PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تبدیل تبدیل و باز هم تبدیل...

mehdidj
06-03-2007, 16:26
دوستان من خودم مدتها ست که توی زمینه تبدیل فیلم فعالیت می کنم و تجربیات زیادی در این مورد دارم

می خواستم این تاپیک رو اینجا باز کنم تا دوستان دیگری هم که در این زمینه تجربه دارن بیان با هم بحث و تبادل نظر داشته باشیم..

;)

برای شروع پیشنهاد می کنم در مورد کاهش حجم فایلهای ویدیویی البته با حفظ کیفیت صحبت کنیم...

Elfin-D
06-03-2007, 17:12
منتقل شد.........

mahsoft
07-03-2007, 13:18
شما چند مبحث در مورد تبدیل فایل ها بذارید عزیزان هم استفاده میکنن منم کمکتون میکنم
مرسی

animeditor
07-03-2007, 15:02
سلام جمیعاً

اگه یه کم موضوع رو دقیق تر مطرح کنی، دیگران هم متوجه می شن که اصل قضیه چیه؛ یکیش من!
ولی خب...
تا جایی که بتونم؛ هستم.

التماس دعا
یا علی

edius.premiere
07-03-2007, 20:55
بهترین برنامه برای تبدیل فیلم 720*576 به divx چیه
من dr.divx & چنتا دیگه دارم
در ضمن 300 تا فیلم ارشیو دارم
رزولوشن درخواتی 720*288

mehdidj
09-03-2007, 11:48
شما چند مبحث در مورد تبدیل فایل ها بذارید عزیزان هم استفاده میکنن منم کمکتون میکنم
مرسی
اگه اجازه بدین اول بریم سراغ تبدیل dvd movie به فرمت های کم حجم تر با حفظ کیفیت ...

سلام جمیعاً

اگه یه کم موضوع رو دقیق تر مطرح کنی، دیگران هم متوجه می شن که اصل قضیه چیه؛ یکیش من!
ولی خب...
تا جایی که بتونم؛ هستم.

التماس دعا
یا علی
بله .. استفاده می کنیم...

بهترین برنامه برای تبدیل فیلم 720*576 به divx چیه
من dr.divx & چنتا دیگه دارم
در ضمن 300 تا فیلم ارشیو دارم
رزولوشن درخواتی 720*288

شما که خودت استادی...

اما اون طوری که من پیدا کردم (الان چندین ماهه که دنبال برنامه تبدیل dvd به avi,divx,xvid .... یا فرمت های دیگه هستم)
من هم خودم تقریبا 200 300 تایی فیلم dvd دارم و همش هم رو هاردمه دیگه هاردم جا نداره و برای همنی به فکر تبدیل افتادم .. (البته بعد از دیدن فیلم های dvd rip توی اینترنت که با کیفیت عالی و حجم حدود 700 مگ هستند به این فکر افتادم...

بعد از اینکه برنامه های زیادی رو توی این زمینه استفاده کردم متوجه شدم که مهمتر از برنامه کدکی هست که برنامه از اون استفاده می کنه...

در حال حاضر از برنامه Magic DVD Ripper استفاده می کنم با کدک پک divx ورژن 6.5

==
برای تبدیل فیلم با بهترین کیفیت و کمترین حجم من تنظیمات کدک divx رو این طوری تنظیم می کنم :

out put:

profile: hd
video bitrate : 1500
res: 720*480
frame rate:23(pal)
audio:96kbps
44100
speed:8 or 9

=
در ضمن اگه می خواید فیلم رو به صورت wide screen تبدیل کنید من همین رزلوشن رو پیش نهاد می کنم با ratio 16:9

با این تنظیمات حجم تقریبا به یک سوم کاهش پیدا می کنه ولی کیفیت تقریبا ثابت می مونه...
البته هنوز دنبال روشهای بهتر هستم ...

در مورد dr divx هم باید بگم که من ورژن 2 ش رو هنوز استفاده نکردم اما ورژن 1.xx همشون سرعتشون پایین هست و خیلی طول می کشه تا فیلم رو تبدیل کنن... در ضمن زیاد هم محیطش یوزر فریندلی نیست و زیادی حرفه ای هست.(اگه شما یه آموزش کامل از این برنامه بدی ممنون می شم)

از بقیه دوستان هم خواهش می کنم نظریاتشون رو اعلام کنن چون هنوز هم دنبال حجم کمتر هستم..

==
راستی ! کسی از دوستان می تونه در مورد انواع فرمت h.2xx اطلاعات کاملی بده..؟