PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ✔ نظام وظیفه و شرایط ادامه ی تحصیـل مشمولان || معافیت ها در پست اول و دوم

صفحه ها : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

ebi66_boukan
08-08-2009, 09:22
آره
البته من 2 بار کنکور دادما
یعنی یکی سال پیش دانشگاهی و یکی امسال
حالا میگم میشه درخواست بدم و یک سال تمدید کنن اعزامم رو؟
اگه اینجوری بشه امسال نمیرم دانشگاه(پیام نور و غیراننتفاعی) و میشینم واسه سال بعد میخونم
امکانش هست؟
و اگه نیست با این شرایط جدید نمیشه؟
ممنون

راستش من از قوانین جدید اطلاعی ندارم.شما به حرف من و امثال من گوش نکنیدومستقیم برید نظام وظیفه سوال کنید.چون خیلی حساسه و من اینجا بگم میشه یا نمیشه خدای نکرده فردا ببرنتون سربازی کلی مشکل سازه.پس یه کم حساسیت به خرج دهید.

farshidshd
08-08-2009, 10:51
با تشکر از شما.

این دفترچه برای چیه؟(من اینجور چیزا هالیم نیست.:27:)

نمیشه بعد کنکور سال بعد بفرستمش؟(متولد اردیبهشتم)یا برام تا تیر غیبت میزنن؟

مرسی:10:

دفترچه ی اماده به خدمت
اگه به موقع نفرستی غیبت میخوری
این دفترچه رو باید از ادارات پست تهیه کنی و فرمهای توی اونو پر کنی و ببری اداره پست تا بفرستن به نظام وظیفه

AB
08-08-2009, 11:38
دفترچه ی اماده به خدمت
این دفترچه رو باید از ادارات پست تهیه کنی و فرمهای توی اونو پر کنی و ببری اداره پست تا بفرستن به نظام وظیفه

موقش کی هست؟

سایت ناجا هم که چند روزه داون هست.از 118 هم تلفنشون رو گرفتم زنگ زدم گفتن با تهران تماس بگیر.تهرانم

که جواب نمیده.

khaiyam
08-08-2009, 12:40
دفترچه ی اماده به خدمت
ديگه اداره پستي نيست شما مي ريد پليس + 10 دفترچه را ميگيري بعد از پركردن همون برات ثبت مي كنن من خودم 1 ماه پيش براي معافيت اقدام كردم

seyyedi
08-08-2009, 14:14
دوستان سلام

سلا
مگه دفترچه خدمت رو نفرستادی که تاریخ اعزامت بعد کنکور بیاد؟>
مثل من که تاریخ اعزامم 18 مهر هست
اگه اونو ببری مشکلی نیست
منظورشونم همینه
یعنی وضعیت خدمتت باید مشخص باشه نه من برای معافیت پزشکی اقدام کردم و 2 هفته دیگه تازه باید برم کمیسیون پزشکی
واسه همین در اون مورد اقدامی نکردم
حالا همه چیز گیر اینه که کمیسیون رد کنه یا نه
اگه رد کنه چون غیبت شاملم میشه دانشگاه هم هیچ
اگه رد نکنه که به معافیت رسیدم و دانشگاه هم گیر نمیده
خودم میدونم مشکللی ندارم ولی میترسم کمیسیون گیر بده

برام دعا کنید
علی علی

mohsensoft
08-08-2009, 15:45
نه من برای معافیت پزشکی اقدام کردم و 2 هفته دیگه تازه باید برم کمیسیون پزشکی
واسه همین در اون مورد اقدامی نکردم
حالا همه چیز گیر اینه که کمیسیون رد کنه یا نه
اگه رد کنه چون غیبت شاملم میشه دانشگاه هم هیچ
اگه رد نکنه که به معافیت رسیدم و دانشگاه هم گیر نمیده
خودم میدونم مشکللی ندارم ولی میترسم کمیسیون گیر بده

برام دعا کنید
علی علی
امیدوارم کارت درست بشه و معاف بشی
در این مورد نمیدونم دانشگاه گیر میدن یا نه چون به هر حال شما اقدام کردی واسه معافیت
از خودشون بپرسی خیلی بهتره
معاف شدی شیرینی ما یادت نره :دی

AEZ_Best
08-08-2009, 23:13
یه سوال من 24 فروردین 70 متولد شدم

الانم پشت کنکورم
از نظر اعزام اینا که کاری نباید بکنم؟

اگه اقدامی لازمه سریعا بگین ممنون میشم

کسی نبود جواب بده؟

seyyedi
09-08-2009, 08:09
دوستان سلام

کسی نبود جواب بده؟
کنکور 88 واسه ما 68 ها مشکل وجود داشت که برای رفع اون هم باید دفترچه آماده به خدمت پر میکردیم میفرستادیم تا اعزام عقب بیفته و 69 ها هیچ کاری نداشتن و راحت بودن
کنکور 89 هم این مشکل قاعدتا باید واسه 69 ها باشه نه 70
حالا شما وقتی دفترچه ثبت نام اومد اون جا توضیح میده چیکار کنین
اگه گفته برگه اعزام به خدمت بدون مهر غیبت بگیرین برین دنبال همین کاری که امسال 68 ها کردن
اگه نه خیالت راحت باشه
علی علی

elfy
09-08-2009, 13:17
سلام دوستان با عرض سلام من میخواستم در هند نحصیل کنم اما اولش میخوام برم یه دوری هند بزنم ببینم چه جوری هاست و همه چیز رو با چشم خود بررسی کنم بعد برم اما ازانجا که من کارت پایان خدمت ندارم میخواستم بدونم میشه وثیقه چیزی بزارم برم بدون پابان خدمت ؟ قاننونش چیه

ebi66_boukan
09-08-2009, 14:03
سلام
یه خبر خوش
بالاخره از توی گزارش کمیسیون امنیت ملی تونستم اون قسمت که مربوط به معافیت دو برادری میشه رو پیدا کنم:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

کلا قراره قوانین نظام وظیفه توی این هفته بازبینی بشه
امیدوارم هر چه زودتر این قانون تصویب بشه و خیلی از دوستان و از جمله خودم خوشحال بشیم

فک کنم این قانون معافیت 2 برادری امروز بررسی میشه.هر کس اطلاع داشت که تصویب شده لطف کنه بگه.

mohsensoft
09-08-2009, 22:19
فک کنم این قانون معافیت 2 برادری امروز بررسی میشه.هر کس اطلاع داشت که تصویب شده لطف کنه بگه.
نه امروز نشد
قرار شد بره واسه سه شنبه
البته اگه واسش مشکلی پیش نیاد و طرح های فوریتی اضافه نشه

G.O.Batistuta
10-08-2009, 01:54
سلام
من از 4 جهت معافم و 100 درصد از معافیتم مطمئنم (پدرم 80 ماه جبهه داره) :5:
حالا 2 سوال داشتم:
1.من متولد نیمه اول 69 هستم و تا حالا برای سربازی هیچ کاری نکردم 2 بار کنکور دادم ولی هیچ کدوم دولتی قبول نشدم حالا میخوام برای بار سوم کنکور بدم باید چکار کنم؟
2.برای معافیت باید چه مراحلی رو پشت سر گذاشت؟
از دوستان تقاضای کمک دارم. :10:

elfy
10-08-2009, 01:55
کسی جواب منو نمیده ؟

mohsensoft
10-08-2009, 11:59
کسی جواب منو نمیده ؟
سوالت چی بود؟

farshidshd
10-08-2009, 12:15
سلام دوستان با عرض سلام من میخواستم در هند نحصیل کنم اما اولش میخوام برم یه دوری هند بزنم ببینم چه جوری هاست و همه چیز رو با چشم خود بررسی کنم بعد برم اما ازانجا که من کارت پایان خدمت ندارم میخواستم بدونم میشه وثیقه چیزی بزارم برم بدون پابان خدمت ؟ قاننونش چیه

بله
شما میتونید یه وثیقه بزارید و برید واسه تحصیل
البته در صورتی که مشکل نظام وظیفه نداشته باشید
یعنی غیبت نداشته باشی

mm00
10-08-2009, 15:24
چند سوال دارم دوستان
الان خدمت چند ماهه ؟ با فوق دیپلم چقدر کم میشود!
جمع 2 چشم من بالای 8 هست و در حال تحصیل فوق دیپلم چه تاثیری داره؟
و مدت زمانه جبهه بودن پدر چقدر تاثیر دارد!؟

mohsensoft
10-08-2009, 16:01
مدت زمانه جبهه بودن پدر چقدر تاثیر دارد!؟
اگه بالای 30 ماه باشه معاف میشی
اگه زیر 30 ماه باشه فکر میکنم به ازای هر ماه 18 روز کم میشه

mm00
10-08-2009, 17:00
این معاف از رزم چه فرقی داره؟ اصلا بدرد میخوره؟!

attractive_girl
10-08-2009, 17:19
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
رييس سازمان وظيفه عمومي ناجا اعلام كرد: بر اساس هماهنگي‌هاي انجام شده با وزارت‌خانه‌هاي علوم و بهداشت و درمان و همچنين دانشگاه آزاد اسلامي مقرر شد كه از اين پس، ثبت‌نام مشمولان به خدمت در دانشگاه‌ها، بدون اخذ مجوز اوليه از سازمان وظيفه عمومي صورت گيرد.

به گزارش خبرنگار «اجتماعي» ايسنا، سردار زاده‌كمند امروز در حاشيه برنامه ارتباط مردمي با مسوولان (197) در جمع خبرنگاران اظهار كرد: بر اين اساس ثبت‌نام مشمولان غيرغايب واجد شرايط در دانشگاه‌ها، بدون نياز به مراجعه حضوري و اخذ مجوز اوليه از سازمان وظيفه عمومي خواهد بود.

وي ادامه داد: بنابراين موضوع، مشمولاني كه در سال احضار به خدمت آن‌ها، يعني در سن 18 سال تمام، موفق به اخذ ديپلم يا پيش دانشگاهي به شكل حضوري يا متفرقه شده باشند، مي‌توانند بدون اخذ مجوز اوليه از سازمان وظيفه عمومي در دانشگاه ثبت‌نام كنند.

سردار زاده كمند، مشمولاني كه در سال اعزام (19 سالگي)، موفق به اخذ ديپلم يا پيش دانشگاهي به شكل حضوري شده‌اند را از ديگر مشمولاني عنوان كرد كه مي‌توانند بنابر اين مصوبه در دانشگاه‌ها بدون اخذ اوليه از سازمان وظيفه عمومي ثبت‌نام كنند.

وي ادامه داد: متولدان نيمه دوم 1368 كه در سال 87 در مقطع ديپلم و پيش دانشگاهي به شكل حضوري فارغ‌التحصيل شده و در آزمون دانشگاه در سال 88 نيز پذيرفته شده‌اند، همچنين مشمولاني كه داراي برگ اعزام به خدمت بدون غيبت بوده و دانشجوي انصرافي واخراجي هم نباشند چنانچه موعد اعزام به خدمت قيد شده براي اين افراد سپري نشده باشد، نيز مشمول اين مصوبه مي‌شوند.

به گفته رييس سازمان وظيفه عمومي، سربازان حين خدمت كه تا قبل از فرا رسيدن موعد ثبت‌نام در دانشگاه‌ خدمت آن‌ها به اتمام رسيده، با ارائه گواهينامه از سوي يگان خدمتي به شرط اين كه كارت پايان خدمت آن‌ها در زمان آغاز تحصيل صادر شده باشد، نيز مشمول اين مصوبه هستند.

وي ادامه داد: متعهدان خدمت در آموزش و پرورش و ساير وزارتخانه‌ها با ارائه موافقت از بالاترين مرجع سازماني خود و همچنين مشمولاني كه داراي معافيت موقت پزشكي هستند كه در زمان ثبت‌نام دانشگاه اعتبار آن به اتمام نرسيده و دانشجوي انصرافي و اخراجي هم نيستند مي‌توانند از اين مصوبه استفاده كنند.

سردار زاده‌كمند ادامه داد: فارغ التحصيلان مقاطع كارداني، كارشناسي و كارشناسي ارشد كه در مقاطع بالاتر پذيرفته شده‌اند و بيش از شش ماه از تاريخ فارغ التحصيلي آن‌ها در مقطع قبلي نيز نگذشته و يا دارا بودن برگه اعزام بدون غيبت پيش از آن كه تاريخ مندرج اعزام آن‌ها سپري نشده باشد، هم مشمول اين مصوبه هستند.

وي مشمولاني كه دوره ديپلم را حداكثر تا سن 22 سالگي تمام و يا پيش دانشگاهي را حداكثر تا سن 24 سالگي به شكل حضوري در سال 88 به پايان رسانده‌ باشند را از ديگر مشمولاني عنوان كرد كه مي‌توانند از مصوبه ثبت‌نام در دانشگاه‌ها بدون نياز به اخذ مجوز اوليه از سازمان وظيفه عمومي استفاده كنند.

سردار زاده‌كمند از صدور متمركز كارت‌هاي پايان خدمت در سازمان وظيفه عمومي از مرداد ماه امسال خبر داد.

وي افزود: در نيمه دوم و سه ماهه چهارم امسال نيز صدور كارت پايان خدمت هوشمند در دستور كار قرار دارد كه طبق برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده صدور كارت هوشمند براي مشمولان جديد كه ترخيص مي‌شوند در اولويت قرار دارد و به مرور كارت‌هاي پايان خدمت و معافيت صادر شده تبديل به كارت‌هاي هوشمند خواهند شد.

به گزارش ايسنا، وي درباره معافيت فرزند چهارم خانواده كه سه برادر كارت پايان خدمت دريافت كرده، اما يك برادر از معافيت «دو برادري» (معافيتي كه اگر همزمان دو برادر در حين خدمت بودند يك تن از آن‌ها از سربازي معاف مي‌شود) استفاده كرده است، گفت: در زمان اجراي مصوبه معافيت فردي كه سه برادرش خدمت خود را به پايان رسانده بودند، ابهامي وجود داشت مبني بر اين كه آيا معافيت «دو برادري» جزو معافيت «سه برادري» نيز محسوب مي‌شود يا نه كه با توجه به بررسي‌هاي انجام شده اين ابهام برطرف شد.

وي ادامه داد: معافيت «دو برادري» جزو معافيت سه برادر خدمت كرده، محسوب مي‌شود يعني فرد مي‌تواند با ارائه سه كارت پايان خدمت، حتي اگر يكي از برادرانش از معافيت «دو برادري» استفاده كرده باشد، به منظور معافيت از سربازي با مراجعه به دفاتر پليس + 10 اقدام كند.

وي با اشاره به مصوبه معافيت فرزند چهارم در خانواده‌اي كه سه فرزند آن‌ها خدمت كرده‌اند، اظهار كرد: به محض ابلاغ اين قانون، اقدامات لازم در اين باره انجام شد و تاكنون مدارك بيش از 90 درصد واجدان شرايط جمع‌آوري شده و در حال حاضر نيز بررسي‌هاي پرونده‌هاي مورد نظر در حال انجام است.

رييس سازمان وظيفه عمومي ناجا تاكيد كرد: در اين رابطه استعلام مورد نياز به صورت متمركز از سوي سازمان وظيفه عمومي انجام مي‌شود و اگر اشكالي در پرونده‌ها وجود داشته باشد، با تلفن‌هاي ارائه شده با متقاضيان تماس گرفته خواهد شد. در نتيجه هيچ ضرورتي براي مراجعه مشمولان در رابطه با اين معافيت وجود ندارد.

وي زمان انجام رسيدگي به پرونده‌ها را حداقل سه ماه عنوان كرد و افزود: در صورت نبودن هيچ مشكلي در روند رسيدگي به پرونده، پس از انجام استعلام‌هاي لازم، مرحله صدور كارت معافيت انجام خواهد شد.

سردار زاده‌كمند درباره ثبت درخواست كسر خدمت در برگ اعزام مشمولان نيز اظهار كرد: سازمان وظيفه عمومي در اين رابطه اطلاعات مربوط به درخواست كسر خدمت اعم از مدت جبهه، آزادگي و درصد جانبازي پدر مشمول و يا مدت كسر خدمت بسيجي مشمول را به هنگام ثبت‌نام در سيستم مكانيزه وظيفه عمومي ثبت مي‌كند.

وي ادامه داد: مشمولاني كه متقاضي اعزام يا يكي از معافيت‌ها هستند، پس از اخذ گواهي جبهه، آزادگي، جانبازي و يا كسر خدمت بسيج از مراجع ذيربط اصل مدارك را به همراه ساير مداركي كه در دفترچه راهنما تعيين شده در اختيار دفاتر پليس +10 قرار دهند تا نسبت به درخواست آن‌ها در سيستم سازمان و درج آن در برگ سبز اقدام شود.

سردار زاده‌كمند از ايجاد ظرفيت‌هاي آموزشي جديد در نيروهاي مسلح خبر داد و در اين رابطه گفت: طولاني شدن زمان تعيين شده براي اعزام مشمولان به خدمت از جمله مشكلاتي بود كه توسط واجدان شرايط اعزام مطرح مي‌شد كه در اين راستا با ابلاغ و اجراي معافيت‌هاي جديد، ظرفيت‌هاي آموزشي جديدي نيز در نيروهاي مسلح ايجاد شده است.

به گفته رييس سازمان نظام وظيفه عمومي ناجا،‌ افرادي كه خواستار تعجيل در زمان اعزام به خدمت هستند مي‌توانند به معاونت‌هاي وظيفه عمومي در سراسر كشور مراجعه كنند تا زمان اعزامشان به نزديك‌ترين زمان ممكن تغيير يابد.

به گزارش ايسنا، سردار زاده كمند در ادامه در رابطه با اصلاح قانون وظيفه عمومي از تصويب 25 بند اين قانون خبر داد و در اين رابطه گفت: بنابر مصوبات جديد، هر فرد ذكور ايراني در هر سالي كه به سن 18 سال تمام مي‌رسد، به سربازي فراخوانده مي‌شود. همچنين مدت خدمت وظيفه عمومي براي مشمولان زيرديپلم 24 ماه و به ازاي هر مقطع تحصيلي دو ماه كمتر پيش‌بيني شده است، يعني براي مقطع ديپلم 22 ماه، فوق ديپلم 20 ماه، ليسانس 18 ماه، فوق ليسانس 16 ماه و دكترا 14 ماه خواهد بود. البته طبق مصوبه‌اي كه در حال حاضر وجود دارد، مدت سربازي براي زيرديپلم، ديپلم و فوق ديپلم 18 ماه، ليسانس 17 ماه، فوق ليسانس 15 ماه و دكترا 15 ماه است كه تا پايان سال آينده هم بر اساس اين مصوبه، مدت خدمت سربازي تعيين خواهد شد.

وي ادامه داد: در اين مصوبات به ساير نيروهاي مسلح اجازه داده شده كه در مقطع كارشناسي و بالاتر جذب سرباز داشته باشند، اين در حاليست كه پيش از اين تنها سپاه مي‌توانست سهميه سرباز از بين بسيجيان داشته باشد.

وي ادامه داد: قيد داشتن كارت پايان خدمت و معافيت براي ثبت هرگونه نقل و انتقال اموال نيز كه از جمله بندهاي قانون وظيفه عمومي بود، حذف شده است.

به گفته سردار زاده‌كمند، مجازات سنگيني براي سربازان متخلفي كه محدوديت‌هاي ايجاد شده در ماده 10 قانون وظيفه عمومي را رعايت نمي‌كنند در نظر گرفته شده است كه از جمله آن كسر هزينه سالانه يك سرباز در بار اول تخلف است.

به گزارش ايسنا، كاهش مدت تعهد در ‌نيروهاي انتظامي و نظامي از 9 سال به شش سال از ديگر بندهاي مصوب اصلاح قانون وظيفه عمومي است كه رييس سازمان وظيفه عمومي به آن اشاره كرد و در اين باره افزود: بنابراين مصوبه اگر خدمت مورد نظر در مناطق محروم انجام شود مدت تعهد اين افراد به پنج سال نيز كاهش خواهد يافت.

وي ادامه داد: بنابر مصوبات تصويب شده به مشمولاني كه به 18 سال تمام مي‌رسند اين اجازه داده شده، ظرف شش ماه، خود را براي اعزام به سربازي معرفي كنند. همچنين سازمان نيز ظرف شش ماه مهلت دارد كه وضعيت مشمول را تعيين و تكليف كند.

وي افزود: طبق مصوبات تصويب شده به تعويق انداختن اعزام مشمولان داراي بيماري، تا يك سال امكان‌پذير است. همچنين حداكثر فرجه تحصيلي براي دانش‌آموزان تا سن 20 سال تمام و براي دانشجويان مقطع كارداني 5/2 سال و كارشناسي ارشد ناپيوسته و كارشناسي ناپيوسته سه سال،‌ كارشناسي پيوسته پنج سال، كارشناسي ارشد پيوسته شش سال، ‌دكتراي پزشكي هشت سال و دكتراي تخصصي شش سال در نظر گرفته شده است.

سردار زاده كمند افزود: مدت مجاز براي تعيين وضعيت مشموليت مشمولان پس از انصراف از تحصيل در داخل و خارج از كشور و يا پس از فراغت و يا اخراج حداكثر يك‌سال پيش‌بيني شده است.

وي افزود: بنابر مصوبات جديد، معافيت تحصيلي دانشجويان در طول تحصيل كه انصراف از دانشگاه مي‌دهند يك بار اجازه داده شده است. همچنين كاركنان وظيفه كه فاقد غيبت هستند اگر در مقطع كارشناسي و بالاتر در دانشگاه پذيرفته شوند مي‌توانند از ترخيص خدمت سربازي استفاده كنند.

وي ادامه داد: به مشمولان غيرغايب نيز اين اجازه داده شده كه در صورت پذيرفته شدن در يكي از دانشگاه‌هاي وابسته به وزارت علوم از مرخصي تحصيلي استفاده كنند.

رييس سازمان وظيفه عمومي گفت: چگونگي تامين هزينه آموزش‌هاي سربازان معلم نيز در مصوبات جديد اين قانون مشخص شده است.

وي در عين حال تصريح كرد: موادي از قانون خدمت وظيفه عمومي از سوي مجلس در دست بررسي قرار دارد كه تا به امروز 25 ماده از 87 ماده طرح پيشنهادي توسط نمايندگان مجلس تصويب شده، اما از آنجايي كه بررسي بقيه مواد، تاييد شوراي نگهبان، ابلاغ مصوبات به دولت و ابلاغ به نيروهاي مسلح به زمان زيادي نيازمند است، هم اكنون مصوبات مذكور ابلاغ نشده و امكان اجرايي شدن آن‌ها نيز وجود ندارد.

سردار زاده كمند، شرط استفاده از مصوبات جديد قانون خدمت وظيفه عمومي را نداشتن غيبت براي مشمولان عنوان كرد.

mm00
10-08-2009, 17:42
تو این میگه 24 ماه ولی از این جدیدتر من خوندم 18 ماه شده که!!!!:|

mohsensoft
10-08-2009, 17:53
تو این میگه 24 ماه ولی از این جدیدتر من خوندم 18 ماه شده که!!!!:|
ما هم سر دنیاوردیم این قوانین از کی اجرا میشه و تا کی ادامه پیدا میکنه؟
اگه مثلا این قانون 2 برادری تصویب بشه اجراش تا کی ادامه پیدا میکنه؟

Pouria001
10-08-2009, 21:52
سلام دوستان خسته نباشید.یک سوال داشتم.من به خاطر شماره ی بالای چشمم میتونم از سربازی معاف شم.خواستم بپرسم اگه الان براش اقدام کنم دوباره لازمه تا دوره اموزشی رو برم یا همه چی تمومه؟

mohsensoft
10-08-2009, 22:34
سلام دوستان خسته نباشید.یک سوال داشتم.من به خاطر شماره ی بالای چشمم میتونم از سربازی معاف شم.خواستم بپرسم اگه الان براش اقدام کنم دوباره لازمه تا دوره اموزشی رو برم یا همه چی تمومه؟
سلام
نه دوست من
شما اگه شرایط معافیت رو داشته باشی دیگه نیازی به آموزشی رفتن نداری

G.O.Batistuta
10-08-2009, 23:07
سلام
من از 4 جهت معافم و 100 درصد از معافیتم مطمئنم (پدرم 80 ماه جبهه داره) :5:
حالا 2 سوال داشتم:
1.من متولد نیمه اول 69 هستم و تا حالا برای سربازی هیچ کاری نکردم 2 بار کنکور دادم ولی هیچ کدوم دولتی قبول نشدم حالا میخوام برای بار سوم کنکور بدم باید چکار کنم؟
از دوستان تقاضای کمک دارم. :10:
کســــــــــی نمیدونه :13:

mohsensoft
10-08-2009, 23:23
سلام
من از 4 جهت معافم و 100 درصد از معافیتم مطمئنم (پدرم 80 ماه جبهه داره)
حالا 2 سوال داشتم:
از دوستان تقاضای کمک دارم.
شما اگه میخوای معاف بشی یا باید تا اول مهر کارای معافی رو انجام بدی یا اینکه بری یه دانشگاهی(به غیر از روزانه) و وقتی معافیتت رو گرفتی از اونجا انصراف بدی و واسه کنکور بخونی
اگه نری دانشگاه واسه خدمت غیبت میخوری و واسه معافیت گیر میدن یه کم(فکر میکنم ایمطور باشه)
اما بهترین راه استعلام از نظام وظیفه ست

Ehsan PCbase
11-08-2009, 08:12
سلام
من متولد 69/6/23 هستم . دیپلمم رو 86 و مدرک پیش رو 88 گرفتم و کنکور رو هم فقط غیر انتفاعی مجاز شدم و انتخاب رشته هم کردم . کارای دفترچه نظام وظیفه رو تقریباً انجام دادم و مونده مهر اموزش پروش رو بزنم و بفرستم .
اول از همه یه سوال دارم ... پدرم 25 ماه از خدمتش رو تو جبهه بوده و من تو معافیت موارد خاص دفترچه خوندم که پدر یا مادر حداقل باید 30 ماه جبهه بوده باشن تا نصف مدتی که تو جبهه بوده معاف بخوره واسه فرزند بزرگ تر . خواستم بپرسم ایا با 25 ماه هم این معافی به من می خوره یا نه ؟
دیگه اینکه اگر من الان این دفترچه رو پست کنم مسلماً کارت تاریخ اعزامم میاد . اگر دانشگاه قبول شم چطور می تونم از معافیت تحصیلی استفاده کنم ؟ باید چیزی پست کنم ؟ با دانشگاه باید هماهنگ شه ؟

AB
11-08-2009, 09:46
شما اگه میخوای معاف بشی یا باید تا اول مهر کارای معافی رو انجام بدی یا اینکه بری یه دانشگاهی(به غیر از روزانه) و وقتی معافیتت رو گرفتی از اونجا انصراف بدی و واسه کنکور بخونی
اگه نری دانشگاه واسه خدمت غیبت میخوری و واسه معافیت گیر میدن یه کم(فکر میکنم ایمطور باشه)
اما بهترین راه استعلام از نظام وظیفه ست

فکر نکنم اینطوری باشه.چون واسه 69 چیزی ننوشته.یه نگاهی به لینک زیر بندازین

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

البته من خودم هم مطمئن نیستم.تلفن هاشون هم که دائم اشغاله.اگه تونستین از خودشون بپرسین لطفا نتیجش رو همین جا هم بنویسین.

seyyedi
11-08-2009, 10:40
دوستان سلام

1- فعلا چیزی معلوم نیست و فکر می کنم مشمول بشی و باید بری سربازی
پس زودتر برای معافیت اقدام کن که طول میکشه کارت و بعدا گیرت نندازه
واسه کنکور امسال نیمه دوم 68 ها میتونستن با پر کردن دفترچه آماده به خدمت و درخواست عقب انداختن زمان اعزام توی کنکور شرکت کنن و اگه قبول شدن از معافیت تحصیلی استفاده کنن
این قانون شاید امسال واسه نیمه دوم 69 هم باشه که در این صورت شامل شما نمیشه
برو معافیت رو بگیر که بعدا موقع دانشجویی هم راحت باشی

2- باید بری پلیس +10 دفترچه بگیری > فرمهای معافیت مورد نظر رو پر کن > بده پلیس + 10 ثبتش کنه > 48 ساعت بعد اطلاعات شما روی سیستم نظام وظیفه محل سکونتتون باید باشه > فرمهایی که پر کردین رو پرونده کنین و برین نظام وظیفه ببینین دیگه چه مدرکی میخواد و پرونده تشکیل بدین و باقی قضایا
اینا کارهایی بود که من انجام دادم

جمع 2 چشم من بالای 8 هست و در حال تحصیل فوق دیپلم چه تاثیری داره؟
و مدت زمانه جبهه بودن پدر چقدر تاثیر دارد!؟
الان دیگه باید جمعش بشه بالای 10
جبهه پدر ربطی به این معافیت نداره

این معاف از رزم چه فرقی داره؟ اصلا بدرد میخوره؟!
یعنی 2 ماه آموزشی رو نمی خواد بری
یعنی 2 ماهی که پدرت رو در میارن نمی خواد بری

من متولد 69/6/23 هستم . دیپلمم رو 86 و مدرک پیش رو 88 گرفتم و کنکور رو هم فقط غیر انتفاعی مجاز شدم و انتخاب رشته هم کردم . کارای دفترچه نظام وظیفه رو تقریباً انجام دادم و مونده مهر اموزش پروش رو بزنم و بفرستم .
اول از همه یه سوال دارم ... پدرم 25 ماه از خدمتش رو تو جبهه بوده و من تو معافیت موارد خاص دفترچه خوندم که پدر یا مادر حداقل باید 30 ماه جبهه بوده باشن تا نصف مدتی که تو جبهه بوده معاف بخوره واسه فرزند بزرگ تر . خواستم بپرسم ایا با 25 ماه هم این معافی به من می خوره یا نه ؟
دیگه اینکه اگر من الان این دفترچه رو پست کنم مسلماً کارت تاریخ اعزامم میاد . اگر دانشگاه قبول شم چطور می تونم از معافیت تحصیلی استفاده کنم ؟ باید چیزی پست کنم ؟ با دانشگاه باید هماهنگ شه ؟
تازه اول کارته
دفترچه رو ببر پلیس +10 ببین میتونن خودشون ثبت کنن بهت کارت بدن
اگه تونستن که دیگه پست نکن که طول بکشه
نه اگه کارت اعزامت اومد و انداخته بودن عقب چون دانشگاه قبول شدی خود دانشگاه اقدام میکنه
در مورد 25 ماه جبهه پدرت هم چشمم آب نمی خوره

علی علی

mohsensoft
11-08-2009, 12:48
با تصویب مجلس , برادر سوم از خدمت سربازی معاف شد.

از خانوادهای که ۲ برادر خدمت سربازی را انجام داده باشند , صرفا یک نفر از فرزندان از انجام دوره خدمت ضرورت معاف می باشند.

برادر سوم خانواده ای که دو برادر دیگر خدمت وظیفه را گذرانده باشند از دوره ضرورت سربازی معاف می شود.
به گزارش شبکه خبر؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی با بررسی بخش کفالت طرح اصلاح موادی از قانون خدمت وظیفه عمومی مصوب ۱۳۶۳، ماده ۴۴ این قانون درباره کفالت را اصلاح کردند.

بر اساس این مصوبه، مشمولان زیر از انجام دادن خدمت دوره ضرورت معاف می شوند:

- یگانه فرزند ذکور مراقب یا نگهدارنده پدر نیازمند مراقبت که قادر به اداره امور خود نباشد؛

- یگانه مراقب یا نگهدارنده مادر فاقد شوهر؛
- تنها برادر تنیِ سرپرست خواهر فاقد پدر، همسر و فرزند ذکور غیرمحجور؛

- تنها برادر سرپرستِ برادر کبیر نیازمندِ مراقب و فاقد پدر، همسر و فرزند ذکور غیرمحجور و فاقد شغل؛

- یگانه سرپرست برادر کمتر از ۱۸ سال تمام؛
- یگانه نوه ذکور مراقب یا نگهدارنده جد فاقد فرزند یا جده فاقد شوهر و فرزند؛

- مشمولی که همسرش فوت کرده و از او دارای فرزند صغیر باشد مادامی که ازدواج مجدد نکند یا دارای همسری که بعد از ازدواج معلول و نیازمند مراقبت باشد؛

- از چند برادر واجد شرایط اعزام به خدمت، در صورت اعزام یکی از برادران به خدمت، یکی از برادران می تواند تا اتمام خدمت او از تعویق اعزام استفاده کند؛

- از خانواده ای که دو برادر خدمت سربازی را انجام داده باشند صرفاً یک نفر از فرزندان از انجام دادن خدمت دوره ضرورت معاف است؛

- یکی از فرزندان پسر سربازی که در حین خدمت سربازی فوت کند یا یکی از فرزندان ذکور خانواده ای که یک فرزند آن خانواده در حین انجام دادن خدمت سربازی فوت کرده باشد؛

- مشمولی که تنها مراقب و نگهدارنده خواهر تنی فاقد شوهر باشد.
بر اساس تبصره ۱ این ماده، منظور از یگانه مراقب، تنها فرزند ذکور یا برادر یا نوه بیش از ۱۸ سال تمام است که مراقبت هر یک از بستگان یاد شده در این ماده را به علت نقص عضو، بیماری، کِبَر (بالا بودن) سن، صغیر بودن یا اُناث (زن) بودن بر عهده دارد.

بر اساس تبصره ۲، مشمولان بند ۲ این ماده یعنی “یگانه مراقب و نگهدارنده مادر فاقد شوهر” تا سی ماه متوالی می توانند از معافیت کفالت موقت استفاده کنند و در پایان این مدت، در صورت دارا بودن شرایط کفالت، از انجام دادن خدمت دوره ضرورت معاف می شوند.

بر اساس تبصره ۳، وجود برادری که از معافیت تحصیلی برخوردار است مانع از معافیت کفالت موقت مشمولی که سرپرستی خانواده را برعهده دارد نخواهد بود؛ البته این معافیت فقط در طول مدت معافیت تحصیلی برادر مشمول که خارج از شهرستان محل سکونت به تحصیل اشتغال دارد معتبر است و پس از آن به خدمت دوره ضرورت اعزام خواهد شد.

بر اساس یکی دیگر از تبصره های این ماده، در صورتی که برادر یا برادران یا پدر مشمول به دلیل بیماری یا معلولیت زمین گیر باشد و مشمول نیز عملاً مراقبت یا سرپرستی را بر عهده داشته باشد می تواند از معافیت کفالت برخوردار شود

mohsensoft
11-08-2009, 12:55
به همه ی دوستانی که مشمول این قانون جدید شدن تبریک میگم!!!
اما میخواستم بدونم من که یه برادرم خدمت کرده و اون یکی هم معلم هست شامل این طرح میشم؟
اینی که معلم هست سال89 کارت پایان خدمتش میاد

vroom
11-08-2009, 13:15
سلام
یعنی با این قوانین جدید دیگه تک فرزند پسر که پدرش بالای 60 ساله معاف نمیشه؟؟

mohsensoft
11-08-2009, 13:40
سلام
یعنی با این قوانین جدید دیگه تک فرزند پسر که پدرش بالای 60 ساله معاف نمیشه؟؟
بعید میدونم معاف نشه
اینا یه سری اصلاحیه هست
قوانین قدیمی همچنان به قوت خودش باقیه

ebi66_boukan
11-08-2009, 13:52

با سلام.مرسی
همین که 2 برادر سربازی کرده باشه اون یکی معافه؟؟؟؟شنیده بودم که در صورتیه که متاهل باشه.کسی خبر داره؟؟؟

راستی بعضی بند ها نوشته از خدمت ضرورت معاف شد و بعضی ها نوشته که از سربازی معاف شد.فرقی که نداره؟؟؟؟

am
11-08-2009, 14:20
با سلام.مرسی
همین که 2 برادر سربازی کرده باشه اون یکی معافه؟؟؟؟شنیده بودم که در صورتیه که متاهل باشه.کسی خبر داره؟؟؟

راستی بعضی بند ها نوشته از خدمت ضرورت معاف شد و بعضی ها نوشته که از سربازی معاف شد.فرقی که نداره؟؟؟؟

نه هیچ شرطی نداره فقط 2 داداش باید خدمت کرده باشند.

M A R S H A L L
11-08-2009, 14:40
بعید میدونم معاف نشه
اینا یه سری اصلاحیه هست
قوانین قدیمی همچنان به قوت خودش باقیه آقا من كه دانشجوام و اين شرايطو دارم
يعني تك فرزند بالاي 18 و پدر بالاي 60 ميتونم اقدام كنم براي معافيت دائم يا ديگه تا اين 4 دانشگاه تموم نشه نميشه؟

vroom
11-08-2009, 14:45
آقا من كه دانشجوام و اين شرايطو دارم
يعني تك فرزند بالاي 18 و پدر بالاي 60 ميتونم اقدام كنم براي معافيت دائم يا ديگه تا اين 4 دانشگاه تموم نشه نميشه؟

بله میتونید هم زمان با معافیت تحصیلی هم اقدام کنید

reza_r
11-08-2009, 14:58
دوستان الان من میتونم انصراف بدم و برم یک رشته دیگه؟دانشجو!کارشناسی مثلا بیام کاردانی بدون آزمون ؟؟؟
راستی 2 برادر و یکی رفته سربازی و اومده اما من نه معاف میشه؟چیزی گفته شده؟

(وي افزود: بنابر مصوبات جديد، معافيت تحصيلي دانشجويان در طول تحصيل كه انصراف از دانشگاه مي‌دهند يك بار اجازه داده شده است. همچنين كاركنان وظيفه كه فاقد غيبت هستند اگر در مقطع كارشناسي و بالاتر در دانشگاه پذيرفته شوند مي‌توانند از ترخيص خدمت سربازي استفاده كنند.)

am
11-08-2009, 16:21
بچه ها اگر غیبت داشته باشی مشکل نداره ؟؟؟(توی طرح 2 فرزند خدمت کرده)؟؟

MORINIO
11-08-2009, 16:35

کاش قانون دو برادری رو هم میذاشتن!

Mr Unknown
11-08-2009, 16:55
سلام
من متولد آذر 69 هستم.
تا كي وقت دارم دفترچه رو بفرستم؟
بعد تاريخ اعزام من مي افته مهر سال بعد ديگه؟

mohsensoft
11-08-2009, 18:16
بچه ها اگر غیبت داشته باشی مشکل نداره ؟؟؟(توی طرح 2 فرزند خدمت کرده)؟؟
اون مسئولش که گفت اولویت با کسانی هست که غیبت ندارن
بعیده فعلا به کسانی که غیبت دارن معافیت بدن

mohsensoft
11-08-2009, 18:20
سلام
من متولد آذر 69 هستم.
تا كي وقت دارم دفترچه رو بفرستم؟
بعد تاريخ اعزام من مي افته مهر سال بعد ديگه؟
ببین
این قضیه معکوسه
اگه زودتر بفرستی تاریخ اعزامت دیرتر میفته
ولی هر چی دیرتر بفرستی اعزامت به مهر نزدیکتر میشه

Mr Unknown
11-08-2009, 18:26
يعني اين چند روزه بفرستم بهتره؟

MORINIO
11-08-2009, 18:51
ببین
این قضیه معکوسه
اگه زودتر بفرستی تاریخ اعزامت دیرتر میفته
ولی هر چی دیرتر بفرستی اعزامت به مهر نزدیکتر میشه

شما خودت پارسال کی دفترچه رو فرستادی؟ و چند وقت بعدش جوابش اومد(تاریخ اعزام) ؟

mohsensoft
11-08-2009, 18:55
شما خودت پارسال کی دفترچه رو فرستادی؟ و چند وقت بعدش جوابش اومد(تاریخ اعزام) ؟
من بهمن فرستادم
اسفند جواب اومد
که اعزامم افتاد 18 مهر
اما دوست من آذر فرستاد
تاریخ تولدش هم با من یکیه
اون افتاده بهمن

MORINIO
11-08-2009, 19:00
اونوقت محسن جان من که متولد آذر 69 هستم اگه تا کی دفترچه رو نفرستم غیبت میخورم؟

mohsensoft
11-08-2009, 19:38
اونوقت محسن جان من که متولد آذر 69 هستم اگه تا کی دفترچه رو نفرستم غیبت میخورم؟
الان قانون جدید اومده که بدون ارسال میشه تمدید کرد
واسه همین از نظام وظیفه بپرسی به نفعته

mahdi7610
11-08-2009, 20:26
توجه توجه

خبر جدید رسید

نمایندگان مجلس مصوب كردند خانواده‌هایی كه 2 فرزند آنها خدمت سربازی را انجام داده باشند، صرفا یك نفر از فرزندان از انجام خدمت دوره ضرورت معاف می‌شود. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](14).gif)

جدیدترین مصوبات مجلس در مورد سربازی (20/5/88) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

reza_r
11-08-2009, 20:27
دوستان کسی جواب پست قبلی منو نمیده؟؟؟؟؟؟؟

mohsensoft
11-08-2009, 20:49
توجه توجه

خبر جدید رسید

نمایندگان مجلس مصوب كردند خانواده‌هایی كه 2 فرزند آنها خدمت سربازی را انجام داده باشند، صرفا یك نفر از فرزندان از انجام خدمت دوره ضرورت معاف می‌شود.
مهدی جون الان از صبحه بحث سر همینه :دی
2 صفحه قبلو نگاه میکردی بد نبود :دی
ولی دستت درد نکنه

arminjahanshahr
11-08-2009, 20:55
سلام دوستان
من يک سوال داشتم
من فوق ديپلمم رو 30/11/87 گرفتم 6 ماه مهلت دارم که دفترچم رو پست بکنم يعني تا آخر همين ماه
کنکور آزاد توي دي ماهه چطوري ميتونم سربازي رو عقب بندازم که کنکور آزاد رو شرکت بکنم؟؟
مي خوام نرم سربازي و بعد از اين که جواب اومد اگر قبول نشدم برم؟؟

آقا خواهشا يکي جوابمو بده

arminjahanshahr
11-08-2009, 22:40
آقا خواهشا يکي جوابمو بده

am
11-08-2009, 23:04
اون مسئولش که گفت اولویت با کسانی هست که غیبت ندارن
بعیده فعلا به کسانی که غیبت دارن معافیت بدن

آقا یعنی معافیت میدن به افراد غایب؟؟؟؟ اگر 2 تا برادرش کارت پایان خدمت داشته باشند یا نه؟؟؟

mohsensoft
11-08-2009, 23:12
آقا یعنی معافیت میدن به افراد غایب؟؟؟؟ اگر 2 تا برادرش کارت پایان خدمت داشته باشند یا نه؟؟؟
ببین
این طرح 2 برادری تازه امروز تصویب شده
هنوز آیین نامه ش نیومده که من بهت بگم به غایب ها میدن یا نه
هر کسی هم که حرف میزنه بر اساس 3 برادری میگه که شاید واسه 2 برادری عوض بشه
من کسی رو میشناسم که غیبت هم داشت اما با قانون 3 برادری معافیت گرفته

masoudtr
11-08-2009, 23:27
من شنیدم اونایی که سه خواهر دارند و تک پسرند معاف میشودند
درسته؟
از کی اجرا میشه؟

Diego
12-08-2009, 00:00
واسه طرح معافیت برادر سوم کی باید اقدام کنیم؟دانشجو باشی هم میشه اقدام کرد؟

mohsensoft
12-08-2009, 08:54
واسه طرح معافیت برادر سوم کی باید اقدام کنیم؟دانشجو باشی هم میشه اقدام کرد؟

باز هم میگم
دوستان عزیز همه ی چیزایی که بقیه میگن بر اساس قانون 3 برادری هست
اصلا شاید قوانین واسه 2 برادری عوض بشه
تاریخش هم معلوم نیست
چون باید بره شورای نگهبان تایید بشه
فکر کنم تا تایید و ابلاغ و این چیزا چند دست کم یکی دو ماهی طول بکشه

nafas
12-08-2009, 09:52
من شنیدم اونایی که سه خواهر دارند و تک پسرند معاف میشودند
درسته؟
از کی اجرا میشه؟
درسته ولی به نظرم توی اخبار شنیدم که اگه تحت پوشش یا سرپرسیتی جایی باشن یه همچین چیزی توش بود

تازه دیروز تصویب شد
یکم وقت میبره تا اجرا شه

nafas
12-08-2009, 09:57
رييس سازمان وظيفه عمومي ناجاخبرداد:
فراهم شدن امكان ثبت‌نام مشمولان دردانشگاه‌ها،بدون اخذ مجوز اوليه ازسازمان وظيفه
صدوركارت پايان خدمت هوشمند درنيمه دوم سال

رييس سازمان وظيفه عمومي ناجا اعلام كرد: بر اساس هماهنگي‌هاي انجام شده با وزارت‌خانه‌هاي علوم و بهداشت و درمان و همچنين دانشگاه آزاد اسلامي مقرر شد كه از اين پس، ثبت‌نام مشمولان به خدمت در دانشگاه‌ها، بدون اخذ مجوز اوليه از سازمان وظيفه عمومي صورت گيرد.
به گزارش خبرنگار «اجتماعي» ايسنا، سردار زاده‌كمند در حاشيه برنامه ارتباط مردمي با مسوولان (197) در جمع خبرنگاران اظهار كرد: بر اين اساس ثبت‌نام مشمولان غيرغايب واجد شرايط در دانشگاه‌ها، بدون نياز به مراجعه حضوري و اخذ مجوز اوليه از سازمان وظيفه عمومي خواهد بود.
وي ادامه داد: بنابراين موضوع، مشمولاني كه در سال احضار به خدمت آن‌ها، يعني در سن 18 سال تمام، موفق به اخذ ديپلم يا پيش دانشگاهي به شكل حضوري يا متفرقه شده باشند، مي‌توانند بدون اخذ مجوز اوليه از سازمان وظيفه عمومي در دانشگاه ثبت‌نام كنند.
سردار زاده كمند، مشمولاني كه در سال اعزام (19 سالگي)، موفق به اخذ ديپلم يا پيش دانشگاهي به شكل حضوري شده‌اند را از ديگر مشمولاني عنوان كرد كه مي‌توانند بنابر اين مصوبه در دانشگاه‌ها بدون اخذ اوليه از سازمان وظيفه عمومي ثبت‌نام كنند.
وي ادامه داد: متولدان نيمه دوم 1368 كه در سال 87 در مقطع ديپلم و پيش دانشگاهي به شكل حضوري فارغ‌التحصيل شده و در آزمون دانشگاه در سال 88 نيز پذيرفته شده‌اند، همچنين مشمولاني كه داراي برگ اعزام به خدمت بدون غيبت بوده و دانشجوي انصرافي واخراجي هم نباشند چنانچه موعد اعزام به خدمت قيد شده براي اين افراد سپري نشده باشد، نيز مشمول اين مصوبه مي‌شوند.
به گفته رييس سازمان وظيفه عمومي، سربازان حين خدمت كه تا قبل از فرا رسيدن موعد ثبت‌نام در دانشگاه‌ خدمت آن‌ها به اتمام رسيده، با ارائه گواهينامه از سوي يگان خدمتي به شرط اين كه كارت پايان خدمت آن‌ها در زمان آغاز تحصيل صادر شده باشد، نيز مشمول اين مصوبه هستند.
وي ادامه داد: متعهدان خدمت در آموزش و پرورش و ساير وزارتخانه‌ها با ارائه موافقت از بالاترين مرجع سازماني خود و همچنين مشمولاني كه داراي معافيت موقت پزشكي هستند كه در زمان ثبت‌نام دانشگاه اعتبار آن به اتمام نرسيده و دانشجوي انصرافي و اخراجي هم نيستند مي‌توانند از اين مصوبه استفاده كنند.
سردار زاده‌كمند ادامه داد: فارغ التحصيلان مقاطع كارداني، كارشناسي و كارشناسي ارشد كه در مقاطع بالاتر پذيرفته شده‌اند و بيش از شش ماه از تاريخ فارغ التحصيلي آن‌ها در مقطع قبلي نيز نگذشته و يا دارا بودن برگه اعزام بدون غيبت پيش از آن كه تاريخ مندرج اعزام آن‌ها سپري نشده باشد، هم مشمول اين مصوبه هستند.
وي مشمولاني كه دوره ديپلم را حداكثر تا سن 22 سالگي تمام و يا پيش دانشگاهي را حداكثر تا سن 24 سالگي به شكل حضوري در سال 88 به پايان رسانده‌ باشند را از ديگر مشمولاني عنوان كرد كه مي‌توانند از مصوبه ثبت‌نام در دانشگاه‌ها بدون نياز به اخذ مجوز اوليه از سازمان وظيفه عمومي استفاده كنند.
سردار زاده‌كمند از صدور متمركز كارت‌هاي پايان خدمت در سازمان وظيفه عمومي از مرداد ماه امسال خبر داد.
وي افزود: در نيمه دوم و سه ماهه چهارم امسال نيز صدور كارت پايان خدمت هوشمند در دستور كار قرار دارد كه طبق برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده صدور كارت هوشمند براي مشمولان جديد كه ترخيص مي‌شوند در اولويت قرار دارد و به مرور كارت‌هاي پايان خدمت و معافيت صادر شده تبديل به كارت‌هاي هوشمند خواهند شد.
به گزارش ايسنا، وي درباره معافيت فرزند چهارم خانواده كه سه برادر كارت پايان خدمت دريافت كرده، اما يك برادر از معافيت «دو برادري» (معافيتي كه اگر همزمان دو برادر در حين خدمت بودند يك تن از آن‌ها از سربازي معاف مي‌شود) استفاده كرده است، گفت: در زمان اجراي مصوبه معافيت فردي كه سه برادرش خدمت خود را به پايان رسانده بودند، ابهامي وجود داشت مبني بر اين كه آيا معافيت «دو برادري» جزو معافيت «سه برادري» نيز محسوب مي‌شود يا نه كه با توجه به بررسي‌هاي انجام شده اين ابهام برطرف شد.
وي ادامه داد: معافيت «دو برادري» جزو معافيت سه برادر خدمت كرده، محسوب مي‌شود يعني فرد مي‌تواند با ارائه سه كارت پايان خدمت، حتي اگر يكي از برادرانش از معافيت «دو برادري» استفاده كرده باشد، به منظور معافيت از سربازي با مراجعه به دفاتر پليس + 10 اقدام كند.
وي با اشاره به مصوبه معافيت فرزند چهارم در خانواده‌اي كه سه فرزند آن‌ها خدمت كرده‌اند، اظهار كرد: به محض ابلاغ اين قانون، اقدامات لازم در اين باره انجام شد و تاكنون مدارك بيش از 90 درصد واجدان شرايط جمع‌آوري شده و در حال حاضر نيز بررسي‌هاي پرونده‌هاي مورد نظر در حال انجام است.
رييس سازمان وظيفه عمومي ناجا تاكيد كرد: در اين رابطه استعلام مورد نياز به صورت متمركز از سوي سازمان وظيفه عمومي انجام مي‌شود و اگر اشكالي در پرونده‌ها وجود داشته باشد، با تلفن‌هاي ارائه شده با متقاضيان تماس گرفته خواهد شد. در نتيجه هيچ ضرورتي براي مراجعه مشمولان در رابطه با اين معافيت وجود ندارد.
وي زمان انجام رسيدگي به پرونده‌ها را حداقل سه ماه عنوان كرد و افزود: در صورت نبودن هيچ مشكلي در روند رسيدگي به پرونده، پس از انجام استعلام‌هاي لازم، مرحله صدور كارت معافيت انجام خواهد شد.
سردار زاده‌كمند درباره ثبت درخواست كسر خدمت در برگ اعزام مشمولان نيز اظهار كرد: سازمان وظيفه عمومي در اين رابطه اطلاعات مربوط به درخواست كسر خدمت اعم از مدت جبهه، آزادگي و درصد جانبازي پدر مشمول و يا مدت كسر خدمت بسيجي مشمول را به هنگام ثبت‌نام در سيستم مكانيزه وظيفه عمومي ثبت مي‌كند.
وي ادامه داد: مشمولاني كه متقاضي اعزام يا يكي از معافيت‌ها هستند، پس از اخذ گواهي جبهه، آزادگي، جانبازي و يا كسر خدمت بسيج از مراجع ذيربط اصل مدارك را به همراه ساير مداركي كه در دفترچه راهنما تعيين شده در اختيار دفاتر پليس +10 قرار دهند تا نسبت به درخواست آن‌ها در سيستم سازمان و درج آن در برگ سبز اقدام شود.
سردار زاده‌كمند از ايجاد ظرفيت‌هاي آموزشي جديد در نيروهاي مسلح خبر داد و در اين رابطه گفت: طولاني شدن زمان تعيين شده براي اعزام مشمولان به خدمت از جمله مشكلاتي بود كه توسط واجدان شرايط اعزام مطرح مي‌شد كه در اين راستا با ابلاغ و اجراي معافيت‌هاي جديد، ظرفيت‌هاي آموزشي جديدي نيز در نيروهاي مسلح ايجاد شده است.
به گفته رييس سازمان نظام وظيفه عمومي ناجا،‌ افرادي كه خواستار تعجيل در زمان اعزام به خدمت هستند مي‌توانند به معاونت‌هاي وظيفه عمومي در سراسر كشور مراجعه كنند تا زمان اعزامشان به نزديك‌ترين زمان ممكن تغيير يابد.
به گزارش ايسنا، سردار زاده كمند در ادامه در رابطه با اصلاح قانون وظيفه عمومي از تصويب 25 بند اين قانون خبر داد و در اين رابطه گفت: بنابر مصوبات جديد، هر فرد ذكور ايراني در هر سالي كه به سن 18 سال تمام مي‌رسد، به سربازي فراخوانده مي‌شود. همچنين مدت خدمت وظيفه عمومي براي مشمولان زيرديپلم 24 ماه و به ازاي هر مقطع تحصيلي دو ماه كمتر پيش‌بيني شده است، يعني براي مقطع ديپلم 22 ماه، فوق ديپلم 20 ماه، ليسانس 18 ماه، فوق ليسانس 16 ماه و دكترا 14 ماه خواهد بود. البته طبق مصوبه‌اي كه در حال حاضر وجود دارد، مدت سربازي براي زيرديپلم، ديپلم و فوق ديپلم 18 ماه، ليسانس 17 ماه، فوق ليسانس 15 ماه و دكترا 15 ماه است كه تا پايان سال آينده هم بر اساس اين مصوبه، مدت خدمت سربازي تعيين خواهد شد.
وي ادامه داد: در اين مصوبات به ساير نيروهاي مسلح اجازه داده شده كه در مقطع كارشناسي و بالاتر جذب سرباز داشته باشند، اين در حاليست كه پيش از اين تنها سپاه مي‌توانست سهميه سرباز از بين بسيجيان داشته باشد.
وي ادامه داد: قيد داشتن كارت پايان خدمت و معافيت براي ثبت هرگونه نقل و انتقال اموال نيز كه از جمله بندهاي قانون وظيفه عمومي بود، حذف شده است.
به گفته سردار زاده‌كمند، مجازات سنگيني براي سربازان متخلفي كه محدوديت‌هاي ايجاد شده در ماده 10 قانون وظيفه عمومي را رعايت نمي‌كنند در نظر گرفته شده است كه از جمله آن كسر هزينه سالانه يك سرباز در بار اول تخلف است.
به گزارش ايسنا، كاهش مدت تعهد در ‌نيروهاي انتظامي و نظامي از 9 سال به شش سال از ديگر بندهاي مصوب اصلاح قانون وظيفه عمومي است كه رييس سازمان وظيفه عمومي به آن اشاره كرد و در اين باره افزود: بنابراين مصوبه اگر خدمت مورد نظر در مناطق محروم انجام شود مدت تعهد اين افراد به پنج سال نيز كاهش خواهد يافت.
وي ادامه داد: بنابر مصوبات تصويب شده به مشمولاني كه به 18 سال تمام مي‌رسند اين اجازه داده شده، ظرف شش ماه، خود را براي اعزام به سربازي معرفي كنند. همچنين سازمان نيز ظرف شش ماه مهلت دارد كه وضعيت مشمول را تعيين و تكليف كند.
وي افزود: طبق مصوبات تصويب شده به تعويق انداختن اعزام مشمولان داراي بيماري، تا يك سال امكان‌پذير است. همچنين حداكثر فرجه تحصيلي براي دانش‌آموزان تا سن 20 سال تمام و براي دانشجويان مقطع كارداني 5/2 سال و كارشناسي ارشد ناپيوسته و كارشناسي ناپيوسته سه سال،‌ كارشناسي پيوسته پنج سال، كارشناسي ارشد پيوسته شش سال، ‌دكتراي پزشكي هشت سال و دكتراي تخصصي شش سال در نظر گرفته شده است.
سردار زاده كمند افزود: مدت مجاز براي تعيين وضعيت مشموليت مشمولان پس از انصراف از تحصيل در داخل و خارج از كشور و يا پس از فراغت و يا اخراج حداكثر يك‌سال پيش‌بيني شده است.
وي افزود: بنابر مصوبات جديد، معافيت تحصيلي دانشجويان در طول تحصيل كه انصراف از دانشگاه مي‌دهند يك بار اجازه داده شده است. همچنين كاركنان وظيفه كه فاقد غيبت هستند اگر در مقطع كارشناسي و بالاتر در دانشگاه پذيرفته شوند مي‌توانند از ترخيص خدمت سربازي استفاده كنند.
وي ادامه داد: به مشمولان غيرغايب نيز اين اجازه داده شده كه در صورت پذيرفته شدن در يكي از دانشگاه‌هاي وابسته به وزارت علوم از مرخصي تحصيلي استفاده كنند.
رييس سازمان وظيفه عمومي گفت: چگونگي تامين هزينه آموزش‌هاي سربازان معلم نيز در مصوبات جديد اين قانون مشخص شده است.
وي در عين حال تصريح كرد: موادي از قانون خدمت وظيفه عمومي از سوي مجلس در دست بررسي قرار دارد كه تا به امروز 25 ماده از 87 ماده طرح پيشنهادي توسط نمايندگان مجلس تصويب شده، اما از آنجايي كه بررسي بقيه مواد، تاييد شوراي نگهبان، ابلاغ مصوبات به دولت و ابلاغ به نيروهاي مسلح به زمان زيادي نيازمند است، هم اكنون مصوبات مذكور ابلاغ نشده و امكان اجرايي شدن آن‌ها نيز وجود ندارد.
سردار زاده كمند، شرط استفاده از مصوبات جديد قانون خدمت وظيفه عمومي را نداشتن غيبت براي مشمولان عنوان كرد.

nafas
12-08-2009, 09:58
/ادامه بررسي طرح اصلاح موادي از قانون خدمت وظيفه عمومي/
مجلس تصويب كرد؛
معافيت يكي از فرزندان خانواده‌اي كه ‌٢ برادر به خدمت سربازي رفته‌اند
نمايندگان مجلس در اصلاح بخش كفالت طرح اصلاح موادي از قانون خدمت وظيفه عمومي مصوب كردند از خانواده‌اي كه دو برادر خدمت سربازي را انجام داده باشند، صرفا يك نفر از فرزندان از انجام خدمت دوره ضرورت معاف مي‌شود.
به گزارش خبرنگار پارلماني ايسنا، نمايندگان مجلس در بررسي طرح اصلاح موادي از قانون خدمت وظيفه عمومي ماده 44 همچنين مصوب كردند يگانه فرزند ذكور، مراقب يا نگهدارنده پدر نيازمند مراقبت كه قادر به اداره امور خود نباشد از انجام خدمت دوره ضرورت معاف مي‌شود.
همچنين يگانه مراقب يا نگهدارنده مادر فاقد شوهر، تنها برادر تني سرپرست خواهر فاقد پدر، همسر و فرزند ذكور غير محجور، تنها برادر سرپرست برادر كبير نيازمند مراقب و فاقد پدر و همسر و فرزند ذكور غير محجور و فاقد شغل، يگانه سرپرست برادر كمتر از هجده سال تمام، يگانه نوه ذكور مراقب يا نگهدارنده جد فاقد فرزند يا جده فاقد شوهر و فرزند نيز از انجام خدمت دوره ضرورت معاف شدند.
بنابراين گزارش مصوب شد مشمولي كه همسرش فوت كرده و از او داراي فرزند صغير بوده، مادامي كه ازدواج مجدد نكرده و يا داراي همسري كه بعد از ازدواج معلول و نيازمند مراقبت باشد از خدمت دوره ضرورت معاف مي‌شوند، همچنين از چند برادر واجد شرايط اعزام به خدمت در صورت اعزام يكي از برادران به خدمت يكي از برادران بتواند تا اتمام خدمت او از تعويق اعزام استفاده كند.
براساس اين مصوبه يكي از فرزندان پسر سربازي كه در حين خدمت سربازي فوت كند و يا يكي از فززندان ذكور خانواده‌اي كه يك فرزند آن خانواده در حين انجام خدمت سربازي فوت كرده باشد، و همچنين مشمولي كه تنها مراقب و نگهدارنده خواهر تني فاقد شوهر باشد، از انجام خدمت دوره ضرورت معاف مي‌باشد.
براساس تبصره ماده 44 نيز مشخص شد منظور از يگانه مراقب تنها فرزند ذكور يا برادر يا نوه بيش از هجده سال تمام است كه مراقبت هر يك از بستگان مذكور در اين ماده را به علت نقص عضو، بيماري، صغير بودن، يا اناث بودن به عهده دارد، نيازمندي اشخاص مذكور به مراقبت با توجه به نقض عضو، بيماري و يا محجور بودن آنان به تشخيص شوراي پزشكي خواهد بود.
همچنين براساس تبصره 2 اين ماده مقرر شد مشمولين يگانه مراقب يا نگهدارنده مادر فاقد شوهر، ‌تا سي ماه متوالي مي‌توانند از معافيت كفالت موقت استفاده كنند و در پايان مدت فوق در صورت دارا بودن شرايط كفالت از انجام خدمت دوره ضرورت معاف مي‌شوند.
همچنين مصوب شد وجود برادري كه از معافيت تحصيلي برخوردار است، مانع از معافيت كفالت موقت مشمولي كه سرپرستي خانواده را بر عهده دارد نخواهد بود، اين معافيت فقط در طول مدت معافيت تحصيلي برادر مشمول كه خارج از شهرستان محل سكونت به تحصيل اشتغال دارد معتبر بوده و پس از آن با رعايت ساير مقررات اين قانون به خدمت دوره ضرورت اعزام خواهد شد.
همچنين مقرر شد در صورتي كه برادر يا برادران يا پدر مشمول به دليل بيماري يا معلوليت زمين‌گير بوده و بنا به تشخيص شوراي پزشكي فاقد صلاحيت و يا ناتوان براي سرپرستي باشند و مشمول نيز عملا مراقبت يا سرپرستي را بر عهده داشته باشد، مي‌تواند از معافيت كفالت برخوردار شوند.

arminjahanshahr
12-08-2009, 11:57
آقا خواهشا يکي جوابمو بدهههههههه

من يک سوال داشتم
من فوق ديپلمم رو 30/11/87 گرفتم 6 ماه مهلت دارم که دفترچم رو پست بکنم يعني تا آخر همين ماه
کنکور آزاد توي دي ماهه چطوري ميتونم سربازي رو عقب بندازم که کنکور آزاد رو شرکت بکنم؟؟

farshidshd
12-08-2009, 12:10
آقا خواهشا يکي جوابمو بدهههههههه

من يک سوال داشتم

اولا تو باید قبل از اتمام فرجه دفترچه رو میفرستادی
خیلی زودتر از اینا باید میفرستادی تا غیبت نخوری

دوما میتونی اگه غیبت نداشته باشی 2 ماه تمدید کنی تاریخ اعزامتو

در ضمن کنکور توی دی ماه هست
دفترچه رو که فرستادی 5 یا 6 ماه شایدم بیشتر طول میکشه تا تاریخ اعزامت بیاد
پس با خیال راحت میتونی کنکور بدی

فقط یه چیزی
همین امروز برو دفترچه رو بخر و تکمیلش کن و بفرستش تا بیشتر از این دیر نشده

mm00
12-08-2009, 12:56
دوستان من مهر میرم ترم 3 اگر تابستان سال دیگه درسم تموم بشه بعدش کنکور کاردانی به کارشناسی بدم قبول نشم باید برم سربازی؟! یا تا سال دیگشم میشه کاردانی به کارشناسی شرکت کنم؟!
بعد درسته میگن میخواد تصویب بشه هر ماه جبهه پدر بشه 1 ماه برای پسر؟

Sub007
12-08-2009, 16:30
شما هر موقع که فارغ التحصیل بشین تا ۶ ماه بعدش فرصت داری که برای اعزام اقدام کنی یعنی اگه ۱۳۸۸/۶/۳۱ تاریخ فارغ التحصیلیتون باشه تا اسفند همون سال فرصت داری که برای اعزام اقدام کنی.وقتی اقدام کردی تاریخ اعزامت چند ماه بعدش براتون میاد(دقیق نمیشه گفت که چند ماه بعد از ثبت اطلاعاتتون)

mm00
12-08-2009, 21:00
1:دوستان فوق دیپلم تا چند سال میشه کش داد؟
2: دوستان یک توضیحی درباره معاف از رزم و مدتش میگید؟

farshidshd
13-08-2009, 11:21
1:دوستان فوق دیپلم تا چند سال میشه کش داد؟
2: دوستان یک توضیحی درباره معاف از رزم و مدتش میگید؟

تا 3 سال البته میشه بیشتر هم کشش بدی ولی قانونیش 3 سال هست

منظورت از مدتش چیه؟؟
یه سری بیماری ها هیت که معافیت کامل بهش تعلق نمیگیره و فقط معاف از رزم میکنن که هم تو آموزشی هم تو یگان کارای بدنی سخت به طرف نمیدن یا مثلا اسلحه بهش نمیدن که رژه بره و ...

mohsensoft
13-08-2009, 11:40
آقا طبق اینکه گفتن کسایی که معاف میشن هم باید آموزشی برن پس دیگه تو دانشگاه نمیشه معافیت گرفت دیگه؟

mm00
13-08-2009, 11:41
تا 3 سال البته میشه بیشتر هم کشش بدی ولی قانونیش 3 سال هست

منظورت از مدتش چیه؟؟
یه سری بیماری ها هیت که معافیت کامل بهش تعلق نمیگیره و فقط معاف از رزم میکنن که هم تو آموزشی هم تو یگان کارای بدنی سخت به طرف نمیدن یا مثلا اسلحه بهش نمیدن که رژه بره و ...

مرسی دوسته من از راهنماییت !
گفتم معاف از رزم شاید مدت زمان سربازی فرق کنه که شما میگی همونه
بعد اگر من الان فرضا 4 ترمه تموم کنم میتونم یک جوری تا 3 سال کش بدم؟ یعنی 2 ساله تموم کنم ولی اگر قبول نشدم کاردانی به کارشناسی 2باره ساله دیگه شرکت کنم؟
فکر کنم معرفی با استاد اینا میگن؟!

farshidshd
13-08-2009, 11:48
آقا طبق اینکه گفتن کسایی که معاف میشن هم باید آموزشی برن پس دیگه تو دانشگاه نمیشه معافیت گرفت دیگه؟

معافیت پزشکی میشه گرفت ولی معافیت شرایط خاص نه

مرسی دوسته من از راهنماییت !
گفتم معاف از رزم شاید مدت زمان سربازی فرق کنه که شما میگی همونه
بعد اگر من الان فرضا 4 ترمه تموم کنم میتونم یک جوری تا 3 سال کش بدم؟ یعنی 2 ساله تموم کنم ولی اگر قبول نشدم کاردانی به کارشناسی 2باره ساله دیگه شرکت کنم؟
فکر کنم معرفی با استاد اینا میگن؟!

میتونی این کار رو بکنی
معرفی به استاد هم میشه
ولی خودت چندتا واحد بزاری واسه ترم های بعد و بری سره کلاس بهتره

باید مدرک کاردانی داشته باشی تا بتونی بری واسه کارشناسی پس حتما باید قبول شی

mm00
13-08-2009, 11:56
یک سول دیگه من الان دارم کاردانی میخونم ولی چشام جمعش 8.5 ایناس یعنی اگر من دیپلم باشم معافم الان حتما باید انصراف بدم تا بتونم بگیرم نه معافی رو؟!
در قانون جدید چیزی ذکر نشده در این مورد؟

farshidshd
13-08-2009, 12:18
معافیت پزشکی رو میتونی در حین تحصیل هم بگیری

hesamkowsar
13-08-2009, 12:24
واسه تک فرزند ها چیزی نیست؟همه معاف شدن جز ما...کف پام هم 90% میشه گفت صافه صافه...بابام هم 18 ماه جنگ بوده.
ولی هنوز خیلی مونده 60 سالش شه که معافی کفالت بگیرم...متولد 67 هستم...چیزی بهم میخوره؟
مرسی

mm00
13-08-2009, 12:36
معافیت پزشکی رو میتونی در حین تحصیل هم بگیری

یعنی الان من اقدام کنم فوق دیپلم حساب میشم دیگه؟! چون دارم کاردانی میخونم ! میخواستم اگر دیپلم حساب میشم با چشم میتتونم معاف بشم!

farshidshd
13-08-2009, 12:41
واسه تک فرزند ها چیزی نیست؟همه معاف شدن جز ما...کف پام هم 90% میشه گفت صافه صافه...بابام هم 18 ماه جنگ بوده.
ولی هنوز خیلی مونده 60 سالش شه که معافی کفالت بگیرم...متولد 67 هستم...چیزی بهم میخوره؟
مرسی

به اندازه حضور در جبهه ی پدر از خدمتتون کم میشه

صافیه کف پا هم معافین کامل نداره
شاید معاف از رزم بشی

یعنی الان من اقدام کنم فوق دیپلم حساب میشم دیگه؟! چون دارم کاردانی میخونم ! میخواستم اگر دیپلم حساب میشم با چشم میتتونم معاف بشم!

باید مدرک داشته باشی یعنی کاردانیتو تموم کرده باشی...

باید از حوزه نظام وظیفه شهرتون بپرسی
اینطوری مطمئن تر میشی در مورد معافیت چشم

Maziar_69
13-08-2009, 13:02
به اندازه حضور در جبهه ی پدر از خدمتتون کم میشه

فکر کنم گفتن مدت زمان خدمت پدر رو ضرب در شش دهم کنید. یعنی 60 درصدش کم میشه.
اگه اینجوری باشه که پدر من 20 ماه جبهه بوده. :دی
پس من باید کلا معاف بشم. اما پرسیدم گفتن فقط 12 ماه کم میشه. :11:

Layken
13-08-2009, 13:19
سلام تورو خدا یکی به من جواب بده..قلبم داره وایمیسه..
من تک پسر خانوادم خوب حالا تو این شرایط جدید معافیت میگیرم یا نه..
فوق دیپلم هستم ...22 سالمه..پدرمم 55 سالشه..
چون شنیدم دیگه سن پدر لازم نیست 60 سالو رد کنه..

mm00
13-08-2009, 13:54
فکر کنم گفتن مدت زمان خدمت پدر رو ضرب در شش دهم کنید. یعنی 60 درصدش کم میشه.
اگه اینجوری باشه که پدر من 20 ماه جبهه بوده. :دی
پس من باید کلا معاف بشم. اما پرسیدم گفتن فقط 12 ماه کم میشه. :11:

الان هرماه 18 روزه ولی مثل اینکه میخواد هر ماه= 1مه بشه

Maziar_69
13-08-2009, 14:08
واقعا؟
پس اگه اینطوری باشه که من کلا معافم. :دی

یه سوال:
من دفترچه پست کردم و تاریخ اعزامم خورده 27 آذر 88.
الان اگه جوابا بیاد و دانشگاه قبول بشم که مشکلی برام پیش نمیاد؟
چون غیبت ندارم...

امير موسر
13-08-2009, 14:54
یه سوال در مورد این مصوبه جدید که اگر دو برادرت رفته باشه سومی معافه !

حالا اگر برادر اولی سربازیشو خریده باشه ولی برادر دوم رفته باشه , برادر سوم معافه !؟

mm00
13-08-2009, 16:45
واقعا؟
پس اگه اینطوری باشه که من کلا معافم. :دی

یه سوال:
من دفترچه پست کردم و تاریخ اعزامم خورده 27 آذر 88.
الان اگه جوابا بیاد و دانشگاه قبول بشم که مشکلی برام پیش نمیاد؟
چون غیبت ندارم...

نه دیگه میری دانشگاه من یک جا خوندم نیازی هم نیست مراجعه بشه خودش معافیت تحصیلی صادر میشه
ولی شما مراجعه کن:31:
ازاد منظورته دیگه؟ انشالا واسه منم در باید

hesamkowsar
13-08-2009, 16:59
پدرم 18 ماه جبهه بوده چقدر از سربازیم کم میشه؟

Layken
13-08-2009, 17:03
ییییککککی جووووواببببب بدههههه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

vroom
13-08-2009, 17:10
ییییککککی جووووواببببب بدههههه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

نه
پدرتون باید 59 سال تمام داشته باشن
یا
بیماری خاصی داشته باشن که نیازمند مراقبت باشه

اگه یکی از این شرایط را داشته باشید معاف میشد

mm00
13-08-2009, 17:14
پدرم 18 ماه جبهه بوده چقدر از سربازیم کم میشه؟
18 ماه ضرب در 18 روز کن در میاد خدا کنه بشه هر ماه 1 ماه :(

نه
پدرتون باید 59 سال تمام داشته باشن
یا
بیماری خاصی داشته باشن که نیازمند مراقبت باشه

اگه یکی از این شرایط را داشته باشید معاف میشد

دوسته من این بیماری ها چی هستند؟!

vroom
13-08-2009, 17:19
دوسته من این بیماری ها چی هستند؟!

نمیدونم :41:
ولی این را تو سایت نظام وظیفه نوشته بود ضمنا فراموش نشه که برای این نوع معافیت لازمه که تک فرزند پسر بالای 18 سال باشید

- آيا پدر زير 59 سال كه بيمار باشد در قواره معافيت كفالت قرار ميگيرد؟
بلي، مشروط بر آنكه در شوراي پزشكي راي نياز به مراقب اخذ نمايد

hesamkowsar
13-08-2009, 17:26
18 روز جبهه بوده یعنی 324 روز کم میشه؟!!!

mm00
13-08-2009, 17:42
18 روز جبهه بوده یعنی 324 روز کم میشه؟!!!

حدوده 10 ماه کم میشه
فقط امیدورام تصویب بشه 1 ماه بشه !!!:19:

hesamkowsar
13-08-2009, 18:09
حدوده 10 ماه کم میشه
فقط امیدورام تصویب بشه 1 ماه بشه !!!:19:

اینجوری باشه بازم خوبه...یه معافیت از رزم هم واسه کف پام میگیرم...اگه واسه هر ماه یه ماه بشه که دیگه توپه

G.O.Batistuta
13-08-2009, 18:09
من از 3 جهت معافم
1. تک پسرم 2. بابام 80 ماه جبهه داره 3.همچنین جانباز 25 درصده
حالا سوالم اینه که
از کدوم مورد راحـــــت تر معاف میشم؟؟؟
ایا افراد معاف باید امـــــوزشی رو برند؟؟؟ :19:

hesamkowsar
13-08-2009, 18:45
من از 3 جهت معافم
1. تک پسرم 2. بابام 80 ماه جبهه داره 3.همچنین جانباز 25 درصده
حالا سوالم اینه که
از کدوم مورد راحـــــت تر معاف میشم؟؟؟
ایا افراد معاف باید امـــــوزشی رو برند؟؟؟ :19:

کفالت پدر بدو بدوش کم تره....
2 هفته کار داره...
در ضمن خوش بحالت:19:

Maziar_69
13-08-2009, 20:38
نه دیگه میری دانشگاه من یک جا خوندم نیازی هم نیست مراجعه بشه خودش معافیت تحصیلی صادر میشه
ولی شما مراجعه کن:31:
ازاد منظورته دیگه؟ انشالا واسه منم در باید

هم آزاد هم سراسری.

اما خوب سراسری قبول میشم به آزاد نمیکشه. :46:

G.O.Batistuta
13-08-2009, 20:56
کفالت پدر بدو بدوش کم تره....
2 هفته کار داره...
در ضمن خوش بحالت:19:
ممنون از پاسخت
حالا این کفالت پدر کدومشه؟
اموزشی هم باید برم؟:8:

masoudtr
13-08-2009, 21:49
دوست من برادرش الان سربازه با توجه به این تا چند وقت میتونه به تعویق بندازه؟
اخه این برادرش که سربازیش تموم بشه میتونه معاف بشه

am
13-08-2009, 23:22
بچه ها کسی در مورد غایبینی که دوتا برادرشون خدمت کرده اند خبر جدیدی نداره؟؟؟
اگه خبری داریدکه احتمال معافی هست یا نه از جایی بگید. دیگه داغون شدم انقدر پرسیدم؟؟؟
البته میدونم هنوز معلوم نیست ولی از گوشه کنار اگه شنیدید ممنون میشنم بگید؟؟؟

princess16
14-08-2009, 00:05
سلام.من یه کمکی میخواستم.میشه به من بگید شرایط خارج شدن از کشور برای تحصیل چیه؟ البته برای مشمولین
خواهش میکنم....
خیلی فوری

hesamkowsar
14-08-2009, 01:27
ممنون از پاسخت
حالا این کفالت پدر کدومشه؟
اموزشی هم باید برم؟:8:

نه اموزشی لازمه بری نه سربازی...2 3 هفته ای کاغذ بازی بعد هم کارت پایان خدمتت میاد

چنتا از دوستام گرفتن میدونم.
من هم معافی میخوااااااام:41:

farshidshd
14-08-2009, 11:32
بچه ها کسی در مورد غایبینی که دوتا برادرشون خدمت کرده اند خبر جدیدی نداره؟؟؟
اگه خبری داریدکه احتمال معافی هست یا نه از جایی بگید. دیگه داغون شدم انقدر پرسیدم؟؟؟
البته میدونم هنوز معلوم نیست ولی از گوشه کنار اگه شنیدید ممنون میشنم بگید؟؟؟

کسی که غیبت د اره به هیچ عنوان نمیتونه معافیت بگیره

سلام.من یه کمکی میخواستم.میشه به من بگید شرایط خارج شدن از کشور برای تحصیل چیه؟ البته برای مشمولین
خواهش میکنم....
خیلی فوری

مشمولین ممنوع الخروج هستند

Pouria001
14-08-2009, 12:02
سلام دوستان. اقا من یه سوالی دارم. من شنیدم در مورد افرادی که 19 سالشون نشده اگه درخواست معافیت پزشکی بدن اصلا کمیسیون براشون تشکیل نمیشه بلکه صاف میفرستنشون خدمت.به نظر من چنین چیزی غیر منطقیه.ایا کسی همچین حرفی شنیده؟چون اگه چنین چیزی درست باشه من با ین که معافم ولی نمیتونم درخواست بدم چون متولد مرداد 70 ام.:41:

farshidshd
14-08-2009, 12:05
سلام دوستان. اقا من یه سوالی دارم. من شنیدم در مورد افرادی که 19 سالشون نشده اگه درخواست معافیت پزشکی بدن اصلا کمیسیون براشون تشکیل نمیشه بلکه صاف میفرستنشون خدمت.به نظر من چنین چیزی غیر منطقیه.ایا کسی همچین حرفی شنیده؟چون اگه چنین چیزی درست باشه من با ین که معافم ولی نمیتونم درخواست بدم چون متولد مرداد 70 ام.:41:

خب دوست عزیز چه عجله ایه ؟؟
صبر کن 19 سالت بشه
در ضمن اون حرف هم درست نیست

mm00
14-08-2009, 12:10
خواهش میکنم....
خیلی فوری

من شنیدم 5 ملیون میشه برای تحصیل در خارج گزاشت و رفت ولی دقیق شرایط رو نمیدونم

امير موسر
14-08-2009, 12:15
یه سوال در مورد این مصوبه جدید که اگر دو برادرت رفته باشه سومی معافه !

حالا اگر برادر اولی سربازیشو خریده باشه ولی برادر دوم رفته باشه , برادر سوم معافه !؟

کسی نبود جواب بده !

Pouria001
14-08-2009, 12:17
خب دوست عزیز چه عجله ایه ؟؟
صبر کن 19 سالت بشه
در ضمن اون حرف هم درست نیست
والا منم امیدوارم درست نباشه چون نمیتونم صبر کنم تا 19 سالم بشه . درحقیقت احتمالا شهریور دانشگاه قبول میشم و مجبورم برم در نتیجه معافیت تحصیلی میگیرم که دیگه حین این معافیت تحصیلی هم نمیشه برای معافیت پزشکی اقدام کرد.منم برای خروج از کشور حین دانشجویی به شدت به این معافیت نیاز دارم.

farshidshd
14-08-2009, 12:28
من شنیدم 5 ملیون میشه برای تحصیل در خارج گزاشت و رفت ولی دقیق شرایط رو نمیدونم

افراد زیر 19 سال با اون قانونی که شما فرمودید میتونن برن خارج از کشور

کسی نبود جواب بده !

میتونین تا پایان خدمت برادر از نظام وظیفه فرصت بگیرین( البته اگه قانون دیگه ای نیومده باشه )

در مورد معافیت هم اگه دو تا برادر کارت پایان خدمت دارن برادر سوم معاف میشه

am
14-08-2009, 13:28

آقا چطور مشمولین غایب و سربازان فراری که 3 برادر خدمت کرده داشتند رو معاف کردند؟؟؟
حال این برای 2 برادر اجرا نمیشه؟؟؟ از کجا فهمیدی ؟؟؟منبع داری بهم نشون بدی؟؟؟

mohsensoft
14-08-2009, 14:17
am's Avatar

تاريخ عضويت: Aug 2004
فرستادن پيغام از طريق Yahooبه am

پيش فرض

آقا چطور مشمولین غایب و سربازان فراری که 3 برادر خدمت کرده داشتند رو معاف کردند؟؟؟
حال این برای 2 برادر اجرا نمیشه؟؟؟ از کجا فهمیدی ؟؟؟منبع داری بهم نشون بدی؟؟؟
بابا این قوانین همه مال 3برادری هست
تازه من حودم کسی رو میشناسم که 3 سال نرفته بود خدمت الان با 3 برادری معاف شد
منتظر باشین ببینین آیین نامه ی 2 برادری چه جوریه
شاید بخوان یه سری چیزا رو تغییر بدن نسبت به 3 برادری

امير موسر
14-08-2009, 17:13
افراد زیر 19 سال با اون قانونی که شما فرمودید میتونن برن خارج از کشور

میتونین تا پایان خدمت برادر از نظام وظیفه فرصت بگیرین( البته اگه قانون دیگه ای نیومده باشه )

در مورد معافیت هم اگه دو تا برادر کارت پایان خدمت دارن برادر سوم معاف میشه

برادر اولی کارت معافیت موقت داره ( یعنی خریده ) ولی چند روز آموزشی مثل همه اونایی که خریدن رفته ! ولی پایان خدومت نداره !
دومی ولی پیان خدمت داره !
در این صورت چی !؟

mohsensoft
15-08-2009, 09:12
بررسی طرح اصلاح قانون خدمت وظیفه عمومی ادامه یافت

150 هزار تومان حداقل حقوق سربازان

گروه اجتماعي: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه‌ بررسی طرح اصلاح موادی از قانون خدمت وظیفه عمومی مصوب سال 1363 با اصلاح ماده 55 این قانون دولت را موظف کردند اعضای خانواده تحت تکفل کارکنان وظیفه را در طول مدت خدمت تحت پوشش قرار داده و به آنان مستمری پرداخت کند. به گزارش ایسنا بر اساس این ماده مقرر شد آیین‌نامه‌ اجرایی آن توسط وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تهیه و به تصویب هیات وزیران برسد. همچنین نمایندگان با اصلاح ماده 50 قانون خدمت وظیفه مقرر کردند افسران و درجه‌داران وظیفه در صورت اعزام به ماموریت یا انتقال یا خدمت در مناطق محروم و بد آب و هوا و مناطق عملیاتی مشمول مقررات فوق‌العاده و مزایای مربوط به افسران و درجه‌داران کادر ثابت نسبت به حقوق آنان خواهند بود و سایر کارکنان وظیفه در موارد مذکور از دو سوم فوق‌العاده‌ها و مزایای درجه گروهبانان دوم کادر ثابت برخوردار خواهند شد. بر اساس تبصره‌ یک این ماده مقرر شد به کارکنان وظیفه‌ای که در شهر محل سکونت خود به‌کارگیری می‌شوند، فوق‌العاده محرومیت از تسهیلات و بدی آب و هوا تعلق نگیرد. همچنین بر اساس تبصره‌ 2 تعیین شد به کارکنان وظیفه‌ای که بنا به تقاضای خود منتقل می‌شوند نیز هزینه سفر و فوق‌العاده انتقال تعلق نگیرد. نمایندگان مجلس در ادامه بررسی طرح اصلاح موادی از قانون خدمت وظیفه عمومی حقوق سربازان وظیفه را حداقل 60 و حداکثر 90 درصد حداقل حقوق کارکنان نیروهای مسلح مبتنی بر قانون مدیریت خدمات کشوری تعیین کردند. ‌براساس اصلاح ماده 49 این قانون مقرر شد که این حقوق با توجه به تحصیلات و درجات آنان توسط ستاد کل تهیه و به تصویب فرماندهی کل برسد. براساس تبصره یک این ماده قرار شد به کارکنان وظیفه متاهل یا سرپرست خانواده معادل صددرصد حق عائله‌مندی کارکنان پایور نیروهای مسلح پرداخت شود. با به تصویب رسیدن تبصره 2 نیز باید حقوق کارکنان وظیفه در دوران آموزش و قبل از دریافت درجه یا سردوشی به میزان 50 درصد حقوق اولین ماه دوران خدمت آنان باشد. همچنین مصوب شد به کارکنان وظیفه در خاتمه خدمت دوره ضرورت معادل یک ماه حقوق به عنوان پاداش پرداخت شود ضمن آنکه مقرر شد حق بازنشستگی و حقوق اولین ماه خدمت از حقوق ماهانه کارکنان وظیفه کسر نشود. در ادامه ماده 49 مکرر به ماده 49 الحاق و بر اساس آن نیروهای مسلح و سازمان‌های وابسته و سایر دستگاه‌ها که کارکنان وظیفه را در اختیار دارند مکلفند با توجه به اعتبارات مصوب، امکانات زیست، ‌پوشاک و خوراک و بهداشت و درمان متناسب آنان در محل خدمت را فراهم کنند. براساس تبصره یک این ماده دولت موظف شد اعتبارات مورد نیاز برای زیست، پوشاک، خوراک و بهداشت و درمان سربازان وظیفه را به شرح ذیل در اختیارات نیروهای مسلح و سایر دستگاه‌های به کار گیرنده کارکنان وظیفه قرار دهند. طبق قانون فعلی نظام وظیفه و بخش‌نامه معاونت برنامه‌ریزی و راهبردی رئیس‌جمهور حداقل حقوق سربازان ‌34 هزار و 250 تومان و برای پزشکان نیز 64 هزار و 318 تومان است، این در حالی است که براساس قانون خدمت لشکری حداقل حقوق 350 هزار تومان است بنابراین با تصویب حداقل 60 درصد حقوق و حداکثر 90 درصد حقوق کارکنان نیروهای مسلح، حقوق سربازان حداقل بیش از 150 هزار تومان خواهد شد. نمایندگان مجلس شورای اسلامی در اصلاح موادی از قانون خدمت وظیفه عمومی، درجات کارکنان وظیفه را بر اساس مدرک تحصیلی و وجود محل سازمانی آنان پس از طی دوره آموزشی لازم تعیین کردند. نمایندگان مصوب کردند همه مشمولانی که برای انجام خدمت وظیفه عمومی اعزام و کسانی که از انجام خدمت معاف می‌شوند، باید آموزش‌های نظامی و انتظامی اعم از عمومی و تخصصی را مطابق دستورالعملی که توسط ستاد کل با همکاری سازمان‌های نیروهای مسلح تهیه و به تصویب فرماندهی کل می‌رسد، طی کنند. طبق مصوبه‌ نمایندگان آموزش مشمولان معاف از خدمت برابر آیین‌نامه‌ای خواهد بود که از سوی ستاد کل تهیه و به تصویب فرماندهی کل قوا می‌رسد

farshidshd
15-08-2009, 11:24
برادر اولی کارت معافیت موقت داره ( یعنی خریده ) ولی چند روز آموزشی مثل همه اونایی که خریدن رفته ! ولی پایان خدومت نداره !
دومی ولی پیان خدمت داره !
در این صورت چی !؟

کار پیچیده شد
دقیقا نمیدونم ولی میدونم که حتما باید کات پایان خدمت داشته باشن

mhrdd_ygnh
15-08-2009, 14:47
با سلام
من شماره چشم هام رو چک کردم و مجموع آستیگماتیسم 7.5 بودو دو تا شماره دیگه هم نوشته که یه 0.75 و یه 0.125 و مدرکم دیپلم!!
داخله برگه نوشته خدمات غیررزمی!! شش تا سوال دارم!!!
1- می خواستم بدونم در شمارش مگه همه ی اعداد رو نباید جمع بزنن؟!! (آخه مجموع می شه 8.375 که معافم)
2- می خواستم بدونم این خدمات غیررزمی چیه؟!!
3- برای اون 50 روز آموزشی باید برم؟!!
4- نوع خدمت چه جوریه؟!!
5- مدتش چی؟!
6- ساعت خدمت چی؟!

Sub007
15-08-2009, 18:31
من یه سوال دارم:
امریه که میگن همون سرباز صنعته یا فرق دارن؟

mohsensoft
15-08-2009, 20:01
من یه سوال دارم:
امریه که میگن همون سرباز صنعته یا فرق دارن؟
امریه در واقع اینه که با شما توی خدمت مثل یک کارمند دولت رفتار میشه
مثلا 7 صبح میرین تا 2 بعد از ظهر(فکر کنم اینو میدونستی،اگه منظور سوالت چیز دیگه ای بود واضح بگو)
ممنون

a m i rh o s e i n
17-08-2009, 13:44
سلام معافیت های جدید که گذاشتن از چه زمانی قابل استفاده هست؟ یعنی الان من که دو برادرم سربازی رفته اند و معاف شدم ، از همین الان میتنونم برم دفترچه بگیرم برای معافی؟

mohsensoft
17-08-2009, 14:02
سلام معافیت های جدید که گذاشتن از چه زمانی قابل استفاده هست؟ یعنی الان من که دو برادرم سربازی رفته اند و معاف شدم ، از همین الان میتنونم برم دفترچه بگیرم برای معافی؟
نه داداش
از این خبرها نیست
این قوانین از یک سال بعد اجرا میشه
تازه امروز اعلام کرد با توجه به اینکه 2 برادری با 3 برادری تداخل داره باید 3 برادری تموم شه(تا پایان 89)بعدش 2 برادری شروع بشه
یعنی میشه 1 سال و 7 ماه دیگه

MORINIO
17-08-2009, 14:05
عجب! پس این قانون جدید فقط سرکاری بوده تا یه سری دلشون خوش بشه!:27:

mhrdd_ygnh
17-08-2009, 14:53
کسی ما رو تحویل نمی گیره؟!!!

a m i rh o s e i n
17-08-2009, 14:57
نه داداش
از این خبرها نیست
این قوانین از یک سال بعد اجرا میشه
تازه امروز اعلام کرد با توجه به اینکه 2 برادری با 3 برادری تداخل داره باید 3 برادری تموم شه(تا پایان 89)بعدش 2 برادری شروع بشه
یعنی میشه 1 سال و 7 ماه دیگه

ما که شانس نداریم حتما تا اون وقت هم (پایان 89)این قانون 2 برادری رو بر میدارن!هیچ اعتباری نداره!

Sub007
17-08-2009, 15:49
امریه در واقع اینه که با شما توی خدمت مثل یک کارمند دولت رفتار میشه
مثلا 7 صبح میرین تا 2 بعد از ظهر(فکر کنم اینو میدونستی،اگه منظور سوالت چیز دیگه ای بود واضح بگو)
ممنون

آخه من شنیدم که یک سری میگن امریه و یک سری هم میگن سرباز صنعت.
برای همین میخواستم بدونم یکی هستند یا نه؟

mohsensoft
17-08-2009, 16:33
ما که شانس نداریم حتما تا اون وقت هم (پایان 89)این قانون 2 برادری رو بر میدارن!هیچ اعتباری نداره!
نه
دیگه اینجوریام نیست
مصوبات مجلس که مورد تایید شورای نگهبان باشه لازم الاجراست
هر روز یه چیزی میگن
از یه طرف در مورد تداخل 2 برادری و 3 برادری راست میگن

M . Sayid
18-08-2009, 07:41
سلام!!

ببخشید یک سوال داشتم و اونم اینکه

من متولد نیمه اول 70 هستم آیا با توجه به قوانین اگر امسال دانشگاه قبول نشم باید آذر ماه برم سربازی؟؟

MORINIO
18-08-2009, 16:19
سلام!!

ببخشید یک سوال داشتم و اونم اینکه

من متولد نیمه اول 70 هستم آیا با توجه به قوانین اگر امسال دانشگاه قبول نشم باید آذر ماه برم سربازی؟؟

تا جایی که میدونم شما اگه امسال قبول نشی سال دیگه هم میتونی کنکور شرکت کنی و دفترچه هم نمیخواد پست کنی!

mhrdd_ygnh
18-08-2009, 17:53
1- می خواستم بدونم این خدمات غیررزمی چیه؟!!
2- برای اون 50 روز آموزشی باید برم؟!!
3- نوع خدمت چه جوریه؟!!
4- مدتش چی؟!
5- ساعت خدمت چی؟!

Alamate Soal
18-08-2009, 19:35
بچه ها كسي كه 1-2 سال غيبت داشته باشه چي كارش ميكنن ؟

mhrdd_ygnh
18-08-2009, 20:26
بچه ها كسي كه 1-2 سال غيبت داشته باشه چي كارش ميكنن ؟

اگر فردی بیش از شش ماه غیبت داشته باشه شامل شش ماه اضافه خدمت می شه!!
البته هر از گاهی غیبت ها از طرف رهبری بخشیده می شه که آخرینش دو ماه پیش بود!!!

ebrahimjan
18-08-2009, 20:46
سلام من چند تا سوال دارم من پسر تكي خانواده هستم و دو خواهر هم دارم آيا ميشه من محل خدمتم رو تو شهر خودم بندازم و يه سوال در مورد كسر خدمت دارم من قرار برج 8 اعزام بشم آيا ميشه همين الان دنبال كارهاي كسر خدمتم باشم يا بايد اعزام شم بعد برم دنبال كسر خدمت.

arash66_2m
18-08-2009, 20:52
سلام.
ما دو تا برادریم اون 65 من 66

داداش بزرگه درسش تموم شد مهندسی عمران گرفت همین شهریور آخرشه دیگه ...
من هم سال دیگه خرداد ماه تموم میشم.
سال 89

اصلا امکان معافی هست..
سالم هستیم هر دومون

ahriman323
18-08-2009, 20:58
سلام من چند تا سوال دارم من پسر تكي خانواده هستم و دو خواهر هم دارم آيا ميشه من محل خدمتم رو تو شهر خودم بندازم و يه سوال در مورد كسر خدمت دارم من قرار برج 8 اعزام بشم آيا ميشه همين الان دنبال كارهاي كسر خدمتم باشم يا بايد اعزام شم بعد برم دنبال كسر خدمت.

برای کسر خدمت اگه کسر خدمت از طریق مدت منطقه پدرت را میگی باید اول بری سربازی بعد گواهی اشتغال به خدمت بگیری برای محل خدمت پدرت تا اونجا برات بگردن مدت منطقه پدرت را پیدا کنن و تحویلت بدن!(فکر کنم باید بعد از اموزش یعنی توی یگان گواهی اشتغال به خدمت بگیری)

ahriman323
18-08-2009, 21:02
سلام دوستان
من الان سربازم میخواستم ببینم میشه دانشگاه ثبت نام کنم که بعد از ظهر ها که بیکار هستم برم سر کلاس همزمان با خدمت:27:....
با توجه به اینکه اخراجی بودم ...

mhrdd_ygnh
18-08-2009, 21:05
سلام دوستان
من الان سربازم میخواستم ببینم میشه دانشگاه ثبت نام کنم که بعد از ظهر ها که بیکار هستم برم سر کلاس همزمان با خدمت:27:....
با توجه به اینکه اخراجی بودم ...

با این شرایط که می خوای فقط داخله دانشگاه پیام نور می تونی بری!!!
واسه بقیه دانشگاه ها از خدمت ترخیص می شی و باید ادامه خدمت رو بعد از اتمام تحصیل بگذرونی!!

mhrdd_ygnh
18-08-2009, 21:07
سلام.
ما دو تا برادریم اون 65 من 66

داداش بزرگه درسش تموم شد مهندسی عمران گرفت همین شهریور آخرشه دیگه ...
من هم سال دیگه خرداد ماه تموم میشم.
سال 89

اصلا امکان معافی هست..
سالم هستیم هر دومون

خیر هیچ راهی وجود نداره!!
در مورد سلامت هم پزشک معتمد باید نظر بده!!
یکی از دوستام هیچ مشکلی نداشت پزشک معتمد گفت قوز قرنیه داره و معاف شد!!
در صورتیکه حتی عینکی هم نبود!!

ahriman323
18-08-2009, 21:31
با این شرایط که می خوای فقط داخله دانشگاه پیام نور می تونی بری!!!
واسه بقیه دانشگاه ها از خدمت ترخیص می شی و باید ادامه خدمت رو بعد از اتمام تحصیل بگذرونی!!

خوب اگه بخوام برم پیام نور میتونم خدمت را هم ادامه ندم ! درسته؟
نه چون من یک بار از معافیت تحصیلی استفاده کردم نمی تونم بقیه دانشگاه ها برم و از خدمت ترخیص بشم.فکر نمی کنم
اگه بخوام برم پیام نور باید مدرک پیش را هم بگیرم چون فنی حرفه ای هستم

dma
18-08-2009, 21:38
سلام
اگه ميشه يكي درباره سرباز معلم و امريه يه توضيح بده (مدت ،شرايط ، مدرك و .... .)

mhrdd_ygnh
18-08-2009, 21:47
خوب اگه بخوام برم پیام نور میتونم خدمت را هم ادامه ندم ! درسته؟
نه چون من یک بار از معافیت تحصیلی استفاده کردم نمی تونم بقیه دانشگاه ها برم و از خدمت ترخیص بشم.فکر نمی کنم
اگه بخوام برم پیام نور باید مدرک پیش را هم بگیرم چون فنی حرفه ای هستم

اگه بخوای بری پیام نور ترخیص نمی شی!! البته اگه پارتی داشته باشی می شی!!!
در مورد سوال دوم هم نمی دونم باید از یه متخصص بپرسی!!
مشاوره ها 200-300 تا تک تومانی می گیرند تا 15 دقیقه هم مشاوره می دن!!

arminjahanshahr
18-08-2009, 22:18
اقا من 30/11/87 فارغ التحصيل شدم(فوق ديپلم)
دفترچم رو ديروز از طريق پليس +10 فرستادم توش در خواست تمديد اعزام هم کردم
ميخوام تو کنکور آزاد دي ماه شرکت کنم تا چند ماه ميتونم اعزامم رو عقب بندازم
فکر ميکنيد که اعزامم بخوره؟

Layken
18-08-2009, 23:32
اقا من 30/11/87 فارغ التحصيل شدم(فوق ديپلم)
دفترچم رو ديروز از طريق پليس +10 فرستادم توش در خواست تمديد اعزام هم کردم
ميخوام تو کنکور آزاد دي ماه شرکت کنم تا چند ماه ميتونم اعزامم رو عقب بندازم
فکر ميکنيد که اعزامم بخوره؟
دوست من 6 ماه فرصت از تاریخ فارغ تحصیلت داشتی که
دفترچرو بفرستی
اعزام شما به برج 10 می افته...
می تونی کنکور بدی:20:

mhrdd_ygnh
19-08-2009, 11:58
ای بابا یکی جواب منو بده!!

خدمات غیررزمی چیه؟!!
شامل آموزشی هم می شه؟!!

hossputer7
19-08-2009, 13:20
دوستان من ترمه سوم مهندسیه نفتم اما چون علاقه زیادی به دندان پزشکی دارم میخوام برم فیلیپین خواهرمم اونجا درس میخونه اما من سربازی نرفتم 20 سالمه شدنیه؟(((تنها مشکلم همین سربازیه))) راهنمایی باید تهعد بدم چطوره اصلا من چیزی نمیدونم

خیلی لازم دارم لطفا جواب بدید:10:

لطفا همینجا جوابمو بدید فوریه

arminjahanshahr
19-08-2009, 13:42
دوست من 6 ماه فرصت از تاریخ فارغ تحصیلت داشتی که
دفترچرو بفرستی
اعزام شما به برج 10 می افته...
می تونی کنکور بدی:20:

اگر برج 10 بيفتم که تا قبل از اين که نتايج بياد بايد برم سربازي که؟!!!
آيا ميتونم عقب بندازم؟
تا چند ماه؟

amin123
19-08-2009, 14:16
هیچ مشکلی نداری برای رفتن شما..........

تنها کاری که در حال حاظر باید انجام بدی گرفتن پاسپورت هست... چون برای گرفتن پذیرش نیازت میشه.....

سربازیت هم هیچ مشکلی نداره با گذاشتن وثیقه (5 میلیون نقد و 10 میلیون وثیقه) میتونی برین و این مشکل را برطرف کنید.......

ولی 100% دنبال پاسپورتون باشید

hossputer7
19-08-2009, 14:29
مرسی که پاسخ دادید متاسفانه من امسال کمی دیر جنبیدم و باید باسه سال آیدنده تحصیلی حاضر شم که میشه اوایل تابستونه خودمون من فقط میخوام بیشتر در مورد سربازی بدونم یعنی من باید هم یک 5 میلون بزارم هم یک ده میلون وصیغه یکم مشه بیشتر مسئله رو برام باز کنید؟

یا یکشون کافیه؟ منظور از وثیقه دقیقا چیه سند ماشین خونه ؟ اصلا وارد نیستم مرسی که جواب دادید :11:

محمد88
19-08-2009, 14:33
فکر کنم باید سند بذاری...پول هم برا مسافرت توریستیه اگه اشتباه نکنم
همون سنده فکر کنم...بری از خودشون بپرسی بهتر کمکت میکنن
ولی چون دانشجو هستی ، میتونی بری ( 100%)

hossputer7
19-08-2009, 16:37
مرسی از دوستان حالا من ساکن اهوازم من باید این کاراشو همون اهواز کنم یا باید تهران ؟ خبر ندایرد در مورد وصیغ میشه بیشتر اگه آگاهی دارید راهنماییی کنید آخه باسه وصیغ خانه مشکل داریم اما ماشین نه مشکلی نداریم نمیدونم والا

virangar666
19-08-2009, 20:34
سلام خدمت همه عزیزان
یه سوال داشتم اینکه الان بعد از فارغ التحصیلی چند ماه معاف هستیم؟
ممنون

arminjahanshahr
19-08-2009, 21:32
سلام خدمت همه عزیزان
ممنون

6 ماه فرصت داري که دفترچت رو پست کني

Layken
19-08-2009, 21:33
سلام خدمت همه عزیزان
ممنون
6 ماه عزیز...:10:

virangar666
20-08-2009, 02:29
سلام خدمت همه سروران
ممنون از اینکه جوابم رو دادید.
یه سوال دیگه هم دارم.من بهمن ماه امسال فارغ التحصیل میشم.9 ترمه.یعنی بعد از این 6 ماه فرصت دارم دفترچه پست کنم یعنی حدودا اوایل شهریور آینده..امتحان ارشد هم تو همین بهمن هست.من مطمئنم که کنکور قبول میشم.حالا یعنی من باید اون 1 ماه شهریور رو سربازی برم.
شرمندم اگه سوالم خیلی بچگانست.واقعا اطلاعی ندارم.لطف می کنید اگه جواب منو بدید و بگید من باید چی کار کنم.
ممنون

hossputer7
20-08-2009, 12:08
دسوتان الان من زنگ زدم به یکی از این شرکتای فرستادن فقطط باسه کسب اطلاعات نه باشون برم چون مشکله ویزاو و .. ندارم (باسه فیلیپین)

اما میگه نمیشه؟؟؟ من اعصابم به هم ریخت !!!!!! میگه چون الان دانشجویی نمیشه !!!! اگه دانشجو نبودی میشد!!!! باسه وصیغه هم میگه 15 میلون میزاری و دیگه هم حق نداری به ایران برگریدی(توی تحصیل یعنی شش سال)!!!!! این قوانین دیگه چین !!!!! واقعا همینطوره

شرایط من اینه ترمه سوم مهندسیه نفتم دیپلمه ریاضی فیزیک گرفتم و سربازی هم نرفتم حالا میخوام پیش یکی از اقوام برم فیلیپیم دندان پزشکی بخوونم که اینا این رو بم جواااب دادن اینا راسته یعنی چی اینقدر مسخره؟

اعصابم به هم ریختو چه کننننننننم؟

hossputer7
20-08-2009, 17:57
دوستان کسی نموتونه منو راهنمایی کنه؟

Sub007
20-08-2009, 21:11
سلام خدمت همه سروران
ممنون از اینکه جوابم رو دادید.
یه سوال دیگه هم دارم.من بهمن ماه امسال فارغ التحصیل میشم.9 ترمه.یعنی بعد از این 6 ماه فرصت دارم دفترچه پست کنم یعنی حدودا اوایل شهریور آینده..امتحان ارشد هم تو همین بهمن هست.من مطمئنم که کنکور قبول میشم.حالا یعنی من باید اون 1 ماه شهریور رو سربازی برم.
شرمندم اگه سوالم خیلی بچگانست.واقعا اطلاعی ندارم.لطف می کنید اگه جواب منو بدید و بگید من باید چی کار کنم.
ممنون

شما از وقتی مدارکت ثبت بشه حدود ۲۰ تا ۳۰ روز طول میکشه که تاریخ اعزام براتون بیاد.
برای همین اگه اواسط مرداد سال آینده برای دفترچه اقدام کنی تا تاریخ اعزامت بخواد بیاد شده اوایل شهریور ماه.
در ضمن چون شما مدرک کارشناسی داری اعزامت روزهای یکم ماههای زوج میوفته که در بدترین حالت تاریخ اعزامت میوفته ۱ آبان(این مورد خیلی خیلی بعیده)

hossputer7
21-08-2009, 01:48
دسوتان الان من زنگ زدم به یکی از این شرکتای فرستادن فقطط باسه کسب اطلاعات نه باشون برم چون مشکله ویزاو و .. ندارم (باسه فیلیپین)

اما میگه نمیشه؟؟؟ من اعصابم به هم ریخت !!!!!! میگه چون الان دانشجویی نمیشه !!!! اگه دانشجو نبودی میشد!!!! باسه وصیغه هم میگه 15 میلون میزاری و دیگه هم حق نداری به ایران برگریدی(توی تحصیل یعنی شش سال)!!!!! این قوانین دیگه چین !!!!! واقعا همینطوره

شرایط من اینه ترمه سوم مهندسیه نفتم دیپلمه ریاضی فیزیک گرفتم و سربازی هم نرفتم حالا میخوام پیش یکی از اقوام برم فیلیپیم دندان پزشکی بخوونم که اینا این رو بم جواااب دادن اینا راسته یعنی چی اینقدر مسخره؟

کسی جواب منو نمیده؟:41:

mhrdd_ygnh
21-08-2009, 02:03
ای بابا یکی جواب منو بده!!

خدمات غیررزمی چیه؟!!
شامل آموزشی هم می شه؟!!

ای بابا دارم ازتون ناامید می شم!!

ramtin140
22-08-2009, 14:07
من متولد 1368 هستم
پدر من در طول دوره سربازی خود یک ماه در منطقه جنگی فاو و 15 ماه در اهواز پست پدافند بوده در سال 1364-1366
خواستم ببینم من کسر خدمت به ازای هر ماه 18 رو رو شامل میشم
اگه میشم چجوری محاسبه کنم

CinemaTik
22-08-2009, 14:22
سلام دوستان:11:

یک سوال داشتم . چند وقت پیش توی روزنامه خوندم که کسایی که پدرهاشون زمان جنگ 30 ماه خدمت کرده باشن یک فرزندشون از خدمت معاف میشه و کمتر از 30 ماه هم به نسبت از خدمتشون کم میشه . حالا می خواستم بدونم الان این قانون داره اجرا میشه یا هنوز به مرحله ی اجرایی شدن نرسیده ؟!

mm00
22-08-2009, 15:05
سلام دوستان:11:

یک سوال داشتم . چند وقت پیش توی روزنامه خوندم که کسایی که پدرهاشون زمان جنگ 30 ماه خدمت کرده باشن یک فرزندشون از خدمت معاف میشه و کمتر از 30 ماه هم به نسبت از خدمتشون کم میشه . حالا می خواستم بدونم الان این قانون داره اجرا میشه یا هنوز به مرحله ی اجرایی شدن نرسیده ؟!

بله دوست من الان هر ماه 18 روز کم میشه
ولی میگن میخواد بشه 1 ماه هر ماه ولی کی خدا میداند!

farshidshd
22-08-2009, 18:27
ای بابا دارم ازتون ناامید می شم!!

شما منظورتون از خدمات غیر رزمی چیه؟؟
دقیقتر بگین

من متولد 1368 هستم
پدر من در طول دوره سربازی خود یک ماه در منطقه جنگی فاو و 15 ماه در اهواز پست پدافند بوده در سال 1364-1366
خواستم ببینم من کسر خدمت به ازای هر ماه 18 رو رو شامل میشم
اگه میشم چجوری محاسبه کنم

هر 1 ماهه پدر 18 روز از خدمت شما کم میشه
16 ماهه پدر چند روز کسر میشه؟؟
یه مسئله ساده ی ریاضی

ramtin140
22-08-2009, 19:04
هر 1 ماهه پدر 18 روز از خدمت شما کم میشه
16 ماهه پدر چند روز کسر میشه؟؟
یه مسئله ساده ی ریاضی[/quote]

خب باید کجا مراجعه کنم؟

mhrdd_ygnh
22-08-2009, 21:21
شما منظورتون از خدمات غیر رزمی چیه؟؟
دقیقتر بگین

داخل قسمت معافیت پزشکی که رفتم یه برگه بهم داده نوشته معاف از خدمات رزمی!!
کلا می خواستم بدونم چیه؟!!
واسه 50 روز آموزشی هم باید برم؟!!

farshidshd
23-08-2009, 11:43
خب باید کجا مراجعه کنم؟

حوزه نظام وظیفه شهرتون برو تا مدارک رو بهت بگن

داخل قسمت معافیت پزشکی که رفتم یه برگه بهم داده نوشته معاف از خدمات رزمی!!
کلا می خواستم بدونم چیه؟!!
واسه 50 روز آموزشی هم باید برم؟!!

فکر کنم معاف از رزم رو میگی درسته/؟؟
اگه منظورت همینه که یعنی آموزشی رو باید بری 2 ماه ولی خب خدمات رزمی بهت نمیدن
نگهبانی نمیدن بهت
اسلحه سنگین نمیدن بهت
اردوگاه ها نمیبرنت
کلا باید بشی نظافتچی

mhrdd_ygnh
23-08-2009, 11:46
من از بچگی خوش شانس بودم!!!

حالا لیسانس دارم نظافت چی نمی شم که!!!

کار دفتری بهم می دن!!!

hossputer7
23-08-2009, 14:05

کسی نظری نمیدههههههه:19:

farshidshd
23-08-2009, 16:42
من از بچگی خوش شانس بودم!!!

حالا لیسانس دارم نظافت چی نمی شم که!!!

کار دفتری بهم می دن!!!

عزیزم تو آموزشی مدرک دکترا با سیکل یکیه
وقتی آموزشیت تموم شد و رفتی یگان خدمتی اونوقت کار دفتری بهت میدن

mahdi7610
23-08-2009, 20:56
کسی آدرس تکاوری لشکرک تهران را می دونه کجاست ؟

my life is barca
24-08-2009, 14:15
pedare man sale 64 ta 66 to kordestan khedmat karde....aya man ham mitoonam az khedmatam kam konam???

farshad_miki
25-08-2009, 00:16
من متولد 69/12/29 هستم
امسال(پیش دانشکاهی) کنکور دادم قبول نشدم میتونم برای سال بعد 89 کنکور بدم یا باید برم سربازی؟؟/
راستی یه درس ریاضی شهریور موندم

farshidshd
25-08-2009, 09:43
pedare man sale 64 ta 66 to kordestan khedmat karde....aya man ham mitoonam az khedmatam kam konam???

اولا ازتون خواهش میکنم فارسی تایپ کنید
ثانیا بله شما هم میتونین کثر خدمت بگیرین

من متولد 69/12/29 هستم
امسال(پیش دانشکاهی) کنکور دادم قبول نشدم میتونم برای سال بعد 89 کنکور بدم یا باید برم سربازی؟؟/
راستی یه درس ریاضی شهریور موندم

شما 29/12/88 مشمول میشین حداقل 1 ماه قبلش باید دفترچه رو بفرستین
تا نتیجه بیاد و تاریخ اعزامت معلوم شه میتونی کنکور سال دیگه رو هم بدی

ho0rezam
25-08-2009, 11:51
سلام...من متولد دی ماه سال 68 هستم....خرداد امسال پیش دانشگاهی رو تموم کردم...در حال حاضر هم منتظر جواب دانشگاه هستم...شنیدم باید دفترچه رو پست کرد....من باید این کارو انجام بدم؟؟؟ آخه همین خرداد 88 پیش دانشگاهی رو تموم کردم

farshidshd
26-08-2009, 14:27
سلام...من متولد دی ماه سال 68 هستم....خرداد امسال پیش دانشگاهی رو تموم کردم...در حال حاضر هم منتظر جواب دانشگاه هستم...شنیدم باید دفترچه رو پست کرد....من باید این کارو انجام بدم؟؟؟ آخه همین خرداد 88 پیش دانشگاهی رو تموم کردم

اگه واستون معافیت تحصیلی صادر کردن خب تا 6 ماه بعد از فراغت از تحصیل فرصت دارین
شما همین الان هم مشمول هستین ( در صورتیکه معافیت صادر نشده باشه )

ho0rezam
28-08-2009, 18:22
اگه واستون معافیت تحصیلی صادر کردن خب تا 6 ماه بعد از فراغت از تحصیل فرصت دارین
شما همین الان هم مشمول هستین ( در صورتیکه معافیت صادر نشده باشه ) من پشته سر هم داشتم درس میخوندم تا دبیرستان رو تموم کنم...تا همین خرداد ماه هم دانش آموز بودم..نظام وظیفه که رفته بودم بهم گفته بودن درست که تموم شد پست کن.الان من چی کار باید بکنم؟؟؟

منظور از معافیت تحصیلی چی هست؟؟؟ اگه دانش آموز مدرسه باشم، میشه معافیت تحصیلی؟؟؟
من واسه دانشگاه به مشکل میخوارم الان؟؟؟ پست کنم یا نه؟؟؟آخه چند مدت دیگه جواب ها میاد.

در جلسه علنی صبح امروز و در ادامه بررسی اصلاح قانون خدمت وظیفه عمومی مقرر شد حداکثر معافیت تحصیلی برای دانش آموزان تا سن بیست سال تمام باشد.
این مطلب واسه 11 مرداد 88 هست.
من هنوز 19 سالمه و دی ماه میشم 20 سال

mohsensoft
28-08-2009, 23:54
آقا یه سوال دارم تو رو خدا جواب بدین
من تا الان ۲ بار کنکور دادم و امسال پیام نور قبول میشم
۱۸ مهر هم اعزام دارم که با توجه به قبولی توی پیام نور نمیرم خدمت
حالا میخوام ببینم اگه من در کنکور سال دیگه شرکت کنم و یه دانشگاه دولتی قبول بشم میتونم برم اون دانشگاه دولتی؟
لطفا دقیق جواب بدین
امکان داره دولتی قبول بشم و نذارن که برم اونجا؟
ممنون میشم اگه زودتر جواب بدین

farshidshd
29-08-2009, 11:55
آقا یه سوال دارم تو رو خدا جواب بدین
من تا الان ۲ بار کنکور دادم و امسال پیام نور قبول میشم
۱۸ مهر هم اعزام دارم که با توجه به قبولی توی پیام نور نمیرم خدمت
حالا میخوام ببینم اگه من در کنکور سال دیگه شرکت کنم و یه دانشگاه دولتی قبول بشم میتونم برم اون دانشگاه دولتی؟
لطفا دقیق جواب بدین
امکان داره دولتی قبول بشم و نذارن که برم اونجا؟
ممنون میشم اگه زودتر جواب بدین

اگه از پیام نور انصراف بدی خب دانشگاه نامه میزنه به نظام وظیفه و مشمول میشی و باید بری خدمت
دانشجوی انصرافی هم فک کنم چاره ای نداره جز خدمت

mohsensoft
29-08-2009, 12:02
اگه از پیام نور انصراف بدی خب دانشگاه نامه میزنه به نظام وظیفه و مشمول میشی و باید بری خدمت
دانشجوی انصرافی هم فک کنم چاره ای نداره جز خدمت

من 18 مهر اعزامم هست.قبلا هم فرستادم دفترچه رو

آقا توی دفترچه ی ثبت نام کنکور و در قسمت مقررات نظام وظیفه (صفحه 33 بند 6) نوشته:
......ضمنا در صورت برخورداری از معافیت تحصیلی دانشگاهی در سال 87-88 مجاز به شرکت در آزمون سراسری 88 نخواهند بود.

اما نظام وظیفه نوشته :

شرايط مشمولان براي شركت در آزمون سراسري 89-88

6-مشمولان دانشجوي ورودي سال 86 به بعد كه با اخذ معافيت تحصيلي در دانشگاه هستند و از زمان ثبت نام كمتر از 4 نيمسال را سپري كرده اند در صورت شركت در آزمون و قبولي در رشته يا دانشگاه بهتر مجاز هستند كه از رشته يا دانشگاه قبلي انصراف داده و در رشته يا دانشگاه جديد تحصيل خود را ادامه دهند.

حالا من باید با این تناقض آشکار چیکار کنم؟

farshidshd
29-08-2009, 12:31
'گفته در صورت سپری شدن 4 نیمسال
اگه بیشتر از 4 ترم توی پیام نور گذروندی میتونی این کار رو بکنی

mohsensoft
29-08-2009, 12:49
گفته در صورت سپری شدن 4 نیمسال
اگه بیشتر از 4 ترم توی پیام نور گذروندی میتونی این کار رو بکنی
کجاش گفته در صورت گذشت 4 نیمسال؟
یه بار دیگه بخونش:

از زمان ثبت نام كمتر از 4 نيمسال را سپري كرده اند

farshidshd
29-08-2009, 12:53
منظورم اینه که از موقع ثبت نام تا قبولی در دانشگاه بهتر 4 نیمسال رو گذروندی میتونی ثبت نام کنی اگه بیشتر از 4 ترم باشه نمیشه

mohsensoft
29-08-2009, 13:00
منظورم اینه که از موقع ثبت نام تا قبولی در دانشگاه بهتر 4 نیمسال رو گذروندی میتونی ثبت نام کنی اگه بیشتر از 4 ترم باشه نمیشه
خب من ترم اولیه که میخوام ثبت نام کنم دیگه!!!
حالا با این چیکار کنم؟:

آقا توی دفترچه ی ثبت نام کنکور و در قسمت مقررات نظام وظیفه (صفحه 33 بند 6) نوشته:
......ضمنا در صورت برخورداری از معافیت تحصیلی دانشگاهی در سال 87-88 مجاز به شرکت در آزمون سراسری 88 نخواهند بود.

اما نظام وظیفه نوشته :

6-مشمولان دانشجوي ورودي سال 86 به بعد كه با اخذ معافيت تحصيلي در دانشگاه هستند و از زمان ثبت نام كمتر از 4 نيمسال را سپري كرده اند در صورت شركت در آزمون و قبولي در رشته يا دانشگاه بهتر مجاز هستند كه از رشته يا دانشگاه قبلي انصراف داده و در رشته يا دانشگاه جديد تحصيل خود را ادامه دهند.

Mr Unknown
29-08-2009, 13:39
وظيفه عمومي شماره اي نداره كه بشه تماس گرفت و سوال كرد؟

farshidshd
30-08-2009, 11:36
خب من ترم اولیه که میخوام ثبت نام کنم دیگه!!!
حالا با این چیکار کنم؟:

اما نظام وظیفه نوشته :

شما برو ثبت نام کن
کنکور هم بده
کاری به شرایط توی دفترچه کنکور نداشته باش
اصل نظام وظیفه هست

hesamkowsar
02-09-2009, 14:10
دوستان یکی از دوستام متولد 67 هست و تازه پیش گرفته اونم حضوری روزانه!!!...مشمولم هست...من یادمه اون سالی که پیش خوندم حد اکثر 1 سال وقت داشتم تموم کنم وگرنه باید میرفتم سربازی
شما ها دیدید پسر 67 ی تازه پیش گرفته باشه...واسم خیلی عجیبه.از خودشم میپرسم میگه 3 ساله دارم پیش میخونم...!!!بعدم کنکور قبول شده میخواد ثبت نام کنه...من که بهش گفتم نمیتونه...شما چی میگید؟

hesamkowsar
02-09-2009, 14:12

اگه یکی درست 4 تا ترم رفته باشه و هنوز ترم 5 که مهر هست رو ثبت نام نکرده باشه چی؟

farshidshd
02-09-2009, 14:31
اگه یکی درست 4 تا ترم رفته باشه و هنوز ترم 5 که مهر هست رو ثبت نام نکرده باشه چی؟

اگه فقط 4 ترم باشه میشه

fardinstar
03-09-2009, 10:29
سلام. من متولد 31 شهريور 1370 هستم. سال 87 دانشگاه آزاد رشته مهندسي برق-الكترونيك قبول شدم. دو ترم در دانشگاه آزاد خوندم ولي راضي نبودم براي همين امروز رفتم انصراف دادم. ميخوام در كنكور سراسري سال 89 شركت كنم. آيا ميتونم اينكار رو بكنم يا اينكه بايد برم سربازي ؟؟

بعضي ها ميگن چهارماه فرصت دارم تا دفترچه اعزام به خدمت رو پركنم بعدش معلوم نيست چند وقت طول ميكشه كارت اعزامت بياد و اگه قبل كنكور باشه بايد بري. بعضي ها ميگن صبر كن فروردين 89 دفترچه رو پركن كه اون هم معلوم نيست كارت اعزامم كي مياد و اگه قبل كنكور باشه بازم بايد برم خدمت. بعضي ها هم ميگن كلا بي خيال دفترچه شو لازم نيست پرش كني اگه قبول بشي ميتوني بري دانشگاه. بعضي ها هم ميگن بايد برم و نميتونم كنكور بدم.
اگه لطف كنيد طبق آخرين قوانين يه توضيحي بديد خيلي خيلي ممنونتون ميشم. مرسي.

vahid1617
03-09-2009, 11:53
با سلام خدمت مدیریت سایت
کمک میخواستم
من چند وقت پیش از مسولان نظام وظیفه درباره ارسال مدارکم پرسیدم اونا گفتن که تا 18 مهر ماه وقت داری اگه دانشگاه قبول شدی که هیچی ولی اگه نشدی باید بفرستی.
الان من قبول شدم و توی شرایط ثبت نام نوشته باید کارت اعزام دارای تاریخ تمدید داشته باشیم
متولدین نیمه دوم 68 برای ثبت نام در دانشگاه حتما باید کارت اعزام به خدمت با تاریخ تمدید شده داشته باشند ؟؟؟؟
یعنی اگه نداشته باشند ثبت نام نمیشن؟؟؟؟؟:41:
حالا اگه پست کرده باشیم و هنوز دفترچه نیومده باشه چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :2:

ecogol
03-09-2009, 14:58
سلام دوستان عزیز
من امسال تو ازمون کارشناسی ارشد شرکت کردم ولی متاسفانه قبول نشدم.حالا دوباره می خوام برای سال بعد بخونم. سازمان سنجش تاریخ ازمون کارشناسی ارشد رو 29 بهمن زده . تاریخ فارغالتحصیلیم سوم خرداد 88 هست یعنی آذر ماه باید دفترچه خدمت رو پست کنم البته یه مدت طول می کشه تا اعزام بشم حالا به نظرتون من وقت میکنم امتحان ارشد رو بدم بعد برم سربازی یا نه؟
ممنون می شم کمکم کنید

mohsensoft
03-09-2009, 15:10
با سلام خدمت مدیریت سایت
کمک میخواستم
من چند وقت پیش از مسولان نظام وظیفه درباره ارسال مدارکم پرسیدم اونا گفتن که تا 18 مهر ماه وقت داری اگه دانشگاه قبول شدی که هیچی ولی اگه نشدی باید بفرستی.
الان من قبول شدم و توی شرایط ثبت نام نوشته باید کارت اعزام دارای تاریخ تمدید داشته باشیم
متولدین نیمه دوم 68 برای ثبت نام در دانشگاه حتما باید کارت اعزام به خدمت با تاریخ تمدید شده داشته باشند ؟؟؟؟
یعنی اگه نداشته باشند ثبت نام نمیشن؟؟؟؟؟
حالا اگه پست کرده باشیم و هنوز دفترچه نیومده باشه چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
شما باید خیلی قبل تر از این میفرستادی
مثلا من خودم متولد نیمه دوم 68 هستم
بهمن پارسال فرستادم
تاریخ اعزام هم اومده 18 مهر
الانم اون کارتی که شما میگی رو دارم و وقتی دانشگاه رفتم میتونم بگم به نظام وظیفه که من دانشگاه قبول شدم و ....

mm00
03-09-2009, 15:56
اگر 4 ترم بخونیم مثلا کاردانی بعد کارشناسی قبول بشیم در کنکور سراسری میشه انصراف داد؟ بعد اونرو رفت؟
یعنی من الان ترم 3 هستم میتونم باز کنکور بدم برم؟! یا نه
یک سواله کلی دارم کلا فوق دیپلم بری سربازی چجوری باهات رفتار میشه؟! اگر معاف از رزمم باشی

SADEGH 7
03-09-2009, 16:36
سلام
من متولد نیمه ی دوم 69 هستم و امسال دانشگاه قبول شدم. حالا باید دنبال معافیت تحصیلی برم؟ یا خود به خود معاف می شم تا وقتی دانشگاه تموم شه؟ اگه باید کاری بکنم لطفا راهنمایی کنید.
مرسی

Mr Unknown
03-09-2009, 22:13
سلام
من رفتم نظام وظيفه پرسيدم گفتن اگه مي خواي امسال كنكور شركت كني بايد دفترچه رو بفرستي بعد بياي اينجا يه درخواست بنويسي كه تمديد بشه تاريخ اعزامت تا بعد كنكور!
ولي از چند نفر كه پرسيدم 68 بودن مي گفتن درخواست تمديد لازم نيست
چجوريه كلا؟
من نيمه دوم 69 هستم
مرسي

mohsensoft
03-09-2009, 22:45
سلام
من رفتم نظام وظيفه پرسيدم گفتن اگه مي خواي امسال كنكور شركت كني بايد دفترچه رو بفرستي بعد بياي اينجا يه درخواست بنويسي كه تمديد بشه تاريخ اعزامت تا بعد كنكور!
ولي از چند نفر كه پرسيدم 68 بودن مي گفتن درخواست تمديد لازم نيست
چجوريه كلا؟
من نيمه دوم 69 هستم
مرسي
به حرف نظام وظیفه گوش کن نه بقیه
قانونی که الان هست باید شما دفترچه پست کنی
اما قراره تو قانون جدید که هنوز اجرا نمیشه بدون ارسال دفترچه تمدید بشه

hesamkowsar
03-09-2009, 23:28
کسی 67 باشه و امسال کنگور قبول شده باشه(همین کنکور ازاد) و تا الان 4 ترم خوانده باشه یعنی ورودی 86 باشه و هنوز ترم 5 رو ثبت نام نکرده باشه میتونه رشتشو عوض کنه؟چون باید نظام وظیفه مجوز بده...درسته...میده؟

ali _552
05-09-2009, 11:46
سلام بچه ها
بچه ها من یه سوال دارم . خیلی خیلی مهمه . جون من هر کی می دونه هر چه سریعتر بگه

اونی که نیمه ی دوم 68 هس و دفترچه رو پست نکرده و حالا دانشگاه قبول شده می تونه ثبت نام کنه ؟ ( تو رو خدا جواب بدین ، دارم دیوونه میشم )

اگه جواب منفیه بگید هیچ راهی نداره ؟؟؟
اگه جواب منفیه کسی در مورد معافیت پزشکی در مورد ضعف بینایی چیزی میدونه . آخه من نمره عینکم 4 هس . میشه اگه کار به جای باریک کشید برم یه معافیتی چیزی بگیرم ؟؟؟؟

mohsensoft
05-09-2009, 11:51
سلام بچه ها
بچه ها من یه سوال دارم . خیلی خیلی مهمه . جون من هر کی می دونه هر چه سریعتر بگه

اونی که نیمه ی دوم 68 هس و دفترچه رو پست نکرده و حالا دانشگاه قبول شده می تونه ثبت نام کنه ؟ ( تو رو خدا جواب بدین ، دارم دیوونه میشم )

اگه جواب منفیه بگید هیچ راهی نداره ؟؟؟
اگه جواب منفیه کسی در مورد معافیت پزشکی در مورد ضعف بینایی چیزی میدونه . آخه من نمره عینکم 4 هس . میشه اگه کار به جای باریک کشید برم یه معافیتی چیزی بگیرم ؟؟؟؟
سلام
طبق قوانین شما نمیتونی دانشگاه ثبت نام کنی و باید بری خدمت
ولی باز هم پیگیری کن
اما اگه قانون بخواد اجرا بشه باید بری خدمت
مگر اینکه...

ali _552
05-09-2009, 12:00
داداش این جوری که بیچاره میشم من ...

در مورد معافیت پزشکی چیزی می دونی . من چشام نزدیک بینه . حدود 4 هر کدومشون . بعد بخوام معافی پزشکی بگیرم چی ؟

جون هر کی دوست داریم یه کمکی بکنین ...

ali _552
05-09-2009, 12:01
آخه من اصلا نمی دونستم

خیلی از دوستان هستن که دوبار کنکور دادن و اصلا دفترچه رو هم پست نکردن و الان دانشجو هستن ...

mohsensoft
05-09-2009, 14:56
آقا من چطور باید بعد از قبولی در دانشگاه این رو به نظام وظیفه اطلاع بدم که غیبت نخورم؟
با توجه به اینکه تاریخ اعزام من 18 مهر هست

ali _552
05-09-2009, 16:06
بابا تو رو خدا یکی یه راهی جلوی پام بزاره :(

ghara
05-09-2009, 16:30
آیا میشه پیش دانشگاهی غیر حضوری رفت؟
من متولد 15/4/71 هستم . هیچ شرایطی داره ؟ مثلا درباره سربازی و...
من امسال باید برم پیش دانشگاهی
بعضیا می گن اگه غیر حضوری بگیری اگه کنکور قبول نشی باید بری سربازی .
مگه سن سربازی 18 سال نیست منم سال دیگه 18 سال میشم دیگه.

و کلا کار خوبیه یا نه ؟ اگه بخوای کلاس کنکورم نری ؟
و لطفاً اگه میتونید بهترین کتاب هایی رو که می تونه دروس پیش دانشگاهی رو آموزش بده (برای کسی با پایه متوسط) معرفی کنید . کتاب تستم می تونید بگید.

mohsensoft
05-09-2009, 18:28
آیا میشه پیش دانشگاهی غیر حضوری رفت؟
من متولد 15/4/71 هستم . هیچ شرایطی داره ؟ مثلا درباره سربازی و...
من امسال باید برم پیش دانشگاهی
بعضیا می گن اگه غیر حضوری بگیری اگه کنکور قبول نشی باید بری سربازی .
مگه سن سربازی 18 سال نیست منم سال دیگه 18 سال میشم دیگه.

و کلا کار خوبیه یا نه ؟ اگه بخوای کلاس کنکورم نری ؟
و لطفاً اگه میتونید بهترین کتاب هایی رو که می تونه دروس پیش دانشگاهی رو آموزش بده (برای کسی با پایه متوسط) معرفی کنید . کتاب تستم می تونید بگی
در مورد بخش اول سوالت که اگه غیر خضوری بخونی باید در صورت عدم قبولی بری خدمت
قسمت دوم هم که مربوط به تاپیک کنکوره
اما فقط بهت بگم کسی رو ندیدم که غیر حضوری موفق بوده باشه.اصلا کار خوبی نیست.همون بودن تو مدرسه و کنار بچه ها خودش بهت انگیزه میده.پس به خاطر خدمت هم که شده غیر حضوری نرو

mohsensoft
05-09-2009, 18:30
بابا تو رو خدا یکی یه راهی جلوی پام بزاره :(
راه قانونی نداره داداش من
فرا قانونی هم که باید خودت کاری انجام بدی
بعید میدونم کسی بتونه واست کاری انجام بده

Pouria001
05-09-2009, 18:55
داداش این جوری که بیچاره میشم من ...

در مورد معافیت پزشکی چیزی می دونی . من چشام نزدیک بینه . حدود 4 هر کدومشون . بعد بخوام معافی پزشکی بگیرم چی ؟

جون هر کی دوست داریم یه کمکی بکنین ...
سلام دوست عزیز.اقا من خودم الان برای معافیت چشم اقدام کردم.نامم اومده خونه باید برای کمیسیسون و این حرفها.راجع به چشم یه سری قوانین داره که این تو سایت نظام وظیفه میتونی پیداش کنی.
در ضمن اینم بدون که اگه مدرک تحصیلی فعلیت دیپلمه مجموع نزدیک بینی هر دو چشمت از 8 بیشتر باشه معاف دایم میشی.اگه بالاتر از دیپلمه صرفا معاف از رزم میشی.برای معافیت دایم با مدرک بیشتر از دیپلم باید از 10 بیشتر بشه.اگر استیگماتم هم داری مسکه با نزدیک بینیت جمع میشه (البته من از این مطمین نیستم.لطفا اگه کسی میدونه یکی که استیگمات و نزدیک بینه چطوری براش حساب میکنن بگه.)در هر صورت اگه منتظر نتایج کنکوری تا قبل اعلام قبولیت برو اقدام کن چون اگه معافیت تحصیلی بهت بدن دیگه نمیتونی برای معافیت پزشکی اقدام کنی ولی اگه الان اقدام کنی میتونی بعدا پیگیری کنی.موفق باشی.

ali _552
05-09-2009, 19:56
پوریا جان سلام
میخواستم ببینم اگه من همین فردا برم دنبال کارای معافیت معمولا چقدر طول می کشه . آخه همین روزاست که نتایج بیاد . بعد اگه قبول کنن ممکنه که بزارن ثبت نام کنم ؟
بعد شما گفتی اگه معافیت تحصیلی بدن نمی تونی معافیت پزشکی بگیری . خب من که دفترچه رو پست نکردم . در صورت قبولی که معافیت پزشکی نمی دن ؟ میدن ؟ منظورتون از این جملتون چی بود ؟

Pouria001
05-09-2009, 20:26
پوریا جان سلام
میخواستم ببینم اگه من همین فردا برم دنبال کارای معافیت معمولا چقدر طول می کشه . آخه همین روزاست که نتایج بیاد . بعد اگه قبول کنن ممکنه که بزارن ثبت نام کنم ؟
بعد شما گفتی اگه معافیت تحصیلی بدن نمی تونی معافیت پزشکی بگیری . خب من که دفترچه رو پست نکردم . در صورت قبولی که معافیت پزشکی نمی دن ؟ میدن ؟ منظورتون از این جملتون چی بود ؟
ببین تو الان باید بری اداره پست یک دفترچه بگیری.اون تونوشته برای معافیت چه مدارکی لازم داری.مثلا باید از یک پزشک تاییدیه بگیری.چند تا عکس داشته باشی یا واکسناتو زده باشی و... که کلا میتونی یه روزه حلش کنی.بعد باید بری این مراکز پلیس +10 اون مدارکو تحویل بدی.از این جا به بعد دیگه تو کارتو تو جریان انداختی یعنی حتی اگه اسامی رو هم بدن و تو معاف تحصیلی بشی میتونی کار معافیت پزشکیتو پیگیری کنی و اگه جور شد معافیت تحصیلیت تبدیل به معافیت پزشکی میشه اما اگه بذاری نتایجو بدن بعد بری دنبالش اون وقت دیگه نمیشه کاری کرد.اگه مدارکو تحویل بدی حدود 2 هفته بعد یه نامه میاد دم خونه که بهت میگه برای معاینه باید کدوم بیمارستان بری.بعدشم که دیگه نشکیل کمیسیون و ...امیدوارم موفق باشی.:20:

ecogol
06-09-2009, 10:32
دوستان کسی می دونه تمدید زمان اعزام به خدمت چجوریه؟اصلا می شه تمدیدش کرد؟من امسال می خوام تو آزمون کارشناسی ارشد شرکت کنم ولی احتمالا تاریخ اعزامم رو بهمن ماه می زنن .حالا می خواستم ببینم امکانش هست که یکی دو ماه تمدیدش کنم؟ مثلا اسفند ماه برم ؟خواهش می کنم جواب بدین

mohsensoft
06-09-2009, 12:56
دوستان کسی می دونه تمدید زمان اعزام به خدمت چجوریه؟اصلا می شه تمدیدش کرد؟من امسال می خوام تو آزمون کارشناسی ارشد شرکت کنم ولی احتمالا تاریخ اعزامم رو بهمن ماه می زنن .حالا می خواستم ببینم امکانش هست که یکی دو ماه تمدیدش کنم؟ مثلا اسفند ماه برم ؟خواهش می کنم جواب بدین
تمدید در حد یکی دو ماه فکر میکنم امکان پذیره

Sub007
06-09-2009, 13:52
من ۲۱ مرداد مدارکم رو از طریق پلیس +۱۰ ارسال کردم.
اگه تا زمانی که میخوام برای کارشناسی توی دانشگاه ثبت نام کنم تاریخ اعزامم نیاد میتونم با اون برگه که نشون دهنده ارسال مدارکه ثبت نام کنم؟

mehdi6670
06-09-2009, 18:14
من ميتوننم با كفالت معاف بشم آيا آموزشي بايد برم؟

mooo0oooein
06-09-2009, 18:21
سلام ...
پست دفترچه خدمت اینترنتی شده ؟
پلیس +10 دفترچه رو میگیره و بعد از وارد کردن اطلاعات در کامپیوتر و دریافت 4500 تومان. مدارکات رو به مشمول پس میده ....
جریان چیه ؟

Amirlike2
07-09-2009, 04:47
من ميتوننم با كفالت معاف بشم آيا آموزشي بايد برم؟
نه فکر نکنم آموزشی بری.

سلام ...
پست دفترچه خدمت اینترنتی شده ؟
پلیس +10 دفترچه رو میگیره و بعد از وارد کردن اطلاعات در کامپیوتر و دریافت 4500 تومان. مدارکات رو به مشمول پس میده ....
جریان چیه ؟

ثبتنام اینترنتی شده دیگه.
اطلاعات خودتو وارد سایت میکنه بعد بهت یه برگه میده.
برگ سبز هم بعد از یه مدت 40 یا 50 روز میاد .

Makan_noor
07-09-2009, 11:16
سلام
میخواستم بپرسم که بعد از فارغ التحصیل شدن تو پایه ی کارشناسی پیوسته چند وقت واسه فرستادن مدارک و دفترچه ی سربازی مهلت داریم؟هنوز همون شش ماهه یا این مدت اضافه شده؟شنیدم یک ساله شده درسته یا نه؟این که مدت معافیت تحصیلی کارشناسی تا 6 سال اضافه شده فقط شامل مدت زمانیه که در حال تحصیل هستیم یا بعد از فراغت از تحصیل رو هم شامل میشه؟

ghara
07-09-2009, 20:51
کسی که کارت سبز و آموزش تکمیلی و بسیج فعال و گردان عاشورا و 1 سال جبهه پدر رو داشته باشه کلاً چقدر کسری خدمت میگیره ؟

میگن کسی که کارت سبز داشته باشه آموزشی نمیره و 2 ماه هم کسری خدم میگیره این درسته؟

و یه سوال دیگه پدر چند درصد جانبازی داشته باشه فرزندش معاف میشه ؟

ممنون

ghara
07-09-2009, 20:53

ولی من که از مدیر یه مدرسه پرسیدم اول سنم رو پرسید بعد گفت مشمول نیستی . ( سنم: 15/4/71 )

alitake
08-09-2009, 09:09
بچه ها من سال دوممه کنکور میدم افتادم یزد دانشگاه آزاد اگه برم ثبت نام کنم دانشگاهی که قبول شدم سال دیگه می تونم دوباره آزاد شرکت کنم البته دفترچه اعزام به خدمتم فرستادم؟

hesamkowsar
08-09-2009, 12:10
کسی 67 باشه و امسال کنگور قبول شده باشه(همین کنکور ازاد) و تا الان 4 ترم خوانده باشه یعنی ورودی 86 باشه و هنوز ترم 5 رو ثبت نام نکرده باشه میتونه رشتشو عوض کنه؟چون باید نظام وظیفه مجوز بده...درسته...میده؟

دوستان کسی این شرایط رو نداره؟نظام وظیفه مجوز میده؟کسی این شرایط رو داشته بگه چون 67 بخواد دانشگاه عوض کنه شاید ندن...

mohsensoft
08-09-2009, 12:58
دوستان کسی این شرایط رو نداره؟نظام وظیفه مجوز میده؟کسی این شرایط رو داشته بگه چون 67 بخواد دانشگاه عوض کنه شاید ندن...
طبق گفته ی سایت نظام وظیفه بهت جواب میدم البته اگه منظورت انصراف از رشته ی قبلی و شرکت دوباره در کنکور باشه:

چه كساني مجاز به ثبت نام در دانشگاهها مي باشند ؟

دسته آخر:‌مشمولان دانشجوي ورودي سال 1385 به بعد كه با اخذ معافيت تحصيلي در حال حاضر در حال تحصيل در دانشگاه هستند و كمتر از 4 نيمسال را سپري كرده اند كه در صورت شركت در آزمون و قبولي در رشته يا دانشگاه بهتر مجاز هستند از رشته يا دانشگاه قبلي انصراف و با احتساب مدت تحصيل قبلي در رشته يا دانشگاه جديد ثبت نام نمايند.

این گفته تا قبل از ترم 4
الان شما 4 ترم خوندین و دارین وارد ترم 5 میشین
اینجوری که من برداشت کردم شما نمیتونین رشته تون رو عوض کنین

Mostafa.yey
08-09-2009, 13:10
من قدم 174 و وزنم 55 کیلو هست آیا من میتوانم از قوانین معافیت پزشکی استفاده کنم؟

hesamkowsar
08-09-2009, 13:11
طبق گفته ی سایت نظام وظیفه بهت جواب میدم البته اگه منظورت انصراف از رشته ی قبلی و شرکت دوباره در کنکور باشه:

چه كساني مجاز به ثبت نام در دانشگاهها مي باشند ؟

دسته آخر:‌مشمولان دانشجوي ورودي سال 1385 به بعد كه با اخذ معافيت تحصيلي در حال حاضر در حال تحصيل در دانشگاه هستند و كمتر از 4 نيمسال را سپري كرده اند كه در صورت شركت در آزمون و قبولي در رشته يا دانشگاه بهتر مجاز هستند از رشته يا دانشگاه قبلي انصراف و با احتساب مدت تحصيل قبلي در رشته يا دانشگاه جديد ثبت نام نمايند.

این گفته تا قبل از ترم 4
الان شما 4 ترم خوندین و دارین وارد ترم 5 میشین
اینجوری که من برداشت کردم شما نمیتونین رشته تون رو عوض کنین

درسته.اینو دیدم.اما من ورودی 86 هستم و الان 4 ترم رو تمام کردم و هنو 5 رو ثبت نام نکردم...نظام وظیفه چجوره گفته 85...من که ورودی 86 هستم...واسه این گیج شدم...بعد انقدر نظام وظیفه سخت گیره که واسه یه چند ماه نده...؟

hesamkowsar
08-09-2009, 13:12
من قدم 174 و وزنم 55 کیلو هست آیا من میتوانم از قوانین معافیت پزشکی استفاده کنم؟

نه.هم قدتون نرماله هم وزنتون

hesamkowsar
08-09-2009, 13:18

اگه فقط 4 ترم باشه میشه

از دوستمون این سوالو کردم گفت میشه...شرایطم یه جوری لب مرز هست و نمیشه دقیق گفت...دنشگاهمون گفت میشه اما من قانون نظام وظیفه رو دیدم همین بود که هم گفته بود 85 به بعد هم 4 ترم

mohsensoft
08-09-2009, 13:24
درسته.اینو دیدم.اما من ورودی 86 هستم و الان 4 ترم رو تمام کردم و هنو 5 رو ثبت نام نکردم...نظام وظیفه چجوره گفته 85...من که ورودی 86 هستم...واسه این گیج شدم...بعد انقدر نظام وظیفه سخت گیره که واسه یه چند ماه نده...؟
عزیز من
موضوع از این قراره که چون سایت نظام وظیفه هر 10 ماه یه بار آپدیت میشه واسه همین این قانون رو واسه قبولی ها پارسال گذاشته بودن
حالا واسه امسالش میشه ورودی های 86 به بعد دیگه
ضمنا دقت کن که گفته کمتر از 4 ترم
در این مورد هم چون قضیه حساسه به حرف این و اون توجه نکن و خود نظام وظیفه رو ملاک قرار بده

hesamkowsar
08-09-2009, 13:32
خب میگم ورودی 86 تا الان میشه 4 ترم...کمتر از 4 ترم نمیشه که گفته...یه جا دیدم گفته بود از زمان ثبت نام کنکور کمتر از 4 ترم باشه...اونجوری درست میشه..میشه 3 ترم...تو سایت شفاف ننوشته

hesamkowsar
08-09-2009, 16:57
محسن جان این لینکو ببین... قوانین نظام وظیفه هست...بند 16 رو ببین...

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ghara
08-09-2009, 17:11

ولی من که از مدیر یه مدرسه پرسیدم اول سنم رو پرسید بعد گفت مشمول نیستی . ( سنم: 15/4/71 )

و چندتا سوال دیگه
کسی که کارت سبز و آموزش تکمیلی و بسیج فعال و گردان عاشورا و 1 سال جبهه پدر رو داشته باشه کلاً چقدر کسری خدمت میگیره ؟
میگن کسی که کارت سبز داشته باشه آموزشی نمیره و 2 ماه هم کسری خدم میگیره این درسته؟
و آخر اینکه پدر چند درصد جانبازی داشته باشه فرزندش معاف میشه ؟

a.b.p.
10-09-2009, 13:33
سلام به خدمت دوستان..
سوالی داشتم ...من متولد نیمه دوم 69 هستم ..کنکور قبول نشدم...حالا میخوام ببینم کلا چیکار باید بکنم...
یعنی حتما باید کاری بکنم ...یا میتونم کنکور سال بعد رو بدم
یعنی باید دفترچه پست کنم ؟؟؟ نمیدونم قضیه این تمدید اعزام چیه ؟

rambo_1386
10-09-2009, 22:33
سلام دوستان من متولد 1370 هستم امسال پشت کنکوری هم شدم! حالا باید کار خاصی بکنم تا کنکور 89 شرکت کنک یا برای متولدین 70 لازم نیست کاری واسه سربازی انجام بدن و اتومات معاف میشن؟؟؟

shifter
11-09-2009, 08:53
سلام دوستان من متولد 1370 هستم امسال پشت کنکوری هم شدم! حالا باید کار خاصی بکنم تا کنکور 89 شرکت کنک یا برای متولدین 70 لازم نیست کاری واسه سربازی انجام بدن و اتومات معاف میشن؟؟؟
اين دقيقا سوال منم هست...
ممنون ميشم دوستان جواب بدن...

farshidshd
11-09-2009, 12:35

اين دقيقا سوال منم هست...
ممنون ميشم دوستان جواب بدن...

لازم نیست کاری انجام بدین

a.b.p.
11-09-2009, 13:21
سلام به خدمت دوستان..
سوالی داشتم ...من متولد نیمه دوم 69 هستم ..کنکور قبول نشدم...حالا میخوام ببینم کلا چیکار باید بکنم...
یعنی حتما باید کاری بکنم ...یا میتونم کنکور سال بعد رو بدم
یعنی باید دفترچه پست کنم ؟؟؟ نمیدونم قضیه این تمدید اعزام چیه ؟

جواب من رو هم بدین لطفا..

Maziar_69
11-09-2009, 14:12
جواب من رو هم بدین لطفا..

شما نزدیک تولدت که شد دفترچه رو پست کن.
مطمئن باش تاریخ اعزامت میوفته نیمه ی دوم سال 89. یعنی بعد از کنکور و دانشگاه.
اینجوری غیبت نمی خوری.
ولی اگه دیر بفرستی و غیبت بخوری دیگه نمیشه بری دانشگاه.

من هم همین کار رو کردم و تاریخ اعزامم افتاده 18 آذر 88. یعنی 3 ماه دیگه که خوب میرم دانشگاه و معافی برام رد میشه. :11:

a.b.p.
11-09-2009, 14:35
حالا اگه دفترچه رو پست کردم بعد تاریخ اعزام افتاد قبل کنکور چی ؟
آخه متولد مهر هستم ، ممکنه همچین اتفاقی پیش بیاد؟

rezaxp
11-09-2009, 18:28
من متولد بهمن 69 هستم ... امسال هم کنکور دادم و قبول شدم ، لازم هست کاری انجام بدم یا نه ؟؟؟

ممنون میشم جواب بدین

MORINIO
11-09-2009, 19:31
من متولد بهمن 69 هستم ... امسال هم کنکور دادم و قبول شدم ، لازم هست کاری انجام بدم یا نه ؟؟؟

ممنون میشم جواب بدین

جواب شما هم همینه:

شما نزدیک تولدت که شد دفترچه رو پست کن.
مطمئن باش تاریخ اعزامت میوفته نیمه ی دوم سال 89. یعنی بعد از کنکور و دانشگاه.
اینجوری غیبت نمی خوری.
ولی اگه دیر بفرستی و غیبت بخوری دیگه نمیشه بری دانشگاه.

ساش
12-09-2009, 12:58
سلام دوستان
من متولد نیمه ی دوم 68 هستم و امسال سال دومم هست که کنکور دادم و رشته ی مورد علاقم قبول نشدم
و می خوام سال سوم بخونم
باید چه کار کنم که بتونم
آیا راهی هست معافیت تحصیلی یا مرخصی از نظام یا هر راه حل دیگه ای ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دوستان لطفا کمک کنید دارم دیونه می شم
راستی دفترچه هم پست نکردم

راحی نداره که نظام وظیفه این یک سال را بهم مرخصی بده که من بتونم سال بعد تو کنکور شرکت کنم و بعد بدون مشکل وارد دانشگاه شم
مثل یه معافیت موقت باشه

dsa
12-09-2009, 13:16
سلام

من سال 3 دانشگاهم ، ميخواستم بدونم ميشه راحت خروجي گرفت براي سفر هاي تفريحي؟؟

آخه شنيده بودم اجازه خروج نميدن ( حتي با گذاشتن 15 مليون) جز براي مكه و سوريه و عراق يا اينكه نامه بياري يا مدركي كه كار علمي ميخواي بكني ولي الآن يه قانون گذاشتن كه اگه سال 2 دانشگاه تموم كرده باشي با گذاشتن 15 مليون براي سفراهاي تفريحي خروجي ميدن

حالا قضيه چيه؟؟؟ درسته؟؟

mohsensoft
12-09-2009, 13:28
سلام دوستان
من متولد نیمه ی دوم 68 هستم و امسال سال دومم هست که کنکور دادم و رشته ی مورد علاقم قبول نشدم
و می خوام سال سوم بخونم
باید چه کار کنم که بتونم

راحی نداره که نظام وظیفه این یک سال را بهم مرخصی بده که من بتونم سال بعد تو کنکور شرکت کنم و بعد بدون مشکل وارد دانشگاه شم
مثل یه معافیت موقت باشه
اولا شما نمیتونی واسه سال سوم امتحان بدی(خودم همه جوره دنبالش بودم) یعنی یا نمیشه یا ریسکش بالاست چون نظام وظیفه یه قانون داره سنجش یه قانون
معلوم هم نیست کدوم اجرا میشه
دوما شما اصلا هیچ رشته ای نمیتونی بری و باید بری خدمت(با توجه به حرفات)
چون باید قبل از این دفترچه پست میکردی و تاریخ اعزامت میفتاد بعد از کنکور
حالا هم احتمال خیلی زیاد باید بری خدمت
چون واسه ثبت نام تو دانشگاه ازت مدرکی میخوان که وضعیت نظام وظیفه ت مشخص باشه

amir_68
12-09-2009, 13:30
سلام دوستان
و می خوام سال سوم بخونم
باید چه کار کنم که بتونم

مثل یه معافیت موقت باشه

با سلام.دوست عزیز اگه الان دانشگاه قبول شده باشید و ثبت نام کنید و برید دانشگاه و از معافیت تحصیلی استفاده کنید اونوقت طبق قانون جدید نظام وظیفه چون کمتر از 4 ترم از تحصیلتون در این دانشگاه میگذره میتونید در کنکور سال دیگه شرکت کنید و در صورت قبولی در رشته بهتر از اونجا انصراف بدین و در دانشگاه جدید ثبت نام کنین البته این رو هم بگم که اینها همش در صورتی قابل قبوله که شما غیبت نداشته باشید که اینجور که شما گفتین به نظر میرسه که غیبت خورده باشید.به نظر من بهترین کار مراجعه شما به نظام وظیفه شهرتون هست.

mohsensoft
12-09-2009, 14:27
با سلام.دوست عزیز اگه الان دانشگاه قبول شده باشید و ثبت نام کنید و برید دانشگاه و از معافیت تحصیلی استفاده کنید اونوقت طبق قانون جدید نظام وظیفه چون کمتر از 4 ترم از تحصیلتون در این دانشگاه میگذره میتونید در کنکور سال دیگه شرکت کنید و در صورت قبولی در رشته بهتر از اونجا انصراف بدین و در دانشگاه جدید ثبت نام کنین البته این رو هم بگم که اینها همش در صورتی قابل قبوله که شما غیبت نداشته باشید که اینجور که شما گفتین به نظر میرسه که غیبت خورده باشید.به نظر من بهترین کار مراجعه شما به نظام وظیفه شهرتون هست.
قانون جدید نیست اما اختلافی که توی قانون نظام وظیفه و سنجش هست یه کم ریسکش رو بالا میبره
چون نظام وظیفه میگه تا قبل از 4 ترم میتونی اینکارو انجام بدی
اما سنجش میگه فقط یه بار میتونی توی کنکور شرکت کنی و اگه هر جایی قبول بشی دیگه نمیتونی کنکور بدی(توی دفترچه نوشته)
ضمنا توی قسمت ثبت نام کنکور شما اصلا کد نظام وظیفه ای با این مشخصات نداری
راستی این دوستمون غیبت هم داره
فکر میکنم همین امسال هم ثبت نام نکنن(البته طبق قوانین)

ghara
12-09-2009, 15:33

و چندتا سوال دیگه
و آخر اینکه پدر چند درصد جانبازی داشته باشه فرزندش معاف میشه ؟

کسی نیست جواب ما رو بده ؟

S E V E N
12-09-2009, 16:34
سلام

ببخشید کسی در مورد معافیت با نمره چشم اطلاعی داره ؟

مثلا نمره چشم ها روی هم چقدر باید باشه تا معاف بشه ؟

ممنون

amir_68
12-09-2009, 16:55
قانون جدید نیست اما اختلافی که توی قانون نظام وظیفه و سنجش هست یه کم ریسکش رو بالا میبره
چون نظام وظیفه میگه تا قبل از 4 ترم میتونی اینکارو انجام بدی
اما سنجش میگه فقط یه بار میتونی توی کنکور شرکت کنی و اگه هر جایی قبول بشی دیگه نمیتونی کنکور بدی(توی دفترچه نوشته)
ضمنا توی قسمت ثبت نام کنکور شما اصلا کد نظام وظیفه ای با این مشخصات نداری
راستی این دوستمون غیبت هم داره
فکر میکنم همین امسال هم ثبت نام نکنن(البته طبق قوانین)
اولا ممنون از توضیختون و بعد اینکه قسمت اول صحبتتون را تایید میکنم.اما در رابطه با اونی که گفتین سنجش گفته فقط یه بار میتونی کنکور بدیا درست منطورتونا نفهمیدم چون من پارسال پیام نور قبول شدم و امسالم دوباره کنکور دادم و آزاد قبول شدم و هم به نظام وظیفه و هم به دانشگاهی که قبول شدم رفتم و هر دو گفتن مشکلی نداره و فقط باید از دانشگاه قبلی انصراف بدی.در رابطه با دوستمون هم من هم گفتم که اشون غیبت خوردن وبهتره خودشونم به نطام وطیفه یه سری بزنن.

ساش
12-09-2009, 18:09
سلام دوستان ممنون از این که جواب دادید
ولی من الان تو ی اون 2 سال فرجه ی نظام وظیفه هستم و فکر نکنم غیبت غیر وجه بخورم
من هم برای همون قانونی که amir_68 گفتند

سوالم را مطرح کردم آخه طبق این بند اونجور که من فهمیدم می گه می شه در ضمن دوستان من سال سوم می خوام فقط آزاد شرکت کنم قانون های آزاد با وظیفه ی عمومی هماهنگ هست؟

اصلا راه نداره چون من شنیدم می شه ولی چجوری را نمی دونم
نظام وظیفه ی شهرمون هم رفتم می گه با این قانونی که هست می شه رفت اگر برندارند رفتم دانشگاه آزاد گفت نمی شه قانون را نشونش دادم گفت نمی دونم
بخاطر همین فردا می خوام برم نظام وظیفه ی تهران
راستی نظام وظیفه ی تهران هم مثل شهر خودمون هست یا اتاق درست و حسابی برای پرسش و پاسخ داره ؟

mohsensoft
12-09-2009, 18:19
اولا ممنون از توضیختون و بعد اینکه قسمت اول صحبتتون را تایید میکنم.اما در رابطه با اونی که گفتین سنجش گفته فقط یه بار میتونی کنکور بدیا درست منطورتونا نفهمیدم چون من پارسال پیام نور قبول شدم و امسالم دوباره کنکور دادم و آزاد قبول شدم و هم به نظام وظیفه و هم به دانشگاهی که قبول شدم رفتم و هر دو گفتن مشکلی نداره و فقط باید از دانشگاه قبلی انصراف بدی.در رابطه با دوستمون هم من هم گفتم که اشون غیبت خوردن وبهتره خودشونم به نطام وطیفه یه سری بزنن.
خواهش
شما سراسری هم شرکت کردی؟
منظور من پر کردن دفترچه برای سراسری هست که یه قسمتی داره به اسم وضعیت نظام وظیفه که باید یه کدی بدی
و با این وضعیت دوستمون همچین کدی نیست
دقیقا مثل من
منم خیلی جدی میخواستم این کارو انجام بدم
اما دیدم سر و ته نداره از همه چی میفتیم

ساش
12-09-2009, 18:23
محسن جان تو دفتر چه یه بند داره نوشته برگ اعزام دارای تاریخ اعزام تمدید شده این یعنی چی ؟؟
سروته که واقعا نداره ولی من راهی دیگه ندارم باید ریسکش را بپزیرم

amir_68
12-09-2009, 18:37
خواهش
شما سراسری هم شرکت کردی؟
منظور من پر کردن دفترچه برای سراسری هست که یه قسمتی داره به اسم وضعیت نظام وظیفه که باید یه کدی بدی
و با این وضعیت دوستمون همچین کدی نیست
دقیقا مثل من
منم خیلی جدی میخواستم این کارو انجام بدم
اما دیدم سر و ته نداره از همه چی میفتیم
بله من سراسری هم شرکت کردم ولی به احتماله زیاد همون دانشگاه ازادا میرم.

ساش
12-09-2009, 19:56
سلام دوستان ممنون از این که جواب دادید
ولی من الان تو ی اون 2 سال فرجه ی نظام وظیفه هستم و فکر نکنم غیبت غیر وجه بخورم
من هم برای همون قانونی که amir_68 گفتند

سوالم را مطرح کردم آخه طبق این بند اونجور که من فهمیدم می گه می شه در ضمن دوستان من سال سوم می خوام فقط آزاد شرکت کنم قانون های آزاد با وظیفه ی عمومی هماهنگ هست؟

اصلا راه نداره چون من شنیدم می شه ولی چجوری را نمی دونم
نظام وظیفه ی شهرمون هم رفتم می گه با این قانونی که هست می شه رفت اگر برندارند رفتم دانشگاه آزاد گفت نمی شه قانون را نشونش دادم گفت نمی دونم
بخاطر همین فردا می خوام برم نظام وظیفه ی تهران
راستی نظام وظیفه ی تهران هم مثل شهر خودمون هست یا اتاق درست و حسابی برای پرسش و پاسخ داره ؟

دوستان جوابی برای من ندارید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

amir_68
12-09-2009, 20:10
دوست عزیز من گفتم خدمتتون که خودم امسال از این قاون استفاده کردم و همین امروزم رفتم واسه ثبت نام دانشگاه آزاد گفتن مشکلی نیست و فقط باید از دانشگاه پیام نور انصراف بدین ولی با توجه به اینکه شما دفترچه رو پست نکردین احتمالن غیبت خورده باشید اما هیچ کس بهتر از خوده نطام وطیفه نمیتونه شما را راهنمایی کنه شما هم که گفتید میخاید برید نظام وظیفه تهران.

mm00
12-09-2009, 20:45
هیچ راهی نیست بیشتر از 4 ترم خوندیم بریم دانشگاه دیگه؟!

ساش
12-09-2009, 20:55
دوست عزیز من گفتم خدمتتون که خودم امسال از این قاون استفاده کردم و همین امروزم رفتم واسه ثبت نام دانشگاه آزاد گفتن مشکلی نیست و فقط باید از دانشگاه پیام نور انصراف بدین ولی با توجه به اینکه شما دفترچه رو پست نکردین احتمالن غیبت خورده باشید اما هیچ کس بهتر از خوده نطام وطیفه نمیتونه شما را راهنمایی کنه شما هم که گفتید میخاید برید نظام وظیفه تهران.

دوست عزیز یعنی شما برای سال سوم ککور دادید و قبول شدید و دارید ثبت نام می کنید ؟
یعنی وضعیتی مشابه وضعیت من را داشتید ؟
چه بندی را تو دفترچه انتخاب کردید ؟
می تونم بپرسم متولد چندید ؟؟؟
ممنون می شم اگر به من کمک کنید خیلی ممنون می شم

amir_68
12-09-2009, 21:24
نه من ساله دومه که کنکور دادم و متولد مهر 68 هم هستم.درکنکور سراسری کد 6 یعنی همونی که گفته بود متولدین 68 که دفترچه ارسال کرده اند که البته من دفترچه ارسال نکرده بودم چون دانشجو بودم.در کنکور آزاد هم که فکر کنم کد 10 چون الان دفترچشا ندارم درست نمیدونم ولی معلوم بود کدوما باید میزدم.در ضمن اگه شما دانشجو بشید فکر نکنم دیگه کاری به اینکه ساله دوم یا سومه که کنکور میدین داشته باشن.

amir_68
12-09-2009, 21:26
هیچ راهی نیست بیشتر از 4 ترم خوندیم بریم دانشگاه دیگه؟!
فکر نکنم مگه اینکه از سربازی معاف باشین که اینم باز اطمینان ندارم.

irainian
13-09-2009, 13:00
نفت ازاد قبول شدم ریاضی شیراز هم دولتی قبول شدم چه طور میتونم سال دیگه کنکور بدم سال اولی هم هستم

dsa
13-09-2009, 13:10
سلام

من سال 3 دانشگاهم ، ميخواستم بدونم ميشه راحت خروجي گرفت براي سفر هاي تفريحي؟؟

آخه شنيده بودم اجازه خروج نميدن ( حتي با گذاشتن 15 مليون) جز براي مكه و سوريه و عراق يا اينكه نامه بياري يا مدركي كه كار علمي ميخواي بكني ولي الآن يه قانون گذاشتن كه اگه سال 2 دانشگاه تموم كرده باشي با گذاشتن 15 مليون براي سفراهاي تفريحي خروجي ميدن

حالا قضيه چيه؟؟؟ درسته؟؟

كسي نميدونههههههه ؟

amir_68
13-09-2009, 14:56
نفت ازاد قبول شدم ریاضی شیراز هم دولتی قبول شدم چه طور میتونم سال دیگه کنکور بدم سال اولی هم هستم
شما اگه دولتی روزانه قبول شدید که دیگه نمیتونید دولتی امتحان بدید.