PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آشنایی با مهم ترین اصطلاحات و مسائل موتورولا

GsM
11-03-2007, 02:20
سلام به همه دوستان......

این رو یک نیاز میدونستم که مهم ترین و کاربردی ترین اصطلاحات و مسائل موتورولا رو به شکل مختصر و کوتاه توضیح بدم....امیدوارم با این کار بتونید استفاده ای بهتر از گوشی و برنامه های اون بکنید.البته من سعی کردم توضیحی بدم که تا حالا نشنیدین یعنی در واقع یا یک چیزای دیگه گفته شده و یا معنای دور اون مورد نظر بوده....(مورد های زیادی هم هست که من ذکر نکردم.. اگه نیاز داشتین بگین تا براتون بگم)
موفق و پیروز باشید

"لطفا در صورت استفاده از این مطالب در سایت های دیگر حتما منبع مطالب را ذکر بفرمایید"

GUI : مخفف (Graphical User Interface) _فایل هایی که استفاده می شن(دیده) روی اسکرین های گوناگون و منو

Hardware Version(H/W version) : گویای ورژن هارد ور شما میباشد. و می توان از این آدرس اون رو دید._ settings/Phone Status/Other Information و همچنین با وارد کردن کد *#9999# می توانید اون رو ببینید.(همونطور که میدونید شما به این اطلاعات برای فلش گوشی نیاز دارید)

mma files (mma_ucp/dcp) : این فایل ها محتوی طرح بندی شکل منو و صفحه کلید گوشی شما می باشد.شما میتوانید این فایل ها رو در این آدرس پیدا کنید: /a/mobile/system/ folder . شما میتونید این فایل ها رو از طریق برنامه P2KMenuEditor تغییر بدین(دستکاری کنید) و سپس اون رو به کامپیوتر یا گوشی منتقل کنید.

Model: همان مدل گوشی شما میباشد. برای مثال : (i.e. V551, V600, E398, A630, etc...)

P2K : میشه اسمش رو یک نوع فرمان گذاشت که بین گوشی و کامپیوتر حکم میکند.باید بدونید که چند اسم دیگه هم میشه روش کذاشت "Protocol" or "Language"..

S-Record : حاوی اطلاعات سیستمی چون :::: System Files, Memory Records, Compatibility Systems, Flex Files

Seem (NVSEEM) : میشه این ها روانباری از اطلاعات سیستمی دانست(برای اطلاعات بیشتر به آموزش های آمده مراجعه کنید)

Skin : کلکسیونی از فایل هایی با پسوند های (.dat .ski ) که باعث تغییر در GUI میشود.(برای اطلاعات بیشتر مثل محل نصب و چگونگی نصب به آموزش های مربوط مراجعه کنید)

Theme : شامل فایل های با پسوند .tcf میباشد. که فقط شاما تغییراتی چون عکس ضمینه و اسکرین سیور و همچنین صدای زنگ ها می باشد.

Web Sessions : گروهی از تنظیمات در گوشی برای استفاده و متصل شدن به اینترنت از طریق موبایل. که میتوان این تنظیمات رو از این آدرس دید /a/Websession

Flash : فایل می باشد که حاوی کد های جدیدی برای گوشی است. استفاده از فایل های فلش از این دو برنامه مقدور می باشد(PST or MultiFlashFlex). فلش به تنهای نمیتونه در فایل های گرافیکی و این مدل تغییراتی ایجاد کنه...

Flex: بر خلاف فلش فقط مخصوص تغییر دادن در تنظیمات و گرافیک گوشی مباشد و نه چیز دیگر.

Funlights : یک چیز شبیه فلش لایت میباشد و با خوردن زنگ یا اس ام اس میتوان تغییراتی که این فایل میدهد رو دید. این فایل در این آدرس است /a/mobile/audio/funlight.pat .شما برای تغییرات در این فایل میتوانیید از این برنامه ها استفاده کنید(Funlight Editor v1.0, TripletToolCompilation, or P2K Advanced Editor.)

3G: یا نسل سوم نام دارد.که یک سیستم استاندارد با استفاده از 3GPP با سرعت بالای شبکه بی سیم میباشد.

Master reset : یک نوع ریسیت گوشی می باشد (برگشت به حالت کارخانه) بدون اینکه مشخصات دفترچه تلفن یا اطلاعات دیگر گوشی مثل عکس و موزیک و یا برنامه ها پاک شود

Master clear : یک نوع ریسیت گوشی میباشد.. اما بر خلاف ریست بالایی همه چیز پاک میشود... از جمله کدهای قفل گوشی و اطلاعات و برنامه ها.....

موفق باشین

Moda
12-03-2007, 13:24
سلام
ممنون میلادجان خیلی مفید بود
در ضمن به خاطر ایجاد کلوپ موتورولا تبریک میگم
بهتره امضاتون را هم ادرس اینجارو بدین

GsM
12-03-2007, 13:38
سلام
ممنون میلادجان خیلی مفید بود
در ضمن به خاطر ایجاد کلوپ موتورولا تبریک میگم
بهتره امضاتون را هم ادرس اینجارو بدین

سلام عزیز...خوبی شما؟
خواهش میکنم... امید وارم به دردت خورده باشه...
بابت کلپ هم باید به همه تبریک گفت و منم به شما تبریک میگم...
باور کن هنوز وقت نکردم.. امضا رو تغییر بدم.....
موفق باشین....

GsM
12-03-2007, 13:42
Flexing-1

-چرا باید گوشی را فلکس کنیم؟

سه دلیل برای این عمل است
1)شما گوشی خودتون رو از دست داده باشد(اطلاعات) و بخواهید آنها رو برگردانید.

2)شما بخواهید سیستمی که مورد علافه خودتون است با تنظیمات جدید سوار کنید.

3)و...(علاقه به ترکیب جدید در video recording)

2- Screen Items

1)چرا آیکون های موجود در گوشی هنگامی که بر روی آنها قرار میگیریم ناپدید میشوند؟

برای فعال کردن این کار باید به initial setup رفته و این گزینه را تصحیح کنید turn off animation

2)چگونه میتوانیم فرمت ساعت رو به 12hr / 24hr تغییر دهیم؟

برای این کار باید time and date menu و Turn off autoupdate . بر روی time display کلیک کنید به راست بروید و

همچنین move up / down .سپس خارج شوید و ست کنید autoupdateرا به قبل اگه نیاز دارید.

3)Autoupdate of time بعضی مواقع ظاهر نمیشود برای انجام تغییرات.. چه کنیم؟

باید این اعمال سیم را انجام دهید (0032_0001offset 55 - bit 2 is set to 1)

4)چگونه میتوانیم عکس صفحه نماشی خارجی را تغییر بدهیم؟

برای انجام این کار باید به این تایک و این آموزش مراجعه کنید

3- Battery

1)این طور به نظر میرسه که باتری زود خالی میشه و دیر کنار هم کامل شارژ نمیشود؟ چه باید کرد؟

شما باید بزارید گوشی تاحد تمومی شارژ کار کنید و هنگامی که خاموش شد. باتری را براری حداقل5 دقیق خراج و

سپس با گذاشتن آن ..گوشی را در حالت خاموش شارژ کنید

2)چرا گوشی در آنتن دهی ضعیف و (poor signal area) خاموش و یا از کار می افتد

سرعت شبکه را به medium تغییر بدین.(یا پایین تر)

GsM
14-03-2007, 21:03
ادامه... :)

4) Messaging

- چرا گوشی 20-30 اس ام اس بیشتر نمیگیرد؟

برای این کار باید چند تغییر در سیم ها بدهید
SEEM 0032_0001
offset 40 - bit 6: SMS storage (0 for phone, 1 for SIM)
اگر...تنها 30-20 میگیرد باید کپی کنید در حافظه گوشی.

5) Video / Camera

- چگونه میتوانیم استایل های رو به گوشی اضافه کنیم؟
سیم 0032_0001 را باز کنید و این تغییرات را بدهید

offset 53 bit 7
offset 54 bit 0
offset 72 bit 6
offset 81 bit 2,3,4,5,6,7
offset 82 bit 0
offset 84 bit 3

6) SEEM Editing

- برای آموختن طریقه سیم کردن===> [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
- مپ هک شده سیم===> [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

7) P2K Software

چرا کامپیوتر گوشی را نمی شناسد؟
برای ان عمل باید از این آموزش بهره یبرید===> [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

8) Java

چرا هنگام باز کردن برنامه ی بازی پیغام "application error" را میبینیم؟
در ابتدا با برنامه moto skin آنرا امتحان کنید ..اگر باز هم اجرا نشد و جواب نداد.این برنامه با گوشی شما ست نیست.

GsM
16-03-2007, 19:15
9- Security

- چرا از طریق گوشی میتوانیم فقط قسمت های خاصی رو رمز گذاری کنیم؟
گوشی ...این قابلیت رو فقط در تعداد کمی برای ما فراهم آورده است. اما ما می توانیم از طریق seem قسمت های دیگری رو هم..رمز گذاری کنیم.....به زیر توجه کنید.(برای آموختن طریقه سیم کردم به لینک سریع پست قبل مراجعه کنید)

seem 0032_0001
offset 09
bit 1: Settings > Security > Talk Secure (1 on, 0 off)
bit 3: Settings > Security > Lock Application > Recent Calls (1 on, 0 off)
bit 4: Settings > Security > Lock Application > Phonebook (1 on, 0 off)
bit 5: Settings > Security > Lock Application > Datebook (1 on, 0 off)
bit 6: Settings > Security > Lock Application > Radio (1 on, 0 off)
bit 7: Settings > Security > Lock Application > Messaging (1 on, 0 off)

offset 0A

bit 0: Settings > Security > Lock Application > Shortcuts (1 on, 0 off)
bit 1: Settings > Security > Lock Application > SIM Apps (1 on, 0 off)
bit 2: Settings > Security > Lock Application > Browser (1 on, 0 off)

offset 4C

bit 0: Settings > Security > Lock Application > Phone Status (1 on, 0 off)
bit 1: Settings > Security > Lock Application > Connections (1 on, 0 off)
bit 2: Settings > Security > Lock Application > In-Call Setup (1 on, 0 off)
bit 3: Settings > Security > Lock Application > Personalise (1 on, 0 off)
bit 4: Settings > Security > Lock Application > Initial Setup (1 on, 0 off)
bit 5: Settings > Security > Lock Application > Car Settings (1 on, 0 off)
bit 6: Settings > Security > Lock Application > Headset (1 on, 0 off)
bit 7: Settings > Security > Lock Application > Audio Player (1 on, 0 off)

offset 4D

bit 0: Settings > Security > Lock Application > Video Player (1 on, 0 off)
bit 1: Settings > Security > Lock Application > Security (1 on, 0 off)
bit 2: Settings > Security > Lock Application > Network (1 on, 0 off)

البته موارد دیگه هم موجود است..که باید آنها رو از طریقه مپ که در پست قبل آورده ام...بیابید.

10-Bluetooth

- چرا نمیتوانیم موزیک از طریق هدست بیسیم گوش کنیم؟
باید بگیم که این قابلیت رو نداره

-چگونه میتونیم از طریق بلوتوث برنامه و بازی نصب کینم؟
برای این عمل باید به این آموزش تصویری که لینک انگلیسی هست مراجعه کنید

آموزش در اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

GsM
18-03-2007, 16:41
CDMA(همراه با CDMA2000, 1x, EV-DO, EV-DV, TDCDMA, and WCDMA):

مخفف Code Division Multiple Access که یک نوع استاندارد محسوب میشه برای موبایل(استاندارد شیوه ارتباط)
همچون(cellular phone service) . در زیر انواع را میبینید:

CDMA: سیستم استاندارد- گاهی اوقات با CDMAOne نیز شناخته میشود- سرعت دیتا 76.8 Kb/s

CDMA2000: استانداردی از نوع اول همراه با 3GPP - سرعت دیتا 76.8 Kb/s

CDMA2000 1x : تکمیل شده نوع قبل میباشد_سرعت دیتا 144-307 Kb/s (Variable Bit Rate)

CDMA2000 1xEV-DO (ph 1): این سری تنها تحول و پیشرفت در زمینه دیتا دارد_سرعت دیتا 2.4 Mb/s

CDMA2000 1xEV-DV (ph 2): همانند مدل بل با این تفاوت که صدا نیز اضافه میشود- سرع دیتا 4.8 Mb/s
TDCDMA : تنها ثابت است برای زمان تقسیم CDMA (Time Division-Code Division Multiple Access)-سرعت دیتا 3.3 Mb/s

WCDMA:برای پهنای باند CDMA- سرعت دیتا 10 Mb/s

GsM
24-03-2007, 16:29
12-چه اتفاقی می افتد اگریک گوشی که قفل نیست را با mp قفل شده فلش کنیم؟یا چه اتفاقی می افته اگه گوشی قفل شده رو با mp که قفل نیست فلش کنیم؟

هر دو رو میشه به این صورت پاسخ داد....
فلش کردن یک گوشی هیچ گاه گوشی را از قفل در نمی آرد.خوب حالا فلش کردن گوشی قفل شده با mp سالم و غیر قفل.. هیچ گاه باعث باز شدن از قفل گوشی نمیشه.بنابراین همیشه یقین پیدا کنید که قبل از فلش.که از mp و گوشی که قفل نیست استفاده کنید.

13-چه مدت زمانی برای flash/flex گوشی صرف میشود؟

معمولا باید نزدیک به 10-15 دقیقه طول بکشد.

14-چطور میتونم از بوتلودر خودم آگاه بشم؟
شما با گرفتن ایدکمه ها (همزامان)میتونید مشاهده کنید.(* & # & دکمه پاور )

15-معتبرترین و به روز ترین مکان برای پیدا کردن mp&lp &bl کجاست؟
شما میتوانید تمام این فایل ها رو در سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] پیداکنید.

naser maldini
09-04-2007, 00:58
gsm جون اگه شما نبوديد من وي تري ايكس جونم خيلي وقت پيش فروخته بودم. ممنون كه حال ميدي.

GsM
09-04-2007, 01:38
gsm جون اگه شما نبوديد من وي تري ايكس جونم خيلي وقت پيش فروخته بودم. ممنون كه حال ميدي.
خواهش عزیز...موتو گوشی خوبی...همیشه انتخاب اوله....
منم خوشحالم که مطلب ها بدردتون خورد
موفق باشی

mostafa_khan
21-04-2007, 17:39
مرسی دوست جوونم...من از انجمن se امدم:rambo: ...می خوام اطلاعاتم رو نسبت به موتورولا ببرم یالا
خیلی استفاده کردم..:10: مرسی گل پسر
حالا بیا یه بوست کنم پسر خاله شیم!!:مووووووووووووووووووچ: 35: :1:

GsM
22-04-2007, 21:53
مخلصیم.....:18: :10:

mostafa_khan
22-04-2007, 22:02
مخلصیم.....:18: :10:

چه عجب میلاد خان(درست گفتم دیگه؟)
بازم تو...وگرنه بچه های این فروم که اصلا حال نمی دن...ببخشیدا...اما یه کم با نشاط تر باشین...یه کم اکتیو تر...یه روز پست دادم هیچکی جوابشو نداده:41: خداییش بده..میگن نگاه کن انجمن M رو همه بی حالند:41:

حالا چرا شکه شدی؟البته حقم داری...من عادت دارم یه کم سری با همه خودمونی می شم...بیا اینم یه بوسه دیگه تا داداش بشیم!!!(اینو دیگه شوخی کردما:31: )
موووووووووووووچ:11:
شاد باشید دوستان:20:

GsM
23-04-2007, 00:30
چه عجب میلاد خان(درست گفتم دیگه؟)
بازم تو...وگرنه بچه های این فروم که اصلا حال نمی دن...ببخشیدا...اما یه کم با نشاط تر باشین...یه کم اکتیو تر...یه روز پست دادم هیچکی جوابشو نداده:41: خداییش بده..میگن نگاه کن انجمن M رو همه بی حالند:41:

حالا چرا شکه شدی؟البته حقم داری...من عادت دارم یه کم سری با همه خودمونی می شم...بیا اینم یه بوسه دیگه تا داداش بشیم!!!(اینو دیگه شوخی کردما:31: )
موووووووووووووچ:11:
شاد باشید دوستان:20:

سلام داداش.....:20:
شما ماچ بدی یا ندی... داداش ما محسوب میشی....:10:
اتفاقا..تا چند مدت پیش اینجا هم.. یکی از جاهای با نشاط بود..اما یه خورده کار هام زیاد شد.. برای همین اگه دقت کرده باشین.. کمتر پست دادم...
راستی کجا..پست دادی؟؟؟ من که یادم نیست.....:21:

:11:

mostafa_khan
23-04-2007, 08:33
سلام داداش.....:20:
شما ماچ بدی یا ندی... داداش ما محسوب میشی....:10:
اتفاقا..تا چند مدت پیش اینجا هم.. یکی از جاهای با نشاط بود..اما یه خورده کار هام زیاد شد.. برای همین اگه دقت کرده باشین.. کمتر پست دادم...
راستی کجا..پست دادی؟؟؟ من که یادم نیست.....:21:

:11:

قربونت دادشی:20: :10: :11:
همین دیگه منم همین رو می گم...تو این انجمن اگه تو هم پست ندی که......ماشاالله یه تنه رای انجمن رو از رکود در میاری...صحبت من با بقیه بود
عرضم به حضورت 2 تا سوال تو 2 تا تاپیک پرسیدم...هنوزم که هنوزه کسی جوابش رو نداده...خوب بعد 2 روز یعنی....نگم معنی شو:46:
هیچکی میلاد من نمی شه!!!(چه پروانه ایی شد این قسنتش):11: :10:
شاد باشید:20:

GsM
24-04-2007, 01:05
قربونت دادشی:20: :10: :11:
همین دیگه منم همین رو می گم...تو این انجمن اگه تو هم پست ندی که......ماشاالله یه تنه رای انجمن رو از رکود در میاری...صحبت من با بقیه بود
عرضم به حضورت 2 تا سوال تو 2 تا تاپیک پرسیدم...هنوزم که هنوزه کسی جوابش رو نداده...خوب بعد 2 روز یعنی....نگم معنی شو:46:
هیچکی میلاد من نمی شه!!!(چه پروانه ایی شد این قسنتش):11: :10:

نوکرم...:10:

ان شا الله همه با نشاط بشن و ما رو هم با نشط کنن....

الا آدرس سوال هات رو بزار .... شاید بتونیم... مشکلت رو حل کنیم...

قربونت عزیز....:46:

یا علی

mostafa_khan
04-05-2007, 13:42
نوکرم...:10:

ان شا الله همه با نشاط بشن و ما رو هم با نشط کنن....

الا آدرس سوال هات رو بزار .... شاید بتونیم... مشکلت رو حل کنیم...

قربونت عزیز....:46:

یا علی

مخلصم میلاد جون شما اقایی گل پسر
فقط می خواستم بدونم اسم مدل های M که دوربین 3.2 دارن چیه...بعد یه ریز مشخصاتی از هر کدوم و در نهایتم قیمت هاشون چطوره؟:20:
قربونت....
شاد باشی:10:

rozysara
04-05-2007, 16:16
سلام بر اساتید محترم من میخوام یه گوشی موتوریلا بخرم v3x در ضمن واسه من خوشگلی گوشی خیلی مهمه واسه همین چند سوال داشتم اول اینکه قیمتش چنده دوم اینکه ایا اصلا ارشش رو داره سوم اینکه از کجا بفهمم گوشی رجیسر شده و قاچاقی نیست و بعدا مشکلی برام پیش نمیاد اگه یک دفعه نیاز به فلش کردن باشه
ممنون میشم جواب بدین

mostafa_khan
04-05-2007, 17:04
سلام بر اساتید محترم من میخوام یه گوشی موتوریلا بخرم v3x در ضمن واسه من خوشگلی گوشی خیلی مهمه واسه همین چند سوال داشتم اول اینکه قیمتش چنده دوم اینکه ایا اصلا ارشش رو داره سوم اینکه از کجا بفهمم گوشی رجیسر شده و قاچاقی نیست و بعدا مشکلی برام پیش نمیاد اگه یک دفعه نیاز به فلش کردن باشه
ممنون میشم جواب بدین

شما اگه یه سرچ می کردی به جواب چند تا سوالت می رسیدی
من درباره ی موتو که تخصی ندارم..به عهده ی دوستانم و میلاد جوون
اما دربارهی سایر سوالاتون..من جواب شما رو از تاپیکم تو انجمن se کپی می کنم به اندازه ی کافی کامل هست و شما به جوابتون می رسین

3-بحث رجيستر بودن يا نبودن گوشي پيش مياد....براي اين کار شما کد*#06# رو وارد مي کنيد....و به سريال اصليه گوشي دست پيدا مي کنيد....حالا اين سريال رو يادداشت کرده و با سريالي که پشت باطري و روي جعبه ي گوشي درج شده مطابقت ميديد...اگه 3 شماره يکي بودند که گوشيه مورد نظرتون رجيستر اصل هست و تو شبکه بدون مشکلي کار خواهد کرد...اما اگه يکي نبودند يعني اينکه گوشي قاچاق هست و رجيستر دستي شده...البته رجيستر دستي هم باشه اشکال خاصي نداره برخلاف تماميه صحبت هاي شده در مطبوعات و غيره...تقريبا بعيد هست که مشکلي براي انتن دهيه اين گوشيها پيش بياد..اما به هر حال اين گوشي ها رو نمي توان اپديت يا فلش کرد چون با اين کار سريالش مي پره و مجددا بايد سريال جديدي بهش داد تا در شبکه فعال شه...به هر حال اينکه رجيستر شده يا چنج شده بگيريد به تصميم خودتون مربوط مي شه...اما اما پيشنهاد همه ي اهل فن اين هست که گوشيه رجيستر بگيريد منتها بدون گارانتي...در ضمن تا فراموش نکردم بگم که شنيدم که تازگي گوشي هاي قاچاق رو بعد اينکه فلش دستي مي کنن ليبل هاشو و برچشب هاشو عوض مي کنن تا مثل گوشي هاي اصلي به نظر برسند...پس به اين موضوع هم توجه کنيد

GsM
04-05-2007, 22:40
مخلصم میلاد جون شما اقایی گل پسر
فقط می خواستم بدونم اسم مدل های M که دوربین 3.2 دارن چیه...بعد یه ریز مشخصاتی از هر کدوم و در نهایتم قیمت هاشون چطوره؟:20:
قربونت....
شاد باشی:10:

سلام.......
نوکرم.....
به خدا از دست کار های زیاد... وقت نکردم.. اما همین روزا اطلاعات کاملی می زارم....
شرمنده عزیز.......:10:

GsM
04-05-2007, 22:44
ممنون میشم جواب بدین

سلام عزیز.......
آره نسبت به قیمتش ارزشش رو داره... البته این رو هم بگم.. اگه زیبایی برات مهم است k1 هم از نظر زیبایی فئق العاده است...

rozysara
05-05-2007, 09:25
ممنون از راهنمایی شما عزیزان

mostafa_khan
05-05-2007, 13:07
سلام.......
نوکرم.....
به خدا از دست کار های زیاد... وقت نکردم.. اما همین روزا اطلاعات کاملی می زارم....
شرمنده عزیز.......:10:

باشه منتظر پس می مونم...فقط سوال منو فراموش نکنی داداشی:10:
ها بوسو بده بیا:موووووووووووووووووووو وووچ:40:
شاد باشی میلاد جون

mostafa_khan
15-05-2007, 18:11
ميلاد جون داره كم كم سنم مي ره بالا ها....نمي خواهي نيم نگاهي به منم كني؟
من هنوز منتظرم...تو ديگه منو از اين انجمن نا اميد نكن:13:
موووووووووووووووووووووووو چ:18: :31: :40:

GsM
22-05-2007, 00:33
به....
مخلصم داداش؟؟؟
مسئله چی بود؟؟/ من کیم؟؟ اینجا کجاست؟؟
واقعا گیر همون معرفی هستی؟؟؟

mostafa_khan
22-05-2007, 10:04
به....
مخلصم داداش؟؟؟
مسئله چی بود؟؟/ من کیم؟؟ اینجا کجاست؟؟
واقعا گیر همون معرفی هستی؟؟؟

میلاد جون خوبی شما؟میگم زبونم لال...روم به دیوار!!!نکنه عاشقی؟:46:
2 هفته است یه سوال ساده مطرح کردم...اینکه موتورلا چند تا گوشیه دوربین 3.2 داره...مدلش هاش چیه..قیمت هاشون..اگه شدم کمی درباره ی جزییاتشون بگی
من که از رسیدن به جواب تو این انجن نا امیدم:41:
قربون داداشی:10:

GsM
22-05-2007, 18:42
سلام داداش... بلا نسبت.. عاشق کجاا بود.....
عزیز این چیزی که شما می خواین.. کار یک هفته نوشتن....
فقط این رو بدون که حتی z8 هم دوربینش 2 است....پس این نتیجه رو میشه...گرفت که... کم گیر میان 3.2 حالا همون gsm arena رو بگرد.. وقتی دیدی.. بگو تا در موردش حرف بزنیم
یا علی داداش

JinN777
22-05-2007, 19:56
سلام خدمت دوستان گل خودم. تا اونجایی که من میدونم و گشتم یه دونه موتورولا دیدم که دوربینش 3.15 هست مدل E1120 گوشی باحالیه ولی احتمالا تولیدش کنسل شده چون نوشته Status=Cancelled . شکلش که جالبه.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
صفحش 240 در 320 پکسل هست. مموری میخوره بلوتوس داره حافظه داخلیش 63 هست.
اینم لینکش [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

GsM
23-05-2007, 00:14
ممنون عزیز.. لطف کردی

JinN777
24-05-2007, 14:38
ممنون عزیز.. لطف کردی

خواهش میکنم عزیز...
ولی به نظر من واسه موبایل 2 مگا پیکسل کافیه کیفیت خوبیه. اگه بیشتر از 2 باشه 100% قیمت گوشی رو میبره بالا و در نتیجه مشتری کمتر میشه اون شرکتا فکر فروش خودشونو میکنن. شما فکر میکنی که N95 چقدر فروش داشته باشه مصطفی خان؟ اونا خودشون همه جیزو در نظر میگیرن...!:5:

mostafa_khan
26-05-2007, 10:38
خواهش میکنم عزیز...
ولی به نظر من واسه موبایل 2 مگا پیکسل کافیه کیفیت خوبیه. اگه بیشتر از 2 باشه 100% قیمت گوشی رو میبره بالا و در نتیجه مشتری کمتر میشه اون شرکتا فکر فروش خودشونو میکنن. شما فکر میکنی که N95 چقدر فروش داشته باشه مصطفی خان؟ اونا خودشون همه جیزو در نظر میگیرن...!:5:

كاملا با شما مخالفم...البته با بعضي حرفاتم موافقم ..متاسفانه خيلي وقن ندارم پست مفصل بدم
فقط بگم...شما برو دي 900 سامسونگ رو قيمت بگير...دوربين 3.2 داره بعد با وي تري ايكس دوربين 2 مگا مقايسه قيمتيش كن
ان 95 هم يه استثناست و ا ميليونش قيمت الكي هست!!!
هر چيزي وقتي فرق زيادي داره با بقي اولش قيمتش خيلي نجوميه كم كم درست مي شه
پي 990 تا ديروز 600 تومن بود حالا شده 300 تومن:18: :18:

JinN777
30-05-2007, 11:00
نه بابا 300 تومن که نشده ولی اومده پایین. البته P990 هم دوربینش 2 هست قیمتش به خاطر صفحشه که گرونه. شما درباره 3 مگاپیکسلی از موتورولا صحبت کردین من هم جوابتون رو دادم. دیگه از سامسونگ خبری ندارم. و نا گفته نماند این فقط نظر منه من فقط عقیدمو راجع به 2 یا 3 گفتم.

saragol
04-06-2007, 16:22
سلام بچه ها

کسی میدونه که گوشی ها موتورولا سری C چطوری قفل میشن ؟؟

یا اصلاً قفل میشن یا نه ؟!؟!

مرسی :11:

GsM
04-06-2007, 20:50
سلام عزیز
فکر کنم.. دکمه وسط و بعدش هم.. دکمه ستاره.

saragol
04-06-2007, 22:54
سلام عزیز
فکر کنم.. دکمه وسط و بعدش هم.. دکمه ستاره.

مرسی

قفل شد . . . :20:

anti_girl
13-06-2007, 09:22
salam bacheha mishe yeki be man bege ke chetori mishe narm afzararo berizam too gooshi(motorola v3x)akhe dafeye avalame ke motorola dastam migiram komakam konin mamnoon misham

GsM
14-06-2007, 00:11
سلام عزیز
ببین برنامه ها رو کپی کن تو فلدر kjava و بعد از گوشی نصب کن
موفق باشی

MOSHAVER AMIN
27-06-2007, 22:45
گوشی های آب خورده چه باید کرد؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]زیاد اتفاق می افتد گوشی هایی را پیش من برای تعمیر بیاورند که در آب افتاده باشند و مرخص شده باشند و واقعیت دردناک هم اینه که این گوشی ها معمولا خاموش شده اند و زمانی این واقعیت دردناک تر می شود که گوشی گرانقیمتی دچار این مصیبت شده باشد، امروز به دو نکته جالب در همین رابطه برخورد کردم.
اول اینکه ظاهرا یک خبرنگار واشنگتن پست بعد از یک دوچرخه سواری طولانی به خانه می آید و شروع میکند به شستن دست و رویش ولی از آنجایی که کیف وسایل همراهش را بدجایی گذاشته بوده است ناگهان کیف بر میگردد و گوشی BlackBerry نازنین 450 دلاریش در درون توالت می افتد وی سعی میکند سریع گوشی را از آب خارج کند باطری اش را در می آورد وسپس به خشک کردن گوشی با سشوار می پردازد.
وقتی می بیند این روش چندان موثر نیست و گوشی هم وارد حالت کما شده است زنگ می زند به یکی از دوستانش که در این زمینه تخصص داشته و از او کمک می خواهد دوستش هم در پاسخ به او میگوید گوشی را در یک ظرف پر از برنج نپخته بگذار! بله برنج نپخته :) همه ی ما دیده ایم برنج خاصیت جذب رطوبت را دارد و با اصول خیس کردن برنج هم آشنا هستیم ولی این نکته دیگر بسیار ظریف است. خلاصه اینکه گوشی بعد از یک روز ماندن در ظرف برنج کاملا سالم می شود و بدون هیچ مشکلی قابل استفاده می گردد. این جناب خبرنگار هم عین تجربه اش را در واشنگتن پست برای عموم نوشته است ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) البته آن دوستی که این روش را برای او گفته است نامش فاش نشده چون ظاهرا وی برای یکی از شرکتهای گارانتی یا مشابه آن کار می کند و فاش شدن نامش برایش دردسر ساز خواهد بود.
یکی دیگر از روشهایی هم که در مورد گوشی های آب خورده کارایی دارد و ظاهرا بسیاری از کسانی که آن را امتحان کرده اند، نتیجه گرفته اند این است که گوشی که یک حمام اجباری کرده است را بهتر است اول خاموش کرده سپس باطری آن را خارج نموده تا جایی که امکانش هست گوشی را با کاغذها و دستمالهایی که آب جمع می کنند خشک کرده و بعد در الکل برای مدت کوتاهی بخیسانیدش و بعد هم بگذارید خشک شود الکل برای خشک کردن قطعات داخلی گوشی بسیار موثر خواهد بود. :-)

naser maldini
27-06-2007, 23:32
خيلي ممنون.جالب بود.

anti_girl
05-07-2007, 10:38
اطلاعات جالبی بود moshaverجان امی وارم که بچه ها بتونن استفاده کنن واسه من که جالب بود

zaminshenas
14-07-2007, 18:20
مطلب جالبی بود
دستت درد نکنه .ممنون

kereshmeh
24-07-2007, 03:33
با سلام
متاسفانه من درایور گوشی موتورولاv3
روپیدا نمیکنم باور کنین خیلی گشتم که احیانا تاپیک تکراری نباشه

GsM
25-07-2007, 00:33
عزیز.. فقط نیاز است که.. در قسمت جستجو بنویسی.. دراور..همین...صدتا پیدا میشه

2n.m
12-09-2007, 22:50
یه سوال داشتم البته نمی دونم که دارم در جای مناسبی می گم یا نه
v3iچه جور گوشه خوبه یا نه؟

Corvette
12-09-2007, 23:20
یه سوال داشتم البته نمی دونم که دارم در جای مناسبی می گم یا نه
v3iچه جور گوشه خوبه یا نه؟

جایه خیلی خوبی که نیست:46:. اما شما به گو از چه نظر به هر حال هر گوشی یکسری ضعف داره و یکسری

مزیت.!؟ تا من اگر تونستم کمکتون کنم.

ashegheiran
13-09-2007, 19:17
سلام خسته نباشید
اقا این گوشیه ما v3x از 3 صفحه بیشتر sms نمیده و بیشتر اگه بشه خود به خود تبدیل به mms میشه, بعد وقتی simo دار میارم تموم sms ها پک می شن, یعد این عکس کوچیک ها رو چه طور میشه با sms فرستاد؟؟؟؟؟؟؟

Corvette
18-09-2007, 00:53
سلام خسته نباشید
اقا این گوشیه ما v3x از 3 صفحه بیشتر sms نمیده و بیشتر اگه بشه خود به خود تبدیل به mms میشه, بعد وقتی simo دار میارم تموم sms ها پک می شن, یعد این عکس کوچیک ها رو چه طور میشه با sms فرستاد؟؟؟؟؟؟؟

سلام.

1. در مورده 3 صفحه باید بگم همینطوره نمیشه.ولی با تغییره مانستر پکت شاید شدنی باشه . 2.وقتی سیمرو

در میارید نباید همچین مشکلیرو داشته باشید!! 3.اگر در حالی که رویه متنه sms هستید مسیره

optiion>insert>picture

طی کنید میتونید وارده مسیجش کنید منتها رویه همه ی گوشیا باز نمیشه عزیز.

ashegheiran
18-09-2007, 12:12
ممنون از راهنماییتون.ولی یه سوال دیگه.من این کارو ( اگر در حالی که رویه متنه sms هستید مسیره

optiion>insert>picture ) ولی عکسهای تو رم میاد.من می خام اون شکل کوچولوهای تو گوشی هس عکس جوجه است که متحرکه می خام اونا رو بفرستم.با sms .بازم ممنون.

Corvette
18-09-2007, 12:17
ممنون از راهنماییتون.ولی یه سوال دیگه.من این کارو ( اگر در حالی که رویه متنه sms هستید مسیره

optiion>insert>picture ) ولی عکسهای تو رم میاد.من می خام اون شکل کوچولوهای تو گوشی هس عکس جوجه است که متحرکه می خام اونا رو بفرستم.با sms .بازم ممنون.

خاهش عزیز.خوب اون شکلها هم تو رم هستند بگردید تا پیداشون کنید.

ashegheiran
20-09-2007, 11:49
اقا درایورو از اینجا بگیر من پیرم در اومد تا تویه یه فایل pdf پیداش کردم.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

:46:

ashegheiran
20-09-2007, 11:50
اقا بازم شرمنده ولی اون عکس کوچولو ها تو رم من نیست و نمی تونم اونا رو کپی کنم تو رم چی کار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟

Corvette
20-09-2007, 13:14
اقا بازم شرمنده ولی اون عکس کوچولو ها تو رم من نیست و نمی تونم اونا رو کپی کنم تو رم چی کار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟

ببینم دوسته عزیز یعنی اونا رویه کارته مموریت هستند؟؟ چرا نمیتونی کپیشون کنی رویه رمه گوشی؟؟؟!!

beckham7
04-10-2007, 01:29
سلام
آقا من یه سوال مبتدیانه داشتم
این مونسترپک چیه؟ کارش چیه؟
سرچ کردم چیز خاصی نیومد
این مونسترپک شبیه همین پکهای ویندوز که پک جدید امکانان جدیدو اضافه میکنه
در ضمن با چه برنامه ای وچه جوری باید مونسترپکو رو گوشی نصب کرد
دوستان اگه لینکی هست که آموزش کامل داره بذارید میرم اونجا نگاه میکنکم دیگه زیاد باعث زحمتتون نشم

anti_girl
04-10-2007, 11:30
سلام
آقا من یه سوال مبتدیانه داشتم
این مونسترپک چیه؟ کارش چیه؟
سرچ کردم چیز خاصی نیومد
این مونسترپک شبیه همین پکهای ویندوز که پک جدید امکانان جدیدو اضافه میکنه
در ضمن با چه برنامه ای وچه جوری باید مونسترپکو رو گوشی نصب کرد
دوستان اگه لینکی هست که آموزش کامل داره بذارید میرم اونجا نگاه میکنکم دیگه زیاد باعث زحمتتون نشم
مانستر پک یه فیلی هست که مربوط به سیستم عامل گوشی میشه وقتی بهم میریزه با اون گوشی رو درست میکنن اره دوست عزیز تقریبا شبیه هموناست در مورد برنامه ها باید بگم من 2 تا شو میشناسم rsd lite ,motokup بعضی از این مانستر پک ها باید با نرم افزار خواص خودش نصب کرد مثلا من یه مانستر پک دارم دانلود میکنم که باید با motokup ریخته بشه در مورد اموزش متاسفانه لینک ندارم اما سعی میکنم واسط گیر بیارم

erfani_mhadi
04-10-2007, 17:35
گوشی من motorola L7 هستش
آقا من یه اسکین رو گوشیم ریختم
وقتی menu گوشی رو باز کردم دیدم گزینه setting تو menu هست ولی نمیشه انتخابش کرد.
بعد گوشی رو به کامپیوتر وصل کردم و با نرم افزار P2kCommanderV330 اون اسکین رو از تو گوشی پاک کردم.
تقریبا درست شد
بعد که یه اسکین دیگه انتخاب کردم صفحه گوشی کاملا سیاه شد
گوشی رو خاموش روشن کردم ولی باز هم درست نشد. حالا فقط علامتهای آنتن و باتری که بالای صفحه است دیده می شن.
وقتی هم که دو سه تا کلیک می کنم گوشی هنگ می کنه و مجبورم باتری رو در بیارم.
ولی هم sms برام میاد و هم وقتی کسی بهم زنگ می زنه می تونم باهاش حرف بزنم.
البته من هم می تونم تماس بگیرم فقط نمی بینم که چه شماره ای رو دارم می گیرم.
خواهش می کنم کمکم کنین
تو این روزها خیلی به گوشی نیاز دارم.

erfani_mhadi
04-10-2007, 17:36
GsM جون به دادم برس

GsM
04-10-2007, 23:59
خسته نباشی عزیز

تو این جور مواقع 2 راه بیشتر نیست

یکی استفاده از بک آپ ..که در زمان سالمی گوشی گرفته باشی.و دومی فلش کردن گوشی.

برای هر دو اموزش هست. می تونی سریع مراجعه کنید و گوشیتون رو درست کنید.

GsM
05-10-2007, 00:34
آموزش فلش

beckham7
05-10-2007, 00:46
مانستر پک یه فیلی هست که مربوط به سیستم عامل گوشی میشه وقتی بهم میریزه با اون گوشی رو درست میکنن اره دوست عزیز تقریبا شبیه هموناست در مورد برنامه ها باید بگم من 2 تا شو میشناسم rsd lite ,motokup بعضی از این مانستر پک ها باید با نرم افزار خواص خودش نصب کرد مثلا من یه مانستر پک دارم دانلود میکنم که باید با motokup ریخته بشه در مورد اموزش متاسفانه لینک ندارم اما سعی میکنم واسط گیر بیارم
antigirl عزیز خیلی ممنون:10:

erfani_mhadi
05-10-2007, 10:39
GsM خیلی آقایی

erfani_mhadi
05-10-2007, 13:56
ببین GsM جون
این آموزش فلشی که گذاشتی برای V3 هستش
برای L7 هم می تونم از همین آموزش استفاده کنم؟

erfani_mhadi
05-10-2007, 13:59
من با نرم افزار خود گوشی یه بک آپ از گوشی گرفته بودم
با اون هم میشه کاری کرد؟

erfani_mhadi
06-10-2007, 01:09
آقا من امروز خواستم گوشی رو فلش کنم
توی برنامه RSD Lite 3.6 وقتی بعد از دادن آدرس مانستر پک کلید start رو زدم بعد از یه سری مراحل تو قسمت status نوشت please manually turn up this phone
من خواستم گوشی رو روشن کنم که دیدم فقط چراغ صفحه کلید گوشی برای یک لحظه روشن میشه و بعد خاموش می شه و گوشی هم اصلا روشن نمیشه
تا اینکه مجبور شدم با boot گوشی بالا بیام
بعد finish داد
بقیه مراحل flash رو هم رفتم ولی فایده ای نداشت
الان دیگه اصلا گوشی روشن نمیشه
تو رو خدا به من بگین چی کار کنم؟

erfani_mhadi
06-10-2007, 01:10
GsM جان حالا چی کار کنم؟
اگه گوشی رو ببرم بیرون با ی فلش کردن درستش می کنن؟
خواهشا کمکم کن

anti_girl
06-10-2007, 02:17
دوست عزیز شما گوشی رو با یک pc دیگه فلش کن یادت باشه حتما pc که میخوای باهاش فلش کنی از pc خودت بالاتر باشه

GsM
06-10-2007, 23:17
آقا من امروز خواستم گوشی رو فلش کنم
توی برنامه RSD Lite 3.6 وقتی بعد از دادن آدرس مانستر پک کلید start رو زدم بعد از یه سری مراحل تو قسمت status نوشت please manually turn up this phone
من خواستم گوشی رو روشن کنم که دیدم فقط چراغ صفحه کلید گوشی برای یک لحظه روشن میشه و بعد خاموش می شه و گوشی هم اصلا روشن نمیشه
تا اینکه مجبور شدم با boot گوشی بالا بیام
بعد finish داد
بقیه مراحل flash رو هم رفتم ولی فایده ای نداشت
الان دیگه اصلا گوشی روشن نمیشه
تو رو خدا به من بگین چی کار کنم؟

عزیز.. به چییز های که ناصر گفته.. عمل بک .. یه بار دیگه ببین جواب میده!!!

GsM
06-10-2007, 23:20
GsM جان حالا چی کار کنم؟
اگه گوشی رو ببرم بیرون با ی فلش کردن درستش می کنن؟
خواهشا کمکم کن

ببین عزیز.. اگه واقعا میبینی که با تمام توضیحات نمی تونی گوشیت رو فلش کنی.. بهتره.. همین کار رو کنی و بدی بیرون برات فلش کنن.که صد در صد میشه...

Corvette
07-10-2007, 01:58
ببین عزیز.. اگه واقعا میبینی که با تمام توضیحات نمی تونی گوشیت رو فلش کنی.. بهتره.. همین کار رو کنی و بدی بیرون برات فلش کنن.که صد در صد میشه...

خوب همونطور که میلاد جان فرمودن میتونی بدی بیرون.

اگر نمیتونی یه باره دیگه سعی کن فلشش کنی. شما از بک آپ استفاده میکنید یا از یک فلشه جدید؟؟

اگر از بک آپ استفاده میکنید بفرمایید با چه نرم افزاری بک آپ گرفتید.

gladiator11
07-01-2008, 14:03
من یه گوشی L7 دارم کی پدش ایراد داره جایی واسه تعمیر موتورلا که کارش باشه میشناسید؟

anti_girl
07-01-2008, 21:51
شما اهل كدوم شهر هستين؟
و ميشه در مورد مشكلتون بيشتر توضيح بدين؟
شايد با فلش درست بشه

sa_2058
26-01-2008, 11:44
از اينه اين مطلب رو گذاشتيد واقعا ممنونم.
مشكلي دارم كه ممنون مي شم راهنماييم كنيد.
من 1 گوشي موتورولا V3x دارم كه حدود 9 ماه پيش شروع كرد به هنگ كردن. از اون موقع به چند تا تعميركار درست و حسابي هم نشونش دادم، هر كدوم مبلغي گرفتند و باز هم گوشيم هنگ مي كنه! از فلش و نصب نسخه هاي متعدد سيستم عامل گوشي و حتي چك سخت افزاري همه كار روش انجام شده! اما بازم هنگ مي كنه! هر چه پول دارم خرجش مي كنم، شده كفش هاي ميرزا نوروز! نمي دونم چه كارش كنم....
ميتونيد كمكم كنيد؟ ممنون ميشم...
البته ازش استفاده زيادي هم نمي كنم، چون از اون وقتي كه شروع كرد به هنگ كردن، 1 گوشي ديگه گرفتم و از اون استفاده مي كنم...
منتظر جواب هستم..
بازم ممنون

anti_girl
26-01-2008, 23:53
دوست عزیز شما اول بگو که مموری گوشیت چنده؟ باتری گوشی رو عوض کردی شاید از اون باشه