PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ✔ نظام وظیفه و شرایط ادامه ی تحصیـل مشمولان || معافیت ها در پست اول و دوم

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

toty123
25-04-2010, 17:52
سلام

من هر دو تا گوشام پرده ندارند یعنی گوش راستم که اصلا نداره و گوش چپم 20% داره و تا آب بره توش چرک میکنه برای همین وقتی میرم حمام باید پنبه چرب کنم بذارم توش استخر هم که اصلا نمیتونم برم !!!
آیا با توجه به این بندها معاف میشم ؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
بند 8ـ عفونت مزمن گوش مياني كه سبب ايجاد پوليپ يا ضايعه در ناحيه شراپنل و يا استئيت و كولستئاتوم نمايد يكطرفه يا دو طرفه معاف دائم.
--------------------------------------------------------------------------------
بند 9ـ عمل جراحي راديكال ماستوئيدكتومي معاف دائم.
--------------------------------------------------------------------------------
بند 10ـ عفونت مزمن گوش مياني يا ترشح چركي و پارگي پرده تمپان در صورتي كه از نظر راديولوژي تراكم استخواني يا اسكلروز ناشي از عكس العمل عفونت موجود باشد و يا همراه با كاهش شنوايي دو طرفه بيش از سي و پنج دسي بل در هر گوش باشد:

الف) در موارد دو طرفه معاف دائم.

ب) يكطرفه خدمات غير رزمي.
بند 11ـ عفونت مزمن گوش مياني با ترشح چركي يك گوش كه همراه با تراكم استخواني يا اسكلروز ناشي از عفونت باشد در صورتي كه با پارگي پرده گوش سمت ديگر همراه باشد (حتي بدون وجود تراكم استخواني) معاف دائم.

Macushla
25-04-2010, 19:20
دوستان من کف پام صافه.برای بررسی اینکه از نوع سخت هست باید برم ارتوپد؟؟؟؟کسی اینجوری معاف شده؟؟؟

بستگي به ميزان صاف بودن داره ، به هر حال صاف بودن كف پا يكي از گزينه هاي معافيته ،
اول با يه متخصص صحبت كن و اگر تاييد كرد كه مشكلي هست ، از طريق نظام وظيفه دنبال كار رو بگير تا به پزشك هاي خودشون معرفيت كنن واسه بررسي .

سلام دوستان

پدر من حدود 20 ماه توی جبهه بوده
و من 6 ماه اضاف خدمت دارم
میخوام برم سربازی ( 18هم )

اگه پدرم بره کارت سبز ایثارشو بگیره به نظرتون میتونم کسری خدمت بگیرم ( با توجه به اینکه 6 ماه اضاف خدمت دارم )

میدونید چیه
من فقط میخوام به خاطر دانشگاه برم خدمت . از اونجایی که من 6 ماه اضاف خدمت دارم ، اگه در حین خدمت کنکور 90 رو قبول شم بازم نمیذارن من وسط خدمت برم دانشگاه ، و اگه 91 رو هم قبول شم دوباره نمیذارن
و تا اونجایی که من اطلاع دارم کنکور تا سال 92 بیشتر پا برجا نیست و بعد از اون من بدبخت میشم .

میخوام ببینم اگه بتونم کسری خدمت بگیرم ، 20 ماه جبهمه رو چقدر کم میکنن ؟

معاف از رزم هم هستم

ممنون

قبلا گفته بودن كساني كه غيبت دارن يا فراري هستند اول بايد برن دادگاه و بعد از اينكه مجازات شدند ( معمولا جزاي نقدي ) ميتونن از اين شرايط استفاده كنن.

اگر غيبت داشته باشي ، در صورت قبولي هم نميتوني بري دانشگاه تا وقتي كه خدمتت تموم بشه .
60 درصد اين 20 ماه رو كم ميكنن .

شما يه اشنا اگر پيدا بكني تو نظام وظيفه ، خيلي راحت 6 ماه غيبت رو از طريق سيستم اينترنتي حذف ميكنه ، 3 دقيقه هم طول نميكشه .

موفق باشي

S-M-P30
25-04-2010, 20:52
قبلا گفته بودن كساني كه غيبت دارن يا فراري هستند اول بايد برن دادگاه و بعد از اينكه مجازات شدند ( معمولا جزاي نقدي ) ميتونن از اين شرايط استفاده كنن.

قبل از خدمت امکان پذیره ؟
باید دقیقا چیکار کنم و کجا برم ؟
لطفا راهنمایی کنید

اگر غيبت داشته باشي ، در صورت قبولي هم نميتوني بري دانشگاه تا وقتي كه خدمتت تموم بشه .
اگه همین مجازات نقدی رو پرداخت کنم چی ؟
بازم اگه قبول شم نمیتونم برم ؟

شما يه اشنا اگر پيدا بكني تو نظام وظيفه ، خيلي راحت 6 ماه غيبت رو از طريق سيستم اينترنتي حذف ميكنه ، 3 دقيقه هم طول نميكشه .
ای بابا اگه آشنا داشتم که خودمو معاف میکردم
وضعیت افسردگی من خیلی وخیم بود
حتی ناراحتی قلبی هم داشتم که حدد4 سال دارو مصرف میکردم
کلی آزمایش ازم گرفتن
بازم نشد و منو فقط معاف از رزم کردن

حالا این آشنا رو چطور پیدا کنم. ؟

درضمن پدرم همین الان از خونه حرکت کرد که بره کارت سبزش رو از محلی که خدمت کرده بگیره ( از شیراز به اهواز )
زیاد طول میکشه ؟

ممنون

REGISTERED-USER
25-04-2010, 23:17

پسر سردار هم باشی اینقدر کلفت نیستی .... باید بری خدمت

درضمن پدرم همین الان از خونه حرکت کرد که بره کارت سبزش رو از محلی که خدمت کرده بگیره ( از شیراز به اهواز )

در تهران اگر برگه مدت جبهه رو راحت بدن توی کمتر از 3 ساعت ... من آقام 9 صبح رفت ساعت 12 کارت دستش بود

بنده خداهایی که بجز تهران اقدام یم کنند بعضاً چند روز :دی

farshidshd
26-04-2010, 10:23
سلام

من هر دو تا گوشام پرده ندارند یعنی گوش راستم که اصلا نداره و گوش چپم 20% داره و تا آب بره توش چرک میکنه برای همین وقتی میرم حمام باید پنبه چرب کنم بذارم توش استخر هم که اصلا نمیتونم برم !!!

بند 8ـ عفونت مزمن گوش مياني كه سبب ايجاد پوليپ يا ضايعه در ناحيه شراپنل و يا استئيت و كولستئاتوم نمايد يكطرفه يا دو طرفه معاف دائم.
بند 10ـ عفونت مزمن گوش مياني يا ترشح چركي و پارگي پرده تمپان در صورتي كه از نظر راديولوژي تراكم استخواني يا اسكلروز ناشي از عكس العمل عفونت موجود باشد و يا همراه با كاهش شنوايي دو طرفه بيش از سي و پنج دسي بل در هر گوش باشد:

بند 11ـ عفونت مزمن گوش مياني با ترشح چركي يك گوش كه همراه با تراكم استخواني يا اسكلروز ناشي از عفونت باشد در صورتي كه با پارگي پرده گوش سمت ديگر همراه باشد (حتي بدون وجود تراكم استخواني) معاف دائم.

شما با این اوصاف معاف میشین...

.

toty123
26-04-2010, 11:31
شما با این اوصاف معاف میشین...

.
سلام دوست عزیز :11:
من با همین مشخصات یعنی پارگی پرده گوش معافم میشم یا مثلا باید تست شنوایی بدم و شنوایییم کم شده باشه یا مثلا این پارگی پرده به گوشم صدمه زده باشه تا معاف شم ؟

یعنی منظورم اینه که همین که من گوشم پرده نداره دلیل لازم و کافی برای معاف شدن من هست ؟؟؟ :question:

ms368
26-04-2010, 12:20
در تهران اگر برگه مدت جبهه رو راحت بدن توی کمتر از 3 ساعت ... من آقام 9 صبح رفت ساعت 12 کارت دستش بود

بنده خداهایی که بجز تهران اقدام یم کنند بعضاً چند روزگفتن که اگه تا آخر سال 89 بتونید برید سربازی ، خدمتتون فقط 18 ماهه ولی اگه به 90 بره خدمت 24 ماهه
این درسته ؟

ویرایش

Macushla
26-04-2010, 19:50
قبل از خدمت امکان پذیره ؟
باید دقیقا چیکار کنم و کجا برم ؟
لطفا راهنمایی کنید

با توجه به مطلبي كه كمالي گفته ، خوشبختانه شما فراري به حساب نمياي .

کمالی افزود: اگر سه ماه غیبت داشته باشند سه ماه اضافه خدمت خواهند داشت و در صورتی که بیش از سه ماه غیبت داشته باشند ۶ ماه اضافه خدمت و کسانی که بیش از یکسال غیب داشته‌اند علاوه بر شش ماه اضافه به عنوان مجرم به محاکم قضایی معرفی خواهند شد.

اگه همین مجازات نقدی رو پرداخت کنم چی ؟
بازم اگه قبول شم نمیتونم برم ؟

اطلاعي ندارم

وضعیت افسردگی من خیلی وخیم بود
حتی ناراحتی قلبی هم داشتم که حدد4 سال دارو مصرف میکردم
کلی آزمایش ازم گرفتن
بازم نشد و منو فقط معاف از رزم کردن

حالا این آشنا رو چطور پیدا کنم. ؟

رفيق ، معافيت چيزي نيست كه با يه اشنا هم بتوني به راحتي بگيري ، چون بايد بري كميسيون پزشكي ، بعد حداقل توسط 2 تا پزشك كه بهت معرفي ميكنن معاينه بشي و ...
بنا بر اين واسه معافيت با يه گروه از ادما سر و كار داري و نميشه همه رو خريد.

ولي اين حذف غيبت يه كار خيلي ساده هست كه با يه سفارش كوچيك كارت راه ميوفته و نيازي به پارتي بزرگ نداري . حتي اگر بري اونجا و چند روز بهشون گير بدي ، شايد كارت رو راه بندازن .

زیاد طول میکشه ؟

اين ديگه بستگي داره ايشون دقيقا كجا خدمت كردن ، نميشه گفت چقدر طول ميكشه .

REGISTERED-USER
26-04-2010, 21:14
گفتن که اگه تا آخر سال 89 بتونید برید سربازی ، خدمتتون فقط 18 ماهه ولی اگه به 90 بره خدمت 24 ماهه
این درسته ؟

ویرایش

بله تصویب شد

در اصل قرار بود که ماه بشه و مثلا لیسانس 6 ماه کم بشه و بشود 18 ماه یعنی یک ماه از الان بیشتر که 17 ماهه !

S-M-P30
27-04-2010, 17:25
دوباره سلام

اینو من با پاینت درست کردم ( شبیه همون چیزی که به پدرم امروز دادن )

بدین وسیله گواهی میشود منقظی خدمت آقای --------- فرزند --------- به شرح زیل در مناطق عملیاتی یا ماموریتهای جنگی به خدمت اشتغال داشته و برابر دستور عمل شماه ستاد1229/1/89/ی مورخ 5/3/88 ستاد کل قوا واجدالشرایظ برخورداری از معافیت یا کسر خدمت یک فرزند از خدمت سربازی و صدور کارت ایثار میباشد .
ضمنا مدت محاصبه شده برای مناطق مختلف مطابق مصوبه مقام معظم رهبری میباشد .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

میتونید بگید کسری خدمت رو روی 14 ماه محاسبه میکنن یا روی 21 ماه ؟
گیج شدم به خدا

لطفا راهنمایی کنید

farshidshd
27-04-2010, 17:43
دوباره سلام

گیج شدم به خدا

لطفا راهنمایی کنید

از 14 ماه. چون 14 ماه تو منطقه عملیاتی بوده

toraj
27-04-2010, 19:40
آقا یه سوال این مهلت 6 ماهه از کی شروع میشه مثلا از بهمن شروع میشه که امتحانها تموم شد یا از لحظه ای که مدرک فوق دیپلم رو برات صادر کنن .بعد آیا این 6 ماه قابل تمدید هست یا نیست.باید از کجا بپرسی.

DaRyUsH AkRaMi
27-04-2010, 22:41
آقا یه سوال این مهلت 6 ماهه از کی شروع میشه مثلا از بهمن شروع میشه که امتحانها تموم شد یا از لحظه ای که مدرک فوق دیپلم رو برات صادر کنن .بعد آیا این 6 ماه قابل تمدید هست یا نیست.باید از کجا بپرسی.

از زمان فارغو تحصیل شدنت دوست عزیز
تا اونجایی که من خبر دارم نیست

M*S*D
28-04-2010, 13:15
-----------------------------------

REGISTERED-USER
28-04-2010, 13:57
دوباره سلام

گیج شدم به خدا

لطفا راهنمایی کنید

من تاریخ ترخیص گرفتم ... جالب اند این کسری ها

دی ماه بری خدمت ... 4 ماه و 12 روز بخدمتی ... بعدش 89/2/12 ترخیص بشی :27:

در نهایت یه نامه اینطوری بهت میدن که نشون میده چقدر از خدمتت کسر میشه ... نمونه اش رو البته ادیت شده بدون مشخصات خصوصی میزارم ولی جعل نکنید چون مهر برجسته داره :دی

S-M-P30
28-04-2010, 16:24
من تاریخ ترخیص گرفتم ... جالب اند این کسری ها

دی ماه بری خدمت ... 4 ماه و 12 روز بخدمتی ... بعدش 89/2/12 ترخیص بشی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در نهایت یه نامه اینطوری بهت میدن که نشون میده چقدر از خدمتت کسر میشه ... نمونه اش رو البته ادیت شده بدون مشخصات خصوصی میزارم ولی جعل نکنید چون مهر برجسته داره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام
4 ماه و دوازده روز ؟

منظور از دی ماه چیه ؟ آخه من میخوام همین 18هم برم خدمت

اینطور که معلومه سابقه پدر شما هم 21 ماهه ولی واسه پدر من 21 کل که فقط 14 ماهش رو توی منطقه عملیاتی زدن .

یکم بیشتر توضیح میدید

درضمن پدر من 7 ماهی رو هم بصورت بسیج توی جبهه داره و داوطلب آزاد رفته ، . میخواد یره پرونده اونو هم بگیره و به این 14 ماه ضمیمه کنه .
به نظرتون اون 7 ماه رو هم به اون 14 ماه جمع میبندن و کسری خدمت میدن،یا فقط همون 14 ماه رو محاسبه میکنن ؟

farshidshd
28-04-2010, 18:30
سلام
من متولد 71.2.5 هستم. از مهر 88 دو ترم در دانشگاه آزاد ، کاردانی خواندم. سن من هم طوری نبود که از معافیت استفاده کنم. الان که وارد 18 سال شدم باید دفترچه پست کنم؟ می تونم با توجه به اینکه معافیت تحصیلی نگرفتم کنکور دولتی بدم؟ مشکلی پیش نمیاد؟

وارد 19 شدی باید دفترچه بفرستی.

سلام
4 ماه و دوازده روز ؟

اینطور که معلومه سابقه پدر شما هم 21 ماهه ولی واسه پدر من 21 کل که فقط 14 ماهش رو توی منطقه عملیاتی زدن .

یکم بیشتر توضیح میدید

درضمن پدر من 7 ماهی رو هم بصورت بسیج توی جبهه داره و داوطلب آزاد رفته ، . میخواد یره پرونده اونو هم بگیره و به این 14 ماه ضمیمه کنه .
به نظرتون اون 7 ماه رو هم به اون 14 ماه جمع میبندن و کسری خدمت میدن،یا فقط همون 14 ماه رو محاسبه میکنن ؟

اگه هفت ماه رو توی منطقه عملیاتی بوده و مدرک داره به اون 14 ماه اضافه میشه

.

amir2011
28-04-2010, 18:34
یه سوال ؟
بعد کارشناسی برای ارسال دفترچه 6 ماه وقته حالا اگه تو این 6ماه بفرستیم و تارخ اعزام قبل کنکور ارشد بخوره من شنیدم میشه تا بعد امتحان تمدیدیش کرد ؟ اینجوریه ؟

REGISTERED-USER
28-04-2010, 21:39

بسیج از سمت سپاه صادر میشه بصورت مجزا
ارتش هم مجزاست
نیروی انتظامی هم مجزاست
جانبازان و ایثارگران هم مجزاست

نهایت همه این ها با هم جمع و تلفیق میشه و از خدمت شما طبق قوانین خودشان کسر میشه

پایه خدمتی ... یعنی تاریخی که توی برگه سبز برای اعزم زده و اون روز اعزام میشی با مشمولان دیگر :دی

پدر بنده 21 ماه کامل توی مناطق جنگی سرباز درجه دار بوده ... ولی پدر شما 21 ماه ممکنه مناطق بوده باشه ولی توی منطقه جنگی فقط 14 ماه بوده باشه

---------- Post added at 09:39 PM ---------- Previous post was at 09:38 PM ----------

یه سوال ؟
بعد کارشناسی برای ارسال دفترچه 6 ماه وقته حالا اگه تو این 6ماه بفرستیم و تارخ اعزام قبل کنکور ارشد بخوره من شنیدم میشه تا بعد امتحان تمدیدیش کرد ؟ اینجوریه ؟

میتونی تا دو سه دوره دوماه دوماه بندازی عقب ولی خوب دفترچه رو به موقع پست کردی :46:

ahriman323
02-05-2010, 18:16
سلام دوستان من الان میخوام برم دنبال کسری بسیجی کپی برابر با اصل برگ اعزام به خدمت را لازم دارم حالا این برگ اعزام کجاست؟!

در ضمن من الان توی 13 ماه خدمت هستم(اعزامی 88/1) ایا قبول می کنند؟!

ارتش(تیپ 55 هوابرد) هم هستم!

S-M-P30
04-05-2010, 08:30
سلام

من تقریبا تمام کارامو واسه کسر خدمت انجام دادم
رفتم تهران نزاجا و مدارکمو تحویل دادم و گفتم بعد از آموزشی اشتغال به خدمت بگیر بیار اینجا تا بهت کسری خدمتتو بدیم

یکی از دوستان گفتم که با توجه به این که 3 ماه اضاف خدمت دارم باید به دادگاه برم و مجازات ( جریمه نقدی ) بشم تا بتونم از این کسری خدمت استفاده کنم

با توجه به مطلبي كه كمالي گفته ، خوشبختانه شما فراري به حساب نمياي .
کمالی افزود: اگر سه ماه غیبت داشته باشند سه ماه اضافه خدمت خواهند داشت و در صورتی که بیش از سه ماه غیبت داشته باشند ۶ ماه اضافه خدمت و کسانی که بیش از یکسال غیب داشته‌اند علاوه بر شش ماه اضافه به عنوان مجرم به محاکم قضایی معرفی خواهند شد.

حالا سوالم اینه که باید چطور این کارو انجام بدم ، و باید به کجا برم ؟

لطفا راهنمایی کنید

toty123
04-05-2010, 10:58
لطفا این سوال منم جواب بدبد

سلام

کد:

سوال اولم این بود که دوستمون جناب farshidshd گفتن معاف میشم
اما سوال دومم این بود ؟
دکتر که رفتم میگفت احتمالا معاف میشی

من با همین مشخصات یعنی پارگی پرده گوش معافم میشم یا مثلا باید تست شنوایی بدم و شنوایییم کم شده باشه یا مثلا این پارگی پرده به گوشم صدمه زده باشه تا معاف شم ؟

یعنی منظورم اینه که همین که من گوشم پرده نداره دلیل لازم و کافی برای معاف شدن من هست ؟؟؟ :question:ممنون

REGISTERED-USER
04-05-2010, 12:10
سلام دوستان من الان میخوام برم دنبال کسری بسیجی کپی برابر با اصل برگ اعزام به خدمت را لازم دارم حالا این برگ اعزام کجاست؟!

در ضمن من الان توی 13 ماه خدمت هستم(اعزامی 88/1) ایا قبول می کنند؟!

ارتش(تیپ 55 هوابرد) هم هستم!

برگه اعزام به خدمت رو برای اینکه بگیری ، بای با کارت ملی بری حوزه نظام وظیفه ای که اعزام شدی و برات یک پرینت بگیره و مهر تایید بزنه :46:

---------- Post added at 12:10 PM ---------- Previous post was at 12:09 PM ----------

سلام

من تقریبا تمام کارامو واسه کسر خدمت انجام دادم
رفتم تهران نزاجا و مدارکمو تحویل دادم و گفتم بعد از آموزشی اشتغال به خدمت بگیر بیار اینجا تا بهت کسری خدمتتو بدیم

یکی از دوستان گفتم که با توجه به این که 3 ماه اضاف خدمت دارم باید به دادگاه برم و مجازات ( جریمه نقدی ) بشم تا بتونم از این کسری خدمت استفاده کنم

حالا سوالم اینه که باید چطور این کارو انجام بدم ، و باید به کجا برم ؟

لطفا راهنمایی کنید

اون ربطی به گرفتن کسری نداره ... موقع ترخیص اذیتت می کنند که بخوای بری اون وقت باید بیفتی دنبال بخشش و یا جریمه نقدی :5:

ahriman323
05-05-2010, 17:56
برگه اعزام به خدمت رو برای اینکه بگیری ، باید با کارت ملی بری حوزه نظام وظیفه ای که اعزام شدی و برات یک پرینت بگیره و مهر تایید بزنه :46:[COLOR="Silver"]

اره اینجوری هم میشه! ولی من توی آجودانی(کارگزینی) اشنا داشتم برگ اعزامم را گرفتم رفتم ازش کپی گرفتم ودادم مهرش کرد و اصلش را بهشون دادم!

حالا مدارک را دادم حوزه بسیج حالا چقدر طول میکشه تا نامه کسری را بهم بدن!

steps
09-05-2010, 18:06
یک سوال فنی.
من العان پیش دانشگاهی هستم و احتمالا تیر ماه پیش رو تموم کنم و امسال هم کنکور می خوام شرکت کنم من بعد از این که پیش رو تموم کردم باید دفترچه بفرستم؟
راستی متولد اواخر اسفند 69 هستم من بعد از گرفتن پیش باید دفترچه پست کنم یا نه؟

S-M-P30
09-05-2010, 19:02
سلام دوستان

من 18/2/89 رفتم حوضه نظام وظیفه ( دیروز )
باید روز 18/11/88 میرفتم که بنا به دلایلی نشد
کد آزاد داشتم 226
مدارکم رو گفتن و گفتن شما داوطلب آزاد هستید و ساعت 2 بیاید ترمینال تا اونجا کد جدید بهت بدیم و برید
رفتم اونجا و خوشبختانه کد 64 سپاه پاسداران میبد یزد بهم خورد

سوار اتوبوس شدیم رفتیم ساعت 3.5 نصف شب رسیدیم اونجا با یه بدبختی

تا صبح ساعت 8 توی نماز خونه نگهمون داشتن
همه رفتن مدارکشون رو دادن و یه برگه بهشون دادن

نوبت من که رسید گفت که تو غیبت داری و روز اعزامت 18/11/88 توی برگ سبزته

فرماندهه بهم گفت که برو استان خودت و برو به نیروی انتظامی شهر خودتون و اونجا بگو تاریخ اعزامتو درست کنن و بزنن 18/2/89 و سریع برگرد اینجا طوری که صبح 21م یعنی پس فردا اونجا باشم

من درست متوجه نشدم

برگ سبزم دوباره باید بره تهران و تعویض بشه و دوباره بیاد ؟ یا اینکه همینجا نیروی انتظامی یا حوضه نظام وظیفه واسم درستش میکنه فردا ؟

درضمن چرا اینجوری شد ؟ من که تمامی مدارکمو دادم و کد جدید رو هم گرفتم .
الان رسیدم شیراز فقط ترسم از اینه که فردا کارم جور نشه

دوستان لطفا همین امشب جوابمو بدید که اگه حتی 1 ماه دیرتر اعزام بشم تمام برنامه های دانشگاه و کنکورم بهم میخوره و آرزوهام فرت .

ممنون

REGISTERED-USER
10-05-2010, 13:27
سلام ... مبارکه ... پس بلاخره آشخور شدی :دی

برگ سبزم دوباره باید بره تهران و تعویض بشه و دوباره بیاد ؟ یا اینکه همینجا نیروی انتظامی یا حوضه نظام وظیفه واسم درستش میکنه فردا ؟

تهران ؟ ببری زودتر احتمال داره کارت راه بیفته ولی کاری نیست که لازم باشه بری تهران

میری نظام وظیفه مرکز استان خودتون (جایی که جمع شدید برای اعزام) و از اونجا میدی یکی از اوپراتورها و برات مجددا چاپش میکنه

S-M-P30
10-05-2010, 21:00
خرابش کردن
رفتم اونجا و گفتن دوباره باید واست کارت سبز صادر کنیم

تاریخ اعزاممو زد 88/05/18

همه برنامه هام بهم ریخت

farshidshd
11-05-2010, 14:09
یک سوال فنی.
من العان پیش دانشگاهی هستم و احتمالا تیر ماه پیش رو تموم کنم و امسال هم کنکور می خوام شرکت کنم من بعد از این که پیش رو تموم کردم باید دفترچه بفرستم؟
راستی متولد اواخر اسفند 69 هستم من بعد از گرفتن پیش باید دفترچه پست کنم یا نه؟

بعد از اتمام پیش دانشگاهی 6 ماه فرصت دارین ... اگه توی این شش ماه دانشگاه قبول شدین که هیچ اگر نه باید دفترچه بفرستین

fabulous
11-05-2010, 19:38
سلام
آقا الان واسه کفالت پدر 60 پول دیگه ای هم میگیرن؟

farshidshd
12-05-2010, 09:18
سلام
آقا الان واسه کفالت پدر 60 پول دیگه ای هم میگیرن؟

منظورت چیه؟؟

لطفا یکم واضح تر بیان کن

mojtaba182003
12-05-2010, 09:30
كسي اطلاعي از اين قانون 2 برادري داره ؟؟

arash66_2m
12-05-2010, 10:37
سلام دوستان/.
سربازی لیسانس ها شده 24 ماه ؟ چند ماهه ؟ یا اصلا برنامه ی واسه کاهش یا افزایش هست یا نه هنوز ؟

fabulous
13-05-2010, 21:08
منظورت چیه؟؟

لطفا یکم واضح تر بیان کن

یعنی به جز هزینه های عادی دفتری و اداری و همونایی که چند صفحه قبل یه دوستی تحت عنوان تمام مراحل کفالت پدر 60 توضیح دادن میگیرن ، به جز اونا هم جدیدا هزینه ی دیگری اضاه شده؟

system1000
13-05-2010, 21:16
سلام.
لطفا یکی بیاد کاملا این کسری درجه سربازان نظام وظیفه رو توضیح بده.
یعنی لیسانس از ستوان دومی به استواری تنزل پیدا کرده ؟ :18::41:

.:2M:.
13-05-2010, 21:19
میشه به خاطر یه پدر زن شیمیایی و جانباز و جبهه رفته که پسر هم ندارد معاف شد ؟!!! :دی

steps
13-05-2010, 23:08
میشه به خاطر یه پدر زن شیمیایی و جانباز و جبهه رفته که پسر هم ندارد معاف شد ؟!!! :دی

شما هم خودت هم معاف میشی هم می تونی دو تا از بستگانت رو معاف کنی :31:

14-05-2010, 10:31
شما هم خودت هم معاف میشی هم می تونی دو تا از بستگانت رو معاف کنی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]واقعا این امکان داره ؟! :دی من خودم تک فرزندم و پدرم هم بازنشتست . خودمم و خانوم هم دانشجو ! :دی پدر زن هم جانباز و جبهه رفته مه پسر هم نداره :دی ... میشه قانونش رو بگید ... ؟

farshidshd
14-05-2010, 11:45
كسي اطلاعي از اين قانون 2 برادري داره ؟؟

میخواستن این قانونو حذف کنن
کی حذف میکنن معلوم نیست فکر میکنم تا آخر امسال باشه
اگه دوتا از برادرات خدمت کرده باشن تو معاف میشی

یعنی به جز هزینه های عادی دفتری و اداری و همونایی که چند صفحه قبل یه دوستی تحت عنوان تمام مراحل کفالت پدر 60 توضیح دادن میگیرن ، به جز اونا هم جدیدا هزینه ی دیگری اضاه شده؟

فعلا که نه

نه نمیشه

seppeehr
18-05-2010, 23:05
سلام دوستان.
يك سوال.
من دوره كارشناسي ارشد رو در مرحله تكميل ظرفيت پذيرش شدم و تكميل ظرفيت ها هم همه از ترم دوم سال تحصيلي پذيرش ميشند. (يعني بهمن ماه)
ما وقتي پذيرش شديم گفتند كه بايد يه فرم مرخصي پر كنيد براي ترم اولتون. منتها تو اون فرم زده بدون دريافت شهريه و بدون احتساب در سنوات تحصيلي. يعني عملاً ما ترم بهمن كه رفتيم ترم اولمون حساب شده.
حالا ميخوام ببينم نظام وظيفه براي تكميل ظرفيت ها مهلت 6 ترم معافيت تحصيلي رو از بهمن حساب ميكنه، يا از اول مهر مثل وروديهاي مهر؟
ممنون ميشم راهنمايي كنيد.

farshidshd
19-05-2010, 09:51
سلام دوستان.
يك سوال.
من دوره كارشناسي ارشد رو در مرحله تكميل ظرفيت پذيرش شدم و تكميل ظرفيت ها هم همه از ترم دوم سال تحصيلي پذيرش ميشند. (يعني بهمن ماه)
ما وقتي پذيرش شديم گفتند كه بايد يه فرم مرخصي پر كنيد براي ترم اولتون. منتها تو اون فرم زده بدون دريافت شهريه و بدون احتساب در سنوات تحصيلي. يعني عملاً ما ترم بهمن كه رفتيم ترم اولمون حساب شده.
حالا ميخوام ببينم نظام وظيفه براي تكميل ظرفيت ها مهلت 6 ترم معافيت تحصيلي رو از بهمن حساب ميكنه، يا از اول مهر مثل وروديهاي مهر؟
ممنون ميشم راهنمايي كنيد.

از همون مهر ماه حساب میکنه....

.

DaRyUsH AkRaMi
20-05-2010, 19:53
سلام دوستان
شنیدم کسری خدمت جبهه زیادتر شده . درسته؟
حقیقت داره؟
یعنی کسی که پدرش 26 ماه جبهه داره معاف میشه..
درسته؟

farshidshd
21-05-2010, 11:32
سلام دوستان
حقیقت داره؟
درسته؟

ما که چیزی نشنیدیم...

joe_satriani
21-05-2010, 11:54
من الان كه هنوز درسم تموم نشده، احتمالا يه درس واسه ترم مهر بمونه - بعد الان برم و دفترچه بگيرم و مهر هم بگن بيا برو سربازي ( :31: ) اونوقت تكليفم چي ميشه؟؟
يعني بذارم دفترچه رو پايان درسم بگيرم؟ يا الان هم بگيرم و پر كنم و ارسال كنم مشكلي نداره واسه ترم مهرم :20:

ممنون ميشم يه توضيحي در اين رابطه بديد

---------- Post added at 12:54 PM ---------- Previous post was at 12:54 PM ----------

سلام دوستان
حقیقت داره؟
درسته؟

منم چيزي نشنيدم :27:

farshidshd
21-05-2010, 12:28
من الان كه هنوز درسم تموم نشده، احتمالا يه درس واسه ترم مهر بمونه - بعد الان برم و دفترچه بگيرم و مهر هم بگن بيا برو سربازي ( :31: ) اونوقت تكليفم چي ميشه؟؟
يعني بذارم دفترچه رو پايان درسم بگيرم؟ يا الان هم بگيرم و پر كنم و ارسال كنم مشكلي نداره واسه ترم مهرم :20:

ممنون ميشم يه توضيحي در اين رابطه بديد

اگه درست تموم نشده که چرا دفتچه بفرستی دردسر درست کنی واسه خودت

بعد از اتمام تحصیلت هم 6 ماه وقت داری تا بفرستی . چه عجله ایه؟

دفترچه رو پایان تحصیل ، بفرست

موفق باشی

Sorena_777
22-05-2010, 16:31
سلام به دوستان و بزرگان
من متولد اذر 1370 و در حال تحصیل در دوره پیش دانشگاهی و برای کنکور 1389 ثبت نام کردم
میخواستم بدونم که اگر من امسال دانشگاه در بیام یا در نیام در هر حال میتونم تا کنکور سال بعد صبر کنم و در اون شرکت کنم یا بیاد به سربازی برم؟؟؟؟

matin_vv
22-05-2010, 18:26
از همون مهر ماه حساب میکنه....

.

من از مسئول آموزش دانشگاه پرسيدم، گفتند از بهمن حساب ميكنيم كه!

Macushla
22-05-2010, 20:16
سلام به دوستان و بزرگان
من متولد اذر 1370 و در حال تحصیل در دوره پیش دانشگاهی و برای کنکور 1389 ثبت نام کردم
میخواستم بدونم که اگر من امسال دانشگاه در بیام یا در نیام در هر حال میتونم تا کنکور سال بعد صبر کنم و در اون شرکت کنم یا بیاد به سربازی برم؟؟؟؟

مشكلي نداره ، ميتوني دوباره كنكور بدي ، فقط بايد دفترچه اعزام به خدمت رو ارسال بكني تا غيبت نخوري .

joe_satriani
22-05-2010, 21:54
اگه درست تموم نشده که چرا دفتچه بفرستی دردسر درست کنی واسه خودت

بعد از اتمام تحصیلت هم 6 ماه وقت داری تا بفرستی . چه عجله ایه؟

دفترچه رو پایان تحصیل ، بفرست

موفق باشی

يعني دردسر داره؟
نه ميخوام بفرستم زودتر برم خدمت رو انجام بدم
يه كاري واسم ميخواد پيش بياد كه زودتر بايد كارت پايان خدمت بگيرم!!
حالا لطفا بگيد كه اگه بگيرم و پست كنم و اون مشكلي كه گفتم پيش بياد نتيجش چي ميشه!!!

با تشكر از شما:40:

farshidshd
22-05-2010, 23:05
يعني دردسر داره؟
نه ميخوام بفرستم زودتر برم خدمت رو انجام بدم
يه كاري واسم ميخواد پيش بياد كه زودتر بايد كارت پايان خدمت بگيرم!!
حالا لطفا بگيد كه اگه بگيرم و پست كنم و اون مشكلي كه گفتم پيش بياد نتيجش چي ميشه!!!

با تشكر از شما:40:

خب دوست عزیز اگه این کار رو کنی و برگه اعزام به خدمتت قبل از اتمام تحصیل بیاد باید بری خدمت یا اینکه دوباره نامه بزنین نظام وظیفه مبنی بر اینکه درستون تموم نشده و این خودش کلی درد سر داره

.

joe_satriani
23-05-2010, 17:17
خب دوست عزیز اگه این کار رو کنی و برگه اعزام به خدمتت قبل از اتمام تحصیل بیاد باید بری خدمت یا اینکه دوباره نامه بزنین نظام وظیفه مبنی بر اینکه درستون تموم نشده و این خودش کلی درد سر داره

.

حالا با اين شرايط فورس ماژوري كه بهتون گفتم، كدوم كار ايده آل هست؟
اينكه دفترچه بگيرم يا اينكه تموم كنم، بعد واسه دفترچه اقدام كنم؟!
يه سوال ديگه:‌ اينكه اگه اوني كه گفتيد بشه و اعزامم بياد و به خاطر درس نرم،‌اونوقت ميتونم همون يك درس رو بعد از سربازي دوباره امتحان بدم يا خير؟
روشن كنيد لطفا :23:

Sorena_777
24-05-2010, 10:09
من باید چه زمانی دفترچه رو پست کنم که غیبت نخورم؟؟؟

farshidshd
24-05-2010, 15:00
حالا با اين شرايط فورس ماژوري كه بهتون گفتم، كدوم كار ايده آل هست؟
اينكه دفترچه بگيرم يا اينكه تموم كنم، بعد واسه دفترچه اقدام كنم؟!
يه سوال ديگه:‌ اينكه اگه اوني كه گفتيد بشه و اعزامم بياد و به خاطر درس نرم،‌اونوقت ميتونم همون يك درس رو بعد از سربازي دوباره امتحان بدم يا خير؟
روشن كنيد لطفا :23:

بهتره درستو تموم کنی بعد.

نه نمیشه. اگه بری خدمت یعنی از دانشگاه انصراف دادی

من باید چه زمانی دفترچه رو پست کنم که غیبت نخورم؟؟؟

وقتی 18 سالتون تموم شد.

mj_masoud_mj
24-05-2010, 16:43
دوستان سلام
من تازه پیدا کردم این انجمنو و چون واقعاٌ مطلب زیاده نشد که بخونم گفتم سوالمو مطرح کنم.

ما 3 برادریم که 2 تای بزرگتر هم سربازی رفتند هم متاهل اند و هم اینکه در شهر های دیگه ساکن هستند. الان تو شهر خودمون من پیش مادرم هستم و پدر هم فوت کرده اند. کفالت یا هر چیز دیگه نمیگیره منو؟
شنیدم 3 برادری با تبصره های جدیدی میخواد بیاد دوباره.!!!

لطفاٌ راهنمایی کنید. ممنون

farshidshd
24-05-2010, 20:49
دوستان سلام
من تازه پیدا کردم این انجمنو و چون واقعاٌ مطلب زیاده نشد که بخونم گفتم سوالمو مطرح کنم.

ما 3 برادریم که 2 تای بزرگتر هم سربازی رفتند هم متاهل اند و هم اینکه در شهر های دیگه ساکن هستند. الان تو شهر خودمون من پیش مادرم هستم و پدر هم فوت کرده اند. کفالت یا هر چیز دیگه نمیگیره منو؟
شنیدم 3 برادری با تبصره های جدیدی میخواد بیاد دوباره.!!!

لطفاٌ راهنمایی کنید. ممنون

کفالت که نمیتونین بگیرین چون برادر بزرگتر دارین که داخل ایران زندگی میکنن

در مورد 3 برادری هم معلوم نیست کارشون....

موفق باشید

vroom
24-05-2010, 21:31
کفالت که نمیتونین بگیرین چون برادر بزرگتر دارین که داخل ایران زندگی میکنن

سلام
یعنی اگه برادر بزرگتر داشته باشیم ولی خارج از کشور باشه میشه معافیت کفالت گرفت؟

Sorena_777
25-05-2010, 10:42
سلام به دوستان و بزرگان
میخواستم بدونم که اگر من امسال دانشگاه در بیام یا در نیام در هر حال میتونم تا کنکور سال بعد صبر کنم و در اون شرکت کنم یا بیاد به سربازی برم؟؟؟؟ من باید چه زمانی دفترچه رو پست کنم که غیبت نخورم؟؟؟
در کل من دقیقا باید چی کار کنم؟؟؟
از دوستان محترم خواهش میکنم یه جواب دقیق به من بدن که دیگه بیش از این مزاحمتون نشم:46:

farshidshd
25-05-2010, 22:19
سلام
یعنی اگه برادر بزرگتر داشته باشیم ولی خارج از کشور باشه میشه معافیت کفالت گرفت؟

اگه برادر در خارج از کشور زندگی کنه و برادر یا سرپرست دیگری در ایران نباشه ، بله میشه

سلام به دوستان و بزرگان
میخواستم بدونم که اگر من امسال دانشگاه در بیام یا در نیام در هر حال میتونم تا کنکور سال بعد صبر کنم و در اون شرکت کنم یا بیاد به سربازی برم؟؟؟؟ من باید چه زمانی دفترچه رو پست کنم که غیبت نخورم؟؟؟
در کل من دقیقا باید چی کار کنم؟؟؟
از دوستان محترم خواهش میکنم یه جواب دقیق به من بدن که دیگه بیش از این مزاحمتون نشم:46:
بعد از اتمام تحصیل 6 ماه فرصت دارید که در دانشگاه ها قبول بشید و گرنه قبل از پایان 18 سالگی باید دفترچه رو پست کنید.

Sorena_777
26-05-2010, 09:03
من الان امتحان های ترم دوم پیش دانشگاهی رو دو سه روزه که نموم کردم و به احتمال زیاد همه رو قبولم اخه به خاطر حرف چند تا از دوستانم و مدیر مدرسه یه درسم رو بد امتحان دادم که بیافتم که اگر دانشگاه در نیامدم اون درس رو بزارم به نظرتون درسته؟؟؟
پس باید من الان دفترچه رو پر کنم یا بزارم همون اذر ماه که تولدم هست با توجه به اینکه ممکنه من امثال نشه که برم دانشگاه؟

farshidshd
26-05-2010, 19:35
من الان امتحان های ترم دوم پیش دانشگاهی رو دو سه روزه که نموم کردم و به احتمال زیاد همه رو قبولم اخه به خاطر حرف چند تا از دوستانم و مدیر مدرسه یه درسم رو بد امتحان دادم که بیافتم که اگر دانشگاه در نیامدم اون درس رو بزارم به نظرتون درسته؟؟؟
پس باید من الان دفترچه رو پر کنم یا بزارم همون اذر ماه که تولدم هست با توجه به اینکه ممکنه من امثال نشه که برم دانشگاه؟

کار خوبیه.
قبل از اتمام 6 ماه دفترچه رو بفرستین

Greight
29-05-2010, 23:15
دوستان عذر میخام اینجا می پرسم اما جای دیگه پیدا نکردم. کسی از دوستان دفترچه ی امسالو داره ببینه این مبالغ 1000 و 3850 تومنی که فیش واریزی داره زیاد شده یا نه. مجددا عذر میخام.

vatan2009
30-05-2010, 13:48
دوستان نوع مدرک تحصیلی(مثلا دیپلم و یا...) در کارت معافیت میخوره یعنی من اگه معافی بگیرم رویه کارت معافیتم نوع مدرکم میخوره؟؟

farshidshd
30-05-2010, 18:40
دوستان نوع مدرک تحصیلی(مثلا دیپلم و یا...) در کارت معافیت میخوره یعنی من اگه معافی بگیرم رویه کارت معافیتم نوع مدرکم میخوره؟؟

بله درج میشه.....

REGISTERED-USER
30-05-2010, 19:53
سلام.
لطفا یکی بیاد کاملا این کسری درجه سربازان نظام وظیفه رو توضیح بده.
یعنی لیسانس از ستوان دومی به استواری تنزل پیدا کرده ؟ :18::41:

در آموزشی البته فقط در ناجا ، از هر 100 نفر لیسانس ، حدود 30 نفر درجه ستوانسومی ، و بقیه هم استوار یکم و استواردوم و گروهبانیکم می شوند

تقسیم بدی هم بر اساس لیست نمرات امتحاناتشه ! البته زیادم روی این امتحانات حساب نکنید ولی برای ما که تاثیر زیادی داشت و مشخص بود هر کی درجه اش بالاتر شده ، نمره اش بالاتر بوده

---------- Post added at 07:53 PM ---------- Previous post was at 07:51 PM ----------

سلام دوستان/.
سربازی لیسانس ها شده 24 ماه ؟ چند ماهه ؟ یا اصلا برنامه ی واسه کاهش یا افزایش هست یا نه هنوز ؟

فعلا هر کی دفترچه بفرسته 18 ماه خدمته و برای لیسانس میشه 17 ماه !

ولی بزودی باید 24 ماه بدون هیچ کسر خدمتی برای مدرک ، خدمت کنه ... بزودی خبرش میاد

ما که تمام کردیم :27:

Retired User
30-05-2010, 20:21
سلام
برای چندمین دارم میپرسم
این قانون سه برادر هنوز هست یا لغو شده؟

GHOST RECON
30-05-2010, 22:44
سلام دوستان من شرايطش برام هست كه يا استخدام رسمي سپاه بشم يا نيروي انتظامي وشنيدم اگه 5 سال در سپاه به صورت استخدامي كار كني كارت پايان خدمت ميدن مي خواستم ببينم كسي در باره اين موضوع اطلاعي داره ؟
در ضمن كسي از شرايط كار در سپاه يا نيروي انتظامي خبر نداره و اينكه نحوه گزينش سپاه چجوري هست ؟
خيلي ممنون از كمكتون من امسال كنكور دارم اگه قبول نشم بايد برم سربازي در ضمن ميگن از زمان معرفي به سپاه تا گزينش مدت زمان زيادي ميبره اين مشكلي براي سربازي ايجاد نميكنه يعني غيبت نمي خورم؟

Greight
30-05-2010, 23:15
دوستان عذر میخام اینجا می پرسم اما جای دیگه پیدا نکردم. کسی از دوستان دفترچه ی امسالو داره ببینه این مبالغ 1000 و 3850 تومنی که فیش واریزی داره زیاد شده یا نه. مجددا عذر میخام.
اینم دوستان یه نگاه بندازید

toraj
31-05-2010, 00:03
سلام بر اساتید محترم اگر الان دفترچه رو بفرستیم چقدر طول میشکه اعزام بشی برای کاردانی در ضمن معلومه که بیوفتی کدام ارگان ارتش یا سپاه یا ناجا .آیا برای کاردانی ها صبح تا 2 بعد از ظهر هست.چند درصد احتمال داره بیفتی شهر خودت.

piroooz
31-05-2010, 19:05
سلام دوستان شرایط معافیت پزشکی برای قد و وزن چقدر است؟
یه از رفقای ما قدش 165 و وزنش 40 کیلو هست...
معاف میشه؟

BioHazard
31-05-2010, 19:09
سلام
من دفترچه رو فروردین گرفتم ، تا کی مهلت دارم بفرستمش؟ توی دفترچه چیزی نبود

toraj
31-05-2010, 22:17
سلام بر اساتید محترم اگر الان دفترچه رو بفرستیم چقدر طول میشکه اعزام بشی برای کاردانی در ضمن معلومه که بیوفتی کدام ارگان ارتش یا سپاه یا ناجا .آیا برای کاردانی ها صبح تا 2 بعد از ظهر هست.چند درصد احتمال داره بیفتی شهر خودت.

سلام کسی نبود.

Amir_oscar
31-05-2010, 22:23
سلام
من متولد 1370/7/01 هستم و پارسال پیش دانشگاهی بودم و امسال دارم کنکور می دم. باید دفترچه رو بگیرم و پست بکنم؟!

mahyartt11
01-06-2010, 08:58
سلام .یک سوال برام پیش اومده بود.
اینکه من دانشجو کارشناسی هستم
شنیدم که وقتی آخرین نمره رو استاد رد کرد ،6 ماه وقت دارم دفترچه رو ارسال کنم.
این درسته؟؟یعنی اگه بخوام زمان اعزامم رو تعیین کنم که غیبت نخورم باید این کارو کنم؟؟

GHOST RECON
01-06-2010, 11:27
سلام دوستان من شرايطش برام هست كه يا استخدام رسمي سپاه بشم يا نيروي انتظامي وشنيدم اگه 5 سال در سپاه به صورت استخدامي كار كني كارت پايان خدمت ميدن مي خواستم ببينم كسي در باره اين موضوع اطلاعي داره ؟
در ضمن كسي از شرايط كار در سپاه يا نيروي انتظامي خبر نداره و اينكه نحوه گزينش سپاه چجوري هست ؟
خيلي ممنون از كمكتون من امسال كنكور دارم اگه قبول نشم بايد برم سربازي در ضمن ميگن از زمان معرفي به سپاه تا گزينش مدت زمان زيادي ميبره اين مشكلي براي سربازي ايجاد نميكنه يعني غيبت نمي خورم؟
هم اكنون به ياري سبزتان نياز منديم :19::19::19::19::19::19::19::19::19::19:

REGISTERED-USER
01-06-2010, 12:46
این درسته؟؟یعنی اگه بخوام زمان اعزامم رو تعیین کنم که غیبت نخورم باید این کارو کنم؟؟

خیر قبلا 6 ماه بعد از فارغ التحصیلی یعنی وقتی که نامه رو دانشگاه بهت میده با مهر و معدل که ببری نظام وظیفه

الان شده یک سال و نیم ... البته باید بری بپرسی

farshidshd
01-06-2010, 20:00
سلام
من متولد 1370/7/01 هستم و پارسال پیش دانشگاهی بودم و امسال دارم کنکور می دم. باید دفترچه رو بگیرم و پست بکنم؟!

اگه امسال قبول نشی باید پست کنی...

BioHazard
01-06-2010, 20:39

خوب تا کی وقت داریم؟

mmiladd
01-06-2010, 20:43
خوب تا کی وقت داریم؟

سابق که این طور بود به هر نفر فرصت میدادن 2 بار کنکور بده..

الان رو نمی دونم..

BioHazard
01-06-2010, 20:46
سابق که این طور بود به هر نفر فرصت میدادن 2 بار کنکور بده..

الان رو نمی دونم..

منظورم این نیست. مهلت ارسال دفترچه

piroooz
01-06-2010, 21:00
سلام دوستان شرایط معافیت پزشکی برای قد و وزن چقدر است؟
یه از رفقای ما قدش 165 و وزنش 40 کیلو هست...
معاف میشه؟
آقا سوال ما جاموند:31:

Amir_oscar
01-06-2010, 21:51
خوب تا کی وقت داریم؟
تاریخ تولد دقیقت رو می گی؟

BioHazard
02-06-2010, 06:56
تاریخ تولد دقیقت رو می گی؟

من متولد 70/12/2 هستم و طبق گفته ی پلیس+10 مشمولم (چون غیرحضوریم). دفترچه رو گرفتم ولی هنوز وقت نکردم کارای پزشکیشو بکنم.

راستی 2 تا سوال دیگه.
1- من این مشکلات رو دارم ، MVP ، صافی کف پا (البته تحت درمان هست) و احتمالا تنگی کانال نخاعی. برم کمیسیون پزشکی چی میگن بهم ؟؟

2- میشه خرید سربازی رو؟ اگه آره قیمتش برای دیپلم و لیسانس چنده ؟

mahyartt11
02-06-2010, 18:16

خیر قبلا 6 ماه بعد از فارغ التحصیلی یعنی وقتی که نامه رو دانشگاه بهت میده با مهر و معدل که ببری نظام وظیفه

الان شده یک سال و نیم ... البته باید بری بپرسی

دوستان کسی هست که بدونه چه مدت دقیقا وقت دارم بعد نامه دانشگاه مدارکمو برای سربازی ارسال کنم

alphacino
03-06-2010, 04:43
با سلام
من متولد 10/2/71 هستم وچند روز ديگه مدرك پيش دانشگاهيمو ميگيرم و بايد امسال كنكور بدم. تا كي وقت دارم دفترچمو پست كنم؟
ايا كنكور 91 هم ميتونم شركت كنم؟

BioHazard
03-06-2010, 07:19
ممنون از جواب های بی جوابی پربارتون. (میدونم اسپمه ولی گفتم یک تشکر ویژه بفرمایم)

farshidshd
03-06-2010, 11:29
من متولد 70/12/2 هستم و طبق گفته ی پلیس+10 مشمولم (چون غیرحضوریم). دفترچه رو گرفتم ولی هنوز وقت نکردم کارای پزشکیشو بکنم.

راستی 2 تا سوال دیگه.
1- من این مشکلات رو دارم ، MVP ، صافی کف پا (البته تحت درمان هست) و احتمالا تنگی کانال نخاعی. برم کمیسیون پزشکی چی میگن بهم ؟؟

2- میشه خرید سربازی رو؟ اگه آره قیمتش برای دیپلم و لیسانس چنده ؟

1- احتمالا معافت میکنن
2- خیر .

با سلام
من متولد 10/2/71 هستم وچند روز ديگه مدرك پيش دانشگاهيمو ميگيرم و بايد امسال كنكور بدم. تا كي وقت دارم دفترچمو پست كنم؟
ايا كنكور 91 هم ميتونم شركت كنم؟

باید 18 سال تموم بشه اگه تحصیل میکنین که هیچ اگه نه باید بفرستین ...
کنکور 90 رئ میتونین شرکت کنین اما کنکور 91 رو نه.

GHOST RECON
03-06-2010, 21:31
كسي در اين مورد نظري نداره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟

reza-atom
03-06-2010, 22:13
1- احتمالا معافت میکنن
2- خیر .

باید 18 سال تموم بشه اگه تحصیل میکنین که هیچ اگه نه باید بفرستین ...
کنکور 90 رئ میتونین شرکت کنین اما کنکور 91 رو نه.

آقا من متولد نيمه دوم 70 ام تكليفم چيه ؟؟؟ نميشه كنكور 90 (در صورت عدم قبولي ) شركت كنم ؟؟؟؟

farshidshd
04-06-2010, 10:30
آقا سوال ما جاموند:31:

الان برای قد و وزن معافیت در نظر نمیگیرن

وقتی من آموزشی بودم یه نفر بود که وزنش +150 بود ولی فقط معاف از رزم شده بود

آقا من متولد نيمه دوم 70 ام تكليفم چيه ؟؟؟ نميشه كنكور 90 (در صورت عدم قبولي ) شركت كنم ؟؟؟؟

کی درستون تموم شده؟؟

اگه مشمول باشید باید دفترچه رو بفرستید تا غیبت نخورید. بعد اگه دانشگاه قبول شدین میتونین مجدد برین دانشگاه

arash66_2m
04-06-2010, 14:45
خبر فوری : متولید 65 تا 70 معاف میشوند!
راسته ؟

GHOST RECON
04-06-2010, 14:57
راسته ؟
اين منبع خبرتون دليل معافي رو نگفته ؟؟:5:
همچين چيزي غير ممكنه اگه اينجوري بشه اونايي كه متولد 71 به بعدن ميريزن تو كوچه خيابون كه ما رو هم بايد معاف كنيد:31:

04-06-2010, 15:03
بچه ها اینو هم ببینید ، شاید به کارتون اومد ! طرح سرباز صنعت و یجورائی کارمندی به جای سربازی !:

GHOST RECON
04-06-2010, 21:42
بچه ها اینو هم ببینید ، شاید به کارتون اومد ! طرح سرباز صنعت و یجورائی کارمندی به جای سربازی !
فكر نميكنم اينجوري باشه فكر كنم اين cd بيشتر جنبه تجاري داره (( قيمت 25000 تومان:18: ))
اكه يه منبع معتبر تر بود ميشد اعتماد كرد ولي اين نه!

piroooz
04-06-2010, 22:09
راسته ؟
تو بعضی شب ها خوابش را میبینم:27::27::27:

GHOST RECON
04-06-2010, 23:19
دوستان من دقيق متولد 70/12/8 هستم و امسال پيش دانشگاهي رو تموم كردم ولي هنوز كارنامه نگرفتن دقيقا كي بايد دفترچه بگيرم و پست كنم كه غيبت نخورم ؟

04-06-2010, 23:32
فكر نميكنم اينجوري باشه فكر كنم اين cd بيشتر جنبه تجاري داره (( قيمت 25000 تومان[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ))
اكه يه منبع معتبر تر بود ميشد اعتماد كرد ولي اين نه!
نه اتفاقا این طرح کاملا وجود داره ، منتهی با شرایط خاص برای تعدا محدودی افراد... پسردائی خودم یکیشونه !!!

REGISTERED-USER
04-06-2010, 23:37
بچه ها اینو هم ببینید ، شاید به کارتون اومد ! طرح سرباز صنعت و یجورائی کارمندی به جای سربازی !:

چرنده قبلا کتابش هم اومده ! میاد روش گرفتن امریه رو توضیح میده برای صنایع .... فکر کرده همینطور الکیه :27:

فقط توضیح میده که باید چه مراحلی رو طی کنی و الا موفقیتش 50 - 50 هست

GHOST RECON
05-06-2010, 11:47
نه اتفاقا این طرح کاملا وجود داره ، منتهی با شرایط خاص برای تعدا محدودی افراد... پسردائی خودم یکیشونه !!!
اگه همچین چیزی بود حتما یه مرجع رسمی خبر وجود همچین چیزی رو اعلام میکرد در حالی که هیچ جا هیچی ازش نوشته نشده
در ضمن فکر نمیکنم یک اداره دولتی حاظر باشه کارش رو بده به یک نیروی بی تجربه و نا بلد

farshidshd
05-06-2010, 14:04
دوستان من دقيق متولد 70/12/8 هستم و امسال پيش دانشگاهي رو تموم كردم ولي هنوز كارنامه نگرفتن دقيقا كي بايد دفترچه بگيرم و پست كنم كه غيبت نخورم ؟

8/12/89 میشی 19 سال یعنی 18 سالت تموم میشه و باید دفترچه رو بفرستی . البته اگه جایی درس نمیخونی و دانشجو نیستی...

وقت داری که کنکور سال دیگه رو هم شرکت کنی

Sorena_777
05-06-2010, 15:09
من متولد 1370/9/23 هستم
امسال هم پیش دانشگاهی رو امتحان دادم و یکی از درسام رو امتحان ندادم که اگر دانشگاه قبول نشدم اون درس رو بزارم تا نرم سربازی ولی گفتن که پیش دانشگاهی امسال ورمیدارن یعنی امتحان های دی و اسفند رو نمیگیرن؟؟؟
من باید چی کار کنم اگر نخوام یه سال برم سربازی؟؟

bbkagp
05-06-2010, 19:17
سلام

مي تونم سربازي رو برا دانشگاه دولتي خودمون امريه بگيرم... بعنوان كارمند نه اسناد... ليسانس هستم و دانشگاه تا حدودي موافقه... حالا كسي فرآيندشو مي دونه؟ چي كار بايد بكنم؟ از كجا بايد شروع كنم؟ چه كسايي بايد موافقت بكنن؟

مرسي [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mmiladd
05-06-2010, 19:28
سلام

مي تونم سربازي رو برا دانشگاه دولتي خودمون امريه بگيرم... بعنوان كارمند نه اسناد... ليسانس هستم و دانشگاه تا حدودي موافقه... حالا كسي فرآيندشو مي دونه؟ چي كار بايد بكنم؟ از كجا بايد شروع كنم؟ چه كسايي بايد موافقت بكنن؟

فک کنم باید برین به آموزش و پرورش ناحیه خودتون..

bbkagp
05-06-2010, 19:41
فک کنم باید برین به آموزش و پرورش ناحیه خودتون..
لااقل مي نوشتي وزارت علوم :31::31::31::31::31:

فرآيندشو كسي نمي دونه؟

سلام

Diego
05-06-2010, 19:57

فرآيندشو كسي نمي دونه؟

فکر کنم خود همون سازمان یا اداره باید به نظام وظیفه ی شهرتون درخواست بفرسته.

mmiladd
05-06-2010, 20:02

فرآيندشو كسي نمي دونه؟

آخه چون یکی از دوستان به اینجا رجوع کرده بود..!

bbkagp
05-06-2010, 20:24
فکر کنم خود همون سازمان یا اداره باید به نظام وظیفه ی شهرتون درخواست بفرسته.

سوال اينجاست كه آيا:
وزارت علوم امريه بر مي داره؟ اگه بر مي داره شرايطش چيه؟
اگه دانشگاه درخواست بده، من چي كار بايد بكنم؟ يعني به وزارت بايد رجوع كرد يا نظام وظيفه؟ كي بايد تاييد كنه؟

REGISTERED-USER
06-06-2010, 00:12
من دوست خودم طرح استادیار رو گذرونده ولی با لیسانس نه ... اصلا لیسانس رو میفرستن دستشویی دانشگاه رو بشوره ! :دی

باید فوق لیسانس باشی یا دانشجوی دکتری ... در این صورت باید به وزارت علوم مراجعه کرد و آزمون داد و توی صف وایساد !!! تا بتونی کلاسی رو بهت بدن و دو سال تحصیلی درس بدی !

adameh_bahal
06-06-2010, 10:51
اگه کسی پدرش فوت کرده باشه و يه برادر بزرگتر داشته باشه که ازدواج کرده ميتونه معافيت کفالت مادر بگيره؟

GHOST RECON
06-06-2010, 11:01
8/12/89 میشی 19 سال یعنی 18 سالت تموم میشه و باید دفترچه رو بفرستی . البته اگه جایی درس نمیخونی و دانشجو نیستی...

وقت داری که کنکور سال دیگه رو هم شرکت کنی
دوست عزيز اشتباه نميكني من 88/12/8 شدم 18 سال تمام!!؟؟

vatan2009
06-06-2010, 12:50
متولد اردیبهشت 1370 میتونه مهر امسال (مهر 1389) بره پیش دانشگاهی ؟؟
ضمنا من دفترچه نفرستادم چون یه درسم را افتادم و شهریور همین امسال(سه ماه دیگه) میخوام اون درسو امتحان بدم و معافیم 200 درصد هست:دی ولی اگه اقدام کنم میترسم رویه کارت معافیم مدرکم بخوره که دیپلم ندارم و ابرو ریزی بشه حالا بهتره بزارم اون درس را هم بگیرم و بعد دفترچه بگیرم یا همین الان دفترچه را بگیرم برای معافی؟؟

iraspdotnet
06-06-2010, 16:34
سلام من امین 27 سالمه . در اثر تصادف لگن من دچار شکستگی شد که بعد از 3 ماه و نیم پزشکی قانونی و دکترم بعد از دیدن عکس لگن گفتند نا مناسب جوش خورده و تا آخر همین طوری باقی خواهد ماند و در بند 6 معافیت های پزشکی و استخوان بندی آمده شکستگی لگن معافیت دائم . آیا این مورد شامل من می شود یا نه؟

ممنون می شم اگه کمکم کنید در ضمن من به خاطر جبهه بابام 14 ماه و نیم کسر خدمت دارم و چون کارشناسی ارشدم از 16 ماه ، یک ماه و نیم می مونه فقط..

دوستان راهنمایی کنند

ممنون

arash66_2m
06-06-2010, 17:51
سلام من امین 27 سالمه . در اثر تصادف لگن من دچار شکستگی شد که بعد از 3 ماه و نیم پزشکی قانونی و دکترم بعد از دیدن عکس لگن گفتند نا مناسب جوش خورده و تا آخر همین طوری باقی خواهد ماند و در بند 6 معافیت های پزشکی و استخوان بندی آمده شکستگی لگن معافیت دائم . آیا این مورد شامل من می شود یا نه؟

ممنون می شم اگه کمکم کنید در ضمن من به خاطر جبهه بابام 14 ماه و نیم کسر خدمت دارم و چون کارشناسی ارشدم از 16 ماه ، یک ماه و نیم می مونه فقط..

دوستان راهنمایی کنند

ممنون

حالا 1.5 ماه !!! 1.5 ماه رو هم نمی خوای حداقل این 1.5 ماه رو برو طف بگه یه کاری در راه اسلام کردی دیگه ! :31:
ما رو نگاه 24 ماه کردن لیسانس ها رو !!!!

Dj_aghamajid
06-06-2010, 18:32
سلام

سلام دوست عزیز
برای امریه گرفتن اول باید بگردی ببینی چه سازمانهایی سرباز امریه میگیرند! مثلا: شهرداری و جهادکشاورزی و نوسازی مدارس و بهزیستی و دانشگاه و سازمان زندان ها و کمیته امداد و .....
البته بستگی به رشته شما هم داره !
حالا اگه بخاید همون دانشگاه خودتون امریه بگیرید ، اولا دانشگاه باید بطور روتین سرباز امریه بخاد و شما باید زمان کافی برای فرایند مورد نظر رو داشته باشید، چون باید موافقت مسئولان دانشگاه رو بگیرید و این زمانبره و در عین حال باید گزینش هم بشید در واحد مرکزی سازمان مربوطه در تهران! تا جواب اینها بیاد حداقل 6 ماه طول میکشه!
بعد از گزینش و موافقت لفظی اونا باید دفترچه رو پست کنید! چند ماه بعد باید بهشون رجوع کنید تا کد امریه رو بهتون بگن!
پس هر کسی باید قبل از اینکه درسش تموم شه بفکر امریه گرفتن باشه نه اینکه بره دفترچه رو پست کنه بعد یادش بیفته امریه نگرفته! امریه ارزش وقت گزاشتن رو داره پس تا میتونید عجله کنید و از طریق آشنا یا .... یجوری ردیفش کنید

farshidshd
06-06-2010, 18:36
متولد اردیبهشت 1370 میتونه مهر امسال (مهر 1389) بره پیش دانشگاهی ؟؟
ضمنا من دفترچه نفرستادم چون یه درسم را افتادم و شهریور همین امسال(سه ماه دیگه) میخوام اون درسو امتحان بدم و معافیم 200 درصد هست:دی ولی اگه اقدام کنم میترسم رویه کارت معافیم مدرکم بخوره که دیپلم ندارم و ابرو ریزی بشه حالا بهتره بزارم اون درس را هم بگیرم و بعد دفترچه بگیرم یا همین الان دفترچه را بگیرم برای معافی؟؟

بهتره اول دیپلم بگیرین بعد...

.

06-06-2010, 18:47
ما رو نگاه 24 ماه کردن لیسانس ها رو !!!!
اینو دیگه کی گفتن ؟! مگه 18 ماه نبود آخه ؟! یه توضیحی بدید ...

Dj_aghamajid
06-06-2010, 18:55
اینو دیگه کی گفتن ؟! مگه 18 ماه نبود آخه ؟! یه توضیحی بدید ...
سربازی برای همه 24 ماه شد یعنی برای یه بیسواد اینجوریه!ولی برای لیسانسها 6 ماه کمتره که میشه همون 18 ماه !
الان که 17 ماهه!

Sorena_777
06-06-2010, 19:35
من متولد 1370/9/23 هستم
امسال هم پیش دانشگاهی رو امتحان دادم و یکی از درسام رو امتحان ندادم که اگر دانشگاه قبول نشدم اون درس رو بزارم تا نرم سربازی ولی گفتن که پیش دانشگاهی امسال ورمیدارن یعنی امتحان های دی و اسفند رو نمیگیرن؟؟؟

mosafer657
06-06-2010, 19:43
با عرض سلام بنده دانشجوی دوره کارشناسی ناپیوسته هستم و متاسفانه به علت طولانی شدن درسم بیشتر از 6 ترم در مهر ماه غیبت می خورم و سن پدرم در آبان به 60 می رسد و تک پسرم می خواستم بپرسم با وجود غیبت از سریازی معاف میشم؟

vatan2009
06-06-2010, 20:47
بهتره اول دیپلم بگیرین بعد...

.
میتونم پیش دانشگاهی برم یا نه؟؟
و یه سوال دیگه زانوی پرانتزی اگه معافی بگیرم باید آموزشی را برم؟؟
فرشید عزیز ازتون خیلی تشکر میکنم که جواب سوالات ما را میدید :11:

arash66_2m
06-06-2010, 21:03
سربازی برای همه 24 ماه شد یعنی برای یه بیسواد اینجوریه!ولی برای لیسانسها 6 ماه کمتره که میشه همون 18 ماه !
الان که 17 ماهه!

همین /.
ولی مثل اینکه لیسانس - بی سواد - دیپلم اینا دیگه فرقی ندارن مثل اینکه !

hamijoon
06-06-2010, 23:03
بچه ها من میخوام اقدام کنم به خدمت

مراحلشو میگین باید چیکارا کنم؟؟ اول باید برم پست خونه یا ...؟

REGISTERED-USER
06-06-2010, 23:50
برو دفتر پلیس + 10 دفترچه بگیر پر کن بهمراه مدارک لازمه + واکسن هاش هم میزنی و بعدش میدی همونجا تا دو هفته بعد که مراجعه کنی و ببینی چی شده اوکی شده برگه سبز میاد برات در منزل و یا خیر مشکلی داشته

GHOST RECON
07-06-2010, 11:02
دوستان جواب ما رو هم بديد ديگه!!

masi85
07-06-2010, 11:16
پدر من سابقه خدمت در پایگاه هفتم شکاری (شیراز) رو داره . جز منطقه واسه معافیت حساب می شه ؟

romeo2
07-06-2010, 15:45
امروز کارت معافی من اومد واسه تلفیق درصد جانبازی با سابقه جبهه پدرم معاف شدم اگر امتیاز به 30 برسه معاف میشید هر 1 ماه حضور در منطقه 1 امتیاز و هر درصد جانبازی هم 1 امتیاز محسوب میشه
درضمن با داشتن 25% جانبازی هم میشه معاف شد.

pourya_bo2pmc
07-06-2010, 16:44
سلام
من 1389/04/01 یعنی 13 روز دیگه سربازیم شروع میشه کدم امروز اومد 123 پادگان شهید هاشمی نژاد نیشابور 
چجور جائیه ؟ ارتشه سپاهه ؟ نیرو هوایی زمینی ؟
دوستانی که اطلاع دارند یا اونجا بودند راهنمایی کنند لطفا ؟
من درست همون یکم باید خودمو معرفی کنم ؟

Dex
07-06-2010, 16:56
سربازی برای همه 24 ماه شد یعنی برای یه بیسواد اینجوریه!ولی برای لیسانسها 6 ماه کمتره که میشه همون 18 ماه !مگه 18 ماه نبود ؟
من 89/5/18 باید برم سربازی
3 ماه هم اضاف خدمت دارم
دیپلم هم دارم
یعنی باید 27 ماه خدمت کنم ؟

بابا بیخیال

amin khan
07-06-2010, 19:20
سلام
آقا کسی که تا پایان 89 بره خدمت ، باید 18 ماه خدمت کنه؟
منظورم اینه که این قانون اگه سال نود تصویب شه شامل اونایی که در حین خدمت هستن هم میشه؟
بعد فوق دیپلم توی این قانون جدید باید چند ماه خدمت کنه؟

masi85
07-06-2010, 20:06
کسی جواب سوال منو نمی دونه ؟؟؟؟

REGISTERED-USER
07-06-2010, 23:35
پدر من سابقه خدمت در پایگاه هفتم شکاری (شیراز) رو داره . جز منطقه واسه معافیت حساب می شه ؟

خیر ... فقط مناطق جنگی .... حتی اهواز هم جزوش نمیشه

Dex
08-06-2010, 05:53
آقا کسی جواب سوال منو نداد

سربازی مگه 18 ماه نبود ؟
3 ماه هم اضاف خدمت دارم
دیپلم هم دارم

بابا بیخیال

farshidshd
08-06-2010, 10:59
آقا کسی جواب سوال منو نداد

18 ماه بود + 3 ماه میشه 21 ماه ... 27 ماه چرا؟

gtx346
08-06-2010, 11:59
سلام
من دیروز بعد دو ماه تونستم معافیت کفالت(پدر بالای 59 سال)بگیرم کسی از اموزشی چیزی نگفت فقط یه قبض دادن گفتن 18 روز دیگه کارتت میرسه دوستان کسی اطلاع داره آموزشی برای معافیت کفالت هست یا نه.

afshinsj
08-06-2010, 12:18
سلام
کسی از دوستان میتونه اسم دکترای مربوط به گوش و حلق و بینی در روز کمیسیون پزشکی و همچنین سرهنگی که امضای آخر را میزنه برام دربیاره... !! موضوع ضروری هست......!!
سازمان وظیفه عمومی تهران واقع در میدان سپاه
در حال حاضر منتظر نامه سازمان وظیفه جهت شرکت در شورای پزشکی هستم... به اسم دکتر اونجا و سرهنگ تمام ... نیاز دارم...
با تشکر

masi85
08-06-2010, 13:22
اخه نیروی هوایی تو خط مقدم که پایگاه نداره . تو بعضی پایگاه ها عملیات انجام می شده
پایگاه هوایی دزفول چی ؟

GHOST RECON
08-06-2010, 15:01
من تا حالا اين سوالم رو سه بار در 3 صفحه مختلف مطرح كردم ولي كسي جواب نداد آيا واقعا كسي در باره اين موضوع اطلاعي نداره ؟
من دقيق متولد 70/12/8 هستم و امسال پيش دانشگاهي رو تموم كردم ولي هنوز كارنامه نگرفتن دقيقا كي بايد دفترچه بگيرم و پست كنم كه غيبت نخورم ؟(در ضمن از 88/12/8 هم 18 سالم تمام شده)

mmiladd
08-06-2010, 15:07
من تا حالا اين سوالم رو سه بار در 3 صفحه مختلف مطرح كردم ولي كسي جواب نداد آيا واقعا كسي در باره اين موضوع اطلاعي نداره ؟
من دقيق متولد 70/12/8 هستم و امسال پيش دانشگاهي رو تموم كردم ولي هنوز كارنامه نگرفتن دقيقا كي بايد دفترچه بگيرم و پست كنم كه غيبت نخورم ؟(در ضمن از 88/12/8 هم 18 سالم تمام شده)

زیاد به غیبت اینا فک نکن.. هر چی باشه به احتمال زیاد بخشیده میشه..!

Dj_aghamajid
08-06-2010, 17:02
همین /.
ولی مثل اینکه لیسانس - بی سواد - دیپلم اینا دیگه فرقی ندارن مثل اینکه !
نه بابا اینجوری نیست که فعلا که لیسانس 18 ماهه ! یعنی الان برای همه مدارج 18 ماهه ولی بزودی برای بیسوادها 24 ماه میشه و بترتیب سطح مدرک از 24 تا 14 ماه تقسیم میشه!

مگه 18 ماه نبود ؟
3 ماه هم اضاف خدمت دارم
دیپلم هم دارم

بابا بیخیال
دیپلم فکر کنم طبق قانون جدید 20 ماهه که اگه اضافه خدمتتو نبخشن که بعید میدونم و حتما میبخشن میشه 23 ماه! البته این قانون باید از سال 90 اجرا بشه! و نباید به شما بخوره و شما باید همون 18 ماه رو خدمت بکنین!
انشا... با سلامتی

Dj_aghamajid
08-06-2010, 17:13

چون هنوز کارنامه نگرفتی شرایط رو کامل بررسی میکنم:
شما اگه خرداد ایشا... قبول شی 18 بهمن امسال اعزام خواهی شد!
ولی اگه شهریور قبول شی 18 اسفند امسال و اگه دی امسال قبول شی 18 مهر سال بعد اعزام میشی!

---------- Post added at 06:13 PM ---------- Previous post was at 06:09 PM ----------

سلام
من دیروز بعد دو ماه تونستم معافیت کفالت(پدر بالای 59 سال)بگیرم کسی از اموزشی چیزی نگفت فقط یه قبض دادن گفتن 18 روز دیگه کارتت میرسه دوستان کسی اطلاع داره آموزشی برای معافیت کفالت هست یا نه.
من فکر میکنم برای معافیت کفالت باید آموزشی رو برید ولی جدیدا یه چیزایی درباره حذف اون شنیدم شما بیشتر تحقیق کنید احتمالا باید جدیدا حذف شده باشه!

Dj_aghamajid
08-06-2010, 17:24
نه ربطی به استاد نداره شما باید از دانشگاه بپرسی که تاریخ پایان تحصیلت رو کی میزنن! چون بعضی ها پروژه دارن و براش وقت اضافه میگیرن ولی بعد که نمرشو گرفتن تاریخ پایان تحصیل چند ماه عقبتر میخوره! در مورد زمان بعد از اون قبلا 6 ماه بوده ولی الان شاید بیشتر شده باشه! این رو هم از دانشگاه بپرس چون اینجور مسائل مهمند و نباید شل بگیری تا بعد پشیمون نشی!

sell
08-06-2010, 19:37
سلام
کسی از دوستان میتونه اسم دکترای مربوط به گوش و حلق و بینی در روز کمیسیون پزشکی و همچنین سرهنگی که امضای آخر را میزنه برام دربیاره... !! موضوع ضروری هست......!!
سازمان وظیفه عمومی تهران واقع در میدان سپاه
در حال حاضر منتظر نامه سازمان وظیفه جهت شرکت در شورای پزشکی هستم... به اسم دکتر اونجا و سرهنگ تمام ... نیاز دارم...
با تشکر
با ایمیلم تماس بگیر من یه اشنا دارم
parspools@yahoo.com

sell
08-06-2010, 19:39
من یه اشنا دارم تو نظام با ایمیلم تماس بگیرید کمکتون میکنم
parspools@yahoo.com

GHOST RECON
08-06-2010, 19:51
چون هنوز کارنامه نگرفتی شرایط رو کامل بررسی میکنم:
شما اگه خرداد ایشا... قبول شی 18 بهمن امسال اعزام خواهی شد!
ولی اگه شهریور قبول شی 18 اسفند امسال و اگه دی امسال قبول شی 18 مهر سال بعد اعزام میشی!

داداش دمت گرم ولي ايني كه گفتي تاريخ اعزام هست من كي بايد دفترچه بفرستم ؟

sell
08-06-2010, 20:23
با ایمیلم تماس بگیر من یه اشنا دارم
parspools@yahoo.com
اسم سرهنگه زال نژاده

sell
08-06-2010, 22:41
سلام دوستان

پدر من حدود 20 ماه توی جبهه بوده
و من 6 ماه اضاف خدمت دارم
میخوام برم سربازی ( 18هم )

اگه پدرم بره کارت سبز ایثارشو بگیره به نظرتون میتونم کسری خدمت بگیرم ( با توجه به اینکه 6 ماه اضاف خدمت دارم )

میدونید چیه
من فقط میخوام به خاطر دانشگاه برم خدمت . از اونجایی که من 6 ماه اضاف خدمت دارم ، اگه در حین خدمت کنکور 90 رو قبول شم بازم نمیذارن من وسط خدمت برم دانشگاه ، و اگه 91 رو هم قبول شم دوباره نمیذارن
و تا اونجایی که من اطلاع دارم کنکور تا سال 92 بیشتر پا برجا نیست و بعد از اون من بدبخت میشم .

میخوام ببینم اگه بتونم کسری خدمت بگیرم ، 20 ماه جبهمه رو چقدر کم میکنن ؟

معاف از رزم هم هستم

ممنونباایمیلم تماس بگیر یه راه حل برات دارم parspools@yahoo.com

GHOST RECON
09-06-2010, 09:50
باایمیلم تماس بگیر یه راه حل برات دارم parspools@yahoo.com
اين معاف از رزم كه اين دوستمون گفته چيه ؟ به چه كسايي تعلق ميگيره:13:
در ضمن من بابام 10 ماه جبهه بوده و اگر كارت فعال بسيج هم داشته باشم چقدر از خدمتم كم ميشه ؟

farshidcivil
09-06-2010, 14:39
با سلام
میخواستم بدونم روند اداری معافیت پزشکی چجوریه؟
ایا شورای پزشکی تو تهرانه یا شهرستانه فرد مشمول

molaali
09-06-2010, 16:02
تازگي از يكي شنيدم كه قصد دارند درجه هاي نظامي كه به تحصيل كرده ها در دوران سربازي ميدادند رو كم كنند آيا اين خبر صحت داره؟

piroooz
09-06-2010, 16:25
در ضمن من بابام 10 ماه جبهه بوده و اگر كارت فعال بسيج هم داشته باشم چقدر از خدمتم كم ميشه ؟
معمولا کسانی که مشکلی از نظر پزشکی داشته باشند معاف از رزم میشوند...
مثلا شخصی باید وزن بالای 150 کیلو باشه تا معاف باشه ولی 140 کیلو هست خوب توی رنج خاصی معاف از رزم هست...
مدت منطقه هم 30 ماه باید باشه که اگه کمتر از این باشه محاسبه میشه...

minizoro
09-06-2010, 16:35
سلام برای رفتن به خارج (جهت تحصیل و کار) دولت نمیذاره بری؟ (در صورت معاف بودن)
من شنیدم حتما باید متاهل باشی؟؟!! ها؟ میشه یکم دراینباره توضیح بدید؟

Dj_aghamajid
09-06-2010, 16:43
داداش دمت گرم ولي ايني كه گفتي تاريخ اعزام هست من كي بايد دفترچه بفرستم ؟
دقیق نمیدونم! ولی شما اگه هر موقع بفرستی معمولا 6 ماه بعد اعزام میشی و اگه زمان اعزامت بهمن باشه میتونی تا6 ماه قبل یعنی شهریور پست کنی! البته اگه نخوای دانشگاه قبول شی چون برای اون هم زمان در نظر میگیرن و میتونی بیشتر بمونی و سال بعد بری سربازی!

معاف از رزم زیاد پرونده قابل اتکایی برای سربازی نیست چون مثلا فرمانده گروهان ما به معاف از رزم ها میگفت بیل بزنن یا نظافت کنن و از این جور کارها! بالاخره یجوری ازشون کار میکشیدند و براشون خوش نمیگذشت!
برای کسر خدمت: به ازای هر ماه حضور در جبهه پدر پسرش 18 روز کسر خدمت میگیره! 10 ماه میشه 180 روز یا 6 ماه!!
اگه بسیج فعال باشی به ازای هر سال بسیج فعال 45 روز کسری میگیری!

Dj_aghamajid
09-06-2010, 16:52
تازگي از يكي شنيدم كه قصد دارند درجه هاي نظامي كه به تحصيل كرده ها در دوران سربازي ميدادند رو كم كنند آيا اين خبر صحت داره؟
100% حقیقت داره!
قراره به لیسانس استوار یکم بدن! که قبلا ستوان 2 میدادند !

GHOST RECON
09-06-2010, 17:42
رای کسر خدمت: به ازای هر ماه حضور در جبهه پدر پسرش 18 روز کسر خدمت میگیره! 10 ماه میشه 180 روز یا 6 ماه!!
اگه بسیج فعال باشی به ازای هر سال بسیج فعال 45 روز کسری میگیری!
او اينكه دستت واقعا درد نكنه از بابت كمكت
دوم اينكه اين 3 ماه آموزشي رو چجوري ميشه پيچوند ؟منظورم با همين سابقه جبهه و بسيج و از اين جور چيزا )

amin khan
09-06-2010, 17:46
حقیقت داره!
از کی اجرا میشه؟
به دیپلم و فوق دیپلم چی میدن؟

molaali
09-06-2010, 20:49
100% حقیقت داره!

قربونت لطف ميكني منبع بذاري؟
دلم حري ريخت! دلمون به همين درجه خوش بود!

mmiladd
09-06-2010, 20:56

صحت داره.. ولی از اُون ور حقوق کمی زیاد میشه..

Dj_aghamajid
09-06-2010, 21:42
اول اينكه دستت واقعا درد نكنه از بابت كمكت
دوم اينكه اين 3 ماه آموزشي رو چجوري ميشه پيچوند ؟منظورم با همين سابقه جبهه و بسيج و از اين جور چيزا )
آموزشی رو از طرق قانونی زیاد نمیشه پیچوند مگر اینکه پدر شما به اندازه کافی سابقه جبهه داشته باشه تا شما معاف شی! باید در آموزشی خودتتو بزنی به بیماری . همش فیلم بازی کنی تا یجوری بگذره! البته آموزشی دوره جالبیه و شانس هم خیلی تاثیر گذاره و ممکن جای خوبی بیفتی و اصلا حالیت نشه و بلعکس!

از کی اجرا میشه؟
به دیپلم و فوق دیپلم چی میدن؟
از اردیبشت امسال به سربازهای لیسانس بعد از پایان دوره آموزشی استواردوم یا یکم میدن!
به فوق دیپلم دقیقا نمیدونم ولی بطور کلی بهتون میگم این درجه ها برای وظیفه ها اصلا ارزش ندارند چه اون ستوانیکم و چه گروهبانسوم!

قربونت لطف ميكني منبع بذاري؟
دلم حري ريخت! دلمون به همين درجه خوش بود!
دوستم همین اسفند سرباز بود اونجا بهشون گفتن که به بچه های دوره بعد درجه های جدید رو میدیم!

REGISTERED-USER
09-06-2010, 21:52
100% حقیقت داره!

قرار نیست برادر ... از پایه خدمتی های آبان 88 شروع شده و الان تکمیل شده

از هر 100 نفر 20 نفر تاپ ستوان سوم و بقیه استوار یک و دو و گروهبان و سرباز میشن !

یکی دوران ما بود فوق لیسانس بود ولی پاش مشکل آورد بهش گفتن بیا تجدید دوره شو لج کرد گفت امتحانات و رژه رو نمیام .... اینقدر غیبت و ... خورد رفت ته لیست و شد نمره اش 40 ! و شد هم سرباز صفر !!! :27:

Dj_aghamajid
09-06-2010, 21:59
قرار نیست برادر ... از پایه خدمتی های آبان 88 شروع شده و الان تکمیل شده

از هر 100 نفر 20 نفر تاپ ستوان سوم و بقیه استوار یک و دو و گروهبان و سرباز میشن !

یکی دوران ما بود فوق لیسانس بود ولی پاش مشکل آورد بهش گفتن بیا تجدید دوره شو لج کرد گفت امتحانات و رژه رو نمیام .... اینقدر غیبت و ... خورد رفت ته لیست و شد نمره اش 40 ! و شد هم سرباز صفر !!! :27:
اتفاقا یکی دوران ما بور رباط پاش پاره شد ولی تجدید دورش نکردن و همونجوری ادامه داد و رژه و ... هم نیومد و آخرش هم مثل بقیه درجشو گرفت!
دوست من اسفند رفت و الان ستوان 2 با لیسانس!:5:
منظورت اینه که نمره اون امتحان سرکاری رو ملاک قرار میدن! نه بابا !:31:
اون یه نفر که ملاک نیست توی سربازی هرکی بخواد از این کارا بکنه نتیجشو میگیره !:27: اما اگه مثل آدم خدمتشو بکنه همه قبول میشن و به نمره کار ندارن و به همه بچه هایی که مدرک مشابهی دارن درجه یکسان میدن! یعنی اگه بخوان به لیسانسا استوار یکم بدن به همشون میدن!:46:

REGISTERED-USER
09-06-2010, 22:00
اول اينكه دستت واقعا درد نكنه از بابت كمكت

برگه سبز دوران تکمیلی رو با خودت میبری به حفا. اونجا تحویل میدی ، کارای اداری ات رو میکنی و پرونده رو بهت میدن و معرفی به یگان مربوطه ... کمتر از یک هفته اونجا نیستی

البته فقط سپاه اینطوره ! بقیه نمیتونی برگ سبز ارائه بدی ! هه

REGISTERED-USER
09-06-2010, 22:09
اتفاقا یکی دوران ما بور رباط پاش پاره شد ولی تجدید دورش نکردن و همونجوری ادامه داد و رژه و ... هم نیومد و آخرش هم مثل بقیه درجشو گرفت!
دوست من اسفند رفت و الان ستوان 2 با لیسانس!:5:
منظورت اینه که نمره اون امتحان سرکاری رو ملاک قرار میدن! نه بابا !:31:
اون یه نفر که ملاک نیست توی سربازی هرکی بخواد از این کارا بکنه نتیجشو میگیره !:27: اما اگه مثل آدم خدمتشو بکنه همه قبول میشن و به نمره کار ندارن و به همه بچه هایی که مدرک مشابهی دارن درجه یکسان میدن! یعنی اگه بخوان به لیسانسا استوار یکم بدن به همشون میدن!:46:

برادر من ، این طرح رو ناجا پیاده کرده بود ... غیر ممکنه لیسانس توی ناجا از پایه خدمتی آبان 88 به بعد شده باشه ستوان دوم ... غیر ممکن چون قانونش این شده :8:

حالا دوست شما کدوم ارگان بوده؟

Dj_aghamajid
09-06-2010, 22:32
برادر من ، این طرح رو ناجا پیاده کرده بود ... غیر ممکنه لیسانس توی ناجا از پایه خدمتی آبان 88 به بعد شده باشه ستوان دوم ... غیر ممکن چون قانونش این شده :8:

حالا دوست شما کدوم ارگان بوده؟
ارتش نیروی زمینی تهران
100% بشما میگم شده و اگه بخوای اسم طرف و فرمانده گرهان و هنگ و .... رو هم برات بنویسم! البته با کمی تاخیر!

750
09-06-2010, 22:38
سلام

يه سوال داشتم وقتي دفترچه رو پست كنم چند وقت بعدش نامه اعزام مياد ؟

و از همه مهم تر اينكه تاريخ اعزام كه تو اوون نامه زده ، چند وقت بعدش ميشه ؟؟

molaali
10-06-2010, 09:11
صحت داره.. ولی از اُون ور حقوق کمی زیاد میشه..

حقوق بخوره تو سر ... من! براي من مهم درجه بود.

ولی بطور کلی بهتون میگم این درجه ها برای وظیفه ها اصلا ارزش ندارند چه اون ستوانیکم و چه گروهبانسوم!

مي شه دليلتون رو شفاف توضيح بديد؟ چون براي من خيلي مهمه.

Dj_aghamajid
10-06-2010, 09:41
مي شه دليلتون رو شفاف توضيح بديد؟ چون براي من خيلي مهمه.
چون اونجا یک سری افراد کادری هستند که کارمند نظام اند و تا حدودی بیفرهنگ و ادب هستند، البته نه همشون ، آدم خوب همه جا پیدا میشه! و اونها شما رو قبول ندارن و میخوان یجوری حال شما رو بگیرن ، منظورم اینه که چون برای ارتقا درجه یک ستوان3 به ستوان 2 چهار سال زمان لازمه و بعضی از اونا حصودیشون میشه که یه لیسانس از راه نرسیده درجه برابر یا بیشتر از اونا میگیره!
این یکی از اون دلایلی که دارن درجه ها رو کاهش میدن!

molaali
10-06-2010, 10:31
چون اونجا یک سری افراد کادری هستند که کارمند نظام اند و تا حدودی بیفرهنگ و ادب هستند، البته نه همشون ، آدم خوب همه جا پیدا میشه! و اونها شما رو قبول ندارن و میخوان یجوری حال شما رو بگیرن ، منظورم اینه که چون برای ارتقا درجه یک ستوان3 به ستوان 2 چهار سال زمان لازمه و بعضی از اونا حصودیشون میشه که یه لیسانس از راه نرسیده درجه برابر یا بیشتر از اونا میگیره!
این یکی از اون دلایلی که دارن درجه ها رو کاهش میدن!

حرفاتون رو قبول دارم ولي شما تو چند پست قبل گفتي اختلاف درجات براي سرباز ها تفاوتي نداره:
بطور کلی بهتون میگم این درجه ها برای وظیفه ها اصلا ارزش ندارند چه اون ستوانیکم و چه گروهبانسوم!
دليل اين حرفت رو مي خواهم ممنون.

Dj_aghamajid
10-06-2010, 11:24
حرفاتون رو قبول دارم ولي شما تو چند پست قبل گفتي اختلاف درجات براي سرباز ها تفاوتي نداره:
بطور کلی بهتون میگم این درجه ها برای وظیفه ها اصلا ارزش ندارند چه اون ستوانیکم و چه گروهبانسوم!
دليل اين حرفت رو مي خواهم ممنون.
نه منظورم این نبود :31:چون درجات بین وظیفه ها ارزش داره یعنی یه استوار یکم به هر درجه پایین تر از خودش ارشده! و اگه بخواد میتونه بهش امر و نهی کنه!:27:

REGISTERED-USER
10-06-2010, 14:46
ارتش نیروی زمینی تهران
100% بشما میگم شده و اگه بخوای اسم طرف و فرمانده گرهان و هنگ و .... رو هم برات بنویسم! البته با کمی تاخیر!

خو همون حرف من شد ... دوست شما ارتش بوده ... بله ارتش و سپاه سر جاش باقی هست

من گفتم ناجا : نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران !

البته اگه دوره کد هم بخوری ممکنه ستوان دوم بشی

---------- Post added at 02:44 PM ---------- Previous post was at 02:43 PM ----------

نه منظورم این نبود :31:چون درجات بین وظیفه ها ارزش داره یعنی یه استوار یکم به هر درجه پایین تر از خودش ارشده! و اگه بخواد میتونه بهش امر و نهی کنه!:27:

نه داداش از این خبرا نیست ...

من خودم راهنمایی و رانندگی بودم و گواهینامه داشتم ... وقتی استواریک شدم قدر این درجه پایین تر رو فهمیدم :27:

من زیر کولر بودم و وقت اداری تایپ می کردم ، ستواندم صبح تا شب توی شهر در حال برگ اخطاریه نوشتن و جر و بحث با ملت :21:

---------- Post added at 02:46 PM ---------- Previous post was at 02:44 PM ----------

سلام

يه سوال داشتم وقتي دفترچه رو پست كنم چند وقت بعدش نامه اعزام مياد ؟

و از همه مهم تر اينكه تاريخ اعزام كه تو اوون نامه زده ، چند وقت بعدش ميشه ؟؟

1- بعد از پشت بهت میگن 10 روز تا 14 روز بعد بیا برای استعلامش و اگر همه چیز اوکی بود و جواب و پرینت ثبت اش اومده بود ، حدود 30 روز قبل از تاریخ اعزامت نامه ات میاد درب منزل

Dj_aghamajid
10-06-2010, 15:00
خو همون حرف من شد ... دوست شما ارتش بوده ... بله ارتش و سپاه سر جاش باقی هست

من گفتم ناجا : نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران !

البته اگه دوره کد هم بخوری ممکنه ستوان دوم بشی

---------- Post added at 02:44 PM ---------- Previous post was at 02:43 PM ----------

نه داداش از این خبرا نیست ...

من خودم راهنمایی و رانندگی بودم و گواهینامه داشتم ... وقتی استواریک شدم قدر این درجه پایین تر رو فهمیدم :27:

من زیر کولر بودم و وقت اداری تایپ می کردم ، ستواندم صبح تا شب توی شهر در حال برگ اخطاریه نوشتن و جر و بحث با ملت :21:

خوب همه قرار نیست که برن نیروی انتظامی!!!
حداکثر 30% اونجا میرن و بقیه....!

آهان این دیگه ازون چیزهایی که تو ایران زیاد اتفاق میفته! آره ما هم داشتیم : سرباز صفر رو میکردن راننده و اون حال میکرد وما رو میبردن وسط بیابون .....! بعد میگفتن شما ستوان2 یی شما نباید کارهای بیموردی مثل رانندگی بکنی!
آره داداش ولی این دلیل نمیشه چون شما با درجه پایینتر زیر کولر نشستی و اون بدبخت رفت تو خیابون دهنش سرویس شد ارزش درجه شما از اون بالاتر باشه! بلکه بدلیل ضعف در مدیریت و تا حدودی پارتی بازی از این مسائل بوجود میاد! و همه ستواندوم ها رو نمیفرستن تو خیابون و همچنین همه استوار یکم ها رو نمیزارن بشینن زیر کولر!
شما الان برو تو خیابون ببینین اونایی که سر چهاراها هستن چه درجه ای دارن 100% انواع درجات رو خواهی دید و روند ثابتی نداره!

REGISTERED-USER
10-06-2010, 15:11
توی خیابون ایستادن مساله نیست ... همه برن اونجا مشکلی نیست !

مسئله سر برگ اخطاریه نوشتنه ... درجه بالاتر = مسئولیت بیشتر !

Dj_aghamajid
10-06-2010, 19:07
توی خیابون ایستادن مساله نیست ... همه برن اونجا مشکلی نیست !

مسئله سر برگ اخطاریه نوشتنه ... درجه بالاتر = مسئولیت بیشتر !
اصلا موضوع بحث ما این نبود که کی مسولیتش بیشتره یا کمتره! بلکه من گفته بودم کلا قراره به نسبتی خاص درجه ها رو کاهش بدن ! حالا اگه قبلا شما میشدی ستواندوم و الا ن استوار یکم مطمئنا وظایف شما که کمتر نمیشه! چون بالاخره یه عده سرباز باید این کارها رو انجام بدن با هر درجه ای!
بنظر من برای سربازهای جدید شاید بدتر هم بشه چون اونجا به درجه های بالا توهین نمیکردن ولی اگه درجه ها پایین بیاد احتمال اینجور مسائل هم هست!

amin khan
11-06-2010, 05:12
دوستان سوالم شاید یکم تکراری باشه...
اگه یه نفر که دو تا برادر بزرگتر داره و اونا سربازی رفتن و ازدواج کردن و پدر طرف 60 سالش باشه از سربازی معافه؟

اگه اون دو تا داداش یکیشون معاف شده باشه چطور؟

Sorena_777
11-06-2010, 09:11
من متولد 1370/9/23 هستم
امسال هم پیش دانشگاهی رو امتحان دادم همه درسام رو قبول و فارغ التحصیل شدم:11:
خب من الان دیگه ازاد هستم 20 روز دیگه هم کنکور دولتی و ازاد دارم
میخواستم بدونم اگر من امسال در نیومدم دانشگاه دولتی میتونم برای کنکور سال بعد امتحان بدم یا باید برم سربازی ؟؟؟؟
دوباره میگم من متولد 1370/9/23 هستم
من چند بار این سوالا رو پرسیده بودم ولی اون موقع هنوز نمیدونستم که پیش دانشگاهیم رو قبولم یا نه .......حالا که میدونم قبول شدم
پس خواهش میکنم به من یه جواب دقیق بدین :42::42::42::42:

molaali
11-06-2010, 09:44
من متولد 1370/9/23 هستم
امسال هم پیش دانشگاهی رو امتحان دادم همه درسام رو قبول و فارغ التحصیل شدم:11:
خب من الان دیگه ازاد هستم 20 روز دیگه هم کنکور دولتی و ازاد دارم
میخواستم بدونم اگر من امسال در نیومدم دانشگاه دولتی میتونم برای کنکور سال بعد امتحان بدم یا باید برم سربازی ؟؟؟؟
دوباره میگم من متولد 1370/9/23 هستم
من چند بار این سوالا رو پرسیده بودم ولی اون موقع هنوز نمیدونستم که پیش دانشگاهیم رو قبولم یا نه .......حالا که میدونم قبول شدم
پس خواهش میکنم به من یه جواب دقیق بدین :42::42::42::42:

با قانون كنوني بله شما ميتوني سال بعد هم كنكور بدي البته براي محكم كاري راه هاي ديگه اي هم هست ولي فعلاً به اين چيزا فكر نكن انشا... كه همين امسال قبول ميشي:46:

Sorena_777
11-06-2010, 10:11

اگه بتونید در این مورد به من توضیح بدید ممنون میشم:11:

farshidshd
11-06-2010, 10:12
دوستان سوالم شاید یکم تکراری باشه...
اگه یه نفر که دو تا برادر بزرگتر داره و اونا سربازی رفتن و ازدواج کردن و پدر طرف 60 سالش باشه از سربازی معافه؟

اگه اون دو تا داداش یکیشون معاف شده باشه چطور؟

اگه دوتا برادر خارج از کشور باشن میشه . در غیر این صورت خیر

Sorena_777
11-06-2010, 10:18
بابا من میخوام با خیال راحت به زندگیم برسم و به اون یه نظمی بدم پس باید تکلیفم کاملا روشن باشه

GHOST RECON
11-06-2010, 10:35
رگه سبز دوران تکمیلی رو با خودت میبری به حفا. اونجا تحویل میدی ، کارای اداری ات رو میکنی و پرونده رو بهت میدن و معرفی به یگان مربوطه ... کمتر از یک هفته اونجا نیستی

البته فقط سپاه اینطوره ! بقیه نمیتونی برگ سبز ارائه بدی ! هه
قربون دستت نكنه فكر ميكني من دانشمندم :18:
يكم توضيح بده براي يه زير ديپلم اين برگ سبز رو به كيا ميدن چجوري بايد بگيريم و ....
اگه فقط واسه سپاه هم باشه كه چه بهتر اخه ميرم سپاه واسه خدمت

molaali
11-06-2010, 11:00
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداگه بتونید در این مورد به من توضیح بدید ممنون میشم:11:
مي توني براي انتخاب رشته بعد از انتخاب رشته هايي كه تمايل داري توشون تحصيل كني چند تا رشته از دانشگاه هايي مانند پيام نور و غير انتفاعي رو هم انتخاب كني هر چي سطحشون بدتر و پايين تر بهتر! كه مطمئن باشي قبول ميشي.بعد در اون رشته(مثلاً اقتصاد پيام نور گيلان) ثبت نام كني و دو ترم رو مرخصي بگيري. و شروع كني به كنكور خوندن. بعد اگه سال بعد قبول شي كه از پيام نور انصراف ميدي و ميري تو دانشگاه جديد ثبت نام ميكني. اگرم زبونم لال بازم قبول نشي خوب همين دانشگاه كه هست! به نظرم اين كار بهترينه و تضمين شدست.

hamid_diablo
11-06-2010, 11:20
سلام دوستان

من پست اول خوندم ولی به نظرم قانون چاقی ولاغری رو ورداشتن

و اینکه من دانشجوی پیام نورم برای معافیت پزشکی اقدام کردم ولی مشگن مهافیت تحصیلی داری نمیشه

Dj_aghamajid
11-06-2010, 19:40
قربون دستت نكنه فكر ميكني من دانشمندم :18:
يكم توضيح بده براي يه زير ديپلم اين برگ سبز رو به كيا ميدن چجوري بايد بگيريم و ....
اگه فقط واسه سپاه هم باشه كه چه بهتر اخه ميرم سپاه واسه خدمت
برگ سبز یه نوع گواهیه که نشون میده شما در طرح تکمیلی بسیج حضور داشته اید و اون طرح حدودا 2 ماهه که کلاسهای تئوری و عملی داره و تقریبا شبیه آموزشیه ولی با شدت کمتر!
افرادی که بسیج فعال هستند میتونن در این طرح شرکت کنن! اطلاعات بیشتر رو باید از پایگاه های بسیج بگیری!
هر کس برگ سبز تکمیلی رو داشته باشه در سپاه از آموزشی کسر میشه و در بقیه جاها کسر خدمت 2 ماهه میگیره!

REGISTERED-USER
11-06-2010, 22:09
برگ سبز یه نوع گواهیه که نشون میده شما در طرح تکمیلی بسیج حضور داشته اید و اون طرح حدودا 2 ماهه که کلاسهای تئوری و عملی داره و تقریبا شبیه آموزشیه ولی با شدت کمتر!
افرادی که بسیج فعال هستند میتونن در این طرح شرکت کنن! اطلاعات بیشتر رو باید از پایگاه های بسیج بگیری!
هر کس برگ سبز تکمیلی رو داشته باشه در سپاه از آموزشی کسر میشه و در بقیه جاها کسر خدمت 2 ماهه میگیره!

حالا فکر کردید برگ سبز رو همینطوری میدن ؟ یه دوره مقدماتی هست باید برید ، بعد سال بهش بگذره و یه چند سالی هم فعالیت مستمر و بعد هم با کلی بدبختی از اینا بگیری

شکلات نیستش برید بخرید :27:

GHOST RECON
12-06-2010, 15:22
حالا فکر کردید برگ سبز رو همینطوری میدن ؟ یه دوره مقدماتی هست باید برید ، بعد سال بهش بگذره و یه چند سالی هم فعالیت مستمر و بعد هم با کلی بدبختی از اینا بگیری

شکلات نیستش برید بخرید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
خدا بيامرزه پدر پارتي رو با پارتي همه چي حل ميشه:31:

REGISTERED-USER
12-06-2010, 22:39
خدا بيامرزه پدر پارتي رو با پارتي همه چي حل ميشه:31:

الان با پارتی کارت سریعتر راه میفته ... اینطوری نیست پارتی داشته باشی ، طرف میاد موقعیت خودش رو به خطر بندازه برات کار خلاف قانون انجام بده :21:

dokhtarak_e_darya
14-06-2010, 18:48
برای بار دوم این مطلب رو مینویسم ولی هیچ که جوابی بهم نداد
لطفا منو راهنمایی کنید
من متولد سال 70 نیمه اول هستم مدرک پیش دانشگاهی رو امسال یعنی سال 88-89 گرفتم و سال 88 هم کنکور دادم و امسال هم میخوام بدم میخواستم ببینم سال 90 هم میتونم کنکور بدم یاباید امسال برم سربازی ؟؟؟

اگه اره بگید چگونه واگه نه لطفا یه راه کاری رو معرفی کنید تا من نرم سربازی و بتونم دوباره تو کنکور 90 شرکت کنم

ممنونش میشم اگه یکی پیدا بشه یه جواب درست و حسابی بده

samanajan
14-06-2010, 21:50
یک سوال اگر کسی جواب این را می دانند به چند نفر کمک کرده .

یکی هست فوق دیپلم گرفته و می خواهد برای ادامه تحصیل بره خارج

یکی بهش گفته میشه با وثیقه بری و یکی گفته نه نمیشه باید اینجا لیسانس بگیری

ولی اونی که بهش گفته می توانی بری خارج با فوق دیپلم رفته پرسیده برای همین دو به شک شده

با تشکر از راهنمایی شما.

Extreme-Forces
15-06-2010, 09:26
سلام اساتيد محترم.
من متولد ارديبهشت 70 هستم. پارسال كنكور دادم و قبول نشدم. امسال دوباره كنكور ميدم . من كي بايد دفترچه رو پست كنم كه غيبت نخورم. اگه غيبت بخورم ديگه دانشگاه هم ميپره.
لطفا راهنمايي كنيد.:20:

farshidshd
15-06-2010, 09:45
برای بار دوم این مطلب رو مینویسم ولی هیچ که جوابی بهم نداد
لطفا منو راهنمایی کنید
من متولد سال 70 نیمه اول هستم مدرک پیش دانشگاهی رو امسال یعنی سال 88-89 گرفتم و سال 88 هم کنکور دادم و امسال هم میخوام بدم میخواستم ببینم سال 90 هم میتونم کنکور بدم یاباید امسال برم سربازی ؟؟؟

اگه اره بگید چگونه واگه نه لطفا یه راه کاری رو معرفی کنید تا من نرم سربازی و بتونم دوباره تو کنکور 90 شرکت کنم

ممنونش میشم اگه یکی پیدا بشه یه جواب درست و حسابی بده

قبلا هم له این جور سوالات پاسخ دادیم...

مشمول هستین و نمیتونین سال 90 کنکور بدین . دفترچه رو نفرستین غیبت میخورین.

یک سوال اگر کسی جواب این را می دانند به چند نفر کمک کرده .

یکی هست فوق دیپلم گرفته و می خواهد برای ادامه تحصیل بره خارج

یکی بهش گفته میشه با وثیقه بری و یکی گفته نه نمیشه باید اینجا لیسانس بگیری

ولی اونی که بهش گفته می توانی بری خارج با فوق دیپلم رفته پرسیده برای همین دو به شک شده

با تشکر از راهنمایی شما.

می تونه با وثیقه خارج بشه ( فقط برای تحصیل )

سلام اساتيد محترم.
من متولد ارديبهشت 70 هستم. پارسال كنكور دادم و قبول نشدم. امسال دوباره كنكور ميدم . من كي بايد دفترچه رو پست كنم كه غيبت نخورم. اگه غيبت بخورم ديگه دانشگاه هم ميپره.
لطفا راهنمايي كنيد.:20:

شما باید دفترچه رو هرچه زود تر بفرستین ... تا غیبت نخورین ( اگه تا حالا دیر نشده باشه )

.

dokhtarak_e_darya
15-06-2010, 11:08
قبلا هم له این جور سوالات پاسخ دادیم...

مشمول هستین و نمیتونین سال 90 کنکور بدین . دفترچه رو نفرستین غیبت میخورین.

.

یعنی هیچ کاردیگه ای نمیشه کرد که نخوام برم سربازی وسال 90 کنکور بدم ؟؟؟

اخه من امسال هم کنکور دارم و پیام نور میتونم برم .حالا اگه من بیام برم پیام نور من فقیر بی پول حداقل هزینه ای که برای اون رشته باید بدم تا تابستون 90 که دوباره بخوام کنکور بدم چقدر میشه ؟؟؟
خب اگه سال بعد کنکور بدم و رشته ای که میخوام قبول بشم اونوقت پیام نور میپره ؟؟؟

دفترچه سربازی رو باید از کجا بگیرم بفرستم؟؟؟

samanajan
15-06-2010, 12:54
می تونه با وثیقه خارج بشه ( فقط برای تحصیل )

پس می توانند برای تحصیل در مقطع کارشناسی یا همان لیسانس اجازه خروج بگیرید

می خواهد برود انگلیس می شود

Sorena_777
15-06-2010, 17:02

فقط نیمه اول ها نمیتونن یا من که متولد اذر هستم یعنی نیمه دوم میتونم بمونم برای سال بعد اخه همه گفتن میتونی؟؟؟:41:

farshidshd
16-06-2010, 15:50
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدفقط نیمه اول ها نمیتونن یا من که متولد اذر هستم یعنی نیمه دوم میتونم بمونم برای سال بعد اخه همه گفتن میتونی؟؟؟:41:

نیمه دوم هم بودین بازم مشکل بود. چون وقتی 18 سالتون تموم میشه شما جایی تحصیل نمیکنن.

اگه در حال تحصیل باشین که خب مشمول نیستسن...

.

hamed999
16-06-2010, 16:09
یه سوال از دوستان که شاید تکراری باشه اما نمیشه که کل تاپیک رو جوند
سوالم اینه که من الان دانشجوی کارشناسی هستم ترم 4 و متولد 69 ماه تیر

همان سال اول رفتم دانشگاه اما رشتم سخته اما سال یعد بدون پر کردن دفترچه سربازی (چون نیازی نبود ) کنکور دادم اما هیچی قبول نشدم

امسالم شرکت نکردم
میخواستم بدونم میتونم سال بعد شرکت کنم و اگه قبول بشم چطوریه؟

Sorena_777
19-06-2010, 13:10
بعد از فرستادن دفترچه چند وقت بعدش باید برم سربازی؟؟؟؟
من میتونم دفترچه رو همون اذر ماه که 18 سال تموم شدم بفرستم میتونم کنکور بعدی رو بدم؟؟؟

ممون از راهنمایی
:11::11::11:

farshidshd
19-06-2010, 15:47
یه سوال از دوستان که شاید تکراری باشه اما نمیشه که کل تاپیک رو جوند
سوالم اینه که من الان دانشجوی کارشناسی هستم ترم 4 و متولد 69 ماه تیر

همان سال اول رفتم دانشگاه اما رشتم سخته اما سال یعد بدون پر کردن دفترچه سربازی (چون نیازی نبود ) کنکور دادم اما هیچی قبول نشدم

امسالم شرکت نکردم
میخواستم بدونم میتونم سال بعد شرکت کنم و اگه قبول بشم چطوریه؟

اگه مشغول به تحصیل نیستین غیبت خوردین و نمیتونین برین دانشگاه

farshidshd
19-06-2010, 15:49
بعد از فرستادن دفترچه چند وقت بعدش باید برم سربازی؟؟؟؟
من میتونم دفترچه رو همون اذر ماه که 18 سال تموم شدم بفرستم میتونم کنکور بعدی رو بدم؟؟؟

ممون از راهنمایی
:11::11::11:

بستگی یه سازمان نظام وظیفه داره. 4 ماه و بیشتر که میتونی بری تا 2 یا 4 ماه تمدید کنی

vahid_civil
19-06-2010, 16:28
سلام
من ورودی سال 83 دانشگاه هستم. آخرین امتحانم رو وسطای بهمن 88 دادم . دقیقا تا چه زمانی برای فرستادن دفترچه سبز اینا وقت دارم ؟
هنوز کارای مدرکم اینا تو دانشگاه تموم نشده . اصلا شاید تو این یکی دو ماه هم تموم نشه . اونوقت چی میشه ؟
تاخیر میخورم ؟
کلا چه کارایی از دست من بر میاد که تاخیر نخورم و چه کارایی باید بکنم ؟

chealsea_cfc
19-06-2010, 19:03
اقا جریان این 3 خواهری چی شد تصویب شد؟
فقط مربوط به مددجویان است یا نه شامل مردم عادی هم میشه؟

afshinsj
20-06-2010, 14:24
سلام
رفتم نظام وظیفه عمومی تهران (میدان سپاه) جهت شرکت در شورای پزشکی؛
عکس سی تی اسکن را دید و مشکلم را هم گفتم.... گفت چون این عکس برای اون بیمارستانی (امیر اعلم) که من را فرستاده بودن نیست قبول نکردند و دوباره بهم نامه دادن برم بیمارستان شماره 2 ناجا ( امام سجاد) وگرنه فکر کنم امروز معاف میشدم ؟؟ درسته...؟؟؟ چون اگر چیزی توی عکس دیده نمیشد میتونست راحت رد کنه!!
فقط به این خاطر گیر داد که این عکس مال اون بیمارستان نیست !!
عجب مملکتی داریم ؛ خودشون فرستادن بیمارستان امیر اعلم ؛ دکتر اونجا هم چون دید سی تی اسکن من جدید هست (89/2/5) سی تی اسکن ننوشت بجاش برام آندوسکوپی نوشت و نتیجه را تو نامه نوشت.. حالا اینا میگن چون سی تی برای اون بیمارستان نیست باید یک بار دیگه بری بیمارستان ... (این دفعه فرستان بیمارستان شماره 2 ناجا ، از اون بیمارستان امیر اعلم راحت شدم... این بیمارستان چطوریه ؟؟؟ )
ضمن یادآوری بیماری من پان سینوزیت مزمن (بند 20 ماده 42 مربوط به گوش و حلق و بینی) هست...
ممنون میشم نظر دوستان را بدونم...
با تشکر

dsa dsa
22-06-2010, 13:48
یه سوال من شهریور میشه 20 سالم .. الانم ترم 2 دانشگاه هستم..
ولی علاقه ندارم به رشته ام می تونم انصراف بدم و سال 89 کنکور بدم یا باید برم خدمت؟

DaRyUsH AkRaMi
22-06-2010, 21:26
سلام دوستان
کردستان جز مناطق عملیاتی محسوب میشه؟
یعنی 16 ماه خدمته؟

REGISTERED-USER
22-06-2010, 21:49
خیر ! الان خوزستان هم جزو مناطق نیست !

اگه شخصی توی کردستان بوده باید اثبات بشه از کی تا کی توی جبهه اش بوده و یا فعالیت میکرده در ارتباط با جنگ تحمیلی !

الکی نیست طرف خونه اش مثلا شهر مرزی بوده و بیان براش حساب کنند ... باید بری دنبالش

الان هم سخت گیری بیشتر شده !

farshidshd
23-06-2010, 10:16
سلام دوستان

چند سوال در باره خدمت داشتم
از دوستان خواهش می کنم که اگه تو این مسایل آشنایی دارند منو راهنمایی کنن یه خواهش دیگه اینکه با حدس و گمان ویا شایعه جواب ندن چون من بر اساس پاسخ شما می خوام برنامه ریزی کنم
اول کمی درباره شرایط خودم:
من فارق التحصیل رشته علوم آزمایشگاهی در مقطع کاردانی از دانشگاه دولتی اهواز هستم که در 30 بهمن 88 فارغ التحصیل شدم. طبق ایین آیین آموزشی باید یک سال طرح بگذرونم اما حالا سوالات من:

1) طبق گفته اداره فارق التحصیلی دانشگاه من می تونم دوره طرحم رو همراه با سربازی بگذرونم با اینکار یک سال جلو می افتم و در دوران خدمت هم بعد از اموزشی در یکی از مراکز درمانی مشغول به کار می شم. البته یه کار دیگه هم می تونم بکنم اینکه دوره خدمتم رو عادی بگذرونم بعد طرحم رو حالا :
*) به نظر شما کدوم بهتر، راحتتر و مفید تره؟ ( لطفا با دلیل جواب بدین )
*) اگه بخوام دوره خدمت رو بدون طرح یعنی عادی بگذرونم چه وضعیتی در خدمت ممکنه دشته باشم یعنی از نظر درجه ، سختی ، کار،....

2) من چون 30 بهمن 88 فارغ التحصیل شدم و طبق قانون 6 ماه فرصت دارم خودم رو معرفی کنم و البته من هنوز این کار رو نکردم:
* چون باید تا 30 مرداد دفتر چه بفرستم ایا باید کارهای فارغ التحصیلی رو انجام بدم و با دفترچه بفرستم یا اینکه می تونم دفترچه بفرستم و بعدا ( مهرماه) برم دنبال کارهای دانشگاه؟
* بعد از ارسال دفترچه حدودا چه مدت بعد جواب اون می باد؟ ( لطفا حداقل و حداکثر رو بگین)

3)من حدوده 7 ماهه که تحت نظر دکتر هستم چون هر از چند گاهی دچار سر درد های وحشتناک میشم به طوری هوشیاریم رو از دست میدم و همونجا که هستم برای حدوده 20-30 ثانیه خوابم میبره ( هم برای من هم همه مریضا دعا کنین)
* به نظرتون من مشمول معافیت پزشکی یا معافیت از رزم میشم؟
* گرفتن معافیت پزشکی سخته ؟
* اگه معافیت بگیرم تاثیری روی اینده داره مثلا تو پبدا کردن کار تو استخدام و...
* در کل پیشنهادتون در این باره چیه ؟

مرسی که حوصله کردین و همه سوالات منو خوندین امیدوارم خوب راهنمایی کنین در کل لب مصلبی که می خوام بدونم اینه که بهترین شکل خدمت من با توجه به شرایطم چیه؟

تشکر از همه دوستای نازنین !!!

ج1 ) *) بهتره همراه با خدمت دوره ی طرحتو بگذرونی ( چون هم سابقه میشه هم تجربه )

*) با مدرک کاردانی اگه عادی بری خدمت درجه ی ( استوار یکم بود ) الان کم شده و کار خیلی سختی در پیش خواهی داشت....

ج2) *)تا فارغ التحصیل نشدی دانشگاه نامه نمیزنه به نظام وظیفه. وقتی فارغ التحصیلل شدی دانشگاه نامه میزنه و تو باید دفترچه رو بفرستی
*) حدودا 4 تا 6 ماه . بستگی به سازمان داره... که میتونی تا 2 یا 4 ماه هم تمدید کنی

ج3 ) *) اگه اقدام کنی واسه معافیت باید پزشکان مخصوص نظام وظیفه معاینت کنن
*) معافیت پزشکی رو خیلی سخت کار میدن و گیره الکی میدن بهش

*) اگه میتونی معافیت پزشکی نگیر

موفق باشی

DaRyUsH AkRaMi
23-06-2010, 21:06
خیر ! الان خوزستان هم جزو مناطق نیست !

اگه شخصی توی کردستان بوده باید اثبات بشه از کی تا کی توی جبهه اش بوده و یا فعالیت میکرده در ارتباط با جنگ تحمیلی !

الکی نیست طرف خونه اش مثلا شهر مرزی بوده و بیان براش حساب کنند ... باید بری دنبالش

الان هم سخت گیری بیشتر شده !

عزیز منظورم جبهه پدر نبود
منظورم اینه که طول خدمت کسایی که تو کردستان خدمت میکنن با اونایی که تهرانن متفاوته..
حالا این تفاوت چقدره؟

24-06-2010, 12:19
دوستان یه سوال داشتم ، چه امتیازاتی رو برا سربازهای متاهل قائل میشن ؟! آیا امتیازی داره اصلا ؟! و اینکه آیا تک فرزندها تو شهر خودشون خواهند بود ؟! و ...

golabi2
24-06-2010, 18:04
سلام
این که میگن سربازان متاهل تو نزدیک تریم منطقه به محل زندگشیون خدمت میکنن حقیقت داره!؟

DaRyUsH AkRaMi
25-06-2010, 06:07
سلام
این که میگن سربازان متاهل تو نزدیک تریم منطقه به محل زندگشیون خدمت میکنن حقیقت داره!؟

بله درسته
متاهلی خیلی امتیاز خوبیه تو سربازی

farshidshd
25-06-2010, 11:04
یه سوال من شهریور میشه 20 سالم .. الانم ترم 2 دانشگاه هستم..
ولی علاقه ندارم به رشته ام می تونم انصراف بدم و سال 89 کنکور بدم یا باید برم خدمت؟

اگه انصراف بدین باید برین خدمت

دوستان یه سوال داشتم ، چه امتیازاتی رو برا سربازهای متاهل قائل میشن ؟! آیا امتیازی داره اصلا ؟! و اینکه آیا تک فرزندها تو شهر خودشون خواهند بود ؟! و ...

تو آموزشی زیاد مرخصی میدن . و در کل یا تو شهرشون خدمت میکنن یا حداقل تو استان خودشون

25-06-2010, 16:05
تو آموزشی زیاد مرخصی میدن . و در کل یا تو شهرشون خدمت میکنن یا حداقل تو استان خودشون
غیر این هیچ مزیت دیگه ای نداره ؟! مثلا میتونه تو طرحهای مثله امریه موثر باشه و یا خدمت در نهادهایی غیر پادگان و ... باشه ؟! آیا کسری خدمت نداره ؟! :دی کلا آیین نامه برا متاهل ها چیه ؟! :دی

REGISTERED-USER
26-06-2010, 00:06
عزیز منظورم جبهه پدر نبود
منظورم اینه که طول خدمت کسایی که تو کردستان خدمت میکنن با اونایی که تهرانن متفاوته..
حالا این تفاوت چقدره؟

بله بله ... 2 ماه کم میشه شرایط سخت

---------- Post added at 12:06 AM ---------- Previous post was at 12:04 AM ----------

غیر این هیچ مزیت دیگه ای نداره ؟! مثلا میتونه تو طرحهای مثله امریه موثر باشه و یا خدمت در نهادهایی غیر پادگان و ... باشه ؟! آیا کسری خدمت نداره ؟! :دی کلا آیین نامه برا متاهل ها چیه ؟! :دی

نه نداره ... مرخصی آخر هفته ها رو همیشه دارند + استان خودشون میفتند

نه کسری داره و نه هیچ چیز دیگه ای ... هیچ آئین نامه ای هم نداره

حالا هم خدمتی من متاهل بود افتاد اهواز مرکز استان خودش ... ولی شهید درویش ... داشت گریه می کرد از بدبختی ! :27:

waterpolo
26-06-2010, 00:22
سلام من مدال نقره واترپلو اسیا دارم ولی پرسیدم گفتن معاف نمیشی

DaRyUsH AkRaMi
26-06-2010, 09:35
[QUOTE=REGISTERED-USER;5107707]بله بله ... 2 ماه کم میشه شرایط سخت

---------- Post added at 12:06 AM ---------- Previous post was at 12:04 AM ----------

حتی تو خود شهر سنندج؟

davood.2008
26-06-2010, 10:18
سلام دوستان
من می خوام برای خدمت دفترچه پیام اور بهداشت بگیرم
میدونین این دفتر چه رو کجا میدن؟ نظام وظیفه یا دانشگاه
یه سوال دیگه گذروندن طرح با خدمت با پیام اور بهداشت چه فرقی داره؟:11::10:

golabi2
26-06-2010, 18:11
مدت خدمت سربازان دیپلم چند ماهه؟

REGISTERED-USER
26-06-2010, 21:16
[QUOTE=REGISTERED-USER;5107707]بله بله ... 2 ماه کم میشه شرایط سخت

حتی تو خود شهر سنندج؟

مرکز استان خیر ... اونجا مناطق محرومه به نظرت ؟ اگه اینطور بود خوب اهواز هم که :20:

نه دوست عزیز مناطق محروم یا بد آب و هوا

---------- Post added at 09:15 PM ---------- Previous post was at 09:15 PM ----------

مدت خدمت سربازان دیپلم چند ماهه؟

فعلا 18 ماه و بزودی 24 ماه

---------- Post added at 09:16 PM ---------- Previous post was at 09:15 PM ----------

سلام من مدال نقره واترپلو اسیا دارم ولی پرسیدم گفتن معاف نمیشی

برای چی باید معاف بشید ؟ شرایط معافیت معلومه ! معافیت رهبری به شما نمیخوره ولی میتونی امریه بهترین جا بگیری

waterpolo
26-06-2010, 22:20
اخه تو صفحه اول تاپیک نوشته دارندگان مدال اسیایی از خدمت معافند

MoH_@_MaD
27-06-2010, 07:51
دوستان سلام
داداش من متولد70/9/23 هست و امسال سال دومیه که میخواد کنکور کاردانی(فنی و حرفه ای) بده میخواستم ببینم متونه یا نه؟
آخه تو دفترچه آزاد زده بود که متولدین 70 و قبل از اون مشمولند.
(تاکیید میکنم کنکور کاردانی)

ممنون میشم جواب بدید:11:

davood.2008
27-06-2010, 08:42
سلام
یه سوال من امسال کنکور کارشناسی ناپیوسته دارم اگه قبول نشم باید برم خدمت می خواستم بدونم اگه حین خدمت بخونم می تونم سال ابنده شرکت کنم؟
اگه قبول شدم می تنم برم دانشگاه؟ در کل وضعیت خدمت من چه طور میشه

مرسی

golabi2
27-06-2010, 09:52
از کی میخواد بشه 24 ماه؟!

ebi66_boukan
27-06-2010, 09:57
سلام
یه سوال من امسال کنکور کارشناسی ناپیوسته دارم اگه قبول نشم باید برم خدمت می خواستم بدونم اگه حین خدمت بخونم می تونم سال ابنده شرکت کنم؟
اگه قبول شدم می تنم برم دانشگاه؟ در کل وضعیت خدمت من چه طور میشه

مرسی

شما اگه قبول نشید اعزام میشیو و حین خدمت میتونید درس بخونید.2 روز مونده به کنکور بهت مرخصی میدن و میری امتحان میدی و منتظر نتیجه میمونی.اگه قبول شدی که میری برگه قبولی میاری و ترخیصت میکنن.ادامه سربازی هم میمونه بعد درس.یکی از همکلاسی های من اینجوری قبول شد.وقتی اومد کلاس 2 هفته گذشته بود با سر کچل:31:البته نباید غیبت داشته باشی.

arash66_2m
27-06-2010, 12:17
سلام می خواستم ببینم میشه برای خدمت یه جایی مشغول شد از این حرف ها مثلا نوعی سرباز صنعت و سرباز کار از این جور حرف ها !
من الانه دارم مهندسی عمران تموم میکنم لیسانس از دانشگاه آزاد .
نمیشه به جای خدمت معمولی جایی از این حرف ها کار یا تو بانک ها کار کرد ؟ تا هم کار کرده باشیم هم این با تجربه تر بشیم تو زمینه کاریمون ..
یه توضیحاتی بدین /.

+

در ضمن به طرح تحقیقاتی اینا معافیت میدن ؟

mmiladd
27-06-2010, 12:39
سلام می خواستم ببینم میشه برای خدمت یه جایی مشغول شد از این حرف ها مثلا نوعی سرباز صنعت و سرباز کار از این جور حرف ها !
نمیشه به جای خدمت معمولی جایی از این حرف ها کار یا تو بانک ها کار کرد ؟ تا هم کار کرده باشیم هم این با تجربه تر بشیم تو زمینه کاریمون ..
یه توضیحاتی بدین /.

+

تا جایی که من خبر دارم سرباز معلم میشه.. ولی گرفتنش خیلی سخته نیاز مبرم به پارتیه..

DaRyUsH AkRaMi
27-06-2010, 13:43
از کی میخواد بشه 24 ماه؟!

از سال 90 خدمت مقدس سربازی میشه 24 ماه که به نسبت مدرک ازش کم میکنن

REGISTERED-USER
27-06-2010, 21:35
یه توضیحاتی بدین /.

+

نه دادا از این خبرا نیست ... یه پارتی بند ک! میخواد :20:

mani6606
28-06-2010, 04:34
دوستان از موقعی که دفترچه رو پست میکنی تا جوابش بیاد چند ماه طول میکشه؟

hamidak
28-06-2010, 07:57
عزیزان یه سوال .
من الان کف پام صافه . می تونم معافیتم رو بگیرم ؟
با توجه به پست راهنما که برای معافیت کفالت بود ، معافیت پزشکی هم اون دردسر ها رو داره یا کمتره ؟ مثلا من باید پاشم برم شهر مادرم برای تایید ثبت احوال یا استشهاد محلی و این حرفا برای معافیت پزشکی نیاز هست ؟
ممنونم

farshidshd
28-06-2010, 11:09
دوستان از موقعی که دفترچه رو پست میکنی تا جوابش بیاد چند ماه طول میکشه؟

به این سوال بارها پاسخ داده شده...
بستگی به سازمان داره
ممکنه 4 ماهه بیاد ممکنه تا 6 ماه بکشه که این مدت قابل تمدید هم هست

عزیزان یه سوال .
من الان کف پام صافه . می تونم معافیتم رو بگیرم ؟
با توجه به پست راهنما که برای معافیت کفالت بود ، معافیت پزشکی هم اون دردسر ها رو داره یا کمتره ؟ مثلا من باید پاشم برم شهر مادرم برای تایید ثبت احوال یا استشهاد محلی و این حرفا برای معافیت پزشکی نیاز هست ؟
ممنونم
تا جایی که من شنیدم الان به صافی کف پا معافیت نمیدن و فقط معاف از رزم میدن

معافیت پزشکی اون دردسر های کفالت رو نداره .

hamidak
28-06-2010, 11:14
به این سوال بارها پاسخ داده شده...
بستگی به سازمان داره
ممکنه 4 ماهه بیاد ممکنه تا 6 ماه بکشه که این مدت قابل تمدید هم هست

تا جایی که من شنیدم الان به صافی کف پا معافیت نمیدن و فقط معاف از رزم میدن

معافیت پزشکی اون دردسر های کفالت رو نداره .
آخه تو مشمولین معافیت که دیدم نوشته بود معافیت دائم ؟ یعنی الان عوض شده ؟

farshidshd
28-06-2010, 11:34
آخه تو مشمولین معافیت که دیدم نوشته بود معافیت دائم ؟ یعنی الان عوض شده ؟

خودم که خدمت بودم چند نفر بودن که کف پاشون صاف بود. گفتن معافیت ندادن...

شما هم اقدام کنین شاید مشمول معافیت دائم بشین

Fusi0n
30-06-2010, 13:25
کسی خبر نداره این سه ماه دفتر چه ای یا بخشیده شده یا نه برای اعزارم های 88

farshidshd
30-06-2010, 20:09
کسی خبر نداره این سه ماه دفتر چه ای یا بخشیده شده یا نه برای اعزارم های 88

اضافه های تاخیر هیچوقت بخشیده نمیشن

rambo_1386
01-07-2010, 20:27
سلام دوستان یه سوال من متولد اردیبهشت 70 پارسال اولین کنکور دادم و امسال هم که کنکور دوم من باید امسال کار خاصی میکردم فرستادن دفترچه و .... اگه دانشگاه آزاد قبول شم میتونم برم یا نمیذارن؟ بعد اگه خدایی نکرده دوباره قبول نشم باید دفترچمو کی پست کنم که بتونم کنکور 90 هم شرکت کنم؟ اصلا میشه یا امکانش نیست؟
شرمنده سرتون درد آوردم:46:

ebi66_boukan
02-07-2010, 12:43
دوستان برای معافیت پزشکی نمره چشم با آستیگمات جمع میشه؟؟؟یکی از دوستان که معاف شده بود میگفت جمع میشه اما اینطوری که من شنیده بودم جدا حساب میشه.کسی خبر دقیقشو داره؟؟؟

farshidshd
02-07-2010, 17:16
سلام دوستان یه سوال من متولد اردیبهشت 70 پارسال اولین کنکور دادم و امسال هم که کنکور دوم من باید امسال کار خاصی میکردم فرستادن دفترچه و .... اگه دانشگاه آزاد قبول شم میتونم برم یا نمیذارن؟ بعد اگه خدایی نکرده دوباره قبول نشم باید دفترچمو کی پست کنم که بتونم کنکور 90 هم شرکت کنم؟ اصلا میشه یا امکانش نیست؟
شرمنده سرتون درد آوردم:46:

اگه امسال قبول نشین نمیتونین ادامه بدین . تا حالا هم فکر کنم غیبت خوردین. چون 19 سالتون تموم شده و وارد 20 سال شدین.

برای اینکه خیالت راحت بشه به نظام وظیفه شهرتون برو و بپرس.

فکر کنم دیر کردی و غیبت خوردی

rambo_1386
02-07-2010, 17:38
فکر کنم دیر کردی و غیبت خوردی
حالا اگه غیبت بخورم چی میشه؟؟؟ یعنی اگه امسال آزاد یا غیر انتفاعیی قبول شم نمیتونم برم؟!!!
باید برم از نظام وظیفه شری که به دنیا اومدم بپرسم یا شهری که ساکن اونجام ؟!!
ممنون:11:

اطلاع رسان
03-07-2010, 08:57
با سلام
من هم مثل این دوستمون متولد نیمه ی اول 70 هستم (فروردین 70)و این جور که توی دفترچه ی شرکت در کنکور نوشته بود ما ها (متولدین نیمه اول 70 )نیاز نیست برای کنکور 89 دفترچه ارسال کنند،البته من هم همین سوال رو دارم که یعنی من نمی تونم تو کنکور 90 شرکت کنم؟
با تشکر

Fusi0n
03-07-2010, 10:42
اضافه های تاخیر هیچوقت بخشیده نمیشن
ابلاغ خورده بود که 20 روز بخشیدن جدیدا هم خبرش اومد که کلا همه اضافه بخشودگی خورده !

clickestan
03-07-2010, 13:12
برای امسال که اگه قبول شید و برید دانشگاه ارسال دفترچه نیاز نیست چون معافیت تحصیلی میخورید

se777en
05-07-2010, 15:08
سلام
من تو کنکور 88 تو دانشگاه مازندران قبول شدم الان میخوام انصراف بدم و تو کنکور تجربی شرکت کنم میخوام بدونم میتونم با گرفتن معافیت تو کنکور 90 شرکت کنم؟(مجموع چشمای من 13 با این نمره معافم؟)

davood.2008
05-07-2010, 18:03
سلام دوستان

می خواستم بدونم مهافیت از رزم با معافیت پزشکی چه فرقی داره؟
:31:

ebi66_boukan
05-07-2010, 21:52
سلام دوستان

:31:
خوب معاف رزم تو همون مقداری یه شخص عادی میره باید بری فقط کارای نظامی بهت نمیدن و بیشتر در حاشیه هستی ولی معافیت پزشکی کلا سربازیو میپیچونی.:10::40:

seyyedi
05-07-2010, 23:07
دوستان سلام

دوستان برای معافیت پزشکی نمره چشم با آستیگمات جمع میشه؟؟؟یکی از دوستان که معاف شده بود میگفت جمع میشه اما اینطوری که من شنیده بودم جدا حساب میشه.کسی خبر دقیقشو داره؟؟؟
دیپلم محجموع 8
بالای دیپلم مجموع 10

سلام
من تو کنکور 88 تو دانشگاه مازندران قبول شدم الان میخوام انصراف بدم و تو کنکور تجربی شرکت کنم میخوام بدونم میتونم با گرفتن معافیت تو کنکور 90 شرکت کنم؟(مجموع چشمای من 13 با این نمره معافم؟)
100% معاف هستین
مگه اینکه کسی بخواد گیری بده یا باهاتون لجی داشته باشه و از این حرفا که احتمالش ضعیفه
اگه همچین موردی هست سعی از نظام وظیفه جای دیگه اقدام کنی
رفتی اونجا بگو نظام وظیفه شهرمون خیلی سرشون شلوغه و محل نمیزارن و از این حرفا
مورد دیگه: فکر میکنم حین استفاده از یک نوع معافیت(به طور خاص معافیت تحصیلی) نشه معافیت دیگه ای گرفت
برای اطلاعات بیشتر به نظام وظیفه شهر خود مراجعه فرمایید دی:

سلام دوستان

در معاف از رزم آموزشی حطیطو میشه یعنی پخ رفت هوا و مستقیم پخشتون میکنن
معمولا هم کار سنگین نمیدن بهتون
البته استثنا هم زیاده
علی علی

Dunker
05-07-2010, 23:27
پسر 18+ با پدری 59+ که تنها برادرش خدمت رو تمام کرده ، معاف هست یا نیست؟
اگر:
الف) برادر مذکور، مجرد باشد
ب) برادر مذکور، متاهل باشد

davood.2008
06-07-2010, 09:19
خوب معاف رزم تو همون مقداری یه شخص عادی میره باید بری فقط کارای نظامی بهت نمیدن و بیشتر در حاشیه هستی ولی معافیت پزشکی کلا سربازیو میپیچونی.:10::40:

مرسی
پس روی پایان خدمتم علامتی نمی زنن چون شنیدم که اگه کسی معافیت پزشکی گرفت روی کارتش مشکل رو می نویسن ( یا طور دیگه ای قید می کنن) و برای اینده که اگه خواست جایی استخدام بشه با مشکل شدید مواجه میشه یعنی برای همیشه بن بست میشه اما معاف از رزم این چیزا رو نداره و خدمت رو میره بدون کاره نظامی
درسته؟:10:

farshidshd
06-07-2010, 12:02
پسر 18+ با پدری 59+ که تنها برادرش خدمت رو تمام کرده ، معاف هست یا نیست؟
اگر:
الف) برادر مذکور، مجرد باشد
ب) برادر مذکور، متاهل باشد

خیر.در هر صورت ( الف و ب ) معاف نیست. چون برادر بزرگتر هم دارین.( میتونه خرج خانواده رو بده )

roteal2007
06-07-2010, 15:11
خیر.در هر صورت ( الف و ب ) معاف نیست. چون برادر بزرگتر هم دارین.( میتونه خرج خانواده رو بده )

سلام پسری که دارای یک برادر بزرگتر (که سربازی رفته و جدا زندگی میکند) و والدین طلاق گرفته اند معاف میباشد یا نه ؟
برادر بزرگتر از زن قبلی پدر خانواده میباشد!

omid.7128
06-07-2010, 16:58
یه نفر که متولد بهمن 69 باشه ، پارسال و امسال کنکور داده باشه و دولتی قبول نشده باشه:
امسال میتونه بره آزاد و سال بعد کمکور دولتی بده؟ از نظر نظام وظیفه مشکل ییدا نمی کمه؟
پیام نور چطور؟

farshidshd
07-07-2010, 10:36
سلام پسری که دارای یک برادر بزرگتر (که سربازی رفته و جدا زندگی میکند) و والدین طلاق گرفته اند معاف میباشد یا نه ؟
برادر بزرگتر از زن قبلی پدر خانواده میباشد!

چون برادر بزرگتر در ایران زندگی میکنه و میتونه کمک خرج خونواده باشه ، معافیت نمیدن

یه نفر که متولد بهمن 69 باشه ، پارسال و امسال کنکور داده باشه و دولتی قبول نشده باشه:
امسال میتونه بره آزاد و سال بعد کمکور دولتی بده؟ از نظر نظام وظیفه مشکل ییدا نمی کمه؟
پیام نور چطور؟

میتونیه بره آزاد ولی درصورت انصراف از دانشگاه ، دانشگاه نامه ی انصرافی رو میزنه به نظام وظیفه ... و باید بره خدمت.

faridtabasi
07-07-2010, 23:32
سلام
خاهش می کنم کمک کنین
من متولد دوم خرداد 71 هستم. تا سال دوم دبیرستان رو در رشته انسانی خوندم و بعد به کامپیوتر(کاردانش) تغییر رشته دادم و سال سوم رو داوطلب ازاد خوندم. و خرداد 89 هم دیپلمم رو گرفتم. امروز متوجه شدم که از اول سال مشمول حساب می شدم. ایا من غیبت خوردم؟ من برای ثبت نام در کنکور سراسری یا ازاد و ثبت نام دانشگاه نمی تونم اقدام کنم؟(البته برای کنکور ازاد ثبت نام کردم) در مورد غیبت و این مسایل یه کم توضیح بدین من چه کنم؟ در مورد دفترچه نظام وظیفه چه کنم؟
خاهش می کنم کمک کنین

ebi66_boukan
09-07-2010, 10:08
مرسی
پس روی پایان خدمتم علامتی نمی زنن چون شنیدم که اگه کسی معافیت پزشکی گرفت روی کارتش مشکل رو می نویسن ( یا طور دیگه ای قید می کنن) و برای اینده که اگه خواست جایی استخدام بشه با مشکل شدید مواجه میشه یعنی برای همیشه بن بست میشه اما معاف از رزم این چیزا رو نداره و خدمت رو میره بدون کاره نظامی
درسته؟:10:
نه کسی که معاف رزم هست با کسی که عادیه کارتش هیچ فرقی نداره.ولی کسی که کلا با پزشکی معاف شده و نرفته کارتش با بقیه فرق داره.