PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل خاموش شدن سیستم!

behrouz62
05-03-2007, 12:29
با سلام
یه مشکلی چند روزی هست برای سیستمم پیش اومده خواستم از کمک اساتید فن بهره مند بشم.سعی میکنم کامل توضیح بدم:
من وقتی صبح ها(بطور کلی بعد از چند ساعت خاموشی) کامپیوترو روشن میکنم بعد از چند دقیقه میره روی یه حالتی که نمیدونم اصلا اسمشو چی بزارم! چون یدفعه مانیتور میره رو حالت خاموش و خود سیستم هم در حالی که ظاهرا روشنه (یعنی چراغها روشنه و فن داره کار میکنه) خاموش میشه! یعنی عملا خاموشه و هیچ کاریش هم نمیشه کرد .حتی بانگه داشتن دکمه پاور هم خاموش نمیشه و فقط باید سیم برقشو بکشم بیرون ودوباره متصل کنم.

یه مشکل دیگش اینه که موقع بازی سنگین (بخصوص) بعد از چند دقیقه با صدای بلند بوق از داخل کیس عملا هنگ میکنه.علت این چی میتونه باشه؟البته هر از گاهیش شاید طبیعی باشه ولی تعدادش تو این چند روز خیلی زیاد شده!
ممنون میشم اگه هر دو مورد سوالامو پاسخ بدید.

hamed2661
05-03-2007, 13:44
در مورد مشكل ديگه ... اصلي ترين دليلي كه به ذهن من ميرسه داغ شدن CPU ميتونه باشه فن CPU و اتصال درست سطح فن به CPu رو چك كن . مقدار مناسبي گريس( خمير ) سيليكون بهش بزن و از درست جا افتادن فن روي شاسي اطمينان پيدا كن .

behrouz62
05-03-2007, 14:42
در مورد مشكل ديگه ... اصلي ترين دليلي كه به ذهن من ميرسه داغ شدن CPU ميتونه باشه فن CPU و اتصال درست سطح فن به CPu رو چك كن . مقدار مناسبي گريس( خمير ) سيليكون بهش بزن و از درست جا افتادن فن روي شاسي اطمينان پيدا كن .
ممنون از محبتتون
این مربوط به سوال 2 من میشه؟
چطوری میتونم دمای سی پی یو رو اندازه بگیرم؟

nw_nk
05-03-2007, 14:51
ممنون از محبتتون
این مربوط به سوال 2 من میشه؟
چطوری میتونم دمای سی پی یو رو اندازه بگیرم؟

خارج از Windows --> درون BIOS
داخل ویندوز --> نرم افزاری نظیر Sandra

behrouz62
05-03-2007, 15:00
خارج از Windows --> درون BIOS
داخل ویندوز --> نرم افزاری نظیر Sandra

چقد سریع!:blink:
ممنون از کمکتون
ولی مشکل اول و اساسی هنوز پابرجاست!:biggrin:

arash the archer
05-03-2007, 15:07
داخل کيس رو باز کن ببين فن Cpu درست کار ميکنه ؟ گرد و غبار داخل رو حسابي پاک کن با دم جارو برقي

AliROCK
05-03-2007, 15:09
با جارو برقی نه مداراشو خراب میکنه با هواش فشرده بهتره اگه دستگاشو نداری با سشوار هم میشه

arash the archer
05-03-2007, 15:14
با جارو برقی نه مداراشو خراب میکنه با هواش فشرده بهتره اگه دستگاشو نداری با سشوار هم میشه

نه علي جان خراب نميکنه ;) اگه رو فوت جارو برقي بزاره بمراتب بهتر از سشوار هست :blink:

saviss
05-03-2007, 16:19
این جاروهم بخونین بد نیست کمک میکنه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

behrouz62
05-03-2007, 19:38
تشکر از کمک همه
راستش من چند روز پیش با یه تیکه دستمال [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] طرح غباروبی از فنها رو انجام داده بودم! (البته به اهستگی ) ولی فن سی پی یو که دسترسی بهش ممکن نیست!یا بهتر بگم جرات نمیکنم جعبه پشتی رو باز کنم! با جاروبرقی و سشوار هم جواب نداد!انگار گردو خاکش چسبیده!

این جاروهم بخونین بد نیست کمک میکنه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ممنون کمکم کرد.ممکنه ار مادربردم باشه؟ باید چیکار کنم؟

saviss
05-03-2007, 20:31
تشکر از کمک همه
راستش من چند روز پیش با یه تیکه دستمال [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] طرح غباروبی از فنها رو انجام داده بودم! (البته به اهستگی ) ولی فن سی پی یو که دسترسی بهش ممکن نیست!یا بهتر بگم جرات نمیکنم جعبه پشتی رو باز کنم! با جاروبرقی و سشوار هم جواب نداد!انگار گردو خاکش چسبیده!

ممنون کمکم کرد.ممکنه ار مادربردم باشه؟ باید چیکار کنم؟
اینکاررو باید خیلی بااحتیاط انجام بدین
بهتره بدینش دست یه آدم حرفه ای
من که مجبور شدم تک تک قطعات رو باز کنم ....عین روز اول....مادر بورد رو هم دربیارم و تموم قطعات(غیر از cpu)رو با اسپری تمیز کنم:puke: خشکشون کنم بعد دوباره ببندمشون حتی رم و کارت گرافیکو
فن ها رو هم میتونید با هوای فشرده تمیز کنید

AliROCK
06-03-2007, 14:09
نه علي جان خراب نميکنه ;) اگه رو فوت جارو برقي بزاره بمراتب بهتر از سشوار هست :blink:

فوتت منو کشته:biggrin:
من خودم تو کلیک خوندم گفته اصلا با جارو برقی تمیز نکنید با سشوار تمیز کنید تو کلیک گفته بود:tongue:

arash the archer
06-03-2007, 15:34
فوتت منو کشته:biggrin:
من خودم تو کلیک خوندم گفته اصلا با جارو برقی تمیز نکنید با سشوار تمیز کنید تو کلیک گفته بود:tongue:

سشوار رو فراموش کن که نه زور اين کار رو داره نه به دليل حرارت مناسب اين کاره (البته سشوار هايي که اين امکان رو دارن که باد سرد بدن فرق ميکنه)
کليک ميليک براي خودش گفته ;) از نظر مکانيزم جارو برقي با سشوار چه فرقي داره ؟ هر دو يه پنکه دارن که ميتونه هوا رو جابجا کنه با اين تفاوت که جارو برقي هم دم داره هم بازدم
فوت رو هم براي کشتنت نگفتم راستش رو بخواي :laughing: ؛ ديدم باز دم رو متوجه نشدي گفتم فوت بگم :cool:
من خودم يه پمب باد کوچيک دارم که از اون استفاده ميکنم

arash the archer
06-03-2007, 15:38
شايدم مجله کليک منظورش اين بودن که با قسمت مکش جارو اين کار رو نکنين

hamed2661
06-03-2007, 18:29
من خودم يه پمب باد کوچيک دارم که از اون استفاده ميکنم

كامپيوترتو باد ميكني مگه ؟ حتما CPU دستگاهت بارزه MAIN BOARDش كويرتاير

arash the archer
06-03-2007, 20:36
كامپيوترتو باد ميكني مگه ؟ حتما CPU دستگاهت بارزه MAIN BOARDش كويرتاير

حالا شما جو گير نشو ;)
ظاهرا شما تو مکانيکي زياد کار کردي که تنها مورد استفاده پمپ باد رو در باد کردن لاستيک ميبيني :laughing:
تقريبا در تمام تعمير گاه هاي وسايل الکتريکي از پمپ باد براي از بين بردن گرد و غبار استفاده ميشه من براي Air brush استفاده ميکردم براي همين هم خريدم ؛ يه موتور يخچال روشه ولي جواب اين کار رو هم ميده :happy:

hamed2661
07-03-2007, 10:38
خير سرمون يه دفعه اومديم تو اين انجمن با يكي يه شوخي ساده بكنيما .

behrouz62
14-03-2007, 19:22
سلام
من بالاخره دل به دریا زدم و کل فن و من و هرچی که فکرشو بکنیدو اوردم پایین و تمیزشون کردم و مجددا نصب کردم!
حقیقتا هم درست شد .دست تمام دوستان درد نکنه که کمکم کردن اما یه مشکل جدید درست شده!:puke:
بعد از اولین ورودم به ویندوز دیگه سی دی روم و رایترو نمیشناسه و وقتیکه از قسمت دوایس منیجروارد شناسه درایو مربوطه میشم نوشته :
Windows cannot start this hardware device because its configuration information (in the registry) is incomplete or damaged. (Code 19)
حالا چیکار کنم؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

arash the archer
15-03-2007, 15:10
کابل هاي DATA اون رو چک کن
اين نکته رو هم در نظر بگير که کابل هاي 80 پين master و slave دارن پس هر ديوايس رو با توجه به اين نکته بايد وصل کني
شاد و پيروز باشي

behrouz62
15-03-2007, 16:33
کابل هاي DATA اون رو چک کن
اين نکته رو هم در نظر بگير که کابل هاي 80 پين master و slave دارن پس هر ديوايس رو با توجه به اين نکته بايد وصل کني
شاد و پيروز باشي

ممنون . چک کردم ولی نشد.لازمه خود محفظه فن رو هم دوباره باز کنم؟
البته خودم فکر میکنم مشکل سخت افزاری نباشه چون دکمه های خود رایتر کار میکنه اما تو سیستم میگه اطلاعات خرابه و نمیشناسه.

arash the archer
15-03-2007, 18:10
behrouz62 جان فنها کاري به DVD نداره
از اونجا که ميگي دکمه هاي DVD کار ميکنه ولي system اون رو نميشناسه من بيشتر دارم مطمئن ميشم که اشکال از کابل DATA هست ؛ اگر کابل ديگه اي داري با اون چک کن
جامپر ها رو هم همينطور

saviss
15-03-2007, 18:26
behrouz62 جان فنها کاري به DVD نداره
از اونجا که ميگي دکمه هاي DVD کار ميکنه ولي system اون رو نميشناسه من بيشتر دارم مطمئن ميشم که اشکال از کابل DATA هست ؛ اگر کابل ديگه اي داري با اون چک کن
جامپر ها رو هم همينطور
تاییدمیشه
منم بعدازتمیزکاری بعضی وقتا گیرمیدادسیستمم کابل ها مشکل داشتن

javadshahvand
15-03-2007, 19:09
مشکل از کارت گرافیک هستش باید عوض کنی اگه آن برده یه کارت اضافه کن

arash the archer
15-03-2007, 19:52

DVD چه ربطي داره به کارت گرافيک آخه :18:

saviss
16-03-2007, 11:10

منکه اصلا کارت آن برد ندارم چی؟؟؟؟؟؟

behrouz62
17-03-2007, 22:37
سلام
ظاهرا به من نیومده چیزی رو درست کنم!
دیروز دوباره رفتم تو کیس که کابلا رو چک کنم و البته چک هم کردم(هرچند کابل یدک نداشتم که جایگزین کنم) همه درست وصل بود اما چشمتون روز بد نبینه هر کاری کردم دیگه روشن نمیشد! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] یعنی اصلا دستور روشن شدن مانیتورو نمیداد!
خلاصه با یه بدبختی و نزدیک به 7 8 ساعت کار بی وقفه! موفق شدم مثل قبلش کنم. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
الان احساس میکنم همون درایوام اگه کار نکنه خیلی بهتره تا اینکه اصلا کامپیوترم کار نکنه! حالا اگه باز دست بزنم میترسم یه اتفاق بدتر بیفته [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بابا شما خیلی حرفه ای هستید که سیستمو میارین پائین بعد دوباره جمعش میکنید. باور کنید اصلا به چیزی دست نزدم که بخواد اینطوری بشه! نامرد خیلی حساسه! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] فعلا بیخیال شدم تا بعد از عید بدمش تعمیرگاه!!!
تشکر بی نهایت از همه عزیزانی که کمکم کردن.

saviss
18-03-2007, 00:58
behrouz62جان
نکته ی اصلی توی تمیز کاری و صحیح متصل کردن کابل هاست ........
یک بار دیگه امتحان کن
اگه چیزی سوخت (غیر از CPU)پای من .......
دقیقا یک بار سیستمو میتونید بیارید پائین.........
بعدش دوباره جمعش کنید.........
فقط هر قطعه رو درست سر جاش بگذارین و کاملا تمیز و خشک کنید
ضمنا به دستورالعمل های دفتر چه ی مین بوردتون توجه کنید

arash the archer
18-03-2007, 12:57
behrouz62جان
نکته ی اصلی توی تمیز کاری و صحیح متصل کردن کابل هاست ........
یک بار دیگه امتحان کن
اگه چیزی سوخت (غیر از CPU)پای من .......
دقیقا یک بار سیستمو میتونید بیارید پائین.........
بعدش دوباره جمعش کنید.........
فقط هر قطعه رو درست سر جاش بگذارین و کاملا تمیز و خشک کنید
ضمنا به دستورالعمل های دفتر چه ی مین بوردتون توجه کنید

behrouz جان اگه با دقت کار ها رو انجام بدي ترس نداره ؛ همه ما از اول همينطور بوديم ولي رومون زياد بود :21:
من اولين بار که دل و روده کامپيوترم رو کشيدم برون 11 سال پيش بود ؛ از ترسم شکل همه چي رو کشيده بودم که چي به کجا وصله و سيماش کدوم وري هست بعدش هم که دوباره کامپوتر رو جم کردم وقتي روشن شد کلي دعا کردم :42: که باز کار ميکنه و انقدر خوشم اومده بود که هفته اي 1 بار ميرختم پايين دوبار جمع ميکردم :26:
بهر حل نظر من اينه که زماني که ميخواي ببري تعميير و پول بدي بهتره خودت هم سعي کني شايد دفعه بعد ديگه خودت بتوني درست کني

saviss
20-03-2007, 01:24
آهان
یادتون باشه از اسپری های خشک برای شستشو استفاده کنین
مثلا ناهید خشک.....چون کنتاکت هارو تمیز میکنه
اسپری های چرب احتمال خرابی رو بالا می برن
و مخصوصا اسلات های رم و هارد رو درست جا بزنین