PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : looking for a BYTE diffrent?

SILWESTER
18-03-2007, 01:24
سلام!
من یه مدتیه گیر دادم به یه مکانیسم خاص که ایمیج کپی شده حداقل یه بایت با ارجینالش فرق کنه ولی نشد. حتی با تغیراتی در لایه های ecc خواسم این کارو بکنم و با شرایط خاصی هم در درایو مجازی درست عمل میکرد ولی وقتی ایمج رایت میشه دوباره خود به خود به حالت اولیه بر میگرده. فکر کنم فقط با سیستم استمپر این کار شدنی باشه:41:
در هر صورت میخوام بدونم کسی از دوستان ایده -پیشنهاد یا تجربه ای داره که بشه یک بایت خاص رو در یک سکتور هدف -نشانه رفت به نحوی که موقع کپی تغییر کنه. با تشکر از همه دوستان و اساتید
.......( آقا این شکلک های جدید هم خیلی باحاله! آدم هی دلش میخواد تو پستاش بندازه:11: :21: )

mehdi_7070
18-03-2007, 09:54
من هم یک سوال دیگه دارم ...

به فرض که این کار انجام شد و یک checker نوشتیم که این بایت را چک کنه . چقدر احتمال داره که این checker درست عمل کنه ؟ یعنی اینکه آیا احتمال داره که این checker این بایت را چیزی دیگه بخونه ؟

SILWESTER
18-03-2007, 14:09
من هم یک سوال دیگه دارم ...

به فرض که این کار انجام شد و یک checker نوشتیم که این بایت را چک کنه . چقدر احتمال داره که این checker درست عمل کنه ؟ یعنی اینکه آیا احتمال داره که این checker این بایت را چیزی دیگه بخونه ؟

سلام مهدی جان! چرا باید checker دچار اشتباه بشه! این بایت هر جایی که باشه دقیقا قابل دسترسی است به شرطی که سی دی رام اون سکتورو درست بخونه. یعنی سکتور در حالت نرمال باشه.
لطفا اگر نظر یا ایده ای دارین بگین تا روش کار کنیم. اینم بگم که خوانده در متد2352 هم کاملا امکان پذیره با استفاده از aspi. یعنی مجبور نیستی فقط رو data area کار کنی.:12:
سایر اساتید هم چیزی بلدن بگن. داداش ما ایده دزد نیستیم

hakhamanesh
18-03-2007, 17:59
فكر كنم در اين خصوص استاد سيدي و سكتور و فرمت و بيت وبايت persiankitty بايد بياد و نظر بده

persiankitty
18-03-2007, 19:18
من با مهدي موافقم ، اگر نگاهي به ليست دستورات SCSI بياندازيد ، خيلي از اونها رو نوشته Mandatory و خيلي هاي ديگه Optional هستند كه نتيجه اش ميشه تفاوت عملكرد در درايوهاي مختلف چون هر كدوم يكسري از چيزها رو پياده سازي كردن يا نكردند ، كه نتيجه نهايي اش ميشه عدم سازگاري . يك توضيحاتي ماتيوز توي پيريسي وال در مورد اينكه در هدر بلاك مدش رو عوض كنيم و چند سكتور رو مثلا با مد ديگري رايت كنيم داده ، اما امتحانش نكردم ولي منطقش از نظر تئوري درست به نظر مياد.

mehdi_7070
18-03-2007, 19:25
خوب چه طوره عملی امتحان کنیم ؟!

هر کدوم از دوستان که می تونند یک برنامه کوچیک بنویسند که یک بایت خاص را چک کنه . بعد توی سی دی رام های مختلف بریم تست کنیم ، ببینم نتیجه چیه !

SILWESTER
18-03-2007, 23:49
من با مهدي موافقم ، اگر نگاهي به ليست دستورات SCSI بياندازيد ، خيلي از اونها رو نوشته Mandatory و خيلي هاي ديگه Optional هستند كه نتيجه اش ميشه تفاوت عملكرد در درايوهاي مختلف چون هر كدوم يكسري از چيزها رو پياده سازي كردن يا نكردند ، كه نتيجه نهايي اش ميشه عدم سازگاري . يك توضيحاتي ماتيوز توي پيريسي وال در مورد اينكه در هدر بلاك مدش رو عوض كنيم و چند سكتور رو مثلا با مد ديگري رايت كنيم داده ، اما امتحانش نكردم ولي منطقش از نظر تئوري درست به نظر مياد.
پرشین جان! من اون پستو خط به خط حفظم. ایشون گفته بود با یک ورژن دستکاری شده CDRDAO میشه چنین تراکی را درست کرد و توضیح بیشتری هم نداده بود. یه چیزه دیگه هم که نفهمیدم این بود که نمیدونم اون بایت کجا قرار داره چون مسلما منظورش هدر سکتور نبوده و تراک منظورش بوده. قبلا از شما پرسیدم هدر تراک ها کجان(یادتون هست؟) شما هم گفین بین سکتورهای منهای 150 تا صفرکه حدودا 345 کیلو بایت میشه که فضای زیادی است. میشه اطلاعات بیش از20000 تراک را در اون قرار داد(اگه اشتباه حساب کردم بگین150*2352/16). حالا اون بایت مربوط به مود تراکی که مد نظر ماست کجا باید باشه؟ میشه برای مثال الگوی هدر یه سی دی 3 تراکی را با سایر مخلفاتش در یه مدل گرافیکی یا هر جوری که برای یه تازه کار مثل من قابل فهم باشه رسم کنین:11:
.................................................. ......................part2
دوستان یعنی هیچ روشی به جز این تئوری آقای ماتیوز رو نمیشه پیاده کرد که همون نتیجه رو بده. حتما باید راه های دیگه ای هم باشه!!!!!
.................................................. ......................part3
من فکر نمیکنم مشکل زیادی از لحاظ سازگاری در دستورات scsi پیش بیاد. حتی میشه کل سکتور را مقایسه کرد. بالاخره یه بایتم عوض شه سکتور عوض میشه. یکی از دوستان من برای نمونه یه mmc نوشته بود که خیلی راحت میومد سکتور را میخوند و آن را با مقدار پیش فرض لودر مقایسه میکرد. خیلی هم دقیق بود.

persiankitty
19-03-2007, 00:42
پرشین جان! من اون پستو خط به خط حفظم. ایشون گفته بود با یک ورژن دستکاری شده CDRDAO میشه چنین تراکی را درست کرد و توضیح بیشتری هم نداده بود. یه چیزه دیگه هم که نفهمیدم این بود که نمیدونم اون بایت کجا قرار داره چون مسلما منظورش هدر سکتور نبوده و تراک منظورش بوده.

ميدوني كه من فرصت زيادي ندارم ، براي همين هم خيلي از مطالب رو به صورت كلي نگاه ميكنم . اما اون چيزي كه من فهميدم اين بود كه يك نسخه CDRecord رو تغيير داده و چند تا از سكتورها را با مدي غير از مد اون تراك نوشته ، يعني مثلا تراك همه سكتورهاش مد 2 بوده ولي 1 سكتورش رو با مد يك نوشته و اين باعث شده كه وقتي بخواي ديتا از سكتور بخوني اون رو درست برگردونه و حتي ايميج رو هم درست بگيره ، اما وقتي بخواي رايتش كني ، برنامه هاي رايت از اون اولش ميگن ما داريم يك ترك مد 2 ميفرستيم و نتيجه اي كه از رايت بر ميگرده اينه كه همه سكتورها مد 2 نوشته ميشه ( اين يك و 2 فقط مثال بودها ... من اينجوري يادمه ) . من از اين روشي كه گفت خيلي خوشم اومد ، اما يا بايد اون تغييرات سي دي ركورد رو ريليز كنه و يا ما خودمون وقت كنيم و اون تغييرات رو تست كنيم. اين جريان مد هم كه يك بايته و بعد از 12 بايت سينك و 3 بايت آدرس بلاك قرار داره . حالا اين سوالت يادم ميمونه ، ( در مورد -150 ) و وقتي خواستم RAW DAO رو پياده سازي كنم و اطلاعاتم در موردش تكميل شد جوابش رو برات تهيه ميكنم، الان چيز زيادي ازش نميدونم.

Alireza_Shafaei_PCworld
19-03-2007, 00:43
اگر میشه زیر دیپلم حرف بزنید!

SILWESTER
20-03-2007, 00:26
آقا دست شما درد نکنه. فقط یه چیزی.
من فکر کنم از cdrecord برای چک کردن سکتور هدف استفاده کرده بود و از CDRDAO برای ساختن اون تراک ایلیگال
این cdrecord که تحت لینوکسه منم چیزی ازش نفهمیدم اون یکی هم تحت داسه با 100 تا سویچ. آدم تا بخواد بفهمه طرف از کدام فرمان و سویچ استفاده کرده عمرش تموم شده:46:

persiankitty
20-03-2007, 09:46
آقا دست شما درد نکنه. فقط یه چیزی.
من فکر کنم از cdrecord برای چک کردن سکتور هدف استفاده کرده بود و از CDRDAO برای ساختن اون تراک ایلیگال
این cdrecord که تحت لینوکسه منم چیزی ازش نفهمیدم اون یکی هم تحت داسه با 100 تا سویچ. آدم تا بخواد بفهمه طرف از کدام فرمان و سویچ استفاده کرده عمرش تموم شده:46:

استالونه عزيزم ، لطفا يك لينكي از اون مطلب به اين تاپيك بچسبون . ممنونم.