PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مايا به درد طراحي صنعتي ميخوره؟

DESI
01-03-2007, 20:57
سلام, من تازه ميخوام يه برنامه 3D كاركنم براي طراحي صنعتي كه بتونم بعد هم به صورت حرفه اي كسترش بدم؛ :blink:
شما چه برنامه اي رو پيشنهاد ميكنيد؟

Mostafa_Amol
01-03-2007, 21:34
من تا اونجا که می دونم تری دی اس مکس به درد ... معماری ... طراحی صنعتی ..... و .....می خورد و حتی در برخی موارد خیلی بهتر از نرم افزار ها مخصوص آن رشته کارایی دارد برخلاف تصورات اشتباهی که خیلی از افراد می کنند.
خود من از این نرم افزار در رشته ی معماری و در رشته ی برق قدرت (طرح پیشنهادی ام را به صورت 3d ارائه دادم) به کار بردم

ALI Kheradmand
02-03-2007, 13:14
سلام ...
مایا و تری مکس هم حتی در سطح حرفه ای به درد طراحی صنعتی می خورن حتی چند تا پلاگین اونا بسیار بسیار برای این کار مناسبشون می کنه ...
اما مایا و تری دی مکس و اینا بیشتر روی جنبه های هنری کار دارند ...

به همین خاطر " نظر من " اینه که برای طراحی های صنعتی از نرم افزارهای سه بعدی مخصوص این کار استفاده کن ... اسمشون یادم نیست اما تو بازار هستند .

DESI
06-03-2007, 21:01
تشكر از مصطفي و علي! فعلا وضع كانكشن من خيلي خرابه ولي دوباره سر ميزنم. بازم ممنون!!...

msaatchi
09-03-2007, 22:33
سلام،
نرم افزارهايي مثل مكس، مايا و ... براي طراحي صنعتي اصلاً مناسب نيستن. فضاي مقياسي اونها نسبي هست و تعريف اندازه در اونها هم نسبيه. بله ميشه ساخت و خيلي عالي هم ميشه رنگ زد و پياده كرد اما براي يك طراح صنعتي نه! مثل اينه كه يه معمار بخواد نقشش رو توي نرم افزارهاي سه بعدي پياده كنه.

كلاً علوم نرده اي نمي تونن از نرم افزارهاي سه بعدي به طور عام (آنچه كه از نرم افزار سه بعدي به صورت عام در ذهن داريم) استفاده كرد. AutoCad مي تونه انتخاب خوبي باشه.

بعد از پياده سازي حجم به راحتي در نرم افزارهاي سه بعدي روش كار كنين.

جواب من براي يك طراح صنعتيه كه مي خواد شيئي رو خلق كنه.

DESI
15-03-2007, 20:13
ممنون از msaatchi