PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل Search

AHT
11-07-2005, 05:47
قبلا در ویندوز XP از Search استفاده می کردم ولی اکنون محیط سرچ من به این صورت در آمده مشکل از چیست :?:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

farhad resalati
11-07-2005, 06:21
من فکر میکنم اگه مشکل از ویندوز باشه با repairکردن اون درست بشه یه امتحانی بکن در ضمن قبلش سیستمت رو تو safemodیه چک از نظر ویروس یابی و تروجان بکن بد نیست

AHT
11-07-2005, 09:20
من فکر کنم به علت تغییراتی است که در ریجیستری دادم اگه کسی می دونه کدوم قسمت از رجیستری مربوط به Search است به من کمک کنه :(

farhad resalati
11-07-2005, 12:45
خوب اگه فکر میکنی از ریجستری هست هم با برنامه های تامیر و بازساری ریجستری میتونی درستش کنی و هم احتمالا با سیدی ویندوز xp

M.R.M
11-07-2005, 13:13
سلام دوست عزيز.
مراحل زير را انجام دهيد :
در Run عبارات زير را تايپ كنيد و Enter را بزنيد:
regsvr32 /i X:\Windows\Srchasst\srchui
regsvr32 /i urlmon
توجه : در اين جمله منظور از X نام درايوي است كه ويندوز شما در آن نصب شده است.
بعد از اجراي هر كدام از دستورات فوق يك پيغام ظاهر ميشود كه مبني بر موفقيت آميز بودن عمل نصب ميباشد.
اگر اين كار كمكتان نكرد مراحل زير را براي نصب مجدد ابزار Search به همراه تمامي كامپوننتهاي آن انجام دهيد :
ابتدا در Run عبارت زير را تايپ كنيد و Enter را بزنيد :
systemroot%\inf%
در صفحه اي كه باز ميشود به دنبال فايل Srchasst.inf بگرديد.
پس از يافتن فايل روي آن راست كليك كرده و گزينه Install را انتخاب كنيد. در اين مرحله ممكن است از شما سي دي ويندوز XP درخواست شود.
بعد از اتمام نصب ، سيستم خود را يك بار ريستارت كنيد.
با اين كار به احتمال بسيار قوي مشكل شما حل خواهد شد.
موفق باشيد.

AHT
13-07-2005, 06:31
M.R.M جان منتظر جوابت بودم
ممنون از کمک هات :wink:

AHT
13-07-2005, 18:46
متأسفانه مشكل من حل نشد
شايد بايد ويندوزم رو تعمير كنم :(

Amir_P30
14-07-2005, 02:21
شايد محدودش كرده باشين

از طريق رجيستري يا امكانات ادمين :arrow:

AHT
14-07-2005, 05:11
اميرجان ميشه بگي چگونه اين محدوديت رو ميشه برداشت
راستش يه تغييراتي تو رجيستري دادم كه سرعتش بالا بره ولي يادم نيست كجا بود :|

M.R.M
14-07-2005, 11:50
سلام دوست عزيز.
فعال يا غير فعال كردن قابليت Search از طريق رجيستري به ترتيب زير انجام ميشود :
ابتدا از طريق Run وارد Regedit شويد.
مسير زير را بيابيد :
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Explorer\
CabinetState
در صفحه سمت راست يك كليد با نام Use Search Asst ( دقيقا به همين شكل و با رعايت فواصل ) و از نوع String ساخته و مقدار آن را براي غير فعال كردن قابليت Search مقدار no و براي فعال كردن قابليت Search مقدار yes را اختصاص دهيد.
اما روشي ديگري هم براي اين كار وجود دارد و آن اقدام از طريق Group Policy است.
براي اين منظور مراحل زير را دنبال كنيد:
ابتدا در Run تايپ كنيد gpredit.msc و اينتر را بزنيد.
در ابزار Group Policy مسير زير را دنبال كنيد :
User Configuration  Administrative Templates  Windows Components  Internet Explorer
در صفحه سمت راست دو عبارت با نام هاي Search: Disable Search Customizasion و Search: Disable find files via F3 within the browser وجود دارد.
با دابل كليك روي هر كدام از آنها و سپس انتخاب Enable يا Disable و اعمال تغييرات ميتوانيد اين كار را انجام دهيد.
توجه داشته باشيد كه تمام اين ها روشهاي فعال يا غير فعال كردن Search بود كه من به شما گفتم ، شما براي اينكه ريشه مشكل خود را بيابيد بايد اين قسمتها را دقيقا بررسي نماييد كه آيا همه چيز به حالت دلخواه شما ميباشد يا خير. اگر كوچكترين تفاوتي ديديد بايد آن را به حالت دلخواه خود در بياوريد.
ضمنا در قسمت Services ( با تايپ services.msc در Run ) حتما قابليت Indexing Service را كنترل نماييد. اين قابليت بايد در حالت Manual يا Automatic باشد.
موفق باشيد. :D