PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ✔ نظام وظیفه و شرایط ادامه ی تحصیـل مشمولان || معافیت ها در پست اول و دوم

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

timsar jackson
11-08-2010, 08:30
من متولد سوم تیر 70 هستم (3.4.1370) من در سال تحصیلی 87ـ88 مدرک پیش دانشگاهیم رو گرفتم.(پارسال پیش دانشگاهی بودم) می خواستم بدونم وضعیت سربازی من چطوری هست؟ من پارسال کنکور دادم و نرفتم و موندم تا امسال کنکور بدم (کنکور 89) . از نظر پست کردن دفترچه چجوری وضعیت من؟ امسال می تونم برم دانشگاه ؟ (از اول مهر) . اضاف نمی خورم؟

با توجه به چیزایی که من شنیدم غیبت خوردین..و وقتی غیبت بخورین نمیتونین دانشگاه برین...

حالا باز بقیه دوستان بیان نظر بدن چون من دقیق نمیدونم

S.M.B
11-08-2010, 08:57
با توجه به چیزایی که من شنیدم غیبت خوردین..و وقتی غیبت بخورین نمیتونین دانشگاه برین...

حالا باز بقیه دوستان بیان نظر بدن چون من دقیق نمیدونم

آخه چرا ؟‌ یعنی بد بخت شدیم رفت!!؟
چاره چیه ؟ باید چکار کنم؟

S.M.B
11-08-2010, 09:52
دوستان عزیز من این رو توی سایت گزینه دو خوندم . من متولد 70 هستم باید چکار کنم
منظور از دیپلم حضوری چیه ؟‌ لطفا جواب بدید دوستان .

جزئيات ثبت نام مشمولان و سربازان در دانشگاه ها:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
منبع گزینه 2

aristocrat
11-08-2010, 10:04
دوستان عزیز من این رو توی سایت گزینه دو خوندم . من متولد 70 هستم باید چکار کنم
منظور از دیپلم حضوری چیه ؟‌ لطفا جواب بدید دوستان .

جزئيات ثبت نام مشمولان و سربازان در دانشگاه ها:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمنبع گزینه 2

سرهنگ حلوایی افزود: همه متولدان نیمه دوم سال 69 و 70 چنانچه دیپلم خود را به صورت حضوری اخذ كرده باشند مجاز به ثبت نام هستند و اگر این متولدان دیپلم خود را به صورت آزاد و داوطلبانه اخذكرده باشند نمی توانند برای ادامه تحصیل در دانشگاه مربوط ثبت نام كنند.

این میگه شما چه دفترچه پست کرده باشی یا نکرده باشی میتونی بری دانشگاه بشرطی که به صورت حضوری

پیش دانشگاهی رو رفته باشی. حضوری یعنی بری سر کلاس و بعد امتحان بدی غیر حضوری یعنی اصلا کلاس نری

و امتحان بدی.

S.M.B
11-08-2010, 10:18
دوست عزیز من پارسال پیش دانشگاهی رو مدرسه رفتم (حضوری) ؟ از نظر پست دفترچه خدمت چکار باید بکنم؟

BioHazard
11-08-2010, 10:25
سلام
من متولد اسفند 70 هستم و رفتم پلیس +10 گفت حتی 71 ها هم مشمولند و باید تا آخر سال دفترچه رو پست کنند.

بعدش پرسیدم میتونم سال بعد کنکور بدم ، گفت آره (متولد 70)

درسته دیگه ؟

aristocrat
11-08-2010, 10:30
دوست عزیز من پارسال پیش دانشگاهی رو مدرسه رفتم (حضوری) ؟ از نظر پست دفترچه خدمت چکار باید بکنم؟

حضوری رفتی درسته. این که گفتم برای اطمینان بیشتر برو مدرسه تون بپرس از نظر پست کردن یا نکردن دفترچه گفتم .

برای پست کردن دفترچه آخرین پست صفحه ی قبل رو بخون.

aristocrat
11-08-2010, 10:38
سلام
من متولد اسفند 70 هستم و رفتم پلیس +10 گفت حتی 71 ها هم مشمولند و باید تا آخر سال دفترچه رو پست کنند.

بعدش پرسیدم میتونم سال بعد کنکور بدم ، گفت آره (متولد 70)

درسته دیگه ؟

بله درسته سال دیگه هم میتونی کنکور بدی. ولی حتما دفترچه رو بفرست برگه اعزام به خدمت بگیر. از متولدین نیمه دوم که دو

سال توی کنکور شرکت میکنن برگه اعزام به خدمت میخوان.

BioHazard
11-08-2010, 15:03
بله درسته سال دیگه هم میتونی کنکور بدی. ولی حتما دفترچه رو بفرست برگه اعزام به خدمت بگیر. از متولدین نیمه دوم که دو

سال توی کنکور شرکت میکنن برگه اعزام به خدمت میخوان.

من برگه ی اعزام به خدمت رو ارسال کنم تاریخ اعزامش چجوری محاسبه میشه. شنیدم 5 یا 3 ماه بعد از تاریخ ارساله ، درسته یا نه ؟

aristocrat
11-08-2010, 21:29
من برگه ی اعزام به خدمت رو ارسال کنم تاریخ اعزامش چجوری محاسبه میشه. شنیدم 5 یا 3 ماه بعد از تاریخ ارساله ، درسته یا نه ؟

نه فکر نکنم اینجوری باشه

سال تولدت رو با 19 جمع کن نیمه ی دوم سال بدست اومده

تاریخ اعزامت میوفته یعنی برای شما که متولد 70 هستی

نیمه ی دوم سال 1389 میشه که چون ماه تولدت اسفند هست

اگر دیبلمت رو خرداد گرفته باشی میوفته 18 بهمن ماه و اگه اسفند

گرفته باشی 18 اسفند سال اعزامت .البته مطمئن نیستم بهتره اساتید یه نظری بدن.

همچنین توی دفترچه نوشته شما که نیمه دومی هستی

میتونی تا 18 مهر ماه سال بعد از اعزام که برای شما میشه 18

مهرماه 1390 تاریخ اعزامت رو عقب بندازی که تا اون موقع

دیگه هم کنکور دادی هم نتایج دانشگاه ها اومده.

اینم رو هم بگم که اینها بیشتر یک فیگور گرفتن از طرف سازمان نظام وظیفه

هستش الان که موقع انتخاب رشته هستش و مراجعات به سازمان زیاد شده

از برگه اعزام به خدمت به عنوان شرط ثبت نام در دانشگاه صحبتی نمیشه.

BioHazard
12-08-2010, 10:59
بله دیپلم رو خرداد گرفتم ، متولد 2 اسفند 70 هم هستم

بعد الان اگه بخوام ثبت نام کنم ، برگه ی اعزام به خدمت رو میخوان ؟

MORINIO
12-08-2010, 13:42
بله دیپلم رو خرداد گرفتم ، متولد 2 اسفند 70 هم هستم

بعد الان اگه بخوام ثبت نام کنم ، برگه ی اعزام به خدمت رو میخوان ؟

امسال بخوای دانشگاه ثبت نام کنی نه نمیخوان ! ولی اگه موندی واسه سال دوم باید دفترچه بگیری ...

Šepehr
14-08-2010, 15:00
سلام
تو بعضی از سایتها نوشته:

چنانچه پدری به سن بالای 59 سال و شروع 60 سالگی رسیده باشد به صرف 60ساله شدنش یک فرزند پسرش معاف خواهد شد.
لینک:

این یعنی این که هر چند تا برادر هم که داشته باشی فرقی نمیکنه؟ با این شرایط یک پسرش معافه؟

MORINIO
14-08-2010, 19:48
سلام
تو بعضی از سایتها نوشته:

لینک:

این یعنی این که هر چند تا برادر هم که داشته باشی فرقی نمیکنه؟ با این شرایط یک پسرش معافه؟

نه شرطش اینه که تک پسر باشه ... منتها یه کم بد نوشته آدم به شک میفته ! ولی مطمئنم این قانون فقط واسه تک پسرا هست !

fardinstar
14-08-2010, 20:23
سلام. من برگه اعزام به خدمتم امروز اومد تاريخ اعزامم 18 آذر 89 افتاده.
روي برگه چيزي در مورد اينكه غيبت خوردم يا نه ننوشته از كجا ميتونم بدونم غيبت خوردم يا نه ؟

negar13
14-08-2010, 20:31
سلام

داداش من متولد دی ماه 1370 هستش میتونه امسال بدون اینکه سربازی بره کنکور شرکت کنه؟؟

MORINIO
14-08-2010, 22:06
سلام. من برگه اعزام به خدمتم امروز اومد تاريخ اعزامم 18 آذر 89 افتاده.
روي برگه چيزي در مورد اينكه غيبت خوردم يا نه ننوشته از كجا ميتونم بدونم غيبت خوردم يا نه ؟

اگه کسی غیبت خورده باشه برگ اعزامش مهر غیبت داره ... ضمنآ فوری اعزام میشه .. اینجوری نیست که تاریخ اعزامت بیفته چند ماه بعد!

سلام

داداش من متولد دی ماه 1370 هستش میتونه امسال بدون اینکه سربازی بره کنکور شرکت کنه؟؟

میتونه منتها باید دفترچه بگیره و تا قبل از دی امسال پست کنه تا غیبت نخوره ! تاریخ اعزامش هم میفته نیمه دوم سال دیگه !

fardinstar
14-08-2010, 22:29
اگه کسی غیبت خورده باشه برگ اعزامش مهر غیبت داره ... ضمنآ فوری اعزام میشه .. اینجوری نیست که تاریخ اعزامت بیفته چند ماه بعد!
رو كارتم يه مهر زدن ولي كلمه غيبت رو من جايي نديدم. يعني الان غيبت نخوردم؟

MORINIO
14-08-2010, 22:51
رو كارتم يه مهر زدن ولي كلمه غيبت رو من جايي نديدم. يعني الان غيبت نخوردم؟

نه شما غیبت نخوردی . خیالت راحت :46:

mohamad_nik
15-08-2010, 07:51
من كه متولد 1.1.71 هستم باز بايد دفترچه پست كنم؟

abdolahe
15-08-2010, 13:39
سلام من برای کسری خدمت گفتن باید برم معاونت نیرو انسانی ارتش تو تهران کسی ادرس داره بهم بده ممنون

hamid_diablo
15-08-2010, 18:16
سلام دوستان

خواهشا این سئوال من رو جواب بدید

امکان داره تا سال 1392 خدمت نظام وظیفه از 18 ماه کمتر بشه؟

rozbeh85
15-08-2010, 20:43
سلام دوستان

خواهشا این سئوال من رو جواب بدید

امکان داره تا سال 1392 خدمت نظام وظیفه از 18 ماه کمتر بشه؟

خدمت 18 ماه الان( برای دیپلم، لیسانس 17، فوق 16 و...) تا آخر سال 89 هست، یعنی اگر قبل 89 اعزام بشید خدمت شما 18 ماه هست، برای بعد از اون هنوز تصمیمی گرفته نشده و چیزی تصویب نشده، یه سری میگن باز میشه 24 ماه، یه سری میگن همون 18 تا میمونه
بستگی داره به اینکه تمدید بشه یا نه
ولی اینکه تا سال 92 خدمت کمتر بشه من بعید میدونم، البته اینجا ایران هست و همه چیز ممکنه ولی من فکر نکنم کمتر از الان بشه

akharwarbaz
15-08-2010, 22:08
سلام بچه ها

من كسري خدمت دارم. 17 ماه و 12 روز . بعد گفتم شايد ببخشن اينم كه طرف تو +10 زنگ زد پرسيد و يارو اونور خط گفت نه و اسمشو بنويس تو اعزامي ا .. خلاصه من مدارك رو دادم +10 گفت 10 روز ديگه مياد دم در خونتون . تو يكي از فروم هاي ديگه پرسيدم كسي كه جواب مارو داد گفت حتي شايد بگن كل اموزشي رو هم بايد بري.. ميخاستم ببينم امكان داره چنين چيزي.. كلا چطور ميشه وضعيت ما ؟؟‌

تاريخ تولد منم 8/5/70 هست.دانشجو انصرافي هستم ولي تو اين كنكور شهريور ميخام شركت كنم باز ..

rozbeh85
16-08-2010, 14:21
سلام بچه ها

من كسري خدمت دارم. 17 ماه و 12 روز . بعد گفتم شايد ببخشن اينم كه طرف تو +10 زنگ زد پرسيد و يارو اونور خط گفت نه و اسمشو بنويس تو اعزامي ا .. خلاصه من مدارك رو دادم +10 گفت 10 روز ديگه مياد دم در خونتون . تو يكي از فروم هاي ديگه پرسيدم كسي كه جواب مارو داد گفت حتي شايد بگن كل اموزشي رو هم بايد بري.. ميخاستم ببينم امكان داره چنين چيزي.. كلا چطور ميشه وضعيت ما ؟؟‌

تاريخ تولد منم 8/5/70 هست.دانشجو انصرافي هستم ولي تو اين كنكور شهريور ميخام شركت كنم باز ..

خب شما باید 18 روز خدمت کنی، طول خدمت از اول ماه حساب میشه، چون داری با مدرک دیپلم میری 18 ماه اعزامی، فرض کن 18 ماه دی میری نظام وظیفه، میگن دو روز دیگه فلان جا باش، میری اونجا، 16 روز باقی مونده رو اندازه کل 18 ماه ازت کار میکشن و خلاص
شما اون 18 روز رو باید خدمت کنی، حالا یه پادگان آموزشی شاید اهل حال باشه بگه برو مرخصی بعد 2 هفته بیا واسه تصویه، یا نه بگن این روز ها رو باید خدمت کنی

هشت بهشت
16-08-2010, 23:08
خدمت 18 ماه الان( برای دیپلم، لیسانس 17، فوق 16 و...) تا آخر سال 89 هست، یعنی اگر قبل 89 اعزام بشید خدمت شما 18 ماه هست، برای بعد از اون هنوز تصمیمی گرفته نشده و چیزی تصویب نشده، یه سری میگن باز میشه 24 ماه، یه سری میگن همون 18 تا میمونه
بستگی داره به اینکه تمدید بشه یا نه
ولی اینکه تا سال 92 خدمت کمتر بشه من بعید میدونم، البته اینجا ایران هست و همه چیز ممکنه ولی من فکر نکنم کمتر از الان بشه

سلام .

1- اگه من دفترچه را سال 89 پست کنم و 90 اعزام بشم ، و اگه قرار بود سال 90 مدت خدمت افزایش پیدا کنه ، این افزایش مدت شامل من هم میشه ؟

2- معمولا از ارسال دفترچه تا اعزام به خدمت چقدر طول میکشه ؟( من متولد 28 خرداد 66 هستم و الان از معافیت تحصیلی استفاده میکنم )

rozbeh85
16-08-2010, 23:10
1- اگه من دفترچه را سال 89 پست کنم و 90 اعزام بشم ، و اگه قرار بود سال 90 مدت خدمت افزایش پیدا کنه ، این افزایش مدت شامل من هم میشه ؟

2- معمولا از ارسال دفترچه تا اعزام به خدمت چقدر طول میکشه ؟

1- بله، سال اعزام رو در نظر میگیرند مثلا 9/2 نه زمان پست دفترچه
2- حساب و کتاب آنچنانی نداره، بین 4 تا 6 ماه

hamid_diablo
17-08-2010, 06:52
اینطور که بوش میاد نه تنها خدمت کم نمیشه بلکه قرار زیاد هم بشه درسته؟

farshidshd
17-08-2010, 11:09
من كه متولد 1.1.71 هستم باز بايد دفترچه پست كنم؟

فعلا خیر...

afshin50cent
17-08-2010, 11:46
با سلام بر شما عزیزان! من یه سوال داشتم اونم اینه که من متولد فروردین ۷۱ هستم!میخوام ساله بعد کنکورشرکت کنم میشه؟ من بابام ۲۸ ماه خدمت تو زمان جنگ داشته میخواستم ببینم چه جوری میشه از این برای کسر خدمت استفاده کنم؟
بعد این قضیه دفتر چه رو میشه برام توضیح بدین قضیش چیه؟

rozbeh85
17-08-2010, 13:37
اینطور که بوش میاد نه تنها خدمت کم نمیشه بلکه قرار زیاد هم بشه درسته؟

مثل اینکه، معلوم نیست، فعلا صحبت از زیاد شدنه نه کم شدن

---------- Post added at 11:07 AM ---------- Previous post was at 11:06 AM ----------

با سلام بر شما عزیزان! من یه سوال داشتم اونم اینه که من متولد فروردین ۷۱ هستم!میخوام ساله بعد کنکورشرکت کنم میشه؟ من بابام ۲۸ ماه خدمت تو زمان جنگ داشته میخواستم ببینم چه جوری میشه از این برای کسر خدمت استفاده کنم؟
بعد این قضیه دفتر چه رو میشه برام توضیح بدین قضیش چیه؟

پدر شما 28 ماه رو در منطقه جنگی بودند؟
یا فقط در زمان جنگ بوده؟

afshin50cent
17-08-2010, 15:58
بله بیشتر خدمتشو! چه طور؟ من شنیدم باید بره یه کارتی به اسم کارت ایثار بگیره درسته؟

Amir_oscar
17-08-2010, 16:41
چقدر این نهادهای وظیفه عمومی با هم تناقض دارن!
من متولد 1 مهر 70 هستم و اول مهر ایشالله دانشجوام!
رفتم پلیس+10، گفت باید دفترچه بفرستی!
رفتم معاونت وظیفه عموم،ی گفت باید دفترچه بفرسیتی!
زنگ زدم مرکز مشاوره ی وظیفه عمومی ناجا توی تهران که شماره اش پشت دفترچه است، گفت نمی خواد بفرستی!

قاهر - Gahir
17-08-2010, 16:53
سلام دوستان عزيز ...

آقا يه خواهشي دارم به اين سوالم جواب بدين ...

در مورد معافيت کفالت ،‌

به چه گروه سني از بچه ها صغير گفته ميشه ؟؟؟ يعني زير 18 سال صغير هست ؟؟؟

خواهشا کمي سريع جواب بدين که يکي از دوستام يکي از اين شرط ها رو داره و خدا پدرش رو رحمت کنه که فوت شده و براش خيلي خوب ميشه که بتونه معافيت بگيره ...
يعني ايشون اين شرايط رو دارن ولي فقط نميدونن که به چه گروه سني و چه شرايطي صغير گفته ميشه ؟؟؟

يعني اگه يا خواهر يا برادرش کوچکتر از 18 سال باشن صغير محسوب ميشن ديگه ؟؟؟

در ضمن برادر اين دوستمون هم قبل از اينکه پدرش فوت بشه از معافيت سن پدرش که بالاي 60 سال بود استفاده کرده بود ،‌ حالا آيا ميشه که ايشون هم از اين معافيت کفالت استفاده کنن يا نه ؟؟؟

حالا شايد دوستان اين سوال براشون پيش بياد که اين دوست من خودش زبون نداره که بياد و خودش مطالب رو مطرح کنه !!! ؟؟؟ حقيقتش اينه که بيچاره الان داره براي خرجي خودشون کارگري ميکنه و تا ديروقت هم کار ميکنه !!!‌ فقط از من تقاضا کرد و منم گفتم ايشالا مطرح ميکنم تا دوستان P30WORLD جواب بدن ...

ممنون ميشم که جواب بديد ...

rozbeh85
17-08-2010, 20:42
سلام دوستان عزيز ...

آقا يه خواهشي دارم به اين سوالم جواب بدين ...

در مورد معافيت کفالت ،‌

به چه گروه سني از بچه ها صغير گفته ميشه ؟؟؟ يعني زير 18 سال صغير هست ؟؟؟

خواهشا کمي سريع جواب بدين که يکي از دوستام يکي از اين شرط ها رو داره و خدا پدرش رو رحمت کنه که فوت شده و براش خيلي خوب ميشه که بتونه معافيت بگيره ...
يعني ايشون اين شرايط رو دارن ولي فقط نميدونن که به چه گروه سني و چه شرايطي صغير گفته ميشه ؟؟؟

يعني اگه يا خواهر يا برادرش کوچکتر از 18 سال باشن صغير محسوب ميشن ديگه ؟؟؟

در ضمن برادر اين دوستمون هم قبل از اينکه پدرش فوت بشه از معافيت سن پدرش که بالاي 60 سال بود استفاده کرده بود ،‌ حالا آيا ميشه که ايشون هم از اين معافيت کفالت استفاده کنن يا نه ؟؟؟

حالا شايد دوستان اين سوال براشون پيش بياد که اين دوست من خودش زبون نداره که بياد و خودش مطالب رو مطرح کنه !!! ؟؟؟ حقيقتش اينه که بيچاره الان داره براي خرجي خودشون کارگري ميکنه و تا ديروقت هم کار ميکنه !!!‌ فقط از من تقاضا کرد و منم گفتم ايشالا مطرح ميکنم تا دوستان P30WORLD جواب بدن ...

ممنون ميشم که جواب بديد ...

من اینو مطمئن نیستم تو سایت نظام وظیفه چک کن، فکر نکنم با داشتن برادر بزرگتر معاف شوند

aaeiria
20-08-2010, 10:45
سلام
آیا متاهل بودن و فرزند طلاق بودن، می تونه شرایطی رو ایجاد کنه که از معافیت استفاده کرد؟

rozbeh85
20-08-2010, 10:49
سلام
آیا متاهل بودن و فرزند طلاق بودن، می تونه شرایطی رو ایجاد کنه که از معافیت استفاده کرد؟

متاهل بودن که خیر، فرزند طلاق اگر سرپرست خانواده بشید، یعنی تک پسر بالای 18 سال بله

S E V E N
20-08-2010, 13:14
سلام دوستان

چند تا سوال :

1- الان مدت خدمت سربازي چقدره براي كسي كه ديپلم داره ؟

2- درسته كه ميگن ميخواد به مدت خدمت اضافه بشه يا اينكه اصلاً اضافه شده ؟

3- اگه كسي بخواد كارت جانبازي بگيره ولي مداركش رو كه مال سال ها قبل بوده ( مثلاً برگه مرخصي ) نداشته باشه بايد چكار كنه ؟ اگه مدارك گم شده باشه جايي هست كه ثبت باشه كه مثلا سربازي در تاريخي به خاطر مجروحيت رفته سربازي ؟

ممنون

خدانگهدار

rozbeh85
20-08-2010, 13:23
سلام دوستان

چند تا سوال :

1- الان مدت خدمت سربازي چقدره براي كسي كه ديپلم داره ؟

2- درسته كه ميگن ميخواد به مدت خدمت اضافه بشه يا اينكه اصلاً اضافه شده ؟

3- اگه كسي بخواد كارت جانبازي بگيره ولي مداركش رو كه مال سال ها قبل بوده ( مثلاً برگه مرخصي ) نداشته باشه بايد چكار كنه ؟ اگه مدارك گم شده باشه جايي هست كه ثبت باشه كه مثلا سربازي در تاريخي به خاطر مجروحيت رفته سربازي ؟

ممنون

خدانگهدار

18 ماه
2- فعلا که اضافه نشده، این قانونی که الان هست تا آخر 89 هست، اگه تمدید نشه سربازی میشه 24 ماه، ممکنه بشه ممکنه نشه، فعلا میگن قرار زیاد بشه ولی در حد حرف هست
3- بنیاد ایثارگران و یگانی که زمان جنگ بودن

hermione
20-08-2010, 20:25
یه سوال داشتم واسه دوستم داشتم :
معافیت کفالت معاینه جسمی و بدنیم داره ؟؟؟

rozbeh85
20-08-2010, 23:09
یه سوال داشتم واسه دوستم داشتم :
معافیت کفالت معاینه جسمی و بدنیم داره ؟؟؟

نچ، معافیت پزشکی معاینه پزشکی داره نه کفالت
مگر کفالت پدر فاقد توانایی و معلول که بله، پدر باید معاینه شوند

*IN*
21-08-2010, 11:20
این فراغت از تحصیل قضیش چیه؟؟؟از کجا باید گرفت؟؟؟
یه سوال دیگه؛مراحل این معافیت
3. تنها پسر بيش از 18 سال مادري که شوهرش فوت کرده با اونی که تو پست 1465 توضیح داده چقدر فرق میکنه؟؟؟

S E V E N
21-08-2010, 11:31
سلام جناب روزبه و بقیه دوستان

سوال من :

چه مدارکی برای اثبات جانبازی فرد در جبهه لازم است ؟ مثلا برگه مرخصی یا چیزه دیگه ای ؟

اگر مدارک مربوط به مجروحیت سربازی در زمان جنگ مفقود شده باشه و اگه در یگانش نباشه کجا میتونه پیدا کنه ؟ گفتید تو بنیاد ایثارگران. یعنی اونجا ثبت شده و میتونه با گرفتن مدرکی از اونجا برای گرفتن جانبازی اقدام کنه ؟ پدر من دنبال کارت جانبازی نرفته بود الان برای کسر خدمت من لازم هست که بگیره ولی مثلا کاغذی نیست که بگه برای مجروحیت رفته مرخصی. به نظر شما باید چکار کنم ؟

timsar jackson
21-08-2010, 12:10
امروز برگه ی اعزام من اومد..تاریخ اعزام رو زده 18 آذر....

چیزی از غیبت روش ننوشته..یعنی من غیبت نخوردم دیگه؟

malkemid
21-08-2010, 12:19
سلام

من بیرون زدگی دیسک درجه 2 دارم...میشه با این معافیت گرفت؟تو لیست صفحه اول پیداش نکردم

hamid_diablo
21-08-2010, 12:33
سلام دوستان

قانون چاقی و لاغری مفرط به کجا رسید
الن اجرا میشه یا نه
اگه اجرا میشه رای لاغرها چه طوریه؟

arash66_2m
21-08-2010, 13:57
اگه من معافیت پزشکی بگیرم اونم مثلا به یه چیز خیلی جزئی مثلا چی بگم آخه مثلا شما فرض کنید چاقی و لاغری مثلا گفتم دیگه /.

حالا فردا و پس فردا خواستم برم واسه آگهی های استخدام بانک ها ( مهندس عمران ) منو قبول می کنن یا نه و یه توضیحاتی بدین دیگه /.

در ضمن مشکلاتی که معافیت های پزشکی داره چیه مثلا در جذب کار و زن گرفتن :27::31: و از این حرف ها دیگه /...
و این که توضیحاتی کامل و جامع بدین /....

========
و یه سوال دیگه این که :

من که دانشگاهم تموم شده می خوام به جای اینکه 6 ماه حداگثرش وقت دارم پست کنم یه کم زودتر پست کنم که به قانون جدید نخوره یعنی دقیقا من 15 اسفند دفترچه رو پست کنم اون وقت سربازی منو با همین قانون قدیم حساب می کنن یا جدید ؟! ( من فقط دفترچه رو 15 اسفند پست کردم ها ! ) و این که اگه پست کنم کی جوابش میداد
برنامه من اینجوری :
15 اسفند 89 پست می کنم و 25 اردیبهشت کنکور ارشد 90 عمران رو میدم ( 100% قبولم ) چون امسال دادم دیدم می تونم بدون شک سال بعد 100% قبولم شک نکنید به حواشی اینا ...
و مثلا جواب هم بیاد سربازی من بخوره به مرداد و شهریور و من برم سربازی و نتایج ارشد بیاد و من از اول مهر برم واسه ارشد آزاد /.
آیا من تو مثلا 17-35 روز از خدمت آموزشی سربازی هم باشه مرخصی میدن یا نه ؟ و اینکه این برنامه من چجوره ؟
و این که بعد که مرخصی گرفتم و 2 سال بعد تموم کردم و مدرک ارشد رو گرفتم باقی مراحل یا وسط آموزش منو با مدرک لیسانس حساب می کنن یا ارشد یه توضیحاتی هم در این مورد بدین ممنون میشم /.

rozbeh85
21-08-2010, 14:15
سلام جناب روزبه و بقیه دوستان

سوال من :

چه مدارکی برای اثبات جانبازی فرد در جبهه لازم است ؟ مثلا برگه مرخصی یا چیزه دیگه ای ؟

اگر مدارک مربوط به مجروحیت سربازی در زمان جنگ مفقود شده باشه و اگه در یگانش نباشه کجا میتونه پیدا کنه ؟ گفتید تو بنیاد ایثارگران. یعنی اونجا ثبت شده و میتونه با گرفتن مدرکی از اونجا برای گرفتن جانبازی اقدام کنه ؟ پدر من دنبال کارت جانبازی نرفته بود الان برای کسر خدمت من لازم هست که بگیره ولی مثلا کاغذی نیست که بگه برای مجروحیت رفته مرخصی. به نظر شما باید چکار کنم ؟

شما یه بنیاد ایثارگران برو،خیلی ها مثل شما هستند، مطمئن باش میتونی بگیری

---------- Post added at 11:40 AM ---------- Previous post was at 11:39 AM ----------

امروز برگه ی اعزام من اومد..تاریخ اعزام رو زده 18 آذر....

چیزی از غیبت روش ننوشته..یعنی من غیبت نخوردم دیگه؟

اگه رو اون برگه سبزه ننوشته باشه نه غیبت نخوردی

---------- Post added at 11:42 AM ---------- Previous post was at 11:40 AM ----------

سلام

من بیرون زدگی دیسک درجه 2 دارم...میشه با این معافیت گرفت؟تو لیست صفحه اول پیداش نکردم

واسه محکم کاری و اینکه نه علاف بشی نه یه فرصت رو از دست بدی برو یکی از بیمارستان های ارتش یا سپاه( ارتش خانواده سپاه بقیه الله) مشکلت رو به دکتر اونجا بگو، اگه گفت معافی بدون 100% معافی اگه گفت نه نیستی که نیستی

---------- Post added at 11:45 AM ---------- Previous post was at 11:42 AM ----------

اگه من معافیت پزشکی بگیرم اونم مثلا به یه چیز خیلی جزئی مثلا چی بگم آخه مثلا شما فرض کنید چاقی و لاغری مثلا گفتم دیگه /.

حالا فردا و پس فردا خواستم برم واسه آگهی های استخدام بانک ها ( مهندس عمران ) منو قبول می کنن یا نه و یه توضیحاتی بدین دیگه /.

در ضمن مشکلاتی که معافیت های پزشکی داره چیه مثلا در جذب کار و زن گرفتن :27::31: و از این حرف ها دیگه /...
و این که توضیحاتی کامل و جامع بدین /....

========
و یه سوال دیگه این که :

من که دانشگاهم تموم شده می خوام به جای اینکه 6 ماه حداگثرش وقت دارم پست کنم یه کم زودتر پست کنم که به قانون جدید نخوره یعنی دقیقا من 15 اسفند دفترچه رو پست کنم اون وقت سربازی منو با همین قانون قدیم حساب می کنن یا جدید ؟! ( من فقط دفترچه رو 15 اسفند پست کردم ها ! ) و این که اگه پست کنم کی جوابش میداد
برنامه من اینجوری :
15 اسفند 89 پست می کنم و 25 اردیبهشت کنکور ارشد 90 عمران رو میدم ( 100% قبولم ) چون امسال دادم دیدم می تونم بدون شک سال بعد 100% قبولم شک نکنید به حواشی اینا ...
و مثلا جواب هم بیاد سربازی من بخوره به مرداد و شهریور و من برم سربازی و نتایج ارشد بیاد و من از اول مهر برم واسه ارشد آزاد /.
آیا من تو مثلا 17-35 روز از خدمت آموزشی سربازی هم باشه مرخصی میدن یا نه ؟ و اینکه این برنامه من چجوره ؟
و این که بعد که مرخصی گرفتم و 2 سال بعد تموم کردم و مدرک ارشد رو گرفتم باقی مراحل یا وسط آموزش منو با مدرک لیسانس حساب می کنن یا ارشد یه توضیحاتی هم در این مورد بدین ممنون میشم /.

ببین وقتی شما معافیت پزشکی بگیرین روی کارت شما نمیزنه مثلا به علت ضعف در بینایی میزنه معافیت بند فلان که اون بند فلان ضعف در بینایی هست.
طبق قانون استخدام معافعیت های پزشکی در ارگان های کشوری و لشکری ممنوع است، شما فقط میتوانی در بخش خصوصی اشتغال داشته باشی
شما تاریخ اعزامت ملاک هست نه تاریخ پست دفترچه
اگه اعزامت بعد از 89 باشه شامل قانون 89 نمیشوی
شما هر موقع از خدمتت باشه ترخیص میشی اگه دانشگاه قبول شی، شما بعد از ارشد با مدرک ارشد پذیرش میشید، اگر دوره ی کارشناسی آموزشی رو تموم کرده باشید و حکم افسری رو گرفته باشید یه راست میری یگان خدمتی وگرنه اگر آموزشی را تموم نکرده باشید دوباره باید طی کنید.

nafas
22-08-2010, 11:06
سلام دوستان اگه قوانین تغییری کرده به من اطلاع بدید تا پست اول رو آپدیت کنم

مرسی :11:

S E V E N
22-08-2010, 11:10
سلام خدمت دوستان

اگه من الان با كسر خدمت 12 ماه و 18 روز دفترچه رو بفرستم، كي اعزام ميشم با توجه به اين كه متولد سه ما اول سال هستم و

ديپلمم رو خرداد گرفتم.( يعني همچين شرايطي رو بايد 18 آبان بفرستن طبق جدولي كه خودشون تو سايتشون بود ) ميگم يعني اگه تا

آبان امسال هرموقع بفرستم بازم 18 آبان امسال اعزام ميشم و يا ميره تا سال بعد يا يه تاريخ ديگه ؟

ممنون

خدانگهدار

rozbeh85
22-08-2010, 12:14
سلام خدمت دوستان

اگه من الان با كسر خدمت 12 ماه و 18 روز دفترچه رو بفرستم، كي اعزام ميشم با توجه به اين كه متولد سه ما اول سال هستم و

ديپلمم رو خرداد گرفتم.( يعني همچين شرايطي رو بايد 18 آبان بفرستن طبق جدولي كه خودشون تو سايتشون بود ) ميگم يعني اگه تا

آبان امسال هرموقع بفرستم بازم 18 آبان امسال اعزام ميشم و يا ميره تا سال بعد يا يه تاريخ ديگه ؟

ممنون

خدانگهدار

احتمالا همون زمان اعزام میشید، حالا یه ماه اینور اون ور

hamidras
23-08-2010, 03:00
سلام رفقا:دی

من متولد مرداد 70 ام امسال برای سال دوم کنکور دادم.

دارم واسه معافیت پزشکی اقدام کنم.

میخوام بدونم اگه معاف تشخیص داده نشدم مشکلی برای دانشگاهم به وجود نمیاد؟ چون میدونم که قبولم.

rozbeh85
23-08-2010, 10:09
سلام رفقا:دی

من متولد مرداد 70 ام امسال برای سال دوم کنکور دادم.

دارم واسه معافیت پزشکی اقدام کنم.

میخوام بدونم اگه معاف تشخیص داده نشدم مشکلی برای دانشگاهم به وجود نمیاد؟ چون میدونم که قبولم.

اگه معاف نشی برگه سبز میاد دره خونتان مثلا دی اعزام، بعد با همون برگه میری دانشگاه ثبت نام، دیگه خود دانشگاه واسه معافیت تحصیلیت اقدام میکنه

akharwarbaz
24-08-2010, 18:23
احتمال چند در صده كه سال 90 سربازي رو بيشتر كنن ؟؟

hamidras
24-08-2010, 19:59
اگه معاف نشی برگه سبز میاد دره خونتان مثلا دی اعزام، بعد با همون برگه میری دانشگاه ثبت نام، دیگه خود دانشگاه واسه معافیت تحصیلیت اقدام میکنه

اگه قبلش مثلا اخر شهریور دانشگاه ثبت نام کرده باشم چی. مشکلی نیست؟

rozbeh85
24-08-2010, 21:18
احتمال چند در صده كه سال 90 سربازي رو بيشتر كنن ؟؟

دوست عزیز واقعا معلوم نیست، من به شخصه فکر نمیکنم تغییری بکنه

---------- Post added at 06:48 PM ---------- Previous post was at 06:48 PM ----------

اگه قبلش مثلا اخر شهریور دانشگاه ثبت نام کرده باشم چی. مشکلی نیست؟

نه، مشکلی نیست

yas_6969
24-08-2010, 23:05
سلام من دی ماه دانشگاهم و تموم میکنم و میخوام دفترچه پست کنم و با توجه به این که پدرم جبهه داره و من کسری خدمت دارم میخوام زود برم تموم بشه(و سر یک سری شاعه که سال 90 به بعد قوانین عوض میشه از قبیل کسری)اگر دی دفترچه بدم به نظرتون کی اعزام میشم چون دوباره میخوام برای کنکور شرکت کنم؟؟؟

rozbeh85
24-08-2010, 23:15
سلام من دی ماه دانشگاهم و تموم میکنم و میخوام دفترچه پست کنم و با توجه به این که پدرم جبهه داره و من کسری خدمت دارم میخوام زود برم تموم بشه(و سر یک سری شاعه که سال 90 به بعد قوانین عوض میشه از قبیل کسری)اگر دی دفترچه بدم به نظرتون کی اعزام میشم چون دوباره میخوام برای کنکور شرکت کنم؟؟؟

تیر 90 شایدم اردیبهشت 90

yas_6969
24-08-2010, 23:22
تیر 90 شایدم اردیبهشت 90

پس نفرستم برم دانشگاه بهتره چون اول آخر میشم سال نودی و تا اون موقع هم تکلیف قانونش معلوم میشه

rozbeh85
25-08-2010, 12:30
پس نفرستم برم دانشگاه بهتره چون اول آخر میشم سال نودی و تا اون موقع هم تکلیف قانونش معلوم میشه

من فقط یه پیشنهاد دارم به همه دوستان، اگه قرار برید و خودتان هم میدونید باید برید، زودتر برید شرش رو بکنید، من فاصله زمان فارغ التجصیلیم با پست دفترچه 1 هفته شد، آنقدر هم رفتم نظام وظیفه پیله کردم که 4 ماه انداختم جلو
این یه شریه که باید کنده بشه، هر چه زودتر بهتر

S E V E N
25-08-2010, 15:16
سلام دوستان

من شرايط رو در پست اول يه نگاهي انداختم.

اگه كسي شماره يك چشمش به طور مثال 4 و ديگري 4.5 باشه ميتونه معافي بگيره ؟

ممنون

خدانگهدار

kasra_khan2003
25-08-2010, 23:35
دوستان شاید اینجا جاش نباشه! اما از اونجایی که بخش متفرقه درش تخته شده و جای دیگه به ذهنم نرسید همینجا مطرح میکنم:

کسی که مشمول سربازی هست و در حال گذروندن تحصیلات دانشگاهی هست، در چه حالت میتونه گذرنامه برای سفر تحقیقاتی بگیره؟

طبق تحقیقات من، باید از دانشگاه معافیت تحصیلی بگیره برای وزارت علوم و اونجا نامه رو ببره نظام وظیفه ( فقط تهران ) ، سپس پر کردن فرم و پرداخت ودیعه ( فقط 5 میلیون تومان نقد! )

juventuss
26-08-2010, 08:35
کسانی متولد نیمه دوم هستند و می خواهند یک سال پشت کنکور بمونند باید برای خدمت کار خاصی انجام بدند ؟؟؟

farshidshd
26-08-2010, 10:34
سلام دوستان

من شرايط رو در پست اول يه نگاهي انداختم.

اگه كسي شماره يك چشمش به طور مثال 4 و ديگري 4.5 باشه ميتونه معافي بگيره ؟

ممنون

خدانگهدار

سلام.

خدمات غیر رزمی

دوستان شاید اینجا جاش نباشه! اما از اونجایی که بخش متفرقه درش تخته شده و جای دیگه به ذهنم نرسید همینجا مطرح میکنم:

کسی که مشمول سربازی هست و در حال گذروندن تحصیلات دانشگاهی هست، در چه حالت میتونه گذرنامه برای سفر تحقیقاتی بگیره؟

طبق تحقیقات من، باید از دانشگاه معافیت تحصیلی بگیره برای وزارت علوم و اونجا نامه رو ببره نظام وظیفه ( فقط تهران ) ، سپس پر کردن فرم و پرداخت ودیعه ( فقط 5 میلیون تومان نقد! )

معافیت تحصیلی که دانشگاه داده بهتون
بقیه کارا هم همونه که خودتون فرمودین

کسانی متولد نیمه دوم هستند و می خواهند یک سال پشت کنکور بمونند باید برای خدمت کار خاصی انجام بدند ؟؟؟

نیمه دوم چه سالی؟

.

aaeiria
26-08-2010, 11:14
سلام

متاهل بودن که خیر، فرزند طلاق اگر سرپرست خانواده بشید، یعنی تک پسر بالای 18 سال بله
یه برادر دارم 28 سال و خودم 24 سالمه و هیچکدوم سربازی نرفتیم.
راهی برای معافیت هست؟ حتی برای یکیمون. مثلا از طریق سرپرست خانوار شدن.

juventuss
26-08-2010, 12:45
سلام.

خدمات غیر رزمی

نیمه دوم چه سالی؟

.

نیمه دوم سال 70

kasra_khan2003
26-08-2010, 12:52

ممنون، فقط نمیدونم اون وزارت علوم، باید تهران باشه؟ یا نه مال شهر خودمون!!!

farshidshd
26-08-2010, 12:53
نیمه دوم سال 70

نیمه دوم سال 70 فعلا مشمول نیستن

.

aaeiria
26-08-2010, 13:10
اگه یکی حوصله داشت جواب ما رو هم بده

farshidshd
26-08-2010, 13:33
یه برادر دارم 28 سال و خودم 24 سالمه و هیچکدوم سربازی نرفتیم.
راهی برای معافیت هست؟ حتی برای یکیمون. مثلا از طریق سرپرست خانوار شدن.

وقتی غیبت خوردین هیچ راهی نیست ...
جز رفتن به خدمت یا نرفتن تا سن 60 سالگی

.

arash66110
26-08-2010, 14:10
با سلام و خسته نياشيد.
ميخواستم بپرسم شرايط كسي كه ديابت داره واسطه معافيت چيه؟
قندش بايد چند باشه و ساير چزويات با تشكر

arash66110
26-08-2010, 14:12
با سلام.ميخواستم بپرسم شرايط كسي كه ديابت داره واسه معافيت چيه؟
بايد قندش چند باشه؟ و ساير جزوييات.
با تشكر

arash66_2m
26-08-2010, 16:31
وقتی غیبت خوردین هیچ راهی نیست ...
جز رفتن به خدمت یا نرفتن تا سن 60 سالگی

.

سلام من چطور ؟
یه برادرم الان داره سربازی رو میره 6مین روز سربازیش هستش /.
منم دانشگاه رو تموم کردم ...

راهی هست منم معافیت بگیرم
غیب اینا هم نداریم چطوری میشه معافیت بگیرم ؟:13:

hamidras
26-08-2010, 16:40
واسه معاینه اولیه باید کجا رفت؟

rozbeh85
26-08-2010, 18:09
سلام من چطور ؟
یه برادرم الان داره سربازی رو میره 6مین روز سربازیش هستش /.
منم دانشگاه رو تموم کردم ...

راهی هست منم معافیت بگیرم
غیب اینا هم نداریم چطوری میشه معافیت بگیرم ؟:13:

دفترچه رو میگیری، برادرت یه برگ در حال خدمت از یگانش میگیره تو با دفترچه میفرستی، اعزام تو میشه بعد از پایان خدمت سربازی برادرت

fardinstar
26-08-2010, 22:26
آقا من همين الان يكي از دوستام بهم زنگ زد گفت خدمت سربازي رو دوباره دارن ميفروشن ! درسته اين خبر ؟؟

vahid_civil
26-08-2010, 22:45
سلام
من برگ سبزم رو گرفتم . تاریخ اول آبان اعزامم . امریه هم گرفتم برای سپاه تهران .
ولی برگ سبز رو سپاه از من گرفت به خاطر امریه اینا .
اول مهم نیست الان برگ سبز ندارم ؟
دوم از کجا میفهمم که آموزشی قراره کجا بیفتم و باید چیکار کنم ؟

rozbeh85
26-08-2010, 23:01
آقا من همين الان يكي از دوستام بهم زنگ زد گفت خدمت سربازي رو دوباره دارن ميفروشن ! درسته اين خبر ؟؟

شایعه است...

---------- Post added at 08:31 PM ---------- Previous post was at 08:29 PM ----------

سلام
من برگ سبزم رو گرفتم . تاریخ اول آبان اعزامم . امریه هم گرفتم برای سپاه تهران .
ولی برگ سبز رو سپاه از من گرفت به خاطر امریه اینا .
اول مهم نیست الان برگ سبز ندارم ؟
دوم از کجا میفهمم که آموزشی قراره کجا بیفتم و باید چیکار کنم ؟

اگه تا یه هفته قبل از آموزشی برگه سبزت رو پس نگرفتی برو میدان سپاه یه دونه دیگر بگیر، کار 5 دقیقه هم نمیشه
10 روز قبل از اعزام برگه سفید میاد که محل آموزشی رو برات زده است

vahid_civil
27-08-2010, 01:32
شایعه است...

---------- Post added at 08:31 PM ---------- Previous post was at 08:29 PM ----------

اگه تا یه هفته قبل از آموزشی برگه سبزت رو پس نگرفتی برو میدان سپاه یه دونه دیگر بگیر، کار 5 دقیقه هم نمیشه
10 روز قبل از اعزام برگه سفید میاد که محل آموزشی رو برات زده است

اگه محل اعزام یک شهر دیگه باشه من باید اول آبان برم اون شهر ؟
برگه سبز هم باید همراهم باشه ؟

bachekermani
27-08-2010, 06:26
من تک پسرم معافم یا نه؟:20:

rozbeh85
27-08-2010, 08:27
اگه محل اعزام یک شهر دیگه باشه من باید اول آبان برم اون شهر ؟
برگه سبز هم باید همراهم باشه ؟

اول آبان که اگه تهران باشی میری میدان سپاه بعد اونها خودشان بلیط برایتان میگیرند و چند روز بعدش اعزام میشی
برگه سبز رو داشته باش

---------- Post added at 05:57 AM ---------- Previous post was at 05:56 AM ----------

من تک پسرم معافم یا نه؟:20:

پدر بالای 60 سال بدون غیبت بله

nafas
27-08-2010, 15:59
سلام میگم من امسال پشت کنکور موندم
متولد سال 70 هم هستم

باید دفترچه میگن ارسال کنم بعد بگم پشت کنکوری هستم تا غیبت نخورم درسته ؟

arash66_2m
28-08-2010, 11:48
دفترچه رو میگیری، برادرت یه برگ در حال خدمت از یگانش میگیره تو با دفترچه میفرستی، اعزام تو میشه بعد از پایان خدمت سربازی برادرت

اینو که می دونم
راهکارهایی واسه معافیت می خوام من اصلا و ابدا راهی نیست ؟؟؟؟؟
اصلا ؟؟؟؟؟؟؟

malkemid
28-08-2010, 13:07
این 2 ماه آموزشی رو تحت چه شرایطی میشه پیچوند؟!

Diego
28-08-2010, 13:16

معافیت از رزم بگیری

Sha7ab
28-08-2010, 13:59
من که دفترچه فرستادم و جوابش هم اومده و الان دانشگاه هم قبول شدم. الان باید چیکار کنم؟ چه مدرکی رو ببرم به نظام وظیفه؟

rozbeh85
28-08-2010, 15:01
اینو که می دونم
راهکارهایی واسه معافیت می خوام من اصلا و ابدا راهی نیست ؟؟؟؟؟
اصلا ؟؟؟؟؟؟؟

بیماری اگه داری معاف میشی، اگه نه که نچ

---------- Post added at 12:30 PM ---------- Previous post was at 12:28 PM ----------

تقریبا هیچ جور، مگر اینکه رفته باشی این گردان های عاشورا و اونها یه برگه میدن که آموزشی اگه سپاه بیوفتی میپیچه
در حالت عادی دوستمان گفته معاف از رزم، شما یه معاف از رزم میگیری، مثلا رژه نداری، ورزش نداری، عوضش کلی بهت نگهبانی میندازن، نظافت عمومی معاف از رزم ی ها میشه سرویس بهداشتی و این قبیل مسائل

---------- Post added at 12:31 PM ---------- Previous post was at 12:30 PM ----------

من که دفترچه فرستادم و جوابش هم اومده و الان دانشگاه هم قبول شدم. الان باید چیکار کنم؟ چه مدرکی رو ببرم به نظام وظیفه؟

نیازی به رفتن نظام وظیفه نیست، موقع ثبت نام با برگه سبزت برو دانشگاه آنها خودشان برات معافیت تحصیلی رد میکنند

akharwarbaz
28-08-2010, 17:51
ويرايششش....

Sha7ab
28-08-2010, 22:14
دوستان معافیت کفالت که پدر زیر 60 سال مریض باشه باید چطور باشه؟ وضع پدر باید چطور باشه؟

rozbeh85
28-08-2010, 22:30
دوستان معافیت کفالت که پدر زیر 60 سال مریض باشه باید چطور باشه؟ وضع پدر باید چطور باشه؟

پدر باید ناتوان و تقریبا با سخت گیری که الان میشه حقیقتا معلول باشند، حالا یا جسمی یا مثلا قلبشان مشکل حاد داشته باشد که از طریق بهزیستی فکر کنم اقدام باید کرد و البته شرط تک پسر ذکور هم هست

bbkagp
30-08-2010, 08:16
اينكه بعد از فارغ التحصيلي 6 ماه فرصت برا ارسال دفترچه دارين، 6 ماه كامل هست؟ يعني اينكه تو اين 6 ماهه دفترچه رو بايد ارسال كرده باشي؟ يعني بايد زودتر ارسال كني كه قبل از تموم شدن 6 ماه به نظام وظيفه برسه؟ چه مدت زودتر بايد بفرستي؟

rozbeh85
30-08-2010, 08:29
اينكه بعد از فارغ التحصيلي 6 ماه فرصت برا ارسال دفترچه دارين، 6 ماه كامل هست؟ يعني اينكه تو اين 6 ماهه دفترچه رو بايد ارسال كرده باشي؟ يعني بايد زودتر ارسال كني كه قبل از تموم شدن 6 ماه به نظام وظيفه برسه؟ چه مدت زودتر بايد بفرستي؟

معمولا 2 هفته زودتر میفرستند که مشکلی پیش نیاد و به موقع به نظام وظیفه برسه و 6 ماه از زمان تاریخ فارغ التحصیلی شروع میشود، من توصیه میکنم اگر نهایتا قصد رفتن دارید سریعا پست کنید، یکی از هم خدمتی های من به خاطر 2 هفته دیر پست کردن 3 ماه اضافه خدمت دفترچه خورده که وقتی بیاید خدمت متوجه میشید 1 روز اضافه خدمت هم چه عذابی داره

I WONNA! HD2
30-08-2010, 09:24
درود و سلام بر دوستان گرامی
من متولد نیمه دوم (بهمن ماه) 1369 هستم و امسال هم دانشگاه رفتنم قطعیه. اینطور که من در این تاپیک و بخصوص پست 9 خوندم

باید برای ثبت نام کردن در دانشگاه از قبل دفترچه برای نظام وظیفه ارسال کرده باشم.

آیا همچین چیزی صحت داره و اگر آره حالا باید چیکار بکنم؟

ممنون میشم که دوستان و اهل فن به درستی و کامل جوابمو بدند.

سپاس

hamidras
30-08-2010, 14:57
سلام آقا:دی

واسه معاینه اولیه از کجا میتونم دکتر های معتمدو پیدا کنم (تهران)

farshidshd
30-08-2010, 15:05
درود و سلام بر دوستان گرامی
من متولد نیمه دوم (بهمن ماه) 1369 هستم و امسال هم دانشگاه رفتنم قطعیه. اینطور که من در این تاپیک و بخصوص پست 9 خوندم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدباید برای ثبت نام کردن در دانشگاه از قبل دفترچه برای نظام وظیفه ارسال کرده باشم.

آیا همچین چیزی صحت داره و اگر آره حالا باید چیکار بکنم؟

ممنون میشم که دوستان و اهل فن به درستی و کامل جوابمو بدند.

سپاس

سلام.
اگر مشمول بودید و دفترچه نفرستادید ،غیبت خوردید و دانشگاه نمیتونید ثبت نام کنید.
اگه هنز مشمول نشدید باید دفترچه بفرستین و برگه سبز براتون بیاد و با برگه سبز برین ثبت نام کنین

سلام آقا:دی

واسه معاینه اولیه از کجا میتونم دکتر های معتمدو پیدا کنم (تهران)

شما نباید پیدا کنید.
دکترهای نظام وظیفه باید معاینه کنن.
تشریف ببرید نظام وظیفه شهر خودتون و اقدام کنین.

موفق باشید

hamidras
30-08-2010, 15:09
دکترهای نظام وظیفه باید معاینه کنن.
تشریف ببرید نظام وظیفه شهر خودتون و اقدام کنین.

آخ مدارکو باید داد پلیس +10 اصلا فعلا کاری به نظام وظیفه ندارم.

Max.Pain
30-08-2010, 15:18
سلام
داداش ما متولد فروردین 70 هست و تا الان هنوز تمام واحدهای پیش دانشگاهیش رو پاس نکرده.
پارسال هم کنکور داد و پیام نور قبول شد ولی چون پیش رو نگرفته بود نتونست بره.
امسال هم اگه قبول نشه یا پیش دانشگاهیش رو نگیره(که نمیگیره!!!) باید بره سربازی؟
ممنون

farshidshd
30-08-2010, 15:27
سلام
داداش ما متولد فروردین 70 هست و تا الان هنوز تمام واحدهای پیش دانشگاهیش رو پاس نکرده.
پارسال هم کنکور داد و پیام نور قبول شد ولی چون پیش رو نگرفته بود نتونست بره.
امسال هم اگه قبول نشه یا پیش دانشگاهیش رو نگیره(که نمیگیره!!!) باید بره سربازی؟
ممنون

تا وقتی در حال تحصیل هست مشمول نمیشه .مگه اینکه مهلت قانونی تموم بشه که این مهلت رو باید از خوده مدرسه بپرسه.چون مدرسه باید نامه بزنه به نظام وظیفه

.

I WONNA! HD2
30-08-2010, 15:43
درود

اگر مشمول بودید و دفترچه نفرستادید ،غیبت خوردید و دانشگاه نمیتونید ثبت نام کنید.
اگه هنز مشمول نشدید باید دفترچه بفرستین و برگه سبز براتون بیاد و با برگه سبز برین ثبت نام کنین

فرشید جون شما که دیگه حسابی پر و بالمون رو ریختی. آقا از کجا بدنیم مشمول بودم یا نه؟ (نیمه دوم 69 / بهمن 69) یعنی حالا اگر مشمول بودم الان که نتایج اومد؛ نمیتونم دیگه برم دانشگاه؟؟؟ :19:

عجب وضعیه ها :13:

پیروز باشید.

farshidshd
30-08-2010, 15:52
درود

فرشید جون شما که دیگه حسابی پر و بالمون رو ریختی. آقا از کجا بدنیم مشمول بودم یا نه؟ (نیمه دوم 69 / بهمن 69) یعنی حالا اگر مشمول بودم الان که نتایج اومد؛ نمیتونم دیگه برم دانشگاه؟؟؟ :19:

عجب وضعیه ها :13:

پیروز باشید.

نه شما هنوز مشمول نیستین. بهمن امسال 19 سالتون تموم میشه.

اینجا رو ببین:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این سایت میتونه کمکت کنه::

موفق باشی

I WONNA! HD2
30-08-2010, 16:04
درود

نه شما هنوز مشمول نیستین. بهمن امسال 19 سالتون تموم میشه.

اینجا رو ببین:

این سایت میتونه کمکت کنه::

موفق باشی

آقا دمت گرم؛ اول از همه بابت پاسخ دادنت و بعد بخاطر راحت کردن خیال من فراری!

حالا دو تا سوال:
1. من پس با این وضع غیبت نخوردم دیگه؟
2. شما که وارد تری؛ برای ثبت نام در دانشگاه؛ الان باید برم دفترچه بگیرم که موقع ثبت نام چیزی داشته باشم یا نه اصلا نیازی نیست؟

سپاس از مهرت. پیروز باشی

habib1370
31-08-2010, 22:42
سلام
من چهارتا برادر دارم که دوتاشون کارت پایان خدمت دارن ویکی 6 ماه خدمت کردن وفرار کرد برادر دیگم 10 ماه خدمت کرد بعد تصادف کرد فلج شد پدرم بعد ازاین که برادرم تصادف کرد 3ماه مرخصی مطلق گرفت 5 ماه بعد از تصادف شورای پزشکی تشکیل شد وبرادرم معاف شد.حالا من نمیدونم این 3 ماه مرخصی جز خدمتش حساب میشه یانه
من به نظام وظیفه شهرمون رفتم اونا بهم برگه استعلام اصالت پایان خدمت دادن گه گفتن تکمیلش کن وبعد به محل خدمتش ببرید تا تاریخ پایان خدمتشو تایید کنند منم همین کار رو کردم از زاهدان به اصفهان رفتم ولی وقتی رفتم یه محل خدمتش هیچکی به ما جواب نداد وگفتند نمیشه حال من نمیدونم چیکار کنم .نمیشه بدون برگه استعلام کارت اقدام به معافیت کرد .
با تشکر

hamid_diablo
31-08-2010, 23:44
سلام دوستان
راسته میگن معافیتی که برای ایثار گرانه تا سال 90 حذف میشه؟

farshidshd
01-09-2010, 11:21
درود

آقا دمت گرم؛ اول از همه بابت پاسخ دادنت و بعد بخاطر راحت کردن خیال من فراری!

حالا دو تا سوال:
1. من پس با این وضع غیبت نخوردم دیگه؟
2. شما که وارد تری؛ برای ثبت نام در دانشگاه؛ الان باید برم دفترچه بگیرم که موقع ثبت نام چیزی داشته باشم یا نه اصلا نیازی نیست؟

سپاس از مهرت. پیروز باشی

خواهش میکنم.

1- نه هنوز غیبت نخوردین
2-نه دفترچه نمیخواد. اگه مشمول بودی میخواست.

موفق باشی

nafas
01-09-2010, 12:37
چند تا جواب سوال دیدم خوبه شاید جواب خیلیا توش باشه برای سربازی :11:
معافیت های جدید

۱ ـ افرادی که هم اکنون در حال گذراندن خدمت سربازی هستند و شرائط استفاده از معافیت سه فرزند خدمت کرده از یک خانواده را دارند باید چگونه عمل کنند؟

جواب: این دسته از افراد همانند سایر متقاضیان می بایست با مراجعه به یکی از دفاتر پلیس+۱۰ در شهرستان محل سکونت خود و تهیه مدارک مورد نیاز و تکمیل پرونده ، درخواست خود را اعلام نمایند . در صورتی که پس از بررسی مدارک از سوی رده های وظیفه عمومی ، واجد شرایط استفاده از این معافیت تشخیص داده شدند نامه ی ترخیص آنها از خدمت صادر خواهد شد . ضمناً برای این دسته از افراد کارت پایان خدمت از سوی یگان خدمتی مربوطه در هر یک از نیروهای مسلح صادر خواهد شد.

۲ ـ فردی که متعهد خدمت در نیروهای مسلح و دستگاههای دولتی می باشد و اکنون شرایط استفاده از معافیت سه فرزند خدمت کرده از یک خانواده را دارد آیا می تواند پس از استعفا ، از تسهیلات فوق استفاده کند؟

جواب: ترخیص افراد متقاضی در حین خدمت صرفاً شامل افرادی می شود که در حال خدمت دوره ضرورت هستند و این موضوع شامل متعهدین خدمت در نیروهای مسلح و دستگاههای دولتی که در حال انجام تعهد می باشند نمی گردد و ادامه انجام تعهد این افراد یا استعفای آنها تابع مقررات دستگاه مربوطه می باشد.

۳ ـ آیا دانشجوی در حال تحصیل هم می تواند از معافیت سه فرزند خدمت کرده از یک خانواده استفاده کند ؟
جواب: بله ، دانشجویان هم می توانند در صورت واجد شرایط بودن ، از معافیت مذکور در حین تحصیل استفاده نمایند.

۴ ـ فردی که دارای کارت معافیت پزشکی می باشد و اکنون شرایط استفاده از معافیت سه فرزند خدمت کرده از یک خانواده را دارد آیا می تواند کارت معافیت پزشکی را ابطال کند و از این معافیت استفاده کند؟
جواب: خیر در حال حاضر ابطال کارت معافیت پزشکی برای استفاده از این معافیت امکان پذیر نمی باشد .

۵ ـ فردی که در خواست معافیت پزشکی داده و درخواست وی در حال رسیدگی است آیا می تواند از درخواست خود منصرف شده و از معافیت سه فرزند خدمت کرده از یک خانواده که شامل حال وی میشود استفاده کند؟
جواب: اگر پرونده مشمول در شورای پزشکی منجر به صدور رای نشده باشد امکان انصراف از معافیت پزشکی و استفاده از معافیت جدید وجود دارد.

۶ ـ افرادی که شرایط استفاده از معافیت های جدید را دارند و تاریخ اعزام آنها نزدیک است آیا می توانند تاریخ اعزام خود را به تاخیر بیاندازند؟
جواب: این افراد برای اینکه از نظر غیبت دچار مشکل نشوند ، با مراجعه به رده های وظیفه عمومی در شهرستان محل سکونت خود ، خواسته خود را مطرح و در صورتی که واجد شرایط استفاده از معافیت های جدید شناخته شدند ، تاریخ اعزام آنها به تعویق خواهد افتاد تا پرونده مسیر قانونی خود را طی نماید.

۷ ـ اگر فردی کارت پایان خدمت وی گم شده و صدور کارت المثنی نیز به دلایل مختلف در کوتاه مدت امکان پذیر نمیباشد آیا امکان مساعدت وجود دارد؟
جواب: فعلاً ملاک رسیدگی به درخواست افراد متقاضی برای استفاده از معافیت های جدید ، داشتن اصل کارت پایان خدمت یا کارت المثنی می باشد.

۸ـ متعهد خدمت در دستگاه های دولتی و غیر دولتی که به جای کارت معافیت متعهدین ، کارت عفو رهبری دریافت کرده آیا برادرش می تواند از معافیت سه فرزند خدمت کرده از یک خانواده استفاده کند( دو فرزند دیگر خانواده کارت پایان خدمت دارند)؟
جواب: ملاک و مبنا برای استفاده از این نوع معافیت ، صرفاً دارا بودن کارت پایان خدمت یا کارت معافیت خدمت متعهدین (جایگزین خدمت دوره ضرورت) توسط سه فرزند خانواده می باشد . این افراد باید با مراجعه به رده های وظیفه عمومی نسبت به تعویض و تبدیل کارت خود اقدام تا مجاز به استفاده از این معافیت شوند.

۹ ـ در خانواده هایی که به دلیل اختلافات خانوادگی ، یک برادر از ارائه کارت پایان خدمت خود به برادر چهارم امتناع میکند چگونه می توان از معافیت فرزند چهارم استفاده کرد؟
جواب: هر چند اجازه فرزندی که خدمت کرده است برای استفاده برادر چهارم از معافیت لازم نمی باشد لیکن در حال حاضر ارائه کارت پایان خدمت برای استفاده از این تسهیلات الزامی می باشد.

۱۰ ـ کسی که برادرش جانباز است یا دارای سابقه جبهه می باشد آیا سابقه او به عنوان یک فرد خدمت کرده و دارای کارت پایان خدمت محسوب می شود ؟
جواب: ملاک استفاده از تسهیلات جدید (معافیت سه فرزند خدمت کرده ) صرفاً داشتن کارت پایان خدمت دوره ضرورت یا کارت معافیت متعهدین خدمت در نیروهای مسلح و دستگاه های دولتی می باشد.

۱۱ ـ اگر خواهر مشمول از سپاه دانش قدیم کارت پایان خدمت داشته باشد آیا جزو یک فرزند خدمت کرده محسوب می شود؟
جواب: خدمت سربازی فرزندان اناث خانواده که خدمت سربازی را قبل از انقلاب انجام داده و دارای کارت پایان خدمت هستند به عنوان یکی از سه فرزند خدمت کرده قابل احتساب بوده و فرزند چهارم خانواده برابر مقررات می تواند از معافیت بهره مند شود.
۱۲ ـ اگر فردی که دارای کارت پایان خدمت یا کارت معافیت خدمت متعهدین بوده و اکنون در قید حیات نمی باشد آیا برادر چهارم او می تواند از معافیت سه فرزند خدمت کرده استفاده کند؟
جواب: بله ، امکان استفاده از کارت متعهدین یا کارت پایان خدمت فرزندان فوت شده از یک خانواده نیز میسر می باشد . در صورتی که برادر چهارم یا پنجم واجد سایر شرایط اعلام شده برای استفاده از معافیت جدید باشد.

۱۳ ـ اگر پدری دارای دو همسر و از هر همسر دارای فرزند بوده است و هم اکنون در قید حیات نمی باشد در اینجا برای استفاده از معافیت سه فرزند خدمت کرده از یک خانواده ، رضایت کدام همسر ( یعنی کدام مادر ) ملاک عمل است ؟
جواب: حق تقدم و اولویت با مادری است که تعداد بیشتری از فرزندان او خدمت دوره ضرورت را انجام داده باشند و در صورت برابر بودن تعداد فرزند خدمت کرده ، حق تقدم با فرزندی است که سن بیشتری دارد مگر اینکه دو مادر محضری توافق نمایند که فرزند کوچکتر از این معافیت استفاده نماید.

۱۴- آیا نظامیانی که بنا به دلایلی از خدمت اخراج و یا بازخرید شده اند مدت خدمت آنها جایگزین خدمت دوره ضرورت محاسبه می شود؟
جواب : مدت خدمت نظامیانی که اخراج و یا بازخرید شده اند قابل احتساب نمی باشد مگر آنکه دارای کارت پایان خدمت معتبر باشند که در این صورت فرزند چهارم در صورت دارا بودن شرایط از تسهیلات جدید می تواند بهره مند گردد.

۱۵- متعهدین به خدمت در سازمانها و نهادها که پس از گذراندن مدتی از خدمت و انجام بخشی از تعهد خود ، کارت معافیت پزشکی، کفالت و یا رهبری اخذ کرده اند ، آیا خدمت آنها جایگزین خدمت دوره ضرورت محاسبه می شود؟
جواب: سوابق خدمتی متعهدین به سازمانها و نهادها که بخشی از خدمت خود را انجام داده و سپس کارت معافیت پزشکی / کفالت / رهبری اخذ نموده باشند و یا اخراج شده باشند در حال حاضر قابل احتساب نمی باشد.

۱۶ ـ آیا شرایط سنی برای استفاده از معافیت سه فرزند خدمت کرده از یک خانواده ملاک عمل می باشد؟
جواب: رسیدگی به وضعیت افرادی که به سن مشمولیت می رسند در صورت واجد شرایط بودن ، بلا مانع است که با این ملاحظه در سال جاری متولدین سال ۱۳۷۰ در صورت دارا بودن شرایط مجاز به استفاده از این تسهیلات می باشند.

۱۷ ـ اگر یکی از فرزندان خانواده خدمت دوره ضرورت را انجام داده و دو فرزند دیگر خانواده نیز در حال انجام خدمت باشند آیا فرزند چهارم خانواده که در سن مشمولیت است می تواند از معافیت سه فرزند خدمت کرده از یک خانواده بهره مند شود؟
جواب: در صورتیکه یکی از افراد خانواده خدمت دوره ضرورت را انجام داده و در حال حاضر دو برادر دیگرش در حال خدمت سربازی هستند، فرزند چهارم خانواده (در صورت مشمول بودن) به شرط آنکه حداقل یکسال از مدت خدمت دوره ضرورت دو برادرش سپری شده باشد می تواند از این تسهیلات بهره مند گردد .

۱۸ ـ در صورتی که دو فرزند خانواده خدمت دوره ضرورت را انجام داده و فرزند سوم در حین خدمت به دلیل قبولی در دانشگاه از خدمت ترخیص شده و فرزند چهارم نیز در حال انجام خدمت باشد ، آیا فرزند سوم ( (دانشجو) می تواند از معافیت سه فرزند خدمت کرده از یک خانواده استفاده نماید؟
جواب: در صورتیکه دو فرزند خانواده خدمت دوره ضرورت را سپری کرده باشند و فرزند سوم آنها مدتی از خدمت دوره ضرورت را انجام داده و سپس از خدمت ترخیص و از معافیت تحصیلی در حال حاضر بهره مند باشد و فرزند چهارم خانواده در حال خدمت سربازی باشد – در صورت طی شدن حداقل یکسال از خدمت سربازی فرزند چهارم – فرزند سوم آنها (دانشجو) می تواند از کارت پایان خدمت با درج مدتی که خدمت دوره ضرورت را انجام داده بهره مند شود.

۱۹ ـ آیا فرزندان خانواده ای که قبلاً از تسهیلات معافیت دو برادری استفاده کرده اند می توانند از تسهیلات جدید استفاده کنند ؟
جواب: آندسته از افرادی که قبلاً از تسهیلات معافیت دو برادری استفاده کرده اند از تسهیلات جدید نمی توانند بهره مند شوند و برادری که به ازای خدمت وی برادر دیگر از خدمت معاف شده است جزء سه فرزند خدمت کرده محسوب نخواهد شد.

۲۰ـ کارکنان متعهد نظامی که پس از انجام دو سال تعهد خدمت فوت کرده اند آیا سوابق خدمتی آنها جایگزین خدمت دوره ضرورت محسوب می شود؟
جواب: مدت خدمت کارکنان متعهد نظامی که پس از دو سال انجام تعهد فوت کرده باشند پس از ارائه گواهی از سازمان مربوطه در قالب مقررات جدید به عنوان یک فرزند خدمت کرده قابل احتساب است.

۲۱- در صورت فوت پدر و مادر و عدم حضور قیم،‌کدام یک از فرزندان خانواده می توانند از معافیت سه فرزند خدمت کرده از یک خانواده استفاده نمایند؟
جواب: در صورت وجود دو یا چند برادر واجد شرایط در یک خانواده برای استفاده از تسهیلات ، در صورت فوت پدر و مادر و عدم حضور قیّم، برادر بزرگتر از نظر سنی در اولویت استفاده از تسهیلات می باشد و در صورت توافق او با ارائه گواهی محضری استفاده از تسهیلات معافیت توسط برادران کوچکتر خانواده (که مشمول باشند) بلامانع است.
۲۲- مشمولی که دو برادرش خدمت کرده اند و برادر سوم او در حال خدمت است اما مدت خدمتش به یک سال نرسیده است آیا میتواند تا زمانی که خدمت برادرش به یکسال برسد وارد غیبت شود؟
جواب: برای بهره مندی مشمول متقاضی (فرزند چهارم)از معافیت، در صورتیکه فرزند سوم خانواده در حال خدمت سربازی باشد و مدت خدمت او به یکسال نرسیده باشد بعد از تاریخ ۱/۳/۸۸ نبایستی وارد غیبت شود و با این شرط تاریخ اعزام وی تا زمانی که مدت خدمت برادرش به یکسال برسد قابل تمدید است.

۲۳- خانواده ای که دارای چهار فرزند است و سه فرزند آن دوره خدمت ضرورت را انجام داده اند آیا برای معافیت فرزند چهارم ارائه رضایتنامه پدر یا مادرلازم است؟
جواب: در صورتیکه فرزند چهارم خانواده واجد شرایط باشد و فرزند ذکور دیگری در خانواده وجود نداشته باشد و یا اینکه تا پایان سال ۱۳۸۹ فرزند ذکور دیگر خانواده مشمول مقررات خدمت وظیفه عمومی نشود ارائه رضایت نامه از پدر یا مادر ضروری نیست.

۲۴- آیا سربازان فراری که واجد شرایط استفاده از معافیت سه فرزند خدمت کرده از یک خانواده می باشند می توانند از این تسهیلات استفاده نمایند؟
جواب: بله، فرزند چهارم خانواده که سرباز فراری است ابتدا باید به جرم فرار وی توسط محاکم قضایی رسیدگی شود و پس از صدور حکم و تحمل کیفر، او می تواند از تسهیلات مزبور بهره مند شود.

۲۵- اگر فرزند سوم خانواده در حین انجام خدمت اقدام به فرار نماید آیا فرزند چهارم می تواند از معافیت سه فرزند خدمت کرده استفاده کند؟
جواب: در صورتیکه فرزند سوم خانواده در حال انجام خدمت سربازی بوده و پس از اتمام یکسال از خدمت، فرار کرده باشد تا زمانیکه به جرم فرار وی توسط محاکم قضایی رسیدگی نشود و کیفر مربوط را تحمل نکند فرزند چهارم خانواده نمی تواند از تسهیلات بهره مند شود.

۲۶- اگر در خانواده ای دو فرزند خدمت سربازی را انجام داده و فرزند سوم نیز پس از انجام یکسال خدمت بدلیل قبولی در دانشگاه ، از خدمت ترخیص شده باشدآیا فرزندچهارم می تواند از معافیت سه فرزند خدمت کرده از یک خانواده استفاده نماید؟
جواب: در صورتیکه دو فرزند خانواده خدمت دوره ضرورت را گذرانده باشند و فرزند سوم خانواده پس از انجام بیش از یکسال خدمت، بدلیل پذیرفته شدن در دانشگاه از خدمت ترخیص و در حال حاضر از معافیت تحصیلی استفاده می نماید فرزند چهارم خانواده می تواند از معافیت مذکور بهره مند شود.

۲۷- اگر فرزند خانواده ای به شهادت رسیده و یا جانباز و رزمنده ( دارای سابقه جبهه) باشد آیا سابقه خدمت او جایگزین دوره ضرورت محسوب می شود؟
جواب: در صورتی که فرزند یک خانواده به شهادت رسیده یا جانباز / رزمنده باشد و قبلاً از تسهیلات ایثارگری، خود یا فرزندانش استفاده نموده باشند ، فقط در صورتیکه کادر نیروهای مسلح و یا متعهد به سازمانهای مربوط بوده باشد مدت سابقه خدمت او برابر مقررات تعیین شده به عنوان یکی از سه فرزند خدمت کرده محسوب و برای استفاده فرزند چهارم خانواده از تسهیلات جدید قابل احتساب خواهد بود.

۲۸- پدری که دارای دو همسر بوده و از هر کدام صاحب سه فرزند ذکور است، در صورتیکه از فرزندان هر همسر دو فرزند خدمت سربازی را انجام داده و فرزند سوم آنها خدمت نکرده باشد، در صورت فوت پدر، کدام یک از فرزندان سوم وی از این دو همسر می توانند از معافیت سه فرزند خدمت کرده از یک خانواده استفاده نمایند؟
جواب: در صورتیکه پدر خانواده دارای دو همسر بوده و از فرزندان ذکور هر همسر دو نفر خدمت دوره ضرورت را طی کرده باشند و فرزند ذکور سوم این دو همسر خدمت نکرده باشد و پدر نیز در قید حیات نباشد.با توافق ۲ مادر که باید بصورت محضری ارائه شود و مدارک آن ارائه گردد یکی از فرزندان سوم این دو خانواده می تواند از تسهیلات بهره مند شود و در صورت عدم توافق ، فرزند بزرگتر در اولویت بهره مندی از تسهیلات می باشد.

۲۹- اگر فردی پس از انجام بخشی از مدت خدمت وظیفه عمومی ( قبل از اتمام خدمت) ، بدلیل بهره مندی از سایر معافیتها مانند پزشکی و کفالت از خدمت ترخیص و معاف شود آیا مدت خدمت او محاسبه می شود؟
جواب: فرزند خانواده ای که پس از انجام بخشی از خدمت سربازی حتی پس از طی بیش از یکسال از خدمت دوره ضرورت از یکی از انواع معافیت ها بهره مند شده و کارت معافیت دریافت کرده است در حال حاضر بعنوان فردی که خدمت سربازی انجام داده، تلقی نمی شود.

۳۰- آیا کسانی که قبلا از یک نوع معافیت مثلا معافیت پزشکی یا کفالت یا هر نوع معافیت دیگر برخوردار شده و دارای کارت معافیت می باشند و اکنون نیز شرایط بهره مندی از معافیت سه فرزند خدمت کرده از یک خانواده را دارا هستند می توانند از معافیت جدید استفاده کنند؟
جواب: فرزندان ذکور خانواده ها که بهر شکل قبلاً از انواع معافیت ها بهره مند و کارت معافیت دریافت داشته اند برای استفاده از تسهیلات جدید نمی توانند کارت معافیت خود را ابطال نمایند.

nafas
01-09-2010, 12:43
کارشناسان سازمان وظیفه عمومی ناجا در پرسش و پاسخ با شهروندان به سؤالاتی در ارتباط با شرایط دریافت مجوز خروج از کشور برای مشمولان، پاسخ داده اند که جزئیات آن را در ذیل می‌خوانیم. - میزان ودیعه برای مجوز خروج از کشور چه مبلغ و نوع وثیقه چه می‌باشد؟
۱٫ ودیعه سفرهای زیارتی حج تمتع و عمره و عتبات عالیات: مبلغ ۱۵میلیون تومان چک و مبلغ ۵۰۰ هزار تومان وجه نقد۲٫ ودیعه سفر سوریه و سایر کشورها: مبلغ ۱۵میلیون تومان پرداخت وجه نقد و یا ضمانت نامه بانکی۳٫ خروج از کشور برای فرصتهای مطالعاتی، ارائه مقالات و سایر سفرهای علمی با تائید وزارت علوم و بهداشت و یا سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی با سپردن ودیعه به مبلغ ۵ میلیون تومان بصورت نقد و یا ضمانت بانکی۴٫ پذیرش در دانشگاه خارج از کشور برای ادامه تحصیل با سپردن ودیعه به مبلغ ۱۵میلیون تومان وجه نقد یا ضمانت نامه بانکی و یا وثیقه ملکی
۲- اخذ ودیعه بصورت ضمانتنامه بانکی چگونه است و چه بانکی معتبر می‌باشد؟
ضمانت نامه همه بانکها با هماهنگی امورمالی سازمان وظیفه عمومی ناجا معتبر می‌باشد.
۳-نحوه خروج از کشور دانشجویان از طریق ستاد عمره دانشجویی چگونه است؟
۱٫ دانشجویان با شرایط ذیل می‌توانند از طریق ستاد عمره دانشجویی، برای عمره از کشور خارج شوند.۲٫ درخواست ستاد عمره دانشجویی و تعهد آن ستاد۳٫ سقف مجاز سنوات تحصیلی دانشجو به اتمام نرسیده باشد و وارد غیبت نشده باشد.
۴-آیا به مشمولان غایب مجوز خروج تعلق میگیرد؟
مشمولان غایب مجاز به خروج از کشور نیستند مگر مشمولانی که بدلیل درمان خود لازم است به خارج از کشور مسافرت نمایند که این امر منوط به تایید شورای پزشکی وزارت بهداشت یا شورای عالی پزشکی وظیفه عمومی است.
۵-مجوز خروج به مقصد چه کشورهایی و به چه منظور صادر میشود؟
۱٫ تمامی کشورها به منظور سفر علمی به جز فلسطین اشغالی۲٫ کشورهای زیارتی (عراق، سوریه و عربستان)
۶-خروج موقت دانشجویان از کشور به چه صورت میباشد؟
۱٫ به منظور سفر علمی و فرصت مطالعاتی و زیارت با درخواست و تائید دانشگاه و سپردن ودیعه مورد نظر، مجوز خروج برای دانشجویان صادر میشود.
۷-مدت خروج از کشور به منظور فرصت مطالعاتی در دوره‌های فوق لیسانس و دکتری به چه صورت میباشد؟
در مقطع کارشناسی ارشد ۴ماه و در مقطع دکتری ۹ماه می‌باشد که در مواقع ضروری و با درخواست وزارت علوم مدت مذکور برای فوق لیسانس حداکثر تا ۶ماه و دکتری حداکثر تا یکسال قابل افزایش است.
۸-نحوه خروج از کشور متعهدین خدمت به سازمانها (نفتکش، کشتیرانی، هواپیمایی، آموزش و پرورش، قوه قضائیه و …) چگونه میباشد؟
با درخواست سازمان مربوط پس از طی دوره آموزش نظامی و تعهد سازمان مربوط به مبلغ ۱۵میلیون تومان، خروج این افراد ممکن میباشد.
۹-نحوه خروج از کشور ورزشکاران اعم از دانش آموز و دانشجو چگونه می‌باشد؟
۱٫ درخواست دفتر امور مشترک فدراسیون‌ها در سازمان تربیت بدنی و ارایه تضمین لازم.۲٫ سقف مجاز سنوات تحصیلی دانشجویان و دانش‌آموزان به اتمام نرسیده باشد و وارد غیبت نشده باشند.۳٫ سن دانش‌آموزان رشته‌های فنی و حرفه‌ای نباید بیشتر از ۲۲سال باشد.
۱۰-نحوه خروج از کشور فرزندان مامور ثابت دولت در خارج از کشور چگونه است؟
با تائید ماموریت از طرف وزارت امور خارجه و به شرط نداشتن غیبت و سپردن تضمین از سوی سازمان مربوطه، همراهی فرزندان مامورین ثابت دولت در خارج از کشور تا پایان ماموریت والدین امکان پذیر می‌باشد.

King Of Iran
01-09-2010, 15:12
سلام شرایطم را میگویم ببینید من معاف میشوم یا خیر؟
من امسال لیسانس مهندسی مواد تمام کردم
پدرم 62 سال سن دارد
یک برادر بزرگ تر از خود دارم که خدمت سربازی خود را گذرانده ودارای کارت پایان خدمت است و برادرم در حال حاضر ازدواج کرده و دارای فرزند است

--آیا با توجه به سربازی رفتن برادرم و متاهل بودن وی من میتوانم معافیت کفالت بگیرم؟

--برادرم در حال مهاجرت به خارج از کشور است آیا در صورتی که وی برای چند سال به خارج از کشور برود من میتوانم از این طریق معافیت بگیرم؟

rozbeh85
02-09-2010, 11:24
سلام شرایطم را میگویم ببینید من معاف میشوم یا خیر؟
من امسال لیسانس مهندسی مواد تمام کردم
پدرم 62 سال سن دارد
یک برادر بزرگ تر از خود دارم که خدمت سربازی خود را گذرانده ودارای کارت پایان خدمت است و برادرم در حال حاضر ازدواج کرده و دارای فرزند است

--آیا با توجه به سربازی رفتن برادرم و متاهل بودن وی من میتوانم معافیت کفالت بگیرم؟

--برادرم در حال مهاجرت به خارج از کشور است آیا در صورتی که وی برای چند سال به خارج از کشور برود من میتوانم از این طریق معافیت بگیرم؟

-خیر
-خیر
وجود برادر به هر طریقی در هر جای دنیا متاهل و مجرد کفالت را از بین میبرد مگر اینکه برادر خودش شامل کفالت بشود( فلج و...)

MORINIO
02-09-2010, 12:24
خواهش میکنم.

1- نه هنوز غیبت نخوردین
2-نه دفترچه نمیخواد. اگه مشمول بودی میخواست.

موفق باشی

شما چجوری حساب کردی که اون دوستمون مشمول نیست ؟

توی دفترچه های آزاد و سراسری 89 نوشته : متولدین نیمه دوم 69 که به صورت حضوری دوره پیش دانشگاهی رو به اتمام رسانده اند در صورت قبولی در آزمون می بایست دارای برگ اعزام بدون غیبت باشند ...

من خودم نیمه دوم 69 هستم و 6 ماه قبل دفترچه رو فرستادم و برگ اعزامم اومد ...

habib1370
02-09-2010, 13:11
سلام
من چهارتا برادر دارم که دوتاشون کارت پایان خدمت دارن ویکی 6 ماه خدمت کردن وفرار کرد برادر دیگم 10 ماه خدمت کرد بعد تصادف کرد فلج شد پدرم بعد ازاین که برادرم تصادف کرد 3ماه مرخصی مطلق گرفت 5 ماه بعد از تصادف شورای پزشکی تشکیل شد وبرادرم معاف شد.حالا من نمیدونم این 3 ماه مرخصی جز خدمتش حساب میشه یانه
من به نظام وظیفه شهرمون رفتم اونا بهم برگه استعلام اصالت پایان خدمت دادن گه گفتن تکمیلش کن وبعد به محل خدمتش ببرید تا تاریخ پایان خدمتشو تایید کنند منم همین کار رو کردم از زاهدان به اصفهان رفتم ولی وقتی رفتم یه محل خدمتش هیچکی به ما جواب نداد وگفتند نمیشه حال من نمیدونم چیکار کنم .نمیشه بدون برگه استعلام کارت اقدام به معافیت کرد .
با تشکر
کسی نبود کمک کنه
مگه برگه استعلام باید خودمون ببریم محل خدمت راه دیگه ای نداره

farshidshd
02-09-2010, 15:45
کسی نبود کمک کنه
مگه برگه استعلام باید خودمون ببریم محل خدمت راه دیگه ای نداره

شما اقدام کنید . اون موقع که خواستن براشون میبرین.

موفق باشید

princeofpersia_7
03-09-2010, 01:56
آقا ما اگر امسال دانشگاه شبانه یا پیام نور یا غیر انتفاعی قبول بشیم و از معافیت تحصیلی استفاده کنیم...

اون وقت اگر در کنکور سال بعدی یه دانشگاه روزانه در بیایم مشکلی نداره؟ گیری نمیدن؟ :31:

farshidshd
03-09-2010, 11:39
آقا ما اگر امسال دانشگاه شبانه یا پیام نور یا غیر انتفاعی قبول بشیم و از معافیت تحصیلی استفاده کنیم...

اون وقت اگر در کنکور سال بعدی یه دانشگاه روزانه در بیایم مشکلی نداره؟ گیری نمیدن؟ :31:

فعلا نه. مشکلی نیست.

avator20002000
03-09-2010, 22:34
سلام من معاف شدم ولی گفتن کارتت 20 روز دیگه میاد.کسی نمی دونه دقیقا کی میاد؟

rozbeh85
04-09-2010, 08:08
سلام من معاف شدم ولی گفتن کارتت 20 روز دیگه میاد.کسی نمی دونه دقیقا کی میاد؟

خودشان گفتند 20 روز دیگه میاد دیگه، همون موقع میادش

hamijoon
04-09-2010, 15:07
بچه ها من تاريخ اعزامم 1 آبان . الان هم دانشگاه قبول شدم . به نظرتون چيكار كنم ؟؟

اگه بخوام دانشگاه برم بايد چيكار كنم ؟؟

farshidshd
04-09-2010, 15:19
بچه ها من تاريخ اعزامم 1 آبان . الان هم دانشگاه قبول شدم . به نظرتون چيكار كنم ؟؟

اگه بخوام دانشگاه برم بايد چيكار كنم ؟؟

کاری نمیخواد بکنی

با برگه سبز برو ثبت نام . خوده دانشگاه معافیت تحصیلی صادر میکنه میفرسته نظام وظیفه

.

ساش
04-09-2010, 15:42
سلام
من تولد 68/11/6 هستم
الان داشجوی پیام نورم کلا ترم گذشته که اون دو ترم را هم مرخصی رد کردم

می خوام ببینم آیا راهی داره که من بتونم برای سال 90 هم کنکور بدم ؟؟؟

بشه از نظام وظیفه مهلت گرفت یا چیز دیگه ای

یا امسال آزاد ثبت نام کنم و سال دیگه دوباره کنکور دانشگاه آزاد را بدم و تغییر رشته بدم ؟؟؟؟

ممنون از جوابتون
لطفا راهنمایی کنید یه راهی رو به روی من بزارید

SIMON137
04-09-2010, 19:02
اقا ما نفهمیدیم این قضیه معافیت کفالت که گفتن چطوره ، هی ملت هم از ما سوال می کنن
تک پسر 18 سال ، پدر اونوقت 59 سال رو رد کرده ، تموم کرده ، وارد شده ، 60 سال رو شروع کرده ، وارد 60 سال شده ، چیه قضیش ؟ ممنون میشم ساده بگید :دی

farshad6990
04-09-2010, 21:56
سلام
من برای معافیت پزشکی اقدام کردم ولی قبول نشد و سرباز شناخته شدم (امروز شورا داشتم که متاسفانه000) و گفتن برگه اعزام به خدمت میاد در خونه حالا 3 تا سوال:
1-این برگه اعزام که تاریخ اعزام هم توی اونه کی بدست من می رسه ؟
2-حالا مثلا فرض کنیم تاریخ اعزام دی باشه آیا من می تونم برای کنکور 90 ثبت نام کنم (با توجه به این که زمان ثبت نام در آذر ماه است) و اگر جواب مثبته برای ثبت نام تو بند (کد وضعیت نظام وظیفه) چه عدی رو باید وارد کنم ؟
3-کلا کسی که درحال انجام سربازی است آیا می تواند برای کنکور ثبت نام و شرکت کند ؟

مشخصات : من متولد آذر 69 هستم و دارای مدرک پیش دانشگاهی به صورت حضوری و در کنکور های 88 و 89 شرکت کرده ام و موفق نشدم .

rozbeh85
04-09-2010, 22:06
اقا ما نفهمیدیم این قضیه معافیت کفالت که گفتن چطوره ، هی ملت هم از ما سوال می کنن
تک پسر 18 سال ، پدر اونوقت 59 سال رو رد کرده ، تموم کرده ، وارد شده ، 60 سال رو شروع کرده ، وارد 60 سال شده ، چیه قضیش ؟ ممنون میشم ساده بگید :دی

ببین 59 سال تمام، یعنی پدر وارد 60 شد شرایط کفالت برقرار است

fardinstar
04-09-2010, 22:29
سلام
من تولد 68/11/6 هستم
الان داشجوی پیام نورم کلا ترم گذشته که اون دو ترم را هم مرخصی رد کردم

می خوام ببینم آیا راهی داره که من بتونم برای سال 90 هم کنکور بدم ؟؟؟

بشه از نظام وظیفه مهلت گرفت یا چیز دیگه ای

یا امسال آزاد ثبت نام کنم و سال دیگه دوباره کنکور دانشگاه آزاد را بدم و تغییر رشته بدم ؟؟؟؟

ممنون از جوابتون
لطفا راهنمایی کنید یه راهی رو به روی من بزاریدسلام دوست من شما خيلي فرد با اراده اي هستيد و اگه اشتباه نكنم هدفتون رشته پزشكي هست. من خودم واسه اين رشته ميميرم الانم با كوچكترين اختلاف قبول نشدم و اعصابم مثل شما خيلي خورده ولي به خودتون نگاه كنين! شما ميتونستيد سال 86 يه رشته خوب از رشته هاي رياضي فيزيك آزاد رو بخونيد و موفق بشيد درست مثل من ! من هم به خاطر پزشكي چندين سال خودمو از بقيه دوستام دورتر كردم و از همشون هم عقب افتادم. من هم خيلي دلم ميخواد كنكور 90 شركت كنم ولي يه چيزي هست كه نميذاره اين كار رو بكنم اونم شرط معدله ! تاثير معدل ديگه داره زياد ميشه فك كنم ميخوان 30 درصدش بكنن ما كه معدلمون 12 بود عملا در كنكور 90 جايي نداريم ! اگه تاثير معدل براي ما فرق ميكنه به من هم بگيد من هم شروع ميكنم واسه سال 90 ميخونم !

ehsan_
04-09-2010, 22:41
سلام

اقا من متولد آبان 70 هستم
کنکور 89 رتبم برای رشته خوب کافی نبود
90 ای شدم
سربازی که نباید برم؟(برای کنکور 90)

بعد از اون چشمهای من از 10
منظورم سلامت کامل رو اگه 10 بگیریم
یکی 9 هست یکی 3

معاف میشم؟

ساش
05-09-2010, 00:34
سلام دوست من شما خيلي فرد با اراده اي هستيد و اگه اشتباه نكنم هدفتون رشته پزشكي هست. من خودم واسه اين رشته ميميرم الانم با كوچكترين اختلاف قبول نشدم و اعصابم مثل شما خيلي خورده ولي به خودتون نگاه كنين! شما ميتونستيد سال 86 يه رشته خوب از رشته هاي رياضي فيزيك آزاد رو بخونيد و موفق بشيد درست مثل من ! من هم به خاطر پزشكي چندين سال خودمو از بقيه دوستام دورتر كردم و از همشون هم عقب افتادم. من هم خيلي دلم ميخواد كنكور 90 شركت كنم ولي يه چيزي هست كه نميذاره اين كار رو بكنم اونم شرط معدله ! تاثير معدل ديگه داره زياد ميشه فك كنم ميخوان 30 درصدش بكنن ما كه معدلمون 12 بود عملا در كنكور 90 جايي نداريم ! اگه تاثير معدل براي ما فرق ميكنه به من هم بگيد من هم شروع ميكنم واسه سال 90 ميخونم !

سلام

رفتم تو پروفایلت تا ای دی تو پیدا کنم با حات حرف بزنم که نبود
ای دیم اون بغله اگر تونستی برام یه اف بزار
ما دقیقا مثل همیم
منم یکی از دلایلی که باعث می شه زیاد به سال بعد فکر نکنم همین شرط کوفتیه

ولی شما می گید که من چه کنم برم بهداشت حرفه ای تهران
منی که این همه خوندم و با یه اختلاف 5 تسته از پزشکی رد شدم باید چه کار کنم ؟؟؟

من تو یه خبری خوندم که رشته های کاردانی شاخه ی علوم پزشکی تبدیل به کارشناسی شده
شما چیزی می دونید از این قضیه ؟؟؟؟

لینک خبر

ممنون از پاسختون

aaaaalibaz
05-09-2010, 13:48
دوستان من متولد 70/10/13 هستم.پارسال هم ديپلم گرفتم. 17ماه كسري خدمت دارم و تا چند روز ديگه ميخوام دفترچم رو ارسال كنم.از چند نفر شنيدم اين قانون(كسري خدمت) فقط تا اخر امسال هست، ميخواستم ببينم كسي ميدونه اگه من الان دفترچه رو ارسال كنم كي اعظام ميشم و اگه احيانا بخورم سال ديگه وضعيت من چجوري ميشه اون موقع ؟؟

rozbeh85
05-09-2010, 14:59
دوستان من متولد 70/10/13 هستم.پارسال هم ديپلم گرفتم. 17ماه كسري خدمت دارم و تا چند روز ديگه ميخوام دفترچم رو ارسال كنم.از چند نفر شنيدم اين قانون(كسري خدمت) فقط تا اخر امسال هست، ميخواستم ببينم كسي ميدونه اگه من الان دفترچه رو ارسال كنم كي اعظام ميشم و اگه احيانا بخورم سال ديگه وضعيت من چجوري ميشه اون موقع ؟؟

شما در اولین فرصت پست کن انشالله همین امسال اعزام میشی
اگه هم نشدی، آره قانون تا امسال هست ولی مطمئن باش تمدید میشه

ehsan_
05-09-2010, 15:21
سلام

اقا من متولد آبان 70 هستم
کنکور 89 رتبم برای رشته خوب کافی نبود
90 ای شدم
سربازی که نباید برم؟(برای کنکور 90)

بعد از اون چشمهای من از 10
منظورم سلامت کامل رو اگه 10 بگیریم
یکی 9 هست یکی 3

معاف میشم؟

کسی جواب سوال های منو نمی دونه ؟

cgm57
05-09-2010, 16:57
سلام من متولد 71/4/31 هستم وامسال کنکور دادم و می خواهم دوباره شرکت کنم ؟فقط می خوام بدونم که مشمولم وباید به سازمان مراجعه کنم ودفترچه ام روبگیرم یانه؟

ehsan_
05-09-2010, 22:43
سلام من متولد 71/4/31 هستم وامسال کنکور دادم و می خواهم دوباره شرکت کنم ؟فقط می خوام بدونم که مشمولم وباید به سازمان مراجعه کنم ودفترچه ام روبگیرم یانه؟

شما که 100 درصد نیستی:27:

من که 70 هستم تکلیفم معلوم نیست

قاهر - Gahir
06-09-2010, 10:10
سلام به همگی ...

1- اگه توی یه خونواده‌ای سه برادر باشن که یکی از اون ها از معافیت کفالت پدرش که 60 سال به بالا بوده استفاده کرده باشه و حالا دیگه پدرش در قید حیات نباشه ، آیا برادر دیگر این خونواده میتونه از معافیت کفالت صغیر(ها) یا کفالت خواهر مجرد که سنش 18 تا 24 سال هست استفاده کنه ... ؟؟؟؟

2- بعد از اینکه احیانا اون برادر دوم هم معاف شد ، آیا حتما برادر سوم باید به خدمت بره یا نه ؟

خواهشا جواب بدید ...

ممنون.

ehsan_
06-09-2010, 12:52
سلام به همگی ...

1- اگه توی یه خونواده‌ای سه برادر باشن که یکی از اون ها از معافیت کفالت پدرش که 60 سال به بالا بوده استفاده کرده باشه و حالا دیگه پدرش در قید حیات نباشه ، آیا برادر دیگر این خونواده میتونه از معافیت کفالت صغیر(ها) یا کفالت خواهر مجرد که سنش 18 تا 24 سال هست استفاده کنه ... ؟؟؟؟

2- بعد از اینکه احیانا اون برادر دوم هم معاف شد ، آیا حتما برادر سوم باید به خدمت بره یا نه ؟

خواهشا جواب بدید ...

ممنون.

هر کدوم از شرایط کفالت فقط شامل یک نفر میشه

اگه خانواده شما 3تا شرایط از شرایط کفالت رو داشته باشه

می تونید برای 3 نفر استفاده کنید

قاهر - Gahir
07-09-2010, 10:59

حالا این یعنی اینکه فقط یک شخص توی یه خونواده میتونه فقط از یک شرط معافیت استفاده کنه و دیگر این شرط برای شخص دیگر لغو میشه ... ؟ ... یعنی هر یک از شرایط معافیت یکبار مصرف هستند ؟ درست میگم دیگه ؟

یه سوالی که دارم و ذهنم رو مشغول کرده اینه که : آیا واقعا بر اساس گفته‌های شما ، برادرهایی که توی یه خانواده شرط های مختلف یک معافیت کفالتی رو داشته باشن ، میتونن برن معاف بشن یا نه ؟
یعنی اگه برادری اول از شرط معافیت کفالت پدرش استفاده کرده و معاف شده باشه ، بعد برادر دیگه هم بخواد از شرط معافیت کفالت صغیر در خانواده استفاده کنه آیا میتونه معاف بشه یا نه ؟

حتما جواب بدید ممنون میشم .

اگه اینجوری که میگی باشه ، واقعا خوب میشه... خوب که چه عرض کنم ، عالی میشه !

دستتون درد نکنه ... به اون سوال بالایی هم جواب بدید ...

ممنون .

rambo_1386
07-09-2010, 12:37
سلام دوستان عزیز...
من متولد اردیبهشت 70 هستم مدرک دیپلممو خرداد 87 و مدرک پیشو تیر 88 بصورت حضوری گرفتم پشت کنکوری بودم و خلاصه امسال دانشگاه آزادقبول شدم(سال دوم) میخوام بدونم الان من از نظر نظام وظیفیه مشکلی دارم یا نه؟ تو سایت اصلی دانشگاه آزاد(azmoon.net)نوشته متولدیت 70 که مدرک پشو سالهای قبل دریافت کردن نیازی به برگه نظام وظیفه ندارن من جزو این بند هستم فقط نمیدونم باید دفترچه پست میکردم یا نه ؟ الان از نظر نظام وظیفه مشکلی دارم یا نه؟ راستی حدود یک ماه پیش دوستان همینجا گفتن من غیبت خوردم ولی تازگیا تو همین فروم یه خبر از نظام وظیفه دیدم که نوشته بود متولدین 70 واسه ثبت نام دانشگاه مشکلی ندارن درسته یا من اشتباه میکنم؟؟؟ خواهشا جواب کامل بدید
ممنون
ویرایش:
الان که واسه ثبت نام تو سایت دانشگاه آزاد قزوین اقدام کردم تو بخش ششم که مربوط به نظام وظیفه هست 22تا شرایط نوشته ولی هیچکدوم شامل من نمیشه فقط بین دوتا شک دارم
21-دارای مجوز ادامه تحصیل از اداره وظیفه عمومی میباشم
22-فاقد شرایط فوق و از نظر نظام وظیفه مشمول میباشم
منظور از مجوز تو بند 21 چیه ؟ میشه از اون اطلاعیه استفاده کرد یا باید از نظام وظیفه مجوز بگیرم؟؟؟
تشکر...

max4wdc
07-09-2010, 21:07
دوستان خسته نباشید .

من متولد شهریور 70 هستم و 88 هم مدرک پیشم رو گرفتم و امسال سال دومی هست که کنکور شرکت میکنم .
الان دانشگاه آزاد قبول شدم و میخوام ثبت نام کنم برای سربازی هم مرداد پست کردم و معافیت زدم که امروز رفتم و گفتن معاف از رزم شدی .

حالا میخواستم ببینم من اگه بخوام ثبت نام کنم دانشگاه میتونم یا نه ؟ غیبت دارم یا نه ؟ آخه میگن غیبت داشته باشی ثبت نام نمیکنن ؟!

دانشگاه آزاد توی اطلاعیه ای که شهریه هارو نوشته ذکر کرده که متولدین 70 که مدرک رو در سال های قبل به صورت حضوری گرفتن نیازی به مدرک وظیفه عمومی ندارن ! این یعنی چی ؟ یعنی من مشکلی دارم برای ثبت نام یا نه ؟

ممنون .

ساش
07-09-2010, 21:13
سلام آقا خواهشا یکی کمک کنه و یه جواب به من بده

من متولد 68/11/6 هستم و سال دوم کنکور پیام نور ثبت نام کردم و سال سوم کنکور دادم
الان می خواهم سال چهارم کنکور بدم ( فقط دانشگاه آزاد ) کنکور 90

می تونم ؟؟؟
باید چکار کنم ؟؟؟؟

چه مشکلی سر راه هست ؟؟؟

راه حلی داره که من بتونم دوباره شرکت کنم ؟؟؟

لطفا کمک کنید
ممنون می شم

bbkagp
08-09-2010, 00:19
براي تحصيل در خارج از نظر نظام وظيفه چه شرايطي بايد داشته باشيم؟
اگه دفترچه بگيريم و تمديد بكنيم بازم امكان تحصيل در خارج است؟ يا اگه دفترچه بگيريم به معني رفتنه و هيچكاري نميشه كرد؟

من الآن فارغ التحصيلم و 6 ماه فرصت دارم... مي خوام بدونم ميتونم با ورودي بهمن برم يه كشور خارجي... و اگه پذيرش براي بعد عيد بگيرم تكليفم چيه؟ مي تونم دفترچه بگيرم و تمديد بزنم و براي ورودي بعد عيد اميدوار باشم؟

مرسي

rozbeh85
08-09-2010, 08:26
براي تحصيل در خارج از نظر نظام وظيفه چه شرايطي بايد داشته باشيم؟
اگه دفترچه بگيريم و تمديد بكنيم بازم امكان تحصيل در خارج است؟ يا اگه دفترچه بگيريم به معني رفتنه و هيچكاري نميشه كرد؟

من الآن فارغ التحصيلم و 6 ماه فرصت دارم... مي خوام بدونم ميتونم با ورودي بهمن برم يه كشور خارجي... و اگه پذيرش براي بعد عيد بگيرم تكليفم چيه؟ مي تونم دفترچه بگيرم و تمديد بزنم و براي ورودي بعد عيد اميدوار باشم؟

مرسي

شرایط اینه که غیبت نداشته باشی، از یکی از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم پذیرش گرفته باشی و نمره زبانت هم باشه
شما هر موقع پذیرش بگیری و شرایط بالا برقرار بود میتونی بری، تو مهلت 6 ماه، بعد از گرفتن برگه سبز، روز اول سربازی، وسط سربازی، 1 ماه مونده باشه سربازیت تموم شه
هر موقع
فقط شرایط بالا رو باید داشته باشی

bbkagp
08-09-2010, 11:10
شرایط اینه که غیبت نداشته باشی، از یکی از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم پذیرش گرفته باشی و نمره زبانت هم باشه
شما هر موقع پذیرش بگیری و شرایط بالا برقرار بود میتونی بری، تو مهلت 6 ماه، بعد از گرفتن برگه سبز، روز اول سربازی، وسط سربازی، 1 ماه مونده باشه سربازیت تموم شه
هر موقع
فقط شرایط بالا رو باید داشته باشی
مرسي... :40::40::40:

اگه من دفترچه اعزام رو بگيرم و تمديد بزنم چي؟ مشكلي پيش نمياد... يعني اگه پذيرش گرفتن من طول بكشه و من نتونم تا آخر امسال كارامو راست و ريس كنم... مي تونم براي اينكه غيبت نكنم دفترچه رو بگيرم و تمديد بزنم؟ تمديد مشكلي پيش نمياره؟

moo3a
08-09-2010, 11:23
سلام؛ خسته نباشید ا
من پارسال برای سال دوم کنکور داده بودم، دانشگاه آزاد قبول شدم و با اخذ معافبت تحصیلی مشغول به تحصیل بودم. ولی امسال با توجه به اون قانونی که میگه اگه کمتر از چهار ترم خونده باشی، در صورت قبولی در دانشگاه بهتر می‏تونی از دانشگاه قبلی انصراف بدی و بری دانشگاه جدید، کنکور شرکت کردم. امشب نتیجه میاد و هفته‏ی آینده ثبت نام شروع میشه. با توجه به رتبه خیلی خوبی که آوردم، قبولیم توی دانشگاه جدید قطعیه. خواستم بپرسم که الان واسه ثبت نام چطور باید عمل کنم؟ یعنی اول باید به دانشگاه قبلیم مراجعه کنم یا اول باید برم دانشگاه جدید؟ کلا روند این کار چطوره؟ از دوستان کسی نیست که از این قانون استفاده کرده باشه؟

farshidshd
08-09-2010, 12:33
سلام دوستان عزیز...
من متولد اردیبهشت 70 هستم مدرک دیپلممو خرداد 87 و مدرک پیشو تیر 88 بصورت حضوری گرفتم پشت کنکوری بودم و خلاصه امسال دانشگاه آزادقبول شدم(سال دوم) میخوام بدونم الان من از نظر نظام وظیفیه مشکلی دارم یا نه؟ تو سایت اصلی دانشگاه آزاد(azmoon.net)نوشته متولدیت 70 که مدرک پشو سالهای قبل دریافت کردن نیازی به برگه نظام وظیفه ندارن من جزو این بند هستم فقط نمیدونم باید دفترچه پست میکردم یا نه ؟ الان از نظر نظام وظیفه مشکلی دارم یا نه؟ راستی حدود یک ماه پیش دوستان همینجا گفتن من غیبت خوردم ولی تازگیا تو همین فروم یه خبر از نظام وظیفه دیدم که نوشته بود متولدین 70 واسه ثبت نام دانشگاه مشکلی ندارن درسته یا من اشتباه میکنم؟؟؟ خواهشا جواب کامل بدید
ممنون
ویرایش:
الان که واسه ثبت نام تو سایت دانشگاه آزاد قزوین اقدام کردم تو بخش ششم که مربوط به نظام وظیفه هست 22تا شرایط نوشته ولی هیچکدوم شامل من نمیشه فقط بین دوتا شک دارم
21-دارای مجوز ادامه تحصیل از اداره وظیفه عمومی میباشم
22-فاقد شرایط فوق و از نظر نظام وظیفه مشمول میباشم
منظور از مجوز تو بند 21 چیه ؟ میشه از اون اطلاعیه استفاده کرد یا باید از نظام وظیفه مجوز بگیرم؟؟؟
تشکر...

ظاهرا مشکلی ندارین.

مجوز نظام وظیفه هم همون معافیت تحصیلی یا تمدید اعزام هست...

دوستان خسته نباشید .

من متولد شهریور 70 هستم و 88 هم مدرک پیشم رو گرفتم و امسال سال دومی هست که کنکور شرکت میکنم .
الان دانشگاه آزاد قبول شدم و میخوام ثبت نام کنم برای سربازی هم مرداد پست کردم و معافیت زدم که امروز رفتم و گفتن معاف از رزم شدی .

حالا میخواستم ببینم من اگه بخوام ثبت نام کنم دانشگاه میتونم یا نه ؟ غیبت دارم یا نه ؟ آخه میگن غیبت داشته باشی ثبت نام نمیکنن ؟!

دانشگاه آزاد توی اطلاعیه ای که شهریه هارو نوشته ذکر کرده که متولدین 70 که مدرک رو در سال های قبل به صورت حضوری گرفتن نیازی به مدرک وظیفه عمومی ندارن ! این یعنی چی ؟ یعنی من مشکلی دارم برای ثبت نام یا نه ؟

ممنون .

اگه غیبت داشتی توی برگه سبز مینوشتن.اگه ننوشتن یعنی مشکلی برای ثبت نام نیست
مدرک پیش رو به صورت حضوری اگه گرفته باشی مشکلی نداری ...

سلام آقا خواهشا یکی کمک کنه و یه جواب به من بده

من متولد 68/11/6 هستم و سال دوم کنکور پیام نور ثبت نام کردم و سال سوم کنکور دادم
الان می خواهم سال چهارم کنکور بدم ( فقط دانشگاه آزاد ) کنکور 90

می تونم ؟؟؟
باید چکار کنم ؟؟؟؟

چه مشکلی سر راه هست ؟؟؟

راه حلی داره که من بتونم دوباره شرکت کنم ؟؟؟

لطفا کمک کنید
ممنون می شم

شما باید دفترچه رو بفرستین تا غیبت نخورین اگه تا حالا غیبت نخورده باشین

سلام؛ خسته نباشید ا
من پارسال برای سال دوم کنکور داده بودم، دم. انش یاگاه آزاد قبول شدم و با اخذ معافبت تحصیلی مشغول به تحصیل بودم. ولی امسال با توجه به اون قانونی که میگه اگه کمکورنم دادتر از چهار ترم خونده باشی، در صورت قبولی در دانشگاه بهتر می‏تونی از دانشگاه قبلی انصراف بدی و بری دانشگاه جدید، کنکور شرکت کردم. امشب نتیجه میاد و هفته‏ی آینده ثبت نام شروع میشه. با توجه به رتب‏هی خیلی خوبی که آوردم، قبجعه کولیم توی دانشگاه جدید قطعیه. خواستم بپرسمکه الان واسه ثبت نام چطور باید عمل کنم؟ یعنی اول باید به دانشگاه قبلیم مراجعه کنم یت تول باید برم دانشگاه جدید؟ کلا روند این کار چطوره؟ از دوستان کسی نیست که از این قانون استفاده کرده باشه؟

باید اول در دانشگاه قبلی انصراف بدی بعد بری ثبت نام دانشگاه جدید

موفق باشید

*IN*
08-09-2010, 13:11
سلام
من متولد 71/3/28 هستم تا کی اقدام کنم بهم غیبت نمیخوره؟؟؟

moo3a
08-09-2010, 13:17
باید اول در دانشگاه قبلی انصراف بدی بعد بری ثبت نام دانشگاه جدید

سلام از اینکه دوباره مزاحمت میشم معذرت میخوام
واسه انصراف دادن از دانشگاه قبلی و مشکل پیدا نکردن واسه نظام وظیفه، قبلش احتیاجی به نامه یا تاییدیه از دانشگاه جدید (مقصد) ندارم؟

farshidshd
08-09-2010, 13:21
سلام
من متولد 71/3/28 هستم تا کی اقدام کنم بهم غیبت نمیخوره؟؟؟

قبل از خرداد سال 90 باید اقدام کنید

سلام از اینکه دوباره مزاحمت میشم معذرت میخوام
واسه انصراف دادن از دانشگاه قبلی و مشکل پیدا نکردن واسه نظام وظیفه، قبلش احتیاجی به نامه یا تاییدیه از دانشگاه جدید (مقصد) ندارم؟
خواهش میکنم
خیر . لازم نیست. برای اطمینان بیشتر اول به دانشگاه جدید مراجعه کن

موفق باشید

bbkagp
08-09-2010, 13:45
مرسي... :40::40::40:

اگه من دفترچه اعزام رو بگيرم و تمديد بزنم چي؟ مشكلي پيش نمياد... يعني اگه پذيرش گرفتن من طول بكشه و من نتونم تا آخر امسال كارامو راست و ريس كنم... مي تونم براي اينكه غيبت نكنم دفترچه رو بگيرم و تمديد بزنم؟ تمديد مشكلي پيش نمياره؟
اينم جواب بدين لطفا :31:

آيا تمديد دفترچه براي درس خوندن در خارج مشكلي ايجاد مي كنه؟

farshidshd
08-09-2010, 13:55
اينم جواب بدين لطفا :31:

آيا تمديد دفترچه براي درس خوندن در خارج مشكلي ايجاد مي كنه؟

نه مشکلی پیش نمیاد

ساش
08-09-2010, 14:51
ظاهرا مشکلی ندارین.

شما باید دفترچه رو بفرستین تا غیبت نخورین اگه تا حالا غیبت نخورده باشین

موفق باشید

سلام من غیبت نخوردم چون از سال دوم تو معاویت تحصیلی پیام نور قرار گرفتم

می خوام ببینم راهی هست که من بتونم سال چهارم هم شرکت کنم ؟؟؟؟

لطفا کمک کنید

Karmenwet
08-09-2010, 15:18
سلام من غیبت نخوردم چون از سال دوم تو معاویت تحصیلی پیام نور قرار گرفتم

می خوام ببینم راهی هست که من بتونم سال چهارم هم شرکت کنم ؟؟؟؟

لطفا کمک کنید

اگر شما هم اکنون در دانشگاه پیام نور در حال تحصیل هستید و در واقع دانشجو محسوب می شوید.

می توانید دوباره کنکور بدهید. در غیر اینصورت شما معافیتی ندارید و مشمول محسوب می شوید.

---------------

اما یک توصیه دوستانه :

این همه عمر خودتون رو هدر ندهید. 4 سال . الان دوستان شما تا سال اینده حتما فارغ التحصیل می شوند
ولی هنوز شما در حال کنکور دادن هستید . این می تونه تاثیر منفی در موفقیت کنکور داشته باشه.

شما بهتر بود مثل دوستانتان سال اول یا دوم را دانشگاه می رفتید و تمام سرمایه و تلاش رو برای
کارشناسی ارشد می گذاشتید.

تلاش می کردید 6 ترمه یا 7 ترمه دانشگاه رو تمام کنید و کارشناسی ارشد شرکت می کردید و یه سرو گردن
از همه بالاتر می رفتید.

الان بدنتون گرم هستش چندماه اینده امکان افسرده شدن شما زیاد هستش .

عمر و وقت ادمی گرانبهاست .

پس خوب تصمیم بگیرید .

---------------

قاهر - Gahir
08-09-2010, 15:28
سلام به همگی ،

کسی پیدا نشد که به این سوالم جواب بده :

آیا برادرهایی که توی یه خانواده شرط های مختلف یک معافیت کفالتی رو داشته باشن ، میتونن برن معاف بشن یا نه ؟
یعنی اگه برادری اول از شرط معافیت کفالت پدرش استفاده کرده و معاف شده باشه ، بعد برادر دیگه هم بخواد از شرط معافیت کفالت صغیر در خانواده استفاده کنه آیا میتونه معاف بشه یا نه ؟

حتما جواب بدید ممنون میشم .

خواهشا هر چه سریع تر جواب بدید.

Karmenwet
08-09-2010, 16:02
سلام به همگی ،

کسی پیدا نشد که به این سوالم جواب بده :

خواهشا هر چه سریع تر جواب بدید.

دوست خوبم منظورتون اینه که : خانواده ای مثلا 3 فرزند پسر داره . یکی از فرزندها کفالت پدر خانواده رو گرفته و از
سربازی معاف شده هستش. الان پدر خانواده فوت کرده و فرزند دیگر که سربازی نرفته صغیر محسوب می شود
می تواند معافیت بگیرد یا نه ؟ اگر منظورتون همین که گفتم هستش پس جواب شما به صورت زیر می شود :

1. در یک خانواده فقط یک نفر می تواند از معافیت کفالت استفاده کنه .
شخصی که کفالت پدر ( سرپرست اصلی خانواده ) رو بر عهده می گیرد و از سربازی معاف می شود در واقع
بعد از فوت پدر به نوعی از سرپرستان خانواده محسوب می شود . که باید طبق انچکه در متن قانون هستش به
وظایف خود در خانواده عمل کند وگرنه معافیتش از درجه اعتبار ساقط می شود .
پس در نتیجه شما نمی توانید معافی بگیرید. چون یکی از اعضای خانواده معافیت مشابه را گرفته است .
اصولا فقط یک نفر در یک خانواده می توند از معافیت استفاده کند مگر در شرایط خاصی مثل بیماری
صعب العلاج داشته باشد تا دیگری بتواند معاف شود .
2. فقط خانواده های شهدا که پدر خانواده شهید شده باشد همه فرزندانشون از سربازی طبق قانون جدید معاف هستند .

hamidras
08-09-2010, 17:10
سلام.

من متولد مرداد 70 ام امسال سال دوم کنکور دادنم بود.

میخوام بدونم الانم میتونم واسه معافیت پزشکی اقدام کنم؟

تا کی وقت دارم؟

farshidshd
08-09-2010, 17:18
سلام.

من متولد مرداد 70 ام امسال سال دوم کنکور دادنم بود.

میخوام بدونم الانم میتونم واسه معافیت پزشکی اقدام کنم؟

تا کی وقت دارم؟

بله میتونین اقدام کنین.

وقتی نمونده

hamidras
08-09-2010, 17:21
وقتی نمونده یعنی تا کی؟

فرم تاییدیه از مدرسه و اموزش پرورشو گرفتم.

فردا برم واکسن و دکتر و بانک بعد پلیس +10 .

دکتر واسه معاینه اولیه هر دکتری میتونم برم؟

farshidshd
08-09-2010, 17:38
یعنی تا کی؟

فرم تاییدیه از مدرسه و اموزش پرورشو گرفتم.

فردا برم واکسن و دکتر و بانک بعد پلیس +10 .

دکتر واسه معاینه اولیه هر دکتری میتونم برم؟

یعنی تموم شد...

نه هر دکتری نباید بری. دکتر های نظام وظیفه . برو نظام وظیفه بهت معرفی میکنن...

hamidras
08-09-2010, 17:41
یعنی تموم شد...

:18:

تا کی وقت داشت!!!!

اواسط سال زنگ زدم گفت بعد کنکور برو تنبلیه دیگه!!

MORINIO
08-09-2010, 18:27
:18:

تا کی وقت داشت!!!!

اواسط سال زنگ زدم گفت بعد کنکور برو تنبلیه دیگه!!

نه نگران نشو مشکلی پیش نمیاد ... فقط سریع کاراشو انجام بده و ثبتش کن ...

max4wdc
08-09-2010, 18:53
اگه غیبت داشتی توی برگه سبز مینوشتن.اگه ننوشتن یعنی مشکلی برای ثبت نام نیست
مدرک پیش رو به صورت حضوری اگه گرفته باشی مشکلی نداری ...

دستت درد نکنه فرشید جان اما من اصلا هنوط برگه سبزی ندارم که نوشته باشه غیبت دارم یا نه -دیروز کمیسیون پزشکی داشتم که گفتن معاف از رزم شدی همین .

مدرکم رو هم به صورت حضوری گرفتم در ضمن من وقتی رفته بودم مدرسه پیش دانشگاهیم تاریخ قبولیم رو زده بودن شهریور 88 در صورتی که من خرداد قبول شده بودم بعد دفترداره گفت ما براتون 3 ماه آوردیم جلوتر تا غیبت نخورین .

در کل بگم من الان برگه سبزی چیزی ندارم .

واسه ثبت نام دانشگاه از کجا میفهمن مشکلی دارم یا نه ؟

من نرم پول واریز کنم ثبت نام بکنم بعد بگن شما غایبی نمیشه و از این حرفا . :D

samadsam
08-09-2010, 19:31
سلام ببخشید من متولد فروردینه 71 می خوام تا حداکثر سه ماه دیگه برم خدمت می تونم برم لطفا راهنماییم کنید خیلی برام مهمه شما نمیدونید.اصلا راهی هست زودتر برم داوطلبی یا هرچیزه دیگه
ممنون

farshidshd
08-09-2010, 21:38
دستت درد نکنه فرشید جان اما من اصلا هنوط برگه سبزی ندارم که نوشته باشه غیبت دارم یا نه -دیروز کمیسیون پزشکی داشتم که گفتن معاف از رزم شدی همین .

مدرکم رو هم به صورت حضوری گرفتم در ضمن من وقتی رفته بودم مدرسه پیش دانشگاهیم تاریخ قبولیم رو زده بودن شهریور 88 در صورتی که من خرداد قبول شده بودم بعد دفترداره گفت ما براتون 3 ماه آوردیم جلوتر تا غیبت نخورین .

خب وقتی دانشگاه قبول شدی دیگه خدمت مشکلی نداره
میتونی بری ثبت نام

سلام ببخشید من متولد فروردینه 71 می خوام تا حداکثر سه ماه دیگه برم خدمت می تونم برم لطفا راهنماییم کنید خیلی برام مهمه شما نمیدونید.اصلا راهی هست زودتر برم داوطلبی یا هرچیزه دیگه
ممنون
نه دوست عزیز شما هنوز 1 سال دیگه وقت دارید
چه عجله ایه

همه میخوان فرار کنن از خدمت شما میخواین زودتر برین؟؟

نکنه میخوای زن بگیری؟!! :46:

hojjatinho
08-09-2010, 21:49
سلام
دوستان من برگه سبز دارم و تاریخ اعزام اسفند 89 (برای بار دوم کنکور دادم ) حالا الان که شبانه قبول شدم مشکلی پیش نمیاد . معافیت تحصیلی صادر می کنن (شبانه از بهمن شروع می شه )

Karmenwet
08-09-2010, 22:14

عزیز جان شما یه اشتباه کردی .

ببین معاف از رزم در نیروهای مسلح تعریف متفاوت دارد و تعریف اصلی معاف از اموزش دوره ضرورت نیستش.
شما فقط از انجام دادن کارهایی مثل دویدن و سینه خیز رفتن معاف شدید. پس اموزش سرجاش هست.

اما شما فقط می توانید متاسفانه در ارتش و نیروی انتظامی خدمت کنید و باید قید سپاه رو بزنید.
چون سپاه معاف از رزم رو قبول نمی کنه .
ارتش و نیروی انتظامی در یک کلام پدر ادمو در می ارن . فقط کمی ارتش در دوره خدمت در نقاط محرومی مثل
خوزستان و غیره شما رو مراعات می کنند.
باز هم هرچی هستش توی سپاه کسی به شما فحش نمی ده . تا حدودی حرمت ادمو نگه می دارن .

دانشگاه طبق قانون خدمت وظیفه عمومی باید تمام مشمولین رو که غیبت کرده اند و قوانین رو رعایت نکردند
به خدمت وظیفه عمومی اعلام کنه.
الان دیگر توی همه دانشگاه ها یک بخشی به نام بخش نظام وظیفه برادران وجود دارد . که این کارها رو انجام می دهند.
شما باید هنگام ثبت نام به بخش نظام وظیفه دانشگاه بروی و در اونجا خودشون شما رو تایید کنند .

ehsan_
08-09-2010, 22:36
سلام

دوستان من متولد 30 آبان 70 هستم

البته چون نیمه دوم هستم یکم دیر رفتم مدرسه

امثال پیش دانشگاهی فارغ التحصیل شدم و کنکورم دادم ولی رتبه خوب نشدو انتخاب رشته هم نکردم

می خوام 90 کنکور بدم.....

1-سربازیم چی میشه ؟

2-می تونم 90 کنکور بدم ؟

3- باید برم نظام وظیفه اطلایی چیزی بدم ؟ برگیه سبز چیه...شامل من میشه ؟

:20:

بعد از اگه سلامت کامل هر چشم رو 10 بگیریم

من یکی 9 هست یکی 3

شامل معافیت میشم؟

rRNA
08-09-2010, 23:52
سلام خواهش ميكنم جواب بدين ..

من متولد بهمن 69 هستم بار اول كنكور دادم نيمه متمركز(نيروي انتظامي-فوريت هاي پزشكي) و غير انتفاعي كارداني شيمي آزمايشگاهي قبول شدم ... هيچ كدومشو نرفتم چون ميدونستم مشكلي واسه كنكور امسالم پيش نمياد .. امسال هم دوباره كنكور دادم و مترجمي زبان .. پيام نور قبول شدم .. من راجع به سربازي هيچي نميدونستم و دفترچه رو پست نكردم براي ثبت نام مشكلي واسم پيش مياد؟؟ ميتونم ثبت نام كنم؟؟ يه جايي تو گوگل خوندم نوشته بود مشكلي نيست و يكي هم توي صفحه قبلي نوشته بود اگه قبول شدي پس ميتوني ثبت نام كني و مشكلي پيش نمياد .. لطفا جواب بدين .ممنون

farshidshd
09-09-2010, 00:25
سلام

دوستان من متولد 30 آبان 70 هستم

البته چون نیمه دوم هستم یکم دیر رفتم مدرسه

امثال پیش دانشگاهی فارغ التحصیل شدم و کنکورم دادم ولی رتبه خوب نشدو انتخاب رشته هم نکردم

می خوام 90 کنکور بدم.....

1-سربازیم چی میشه ؟

2-می تونم 90 کنکور بدم ؟

3- باید برم نظام وظیفه اطلایی چیزی بدم ؟ برگیه سبز چیه...شامل من میشه ؟

بعد از اگه سلامت کامل هر چشم رو 10 بگیریم

من یکی 9 هست یکی 3

شامل معافیت میشم؟

1- غیبت میخوری اگه دفترچه نفرستی

2- کنکور میتونی بدی ولی اگه غیبت داشته باشی نمیتونی ثبت نام کنی

3- برو نظام وظیفه ببین تاریخ دقیق ارسال دفترچه ی شما کی هست... برگه سبز هم برگه ای هست که وقتی دفترچه رو فرستادی بعد از چند ماه میاد در خونه و کد محل آموزشی رو توش نوشته و نوشته که غیبت داری یا نه

شراط معافیت چشمی در پست اول همین تاپیک هست

سلام خواهش ميكنم جواب بدين ..

من متولد بهمن 69 هستم بار اول كنكور دادم نيمه متمركز(نيروي انتظامي-فوريت هاي پزشكي) و غير انتفاعي كارداني شيمي آزمايشگاهي قبول شدم ... هيچ كدومشو نرفتم چون ميدونستم مشكلي واسه كنكور امسالم پيش نمياد .. امسال هم دوباره كنكور دادم و مترجمي زبان .. پيام نور قبول شدم .. من راجع به سربازي هيچي نميدونستم و دفترچه رو پست نكردم براي ثبت نام مشكلي واسم پيش مياد؟؟ ميتونم ثبت نام كنم؟؟ يه جايي تو گوگل خوندم نوشته بود مشكلي نيست و يكي هم توي صفحه قبلي نوشته بود اگه قبول شدي پس ميتوني ثبت نام كني و مشكلي پيش نمياد .. لطفا جواب بدين .ممنون

احتمالا تا حالا غیبت خوردی... چون مشمول بودی و دفترچه رو نفرستادی

اگه غیبت خوردی نمیتونی ثبت نام کنی

اگه هم غیبت نداشته باشی میتونی ثبت نام کنی

rRNA
09-09-2010, 01:22

3- برو نظام وظیفه ببین تاریخ دقیق ارسال دفترچه ی شما کی هست... برگه سبز هم برگه ای هست که وقتی دفترچه رو فرستادی بعد از چند ماه میاد در خونه و کد محل آموزشی رو توش نوشته و نوشته که غیبت داری یا نه

خواهش ميكنم يه نگاهي به اين لينك بندازين!!!

اينجا نوشته: همه متولدان نیمه دوم سال 69 و 70 چنانچه دیپلم خود را به صورت حضوری اخذ کرده باشند مجاز به ثبت نام هستند.اگر این متولدان دیپلم خود را به صورت آزاد و داوطلبانه اخذ کرده باشند نمی‌توانند برای ادامه تحصیل در دانشگاه مربوط ثبت نام کنند.

من اگه حتي 1 ماهم غيبت داشته باشم هيچ جوري نميتونم ثبت نام كنم؟؟؟ به هيچ عنوان؟؟؟ تروخدا زود جواب بدين.

behdana
09-09-2010, 10:19
دوست عزیز rRNA
با توجه به اینکه نیمه دوم 69 هستی فکر میکنم ثبت نامت کنن. برو دانشگاهی که قبول شدی بپرس.
سالهای پیش بدون برگه اعزام ثبت نام نمیکردن ولی امسال مثل اینکه یه تغییراتی دادن.
موفق باشی

ehsan_
09-09-2010, 11:17

داداش اگه غیبت خورده باشم...باید چی کار کنم تا بتونم ثبت نام کنم ؟

Glad Boy
09-09-2010, 12:25
سلام دوستان.
ببخشید تاپیک نظام وظیفه و معافیت همین جاست !؟ سوالم رو درباره معافی باید اینجا بپرسم ؟!

Lord Farshad
09-09-2010, 14:01
درود از دوستان محترم 3سوال داشتم؛ ممنون میشم اگر توضیح بدید:

1. برای تک فرزندانی مثل من خدمت سربازی چطوریه؟ یعنی باید بریم؟ فقط آموزشی یا کلا میریم و تو شهر خودمون؟
2. این قضیه که اگر پدر توی دوران جنگ بوده باشه؛ الان پسر میتونه معاف بشه صحت داره؟
3. کسی در مورد معافیت پزشکی در رابطه با کم وزنی چیزی میدونه؟

سپاس

meysamghaderi
09-09-2010, 15:17
سلام
برای کسانی که کف پا صافن قانون جدید چیه؟؟؟

کسی رفته بپرسه؟؟

VBYOFSKI
09-09-2010, 15:21
سلام.
من قبل عید دفترچه رو فرستادم، معافی پر کردم و برگه ایناشم اومد. تاریخ اعزام روزده بودن امروز رفتم گفتن برو یکشنبه بیا.
حالا یه سوال اینکه من الان دانشگاه قبول شدم تا زمان ثبت نام نمیشه کاری کرد که معافی تحصیلی بگیرم.

behdana
09-09-2010, 18:44
سلام دوستان.
ببخشید تاپیک نظام وظیفه و معافیت همین جاست !؟ سوالم رو درباره معافی باید اینجا بپرسم ؟!

بله همین جاست. :20:

---------- Post added at 07:44 PM ---------- Previous post was at 07:42 PM ----------

درود از دوستان محترم 3سوال داشتم؛ ممنون میشم اگر توضیح بدید:

1. برای تک فرزندانی مثل من خدمت سربازی چطوریه؟ یعنی باید بریم؟ فقط آموزشی یا کلا میریم و تو شهر خودمون؟
2. این قضیه که اگر پدر توی دوران جنگ بوده باشه؛ الان پسر میتونه معاف بشه صحت داره؟
3. کسی در مورد معافیت پزشکی در رابطه با کم وزنی چیزی میدونه؟

سپاس

1- تک فرزند معاف است.
2- خدمت در جنگ بالای 30 ماه باشه فرزند معاف میشه. زیر 30 ماه باشه کسری میخوره.
3- کم وزنی به دلیل بیماری خاص میتونه باعث معافی بشه.(تا جایی که اطلاع دارم)

Glad Boy
09-09-2010, 19:58
بله همین جاست. :20:
این قانونی که پدر آدم توی دوران جنگ خدمت کرده باشه می خواستم ببینم که کلا معاف می شن !؟
یعنی آموزشی هم نباید برن ؟! من یکی از دوستام همینجوری معاف شد و آموزشی هم نرفت ! الانم خیلی
وقته کارت پایان خدمتش اومده در خونشون !
من پدرم 28 ماه خدمت داره ! چقدرش می مونه !؟

MORINIO
09-09-2010, 21:20
این قانونی که پدر آدم توی دوران جنگ خدمت کرده باشه می خواستم ببینم که کلا معاف می شن !؟
یعنی آموزشی هم نباید برن ؟! من یکی از دوستام همینجوری معاف شد و آموزشی هم نرفت ! الانم خیلی
وقته کارت پایان خدمتش اومده در خونشون !
من پدرم 28 ماه خدمت داره ! چقدرش می مونه !؟

به ازای هر ماه خدمت پدر زمان جنگ 18 روز از خدمت پسر کسر میشه ...

حالا شما حساب کن 28*18 که میشه 504 روز یعنی حدود 17 ماه ! برو حالشو ببر:31:

Tenacious
09-09-2010, 22:17
من شنیدم معافی واریکوسل برداشته شده، درسته؟؟!

farhad1122
09-09-2010, 22:40
تک فرزند معاف است.

تک فرزند معافه؟ مطمئنی؟ فکر نکنما. تو دفترچه راهنمای نظام عمومی چیزی ندیدم در این باره!

dehtoday
09-09-2010, 22:48
سلام من متولد 24/6/1370 هستم ! و امسال پيش دانشگاهيمو گرفتم و واسه اولين بارم كنكور دادم ! حالا ميخواستم بدونم نوبت اعزام من كيه ؟! و اينكه آيا ميتونم واسه سال بعد بمونم ؟!! راهي هست ؟!! :11:

arash66110
09-09-2010, 23:31
ميخواستم بپرسم كسي كه بخواد بيفته تو سپاه بايد بسيج عضو باشه؟ ايا راهي داره
چون شنيدم سپاه راحتر ميگيره

meysamghaderi
10-09-2010, 08:17
سلام
برای کسانی که کف پا صافن قانون جدید چیه؟؟؟

کسی رفته بپرسه؟؟

سلام
هیچ بنده خدایی جواب ما را نمیده ما هم کف پامون صافه و هم تک فرزندیم و سن اقامم 50 سالشه
میشه کاری صورت داد؟

farshidshd
10-09-2010, 08:36
سلام.
من قبل عید دفترچه رو فرستادم، معافی پر کردم و برگه ایناشم اومد. تاریخ اعزام روزده بودن امروز رفتم گفتن برو یکشنبه بیا.
حالا یه سوال اینکه من الان دانشگاه قبول شدم تا زمان ثبت نام نمیشه کاری کرد که معافی تحصیلی بگیرم.

بورو نظام وظیفه شهرتون و بگو . ببین چی میگن.اگه گفتن برو خدمت و موقع ثبت نام بیا خب باید بری و موقع ثبت نام بیای .که معمولا برات تمدید میکنن. بهشون بگو تمدید کنن تا موقع ثبت نام

من شنیدم معافی واریکوسل برداشته شده، درسته؟؟!

معاف از رزم میدن

سلام من متولد 24/6/1370 هستم ! و امسال پيش دانشگاهيمو گرفتم و واسه اولين بارم كنكور دادم ! حالا ميخواستم بدونم نوبت اعزام من كيه ؟! و اينكه آيا ميتونم واسه سال بعد بمونم ؟!! راهي هست ؟!! :11:

اگه دانشگاه قبول شدی که هیچ اگه نه 6 ماه بعد از اینکه پیش رو تموم کردی باید دفترچه بفرستی تا غیبت نزنن

ميخواستم بپرسم كسي كه بخواد بيفته تو سپاه بايد بسيج عضو باشه؟ ايا راهي داره
چون شنيدم سپاه راحتر ميگيره

نه ربطی به بسیج نداره . البته تاثیر داره اگه بسیجی فعال باشی اما خیلیا هم عضو بسیج بودن و نیفتادن سپاه و برعکس...

از نظر سختی هم که هیچ جا سخت نیست .

Alireza SM
10-09-2010, 11:05
آقا راه دور هم حضوري حساب ميشه ؟

arash66_2m
10-09-2010, 11:28
سلام واسه لکنت زبان معافی هستش چجوریه درجه مرجه داره؟:31:

---------- Post added at 12:28 PM ---------- Previous post was at 12:25 PM ----------

تک فرزند معافه؟ مطمئنی؟ فکر نکنما. تو دفترچه راهنمای نظام عمومی چیزی ندیدم در این باره!

پدر بالای 59 سال تمام آره معاف هستش /.

Tenacious
10-09-2010, 11:40
معاف از رزم میدن

یعنی تغییر کرده سیستم؟
قبلاً واریکوسل گرید 3 کلاً معاف بود، یعنی الان دیگه معاف نمی کنن؟؟؟ فقط معاف از رزم؟!

Glad Boy
10-09-2010, 14:12
به ازای هر ماه خدمت پدر زمان جنگ 18 روز از خدمت پسر کسر میشه ...

حالا شما حساب کن 28*18 که میشه 504 روز یعنی حدود 17 ماه ! برو حالشو ببر:31:
آهان . بعد آموزشی چی ؟! من چیز میز دارم که بتونم باقی مونده ش هم کم کنم ولی می خوام بدونم آموزشی باید برم یا نه ؟!

MORINIO
10-09-2010, 16:15
آهان . بعد آموزشی چی ؟! من چیز میز دارم که بتونم باقی مونده ش هم کم کنم ولی می خوام بدونم آموزشی باید برم یا نه ؟!

اگه بتونی با استفاده از شرایط دیگه باقیمونده خدمتت هم که حدود 36 روز میشه رو کسر کنی دیگه آموزشی رو لازم نیست بری ... در غیر اینصورت باید اون 36 روز رو بری آموزشی

Glad Boy
10-09-2010, 16:50
اگه بتونی با استفاده از شرایط دیگه باقیمونده خدمتت هم که حدود 36 روز میشه رو کسر کنی دیگه آموزشی رو لازم نیست بری ... در غیر اینصورت باید اون 36 روز رو بری آموزشی

آره بابا اون که رو شاخشه ! تازه زیادم میارم ! نظام وظیفه باید یه سرباز بذاره به من خدمت کنه :27: !
فقط من اگه بخام با استفاده از این قانون معاف بشم باید چکار کنم !؟ جایی توضیحی چیز هست بخونم ؟!

Lord Farshad
10-09-2010, 17:17
دوستان ممنون میشم اگر من رو در این تاپیک کمک کنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Ninjai
10-09-2010, 18:46
همچین قانونی وجود داره ؟؟!!!
پدر بالای 59 سال . دو برادر . برادر کوچتر مشغول تحصیل در شهر دیگر . برادر بزرگتر معافیت میگیره یا نه ؟!!

MORINIO
10-09-2010, 20:23
آره بابا اون که رو شاخشه ! تازه زیادم میارم ! نظام وظیفه باید یه سرباز بذاره به من خدمت کنه :27: !
فقط من اگه بخام با استفاده از این قانون معاف بشم باید چکار کنم !؟ جایی توضیحی چیز هست بخونم ؟!

شما یه سر به این سایت بزن ... فکر کنم بتونی جوابتو پیدا کنی :

موفق باشید :11:

negar13
10-09-2010, 20:23
من متولد نیمه دو 70 هستم
دانشگاه هم قبول شدم
لازمه که کاری در مورد خدمت سربازی انجام بدم
ممنون میشم اگه سریع جواب بدین

alirecoba2
10-09-2010, 21:22
دوستان اینقدر جوابهای مختلف هست آدم سردر گم میشه!
من خیلیا رو میشناسم اصلا دفترچه رو پست نکردن و واسه سال دوم امتحان دادن و قبول شدن
این یعنی که شامل این بندها میشن؟
- فارغ‌التحصیلان دوره دیپلم و پیش دانشگاهی در دی ماه 88 و تیر و شهریور 89 که به صورت حضوری (روزانه) تحصیل کرده‌اند. مشروط به آن‌که حداکثر تا سن 24 سالگی فارغ‌التحصیلان شده باشند.

7- مشمولان متولد نیمه دوم سال 1369 که در شهریور سال 88 و قبل از آن دوره پیش دانشگاهی و دیپلم را به صورت حضوری (روزانه) به اتمام رسانده‌اند.

fery_lion
11-09-2010, 00:08
اونایی که دانشگاه قبول شدن اگر دفترچه هم پست کنید تاریخ اعضامتون میفته تو سال تحصیلی به احتمال قریب به یقین که هیچ مشکلی نداره به نظر من به نظام وظیفه برید و سوال کنید بهتره که ببینید خدایی نکرده غیبت ندارید که برای 70 و 71 بعید میدونم

arash66_2m
11-09-2010, 07:56
[QUOTE=arash66_2m;5393165]سلام واسه لکنت زبان معافی هستش چجوریه درجه مرجه داره؟:31:[COLOR="Silver"]

کسی جوابی براش نداره ؟

meysamghaderi
11-09-2010, 12:25
سلام عزیزان من متولد 14/03/1371 هستم
و امسال کنکور رشته کاردانی برق قدرت قبول شدم و میخوام برم دانشگاه
الان برام سوال شده که چکار باید بکنم البته هنوز که شامل نشدم
ولی چون میخوام درس بخونم میگن که غایبی میخوری چکار میشه کرد؟؟؟ یعنی من در حین درس خوندن باید خدمت هم برم؟؟؟
یا میشه اشتغال به تحصیل گرفت و...

farshidshd
11-09-2010, 12:32
[QUOTE]

کسی جوابی براش نداره ؟

پست اول این تاپیک رو بخون

ولی چون میخوام درس بخونم میگن که غایبی میخوری چکار میشه کرد؟؟؟ یعنی من در حین درس خوندن باید خدمت هم برم؟؟؟

اگه دانشگاه قبول شدی و ثبت نام کنی که معافیت تحصیلی تا پایان تحصیل برات صادر میشه...

اگه ثبت نام نکنی و نری دانشگاه خب مشمول میشی.

behdana
11-09-2010, 12:34

شما تنها کاری که باید انجام بدید رفتن به دانشگاهه و درس خوندن. هیچکاری برای نظام وظیفه نیاز نیست انجام بدید.
ضمنا اگه دانشگاه نرفتی هم بازم مشمول نیستی و میتونی سال بعد هم بدون ارسال دفترچه در کنکور 90 شرکت کنی.

meysamghaderi
11-09-2010, 12:49
شرمنده دلم نیومد فقط از گزینه ی تشکر استفاده کنم واقعا خیلی ممنونم
من الان رفتم تو این سایتی که دوستمون داده بود
sarbazi.us
دیدم نوشته کسانی که کف پا صافی دارند معاف کاملی اند
اما یه چیزی هست که میگن معافی پزشکی بعدها برای کار دولتی مشکل ساز میشه و شدیدا گیر میدن به نظرتون چه کنیم؟؟؟؟

البته حالا که فقط به فکر درس خوندنم

vatan2009
11-09-2010, 12:50
متولد اردیبهشت 1370 میتونه امسال بره پیش دانشگاهی؟؟

siamakdadashi
11-09-2010, 13:02
آقا من امسال دانشگاه آزاد تبریز روانشناسی عمومی قبول شدم.متولد نیمه دوم 68 هستم.4 ترم توی پیام نور آمار خوندم.بعد از قبولی رفتم و از پیام نور انصراف دادم.نظام وظیفه مرکز هم گفت مشکلی نداری.حالا پیام نور یه نامه داده واسه نظام وظیفه.دانشگاه آزاد هم گفت نبر ما بعد از ثبت نام نامه مینویسیم واسه نظام وظیفه اونو میبری.حالا ببرم نظام وظیفه یا نه؟امکان داره دانشگاه آزاد خودش نامه رو ارسال کنه واسه نظام وظیفه؟(واسه معافیت تحصیلی 4 سال باقی مونده ).

rozbeh85
11-09-2010, 13:42
شرمنده دلم نیومد فقط از گزینه ی تشکر استفاده کنم واقعا خیلی ممنونم
من الان رفتم تو این سایتی که دوستمون داده بود
sarbazi.us
دیدم نوشته کسانی که کف پا صافی دارند معاف کاملی اند
اما یه چیزی هست که میگن معافی پزشکی بعدها برای کار دولتی مشکل ساز میشه و شدیدا گیر میدن به نظرتون چه کنیم؟؟؟؟

البته حالا که فقط به فکر درس خوندنم

طبق قانون کسانیکه معافیت پزشکی میگیرند نمیتوانند در ارگان های کشوری و لشگری استخدام شوند.

---------- Post added at 11:12 AM ---------- Previous post was at 11:10 AM ----------

آقا من امسال دانشگاه آزاد تبریز روانشناسی عمومی قبول شدم.متولد نیمه دوم 68 هستم.4 ترم توی پیام نور آمار خوندم.بعد از قبولی رفتم و از پیام نور انصراف دادم.نظام وظیفه مرکز هم گفت مشکلی نداری.حالا پیام نور یه نامه داده واسه نظام وظیفه.دانشگاه آزاد هم گفت نبر ما بعد از ثبت نام نامه مینویسیم واسه نظام وظیفه اونو میبری.حالا ببرم نظام وظیفه یا نه؟امکان داره دانشگاه آزاد خودش نامه رو ارسال کنه واسه نظام وظیفه؟(واسه معافیت تحصیلی 4 سال باقی مونده ).

ببین دانشگاه واسه نظام وظیفه یه نامه میده که ایشان معافیت تحصیلی دارند، اوینکه پیام نور داده واسه زمانی بوده که میخواستی دفترچه پست کنی
من فکر نمیکنم مشگلی پیش بیاد

hamidras
11-09-2010, 13:49
من اگه امسال برم پیام نور میتونم سال بعد هم کنکور مجدد بدم؟

متولد مرداد 70

siamakdadashi
11-09-2010, 13:53
طبق قانون کسانیکه معافیت پزشکی میگیرند نمیتوانند در ارگان های کشوری و لشگری استخدام شوند.

---------- Post added at 11:12 AM ---------- Previous post was at 11:10 AM ----------

ببین دانشگاه واسه نظام وظیفه یه نامه میده که ایشان معافیت تحصیلی دارند، اوینکه پیام نور داده واسه زمانی بوده که میخواستی دفترچه پست کنی
من فکر نمیکنم مشگلی پیش بیاد
نه من اصلا نمیخواستم دفترچه پست کنم.بعد از اینکه آزاد قبول شدم فرداش رفتم انصراف دادم.اونا هم نامه رو دادن که موقع استعلام دو رشته ای در نیاد اسمم. مشخص بشه که از پیام نور انصراف دادم

vatan2009
11-09-2010, 14:02
کمک کنید خواهشا

hamidras
11-09-2010, 14:58
آقا این یعنی چی؟

دانشجویانی که از معافیت تحصیلی استفاده می نمایند حق شرکت در ازمون های سراسری را ندارند و در صورتی که معافیت آنها لغو شود باید به خدمت وظیفه خود پایان داده و یا در حین خدمت در آزمون فراگیر شرکت نمایند.

samadsam
11-09-2010, 16:51
نه دوست عزیز شما هنوز 1 سال دیگه وقت دارید
چه عجله ایه

همه میخوان فرار کنن از خدمت شما میخواین زودتر برین؟؟

نکنه میخوای زن بگیری؟!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](45).gif

دقیقا :31: حالا هیچ راه حلی نیست آخه من جمعه کنکور دارم و اگه قبول نشم نمی دونم چیکار کنم طرفم که چند روز پیش پزشکی دولتی قبول شد تا 4 سال نمی بینمش

fery_lion
11-09-2010, 17:10

متولد مرداد 70

بله عزیز میتونی. حتی اگه تا 4 ترم هم تو پیام نور بخونی باز هم میتونی:27: فقط باید رشته بعدیت هم کارشناسی باشه (که خوشبختانه یا متاسفانه کاردانی نمونده زیاد) و احتمال زیاد نیمسال دوم هم نباشه

hamidras
11-09-2010, 17:19
بله عزیز میتونی. حتی اگه تا 4 ترم هم تو پیام نور بخونی باز هم میتونی[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] فقط باید رشته بعدیت هم کارشناسی باشه (که خوشبختانه یا متاسفانه کاردانی نمونده زیاد) و احتمال زیاد نیمسال دوم هم نباشه

آخه پس این چیه دیگه این وسط:

دانشجویانی که از معافیت تحصیلی استفاده می نمایند حق شرکت در ازمون های سراسری را ندارند و در صورتی که معافیت آنها لغو شود باید به خدمت وظیفه خود پایان داده و یا در حین خدمت در آزمون فراگیر شرکت نمایند.

نمیدونم چی کار کنم!!

fery_lion
11-09-2010, 18:00

متولد مرداد 70

آخه پس این چیه دیگه این وسط:

نمیدونم چی کار کنم!!

به این حرف سازمان سنجش توجه نکن شما قوانین نظام وظیفه رو بخون.متاسفانه من به خاطر این حرف بیحساب سازمان سنجش یه سال از زندگیم افتادم یعنی به جای اینکه پارسال که ترم دو بودم کنکور بدم امسال که ترم چهارمم کنکور دادم و البته قبول هم شدم و نظام وظیفه هم پریروز گفتن مدرک قبولی به اضافه ی اعلام انصراف بیار واست درست میکنیم به همین راحتی به همین خوشمزگی

hamidras
11-09-2010, 19:14
ه این حرف سازمان سنجش توجه نکن شما قوانین نظام وظیفه رو بخون.متاسفانه من به خاطر این حرف بیحساب سازمان سنجش یه سال از زندگیم افتادم یعنی به جای اینکه پارسال که ترم دو بودم کنکور بدم امسال که ترم چهارمم کنکور دادم و البته قبول هم شدم و نظام وظیفه هم پریروز گفتن مدرک قبولی به اضافه ی اعلام انصراف بیار واست درست میکنیم به همین راحتی به همین خوشمزگی این طور باشه که خوبه:دی

یه ترمم میتونم مرخصی بگیرم واسه خوندن کنکور؟

شما از پیام نور انصراف دادی به کجا؟

واحداتو تطبیق دادن؟

arash66_2m
11-09-2010, 19:40
سلام دوستان /.

از این قانون جدید چه خبر ؟ مال سال 90 رو ...

مثل اینکه این دو سه روزه خبری از سربازی تو مجلس و اینا بوده ؟!!

در ضمن واسه لکنت زبان معافی هستش ؟ واسه لکنت نرمال چطور :دی

fery_lion
11-09-2010, 19:40
به دانشگاه کردستان روزانه- درساتم اگه بالا 14 بگیری برات تطبیق واحد میدن . ترم دوم رو میتونی مرخصی بگیری

rozbeh85
11-09-2010, 20:40
سلام دوستان /.

از این قانون جدید چه خبر ؟ مال سال 90 رو ...

مثل اینکه این دو سه روزه خبری از سربازی تو مجلس و اینا بوده ؟!!

در ضمن واسه لکنت زبان معافی هستش ؟ واسه لکنت نرمال چطور :دی

فعلا که خبری نیست، تو مجلس هم حرفی زده نشده
من معافیت لکنت رو نمیدونم ولی یه هم خدمتی تو آموزشی داشتیم این لکنت داشت و معاف نشده بود

Ninjai
11-09-2010, 23:40
منتظر جواب این سوال :

همچین قانونی وجود داره ؟؟!!!
پدر بالای 59 سال . دو برادر . برادر کوچتر مشغول تحصیل در شهر دیگر . برادر بزرگتر معافیت میگیره یا نه ؟!!

M . Sayid
11-09-2010, 23:52
برا وضعیت نظام وظیفه چیکار کنم ؟؟
متولد نیمه اول 70

برا ثبت نام البته

vatan2009
12-09-2010, 00:40
کمک کنید دوستان

princeofpersia_7
12-09-2010, 01:30
این سوال تازگی ها برای خیلی از کاربرها و دوستان نزدیک خودم هم پیش اومده !

اگر شخصی امسال در دانشگاه پیام نور بره ثبت نام بکنه.. آیا میتونه در کنکور سال 90 شرکت بکنه؟

و آیا در صورت قبولی در رشته های دوره روزانه آیا هیچ مشکلی از نظر معافیت تحصیلی و مسائل نظام وظیفه ندارد؟

مثلا برای امسال در پیام نور استان تهران ثبت نام بکنیم.. ولی سال دیگه در کنکور 90 ( که نمیدونم مجاز به شرکت هستیم یا خیر )

در یک دانشگاه شهرستانی یا شاید تهران قبول بشیم در دوره روزانه.. که فکر کنم قاعدتا باید از قبلی ( پیام نور ) انصراف بدیم..

اگر لطف کنید در کنار پاسختون یه مورد عینی که خودتون دیدید یا لینکی از مراجع رسمی بذارید ممنون میشم.

موفق باشید

farshidshd
12-09-2010, 07:22
منتظر جواب این سوال :

باید از خوده نظام وظیفه بپرسی

برا ثبت نام البته

احتمالا مشمولین

کمک کنید دوستان

اگه تا حالا معافیت تحصیلی داشتی و پیش دانشگاهی نرفتی ،میتونی بری.

این سوال تازگی ها برای خیلی از کاربرها و دوستان نزدیک خودم هم پیش اومده !

اگر شخصی امسال در دانشگاه پیام نور بره ثبت نام بکنه.. آیا میتونه در کنکور سال 90 شرکت بکنه؟

و آیا در صورت قبولی در رشته های دوره روزانه آیا هیچ مشکلی از نظر معافیت تحصیلی و مسائل نظام وظیفه ندارد؟

مثلا برای امسال در پیام نور استان تهران ثبت نام بکنیم.. ولی سال دیگه در کنکور 90 ( که نمیدونم مجاز به شرکت هستیم یا خیر )

در یک دانشگاه شهرستانی یا شاید تهران قبول بشیم در دوره روزانه.. که فکر کنم قاعدتا باید از قبلی ( پیام نور ) انصراف بدیم..

اگر لطف کنید در کنار پاسختون یه مورد عینی که خودتون دیدید یا لینکی از مراجع رسمی بذارید ممنون میشم.

موفق باشید

بله میتونه شرکت کنه. البته اگه در پیام نور دانشجو بشه و معافیت براش صادر بشه

Saeed System
12-09-2010, 07:54
خسته نباشید.

با این شرایط آیا میشه معافی گرفت؟

. متولد 67 .دیپلم ردی . مجموع نمره تنبلی هر 2 چشم 8 .پدر بالای 60 سال . 2 برادر بزرگتر خدمت رفتن.

اگر میشه از چه راهی؟

arash66_2m
12-09-2010, 08:50
منتظر جواب این سوال :

نقل قول:نوشته شده توسط Ninjai
منتظر جواب این سوال :
منتظر جواب این سوال :

نقل قول:همچین قانونی وجود داره ؟؟!!!

باید از خوده نظام وظیفه بپرسی

مگه واسه دو برادر ها معافیت هستش ؟

پدر بالای 60 سال و برادر کوچکتر ارشد میخونه و برادر بزرگ داره سربازی میره !!!

راستی راستی معافیت هستش ؟؟؟

rozbeh85
12-09-2010, 13:17
منتظر جواب این سوال :

این تبصره سال 83 برداشته شد، نه نمیگیره

---------- Post added at 10:47 AM ---------- Previous post was at 10:46 AM ----------

خسته نباشید.

با این شرایط آیا میشه معافی گرفت؟

. متولد 67 .دیپلم ردی . مجموع نمره تنبلی هر 2 چشم 8 .پدر بالای 60 سال . 2 برادر بزرگتر خدمت رفتن.

اگر میشه از چه راهی؟

اگه بشه معافیت پزشکیا

hamijoon
12-09-2010, 13:21
بچه ها من 1 آبان اعزامم :دي

دانشگاه هم قبول شدم . البته الان كارداني دارم . نميدونم برم خدمت مقدس يا برم يوني ؟؟:41:

H.M.D
12-09-2010, 14:02
آقا تو این خبر در مورد معافیت 3 برادری نوشته داشتن کارت پایان خدمت سه برادر برای معافیت فرزند چهارم کفایت میکنه.

یعنی اگه یکی از برادرها سربازیشو خریده باشه، باز هم مشکلی نیست؟ چهارمیه میتونه معافی بگیره؟!

javad2121
12-09-2010, 15:23
اقا من نیمه دوم 68 کنکور 89 قبول شدم حالا چی کار کنم مشکل سربازی دارم

javad2121
12-09-2010, 15:26
من نیمه دوم 68 کنکور 89 قبول شدم مشکل سربازی دارم کمک کنید

p_p_k
12-09-2010, 16:17
سلام. يه سوال خيلي مهم داشتم خواهشا دقيق راهنماييم كنين تا بفهمم چيكار كنم.

پدر من 26 ماه جبهه داره. داخل كارتش زده. با اين حساب 15 ماهو حدود 20 روز ازم كم ميشه. اينجوري كه من فهميدم اين قانونم تا سال 90 بيشتر نيست و حتما بايد قبل از 90 اعزام بشي. منظورم قانون كسري خدمت هستش.

منم الان 4 تا درس پيش دانشگاهي رو دارم كه تا دي نميتونم پاسشون كنم. حالا اگر خداي نكرده گوش شيطون كر دي هم پاسشون نكردم ميتونم برم مدركمو از مدرسه بگيرم به عنوان ترك تحصيل برم كاراي خدمتمو بكنم و بعد كه كاراي خدمتمو انجام دادم برم دوباره مدرسه ثبت نام كنم و برم امتحانامو بدم؟؟؟ اينم بگم كه تا دي سال ديگه ميتونم برم پيش دانشگاهي.

شما ميگين چيكار كنم كه هم بتونم كاراي خدمتمو بكنم و هم برم درسمو ادامه بدم؟؟؟؟ خواهشا از راهنماييتون مطمئن باشين بعد بهم بگين.

يه سوال ديگه. من يه اشنا دارم كه تو پخش نيرو هستش. اگر دي قبول بشم تا اول بهمن طول ميكشه تا مدركم بياد. به نظرتون كمتر از يكماه ميتونه اعزامم كنه كه قبل از 90 برم خدمت يا نه مثلا ميگن كساني كه حالا ميخوان اعزام بشن اسمشون از 4 ماه پيش معلوم شده و ديگه نميشه كم و زيادش كرد؟؟؟

rozbeh85
12-09-2010, 17:13
بچه ها من 1 آبان اعزامم :دي

دانشگاه هم قبول شدم . البته الان كارداني دارم . نميدونم برم خدمت مقدس يا برم يوني ؟؟:41:

من بودم میرفتم دانشگاه، در هر صورت هر چی مدرکت بالاتر باشه خدمتت راحتره

---------- Post added at 02:39 PM ---------- Previous post was at 02:37 PM ----------

آقا تو این خبر در مورد معافیت 3 برادری نوشته داشتن کارت پایان خدمت سه برادر برای معافیت فرزند چهارم کفایت میکنه.

یعنی اگه یکی از برادرها سربازیشو خریده باشه، باز هم مشکلی نیست؟ چهارمیه میتونه معافی بگیره؟!

دوست عزیز خودت گفتی، کارت پایان خدمت، حتی تو لینکی هم که داده گفته انهایی که خدمت را کامل رفتند و یا رفتند و از کسری بسیج و جانبازی و جبهه استفاده کردند پس خرید خدمت به منظور پایان خدمت حساب نمیشه
باز برای اینکه مطمئن شی یه سر برو میدان سپاه مشاوره بگیر

---------- Post added at 02:43 PM ---------- Previous post was at 02:39 PM ----------

سلام. يه سوال خيلي مهم داشتم خواهشا دقيق راهنماييم كنين تا بفهمم چيكار كنم.

پدر من 26 ماه جبهه داره. داخل كارتش زده. با اين حساب 15 ماهو حدود 20 روز ازم كم ميشه. اينجوري كه من فهميدم اين قانونم تا سال 90 بيشتر نيست و حتما بايد قبل از 90 اعزام بشي. منظورم قانون كسري خدمت هستش.

منم الان 4 تا درس پيش دانشگاهي رو دارم كه تا دي نميتونم پاسشون كنم. حالا اگر خداي نكرده گوش شيطون كر دي هم پاسشون نكردم ميتونم برم مدركمو از مدرسه بگيرم به عنوان ترك تحصيل برم كاراي خدمتمو بكنم و بعد كه كاراي خدمتمو انجام دادم برم دوباره مدرسه ثبت نام كنم و برم امتحانامو بدم؟؟؟ اينم بگم كه تا دي سال ديگه ميتونم برم پيش دانشگاهي.

شما ميگين چيكار كنم كه هم بتونم كاراي خدمتمو بكنم و هم برم درسمو ادامه بدم؟؟؟؟ خواهشا از راهنماييتون مطمئن باشين بعد بهم بگين.

يه سوال ديگه. من يه اشنا دارم كه تو پخش نيرو هستش. اگر دي قبول بشم تا اول بهمن طول ميكشه تا مدركم بياد. به نظرتون كمتر از يكماه ميتونه اعزامم كنه كه قبل از 90 برم خدمت يا نه مثلا ميگن كساني كه حالا ميخوان اعزام بشن اسمشون از 4 ماه پيش معلوم شده و ديگه نميشه كم و زيادش كرد؟؟؟

ببین این قانون کسری مطمئن باش بعد از 90 هم هست، تو باید از مدرسه ات بپرسی که بعدش میتونی یا نه ولی از نظر سربازی مشکلی نداری و دیگه لازم نیست برات معافیت تحصیلی بفرستند و بنابراین فکر نکنم مشکلی باشه
در مورد اعزام من فکر نکنم بشه، آخه وفتش خیلی کمه، چون شما دیپلم به پایین هستی اصلا تو اسفند اعزام نمیشی تو ماه های فرد اعزام میشی که اولیش میشه فروردین

siamakdadashi
12-09-2010, 22:03
دوستان من که دانشجو بودم و انصاف دادم باید دوباره واسه تاییدیه تحصیلی برم اداراه ی پست؟تو رو خدا کمک کنید.یه بار رفتم موقع ثبت نام دانشگاه قبلی.اگه باید برم قبل از ثبت نام هست یا بعد از ثبت نام؟یادم رفته.

dehtoday
12-09-2010, 22:18
من متولد نيمه اول سال 70 هستم ! با وجود اينكه امسال پيش دانشگاهي ميخوندم و تموم كردم !
حالا طبق اينكه من حق شركت در آزمون سراسري سال ديگه (90) رو ندارم ميشه من برم پيام نور (رشته اي كه امسال قبول شدم! ) و از معافيت تحصيليش استفاده كنم و تو كنكور سال ديگه هم ثبت نام كنم و قبول شم ميتونم از پيام نور انصراف بدم و برم همون سراسري كه قبول شدم ثبت نام كنم ؟!! نظام وظيفه گير نميده ؟!! آخه من شنيدم فقط واسه يه دانشگاه معافيت تحصيلي صادر ميكنن !!! :19:

biato
12-09-2010, 22:18
درود

من سئوالی داشتم در مورد نظام وظیفه و معافیت تحصیلی.

بنده 1388/11/30 فارق التحصیل شدم و بمدت 6 ماه معافیت تحصیلی داشتم و بنده کارشناسی ارشد قبول شدم و امروز رفتم ثبت نام که مورخ 1389/6/21 هستش گفتن شما 21 روز غیبت داری!(البته من دفترچه ام پست نکردم) و باید بری نظام وظیفه و تعیین تکلیف کنی .
حالا سئوال من اینکه تکلیف من چی و باید چیکار کنم و ایا معافیت منو تمدید میکنن !

باسپاس

rahmank750
13-09-2010, 09:24
سلام دوستان
لطف کنید به این سوال من جواب بدید
من متولد ۳ فروردین ۱۳۷۰ هستم تا الان دفترچه سربازی رو نه گرفتم نه پست کردم هفته پیش جواب دانشگاه آزاد اومد قبول شدم
مشکلی برام پیش نمیاد ؟
تو دفترچه دانشگاه اینو نوشته :
فارغ التحصیلان دیپلم فنی و حرفه ای متولد ۷۰ و قبل آن که دوره مذکور را به صورت حضوری گذروندن – این داوطلبان لازم است در تاریخی که از نظام وظیفه اعلام شده یا خواهد شد به خدمت اعزام بشن بدیهی است در صورت پذیرفته شدن در هر مرحله ای از خدمت باشند به شرط اینکه بدون غیبت باشن ترخیص خواهند شد
خواهش میکنم جواب بدین
مرسی

rozbeh85
13-09-2010, 09:46
درود

من سئوالی داشتم در مورد نظام وظیفه و معافیت تحصیلی.

بنده 1388/11/30 فارق التحصیل شدم و بمدت 6 ماه معافیت تحصیلی داشتم و بنده کارشناسی ارشد قبول شدم و امروز رفتم ثبت نام که مورخ 1389/6/21 هستش گفتن شما 21 روز غیبت داری!(البته من دفترچه ام پست نکردم) و باید بری نظام وظیفه و تعیین تکلیف کنی .
حالا سئوال من اینکه تکلیف من چی و باید چیکار کنم و ایا معافیت منو تمدید میکنن !

باسپاس

یه روز دوشنبه صبح زود پاشو برو نظام وظیفه ملاقات مردمی، یه بهانه ای بیار که غیبتت رو ببخشند.

Amirdb
13-09-2010, 11:46
اقا ما یه سری سوال در مورد شرایط معافیت واینا داریم.باید برم از پلیس+10 بپرسم؟جواب میدن؟
میخوام ببینم با شرایطی که دارم معاف میشم یا نه
ممنون

decode
13-09-2010, 12:37
دوستان شرمنده،من نمیتونم بحثهای قبلی رو نگاه کنم،شاید این سوال تکراری باشه،اما تو رو خدا جواب بدید،من بعد از 2 سال کنکور دادن،امسال میخوام دانشگاه آزاد برم،بعد شهری که من میخوام نیست،میشه امسال رو اون شهر رو برم دانشگاه،بعد کنکور سال دیگه آزاد رو شرکت کنم،؟؟
از لحاظ خدمت اشکال نداره؟

ehsan_
13-09-2010, 13:52
اقا ما یه سری سوال در مورد شرایط معافیت واینا داریم.باید برم از پلیس+10 بپرسم؟جواب میدن؟
ممنون

برای معافیت باید بری پلیس +10

البته اگه کفالت هست باید بری همون نظام وظیفه در غیر این صورت پلیس +10

ehsan_
13-09-2010, 13:57
دوستان من دفتر چه گرفتم

برای معافیت چشم هم اقدام کردم که چندماهی طول می کشه

غیبت هم ندارم

بهم اجازه دادن 90 کنکور بدم(متولد آبان 70 هستم و امسال پیش دانشگاهی فارغ تحصیل شدم-کنکور89 رو دادم که جالب نشد)

حالا من برای گرفتن گواهی نامه می تونم از دفترچه نظام وظیفه مثلا مثل یک چیزی مثل گ.اهی اشتغال به تحصیل استفاده کنم و گواهی نامه بگیریم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

(البته بدون توجه به در خواست معافیتم و اینکه می تونم کنکور 90 امتحان بدم)

rozbeh85
13-09-2010, 14:01
ممنون

شما شرایطت رو اینجا بگو بچه ها راهنمایی میکنند.

farshidshd
13-09-2010, 14:57
دوستان شرمنده،من نمیتونم بحثهای قبلی رو نگاه کنم،شاید این سوال تکراری باشه،اما تو رو خدا جواب بدید،من بعد از 2 سال کنکور دادن،امسال میخوام دانشگاه آزاد برم،بعد شهری که من میخوام نیست،میشه امسال رو اون شهر رو برم دانشگاه،بعد کنکور سال دیگه آزاد رو شرکت کنم،؟؟
از لحاظ خدمت اشکال نداره؟

اگه برین و ثبت نام کنین و سال بعد وقتی قبول شدین انصراف بدین و برین دانشگاه جدید ، مشکلی نیست

دوستان من دفتر چه گرفتم

برای معافیت چشم هم اقدام کردم که چندماهی طول می کشه

غیبت هم ندارم

بهم اجازه دادن 90 کنکور بدم(متولد آبان 70 هستم و امسال پیش دانشگاهی فارغ تحصیل شدم-کنکور89 رو دادم که جالب نشد)

حالا من برای گرفتن گواهی نامه می تونم از دفترچه نظام وظیفه مثلا مثل یک چیزی مثل گ.اهی اشتغال به تحصیل استفاده کنم و گواهی نامه بگیریم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

(البته بدون توجه به در خواست معافیتم و اینکه می تونم کنکور 90 امتحان بدم)

گواهی اشتغال به تحصیل میشه. برگه ی اعزام به خدمت ( برگه سبز ) هم میشه...

موفق باشید

biato
13-09-2010, 20:25
یه روز دوشنبه صبح زود پاشو برو نظام وظیفه ملاقات مردمی، یه بهانه ای بیار که غیبتت رو ببخشند.
اقا من مشکل حل شد .
ممنون

Iranian boy10
13-09-2010, 21:36
سلام من متولد 71 هستم كه ميشه 18 سال تمام ! بايد كي دفترچه نظام وظيفه رو بفرستم اگه دير بفرستم چي ميشه ؟ مثلا من ميخوام وقتي رفتم دانشگاه و دوره ي كارداني رو تموم كردم كه پدرم سنش ميشه 59 ، 60 دفترچه رو ارسال كنم ! راستي شنيدم اگه پدر جبهه رفته باشه براي هرماه 1 ماه كسر ميشه صحت داره ؟ پدر من 7 ، 8 ماه رفته جبهه :27:

بنظر شما من بايد چكار كنم ؟ :13:
ممنون ميشم جواب بدين :8:

ehsan_
13-09-2010, 22:18
اگه برین و ثبت نام کنین و سال بعد وقتی قبول شدین انصراف بدین و برین دانشگاه جدید ، مشکلی نیست

گواهی اشتغال به تحصیل میشه. برگه ی اعزام به خدمت ( برگه سبز ) هم میشه...

موفق باشید

من الان می خوام 90 کنکور بدم و گفتن مانعی نداره

برگه اشتغال به تحصیل هم که معلومه ندارم چون امسال انتخاب رشته نکردم

حالا تا قبل از قبول شدن توی کنکور 90 می تونم گواهی نامه بگیرم ؟؟؟:20:

چطوری؟؟؟:13:

fardinstar
13-09-2010, 22:44
سلام دوستان. خواهش ميكنم اين پست من رو بخونيد و به خاطر طولاني بودنش از روش رد نشيد چون واقعا زندگيم به اين وابسته است !
متاسفانه قوانين نظام وظيفه اونقدر پيچيده و تا حدي غيرقابل اعتماد هست كه براي يك سوال ساده در مورد وضعيت نظام وظيفه ، هزار نوع جواب فقط از شعبه هاي خود نظام وظيفه شهرستان ها و مراكز استان ها شنيدم. از طرفي شرايط نظام وظيفه خود من هم فوق العاده پيچيده هست كه ديگه نميدونم چي درسته چي غلط. ميخوام بيام نظام وظيفه تهران سوالام رو بپرسم ولي گفتم اينجا سوالمو مطرح كنم شايد كسي باشه كه بدونه من بايد چي كار كنم.
من امسال هم كنكور دادم و مهندسي عمران دانشگاه آزاد تونستم قبول بشم ولي من فقط پزشكي دوست دارم و حتي اگه دندانپزشكي تهران هم بدون كنكور بذارن برم اين كار رو نميكنم ! خلاصه تصميم گرفتم كنكور 90 شركت كنم. حالا يه نگاه به اطلاعات زير بندازيد ببينيد ميتونم كنكور بدم يا نه :
تاريخ تولد : 31 شهريور 1370
تاريخ اتمام دوره پيش دانشگاهي : تير ماه 1387
تاريخ ثبت نام در رشته برق-الكترونيك دانشگاه آزاد : شهريور 1387
تاريخ انصراف از رشته برق : 22 شهريور 1388
تاريخ ارسال دفترچه آماده به خدمت : 2 مرداد 1389
تاريخ رسيد برگه اماده به خدمت : 6 شهريور 1389 ------ با تاريخ اعزام 18 آذر 1389
تاريخ ثبت نام در رشته عمران-سازه دانشگاه آزاد : 21 شهريور 1389
تاريخ انصراف احتمالي از رشته عمران : شهريور 1390
تاريخ ثبت نام احتمالي در رشته پزشكي : شهريور 1390

با اين شرايط آيا ميتونم كنكور 90 شركت كنم ؟ اگه جواب مثبت باشه ميتونم يه نامه كه توش همين اطلاعات ذكر شده باشه رو تنظيم و آماده كنم و ببرم نظام وظيفه تهران برام مهر و امضا بزنن كه اگه من بتونم كنكور 90 قبول شم خواهم توانست كه در رشته قبوليم ثبت نام كنم يا خير ؟؟ راستش ديروز براي ثبت نام خيلي اذيتم كردن دو سه بار رفتم نظام وظيفه كاغذ بازي كردم تا گذاشتن ثبت نام كنم خيلي گير ميدادن يكي بود اصلا ميگفت امكان نداره بتوني ثبت نام كني كه خيلي اعصابمو خراب كرد چند روز ديگه هم ازش شكايت ميكنم. نبايد به همين راحتي با روان مردم بازي كرد وقتي يك مسئول با اون لحن و قدرت گفت كه نميتوني ثبت نام كني همونجا داشتم سكته ميزدم بعد فهميدم اقا هيچي سرش نميشه و همه باهاش مشكل دارن ! ميخوام در صورتي كه بذارن سال بعد كنكور بدم از اين مشكلات برام پيش نياد و با زندگيم بازي نكنم ! لطف بزرگي ميكنيد اگه بهم كمك كنيد ! خيلي ممنون !

ebicross
14-09-2010, 10:03
سلام. من متولد 14 شهریور 69 هستم.
بعد از سوم دبیرستان یک سال ترک تحصیل داشتم. (یعنی درسهای افتاده یک کوه شده بود :31:)
و بعد از یک سال رفتم پیش دانشگاهی؛ تابستان 87 کنکور دادم و نتیجش بد بود و امسال کنکور دادم که نتیجش خوب بود.
یک درس افتاده از پیش هم دارم که این رو من توی این یک سال هی پاس دادم به ترم بعد و این ترم این رو قبول میشم.
با توجه به وضعیت خدمت من؛ آیا نیازی به هیچ کار خاصی برای رفتن به دانشگاه ندارم؟
یعنی نباید دفترچه خدمت بگیرم تا ثبت نامم کنند؟

سوال دیگم اینه که من تک پسر هستم. بابام حدود 58 سال داره. اگر دانشگاه برم و بابام 59 سال تمام بشه من معاف میشم؟ :21:
یعنی اینکه بابام از کار افتاده نیست و حقوق بازنشستگی میگیره تاثیری نداره؟
بعد اگر معاف شم باید بازم آموزشی رو برم یا اینکه کلا معاف میشم؟

farshidshd
14-09-2010, 11:48
سلام دوستان. خواهش ميكنم اين پست من رو بخونيد و به خاطر طولاني بودنش از روش رد نشيد چون واقعا زندگيم به اين وابسته است !
متاسفانه قوانين نظام وظيفه اونقدر پيچيده و تا حدي غيرقابل اعتماد هست كه براي يك سوال ساده در مورد وضعيت نظام وظيفه ، هزار نوع جواب فقط از شعبه هاي خود نظام وظيفه شهرستان ها و مراكز استان ها شنيدم. از طرفي شرايط نظام وظيفه خود من هم فوق العاده پيچيده هست كه ديگه نميدونم چي درسته چي غلط. ميخوام بيام نظام وظيفه تهران سوالام رو بپرسم ولي گفتم اينجا سوالمو مطرح كنم شايد كسي باشه كه بدونه من بايد چي كار كنم.
من امسال هم كنكور دادم و مهندسي عمران دانشگاه آزاد تونستم قبول بشم ولي من فقط پزشكي دوست دارم و حتي اگه دندانپزشكي تهران هم بدون كنكور بذارن برم اين كار رو نميكنم ! خلاصه تصميم گرفتم كنكور 90 شركت كنم. حالا يه نگاه به اطلاعات زير بندازيد ببينيد ميتونم كنكور بدم يا نه :
تاريخ تولد : 31 شهريور 1370
تاريخ اتمام دوره پيش دانشگاهي : تير ماه 1387
تاريخ ثبت نام در رشته برق-الكترونيك دانشگاه آزاد : شهريور 1387
تاريخ انصراف از رشته برق : 22 شهريور 1388
تاريخ ارسال دفترچه آماده به خدمت : 2 مرداد 1389
تاريخ رسيد برگه اماده به خدمت : 6 شهريور 1389 ------ با تاريخ اعزام 18 آذر 1389
تاريخ ثبت نام در رشته عمران-سازه دانشگاه آزاد : 21 شهريور 1389
تاريخ انصراف احتمالي از رشته عمران : شهريور 1390
تاريخ ثبت نام احتمالي در رشته پزشكي : شهريور 1390

با اين شرايط آيا ميتونم كنكور 90 شركت كنم ؟ اگه جواب مثبت باشه ميتونم يه نامه كه توش همين اطلاعات ذكر شده باشه رو تنظيم و آماده كنم و ببرم نظام وظيفه تهران برام مهر و امضا بزنن كه اگه من بتونم كنكور 90 قبول شم خواهم توانست كه در رشته قبوليم ثبت نام كنم يا خير ؟؟ راستش ديروز براي ثبت نام خيلي اذيتم كردن دو سه بار رفتم نظام وظيفه كاغذ بازي كردم تا گذاشتن ثبت نام كنم خيلي گير ميدادن يكي بود اصلا ميگفت امكان نداره بتوني ثبت نام كني كه خيلي اعصابمو خراب كرد چند روز ديگه هم ازش شكايت ميكنم. نبايد به همين راحتي با روان مردم بازي كرد وقتي يك مسئول با اون لحن و قدرت گفت كه نميتوني ثبت نام كني همونجا داشتم سكته ميزدم بعد فهميدم اقا هيچي سرش نميشه و همه باهاش مشكل دارن ! ميخوام در صورتي كه بذارن سال بعد كنكور بدم از اين مشكلات برام پيش نياد و با زندگيم بازي نكنم ! لطف بزرگي ميكنيد اگه بهم كمك كنيد ! خيلي ممنون !

با این شرایط شما میتونید سال دیگه کنکور شرکت کنید البته باید تا اون موقع دانشجو باشید تا معافیت تحصیلی داشته باشی.
مشکل خاصی نیست و نامه و کاغذ بازی هم نمیخواد

سلام. من متولد 14 شهریور 69 هستم.
بعد از سوم دبیرستان یک سال ترک تحصیل داشتم. (یعنی درسهای افتاده یک کوه شده بود :31:)
و بعد از یک سال رفتم پیش دانشگاهی؛ تابستان 87 کنکور دادم و نتیجش بد بود و امسال کنکور دادم که نتیجش خوب بود.
یک درس افتاده از پیش هم دارم که این رو من توی این یک سال هی پاس دادم به ترم بعد و این ترم این رو قبول میشم.
با توجه به وضعیت خدمت من؛ آیا نیازی به هیچ کار خاصی برای رفتن به دانشگاه ندارم؟
یعنی نباید دفترچه خدمت بگیرم تا ثبت نامم کنند؟

سوال دیگم اینه که من تک پسر هستم. بابام حدود 58 سال داره. اگر دانشگاه برم و بابام 59 سال تمام بشه من معاف میشم؟ :21:
یعنی اینکه بابام از کار افتاده نیست و حقوق بازنشستگی میگیره تاثیری نداره؟
بعد اگر معاف شم باید بازم آموزشی رو برم یا اینکه کلا معاف میشم؟

اگه مدرسه برات نامه ی ترک تحصیل زده باشه که مشمولی و باید دفترچه بفرستی . اگه نزده که هنوز دانش آموز هستی و مشمول نیستی.

در مورد معافیت هم اگه تک پسری معاف میشی. پست اول صفحه اول همین تاپیک شرایط کفالت نوشته شده

.

farhad1122
14-09-2010, 12:30
من الان می خوام 90 کنکور بدم و گفتن مانعی نداره

برگه اشتغال به تحصیل هم که معلومه ندارم چون امسال انتخاب رشته نکردم

حالا تا قبل از قبول شدن توی کنکور 90 می تونم گواهی نامه بگیرم ؟؟؟:20:

چطوری؟؟؟:13:
منم وضعیتم مثل شماست و متولد دی ماه 70 هستم و امسال پیش دانشگاهی ریاضی رو تموم کردم و کنکور دادم که از نتیجه اش راضی نبودم و می خوام کنکور 90 بدم. هفته دیگه میرم مدرسه مدارکی که لازمه برا یکسال به تعویق انداختن خدمت رو بگیرم و ببرم نظام عمومی. ولی هر چی زنگ میزنک به نظام عمومی کسی برنمی داره، خواستم بپرسم شما چه مدارکی بردی تا منم با خودم ببرم. چون باید برم نظام عمومی اصفهان که یه کم دوره و حوصله ندارم که برم و بعد بگن که فلان مدرکو نیوردی.
راستی منم باید برم گواهینامه بگیرم ولی برگه اشتغال به تحصیل رو مدرسه دیگه بهم نمیده. برا گواهینامه باید چی کار کنم؟ میرم نظام عمومی برگه ای بهم میدن که بتونم برم گواهینامه بگیرم؟ یا باید تا سال دیگه که کنکور میدم و دانشجو میشم صبر کنم و با کارت دانشجویی گواهینامه بگیرم؟
ممنون میشم جواب بدین.:11:

grim2fandango
14-09-2010, 21:53
سلام
واسه معافیت کفالت (سن پدر بالای 59 سال تمام) چه زمانی مراجعه کنم؟
مثلا اگه تاریخ تولدش اول بهمن باشه، از چند ماه قبلش شروع کنم و کجاها برم و نرم؟
مرسی

p_p_k
14-09-2010, 23:01
سلام. يه سوال خيلي مهم. كنكور سهميه رزمنده هم داره؟؟؟

پدر من 26 ماه جبهه داره من ميتونم داخل كنكور بزنم سهميه رزمنده؟؟؟

بايد چيكار كنم؟؟؟ شنيدم كه باتيد بري يه كدي بگيري؟؟؟

بايد برم ارگان خدمت پدرم كدرو بگيرم؟؟؟ از الان ميتونم برم كدو بگيرك براي دي كه ميخوام كنكور ثبت نام كنم؟؟؟

يه توضيح و راهنمايي كلي كنين ببيبنيم بايد چيكار كنم؟؟

راستي چند درصد تاثير داره تو كنكور.؟؟؟

caca_caca888
14-09-2010, 23:06
یه سوال خیلی خیلی مهم

من فردا 7 صبح میخوام برم دانشگاه
باید برم نظام وظیفه؟
متولد 71/6/19 هستم :)

fardinstar
15-09-2010, 01:11
با این شرایط شما میتونید سال دیگه کنکور شرکت کنید البته باید تا اون موقع دانشجو باشید تا معافیت تحصیلی داشته باشی.
مشکل خاصی نیست و نامه و کاغذ بازی هم نمیخواد
چاكرتيم. فقط دو تا سوال ديگه.
1- با اين شرايط فقط آزاد ميتونم ثبت نام كنم يا سراسري هم ميشه ثبت نام كنم ؟
2- احتمال اينكه قوانين تا سال بعد اين موقع تغيير كنه و من در صورت قبولي نتونم برم دانشگاه ؟
مرسي.

Amir_oscar
15-09-2010, 01:21
یه سوال خیلی خیلی مهم

باید برم نظام وظیفه؟
نه! راجع به سربازی ات نیازی نیست کاری بکنی...

rambo_1386
15-09-2010, 01:23
یه سوال خیلی خیلی مهم

باید برم نظام وظیفه؟
نه نيازي نيست امسال متولدين 70 و نيمه دوم 69 هم مشكلي نداشتن(طبق اطلاعيه نظام وظيفه البته يه سري شرايط داره مثل تاريخ گرفتن ديپلم! ) چه برسه به 71:46:

milad_gasemi
15-09-2010, 07:23
سلام انشا الله که خوب هستین
من یه سوالی داشتم اگه کسی که واقعا دیده و تردید نداره به من کمک کنه خواهش؟؟؟؟؟؟؟؟
من متولد سال 68 مهر ماه هستم و الان هم 8 ماه خدمت میکنم و تو کنکور 89 تو دانشگاه آزاد قبول شدم و الان میخوام ثبت نام کنم و سال بد تو کنکور 90 شرکت کنم(سراسری)تو یه رشته خوب که قبول شدم برم اونو ادامه بدم.خوب؟؟میخئاستم ببینم میشه از این رشته آزاد به سراسری برم بدون مشکل؟؟؟؟؟؟pl help