PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ✔ نظام وظیفه و شرایط ادامه ی تحصیـل مشمولان || معافیت ها در پست اول و دوم

صفحه ها : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

siamakdadashi
01-12-2009, 21:29
سلام دوستان تو رو خدا کمک کنید.من الان ترم 3 پیام نور هستم (ورودی 87) ومیخوام با توجه به اون قانونی که هست :"مشمولان دانشجوي ورودي سال 86 به بعد كه با اخذ معافيت تحصيلي در دانشگاه هستند و از زمان ثبت نام كمتر از 4 نيمسال را سپري كرده اند در صورت شركت در آزمون و قبولي در رشته يا دانشگاه بهتر مجاز هستند كه از رشته يا دانشگاه قبلي انصراف داده و در رشته يا دانشگاه جديد تحصيل خود را ادامه دهند. " در کنکور 89 شرکت کنم.اما در دفترچه شماره 1 ثبت نام کنکور گزینه و کد نظام وظیفه ای برای این قانون نیست.منم متولد 3/10/1368 هستم.لطفا بگین توی کد نظام وظیفه باید چی رو بزنم.دفترچه امسال نوشته افراد متولد 1370 و به بعد میتونن شرکت کنن.جان عزیزتون کمک راهنمایی کنین.
از مدیران سایت میخوام جای این مطلب منو عوض نکنن.

secretman
01-12-2009, 21:43
کسی که در رفتگی شدید کتف داشته باشه میتونه معافی بگیره؟

یه رفیق دارم بیش از 17 بار کتفش در رفته و پیش دکتر هم رفت که گفت باید عمل بشه.

moo3a
02-12-2009, 13:42

AB
02-12-2009, 14:34
من این پست را دیرور ارسال کردم. ولی به جایب تائید حذف شد. علتشو نمی‏دانم. چون هرچه فکر میکنم بی قانونی توش ندیدم! به هر حال...

من متولد 1390 هستم. پارسال برای بار دوم کنکور دادم و آزاد قبول شدم. یعنی الان با استفاده از معافیت تحصیلی دارم درس میخونم. مطمئنا هم امسال می‏تونم دوباه کنکور بدم و اگه قبول شدم خواهم تونست از دانشگاه فعلی انصراف بدم و برم دانشگاه جدید. (چون تا اون موقع چهار ترم نمیشه)

با این حساب پس فردا موقع ثبت نام، من باید کدوم بند از اون دوازده تا بند رو بزنم؟

آقای hesamkowsar ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])، شما که یک‏بار این کار رو کردی، موقع ثبت نام کدوم بند رو زدی؟

تشکر فراوان.

خب دوست عزیز باید هم حذف بشه.نوشتی من متولد 1390 هستم!!!

ebi66_boukan
02-12-2009, 23:22
سلام دوستان.
من 31 تیر 89 فارغ التعطیل میشم.تا کی وقت دارم دفتر چه بفرستم؟؟؟یا به طور کلی بگم معافیت پس از فراغت از تحصیل 6 ماهه یا 1 سال؟؟؟؟

از دوستانی که تازگی دفترچه گرفتن توی دفترچه نوشته که 6 ماهه یا 1 سال.ممنون میشم که نگاه بندازید و بگید.

dsa
03-12-2009, 09:29
سلام

من خیلی از صفحات خوندم خیلی هم گیج شدم!!!!

یکی یه لطفی بکنه و بگه اگه بخوایم بریم مثلا ترکیه عشق و حال باید چه مراحلی طی کنیم؟؟ ( سال 3 دانشگاه و دارای مشکل سربازی :31: )

چون میگن راحتتر اجازه خروج میدن گویا !

kaveh.VB
03-12-2009, 15:13
عمو ما میخوایم سربازی نریم چه ربتی به اون ور آب داشت؟

Hossein Adeli
03-12-2009, 17:08
امروز پنجشنبه ساعت 18:30 - برنامه فرصت برابر - کانال آموزش - موضوع خدمت سربازی و کنکور

REG.RELOADED
03-12-2009, 18:20
قابل توجه دوستان

از سال آینده کلیه کارت های پایان خدمت بصورت کارت هوشمند مثل کارت ملی صادر میشوند و رنگ تمامی معافیت ها هم قرمزه ! خدا رحم کنه

یعنی جایی خوستی بری استخدام مکاتبه می کنند با شماره روی کارت تا ببینند مشکل چیست !

Hectorist
03-12-2009, 18:50
قابل توجه دوستان

از سال آینده کلیه کارت های پایان خدمت بصورت کارت هوشمند مثل کارت ملی صادر میشوند و رنگ تمامی معافیت ها هم قرمزه ! خدا رحم کنه

یعنی جایی خوستی بری استخدام مکاتبه می کنند با شماره روی کارت تا ببینند مشکل چیست !

اینا هم ملت رو ..... ! واللا!
بعد اونایی که تو این چند ماه بگیرن معافیشون رو چی؟ قرمز نیست؟ یا باید وقتی کارتا قرمز شد، برن و قرمزش رو بگیرن؟

atropak
04-12-2009, 00:07
دوستان سلام.

یک مشکلی برای یکی از دوستانم پیش اومده (که البته تقصیر من هستش).

در مورد شرایط شرکت در کنکور سراسری 89.

شرایطش به این صورت هستش:

متولد نیمه ی اول سال 1369.

کنکور سال تحصیلی 86-87 رو شرکت کرده و قبول نشده. (یعنی زمانی که پیش درس خونده)

کنکور سال تحصیلی 87-88 رو شرکت کرده و چون رتبش باز هم خوب نشده بود , دانشگاه نرفت. (یعنی برای بار دوم هم در کنکور شرکت کرده)

حالا میخواستم ببینم آیا میتونه امسال در کنکور سال 89 شرکت کنه یا باید بره خدمت ؟!!!

ممنون یمشم راهنمایی کنید , خیلی واجبه. تشکر...بای.

منم هم این شرایط را دارم فقط اینکه امسال دانشگاه ثبت نام کردم.
می خوام سال بعد شرکت کنممم.
چه کدی را باید موقع ثبت نام بزنم؟
اصلا م تونم ثبت نام و شرکت کنم؟ :19:

!!!!!!!!!!!!!! آخه این قوانین مسخره چیه؟ !!!!!!!!!!!!!!!!!!

MORINIO
07-12-2009, 13:39
یه سوال

الان دقیقا یک ماه از ثبت دفترچه خدمتم گذشته ولی جوابش نیومده... باید برم پلیس +10 ؟

ویرایش : یه چیز بگم بخندین! به محض اینکه این پست رو نوشتم زنگ خونه رو زدن گفتن نامه دارید ... رفتم دیدم جوابش اومده!:دی

تاریخ اعزامم هم افتاد 18 دی 89

navid_ir
07-12-2009, 13:54
سلام دوستان ..
من متولد فروردین 1370 هستم دفترچه ی اعزام رو با ید کی بفرستم ..........ممنون
موفق باشید

MORINIO
07-12-2009, 14:23
سلام دوستان ..
من متولد فروردین 1370 هستم دفترچه ی اعزام رو با ید کی بفرستم ..........ممنون
موفق باشید

شما امسال که لازم نیست بفرستید...باید سال دیگه بفرستید (در صورتی که کنکور قبول نشید)

REG.RELOADED
07-12-2009, 14:30
اینا هم ملت رو ..... ! واللا!
بعد اونایی که تو این چند ماه بگیرن معافیشون رو چی؟ قرمز نیست؟ یا باید وقتی کارتا قرمز شد، برن و قرمزش رو بگیرن؟

کلا کارت ها از ساا آینده اینطور میشن ... پس بهتره به سال آینده نکشه :5:

AB
07-12-2009, 14:48
یه سوال

الان دقیقا یک ماه از ثبت دفترچه خدمتم گذشته ولی جوابش نیومده... باید برم پلیس +10 ؟

ویرایش : یه چیز بگم بخندین! به محض اینکه این پست رو نوشتم زنگ خونه رو زدن گفتن نامه دارید ... رفتم دیدم جوابش اومده!:دی

شما نیمه دوم 69 هستین یا نیمه اول 70؟

واسه منم افتاد 18 بهمن امسال:13:

Saman-tci
07-12-2009, 14:52

18 دي سال ديگه ..؟؟؟؟؟ ماشالله:31:

MORINIO
07-12-2009, 14:55
شما نیمه دوم 69 هستین یا نیمه اول 70؟

واسه منم افتاد 18 بهمن امسال:13:

نیمه دوم 69 !

18 دي سال ديگه ..؟؟؟؟؟ ماشالله:31:

چیه؟ دیره ؟:دی

alhadi
07-12-2009, 16:01
با سلام .
دوستان نمیدونم اصلا عنوان پستم درسته یا نه یا اصلا جاش اینجاست یا واسه ی تاپیکه سـازمـان نـظام وظیـفه و شرایـط ادامـه ی تحصیـل مشمـولان هستش .نمیدونم بهر حال .
من متولد نیمه ی دوم 68 هستم. تاریخ اعزامم 12/18 هستش. حالا من واسه ثبت نام چه دی رو باید انتخاب کنم؟

navid_ir
07-12-2009, 16:59
شما امسال که لازم نیست بفرستید...باید سال دیگه بفرستید (در صورتی که کنکور قبول نشید)
سلام ...من فارغ التحصیلم .... امسال برای دومین بار برا کنکور آماده میشم ...

behdana
07-12-2009, 23:48
یه سوال

تبريك ميگم آقاي MORINIO
ديگه بريد بشينيد با خيال راحت درس بخونيد واسه 89.
منم 25 آبان فرستادم.تا الان شده 21 روز.
فعلا منتظرم....

Numb
08-12-2009, 14:12
سلام و خسته نباشید به همه کنکوریا
من سال دومیم بعدم متولد نیمه دوم 69 هستم(ابان).کسی می دونه وضعیت نظام وظیفه من چیه؟چه کدی باید انتخاب کنم؟
تو دفترچه که زده بایدبرگ اعزام داشته باشم کمک کنید تروخدا...

MORINIO
08-12-2009, 14:36
سلام ...من فارغ التحصیلم .... امسال برای دومین بار برا کنکور آماده میشم ...

فرقی نمیکنه که پیش دانشگاهی هستید یا پشت کنکوری ... شما لازم نیست دفترچه بفرستید( بند 5 مقررات وظیفه عمومی صفحه 34 دفترچه کنکور)

سلام و خسته نباشید به همه کنکوریا
من سال دومیم بعدم متولد نیمه دوم 69 هستم(ابان).کسی می دونه وضعیت نظام وظیفه من چیه؟چه کدی باید انتخاب کنم؟
تو دفترچه که زده بایدبرگ اعزام داشته باشم کمک کنید تروخدا...

شما فقط باید دفترچه خدمتو بفرستید... بعد از حدود یک ماه برگ اعزام میاد و تاریخ اعزام هم 99 درصد میفته نیمه دوم سال 89 ( مثل خود من) ... شما باید کد 6 رو انتخاب کنی ... فقط هرچه زودتر دفترچه رو بفرست

a.b.p.
08-12-2009, 14:54
ببخشید دوستان یه سوالی داشتم...
من برای معافیت پزشکی اقدام کردم و یه سری مراحل مثل معاینه و ... رو گذروندم ولی هنوز به شورای پزشکی دعوت نشدم و کارت معافیتم هم نیومده....
میخواستم ببینم وضعیت نظام وظیفه من چیه؟
نیمه دوم 69 هم هستم ...
یعنی برای ثبت نام کنکور حتما کارت معافیت لازمه ؟

mahyar_bt
08-12-2009, 18:14
من امسال سال دومم میشه میخوام کنکور بدم متولد فروردین 70 هستم وضعیت سربازی ما چی میشه؟! چیکار باید بکنم؟

MORINIO
08-12-2009, 19:28
من امسال سال دومم میشه میخوام کنکور بدم متولد فروردین 70 هستم وضعیت سربازی ما چی میشه؟! چیکار باید بکنم؟

شما هم چون متولد 70 ای نیاز نیست دفترچه خدمت بفرستید...

behdana
08-12-2009, 20:16
ببخشید دوستان یه سوالی داشتم...
من برای معافیت پزشکی اقدام کردم و یه سری مراحل مثل معاینه و ... رو گذروندم ولی هنوز به شورای پزشکی دعوت نشدم و کارت معافیتم هم نیومده....
میخواستم ببینم وضعیت نظام وظیفه من چیه؟
نیمه دوم 69 هم هستم ...
یعنی برای ثبت نام کنکور حتما کارت معافیت لازمه ؟

سلام دوست عزيز
ببينيد چون شما متولد نيمه دوم 69 هستيد اگر از طرف شوراي پزشكي معاف تشخيص داده نشيد و از تاريخ اعزامتون هم گذشته باشه با غيبت به خدمت اعزام ميشيد.(ان شالله كه اين حالت پيش نمي ياد)
ولي اگر مطمئن هستيد كه معاف ميشيد مشكلي نيست .شما موقع ثبت نام كنكور كه الان وقتشه نيازي به كارت معافيت نداريد و ميتونيد بند 2 رو بزنيد يعني كارت معافيت پزشكي داريد. چون بالاخره تا موقع ثبت نام دانشگاه ها در سال 89 كه كارت شما مياد دستتون.
ضمنا اگه معاف بشيد واقعا خوش به حالتون.:20:
البته بهتره ساير دوستان هم نظر بدن كه خداي نكرده اشتباه نشه.
موفق باشيد

B E H Z A D
09-12-2009, 19:20
سلام دوستان . من الان دارم برای کنکور سراسری ثبتنام میکنم و دانش آموزش پیش دانشگاهی هستم ولی توی سایت میگه باید کد نظام وظیفه وارد کنم لطفا" بگید این کدو از کجا باید گیر بیارم . :41:

bnmnb
09-12-2009, 19:51
سلام دوستان . من الان دارم برای کنکور سراسری ثبتنام میکنم و دانش آموزش پیش دانشگاهی هستم ولی توی سایت میگه باید کد نظام وظیفه وارد کنم لطفا" بگید این کدو از کجا باید گیر بیارم . :41:
بايد تو دفترچه باشه.پارسال كه اينطوري بود

emra228
09-12-2009, 19:58
جلوش نوشته راهنما، آخر دفترجه هم هست. تازه دفترچه رو می تونی از سایت بگیری
سمت راست سایت هم نیگا کن نوشته کد های مورد نیاز -> نظام وظیفه واسه من که 5 بود

reza-atom
09-12-2009, 20:08

اگه پيش دانشگاهي هستي بايد 5 رو بزني !تو صفحه ي 34 دفترچه نوشته بخون !

Antonio Andolini
10-12-2009, 20:31
یه سوال

سلام!
شما امسال کنکور قبول میشید بعدش تاریخ اعزامتون چه طور میشه؟

Macushla
11-12-2009, 01:01
با سلام .
دوستان نمیدونم اصلا عنوان پستم درسته یا نه یا اصلا جاش اینجاست یا واسه ی تاپیکه سـازمـان نـظام وظیـفه و شرایـط ادامـه ی تحصیـل مشمـولان هستش .نمیدونم بهر حال .
من متولد نیمه ی دوم 68 هستم. تاریخ اعزامم 12/18 هستش. حالا من واسه ثبت نام چه دی رو باید انتخاب کنم؟

اگر منظورتون اسفند امسال هست
چون زمان كنكور و انتخاب رشته سرباز هستيد بايد كد 8 رو وارد كنيد . من هم سال قبل وضعيتم مشابه شما بود .

8 .مشمولان ديپلمه اعزامي در نيروهاي نظامي وانتظامي در هر مرحله از خدمت وظيفه كه باشند ، به شرط نداشتن غيبت قبل از اعزام به خدمت و نداشتن سابقه تحصيل در مقطع بالاتر از ديپلم .

توصيه ميكنم يه سر به نظام وظيفه بزني و درخواست تمديد تاريخ اعزام رو بكني ، خيلي راحت ميشه تمديد كرد .
نميخوام فاز منفي بدم ولي تو خدمت درس خوندن يه كمي سخته ، مخصوصا تو اموزشي .

موفق باشي:11:

khaiyam
11-12-2009, 11:52
من هم معافیت پزشکی دارم کد 2 و هم اشتغال به تحصیل کد 5 کدوم را باید انتخاب کنم

Macushla
11-12-2009, 14:38
من هم معافیت پزشکی دارم کد 2 و هم اشتغال به تحصیل کد 5 کدوم را باید انتخاب کنم

كد 2

البته فرق زيادي نميكنه ، چون در هر دو صورت از نظر نظام وظيفه يكي از شرايط رو دارين .

AB
11-12-2009, 15:32
سلام.

برای عقب انداختن تاریخ اعزام به کجا باید مراجعه کنم؟اصلا امکانش هست؟

چه مدارکی لازمه؟چقدر طول میشکه تا کاراش تموم بشه؟

zaanaa
11-12-2009, 20:16
سلام خدمت همه دوستان.

من ترم 3 دانشگاه پیام نور هستم و متولد سال 68 و امسال میخوام در آزمون سراسری شرکت کنم. که با توجه به قانون جدید نظام وظیفه چون کمتر از 4 ترم میخونم در صورت قبولی تو رشته های نیم سال اول میتونم ثبت نام کنم و دوباره از معافیت تحصیلی استفاده کنم.

حالا زمان ثبت نام کنکوره و در قسمتی از ثبت نام کد وضعیت نظام وظیفه رو میخواد . دوستان راهنمایی بفرمایند باید چه کدی رو قرار بدم.

راستی از سایت سازمان سنجش هم پرسیدم که خوب جواب ندادن.ممنون میشم هرچه زودتر راهنمایی بفرمایید!!:11:

ساش
11-12-2009, 23:38
سلام دوستان و مشاوران گرامی

من متولد 68/11/6 هستم و سال 87 گواهی پیش دانشگاهیم را گرفتم سال 87 و 88 کنکور شرکت کردم و رشته ی مورد علاقم را قبول نشدم ولی سال 88 پیام نور ثبت نام کردم که سربازی نرم و برای سال 89 دوباره کنکور بدم /

حالا می خواستم بدونم که من غیبت خوردم یا نه؟؟؟؟
می تونم تو کنکور 89 شرکت کنم یا نه؟؟؟
برای ثبت نام باید چه کدی را بزنم؟؟؟؟

ممنون از راهنماییتون

ardavan_2008
11-12-2009, 23:47
اگر کسی به صورت پناهندگی به خارج از کشور بره بعد چند سال میتونه پایان خدمتش رو بگیره ؟اصلا میشه؟

MORINIO
12-12-2009, 00:03
سلام!
شما امسال کنکور قبول میشید بعدش تاریخ اعزامتون چه طور میشه؟

اونجوری که تو برگه اعزام نوشته اگه دانشگاه قبول بشم باید یه سری مدارک رو واسه نظام وظیفه بفرستم و خب مسلما معافیت تحصیلی صادر میشه ...

farshidshd
12-12-2009, 09:13
سلام خدمت همه دوستان.

من ترم 3 دانشگاه پیام نور هستم و متولد سال 68 و امسال میخوام در آزمون سراسری شرکت کنم. که با توجه به قانون جدید نظام وظیفه چون کمتر از 4 ترم میخونم در صورت قبولی تو رشته های نیم سال اول میتونم ثبت نام کنم و دوباره از معافیت تحصیلی استفاده کنم.

حالا زمان ثبت نام کنکوره و در قسمتی از ثبت نام کد وضعیت نظام وظیفه رو میخواد . دوستان راهنمایی بفرمایند باید چه کدی رو قرار بدم.

راستی از سایت سازمان سنجش هم پرسیدم که خوب جواب ندادن.ممنون میشم هرچه زودتر راهنمایی بفرمایید!!:11:

مسلما باید همون دیپلم یا پیش دانشگاهی رو بزنی

سلام دوستان و مشاوران گرامی

من متولد 68/11/6 هستم و سال 87 گواهی پیش دانشگاهیم را گرفتم سال 87 و 88 کنکور شرکت کردم و رشته ی مورد علاقم را قبول نشدم ولی سال 88 پیام نور ثبت نام کردم که سربازی نرم و برای سال 89 دوباره کنکور بدم /

حالا می خواستم بدونم که من غیبت خوردم یا نه؟؟؟؟
می تونم تو کنکور 89 شرکت کنم یا نه؟؟؟
برای ثبت نام باید چه کدی را بزنم؟؟؟؟

ممنون از راهنماییتون

خیر غیبت نخوردی ( اگه دانشگاه نامه زده باشه واسه نظام وظیفه )
کد هم همون دیپلم باید بزنی

اگر کسی به صورت پناهندگی به خارج از کشور بره بعد چند سال میتونه پایان خدمتش رو بگیره ؟اصلا میشه؟

در صورت پنا هندگی نمیشه به ایران برگشت بنابراین کارت پایان خدمت هم نمیشه گرفت

zaanaa
12-12-2009, 10:05
مسلما باید همون دیپلم یا پیش دانشگاهی رو بزنی

اون برای متولدین 70 به بعد. من متولد 68م.

یه سوال دیگه اگه منثلا معافیت موقت با کارت بزنم چه مشکلی پیش میاد . ممکنه تو دریافت کارت وروود به جلسه برام مشکل ساز باشه.

ardavan_2008
12-12-2009, 10:08
در صورت پنا هندگی نمیشه به ایران برگشت بنابراین کارت پایان خدمت هم نمیشه گرفت

نه!من خیلی ها رو می شناسم که هم پناهنده ی اونجا هم ایرانند اما می یان و میرن(با تابعیت مطلق فرق داره ها اونا کل دستریشون رو به ایران قطع میکنند)...حالا نمیدونم ااینا کارت می خوان یا نه؟!!

farshidshd
12-12-2009, 10:18
اون برای متولدین 70 به بعد. من متولد 68م.

یه سوال دیگه اگه منثلا معافیت موقت با کارت بزنم چه مشکلی پیش میاد . ممکنه تو دریافت کارت وروود به جلسه برام مشکل ساز باشه.

مشکلی پیش نمیاد ولی در صورت قبولی ثبت نام نمیکنن

ممکنه کد ها رو برام بنویسی تا ببینم؟؟

نه!من خیلی ها رو می شناسم که هم پناهنده ی اونجا هم ایرانند اما می یان و میرن(با تابعیت مطلق فرق داره ها اونا کل دستریشون رو به ایران قطع میکنند)...حالا نمیدونم ااینا کارت می خوان یا نه؟!!

کارت پایان خدمت به پنا هنده های ایرانی در خارج از کشور تعلق نمیگیره

AB
12-12-2009, 10:27
سلام.

برای عقب انداختن تاریخ اعزام به کجا باید مراجعه کنم؟اصلا امکانش هست؟

چه مدارکی لازمه؟چقدر طول میشکه تا کاراش تموم بشه؟

برو نظام وظیفه و بگو میخوام تاریخ اعزام رو تمدید بکنم ، البته باید یه کم پا فشاری بکنی .
اگر یه اشنا پیدا بکنی که 3 سه سوته کارت راه افتاده .

من خودم 6 ماه تمدید کرده بودم ولی از شانس شما اشنامون به دیار باقی پیوست ، وگرنه میتونستم کمکت کنم .

برو دنبالش ، حتما میتونی :11:

کسی میتونه جواب سوال ما رو بده؟

نقل قول بالایی دوستمون رو یکی بیشتر توضیح بده.برم اونجا چی بگم؟

شنیدم واسه دیپلم نمیشه تمدید کرد.درسته؟

حداکثر چقدر میشه تمدید کرد؟تا مهر سال بعد امکان داره؟

ساش
12-12-2009, 11:12
سلام دفترچه 89
دیدن هجمش کمه براتون گذاشتم تا کدا را ببینید
منم نمی دونم کدوم کد شامل حال من می شه ؟؟؟؟
تو دفترچه که گفته حق نگاه کردن به دفترچه را ندارید

دانلود کنید برید صفحه ی 34

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

behdana
12-12-2009, 12:20
کسی میتونه جواب سوال ما رو بده؟

نقل قول بالایی دوستمون رو یکی بیشتر توضیح بده.برم اونجا چی بگم؟

شنیدم واسه دیپلم نمیشه تمدید کرد.درسته؟

حداکثر چقدر میشه تمدید کرد؟تا مهر سال بعد امکان داره؟

دوست عزیز
با توجه به مطالب صفحات قبل ، شما دفترچه رو فرستادید و برگه اعزام اومده برای 18 بهمن 88 ، درسته؟؟
خب اگه متولد نیمه دوم 69 هستید و مدرک پیش دانشگاهی حضوری رو دارید که بدون مشکل میتونید تا بعد از کنکور 89 تمدید کنید.نیاز به پارتی هم نداره چون قانونه.(تو دفترچه نوشته شده) بهترین کار اینه که شما برید همون دفتر پلیس +10 که دفترچه رو ثبت کردید از اونا بپرسید چه مدارکی برای تمدید نیاز هست؟اونا اطلاعات کامل بهتون میدن.
موفق باشید

zaanaa
12-12-2009, 15:06
جالب اینه که اگه در مورد این کد از سایت سازمان سنجش بپرسید میگه شما نمیتونید شرکت کنید اما وقتی میپرسی که بر اساس قوانین نظام وظیفه میتونم و اگه اینطور نیست توضیح بدید دیگه هیچ جوابی نمیدن!!!!!!!!!!

نهایتا مجبوریم یه کد الکی بزنیم موقع ثبت نام دانشگاه هم فکر نکنم مشکلی پیش بیاد . چون فکر نکنم اصلا بگن موقع ثبت نام کنکور چی زدید از نظام وظیفه کارو درست کنیم دیگه فکر کنم تمومه!!

zaanaa
12-12-2009, 15:38
من هم دقیقا همین مشکل شما رو دارم و واقعا کارمون لنگ این کد شده .

این روابط عمومی سنجش شماره تلفنی چیزی نداره؟!! سایتشون که اصلا جواب نمیده. لعنت . چقدر بدبخت هستیم که کارمون افتاده دست چه آدمهایی.

AB
12-12-2009, 15:42
دوست عزیز
با توجه به مطالب صفحات قبل ، شما دفترچه رو فرستادید و برگه اعزام اومده برای 18 بهمن 88 ، درسته؟؟
خب اگه متولد نیمه دوم 69 هستید و مدرک پیش دانشگاهی حضوری رو دارید که بدون مشکل میتونید تا بعد از کنکور 89 تمدید کنید.نیاز به پارتی هم نداره چون قانونه.(تو دفترچه نوشته شده) بهترین کار اینه که شما برید همون دفتر پلیس +10 که دفترچه رو ثبت کردید از اونا بپرسید چه مدارکی برای تمدید نیاز هست؟اونا اطلاعات کامل بهتون میدن.
موفق باشید

متولد نیمه اولم.مشکلم هم همینه:sad:

کسی تا حالا این کارو کرده؟اصلا شدنی هست؟

ساش
12-12-2009, 17:40
جالب اینه که اگه در مورد این کد از سایت سازمان سنجش بپرسید میگه شما نمیتونید شرکت کنید اما وقتی میپرسی که بر اساس قوانین نظام وظیفه میتونم و اگه اینطور نیست توضیح بدید دیگه هیچ جوابی نمیدن!!!!!!!!!!

نهایتا مجبوریم یه کد الکی بزنیم موقع ثبت نام دانشگاه هم فکر نکنم مشکلی پیش بیاد . چون فکر نکنم اصلا بگن موقع ثبت نام کنکور چی زدید از نظام وظیفه کارو درست کنیم دیگه فکر کنم تمومه!!

صد در صد همینه
نظام وظیفه اجازه بده حل

نیان یه وقتی قانون را وردارند اون وقت زندگی من تباه می تونه بشه

zaanaa
12-12-2009, 18:30
نقل قول:مركزمشاوره و پاسخگويي سازمان وظيفه عمومي ناجا باشماره تلفن هاي 73941739 و 73941735 آماده راهنمايي و ارائه مشاوره تخصصي به مشمولان و خانواده هاي آنها در زمينه قوانين و مقررات خدمت وظيفه عمومي مي باشد.

دوستان تهرانی از اینجا پی گیری کنن. من هرچی صبح زنگیدم اشغال بود .

ساش
12-12-2009, 23:18
دوستان اگر خبری از کد ها کسب کردید
ممنون می شم اگر بگید

mehdi_360
12-12-2009, 23:33
اشتباه شد ....لطفا پاك بشه:46:

ساش
13-12-2009, 00:24
سلام دوستان

اگر کسی درصد های قبولی پزشکی دانشگاه نجف آباد را داره ( البته برای پسر ) برامون بزاره

behdana
13-12-2009, 01:28
متولد نیمه اولم.مشکلم هم همینه:sad:

کسی تا حالا این کارو کرده؟اصلا شدنی هست؟

با این حساب نظام وظیفه به شما اجازه شرکت در کنکور 89 رو نمیده.
فقط یه راهی به نظرم میرسه: اگر شما امسال کنکور آزاد(88) شرکت کردید و رشته ای رو قبول شده باشید می تونید برید الان ثبت نام کنید. یکی از دوستان من امسال آزاد یه رشته ای قبول شد بعد گفت نمیرم میخونم واسه سراسری 89 ولی بعد تصمیمش عوض شد و اواسط آبان رفت و در همون رشته ای که قبول شده بود ثبت نام کرد.
الان فکر کنم شما هم بتونی بری آزاد ثبت نام کنی(هر چی باشه بهتر از خدمت رفتنه):13:
موفق باشی

AB
13-12-2009, 09:41
با این حساب نظام وظیفه به شما اجازه شرکت در کنکور 89 رو نمیده.
فقط یه راهی به نظرم میرسه: اگر شما امسال کنکور آزاد(88) شرکت کردید و رشته ای رو قبول شده باشید می تونید برید الان ثبت نام کنید. یکی از دوستان من امسال آزاد یه رشته ای قبول شد بعد گفت نمیرم میخونم واسه سراسری 89 ولی بعد تصمیمش عوض شد و اواسط آبان رفت و در همون رشته ای که قبول شده بود ثبت نام کرد.
الان فکر کنم شما هم بتونی بری آزاد ثبت نام کنی(هر چی باشه بهتر از خدمت رفتنه):13:
موفق باشی

دکترای دامپزشکی قبول شدم ولی میخاستم سراسری بدم و یه رشته دیگه قبول بشم.

اگه بتونم تاریخ اعزامم رو بعد کنکور 89 بندازم بازم نمیتونم شرکت کنم؟

behdana
13-12-2009, 10:39
دکترای دامپزشکی قبول شدم ولی میخاستم سراسری بدم و یه رشته دیگه قبول بشم.

اگه بتونم تاریخ اعزامم رو بعد کنکور 89 بندازم بازم نمیتونم شرکت کنم؟

اگر بتونید اعزام رو تا بعد کنکور 89 تمدید کنید مطمئنا میتونید شرکت کنید.ولی مشکل همینجاست که آیا نظام وظیفه اعزام شما رو که نیمه اول 69 هستید تا بعد کنکور تمدید میکنه یا نه؟(تو دفترچه راهنما که در این مورد چیزی ننوشته)
ولی شما از نظام وظیفه شهرتون بپرس شاید بشه.:46:
آرزوی موفقیت براتون دارم

ساش
13-12-2009, 11:07
سلام
دوستان و مشاوران محترم برید به

در قسمت آخر

رئيس سازمان وظيفه عمومي ناجا همچنين شرايط تغير رشته براي مشمولان دانشجو را به شرح ذيل اعلام كرد:

- بيش از 4 ترم از تحصيل در رشته اوليه سپري نشده باشد.

- در زمان شركت در آزمون دوم داراي معافيت تحصيلي باشند.

- مدت تحصيل در رشته اوليه به عنوان سنوات تحصيلي محسوب شده و با مدت تحصيل در رشته ثانويه محاسبه مي‌شود.

- در رشته بهتر و مقطع بالاتر پذيرفته شوند.

- انصراف از تحصيل، بعد از قبولي در آزمون رشته دوم و قبل از ثبت نام در دانشگاه انجام پذيرد.

را نوشته
حالا این یعنی چی ؟؟؟؟؟؟
یعنی من که سال 88 وارد دانشگاه شدم ، می تونم تو کنکور 89 شرکت کنم یا نه؟؟؟؟؟
این خبر را در قسمت کارشناسی ارشد نوشته ، یعنی چی ؟ یعنی شامل حال ما نمی شه ؟؟؟

ساش
13-12-2009, 11:22
عزیزان من من هم همین مشکل را دارم

اگر فردا کدی به دستم نرسه همین جوری یکی را می زنم

zaanaa
13-12-2009, 14:01
آره میتونی شرکت کنی اما سنوات حساب میشه مثلا اگه شما دو ترم تئو پیام نور بوده باشید در اینصورت تا فقط 10 ترم فرصت دارید که رشته جدیدتون رو تموم کنید.
اما در هر صورت دم این نظام وظیفه گرم . خیلی راحت گیر شدن اما این وسط این سازمان نکبت سنجش این لکه ننگ بر نظام آموزش کشور کاسه داغتر از آش شده. من از سنجش سوال کردم بازم اما این جواب رو دادن(البته یه کمی لوس بازی درآوردم تو حرفام که زودتر جواب بدن و جواب هم دادن):

نقل قول:

صاحب پيام: سيروان احمديپست الکترونيکي: متن پيام: سلام.من دانشجوي ترم سوم دانشگاه پيام نور هستم و ميخواستم که در آزمون 89 شرکت کنم . تو سايت سازمان نظام وظيفه نوشته که شرايطش رو دارم چون کمتر از 4 ترم تو اينجا درس خوندم و بقيه سنوات رو ميتونم تو دانشگاه يا رشته ي بهتر ادامه بدم.

حالا سوال اينه که در محل کد وضعيت نظام وظيفه هيچ کدي نيست که شامل حال من و امثال من بشه؟! و فرضا اگر کد معافيت موقت با کارت رو بزنيم احيانا بعدا مشکلي پيش نمياد ؟! آخه من فقط معافيت تحصيلي دارم و کارتي ندارم .

ممنون ميشم هرچه زودتر جواب بديد:)
پاسخ: درصورت استفاده از معافيت تحصيلي نميتوانيد ثبت نام نماييدامضا کننده:نام واحد: کارشناس روابط عمومي

zaanaa
13-12-2009, 14:02
آره میتونی شرکت کنی اما سنوات حساب میشه مثلا اگه شما دو ترم تئو پیام نور بوده باشید در اینصورت تا فقط 10 ترم فرصت دارید که رشته جدیدتون رو تموم کنید.
اما در هر صورت دم این نظام وظیفه گرم . خیلی راحت گیر شدن اما این وسط این سازمان نکبت سنجش این لکه ننگ بر نظام آموزش کشور کاسه داغتر از آش شده. من از سنجش سوال کردم بازم اما این جواب رو دادن(البته یه کمی لوس بازی درآوردم تو حرفام که زودتر جواب بدن و جواب هم دادن):

نقل قول:

صاحب پيام: سيروان احمديپست الکترونيکي: متن پيام: سلام.من دانشجوي ترم سوم دانشگاه پيام نور هستم و ميخواستم که در آزمون 89 شرکت کنم . تو سايت سازمان نظام وظيفه نوشته که شرايطش رو دارم چون کمتر از 4 ترم تو اينجا درس خوندم و بقيه سنوات رو ميتونم تو دانشگاه يا رشته ي بهتر ادامه بدم.

حالا سوال اينه که در محل کد وضعيت نظام وظيفه هيچ کدي نيست که شامل حال من و امثال من بشه؟! و فرضا اگر کد معافيت موقت با کارت رو بزنيم احيانا بعدا مشکلي پيش نمياد ؟! آخه من فقط معافيت تحصيلي دارم و کارتي ندارم .

پاسخ: درصورت استفاده از معافيت تحصيلي نميتوانيد ثبت نام نماييدامضا کننده:نام واحد: کارشناس روابط عمومي

zaanaa
13-12-2009, 14:10
آقا ما به هر دری زدیم به جوابی نرسیدیم . به درک روزگار کد معافیت موقت رو زدیم کد 3 . خدا رو چه دیدید شاید یه کارت هم برامون جور شد.

ساش
13-12-2009, 16:35

نقل قول:

هوراااااااا به نظام وظیفه
سازمان سنجش نکبت را خوب اومدی

دانشگاه آزاد چی ؟؟
خداکنه اون نکبت بازی در نیاره

superior
13-12-2009, 18:27
سلام
دوستان و مشاوران محترم برید به

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیددر قسمت آخر

رئيس سازمان وظيفه عمومي ناجا همچنين شرايط تغير رشته براي مشمولان دانشجو را به شرح ذيل اعلام كرد:

- مدت تحصيل در رشته اوليه به عنوان سنوات تحصيلي محسوب شده و با مدت تحصيل در رشته ثانويه محاسبه مي‌شود.

- انصراف از تحصيل، بعد از قبولي در آزمون رشته دوم و قبل از ثبت نام در دانشگاه انجام پذيرد.

را نوشته
حالا این یعنی چی ؟؟؟؟؟؟
یعنی من که سال 88 وارد دانشگاه شدم ، می تونم تو کنکور 89 شرکت کنم یا نه؟؟؟؟؟
این خبر را در قسمت کارشناسی ارشد نوشته ، یعنی چی ؟ یعنی شامل حال ما نمی شه ؟؟؟

سلام. یعنی دوباره نمیشه به رشته قبلی برگشت؟

بابا از برق بهتر کجا گیر بیاریم آخه! توی قوانین 89 نوشته بود در رشته یا دانشگاه بهتر. :5:

این روزا همه میگن خرج این دانشگاه آزاد خیلی زیاد شده!شما چه طور؟:31:

ساش
13-12-2009, 19:57
خوب اگر شما از آزاد برید سراسری یعنی دانشگاه بهتر پس قبوله

vahid0801
13-12-2009, 20:28
سلام به همه دوستان.

من متولد نیمه اول 69 هستم.
به نظر شما چقدر احتمال داره که اعزام من به بعد از کنکور بیفته؟اگه کسی تجربه ای در این مورد داره بگه.
و اگه بیفته اسفند امسال چی میشه؟

و سوال اخر.اگه اقدام کنم واسه معافیت پزشکی جواب میده؟یعنی نمیگن دیره و واسه کارت مشکل در میاد؟

با تشکر

AB
13-12-2009, 21:53
سلام به همه دوستان.

من متولد نیمه اول 69 هستم.
به نظر شما چقدر احتمال داره که اعزام من به بعد از کنکور بیفته؟اگه کسی تجربه ای در این مورد داره بگه.
و اگه بیفته اسفند امسال چی میشه؟

و سوال اخر.اگه اقدام کنم واسه معافیت پزشکی جواب میده؟یعنی نمیگن دیره و واسه کارت مشکل در میاد؟

با تشکر

شما دفترچتون رو فرستادین؟ اگه هنوز نفرستادی اول ببین غیبت میخوری یا نه.دیپلمت رو کی گرفتی و ماه تولدت چه ماهیه؟

vahid0801
14-12-2009, 11:31
شما دفترچتون رو فرستادین؟ اگه هنوز نفرستادی اول ببین غیبت میخوری یا نه.دیپلمت رو کی گرفتی و ماه تولدت چه ماهیه؟

1.نه
2.نه نمیخورم.ولی باید کارت اعزام بگیرم.از این میترسم که اعزامم بیفته قبل از کنکور یعنی اسفند.اگه بیفته موقع اعزام چه کارایی میکنن.؟میشه بیای خونه؟
3.درس من اینجوریه.دیپلم بهمن.پیش 1 خرداد.پیش2 شهریور.همشم غیر حضوری.مگه اینکه اعزام نیفته اسفند.
4.خردادم.

ممنون میشم یه کمکی بنمایید

AB
14-12-2009, 13:08
1.نه
2.نه نمیخورم.ولی باید کارت اعزام بگیرم.از این میترسم که اعزامم بیفته قبل از کنکور یعنی اسفند.اگه بیفته موقع اعزام چه کارایی میکنن.؟میشه بیای خونه؟
3.درس من اینجوریه.دیپلم بهمن.پیش 1 خرداد.پیش2 شهریور.همشم غیر حضوری.مگه اینکه اعزام نیفته اسفند.
4.خردادم.

ممنون میشم یه کمکی بنمایید

شما با این جدول ببین کی میفتی.من خرداد دیپلمم رو گرفتم و متولد اردیبهشتم.افتادم بهمن امسال

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

AB
15-12-2009, 09:03
اگه من الان برم یه رشته تو دانشگاه آزاد ثبت نام کنم و سال بعد سراسری بدم و یه رشته بهتر قبول بشم بعد از انصراف از

دانشگاه آزاد باید برم خدمت؟الان رفتم از هنگ پرسیدم گفت که ما یه نامه میدیم اگه مدت تحصیلت کمتر از 2 سال یا 4 ترم

بود میتونی تو رشته بهتر ادامه تحصیل بدی.

از طرفی هم تو دفترچه نوشته که بعد از انصراف باید برم نظام وظیفه تکلیفمو مشخص کنه.به خدا گیج شدم.:41:

ساش
15-12-2009, 13:18
اگه من الان برم یه رشته تو دانشگاه آزاد ثبت نام کنم و سال بعد سراسری بدم و یه رشته بهتر قبول بشم بعد از انصراف از

دانشگاه آزاد باید برم خدمت؟الان رفتم از هنگ پرسیدم گفت که ما یه نامه میدیم اگه مدت تحصیلت کمتر از 2 سال یا 4 ترم

بود میتونی تو رشته بهتر ادامه تحصیل بدی.

از طرفی هم تو دفترچه نوشته که بعد از انصراف باید برم نظام وظیفه تکلیفمو مشخص کنه.به خدا گیج شدم.:41:

دفترچه را ول کن

هرچی نظام وظیفه بگه بگو چشم

می تونی ثبت نام کنی

shk021051
15-12-2009, 13:24
من متولد 1370 ام بار دوم هست که می خوام شرکت کنم کدوم رو باید بزنم ؟؟؟؟ 6 رو باید وارد کنم؟؟؟
گفته باید دفترچه بگیری وگرنه حق نداری شرکت کنی!!!چرا؟؟؟:41:

shk021051
15-12-2009, 13:48
up..................
یکی بگه دیگه وقت نارم:13:

MORINIO
15-12-2009, 13:57
من متولد 1370 ام بار دوم هست که می خوام شرکت کنم کدوم رو باید بزنم ؟؟؟؟ 6 رو باید وارد کنم؟؟؟
گفته باید دفترچه بگیری وگرنه حق نداری شرکت کنی!!!چرا؟؟؟:41:

شما باید 5 رو وارد کنی و احتیاجی به گرفتن دفترچه نیست ( تو همین کد 5 نوشته متولدین سال 70 به بعد احتیاجی به گرفتن دفترچه ندارند!)

کی گفته باید دفترچه بگیری؟

AB
15-12-2009, 14:01
دفترچه را ول کن

هرچی نظام وظیفه بگه بگو چشم

می تونی ثبت نام کنی

شما کسی رو میشناسین که با این شرایط تغییر رشته داده باشه؟(منظورم رشته یا دانشگاه بهتر)

siamakdadashi
15-12-2009, 16:16
آره منم ثبت نام کردم و کد 3 معافیت موقت رو زدم.البته مسئول آموزش دانشگاهمون گفت اونو بزن.اصلش نظام وظیفست که تایید کرده میتونیم کنکور بدیم.

behdana
15-12-2009, 20:23
شما کسی رو میشناسین که با این شرایط تغییر رشته داده باشه؟(منظورم رشته یا دانشگاه بهتر)

سلام
فکر کنم اگه نگاهی به پست های قدیمی همین تاپیک بندازید مطالب مفیدی در این مورد پیدا بشه.
آرزوی موفقیت برای همه دوستان دارم

AB
15-12-2009, 20:53
سلام
فکر کنم اگه نگاهی به پست های قدیمی همین تاپیک بندازید مطالب مفیدی در این مورد پیدا بشه.
آرزوی موفقیت برای همه دوستان دارم

فکر کنم منظورتون این بود.

در قسمت آخر

- انصراف از تحصيل، بعد از قبولي در آزمون رشته دوم و قبل از ثبت نام در دانشگاه انجام پذيرد

ساش
15-12-2009, 22:21

من خودم برای امسال برنامه ریزی کردم دارم می خونم
به خدا توکل کردم

نظام وظیفه هم که به لطف خدا همکاری کرده دیگه غمت چیه ؟؟
بچسم به درس

AB
15-12-2009, 23:51
من خودم برای امسال برنامه ریزی کردم دارم می خونم
به خدا توکل کردم

نظام وظیفه هم که به لطف خدا همکاری کرده دیگه غمت چیه ؟؟
بچسم به درس

اونقدر پشت سر هم بدبیاری آوردم که تا وقتی مدرک یه چیزی رو نبینم باورم نمیشه.:13:

شما هم مشکلتون مثل منه؟

Mohammad_666
15-12-2009, 23:56
سلام دوستان من متولد نیمه دوم 69 هستم میخوام دوباره کنکور شرکت کنم ثبت نامم کردم میشه در مورد سربازیم یه توضیح کامل بدید؟
مهلتاشم بگید ممنونم.

behdana
16-12-2009, 09:41
سلام دوستان من متولد نیمه دوم 69 هستم میخوام دوباره کنکور شرکت کنم ثبت نامم کردم میشه در مورد سربازیم یه توضیح کامل بدید؟
مهلتاشم بگید ممنونم.

سلام
لطفا جواب این سوالات ررو بنویسید:
1- تاریخ تولد
2- تاریخ اخذ مدرک پیش دانشگاهی/دیپلم
3 - پیش دانشگاهی رو حضوری خوندید یا غیر حضوری ؟
4- موقع ثبت نام در کنکور 89 برای کد نظام وظیفه چه کدی رو زدید؟

Mohammad_666
16-12-2009, 14:33
با سلام
1-07/07/1369
2-دیپلم 87/پیش دانشگاهی88
3-حضوری
4-6 زدم

Mohammad_666
16-12-2009, 14:34
البته به سازمان سجش زنگ زدم گفت 6 یا 5 بزنی واسه ما فرقی نداره.

MORINIO
16-12-2009, 14:40
با سلام
1-07/07/1369
2-دیپلم 87/پیش دانشگاهی88
3-حضوری
4-6 زدم

شما باید دفترچه اعزام به خدمت رو بگیری و فرماشو پر کنی و از طریق پلیس +10 ثبتش کنی ... بعد از چند هفته برگ اعزام میاد و به احتمال زیاد میفته نیمه دوم 89

ولی اگه اینکارو نکنی احتمالا غیبت میخوری و حتی اگه کنکور قبول بشی نمیتونی ثبت نام کنی ...

موفق باشی

Mohammad_666
16-12-2009, 15:04
دفترچه رو گرفتم اما نمیدونم باید کدوم فرم رو پر کنم و چه چیزایی برای پست کردن لازمه وقتشم ندارم پرس و جو کنم ممنون میشم یکی راهنمایی کنه.

AB
16-12-2009, 17:09
دفترچه رو گرفتم اما نمیدونم باید کدوم فرم رو پر کنم و چه چیزایی برای پست کردن لازمه وقتشم ندارم پرس و جو کنم ممنون میشم یکی راهنمایی کنه.

شما دفترچه اعزام به خدمت رو کامل بخون و فرم هایی رو که شامل حال شما میشه پر کن.بعدش باید واکسن

بزنی یه فرم هم باید مدرسه تائید کنه بعدش ناحیه تائید کنه.آخر سر هم میبری پلیس+10.جوابش هم حدود

3 هفته طول میکشه تا بیاد.به احتمال 99 درصد هم اعزامت میوفته سال آینده.همه کاراش یه روزه تموم میشه.

مشکل اصلی واسه من این بود که درمانگاه نظام وظیفه یه طرف شهر بود مدرسه یه طرف دیگه.ناحیه هم یه

ور دیگه.:27:اگه به ترافیک برنخوری فردا همشو میتونی ردیف کنی.ولی یه خورده عجله کن تا برات غیبت نزنن.

در صورت داشتن غیبت نمیتونی کنکور بدی.

AB
16-12-2009, 17:27
امروز تو روزنامه جام جم نوشته بود اونایی که از معافيت‌ تحصيلي ساير موسسات‌ آموزش عالي‌ استفاده کردن نمیتونن تو کنکور

89 شرکت کنن.پس اون بندی که شامل کمتر از 4 ترم میشد چی شد؟الان کسایی که تو دانشگاه آزاد تحصیل میکنن و معافیت

تحصیلی دارن نمیتونن کنکور سال بعد رو بدن؟

هر کسی یه حرفی میزنه.این از روزنامه که نوشته نمیشه.نظام وظیفه میگه مشکل نداره.دانشگاه سراسری میگه

نمیشه.دانشگاه آزاد میگه میشه.تو دفترچه شرایط ادامه تحصیل مشمولان (امروز از دانشگاه گرفتم) نوشته اشکالی نداره.

تو دفترچه اعزام به خدمت و کنکور نوشته نمیشه.

پس من چی کار کنم؟!!!بالاخره میشه یا نمیشه؟

اینم منبع خبر

Mohammad_666
16-12-2009, 17:27
ممنونم تا کی وقت دارم؟
درمانگاه شرق تهران کجاست؟

AB
16-12-2009, 17:32
ممنونم تا کی وقت دارم؟

اینم موعدهای اعزام

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مثلا اگه خرداد دیپلمت رو گرفتی و متولد سه ماهه سوم هستی باید تا 18 دی مدارکت رو ارسال کنی.

وگرنه غیبت میزنن.درمانگاه رو هم از خود نظام وظیفه بپرس.

behdana
16-12-2009, 18:05
ممنونم تا کی وقت دارم؟

ببینید دوست عزیز شما باید تا 18 دی 88 دفترچه تون رو ثبت کرده باشید ولی من پیشنهاد می کنم که هر چه زود تر کاراتون رو انجام بدید بهتره.
شما دفترچه رو بگیرید از دفاتر پلیس + 10 و فرم های زیر رو پر کنید:
فرم شماره 2 = خودتون پر کنید
فرم شماره 3 = تکمیلش کنید بعد ببرید مدرسه تون مدیر مهرو امضا کنه بعدش ببر منطقه آموزش و پرورش خودتون تا اونا هم مهر بزنن.
فرم شماره 4 = مربوط به واکسن هست. آدرس جاهایی که میتونید برید و رایگان واکسن بزنید رو خود پلیس +10 بهتون میده. دو تا واکسنه که یکی مننژیت و دیگری اسمش دو گانه هست.
فرم شماره 5 = باید پزشک پر کنه . البته من این برگه رو بردم پیش پزشک عمومی تو نزدیکی مون و بعد از من هیچ اشکالی نگرفتن که چرا نبردی پزشک نیروی مسلح . منظورم اینه که حتما لازم نیست فرم 5 رو پزشک مخصوص نیروهای مسلح پر کنه . هر دکتری میشه.

سعی کردم کامل بنویسم.چون خودم هم موقعی که سردرگم بودم خیلی نیاز به راهنمایی داشتم.
من 25 آبان دفترچه ام رو فرستاده بودم که دیروز ( سه شنبه 24 آذر) برگه اعزامم اومد : 18 دی 89
شما هم بفرستی میزنن احتمال زیاد همین تاریخ.
موفق باشی

Mohammad_666
16-12-2009, 18:40
من متولد ماه مهر هستم یعنی باید تا کی مدارک رو ارسال کنم؟
تاریخ اعزامم که سال دیگه میافته تو ماه مهر اما کار به اونجا نمیذارم بکشه حتما قبولم من فقط میخوام بدونم چند روز دیگه وقت دارم تا مدارک رو به اداره پست تحویل بدم؟

Makan_noor
16-12-2009, 23:41
درمانگاه شرق تهران کجاست؟ سلام
درمانگاه هایی که در شرق تهران اقدام به واکسیناسیون سربازی میکنند به صورت زیره:
شنبه ها:خیابان شهید مدنی بین وحیدیه و مسیل باختر درمانگاه حضرت رقیه تلفن:77819993
سه شنبه ها:خیابان دماوند خیابان شهید طاهری مرکز درمانی کلامی تلفن 77915100 و خیابان دماوند سه راه آزمایش شهرک حکیمیه 77308747
چهارشنبه ها:خیابان رسالت کرمان شمالی جنب آموزش و پرورش مرکز 14 معصوم 22526400
پنج شنبه ها:خیابان جشنواره چهارراه کادووس خیابان کادووس درمانگاه کادووس 77709141
فقط قبلش تماس بگیر تا واکسن تموم نکرده باشن و قبل از ظهر برو تا به صف نخوری!!
برای معاینه هم پیش هر پزشک عمومی بری فرقی نمیکنه.

skhammari
17-12-2009, 23:04
سلام دوستان
من متولد اسفند 69 هستم ، ديپلممو توي خرداد 87 ، پيش دانشگاهي رو هم توي 88 ؛ هر دو هم حضوري گرفتم
كنكورم ثبت نام كردم ، اما چون معاف 4 برداري شدم ، مداركم رو هم همين تابستون ( تير ) فرستادم اما توي ثبت نام كنكور سراسري كد 2 رو زدم ، ميخواستم بپرسم درسته اين كد ؟ چون توي دفترچه براي شرايط من كدي نداشت ! اگه اشتباه زدم ميشه تغييرش داد ؟
بعد اينكه توي برنامه ي گزينه جوان كه همون سرهنگرو دعوت كرده بودن براي پاسخ گويي به سوالات مربوطه ، خود سرهنگه گفت كه اونايي كه متولد نيمه دوم 69 هستن ميتونن بعد از كنكور دفترچشونو بفرستن و مشكلي پيش نمياد . حالا اين حقيقت داره ؟
كه من اگه كارت معافيم تا پايان سال نيومد ، دفترچمو بعد از كنكور بفرستم ؟
مرسي

aligsm
18-12-2009, 00:57
لطفا من وقت کمی دارم راهنمایی کنین
من متولد نیمه اول 69م
دی87 دیپلم گرفتم
الان تو شبانه پیشدانشگاهی 2تا درسم مونده دارم میخونم (یعنی پارسال هم پیش بودم ولی 2تا درس رو رد شدم)
پارسال کنکور دادم
امسال دباره میخوام کنکور بدم
کدوم گزینه رو باید تو وضعیت وظیفه تو فرم ثبتنام کنکور بزنم؟
چیکار کنم خیلی فوری لطفا راهنمایی کنین تا ساعت24 جمعه بیشتر وقت ندارم
واسه اجباری (خدمت وظیفه) باید چیکار کنم؟ اونم اگه زحمتی نیست توضیح بدید

superior
18-12-2009, 10:57
AB جان من خودم رفتم و از مرکز مشاوره نیروی انتظامی واحد وظیفه عمومی پرسیدم . و جناب مشاور فرمودن که فعلا این امکان وجود داره. فقط باید وقتی قبول شدی بری نظام وظیفه و یه نامه بگیری و بری انصراف و فورا در دانشگاه دوم ثبت نام کنی.

Mohammad_666
18-12-2009, 11:11
سلام دوستان
من متولد اسفند 69 هستم ، ديپلممو توي خرداد 87 ، پيش دانشگاهي رو هم توي 88 ؛ هر دو هم حضوري گرفتم
كنكورم ثبت نام كردم ، اما چون معاف 4 برداري شدم ، مداركم رو هم همين تابستون ( تير ) فرستادم اما توي ثبت نام كنكور سراسري كد 2 رو زدم ، ميخواستم بپرسم درسته اين كد ؟ چون توي دفترچه براي شرايط من كدي نداشت ! اگه اشتباه زدم ميشه تغييرش داد ؟
بعد اينكه توي برنامه ي گزينه جوان كه همون سرهنگرو دعوت كرده بودن براي پاسخ گويي به سوالات مربوطه ، خود سرهنگه گفت كه اونايي كه متولد نيمه دوم 69 هستن ميتونن بعد از كنكور دفترچشونو بفرستن و مشكلي پيش نمياد . حالا اين حقيقت داره ؟
مرسي
سلام منم شنیدم تو tv اومدن گفتن اما وقتی رفتم مدرسه مدیرم میگه بفرستی بهتره بچه هایی هم که رفتن میدام سپاه اونجا مشاورها همین حرف سرهنگرو زدن به خدا منم گیج شدم.....

behdana
18-12-2009, 11:55
سلام منم شنیدم تو tv اومدن گفتن اما وقتی رفتم مدرسه مدیرم میگه بفرستی بهتره بچه هایی هم که رفتن میدام سپاه اونجا مشاورها همین حرف سرهنگرو زدن به خدا منم گیج شدم.....

سلام
متاسفانه سازمان وظيفه متخصص متناقض گويي هست.من خودم بيش از 10 بار به مركز مشاوره زنگ زدم . چند بار بهم گفتن دفترچه بفرست.چند بار گفتن اصلا لازم نيست دفترچه بفرستي و ...
يه بار رفتم ميدان سپاه پرسيدم گفتن لازم نيست دفترچه بفرستي...
اون سرهنگه هم كه حرف خودش رو ميزنه.
حرف كه باد هواست ميگن همينجوري ولي هيچ تضميني نيست كه موقع ثبت نام كنكور ايراد بگيرن يا نه.چون تا الان اينجوري بوده كه بايد موقع ثبت نام برگه اعزام بدون غيبت داشته باشي وگرنه تو دانشگاه ثبت نام نميكنن.
ولي با وجود همه ي اين حرفا من فرستادم و الان هم برگه ام اومده تاريخ اعزامم هم خورده 18 دي 89 يعني بعد از كنكور 89.دوستمون MORINIO هم فرستاد اعزامش رو زدن 18 دي 89.
ضمنا كار سختي هم نيست ثبت دفترچه . تو پست قبلي ام كامل توضيح دادم.
موفق باشيد

behdana
18-12-2009, 12:07
سلام دوستان
مرسي

در مورد كد فكر كنم كه درست زديد چون اصلا كد ديگه اي براي شما جور در نمياد.بعيد ميدونم از اين بابت براي شما مشكلي پيش بياد. ولي در هر صورت تو دي ماه فرصت تصحيح اطلاعات رو ميدن.
ضمنا معاف هم كه بشيد ديگه چه نيازي به فرستادن دفترچه هست؟!:20:
شما با داشتن كارت معافيت مشكلي نخواهيد داشت.(براي ثبت نام در دانشگاه)
موفق باشيد

virangar666
18-12-2009, 12:22
سلام
من دوتا سوال داشتم.
اول اینکه کسانی که کنکور 88 قبول شدن و از اول مهر رفتن به دانشگاه حداکثر مدت مجاز برای تحصیب چند ساله؟(چند سال مشمول حساب نمیشن)
دوم اینکه قانون خمت سربازی که در منطقه عملیاتی بوده و میگن برای پسرش کسر سربازی میشه چطوره؟
ممنون

joe_satriani
18-12-2009, 12:56
دوستان كسي نميدونه كه واسه تك پسر ها شرايط چطوريه؟؟

Ship Storm
18-12-2009, 13:20
دوستان منم باید 8 رو انتخاب کنم؟
من کاردانی نرم افزار رو دارم و تاریخ اعزامم هم 1/2/89 هست
==
یه چیز دیگه ای هم هست اونم اینکه منی که کاردانی دارم اون قسمت معدل کل دیپلم و .. رو چی باید بزنم؟ همون معدل دیپلم رو بزنم یا فوق دیپلم رو یا اصلا چیزی وارد نکنم؟

AB
18-12-2009, 13:30
AB جان من خودم رفتم و از مرکز مشاوره نیروی انتظامی واحد وظیفه عمومی پرسیدم . و جناب مشاور فرمودن که فعلا این امکان وجود داره. فقط باید وقتی قبول شدی بری نظام وظیفه و یه نامه بگیری و بری انصراف و فورا در دانشگاه دوم ثبت نام کنی.

منم پرسیدم گفتن میشه.ولی تو روزنامه با صراحت نوشته بود که نمیشه.

نه تلفن سازمان لعنتی سنجش رو میشه گرفت نه نظام وظیفه.هر کدوم 300 بار زنگ زدم.همش اشغاله.:41:

skhammari
18-12-2009, 14:02
در مورد كد فكر كنم كه درست زديد چون اصلا كد ديگه اي براي شما جور در نمياد.بعيد ميدونم از اين بابت براي شما مشكلي پيش بياد. ولي در هر صورت تو دي ماه فرصت تصحيح اطلاعات رو ميدن.
ضمنا معاف هم كه بشيد ديگه چه نيازي به فرستادن دفترچه هست؟!:20:
شما با داشتن كارت معافيت مشكلي نخواهيد داشت.(براي ثبت نام در دانشگاه)
موفق باشيد

والا گفتم اگه یه وقت کارت معافی نیاد ( یعنی دیر بیاد ) لااقل کارت اعزام داشته باشم برای ثبت نام دانشگاه ، چون چون این نظام وظیفه هیچ نظم درستی نداره واسه این کارا ، همونجور که دوستمون گفتن هر کی یه چیزی میگه ، هیچکس هم حتی مسئولیت حرف خودش :18: رو بر عهده نمی گیره متاسفانه :41:
حالا تا پایان سال صبر میکنیم ببینیم چی میشه
متشکرم دوست عزیز:11:

aligsm
18-12-2009, 14:56
لطفا من وقت کمی دارم راهنمایی کنین
من متولد نیمه اول 69م
دی87 دیپلم گرفتم
الان تو شبانه پیشدانشگاهی 2تا درسم مونده دارم میخونم (یعنی پارسال هم پیش بودم ولی 2تا درس رو رد شدم)
پارسال کنکور دادم
امسال دباره میخوام کنکور بدم
کدوم گزینه رو باید تو وضعیت وظیفه تو فرم ثبتنام کنکور بزنم؟
چیکار کنم خیلی فوری لطفا راهنمایی کنین تا ساعت24 جمعه بیشتر وقت ندارم
واسه اجباری (خدمت وظیفه) باید چیکار کنم؟ اونم اگه زحمتی نیست توضیح بدید

کسی نیست منو راهنمایی کنه
لطفا کمک کنین

Ship Storm
18-12-2009, 17:24
بله خوب داره دیر میشه
من هم کد 8 رو میزنم و معدل دیپلم فنی حرفه ای رو میزنم :31: هرچند معدل کاردانیم خیلی هتر از از اونه ولی خوب اینجا زده معدل دیپلم رو بزنیم ما هم زدیم بعدا اگه قرار بود عوض شه معدل کاردانی بخوره جاش تصحیح میکنیمش

behdana
18-12-2009, 17:24
کسی نیست منو راهنمایی کنه
لطفا کمک کنین

سلام
شرايط شما طوريه كه راستش من زياد نميتونم راهنمايي كنم.شايد ديگر دوستان در اين زمينه بهتر بتونن راهنمايي كنن.ضمنا بد نيست با مركز مشاوره سازمان نظام وظيفه(تهران) هم تماس بگيريد.
73941735 و 73941739
البته اين شماره ها خيلي سخت ميگيره و بيشتر بوق اشغال شنيده ميشه ولي زياد ادامه بديد مي تونيد باهاشون حرف بزنيد.
موفق باشيد

behdana
18-12-2009, 17:34
سلام
من دوتا سوال داشتم.
اول اینکه کسانی که کنکور 88 قبول شدن و از اول مهر رفتن به دانشگاه حداکثر مدت مجاز برای تحصیب چند ساله؟(چند سال مشمول حساب نمیشن)
دوم اینکه قانون خمت سربازی که در منطقه عملیاتی بوده و میگن برای پسرش کسر سربازی میشه چطوره؟
ممنون

سلام دوست عزيز
آنطوري كه تو دفترچه راهنماي خدمت نوشته :
كارداني : 3 سال
كارشناسي ناپيوسته : 3 سال
كارشناسي ارشد ناپيوسته : 3 سال
دكتري ناپيوسته : 5 سال
كارشناسي پيوسته : 6 سال
كارشناسي ارشد پيوسته : 8 سال
دكتري پزشكي پيوسته : 8 سال

در مورد سوال دوم:
به ازاي هر ماه سابقه جبهه 18 روز از خدمت كسر مي شود.
مثلا : 25 ماه سابقه جبهه : هر ماه 18 روز كسر ميشه ميشه مقدار كسر به روز : 450 روز يعني 15 ماه

موفق باشيد

joe_satriani
19-12-2009, 10:41
دوستان كسي نميدونه كه واسه تك پسر ها شرايط چطوريه؟؟

اساتید همین سوال ما رو هم جواب بدن!!! ممنون

Arsa Persian
19-12-2009, 22:37
یه سوال از دوستانی که اطلاعاتی دارن میخوام بپرسم

بنده یه دانشجو هستم که بالطبع معافیت تحصیلی برام صادر شده که تقریبا تا 2-3 سال هم ادامه پیدا می کنه

سال آینده (اسفند 89) بابای عزیز بنده میرسه به 60 سالگی. :31:

تک پسر خانواده هم هستم:27:

حالا سوال من این هست، بنده میخوام وطن رو ترک کنم و برم خارج از ایران. آیا برای خروج از ایران و گرفتن پاسپورت معافیت کفالت، کفایت می کنه و بدون سپردن وثیقه های نجومی میشه خارج شد یا نه. البته سوالم کلی هست شما فرض رو بر این بگیرید که برای تحصیل نمی خوام برم و برای همیشه میخوام خارج بشم

در ضمن آیا میشه در حالی که معافیت تحصیلی رو دارم، با گرفتن کفالت معافیت تحصیلی رو کنسلش کنم یا باید منتظر پایان اون معافیت باشم.

ممنون

farshidshd
20-12-2009, 13:30
اساتید همین سوال ما رو هم جواب بدن!!! ممنون

برای تک پسرها در صورت مسن بودن پدر یا از کار افتاگی پدر میشه کفالت گرفت البته تک پسر ها فکر کنم همینجوری معاف میشن یعنی نیاز به تبصره ندارن...

یه سوال از دوستانی که اطلاعاتی دارن میخوام بپرسم

بنده یه دانشجو هستم که بالطبع معافیت تحصیلی برام صادر شده که تقریبا تا 2-3 سال هم ادامه پیدا می کنه

سال آینده (اسفند 89) بابای عزیز بنده میرسه به 60 سالگی. :31:

تک پسر خانواده هم هستم:27:

حالا سوال من این هست، بنده میخوام وطن رو ترک کنم و برم خارج از ایران. آیا برای خروج از ایران و گرفتن پاسپورت معافیت کفالت، کفایت می کنه و بدون سپردن وثیقه های نجومی میشه خارج شد یا نه. البته سوالم کلی هست شما فرض رو بر این بگیرید که برای تحصیل نمی خوام برم و برای همیشه میخوام خارج بشم

در ضمن آیا میشه در حالی که معافیت تحصیلی رو دارم، با گرفتن کفالت معافیت تحصیلی رو کنسلش کنم یا باید منتظر پایان اون معافیت باشم.

ممنون

بله همون معافیت کافیه

برای کفالت اگه بخوای میتونی همین الان اقدام کنی

ahriman323
24-12-2009, 23:41
سلام دوستان

من الان 9 ماهه سربازم و قبلا هم از معافیت تحصیلی استفاده کردم(قبلا دانشجو بودم انصراف دادم) میتونم امسال دفترچه کنکور فنی و حرفه ای بگیرم و ثبت نام کنم و بعد از تمام شدن خدمت که تیر ماه یا حد اکثر مهر ماه تمام میشه دانشگاه برم؟!

rambo_1386
25-12-2009, 00:16
دوستان کسانی که کنکور 88 قبول نشدن و کنکور 89 قبول شدن از اول مهر رفتن به دانشگاه حداکثر مدت مجاز برای تحصیل چند ساله؟(چند سال مشمول حساب نمیشن)(تغییر سوال حال کردید:31:)

ebi66_boukan
27-12-2009, 00:41
با سلام و خسته نباشید.

من الان دانشجوی ترم 7 هستم و میخوام یه درس 2 واحدی نگه دارم که تاریخ فارغ التحصیلیم عقب بیفته تا بتونم یه سال دیگه ارشد بدم و اگه سال 90 ارشد قبول بشم و تا فروردین 93 بتونم طولش بدم پدرم 59 سال تموم میشه.

یه برادرم دارم که سال 93 شانزده سالشه.

میخواستم بدونم با این شرایط معاف میشم؟؟برادر کوچکتر از 18 اشکالی نداره؟؟؟

از یه نفر پرسیدم گفت برای تک فرزنده ولی سایت نظام وظیفه اینارو نوشته:

معافيت كفالت

سئوالات و پاسخهاي مربوط به كفالت

سئوال
پاسخ

1 - حداقل سن براي بهره مندي از معافيت كفالت پدر چند سال است?
حداقل 59 سال تمام و بالاتر

2 - آيا تنها مراقب مي تواند از معافيت كفالت بهره مند گردد?
بلي، مشروط بر آنكه غيبت نداشته باشد

3 - منظور از تنها مراقب چيست?
تنها فرزند يا نوه ذكور بالاي 18 سال است

4 - آيا‌برادران زير 18 سال مانع رسيدگي براي بهره مندي از معافيت كفالت هستند?
خير

اینم لینکش

حالا که نوشته فرزند زیر 18 سال مانع نیست به نظرتون تکلیف من چی میشه؟؟؟؟:41:

ahriman323
27-12-2009, 18:48
سلام دوستان

من الان 9 ماهه سربازم و قبلا هم از معافیت تحصیلی استفاده کردم(قبلا دانشجو بودم انصراف دادم) میتونم امسال دفترچه کنکور فنی و حرفه ای بگیرم و ثبت نام کنم و بعد از تمام شدن خدمت که تیر ماه یا حد اکثر مهر ماه تمام میشه دانشگاه برم؟!

کسی نمی دونه؟!

farshidshd
28-12-2009, 11:32
کسی نمی دونه؟!

اگه دانشگاهی که قبول میشی مشکلی نداشته باشه میتونی

Creeping Death
28-12-2009, 11:38
سلام رفقا .

شاید اینجا جاش نباشه ولی :

من الان دانشجو هستم . و شرایط معافیت پزشکی 100% شامل حالم میشه . می خوام بدونم باید چیکار کنم که همین الان که دارم تحصیل می کنم بتونم کارت مفاعیتم رو بگیرم . اصلا تا وقتی دارم درس می خونم می تونم بگیرم ؟

با سپاس ...

Ship Storm
28-12-2009, 11:44
سلام رفقا .

من الان دانشجو هستم . و شرایط معافیت پزشکی 100% شامل حالم میشه . می خوام بدونم باید چیکار کنم که همین الان که دارم تحصیل می کنم بتونم کارت مفاعیتم رو بگیرم . اصلا تا وقتی دارم درس می خونم می تونم بگیرم ؟

با سپاس ...

فکر میکنم شما باید دفترچه اعزام رو پست کنی و بعد یک فرمی هست مربوط میشه به معافیت پزشکی اون رو پر میکنی و بعد میری کمیسیون پزشکی برسی میکنن اگه که مشکل خاصی باشه که نیاز به معافیت داشته باشه معاف میکنن و کارت پایان خدمتت صادر میشه و بعد مدتی میاد دم در خونتون

farshidshd
28-12-2009, 11:44
سلام رفقا .

با سپاس ...

قبلا هم این سوال رو پرسیدن اگه یه کم میگشتین پیدا میکردین

میتونین الان اقدام کنین

باید دفترچه بخرین و به همراه مدارک پزشکی لازم ارسال کنید به سازمان نظام وظیفه تا اونا تاریخی برای کمیسیون پزشکی برای شما معین کنند

skhammari
28-12-2009, 21:57
دوستان کسانی که کنکور 88 قبول نشدن و کنکور 89 قبول شدن از اول مهر رفتن به دانشگاه حداکثر مدت مجاز برای تحصیل چند ساله؟(چند سال مشمول حساب نمیشن)(تغییر سوال حال کردید:31:)

سلام داداش

ahriman323
28-12-2009, 22:31
اگه دانشگاهی که قبول میشی مشکلی نداشته باشه میتونی

از چه لحاظ مشکلی نداشته باشه!:47:
هان!:34:

farshidshd
29-12-2009, 12:11
از چه لحاظ مشکلی نداشته باشه!:47:
هان!:34:

یعنی دانشگاه تاریخی زودتر از اتمام خدمت شما اعلام نکنه

ahriman323
29-12-2009, 19:04
یعنی دانشگاه تاریخی زودتر از اتمام خدمت شما اعلام نکنه

نه اون که نیمه اول که مهر هست شروع میشه یا نیمه دوم دی ماه...

کارت پایان خدمت هنگام ثبت نام می خواهد دیگه؟!(با توجه یبه اینکه یکبار از معافیت تحصیلی استفاده کردم!)

اگه تا اون موقع که اواخر شهریور هست کارت نداده باشن چی؟!دی:

farshidshd
30-12-2009, 10:46
نه اون که نیمه اول که مهر هست شروع میشه یا نیمه دوم دی ماه...

کارت پایان خدمت هنگام ثبت نام می خواهد دیگه؟!(با توجه یبه اینکه یکبار از معافیت تحصیلی استفاده کردم!)

اگه تا اون موقع که اواخر شهریور هست کارت نداده باشن چی؟!دی:

من خودم با برگه ی تصفیه رفتم دانشگاه ثبت نام کردم
حتما نیاز به کارت نیست
یه مدرکی که نشون بده پایان خدمت داری

mehdi_turbo
30-12-2009, 23:24
سلام دوستان

من دارم براي كنكور كارشناسي ارشد امسال مي خونم!
فارق التحصيل شهريور 89 هستم!
و اون جور كه همه ميگن تا اسفند وقت دارم دفترچه پست كنم!
ولي كسي مي تونه دقيقا بگه من تا چه زماني نهايتش ميتونم دفترچه را پست نكنم تا داداشم اول پست كنه بعد من!

دوستام ميگن تا 2 هفته مونده به اخر اسفند وقت دارم كه از طريق پليس+10 دفترچه را پست كنم و 5 روزه جوابش مياد ايا درسته؟

لطفا منا راهنمايي كنيد
ممنون

behdana
31-12-2009, 23:45
سلام دوستان

من دارم براي كنكور كارشناسي ارشد امسال مي خونم!
فارق التحصيل شهريور 89 هستم!
و اون جور كه همه ميگن تا اسفند وقت دارم دفترچه پست كنم!
ولي كسي مي تونه دقيقا بگه من تا چه زماني نهايتش ميتونم دفترچه را پست نكنم تا داداشم اول پست كنه بعد من!

دوستام ميگن تا 2 هفته مونده به اخر اسفند وقت دارم كه از طريق پليس+10 دفترچه را پست كنم و 5 روزه جوابش مياد ايا درسته؟

لطفا منا راهنمايي كنيد
ممنون

سلام
ببخشید شما چه جوری شهریور 89 فارغ التحصیل شدید؟!!:20:
اگر منظورتون شهریور 88 هست طبق قانون نظام وظیفه از تاریخ دقیق فارغ التحصیلی تون 6 ماه فرصت دارید دفترچه رو در پلیس 10+ ثبت کنید.
ضمنا من نشنیدم تا حالا جواب کسی رو نظام وظیفه 5 روزه بفرسته!!
موفق باشید

arash66_2m
01-01-2010, 08:55
سلام دوستان /.
این قانون چاقی و لاغری هنوز پا برجاست ؟

بند 8- چاقي و لاغري مفرط با توجه به عدد A به شرح زير عمل مي شود:

A<15 لاغری مفرط

15<A<20 لاغر

20<A<25 نرمال

25<A<35 اضافه وزن

35<A<40 چاقی مفرط

A>40 چاقی مرضی

الف) اگر عدد A كمتر از 15 و بيشتر از 40 باشد معاف دائم.
ب) اگر عدد A بين 35 تا 40 باشد معاف از رزم.

مثال:
اگر وزن فرد 48 كيلوگرم و قد فرد 180 سانتي متر باشد،( 1/8) چون عدد A كمتر از 15 شده لذا فرد معاف دائم است.
A=48/(1.8)2
A=48/3.24
A=14.8

چون مال من میشه 14.45 اونوقت می تونم معاف بشم ؟:20:
در ضمن باید بعد از فارغ التحصیلی واسه این کار اقدام کنم یا الان هم میشه ؟
من شهریور فارغ التحصیل میشم ...

آيا مشمول مي تواند بدليل چاقي يا لاغري مفرط معاف شود؟ اگر چنانچه چاقي يا لاغري مفرط به دليل بيماري غدد مترشحه باشد امكان بررسي و طرح در شوراي پزشكي وجود دارد.

امير موسر
01-01-2010, 09:35
سلام داداش

اینم بش اضافه کن :

افزايش سقف معافيت تحصيلي
با تصويب ستاد كل نيروهاي مسلح افزايش سقف تحصيلي معافيت تحصيل مشمولان وظيفه عمومي اعلام گرديد با توجه به اينكه در برخي موارد بدليل شرايط غير عادي و خارج از اراده دانشجو ممكن است سقف مجاز تعيين شده براي هر مقطع تحصيلي پاسخگوي نياز دانشجو نباشد فلذا بر اساس ابلاغيه ستاد كل نيروهاي مسلح ، با تصويب كميسيون موارد خاص دانشگاهها و وزارت خانه هاي علوم و بهداشت و درمان و دانشگاه آزاد اسلامي مدت مجاز تحصيل به شرح زير افزايش مي يابد:
الف - مقاطع كارداني ، كارشناسي ناپيوسته و كارشناسي ارشد ناپيوسته يك ترم
ب- مقاطع كارشناسي پيوسته ، دكتري پزشكي پيوسته و دكتري PHD دو ترم

broken-home
02-01-2010, 02:43
...............

PLAΨMID
02-01-2010, 04:08
فکر نکنم . . .
بایستی بری دانشگاه بعد از تمام شدن درس ، بری خدمتتو تمام کنی .

arash66_2m
02-01-2010, 09:42
سلام دوستان /.
این قانون چاقی و لاغری هنوز پا برجاست ؟

چون مال من میشه 14.45 اونوقت می تونم معاف بشم ؟:20:
در ضمن باید بعد از فارغ التحصیلی واسه این کار اقدام کنم یا الان هم میشه ؟
من شهریور فارغ التحصیل میشم ...

این سوال جواب نداره ؟

mohsensoft
02-01-2010, 13:31
من از مهر دارم میرم دانشگاه
قبلا هم دفترچه رو فرستادم و اعزامم افتاده بود 18 مهر که قاعدتا با توجه به قبولی من توی دانشگاه خدمت نرفتم
اما حالا 7-8 بار داره واسم برگه ی اعزام میاد
رفتم دانشگاه مسئولش میگه ما اسمت رو فرستادیم
حالا میخواستم ببینم مشکلی پیش نمیاد؟
دوستان کسی این مشکل رو داشته؟

DaRyUsH AkRaMi
02-01-2010, 13:50
قبلا هم دفترچه رو فرستادم و اعزامم افتاده بود 18 مهر که قاعدتا با توجه به قبولی من توی دانشگاه خدمت نرفتم

یک نامه از دانشگات ببر نظام وظیفه که ثبت کنن دانشجو شدی وگرنه میری تو غیبت!!

DaRyUsH AkRaMi
02-01-2010, 13:52
این سوال جواب نداره ؟

نه این قانون رو بر داشتن!
فکر کنم اگر بری معاف از رزم بشی..
البته شاید!

DaRyUsH AkRaMi
02-01-2010, 13:56
برای تک پسرها در صورت مسن بودن پدر یا از کار افتاگی پدر میشه کفالت گرفت البته تک پسر ها فکر کنم همینجوری معاف میشن یعنی نیاز به تبصره ندارن...

یعنی چی نیاز به تبصره ندارن؟
یعنی الان هر تک پسری با هر شرایطی معافه؟!

XaniaR_paliz
02-01-2010, 19:06
سلام.
من الان ترم 4 کاردانی فنی کامپیوتر هستم. دو ترم مشروط هم هستم و معدلم هم پایین.

به دلیل بی علاقگی حالا میخوام تغییر رشته بدم به رشته های انسانی (علوم سیاسی یا روانشناسی) .
چون لبه تیغ هم هستم و احتمال اخراجم هم زیاده میخواستم بدونم:

در صورت اخراج یه راست میرم سربازی یا میتونم مهلتی داشته باشم برای کنکور و بقیه مسائل ... ؟

behdana
02-01-2010, 20:38
سلام.
من الان ترم 4 کاردانی فنی کامپیوتر هستم. دو ترم مشروط هم هستم و معدلم هم پایین.

به دلیل بی علاقگی حالا میخوام تغییر رشته بدم به رشته های انسانی (علوم سیاسی یا روانشناسی) .
چون لبه تیغ هم هستم و احتمال اخراجم هم زیاده میخواستم بدونم:

در صورت اخراج یه راست میرم سربازی یا میتونم مهلتی داشته باشم برای کنکور و بقیه مسائل ... ؟

سلام
مطلب پایین که تو گیومه نوشتم عینا بند 1 صفحه 26 دفترچه راهنمای خدمت هستش:
« دانشجویان پس از فراغت از تحصیل 6 ماه و پس از ترک تحصیل یا انصراف یا اخراج از تحصیل 4 ماه فرصت دارند تا درخواست خود را از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی ( پلیس 10+ ) ثبت نمایند تا به وضع خدمتی آنها رسیدگی شود و در صورت ارسال مدارک پس از موعد تعیین شده وارد غیبت خواهند شد »

موفق باشید

XaniaR_paliz
02-01-2010, 21:18
درخواست خود را از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی ( پلیس 10+ ) ثبت نمایند
یعنی میتونم درخواست مهلت کنم که مثلا درسای پیش انسانی رو پاس کنم و کنکور بدم بعد از این قضایا برم سربازی؟؟

MORINIO
02-01-2010, 22:00
راستی یه سوال

با داشتن برگه اعزام بدون غیبت میشه واسه گرفتن گواهینامه رانندگی اقدام کرد؟

behdana
02-01-2010, 22:12
یعنی میتونم درخواست مهلت کنم که مثلا درسای پیش انسانی رو پاس کنم و کنکور بدم بعد از این قضایا برم سربازی؟؟

بعید میدونم. اصولا در دستور زبان نظام وظیفه درخواست چند تا معنای محدود داره:
رایج ترینش : اعزام ... بقیه هم معافیت و غیره
تماس بگیر بپرس مرکز مشاوره نظام وظیفه 73941735 و 73941739
فقط باید خیلی سمج باشی هی باید بگیری چون همش اشغاله:20:

behdana
02-01-2010, 22:16
راستی یه سوال

با داشتن برگه اعزام بدون غیبت میشه واسه گرفتن گواهینامه رانندگی اقدام کرد؟

من شنیدم میشه داداش.
بپرس از آموزشگاه ها.
موفق باشی

hamed malekpour
02-01-2010, 22:28
مي شه منو راهنمايي كنيد من الان پدرم 1ماه ديگه 59 سالش مي شه و دوتا برادر و خواهر ندارم و برادرام در شهر ديگه كار مي كنند آيا من را معافيت شامل مي شه؟

DaRyUsH AkRaMi
02-01-2010, 22:32
مي شه منو راهنمايي كنيد من الان پدرم 1ماه ديگه 59 سالش مي شه و دوتا برادر و خواهر ندارم و برادرام در شهر ديگه كار مي كنند آيا من را معافيت شامل مي شه؟

برادرات مجردن؟

hamed malekpour
02-01-2010, 22:37
بله مجردند

DaRyUsH AkRaMi
02-01-2010, 22:43
نه پس نمیشی

hamed malekpour
02-01-2010, 22:45
ولي تو دفترچه كه ننوشته بايد ازدواج كنندگفتهبايد پزشك تشخيص بده.

DaRyUsH AkRaMi
02-01-2010, 22:49
ولي تو دفترچه كه ننوشته بايد ازدواج كنندگفتهبايد پزشك تشخيص بده.

تو دفتر چه خیلی چیزارو ننوشته!!
چیرو پزشک تعیین کنه؟

hamed malekpour
02-01-2010, 22:58
نوشته اگه با تاييد شوراي پزشكي وظيفه ي عمومي توانايي كافي براي مراقبت از پدر را نداشته باشد؟

DaRyUsH AkRaMi
02-01-2010, 23:09
نوشته اگه با تاييد شوراي پزشكي وظيفه ي عمومي توانايي كافي براي مراقبت از پدر را نداشته باشد؟

خوب درسته این ماله زمانیه که تو یا تک پسر باشی
یا برادرات ازدواج کرده باشن که اونوقت تو میشی قیم خانه!

Sabayon
02-01-2010, 23:10

سلام
خب اگه اين رو شوراي پزشكي تاييد كنه مشكلي نيست.
غيبت كه نداري؟
فكر كنم شرطش نداشتن غيبته.

XaniaR_paliz
02-01-2010, 23:19
بعید میدونم. اصولا در دستور زبان نظام وظیفه درخواست چند تا معنای محدود داره:
رایج ترینش : اعزام ... بقیه هم معافیت و غیره
تماس بگیر بپرس مرکز مشاوره نظام وظیفه 73941735 و 73941739
فقط باید خیلی سمج باشی هی باید بگیری چون همش اشغاله:20:
من مهلت میخوام واسه رفتن به انسانی .. حال مهم نیست شرایطشون چیه
فقط بتونم یه جوری برم دانشگاه

XaniaR_paliz
02-01-2010, 23:22
خوب درسته این ماله زمانیه که تو یا تک پسر باشی
یا برادرات ازدواج کرده باشن که اونوقت تو میشی قیم خانه!

خب آقا منم برادرم ازدواج کرده و بابام بالای 60 ساله .. بازنشسته هست و تازه بیمار و خونه نشینه..

میتونم معافی بگیرم ؟؟ خودم فکر میکنم بتونم یه سری رفتم وظیفه فقط پیچوند چون مدارکی نداشتم و الابختکی رفته بودم

DaRyUsH AkRaMi
02-01-2010, 23:24
من مهلت میخوام واسه رفتن به انسانی .. حال مهم نیست شرایطشون چیه
فقط بتونم یه جوری برم دانشگاه

تا اونجا که من میدونم شما انصراف دادی..
بله؟

DaRyUsH AkRaMi
02-01-2010, 23:26
خب آقا منم برادرم ازدواج کرده و بابام بالای 60 ساله .. بازنشسته هست و تازه بیمار و خونه نشینه..

میتونم معافی بگیرم ؟؟ خودم فکر میکنم بتونم یه سری رفتم وظیفه فقط پیچوند چون مدارکی نداشتم و الابختکی رفته بودم

خواهرم داری تو خونه؟
اگر داری سنش چقدره؟

XaniaR_paliz
02-01-2010, 23:35
تا اونجا که من میدونم شما انصراف دادی..
بله؟
نه لب تبغ هستم .. دوترم مشروط و معدل پایین و این ترم هم احتمال زیاد استخراج میشم

خواهرم داری تو خونه؟
اگر داری سنش چقدره؟

نه همه رفتن فقط من موندم تک و تنها و بی کس..

ebi66_boukan
02-01-2010, 23:39

بله منم این مشکلو داشتم و بعد اینکه چند بار اومده بود و 3 ماه غیبت زده بودن رفتم پیش مسولای دانشگاه.(اعزام من دی ماه بود و من مهر ماه دانشجو بودم)دانشگاه میگه فرستادیم و هنوز معافیتت نیومده(در حالی که ترم 3 هستم و هنوز هم مراجعه میکنم میگن نیومده).
ولی برای اینکه خیالم راحت بشه یه گواهی گرفتم و فرستادم به آدرس نظام وظیفه.دیگه اعزام نیومد.
قاعدتا نباید مشکلی پیش بیاد چون شما 1 مهر دانشجو بودی ولی خوب ایرانه دیگه!
من خودم الانم میترسم که 3 ماه اضافه که زده بودن واسه سری بعد که دفترچه فرستادم حساب بشه..

XaniaR_paliz
02-01-2010, 23:54
آقای داریوش منو راهنمایی میکنید ؟

الان من تک پسر در خانه هستم! و یک برادر دارم که ازدواج کرده و خواهرم هم ازدواج کرده ..

DaRyUsH AkRaMi
02-01-2010, 23:58
نه لب تبغ هستم .. دوترم مشروط و معدل پایین و این ترم هم احتمال زیاد استخراج میشم

نه همه رفتن فقط من موندم تک و تنها و بی کس..

ببین اگر اخراج بشی 4 ماه وقت داری که دفترچه پست کنی..
با این وظعیتی که واسه سربازی پیش اومده ( یعنی سرباز زیاده واسه اعزام) اگه اخرای چهارمین ماه پست کنی فک کنم اعزامت 6 تا 8 ماه بعد باشه ..
یعنی کلا 1 سال بعد اخراجت ( ایشالا که نشی:31:) وقت داری..
پس تابستون میتونی کنکور انسانی بدی

XaniaR_paliz
03-01-2010, 00:03
پس تابستون میتونی کنکور انسانی بدیدرسای پیش دانشگاهی پس چی میشن؟ نباید پاس کنم؟ چون من از هنرستان رفتم و پیش نخوندم

در مورد معافی چطور؟

پس اگه قراره تابستون کنکور بدم امشب آخرین مهلت ثبت نامه که ؟؟؟؟!!!!!!

DaRyUsH AkRaMi
03-01-2010, 00:08
درسای پیش دانشگاهیو دیگه نمیدونم چون خودمم هنرستانی بودم..
امشب اخرین شبه چک کردن فیلدای ثبت نام بود نه ثبت نام کردن!!

XaniaR_paliz
03-01-2010, 00:16
کسی میدونه شرایط من برای معافی کافیه یا نه؟:13:

arman4343
03-01-2010, 03:32
سلام یا سوال داشتم در مورد تحصیل تو پیام نور

من دانشجوی اخراجی پیام نور هستم یه مقدار واحدم مونده که نشد تمومش کنم حالا
تو برگه ای که بهم دادن نوشته "این مشمول تا پایان خدمت مجاز به ادامه تحصیل نمی باشد"
یعنی نمیتونم در حین سربازی برم و امتحان بدم و واحدامو پاس کنم؟ چون پیام نور کلاس ندارم گفتم شاید فرق کنه؟
اگه سرباز معلم بشم وضعیتم فرقی میکنه می تونم بریم و امتحان بدم؟

farshidshd
04-01-2010, 11:13
سلام یا سوال داشتم در مورد تحصیل تو پیام نور

من دانشجوی اخراجی پیام نور هستم یه مقدار واحدم مونده که نشد تمومش کنم حالا
تو برگه ای که بهم دادن نوشته "این مشمول تا پایان خدمت مجاز به ادامه تحصیل نمی باشد"
یعنی نمیتونم در حین سربازی برم و امتحان بدم و واحدامو پاس کنم؟ چون پیام نور کلاس ندارم گفتم شاید فرق کنه؟
اگه سرباز معلم بشم وضعیتم فرقی میکنه می تونم بریم و امتحان بدم؟

دانشجوی اخراجی هتما باید بره خدمت

البته پیام نور یه خدماتی داشت که هم بشه خدمت کرد هم تحصیل( همزمان ) الان نمیدونم هست یا نه

سرباز معلم هم بشی همون شرایط رو داری

arman4343
05-01-2010, 02:41
دانشجوی اخراجی حتما باید بره خدمت

البته پیام نور یه خدماتی داشت که هم بشه خدمت کرد هم تحصیل( همزمان ) الان نمیدونم هست یا نه

سرباز معلم هم بشی همون شرایط رو داری

با خدمت رفتن مشکل ندارم به گردن گرفتم :31:
من وقتی از مسئول رشته سوال کردم گفت میشه ولی میخوام بدونم مورد من هم شامل میشه؟
اگه کسی از دوستان اطلاعاتی داره ممنون میشم کمک کنه!

Hectorist
05-01-2010, 13:21
سلام.
برای معافیت پزشکی، کسی میدونه چند مرحلس؟
یعنی من رفتم برای کمیسیون. توی بیمارستان و کمیسیون متشکل از سه تا دکتر بود. گفتن نتیجش رو میفرستیم. الان 20 روز گذشته و یه نامه اومده که نوشته باید در فلان روز برای کمیسیون برم به فلان جا! یعنی یه جای دیگس. کسی میدونه چه جوریه مراحل اینا؟

mehdi_360
05-01-2010, 13:39
سلام
دوستان یه سوالی دارم نمیدونم اینجا جاش هست یا نه!
من الان 18 سال و 4 ماه دارم
باید 1 سال پیش دیپلم میگرفتم از هنرستان ولی 2 ،3 تا درس رو قبول نشدم الان دارم درس میخونم برای قبولی درسام
ولی میدونم که این ترم هم قبول نمیشم و میشه ترم دومی که امتحان دادم و قبول نشدم:دی
حالا سوالم اینه که من میتونم ترم بعد هم ثبت نام کنم یا باید حتما برم سربازی؟
میتونم ثبت نام کنم و سربازی نرم و بعدش هم امتحان دانشگاه بدمو برم دانشگاه؟
یا باید حتما سربازی برم؟ اگه نرم غیبت میخورم؟
اگه من ترم بعد قبول شم و بعد هم امتحان دانشگاه بدم و برم دانشگاه ،میزارن اصلا ثبت نام دانشگاه کنم یا باید برم سربازی؟؟

ممنون میشم اگه جواب بدید
ممنون

farshidshd
06-01-2010, 11:31
با خدمت رفتن مشکل ندارم به گردن گرفتم :31:
من وقتی از مسئول رشته سوال کردم گفت میشه ولی میخوام بدونم مورد من هم شامل میشه؟
اگه کسی از دوستان اطلاعاتی داره ممنون میشم کمک کنه!

چون انصرافی هستی فکر نمیکنم اجازه ادامه تحصیل بدن

سلام
دوستان یه سوالی دارم نمیدونم اینجا جاش هست یا نه!
من الان 18 سال و 4 ماه دارم
باید 1 سال پیش دیپلم میگرفتم از هنرستان ولی 2 ،3 تا درس رو قبول نشدم الان دارم درس میخونم برای قبولی درسام
ولی میدونم که این ترم هم قبول نمیشم و میشه ترم دومی که امتحان دادم و قبول نشدم:دی
حالا سوالم اینه که من میتونم ترم بعد هم ثبت نام کنم یا باید حتما برم سربازی؟
میتونم ثبت نام کنم و سربازی نرم و بعدش هم امتحان دانشگاه بدمو برم دانشگاه؟
یا باید حتما سربازی برم؟ اگه نرم غیبت میخورم؟
اگه من ترم بعد قبول شم و بعد هم امتحان دانشگاه بدم و برم دانشگاه ،میزارن اصلا ثبت نام دانشگاه کنم یا باید برم سربازی؟؟

ممنون میشم اگه جواب بدید
ممنون

اگه غیبت بخوری حتما باید بری خدمت
6 ماه دیگه میشی 19 ساله و باید تا قبل از اتمام فرجه تمام دروس رو پاس کنی

mehdi_360
06-01-2010, 13:04
یعنی من 6 ماه بیشتر وقت ندارم برای تمام کارهام(مدرسه و دانشگاه)؟>درسته؟

بند 3- هيپرئيدروز (عرق كردن كف دست) شديد معاف دائم.

من این مشکل رو دارم باید برم ازمایش بدم تا ثابت بشه یا باید برم دستم رو بزارم جلوشون تا عرق کنه تا بفهمن؟:دی

farshidshd
06-01-2010, 21:27
یعنی من 6 ماه بیشتر وقت ندارم برای تمام کارهام(مدرسه و دانشگاه)؟>درسته؟

بند 3- هيپرئيدروز (عرق كردن كف دست) شديد معاف دائم.

من این مشکل رو دارم باید برم ازمایش بدم تا ثابت بشه یا باید برم دستم رو بزارم جلوشون تا عرق کنه تا بفهمن؟:دی

بله و حداقل یک ماه قبل از اتمام فرجه باید دفترچه رو بفرستی

هنگام فرستادن دفترچه باید صفحه مربوط به معافیت پزشکی رو پر کنی و بگی مشکلت چیه تا اونا هم یه وقت واسه کمسیون پزشکی برات بزارن

arman4343
07-01-2010, 05:22
چون انصرافی هستی فکر نمیکنم اجازه ادامه تحصیل بدن

اخراجی هستم نه انصرافی
در ضمن اگه پیام نور رو 7 ساله تموم نکنم بهم مدرک کاردانی میدن یا میتونم سال 8 هم بخونم؟

farshidshd
07-01-2010, 12:43
اخراجی هستم نه انصرافی
در ضمن اگه پیام نور رو 7 ساله تموم نکنم بهم مدرک کاردانی میدن یا میتونم سال 8 هم بخونم؟

اخراجی هستی دیگه بدتر...

تموم نشه چه مدرکی بهت بدن؟
باید تموم کنی که مدرک بگیری دیگه

سيد امير
07-01-2010, 18:30
سلام دوستان
شايد جاش توي اين تاپيك نباشه.
اما من درخواست معافيت پزشكي داده بودم.
ديروز هم نامه معرفي به بيمارستان اومد و رفتم بيمارستان امروز و دكتر معاينه كرد و نظرش رو نوشت و پست كردن براي نظام وظيفه در پاكت در بسته.
از الان به بعد بايد چكار كرد؟
يعني بمن گفت هفته ديگه برو جوابش رو بگير. ميخام بدونم كه يعني هفته ديگه معلوم ميشه من معاف ميشم يا نه؟
يا هنوز اول راهم؟
هيچي نمي دونم.

k4k4_siah
09-01-2010, 22:32
سلام . دوستان . من چند تا سوال دارم اگه راهنماییم کنید ممنون می شم . اول اینکه من دیروز رفتم چشم پزشک با قطره معاینه ام کرد و گفت چشم سمت راست 4.25 و سمت چپ 4.5 آستیگمات هستن . من دانشجوی ترم دوم دانشگاه هستم و لی می خواهم دوباره کنکور بدم و در واقع می خوام از این رشته ام انصراف بدم . می خواستم بدونم می تونم با این شماره ها معاف امو بگیرم ؟ اگه من انصراف بدم دیپلم حساب می شم ؟ چقدر بعد از اینکه دفترچه رو پر کردم کمیسیون پزشکی تشکیل می شه ؟

voorspoed
10-01-2010, 01:14
یه سوال داشتم خیلی حیاتی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

میگن متولد های سال 70 --پسر-- سال دیگه نمیتوننن پشت کنکور بمونن مگه اینکه یه درس رو توی ترم 1 و یه درس رو توی ترم 2 بندازن !

درسته؟؟؟؟؟؟

یکی سال 70 و متولدآذرماه 70 باشه سال دیگه می تونه پشت کنکور بمونه؟

Shahab_H
10-01-2010, 14:12
من دانشجوی سال سوم کارشناسی هستم و 1 سال دیگه درسم تموم میشه!
1- کف پام کاملا صافه
2- برادر بزرگترم در آخرین روزهای فروش سربازی، سربازیشو خرید ولی اولا متولد کشور انگلستانه و پاسپورت انگلیسی هم داره و الان حدود 7-8 ساله آمریکا زندگی می کنه!
من شرایط معاف شدن رو دارم قاونی؟

DaRyUsH AkRaMi
10-01-2010, 18:36
اقا کسی تو این فروم رفته دنبال گرفتن کسری جبهه پدر؟

parviz25i
11-01-2010, 13:05
کسی آدرس تکاوری لشکرک تهران را می دونه کجاست ؟

danielo
12-01-2010, 00:05
یکی از دوستانم کاردانی غیر انتفاعی میخونه و سربازی نرفته.به خاطر مشکلاتی که براش پیش امد.نتونست درسش را تموم کنه.یعنی الان داره امتحان های ترم 7 خودش را میده.
سربازی هم نرفته.اگر این اقا تمام واحد های این ترمش را پاس کنه .14 واحد دیگه براش میمونه.
میدونید که قانون 3 ساله هست و نظام وظیفه یک ترم هم اوانس میده.
ایا راهی هست که این شخص بتونه یک ترم دیگه درس بخونه و بعد از اون بتونه امتحان کاردانی کارشناسی بده و سال اینده وارد دانشگاه بشه؟یعنی نظام وظیفه همچنین اجازه ای میده؟
یک نفر گفت که امکان پذیر هست ولی نظام وظیفه 2 ماه اضافه خدمت در نظر میگیره.کسی این را تایید میکنه؟

vatan2009
12-01-2010, 00:05
سلام من بشدت لاغرم و قلبم مصنوعی هست حالا میخواستم برای لاغری و تییرویید معافی بگیرم نه برای قلبم
متولد 30 فروردین 70 هستم و الان برای سال دوم دارم امتحان نهایی میدم ودوباره میفتم حالا میره خرداد
حالا چند سوال
میتونم معافی بگیرم ؟؟؟
میتونم در کنکور دانشگاه آزاد شرکت کنم؟؟؟

behdana
12-01-2010, 00:55
یه سوال داشتم خیلی حیاتی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

میگن متولد های سال 70 --پسر-- سال دیگه نمیتوننن پشت کنکور بمونن مگه اینکه یه درس رو توی ترم 1 و یه درس رو توی ترم 2 بندازن !

درسته؟؟؟؟؟؟

یکی سال 70 و متولدآذرماه 70 باشه سال دیگه می تونه پشت کنکور بمونه؟

سلام دوست عزیز
کی این حرف رو زده؟
خیالت راحت باشه کسی که متولد نیمه دوم 70 باشه کنکور 89 و 90 رو میتونه شرکت کنه.
یک توصیه برادرانه‌: سال اول قبول بشید . نمونید پشت کنکور...عذابه عذاب!:13:

nits
12-01-2010, 01:28
سلام دوست عزیز
کی این حرف رو زده؟
خیالت راحت باشه کسی که متولد نیمه دوم 70 باشه کنکور 89 و 90 رو میتونه شرکت کنه.
یک توصیه برادرانه‌: سال اول قبول بشید . نمونید پشت کنکور...عذابه عذاب!:13:

با حرفت موافقم شدیدا" . همین که سال اول قبول شیم

حالا من که نیمه اول سال 71 به دنیا اومدم اگه کنکور قبول نشدم باید برم سربازی ؟ :37:

nits
12-01-2010, 01:31
سلام من بشدت لاغرم و قلبم مصنوعی هست حالا میخواستم برای لاغری و تییرویید معافی بگیرم نه برای قلبم
متولد 30 فروردین 70 هستم و الان برای سال دوم دارم امتحان نهایی میدم ودوباره میفتم حالا میره خرداد
حالا چند سوال
میتونم معافی بگیرم ؟؟؟

من هم خیلی لاغرم . سه بار هم faint ( غش ) کردم و یک بار هم تشنج . سرم هم خیلی درد میکنه بیشتر وقتها
کم خونی هم دارم .

خواهشا از دوستان میخوام جواب ایشون رو هم با توجه به شرایط هردومون بگن

behdana
12-01-2010, 12:09
با حرفت موافقم شدیدا" . همین که سال اول قبول شیم

حالا من که نیمه اول سال 71 به دنیا اومدم اگه کنکور قبول نشدم باید برم سربازی ؟ :37:

سلام دوست عزیز
شما که نیمه اول 71 به دنیا اومدید هم می تونید دو بار کنکور بدید.
بذارید خیال همه رو راحت کنم هر کس -نیمه اول باشه یا نیمه دوم فرقی نمی کنه- میتونه دو بار در کنکور سراسری شرکت کنه.
والسلام

behdana
12-01-2010, 12:16
حالا چند سوال
میتونم معافی بگیرم ؟؟؟

سلام
لاغری مفرط اگر به دلیل بیماری خاصی باشه میتونه منجر به معافی بشه.
این که قلبتون مصنوعی هست احتمال خیلی زیاد معاف از رزم رو حتما بهتون میدن.نمیدونم شاید کلا معافتون کنن.
ولی توصیه من اینه که حتما دنبال کار معاف شدنتون باشید.ارزش داره.
ضمنا این حرف های من نظر و تجربه خودمه و شما بهتره با مرکز مشاوره نظام وظیفه تماس بگیرید :
73941735 و 73941739
در ثانی دفترچه راهنمای معافیت ها احتمالا در مراکز پستی به فروش میرسه.اون رو تهیه کنید و شرایط رو کامل بخونید.
موفق باشید

vatan2009
12-01-2010, 12:52
سلام من قلبم معافی داره و 2 بار سابقه خودکشی با پرونده را دارم
اما میخوام برای تیرویید پرکارم معافی بگیرم با لاغریم حالا چند سوال(ضمنا متولد نیمه اول 70 هستم)
1. از زمان فرستادن دفترچه برای معافی تا زمانی که میگند بیا برای معاینه چقدر طول میکشه؟؟
2.من باید دیپلم را در خرداد 87 تمام میکردم که قراره در خرداد سال 89 تمام کنم حالا میتونم برای امتحانات خرداد 89 ثبت نام کنم؟
3.اگه معافی بگیرم میتونم در کنکور دانشگاه آزاد شرکت کنم و اگه میتونم باید وضعیت نظام وظیفه را چی بزنم؟؟؟
دوستان من قلبم مصنوعی هست و الان دو ساله باتریش داره کار میکنه که خلاصه ضعیف شده اگه جوابمو ندید میفتم میمیرم خونم گردن شماست
ممنون از همتون و چاکرتون هستم

سيد امير
12-01-2010, 15:46
سلام دوستان
شايد جاش توي اين تاپيك نباشه.
اما من درخواست معافيت پزشكي داده بودم.
ديروز هم نامه معرفي به بيمارستان اومد و رفتم بيمارستان امروز و دكتر معاينه كرد و نظرش رو نوشت و پست كردن براي نظام وظيفه در پاكت در بسته.
از الان به بعد بايد چكار كرد؟
يعني بمن گفت هفته ديگه برو جوابش رو بگير. ميخام بدونم كه يعني هفته ديگه معلوم ميشه من معاف ميشم يا نه؟
يا هنوز اول راهم؟
هيچي نمي دونم.

ممنون از جوابتون.
كسي جواب نميده؟

DaRyUsH AkRaMi
12-01-2010, 15:59
ممنون از جوابتون.
كسي جواب نميده؟

ببین میری دنبال جواب بیمارستان تو همون نظام وظیفتون..
اونجا وقتی پروندتو تحویلت بدن بند اخر پرونده یا زده تایید که میفرستنت دنبال تکمیل مدارک یا خدای نکرده میزنه منفی که باید منتظر برگ اعزام باشی..

joe_satriani
12-01-2010, 16:07
يه سوال دارم. دوباره ميپرسم. دوستان زحمت كشيدن جواب دادن اما خيلي مبهم و سطحي بود. ميخواستم ببينم تك پسرها وضعيت خدمت سربازيشون چطوريه؟؟ مفصل يه توضيحي احتياج دارم. ممنون از همه دوستان.
منتظرم.

vatan2009
12-01-2010, 16:15
اما میخوام برای تیرویید پرکارم معافی بگیرم با لاغریم حالا چند سوال(ضمنا متولد نیمه اول 70 هستم)
1. از زمان فرستادن دفترچه برای معافی تا زمانی که میگند بیا برای معاینه چقدر طول میکشه؟؟
2.من باید دیپلم را در خرداد 87 تمام میکردم که قراره در خرداد سال 89 تمام کنم حالا میتونم برای امتحانات خرداد 89 ثبت نام کنم؟
3.اگه معافی بگیرم میتونم در کنکور دانشگاه آزاد شرکت کنم و اگه میتونم باید وضعیت نظام وظیفه را چی بزنم؟؟؟
دوستان من قلبم مصنوعی هست و الان دو ساله باتریش داره کار میکنه که خلاصه ضعیف شده اگه جوابمو ندید میفتم میمیرم خونم گردن شماست
چرا هیشکی منو دوست نداره؟؟؟؟؟
لااقل به یکی از سوالام جواب بدید

DaRyUsH AkRaMi
12-01-2010, 16:25
يه سوال دارم. دوباره ميپرسم. دوستان زحمت كشيدن جواب دادن اما خيلي مبهم و سطحي بود. ميخواستم ببينم تك پسرها وضعيت خدمت سربازيشون چطوريه؟؟ مفصل يه توضيحي احتياج دارم. ممنون از همه دوستان.
منتظرم.

زوری که نمیشه معاف شد!!:31:
ببین اگر سالمی و پدرتم زیر 60 سال داره که باید بری سربازی..
اگر زبونم لال ایراد داری که میتونی معافیت بگیری پس زودتر دفترچه پست کن.
و دوباره زبونم لال ( راستی راستی دارم لال میشم) پدر گرامت مریضی داره و زیر 60 سال سن داره بازم میتونی بری دنبال معافی..
این یند اخر خیلی سخته ها..

DaRyUsH AkRaMi
12-01-2010, 16:28

ببین باید زنگ بزنی نظام وظیفه اخه مشکل تو یکم تخصصیه!!
73941739 و73941735

joe_satriani
12-01-2010, 16:59
خيلي ممنون از لطفت DaRyUsH AkRaMi ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]).

vatan2009
12-01-2010, 17:41
یه سوال ساده
از زمان فرستادن دفترچه برای معافی تا زمانی که میگند بیا برای کمسیون و معاینه چقدر حدودا طول میکشه؟؟؟
یعنی تا حالا کسی معافی پزشکی نگرفته

farshidshd
13-01-2010, 18:38

زیاد طول میکشه
پرونده شما میره تو نوبت
پسر خاله من 6 ماه پیش فرستاده فکر کنم 1 ماه پیش رفت کمسیون و معاف هم شد ولی هنوز از کارت خبری نیست

واسه درس هم با توجه به سنت مشکلی نداری
برای شرکت در کنکور هم باید گزینه معافیت دایم رو علامت بزنید

حالا دیدی ما شما رو دوس داریم!!! :20:
:11:
انشاالله خداوند هرچه زودتر شفایتان بدهد

Shahab_H
13-01-2010, 20:33
1- کف پام کاملا صافه
2- برادر بزرگترم در آخرین روزهای فروش سربازی، سربازیشو خرید ولی اولا متولد کشور انگلستانه و پاسپورت انگلیسی هم داره و الان حدود 7-8 ساله آمریکا زندگی می کنه!
من شرایط معاف شدن رو دارم قانونی؟

mehdi_360
18-01-2010, 15:17
سلام
پدر من 53 سالشه
خودم هم 18 سال و 5 ماه دارم ،پدرم مشکل کلیه داره یعنی 1 دونه کلیه نداره ، و یه عالمه پرونده پزشکی داره !!! خودم هم کف دست و پام به شدت عرق میکنه ،حالا میخواستم بدونم از کدوم طریق برم برای معافی راحت تر معافم میکنن ؟
درسم هم یه 5 یا 6 ماه دیگه طول میکشه تا دیپلم بگیرم حوصله ادامه تحصیل هم ندارم ! من چی کار کنم الان دفترچه رو بفرستم یا نه؟

DaRyUsH AkRaMi
19-01-2010, 10:33
1- کف پام کاملا صافه
من شرایط معاف شدن رو دارم قانونی؟

ببین الان کف پا صافارو دارن اذیت میکنن.. فک کنم معاف از رزمت کنن..
اسم برادرت مگه تو شناسنامه پدرت نیست؟؟؟

DaRyUsH AkRaMi
19-01-2010, 10:39
سلام
پدر من 53 سالشه
خودم هم 18 سال و 5 ماه دارم ،پدرم مشکل کلیه داره یعنی 1 دونه کلیه نداره ، و یه عالمه پرونده پزشکی داره !!! خودم هم کف دست و پام به شدت عرق میکنه ،حالا میخواستم بدونم از کدوم طریق برم برای معافی راحت تر معافم میکنن ؟
درسم هم یه 5 یا 6 ماه دیگه طول میکشه تا دیپلم بگیرم حوصله ادامه تحصیل هم ندارم ! من چی کار کنم الان دفترچه رو بفرستم یا نه؟

سلام..
ببین بایدتو نظام وظیفه ثابت کنی که پدرت قادر به انجام فعالیت روزانش نیست ! میتونی؟
برای عرق کردن دست و پاهات صفحه اول بیماریهارو بخون..
اخه اسم بیماریتو نمیدونم..

mehdi_360
19-01-2010, 10:52
ببین بایدتو نظام وظیفه ثابت کنی که پدرت قادر به انجام فعالیت روزانش نیست

بابام رو هم باید با خودم ببرم یا خودم باید برم بهشون بگم؟؟؟!!!
فکر نکنم !نمیدونم والا

azsxdcfvgb
19-01-2010, 19:11
سلام
من کاردانی ام رو این ترم تموم کرده ا م 3.5 سال طول کشیده با احتساب 1 ترم اضافه در کمیسیون موارد خاص ، حالا اگه در کارشناسی ورودی بهمن امسال قبول بشم ،معافیت تحصیلی اینبار برای کارشناسی بهم تعلق می گیره؟
ممنون...

iman_mu1990_
20-01-2010, 12:08
اقا اگه پدر من 60 سال به بالا باشه و برادر من هم خدمت رفته باشه و ازدواج کرده باشه رفته باشه خونه خودش من بازم معاف میشم یا نه؟!

DaRyUsH AkRaMi
20-01-2010, 14:05
بابام رو هم باید با خودم ببرم یا خودم باید برم بهشون بگم؟؟؟!!!
فکر نکنم !نمیدونم والا
برای دفعه اول نه!

DaRyUsH AkRaMi
20-01-2010, 14:10
اقا اگه پدر من 60 سال به بالا باشه و برادر من هم خدمت رفته باشه و ازدواج کرده باشه رفته باشه خونه خودش من بازم معاف میشم یا نه؟!
نه!:41:
اگر تک پسر بودی چرا معاف میشدی

PLAΨMID
20-01-2010, 18:57
سلام
آقا راسته كه معافيت دو برادري كنسل شده ؟؟
شما چيزي شنيدين ؟
ممنون .

DaRyUsH AkRaMi
21-01-2010, 00:51
سلام
آقا راسته كه معافيت دو برادري كنسل شده ؟؟
شما چيزي شنيدين ؟
ممنون .
بله دوست عزیز
این بند رو حذف کردن:41:

swamp
21-01-2010, 17:31
سلام
من مدارکم رو 30 آذر فرستادم ولی هنوز برگه اعزام به خدمتم نیومده.کسی که مدارک رو گرفت گفت تا 10 روز دیگه میاد ولی خبری نیست ازش
متولد نیمه دوم 69 هستم و تاریخ اعزام هم اصولا باید دی سال بعد باشه که البته ایشالله میرم دانشگاه تا از شرشون در امون بمونم ولی به هر حال این برگش نیومده از کجا پیگیر شم اصلا دیر شده یا نه؟

sajad
21-01-2010, 19:36
با سلام

نيازي به پيگيري نيست . برگ رسيد دستتون هست ؟

Diego
21-01-2010, 19:48
بله دوست عزیز
این بند رو حذف کردن:41:

معافیت دوبرادری حذف شده؟ کی؟ چرا تو اخبار اعلام نکردن؟ مطمئنی؟

sajad
21-01-2010, 19:58
بله حذف شده

swamp
21-01-2010, 22:01
با سلام

نيازي به پيگيري نيست . برگ رسيد دستتون هست ؟

من رفتم پلیس +10 اونجا همه مدارک رو گرفت و برگ رسید رو بهم داد
بله اون برگه رو دارم

sajad
21-01-2010, 22:28
تاريخ اون برگه شرط اصلي . نكران نباشيد . دير كنن يا هر چه ملاك اون رسيد هست

iranch
22-01-2010, 20:34
سلام
معافیت های تحصیلی دانشجویان رو به نظام وظیفه دانشگاه ازاد کی رد میکنند؟ ترم چندم؟

anti_girl
23-01-2010, 12:15
سلام
دوستان من دفترچه خدمت رو در 6ماه مجاز غیبت فرستادم.الان تاریخ اعزام به خدمت اومده برام.حالا دانشگاه ازاد قبول شدم باید چیکار کنم؟
ایا خود دانشگاه معافیت تحصیلی رد میکنه؟یا باید خودم برم دنبال معافیت؟

Diego
23-01-2010, 14:53
سلام
دوستان من دفترچه خدمت رو در 6ماه مجاز غیبت فرستادم.الان تاریخ اعزام به خدمت اومده برام.حالا دانشگاه ازاد قبول شدم باید چیکار کنم؟
ایا خود دانشگاه معافیت تحصیلی رد میکنه؟یا باید خودم برم دنبال معافیت؟

دانشگاه خودش معافیت میگیره.شما فقط برو واسه ثبت نام دانشگاه.

danielo
23-01-2010, 17:33
یکی از دوستان من 120 کیلو وزن داره و 177 قدش هست.لطفا حساب کنید که معاف میشه یا نه.
در ضمن این دوست من .چون چاق هست و احتمال میدم قند بالایی داره.البته هنوز دکتر نرفته که چک کنه.ایشون هر 40 دقیقه باید ادرار کنه.ایا میشه با این معافی گرفت.
اگر در محاسبه بالا معاف نشد .این دوست من باید چکار کنه که معاف بشه.مثلا چند کیلو وزنش را بیارره بالا .و وزنش به حد نصاب چاقی برسه .بعدش باید چکار کنه؟؟؟

farshidshd
23-01-2010, 20:18
یکی از دوستان من 120 کیلو وزن داره و 177 قدش هست.لطفا حساب کنید که معاف میشه یا نه.
در ضمن این دوست من .چون چاق هست و احتمال میدم قند بالایی داره.البته هنوز دکتر نرفته که چک کنه.ایشون هر 40 دقیقه باید ادرار کنه.ایا میشه با این معافی گرفت.
اگر در محاسبه بالا معاف نشد .این دوست من باید چکار کنه که معاف بشه.مثلا چند کیلو وزنش را بیارره بالا .و وزنش به حد نصاب چاقی برسه .بعدش باید چکار کنه؟؟؟

tفکر نمیکنم به خاطر وزن یا قد کسیو معاف کنن . دیگه این قانون نیست ...

اگه دیابت داشته باشه معاف میشه

ms368
23-01-2010, 20:30
سلام

اگه یکی برگ اعزام به خدمتشو بگیره و توی تاریخ اعزام مراجعه نکنه :

میتونن بیان دنبالت و به زور ببرنت ؟
چقدر اضاف خدمت میخوری ؟
اگه گواهی نامه داشته باشه میتونن باطلش کنن ؟
میتونه چند ماه بعد بره ؟ و اگه بره میندازنش زندان ؟

THANX

farshidshd
24-01-2010, 13:03
سلام

اگه یکی برگ اعزام به خدمتشو بگیره و توی تاریخ اعزام مراجعه نکنه :

میتونن بیان دنبالت و به زور ببرنت ؟
چقدر اضاف خدمت میخوری ؟
اگه گواهی نامه داشته باشه میتونن باطلش کنن ؟
میتونه چند ماه بعد بره ؟ و اگه بره میندازنش زندان ؟

THANX

نه بابا دنبال کسی نمیرن
فکر میکنم به ازای هر روز 3 روز غیبت رد میشه ( 3 ماه ) نمیدونم دقیقا

هروقتم خواست میتونه بره از زندان و بازداشتگاه هم خبری نیست

گواهی نامه هم باطل نمیشه

ms368
24-01-2010, 15:37
ممنون

من توی تاپیک گواهینامه این سوال رو پرسیدم ولی کسی جواب نداد

برای تمدید گواهی نامه پایه 2 - ب 1 که بطور اتومات 5 سال تمدید شده ، بعد از 5 سال برای تمدید ، کارت پایان خدمت میخواد یا نه ؟

THANX

H.M.D
24-01-2010, 17:16
دوستان اين قضيه معافيت سه برادري چي شد بالاخره؟

تصويب شد؟!

Diego
24-01-2010, 17:35
دوستان اين قضيه معافيت سه برادري چي شد بالاخره؟

تصويب شد؟!

نه...اونجور که دوستان میگن کنسل شد.:41:

DaRyUsH AkRaMi
24-01-2010, 17:57
نه نه
کلی حذف نشده
این هفته تو کمیسیون امنیت ملی مجلس میره
شاید حذف نشه..:20:

Diego
24-01-2010, 20:34
نه نه
کلی حذف نشده
این هفته تو کمیسیون امنیت ملی مجلس میره
شاید حذف نشه..:20:

اقا خدا از دهنت بشنوه...خبرت موثقه؟:8::11:

clickestan
24-01-2010, 21:00
اگه سه تا از بردارها رفته باشن سربازی برادر چهارم معافه
ولی اگه دو تا از بردارا رفته باشن سربازی برادر سوم معاف نیست

PLAΨMID
24-01-2010, 22:20
دوست عزيز تمام بحث سر دو برادري هست وگرنه سه برادري كه الان داره اجرا ميشه . بايد به قول دوستمون صبر كنيم ببينيم كه تكليفش چي ميشه . . . .

Diego
24-01-2010, 22:23
اگه سه تا از بردارها رفته باشن سربازی برادر چهارم معافه
ولی اگه دو تا از بردارا رفته باشن سربازی برادر سوم معاف نیست

واسه دوبرادری منظورمه.اون کنسل شد واسه همیشه؟

Dj_aghamajid
24-01-2010, 23:38
واسه دوبرادری منظورمه.اون کنسل شد واسه همیشه؟
سلام دوست عزیز
من یه هفته پیش از اخبار سراسری شنیدم فعلا این طرح تا پایان سال 89 اجرا نمیشه بعد از اون شاید! بستگی داره به مجلس!

mohsensoft
25-01-2010, 00:11
بررسی موضوع «حذف معافیت سه برادری»، این هفته در کمیسیون امنیت ملی مجلس

حسین نقوی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، در مورد رد معافیت برادر سوم توسط شورای نگهبان، با بیان این مطلب، گفت: این ماده از مصوبه اصلاح قانون نظام وظیفه، پس از تصویب کمیسیون در صحن علنی مجلس مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت با تصویب نمایندگان مجلس برای تایید نهایی به شورای نگهبان فرستاده شد که شورای نگهبان آن را به دلیل مغایرت با قانون، تایید نکرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در خاتمه خاطرنشان کرد: ایراد شورای نگهبان به معافیت برادر سوم هفته جاری در کمیسیون بررسی می‌شود تا مغایرت و ایراد آن رفع شود.

DaRyUsH AkRaMi
25-01-2010, 01:35
تا اخر این هفته تکلیف معافیت دو برادری ها مشخص میشه

ardavan_2008
25-01-2010, 19:01
دوستان یک سوال اگر یک فردی تیروئید داشته باشه الان و سال دیگه سنش به کارت معافیت گرفتن می خوره به دلایلی از ایران خارج بشه بعد 4-5سال میتونه باز بیاد کارت معافیت پزشکی بگیره؟

Diego
25-01-2010, 19:10
دوستان یک سوال اگر یک فردی تیروئید داشته باشه الان و سال دیگه سنش به کارت معافیت گرفتن می خوره به دلایلی از ایران خارج بشه بعد 4-5سال میتونه باز بیاد کارت معافیت پزشکی بگیره؟

نه نمیتونه.ولی اگه الان بره و 4 پنج سال اونجا بمونه،میتونه با پرداخت یه مقدار پول(دقیقاً نمیدونم،یکی دومیلیون فکر کنم) میتونه معافیت بگیره.

behnambazi
26-01-2010, 16:20
دوستان یکی از اشناهای ما یه سوال کزد گفت بپرسم
:این بابا متولد 68 نیمه اول و در حال حاظر داره دیپلم میگیره یعنی 20 واحد توی بزرگسالان مونده تا خرداد تکمیل میشه و دیپلم میگیره حالا میخواست دفترچه کارشناسی دانشگاه ازاد بگیره و کنکور بده میخواستم بیینم قضیه این چطوری کلان

sajad
26-01-2010, 21:49
دفترچه كارشناسي كه هنوز نيومده.

PLAΨMID
27-01-2010, 11:57
اگه تا خرداد تمام ميشه كه فك نكنم مشكلي داشته باشه .

behnambazi
27-01-2010, 12:02
اگه تا خرداد تمام ميشه كه فك نكنم مشكلي داشته باشه .
با من هستید؟؟؟ مجبوره تا خرداد تموم کنه واگرنه باید دفترچه بفرسته که غیبت نخوره

behnambazi
27-01-2010, 17:48
دوستان بی زحمت جوابم بدید ممنون میشم میخوام به این بابا بگم
بعد من از یکی شنیدم از سال بعد تمام تک فرزند هایی که پدرشون زیر 59 هست معاف میشن راسته یا نه؟؟؟؟

secretman
27-01-2010, 18:24
کسی درباره سرباز معلم چیزی میدونه؟ یه بخش نامه برای معلم ها اومده که بچه هاشون میتونن برن سرباز معلم بشن ، میخواستم بدونم سرباز معلم دقیقا چه کاری میکنه ، اگه کسی اطلاعات کامل تری داره بگه ممنون میشم

Diego
27-01-2010, 22:30
کسی درباره سرباز معلم چیزی میدونه؟ یه بخش نامه برای معلم ها اومده که بچه هاشون میتونن برن سرباز معلم بشن ، میخواستم بدونم سرباز معلم دقیقا چه کاری میکنه ، اگه کسی اطلاعات کامل تری داره بگه ممنون میشم

تا جایی که من میدونم به نقاطی مثل روستا یا جاهایی که کمبود معلم هست فرستاده میشن تا توی ابتدایی تدریس کنن.

Makan_noor
28-01-2010, 00:35
بررسی موضوع «حذف معافیت سه برادری»، این هفته در کمیسیون امنیت ملی مجلس

حسین نقوی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، در مورد رد معافیت برادر سوم توسط شورای نگهبان، با بیان این مطلب، گفت: این ماده از مصوبه اصلاح قانون نظام وظیفه، پس از تصویب کمیسیون در صحن علنی مجلس مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت با تصویب نمایندگان مجلس برای تایید نهایی به شورای نگهبان فرستاده شد که شورای نگهبان آن را به دلیل مغایرت با قانون، تایید نکرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در خاتمه خاطرنشان کرد: ایراد شورای نگهبان به معافیت برادر سوم هفته جاری در کمیسیون بررسی می‌شود تا مغایرت و ایراد آن رفع شود.
چه جالب!یکی نیست بگه وقتی قانون رو تصویب نکردین چرا قبلش تو بوق و کرنا کردین و گوش فلک رو کر کردین و به این همه جوون امید بیخودی دادین که نه ما اینو تصویب کردیم و از نیمه ی 89 هم اجرا میکنیم.بعد میگن چرا ملت ...!هیچی اصلا ولش کن.من خودم مشمول این قانون تصویب نشده بودم ولی میدونستم اینجا ایرانه و امروزش با فرداش خیلی فرق داره قیدشو زدم و رفتم سراغ معافیت پزشکی.حالا منتظر وقت کمیسیون هستم.کسی میدونه بعد از معاینه ی بیمارستان چقدر طول میکشه نامه شورای پزشکی بیاد؟بعدش معاینه کمیسیون پزشکی چند ساعت طول میکشه؟منظورم چند ساعت باید تو صف وایسیم؟آخه من کنکور ارشد دارم!!!

DaRyUsH AkRaMi
28-01-2010, 01:23
دوستان بی زحمت جوابم بدید ممنون میشم میخوام به این بابا بگم
بعد من از یکی شنیدم از سال بعد تمام تک فرزند هایی که پدرشون زیر 59 هست معاف میشن راسته یا نه؟؟؟؟

نه همچین خبری نیست!!

mehdi_08
29-01-2010, 11:32
سلام
من دانشجوی ترم اولم ولی دیروز یه نامه از نظام وطیفه اومد برای رفتن به خدمت مقدس سربازی حالا ما چی کار کنیم مگه دانشگاه برای نظام وظیفه گواهی اشتغال به تحصیل نمی فرسته

Macushla
29-01-2010, 15:24
سلام
من دانشجوی ترم اولم ولی دیروز یه نامه از نظام وطیفه اومد برای رفتن به خدمت مقدس سربازی حالا ما چی کار کنیم مگه دانشگاه برای نظام وظیفه گواهی اشتغال به تحصیل نمی فرسته

شما سال اول كنكور قبول شدي ؟
اگر 2 بار كنكور دادين بايد دفترچه اعزام به خدمت رو پست ميكردي كه غيبت نخوري ، اميدوارم كه اينطور بوده و غيبت نخورده باشي .
اگر مشكل بالا رو نداشتين ، واسه دوستم چنين مسئله اي پيش اومد كه ترم يك نامه اعزام به خدمت واسش اومد ، كه رفت دانشگاه يه نامه گرفت و برد دايره تحصيلي نظام وظيفه و مشكلش حل شد . شما هم بهتره مشكل رو با دانشگاه در ميون بزاريد .

موفق باشيد

mehdi_08
29-01-2010, 22:01
شما سال اول كنكور قبول شدي ؟
اگر 2 بار كنكور دادين بايد دفترچه اعزام به خدمت رو پست ميكردي كه غيبت نخوري ، اميدوارم كه اينطور بوده و غيبت نخورده باشي .
اگر مشكل بالا رو نداشتين ، واسه دوستم چنين مسئله اي پيش اومد كه ترم يك نامه اعزام به خدمت واسش اومد ، كه رفت دانشگاه يه نامه گرفت و برد دايره تحصيلي نظام وظيفه و مشكلش حل شد . شما هم بهتره مشكل رو با دانشگاه در ميون بزاريد .

موفق باشيد

ممنون
سال دوم که کنکور دادم منتهی دفترچه هم فرستادم غیبت ندارم
پس باید برم دانشگاه نامه بگیرم راستی اگه دیر بشه چی می شه چون من برگشتم شهر خودم تا 28 دانشگاه نیستم دیر ببرم مشکلی پیش میاد:20:

Diego
29-01-2010, 23:07
سلام

واسه من هم موقعی که ترم اول بودم اومد.دنبالش نرفتم.:31:

AB
30-01-2010, 09:51
سلام دوستان.

من تاریخ اعزامم 18 بهمن هست و شامل ماده 127 (دو برادری)میشم.برادرم هم الان رفته خدمت.همه مدارک رو هم گرفتم گفتن برو کامپیوتر ثبت کنه.کامپیوتر هم گفت که الان نمیتونیم تغییرات بدیم و برو بعد از تاریخ اعزامت یعنی 19 ام یا 20 ام بیا.از طرفی هم تو دفترچه نوشته که اگه 18 ام نرم غیبت میخورم و معافیت شاملم نمیشه.الان من چی کار کنم؟صبر کنم تا بیستم؟!!:19:

mehdi_08
30-01-2010, 11:27
واسه من هم موقعی که ترم اول بودم اومد.دنبالش نرفتم.:31:

یعنی اصلا دنبالشو نمی گیری نمی دونی اگه از تاریخش بگذره چی می شه

DaRyUsH AkRaMi
30-01-2010, 12:44
سلام دوستان.

من تاریخ اعزامم 18 بهمن هست و شامل ماده 127 (دو برادری)میشم.برادرم هم الان رفته خدمت.همه مدارک رو هم گرفتم گفتن برو کامپیوتر ثبت کنه.کامپیوتر هم گفت که الان نمیتونیم تغییرات بدیم و برو بعد از تاریخ اعزامت یعنی 19 ام یا 20 ام بیا.از طرفی هم تو دفترچه نوشته که اگه 18 ام نرم غیبت میخورم و معافیت شاملم نمیشه.الان من چی کار کنم؟صبر کنم تا بیستم؟!!:19:

دوست عزیز برو..
اگر خدا بخواد و این قانون دو برادری تصویب بشه تو بازم معاف میشی..
دیر و زود داره دیگه

saladii
30-01-2010, 12:52
بچه ها من پدرم متولد 1/1/1331 هست،خواهشا بگین چه تاریخی معافیت کفالت می تونم بگیرم؟

H.M.D
30-01-2010, 13:03
دوست عزیز برو..
اگر خدا بخواد و این قانون دو برادری تصویب بشه تو بازم معاف میشی..
دیر و زود داره دیگه

من آخرم نفهميدم اين قانون چي هست!

من سه تا برادر بزرگتر دارم. دوتاشون رقتن خدمت و يكشون هم خريده.

يعني اگه اين قانون جديد تصويب شه من معاف ميشم؟!