PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ✔ نظام وظیفه و شرایط ادامه ی تحصیـل مشمولان || معافیت ها در پست اول و دوم

صفحه ها : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

irainian
13-09-2009, 15:24
شما اگه دولتی روزانه قبول شدید که دیگه نمیتونید دولتی امتحان بدید.
یا می تونم سراسری شیراز رو بخونم یک سال و موقع کنکور یک جوری در ازاد یا سراسری کنکور بدم

amir_68
13-09-2009, 22:04
طبق اون چیزی که توی دفترچه کنکور سراسری نوشته اگه دانشگاه روزانه قبول بشید نمیتونید دوباره کنکور سراسری بدید اما فکر کنک دانشگاه ازادا بتونید.(بازم بهتره بیشتر تحقیق کنید)

mohsensoft
14-09-2009, 10:59
آقا من دانشگاه قبول شدم و 18 مهر اعزامم هست
اما حالا که دانشگاه قبولم و میخوام برم چیکار باید کنم که غیبت نخورم؟
میدونم دانشگاه نامه میفرسته به نظام وظیفه اما میگن این کار رو دیر انجام میده و من غیبت میخورم
با توجه به اینکه من طبق قوانین جدید معاف میشم حالا میتونم زودتر از تاریخ مقرر به نظام وظیفه اعلام کنم دانشگاه قبول شدم تا غیبت نخورم؟
آخه اگه غیبت بخورم دیگه نمیتونم معاف بشم

Greatone
14-09-2009, 12:40
کسی که مشمول نیس نمتونه براه سربازی؟
من سال دیگه مشمول میشم الان میتونم برم سربازی؟

atropak
14-09-2009, 22:46
سلام
من دوبار در کنکور شرکت کردم سال 87 و 88 و متولد نیمه ی اول سال 1369 هستم...
الان هم در دانشگاه غیر انتفاعی شیخ بهائی ثبت نام کردم.
می خواستم ببینم اگر من برای اینکه سال دیگه بتونم در کنکور شرکت کنم باید کی از دانشگاه انصراف بدیم؟
اون وقت از اون طرف سربازیم چی می شه؟
اگر من حدودهای بهمن انصراف بدم ، یعنی بعد از ترم اول! و دفترچه ام را ارسال کنم کی من را اعزام می کنند؟

این را توی سایت Police.Ir دیدم ، عزیزانی که واردند می توند توضیح بدهند ، مخصوصا در مورد بند 7 که این که زده دانشجویان 86 به بعد یعنی منی که امسال می رم یه ترم بخونم بدون اینکه از دانشگاه انصراف بدم هم می تونم در آزمون سال بعد شرکت کنم ؟
همچنین در مورد بند 2 منظورشون نیمه ی اول یا دومه؟ یا کلا 69؟

شرايط مشمولان براي شركت در آزمون سراسري 89-88اعلام شد
1- مشمولان متولد سال 1370 كه ديپلم فني و حرفه اي ‏-كارو دانش و يا پيش دانشگاهي را تا مهرماه سال 88 به شكل حضوري و يا غير حضوري اخذ كرده باشند
2- مشمولان متولد سال 1369 كه ديپلم فني و حرفه اي - كارو دانش و يا پيش دانشگاهي را به شكل حضوري اخذ نموده باشند.
3-متولدين نيمه دوم سال 1368 كه داراي ديپلم فني و حرفه اي - كارو دانش و يا پيش دانشگاهي هستند و در آزمون ورودي سال 88-87 پذيرفته نشده اند كه مي توانند با دريافت برگه اعزام تاريخ اعزام خودشان را تا تاريخ 18/7/87 تمديد كنند.
4-مشمولان متولد سالهاي قبل از 68 با رعايت شرايط سني حداكثر 24 سال سن كه تا اول مهرماه سال 88 دوره پيش دانشگاهي را بصورت حضوري اخذ مي نمايند .لازم به ذكر است حداكثر سن براي دارندگان ديپلم كارودانش و فني و حرفه اي 22 سال تمام باشد.
5-مشمولان دارنده برگه اعزام به خدمت بدون غيبت كه موعد اعزام آنها پس از تاريخ آزمون سراسري 89-88 باشد.
6-مشمولان دانشجوي ورودي سال 86 به بعد كه با اخذ معافيت تحصيلي در دانشگاه هستند و از زمان ثبت نام كمتر از 4 نيمسال را سپري كرده اند در صورت شركت در آزمون و قبولي در رشته يا دانشگاه بهتر مجاز هستند كه از رشته يا دانشگاه قبلي انصراف داده و در رشته يا دانشگاه جديد تحصيل خود را ادامه دهند.

pedram abbasi
14-09-2009, 22:58
سلا رفقا!
آقا من 2 تا سوال مهم دارم لطفا جواب بديد!
1-راجع معافيت كفالت اگه كسي 2 تا برادر داشته باشه كه كارت داشته باشن ولي ايران نباشن و پدرش هم 59 سالش باشه آيا ميتونه از كفالت استفاده كنه؟
2-راجع به مصوبه جديد 3برادري كه 2تاشون سربازي رفتن سومي معاف! آيا اگه يكيشون جزنخبگان بوده باشه و 2 ماه آموزشي رو رفته باشه و به عنوان سربازي هم پروزه انجام داده باشه كلا 5 ماه ولي پشت كارتش اين قضيه درج شده باشه آيا سومي معافه و اون نخبه هه جزمعافيت هاي خاص محسوب نميشه و خدمتش كامل محسوب ميشه؟
فعلا درپناه حق!

mohsensoft
15-09-2009, 00:47
شرايط مشمولان براي شركت در آزمون سراسري 89-88اعلام شد
1- مشمولان متولد سال 1370 كه ديپلم فني و حرفه اي ‏-كارو دانش و يا پيش دانشگاهي را تا مهرماه سال 88 به شكل حضوري و يا غير حضوري اخذ كرده باشند
2- مشمولان متولد سال 1369 كه ديپلم فني و حرفه اي - كارو دانش و يا پيش دانشگاهي را به شكل حضوري اخذ نموده باشند.
3-متولدين نيمه دوم سال 1368 كه داراي ديپلم فني و حرفه اي - كارو دانش و يا پيش دانشگاهي هستند و در آزمون ورودي سال 88-87 پذيرفته نشده اند كه مي توانند با دريافت برگه اعزام تاريخ اعزام خودشان را تا تاريخ 18/7/87 تمديد كنند.
4-مشمولان متولد سالهاي قبل از 68 با رعايت شرايط سني حداكثر 24 سال سن كه تا اول مهرماه سال 88 دوره پيش دانشگاهي را بصورت حضوري اخذ مي نمايند .لازم به ذكر است حداكثر سن براي دارندگان ديپلم كارودانش و فني و حرفه اي 22 سال تمام باشد.
5-مشمولان دارنده برگه اعزام به خدمت بدون غيبت كه موعد اعزام آنها پس از تاريخ آزمون سراسري 89-88 باشد.
6-مشمولان دانشجوي ورودي سال 86 به بعد كه با اخذ معافيت تحصيلي در دانشگاه هستند و از زمان ثبت نام كمتر از 4 نيمسال را سپري كرده اند در صورت شركت در آزمون و قبولي در رشته يا دانشگاه بهتر مجاز هستند كه از رشته يا دانشگاه قبلي انصراف داده و در رشته يا دانشگاه جديد تحصيل خود را ادامه دهند.
این مال امسال نیست
این مال پارساله
اما شرایط امسالش هنوز مشخص نیست

hesamkowsar
15-09-2009, 01:49
کسی 67 باشه و امسال کنگور قبول شده باشه(همین کنکور ازاد) و تا الان 4 ترم خوانده باشه یعنی ورودی 86 باشه و هنوز ترم 5 رو ثبت نام نکرده باشه میتونه رشتشو عوض کنه؟چون باید نظام وظیفه مجوز بده...درسته...میده؟

دوستان من با این شرایط دانشگاه قبلیو انصراف دادم و رفتم دانشگاه جدید.البته باید نظام وظیفه برید مجوز برید که راحت هم داد.فقط کارای اداری دانشگاه زیاده و بدو بدو داره...از 4 ترم بیشتر بشه نمیشه دیگه...نیمه 2 شهریور به بعد که 4 ترم بیشتر رد نکرده باشن میتونن رشته عوض کنن...من تو این مدت وارد شدم.سوالی بود در خدمتم

AB
15-09-2009, 08:56
کسی میتونه این بند رو بیشتر توضیح بده؟یعنی برای متولدین 69 هیچ محدودیتی نیست؟

amir_68
15-09-2009, 12:14
همون جوری که دوستمون گفتن این ماله امسال نیست.ولی فکر کنم متولدین نیمه دوم سال 69 باید دفترچه را پست کنن که تاریخ اعزامشون میفته بعد کنکور89.(مثل نیمه دومای 68 که پارسال دفترچه را پست کردن.)

atropak
15-09-2009, 14:59
سلام دوستان
من توی سایت Police.ir دیدم که زده معافیت تحصیلی فقط یک بار صادر می شود!
همچنین به دانشجویان انصرافی از دانشگاه ها معافیت تحصیل داده نمی شود و حق تحصیل مجدد در دانشگاه را ندارند!
می خواستم ببینم من الان که دانشگاه ثبت نام کردم اگر بعد از یک ترم انصراف بدم که جزء دانشجویان انصرافی محسوب می شوم، و من قصد دارم سال دیگه هم در کنکور شرکت کنم پس باید بی خیال انصراف شد؟ کسی قضیه ی انصراف و بعد محرومیت یک سال را می دونه؟

آیا امکان داره از دانشگاه غیرانتفاعی یک ترم (یعنی ترم دوم) را مرخصی گرفت؟ اگر امکانش هست می شه یک دلیل محکمه پسند برای مرخصی بگید؟

mohsensoft
15-09-2009, 17:55
سلام دوستان
من توی سایت Police.ir دیدم که زده معافیت تحصیلی فقط یک بار صادر می شود!
همچنین به دانشجویان انصرافی از دانشگاه ها معافیت تحصیل داده نمی شود و حق تحصیل مجدد در دانشگاه را ندارند!
می خواستم ببینم من الان که دانشگاه ثبت نام کردم اگر بعد از یک ترم انصراف بدم که جزء دانشجویان انصرافی محسوب می شوم، و من قصد دارم سال دیگه هم در کنکور شرکت کنم پس باید بی خیال انصراف شد؟ کسی قضیه ی انصراف و بعد محرومیت یک سال را می دونه؟

آیا امکان داره از دانشگاه غیرانتفاعی یک ترم (یعنی ترم دوم) را مرخصی گرفت؟ اگر امکانش هست می شه یک دلیل محکمه پسند برای مرخصی بگید؟
ببین داداش
طبق قانون شما باید اول کنکور بدید و قبول بشید و موقع ثبت نام توی دانشگاه جدید انصراف بدی
یعنی میتونی ترم 2 رو مرخصی بگیری
اما در مورد این قانون تحقیق کن
من که ترسیدم برم طرفش چون بدجوری مشکوک میزد
دلیلشو هم بارها گفتم که واسه این قضیه نظام وظیفه و سنجش هر کدوم یه قانون جدا دارن!!!!!!!!!!!!!

mehdiaga
15-09-2009, 23:08
آیا میشود که در حین استفاده از معافیت تحصیلی به معافیت کفالیت یا عنایات رهبر اقدام کرد؟

vroom
15-09-2009, 23:10
آیا میشود که در حین استفاده از معافیت تحصیلی به معافیت کفالیت یا عنایات رهبر اقدام کرد؟
کفالت را میشه ولی اون یکی را نمیدونم

mohsensoft
15-09-2009, 23:43
آقا من دانشگاه قبول شدم و 18 مهر اعزامم هست
اما حالا که دانشگاه قبولم و میخوام برم چیکار باید کنم که غیبت نخورم؟
میدونم دانشگاه نامه میفرسته به نظام وظیفه اما میگن این کار رو دیر انجام میده و من غیبت میخورم
با توجه به اینکه من طبق قوانین جدید معاف میشم حالا میتونم زودتر از تاریخ مقرر به نظام وظیفه اعلام کنم دانشگاه قبول شدم تا غیبت نخورم؟
آخه اگه غیبت بخورم دیگه نمیتونم معاف بشم

seyyedi
16-09-2009, 11:19
دوستان سلام
محسن جان بچه های آزاد که میومدن نظام وظیفه یه نامه میگرفتن که طبق قانون فلان و فلان تحصیل ایشون بلا مانع هست
حالا دولتی رو نمی دونم

راستی من مدارکم رو برای صدور کارت معافیت فرستادم(یعنی معاف شدم)
حالا نظام وظیفه گفته واسه دانشگاه استعلامی نمیده مگه این که دانشگاه درخواست کنه
تا روز ثبت نام هم قطعا کارتم نمیاد
حالا برای مدرک ناظم وظیفه ی باید ارائه بدم
اگه شرایط رو بگم حله؟
چون اگه دانشگاه واسه معافیت تحصیلی اقدام کنه متوجه میشه

راستی پذیرش من نیم سال دوم هست

علی علی

ashkan3727
16-09-2009, 14:48
سلام دوستان من چند تا سوال دارم ممنون میشم جواب بدید
1 من متولد فروردین 69 هستم میخواستم بدونم برای ثبتنام سربازی اضافه خدمت شامل حال من میشه یا نه چون از معافیت تحصیلی استفاده نکردم مدرک تحصیلیم به صورت متفرقه بوده
2 چه درجه ای به دیپلم نظری میدند به پیش دانشگاهی نظری چه طور؟ آیا در درجه /پیش دانشگاهی تاثیری نسبت به دیپلم داره؟
3 میتونم در حین سربازی در کنکور شرکت کنم؟
د
وستان اگه جوابمو دقیق بدید ممنون میشم

ahriman323
16-09-2009, 22:14
دوستان این قانون 2 برادری تصویب نشد؟!

mohsensoft
16-09-2009, 22:52
دوستان این قانون 2 برادری تصویب نشد؟!
تصویب که شده
اما هنوز به تایید شورای نگهبان نرسیده
که اونم یه مدتی طول میکشه

shahriar_sh_2007
17-09-2009, 13:03
شرایط ثبت‌نام مشمولان وظیفه عمومی در دانشگاه ها اعلام شد

از سوی سازمان وظیفه عمومی ناجا ؛
شرایط ثبت‌نام مشمولان وظیفه عمومی در دانشگاه ها اعلام شد
به منظور مشخص کردن وضعیت مشمولیت افراد ذکور پذیرفته شده در آزمون‌های موسسات آموزش عالی در سال 88 و ثبت‌نام و شروع به تحصیل آنان، شرایط جدید ثبت‌نام مشمولان وظیفه در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور از سوی سازمان وظیفه عمومی ناجا اعلام شد.

دانش‌آموزان دانشسراها و دانش‌آموزان 4 ساله آخر دوره متوسطه و هنرآموزان هنرستان‌ها و آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای که ارزش تحصیلی دیپلم آنها از طرف مراجع صلاحیت‌دار معادل متوسطه کامل شناخته شده و دانشجویان و هنرجویان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی اگر در حین تحصیل به سن مشمولیت برسند تا زمانی که به تحصیلات خود ادامه می‌دهند، از اعزام به خدمت دوره ضرورت معاف خواهند بود.
مشمولانی که ضمن قبولی در آزمون‌های سراسری در سال اعزام به خدمت یعنی سالی که در آن سال به 19 سالگی تمام می‌رسند و قصد شروع به تحصیل در موسسات آموزش عالی را دارند به شرط اخذ مدرک دیپلم حضوری در سال اعزام یا سال‌های قبل، شروع به تحصیل از مهرماه آنان بلامانع است، ضمنا اخذ پیش‌دانشگاهی برای این افراد به صورت غیرحضوری منعی نخواهد داشت. به عنوان مثال، تحصیل متولدان سال 1369 از مهر 88 با رعایت موارد یادشده مجاز است.
همچنین مشمولان متولد نیمه دوم هر سال که در سال اعزام به خدمت، سالی که در آن سال به 19 سالگی تمام خواهند رسید، به شرط اخذ دیپلم فنی و حرفه‌ای یا کاردانش یا پیش‌دانشگاهی به صورت حضوری، با معرفی بموقع به سازمان وظیفه عمومی می‌توانند از مزایای تعویق اعزام به خدمت تا 18 مهر سال بعد برخوردار و آمادگی جهت شرکت در کنکور سال بعد را کسب کنند.
مشمولانی که دوره دیپلم فنی و حرفه‌ای یا کاردانش را حداکثر تا 22 سالگی یا دوره پیش‌دانشگاهی را حداکثر تا 24 سالگی به صورت حضوری طی کرده‌اند، مجاز به شرکت در آزمون و شروع به تحصیل در موسسات آموزش عالی از مهر سال اخذ فراغت دیپلم یا پیش‌دانشگاهی هستند.

** نحوه ثبت‌نام طلاب مشمول خدمت

طلاب حوزه علمیه برخوردار از معافیت تحصیلی حوزوی با موافقت کتبی شورای مدیریت حوزه علمیه قم یا نمایندگان آن شورا در دیگر شهرها مبنی بر این‌ که طلبه قادر است ضمن تحصیل در حوزه به طور جانبی در دانشگاه نیز تحصیل کند، بدیهی است هر زمان معافیت تحصیلی وی در حوزه به پایان برسد مشمول واجد شرایط ادامه تحصیل در دانشگاه نخواهد بود.

براساس این گزارش، مشمولان دارای معافیت موقت پزشکی که در زمان ثبت‌نام اعتبار معافیت آن مقتضی نشده باشد و بدون سابقه تحصیلی دانشگاهی (اخراج انصراف) باشند، این قبیل افراد پس از پایان مهلت معافیت جهت ادامه رسیدگی به وظیفه عمومی ذی‌ربط مراجعه و در صورتی که در شورای پزشکی سرباز شناخته شوند از معافیت تحصیلی برخوردار خواهند شد.

**ثبت‌نام مشمولان بدون غیبت و بدون سابقه دانشجوی اخراجی و انصرافی

مشمولانی که بدون غیبت و بدون سابقه دانشجوی اخراجی و انصرافی به سازمان وظیفه عمومی خود را معرفی و درخواست رسیدگی معافیت پزشکی می‌کنند و سپس در موسسات آموزش عالی پذیرفته می‌شوند، می‌توانند مجوز ثبت‌نام از وظیفه عمومی ذی‌ربط اخذ و به دانشگاه‌ ارائه کنند و در صورت اخذ معافیت دائم کارت معافیت را به دانشگاه ارائه خواهند کرد، در غیر این صورت ضمن اعلام وظیفه عمومی مبنی بر سربازشدن، دانشگاه برای وی درخواست معافیت تحصیلی خواهد کرد. در این صورت مشمول موظف به پیگیری درخواست معافیت پزشکی بوده به نحوی که بین اقدامات او هیچ فاصله‌ای ایجاد نشود.

** تحصیل همزمان در 2 دانشگاه عامل لغو معافیت تحصیلی

معافیت تحصیلی در هر مقطع یک بار صادر می‌شود، از این‌رو تحصیل همزمان در 2 دانشگاه سبب لغو معافیت تحصیلی و الزام مشمول جهت رسیدگی به وضع مشمولیت و اعزام به خدمت می‌شود. همچنین شرط برخورداری از معافیت تحصیلی در تمامی مقاطع، شرکت در آزمون‌های سراسری برگزار شده از سوی سازمان سنجش آموزش کشور یا مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی است.

**شرایط اخذ معافیت در موارد استثنا

البته مشمولانی که برابر مقررات زیر در دانشگاه پذیرش و شروع به تحصیل کنند، مورد استثنا از شرکت در آزمون هستند:
آیین‌نامه پذیرش دانشجویان ممتاز در دوره تحصیلی بالاتر بدون شرکت در آزمون سراسری.
آیین‌نامه اجرایی پذیرش قهرمانان در رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی.
آیین‌نامه نحوه پذیرش برگزیدگان جشنواره‌ها و مسابقات علمی در دوره‌های آموزش عالی.
نخبگان معرفی شده از سوی بنیاد ملی نخبگان ستاد کل نیروهای مسلح.

**تحصیل در حین خدمت برخلاف ضوابط

تحصیل در حین خدمت برخلاف ضوابط بوده و چنانچه در حین تحصیل بنا بر مشکلات خدمتی درخواست ترخیص از سوی دانشگاه به عمل آید در شمول معافیت تحصیلی قرار نخواهد گرفت. البته مشمولان غایب حق شرکت در آزمون و شروع به تحصیل در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی را ندارند.

**نحوه ادامه تحصیل مشمولان فارغ‌التحصیل

فارغ‌التحصیلان مقاطع کاردانی و بالاتر در مهلت 6 ماهه مقرر پس از فراغت از تحصیل مجاز به شرکت در آزمون مقاطع بالاتر و شروع به تحصیل هستند.
مشمولان فارغ‌التحصیل دانشگاه‌ها با ارائه برگ اعزام بدون غیبت که تاریخ اعزام مندرج در آن سپری نشده باشد، می‌توانند در مقاطع تحصیلی بالاتر ثبت‌نام و شروع به تحصیل کنند. مشمولان بندهای فوق الزامی به شرکت در آزمون در فرجه 6 ماهه پس از فراغت ندارند و ملاک برخورداری از معافیت تحصیلی برای آنان نداشتن غیبت و سابقه اخراج و انصراف در مقطع قبلی است.
براساس این خبر، فارغ‌التحصیلان مقاطع کاردانی مجاز به شرکت در آزمون‌های دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته هستند و در صورت شرکت در آزمون‌های کارشناسی پیوسته باید رشته تحصیلی آنان در دوره کاردانی با رشته تحصیلی کارشناسی پیوسته متجانس و در یک گروه آزمایشی قرار داشته باشد به نحوی که حداکثر طی مدت 4 سال دوره کارشناسی پیوسته را به پایان برسانند.

Ali&G
19-09-2009, 00:16
دوستان ببخشید یه سوال :
من برگه سبزم اومده تاریخ اعظامم 8/20 امساله و توی کنکور هم نتونستم رتبه ی خوبی بدست بیارم یکی از دوستام گفت که اگه بری سازمان نظام وظیفه میتونی تاریخ اعظام رو تا یکسال عقب بندازی تا برای کنکور سال اینده اماده شی میخواستم بدونم این مطلب عملی
هست یا نه در ضمن اگه من تو تاریخ فوق خودم رو معرفی نکنم به جز سه ماه اضافه خدمت مشکلی دیگه هم برام پیش میاد یا نه
مثلا دژبان بیاد دم خونه؟؟؟

arash66_2m
19-09-2009, 09:22
تصویب که شده
اما هنوز به تایید شورای نگهبان نرسیده
که اونم یه مدتی طول میکشه

سلام.

داستان این قانون دو برادری چیه به من بگین خواهشا ...
من الان برادرم مهندسی عمران رو همین نیمسال دوم تموم کرد قراره مهرماه دفترچه رو بفرسته بره ...
منم نیمسال 89 یهنی سال بعد همین موقع مهندسی عمرانم تموم میشه ...
یعنی من برادر کوچیکه میتونم معافی بگیرم ؟ این که گفتی هنوز یه مدتی طول میکشه چیه ؟ یه اطلاعات کاملتری بدین ممنون میشم

با تشکر ...

قانون دو برادري (ماده 127)

ماده127- از دو ياسه برادر واجد شرايط اعزام به خدمت يكي از آنان كه سن او از ديگران كمتر است به شرطي كه خود و برادري كه به خدمت رفته است فاقد غيبت باشد با ارائه گواهي اشتغال به خدمت برادر يا برادران ديگر مي تواند به تاريخ خاتمه خدمت برادر يا يكي از برادران دفترچه آماده به خدمت در يافت نمايد.

تبصره1- برادر بزرگتري كه برادر يا برادران كوچكتر او به خدمت اعزام شده اند و اعزام وي قبل از آنان به هر علت مقدور نبوده است چنانچه فاقد غيبت باشد مي تواند تا خاتمه خدمت يكي از آنان از تاخير در اعزام به خدمت استفاده نمايد.

تبصره2- در صورتيكه مشمولان مذكور به خدمت اعزام شده باشندنمي توانند از معافيت تاخير در اعزام موضوع بند(د) ماده44 قانون خدمت وظيفه عمومي استفاده نمايند
بیشتر بازش کنید من که چیزی نفهمیدم که ...

behnam_roli
22-09-2009, 09:20
سلام

من متولد بهمن 69 هستم و میخوام یه سال پشت کنکور بمونم چند تا سوال داشتم

1- تا کی مهلت دارم دفترچه رو بفرستم؟

2- اگه یه ذره زود بفرستم برای گرفتن گواهینامه مثلا تو همین هفته مشکلی پیش نمیاد؟

3- بعد اگه فرستادم اون جوابش چند وقت بعدش میاد که من بتونم گواهینامه بگیرم؟

ممنون

farshidshd
22-09-2009, 17:07
دوستان ببخشید یه سوال :
من برگه سبزم اومده تاریخ اعظامم 8/20 امساله و توی کنکور هم نتونستم رتبه ی خوبی بدست بیارم یکی از دوستام گفت که اگه بری سازمان نظام وظیفه میتونی تاریخ اعظام رو تا یکسال عقب بندازی تا برای کنکور سال اینده اماده شی میخواستم بدونم این مطلب عملی
هست یا نه در ضمن اگه من تو تاریخ فوق خودم رو معرفی نکنم به جز سه ماه اضافه خدمت مشکلی دیگه هم برام پیش میاد یا نه
مثلا دژبان بیاد دم خونه؟؟؟

میتونی تمدید کنی ولی تا یک سال رو فکر نمیکنم
دژبان هم نمیاد خیالت راحت

سلام

من متولد بهمن 69 هستم و میخوام یه سال پشت کنکور بمونم چند تا سوال داشتم

1- تا کی مهلت دارم دفترچه رو بفرستم؟

2- اگه یه ذره زود بفرستم برای گرفتن گواهینامه مثلا تو همین هفته مشکلی پیش نمیاد؟

3- بعد اگه فرستادم اون جوابش چند وقت بعدش میاد که من بتونم گواهینامه بگیرم؟

ممنون

6 ماه بعد از فراغت از تحصیل وقت داری دفترچه رو بفرستی

اگه زودتر بفرستی خب زودتر برگه سبزت میاد و زودتر میتونی گواهیماکه بگیری

حدوددا هم تا 4 الی 6 ماه طول میکشه تا جواب نهایی رو بدن

bleu2u4u
23-09-2009, 01:03
ایا درسته که کسی که واحد نگه داشته باشه میتونه تا 24 سالگی(یا کمتر یا بیشتر) توی شبانه درس بخونه و از معافیت تحصیلی استفاده کنه
سوال دیگه اینکه دانش اموزان فنی بعد از پایان سال سومشون چند سال وقت دارن تا کنکور بدن

arash66_2m
23-09-2009, 18:16
سلام.

من الان برادرم مهندسی عمران رو همین نیمسال دوم تموم کرد قراره مهرماه دفترچه رو بفرسته بره ...
یعنی من برادر کوچیکه میتونم معافی بگیرم ؟ این که گفتی هنوز یه مدتی طول میکشه چیه ؟ یه اطلاعات کاملتری بدین ممنون میشم

با تشکر ...

سلام کسی جواب اینو نمی دونم ممنون میشم جواب اینو بدین.

bleu2u4u
23-09-2009, 19:34
اقا راستی من خودم الان دارم کارشناسی غیرانتفاعی میخونم (متولد اردیبهشت 69 ام که سال دوم قبول شدم)
میخواستم ببینم میتونم نیمسال دوم رو مرخصی بگیرم بعد بشینم یه سال دیگه بخونم
چون تا اونجایی که یادم میاد توی گزینه هایی که وقت پر کردن دفترچه ی سراسری برای وضعیت سربازی بود یه همچین حالتی نبود
ممنون

arash_vbasic
24-09-2009, 08:18
سلام
من متولد 68/06/21 هستم که تو خرداد 88 مدرک دیپلم کاردانش رو به صورت داوطلب آزاد گرفتم
تو دانشگاه آزاد شهر خودمون هم قبول شدم
اما چون نه دفترچه پست کردم نه .... :31:
ثبت نامم نمیکنن :41:
کسی از دوستان راه حلی میدونه که من بتونم ثبت نام کنم ؟ :13:
ممنون

danial_848
24-09-2009, 19:00
سلام
پست اول یه جاهایی فقط نوشته "خدمات غیررزمی" یعنی معاف از رزم دیگه؟

sajad
24-09-2009, 19:23
سلام
من متولد 68/06/21 هستم که تو خرداد 88 مدرک دیپلم کاردانش رو به صورت داوطلب آزاد گرفتم
تو دانشگاه آزاد شهر خودمون هم قبول شدم
اما چون نه دفترچه پست کردم نه .... :31:
ثبت نامم نمیکنن :41:
کسی از دوستان راه حلی میدونه که من بتونم ثبت نام کنم ؟ :13:
ممنون

شما حضوري مدرك گرفتيد ؟

arash_vbasic
24-09-2009, 20:37
شما حضوري مدرك گرفتيد ؟

سلام
خیر
توی پستم هم گفتم به صورت داوطلب آزاد

sajad
24-09-2009, 20:46
متاسفانه بندي براي ثبت نام شما وجود نداره . مي تونيد بريد خدمت در حين خدمت امتحان بديد .

Mr Unknown
27-09-2009, 09:35
سلام
من متولد آذر 69 هستم و پیش رو هم شهریور تموم کردم
تا کی برای فرستادن دفترچه وقت دارم؟
زود بفرستم بهتره یا دیرتر؟
امکان نداره که تحت هیچ شرایطی تاریخ اعزام من بیفته قبل کنکور؟
ممنون

sajad
27-09-2009, 13:37
سلام
من متولد آذر 69 هستم و پیش رو هم شهریور تموم کردم
تا کی برای فرستادن دفترچه وقت دارم؟
زود بفرستم بهتره یا دیرتر؟
امکان نداره که تحت هیچ شرایطی تاریخ اعزام من بیفته قبل کنکور؟
ممنون

شما مشمول اين قانون در كنكور سال 89 خواهيد بود :
متولدين نيمه دوم سال 1369 كه داراي ديپلم فني و حرفه اي - كارو دانش و يا پيش دانشگاهي هستند و در آزمون ورودي سال 89-88 پذيرفته نشده اند كه مي توانند با دريافت برگه اعزام تاريخ اعزام خودشان را تا تاريخ 18/7/89 تمديد كنند.

سوالي بود در خدمتم .

arash66_2m
27-09-2009, 13:58
سلام.

با تشکر ...

این جواب نداره ؟:41:

bleu2u4u
27-09-2009, 15:20
راستی اگر کسی از همین امروز مراحل اداری اش رو شروع کنه چند ماهه دیگه سربازی اش تموم میشه؟

fr1368
27-09-2009, 18:07
با عرض سلام و خسته نباشید

من امسال در کنکور کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال 88 شرکت کردم و در دانشگاه غیرانتفاعی رشته ساختمان قبول شدم .
من میخوام که دوباره در آزمون شرکت کنم (سال بعد ) و در دانشگاه غیرانتفاعی رشته عمران قبول شم .
دو تا سوال داشتم

1 ) اگر من یک ترم بخونم و ترم بعد رو مرخصی بگیرم سال بعد ( 89 ) هم میتونم توی همین آزمون (کاردانی به کارشناسی ناپیوسته ) شرکت کنم و واحد هایم رو تطبیق کنم و عمران بخونم یا نه به مشکل خدمت می خورم و باید برم سربازی ؟؟

2 ) اگه به جای ترم مرخصی ، انصراف از تحصیل در ترم 2 بدم هم می تونم در کنکور شرکت کنم و ادامه تحصیل بدم یا باید سربازی برم؟؟

Hossein_128
27-09-2009, 20:19
سلام دوستان ، من می خواستم بپرسم: آیا من با این شرایط زیر به مشکل سربازی بر نمیخورم؟

مشکلات من:

من سال 86 رشتم ( نظری ) تجربی بود ولی چون علاقه نداشتم برای خرداد و شهریور ماه بدون مطالعه رفتم و امتحان دادم و قبول نشدم ( چون می خواستم تغییر رشته بدم نخوندم ) ، بعد تغییر رشته دادم و رفتم رشته تربیت بدنی ( فنی حرفه ای ) ، رشته ای که اصلاً هیچ آینده ای نداره ( حداقل برای من که اصلاً و به هیچ وجه اهل ورزش نیستم آینده ای نداره ) ، خلاصه سال دوم تربیت بدنی رو خوندم و یه ضرب قبول شدم ، ولی الآن بازم میخوام ( انشاالله برای آخرین بار ) تغییر رشته بدم و برم الکترونیک ( فنی حرفه ای ) ولی الآن پیش هر مشاوره ای رفتم میگن از ( فنی به فنی ) نمیشه تغییر رشته داد ولی من میخوام سال دوم رو یک بار دیگه بخونم ولی بازم میگن نه! ولی یه راه حل بهم پیشنهاد کردن اونم اینکه فقط میتونم شبانه بخونم!
در ضمن اگر برم پیش رئیس آموزش و پرورش ناحیه و یا برم هنرستان غیر انتفاعی میتونم نتیجه ای بگیرم؟
یه راه حلی بهم نشون بدید....تشکر....

حالا با این شرایط به مشکل بر میخورم یا نه؟؟؟
تشکر........

sajad
27-09-2009, 20:58
این جواب نداره ؟:41:

با فرض اين‌كه اين طرح با تأييد شوراي نگهبان مواجه شود، حداقل تا يك‌سال آينده اين قانون اجرايي شود. يعني مي شه گفت از سال 89 . اگه نكته مبهمي هست بگيد تا بگم

sajad
27-09-2009, 20:59
راستی اگر کسی از همین امروز مراحل اداری اش رو شروع کنه چند ماهه دیگه سربازی اش تموم میشه؟

منظورتون از مراحل مراحل چه كاريه ؟

sajad
27-09-2009, 21:00
با عرض سلام و خسته نباشید

من امسال در کنکور کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال 88 شرکت کردم و در دانشگاه غیرانتفاعی رشته ساختمان قبول شدم .
من میخوام که دوباره در آزمون شرکت کنم (سال بعد ) و در دانشگاه غیرانتفاعی رشته عمران قبول شم .
دو تا سوال داشتم

1 ) اگر من یک ترم بخونم و ترم بعد رو مرخصی بگیرم سال بعد ( 89 ) هم میتونم توی همین آزمون (کاردانی به کارشناسی ناپیوسته ) شرکت کنم و واحد هایم رو تطبیق کنم و عمران بخونم یا نه به مشکل خدمت می خورم و باید برم سربازی ؟؟

2 ) اگه به جای ترم مرخصی ، انصراف از تحصیل در ترم 2 بدم هم می تونم در کنکور شرکت کنم و ادامه تحصیل بدم یا باید سربازی برم؟؟

لطفا اطلاعات كاملتوت رو بديد . تولد سال اخذ ديپلم و ..

arash66_2m
27-09-2009, 21:27
با فرض اين‌كه اين طرح با تأييد شوراي نگهبان مواجه شود، حداقل تا يك‌سال آينده اين قانون اجرايي شود. يعني مي شه گفت از سال 89 . اگه نكته مبهمي هست بگيد تا بگم

آهان پس !
یعنی خبر دارین تو مجلس اصلا این طرح رو بررسی می کنن یا نه ؟! احمالش چقدره که تصویب بشه از این چیز ها ؟!
در ضمن من سال 89 شهریور ماه فارغ التحصیل میشم.
برادرم هنوز سربازی نرفته یعنی در عرض 6 ماهی که از این مهرماه داره پست می کنه ...
؟!

sajad
27-09-2009, 21:34
تو مجلس كاملا تصويب شده . نگهبانم تصويب خواهد كرد . شما 89 مطمئن باشيد كه قانون 3 برادري اجرا مي شه

arash66_2m
27-09-2009, 21:39
تو مجلس كاملا تصويب شده . نگهبانم تصويب خواهد كرد . شما 89 مطمئن باشيد كه قانون 3 برادري اجرا مي شه

بحث بحث دو برادری هستش ؟! سه برادی از کجا اومد ؟!
یعنی اگه کامل تصویب بشه و برادرم تا سال 89 بره سرباز من می تونم معافیت سربازی بگیرم و سرباز نرم ؟!:13:

sajad
27-09-2009, 21:42
بله . اگه نامشو ميخواين بزارم اينجا براتون ؟

arash66_2m
27-09-2009, 21:45
بله . اگه نامشو ميخواين بزارم اينجا براتون ؟

بله می خوام بزارین دو برادری بود ها سه برادری نه ؟!

sajad
27-09-2009, 22:03
بله می خوام بزارین دو برادری بود ها سه برادری نه ؟!

آقا آرش من شرمنده . شام نخورده بودن انگار . آقا شما مي تونيد از قانون تاخير استفاده كنيد . هموني كه خودتون هم مي دونيد . داداشتون غيبت كه ندارن ؟

fr1368
27-09-2009, 22:51
لطفا اطلاعات كاملتوت رو بديد . تولد سال اخذ ديپلم و ..

متولد نیمه اول 68 سال اخذ مدرک و فارغ التحصیلی : 31 /6 /88
:10:

sajad
28-09-2009, 10:08
بر طبق قانون جديد شما مي تونيد سال بعد از رشته جديد قبول شديد بريد .
مشمولان دانشجوي ورودي سال 87 به بعد كه با اخذ معافيت تحصيلي در دانشگاه هستند و از زمان ثبت نام كمتر از 4 نيمسال را سپري كرده اند در صورت شركت در آزمون و قبولي در رشته يا دانشگاه بهتر مجاز هستند كه از رشته يا دانشگاه قبلي انصراف داده و در رشته يا دانشگاه جديد تحصيل خود را ادامه دهند.

Hectorist
28-09-2009, 10:50
سلام.
الان من متولد نیمه ی اول 69 هستم ، مدرک پیش دانشگاهی رو هم سال 87 ، نیمه ی دوم گرفتم یعنی بهمن. امسال کنکور شرکت کردم و آزاد آوردم. رفتم و ثبت نام کردم ، اما فردای روز ثبت نام رفتم و کنسل کردم! یعنی حتی به انتخاب واحد هم نرسید! حالا میخوام بشینم و واسه سال بعد بخونم ، اما نظام وظیفه میگه که حتما باید بری سربازی و اگه نری نمیتونی کنکور شرکت کنی! الان من چه کار باید بکنم؟

sajad
28-09-2009, 11:30
با توجه به اينكه نيمه اول 69 هستي به هيچ عنوان نمي توني در كنكور سال بعد شركت كني . تنها راه تو اينه كه زود بري ثبت تامن كني در همون واحد با قانون جديد مي توني سال بعد از رشته انصراف در رشته جديد ثبت نام كني

ms368
28-09-2009, 12:07
سلام

دوست من متولد 68
پارسال دیپلم شبانه گرفت
2 ماه پیش واسه معافیت پزشکی اقدام کرد که تا حالا هم کاراش تموم نشده
ولی چند تا دکتر گفتن مشکل جدی نداری و شاید بفرستنت سربازی

خب سوالم اینه که

اگه معاف نشه میتونه کنکور سال دیگه شرکت کنه و بره دانشگاه ؟
یا اینکه کنکور نده و بره پیام نور ؟
چیکار باید کنه که تا بتونه بره دانشگاه ؟

لطفا راهنمایی کنید ...

sajad
28-09-2009, 12:24
اگه متولد 68 باشه و الان از معافيت تحصيلي استفاده نكنه به هيچ وجه نمي تونه كنكور بده سال بعد

ms368
28-09-2009, 12:27
معافیت تحصیلی ؟
نمیفهمم
باید کجا اینو بگیره ؟

sajad
28-09-2009, 12:30
الان شما دانشجويي ؟

ms368
28-09-2009, 12:38
نه بابا من تازه 15 سالمه

sajad
28-09-2009, 12:45
اي بابا شما ور نمي گم كه . دوستتون رو مي گم

ms368
28-09-2009, 12:50
من میگم اون پارسال دیپلم شبانه گرفته و الان تازه داره میخواد بره دانشگاه ( یعنی هنوز دانشجو نیست )
دیپلم کار و دانش ، برنامه نویسی کامپیوتر

چطور میتونه معافیت تحصیلی بگیره ؟
کلا میتونه کاری کنه که بدون اینکه بره سربازی بره به دانشگاه ؟
یکم توضیح میدین ؟
گیج شدم

thanx

sajad
28-09-2009, 12:55
دوست شما الان مشمول حساب مي شه . تنها رهاي كه داشت اين بود كه امسال در يكي از كنكور ها چه پيام نور چه علكي كاربردي ها شركت مي كرد و معافيت تحصيلي مي گرفت و بعد با اون سال بعد مي تونست كنكور بده . اما شرايط ديگه اي كه هست اينه كه دوستتون غيبت نداشته باشه و دفرترچشو بفرسته و در حسن سربازي هر زماني از كنكور ها قبول شد مياد بيرون

Hossein_128
28-09-2009, 16:32
سلام .

لطفاً یکی راهنمایی کنه...!

من می خواستم بپرسم: آیا من با این شرایط زیر به مشکل سربازی بر نمیخورم؟

مشکلات من:

من سال 86 رشتم ( نظری ) تجربی بود ولی چون علاقه نداشتم برای خرداد و شهریور ماه بدون مطالعه رفتم و امتحان دادم و قبول نشدم ( چون می خواستم تغییر رشته بدم نخوندم ) ، بعد تغییر رشته دادم و رفتم رشته تربیت بدنی ( فنی حرفه ای ) ، رشته ای که اصلاً هیچ آینده ای نداره ( حداقل برای من که اصلاً و به هیچ وجه اهل ورزش نیستم آینده ای نداره ) ، خلاصه سال دوم تربیت بدنی رو خوندم و یه ضرب قبول شدم ، ولی الآن بازم میخوام ( انشاالله برای آخرین بار ) تغییر رشته بدم و برم الکترونیک ( فنی حرفه ای ) ولی الآن پیش هر مشاوره ای رفتم میگن از ( فنی به فنی ) نمیشه تغییر رشته داد ولی من میخوام سال دوم رو یک بار دیگه بخونم ولی بازم میگن نه! ولی یه راه حل بهم پیشنهاد کردن اونم اینکه فقط میتونم شبانه بخونم!
در ضمن اگر برم پیش رئیس آموزش و پرورش ناحیه و یا برم هنرستان غیر انتفاعی میتونم نتیجه ای بگیرم؟

تشکر........

lahooti
28-09-2009, 21:27
دوستان سلام . من متولد آذر 69 هستم و می خوام تو کنکور 89 شرکت کنم . می دونم که باید دفترچه پست کنم اما سوالم اینه تقاضامو برا تمدید تاریخ اعزام چه طور بدم؟ 2- اگه تقاضا رو زودتر بدم بهتره یا دیرتر؟ 3- تا کی فرصت دارم دفترچه رو پست کنم؟ ممنون میشم اگه منو از نگرانی دربیارید.

hesamkowsar
29-09-2009, 01:30
69 گه هنوز وقت داره...چرا دفتر پست کنی؟

sajad
29-09-2009, 11:27
69 گه هنوز وقت داره...چرا دفتر پست کنی؟

شما مشمول اين قانونيد . مشكلي بود مطرح كنيد .
متولدين نيمه دوم سال 1369 كه داراي ديپلم فني و حرفه اي - كارو دانش و يا پيش دانشگاهي هستند و در آزمون ورودي سال88 پذيرفته نشده اند كه مي توانند با دريافت برگه اعزام تاريخ اعزام خودشان را تا تاريخ 18/7/89 تمديد كنند.

Hossein_128
29-09-2009, 13:08
سلام .

می خواستم بپرسم: آیا من با این شرایط زیر به مشکل سربازی بر نمیخورم؟

مشکلات من:

تشکر........

lahooti
29-09-2009, 13:22
شما مشمول اين قانونيد . مشكلي بود مطرح كنيد .
متولدين نيمه دوم سال 1369 كه داراي ديپلم فني و حرفه اي - كارو دانش و يا پيش دانشگاهي هستند و در آزمون ورودي سال88 پذيرفته نشده اند كه مي توانند با دريافت برگه اعزام تاريخ اعزام خودشان را تا تاريخ 18/7/89 تمديد كنند.

دوست عزیز گفتم که می دونم باید دفترچه پست کنم . اما زود بفرستم بهتره یا نزدیکای اعزام ؟ دوم اینکه منکه متولد آذرم از کی به بعد غیبت می خورم اگه دفترچه پست نکنم؟ آخه می دونی دوستم تابستون برای ارسال دفترچه و درخواست تمدید اقدام کرد ، اما درخواستش پذیرفته نشد. حالا چی می گی ؟

sajad
29-09-2009, 13:44
ببنيد شما به محض اينكه غيبت بخوريد به هيچ عنوان نمي تونيد شركت كنيد و بهترين راه حل براتون اينه كه تا هيجدهم دي ماه كه موعد شماست ارسال كنيد . دوستتوتن حتما غيبت داشتند .

bleu2u4u
29-09-2009, 21:05

منظورتون از مراحل مراحل چه كاريه ؟

والا خودم هم نمیدونم
راستش من دانشجو هستم میخواستم ببینم اگه الان برم بگم من میخوام برم سربازی کی بهم میگن بیا برو

MORINIO
29-09-2009, 21:27
دوست عزیز گفتم که می دونم باید دفترچه پست کنم . اما زود بفرستم بهتره یا نزدیکای اعزام ؟

تجربه نشون داده هرچی زودتر بفرستی بهتره! منم از فردا میرم دنبال کارش ...

راستی یه سوال این دفترچه رو باید از کجا بریم بگیریم؟؟

ممنون :40:

clickestan
29-09-2009, 21:29
دوستان من متولد فروردین 70 هستم و امسال پشت کنکورم دفترچه خدمتم رو کی باید ارسال کنم؟

MORINIO
29-09-2009, 21:35
دوستان من متولد فروردین 70 هستم و امسال پشت کنکورم دفترچه خدمتم رو کی باید ارسال کنم؟

شما نیازی به ارسال دفترچه ندارید ...

یعنی اول باید صبر کنم تا برگ اعزام بیاد بعد برم واسه تمدید؟

G.O.Batistuta
30-09-2009, 00:21
دوستان من متولد فروردین 69 هستم واز 3 دلیل معافم (کفالت-جانبانبازی پدر-جبهه پدر) کنکور قبل پیام نور قبول شدم ولی میخوام برای کنکور 89 حسابی بخونم که ملی قبول شم انشاءالـــله:31:
حالا از کدوم روش دنبال معافیم برم که امـــــــــوزشـــــــی رو هم نرم-میگن اموزشی اجباریه ایا صحت داره-:10:
اعصابمو خرد کرده این امـــــــــــوزشـــــــــ ــــی :41:

sajad
30-09-2009, 00:32
شما نیازی به ارسال دفترچه ندارید ...

یعنی اول باید صبر کنم تا برگ اعزام بیاد بعد برم واسه تمدید؟

بله . نگران نباشيد . براي رفع كامل نگراني مي تونيد از نظام وظيفه مركزتون بپرسيد

sajad
30-09-2009, 00:34
دوستان من متولد فروردین 69 هستم واز 3 دلیل معافم (کفالت-جانبانبازی پدر-جبهه پدر) کنکور قبل پیام نور قبول شدم ولی میخوام برای کنکور 89 حسابی بخونم که ملی قبول شم انشاءالـــله:31:
حالا از کدوم روش دنبال معافیم برم که امـــــــــوزشـــــــی رو هم نرم-میگن اموزشی اجباریه ایا صحت داره-:10:
اعصابمو خرد کرده این امـــــــــــوزشـــــــــ ــــی :41:

معافين هم حتما بايد آموزش رو برن . شما اگه كارت معافي بگيريد براي كنكور 89 مشكلي نداريد كه

G.O.Batistuta
30-09-2009, 02:10
معافين هم حتما بايد آموزش رو برن . شما اگه كارت معافي بگيريد براي كنكور 89 مشكلي نداريد كه
ممنون از پاسخ سریعت دوست عزیز
ایا به افراذی که اموزشی رو نرفته اند کارت معافی میدهند!!!!؟:18::19:

mohsensoft
30-09-2009, 08:37
سلام
لطفا یکی این سول من رو جواب بده چون خیلی فوریه
من دانشگاه قبول شدم وثبت ام هم کردم و 18 مهر هم اعزام داشتم(متولد نیمه دوم 68 و اعزامم رو انداختن بعد از کنکور)
حالا واسم یه برگه اومده که گفته 18 مهر برو فلان مکان
من باید چیکار کنم که غیبت نخورم؟
آخه من طبق قانون دو برادری معاف میشم و میترسم این غیبت واسم مشکل ساز بشه!

vanish
30-09-2009, 11:58
دوستان من پدرم 21 ماه جبهه داره با 5% جانبازی !!!
به نظر شما معاف میشم؟

sajad
30-09-2009, 16:27
ممنون از پاسخ سریعت دوست عزیز
ایا به افراذی که اموزشی رو نرفته اند کارت معافی میدهند!!!!؟:18::19:

منظورتون چيه ؟ كامل بگيد

sajad
30-09-2009, 16:30
سلام
لطفا یکی این سول من رو جواب بده چون خیلی فوریه
من دانشگاه قبول شدم وثبت ام هم کردم و 18 مهر هم اعزام داشتم(متولد نیمه دوم 68 و اعزامم رو انداختن بعد از کنکور)
حالا واسم یه برگه اومده که گفته 18 مهر برو فلان مکان
من باید چیکار کنم که غیبت نخورم؟
آخه من طبق قانون دو برادری معاف میشم و میترسم این غیبت واسم مشکل ساز بشه!

منظورتوت چيه ؟ يعني 18 مهر اعزام بشين ؟ شما بايد معرفي از دانشگاه بگريدي فورا ببريد تا مهر معافيت تحصيلي بزنن . اينجوري غيبت نمي خورين

sajad
30-09-2009, 16:34
به نظر شما معاف میشم؟

2 ـ فرمول محاسبه كسر خدمت با توجه به مبناي 18 ماه خدمت ، براي جانبازي (درصد جانبازي ضربدر 72% = ميزان كسرخدمت سربازي فرزند ) و براي رزمندگي (ميزان سابقه جبهه ضربدر 60% = ميزان كسر خدمت سربازي فرزند ). مثال: 25 ماه سابقه جبهه ضربدر 60 % =15 ماه كسر خدمت / 20 در صد جانبازي ضربدر 72%= 4/14 ماه كسر خدمت
شما كسر خدمت مي خوري . نه معالفي كامل

piroooz
30-09-2009, 22:32
به نظر شما معاف میشم؟
30 ماه خدمت = معافی کامل
راستی باید بدونی که مدت زمان جبهه فقط قبل از قطعنامه حساب میشه ... نه بعد از قطعنامه

G.O.Batistuta
01-10-2009, 01:37
منظورتون چيه ؟ كامل بگيد
منظورم اینه که من اصلا نمیخوام برم امـــــوزشی:5: حالا راه دودره کردن اموزشی چیه؟:46:
اگه کسی اموزشی رو نره کارت معافیت بهش میدن؟
دیگه نمیدونم با چه زبونی بگم :31:

Lamanta
01-10-2009, 15:02
سلام
من الان پيش دانشگاهي ام
اگه تابشتون سال ديگه كنكور قبول نشم مي تونم سال بعد كنكور بدم يا بايد برم خدمت ؟
الان تا چه سالايي رفتن ؟ من 71 اي ام

piroooz
01-10-2009, 15:50
سلام
من الان پيش دانشگاهي ام
اگه تابشتون سال ديگه كنكور قبول نشم مي تونم سال بعد كنكور بدم يا بايد برم خدمت ؟
الان تا چه سالايي رفتن ؟ من 71 اي ام
سلام ...
امسال متولدین 69 بودن
سال دیگه هم 70
پس احتمال داره بتونی کنکور بدی...

Hossein_128
01-10-2009, 19:36
سلام دوستان.
می خواستم بپرسم تا چند سالگی فرصت داریم دوره متوسطه ( دبیرستان ) رو تموم کنیم؟
مثلاً من الآن متولد 20 روز آخر 70 ( 70/12/10 ) هستم ، ولی بخاطر تغییر رشته تازه سال دوم هنرستان باشم دیگه نمیتونم کنکور شرکت کنم؟
آخه مثل اینکه قبلاً تا 24 سالگی فرصت بود برای به پایان رسوندن دوره متوسطه ، درسته یا نه؟
تشکر...

Hossein_128
01-10-2009, 19:46
سلام ...
امسال متولدین 69 بودن
سال دیگه هم 70
پس احتمال داره بتونی کنکور بدی...
یعنی من که 70 هستم دیگه برای کنکور کارم تمومه؟!
من به این دلیل(
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید ) بیچاره شدم!
یعنی دیگه باید کنکور رو فراموش کنــم؟!
خواهشاً کمک کنیــد...تشکــر...

!@#$%^&*()
01-10-2009, 21:42
با سلام...من از یکی شنیدم اگه کسی با شرایط پست اول(بیماری)معاف بشه برای استخدام و کار و...مشکل داره..درسته؟
راستی الان میشه سربازی خرید؟فکر کنم نمیشه...:دی
امکان داره دوباره شروع کنن بفروشن؟کی؟

با تشکر....

Hossein_128
02-10-2009, 01:33
سلام دوستان.

من متولد ( 1370/12/10 ) هستم! میخواستم بپرسم که من الآن سال سوم تربیت بدنی ( فنی حرفه ای ) هستم و میخوام بعد از دیپلم از طریق علمی کاربردی ( پودمانی ) ادامه تحصیل بدم!
آیا من با این شرایط به مشکل ( سربازی ) بر میخورم یا نه؟
ممنون میشم اگه پاسخ منو بدید .
در ضمن دوستانی که علمی کاربردی رو تجربه کردن و یا اطلاعاتی دارن ، لطف کنن و در تاپیک زیر به داد من برسن! ممنون...

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

piroooz
02-10-2009, 09:35
سلام دوستان.

من متولد ( 1370/12/10 ) هستم! میخواستم بپرسم که من الآن سال سوم تربیت بدنی ( فنی حرفه ای ) هستم و میخوام بعد از دیپلم از طریق علمی کاربردی ( پودمانی ) ادامه تحصیل بدم!
آیا من با این شرایط به مشکل ( سربازی ) بر میخورم یا نه؟
ممنون میشم اگه پاسخ منو بدید .
در ضمن دوستانی که علمی کاربردی رو تجربه کردن و یا اطلاعاتی دارن ، لطف کنن و در تاپیک زیر به داد من برسن! ممنون...

سلام ...

چه كساني مجاز به ثبت نام در دانشگاهها مي باشند ؟
سردار زاده كمند :مشمولانيكه بدون غيبت اوليه به خدمت اعزام شده اند و در حال گذراندن خدمت هستند در صورت پذيرفته شدن در دانشگاهها بدون مشكل از خدمت ترخيص خواهند شد سردار زاده كمند در گفتگو با باشگاه خبر نگاران صدا و سيما گفت: كسانيكه مجازندچنانچه در آزمون پذيرفته شونددر دانشگاهها ثبت نام نمايند عبارتند از:
دسته اول:‌مشمولان متولد 1369 كه ديپلم فني حرفه اي،كاردانش و پيش دانشگاهي را بصورت حضوري و يا غير حضوري اخذ نموده اند.
دسته دوم : مشمولان متولد 1368 كه اين افراد چنانچه به شكل حضوري ديپلم فني حرفه اي،كاردانش و پيش دانشگاهي را اخذ نموده باشند.
دسته سوم:‌مشمولان سالهاي قبل با رعايت حداكثر سن 24 سال كه به شكل حضوري در حال تحصيل بودند و تا پايان شهريور ماه سال جاري ديپلم فني حرفه اي،كاردانش يا پيش دانشگاهي را اخذ نمايند.
دسته چهارم: مشموليني كه برگه اعزام بخدمت بدون غيبت گرفتند اما هنوز زمان اعزام آنها فرا نرسيده است.
دسته پنجم: مشموليني كه بدون غيبت اوليه به خدمت اعزام شده اندو در حال گذراندن خدمت هستند كه در صورت پذيرفته شدن در دانشگاهها بدون مشكل از خدمت ترخيص خواهند شد.
دسته آخر:‌مشمولان دانشجوي ورودي سال 1385 به بعد كه با اخذ معافيت تحصيلي در حال حاضر در حال تحصيل در دانشگاه هستند و كمتر از 4 نيمسال را سپري كرده اند كه در صورت شركت در آزمون و قبولي در رشته يا دانشگاه بهتر مجاز هستند از رشته يا دانشگاه قبلي انصراف و با احتساب مدت تحصيل قبلي در رشته يا دانشگاه جديد ثبت نام نمايند.
ايشان در ادامه افزودند:
مشمولان دارنده ديپلم فني حرفه اي،كاردانش و پيش دانشگاهي كه متولد نيمه دوم سال 68مي باشند مجازند با دريافت برگه اعزام تاريخ اعزام خودشان را تا 18/07/1388 تمديد نمايند.
همچنين در ادامه گفت:‌تعدادي از مشمولان شركت كننده در آزمونهاي سراسري به دليل واجد شرايط نبودن مجاز به ثبت نام در دانشگاهها نيستند كه اين افراد عبارتند از:
دسته اول : مشمولان انصرافي داراي غيبت هستنديا دانشجوياني كه بيش از 4 نيمسال تحصيلي از تحصيل قبليشان گذشته باشد اين افراد حتي اگر مجدداً در آزمون شركت كنند و پذيرفته شوند مجاز به ثبت نام در دانشگاه نيستند.
دسته دوم: مشمولان اخراجي از دانشگاه هستند.
دسته سوم سربازان وظيفه اي كه در حال خدمت هستند اما در ابتداي خدمت دفترچه داراي غيبت داشتند اين افراد هم مجاز به ثبت نام در دانشگاهها نمي باشند.
دسته چهارم: مشمولانيكه برگه اعزام بدون غيبت دريافت كرده اند لكن در موعد تعيين شده به خدمت اعزام نشده اند در واقع اين افراد هم وارد غيبت شده اند.
دسته پنجم :‌مشمولانيكه يكبار از معافيت تحصيلي در همان مقطع تحصيلي استفاده كردند .
دسته آخر : مشمولانيكه تا پايان شهريور ماه سال جاري موفق به اخذ ديپلم فني حرفه اي،كاردانش و يا پيش دانشگاهي نشوند.
ايشان همچنين گفت:
با تلاش مامورين نيروي انتظامي ، از ابتداي سال، 11 باند كه اقدام به جعل مدارك مربوط به خدمت وظيفه عمومي و يا معافيت مي كردند را شناسايي كرده ايم. كه با اخذ حكم قضايي اقدام به دستگيري تعداد 35 نفر افرادي كه مرتبط با اين باندها بودند كرده ايم كه همه آنها تحويل مقامات قضايي شده اند.
ايشان در خصوص جعل كارت پايان خدمت و معافيت اعلام نمودند: با توجه به ضريب هاي امنيتي كه در كارت هاي پايان خدمت و كارت هاي معافيت وجود دارد جاعلان كمتر مي توانند اقدام به جعل اين مدارك نمايند و اگر جاعلي اقدام به جعل نمايد يقيناً در اولين مراجعه در مجموعه هاي انتظامي مثل گذرنامه كاملاً قابل شناسايي هستند و جاعلان و استفاده كنندگان از كارت جعلي ، دستگير مي شوند . لذا اين افراد اقدام به جعل مدارك پزشكي و مداركي كه از اين طريق معافيت هاي پزشكي يا كفالت را اخذ كنند مي نمايند كه الحمدلله با اتخاذ تدابيري كه صورت گرفته در همين مدت كوتاه با شناسايي جاعلين اقدام به دستگيري تعدادي از آنها كرده ايم. كه توصيه مي كنم به پزشكان عزيز و مسئولين بيمارستان ها كه مراقبت لازم را از مهرهاي پزشكي و سربرگ هاي خودشان داشته باشند چرا كه بيشترين جعليات را در اين زمينه داريم.
سردار زاده‌كمند در خصوص بكارگيري سربازان در استانهاي محل زندگي آنهاگفتند:
اينكه قطعاً بگوييم تمام مشمولين هرا ستان در استان مربوطه خدمت خواهند كرد اين كار امكان پذير نيست علت اين است كه پارامترهاي مختلف در اين امر موثر هستند. آمايش نيروهاي مسلح، نيازمنديهاي اين نيروها،تعداد مشمولين هر استان، اينها عواملي هستند كه در تعيين مكان خدمتي و رده خدمتي مشمولين تعيين كننده هستند.
ولي ما بطور كلي دنبال اين امر هستيم و در نيروهاي مسلح اين بحث وجود دارد با رعايت اين نكات و اين موضوع كه نبايد اقدامي صورت بگيرد كه به تضعيف امنيت و دفاع نيروهاي مسلح منجر شود با رعايت اين نكته سعي مي كنيم افراد را در نزديكترين رده خدمتي به محل زندگيشان بكار بگيريم

دوست عزیز پیشنهاد میکنم برای اطلاعات بیشتر یه سری به سایت سازمان وظیفه عمومی بزنید

piroooz
02-10-2009, 09:48
شرايط مشمولان براي شركت در آزمون سراسري 89-88 شرايط مشمولان براي شركت در آزمون سراسري 89-88اعلام شد

Hossein_128
02-10-2009, 11:18
ممنون از شما دوست عزیز.
ولی من چون میخوام برم علمی کاربردی ، فکر نمیکنم دیگه نیاز باشه که در کنکور شرکت کنم!
حالا واقعاً برای علمی کاربردی نیاز نیست در کنکور شرکت کنیم یا نه؟
خواهشاً دوستان به این تاپیک هم سری بزنید.

این تاپیک:

با تشکر از دوستان....

piroooz
02-10-2009, 11:56
ممنون از شما دوست عزیز.
ولی من چون میخوام برم علمی کاربردی ، فکر نمیکنم دیگه نیاز باشه که در کنکور شرکت کنم!
حالا واقعاً برای علمی کاربردی نیاز نیست در کنکور شرکت کنیم یا نه؟
خواهشاً دوستان به این تاپیک هم سری بزنید.

این تاپیک:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبا تشکر از دوستان....

) شرايط اختصاصي:• داشتن ديپلم نظام قديم آموزش متوسطه (چهارساله، شش ساله نظري و هنرستان) يا ديپلم سه ساله نظام جديد، ديپلم نظام جديد فني و حرفه­اي و يا کاردانش.
• داشتن ساير شرايط اختصاصي اعلام شده توسط هر يک از مراکز آموزش علمي-کاربردي تحت نظارت دانشگاه جامع علمي-كاربردي براساس جدول شماره4 مندرج در دفترچه راهنما

Hossein_128
02-10-2009, 17:34
) شرايط اختصاصي:• داشتن ديپلم نظام قديم آموزش متوسطه (چهارساله، شش ساله نظري و هنرستان) يا ديپلم سه ساله نظام جديد، ديپلم نظام جديد فني و حرفه­اي و يا کاردانش.
• داشتن ساير شرايط اختصاصي اعلام شده توسط هر يک از مراکز آموزش علمي-کاربردي تحت نظارت دانشگاه جامع علمي-كاربردي براساس جدول شماره4 مندرج در دفترچه راهنما
سلام ، ممنون از شما .

یعنی من با داشتن دیپلم تربیت بدنی ( فنی حرفه ای ) میتونم برم علمی کاربردی مثلاً رشته الکترونیک بخونم؟
مشکلی پیش نمیاد؟
چقدر با سراسرای تفاوت داره؟
میشه باهاش دکترا گرفت یا نه؟
دیگه نیازی به شرکت در کنکور نیست؟

خواهشاً دوستان ( واضح ) مارو روشن کنن ؛ ضمناً ببخشید اگه تاپیک منحرف شد!
تشکر...

lahooti
02-10-2009, 17:42
دوستان کسی رو سراغ دارید متولد نیمه دوم 69 باشه که درخواست بده تاریخ اعزامشو تا مهر سال دیگه تمدید کنن و با درخواستش مخالفت کنند ؟ یکی از دوستام این طوری شد میگم شاید اتفاقی بوده.

lahooti
02-10-2009, 17:50
شرايط مشمولان براي شركت در آزمون سراسري 89-88 شرايط مشمولان براي شركت در آزمون سراسري 89-88اعلام شد

دوست عزیز این اطلاعیه مال پارساله نه امسال. لطفا دقت کن !:13:

!@#$%^&*()
02-10-2009, 18:22
من از یکی شنیدم اگه کسی با شرایط پست اول(بیماری)معاف بشه برای استخدام و کار و...مشکل داره..درسته؟
راستی الان میشه سربازی خرید؟فکر کنم نمیشه...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif

با تشکر....
منتظریم ها....

Hossein_128
02-10-2009, 19:58
منتظریم ها....
سلام .
والا تا اونجایی که من میدونم دیگه نمیشه سربازی رو خرید! معلوم هم نیست که باز بفروشن یا نه!
در مورد سؤال اولتون هم اطلاعات دقیقی ندارم!

دوستان ، یکی هم به داد ما برسه:19:

یعنی من با داشتن دیپلم تربیت بدنی ( فنی حرفه ای ) میتونم برم علمی کاربردی مثلاً رشته الکترونیک بخونم؟
مشکلی پیش نمیاد؟
چقدر با سراسرای تفاوت داره؟
میشه باهاش دکترا گرفت یا نه؟
دیگه نیازی به شرکت در کنکور نیست؟

خواهشاً دوستان ( واضح ) مارو روشن کنن ؛ ضمناً ببخشید اگه تاپیک منحرف شد!
تشکر...

piroooz
03-10-2009, 10:05
سلام .
والا تا اونجایی که من میدونم دیگه نمیشه سربازی رو خرید! معلوم هم نیست که باز بفروشن یا نه!
در مورد سؤال اولتون هم اطلاعات دقیقی ندارم!

دوستان ، یکی هم به داد ما برسه:19:
دوست من بهتره ادامه بحث را تو تاپیک مربوط به خودش دنبال کنی...

moo3a
03-10-2009, 17:09

farshidshd
03-10-2009, 17:59
من متولد مرداد سال 69 هستم. امسال هم واسه سال دوم امتحان دادم و آزاد واسه کارشناسی قبول شدم. با این حساب اگه کنکور سال آینده رو شرکت کردم و یه دانشگاه دولتی قبول شدم؛ می‏تونم بدون هیچ مشکلی از آزاد انصراف بدم و برم اون دانشگاه؟

میتونی این کار رو انجام بدی

moo3a
03-10-2009, 18:30

singleguy
03-10-2009, 23:16
سلام
من معاف شدم
مدارک را هم اواسط تابستان رد کردم! هنوز کارت پایان خدمت نیومده! کسی نمیدونه چقدر طول میکشه تا کارت بیاد در خونه؟!

vroom
03-10-2009, 23:22
سلام
من معاف شدم
مدارک را هم اواسط تابستان رد کردم! هنوز کارت پایان خدمت نیومده! کسی نمیدونه چقدر طول میکشه تا کارت بیاد در خونه؟!

سلام
تبریک میگم:11:
والا یکی از اقوام معافی کفالت گرفته بود همین اواخر تابستان ,بهش گفته بودن 30 روز دیگه کارت به دستتون میرسه

G.O.Batistuta
04-10-2009, 00:15
سلام
من معاف شدم
دوست عزیز شما اموزشی رو رفتید؟
یعنی تو این تایپیک کسی حل مشکل مارو نمیدونه:19:
ایا افراد معاف باید اموزشی رو بروند؟؟؟

harrypotter2007
04-10-2009, 00:34
مثل من باشید من که 7 ماه دیگه خدمتم تمام میشه ولی در طول خدمت چه زجری کشیدم.

AB
04-10-2009, 07:52
دفترچه رو چقدر قبل از اعزام باید پست کنیم تا غیبت نزنن؟

singleguy
04-10-2009, 13:22
دوست عزیز شما اموزشی رو رفتید؟
یعنی تو این تایپیک کسی حل مشکل مارو نمیدونه:19:
ایا افراد معاف باید اموزشی رو بروند؟؟؟
نمیدونم واله ما رفتیم مدارکمون را دادیم یارو هم گرفت و گفت منتظر کارت باشید! دیگه چیزی از آموزشی نگفت
البته رفتن یا نرفتن آموزشی به نوع معاف شدن هم مربوط هست! باید بیشتر تحقیق کنید

سلام
تبریک میگم:11:
والا یکی از اقوام معافی کفالت گرفته بود همین اواخر تابستان ,بهش گفته بودن 30 روز دیگه کارت به دستتون میرسه

ممنون
30 روز؟!!!!!!
یکی از دوستانم پارسال معاف شد گفت 6 ماه بعد کارت اومد در خونه! فکر نکنم 30 روزه بفرستن!

G.O.Batistuta
04-10-2009, 23:59
نمیدونم واله ما رفتیم مدارکمون را دادیم یارو هم گرفت و گفت منتظر کارت باشید! دیگه چیزی از آموزشی نگفت
البته رفتن یا نرفتن آموزشی به نوع معاف شدن هم مربوط هست! باید بیشتر تحقیق کنید
دوست عزیز شما از چه راهی معاف شدید؟:10:
من که از 3راه (کفالت-جبهه پدر-جانبازی پدر-)معافم حالا نمیدونم ازکدوم راه برم که از اموزشی خلاص شم:46:

ahriman323
05-10-2009, 00:56
دوستان کسی که یکی از برادراش رفته باشه سربازی و دو برادر دیگه اش رفته باشن داخل نظام معافی شامل حالش میشه!:27: یا باید 3 برادر رفته باشه سربازی؟!

sajad
05-10-2009, 20:01
من متولد مرداد سال 69 هستم. امسال هم واسه سال دوم امتحان دادم و آزاد واسه کارشناسی قبول شدم. با این حساب اگه کنکور سال آینده رو شرکت کردم و یه دانشگاه دولتی قبول شدم؛ می‏تونم بدون هیچ مشکلی از آزاد انصراف بدم و برم اون دانشگاه؟

مستندات این قانون جدید رو لطف نمی‏کنید؟

شما نبايد غيبت داشته باشي و در حال حاضر در رشته خودت از معافيت تحصيلي استفاده كني

sajad
05-10-2009, 20:02
دفترچه رو چقدر قبل از اعزام باید پست کنیم تا غیبت نزنن؟

شما بايد تا تاريخ اعزامتون پست كنيد . حتي بك روز قبل و ملاك تاريخ ارسال دفترچه هست

sajad
05-10-2009, 20:03
دوستان کسی که یکی از برادراش رفته باشه سربازی و دو برادر دیگه اش رفته باشن داخل نظام معافی شامل حالش میشه!:27: یا باید 3 برادر رفته باشه سربازی؟!

در حال حاضر هر 3 برادر شما بايد رفته باشند . اما از سال بعد 2 برادر برن معافيد

moo3a
06-10-2009, 13:30

Grand
06-10-2009, 14:15
سلام دوستان

این دفترچه که پر شد باید پستش کنیم به نظام وظیفه یا به پلیس + 10 تحویلش بدیم؟

forouzesh
06-10-2009, 17:14
سلام دوستان

دوست خوبم اول دفترچه اعزام به خدمت را از پست بگیرید و به دقت مطالعه کنید

نوشته کجا باید بفرستید. دو تا پاکت هم به شما می دهند.

باید به نظام وظیفه که در میدان سپاه تهران هستش ارسال کنید.

ادرس کامل هم در خود دفترچه هستش .

ahriman323
06-10-2009, 22:15
سلام دوستان

از طریق دفاتر پلیس + 10 اینترنتی ثبت نام میکنن و نیاز به پست کردن نیست!

hosseinmghi
07-10-2009, 11:37
سلام دوستان
یه سوال داشتم،البته ممکنه تو این 90 صفحه جواب داده شده باشه ولی راستش حال خوندن 90 صفحه رو نداشتم:31:
من سال پیش ارشد قبول نشدم،می خوام امسال هم شرکت کنم،دفترچه وظیفه رو هم تا 2 ماه دیگه باید پست کنم.
می خواستم ببینم اگه قبل از ثبت نام دانشگاه اعزام شم.بعد از قبولی در حین خدمت بهم مرخصی میدن؟

prance666
07-10-2009, 15:18
سلام دوستان من متولد مرداد 69 هستم امسال دانشگاه آزاد قبول شدم و دارم ميرم ميخام بدونم ميشه سال بعد كنكور بدم و سراسري قبول بشم آيا من ميتونم عوض كنم براي شرايط خدمتش بايد چكار كرد
ممنون ميشم

!@#$%^&*()
07-10-2009, 15:25
دوستان من چیکار کنم؟

من از یکی شنیدم اگه کسی با شرایط پست اول(بیماری)معاف بشه برای استخدام و کار و...مشکل داره..درسته؟
راستی الان میشه سربازی خرید؟فکر کنم نمیشه...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif

جواب بدین. . . . خسته شدم:دی

mm00
07-10-2009, 16:28
دوستان من چیکار کنم؟

اره خوب! شما خودت باشی کدوم رو استخدام میکنی؟!
نمیشه خرید ! فکر نمیکنم حالا حالا هام بشه

forouzesh
07-10-2009, 18:41
سلام دوستان
یه سوال داشتم،البته ممکنه تو این 90 صفحه جواب داده شده باشه ولی راستش حال خوندن 90 صفحه رو نداشتم:31:
من سال پیش ارشد قبول نشدم،می خوام امسال هم شرکت کنم،دفترچه وظیفه رو هم تا 2 ماه دیگه باید پست کنم.
می خواستم ببینم اگه قبل از ثبت نام دانشگاه اعزام شم.بعد از قبولی در حین خدمت بهم مرخصی میدن؟

بله می توانید مرخصی بگیرید و یکی از قانون های خدمت وظیفه هستش .

ولی سربازی واقعا دوران سختی هستش و فکر کنم حتی وقت درس خواندن و یا حوصله درس خواندن

هم نداشته باشید . در سربازی خیلی زیاد اذیت می کنند . سعی کنید در سپاه اطراف شهر خودتون خدمت کنید .

در هر حال تلاش خودتون رو بکنید و سختی را تحمل کنید موفق خواهید شد .

forouzesh
07-10-2009, 18:43
سلام دوستان من متولد مرداد 69 هستم امسال دانشگاه آزاد قبول شدم و دارم ميرم ميخام بدونم ميشه سال بعد كنكور بدم و سراسري قبول بشم آيا من ميتونم عوض كنم براي شرايط خدمتش بايد چكار كرد
ممنون ميشم

در حین درس خواندن در دانشگاه ازاد مشکلی از نظر نظام وظیفه ندارید .

و می توانید در کنکور سراسری 1389 هم شرکت کنید .

بعد از قبولی از دانشگاه ازاد انصراف بدهید و به دانشگاه سراسری بروید .

سربلند باشید .

forouzesh
07-10-2009, 18:51
دوستان من چیکار کنم؟

دوست خوبم بیماری شما که مسری نیست؟؟؟؟

اگر بیماری مسری نباشد هیچ مشکلی از نظر کاری نخواهید داشت .

اگر در کار خودتون حرفه ای باشید و وارد باشید بدون شک هیچ وقت لنگ نخواهید بود و همه جا کار پیدا خواهد شد .

فکر خرید سربازی را به طور کل از سرتون بیرون کنید چون فکر بچگانه ای هستش .

!@#$%^&*()
08-10-2009, 15:34
دوست خوبم بیماری شما که مسری نیست؟؟؟؟

اگر بیماری مسری نباشد هیچ مشکلی از نظر کاری نخواهید داشت .

اگر در کار خودتون حرفه ای باشید و وارد باشید بدون شک هیچ وقت لنگ نخواهید بود و همه جا کار پیدا خواهد شد .

فکر خرید سربازی را به طور کل از سرتون بیرون کنید چون فکر بچگانه ای هستش .
نبابا مسری چیه...
1بار تو 7سالگی قلبم رو عمل کردم:19:...الانم خوفه خوفم....:21:یعنی الان دیگه بیماریم تمومه....:27:
حالا چی؟استخدامم یا نه؟راستی بچه زرنگم ها:31:

fr1368
09-10-2009, 16:54
با عرض سلام خدمت همه
من بدجوری گیر کردم لطف کنین یک پاسخ جامعی به من بدین .
من متولد نیمه اول 68 هستم که 31/6/88 از مقطع کاردان عمران ( کارهای عمومی ساختمان ) فارغ التحصیل شدم در کنکور کاردانی به کارشناسی ناپیوسته 88 شرکت کردم و دررشته عمران – ساختمان قبول شدم .می خواستم بدونم که :
1 ) اگه در کنکور سال بعد کنکور کاردانی به کارشناسی ناپیوسته 89 شرکت کنم و عمران - عمران ( یکی از گرایشهای عمران ) بیارم و بخوام که در این رشته ادامه بدم ، تطبیق واحد را انجام میدن و مشکلی از لحاظ سربازی ندارم ؟؟
2 ) اگه دانشگاه آزاد برم (عمران - عمران در نیمسال دوم ) ، واحد های رشته ای که الان می خونم (عمران – ساختمان ) را تطبیق میزنن یا نمی زنن و مشکلی از لحاظ سربازی ندارم ؟؟
3) اگه همین دانشگاه آزاد را یک ترم بخونم ( نیمسال دوم ) و در کنکور کاردانی به کارشناسی ناپیوسته 89 شرکت کنم و عمران - عمران بیارم آیا از دانشگاه آزاد به غیرانتفاعی تطبیق واحد رو انجام میدن و مشکلی از لحاظ سربازی ندارم ؟

با تشکر از پاسخ دوستان

forouzesh
09-10-2009, 23:10
نبابا مسری چیه...
1بار تو 7سالگی قلبم رو عمل کردم:19:...الانم خوفه خوفم....:21:یعنی الان دیگه بیماریم تمومه....:27:
حالا چی؟استخدامم یا نه؟راستی بچه زرنگم ها:31:

دوست خوبم بنده دیگر در این فروم فعالیت نمی کنم به دلیل

بی ادبی بعضی از کاربران.

ولی پاسخ شما عزیز را می دهم

-------------------------------------------------------------------

اگر الان خدا را شکر مشکل بیماری رفع شده نگران نباید باشید.

هر موقع برای کار هرجا رفتید حتما یک گواهی پزشکی معتبر بیمارستان که سلامتی کامل

شما رو در اون قید کرده باشند رو به همراه داشته باشید مشکلی از این نظر نخواهید داشت.

شما اگر در شغل خودتون حرفه ای هستید هیچوقت لنگ نخواهید بود.

----------------------------------------------

2. پذیرش شما یا استخدام شما به صورت قراردادی بستگی کامل به اداره کارگزینی

جایی که تقاضا می دهید دارد انها مدارک شما را می گیرند و اگر شما در کار خودتون

حرفه ای باشید شما را استخدام می کنند ولی اگر شخص دیگری از شما ارجع تر باشد

ان را انتخاب می کنند.

البته در بسیاری از جاها ازمون استخدامی یا مصاحبه برای استخدام قراردادی انجام می دهند.

اگر شما در این ازمون یا مصاحبه قبول شدید شما را پذیرش می کنند. در غیر اینصورت شخص دیگری

که ارجع تر هستش مورد پذیرش کارگزینی قرار می گیرد.

سربلند باشید.

forouzesh
09-10-2009, 23:10
با عرض سلام خدمت همه
من بدجوری گیر کردم لطف کنین یک پاسخ جامعی به من بدین .
من متولد نیمه اول 68 هستم که 31/6/88 از مقطع کاردان عمران ( کارهای عمومی ساختمان ) فارغ التحصیل شدم در کنکور کاردانی به کارشناسی ناپیوسته 88 شرکت کردم و دررشته عمران – ساختمان قبول شدم .می خواستم بدونم که :
1 ) اگه در کنکور سال بعد کنکور کاردانی به کارشناسی ناپیوسته 89 شرکت کنم و عمران - عمران ( یکی از گرایشهای عمران ) بیارم و بخوام که در این رشته ادامه بدم ، تطبیق واحد را انجام میدن و مشکلی از لحاظ سربازی ندارم ؟؟
2 ) اگه دانشگاه آزاد برم (عمران - عمران در نیمسال دوم ) ، واحد های رشته ای که الان می خونم (عمران – ساختمان ) را تطبیق میزنن یا نمی زنن و مشکلی از لحاظ سربازی ندارم ؟؟
3) اگه همین دانشگاه آزاد را یک ترم بخونم ( نیمسال دوم ) و در کنکور کاردانی به کارشناسی ناپیوسته 89 شرکت کنم و عمران - عمران بیارم آیا از دانشگاه آزاد به غیرانتفاعی تطبیق واحد رو انجام میدن و مشکلی از لحاظ سربازی ندارم ؟

با تشکر از پاسخ دوستان

دوست خوبم بنده دیگر در این فروم فعالیت نمی کنم به دلیل

بی ادبی بعضی از کاربران.

ولی پاسخ شما عزیز را نیز می دهم

جواب :

شما امسال مجبورید به رشته ای که قبول شده اید بروید یا دفترچه اعزام به خدمت وظیفه را پست کنید.

البته :

می توانید تا ازمون سال 89 در همان رشته ای که قبول شده اید با اخذ تعداد واحد کمتر و سبک تر

در ازمون 1389 هم شرکت کنید و بعد از شرکت و قبول شدن در ازمون از دانشگاه قبلی

انصراف بدهید و به واحد قبول شده رفته و در انجا ثبت نام کنید. در این صورت هیچگونه مشکل نظام وظیفه نخواهید داشت.

البته تعداد واحد انتخابی بستگی به واحد اموزش دارد که چند واحد را می توانید در یک ترم اخذ کنید.

تطبیق واحد یا معادل سازی دروس بستگی کامل به واحد اموزش دانشگاهی که سال بعد قبول می شوید دارد انها باید بگویند ایا

تطبیق می دهند یا نه.

توجه : در اکثر دانشگاه ها الان تطبیق واحد می دهند به شرط زیر :

نمره شما بالا باشد حداقل بالای 12 باشد. ولی برای اینکه دیگر سال بعد به مشکلی بر نخورید

سعی کنید نمرات بالای 14 را بگیرید.

البته در دانشگاه های سراسری روزانه تهران و برخی شهرستان ها مثل دانشگاه صنعتی اصفهان یا شیراز

مشکل تطبیق می کنند و حتما باید نمرات دروس عالی باشد تا تطبیق بدهند.

سربلند باشید.

forouzesh
09-10-2009, 23:13
برای همیشه از انجمن خداحافظی می کنم

خداحافظ

amin-03
11-10-2009, 12:43
سلام دوستان
من در حال حاضر دانشجوی ترم آخر کاردانی پیوسته رشته معماری دانشگاه آزاد هستم (متولد 16/5/1369) اگر امسال در آزمون کاردانی به کارشناسی قبول نشم می تونم سال دیگه در این آزمون شرکت کنم؟
اگر همچین امکانی وجود نداره باید چکار کنم؟

Hectorist
11-10-2009, 12:52
سلام.
من میخوام معاف از رزم بگیرم.
تو برگه ی معاینه ، در آخرش نوشته دکتر مشکلم رو ! همون برگه ی معاینه بس هست یا باید اقدام کنم واسه برگه ی دیگری؟

clickestan
12-10-2009, 12:17
تو کنکور رتبمون چند بشه معاف میشیم ؟

hosseingrami
12-10-2009, 21:15
سلام خدمت دوستان!
بنده متولد 8/6/70 هستم و مي خواستم برا سربازيم يه فکرايي بردارم خلاصه تنها روشي که فکر مي کنم ميتونم ازش استفاده کنم معافيت کفالت هست!
راستش من پدرم(پدرم روحاني و استاد و موسس حوزه علميه بيرجند امام خميني ره بود و سنشون هم نزديک 79 بود که عمرشون رو به شما دادن) رو 2 ماه پيش از دست دادم و الانم يه مادر بالاي 60 سال دارم(مادرم از نظر بيرون رفتن ميرن بيرون ولي هميشه مريض احوالن) و يه داداش و 2 آبجي بالاي 18 سال دارم که داداشم از معافيت برادر شهيد استفاده کرد و معاف شد!
حالا من موندم با سربازيم چه کنم دوستانم ميگن تو با اين شرياط ميتوني از معافيت کفالت استفاده کني ولي هيچ کدوم اطلاع کاملي از قوانين و روش ها ندارن!
از نظر درسي هم من رشته تجربي هستم که 1.5 سال شده که پشت امتحان نهايي گير کردم و دي هم نوبت بعدي امتحانام هست که انتخاب واحد کردم ايشالاه 100 درصد بايد قبول بشم!
خلاصه چه قبول شم و ديپلم بشم و چه قبول نشم مي خوام اگه بشه معاف شم بعد از امتحانام يه فکري براش بردارم!
حالا به نظر شما با اين شرايط که گفتم من ميتونم از اين قانون استفاده کنم اگه نميشه از قوانين ديگه چي؟
خواهش ميکنم فوري و فوتي هست!

اگه ميشه برام توضيح کامل بدين!
به خدا نوکرتونم!

Mr Unknown
13-10-2009, 13:14
برا معاينه پزشكي پيش هر دكتري برم كه مشكلي نداره؟
واكسن حتما بايد الان بزنم؟

sourena
13-10-2009, 13:28
من در حال حاضر دانشجوی ترم آخر کاردانی پیوسته رشته معماری دانشگاه آزاد هستم (متولد 16/5/1369) اگر امسال در آزمون کاردانی به کارشناسی قبول نشم می تونم سال دیگه در این آزمون شرکت کنم؟
تا چند ماه برا ادامه تحصیل فرصت داری! ار مسیول اداره مسمولان دانشگاهتون سوال کن!

تو برگه ی معاینه ، در آخرش نوشته دکتر مشکلم رو ! همون برگه ی معاینه بس هست یا باید اقدام کنم واسه برگه ی دیگری؟
همون برگه رو باید ببری پیش پزشک!

تو کنکور رتبمون چند بشه معاف میشیم ؟
تا چهار سال پیش میگفتن 1تا5! الان فکر کنم 1تا3 باشه!

برا معاينه پزشكي پيش هر دكتري برم كه مشكلي نداره؟
فقط پزشکانی که مورد تایید سازمان باشند!

واكسن حتما بايد الان بزنم؟
بله...چه معاف بشی چه معاف نشی باید بزنی!

ho3ein.agl
13-10-2009, 14:11
سلام

من امسال کنکور کارشناسی ناپیوسته سراسری شرکت کردم و قبول هم شدم ولی نیمه دوم قبول شدم
توی برگه سبزی که اومده بود تاریخ اعزامو زده بود یکم آبان و من اوایل مهر ماه رفتم دانشگاه و ثبت نام کردم و شماره دانشجویی هم گرفتم و همه کارهارو هم کردم. موقع ثبت نام برگه سبز اعزام رو هم گرفتند و گفتند که یه نامه میزنن به نظام وظیفه و نیازی نیست که من یکم آبان آماده بشم برای اعزام.
ولی امروز یه برگه اومده که توش محل آموزشی رو زده و گفته که سوم آبان برام برای اعزام.
میخواستم بپرسم من الان چی کار باید بکنم. اگه نرم اضافه میخورم؟؟ چون من برگه سبز رو هم ندارم که موقع اعظام تحویل بدم

آیا منی که نیمه دوم قبول شدم یعنی بهمن ماه باید برم سر کلاس باید آموزشی برم بعد بهمن ماه ترخیص بشم یا نه؟؟ چون ثبت نام کردم و شماره داشنجویی گرفتم یعنی من دانشجو هستم دیگه

ممنون میشم راهنماییم کنید

Mr Unknown
13-10-2009, 14:23
از كجا آدرسشونو پيدا كنم حالا؟

Hectorist
13-10-2009, 14:32
همون برگه رو باید ببری پیش پزشک!

برگه که تو دفترچس! دفترچه رو باید ببرم پس!
بعد اونوقت دکتری که برگه معاینه رو پر کرد ، معتبر نیست حرفش؟ یعنی باز باید برم پیش یه دکتری که سازمان تاییدش کرده باشه؟

sourena
13-10-2009, 14:39
از كجا آدرسشونو پيدا كنم حالا؟
از دفاتر پلیس +10 بگیر!

برگه که تو دفترچس! دفترچه رو باید ببرم پس!
برگه رو بکن ببر!

بعد اونوقت دکتری که برگه معاینه رو پر کرد ، معتبر نیست حرفش؟ یعنی باز باید برم پیش یه دکتری که سازمان تاییدش کرده باشه؟
از اول باید بری پیش دکتری که معتمد باشه!

hamijoon
13-10-2009, 19:41
سلام به همگي . بچه ها من متولد 16/5/1368 هستم . الان هم ترم آخر كارداني هستم . ميخواستم بدونم كي بايد برم سربازي؟

علمي كاربردي نميتونم شركت كنم؟

rambo_1386
13-10-2009, 20:23
دوستان این سوالو قبلا هم پرسیدم ولی می ترسم قانون عوض شده باشه من متولد اردیبهشت 70 هستم و امسال سال دومم که میخوام کنکور بدم من خیالم راحت باشه معافم ؟؟؟؟ تشکر

Hectorist
13-10-2009, 21:14
دوستان این سوالو قبلا هم پرسیدم ولی می ترسم قانون عوض شده باشه من متولد اردیبهشت 70 هستم و امسال سال دومم که میخوام کنکور بدم من خیالم راحت باشه معافم ؟؟؟؟ تشکر

شما خیالت راحت باشه. میتونی کنکور بدی.

hamijoon
14-10-2009, 11:36
دوستان يه سوال ديگه البته به سوال اولم كه پاسخ ندادين ... هنوز قانون قد و وزن هست من پست اول تاپيكو خوندم ديدم هستش درسته؟

من الان دانشجو هستم ميتونم الان پي معافيم بيوفتم يا نه؟

اينو حتما جواب بدين مرسي

joibari2
15-10-2009, 18:35
سلام به تمام بچه ها.
پدر من دارای معلولیت جسمی-حرکتی هست و تک پسر خانواده هستم ودر حال حاضر دانشجو هستم میخواستم بدونم با این شرایط میتونم معاف بشم یا نه؟

piroooz
15-10-2009, 22:45
سلام به تمام بچه ها.
پدر من دارای معلولیت جسمی-حرکتی هست و تک پسر خانواده هستم ودر حال حاضر دانشجو هستم میخواستم بدونم با این شرایط میتونم معاف بشم یا نه؟
آره عزیز برو حال کن ...
کفالت شامل شما میشه ...

oranoos_92
15-10-2009, 23:32
دوستان سلام
یه سئوال راسته شخص ازدواج کنه سربازی نمیره؟ من خودم سربازی رفتم این مطلب را برای پسر عموم میخوام اومده به مادرش گفته زن واسش بگیرن که نره سربازی میخوام بدونم چنین قانونی هست؟ !!!!
سپاس

joibari2
16-10-2009, 07:01
آره عزیز برو حال کن ...
کفالت شامل شما میشه ...
مطمئنی اگه معاف بشم که عالیه.:18::31:

piroooz
16-10-2009, 11:24
دوستان سلام
یه سئوال راسته شخص ازدواج کنه سربازی نمیره؟ من خودم سربازی رفتم این مطلب را برای پسر عموم میخوام اومده به مادرش گفته زن واسش بگیرن که نره سربازی میخوام بدونم چنین قانونی هست؟ !!!!
سپاس
اولا که برای ازدواج کارت پایان خدمت الزامیه ...
ثانیا اگه اینجوری بود که این دخترای بندگان خدا اینقدر نمیترشیدند ...

joibari2
16-10-2009, 12:25
اولا که برای ازدواج کارت پایان خدمت الزامیه ...
اینو خوب اومدی:31::31::10:

hosseingrami
16-10-2009, 19:46
سلام خدمت دوستان!
بنده متولد 8/6/70 هستم و مي خواستم برا سربازيم يه فکرايي بردارم خلاصه تنها روشي که فکر مي کنم ميتونم ازش استفاده کنم معافيت کفالت هست!
راستش من پدرم(پدرم روحاني و استاد و موسس حوزه علميه بيرجند امام خميني ره بود و سنشون هم نزديک 79 بود که عمرشون رو به شما دادن) رو 2 ماه پيش از دست دادم و الانم يه مادر بالاي 60 سال دارم(مادرم از نظر بيرون رفتن ميرن بيرون ولي هميشه مريض احوالن) و يه داداش و 2 آبجي بالاي 18 سال دارم که داداشم از معافيت برادر شهيد استفاده کرد و معاف شد!
حالا من موندم با سربازيم چه کنم دوستانم ميگن تو با اين شرياط ميتوني از معافيت کفالت استفاده کني ولي هيچ کدوم اطلاع کاملي از قوانين و روش ها ندارن!
از نظر درسي هم من رشته تجربي هستم که 1.5 سال شده که پشت امتحان نهايي گير کردم و دي هم نوبت بعدي امتحانام هست که انتخاب واحد کردم ايشالاه 100 درصد بايد قبول بشم!
خلاصه چه قبول شم و ديپلم بشم و چه قبول نشم مي خوام اگه بشه معاف شم بعد از امتحانام يه فکري براش بردارم!
حالا به نظر شما با اين شرايط که گفتم من ميتونم از اين قانون استفاده کنم اگه نميشه از قوانين ديگه چي؟
خواهش ميکنم فوري و فوتي هست!

اگه ميشه برام توضيح کامل بدين!
به خدا نوکرتونم!

خواهش ميکنم به من کمک کنين!
و من رو راهنمايي کنين چون خيلي به اين معافيت احتياج دارم!

a1000a
16-10-2009, 19:59
تازه اگه هم کارت بدن
باز هم میترشن:13:
:19:

IceLord
16-10-2009, 20:04
سلام دوستان عزیز

در حال حاضر میزان معافیت تحصیلی چقدره؟ من لیسانس رو تموم کردم.
آیا راهی برای افزایش مدتش هست؟

am
16-10-2009, 22:57
بچه ها کسی که مدارک برای اعزام فرستاده اگه تا چند بار نره مسئله قضایی میشه؟؟؟
برای من دو باربرگه اعزام به خدمت اومده ؟؟؟
حالا اگه بار سوم برگه بیاد و نرم مسئله قضایی میشه؟؟یعنی چطور میشه؟؟
یکی کامل توضیح بده ممنون میشم؟؟؟

hosseinmghi
17-10-2009, 18:30
سلام دوستان

بعد از فراغت از تحصیل چقدر فرصت داریم دفترچه رو پست کنیم؟

masoudtr
18-10-2009, 10:58
کسی برا کفالت اقدام کرده چند تا سوال ازش دارم؟
ممنون میشم بهم اطلاع بده

nafas
18-10-2009, 23:25
سلام خسته نباشید

به اخر پست اول قوانین کفالت رو اضاف کردم

با تشکر از همکار خوبم فرشید که جواب شما رو توی تاپیک میده

vroom
18-10-2009, 23:34
سلام

این دوره ضرورت که اینجا اشاره شده یعنی چه؟

معافيت کفالت در حقيقت معافيت از خدمت دوره ضرورت

BehzadKiNG
19-10-2009, 10:09
سلام ، من یک سوال خیلی ساده داشتم !
من امسال پشت کنکور موندم ، متولد 69.7.2 هم هستم یعنی نیمه دوم 69 !
الان باید برم از سازمان نظام وظیفه فرم پر کنم ؟
کلا باید چیکار کنم ؟

hosseingrami
19-10-2009, 11:29

سلام خواهش مکينم يه جوري راهنماييم کنين تا بتونم معاف شم!
نه که بپيچونم اين قانون رو بلکه درست ازش استفاده کنم!

hosseingrami
19-10-2009, 11:41

behdana
19-10-2009, 11:57
سلام
من متولد 2 مهر 69 هستم و امسال کنکور 88 قبول نشدم .می خوام 89 هم شرکت کنم.تا اینجا که مطالب رو خوندم فهمیدم که باید دفترچه بفرستم.
دفترچه رو رفتم گرفتم حالا بعد از دیدن دفترچه سوالاتی برام پیش اومده:
1- در برگه شماره 2 " وضعیت مشمولان " یک جا نوشته "مهر و امضای تایید کننده " نمیدونم این چیه؟
2- آیا نیازی هست که مدرک پیش دانشگاهی رو از مدرسه بگیرم؟نمیدونم باید کپی کنم ؟آیا اصلا از من اصل مدرک رو می خوان؟
4- فرم شماره 3 که مربوط به مدرسه هستش که تو اون باید فارغ التحصیلی(پیش دانشگاهی روزانه) من توسط مدیر مدرسه تایید بشه؟باید این رو هم پر کنم؟ضمنا یه جا برای امضای مدیر منطقه آموزش و پرورش هست؟اینم باید امضا بشه؟
3- من که نمی خوام فعلا برم خدمت آیا باید برگه واکسیناسیون رو پر کنم ؟؟؟:18:

خلاصه باید بگم که واقعا گیج شدم.متاسفانه توی دوستان و آشنایان هم کسی نیست که وضعیت من رو داشته باشه ازش بپرسم.
دوستانی که وضعیت من رو دارن یا داشتن لطفا راهنمایی کنید.
ممنون
یا علی

MORINIO
19-10-2009, 14:44
سلام دوستان

بعد از فراغت از تحصیل چقدر فرصت داریم دفترچه رو پست کنیم؟

6 ماه

سلام ، من یک سوال خیلی ساده داشتم !
من امسال پشت کنکور موندم ، متولد 69.7.2 هم هستم یعنی نیمه دوم 69 !
الان باید برم از سازمان نظام وظیفه فرم پر کنم ؟
کلا باید چیکار کنم ؟

باید دفترچه رو بگیری و فرماشو پر کنی و ثبتش کنی ( از طریق پلیس 10+)

واسه شرکت تو کنکور 89 باید برگ اعزام بدون غیبت داشته باشی

البته چون متولد 2 مهر هستی و تا حالا دفترچه رو نفرستادی فکر کنم غیبت بخوری!

BehzadKiNG
19-10-2009, 20:59
6 ماه

باید دفترچه رو بگیری و فرماشو پر کنی و ثبتش کنی ( از طریق پلیس 10+)

واسه شرکت تو کنکور 89 باید برگ اعزام بدون غیبت داشته باشی

البته چون متولد 2 مهر هستی و تا حالا دفترچه رو نفرستادی فکر کنم غیبت بخوری!
خب الان این که گفتی یعنی چی ؟
یعنی باید برم سربازی ؟؟؟
مگه خودت نگفتی 6 ماه فرصت داریم ؟

دارم دیونه می شم !

Mr Unknown
19-10-2009, 21:40
سلام
من نيمه دوم 69 ام
همه ي كاراي دفترچه م رو تموم كردم فقط مونده بدم به پليس +10
حتما تمديد مي كنن ديگه؟

payman1991
20-10-2009, 15:18
سلام من متولد آبان 70 هستم امسال کنکوری بودم(یک سال جهشی خوندم)قبول نشدم و دارم برای سال دیگه میخونم از اونجایی که من الان فارغ التحصیل دیپلم حساب میشم(طبق ظوابطی که تو دفترچه نظام وظیفه اومده)و مجموع شماره های چشمم هم بالای 10(برای معافیت دیپلم باید بالای 8 باشه تازه)آیا میتونم از روزی که 18 سالم تموم شد برای معافیت دائم اقدام کنم یا نه؟چون به گواهینامه هم نیاز دارم و اشتغال به تحصیل ندارم که بخوام جایی ثبت کنم برای همین فکر کنم با کارت معافیت دائم بتونم گواهینامه هم بگیرم

MORINIO
20-10-2009, 15:27
خب الان این که گفتی یعنی چی ؟
یعنی باید برم سربازی ؟؟؟
مگه خودت نگفتی 6 ماه فرصت داریم ؟

دارم دیونه می شم !

اون 6 ماه مال فارغ التحصیلان دانشگاهی هست نه پیش دانشگاهی !

یعنی باید برم سربازی ؟؟؟

بهتره از نظام وظیفه شهرتون بپرسی!

سلام
من نيمه دوم 69 ام
همه ي كاراي دفترچه م رو تموم كردم فقط مونده بدم به پليس +10
حتما تمديد مي كنن ديگه؟

آره مشکلی نیست تمدید میکنن...

behdana
20-10-2009, 18:18
سلام
من متولد 2 مهر 69 هستم و امسال کنکور 88 قبول نشدم .می خوام 89 هم شرکت کنم.تا اینجا که مطالب رو خوندم فهمیدم که باید دفترچه بفرستم.
دفترچه رو رفتم گرفتم حالا بعد از دیدن دفترچه سوالاتی برام پیش اومده:
1- در برگه شماره 2 " وضعیت مشمولان " یک جا نوشته "مهر و امضای تایید کننده " نمیدونم این چیه؟
2- آیا نیازی هست که مدرک پیش دانشگاهی رو از مدرسه بگیرم؟نمیدونم باید کپی کنم ؟آیا اصلا از من اصل مدرک رو می خوان؟
4- فرم شماره 3 که مربوط به مدرسه هستش که تو اون باید فارغ التحصیلی(پیش دانشگاهی روزانه) من توسط مدیر مدرسه تایید بشه؟باید این رو هم پر کنم؟ضمنا یه جا برای امضای مدیر منطقه آموزش و پرورش هست؟اینم باید امضا بشه؟
3- من که نمی خوام فعلا برم خدمت آیا باید برگه واکسیناسیون رو پر کنم ؟؟؟:18:

خلاصه باید بگم که واقعا گیج شدم.متاسفانه توی دوستان و آشنایان هم کسی نیست که وضعیت من رو داشته باشه ازش بپرسم.
دوستانی که وضعیت من رو دارن یا داشتن لطفا راهنمایی کنید.
ممنون
یا علی

یعنی منم غیبت میخورم؟اینجوری که بدبخت میشم کاملا!!!
یعنی دفترچه بفرستم هیچ فایده ای نداره؟؟؟
کمک!!!

MORINIO
21-10-2009, 14:56
کمک!!!

اونجوری که تو دفترچه نوشته ظاهرا غیبت میخوری ولی بهتره شما هم از نظام وظیفه شهرتون سوال کنین...

sajad
21-10-2009, 17:18
سلام من متولد آبان 70 هستم امسال کنکوری بودم(یک سال جهشی خوندم)قبول نشدم و دارم برای سال دیگه میخونم از اونجایی که من الان فارغ التحصیل دیپلم حساب میشم(طبق ظوابطی که تو دفترچه نظام وظیفه اومده)و مجموع شماره های چشمم هم بالای 10(برای معافیت دیپلم باید بالای 8 باشه تازه)آیا میتونم از روزی که 18 سالم تموم شد برای معافیت دائم اقدام کنم یا نه؟چون به گواهینامه هم نیاز دارم و اشتغال به تحصیل ندارم که بخوام جایی ثبت کنم برای همین فکر کنم با کارت معافیت دائم بتونم گواهینامه هم بگیرم

بله . شما مي تونيد اقدام كنيد

sajad
21-10-2009, 17:23
کمک!!!

لطفا موارد سوالتون رو واضح يك بار ديگه مطرح نماييد . در ضمن نيازي به واكسيناسيون نيست

M O R T A L
21-10-2009, 22:52
دوستان کسی که انحراف آلت تناسلی داره میتونه معافیت پزشکی بگیره؟؟

sajad
21-10-2009, 23:48
دوستان کسی که انحراف آلت تناسلی داره میتونه معافیت پزشکی بگیره؟؟

يكي از بيماري هايي هست كه مي شه معافيت كرفت . البته همينجوري با گفتن نمي شه و نياز به معاينات ويژه براي اثبات داره

MORINIO
22-10-2009, 12:00
در ضمن نيازي به واكسيناسيون نيست

مطمئنی؟ الان من که دارم دفترچه رو میفرستم لازم نیست واکسیناسیون رو انجام بدم؟!

secretman
22-10-2009, 16:08
متولد نیم سال دوم 68 هستم و الان دانشجوی ترم 5 هستم ، میخواستم بدونم تا وقتی که دانشجو هستم نیازی به پست کردن دفترچه نیست؟

M O R T A L
22-10-2009, 16:18
يكي از بيماري هايي هست كه مي شه معافيت كرفت . البته همينجوري با گفتن نمي شه و نياز به معاينات ويژه براي اثبات داره
معافیتش دائمه؟
برای معافیت چیکار باید کرد؟؟

بعد اگه محلت ارسال دفترچه گذشته باشه میشه بعدش معافیت گرفت؟؟

ممنون

farshidshd
24-10-2009, 11:27
متولد نیم سال دوم 68 هستم و الان دانشجوی ترم 5 هستم ، میخواستم بدونم تا وقتی که دانشجو هستم نیازی به پست کردن دفترچه نیست؟

تا 6 ماه بعد از اتمام تحصیل هم میتونی دفترچه رو پست نکنی

hosseingrami
24-10-2009, 11:56

ُلام دوستان دیگه کم کم دارم نا امید میشم!
اگه راهی هست پی به ما هم امید بدهید!

behdana
25-10-2009, 18:20
سلام به همگی
یکی از دوستان در همین پست های آخر در جواب نوشته بود متولد 2 مهر 69 که دفترچه نفرستاده احتمالا غیبت میخوره.با خوندن این مطلب داغون شدم...
تو این سه چهار روز 2 بار به نظام وظیفه زنگ زدم و پرسیدم.برای اینکه مطمئن بشم دیروز رفتم میدان سپاه واحد مشاوره و پرسیدم.
اما سوال و جواب من و نظام وظیفه:
گفتم: متولد 2 مهر 69 ام دفترچه هم تا حالا نفرستادم .امسال کنکور دادم قبول نشدم.پیش دانشگاهی رو حضوری تو خرداد 88 گرفتم. آیا الان غیبت خوردم؟
جواب : نه
گفتم: باید چی کار کنم که غیبت نخورم و بتونم کنکور 89 شرکت کنم؟دفترچه بفرستم؟
جواب : هیچی شما بشین درس بخون. متولدین نیمه دوم 69 چه دفترچه بفرستن چه نفرستن اعزامشون مهر 89 هستش و تا اون موقع غیبت نمی خورن.!!!
گفتم: حالا من بیام دفترچه بفرستم تو برگه اعزام میخوره مهر 89؟
جواب: نه معلوم نیست شاید بخوره امسال.

این بود گفت و گوی من و مرکز مشاوره نظام وظیفه(حضوری) + 2 بار تماس تلفنی
با این حساب بالاخره ما باید چی کار کنیم؟
مگه سال دیگه اگه دانشگاه قبول شیم برای ثبت نام به برگه اعزام بدون غیبت نیاز نداریم؟

نیازمند راهنمایی دوستان

khaiyam
29-10-2009, 22:23
من بر خلاف همه که میخوان معاف بشند ، معاف شدم
ولی یک مشکلی هست امروز من رفتم برای گواهینامه نوشته برای معافیت پزشکی باید از راهمایی رانندگی تایید بشید من به خاطر چشم معاف شدم حالا چکار کنم ممکنه تایید نکنند ( چشمم هرکدوم 4.5 هست ) آیا دوندگی داره
من میتونم گواهی اشتغال به تحصیلم بگیرم کدوم راحتره

piroooz
29-10-2009, 23:48
من بر خلاف همه که میخوان معاف بشند ، معاف شدم
ولی یک مشکلی هست امروز من رفتم برای گواهینامه نوشته برای معافیت پزشکی باید از راهمایی رانندگی تایید بشید من به خاطر چشم معاف شدم حالا چکار کنم ممکنه تایید نکنند ( چشمم هرکدوم 4.5 هست ) آیا دوندگی داره
من میتونم گواهی اشتغال به تحصیلم بگیرم کدوم راحتره
خوب مسلما اشتغال به تحصیل ...
میری یه برگه برا گواهینامه از محلی که تحصیل میکنی میگیری ...

Zachyrock
29-10-2009, 23:58
همشو گفتي به جر معافي تحصيلي و وثيقه ؟!!!1

superior
31-10-2009, 16:26
به نام خدا.

با سلام.
سوال مهمي در مورد معافيت تحصيلي برايم پيش آمده.

من متولد اسفند 68 هستم. و در سال گذشته با مراجعه به سازمان وظيف عمومي برگه اعزام به خدمت و بدون مهر غيبت رو اخذ کردم. و البته تا تاريخ بهمن 88 تمديد شد.
سپس در آزمون وردي دانشگاههاي سال 87-88 شرکت کرده و هم اکنون دانشجوي ترم اول رشته برق در دانشگاه آزاد اسلامي هستم. و برگه اعزام به خدمت رو به دانشگاه تحويل دادم.

حالا قصد دارم که در آزمون ورودي دانشگاههاي سال 88-89 شرکت کرده و انشالله در دانشگاه سراسري و روزانه قبول شوم.
ميخواستم بپرسم در صورت قبولي آيا مجاز به ثبت نام هستم؟ يعني با گذراندن 2 ترم تا تابستان 89 و سپس انصراف از دانشگاه آزاد براي ثبت نام در دانشگاه دولتي مشکلي به لحاظ وظيفه وجود ندارد؟ لازم به ذکر هست که در آزمون سال گذشته در مقطع روزانه قبول نشدم.

خواهش ميکنم زودتر بهم جواب بديد. توي سايت به جوابهاي متناقضي رسيدم. منتظرم.

G.O.Batistuta
31-10-2009, 19:33
من دارم کارای معافیت کفالتم رو میکنم -هنوز نفهمیدم اموزشی داره یا نه-
اما سوال اصلیم : ایــــــا افراد معاف باید معایـــــــــنه و واکسیناســـــــیون بشن یا نه ؟؟؟

MORINIO
31-10-2009, 19:40
سلام به همگی
یکی از دوستان در همین پست های آخر در جواب نوشته بود متولد 2 مهر 69 که دفترچه نفرستاده احتمالا غیبت میخوره.با خوندن این مطلب داغون شدم...
تو این سه چهار روز 2 بار به نظام وظیفه زنگ زدم و پرسیدم.برای اینکه مطمئن بشم دیروز رفتم میدان سپاه واحد مشاوره و پرسیدم.
اما سوال و جواب من و نظام وظیفه:
گفتم: متولد 2 مهر 69 ام دفترچه هم تا حالا نفرستادم .امسال کنکور دادم قبول نشدم.پیش دانشگاهی رو حضوری تو خرداد 88 گرفتم. آیا الان غیبت خوردم؟
جواب : نه
گفتم: باید چی کار کنم که غیبت نخورم و بتونم کنکور 89 شرکت کنم؟دفترچه بفرستم؟
جواب : هیچی شما بشین درس بخون. متولدین نیمه دوم 69 چه دفترچه بفرستن چه نفرستن اعزامشون مهر 89 هستش و تا اون موقع غیبت نمی خورن.!!!
گفتم: حالا من بیام دفترچه بفرستم تو برگه اعزام میخوره مهر 89؟
جواب: نه معلوم نیست شاید بخوره امسال.

این بود گفت و گوی من و مرکز مشاوره نظام وظیفه(حضوری) + 2 بار تماس تلفنی
با این حساب بالاخره ما باید چی کار کنیم؟
مگه سال دیگه اگه دانشگاه قبول شیم برای ثبت نام به برگه اعزام بدون غیبت نیاز نداریم؟

نیازمند راهنمایی دوستان

من که کاملا گیج شدم!! تا حالا اینطوری که اونا میگن نبوده!! پارسال متولدین نیمه دوم 68 باید حتما دفترچشون رو میفرستادن تا غیبت نخورن... یعنی الان قانون عوض شده؟! من که میگم اینا الان یه چیزی میگن بعد میزنن زیرش!:13:

ولی چیزی که مشخصه اگر هم دفترچه بفرستیم و تاریخ اعزام همین امسال هم بیفته میشه اونو تا بعد کنکور و اعلام نتایج تمدید کرد ( تبصره 1 صفحه 6 دفترچه)

behdana
01-11-2009, 13:40
من که کاملا گیج شدم!! تا حالا اینطوری که اونا میگن نبوده!! پارسال متولدین نیمه دوم 68 باید حتما دفترچشون رو میفرستادن تا غیبت نخورن... یعنی الان قانون عوض شده؟! من که میگم اینا الان یه چیزی میگن بعد میزنن زیرش!:13:

ولی چیزی که مشخصه اگر هم دفترچه بفرستیم و تاریخ اعزام همین امسال هم بیفته میشه اونو تا بعد کنکور و اعلام نتایج تمدید کرد ( تبصره 1 صفحه 6 دفترچه)

سلام
این جوابی که به من دادن برای خودم هم عجیبه...ضمن تایید حرف شما باید بگم که نمیشه به نظام وظیفه اعتماد کرد .ممکنه موقع ثبت نام در دانشگاه مشکل پیش بیاد و بزنن زیر همه چیز.
به همین خاطر و با وجود حرف اونا ، میخوام دفترچه رو بفرستم .فکر میکنم شما فرستادی.لطفا بگید چه برگه هایی رو باید پر کنم؟فکر کنم برگه 2 و 3 که مربوط به "وضعیت مشمولان" و "تحصیلات غیر دانشگاهی" هستش کافی باشه.درسته؟
واکسن و معاینه که لازم نیست؟

ممنون از شما

farshidshd
01-11-2009, 19:38
من دارم کارای معافیت کفالتم رو میکنم -هنوز نفهمیدم اموزشی داره یا نه-
اما سوال اصلیم : ایــــــا افراد معاف باید معایـــــــــنه و واکسیناســـــــیون بشن یا نه ؟؟؟

نه لازم نیست معاینه و واکسیناسیون بشن

MORINIO
01-11-2009, 19:47
سلام
این جوابی که به من دادن برای خودم هم عجیبه...ضمن تایید حرف شما باید بگم که نمیشه به نظام وظیفه اعتماد کرد .ممکنه موقع ثبت نام در دانشگاه مشکل پیش بیاد و بزنن زیر همه چیز.
به همین خاطر و با وجود حرف اونا ، میخوام دفترچه رو بفرستم .فکر میکنم شما فرستادی.لطفا بگید چه برگه هایی رو باید پر کنم؟فکر کنم برگه 2 و 3 که مربوط به "وضعیت مشمولان" و "تحصیلات غیر دانشگاهی" هستش کافی باشه.درسته؟
واکسن و معاینه که لازم نیست؟

ممنون از شما

والا من که امروز رفتم معاینه و واکسیناسیون رو هم انجام دادم ولی واقعا نمیدونم ضروری بود یا نه !ولی خب تو دفترچه نوشته واسه گرفتن برگه اعزام باید این کارا رو هم کرد (همون بالای صفحه 7 )

شما اگه یکی دو روز صبر کنی من فردا یا پس فردا میرم واسه ثبت اطلاعات و این کارا بعد خبرشو بهت میدم که معاینه و واکسیناسیون لازمه یا نه ...

Mr Unknown
01-11-2009, 21:43
من دفترچه رو فرستادم
معاينه و واكسيناسيون لازمه اما اون برگه اي رو كه از مدرسه گرفتم و بردم آموزش و پرورش مهر زد و اصلا نگاهم نكرد...!

superior
02-11-2009, 08:08
ما بی جواب موندیم.

farshidshd
03-11-2009, 11:59
به نام خدا.

با سلام.
سوال مهمي در مورد معافيت تحصيلي برايم پيش آمده.

من متولد اسفند 68 هستم. و در سال گذشته با مراجعه به سازمان وظيف عمومي برگه اعزام به خدمت و بدون مهر غيبت رو اخذ کردم. و البته تا تاريخ بهمن 88 تمديد شد.
سپس در آزمون وردي دانشگاههاي سال 87-88 شرکت کرده و هم اکنون دانشجوي ترم اول رشته برق در دانشگاه آزاد اسلامي هستم. و برگه اعزام به خدمت رو به دانشگاه تحويل دادم.

حالا قصد دارم که در آزمون ورودي دانشگاههاي سال 88-89 شرکت کرده و انشالله در دانشگاه سراسري و روزانه قبول شوم.
ميخواستم بپرسم در صورت قبولي آيا مجاز به ثبت نام هستم؟ يعني با گذراندن 2 ترم تا تابستان 89 و سپس انصراف از دانشگاه آزاد براي ثبت نام در دانشگاه دولتي مشکلي به لحاظ وظيفه وجود ندارد؟ لازم به ذکر هست که در آزمون سال گذشته در مقطع روزانه قبول نشدم.

خواهش ميکنم زودتر بهم جواب بديد. توي سايت به جوابهاي متناقضي رسيدم. منتظرم.

بله میتونید در صورت قبولی در دانشگاه دیگه از این دانشگاه انصراف داده و در اون دانشگاه ثبت نام کنید

superior
03-11-2009, 17:02
بله میتونید در صورت قبولی در دانشگاه دیگه از این دانشگاه انصراف داده و در اون دانشگاه ثبت نام کنید

خواهش ميكنم به اين سوالم جواب بديد.

توي سايت سازمان وظيفه نوشته بود كه فقط يكبار در هر مقطع تحصيلي ميشه از معافيت تحصيلي استفاده كرد!!!!

حالا من كه برگه اعزام به خدمتو به دانشگاه دادم و الان دانشجو هستم فكر كنم كه از معافيت تحصيلي استفاده كردم. !!:41:

يعني ديگه نميتونم توي كنكور 89 شركت كنم؟؟؟؟

لطفا جوابمو بديد.

AB
03-11-2009, 17:18
خواهش ميكنم به اين سوالم جواب بديد.

توي سايت سازمان وظيفه نوشته بود كه فقط يكبار در هر مقطع تحصيلي ميشه از معافيت تحصيلي استفاده كرد!!!!

حالا من كه برگه اعزام به خدمتو به دانشگاه دادم و الان دانشجو هستم فكر كنم كه از معافيت تحصيلي استفاده كردم. !!:41:

يعني ديگه نميتونم توي كنكور 89 شركت كنم؟؟؟؟

لطفا جوابمو بديد.

تا جایی که من میدونم نمیتونین.اگه امسال تو یه رشته دیگه قبول بشین باید اول از دانشگاهی که الان

دانشجوش هستین انصراف بدین.وقتی هم انصراف دادین مدارکتون رو میفرستن نظام وظیفه.اگه اینطوری نبود

من خودم امسال یه رشته چرت ثبت نام میکردم(به عنوان پشتوانه) که سال بعد از یه رشته بهتر قبول بشم و

برم اونو ادامه بدم.

amir_68
03-11-2009, 22:14
تا جایی که من میدونم نمیتونین.اگه امسال تو یه رشته دیگه قبول بشین باید اول از دانشگاهی که الان

دانشجوش هستین انصراف بدین.وقتی هم انصراف دادین مدارکتون رو میفرستن نظام وظیفه.اگه اینطوری نبود

من خودم امسال یه رشته چرت ثبت نام میکردم(به عنوان پشتوانه) که سال بعد از یه رشته بهتر قبول بشم و

برم اونو ادامه بدم.
با سلام.البته اینجورم که شما میگید نیست چون توی سایته نظام وظیفه هم نوشته که دانشجویانه ورودی سال 86 به بعد اگر کمتر از 4 نیمسال تحصیلی از زمان ثبت نامشون گذشته در صورت قبولی در رشته جدید میتونن از رشته/دانشگاه قبلی انصراف داده و در رشته/دانشگاه جدید ثبت نام کنند.حالا اگه خیلی شک دارین بهترین کار اینه که یا زنگ بزنین نطام وظیفه ویا حضوری مراجعه کنید!

behdana
04-11-2009, 19:13
سلام
دوستان عزیز MORINIO و Unknown بالاخره من متوجه نشدم باید چیکار کنم؟آخه ما که نمیخواهیم بریم خدمت(مقدس)سربازی چرا باید معاینه بشیم و واکسن بزنیم؟ضمنا دوست عزیزمون sajad چند صفحه قبل یه جا در جواب خود من نوشته بود که نیازی به واکسیناسیون نیست.چند روز قبل که زنگ زده بودم واحد مشاوره نظام وظیفه اونا هم گفتن که واکسن لازم نیست.
والا به خدا گیج شدم!!!
حالا این معاینه و واکسن هر دوشون رو میشه یه جا انجام داد؟موقعی که دفترچه گرفتم یه آدرس بهم دادن.
یه سوال دیگه:
اگه من دفترچه رو تا حداکثر 20 آبان بفرستم حدودا چند روزه اون برگه کذایی میاد؟راستی میاد در خونه؟

ممنون به خاطر راهنمایی هاتون

behnam_roli
04-11-2009, 21:57
سلام

من این دفترچه رو گرفتم الان باید کل اون چیزایی که صفحه 7 نوشته انجام بدم یعنی همه اون برگه هایی که نوشته رو پر کنم و ...

این واکسیناسیون چی؟ آخه من یه دفعه سال سوم رفتم یه واکسن زدم این همونه؟

این معاینه پزشک ها هم واجبه؟ اگه آره کجاها میتونم برم معاینه شم؟

بعد من دقیقا تا کی مهلت دارم بفرستم؟ اینجا نوشته تا 6 ماه پس از فراغت. ولی این فراغت دقیقا از کی شروع میشه؟از آخرین روزی که رفتم مدرسه؟ از آخرین امتحانی که دادم؟ از روزی که کارنامه گرفتم؟(من پارسال پیش دانشگاهی بودم)

superior
05-11-2009, 08:05
سلام
دوستان عزیز MORINIO و Unknown بالاخره من متوجه نشدم باید چیکار کنم؟آخه ما که نمیخواهیم بریم خدمت(مقدس)سربازی چرا باید معاینه بشیم و واکسن بزنیم؟ضمنا دوست عزیزمون sajad چند صفحه قبل یه جا در جواب خود من نوشته بود که نیازی به واکسیناسیون نیست.چند روز قبل که زنگ زده بودم واحد مشاوره نظام وظیفه اونا هم گفتن که واکسن لازم نیست.
والا به خدا گیج شدم!!!
حالا این معاینه و واکسن هر دوشون رو میشه یه جا انجام داد؟موقعی که دفترچه گرفتم یه آدرس بهم دادن.
یه سوال دیگه:
اگه من دفترچه رو تا حداکثر 20 آبان بفرستم حدودا چند روزه اون برگه کذایی میاد؟راستی میاد در خونه؟

ممنون به خاطر راهنمایی هاتون

سلام

من این دفترچه رو گرفتم الان باید کل اون چیزایی که صفحه 7 نوشته انجام بدم یعنی همه اون برگه هایی که نوشته رو پر کنم و ...

این واکسیناسیون چی؟ آخه من یه دفعه سال سوم رفتم یه واکسن زدم این همونه؟

این معاینه پزشک ها هم واجبه؟ اگه آره کجاها میتونم برم معاینه شم؟

بعد من دقیقا تا کی مهلت دارم بفرستم؟ اینجا نوشته تا 6 ماه پس از فراغت. ولی این فراغت دقیقا از کی شروع میشه؟از آخرین روزی که رفتم مدرسه؟ از آخرین امتحانی که دادم؟ از روزی که کارنامه گرفتم؟(من پارسال پیش دانشگاهی بودم)

دوستان باید معاینه و واکسن رو انجام بدید. حتی اگر فقط قصد تمدید مهلت اعزام رو دارید. چون وقتی پرونده شما برای بررسی بره به مرکز سازمان اگه ناقص باشه برگشت میخوره و دیگه بازبینی نمیشه!!

پس برید و واکسن رو بزنید. از بعد دیگه هم واکسن مجانی رو برید بزنید که حال میده!

AB
05-11-2009, 10:09
سلام دوستان.صفحه 36 دفترچه من سفیده.دفترچه شما هم اینطوریه؟لطفا سریع جواب بدین وقت ندارم.تا 18 ام باید همه کاراشو انجام بدم.

دلیل ویرایش :صفحه قبلش رو خوندم.باید جدا کنم واسه همین سفیده.

MORINIO
05-11-2009, 15:09

من فقط میدونم اون 6 ماه مال فارغ التحصیلان دانشگاهی هست اما اینکه ما که پیش رو تموم کردیم تا کی فرصت داریم رو نمیدونم!ولی کلا هرچه زودتر بفرستیم بهتره! : دی

من دفترچه رو فرستادم
معاينه و واكسيناسيون لازمه اما اون برگه اي رو كه از مدرسه گرفتم و بردم آموزش و پرورش مهر زد و اصلا نگاهم نكرد...!

من امروز رفتم که مدارکو تحویل بدم این برگه رو هم برده بودم ولی گفت باید اون برگه شماره 3 ( تعیین وضعیت تحصیلی مشمول غیر دانشگاهی) رو هم پر کنی و هم مدیر مدرسه هم مدیر آموزش وپرورش مهر بزنن بعد بیاری!واقعا کاراشون مسخرس!این برگه ای که از مدرسه گرفتم (برگه اعلام فراغت از تحصیل متوسطه و پیش) دقیقا همون برگه شماره 3 دفترچه هست ولی اینا که حالیشون نیست! خلاصه اینکه کارمون چند روز عقب افتاد!

MORINIO
05-11-2009, 15:33
راستی یه سوال دیگه : من کارت ملی ندارم . چند روز پیش رفتم واسه گرفتن کارت ملی و اینا یارو گفت دو ماه دیگه صادر میشه! اونوقت حالا من چیکار کنم؟! کپی کارت ملی ضروریه؟

AB
05-11-2009, 16:29
من امروز رفتم که مدارکو تحویل بدم این برگه رو هم برده بودم ولی گفت باید اون برگه شماره 3 ( تعیین وضعیت تحصیلی مشمول غیر دانشگاهی) رو هم پر کنی و هم مدیر مدرسه هم مدیر آموزش وپرورش مهر بزنن بعد بیاری!واقعا کاراشون مسخرس!این برگه ای که از مدرسه گرفتم (برگه اعلام فراغت از تحصیل متوسطه و پیش) دقیقا همون برگه شماره 3 دفترچه هست ولی اینا که حالیشون نیست! خلاصه اینکه کارمون چند روز عقب افتاد!

شما کل کاراتون چقدر طول کشید؟امضای رئیس ناحیه هم لازمه؟

farshid0009
05-11-2009, 16:41
دوستان لطفا این شرایط دوست من رو ببینید و کمک کنید :

من متولد آذر هستم سال 68 که خوب میشه نیمه دوم.

بعد من نتونستم تو کنکور ازاد شرکت کنم و نیمه دوم هم هست واسه کنکور که تو اذر یا دی میاد دفترچش درسته؟

بعد من الان دفترچه سربازیمو دادم و وسطای دی باید بروم.

سوال اینه که میتونم برای اخرین بار تو این نیمه دوم ازاد شرکت کنم؟؟؟

ممنون

AB
05-11-2009, 16:47
دوستان لطفا این شرایط دوست من رو ببینید و کمک کنید :

من متولد آذر هستم سال 68 که خوب میشه نیمه دوم.

بعد من نتونستم تو کنکور ازاد شرکت کنم و نیمه دوم هم هست واسه کنکور که تو اذر یا دی میاد دفترچش درسته؟

بعد من الان دفترچه سربازیمو دادم و وسطای دی باید بروم.

سوال اینه که میتونم برای اخرین بار تو این نیمه دوم ازاد شرکت کنم؟؟؟

ممنون

شما دفترچتون رو کی ارسال کردین و جوابش کی اومده؟

منظورتون از نیمه دوم آزاد چیه؟

farshid0009
05-11-2009, 19:00
مال من که نه من معاف هستم!

مال دوستمه که از زبون خودش نوشتم

خوب میگه اذر پارسال فرستاد دفترچرو و افتاد 17 دی سال بعد که میشه دو ماه خورده ای دیگه باید بره خدمت

و منظور از نمیه دوم اینه:
نیمسال دوم!

یعنی دانشگاه ازاد 2 بار در سال دانشجو میگیره . 1. ابستون 2. اذر یا دی

این دوست من میتونه باز شرکت کنه؟

یا باید بره سربازیشو یکی دو ماه بندازه عقب ؟ (خودش گفت میشه باید بره نظام وظیفه البته من خبر ندارم اصلا)

MORINIO
05-11-2009, 19:42
شما کل کاراتون چقدر طول کشید؟امضای رئیس ناحیه هم لازمه؟

منظورتون همین کارای واسه تکمیل مدارک هست؟ اگه منظورتون همینه که زیاد طول نکشید!:31: تو یه نصفه روز همه کاراشو میشه انجام داد.

ضمنا امضا و مهر رئیس ناحیه آموزش پرورش هم لازمه ...چون امروز به من گیر داد که چرا مهر نداره!

AB
05-11-2009, 20:01
مال من که نه من معاف هستم!

مال دوستمه که از زبون خودش نوشتم

خوب میگه اذر پارسال فرستاد دفترچرو و افتاد 17 دی سال بعد که میشه دو ماه خورده ای دیگه باید بره خدمت

و منظور از نمیه دوم اینه:
نیمسال دوم!

یعنی دانشگاه ازاد 2 بار در سال دانشجو میگیره . 1. ابستون 2. اذر یا دی

این دوست من میتونه باز شرکت کنه؟

یا باید بره سربازیشو یکی دو ماه بندازه عقب ؟ (خودش گفت میشه باید بره نظام وظیفه البته من خبر ندارم اصلا)

اگه منظورتون از طریق آزمون سراسریه دانشگاه آزاد هست که تو تابستون برگزار میشه دوستتون نمیتونه بده.(چون قبل از کنکور باید بره خدمت)اینی هم که میگین 2 بار دانشجو میگیره من خبر ندارم.ولی تا این حد میدونم که هم ترم پاییز و هم ترم زمستون رو از طریق آزمون سراسری آزاد گزینش میکنه.
باز اگه دوستان اطلاعی دارن این دوستمون رو راهنمایی کنن.

منظورتون همین کارای واسه تکمیل مدارک هست؟ اگه منظورتون همینه که زیاد طول نکشید!:31: تو یه نصفه روز همه کاراشو میشه انجام داد.

ضمنا امضا و مهر رئیس ناحیه آموزش پرورش هم لازمه ...چون امروز به من گیر داد که چرا مهر نداره!

آره.منظورم همینا بود.واکسن و معاینه پزشکی هم رفتی؟اون چقدر طول کشید؟

فرم دیگه ای که لازم نیست؟همه چیز رو باید تو دفترچه پر کنیم؟

تا 18 ام باید بفرستم وگرنه غیبت میخورم. واسه همینه دارم همه چی رو میپرسم که دوباره کاری نشه.

farshid0009
05-11-2009, 20:39
اگه منظورتون از طریق آزمون سراسریه دانشگاه آزاد هست که تو تابستون برگزار میشه دوستتون نمیتونه بده.(چون قبل از کنکور باید بره خدمت)اینی هم که میگین 2 بار دانشجو میگیره من خبر ندارم.ولی تا این حد میدونم که هم ترم پاییز و هم ترم زمستون رو از طریق آزمون سراسری آزاد گزینش میکنه.
باز اگه دوستان اطلاعی دارن این دوستمون رو راهنمایی کنن.

مرسی که جواب دادید

نه منظورم تابستونش نیست . خودش میدونه که باید بره سربازی و تابستونم غیر ممکنه

این منظورش همون ازمون تو اذر یا دی ماه هست

ولی تا این حد میدونم که هم ترم پاییز و هم ترم زمستون رو از طریق آزمون سراسری آزاد گزینش میکنه.

یعنی باید تو اون تابستون شرکت میکرد تا تو اینم شرکت کنه؟ (خدا کنه اینطور نابشه که حالش گرفته میشه اخه شرکت نکرده تابستون)
خودمم اطلاعاتم کمه و یه چیزهایی درباره اینکه این ترم پایزو زمستون تکمیل ظرفیت هست شنیدو ولی نمیدونم چی هست اصلا

دوستان دیگه نظری ندارن ؟

MORINIO
05-11-2009, 22:03
آره.منظورم همینا بود.واکسن و معاینه پزشکی هم رفتی؟اون چقدر طول کشید؟

واسه من جفتش نیم ساعت هم نشد...

فرم دیگه ای که لازم نیست؟همه چیز رو باید تو دفترچه پر کنیم؟

مدارک مورد نیاز رو تو صفحه 7 دفترچه نوشته . ضمنا اگه فارغ التحصیل پیش دانشگاهی هستی باید اون برگه اعلام فراغت از تحصیل دوره متوسطه و پیش رو هم از مدرسه بگیری و همراه بقیه مدارک تحویل بدی...

AB
05-11-2009, 22:21
یعنی باید تو اون تابستون شرکت میکرد تا تو اینم شرکت کنه؟ (خدا کنه اینطور نابشه که حالش گرفته میشه اخه شرکت نکرده تابستون)
خودمم اطلاعاتم کمه و یه چیزهایی درباره اینکه این ترم پایزو زمستون تکمیل ظرفیت هست شنیدو ولی نمیدونم چی هست اصلا

دوستان دیگه نظری ندارن ؟

بازم میگم من نفهمیدم منظور دوستتون از کنکور زمستون چیه ولی تکمیل ظرفیت هم با ملاک آزمون سراسری هست.احتمالن منظور دوستتون یه چیز دیگست.آخه دانشگاه آزاد تو زمستون که کنکور نداره(برای دیپلمه ها)

اگه کاردانی خونده که کنکورش تو زمستونه(شما بازم بپرسین من مطمئن نیستم) و باید بره ببینه وقت کنکور قبل از اعزامش هست یا نه.اگر هم که نه باید تو آزمون سراسری تابستون سال آینده شرکت کنه که نمیتونه(چون اعزامش 2 ماه بعد هست مگر این که بتونه یه جوری اعزامش رو عقب بندازه که احتمال شدنش کمه.)

farshid0009
06-11-2009, 00:13
مرسی باز جواب دادید دوست من

پرسیدم گفتش کاردانی هست و میتونن زمستون یا قبلش (اذر) یه کنکور دیگه هم بدن . (اینا حرفای خودشه والا خودمم هیچی بارم نیست اصلا :D)

پس با این اوصاف بگم امیدوار باشه درس بخونه ؟

mohammad.ef
06-11-2009, 00:43
سلام
درمورد شرایط جدید معافیت سوالی دارم
من متولد نیمه اول 66 والان ترم 7 دانشگاهم .سه برادر بزرگتردارم که دوتا اولی سربازی رفته اند . هنگامی که برادر دومم سربازبود ( حدود ده سال قبل ) قانون اینجور بود که اگر یه برادر سرباز باشه و برادر دیگر مشمول بشه ، مشموله معاف میشه . برادر سومم اینجوری معاف شد .حالا با قوانین جدید من میتونم معاف بشم ؟

miladng
06-11-2009, 14:19
سلام بر همه
من پدرم چند وقت پيش فوت كرد.ميخواستم ببينم با اين شرايط يكي از برادران من معاف مي شوند.
ما سه برادر هستيم. هر سه دانشجو (18 به بالا) .مي خواستم بدونم برادر بزرگم معاف ميشه يا نه.

farshidshd
06-11-2009, 17:47
سلام
درمورد شرایط جدید معافیت سوالی دارم
من متولد نیمه اول 66 والان ترم 7 دانشگاهم .سه برادر بزرگتردارم که دوتا اولی سربازی رفته اند . هنگامی که برادر دومم سربازبود ( حدود ده سال قبل ) قانون اینجور بود که اگر یه برادر سرباز باشه و برادر دیگر مشمول بشه ، مشموله معاف میشه . برادر سومم اینجوری معاف شد .حالا با قوانین جدید من میتونم معاف بشم ؟

سلام
اگه یه نفر معاف شده باشه با این قانون دیگه کسی نمیتونه معاف بشه

سلام بر همه
من پدرم چند وقت پيش فوت كرد.ميخواستم ببينم با اين شرايط يكي از برادران من معاف مي شوند.
ما سه برادر هستيم. هر سه دانشجو (18 به بالا) .مي خواستم بدونم برادر بزرگم معاف ميشه يا نه.

سلام
خدا رحمتشون کنه
اگر برادر بزرگترتون خرج خونه رو در میاره میتونه معافیت بگیره

miladng
06-11-2009, 18:12
سلام
خدا رحمتشون کنه
اگر برادر بزرگترتون خرج خونه رو در میاره میتونه معافیت بگیره

برادرم دانشجو هست
پدرم شركت نفت كار مي كرد.حالا جزو بازنشسته ها هستيم و مستمري مي گيريم .با اين حال چه طور؟

farshidshd
06-11-2009, 18:31
برادرم دانشجو هست
پدرم شركت نفت كار مي كرد.حالا جزو بازنشسته ها هستيم و مستمري مي گيريم .با اين حال چه طور؟

تا زمانی که دانشجو باشه که هیچ بعد از اتمام تحصیلش اگه سرپرستیه یه خونوار رو داشته باشه معاف میشه اگه هم نه که باید بره خدمت

hamed121369
07-11-2009, 13:52
من متولد نیمه دوم 69 هستم بارسال کنکور دادم یه بار دیگه هم می خواهم بدم باید دفترچه بست کنم؟

red_kahroba
07-11-2009, 16:57
با سلام دوستان عزيز من تك پسر خانواده هستم و پدرم 50سال داره و نميتونم از قانونه 3 خواهر استفاده كنم!من اين هفته ميخواستم دفترچه بگيرم اما شنيدم كه سال 89 تمامي تك پسر ها بدون شرايط سن پدر معاف ميشن!حالا ميخواستم بدونم اين حرف صحت داره يا نه؟

behdana
07-11-2009, 18:57
سلام به همگی
من تا اینجا که درگیر مسائل خدمت بودم یه چیز رو فهمیدم اونم اینه که نمیشه حتی به واحد مشاوره سازمان وظیفه هم اعتماد کرد! یه بار زنگ زدم گفتن واکسن لازم نیست.امروز زنگ زدم گفتن واکسن و معاینه لازمه.
یه بار زنگ زدم گفتن که اصلا لازم نیست دفترچه بفرستی.بار دیگه گفتن باید دفترچه بفرستی...!!:13:
خدا به ما رحم کنه!!!
ضمنا معاینه رو هر دکتری که نظام پزشکی داشته باشه میتونه انجام بده.(پزشک عمومی هم میشه) واکسن هم احتمالا میرم فردا بزنم.آدرسش رو خود پلیس +10 بهم داد.
من فرم 3 رو بردم آموزش و پرورش منطقه مون مهر زدند. مونده واکسن و معاینه که فردا ردیفش می کنم.

خوش به حال کسانی که متولد نیمه اول سال هستن.نه سال اول که کنکور میدن دردسر دارن نه سال دوم که پشت کنکور می مونن.:20:

AB
07-11-2009, 21:12
سلام به همگی
من تا اینجا که درگیر مسائل خدمت بودم یه چیز رو فهمیدم اونم اینه که نمیشه حتی به واحد مشاوره سازمان وظیفه هم اعتماد کرد! یه بار زنگ زدم گفتن واکسن لازم نیست.امروز زنگ زدم گفتن واکسن و معاینه لازمه.
یه بار زنگ زدم گفتن که اصلا لازم نیست دفترچه بفرستی.بار دیگه گفتن باید دفترچه بفرستی...!!:13:
خدا به ما رحم کنه!!!
ضمنا معاینه رو هر دکتری که نظام پزشکی داشته باشه میتونه انجام بده.(پزشک عمومی هم میشه) واکسن هم احتمالا میرم فردا بزنم.آدرسش رو خود پلیس +10 بهم داد.
من فرم 3 رو بردم آموزش و پرورش منطقه مون مهر زدند. مونده واکسن و معاینه که فردا ردیفش می کنم.

خوش به حال کسانی که متولد نیمه اول سال هستن.نه سال اول که کنکور میدن دردسر دارن نه سال دوم که پشت کنکور می مونن.:20:

من امروز رفتم واکسن رو هم زدم دفترچم رو هم فرستادم.به جای فرم 3 هم که باید مدرسه و ناحیه پر کنن 2 صفحه کاغذ بهم دادن و اونا رو جایگزین فرم 3 کردم.

معاینه پزشکی رو هم هر دکتری میتونه تکمیل کنه.فقط دفترچه بیمت همرات باشه که مجبور نشی مثل من 4000 تومن پول ویزیت برای 1 دقیقه بدی.

فقط میخاستم بدونم که همه کارام تموم شد؟برگ تاییدیه ثبت اطلاعات رو گرفتم.الان باید منتظر جواب باشم؟

چقدر طول میکشه تا جواب بیاد؟و حدودا میشه گفت که تاریخ اعزامم کی هست؟

MORINIO
07-11-2009, 21:22
من متولد نیمه دوم 69 هستم بارسال کنکور دادم یه بار دیگه هم می خواهم بدم باید دفترچه بست کنم؟

بله باید دفترچه رو بفرستی...

سلام به همگی
خدا به ما رحم کنه!!!

گفتم که اینا حرفاشون حرف نیست :46:

من امروز رفتم واکسن رو هم زدم دفترچم رو هم فرستادم.به جای فرم 3 هم که باید مدرسه و ناحیه پر کنن 2 صفحه کاغذ بهم دادن و اونا رو جایگزین فرم 3 کردم.

معاینه پزشکی رو هم هر دکتری میتونه تکمیل کنه.فقط دفترچه بیمت همرات باشه که مجبور نشی مثل من 4000 تومن پول ویزیت برای 1 دقیقه بدی.

فقط میخاستم بدونم که همه کارام تموم شد؟برگ تاییدیه ثبت اطلاعات رو گرفتم.الان باید منتظر جواب باشم؟

چقدر طول میکشه تا جواب بیاد؟و حدودا میشه گفت که تاریخ اعزامم کی هست؟

آره دیگه باید منتظر جواب باشی ... تو خود دفترچه نوشته حداقل 20 روز بعد جواب میاد یعنی ممکنه زودترم بیاد ...

تاریخ اعزامم با توجه به شرایط کسایی که پارسال این موقع دفترچه فرستاده بودن میتونم حدس بزنم احتمالا مهر 89 ...

---

راستی این جواب مارو ندادیدا ! گفتم این کپی کارت ملی رو چیکار کنم؟ من کارت ملی ندارم. دوماه دیگه صادر میشه!

AB
07-11-2009, 21:36
آره دیگه باید منتظر جواب باشی ... تو خود دفترچه نوشته حداقل 20 روز بعد جواب میاد یعنی ممکنه زودترم بیاد ...

تاریخ اعزامم با توجه به شرایط کسایی که پارسال این موقع دفترچه فرستاده بودن میتونم حدس بزنم احتمالا مهر 89 ...

راستی این جواب مارو ندادیدا ! گفتم این کپی کارت ملی رو چیکار کنم؟ من کارت ملی ندارم. دوماه دیگه صادر میشه!

خدا کنه سال بعد بیوفتم(حداقل بعد از کنکور).

اگه کارت ملی نداری باید از کارت موقت ملی کپی بگیری بفرستی.

راستی کپی از همه صفحات شناسنامه هم یادت نره.مخصوصا صفحه آخر(انتخابات) که یه برگ مهر اضطراری روشه و یادشون میره کپی کنن.

Reventon
07-11-2009, 21:39
سلام من متولد اردیبهشت 65 هستم و سال 84 برای اینکه غیبت نخورم دفترچم رو پست کردم و جوابش اومد که چند ماه بعد اعزام بودم ولی همون سال دانشگا رفتم والان امسال بهمن تموم میشه. (برگ سبز رو دادم دانشگا که یکبار پروندم رو نگا میکردم اونجا نبود و بجاش یچی دیگه از نظام وظیفه فرستاده بودن) حالا درسم تموم شه باید باز بفرستم دفترچه؟ لیسانس گرفتم . واین نبود برگ سبز طبیعیه؟؟

Mr Unknown
07-11-2009, 21:56
دوستم دو هفته قبل فرستاد تاريخ اعزامش افتاد اسفند 89....

AB
07-11-2009, 21:57
دوستم دو هفته قبل فرستاد تاريخ اعزامش افتاد اسفند 89....

متولد چه سال و چه ماهی بود؟

Mr Unknown
07-11-2009, 22:04
متولد چه سال و چه ماهی بود؟
ماهشو دقيقا نمي دونم ولي نيمه دوم 69 بود

MORINIO
07-11-2009, 22:16
اگه کارت ملی نداری باید از کارت موقت ملی کپی بگیری بفرستی.
.

کارت موقت ملی دیگه چیه؟ من اینم ندارم!

AB
07-11-2009, 23:05
کارت موقت ملی دیگه چیه؟ من اینم ندارم!

شما مدارکت تو ثبت احوال گم نشده:31:

قبل از این که کارت ملیت بیاد بعد از این که برای درخواست صدور کارت ملی اقدام کردی برات یه کارت موقت میاد تا وقتی که کارت ملی صادر بشه میتونی از اون بجاش استفاده کنی.بهتره از پلیس+10 بپرسی باید چیکار کنی.:11:

farzad.sharifi
09-11-2009, 07:46
دوستان سلام
من یادمه یه روز تو روزنامه ایران تیتر زده بود دانشجویان دارای کارشناسی و بالانر می توانند برای ادامه تحصیل به خارج بروند.
می خواستم ببینم چنین قانونی هست؟

MORINIO
09-11-2009, 14:12
خب ما هم امروز رفتیم و ثبتش کردیم رفت!
ضمنا گفت تا دو هفته دیگه تاریخ اعزام میاد در خونه! :دی اگرم نیومد باید بری سر همون دفتر خدمات الکترونیک انتظامی ...

Mr Unknown
09-11-2009, 14:20
ضمنا گفت تا دو هفته دیگه تاریخ اعزام میاد در خونه! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اگرم نیومد باید بری سر همون دفتر خدمات الکترونیک انتظامی ...
الان برا من 3 هفته شده نيومده...بايد برم پليس + 10؟

MORINIO
09-11-2009, 16:06
الان برا من 3 هفته شده نيومده...بايد برم پليس + 10؟

میخوای تا آخر هفته صبر کن اگه نیومد برو پلیس +10

ahriman323
17-11-2009, 00:10
از دوستان کسی میدونه استعلام کسری خدمت بسیج چجوری هست و کسی سراغ دارید که استعلام کنه برام؟!
میخوام از صحتش اطمینان پیدا کنم تا مشکل دار نشه!:31::27:
چجور از صحتش اطمینان پیدا کنم؟!

یا اگه کسی سراغ دارید که کسری جور کنه!

behdana
17-11-2009, 13:14
من هم دیروز(25 آبان ) دفترچه ام رو ثبت کردم.امیدوارم یه ضرب اعزام رو بزنن نیمه دوم 89.

AB
20-11-2009, 09:45
سلام دوستان.جواب شما حدودا چقدر طول کشید بیاد؟به من گفت اگه حداکثر تا 2 هفته نیومد بیا پیگیری کن.فردا هم دقیقا میشه 2 هفته.

Mr Unknown
20-11-2009, 10:00
برا من دقیقا 3 بعد اومد
البته گفته بود 9 روزه میاد!

AB
20-11-2009, 16:05
برا من دقیقا 3 بعد اومد

یعد 2 هفته رفتین پیگیری کنین؟یا منتظر شدین تا خودش بیاد؟

Mr Unknown
20-11-2009, 17:11
نه!
منتظر موندم خودش اومد

farhad200
20-11-2009, 19:40
من متولد 62 هستم و غایب معافم؟

AB
20-11-2009, 20:24
من متولد 62 هستم و غایب معافم؟

غایب معاف یعنی چی؟

Macushla
20-11-2009, 23:05
سلام دوستان.جواب شما حدودا چقدر طول کشید بیاد؟به من گفت اگه حداکثر تا 2 هفته نیومد بیا پیگیری کن.فردا هم دقیقا میشه 2 هفته.

نگران نباش رفیق گاهی وقتا حتی 1 ماه هم طول میکشه تا جوابش بیاد .
البته از خودم 3 هفته ای اومد .
راستی بچه ها اصلا نگران نباشد ، خدمت اونقدرا هم که میگن بد نیست ، قول میدم حسابی بهتون خوش میگذره .

:11::11::11:

AB
23-11-2009, 21:14
کسی میدونه چطوری میشه اعزام رو عقب انداخت؟

Macushla
23-11-2009, 23:10
کسی میدونه چطوری میشه اعزام رو عقب انداخت؟

برو نظام وظیفه و بگو میخوام تاریخ اعزام رو تمدید بکنم ، البته باید یه کم پا فشاری بکنی .
اگر یه اشنا پیدا بکنی که 3 سه سوته کارت راه افتاده .

من خودم 6 ماه تمدید کرده بودم ولی از شانس شما اشنامون به دیار باقی پیوست ، وگرنه میتونستم کمکت کنم .

برو دنبالش ، حتما میتونی :11:

MORINIO
24-11-2009, 15:07
برا من دقیقا 3 بعد اومد

راستی شما تاریخ اعزامتون کی افتاد؟

Mr Unknown
24-11-2009, 15:55
راستی شما تاریخ اعزامتون کی افتاد؟
من و دوستم هر دو متولد آذریم و با هم فرستادیم
ولی برا من افتاد اسفند 89 برا دوستم دی 89!!!

steps
24-11-2009, 17:17
من متولد 69 هستم نیمه دوم العان هم دارم پیش میخونم من مشمول که نیستم؟ می تونم کنکور راحت ثبت نام کنم برگه نظام وظیفه که نمی خود .
دارم نگران میشم
راستی من چون معدلم زیر 12 بود روزانه ثبت نامم نکردن مشکلی نداره که؟

hamid_diablo
24-11-2009, 21:46
دوستان یه سئوال داشتم قانون چاقی و لاغری هنوز اجرا میشه من شنیده بودم که کنس شده

Rocker tg
24-11-2009, 21:59
مان رسيدگي به درخواست معافيت سربازي 20 روز كاهش يافت
خبرگزاري فارس: رئيس سازمان وظيفه عمومي ناجا اعلام كرد: زمان رسيدگي به درخواست مشمولان سربازي در انواع معافيت‌ها 20 روز كاهش يافت.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
سردار محمدجواد زاده‌كمند در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامي فارس گفت: سازمان نظام وظيفه عمومي در يك سال گذشته موفق شده تا برابر سقف ابلاغي تأمين 100 درصدي مشمولان نيروهاي مسلح را انجام دهد.
وي اظهار داشت: اين سازمان در 6 ماه اول سال‌جاري نيز در تأمين 100درصدي مشمولان مورد نياز نيروهاي مسلح و دستگاه‌هاي دولتي و اعزام آنان به مراكز آموزشي اقدام كرده است.
سردار زاده‌كمند افزود: زمان رسيدگي به درخواست مشمولان سربازي در انواع معافيت‌ها 20 روز كاهش يافته است، قبلاً براي رسيدگي به اين درخواست‌ها 3 ماه زمان نياز بود.

farshidshd
26-11-2009, 18:30
از دوستان محترم خواهش می کنم اگه خبری میزارن حتما یه نگاهی بهش بندازن و ویرایش کنن

در ضمن حتما باید منبع خبر هم ذکر بشه

Rocker tg
26-11-2009, 18:46
الان این خبر منبع نداره یا مشکلی داره ؟ به جز "ز" اول خبر ؟

ebi66_boukan
26-11-2009, 23:29
سلام دوستان.
من 31 تیر 89 فارغ التعطیل میشم.تا کی وقت دارم دفتر چه بفرستم؟؟؟یا به طور کلی بگم معافیت پس از فراغت از تحصیل 6 ماهه یا 1 سال؟؟؟؟

p 3 0 world
27-11-2009, 14:49
سلام
یه قانونی تصویب شد که ممنوع الخروج شدن بر اساس ما هتولد باشه نه سال تولد
میخواستم بدونم این قانون ابلاغ شده ؟
& مرجعی وجود داره که در این مورد بشه ازش سوال کرد ؟
من متولد دی ماه 71 هستم تا کی میتونم از ایران خارج بشم ؟

luciferlovely
27-11-2009, 20:55
دوستان سلام.

یک مشکلی برای یکی از دوستانم پیش اومده (که البته تقصیر من هستش).

در مورد شرایط شرکت در کنکور سراسری 89.

شرایطش به این صورت هستش:

متولد نیمه ی اول سال 1369.

کنکور سال تحصیلی 86-87 رو شرکت کرده و قبول نشده. (یعنی زمانی که پیش درس خونده)

کنکور سال تحصیلی 87-88 رو شرکت کرده و چون رتبش باز هم خوب نشده بود , دانشگاه نرفت. (یعنی برای بار دوم هم در کنکور شرکت کرده)

حالا میخواستم ببینم آیا میتونه امسال در کنکور سال 89 شرکت کنه یا باید بره خدمت ؟!!!

ممنون یمشم راهنمایی کنید , خیلی واجبه. تشکر...بای.

superior
29-11-2009, 12:56
تا جایی که من میدونم میتونه.چون قوانین جدید اجازه شرکت برای 3 بار رو میده. اگه خیلی شک داره به آدرس

و قسمت وظیفه عمومی بره . اونجا دقیقشو نوشته و حتی میتونه با شماره 73941739 و 73941735 که واحد گویای وظیفه هست تماس بگیره و بپرسه و در نهایت مرکز مشاوره نیروی انتظامی و قسمت وظیفه عمومی هم جوابشو میدن.