PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : صدای جدید هارد...

venlo
04-03-2007, 18:02
سلام ...
من 1 ساله که از این کامپیوترم دارم استفاده می کنم... هارد من Maxtor 6Y080L0 هست ...
تا چند روز پیش هاردم مشکلی نداشت ولی حالا....:sad:
از همون اولی که کامپیوتر رو روشن می کنم چراغش روشنه و تق تق ( ترق ترق ! ) می کنه .... الان دو روزه که این طوری شده .... وقتی یه برنامه هم می خوام باز کنم ( یا حتی internet explorer!!)
چراغش روشن می شه و صدای تق تق پشت سر هم می ده تا بالاخره اون برنامه باز می شه...انگار که خیلی بهش فشار میاد تا باز بشه !!
ولی کامپیوترم تا حالا خود به خود ریستارت نشده ....
ولی این روشن شدن چراغ و صداش که جدیدا اضافه شده خیلی اعصاب خورد کن و نگران کننده اس ...اگه هاردم بسوزه که بدبختم....:ohno:
دوستان یه راه حلی راهنمایی چیزی کنین ...
به نظر شما اشکال هاردم چیه و باید چه کارش کنم ...؟
ممنون.

arash the archer
05-03-2007, 16:29
ممکنه هارد ويروسي شده باشه

venlo
05-03-2007, 16:37
نه ویروس نداره ... کی می دونه دیگه دلیلش چیه ؟؟

arash the archer
05-03-2007, 16:42
master boot record رو باز نويسي کن ممکنه از اون باشه

arash the archer
05-03-2007, 16:57
البته قبل از همه اين حرفها مطمئن هستي bad sector نداره ؟ يکي از احتمال هاي قوي ميتونه همين باشه

venlo
05-03-2007, 17:49
البته قبل از همه اين حرفها مطمئن هستي bad sector نداره ؟ يکي از احتمال هاي قوي ميتونه همين باشه

درایو ها رو check disk کردم مشکلی نداشت
چطور بفهمم bad sector داره و اگه داشت چی کار کنم

X_man
05-03-2007, 17:49
Hard Drive های پلاس شرکت Maxtor دارای چنین مشکلاتی هستند و بعد از یه مدت کار کردن به این روز می افتند.

بنظر من اگر هاردتون گرانتی تعویض داره برید عوضش کنید.

- اگر اطلاعات مهم و با ارزشی رو هارد دارید یک Backup ازشون بگیرید چون به این هارد ها زیاد نمیشه اطمینان کرد.

arash the archer
05-03-2007, 18:11
برنامه HD Tune رو از اين تاپيک يا از لينک زير بگير :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

با اون چک کن ببين آيا بد سکتور داره يا نه

اگه داشته باشه برنامه هايي هست که ميشه باهاش ترميم کرد (من خودم باهاشون کار نکردم) که ميتوني از دوستان بپرسي راهنمايي کنند

arash the archer
05-03-2007, 18:33
در قسمت error scan بايد اين کار رو انجام بدي (hd tune)

venlo
05-03-2007, 20:16
ممنون
این کار رو انجام دادم...چک کردم خوشبختانه بد سکتور نداشت ...
تو تاپیکی هم که لینک دادی عکسشو گذاشتم....مرسی دوست عزیز ...

arash the archer
06-03-2007, 13:45
venlo جان خواهش ميکنم
من نتيجه آزمايش رو ديدم و هاردت از نظر سرعت مشکلي نداره و بايد بگم به نظر من مشکل از ويروس هست و anti virus نتونسته اون رو پيدا کنه ؛ احتمال ميدم ويروسي باشه که master boot record رو آلوده کرده
سال گذشته من هم اين مشکل رو پيدا کردم و هارد رو low level format کردم و master boot record رو هم باز نويسي کردم و مشکلم حل شد
طريقه انجام اون رو در په تاپيک ديگه در يه فايل pdf نوشتم اگر مايل بودي يه نگاهي به اون بنداز :

شاد و پيروز باشي