PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ✔ نظام وظیفه و شرایط ادامه ی تحصیـل مشمولان || معافیت ها در پست اول و دوم

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25

Homayun Khan
17-08-2014, 09:32
سلام دوستان
معافیت عرق زیاد کف دست و پا هنوز سرجاش هست؟ آخه چند روز پیش از یک نفر شنیدم که دیگه معافی نمیدن برای این مورد!

MƐΛИĪИƓĿƐSS
17-08-2014, 11:13
سلام دوستان
معافیت عرق زیاد کف دست و پا هنوز سرجاش هست؟ آخه چند روز پیش از یک نفر شنیدم که دیگه معافی نمیدن برای این مورد!

آره منم همینو شنیدم.
من کف پام بعضی از موقع ها زیاد عرق مییکنه.
روش حساب باز کرده بودم که دیگه برداشتنش

Iloveu-ALL
19-08-2014, 20:16
سلام دوستان من خرداد امسال پیش دانشگاهی رو تموم کردم و کنکور دادم، ولی در طول سال برای معافیت تحصیلی اقدام نکردم. چه مشکلی برای من پیش میاد؟ کی باید اقدام کنم؟ ممکنه یه کم توضیح بدید.

Sh-Meteor
19-08-2014, 20:53
سلام دوستان من خرداد امسال پیش دانشگاهی رو تموم کردم و کنکور دادم، ولی در طول سال برای معافیت تحصیلی اقدام نکردم. چه مشکلی برای من پیش میاد؟ کی باید اقدام کنم؟ ممکنه یه کم توضیح بدید.
وقتی که به امید خدا دانشگاه قبول شدی اون وقت میری پلیس + 10 و برای معافیت تحصیلی اقدام می کنی.

nbbnbb
21-08-2014, 11:28
سلام
من متولد شهریور ۱۳۷۰ هستم سال ۸۹ کنکور دادم رفتم دانشگاه الان درسم تموم شده برای تسفیه حساب که رفتم برگه ی نظام وظیفه تو پرونده نبود.
نظام وظیفه دانشگاه یه نامه نوشت گفت ببر پلیس +۱۰ الان که رفتم به من گفتن شنبه برو نظام وظیفه.
نفهمیدم تکلیفم چیه
کسی می تونه راهنمایی کنه؟

lonam
21-08-2014, 11:44
سلام دوستان

من دوماه پیش اقدام کردم واس عرق کف دست خیلی شدید عرق میکرد همه میگفتن معافی من روش خیلی حساب باز کردم

ولی معاف نشدم...دوسال پبش یکی ازاشناها ازمن کمتر عرق میکرد دستش ولی راحت معاف دائم شد....

عرق دست و پا سرجاشه داداش همیشه هم هست ولی من اعتقاد دارم اون کمسیون پزشکی شانسیه که میری

اعلام کردن سربازی دنیا رو سرم خراب شد شهریور هم اعزامم:n28:

اگه هم اقدام میکنی بکن ضرر نداره ولی یه چندماهی فقط وقتتو میگیره و رو معاف شدن خیلی دلتو خوش نکن

امتخانشم ضرر ندار ولی دوماهی علاف میشی

farshidshd
22-08-2014, 10:38
سلام
من متولد شهریور ۱۳۷۰ هستم سال ۸۹ کنکور دادم رفتم دانشگاه الان درسم تموم شده برای تسفیه حساب که رفتم برگه ی نظام وظیفه تو پرونده نبود.
نظام وظیفه دانشگاه یه نامه نوشت گفت ببر پلیس +۱۰ الان که رفتم به من گفتن شنبه برو نظام وظیفه.
نفهمیدم تکلیفم چیه
کسی می تونه راهنمایی کنه؟

سلام

برید نظام وظیفه تا وضعیتتون رو معلوم کنن

hamid890
24-08-2014, 16:10
سلام

يكي مراحل انجام كار براي اعزام به خدمت ميگه كه بايد كجاها برم و چه مداركي ميخواد؟

AliSub
26-08-2014, 09:29
سلام
رفیقم ترم 8 دانشگاه کارشناسی انصراف داد و مدرک کاردانی گرفت.
امد یه دانشگاه دیگه کاردانی به کارشناسی ثبت نام کنه گفتن نمیشه باید بری سربازی!!!!!!!!!!!!
الان واقعا نمیتونه بره دانشگاه؟؟؟

farshidshd
01-09-2014, 20:02
سلام

يكي مراحل انجام كار براي اعزام به خدمت ميگه كه بايد كجاها برم و چه مداركي ميخواد؟

سلام.
اول باید برید پلیس + 10 یا اداره پست شهرتون دفترچه نظام وظیفه رو بگیرید
فرم هایی که توش هست رو باید پر کنید و به همراه مدارکی که توی دفترچه خواسته ببرید پلیس +10 بدین ثبت کنن و یک رسید دریافت کنید و منتظر اعزام باشید

سلام
رفیقم ترم 8 دانشگاه کارشناسی انصراف داد و مدرک کاردانی گرفت.
امد یه دانشگاه دیگه کاردانی به کارشناسی ثبت نام کنه گفتن نمیشه باید بری سربازی!!!!!!!!!!!!
الان واقعا نمیتونه بره دانشگاه؟؟؟

سلام
خیر نمیتونه ادامه تحصیل بده چون سنوات نداره دیگه باید بره خدمت

DariushGreat
02-09-2014, 18:07
در کفالت مادر،ملاک رسیدگی فاقد شوهر بودن یا ناتوانی پدر مشمول در سرپرستی میباشد،لذا جوان بودن ،شاغل بودن و . ... مادر،مانع رسیدگی به تقاضای مشمول نیست.
سلام
یه بنده خدایی فردا کمیسیون داره. مادرش هم بازنشسته وزارت علوم هستش. مطمئنید که بازنشسته بودنش مشکلی برای معافیت کفالت ایجاد نمیکنه؟

mohsen_gh1991
03-09-2014, 12:47
دوستان یه سوال خیلی مهم لطفا جوابش بدین حتما

من امروز رفتم برگ سبز سربازیمو گرفتم ولی برام زده مشمول غایب به حساب میاین. در صورتی که تو نامه معافیت تحصیلی من خورده از تاریخ 1/7/1390 حداکثر سه سال مهلت دارم که دفترچه مو ارسال کنم یعنی تاریخ 1/7/1393 . من در تاریخ 28/11/92 تاریخ فراغت از تحصیلم خورده ولی دانشگاه گفت که تا اول مهر امسال فرصت برای ارسالش دارم. حالا اگه من اعتراض کنم و یه نامه بزنم این غیبتم درست میشه؟ چون من امسال ارشدم قبول میشم و برای ثبت نام به مشکل میخورم.
ممنون میشم راهنمایی کنین.

Iranian boy10
03-09-2014, 16:08
دوستان یه سوال خیلی مهم لطفا جوابش بدین حتما

من امروز رفتم برگ سبز سربازیمو گرفتم ولی برام زده مشمول غایب به حساب میاین. در صورتی که تو نامه معافیت تحصیلی من خورده از تاریخ 1/7/1390 حداکثر سه سال مهلت دارم که دفترچه مو ارسال کنم یعنی تاریخ 1/7/1393 . من در تاریخ 28/11/92 تاریخ فراغت از تحصیلم خورده ولی دانشگاه گفت که تا اول مهر امسال فرصت برای ارسالش دارم. حالا اگه من اعتراض کنم و یه نامه بزنم این غیبتم درست میشه؟ چون من امسال ارشدم قبول میشم و برای ثبت نام به مشکل میخورم.
ممنون میشم راهنمایی کنین.

شما برگه لغو معافیت رو به پلیس +10 در تاریخ ۲۸ بهمن ۹۲ تحویل دادید ؟

Sent from my iPhone using Taptalk

mohsen_gh1991
04-09-2014, 10:10
شما برگه لغو معافیت رو به پلیس +10 در تاریخ ۲۸ بهمن ۹۲ تحویل دادید ؟

Sent from my iPhone using Taptalk
نه دانشگاه بهم گفت تا اول مهر فرصا داری که ارسال کنی. البته تو دوره قبلی که دفترچه ارسال کردم یه بار برام غیبت اومد که البته اون تو زمانی بود که نامه معافیت تحصیلی من به نظام وظیفه ارسال شد و اموزش دانشگاه گفت این اعتبار نداره ما خودمون معافیتتو انجام دادیم.. ممکنه این غیبتی که الان برام اومده مال همون باشه؟ چون یه سری اطلاعاتم مال همون زمان بود مث شماره تلفنم

rezaete
12-09-2014, 11:24
کارشناسی ارشد مکانیک توی شهر خودم قبول شدم ولی در حال حاظر سربازم ولی خدمتم تا قبل از ترم بهمن تمام میشه.
قبولیم برای ثبت نام توی ترم بهمن محفوظه یا کنسل میشه؟
باید الان برم ثبت نام کنم و مرخصی بگیرم یا احتیاجی نیست و برای ثبت نام توی ترم بعد مشکلی پیش نمیاد؟

mohsen_gh1991
12-09-2014, 11:46
شما اگه مشکل غیبت نداشته باشی فک کنم بتونی معافیت تحصیلی بگیری و ادامه خدمتت بیفته بعد از اتمام تحصیل. اگه دانشگاه ازاد باشه شاید بتونی رزرو کنی برای بهمن

rezaete
12-09-2014, 11:47
شما اگه مشکل غیبت نداشته باشی فک کنم بتونی معافیت تحصیلی بگیری و ادامه خدمتت بیفته بعد از اتمام تحصیل. اگه دانشگاه ازاد باشه شاید بتونی رزرو کنی برای بهمن
خدمتم 2 ماه دیگه تمام میشه. نمیخوام معافیت تحصیلی بگیرم و باقی خدمت رو بعد از ارشد انجام بدم

mohsen_gh1991
12-09-2014, 11:55
اها
دانشگاه سراسری و فک نمیکنم بتونین این کارو بکنین ولی غیر انتفاعی و ازاد رو باید بپرسین

HAMID484
12-09-2014, 13:22
سلام. نبووووووووووووود دو ماه :n02:
دانشگاه رزرو نگه میداره اما بهتره بازم بری با مسئول آموزش دانشگاه صحبت کنی

bijandarbari
12-09-2014, 13:49
سلام

اگه کلاس های شما رسما از نیمسال دوم ( بهمن ) شروع بشه مشکلی نداری.
الان ثبت نام می کنی ولی تو واحد نظام وظیفه دانشگاه میگی که برای معافیت تحصیلی اقدامی نکنن و خدمتت رو ادامه میدی.
من به همین روش معافیت پزشکی گرفتم.چون برای گرفتن معافیت پزشکی باید معافیت تحصیلی نداشته باشی.منم قبل شروع کلاسا تو بهمن رفتم واحد نظام وظیفه و سفارش کردم برای معافیت تحصیلی من اقدام نکنن تا کارت معافیتم رو بگیرم.

ولی اگه کلاس ها رسما از نیمسال اول ( مهر ) شروع میشه ، نمی دونم چیکار می تونی بکنی و کارت سخت میشه.چون علاوه بر مشکل نظام وظیفه ، ترم اول رو نمیتونی مرخصی بگیری.

rezaete
12-09-2014, 18:35
سلام. نبووووووووووووود دو ماه :n02:
دانشگاه رزرو نگه میداره اما بهتره بازم بری با مسئول آموزش دانشگاه صحبت کنی
در اصل نبووووووووووود 70 روز دیگه؟ :n09::n10::n19::n20::n02:
آره... باید برم صحبت کنم. خواستم ببینم بر و بچ به همچین موردی مواجه نشدن؟ :n16:

rezaete
12-09-2014, 18:37
سلام

اگه کلاس های شما رسما از نیمسال دوم ( بهمن ) شروع بشه مشکلی نداری.
الان ثبت نام می کنی ولی تو واحد نظام وظیفه دانشگاه میگی که برای معافیت تحصیلی اقدامی نکنن و خدمتت رو ادامه میدی.
من به همین روش معافیت پزشکی گرفتم.چون برای گرفتن معافیت پزشکی باید معافیت تحصیلی نداشته باشی.منم قبل شروع کلاسا تو بهمن رفتم واحد نظام وظیفه و سفارش کردم برای معافیت تحصیلی من اقدام نکنن تا کارت معافیتم رو بگیرم.

ولی اگه کلاس ها رسما از نیمسال اول ( مهر ) شروع میشه ، نمی دونم چیکار می تونی بکنی و کارت سخت میشه.چون علاوه بر مشکل نظام وظیفه ، ترم اول رو نمیتونی مرخصی بگیری.
نوشته قبول عادی یعنی از ترم مهر میتونم برم سر کلاس... حالا من شنیدم ترم اول هم میشه مرخصی گرفت :n27:

paranoid_android
12-09-2014, 19:05
همانطور که دوستان فرمودن متاسفانه کلیه دانشگاه های زیر مجموعه وزارت علوم ائم از روزانه و شبانه تا حتی پردیس های خودگردان ترم اول مرخصی نمیدن و شما باید ثبت نام رو انجام بدید. اما دانشگاه آزاد تا هر چقدر که دلتون بخواد قبلیتون رو محفوظ نگه میداره و 2 سال دیگه هم پاشید برید ثبت نامتون میکنه! 2 ترم اول تحصیلی رو هم حتی می تونید مرخصی بگیرید!
اگر شروع ترم تحصیلیتون از بهمن بود میشد حلش کرد، ولی چون قبولی مهر هستید متاسفانه گمان نمی کنم بشه کاریش کرد.. باز با مسئولین دانشگاهتون مذاکره کنید و ببینید می تونید متقاعدشون کنید یا خیر.

bijandarbari
12-09-2014, 20:31
سلام

ترم اول رو میشه با پارتی و رشوه مرخصی گرفت.
ولی قانونی رو بعید بدونم بشه.بازم باید درخواست بدید و بره شورا مطرح بشه.ممکنه موافقت کنن.

فامیل ما خودش خارج بود ، پدرش اومد براش ثبت نام کرد و ترم اول رو براش مرخصی گرفت و رفت.

mbadboy7
16-09-2014, 22:56
آقا من متولد نیمه ی دوم 73 ام یه سال پشت کنکور موندم الان دانشگاه قبول شدم
یه سری مقدمات ثبت نامش رو انجام دادم ، واسه نظام وظیفه یارو گفت 30 ام بیا نامه بدیم ببری پلیس +10 و ... حالا از یکی شنیدم که امکان داره معافیت تحصیلی ندن به من !
امکانش هست بنظرتون ؟
یا معافیت رو میدن ، خیالم راحت باشه ؟
شبا خوابم نمیبره بخدا:|

مُعین
17-09-2014, 08:17
یه سری مقدمات ثبت نامش رو انجام دادم ، واسه نظام وظیفه یارو گفت 30 ام بیا نامه بدیم ببری پلیس +10 و ... حالا از یکی شنیدم که امکان داره معافیت تحصیلی ندن به من !
امکانش هست بنظرتون ؟

- سقف سنوات هاي مجاز تحصيلي در مقاطع مختلف دانشگاهي ، به چه ميزان مي باشد؟جواب : برابر تبصره (1) ماده (33) قانون خدمت وظيفه عمومي ، حداكثر معافيت تحصيلي براي دانش آموزان تا سن بيست سال تمام ودر هر يك از مقاطع تحصيلي كارداني دو و نيم سال، كارشناسي ناپيوسته وكارشناسي ارشد ناپيوسته سه سال، كارشناسي پيوسته پنج سال وكارشناسي ارشد پيوسته شش سال، دكتراي پيوسته هشت سال و دكتراي تخصصي شش سال است.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
به معاونت وظیفه عمومی شهرتون مراجعه کنید حتما.

mbadboy7
17-09-2014, 10:08
- سقف سنوات هاي مجاز تحصيلي در مقاطع مختلف دانشگاهي ، به چه ميزان مي باشد؟جواب : برابر تبصره (1) ماده (33) قانون خدمت وظيفه عمومي ، حداكثر معافيت تحصيلي براي دانش آموزان تا سن بيست سال تمام ودر هر يك از مقاطع تحصيلي كارداني دو و نيم سال، كارشناسي ناپيوسته وكارشناسي ارشد ناپيوسته سه سال، كارشناسي پيوسته پنج سال وكارشناسي ارشد پيوسته شش سال، دكتراي پيوسته هشت سال و دكتراي تخصصي شش سال است.
به معاونت وظیفه عمومی شهرتون مراجعه کنید حتما.
ممنون معین جان والا نظام وظیفه تو شهرمون یه خورده بد مسیره ، تنبلیم میاد برم...!
از سایتشون هم پرسیدم هنوز جوابی ندادن ولی الان تو سایتشون این لینک رو دیدم امیدوارشدم
برای سال 92 است برای 93 فکر نکنم تغییری تو قانونش بدن

- كليه دانش آموزاني كه قبل از سن مشموليت ويا در سن مشموليت ودر ماه هاي خرداد و تير سال1391 فارغ التحصيل شده اند جهت تحصيل در دانشگاه از مهر 1392منعي نداشته وبايد پس از اخذ برگ درخواست معافيت تحصيلي از دانشگاه، به يكي از دفاتر پليس+10 مراجعه نمايند.
تو لینک شما هم مورد 3

3- حداكثر زمان معرفي مشمولاني كه پس از سن مشموليت ، فارغ التحصيل، انصراف، ترك تحصيل يا اخراج مي شوند چه مدت مي باشد؟
جواب : از تاريخ فراغت ، اخراج يا ترك تحصيل يكسال فرصت دارند تا خود را معرفي نمايند.
مثال: دانش آموز متولد 18/2/73 كه در تيرماه 1391 فارغ التحصيل، انصراف ، ترك تحصيل ويااخراجي محسوب شوند تاپايان تير ماه 92 مهلت معرفي خواهد داشت.
از تاريخ فراغت ، اخراج يا ترك تحصيل يكسال فرصت دارند تا خود را معرفي نمايند.
(جهت ایجاد تسهیلات برای این قبیل مشمولان ، برای شرکت در آزمون دانشگاهها ،تا 31/6/سال بعد از فراغت از تحصیل مهلت معرفی دارند.)

در ضمن من هنوز 20 سال نرسیدم پس مشکلی نباید باشه ...

مُعین
17-09-2014, 13:47
ممنون معین جان والا نظام وظیفه تو شهرمون یه خورده بد مسیره ، تنبلیم میاد برم...!
از سایتشون هم پرسیدم هنوز جوابی ندادن ولی الان تو سایتشون این لینک رو دیدم امیدوارشدم
برای سال 92 است برای 93 فکر نکنم تغییری تو قانونش بدن

تو لینک شما هم مورد 3

در ضمن من هنوز 20 سال نرسیدم پس مشکلی نباید باشه ...

ایشالا که مشکلی نیست ... ولی به نظر من جهت اطمینان خاطر حضورا مراجعه کنید با مدارکتون تا خیالتون صد درصد راحت شه .:n16:

alireza-1991
17-09-2014, 14:03
آقا واسه معاقیت تحصیلی خود دانشگاه اقدام میکنه یا نامه ای باید از دانشگاه بگیریم ببریم + 10 یا نظام وظیفه ؟

Core
17-09-2014, 14:07
امکانش هست بنظرتون ؟

برادر بنده دقیقا شرایط شمارو داشت و متولد آبان 73 هست. خرداد سال 92 مدرک پیش دانشگاهی خودش رو گرفت و امسال کنکور قبول شد. دیروز به نظام وظیفه مراجعه کردم و تو سیستم چک کردند و گفتند مشکلی برای ثبت نام نداره و بعد از ثبت نام به پلیس +10 هم مراجعه کردیم و برگه معافیت تحصیلی از دیروز به مدت 5 سال براش صادر شد.

Core
17-09-2014, 14:09
آقا واسه معاقیت تحصیلی خود دانشگاه اقدام میکنه یا نامه ای باید از دانشگاه بگیریم ببریم + 10 یا نظام وظیفه ؟

اگر مشمول باشید دانشگاه فرم پیوست ب رو میده که ببرید پلیس +10 و برگه معافیت صادر شده رو از اونا بگیرید و برای دانشگاه ببرید. 10 دقیقه هم تو پلیس +10 بیشتر زمان نمیبره و معافیت براتون صادر میشه.

pouyasony
24-09-2014, 17:52
اگر مشمول باشید دانشگاه فرم پیوست ب رو میده که ببرید پلیس +10 و برگه معافیت صادر شده رو از اونا بگیرید و برای دانشگاه ببرید. 10 دقیقه هم تو پلیس +10 بیشتر زمان نمیبره و معافیت براتون صادر میشه.

معافيت تحصيلي رو كه پليس+10 نميده اونجا فقط يه برگه ميده كه توش نوشته شده معافيت تحصيلي از طريق پست از نظام وظيفه به دانشگاه ارسال ميشه

Sent from my iPhone using Tapatalk

pouyasony
24-09-2014, 18:00
دوستان من از كارداني فارغ تحصيل شدم بعد الان واسه كارشناسي ثبت نام كردم دانشگاه كه رفتن 2تا نامه بهم دادن يكي واسه لغو معافيت كارداني يكي هم درخواست معافيت جديد واسه كارشناسي .بعد خيلي جالبه اين كاغذارو دادن دستم بعد خودشون نميدونستن با اين نامه ها بايد چيكار كنم منم شانسي برداشتم بردم پليس +10 كه اون كاغذارو ازم گرفتن و يدونه كاغد بهم دادن كه گفتن اينو بده دانشگاه كه توش نوشته بود معافيت تحصيلي از طريق نظام وظيفه به دانشگاه ارسال ميشه.
الان اين كارايي كه انجام دادم درسته؟كار ديگه اي لازم نيست انجام بدم؟يه موقع غيبت نخورم

Iranian boy10
25-09-2014, 13:45
سلام
دوستان بنده نامه فارغ التحصیلی (لغو معافیت کاردانی) رو گرفتم بردم پلیس+10 گفتن باید نامه درخواست معافیت برای مقطع کارشناسی رو بیاری یا اعزام بشی تا ما کاراشو انجام بدیم ! سوالم اینجاست روند لغو معافیت همینه؟ مگه اول لغو نمیکنن ؟ شاید خواستم از فرصت یکساله استفاده کنم و نرم خدمت ، نیابد اول لغو معافیت کاردانی کنن ؟!!!
از اینور دانشگاه فرم لغو معافیت تحصیلی میخواد برای ثبت نام کارشناسی ! نامه دانشگاه به نظام وظیفه که داده برای لغو معافیت رو باید بدم؟
ممنون میشم سریع جواب بدید :n12:

pouyasony
27-09-2014, 11:58
حالا كه ما اومديم يه سوال پرسيديم اينجا كلا تعطيل شد

Core
27-09-2014, 12:39
دوستان من از كارداني فارغ تحصيل شدم بعد الان واسه كارشناسي ثبت نام كردم دانشگاه كه رفتن 2تا نامه بهم دادن يكي واسه لغو معافيت كارداني يكي هم درخواست معافيت جديد واسه كارشناسي .بعد خيلي جالبه اين كاغذارو دادن دستم بعد خودشون نميدونستن با اين نامه ها بايد چيكار كنم منم شانسي برداشتم بردم پليس +10 كه اون كاغذارو ازم گرفتن و يدونه كاغد بهم دادن كه گفتن اينو بده دانشگاه كه توش نوشته بود معافيت تحصيلي از طريق نظام وظيفه به دانشگاه ارسال ميشه.
الان اين كارايي كه انجام دادم درسته؟كار ديگه اي لازم نيست انجام بدم؟يه موقع غيبت نخورم

روال كار همين هست دوست عزيز
براي شما نامه ي جديد با توجه به مقطع جديدتون صادر شده و مدت زمان اون هم بر اساس مقطعي كه قبول شديد مشخص شده هست. اون نامه اي كه پليس +١٠ داد رو به دانشگاه ارائه بديد و مشغول تحصيل بشيد.

farshidshd
27-09-2014, 12:51
سلام
دوستان بنده نامه فارغ التحصیلی (لغو معافیت کاردانی) رو گرفتم بردم پلیس+10 گفتن باید نامه درخواست معافیت برای مقطع کارشناسی رو بیاری یا اعزام بشی تا ما کاراشو انجام بدیم ! سوالم اینجاست روند لغو معافیت همینه؟ مگه اول لغو نمیکنن ؟ شاید خواستم از فرصت یکساله استفاده کنم و نرم خدمت ، نیابد اول لغو معافیت کاردانی کنن ؟!!!
از اینور دانشگاه فرم لغو معافیت تحصیلی میخواد برای ثبت نام کارشناسی ! نامه دانشگاه به نظام وظیفه که داده برای لغو معافیت رو باید بدم؟
ممنون میشم سریع جواب بدید :n12:

سلام
روندش همینه بله شما معافیت اول رو لغو می کنید بعدش اگه خواستید دانشگاه ثبت نام کنید یه نامه درخواست معافیت میگیرین و می برین دانشگاه اگه نخواستین ثبت نام کنید که کاری لازم نیست انجام بدید یکسال مهلت دارید

نامه ی دانشگاه رو بدین پلیس+10 و نامه معافیت کارشناسی رو ببرین دانشگاه

pouyasony
27-09-2014, 13:18
روال كار همين هست دوست عزيز
براي شما نامه ي جديد با توجه به مقطع جديدتون صادر شده و مدت زمان اون هم بر اساس مقطعي كه قبول شديد مشخص شده هست. اون نامه اي كه پليس +١٠ داد رو به دانشگاه ارائه بديد و مشغول تحصيل بشيد.

ممنون عزيز
فقط پليس +١٠ نبايد واسه لغو معافيت به من يه نامه اي چيزي ميداد؟به من فقط يه نامه داد كه اونم واسه معافيت مقطع جديد بود
الان از كجا بدونم معافيت مقطع قبليم لغو شده و واسم مشكلي پيش نمياد؟

iceweek
26-10-2014, 13:57
تاریخ فارغ التحصیلی ترم فرد در دانشگاههای دولتی برای کی زده میشه برای ارائه به پلیس +10

bijandarbari
26-10-2014, 14:54
تو مدرک شما ، تاریخ فارغ التحصیلی ، تاریخی هستش که نمره آخرین واحد شما ثبت شده باشه.

iceweek
26-10-2014, 17:01
برای نظام وظیفه میگم.کاری به مدرک ندارم

post98
26-10-2014, 23:44
سلام دوست عزیز فکر نمی کنم آزاد با دولتی فرقی کنه اما چیزی که من 100 بار از دانشگاه پرسیدم (دانشگاه آزاد) و به من گفتن که تاریخ آخرین درسی که ثبت شده از همون موقع زمان معافیت تحصیلی صادر میشه.

مثلآ من بهمن 92 درسام تموم شد اما پروژه رو نگه داشتم و 30/5/93 نمرم رو گرفتم و تا 30/5/94 فرصت دارم.

حالا شما میخوای بری معافیت تحصیلیت رو ثبت کنی پلیس + 10؟ منظورم اینکه موقع ثبت نام تو دانشگاه برگه ای ندادن برین پلیس + 10 ثبت کنین ؟

e.khafan!
27-10-2014, 20:25
سلام
دوستان من الان سال چهارم کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد هستم
میخوام مجددن کنکور کارشناسی شرکت کنم، چطور میتونم برم دانشگاه دولتی کارشناسی یه رشته دیگه، امکانش هست؟
اگر انصراف از تحصیل بدم و مدرک کاردانی بگیرم میشه؟
یا اینکه باید کارشناسیمو تموم کنم حتما؟ یا اصلا نمیشه؟

iceweek
28-10-2014, 11:24
من دی ماه امتحانم تموم میشه.میخوام برای اسفند برم سربازی.میخوام ببینم دانشگاه برای اول بهمن بهم برگه برای نظام وظیفه میده یا نه

HOJ-JAT
28-10-2014, 12:32
شما هروقت اخرين امتحانت نمرش ثبت شد ميتوني سريع برگ لغو معافيت رو بگيري و كاراي تسويه حساب را بعدا انجام بدي
در ضمن بهتره خودت قبل از اينكارا كارنامت را براي واحد هاي پيشنياز هم نياز چك كني چون اگر بعدا مشكلي پيش بياد مثلا بگن فلان درس قبول نيست جون پيش نيازش رو نگزروندي برات درد سر فراون ميشه

iceweek
28-10-2014, 13:46
شما هروقت اخرين امتحانت نمرش ثبت شد ميتوني سريع برگ لغو معافيت رو بگيري و كاراي تسويه حساب را بعدا انجام بدي
در ضمن بهتره خودت قبل از اينكارا كارنامت را براي واحد هاي پيشنياز هم نياز چك كني چون اگر بعدا مشكلي پيش بياد مثلا بگن فلان درس قبول نيست جون پيش نيازش رو نگزروندي برات درد سر فراون ميشه

ممنون
ارشدم.ازین مشکلا خداراشکر ندارم.الانم یه درس فقط مونده.پس میگین میتونم برای بهمن برم پلیس +10؟واقعا؟اطلاع دارید یا شنیده هاتونا میگین؟

Masоud
30-10-2014, 19:23
سلام دوستان

من یکی از چشمام نمره ش 3 ـه + 4 شماره آستیگمات. اون یکی نمره ش 3 + 3.75 آستیگمات. جمعا میشه 13.75

الان دارم کارشناسی میخونم. اگه از دانشگاه انصراف بدم و دفترچه رو بفرستم معاف دائم میشم؟

چون از قوانین جدیدی که اومده خبر ندارم این سؤال رو پرسیدم.

سپاس [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

HOJ-JAT
30-10-2014, 21:16
خیر دوستانم گرفتن البته به دانشگاه و کارمندای اموزش هم بستگی داره که چقدر کارتون رو پیش ببرن

iceweek
31-10-2014, 13:36
اگر متاهلی اسفند اعزام بشه خدمتش 18 ماه میشه؟

the.legend
10-11-2014, 12:53
از فاصله ی 2 متری بیشتر با کمر خوردم زمین مهره پنجم کمر من ترک برداشت و به نوعی داغون شده
درسم تموم شده الان سربازم باید خودمو معرفی کنم
فعلا باید یک ماه استراحت کنم دوباره دکتر برم وضعیت کمرمو برسی کنه
برای راه رفتن ، نشستن و هر کاری کمربند مخصوص میبندم.
نسشتن، بلند شدن، حتی دراز کشیدن خیلی چیزا برام درد اوره و سخته
درد زیادی هم دارم
ایا راهی هست من بتونم معافی بگیرم یا به من تعلق میگیره ؟
مهره ی کمر من کامل نشکسته و ترک برداشته، درمانش استراحت طولانی مدت هست
ممنونم

miadeng
15-11-2014, 23:21
سلام دوستان
من یک موردی رو شنیدم که میگن اگه به هر نحوی از کشور خارج بشی و خدمتم نرفته باشی و اقامت یه کشور دیگه رو گرفته باشی و 2سال در آن کشور اقامت داشته باشی ، آن وقت می تونی راحت رفت و آمد کنی به ایران و هیچ مشکلی هم بابت نرفتن به خدمت نباشه چون که مثلا شما اقامت یک کشور دیگه رو دارید .

آیا این درسته ؟ و اگه میشه بیشتر راجع بهش توضیح بدید.

دوستان لطفا راهنمایی کنید.
ممنون.

Ashk4n
15-11-2014, 23:46
ما که معاف شدیم با 3سال غیبت :n02: هفته قبل کارت اومد دم در خونه انشاالله که شر خدمت از سر همتون کم شه. الان یک کم امید به زندگی پیدا کردم :n09:

معافیت از نوع جبهه و جانبازی ولی خداییش هفت خان رستم رو رد کردم تا معاف شدم فک کنم از خود خدمت سخت تر بود :n25: چون مدارک پدر تو سیستم کشوری ثبت

نبودوکمیسیون ماده 3 هم نداشت و خلاصه دنگ و فنگ از این شهر به اون شهر و بی مسئولیت یک عده نفهم ...

Rossin
20-11-2014, 19:07
رئیس نظام وظیفه شرایط کسر خدمت بیش از یکسال را توضیح داد

توضیحات بیشتررییس سازمان وظیفه عمومی ناجا در غرفه خبرآنلاین به پرسشهایی درباره نظام وظیفه و خدمت سربازان پاسخ داد. او که پیش از این نیز بارها درباره شرایط کسر خدمت و بخشش اضافه خدمت صحبت کرده بود، این بار نیز درباره این شرایط توضیحات بیشتری داد.
امید کریمی: سردار سید حمید صدرالسادات تاکید کرد: با توجه به اینکه ماه های خدمت سربازی در حال حاضر 21 ماه است ولی سال آینده 24 ماه می شود، بهتر است مشمولان هر چه سریعتر برای تعیین تکلیف اضافه خدمت خود، اقدام کنند.
رئیس سازمان نظام وظیفه در حاشیه بازدید از نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها همچنین درباره کسر خدمت سربازان متاهل، و صاحب فرزند، بسیجی و مشمولانی که پدرشان سابقه جبهه دارد، سخن گفت که مشروح این گفتگو را در ادامه می خوانید:مشمولانی که اضافه خدمت دارند، تا چه زمانی از بخشش اضافه خدمت که اخیرا به تصویب رسیده، برخوردار می شوند؟
در مورد بخشش اضافه خدمت قبلا توضیح داده ایم کسانی که برابر قانون خدمت نظام وظیفه سه ماه تاخیر در معرفی خود به عنوان مشمول داشته اند، اگر تا 3 ماه تاخیر خود را معرفی کنند، 3 ماه اضافه خدمت در پرونده آنها منظور می شود و اگر این غیبت و تاخیر تا 6 ماه طول بکشد، مشمول نیز تا 6 ماه اضافه خدمت می شود و اگر بیشتر این میزان باشد، آنها از نظر قانون به عنوان سرباز فراری شناخته می شوند.
برای بخشش این میزان از اضافه خدمت مشمولان غایب، با توجه به نظر ستادکل فرماندهی نیروهای مسلح، پیشنهادی خدمت فرماندهی کل قوا داده شد تا کسانی که اضافه خدمت دارند و فعلا نیز در حین خدمت نیز هستند، اضافه خدمت شان بخشیده شود و کسانی که هنوز به خدمت وارد نشده اند ولی تا 22 بهمن ماه امسال خود را به یگان انتظامی مربوطه برای طی کردن خدمت سربازی معرفی کنند، نیز اضافه خدمتشان بخشیده می شود که این پیشنهاد پذیرفته شد و به تصویب رسید و فعلا اجرایی شده است.تکلیف مشمولانی که در حین خدمت هستند، مشخص شده است، ولی سئوال اینجاست آیا کسانی که فراری محسوب شده اند، می توانند مشمول این تخفیفات شوند؟
طبق تعریفی که ما داریم، سربازان فراری کسانی هستند که در سازمان نظام وظیفه وارد شده اند و بعد از مدتی ترک خدمت کرده اند. آنها باید ابتدا، خودشان را به یگان مربوطه معرفی کنند و وضعیت ترک خدمت و فرار خود را مشخص کنند تا پس از آن درباره تخفیف اضافه خدمتشان بررسی شود.آنها می توانند به بخشش اضافه خدمت خود امید داشته باشند؟
عرض کردم باید ابتدا معرفی آنها به یگان مربوطه صورت گیرد تا درباره اضافه خدمتشان و بخشش آن، تصمیم گیری شود.بخشش ماه های خدمت برای سربازان متاهل و در حین خدمت، تصویب شده، اگر سربازان غایب مورد بحث متاهل باشند، بخشش بیشتری برای ماه های خدمتشان یا جبران اضافه خدمت آنها وجود دارد؟
در وضعیت تاهل مشمولان، قواعد بخشش اضافه خدمت به این صورت است کسانی که هم اکنون وارد خدمت سربازی هستند، به ازای هر فرزند 2 ماه از خدمت آنها بخشیده می شود. این برای مشمولانی است که هم اکنون در حین خدمت هستند یا تا پایان امسال خود را معرفی کنند.
کسانی که از سال آینده وارد خدمت می شوند، چون زمان طول خدمت سربازی از سال آینده 24 ماه می شود، اگر متاهل باشند، 3 ماه کسر خدمت می گیرند و در ازای هر فرند نیز 3 ماه کسر خدمت برای آنها در نظر گرفته می شود تا در نهایت میزان این کسر خدمت ها به یک سال برسد و از آن بیشتر اعمال نمی شود.
قبلا برای قوانینی مانند معافیت فرزندان طلاق، شاهد طلاق های صوری بودیم، فکر نمی کنید کسر خدمت به خاطر ازدواج، باعث رواج ازدواج صوری و تبعات منفی ناشی از آنها در جامعه شود؟ هرچند که احتمالش کم است.
به نظر می رسد بعید است به خاطر سه ماه کسر خدمت، کسی تن به این کار بدهد. ولی ممکن است در برخی شرایط هر کاری صورت گیرد. لذا خانواده های توجه کنند آثار منفی موضوع ازدواج صوری را در نظر داشته باشند تا مشکلات فرزندشان بیشتر از زمانی نشود که حین انجام وظیفه هستند.در شرایط فعلی امکان استفاده از قوانین کسر خدمت بیش از یک سال وجود ندارد؟ حتی اگر مشمول، سابقه حضور فعال در نیروی بسیج را داشته باشد؟
قانون می گوید کسر خدمت سربازان صاحب فرزند و متاهل، با احتساب داشتن سوابق بسیج نباید بیش از یک سال شود. ولی قوانین کسر خدمت دیگری هم هستند که قابل جمع بستن با کسر خدمت فعلی است. از جمله داشتن سابقه جبهه پدر یا جانبازی او می تواند به این یکسال اضافه شود. مثلا اگر مشمول متاهلی سه فرزند داشته باشد، یک سال کسر خدمت دارد، اگر پدرش سوابق جبهه هم داشته باشد، به این کسر خدمات ها مطابق قانون افزوده می شود. به هرحال سوابق حضور فعال در نیروی بسیج را با میزان کسر خدمت تاهل و فرزندان جمع می کنیم و نهایتا مجموع کسر خدمت خانواده و بسیج نباید بیش از یک سال شود.بحث دیگری که این روزها مخاطبان خبرآنلاین مطرح می کنند، کم بودن میزان حقوق دریافتی سربازان است. برخی سربازان متاهل غایب می گویند اگر ما با داشتن همسر و فرزند به سربازی برویم از لحاظ معیشت و مالی دچار مشکل می شویم و زندگی مان از هم می پاشد، برای همین برخی مشمولان فراری، تمایلی به خدمت ندارند. برای ترمیم حقوق سربازان چه اقدامی کرده اید؟
متاسفانه مشکل اصلی در این باره، عدم تامین منابع اعتباری توسط دولت است. ما در سازمان نظام وظیفه به جد دنبال آن هستیم که قانون فعلی درباره حقوق سربازان که تصویب شده، اجرایی شود. خوشبختانه قانون خوبی در این باره وجود دارد ولی دولت اعتبارات لازم را تخصیص نمی دهد و تاکنون این قانون اجرا نشده است.در صورت تامین بودجه ترمیم حقوق سربازان از سوی دولت، این میزان با دریافتی سرباز حرفه ای برابری می کند؟
مسئله سرباز حرفه ای حساب دیگری دارد و شرایط آن با سربازی فعلی متفاوت است. باید ابتدا روی سرباز حرفه ای کار کارشناسی شود و تعریف شود این موضوع چیست و چه تبعاتی برای جامعه، نیروهای مسلح و یگانهای مربوطه دارد. موضوع آن با حقوق سربازان که فعلا کم است، نباید خلط شود. این مسئله باید به صورت کارشناسی دنبال شود و در حال حاضر در شرایط فعلی مجال این کار نیست.

amir_rahmani
22-11-2014, 19:26
دوستان من عمل گاستروژژنوستومی + واگاتومی‌ انجام دادم... دو ترم دیگه فارغ التحصیل میشم ... خواستم ببینم با این شرایط و عملی که انجام دادم شرایط معافی را دارم یا نه؟
بند های 28 و 29 بخش جراحی گوارش را مطالعه کردم خواستم از شما دوستان اهل فن هم بپرسم و مطلع بشم...

خیلی گل هستید :n12: :n16:

RezaPhoenix
09-12-2014, 12:20
سلام یکی از دوستام 2 سال درس(ازاد کارشناسی نرم افزار) خوند بعد انصراف داد و از اون فرصت یک سالش استفاده کرد و کنکور داد و اینبار کارشناسی زیست ازاد قبول شد دولتیم نیاورد.حالا اینجارو ثبت نام کرده.حالا اگه امسال کنکور بده و پزشکی بیاره با توجه به اینکه پزشکی مدرکش دکتری حرفه ای هست و کارشناسی نیست , براش دوباره معافیت تحصیلی صادر می کنن تا از اینجا انصراف بده بره یا نه اگه انصراف بده دیگه باید بره سربازی؟(متولد شهریور 71)

ممنون میشم اگه جواب بدین:n16:

daniyak
15-12-2014, 19:49
درود
پدرم فوت شده ایا و برادرم پایان خدمت دارد ایا من میتوانم کفالت مادرم رو بگیرم

navid oc
20-12-2014, 14:44
با سلام و عرض خسته نباشید.
بنده دانشجوی کارشناسی پیوسته هستم.ترم یک.
در صورت انصراف می توانم از معافیت دکترای پیوسته استفاده کنم؟

با سپاس.:n40:

navid oc
20-12-2014, 20:53

.........کسی نبود؟:n13::n13::n13::n13:

alavi71
21-12-2014, 22:21

سلام پس از انصراف مهلت یکساله دارید .و مشکلی نداره
برای اطلاع دقیق تر و زمان انصراف حتما از دفاتر پلیس+10 یا نظام وظیفه سوال کنید
موفق باشید

alavi71
21-12-2014, 22:24
درود
پدرم فوت شده ایا و برادرم پایان خدمت دارد ایا من میتوانم کفالت مادرم رو بگیرم

سلام
تا اونجایی ک میدونم میشه ...
از لینک زیر پیگیری کنید ...

navid oc
23-12-2014, 21:56
با تشکر از پاسخ قبلیتون.
آیا مدت حضور در جبهه پدر به شکل غیر داوطلبانه (سربازی پدر) جهت معافیت ایثارگری قابل محاسبه می باشد؟

با سپاس.

emadnasiri
17-01-2015, 20:58
سلام دانشگاه یه نامه تو تاریخ 1393/6/12 دم در خونه فرستاده که کپی نامه ای هست که به "اداره وظیفه عموم تهران بزرگ" فرستاده. تو این نامه گفته که من تو تاریخ 93/4/14 فارغ التحصیل شدم. الان من دارم برای کنکور ارشد بهمن ماه 1393 (حدودا هفته بعد) درس می خونم.

تو صفحه مربوط به قوانین نظام وظیفه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) امده که :
۱۴- مشمولان فارغ التحصیل دانشگاه ها از چه تاریخ می توانند از مهلت ۱ ساله پس از فراغت خود استفاده نمایند؟
مشمولانی که از تاریخ ۲۲/۲/۹۰ به بعد در مقاطع تحصیلی در دانشگاه فارغ التحصیل شده اند حق استفاده از مهلت ۱ ساله را خواهند داشت.

حالا سوال من اینه که با توجه به این که جواب کنکور بعد از تیرماه (یعنی تاریخی که تو نامه اعلام شده که من فارغ التحصیل شدم) اعلام می شده این دو ماه رو نظام وظیفه می بخشه یا نه؟
تو یه صحفه دیگه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هم این قانون اومده که :
مبناي پذيرش در دانشگاه ها چه با شركت در آزمون وچه بدون آزمون، تاريخ ثبت نام در دانشگاه مي باشد.البته در موارد خاص به جهت مساعدت به دانشجو، تاريخ اعلام قطعي قبولي از سوي سازمان سنجش نيز مي تواند مبناي پذيرش قرار گيرد.

آیا منظور این جمله این که از این دو ماه (مرداد و شهریور 1394) چشم پوشی می کنن یا نه؟

hamid_diablo
20-01-2015, 23:02
سلام

من کارشناسیم تموم شده و میخام دفترچمو پست کنم و احتمالا اردیبهشت 94 اعزامم

میخواستم بدونم میتونم همزمان با خدمت برای کارشناسی ارشد شرکت کنم؟ یعنی هم خدمت برم و هم درس بخونم...

میشه تو دانشگاه علمی کاربردی این کارو انجام داد؟

farshidshd
21-01-2015, 20:23
سلام

میخواستم بدونم میتونم همزمان با خدمت برای کارشناسی ارشد شرکت کنم؟ یعنی هم خدمت برم و هم درس بخونم...

سلام.
خیر همزمان نمیشه هم خدمت و هم تحصیل کرد

albertxx
22-01-2015, 13:03
دوستان یه سوال
یکی از اقوام جدیدا رفته خدمت

بعد میگه در صورتی که معدل 17 یا 18 باشه (( دقیق متوجه نشدم )) خدمتم میشه و کسری میدن ؟؟
خواستم ببینم درسته یا نه ؟؟؟

Homayun Khan
22-01-2015, 16:45
سلام دوستان
من پدرم 68 سال سن داره (متولد 1325) معلولیت نداره و یه برادر هم دارم 34 سالشه که 15 سال پیش سربازیشو خرید الان هم 2 ساله ازدواج کرده. با این شرایط میتونم برای معافیت کفالت اقدام کنم؟

G U L D A N
22-01-2015, 17:04
سلام

سلام.
خیر همزمان نمیشه هم خدمت و هم تحصیل کرد
پیام نور ( فراگیر ) می شه شرکت کرد . هم خدمت هم درس .

G U L D A N
22-01-2015, 17:05
سلام دوستان
من پدرم 68 سال سن داره (متولد 1325) معلولیت نداره و یه برادر هم دارم 34 سالشه که 15 سال پیش سربازیشو خرید الان هم 2 ساله ازدواج کرده. با این شرایط میتونم برای معافیت کفالت اقدام کنم؟
فکر نکنم . بازم از پلیس +10 بپرسید

G U L D A N
22-01-2015, 17:13
دوستان یه سوال
یکی از اقوام جدیدا رفته خدمت

بعد میگه در صورتی که معدل 17 یا 18 باشه (( دقیق متوجه نشدم )) خدمتم میشه و کسری میدن ؟؟
خواستم ببینم درسته یا نه ؟؟؟
من معدلم 19.7 بود . کسری هم ندادن .
خواسته شما درست رو بهتر بخونی و انگیزه درس خوندن شما رو بالا ببره .
اگر شما پروژه و یا پایان نامه ای دارید که به درد وزارت دفاع بخوره بسته به نوع پروژه بهتون کسری می دن

danial13
23-01-2015, 13:11
سلام دوستان
من تا تاریخ 96/11 معافیت تحصیلی دارم.دیروز از دانشگاه انصراف دادم و یک نامه دادن که باید ببرم نظام وظیفه.
فردا میخوام برم دانشگاه جدید ثبت نام کنم ایا باید فرم معافیت تحصیلی جدید بگیرم برای ثبت نام این دانشگاه؟ میدن بهم؟
فرمی که دانشگاه داده رو باید ببرم؟
اصلا معافیت تحصیلی میدن؟
ممنون

shah994
27-01-2015, 13:19
سلام
من 20 سالمه و امسال میرم ترم 6 (کارشناسی پیوسته مکانیک دانشگاه ازاد) اگه امکانش باشه میخوام انصراف بدم و برم رشته خلبانی ثبت نام کنم
ایا برام دوباره معافیت تحصیلی صادر میکنند؟

Alireza SM
27-01-2015, 14:25
سلام
من 20 سالمه و امسال میرم ترم 6 (کارشناسی پیوسته مکانیک دانشگاه ازاد) اگه امکانش باشه میخوام انصراف بدم و برم رشته خلبانی ثبت نام کنم
ایا برام دوباره معافیت تحصیلی صادر میکنند؟

اگه قبل از این، از دانشگاه انصراف نداده باشین و این اولین بارتون باشه بله صادر میشه.
10 روز دیگه کنکور ثبت نام میکنین و میتونین هروقت دلتون خواست انصراف بدین ( البته بهتره نهایتا تا تیر انصراف داده باشین تا هنام ثبت نام در رشته جدید دچار مشکل نشین )

skymagic
27-01-2015, 16:33
سلام من ترم 1 کاردانی هستم . دانشگاه ازاد . بععد 1 ترم تصمیم گرفتم انصراف بدم و به سربازی برم .
حالا یه مشکل دارم . اینکه میگن زمانی که بخوای انصراف بدی باید هزینه خیلی زیادی بپردازی یا باید شهریه ترم های بعدی رو بدی . فعلا من اصلا برای ترم بعد هیچ پولی واریز نکردم
چطوری انصراف بدم که پول ندم ؟؟؟؟ لطفا زود جواب بدید

سپید موی
28-01-2015, 19:57
سلام دوستان واقعا میدونم ممکنه سوالم تکراری باشه و بهش جوابی داده نشه ولی خواهشا نیاز مبرمی به کمک دارم
من ترم 5 کارشناسی عمران آزاد هستم بدون کنکور ثبت نام کردم دانشگاه و قبول هم شدم (حسابداری ازاد کارشناسی پیوسته)
چند روز پیش انصراف دادم حالا برای کار های امور مشمولین به مشکل بر خوردم
سوال من اینه اگه معافیت تحصیلی برام صادر بشه ادامه ی همون پنج سال عمران هست یا برای رشته ی جدیدم (کارشناسی پیوسته حسابداری ) سنوات جدید صادر میشه ( پنج ساله)
به طور کلی سوالم اینه که برای خوندن حسابداری 3 سال وقت دارم یا مثل حالت معمولی 5 سال؟
خواهش میکنم جواب بدین پلیس+10 جواب ادمو نمیدن میگن نمیدونیم نظام وظیفه هم کمیسویونه مسئولش دیگه اصلا جواب نمیده خواهش میکنم کمک کنید دوستان
:n16::n03:

Alireza SM
28-01-2015, 22:11
سلام من ترم 1 کاردانی هستم . دانشگاه ازاد . بععد 1 ترم تصمیم گرفتم انصراف بدم و به سربازی برم .
حالا یه مشکل دارم . اینکه میگن زمانی که بخوای انصراف بدی باید هزینه خیلی زیادی بپردازی یا باید شهریه ترم های بعدی رو بدی . فعلا من اصلا برای ترم بعد هیچ پولی واریز نکردم
چطوری انصراف بدم که پول ندم ؟؟؟؟ لطفا زود جواب بدید

اون هزینه برای دانشگاه دولتی و رشته های روزانه هست نه دانشگاه آزاد.

hosseinf722
30-01-2015, 10:59
سلام
کسی که در تیر 93 فارغ التحصیل شده و لیسانسشو گرفته و هفته ی دیگه می خواد کنکور ارشد بده ، تا زمانی که نتایج کنکور (کنکور ارشد سال 94) بیاد ، مشمول حساب میشه؟
یعنی بعد از اینکه هفته ی دیگه کنکورشو داد ، برای کارای نظام وظیفه اش کاری باید انجام بده؟ خودشو باید معرفی کنه که غیبت نخوره یا مشکلی نیست و میتونه با خیال راحت منتظر اومدن نتیجه ی کنکور بمونه؟
در ضمن متولد بهمن هفتاد هستن.

خیلی ممنون از پاسخگویی تون

mk367
30-01-2015, 11:41
یکی ار رفقام دانشجوی پیام نور بوده ولی درسشو تموم نکرده و چون معافیت تحصیلیش تموم شده رفته سربازی. حالا تو یکی از دانشگاههای سپاه تو استان خودش داره خدمت می کنه. امکانش هست تو حین خدمت بره دانشگاه تا بقیه واحد هاش رو پاس کنه؟
اصلا میشه حین خدمت تو دانشگاه تحصیل کرد؟چون شنیدم دانشگاه پیام نور با تحصیل حین خدمت مشکلی نداره.

mk367
30-01-2015, 11:43
سلام
کسی که در تیر 93 فارغ التحصیل شده و لیسانسشو گرفته و هفته ی دیگه می خواد کنکور ارشد بده ، تا زمانی که نتایج کنکور (کنکور ارشد سال 94) بیاد ، مشمول حساب میشه؟
یعنی بعد از اینکه هفته ی دیگه کنکورشو داد ، برای کارای نظام وظیفه اش کاری باید انجام بده؟ خودشو باید معرفی کنه که غیبت نخوره یا مشکلی نیست و میتونه با خیال راحت منتظر اومدن نتیجه ی کنکور بمونه؟

تا جایی که من میدونم بعد از فارغ التخصیلی تا یک سال زمان داره تا خودشو به نظام وظیفه معرفی کنه

سپید موی
31-01-2015, 20:23
سلام دوستان واقعا میدونم ممکنه سوالم تکراری باشه و بهش جوابی داده نشه ولی خواهشا نیاز مبرمی به کمک دارم
من ترم 5 کارشناسی عمران آزاد هستم بدون کنکور ثبت نام کردم دانشگاه و قبول هم شدم (حسابداری ازاد کارشناسی پیوسته)
چند روز پیش انصراف دادم حالا برای کار های امور مشمولین به مشکل بر خوردم
سوال من اینه اگه معافیت تحصیلی برام صادر بشه ادامه ی همون پنج سال عمران هست یا برای رشته ی جدیدم (کارشناسی پیوسته حسابداری ) سنوات جدید صادر میشه ( پنج ساله)
به طور کلی سوالم اینه که برای خوندن حسابداری 3 سال وقت دارم یا مثل حالت معمولی 5 سال؟
خواهش میکنم جواب بدین پلیس+10 جواب ادمو نمیدن میگن نمیدونیم نظام وظیفه هم کمیسویونه مسئولش دیگه اصلا جواب نمیده خواهش میکنم کمک کنید دوستان
:n16::n03:
اقا کسی جواب مارو نمیده؟
:n29::n03:

navid oc
31-01-2015, 20:30
اقا کسی جواب مارو نمیده؟
:n29::n03:

سلام.
طبق قانون هیچ مشکلی نیست و سنواتتون از اول محاسبه می شود.
اون قانونی که شما گفتین مال 3 سال پیش است.
موفق و پیروز باشید.

فقط مدرک معادل نباید داشته باشید. یعنی بهتون که فوق دیپلم ندادن؟!

سپید موی
31-01-2015, 21:43
نه خداروشکر مدرک معادل و یا مدرک پایین تر ندادن آنچنان واحدی پاس نکردم که مدرک بگیرم

navid oc
31-01-2015, 21:49
نه خداروشکر مدرک معادل و یا مدرک پایین تر ندادن آنچنان واحدی پاس نکردم که مدرک بگیرم

راستی داداش شما چرا انصراف دادی؟
چرا تغییر رشته ندادی؟

سپید موی
31-01-2015, 22:17
مگه فرقی میکنه؟ چون تعداد انچنان واحدی پاس نکردم به علت بعضی مشکلات اگر هم پاس کرده بودم تخصصی رشتم بود که به درد حسابداری نمیخورد که بخوام تطبیق بدم

navid oc
01-02-2015, 18:45
مگه فرقی میکنه؟ چون تعداد انچنان واحدی پاس نکردم به علت بعضی مشکلات اگر هم پاس کرده بودم تخصصی رشتم بود که به درد حسابداری نمیخورد که بخوام تطبیق بدم

بله فرق می کند. برای تغییر رشته معافیت تحصیلی مجدد صادر نمی شود و از همون قبلی کم می شود.
ولی برای انصراف قضیه فرق می کند.
به هر حال مشکلی نیست.
یه لطفی هم بکنید وقتی کاراتون را انجام دادین نتایج را در تاپیک بزارید...
ممنون از شما.

سپید موی
01-02-2015, 19:05
بله برای همون انصراف دادم تا از سنوات جدید بهره مند بشم.
----
بله دوستان خداروشکر امروز کار های معافیت تحصیلی ام رو انجام دادم و برگه ی معافیت تحصیلی رو گرفتم تا فردا ببرمش دانشگاه و مراحل ثبت نام کامل بشه
دوستان دقت کنن اول از همه با دقت تمام قوانینی که تو سایت نظام وظیفه زدند رو مطالعه کنید
برای گرفتن معافیت تحصیلی ( دانشجویان انصرافی) نباید مدرک معادل بهتون داده باشن در این صورت سنوات جدید بهتون تعلق نمیگیره
یعنی اگر در کارشناسی پیوسته ( هر رشته ای) تحصیل میکردین نباید بعد از انصراف مدرک فوق دیپلم (معادل) بهتون تعلق بگیره در این صورت معافیت تحصیلی مجدد نمیدن و همه چیز ملغی است
به هر حال کوتاه نیاین دوستان من سعی خودتون رو بکنید
موفق باشید

معافیت تحصیلی دانشجویان انصرافی در صورتی که تا یک سال پس از تاریخ انصراف، در مقطع یا رشته دانشگاه جدید یا یک حوزه علمیه پذیرفته شوند، در طول مدت تحصیل در مقاطع دانشگاهی (از دیپلم تا دکترای تخصصی) مشروط به اینکه انصراف، در مدت سنوات مجاز صورت گرفته باشد، فقط یک بار قابل تمدید است که در این صورت، مدت تحصیل قبلی جزو سنوات تحصیلی جدید محسوب نخواهد شد.بر این اساس، ترخیص کارکنان وظیفه بدون غیبت اولیه در حین خدمت که بیش از یک سال از تاریخ فراغت آنان از مقطع قبلی سپری شده باشد نیز جهت ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی و بالاتر به جز در زمان های اضطراری و جنگ بلامانع است.

danial13
01-02-2015, 23:14
----
بله دوستان خداروشکر امروز کار های معافیت تحصیلی ام رو انجام دادم و برگه ی معافیت تحصیلی رو گرفتم تا فردا ببرمش دانشگاه و مراحل ثبت نام کامل بشه
دوستان دقت کنن اول از همه با دقت تمام قوانینی که تو سایت نظام وظیفه زدند رو مطالعه کنید
برای گرفتن معافیت تحصیلی ( دانشجویان انصرافی) نباید مدرک معادل بهتون داده باشن در این صورت سنوات جدید بهتون تعلق نمیگیره
یعنی اگر در کارشناسی پیوسته ( هر رشته ای) تحصیل میکردین نباید بعد از انصراف مدرک فوق دیپلم (معادل) بهتون تعلق بگیره در این صورت معافیت تحصیلی مجدد نمیدن و همه چیز ملغی است
موفق باشید
درسته. نباید مدرک معادل داشته باشید. در کل هم یکبار بیشتر نمیتونین انصراف بدین
منم امروز کارای معافی رو انجام دادم و تا 98 معافیم تمدید شد

Life24
02-02-2015, 10:34
----
موفق باشید

شما کارتون کشید به نظام وظیفه؟ یا همان پلیس +10 کارتون راه انداخت؟

سپید موی
02-02-2015, 12:22
شما کارتون کشید به نظام وظیفه؟ یا همان پلیس +10 کارتون راه انداخت؟
بله متاسفانه پلیس +10 از قانون اطلاع نداشتن (اول که رفتم اینطور گفتن) بعد رفتم نظام وظیفه تعیین تکلیف کنم بگم چرا نمیشه تو سایت نظام وظیفه زدند که میشه و اونها هم با نظام وظیفه مرکز تماس گرفتند و گفتن میشه :| بعد از اون نامه ی انصراف دانشگاه رو گرفتم و بردم نظام وظیفه تا تاییدش کنن و بگن به متقاضی معافیت تحصیلی داده بشه ( چون پلیس+10 میگفت باید نظام وظیفه تایید کنه تا ما بدیم) بعد بردمش نامه ی نظام وظیفه رو با نامه ی انصراف دانشگاه رو به پلیس +10 و اونها برام معافیت تحصیلی جدید صادر کردن
متاسفانه کارهاشون بینهایت بی برنامه هست واقعا باید هر کس میره دنبال کار خودش واقعا باید حواسش باشه و پیگیر باشه چون زیاد اهمیت نمیدن به کار های مردم
موفق باشید دوستان

aref10
03-02-2015, 17:17
سلام
ببخشید بنده ورودی مهر88 کارشناسی پیوسته هستم و در تاریخ 30ام بهمن امسال(93) فارغ التحصیل خواهم شد

لطفا راهنمایی بفرمایید که حداکثر تا کی فرصت دارم که دفترچه پست کنم؟

ممنون

amir2013
06-02-2015, 01:28
معافیت تحصیلی دانشجویان انصرافی
دانشجویانی که تمایل به انصراف و شروع به تحصیل مجدد دارند در طول تحصیل از دیپلم تا دکتری ،فقط یکبار مجاز به انصراف در سنوات قانونی بوده و می بایست حداکثر تا یکسال بعد از تاریخ انصراف در دانشگاه و مقطع جدید شروع به تحصیل نمایند که در اینصورت مدت تحصیل قبلی آنها در مقطع جدید لحاظ نشده و همچنین می توانند در مقاطع پائین تر نیز شروع به تحصیل نمایند .

جمعه ١٧ بهمن ١٣٩٣

hosseinf722
09-02-2015, 18:46
سلام

کسی نمیدونه؟ :n35:

G U L D A N
09-02-2015, 18:50
کسی نمیدونه؟ :n35:

پس از تسویه حساب با دانشگاه تا یک سال می تونید خدمت نرید ! اما یک سال بشه یک سال یک روز اضافه دفترچه از 3 ماه تا 6 ماه می خورونند بهتون :n30:

Kingdom of heaven
10-02-2015, 00:41
سلام دوستان,
من به مشکل بر خوردم,نیاز شدیدی به راهنماییتون دارم,
من دقیقا مشکل یکی از کاربران عزیز رو دارم که صفحه قبل بهش اشاره کردن,کاربرِسپید موی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
__________________________________________________ __________________________
من ورودی سال 89 دانشجوی رشته نرم افزار پیام نور هستم,
و ساله دیگه سالِ اخرم هست,5سال میشه که دانشجو هستم,ولی بیشتر از 35 واحد پاس نکردم:n28:
حالا میخواستم بدونم میشه انصراف بدم و برم دانشگاه ازاد؟
ایا سرباز نیستم؟مشکلی برای ثبت نام توی دانشگاه ازاد ندارم؟
معافیت تحصیلی جدید برام صادر میشه؟:n27:
اگه معادل کاردانی بگیرم به صورت میشه قضیه؟
خواهشا هرکسی میدونه جواب بده:n28:

در ضمن من دو ترم اول تحصیلمو مرخصی تحصیلی گرفتم(نمیسال اول و دوم سال 90-89)
ایا این مرخصی تحصیلی تاثیری میذاره رو انصراف من؟؟؟
و این رو هم اضافه کنم که من هنور جزء سنوات مجاز محسوب میشم:(دانشگاه پیام نور)
براین ورودی های قبل از 90,کارشناسی پیوسته 6 سال مجاز هست,و یک نیم سال سنوات ارفاقی.

میخوام اگه بشه واسه ترم مهر سالِ بعد انصراف بدم و برم دانشگاه ازاد رشته خودم.البته بدون کنکور.

Kingdom of heaven
10-02-2015, 14:34
سلام دوستان,
من دقیقا مشکل یکی از کاربران عزیز رو دارم که صفحه قبل بهش اشاره کردن,کاربرِسپید موی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
و ساله دیگه سالِ اخرم هست,5سال میشه که دانشجو هستم,ولی بیشتر از 35 واحد پاس نکردم:n28:

براین ورودی های قبل از 90,کارشناسی پیوسته 6 سال مجاز هست,و یک نیم سال سنوات ارفاقی.

میخوام اگه بشه واسه ترم مهر سالِ بعد انصراف بدم و برم دانشگاه ازاد رشته خودم.البته بدون کنکور.

کسی نیست جواب مارو بده؟؟؟؟ :n37:

Alireza SM
10-02-2015, 16:10
سلام دوستان,

انصراف که مشکلی ندارید میتونید انصراف بدید و یک سال مهلت برای ارسال دفترچه خواهید داشت و تو این یه سال میتونید دوباره دانشگاه قبول بشید.
البته تا جایی که من مدونم نمیتونید هممون رشته قبلیتونو بخونید

Kingdom of heaven
10-02-2015, 21:23
انصراف که مشکلی ندارید میتونید انصراف بدید و یک سال مهلت برای ارسال دفترچه خواهید داشت و تو این یه سال میتونید دوباره دانشگاه قبول بشید.
البته تا جایی که من مدونم نمیتونید هممون رشته قبلیتونو بخونید

بنظرتون این قانون واسه دانشگاه های دولتی نیست؟؟؟؟:n28::n28::n28:

آیا فقط و فقط باید بعد از انصراف بوسیله شرکت در کنکور به دانشگاه جدید رفت یا میشه بدون آزمون رفت دانشگاه ازاد؟؟

Kingdom of heaven
10-02-2015, 22:49
درضمن توی اخبار پیام نور خوندم واسه ورودی های قبل از 90 سنوات مجاز برای کارشناسی پیوسته 6 سال؛و برای ورودی های بعد از 90 سنوات مجاز شده 5سال.
خدمتتون عرض کردم که من ورودی 89 هستم.

بنظره شما من که دارم سال 5 تحصیلم رو میگذرونم بهتره انصراف بدم یا بعد از قبولی در کنکور سراسری 94 مراحل انصراف رو طی کنم؟
ایا به مشکل بر میخورم اگه انصراف رو بذارم واسه ابتدای سالِ 6 تحصیلم؟؟

در ضمن رو هم اضافه کنم که در صفحه 42 (مربوط به شرایط پذریش دانشجو در پیام نور)دفترچه سراسری این جمله قید شده:
- حداكثر طول مدت تحصيل مجاز در مقطع كارشناسي براي دانشجوياني كه از معافيت تحصيلي استفاده مي كنند 6 سال و براي ساير
دانشجويان 10 سال خواهد بود.

با این اوصاف برای من مشکلی نیست که بعد از اعلام نتیجه کنکور سراسری 94 اقدام به انصراف بکنم؟؟؟
ممنونم میشم به این پاسخ بدین:n40:

Kingdom of heaven
11-02-2015, 11:39
یعنی نمیشه برم نرم افزار؟؟؟:n30::n30::n30:
بنظرتون این قانون واسه دانشگاه های دولتی نیست؟؟؟؟:n28::n28::n28:
من رشته امو دوست دارم:n37:
میشه IT رو انتخاب کنم و بعد از دو ترم تغییر رشته بدم بیام نرم افزار؟؟؟:n35:
ممنونم از پاسخگوییتون

اقا خواهشا جواب بدید:n28:
من ساکن بروجردم,
الان نه ایت اله بروجردی IT داره,نه دانشگاه ازاد واحدِ بروجرد!!!
فقط نرم افزار داره!!!
این قانون واسه ازاد هم باید رعایت بشه که نمیشه بری رشته قبلی؟؟؟؟
من نمیخوام رشته ای دیگه برم :n30:

Life24
11-02-2015, 12:29
اقا خواهشا جواب بدید:n28:
من ساکن بروجردم,
الان نه ایت اله بروجردی IT داره,نه دانشگاه ازاد واحدِ بروجرد!!!
فقط نرم افزار داره!!!
این قانون واسه ازاد هم باید رعایت بشه که نمیشه بری رشته قبلی؟؟؟؟
من نمیخوام رشته ای دیگه برم :n30:

سلام
عزیز بهترین راه مراجعه به سایت نظام وظیفه و یا مراجعه به نظام وظیفه شهر یا مرکز استان است.
در قانون جدید که سال 90 تصویب شد. گفته شده 1 بار میشه انصراف داد. و سنوات جدید به دانشجو اختصاص داده خواهد شد.
حالا اینکه شما ورودی 89 هستید ، دقیق نمیدانم.
اما اینکه میخواهید انصراف بدید و بروید مجدد در دانشگاه ازاد که 5 سال معافیت تحصیلی بگیرید و دوباره درس بخونید رو از نظام وظیفه بپرسید و بعد انصراف بدید.
اما من فکر کنم میشه. اما قبل از انصراف حتما سوال یگر.

Life24
11-02-2015, 12:30
قدیم باید ختما ازمون میدادی و تا میتونستی انصراف بدی و بری رشته جدید
الان این طور نیست. من مطلبی نخوندم که شما نتونی در رشته خودت مجدد درس بخونی و محدودیت باشد
اگر درست شما ضعیف هست ، سعی کن دانشگاه ازاد بری که اطراف باشه .. دانشگاه ازاد های مرکز سخت گیر هستند.

Kingdom of heaven
11-02-2015, 12:32
سلام
عزیز بهترین راه مراجعه به سایت نظام وظیفه و یا مراجعه به نظام وظیفه شهر یا مرکز استان است.
در قانون جدید که سال 90 تصویب شد. گفته شده 1 بار میشه انصراف داد. و سنوات جدید به دانشجو اختصاص داده خواهد شد.
حالا اینکه شما ورودی 89 هستید ، دقیق نمیدانم.
اما اینکه میخواهید انصراف بدید و بروید مجدد در دانشگاه ازاد که 5 سال معافیت تحصیلی بگیرید و دوباره درس بخونید رو از نظام وظیفه بپرسید و بعد انصراف بدید.
اما من فکر کنم میشه. اما قبل از انصراف حتما سوال یگر.

سلام دوست عزیز,
ممنون بابت پاسخگوییتون
والا اصلا جواب نمیدن نظام وظیفه,همه از دم بیسوادن!!!
توی دفترچه راهنمای سراسری هم قید شده که میشه انصراف بدی,
من میخوام بدونم ایا میشه رشته قبلی خودم توی دانشگاه جدید ادامه بدم؟
میتونم بدون آزمون وارد دانشگاه ازاد بشم؟

Kingdom of heaven
11-02-2015, 12:35
قدیم باید ختما ازمون میدادی و تا میتونستی انصراف بدی و بری رشته جدید
الان این طور نیست. من مطلبی نخوندم که شما نتونی در رشته خودت مجدد درس بخونی و محدودیت باشد
اگر درست شما ضعیف هست ، سعی کن دانشگاه ازاد بری که اطراف باشه .. دانشگاه ازاد های مرکز سخت گیر هستند.

بازم ممنونم,
نه والا درسم ضعیف نیست,این پیام نور کاری باهام کرد از همه ناامید بشم:n30:
اگه بتونم رشته قبلی خودمو انتخاب کنم,شرکت میکنم کنکور سراسری و دانشگاه ایت اله بروجردی رو انتخاب میکنم.

Life24
11-02-2015, 12:39
سلام دوست عزیز,
ممنون بابت پاسخگوییتون
والا اصلا جواب نمیدن نظام وظیفه,همه از دم بیسوادن!!!
توی دفترچه راهنمای سراسری هم قید شده که میشه انصراف بدی,
من میخوام بدونم ایا میشه رشته قبلی خودم توی دانشگاه جدید ادامه بدم؟
میتونم بدون آزمون وارد دانشگاه ازاد بشم؟

من خودم یکبار سال 89 انصراف دادم. اون موقع میگفتند باید حتما با ازمون قبول شد در دانشگاه.
بعد سنوات قدیم هم در جدید حساب کردند!!!
الان چیزی نخوندم که نشه! حرفی از ازمون و بدون ازمون نیست
در مورد رشته مشکلی نیست. میتونی همان رشته رو بخوانی.

اما شما ورودی 89 هستی. باید ببنی این قانون جدید سال 90 برای شما اعمال میشه. یا مطابق قانون قدیم باهات رفتار میشه. این خیلی مهم است.

اگر خیلی گیر هستی و وقت نداری و از پاسخ ها مطمئن نیستی. بهترین راه نظام وظیفه تهران هست.

اینجا رو حتما دقیق بخون

Kingdom of heaven
11-02-2015, 12:45
من خودم یکبار سال 89 انصراف دادم. اون موقع میگفتند باید حتما با ازمون قبول شد در دانشگاه.
بعد سنوات قدیم هم در جدید حساب کردند!!!
الان چیزی نخوندم که نشه! حرفی از ازمون و بدون ازمون نیست
در مورد رشته مشکلی نیست. میتونی همان رشته رو بخوانی.

اما شما ورودی 89 هستی. باید ببنی این قانون جدید سال 90 برای شما اعمال میشه. یا مطابق قانون قدیم باهات رفتار میشه. این خیلی مهم است.

اگر خیلی گیر هستی و وقت نداری و از پاسخ ها مطمئن نیستی. بهترین راه نظام وظیفه تهران هست.

اینجا رو حتما دقیق بخون

ممنونم داداش
الان این قانون رو خوندم:
ملاك يكبار انصراف از تاريخ 22/8/1390 به بعد بوده و افرادي كه قبل از اين تاريخ انصراف داده باشند جزء يكبار انصراف آنان محسوب نخواهد شد.

پس من میتونم انصراف بدم؟چون چیزی در موردِ سال ورود به دانشگاه قید نشده.
والا الان وقت رفتن به تهران رو ندارم,کلا گیر کردیم با این مسئولین بیسواد...

Life24
11-02-2015, 12:49
ممنونم داداش
الان این قانون رو خوندم:
ملاك يكبار انصراف از تاريخ 22/8/1390 به بعد بوده و افرادي كه قبل از اين تاريخ انصراف داده باشند جزء يكبار انصراف آنان محسوب نخواهد شد.

پس من میتونم انصراف بدم؟چون چیزی در موردِ سال ورود به دانشگاه قید نشده.
والا الان وقت رفتن به تهران رو ندارم,کلا گیر کردیم با این مسئولین بیسواد...

عزیز مشکل این هست که ما نمیدانیم این قانون برای ورودی های 89 هم اعمال میشه یا خیر؟ این خیلی مهم است.

Kingdom of heaven
11-02-2015, 12:53
عزیز مشکل این هست که ما نمیدانیم این قانون برای ورودی های 89 هم اعمال میشه یا خیر؟ این خیلی مهم است.

اره حرف شما کاملا متینِ,
الان کسی اطلاعی نداره,منی که ورودی 89 هستم,قانون حقِ یکبار انصراف من رو هم شامل میشه یا نه؟؟؟:n28:

Life24
11-02-2015, 16:05
اره حرف شما کاملا متینِ,
الان کسی اطلاعی نداره,منی که ورودی 89 هستم,قانون حقِ یکبار انصراف من رو هم شامل میشه یا نه؟؟؟:n28:

بعید میدونم کسی بتونه بهت اینجا پاسخ بده.
ببین سایت نظام وظیقه قسمت پرسش، برو سوال کن که من ورودی 89 این قانون انصراف و تخصیص سنوات از ابتدا شامل من هم میشه؟

Kingdom of heaven
11-02-2015, 17:29
بعید میدونم کسی بتونه بهت اینجا پاسخ بده.
ببین سایت نظام وظیقه قسمت پرسش، برو سوال کن که من ورودی 89 این قانون انصراف و تخصیص سنوات از ابتدا شامل من هم میشه؟

توی سایت نظام وظیفه به این دو گزینه برخوردم:

- مشمولان اخراجي،انصرافي،ترك تحصيل ازچه تاريخ درشمول استفاده ازمهلت1ساله پس ازتاريخ وقوع انصراف،ترك تحصيل،اخراج قرار مي گيرند؟

جواب :مشمولاني كه از تاريخ 22/4/90 به بعد از تحصيل در مقاطع دانشگاهي انصراف، ترك تحصيل و يا اخراج شده باشند .

و این رو اضافه کنم:

- آيا دانشجويان انصرافي حق تحصيل مجدد را دارند؟

جواب :بلي . مشمولان در طي مدت تحصيل از ديپلم تا دكتري صرفا 1 بار مي توانند از تحصيل انصراف و مجددا با پذيرفته شدن در دانشگاه به شرط : 1- عدم گذشت بیش از یکسال از تاریخ انصراف (قبل از اعزام به خدمت). 2- انصراف قبل از اتمام سنوات تحصیلی مصوب بوده باشد یعنی در سنوات ارفاقی نباشد .3-انصراف از تحصیل در مقطع ، با اخذ مدرک تحصیلی پایین تر نبوده باشد .(مثلا انصراف از کارشناسی پیوسته با اخذ مدرک کاردانی نباشد، مگر اینکه مدرک اخذ شده در سنوات مجاز تحصیل همان مقطع یعنی مقطع پایین تر به مشمول تعلق گرفته باشد که در این صورت در حکم فارغ التحصیل محسوب شده و ادامه تحصیل وی بلامانع می باشد)4- مقطع جدید ،تکراری نباشد.(یعنی قبلا از این مقطع فارغ التحصیل نشده باشد.)

این اوصاف شامل حال منم میشه,چون قید نشده که دانشجو حتما باید ورودی بعد از این قانون باشه,
فقط شرطش اینه که تاریخ انصراف بعد از 90/04/22 باشه و اینکه در سنوات مجاز باشه,
چون ورودیِ من 89 هست,سنوات مجاز برای من 6سال است.

ولی بازم سوالم رو از مشاور پیشرفته سایت پرسیدم,ولی متنظر پاسخشون هستم.:n37:

سپید موی
12-02-2015, 16:33
اول از همه نباید مدرک معادل بهت تعلق بگیره ! یعنی چی؟ یعنی تعداد واحد هات انقدر زیاد نشده باشه تا بعت فوق دیپلم بدن ، در این صورت شرط اول رعایت شده و میتونی بری سراغ شرایط بعدی
دوم اینکه نباید تو سنواتت ارفاقی باشه ، یعنی کمیسیون نباید برات تشکیل شده باشه تا یه ترم اضافی تر از سنواتت بهت ارفاق بشه اگر ارفاقی هم نداری باز میشه
شرط سوم اینه که حتما حتما باید تو سنوات مجاز دوره تحصیلی انصراف داده بشه

كارشناسي ارشد ناپيوسته سه سال، كارشناسي پيوسته پنج سال وكارشناسي ارشد پيوسته شش سال، دكتراي پيوسته هشت سال و دكتراي تخصصي شش سال است.

مشمولان اخراجی یا ترک تحصیل منجر به اخراجی از دانشگاهها (پس از ورود به سن مشمولیت) تا پایان خدمت مجاز به ادامه تحصیل نمی باشند.
مشمولان انصرافی از دانشگاهها (پس از ورود به سن مشمولیت) ، در صورتی که بعد از ورود به سن مشمولیت فقط یکبار انصراف داده باشند و حداکثر یکسال از تاریخ انصراف بیشتر سپری نشده باشد ، از کاردانی تا دکتری فقط یکبار مجاز به ادامه تحصیل در همان مقطع یا مقطع پایین تر می باشند.
نکته: مشمولان، مجاز به تحصیل مجدد در مقاطعی که قبلا از آن مقطع فارغ التحصیل شده اند نمی باشند.
مثال:انصراف از مقطع کارشناسی ناپیوسته ، در صورت داشتن شرایط ادامه تحصیل مجدد فقط مجاز به ادامه تحصیل در همان مقطع می باشند و مجاز به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی پیوسته نیستند.

بهترین کار اینه که بری از مسئول نظام وظیفه بخوای تا کمکت کنه، اونجا باید پا فشاری کنی !
یه اقای تو اتاق کامپیوتر نظام وظیفه هست اون مسئولشه ، :D
اون باید راهنماییت کنه ، ازش بخواه که بپرسه از مرکز کسب اطلاع کنه !!!
فقط چوری نگو که بهشون بر بخوره که حسابت با کرام الکاتبینه :دی

Kingdom of heaven
12-02-2015, 20:51
دوستان اگه بتونم انصراف بدم و ثبت نام دانشگاه ازاد؛کارشناسی پیوسته,
امکان داره نظام وظیفه شهرمون بگه تو نمیتونی بری دانشگاه؟یعنی نخوان کارمو راه بندازن!

آخه توی دفترچه سراسری 94 هم قید شده که دانشجو اگه از تاریخ 90/04/22 به بعد یکبار انصراف نداده باشه,و بشرطی که در سنوات مجاز باشه,میتونه انصراف بده و یکسال وقت داره واسه ارسال دفترچه!

بنظرتون میتونن بزنن زیره همه چی و بگن نمیتونی انصراف بدی؟
در اینصورت باید برم کجا پیگیر بشم؟؟

خواهشا دوستانی که اطلاع دارن جواب بدن،وقت زیادی ندارم
ممنونم از همه

Life24
12-02-2015, 22:28
دوستان اگه بتونم انصراف بدم و ثبت نام دانشگاه ازاد؛کارشناسی پیوسته,
امکان داره نظام وظیفه شهرمون بگه تو نمیتونی بری دانشگاه؟یعنی نخوان کارمو راه بندازن!

آخه توی دفترچه سراسری 94 هم قید شده که دانشجو اگه از تاریخ 90/04/22 به بعد یکبار انصراف نداده باشه,و بشرطی که در سنوات مجاز باشه,میتونه انصراف بده و یکسال وقت داره واسه ارسال دفترچه!

بنظرتون میتونن بزنن زیره همه چی و بگن نمیتونی انصراف بدی؟
در اینصورت باید برم کجا پیگیر بشم؟؟

خواهشا دوستانی که اطلاع دارن جواب بدن،وقت زیادی ندارم
ممنونم از همه

عزیز شما ورودی 89 هستی، معلوم نیست قانون جدید برای شما اعمال میشه یا خیر.
بهترین کار این هست که از نظام وظیفه بپرسید و مطمئن شوید. نظام وظیفه تهران پاسخگو خوبی هستند و مطمئن هست

Kingdom of heaven
12-02-2015, 23:14
عزیز شما ورودی 89 هستی، معلوم نیست قانون جدید برای شما اعمال میشه یا خیر.
بهترین کار این هست که از نظام وظیفه بپرسید و مطمئن شوید. نظام وظیفه تهران پاسخگو خوبی هستند و مطمئن هست

تلفنی مشاورهای سایت نظام وظیفه پاسخگو هستن؟؟؟

Life24
13-02-2015, 08:57
تلفنی مشاورهای سایت نظام وظیفه پاسخگو هستن؟؟؟

راستش نمی دانم. اما نظام وظیفه شهر یا استان وقتی تماس بگیرن خودشون. اطلاعات دقیق بهشون میدن.
من یک سری مثل شما کار داشتم. رفتم نظام وظیفه 8 صبح تا 12 ظهر نشستم تا طرف زنگ زد نظام وظیفه تهران. هیچی هم نگفتم .. تا کارم انجام داد.

Kingdom of heaven
13-02-2015, 11:07
راستش نمی دانم. اما نظام وظیفه شهر یا استان وقتی تماس بگیرن خودشون. اطلاعات دقیق بهشون میدن.
من یک سری مثل شما کار داشتم. رفتم نظام وظیفه 8 صبح تا 12 ظهر نشستم تا طرف زنگ زد نظام وظیفه تهران. هیچی هم نگفتم .. تا کارم انجام داد.

منم باید همین کارو بکنم,
بازم قربونه مرامت که جواب مارو میدی:n40:

Life24
13-02-2015, 11:18
منم باید همین کارو بکنم,
بازم قربونه مرامت که جواب مارو میدی:n40:
ورودی 89 هستی. اگر هم دیدی نمی تونی انصراف بدی. الان 35 واحد پاس کردی. در 3 ترم باقی مانده 50 تا 55 واحد پاس کن. حداقل کاردانی رو بگیری.

hesam68
18-02-2015, 03:30
سلام
نمیدونم سوالمو جای درستی می پرسم یا نه
من دوستم تازه کارشناسی هوشبری و تموم کرده
و سر بازی هم نرفته
میخواد الان دوباره کنکور ثبتنام کنه و بره دارو سازی بخونه
میخواستم بدونم از نظر وزارت علوم و نظام وظیفه واسش مشکلی پیش نمیاد؟
میتونه ثبتنام کنه و اگه قبول بشه دارو سازی هم بخونه؟

Life24
18-02-2015, 07:39
سلام
و سر بازی هم نرفته

سلام
عزیز شما باید بری نظام وظیفه سوال کنی. قوانین عوض شده و ماده و تبصره بهش اضافه شده

Alireza SM
18-02-2015, 09:56
سلام
و سر بازی هم نرفته

تازه تموم شده باشه که میتونه همین امسال کنکور شرکت کنه ولی اگه هوشبری رو روزانه خونده باشه برای داروسازی باید شهریه سنگینی پرداخت کنه که خیلی کمتر از دانشگاه آزاد نیست.

hesam68
18-02-2015, 20:41
سلام
آره تازه تموم کرده
هوشبری هم روزانه خونده
پس میتونه ثبتنام کنه؟؟

Alireza SM
19-02-2015, 18:01
سلام
آره تازه تموم کرده
هوشبری هم روزانه خونده
پس میتونه ثبتنام کنه؟؟

به شرط اینکه زمان ثبت نام ( اواخر شهریور سال 94 ) کمتر از یک سال از فارغ التحصیلیش گذشته باشه بله میتونه وارد رشته جدید بشه.
ضمنا چون روزانه تموم کرده باید شهریه سنگینی پرداخت کنه

amirtaj
20-02-2015, 18:53
سلام،میخوام از دانشگاه اشتغال به تحصیل بگیرم،میگن کد معافیتت نیومده،یک ماه پیش برگه معافیت موقت رو از پلیس +10 گرفتم،حالا چقدر طول میکشه این کد معافیت ما بیاد؟

Alireza SM
20-02-2015, 19:34
سلام،میخوام از دانشگاه اشتغال به تحصیل بگیرم،میگن کد معافیتت نیومده،یک ماه پیش برگه معافیت موقت رو از پلیس +10 گرفتم،حالا چقدر طول میکشه این کد معافیت ما بیاد؟

نهایتا همون یه ماه طول میکشه معمولا اگه به زودی نرسه میتونین برین نظام وظیفه و بپرسین.

amirtaj
20-02-2015, 20:29
نهایتا همون یه ماه طول میکشه معمولا اگه به زودی نرسه میتونین برین نظام وظیفه و بپرسین.
ممنون از جوابتون،شما اطلاعی دارید که آموزشگاه رانندگی،گواهی اشتغال بدون کد معافیت رو قبول میکنه؟

Alireza SM
22-02-2015, 11:03
ممنون از جوابتون،شما اطلاعی دارید که آموزشگاه رانندگی،گواهی اشتغال بدون کد معافیت رو قبول میکنه؟

بله قبول میکنه

soroosh_cz
22-02-2015, 15:34
سلام
من دوشنبه باید برم برای معاینه. میخوام برای معافیت پزشکی اقدام کنم. معافیت هم برای بیماری التهابی دستگاه گوارش IBD و کولیت هست که به ثبوت رسیده و ذکر شده معافیت دائم.
از طرفی میگن معافیت خیلی سخت شده و به هر کسی نمیدن.
حالا میخوام ببینم با این وجود اگر بعد از اعتراض ها بازم معاف نشدم، راهی دیگه هست؟
یه سوال دیگه:
من هفته ی پیش فارغ التحصیل شدم و فردا برای دریافت نامه لغو معافیت تحصیلی میرم دانشگاه، آیا همراه داشتن نامه لغو معافیت تحصیلی کافی هست؟ یا حتما گواهی موقت پایان دوره رو میخوان؟
چون روی برگه مدارک نوشته کپی و اصل آخرین مدرک تحصیلی.

Sent from my ST15i using Tapatalk

A2DA
22-02-2015, 15:41
یه سوال برام پیش اومده گفتم بپرسم شاید جواب گرفتم
ما که دانشجوی ترم آخربم و با توجه به اینکه بعد عید سربازی سه ماه بیشتر از الان می شه می تونیم الان دفترچه رو پست کنیم بیست و یک ماهه ( چند ماهه؟) حساب بشیم؟ یعنی هم مدرک کارشناسی مون که نگرفتیم هنوز به کار بیاد هم سه ماه بیشتر نریم خدمت!

soroosh_cz
22-02-2015, 15:48
یه سوال برام پیش اومده گفتم بپرسم شاید جواب گرفتم
ما که دانشجوی ترم آخربم و با توجه به اینکه بعد عید سربازی سه ماه بیشتر از الان می شه می تونیم الان دفترچه رو پست کنیم بیست و یک ماهه ( چند ماهه؟) حساب بشیم؟ یعنی هم مدرک کارشناسی مون که نگرفتیم هنوز به کار بیاد هم سه ماه بیشتر نریم خدمت!
نه نمیشه
برای پست دفترچه، حتما باید معافیت تحصیلیتون لغو بشه.
این کار هم فقط در صورت فراغت یا انصراف از تحصیل انجام میشه.

Sent from my ST15i using Tapatalk

ehsaaaan
02-03-2015, 19:12
سلام دوستان داداش من متولد نیمه دوم 75 و دانش آموز پیش دانشگاهی هست
آیا می تونه یک سال پشت کنکور بمونه و در کنکور 95 شرکت کنه؟از نظر نظام وظیفه مشکلی نداره؟

migmig3000
03-03-2015, 02:43
دوستان مگه تا چند ماه پیش سنوات تحصیلی برای دوره کاردانی سه سال نبود؟ مگه میشه که همینجوری تغییرش بدن؟! خب شاید یکی واحد کم برداشته که معدلش بالا بره حالا باید بره سربازی :V7:

Homayun Khan
09-03-2015, 20:16
سلام دوستان
با این اکو امکان معاف شدنم وجود داره؟ خود دکتر گفت شاید معاف از رزم بشی !؟

javad34
29-03-2015, 16:30
سلام من متولد 1368 هستم سربازی رفتم فرار کردم.. فکرکنم سرباز فراری محسوب میشم چون تو هفته دوم آموزشی فرار کردم.الانم 26 سالمه.

زندگیمو باختم کلا. تو اول دبیرستان یه ناظم بدجور کتکم زد منم نرفتم دیگه مدرسه.ترسو بودم شدید دکتر روانپزشک هم نرفتم اونموقع باید میرفتم . لج کردم .الان مادرم میگه برو درستو ادامه بده من میگم بابا بخدا قسم الان بخام برم هنرستان بزرگسالان کارت پایان خدمت می خواد!!!!

میگه نه چه ربطی داره.باورش نمیشه فکر میکنه میشه ادامه تحصیل داد.

حالا به من دیشب میگفت برو مدرسه پیدا کن درستو ادامه بده..

من اومدم مطمئن بشم که حتما اول باید رفت خدمت برم بهش بگم دست از سر کچل من بر داره.

غیر دولتی و پولی هم همینطوره؟ برای ثبت نام کارت پایان خدمت میخواد؟ پولش مهم نیست سالی 10 میلیون هم میتونم بدم به هنرستان.مشکل مالی ندارم.

داداش کوچیکم از اول راهنمایی تا الان که چهارم دبیسرتانه داره غیر دولتی میره بابام براش 20-30 میلیون تومن پول داده برای مدرسش..امسال فقط 9 میلیون تومن داد.

Alireza SM
29-03-2015, 18:04
سلام من متولد 1368 هستم سربازی رفتم فرار کردم.. فکرکنم سرباز فراری محسوب میشم چون تو هفته دوم آموزشی فرار کردم.الانم 26 سالمه.

زندگیمو باختم کلا. تو اول دبیرستان یه ناظم بدجور کتکم زد منم نرفتم دیگه مدرسه.ترسو بودم شدید دکتر روانپزشک هم نرفتم اونموقع باید میرفتم . لج کردم .الان مادرم میگه برو درستو ادامه بده من میگم بابا بخدا قسم الان بخام برم هنرستان بزرگسالان کارت پایان خدمت می خواد!!!!

میگه نه چه ربطی داره.باورش نمیشه فکر میکنه میشه ادامه تحصیل داد.

حالا به من دیشب میگفت برو مدرسه پیدا کن درستو ادامه بده..

من اومدم مطمئن بشم که حتما اول باید رفت خدمت برم بهش بگم دست از سر کچل من بر داره.

غیر دولتی و پولی هم همینطوره؟ برای ثبت نام کارت پایان خدمت میخواد؟ پولش مهم نیست سالی 10 میلیون هم میتونم بدم به هنرستان.مشکل مالی ندارم.

داداش کوچیکم از اول راهنمایی تا الان که چهارم دبیسرتانه داره غیر دولتی میره بابام براش 20-30 میلیون تومن پول داده برای مدرسش..امسال فقط 9 میلیون تومن داد.

سلام. به مدرسه ارتباط نداره آموزش پرورش اجازه نمیده براتو کارنامه صادر بشه. هیچ راهی جز پایان خدمت نیست.
ضمنا شما اگه مدت زیادی از فرار از خدمتتون گذشته باشه مجرم هم هستین و دادگاه به جرمتون رسیدگی میکنه و حبس هم میبره. البته اگه قبلا سابقه فرار از خدمت رو برای بار دوم نداشته باشین و همچنین قبل از دستگیر شدن، خودتون به یگان خدمتتون معرفی کنین، میتونین زندانش رو نقدی بخرین مبلغشم خیلی زیاد نیست.
به نظر من با درس یا بدون درس آِنده شما تفاوتی نخواهد کرد برین مساله سربازی رو مشخص کنین و برگردین هرکاری میخوای بکنین.

navid oc
06-04-2015, 19:06
با سلام.
من درخواست معافیت ایثارگری خود را ثبت کردم. قصد ثبت نام دانشگاه را دارم.
وضعیت معافیت ایثارگری من در حال بررسی است.... آیا در حین بررسی درخواست معافیت ایثارگری به من معافیت تحصیلی تعلق می گیرد تا در موعد مقرر در دانشگاه حاظر شوم؟!

eblisandenzo
07-04-2015, 19:15
سلام دوستان !
من سال 89 دفترچه فرستادم و همون موقع برگ سبز هم اومد . توی همون سال (( سال 89 )) هم نامه کسری خدمت (( 11 ماه کسری )) گرفتم .
اما چون سال 89 دانشجو شدم الان از معافیت تحصیلی استفاده میکنم. آیا میتونم بعد از اتمام تحصیل و رفتن به سربازی از اون کسری استفاده کنم ؟
متول سال 1370 هم هستم !

Alireza SM
08-04-2015, 07:56
سلام دوستان !
من سال 89 دفترچه فرستادم و همون موقع برگ سبز هم اومد . توی همون سال (( سال 89 )) هم نامه کسری خدمت (( 11 ماه کسری )) گرفتم .
اما چون سال 89 دانشجو شدم الان از معافیت تحصیلی استفاده میکنم. آیا میتونم بعد از اتمام تحصیل و رفتن به سربازی از اون کسری استفاده کنم ؟
متول سال 1370 هم هستم !

از اون که مسلما نمیتونین چون باید دفترچه جدید بفرستین و با کارت سبز قبلی اعزام نخواهید شد ولی اگه همچنان شرایط براتون موجود باشه مجددا کسری خدمت رو براتون صادر میکنن. چه کسری خدمتی هست حالا این که 11 ماه شده؟؟؟

Alireza SM
08-04-2015, 08:02
بچه هایی که برای فرار از سربازی میخواین یه درس از پیش دانشگاهی رو پاس نکنین و یه سال نگهش دارین و سال بعد خرداد پاسش کنین، خیلی مهمه توجه کنین :

در مورد نگه داشتن یه درس به مدت دو نمیسال متوالی توجه داشته باشید که مدتی هست که برخی از استان ها بخشنامه کردن که اگه کسی برای بار دوم زیر 8 واحد مردود شده باشه حق نداره ادامه تحصیل بده و باید بره خدمت. یعنی اگه همچین قصدی دارین که امسال خرداد پیش رو تموم نکنین و دی ماه هم تموم نکنین و بزارین برای خرداد سال بعد، سعی کنین به جای یه درس 3تا درس رو نه دارین طوری که مجموع واحدهاش حداقل 8 واحد بشه و دی ماه هم اگه خواستین یخوردش رو پاس کنین و بقیه رو نگه دارین برای خرداد. تا مشمول این بخشنامه نشین. خیلی ضدحاله اینجوری حق شرکت در کنکور رو از دست بدین

MR.CART
08-04-2015, 17:32
بچه هایی که برای فرار از سربازی میخواین یه درس از پیش دانشگاهی رو پاس نکنین و یه سال نگهش دارین و سال بعد خرداد پاسش کنین، خیلی مهمه توجه کنین :

در مورد نگه داشتن یه درس به مدت دو نمیسال متوالی توجه داشته باشید که مدتی هست که برخی از استان ها بخشنامه کردن که اگه کسی برای بار دوم زیر 8 واحد مردود شده باشه حق نداره ادامه تحصیل بده و باید بره خدمت. یعنی اگه همچین قصدی دارین که امسال خرداد پیش رو تموم نکنین و دی ماه هم تموم نکنین و بزارین برای خرداد سال بعد، سعی کنین به جای یه درس 3تا درس رو نه دارین طوری که مجموع واحدهاش حداقل 8 واحد بشه و دی ماه هم اگه خواستین یخوردش رو پاس کنین و بقیه رو نگه دارین برای خرداد. تا مشمول این بخشنامه نشین. خیلی ضدحاله اینجوری حق شرکت در کنکور رو از دست بدین
اینکه گفتین خرداد بصورت روزانه تموم کنم منظورتون چیه؟؟؟

Sent from my GT-I9105 using Tapatalk

Alireza SM
08-04-2015, 20:09
اینکه گفتین خرداد بصورت روزانه تموم کنم منظورتون چیه؟؟؟

یعنی روزانه درس بخونی و خرداد هم تموم کنی.
کجاش رو متوجه نشدی ؟

hamid_diablo
08-04-2015, 21:44
سلام دوستان
من دارم یمرم خدمت.احتمالا تا تیر ماه سال آینده به خاطر کسیر خدمتم تموم میشه..

میخواستم واسه ارشد ادامه بدم.کدوم دانشگاهع شراط ثبت نام داره که بتونم مهر ماه سال آینده سر کلاس باشم؟

علمی کاربری گویا دی ماه ثبت نام داره و اردیبهشت هم امتحان که اون زمان من خدمتم ...می افته واسه 2 سال بعد...

amir_n71
09-04-2015, 10:12
سلام
من 1 اردیبهشت به اصلاندوز اعزام بودم
ولی مثل اینکه پادگان اصلاندوز عدم نیاز زدنه به لیسانسا ها
هرکس این پادگان بوده و لیسانس بوده زدن برن پادگان شهید رجایی کرمانشاه

shah994
11-04-2015, 21:36
سلام
من دانشجو ترم 6 کارشناسی مکانیک هستم و تا شهریور 96 معافیت تحصیلی دارم
میخواستم بدونم اگه انصراف بدم و در رشته مدیریت صنعتی ثبت نام کنم دوباره و تا چند سال برام معافیت تحصیلی صادر میشه؟

A/|\IR
11-04-2015, 21:57
سلام
میخواستم بدونم اگه انصراف بدم و در رشته مدیریت صنعتی ثبت نام کنم دوباره و تا چند سال برام معافیت تحصیلی صادر میشه؟
سلام
تا پایان دوره کارشناسی در رشته مدیریت صنعتی، کلا هر دانشجو یکبار میتونه انصراف و تغییر رشته بده و بعد از اون دیگه حق تغییر رشته ندارید.

eblisandenzo
11-04-2015, 23:32
از اون که مسلما نمیتونین چون باید دفترچه جدید بفرستین و با کارت سبز قبلی اعزام نخواهید شد ولی اگه همچنان شرایط براتون موجود باشه مجددا کسری خدمت رو براتون صادر میکنن. چه کسری خدمتی هست حالا این که 11 ماه شده؟؟؟

پدرم تو ارتش خدمت کرده زمان جنگ ! 17 ماه و 19 روز تو منطقه عملیاتی بوده که در تاریخ 17/12/89 نامه رو از توپخونه مراغه گرفته و توش ذکر شده 10 ماه و 17 روز کسری خدمت بهم تعلق میگیره ! نامه سربرگ خورده و مهر و امضا شده !
یعنی برای خدمت رفتن دوباره باید اقدام به گرفتن اون نامه کنم ؟

navid oc
12-04-2015, 09:25
با سلام.
من درخواست معافیت ایثارگری خود را ثبت کردم. قصد ثبت نام دانشگاه را دارم.
وضعیت معافیت ایثارگری من در حال بررسی است.... آیا در حین بررسی درخواست معافیت ایثارگری به من معافیت تحصیلی تعلق می گیرد تا در موعد مقرر در دانشگاه حاظر شوم؟!

?????????????

navid oc
12-04-2015, 09:28
سلام

عزیزم طبق قوانین جدید. شما اگر انصراف بدی هیچ محدودی نداری. یعنی دکترای پیوسته هم که بخوای بری بهت تعلق می گیره و مشکلی ندارد.
فقط نباید مدرک معادل داشته باشی. فوق دیپلم که نداری؟

Alireza SM
12-04-2015, 09:31
پدرم تو ارتش خدمت کرده زمان جنگ ! 17 ماه و 19 روز تو منطقه عملیاتی بوده که در تاریخ 17/12/89 نامه رو از توپخونه مراغه گرفته و توش ذکر شده 10 ماه و 17 روز کسری خدمت بهم تعلق میگیره ! نامه سربرگ خورده و مهر و امضا شده !
یعنی برای خدمت رفتن دوباره باید اقدام به گرفتن اون نامه کنم ؟

در مورد اون نامه اطلاعی ندارم ولی این که کسری خدمت براتون بزنن دست نظام وظیفه هست قانون چیزی در مورد این چیزا نگفته حتما با نظام وظیفه تماس بگیرین. پلیس+10 نه ها. نظام وظیفه.

shah994
12-04-2015, 11:19
عزیزم طبق قوانین جدید. شما اگر انصراف بدی هیچ محدودی نداری. یعنی دکترای پیوسته هم که بخوای بری بهت تعلق می گیره و مشکلی ندارد.
فقط نباید مدرک معادل داشته باشی. فوق دیپلم که نداری؟

مدرک پیش دانشگاهی دارم و کارشناسی پیوسته میخونم
یعنی الان با خیال راحت برن انصراف به تحصیل بدم و برم رشته مدیریت ثبت نام کنم؟ مشکلی وجود نداره؟

A/|\IR
12-04-2015, 13:38
یعنی الان با خیال راحت برن انصراف به تحصیل بدم و برم رشته مدیریت ثبت نام کنم؟ مشکلی وجود نداره؟
شما کلا يه بار حق تغيير رشته دارين
اگه انصراف بدين رشته جديد بخونين هيچ اتفاقى نميفته و ميتونين ادامه بدين، فقط بين انصراف و ثبتنام نبايد فاصله زماني بيفته
مثلا اگه ميخواين دوباره کنکور کارشناسى بدين بايد بعد از قبولى و موفع ثبتنام انصراف بدين تا مشمول نشين

navid oc
13-04-2015, 14:27

من دقیقا از قوانین دانشگاه اطلاع ندارم. ولی تا اونجا که می دونم شما اگر کارشناسی پیوسته می خونی بعد از 70 واحد فک کنم بهتون مدرک فوق دیپلم تعلق می گیرد! شما اگر مطمئنی بالاترین مدرکی که داری پیش‌دانشگاهی است با خیال راحت برو انصراف بده و یادت باشد در باره قوانین نظام وظیفه از دانشگاه چیزی نپرس که اونا خودشون هیچی نمی دونن. هنوز بعد از 3 سال که قانون عوض شده می گن از معافیت تحصیلی کم می کنن!!!!! چرت و پرت می گن برا خودشون! به حرف هیچکی گوش نده! اگه مطمئنی می خوای یه رشته دیگه بخوای و مطمئنی مدرک آخرت پیش دانشگاهی است برو انصراف بده..... تا بعد از انصراف یک سال فرصت داری.....

shah994
15-04-2015, 14:38
با تشکر از پاسخ همه ی دوستان به عنوان سوال آخر
من قصد دارم بدون کنکور دانشگاه ازاد یا غیر انتفاعی ثبت نام کنم
اونطور که متوجه شدم باید اینکار را از طریق اینترنتی و سایت های مربوط انجام بدم!
سوالم اینکه در هنگام ثبت نام باید انصراف داده باشم یا خیر؟ همچنین زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه ازاد یا غیر انتفاعی کی؟

Alireza SM
15-04-2015, 17:05
با تشکر از پاسخ همه ی دوستان به عنوان سوال آخر
من قصد دارم بدون کنکور دانشگاه ازاد یا غیر انتفاعی ثبت نام کنم
اونطور که متوجه شدم باید اینکار را از طریق اینترنتی و سایت های مربوط انجام بدم!
سوالم اینکه در هنگام ثبت نام باید انصراف داده باشم یا خیر؟ همچنین زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه ازاد یا غیر انتفاعی کی؟

زمان ثبت نام ها و آزمون ها در سایت سنجش و سایت آزمون هست
زمانی که حضوری برای دانشگاه میری ثبت نام کنی باید انصراف قطعی داده باشی.

ESTEGHLAL 67
19-04-2015, 12:27
سلام دوستان من پس فردا عازم خدمت هستم مرکز اموزشم هم اموزشگاه شهدای وظیفه نزاجا (01) هست
مدرکم لیسانس هست
میخواستم یکم از شرایط این پادگان بدونم لطفا اگه کسی اطلاعاتی در مورد این پادگان داره به صورت مختصر یه توضیحی بده مرسی :n16:

امير موسر
19-04-2015, 12:33
سلام دوستان من پس فردا عازم خدمت هستم مرکز اموزشم هم اموزشگاه شهدای وظیفه نزاجا (01) هست
مدرکم لیسانس هست
میخواستم یکم از شرایط این پادگان بدونم لطفا اگه کسی اطلاعاتی در مورد این پادگان داره به صورت مختصر یه توضیحی بده مرسی :n16:

بهترین جای ممکن افتادی همین !

hellbrain666
28-04-2015, 21:16
سلام
کسی میدونه مراحل انصراف از تحصیل چیاست و چقدر زمان میبره؟

Alireza SM
28-04-2015, 21:35
سلام
کسی میدونه مراحل انصراف از تحصیل چیاست و چقدر زمان میبره؟

درخواست انصراف - تسویه حساب - تحویل کارت دانشجویی - یک ماه انتظار برای قطعی شدن انصراف و تموم.
اگه روزانه باشی هزیه انصراف رو هم باید پرداخت کنی

hellbrain666
28-04-2015, 21:49
درخواست انصراف - تسویه حساب - تحویل کارت دانشجویی - یک ماه انتظار برای قطعی شدن انصراف و تموم.
اگه روزانه باشی هزیه انصراف رو هم باید پرداخت کنی
یک ماه؟
نمیشه سریع تر مراحل رو انجام داد تا زودتر برای دفترچه نظام وظیفه اقدام کنم؟

Alireza SM
29-04-2015, 14:09
یک ماه؟
نمیشه سریع تر مراحل رو انجام داد تا زودتر برای دفترچه نظام وظیفه اقدام کنم؟

معاون آموزشی یا دانشجویی دانشگاهت اجازه بدن میشه

navid oc
07-05-2015, 08:13
سازمان سنجش آموزش کشور :

"تبصره: دانشجويان دوره هاي فوق كه از معافيت تحصيلي استفاده مي كنند، به منظور ثبت نام و شركت مجدد در ازمون سراسري لازم است پس از انصراف قطعي از تحصيل خود را به بخش هاي وظيفه عمومي معرفي و به خدمت اعزام شوند. بديهي است اين دسته از داوطلبان پس از اتمام دوران خدمت نظام وظيفه حق ثبت نام و شركت در ازمون سراسري را خواهند داشت."

امروز سازمان سنجش در قسمت مشاوره این را نوشته. اگر از دوستان کسی می دونه قضیه این چیه یه توضیحی بدهد لطفاً!!!
مگر بعد از انصراف نمی شه دوباره از معافیت تحصیلی استفاده کرد؟!!!!

Alireza SM
07-05-2015, 09:11
سازمان سنجش آموزش کشور :

"تبصره: دانشجويان دوره هاي فوق كه از معافيت تحصيلي استفاده مي كنند، به منظور ثبت نام و شركت مجدد در ازمون سراسري لازم است پس از انصراف قطعي از تحصيل خود را به بخش هاي وظيفه عمومي معرفي و به خدمت اعزام شوند. بديهي است اين دسته از داوطلبان پس از اتمام دوران خدمت نظام وظيفه حق ثبت نام و شركت در ازمون سراسري را خواهند داشت."

امروز سازمان سنجش در قسمت مشاوره این را نوشته. اگر از دوستان کسی می دونه قضیه این چیه یه توضیحی بدهد لطفاً!!!
مگر بعد از انصراف نمی شه دوباره از معافیت تحصیلی استفاده کرد؟!!!!

اگر قبلا انصراف نداده باشی میشه استفاده کرد.
این که نوشته باید خودت رو معرفی کنی، هم درسته ولی یک سال مهلت داری که خودتو معرفی کنی.

amirb95
14-05-2015, 01:21
سلام ، من تا 96 معافیت تحصیلی دارم و امسال تازه واسه کاردانی میخوام بخونم و حدود 2.5 سال از اعتبار معافیتم میگذره به دلیل اینکه تو انتخاب رشتم موقع دبیرستان اشتباه کردم و رشته مورد علاقمو نرفتم مجبور شدم عوض کنم و یکم طول کشید ، میخوام بدونم تاریخ انقضا معافیتم برسه دانشگاه دوباره بهم نامه اشتغال میده؟

Alireza SM
14-05-2015, 09:13
سلام ، من تا 96 معافیت تحصیلی دارم و امسال تازه واسه کاردانی میخوام بخونم و حدود 2.5 سال از اعتبار معافیتم میگذره به دلیل اینکه تو انتخاب رشتم موقع دبیرستان اشتباه کردم و رشته مورد علاقمو نرفتم مجبور شدم عوض کنم و یکم طول کشید ، میخوام بدونم تاریخ انقضا معافیتم برسه دانشگاه دوباره بهم نامه اشتغال میده؟

تاریخ معافیت رو ولش کن. شما الان دانشجو هستی؟ از چه تاریخی شروع شده دانشگاهت ؟
شما اگه در مهلت قانونی بتونی دبیرستان رو تموم کنی و وارد دانشگاه بشی قطعا معافیت تحصیلی خواهی گرفت

The R2R
14-05-2015, 11:54
تاریخ معافیت رو ولش کن. شما الان دانشجو هستی؟ از چه تاریخی شروع شده دانشگاهت ؟
شما اگه در مهلت قانونی بتونی دبیرستان رو تموم کنی و وارد دانشگاه بشی قطعا معافیت تحصیلی خواهی گرفت

نه تا مهر دیپلم میگیرم ! ، اگه دیپلمم بیاد چقدر فرصت دارم تا برم دانشگاه؟

در ضمن 19 سالمه

Alireza SM
14-05-2015, 12:04
نه تا مهر دیپلم میگیرم ! ، اگه دیپلمم بیاد چقدر فرصت دارم تا برم دانشگاه؟

در ضمن 19 سالمه

بعد از اخذ دیپلم یک سال مهلت داری که دفترچه رو بفرستی. اگه کنکور امسال قبول شی و آخر شهریور دیپلم بگیری میتونی همین امسال بری دانشگاه

The R2R
14-05-2015, 12:20
بعد از اخذ دیپلم یک سال مهلت داری که دفترچه رو بفرستی. اگه کنکور امسال قبول شی و آخر شهریور دیپلم بگیری میتونی همین امسال بری دانشگاه

کنکور که نوشتم ، بخوام برم آزاد یا علمی کاربردی قضیه چطوری میشه؟

Alireza SM
14-05-2015, 14:59
کنکور که نوشتم ، بخوام برم آزاد یا علمی کاربردی قضیه چطوری میشه؟

هرجایی دلت بخواد میتونی بری درس بخونی آزاد و دولتی فرقی نداره

The R2R
14-05-2015, 17:17
هرجایی دلت بخواد میتونی بری درس بخونی آزاد و دولتی فرقی نداره

فقط الان تو بزرگسالان 8 واحد عمومی نگه داشتم چون مهارتم رو از آموزشگاه فنی حرفه ای بیرون میگیرم بهم میگن اگه این 8 واحد عمومی رو پاس کنی سرباز میشی !
میگن تا وقتی مهارتم رو از آموزشگاه قبول نشم نباید اون 8 واحد عمومی رو پاس کنم راست میگن یا میخوان پول اضافی ازم هی بگیرن بابت اون 8 واحد؟(هر ترم بابت اون 8 واحد پول میدم)
با وجود اینکه معافیت به اون خوبی دارم !

Alireza SM
14-05-2015, 18:25
فقط الان تو بزرگسالان 8 واحد عمومی نگه داشتم چون مهارتم رو از آموزشگاه فنی حرفه ای بیرون میگیرم بهم میگن اگه این 8 واحد عمومی رو پاس کنی سرباز میشی !
میگن تا وقتی مهارتم رو از آموزشگاه قبول نشم نباید اون 8 واحد عمومی رو پاس کنم راست میگن یا میخوان پول اضافی ازم هی بگیرن بابت اون 8 واحد؟(هر ترم بابت اون 8 واحد پول میدم)
با وجود اینکه معافیت به اون خوبی دارم !

صرف معافیت تا تاریخ سال 96 کفایت نمیکنه شما باید تا اون تاریخ به طور پیوسته مشغول به تحصیل باشی. من از فنی حرفه ای و کاردانش زیاد سردرنمیارم ولی اگه اینطور باشه که اون 8 واحد رو پاس کنی دگه نتونی از مدرسه واحد دیگه ای برداری، باید نگهش داری. شما برو بپرس ببین آیا مجاز هستی که اون 8 واحد رو پاس کنی و بعدش مهارتت رو بیاری براشون یا نه.

The R2R
14-05-2015, 18:39
صرف معافیت تا تاریخ سال 96 کفایت نمیکنه شما باید تا اون تاریخ به طور پیوسته مشغول به تحصیل باشی. من از فنی حرفه ای و کاردانش زیاد سردرنمیارم ولی اگه اینطور باشه که اون 8 واحد رو پاس کنی دگه نتونی از مدرسه واحد دیگه ای برداری، باید نگهش داری. شما برو بپرس ببین آیا مجاز هستی که اون 8 واحد رو پاس کنی و بعدش مهارتت رو بیاری براشون یا نه.

بله گفتن اول مهارت باید باشه مرسی از راهنماییتون

Mehran-King
25-05-2015, 13:30
علیرضا خان به منم کمک کنین لطفا

Mehran-King
31-05-2015, 22:20

سلام علیرضا خان ، لطفا راهنماییم کنین ، من متولد 74 هستم ، دانشجوی ترم 2 پیام نور هستم ، آیا میتونم واسه کنکور 95 از شاخه علوم تجربی شرکت کنم؟ بعدش اگه قبول شدم برم دانشگاه ؟

===

در ضمن میشه این متن رو برام به زبان ساده بگین؟ منظورش دقیقا چیه؟

-درخصوص شرایط دانشجویان انصرافی گفت: دانشجویان در طول تحصیلات دانشگاهی (از دیپلم تا دکتری) فقط یکبار مجاز به انصراف بوده (من تاحالا انصراف ندادم)

-همچنین از دیگر شرایط اصلی این است که دانشجو باید در مدت سنوات اولیه تحصیلی در دانشگاه انصراف دهد، یعنی وارد سنوات ارفاقی نشده باشد
(اینجاشو متوجه نمیشم! منظورش چیه؟سنوات اولیه تحصیلی یعنی چی؟سنوات ارفاقی چیه؟ منظورش همون معافیت تحصیلی که هنگام ثبت نام پیام نور گرفتم هست؟)

-و از زمان انصراف وی تا شروع به تحصیل مجدد در دانشگاه نیز بیش از یکسال سپری نشده باشد(سال بعد هنگام قبولی قطعیم در دانشگاه میخوام انصراف بدم)

-همچنین با توجه به اینکه برای هر مقطع تحصیلی تنها یکبار معافیت تحصیلی صادر می‌شود، بنابراین تحصیل مجدد دانشجو در مقاطعی که قبلا از آن فارغ‌التحصیل شده مجاز نیست(منظورش چیه؟ من الان برای مقطع کارشناسی مدیریت تا سال 98 معافیت تحصیلی گرفتم و هنوز تمام نکردم! آیا منظورش اینه که بعدا اگه کنکور بدم و مثلا در مقطع کارشناسی پرستاری قبول بشم و یا دکتری داروسازی قبول بشم آیا نمیتونم در دانشگاه بعدا ثبت نام کنم؟)
ممنونم:n16:

Alireza SM
01-06-2015, 11:01
سلام علیرضا خان ، لطفا راهنماییم کنین ، من متولد 74 هستم ، دانشجوی ترم 2 پیام نور هستم ، آیا میتونم واسه کنکور 95 از شاخه علوم تجربی شرکت کنم؟ بعدش اگه قبول شدم برم دانشگاه ؟

===

در ضمن میشه این متن رو برام به زبان ساده بگین؟ منظورش دقیقا چیه؟

-درخصوص شرایط دانشجویان انصرافی گفت: دانشجویان در طول تحصیلات دانشگاهی (از دیپلم تا دکتری) فقط یکبار مجاز به انصراف بوده (من تاحالا انصراف ندادم)

-همچنین از دیگر شرایط اصلی این است که دانشجو باید در مدت سنوات اولیه تحصیلی در دانشگاه انصراف دهد، یعنی وارد سنوات ارفاقی نشده باشد
(اینجاشو متوجه نمیشم! منظورش چیه؟سنوات اولیه تحصیلی یعنی چی؟سنوات ارفاقی چیه؟ منظورش همون معافیت تحصیلی که هنگام ثبت نام پیام نور گرفتم هست؟)

-و از زمان انصراف وی تا شروع به تحصیل مجدد در دانشگاه نیز بیش از یکسال سپری نشده باشد(سال بعد هنگام قبولی قطعیم در دانشگاه میخوام انصراف بدم)

-همچنین با توجه به اینکه برای هر مقطع تحصیلی تنها یکبار معافیت تحصیلی صادر می‌شود، بنابراین تحصیل مجدد دانشجو در مقاطعی که قبلا از آن فارغ‌التحصیل شده مجاز نیست(منظورش چیه؟ من الان برای مقطع کارشناسی مدیریت تا سال 98 معافیت تحصیلی گرفتم و هنوز تمام نکردم! آیا منظورش اینه که بعدا اگه کنکور بدم و مثلا در مقطع کارشناسی پرستاری قبول بشم و یا دکتری داروسازی قبول بشم آیا نمیتونم در دانشگاه بعدا ثبت نام کنم؟)
ممنونم:n16:

سلام. شما هیچ مشکلی برای انصراف نداریین. سنوات مجازتون هنوز ی چهارم نشده چه برسه به اینکه تموم شده باشه و وارد سنوات ارفاقی شده باشین ! سنوات ارفاقی یعنی اینکه چهار سال کارشناسی رو تموم کرده باشی ولی هنوز لیسانس نگرفته باشی اونوقت یه سال بهت مهلت میدن که بهش سنوات ارفاقی گفته میشه.

optis2005
10-06-2015, 14:09
دوستان حداکثر سنوات مجاز برای رشته گارشناسی چند ساله؟ورودی 89

VBYOFSKI
11-06-2015, 18:18
سلام

آیین نامه جدید معافیت پزشکی رو از کجا میشه پیدا کرد؟
من واریکوسل گرید 3 دارم ولی متخصص اورولوژی گفت که تو آیین نامه جدید گفتن که باید عمل بشه و بعد اگه عود کرد اونوقت معاف کامل.

یه سوال دیگه اینکه میشه واسه معاینه رفت پیش دکترهای نظام وظیفه؟ ببینم اونا اضلا تایید میکنن که گرید 3 هست یا نه.

ممنون.

ویرایش: آیین نامه سال 93 رو پیدا کردم ولی هیچ چیزی در مورد واریکوسل ننوشته بود.

general geranger
07-07-2015, 15:36
سلام

آیین نامه جدید معافیت پزشکی رو از کجا میشه پیدا کرد؟
من واریکوسل گرید 3 دارم ولی متخصص اورولوژی گفت که تو آیین نامه جدید گفتن که باید عمل بشه و بعد اگه عود کرد اونوقت معاف کامل.

یه سوال دیگه اینکه میشه واسه معاینه رفت پیش دکترهای نظام وظیفه؟ ببینم اونا اضلا تایید میکنن که گرید 3 هست یا نه.

ممنون.

ویرایش: آیین نامه سال 93 رو پیدا کردم ولی هیچ چیزی در مورد واریکوسل ننوشته بود.

در صورت عمل کردن میشه غیر رزمی؟

Ehsan PCbase
25-07-2015, 11:51
سلام
دوستان من درخواست معافیت پزشکی داده بودم که در نهایت بعد از چند ماه معاف از رزم واسم زدن.. امروز که رفتم نظام وظیفه شهرمون (قزوین) گفتن تاریخ اعزامت 10/1 هست.. خودم تعجب کردم که چرا انقدر دیر زدن! دلیلش چیه؟ بقیه هم انقدر با تاخیر اعزام میشن یا بخاطر شرایط خاص من اینطوره؟؟

hamid_diablo
25-07-2015, 19:16
سلام
دوستان من درخواست معافیت پزشکی داده بودم که در نهایت بعد از چند ماه معاف از رزم واسم زدن.. امروز که رفتم نظام وظیفه شهرمون (قزوین) گفتن تاریخ اعزامت 10/1 هست.. خودم تعجب کردم که چرا انقدر دیر زدن! دلیلش چیه؟ بقیه هم انقدر با تاخیر اعزام میشن یا بخاطر شرایط خاص من اینطوره؟؟

چون اعزام امسال زیاد شده ...البته شما میتونی به پلیس به اضافه 10 مراجعه کنی و تعجیل اعزام بزنی و بیندازی برای برج 8

poorya66
26-07-2015, 09:10
سلام
من ممکنه تا ترم 10 (یعنی بعد از 4 سال معمول و یک سال سنوات) نتونم تمام واحد ها را پاس کنم و واحدام بمونه. بعد از این مدت باید برم سربازی؟ راهی داره بیشتر از 5 سال بخونم؟ ورودی 91 هستم کارشناسی پیوسته.

hosseinf722
01-08-2015, 20:17
سلام
فرد متولد سال 71 ، ورودی سال 91 دانشگاه (برای کارشناسی دو بار کنکور داده و بار دوم قبول شده) ، در حال تحصیل در دانشگاه دولتی روزانه،

1-میتونه بدون رفتن به سربازی توی کنکور سال 95 شرکت کنه و توی دانشگاه دولتی بصورت روزانه قبول شه؟
2-میتونه بدون رفتن به سربازی توی کنکور سال 95 شرکت کنه و کلا آزاد ، سراسری ، شبانه و... قبول شه؟
3- بعد از تموم کردن دوره ی لیسانس فعلی در خرداد بلافاصله تو کنکور 95 شرکت کنه؟

ممنون

A/|\IR
02-08-2015, 08:25
سلام
فرد متولد سال 71 ، ورودی سال 91 دانشگاه (برای کارشناسی دو بار کنکور داده و بار دوم قبول شده) ، در حال تحصیل در دانشگاه دولتی روزانه،

1-میتونه بدون رفتن به سربازی توی کنکور سال 95 شرکت کنه و توی دانشگاه دولتی بصورت روزانه قبول شه؟
2-میتونه بدون رفتن به سربازی توی کنکور سال 95 شرکت کنه و کلا آزاد ، سراسری ، شبانه و... قبول شه؟
3- بعد از تموم کردن دوره ی لیسانس فعلی در خرداد بلافاصله تو کنکور 95 شرکت کنه؟

ممنون

سلام
برای شرکت در کنکور که منعی نداره ولی برای ثبتنام در دانشگاه به مشکل میخوره
باید قبل از اتمام تحصیل انصراف بده و بعد در دانشگاه جدید ثبتنام کنه (مثلا بعد از قبولی در کنکور و قبل از ثبتنام در دانشگاه جدید از رشته فعلی انصراف بده) اگه دوره کارشناسی رو تموم کنه نمیتونه و به مشکل میخوره
دانشگاه دولتی روزانه هم نمیتونه بره چون قبلا یک بار رفته
کلا هرکسی یک بار حق داره از رشته خودش انصراف بده و در رشته دیگه ای تحصیل کنه بدون انصراف به مشکل میخوره.

ghandi-hut
07-08-2015, 22:49
سلام بچه ها!
دوستان من در مورد قوانین سربازی اطلاعات خسته ای دارم!!:n02:
از کجا باید مطلع شم!

MR.CART
28-08-2015, 09:52
من بیماری اختلال وسواس یا OCD دارم و تحت درمانم بهم قرص دادن این بیماری معافی داره؟
بر فرض هم معاف بشم توی استخدام و گرفتن گواهینامه و... دچار مشکل میشم؟؟

hamid_diablo
28-08-2015, 11:34
سلام
من ممکنه تا ترم 10 (یعنی بعد از 4 سال معمول و یک سال سنوات) نتونم تمام واحد ها را پاس کنم و واحدام بمونه. بعد از این مدت باید برم سربازی؟ راهی داره بیشتر از 5 سال بخونم؟ ورودی 91 هستم کارشناسی پیوسته.

بله راه داره
خود دنشگاه موظف تا 6 سال (12 ترم) اجازه ادامه تحصیل رو به شما بده.
اگر در این زمان نتونستید تعداد واحدهای کارشناسی رو پاس کنید تشریف میبرید نظام وظیفه و نامه 1 سال سنوات تحصیلی رو میگیرید و دو ترم دیگه میتونید در دانشگاه باشید ...

MOHAMMAD2010
28-08-2015, 11:48
بله راه داره
خود دنشگاه موظف تا 6 سال (12 ترم) اجازه ادامه تحصیل رو به شما بده.
اگر در این زمان نتونستید تعداد واحدهای کارشناسی رو پاس کنید تشریف میبرید نظام وظیفه و نامه 1 سال سنوات تحصیلی رو میگیرید و دو ترم دیگه میتونید در دانشگاه باشید ...

توی کارشناسی ارشد هم این قانون هست ؟ یعنی اگه بعد 3 سال هنوز تموم نشه میشه رفت نظام وظیفه و نامه افزایش سنوات گرفت ؟

Alireza SM
29-08-2015, 18:56
من بیماری اختلال وسواس یا OCD دارم و تحت درمانم بهم قرص دادن این بیماری معافی داره؟
بر فرض هم معاف بشم توی استخدام و گرفتن گواهینامه و... دچار مشکل میشم؟؟

وسواس و معافیت خیلی سخت شده اثباتشون صرفا به تحت درمان بودن و دارو مصرف کردن کسی معافیت نمیدن.
در گرفتن گواهیناه ه اصلا نه ولی کسی با بیماری اعصاب معافیت بگیره خیلی بعیده استخدامش کنن.

amir_rahmani
02-09-2015, 10:36
سلام خدمت عزیزان

من تقریبا از 14-15 سالگی مشکل انسداد انتهای معده داشتم جوری بود که غذا از معدی به مری نمی رفت (انتهای معده که به گاستریت اپتیک GOO معروفه)
آبان 93 پس از آزمایش های زیاد و حتی بالن زدن این دهانه باز نشد و در سن 22 سالگی مجبور به جراحی شدم و الان یک راه دیگه ای از معده به مری باز کردن و همچنین عصب واگ معده من که ترشح اسید زیادی داشت را هم برداشتن. خواستم ببینم این نوع جراحی که تقریبا کل شکمم و بریدن و بخیه زدن شامل معافیت دائم میشه یا نه...

ممنونم از وقتی که می گذارید :n16:

AliRezaMMe
09-09-2015, 11:08
با عرض سلام و ادب و احترام
من کارشناسی ناپیوستمو 7 ترمه تموم میکنم ورودی 91 هستم و متولد 71
تو این گیر و دار ارشد قبول شدم
میخوام بدونم از نظر نظام وظیفه مشکلی پیدا خواهم کرد؟

ممنونم

darush 00
16-09-2015, 17:02
سلام

من میخوام انصراف بدم، درسته که سه ماه مرخصی دارم؟
الان انتخاب واحد نکردم، اصن تو سایت نرفتم! معافیت تحصیلی دارم؟

MOHAMMAD2010
16-09-2015, 17:26
توی کارشناسی ارشد هم این قانون هست ؟ یعنی اگه بعد 3 سال هنوز تموم نشه میشه رفت نظام وظیفه و نامه افزایش سنوات گرفت ؟

میشه یه نفر جواب بده ؟

Alireza SM
17-09-2015, 14:56
سلام خدمت عزیزان

من تقریبا از 14-15 سالگی مشکل انسداد انتهای معده داشتم جوری بود که غذا از معدی به مری نمی رفت (انتهای معده که به گاستریت اپتیک GOO معروفه)
آبان 93 پس از آزمایش های زیاد و حتی بالن زدن این دهانه باز نشد و در سن 22 سالگی مجبور به جراحی شدم و الان یک راه دیگه ای از معده به مری باز کردن و همچنین عصب واگ معده من که ترشح اسید زیادی داشت را هم برداشتن. خواستم ببینم این نوع جراحی که تقریبا کل شکمم و بریدن و بخیه زدن شامل معافیت دائم میشه یا نه...

ممنونم از وقتی که می گذارید :n16:

اینجور مسایل تعریف نشده هستند باید شورای عالی پزشکی تصمیم بگیره.

با عرض سلام و ادب و احترام
من کارشناسی ناپیوستمو 7 ترمه تموم میکنم ورودی 91 هستم و متولد 71
تو این گیر و دار ارشد قبول شدم
میخوام بدونم از نظر نظام وظیفه مشکلی پیدا خواهم کرد؟

ممنونم

وقتی کارشناسی تموم میشه یه سال مهلت دارین ارشد قبول بشین اگه تو این یه سال قبول شده باشین هیچ مشکلی نیست

- - - Updated - - -

سلام

معافیت تحصیلی تا زمانی که انصراف نداده باشین یا اخراج نشده باشین برای شما هست.

- - - Updated - - -

سلام

kenxinda
20-09-2015, 14:11
با عرض سلام
بنده کاردانی رو بین سالهای ۸۹تا۹۱گرفتم بلافاصله کارشناسی ناپیوسته خوندم که اینم بین سالهای ۹۱تا۹۳تمام کردم
دفترچه پست کردم و ۱/۸/۹۴ اعزاممه و هیچ غیبتی هم ندارم
میخواستم بدونم که من میتونم دوباره در مقطع کارشناسی ناپیوسته بدون ازمون دانشگاه ازاد شرکت کنم؟یعنی معافی تحصیلی بهم تعلق میگیره؟ممنون میشم بهم کمک کنید جوابمو بدین.

Dim0
21-09-2015, 14:42
لطفا پاک شود.

Dim0
21-09-2015, 19:00
لطفا پاک شود.

Alireza SM
22-09-2015, 12:47
سلام
من ورودی مهر ۸۸ کارشناسی پیوسته هستم،در اواخر برج ۹ سال ۹۳ درخواست انصراف دادم ولی در برگه لغو معافیت تحصیلی تاریخ اواخر برج ۹۴/۲ ذکر شده.(البته سقف سنوات مجاز من ۶ ساله هست).حالا که در دانشگاه دیگه ای ثبت نام کردم باهام تماس گرفتن و گفتن سنوات مجاز من تموم شده بوده و حالا برای ثبت نام جدید از نظر نظام وظیفه مشکل دارم،در حالی که حداقل تا پایان خرداد یعنی ۹۴/۳/۳۱ (یعنی پایان ترم ۱۲)معافیت داشتم و هنوز در سنوات مجاز خودم بودم و از طرف دیگه طبق قانون برای دانشجویان انصرافی کسایی که تا سقف سنوات مجاز و اولیه تحصیلی انصراف بدن و از سنوات ارفاقی و اضافه استفاده نکرده باشن و همچنین مدرک کاردانی بهشون تعلق نگیره میتونن تا حداکثر یکسال بعد از انصراف در یه رشته دیگه ثبت نام کنن.ولی این خانوم قبول نمیکرد و گفت باید برم یه نامه از دانشگاه ببرم پلیس+۱۰ تا اونا تایید کنن ولی باز این خانوم میگفت تایید نخواهند کرد و استرس وحشتناکی بهم داده.{با قسمت مشاوره نظام وظیفه هم صحبت کردم و بهم گفت باید تا قبل از اخر خرداد۹۴ انصراف داده باشی و اگه قبل از پایان خرداد که سنوات مجازت تموم میشده انصراف داده باشی مشکلی نیست برای ثبت نام جدید.}
حالا من نمیدونم باید چیکار کنم؟ایا حرف این خانوم مسئول دانشگاه درسته یا نه؟ و حالا به فرض که درست باشه ایا امکانش هست که دانشگاه قبلیم یه نامه بده به نظام وظیفه و تاریخ ثبت درخواست انصراف رو اصلاح(تصحیح کنه) و اعلام کنه که نامه قبلی تاریخش اشتباه بوده؟ خواهش میکنم راهنمایی کنین.
اینم توضیحات از سایت نظام وظیفه:
سوال شماره ۱۶ این لینک هم باز به خوبی و واضح توضیح داده:

Sent from my iPad using Tapatalk

بحث تخصصی هست توی نت دنبال پاسختون نگردین. بهتره برین اداره نظام وظیفه ( پلیس+10 نه ها خود اداره )

Dim0
22-09-2015, 13:34
بحث تخصصی هست توی نت دنبال پاسختون نگردین. بهتره برین اداره نظام وظیفه ( پلیس+10 نه ها خود اداره )

متشکرم از شما،امروز رفتم دانشگاه برگه درخواست معافیت تحصیلی رو بهم دادن و بعدش رفتم پلیس+۱۰ و اونجا خدارو شکر بدون مشکل در سامانه ثبت کرد و انجام شد و برگه تایید شده معافیت تحصیلی رو تحویل امور مشمولین دانشگاه دادم و خدارو شکر ختم به خیر شد.

Sent from my iPad using Tapatalk

kenxinda
22-09-2015, 19:27
با عرض سلام
بنده کاردانی رو بین سالهای ۸۹تا۹۱گرفتم بلافاصله کارشناسی ناپیوسته خوندم که اینم بین سالهای ۹۱تا۹۳تمام کردم
دفترچه پست کردم و ۱/۸/۹۴ اعزاممه و هیچ غیبتی هم ندارم
میخواستم بدونم که من میتونم دوباره در مقطع کارشناسی ناپیوسته بدون ازمون دانشگاه ازاد شرکت کنم؟یعنی معافی تحصیلی بهم تعلق میگیره؟ممنون میشم بهم کمک کنید جوابمو بدین.

AliRezaMMe
24-09-2015, 07:57
اینجور مسایل تعریف نشده هستند باید شورای عالی پزشکی تصمیم بگیره.

وقتی کارشناسی تموم میشه یه سال مهلت دارین ارشد قبول بشین اگه تو این یه سال قبول شده باشین هیچ مشکلی نیست

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

سلام
از راهنمایی شما ممنونم نظام وظیفه با افزایش سنوات بنده بمدت یک ترم موافقت کرده
اما حالا سنگ کمیسیون بررسی موارد خاص استانی جلوی پامه
دانشگاه بهم گفته یا گواهی پزشکی باد تحویل بدم یا مستندی که ثابت کنه درگیر مشاجرات خانوادگی بودم
نمیدونم چیکار کنم

hossein019940
24-09-2015, 18:51
دوستان بدون کارت پایان خدمت میشه ثبت شرکت انجام داد؟
کلا اگر سربازی نریم مشکلی پیش میاد برامون؟

hossein019940
24-09-2015, 18:58
------------

new evil
01-10-2015, 02:19
سلام
اول درس بخونم بعد خدمت یا بر عکس؟

ELVIS PRESLEY
01-10-2015, 09:41
سلام
یه جمله قصار بگم از خودم!
زجر سربازی خیلی کمتر از زجر درس خوندن تو مسیریه که علاقه نداری بهش!

اگه اون رشته و دانشگاهی که دوست داری میتونی بری ، پس درست رو ادامه بده
اما اگه نه برو خدمت.
چون اگه نری مجبور میشی همش فرار کنی ازش و هرچیم سنت بالا تر بره سخت تر میشه برات!

خودم تا دکتری رفتم برای فرار از خدمت،
داغ دو بار کنکور دادن برای رشته ی مورد علاقه م ماند رو دلم و مجبور شدم لیسانس و ارشد برم تو خرابه ی دانشگاه ازاد!

پس تصمیمت رو بگیر ، تصمیمی که بعدا مثل من پشیمون نشی!

aliiran2008
01-10-2015, 10:07
اگر برای کار پارتی و یا سرمایه داری اول برو درس بخون
اما اگه اینا را نداری پیشنهاد میکنم بری سربازی بعد که برگشتی کارت پایان خدمت داری
یه جا سر کار برو و ساعت درس هات را راحت تنظیم کن تا مشکلی پیش نیاد
اگه اینکار را بکنی مزیت زیادی داره اول اینکه سربازی رفتیی دوم زودتر به بازار کار وارد شدی و تا درست تموم بشه 4 سال سابقیه کار و یا حتی بیمه داری
از سربازی هم نترس و به خاطر فرار ازش درس نخون چون مثل ما و بقیه میشی و بی انگیزه تو دانشگاه هیچ فایده ای نداره

Soroush-S
01-10-2015, 16:21
دیپلم داری ؟

Gregar
01-10-2015, 16:46
اشتباه ما رو تکرار نکن . درس خوندن شرایط خاصی میخواد . فقط این نیست که بری دانشگاه و درس بخونی مدرک بگیری و بعدش بری سربازی .

چه شرایط الانت باید ببینی چطوریه چه شرایطی که بعدا ایجاد میشه . این دوستمون ELVIS PRESLEY خوب حرفی خداییش . حرف تمام جوونایی مثل ماست . هر چند من به رشته غیر مورد علاقه ام نرفتم اما بعدا از رشته ام که نرم افزار بود بدم اومد .

در ضمن بعدا هم سربازی واست سخت تر از الان میشه . حتی درس خوندن بعدا هم واست سخت تر میشه . الان تو دوره ای هستی که میتونی از اینا لذت ببری . سنت که از 22 بگذره دیگه حوضله این جور چیزا رو نداری . پس سربازیت که واجبه به نظر من برو و بعدش اگه حوصله داشتی بشین درس بخون .

new evil
01-10-2015, 23:14
دیپلم داری ؟
فوق دیپلم 21 سالمه

Xeoc
02-10-2015, 09:12
بنظرم بهتره که بری خدمت. الان فقط میتونی درس بخونی ولی خدمت که رفتی میای راحت هر کاری که دوست داشتی انجام میدی حالا درس یا هرچی . الان به بهترین دوره زندگیت نزدیک میشی واقعا حیفه که بخوای 23 - 27 سالگیت رو با خدمت خراب کنی.

new evil
03-10-2015, 03:12
میرم خدمت
ممنون بابت راهنماییها
فقط چندتا سوال
کی دفترچه پست کنم که جام خوب باشه؟یا مثلا بیمتم ارتش؟
من یه دوستام 24/24 بود چطوریه؟
معاف از رزم بشم؟

- - - Updated - - -

میرم خدمت
ممنون بابت راهنماییها
فقط چندتا سوال
معاف از رزم بشم؟

Xeoc
03-10-2015, 16:02
میرم خدمت
ممنون بابت راهنماییها
فقط چندتا سوال
معاف از رزم بشم؟

- - - Updated - - -

میرم خدمت
ممنون بابت راهنماییها
فقط چندتا سوال
معاف از رزم بشم؟

هیچ فرقی نمی کنه که چه زمانی پست کنی. اینکه یه جای خوب بیوفتی برمیگرده به شانسی که میاری. رو همین حساب همین فردا کارای خدمتت رو شروع کن که هرچه سریع تر بری به سود خودته. معاف از رزم یه سری مزایا داره نگهبانی با اسلحه نداری و از کارهای دشوار معاف میشی. اگر خواستی معاف از رزم بگیری بهتره که در دوره آموزشی اقدام کنی تا زمان از دست ندی.

MORINIO
07-10-2015, 19:48
سلام دوستان

بعد از اخراج شدن از دانشگاه تا چه زمانی فرصت هست دفترچه خدمت رو پست کنم تا غیبت نخورم ؟

و اینکه الان دفترچه رو پست کنم اعزام حدودا چه زمانی میفته ؟

با تشکر

farshidshd
10-10-2015, 20:05
سلام دوستان

بعد از اخراج شدن از دانشگاه تا چه زمانی فرصت هست دفترچه خدمت رو پست کنم تا غیبت نخورم ؟

و اینکه الان دفترچه رو پست کنم اعزام حدودا چه زمانی میفته ؟

با تشکر

سلام.
یک سال بعد از اخراج مهلت دارید.
الان بفرستید از تا 4 ماهه جوابش میاد

hamid3369
22-10-2015, 16:17
سلام دارم خدمت دوستان عزیز ..

برای مراجعه به پلیس +10 جهت معافیت تحصیلی گواهی اشتغال به تحصیل سال سوم لازمه چون روی پرونده م فقط گواهی پیش دانشگاهی هست اون دبیرستانی که قبلا اونجا بودم منحل شده و گواهی سال سوم رو توی پرونده نزدن ... دفتر دار فعلی میگه اگه نباشه پلیس +10 گیر میده حقیقت داره یا نه

Alireza SM
22-10-2015, 17:19
سلام. متوجه نشدم شما الان سال سوم رو تموم کردین و برای سال پیش دانشگاهی میخواین ثبت نام کنین ؟ بزرگسال ؟؟

hamid3369
22-10-2015, 17:57
سلام دوست گرامی.. روزانه هستم و پیش داشگاهی ثبت نام کردم و دارم به 18 سال نزدیک میشم میخوام گواهی معافیت تحصیلی از پلیس +10 بگیرم..دفتر دار میگه روی پروندت گواهی اشتغال و معافیت سال سوم وجود نداره و پلیس +10 به این موضوع گیر میده...موقعی که پروندمو از مدرسه قبلی میگرفتم یه گواهی اشتغال به تحصیل بهم دادن برای پیش دانشگاهی الان به نظر شما مشکلی وجود داره

hamid3369
22-10-2015, 19:25
سلام. متوجه نشدم شما الان سال سوم رو تموم کردین و برای سال پیش دانشگاهی میخواین ثبت نام کنین ؟ بزرگسال ؟؟

سلام دوست گرامی.. روزانه هستم و پیش داشگاهی ثبت نام کردم و دارم به 18 سال نزدیک میشم میخوام گواهی معافیت تحصیلی از پلیس +10 بگیرم..دفتر دار میگه روی پروندت گواهی اشتغال و معافیت سال سوم وجود نداره و پلیس +10 به این موضوع گیر میده...موقعی که پروندمو از مدرسه قبلی میگرفتم یه گواهی اشتغال به تحصیل بهم دادن برای پیش دانشگاهی الان به نظر شما مشکلی وجود داره

Alireza SM
22-10-2015, 22:51
نه مشکلی نیست شما به صورت قانونی دارین تحصیل میکنین

navid oc
23-10-2015, 21:32
هیچ مشکلی نیست ، بار ها گفتم به حرف آدم های غیر مجرب در زمینه نظام وظیفه صحبت نکنید که شما را به قهقرا می برند و با تخیلات خودشان قوانین را تغییر می دهند یا شایدم می سازند.

hamid3369
24-10-2015, 20:12
هیچ مشکلی نیست ، بار ها گفتم به حرف آدم های غیر مجرب در زمینه نظام وظیفه صحبت نکنید که شما را به قهقرا می برند و با تخیلات خودشان قوانین را تغییر می دهند یا شایدم می سازند.

پس همون گواهی که موقعی که پروندمو گرفتم بهم دادن رو قبول میکنن مربوط به پیش دانشگاهی هست

navid oc
24-10-2015, 20:22
پس همون گواهی که موقعی که پروندمو گرفتم بهم دادن رو قبول میکنن مربوط به پیش دانشگاهی هست

دقیقا توضیح دهید سنتان چه قدر است و در حال حاظر در چه مقطعی تحصیل می کنید و مدرک دیپلم را در چه سالی اخذ کردید و گواهی معافیت را برای چه کاری می خواهید؟

این هارو توضیح بدهید تا خدمتتان عرض کنم.

hamid3369
24-10-2015, 20:49
دقیقا توضیح دهید سنتان چه قدر است و در حال حاظر در چه مقطعی تحصیل می کنید و مدرک دیپلم را در چه سالی اخذ کردید و گواهی معافیت را برای چه کاری می خواهید؟

این هارو توضیح بدهید تا خدمتتان عرض کنم.

مدرک دیپلم رو شهریور ماه گرفتم الان پیش دانشگاهی تحصیل میکنم و 4 روز دیگه 18 ساله میشم و گواهی رو میخوام بگیرم چون مدرسه گفته سنتون رو کنترل کنین که غیبت نخورین و برای کنکور و غیره مشکل ساز نشه

navid oc
24-10-2015, 22:44
مدرک دیپلم رو شهریور ماه گرفتم الان پیش دانشگاهی تحصیل میکنم و 4 روز دیگه 18 ساله میشم و گواهی رو میخوام بگیرم چون مدرسه گفته سنتون رو کنترل کنین که غیبت نخورین و برای کنکور و غیره مشکل ساز نشه

مدرسه برای خودش گفته ، آموزش و پرورش و اتوماسیون اداری مدرسه خودشان با سازمان وظیفه عمومی مکاتبه دارند و سازمان آموزش و پرورش ناحیه مربوطه قانوناً باید به نظام وظیفه وضعیت شما را اطلاع بده ، اما به هر حال به جهت اطمینان، شما ماه آینده یه سر برو دفتر پلیس +10 و کد ملیت را بده به مسئول ، کد ملی را وارد سیستم می کند و وضعیت نظام وظیفتو شرح می دهد ؛ از این جهت می گم که خیالت راحت بشود ، چون ممکن است سیاست آموزش و پرورش در شهر ها قطب ها و نواحی مختلف متفاوت باشد.(اما به هر حال فکر نمی کنم) شما امسال باید بری دنبال عکس دار کردن شناسنامه و گرفتن کارت ملی ، شناسنامه عکس دار یا کارت ملی برای کنکور الزامی است.

hamid3369
25-10-2015, 13:22
مدرسه برای خودش گفته ، آموزش و پرورش و اتوماسیون اداری مدرسه خودشان با سازمان وظیفه عمومی مکاتبه دارند و سازمان آموزش و پرورش ناحیه مربوطه قانوناً باید به نظام وظیفه وضعیت شما را اطلاع بده ، اما به هر حال به جهت اطمینان، شما ماه آینده یه سر برو دفتر پلیس +10 و کد ملیت را بده به مسئول ، کد ملی را وارد سیستم می کند و وضعیت نظام وظیفتو شرح می دهد ؛ از این جهت می گم که خیالت راحت بشود ، چون ممکن است سیاست آموزش و پرورش در شهر ها قطب ها و نواحی مختلف متفاوت باشد.(اما به هر حال فکر نمی کنم) شما امسال باید بری دنبال عکس دار کردن شناسنامه و گرفتن کارت ملی ، شناسنامه عکس دار یا کارت ملی برای کنکور الزامی است.

ممنون دوست عزیز خیلی اقایی .شناسنامه و کارت ملی رو در گذشته ردیف کردم ... الان سه چهار روزه منو در به در کردن این اداره اون اداره میگن برو گواهی سال سومت رو بگیر لازمه مدرسه که قبلا بودم منحل شده و اموزش و پرورش میگه به ما مربوط نیست

navid oc
25-10-2015, 14:06
ممنون دوست عزیز خیلی اقایی .شناسنامه و کارت ملی رو در گذشته ردیف کردم ... الان سه چهار روزه منو در به در کردن این اداره اون اداره میگن برو گواهی سال سومت رو بگیر لازمه مدرسه که قبلا بودم منحل شده و اموزش و پرورش میگه به ما مربوط نیست

مدرسه ای که بودید منحل شده؟ چرا درست و کامل توضیح نمی دهید چی شده؟
آیا شما اصل مدرک دیپلمتان را موفق شدید اخذ کنید؟ اصل مدرک دیپلم مقوای تمام رنگی با مهر و امضای مدیر کل آموزش و پرورش و امضای مدیر مدرسه. آیا شما چنین گواهی ای دریافت نموده اید؟ آیا مدرک موقت پایان تحصیلات دوره متوسطه را دریافت نمودید؟
کدام شهر و منطقه هستید؟

hamid3369
25-10-2015, 17:44
مدرسه ای که بودید منحل شده؟ چرا درست و کامل توضیح نمی دهید چی شده؟
آیا شما اصل مدرک دیپلمتان را موفق شدید اخذ کنید؟ اصل مدرک دیپلم مقوای تمام رنگی با مهر و امضای مدیر کل آموزش و پرورش و امضای مدیر مدرسه. آیا شما چنین گواهی ای دریافت نموده اید؟ آیا مدرک موقت پایان تحصیلات دوره متوسطه را دریافت نمودید؟
کدام شهر و منطقه هستید؟

اون مدرسه که دوران دبیرستان تا سوم متوسطه رو گذروندم منحلش کردن و یه مدرسه دیگه اومده جاش و منو انتقال دادن به مدرسه دیگه ..موقع دریافت پرونده کارنامه سه سال دوره متوسطه و چند گواهی که یکیشون بیشتر شبیه معرفی نامه بود روش کد انتقال بود و یه گواهی دیگه توضیحاتش درمورد پیش دانشگاهی بود رو بهم دادن ..تمام افرادی که پرونده گرفتن مقوای رنگی دیپلم با مهر رییس اموزش و پرورش دریافت نکردن.. والان میگن یه گواهی نمیدونم اشتغال به تحصیل سال سوم یا معافیت تحصیلی بگیر برای پلیس +10 درضمن منطقه 3 محروم ایلام هستم

hamid3369
26-10-2015, 13:04
پاسخی نبود ... اصل کلام پلیس +10 اون گواهی موقت پیش دانشگاهی رو قبول نمیکنه

hamid3369
26-10-2015, 13:46
پاسخی نبود ... اصل کلام پلیس +10 اون گواهی موقت پیش دانشگاهی رو قبول نمیکنه

navid oc
27-10-2015, 01:19
اگر قبول نمی کند ، احتمالا چون مدرک دیپلم شما زیر سوال است ، حتما از طریق اموزش و پرورش پیگیر باشید

chazzy
28-10-2015, 02:22
سلام
من متولد خرداد 72 هستم ورودی 90 دانشگاه دولتی کارشناسی روزانه
الان ترم 9 هستم اگر کاردانی بگیرم بیام از دانشگاه بیرون باید برم خدمت یا میتونم کاردانی به کارشناسی ثبت نام کنم ؟؟

navid oc
29-10-2015, 10:26
سلام
من متولد خرداد 72 هستم ورودی 90 دانشگاه دولتی کارشناسی روزانه
الان ترم 9 هستم اگر کاردانی بگیرم بیام از دانشگاه بیرون باید برم خدمت یا میتونم کاردانی به کارشناسی ثبت نام کنم ؟؟

کارشناسی پیوسته دیگه؟ بیایید بیرون یعنی چی؟ یعنی انصراف بدید؟ اخه ترم نه یعنی چی؟ مگه ۸ ترم نباید باشد قاعدتا، اگر منظورتان انصراف است ، باید بروید خدمت.

poyyesh
03-11-2015, 13:25
سلام و عرض ادب

یکی از دوستان میخاد مشرف:n04: شه اجباری :n02:دفترچه رو 6/28 فرستاد اعزامشم افتاده 11/19 ولی تا الان معلوم نیست اموزشی کجا افتاده و به اون ادرسی هم که داده چیزی پست نشده .تو سامانه پیامکی سازمان نظام وظیفه پیام میدیم وضعیت درخاستو همین تاریخ اعزامو میده . چقد طول میکشه برگ سبزه یا سفیده نمیدونم دوم بیاد توش مکان اموزشی و شهرش مشخص باشه

به دیپلم هم امریه تعلق میگیره بره دنبالش ؟

ممنون :n16::n16::n16::n12:

poyyesh
03-11-2015, 13:26
حذف شه لطفا :n16:

Alireza SM
03-11-2015, 17:37
سلام من متولد خرداد 72 هستم ورودی 90 دانشگاه دولتی کارشناسی روزانه الان ترم 9 هستم اگر کاردانی بگیرم بیام از دانشگاه بیرون باید برم خدمت یا میتونم کاردانی به کارشناسی ثبت نام کنم ؟؟ اگر کاردانی بهتون تعلق بگیره باید برین خدمت و تموم کنین خدمت رو تا مجدد بتونین ادامه تحصیل بدین

MOHAMMAD2010
17-11-2015, 15:56
اگه کسی تو مقطع ارشد که مجازش 6 ترم هست ، 6 ترم تموم نکنه و با مجوز نظام وظیفه 1 سال سنوات بگیره بعد اینکه فارغ التحصیل شد ، اون 1 سالی رو که نظام وظیفه بعد فارغ التحصیلی وقت میده رو داره ؟ یا چون از 1 سال سنوات اضافه استفاده کرده بعد فارغ التحصیلی بلافاصله باید دفترچه پست کنه ؟

nits
17-11-2015, 22:43
با سلام
دوستان من ترم آخر کارشناسی هستم ... ثبت نام ارشد آذرماه هست ... امتحانش هم اردیبهشت 95 ... من دیگه بهمن ماه فارغ التحصیل میشم ... آیا بعد از فارغ التحصیلی یک بار دیگه امکان ثبت نام برای ارشد و شرکت در آزمون هست یا خیر ؟
یعنی ملاک زمان ثبت نام هست یا زمان امتحان هست ؟ چون من در حین تحصیل دارم ثبت نام میکنم ... و امتحانش هم زمانی هست که من دیگه 4 ماهه فارغ التحصیل شدم

ضمن اینکه من پارسال یک بار بصورت آزمایشی شرکت کردم

navid oc
03-12-2015, 19:20
اگه کسی تو مقطع ارشد که مجازش 6 ترم هست ، 6 ترم تموم نکنه و با مجوز نظام وظیفه 1 سال سنوات بگیره بعد اینکه فارغ التحصیل شد ، اون 1 سالی رو که نظام وظیفه بعد فارغ التحصیلی وقت میده رو داره ؟ یا چون از 1 سال سنوات اضافه استفاده کرده بعد فارغ التحصیلی بلافاصله باید دفترچه پست کنه ؟

قانونا باید بتوانید استفاده کنید و نباید مشکلی باشد ، جهت اطمینان از سازمان وظیفه عمومی سوال کنید.

navid oc
03-12-2015, 19:21

قانونا باید بتوانید استفاده کنید و نباید مشکلی باشد ، جهت اطمینان از سازمان وظیفه عمومی سوال کنید.

navid oc
03-12-2015, 19:24
با سلام
دوستان من ترم آخر کارشناسی هستم ... ثبت نام ارشد آذرماه هست ... امتحانش هم اردیبهشت 95 ... من دیگه بهمن ماه فارغ التحصیل میشم ... آیا بعد از فارغ التحصیلی یک بار دیگه امکان ثبت نام برای ارشد و شرکت در آزمون هست یا خیر ؟
یعنی ملاک زمان ثبت نام هست یا زمان امتحان هست ؟ چون من در حین تحصیل دارم ثبت نام میکنم ... و امتحانش هم زمانی هست که من دیگه 4 ماهه فارغ التحصیل شدم

سوال شما را دقیقا متوجه نشدم ، شما ثس از فراغت یک سال فرصت دارید ، یعنی تا بهمن ماه ۹۵ فرجه دارید.

albertxx
03-12-2015, 19:45
با سلام

عزیز به صورت کلی
شما بعد از فارغ التحصیلی
یعنی زمانی که کارای فارغ التحصیلی رو انجام میدید و نمرات کامل اومده باشه
بالای مدرک موقت یه تاریخ فارغ التحصیلی خورده
از اون تاریخ به مدت 1 سال وقت دارید دفترچه پست کنید

حالا از زمان فارغ‌التحصیل تا یکسال بعد هرکاری دلتون بخواد میتونید انجام بدید
زمان آزمون و ثبت نام و.... مهم نیست
شما بعد فارغ التحصیلی به مدت 1 سال میتونید کارهاتون رو انجام بدید

Sent from my D6502 using Tapatalk

TheGnomonWorkshop
07-12-2015, 16:29
سلام دوستان
من بهمن پارسال فارغ التحصیل شدم
با توجه به اینکه تاریخ ارشد عوض شد و رفت توی اردیبهشت ، 1 سال بیشتر میشه مهلتم
میخواستم بدونم حالا تکلیف چیه؟
این چند ماه بعد جز همون 1 سال حساب میشه یا باید دفترچه بفرستم و زمان اعزاممو تمدید کنم؟
مرسی:n16:
:n28:

Alireza SM
07-12-2015, 18:11
سلام دوستان
من بهمن پارسال فارغ التحصیل شدم
با توجه به اینکه تاریخ ارشد عوض شد و رفت توی اردیبهشت ، 1 سال بیشتر میشه مهلتم
میخواستم بدونم حالا تکلیف چیه؟
این چند ماه بعد جز همون 1 سال حساب میشه یا باید دفترچه بفرستم و زمان اعزاممو تمدید کنم؟
مرسی:n16:
:n28:

این چندماه هم جزء اون یک سال حساب میشه. شما در هر صورتی بعد از فارغ التحصیلی یک سال وقت دارین برای ارسال دفترچه

bahadorgamer
10-12-2015, 13:45
با سلام خدمت دوستان
من خرداد امسال در مقطع کارشناسی فارغ التحصیلی شدم میخواستم بدونم مهلت یک ساله معرفی آیا یک سال تقویمی هست یا یک ساله تحصیلی(یعنی تا پایان شریور سال بعد)؟
ممنون

albertxx
10-12-2015, 16:45
با سلام خدمت دوستان
من خرداد امسال در مقطع کارشناسی فارغ التحصیلی شدم میخواستم بدونم مهلت یک ساله معرفی آیا یک سال تقویمی هست یا یک ساله تحصیلی(یعنی تا پایان شریور سال بعد)؟
ممنون
یک سال تقویمی به اصطلاح 12 ماه تمام
روی برگه فارغ التحصیلی و یا همون مدرکتون هرتاریخ فارغ التحصیلی خورده شما 1 سال وقت دارید دفترچه پست کنید

bahadorgamer
10-12-2015, 17:00
یک سال تقویمی به اصطلاح 12 ماه تمام
روی برگه فارغ التحصیلی و یا همون مدرکتون هرتاریخ فارغ التحصیلی خورده شما 1 سال وقت دارید دفترچه پست کنید

ممنون از پاسختون
پس منظور از خبر های این لینک ها چیست؟
سازمان وظیفه عمومی
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])ایسنا
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
بعد بر فرض اینکه اصلا این قانون وجود نداشته باشه و همون یک ساله تقویمی باشه.من خرداد امسال در مقطع کارشناسی فارغ التحصیل شدم.اگر بخوام سال بعد کنکور ارشد بدم و ادامه تحصیل بدم.میتونم دفترچه رو قبل از اینکه مهلت یک سال تموم بشه ارسال کنم.بعد تاریخ اعزام رو که اگر زود بشه مرداد میشه رو به علت اعلام نتایج 2 ماه تاخیر بندازم و انشاالله دانشگاه قبول بشم میتونم دانشگاه ثبت نام کنم؟
باسپاس

albertxx
10-12-2015, 17:23
ممنون از پاسختون
سازمان وظیفه عمومی
بعد بر فرض اینکه اصلا این قانون وجود نداشته باشه و همون یک ساله تقویمی باشه.من خرداد امسال در مقطع کارشناسی فارغ التحصیل شدم.اگر بخوام سال بعد کنکور ارشد بدم و ادامه تحصیل بدم.میتونم دفترچه رو قبل از اینکه مهلت یک سال تموم بشه ارسال کنم.بعد تاریخ اعزام رو که اگر زود بشه مرداد میشه رو به علت اعلام نتایج 2 ماه تاخیر بندازم و انشاالله دانشگاه قبول بشم میتونم دانشگاه ثبت نام کنم؟
باسپاس
اون قانون رو خوندم ولی چیزی رو یا متوجه نشدم یا بد توضیح داده بود

در مورد بخش دوم حرفتون
شما خرداد اگه دفترچه پست کنید غیر ممکن هست تا مرداد اعزام بشید
اعزامی های جدید 8تا 9 ماه طول میکشه اعزام بشن
بنده خودم اول آذر پست کردم و شهریور سال بعد اعزامم
یعنی بعد پست کردن دفترچه تا اعزام راحت 4 5 ماه طول میکشه
البته برای مقاطع کارشناسی

حالا شما اگه خیلی ریزتر میخواید بدونید میتونید از دفاتر +10 بپرسید
اینکه بعد پست دفترچه و بعدش قبولی دانشگاه و.....
که بعد به مشکل نخورید و خیالتان راحت باشه

ولی خب اعزام به خدمت در حال حاضر طول میکشه
اونم الان که به شدت شلوغه!!!

bahadorgamer
10-12-2015, 17:42
اون قانون رو خوندم ولی چیزی رو یا متوجه نشدم یا بد توضیح داده بود

در مورد بخش دوم حرفتون
شما خرداد اگه دفترچه پست کنید غیر ممکن هست تا مرداد اعزام بشید
اعزامی های جدید 8تا 9 ماه طول میکشه اعزام بشن
بنده خودم اول آذر پست کردم و شهریور سال بعد اعزامم
یعنی بعد پست کردن دفترچه تا اعزام راحت 4 5 ماه طول میکشه
البته برای مقاطع کارشناسی

حالا شما اگه خیلی ریزتر میخواید بدونید میتونید از دفاتر +10 بپرسید
اینکه بعد پست دفترچه و بعدش قبولی دانشگاه و.....
که بعد به مشکل نخورید و خیالتان راحت باشه

ولی خب اعزام به خدمت در حال حاضر طول میکشه
اونم الان که به شدت شلوغه!!!

ممنون دوست عزیز

اگر کسی از دوستان اطلاعات دیگه ای داره ممنون میشم در میون بزاره
ممنون

navid oc
13-12-2015, 12:46
ممنون از پاسختون
سازمان وظیفه عمومی
باسپاس

شما اصلاً دفترچه را پست کن و برو سربازی و از وقتت استفاده کن ، نتایج که آمد ترخیص می شوید.

bahadorgamer
13-12-2015, 13:22
شما اصلاً دفترچه را پست کن و برو سربازی و از وقتت استفاده کن ، نتایج که آمد ترخیص می شوید.
سلام
بله خودم هم همین تصمیم رو گرفتم اوایل سال بعد دفترچه رو پست می کنم

A_two_sa
15-01-2016, 04:44
سلام

خواهش میکنم هرکسی جواب این سوال رو میدونه به من بگه :

من دانشجوی دانشگاه ازاد رشته برق هستم، ترم 5ام الان . میخوام هر وقت واحدهام به حد نصاب برای گرفتن مدرک فوق دیپلم رسید انصراف بدم و مدرک فوق دیپلم رو بگیرم و برم سربازی .
سوال من اینه که وقتی از سربازی برگشتم میتونم کارشناسی ناپیوسته بخونم ؟ دانشگاه ازاد یا پیام نور فرقی نداره ، الان یه جا خوندم دارندگان مدرک فوق دیپلم نمیتونن تو آزمون کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد شرکت کنن ، میخواستم بدونم یعنی واقعا نمیشه و هر کس فوق دیپلمش رو از کارشناسی پیوسته گرفته(دانشجوهای انصرافی ) اگر دوباره قصد درس خوندن داشته باشه باید بره دوباره کارشناسی پیوسته ثبت نام کنه و اون دوره 4ساله رو بگذرونه ؟

ادیت: آیا مدرک فوق دیپلمی که من بگیرم مدرک معادل فوق دیپلم بهش میگن ؟ این معادل قضیش چیه ؟

ممنون

salar_aziz
18-01-2016, 16:20
سلام دوستان عزیزم
بنده یه سوال داشتم در مورد همزمانی درس دانشگاه و خدمت
بنده امریه سازمانی هستم خداروشکر و ساعت اداری میرم و برمیگردم خونه،میخواستم ببینم میتونم با توجه به قانون حال حاضر که ازش مطلع نیستم،همزمان با سربازی فراگیر پیام نور هم درس بخونم؟
فعلا آزمون رو شرکت کردم،حالا میخوام ببینم میشه؟
یوقت مشکلی برای سربازیم بوجود نیاره و مرخصی حساب بشه،الان به خاطر شرایط خوب سربازی و سختی که برای بدست آوردنش کشیدم و احتمال استخدامی آینده همون اداره حاضرم اصلا درس نخونم ولی خواستم یه تیر دو نشون بشه و وقتم دوبرابر ارزش پیدا کنه هم درس و هم خدمت
ممنونم از شما :n26:

Alireza SM
18-01-2016, 16:52
سلام

خواهش میکنم هرکسی جواب این سوال رو میدونه به من بگه :

من دانشجوی دانشگاه ازاد رشته برق هستم، ترم 5ام الان . میخوام هر وقت واحدهام به حد نصاب برای گرفتن مدرک فوق دیپلم رسید انصراف بدم و مدرک فوق دیپلم رو بگیرم و برم سربازی .
سوال من اینه که وقتی از سربازی برگشتم میتونم کارشناسی ناپیوسته بخونم ؟ دانشگاه ازاد یا پیام نور فرقی نداره ، الان یه جا خوندم دارندگان مدرک فوق دیپلم نمیتونن تو آزمون کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد شرکت کنن ، میخواستم بدونم یعنی واقعا نمیشه و هر کس فوق دیپلمش رو از کارشناسی پیوسته گرفته(دانشجوهای انصرافی ) اگر دوباره قصد درس خوندن داشته باشه باید بره دوباره کارشناسی پیوسته ثبت نام کنه و اون دوره 4ساله رو بگذرونه ؟

ادیت: آیا مدرک فوق دیپلمی که من بگیرم مدرک معادل فوق دیپلم بهش میگن ؟ این معادل قضیش چیه ؟

ممنون

شما پایان خدمت رو که گرفتی هرکاری دلت بخواد میتونی بکنی. مدرک معادل گرفته باشی هم میتونی کارشناسی ناپیوسته بخونی. اگه اینطوری نبود که مدرک معادل هیچ ارزشی نداشت !

salar_aziz
21-01-2016, 09:38
سلام دوستان عزیزم
بنده یه سوال داشتم در مورد همزمانی درس دانشگاه و خدمت
بنده امریه سازمانی هستم خداروشکر و ساعت اداری میرم و برمیگردم خونه،میخواستم ببینم میتونم با توجه به قانون حال حاضر که ازش مطلع نیستم،همزمان با سربازی فراگیر پیام نور هم درس بخونم؟
فعلا آزمون رو شرکت کردم،حالا میخوام ببینم میشه؟
یوقت مشکلی برای سربازیم بوجود نیاره و مرخصی حساب بشه،الان به خاطر شرایط خوب سربازی و سختی که برای بدست آوردنش کشیدم و احتمال استخدامی آینده همون اداره حاضرم اصلا درس نخونم ولی خواستم یه تیر دو نشون بشه و وقتم دوبرابر ارزش پیدا کنه هم درس و هم خدمت
ممنونم از شما :n26:

سلام مجدد خدمت دوستان عزیزم
کسی اطلاعی نداره لطف کنه به بنده در این مورد؟

sis72
30-01-2016, 12:27
سلام
خسته نباشد
من دانشجوی پیام نورم و میخوام کنکور سراسری سال ۹۵ رو شرکت کنم تو رشته تجربی
میخوام بدونم تو دفتر چه ثبت نام کنکور کد نظام وظیفمو چند بزنم.چندبار هم دفتر چه رو خوندم متوجه نشدم.ممنون میشم راهنماییم کنید.منتظرتونم
باتشکر