PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد رسانایی بدن انسان

*PiNk PaNTHeR*
16-03-2007, 23:43
سلام
ببخشید من با توجه به سنم یکم نفهمم.
من برای امتحان دستم رو به برق 24 ولت وصل کردم و خیلی برق اذیت شدم.
اما دو روز بعد بازهم در همون وضعیت خودم رو به برق 24 ولت وصل کردم و خیلی خیلی کمتر اذیت شدم.
دلیلش چیه؟:41:

Iron
17-03-2007, 02:21
سلام
ببخشید من با توجه به سنم یکم نفهمم.
من برای امتحان دستم رو به برق 24 ولت وصل کردم و خیلی برق اذیت شدم.
اما دو روز بعد بازهم در همون وضعیت خودم رو به برق 24 ولت وصل کردم و خیلی خیلی کمتر اذیت شدم.

24 ولت DC ؟ فکر کنم یخورده زیادی کم باشه.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ولی برای اینکه برق بگیردت. این نکته مهمه که بدنت باید به هردو قطب مثبت و منفی وصل باشه تا یه حلقه بسته ایجاد بشه. حالا اگه شما به یه قطب دست زده باشی، این مهمه که قطب دیگه چطوری به بدنت وصل شده. ممکنه بار دوم مقاومت مسیر زیاد شده باشه و جریان کمتری از بدنت عبور کرده باشه. فکر کنم حتی اگه دستت عرق داشته باشه مقومت کمتر میشه و جریان بیشتری از بدن عبور می کنه.

aminjan0098
25-03-2007, 14:26
.

بابا ای ول
من باتری ها 9 ولت رو با 1000 ترس و لرز میزنم به زبونم
بعد تو می ری خودتو به برق وصل می کنی:18:

_H2_
29-03-2007, 11:14
سلام
اولاَ با نظر 24 ولت را اگر به جایی وصل کنی نباید اذیت کنه؟ (البته بجز زبون! که اونم 24 ولت خیلی زیاده که بشه تحمل کرد!)

دوماَ مقاومت داخلی بدن با توجه به شرایط تغییر میکنه، و ارتباط مستقیم با آب داره!!! مثلاَ یک سری از دروغ سنج های درپیت زمان دایناسورها! بر همین اساس کار میکردند، که انسان دروغ میگه ، میترسه یا دچار استرس میشه و عرق میکنه و مقاومت بدن می آید پایین (مقاومت اهمی را میگم!)

در نتیجه با توجه به روطوبت محیط و عرق کردن بدن یا خشکی پست مقاومت بشدت تغییر میکنه.

راستی به جای برق 24 ولت برو یه اهم متر بخر این همه هم .... :13:
پیدا کردم! این همه هم خودتان را فدای علم نکنید!

Alire7_a
29-03-2007, 11:49
ببين اين تجربهه افايده نداره
فقط تجربه اي معتبره كه توش از برق 220 ولت به بالا استفاده شه
ولي از شوخي گذشته بايد ديد كف پات كجا بوده مثلا به زمين وصل بوده يا نه

مرتضی nvcd
29-03-2007, 21:02
سلام
همانطور که دوستمون گفت شاید دفعه اول به جای خاصی وصل بودی که جریان رو ازت عبور داد. حالا اگه قانع نمی شی یه بار دیگه با احتیاط و بدون اینکه بدنت با زمین یا چیز دیگه در ارتباط باشه ازمایش کن اگه دوباره برق تو رو گرفت مشکل از فرستندست به گیرنده هاتون دست نزنید .
از شوخی گذشته اومدید سوالی کردید و رفتید لا اقل چند تا جواب می دادی این همه دوستان اومدن جواب دادن

_H2_
31-03-2007, 12:40
سلام
عزیزان دل برادر!!!
اگر دو سر سیم به بدن وصل شود، دیگر هیچ فرقی نمیکند که بدن به کجا وصل است! زمین و هوا همه یکی هستند و صرفاَ تفاوت به اختلاف پتانسیل و مقاومت داخلی بدن مربوط میشود! صددرصد! باور ندارد از یک فیزیکدان بپرسید!!

در حالتی بدن و یا پا به کجا وصل باشد مهم میشود که یک سر سیم به بدن وصل شود.
همیشه میگوییم مدار الکتریکی! پس چگونه است که با یک سر سیم برق شهر دچار برق گرفتگی میشویم در حالی به ظاهر مداری (دایره) تشکیل نشده است؟ دلیلش آن است که سر دیگر سیم زمین است و برای همین است که چگونگی اتصال بدن به زمین مهم میشود، تا به نوعی هر دوسیم به بدن وصل شود. (خط ولتاژ اصلی با سیم و ولتاژ صفر ولت به وسیله زمین - در این حالت اختلاف پتانسیل در دو سر اعضای بدن خواهیم داشت و... :31: :18: )

باور ندارید! برید روی چوب یا هرچیزی که عشقتان میکشد بایستید! آنگاه هر دو سر سیم برق را در دستانتان بگیرید! به نظر شما دچار برق گرفتگی نمیشوید! به نظر من که هر که باشد به معنای واقعی کلمه .... میشود!)

glc_engineer
01-04-2007, 10:40
آقا من چند واحد ايمني برق پاس كردم به زودي يه تاپيك در اين مورد باز ميكنم