PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آيا مفاهيم رياضي منطبق بر عقل است ؟

سعيد 123
16-03-2007, 01:32
آيا مفاهيم رياضي منطبق بر عقل است ؟
يعني اگر روزي مقياس عقل باشد باز هم مفاهيم رياضي را ميپذيرد ؟ لطفا جواب هاي خودتون رو اگه ميشه با مدرک نشون بدين !

EF_Commander
16-03-2007, 12:10
در بیشتر اوقات بله اما مثلا در مبحث تابع ما ما هیچ وقت نمی توانیم تابع 6 گانه مرتب را رسم کنیم چون ما 3 بعد بیشتر نداریم اما ما تمامی عملییات رسم این توابع را انجام میدهیم.

Hazy
16-03-2007, 21:29
منظورتو واضح تر توضيح بده؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
خوبه مبني بر توهم نيست كه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Ar@m
17-03-2007, 15:01
مبانی اولیه ریاضی که کاملا بر منطق منطبق هستن اما مباحث ریاضی هرچی پیشرفت کردن و نیازهای ما رو برآورده کردن به سمت تخیل هم پیش رفتن . منظورم از تخیل یعنی برپایه فرضیه هایی که بشر قدرت اثباتشون رو بصورت عینی نداره. مثل بحث ابعاد در دنیای ما و دنیای ریاضی یا بحث دو خط موازی و ...
اما من فکر می کنم همه اش در آخر باید منطبق بر عقل باشه چون ریشه ریاضی از منطقه و چون ساختارش فرمولیه می شه بهش اعتماد کرد
البته این نظر من بود!

_H2_
20-03-2007, 14:22
سلام
کاربر "سعيد 123 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])" خیلی، خیلی،خیلی (به توان خیلی!) میبخشید ولی فکر کنم سوال بیخودی و ؟؟؟ پرسیدید!

دوست دارم به جملات کاربر silentcloud ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) این را هم اضافه کنم:
آخه اگر ریاضی منطقی نباشه، مثلاَ روان شناسی و ... منطقی!!! در تایید ریاضی همین بس که اگر دو تا ریاضی دان یکی از آنگولا! اون یکی از کره مریخ! اگر سر مسئله ای با هم موافق نباشند، به محض نشستن سر یک میز، بدون شک یکی اون یکی را راضی میکنه! و آخر سر هر دوتا با دوستی و یک نظر یکسان از سر میز بلند میشن، اگه اینطور نشد مطمئن باشید که نتیجه میگیریم حداقل یکی از آنها ریاضی دان نیست!
به قول یه بنده خدایی که شوخی میکرد، میگفت: شما اگر توانستید دو تا روان شناس یا فیلسوف معروف را پیدا کنید که با هم توافق داشته باشند.!!!

آقاجان بالا بری پایین بیایی دو دو تا چهارتا میشه، میخواهی مسلمان باش، میخواهی مریخی باش، نمیخواهی هم ؟؟؟؟؟

Balrog
21-03-2007, 01:43
منطبق بر منطق هست و نه منطبق بر عقل (البته تا بگيم عقل يعنى چى).

Esi2260
13-05-2007, 23:18
منطبق بر منطق هست و نه منطبق بر عقل (البته تا بگيم عقل يعنى چى).

سلام

من هم با اين گزينه فوق موافقم.

fatemeh2020
24-05-2007, 00:45
مفاهيم رياضي را بايد عمقي بخوني تا بفهمي
بهترين دليل اينكه كل رايانه بر اساس رياضي هست فقط برنامه نويسهاي رايانه زبان رياضي را به زبان رايانه ترجمه كردند