PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : يه سوال راجع به ميکروکنترلر

golabi2
14-03-2007, 21:05
سلام
ميخوام بدونم چه فايلهايي رو بايد تو ميکروکنترلر بريزيم که کار کنه؟asm ,hex bin چون پروگرمر من فقط با فايلهاي hex,bin اجازه ميده که ميکرو رو پروگرم کنم!!!
اينم يه عکس ميذارم که بيشتر متوجه بشين:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
اگه برنامه اي مثلا براي تبديل فايلهايasmبهhex ياbin هست معرفي کنيد.
ممنون.

golabi2
15-03-2007, 13:38
جون من يه راهنمايي چيزي منتظرم

رضا حاجي زاده
15-03-2007, 14:58
اقا اول اون موزیک رو قطع بکن:biggrin:
شما برای برنامه ریزی یک میکرو نیاز داری که برنامه خودتون رو( به یکی از زبان های سطح پائین یا میانی یا سطح بالا) توسط یکی ار کامپایلرهای مخصوص تبدیل برنامه به کد ماشین تبدیل بکنی
برای میکرو ها خانواده 8051 تحت لیسانس اینتل ساخت اتمیل هم اکثر برنامه ها برای برنامه ریزی میکرو یا همون ( Program) کردن میکروتون بایدتوسط برنامه فایل فرمت Hex.و یا بعضی برنامه Bin. رو بدی تا نرم افزار مخصوص سخت افزار پروگرمرت بتونه میکروی روی سخت افزار Programmer رو برنامه ریزی بکنه

حالا شما هم لطف بکن توی همین قسمت فایل هگز هم نام با اسم پروژه ات رو Select بکن بعد طبق راهنمای نرم افزارت توسط برنامه میکروتون رو برنامه ریزی بکن( البته با رعایت یه سری نکات !)

موفق باشی:)

golabi2
17-03-2007, 22:39
اقا اول اون موزیک رو قطع بکن:biggrin:
شما برای برنامه ریزی یک میکرو نیاز داری که برنامه خودتون رو( به یکی از زبان های سطح پائین یا میانی یا سطح بالا) توسط یکی ار کامپایلرهای مخصوص تبدیل برنامه به کد ماشین تبدیل بکنی
برای میکرو ها خانواده 8051 تحت لیسانس اینتل ساخت اتمیل هم اکثر برنامه ها برای برنامه ریزی میکرو یا همون ( Program) کردن میکروتون بایدتوسط برنامه فایل فرمت Hex.و یا بعضی برنامه Bin. رو بدی تا نرم افزار مخصوص سخت افزار پروگرمرت بتونه میکروی روی سخت افزار Programmer رو برنامه ریزی بکنه

حالا شما هم لطف بکن توی همین قسمت فایل هگز هم نام با اسم پروژه ات رو Select بکن بعد طبق راهنمای نرم افزارت توسط برنامه میکروتون رو برنامه ریزی بکن( البته با رعایت یه سری نکات !)

موفق باشی:)
چشم قطعش کردم:27: :8:
اون تيکه قرمزرو هرچي زور زددم نفهميدم:20:
بعد يکي از مبدلها نداري که فايل hex بده بيرون؟!!!
ممنون از لطفت:40:

_H2_
20-03-2007, 14:05
اون تيکه قرمزرو هرچي زور زددم نفهميدم:20:

سلام
هر کدام از میکرو کنترلرها زبان خاص خودشان را دارند، که شما باید به آن مسلط باشید.
برای پیدا کردن نرم افزار کامپایلر مورد نظر اول باید نوع میکروکنترلر و سپس زبان برنامه نویسی تان را مشخص کنید.
8051-C196-AVR و... مثلاَ کنترلرهای avr کامپایلرهایی برای زبانهای C-Basic-Asm دارد، به طور مثال کامپایلر BASCOM میتواند زبان Basic را برای AVR کامپایل کند و...
میکرویتان چیست؟
زبان تان اسمبلی است؟

رضا حاجي زاده
22-03-2007, 15:04
بله همون طور که دوستمون گفتند
فقط اقا شما میشه بگی رشته ات چیه
تا با توجه به معلموماتت جواب بگیری
این طوری خادی ناکرده من یا دوستان جوابی رو نیم دهدن که باعث گمراهی شما بشه

موفق باشی:46: