PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مودم هاي Zoltrix سه چيپ با ويندوز XP سرويس پك 2 مشكل دارند؟

natanail2001
11-03-2007, 01:10
البته گارانتي هاي شركت "مهرگان ماشين آسيا".
با استناد به تاپيك هايي مانند اين

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

natanail2001
11-03-2007, 17:56
جون هر كي دوست دارين جواب بدين ...

Ehsani
11-03-2007, 18:16
من تاپیکی که بهش اشاره کردید رو خوندم ...ممکنه مشکل اون دوست عزیز چیزه دیگه باشه ( مثل مچ نبودن مودم با مار بورد یا مشکل پیدا کردن اسلات pci )

برای اطمینان خاطرتون بگم که من 2 تا سیستم دارم رو هر دوتا zoltrix smart spirit در محیط ویندوز ایکس پی sp2 نصب هست و بدون مشکل ازشون استفاده می کنم

natanail2001
11-03-2007, 19:58
من تاپیکی که بهش اشاره کردید رو خوندم ...ممکنه مشکل اون دوست عزیز چیزه دیگه باشه ( مثل مچ نبودن مودم با مار بورد یا مشکل پیدا کردن اسلات pci )

برای اطمینان خاطرتون بگم که من 2 تا سیستم دارم رو هر دوتا zoltrix smart spirit در محیط ویندوز ایکس پی sp2 نصب هست و بدون مشکل ازشون استفاده می کنم

دمت گرم:biggrin: . خدا خيرت بده يه جواب بدون ابهام ميدي به آدم.
شما وقتي Query ميگيري چي نشون ميده ؟ چون من الان خودم اين مودم رو دارم منتها بد جور تابلو تقلبيه (حتي عكس روي جبعه هم مثل خود قطعه براي مدل cobra هست ولي روش نوشته Smart spirit( مال من گارانتي "جزيره كيش" هست. من به همه توصيه ميكنم طرف "زولتريكس جزيره كيش" نريد اگه دليل كافي خواستيد هم من حاضرم بحث كنيم. واسه همين وقتي Query ميگيرم مينويسه Conexant Smart Spirit v92 . براي شما چي مينويسه؟

در آخر اينو هم بگم من اون لينك رو به عنوان نمونه آوردم وگرنه با سرچ كردن باز هم پيدا ميشه. يه نمونهء خارجكيش !! :

باز هم ممنونم.:wub:

natanail2001
11-03-2007, 20:12
بقيهء دوستان هم لطفا نظر بديد. يعني هيشكي Smart spirit "مهرگان ماشين آسيا" رو روي WinXP SP2 نصب نكرده ؟

بهنازی
14-03-2007, 10:43
من هم مشکل داشتم البته وقتی از روی سی دی نصبش میکردی یه بار کانکت میشد وبار دوم نمیشد وهنگ میکرد.دوبار هم عوضش کردم باز نشد.

natanail2001
14-03-2007, 14:46
دوست عزيز مودم شما گارانتي چه شركتي بود ؟

بهنازی
14-03-2007, 18:26
همون مهرگان بود.مگه شما هم مشکل دارید؟مشکل چیه؟

mehdi_ok1
15-03-2007, 02:46
برای من گارانتی کیش هست ازش هم کاملا راضی هستم

natanail2001
15-03-2007, 13:57
گفته بودم گه زولتريكس كيش نخريد اما اضافه ميكنم كه اگه ميخواهيد زولتريكس بگيريد بدونيد "مهرگان ماشين آسيا" از "زولتريكس جزيره" صد مرتبه بدتره! (من روي WinXP SP2 چك كردم بقيه رو نميدونم)
من همين الان هر دو رو سيستمم نصبه . ولي با جزبرهه وصل شدم.

borzou_one
18-03-2007, 16:04
سلام دوستان
یه مشکلی هم برای من پیش اومده من وقتی مودم زولتریکس را در ویستا نصب میکنم بدون مشکل نصب میشه وبه اینترنت هم وصل میشم ولی وقتی که ری استارت میکنم دوباره باید مودم را نصب کرده وبه ویندوز بشناسونم .چطوری این مشکل را حل کنم طوری که پس از هربار ری استارت احتیاج به نصب دوباره مودم نباشه .

hassanminai
18-03-2007, 16:16
با سلام .من هم یکی از همین جزیره ای ها دارم ولی آی دی کالرش کار نمی کنه.در تماس با شرکت هم ادعا کردند که سیستم مخابرات ما ایراد داره!!و باید سیستم مخابرات ما عوض بشه !!ولی از لحاظ کانکت شدن و شناسوندن در xpsp2مشکلی نداشتم.

natanail2001
18-03-2007, 16:41
سلام دوستان
یه مشکلی هم برای من پیش اومده من وقتی مودم زولتریکس را در ویستا نصب میکنم بدون مشکل نصب میشه وبه اینترنت هم وصل میشم ولی وقتی که ری استارت میکنم دوباره باید مودم را نصب کرده وبه ویندوز بشناسونم .چطوری این مشکل را حل کنم طوری که پس از هربار ری استارت احتیاج به نصب دوباره مودم نباشه .

شما يه بار مودمت رو كلا UnInstall كن و درايورهاش رو پاك كن و بعد به جاي استفاده نصب درايور V92 از V90 استفاده كن. اميدوارم اينطوري مشكلت حل بشه.

natanail2001
18-03-2007, 16:56
من الان هم جزيره رو سيستمم نصبه و هم مهرگان (راقي) ولي مثل اينكه فقط جزيرهه از V92 واقعا پشتيباني ميكنه (هرچند كه يه مدل ديگه رو به اسم اسمارت اسپيريت ميفروشه)
اين عكسها هم مربوط ميشه به جزيره نه مهرگان !

borzou_one
18-03-2007, 22:17
سلام دوستان
لطفا يك ايميل به اين نشاني بزنيد ودرخواست درايور ويستا را بكنيد چند تا كه بشه حتما عمل ميكنند:

support@zoltrix.com

!As@d
21-03-2007, 23:50
سلام دوستان
لطفا يك ايميل به اين نشاني بزنيد ودرخواست درايور ويستا را بكنيد چند تا كه بشه حتما عمل ميكنند:

support@zoltrix.com

درایور ویندوز ویستا 32 بیت برای مودم zoltrix Smart Spirit :

!As@d
22-03-2007, 00:07
چون من قبلا از این نوع مودم داشتم در یکی از انجمن های فارسی زبان هم همین بحث بود...

من نوشته ها مو اینجا هم منتقل می کنم:
با تشکر از شما دوست گرامی:
فکر کنم شما به مشکلی اشاره کردید که هزاران نفر از خریداران این مارک با آن روبرو هستند از جمله خودم!
اون چیز های که من اطلاع دارم
1. این مودم ها در ایران با گارانتی دو شرکت عرضه می شوند!
هر کدام از این شرکت ها ادعا می کنند که مودم عرضه شده توسط آنها اصل است و مودم شرکت مقابل تقلبی و فاقد امکانات ذکر شده در تبلیغات این نوع از مودم ها!!

شرکت اول: مهرگان ماشین یا همون یونیکام راقی سابق که در پاساژ علاالدین هم فروشگاه مرکزی داره...

شرکت دوم: زولتریکس کیش که به گفته خودشان دارای شماره ثبت برای این مودم ها و نماینده قانونی هستند!

توی نمایشگاه هم که خیلی جالب بود و این دو شرکت دائما با هم درگیری داشتن!!
فکر کنم قبلا هم در دادگاه پرونده دارند و از هم شکایت کردند
من که با مسوولین این غرفه ها صحبت کردم هم بالاخره متوجه نشدم کدوم یکشون راست می گن!!

مودم من با گارنتی راقی (مهرگان ماشین) است ولی با نصب درایو آن از روی cd همراه داخل مودم هم باز نتوانستم از حداقل امکاناتش استفاده کنم !!!
در حالی که خیلی از دوستان من از قابلیت های دیگر (مارک های) مودم های خود که از من نیز با هزینه کمتر تهیه کرده اند به راحتی استفاده می کنند.......

امیدوارم این تاپک شما به جمع بندی خوبی برسد

نوشته شده توسط boyboy72000 مشاهده گفتگو
تو سایت زولتریکس شرکت مهرگان رو نماینده رسمی اعلام کرده !
جالب اینجاس تو مجلات کامپیوتری مهرگان عکس مودم خودشو میندازه و میگه اصله و یه عکس هم از مودم نمونه زولتریکس کیش میگذاره میه این تقلبیه !!!! و چند صفحه اونورتر تو تبلیق زوولترکس کیش اوضاع برعکس اینه !!!
واقعاً مسخرس
بدبخت مشتری

کاملا درسته توی نمایشگاه این سوال را هم کردم که این وری می گفت مال اونوری تقلبیه و برعکس !!!
جالب اینجاست که مال هیچ کدومشون هم امکانات تبلیخ شده را ندارند!! شاید هم ما بلد نیستیم داریو شونو نصب کنیم! شاید هم مال هر دوتاشون تقلبیه!!

نوشته شده توسط karash501 مشاهده گفتگو
آخه من 14تومن پول دادم واسه همين وگرنه مرض كه نداشتم مودم قديميم مثل آدم كار ميكرد!نصبشم خيلي اذيتم كرد و هر دفعه يه بازي خاصي درمياورد!مودم من گارانتي زولتريكس كيش هستش فكر نميكنم هيچكدوم تقلبي باشن شما مودم ديگكه با اين امكانات نميشناسي؟

فکر کنم متاسفانه اشتباه کردی !! که این مارک را گرفتی.. (همچنین خودم و دیگر دوستان)
مودم های بهتری با این قیمت می توانستی پیدا کنی که حداقل ای دی کالر و انتظار مکالمه را ساپورت کنه

نوشته شده توسط abaratian مشاهده گفتگو
من خیلی یدونه از این مودما خریدم. بسیار عالی بوده و حتی تا 24 ساعت هم یکسره باهاش کانکت بودم و هیچ وقت قطع نداشتم. حتی گوشی تلفن دیگه رو هم برداشتم و توش فوت کردم ولی قطع نشد. ویندوز اکس پی مودم رو میشناسه. وقتی درایور خودشو نصب میکنم یک کارت صدای دیگه به سیستم اضافه میشه که همون خروجی و ورودی صدای مودم هست. فردا عکسشو براتون میذارم تا ببینین کدوم شرکت راست میگه و کدوم دروغ

بله درایو را من هم نصب کردم ولی با نصب این درایو امکانات آن کار نکرد.....
اما در سرعت خوب این مودم حرفی نیست...
البته گارانتی مودم من راقی (مهرگان ماشین) است

Thanks

با توجه به عرضه شدن مودم های زولتريكس با دو گارانتی در ایران که اختلاف های ظاهری سخت افزاری زیادی را هم با هم دارند! بی شک حداقل یکی از شرکت های فوق (شاید هم هر دو!) اقدام به ریمارک این مودم ها می کنند...
اما:
1. آیا کسی از این امکانات تا کنون استفاده کرده است؟ و در صورت+ بودن چگونه؟
2. سایت اصلی این مودم کدام سایت است؟
Thanks

با یه سرچ توی گوگل این ها را پیدا کردم که فکر کنم پرونده این تاپگ را هم بسته کند!
................
دروغ تبلیغاتی
عزیزان!!
پشتیبانی مودم زولتریکس 3 چیپ اصلی( مهرگان ماشین آسیا) از پروتوکل V92 یک فریب تبلیغاتی محض بود!! الان که دیده اند کاربران نمی توانند از این خاصیت استفاده کنند یک اطلاعیه از طرف شرکت زولتریکس را نشان می دهد که می گوید علت پر فروش بودن مودمشون فقط سرعت بالا و عدم قطع مکرر اینتر نت بوده !!!!! توی تبلیغات تازه شون هم از مدل کبرا لیت 3 به عنوان مودمی که کالر آیدی و کال ویتینگ رو پشتیبانی میکنه نام می برن. که البته اون هم مشکلات خاص خودش رو داره!!!

اگر خوب دقت کرده باشید مودم زولتریکس 3 چیپ در ماههای اخیر توسط دو شرکت " مهرگان ماشین آسیا" که همون به قول معروف اصلی هست و " کامپیوتر جزیره " که به قول اولی ها تقلبی هست ارائه می شه که از نظر ظاهر تفاوتهائی باهم دارند.
مهرگان ماشین آسیا کامپیوتر جزیره را به تک چیپ بودن و در مدار نبودن فیش اسپیکر و میکروفون متهم می کنه و می گه مودمهای اونا تقلبیه
در عوض کامپیوتر جزیره مودمهای مهرگان ماشین آسیا رو تقلبی می دونه و میگه از V92 پشتیبانی نمی کنن و الکی گفتن . در ضمن اگر اشتباه نکنم 1 سال گارانتی تعویض و چند سال گارانتی معمولی برای مودمهاشون گذاشتند. مودمهائی هم برای سیستم های دارای Cpu از نوع Amd تبلیغ می کنند.
خلاصه....
هیچ کدوم از مدلهای زولتریکس کامل نیستند.. یکی از V92 پشتیبانی نمی کنه و دیگری چیپ هاش در مدار نیستند!!
من خودم اولی رو دارم . ولی به نظرم اگر نیاز به کالر آی دی دارید از مودم مارک دیگری استفاده کنید بهتر است!!!!!!
........................
زولتريكس هم با گارانتي مهرگان هم با گارانتي جزيره متروك و مترود كه الن شده زولتريكيس كيش هر دو ريمارك هستن البته مال مهرگان اورجيناله ولي وي 90 خود زولتريكس هم مارك مفت گروني هست.
.......................

Zoltrix زولتريكس و خدمات
ين شركت به نظر من يكی ديگه از ضعيفترين شركتها چه در ضمينه ی محصولاتش و چه در ضمينه ی خدمات و پشتيبانی هست. اين شركتها خر چی معروفتر ميشن به همون نسبت محصولات و خدماتشون هم ضعيفتر ميشه.

خدا رو شكر كه فقط يه مودم از اين شركت دارم. اما شنيدم كه در چيزهای ديگه هم مشكل دارن.

سر يك درايور مودم ما با اينا مشكل داريم حالا بماند بقيه ی محصصولات!

خلاصه خواستم توصيه كنم از اين شركت خريد نكنيد به نفع شماست.
............................

قا همين الان پست آخر شما به چشمم خورد!مهرگان ارژيناله ولي اون امكاناتو نداره؟مال زولتريكس كيش اصلا ريماركه؟!؟!؟عجبا!!!ايني كه شما نوشتين ابهام داره آخرش هيچكدوم اينا كالر آيدي و كال ويتينگ داره يا نه؟حالا ميكروفون و اسپيكر بخوره تو سرشون!مودمهايي كه از V.92 دارن يعني كال ويتينگ و كالر آيدي؟موم گيگابايت 9.5 قيمتشه روش نوشته V.92 ولي اسمش از اين امكانات نبرده!
14تومن پول بيزبونو ريختم دهن اين لاشخورا!!!!از فروشنده پرسيدم گفت واسه خيليا هم كار كرده مثل اين ميمونه كه يه تلفن كالر آيدي دار يه جا كار ميكنه و يكي ديگه نميكنه بستگي به خط تلفونتون داره!
بله اتفاقا از همين آگهيا اغفال شدم!درسته بوردها فرق ميكنن ولي روي جعبه هم نوشته كه ممكنه خود مودم با عكس متفاوت باشه من بورد مهرگان رو از نزديك نديدم
Thanks

الا من خودم هم زیاد سر در نیاوردم!!
در هر صورت >>ما<< اشتباه کردیم
و شما هم با داشتن یک مودم اقدام به خریدن این مارک برای استفاده از امکانات اضافی ان اقدام کردید که وجود نداشت!! و فقط در حد حرف بود!
نوشته شده توسط pedram55 مشاهده گفتگو
من ديروز يکي گرفتم که مال مهرگان هست
يه مشکل دارم و ميخام با هدست ازش استفاده کنم به جاي تلفن ولي صداي داخل گوشي فوق العاده ضعيفه.هر جا هم که ولوم بود زياد کردم فايده نداشت .
ميخام بدونم ايراد کجاست ؟ ايا بايد از اسپيکر و امپيلي فاير استفاده کرد يا راه حل ديگه اي هم داره
در ضمن در مورد caller IDروي جعبه نوشته :
caller ID (US version)
در ضمن اگر کسي نرم افزاري سراغ داره که بشه باهاش توي ويندوز شماره تلفن گرفت و امکاناتش خوب باشه معرفي کنه

3 صفحه بحث کردیم و به این نتیجه رسیدیم که از این امکانات مودم زولتریکس نمیشه استفاده کرد

خوب فکر کنم کافی است!

natanail2001
22-03-2007, 11:03
مرسي دوست عزيز. نميشه نتيجهء قطعي گرفت اما مفيد بود.

natanail2001
22-03-2007, 13:59
اين توضيحات از PDF راهنماي سايت Z-cyber براي مودم مدل اسمارت اسپريت آورده شده:

Windows XP Driver Installation
Windows XP already has driver built-in, but the driver does not support Voice Speaker
Phone function. If you would like to use the Software Speaker Phone, please update the
driver with the below steps:
1. Start the “Control Panel”
2. Click on “Classic View”
3. Select “System” -> “Hardware” -> “Device manager” -> “Modem” -> “CXT1056-HCFPCI” Modem
4. Select the “properties”
5. Select “drivers” -> “Update Driver”
6. Select “Install from a list or specific location (Advanced)” -> “Next”
7. Select “Don’t Search. I’ll choose the driver to install”. -> “Next”
8. Select “Have Disk” and locate the new driver’s location at D:\SmartSpirit\Win2k_XP
9. Click “Next”, then follows Windows instruction
10. During the installation, Windows will give a warning that the driver doesn’t passed the
Windows Logo test, select “Continue Anyway” and then follow Windows’ instruction.

و اين هم از سي دي مهرگان (طرح جديد) :

Since Windows XP will automatically install the generic modem driver, you must go to Control
Panel>System>Hardware>Device Manager. Select “Modems” and right click to update the
driver.
در تصاوير PDF اين عبارت براي مودمي كه نصب شده به چشم ميخوره (قبل از آپديت درايور)

Generic 56K HCF Data Fax Modem

حالا سوال اينه كه چطور يك قطعهء سخت افزاري در يك كشور به طور پيش فرض با اسم CXT1056-HCFPCI و در كشور ديگه اي با نام پيش فرض Generic 56K HCF Data Fax Modem بر روي سيستم نصب ميشه؟!! قضيه وقتي جالب تر ميشه كه بدونيم تو سايت رسمي زولتريكس (Z-cyber.net) از "شركت مهرگا ماشين آسيا" به عنوان تنها نمايندهء رسمي فروش در ايران ياد شده و تا اونجا كه من ميدونم نمايندهء فروش اجازهء تغيير در نام و كيفيت محصول رو نداره. حالا يا اين مهرگاني كه به ما مودم! انداخته اون مهرگانِ توي سايت! نيست يا اينكه داره سر زولتريكس رو كلاه ميذاره يا ...:13:

اما حالا مهرگان و بي مهرگان و هر... ديگه اي هر... كه كرده باشن به كنار . من داشتم به يه قضيهء ديگه فكر ميكردم. اگه ميخواهيد از voice و callerID اسفتاده كنيد با توجه به اطلاعات زير فكر كنم حتما بايد سيم بين مودم و تلفن چهار رشته اي يا به اصطلاح "دو زوج" باشه. اگه نميدونيد سيمي كه ازش استفاده ميكنيد دوزوجه يا نه كافيه سوكت اون رو نگاه كنيد اگه از چهار شيار سوكت فقط دو تاي وسطي سيم دارند به گمونم نميشه از voice و calleraID استفاده كنيد . كافي يه سيم دو زوج رو جايگزين كنيد(كه در اين صورت هر چهار شيار سيم دارند – هزينهء اين كار هم صد الي دويست تومن ميشه كه به امتحانش ميارزه. در هر صورت اگه فايده نداشته باشه ضرري هم نداره!).

Connection:
JP1 — Internal sound card connector
Pin 1 : Speaker Out
Pin 2-3 : Ground
Pin 4 : MIC Input

( توضيح و تصحيح اين موضوع هم ديگه به عهدهء دوستاني كه در زمينهء الكترونيك و مخابرات تخصص دارند )
من الان كلي تحقيق و كار و بدبختي دارم كه انجام ندادم. اگه خواستيد شكايت نامه تنظيم كنيد من پاش هستم در غير اين صورت حساب و كتابها موكول ميشه به بعد از سفر (يعني اون دنيا!):46:

!As@d
25-03-2007, 21:28
من الان كلي تحقيق و كار و بدبختي دارم كه انجام ندادم. اگه خواستيد شكايت نامه تنظيم كنيد من پاش هستم در غير اين صورت حساب و كتابها موكول ميشه به بعد از سفر (يعني اون دنيا!):46:

بله شکایت اونم تو ایران !! که سریع رسیدگی میشه:27: