PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوالات و راهنمایی های عمومی کنسول Xbox 360 - (پست اول حتما خوانده شود!)

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 [48] 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128

amirtaker
11-02-2010, 11:20
Corrupted به معنای خراب و فاسد شدنه .یعنی پروفایل شما دیگه قابل استفاده نیست و باید یکی دیگه بسازید

یعنی هیچ راهی نیست؟همه ی زحمت هام دود شدرفت؟

SamGun
11-02-2010, 11:36
یعنی هیچ راهی نیست؟همه ی زحمت هام دود شدرفت؟

چرا هست ولی به BAN شدنش نمیارزه. چون باید وارد LIVE بشید و Gamer Tag خودتون رو Recovery کنین.

تازه اگه قبلا وارد LIVE شدین وگرنه هیچ چیزی از امتیاز هاتون ثبت نشده.

میتونین Profile خودتون رو به یک Memory Card انتقال داده و هارد رو Format کنید.امکانش هست درست بشه.

ahp4
11-02-2010, 14:23
سلام.من یه کنسول بن شده خریدم و بازیهارو نصب نمیکنه رو هارد اما سیو میکنه.این ارور رو میده:
the game is not supported to install.
ممنون میشم راهنمایی کنید.

khatar_matar2020
11-02-2010, 14:31
بچه ها می شه وقتی به لایو وصل می شی برای اولین بار یک ماه رایگان رو فعال نکنی و بعدا اونو فعال کرد
اگه می شه چجوری؟؟؟؟
ممنون

A.N.A.P
11-02-2010, 14:36
پرشین تولز دیگه فیلتر نیست
میشه تایپیک فتحی رو یه بار دیگه بگید؟
(کم مونده اقا سعید یکی بزنه تو گوش ما)

Yi Yi
11-02-2010, 14:48
به !!!

دست شما درد نکنه حالا خرید 360 شد جام زهر !!
این کنسول دقیقا یک راه نجات از شر PC هست که هر ماه شما باید حسرت بخوری که چرا 700 هزار تومن پول کارت گرافیکی رو دادی
که یکی جدید ترش اومده.
کدوم نجات؟!:41:
از دنیای Full HD و texture های کیفیت بالا وارد دنیای HD شدم که خیلی چیزها فدای فریم ریت شده. 700 تومن هم پول کارت گرافیکم نشده. 335 تومن شد دقیقا!:46:

دوست عزیز این کار فقط به Monitor ضرر میرسونه !! چون Pixel ها با این کار میمیرن و شما دیگه هیچ راه برگشتی جزئ تعویض Monitorندارید.

مطمئنید؟ من که مطمئن نیستم. این یکی از قابلیت های مانیتورهاست و حتی در ویندوز، درایور nVidia بخشی رو برای این کار در نظر گرفته. pixel ها در این کار نمی میرند. بلکه خاموش می شند احتمالا.

AMIR_SHEYTOON
11-02-2010, 15:04
سلام به دوستان گل
ميشه لطفا خواهشا يكي جواب اين سوال را بده
البته اگه براتون زحمتي نباشه

يكي از دوستام انواع بازيه گيتار هيرو خريده هيچ كدومش اجرا نميشه اول فكر بايد دستگا هشو آپديت كنه اما بعد از اين كار هم بازم اجرا نشد بعد فهميد كه حتما براي اجراش بايد هدست بگيره
ميخواستم بدونم راهي هست كه بشه اين بازي را بدونه هدست اجرا كرد؟
اصلا نيازي به هدست داره؟
ممنون ميشم اگه لطف كنيد به اين سوال هم جواب بدين

SamGun
11-02-2010, 15:12
منو میگید !!؟؟

من دستم بشکنه اگه بخوام همچین جسارتی بکنم . حالا چی گفتم که شما اینطوری برداشت کردی ؟

کدوم نجات؟!:41:
از دنیای Full HD و texture های کیفیت بالا وارد دنیای HD شدم که خیلی چیزها فدای فریم ریت شده. 700 تومن هم پول کارت گرافیکم نشده. 335 تومن شد دقیقا!:46:

مطمئنید؟ من که مطمئن نیستم. این یکی از قابلیت های مانیتورهاست و حتی در ویندوز، درایور nVidia بخشی رو برای این کار در نظر گرفته. pixel ها در این کار نمی میرند. بلکه خاموش می شند احتمالا.

والا چی بگم , ولی خب شما نمیتونی قیمتها رو با هم مقایسه کنی . الان دقیقا یک سیستم حرفه ای GAME حدود 1.200 در میاد.

من آره مطمئنم چون این قابلیت تو هیچ LCD ای موجود نیست که Pixel ها خاموش بشه.

شما Contrast یا Brightness یا Back Light رو تو حالت Letter Box که میگید رو تغییر بدید بعد متوجه میشید که قسمت سیاه بالا و پایین نورش تغییر میکنه.

فقط TV Plasma قابلیت خاموش کردن Pixel رو داره , که اگه شنیده باشید میگن نمایش تصاویر خاکستری و تاریک خیلی طبیعی تر از
LCD هست.

سلام به دوستان گل
ميشه لطفا خواهشا يكي جواب اين سوال را بده
البته اگه براتون زحمتي نباشه

يكي از دوستام انواع بازيه گيتار هيرو خريده هيچ كدومش اجرا نميشه اول فكر بايد دستگا هشو آپديت كنه اما بعد از اين كار هم بازم اجرا نشد بعد فهميد كه حتما براي اجراش بايد هدست بگيره
ميخواستم بدونم راهي هست كه بشه اين بازي را بدونه هدست اجرا كرد؟
اصلا نيازي به هدست داره؟
ممنون ميشم اگه لطف كنيد به اين سوال هم جواب بدين
اجرا شدن بازی هیچ ربطی به وسایل جانبی نداره. یعنی اگه بخواد مشکلی پیش بیاد در زمان بازی ممکن هست اختار بده که Game Pad شما مناسب این بازی نیست.

بعد وقتی شما بازی رو داخل DVD-Rom قرار میدید چه پیغامی رو میبینید؟

CATALONIA
11-02-2010, 15:26
اين آدرسه تاپيك فروشگاه فتحي تو ي پرشين تولز 

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

D r i v e r
11-02-2010, 15:31
سلام دوست عزیز

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدالبته فکر کنم دارم کار خلاف قوانین انجام میدم :دی
مثل اینکه 360 موجود ندارن فعلا :46:
البته الیت منظورم بود

SamGun
11-02-2010, 15:37
سلام.من یه کنسول بن شده خریدم و بازیهارو نصب نمیکنه رو هارد اما سیو میکنه.این ارور رو میده:

سلام و اعلیکم

خب مشکلی نداره شما ببرش پیش فتحی تا واست از حالت BAN درش بیاره. فکر میکنم 15 تومن هم بگیره.

ahp4
11-02-2010, 15:57
یعنی به خاطر بن شدنه؟چون روهارد سیو میکنه اما نصب نمیکنه.هارد رو هم میشناسه و میزان فضای خالی رو میزنه.
ممنون

AMIR_SHEYTOON
11-02-2010, 16:59
سلام بازم ممنون كه به اين سوالم هم جواب دادين

درست نميدونم ولي معنيش اين بود ميكروفن يا هدست را به دسته وصل كنيد

من كه خودم هنوز قسمت نشده اين بازي را بگيرم ولي برام جالب بود كه بدونم

بازم ممنون

AMIR_SHEYTOON
11-02-2010, 17:18
دنيا دو روز است آن روز كه با تو نيست صبور باش و آن روز كه با تو است مغرور نباش زيرا هر دو به پايان مي پذيرد.

سلام به دوستان گل و باحال
چند سوال داشتم مي خواستم اگه زحمتي براتون نباشه يه لطفي كنيد جوابمو بدين
1؟ من ميخوام اگه خدا قسمت كنه به LIVE وصل بشم مي خواستم بدونم:
اين كه گفتين بايد درايو LITE ON باشه يعني چي واز كجا مي شه فهميد كه LITE ON هست يا نه؟
2:اين كه گفتين با ريختن LT ديگه بن نميشي ميخواستم بدونم اين LT چي هست؟
3: اين LT را از كجا ميشه تهيه كرد؟
4:اگه از LT استفاده كنم مطمئن باشم كه ديگه بن نميشم؟
5: اگه يه لطفي كنيد يه توضيح هم درباره ي LT هم بهم بدين ممنون ميشم.
ببخشيد اگه سوال هام تكراي بود اگه لطف كنيد بهم جوابشو بدين ممنون ميشم
آخه هيچي اطلاعات در اين باره ندارم
بازم ممنون

8613187
11-02-2010, 17:37
با عرض سلام دوباره

از چه مدل هدفون بی سیم استفاده کنم

من می خوام هدفون ها سیمی باشن ؟ اگه می شه یه عکس از خروجی صداش برام بزارین متوجه میشم باید چی کار کنم

منظورم خروجی ایکس باکسه که چه نوع خروجی داره

اگه بخوام وایرلس این کارو انجام بدم دقیقا میتونید راهنماییم کنید چیا باید بگیرم چه مدل اکسز پوینت وایرلس باید بگیرم و باید چه ویژگی هایی داشته باشه (فقط یه اکسز پوینت)

و اگه بخوام با سیم و هاب این کارو انجام بدم (فقط یه هاب) باید در هر دو صورت دستگاه ها به کامپیوتر وصل باشن از طریق هاب

اگه میشه در مورد شبکش یخورده توضیح بدین یا لینکی که کامل توضیح داده شده باشه رو بدین

بدیم بیرون برامون اپدیت کنن چقدر طول میکشه و اینکه باید دستگاه باز بشه و هزینش حدودا چقدر میشه

اگه اپ کنیم LT و ixtereme و Dashboard اپ میشن

ممنون از شما sonixax ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) دوست عزیز شرمنده کردی مارو واقعا از راهنمایی هات ممنون

Yi Yi
11-02-2010, 17:38
من چه جوری می تونم بفهمم که firmware کنسولم iXtreme LT ایه یا نه؟

shab_2008
11-02-2010, 17:48
دنيا دو روز است آن روز كه با تو نيست صبور باش و آن روز كه با تو است مغرور نباش زيرا هر دو به پايان مي پذيرد.

سلام به دوستان گل و باحال
چند سوال داشتم مي خواستم اگه زحمتي براتون نباشه يه لطفي كنيد جوابمو بدين
1؟ من ميخوام اگه خدا قسمت كنه به LIVE وصل بشم مي خواستم بدونم:
اين كه گفتين بايد درايو LITE ON باشه يعني چي واز كجا مي شه فهميد كه LITE ON هست يا نه؟
2:اين كه گفتين با ريختن LT ديگه بن نميشي ميخواستم بدونم اين LT چي هست؟
3: اين LT را از كجا ميشه تهيه كرد؟
4:اگه از LT استفاده كنم مطمئن باشم كه ديگه بن نميشم؟
5: اگه يه لطفي كنيد يه توضيح هم درباره ي LT هم بهم بدين ممنون ميشم.
ببخشيد اگه سوال هام تكراي بود اگه لطف كنيد بهم جوابشو بدين ممنون ميشم
آخه هيچي اطلاعات در اين باره ندارم
بازم ممنون

1:درایو های جدید این کنسول اسمشون LITEON هست که یکی از شرکتهای سازنده درایو هست

2:LT جدیدترین فرمویر درایو برای اجرای بازیهای کپی و همچنین مناسب برای LIVE هست.

3:فروشگاههایی مانند فتحی این اپدیت درایو را انجام میدن

4: تا الان که موردی مبنی بر بن شدن گزارش نشده

5:LT مخفف Lite Touch هست. این فرمویر اصل کارش همونطور که از اسمش پیداست اینه که کاری میکنه که دیسکهای کپی در محیط LIVE بسیار شبیه دیسک های اوریج به نظر بیان و ماکروسافت قادر به تشخیص و بن کردن کنسول نشه یکی دیگر از محسنات این فرمویر اینه که روی هیچ گونه wave حساس نیست و شما میتونید با خیال راحت و بدون نیاز به دیسک active iso بازیهای کپی را بازی کنید

من چه جوری می تونم بفهمم که firmware کنسولم iXtreme LT ایه یا نه؟

چون LT شباهت بسیار زیادی به ixtrem 1.61 non-stealth داره تشخیص کار سختیه و راه فهمیدنش با اومدن بازیهای wave 7 راحته چون 1.61 قادر به اجرای بازیهای wave 7 نیست

Yi Yi
11-02-2010, 18:16
چون LT شباهت بسیار زیادی به ixtrem 1.61 non-stealth داره تشخیص کار سختیه و راه فهمیدنش با اومدن بازیهای wave 7 راحته چون 1.61 قادر به اجرای بازیهای wave 7 نیست
پس LT قادر به اجرای بازیهای wave 7 هست. آیا قادر به اجرای بازی های wave های بعدی هم هست؟
یه سوال دیگه :
آیا update داشبورد تاثیری بر اجرای بازی های کپی شده یا بن شدن داره؟ منطورم اینه که اگه یه بازی به من گفت که داشبورد رو باید اپدیت کنم، این کار رو انجام بدم یا نه؟

shab_2008
11-02-2010, 18:27
پس LT قادر به اجرای بازیهای wave 7 هست. آیا قادر به اجرای بازی های wave های بعدی هم هست؟
یه سوال دیگه :
آیا update داشبورد تاثیری بر اجرای بازی های کپی شده یا بن شدن داره؟ منطورم اینه که اگه یه بازی به من گفت که داشبورد رو باید اپدیت کنم، این کار رو انجام بدم یا نه؟
همونطور که گفتم LT بر روی هیچ گونه wave ای حساس نیست و بازیها را با هرگونه wave ای اجرا میکنه.

اپدیت داشبورد برای اجرای بازیهای جدید اجباریست و شما اگر داشبورد را اپدیت نکنید بازیهای جدید را نمیتونید انجام بدید همچنین هرکونه اپدیت داشبوردی که از طرف MS عرضه بشه امنیت را برای کسانی که با بازیهای کپی از LIVE استفاده میکنن به خطر میندازه

A.N.A.P
11-02-2010, 18:40
منو میگید !!؟؟

من دستم بشکنه اگه بخوام همچین جسارتی بکنم . حالا چی گفتم که شما اینطوری برداشت کردی ؟

هیچی بابا فقط یه جور جواب میدید که ادم تا عمر داره نظر نده

ahp4
11-02-2010, 19:40

یعنی به خاطر بن شدنه؟چون روهارد سیو میکنه اما نصب نمیکنه.هارد رو هم میشناسه و میزان فضای خالی رو میزنه.
ممنون
دوستان لطفا کمک کنند.:46:

SamGun
11-02-2010, 19:55
هیچی بابا فقط یه جور جواب میدید که ادم تا عمر داره نظر نده

اوه ه ه ه حالا گفتم چی شده :31:

حالا باز اگه ناراحتی من معذرت میخوام .قصدی از زدن اون پست نداشتم .

دوستان لطفا کمک کنند.:46:

من تو صفحه ی قبل به شما جواب دادم که عزیز.
گفتم هارد شما BAN شده و باید ببرید به یک جای معتبر و بدید واستون از حالت BAN درش بیارن .

من تو چند پست قبل گفتم که در صورت BAN شدن هارد کلا از کار میوفته ولی مثل اینکه اینطوری نیست و فقط امکان نسب بازی رو

از دست میده.

AMIR_SHEYTOON
11-02-2010, 20:06
تجربه بهترين درس در زندگي است افسوس كه براي آن بهاي گراني بايد پرداخت

سلام مرسي كه اين همه اطلاعات در اختيارم گذاشتي واقعا شرمنده كردي

جسارتن چندتا سوال ديگه دارم
1: اگه درايو دستگاه LITE ON نباشه نميشه از LT استفاده كرد؟
2:حالا اگه درايو دستگاه LITE ON نبود و نشد از LT استفاده كرد راهي هست كه بشه LIVE بازي كني و بن نشي؟
3: اين LT رو هم ميشه از اينترنت دانلود كرد؟
4:اگه بشه دانلودش كرد لطف ميكنيد يه سايت بهم بدين؟

از بابت اطلاعاتي كه بهم دادي يك دنيا ممنون

SamGun
11-02-2010, 20:25

2:حالا اگه درايو دستگاه LITE ON نبود و نشد از LT استفاده كرد راهي هست كه بشه LIVE بازي كني و بن نشي؟

نه چون LT برای درایو های قبل از LiteOn هنوز Release نشده.

نه ,فقط با خرید یک کنسول جدید و بازی های اوریج میتونید با خیال راحت وارد LIVE بشید البته بدونه LT

بله , شما برنامه ی Easy Xbin's رو از لینک زیر دانلود کنید و بعد وارد برنامه شده و صبر کنید تا به سرور خودش وصل بشه

و بعدش میتونید با طی کردن یک آدرس به فایل مورد نظر برسید

roteal2007
11-02-2010, 20:30

2.lt هر کسی ریخته و رفته لایو سر بلند بیرون اومده یعنی بن نشده.
3.آموزشش تو همین فروم هست اما چون با فلش دستگاه کار داره و ریسک بالایی داره بدی بیرون بهتره.
4....

ahp4
11-02-2010, 20:37
من تو صفحه ی قبل به شما جواب دادم که عزیز.
گفتم هارد شما BAN شده و باید ببرید به یک جای معتبر و بدید واستون از حالت BAN درش بیارن .

من تو چند پست قبل گفتم که در صورت BAN شدن هارد کلا از کار میوفته ولی مثل اینکه اینطوری نیست و فقط امکان نسب بازی رو

از دست میده.
ممنون.کسی تو اصفهان جایی رو میشناسه که هارد رو برگردونه؟

shab_2008
11-02-2010, 21:04
ممنون.کسی تو اصفهان جایی رو میشناسه که هارد رو برگردونه؟
فکر کنم سرزمین رایانه تو خیابون توحید میانی بتونه.

amirtaker
11-02-2010, 22:48
آقا الان من یه پروفایلم تو لایو detect شده باشه بعد بااون دستگاه به پروفایل جدید بسازم و برم لایو بازم بن میشم؟(lt ریختم)

sonixax
11-02-2010, 22:55
آقا الان من یه پروفایلم تو لایو detect شده باشه بعد بااون دستگاه به پروفایل جدید بسازم و برم لایو بازم بن میشم؟(lt ریختم)

نه بن نمیشید ، حتی اگر با یک دستگاه بن شده باشید ، پروفایلتون سر جاشه البته گویا سیو ها و آشیومنت های بعد از بن شدنتون دیگه محاسبه نمیشه

SamGun
11-02-2010, 23:01
بچه ها یه مسئله واسه من پیش اومده !!

درایو من در حالت عمودی 2 برابر نرم تر و سریع تر بازی رو LOAD میکنه !؟ :31:

sonixax
11-02-2010, 23:05

درسته ، چیز عجیبی نیست . درایو های کنسول های Wii و Ps2 و 360 برای حالت عمودی طراحی شده اند و با اینکه در حالت افقی هم کار میکنند ولی در حالت عمودی پرفورمنس بهتری دارند .

البته در حالت عمودی میزان جاذبه ای که بر سطح تاثیر میگذارد کمتر است . (فیزیش) :31:

shab_2008
11-02-2010, 23:06

الله اکبر:18:
حتما جن توش رفته! بسم الله ارحمن الرحیم.:20:

AMIR_SHEYTOON
11-02-2010, 23:53
سلام به همه ي دوستان عزيز

مرسي كه اين قدر دقيق و با حوصله به سوالهام جواب دادين
حسابي منو شرمنده ي خودتون كردين
يك دنيا ممنون دست گل همتون درد نكنه

شجاعت يعني: بترس بلرز ولي يك قدم بردار

8613187
12-02-2010, 00:08
با عرض سلام دوباره

من می خوام هدفون ها سیمی باشن ؟ اگه می شه یه عکس از خروجی صداش برام بزارین متوجه میشم باید چی کار کنم

فکر کنم باید از کامپوننت استفاده کنم

اگه بخوام وایرلس این کارو انجام بدم دقیقا میتونید راهنماییم کنید چیا باید بگیرم چه مدل اکسز پوینت وایرلس باید بگیرم و باید چه ویژگی هایی داشته باشه (فقط یه اکسز پوینت)

و اگه بخوام با سیم و هاب این کارو انجام بدم (فقط یه هاب) باید در هر دو صورت دستگاه ها به کامپیوتر وصل باشن از طریق هاب

اگه میشه در مورد شبکش یخورده توضیح بدین یا لینکی که کامل توضیح داده شده باشه رو بدین

بدیم بیرون برامون اپدیت کنن چقدر طول میکشه و اینکه باید دستگاه باز بشه و هزینش حدودا چقدر میشه

هم داشبورد و هم lt روش نصب میشه

شما تو پست قبل گفتین در حالت عمودی پرفورمنس زیاد میشه چه ربطی داره .... دلیل علمی دارین علتش چیه که اینجوری میشه

ممنون از شما sonixax دوست عزیز شرمنده کردی مارو واقعا از راهنمایی هات ممنون

SamGun
12-02-2010, 00:28
درسته ، چیز عجیبی نیست . درایو های کنسول های Wii و Ps2 و 360 برای حالت عمودی طراحی شده اند و با اینکه در حالت افقی هم کار میکنند ولی در حالت عمودی پرفورمنس بهتری دارند .

البته در حالت عمودی میزان جاذبه ای که بر سطح تاثیر میگذارد کمتر است . (فیزیش) :31:
عجب !!
واقعا آدم به چه چیزهایی که پی نمیبره :31: !!

الله اکبر:18:
حتما جن توش رفته! بسم الله ارحمن الرحیم.:20:

:16:

بابا بی خیال شهاب !! جنا هم مگه 360 بازی میکنن !!؟؟ :31:

ببین دیگه اینا چقدر خوره اند که میرن تو 360 چتر باز میکنن :31:

AMIR_SHEYTOON
12-02-2010, 02:00
سلام به دوستان عزيز و دوست داشتني
منو كه حسابي شرمند ه ي خودتون كردين
ببخشيد چند تا سوال ديگه دارم شرمنده كه اين قدر مزاحمتون ميشم به بزرگيه خودتون ببخشيد

1: من دستگاهم آركيد هست تاريخ 27/5/2009 ميخواستم بدونم اين درايو liteon كه گفتين شامل دستگاه من هم ميشه براي استفاده از lt

2: بعد اينكه ميخواستم بدونم اين درايو liteon كه گفتين از چه تاريخ به بعد روي دستگاه گذاشته شد؟

3: ميشه بازي را روي هارد نصب كرد بعد بدون اينكه dvd را داخل دستگاه بزاريم بازي را اجرا كنيم؟
اگه ميشه اين كارو كرد لطفا برام يه توضيح بدين ممنون ميشم اگه بشه اين كار رو انجام داد حرف نداره:20:

4:يك وسيله هست كه چند تا زائده داره كه خارهاي پشت اكس بكس را هم زمان ميگره(براي باز كردن اكس باكس) مخصوص اين كار هست ميخواستم بدونم اسمش چيه و از كجا ميشه تهيه كرد؟

5: اگر هم امكانش هست اسم چند تا بازيه توپ هم كه الان تو بورس هست رو بهم معرفي كنيد

واقعا شرمنده كه اين قدر سوال ميكنم مزاحم وقت شما هم ميشم به بزرگيه خودتو ن ببخشيد
اگه امكانش هست يه بزرگي در حقم بكنيد و به اين سوالهام جواب بدين يك دنيا ممنون ميشم
اگر هم سوالهام تكراريه شما به بزرگواريه خودتون ببخشيد

باسپاس فراوان
كوچيك همتون هستم مخلص هرچي آدم بامرامه دمتون گرم كارتون 20 بيسته حرف نداره آخرشه

sonixax
12-02-2010, 02:11
1: من دستگاهم آركيد هست تاريخ 27/5/2009 ميخواستم بدونم اين درايو liteon كه گفتين شامل دستگاه من هم ميشه براي استفاده از lt

دو تا راه دارید برای تشخیص ، یکی از روی شکل سینی درایو و شماره سریال :

یکی هم اینکه فیس پلت رو بر دارید ببینید سیم درایو زرد هست یا نه ، ولی مال شما لایت آن هستش .

2: بعد اينكه ميخواستم بدونم اين درايو liteon كه گفتين از چه تاريخ به بعد روي دستگاه گذاشته شد؟

فکر کنم از نیمه دوم 2009 شاید هم قبل تر .

3: ميشه بازي را روي هارد نصب كرد بعد بدون اينكه dvd را داخل دستگاه بزاريم بازي را اجرا كنيم؟
اگه ميشه اين كارو كرد لطفا برام يه توضيح بدين ممنون ميشم اگه بشه اين كار رو انجام داد حرف نداره:20:

نچ ، نمیشه .

4:يك وسيله هست كه چند تا زائده داره كه خارهاي پشت اكس بكس را هم زمان ميگره(براي باز كردن اكس باكس) مخصوص اين كار هست ميخواستم بدونم اسمش چيه و از كجا ميشه تهيه كرد؟

از سایت های اینترنتی ، در ایران شنیدم بعضی ها دستساز خودشون درست کردند باید برید توپخونه .

5: اگر هم امكانش هست اسم چند تا بازيه توپ هم كه الان تو بورس هست رو بهم معرفي كنيد

Dark Siders
Evil 5
POP
GOW 2
Forza
من اینها رو میشناسم .

shab_2008
12-02-2010, 09:50
با عرض سلام دوباره

شما تو پست قبل گفتین در حالت عمودی پرفورمنس زیاد میشه چه ربطی داره .... دلیل علمی دارین علتش چیه که اینجوری میشه

برای وصل کردن هدفون شما اگر دستگاه را با کابل HDMI ازش استفاده میکنید نیاز به کابل زیر دارید:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ولی اگر از کابل comosite استفاده کینید نیاز به یک تبدیل دو سر مادگی jack 3.5mm دارید

اپدیت دستگاه حداکثر 1ساعت طول میکشه قیمتش هم حدودا 8 تومنه
ixtreme LT مربوط به درایو هست و ربطی به اپدیت داشبورد نداره شما خودتون هم میتونید داشبورد را اپ کنید چون خیلی راحته.

در مورد حالت عمودی وافقی باید بگم که در این 2 حالت فعالیت درایو یکی هست و دلیلی نداره که در حالت عمودی درایو بهتر عمل کنه البته چون ارمیچرهای درایوهای LITE ON از کیفیته جالبی برخوردار نیست ممکنه در بعضی از دستگاهها در یکی از 2 حالت درایو کمی بهتر عمل کنه

موارده دیگر از قبیل وایرلس هم اطلاعاتی ندارم و خود اقا میلاد دربارش توضیح میدن

:16:

بابا بی خیال شهاب !! جنا هم مگه 360 بازی میکنن !!؟؟ :31:

ببین دیگه اینا چقدر خوره اند که میرن تو 360 چتر باز میکنن :31:
خوب اره مگه جنا دل ندارن؟؟:31:
همه این کنسولا دوست دارن جن و ادم نداره که:8:

shab_2008
12-02-2010, 09:57
please delete

SamGun
12-02-2010, 10:29
.

میلاد فکر کنم از 2008/8/27 این درایو ها دیگه رسمی شد و از این تاریخ به بد دیگه کنسولی با BenQ ساخته نشد.

راستی اینجور که معلومه هنوز خیلی از بازیهای توپ رو بازی نکردی ها :31:

اگه خواستی لیست بهت میدم برو تو کاره DL .

CATALONIA
12-02-2010, 10:50
كنسول با تاريخ 2010 چه فرقهايي ممكنه داشته باشه با 2009 ؟ 
بهتره كه صبر كنم 2010 بگيرم يا نه ؟‌

A.N.A.P
12-02-2010, 10:52
كنسول با تاريخ 2010 چه فرقهايي ممكنه داشته باشه با 2009 ؟
بهتره كه صبر كنم 2010 بگيرم يا نه ؟‌
2010 نگیریا

CATALONIA
12-02-2010, 10:53
2010 نگیریا
چرا 2010 نگيرم ؟ 

توضيح ميدين لطفا 

A.N.A.P
12-02-2010, 10:57
چرا 2010 نگيرم ؟

توضيح ميدين لطفا
والا به خدا میترسم جواب بدم
اینجور که دوستان میگن 2009 بگیری به نفعته

AMIR_SHEYTOON
12-02-2010, 10:58
سلام به دوستان گل

مرسي واقعا زحمت كشيدي لطف بزرگي در حقم كري ممنون

واقعا منو شرمنده ي خودت كردي

يك دنيا ممنون

غزيز ميشه لطف كني كه ليست بازيها رو اگه زحمتي نباشه برام بزاري

A.N.A.P
12-02-2010, 11:00
سلام به دوستان گل

يك دنيا ممنون

لیست چه بازی هایی :13:
اگه منظورت 360 هست مفت مفت بیشتر از سه تومن نیست

AMIR_SHEYTOON
12-02-2010, 11:00
والا به خدا میترسم جواب بدم
اینجور که دوستان میگن 2009 بگیری به نفعته

سلام ببخشيد مگه 2009 با 2010 چه فرقي ميكنه نكنه دوباره اين كنسولها ي جديد هم بازم مشكل 3 چراغ دارن ميشه لطف كني يه توضيح بدي برام جالب بدونم

ممنون مرسي

A.N.A.P
12-02-2010, 11:01
سلام ببخشيد مگخ 2009 با 2010 چه فرقي ميكنه نكنه دوباره اين كنسولها ي جديد هم بازم مشكل 3 چراغ دارن ميشه لطف كني يه توضيح بدي برام جالب بدونم

ممنون مرسي
هیچ فرقی نیست .همه دوست دارن چیزایی که میخرن جدید ترین باشه .غلطه؟

AMIR_SHEYTOON
12-02-2010, 11:06
هیچ فرقی نیست .همه دوست دارن چیزایی که میخرن جدید ترین باشه .غلطه؟

مرسي يعني 2009 با 2010 هيچ فرقي نميكنه
مشكل 3 چراغ از اين جور حرفها

---------- Post added at 11:06 AM ---------- Previous post was at 11:04 AM ----------

لیست چه بازی هایی :13:
اگه منظورت 360 هست مفت مفت بیشتر از سه تومن نیست

منظورم ليست بازيهاي توپ هست كه ساعتها ميشيني پاي دستگاه بلند نميشي

CATALONIA
12-02-2010, 11:08
يك سوال ديگه كه بازي هاي روي ديسك T-GATE با بازي هاي روي ديسك VERBATIM چه فرقي داره ؟ 
كدوم بهتره ؟‌

AMIR_SHEYTOON
12-02-2010, 11:11
دو تا راه دارید برای تشخیص ، یکی از روی شکل سینی درایو و شماره سریال :

یکی هم اینکه فیس پلت رو بر دارید ببینید سیم درایو زرد هست یا نه ، ولی مال شما لایت آن هستش .

نچ ، نمیشه .

از سایت های اینترنتی ، در ایران شنیدم بعضی ها دستساز خودشون درست کردند باید برید توپخونه .

Dark Siders
Evil 5
POP
GOW 2
Forza
من اینها رو میشناسم .

سلا مرسي واقعا زحمت كشيدي دستت درد نكنه

آره ميدونم ميشه دست ساز هم درست كني اما حوصله ميخواد كه من ندارم

اگه ميشد لطف ميكردي اسمشو بهم ميگفتي خودم 3 سوت آمادشو ميگرفتم

بازم از بابت اطلاعاتي كه در اختيارم گذاشتي يك دنيا ممنون

A.N.A.P
12-02-2010, 11:12
مرسي يعني 2009 با 2010 هيچ فرقي نميكنه
مشكل 3 چراغ از اين جور حرفها

---------- Post added at 11:06 AM ---------- Previous post was at 11:04 AM ----------

منظورم ليست بازيهاي توپ هست كه ساعتها ميشيني پاي دستگاه بلند نميشي
هیچ فرقی نیست منGOW 2 رو خریدم 2 تومن MINI NINJA رو هم همین طورحالا 500 نومن بالا پایین که چیزی نیست

AMIR_SHEYTOON
12-02-2010, 11:21
هیچ فرقی نیست منGOW 2 رو خریدم 2 تومن MINI NINJA رو هم همین طورحالا 500 نومن بالا پایین که چیزی نیست

من كه مشكلم سر قيمت نيست پولش مهم نيست كه چه قدر باشه براي مهم اينه كه بازيش توپ باشه مثل اين بازي DANTE S INFERNO زده رو دست GOW من از اين جور بازيها ميخوام وگرنه قيمت كه مهم نيست فقط خيلي توپ باشه

ممنون دوست عزيز:46:

shab_2008
12-02-2010, 11:30
چرا 2010 نگيرم ؟

توضيح ميدين لطفا
ببین ممکنه ماکروسافت در سری 2010 تغیراتی روی درایو های کنسول داده باشه که کار کپی خور کردن درایو را دچار چالش کنه (چه با حال گفتم):31:

يك سوال ديگه كه بازي هاي روي ديسك T-GATE با بازي هاي روي ديسك VERBATIM چه فرقي داره ؟
كدوم بهتره ؟‌
Verbatim بهترین DVD 9 دنیاست و قطعا هرچه قدر کیفیت دیسک مورد استفاده برای بازیها بهتر باشه لنز درایو کنسول بیشتر عمر میکنه

Layken
12-02-2010, 12:09
سلام
دوستان من يه مشكلي دارم ..
هر فيلمي رو كه مي زارم همون فيلم قبليرو نشون ميده...
چطوري فيلم ماموريت غير ممكن 3 رو گذاشتم بعد از اون هر فيلم رو گذاشتم با هر فرمتي باز اون ماموريت رو نشون ميده..
چش شده..؟؟

ramin_pilot
12-02-2010, 12:53
سلام دوستان
ببخشید یه سوال تکراری ، می خواستم بدونم اگر به live وصل بشم آیا بن می شم ؟ اگر بن بشم چی میشه ؟ آیا مثل psp می مونه یعنی دیگه نمیشه بازی کرد حتی به صورت offline ؟
خیلی ممنون

SamGun
12-02-2010, 17:31
سلام به دوستان گل

يك دنيا ممنون

سلام عزیزم

لیست بازی هایی که میتونی ازشون لذت ببری :

Gears of War 1&2
Call of Dutty:Modern WarFar 1&2
ninja Guiden 2
Assassin's Creed 1&2
Dirt 2
Mass Effect 2 (فرماندهی-گرافیک بالا)
Alone In The Dark ( نو آوری-خلاقیت-ترس-open World)
The Darkness (داستانی عشقی -مخوف-با معنا)
Resident Evil 5 (داستانی زیبا-گرافیک بالا-همکاری)
Army of Two 2
Tekken 6
Splinter Cell:Double Agent
Devil May Cry (عشقی-اکشن-نور پردازی عالی)
Silent Hill :Home Coming ( ترسناک-خلاقیت-حق انتخاب-عاطفی)
GTA IV :Original & GTA IV :Episodes From liberty City (زیبایی-open World-آزادی عمل-نو آوری)
ACE Combat 6
[Prototype] (سبکی جدید و جالب)
Dead Space
Batman :Arkham Asylum
FIFA 2010 (بدون شرح...)
Mirror's EDGE (بدون رقیب در سبک خودش)
Tom Rider:Under World
Ghost Recon:Advanced War Faighter

ببین ممکنه ماکروسافت در سری 2010 تغیراتی روی درایو های کنسول داده باشه که کار کپی خور کردن درایو را دچار چالش کنه (چه با حال گفتم):31:

Verbatim بهترین DVD 9 دنیاست و قطعا هرچه قدر کیفیت دیسک مورد استفاده برای بازیها بهتر باشه لنز درایو کنسول بیشتر عمر میکنه
و همچنین به حرف های شهاب جان اضافه کنم که بالا بودن کیفیت دیسک باعث طولانی شدن عمر اون هم میشه.
من الان بازی هایی دارم که تا 6 ماه پیش Run میشدن ولی الان open Try یا Disc Clean میدن.

سلام
دوستان من يه مشكلي دارم ..
هر فيلمي رو كه مي زارم همون فيلم قبليرو نشون ميده...
چطوري فيلم ماموريت غير ممكن 3 رو گذاشتم بعد از اون هر فيلم رو گذاشتم با هر فرمتي باز اون ماموريت رو نشون ميده..
چش شده..؟؟
عجب چیزه جالبی :31:
شما به احتمال زیاد فیلم هات رو روی Flash ریختی درسته ؟

سلام دوستان
ببخشید یه سوال تکراری ، می خواستم بدونم اگر به live وصل بشم آیا بن می شم ؟ اگر بن بشم چی میشه ؟ آیا مثل psp می مونه یعنی دیگه نمیشه بازی کرد حتی به صورت offline ؟
خیلی ممنون

سلام
اگه شما BAN بشی دیگه نمیتونی وارد LIVE بشی و دسترسی به یکسری از امکانات هارد که مهمترین اون نصب بازی هست رو از دست میدید.

نه مثل PSP نیست شما میتونید به بازی کردن در حالت Offlie ادامه بدید

sonixax
12-02-2010, 17:47

هر مدل که گرون تر باشه :31: برای تبدیلش هم دوستان تصویرش رو قرار دادند ، بیسیم برای این گفتم که گیر سیم نشی .

فرقی نمیکنه کافیه اکسس پوینت شما موج G رو ساپورت کنه ، نه نیازی به کامپیوتر نیست ، راستش من خودم انجام دادم و از جایی کمک نگرفتم چون خودم با شبکه تا حدودی آشنایی دارم . شما اگر در حد پایه با مفاهیم شبکه آشنایی داشته باشید مشکلی پیدا نمیکنید .

حدودا نیم ساعت :31: هزینش توی این خراب شده ای که من هستم 40 یورو ، توی ایران فکر کنم 10-12 تومن باشه ، درست نمیدونم .

توی درایو های کنسول هایی مثل Ps2 , 360 و Wii بله پرفورمنس بیشتر میشه ، دلیل شکل بخش نگاه دارنده دیسک هستش :

iمچنین وقتی دیسک در حالت افقی قرار داره ، سطح بیشتری ازش تحت تاثیر جاذبه قرار میگیره و البته مقاومت و میزان برخورد سیالات هم هست در نتیجه موتور درایو باید نیروی بیشتری رو صرف گردش دیسک بکنه . این مورد رو میتونید به صورت یک تست ساده انجام بدید ، اگر توی منزل دوچرخه دارید چرخش رو در حال افقی بچر خونید ، بعدش همون چرخ رو در حالت عمودی حرکت بدیدی ، میبینید که نیروی کمتری صرف چرخوندنش در حالت عمودی میکنید .
عین همین داستان در مورد هر شیئ گرد و گردان وجود داره :31:

قابلی نداشت ، فقط بی زحت رنگی پنگی ننویسید ، با سپاس .

میلاد فکر کنم از 2008/8/27 این درایو ها دیگه رسمی شد و از این تاریخ به بد دیگه کنسولی با BenQ ساخته نشد.

راستی اینجور که معلومه هنوز خیلی از بازیهای توپ رو بازی نکردی ها :31:

اگه خواستی لیست بهت میدم برو تو کاره DL .

پس چی که میخوام :31: از این لیستی که اینجا گذاشتی اونهایی که ستاره زدم رو دارم ، فقط بی زحمت اساسین و شخص اول و اسپیلینتر سل نباشه :11::40: :

Gears of War 1&2
*Call of Dutty:Modern WarFar 1&2
ninja Guiden 2
*Assassin's Creed 1&2
Dirt 2
Resident Evil 5 (داستانی زیبا-گرافیک بالا-همکاری)*
Army of Two 2
Tekken 6
GTA IV :Original & GTA IV :Episodes From liberty City (زیبایی-open World-آزادی عمل-نو آوری)
*ACE Combat 6
Dead Space
*Batman :Arkham Asylum
FIFA 2010 (بدون شرح...)

سلا مرسي واقعا زحمت كشيدي دستت درد نكنه

آره ميدونم ميشه دست ساز هم درست كني اما حوصله ميخواد كه من ندارم

اگه ميشد لطف ميكردي اسمشو بهم ميگفتي خودم 3 سوت آمادشو ميگرفتم

بازم از بابت اطلاعاتي كه در اختيارم گذاشتي يك دنيا ممنون

اسمش رو نمیدونم ، من توی یه دونه از این فروشگاه ها اتفاقی دیدم ، ولی معمولا از این اسم ها داره :

Xbox Open toolkit و از این مدل اسم ها .

yoosef_st
12-02-2010, 18:01
سلام.
آقایون من هم به جمع 360 داران پیوستم.
تبریک میگم بهتون :دی
خب چند تا سوال:
اول اینکه کنسولم الایت هست. این اکانت گلدی که روش هست چجوریاست؟
چجوری فعال میشه، چقدر طول میکشه فعال بودنش و...
دوم اینکه اگر بخوام فیلم Divx روش ببینم باید یه کدک دانلود کنم. اگر بخوام این رو دانلود کنم اکانت لایوم فعال میشه؟
3. از کجا بفهمم فرمویر کنسولم چه ورژنیه؟ البته من از فتحی گرفتم زیاد حساسیت نداره این موضوع. اما محض اطلاع میپرسم که مطمئن بشم LT هست.
4. کنسولم امروز وسط بازی فیفا هنگ کرد. هیچ کاریش نمیشد کرد جز خاموش. طبیعیه؟ اصلا 360 هنگ هم میکنه؟
5. بعد بازی Dante رو هم گذاشتم، هنوز عکس بازی توی داشبورد نیومده بود که دکمه X رو زدم که بره تو بازی، باز هم هنگ کرد...
اما موقعی که داشتم بازی میکردم اصلا مشکلی نبود...
6. به نظرتون باتری شارژی خوب بگیرم بهتره یا Sharj & Play؟
فعلا همینا. ممنون از لطفتون.

sonixax
12-02-2010, 18:05
سلام.
خب چند تا سوال:
دوم اینکه اگر بخوام فیلم Divx روش ببینم باید یه کدک دانلود کنم. اگر بخوام این رو دانلود کنم اکانت لایوم فعال میشه؟
3. از کجا بفهمم فرمویر کنسولم چه ورژنیه؟ البته من از فتحی گرفتم زیاد حساسیت نداره این موضوع. اما محض اطلاع میپرسم که مطمئن بشم LT هست.
4. کنسولم امروز وسط بازی فیفا هنگ کرد. هیچ کاریش نمیشد کرد جز خاموش. طبیعیه؟ اصلا 360 هنگ هم میکنه؟
5. بعد بازی Dante رو هم گذاشتم، هنوز عکس بازی توی داشبورد نیومده بود که دکمه X رو زدم که بره تو بازی، باز هم هنگ کرد...

مبارک باشه :11:
دوبار هنگ توی یه روز ؟! :18:

SamGun
12-02-2010, 18:19
هر مدل که گرون تر باشه :31: برای تبدیلش هم دوستان تصویرش رو قرار دادند ، بیسیم برای این گفتم که گیر سیم نشی .

فرقی نمیکنه کافیه اکسس پوینت شما موج G رو ساپورت کنه ، نه نیازی به کامپیوتر نیست ، راستش من خودم انجام دادم و از جایی کمک نگرفتم چون خودم با شبکه تا حدودی آشنایی دارم . شما اگر در حد پایه با مفاهیم شبکه آشنایی داشته باشید مشکلی پیدا نمیکنید .

حدودا نیم ساعت :31: هزینش توی این خراب شده ای که من هستم 40 یورو ، توی ایران فکر کنم 10-12 تومن باشه ، درست نمیدونم .

توی درایو های کنسول هایی مثل Ps2 , 360 و Wii بله پرفورمنس بیشتر میشه ، دلیل شکل بخش نگاه دارنده دیسک هستش :

iمچنین وقتی دیسک در حالت افقی قرار داره ، سطح بیشتری ازش تحت تاثیر جاذبه قرار میگیره و البته مقاومت و میزان برخورد سیالات هم هست در نتیجه موتور درایو باید نیروی بیشتری رو صرف گردش دیسک بکنه . این مورد رو میتونید به صورت یک تست ساده انجام بدید ، اگر توی منزل دوچرخه دارید چرخش رو در حال افقی بچر خونید ، بعدش همون چرخ رو در حالت عمودی حرکت بدیدی ، میبینید که نیروی کمتری صرف چرخوندنش در حالت عمودی میکنید .
عین همین داستان در مورد هر شیئ گرد و گردان وجود داره :31:

قابلی نداشت ، فقط بی زحت رنگی پنگی ننویسید ، با سپاس .

پس چی که میخوام :31: از این لیستی که اینجا گذاشتی اونهایی که ستاره زدم رو دارم ، فقط بی زحمت اساسین و شخص اول و اسپیلینتر سل نباشه :11::40: :

Gears of War 1&2
*Call of Dutty:Modern WarFar 1&2
ninja Guiden 2
*Assassin's Creed 1&2
Dirt 2
Resident Evil 5 (داستانی زیبا-گرافیک بالا-همکاری)*
Army of Two 2
Tekken 6
*ACE Combat 6
Dead Space
*Batman :Arkham Asylum
FIFA 2010 (بدون شرح...)

اسمش رو نمیدونم ، من توی یه دونه از این فروشگاه ها اتفاقی دیدم ، ولی معمولا از این اسم ها داره :

Xbox Open toolkit و از این مدل اسم ها .

میلاد جون این عکس وسیله ای که باهاش Xbox 360 رو باز میکنن هست :

البته اینو من تاحالا جایی ندیدم .
به خاطر همین اکثرا دست سازش رو درست میکنن که من آموزشش رو تو تاپیک باز کردن Xbox 360 گذاشتم.

پسر برو این بازی هارو DL کن حالشو ببر .واقعا محشر هستن.

سلام.
خب چند تا سوال:

مبارک باشه دوست عزیز.
1-معمولا Accunt های Gold 1 ماهه و 3 ماه هستن و با اولین وصل شدن شما به LIVE و ساختن Game Tag فعال میشن.

2-بله حتما باید از LIVE این Codec هارو DL کنید که برای این کار باید یک فیلم با فرمت مورد نظر گذاشته و زمانی که Error نداشتن Codec لازم برای اجرا رو میده و میگه باید به LIVE وصل بشید شما ok رو میزنید و مراحلش رئ به ترتیب ادامه میدید
تا شروع به DL کردن Codec بکنه.
3-اگه از فتحی گرفتین خیالتون راحت باشه چون هر موقع کع جنساش برسه سریع همه رو Update میکنه.واسه فهمیدنش هم فعلا راهی نیست مگر اینکه بعدا پیدا بشه .(البته راهی که آسون باشه)
4-مشکلی نداره , بازیه شما به احتمال زیاد خوب رایت نشده واسه همین یکجاهایی مشکل پیدا میکنه.البته این مشکل بیشتر به خراب بودن File های بازی بر میگرده .
5-سعی کنید چند تا بازی از جاهای مختلف بخرید و تست کنید , اگه مشکل هنگ داشتید حتما به فروشگاه فتحی خبر بدید.
6-به نظره من شما یک جفت باطریه شارژی Energizer یا Camelion و یک جفت باطریه Duracell بگیر .تا حدود 1 الی 1.5 سال از باطری خریدن خلاص میشی.
بدین صورت که زمانی که شارژ باطری ها تموم شد بزنش تو شارژ و بعد از باطری های Duracell استفاده کن و بعد که شارژ باطری ها فول شد اونها رو بنداز.

roteal2007
12-02-2010, 18:36
سعید جون از کجا میشه فهمید که دستگا ه ورژن lt ریخته واسمون؟

roteal2007
12-02-2010, 18:43

SamGun
12-02-2010, 18:53

والا تنها راهش فعلا Recovery کردن iXtreme از داخل درایو هست که اونم سخته.

اما راهه آسون ترش اینه که صبر کنید تا بازی های Wave 7 بیاد.چون مثل اینکه شهاب گفته بود بازی های Wave 7 روی 1.61 ها

جواب نمیده.حالا باید صبر کرد ببینیم چی میشه.منم الان خودم نمیدونم LT دارم یا 1.61 non Stealth :31:

reza021120
12-02-2010, 19:41
سلام دوستان من خبر مرگم میخام آرکید بخرم ...تو آبادیمون میدن 350
تو بندر عباس فامیل داریم میدن 320 تو تهرانم که فقط به لطف این تایپک و بچه های گلش فتحیو میشناسم که معلومه ادم با شرفیه ...فتحی میده 250 حالا مثه ....موندم تو گل که چیکار کنم ...لطفا راهنمایی کنید ...
من کرمانشام

ramin_pilot
12-02-2010, 19:52
سلام به همه
ببخشید دوستان من می خواستم به live وصل شم بی زحمت لینک های که باید دانلود کنم را + راهنمای نصب قرار دهید.
لطفا کمک کنید من می خوام هم تو این چند روز تعطیلی بازی کنم ، جایی هم الان باز نیست که دستگاه رو بدم update کنند ، فقط تورو خدا بن نشم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](39).gif.
خیلی ممنون

SamGun
12-02-2010, 20:07
سلام دوستان من خبر مرگم میخام آرکید بخرم ...تو آبادیمون میدن 350
تو بندر عباس فامیل داریم میدن 320 تو تهرانم که فقط به لطف این تایپک و بچه های گلش فتحیو میشناسم که معلومه ادم با شرفیه ...فتحی میده 250 حالا مثه ....موندم تو گل که چیکار کنم ...لطفا راهنمایی کنید ...
من کرمانشام
دور از جون برادر :31:

خب شما یه زنگ به این آقای فتحی بزن و باهاش هماهنگ کن که واست پست کنه هر جایی که هستی.
شمارش :33952458

سلام به همه
ببخشید دوستان من می خواستم به live وصل شم بی زحمت لینک های که باید دانلود کنم را + راهنمای نصب قرار دهید.
لطفا کمک کنید من می خوام هم تو این چند روز تعطیلی بازی کنم ، جایی هم الان باز نیست که دستگاه رو بدم update کنند ، فقط تورو خدا بن نشم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](39).gif.
خیلی ممنون
آموزش اتصال به شبکه ی LIVE :

برای اینکه BAN نشید حتما باید LT رو نصب کرده باشین ,پس تا کنسولتون رو به iXtreme LT آپدیت نکردین وارد LIVE نشین.
برای بازی در LIVE هم چیزه خاصی برای دانلود نمیخواد فقط کافی هست که تنظیمات مربوطه رو انجام بدید.
این تنظیمات هم در PC هست و هم در Xbox 360

reza021120
12-02-2010, 20:16
دور از جون برادر :31:

خب شما یه زنگ به این آقای فتحی بزن و باهاش هماهنگ کن که واست پست کنه هر جایی که هستی.
شمارش :33952458

خیلی ممنون ولی نمیدونم این تفاوت قیمت بندر عباس و تهران واسه چیه ؟؟؟؟:41:

SamGun
12-02-2010, 20:32

یه عبارتی هست به نام دوکان ( همون دوکون خودمون ) :31:

alireza_sun72
12-02-2010, 20:37
سلام بروبکس من بالاخره رایت بازی xb360 رو یاد گرفتم
البته این تاپیک رو 3 هفته پیش زدم ولی شاید بدردتون بخوره

ramin_pilot
12-02-2010, 20:57
برای اینکه BAN نشید حتما باید LT رو نصب کرده باشین ,پس تا کنسولتون رو به iXtreme LT آپدیت نکردین وارد LIVE نشین.
برای بازی در LIVE هم چیزه خاصی برای دانلود نمیخواد فقط کافی هست که تنظیمات مربوطه رو انجام بدید.
این تنظیمات هم در PC هست و هم درXbox 360

دوست عزیز میشه لطفا لینک LT را قرار دهید .
لطفا طریقه نصب آن را بر روی xbox توضیح دهید .
لطفت تنظیماتی هم که لازم هست انجام بدم بفرمایید .
فقط تورو خدا کمک کنید می خوام امشب بازی کنم
مرسی

NAZISM
12-02-2010, 21:14
یعنی واقعا اگر این عملیاتی که فرمودید رو انجام بدیم به هیچ وجه بن نمیشیم؟:18:

AMIR_SHEYTOON
12-02-2010, 22:01
سلام مرسي زحمت كشيدي يك دنيا ممنون شرمنده وقتت هم گرفتم

Zhangooler
12-02-2010, 22:27
سلام.
خب چند تا سوال:

1.اکانتت رو به صورت رایگان میتونی ازش به مدت یه ماه (مطمین نیستم)استفاده کنی.(با ساخت گیمر تگ)
زیاد دنگ و فنگ نداره به راحتی میشه راش انداخت فقط موقع ثبت نام باید دو تا ای میل داشته باشه که یکیش برای Parent و دیگری به عنوان Child شناخته میشه اگرم که سنت رو بالا بزنی همچین چیزی نمیخواد.
2.اصلا هیچی به غیر از Trailer و Pic & Vid از بازی ها چیز دیگه ای رو از لایو دانلود نکن.چون آپدیت از لایو حکم بای بای از لایو رو داره.چون میشناستت و بن میشی.
3.اون جدیداش یعنی از 6/2009 به این ور همش LT هستش عزیز.البته از خوب جایی خریدی مورد نداره.
4.ماله منم بعضی اوقات هنگ میکنه و عادیه به نظرم.اونم به دلیل اینه که سی دی هامون توی ایران بد کیفیت و کلا دستگاه رو باهاش که ور میرن اینجور اتفاقا میافته براش.(اینو از رفیقم که مغازه الکترونیکی داره پرسیدم)
5.عزیزم با دکمه ی A میره تو بازی با X بازی رو Eject میکنه.اگر سر همونجا کنسول هنگ میکنه شما یه Boot Disc بگیر قبل از بازی بزار توی کنسول به مدت 30 ثانیه بعدش بازی رو بزار.(لباف داره)
6.معلومه دیگه Charge & Play Kit ...البته باید اصلشو بگیری که حدود 30000 تومانه.
قربانت
تبریک هم بهت میگم که به جمع ما پیوستی

---------- Post added at 10:26 PM ---------- Previous post was at 10:23 PM ----------

فعلا که کسی بن نشده.

---------- Post added at 10:27 PM ---------- Previous post was at 10:26 PM ----------

مرسی
عزیزم کار من و شما نیست.برای اطمینان از اینکه دستگات سالم میمونه بده بیرون برات این کارو بکنن.بگو LT خودشون میفهمن.

masoud93
12-02-2010, 23:21
بالاخره من هم xbox 360 خریدم.
من این بازیهارو سفارش دادم به نظرتون بازیهای خوبی هستن یا نه؟
Bioshock 2
Dante's Inferno
Assassin's Creed 2
WWE Smack Down VS Raw 2010
Forza Motorsport 3
FIFA 10
Halo 3 ODST
Gears Of War 2
Battlefield : Bad Company
Ninja Gaiden 2
Army Of Two
Ace Combat 6 : Fires of Liberation
The Bourne Conspiracy
MX vs ATV Reflex
darksiders:wrath of war
Grand Theft Auto 4
Grand Theft Auto 4: The Ballad of Gay Tony
Grand Theft Auto 4: The Lost and Damned
Tekken 6
Army Of Two 40th day

SamGun
12-02-2010, 23:32
مرسی
والا همانطور که چند هزار بار تا حالا گفتم :31: چون وسایل لازم واسه آموزشش رو ندارم نمیتونم بزارم.شرمندم.
شما ببرید پیش فتحی اونجا واستون سریع درست میکنن.
تنظیمات چی رو میخوای شما ؟!
شما یه نگاهی به تاپیک زیر بنداز ببین چقدر Update کردن دنگ و فنگ داره !

1.اکانتت رو به صورت رایگان میتونی ازش به مدت یه ماه (مطمین نیستم)استفاده کنی.(با ساخت گیمر تگ)
زیاد دنگ و فنگ نداره به راحتی میشه راش انداخت فقط موقع ثبت نام باید دو تا ای میل داشته باشه که یکیش برای Parent و دیگری به عنوان Child شناخته میشه اگرم که سنت رو بالا بزنی همچین چیزی نمیخواد.
2.اصلا هیچی به غیر از Trailer و Pic & Vid از بازی ها چیز دیگه ای رو از لایو دانلود نکن.چون آپدیت از لایو حکم بای بای از لایو رو داره.چون میشناستت و بن میشی.
4.ماله منم بعضی اوقات هنگ میکنه و عادیه به نظرم.اونم به دلیل اینه که سی دی هامون توی ایران بد کیفیت و کلا دستگاه رو باهاش که ور میرن اینجور اتفاقا میافته براش.(اینو از رفیقم که مغازه الکترونیکی داره پرسیدم)
5.عزیزم با دکمه ی A میره تو بازی با X بازی رو Eject میکنه.اگر سر همونجا کنسول هنگ میکنه شما یه Boot Disc بگیر قبل از بازی بزار توی کنسول به مدت 30 ثانیه بعدش بازی رو بزار.(لباف داره)
[COLOR="Silver"]
1-هر دستگاه دارای 3 ماه Gold Account هست که میتویند با ساختن 3 تا Gamer Tag فعالش کنید.
2-هیچ ربطی به دانلود و یا بازی کردن شما نداره.با وصل شدن به LIVE بلافاصله اطلاعات لازم Send&Recive میشه .
4-تائید میشه ولی هنگ زیادی و تو هر بازی دیگه طبیعی نیست.
5-ربطی به activate.iso نداره.
6-به هیچ وجه !! چون واقعا نسبت به پولی که شما داری دورش میریزی 5% هم بازدهی نداری !!

با داشتن iXtreme LT و نداشتن ردپای قبلی در LIVE دیگه جای نگرانی نخواهد بود.

Bioshock 2
Dante's Inferno
Assassin's Creed 2
Forza Motorsport 3
FIFA 10
Halo 3 ODST
Gears Of War 2
Ninja Gaiden 2
Army Of Two
The Bourne Conspiracy
MX vs ATV Reflex
Grand Theft Auto 4
Tekken 6
Army Of Two 40th day
مبارکتون باشه
دوست عزیز بازی یه چیزه سلیقه ای هست ولی به نظرم بازی های زیر رو حذف کنید بهتره :
MX vs ATV Reflex
Army Of Two
Halo 3 ODST

و به جاش Devil may Cry 4 و CoD:MW 2 و Resident Evil 5 رو بگیرید

CATALONIA
12-02-2010, 23:43
Bioshock 2
Dante's Inferno
Assassin's Creed 2
Forza Motorsport 3
FIFA 10
Halo 3 ODST
Gears Of War 2
Ninja Gaiden 2
Army Of Two
The Bourne Conspiracy
MX vs ATV Reflex
Grand Theft Auto 4
Tekken 6
  Army Of Two 40th day

ماشاا...
چه خبره عزيز 
كي وقت ميكنه اينا رو تموم كني ؟‌
حالا رو هم رفته چه قدر شد پولش ؟ 
  فكر كنم اندازه ي قيمت خود دستگاه دادي بازي :دي
من اگه بخوام كنسول بخرم (‌به زودي )‌ اين بازي ها ار ميخرم 
AC II
FIFA 10 
GOW 2 
Halo : Odst 

FM 3
بعضي بازي هاي ديگه مثله RE5 - Cod :MW2 - DMC 4 - IV  - DiRT 2 - ME 2  و اين بازي ها كه روي pc هست رو تموم كردم و فقط ميخوام كه بازي هاي انحصاري رو بازي كنم 
بازم ببخشيد از اسپمي كه دادم 

Big-Boss
12-02-2010, 23:50

بندرعباس کلا سیستمش اینجوریه کرک نشده بخواید ارزونتر از تهران و جاهای دیگه است. اینایی که مستقیم از دبی میارن ولی کرک شدش از تهران گرونتر در میاد. :46:

8613187
13-02-2010, 01:21
سلام ممنون که جواب سوالامو دادین

اون عکسه => و قطعه ای که با فلش قرمز نشون دادین محل چی هستش ... باعث میشه درایو خراب نشه یا چیزه دیگس(موتور درایو هست که دیسک و عقب جلو میبره(eject)) ؟

فکر میکنم سطح هیچ ربطی به جازبه نداشته باشه w=mg بلکه به وزن مربوط میشه (مرکز جرم) فکر نمیکنم دلیل قانع کننده ای باشه

و اینکه به سیال هم هیچ ربطی نداره . چه فرقی میکنه عمودی افقی .سیال همون سیاله دیگه

نفهمیدم این عمودی یا افقی بودن چطوری تو پرفورمنس تاثیر میزاره .اگه منبع دارین لینک بزارین

در مورد شبکه که باوایرلس انجام می دم ..... میشه شما که شبکه کردن بگین دقیقن چی کار کردین که من با مشکل بر نخورم !!!!!

برای هدفون از کابل کاموسیت استفاده کنم دیگه چی لازم دارم ؟

اگه از کابل hdmi استفاده کنم چی لازم دارم ؟

(برای مثال در کابل composite فیش دو سر مادگی که دوستمون گفتن) .

این play & charging kit => باتری هارو از دسته در میارین و به اون میزنین یا اینکه اونو به یو اس بی دستگاه وصل میکنین و بعد به دسته (که میشه دسته سیمی)

من مشکل با پرفورمنس ندارم تو کدوم حالت داریو دیرتر خراب میشه عمودی یا افقی ... علتشم بگید بد نیست .

ممنون از راهنمایی هاتون sonixax

dr.vampire
13-02-2010, 04:02
دوستان میخواستم بدونم این Region که توی سایت ها ی فروش بازی زده چیه ؟؟
فرق نسخه های NTSC/U NTSC/J PAL FREE چیه ؟؟؟

dark fear
13-02-2010, 08:19
سلام
من بعد از مدتها xbox رو روشن کردم (به خاطر درسام بازی نمیکردم) . بعد روشن نشد و 1 چراغ قرمز
داد .. و ارور e73 ... یکم تو نت چرخ زدم .. فهمیدم که ارور عمومی سخت افزاره
همه کابل ها و ... رو چک کردم .. مشکلی نداشتن
خواستم بدونم قابل تعمیره ؟ اذیت نمیکنه اگه تعمیرش کردم ؟
اگه مشکل حاده بگید تا تابستون یکی دیگه بخرم...
ممنون

shab_2008
13-02-2010, 09:08
دوستان میخواستم بدونم این Region که توی سایت ها ی فروش بازی زده چیه ؟؟
فرق نسخه های NTSC/U NTSC/J PAL FREE چیه ؟؟؟

این هم تعریف و انواع ریجن ها:

یجن یک نوع قفل منطقه ای است که فقط باعث می شود کنسول و بازی هایش محدود به یک قاره و یا منطقه شوند مثلا بازیهایی که در ژاپن بخش میشود دارای یک ریجن منطقه ای هستند و فقط برای کنسولهایی که در ژاپن فروخته میشوند قابل اجرا است .
ریجن های مختلف

NTSC-UC: این ریجن فقط برای قاره آمریکا (آمریکای شمالی و جنوبی) است.
NTSC-J: این ریجن فقط مربوط به کشور ژاپن و کره می باشد.
NTSC-Asia: این ریجن مختص به کشور های آسیای شرقی می باشد. این ریجن همان NTSC/J می باشد و بازی های این ریجن و ریجن ژاپن یکی هستند و فقط زبان موجود در بازی فرق دارد .
PAL: این ریجن مخصوص قاره اروپا , آفریقا جنوبی , خاورمیانه, استرالیا و... میباشد .
FREE : در واقع این یه ریجن نیست FREE در بازیها به کار میرود بازیهایی که FREE باشند دارای قفل منطقه ای نیستند و همه ی ریجن ها میتوانند این بازی ها را اجرا کنند.

سلام
من بعد از مدتها xbox رو روشن کردم (به خاطر درسام بازی نمیکردم) . بعد روشن نشد و 1 چراغ قرمز
ممنون

بله قابل تعمیره و با جست و جوهایی که من در نت کردم متوجه شدم حدودا یه 10 تومنی خرجش میشه.

shab_2008
13-02-2010, 09:18
PLEASE DELETE

SamGun
13-02-2010, 11:01
سلام
ممنون

پیشنهاد میکنم قبل از تعمیر یکبار به طور کامل داخل کنسول رو خاک گیری کنید.

فنهای کنسول رو هم تمیز و چک کنید که درست کار میکنند .

در ضمن این Error مربوط به پورت Ethernet و Chip شبکه در MainBoard کنسول هست.

قابل تعمیر هم هست.

dark fear
13-02-2010, 18:01
یعنی حاد نیست ؟
پس میبرمش تعمیر ...
حالا در اثر چی بوجود میاد ؟ .. فک کنم چون خیلی وقت بوده کار نکرده بودم باش ، خاک گرفته

NAZISM
13-02-2010, 18:09
بابا دمتون گرم منم بیارید تو جمع لایو دیگه
همه میگفتن بن میشی راهنمایی کنید که باید چیکار کنم؟:19:

shab_2008
13-02-2010, 18:11
یعنی حاد نیست ؟
پس میبرمش تعمیر ...
حالا در اثر چی بوجود میاد ؟ .. فک کنم چون خیلی وقت بوده کار نکرده بودم باش ، خاک گرفته
نه حاد نیست همونطور که سعید گفت این ارور مربوط به پورت Ethernet هست.
این مشکل ممکنه در اثر گرد وخاک یا نوسانهای برق بیشتر به وجود بیاد

بابا دمتون گرم منم بیارید تو جمع لایو دیگه
همه میگفتن بن میشی راهنمایی کنید که باید چیکار کنم؟:19:

اگه شما تا الان به LIVE وصل نشده باشین با اپدیت درایوتون به LT میتونید با خیال راحت و بدون ترس از بن شدن به LIVE برید و گرنه راه دیگری نیست.

NAZISM
13-02-2010, 18:34
خوب عزیزم میگفتی که چجوری باید آپدیت کرد در کل چیکار باید بکنم خسیس نباش داداش:31:

shab_2008
13-02-2010, 18:46
خوب عزیزم میگفتی که چجوری باید آپدیت کرد در کل چیکار باید بکنم خسیس نباش داداش:31:
عزیز خساست کجا بود درسته که ما اصفهانی هستیم ولی خسیس نیستیم:31:

انجام این اپدیت کاره سخت و خطرناکیه و همونطور که بارها گفته شده انجام این اپدیت کار هر کسی نیست و نوصبه میشه بدین بیرون تا براتون انجام بدن.

Ilis
13-02-2010, 18:47

بدی بیرون واست آپ کنن راحت تری :31: قصد جسارت ندارم ولی احتمال خطرش زیاده

AMIR_SHEYTOON
13-02-2010, 21:09
سلام به همه ي دوستان گل

امروز سوالي ندارم فقط ميخواستم به همه ي دوستاني كه در اين انجمن زحمت زيادي ميكشند يه خسته نباشيد بگم

واقعا دستتون درد نكنه زحمت مي كشين از اينكه وقتتون را ميزارين وبه سوال دوستان خيلي دقيق و واضح جواب ميدين

دست گل همتون درد نكنه خيلي زحمت ميكشين خسته نباشيد
موفق باشيد:46::11:

sonixax
13-02-2010, 21:09
اون عکسه => و قطعه ای که با فلش قرمز نشون دادین محل چی هستش ... باعث میشه درایو خراب نشه یا چیزه دیگس(موتور درایو هست که دیسک و عقب جلو میبره(eject)) ؟

اشاره بنده به اون دو قسمت فلش ها نبود ، من اون عکس رو سرچ کردم که فقط بهتون داخل درایو رو نشون بدم .

فکر میکنم سطح هیچ ربطی به جازبه نداشته باشه w=mg بلکه به وزن مربوط میشه (مرکز جرم) فکر نمیکنم دلیل قانع کننده ای باشه

چرا ربط داره ، همچنین در مورد مقاوت سیال هم هست ، این فرمولی هم که شما نوشتید مال وزنه نه میزان تاثیر جاذبه بر سطح ، در ضمن جسم در حال حرکت وزنش بیشتر میشه ! البته اینجا کلاس فیزیک نیست :31:

و اینکه به سیال هم هیچ ربطی نداره . چه فرقی میکنه عمودی افقی .سیال همون سیاله دیگه

باز هم خیلی ربط داره ، در حالت عمودی حرکت جریان هوا (همون سایل) داخل دستگاه با حالت افقی فرق میکنه !

نفهمیدم این عمودی یا افقی بودن چطوری تو پرفورمنس تاثیر میزاره .اگه منبع دارین لینک بزارین

تنها چیزی که به زبان غیر فارسی گیر آوردم این بود :

در مورد شبکه که باوایرلس انجام می دم ..... میشه شما که شبکه کردن بگین دقیقن چی کار کردین که من با مشکل بر نخورم !!!!!

یک رنج از IP تعریف کردم مثلا 10.0.0.1 تا 10.0.0.9 ، به هرکدام از دستگاه ها یکی از این IP را دادم ، همه رو وصل کردم به اکسس پوینت . سابنت مسک هم فراموش نشه ، بازی هایی که لن رو ساپورت میکنند میتونند به هو وصل بشوند . به همین راحتی .

برای هدفون از کابل کاموسیت استفاده کنم دیگه چی لازم دارم ؟

خود هدفون رو و + تبدیل های لازم برای کامپوزیت به استریو .

نمیدانم .

این play & charging kit => باتری هارو از دسته در میارین و به اون میزنین یا اینکه اونو به یو اس بی دستگاه وصل میکنین و بعد به دسته (که میشه دسته سیمی)

یه کابلی داری میخوری توی USB دستگاه و اون سرش هم میخوره توی سر دسته ، یک چراغ هم روش داره که وقتی شارژ کامل شه سبز میشه و وقتی در حال شارژ باشه قرمزه .

من مشکل با پرفورمنس ندارم تو کدوم حالت داریو دیرتر خراب میشه عمودی یا افقی ... علتشم بگید بد نیست .

راستش زیاد فرقی نمیکنه ، شاید روی طول عمر دستگاه شما در حد چند ساعت تاثیر بگذارد و نه بیشتر ، فقط دستگاه رو باید در جایی قرار بدید که گردش هوا به مقدار مناسب در اطرافش امکان پذیر باشد همین ، البته هار خیلی خیلی خیلی مهمه در زیاد شدن طول عمر دستگاه .

ممنون از راهنمایی هاتون sonixax

:46:

shab_2008
13-02-2010, 22:13
اقا میلاد ببخشید که من اینو میگم ولی ارمیچر داریو در هر 2 حالت یک سرعت ثابت و تعریف شده داره و فرقی نمیکنه که افقی باشه یا عمودی چون در هر 2حالت نیروی گریز از مرکز ثابت هست و گردش ارمیچر درایو برای هر 2حالت یک جور تعریف شده و سرعت و پرفرمنس یکسانی داره و همونطور هم که قبلا گفتم اگر در بعضی کنسولها درایو در یکی از دوحالت عمودی و افقی بهتر کار کنه دلیلش کیفیت بد ارمیجر و ضعیف شدن موتور اونه.

اما:

در ضمن جسم در حال حرکت وزنش بیشتر میشه !

این حرف شما کاملا اشتباهه و چیزی که با حرکت تغییر میکنه فشاره و نه وزن!

وزن تنها در فضا تغییر میکنه یعنی جایی که جاذبه زمین و سیاره ها کم باشه

من در اخر از شما باز هم عذر خواهی میکنم!

شما دستگاه را با این کابل به LCD TV میخواین وصل کنید یا مانیتور؟

sonixax
13-02-2010, 23:37
اقا میلاد ببخشید که من اینو میگم ولی ارمیچر داریو در هر 2 حالت یک سرعت ثابت و تعریف شده داره و فرقی نمیکنه که افقی باشه یا عمودی چون در هر 2حالت نیروی گریز از مرکز ثابت هست و گردش ارمیچر درایو برای هر 2حالت یک جور تعریف شده و سرعت و پرفرمنس یکسانی داره و همونطور هم که قبلا گفتم اگر در بعضی کنسولها درایو در یکی از دوحالت عمودی و افقی بهتر کار کنه دلیلش کیفیت بد ارمیجر و ضعیف شدن موتور اونه.

ربطی به موتور نداره عزیزم ، وقتی دیسک در حالت افقی داره سطح بیشتری از اون تحت تاثیر نیروی جذبه قرار میگیره تا زمانی که در حالت عمودی .

این حرف شما کاملا اشتباهه و چیزی که با حرکت تغییر میکنه فشاره و نه وزن!

اشاره بنده به اینرسی حرکتی بود که باعث میشه در حال حرکت وزن جسم بیشتر بشه ، این قاعده تا زمانی که نیروی گریز ار مرکز تسلط پیدا کنه ادامه داره ، چونکه در اینجا طبق قانون بقاء ماده و انرژی انرژی اضافه که جسم در حال حرکت داره باید یک جایی بره یا به یک چیزی تبدیل بشه .

به عبارتی در حالت افقی دیسک اینطوری هست :

درسته که نیروی جاذبه ای که با دیسک در حالت های مختلف وارد میشه برابره ولی در حالت عمودی تاثیر تمام سطح نیست و با اینکه جسم وزن ثابتی داره ، ولی تلورانس بیشتری خواهد داشت .

وزن تنها در فضا تغییر میکنه یعنی جایی که جاذبه زمین و سیاره ها کم باشه

در روی کره زمین هم میشود وزن را تغییر داد ! کافیه شما در مدار گردی با سرعتی ثابت حرکت کنید ، وزنتون بیشتر میشه چون نیروی بیشتری بهتون وارد میشه به عبارتی میزان وزن یک جسم رابطه مستقیم داره نیروی جاذبه یا سایر نیروهایی که بهش وارد میشه اگر این نیرو کمتر بشه وزن جسم کمتر و اگر بیشتر بشه وزن جسم بیشتر میشه و از همین قانون برای ساخت جاذبه مصنوعی در فضاپیما ها و ساخت بیوزنی در چنین وسیله هایی میکنند :

این هم در مورد جاذبه مصنوعی که با حرکت دورانی تولید میشه :

برای اطلاعات بیشتر :

این هم یک مقاله که چگونه گردش به دور یک مدار مشخص باعث تولید جاذبه بیشتر میشه :

همین قانون (چون قانون فیزیک هست) در درایو شما هم هست ، یعنی هر چه از مرکز دیسک دور تر میشویم در هنگام چرخش و به لبه ها نزدیک تر میشیم وزن جسم بیشتر میشه :11:

در این مورد توی کتابهای ابراهیم ویکتوری اگر براتون قابل تهیه هست به خوبی توضیح داده و نوشته :40:

من در اخر از شما باز هم عذر خواهی میکنم!

چرا ؟ مگه شما به من فحش دادید ؟ :31:

از همه کاربران انجمن هم پوزش میطلبیم که بحث رو از 360 کشوندیم توی فیزیک :31: ببخشید

A.N.A.P
14-02-2010, 00:00
ماشالا خیلی از درس فیزیک مخصوصا نیوتن خوشم میاد اینجا هم شده کلاس فیزیک:2:

yoosef_st
14-02-2010, 00:28
3.اون جدیداش یعنی از 6/2009 به این ور همش LT هستش عزیز.البته از خوب جایی خریدی مورد نداره.
قربانت
تبریک هم بهت میگم که به جمع ما پیوستی

1. خب این گیمر تگ ساختن چجوریه؟ یهو اینجوری نباشه که کانکت شیم خودش زرتی بگه یالا بگو اینا رو بینیم و...
من فعلا نمیخوام این اکانتم فعال بشه. تا بعد که یه فکری به حالش بکنم...
2. خب بابا ما میخوایم با Xboxمون یه فیلم دایویکسی، چیزی ببینیم. چکار کنیم؟
6. خب اما به نظر خودم باتری شارژی بگیرم بهتره هان... چون میزارم شب تا صبح مثلا شارژ میشه، بعد یه هفته بازی میکنیم تا هفته بعد... نه؟ اون شارژ اند پلی خیلی الکی گرونه!
=======
یه چند تا سواله جدید:
الف) آقا چرا این 360 انقدر مزخرفه؟ یعنی CDیه VCD نمیخونه کنسول به این عریض و طویلی؟ اون wii به اون بی ادعاییش حتی فرمت Mkv هم میخونه.
زیرنویس چی؟ کنار فیلم دایویکس بزاریم میخونه؟
ب) یه چیز مزخرف دیگه، آقا چجوری من باید تو یه بازی مثل GTA تفنگم رو هدف بگیرم؟ یه هد شات بخوایم بکنیم که بیچاره میشیم! حالا تیر اندازی از پشت ماشین و موتور پیشکش!!!!!:13::13:
ج) این هدستی که توی جعبه بود به چه دردی میخوره؟ من که این رو به دسته وصل کردم باز هم صدای بازی از TV پخش میشد...
فعلا همینا. ممنون از راهنماییهای همه عزیزان.:11::11::40::40:

dr.vampire
14-02-2010, 00:29
این کنسول هایی که توی ایران میفروشن چه نوع ریجنی هست ؟؟؟؟؟

sonixax
14-02-2010, 00:34
6. خب اما به نظر خودم باتری شارژی بگیرم بهتره هان... چون میزارم شب تا صبح مثلا شارژ میشه، بعد یه هفته بازی میکنیم تا هفته بعد... نه؟ اون شارژ اند پلی خیلی الکی گرونه!

100% تائید میشه ، تازه او پلی اند شارژ باطریش زرتی خالی میشه !

الف) آقا چرا این 360 انقدر مزخرفه؟ یعنی CDیه VCD نمیخونه کنسول به این عریض و طویلی؟ اون wii به اون بی ادعاییش حتی فرمت Mkv هم میخونه.

کنسول های نسل جدید مایکروسافت و سونی VCD بیل میروند به دلیل قدیمی بودن تکنولوژی ، برای اینکار شما باید Game Shark Media Player تهیه بفرمایید . (نکته : اینی که گفتم برای رمز و این حرفها نیست و توی ایران سخت گیر میاد)

زیرنویس چی؟ کنار فیلم دایویکس بزاریم میخونه؟

امتحان کن اگر شد به ما هم بگو :11:

ب) یه چیز مزخرف دیگه، آقا چجوری من باید تو یه بازی مثل GTA تفنگم رو هدف بگیرم؟ یه هد شات بخوایم بکنیم که بیچاره میشیم! حالا تیر اندازی از پشت ماشین و موتور پیشکش!!!!!:13::13:

توی Ps2 و Ps3 هم همین طوریه خوب ، برای این کار باید با ماوس بازی کنید که تبدیل خاص خودش رو داره .

ج) این هدستی که توی جعبه بود به چه دردی میخوره؟ من که این رو به دسته وصل کردم باز هم صدای بازی از TV پخش میشد...

فقط برای لایو هستش و توی بازی بی مصرفه .

---------- Post added at 12:34 AM ---------- Previous post was at 12:34 AM ----------

این کنسول هایی که توی ایران میفروشن چه نوع ریجنی هست ؟؟؟؟؟

اغلب PAL هستند

A.N.A.P
14-02-2010, 00:46
فقط برای لایو هستش و توی بازی بی مصرفه .

یعنی به غیر از LIVE مصرف دیگه ای ندارن؟؟؟!!!:13:
دلمون خوش بود میخواستیم الیت بخریم اون از HDMI و کامپوننت اونم از هدست پس فقط هارد داره راستی باتری
دوراسلو ور نداشتن؟؟؟

hamijoon
14-02-2010, 00:51
چه ايرادايي ميگيرينا ... چرا فيلمو اينجوري نميخونه اونجوري ميخونه ؟؟؟ چرا هدستش كار نميكنه و.... :دي

كنسول به اين خفني ديگه چي ميخواين :40:

sonixax
14-02-2010, 01:26
یعنی به غیر از LIVE مصرف دیگه ای ندارن؟؟؟!!!:13:
دلمون خوش بود میخواستیم الیت بخریم اون از HDMI و کامپوننت اونم از هدست پس فقط هارد داره راستی باتری
دوراسلو ور نداشتن

نه نداره !

عزیز من همون هاردش تازه 60 گیگ 70 یورو مایشه :31:

واسه چی ؟ مگه دوراسل رو هم بر میدارن ؟

shab_2008
14-02-2010, 09:25
دوست عزیز متاسفانه شما داری با یک سری شکل و فرمول همه چیزو با هم قاطی میکنی در صورتی که به هیچ وجه ربطی به هم ندارن!

ربطی به موتور نداره عزیزم ، وقتی دیسک در حالت افقی داره سطح بیشتری از اون تحت تاثیر نیروی جذبه قرار میگیره تا زمانی که در حالت عمودی .خوب شما اشتباهت همینجاست دیگه:20:
شما داری برعکس میگی. هر چقدر سطح اتکا کمتر باشه فشار بیشتره و نه نیروی جاذبه! شما نیروی جاذبه را با فشار داری اشتباه میگیری!
مثالش هم خیلی معروفه که همون راه رفتن در برف هست که هر چقدر سطح اتکای پای شما با سطح برف بیشتر باشه فشار کمتر و نتیجتا پای شما کمتر در برف فرو میره پس جاذبه ثابت و فشار هست که تغییر کرده.

در روی کره زمین هم میشود وزن را تغییر داد ! کافیه شما در مدار گردی با سرعتی ثابت حرکت کنید ، وزنتون بیشتر میشه چون نیروی بیشتری بهتون وارد میشه به عبارتی میزان وزن یک جسم رابطه مستقیم داره نیروی جاذبه یا سایر نیروهایی که بهش وارد میشه اگر این نیرو کمتر بشه وزن جسم کمتر و اگر بیشتر بشه وزن جسم بیشتر میشه و از همین قانون برای ساخت جاذبه مصنوعی در فضاپیما ها و ساخت بیوزنی در چنین وسیله هایی میکنند
میشه در مورده اون قسمتی که رنگی کردم بیشتر توضیح بدین!!
من باز هم میگم شما دارید فشار را با جاذبه اشتباه میگیرید مثلا زمین که به دور خورشید روی یک مدار بیضوی حرکت میکنه وزنش تغییر میکنه!!!؟
در مورد اون عکسها هم که همون حرفه من شده که گفتم وزن در فضا تغییر میکنه! مثلا در اون عکس 1 اومدن و با استفاده از جریان هوا و قوانین ایشتین و نیروی گریز از مرکز این بی وزنی و یا بهتر بگم شبیه سازی فضا را انجام دادن وگرنه منو شما که در حالت عادی زندگی میکنیم یا دیسکی که در داخل درایو در حالت افقی یا عمودی داره که وزنمون در روی زمنین کم و زیاد نمیشه. و البته این خیلی به موضوع ما ربطی نداره و همون مورد بالا هست که باید روش بحث بشه.

و اما:

همین قانون (چون قانون فیزیک هست) در درایو شما هم هست ، یعنی هر چه از مرکز دیسک دور تر میشویم در هنگام چرخش و به لبه ها نزدیک تر میشیم وزن جسم بیشتر میشه من سوالی از شما دارم؟
ایا در حالت عمودی و اقفی مرکز دیسک تفاوت داره یا بهتر بگم نقطه ثقل زمین و دیسک تغییر میکنه!!؟

در ضمن فرمولی هم که گذاشتین به بحث ما ربطی نداره.

چرا ؟ مگه شما به من فحش دادید ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]نه اخه خیلی ها از بحث کردن خوششون نمیاد.

من منکر این نمیشم که شما اطلاعاته خوب و جامعی دارید ولی در این مورد دارین اشتباه میکنین و بی خودی کاربران را گیج میکنید و به اشتباه میندازینشون و این درست نیست.
این بحث ها خیلی هم بی مورد به موضوع تاپیک نیست چون ثابت میکنه که ایا عملکرد درایو در حالت عمودی و افقی فرق میکنه یا خیر!

SamGun
14-02-2010, 10:34
آقایونی که فکر میکنن این بحث ها بیهوده و الکی هست بدونن که اکثر پیشرفت های علمی و پی بردن به خیلی از مسائل

به خاطر بحث ها و گفتمان ها و به هر طریقی قانع کردن طرف مقابل بوده !!

به نظر من این جور بحث ها خیلی بهتر از سوال هایی کلیشه ای مثل Ban شدن و ... هست.

yoosef_st
14-02-2010, 10:40
1. کنسول های نسل جدید مایکروسافت و سونی VCD بیل میروند به دلیل قدیمی بودن تکنولوژی ، برای اینکار شما باید Game Shark Media Player تهیه بفرمایید . (نکته : اینی که گفتم برای رمز و این حرفها نیست و توی ایران سخت گیر میاد)

2. توی Ps2 و Ps3 هم همین طوریه خوب ، برای این کار باید با ماوس بازی کنید که تبدیل خاص خودش رو داره .

1. ها این که گفتی چیه؟ ی وسیلست؟
2.یعنی میشه ماوس به 360 وصل کرد؟ چجوری آقا؟ بگو بگیریم خب :5:
3. راستی آقا رجیونش رو کجاش نوشته؟
این سوال هم بی جواب موند:
شما که میگین از لایو او کدک برای Divx رو دانلود نکنم، خب پس از کجا دانلود کنم که ردم رو هم نزنه مایکروسافت؟
راستی یه چیز مهم:

چه ايرادايي ميگيرينا ... چرا فيلمو اينجوري نميخونه اونجوري ميخونه ؟؟؟ چرا هدستش كار نميكنه و.... :دي

درد و بلای نینتندو دو دستی بخوره تو سر مایکروسافت و سونی!
کنسول خفن بخوره تو سرشون! اینهمه تبلیغات و بازاریابی، 1001 جور مشکل تو کارشون هست!!!!
اون مایکروسافت دزد که واسه آنلاین بازی کردن اینهمه مشتریهاش رو تیغ میزنه،
کنسولشون رو بن میکنه،
کنسولش 3 چراغه میشه و....!!
بعد یه فیلم دایویکس درست حسابی نمیتونیم با کنسولی که اینهمه واسش ادا اطوار در آوردن ببینیم! مملکته داریم؟ :دی (الان جو گیر شدم. گودر خون باشین جریان رو میفهمین :46:)

shab_2008
14-02-2010, 11:01
کنسول خفن بخوره تو سرشون! اینهمه تبلیغات و بازاریابی، 1001 جور مشکل تو کارشون هست!!!!
کنسولشون رو بن میکنه،
بعد یه فیلم دایویکس درست حسابی نمیتونیم با کنسولی که اینهمه واسش ادا اطوار در آوردن ببینیم! مملکته داریم؟ :دی (الان جو گیر شدم. گودر خون باشین جریان رو میفهمین :46:)

ببین دوست عزیز شما اشتباهتون اینه که دارین LIVE را با PSN مقایسه میکنید که رایگان هست در صورتی که LIVE از نظر امکانات از زمین تا اسمون با PSN فرق فوکوله! واگه شما یک بار به LIVE برید اینو متوجه میشین.

شما میگید ماکروسافت دزده چون بن میکنه!!؟ شما اصلا میدونید چی باعث میشه که ماکروسافت کنسولی را بن کنه!!؟ دلیلش این هست که طبق قوانین کپی رایت و غیر مجاز تکثیر کردن بازیها(بازیهای کپی) ماکروسافت کسانی را که با این بازیها به LIVE برن بن میکنه که با این کار با یک تیر 2نشون میزنه. واگه کسی قرار باشه دزد باشه کسانی هستن که بازیهای اوریج را میدزدنو رایت میکنن و به شرکتهای بازی ساز ضرر وارد میکنن و نه ماکروسافت.

Terova
14-02-2010, 11:22
کنسولشون رو بن میکنه،
بعد یه فیلم دایویکس درست حسابی نمیتونیم با کنسولی که اینهمه واسش ادا اطوار در آوردن ببینیم! مملکته داریم؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (الان جو گیر شدم. گودر خون باشین جریان رو میفهمین [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])xbox که DVD Player نیست بیشتر کنسوله که برای بازی استفاده میشه و توصیعه هم میشه فیلم رو با دیسک های کپی نبینید چون به لنز دستگاه آسیب جدی میزنه.
این کنسول هم به طور پیش فرض از دیسک های اورجینال استفاده میکنه ودلیلی نداره بخواد فرمتهای غیر اصلی رو اجرا کنه ولی با این وجود شما میتوانید با وصل شده به لایو فرمت Dvix رو بگیرید.
همین قضیه هم در مورد PS3 صدق میکنه.

WII هم یک دستگاه بسیار سطح پایین تر کنسولهای HD هست و طبیعتاً به علت پایین تر بودن تکنولوژی درصد خرابی پایین تری داره مثلا در قابلمه به مراتب کمتر از ماکروفر دچار خرابی و مشکل میشه.

الان در حال حاضر XBOX 360 هیچ مشکلی نداره و خیلی کمتر خراب میشه و در صورت خرابی هم تا 3 سال گارانتی تعویض داره که هیچ حرفی باقی نمیمونه.

SamGun
14-02-2010, 11:27

حامد جان بالاخره هرکی یه نظری داره دیگه شما خودش رو ناراحت نکن !
آخه میدونی MS واسه خودش یه سیاست هایی داره که یکسری اصلا متوجه اش نیستن واسه همین فکر میکنن MS یا دزد هست
یا کلاه بردار.

شما که میگین از لایو او کدک برای Divx رو دانلود نکنم، خب پس از کجا دانلود کنم که ردم رو هم نزنه مایکروسافت؟
راستی یه چیز مهم:

کنسولشون رو بن میکنه،

ببینید MS برای اینکه سعی کنه اکثر کنسول هاشو زیر سلطه ی خودش داشته باشه و تعداد اونها رو یک جورایی سر شماری کنه

کاری کرده که شما حداقل یک بار هم که شده وارد LIVE بشید که این کار میتونه ID و S/N کنسول شما رو به MS بفرسته و ثبت کنه.

وگرنه گذاشتن یک Codec با حجم 5 MB در داخل فایل داشبورد مشکلی نداره !

این تازه یکی از سیاست های MS هست.

xbox که DVD Player نیست بیشتر کنسوله که برای بازی استفاده میشه و توصیعه هم میشه فیلم رو با دیسک های کپی نبینید چون به لنز دستگاه آسیب جدی میزنه.
این کنسول هم به طور پیش فرض از دیسک های اورجینال استفاده میکنه ودلیلی نداره بخواد فرمتهای غیر اصلی رو اجرا کنه ولی با این وجود شما میتوانید با وصل شده به لایو فرمت Dvix رو بگیرید.
همین قضیه هم در مورد PS3 صدق میکنه.

WII هم یک دستگاه بسیار سطح پایین تر کنسولهای HD هست و طبیعتاً به علت پایین تر بودن تکنولوژی درصد خرابی پایین تری داره مثلا در قابلمه به مراتب کمتر از ماکروفر دچار خرابی و مشکل میشه.

الان در حال حاضر XBOX 360 هیچ مشکلی نداره و خیلی کمتر خراب میشه و در صورت خرابی هم تا 3 سال گارانتی تعویض داره که هیچ حرفی باقی نمیمونه.

طبق آزمایش هایی که با Sound Play Back و Home Theater انجام شده Xbox 360 یکی از قویترین Player های حال حاظر شناخته شده و همچنین پیش بینی شده پخش فیلمهای (Full HD (1080i,1080p برای این کنسول امکان پذیر هست.

البته نا گفته نماند خودم هم تست هایی انجام دادم و واقعا لذت بردم.

mani_arian
14-02-2010, 12:02
دستگاه من چراغ شماره 2 اش چشمک میزد بردم دادمش تعمیردرست شد ..بعد از یکروز دوباره شروع کرد چشمک زدن..دلیلش از چی میتونه باشه؟>تاحالا دوبار هم سه چراغش روشن شده..ممکنه از پاور باشه؟

Terova
14-02-2010, 12:20
دستگاه من چراغ شماره 2 اش چشمک میزد بردم دادمش تعمیردرست شد ..بعد از یکروز دوباره شروع کرد چشمک زدن..دلیلش از چی میتونه باشه؟>تاحالا دوبار هم سه چراغش روشن شده..ممکنه از پاور باشه؟

تک چراغ شده ارور E74 میداد..؟ اگر آره که از GPU دستگاه هست و با X-CLAMP به صورت موقت درست میشه ولی اطمینانی بهش نیست و بین 15 روز تا 2 ماه بیشتر کار نمیکنه
اگر ریبال کنی تا 6 ماه هم کار میکنه

sonixax
14-02-2010, 17:39
خوب شما اشتباهت همینجاست دیگه:20:
شما داری برعکس میگی. هر چقدر سطح اتکا کمتر باشه فشار بیشتره و نه نیروی جاذبه! شما نیروی جاذبه را با فشار داری اشتباه میگیری!

فشار بر روی چی ؟ شمای اینجا اشتباهی گرفتی ! دیسک یک نقطه اتکا داره که در همه حالات ثابت هستش نه پهن میشه نه باریک !

مثالش هم خیلی معروفه که همون راه رفتن در برف هست که هر چقدر سطح اتکای پای شما با سطح برف بیشتر باشه فشار کمتر و نتیجتا پای شما کمتر در برف فرو میره پس جاذبه ثابت و فشار هست که تغییر کرده.

ربطی ندارد !

میشه در مورده اون قسمتی که رنگی کردم بیشتر توضیح بدین!!
من باز هم میگم شما دارید فشار را با جاذبه اشتباه میگیرید مثلا زمین که به دور خورشید روی یک مدار بیضوی حرکت میکنه وزنش تغییر میکنه!!!؟

باز هم شما اشتباهی گرفتید ، زمین تحت نیروی جاذبه خودش نیست و البته جاهایی که تاثیر نیروی خورشید بر زمین بیشتر میشود بله وزنش هم بیشتر میشود .

در مورد اون عکسها هم که همون حرفه من شده که گفتم وزن در فضا تغییر میکنه! مثلا در اون عکس 1 اومدن و با استفاده از جریان هوا و قوانین ایشتین و نیروی گریز از مرکز این بی وزنی و یا بهتر بگم شبیه سازی فضا را انجام دادن وگرنه منو شما که در حالت عادی زندگی میکنیم یا دیسکی که در داخل درایو در حالت افقی یا عمودی داره که وزنمون در روی زمنین کم و زیاد نمیشه. و البته این خیلی به موضوع ما ربطی نداره و همون مورد بالا هست که باید روش بحث بشه.

دیسک داره حرکت میکنه عزیزم من ، در هنگام چرخش دیسک هر چه از مرکز دیسک دور تر میشیم وزن بیشتری رو داریم ، این قانون بقاء ماده و انرژی هستش !

و اما:
من سوالی از شما دارم؟
ایا در حالت عمودی و اقفی مرکز دیسک تفاوت داره یا بهتر بگم نقطه ثقل زمین و دیسک تغییر میکنه!!؟

خیر ، ولی در حالت عمودی همزمان چند نیرو وارد میشه یکی نیروی جاذبه که بخشی از دیسک که بطرف پاوین در حال حرکت هست رو تحت تاثیر میذاره ، یکی نیروی موتور و گریز از مرکز که نیمه دیگر که در حال خرکت به باالا هست رو تحت تاثیر میذاره ! در صورتی که در حالت افقی فقط و فقط نیروی جاذبه زمین بر حرکت تاثیر میذاره (البته همه اینها بدون در نظر گرفتن سایر نیرو هاست که مساله ساده تر شود)

در ضمن فرمولی هم که گذاشتین به بحث ما ربطی نداره.

فرمولی که گذاشتم رابطه چرخش و تولید جاذبه در لبه های خارجی رو توضیح میده :

g = کسر ده دهی جاذبه زمین
R =شعاع از مرکز چرخش بر حسب متر
rpm = دور موتور (گردش) در هر دقیقه
عدد P هم که معرف حضور هست و نیازی به توضیح نداره

به عبارتی با توجه به این فرمول اگر هیچ نیرویی بر جسم در حال گردش وارد نشه ، در محیط داخلی آن نیروی جاذبه بوجود می آید ، اگر سایر نیرو ها مثل جاذبه زمین و ... بر جسم وارد شود هر چه از مرکز دور تر میشویم وزن جسم بیشتر میشود ، چون نیروی جاذبه تولیدی بیشتر میشود

هر چه جاذبه بیشتر باشد ، وزن جسم بیشتر است ! فکر کنم دوم دبیرستان خوندیم !

اون چیزی که تغییر نمیکنه حجم هستش دوست عزیز نه وزن !

من منکر این نمیشم که شما اطلاعاته خوب و جامعی دارید ولی در این مورد دارین اشتباه میکنین و بی خودی کاربران را گیج میکنید و به اشتباه میندازینشون و این درست نیست.
این بحث ها خیلی هم بی مورد به موضوع تاپیک نیست چون ثابت میکنه که ایا عملکرد درایو در حالت عمودی و افقی فرق میکنه یا خیر!

من منابع خودم رو آوردم ، اگر منبعی در رد سخن بنده دارید ارائه بفرمایید خوشحال میشوم :40:
سخن شما در مورد تغییر نکردن وزن درسته ، ولی نه در حالت دورانی ! چونکه در اون حالت کلی نیروی دیگه هم داره بر جسم وارد میشه که همه اونها در گردش تاثیر گذار هستند ! و نباید فراموش بشوند !

بهتره سخن خودم رو تصحیح کنم : وزن دیسک نسبته به جاذبه زمین تغییر نمیکند و ثابت است ولی نسبت به خود جسم تغییر میکند ! که فرمولش اون بالا هست .

نمیدونم شاید بیان من بد باشه چون برای خیلی از موارد در فارسی معادل نداریم و بیشتر ترکیب میشوند با هم که من با اونها آشنایی ندارم !
احتمالا همین طوری هم هست چونکه در این مورد توی همون مقاله ویکی پدیا حسابی توضیح داده
اینجا هم هست :

که خیلی خوشگل توضیح داده وزنی که شما بهش اشاره میکنید در تعادل های مختلف فرق داره ! که من نمیدونم فارسیش چی میشه !

متاسفانه منابع فارسی در حد بوقلمون توضیح مینویسند همیشه :

فقط فرق دو تا توضیح رو با هم ببینید ! اون یه چیز دیگه میگه این یه چیز دیگه !

آها یافتم ، اونی که من میگم فارسیش میشه شتاب ثقل :31:

آخه گفتم یهو بچه ها گیر میدن اینجا جای فیزیک نیست :31:

AMIR_SHEYTOON
14-02-2010, 17:49
سلام دوستان عزيز

ميخواستم يه كاري كنم اما قبلش ميخواستم كه با شما يه مشورتي بكنم

من الان يه 200 تومني پول دارم ميخواستم ايكس باكسمو كه آركيد هست توليد 27/5/ 2009 بفروشم يه اليت بگيرم به نظره شما اين كار را بكنم

اگه جوابتون منفيه لطفا دليلشو بهم بگين

اگه هم جوابتون مثبت بود گه لطف كنيد باز هم با دليل بگين ممنون ميشم

خودم هم نميدونم چرا ميخوام اين كارو بكنم يه دفعه زد به سرم كه برم اليت بگيرم

اگه امكانش هم هست يه لطفي بكنيد قيمت ها رو هم بهم بگين

يك دنيا ممنون

آن سوي دلتنگيها خدايي است
كه داشتنش جبران همه ي نداشته هاست

sonixax
14-02-2010, 17:55

ها ، وسیلست :) اینه :

فکر کنم توی پایتخت بفروشن !

فکر کنم توی داشبودر بشه دید که دستگاه پال هست یا نیست !

از اینا باید بخرید :

یکی از مهم ترین سیاست های نینتندو اینه که همه کسی بتونه از کنسولش استفاده که و زیاد برای داستان -- و این حرفها دست و پا نمیزنه ، برای همین فروشش بیشتره ولی بازی هاش کیلویی تره به جاش . یعنی نینتندو روی هم 10 تا بازی خوب داره :31: البته WII رو میگم ، گیم کیوب هم یه 10 تایی بازی خوب داره :31:

کنسولشون رو بن میکنه،

GameSpy هم مجانی نیست پس دزده ؟
شما دستگاه رو کپی خور نکن بن نمیکنه ! البته این بن کردن کل کنسول با توجه به اینکه مایکروسافت مخصوصا کنسول رو طوری طراحی میکنه که بشه هکش کرد و ... میشه دزدی ولی سرمایه داری همینه دیگه :31:

آره والا مملکته داریم :31: ولی اون به کنسول گیر نمیده :31:

---------- Post added at 05:55 PM ---------- Previous post was at 05:55 PM ----------

ببینید MS برای اینکه سعی کنه اکثر کنسول هاشو زیر سلطه ی خودش داشته باشه و تعداد اونها رو یک جورایی سر شماری کنه

من دستی رجیستر کردم :31:

shab_2008
14-02-2010, 18:25
فشار بر روی چی ؟ شمای اینجا اشتباهی گرفتی ! دیسک یک نقطه اتکا داره که در همه حالات ثابت هستش نه پهن میشه نه باریک !
پس این سخنه کیه:

ربطی به موتور نداره عزیزم ، وقتی دیسک در حالت افقی داره سطح بیشتری از اون تحت تاثیر نیروی جذبه قرار میگیره تا زمانی که در حالت عمودی .

و اما:

ربطی ندارد !

من در مورد این پایین توضیح میدم

باز هم شما اشتباهی گرفتید ، زمین تحت نیروی جاذبه خودش نیست و البته جاهایی که تاثیر نیروی خورشید بر زمین بیشتر میشود بله وزنش هم بیشتر میشود .
شما تصور کردین که تنها زمین هست که نیروی جاذبه داره!! سیاره های دیگر هم دارای نیروی جاذبه هستند مثل نیروی جاذبه خورشید یا ماه که باعث میشه زمین به عرکت در بیاد در اصطلاح به این حرکت رقص محوری ( نوتیشن) گویند و یا نیروی جاذبه دیگر اجسام سماوی.

خیر ، ولی در حالت عمودی همزمان چند نیرو وارد میشه یکی نیروی جاذبه که بخشی از دیسک که بطرف پاوین در حال حرکت هست رو تحت تاثیر میذاره ، یکی نیروی موتور و گریز از مرکز که نیمه دیگر که در حال خرکت به باالا هست رو تحت تاثیر میذاره ! در صورتی که در حالت افقی فقط و فقط نیروی جاذبه زمین بر حرکت تاثیر میذاره (البته همه اینها بدون در نظر گرفتن سایر نیرو هاست که مساله ساده تر شود)
اولا اینکه در حالت افقی هم نیروی گریز از مرکز وجود داره.
دوما اینکه من نمیدونم شما روی چه حسابی فکر میکنید نیروی جاذبه در حالت افقی بیشتر از حالت عمودی بر دیسک وارد میشه!! نیروی جاذبه روی سطح زمین در یک مکان برای دو حالت افقی و عمودی یک جسم ثابت و برابر 9.8 هست.

فرمولی که گذاشتم رابطه چرخش و تولید جاذبه در لبه های خارجی رو توضیح میده
میشه به من بگید این فرمول چه ربطی به چرخش دیسک در حالت عمودی و افقی داره!!؟

به عبارتی با توجه به این فرمول اگر هیچ نیرویی بر جسم در حال گردش وارد نشه

چطور امکان داره که به جسمی که در حال گردش هست بهش نیروی وارد نشده باشه!!! پس این جسم چجوری به گردش در اومده!!؟

اگر سایر نیرو ها مثل جاذبه زمین و ... بر جسم وارد شود هر چه از مرکز دور تر میشویم وزن جسم بیشتر میشود ، چون نیروی جاذبه تولیدی بیشتر میشود
متاسفانه این هم باز ربطی به بحث ما نداره!

هر چه جاذبه بیشتر باشد ، وزن جسم بیشتر است ! فکر کنم دوم دبیرستان خوندیم
همونطور که در بالا هم گفتم نیروی جاذبه روی سطح زمین در یک مکان برای دو حالت افقی و عمودی یک جسم ثابت و برابر 9.8 هست.

اون چیزی که تغییر نمیکنه حجم هستش دوست عزیز نه وزن !

دوست عزیز وزن را با با جرم مقایسه میکنن نه با حجم پس باید این گونه گفت:

وزن ممکن هست تغییر کنه ولی جرم همیشه ثابت هست

من منابع خودم رو آوردم ، اگر منبعی در رد سخن بنده دارید ارائه بفرمایید خوشحال میشوم
منابع: کتاب فیزیک هالیدی و کتاب مبانی ژئودزی که میتونین در کتابخانه ها پیدا و مطالعه کنید

در بقیه موارد هم که پاسختون را دادم و دیگه تکرار نمیکنم.

sonixax
14-02-2010, 18:41
پس این سخنه کیه:

تحت تاثیر جاذبه بودن یعنی سطح بیشتری درگیر با نیروی گرانش هست چه ربطی به فشار داره ؟

شما تصور کردین که تنها زمین هست که نیروی جاذبه داره!! سیاره های دیگر هم دارای نیروی جاذبه هستند مثل نیروی جاذبه خورشید یا ماه که باعث میشه زمین به عرکت در بیاد در اصطلاح به این حرکت رقص محوری ( نوتیشن) گویند و یا نیروی جاذبه دیگر اجسام سماوی.

از کجای حرف من برداشت میشه که فقط زمین جاذبه داره ؟

اولا اینکه در حالت افقی هم نیروی گریز از مرکز وجود داره.
دوما اینکه من نمیدونم شما روی چه حسابی فکر میکنید نیروی جاذبه در حالت افقی بیشتر از حالت عمودی بر دیسک وارد میشه!! نیروی جاذبه روی سطح زمین در یک مکان برای دو حالت افقی و عمودی یک جسم ثابت و برابر 9.8 هست.

بنده نگفتم بیشتر وارد میشه هنوز هم نمیگم ، سحط تاثیر جازبه بر سطح بیشتر است نه اینکه میزان نیروی وارد شده بیشتر است ، این دو تا با هم فرق فکولد .

میشه به من بگید این فرمول چه ربطی به چرخش دیسک در حالت عمودی و افقی داره!!؟

این فرمول در مورد چرخش دیسک نیست ، در مورد تولید نیروی جاذبه در حالت دورانی هست !

چطور امکان داره که به جسمی که در حال گردش هست بهش نیروی وارد نشده باشه!!! پس این جسم چجوری به گردش در اومده!!؟

هیچ نیروی دیگری ، مثل مقاومت هوا و سایر نیرو های مزاحم !

متاسفانه این هم باز ربطی به بحث ما نداره!

ربط دارد .

همونطور که در بالا هم گفتم نیروی جاذبه روی سطح زمین در یک مکان برای دو حالت افقی و عمودی یک جسم ثابت و برابر 9.8 هست.

من هنوز نمیفهمم من کجا گفتم میزان نیرو کمتر یا بیشتر میشه !!!!!!!!! گفتم میزان تاثیر بر سطح .

دوست عزیز وزن را با با جرم مقایسه میکنن نه با حجم پس باید این گونه گفت:

وزن ممکن هست تغییر کنه ولی جرم همیشه ثابت هست

جدی جدی نوشتم حجم :31: ببخشید :11:

در مورد اون داستان وزن و ثقل و این حرفها هم آخرش نوشتم ، تقصیر من چیه این عربی گند زده به زبان ما :31:

ramin_pilot
14-02-2010, 19:31
سلام ببخشید می شه برای xbox تم یا کد Media-Player بصورت رایگان دریافت کرد و رو xbox نصب کنیم؟
مرسی

SamGun
14-02-2010, 20:14
آقا من یکی که از پست های شما 2 تا قاطی کردم خدایی :31:

ولی خوبه ادامه بدین ببینیم چی میشه .

فقط دوستان خواهشا سعی کنید یک مورد رو کش ندید و تمام مسائل رو مطرح کنید.

بچه ها وزن یک CD در هر حالتی ثابت هستا !! نمیدونم کدومتون گفتین تغییر میکنه !؟

sonixax
14-02-2010, 20:31
آقا من یکی که از پست های شما 2 تا قاطی کردم خدایی :31:

فقط دوستان خواهشا سعی کنید یک مورد رو کش ندید و تمام مسائل رو مطرح کنید.

بچه ها وزن یک CD در هر حالتی ثابت هستا !! نمیدونم کدومتون گفتین تغییر میکنه !؟

اشتباه من بود و قبول هم کردم چونکه این مزخرف شتاب ثقلی رو با وزن اشتباهی گرفته بودم :31:

تقصیر من هم نیست ، تقصیر عرب هاست :31:

مشکل از اینجا بود :31: و ضعف بنده در کلمات آکادمیک فارسی :11::

hamijoon
14-02-2010, 20:53
مخم تركيد خيلي بحث جالبيه ...

SamGun
14-02-2010, 21:33

شروع کنندش من بودم دیگه :31:

CATALONIA
14-02-2010, 21:40
يكم بحث رو عوض كنم ( الته نميخوام اين كار رو بكنم ولي سواله ديگه وقتي مياد بايد پرسيد :دي)
اين موس براي x360 تو ايران هم وجود داره ؟
قيمت و توضيحات لطفا
تشكر

Yi Yi
14-02-2010, 21:55
يكم بحث رو عوض كنم ( الته نميخوام اين كار رو بكنم ولي سواله ديگه وقتي مياد بايد پرسيد :دي)
اين موس براي x360 تو ايران هم وجود داره ؟
قيمت و توضيحات لطفا
تشكر
یه سوالی وجود داره و اون اینه که این موس رو چه تعداد بازی پشتیبانی می کنه؟

mhnmohsen
14-02-2010, 22:02
سلام خدمت دوستان آقا ما میخوایم به جمع XBOX عزیز بیایم . از شما راهنمایی میخوام در رابطه با خرید بهترین مدل و همینطور قیمتها از نظر مالی بنده محدودیت ندارم . در ظمن نحوه اصل یا تقلبی بودن دستگاه هم به ما بگید تا به ما نندازند چون ما تازه کاریم
ممنونیم

mhnmohsen
14-02-2010, 22:02
سلام خدمت دوستان آقا ما میخوایم به جمع XBOX عزیز بیایم . از شما راهنمایی میخوام در رابطه با خرید بهترین مدل و همینطور قیمتها از نظر مالی بنده محدودیت ندارم . در ظمن نحوه اصل یا تقلبی بودن دستگاه هم به ما بگید تا به ما نندازند چون ما تازه کاریم
ممنونیم

sonixax
14-02-2010, 22:14

من فکر میکردم بچه ها از بحث فیزیک بدشون بیاد :31: البته بنده یکی دو تا سوراخ داشتم به خاطر اینکه واژه فارسی درستی نمیتونستم استفاده کنم که به کمک جناب شب حل شد .

ولی خوب بود ، من یکی که کلی استفاده کردم و همین مساله باعث شد بخشی از مقالات و کتاب های فیزیکی کا تاحالا خونده بودم یک دور دیگه مرور کنم :11:

شروع کنندش من بودم دیگه :31:

:11::40:

---------- Post added at 10:14 PM ---------- Previous post was at 10:12 PM ----------

یه سوالی وجود داره و اون اینه که این موس رو چه تعداد بازی پشتیبانی می کنه؟

با اون تبدیله ، تقریبا همه بازی های شخص اول !

در حقیقت اون یک کانورتر پالس های ماوس به محور X و Y هست که کنسول حالیشه ، مثل اون پچ اویل 4 که برای ماوس هست ، و محصول مایکروسافت هم نیست .

shab_2008
14-02-2010, 22:15
ای ول بحث داره حسابی گرم میشه!
خوب کجا بودیم !!؟ هان:

تحت تاثیر جاذبه بودن یعنی سطح بیشتری درگیر با نیروی گرانش هست چه ربطی به فشار داره ؟
شما جوابه منو اخر ندادین روی چه حسابی شما میگید که :

ربطی به موتور نداره عزیزم ، وقتی دیسک در حالت افقی داره سطح بیشتری از اون تحت تاثیر نیروی جذبه قرار میگیره تا زمانی که در حالت عمودی
اصلا هیچ ربطی نداره که نیروی جاذبه باری حالت افقی و عمودی یک دیسک تغییر کنه چون شتاب ثابت و برابر 9.8 هست اگه اشتباه میگم بگید!!

چه ربطی به فشار داره ؟

دوست عزیز من با یک مثال ساده به شما گفتم که فشار رو شما دارید با جاذبه در اون مورد اشتباه میگیرید من یک باره دیگر اون مثال را این بار بهتر میگم:

شما زمانی که با کفش بر روی برف راه میرید پای شما در برف به مقداره زیادی فرو میره ولی زمانی که راکت به کفه پاتون وصل میکنید کمتر در برف فرو میرید ایا دلیلش اینه که نیروی جاذبه تغییر کرده!!؟ خیر دلیلش اینه که چون سطح اتکا افزایش پیدا کرده در نتیجه فشار کمتر شده چون اگه بدونین فشار رابطه معکوس با مساحت سطح اتکا داره.

از کجای حرف من برداشت میشه که فقط زمین جاذبه داره ؟

ازین سخن شما من احتمال دادم که شما متوجه نشدین که دلیله گردش زمین به دور خورشید وجود نیروی جاذبه خورشیده:

باز هم شما اشتباهی گرفتید ، زمین تحت نیروی جاذبه خودش نیست

واما:

بنده نگفتم بیشتر وارد میشه هنوز هم نمیگم ، سحط تاثیر جازبه بر سطح بیشتر است نه اینکه میزان نیروی وارد شده بیشتر است ، این دو تا با هم فرق فکولد

پس این که گفتین چه معنی میده:

وقتی دیسک در حالت افقی داره سطح بیشتری از اون تحت تاثیر نیروی جذبه قرار میگیره تا زمانی که در حالت عمودی .
ایا به این معنی نیست که جاذبه در حالت افقی دیسک بیشتر از حالت عمودیه اونه!!؟
اگه اینجوریه که باید بگم 100 درصد دارین اشتباه میکنید.

این فرمول در مورد چرخش دیسک نیست ، در مورد تولید نیروی جاذبه در حالت دورانی هست !
من میدونم این فرمول مال چی هست ولی همونطور که قبلا گفتم این هیچ ربطی به بحثه ما نداره چون ما که نمیخوایم مقدار نیرو را بر روی قسمتهای مختلف یک دیسک بررسی کنیم!
ما حرفمون سره اینه که نشون بدیم ایا عملکرد درایو در حالت عمودی و افقی فرقی داره یا خیر ؟ همین.

هیچ نیروی دیگری ، مثل مقاومت هوا و سایر نیرو های مزاحم !

عجیبه شما از طرفی از بقای انرژی سخن می گید از طرفی هم اینو میگید!!
این به هیچ وجه درست نیست چون همونطور که گفتم یک جسم همینطور خدادادی که چرخش نداره قطعا یک نیروی باعث چرخش اون شده مثال:
دیسکی که در داخل درایو هست به وسیله ارمیچر درایو به حرکت در میاد و گرنه خودش که همینجوری نمیچرخه!! چرا یه احتمال وجود داره و اون اینکه جن توش نفوذ کرده باشه و به قل ما اصفهانیا سوکش بزنه:31:

من هنوز نمیفهمم من کجا گفتم میزان نیرو کمتر یا بیشتر میشه !!!!!!!!! گفتم میزان تاثیر بر سطح
شما در چند پست قبلتون اینو نگفتین:

میزان وزن یک جسم رابطه مستقیم داره نیروی جاذبه

اینم که دیگه بحثی توش نیست:

جدی جدی نوشتم حجم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ببخشید

اما در اخر باید بگم که متاسفانه شما یک سری اطلاعاتی را از یک سایت خوندین ولی نه کامل بلکه به صورت ناقص من به شما توصیه میکنم که کتاب فیزیک هالیدی جلد 1 و 2 اون قسمتهاییش که مربوط به بجث ما هست را مطالعه کنید تا با هم بهتر بتونیم بحث کنیم.

آقا من یکی که از پست های شما 2 تا قاطی کردم خدایی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

فقط دوستان خواهشا سعی کنید یک مورد رو کش ندید و تمام مسائل رو مطرح کنید
سعید تو هم هر دفععه ای یه خود نمایی میکنیا!!:31:

SamGun
14-02-2010, 22:46
فکر کنم توي داشبودر بشه ديد که دستگاه پال هست يا نيست !

من دستي رجيستر کردم :31:
بابا چرا راه دور ميري رو خود BOX اش نوشته :31:

دستي و غير دستي نداره ميلاد:31: ! S/N و ID يکبار ثبت ميشه . حالا چه شما اول دستي Register کني و بعد وارد LIVE بشي و برعکس

باز هم شما اشتباهي گرفتيد ، زمين تحت نيروي جاذبه خودش نيست و البته جاهايي که تاثير نيروي خورشيد بر زمين بيشتر ميشود بله وزنش هم بيشتر ميشود .
ميلاد ميدوني اين حرفت کل پايه هاي فيزيک رو به لرزه درآورد :31:

اگه زماني که زمين به خورشيد نزديک ميشه (بهار و تابستان) , وزنش بيشتر بشه به خاطر اينکه از مدار خارج نشه نياز داره با سرعت

بيشتري اين قسمت از مدار رو طي کنه !! يعني ما بايد به جاي 6 ماه , 5 يا 4 ما رو داشته باشيم .

پس جور در نمياد .

ديسک داره حرکت ميکنه عزيزم من ، در هنگام چرخش ديسک هر چه از مرکز ديسک دور تر ميشيم وزن بيشتري رو داريم ، اين قانون بقاء ماده و انرژي هستش !
ميلاد اينطوري ديسک با فاصله گرفتن از مرکز انحنا پيدا ميکنه ( حتي در حد ميکرون) و 4/1 آخر ديسک غير قابل خوندن ميشه

چون کوچکترين تغيير زاويه از 90 درجه چه به 90.1 و چه به 89.9 باعث خارج شدن مسير انعکاس نور ميشه .

خير ، ولي در حالت عمودي همزمان چند نيرو وارد ميشه يکي نيروي جاذبه که بخشي از ديسک که بطرف پاوين در حال حرکت هست رو تحت تاثير ميذاره ، يکي نيروي موتور و گريز از مرکز که نيمه ديگر که در حال خرکت به باالا هست رو تحت تاثير ميذاره ! در صورتي که در حالت افقي فقط و فقط نيروي جاذبه زمين بر حرکت تاثير ميذاره (البته همه اينها بدون در نظر گرفتن ساير نيرو هاست که مساله ساده تر شود)

ببين ميلاد يک CD گرد هست و در راستاي گردي خودش هم ميچرخه , پس دقيقا حکم يک گوي رو داره !

تو يک گوي رو به هر طرف و با هر سرعتي که بچرخوني يک نوع نيرو به اطرافش پخش ميشه !

دقيقا اين قضيه توي CD هم هست چون CD هم کاملا نسبت به مرکز خودش تعادل داره و هم گرد هست و در راستاي گردي خودش

ميچرخه .

پس اينکه بگيم با قرار گرفتن CD در حالت عمودي براي اينکه يک نقطه از پايين به بالا بياد خودش انرژي بر هست , من اينو رد ميکنم.

البته حرفت در اجسام غير گرد و گوي مانند کاملا درسته.

سلام دوستان عزيز

ميخواستم يه كاري كنم اما قبلش ميخواستم كه با شما يه مشورتي بكنم

من الان يه 200 تومني پول دارم ميخواستم ايكس باكسمو كه آركيد هست توليد 27/5/ 2009 بفروشم يه اليت بگيرم به نظره شما اين كار را بكنم

اگه جوابتون منفيه لطفا دليلشو بهم بگين

اگه هم جوابتون مثبت بود گه لطف كنيد باز هم با دليل بگين ممنون ميشم

خودم هم نميدونم چرا ميخوام اين كارو بكنم يه دفعه زد به سرم كه برم اليت بگيرم

اگه امكانش هم هست يه لطفي بكنيد قيمت ها رو هم بهم بگين

يك دنيا ممنون

اين کار اشتباه هست چون شما ميتوني بري قاب Elite رو بخري 50(شايد کمتر) تومن و 80 تومن هم بدي هارد 120 .

ولي کنسول شما رو اولا با ضرر ميخرن و شما بايد دوباره با ضرر بخري !

چطور امکان داره که به جسمي که در حال گردش هست بهش نيروي وارد نشده باشه!!! پس اين جسم چجوري به گردش در اومده!!؟

شهاب جان منظور ميلاد جان اينه که نيروي اضافي و خارج از محور وارد به ديسک نميشه.

اشتباه من بود و قبول هم کردم چونکه اين مزخرف شتاب ثقلي رو با وزن اشتباهي گرفته بودم :31:

تقصير من هم نيست ، تقصير عرب هاست :31:

مشکل از اينجا بود :31: و ضعف بنده در کلمات آکادميک فارسي :11::

بابا فارسي هم مارا نموده

خودت که بهتر ميدوني يک سري اصطلاحات EN اصلا معادل فارسي نداره واينا واسه خودشون يه چيزي پروندن.

البته مشکل ناقص بودن زبان EN نصبت به FA هست .

shab_2008
14-02-2010, 22:58

پس سعید نیروی گریز از مرکزو فشار هوا اون وسط گلابین!:31:

SamGun
14-02-2010, 23:01
پس سعید نیروی گریز از مرکزو فشار هوا اون وسط گلابین!:31:
نه بابا اونا که خودی هستن منظورم بیگانه ها هست :31:

ای ول بحث داره حسابی گرم میشه!

سعید تو هم هر دفععه ای یه خود نمایی میکنیا!!:31:

خب چیکار کنم میبینم کل تاپیک تو چالش افتادن که حرف های شما رو حلاجی کنن

گفتم یه پیام بدم که حداقل یکم بچه ها خنک بشن :31:

sonixax
14-02-2010, 23:07
شما جوابه منو اخر ندادین روی چه حسابی شما میگید که :

اصلا هیچ ربطی نداره که نیروی جاذبه باری حالت افقی و عمودی یک دیسک تغییر کنه چون شتاب ثابت و برابر 9.8 هست اگه اشتباه میگم بگید!!

ربطی به موتور نداره عزیزم ، وقتی دیسک در حالت افقی داره سطح بیشتری از اون تحت تاثیر نیروی جذبه قرار میگیره تا زمانی که در حالت عمودی

من حرفم رو عوض نکردم ، همونه !

یه مثالی میزنم ، یک میله فلزی داریم ، وقتی که در حالت عمودی قرار میگیره شق و رق هست ولی وقتی د حالق افقی قرار میگیره به صورت منحنی در میاد ! دلیل چیست ؟

آیا به غیر از این است که میزان تاثیر جاذبه زمین بر آن در حالت عمودی متراکم تر است ؟ (نگفتم کم و زیاد تر بلکه گفتم متراکم تر)

همین داستان در مورد دیسک هم هست ولی کمتر از چند هزارم میلیمتر و با چشم غیر مسلح دیده نمیشه ، وقتی دیسک شروع به چرهش میکنه نه تنها درایو باید باید مقداری انرژی صرف گردش دیسک داشته باشه بلکه باید مقداری نیرو هم صرف غلبه بر تلورانس دیسک بکنه ، این به کناری اون داستان فرمولی که قرار دادم در حالت دوران رو هم احتساب بفرمائید !

دوست عزیز من با یک مثال ساده به شما گفتم که فشار رو شما دارید با جاذبه در اون مورد اشتباه میگیرید من یک باره دیگر اون مثال را این بار بهتر میگم:

شما زمانی که با کفش بر روی برف راه میرید پای شما در برف به مقداره زیادی فرو میره ولی زمانی که راکت به کفه پاتون وصل میکنید کمتر در برف فرو میرید ایا دلیلش اینه که نیروی جاذبه تغییر کرده!!؟ خیر دلیلش اینه که چون سطح اتکا افزایش پیدا کرده در نتیجه فشار کمتر شده چون اگه بدونین فشار رابطه معکوس با مساحت سطح اتکا داره.

بنده هنوز ربط فشار یک سطح سخت تر بر سطح نرم تر رو با یک جسم در حال دوران نمیفهمم !

پس این که گفتین چه معنی میده:

ایا به این معنی نیست که جاذبه در حالت افقی دیسک بیشتر از حالت عمودیه اونه!!؟
اگه اینجوریه که باید بگم 100 درصد دارین اشتباه میکنید.

وقتی دیسک در حالت افقی داره سطح بیشتری از اون تحت تاثیر نیروی جذبه قرار میگیره تا زمانی که در حالت عمودی .

من هنوز هم در جمله بالای خودم نمیبینم که گفته باشم میزان نیروی وارد شده (جاذبه زمین) بر جسم تغییری میکنه بلکه سخن از میزان تاثیرش بر سطح جسم کردم !

یه مثال ساده :

سک کیلو شکر چه توی یک بسته 10 در 10 باش چه توی یک کانتینر وزنش یک کیلو هست ولی پراکندگیش توی کانتینر بیشتره ! در نتیجه سطح بیشتری شکری میشود ولی میزان شکر ثابت است !

من میدونم این فرمول مال چی هست ولی همونطور که قبلا گفتم این هیچ ربطی به بحثه ما نداره چون ما که نمیخوایم مقدار نیرو را بر روی قسمتهای مختلف یک دیسک بررسی کنیم!
ما حرفمون سره اینه که نشون بدیم ایا عملکرد درایو در حالت عمودی و افقی فرقی داره یا خیر ؟ همین.

من هم این فرمول رو به خدا برای اثبات حرفم در باره درایو نیاوردم ، فقط در مورد تولید جاذبه در حالت دورانی بود !

عجیبه شما از طرفی از بقای انرژی سخن می گید از طرفی هم اینو میگید!!
این به هیچ وجه درست نیست چون همونطور که گفتم یک جسم همینطور خدادادی که چرخش نداره قطعا یک نیروی باعث چرخش اون شده مثال:
دیسکی که در داخل درایو هست به وسیله ارمیچر درایو به حرکت در میاد و گرنه خودش که همینجوری نمیچرخه!! چرا یه احتمال وجود داره و اون اینکه جن توش نفوذ کرده باشه و به قل ما اصفهانیا سوکش بزنه:31:

من گفتم فرض میکنیم که هیچ نیری اضافی به غیر از نیروی دورانی که بر جسم وارد شده ، بر جسم ما تاثیر نمیگذارد . یعنی شما فرض کند یه دیسک توی خلاء و بدون دخالت نیروی جاذبه و غیره و ذالک به گردش در آورده شده ! پس تا به ابد همین طوری میچرخه !

شما در چند پست قبلتون اینو نگفتین:

مگه حرف اشتباهیه ؟

اینم که دیگه بحثی توش نیست:

خودم فهمیدم اشتباهی نوشتم دیگه :31: 100 نفر با هم ریخته بودن سرم اینوری دشاتم تایپ هم میکردم بحث سر حجم قوری چایی خونمون هم بود نوشتم حجم :31:

اما در اخر باید بگم که متاسفانه شما یک سری اطلاعاتی را از یک سایت خوندین ولی نه کامل بلکه به صورت ناقص من به شما توصیه میکنم که کتاب فیزیک هالیدی جلد 1 و 2 اون قسمتهاییش که مربوط به بجث ما هست را مطالعه کنید تا با هم بهتر بتونیم بحث کنیم.

من رشته ای که درش تحصیل میکنم نرم افزاره و اطلاعاتم در مورد فیزیک در حد مطالعات خودمه و آموخته هایم در دوران تحصل در مقاطع عمومی که همه چیز رو با هم خرکی بهت درس میدن :31: برای همین اگر جایی ببینم اشتباه کردم در این باره با کمال میل قبول میکنم و هیچ ادعایی هم ندارم ولی یک عدت خیلی بد دارم برای قبول چیزی به ریفرنس نیاز دارم که این دو جلد کتابی که فرمودید رو حتما تهیه میکنم :11:

SamGun
14-02-2010, 23:19
من حرفم رو عوض نکردم ، همونه !

یه مثالی میزنم ، یک میله فلزی داریم ، وقتی که در حالت عمودی قرار میگیره شق و رق هست ولی وقتی د حالق افقی قرار میگیره به صورت منحنی در میاد ! دلیل چیست ؟

آیا به غیر از این است که میزان تاثیر جاذبه زمین بر آن در حالت عمودی متراکم تر است ؟ (نگفتم کم و زیاد تر بلکه گفتم متراکم تر)

همین داستان در مورد دیسک هم هست ولی کمتر از چند هزارم میلیمتر و با چشم غیر مسلح دیده نمیشه ، وقتی دیسک شروع به چرهش میکنه نه تنها درایو باید باید مقداری انرژی صرف گردش دیسک داشته باشه بلکه باید مقداری نیرو هم صرف غلبه بر تلورانس دیسک بکنه ، این به کناری اون داستان فرمولی که قرار دادم در حالت دوران رو هم احتساب بفرمائید !

خب میلاد من حرف خودت رو با حرف خودت نقص میکنم .

شما میگی میله در حالت افقی هرچی از تکیه گاهش دور تر میشه به خاطر جاذبه خم تر میشه .

اگه ما این میله رو به یک موتور وصل کنیم که در محور خودش میچرخه بر اثر نیروی گریز از مرکز انحنا به حداقل میرسه !

sonixax
14-02-2010, 23:20
بابا چرا راه دور ميري رو خود BOX اش نوشته :31:

:31:

دستي و غير دستي نداره ميلاد:31: ! S/N و ID يکبار ثبت ميشه . حالا چه شما اول دستي Register کني و بعد وارد LIVE بشي و برعکس

خوب من به لایو وصل نشدم ، رفتم دستی توی سایت مایکروسافت سریال دستگاه رو وارد کردم برای گارانتیش که البته با توجه به کپی خور بودنش بی مصرفه ولی هولوگرام دستگاهم بدون هیچ گونه خدشه ای سر جاشه :31:

ميلاد ميدوني اين حرفت کل پايه هاي فيزيک رو به لرزه درآورد :31:

اگه زماني که زمين به خورشيد نزديک ميشه (بهار و تابستان) , وزنش بيشتر بشه به خاطر اينکه از مدار خارج نشه نياز داره با سرعت

بيشتري اين قسمت از مدار رو طي کنه !! يعني ما بايد به جاي 6 ماه , 5 يا 4 ما رو داشته باشيم .

پس جور در نمياد .

وقتی که زمین به خورشید نزدیک تره ، نیروی جاذبه خورشید بر زمین بیشتر میشه و در نتیجه وزنش بیشتر میشه !

ولی نیروی شتابی که داره باعث میشه که از مدار خارج نشه ، البته وقتی که به خورشید نزدیک تر میشه و بیشتر تحت تاثیرش قرار میگیره شتابش هم بیشتر میشه یعنی سرعت زمین در گردش به دور خورشید همیشه ثابت نیست و با کمک همین قانون در ماهواره هایی پژوهشی که به فضا پرتاب میکنند اونها رو به مسری که لازم دارن هدایت میکنند ، مثلا با استفاده از نیروی جاذبه مریخ اون رو به سمت زهل شلیک میکنند !

تازه گردش زمین به دور خودش هم هست !
گردش سیالات داخل زمین هم هست که به حفظ زمین در مدار خودش کمک میکنه ولی سر انجام زمین از مدار خودش خارج میشه همان طور که ماه هر سال مقداری بسیار ناچیز از زمین فاصله میگیره و تا چند وقت دیگر (میلیون سال) تاثیر جاذبه زمین بهش کم میشه و دیگه در مدار خودش قرار نمیگیره و در فضا رها میشه ! بلایی که به سر ماهواره ها هم میاد ، ولی اونها برعکس میشن یعنی به زمین نزدیک تر میشوند و سر انجام سقوط میکنند !

این معنیش اینه که زمین ما یک روزی یا در فضا ول میشه یا میره توی دل خورشید ! که بستگی داره کدوم نیرو بیشتر باشه که فکر میکنم زمین رد مسیر حلزونی که به دور خورشید داره به خورشید نزدیک تر میشه در این باره درست نمیدونم که نزدیک تر میشه یا دور تر .

ميلاد اينطوري ديسک با فاصله گرفتن از مرکز انحنا پيدا ميکنه ( حتي در حد ميکرون) و 4/1 آخر ديسک غير قابل خوندن ميشه

چون کوچکترين تغيير زاويه از 90 درجه چه به 90.1 و چه به 89.9 باعث خارج شدن مسير انعکاس نور ميشه .

مگه من گفتم منحرف میشه ؟
اون میزان انحنا هم همیشه بوده و هست و همیشه به سمت صفر نزدیکترش میکنند ولی نمیتونند مطلقا صفرش کنند .

ببين ميلاد يک CD گرد هست و در راستاي گردي خودش هم ميچرخه , پس دقيقا حکم يک گوي رو داره !

تو يک گوي رو به هر طرف و با هر سرعتي که بچرخوني يک نوع نيرو به اطرافش پخش ميشه !

دقيقا اين قضيه توي CD هم هست چون CD هم کاملا نسبت به مرکز خودش تعادل داره و هم گرد هست و در راستاي گردي خودش

ميچرخه .

پس اينکه بگيم با قرار گرفتن CD در حالت عمودي براي اينکه يک نقطه از پايين به بالا بياد خودش انرژي بر هست , من اينو رد ميکنم.

البته حرفت در اجسام غير گرد و گوي مانند کاملا درسته.

بحث بر سر گردی جسم نیست بر سر خمیدگی هست که دیسک به خاطر تاثیر نیروی جاذبه بر سطح بیشتری از دیسک بوجود میاد هست که این خمیدگی در حالت عمودی یا نیست یا خیلی خیلی کمتره ، البته در هر دو حالت با چشم غیر مسلح نمیشه دید این داستان رو .

:11:

بابا فارسي هم مارا نموده

خودت که بهتر ميدوني يک سري اصطلاحات EN اصلا معادل فارسي نداره واينا واسه خودشون يه چيزي پروندن.

البته مشکل ناقص بودن زبان EN نصبت به FA هست .

متاسفانه برای خیلی از موارد ما معادل فارسی نداریم ، مثلا ما در زبان انگلیسی واژه ای داریم به اسم Gravity وقتی این مورد توی فرمول ها آورده میشه همه میرند سراغ جاذبه زمین ولی این واژه برای همه اینها استفاده میشه :

1. سنگینی
2. ثقل
3. جاذبه زمین
4. درجه کشش
5. وقار
6. اهمیت
7. شدت
8. جدیت
9. دشواری وضع

خوب همین داستان من رو به اشتباه انداخته بود در اون مورد به خصوص !

sonixax
14-02-2010, 23:27
خب میلاد من حرف خودت رو با حرف خودت نقص میکنم .

شما میگی میله در حالت افقی هرچی از تکیه گاهش دور تر میشه به خاطر جاذبه خم تر میشه .

اگه ما این میله رو به یک موتور وصل کنیم که در محور خودش میچرخه بر اثر نیروی گریز از مرکز انحنا به حداقل میرسه !

و چه مقدار از نیروی موتور صرف بر طرف کردن این انحنا میشه ؟ در صورتی که در حالت عمودی این نیروی اضافی مصرف نمیشود !

برای همینه که اینها رو :

با اینکه میتوانند افقی نمیسازند ، چونکه هم نیروی کمتری صرف غلبه بر نیرو های مزاح میشه ، و هم میزان بیشتری از انرژی باد رو میشه ازش گرفت و البته فضا و تلورانس کل سیستم و ... هم هست .

ولی توی یه چیزایی مثل این :

چون وسیله کوچیکه و تلورانس و میزان انرژی و .. اصلا مهم نیست افقی میسازند که بشه باهاش سرعت باد رو هم اندازه گرفت .

شما اگر از اون نیروگاه های بادی جایی دیدی برو جلو و بهش دست بزن اون عضمت لرزش کمتری از یه دونه از این فینگیلی ها داره :31:

البته اگر میخواهید درست تر حساب کنید یه دونه از این دوربین های مهندسی لازم دارید با دو تا وسیله که با جریان باد به حرکت در میاند در یک اندازه و یک متریال و میزان استقامت برابر و ... البته شکل آئرودینامیکی جسم هم خیلی مهمه و نباید فراموش بشه .

میبینید که افقیه بیشتر از عمودیه تلورانس داره !

SamGun
14-02-2010, 23:40
:31:

خوب من به لایو وصل نشدم ، رفتم دستی توی سایت مایکروسافت سریال دستگاه رو وارد کردم برای گارانتیش که البته با توجه به کپی خور بودنش بی مصرفه ولی هولوگرام دستگاهم بدون هیچ گونه خدشه ای سر جاشه :31:

مگه من گفتم منحرف میشه ؟
اون میزان انحنا هم همیشه بوده و هست و همیشه به سمت صفر نزدیکترش میکنند ولی نمیتونند مطلقا صفرش کنند .

بحث بر سر گردی جسم نیست بر سر خمیدگی هست که دیسک به خاطر تاثیر نیروی جاذبه بر سطح بیشتری از دیسک بوجود میاد هست که این خمیدگی در حالت عمودی یا نیست یا خیلی خیلی کمتره ، البته در هر دو حالت با چشم غیر مسلح نمیشه دید این داستان رو .

:11:

متاسفانه برای خیلی از موارد ما معادل فارسی نداریم ، مثلا ما در زبان انگلیسی واژه ای داریم به اسم Gravity وقتی این مورد توی فرمول ها آورده میشه همه میرند سراغ جاذبه زمین ولی این واژه برای همه اینها استفاده میشه :

1. سنگینی
2. ثقل
3. جاذبه زمین
4. درجه کشش
5. وقار
6. اهمیت
7. شدت
8. جدیت
9. دشواری وضع

خوب همین داستان من رو به اشتباه انداخته بود در اون مورد به خصوص !

من که هر کاری کردم دستی نشد ! :31: آخر به زور متوصل شدم.

وقتی که زمین به خورشید نزدیک تره ، نیروی جاذبه خورشید بر زمین بیشتر میشه و در نتیجه وزنش بیشتر میشه !

ولی نیروی شتابی که داره باعث میشه که از مدار خارج نشه ، البته وقتی که به خورشید نزدیک تر میشه و بیشتر تحت تاثیرش قرار میگیره شتابش هم بیشتر میشه یعنی سرعت زمین در گردش به دور خورشید همیشه ثابت نیست و با کمک همین قانون در ماهواره هایی پژوهشی که به فضا پرتاب میکنند اونها رو به مسری که لازم دارن هدایت میکنند ، مثلا با استفاده از نیروی جاذبه مریخ اون رو به سمت زهل شلیک میکنند !

تازه گردش زمین به دور خودش هم هست !
گردش سیالات داخل زمین هم هست که به حفظ زمین در مدار خودش کمک میکنه ولی سر انجام زمین از مدار خودش خارج میشه همان طور که ماه هر سال مقداری بسیار ناچیز از زمین فاصله میگیره و تا چند وقت دیگر (میلیون سال) تاثیر جاذبه زمین بهش کم میشه و دیگه در مدار خودش قرار نمیگیره و در فضا رها میشه ! بلایی که به سر ماهواره ها هم میاد ، ولی اونها برعکس میشن یعنی به زمین نزدیک تر میشوند و سر انجام سقوط میکنند !

این معنیش اینه که زمین ما یک روزی یا در فضا ول میشه یا میره توی دل خورشید ! که بستگی داره کدوم نیرو بیشتر باشه که فکر میکنم زمین رد مسیر حلزونی که به دور خورشید داره به خورشید نزدیک تر میشه در این باره درست نمیدونم که نزدیک تر میشه یا دور تر .

بابا میلاد بحث سره اینه که پس چرا روز ها تغییر نمیکنه !! اگه قرار باشه کره ی زمین با افزایش سرعت این دوره رو زود تر بگذرونه

پس چرا میانگین مدت زمان سرما با گرما و معتدل بودن یکی هست !؟

shab_2008
14-02-2010, 23:42

دوست عزیز شما داری یک جسم گرد (دیسک) با مرکز ثقل مشخص که همون سوراخیش هست با یک میله مقایسه می کنید!!؟ این 2 ربطی به هم ندارن! دیسکی که داخل درایو هست که مثل میله نیست!!

بنده هنوز ربط فشار یک سطح سخت تر بر سطح نرم تر رو با یک جسم در حال دوران نمیفهمم
من برای شما این مورد را با یک مثال ساده نشان دادم تا رابطه سطح اتکا(سطح مقطع) را با فشار برای شما بگم! و فرقی نمیکنه که جسم دوار باشه یا ثابت!

سک کیلو شکر چه توی یک بسته 10 در 10 باش چه توی یک کانتینر وزنش یک کیلو هست ولی پراکندگیش توی کانتینر بیشتره ! در نتیجه سطح بیشتری شکری میشود ولی میزان شکر ثابت است !
عزیز این مثال شما در 2محیط هست! اگر شما تونستین اون شکرهارو در همون بسته 10 در 10 پخش کنید بله حق با شماست ولی ایا میشه!؟
دیسک هم همون شکری که میگید در مظر بگیرید و محیط را هم اون بسته 10 در 10 حالا شما به من بگید کانتینر را چی در نظر بگیریم!!؟

من هم این فرمول رو به خدا برای اثبات حرفم در باره درایو نیاوردم ، فقط در مورد تولید جاذبه در حالت دورانی بود !
مگه قراره در حالت دورانی جاذبه نباشه!!؟

من گفتم فرض میکنیم که هیچ نیری اضافی به غیر از نیروی دورانی که بر جسم وارد شده ، بر جسم ما تاثیر نمیگذارد . یعنی شما فرض کند یه دیسک توی خلاء و بدون دخالت نیروی جاذبه و غیره و ذالک به گردش در آورده شده ! پس تا به ابد همین طوری میچرخه !
ایا یه همچین شرایطی برای درایو دیسک داخل اون حاکمه!!؟

مگه حرف اشتباهیه ؟
من گفتم شما اشتباه گفتین؟

من رشته ای که درش تحصیل میکنم نرم افزاره و اطلاعاتم در مورد فیزیک در حد مطالعات خودمه و آموخته هایم در دوران تحصل در مقاطع عمومی که همه چیز رو با هم خرکی بهت درس میدن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] برای همین اگر جایی ببینم اشتباه کردم در این باره با کمال میل قبول میکنم و هیچ ادعایی هم ندارم ولی یک عدت خیلی بد دارم برای قبول چیزی به ریفرنس نیاز دارم که این دو جلد کتابی که فرمودید رو حتما تهیه میکنم
من هم رشته ام مهندسی عمرانه ولی همیشه فیزیکو دوست داشتم و بیشترین درصدم هم تو کنکور همین فیزیک زدم.

من تا اونجایی که میتونستم سعی کردم مطالب را ساده بگم و تخصصی توضیح ندم که خدایی نکرده کسی گیج بشه.

خب چیکار کنم میبینم کل تاپیک تو چالش افتادن که حرف های شما رو حلاجی کنن

گفتم یه پیام بدم که حداقل یکم بچه ها خنک بشن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ای ول بازم ازین کارا بکن سعید حال میده!!:31:

SamGun
14-02-2010, 23:45
آقا بحثمون خیلی داری دور میشه از موضوع اصلی .البته میگم یه تاپیک تو بخش فیزیک بزنیم و اونجا بحث کنیم.

ولی الان فقط در مورد DVD-rom صحبت کنیم بهتره.میترسم بیان همه رو پاک کنن .
====

بچه ها راستی اگه دیگه میبینید مطلبی برای گفتن نمونده بیان یه جمع بندی بکنیم و نتیجه رو هم اعلام کنیم تا دیگه همه متوجه بشن.

sonixax
14-02-2010, 23:46
من که هر کاری کردم دستی نشد ! :31: آخر به زور متوصل شدم.

بابا میلاد بحث سره اینه که پس چرا روز ها تغییر نمیکنه !! اگه قرار باشه کره ی زمین با افزایش سرعت این دوره رو زود تر بگذرونه

پس چرا میانگین مدت زمان سرما با گرما و معتدل بودن یکی هست !؟

روز ها که به گردش زمین به دور خودش مربوط میشه !

میانگین دمای هوا و اینها هم بستگی به زاویه چرخش زمین به دور خودش داره ، چون زمین توی مدار صاف به دور خودش نمیچرخه :

برای همینه که وقتی نیمکره شمالی زمستونه نیمکره جنوبی تابستونه و برعکس !

هر چند وقت یک بار هم مدت زمان یک دور گردش زمین به دور خورشید تغییر میکنه ولی به قدری کمه که همین طوری نمیشه متوجه شد ، مثلا 100 میلیون سال پیش ما در زمین روز ها و سالهای کوتاه تری داشتیم !

shab_2008
14-02-2010, 23:48
آقا بحثمون خیلی داری دور میشه از موضوع اصلی .البته میگم یه تاپیک تو بخش فیزیک بزنیم و اونجا بحث کنیم.

ولی الان فقط در مورد DVD-rom صحبت کنیم بهتره.میترسم بیان همه رو پاک کنن .
فعلا من که میخوام برم لالا کنم ولی فردا میام تا ادامه بحثو از سر بگیریم:20:
شب همگی خوش!:40:

AMIR_SHEYTOON
14-02-2010, 23:53
سلام دوستان عزيز

من ميگم يه تاپيك هم در مورد فيزك جاذبه زمين گردش از اين جور حرف ها بزنيم بزنم به تخته همه فيزيك دان هستند

بابا بيخيال ايكس باكسو عشق است:20:

شوخي كردم از دستم ناراحت نشين حالا خارج از شوخي واقعا بحث جالبي بود

از وقتي اين دستگاه رو خريدم يه ترم دانشگاه مشروت شدم هيچي درس نميخونم
اصلا دانشگاه به ظور ميرم دانشگاه همش خونه هستم دارم بازي ميكنم

اين بحث حداقل باعث شد دو كلام چيز ياد بگيرم:46:

SamGun
14-02-2010, 23:57
روز ها که به گردش زمین به دور خودش مربوط میشه !

میانگین دمای هوا و اینها هم بستگی به زاویه چرخش زمین به دور خودش داره ، چون زمین توی مدار صاف به دور خودش نمیچرخه :

برای همینه که وقتی نیمکره شمالی زمستونه نیمکره جنوبی تابستونه و برعکس !

هر چند وقت یک بار هم مدت زمان یک دور گردش زمین به دور خورشید تغییر میکنه ولی به قدری کمه که همین طوری نمیشه متوجه شد ، مثلا 100 میلیون سال پیش ما در زمین روز ها و سالهای کوتاه تری داشتیم !

میلاد جون من منظورم ساعت شبانه روز نبود.

منظورم میزان روز ها بود مثلا 30 روز تو یک ماه.

در ضمن نمیشه گفت که ما قبلا روز های کمتری داشتیم چون هنوز مشخص نیست که زمین داره از خورشید دور میشه یا بهش

نزدیک میشه (طبق گفته ی خودت )
منم برم بخوابم دارم از چشم درد میمیرم

سلام دوستان عزيز

من ميگم يه تاپيك هم در مورد فيزك جاذبه زمين گردش از اين جور حرف ها بزنيم بزنم به تخته همه فيزيك دان هستند

بابا بيخيال ايكس باكسو عشق است:20:

شوخي كردم از دستم ناراحت نشين حالا خارج از شوخي واقعا بحث جالبي بود

از وقتي اين دستگاه رو خريدم يه ترم دانشگاه مشروت شدم هيچي درس نميخونم
اصلا دانشگاه به ظور ميرم دانشگاه همش خونه هستم دارم بازي ميكنم

اين بحث حداقل باعث شد دو كلام چيز ياد بگيرم:46:

آره , واقعا بحث هایی که مرتبط با تاپیک هست هم زیاده و هم جالب.

این بحث که تموم بشه یکی دیگه خودم راه میندازم :31:

ممنونیم

سلام دوست عزیز

البته مشاوره برای خرید در تاپیک خودش هست :

ولی خب اشکال نداره.

شما برای خرید فقط باید به یک جای معتبر مثل فروشگاه فتحی مراجعه کنید

برای اصل فرق بودن هم نگران نباشید چون همه ساخت چین هست و تحت لیسانس microsoft

البته لوازم جانبی مثل دسته و ... تقلبی هم داره که اونم با خرید از جای معتبر قضیه اش منتفیه.

Xbox 360 دارای 2 مدل هست:

Elite و Arcade که فقط فرقشون در لوازم جانبی هست.(صفحه ی اول تاپیک رو حتما مطالعه کنید.)

از نظر سخت افزاری هم کاملا مثل هم هستن

sonixax
15-02-2010, 00:05
دوست عزیز شما داری یک جسم گرد (دیسک) با مرکز ثقل مشخص که همون سوراخیش هست با یک میله مقایسه می کنید!!؟ این 2 ربطی به هم ندارن! دیسکی که داخل درایو هست که مثل میله نیست!!

وقتی دیسک در حالت افقی و از همون وسطش قرار بگیره از اطراف به سمت زمین انحنا پیدا میکنند ولی در حد میکرون و این حرفها و با چشم قابل رویت نیست ! یعنی به اندازه مثلا یک میلیونیوم میلی متر شکل کروی به خود میگیرد !

مساله ما سر همون دیسکه دیگه ، درایو بدون دیسک که فرقی نمیکنه داره چی کار میکنه :31:

من برای شما این مورد را با یک مثال ساده نشان دادم تا رابطه سطح اتکا(سطح مقطع) را با فشار برای شما بگم! و فرقی نمیکنه که جسم دوار باشه یا ثابت!

ولی هنوز سطح دومی وجود ندارد که میزان فشار رو برش محاسبه کنیم ! اگر اشتباه میکنم بفرمائید .

عزیز این مثال شما در 2محیط هست! اگر شما تونستین اون شکرهارو در همون بسته 10 در 10 پخش کنید بله حق با شماست ولی ایا میشه!؟
دیسک هم همون شکری که میگید در مظر بگیرید و محیط را هم اون بسته 10 در 10 حالا شما به من بگید کانتینر را چی در نظر بگیریم!!؟

حالا همون کانتینر رو بر گردونید آیا سطح کمتری از کانتینر با شکر درگیر میشود یا خیر ؟ (کانتینر مستطیلی است)

مگه قراره در حالت دورانی جاذبه نباشه!!؟

اون مثال برای تولید جاذبه مصتوعی در شرایط بی وزنی هست که البته در حالتی که بیوزنی نیست هم صادقه .

ایا یه همچین شرایطی برای درایو دیسک داخل اون حاکمه!!؟

خیر ، برای ساده تر کردن مساله بود .

من گفتم شما اشتباه گفتین؟

فکر نکنم :11:

من هم رشته ام مهندسی عمرانه ولی همیشه فیزیکو دوست داشتم و بیشترین درصدم هم تو کنکور همین فیزیک زدم.

من تا اونجایی که میتونستم سعی کردم مطالب را ساده بگم و تخصصی توضیح ندم که خدایی نکرده کسی گیج بشه.

در نتیجه بیشتر از بنده با فیزیک مخصوصا نوع کلاسیکش سر و کار دارید و در اینجا شما حکم استاد ما را خواهید داشت :40:

---------- Post added at 12:05 AM ---------- Previous post was at 12:02 AM ----------

منظورم میزان روز ها بود مثلا 30 روز تو یک ماه.

خوب اون تقریبا قرار دادی هست و البته میزان روز ها بستگی داره به سرعت زمین در چرخش به دور خودش نه به دور خورشید ! و همچنین گردش ماه به دور زمین برای یک ماه کامل و این حرفها و توی این چند ده سال که ما زنده هستیم یا حتی چند هزار سال قابل اندازه گیری با حواس پنج گانه نیست . برای همینه که شما تغییری حس نمیکنید .

در ضمن نمیشه گفت که ما قبلا روز های کمتری داشتیم چون هنوز مشخص نیست که زمین داره از خورشید دور میشه یا بهش

نزدیک میشه (طبق گفته ی خودت )
منم برم بخوابم دارم از چشم درد میمیرم

من گفتم نمیدونم ، نه اینکه کلا علم هم نمیدونه . اینکه روز های کوتاه تری داشتیم رو میدونم چونکه در آن زمان سرعت گردش زمین به دور خودش بیشتر بوده .

آره , واقعا بحث هایی که مرتبط با تاپیک هست هم زیاده و هم جالب.

این بحث که تموم بشه یکی دیگه خودم راه میندازم :31:

که چشم و چال ما رو در بیاری :31:

Rohallah_tavakoli
15-02-2010, 00:06
یه چیزمهم یادتون رفت!!!!:18:

گرمایی که xbox360 تولید میکنه باعث گرم شدن زمین و تولید گازهای گل خانه ایی میشه!!در نتیجه یخ های قطبی آب میشه و سطح آب دریاها میاد بالا!!!:31::27::21:

SamGun
15-02-2010, 00:16

گرمایی که xbox360 تولید میکنه باعث گرم شدن زمین و تولید گازهای گل خانه ایی میشه!!در نتیجه یخ های قطبی آب میشد و سطح آب دریاها میاد بالا!!!:31::27::21:

آره ولی فکر کنم دیگه الان داره جبران میشه چون از 80 درجه به 45 کاهش پیدا کرده :31: !

که چشم و چال ما رو در بیاری :31:

والا واسه خودم هم چشم نمونده !! :31:

pedram_sad
15-02-2010, 00:23
دوستان من یک چند روزی نبودم و 2 روز اخیر رو هم درگیر اون یکی platform
چه کردین اینجا رو :31:
چه خبر شده این تاپیک ؟
یه لحظه گفتم اشتباه اومد مسیر رو :31:

NAZISM
15-02-2010, 00:26
عزیز خساست کجا بود درسته که ما اصفهانی هستیم ولی خسیس نیستیم:31:

انجام این اپدیت کاره سخت و خطرناکیه و همونطور که بارها گفته شده انجام این اپدیت کار هر کسی نیست و نوصبه میشه بدین بیرون تا براتون انجام بدن.

آخه میدونی تو میدان توپخانه آدم های دودره باز خیلی زیاده اصلا نمیتونم به کسی اعتماد کنم خودم فکر میکنم بتونم از پسش بربیام:18:

SamGun
15-02-2010, 00:30
دوستان من یک چند روزی نبودم و 2 روز اخیر رو هم درگیر اون یکی platform
چه کردین اینجا رو :31:
چه خبر شده این تاپیک ؟
یه لحظه گفتم اشتباه اومد مسیر رو :31:

سلام پدرام جون جات خالی بود خدایی

البته وقتی به بحث ها سطحی نگاه بشه دور از موضوع نشون میده ولی همش مربوط به 360 هست :31:

آخه میدونی تو میدان توپخانه آدم های دودره باز خیلی زیاده اصلا نمیتونم به کسی اعتماد کنم خودم فکر میکنم بتونم از پسش بربیام:18:

بله درسته ولی همه جا خوب و بد داره.

A.N.A.P
15-02-2010, 00:33
میگم بیاین اسم تایپیک رو عوض کنیم بذاریم تمامی سوالات و مباحث در مورد فیزیک 360

sonixax
15-02-2010, 00:37

گرمایی که xbox360 تولید میکنه باعث گرم شدن زمین و تولید گازهای گل خانه ایی میشه!!در نتیجه یخ های قطبی آب میشه و سطح آب دریاها میاد بالا!!!:31::27::21:

تا حدودی هم درسته :31: در خط تولید 360 گاز گلخانه ای زیاد تولید میشه و قابل بازیافت هم نیست جنس بدنش و برای همینه که 360 برچسب سازگار با محیط زیست نداره :31:

از اینا :

میگم بیاین اسم تایپیک رو عوض کنیم بذاریم تمامی سوالات و مباحث در مورد فیزیک 360

فیزیک و 360 :31:

sonixax
15-02-2010, 00:44

بچه های اینجا همه از فتحی تعریف میکنند ، چرا پیش اوشون نمیرید ؟

A.N.A.P
15-02-2010, 00:50
من که مثل اواتار اقا sonixax هنگ کردم میشه تموم کنید:2:
حالا sonixax یعنی چی؟؟؟:31:

sonixax
15-02-2010, 00:51
من که مثل اواتار اقا sonixax هنگ کردم میشه تموم کنید:2:
حالا sonixax یعنی چی؟؟؟:31:

اسم آواتار من تاکس هست :31: Tux اینطوی مینویسند .

Sonixax هم داستان داره بسی دراز ولی همه چیز از یه تیکه شبکه BBS شروع شد :31:

A.N.A.P
15-02-2010, 00:55
اسم آواتار من تاکس هست :31: Tux اینطوی مینویسند .

Sonixax هم داستان داره بسی دراز ولی همه چیز از یه تیکه شبکه BBS شروع شد :31:
sonixax چه ربطی داره به tux :31:
یعنی ما شما رو بجای sonixax بخونیم tux؟؟؟:31:
(اقا سعید ببخشن حرف خارج از محدوده زدیم.ای بابا شوخی کردم فقط یه ذره جدی بگیر):31:

sonixax
15-02-2010, 00:56
sonixax چه ربطی داره به tux :31:
یعنی ما شما رو بجای sonixax بخونیم tux؟؟؟:31:

اون تاکس مال لینوکس هستش :31: تازه اصالت هم نداره چون از اوریجش خوشم نمیاد :31:

من میلاد هستم :46:

yoosef_st
15-02-2010, 01:26
با تشکر از تمامي جوابهاي محکم و مدافعانه دوستان : دي (-;
باشه بابا اين سياست مايکروسافته، اما سياست مزخرفيه!
من اصلا تعجب ميکنم، وقتي کنسول 360 کاملا -- شده، چطور مثلا براش يه همچين پليري که همه فرمتها رو پخش کنه طراحي نکردن؟
نميشده؟
بعد آقا اين تبديل کننده ماوس و کيبورد چه گرونه...70 - 80$ بايد بالاش بديم. خب صبر ميکنيم همون نتال بياد ديگه...
اما امروز يکم ديگه GTA باهاش بازي کردم ، هرچند خيلي سخت بود و وقت گير، اما يه جورايي هم حال ميداد هدشات کردن با اين کنترلر تخيلي!
ولي واقعا نميدونم ، اين شرکتهاي بازي سازي چقدر بايد احمق باشن که بيان PC به اين راحتي رو بيخيال بشن، عناوينشون رو انحصاري کنسول کنن!
خصوصا لذت بازيهاي اکشن تير اندازي به ماوس شونه! من که نميتونم حتي تصور يه بازي First Person تير اندازي مثل کرايسيس رو با کنسول بکنم.
راستی دیگه تاپیک کم کم داره زیادی تخصصی میشه. کم کم تکنسینهای مایکروسافت هم پیداشون میشه اینجا که ببینن تو کنسول بعدی درایو افقی باشه یا عمودی... :دی

Yi Yi
15-02-2010, 02:10
1.آیا درسته که کسی که یه XBOX 360 می خره، می تونه برای 12 ماه به طور رایگان از XBOX Live استفاده کنه؟
2. عمر باتری دسته ی بی سیم چقدره؟

sonixax
15-02-2010, 02:46
1.آیا درسته که کسی که یه XBOX 360 می خره، می تونه برای 12 ماه به طور رایگان از XBOX Live استفاده کنه؟
2. عمر باتری دسته ی بی سیم چقدره؟

1 - خیر درست نیست ، برای مدت محدودی یه زمانی اکانت گلد میداد ، که مثل اینکه الان نمیده و سیلور میده .

2 - دوراسل باشه یه عالمه ، 20 روزی دوام میاره اگر از این Play and Charge ها باشه 3-4 روز .

pooria22
15-02-2010, 02:52
دوستان من یه xbox 360 دارم که دیشب اشتباهی به xbox live وصل شدم و دستگام بن شد
من ایران هم نیستم که بتونم دستگاه رو ببرم جایی تعمیر کنم
میخواستم ببینم باید چه کار کنم؟؟؟ اگه هارد دستگاه رو عوض کنم مشکل حل میشه؟؟؟؟
اگه راهنماییم کنید ممنون میشم......

Zhangooler
15-02-2010, 03:05
شما اگر دستگاهت از ایران نخریدی و یا درایور کنسولت رو ور نرفته باشی باهاش بن نمیشی!اگر واقعا مطمینی که بن شدی کار خاصی نمیتونی بکنی.اینم تا اونجایی که من میدونم هست.اگر دوستان چیز اضافه ای میدونن به جواب اضافه کنن.

Big-Boss
15-02-2010, 03:11
دستگاه رو کپی خور کردی یا نه؟
اگه نه که به جایی که خریدی مراجعه کن

شما اگر دستگاهت از ایران نخریدی و یا درایور کنسولت رو ور نرفته باشی باهاش بن نمیشی!اگر واقعا مطمینی که بن شدی کار خاصی نمیتونی بکنی.اینم تا اونجایی که من میدونم هست.اگر دوستان چیز اضافه ای میدونن به جواب اضافه کنن.

مایکروسافت اشتباهی هم بن میکنه که اگه تو کشوری باشی که شامل گارانتی و خدمات باشی (تقریبا همه کشورها بجز ایران) میتونی مراجعه کنی علاوه بر رفع خسارت یه چیزی هم برای عذر خواهی میدن در حد مثلا پک دی جی هیرو و ازین چیزای خوف!

fji
15-02-2010, 09:24
با سلام خدمت همه دوستان من دیشب یه xbox الیت خریدم . وقتی سی دی بازی رو میذارم پیغام update میده بعد از ری استارت دوباره همین پیغام رو میده .تا وقتی هارد را جدا نکنم بازی اجرا نمیشه.از طرفی وفتی سیدی توی دستگاه هست بازیهای روی هارد هم همین پیغام را میدن . اشکال از کجاست و چیکار کنم

shab_2008
15-02-2010, 10:12
وقتی دیسک در حالت افقی و از همون وسطش قرار بگیره از اطراف به سمت زمین انحنا پیدا میکنند ولی در حد میکرون و این حرفها و با چشم قابل رویت نیست ! یعنی به اندازه مثلا یک میلیونیوم میلی متر شکل کروی به خود میگیرد !

مساله ما سر همون دیسکه دیگه ، درایو بدون دیسک که فرقی نمیکنه داره چی کار میکنهدیسک با این ضخامت تنها ممکنه با نیروی گریز از مرکز که اون هم طبق قانون ایشتین باید با سرعتی به انداه نور حرکت کنه تا تغییری درش ایجاد بشه و گرنه نیروی فشار هوا و جاذبه که تاثییری بر خم شدن دیسک نداره

ولی هنوز سطح دومی وجود ندارد که میزان فشار رو برش محاسبه کنیم ! اگر اشتباه میکنم بفرمائیدسطح اولی دیسک و سطح دومی فشار هوا هست

حالا همون کانتینر رو بر گردونید آیا سطح کمتری از کانتینر با شکر درگیر میشود یا خیر ؟ (کانتینر مستطیلی است)این را من متوجه نشدم! ولی این را بگم در مورد این عکس که شما گذاشتین:

این شکل منظورش این که یک جسم با یک وزن مشخص و یکنواخت هر چقدر هم که طول داشته باشه نیروی جاذبه برای تمام طول اون ثابت و به یک اندازه هست.

اون مثال برای تولید جاذبه مصتوعی در شرایط بی وزنی هست که البته در حالتی که بیوزنی نیست هم صادقه طبق اصل بقای انرژي نیروی جاذبه همیشه وجود داره و نابود شدنی نیست بلکه ممکنه در قسمتهایی که جاذبه کمتره این نیرو به نیروی دیگری تبدیل بشه که خوب باز مقداریش میمونه و تبدیل نمیشه.

خیر ، برای ساده تر کردن مساله بودبه نظره من اصلا ربطی به مسئله ما نداشت چه برسه به اینکه بخواد مسئله را ساده تر کنه.

در نتیجه بیشتر از بنده با فیزیک مخصوصا نوع کلاسیکش سر و کار دارید و در اینجا شما حکم استاد ما را خواهید داشت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]من هیچ گاه همچین جسارتی نمیکنم و شما خودتون اونقدر اطلاعات جامعی دارید که حکم یک استاد را دارین.
من در پایان یه توضیحی هم درباره طول روز و شب و تغییر فصول بدم:

میل محور دوران زمین نسبت به حالت قائم اون حدودا 23.5 درجه هست ویا به عبارت دیگر صفحه استوا و صفحه مجازی دوران که به اون ecleptic میگن با هم یک زاویه 23.5 را میسازند فقط اینو بگم که این زاویه باعث به وجود اومدن تغییر طول روز و شب در فطول مختلف میشه.
همچنین چیزی که باعث ایجاد فصول مختلف میشه زاویه بین زمین و خورشید هست که خوب من بیشتر نمیگم چون تخصصی میشه.
اما مورد دیگه اینکه زمین یک حرکت وضعی هم دراه که باعث ایجاد تغییر در طول یک شبانه روز میشه وحالا انواع مختلفی از این زمان شبانه روز هست مثلا:
روز خورشیدی و روز نجومی و روز قمری که اینها طول شبانه روزشون فرق میکنه و توضیحات
زیادی در این باره هست که متاسفانه چون به بحث تاپیک مربوط نمیشه دیگه ادامه نمیدم

راستی اقا میلاد:

هر چند وقت یک بار هم مدت زمان یک دور گردش زمین به دور خورشید تغییر میکنه ولی به قدری کمه که همین طوری نمیشه متوجه شد ، مثلا 100 میلیون سال پیش ما در زمین روز ها و سالهای کوتاه تری داشتیم !طبق توضیخاته بالا و یه سری مطالب دیگه هر 6سال یک بار طول سال به جای اینکه 365 روز باشه 366 روز هست که بهش سال کبیثه میگن پس طول روز یا شب تغییر کرده که خدودا 1 روز به سال اضافه شده همچنین ما هر سال اگه توجه کنم و با چنتا محاسبه ساده میتونیم متوجه بشیم که سال نو در هر سال 20 ثانیه زودتر تحویل میشه که با زهم این تغییر را نشون میده

اما در این مورده این شکلی که گزاشتین:

2 باره شما دارین همون اشتباه اولتون را تکرار کینید:

نیروهای وارده برای 2 حالت یکی هست و همچنین برابر
همچنین فشار هم اون بالا به یک اندازه هست همچنین نیروی گریز از مرکز و تاثیر فشار هوا و مقدار نیروی اصطحکاک هم در هر 2 حالت یکی هست تنها دلیل اینکه این ها به حالت عودی هستند اینه که سازنندگان قصد داشتن که این پروانه ها فصای کمتری را اشغال کنن و در یک محیط بشه از تعداد بیشتری از این دستگاهها برای تولید برق به وسیله باد استفاده کرد.

متاسفانه برای خیلی از موارد ما معادل فارسی نداریم ، مثلا ما در زبان انگلیسی واژه ای داریم به اسم Gravity وقتی این مورد توی فرمول ها آورده میشه همه میرند سراغ جاذبه زمین ولی این واژه برای همه اینها استفاده میشه اون Gravity هم نیروی گرای زمین یا همون نیروی گرانش (جاذبه) زمین هست که به همه اجسام وارد میشه

خدا اخرو عاقبت سه تایمونا به خیر کنه با این مسائل فیزیک که توی این تاپیک به راه انداختیم:31:

SamGun
15-02-2010, 10:38
خب دست همگی درد نکنه !! :31:

آقا میلاد و شهاب عزیز اگه دیگه مطلبی نمونده از کل بحث ها یک جمع بندی بکنیم و نتیجه رو هم اعلام کنیم تا بالاخره مشخص بشه تو کدوم حالت Performance درایو بهتر هست.

دوستان راستی ما این بحث رو فقط و فقط به خاطر بچه ها انجام دادیم و هیچ منظوری نسبت به رو کم کنی و این حرف ها نبوده

shab_2008
15-02-2010, 11:08

آقا میلاد و شهاب عزیز اگه دیگه مطلبی نمونده از کل بحث ها یک جمع بندی بکنیم و نتیجه رو هم اعلام کنیم تا بالاخره مشخص بشه تو کدوم حالت Performance درایو بهتر هست.

دوستان راستی ما این بحث رو فقط و فقط به خاطر بچه ها انجام دادیم و هیچ منظوری نسبت به رو کم کنی و این حرف ها نبوده

دست شما درد نکنه که مسئولیت سرپرستی بحث را داشتی!:31:

من مواقم که یه جمع بندی کنیمو بریم برای نتیجه گیری!

shab_2008
15-02-2010, 11:26
با سلام خدمت همه دوستان من دیشب یه xbox الیت خریدم . وقتی سی دی بازی رو میذارم پیغام update میده بعد از ری استارت دوباره همین پیغام رو میده .تا وقتی هارد را جدا نکنم بازی اجرا نمیشه.از طرفی وفتی سیدی توی دستگاه هست بازیهای روی هارد هم همین پیغام را میدن . اشکال از کجاست و چیکار کنم
شما باید خودتون داشبورد را اپ کنید برای اطلاعات بیشتر به تاپیک زیر برید:

AMIR_SHEYTOON
15-02-2010, 11:29
دست شما درد نکنه که مسئولیت سرپرستی بحث را داشتی!:31:

من مواقم که یه جمع بندی کنیمو بریم برای نتیجه گیری!

سلام به دوستان گل

يعني اگه خدا بخواد داره اين بعث شيرين فزيك تموم ميشه؟

يعني درايم دوباره بر ميگرديم سر XBOB 360 خودمون؟

ايول ولي تركوندينا دمتون گرم

shab_2008
15-02-2010, 12:44
دوستان یه خبر دست اول یا شاید هم دسته پایین تر و اون اینکه سایتی که فتحی توش فعالیت مینمود از ف ی ل ت ر خارج شد! الله اکبر الله اکبر:31:

reza021120
15-02-2010, 16:23
سلام دوستانی که با بازی های اول شخص حال میکنن...یا بازی مثل gta ..
توضیح بدن که با دسته چطوری میشه بازی کرد ...اصلا حال میده؟؟؟
آخه تو صفحات قبل یکی از بچه ها یه چیزایی در این مورد نوشته بود...میخاستم بدونم حقیقت داره..

shab_2008
15-02-2010, 16:44
سلام دوستانی که با بازی های اول شخص حال میکنن...یا بازی مثل gta ..
توضیح بدن که با دسته چطوری میشه بازی کرد ...اصلا حال میده؟؟؟
آخه تو صفحات قبل یکی از بچه ها یه چیزایی در این مورد نوشته بود...میخاستم بدونم حقیقت داره..

والا من قبل از اینکه کنسول بخرم به همین موضوع فکر میکردم و میگفتم اخه مگه میشه با دسته این جور بازیهارو بازی کرد ولی بعد از این که ps2 خریدم دیدم نه انگار خیلی حال میده و راحت هست به طوری که الان دیگه انجام این گونه از بازیها با موس و کیبورد برام سخته!

reza021120
15-02-2010, 17:25
من سه شنبه از فتحی میخرم.
کاملا چشم بسته چون به بچه های این فروم اطمینان دارم...
وقتی میگن مطمئنه یعنی مطمئنه..

SamGun
15-02-2010, 17:57
والا من قبل از اینکه کنسول بخرم به همین موضوع فکر میکردم و میگفتم اخه مگه میشه با دسته این جور بازیهارو بازی کرد ولی بعد از این که ps2 خریدم دیدم نه انگار خیلی حال میده و راحت هست به طوری که الان دیگه انجام این گونه از بازیها با موس و کیبورد برام سخته!
آره دقیقا همه همینطورا شهابی !!

حالا همه خوبن !! من یکی که جلوی 6 تا از رفیقام ضایع شدم :31:

یعنی رفتم واسه یکی از دوستان سیستم بستم و چند تا از بچه ها هم نشسته بودن , آقا یهو کل کل شد که کی بازیش بهتره :31:

منم که دیگه تو کل بچه ها سرشناسم ( آره جون خودم :31:) آقا ما CrySis رو ریختیم , مگه حالا من میتونم بازی کنم !! اصلا نمیتونستم

روی بدن دشمن نشونه گیری کنم :31: منی که با موس 98% HeadShot میکردم !!

من سه شنبه از فتحی میخرم.
کاملا چشم بسته چون به بچه های این فروم اطمینان دارم...
وقتی میگن مطمئنه یعنی مطمئنه..

نگران نباش دوست عزیز . ایشون کارش درسته.اگه هم مشکل داشته باشه خدایی نکرده قبول میکنه.

Yi Yi
15-02-2010, 18:49
من وقتی DVD یک بازی XBOX360 رو در DVD-ROM کامپیوتر می زارم، کامپیوتر فقط حدود 120 مگابایتش رو میشناسه.
کنجکاو شدم ببینم بازی‌های XBOX360 از چه نوع فایل‌هایی تشکیل شدن. ولی این مشکل پیش اومده. مشکل از کجاست؟

SamGun
15-02-2010, 20:02
من وقتی DVD یک بازی XBOX360 رو در DVD-ROM کامپیوتر می زارم، کامپیوتر فقط حدود 120 مگابایتش رو میشناسه.
کنجکاو شدم ببینم بازی‌های XBOX360 از چه نوع فایل‌هایی تشکیل شدن. ولی این مشکل پیش اومده. مشکل از کجاست؟

والا من جایی رو نخوندم که در این باره توضیح داده باشه

ولی چون نرم افزار XBN برای ساخت بازی های Xbox 360 هست شاید بتونه بهتون کمک کنه

Zhangooler
15-02-2010, 21:28
در مورد گذاشتن دستگاه به کدام حالت باید بگم که به نظر من (البته نظر شخصیمه یه وقت به بزرگان بی احترامی نشه!) دستگاه و کلا درایور دستگاه باید به سمت عمودی (Vertical) قرار بگیره...به چند دلیل:
1.دستگاه خنک تر میمونه!(GPU & CPU در وضعیتی قرار میگیرن که راحت تر تبادل گرما رو صورت میدن با هوای داخل اتاق)
2.طبق صحبت های آقا شهاب هیچ فرقی هم از نظر دیسک و خم شدن و ... نداره پس این هم از نظر دیسک!
3.دستگاه اون شکلی با ابهت تر وایمیسه!!!
4.توی دستگاه کم تر پرز جمع میشه چون فن ها از پرز فرش دور ترن.

yoosef_st
15-02-2010, 21:54
یه وضوعی مغز من رو به خودش مشغول کرده و اون هم اینکه
آیا اگر کنسولمون زیر نور خورشید قرار بگیره چه میشود؟

shab_2008
15-02-2010, 22:08
یه وضوعی مغز من رو به خودش مشغول کرده و اون هم اینکه
آیا اگر کنسولمون زیر نور خورشید قرار بگیره چه میشود؟

دوست عزیز هر وسیله برقی اگر در مجاورت مستقیم نور افتاب قرار بگیره بهش اسیب میرسه. حالا این اسیبها بستگی به حالت روشن یا خاموش بودن دستگاه فرق فوکوله.

A.N.A.P
15-02-2010, 22:23
نگران نباش دوست عزیز . ایشون کارش درسته.اگه هم مشکل داشته باشه خدایی نکرده قبول میکنه.
جون من راست میگی؟؟؟ به جون خودم همین الان داشتم به موضوع فکر می کردم که اگه من از فتحی یه چیز بگیرم مشکل داشته باشه پس میگیره که اقا سعید به داد من رسیدند:31:

Rohallah_tavakoli
15-02-2010, 23:19
نمردیم و XBOX360 ما هم سه چراغه شد!!!:31:

البته تغصیر خودم بود!!! پریز دو شاخی برق دستگاه خراب بود و با یه تکون دستگاه سینه پهلو زد!!

بعد که خاموشش کردم و دو شاخی رو به یه پریز سالم زدم به حول و قوه ای الهی درست شد.

خودمونیم وقتی دستگاه سه چراغ میشه آدم اینجوری میشه::18::2:

sonixax
15-02-2010, 23:23
4.توی دستگاه کم تر پرز جمع میشه چون فن ها از پرز فرش دور ترن.

مگه شما دستگاه رو میزاری روی فرش ؟

من همین الان اومدم خونه و در حد و اندازه یک عدد جنازه مطرح هستم ، ولی در کل فکر میکنم برای نتیجه گیری کمی زود هست ، اگر کسی تونست مقاله ای پیدا کنه در مقایسه با طول عمر دستگاه هایی که عمودی تست شدند و آنهایی که افقی تست شدند یه حالی بده :11:

درست مثل همین تجربه رو من در مورد Ps2 داشتم و وقتی که دستگاه در حالت عمودی بود از هر نظر بهتر کار میکرد تا در حالت افقی ، از اونجایی که در هر سانتی متر از مسیر حلزونی شکلی که یک دیسک از ابتدا تا به انتها داره (حدود چند هزار کیلومتر) هزاران سوراخ وجود داره (هر جا که نور لیزر دیسک عبور کند 0 و هر کجا که عبور نکند 1 - زبان ماشین) کوچکترین لرزش میتونه در خواند اطلاعات دیسک اختلال ایجاد بکنه و در نتیجه مدت بیشتری طول میکشه که دیسک خونده بشه .

طبق بحثی که کردیم میزان تلورانس دیسک در رابطه با انحنای دیسک و ... یا وجود نداره یا اگر هم داشته باشه در حد و اندازه ای نیست که تاثیر بذاره روی جریان خواندن دیسک . ولی این داستان لرزش یک موضوع 100% هست و میتونیم بررسی کنیم ببینیم آیا در حالت عمودی لرزش کل سیستم کمتر هست ، بیشتر یا فرقی نمیکنه .

اون داستان حرارت که دوستان گفتند ممکنه درست باشه چونکه سالهاست که کیس های کامپیوتر به صورت افقی به خاطر همین مساله تهویه تولید نمیشوند .

ادامه بدیم ببینیم به کجا میرسیم :11:

A.N.A.P
16-02-2010, 00:47
ایا ریختن مداوم بازی تو هارد و حذف کردن مداوم اونا برای هارد مشکلی پیش میاد؟؟؟

Zhangooler
16-02-2010, 00:52
نه...البته تا اونجایی که ما و بقیه دوستانمون اینکارا رو میکنن مشکلی پیش نیومده...

sonixax
16-02-2010, 00:52

نباید مشکلی ایجاد بکنه ، مگر اینکه 360 هم مثل ویندوز نتونه فایل ها رو به صورت منظم روی هارد بنویسه (برای همینه که ویندوز دیفرگمنت داره) که در این صورت ممکنه هار دچار بد سکتور نرم افزاری بشه :46:

Zhangooler
16-02-2010, 00:54
نمردیم و XBOX360 ما هم سه چراغه شد!!!:31:

البته تقصیر خودم بود!!! پریز دو شاخی برق دستگاه خراب بود و با یه تکون دستگاه سینه پهلو زد!!

بعد که خاموشش کردم و دو شاخی رو به یه پریز سالم زدم به حول و قوه ای الهی درست شد.

خودمونیم وقتی دستگاه سه چراغ میشه آدم اینجوری میشه::18::2:
درسته...ماله منم همین جوری یه بار سه چراغه شد...البته بعدش یه مقدار قیافه ام داغون تر از شما بود.:31:

A.N.A.P
16-02-2010, 00:58
نباید مشکلی ایجاد بکنه ، مگر اینکه 360 هم مثل ویندوز نتونه فایل ها رو به صورت منظم روی هارد بنویسه (برای همینه که ویندوز دیفرگمنت داره) که در این صورت ممکنه هار دچار بد سکتور نرم افزاری بشه :46:
این چیزی که میگی درست میشه؟؟؟:18:

Zhangooler
16-02-2010, 01:01
مگه شما دستگاه رو میزاری روی فرش ؟

من همین الان اومدم خونه و در حد و اندازه یک عدد جنازه مطرح هستم ، ولی در کل فکر میکنم برای نتیجه گیری کمی زود هست ، اگر کسی تونست مقاله ای پیدا کنه در مقایسه با طول عمر دستگاه هایی که عمودی تست شدند و آنهایی که افقی تست شدند یه حالی بده :11:

درست مثل همین تجربه رو من در مورد Ps2 داشتم و وقتی که دستگاه در حالت عمودی بود از هر نظر بهتر کار میکرد تا در حالت افقی ، از اونجایی که در هر سانتی متر از مسیر حلزونی شکلی که یک دیسک از ابتدا تا به انتها داره (حدود چند هزار کیلومتر) هزاران سوراخ وجود داره (هر جا که نور لیزر دیسک عبور کند 0 و هر کجا که عبور نکند 1 - زبان ماشین) کوچکترین لرزش میتونه در خواند اطلاعات دیسک اختلال ایجاد بکنه و در نتیجه مدت بیشتری طول میکشه که دیسک خونده بشه .

طبق بحثی که کردیم میزان تلورانس دیسک در رابطه با انحنای دیسک و ... یا وجود نداره یا اگر هم داشته باشه در حد و اندازه ای نیست که تاثیر بذاره روی جریان خواندن دیسک . ولی این داستان لرزش یک موضوع 100% هست و میتونیم بررسی کنیم ببینیم آیا در حالت عمودی لرزش کل سیستم کمتر هست ، بیشتر یا فرقی نمیکنه .

اون داستان حرارت که دوستان گفتند ممکنه درست باشه چونکه سالهاست که کیس های کامپیوتر به صورت افقی به خاطر همین مساله تهویه تولید نمیشوند .

ادامه بدیم ببینیم به کجا میرسیم :11:
در مورد دستگاهم باید بگم من با LCD توی اتاقم بازی میکنم که دستگاهم روی LCD هست و از اون نظر مشکلی ندارم.برای بقیه گفتم.چون اکثرا میزارن روی فرش
در مورد مساله و بحث افقی و عمودی بودن در هر صورت حرف های شما درسته که در آخر به نظر من میرسیم به گذاشتن دستگاه در حالت Vertical یا عمودی////
اگر دوستان مقاله ای خلاف این موضوع پیدا کردن که فبها بزارن تا ما هم استفاده کنیم چون من که پیدا نکردم ولی اگر که پیدا نشد مساله رو مختومه اعلام کنیم چون من که دیگه خسته شدم و یه ذره بحث طولانی شده...

بله.اصلا یکی از دلایل گذاشتن Defragment توی ویندوز همین ایجاد شدن بد سکتوره...شما هر دو ماه یک بار یا هر پریود زمانی خاص دیگه ای یه دیفرگ باید بکنی...مخصوصا درایو های اصلیتو.

A.N.A.P
16-02-2010, 01:02
در مورد دستگاهم باید بگم من با LCD توی اتاقم بازی میکنم که دستگاهم روی LCD هست و از اون نظر مشکلی ندارم.برای بقیه گفتم.چون اکثرا میزارن روی فرش
در مورد مساله و بحث افقی و عمودی بودن در هر صورت حرف های شما درسته که در آخر به نظر من میرسیم به گذاشتن دستگاه در حالت Vertical یا عمودی////
اگر دوستان مقاله ای خلاف این موضوع پیدا کردن که فبها بزارن تا ما هم استفاده کنیم چون من که پیدا نکردم ولی اگر که پیدا نشد مساله رو مختومه اعلام کنیم چون من که دیگه خسته شدم و یه ذره بحث طولانی شده...
مگه LCD تون چه جوریه که میزارین روی اون؟؟؟:18::18::18:

sonixax
16-02-2010, 01:04

روی هارد های PC بله یه Low Level Format هار نو نو میشه ولی در مورد 360 نمیدونم . البته خیلی مهمه که ایراد ویندوز رو داشته باشه توی نوشتن اطلاعات روی هارد . تا جایی که من میدونم دشبور 360 از کرنل لینوکس استفاده میکنه و لینوکس این مشکل رو نداره . (البته اگر حتما از کرنل لینوکس استفاده بکنه !)

واسه سرور هاش که لینوکس استفاده میکنه :31: یه وقتی هَک نشه :31:
البته سرور های عمومی مثل لایو یا Xbox نه بلکه سرور های داخلی شرکت که کارمند ها و تیم های برنامه نویسی رو به هم متصل میکنه .

Zhangooler
16-02-2010, 01:15
مگه LCD تون چه جوریه که میزارین روی اون؟؟؟:18::18::18:
روی LCD نه عزیزم...میزی که پنل روشه بالاش جا داره که روی اون میزارم

روی هارد های PC بله یه Low Level Format هار نو نو میشه ولی در مورد 360 نمیدونم . البته خیلی مهمه که ایراد ویندوز رو داشته باشه توی نوشتن اطلاعات روی هارد . تا جایی که من میدونم دشبور 360 از کرنل لینوکس استفاده میکنه و لینوکس این مشکل رو نداره . (البته اگر حتما از کرنل لینوکس استفاده بکنه !)

واسه سرور هاش که لینوکس استفاده میکنه :31: یه وقتی هَک نشه :31:
البته سرور های عمومی مثل لایو یا Xbox نه بلکه سرور های داخلی شرکت که کارمند ها و تیم های برنامه نویسی رو به هم متصل میکنه .
360 هم فرمت داره ولی نه به اون شکل.فقط حکم Deletion رو داره که پروفایل و بازی های نصبی رو پاک میکنه و ویدیو های دانلود شده از لایو...
و نظر شما نسبت به دشبورد XBOX 360 درسته...من هم شنیدم از کرنل و هسته ی اصلی لینوکس بهره میگیره که خودش یه امتیاز بزرگه.

CHEGUEVARA.
16-02-2010, 01:27
درود بر دوستان گلم
پیشنهاد میکنم یه سری به این تاپیک بزنید مطالب خوبی داره...

Zhangooler
16-02-2010, 01:34
درود بر دوستان گلم

مرسی ولی همه ی این مطالب توی P30World خودمون هستش که!
در هر صورت دست شما درد نکنه.

A.N.A.P
16-02-2010, 01:42
درود بر دوستان گلم

خدایی جایی بهتر از اینجا پیدا میشه؟؟؟:31:

Zhangooler
16-02-2010, 01:50
خدایی جایی بهتر از اینجا پیدا میشه؟؟؟:31:
همه ی این مطالب البته نه به این تفصیل توی خود همین فروم ما هم پیدا میشه.فقط به صورت پراکنده است نه یک جا.

D.L
16-02-2010, 01:51
یه سوال ، اگه با کنسول کپی خور شده به اینترنت وصل Microsoft کنسول رو لاک میکنه یا نه؟

A.N.A.P
16-02-2010, 10:06
خب... مشتری های فتحی کیا بودن؟؟؟ باستن تو صف
الیت :340,000

khalabane javan
16-02-2010, 14:14
یه سوال ، اگه با کنسول کپی خور شده به اینترنت وصل Microsoft کنسول رو لاک میکنه یا نه؟
اگر ورژن فریم ور شما ixtream 1.61 lt باشه نه ولی اگه 1.61 عادی باشه بن میشین:31:

Terova
16-02-2010, 14:56

طبق تجربه ماکروسافت هر 1 سال یک موج بن رو شروع میکنه که تقریبا بین 60 تا 80 درصد دستگاه های کپی خور شده رو دربر میگیره و بعد از این موج بن معمولا تا 1 سال خبری از بن نیست و فقط ماکروسافت کاربران خاطی رو تو لیست سیاه قرار میده.

امسال هم موج بن تمام شد و بیش از 90 درصد کنسول های کپی خوری که به لایو وصل بودن بن شدن که عظیم ترین بن این دوره بود.

حالا اگر فریمور شما غیر از LT باشه حتما تو لیست سیاه قرار میگیرین و بن میشین (به احتمال موج بعدی) ولی اگر LT استفاده کنید و تمام دیسک ها رو هم چک کنید که مشکلی نداشته باشه این شانس رو دارین که ماکروسافت شما رو شناسایی نکنه و تو لیست سیاه قرار نده.

Hunter lord
16-02-2010, 15:16
روی مدل آرکد می شه هارد جدا نصب کرد ؟

Rohallah_tavakoli
16-02-2010, 15:20
روی مدل آرکد می شه هارد جدا نصب کرد ؟

منظور هارد پرتابل هست؟؟ بله ميشه...

اگه هارد خود دستگاهه كه اونم بايد تهيه كنيد... من 120 گيگ رو 80تومن خريدم.:10:

Hunter lord
16-02-2010, 15:29
ممنون

منظورم هاردی که به صورت اورجینال روی بقیه مدل ها قرار داره . ( هارد الیت مثلا 120 گیگه )

Terova
16-02-2010, 15:44
منظورم هاردی که به صورت اورجینال روی بقیه مدل ها قرار داره . ( هارد الیت مثلا 120 گیگه )

مشکلی نداره

AMIR_SHEYTOON
16-02-2010, 16:13
سلام به همه ي دوستان گل

امروز رفتم اكه بدم رو ايكس باكسم همون LT بريزن

فروشنده بهم گفت اين كارو نكن گفت خودم كردم بازم بن شدم

آخه چه جوري مگه ممكنه؟

من LIVE بازي كنم :19:

اين جوري كه اين فروشنده گفت راستش جرات نكردم ديگه اين كارو بكنم

CATALONIA
16-02-2010, 18:35
سلام به دوستان !
يك سوال كه خواهش مند است به طور كامل براي من مبتدي توضيح بدين
وقتي كه كنسول خريديم خواستيم بازي كنيم بايد يه چيزي تو مايه هاي پروفايل داشته باشيم ديگه ؟
اسمش اين چيزي كه بايد بسازيم چيه ؟ و چگونه ؟
بازي هايي مثه Batman : AA كه live داره ( يعني ماله live هست ) رو هم از همون پروفايل استفاده كنيم ؟
راستش من نميخوام اصلا به ive وصل شم براي بن شدن و يخوام بدونم براي بازي كردن معمولي هم حتما يه بار بايد به live وصل شيم يا نه ؟
ممنون از دوستان

sonixax
16-02-2010, 18:42
سلام به دوستان !
وقتي كه كنسول خريديم خواستيم بازي كنيم بايد يه چيزي تو مايه هاي پروفايل داشته باشيم ديگه ؟
بازي هايي مثه Batman : AA كه live داره ( يعني ماله live هست ) رو هم از همون پروفايل استفاده كنيم ؟
راستش من نميخوام اصلا به ive وصل شم براي بن شدن و يخوام بدونم براي بازي كردن معمولي هم حتما يه بار بايد به live وصل شيم يا نه ؟
ممنون از دوستان

وقتی کنسول رو برای بار اول روشن میکنی خود منو برای ساختن پروفایل میاد ، زیاد سخت نیست .

سیو های شما و ... توی پروفایلتون ذخیره میشه .

تا وقتی به لایو وصل نشدید هیچ خیالی نیست .

shab_2008
16-02-2010, 19:05
سلام به همه ي دوستان گل

آخه چه جوري مگه ممكنه؟

من LIVE بازي كنم :19:

ببینید 2 تا احتمال وجود داره:

1: فروشنده دوردغگو بوده و یه چیزی واسه خودش بلغور کرده!
2:یا نه واقعا بن شده

اما این مورد 2 چیه؟ اگر حتی یک بار هم قبل از عرضه LT به LIVE رفته باشید چون دستگاهتون توسط ماکروسافت شناسایی شده حتی اگر با LT هم بخواین 2باره به LIVE برید بن میشید پس ممکنه این فروشنده منظورش این بوده باشه.

در نهایت بگم تا الان هیچ موردی مبنی بر بن شدن کنسولهایی که برای اولین بار و با LT به LIVE رفتن گزارش نشده.

خیر هیچ نیازی به این کار نیست.

lovei_2006
16-02-2010, 19:14
سلام دوستان من يه xbox360 مي خواستم بگيرم يارو گفت سه چراغ شده بود اما تعميرش كردن . حالا اين سه چراغه يعني چه بلايي سرش اورده بودن؟؟؟ اين xbox360قيمتش رو مي گه 150 هزار تومان بنظر شما بخرمش خوبه؟؟؟؟؟
((لطفا زير ديپلم بگيد من تازه كارم))

shab_2008
16-02-2010, 19:22
سلام دوستان من يه xbox360 مي خواستم بگيرم يارو گفت سه چراغ شده بود اما تعميرش كردن . حالا اين سه چراغه يعني چه بلايي سرش اورده بودن؟؟؟ اين xbox360قيمتش رو مي گه 150 هزار تومان بنظر شما بخرمش خوبه؟؟؟؟؟
((لطفا زير ديپلم بگيد من تازه كارم))

سه چراغ شدن یعنی خرابی بد! و هرچی هم تعمیر کنید 2باره خراب میشه و باید بندازیش دور.
نخرید که مفتش گرونه ! کنسول دست 2 سالم هم این قیمت نیست چه بریه به این که تازه سه چراغ هم هست!

AMIR_SHEYTOON
16-02-2010, 20:42
سلام مرسي شهاب جان ممنون از راهنماييت راستي بد جوري دو دل شدم

نميدونم LIVE بازي كنم يا نه

يه چيز هم داره بهم ميگه بيخيال LIVE بشم مثل بچه ي آدم بشينم همين جور كه قبلا بازي ميكردم بازي كنم

واقعا نميدونم كه چه كار كنم:41:

بازم ممنون از راهنماييت دست گلت درد نكنه

8613187
16-02-2010, 20:49
سلام به دوستان

یک رنج از IP تعریف کردم مثلا 10.0.0.1 تا 10.0.0.9 ، به هرکدام از دستگاه ها یکی از این IP را دادم ، همه رو وصل کردم به اکسس پوینت . سابنت مسک هم فراموش نشه ، بازی هایی که لن رو ساپورت میکنند میتونند به هو وصل بشوند . به همین راحتی .
اقا میلاد شما که اینارو گفتی سابنت مسکشم میگفتی دیگه و اگه نکته دیگه ای هست اونم بگی ممنون میشم
این ای پی هارو تو دستگاه میدیم دیگه

یکی از دوستان گفته بود که مانیتور داری یا tv که =>

من که می خوام مانیتور بگیرم و هدفون بزنم که کسی صدای بازیو نشنوه
یه مانیتور خویم معرفی کنید بیشتر از 22" و کمتر از 27" ممنون میشم

در مورد باتری هم یه چیزی معرفی کنید که حداقل ده ساعت بازیو جواب بده

Terova
16-02-2010, 23:00
سلام به همه ي دوستان گل

آخه چه جوري مگه ممكنه؟

من LIVE بازي كنم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بگزار من کامل جوابت رو بدم.

فریمور LT الان هیچ مشکلی نداره و فعلا کسی با این فریموری بن نمیشه اما.....

اما 1- اگر شما دیسک های بازی رو چک نکنید و دیسکتون مشکل Bad RIP داشته باشه قطعا بن میشید

2- اگر قبلا روی دستگاهتون فریموری دیگه ای مثل 1.6 - 1.61 و ... بوده و شما به لایو وصل شدین و بن نشدین ولی حالا بعد از نصب LT احتمال بن شدن زیاد هست.

3- اگر شما یک بازی رو زودتر از تاریخ عرضه رسمی در لایو بازی کرده باشین بن میشید.

مطمئن باشید اون فروشنده یا خالی بسته یا فرق LT رو نمیدونه یا دیسک ها رو چک نکرده که احتمال چک نکردن دیسک ها خیلی زیاده.

شما هم با خیال راحت LT رو نصب کن و مطمئن باش اگر دیسک ها رو چک کنی مشکلی نداری

سلام به دوستان !
ممنون از دوستان

پروفایل برای آفلاین بازی کردن هست ولی اگر بخواید به لایو وصل بشین باید گیمرتک بسازین که مراحل ساختش هم مثل ساخت ایمیل هست البته کمی سخت تر.

Yi Yi
16-02-2010, 23:36
چه جوری میشه متوجه شد دیسک یک بازی مشکل Bad Rip داره؟

CHEGUEVARA.
16-02-2010, 23:38
/منظورتون چیه...؟؟؟میشه یکم بیشتر توضیح بدی مخم جواب نمیده....:20:

چجوری باید تست کنیم.../با تشکر\

sonixax
16-02-2010, 23:46

با استفاده از نرم افزار ABGX

AMIR_SHEYTOON
17-02-2010, 00:04
سلام مرسي از راهنماييت زحمت كشيدي

حالا خيالم راحت راحت شد :20:

دستت درد نكنه يك دنيا ممنون

8613187
17-02-2010, 00:16
سلام

اول پست #11957 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) جواب بدین

من که می خوام وایرلس شبکه کنم مگه احتیاج دارم به یه وسیله ای که پشت دستگاه می خوره تا شبکه شن یا اینکه از وایرلس خود دستگاه میتونم استفاده کنم
راهنماییم کن اقا میلاد چطوری شبکه کردی ؟؟؟؟؟

این جریان پرفورمنس و عمودی افقی به کجا رسید

sonixax
17-02-2010, 00:44
سلام

اول پست #11957 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) جواب بدین

من که می خوام وایرلس شبکه کنم مگه احتیاج دارم به یه وسیله ای که پشت دستگاه می خوره تا شبکه شن یا اینکه از وایرلس خود دستگاه میتونم استفاده کنم
راهنماییم کن اقا میلاد چطوری شبکه کردی ؟؟؟؟؟

این جریان پرفورمنس و عمودی افقی به کجا رسید

شما باید WLAN مخصوص خود دستگاه رو تهیه کنید ! اگر اون رو دارید اساس یکی هست فقط در حالت بی سیم یک SSID و کلمه عبور هم هست که باید تنظیم بفرمایید .

در حالت انتظار هستیم برای تحقیقات دوستان :31:

8613187
17-02-2010, 01:19
سلام

wlan خود دستگاه چنده اگه گرونه یا اینکه گیر نمیاد دنبالش نباشم برم به فکر هاب باشم هاب با کامپیوتر دیگه

پست قبلیمم جواب بدین دیگه

sonixax
17-02-2010, 01:46
سلام به دوستان

اقا میلاد شما که اینارو گفتی سابنت مسکشم میگفتی دیگه و اگه نکته دیگه ای هست اونم بگی ممنون میشم
این ای پی هارو تو دستگاه میدیم دیگه

یکی از دوستان گفته بود که مانیتور داری یا tv که =>

من که می خوام مانیتور بگیرم و هدفون بزنم که کسی صدای بازیو نشنوه
یه مانیتور خویم معرفی کنید بیشتر از 22" و کمتر از 27" ممنون میشم

در مورد باتری هم یه چیزی معرفی کنید که حداقل ده ساعت بازیو جواب بده

,زیزم سابنت مسک رو باید محاسبه کنی ، در مورد این رنج IP میشه این :

255.0.0.0

اگر خیلی گیر کردی از این استفاده کنید :

---------- Post added at 01:46 AM ---------- Previous post was at 01:44 AM ----------

سلام

wlan خود دستگاه چنده اگه گرونه یا اینکه گیر نمیاد دنبالش نباشم برم به فکر هاب باشم هاب با کامپیوتر دیگه

من در مورد قیمتش در ایران هیچ اطلاعی ندارم .

Terova
17-02-2010, 01:47
/منظورتون چیه...؟؟؟میشه یکم بیشتر توضیح بدی مخم جواب نمیده....[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بعضی بازی ها زودتر روی نت قرار میگیرن و زودتر از تاریخ عرضه به دست شما میرسن به خاطر همون قضیه کپی رایت..

مثلا یک بازی که قراره 4 MAY بیاد یک دفعه روی نت لینک دانلود بازی رو 2 MAY میبینم و اگر از این بازی قبل از 4 MAY استفاده کنیم قطعا بن میشیم.

ABGX به صورت تمام آنلاین

سلام

ارزش نداره قیمتش بالای 50 تومن هست و معمولا گیر نمیاد

Zhangooler
17-02-2010, 01:53
سلام

1.گرونه و ارزش خریدن نداره...فکر کنم اصلش 120 تومان بود...
2.شما از کابل Ethernet یا همون کابلی که بهش کابل Lan هم میگن استفاده کن...هم برای Link دستگاه ها بهم و هم برای وصل شدن به لایو و متصل کردن شبکه ها

8613187
17-02-2010, 02:51
سلام به دوستان

خب پس با lan شبکه میکنم

یه هاب نیازه و دیگه چیا می خواد که باید تهیه کنم و اینکه باید چه تنظیماتیو انجام بدم

sonixax
17-02-2010, 03:17
سلام به دوستان

خب پس با lan شبکه میکنم

یه هاب نیازه و دیگه چیا می خواد که باید تهیه کنم و اینکه باید چه تنظیماتیو انجام بدم

هاب اگر گیرتون بیاد ! چون دیگه تولید نمیشه .

الان دیتا سوئیچ و روتر هست .

8613187
17-02-2010, 03:24

چند تا مدل میگید مثلا dlink یا برند های دیگه
دقیفا باید چی بگیرم
مدلشو کامل میگید

sonixax
17-02-2010, 03:36

چند تا مدل میگید مثلا dlink یا برند های دیگه
دقیفا باید چی بگیرم
مدلشو کامل میگید

فکر میکنم این برای شما مناسب باشد : 5 پورت هستش

این هم 8 پورت هستش :

اگر در ایران محصولات شرکت NetGear پیدا میشود از D-Link بهتره .

همچنین به شما شدیدا پیشنهاد میکنم از اکسس پوینت هایی استفاده کنید که هم وایر لس رو ساپورت کنه و 4-5 تا پورت برای کابل داشته باشه ، یه چیزی مثل این :

این به شما کمک میکنه که بعد ها وایر لس رو هم اگر دوست داشتید رله کنید و البته دیوایس های فراوانی رو از طریق وایرلس به کل شبکتون وصل کنید .

8613187
17-02-2010, 03:53
ممنون از راهنمایی هاتون

نیازی به کامپیوتر که نیست خودشون همدیگرو میشناسن دیگه
یعنی اگه یه بازیه چند نفررو اجرا کنیم دستگاه ها به صورت اتوماتیک همدیگرو میشناسن
یا اینکه باید ip بدیم به هر دستگاه

روش اینو هم بگید دیگه مارو خیلی شرمنده میکنی

8613187
17-02-2010, 03:58
ممنون از راهنمایی هاتون

یعنی اگه یه بازیه چند نفررو اجرا کنیم دستگاه ها به صورت اتوماتیک همدیگرو میشناسن

sonixax
17-02-2010, 04:02
ممنون از راهنمایی هاتون

اگر رنج IP هاتون درست تعریف شده باشه و بازی که بازی میکنید شبکه ای بجز لایو رو ساپورت بکند خودشون همدیگه رو پیدا میکنند .

هر دستگاه هم باید IP منحصر به فرد خودش که در یک رنج هستند رو داشته باشند .

به اون سایتی که آدرس دادم مراجعه کنید برنامه آنلاین داره برای تهیه IP در یک رنج و سابنت مسک و ...

8613187
17-02-2010, 04:39
ببخشید که سوال زیاد میکنم

از چه باتری و شارژری برای دسته ها بگیرم بهتره
باتری ها طول عمرش زیاد باشه و هم شارژش رو خوب نگه داره

ممنون

8613187
17-02-2010, 04:40

ممنون

shab_2008
17-02-2010, 10:06

ممنون
باتری های شارژی فایده نداره و اگر از باتری های معمولی استفاده کنید بهتره. که بهترینشون هم DURACELL هست که با روزی 7-6 ساعت بازی 15 روز کار میکنه.

8613187
17-02-2010, 10:56
ممنون

این باتری ها قیمت شون چنده دوراسل ؟؟؟

و حالا اگه بخوام شارژی بگیرم شما چی پیشنهاد میکنی
یه باتری با طول عمر زیاد و یه شارژر خوب ولی نه خیلی گرون

shab_2008
17-02-2010, 11:09
ممنون

این باتری ها قیمت شون چنده دوراسل ؟؟؟

و حالا اگه بخوام شارژی بگیرم شما چی پیشنهاد میکنی
یه باتری با طول عمر زیاد و یه شارژر خوب ولی نه خیلی گرون
جفتی 1200 تومنه.

والا من قبلا دو نوع باتری شارژی SONY که یه جفتش 2100 و یه جفته دیگش 2700 بود خریدم که هر دو نوع خوب بودن.

8613187
17-02-2010, 11:17
سلام

فکر میکنم شارژر باتری از خود باتری مهم تر باشه
که باتری رو به اندازه شارژ کنه نه بیشتر(خراب میشه) نه کمتر

ممنون میشم یه راهنمایی هم در این مورد بکنید

یه سوال دیگه ؟؟ یکی از یچه ها دکمه دستش خراب شده (یدونه از اون دکمه کوچیکا + اون بزرگه هم خراب شده)
میشه درستشون کرد باید کجا ببریم برای تعمیر هزینش تقریبا چقدر میشه(فکر کنم لاستیک(؟) زیر دکمه پاره شده)

Terova
17-02-2010, 12:18
سلام

فکر میکنم شارژر باتری از خود باتری مهم تر باشه
که باتری رو به اندازه شارژ کنه نه بیشتر(خراب میشه) نه کمتر

ممنون میشم یه راهنمایی هم در این مورد بکنید

یه سوال دیگه ؟؟ یکی از یچه ها دکمه دستش خراب شده (یدونه از اون دکمه کوچیکا + اون بزرگه هم خراب شده)
میشه درستشون کرد باید کجا ببریم برای تعمیر هزینش تقریبا چقدر میشه(فکر کنم لاستیک(؟) زیر دکمه پاره شده)

اگر میخوای خرج کنی یک شارژر سونی بخر که 4 تا باطری روش هست و قیمتش 40 تومن باید باشه (اصل)

ولی اگر نمیخوای زیاد خرج کنی یک شارژر 4 تومنی با 4 تا باطری 2 تومنی هم کارت رو راه میندازه.

اون دکمه هم چیزی نیست و برو توپ خونه برات درستش میکنند..

AC_POP
17-02-2010, 12:34
آقایون ایکس باکس من گیم ها رو بدون آپدیت فرم ویر بازیها رو باز می کنه ؟ جریانش چیه ؟ 29 خرداد امسال خریدم و اصلا هم واسه فرم ویر به آپدیت ندادم . !!!!!

8613187
17-02-2010, 12:56
سلام

فکر میکنم ارزش داشته باشه 40 تومن بدم . اگه کسی استفاده کرده یه امار بده به ما

البته اگه بتونید مدلشو بگید که یه سرچی بزنیم ببینیم چه جوریاست بد نیست

باتری هاش چند میلی امپر ؟؟ . شارژرش بعد از شارژ باتری . خودش قطع میکنه . زیاد از حد شارژ نکنه

alireza_sun72
17-02-2010, 15:06
سلام دوست من درایوش سامسونگ 1.60 بود و به لایوم وصل شده بود الان رفت درایوشو عوض کرد لایت ان گزاشت و LT ریخت دوستان اگه بازم به لایو وصل شه بن میشه؟؟؟؟ :20:

Terova
17-02-2010, 15:19
سلام دوست من درایوش سامسونگ 1.60 بود و به لایوم وصل شده بود الان رفت درایوشو عوض کرد لایت ان گزاشت و LT ریخت دوستان اگه بازم به لایو وصل شه بن میشه؟؟؟؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

به احتمال زیاد چون ماکروسافت معمولا افراد رو از یک سال قبل تو لیست سیاه قرار میده حالا از طریق IP دستگاه یا IP درایو.

سلام

فکر میکنم ارزش داشته باشه 40 تومن بدم . اگه کسی استفاده کرده یه امار بده به ما

البته اگه بتونید مدلشو بگید که یه سرچی بزنیم ببینیم چه جوریاست بد نیست

باتری هاش چند میلی امپر ؟؟ . شارژرش بعد از شارژ باتری . خودش قطع میکنه . زیاد از حد شارژ نکنه

حقیقت الان مدتی هست اطلاعی ازش ندارم اما میدونم رنگ شارژر و باطریش نارنجی بود.

اکثر دوربین فروش ها و لابراتور ها دارن.

آقایون ایکس باکس من گیم ها رو بدون آپدیت فرم ویر بازیها رو باز می کنه ؟ جریانش چیه ؟ 29 خرداد امسال خریدم و اصلا هم واسه فرم ویر به آپدیت ندادم . !!!!!

شاید بازیهاتون اکتیو شده باشه.

D r i v e r
17-02-2010, 17:09

ممنون
پیشنهاد من اینه که شما play & charge kit استفاده کنین :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] sories.jpg

قیمتش 15 تومن هست
من 2 ماهی هست که استفاده میکنم و خیلی خیلی راضیم :11:

8613187
17-02-2010, 18:24
سلام

اقا من فکر کنم قبلا تو سایت یه تاپیک ال سی دی واسه xbox دیده بودم الان هر چی میگردن پیدا نمی کنم

ال سی دی خوب واسه دستگاه می خوام

تاخیرش 2ms
1920*1080

با چندتا ویژگی خوب دیگه می خوام یا چندتا معرفی کنید یا لینک بدین که برم دنبالش

merikhi
17-02-2010, 19:15
سلام

اقا من فکر کنم قبلا تو سایت یه تاپیک ال سی دی واسه xbox دیده بودم الان هر چی میگردن پیدا نمی کنم

ال سی دی خوب واسه دستگاه می خوام

تاخیرش 2ms
1920*1080

با چندتا ویژگی خوب دیگه می خوام یا چندتا معرفی کنید یا لینک بدین که برم دنبالش
با این مشخصات فقط LG 2261VP رو میشناسم ،که ورودی HDMI داره و خروجی برای اسپیکر هم داره، میشه هدفون هم بهش وصل کرد، نسبت تصویرش هم 16:9 هستش که برای کنسول خیلی مناسبه بنظر من، قیمتش هم حدود ۲۱۵ هزار تومن باید باشه

reza021120
17-02-2010, 19:35
سلام دوستان ما هم 360 خریدیم.آرکید.
فقط یه چیزی وقتی بازی خودش رو میزارم دستگاه صدا میده ...یه خرخرخر...ناممتد یعنی یهسره نیست...اگه مشکلی هست بگید.
ساخت 2009.8 است.خوبه؟؟
از فتحی گرفتم.

shab_2008
17-02-2010, 20:48
سلام دوستان ما هم 360 خریدیم.آرکید.
فقط یه چیزی وقتی بازی خودش رو میزارم دستگاه صدا میده ...یه خرخرخر...ناممتد یعنی یهسره نیست...اگه مشکلی هست بگید.
ساخت 2009.8 است.خوبه؟؟
از فتحی گرفتم.

مشکلی نیست این صدای درایو هست و اگه شما بازی ها را روی هارد بریزید این مشکل حل میشه. البته هرچقدر که کیفیت دیسکهای بازی بهتر باشه این صدا کمتر هست

8613187
17-02-2010, 21:00
سلام

ممنون دوست خوبم

این 22 اینچ خوب بود . ولی اگه 22 یا بیشتر تا 27 اینج هم اگه سراغ دارین بگین از بینشون یه دونه رو گلچین کنم

راستی حتما خروجی واسه هدفون داشته باشه و مانیتور باشه نه tv

shab_2008
17-02-2010, 21:11
سلام

ممنون دوست خوبم

این 22 اینچ خوب بود . ولی اگه 22 یا بیشتر تا 27 اینج هم اگه سراغ دارین بگین از بینشون یه دونه رو گلچین کنم

samung 2770 میتونه انتخاب خوبی باشه که 27 اینج هست. که در دو مدل تیونر دار و ساده موجود هست اما به نظره من 2261 یا 2262 چیزه دیگریست.

CHEGUEVARA.
17-02-2010, 21:55
سلام
میخوام یه دسته اضافی برای 360 بگیرم /تو بازار دو نوع جننس هست که یکیش بالای پکش یه نوار هولوگرامه که البته ایت دسته ها سفیدهبه قیمت 35تومنه
و مدل دیگه که مشکی هست این نوار هولوگرامو نداره ولی فروشندهه میگفت که این مشکی ها مهم اصلن....
کدوم رو بگیرم.

Terova
17-02-2010, 22:24
سلام

ممنون دوست خوبم

من خودم W2261v دارم و به نظرم من بهترین برای بازی هست.قیمتش هم بین 220 تا 230 تومن هست.

از این بزرگتر ارزش خرید نداره و کیفیتش خیلی افت میکنه

سلام
میخوام یه دسته اضافی برای 360 بگیرم /تو بازار دو نوع جننس هست که یکیش بالای پکش یه نوار هولوگرامه که البته ایت دسته ها سفیدهبه قیمت 35تومنه
و مدل دیگه که مشکی هست این نوار هولوگرامو نداره ولی فروشندهه میگفت که این مشکی ها مهم اصلن....
کدوم رو بگیرم.

فکر نکنم دسته اصل 35 تومن داشته باشیم..

امسال دسته های غیر اصل زیاد شدن و بعضی فروشنده ها دسته اصلی رو از رویه دستگاه برمیدارن و بدلی جاش میگزارن ولی خوبی که داره فرق آنچنانی نمیکنن.

merikhi
18-02-2010, 00:08
من خودم W2261v دارم و به نظرم من بهترین برای بازی هست.قیمتش هم بین 220 تا 230 تومن هست.
ٌW2261vp قیمتش اینه، من دیروز قیمت کردم بازار رضا، W2261v مدل قدیمی‌ترشه که خیلی هم کم گیر میاد،اگه گیر بیاد باید قیمتش پایین‌تر از ۲۰۰ باشه، تفاوتشون فقط تو نسبت کنتراسته که VP بیشتره ولی واقعا" فرق زیادی هم نمیکنن

mohammad_twe
18-02-2010, 00:17
با این مشخصات فقط LG 2261VP رو میشناسم ،که ورودی HDMI داره و خروجی برای اسپیکر هم داره، میشه هدفون هم بهش وصل کرد، نسبت تصویرش هم 16:9 هستش که برای کنسول خیلی مناسبه بنظر من، قیمتش هم حدود ۲۱۵ هزار تومن باید باشه
فول hd هست ؟

Terova
18-02-2010, 00:32
ٌW2261vp قیمتش اینه، من دیروز قیمت کردم بازار رضا، W2261v مدل قدیمی‌ترشه که خیلی هم کم گیر میاد،اگه گیر بیاد باید قیمتش پایین‌تر از ۲۰۰ باشه، تفاوتشون فقط تو نسبت کنتراسته که VP بیشتره ولی واقعا" فرق زیادی هم نمیکنن

نمیدونم شاید اومده باشه پایین من که سری اول 245 خریدم

فول hd هست ؟

100 درصد.

sonixax
18-02-2010, 01:02
مقایسه رزولوشن های مختلف برای کسانی که میخواهند کنسول بخرند ، تا متوجه بشوند که کنسول خفن با تلویزیون بوقی مثل مال من یعنی پشمک :31:

A.N.A.P
18-02-2010, 10:02
فکر نکنم دسته اصل 35 تومن داشته باشیم..

امسال دسته های غیر اصل زیاد شدن و بعضی فروشنده ها دسته اصلی رو از رویه دستگاه برمیدارن و بدلی جاش میگزارن ولی خوبی که داره فرق آنچنانی نمیکنن.
صفحه ی اول تایپیک فتحی زده 35 تومن یعنی تقلبیه ؟؟؟ :18::18:(فکر نمی کنم)
نامردا تقلبی رو هم خودشون مثل اصل پلمپ میکنن:18::18::18:؟؟؟

Rohallah_tavakoli
18-02-2010, 10:42
صفحه ی اول تایپیک فتحی زده 35 تومن یعنی تقلبیه ؟؟؟ :18::18:(فکر نمی کنم)
نامردا تقلبی رو هم خودشون مثل اصل پلمپ میکنن:18::18::18:؟؟؟

من که از پاساز لباف طبقه اول (مغازه ی ایرج) دسته خریدم 35تومن امدم خونه با دسته اصلی کنسول مقایسه کردم دیدم اصل نیست...:2:

رفتم پسش دادم ...گفتم من دسته ی اصل خاستم:10: طرف رفت یکی دیگه آورد که اصل بود و گفت اینها دست هایی هستن که یه هفته استفاده شدن:18: