PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکلات مونتاژ dvd

sinayam
18-03-2007, 21:53
تو ی ان تاپیک می خوام کسایی که مثل من مشکل میکس dvd رو به هر علتی دارند مطرح کنند .چون خودم با همچین مشکلی برخورد کردم و بجز استفاده از یک نفرم افزار نتونستم فیلم dvd رو گرفته بودم تبدیل کنم ولی اون هم نرم افزار کاملی نیست منظورم یولید 10 می خوام با ادیوس روش کارکنم ولی ادیوس 3 و 3.5 فایل vob رو قبول نمیکرد و ادیوس 4 هم قفل میکرد البته برای فایل هیا بیشتر از نیم ساعت این مشکل پیش می اومد . امیدوارم من و کسایی دیگه که این مشکل رو دارند اینجا بتونند جواب بگیرند

animeditor
19-03-2007, 14:44
سلام جمیعاً

آقا سینا، خیلی خوش اومدی.
بحث به جا و مناسبیه؛ فقط یه کم جمله بندی رو قشنگ تر می کردی بهتر بود.:31:
بریم سراغ موضوع:

برنامه هایی مثل Ulead Video Studio و Edius 4 و Liquid می تونن فایل های VCD و DVD رو بخونن و روی تایم لاین بیارن که بشه روشون مونتاژ کرد.

مشکل این جاست که وقتی می خوایم این فایل های تصویری رو وارد برنامه کنیم، ممکنه تا یه جایی بتونه بخونه ولی بقیه اش رو نتونه. یعنی به یه جای مشخص از فیلم که می رسه، دیگه نمی تونه ادامه بده.
فایل های VCD و DVD، تا وقتی که هنوز رایت نشدن و روی هارد هستن، مثل بقیه فایل های تصویری کار می کنن. ولی وقتی که روی دیسک رایت بشن، قضیه شون فرق می کنه.
موقع رایت، ممکنه که یه لحظه سیگنال های انتقال اطلاعات ضعیف بشن. این ضعف سگنال، فقط روی فایل های تصویری تاثیر می ذاره؛ واسه Data و حتی Sound هم مشکلی پیش نمیاد.
این قضیه باعث می شه که فایل های تصویری، به خوبی روی دیسک نشینن (به خوبی رایت نشن).
البته موقع پخش، مشکلی نیست؛ اما وقتی بخوایم ازشون استفاده کنیم (مونتاژ) اون موقع تابلو می شه.
واسه خودم زیاد پیش اومده که یه فایل VOB رو از روی DVD وارد برنامه Liquid کردم؛ به یه جا که رسیده دیگه نتونست فایل رو بخونه. در صورتی که همون فایل VOB رو که قبلاً ساخته بودیم و هنوز رایت نشده بود، به راحتی قبول می کرد.
...
واسه مونتاژ فایل های DVD و VCD بهترین کار اینه که اون ها رو با برنامه های دیگه، اون ها رو به فایل های استاندارد تبدیل کنید.
برنامه های مبدل فیلم (Video Converters)، اون مشکل ضعف سیگنال رو از بین می برن و فایل رو به صورت کامل، تبدیل می کنن و روی هارد می ریزن.
اون وقته که شما می تونید به راحتی روی فیلمتون مونتاژ کنید.

التماس دعا
یا علی

sinayam
26-03-2007, 20:53
با تشکر از شما
درست می فرمائید ، ولی من وقتی از مبدل هایم استفاده می کنم ، همون مبدل ها هم باز به مشکل می خورند مثلاٌ وقتی که از کانوپس پری کودر استفاده می کردم تا یه جایی از فیلم رو تبدیل می کرد و بعد دوباره به مشکل بر می خورد و پیغام پایان میداد. البته باید بگم از مبدل های مختلفی استفاده کردم .
در ضمن فایل هنگام نمایش دچار هیچ مشکلی نمی شود.

animeditor
26-03-2007, 22:48
سلام جمیعاً

وقتی که می بینی یه DVD به هیچ صراطی مستقیم نمی شه، تنها راهش اینه که با یه دستگاه Player اون رو پخش و با کامپیوتر، کپچر کنی.
ما هم همین کار رو می کنیم.

التماس دعا
یا علی

animeditor
26-03-2007, 22:49
سلام جمیعاً

وقتی که می بینی یه DVD به هیچ صراطی مستقیم نمی شه، تنها راهش اینه که با یه دستگاه Player اون رو پخش و با کامپیوتر، کپچر کنی.
ما هم همین کار رو می کنیم.

التماس دعا
یا علی

sinayam
27-03-2007, 16:17
مرسی از شما
مثل اینکه تنها راه حل اینه ،اینکارو رو می کنم