PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ثبت دامنه رايگان (((( ir. ))))

rasool_bbc
14-07-2005, 21:20
این سیستم در حال حاضر در مرورگرهای Mozilla ( اعم از FireFox و غیره ) بدون نیاز به نصب هیچگونه Plugin اضافی کار می کند. همچنین اگر از مرورگر دیگری برای دیدن صفحات وب استفاده می کنید با ورود به صفحه دریافت، Plugin مربوط به مرورگر خود را انتخاب و نصب نمایید.
کاربران می توانند در صورت تمایل به ثبت این نوع دامنه ها به صفحه مربوط مراجعه و با کلیک بر روی عبارت "Request For a Handle" در ابتدا برای خود درخواست یک Handle نمایند تا نام و کلمه عبور آنها به آدرس ایمیلی که وارد کرده اند ارسال شود، و پس از ورود به سیستم اصلی برنامه به نظر می آید که همه چیز مشخص است.
توجه، بدلیل وجود اشکال، از کپی (Copy/Paste) مستقیم کلمه عبور و پسورد خود به کادرهای Handle / Password خودداری نماید و آنرا به صورت دستی وارد کنید.
همچنین، Handle ی که برای ثبت دامنه ایجاد می کنید نمی تواند همان Holder Handle دامنه ای باشد که پیش از آن ساخته اید و اصولا Holder Handle ها نوعی متفاوت از Handle ها هست که تنها می تواند به عنوان Holder Handle ظاهر شود. به همین خاطر حتماً یک Handle معمولی و یک Holder Handle برای خودتان درست کنید تا بتوانید دامنه را ثبت کنید. برای ایجاد Handle معمولی همانگونه که اشاره شد می توانید از صفحه "Request For a Handle" استفاده نمایید. اما اگر Holder Handle می خواهید پس از آنکه با Handle خودتان وارد سیستم شدید و خواستید دامنه ای را ثبت کنید همانجا برایتان یک دکمه Create Holder Handle گذاشته اند.
توجه داشته باشید پس از آنکه درخواست ثبت دامنه ای را دادید حتماً روی تصویر ایجاد شده در کنار نام آن کلیک کنید تا تصویر بزرگ آنرا ببینید و مطمئن شوید همان نامی است که می خواهید ثبت شود.
برای تنظیم DNS و Web Server خود باید از رشته های Punycode ( که به صورت xn-- ) می باشد استفاده کنید. به عنوان مثال برای دامنه حمید.ایران.ir رشته هایی معادل به صورت Punycode ایجاد می شود ( که در Interface وبی مشخص می شود ) . این رشته ها هست :

xn--sgbe9ds3a.xn--mgba3a4f16a.ir
xn--sgbe9ds3a.xn--mgba3a4fra.ir
xn--sgbe9dua.xn--mgba3a4f16a.ir
xn--sgbe9dua.xn--mgba3a4fra.ir

شما باید برای این 4 رشته DNS و Web Server خودتان را تنظیم کنید ( VirtualHost ) که برای این دامنه ها به صفحات و آدرسهایی که مورد نظر شما است را بیاورد.
البته دقت کنید که در Web Interface موجود به شما هم با .ir نمایش داده می شود و هم بدون آن. بهتر است که بدون .ir را نیز ایجاد کنید. زیرا این احتمال وجود دارد که در آینده تنها با نوشتن عبارتی مانند "خود .ایران" و بدون نیاز به .ir به سایت وارد شوید .
بعد از ثبت دامنه در قسمت My Profile می توانید دامنه هایی را که ثبت کرده اید و وضعیت آنها را ببینید. در صورتیکه بسته های معادل دامنه خود برای تنظیم DNS Server و Web Server را می خواهید ببینید کافیست در این صفحه بر روی نام دامنه خود کلیک کنید و در صفحه ای در یک جدول تمامی بسته های معادل دامنه شما را نمایش می دهد که همه را با خیال راحت در DNS Server و Web Server خود تعریف کنید. کافیست یکی را تعریف کنید و بقیه را Alias همان کنید.

صفحه ثبت نام ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

صفحه نمونه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]بود.ایران.ir/)

در یافت پلاگین برای دیگر مرورگر ها ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

قربان شما رسول

lovelyboys
14-07-2005, 23:49
رسول جان ممنون
من الان عضو شدم دارم یه دامین درست می کنم ببینم چه مایه هاییه
ولی انگار خیلی جالبه :lol:

kiavash
16-07-2005, 22:03
سلام
بايد بگم بابا تو ديگه كي هستي:)
ايول

hamid_mcse
16-07-2005, 22:34
جالب بود

mehdi87
16-07-2005, 22:36
rasool_bbc, جان اين فقط دامين ميده و هاست نيمده !؟

mehdi87
16-07-2005, 22:55
rasool_bbc, جان ميشه يه توضيح كاملتري بدي ! بعد اينكه من ثبت نام كردم ولي هرچي نام دومين ميدم error Invalid ميده !؟

در ضمن اگر لطف كني بگي منبع اين مطلب كجاست ! ممنون ميشم

rasool_bbc
17-07-2005, 00:10
rasool_bbc, جان اين فقط دامين ميده و هاست نيمده !؟
هاستش كجا بود

rasool_bbc
17-07-2005, 00:13
rasool_bbc, جان ميشه يه توضيح كاملتري بدي ! بعد اينكه من ثبت نام كردم ولي هرچي نام دومين ميدم error Invalid ميده !؟

در ضمن اگر لطف كني بگي منبع اين مطلب كجاست ! ممنون ميشم
دوست عزيز من كاملتر از اين نمي تونستم بنويسم ديگه !
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

mehdi87
17-07-2005, 00:19
rasool_bbc,

اااااا منبعش اينترنت بود ! مرد مومن من ميدونم اينترنته منبعش اسم سايت منبع رو مي خوام !

mehdioffflone
17-07-2005, 02:24
سلام بر دوستان
براي ثبت دامنه همينطور كه در عكسها ميبينيد بعد از لوگ اين وارد Register New Domain ميشويد ودر قسمت Domain Name به فارسي عبارت دلخواه مثلا مهدي را مينويسيد وتمام چك باكس ها رو علامت ميزنيد بعد از submit ليست دامين هارو خواهيد ديد ويكي رو انتخاب ميكنيد

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ولي بايد بدونيد كه:

ثبت کننده اين دامنه آگاهي کامل دارد که اين ثبت صرفاً جنبه آزمايشي دارد، دامنه پس از انقضاي دوره ثبت آزمايشي حذف خواهد شد، و ثبت کننده حق ادعاي هيچگونه خسارت بابت حذف دامنه نخواهد داشت.

AHT
17-07-2005, 05:11
من فكر مي كردم بايد انگيليسي باشه تا بياد :wink:

rasool_bbc
17-07-2005, 09:13
rasool_bbc,

اااااا منبعش اينترنت بود ! مرد مومن من ميدونم اينترنته منبعش اسم سايت منبع رو مي خوام !
راستش درست يادم نيست كدوم وب سايت بود سعي مي كنم در پست هاي بعدي اول اسم منبع رو بزنم چطوره؟؟؟

mehdi87
17-07-2005, 18:25
rasool_bbc, جان عاليه ! :mrgreen:

hoseinquest
18-07-2005, 23:49
سلام
دمت گرم

مهمان
20-07-2005, 06:25
سلام
به نظر من سايتهايي که به اين صورت رجيستر مي شوند کاربران کمي را جذب خواهد کرد.
دامين انگليسي بهترين گزينه مي باشد
با تشکر از رسول جان بابت اين تاپيک

mohammad hamed
20-07-2005, 17:44
پس اعلام شده بود كه تمام اين دامنه ها رايگان كه ثبت نام انها از 6 ماه پيش اغاز شده بود ازمايشي است و تا مرداد ماه به طور خودكار حذف خواهد شد :?: