگه من بچه زاهدانم میدونید که از طریق افغانستان اوردن یه گیتار کاری نداره به همین خاطر اینجا گیتار ارزونه و میخوام یه مدل خوب معرفی کنید هم قیمتش مناسب باشه و هم راحتر و دلچسبتر باشه ) و اگه شد یه عکسی چیزی هم ازشون بزارید

پیشاپیش ازتون ممنونم

salar2010
04-02-2007, 15:53
خدا من منتظر جوابتون هستم جون هرکی دوست دارین کمکم کنید

amir_hma
04-02-2007, 19:39
شما اول باید ببینی به چه سبکی علاقه داری؟
اینو مشخص کنی راهنماییت میکنم.

saviss
04-02-2007, 23:10
میخواستم یه تاپیک بزنم برا این......
اما گمونم ابن لینک مفیدتراز تاپیک زدن باشه
خدمت شما:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

salar2010
05-02-2007, 07:32
دوستان عزیز ممنون که جواب دادین ولی حداقل در مورد سوالاتم نیزز منو کمی راهنمایی میفرمودین حقیقتا من علاقه ی شدیدی به گیتار پیدا کرده ام که برای خودم هم نیز خیلی عجیبه !!! والا من که از سبک های گیتار چندان چیزی نمیدونم که بگم کدوم بهتره و همین خاط بود که گفتم از شما دوستای گلم بپرسم حقیتا که بگم من اصلا از گیتار چیزی نمیدونم نه مدل و نه از سبک ولی به گیتار علاقه دارم !!!! ولی یه جورایی عاشق گیتار الکتریک شدم !!! به نظر شما گیتار الکتریک بهتره یا پاپ ؟ صدای کدوم بلندتره { به نظر خودم صدای الکتریک درسته ؟} و ایا گیتار الکتریک بدون برق کار ایا کار میکنه ؟ و یا فقط با برق کار میکنه ؟ اگه طوری باشه که بدون برق کانکنه {حتی با همون صدای ضعیفتر } که دیگه بدرد من زیاد نمیتونه بخوره

حالا به نظر شما من چه نوع گیتاری انتخاب کنم ؟!!!! واگه میشه قیمت رو هم بگید که این سه نوع گیتار قیمشتون تو چه پایه و اندازه ای هست

پیشاپیش ممنونم ازتون

amir_hma
05-02-2007, 09:30
این تاپیک در باره ی سبک ها کمکت کمینه.
خوب بخونش علاقت مشخص شد بگو کمکت کنم.

salar2010
07-02-2007, 16:54
حقیقتا جناب امیر جان دستت درد نکنه

این جور که من میبینم من هم به سبک پاپ و هم به سبک کلاسیک علاقهمند شده ام و اینجوری بگم که دوست دارم که هم گیتار الکتریک بلد باشم و هم پاپ

حالا من با تمام وجود منتظر جوابتان هستم

amir_hma
07-02-2007, 20:25
آخه این 2 تا که میگی به اون صورت جور در نمیاد.
به نظر من شما یه گیتار اسپانیش معمولی بگیر.کلاس گیتار کلاسیک برو و در کنارش حتما حتما پاپ کار کن.چون پاپ مکمل اینهاست.
موفق باشی.

Doyenfery
08-02-2007, 06:13
به نظر من اول صدای هر سه ساز رو بشنو ببین به کدوم واقعا علاقه داری؟(آکوستیک-الکتریک یا کلاسیک)
بعد از این دنبال سبک باش..
موفق باشی

Doyenfery
08-02-2007, 06:19
البته یادم رفت بگم که سوالتون (عنوان تاپیک) یه مقدار ایراد داره..
پاپ و فلامینکو یه سبکه
ولی الکتریک یه نوع گیتاره
(البته ناگفته نمونه که در سبک فلامینکو گیتاری که استفاده می شه یه مقدار با گیتار کلاسیک از لحاظ نوع سیم فرق می کنه)

moein_red
14-02-2007, 15:44
سلام ميخوام يه پيانو بخرم .دوستان اگه از قيمت و مدل هاش خبر دارند بگن .ممنون:cool:

M I S H A
23-02-2007, 13:47
سلام دوستان!
من می خوام شروع کنم به یادگیری گیتار
یه گیتار مبتدی در حد 100 تومان چی پیشنهاد می دید؟

m45m
25-02-2007, 09:06
با سلام

از لوازم موسيقي در تهران و اصفهان بگير ،و حدود قيمت از 1تومان تا به بالا است ،ولي اگر مشهدي هستيد از خيابان احمد آباد -پاساژ بابك - لوازم موسقي ،نگيريد ،مخصوصا گلبهار ،چون من با هاشون بودم يك پيانو 1.5 تومان را به 3برابر ويا 4 برابر قيمت مي فروشند ( يعني 3.5 تا 6 تومان ،ناقابل ) به شما مي فروشند.

موفق باشيد.

سوخته
27-02-2007, 00:43
سلام دوستان!

من می خوام شروع کنم به یادگیری گیتار
یه گیتار مبتدی در حد 100 تومان چی پیشنهاد می دید؟

سلام
عرض شود كه براي مبتدي و البته آدم حرفه اي حتي يه گيتار yamaha C-40 به قيمت تقريبي 40-50 تومن مناسب هستش
اميدوارم خيلي دير نشده باشه براي جواب :happy:

behnam_mobile
27-02-2007, 02:29
به نظر من خو ا نیتا از شرکت ادمیرا با قیمت نزدیک به 90 تا 110

M I S H A
27-02-2007, 08:34
مرسی از جوابتون

Music_Fire
27-02-2007, 17:42
بهترين گيتار براي شروع كه هيچ كم و كاستي ام نداره Yamaha - C70 است و يك سيم labela 820 Red ... البته اگه هنوز نخريدي...

M I S H A
28-02-2007, 09:56
بهترين گيتار براي شروع كه هيچ كم و كاستي ام نداره Yamaha - C70 است و يك سيم labela 820 Red ... البته اگه هنوز نخريدي...
سلام!
ببخشید قیمت این هایی که گفتی چقدره؟
یه سوال گفتی باید برای گیتار سیم بگیرم چرا؟ یعنی سیم خودشون خوب نیست؟
نه من هنوز گیتار نگرفتم!:sad::)

Music_Fire
28-02-2007, 20:00
قيمت اين گيار دقيقا 100 تومانه... سيم هايي كه اول روي اين گيتاره سيم تست هست براي همين ميگم چون خيلي سيم خشكيه.

اگه آموزش هم خواستي در خدمتم.

parsa81
28-02-2007, 23:14
گیتار از سری یاماها C40

ya30n
10-03-2007, 20:42
سلام به همگي...
قيمت
گیتار کلاسیک (Nylon string acoustic guitar) یا (Classic guitar)
و مشخصات اين نوع گيتار رو ميخواستم بدونم...
با تشكر
يا حق

Doyenfery
10-03-2007, 22:05
آکوستیکو آمار ندارم
ولی کلاسیک از مدلهای آماتور مثل آریا Ak20 ak40 و یاماها C40 با قیمتی حدود 50 تومن شروع میشه تا برسه به المرا و جیپسی که قیمتی حدود 1 تا یکو خورده ای دارن

ya30n
10-03-2007, 22:17
مرسي عزيز
لطف كردي

در مورد موزيك متاي ميخواستم بدونم ساده هست يا سخته؟
قيمت قطعاتش چه جوريه؟
يا حق

Doyenfery
12-03-2007, 00:15
مرسي عزيز
لطف كردي

در مورد موزيك متاي ميخواستم بدونم ساده هست يا سخته؟
قيمت قطعاتش چه جوريه؟
يا حق

بستگی داره شما بخوای چه سازی بزنی..
نمیتونی که یه تنه 4-5 تا ساز بزنی که
درام بخوای بزنی یه چیزه
گیتار بخوای بزنی یه چیزه دیگس
------------------------------------------------------
در کل موسیقی متال از پاپ پیچیده تره.

ya30n
12-03-2007, 13:26
مرسي عزيز
موفق باشي
يا حق

ebilove
27-03-2007, 02:21
با سلام

دوستان من به چنتا چیز که در زیر مینویسم نیاز دارم
اگر بتونید منو کمک کنید ممنونتون میشم

کارت صدای emu 1616 کریتیو

تمام ایران + دوبی + کویت + قطر پیدا نکردم

البته سال پیش گشتم حالا شاید باشه
مدلای پایین ترش هست ولی این بالایی به بالا .....

اینجا بیشتر ازش گفتیم :

==========================================

قیمت میکسر

یاماها 12/4 یا 10/2 کسی از دوستان اگه میتونه
پیدا کنه

من دیگه روم نمیشه به مغازه های جمهوری زنگ بزنم
انقدر واسه کارت صدا زنگ زدم که دیگه ...........

البته عکس بالایی مربوط به بهرینگر است

==========================================
و در اخر هم :

Scratcher
Turntable یا Gram

یا هر کوفتی که بهش میگین

قیمت میخوام فرقی نمیکنه انالوگ یا ...

========================================

نت اصلی پیانو کلاسیک از بتهوون

اهنگ فور الیز
صد تا لینک ازش دارم اما هیچ کدوم اصلی نیستن

=========================================

امید ندارم کسی بتونه کمکم کنه

ولی ممنونم از همگی

ارزومند ارزوهایتان
ابی

jamshidjap
30-04-2007, 12:38
سلام دوستان لطفا من را راهنمايي کنيد:
من علاقه ي بسيار زيادي به موسيقي راک و متال دارم (evanescence-korn-system of a down-linkin park-avril و....)
به همين دليل تصميم به تهيه يک گيتار الکتريک گرفتم اما از قيمت آن اطلاعات درستي ندارم لطفا مرا راهنمايي کنيد که چه مدل گيتاري براي من مناسب هست ضمنا در نظر داشته باشيد که قيمت آن از 15000-250000 بيشتر نباشد آيا اصلا گيتار الکريک با اين رنج قيمت وجود دارد اگر وجود دارد نام ومدل آن را به من معرفي کنيد اگر هم وجود ندارد نظرتان چيه که با همين بودجه يک گيتار آکوستيک تهيه کنم و با آن موسيقي راک را شروع کنم تا در آينده الکتريک را هم بگيرم از راهنماييتان پيشاپيش متشکرم

jamshidjap
02-05-2007, 22:04
لطفا من را راهنمايي کنيد

jamshidjap
07-05-2007, 10:57
يکي نيست جواب مارو بده!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟

jamshidjap
08-05-2007, 17:03
يکي اينجا نيست جوابه منو بده

Doyenfery
08-05-2007, 20:26
سلام دوستان لطفا من را راهنمايي کنيد:
من علاقه ي بسيار زيادي به موسيقي راک و متال دارم (evanescence-korn-system of a down-linkin park-avril و....)
به همين دليل تصميم به تهيه يک گيتار الکتريک گرفتم اما از قيمت آن اطلاعات درستي ندارم لطفا مرا راهنمايي کنيد که چه مدل گيتاري براي من مناسب هست ضمنا در نظر داشته باشيد که قيمت آن از 15000-250000 بيشتر نباشد آيا اصلا گيتار الکريک با اين رنج قيمت وجود دارد اگر وجود دارد نام ومدل آن را به من معرفي کنيد اگر هم وجود ندارد نظرتان چيه که با همين بودجه يک گيتار آکوستيک تهيه کنم و با آن موسيقي راک را شروع کنم تا در آينده الکتريک را هم بگيرم از راهنماييتان پيشاپيش متشکرم
سلام
شرمنده تو این فروم کم میام ندیدم پستتو ..
آره چرا وجود نداره از 120 تومان گیتار لید داریم ما ..(مثلا مارک آریا)
شما به غیر از گیتار لید به افکت هم احتیاج داری که مدل های ارزونش بازم در حدود 100 قیمت دارن
سعی می کنم که همین امشب چن مدلو واست بزارم .
موفق باشی

ebilove
08-05-2007, 20:27
بسه دیگه بابا چنتا پست میدی
تاریخ پست منو ببین ..
کی منو کمک کرده

منتظر نموندم دیگه چون احتمال کمک کم بود
اینجا که همه رهبر ارکستر نیستن
این همه وبلاگ و فروم های تخصصی هست برو سراغ اونا
واسه جواب

درود

StAtIc
09-05-2007, 17:51
آقا منم می خوام موسیقی متال و راک شروع کنم و تصمیم گرفتم گیتار الکتریک با ثیمتی در رنج 250 تا 300 بگیرم ! این گیتارا کدوماشون بیشتر فاز میده و بهترن؟
در ضمن این افکت که میگی چیه؟؟چیکار میکنه چه شکلیه؟همون آمپلی منظورته؟

StAtIc
09-05-2007, 17:53
آقا منم می خوام موسیقی متال و راک شروع کنم و تصمیم گرفتم گیتار الکتریک با ثیمتی در رنج 250 تا 300 بگیرم ! این گیتارا کدوماشون بیشتر فاز میده و بهترن؟
در ضمن این افکت که میگی چیه؟؟چیکار میکنه چه شکلیه؟همون آمپلی منظورته؟

Doyenfery
10-05-2007, 03:10
بسه دیگه بابا چنتا پست میدی
تاریخ پست منو ببین ..
کی منو کمک کرده

منتظر نموندم دیگه چون احتمال کمک کم بود
اینجا که همه رهبر ارکستر نیستن
این همه وبلاگ و فروم های تخصصی هست برو سراغ اونا
واسه جواب

درود

من پست شمارو خیلی وقت پیش دیده بودم , ولی شما گفته بودی که تمام ایران دوبی قطر و... رو گشتی
و قتی چیزی تو این سه چهار تا کشور پیدا نشه تقریبا معنیش اینه که اصلا تو دنیا پیدا شدنی نیست !
من در نظر داشتم که بسپرم به یکی از دوستام که هندوستان درس می خونه که واست پرس و جو کنه ... ولی متاسفانه ایشون از هند اومدن و تا تابستون هم دوباره نمی رن. - به هر حال امیدوارم تا حالا جوابتو پیدا کرده باشی :46:

Doyenfery
10-05-2007, 03:18
واسه شروع به نظر من همونی که گفتم خوبه .
افکت با آمپلی فایر فرق می کنه , با افکت میتونی صداهای مختلفی از سازت در بیاری , ولی آمپلی فایر همونطور که از اسمش پیداست برای تقویت صداست . چون گیتار الکتریک یک سازه مرده ایه , شما برای شنیدن صداش باید به آمپلی فایر وصل کنی . یعنی مثل گیتار کلاسیک نیست( که بدون پیکاب و آمپلی فایر صداش در بیاد).

Doyenfery
10-05-2007, 03:22
یه ساز دیگه هم که من آمارشو دارم یاماها Eg112 هست. ساز خیلی خوبیه .. قیمتش(بدون وسایل جانبیش) تو ایران
حدود 170 هستش . تو دوبی قیمتشو (اگه اشتباه نکنم ) 600 درهم (حدود 150 تومان) گرفتم . البته دوبی با وسایلی از قبیل دیاپازون , کیس , یه کیف کوچیک .. این قیمت میدن.
اینم عکسش:

jamshidjap
10-05-2007, 12:09
خيلي ممنون از راهنماييت ولي ببينم يعني من بايد آمپلي فاير هم جداگانه تهيه کنم ؟
آيا بدون افکت هم ميتوان با گيتار الکتريک کار کرد؟

StAtIc
10-05-2007, 13:34
ممنونم!
این یاماها که گفتی خوراک متال و راک هستش دیگه؟!
از این بهتراش چیا هست تا 250
راستی افکت خوب نه زیاد گرون!که صداش خوب باشه نه دیگه خیلی حرفه ایچی خستش اون قیمتش چنده؟
این یاماها که گفتیتو ایران هم با کیس و کیف و اینجور چیزا میدن؟تو تهران مرکزش کجاست؟جایی رو میشناسید که مارکهای خوب رو داشته باشه و نکنه تو پاچم

ممنونم

StAtIc
10-05-2007, 13:49
آقا اینا چندن تو ایران؟:20:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) Акция для начинающих музыкантов! Купившему стартовый комплект для гитариста IBANEZ GRX 40 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]), в подарок запасной комплект струн SIT ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) (USA)!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) + [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Купившему комплект для гитариста YAMAHA EG112 GP ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]), в подарок механический метроном WITTNER Taktell super-mini ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) + [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Купившему комплект для гитариста YAMAHA ERG121 GP ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]), в подарок механический метроном WITTNER Taktell super-mini ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])!

Купившему комплект для бас-гитариста YAMAHA ERB 070 BP ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]), в подарок механический метроном WITTNER Taktell super-mini ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) + [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) این دیاپازون چی بید؟

StAtIc
10-05-2007, 17:19
گیتار های IBANEZچطوره؟
قیمت آمپ خوب برای تازه کارا نه آشغال رو می خواستم!:دی
افکت چی؟چنده ؟مارک ZOOM707
قیمت این گیتار هارو هم می خواستم:
Ibanez SR765JM Soundgear 5 String Bass ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Ibanez GSR200 Bass Guitar - Trans Red Finish ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Ibanez Joe Satriani Signature Series in Blue ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Metalzadeh
11-05-2007, 01:19
سلام
ممنون میشم اگه یه Bass خوب زیر 200 تومن به من معرفی کنید :)

Doyenfery
11-05-2007, 01:21
خيلي ممنون از راهنماييت ولي ببينم يعني من بايد آمپلي فاير هم جداگانه تهيه کنم ؟

بله

آيا بدون افکت هم ميتوان با گيتار الکتريک کار کرد؟
بدون افکت , همونطور که قبلا گفتم از سازت فقط می تونی یه تن صدا در بیاری (پس لازمه)

راستی افکت خوب نه زیاد گرون!که صداش خوب باشه نه دیگه خیلی حرفه ایچی خستش اون قیمتش چنده؟
این یاماها که گفتیتو ایران هم با کیس و کیف و اینجور چیزا میدن؟تو تهران مرکزش کجاست؟جایی رو میشناسید که مارکهای خوب رو داشته باشه و نکنه تو پاچم
نه قیمتش در حدوده گیتار لیده- من قیمت ساز Eg112 رو از رشت 170 داشتم (بدون هیچ وسایل جانبی) - دیاپازون حدود 20 تومن - کیس از معمولی شش هفت تومنی داریم تا کیس چوبی 50 تومنی-من تهران نیستم , تو بازار هم نیستم . (این یکیو شرمنده)

گیتار های IBANEZچطوره؟

عالی ! - گیتار های Ibanez و Gibson از بهترین مارک ها هستن . من Ibanez دست دیوید گیلمور هم دیدم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این یاماها که گفتی خوراک متال و راک هستش دیگه؟!

ببین نمی شه ساز خاصیو برای سبک موسیقیی خاص دونست (درباره گیتار لید تنها صحبت می کنم)
در کل اگه خیال داری عین این کلیپ هایی که می بینی نوازندگی کنی.. خوب به تجهیزات چند میلیونی احتیاج داری. :8:

StAtIc
11-05-2007, 10:01
ممنونم از جوابت!
اقا از Ibanez قیمتی نداری؟

Doyenfery
11-05-2007, 17:03
ممنونم از جوابت!
اقا از Ibanez قیمتی نداری؟

یه دونه مشکیشو دیده بودم , 400 تومان .
ولی نمی دونم چه مدلی بود .

jamshidjap
12-05-2007, 12:02
قيمت آمپلي در چه حدودي است ؟

jamshidjap
12-05-2007, 12:05
doyenfery جان اگه تو رشت اين قيمت بوده ممکنه تو تهران ارزانتر باشه؟

Doyenfery
13-05-2007, 05:21
قيمت آمپلي در چه حدودي است ؟

از 65 داریم به بالا - به من یه آمپ مارشال با قیمت 390 پیشنهاد کرده بودن که بگیرم !
به نظر من اگه نمی خوای کار استودیی بکنی لازم نیست که خیلی واسش پول خرج کنی.

doyenfery جان اگه تو رشت اين قيمت بوده ممکنه تو تهران ارزانتر باشه؟
احتمالا , جایی که جنس زیاد وجود داشته باشه و زیاد هم فروش بره معمولا ارزونتره.

DaRiOuShJh
19-05-2007, 20:46
دوستان خسته نباشید:20:
فقط از همه چیز بحث کردید به جز آموزشگاه و نحوه شروع آماتورها
ممنون میشم یه مقدار اطلاعات در این ضمینه بدید

DaRiOuShJh
24-05-2007, 01:51
یــــــــــــــــــــک ســـــــــــــــــــال بــــــــــــــــــــعد!...
:18: ماشالله اینقد تعداد جواب ها زیاده که نمیتونم همه رو بخونم!:13:
بلکه یه رهگزری رد بشه و یه جوابی شاید به ما بده!:10:

jamshidjap
26-05-2007, 11:42
دوستان خيلي کم به اين تاپيک سر ميزنن دفعه قبل حدود 2 هفته طول کشيد تا يکي از حرفه اي ها به اين تاپيک سر زد و جواب من رو داد!

DaRiOuShJh
26-05-2007, 14:00
دوستان خيلي کم به اين تاپيک سر ميزنن دفعه قبل حدود 2 هفته طول کشيد تا يکي از حرفه اي ها به اين تاپيک سر زد و جواب من رو داد!

دوستان نهایت لطف رو دارن!:31:

باشه پس من برم گازپیکنیکی و قلیون و زیر انداز بیارم اینجا رو محاصره یه هفته ای میکنیم بلکه یه کی پیدا شد!:46:

ممنون بابت اطلاع رسانی!:10:

DaRiOuShJh
29-05-2007, 16:29
دوستان ساکن تهران استادی چیزی برای شروع میشناسن؟!

یه نفر که امتحانش رو پس داده باشه؟

ممنون میشم...

darkstreet
31-05-2007, 10:20
سلام من دنبال یک گیتاربرقی و افکت خوب می گردم
اگه اطلاعات شما در مورد گیتار برقی کامل هست ممنون می شم تا شماره تماس خود را برای من ارسال کنید یا با شماره 09359751575 ایمان رونقی تماس بگیرید
من می خوام از دبی گیتار برقی بیارم و همون طور که گفتم گیتاری می خوام که باهاش بتونم یک آهنگ توپ بسازم افکتش هم باید همین طور باشه
حالا با توجه به آهنگ هایی که می گم شما بگید چه گیتار و افکتی می تونه این سبک رو بزنه؟؟:
آهنگ What I've Done از linkin park
آهنگ Animals از NICKEL BACK
آهنگ THE_FOUR_HORSEMEN__LIV از Metalika

می خوام بدونم اگه من بخوام یک چنین آهنگ هایی بزنم باید چه گیتار وافکتی بخرم و چقدر هزینه براش بدم
در ضمن قیمت همون گیتار در ایران با دبی چقدر تفاوت داره و ارزش داره که من از اونجا و بدون گمرک برای خودم بیارم؟؟

متشکرم 09359751575

Doyenfery
31-05-2007, 17:04
در ضمن قیمت همون گیتار در ایران با دبی چقدر تفاوت داره و ارزش داره که من از اونجا و بدون گمرک برای خودم بیارم؟؟
تفاوت قیمت دوبی و ایران حدود 70-80% هست . یعنی گیتاری که مثلا اینجا 200 هست اونجا 140.
+
شما باید به اندازه پول ساز گمرک هم بدید ( اینو پارسال از گمرک اهواز پرسیدم - ممکنه الان عوض شده باشه),
که در نهایت به صرفه نیست.

alitopol
31-05-2007, 17:26
دوستان نهایت لطف رو دارن!:31:

باشه پس من برم گازپیکنیکی و قلیون و زیر انداز بیارم اینجا رو محاصره یه هفته ای میکنیم بلکه یه کی پیدا شد!:46:

ممنون بابت اطلاع رسانی!:10:

داریوش جان این کار زیاد صحیح نیست که کسی رو اینجا معرفی کنیم

خاستی

pm بده بهت بگم

DaRiOuShJh
31-05-2007, 18:20
داریوش جان این کار زیاد صحیح نیست که کسی رو اینجا معرفی کنیم

خاستی

pm بده بهت بگم

ممنون....
:10:

Hectorist
01-06-2007, 10:19
این تایپیک ها کجان من نمی بینم ؟؟؟

ده آمپ برتر از نگاه Guitar Magazines Suck ( البته نمی دونم مال چه تاریخیه ):

Top Ten Metal Amps by Guitar World Magazine:

1. JCM800 2203!

2. Mesa Dual Rectifier

3. Bogner Uberschall

4. Randall Warhead
5. VHT Pittbull Ultralead
6. Marshall VS8100
7. Line 6 HD-147
8. Marshall MF-350
9. Mesa Road King
10. Peavey XXX

راستی اگه کسی قیمت این آمپ ها رو داره اینجا بزاره ، هر کدوم رو داشتین بزارین دیگه !!!

Hectorist
01-06-2007, 12:34
راهنمای خرید گیتار الکتریک :

اولا قبل از هرچیز پیشنهاد میکنم خرید گیتار رو تنهایی انجام ندید. یا با دوستی یا استادتون یا بالاخره کسی که توی این کار واردتره هماهنگ کنید و ازش کمک بگیرید. اما اگه خواستید تنها برید حواستون باشه :

۱- توی خرید گیتار الکتریک در ایران پول حرف اول رو میزنه! اون هم توی بازار محدود ایران که یه جورایی قیمتها کاملا دل بخواهی تعیین میشه! سعی کنید مواردی مثل رنگ گیتار، قیافه خاص گیتار رو اصلا مدنظر قرار ندید . اون هم به چند دلیل. دلیل اول اینکه این موارد بیخود باعث افزایش قیمت ساز میشن و مورد دوم اینکه خیلی سازهای به دردنخور هستن که فقط قیافه جذابی برای بعضی ها دارن که میتونه جذبشون کنه. خلاصه سعی کنید کیفیت ساز مدنظرتون باشه نه ظاهرش. این حرف در زمانی که شما بخواید یه ساز دست دوم بخرید اهمیتش چند برابری پیدا میکنه چون ممکنه یه ساز که ظاهرش یه کم داغون باشه ولی Playability خیلی خوبی داشته باشه رو بتونید با قیمت پایینتری بخرید ولی تحت تاثیر ظاهر نه چندان مناسبش از دستش بدید. پس سعی کنید که اشتباه بزرگیه. سعی کنید ظاهر براتون چندان مهم نباشه.

۲- هیچ وقت تحت تاثیر فروشنده ها قرار نگیرید. همیشه سعی کنید خریدتون از پیش حساب شده باشید و بدونید دنبال چه سازی هستید. منتها این حرف برای یه شخص که از گیتار چیزی نمیدونه یه خورده ابهام آمیزه. اول از همه سعی کنید مشخص کنید از یه گیتار چی میخواید؟ آیا میخواید بلوز بزنید؟ شاید به هوی متال علاقه دارید و یا میخواید Progressive یا کارهای Solo Artist ها رو بزنید. البته با هر گیتاری میشه هر چیزی زد (تقریبا هر چیزی). توجه کنید جمله معروفی رو بعضی ها میگن که گیتار الکتریک یا ریتم گیتاره یا لید گیتار!! این جمله کاملا غلطه. با هر گیتاری هر چیزی میشه زد ولی ولی درهر صورت بعضی گیتارها برای بعضی سبکها مناسب ترن. پس اول سعی کنید مشخص کنید چه استایلی رو بیشتر علاقه دارید و یا اگه استایلهایی که دوست دارید بزنید کاملا پراکنده هستن لااقل سعی کنید مشخص کنید کدوم استایل رو ترجیح میدید. همین نکته کوچیک میتونه خیلی از انتخابهای بیخود رو حذف کنه.

۳- یکی از المانهای مهم توی گیتار چوب اونه. برخلاف تصور عوام که خیال میکنن گیتار الکتریک یک ساز مصنوعیه باید بدونید چوب گیتار الکتریک در حس و حال صدای ساز بسیار تاثیر گذاره. معمولا چوبهایی که در ساخت بدنه گیتار به کار میرن خیلی متنوع نیستن ولی اصلی ترین این چوبها عبارتند از:

Basswood
Mahogany
Alder
Ash

چوبهایی مثل Basswood یا Alder بیشتر مورد علاقه کسانیه که توی کارشون سولو زدن بیشتر مطرحه. چوبهایی نسبتا سبک هستن و تن صدای گیتار رو هم شفاف جلوه میدن. نوازنده های زیادی از این دو دسته چوب در گیتارهاشون استفاده میکنن که برای مثال میشه از Joe Satriani, Steve Vai, John Petrucci, نام برد که از معروفترین استفاده کننده های این دو چوب هستن.

در مقابل چوبهایی مثل Mahogany خیلی خیلی سنگینتر هستن و صدایی هم که ایجاد میکنن صدای توپر تر و Bass ی تریه. معمولا گیتاریستهایی که زیاد ریتم میزنن یا لااقل دلشون میخواد صدای خیلی Round و بیسی داشته باشن این چوب رو ترجیح میدن. گاها چوب Mahogany رو با یه لایه چوب Maple روی بدنه ترکیب میکنن که البته این سازها معمولا خیلی گرونن. مثلا گیبسونهای لس پائول از این قضیه توشون استفاده میشه. اصطلاح Flamed Maple Top رو شاید بعضی دوستان شنیده باشن.

۴- Action :‌ اختلاف فاصله سیم با فرتهای گیتار با این نام خوانده میشه. البته معمولا Actionیه گیتار نو که شامل Factory setting ساز میشه چندان مناسب نیست و میشه پایینتر اوردش. البته این رو هم بدونید که اکشن زیادی پایین هم چیز خوبی نیست و باعث ایجاد fret buzz , کشتن sustain و موارد ناخوشایند دیگه میشه. اکشن گیتار معمولا از سیمهای بم به زیر باید نزولی تنظیم بشه . محل اندازه گیری اکشن معمولا فرت ۱۲ الی ۱۴ گیتاره و میزان مناسبش میتونه ۲ میلیمتر برای سیمهای بیس و ۱.۵ میلیمتر برای سیمهای پایین گیتار باشه. حتما همه فرتهای گیتار روی همه سیمها رو بزنید حتی اگه چیزی بلد نیستید میتونید تشخیص بدید که صدا به درستی و دقیقی شنیده میشه. در مورد مواردی مانند تنظیم Truss Rodو Intonation هم میتونن دخیل بشن که به نظر من درحد این پست نمیگنجه.

۵- انتخاب گیتار با پیکاپهای مناسب کار : پیکاپهای گیتار در حالت کلی میتونن Humbucker و یا Single Coil باشن. خیلی خلاصه این رو بگم که اگه زیاد با دیستورشن کار خواهید کرد بهتره به سمت گیتارهای با پیکاپ Humbucker حرکت کنید. اگه بیشتر تو فاز جز یا بلوز یا راک هستید نوع سینگل مناسبتر و خوش صدا تره.

6- رنگ ! این قسمت اشاره به رنگ آبی و قرمز و سیاه نداره! بلکه به ضخامت لایه رنگ روی گیتار داره. اگه اونقدر پول ندارید که برین طرف گیتارهای درست حسابی و گرون قیمت (بودجه زیر 200) بدونید که گیتارهای ارزون قیمت معمولا چوبهای درست حسابی ندارن و پرداخت خوبی هم نمیشن. به این علت معمولا چندین لایه کت و کلفت روشون رنگ میزنن که این مورد زیاد به چشم نیاد. حواستون باشه که اگه دیدین یه گیتار با قیمت خیلی پایین و یه رنگ خوردگی اساسی داره نگاتون میکنه بدونید زیر این قشر عظیم رنگ یه چوب به درد نخور خوابیده. و این رو هم بدونید که صرف نظر از خوشساختی ساز و راحتی نوازندگی صدای یک ساز شامل میشه از جنس چوب ، مدل پیکاپ و درنهایت امپ. خلاصه حواستون به این مورد هم باشه.

7- در پایان یه نگاه به مارکهایی که الان توی بازار گیتار ایران زیاد پیدا میشن و نظر شخصی من در مورد اونها:

*** مارکهای ارزون قیمت

مواردی مثل Zinn , Aria , Yabo ,Lazer, Hendrix Style این گیتارها معمولا زیر ۲۰۰ تومن هستن و قیمت خیلی بالایی ندارن اما ظاهرشون جدیدا خوب طراحی میشه و حتی مواردی مشابه طرحهای Fender Strat و یا Gibson رو هم میشه توشون دید. به نظر من طرف این چیزها نرید مگر اینکه واقعا مجبور باشید. چون مشتری اول و آخرش خودتون خواهید بود مگه اینکه کسی مثل خودتون از رو ناچاری ازتون بخره!

***‌ یه خورده بهتر ،‌ متوسط

Aria Pro II : جدیدهاش که تعریفی ندارن. اگه قدیمی ژاپنیش رو شانسی پیدا کنید گیتارهای خوبین. در مورد مارک کره ای Samick هم به همین ترتیب. نسبتا قابل قبولن ولی چیز خیلی خوبی هم نیستن. مدلهای پایین و چینی کمپانی BCRich که بیشتر قیافه جذابی دارن .
در همین رده میتونید گیتارهای مدل پایین Ibanez رو ببینید. این کمپانی که قسمت زیادی از بازار ایران رو به خودش اختصاص داره در سه کشور اندونزی، کره و ژاپن گیتار میسازه که مدلهای GIO و مدلهای پایینتر سری RG رو میتونید توی رنج قیمتی متوسط بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ بینیند. توی همین رده گیتارهای Сort رو میتونید ببینید که من زیاد ازشون خوشم نمیاد.

*** خوب :

گیتارهای کره ای Ibanez ، و یا گیتارهای کره ای جکسون که البته خیلی کمتر پیدا میشن.
گیتارهای Fender ساخت مکزیک (و نه امریکا) که البته فکر نکنم زیر قیمت ۶۰۰ باشن درحالیکه ۴۰۰ تومن بیشتر ارزش ندارن و درنهایت مدلهای LTD

*** بسیار خوب :
گیتارهای ژاپنی Ibanez به خصوص مدلهای قدیمی (سالهای 2003 به قبل) و مدلهای Ibanez Prestige
فندرهای امریکا
گیتارهای کمپانی Godin
قیمتهای این گیتارها با قیمتهای امروز بالای ۸۰۰ تومن شده که نسبتا قیمت زیادیه. گیتارهایی هم هستن که بسیار گرونن که به نظر من اونقدرها هم نمیارزن از جمله گیتارهایESP و گیتارهای Signature که امضای نوازنده های معروف رو روی خودشون دارن و با اینکه سازهای خوبی هستن ولی به اون قیمتی که براشون گذاشتن نمیارزن و به نوعی Overpriced هستن.

DaRiOuShJh
01-06-2007, 15:48
به بابا داوود جان کجا بودی تا حالا پس!
کاش زودتر دیده بودی!
دستت درد نکنه حرف نداشت:10:

jamshidjap
01-06-2007, 16:36
در مورد گيتارهاي مارک G-system هم اگر اطلاعاتي داري مارو بي بهره نزار.مچکرم

Greatone
01-06-2007, 23:39
لطفا ادرس چند اموزشگاه متبر و خوب رو بزارید..................

darkstreet
02-06-2007, 08:48
عالی بود
براوووووووووووووووووووووو وو!!!!!!!!!!!!!1
دوستان اگه اطلاعات شما در این زمینه کامل هست ممنون می شم که شماه تماس خودتون رو به من بدید
اگر هم با من تماس بگیرن که دیگه دستتون رو هم می بوسم 09359751575 ایمان رونقی

darkstreet
02-06-2007, 08:52
در مورد عبور دادن گیتارالکتریک از گمرک باید بگم من تا به حال جنس های زیادی رد کردم و روش کار رو بلدم که گیتار رو بدون هزینه گمرک بیارم 09359751575 ایمان رونقی
لطفا شماره تماس خود را برای من ارسال کنید یا با من تماس بگیرید تا در مورد خرید گیتارالکتریک اطلاعات لازم را از شما دریافت کنم
با تشکر

darkstreet
02-06-2007, 08:56
Hectorist جان لطفا شمارتو برام بفرست

Hectorist
02-06-2007, 12:09
ایمان جان اگه همه این پست ها رو با هم دیگه می فرستادی بهتر بود . شما اگه قصد خرید گیتار الکتریک داری ، می تونی با استفاده از این راهنمای خریدی که گذاشتم مشکلت رو حل کنی ، حالا اگر دوست داری خیلی دقیق تر اطلاعات به دست بیاری ، با پیغام خصوصی بهم بگو چی می خوای تا بهتر راهنماییت کنم .

-------------------------------------------

راهنمای خرید آمپلی فایر :

دوستانی که دستی به نوازندگی دارن میدونن که پیدا کردن امکانات مناسب توی این کشور اگر نگیم غیرممکن ولی بسیار مشکله . از بحث قیمت بالای تجهیزات مناسب بگیرید تا کمبود تنوع و پیدا کردن مدلهای دلخواهتون و ...
امپلی فایر گیتار (که از اینجا به بعد برای سهولت تایپ فقط از لغت امپ استفاده میکنم) یکی از اصلی ترین اجزا یک guitar rig برای یک نوازنده است ولی متاسفانه توی ایران خیلیها توجه زیادی بهش نمی کنن و حتی بعضا تفاوتی بین یک امپ و خروجی صدای سیستم صوتی خونشون قائل نیستن!!! درحالی که به اعتقاد من اصلی ترین نقش رو در صدای خروجی که شنونده از ساز شما میشنوه امپلی فایر بازی میکنه.اما توی ایران به چند دلیل که به نظر من اصلی ترین هاش :
۱- عدم داشتن اطلاعات کافی
۲- عدم داشتن پول کافی!!
۳- محدود بودن بازار
همه به جای تهیه امپ های خوب به سمت افکتهای دیجیتال کشیده میشن.اما برگردیم سر صحبت امپ ها :

از دید نحوه تقویت و ایجاد صدا امپلی فایرهای گیتار به سه دسته تقسیم میشن:

۱- Solidstate
۲- Hybrid
۳- Tube Amp

۱- همونطور که میدونید اختراع ترانزیستور باعث شد که قیمت تولید محصولات الکترونیکی بسیار پایین بیاد و تولید انبوه و قیمت پایین نتیجه این اختراع بود. امپلیفایر های ارزون قیمت گیتار که با عنوان solidstate ازشون یاد میشه تمام مدارهای pre-amp (بخش تولید سیگنال) و power-amp (بخش تقویت سیگنال صوتی) اونها از ترانزیستور استفاده کرده و در نتیجه صدایی که در اثر اشباع شدن یا Saturate این ترانزیستورها منجر به ایجاد دیستورشن میشه صدای جالب و قابل قبولی نیست. البته بسیاری از نوازنده های ما تو ایران (فکر کنم بدون بزرگنمایی بشه گفت ۹۹٪ اونها) برای ایجاد دیستورشن از مولتی افکتها و یا دیگه اگه خیلی سخت گیر باشن از stomp box هایی نظیر boss ds-1 یا metalzone استفاده میکنن که البته این اقدام هم راهکار فوق العاده ای نیست . چون درسطح حرفه ای بیشتر این stompboxها تنها برای signal boosting یا به عبارتی hit کردن poweramp استفاده میشن نه اینکه main distortion باشن.در واقع درسطح بالای نوازندگی جنس صدای دیستورشن تنها و تنها از خود امپلی فایر به دست میاد نه از دیجیتال افکتها و این موضوعیه که عده ای باهاش آشنا نیستن و یا اگر هم هستن به علت کمبود امکانات کاریش نمیتونن بکنن.درحال حاضر در بازار ایران انواع و اقسام این امپها رو میتونید پیدا کنید. مدلهای پایین اکثر کمپانیها نظیر مارشال ، پیوی ، حتی جدیدا فندر با cyber-twinخودش که بیشتر نگاهشون به جذب عامه است تا کیفیت. تنها چیزی که میشه گفت اینه که برای مثال امپهای مارشال ترانزیستوری تنها شباهتی که به یک امپ مارشال مدل بالا و یا vintageدارن لوگوی نصب شده رو بدنشونه ! نه چیز دیگه ای. خلاصه اگه من جای شما بودم طرفشون هم نمی رفتم مگه اینکه مجبور میبودم.

۲- امپهای دورگه یا hybrid . این امپها به نحوی طراحی شدن که مدار preamp اونها از لامپهای خلا یا همون tube یا valve استفاده میکنه و طراحان چنین مدل امپهایی مدعی هستن که صدای گرمتری رو به واسطه استفاده از لامپ به جای ترانزیستور در preamp به شنونده تحویل میدن. جدیدا روی این ایده زیاد کار شده و نمونه محصولاتش نظیر marshall avt series یا mode 4 هستن که فقط قسمت pre دارای لامپ هستش ولی عملا باز این امپ ها هم اون چیزی که صاحبانشون ادعا میکنن نیستن.هرچند که به نظر من با امپهای کاملا ترانزیستوری قابل قیاس نیستن و کیفیت به مراتب بهتری دارن. باز توی ایران اکثر نوازنده هایی که میخوان بیشتر هزینه کنن و خرید به مراتب بهتری داشته باشن سراغ این دسته میرن که یک جورایی یک انتخاب اقتصادی و به نسبت قابل قبول به حساب میاد.

۳- امپهای لامپی یا tube-amps :‌ این دسته درواقع اون چیزی هستن که شما باید از یک امپلی فایر گیتار انتظار داشته باشید. کلیت مدارها با استفاده از لامپهای خلا ساخته میشن و صدایی که شما از چنین امپ هایی خواهید شنید صدایی گرم و گوش نوازه.برخلاف امپهای ترانزیستوری که معمولا دیستورشن خیلی تیز و ناجوری دارن. البته نکته ای که هست اینه که امپ های لامپی باید همیشه حجم صداشون از یک حد خاصی بگذره تا بعد صدای واقعی خودشون رو معلوم کنن و در ولوم های پایین کیفیت صدای جالبی نخواهند داشت. مورد بعد این که امپهای لامپی بسته به میزان استفاده و میزان دیستورشنی که شما از اونها دریافت میکنید هریکی دو سال یک بار باید لامپهاشون تغییر بکنه که باز پیدا کردن لامپ توی ایران جزو کارهای نه چندان آسونه. اما به کیفیت صداش میارزه. البته فرم ساختمان امپهای لامپی کمپانیهای مختلف هم متفاوته برای مثال محصولات مارشال به نوعی ساخته میشن که saturate شدن و یا به قول امپ بازها رسیدن به sweet spot اونها که صدای خوبی تحویلتون بده بر اساس گرم شدن لامپهای poweramp قرار داره و درنتیجه شما باید حجم صدای زیادی از امپتون بگیرید تا به پتانسیل واقعیش پی ببرید درحالی که امپهایی نظیر ENGLیا Mesa/Boogie بیشتر بر مبنای دیستورشن ايجاد شده در pre-amp کار میکنن و توی حجم صدای پایینتری به sweet spot خواهید رسید. همینطور مدار مبدل این امپها که ولتاژ ac,dc رو به هم تبدیل میکنه در بیشتر امپهای امروزی از ترانزیستور استفاده میکنه که مقرون به صرفه تره ولی باز امپهایی هستن که برای این قسمت هم از لامپ استفاده میکنن که خوب طبیعتا قیمت بالاتری دارن. البته بسیاری از امپهای قدیمی هم برای این تبدیل از لامپ استفاده میکردن ولی امروزه بیشتر در امپهای لامپی گرون قیمت تر این موضوع دیده میشه که این تبدیل رو هم با لامپ انجام بدن.درمجموع این امپها قیمتی بسیار بالاتر از دو دسته بالا دارن ولی از نظر کیفیت هم با اونها قابل قیاس نیستن.

اما در نهایت به عنوان کسی که هم یه مشکل پسندم و هم امپهای متفاوتی رو که دربازار ایران هست چک کردم یک سری پیشنهاد درمورد خرید به دوستانی که قصد خرید امپلی فایر در آینده نزدیک دارن میدم، امیدوارم که به کارتون بیاد

۱- طرف امپهای solid state نرید. شده از ضبط خونتون استفاده کنید و یک سال بعد یک امپ بهتر بخرید ولی طرف امپهای ترانزیستوری نرید.

۲- عدد وات امپ هم گولتون نزنه. وات هیچ ربطی به حجم صدا نداره! اینطوری نیست که امپ ۱۰۰ وات صداش ۲ برابر امپ ۵۰ وات باشه. امپ ۱۰۰ وات شاید ۱۰٪ از یک امپ ۵۰ وات صداش بیشتر باشه. خیلیها یا نمیدونن یا فراموش میکنن که واحد شدت صدا وات نیست. دسی بله!تفاوتی که وات در امپها ایجاد میکنه فقط در clarityصدا یا به عبارت دیگه headroom شماست که صداتون رو تمیز حفظ کنه همین !

۳- اگر یک امپ لامپی قدیمی پیدا کردید و از سلامتش اطمینان داشتید ظاهر درب و داغونش رو بذارید کنار و حتما بخریدش!‌بدونید که این شانس ها کم گیر هرکسی میاد. برای لوگوی مارشال و ظاهر متال و چمیدونم این تیپ چیزها اقدام به خرید مثلا یک امپ مارشال ترانزیستوری هندی نکنید که مفت گرونه!

۴- درصورتی که میخواهید یک امپ لامپی بخرید حتما با صدای بلند تستش کنید. اگر فروشنده هم اعتراض کرد محلش ندین!‌صدای امپ لامپی توی ولومهای بالا کاراکتر خودش رو نشون میده.پس اگه قرار باشه از جنس صداش خوشتون نیاد توی صدای پایین این موضوع رو نخواهید فهمید.

۵- امپهای hybrid به عنوان یک انتخاب اقتصادی قابل قبولن البته بدونید که اگه دنبال گرمای صدای لامپ هستید صددرصد به شما جواب نمیده ولی به نسبت قیمت انتخاب بدی نیست. لااقل به نسبت ترانزیستوری وات بالاتر.

Doyenfery
02-06-2007, 13:38
این تایپیک ها کجان من نمی بینم ؟؟؟

توصیه می شه , هیچ وقت این عادتتو که دنبال پست های من راه میو فتیو ترک نکن تا به جاهای خوب خوب ببرمت همیشه .. تازه از این جا با حالتر هم هست ..Keep going..
..D

darkstreet
02-06-2007, 18:41
ممنون ولی من می خواستم تلفنی با شما صحبت کنم و هنوز هم منتظر شماره تماس هستم......
خواهشا این بار دیگه یک نفر شماره تماس برای من بذاره چون این روش سوال و جواب کردن به نظر من زیاد جالب نیست وقتی ادم میتونه انلاین گفتگو کنه مگر مجبوره که هی پست و پیغام بفرسته

لطفا شماره تماس خود را برای راهنمایی خرید گیتارالکتریک برای من ارسال کنید darkstreet@gmail.com
09359751575

با تشکر

DaRiOuShJh
02-06-2007, 21:59
توصیه می شه , هیچ وقت این عادتتو که دنبال پست های من راه میو فتیو ترک نکن تا به جاهای خوب خوب ببرمت همیشه .. تازه از این جا با حالتر هم هست ..Keep going..
..D

:20:لطفا دارید میرید منم ببرید با خودتون!:46:

داوود جان دستت درد نکنه
پستات جامع و کامل هستن و دیگه سوالی رو (غیر از بعضی مواقع!) باقی نمیزارن!

بازم از این چیزا داری دریغ نکنی ها!:10:

darkstreet
03-06-2007, 10:52
دوستان شرمنده که سرتون رو به درد آوردم قیمت این کرگ ها توی ایران چقدره؟
px 310
wk8000
lk300tv
قیمت این وسیله چطور : ld80 یک جور دستگاهی هست که باهاش جاز و باس می زنن

ali reza majidi 14
03-06-2007, 18:18
آقا قیمت یک تار آذربایجانی خوب چنده:
ممنون

darkstreet
04-06-2007, 19:54
دوستان شرمنده که سرتون رو به درد آوردم قیمت این کرگ ها توی ایران چقدره؟
px 310
wk8000
lk300tv

darkstreet
06-06-2007, 12:45
من هنوز منتظرم.....

ali reza majidi 14
06-06-2007, 13:29
کسی نمی دونه قیمت یه تار آذربایجانی چنده

iAR11
08-06-2007, 00:50
سلام به همه دوستان. من یه سوال داشتم، امیدوارم که بتونید راهنماییم کنید.
من می‌خوام یه گیتار بخرم و انتخابم هم آنتونیو سانچز هستش، می‌خواستم ببینم از ‌نظر شما این گیتار چجور گیتاریه و حدود قیمتیش رو بگید. یا اگه نه یه گیتار دیگه تو همین رنج معرفی کنید.
ممنون از همه.

just negin
10-06-2007, 14:18
salam
be nazare man in ke beri donbale pop yani vaghteto haroom kardi
classic vase khodesh donyaye dare

darkstreet
12-06-2007, 09:31
:42: خدایا چرا پامو توی دریا میگذارم دریا هم خشک میشه
بابا من فقط یک شماره تماس می خوام
گیتار از دستم می پره .
هنوز کسی سوال های منو جواب نداده:
قیمت این کرگ ها توی ایران چقدره؟
px 310
wk8000
lk300tv

در مورد راهنمایی خرید گیتار برقی و افکت و اختلاف قیمت ایران با دبی هم منتظرم(تماس تلفنی)
:42: :42: :42: :42: :42: :42: :42: :42: :42: :42: :42: :42: :42:

Rock Magic
15-06-2007, 01:33
امیدوارم با این مطلب به دوستانی که قصد خرید گیتار دارند کمک کرده باشم:31:

گیتارهای الکتریک انواع مختلفی دارند، اما میتوان آنها را به دو نوع کلّی تقسیم کرد:

Guitar Hollow Body Guitar Hollowed Body : این دسته از گیتار ها دارای بدنه تو خالی هستند و اصولا به عنوان نسل اولیه گیتارهای الکتریک به حساب می آیند. کاسه صدای این سازها معمولاً دارای دو سوراخ f‌ شکل (مثل ویولون) هستند. بهترین و معروفترین مدل های این نوع گیتار Epiphone و Gibson مدل ES هستند. این دسته از گیتارهای الکتریک در قدیم، در انواع موسیقی بکار می رفته اند، اما امروزه از این ساز، بیشتر در موسیقی جز و بلوز استفاده می شود.

Solid Body Guitar : این دسته از گیتارها دارای بدنه تو پر هستند و در اصل کاسه تولید صدای آکوستیک ندارند. شناخته شده ترین و معروفترین انواع این گیتارها- از نظر ظاهر- به صورت زیر طبقه بندی می شوند:
Stratocaster

Stratocaster : این نوع گیتار الکتریک برای اولین بار در دهه 50 میلادی توسط "لئو فندر" ساخته شد. گیتارهای مدل استراتوکستر، معمولترین نوع گیتار الکتریک هستند و به دلیل ویژگیهای خاص خود در تمامی سبکهای موسیقی، از بلوز گرفته تا راک و حتی متال، مورد استفاده قرار می گیرند. بهترین و شناخته شده ترین سازنده این نوع گیتار، فندر است و انواع این ساز را با امضاء بزرگترین نوازندگان استراتوکستر ( از Eric Clapton، Stevie Ray Vaughan و Mark Knopfler گرفته تا Jeff Beck و Yngwie Malmsteen) عرضه می نماید.

برای اولین بار Whammy Bar (دسته ای برای شل و سفت کردن پیچ سیمها یا در حین نوازندگی برای ویبراتو) روی خرک این نوع گیتار ها نصب شد. استراتوکستر ها دارای قابلیت نوازندگی فوق العاده ای هستند و نسبت به مدلهای دیگر، بسیار سبکترند و همه این عوامل باعث محبوبیت استراتوکستر ها است. بدنه این ساز از چوب توسکا (Alder) یا چوب درخت زبان گنجشک (Ash) و دسته از جنس اقاقیا یا Rosewood (دسته های تیره) یا افرا Maple (دسته های روشن) است و دارای سه پیکاپ single coil است.

بزرگترین نوازندگان استراتوکستر عبارتند از: جیمی هندریکس، اریک کلپتون، جف بک، مارک نافلر، دیوید گیلمور، ریچی بلکمور(نوازنده گروه Deep Purple وRainbow)، ینگوی مالمستین، بادی گای و ...

Telecaster Telecaster : این نوع گیتار الکتریک قدیمی ترین نوع از دسته گیتارهای Solid body است و اولین بار توسط فندر ساخته شد. تله کستر بسیار ساده است و قابلیت های این ساز نسبت به Stratocaster ها محدودتر است، اما صدای منحصر به فرد تله کستر ها همچنان طرفداران زیادی دارد. صدای تله کستر مقطع، شفاف و زنگ مانند است و به همین دلیل بیشتر نوازندگان کانتری و راک اند رول از آن استفاده می کنند. بدنه این ساز معمولاً از چوب توسکا (Alder) یا چوب زبان گنجشک (Ash) و دسته آن از چوب افرا (maple) است و دارای دو پیکاپ single coil است.

بزرگترین نوازندگان این ساز "پیت تاونزند" (یکی از بزرگترین گیتاریستهای حال حاضر از گروه افسانه ای The Who)، کیت ریچاردز (گیتاریست Rolling Stones)، آلبرت کالینز (یکی از متفاوت ترین نوازندگان بلوز که سبک او به ice blues معروف است و به او The ice man: master of telecaster می گفتند) و روی بوكانن هستند.

Gibson Les Pauel Gibson Les Pauel : گیتار مدل لس پاول گیبسون یکی از مرسوم ترین گیتار های الکتریک است. این مدل گیتار در آهنگهای بلوز، راک و هارد راک استفاده می شود. مزیت این سازها بکار گیری پیکاپ های هوم باکر (Humbucker) در آنها است که باعث از بین رفتن نویز در خروجی صدای آنها می شود و در نتیجه صدای گیبسون لس پاول به نسبت، کمی تودماغی و گرمتر است.

دسته یا neck این ساز نسبت به مدلهای دیگر کمی پهن تر است و کلاً گیتار گیبسون لس پاول، نسبت به انواع دیگر بسیار سنگین تر می باشد. بدنه انواع مرغوب این ساز از چوب ماهون (mahogany) و دسته آن از چوب ماهون یا افرا (maple) بوده و دارای دو پیکاپ هوم باکر است. بزرگترین نوازندگان این ساز گیتاریست گروه لد زپلین جیمی پیج (Jimi Page) ، اسلش، پیتر گرین (گیتاریست Fleetwood mac)، گری مور و زک وایلد (گیتاریست Ozzy Osbourn) و The Edge (گیتاریست U2) هستند.

Flying V Flying V : این نوع گیتارهای الکتریک، جزء گیتارهای با طراحی مدرن محسوب می شوند و دارای شکلی شبیه به حرف V هستند. از این ساز بیشتر در موسیقی هارد راک و متال استفاده می شود، هرچند آلبرت کینگ در دهه 70 از این ساز در موسیقی بلوز استفاده می کرده است. بدنه این ساز از چوب ماهون (mahogany) یا Korina ‌است و دسته عمدتاً از اقاقیا (Rosewood) یا آبنوس (ebony) می باشد و دارای دو پیکاپ هوم باکر است. بزرگترین نوازندگان این گیتار رادلف شنکر (گیتاریست scorpions)، رندی رودز (گیتاریست سابق Ozzy Osbourn)، جیمز هتزفیلد و کرک همت (از گروه metallica) و لنی کراویتز هستند.

Explorer Explorer : این نوع گیتار نیز مثل مدل Flying V جزء گیتارهای با طراحی مدرن به حساب می آیند. هرچند در ابتدای تولید این ساز، استقبال چندانی از آنها نشد، اما بعدها این گیتار در موسیقی هارد راک و متال مورد استفاده قرار گرفت. مشخصات ساختاری Explorer ها نیز مشابه Flying V است. از نوازندگان بزرگ این ساز می توان به مارتی فریدمن (گیتاریست Megadeath)، آلن کالینز (از گروه Lynyrd Skynyrd) ، جیمز هتزفیلد، ماتیاس جابز (گیتاریست scorpions) و جانی وینتر (Johnny Winter) اشاره کرد.

Harmonytalk

batlagh
15-06-2007, 13:36
سلام
من می خواهم برم تار یاد بگیرم برای شروع تار چه قیمتی خوبه بعد چند سال طول می کشه که کاملا یاد بگیرم (استاد بشم)؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

darkstreet
15-06-2007, 23:59
ممنون ولی بازهم کاره من رو راه نیانداخت

jafareftekhari
20-06-2007, 16:01
بچه ها سلام.خواستم یه مقدار در مورد قیمت انواع پیانو منو راهنمایی کنید.ممنون

شیوا
20-06-2007, 17:33
چرا همه درباره ی گیتار حرف میزنن؟ من ویولن میزنم و درباره ی محل خرید یه ساز خوب میتونم کمکتون کنم.

batlagh
21-06-2007, 13:16
سلام
من می خواهم برم تار یاد بگیرم برای شروع تار چه قیمتی خوبه بعد چند سال طول می کشه که کاملا یاد بگیرم (استاد بشم)؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mohammad8
27-06-2007, 18:34
سلام

من یه گیتار کلاسیک میخوام بخرم

یه گیتار تا 100 تومن باشه . در ضکن تازه شروع کردم
چند روز پیش یه آریانا مدل ak25 پیکاپ دار کاتووی حدود 90 گرفتم زیاد جالب نبود و گز هم میزد منم پسش دادم . در ضمن صداش به یاماها C70 هم نمیرسید .
حالا یه گیتار تا 100 تومن که صداشم از C70 بهتر باشه چی پیشنهاد میدین. و به نظرتون چه گیتاری از C70 صداش بهتره چون صدای این گیتا به نظرم خوبه.
مرسی

StAtIc
28-06-2007, 14:14
قیمت های "ساوارز "چطوریاست؟
منم می خوام بخرم هیشکی هم نیست که باهاش برم بگیرم که سرم کلاه نره!
بهترین گیتارا الان ساوارز و -لا بلا-آدریو !هستن!

ali reza majidi 14
28-06-2007, 15:57
بالاخره کسی نمی دونه قیمت یه تار چنده
؟
هیچکی چرا جواب نمی ده
هان؟

StAtIc
29-06-2007, 01:20
نکات مربوط به خرید گیتار
در صورتي كه شما قصد خريدن يك گيتار خوب راداريد بايد حتما با يك نفر آدمي كه وارد هست برويد ولي در هر صورت يك سري نكات هست كه بايد در هنگام خريد گيتار به آن توجه كنيد:

1- ابتدا شكل ظاهري گيتار را با دقت نگاه كنيد كه تا هيچ گونه لكه و يا خوردگي و خط و تو رفتگي وجود نداشته باشد مخصوصا در قسمت دسته گيتار(جايي كه گيتار در آن قسمت كوك ميشود)هيچ گونه تركي در داخل و يا خارج وجود نداشته باشد.
2-بايد مطمئن بشويد كه دسته گيتار كاملا صاف است و هيچ گونه تابي در آن وجود ندارد.
3- بايد توجه كنيد فرتهاي گيتار( ميله هاي آهني كه بصورت موازي در دسته گيتار قرار دارد و نتها را از هم جدا ميكند) بصورت نوك تيز از طرفين بيرون زده نباشد چون ممكن است دستتان در هنگام نواختن گيتار صدمه ببيند و همينطور بايد توجه كنيد كه فرتها بطور كامل در دسته گيتار فرو رفته باشد.
4-بايد توجه كنيد كه فاصله سيم گيتار تا دسته گيتار (فرت برد) كم باشد چون اگه بيش از حد باشد شما بايد نيروي بيشتري را براي اينكه نتي را گرفته متحمل شويد.
5- مطمئن شويد سيمهاي گيتار بروي هيچ فرتي صدايي مانند (گز) نداشته باشد براي اين كار بايد شما صداي 6 سيم را بروي تمام فرت برد امتحان كنيد.
6-بايد مطمئن شويدكه گيتار شما داراي طنین خوبي بوده و داراي حد اكثر صدا است.
7-با پشت دست به روي تمام قسمت هاي صفحه صدا بزنيد اگر متوجه صدايي مانند صداي گز شديد آن گيتار خراب است و نبايد خريداري شود.
8-بايد توجه كنيد كه تيغه پل( تيغه سفيد رنگي كه در شكاف پل وارد شده و سيم گيتار بروي آن قرار دارد) كاملا عمود باشد چون در غيره اينصورت امكان شكسته شدن پل گيتار وجود دارد.
9-توجه كنيد كه پل گيتار بطور كامل بروي بدنه گيتار چسبيده باشد و هيچ گونه درزي وجود نداشته باشد.
10- گيتارتان بايد سبك باشد.
دوستان عزيز اين نكاتي است كه من خودم در هنگام خريدن گيتار رعايت ميكنم پس بايد توجه كنيد كه همه اين نكات در گيتار رعايت شده باشد در غيره اينصورت من به شما پيشنهاد ميكنم كه از خريد آن منصرف شويد. و هيچ وقت در خريد ساز عجله نكنيد.اگه مبتدي هستي و ميخواهيد گيتاري خريداري كنيد حداقل انتخاب شما بايد گيتار YAMAHA C70 باشد و براي انتخاب سيم گيتار من سيم La Bella 820 Red را به شما پيشنهاد ميكنم.

darkstreet
29-06-2007, 16:42
کاش یکی هم جواب منو می داد!!!!!

sensil
20-07-2007, 11:10
؟
هیچکی چرا جواب نمی ده
هان؟

سلام .من ديروز رفتم يه سه تار بخرم .قيمته همه سازاشو پرسيدم.
تار خوب داشت ميگفت 160 تومان.البته پايين ترم داشت ولي اونا ديگه جالب نبودن

ali reza majidi 14
28-07-2007, 11:20
سلام
سلام خوبین به نظر من به تمرین شما مونده

در عرض 65 سال می تونین استاد بشین
ولی اینو بگم تار خیلی پیچیده تر از گیتار و سه تار اینا هستش
خودش به تنهایی 11 تا پوزسیون داره

jackhammer
30-07-2007, 23:56
آقا کسی میدونه دف(بدترین کیفیت...ارزون ترین) و همچنین تنبک چنه؟من فقط میخوام برای شادی و تفرح یه سر و صدایی درآرو...در اصل گیتار میزنم.عشقی میکنم که اون دوتا رو هم بخرم...کسی میدونه چنده؟

نعيم.وحيد
31-07-2007, 01:27
ازنظرمنگيتار فقط....yamaha:40:

triple-x
08-08-2007, 01:21
من 3روزه گیتار خریدم اسمشgood man هست
دوستان میگن یاماها بهتره حالا من ببرم عوض کنم بهتره مدلش هم
هستbk-c900

darkstreet
10-08-2007, 11:47
اصلا خاطره خوبی از این تاپیک ندارم!!!!!

ebilove
11-08-2007, 19:17
؟
هیچکی چرا جواب نمی ده
هان؟

عزیز زیر 100 تومن تار نمیبری خونه زباله میبی
سعی کن بدی واست بسازن

سلام .من ديروز رفتم يه سه تار بخرم .قيمته همه سازاشو پرسيدم.
تار خوب داشت ميگفت 160 تومان.البته پايين ترم داشت ولي اونا ديگه جالب نبودن

به نوع چوب کاسه هاش دقت کن و این که کجا میخوای ازش استفاده کنی
توی چه هوایی من بهترین سازا رو دیدم توی رطوبت بوشهر صداشون در نمیومده

سلام خوبین به نظر من به تمرین شما مونده

در عرض 65 سال می تونین استاد بشین
ولی اینو بگم تار خیلی پیچیده تر از گیتار و سه تار اینا هستش
خودش به تنهایی 11 تا پوزسیون داره

مخالفم استادی به استاده
همه کس نمیتونن استاد بشن حتی اگه 160 سال هم ساز بزنن

آقا کسی میدونه دف(بدترین کیفیت...ارزون ترین) و همچنین تنبک چنه؟من فقط میخوام برای شادی و تفرح یه سر و صدایی درآرو...در اصل گیتار میزنم.عشقی میکنم که اون دوتا رو هم بخرم...کسی میدونه چنده؟

دف حبیبی خیلی خوبن ولی واسه چند ماه بعد باید عوض کنی البته اگه مثل من زیاد بزنی و وحشتناک
قیمت هم توی مایه های 20تومن با کاور گیرت میاد
ضرب هم بده واست بسازن بهتره

اصلا خاطره خوبی از این تاپیک ندارم!!!!!

منم همینطور

siavosh1
12-08-2007, 14:30
یه درام دست دو واسه یکی از رفقا می خوام ... تازه می خواد شروع کنه ... چیزی سراغ داشتین حتماً بگید

siavosh1
14-08-2007, 17:44
بابا ایول از این همه فعالیت بروبچ ذوق مرگ شدم کسی نبود ؟؟؟!!:13:

siavosh1
24-08-2007, 13:05
بکس پی سی ورد خیلی بی حال شدن ...دمتون گرم با

honeyxp
28-08-2007, 12:51
سلام ایشالله
رینج قیمت اینارو یکی بگه:
ویولن، تار، گیتار، پیانو، نی، آکاردئون
مرسی

Sharim
29-08-2007, 14:18
سلام ایشالله
مرسی

خوب نمیشه گفت بستگی داره برای چه کاری بخوای

این قیمت ها رو من دیدم شاید کمتر یا بیشترش هم باشه :

ویولن :70 هزار تا 3 ملیون
گیتار : از 40 هزار تا 2 ملیون
پیانو : معمولا حول و حوش 10 ملیون

تار و آکاردئون رو نمیدونم

)(^A^)(
02-09-2007, 17:27
سلام. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من يه گيتار انتونيو لوركا (antonio lorca) گرفتم.(اسپانيايي اصل) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
مدل 8-m هم هستش.
350 هزارتومن هم پول دادم. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اولا ميخوام بدونم خوبه يا نه؟!!
بعدش سرم كلاه نرفته [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و قيمتش همينه؟
ممنون ميشم كمك كنيد.
مرسي. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

honeyxp
02-09-2007, 22:57
به آدرس زیر بروید و یه سر بزنید قیمت مورد نظر را پیدا کنید:
:20::40::8::11:

siavosh1
12-09-2007, 15:05
کسی در مورد افکت گیتار الکتریک DIGI Tech چیزی میدونه؟؟ منظورم اینه که چه جور مارکیه معروفه یا در پیته:13:

شیوا
15-09-2007, 12:18
سلام ایشالله
مرسی
باقی شو نمیدونم ولی میدونم ویولن 50000 تومنی هم هست. صداشم بد نیست. خوبه واسه شروع. از اول آدم نباید گرون بخره. چون ویولن سخته ممکنه زده بشی. اون وقت خودت میمونی و یه ساز 1 میلیونی.

ببخشید من یه ویولن دارم که اون اوایل کار چون ناشی بودم از کولیفون آک خودش استفتده کردم حالا گند زده به سازم. زیر خرک رو ساز زبر و چسبناک شده. نمیدونم جایی اینو درستش میکنن یا باید ساز دیگه ای بخرم؟

cityslicker
15-09-2007, 12:40
در مورد تنبک اگه نظر خواستید بنده در خدمتم

parya_shilan
16-09-2007, 19:46
گیتار رو تازه شروع کردم البته این انتخاب رو با استفاده از مشاوره ی دوتا از اساتید دانشگاهیم کردم توصیه می کنم حتما قبل از انتخاب یک ساز برای شروع موسیقی حتما یه مشاوره با افراد صاحب نظر داشته باشید همونطور که می دونید موسیقی ارتباط موستقیم با عواطف درونی و نیازهای فردی داره و باید خیلی هوشمندانه ساز مورد نظر تون رو انتخاب بکنید امیدوارم انتخاب من بتونه کمکم کنه .

Nomad
19-09-2007, 16:13
سلام بچه ها ،من علاقه مند به استفاده از سازه های باده ای هستم .اونم از نوع فلوت .البته اگه اشتباه نکنم این مدل سازهایی که من دنبالشونم مربوط به قاره آمریکا می شن
قیمت یکیشون که pan flute باشه دادم به یکی از رفقا واسمون بگیره گفت چیزی در حدود 400 تومنه اونو بیخیال شدیم.
حال دنبال یه ساز دیگه از همین خانواده می گردم به اسم ocarina .البته این ocarina خودش چند مدلی میشه ولی حال هیچ فرقی نمی کنه کدوم مدلش اگه میدونید کجا داره و قیمتش در چه حدودی هست یه پیغام خصوصی واسم بزارید .البته تو بلاد خارجه قیمتش از 70 دلار ندیدم بالاتر بره ولی اینجا فک کنم خیلی بالاتر باشه.
راستی اینم عکسش[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

arsenal19
20-09-2007, 16:20
من یه گیتار دارم که می خوام بفروشم
یه گیتار "کا تا وی" که پیکاب هم داره
مارکش پائوچیو ....تضمین میکنم که اصله
چون مال چهار سال پیشه.........هنوزم دسته اش تاب نداره
خیلی تمیزه..........

قیمت پیشنهادی من صدو چهل تومن...
140/000 $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$

Gamemaster
27-09-2007, 21:23
كدام بهتر است:

Ibanez TALMAN TCY10BK

Ibanez Seri V

Gamemaster
27-09-2007, 21:50
:13:بابا چرا اينجا از سازهاى حرفه اى بحث نمى كنيد

Gamemaster
27-09-2007, 21:51
حرفه اى پست بده

Gamemaster
27-09-2007, 21:53
بجز من كسى تو بند كار نمى كنه

Lord007
28-09-2007, 19:43
آقا یکی از دوستای من Korg Pa 50 رو 750 تومن می خواد بخره.البته دسته دومه.می خواستم ببینم می ارزه یا نه؟

Gamemaster
28-09-2007, 22:14
نه گرون.....

Lord007
29-09-2007, 15:25
نه گرون.....
پس چند می ارزه؟آخه این دوستم رفتش و خریدش.حالا چقدر کلا سرش رفته؟

Gamemaster
29-09-2007, 16:38
30% کلا سرش رفته

Lord007
29-09-2007, 18:02
30% کلا سرش رفته
:18:جدی میگی؟؟؟الان اون بابایی که اینو براش خریده داره بهش تدریسم می کنه بی شرف.
یعنی یه چیزی حدود 200 تومن سرش کلا رفته؟؟؟مطمئنی؟

Lord007
08-10-2007, 23:55
اینجا چقدر سوت و کوره

darkstreet
09-10-2007, 20:08
بی معرفت ها.......:41::41::41::41::41::41::41::41::41::41 :

یعنی کسی پیدا نمیشه که به سوال های من جواب بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:18::18::18::18:
دوستان هرکی توی کاره گیتار الکتریک وارد هست ممنون می شم با من تماس بگیره چند تا سوال دارم!! :5::5:
09359751575

kiwi
22-10-2007, 19:31
آقا من ميخوام درام بخرم ولي چون زياد سرو صدا داره بايد وي درام بگيرم ولي هيچ چيز در موردش نميدونم يكي 1 راهنمايي بزنه ممنون ميشم

amirhkh
01-11-2007, 01:30
اسم انگلیسیش چیه این وی درام

composer_kuchulu
02-11-2007, 08:44
از میدی کنترلر بگید لطفا

kiwi
02-11-2007, 22:06
آقا v-drums كه مشكلي نداره خدش انگليسيه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]'NPERCUSION/baterias/baterias/electr/Roland/V-Drums.jpg

ayla moon
08-11-2007, 00:40
درود .
عرض شود که بنده قصد خرید گیتار الکتریک داشتم ولی با خوندن این تاپیک متوجه شدم پولشو ندارم یک و دو باید
از کلاسیک شروع کنم . از استادان گرامی می خوام بهم بگن که گیتار کلاسیک ( اکوستیک کلاسیک نیلون )
کدوم دسته بهتره تا بهش وارد بشم . ( همچنین از لحاض سبک ) من عاشق سبکهایه هه وی متال مثل الترناتیو و
شاخه ی بلک هستم . می خواستم بدونم تا 100 تومن یه گیتار که بتونه منو در این جهت راه بندازه چیه ؟ ( نامش )
مخصوصا توانایی رژه ی سولو رو بخوبی داشته باشه . بعد این جریان سیم چیه و نوع بدرد بخورش ( ارزون ) برای
تعویض سیم اولیه گیتار چیه ؟ و در اخر منو بیشتر در این زمینه راهنمایی کنید .
ممنون ( میدونم یه دو سه هزار سال باید منتظر جواب باشم ولی اگه تونستید زودتر جواب بدید !! )
بدرود .

darkstreet
08-11-2007, 14:39
عزیزم شما 3 سال دیگه اگه به این تاپیک مراجعه کنی جواب سوالت رو میگیری
من خودم خیلی شده که دنبال یکی میگردم که در مورد الکتریک(گیتار) و سبک های اون اطلاعات داشته باشه ولی متاسفانه هنوز که کسی جوابی نداده
اگه تونستی جواب سوال های خودت رو پیدا کنی مارو بی نصیب نزاری!!

ayla moon
08-11-2007, 23:41
darkstreet دست رو دلم نذار خونه !!
در ضمن هر کی اشنا تو مشهد داره بگه چون دارم فردا می پرم اونجا ...
در مورد اون دوست عزیز کیوی !
وی درام یه چیزیه تو مایه ها ی گیتار الکتریک ! البته نه از لحاض صدا بلکه از لحاض
تولید صدا به روش مصنوعی یا بقولی با همون افکتر .
یکی از اشناهای قدیمی من تو تهرای یکی خیلی گرون خرید ( قیمتش درست یادم نیست )
اصلا هم بدرد نمی خورد . بنظر من هیچ چیز صداش بهتر از اصلش نیست .
درام حالش به همون صدای بلندشه که وقتی شروع کنی به زدن باباهه از کوره در بره
با اوردنگی بندازت بیرون !!
بعدم مگه تو کار استودیویی می کنی که درام می خوای ؟؟ اگه اینطوره اطاق خودت رو عایق
صدا بزن تا دیگه مجبور نشی بری دنبال وی درام . به طور کل مگه خیلی وضع مالیت توپ باشه که
بری سراغ اینطور چیزا ما اگه موزیک هم بسازیم برای ساخت درام با یه نرم افزار پایه قوی مثل
دنس ایجی 6،7 کار می کنیم که طیف صداش هم بی نظیره ..
بازم اختیار هر کس با خودشه نه با من هر کدوم رو که حال کردی بخر . در مورد اطلاعات راجع به
وی درام یه سرچ کوچولو توی en.wikipedia.org بزن حتما پیدا می کنی ...
حالا یکی هم جواب سوالای مار رو بده کافر نمی شه !..
بدرود .

saman_dexter
13-11-2007, 09:42
بچه ها يه گيتار خوب الكتريك چند در مياد ؟ يه آموزشگاه خوب هم توي غرب تهران معرفي كنيد ؟ در ضمن اين آموزشگاه ها چقدر ميگيرن ؟؟ يه چيز ديگه 18 سالمه واسه گيتار زدن دير نيست ؟

toliveistodie
13-11-2007, 13:08
دارم گیتار آیبانز 370 مشکی میگیرم. من که خیلی باهاش حال کردم.
به نظر شما چطوره؟؟
من یه گیتار تو همین مایه ها از لحاظ قیمت میخواستم.
به نظرتون این خوبه؟(از همه لحاظ)

darkstreet
14-11-2007, 15:32
من هم 18 سالمه
این بستگی به علاقه و استعدادت داره بعضی ها نصفه عمرشون رو تمرین می کنن تا گیتار زدن یاد بگیرن بعضی ها هم کمتر از 6 ماه استاد می شن!!
من هم مثل خودت دنبال الکتریک هستم ولی حقیقتش فقط یک بار الکتریک رو از نزدیک دیدم . اطلاعات زیادی هم در موردش ندارم.
اگه تونستی کمکم کنی با darkstreet@gmail.com تماس بگیر

amirhkh
15-11-2007, 01:37
در مورد شروع کار با گیتار الکتریک کمک می خوای دوست من ؟؟

darkstreet
15-11-2007, 19:33
اگه بزرگ واری کنی ممنونت می شم
ترجیحا شماره تماس بده تا باهات تماس بگیرم.

Doyenfery
15-11-2007, 23:15
دارم گیتار آیبانز 370 مشکی میگیرم. من که خیلی باهاش حال کردم.
به نظر شما چطوره؟؟
من یه گیتار تو همین مایه ها از لحاظ قیمت میخواستم.
به نظرتون این خوبه؟(از همه لحاظ)

Rx 270 ?
ساز خوبیه ..
اینجا 250 تومن قیمت داره , چند بهت قیمت دادن ؟

toliveistodie
18-11-2007, 13:55
Rx 270 ?
ساز خوبیه ..
اینجا 250 تومن قیمت داره , چند بهت قیمت دادن ؟

من بهش گفتم اسم این مدل چی هست.گفت : 370
نمیدونم. اسم درستش چی هست.
بهم گفت 470 تومن.
چند جا که رفتم همین قیمتو بهم گفتن.

korg pa 800
19-11-2007, 17:35
gheymate keyboard korg pa 800 dar iran cheghadr ast,mi bakhshin fonte farsi nadaram...

maxeemo
20-11-2007, 07:08
gheymate keyboard korg pa 800 dar iran cheghadr ast,mi bakhshin fonte farsi nadaram...

korg pa 800 عزیز، سلام. لطف کن عبارات فارسی خودت رو فارسی تایپ کن نه فینگلیش. این جزو قوانین فروم هست.

ممنون... :11: :10:

:40::40::40::40::40:

Pejmanpaxx
22-11-2007, 17:33
منم کی سراغ دارم 370 قرمز و سیاه اسپانیاییه قیمتشم 200هزار

Sasan Info
27-11-2007, 16:29
سلام
میخواستم یه گیتار بخرم که خوب باشه از هر لحاظ
نمیتونم بگم چه انتظاراتی ازش دارم چون اطلاعات زیادی ندارم
ولی یه چیزی میخوام که عالی باشه و قیمت مناسب باشه

راستی گیتار ها چه شکل و اندازه و قیافه ای دارن؟
یه کم توضیح بدین
ممنون

composer_kuchulu
29-11-2007, 12:25
قیمت پیانو دیجیتال کسی داره؟

saeed shabihi
30-11-2007, 22:02
سلام اگر مي شود كمي هم درباره ي ارگ صحبت كنيد

saeed shabihi
30-11-2007, 22:04
اگه كسي ريتم yamaha a1000داره بذاره تا استفاده كنيم . خيلي ممنون

kiwi
06-12-2007, 23:32
آقا دوستان سلام من 1 تازه كارم كه ميخوام درام بزنم ولي چون اين كار تو آپارتمان يكم ديوانگيه گفتم برم وي‌درام بخرم ولي به هركي گفتم وي‌درام چي و چه مدلي برا من خوبه يا نميدونست وي‌درام چيه يا با پركاشن اشتبا مي‌گرفت(اولي بيشتر بود) حالا من از شما مي‌خوام يك كمك كوچولو به من بكنيد بگيد من چه نوع خاكي به سرم بريزم برام خوبه

ساسان هارمونی
07-12-2007, 20:32
من پیانو الکتریک سراغ دارم. 600 هزار تومان:46:

ساسان هارمونی
07-12-2007, 20:37
ارگ رو نمیشه ساز حساب کرد. یا ساز طبیعی. این ساز در آموزشگاه تدریس میشه. کاربردش برای مطربی خیلی خوبه. ولی این ساز برای کنسرت های کلاسیک هیییییییییییییییچ کاربردی نداره. پس دنبال یه ساز درست برو.:10:

composer_kuchulu
10-12-2007, 20:08
ارگ رو نمیشه ساز حساب کرد. .:10:

امیدوارم روزی از جهل خودت بیرون بیای:2:

kiwi
10-12-2007, 21:41
آقا اين ارگي كه شما تو مغازه ها مي‌بينيد (ارگ دجيتال)يه جور سازه واسه واسه كار راه انداختن ارگ اصل اونيه كه تو كليساهايه گنده هست كه خيليم خوفه كه چون گندست حتي ياني هم تو كنسرتاش از ارگ ساده استفاده مي‌كنه

saman_dexter
11-12-2007, 14:49
بچه ها يه گيتار الكتريك خوب چنده ؟

kiwi
25-12-2007, 15:02
آقا من راعجع‌به وي درام سوال پرسيدما!!!!!!1

sonyericsson_w
27-12-2007, 13:42
ارگ رو نمیشه ساز حساب کرد. یا ساز طبیعی. این ساز در آموزشگاه تدریس میشه. کاربردش برای مطربی خیلی خوبه. ولی این ساز برای کنسرت های کلاسیک هیییییییییییییییچ کاربردی نداره. پس دنبال یه ساز درست برو.:10:

كاملا موافقم كسي نميگه ارگ بده ولي آلت موسيقي حساب نميشه من اينو از زبون چنديدن استاد موسيقي شنيدم و كلا موافقم
در ضمن چند ساليه(7سالي)گيتار كار ميكنم(اينو واسه كلاس گذاشتن نگفتم انو گفتم فكر نكنيد از موسيقي حاليمون نيست يه چيزايي سر در مياريم) بازم در خدمتم

sonyericsson_w
27-12-2007, 14:04
salam
be nazare man in ke beri donbale pop yani vaghteto haroom kardi
classic vase khodesh donyaye dare

شما اگه دقت كني و دامنه اطلاعات موسيقيتو گسترش بدي ميفهمي هر سبكي احترام و قشنگي خاص خودشو داره دليل نداره چون ما يه سبكي رو دوست داريم بگيم بقيه بده مثلا من چون فلامينكو دوست دارم نميتونم بگم پاپ يا كلاسيك بده و در ضمن هر سه تاشو كار ميكنم اگه موسيقي را با احساست كار كني ميفهمي هميشه يه سبك جواب نميده شايد اين براي همه صادق نباشه ولي كسايي كه عاشق سازشوننميفهمن چي ميگم
من-گيتار(پاپ+كلاسيك+فلامينكو)=D eath

hamid6885
27-12-2007, 14:06
سلام دوستان. این آهنگ با چه سازی نواخته شده؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Doyenfery
28-12-2007, 19:56
سلام دوستان. این آهنگ با چه سازی نواخته شده؟

فک کنم دی جی باشه

darkstreet
28-12-2007, 23:37
من سبک های الکتریک و اکورد و بیس و .... حالیم نمیشه
فقط دوست دارم بدونم اهنگ زیر رو با چه الکتریک و افکتی می زنن و قیمتش چقدره؟:
W.A.S.P>>>>>>animal
اهنگ انیمال وسپ واقعا خفنه البته می شه فهمید که با اکسپلورر می زنه ولی افکت و قیمتاشون رو می خوام بدونم
کسی اطلاعات داره ممنون میشن در اختیارم بذاره

Doyenfery
30-12-2007, 14:31
آقا دوستان سلام من 1 تازه كارم كه ميخوام درام بزنم ولي چون اين كار تو آپارتمان يكم ديوانگيه گفتم برم وي‌درام بخرم ولي به هركي گفتم وي‌درام چي و چه مدلي برا من خوبه يا نميدونست وي‌درام چيه يا با پركاشن اشتبا مي‌گرفت(اولي بيشتر بود) حالا من از شما مي‌خوام يك كمك كوچولو به من بكنيد بگيد من چه نوع خاكي به سرم بريزم برام خوبه

یه ست درام معمولا از اجزای زیر تشکیل شده:
تام تام, فلور تام, اسنیر, کیک, های هت, سیمبال
که 2 یا چهار تا رو با پا و باقیو با چوب مخصوص (Stick) می زنن
که بسته به نوع موسیقی که قراره نواخته بشه از هرکدام یه تعداد استفاده می شه و با قطر خاص مثلا 10 اینچ
تو کارایه پاپ ایرانی معمولا 8 تکه بسته میشه
راک 14 تکه
و بعضی گروه ها بنا به نیازشون بیشتر از این تعداد هم ست می کنن (مثلا متالیکا 18 تکه استفاده می کنه)

Doyenfery
30-12-2007, 14:42

حداقل 300 -350
_________

Gamemaster
23-01-2008, 20:31
فقط ESP:10:

Only Pes
26-01-2008, 15:08
سلام
به نظر شما چه نوع ساز بادی بگیرم اگه میدونید قیمتشو هم بنویسید
خیلیییی ممنون

BLACK VENOM
28-01-2008, 00:01
دوستن سوالم كمي ابتداييه . ميشه بگين گيتار هاي الكتريك چند دسته هستند؟

niusha_z
11-02-2008, 21:03
ببخشید میخواستم ببینم کسی اینجا از قیمت ساکسفون آلتو خبر داره؟ ساز خیلی پدر و مادر داری نمیخوام! یه چیزی که برای من که تازه میخوام شروع کنم کافی باشه.

Only Pes
11-02-2008, 21:27
من که رفتم ساز نی خریدم امروزم اولین جلسه شو رفتم

mpirayesh
06-03-2008, 02:14
میخواستم بدونم قیمت پیانو چنده

Only Pes
06-03-2008, 11:28
کسی اصلا نیست که بیاد جواب بده به نظر من بهتره در این تایپیکو تخته کنند
منم یه توضیحاتی در باره ساکسیفون و کلارینت و ترمپت میخوام قیمت و..........
راستی ساز نی رو هم ول کردم

Sasan Info
07-03-2008, 02:17
فکر کنم این جا کسی نباشه به من جواب بده
به هر حال میگم

من یه ارگ psr a1000 دارم که میخوام یه ارگ دیگه بذارم بالاش و دوطبقه باهاش کار کنم
خواستم یه چیز خوب که بهش بخوره و قیمت مناسبی هم داشته باشه بهم معرفی کنید
قیمتش هم بگین

در ضمن قیمت psr 3000 رو هم بگین

Sasan Info
07-03-2008, 02:19
راستی یه گیتار خوب با قیمت معمولی هم بگین در حد 100و خورده ای(زیاد به گیتار آشنایی ندارم و قیمت و کارایی های اونا رو نمیدونم)
تا چقدر گیتار خوب گیرمون میاد؟

Only Pes
07-03-2008, 16:08
با همین 100 خورده ای میتونی یه گیتار یاماها بگیری ولی بهتره یکمپول بیشتر خرج کنی بتونی یه چیز خوب برداری من خودمم خیلی آشنا نیستم امیدوارم دوستان جوابتو بدهند جواب منو که ندادند

Sasan Info
07-03-2008, 18:34
ممنون از جوابتون
تا حالا کسی به جز شما جواب ما رو نداده

سوال اولیم یه کم مهمتر بود که اگه جواب بدین خیلی ممنونتون میشم

Only Pes
07-03-2008, 21:59
اگه میدونستم حتما راهنماییتون میکردم
مثل اینکه اینجا کسی نیست که تو کار ساز باشه

Doyenfery
07-03-2008, 23:22
راستی یه گیتار خوب با قیمت معمولی هم بگین در حد 100و خورده ای(زیاد به گیتار آشنایی ندارم و قیمت و کارایی های اونا رو نمیدونم)
تا چقدر گیتار خوب گیرمون میاد؟

Aria Ak 80 خوبه در رنج قیمتی که می خوای
حدود 120 قیمت داره ،شناخته شدست و صدای خوبی داره

Doyenfery
07-03-2008, 23:31
:46:
دوستن سوالم كمي ابتداييه . ميشه بگين گيتار هاي الكتريك چند دسته هستند؟

برو اینجا آشنا شو عزیز :

درباره قیمتشون خواستی بپرس تا برات قیمت بگیرم (تا هفته آینده ) :46:

Doyenfery
08-03-2008, 00:05

حدود ِ 800 هزار تا 25 میلیون !!
اینم فک کنم واستون مفید باشه :

Only Pes
08-03-2008, 00:09
درباره سوال های من چیزی نمیدونی؟

Flash_Drsigner
08-03-2008, 00:15
پيشنهاده شما چيه؟
ممنون
به نظر من خریدش چندان مهم نیست
ادامه دادن راه مهمه
چون من تا حالا خیلی کلاس گیتار رفتم ولی تمرین نداشتم
الان هم گوشه اتاق داره خاک می گیره.
علاقه+پشتکار+وقت کافی لازمه

Only Pes
08-03-2008, 00:23
سوال منم تو صفحات قبله یه نگاهی بکن شاید تونستی جواب بدی
راستی کو پست هات

Sasan Info
08-03-2008, 02:27
Aria Ak 80 خوبه در رنج قیمتی که می خوای
حدود 120 قیمت داره ،شناخته شدست و صدای خوبی داره
ممنون از جوابت
اگه بازم پیشنهاد بهتری داری بگو(راستش یه چیز خوشکل معرفی کنید و اگه میشه یه عکس هم بذارین)
اگه قیمتش یه ذره بالا و پایین شد اشکالی نداره

راستی اگه میشه جواب این سوال رو هم بده
ممنون

فکر کنم این جا کسی نباشه به من جواب بده
به هر حال میگم

من یه ارگ psr a1000 دارم که میخوام یه ارگ دیگه بذارم بالاش و دوطبقه باهاش کار کنم
خواستم یه چیز خوب که بهش بخوره و قیمت مناسبی هم داشته باشه بهم معرفی کنید
قیمتش هم بگین

در ضمن قیمت psr 3000 رو هم بگین

kiwi
11-03-2008, 09:19
دوستان سلام
من تو زمينۀ پاپ تازه كارم . مي‌خواستم 1 ساز دهني ساده بخرم. رفتم ميدون بهارستان ياروو گفت برات 1 (اوشن‌استار)
دارم 18000 تومن.
اين ساز خوبيه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
به درد من مي‌خوره؟؟؟؟؟؟؟؟؟
قميمتش خوبه يا داره گرون ميده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ممنون

Bl@sTeR
11-03-2008, 11:55
من یه تار دارم 10 -12 ساله که بهش دس نزدم
مونده بالای کمد گردو خاک خورده تا قوی شه
به نظرتون خراب شده
نمیتونم تصور کنم که ....خراب شده باشه

به نظرتون چی کارش کنم
کسی میخواد بخره!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Doyenfery
12-03-2008, 03:33
من یه تار دارم 10 -12 ساله که بهش دس نزدم
مونده بالای کمد گردو خاک خورده تا قوی شه
به نظرتون خراب شده
نمیتونم تصور کنم که ....خراب شده باشه

به نظرتون چی کارش کنم
کسی میخواد بخره!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

قاعدتا باید خراب شده باشه ;)

درباره سوال های من چیزی نمیدونی؟

یکم لحنت تو ذوق می زنه دوست عزیز :

کسی اصلا نیست که بیاد جواب بده به نظر من بهتره در این تایپیکو تخته کنند
منم یه توضیحاتی در باره ساکسیفون و کلارینت و ترمپت میخوام قیمت و..........

به این نکته خوب دقت کن :46:

به نظر من خریدش چندان مهم نیست
ادامه دادن راه مهمه

Only Pes
12-03-2008, 13:34
قاعدتا باید خراب شده باشه ;)

یکم لحنت تو ذوق می زنه دوست عزیز :

به این نکته خوب دقت کن :46:

واقعا منظور بدی نداشتم منظورم این بود که در ازن زمینه تجربه داری یا نه
ببخشید اگه بد نوشتم

myiranvatan
12-03-2008, 14:59
سلام من سنتور خیلی دوست دارم ولی هیچی ازش نمی دونم.
اولا برای خرید کجا برم چی بخرم برای اموزش کجا برم کلا چیکار کنم؟

Age Of Empire
13-03-2008, 11:30
سلام.

من میخواستم یه سری آهنگ midi بخرم .. سایت ریتم کده سایت معتبری هستش؟؟ میشه اعتماد کرد؟

& این قیمت می ارزه؟ کسی خریده که کمک کنه؟
در ضمن کیبورد من Yamaha 1000 هست.

نقل قول شده از سایت ریتم کده

برخی از دوستان از قیمت(( پکیج مجلسی 1)) گله مند بودند ( البته بعد ازاینکه در ای-میلی برایشان دلایل را توضیح دادیم قبول کردند و گله مندی برطرف شد) گروه دنیای کیبورد برای اینکه ثابت کند که به همگان تعلق دارد و قیمت هایش هنوز هم بسیار کمتر از بازار و سایت های دیگر می باشد(( پکیج مجلسی2 ))را با قیمتی بسیار مناسب و ارزان به بازار عرضه می کند تا دیگر کسی از ما گله مند نباشدکه چرا قیمت برخی از پکیج هایمان بالاست. این پکیج شامل بیش از 1000 عدد سانگ بسیار زیبا و مجلسی و جدید می باشد که تماما در پکیج مجلسی1 موجودند.این پکیج شامل سانگ های بسیار شاد و جدیدی می باشد که نام برخی از آنها در زیر ذکر شده است.

واویلا-آلاله- بهناز- آره آره - عروسکی - دختر بندری - بهاره - لوند - نمره ی 20 - سپیده - نسترن - همه میگن ( کاشانی) - شکلات - بهاره - عزیز دلمی - آفتاب بکل کتس - چی صدا کنم تورو - ژینا - آفتاب از کدوم طرف در اومده ( شهرام) - چه خوش میگذره امشب - حرم سرا - یاسمین - ما ( هلن) - برای دیدن تو بیقرارم - زندگی ( خوبه من ) ( معین) - چه خوشگل شدی امشب

بارون- میلاد – جزیره – پرنده – خسته – تگرگ ( قمیشی )

بخاطر تو – طراوت – نازک نارنجی و .... (منصور)

زنگ مدرسه - دلبر شیرین - سانگ عروسی و تولد

آلبوم بسیار کامل و جدیدی از ابی

آلبوم کامل گوگوش – داریوش – لیلا – ویگن – دی جی مریم – بلک کتس – مرتضوی – اندی – افشین – عارف –آریان - بهبودی – فرامرز اصلانی – قمیشی – فرزین – حبیب – هاتف – هایده – کوروس – منوچهر – مارتیک – محمد اصفهانی – مرضیه – مهرداد – معین – مرتضا – نوش آفرین – امید – پوران – سعید – سامان – سندی – ستار – شادمهر – شهرام – شهیاد – شماعی زاده – سوزان روشن – طوفان – یساری – سیاوش –و.....

و بیش از 250 عدد سانگ عربی بسیار زیبا

به همراه چندین سانگ بندری و ترکی و آذری و کردی و لایت ترکی و چندین سانگ ترنس – لایت – تکنو و چندین سانگ پیانو از جمله کارهای جواد معروفی.

قیمت این پکیج بی نظیر 30000 تومان می باشد ( به نظرمان قیمت بسیار مناسبی برای این پکیج می باشد!)

**در ضمن ریتمکده تضمین می کند که تمامی این سانگ ها با استفاده از کیبورد ساخته شده اند و بسیار با کیفیت می باشند ( بر خلاف بسیاری از سایت ها و وبلاگ های دیگر که سانگ هایشان را با نرم افزار می سازند و بهیچ عنوان دارای کیفیت حتی متوسط هم نمی باشند)

ya30n
13-03-2008, 21:37
سلام دوستان
قيمت سنتور چقدر هست؟

كار باهاش آسونه يا سخته؟

يا حق (:

Doyenfery
14-03-2008, 01:38
در ازن زمینه تجربه داری یا نه
ساز ِ بادی نه
ولی قیمت بخوای می گیرم واست [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یه پیانو امشب دیدم قیمت 750 ;
ترانه high Hopes رو زد
به نظر من صداش حرف نداشت

Doyenfery
14-03-2008, 01:43
شما چرا فلوت بیس کار نمی کنی ؟
سازیه که رو بورسه ، قیمت مناسبی هم داره
البته اگه پشت کار داشته باشی :46:

ya30n
14-03-2008, 15:10
جواب ما رو كسي نداد؟!!!
يا حق (:

Sasan Info
15-03-2008, 00:51
با این که هیچ جوابی از شما نگرفتم اما باز هم تشکر میکنم

برای ارگ جانبی a1000 یه e313(اگه اسمشو اشتباه نگفته باشم)دیدم که چیز خوبی بود و قیمت مناسبی داشت

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

چیز باهالیه به نظر من
نظر شما چیه؟

ممنون

negar00
23-03-2008, 15:36
سلام دوستان من یه مقدار اطلاعات در مورد قیمت و مدل و ...پیانو میخواستم
می خوام ببینم چی باشه بهتره. ممنون میشم اگه کسی راهنمایی کنه.

negar00
23-03-2008, 15:46
با این که هیچ جوابی از شما نگرفتم اما باز هم تشکر میکنم

برای ارگ جانبی a1000 یه e313(اگه اسمشو اشتباه نگفته باشم)دیدم که چیز خوبی بود و قیمت مناسبی داشت

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

چیز باهالیه به نظر من
نظر شما چیه؟

ممنون
به نظر بد نمیاد
باید دید برای چه کسی میخواین مبتدیه یا نه مثلا!
یا اینکه کارایی هاش نسبت به هم قیمتای خودش چطوره.
من 7 سالی حدودا ارگ میزدم . الان 4 سالی هست که پیانو میزنم با ارگ البته!
WK2 دارم که خیلی سال پیش 700 تومن خریده بودم.به نظرم خوبه هنوزم. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ya30n
23-03-2008, 16:00
سلام دوستان
قيمت سنتور چقدر هست؟

كار باهاش آسونه يا سخته؟

يا حق (:

Sasan Info
24-03-2008, 01:11
به نظر بد نمیاد
باید دید برای چه کسی میخواین مبتدیه یا نه مثلا!
یا اینکه کارایی هاش نسبت به هم قیمتای خودش چطوره.
من 7 سالی حدودا ارگ میزدم . الان 4 سالی هست که پیانو میزنم با ارگ البته!
WK2 دارم که خیلی سال پیش 700 تومن خریده بودم.به نظرم خوبه هنوزم. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
درسته کاربرد این ارگ فقط به عنوان ارگ جانبی هستش که بالای ارگ اصلی قرار میگیره
مسلما امکانات بالایی نداره

بله الان بنده هم a1000 دارم که 750 خریدمش

eshgh_rap
29-03-2008, 19:45
سلام دوستان
قيمت سنتور چقدر هست؟

كار باهاش آسونه يا سخته؟

يا حق (:

قیمتش من سوال کردم از 60 داره به بالا .کار کردن با هاش نه سخته نه اسون بلکه اولش خیلی صداش عذاب دهندست و تا درست نزنی خوشت نمیاد

ya30n
30-03-2008, 09:45
مرسي دوست خوبم كيارش جان
يا حق (:

jamshidjap
02-04-2008, 11:42
با سلام

دوستان اگه آموزش يا مطلبي يا سايتي در اينترنت براي آموزش ني سراغ دارن لطفا معرفي کنن

linkin_park
02-04-2008, 17:38
بچه ها من 3 سال سنتور زدم ول کردم ... الان هم 2 ساله که دست به ساز نزدم ...
حالا میخوام سه تار یاد بگیرم ... چون واقعا برا تنهایی خوبه ... منم خیلی تنهام ... ساز با عشقیه ...
اطلاعات در مورد این ساز میخواستم ...

mahmouddmxh
02-04-2008, 20:15
سلام
من مي خوام زدن يه سازي رو ياد بگيرم.چه سازي رو ميشه زود ياد گرفت چون زياد وقت ندارم
با سپاس

jamshidjap
03-04-2008, 10:18
baba yeki javab maro bede lotfan

amin_fixfox
03-04-2008, 17:35
سلام

من میخوام ویولن سل یاد بگیرم، از چند نفر پرسیدم، گفتن باید قبلش ویولن رو یاد بگیرم. این گفته درسته؟
با توجه به اینکه من الآن 16 سالم هست، آیا برای یاد گرفتن ویولن سل (و احتمالا قبلش ویولن) دیر نیست؟
قیمت یک ویولن سل متوسط چنده؟

خیلی ممنون
راستی تاپیک باحال و به دردبخوری هست دستتون درد نکنه.

sohrab satriani
08-04-2008, 00:19
کسی اطلاعاتی از گیتار الکتریک خواست من اینجام

sohrab satriani
08-04-2008, 00:23
کسی میتونه قیمته IBAnez rg320 برام بیدا کنه کارم گیره

kiwi
09-04-2008, 22:44
اساتيد محترم ويلن حدود70-80 تومن چي هست

Admiral
11-04-2008, 10:34
سلام
میشه سایت یا EBook در مورد ویولن معرفی کنید؟
همینطور یه رینج قیمتی از ویولن میخواستم
ممنون

root professional
17-04-2008, 01:46
سلام خدمت همه دوستان
من می خوام گیتار الکتریک یاد بگیرم چند تا سؤال دارم:
آیا قبل از الکتریک حتما حتما باید کلاسیک کار کرد آخه من اصلا از کلاسیک خوشم نمیاد
کلا گیتار الکتریک چند نوع داره و اون نوعش که Whamy bar داره (فارسیشو نمیدونم) کدومه؟
چه چیزهایی باید بخرم (افکت باند یا ...) و قیمت تقریبیشون چقدره؟
کجا می تونم یه کلاس خوب و ارزون پیدا کنم؟
خیلی خیلی از جوابهای خوبتون (پیشاپیش) تشکر می کنم.

namorad
17-04-2008, 10:49
سلام
من یه سری اطلاعات راجع به دف می خواستم
لطفا راهنمایی کنید

maxeemo
17-04-2008, 15:44
سلام
من یه سری اطلاعات راجع به دف می خواستم
لطفا راهنمایی کنید

سلام. ببینید لینک زیر کمکی می کنه:

root professional
18-04-2008, 17:57
مثل اینکه تعداد سوالهای پیاپی زیاد شد دوستان ترسیدند!
اگه لطف کنین یه بخشی از سوالات رو هم جواب بدین کمک کردین!ممنون.

nakhordemast
21-04-2008, 03:17
سلام خدمت همه دوستان
آیا قبل از الکتریک حتما حتما باید کلاسیک کار کرد آخه من اصلا از کلاسیک خوشم نمیاد
کلا گیتار الکتریک چند نوع داره و اون نوعش که Whamy bar داره (فارسیشو نمیدونم) کدومه؟
خیلی خیلی از جوابهای خوبتون (پیشاپیش) تشکر می کنم.

سوال منم هست

Doyenfery
23-04-2008, 01:17
.... بعد از صد سال ! :31:
چن صفحه عقب تر رو ببینید .. مطب در باره گیتار الکتریک هست

سلام خدمت همه دوستان
خیلی خیلی از جوابهای خوبتون (پیشاپیش) تشکر می کنم

نه لزومی نداره

برای شروع می تونی فقط آمپ داشته باشی .. ولی باید بزودی افکت هم بگیری ( علاوه بر خود گیتار )
آمپ از 70-80 به بالاااااااا
گیتار هم از 120 به بالا ( تا چن میلیون)
افکت هم 100 - 200 -300 تا 400 دیدم من .
موفق ...

DaRiOuShJh
23-04-2008, 12:08
هه هه هه
کی رو میبینیم اینورا
چه طوری عزیــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــز×!
long time no see

nakhordemast
24-04-2008, 00:29

نه لزومی نداره

برای شروع می تونی فقط آمپ داشته باشی .. ولی باید بزودی افکت هم بگیری ( علاوه بر خود گیتار )
موفق ...

میدونی چیه اگر از ساز آدم صدای خوشی در نیاد انگیزه برای یاد گرفتن هم از بین میره
یکی از بچه ها الکتریک میزد رفتم پیشش باورتون نمیشه داشت از ساز بدم میومد. خوب میزد ها تکنیک خوبی داشت اما صدای سازش اصلا دل نواز نبود. نمیدونم نویز داشت یه چی شده بود انگار بلندگو پاره صدا میداد. آیا این به نوع سیستم تولید صدا بر میگرده از جمله خود ساز و آمپیلی و... میترسم ساز و آمپیلی ارزون یا نا مرغوب بخرم همین بلا سرم بیاد
دقت کردید صدای ساز های متایکا و ساتریانی و... بی نهایت شفافه و هر نتی تا اعماق مغذت فرو می ره . این دیگه به نظرم فقط به نوع ساز و سیستم بر می گرده
اگر ممکنه در این مورد توضیح بدید... لطفا به همین زودی ها نه صد سال دیگه!!!

root professional
24-04-2008, 01:15

نه لزومی نداره

موفق ...

اولا خیلی ممنون دوما چیزی که بیش از 300 پست عقب رفته رو نه میشه پیدا کرد نه ارزش تازشو داره سوما کلاس رو نگفتید. باز هم ممنون.

میدونی چیه اگر از ساز آدم صدای خوشی در نیاد انگیزه برای یاد گرفتن هم از بین میره
یکی از بچه ها الکتریک میزد رفتم پیشش باورتون نمیشه داشت از ساز بدم میومد. خوب میزد ها تکنیک خوبی داشت اما صدای سازش اصلا دل نواز نبود. نمیدونم نویز داشت یه چی شده بود انگار بلندگو پاره صدا میداد. آیا این به نوع سیستم تولید صدا بر میگرده از جمله خود ساز و آمپیلی و... میترسم ساز و آمپیلی ارزون یا نا مرغوب بخرم همین بلا سرم بیاد
دقت کردید صدای ساز های متایکا و ساتریانی و... بی نهایت شفافه و هر نتی تا اعماق مغذت فرو می ره . این دیگه به نظرم فقط به نوع ساز و سیستم بر می گرده

این سوال منم هست و یک چیز دیگه رفتم گیتار بخرم طرف از آهنگهای مورد علاقم پرسید! یعنی با یک گیتار نمی شه همه راکها رو زد چون من از متالیکا و slayer تا راکهای دهه 60 و 70 رو دوست دارم و می خوام بزنم.

linkin_park
24-04-2008, 16:10
اینجا کسی در مورد زدن آهنگ های گیتار با سه تار تخصص نداره ؟!

Doyenfery
24-04-2008, 17:01

بله درسته دوست من ، این بیشتر به قول شما به سیستم یا همون تجهیزات بر می گرده
فکر کن من یه آمپ داشتم با مارک Laney که حدود 170 خریده بودم ، همین آمپ با همین قیمت فقط و فقط 15 وات (Rms یا همون توان واقعی ِ مصرفی داشت) و با قطر باند ِ 20 سانتی متر . خب از این آمپ چه انتظاری میشه داشت ؟!
این ساتریانی و متالیکا که شما اسم آوردید بدون شک از بهترین تجهیزات استفاده می کنن که هیچ از هر چیز 100ها نمونه دارن ! (اگه سایتش راه افتاد برو ببین مثلا متالیکا چقدر تجهیزات داره ..
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید)
فقط به عنوان نمونه جناب اریک کلپتون (فک کنم سال 99 بودش ) میره 100 از گیتار هاشو می فروشه و به این انجمن های ترک اعتیاد الکل کمک می کنه !!!(معلوم نیست چند تا داشته ) :18:
شما تو اجرا های خیلی ازگروه ها می تونی ببینی گیتاریست ها سازههاشون ما بین ِ ترانه ها عوض می کنن مثلا همین متالیکا تو کنسرت S&M . ولی بعضی ها هم مثل گیلمور تا آخر یه ساز دستشونه و فقط از افکت استفاده می کنن.
کار افکت هم که حتما میدونی عوض کردن تون صدای گیتاره که معمولا تعداد زیادی افکت ِ پیش فرض داره و اصلا به نسبت تعداد افکت هایی که دارن قیمت دارن . ( مثلا Zoom 707II با 74 افکت حدود 110 تومان قیمت داره )
پس
با توجه به چیزی که گفتی در رابطه با شفافیت صدا .. من توصیه ام یکی از مارک های رولند (Roland) یا مارشاله (Marshal) و با قیمتی حداقل 300 و با قدرته خروجی حداقل 30-40 وات واقعی

Ac60
ساز هم Ibanez Rg270 (حدود 300)
یا Rg350 Dx (قیمت ندارم و لی گمونم 400-450) باشه

در نهایت هم بهت بگم که امپ خوبی داشته باشی از همه چی راضی هستی ، آمپ ِ بدی داشته باشی از هیچ چیز راضی نیستی .
به این عکس توجه کن که میکروفنی که وصله به آمپلی فایر و باند هایِ کل ِ سالن .. جلوی آمپ گیتاره.

اولا خیلی ممنون دوما چیزی که بیش از 300 پست عقب رفته رو نه میشه پیدا کرد نه ارزش تازشو داره سوما کلاس رو نگفتید. باز هم ممنون.

این سوال منم هست و یک چیز دیگه رفتم گیتار بخرم طرف از آهنگهای مورد علاقم پرسید! یعنی با یک گیتار نمی شه همه راکها رو زد چون من از متالیکا و slayer تا راکهای دهه 60 و 70 رو دوست دارم و می خوام بزنم.

اصلا این تاپیک 300 تا پست داره ؟ !!!
فقط کافی بود 3-4 صفحه بری عقب ..

درباره کلاس من اطلاعی ندارم چون شرایط کلاس تو هرشهری فرق می کنه.

یعنی با یک گیتار نمی شه همه راکها رو زد چون من از متالیکا و slayer تا راکهای دهه 60 و 70 رو دوست دارم و می خوام بزنم
جواب این سوال رو در جواب دوستمون گفتم ..
و البته برای متال دو نوع گیتار الکتیریکه دیگه استفاده میشه که صدای خش داری دارن :
Flying V و Explorer.
(سایتی که لینک دادم رو ببین)

هه هه هه
کی رو میبینیم اینورا
چه طوری عزیــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــز×!
long time no see

به به داریوش عزیز
خوبیم رفیق جون
امروز بعد از ظهر واست p.m میدادم ولی مثل اینکه به دستت نمی رسید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
موفق باشید

root professional
25-04-2008, 01:23
عجب پست عالیی بود تقریبا همه سوالاتم (بجز کلاس) رفع شد ممنون Doyenfery جان.
راستی اگه می دونید راجع به کلاس در تهران هم اطلاعاتی به ما بدهید ممنون.
تا یادم نرفته من یک stratocaster مشکی و سفید استاندارد می خوام (چندتایی دیدم) فکر می کنید چند باشه خوبه. بعد هم بی زحمت یک آمپ معمولی مناسب برای این گیتار که ارزون هم باشه معرفی کنید.

spidan
27-04-2008, 08:19
سلام
لطفا در مورد خرید فلوت وانتخاب نوع آن مرا راهنمائی کنید.بهترین و سریعترین راه آموزش فلوت چیه؟

mosi7616
03-05-2008, 15:43
یه سری اطلاعات در مورد تار دارم شاید به درد بخوره
ساز تار چون کاسش از پوست هست سرما و گرما خیلی روش تاثیر می زاره
اگه یه وقت دیدید که صداش به اصطلاح گز داره می تونه یکی از عواملش گرما یا سرما باشه
مثلا تو تابستون نباید جلوی کولر باشه البته کولر آبی چون رطوبت داره کولر گازی اینطور نیست
یا مثلا چند تا از پردهای پایینش پاره شده دادین براتون عوض کردن و طرف ناشی بوده مثلا سه دور و چهار دور بسته براتون اینم باعث ایجاد گز تو صدای ساز می شه و همون نو بودن خود پرده ها هم تاثیر داره باید چند روز با ساز بزنین تا پرده های جدید قشنگ رو دسته بشینه اونوقت صداش بهتر می شه
یکی دیگه از دلایلشم پایین بودن خرک هستش چون وقتی خرک پایین بیاد ارتفاع سیم از کاسه کم میشه و باعث خراب شدن صدای ساز میشه که بیشتر اونم بخاطر رطوبت هواست که باعث این کار میشه

Behzad_v3
07-05-2008, 20:55
سلام... يه سنتور خوب و ارزون... الان چنده؟؟؟؟

yasser1680
16-05-2008, 00:28
درود و صد سلام

من میخوام یه ارگ یا همون کیبورد بگیرم بین 100 تا 150 اگه ارزش داشته باشه تا 200.

برام یک مدل مناسب معرفی کنید.البته اطلاع دارم نمیشه کیبوردهای پیشرفته خریدو فقط در حد مبتدی هستند.

یه چند تا سوال دارم.

آیا به این ارگ ها که اصطلاحا آموزشی هستند میشه ریتم زد؟

آیا ریتم فارسی دارن؟

میشه آهنگهای پاپ ساخت؟

با تشکر...خیلی اورژانسی هست!

rozy_1500
20-05-2008, 00:17
سلام دوستان
ببخشید ویولن تو چه رنج قیمتی هستش
اگه میشه بگین بهترین ویولن چه قیمتیه؟
ساز خوبیه؟
یاد کیری اش آسونه
لطفا سریع بگین
دستتون درد نکنه

maxeemo
22-05-2008, 02:50
yasser1680 و rozy_1500 عزیز، سلام. درسته که به درخواست های شما پاسخی داده نشده، اما خواهش می کنم از ارسال پست هایی به این صورت خودداری کنید. ممنونم... :11::10:

amir3597
22-05-2008, 07:44
با سلام.
آقا من یه سنتور برا شروع کار میخوام به نظر شما چه قیمتی و با چه مدلی بگیرم؟؟؟؟؟؟:8::8::8:

rozy_1500
24-05-2008, 23:12
yasser1680 و rozy_1500 عزیز، سلام. درسته که به درخواست های شما پاسخی داده نشده، اما خواهش می کنم از ارسال پست هایی به این صورت خودداری کنید. ممنونم... :11::10:

خداییش تو هم جای من بودی همیت کار رو میکردی
به خدا هر جای این فروم میرم همین بد بختی رو دارم
مدیر جون تو یه کمکی بکن

yasser1680
25-05-2008, 00:33
این همه استاد موسیقی اینجا جمع هستند و باعث خشحالی است ، ولی کسی در مورد ارگهای آموزشی و ویلون کمک نمیکنه؟

H I D D E N
26-05-2008, 13:35
سلام !
ویلون برای شروع کار چی بگیرم ؟
قیمتش چه جوری هست؟

kiwi
29-05-2008, 23:01
ويلن
متفرقه(چيني)60_130
متفرفه(ياراني)90-320
مارك هاي شركتي(yanaha.....&اينگليسي-آلماني)150-1.200
ايراني و اروپايي دست از 1مليون تا6 مليون
مدل هاي انتيك از 3 مليون تا 12 مليون

سازي بسيار قوي كه در اكثر سبها كاربرد داره . ميسه با اون همه رو رقصوند يا به گريه انداخت
براي پايان دورۀ مبتدي به 2تا4 سال زمان نيازه پس يادگيريش ساده نيست

بري شروع با همون چيني 80-90 تومني ميشه شروع كرد.

از برند‌هاي معروف ميتوان به استادي واريوس(estadi)&كاليبر اشاره كرد

negar00
29-05-2008, 23:28
درود و صد سلام

من میخوام یه ارگ یا همون کیبورد بگیرم بین 100 تا 150 اگه ارزش داشته باشه تا 200.

برام یک مدل مناسب معرفی کنید.البته اطلاع دارم نمیشه کیبوردهای پیشرفته خریدو فقط در حد مبتدی هستند.

یه چند تا سوال دارم.

آیا به این ارگ ها که اصطلاحا آموزشی هستند میشه ریتم زد؟

آیا ریتم فارسی دارن؟

میشه آهنگهای پاپ ساخت؟

با تشکر...خیلی اورژانسی هست!
دوست عزیز فکر میکنم Yamaha 2000و یاYamaha A3برای شما نسبت به قیمتی که میگین بد نباشه.
ریتم سازی هم میشه باهاشون انجام داد اگر آموزش دیده باشید. و دیسکست هم میخوره بهشون.

مهمترین قابلیت این کیبورد داشتن وکاله ( ورودی میکروفن ) .تنظیمات ایجاد کر , بالا و پایین آوردن تن صدا , کارائوکه کردن داره قابلیت ساخت صدا داره که میتوانید با هاش صدای دلخواه خودتونو بسازین.

yasser1680
30-05-2008, 23:34
دوست عزیز فکر میکنم Yamaha 2000و یاYamaha A3برای شما نسبت به قیمتی که میگین بد نباشه.
ریتم سازی هم میشه باهاشون انجام داد اگر آموزش دیده باشید. و دیسکست هم میخوره بهشون.

مهمترین قابلیت این کیبورد داشتن وکاله ( ورودی میکروفن ) .تنظیمات ایجاد کر , بالا و پایین آوردن تن صدا , کارائوکه کردن داره قابلیت ساخت صدا داره که میتوانید با هاش صدای دلخواه خودتونو بسازین.

مرسی Negar که وقت گزاشتی جواب دادی.فقط یه چیز دیگه چند تا عکس و قیمت روز از این دو مدل میخواستم.تشکر.راستی من بیشتر میخوام آهنگ رپ کار کنم...خوبه؟

راستی یه میکروفن که بهاش تو کامپیوتر صدا ضبط کنم در حد قیمت پایین چی خوبه؟میکروفونی که موقع ضبط صدا صدا از آهنگ عقب نمونه و صدام رو همون لحظه که میخونم ضبط کنه.بعضی میکروفن ها صدا رو چند میلی ثانیه ای از آهنگ عقب ظبط میکنند که با آهنگ جور در نمیاد.

vioman
31-05-2008, 00:39
مرسی Negar که وقت گزاشتی جواب دادی.فقط یه چیز دیگه چند تا عکس و قیمت روز از این دو مدل میخواستم.تشکر.راستی من بیشتر میخوام آهنگ رپ کار کنم...خوبه؟

راستی یه میکروفن که بهاش تو کامپیوتر صدا ضبط کنم در حد قیمت پایین چی خوبه؟میکروفونی که موقع ضبط صدا صدا از آهنگ عقب نمونه و صدام رو همون لحظه که میخونم ضبط کنه.بعضی میکروفن ها صدا رو چند میلی ثانیه ای از آهنگ عقب ظبط میکنند که با آهنگ جور در نمیاد.

دوست عزیز سلام
من یه سوال برام پیش اومده
میشه لطف کنی کن رو راهنمایی کنی
میخوام بدونم اگه توی آهنگ رپ آهنگ عقب تر از صدا قرار بگیره با صدا عقب تر از آهنگ ، کار به هم میریزه؟:19: