PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ◄◄ تاپیک جامع پرسش و پاسخ در مورد ایـــــــــــــدز ►►

صفحه ها : 1 [2]

Alireza SM
13-11-2011, 13:01
کاملا غلط جواب دادین منبع حرفتون چیه؟در هر دو صورت امکان انتقال هست چه مرد و چه زن

اینم غلطه چون ممکنه همون لحظه اول منتقل بشه

بعد از 6 ماه تست آنتی بادی میتونه بیماری رو تشخیص بده

دوست عزیز نتیجه ازمایش تا قبل از 6 ماه قابل قبول نیست چون ممکنه بدن هنوز آنتی بادی بر علیه ویروس نساخته باشه

میشه آدرس این درمانگاه ها رو هم بدین ما هم بدونیم تا جایی که میدونم تو آمریکا هم همچین چیزی که شما میگین نیست

نخیر . زن آلوده به HIV نمیتونه ویروس رو از راه مقعد منتقل کنه ولی همونطور که من عرض کردم بازم احتیاط لازمه
نخیر شما استباه میکنین . 6 ماه برای انجام آزمایش خیلی خیلی دیره
بله آدرسش اینه :
نزدیکترین بیمارستان دولتی محل سکونتتون

1. انتقال ویروس هم از زن به مرد و هم از مرد به زن ممکن است
2.درسته که هرچه مدت تماس کمتر باشه احتمال شاید پایین تر باشد ولی این احتمال هیچگاه صفر نیست .
3.اگر منظور از ابتلا به ایدز ایجاد علایم بیماری می باشد . درست است و ممکن است سالها طول بکشد که بیماری ایجاد شود ولی اگر منظور ورود ویروس به بدن و ناقل بودن فرد می باشد از زمان ورود ویروس فرد ناقل و بیمار در نظر گرفته می شود .
4.آزمایشات معمولی که اکنون انجام می شوند 2 الی 6 ماه زمان نیاز دارند تا بتوان به آنها اعتماد کرد . در هفته های اول جواب آزمایشات معتبر نیستند .
5.هنوز درمان تایید شده خاصی برای زمانی که ویروس وارد بدنمی شود وجود ندارد .گرچه در بعضی متون مصرف داروهای آنتی ویروس خاص را توصیه کرده اند ولی این درمان بصورت روتین و همه گیر قابل استفاده نیست چون تشخیص هنوز زیر سوال می باشد . کلیه درمانها برای زمانی می باشد که تشخیص به تایید رسیده باشد .
1- آقای دکتر منظور من انتقال از راه مقعد بود ها . چون اون دوستمون سوالشون همین رو پرسیده بودن. من گفتم که معمولا چنین چیزی ممکن نیست . آیا اشتباهه ؟ اگه رابظه جنسی مقعدی باشه ( و خونریزی و ... ) هم وجود نداشته در حالت عادی چنین چیزی ممکنه که زن آلوده مرد رو آلوده کنه ؟

3- منم همین رو گفتم دیگه تاکید هم کردم که در این مدت فرد ناقل بیماری هست و اگه رابطه مشکوک داشته باید حتما آزمایش بده .

5- بیمارستان فاطمی اردبیل یه تابلو خیلی بزرگ توی سالن انتظار بخش اورانسش داره که کلی جدول در مورد ایدز نوشته و همین داروهای ضدویرووس که شما فرمودین رو هم توش نوشته و زیرش هم نوشته که طرف اگه بلافاصله پس از رابطه یا بریدگی مشکوک مراجعه کنه ممکنه جلوی ابتلا به بیماری گرفته بشه .

تازه کلی از این داروها هم در مطب های دندانپزشک ها و جراح ها و ارتوپدها و ... وجود داره که خودشون در مواقع ضروری ازش استفاده کنن .
راستی این دارو ها چطور اثر میکنن ؟ وقتی ویروس وارد بدن شده و توی سلول های بدن DNA خودش رو تکثیر کرده جلوشون رو میگیره که دیگه تکثیر نشن ؟ یا مثل اینترفرون هست و باعث میشه سلول های دیگه آلوده نشن ؟

sanaz.joon
13-11-2011, 13:29
زن آلوده به HIV نمیتونه ویروس رو از راه مقعد منتقل کنه

کاملا اشتباه بیشترین راه انتقال ایدز از رابطه مقعدی هست منبع با زبان اصلی:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

وقتی ویروس وارد بدن شده و توی سلول های بدن DNA خودش رو تکثیر کرده جلوشون رو میگیره که دیگه تکثیر نشن ؟

ویروس ایدز به خودی خود نمیتونه تکثیر بشه برای تکثیر باید گلبول های سفید بشه و هیچ داروی نمیتونه نابودش کنه چون اگه بخواد نابودش کنه باید کل گلبول های سفید رو نابود کنه

Alireza SM
13-11-2011, 14:26
کاملا اشتباه بیشترین راه انتقال ایدز از رابطه مقعدی هست منبع با زبان اصلی:

ویروس ایدز به خودی خود نمیتونه تکثیر بشه برای تکثیر باید گلبول های سفید بشه و هیچ داروی نمیتونه نابودش کنه چون اگه بخواد نابودش کنه باید کل گلبول های سفید رو نابود کنه

اونجا فقط گفته از راه مقعدی هم انتقال پیدا میکنه . من نگفتم نمیکنه . منتها از این راه سرایت معمولا از مرد به زن هست نه بلعکس ( مگر در مواردی که خونریزی و ... وجود داشته باشه )

جوابی هم که در مورد تکثیر ویرووس دادین ربطی به سوال من نداره و کاملا هم اشباه هست . ویروس مقدار کمی از سلول ها رو آلوده میکنه و کل سلول های سفید رو آلوده نمیکنه که دارو بخواد کل سلول های سفید رو از بین ببره !

sanaz.joon
13-11-2011, 14:38
ویروس مقدار کمی از سلول ها رو آلوده میکن

اتفاقا مقدار زیادی از سلول های سفید رو آلوده میکنه که یه فرد ایدزی با یه سرماخوردگی کوچولو می میره
شما یه سر به این سایت بزن خیلی اطلاعاتش دقیق و درسته:

Maziar_69
13-11-2011, 21:15
اونجا فقط گفته از راه مقعدی هم انتقال پیدا میکنه . من نگفتم نمیکنه . منتها از این راه سرایت معمولا از مرد به زن هست نه بلعکس ( مگر در مواردی که خونریزی و ... وجود داشته باشه )

تو همین مورد اگه به اتفاق نظر برسید کافیه !!!

morsadr
14-11-2011, 15:25
1- آقای دکتر منظور من انتقال از راه مقعد بود ها . چون اون دوستمون سوالشون همین رو پرسیده بودن. من گفتم که معمولا چنین چیزی ممکن نیست . آیا اشتباهه ؟ اگه رابظه جنسی مقعدی باشه ( و خونریزی و ... ) هم وجود نداشته در حالت عادی چنین چیزی ممکنه که زن آلوده مرد رو آلوده کنه ؟

3- منم همین رو گفتم دیگه تاکید هم کردم که در این مدت فرد ناقل بیماری هست و اگه رابطه مشکوک داشته باید حتما آزمایش بده .

5- بیمارستان فاطمی اردبیل یه تابلو خیلی بزرگ توی سالن انتظار بخش اورانسش داره که کلی جدول در مورد ایدز نوشته و همین داروهای ضدویرووس که شما فرمودین رو هم توش نوشته و زیرش هم نوشته که طرف اگه بلافاصله پس از رابطه یا بریدگی مشکوک مراجعه کنه ممکنه جلوی ابتلا به بیماری گرفته بشه .

تازه کلی از این داروها هم در مطب های دندانپزشک ها و جراح ها و ارتوپدها و ... وجود داره که خودشون در مواقع ضروری ازش استفاده کنن .
راستی این دارو ها چطور اثر میکنن ؟ وقتی ویروس وارد بدن شده و توی سلول های بدن DNA خودش رو تکثیر کرده جلوشون رو میگیره که دیگه تکثیر نشن ؟ یا مثل اینترفرون هست و باعث میشه سلول های دیگه آلوده نشن ؟

1.منظور بنده هم همینه . بله نظر شما اشتباه می باشد و در این حالت هم انتقال صورت می گیرد و تماس مخاطی کفایت می کند و نیازی به خونریزی نیست .:41:
5. بله کلی تابلو و این جور حرفها وجود دارد ولی به هر کسی که یک تماس مشکوک دارد که داروی ضد ویروس نمی زنند . شما برای اطمینان تشریف ببرید آنجا و بگوئید که مشکوک به بیماری هستید ببنید آنها چکار می کنند . آیا بلافاصله به شما دارو می دهند ؟؟ فقط در یک صورت که تماس خونی و یا تماس جنسی با فرد اثبات شده HIV داشته باشید ممکن است پس از طی مراحل اولیه با نظر متخصص برای شما پرو تکل درمانی خاص گذاشته شود .
در مورد آخر هم بنده تا آنجاییکه می دانم هیچ دارویی برای پیشگیری و درمان ایدز در مطبها وجود ندارد .

sanaz.joon
15-11-2011, 13:08
تماس مخاطی کفایت می کند و نیازی به خونریزی نیست .

منظورتون از تماس مخاطی کجاهای بدن میشه

morsadr
15-11-2011, 14:21
منظورتون از تماس مخاطی کجاهای بدن میشه

عمدتا مخاط نواحی تناسلی و مقعد .

sanaz.joon
15-11-2011, 14:29
عمدتا مخاط نواحی تناسلی و مقعد .

این درسته 90 درصد افراد موقع ورود ویروس ایدز به بدنشون هیچ علایمی رو حس نمیکنن و اصلا نمیفهمنن الوده شدن

morsadr
15-11-2011, 14:34
دوستان عزیز با توجه به اینکه مطالب موجود در این تاپیک می تونه برای کاربران بسیار مفید باشد و در عین حال این تاپیک استعداد فراوانی برای به انحراف کشیده شدن بحث و احیانا حذف تاپیک های غیر مفید و یا قفل شدن را دارد لذا درخواست بنده اینه که از سوالات بی مورد و خلاف قوانین انجمن و به انحراف کشیدن بحث بپرهیزید .
قبلا از همکاری همه شما ممنونم :11:

morsadr
15-11-2011, 14:47
این درسته 90 درصد افراد موقع ورود ویروس ایدز به بدنشون هیچ علایمی رو حس نمیکنن و اصلا نمیفهمنن الوده شدن

بله . ورود ویروس به بدن و مراحل اولیه آلودگی به ویروس هیچ علائمی ندارد و به هیچ عنوان قابل تشخیص نیست :41:

rezaasayi
09-12-2011, 16:03
ضمن عرض سلام

sanaz.joon
10-12-2011, 12:57
که تست اول منفی بود

کمترین زمان برای تست حداقل 3 ماه بعد از اتفاق پرخطر هست تو زمان کمتر چون هنوز انتی بادی بر علیه ویروس تولید نشده ازمایش منفی کاذب میشه

rezaasayi
11-12-2011, 09:31
کمترین زمان برای تست حداقل 3 ماه بعد از اتفاق پرخطر هست تو زمان کمتر چون هنوز انتی بادی بر علیه ویروس تولید نشده ازمایش منفی کاذب میشه

لطفا فقط دوستانی که در زمینه پزشکی و بیماریهای عفونی تخصص لازم رو دارند جواب بدن .ممنون

sanaz.joon
12-12-2011, 20:38
لطفا فقط دوستانی که در زمینه پزشکی و بیماریهای عفونی تخصص لازم رو دارند جواب بدن .ممنون

شما میتونین اطلاعات کاملی تو این زمینه از این سایت به دست بیارین:

navaro
14-12-2011, 06:58
اگه کسی خود ارضایی کنه ممکنه ایدز بگیره؟

Reza Azimy_RW
14-12-2011, 13:54
نه....... :دی

Maziar_69
16-12-2011, 23:09
این سرما خوردگی که میگن یکی از علائم هست چه مدت بعد از آلودگی پیش میاد؟ و چه جوری هست کلا؟ یعنی بیشتر گلودرد داره یا آبریزش و سرفه؟
من شنیدم توی دهان هم آفت زیاد میزنه. درسته؟

sanaz.joon
17-12-2011, 13:10
این سرما خوردگی که میگن یکی از علائم هست چه مدت بعد از آلودگی پیش میاد؟ و چه جوری هست کلا؟ یعنی بیشتر گلودرد داره یا آبریزش و سرفه؟
من شنیدم توی دهان هم آفت زیاد میزنه. درسته؟

دوست عزیز تشخیص ایدز از روی علایم بالینی به هیچ وجه امکان پذیر نیست تنها راه تشخیص ایدز انجام آزمایش خون بعد از 3 ماه از رفتار پر خطر هست تمامی تست های قبل از 3 ماه از نظر پزشکی مردود هستن
شما اگر دست به رفتار پر خطر زدید حداقل 3 ماه بعدش باید دوتا تست بدین یکی تست آنتی زن P24 و تست آنتی بادی
موفق باشین

salam25
16-02-2012, 17:52
سلام
اگه مسواک به جایی الوده در دست شویی مثل شیر و یا کاسه دست شویی برخورد بکند و هنگام مسواک لثه خون بیاید.ایا احتمال گرفتن ایدز هست؟

NET DOCTOR
16-02-2012, 20:37
سلام
اگه مسواک به جایی الوده در دست شویی مثل شیر و یا کاسه دست شویی برخورد بکند و هنگام مسواک لثه خون بیاید.ایا احتمال گرفتن ایدز هست؟

دوست عزیز احتمال از راه خون مثل مسواک آلوده ای که زخم ایجاد کنه هم هست اما این فقط در صورتیست که واقعا اون محل آلوده باشه که حتی در اونصورت هم انتقال قطعی نیست(یعنی ممکنه مبتلا بشید یا نشید)

خوشبختانه ویروس ایدز یک ویروس ضعیف هست و در محیط آزاد مدت کمی زنده میمونه

ضمن اینکه به نظرم شما و برخی دوستان تصورتون از آلودگی ویروس ایدز یه مقدار اشتباهه

همه محیط ها که به این ویروس آلوده نیستن که اینقدر بخوایم دغدغه داشته باشیم

به همین خاطر هم هست که در سراسر جهان ؛ میگن چند نکته اساسی رو رعایت کن تا ایدز نگیری مثل رعایت قید و بندهای اخلاقی یا لااقل تماس های ایمن جنسی(مثلا استفاده از کاندوم) و دریافت فرآورده های خونی ایمن و آزمایش شده ؛ عدم استفاده از تیغ یا سرنگ تزریق مشترک و چند نکته دیگه

اینکه مثلا شیر دستشویی شما آلوده باشه به این ویروس و مسواک شما به اون بخوره و احتمالا اون هم آلوده بشه و بعد مسواک لثه رو زخم کنه و تعداد کافی ویروس که بتونن شما رو مبتلا کنن وارد بدن شما بشن یه چیزی نزدیک به محاله مگر اینکه یه عاملی سبب بشه که شما شک به آلودگی کنید مثلا فردی که میدونید مبتلاست خون بدنش به اون شیر خورده باشه

salam25
16-02-2012, 22:12
با تشکر از جواب شما
مشکل اینجاست که من به اردو رفته بودم و دست شویی منزل نبود که بگم تمیزه.این همه دانشجو اونجا بودن و احتمال الودگی به نظرم زیاد بود.یعنی به نظر شما جای نگرانی نیست؟

NET DOCTOR
18-02-2012, 17:33
با تشکر از جواب شما
مشکل اینجاست که من به اردو رفته بودم و دست شویی منزل نبود که بگم تمیزه.این همه دانشجو اونجا بودن و احتمال الودگی به نظرم زیاد بود.یعنی به نظر شما جای نگرانی نیست؟
من قبلا یه پست در جواب شما دادم.حذف شده!
نمیدونم؛ شایدم ارسالش نکردم!

به هر حال؛ به نظر من احتمالش خیلی کمه(نزدیک به صفر) و شما در اینجور موارد بهتره به فکر موارد شایع تر باشید تا این بیماری که هم کمتره شیوعش و هم ویروسش در محیط آزاد زیاد دوام نداره
ضمن اینکه از این به بعد هم رعایت بهداشت رو بیشتر انجام بدید و مسواکی که آلوده شده رو برای اطمینان بیشتر دیگه استفاده نکنید

ضمنا بدترین محیط نگهداری مسواک همون دستشوییه . بهتره در یک محیط خشک نگهداری کنید و هیچ وقت مسواک های خانواده رو در یک محیط مثل لیوان کنار هم نگه ندارید

Maziar_69
24-02-2012, 21:44
سلام. خسته نباشید.
میخواستم ببینم مدت زمان 3 ماه بعد از رفتار پرخطر زمان مناسبی برای آزمایش هست؟ یا باید باز هم صبر کرد؟
من دقیقا 3 ماه بعد آزمایش دادم و خوشبختانه تمام موارد منفی بود.

ele68naz
28-02-2012, 14:48
:41:
اینجوری که شما میگید آدم همش استرس میگیره که!:sad:

John Cena723
12-03-2012, 10:43
سلام. خسته نباشید.
میخواستم ببینم مدت زمان 3 ماه بعد از رفتار پرخطر زمان مناسبی برای آزمایش هست؟ یا باید باز هم صبر کرد؟
من دقیقا 3 ماه بعد آزمایش دادم و خوشبختانه تمام موارد منفی بود.

بله ، . تنها زمانیکه میشه به جواب آزمایش اعتماد کرد 3 ماه بعد از تماس جنسی مشکوک هست. 6ماهی که دکتران بی سواد ما قید می کنند برای افرادیست که پیوند عضو دریافت کردند یا در دوره های شیمی درمانی قرار دارند. البته بماند که برخی دکتر نماها میگن باید تا یک سال آزمایش بدید...

John Cena723
12-03-2012, 10:54
سلام

خیر ، شانس شما برای گرفتن این بیماری صفره. چون در داخل دهان مقدار زیادی آنزیم و پروتئین وجود داره که از انتقال این ویروس به بدن جلوگیری می کنند. شما فکر کنید اگر قرار بود این ویروس از طریق تماس های این چنینی باعث عفونت بشه الان تمام مردم دنیا ناقل این ویروس بودند اما خوشبختانه ویروس "HIV" بر عکس سایز ویروس ها(مثل آنفولانزا) بسیار شکننده هست و به محض خارج شدن از بدن غیرفعال میشه و قابلیت آلوده کردن رو از دست میده.
حتی "سک*س" دهانی هم نمیتونه راهی برای انتقال این ویروس باشه(به دلیل وجود همون آنزیم ها و پروتئین ها در دهان).

راه های انتقال این بیماری : 1- تماس جنسی حفاظت نشده مقعدی یا مهبلی
2 - مادر به فرزند (در دوران شیردهی)
3 - استفاده از سرنگ مشترک در میان معتادان تزریقی

اگر می خواهید از این بیماری در امان باشید همیشه از سرنگ های یک بار مصرف استفاده کنید و در تماس های جنسی خودتون از کاندوم لاتکس بهره ببرید.

استاکس نت
17-03-2012, 23:54
بله ، . تنها زمانیکه میشه به جواب آزمایش اعتماد کرد 3 ماه بعد از تماس جنسی مشکوک هست. 6ماهی که دکتران بی سواد ما قید می کنند برای افرادیست که پیوند عضو دریافت کردند یا در دوره های شیمی درمانی قرار دارند. البته بماند که برخی دکتر نماها میگن باید تا یک سال آزمایش بدید...

دوست عزیز گاهی 16 ماه طول میکشه تا بدن آنتی بادی بر علیه اچ آی وی بسازه که تو تست مثبت نشون بده به ازمایش بعد از 3 ماه هرگز نمیشه اعتماد کرد

mosa_kei
26-03-2012, 22:02
با سلام خدمت دوستان عزیز ، من درروز 29/12/90 یک دستگاه تست قند خون گرفتم ودرهمان روز دو الی سه بار قند خونم را تست نمودم صبح سه شنبه وقبل ازتحویل سال به کوه رفتم ، احساس ضعف نمودم وآبریزش بینی نیز بوجود آمد، سریع به سوزن ها شک کردم ، به خصوص زمانی که متوجه شدم دستگاه ،هولوگرام شرکت های واردکننده را ندارد! نمی دانم آیا سوزنها را مشاهده نموده اید؟من سوزنها را چک کردم آنها توپر است ونمی تواند همانند سوزنهای جت ( تزریق باضربه ) عمل نماید .سوال این است آیا با توجه به شکل وشمایل سوزن ها امکان آلوده نمودن تعمدی آنها درخارج از کشور به ویروس ایدز وانتقال آن به داخل کشور وجوددارد؟

استاکس نت
27-03-2012, 22:06
با سلام خدمت دوستان عزیز ، من درروز 29/12/90 یک دستگاه تست قند خون گرفتم ودرهمان روز دو الی سه بار قند خونم را تست نمودم صبح سه شنبه وقبل ازتحویل سال به کوه رفتم ، احساس ضعف نمودم وآبریزش بینی نیز بوجود آمد، سریع به سوزن ها شک کردم ، به خصوص زمانی که متوجه شدم دستگاه ،هولوگرام شرکت های واردکننده را ندارد! نمی دانم آیا سوزنها را مشاهده نموده اید؟من سوزنها را چک کردم آنها توپر است ونمی تواند همانند سوزنهای جت ( تزریق باضربه ) عمل نماید .سوال این است آیا با توجه به شکل وشمایل سوزن ها امکان آلوده نمودن تعمدی آنها درخارج از کشور به ویروس ایدز وانتقال آن به داخل کشور وجوددارد؟

خیر امکانش صفره چون ویروس ایدز در محیط بیرون خیلی ضعیفه و نمیتونه زنده بمونه

mosa_kei
28-03-2012, 01:00
باسلام
باتشکر ازدوست عزیز استاکس نت سول دیگر من درخصوص عوارض اولیه ویروس است
1 - با توجه به اینکه درهمه منابع ذکر شده که علائم اولیه ویروس شبیهه سرما خوردگی است، ایا ویروس بیماری سرما خوردگی ایجاد می کند ویا فقط علائم اولیه آن بابیماری سرما خوردگی یکی است ، وایا آبریزش بینی وگرفتگی بینی که ازعلائم خاص سرما خوردگی است امکان بروزش درهنگام آلودگی به ویروس HIV وجوددارد ؟
2 - آیا گلو نیز همانند سرما خوردگی چرک می کند ویا فقط درد خواهد داشت؟
3 - منبع تغذیه ویروس HIV آیا خون است ویا ازسایر مایعات بدن نیز تغذیه می کند؟
4 - درتاپیک ها خواندم که درشرایط آزمایشگاهی ویا درخون مرطوب ویروس می تواند تا مدت زمان محدودی زنده بماند. آیا فقط همراه با خون شرایط موقت زندگی برای ویروس وجود دارد یاباسایر ترشحات بدنی نیز ویروس می تواند بطور موقت درخارج ازبدن حتی برای چند ساعت زنده بماند؟
5- ویروس فوق ایا دراثر تماس با هوا ونور درخارج ازبدن نمی تواند زندگی کند ویا به شرایط محیطی خاص داخل بدن وابسته است وآیا درمحیط های خارج ازبدن امامرطوب وبدون نور وهوا (که بخشی ازمشخصات داخل بدن است )می تواند زنده بماند

استاکس نت
28-03-2012, 21:14
علایمش تقربیا مثل آنفلانزاست اما توجه داشته باشین گاهی اوقات ورود ویروس ایدز به بدن هیچ علامتی نداره و شخص تا مدتها متوجه نمیشه
منبع تغذیه اچ آی وی گلبولهای سفید هست
شما بهتره 6 ماه دیگه یه تست آنتی بادی بدین و اگه خیلی عجله دارین 2 هفته بعد از رفتار پرخطرتون یه تست P24 بدین

mosa_kei
28-03-2012, 21:45
باتشکر ازدوست متعهد سایت ، استاکس نت
لازم به توضیح است که پرخطرترین رفتاری که من درزندگیم داشتم استفاده ازدستگاه تست خون وشک به سوزن های آن است البته هرچند که شک بیش ازاندازه نیز خود رفتار پرخطری است .
نگرانی شدید من انتقال ویروس از طرق دیگر به غیر ازروابط جنسی ویا استفاده ازسرنگ مشترک می باشد

استاکس نت
28-03-2012, 22:58
خوب ضرر نداره یه تست بدین

ashkan_20
02-04-2012, 09:50
با سلام دو ماه پیش یک رابطه جنسی داشتم که از کاندوم استفاده کردم ولی با اون خانم که احتمال میدم به ایدز مبتلا باشه یعنی مطمئن نیستم ایدز داشته باشه لب گرفتم و حتی واسه 10 ثانیه الت تناسلی ایشون رو خورم بعد از اون رابطه 6 هفته بعد یعنی حدود 50 روز بعد یک گلو در د گرفتم که یک روز بعد به ابریزش بینی تبدیل شد ولی تب و اسهال و استفراق نداشتم یعنی بیماری شدیدی نبود ! در ضمن من در بچگی لوزه ام رو بیرون اوردم میخواستم بدونم من که لوزه ندارم بازم زیر گلوم متورم میشه یا نه چون مال من متورم نشد احتمال اینکه من به بیماری ایدز مبتلا شده باشم چقدره و اینکه بعد 4 روز اون گلو درد و ابریزش بینی با خوردن دارو بهبود پیدا و کرد والان که 10 روز میگذره هم هیچ نشانه ای از گلو درد و یا جوش پوستی ندارم ممنون میشم بگین در صد اینکه من به ایدز مبتلا شده باشم چقدر هستش ممنون

Life24
02-04-2012, 10:18
با سلام دو ماه پیش یک رابطه جنسی داشتم که از کاندوم استفاده کردم ولی با اون خانم که احتمال میدم به ایدز مبتلا باشه یعنی مطمئن نیستم ایدز داشته باشه لب گرفتم و حتی واسه 10 ثانیه الت تناسلی ایشون رو خورم بعد از اون رابطه 6 هفته بعد یعنی حدود 50 روز بعد یک گلو در د گرفتم که یک روز بعد به ابریزش بینی تبدیل شد ولی تب و اسهال و استفراق نداشتم یعنی بیماری شدیدی نبود ! در ضمن من در بچگی لوزه ام رو بیرون اوردم میخواستم بدونم من که لوزه ندارم بازم زیر گلوم متورم میشه یا نه چون مال من متورم نشد احتمال اینکه من به بیماری ایدز مبتلا شده باشم چقدره و اینکه بعد 4 روز اون گلو درد و ابریزش بینی با خوردن دارو بهبود پیدا و کرد والان که 10 روز میگذره هم هیچ نشانه ای از گلو درد و یا جوش پوستی ندارم ممنون میشم بگین در صد اینکه من به ایدز مبتلا شده باشم چقدر هستش ممنون
شما چطور احتمال میدی طرف ایدز داره؟

ashkan_20
02-04-2012, 10:27
شما چطور احتمال میدی طرف ایدز داره؟

خوب اون یه زن هرزه بود و از اونایی که با مرد های زیادی رابطه جنسی دارن دوما بخاطر این بیماری چند روز به شک افتادم که شاید طرف ایدز داشته و به من انتقال پیدا کرده درضمن اولین تماس جنسی من بود :41:

Life24
02-04-2012, 10:37
خوب اون یه زن هرزه بود و از اونایی که با مرد های زیادی رابطه جنسی دارن دوما بخاطر این بیماری چند روز به شک افتادم که شاید طرف ایدز داشته و به من انتقال پیدا کرده درضمن اولین تماس جنسی من بود :41:
بلاخره هر کاری روشی داره
شما هم صبر کن تا دکتر به سایت بیاد و کمک شما کند وراهنمایی لازم.

سعی نکن زیاد به خودت استرس وارد کنی. در دراز مدت باعث مشکلات روحی و وسواس در شما میشه.

morsadr
02-04-2012, 18:42

دوست عزیز به هیچ عنوان نمیشه احتمالی را ذکر کرد . تنها راه انجام آزمایش برای رسیدن به تشخیص می باشد .
ولی نهایتا با اوصافی که شما می فرمایید احتمال بسیار پایین می باشد

ashkan_20
02-04-2012, 19:54
دوست عزیز به هیچ عنوان نمیشه احتمالی را ذکر کرد . تنها راه انجام آزمایش برای رسیدن به تشخیص می باشد .
ولی نهایتا با اوصافی که شما می فرمایید احتمال بسیار پایین می باشد

من فقط چند ثانیه اول رابطه فقط 10 ثانیه الت رو خوردم و در حین رابطه هم نهایت 10 ثانیه در تموم مدت هم از کاندوم استفاده کردم من بعد از 50 روز گلو درد گرفتم که بعد از یک روز گلوم خوب شد و ابریزش بینی داشتم که اونم طولی نکشید بعدشم فقط راه بینیم یه دو روزی بسته بود اسهال سرفه استفراق برفک دهانی هم نداشم لوزه هم که میگم بیرون اوردم نمی دونم اگه لوزه رو بیرون بیارن بازم غدد لنفافی زیر گردن بزرگ میشه با نه ولی واسه من بزرگ نشد

morsadr
04-04-2012, 16:08
من فقط چند ثانیه اول رابطه فقط 10 ثانیه الت رو خوردم و در حین رابطه هم نهایت 10 ثانیه در تموم مدت هم از کاندوم استفاده کردم من بعد از 50 روز گلو درد گرفتم که بعد از یک روز گلوم خوب شد و ابریزش بینی داشتم که اونم طولی نکشید بعدشم فقط راه بینیم یه دو روزی بسته بود اسهال سرفه استفراق برفک دهانی هم نداشم لوزه هم که میگم بیرون اوردم نمی دونم اگه لوزه رو بیرون بیارن بازم غدد لنفافی زیر گردن بزرگ میشه با نه ولی واسه من بزرگ نشد

دوست گرامی همانطور که عرض کردم هیچ حرف قطعی نمی توان زد و علائم به هیچ عنوان تشخیصی و یا رد کننده بیماری نمی باشند . در نهایت به نظر بنده زیاد جای نگرانی نیست :40:

ashkan_20
04-04-2012, 16:44
دوست گرامی همانطور که عرض کردم هیچ حرف قطعی نمی توان زد و علائم به هیچ عنوان تشخیصی و یا رد کننده بیماری نمی باشند . در نهایت به نظر بنده زیاد جای نگرانی نیست :40:

ممنون که وقت گذاشتین و جوابم رو دادین خدا کنه چیزی نباشه یه دنیا ممنون

~ReZa~
04-04-2012, 16:46
ممنون که وقت گذاشتین و جوابم رو دادین خدا کنه چیزی نباشه یه دنیا ممنون

ویروس ایدز از طریق خوردن و بوسیدن انتقال پیدا نمیکنه.
حالا از طریق تماس جنسی هم اگه کاندوم استفاده بشه که خیلی بهتره.
خودت رو زیاد ناراحت نکن.

Life24
04-04-2012, 21:45
باید بدانید که اچ آی وی تنها ویروسی خطرناکی نیست که از طریق جنسی قابل انتقال باشد . مثلا ویروس اچ پی وی هم که با رابطه جنسی منتقل میشود میتواند موجب سرطان در دستگاه تناسلی زن یا مرد شود .
دکتر سید رضا صمصام شریعت

استاکس نت
05-04-2012, 22:50
ویروس ایدز از طریق خوردن و بوسیدن انتقال پیدا نمیکنه.

دوست عزیز چرا اطلاعات غلط میدی در مورد این موضوع مهم؟؟؟
ویروس ایدز در بذاق دهان و ترشحالت آلت تناسلی مرد و زن موجود هست اینم منبع معتبر با زبان اصلی:

en.wikipedia.org/wiki/HIV

GHOST RECON
06-04-2012, 17:59
در بزاق دهن نيست

hajoo
06-04-2012, 18:07
ویروس ایدز از راه خوردن و بوسیدن و بزاق منتقل نمیشه.
در رفرنس ها سه روش برای انتقال ویروس نوشته شده:
تماس جنسی-خون-از مادر به نوزاد در حین زایمان یا شیردهی

ashkan_20
07-04-2012, 09:34
دوست عزیز چرا اطلاعات غلط میدی در مورد این موضوع مهم؟؟؟
ویروس ایدز در بذاق دهان و ترشحالت آلت تناسلی مرد و زن موجود هست اینم منبع معتبر با زبان اصلی:

با این توضیحاتی که من دادم چند درصد احتمال میدین من ایدز گرفته باشم !؟

pclove
07-04-2012, 22:22
آيا درسته كه ابتلا به ويروس ايدز يكهفته الي 3ماه بعد در 60 درصد افراد علائمي شبيه سرماخوردگي و اسهال و گلودرد و درد عضلاني و ... ايجاد ميكند ولي در 40 درصد افراد هيچ علامتي بوجود نمياد

استاکس نت
07-04-2012, 23:16
در بزاق دهن نيست

ویروس ایدز در بزاق دهان وجود دارد و میتواند بیماری را انتقال دهد

ویروس ایدز از راه خوردن و بوسیدن و بزاق منتقل نمیشه.

ویروس ایدز از راه بزاق و ترشحات تناسلی مرد و زن منتقل میشود
منبع معتبر:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

با این توضیحاتی که من دادم چند درصد احتمال میدین من ایدز گرفته باشم !؟

تشخصی ایدز از روی احتمالات صفره بهترین کار انجام آزمایش خون بعد از 3 ماه از رابطه پرخطر هست ایدز را از روی ظاهر و علایم نمیشود تشخیص داد

آيا درسته كه ابتلا به ويروس ايدز يكهفته الي 3ماه بعد در 60 درصد افراد علائمي شبيه سرماخوردگي و اسهال و گلودرد و درد عضلاني و ... ايجاد ميكند ولي در 40 درصد افراد هيچ علامتي بوجود نمياد

در جواب اون دوستمون گفتم بازم میگم ایدز و اچ آی وی رو نمیشه از روی علایم بالینی تشخیص داد تنها راه مطمعن انجام آزمایش خون بعد زا 3 ماه از رابطه پرخطر هست

morsadr
08-04-2012, 09:42
دوستان گرامی ویروس ایدز در ترشحات بدن منجمله بزاق دهان دیده شده است ولی انتقال این ویروس از راه بزاق به اثبات نرسیده و تنها راه های اثبات شده انتقال همان سه راه اصلی می باشد یعنی از طریق خون . تماس جنسی و مادر به جنین .

استاکس نت
08-04-2012, 22:53
ولی انتقال این ویروس از راه بزاق به اثبات نرسیده

درسته اما ثابت هم نشده که رابطه دهانی بی خطر نیست من چند وقت پیش بیمارستان میلاد بودم یه مورد بود که از رابطه دهانی مبتلا شده بود

morsadr
14-04-2012, 14:05
درسته اما ثابت هم نشده که رابطه دهانی بی خطر نیست من چند وقت پیش بیمارستان میلاد بودم یه مورد بود که از رابطه دهانی مبتلا شده بود

دوست عزیز صحبت بنده بر اساس کتب علمی می باشد . در کتب علمی اون مطلبی که گفتم ذکر شده است ولاغیر . البته در مورد فرد مبتلا کلیه پزشکان توصیه می کنند از روابط دیگر مانند تماس دهانی و حتی بوسیدن پرهیز شود ولی این دلیل بر ااثبات انتقال از این طرق نیست .
شما از کجا می دونید اون موردی که می گوئید از طریق رابطه دهانی بوده است ؟؟ چگونه این امر به اثبات رسیده است ؟؟!!

Life24
14-04-2012, 14:27
ویروس ایدز تا چه زمانی میتواند در محیط بیرون زنده بماند؟

bida
14-04-2012, 21:15
سلام

آقا من دیروز تو آرایشگاه بعد از اینکه اصلاح سرم تموم شد ، شک کردم که آیا آرایشگر تیغ رو قبلش تعویض کرده بود یا نه ؟ ( راستش احتمال زیاد می دم که عوض نکرد. آخه من رو این مساله خیلی حساس هستم و لی دیروز کلا فکرم جای دیگه ای بود و اصلا دقت نکردم )

خلاصه از دیروز تا حالا کلا اعصابم ریخته بهم. می دونم که هیچ اظهار نظر قطعی نمیشه کرد جز اینکه برم آزمایش بدم. و یه خورده تو اینترنت هم که گشتم متوجه شدم علاوه بر خطر ایدز ، خطر انتقال هپاتیت B و C هم هست.

حالا سوال من اینه که ، کی باید این آزمایشها رو انجام بدم ؟

در مورد ایدز می دونم که دوره پنجره اون حداقل 3 ماهه ( تا اون موقع دیوونه نشم خوبه :41: )

ولی برای آزمایش های هپاتیت کی میشه اقدام کرد ؟ ( اونم دوره پنجره ای داره یا نه ؟)

در ضمن من واکسن نزدم و می خوام تو اولین فرصت واکسن هپاتیت B رو تزریق کنم ، با توجه به این وضع پیش اومده کی می تونم

برای تزریق اقدام کنم ؟ بذارم بعد از آزمایش دادن یا نه ( بیشتر می خوام بدونم تزریق این واکسن بعد از ورود احتمالی ویروس به بدن هم می تونه مفید باشه یا نه ؟ )

و سوال آخر ، برای تهیه این واکسن باید به کجا مراجعه کرد ؟ داروخانه خاصی داره و یا دکنر های خاصی اونو تجویز می کنن یا یه چیز عمومی هست ؟

با تشکر

پ. ن. : آقا این کیف لوازم شخصی آرایش هم جزو واجباته . این آرایشگاهی که من میرم آرایشگاه تمیزیه و همیشه هم تیغ رو تعویض می کرد ( من همیشه به این مساله دقت می کردم ) ولی خوب همیشه بار اولی هم هست :13:

استاکس نت
15-04-2012, 21:25
شما از کجا می دونید اون موردی که می گوئید از طریق رابطه دهانی بوده است ؟

خود طرف گفت فقط یک بار تو زندگیش رابطه داشته و اونم دهانی بوده مجبور که نیست دروغ بگه واسه کسی چند وقت دیگه بیشتر زنده نیست چه لزومی داره دروغ بگه بعدش اصلا مگه قراره چیزی بهش بگن که دروغ بگه؟

Amin4All
16-04-2012, 08:41
روز جهانی ایدز رو از تقویم ایران برداشتن ؟ چرا ؟

استاکس نت
16-04-2012, 09:04

فک نکنم عزیزم اشتباه میکنین

Amin4All
16-04-2012, 11:56
فک نکنم عزیزم اشتباه میکنین

چند هفته قبل توی شبکه
V.... O...A
میگفت.

morsadr
16-04-2012, 15:06
خود طرف گفت فقط یک بار تو زندگیش رابطه داشته و اونم دهانی بوده مجبور که نیست دروغ بگه واسه کسی چند وقت دیگه بیشتر زنده نیست چه لزومی داره دروغ بگه بعدش اصلا مگه قراره چیزی بهش بگن که دروغ بگه؟

دوست عزیز اولا دروغ گفتن که دلیل نمی خواهد . فردی که در این شرایط می باشد مدام در حال انکار می باشد و بصورتی می خواهد دلایل علمی را دور بزند . در ضمن از نظر علمی معیار ما فقط گفته های بیمار نمی باشد .
نکته مهم تر اینکه رابطه جنسی یکی از راههای انتقال ویروس می باشد . بیماری ممکن است از راههای دیگر مانند خون آلوده و یا تماس با سوزن صورت گرفته باشد

John Cena723
19-04-2012, 14:56
دوست عزیز گاهی 16 ماه طول میکشه تا بدن آنتی بادی بر علیه اچ آی وی بسازه که تو تست مثبت نشون بده به ازمایش بعد از 3 ماه هرگز نمیشه اعتماد کرد اطلاعات خودتونو به روز کنید. بر اساس سازمان دارو و غذای آمریکا و مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریها 3 ماه (12 هفته) بعد از رابطه ی جنسی مشکوک تنها زمانیست که می توانید به نتیجه آزمایش اعتماد کنید. تنها در کشور آمریکا توصیه می کنند که 13 هفته بعد از رابطه جنسی مشکوک (دخول در مقعد و واژیتال بدون استفاده از کاندوم) آزمایش بدید و در باقی کشورها از همون 12 هفته استفاده می کنند. اگر به حرفم اطمینان ندارید می تونید به سایت های FDA و CDC مراجعه کنید. تنها زمانیکه باید 6 ماه بعد آزمایش بدید وقتیست که شما در دوران شیمی درمانی به سر می برید یا بخاطر پیوند عضو از داروهای ضد پس زدن استفاده می کنید و یا معتاد تزریقی طولانی مدت می باشید. در ضمن شما می تونید نظر خودتونو داشته باشید (که البته کاملا اشتباهه) ولی می دونید با دادن همین اطلاعات غلط چه مقدار استرس به کسانیکه رابطه جنسی مشکوک داشتند وارد می کنید؟ بنظرم افرادی باید در تاپیک راهنمایی کنند که مقالات روز پزشکی درباره این بیماری رو مرور کنند نه اینکه به منبعشون سایتی مثل ویکی پدیا باشه که هر فرد ناتجربه ای میتونه اطلاعاتش رو ویرایش کنه.

افرادی مثل دکتر" هوک" یا دکتر "هندزفیلد" جواب آزمایشی که 8 هفته بعد از رابطه باشه رو قطعی می دونند و نیازی نمی بینند 3 ماه بعد از رابطه آزمایش داده بشه اما ما با راهنمای رسمی پیش میریم. استدلال این عزیز هم اینه که در 30 سال سابقه کاریشون تا حالا کسی رو ندیدند که 6 هفته بعد از رابطه جواب آزمایشش منفی بشه و بعده ها(3 یا 4 هفته بعد) با دادن آزمایش دوباره جواب مثبت دریافت کنند.

یک موضوع مهم : این ویروس در بزاق دهان وجود داره اما به هیچ وجه نمی تونه این ویروس رو انتقال بده چون خود بزاق دارای چندین پروتئین و آنزیم هست که اجازه نمیده این ویروس منتقل بشه. حتی آزمایشاتی وجود داره که از بزاق دهان برای منفی یا مثبت بودن اچ آی وی استفاده می کنند و کاملا قابل اطمینان و مورد تایید FDA هستند.
اما اینکه از طریق بوسیدن یا خوردن انتقال پیدا نمی کنه با اون دوستمون هم نظر هستم و برای این حرفمم تحقیقی که 10 سال بر روی هزاران زوج صورت گرفته رو قرار میدم تا بلکه یک سری از افسانه هایی که در مورد این بیماری وجود داره رو از اذهان خارج بکنیم.

خود طرف گفت فقط یک بار تو زندگیش رابطه داشته و اونم دهانی بوده مجبور که نیست دروغ بگه واسه کسی چند وقت دیگه بیشتر زنده نیست چه لزومی داره دروغ بگه بعدش اصلا مگه قراره چیزی بهش بگن که دروغ بگه؟ دوست عزیز ما بر اساس تحقیقاتی که صورت گرفته صحبت می کنیم نه بر اساس ادعاهای یک فرد! شما تحقیق بلند مدتی(10ساله)که میان هزاران زوج صورت گرفته و حتی یه نفر مبتلای جدید مشاهده نشده رو قبول دارید یا ادعاهای فردی که به هر دلیلی دوست نداره رابطه ی جنسی مقعدی یا مهبلی ای که داشته رو قبول کنه؟ استفاده از سرنگ مشترک رو چطور؟ شما مطمئنید ایشون معتاد تزریقی نبوده؟ حتما آدم نباید نئشه باشه تا نشون بده معتاد تزریقیه.

قالَ علیٌ علیهِ السَّلامُ : کـَم مِن شَهوَةِ ساعَةٍ اَورَثـَت حُزناً طـَویلاً. علی علیه السلام فرموده است: چه بسا یک ساعت کامروایی و شهوت، اندوه طولانی به بار می آورد و غم و غصه ی فراوان از پی دارد. همه ی ما مسلمونیم و اعتقاد خودمون رو داریم ولی فکر نمی کنید جاش اینجا نباشه؟ در ضمن برای دریافت این ویروس به یک ساعت نیازی نیست ، بلکه چند دقیقه یا حتی چند ثانیه کافیه.

تحقیق مذکور رو می تونید از اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])مشاهده کنید.

John Cena723
19-04-2012, 15:19
ویروس ایدز تا چه زمانی میتواند در محیط بیرون زنده بماند؟

هیچ تحقیقی تا بحال صورت نگرفته که نشون بده دقیقا چه مدت این ویروس در خارج از بدن انسان یا شرایط آزمایشگاهی دوام میاره اما چون ویروس خیلی خیلی شکننده ای هست در عرض مدت فوق العاده سریعی غیرفعال میشه. اینم یادتون باشه که این ویروس زنده یا مُرده نیست بلکه یا فعاله یا غیرفعال.

رابطه دهانی فقط و فقط زمانی خطر داره (بازم خطرش مثل زمانی نیست که شما بدون کاندوم رابطه مقعدی یا مهبلی دارید) که دهنتون جر خورده باشه و فورا به مراقبت پزشکی نیاز داشته باشید. بنظرتون کسی تو این شرایط حاضر به س*کس دهانی هست؟!

آقا من دیروز تو آرایشگاه بعد از اینکه اصلاح سرم تموم شد ، شک کردم که آیا آرایشگر تیغ رو قبلش تعویض کرده بود یا نه ؟ ( راستش احتمال زیاد می دم که عوض نکرد. آخه من رو این مساله خیلی حساس هستم و لی دیروز کلا فکرم جای دیگه ای بود و اصلا دقت نکردم )

هیچ خطری شما رو تهدید نمی کنه. این ویروس از طریق اشیای سطحی (تیغ ، سوزن خیاطی و ...) منتقل نمیشه. بنا به دلیلی که اون بالا توضیح دادم. شما نیازی به آزمایش ندارید و الکی هم زندگی رو به خودتون تلخ نکنید. اگر قرار بود این ویروس به این طرق منتقل بشه می دونید در روز چند ابتلای جدید داشتیم؟!

بله ، حقیقت داره. استدلالشونم اینه که چون ابتلا به این بیماری در کشور زیاد نیست بنابراین نیازی نیست در تقویم باشه که البته (خیلی ببخشید) خریت تمامه نه استدلال. بجای حرکت به جلو و آگاهی بیشتر دارن به سمت عقب گام بر میدارند. امیدوارم افزایش ابتلا به این ویروس در کشور دلیلی برای بازگشت این روز به تقویم نباشه...

برای روابط مقعدی و مهبلی خودتون همیشه بصورت درست و مداوم از کاندوم استفاده کنید تا از این ویروس در امان باشید.

iranch
20-04-2012, 15:40
سلام
من از ویروس ایدز و نحوه انتقالش خبری ندارم اما سوالی دارم
امروز در خونه با ماشین اصلاح خودمون حواسم نبود و خورد به لبم و خون اومد
این ماشین رو من و پدرم و برخی اوقات که دایی ام میاد استفاده میکنیم.
حالا قبل از اینکه ریش در بیارم سابقه این دستگاه رو نمیدونم راستش!
حالا چند ماهی هست نه دایی ام مصرف کرده و پدرم هم یک ماه هست با این ماشین اصلاح نکرده
حالا من چقدر در خطر هستم؟ لطفا بد شانس ترین حالت رو در نظر بگیرید
برای انجام آزمایش باید چی کار کنم

John Cena723
20-04-2012, 16:42
سلام
من از ویروس ایدز و نحوه انتقالش خبری ندارم اما سوالی دارم
امروز در خونه با ماشین اصلاح خودمون حواسم نبود و خورد به لبم و خون اومد
این ماشین رو من و پدرم و برخی اوقات که دایی ام میاد استفاده میکنیم.
حالا قبل از اینکه ریش در بیارم سابقه این دستگاه رو نمیدونم راستش!
حالا چند ماهی هست نه دایی ام مصرف کرده و پدرم هم یک ماه هست با این ماشین اصلاح نکرده
حالا من چقدر در خطر هستم؟ لطفا بد شانس ترین حالت رو در نظر بگیرید
برای انجام آزمایش باید چی کار کنم

هیچ خطری شما رو تهدید نمی کنه.همونطور که قبلا گفتم این ویروس زمانیکه از بدن خارج بشه به سرعت غیرفعال میشه و قابلیت آلودگی رو از دست میده. در ضمن طبقه گفته خودتون یک ماه از این وسیله استفاده نشده بنابراین چطور میتونه شما رو الوده کنه؟! هیچ نیازی برای آزمایش دادن نیست و بهتره بدون دغدغه به زندگیتون ادامه بدید

راه های شایع انتقال این بیماری :
تماس جنسی محافظت نشده (بدون کاندوم) مقعدی و مهبلی
استفاده از سرنگ مشترک
مادر به فرزند(در دوران شیردهی)

John Cena723
22-04-2012, 10:02
دوست عزیز شما خیلی این ویروس رو دست کم گرفتین به نظرم درست نیست اینجوری به بچه های سایت بگین چون این ویروس خیلی خطرناک تره از این چیزی که شما میگین پس لطفا دست کم نگیرینش و بذارین بقیه هم حسابی حواسشون جمع باشه

اگر مدرکی دال بر حرفاتون دارید خوشحال میشم در خدمتتون باشم در غیر اینصورت مسیر تاپیک رو منحرف نکنید. اون دوست عزیزمون هم می تونند هر موقع که خواستند برن آزمایش بدند و نتیجه منفی خودشون رو دریافت کنند. من هر حرفی زدم بر اساس تحقیقات چندین و چند ساله ی پزشکی بوده نه از روی فوبیای ایدز!

John Cena723
22-04-2012, 21:18
من میگم هنوز ثابت نشده رابطه دهانی کاملا بی خطره آیا این حرف غلطه من میگم حتی اگه کسی رابطه دهانی مختصری هم داشته باید تست اچ آی وی بده

چرا همچین حرفی می زنید؟ برای خودم متاسفم که این همه برای شما عزیزان تایپ کردم ولی دریغ از اینکه یه توجه کوچیک به پست من کرده باشد. من لینک تحقیق 10 ساله ای که در کشور اسپانیا انجام شده و نشون میده که رابطه دهانی بی خطره رو گذاشتم ولی بی تفاوت ازش گذشتید. اگر مشکل زبان انگلیسی هست من با کمال میل جزئیات این تحقیق رو براتون همینجا میذارم.

armin_punisher6
22-04-2012, 21:52
اگه یکی بفهمه ایدز داره چی کار باید بکنه؟

استاکس نت
22-04-2012, 22:10
اگه یکی بفهمه ایدز داره چی کار باید بکنه؟

باید هر چه زودتر داروهای ضد ویروس مصرف کنه اگه توان مالی داشته باشه و بتونه همزمان 3 نوع داروی ضد اچ آی وی مصرف کنه تقریبا میتونه مثل یه آدم معمولی عمر کنه

John Cena723
22-04-2012, 22:29
باید هر چه زودتر داروهای ضد ویروس مصرف کنه اگه توان مالی داشته باشه و بتونه همزمان 3 نوع داروی ضد اچ آی وی مصرف کنه تقریبا میتونه مثل یه آدم معمولی عمر کنه

اطلاعات اشتباه. شما فردی نیستید که بتونید در مورد داروهای مصرفی بیماران اچ آی وی مثبت اظهار نظرکنید. اگر کسی اچ آی وی مثبت شد تنها و تنها باید با دکتر متخصص در مورد این بیماری و داروهای مصرفی صحبت و مشاوره کرد.

شما می تونید نظر خودتونو داشته باشید که البته کاملا خرافات و اشتباهه. حداقل اگر می خواهید بگید ..... دارای ریسک هست بگید دارای ریسک پایینی هست نه اینکه بگید "خیلی خطرناکه". مشخصه شما اصلا در زمینه این بیماری به روز و مطلع نیستید. در ضمن هنوز برای گفته های خودتون مدرک ارائه نکردید ولی من مدرک خودم رو گذاشتم تا شما و دیگران ازش استفاده کنند. حتی در تحقیقی که در سن فرانسیسکو انجام شده هیچکسی از طریق ...... مبتلا نشده است.
من نمی دونم با این لجبازیا شما میخواید چی رو ثابت کنید. من برای کمک به دیگران و دادن به روزترین اطلاعات در زمینه این بیماری اینجام ولی مثل اینکه خیلی دوست دارید تو جهالت خودتون بمونید.
در ضمن یه جا اشاره کردید که شاید تا 16 ماه لازم باشه آزمایش بدیم که باز هم فقدان اطلاعات شما رو نشون میده. اولا در تاریخ 30 ساله ی این بیماری بیشترین زمانی که برای آزمایش معرفی شده 1 سال (12ماه) بوده که اونم مربوط به دهه 80 و اوایل 90 میشه که آزمایش ها از حساسیت بالایی برخوردار نبودند. در تاریخ 30 ساله این بیماری اصلا توصیه نشده که 16 ماه بعد از رابطه آزمایش بدید. این اطلاعات نادرست رو شما از کجا میارید؟

armin_punisher6
23-04-2012, 09:27
اطلاعات اشتباه. شما فردی نیستید که بتونید در مورد داروهای مصرفی بیماران اچ آی وی مثبت اظهار نظرکنید. اگر کسی اچ آی وی مثبت شد تنها و تنها باید با دکتر متخصص در مورد این بیماری و داروهای مصرفی صحبت و مشاوره کرد.

مگه راه درمانی داره؟

استاکس نت
23-04-2012, 13:10
مگه راه درمانی داره؟

درمان کامل نه اما با مصرف یه سری داروها ویروس رو کنترل میکنن و نمیذارن تولید مثل کنن و سیستم ایمنی بدن رو خراب کنن به شرطی که این داروها تا آخر عمر روزانه مصرف بشن

armin_punisher6
23-04-2012, 13:42
درمان کامل نه اما با مصرف یه سری داروها ویروس رو کنترل میکنن و نمیذارن تولید مثل کنن و سیستم ایمنی بدن رو خراب کنن به شرطی که این داروها تا آخر عمر روزانه مصرف بشن
معذرت میخوام یعنی اگه طرف بخواد مدام داروهاش رو مصرف کنه بعدش رابطه بدون کاندوم داشته باشه بیماریش به طرفش منتقل نمیشه؟

morsadr
04-06-2012, 17:37
ایدز رو هرگز از روی علایم بالینی نمیشه تشخیص داد تنها راه تشخیص قطعی ایدز اناجم آزمایش خون بعد از 6 ماه از رابطه پر خطر هست در ضمن هرگونه تستی قبل از 6 ماه ممکنه منفی کاذب باشه انشاله که سالم هستین موفق باشین

با نظر دوستمون موافقم

Maziar_69
07-07-2012, 22:15
سلام دوستان.
یه سوال:

توی علائم بالینی گفته شده دانه های جلدی.
میخواستم ببینم این دانه ها چه خصوصیاتی دارن و کلا چه شکلی هستند.
از نظر رنگ و اندازه چطور؟
ممنون.

استاکس نت
08-07-2012, 22:29
سلام دوستان.
یه سوال:

توی علائم بالینی گفته شده دانه های جلدی.
میخواستم ببینم این دانه ها چه خصوصیاتی دارن و کلا چه شکلی هستند.
از نظر رنگ و اندازه چطور؟
ممنون.

دوست عزیز شک و تردید رو کنار بذارین و برین ازمایش بدین حداقل خیالتون راحت میشه همنطوری که قبلا گفتم ایدز رو هرگز نمیشه از روی ظاهر تشخیص داد
به امید خدا که تستون منفی میشه

Maziar_69
10-07-2012, 07:41
من که تست دادم 3 ماه پیش و درواقع 3ماه بعد از رفتار پرخطر و منفی بود.
الان 6 ماه از رفتار پرخطر میگذره.
صرفا میخوام بدونم که این دانه های جلدی یعنی چی و چه شکلی هستن. نه از جهت نگرانی.
ممنون.

NEg!N T
10-10-2012, 16:51
با آزمایش خون میشه این بیماری رو تشخیص داد؟

khafan8288
10-10-2012, 22:50
سلام
دوستان هزینه آزمایش برای تشخیص ایدز چقدره؟(البته سلامتی مهمتره فقط میخوام از هزینش اطلاع داشته باشم)
اگه خدایی نکرده یکی ایدز داشته باشه باید چه دارو هایی مصرف کنه و هزینش چقدره؟

مهرسا1
22-10-2012, 13:53
کسی نیست جواب بده دوستان

هزینه تست اچ آی وی کاملا رایگانه

روانپریش
10-05-2014, 13:01
هنوزم تست ایدز رایگانه؟کجاها انجام میشه؟

V E S T A
10-05-2014, 15:04
هزینه تست اچ آی وی کاملا رایگانه

همه جا کاملا رایگان نیست! فقط کلینیک های مثلثی خدماتشون به صورت رایگان هست (از جمله آزمایش ایدز) محوریت فعالیت این کلینیک ها

مشاوره و درمان اعتیاد، مشاوره و درمان ایدز، مشاوره و درمان بیماری‌های آمیزشی (به غیر از ایدز) هست

روانپریش
15-05-2014, 13:19
همه جا کاملا رایگان نیست! فقط کلینیک های مثلثی خدماتشون به صورت رایگان هست (از جمله آزمایش ایدز) محوریت فعالیت این کلینیک ها

مشاوره و درمان اعتیاد، مشاوره و درمان ایدز، مشاوره و درمان بیماری‌های آمیزشی (به غیر از ایدز) هست
نه جوابتون اشتباهه
توی مراکز انتقال خون هم تست ایدز رایگان هست همین امروز تلفنی سوال کردم

mo75ft24
12-08-2017, 11:28
سلام و درود .من میخاستم بپرسم آیا ویروس hiv از طریق نوشیدنی که حاوی خون آلوده باشه انتقال پیدا میکنه یا نه؟؟

mo75ft24
12-08-2017, 11:40
سلام.میخاستم بدونم اگر یه نوشیدنی مثلا آب زرشک به خونی که به hiv الودس مصرف بشه باعث انتقال میشه؟؟

siava5h
12-08-2017, 12:18
سلام.میخاستم بدونم اگر یه نوشیدنی مثلا آب زرشک به خونی که به hiv الودس مصرف بشه باعث انتقال میشه؟؟

خیر .