PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ✔ نظام وظیفه و شرایط ادامه ی تحصیـل مشمولان || معافیت ها در پست اول و دوم

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25]

Alireza SM
31-01-2016, 20:51
سلام
خسته نباشد
من دانشجوی پیام نورم و میخوام کنکور سراسری سال ۹۵ رو شرکت کنم تو رشته تجربی
میخوام بدونم تو دفتر چه ثبت نام کنکور کد نظام وظیفمو چند بزنم.چندبار هم دفتر چه رو خوندم متوجه نشدم.ممنون میشم راهنماییم کنید.منتظرتونم
باتشکر

هیچ اهمیتی نداره کد نظام وظیفه رو چی زده باشی. در نهایت وقتی که میخوای رشته جدید در دانشگاه ثبت نام کنی این پلیس+10 هست که وضعیت شما رو به نظام وظیفه اطلاع خواهد داد. کد مربوطه برای ثبت نام در کنکور صرفا برای تهیه آمار هست.

sis72
08-02-2016, 11:33
بابت پاسخ گویی به سوال قبل ممنون
یه سوال دیگه داشتم. تو فرم ثبت نام کنکور من که دانشجوی پیام نورم وضعیت تحصیلی در آموزش عالی رو چی بزنم؟
دانشجوی دوره روزانه یا غیر روزانه؟:n16::n16::n16::n16::n16::n16:

A/|\IR
08-02-2016, 14:51
بابت پاسخ گویی به سوال قبل ممنون
یه سوال دیگه داشتم. تو فرم ثبت نام کنکور من که دانشجوی پیام نورم وضعیت تحصیلی در آموزش عالی رو چی بزنم؟
دانشجوی دوره روزانه یا غیر روزانه؟:n16::n16::n16::n16::n16::n16:

سلام
غیر روزانه

babak_gww
20-02-2016, 01:27
سلام عزیزان؛ یه سوال مهم دارم .

من در صورت انصراف از مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته ( غیر پزشکی) میتونم در صورت قبولی دکتری پیوسته پزشکی بخونم؟

تو قوانین گفته که اگه فارغ التحصیل کارشناسی باشه نمیشه ، اما گفته اگه انصرافی مقاطع کارشناسی یا ارشد باشی تحصیل مجدد بلامانعه

الان من هم فارغ التحصیل محسوب میشم هم انصرافی... میتونمم مجددا معافیت تحصیلی بگیرم؟

Mr Unknown
23-02-2016, 16:42
دوستان سنوات مجاز برای ادامه تحصیل کارشناسی ورودی 89 شش ساله یا پنج سال؟خود نظام وظیفه هم جواب درستی نمیده :|

محمد7966
23-02-2016, 16:43
دوستان سنوات مجاز برای ادامه تحصیل کارشناسی ورودی 89 شش ساله یا پنج سال؟خود نظام وظیفه هم جواب درستی نمیده :|

6 ساله

کلا ورودی های 91 به بعد 5 ساله

Alireza SM
23-02-2016, 17:10
سلام عزیزان؛ یه سوال مهم دارم .

من در صورت انصراف از مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته ( غیر پزشکی) میتونم در صورت قبولی دکتری پیوسته پزشکی بخونم؟

تو قوانین گفته که اگه فارغ التحصیل کارشناسی باشه نمیشه ، اما گفته اگه انصرافی مقاطع کارشناسی یا ارشد باشی تحصیل مجدد بلامانعه

الان من هم فارغ التحصیل محسوب میشم هم انصرافی... میتونمم مجددا معافیت تحصیلی بگیرم؟

قانونا که نمیتونی ولی اگه زرنگ باشی و حضوری بری پیگیری کنی شاید به جایی بتونی برسونیش.

babak_gww
24-02-2016, 20:03
به چه دلیل میفرمائید که قانونا نمیشه؟

تو قانونش گفته دانشجوی انصرافی یکبار امکان انصراف و تحصیل داره

Alireza SM
24-02-2016, 22:08
به چه دلیل میفرمائید که قانونا نمیشه؟

تو قانونش گفته دانشجوی انصرافی یکبار امکان انصراف و تحصیل داره

همین قانون گفته که معافیت تحصیلی برای هر مقطع فقط یک بار قابل استفاده هست. شما معافیت تحصیلی مقطع کارشناسی رو استفاده کردی و تموم شده. دکترای پیوسته حرفه ای هم هیچ فرقی با کارشناسی نداره از نظر نظام وظیفه. شما الان انصراف بدی میتونی بری ارشد یه رشته دیگه رو بخونی.
البته عرض کردم که مواردی از رعایت نشدن این قانون مشاهده شده.
شما ارشد چی میخونی؟

babak_gww
24-02-2016, 22:13
همین قانون گفته که معافیت تحصیلی برای هر مقطع فقط یک بار قابل استفاده هست. شما معافیت تحصیلی مقطع کارشناسی رو استفاده کردی و تموم شده. دکترای پیوسته حرفه ای هم هیچ فرقی با کارشناسی نداره از نظر نظام وظیفه. شما الان انصراف بدی میتونی بری ارشد یه رشته دیگه رو بخونی.
البته عرض کردم که مواردی از رعایت نشدن این قانون مشاهده شده.
شما ارشد چی میخونی؟

مجددا عرض ادب

بنده ارشد معماری میخونم - آزاد

تو همون قانون که اشاره کردید ( مربوط به دانشجویان انصرافی) یه بند داره با این مضمون که به استثنای رشته هایی که دارای مقطع پایین تر ناپیوسته نیستند! ینیی مثل پزشکی- چون پزشکی فقط دکتری پیوسته داره

اما تو بخش فارغ التحصیلان گفته که کارشناسی نمیتونه مجددا دکتری پیوسته پزشکی بخونه ... الان شرایط من نمیدونم دقیقا چطوری میشه، در بند دانشجو انصرافی قرار میگیرم یا فارغ التحصیل

---------------------------------------------------
پ.ن:
معافيت تحصيلي براي هر مقطع فقط يك بار صادر مي شود. بنابر اين فارغ التحصيلان هر مقطع مجاز به تحصيل مجدد در همان مقطع نمي باشند . همچنين فارغ التحصيلان مقطع كارداني مجاز به شروع به تحصيل در مقاطع كارشناسي پيوسته، كارشناسي ارشد پيوسته و دكتري پيوسته نمي باشند و نيز فارغ التحصيلان
مقطع كارشناسي مجاز به شروع به تحصيل در مقطع كارشناسي ارشد پيوسته و دكتري پيوسته پزشكي، دندانپزشكي، داروسازي و دامپزشكي نيستند (به استثناي رشته هايي كه با تأييد وزارتين علوم و بهداشت فاقد مقطع ناپيوسته بالاتر ميباشند و در شمول تبصره ماده 6 آيين نامه اجرايي معافيت تحصيلي قرار داشته
باشند).

الان چون من انصراف میدم، انصرافی محسوب میشم و فکر میکنم مشمول قانون اون میشم نه فارغ التحصیل

( راستی تو این قانون که گذاشتم، تناقض هست، گفته پزشکی نمیشه اما بعد گفته رشته هایی که مقطع پایین تر نداره میشه!!!!

Alireza SM
25-02-2016, 00:57
تو این قانون نگفته رشته هایی که مقطع پایین تر ندارن... گفته رشته هایی که مقطع بالاتر ندارن رشته های دکتری پیوسته فیزیک و ریاضی و بیوکتنولوژی روشامل میشه.
اگه دانشجوی کارشناسی بودی میشد زمان انصرافت رو طوری تنظیم کنی که بتونی دفترچه بفرستی و تاریخ اعزام به خدمتت بیافته بعد کنکورت. اینطوری هنگام قبولی در دانشگاه قطعا یا سرباز بودی که ترخیص میکنن یا برگه اعزام به خدمت داشتی که اگه بدون غیبت بود هیج مشکلی پیش روت نبود. ولی فارغ التحصیل کارشناسی در حالت عادی هیچ راهی نداره از نظر قانونی.
کلا با قانون نمیتونی مشکلت رو حل کنی چون تناقض هست در این موارد عرف این هست که اینجور سازمان ها از رویه جاری خودشون استفاده میکنن. یعنی قبلا هر تفسیری از قانون داشتن همون رو انجام میدن.
از سیستم مشاوره غیرحضوری نظام وظیفه هم میتونی درخواست پرسش کنی یه هفته ای جواب میدن معمولا

amir0831
25-02-2016, 13:26
سلام دوستان يه سوال داشتم تو دفترچه كنكور زده ميشه با مدرك كارداني توي كنكور سراسري شركت كرد و معادل پيش دانشگاهي حساب ميشه . خواستم بدونم اگه بنده ثبت نام كنم مظام وظيفه معافيت ميده ؟ چون يبار براي كارداني پيوسته دادن حالا دوباره ميدن ممنون

Alireza SM
25-02-2016, 15:43
سلام دوستان يه سوال داشتم تو دفترچه كنكور زده ميشه با مدرك كارداني توي كنكور سراسري شركت كرد و معادل پيش دانشگاهي حساب ميشه . خواستم بدونم اگه بنده ثبت نام كنم مظام وظيفه معافيت ميده ؟ چون يبار براي كارداني پيوسته دادن حالا دوباره ميدن ممنون
سازمان سنجش از نظر تحصیلی گفته که کاردانی رو میشه به جایش پیش دانشگاهی ارائه داد. ولی نظام وظیفه دانشجوی فارغ التحصیل کاردانی رو معادل پیش دانشگاهی در نظر نمیگیره که بتونه دوباره کنکور سراسری بده. یا باید انصراف داده باشه و فارغ التحصیل نشه یا باید اعزام بشه به خدمت یا اینکه کاردانی به کارشناسی قبول بشه

babak_gww
27-02-2016, 00:05
الان فرضا من کارشناسی دارم قطعا نمیشه یه کارشناسی دیگه بخونم ( چون صراحتا گفته نمیشه برای یک مقطع دوبار معافیت تحصیلی صادر بشه) درست؟
ولی اینکه من دفترچه رو بفرستم ( همون برگه اعزام بدون مهر غیبت) یا فرضا اعزام هم بشم و بعد ترخیص بشم، این قانون ملغی میشه برای من؟ یا فرقی نداره؟

--
بعد از انصراف یا فارغ التحصیلی اون یکسالی که مهلت مونده ؛ برای ارسال هست؟ یعنی میشه آخرین روزاش رفت و تازه دفترچه گرفت؟

Alireza SM
27-02-2016, 20:54
الان فرضا من کارشناسی دارم قطعا نمیشه یه کارشناسی دیگه بخونم ( چون صراحتا گفته نمیشه برای یک مقطع دوبار معافیت تحصیلی صادر بشه) درست؟
ولی اینکه من دفترچه رو بفرستم ( همون برگه اعزام بدون مهر غیبت) یا فرضا اعزام هم بشم و بعد ترخیص بشم، این قانون ملغی میشه برای من؟ یا فرقی نداره؟

--
بعد از انصراف یا فارغ التحصیلی اون یکسالی که مهلت مونده ؛ برای ارسال هست؟ یعنی میشه آخرین روزاش رفت و تازه دفترچه گرفت؟

درسته همینطوره. شما به جز ارشد ناپیوسته هر رشته دیگه ای بخونی باید پایان خدمت یا معافیت بگیری.
ترخیص در حال خدمت هم برای کسی هست که پیش دانشگاهی رو تموم کرده و رفته خدمت و غیبت هم نداشته و الان دانشگاه قبول شده. یا مثلا کارشناسی رو تموم کرده و الان ارشد قبول شده.

ولی همونطور که عرض کردم مساله شما خاص هست. در مواردی مانند شما تفاسیر مختلفی از قانون ممکنه دربیارن و از طرفی باتوجه به اینکه پزشکی طرح دوساله داره و ارزشش خیلی بیشتر از سربازی هست در مواردی دیده شده که با ادامه تحصیل موافقت صورت گرفته. شما حتما باید به کارشناس های مختلف در نظام وظیفه رجوع کنی و یکیشون رو متقاعد کنی که حق ادامه تحصیل رو داری.

در مورد دفترچه هم اگه یه روز قبل بفرستی شاید غیبت بخوری چون ملاک روز مراجعه به پلیس+10 نیست بلکه ارائه مدارک کامل و ثبت پرونده و دریافت کدسخا هست که ممکنه مراحلش چند روز طول بکشه. مراجعه به پزشک معاین اولیه و ارائه مدرک تحصیلی و ... هم یکی دو روز حداقل طول میکشن. به نظر من اقلا یه هفته قبل از تاریخ مقرر اقدام کنی بهتره. از قبل هم یه حساب عابربانک سپه افتتاح کن که اونموقع وقتت هدر نره.

راستی اگه سنت زیر 25 هست الان بری خدمت و برگردی 2 سال بعد بلافاصله پزشکی قبول بشی هم خیلی بد نیست. درسته که مجبور هستی دوباره بری 2 سال طرح و عملا پایان خدمتت بیهوده خواهد بود ولی در حین انجام طرح مزایای زیادی خواهی داشت و حقوقت از پزشکان متخصص در بخش دولتی هم بیشتر خواهد بود.

babak_gww
28-02-2016, 20:57
درسته همینطوره. شما به جز ارشد ناپیوسته هر رشته دیگه ای بخونی باید پایان خدمت یا معافیت بگیری.
ترخیص در حال خدمت هم برای کسی هست که پیش دانشگاهی رو تموم کرده و رفته خدمت و غیبت هم نداشته و الان دانشگاه قبول شده. یا مثلا کارشناسی رو تموم کرده و الان ارشد قبول شده.

ولی همونطور که عرض کردم مساله شما خاص هست. در مواردی مانند شما تفاسیر مختلفی از قانون ممکنه دربیارن و از طرفی باتوجه به اینکه پزشکی طرح دوساله داره و ارزشش خیلی بیشتر از سربازی هست در مواردی دیده شده که با ادامه تحصیل موافقت صورت گرفته. شما حتما باید به کارشناس های مختلف در نظام وظیفه رجوع کنی و یکیشون رو متقاعد کنی که حق ادامه تحصیل رو داری.

در مورد دفترچه هم اگه یه روز قبل بفرستی شاید غیبت بخوری چون ملاک روز مراجعه به پلیس+10 نیست بلکه ارائه مدارک کامل و ثبت پرونده و دریافت کدسخا هست که ممکنه مراحلش چند روز طول بکشه. مراجعه به پزشک معاین اولیه و ارائه مدرک تحصیلی و ... هم یکی دو روز حداقل طول میکشن. به نظر من اقلا یه هفته قبل از تاریخ مقرر اقدام کنی بهتره. از قبل هم یه حساب عابربانک سپه افتتاح کن که اونموقع وقتت هدر نره.

راستی اگه سنت زیر 25 هست الان بری خدمت و برگردی 2 سال بعد بلافاصله پزشکی قبول بشی هم خیلی بد نیست. درسته که مجبور هستی دوباره بری 2 سال طرح و عملا پایان خدمتت بیهوده خواهد بود ولی در حین انجام طرح مزایای زیادی خواهی داشت و حقوقت از پزشکان متخصص در بخش دولتی هم بیشتر خواهد بود.

خیلی ممنونم که با صبر و حوصله به سوالاتم جواب میدین
در مورد متقاعد کردن نظام وظیفه، یعنی اینکه صدور معافیت تحصیلی سلیقه ای هستش و با نظر یک فرد ممکنه تغییر کنه؟

در مورد تاریخ اقدام دفترچه هم ممنونم بسیار خوب راهنمایی فرمودید

من الان 24 سال رو تموم کردم و وارد 25 شدم، اما اصلا نمیخوام سربازی برم و حد المکان میخوام تو محیط تحصیلی باقی بمونم

راستی جدیدا گفتن که کسایی که سربازی رفتن دیگه لازم نیست 2 سال طرح نیروی انسانی رو هم بگذرونن ، اما نمی دونم برعکسش هم صادقه یا نه؟

راستی از مشاوره خود نظام وظیفه پرسیدم ( تلفنی) توی سایت نمی تونم سوال ثبت کنم و همش خطا میده ، پرسیدم گفت که مشکلی نیست و میتونی یکبار انصراف بدی و هرچی میخوای بخونی! اما خب دلم راضی نمیشه، ممکنه من یکسال کامل درس بخونم و قبول هم بشم، اما بعدا برام موقع ثبت نام دانشگاه معافی تحصیلی صادر نکنن ، راستش این فکر آدمو دیوونه میکنه :n03:

Alireza SM
28-02-2016, 21:08
خیلی ممنونم که با صبر و حوصله به سوالاتم جواب میدین
در مورد متقاعد کردن نظام وظیفه، یعنی اینکه صدور معافیت تحصیلی سلیقه ای هستش و با نظر یک فرد ممکنه تغییر کنه؟

در مورد تاریخ اقدام دفترچه هم ممنونم بسیار خوب راهنمایی فرمودید

من الان 24 سال رو تموم کردم و وارد 25 شدم، اما اصلا نمیخوام سربازی برم و حد المکان میخوام تو محیط تحصیلی باقی بمونم

راستی جدیدا گفتن که کسایی که سربازی رفتن دیگه لازم نیست 2 سال طرح نیروی انسانی رو هم بگذرونن ، اما نمی دونم برعکسش هم صادقه یا نه؟

راستی از مشاوره خود نظام وظیفه پرسیدم ( تلفنی) توی سایت نمی تونم سوال ثبت کنم و همش خطا میده ، پرسیدم گفت که مشکلی نیست و میتونی یکبار انصراف بدی و هرچی میخوای بخونی! اما خب دلم راضی نمیشه، ممکنه من یکسال کامل درس بخونم و قبول هم بشم، اما بعدا برام موقع ثبت نام دانشگاه معافی تحصیلی صادر نکنن ، راستش این فکر آدمو دیوونه میکنه :n03:

سلام. معافیت تحصیلی که نمیتونه سلیقه ای باشه ولی برداشت هر مسئولی از قانون ممکنه سلیقه ای باشه.
شما اگه میتونی حضوری مراجعه کن یا کتبی نامه بنویس و پستش کن تا یه سندی دستت باشه که نشون بده کارشناس سازمان نظام وظیفه این حرف رو زده.
اگه گفتن که میتونی انصراف بدی و دکترای حرفه ای بخونی بشین با خیال راحت درس بخون.

یه چیزی هم دوستانه بهت میگم، اگه از اون دسته آدمایی هستی که به جای درس خوندن قراره صبح تا شب پشت اینترنت و جاهای دیگه در مورد وضعیت نظام وظیفت تحقیق کنی از همین الان کنکور تجربی رو بیخیال شو چون در این صورت قطعا تمرکز کافی برای درس خوندن نخواهی داشت. من خودم سال اول کنکورم اینطوری بودم و قانون رو عوض کرده بودن و ممکن بود من به جای اتمام پیش دانشگاهی مجبور میشدم برم سربازی ! به همین خاطر کلی وقت برای پرس و جو از این و ا ون در خصوص وضعیتم کردم و همین مساله تمرکزم رو ازم گرفت.

babak_gww
29-02-2016, 11:41
اگه بشه کتبی یه نامه بنوسیم و جواب بگیرم که خیلی عالی میشه، دقیقا به چه بخشی باید نامه بدم ؟ ( تو ایران معمولا جواب نمیدن!)

در اون مورد دوستانه هم، واقعا حق با شماست، بخاطر همین سعی دارم حداقل قبل از شروع سال جدید تکلیفمو روشن کنم و به قول شما مدام سرگردون دنبال جواب نباشم :n40:

amir_maxpayne
29-02-2016, 23:30
سلام
من دانشجوی کارشناسی پیوسته هستم...تو سال چهارم میخوام انصراف بدم و مدرک معادل کاردانی بگیرم...میتونم تو مقطع کاردانی به کارشناسی ادامه تحصیل بدم؟؟؟وضعیت خدمتم به چه شکل میشه؟

iranch
07-03-2016, 11:45
درود
اگر مقطع ارشد باشیم و اخراج شویم به هر دلیل
برای سربازی با مدرک لیسانس می ریم درسته؟
بعد غیب که لحاظ نمیشه و بعد از اخراج 1 سال باید خودمون معرفی کنیم؟

Alireza SM
07-03-2016, 17:18
درود
اگر مقطع ارشد باشیم و اخراج شویم به هر دلیل
برای سربازی با مدرک لیسانس می ریم درسته؟
بعد غیب که لحاظ نمیشه و بعد از اخراج 1 سال باید خودمون معرفی کنیم؟

بله شما اگه لیسانس داشته باشید تحت هر شرایطی با لیسانس به خدمت اعزام خواهید شد.
بعد از اخراج یا انصراف یک سال مهلت دارید که دفترچه اعزامتون رو بفرستین. البته خود فرستادن دفترچه هم چند روز طول میکشه اقلا یه هفته قبل از اعزام بفرستینش

Alireza SM
07-03-2016, 17:26
سلام<br>
من دانشجوی کارشناسی پیوسته هستم...تو سال چهارم میخوام انصراف بدم و مدرک معادل کاردانی بگیرم...میتونم تو مقطع کاردانی به کارشناسی ادامه تحصیل بدم؟؟؟وضعیت خدمتم به چه شکل میشه؟<br>
<br>از نظر تحصیلی که مشکلی نداره و حق ادامه تحصیل رو دارین ولی از نظر نظام وظیفه فکر نمیکنم بهتون اجازه بدن چون قبلا یه بار معافیت تحصیلی برای کارشناسی این رشته رو گرفتین الان انصراف بدین و دوباره بخواین برای کارشناسی همین رشته معافیت دریافت کنین خیلی سخت میشه. بهتره حضوری برین از خود نظام وظیفه بپرسین.

amir_maxpayne
08-03-2016, 17:50
<br>
<br>از نظر تحصیلی که مشکلی نداره و حق ادامه تحصیل رو دارین ولی از نظر نظام وظیفه فکر نمیکنم بهتون اجازه بدن چون قبلا یه بار معافیت تحصیلی برای کارشناسی این رشته رو گرفتین الان انصراف بدین و دوباره بخواین برای کارشناسی همین رشته معافیت دریافت کنین خیلی سخت میشه. بهتره حضوری برین از خود نظام وظیفه بپرسین.
ممنون
رفتم نظام وظیفه حضوری پرسیدم گفتن که اگه انصراف بدم مدرک نگیرم میتونم ادامه تحصیل بدم ولی اگه مدرک کاردانی بگیرم نمیتونم...قبلن اینطوری نبود گویا قانون جدید هستش

دوستان امریه کاردانی عمران کجا ها میگیرن؟؟

SADEGH 7
24-03-2016, 10:36
سلام
دوستان، من ترم مهر درسم تموم شده و از بخش نظام وظیفه دانشگاه پرسیدم چقدر فرصت دارم که برای خدمت اقدام کنم، گفتن 1 سال و کلا نگفتن درسم چقدر طول کشیده.
امروز با پلیس +10 تماس گرفتم، گفتن چون شما مدرک گرفتنت طولانی شده (6سال برای کارشناسی)، سریعا باید خودت رو معرفی کنی و اصلا زمانی نداری.
البته بنده بعید می دونم درست گفته باشن، چون درس هرچقدر طول بکشه، به هر حال زمانی رو برای شرکت برای کنکور سال بعد اختصاص می دن. اما از اونجایی که می خوام مطمئن شم هیچ مشکلی ندارم، لطفا بفرمایید از کجا می تونم بپرسم تا با اطمینان بهم بگن دقیقا چقدر مهلت دارم.
سوال دیگه اینکه در حال حاضر برای کارم، لازمه که مدرکی ارائه کنم که نشون بده مشکل خدمت ندارم. با توجه به اینکه با دانشگاه دیگه کاری ندارم، از کجا می تونم یه مدرک برای این 1 سال بگیرم که توش ثبت شده باشه تا فلان تاریخ از معافیت تحصیلی (1 سال مهلت، معافیت بعد تحصیل یا هر اسم دیگه) استفاده کنم.
ممنون می شم اگه دوستانی که مطلع هستن راهنمایی کنن.

Mr Unknown
08-05-2016, 13:32
دوستان من سنوات مجازم این ترم تموم میشه
حالا اگه تابستون هم درس بردارم که مشکلی نیست؟یعنی جزو سنوات اصلا حساب میشه تابستون؟

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

MOHAMMAD_CH5731
24-05-2016, 19:09
سلام خسته نباشید . من الان در مقطع پیش دانشگاهی هستم و در مدارس روزانه تحصیل میکنم و سال سومم رو در مدارس بزرگسالان به صورت حضوری گذروندم و متولد 31 تیرماه75 هستم و معافیت تحصیلی ام که از مدرسه بزرگسالان گرفتم در تاریخ 1 مرداد 95 اعتبارش تموم میشه و من 27 ام تیر امسال کنکور میدم حالا میخواستم ببینم مهر ماه که من میخوام برم دانشگاه دیگه اعتبار معافیت تحصیلی من تموم شده برام مشکلی پیش نمیاد ?اگه مشکلی هست باید چیکار کنم لطفا راهنمایی فرمایید باتشکر

akpa
24-05-2016, 19:55
سلام
من دانشجوی کارشناسی پیوسته هستم...تو سال چهارم میخوام انصراف بدم و مدرک معادل کاردانی بگیرم...میتونم تو مقطع کاردانی به کارشناسی ادامه تحصیل بدم؟؟؟وضعیت خدمتم به چه شکل میشه؟

دوست عزیز من هم مثل شما بودم اولا که شما با گرفتن معادل کارانی یه مدرک بی ارزش می گیرید که حتی خود سازمان سنجش هم اونو به عنوان کاردانی قبول نداره چون چارت کاردانی متفاوت هست و برای معادل کاردانی تنها پاس کردن 70 واحد ملاک هست (میتونه 20 تاش حعمومی باشه:)) و بنابراین شما نمیتونید کنکور کاردانی به کارشناسی بدین
تنها حسنش اینه که اگه بعدا کارشناسی قبول شید میتونید یه تعدادی از واحد ها رو تطبیق بدید
در مورد خدمت هم بعد از انصراف یکسال وقت دارید دفترچه بفرستید

hassanshaikhi
24-05-2016, 20:15
دوست عزیز من هم مثل شما بودم اولا که شما با گرفتن معادل کارانی یه مدرک بی ارزش می گیرید که حتی خود سازمان سنجش هم اونو به عنوان کاردانی قبول نداره چون چارت کاردانی متفاوت هست و برای معادل کاردانی تنها پاس کردن 70 واحد ملاک هست (میتونه 20 تاش حعمومی باشه:)) و بنابراین شما نمیتونید کنکور کاردانی به کارشناسی بدین
تنها حسنش اینه که اگه بعدا کارشناسی قبول شید میتونید یه تعدادی از واحد ها رو تطبیق بدید
در مورد خدمت هم بعد از انصراف یکسال وقت دارید دفترچه بفرستید
با مدرک معادل میتونن کنکور کاردانی به کارشناسی بدن

Sent from my HTC One_E8 dual sim using Tapatalk

humankhan
24-05-2016, 23:54
سلام دوستان. من سنوات پنج ساله کارشناسیم تموم میشه و بنا به دلایلی میخوام چند واحد نگه دارم. میتونم یه سال دیگه نگه دارم بعد یک سال ارشد بخونم؟

akpa
25-05-2016, 08:32
با مدرک معادل میتونن کنکور کاردانی به کارشناسی بدن

والا تو دانشگاه بمن گفتن چون شما فقط 70 واحد داری پاس میکنی که ممکن تو چارت کاردانی نباشه (درضمن کاردانی فک کنم 80 واحد یا بیشتره) مثلاهمه عمومی ها رو پاس کردین ولی از ریاضیات پایه دو واحد مونده و مسائلی از این قبیل مدرک کاردانییت بدرد نمیخوره !

hassanshaikhi
25-05-2016, 14:26
والا تو دانشگاه بمن گفتن چون شما فقط 70 واحد داری پاس میکنی که ممکن تو چارت کاردانی نباشه (درضمن کاردانی فک کنم 80 واحد یا بیشتره) مثلاهمه عمومی ها رو پاس کردین ولی از ریاضیات پایه دو واحد مونده و مسائلی از این قبیل مدرک کاردانییت بدرد نمیخوره !
به من که گفتن میشه کنکور کاردانی به کارشناسی داد. اینکه بدرد نمیخوره درسته ممکنه تخصصی کمتر پاس کرده باشه یا بیشتر. خود من 5 تا ریاضی توی کارشناسی پاس کردم که توی دوره کاردانی این تعداد وجود نداره.

MOHAMMAD_CH5731
26-05-2016, 17:52
سلام خسته نباشید . من الان در مقطع پیش دانشگاهی هستم و در مدارس روزانه تحصیل میکنم و سال سومم رو در مدارس بزرگسالان به صورت حضوری گذروندم و متولد 31 تیرماه75 هستم و معافیت تحصیلی ام که از مدرسه بزرگسالان گرفتم در تاریخ 1 مرداد 95 اعتبارش تموم میشه و من 27 ام تیر امسال کنکور میدم حالا میخواستم ببینم مهر ماه که من میخوام برم دانشگاه دیگه اعتبار معافیت تحصیلی من تموم شده برام مشکلی پیش نمیاد ?اگه مشکلی هست باید چیکار کنم لطفا راهنمایی فرمایید باتشکر

ممنون میشم جواب سوال منم بدید

Pr0m3en
26-05-2016, 21:46
سلام
دوستان خدمت رو میشه خرید هنوز؟
شرایطش برای منی که این ترم لیسانسم دستمه چیه؟

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Mr Unknown
12-06-2016, 16:41
دوستان ترم تابستون از نظر نظام وظیفه جز سنوات مجاز حساب میشه؟

MOHAMMAD2010
12-06-2016, 17:03
دوستان ترم تابستون از نظر نظام وظیفه جز سنوات مجاز حساب میشه؟

نه - ترم تابستون اصلا ترم حساب نمیشه

Mr Unknown
12-06-2016, 17:30
نه - ترم تابستون اصلا ترم حساب نمیشه
ممنون
من این ترم خرداد سنوات مجازم تموم میشه منتها چند واحدم مونده برای تابستون
با این وضعیت برای ارشد مشکلی ندارم؟

MOHAMMAD2010
12-06-2016, 17:35
ممنون
من این ترم خرداد سنوات مجازم تموم میشه منتها چند واحدم مونده برای تابستون
با این وضعیت برای ارشد مشکلی ندارم؟

نه چون از نظر نظام وظیفه اخر هر نیم سال رو حساب میکنن - ترم بهار رو هم 31 شهرویر حساب میکنن

behnambazi
16-06-2016, 12:39
یه سوال اگه تو مقطع کارشناسی سنوات اضافه بخوری نمیتونی ارشد ثبت نام کنی ؟

farid_d2012
24-06-2016, 16:46
سلام دوستان ... ببخشید جای دیگه ای پیدا نکردم سوالم رو مطرح کنم
من متولد آبان 1377 هستم (نیمه دوم) و هم اینکه یک سال جهشی خوندم
رشته خودم تجربی بود ولی خب کنکور ریاضی ثبت نام کردم از اونجایی ک آمادگی لازم رو کسب نکردم میخواستم پشت کنکور بمونم وقتی یکم جستجو کردم واقعا گیج شدم یه جا نوشتن میتونی بمونی یه جا نوشتن همین ک آبان ماه شد 6 ماه بعد فرصت داری خودتو معرفی کنی ینی به نوعی اون قانون یکسال شامل حال من نمیشه
از دوستان کسی میدونه قضیه چیه و چطوریاس ؟ ممنون میشم سریع جواب بدید بدجوری درگیرم

navidbozorgtar
24-06-2016, 19:36
دوستان من متولد 30 بهمن 1376 هستم و امسال کنکور دارم اما میخوام برا سال بعد برم ... من الان مشمول میشم ؟!!!! یعنی چجورسایت ؟ نمیتونم کنکور سال بعد رو بدم ؟! اقا تروخدا جواب بدین من گرخیدم

sis72
26-06-2016, 18:49
سلام دوستان جسارتا یه سوال داشتم

من در مقطع کارشناسی هستم و سال بعد لیسانس میگیرم.قصد دارم سال بعد واسه کنکور سراسری بخونم.

من بعده اینکه لیسانس گرفتم میتونم دوباره به یه دانشگاه برم و از این دانشگاه الانم انصراف بدم .یعنی دوباره میتونم معافیت تحصیلی

بگیرم؟

در صورت گرفتن مدرک لیسانس چطور؟
میشه یه کوچولو در این مورد واسم توضیح بدید و خودتون یه راهکاریو بهم پیشنهاد بیدید..ممنون میشم .

با تشکر از پاسخگوییتون دوستان:n16:

reza1375534
15-07-2016, 01:26
سلام دوستان طرح گواهینامه بدون پایان خدمت شورای نگهبان هم تایید کرده الان اجرایی شده؟

Reza31001
15-07-2016, 07:00
سلام دوستان طرح گواهینامه بدون پایان خدمت شورای نگهبان هم تایید کرده الان اجرایی شده؟

تا ۱۰ روز پیش که من اقدام کردم خیر

SaЁeD
09-08-2016, 14:34
سلام خدمت همه دوستان.
یکی از دوستان بنده در تاریخ 31 خرداد 94 فارغ التحصیل شده از مقطع کارشناسی (پیوسته) و اردیبهشت سال 95 یعنی امسال کنکور کارشناسی ارشد داده و رتبه ی دورقمی هم اورده در رشته خودش.
الان ایشون تاریخ یکسالی که بعد از فارغ التحصیلی مهلت داره تا 31 خرداد 1395 بود یا 31 شهریور 95؟ منظور از یک سال فرصت دارن یعنی سال تحصیلی منظورشونه که همون 31 شهریور میشه؟
اگر تاریخ 31 خرداد 95 مهلتشون بود که الان جزو غایبین محسوب میشه.اگر هم تا 31 شهریور باشه که پس مشکلی نداره از بابت مشمول و غیبت خوردن.

چون نظام وظیفه شهر خودش (شهرستان) که رفته گفتند شما تاریخ یکسال مهلتت همون31 خرداد 95 میشه چون شما 31 خرداد 94 فار غالتحصیل شدید و یکسالتون تموم شد و الان جزو غایبین محسوب میشید.این دوستمون دفترچه پست نکرده چون طبق نظر خودش تا اخر شهریور مهلت داره.و همچنین مسئولین نظام وظیفه همون شهرستان خودش گفتند در ادامه که اون که تا 31 شهریور مهلت داره برای دیپلمه هاست که کنکور کارشناسی میخوان بدن نه مقاطع بالاتر مثل کارشناسی ارشد و ...

اما از طرف دیگه یکی از اشناهای ایشون رئیس نظام وظیفه یه شهرستان دیگست.با ایشون صحبت کرده ایشون فرمودند که منظور از یکسال همون یکسال تحصیلیه و ایشون تا 31 شهریور مهلت داره و حتی گفته الان ایین نامه جلوشونه و نوشته یکسال تحصیلی برای مقاطع دیپلم و پیش دانشگاهی و مقاطع دانشگاهی که یعنی منظورشون برای همه ی مقاطع تحصیلی چه دیپلم چه دانشگاهی و فرمودند شما غیبت ندارید.اما نظام وظیفه شهر خودش گفتند نه اون برای دیپلم هاست و شما چون از مقطع کارشناسی فارغ التحصیل شدید تا همون31 خرداد 95 فرصت داشتید و الان غایب محسوب میشید و دیگه دانشگاه نمیتونید برای مقطع ارشد ثبت نام کنید!!!
همون اشناشون گفتند که شما برید همون نظام وظیفه شهر خودتون و پیش مسئولش برای بنده زنگ بزنید بنده ایشون رو توجیه کنم که شما غایب نیستید و تا 31 شهریور معافیت دارید.

بنده خدا گیج شده.حالا نمیدونم اطلاعات مسئولین نظام وظیفه شهرستان خودش کم بوده و اپدیت نبوده یا چیز دیگه نمیدونم.

بعد ایشون جواب کنکورش 22 خرداد اومده و قبول شده یعنی قبل از 31 خرداد که مجاز شدند برای انتخاب رشته.

ممنون میشم در این مورد راهنمایی بفرمایید حرف کدوم درسته.اگر نیاز هست ایشون رجوع کنن به نظام وظیفه تهران.ممنون میشم از لطفتون.

pouyasony
09-08-2016, 18:31
من از یه اموزشگاه رانندگی پرسیدم گفتن شوارای نگهبان تصویب کرده ولی هنوز به ما ابلاغ نشده.از شهریور اجرایی میشه

Hosseinspell
10-08-2016, 19:30
سلام
من یه سال پشت کنکور موندم که بازم رتبه دل خواهمو نیووردم میخواستم برم دانشگاه آزاد بعد انصراف بدم بیام کنکور مجدد بدم
تکنیک های لازم برای فرار از نظام وظیفه چیه؟ با چه شرایطی میتونم این کارو انجام بدم؟

Alireza SM
10-08-2016, 22:48
وقتی دانشگاه قبول میشی و انصراف میدی تا یک سال مهلت داری دوباره رشته جدید بخونی یا اینکه دفترچه رو بفرستی.
اصلی ترین تکنیک لازم اینه اگه تجربی هستی همین امسال با همون رتبه ای که آوردی بری دانشگاه چون با این وضعیت هجوم همه رتبه های برتر رشته ریاضی و مهندسان فارغ التحصیل و دانشجوهای مهندسی به سمت رشته تجربی، قبولی برای بقیه داره خیلی سخت میشه

Hosseinspell
11-08-2016, 10:32
این فقط یه مورد بوده که مهندس اومده پزشکی بخونه با اطلاعات محدودی که دارم نباید بهش بگیم هجوم

Hosseinspell
11-08-2016, 11:18
میتونم همون ترم اول انصراف بدم؟

Hosseinspell
11-08-2016, 11:20
​میتونم همون ترم اول انصراف بدم؟

Alireza SM
11-08-2016, 14:41
این فقط یه مورد بوده که مهندس اومده پزشکی بخونه با اطلاعات محدودی که دارم نباید بهش بگیم هجوم

این در بین رتبه های تک رقمی یه مورد بوده که شما مشاهده کردین و چون باهاش مصاحبه کردن ازش مطلع شدین. یکی از شاگردان خودم که دانشجوی فارغ التحصیل بود امسال رتبه 3000 آورد و میره پزشکی سراسری یا آزاد.
تا الان هم دانشجوی فارغ التحصیل و دانشجوی انصرافی یا در آستانه انصراف زیاد ثبت نام داشتم برای مشاوره کنکور96. تازه اینا همگی کسایین که احساس نیاز به مشاوره داشتن، اکثر دانشجوها و فارغ التحصیلان دانشگاهی هیچ نیازی به مشاوره ندارن و خودشون میرن کتاب های کمک آموزشی میخرن و میشینن میخونن و قبول هم میشن.

- - - Updated - - -

میتونم همون ترم اول انصراف بدم؟

بله میتونین. مشکلی نیست فقط حتما باید ثبت نامتون تکمیل شده باشه و معافیت تحصیلی صادر شده باشه و کارت دانشجویی دریافت کرده باشین

gnulinux
20-08-2016, 12:22
سلام اگر کسی پدرش چند سالی حبس داشته باشه میتونه معافیت بگیره ؟

SaЁeD
05-09-2016, 12:25
دوستانی که فارغ التحصیل میشن و یک سال مهلتشون همون یک سال تحصیلیه.یعنی تا اخر شهریور سال بعد از فارغ التحصیلی معافیت دارند. فقط جهت اطلاع برای دوستان.

optis2005
05-09-2016, 17:53
دوستان من ورودی ۸۹ هستم و سنواتم این ترم تموم شد
سه واحدم مونده..درخواست سنوات بدم نظام وظیفه ممکنه موافقت نکنه؟بعد برای ادامه تحصیل مشکلی نیست که تو سنوات ارفاقی درسم تموم میشه؟
ممنون

amirb95
27-10-2016, 01:55
سلام برای مشمولان خدمت در مقطع دیپلم تا پایان چن سالگی مجاز به تحصیل برای اخذ دیپلم هستند؟

Omid137192
30-10-2016, 14:56
سلام دوستان من در سال 90 کارشناسی پیوسته ثبت نام کردم و بعد از دو ترم در سال 91 انصراف و در دانشگاه جدید در مقطع کارشناسی پیوسته و با معافیت تحصیلی جدید ثبت نام کردم . درسم احتمالا در ترم 11 (ترم مهر سال اینده) تموم میشه که باید یک ترم سنوات ارفاقی بگیرم ، حالا میخواستم ببینم میتونم تو کنکور ارشد شرکت کنم یا خیر? کنکور 96 میتونم شرکت کنم در صورت قبولی ترم مهر سال بعد رو مرخصی بگیرم و لیسانسو تموم کنم و ترم بهمن ثبت نام کنم? یا کنکور سال 97 بعد از فارغ التحصیلی میتونم شرکت کنم? اصلا میتونم کنکور ارشد بدم یا نه چون تو قوانین نظام وظیفه نوشته معافیت تحصیلی فقط یه بار برای دانشجویان انصرافی قابل تمدید میباشد .ممنون

Omid137192
31-10-2016, 17:29
دوستان لطفا اگه میتونید راهنماییم کنید

Alireza SM
18-11-2016, 12:39
سلام دوستان من در سال 90 کارشناسی پیوسته ثبت نام کردم و بعد از دو ترم در سال 91 انصراف و در دانشگاه جدید در مقطع کارشناسی پیوسته و با معافیت تحصیلی جدید ثبت نام کردم . درسم احتمالا در ترم 11 (ترم مهر سال اینده) تموم میشه که باید یک ترم سنوات ارفاقی بگیرم ، حالا میخواستم ببینم میتونم تو کنکور ارشد شرکت کنم یا خیر? کنکور 96 میتونم شرکت کنم در صورت قبولی ترم مهر سال بعد رو مرخصی بگیرم و لیسانسو تموم کنم و ترم بهمن ثبت نام کنم? یا کنکور سال 97 بعد از فارغ التحصیلی میتونم شرکت کنم? اصلا میتونم کنکور ارشد بدم یا نه چون تو قوانین نظام وظیفه نوشته معافیت تحصیلی فقط یه بار برای دانشجویان انصرافی قابل تمدید میباشد .ممنون

شما وقتی کارشناسی رو به هر صورتی تموم کرده باشین یک سال مهلت دارین تا ارشد بخونین و در این یک سال اگه وارد ارشد شدین میتونین ارشد رو به اتمام برسونین. اون یک بار صدور مجدد صرفا برای همون مقطع هست نه برای مقاطع بعد

Hossein_128
07-12-2016, 19:00
سلام

دوستان من ورودی مهر 91 کارشناسی پیوسته دانشگاه پیام نورم.

الان ترم 9 ام. میخواستم ببینم تا ترم 10 بهم معافیت تحصیلی میدن؟؟ یعنی یک ترم دیگه فرصت دارم؟؟

اگر نتونم تو این فرصت 10 ترمه تمومش کنم، خودشون معرفیم میکنن به نظام وظیفه؟؟ یا بازم میتونن بهم مهلت بدن؟

بعد من دو بار تابستون دوتا تربیت بدنی 1 و 2 رو برداشتم و پاس کردم. الان این دوتا تابستون هم جزو ترم هام حساب شده؟؟

الان با این وضعیت میتونم یک ترم باقی مونده رو برای یکی دیگه از مراکز پیام نور انتقالی بگیرم؟؟

ممنون میشم راهنمایی کنید

MOHAMMAD2010
10-12-2016, 15:57
شما وقتی کارشناسی رو به هر صورتی تموم کرده باشین یک سال مهلت دارین تا ارشد بخونین و در این یک سال اگه وارد ارشد شدین میتونین ارشد رو به اتمام برسونین. اون یک بار صدور مجدد صرفا برای همون مقطع هست نه برای مقاطع بعد

سلام من یه سوال داشتم
اگه کسی نتونه ارشد رو تو 6 ترم مجاز تموم کنه و مجبور بشه 1 ترم سنوات اضافی از نظام وظیفه بگیره ، بعد از فارغ التحصیلی ارشد اون 1 سال رو برای سربازی مهلت داره ؟ یا چون از سنوات اضافی اضافه کرده اون مهلت 1 ساله کمتر میشه ؟
ممنون

momo1364
10-12-2016, 18:54
اقا یکی از دوستان برای ادامه تحصیل رفته امریکا مقطع کتری.. 15 میلیون وثیقه گذاشته میگه نمیخوام برگردم بنابراین با 15 میلیون سربازیشو خرید درسته؟

Alireza SM
13-12-2016, 16:05
سلام من یه سوال داشتم
اگه کسی نتونه ارشد رو تو 6 ترم مجاز تموم کنه و مجبور بشه 1 ترم سنوات اضافی از نظام وظیفه بگیره ، بعد از فارغ التحصیلی ارشد اون 1 سال رو برای سربازی مهلت داره ؟ یا چون از سنوات اضافی اضافه کرده اون مهلت 1 ساله کمتر میشه ؟
ممنون

سلام. هرکس به هر صورتی فارغ التحصیل میشه اون یک سال فرجه رو داره ولی از نظام وظیفه شهری که توش تحصیل میکنین قسمت تحصیلی (مشاوره نه ها، کارشناس قسمت تحصیلی) بپرسین. چون سلیقه ای زیاد عمل میکنن

MOHAMMAD2010
13-12-2016, 16:09
سلام. هرکس به هر صورتی فارغ التحصیل میشه اون یک سال فرجه رو داره ولی از نظام وظیفه شهری که توش تحصیل میکنین قسمت تحصیلی (مشاوره نه ها، کارشناس قسمت تحصیلی) بپرسین. چون سلیقه ای زیاد عمل میکنن

ممنون
ولی اگه این جوری که شما میگین اون 1 سال رو به هر کسی که به هر شکل فارغ التحصیل شده باشن بدن که دیگه نمیشه سلیقه ای عمل کنن !
--------------------
الان تو سایت نظام وظیفه اینو دیدم - سوال 33 و 34 رو نگاه کنید
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

فکر کنم با این وجود دیگه نیازی به سوال از نظام وظیفه شهر نباشه - چون قانون هست

Alireza SM
07-01-2017, 16:45
ممنون
ولی اگه این جوری که شما میگین اون 1 سال رو به هر کسی که به هر شکل فارغ التحصیل شده باشن بدن که دیگه نمیشه سلیقه ای عمل کنن !
--------------------
الان تو سایت نظام وظیفه اینو دیدم - سوال 33 و 34 رو نگاه کنید

فکر کنم با این وجود دیگه نیازی به سوال از نظام وظیفه شهر نباشه - چون قانون هست

سایت رو خود نظام وظیفه ای ها نمینویسن مطالبش رو هم سال هاست که آپدیت نکردن ملاک نظام وظیفه شهرتون قرار بدین

MOHAMMAD2010
07-01-2017, 19:46
سایت رو خود نظام وظیفه ای ها نمینویسن مطالبش رو هم سال هاست که آپدیت نکردن ملاک نظام وظیفه شهرتون قرار بدین

عجیبه !
یعنی سایت خود نظام وظیفه اعتبار نداره ؟
اون قسمت مشاوره غیر حضوری چی ؟ از اونا هم بپرسم دقیق نیست !؟

Alireza SM
02-03-2017, 17:42
عجیبه !
یعنی سایت خود نظام وظیفه اعتبار نداره ؟
اون قسمت مشاوره غیر حضوری چی ؟ از اونا هم بپرسم دقیق نیست !؟

مشاوره غیرحضوری معتبر هست

MOHAMMAD2010
02-03-2017, 18:52
مشاوره غیرحضوری معتبر هست

اتفاقا چند روز پیش پرسیدم اینم جوابشون :
اگر از سنوات ارفاقی که از طرف سازمان وظیفه برای شما لحاظ شده باشد 1سال ویا کمتر باشد. 1سال فرصت دارید

amirb95
05-05-2017, 20:41
سلام من دوتا سوال دارم
اول اینه که میخوام بدونم از کجا باید بفهمم انصراف از تحصیل دادم یا نه؟
تو دانشگاه انصراف ندادم اما دوران دبیرستان زیاد مدرسه عوض کردم الان میخوام انصراف بدم دانشگاهمو عوض کنم میترسم قبلا انصراف خورده باشم سرباز شم

دومی هم اینه که فارغ التحصیل شدم تو دانشگاه اصل مدرک رو با پارتی میشه گرفت یا نمیشه بازم پایان خدمت میخوان؟

ممنون

bahadorgamer
02-06-2017, 18:19
سلام دوستان
من بعد از گرفتن مدرک کارشناسی از مهلت یکساله معرفی استفاده کردم و بعدش ارشد قبول شدم.الان ترم دو ارشد هستم و قصد دارم انصراف بدم تا دوباره سال بعد کنکور بدم.آیا من بعد از انصراف از ارشد باز هم مهلت یکساله برای معرفی خواهم داشت یا دیگه فرصت ندارم؟
ممنونم

bahadorgamer
06-06-2017, 14:42
دوستان ممنون میشم راهنمایی کنید

Alireza SM
19-06-2017, 10:45
سلام دوستان
من بعد از گرفتن مدرک کارشناسی از مهلت یکساله معرفی استفاده کردم و بعدش ارشد قبول شدم.الان ترم دو ارشد هستم و قصد دارم انصراف بدم تا دوباره سال بعد کنکور بدم.آیا من بعد از انصراف از ارشد باز هم مهلت یکساله برای معرفی خواهم داشت یا دیگه فرصت ندارم؟
ممنونم

بعله کلا یک بار حق انصراف و استفاده از فرصت رو دارین. میتونین دوباره ارشد بخونین

rz21
24-06-2017, 21:01
سلام دوستان خسته نباشید.
من همین چند روز پیش امتحانات دانشگاهم به اتمام رسید. می‌خواستم برای معافیت پزشکی اقدام کنم. می‌خواستم ببینم آیا برای معافیت پزشکی باید تا شهریورماه که رسما فرصت تحصیلم به اتمام می‌رسه صبر کنم یا این که همین ماه می‌توانم برای این معافیت اقدام کنم؟ الان تمامی نمره‌ها اومده و من رسما دیگه کاری با دانشگاه ندارم. حالا باید تا شهریور ماه صبر کنم؟
اگر الان برای معافیت پزشکی اقدام کنم و این معافیت تایید نشده و سرباز شناخته بشم، آیا با قبول شدن در ارشد پاییز همین امسال باز هم می‌تونم معافیت تحصیلی بگیرم؟
توی دفترچه بیماری من به وضوح نوشته معافیت دائم و شرایطش رو هم دارم. آیا ممکنه بهانه بگیرن باز هم؟
ممنون میشم جواب بد ین.

علیرضا
03-08-2017, 12:40
سلام دوستان

شورای عالی گفته برای معافیت پزشکی باید توی یک بیمارستان نظامی تصویربرداری MRI انجام بدم
(تا الان ۲بار براشون MRI انجام دادم ولی جای نظامی نبوده و نتیجه هردوش هم پارگی دیسک کمر بوده و پزشک هایی که نتیجه رو دیدن و رای دادن گفتن معافی)
وزنم ۱۰۴ کیلو هست و تابحال به بیمارستان بعثت و بقیه اله زنگ زدم و گفتن دستگاه بالای ۱۰۰ کیلو نمیتونه
الان دنبال اینم که ببینم بیمارستان نظامی ای توی تهران هست که وزن بالای ۱۰۰ کیلو رو هم تحمل کنه؟
ممنون میشم اگر اطلاع دارید راهنماییم کنید

hraissi
19-08-2017, 19:03
با سلام و درود
بنده بهمن 92 در دانشگاه مهاجر اصفهان در رشته کاردانی کامپیوتر مشغول به تحصیل شدم و از معافیت تحصیلی استفاده کردم که مدت آن تا شهریور 95 بود، اما در تاریخ هشتم خرداد 95 انصراف از تحصیل دادم به دلیل پزشکی تا دو ماه پیش زمین گیر بودم و خرداد از پارسال تا به حال دانشجو نبودم، الان قصد ادامه تحصیل پس از در دانشگاه آزاد رو دارم خواستم بدونم معافیت تحصیلی من قابل تمدید هست چون انصراف داده بودم؟ سنوات ارفاقی تعلق میگیره؟
ممنونم

hraissi
19-08-2017, 19:15
با سلام و درود
بنده بهمن 92 در دانشگاه مهاجر اصفهان در رشته کاردانی کامپیوتر مشغول به تحصیل شدم و از معافیت تحصیلی استفاده کردم که مدت آن تا شهریور 95 بود، اما در تاریخ هشتم خرداد 95 انصراف از تحصیل دادم به دلیل پزشکی تا دو ماه پیش زمین گیر بودم و خرداد از پارسال تا به حال دانشجو نبودم، الان قصد ادامه تحصیل پس از در دانشگاه آزاد رو دارم خواستم بدونم معافیت تحصیلی من قابل تمدید هست چون انصراف داده بودم؟ سنوات ارفاقی تعلق میگیره؟
ممنونم

cotgnx
19-08-2017, 19:23
با سلام و درود
ممنونم

خیر معافیت تحصیلی قابل تمدید نیست و الان باید وضعیت خدمتی رو مشخص کنید. البته اگه 8 خرداد انصراف دادین الان بیشتر از یک سال گذشته و غیبت هم خوردین که شانس شما غیبت سنواتی رو بخشیدن و اضافه سنواتی نمی خورید ولی دیگه باید تکلیف سربازی رو مشخص کنید. هیچ راهی برای گرفتن معافیت تحصیلی دوباره ندارید.

hraissi
19-08-2017, 19:33
خیر معافیت تحصیلی قابل تمدید نیست و الان باید وضعیت خدمتی رو مشخص کنید. البته اگه 8 خرداد انصراف دادین الان بیشتر از یک سال گذشته و غیبت هم خوردین که شانس شما غیبت سنواتی رو بخشیدن و اضافه سنواتی نمی خورید ولی دیگه باید تکلیف سربازی رو مشخص کنید. هیچ راهی برای گرفتن معافیت تحصیلی دوباره ندارید.
میبخشید، من برای معافیت دایم چشم اقدام کردم در شُرُف تشکیل شورا هست حداکثر تا سه ماه دیگه کارت معافی میاد، هیچ راهی وجود نداره که بتونم ادامه تحصیل بدم؟

محمد7966
19-08-2017, 19:43
میبخشید، من برای معافیت دایم چشم اقدام کردم در شُرُف تشکیل شورا هست حداکثر تا سه ماه دیگه کارت معافی میاد، هیچ راهی وجود نداره که بتونم ادامه تحصیل بدم؟

شما اگه دنبال معافیت پزشکی رفتید مشکلی ندارید

میتونید برید دانشگاه و درخواست بدید که دوباره ادامه تحصیل بدید

مشکل دانشگاه اینه که از نظر نظام وظیفه به شما گیر میده ولی خب شما که میگید معافیت پزشکی دارم

cotgnx
19-08-2017, 19:57

اگه اول از دانشگاه انصراف دادین بعد رفتین دنبال معافیت پزشکی تا زمانیکه تکلیف معافیت مشخص نشه دانشگاه نمی تونید برید.

iman76
01-09-2017, 15:28
و

دانشجوی کارشناسی اگر انصراف بده و مدرک معادل نگیره غیبتش از دیپلم حساب میشه؟ برای طرح خرید جریمه مشمولین غایب

من اندازه ای که مدرک معادل بگیرم پاس کردم ولی نمیخوام مدرک معادل بگیرم میشه؟ یا مدرک معادل حتما میدن؟

طرح خرید سال 96 تو اردیبهشت و خرداد بود دوباره کی شروع میشه؟

Alireza SM
02-09-2017, 14:31
دانشجوی کارشناسی اگر انصراف بده و مدرک معادل نگیره غیبتش از دیپلم حساب میشه؟ برای طرح خرید جریمه مشمولین غایب

من اندازه ای که مدرک معادل بگیرم پاس کردم ولی نمیخوام مدرک معادل بگیرم میشه؟ یا مدرک معادل حتما میدن؟

طرح خرید سال 96 تو اردیبهشت و خرداد بود دوباره کی شروع میشه؟

دانشجو وقتی داره با معافیت تحصیلی درس میخونه دیگه غایب نیست که اصلا. از وقتی انصراف از تحصیل ثبت میشه به مدت یک سال مهلت هست که دفترچه ارسال بشه اگه فرستاده نشده باشه بعد از اون یک سال غیبت شروع میشه. طرح جریمه هم اصلا اطلاعی ندارم راستش.
در مورد مدرک معادل باید به رئیس آموزش بگین تا اگه حاضر شد کمکتون بکنه، تعدادی از واحدهایی که پاس کردین رو از سوابقتون حذف کنه تا براتون مدرک صادر نشه. ضمنا مدرک معادل به تعداد واحد نیستا باید حتما یه سری از درس های تخصصی رو پاس کرده باشین تا معادل بهتون داده بشه ممکنه همش عمومی خونده باشین و بهتون معادل ندن

Alireza SM
02-09-2017, 14:43
با سلام و درود
ممنونم
سنوات ارفاقی برای کسیه که در سنوات مجاز نتونه درسش رو تموم کنه. شما اصلا انصراف دادین کلا براتون معافیت جدید قراره صادر بشه و تاریخش هم 5 سال خواهد بود و مدت تحصیل رشته قبلیتوم تاثیری در معافیت تحصیلی جدید نخواهد داشت. فقط کافیه از دانشگاهی که دارین ثبت نام میکنین برگه درخواست معافیت تحصیلی رو بگیرین و ببرین پلیس+10

- - - Updated - - -

اگه اول از دانشگاه انصراف دادین بعد رفتین دنبال معافیت پزشکی تا زمانیکه تکلیف معافیت مشخص نشه دانشگاه نمی تونید برید.

نخیر. زمانی که معافیت تحصیلی درخواست میشه بلافاصله صادر میشه.
پرونده پزشکی هم باطل میشه.

محسن137333
20-09-2017, 14:56
سلام
می خوایم در مورد چگونگی اخذ و انجام پروژه های کسری خدمت در این فروم صحبت کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:n13:

محسن137333
20-09-2017, 14:57
:n12::n12:در حد توان تجربه هامون رو به هم منتقل خواهیم کرد!!!:n12::n12:

amir_t6262
20-09-2017, 16:53
سلام
می خوایم در مورد چگونگی اخذ و انجام پروژه های کسری خدمت در این فروم صحبت کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:n13:

در سایت بنیاد ملی نخبگان، به دنبال آیین نامه انجام پروژه تحقیقاتی به جای خدمت نظام وظیفه باش.

محسن137333
20-09-2017, 17:11
شما خودت پروژه گرفتی؟؟؟؟؟؟؟

amir_t6262
21-09-2017, 09:43
شما خودت پروژه گرفتی؟؟؟؟؟؟؟
من نه.

ولی یکی از همکلاسی هایم و یکی از دوستانم ( در دو دانشگاه متفاوت) در دوره کارشناسی ارشد، این کار را کردند. و پایان نامه ش را مرتبط با نیاز یکی از ارگان های نظامی انتخاب کرد و مدت تحقیق روی پایان نامه ش را بعنوان خدمت سربازی کسر کردند. البته قضیه حدود 6-7 سال قبل است.

محسن137333
21-09-2017, 16:29
اره منم شدیدا دنبال انجام پایان نامه برای کسری خدمت بودم ولی مثل این که قانونش برداشته شده:n27::n27:

- - - Updated - - -

در هر صورت از لطف شما سپاسگزارم

MOHSEN_A1371
22-09-2017, 17:59
اره منم شدیدا دنبال انجام پایان نامه برای کسری خدمت بودم ولی مثل این که قانونش برداشته شده:n27::n27:

- - - Updated - - -

در هر صورت از لطف شما سپاسگزارم
بله این قانون وجود داره
رشتتون چی هست؟

محسن137333
23-09-2017, 17:35
جدی میگین :n13:
مدیریت هستم

Ali_Best
02-10-2017, 23:37
سلام

برای یکی از دوستان مشکلی پیش اومده خدا خیرتون بده اگه یه جواب دقیق و مطمئن بدید...

دوست من سال 87 کارشناسی روزانه قبول میشه... بعد از 3 سال تغییر رشته میده... ینی از سال 90 میره برای رشته جدید (از این بابت تا الان مشکلی نیست)
اما برای جریان سربازی... طبیعتا از سنوات تحصیلی موجه استفاده میکنه... نظام وظیفه هم اتفاقا این مهلت رو میده... سال 94 درسش تماما تموم میشه...
تا اینجا میشه بعد از 7 سال استفاده از معافیت تحصیلی... الان باید طی یک سال آینده خودش رو معرفی کنه و طبیعتا فرجه یک ساله ای هم نیست (طبق گفته نظام وظیفه)
تابستان 95 (دقیقا اخرین ماه ها برای پست کرند دفترچه) برای معرفی اقدام میکنه و تاریخ 1 / 6 / 96 اعزام میشه برای آموزشی... همزمان در این فرصت کنکور ارشد 96 رو هم میده
این دوست ما همون 1 / 6 / 96 خودشو معرفی میکنه و میره خدمت... خبر قبولی ارشد و اتفاقا روزانه در دانشگاهی بهش میرسه و لذا درخواست معرفی و ثبت نام برای ارشد و استفاده از معافیت تحصیلی ارشد

اما الا نظام وظیفه دانشگاه قبولی، موافقت نمیکنه که این دوست ما بره ارشد... بهش میگن باید اجبارا سربازیتو تموم کنی... نمیتونی بری ارشد!!
این با عقل جور در نمیاد... همه چیز کاملا قانونی هست... معایت تحصیلی کارشناسی رو کاملا استفاده کرده.... حالا هم میخواد از معافیت تحصیلی ارشد استفاده کنه.... هرجا میره بهش میگن طبق قانون فلان نمیتونی

شما اطلاعی درباره این قانون دارید؟
باید از کجا پیگیر بشه؟
اتفاقا امروز هم رفته بود تهران برای صحبت با مرکز نظام وظیفه اما ریجکتش کردن :|

** موضوعی که هست اینه که خودم شنیدم انگار از سال 90 اینا به بعد میزان زمانن لازم برای اتمام کارشناسی فک کنم حدود 5 یا 6 سال شده... نمیدونم این قانون رو برای این دوستمون لحاظ کردن که نمیوته بره
ورودی های 87 نباید این مشکل رو داشته باشن...

محمد7966
03-10-2017, 06:20
سلام

برای یکی از دوستان مشکلی پیش اومده خدا خیرتون بده اگه یه جواب دقیق و مطمئن بدید...

دوست من سال 87 کارشناسی روزانه قبول میشه... بعد از 3 سال تغییر رشته میده... ینی از سال 90 میره برای رشته جدید (از این بابت تا الان مشکلی نیست)
اما برای جریان سربازی... طبیعتا از سنوات تحصیلی موجه استفاده میکنه... نظام وظیفه هم اتفاقا این مهلت رو میده... سال 94 درسش تماما تموم میشه...
تا اینجا میشه بعد از 7 سال استفاده از معافیت تحصیلی... الان باید طی یک سال آینده خودش رو معرفی کنه و طبیعتا فرجه یک ساله ای هم نیست (طبق گفته نظام وظیفه)
تابستان 95 (دقیقا اخرین ماه ها برای پست کرند دفترچه) برای معرفی اقدام میکنه و تاریخ 1 / 6 / 96 اعزام میشه برای آموزشی... همزمان در این فرصت کنکور ارشد 96 رو هم میده
این دوست ما همون 1 / 6 / 96 خودشو معرفی میکنه و میره خدمت... خبر قبولی ارشد و اتفاقا روزانه در دانشگاهی بهش میرسه و لذا درخواست معرفی و ثبت نام برای ارشد و استفاده از معافیت تحصیلی ارشد

اما الا نظام وظیفه دانشگاه قبولی، موافقت نمیکنه که این دوست ما بره ارشد... بهش میگن باید اجبارا سربازیتو تموم کنی... نمیتونی بری ارشد!!
این با عقل جور در نمیاد... همه چیز کاملا قانونی هست... معایت تحصیلی کارشناسی رو کاملا استفاده کرده.... حالا هم میخواد از معافیت تحصیلی ارشد استفاده کنه.... هرجا میره بهش میگن طبق قانون فلان نمیتونی

باید از کجا پیگیر بشه؟

** موضوعی که هست اینه که خودم شنیدم انگار از سال 90 اینا به بعد میزان زمانن لازم برای اتمام کارشناسی فک کنم حدود 5 یا 6 سال شده... نمیدونم این قانون رو برای این دوستمون لحاظ کردن که نمیوته بره

سلام

از سال 91 سنوات کارشناسی 5 ساله شد ولی قبلش 6 ساله بود

الان این دوست شما نباید دفترچه سربازی پست میکرد.فکر کنم به خاطر اینکه دفترچه سربازی پست کرده به مشکل برخورده.البته دقیق نمیدونم

اما دانشگاه هم کاره ای نیست.دانشگاه فقط دیده از نظر سربازی مشکل داره و به خاطر همین با قبولیش موافقت نمیکنند

کافیه فقط از نظام وظیفه نامه ای بیاره که تو اون نامه با ادامه تحصیلش موافقت کرده باشند.مطمئنا دانشگاه هم قبول میکنه

خلاصه رضایت نظام وظیفه رو یه جورایی بدست بیارید

یه سر برید پلیس +10 احتمالا بهتر راهنمایی میکنند

Reza31001
04-10-2017, 23:02
سلام

باید از کجا پیگیر بشه؟

اول اینکه جواب دقیق رو باید از نظام وظیفه بپره اونم کسی که حوصله داشته باشه جواب بده (اگه کاربر پلیس 10+ هم کاربلد باشه میشه)

اول کاری که میشه کرد اینه که بره 10+ بپرسه وارد غیبت شده یا نه
اگه شده باشه خوب نمیتونه بره دانشگاه

ضمنا برای ورودیهای 89 و ماقبل معافیت تحصیلی لیسانس 6 سال بوده یعنی ایشون ورودی 87 بوده باید تا 93 فارغ میشده البته تحت شرایط خیلی خاص میشه تا سال هفتم هم کشش داد و اونم استفاده از اون یک سال فرجه بعد از فارغ التحصیلیه
بحث تغییر رشته هم فکر نمیکنم تاثیری روی اون 6 سال داشته باشه
با این حساب ایشون تحت هر شرایطی باید نهایتا تا شهریور 94 خودش رو معرفی میکرده تا تو غیبت نره

Ali_Best
06-10-2017, 19:20
اول اینکه جواب دقیق رو باید از نظام وظیفه بپره اونم کسی که حوصله داشته باشه جواب بده (اگه کاربر پلیس 10+ هم کاربلد باشه میشه)

اول کاری که میشه کرد اینه که بره 10+ بپرسه وارد غیبت شده یا نه
اگه شده باشه خوب نمیتونه بره دانشگاه

ضمنا برای ورودیهای 89 و ماقبل معافیت تحصیلی لیسانس 6 سال بوده یعنی ایشون ورودی 87 بوده باید تا 93 فارغ میشده البته تحت شرایط خیلی خاص میشه تا سال هفتم هم کشش داد و اونم استفاده از اون یک سال فرجه بعد از فارغ التحصیلیه
بحث تغییر رشته هم فکر نمیکنم تاثیری روی اون 6 سال داشته باشه
با این حساب ایشون تحت هر شرایطی باید نهایتا تا شهریور 94 خودش رو معرفی میکرده تا تو غیبت نره

درسته حق با شماست... 6 سال فرصت اتمام کارشناسی بوده که با یک سال فرجه میشه 7 سال... البته فک کنم برا روزانه 6 سال فرصته و شبانه 7 سال که با احتساب یک سال فرجه میشه به ترتیب 7 و 8
این رفیق ما تو زمان غیبت دفترچه پست کرده چون روزانه بوده

شما با من موافقید راجب این 6 و 7 روزانه و شبانه؟

Reza31001
06-10-2017, 19:23
در مورد شبانه اطلاعی ندارم
ولی اگه وارد غیبت شده باشه دیگه معافیت تحصیلی براش صادر نمیشه

Alireza SM
13-10-2017, 18:08
من دقیقا نتونستم شرایطتون رو بفهمم ولی قانون اینه :
اگر کسی در زمان غیبت دفترچه ارسال کرده باشه تنها راه ادامه تحصیل، اخذ کارت معافیت دائم یا کارت پایان خدمت هست
اگر کسی به هر نحو ممکن درسش رو تموم کرده و دفترچه ارسال کرده و براش برگه آماده به خدمت بدون غیبت صادر شده باشه در صورتی که در مقطع بالاتر پذیرفته شده باشه میتونه ادامه تحصیل بده

bahadorgamer
17-10-2017, 12:44
سلام من ارشد شبانه میخوندم و تازه انصراف دادم تا برای کنکور ارشد ۹۷ شرکت کنم. آخر کار به من یه نامه خطاب به نظام وظیفه دادند که منو معرفی کرده فلانی دانشجوی اینجا بوده و در این تاریخ از تحصیل انصراف داده و با آن موافقت شده است.میخواستم بدونم آیا نامه انصراف همینه یا چیز دیگه ای باید میدادن.و اینکه آیا تاریخ انصراف دقیقا همونی هست که در متن نامه آمده درسته؟ یعنی من یکسال از اون تاریخ وقت دارم دانشگاه جدید ثبت نام کنم یا دفترچه ارسال کنم؟
ممنون

Alireza SM
25-10-2017, 20:52
سلام من ارشد شبانه میخوندم و تازه انصراف دادم تا برای کنکور ارشد ۹۷ شرکت کنم. آخر کار به من یه نامه خطاب به نظام وظیفه دادند که منو معرفی کرده فلانی دانشجوی اینجا بوده و در این تاریخ از تحصیل انصراف داده و با آن موافقت شده است.میخواستم بدونم آیا نامه انصراف همینه یا چیز دیگه ای باید میدادن.و اینکه آیا تاریخ انصراف دقیقا همونی هست که در متن نامه آمده درسته؟ یعنی من یکسال از اون تاریخ وقت دارم دانشگاه جدید ثبت نام کنم یا دفترچه ارسال کنم؟
ممنون

سلام نامه انصراف همونه و شما یک سال مهلت دارید یا اون ناه رو ببرید پلیس+10 و برگه اعزام ب خدمت پرکنید یا ببرید پلیس+10 و باهاش معافیت تحصیلی بگیرید.

bahadorgamer
25-10-2017, 21:08
سلام نامه انصراف همونه و شما یک سال مهلت دارید یا اون ناه رو ببرید پلیس+10 و برگه اعزام ب خدمت پرکنید یا ببرید پلیس+10 و باهاش معافیت تحصیلی بگیرید.
ممنون
ببخشید تاریخ انصراف همون تاریخی هست که در داخل متن نامه درج شده درسته؟
و اینکه آیا شما اطلاع دارید فرم شماره ۳ انصراف که در دفترچه کنکور سراسری هست و باید پر بشه آیا بچه های ارشد که انصراف میدن هم باید پر کنن؟ چون من دفترچه ارشد پارسال رو دیدم این فرم رو نداشت ولی بعضی از سایت ها که تحقیق کردم میگن باید پر بشه

Alireza SM
26-10-2017, 09:58
ممنون
ببخشید تاریخ انصراف همون تاریخی هست که در داخل متن نامه درج شده درسته؟
و اینکه آیا شما اطلاع دارید فرم شماره ۳ انصراف که در دفترچه کنکور سراسری هست و باید پر بشه آیا بچه های ارشد که انصراف میدن هم باید پر کنن؟ چون من دفترچه ارشد پارسال رو دیدم این فرم رو نداشت ولی بعضی از سایت ها که تحقیق کردم میگن باید پر بشه

بله داخل نامه نوشته میشه که در فلان تاریخ انصراف دادین. شما با برخی سایت ها هیچ کاری نداشته باشین هرچی از شما خواسته شد همون رو پر کنین. حتی سازمان سنجش چنین چیزی از شما بخواد زیاد هم اهمیت نداره چون در هر صورت هنگام ثبت نام در دانشگاه قراره با نامه انصراف برین به پلیس+10 تا معافیت تحصیلی صادر بشه براتون.

bahadorgamer
26-10-2017, 16:01
بله داخل نامه نوشته میشه که در فلان تاریخ انصراف دادین. شما با برخی سایت ها هیچ کاری نداشته باشین هرچی از شما خواسته شد همون رو پر کنین. حتی سازمان سنجش چنین چیزی از شما بخواد زیاد هم اهمیت نداره چون در هر صورت هنگام ثبت نام در دانشگاه قراره با نامه انصراف برین به پلیس+10 تا معافیت تحصیلی صادر بشه براتون.
ممنونم از پاسختون

bahadorgamer
31-10-2017, 01:22
ببخشید یه سوال دیگه داشتم از خدمتتون
توی دفترچه ثبت نام کنکور ارشد نوشته شده دانشجویان در حال تحصیل در مقطع ارشد باید حداکثر تا پایان تاریخ ثبت نام کنکور ارشد انصراف قطعی داده داده باشند. میخواستم بدونم منظور از انصراف قطعی چیه؟ الان به من که نامه انصراف خطاب به نظام وظیفه رو دادن و مدرک کارشناسیم رو هم پس دادن به منزله انصراف قطعی که سازمان سنجش میگه هست دیگه؟ البته از دانشگاه که پرسیده بودم گفتن طبق قانون بعد از انصراف دانشگاه یک ماه صبر میکنه که دانشجو مهلت بازگشت داشته باشه و انصراف رو بعد اون قطعی میکنه.حالا من موندم برای سازمان سنجش تاریخی که من نامه انصرافم رو گرفتم به منزله تاریخ انصراف قطعی حساب میکنه یا اون تاریخی که دانشگاه بعد یک ماه قطعی میکنه
با تشکر

Alireza SM
01-11-2017, 22:29
ببخشید یه سوال دیگه داشتم از خدمتتون
توی دفترچه ثبت نام کنکور ارشد نوشته شده دانشجویان در حال تحصیل در مقطع ارشد باید حداکثر تا پایان تاریخ ثبت نام کنکور ارشد انصراف قطعی داده داده باشند. میخواستم بدونم منظور از انصراف قطعی چیه؟ الان به من که نامه انصراف خطاب به نظام وظیفه رو دادن و مدرک کارشناسیم رو هم پس دادن به منزله انصراف قطعی که سازمان سنجش میگه هست دیگه؟ البته از دانشگاه که پرسیده بودم گفتن طبق قانون بعد از انصراف دانشگاه یک ماه صبر میکنه که دانشجو مهلت بازگشت داشته باشه و انصراف رو بعد اون قطعی میکنه.حالا من موندم برای سازمان سنجش تاریخی که من نامه انصرافم رو گرفتم به منزله تاریخ انصراف قطعی حساب میکنه یا اون تاریخی که دانشگاه بعد یک ماه قطعی میکنه
با تشکر

تاریخ انصراف یه دونه هست اونم همونه.
وقتی از تحصیل انصراف میدین یک ماه باید منتظر باشین تا انرافتون قطعی بشه. فقط برای این که اگر پشیمون شدین برگردین به تحصیل. یک ماه بعد از اون تاریخ انصرافتون قطعی تلقی میشه

bahadorgamer
02-11-2017, 02:04
وقتی از تحصیل انصراف میدین یک ماه باید منتظر باشین تا انرافتون قطعی بشه. فقط برای این که اگر پشیمون شدین برگردین به تحصیل. یک ماه بعد از اون تاریخ انصرافتون قطعی تلقی میشه
ممنونم از پاسخ شما
ببخشید من تو سایت ها که تحقیق کردم همه جا نوشتن که از شبانه وقتی انصراف میدید باید جریمه ای به اندازه یک و نیم برابر شهریه ثابت بپردازید.میخواستم بدونم آیا این به دانشگاه هم بستگی داره؟ چون دانشگاه ازم هیچ خسارتی بابت انصراف نگرفت و حتی خودم هم ازشون پرسیدم که من نباید خسارت بدم گفتن نه پول چیو میخوای بدی وقتی الان نامه انصراف و مدرک کارشناسیت دستته؟ میخوام مطمئن بشم که کارم مشکل نداره تا خدایی نکرده سال بعد که کنکور دادم مشکلی پیش نیاد سر قبولی تو دانشگاه جدید انشاالله

Alireza SM
02-11-2017, 13:28
ممنونم از پاسخ شما
ببخشید من تو سایت ها که تحقیق کردم همه جا نوشتن که از شبانه وقتی انصراف میدید باید جریمه ای به اندازه یک و نیم برابر شهریه ثابت بپردازید.میخواستم بدونم آیا این به دانشگاه هم بستگی داره؟ چون دانشگاه ازم هیچ خسارتی بابت انصراف نگرفت و حتی خودم هم ازشون پرسیدم که من نباید خسارت بدم گفتن نه پول چیو میخوای بدی وقتی الان نامه انصراف و مدرک کارشناسیت دستته؟ میخوام مطمئن بشم که کارم مشکل نداره تا خدایی نکرده سال بعد که کنکور دادم مشکلی پیش نیاد سر قبولی تو دانشگاه جدید انشاالله

هزینه انصراف فقط برای آموزش رایگان روزانه هست.

bahadorgamer
02-11-2017, 22:18
هزینه انصراف فقط برای آموزش رایگان روزانه هست.
خیلی ممنون از پاسختون

optis2005
04-11-2017, 12:10
دوستان من یک ترم سنوات ارفاقی گرفتم و درسم تموم شد
حالا تو نامه پلیس+10 تا 30 بهمن معافیت داده بودن من اواسط دی امتحان دادم و تموم شد
الان من تا کی وقت دارم برای ارسال دفترچه؟ یکسال بعد تا تاریخ امتحان؟

Sent from my G8142 using Tapatalk

bahadorgamer
24-11-2017, 10:25
با سلام و وقت بخیر
ببخشید من 1.5 ماه پیش از ارشد انصراف دادم و نامه انصراف بهم دادن و مدرک کارشناسیم رو بهم برگردوندن. حالا برای انصراف قطعی باز باید به دانشگاه مراجعه کنم یا نامه جدیدی بگیرم؟ یا خود دانشگاه بعد یک ماه از تاریخ انصراف قطعیش می کنه؟
خیلی ممنون

Переклад не
02-12-2017, 16:10
دوستان من ارشد ترم 7 هستم . وضعیت نظام وظیفمو از کجا باید پرس و جو کنم؟

Переклад не
08-12-2017, 22:58
راستی من اضافه خدمت میخورم؟؟ ورودی 92 هستم . ترم 7 . ارشد

Переклад не
09-12-2017, 00:08
البته انگار ترم 8 هستم :n03:
ورودی بهمن 92
الانم که نیمسال اول 97-96 هستش
انگار بیش از 6 ماه اضافه خدمت دارم
بیچاره شدم دیگه

albertxx
09-12-2017, 00:27
ورودی بهمن 92
بیچاره شدم دیگه

اضافه خدمت که بیشتر از 6 ماه نداریم ! :n02:

کلا 2 حالت اضافه خدمت هست
3 ماه و 6 ماه

البته اگه اشتباه نکنم اگه تا 22 بهمن اعزام به خدمت بشید اضافه خدمت بخشیده میشه ! ( طبق دستور رهبری که تیر ماه صادر شد ))
و صد البته نگران نباشید
در طول خدمت مواقع بسیار زیادی پیش میاد که اضافه خدمت رو میبخشن ( عید های فطر و .... و یا مناسبت های دیگه )
فقط یادتون باشه اضافه یگانی نخورید
چون بعضی مواقع بخشش های سنواتی که میاد تبصره داره برای کسانی که اضافه یگانی کمتر از 10 روز داشته باشن اجرایی میشه

Hossein_128
13-12-2017, 11:39
دوستان من خرداد امسال فارغ التحصیل شدم. رفتم دانشگاه گفتن مدرک موقتت آماده ست ولی بهت نمیدیم. یا باید برگه اعزام به خدمت بیاری یا گواهی اشتغال به تحصیل برای مقاطع بالاتر، تا مدرک موقت کارشناسی رو بهت بدیم.
حالا میخواستم ببینم راست گفتن؟؟؟ همینجوری مدرک موقت رو بهم نمیدن؟؟

MOHAMMAD2010
13-12-2017, 13:14
ورودی بهمن 92
بیچاره شدم دیگه

ارشد نا پیوسته ؟
3 سال وقت هست یعنی 6 ترم - اگه بعد 6 ترم واحد ها تموم نشن نظام وظیفه تا 2 ترم سنوات ارفاقی میده ( من خود ترم 7 فترغ التحصیل شدم )
شما وقتی 6 ترم تموم شد مگه دانشگاه برات کمیسیون تشکیل نداد و نرفتی پلیس +10 ؟
چه جوری به این نتیجه رسیدی اضافه خدمت داری !؟

دوستان من خرداد امسال فارغ التحصیل شدم. رفتم دانشگاه گفتن مدرک موقتت آماده ست ولی بهت نمیدیم. یا باید برگه اعزام به خدمت بیاری یا گواهی اشتغال به تحصیل برای مقاطع بالاتر، تا مدرک موقت کارشناسی رو بهت بدیم.
حالا میخواستم ببینم راست گفتن؟؟؟ همینجوری مدرک موقت رو بهم نمیدن؟؟

اره دیگه موقت رو نمیدن تا خدمت مشخص نشه ( به منم ندادن )

Hossein_128
13-12-2017, 15:37
بعد این مدرک رو تا چه زمانی پیش خودشون نگه میدارن؟؟؟ مثلا اگه بخوام بعد از 10 یا 20 سال مدرک رو بگیرم بهم میدن؟؟ نابودش نمیکنن؟

بعد من پیام نور میخوندم. اگه مثلا یه روزی دانشگاه پیام نور منحل بشه تکفیل مدرک من چی میشه؟؟

MOHAMMAD2010
13-12-2017, 16:00
بعد این مدرک رو تا چه زمانی پیش خودشون نگه میدارن؟؟؟ مثلا اگه بخوام بعد از 10 یا 20 سال مدرک رو بگیرم بهم میدن؟؟ نابودش نمیکنن؟

بعد من پیام نور میخوندم. اگه مثلا یه روزی دانشگاه پیام نور منحل بشه تکفیل مدرک من چی میشه؟؟

والا 10-20 سال رو نمیدونم ولی همه معمولا بعد خدمت میرن دانشگاه دنبالش

pedramm23
13-12-2017, 18:56
سلام،
توروخدا جواب منو بدین
،من دانشجو هستم و ۲۵ مرداد ماه قبل از اتمام سنوات مجاز انصراف دادم و مدرک معادل هم دریافت نکردم،
اما متوجه شدم که باید دیر تر انصراف میدادم تا یه سال فرصت برای شرکت تو ازمون کنکور سراسریو داشته باشم،و تا زمان پذیرش تو دانشگاه جدید فرصت داشته باشم الان اگه من رشته جدید قبول بشم باید چیکار کنم؟ایا اگه دفترچه پست کنم از خدمت ترخیص میشم؟
و سوال اخرم هم اینه که اگه ترخیص بشم و درسمو بخونم دوباره پس از اتمام تحصیل باید با مدرک دیپلم خدمت کنم؟

Переклад не
13-12-2017, 19:03
اضافه خدمت که بیشتر از 6 ماه نداریم ! :n02:

کلا 2 حالت اضافه خدمت هست
3 ماه و 6 ماه

البته اگه اشتباه نکنم اگه تا 22 بهمن اعزام به خدمت بشید اضافه خدمت بخشیده میشه ! ( طبق دستور رهبری که تیر ماه صادر شد ))
و صد البته نگران نباشید
در طول خدمت مواقع بسیار زیادی پیش میاد که اضافه خدمت رو میبخشن ( عید های فطر و .... و یا مناسبت های دیگه )
فقط یادتون باشه اضافه یگانی نخورید
چون بعضی مواقع بخشش های سنواتی که میاد تبصره داره برای کسانی که اضافه یگانی کمتر از 10 روز داشته باشن اجرایی میشه
ممنون اون اضافه یگانی دیگه چیه

ارشد نا پیوسته ؟
3 سال وقت هست یعنی 6 ترم - اگه بعد 6 ترم واحد ها تموم نشن نظام وظیفه تا 2 ترم سنوات ارفاقی میده ( من خود ترم 7 فترغ التحصیل شدم )
شما وقتی 6 ترم تموم شد مگه دانشگاه برات کمیسیون تشکیل نداد و نرفتی پلیس +10 ؟
چه جوری به این نتیجه رسیدی اضافه خدمت داری !؟

ممنون داداش
من این ترم درخواست کمسیون کردم . جدیدا متوجه شدم که ترم 8 هستم . ترم 7 اصن در خواست کمیسیون نداده بودم . نمیدونم دیگه این کمسیون کلا برای دو ترم محسوب میشه یا نه چیزه دیگریست .
زنگ زدم جوابش اومده بود طرف گفت برو امضا جمع کن گفتم دارم پایان نامه رو تایپ میکنم . چیکار باید میکردم؟ باید برم پلیس +10؟
ممنون

MOHAMMAD2010
13-12-2017, 19:50
ممنون اون اضافه یگانی دیگه چیه

ممنون داداش
من این ترم درخواست کمسیون کردم . جدیدا متوجه شدم که ترم 8 هستم . ترم 7 اصن در خواست کمیسیون نداده بودم . نمیدونم دیگه این کمسیون کلا برای دو ترم محسوب میشه یا نه چیزه دیگریست .
زنگ زدم جوابش اومده بود طرف گفت برو امضا جمع کن گفتم دارم پایان نامه رو تایپ میکنم . چیکار باید میکردم؟ باید برم پلیس +10؟
ممنون

والا نمیدونم شما چه جوری بدون کمیسیون ادامه دادی ! چون دانشگاه 6 ترم که تموم میشه خودش دیگه مجوز نمیده مگه با کمیسیون
هر ترم هم باید جدا مجوز کمیسیون داده بشه
بعدش که دانشگاه یه نامه داد بهت و با ادامه تحصیل موافقت کرد شما اونو میبری پلیس +10 و اون 1 برات سنوات ارفاقی میزنه
به نظرم شما برو خود دانشگاه ازشون بپرس چی کار کردن و شما باید چی کار کنی

pedramm23
17-12-2017, 11:54
یک نفر جواب سوال منو درست و واضح بده لطفا

Переклад не
17-12-2017, 16:14
والا نمیدونم شما چه جوری بدون کمیسیون ادامه دادی ! چون دانشگاه 6 ترم که تموم میشه خودش دیگه مجوز نمیده مگه با کمیسیون
هر ترم هم باید جدا مجوز کمیسیون داده بشه
بعدش که دانشگاه یه نامه داد بهت و با ادامه تحصیل موافقت کرد شما اونو میبری پلیس +10 و اون 1 برات سنوات ارفاقی میزنه
به نظرم شما برو خود دانشگاه ازشون بپرس چی کار کردن و شما باید چی کار کنی

رفتم برای دو ترم مجوز صادر کردن . بردم پلیس +10 . ترم هفت رو ابتدا نامه زد به نظام وظیفه که جوابش عدم موافقت بود . بعدش گفت ببر نظام وظیفه بردم زد تو سیستم و گفت فردا جوابش میاد . گفت اینو احتمالا موافقت میشه اما ترم هشتت احتمالا نشه .
موندم چه خاکی به سر کنم حالا . اگه موافقت نشه چی میشه ؟

Переклад не
17-12-2017, 16:20
اقلا اضافه خدمت بخورم اما این ارشدو تموم کنم . الان اگه موافقت نشه چطور میشه؟ باید برم خدمت یا اضافه خذمت میخورم فقط؟؟

MOHAMMAD2010
17-12-2017, 16:47
رفتم برای دو ترم مجوز صادر کردن . بردم پلیس +10 . ترم هفت رو ابتدا نامه زد به نظام وظیفه که جوابش عدم موافقت بود . بعدش گفت ببر نظام وظیفه بردم زد تو سیستم و گفت فردا جوابش میاد . گفت اینو احتمالا موافقت میشه اما ترم هشتت احتمالا نشه .
موندم چه خاکی به سر کنم حالا . اگه موافقت نشه چی میشه ؟

اقلا اضافه خدمت بخورم اما این ارشدو تموم کنم . الان اگه موافقت نشه چطور میشه؟ باید برم خدمت یا اضافه خذمت میخورم فقط؟؟

احتمالا چون شما با تاخیر رفتی اینجوری شده چون معمولا همون اول تو پلیس +10 موافقت میشه
والا نمیدونم ولی فکر کنم فقط اضافه خدمت بخوری ( بازم میگم دقیق نمیدونم )
به نظرم همون نظام وظیفه میری از خودشون سوال کن مطمئن تر هست

Переклад не
17-12-2017, 21:13
احتمالا چون شما با تاخیر رفتی اینجوری شده چون معمولا همون اول تو پلیس +10 موافقت میشه
والا نمیدونم ولی فکر کنم فقط اضافه خدمت بخوری ( بازم میگم دقیق نمیدونم )
به نظرم همون نظام وظیفه میری از خودشون سوال کن مطمئن تر هست
ممنون
والا جوری فکرم مشغول شد که اصلا یادم نیوفتاد بپرسم ببینم در صورت عدم موافقت چی میشه . خیلی نگرانم . اگه موافقت نشه و بگن بیا برو خدمت سربازی این درسم چی میشه پس؟ با مدرک کارشناسی میرم خدمت؟؟

Alireza SM
18-12-2017, 20:18
با سلام و وقت بخیر
ببخشید من 1.5 ماه پیش از ارشد انصراف دادم و نامه انصراف بهم دادن و مدرک کارشناسیم رو بهم برگردوندن. حالا برای انصراف قطعی باز باید به دانشگاه مراجعه کنم یا نامه جدیدی بگیرم؟ یا خود دانشگاه بعد یک ماه از تاریخ انصراف قطعیش می کنه؟
خیلی ممنون

انصرافتون قطعی شده

Alireza SM
18-12-2017, 20:20
ممنون
والا جوری فکرم مشغول شد که اصلا یادم نیوفتاد بپرسم ببینم در صورت عدم موافقت چی میشه . خیلی نگرانم . اگه موافقت نشه و بگن بیا برو خدمت سربازی این درسم چی میشه پس؟ با مدرک کارشناسی میرم خدمت؟؟

اخراج میشین و اعزام به خدمت با آخرین مدرک

Переклад не
19-12-2017, 20:13
به لطف خدا با هر دو ترم موافقت کردن و تونستم پایان نامه رو تمدید کنم :n20:
ممنون از راهنمایی دوستان

pedramm23
22-12-2017, 11:14
سلام توروخدا چرا جواب سوال منو نمیدید اخه؟
من دانشجوی انصرافی هستم،قبل از اتمام سنوات مجاز انصراف دادم
در تاریخ ۲۵ مرداد ، مدرک معادل هم نگرفتم اما فهمیدم زود انصراف دادم،
و ثبت نام دانشگاها حدودا اواخر شهریوره سال بعدیه،ایا باید دفترچه پست کنم؟
چرا کسی جواب منو نمیده اخه،؟اگه دفترچه پست کنم باید برم خدمت یا ترخیص میشم؟

Reza31001
22-12-2017, 14:02
سلام توروخدا چرا جواب سوال منو نمیدید اخه؟
من دانشجوی انصرافی هستم،قبل از اتمام سنوات مجاز انصراف دادم
در تاریخ ۲۵ مرداد ، مدرک معادل هم نگرفتم اما فهمیدم زود انصراف دادم،
و ثبت نام دانشگاها حدودا اواخر شهریوره سال بعدیه،ایا باید دفترچه پست کنم؟
چرا کسی جواب منو نمیده اخه،؟اگه دفترچه پست کنم باید برم خدمت یا ترخیص میشم؟
دوست عزیز مگه چندبار پرسیدین که جواب ندادن؟ (ضمن اینکه کسی وظیفه پاسخگویی نداره اینجا)
به هر حال ...
شما از تاریخ انصرافتون که همون 25 مرداد هست یک سال وقت دارین دفترچه پست کنید یعنی تا قبل 25 مرداد سال بعدش
با توجه به اینکه اعزام معمولا چند ماه بعد از پست دفترچه هست شما میتونید قبل از 25 مرداد دفترچه پست کنید و اواخر شهریور که نتایج میاد برید دانشگاه و ثبت نام کنید (اعزامتون کنسل میشه در این حالت)

نکته مهم: با توجه به اینکه شما یکبار از معافیت تحصیلی استفاده کردین ممکنه اصلا بهتون معافیت مجدد برای همون مقطع ندن
پس قبل از همه اینها به پلیس10+ مراجعه کنید و شرایطتون رو بگین و ببینید که اگه مجددا در کنکور شرکت کنید و قبول بشین اصلا نظام وظیفه به شما اجازه تحصیل مجدد میده یا نه

pedramm23
23-12-2017, 22:15
سلام ، ممنون جواب دادین،والا بخدا خیلی سر در گم هستم،
این همه تلاشم داره به هدر میره، میدونم وظیفه ی پاسخ گویی ندارین ولی کمک کردن که جرم نیست،
راستش من از وقتی فهمیدم زود انصراف دادم تمرکزمو از دست دادم ، میتونم ازتون درخواست کنم که
با این شماره تماس بگیرید یا یه اس بدین من خودم تماس میگیرم شرایطمو کامل شرح میدم شما راهنماییم کنید؟
09013738653/ بخدا قسم موردیه که هیچ جا جواب درس حسابی بهم ندادن و واقعا لب تیغم ،

Reza31001
23-12-2017, 22:21
من منظورتون رو از اینکه میگین زود انصراف دادم متوجه نمیشم
با این حال شرایط همون هست
شما هم برای اینکه خیالتون راحت بشه و مطمئن بشید (شاید جوابی که من دادم هم کامل نباشه) همین فردا صبح برید به نزدیکترین پلیس 10+ و وضعیت رو بگین

خلاصه سوالتون هم میتونه این باشه: ورودی سال فلان مقطع کارشناسی بودم 25 مرداد پارسال انصراف دادم اگه مجدد کنکور بدم و قبول بشه میتونم از اول مهر برم دانشگاه یا نه؟

محمد7966
23-12-2017, 22:44
سلام ، ممنون جواب دادین،والا بخدا خیلی سر در گم هستم،
این همه تلاشم داره به هدر میره، میدونم وظیفه ی پاسخ گویی ندارین ولی کمک کردن که جرم نیست،
راستش من از وقتی فهمیدم زود انصراف دادم تمرکزمو از دست دادم ، میتونم ازتون درخواست کنم که
با این شماره تماس بگیرید یا یه اس بدین من خودم تماس میگیرم شرایطمو کامل شرح میدم شما راهنماییم کنید؟
09013738653/ بخدا قسم موردیه که هیچ جا جواب درس حسابی بهم ندادن و واقعا لب تیغم ،

شما اول بگید هدفتون چیه؟

آیا میخاین دوباره کنکور سراسری بدید ؟اگر اینطوری میخاین باید داانشگاه تاریخ انصرافتون رو قبل از اسفند 96 به وزارت علوم اعلام کنه تا دوباره بتونید کنکور سراسری شرکت کنید.اینها رو تو اینترنت و تو خود دفترچه کنکور سراسری نوشته.اما اون چیزی که خوندم اینه که نباید زیاد تو دانشگاه بمونید و بعدش انصراف بدید.یعنی جوری نباشه که مثلا 70 واحد پاس کنید که مدرک کاردانی بهتون تعلق بگیره چون اون وقت نظام وظیفه گیر میده و به شما اجازه دوباره کنکور دادن نمیده

اگر هدفتون سربازی،رفتن احتمال زیاد با همون مدرک دیپلم باید سربازی برید چون مدرک دانشگاهی ندارید

rezabagher
25-12-2017, 18:02
با سلام،آیا میشه در دوران سربازی ادامه تحصیل داد برای ورود به دانشگاه؟در ضمن با یک سال غیبت!

hosseinaliad
04-01-2018, 09:37
سلام. من فارغ التحصیل ارشد هستم و الان حین خدمت که دوماه ونیم میگذره.
میخام یکی دوتا پروژه کسری خدمت بگیرم و بعلاوه شیش ماه کسری بسیج عملا خدمتی برام نمیمونه اما مشکل اینجاست که گرفتن پروژه زمان بره. یعنی شاید هفت ماه طول بکشه.
سوالم اینه میتونم یه دانشگاهی بعنوان کارشناسی یک رشته دیگه بدون کنکور (الانم که ورودی بهمنه) ثبتنام کنم و ایست خدمتی بزنم بعدش برم دنبال کارهای پروژه و بعد کسری خدمت پروژم رو ثبت نظام وظیفه کنم و بعد از دانشگاه انصراف بدم و کارهای پایان خدمتمو انجام بدم؟؟؟
سپاس خیلی فراوان

JarHead
19-01-2018, 19:40
سلام،
من دانشجوی پیام نور هستم و میخوام برم سربازی... کلا واحد های زیادی پاس نکردم (10 واحد:n27:). میخواستم بپرسم چطوری باید برم خدمت؟ اول باید انصراف بدم؟ یا باید برم اداره پست؟ یا پلیس +10؟
ممنون...

moh72
25-01-2018, 15:25
سلام،
من دانشجوی پیام نور هستم و میخوام برم سربازی... کلا واحد های زیادی پاس نکردم (10 واحد:n27:). میخواستم بپرسم چطوری باید برم خدمت؟ اول باید انصراف بدم؟ یا باید برم اداره پست؟ یا پلیس +10؟
ممنون...
آره فکر کنم باید انصراف بدی، کلا باید کارت با دانشگاه تموم بشه یا تموم کنی یا انصراف بدی. برو پلیس +10 ازشون بپرس دقیقا چی میخوان احتمالا یه نامه از دانشگاه بگن بیار همش کلا یه روز وقت میگیره. با اداره پستم کاری نداری.

optis2005
14-02-2018, 13:56
دوستان من اعزام بدون غیبت اول اسفند دارم
الان دانشگاه تکمیل ظرفیت قبول شدم ارشد و برای معافیت تحصیلی اقدام کردم منتها با اینکه تو سیستم غیبت ندارم موقع درخواست میزنه به دلیل غیبت درخواست رد میشه
نظام وظیفه شهرمون میگه باید درخواست توجیه بزنی تا اصلاح کنن منتها چند هفته طول میکشه و چون تاریخ اعزامت میگذره میری تو غیبت
کسی از دوستان تا حالا با این مشکل روبرو شده؟ چیکارش کنم؟
ممنون

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Hossein_128
02-06-2018, 20:25
دوستان بعد از فارغ التحصیلی اگه حالا حالا نرم دنبال مدرک موقت لیسانسم، بعد از ۱۰ - ۲۰ سال دیگه برم مدرکمو بهم میدن؟؟ نابودش نمیکنن؟ (برای دانشگاه پیام نور)

Alireza SM
06-06-2018, 17:52
دوستان من اعزام بدون غیبت اول اسفند دارم
الان دانشگاه تکمیل ظرفیت قبول شدم ارشد و برای معافیت تحصیلی اقدام کردم منتها با اینکه تو سیستم غیبت ندارم موقع درخواست میزنه به دلیل غیبت درخواست رد میشه
نظام وظیفه شهرمون میگه باید درخواست توجیه بزنی تا اصلاح کنن منتها چند هفته طول میکشه و چون تاریخ اعزامت میگذره میری تو غیبت
کسی از دوستان تا حالا با این مشکل روبرو شده؟ چیکارش کنم؟
ممنون

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

احتمالا در ثبت مدارکتون توی سیستم نظام وظیفه مشکلی به وجود اومده مثل تاریخ اخذ مدرک و تاریخ معرفی و اعزام و ... که براتون غیبت ثبت شده. فقط خود نظام وظیفه میتونه درستش کنه اگه مطمعنین غیبت ندارین بهشون بگین من غیبت ندارم و قرار نیست چیزی رو توجیه کنم اگه لازم شد از بازرسی نیروی انتظامی اقدام کنین.

- - - Updated - - -

دوستان بعد از فارغ التحصیلی اگه حالا حالا نرم دنبال مدرک موقت لیسانسم، بعد از ۱۰ - ۲۰ سال دیگه برم مدرکمو بهم میدن؟؟ نابودش نمیکنن؟ (برای دانشگاه پیام نور)

نه هروقت برین بهتون میدنش.

The Respina
07-06-2018, 01:16
درود
تتو مشکلی ایجاد میکنه؟ قبل از خدمت و در حین خدمت اگر بزنیم. لطفا پاسخ بدید

farshidshd
07-06-2018, 12:24
درود

سلام
خیر کاری با اینا ندارن

amiredge
24-06-2018, 15:35
آقا من 2 ماهه غیبت خوردم.راهی هست که با پارتی غیبت رو توجیه کرد و بتونم ادامه تحصیل بدم؟کسی تجربه داشته در این مورد؟

امید رض
24-06-2018, 15:58
درود
معاف از رزم اعصاب وروان:n03::n03::n03:تو اموزشی با بازرسی بدنی کل سرباز ها ....تتو ببینن سریع میدن
تو پادگان اذیت میکنن این نوع معافیت هارو کسی داشته باشه
........

CHaPaReL.
18-12-2018, 22:31
.................................................. ..........

m.b.z
07-02-2019, 13:50
سلام
من تاریخ 7-11 برای جریمه مشمولان غایب رفتم پلیس +10 و پیش ثبت نام هم انجام دادم
تقریبا چند روز طول میکشه تا پیامک بیاد؟
البته الان خوردیم به این تعطیلات فکر کنم دیرتر بیاد

Mahdi66zo
04-04-2019, 23:27
سلام یه سوال دارم فوریه لطفا جواب بدید من زیاد با برنامه اشناییت ندارم یه چند تا حروف میگم که از بین این حروف باید سه کلمه ساخته بشه..... پ ج خ ر س ض ع ق ل و...... لطفا بگید هر کی میدونه

dooni
04-05-2019, 13:18
سلام دوستان،اینجا کسی هست که روزانه خونده باشه
و بدون انصراف کنکور بده،بعد از قبولی انصراف بده از رشتش؟
ممکن هست این کار؟

dooni
04-05-2019, 13:30
ممکن هست این کار؟

omidscafild
04-05-2019, 14:18
ممکن هست این کار؟

امکان پذیر نیست برادر. تو دفترچه هم قید شده که فقط دانشجوهای شبانه همچین امکانی رو دارن. اگه روزانه دوبار متوالی قبول شی بدون انصراف بار اول بنظرم هردوبارو باطل کنن. ولی شما برا اطمینان با سنجش تماس بگیر یا تیکت بزن. این سوال های مهم که تاثیر داره در روند زندگی از مراجع رسمی بپرسی بهتره.

dooni
04-05-2019, 14:23
امکان پذیر نیست برادر. تو دفترچه هم قید شده که فقط دانشجوهای شبانه همچین امکانی رو دارن. اگه روزانه دوبار متوالی قبول شی بدون انصراف بار اول بنظرم هردوبارو باطل کنن. ولی شما برا اطمینان با سنجش تماس بگیر یا تیکت بزن. این سوال های مهم که تاثیر داره در روند زندگی از مراجع رسمی بپرسی بهتره.

تو یه سایتی خوندم
قانونی که میگه انصراف باید بدی
فقط برای شرکت تو دانشگاه سراسریه
دانشگاه ازاد این مشکلو نداره

omidscafild
04-05-2019, 14:54
تو یه سایتی خوندم
قانونی که میگه انصراف باید بدی
فقط برای شرکت تو دانشگاه سراسریه
دانشگاه ازاد این مشکلو نداره

مگه غیر سراسری جایی روزانه هم داره ؟! :)

dooni
04-05-2019, 16:11
مگه غیر سراسری جایی روزانه هم داره ؟! :)

منظورم اینه
من اینطوری خوندم که طرف میتونه ذانشگاه ازاد ثبت نام کنه در صورتی که انصراف نداده باشه...

Ehsan PCbase
10-02-2020, 17:08
سلام دوستان یه سوال دارم ممنون میشم جواب بدید
داداش من تیر پارسال اخرین نمره اش رو در مقطع کارشناسی ناپیوسته گرفته و قاعدتا تا تیر سال بعد فرصت داره دفترچه پست کنه. میخواستم بپرسم برای ادامه تحصیل میتونه برای مهر سال دیگه ثبت نام کنه و از معافیت تحصیلی استفاده کنه؟

Alireza SM
13-05-2020, 13:24
سلام دوستان یه سوال دارم ممنون میشم جواب بدید
داداش من تیر پارسال اخرین نمره اش رو در مقطع کارشناسی ناپیوسته گرفته و قاعدتا تا تیر سال بعد فرصت داره دفترچه پست کنه. میخواستم بپرسم برای ادامه تحصیل میتونه برای مهر سال دیگه ثبت نام کنه و از معافیت تحصیلی استفاده کنه؟
شدنش ميتونه منتهي به شرطي كه در بازه زماني يك ساله دفترچه اعزام به خدمت رو ارسال كرده باشه. بعدش اگه تاريخ اعزامش آبان بود ميتونه قبل از اعزام به خدمت در دانشگاه ثبت نام كنه و اعزامش منتفي بشه يا اينكه شهريور اعزام بشه( كه خيلي بعيده) و در اين صورت ميتونه به محض قبولي در دانشگاه از خدمت ترخيص بشه (به شرط نداشتن غيبت)

amirb95
27-11-2020, 16:59
سلام
من دانشجوی کارشناسی ناپیوسته ام
دانشگاه مقطع قبلی بهم مدرکمو نداد و میگه فقط با کارت پایان خدمت ! حتی مدرک موقت !
فقط یه تاییدیه و ریزنمرات فرستاده به دانشگاه جدید !
الان نگران اینم که دانشگاه جدید سر همین قضیه فارغ التحصیلم نکنه منم قصد دارم برم خدمت و اصلا تایم ندارم صبر کنم چند ماه بحاطر مدرک
به نظرتون نرماله یا غیر طبیعی؟