PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چه بلایی سر سامسونگ اومد که اینطور شد؟

ShahabSAMSUNG
06-03-2007, 21:27
چه بلایی سر سامسونگ اومد که اینطور شد؟

نوشته شده بر اساس واقعیت.
و در نهایت یک پیش بینی.

یکی بود یکی نبود. روزی روزگاری در این کشور پهناور، بیشتر آدمای پولداری که به فکر خرید گوشی می افتاد، دو تا مارک تو ذهنش برق میزد: نوکیا و سامسونگ.
(البته برای این میگم پولدار، چون اون وقتا مثل الان نبود که همه بتونن موبایل بخرن و بیشتر یه وسیله تجملی و گرون بود.)
خلاصه که یه سری گوشی های نوکیا رو می خریدن و اکثراً هم که از مدلای خشک نوکیا (مثل 3310) خوششون نمی اومد، می رفتن سراغ گوشی های شیک و انصافاً خوب سامسونگ. مدل هایی مثل N100 و T100 که در بازار ایران غوغا کردن.
تجارت گوشی های سامسونگ اینقدر خوب می گشت که حتی یه فروشنده رو دیدم که می گفت: "اون روزا فروش گوشی های سامسونگم، به روزی 70 تا می رسید"
تا اینکه یک اشتباه بزرگ رخ داد. اشتباهی که باعث شد تمام این بازار از دست این شرکت خارج بشه و اون هم ورود گوشی های A800 و مخصوصاً مخصوصاً X600 بود. گوشی های خراب X600 که خیلی زود بازار رو پر کردن، به یک فاجعه در بازار موبایل تبدیل شدند. گوشی هایی که از سر تا پا اشکال بودند. نمایندگی سامسونگ در ایران تمام سعیش رو برای جمع آوری این گوشی ها انجام میده ولی نمی تونه اونطور که باید این کار رو انجام بده. دیگه تموم شده بود. بازار گوشی های سامسونگ در ایران از دست این شرکت رفته بود. همون فروشند هم می گفت: "فروش گوشی های سامسونگم، حتی به روزی 7 تا هم نمی رسید"
حالا مردم منتظر بودن. یه پتانسیل درونی داشتن. خیلی ها هنوز هم شکل ظاهری گوشی های نوکیا رو نمی پسندیدن. حالا دیگه شرکت هایی بودن که این بازار رو پر کنن. اول از همه پن تک شروع کرد. تبلیغات گسترده این گوشی ها رو توی تلویزیون یادم هست. بعد از اون هم سونی اریکسون حمله کرد. موتورولا که تا این موقع رسماً گوشی وارد ایران نکرده بود هم دست به کار شد ولی شرکت های دیگه زودتر رسیده بودن. برندهای چهارم و ششم تونستن در ایران جای برند های دوم و سوم رو بگیرن.
امروز جایگاه قدیمای سامسونگ رو سونی اریکسون تصاحب کرده و با نوکیا در بازار ایران می تازند اما از این نکته اطمینان داشته باشید که برندهای دوم و سوم بیکار نمی شینن. سونی اریکسون هم باید یک سقوط رو تجربه کنه ...

(ببینید من چه تاریخی اینو دارم میگم. از روی کل کل هم نمیگم. خواهید دید.)

GsM
06-03-2007, 21:42
ممون از مطلبت.....
اما شرکت های چون سامسونگ نباید چنین اشتباهی بکنن...که بخوان بازار رو از دست بدن...من طرف دار هیچ برند خاصی نیستم(فقط علاقه) اما این رو مطمئن هستم د رآینده نزدیک...حداقل... هیچ شرکتی نمیتونه جای این 2 شرکت رو بگیره....(نوکیا و سونی اریکسون)این رو باید قبول کرد....

bineshan
06-03-2007, 22:34
درسته زماني كه من t400سامسونگ رو خريدم اصلا اسمي از نوكيا و سوني اريكسون نبود فقط بازار دست سامسونگ و تا حدودي زيمنس بود اما به يكباره شرايط دگرگون شد

ShahabSAMSUNG
07-03-2007, 22:32
ممون از مطلبت.....
اما شرکت های چون سامسونگ نباید چنین اشتباهی بکنن...که بخوان بازار رو از دست بدن...من طرف دار هیچ برند خاصی نیستم(فقط علاقه) اما این رو مطمئن هستم د رآینده نزدیک...حداقل... هیچ شرکتی نمیتونه جای این 2 شرکت رو بگیره....(نوکیا و سونی اریکسون)این رو باید قبول کرد....

من آینده یه کم دور رو میگم ;) موتو و سام بازارشون رو در ایران به دست خواهند آورد.

ضمناً چیزی که زود داغ میشه، زود هم سرد میشه.

البته اصلاً بحث من بر سر این نیست و موضوع بر سر اتفاقی بود که برای بازار سامسونگ افتاد. اگر هم ببینم که بحث داره منحرف میشه، این مورد رو حذف می کنم.

GsM
07-03-2007, 23:43
ان شا الله که اینجوری میشه....
البته این رو میگم... چون دوست دارم دسته همه برای انتخاب باز باشه و فقط یکی دو تا شرکت رو نبینن..
شما کارت درسته....دامه بدید...
موفق باشین...

rami_hemi
12-03-2007, 13:40
دليلش بازار يابي غلط نمايندگي .هنوزم يادمه كه وقتي قيمت خط تو بازار آزاد بالاي 1 ميليون بود همه دستشون n620 بودش .دليل پيشرفت نوكيا بيشتر سيمين بودن گوشيهاش هستش .اگه يادتون باشه اسم نوكيا بيشتر با 6600 اومد بالا .چون هم قاب رويش عوض ميشد و هر كس با سليقه خودش گوشي رو عوض ميكرد .همچنين اگه خودشون هم بلد نبودن ميتونستن راحت وبا هزينه كم تو نرم افزار گوشي هم تغييرات بدن.خوب اين هم به مزاج مشتري خوش تر بود و همه رفتن طرف نوكيا .و سوني هم با وارد كردن گوشيهايي با قيمت ارزون و امكانات مناسب قسمتي از بازار رو گرفت.ولي نماينده سامسونگ هيچ وقت گوشيهاي پيشرفته سامسونگ رو تو زمان مناسب وارد بازار نكرد و بازار خوبش رو باخت.البته سود طلبي شركت پارس قائم هم يكي از دلايل ديگه خراب شدن بازار سامسونگ هستش .چون مبلغ گارانتيش خيلي بالا هستش .مثلا" 70 هزار تومن واسه دي600.كه قيمت گوشي رو خيلي گرون ميكنه و از حالت رقابتي خارج ميكنه.
((راستي GSM جان لطف كن اين امضاتو تغيير بده پدر سيستم منو در آورد))

ShahabSAMSUNG
12-03-2007, 21:41
توضیحات خوبی بود. ممنون.

درست میگی. شرکت سامسونگ مقدار زیادی از بازار از دست رفته خودش رو در ایران، مدیون همین شرکت معظم پارس قائم هست.

راستی، می خوام طرح امضام رو برای تبلیغات گوشی های سامسونگ ارائه بدم. چطوره؟

حالا شیشه ای بودنش رو منظورم نیست. طرح کلی SAMSUNG it's my life رو میگم.

می خواستم با آقای جباری (مسئول تبلیغات پارس قائم) صحبت کنم که متاسفانه نبودش. حالا باید طرحم رو فکس کنم و تلفنی باهاش صحبت کنم.
امیدوارم مورد پسندشون واقع بشه.

mahyarSAMSUNG
13-03-2007, 02:53
خوب میشه بگی با چه نرم افزاری میسازی که ما هم برای امضامون یه فکری کنیم

rami_hemi
13-03-2007, 12:54
خوب جالبه شعار خوبي هستش ولي يه اشكال كوچيك داره؟ اونم اينه كه عنصر اصلي به كار فته تو شعار يعني life عنصر اصلي شعار ال جي هستش يعني اين:life is good

ShahabSAMSUNG
13-03-2007, 15:55
خوب میشه بگی با چه نرم افزاری میسازی که ما هم برای امضامون یه فکری کنیم

با فتوشاپ. قبلاً هم که گفته بودم. اگه طرح خاصی داری و فکر می کنی نمی تونی بسازی، پیغام خصوصی کن تا برات بسازم.

خوب جالبه شعار خوبي هستش ولي يه اشكال كوچيك داره؟ اونم اينه كه عنصر اصلي به كار فته تو شعار يعني life عنصر اصلي شعار ال جي هستش يعني اين:life is good

خب راستش من آهنگ های زیادی شنیدم که توش این جمله استفاده شده. آهنگ هایی از Dr. Alban و DJ bobo و چند تا دیگه. کلاً چیزی بود که به قولی جرقه ذهنی من بود!! ییهو انگار یکی گفت: it's my life
در مورد الجی هم، خب اون استفاده دیگه ای از life کرده. اون میگه "زندگی زیباست" ولی من میگم: "سامسونگ زندگی منه"

طرح اصلیم هم اینه:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

فکر کنم قبلاً امضام این شکلی بود. بعداً شیشه ای کردم.

eiankei
15-03-2007, 00:10
سونی اریکسون از همین الان داره بازارشو از دست می ده... نمونش همین گوشی های W810i,W850, W600 که به راحتی هنگ می کنن و بالا نمیان دیگه که به اصطلاح بهش می گن WSOD و با اینکه خوده سونی گفته مشکل از Firmware اشه گارانتی های ایرانی به خاطر تعداد زیاد گوشی های معیوب زدن زیرشو پول می گیرن به این عنوان که ویروسیه گوشی! ولی یکی نیست به این الاغا بگه که سیستم جاوا امکانه فعالیت به هیچگونه ویروسی رو نمی ده و تا بحال به غیر از 2 تا Worm ساده هیچ برنامه ی مخربی واسش پیدا نشده!!!!

mahyarSAMSUNG
15-03-2007, 00:31
ولی من تا حالا نشنیدم دبلیو 810 هنگ کنه

ShahabSAMSUNG
15-03-2007, 02:22
سونی اریکسون از همین الان داره بازارشو از دست می ده... نمونش همین گوشی های W810i,W850, W600 که به راحتی هنگ می کنن و بالا نمیان دیگه که به اصطلاح بهش می گن WSOD و با اینکه خوده سونی گفته مشکل از Firmware اشه گارانتی های ایرانی به خاطر تعداد زیاد گوشی های معیوب زدن زیرشو پول می گیرن به این عنوان که ویروسیه گوشی! ولی یکی نیست به این الاغا بگه که سیستم جاوا امکانه فعالیت به هیچگونه ویروسی رو نمی ده و تا بحال به غیر از 2 تا Worm ساده هیچ برنامه ی مخربی واسش پیدا نشده!!!!

خب کاملاً قابل پیش بینی بود. تازه این اول ماجراست. داشته باشید ادامه داستان رو. درسته یه کم طول می کشه ولی اگه صبور باشید می بینید.

rami_hemi
15-03-2007, 12:32
خوب بازار كه افتاد دست يه عده دلال و دولت هم باسياست غلتش و با عنوان اينكه ميخواد گوشي توليد كنه(6 ميليون تو يه سال اونم از صفر بدون زير ساخت)اين ميشه ديگه معلوم نيستش كه اين گوشيا از كجا ميان.همين مسايل هستش كه شركتها از سرمايه گذاري و به حساب گذاشتن بازار ايران هميشه ميترسن.بيچاره سوني اريكسون .

mahyarSAMSUNG
16-03-2007, 02:57
من نمیدونم این ایران کی میخواد از این دخالت ها دست برداره .آخه بگو تو که گوشی بلد نیستی چرا میزیی ایا کسی صاایران خرید ؟؟؟ اصلا کسی حایر خرید ؟؟؟ حالا اومده سر وقت ال جی ؟؟ بیچاره ال جی نه سونی

rami_hemi
16-03-2007, 10:44
اين دولت جديد وزيراش همشون خولب نمان(بحث 30يا30شد)(بجز وزير بهداشت كه واقعا" خوب كار ميكنه و الحق كه از وقتي اومده سره كار اصلا" وضع تمام قسمتها تو بخش بهداشت پيشرفت داشته.

mahyarSAMSUNG
17-03-2007, 03:02
چه بلای به سر وزیر بهداشت اومد که اینطوری شد ؟؟؟ :31: :31:

rami_hemi
18-03-2007, 01:17
هيچي بد جوري حالش خوبه.ولي اين وزير ارتباطات و وزير صنايع اصلا" حال خوشي ندارن.فكر كنم به اين زوديام حالشون خوب بشه.

mohammadflash2006
18-03-2007, 01:38
آخه يك موضوع هست : گوشي هاي قديمي سامسونگ يك چيز داشتند ويك چيز نداشتند ، يا يك دوربين مثلا 2 مگاپيكسل داره ولي بلوتوث نداره
از وقتي هم كه sony ericson و motorola اومدن ديگه اون از ذهن ها پاك شد

mahyarSAMSUNG
18-03-2007, 03:04
تا اونجایی که من میدونم محدیت های سامسونگ ماله فریمورشه . شما مثلا دیدی سامسونگ گوشی بزنه که ویبره نداشته باشه ؟؟؟( مثل ان 90 ) یا ویندوز موبایل یا سیمبینی بزنه که دوربین نداشته باشه ؟؟؟( مثل ام 600 و دبلیو 950 )

Rjoun
01-04-2007, 01:31
شهاب جان با اين تاريخچه اي كه گفتي اشك من يكي درومد!ولي واقعا راست ميگي سامسونگ يه زماني نوكيا رو خيلي اذيت ميكرد يادمه نوكيا اوايل دهه 80 داشت افول ميكرد ولي نميدونم اين نوكيا چطور تونست اون دوره بحران رو طي كنه؟!
سامسونگ n620 رو دست هركسي ميديدم ولي 3310 واقعا كمياب بود.حتي 8810 هم نتونست نوكيا رو برگردونه عوضش سامسونگ از يه طرف رنگ گوشي رو عوض ميكرد از يه طرف مردم رو جذب ميكرد ولي سالهاي بعد....ادامه داستانو خوب ميدونيد
شهاب جان مطلب جالبي بود من يكي كه شمارو خيلي قبول دارم چون هيچ وقت نديدم مطلبي از روي تعصب
گفته باشي
هميشه موفق باشي

ShahabSAMSUNG
01-04-2007, 22:10
شهاب جان با اين تاريخچه اي كه گفتي اشك من يكي درومد!ولي واقعا راست ميگي سامسونگ يه زماني نوكيا رو خيلي اذيت ميكرد يادمه نوكيا اوايل دهه 80 داشت افول ميكرد ولي نميدونم اين نوكيا چطور تونست اون دوره بحران رو طي كنه؟!
سامسونگ n620 رو دست هركسي ميديدم ولي 3310 واقعا كمياب بود.حتي 8810 هم نتونست نوكيا رو برگردونه عوضش سامسونگ از يه طرف رنگ گوشي رو عوض ميكرد از يه طرف مردم رو جذب ميكرد ولي سالهاي بعد....ادامه داستانو خوب ميدونيد
شهاب جان مطلب جالبي بود من يكي كه شمارو خيلي قبول دارم چون هيچ وقت نديدم مطلبي از روي تعصب
گفته باشي
هميشه موفق باشي

خیلی آقایی.
واقعاً نمی تونید تصور کنید که اگه من توی شرکت پارس قائم یه کاره ای بودم، چیکارها که نمی کردم.

راجع به تعصب هم، من مطمئنم کسی که از روی تعصب حرف بزنه، هیچ کس حرفشو قبول نمی کنه. ولی حرف منطقی رو همه قبول می کنن.

Farbod_h
01-04-2007, 22:41
واقعیت تلخه!!! (شایدم برای بعضیا شیرینه!!)
اکثر گوشی هایی که سونی جدیدن معرفی کردن دوربینش 2 مگاپیکسله و بدون اتو فوکوس!!!
به نظرم داره حسابی افت می کنه !
در ضمن سامسونگ از اولش آشغال بود ! (البته الانش رو نمی دونم!)
اگه یادتون باشه یه زمانی همه ان 100 داشتن ! ولی چه آنتن دهی افتضاحی داشت! ولی نوکیا آنتن دهیش خیلی بهتر بود
همین شکست سامسونگ رو باعث شد . از نظر من !( فقط نگید مشکل از شبکه بوده که بابام تا همین 1 سال پیش ان 100 داشت بد 8310 گرفت)
بد اصلن این سامسونگ تو کتم نمی ره ! نمی دونم چرا !
در ضمن سونی اریکسون بازم نیستم!

ShahabSAMSUNG
01-04-2007, 23:17
سلیقه ها محترمه ولی ان100 رو من یه جور دیگه شناختم.
تمام دور و بری های من، ان100 داشتن و شدیداً راضی.
یکیشون هنوز هم که هنوزه ان100 رو نگه داشته و به کسی نمیده.
ضمناً اولین گوشی دارای وپ بود (همون اینترنت Gprs خودمون که تازه رسیده به ایران!)

Rjoun
02-04-2007, 22:14
خیلی آقایی.
واقعاً نمی تونید تصور کنید که اگه من توی شرکت پارس قائم یه کاره ای بودم، چیکارها که نمی کردم.

راجع به تعصب هم، من مطمئنم کسی که از روی تعصب حرف بزنه، هیچ کس حرفشو قبول نمی کنه. ولی حرف منطقی رو همه قبول می کنن.
مخلصيم آقا شهاب واقعيت رو گفتم
دوست من ببين من وشما يا هركس ديگه كه توي اين مملكتيم فقط و فقط خريداريم
يعني اينكه سر از مسائل ديگه در نمياريم اگه يه مدت ميبيني سامسونگ ارباب بازار يه مدت بعد ميبيني بعضيها
اونو آشغال ميدونن اينو به حساب ضعف وافت كمپاني سامسونگ ندون اين شركت گنده تراز اين حرفاست كه
بازاره گوشيه ايران بخواد اونو ضعيف وشكست خورده بدونه! اين افت رو همونجوري كه شما ودوستان گفتيد بايد در نماينده سامسونگ در ايران پيدا كرد

admiral_cavandish
28-04-2007, 18:23
:2: به نظر من كه سامسونگ هنوز خوب مي فروشه حالا اگه اولي نباشه مهم نيست موضوع اينه كه هميشه بوده و خواهد بود و در ضمن سوني اريكسون خودشون دوتا غول بودن كه حالا ادغام شدن و انصافا مديون سوني هستند نه اريكسون ام مساله بعد اينه كه سامسونگ محدوديتهايي داره كه آدم نمي تونه به كسي پيشنهاد كنه مثلا اين نحوه ريختن بازي با كلي دردسر يا تم نداشتن و ... اما چيزي كه مهمه اينه كه به غلط انتن دهي جا افتاده و من خودم وقتي كسي ازم ميژزسه كه گوشي چي بگيرم ميترسم غير نوكيا چيزي بگم چون اگه جايي هم انتن نده طرف ميزاره به حساب شبكه اما واي اگه سامسونگ باشه ميزارهبه حساب ما .در كل هميشه ادمايي هستند كه دوست دارن گوشيشون دست كسي ديده نشه يعني منحصر به فرد باشه و اصتلاحا جواد نشه و گرنه الان ديگه دست همه 6600و6630و7610...ديده ميشه هيچي w810به خصوص اه اه اهK750ديگه واقعا دردناكه
به نظز من بايد همه تو صحنه باشن و گرنه فرض كنين همه نوكيا بگيرن دستشون چي ميشه .
در ضمن زمزمه هايي هست مبني بر ادغام نوكيا و زيمنس كه البته من فقط يكبار شنيدم و فعلا خبري نيست .
اخر سر هم بايد بگم براي ادمهاي مبتدي و معمولي بهترين همون سامسونگ كه 90درصد ادمهاي ايران همينطورن چون راحت مي شه كار كرد و منوها اسون هستند و براي تمام خانمها هم همينطور كه 50% جمعيت هستند حالا كمي بالا پايين چون تو قيافه سامسونگ هميشه اوله و واقعا خوشگله و پر تنوع اما يه چيزي هم هست اونم اينه كه ادم گوشيش هرچي باشه ازش خسته ميشه به خصوص سوني... پس اما گوشي اگه خوشگل باشه ادم ديرتر ازش خسته مي شه و چند روزم كه از گوشيش دور باشه ميبينه كه چقدر دلش واسه گوشيش تنگ شده بود .
ختم كلام اگه اول نباشي ولي هميشه باشي بازم برنده اي .

CD-RW
29-04-2007, 14:46
اگه یادتون باشه یه زمانی همه ان 100 داشتن ! ولی چه آنتن دهی افتضاحی داشت! ولی نوکیا آنتن دهیش خیلی بهتر بود
همین شکست سامسونگ رو باعث شد . از نظر من !( فقط نگید مشکل از شبکه بوده که بابام تا همین 1 سال پیش ان 100 داشت بد 8310 گرفت)

یه جورایی بهت حق میدم ولی اینکه بگی سامسونگ از اول آشغال بوده حرفت رو قبول ندارم
چون معیار من برای خرید یا مقایسه گوشی چیزی به غیر از دوربین و آنتن دهی بوده
متاسفانه اکثر مردمی که گوشی میخرند از ساده ترین امکانات واقعی این وسیله استفاده نمیکنند - میگردند دنبال یه مدل گوشی که فقط کلاسشون رو بالا ببره و آنتن دهی خوبی داشته باشه و دیگر هیچ - خب معلومه که گوشی که این معیارها رو داشته باشه راحت تر توی عموم مردم فروش میره
اما اگه کسی بخواد با تحقیق و بررسی کامل گوشی بخره میره میگرده کدوم گوشی براش کمترین هزینه و بهترین کارایی رو داره ( نوکیا از این قضیه محرومه - با اینکه خودم خیلی سنگش رو به سینه زدم )
واقعا بدون تعصب میگم
توی سامسونگ ( هر مدلی که دیدم ) هر جور که حساب و کتاب کردم دیدم حداقل 85 درصد از پولی که خرج گوشی میکنم به کارم میاد
( یه چیز خنده دار بگم , یه ماست بندی داریم توی محله مون رفته با قرض یه خط موبایل دولتی گرفته با گوشی N90 با اینکه اصلا سواد درست و حسابی نداره ولی به شدت از خرید خودش دفاع میکنه )

CD-RW
29-04-2007, 15:00

یه جورایی بهت حق میدم ولی اینکه بگی سامسونگ از اول آشغال بوده حرفت رو قبول ندارم
چون معیار من برای خرید یا مقایسه گوشی چیزی به غیر از دوربین و آنتن دهی بوده
متاسفانه اکثر مردمی که گوشی میخرند از ساده ترین امکانات واقعی این وسیله استفاده نمیکنند - میگردند دنبال یه مدل گوشی که فقط کلاسشون رو بالا ببره و آنتن دهی خوبی داشته باشه و دیگر هیچ - خب معلومه که گوشی که این معیارها رو داشته باشه راحت تر توی عموم مردم فروش میره
اما اگه کسی بخواد با تحقیق و بررسی کامل گوشی بخره میره میگرده کدوم گوشی براش کمترین هزینه و بهترین کارایی رو داره ( نوکیا از این قضیه محرومه - با اینکه خودم خیلی سنگش رو به سینه زدم )
واقعا بدون تعصب میگم
توی سامسونگ ( هر مدلی که دیدم ) هر جور که حساب و کتاب کردم دیدم حداقل 85 درصد از پولی که خرج گوشی میکنم به کارم میاد
( یه چیز خنده دار بگم , یه ماست بندی داریم توی محله مون رفته با قرض یه خط موبایل دولتی گرفته با گوشی N90 با اینکه اصلا سواد درست و حسابی نداره ولی به شدت از خرید خودش دفاع میکنه )

admiral_cavandish
30-04-2007, 01:48
در مورد n100 سامسونگ باید بگم که هنوز دست خیلیا دووم اورده و هنوز گوشی یدکی خیلیهاست
در مورد انتنش هم باید بگم که چون انتن اکسترنال داره در اثر حرکات و برخوردهای فیزیکی به مرور ÷ایه انتن قطع میشه که 12 تومان می دادی درست می شد اما همه تعمیرکاران موبایل عقلشون نمی رسید چون من G800داشتم و این مشکل رو داشت بردم آرارات گفت یه ÷ایه انتن قطع شده بعد من اشتباه کرده ندادم تعمیر و جای دیگه داده یارو نمیدونم تنها کاری که نکرد تغییر انتنش بود و 12 هم گرفت ازم

rami_hemi
03-05-2007, 21:13
حالا یادتون رفته اون زمانی که ان 100 کار میکرد شبکه چقدر ضعیف بود.مگه مثل حالا بودش که این همه bts و تجهیزات باشه.حالا بگید آنتن.

ali_chenger
19-05-2007, 22:15
گوشی های سونی اصلا گوشی های بدی نیستند که تو این تایپیک انقدر ازشون انتقاد میشه :18: در ضمن گوشیهای سامسونگ ابتدایی ترین چیزها مثل ریختن تم و عوض کردن زنگ اس ام اس به جز رنگهای خودش را نداره :27: قبولم داره یه چیزهایی داره مثله وصل شدن به tv و صفحه نمایش فعال که سونی اصلا نداره :46:

CD-RW
20-05-2007, 09:27
من هم قبول دارم گوشی های بدی نیستند ولی یه اشکالاتی داره که نمیشه چشم پوشی کرد
مثلا اینکه نمایندگی فعال و بدرد بخوری نداره
قطعات یدکی گرون قیمتی داره
آسیب پذیری نرم افزاری زیادی داره
----------------
در ضمن اگه نصب تم و رنگی پنگی شدن و این چیزها توی سامسونگ اضافه نشده به این خاطره که گوشی رو از حالت یک وسیله اداری و کاری خارج میکنه , تبدیل به یک اسباب بازی میشه .
هرکس که میخواد تم نصب بشه خب مختاره بره سونی اریکسون بخره ولی سامسونگ با اینکه ظاهر خشکی داره نکات خیلی ریز و ظریفی توی طراحی داره که اصلا به چشم نمیاد , توی بقیه برندها این نکات صراحتا رعایت نشده

ali_chenger
23-05-2007, 21:48
2 تا اول قبول ولی آسیب نرم افزاری را من قبول ندارم چون گوشی های سونی بیشترشون جاوا هست وجاوا اون قدر برنامه نداره که حالا آسیب نرم افزاری داشته باشه:18: آسیب نرم افزاری در مورد نوکیا بیشتر صدق می کنه:27:

admiral_cavandish
24-05-2007, 02:06
بچه ها سونی گوشی خوبیه اما کم تنوعه و در هر کلاس فقط یه مدل هست که می تونی بخری .خیلی وقتا با قیمت ارزونتر میشه بیشترین امکانات رو در انواع سونی دید مثلا نور فلاش که خیلی قویتر از سامسونگه و مثل سامسونگ ادا در نمییاره . منظورم اینه که سامسونگ هم نور فلاش کمی داره که به درد نمی خوره و هم اینکه رو بعضی مدلا فلاش نمی زاره!!!!! خوب آخه این چهکاریه؟
البته خوب به دلیل تنوع بیشتر هر مدلش یه پاش می لنگه و نهایتا همهچیرو نداره .تکو توک چرا.
اما در مورد تمها و زنگ مسیج من موافقم که محدودیت در سامسونگ آزار دهنده هستش . اما خوب میگن با فروم میشه همه اینکارارو کرد . (من شنیدم البته) خوب به این ترتیب یه سامسونگ باز مجبور میشه تا بره فلش کردن رو هم یاد بگیره و خوب این به حرفا ای تر شدنکمک می کنه و درست همونطوری که از ریختن بازی روی سامسونگ من خیلی لذت بیشتری می برم تا اینکه خود سونی واست install کنه .مطمئنا اگه یه روز هم خودت فیرم بریزی و تم بریزی بیشتر بهت حال میده تا اینکه خودش واست نصب کنه . خوب بعضی ها هم به پشت صحنه علاقه ندارن و می خوان سریع هر چیزیرو نصب کنن بی دغدغه و خوب این افراد حرفه ای نیستن مطمئنا .

CD-RW
24-05-2007, 07:58
همین شماها هستید که با تعریف و تمجید از سونی توی سر سامسونگ بدبخت میزنید
-------------
کسی خورده نگیره , بحث اینه که هر برند گوشی برای خودش مزایا و معایب که داره هیچ یک سری آرمانهای طراحی رو هم رعایت میکنه
مثلا نوکیا میگه : مشتری من باید هزینه کنه من هم بهش گوشی شیک و گرون میدم
سامسونگ میگه : مشتری من یه آدمیه که میخواد دردسر نداشته باشه و راحت با گوشی کارکنه
سونی اریکسون میگه : ..................

ShahabSAMSUNG
25-05-2007, 12:24
البته سامسونگ به نظر من، چیز دیگه ای میگه:
گوشی هایی که می سازم برای مدیران و افراد باکلاس یا حرفه ای هست (که نیازی به تم و زنگ اس ام اس و این جور بچه بازی ها ندارن)
خودمونیم ولی واقعاً بچه بازی از ماست. وگرنه گوشی باید کار کنه. تم واقعاً چیه؟ به جز رنگ های مختلفه؟ برای یه آدم باکلاس یا به فرض مدیر یه شرکت بزرگ که همیشه هم توی جلسات مختلف هست، تم به چه درد می خوره؟

این جور افراد یه شکل باکلاس برای گوشی لازم دارن، یه منشی تلفنی، یه تقویم خوب و چند تا آلارم برای مواقع مختلف.
درسته؟

CD-RW
26-05-2007, 09:46
ایول شهاب جان , درست زدی توی خال سیاه
من از سلیقه خودم نگفتم , به خاطر شغل و موقعیت خودم به یک گوشی خیلی سنگین و جمع و جور و کارآمد نیاز دارم که فقط توی مدلهای سامسونگ دیدم ( البته از ظاهر جمع و جور صرف نظر کنیم , توی برندهای دیگه هم همچین مدلهایی هست )

adamhesaby
28-05-2007, 03:35
یادش به خیر موقعی که با ان100 تو خیابون صحبت میکردم ملت یه جوری بهم نگاه میکردن انگار آدم فضایی دیدن!!!
150 تومن پول دادم براش[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] !!!!

mahyarSAMSUNG
29-05-2007, 18:14
سامسونگ اصلا احتیاجی به تم نداره . من هروقت که بخوای رنگشو آبی میکنم و یه مدت هم قرمز تا مدل منوی سامسونگ هم عوض میشه که خیلی جالبه ولی سونی فقط همون . ام پی تری پلیر سامسونگ 2 تا اسکین داره و 2تا رقض نور . تا میشه قسمتی از اهنک رو انتخاب کرد و برات هی تکرارش کنه .

CD-RW
30-05-2007, 09:49
بستگی به سلیقه شخص داره که تم داشت باشه یا نه , خیلی ها خیلی زود از شکل منوهای گوشی خسته میشند
خیلی ها هم اصلا اهمیت نمیدهند .
بحث کلی اینه که سامسونگ به خاطر نصب نکردن تم از قدیم , محبوب قشر خاصی ( نمیگم باکلاس ها یا مدیرها ) شده که اصلا به تم و این چیزها اهمیت نمیدهند بلکه فقط کارایی گوشی براشون مهمه .