PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ✔ نظام وظیفه و شرایط ادامه ی تحصیـل مشمولان || معافیت ها در پست اول و دوم

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25

pooria_googooli
06-09-2013, 13:33
سلام . دوستان ثبت نام دانشگاه علامه طباطبایی دو مرحله است . مرحله اول که اینترنتیه یکی از مدارکی که نیاز داره این هست :
ﻣﺪرﮐﯽ ﮐﻪ وﺿﻌﯿﺖ ﻧﻈﺎم وﻇﯿﻔﻪ را ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﻣﻘﺮرات وﻇﯿﻔﻪ ﻋﻤﻮﻣﯽ ﻣﻨﺪرج در دﻓﺘﺮﭼﻪ راﻫﻨﻤﺎي ﺷـﻤﺎره ﯾـﮏ آزﻣﻮن ورودی تحصیلات تکمیلی سال ۹۲ مشخص کند .
حالا من که آخر این ماه تاریخ فارق التحصیلیم می خوره بازم لازمه مدرکی بدم ؟ یا این واسه کسانی دیگه است ؟

Iranian boy10
07-09-2013, 16:00
با سلام
کسی که دیپلمش فنی و حرفه اییه و مدرک کاردانی ناپیوسته داره و سربازی هم نرفته میتونه کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد ثبت نام کنه و ادامه تحصیل بده> ؟
اگر نه چرا>؟ راه حلی هست که بشه ثبت نام کرد آخه اصلا از مدرک کارشناسی ناپیوسته خوشم نمییاد(تکنولوژی)!
با فرستادن دفترچه و داشتن کارت سبز بدون غیبت هم نمیشه کاریکرد؟
ممنون:n16:

جواب بدید!:n29:

armin00000
07-09-2013, 20:54
2سال شبانه پیش درس خوندم..
1درس بیشتر ندارم از پیش..
میخواستم بدونم حد اکثر تا کی فرصت دارم این درس رو پاس کنم قبل از اینک سربازی برم؟!

شهریور تموم شد دیگه ...
میخواستم بدونم دی ماه میزارن امتحان بدم؟؟؟یا باید شوت شم سربازی؟!

Alireza SM
08-09-2013, 09:27
شرايط سني خودتون رو دقيقا بنويسين. و توضيح بدين آخرين زمان كه براي ترم شبانه ثبت نام كردين و اشتغال به تحصيل داشتين كي بوده ؟

armin00000
08-09-2013, 09:44
شرايط سني خودتون رو دقيقا بنويسين. و توضيح بدين آخرين زمان كه براي ترم شبانه ثبت نام كردين و اشتغال به تحصيل داشتين كي بوده ؟

متولد1/11/1372

آخرین بار همین ترم شهریور...
اشتغال به تحصیل هم ... با این شهریور که امتحان دادم میشه بار دومم که شهریور دیفرانسیل و امتحان دادم...

hamid.13
08-09-2013, 12:51
سلام دوستان
من متولد خرداد سال 1374 هستم. امسال خرداد پیش دانشگاهی رو تموم کردم و خوب طبیعتا نیمه اول هم هستم. امسال رتبه‌م خوب نشده و نمیتونم دانشگاهی که میخوام قبول بشم برای همین میخوام که برای سال بعد بخونم.
درباره نظام وظیفه، من باید چه کاری انجام بدم دقیقا؟ لطفا یکی راهنمایی بکنه.
پیشاپیش ممنون و متشکر

mostafadl
08-09-2013, 22:55
با عرض سلام
من چند سوال داشتم که ممنون میشم کسی که اطلاعات دقیق داره جواب بده
من تازه لیسانس مهندسی پزشکی گرفتم و تاریخ فراغت از تحصیلم 31 شهریور هست میخوام تا یک ماه آینده دفترچه سربازی رو بفرستم. کارت سبز هم دارم . سوالم اینه که آیا میتونم با توجه به رشته خودم امریه بگیرم ؟ اگه آره از کجا باید اقدام کنم؟
منتظر جوابتون هستم

کسی نیست جواب ما رو بده؟

farshidshd
09-09-2013, 10:43
با عرض سلام
من چند سوال داشتم که ممنون میشم کسی که اطلاعات دقیق داره جواب بده
من تازه لیسانس مهندسی پزشکی گرفتم و تاریخ فراغت از تحصیلم 31 شهریور هست میخوام تا یک ماه آینده دفترچه سربازی رو بفرستم. کارت سبز هم دارم . سوالم اینه که آیا میتونم با توجه به رشته خودم امریه بگیرم ؟ اگه آره از کجا باید اقدام کنم؟
منتظر جوابتون هستم

کسی نیست جواب ما رو بده؟

سلام
باید مراجعه کنید به جاهایی که می خواین امریه ی اونجا بشید
اگه نیرو لازم داشته باشن بقیه کارا رو بهتون می گن

iilliya
09-09-2013, 14:32
سلام خسته نباشید

سن پدر برای معافیت کفالت باید چند سال باشه ؟
چرا یکی میگه 60 یکی میگه 65 یه سری هم میگن 65 تازه پدر از کار افتاده باشه؟

کدوم درسته ؟؟:n13:

یه سوال من متولد 1/7/69 هستم بعد 5سال قبل دانشگاه آزاد قبول شدم 1ترم خوندم 1ترم مرخصی گرفتم انصراف دادم
برام مرخصی رد شده در حالی که اصلا مشمول نبودم 17 سالم بوده الان 4ساله بعد اون سال دارم یه رشته دیگه میخونم اگه بخوام میتونم انصراف بدم کنکور بدم یا پیام نور بدونه کنکور برم ؟

soheilsh
11-09-2013, 12:07
سلام اقایون این ترم سنوات دانشگاه تموم شده و اجازه ثبت نام هم ندادن نامه نگاری کردم برای سنوات هنوز جوابی ندادن ،با کارشناس رشته صحبت کردم میگن چون واحد زیاد پاس نکردم اخراجم می کنن کارشناسی هم هستم ، الان هم نمیخوام برم سربازی چطور میشه ؟ میتونم کنکوری علمی کاربردی یا جای دیگه شرکت کنم ؟ دیپلمم هم فنی و حرفه ای هستش اگر نمی تونم چقدر مهلت دارم تا خودمو به نظام وظیفه معرفی کنم ؟

BEHZAD2007
11-09-2013, 13:20
سلام عزیزان من برای دوره 45 روزه ثبت نام کردم ولی شنیدم مدرک بالای دیپلم سپاه پذیرش نمیکنه به نظرتون درسته؟ چون اگه اینطوری باشه دگه ادامه ندم با تشکر از پاسخ هاتون

farshidshd
13-09-2013, 10:58
سلام اقایون این ترم سنوات دانشگاه تموم شده و اجازه ثبت نام هم ندادن نامه نگاری کردم برای سنوات هنوز جوابی ندادن ،با کارشناس رشته صحبت کردم میگن چون واحد زیاد پاس نکردم اخراجم می کنن کارشناسی هم هستم ، الان هم نمیخوام برم سربازی چطور میشه ؟ میتونم کنکوری علمی کاربردی یا جای دیگه شرکت کنم ؟ دیپلمم هم فنی و حرفه ای هستش اگر نمی تونم چقدر مهلت دارم تا خودمو به نظام وظیفه معرفی کنم ؟

بعد از اخراج یک سال مهلت دارید در کنکورها شرکت کنید یا برید دانشگاه( در صورت داشتن سنوات مجاز )

microsof
13-09-2013, 11:07
بعد از اخراج یک سال مهلت دارید در کنکورها شرکت کنید یا برید دانشگاه( در صورت داشتن سنوات مجاز )

سلام آقا فرشید ایشون گفتند
سلام اقایون این ترم سنوات دانشگاه تموم شده
یعنی مهلت تحصیلشون در مقطع کارشناسی تموم شده و موفق به اخذ مدرک کارشناسی نشدن و اخراج شدن ...
تنها کاری که میتونن انجام بدن معادل کاردانی بگیرن و برن خودشون رو به نظام وظیفه مراجعه کنند. ( در اولین فرصت هم اعزام میشن وقت زیادی هم ندارن)

بنده یه پیشنهاد دارم ...
به نظرم قوانین مربوط به ادامه تحصیل ؛ معافیت تحصیلی و... در پست اول این تاپیک قرار بدید ... تا دوستان با مطالعه کردنش دچار سردرگمی نشند .

مقررات شرکت در آزمون دانشگاه ها به این صورت هست :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ضوابط و مقررات وظیفه عمومی ویژه داوطلبان آزمون سراسری ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]ضوابط و مقررات وظیفه عمومی ویژه داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ضوابط و مقررات وظیفه عمومی داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته پزشکی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ضوابط و مقررات وظیفه عمومی ویژه داوطلبان آزمون دکتری تخصصی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

همچنین :

سوالات متداول معافيت تحصيلي

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

1- از چه تاريخي مشمولان وارد سن مشموليت مي شوند؟
تمام افراد ذكور ايراني كه به سن 18 سالگي تمام مي رسند از اول ماه تولد شمول قانون وظيفه عمومي مي گردند .
2-حداكثر زمان معرفي مشمولاني كه قبل از سن مشموليت فارغ التحصيل ، ترك تحصيل يا اخراج مي شوند چه مدت مي باشد؟
حداكثر مدت معرفي ايشان 6 ماه پس از رسيدن به 18 سالگي تمام است .
مثال: دانش آموز متولد 18/2/73 كه قبل از 1/2/91 فارغ التحصيل ، انصراف ، ترك تحصيل يا اخراج از تحصيل شده باشد حد اكثر تا 1/8/91 فرصت معرفي خود را دارد.
3- حداكثر زمان معرفي مشمولاني كه پس از سن مشموليت ، فارغ التحصيل، انصراف، ترك تحصيل يا اخراج مي شوند چه مدت مي باشد؟
از تاريخ فراغت ، اخراج يا ترك تحصيل يكسال فرصت دارند تا خود را معرفي نمايند.
مثال: دانش آموز متولد 18/2/73 كه در تيرماه 1391 فارغ التحصيل، انصراف ، ترك تحصيل ويااخراجي محسوب شوند تاپايان تير ماه 92 مهلت معرفي خواهد داشت.

4- دانش آموزاني كه از مهر91 در پايه اول مقطع متوسطه شروع به تحصيل مي نمايند تا چه زماني مجاز به تحصيل خواهند بود؟
اينگونه مشمولان حداكثر تاپايان 20 سالگي مجازند برابر ضوابط وزارت آموزش و پرورش ادامه تحصيل دهند ، رشته هاي تحصيلي تاثيري در اين مدت زمان نخواهند داشت.
5- دانش آموزي كه قبل از 22/8/90 (قبل از اجراي قانون جديد وظيفه عمومي) در مقطع متوسطه شروع به تحصيل كرده اند تاچه زماني مجاز به تحصيل خواهند بود؟
چنانچه در رشته ي كاردانش يا فني حرفه اي به تحصيل اشتغال دارند حداكثر تا پايان 22سالگي ورشته هاي مختلف پيش دانشگاهي حداكثر تا 24 سالگي مجاز به تحصيل خواهند بود.
6- آيا دانش آموزاني كه درورود به سن مشموليت در مقطع راهنمايي به تحصيل اشتغال دارند حق ادامه تحصيل خواهند داشت ؟
بله درصورت پيوستگي تحصيلي حداكثر تاپايان 20 سالگي ميتوانند تحصيل نمايند.
7- آيا دانش آموزان درمهلت يكساله معرفي پس از فراغت ،اخراج، انصراف يا ترك تحصيل مي توانند ادامه تحصيل دهند؟
اينگونه مشمولان مي توانند بدون صدور معافيت تاپايان مهلت يكساله وپس از معرفي تاموعد اعزام خود ادامه تحصيل بدهند
مثال : دانش آموزمتولد 15/8/70 كه در مهر 91 درپايه دوم كاردانش شروع به تحصيل نمايد مي تواند خود را به وظيفه عمومي معرفي نمايد چنانچه مشمول مذكور تا 15/8/92 فارغ التحصيل نشده مي تواند بدون صدور معافيت تحصيلي حداكثر تا15/8/93به تحصيل ادامه دهد وپس از اين تاريخ 15/8/93 درصورت عدم معرفي وارد غيبت خواهد شد.
8 - آيا به مشمولاني كه به صورت داوطلب آزاد تحصيل مي كنند معافيت تحصيلي تعلق مي گيرد؟
خير اينگونه مشمولان حق استفاده از معافيت تحصيلي را نخواهند داشت وشروع به تحصيل داوطلب آزاد به عنوان انصراف از تحصيل تلقي مي گردد.
9- متولدين سه ماه اول سال 71 در سال هاي قبل كه در خرداد ماه سال 90 فارغ التحصيل شده اند تاچه زمان مهلت معرفي خود به وظيفه عمومي را داشته اند ؟
دانش آموزان تا18/8/90 (قبل از اجراي قانون جديد وظيفه عمومي )فرصت معرفي داشته اند درصورت عدم معرفي از تاريخ 19/8/90 واردغيبت شده اند .
10 متولدين سه ماهه دوم سال 71 در سال قبل كه درخرداد ماه سال 90 فارغ التحصيل شده اند تا چه زمان فرجه معرفي خود به وظيفه عمومي را دارند؟
اينگونه دانش آموزان با توجه به اينكه فرصت معرفي ايشان 18/9/90 بود ( بعد از اجراي قانون جديد وظيفه عمومي) فلذا از يك سال مهلت تعيين در قانون جديد برخوردار بوده وتا خرداد 91 مهلت معرفي خواهند داشت.
11- با عنايت به اجراي قانون جديد وظيفه عمومي ، موضوع تمديد مهلت اعزام متولد نيمه دوم سال چگونه خواهد بود؟
با اجراي قانون جديد موضوع تمديد مهلت اعزام اينگونه مشمولان منتفي مي باشد .
12- موعدمعرفي دانش آموزاني كه قبل از 22/4/90 از تحصيل انصراف داده ، ترك تحصيل كرده يا اخراج شده اند چگونه است؟
اينگونه مشمولان چنانچه حد اكثر ظرف مدت 4 ماه از تاريخ وقوع خود را معرفي نكرده باشند غايب محسوب مي شوند ومي بايست سريعا خود را به وظيفه عمومي معرفي نمايد.
مثال: دانش آموزي كه در تاريخ 1/3/90 ترك تحصيل يا اخراج شده باشد ، با لحاظ مهلت 4 ماهه حداكثر تا1/7/90 مهلت معرفي داشته فلذا ازآن تاريخ وارد غيبت گرديده ومي بايست سريع خود سريعا خود را به به وظيفه عمومي معرفي نمايند.
13- موعد معرفي دانش آموزان انصرافي ، ترك ويا اخراجي كه آخرين موعد معرفي ايشان به لحاظ مهلت 4 ماهه بعداز تاريخ 22/8/90(تاريخ اجراي قانون جديد وظيفه عمومي) بوده چه زماني مي باشد؟
اينگونه دانش آموزان از تاريخ وقوع انصراف ، ترك تحصيل و يا اخراج يك سال مهلت معرفي خواهند داشت.
مثال: مشمول متولد 15/06/71 كه در تاريخ 22/6/90 از تحصيل انصراف داده است باتوجه به -مهلت 4 ماهه قانون قديم وظيفه عمومي تا 22/10/90 فرجه معرفي داشته كه اين تاريخ بعداز تاريخ اجراي قانون جديد وظيفه عمومي بوده ، فلذا مشمول تا22/6/91 مهلت معرفي خواهد داشت.
14- مشمولان فارغ التحصيل دانشگاه ها از چه تاريخ مي توانند از مهلت 1 ساله پس از فراغت خود استفاده نمايند؟
مشمولاني كه از تاريخ 22/2/90 به بعد در مقاطع تحصيلي در دانشگاه فارغ التحصيل شده اند حق استفاده از مهلت 1 ساله را خواهند داشت.
15- مشمولان اخراجي،انصرافي،ترك تحصيل ازچه تاريخ درشمول استفاده ازمهلت1ساله پس ازتاريخ وقوع انصراف،ترك تحصيل،اخراج قرار مي گيرند؟
مشمولاني كه از تاريخ 22/4/90 به بعد از تحصيل در مقاطع دانشگاهي انصراف، ترك تحصيل و يا اخراج شده باشند .
16- آيا دانشجويان انصرافي حق تحصيل مجدد را دارند؟
بلي . مشمولان در طي مدت تحصيل از ديپلم تا دكتري صرفا 1 بار مي توانند از تحصيل انصراف ومجددا با پذيرفته شدن در دانشگاه به شرط عدم ورود غيبت ، مي توانند به تحصيل ادامه دهند.آزمون مجدد ونزولي بودن تحصيل با اين اوصاف فرقي نخواهد داشت، به شرط اينكه 1: در مقطع قبلي فارغ التحصيل نشده باشد . 2: از زمان انصراف در مقطع اول بيش از يكسال نگذشته باشد.
17- مشمولان فارغ التحصيل از مقطع متوسطه تا چه زمان مي توانند در دانشگاه پذيرفته وثبت نام نمايند؟
چنانچه حداكثرظرف مدت يكسال اززمان فارغ التحصيل شدن درمقطع ديپلم ياپيش دانشگاهي دردانشگاه پذيرفته شوندمجازبه تحصيل خواهند بود ودر صورت سپري شدن بيش از يكسال حق تحصيل نخواهند داشت منظور از پذيرفته شدن دردانشگاه قبولي قطعي يا ثبت نام در دانشگاه مي باشد ، بديهي است زمان شركت در آزمون هاي سراسري به منزله پذيرش تلقي نخواهد شد.
مثال: فارغ التحصيل1/4/91درمقطع متوسطه كه حداكثرتا 1/4/92 قبولي قطعي ياثبت نام در دانشگاه داشته باشند مي توانند ادامه تحصيل بدهند .
18- فارغ التحصيلان مقطع متوسطه درخردادسال90شرط ثبت نام ياقبولي دردانشگاه آياحق ادامه تحصيل از مهر 91 را دارند؟
بلي ، استثنا و صرفا براي سال 91 مي توانند ادامه تحصيل بدهند.
19- آيابه دوره هاي فراگيرپيام نور،دوره هاي بين الملل دردانشگاه وپودماني وسايرمقاطع تحصيلي بدون آزمون معافيت تحصيلي تعلق مي گيرد
بلي درصورت تصويب شوراي گسترش آموزش عالي امكان جذب بدون آزمون واحد آموزشي ، تحصيل اينگونه افراد منعي نخواهد داشت.
20- آياسربازان وظيفه اي كه به خدمت اشتغال خدمت دارندجهت تحصيل دردانشگاه هااز خدمت ترخيص ميشوند؟
درصورت قبولي اينگونه سربازان درمقطع كارشناسي وبالاترترخيص ازخدمت صورت ميگيرد وترخيص براي ادامه تحصيل درمقاطع كارداني مجاز نمي باشد.
21- دانشجوياني كه بااخراج ازتحصيل ،به عنوان دارندگان مدرك معادل درمقطع پايين شناخته مي شوند آيا مجاز به تحصيل در مقاطع بالاتر مي باشند؟
خير اينگونه مشمولان تا پايان خدمت دوره ضرورت حق ادامه تحصيل نخواهند داشت .
22- سقف سنوات هاي مجاز تحصيلي در مقاطع مختلف دانشگاهي ، به چه ميزان مي باشد؟
برابر تبصره (1) ماده (33) قانون خدمت وظيفه عمومي ، حداكثر معافيت تحصيلي براي دانش آموزان تا سن بيست سال تمام ودر هر يك از مقاطع تحصيلي كارداني دو و نيم سال، كارشناسي ناپيوسته وكارشناسي ارشد ناپيوسته سه سال، كارشناسي پيوسته پنج سال وكارشناسي ارشد پيوسته شش سال، دكتراي پيوسته هشت سال و دكتراي تخصصي شش سال است.
23- چه كساني ميتوانند از معافيت تحصيلي دانش آموزي در خارج از كشور استفاده نمايند؟
فرزندان ايرانيان مقيم خارج از كشور،چنانچه هنگام ورود به سن مشموليت (ماه تولد 18 سال تمام) درمدارس ايراني يا مدارس خارجي مورد تاييد وزارت آموزش وپرورش مشغول به تحصيل باشند می توانند از معافیت تحصیلی استفاده نمایند.
24 -آيا تحصيل در دوره هاي زبان در خارج از كشور براي ورود به دانشگاه درشمول معافيت تحصيلي قرار مي گيرند؟
خير به اين دوره ها معافيت تحصيلي تعلق نمي گيرد.
25- آيا مشمولاني كه در داخل كشور در مقطع متوسطه فارغ التحصيل مي شوند، حق تحصيل در خارج از كشور را دارند؟
خير آنها به عنوان مقيم خارج از كشور محسوب نشده ومجاز به تحصيل در دانشگاه هاي خارج از كشور نمي باشند.
26- چه مشمولاني مي توانند بدون آنكه مقيم كشورهاي خارجي باشند دردانشگاه هاي خارج از كشور تحصيل نموده و از معافيت تحصيلي دانش جويان خارج از كشور بهره مند شوند؟
مشمولاني كه در مقاطع كارشناسي يا بالاتر در دانشگاه هاي داخل كشور فارغ التحصيل شده باشند به شرط عدم ورود به غيبت وسپري نشدن بيش از يكسال از تاريخ فراغت از تحصيل با سپردن تضمين لازم مي توانند از اين معافيت استفاده نمايند.
27- آیا مرخصی تحصیلی جزء سنوات مجاز تحصیلی محسوب می گردد ؟
بله دانشگاه ها باید از درج عبارت مرخصی بدون احتساب در سنوات تحصیلی برای دانشجویان خودداری نمایند.
28- آیا مشمول غیر غایبی که بعد از مدت یکسال فرصت تعیین شده دانشگاه قبول شود می تواند از معافیت تحصیلی برخوردار شود؟
مشمولانی که به دلایل قانونی (معافیت موقت و ... )تاریخ اعزام خود را به تعویق می اندازندچنانچه مدت تعویق آنان از مدت یکسال فرصت تعیین شده در قانون بیشتر گردد، در صورتی که در حین فرصت معرفی تعویق شده (معافیت موقت و ...) در دانشگاه قبول شوند ادامه تحصیل و بهره مندی آنان از معافیت تحصیلی بلامانع خواهد بود .
29- آيا تحصيل همزمان با خدمت امكان پذير مي باشد ؟
خير حتي در صورت تاييد دانشگاه براي اين دسته از دانشجويان معافيت تحصيلي صادر نمي گردد .

farshidshd
13-09-2013, 11:13
به نظرم قوانین مربوط به ادامه تحصیل ؛ معافیت تحصیلی و... در پست اول این تاپیک قرار بدید ... تا دوستان با مطالعه کردنش دچار سردرگمی نشند .

در پست اول خیلی وقته مقررات رو قرار دادیم

mahmoud_bahal
14-09-2013, 16:00
سلام خدمت اساتید .. یه سوال داشتم ؟ تو پست اول تو لیست معافیت ها گزینه کلیه نعل اسبی دیدم . که من متاسفانه جز اون هستم . میخواستم ببینم الان من باید چه کار کنم ؟کجا باید برم که معافیتم رو بگیرم
بند 12- كليه نعل اسبي- كليه اكتوپيك داخل لگن اکتوپی يك طرفه ( يعني هر دو كليه در يك طرف قرار گرفته باشند) معاف دائم.

darush 00
15-09-2013, 11:06
نمیدونم سوالم تکراریه یا نه

من فارغ التحصیل پارسالم 90 91؛ امسال قبول شدم، برای ثبت نام برگه "اعزام به خدمت" میخوان

دفترچه رو پست کنم کی میاد این برگه؟ من از فردا 25ام تا ام29 مهلت ثبت نام اینترنتیمه، میاد توی این روزا؟

begotten
18-09-2013, 09:36
دوستان من متولد دی 72 هستم.

پارسال دانشگاه شرکت کردم و بعد انصراف دادم.

امسال که دانشگاه جدیدم میرم باید دوباره برام معافیت تحصیلی صادر بشه؟

آخه دانشگاه میگه نمیخواد و به من نامه نداد که برم معافیت بگیرم.

لطفا زود تر پاسخ بدید خیلی نگرانم.

farshidshd
18-09-2013, 13:32
سلام خدمت اساتید .. یه سوال داشتم ؟ تو پست اول تو لیست معافیت ها گزینه کلیه نعل اسبی دیدم . که من متاسفانه جز اون هستم . میخواستم ببینم الان من باید چه کار کنم ؟کجا باید برم که معافیتم رو بگیرم
بند 12- كليه نعل اسبي- كليه اكتوپيك داخل لگن اکتوپی يك طرفه ( يعني هر دو كليه در يك طرف قرار گرفته باشند) معاف دائم.

سلام
برید پلیس+10 دفترچه خدمت رو بگیرید و قسمت معافیت پزشکی رو پر کنید و به همراه مدارک خواسته شده بفرستید تا بهتون اطلاع بدن که برین برای کمیسیون پزشکی

نمیدونم سوالم تکراریه یا نه

من فارغ التحصیل پارسالم 90 91؛ امسال قبول شدم، برای ثبت نام برگه "اعزام به خدمت" میخوان

دفترچه رو پست کنم کی میاد این برگه؟ من از فردا 25ام تا ام29 مهلت ثبت نام اینترنتیمه، میاد توی این روزا؟

دفترچه رو پست کنید همون مدارک پست رو ببرید دانشگاه

دوستان من متولد دی 72 هستم.

پارسال دانشگاه شرکت کردم و بعد انصراف دادم.

امسال که دانشگاه جدیدم میرم باید دوباره برام معافیت تحصیلی صادر بشه؟

آخه دانشگاه میگه نمیخواد و به من نامه نداد که برم معافیت بگیرم.

لطفا زود تر پاسخ بدید خیلی نگرانم.

دانشگاه اگه گفته لازم نیست ، خب لازم نیست

DJ POLESTAR
18-09-2013, 17:37
یه سوال خیلی حیاتی و مهم دارم که بسیار خوشحال میشم سریع جواب بگیرم

من بعد اینکه کاردانی پیوسته (فنی) نرم افزار کامپیوتر رو گرفتم دفترچه خدمت سربازی رو پست کردم و الان هم 3 ماه هستش که سربازم. الان میخوام بدون کنکور تغییر رشته بدم و رشته ادبیات انگلیسی ناپیوسته ثبت نام کنم و با یگان سربازی تسویه حساب کنم و مشغول تحصیل بشم. آیا چنین امکانی وجود داره که تغییر رشته بدم و حین خدمت تسویه کنم و از پیوسته بیام ناپیوسته بخونم؟

مرخصیم تا جمعه هست و باید سریعا تو دانشگاه اگه بشه ثبت نام کنم پس خوشحال میشم اگه کسی در جریان هستش زود کمکم کنه.

soheilsh
19-09-2013, 10:01
سلام آقا فرشید ایشون گفتند
یعنی مهلت تحصیلشون در مقطع کارشناسی تموم شده و موفق به اخذ مدرک کارشناسی نشدن و اخراج شدن ...
تنها کاری که میتونن انجام بدن معادل کاردانی بگیرن و برن خودشون رو به نظام وظیفه مراجعه کنند. ( در اولین فرصت هم اعزام میشن وقت زیادی هم ندارن)

بنده یه پیشنهاد دارم ...

مقررات شرکت در آزمون دانشگاه ها به این صورت هست :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ضوابط و مقررات وظیفه عمومی ویژه داوطلبان آزمون سراسری ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]ضوابط و مقررات وظیفه عمومی ویژه داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ضوابط و مقررات وظیفه عمومی داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته پزشکی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ضوابط و مقررات وظیفه عمومی ویژه داوطلبان آزمون دکتری تخصصی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

همچنین :

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

1- از چه تاريخي مشمولان وارد سن مشموليت مي شوند؟
تمام افراد ذكور ايراني كه به سن 18 سالگي تمام مي رسند از اول ماه تولد شمول قانون وظيفه عمومي مي گردند .
2-حداكثر زمان معرفي مشمولاني كه قبل از سن مشموليت فارغ التحصيل ، ترك تحصيل يا اخراج مي شوند چه مدت مي باشد؟
حداكثر مدت معرفي ايشان 6 ماه پس از رسيدن به 18 سالگي تمام است .
مثال: دانش آموز متولد 18/2/73 كه قبل از 1/2/91 فارغ التحصيل ، انصراف ، ترك تحصيل يا اخراج از تحصيل شده باشد حد اكثر تا 1/8/91 فرصت معرفي خود را دارد.
3- حداكثر زمان معرفي مشمولاني كه پس از سن مشموليت ، فارغ التحصيل، انصراف، ترك تحصيل يا اخراج مي شوند چه مدت مي باشد؟
از تاريخ فراغت ، اخراج يا ترك تحصيل يكسال فرصت دارند تا خود را معرفي نمايند.
مثال: دانش آموز متولد 18/2/73 كه در تيرماه 1391 فارغ التحصيل، انصراف ، ترك تحصيل ويااخراجي محسوب شوند تاپايان تير ماه 92 مهلت معرفي خواهد داشت.

4- دانش آموزاني كه از مهر91 در پايه اول مقطع متوسطه شروع به تحصيل مي نمايند تا چه زماني مجاز به تحصيل خواهند بود؟
اينگونه مشمولان حداكثر تاپايان 20 سالگي مجازند برابر ضوابط وزارت آموزش و پرورش ادامه تحصيل دهند ، رشته هاي تحصيلي تاثيري در اين مدت زمان نخواهند داشت.
5- دانش آموزي كه قبل از 22/8/90 (قبل از اجراي قانون جديد وظيفه عمومي) در مقطع متوسطه شروع به تحصيل كرده اند تاچه زماني مجاز به تحصيل خواهند بود؟
چنانچه در رشته ي كاردانش يا فني حرفه اي به تحصيل اشتغال دارند حداكثر تا پايان 22سالگي ورشته هاي مختلف پيش دانشگاهي حداكثر تا 24 سالگي مجاز به تحصيل خواهند بود.
6- آيا دانش آموزاني كه درورود به سن مشموليت در مقطع راهنمايي به تحصيل اشتغال دارند حق ادامه تحصيل خواهند داشت ؟
بله درصورت پيوستگي تحصيلي حداكثر تاپايان 20 سالگي ميتوانند تحصيل نمايند.
7- آيا دانش آموزان درمهلت يكساله معرفي پس از فراغت ،اخراج، انصراف يا ترك تحصيل مي توانند ادامه تحصيل دهند؟
اينگونه مشمولان مي توانند بدون صدور معافيت تاپايان مهلت يكساله وپس از معرفي تاموعد اعزام خود ادامه تحصيل بدهند
مثال : دانش آموزمتولد 15/8/70 كه در مهر 91 درپايه دوم كاردانش شروع به تحصيل نمايد مي تواند خود را به وظيفه عمومي معرفي نمايد چنانچه مشمول مذكور تا 15/8/92 فارغ التحصيل نشده مي تواند بدون صدور معافيت تحصيلي حداكثر تا15/8/93به تحصيل ادامه دهد وپس از اين تاريخ 15/8/93 درصورت عدم معرفي وارد غيبت خواهد شد.
8 - آيا به مشمولاني كه به صورت داوطلب آزاد تحصيل مي كنند معافيت تحصيلي تعلق مي گيرد؟
خير اينگونه مشمولان حق استفاده از معافيت تحصيلي را نخواهند داشت وشروع به تحصيل داوطلب آزاد به عنوان انصراف از تحصيل تلقي مي گردد.
9- متولدين سه ماه اول سال 71 در سال هاي قبل كه در خرداد ماه سال 90 فارغ التحصيل شده اند تاچه زمان مهلت معرفي خود به وظيفه عمومي را داشته اند ؟
دانش آموزان تا18/8/90 (قبل از اجراي قانون جديد وظيفه عمومي )فرصت معرفي داشته اند درصورت عدم معرفي از تاريخ 19/8/90 واردغيبت شده اند .
10 متولدين سه ماهه دوم سال 71 در سال قبل كه درخرداد ماه سال 90 فارغ التحصيل شده اند تا چه زمان فرجه معرفي خود به وظيفه عمومي را دارند؟
اينگونه دانش آموزان با توجه به اينكه فرصت معرفي ايشان 18/9/90 بود ( بعد از اجراي قانون جديد وظيفه عمومي) فلذا از يك سال مهلت تعيين در قانون جديد برخوردار بوده وتا خرداد 91 مهلت معرفي خواهند داشت.
11- با عنايت به اجراي قانون جديد وظيفه عمومي ، موضوع تمديد مهلت اعزام متولد نيمه دوم سال چگونه خواهد بود؟
با اجراي قانون جديد موضوع تمديد مهلت اعزام اينگونه مشمولان منتفي مي باشد .
12- موعدمعرفي دانش آموزاني كه قبل از 22/4/90 از تحصيل انصراف داده ، ترك تحصيل كرده يا اخراج شده اند چگونه است؟
اينگونه مشمولان چنانچه حد اكثر ظرف مدت 4 ماه از تاريخ وقوع خود را معرفي نكرده باشند غايب محسوب مي شوند ومي بايست سريعا خود را به وظيفه عمومي معرفي نمايد.
مثال: دانش آموزي كه در تاريخ 1/3/90 ترك تحصيل يا اخراج شده باشد ، با لحاظ مهلت 4 ماهه حداكثر تا1/7/90 مهلت معرفي داشته فلذا ازآن تاريخ وارد غيبت گرديده ومي بايست سريع خود سريعا خود را به به وظيفه عمومي معرفي نمايند.
13- موعد معرفي دانش آموزان انصرافي ، ترك ويا اخراجي كه آخرين موعد معرفي ايشان به لحاظ مهلت 4 ماهه بعداز تاريخ 22/8/90(تاريخ اجراي قانون جديد وظيفه عمومي) بوده چه زماني مي باشد؟
اينگونه دانش آموزان از تاريخ وقوع انصراف ، ترك تحصيل و يا اخراج يك سال مهلت معرفي خواهند داشت.
مثال: مشمول متولد 15/06/71 كه در تاريخ 22/6/90 از تحصيل انصراف داده است باتوجه به -مهلت 4 ماهه قانون قديم وظيفه عمومي تا 22/10/90 فرجه معرفي داشته كه اين تاريخ بعداز تاريخ اجراي قانون جديد وظيفه عمومي بوده ، فلذا مشمول تا22/6/91 مهلت معرفي خواهد داشت.
14- مشمولان فارغ التحصيل دانشگاه ها از چه تاريخ مي توانند از مهلت 1 ساله پس از فراغت خود استفاده نمايند؟
مشمولاني كه از تاريخ 22/2/90 به بعد در مقاطع تحصيلي در دانشگاه فارغ التحصيل شده اند حق استفاده از مهلت 1 ساله را خواهند داشت.
15- مشمولان اخراجي،انصرافي،ترك تحصيل ازچه تاريخ درشمول استفاده ازمهلت1ساله پس ازتاريخ وقوع انصراف،ترك تحصيل،اخراج قرار مي گيرند؟
مشمولاني كه از تاريخ 22/4/90 به بعد از تحصيل در مقاطع دانشگاهي انصراف، ترك تحصيل و يا اخراج شده باشند .
بلي . مشمولان در طي مدت تحصيل از ديپلم تا دكتري صرفا 1 بار مي توانند از تحصيل انصراف ومجددا با پذيرفته شدن در دانشگاه به شرط عدم ورود غيبت ، مي توانند به تحصيل ادامه دهند.آزمون مجدد ونزولي بودن تحصيل با اين اوصاف فرقي نخواهد داشت، به شرط اينكه 1: در مقطع قبلي فارغ التحصيل نشده باشد . 2: از زمان انصراف در مقطع اول بيش از يكسال نگذشته باشد.
17- مشمولان فارغ التحصيل از مقطع متوسطه تا چه زمان مي توانند در دانشگاه پذيرفته وثبت نام نمايند؟
چنانچه حداكثرظرف مدت يكسال اززمان فارغ التحصيل شدن درمقطع ديپلم ياپيش دانشگاهي دردانشگاه پذيرفته شوندمجازبه تحصيل خواهند بود ودر صورت سپري شدن بيش از يكسال حق تحصيل نخواهند داشت منظور از پذيرفته شدن دردانشگاه قبولي قطعي يا ثبت نام در دانشگاه مي باشد ، بديهي است زمان شركت در آزمون هاي سراسري به منزله پذيرش تلقي نخواهد شد.
مثال: فارغ التحصيل1/4/91درمقطع متوسطه كه حداكثرتا 1/4/92 قبولي قطعي ياثبت نام در دانشگاه داشته باشند مي توانند ادامه تحصيل بدهند .
18- فارغ التحصيلان مقطع متوسطه درخردادسال90شرط ثبت نام ياقبولي دردانشگاه آياحق ادامه تحصيل از مهر 91 را دارند؟
بلي ، استثنا و صرفا براي سال 91 مي توانند ادامه تحصيل بدهند.
19- آيابه دوره هاي فراگيرپيام نور،دوره هاي بين الملل دردانشگاه وپودماني وسايرمقاطع تحصيلي بدون آزمون معافيت تحصيلي تعلق مي گيرد
بلي درصورت تصويب شوراي گسترش آموزش عالي امكان جذب بدون آزمون واحد آموزشي ، تحصيل اينگونه افراد منعي نخواهد داشت.
20- آياسربازان وظيفه اي كه به خدمت اشتغال خدمت دارندجهت تحصيل دردانشگاه هااز خدمت ترخيص ميشوند؟
درصورت قبولي اينگونه سربازان درمقطع كارشناسي وبالاترترخيص ازخدمت صورت ميگيرد وترخيص براي ادامه تحصيل درمقاطع كارداني مجاز نمي باشد.
21- دانشجوياني كه بااخراج ازتحصيل ،به عنوان دارندگان مدرك معادل درمقطع پايين شناخته مي شوند آيا مجاز به تحصيل در مقاطع بالاتر مي باشند؟
خير اينگونه مشمولان تا پايان خدمت دوره ضرورت حق ادامه تحصيل نخواهند داشت .
22- سقف سنوات هاي مجاز تحصيلي در مقاطع مختلف دانشگاهي ، به چه ميزان مي باشد؟
برابر تبصره (1) ماده (33) قانون خدمت وظيفه عمومي ، حداكثر معافيت تحصيلي براي دانش آموزان تا سن بيست سال تمام ودر هر يك از مقاطع تحصيلي كارداني دو و نيم سال، كارشناسي ناپيوسته وكارشناسي ارشد ناپيوسته سه سال، كارشناسي پيوسته پنج سال وكارشناسي ارشد پيوسته شش سال، دكتراي پيوسته هشت سال و دكتراي تخصصي شش سال است.
23- چه كساني ميتوانند از معافيت تحصيلي دانش آموزي در خارج از كشور استفاده نمايند؟
فرزندان ايرانيان مقيم خارج از كشور،چنانچه هنگام ورود به سن مشموليت (ماه تولد 18 سال تمام) درمدارس ايراني يا مدارس خارجي مورد تاييد وزارت آموزش وپرورش مشغول به تحصيل باشند می توانند از معافیت تحصیلی استفاده نمایند.
24 -آيا تحصيل در دوره هاي زبان در خارج از كشور براي ورود به دانشگاه درشمول معافيت تحصيلي قرار مي گيرند؟
خير به اين دوره ها معافيت تحصيلي تعلق نمي گيرد.
25- آيا مشمولاني كه در داخل كشور در مقطع متوسطه فارغ التحصيل مي شوند، حق تحصيل در خارج از كشور را دارند؟
خير آنها به عنوان مقيم خارج از كشور محسوب نشده ومجاز به تحصيل در دانشگاه هاي خارج از كشور نمي باشند.
26- چه مشمولاني مي توانند بدون آنكه مقيم كشورهاي خارجي باشند دردانشگاه هاي خارج از كشور تحصيل نموده و از معافيت تحصيلي دانش جويان خارج از كشور بهره مند شوند؟
مشمولاني كه در مقاطع كارشناسي يا بالاتر در دانشگاه هاي داخل كشور فارغ التحصيل شده باشند به شرط عدم ورود به غيبت وسپري نشدن بيش از يكسال از تاريخ فراغت از تحصيل با سپردن تضمين لازم مي توانند از اين معافيت استفاده نمايند.
27- آیا مرخصی تحصیلی جزء سنوات مجاز تحصیلی محسوب می گردد ؟
بله دانشگاه ها باید از درج عبارت مرخصی بدون احتساب در سنوات تحصیلی برای دانشجویان خودداری نمایند.
28- آیا مشمول غیر غایبی که بعد از مدت یکسال فرصت تعیین شده دانشگاه قبول شود می تواند از معافیت تحصیلی برخوردار شود؟
مشمولانی که به دلایل قانونی (معافیت موقت و ... )تاریخ اعزام خود را به تعویق می اندازندچنانچه مدت تعویق آنان از مدت یکسال فرصت تعیین شده در قانون بیشتر گردد، در صورتی که در حین فرصت معرفی تعویق شده (معافیت موقت و ...) در دانشگاه قبول شوند ادامه تحصیل و بهره مندی آنان از معافیت تحصیلی بلامانع خواهد بود .
29- آيا تحصيل همزمان با خدمت امكان پذير مي باشد ؟
خير حتي در صورت تاييد دانشگاه براي اين دسته از دانشجويان معافيت تحصيلي صادر نمي گردد .

مطمئنی اقا ؟
در اولین فرصت اعزام می کنن؟

DJ POLESTAR
19-09-2013, 10:24
یه سوال خیلی حیاتی و مهم دارم که بسیار خوشحال میشم سریع جواب بگیرم

من بعد اینکه کاردانی پیوسته (فنی) نرم افزار کامپیوتر رو گرفتم دفترچه خدمت سربازی رو پست کردم و الان هم 3 ماه هستش که سربازم. الان میخوام بدون کنکور تغییر رشته بدم و رشته ادبیات انگلیسی ناپیوسته ثبت نام کنم و با یگان سربازی تسویه حساب کنم و مشغول تحصیل بشم. آیا چنین امکانی وجود داره که تغییر رشته بدم و حین خدمت تسویه کنم و از پیوسته بیام ناپیوسته بخونم؟

مرخصیم تا جمعه هست و باید سریعا تو دانشگاه اگه بشه ثبت نام کنم پس خوشحال میشم اگه کسی در جریان هستش زود کمکم کنه.
خواهش می نمایم یاری به عمل رسانید...

aref10
21-09-2013, 11:32
سلام
ببخشید اگر کسی درسش رو ۱۰ترمه تموم کنه آیا یکسال بعد اون ۱۰ترمش ام میتونه از مرخصی تحصیلی استفاده کنه و نره سربازی؟یا اینکه از۵سال مرخصی تحصیلیش استفاده کرده؟

مثلا جریان من چجوری میشه:
من درسم رو اگر ۱۰ترمه تموم کنم یعنی شهریور سال ۹۳فارغ التحصیل بشم آیا باید همون شهریور ۹۳ باید دفترچه رو پست کنم و برم سربازی؟یا اینکه تا شهریور ۹۴ وقت دارم دفترچه رو پست نکنم؟

میشه راهنمایی کنید لطفا

TAEL
27-09-2013, 17:31
سلام
ببخشید اگر کسی درسش رو ۱۰ترمه تموم کنه آیا یکسال بعد اون ۱۰ترمش ام میتونه از مرخصی تحصیلی استفاده کنه و نره سربازی؟یا اینکه از۵سال مرخصی تحصیلیش استفاده کرده؟

من درسم رو اگر ۱۰ترمه تموم کنم یعنی شهریور سال ۹۳فارغ التحصیل بشم آیا باید همون شهریور ۹۳ باید دفترچه رو پست کنم و برم سربازی؟یا اینکه تا شهریور ۹۴ وقت دارم دفترچه رو پست نکنم؟

میشه راهنمایی کنید لطفا

از تاریخ اعلام آخرین نمره، یکسال فرصت دارید تا دفترچه رو پست کنید و پس از یکسال غیبت می خورید.

aali361
30-09-2013, 10:03
سلام . من در حین سربازی دانشگاه قبول شدم . نرم افزار شبانه . دیروز برام معافیت تحصیلی صادر شد اما وقتی رفتیم واسه ثبت نام گفتند شما کلاساتون از بهمن شروع میشه اونموقع بیاید واسه ثبت نام . حالا سوال من اینه که این چهار ماه باعث نمیشه معافیت تحصیلیم باطل بشه ؟

farshidshd
30-09-2013, 14:45
سلام . من در حین سربازی دانشگاه قبول شدم . نرم افزار شبانه . دیروز برام معافیت تحصیلی صادر شد اما وقتی رفتیم واسه ثبت نام گفتند شما کلاساتون از بهمن شروع میشه اونموقع بیاید واسه ثبت نام . حالا سوال من اینه که این چهار ماه باعث نمیشه معافیت تحصیلیم باطل بشه ؟

سلام//

خیر باطل نمیشه

sharpy
30-09-2013, 15:00
دوستان من شهریور مدرک کاردانیم رو گرفتم

ترم مهر نمیخام برم دانشگاه
از ترم بهمن میخوام برم کارشناسی بخونم
مشکلی پیش نمیاد از نظر نظام وضیفه ؟؟؟

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

aref10
30-09-2013, 18:59
سلام

میشه راهنمایی کنید لطفا

از تاریخ اعلام آخرین نمره، یکسال فرصت دارید تا دفترچه رو پست کنید و پس از یکسال غیبت می خورید.

ببخشید من یک سال هم برای کارشناسیم پشت کنکور بودم این هم واسم مشکلی ایجاد نمیکنه؟(که مثلا بگن شما یکسالتونو استفاده کردید و از این حرفا؟)

worldm
30-09-2013, 19:02
یه خبرشنیدم که اون کسری مربوط به جبهه پدر از 30 ماه بیشتر باز کمتر شده وافرادی که مثلا 6 ماه به بالادارن هم میتونن تقاضا بدن درسته یانه؟کسی جدیدا استفاه کرده؟

TAEL
30-09-2013, 23:46
ببخشید من یک سال هم برای کارشناسیم پشت کنکور بودم این هم واسم مشکلی ایجاد نمیکنه؟(که مثلا بگن شما یکسالتونو استفاده کردید و از این حرفا؟)

خیر مشکلی نداره. هر دوره، معافیت مخصوص به خودشو داره.

aref10
01-10-2013, 09:54
ببخشید اگر کسی غیبت بخوره چه مشکلاتی واسش پیش میاد؟

farshidshd
01-10-2013, 10:38

اضافه خدمت ، محروم از تحصیل ، ممنوع الخروج و ...

MASTER OC 7
01-10-2013, 20:39
دوستان من متولد بهمن 73 هستم و در حال حاضر هم مشغول به تحصیل ! احتمالا همین شهریور که گذشت فارق اتحصیل بشم یا بمونه دی ماه همین امسال

آیا بهمن ماه می تونم تکمیل ظرفیتی وارد دانشگاه بشم ؟ و برای اینکه اضاف نخورم یا مشکلی پیش نیاد باید تو پلیس +10 کاری انجام بدم ؟ مثل بردن گواهی اشتغال به تحصیل یا ....

aref10
02-10-2013, 00:30

ببخشید منظورتون از تاریخ اعلام آخرین نمره همون تاریخ فارغ التحصیلی هست که تویه مدرک میخوره یا ... ؟

TAEL
02-10-2013, 00:44
ببخشید منظورتون از تاریخ اعلام آخرین نمره همون تاریخ فارغ التحصیلی هست که تویه مدرک میخوره یا ... ؟

خیر. روزی که آخرین نمره ی درسیتون داخل کارنامه درج میشه، واسه نظام وظیفه ملاک هست.

TAEL
02-10-2013, 00:45

مشمولانی که مدت غیبت اولیه آنان تا سه ماه باشد، سه ماه اضافه خدمت و چنانچه مدت غیبت اولیه آنان بیشتر از سه ماه باشد به شش ماه اضافه خدمت تنبیه می‌شوند. مشمولانی که مدت غیبت اولیه آنان بیش از یکسال باشد، علاوه بر شش ماه اضافه خدمت، فراری نیزمحسوب شده و به مراجع قضایی معرفی می شوند.

undr
05-10-2013, 14:39
سلام.من امسال برادرم دانشگاه قبول شد و ثبت نام كرد معافيت تحصيلي هم گرفت ولي امروز برگه اعزام به خدمت براش اومده تو خود برگه هم تاريخ ثبت نام در دانشگاه رو زده....ميخواستم ببينم چيكار بايد كرد....ممنون

نادر1368
05-10-2013, 15:28
سلام.من امسال برادرم دانشگاه قبول شد و ثبت نام كرد معافيت تحصيلي هم گرفت ولي امروز برگه اعزام به خدمت براش اومده تو خود برگه هم تاريخ ثبت نام در دانشگاه رو زده....ميخواستم ببينم چيكار بايد كرد....ممنون
ميبره دانشگاه!

MASTER OC 7
06-10-2013, 03:05
دوستان من متولد بهمن 73 هستم و در حال حاضر هم مشغول به تحصیل ! احتمالا همین شهریور که گذشت فارق اتحصیل بشم یا بمونه دی ماه همین امسال

آیا بهمن ماه می تونم تکمیل ظرفیتی وارد دانشگاه بشم ؟ و برای اینکه اضاف نخورم یا مشکلی پیش نیاد باید تو پلیس +10 کاری انجام بدم ؟ مثل بردن گواهی اشتغال به تحصیل یا ....

کسی نمی دونه ؟

farshidshd
06-10-2013, 11:34
کسی نمی دونه ؟

لازم نیست کاری انجام بدید
بعد از فارغ التحصیلی یکسال مهلت دارید تا در دانشگاه ثبت نام کنید

MASTER OC 7
06-10-2013, 14:06
لازم نیست کاری انجام بدید
بعد از فارغ التحصیلی یکسال مهلت دارید تا در دانشگاه ثبت نام کنید

ممنون از پاسختون
امروز رفتم پلیس 10+ گفتن از مدرسه نامه بیار برای معافیت تحصیلی
به هر حال اینکارو انجام میدم برای اینکه خیالم راحت شه :n03:

graphmax
17-10-2013, 13:49
سلام
من دو سال قبل که میخواستم برای دومین بار برای کنکور کارشناسی آزمون بدم(کنکور سال 1390) مجبور شدم 6 ماه قبل از کنکور(اسفند ماه 89) مدارکمو پست کنم و از شانس بد من تاریخ اعزامم 1 ماه قبل از کنکور افتاد که با کلی گریه و زاری تونستم تاریخ اعزاممو یک ماه تمدید کنم و بندازم بعد از کنکور.
به هر حال یک هفته بعد از کنکور(18 تیر 90) اعزام شدم به پادگان محمد رسول الله نیروی انتظامی شهر بیرجند و دو ماه آموزشیمو اونجا تموم کردم تا اینکه جواب دانشگاه اومد و تونستم معافیت تحصیلی بگیرم.
حالا چند تا سوال دارم :
1. اگر دوباره بخوام برای سربازی اقدام کنم با توجه به اینکه یگان خدمتیم(بعد از آموزشی) هم افتاده بود همون پادگان آیا دوباره همونجا میوفتم یا نه کلا همه چی ضفر میشه ؟؟؟
2. با توجه به اینکه زمانی که من مدارکمو پست کردم یعنی قبل از سال 90 مقدار خدمت 18 ماه بود آیا من بعد از فارغ التحصیلی طبق اون 18 ماه خدمتم حساب میشه یا نه طبق قانون بعد از سال90 یعنی 24 ماهه؟؟؟؟
3. آیا من میتونم از یکسال فرجه ای که همه بعد ار فارغ التحصیلی در مقطع لیسانس برای کنکور ارشد استفاده می کنند استفاده کنم یا نه چون یه بار معافیت تحصیلی گرفتم نمیتونم ؟؟؟

farshidshd
20-10-2013, 11:52
سلام
من دو سال قبل که میخواستم برای دومین بار برای کنکور کارشناسی آزمون بدم(کنکور سال 1390) مجبور شدم 6 ماه قبل از کنکور(اسفند ماه 89) مدارکمو پست کنم و از شانس بد من تاریخ اعزامم 1 ماه قبل از کنکور افتاد که با کلی گریه و زاری تونستم تاریخ اعزاممو یک ماه تمدید کنم و بندازم بعد از کنکور.
به هر حال یک هفته بعد از کنکور(18 تیر 90) اعزام شدم به پادگان محمد رسول الله نیروی انتظامی شهر بیرجند و دو ماه آموزشیمو اونجا تموم کردم تا اینکه جواب دانشگاه اومد و تونستم معافیت تحصیلی بگیرم.
حالا چند تا سوال دارم :
1. اگر دوباره بخوام برای سربازی اقدام کنم با توجه به اینکه یگان خدمتیم(بعد از آموزشی) هم افتاده بود همون پادگان آیا دوباره همونجا میوفتم یا نه کلا همه چی ضفر میشه ؟؟؟
2. با توجه به اینکه زمانی که من مدارکمو پست کردم یعنی قبل از سال 90 مقدار خدمت 18 ماه بود آیا من بعد از فارغ التحصیلی طبق اون 18 ماه خدمتم حساب میشه یا نه طبق قانون بعد از سال90 یعنی 24 ماهه؟؟؟؟
3. آیا من میتونم از یکسال فرجه ای که همه بعد ار فارغ التحصیلی در مقطع لیسانس برای کنکور ارشد استفاده می کنند استفاده کنم یا نه چون یه بار معافیت تحصیلی گرفتم نمیتونم ؟؟؟

سلام

1- همه چی از صفر هست و فقط 20 روز آموزشی باید برید و اینکه دوباره کجا میفتید معلوم نیست
2- طبق قانون جدید محاسبه میشه
3-می تونید استفاده کنید

cgm57
23-10-2013, 19:33
من متولد تیر 71 هستم و یک سال دیر به دانشگاه رفتم!!!
الانم مشغول تحصیل در دانشگاه آزاد هستم!!!
می خواستم بدونم که من باید توی 8 ترم درسام رو تموم کنم یا اینکه می تونم توی بیشتر از 8 ترم تموم کنم؟

cgm57
31-10-2013, 17:33
کسی نمیدونه؟

farshidshd
31-10-2013, 20:02
من متولد تیر 71 هستم و یک سال دیر به دانشگاه رفتم!!!
الانم مشغول تحصیل در دانشگاه آزاد هستم!!!
می خواستم بدونم که من باید توی 8 ترم درسام رو تموم کنم یا اینکه می تونم توی بیشتر از 8 ترم تموم کنم؟

تا 9 ترم مهلت قانونی هست(البته در صورتی که سنوات داشته باشین)

hassanshaikhi
04-11-2013, 10:14
سلام دوستان
توی دفترچه کنکور کارسناسی ارشد اینو نوشته. یعنی کسی که از سنوات اضافی استفاده کرده باشه نمیتونه کنکور بده؟

دانشجويان سال آخر مقطع كارشناسي كه تا تاريخ 31/6/93 93 در سنوات مجاز تحصيلي (برابر تبصره 1 و 2 قانون خدمت وظيفه عمومي) فارغ التحصيل مي شوند
كد 7) فارغ التحصيلان مقطع كارشناسي كه در سقف مجاز سنوات تحصيلي فارغ التحصيل شده و از تاريخ فراغت از تحصيل آنها تا زمان پذيرش در مقطع
كارشناسي ارشد، بيش از يك سال سپري نشده و وارد غيبت نشده باشند

mohammad varaste
05-11-2013, 14:27
امروز رفتم برای کارت پایان خدمت یارو میگفت باید واکسن بزنی بهش میگم من معافم نیاز نیست بزنم میگه باید بزنی.:n17:

فردا صبح من بعد از 12 سال قراره آمپول بزنم:n21:
استرسی که الان دارم قبل از اومدن نتایج کنکور نداشتم:n02:

wayoo
07-11-2013, 14:35
دوستان من سال 3 کارشناسی هستم متولد 72 اگه انصراف بدم و دوباره کنکور قبول شم سنوات مجاز صفر میشه؟ (من تا حالا انصراف ندادم)

sasan.69
09-11-2013, 02:57
دوستان مدرک کارشناسیمو تا خرداد93 میگیرم میتونم سال آینده کنکور کارشناسی بدم یا امسال اخرفرصته منه؟(متولد نیمه اول 69 هستم)

aref10
12-11-2013, 18:44
ببخشید من سال آینده هم میتونم کنکور ارشد بدم یا فقط همین امسال میتونم بدم؟
و آخرین مهلت من برای ارسال دفترچه سربازیم دقیقا کی خواهد بود؟

شرایطم:
متولد نیمه اول 69
سال 87 مدرک پیش دانشگاهیمو گرفتم
یکسال پشت کنکور کارشناسی موندم
ورودی سال 88 کارشناسی پیوسته هستم(مهر88)
الان ترم 9هستم
مدرک کارشناسیمو تا پایان شهریور 93خواهم گرفت ولی شما فرض رو براین بگیرید که خرداد 93فارغ التحصیل بشم

farshidshd
14-11-2013, 13:19

شرایطم:
متولد نیمه اول 69
الان ترم 9هستم
مدرک کارشناسیمو تا پایان شهریور 93خواهم گرفت ولی شما فرض رو براین بگیرید که خرداد 93فارغ التحصیل بشم

سلام
امسال میتونید در کنکور شرکت کنید

دفرچه رو هم تا قبل از خرداد 94 می تونید بفرستید

sasan.69
14-11-2013, 13:30
دوستان مدرک کارشناسیمو تا خرداد93 میگیرم میتونم سال آینده کنکور کارشناسی بدم یا امسال اخرفرصته منه؟(متولد نیمه اول 69 هستم)

farshidshd
14-11-2013, 13:35

سوال قبلی دقیقا شرایط شماست و پاسخ داده شد

aref10
14-11-2013, 19:09
سلام
امسال میتونید در کنکور شرکت کنید

دفرچه رو هم تا قبل از خرداد 94 می تونید بفرستید
ممنون ولی
خب اگر تا خرداد 94وقت هست برای سربازی،پس چرا سال آینده نمیشه تو کنکور ارشد شرکت کرد؟:n13:

farshidshd
15-11-2013, 14:30
ممنون ولی
خب اگر تا خرداد 94وقت هست برای سربازی،پس چرا سال آینده نمیشه تو کنکور ارشد شرکت کرد؟:n13:

کسی نگفته سال آینده نمیشه
اگه کنکور تا قبل از خرداد باشه می تونید شرکت کنید

بعدش باشه باید دفترچه فرستاده باشید

aref10
15-11-2013, 16:14

خیر. روزی که آخرین نمره ی درسیتون داخل کارنامه درج میشه، واسه نظام وظیفه ملاک هست.

آقا فرشید این سوال و جواب من با یکی از کاربران درصفحه 554 هست
نظر شما چیه؟
آیا "تاریخ اعلام آخرین نمره" ملاک هست یا "تاریخ فارغ التحصیلی" ؟
:n16:

farshidshd
17-11-2013, 12:52
آقا فرشید این سوال و جواب من با یکی از کاربران درصفحه 554 هست
نظر شما چیه؟
آیا "تاریخ اعلام آخرین نمره" ملاک هست یا "تاریخ فارغ التحصیلی" ؟
:n16:

تاریخ فارغ التحصیلی ملاک هست ، آخرین نمره مثلا اگه نمره پروژه پایان ترم باشه ممکنه تا 1 سال طول بکشه و بعدش براتون تاریخ فراغت از تحصیل میزنن

ittools
17-11-2013, 13:10
سلام و عرض ادب

مورد اول :
اگر شخصی از شش سال فرجه تحصیل استفاده کرده باشه و نامه اخراج و معرفی به حوزه رو هم گرفته باشه و برای معافیت پزشکی اقدام کرده باشه و مورد قبول واقع نشده باشه در امتحانات پایان ترم شرکت کنه ( همین ترم پیش رو - فرد مورد نظر به صورت اینترنتی انتخاب واحد کرده ) و بعد از اون به دوره آموزش بره و برای معافیت اقدام کنه و معافیت دائم بگیره آیا دانشگاه نمرات ترم فرد رو قبول میکنه ؟ نمرات و امتحاناتی که قبل از گرفتن معافیت اخذ شده

مورد دوم :
اگر فرد برای شرکت در این امتحانات مجوز بگیره ( مثلا از فرماندهی انتظامی استان ) که این امتحانات رو بده و مدرک کاردانی رو بگیره ولی در سربازی تاثیری نداشته باشه یا به قولی با همون مدرک دیپلم اعزام بشه و در اولین تاریخ اعزام , به خدمت اعزام بشه چی ؟

تکلیف چیه ؟
راستی فرد مورد نظر تو پیام نور درس میخونه

ممنون :n16:

Golbarg01
18-11-2013, 12:40
دوستان رفتن پلیس+10 دفترچه گرفتن برای درخواست معافیت پزشکی
نوشته همراه دفترچه و سایر مدارک باید اصل و کپی اخرین مدرک تحصیلی رو هم تحویل بدم. اخرین مدرک من دیپلمه
اصل دیپلم رو از کجا باید بگیرم؟ از دانشگاه یا اموزش و پرورش؟ برای گرفتنش چه مدرکی می خواد؟ کارت ملی؟
البته من دبیرستانم 11 سال پیش تموم شد و دانشگاه هم چند ترم رفتم و رها کردم و الان چند سال میگذره

farshidshd
19-11-2013, 11:34
سلام و عرض ادب

مورد اول :
اگر شخصی از شش سال فرجه تحصیل استفاده کرده باشه و نامه اخراج و معرفی به حوزه رو هم گرفته باشه و برای معافیت پزشکی اقدام کرده باشه و مورد قبول واقع نشده باشه در امتحانات پایان ترم شرکت کنه ( همین ترم پیش رو - فرد مورد نظر به صورت اینترنتی انتخاب واحد کرده ) و بعد از اون به دوره آموزش بره و برای معافیت اقدام کنه و معافیت دائم بگیره آیا دانشگاه نمرات ترم فرد رو قبول میکنه ؟ نمرات و امتحاناتی که قبل از گرفتن معافیت اخذ شده

مورد دوم :
اگر فرد برای شرکت در این امتحانات مجوز بگیره ( مثلا از فرماندهی انتظامی استان ) که این امتحانات رو بده و مدرک کاردانی رو بگیره ولی در سربازی تاثیری نداشته باشه یا به قولی با همون مدرک دیپلم اعزام بشه و در اولین تاریخ اعزام , به خدمت اعزام بشه چی ؟

تکلیف چیه ؟
راستی فرد مورد نظر تو پیام نور درس میخونه

ممنون :n16:

سلام
در پیام نور قبلا می شد همزمان با تحصیل خدمت هم رفت
اگه هنوز همون قانون پابرجاست ، مشکلی نداره و می تونه ادامه بده و دانشگاه هم قبول میکنه

farshidshd
19-11-2013, 11:35
دوستان رفتن پلیس+10 دفترچه گرفتن برای درخواست معافیت پزشکی
نوشته همراه دفترچه و سایر مدارک باید اصل و کپی اخرین مدرک تحصیلی رو هم تحویل بدم. اخرین مدرک من دیپلمه
اصل دیپلم رو از کجا باید بگیرم؟ از دانشگاه یا اموزش و پرورش؟ برای گرفتنش چه مدرکی می خواد؟ کارت ملی؟
البته من دبیرستانم 11 سال پیش تموم شد و دانشگاه هم چند ترم رفتم و رها کردم و الان چند سال میگذره

باید برید دبیرستانی که درس خوندید
با مدراک شناسایی

Golbarg01
19-11-2013, 16:33
باید برید دبیرستانی که درس خوندید
با مدراک شناسایی

می تونه کسی دیگه ای بره به جای من بگیره با مدارک شناسایی من؟
مثلا برادر یا پدر

farshidshd
20-11-2013, 12:48
می تونه کسی دیگه ای بره به جای من بگیره با مدارک شناسایی من؟
مثلا برادر یا پدر

بله میتونن برن

Golbarg01
20-11-2013, 13:52
بله میتونن برن

به غیر از اصل دیپلم، کارنامه دوران دبیرستان و مدارک دیگه مثل سیکل هم تو همون دبیرستانه؟

برای گرفتن دیپلم فقط کارت شناسایی کافیه؟ چون شنیدم بدون کارت پایان خدمت یا معافی یا کارت دانشجویی دیپلم رو نمیدن درسته؟ اخه من هیچ کدوم رو ندارم الان

illidan28
26-11-2013, 21:07
سلام
من تک پسرم و در مقطع پیش دانشگاهی هستم٬ چند روز پیش نامه بردم پلیس بعلاوه ده و حدود ۶ سال معافیت تحصیلی گرفتم. من حساب کردم ۶ سال دیگه پدرم ۶۵ سال رو رد میکنه٬ یعنی اون موقع من معاف میشم؟

farshidshd
27-11-2013, 13:09
به غیر از اصل دیپلم، کارنامه دوران دبیرستان و مدارک دیگه مثل سیکل هم تو همون دبیرستانه؟

برای گرفتن دیپلم فقط کارت شناسایی کافیه؟ چون شنیدم بدون کارت پایان خدمت یا معافی یا کارت دانشجویی دیپلم رو نمیدن درسته؟ اخه من هیچ کدوم رو ندارم الان

بله در همون دبیرستانه

من خودم اون موقع فقط با کارت شناسایی گرفتم

سلام
من تک پسرم و در مقطع پیش دانشگاهی هستم٬ چند روز پیش نامه بردم پلیس بعلاوه ده و حدود ۶ سال معافیت تحصیلی گرفتم. من حساب کردم ۶ سال دیگه پدرم ۶۵ سال رو رد میکنه٬ یعنی اون موقع من معاف میشم؟

سلام
اگه تا اون موقع قوانین عوض نشه بله معاف میشید

amir 777
27-11-2013, 17:25
ترفندی هست که بعد انصراف از دانشگاه دو سال بشه کنکور داد؟
اخه الان بعد انصراف یک سال بیشتر فرجه نیست

Soroush-S
30-11-2013, 21:10
میشه امریه گرفت و همزمان در پیام نور هم تحصیل کرد؟

farshidshd
01-12-2013, 12:12
ترفندی هست که بعد انصراف از دانشگاه دو سال بشه کنکور داد؟
اخه الان بعد انصراف یک سال بیشتر فرجه نیست

خیر نمیشه

میشه امریه گرفت و همزمان در پیام نور هم تحصیل کرد؟

بله میتونید این کار رو انجام بدید

farshidshd
01-12-2013, 13:05
شرایط معافیت تحصیلی مشمولان نظام وظیفه عمومی اعلام شد (1392/09/10)

جزییات و شرایط در انتهای پست اول همین تاپیک درج شد :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

poyyesh
01-12-2013, 20:55
بند 37- واريكوسل:

الف) درجه 1 و 2 خدمات غيررزمي.

ب) درجه 3 معاف دائم.

سلام برای این واسه دیدن پزشک کدوم تخصص باید رفت

farshidshd
02-12-2013, 11:12
بند 37- واريكوسل:

الف) درجه 1 و 2 خدمات غيررزمي.

ب) درجه 3 معاف دائم.

سلام برای این واسه دیدن پزشک کدوم تخصص باید رفت

سلام

متخصص اورولوژی

irainian
02-12-2013, 13:43
ببخشید من امسال میخوام ارشد بدم ولی تا برج 5 سال دیگه حتما باید برم سربازی احیانا اگر قبول نشدم و خواستم سال دیگه رو هم بخونم میتونم برج 5 سال دیگه برم فراگیر پیام نور کارشناسی ثبت نام کنم که غیر حضوری هست و معافیت تحصیلی بگیرم وقتی نتیجه ارشد بار دومم اومد اگر قبول شده بودم برم ارشد با تشکر
یعنی کلا آیا با داشتن مدرک کارشناسی میتونم باز پیام نور فراگیر کارشناسی برم و از سهمیه معافیت تحصیلیش برخوردار بشم و همزمان کنکور ارشد هم بدم با تشکر

Arash azad\
07-12-2013, 11:45
آقا من با کارشناسی با مجموع 8- نزدیک بین و آستیگمات منفی 3.5- معاف دائم می شم؟

مجموع میشه 11.5 با قطره 11.25 آیا آستیگمات هم علامت جمع میشه؛ من معاف از رزم میشم یا معاف دائم؟ :n30:

ممنون!!

farshidshd
07-12-2013, 17:56
آقا من با کارشناسی با مجموع 8- نزدیک بین و آستیگمات منفی 3.5- معاف دائم می شم؟

مجموع میشه 11.5 با قطره 11.25 آیا آستیگمات هم علامت جمع میشه؛ من معاف از رزم میشم یا معاف دائم؟ :n30:

ممنون!!

در صفحه اول همین تاپیک گفته شده

hassanshaikhi
08-12-2013, 23:02
سلام.
کسی که ترم 11 کارشناسی آزاد هست تا تیر ماه معافیت تحصیلی داره یا تا اخر شهریور؟ میتونه ترم تابستانه هم انتخاب واحد کنه؟

aref10
23-12-2013, 20:50

شرایطم:
متولد نیمه اول 69
الان ترم 9هستم

سلام
فرشید خان باتوجه به شرایطم که در بالا نوشتم

و باتوجه به این مورد که در قانون جدید ذکر شده:
"همچنین معافیت تحصیلی برای مشمولان در مقطع تحصیلی متوسطه، هر یک از مقاطع دانشگاهی و حوزه های علمیه داخل یا خارج کشور، فقط یک بار صادر می شود."

خب من زمانی که پیش دانشگاهیمو تموم کردم یه بار از معافیت تحصیلیم استفاده کردم(همون موقع که واسه کارشناسی پشت کنکور بودم) و الان واسه ارشد دیگه بهم تا خرداد 94 وقت نمیدن که!
هان؟یا من اشتباه برداشت کردم؟:n13:

takexpert
26-12-2013, 10:27
سلام دوستان من یه سوالی دارم خیلی گیج شدم کسی میتونه راهنماییم کنه؟
من متولد 10 آذر 69 هستم.
دانشجوی کارشناسی پیوسته ورودی سال 88 که یک ترم (ترم 9 )مرخصی گرفتم و ترم بعد که میشه بهمن 92 ترم آخرم میشه یعنی 10ترمه تمام میکنم...
قصد دارم در کنکور ارشد سال بعد شرکت کنم... میخوام بدونم من که ترم بعد فارغ التحصیل میشم فکر میکنم 31/6/93 فارغ التحصیل بشم.
میخوام بدونم میتونم از فرصت یکساله مربوط به فارغ التحصیلها که نظام وظیفه اعلام کرده استفاده کنم؟ اگه میتونم دقیقا تا کی فرصت خواهم داشت؟

یه سوال دیگه هم دارم ،،، اینکه من متولد نیمه دوم سال یعنی آذرماه هستم تاثیری تو فرصت یکساله داره؟

ممنون میشم یکی منو راهنمایی کنه...

farshidshd
26-12-2013, 12:17
سلام دوستان من یه سوالی دارم خیلی گیج شدم کسی میتونه راهنماییم کنه؟
من متولد 10 آذر 69 هستم.
دانشجوی کارشناسی پیوسته ورودی سال 88 که یک ترم (ترم 9 )مرخصی گرفتم و ترم بعد که میشه بهمن 92 ترم آخرم میشه یعنی 10ترمه تمام میکنم...
قصد دارم در کنکور ارشد سال بعد شرکت کنم... میخوام بدونم من که ترم بعد فارغ التحصیل میشم فکر میکنم 31/6/93 فارغ التحصیل بشم.
میخوام بدونم میتونم از فرصت یکساله مربوط به فارغ التحصیلها که نظام وظیفه اعلام کرده استفاده کنم؟ اگه میتونم دقیقا تا کی فرصت خواهم داشت؟

یه سوال دیگه هم دارم ،،، اینکه من متولد نیمه دوم سال یعنی آذرماه هستم تاثیری تو فرصت یکساله داره؟

ممنون میشم یکی منو راهنمایی کنه...

سلام

تا 31 شهریور 94 مهلت دارید

takexpert
26-12-2013, 13:21
خیلی ممنون بابت کمکتون...
یه سوال دیگه هم داشتم:

اگر از این یکسال فرصت استفاده کنم و ارشد سراسری روزانه قبول بشم و 3سال طول بکشه تا ارشدو به اتمام برسونم بازهم میتونم از فرصت یکساله استفاده کنم؟یافقط همین یکبار میشه استفاده کرد؟

باتشکر...

takexpert
26-12-2013, 13:23
سلام

تا 31 شهریور 94 مهلت دارید

یه سوال دیگه هم داشتم:

اگر از این یکسال فرصت استفاده کنم و ارشد سراسری روزانه قبول بشم و 3سال طول بکشه تا ارشدو به اتمام برسونم بازهم میتونم از فرصت یکساله استفاده کنم؟یافقط همین یکبار میشه استفاده کرد؟

باتشکر...

farshidshd
29-12-2013, 17:00
سلام
فرشید خان باتوجه به شرایطم که در بالا نوشتم

و باتوجه به این مورد که در قانون جدید ذکر شده:
"همچنین معافیت تحصیلی برای مشمولان در مقطع تحصیلی متوسطه، هر یک از مقاطع دانشگاهی و حوزه های علمیه داخل یا خارج کشور، فقط یک بار صادر می شود."

خب من زمانی که پیش دانشگاهیمو تموم کردم یه بار از معافیت تحصیلیم استفاده کردم(همون موقع که واسه کارشناسی پشت کنکور بودم) و الان واسه ارشد دیگه بهم تا خرداد 94 وقت نمیدن که!
هان؟یا من اشتباه برداشت کردم؟:n13:

سلام

چون از معافیت تحصیلی استفاده کردین دیگه بهتون معافیت تحصیلی نمیدن

farshidshd
29-12-2013, 17:00
یه سوال دیگه هم داشتم:

باتشکر...

فقط یک بار میشه

takexpert
29-12-2013, 18:26
ممنون... .

حالا یه سوال دیگه واسم پیش اومد...

من دانشگاه کارشناسیم غیر انتفاعی هست احتمالا اگه بخوام واسه سال بعد تو کنکور ارشد شرکت کنم اگه دانشگاه خوبی مثل دانشگاههای تهران قبول بشم به احتمال خیلی زیاد چندتا درس رو باید جبرانی بگذرونم. که این خودش باعث اضافه شدن ترم تحصیلی میشه...
حالا سوال من اینه که اگه از این فرصت یکساله استفاده کنم و کنکور سال بعد یه همچین دانشگاهی قبول بشم که مثلا 5 ترمه یا 6ترمه ارشدو تموم کنم بعد واسه دکتری فرصتی میمونه که بخوام تو کنکورش شرکت کنم یا باید بلافاصله برم سربازی؟

aali361
29-12-2013, 21:59
سلام . توی سایت نظام وظیفه نوشته دانشجو ها با دادن 15 میلیون تومن به عنوان ضمانت میتونند اجازه خروج 30 روزه دریافت کنند . میخواستم ببینم همچین چیزی درسته ?

Sent from my HTC One using Tapatalk

farshidshd
30-12-2013, 12:13
ممنون... .

حالا یه سوال دیگه واسم پیش اومد...

من دانشگاه کارشناسیم غیر انتفاعی هست احتمالا اگه بخوام واسه سال بعد تو کنکور ارشد شرکت کنم اگه دانشگاه خوبی مثل دانشگاههای تهران قبول بشم به احتمال خیلی زیاد چندتا درس رو باید جبرانی بگذرونم. که این خودش باعث اضافه شدن ترم تحصیلی میشه...
حالا سوال من اینه که اگه از این فرصت یکساله استفاده کنم و کنکور سال بعد یه همچین دانشگاهی قبول بشم که مثلا 5 ترمه یا 6ترمه ارشدو تموم کنم بعد واسه دکتری فرصتی میمونه که بخوام تو کنکورش شرکت کنم یا باید بلافاصله برم سربازی؟

اگه از این یک سال الان استفاده کنید بعدا فرصتی نخواهی داشت

سلام . توی سایت نظام وظیفه نوشته دانشجو ها با دادن 15 میلیون تومن به عنوان ضمانت میتونند اجازه خروج 30 روزه دریافت کنند . میخواستم ببینم همچین چیزی درسته ?

سلام
بله درسته

aref16
30-12-2013, 12:43
سلام

برای بیماریهای بيماريهاي استخوان ( اسكلت) به کدوم پزشک باید رفت ؟

سوال دوم
فرض میگیریم دوره کارشناسی رو تموم کردیم ، بعدش 2باره میشه کنکور داد و مثلا رشته کاردانی خوند ؟

aali361
30-12-2013, 12:43
اگه از این یک سال الان استفاده کنید بعدا فرصتی نخواهی داشت

سلام
بله درسته

باید دعوت نامه داشته باشیم ؟

farshidshd
30-12-2013, 14:22
باید دعوت نامه داشته باشیم ؟

اونو نمیدونم

نظام وظیفه کاری به دعوت نامه و اینا نداره

alireza-1991
30-12-2013, 18:37
دوستان واسه معافیت پزشکی مستقیما باید بریم نظام وظیفه یا نامه متخصص و شرح بیماری چیزی میخواد ؟

aref10
01-01-2014, 04:06
سلام

چون از معافیت تحصیلی استفاده کردین دیگه بهتون معافیت تحصیلی نمیدن

البته فرشیدخان خودم نرفتم بگم معافیت تحصیلی میخوام-فقط بعد که پیش دانشگاهیم تموم شد و سال اول قبول نشدم نشستم یکسال دیگه خوندم وهیچ کار خاصی دررابطه بانظام وظیفه ام انجام ندادم.

فرشید خان برای اینکه الان بخوام بفهمم که بهم معافیت تحصیلی یکسال بعد از فارغ التحصیلی رو بهم میدن یا نه باید برم کجا بپرسم که حرفشون دقیق دقیق باشه؟وآیا الان که برم حواب میدن یا میگن وقتی فارغ التحصیل شدی بیا!؟؟

ای کاش یکی منو از این سردرگمی درمیاورد:( آخه یکی میگه بازم یکسال وقت میدن بهت یکی میگه دیگه وقت نمیدن...

farshidshd
01-01-2014, 14:25
البته فرشیدخان خودم نرفتم بگم معافیت تحصیلی میخوام-فقط بعد که پیش دانشگاهیم تموم شد و سال اول قبول نشدم نشستم یکسال دیگه خوندم وهیچ کار خاصی دررابطه بانظام وظیفه ام انجام ندادم.

فرشید خان برای اینکه الان بخوام بفهمم که بهم معافیت تحصیلی یکسال بعد از فارغ التحصیلی رو بهم میدن یا نه باید برم کجا بپرسم که حرفشون دقیق دقیق باشه؟وآیا الان که برم حواب میدن یا میگن وقتی فارغ التحصیل شدی بیا!؟؟

ای کاش یکی منو از این سردرگمی درمیاورد:( آخه یکی میگه بازم یکسال وقت میدن بهت یکی میگه دیگه وقت نمیدن...

برین پلیس+10 بهتون میگن
یا نظام وظیفه شهرتون

PNC
03-01-2014, 21:01
سلام
معذرت من یه خورده گیج شدم
من متولد 4 / 70 هستم.
من دی ماه 87 (17 سالگی) دیپلم گرفتم و مهر 88 دانشگاه رفتم مقطع کاردانی و در بهمن 90 فارغ شدم.
بلافاصله در بهمن 90 مقطع کاردانی به کارشناسی رفتم.
در صورتی که بهمن امسال که 92 هستش من فارغ بشم از لیسانس، چند وقت برای ارسال دفترچه نظام وظیفه مهلت دارم ؟
ممنون

farshidshd
04-01-2014, 11:47
سلام
معذرت من یه خورده گیج شدم
من متولد 4 / 70 هستم.
من دی ماه 87 (17 سالگی) دیپلم گرفتم و مهر 88 دانشگاه رفتم مقطع کاردانی و در بهمن 90 فارغ شدم.
بلافاصله در بهمن 90 مقطع کاردانی به کارشناسی رفتم.
در صورتی که بهمن امسال که 92 هستش من فارغ بشم از لیسانس، چند وقت برای ارسال دفترچه نظام وظیفه مهلت دارم ؟
ممنون

شما یک سال بعد از فارغ التحصیلی مهلت دارید

aref_m
04-01-2014, 14:59
ببخشید حدودا از زمانی که برای معافیت چشم پزشکی برم تا زمانی که معافیت صادر بشه چقدر زمان میبره؟

sevendl
04-01-2014, 15:10
سلام
یه سوال من متولد خرداد 74 هستم.سال 92 کنکور دادم ولی انتخاب رشته نکردم و الان دارم برای 93 میخونم.
نیازی به گرفتن درفترچه تا بعد کنکور ندارم یا تو خرداد باید بگیرم؟
مرسی

Sent from my LT26ii using Tapatalk

dj-big
21-01-2014, 01:47
من تک نوه ی پسری هستم خواستم کفالت مادربزرگم را بگیرم اما گفتن نمی شه ( چون دختر داره ) اما مگه قانونش این نیست که نباید فرزند پسر داشته باشه ؟ یکم توضیح می دن دوستان در این مورد ؟

farshidshd
21-01-2014, 19:40
ببخشید حدودا از زمانی که برای معافیت چشم پزشکی برم تا زمانی که معافیت صادر بشه چقدر زمان میبره؟

مشخص نیست
بستگی به کار پزشکا داره

سلام
یه سوال من متولد خرداد 74 هستم.سال 92 کنکور دادم ولی انتخاب رشته نکردم و الان دارم برای 93 میخونم.
نیازی به گرفتن درفترچه تا بعد کنکور ندارم یا تو خرداد باید بگیرم؟
مرسی

Sent from my LT26ii using Tapatalk

سلام
دیپلمتون چه تاریخی هست؟
بعد از اون تاریخ یکسال مهلت هست

من تک نوه ی پسری هستم خواستم کفالت مادربزرگم را بگیرم اما گفتن نمی شه ( چون دختر داره ) اما مگه قانونش این نیست که نباید فرزند پسر داشته باشه ؟ یکم توضیح می دن دوستان در این مورد ؟

قوانین در پست اول هست...

باید تک نوه باشید

Hossein_128
23-01-2014, 20:49
سلام دوستان

من دانشجوی ترم چهارم کارشناسی پیوسته (پیام نور) هستم. الآن کاردانی علمی کاربردی قبول شدم، حالا میخوام انصراف بدم. چند تا سوال در این رابطه داشتم:

1. من ترم چهارم هستم، یعنی حدود 2 سال از سنوات استفاده کردم. با این حال میتونم انصراف بدم و برای کاردانی ثبت نام کنم؟

2. برای انصراف و ثبت نام مجدد در دانشگاه جدید سن هم ملاک ـه؟

3. من از پلیس +10 پرسیدم، گفتن اول باید انصراف بدی بعد بیای ببینیم چقدر از سنوات استفاده کردی تا بعد برات معافیت جدید صادر کنیم. حالا اینو راست گفته یا میخواسته از دَستم خلاص شه؟

4. بعد اینکه برای ثبت نام در دانشگاه جدید (کاردانی علمی کاربردی) معافیت از ابتدا حساب میشه؟ یعنی اون دو سالی که برای کارشناسی استفاده کردم نادیده گرفته میشه؟

ممنون میشم زودتر کمکم کنید. شنبه باید اقدام کنم...

alavi71
25-01-2014, 09:23
سلام دوستان

من دانشجوی ترم چهارم کارشناسی پیوسته (پیام نور) هستم. الآن کاردانی علمی کاربردی قبول شدم، حالا میخوام انصراف بدم. چند تا سوال در این رابطه داشتم:

1. من ترم چهارم هستم، یعنی حدود 2 سال از سنوات استفاده کردم. با این حال میتونم انصراف بدم و برای کاردانی ثبت نام کنم؟

3. من از پلیس +10 پرسیدم، گفتن اول باید انصراف بدی بعد بیای ببینیم چقدر از سنوات استفاده کردی تا بعد برات معافیت جدید صادر کنیم. حالا اینو راست گفته یا میخواسته از دَستم خلاص شه؟

4. بعد اینکه برای ثبت نام در دانشگاه جدید (کاردانی علمی کاربردی) معافیت از ابتدا حساب میشه؟ یعنی اون دو سالی که برای کارشناسی استفاده کردم نادیده گرفته میشه؟

سلام
پیش از هر چیز از قطعیت صدور معافیت تحصیلی در صورت انصراف مطمئن شوید میتونید از خود نظام وظیفه برای اطمینان سوال کنید .
برای رشته جدید هم سن مطرح نیست .

mehr film
25-01-2014, 10:26
سلام دوستان

برای هر مقطع یک بار بیشتر سنوات صادر نمیشه .. یعنی دیگه نمیشه دوباره برگردید کاردانی بخونید . فکر کنم اگر ترم 2 بودید میشد ولی بازم سوال کنید

Hossein_128
25-01-2014, 11:54
برای هر مقطع یک بار بیشتر سنوات صادر نمیشه .. یعنی دیگه نمیشه دوباره برگردید کاردانی بخونید . فکر کنم اگر ترم 2 بودید میشد ولی بازم سوال کنیدالآن ترم چهارم کارشناسی پیوسته ام. کاردانی نخوندم

sabok sangin
27-01-2014, 15:00
سلام.دانشجوی کارشناسی مکانیکم ورودی 89
میخوام رشته غوض کنم برم کاردانی معماری
یه سوالی که واسم پیش اومده اینه که زمان کاردانی به کارشناسی واسه نظام وظیفه یه مشکل میخورم یا نه؟
البته میخوام انطراف بدم و برم کاردانی ناپیوسته بدون ازمون
ممنون

mehr film
27-01-2014, 22:46
الآن ترم چهارم کارشناسی پیوسته ام. کاردانی نخوندم

الان شما ترم 4 کارشناسی هستید که در واقع معادل همون کاردانی محسوب میشه . یعنی شما یک بار تا حد کاردانی خوندی

Hossein_128
28-01-2014, 00:02
الان شما ترم 4 کارشناسی هستید که در واقع معادل همون کاردانی محسوب میشه . یعنی شما یک بار تا حد کاردانی خوندی
یعنی میشه معادل کاردانی رو بگیرم بعد برای کنکور کاردانی به کارشناسی (ناپیوسته) یک رشته دیگه شرکت کنم؟؟

الآن دانشجوی کارشناسی پیوسته پیام نور هستم. تازه ترم 4 رو شروع کردم

ببخشید توی این تاپیک میپرسم

mehr film
28-01-2014, 18:57
یعنی میشه معادل کاردانی رو بگیرم بعد برای کنکور کاردانی به کارشناسی (ناپیوسته) یک رشته دیگه شرکت کنم؟؟

الآن دانشجوی کارشناسی پیوسته پیام نور هستم. تازه ترم 4 رو شروع کردم

ببخشید توی این تاپیک میپرسم

فکر نمیکنم دانشگاه این کار روبکنه چون کارشناسی پیوسته هستین و وسطش نمیشه ول کنین اگه کارشناسی ناپیوسته بود مشکلی نداشت . تا کاردانی یه رشته ، کاردانی به کارشناسی هم یک رشته

TATU_TATY
29-01-2014, 13:38
آقا یه سوال خیلی خیلی مهم داشتم ممنون میشم راهنماییم کنید

من وروردی بهمن 88 کارشناسی ناپیوسته هستم ... تا الان در حال تحصل بودم .. 6 ترم مجاز + 2 ترم سنوات + 2 ترم ارفاقی نظام وظیفه رو رد کردم ...

یعنی الان 8 ترم گذردوندم و الان دارم وارد ترم 9 میشم ... رفتم نظام وظیفه بهم اجازه داد تا 1393/06/30 بخونم و گفت اخرین مهلتت هست و از طرف دانشگاه هم بهشون تهعد مهظری ندادم ... مثل اینکه تا همین ترم پیش باید دانشججو میرفت و مهظر تعهد میداد که همه چیز رو به عهده بگیره هر اتفاقی براش افتاد ...

تو نامه ای برای من نوشتن قید شده 1393/10/01 مهلت معرفی من به نظام وظیفه هست وگرنه وارد غیبت میشم ...

سوال اینه که من تا 06/30 نمیتونم درسم رو تومو کنم و نیاز به ترم دیگه ای هم دارم ... آیا میتونم ترم دیگه ای رو هم داشته باشم ... آخه تاریخ معرفی من رو 10/01 تو نامه نوشته .. اگر بخوام برای ترم اضافی که لازم دارم برم نامه مهظری بدم درست میشه ؟؟؟

ممنون میشم کامل راهنمایی کنید ..تشکر

----------------------

یه سوال خیلی مهم دیگه یادم اومد اونم اینکه ..امدیم و من نتونستم تا 06/30 تموم کنم ... آیا میتونم تا همیت تاریخی که خوندم انصراف بدم و برم خدمت و بعد اتمام خدمت تطبیق برنم و بقیش رو بخونم تو همین مقطع .. میتونم وسط خدمت سربازی امتحان بدم همین مقطعی که الان میخونم رو اگر قبول شدم از سر خدمت برم برای ادامه ... اگر بخوام همین ناپیوسته رو ادامه بدم باید کنکور ناپویسته بدوم اگر جایی رشته ی من رو ناپیوسته نداشت باید کنکور کاردانی بدم بعدش همه رو تطبیق بزنم ؟؟ درست ؟؟یا ابوالفضل کی میره این همه راه رو ...
الان سنم 26 ساله بخوام برم خدمت میشم 27 ..برم برگردم میشم 29 .. تازه باز اون موقع شروع کنم ..چه شود ... تازه بعد 2 سال سربازی کی مغر خوندن درس ها رو داره ... ای وای من

یه راه دیگه هم داره که همینجوری بخونم و برم تو غیبت بعد که مدرک رو گرفتم برم خدمت البته معدلم در حد 13 بیش تر نیست ( اگه وارد غیبت بشم فکر کنم باید قید دوره 45 روزه رو حذف آموزشی رو بزنم !!!!! ) ... آیا میشه من لیسانسم رو با هر معدلی بگیرم دوباره همین رشته ی الان خودم رو دوباره شرکت کنم مثلا داشگاه تهران برم که هم بتونم تطبیق بدم هم انیکه معدلم بهتر شه برای استخدامی و هم اینکه داشنگاه بهرتی قبول شم ... حتما با خودتون میگید این چیزا به عقل جن هم نمیرسه .. خوب رام سوال پیش اومده !!!!!!!!!
قید استخدامی رو با این معدل در پیت باید بزنم اون وقت ( فکر کنم الان همینجوری از نظر سنی شرایط استخدامی رو از دست دادم رفته پی کارش به امید کار آزاد باید باشم ) .. مقطع بالاتر پیش کش .. دوستان راهنمایی کنید ... سرم داره منفجر میشه ..تنبلی کردم اینم نتیجش . خدایا به داد برس .. با بی مبالاتی زندگیم به فنا رفت تنها امیدم اینه که هنوز 24 ماهه نشده

ممنون میشم اگر اطلاعی دارید راهنمایی کنید

4net
29-01-2014, 14:58
سلام خدمت همه دوستان من یه چند تا سوال دارم اگه راهنمایی بفرمایید ممنون میشم (من متولد سه ماه سوم سال هستم)
1- من فارغ التحصیل هستم و سال پیش که چهارم دبیرستان بودم نتونستم در کنکور قبول بشم و میخوام امسال دوباره کنکور بدم میخواستم بدونم تا کی فرصت دارم و آیا میتونم امسال کنکور بدم یا نه؟
2- من یکی از شرایط معافیت پزشکی رو دارم میخواستم بدونم که در صورتی که امسال بتونم در کنکور شرکت کنم باید قبل کنکور اقدام به گرفتن معافیت کنم یا بعد کنکور؟
3- در صورتی که نتونستم معافیت پزشکی بگیرم تاریخ اعزام به خدمتم چه موقعی میوفته؟ (یعنی در صورتی که دانشگاه قبول بشم باید سه ماه تابستون برم سربازی؟ یا نه؟ چون نتایج معمولا شهریور ماه اعلام میشه)
4- اگر بخوام تو یکی از رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد ثبت نام کنم آیا معافیت تحصیلی از دانشگاه بهم میدن یا نه باید برم سربازی بعدا برگردم برم دانشگاه؟
ممنون میشم این سوالاتو جواب بدین

4net
30-01-2014, 00:12
سلام خدمت همه دوستان من یه چند تا سوال دارم اگه راهنمایی بفرمایید ممنون میشم (من متولد سه ماه سوم سال هستم)
1- من فارغ التحصیل هستم و سال پیش که چهارم دبیرستان بودم نتونستم در کنکور قبول بشم و میخوام امسال دوباره کنکور بدم میخواستم بدونم تا کی فرصت دارم و آیا میتونم امسال کنکور بدم یا نه؟
2- من یکی از شرایط معافیت پزشکی رو دارم میخواستم بدونم که در صورتی که امسال بتونم در کنکور شرکت کنم باید قبل کنکور اقدام به گرفتن معافیت کنم یا بعد کنکور؟
3- در صورتی که نتونستم معافیت پزشکی بگیرم تاریخ اعزام به خدمتم چه موقعی میوفته؟ (یعنی در صورتی که دانشگاه قبول بشم باید سه ماه تابستون برم سربازی؟ یا نه؟ چون نتایج معمولا شهریور ماه اعلام میشه)
4- اگر بخوام تو یکی از رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد ثبت نام کنم آیا معافیت تحصیلی از دانشگاه بهم میدن یا نه باید برم سربازی بعدا برگردم برم دانشگاه؟

دوستان کسی جواب منو نمیدونه؟
اگه میشه جوابو سریعتر بدین ممنون میشم چون در صورت اینکه پاسخ سوال 2 قبل کنکور باشه میخوام فردا برم دنبال کارای خدمت
پیشاپیش از پاسختون ممنون

hassanshaikhi
30-01-2014, 11:39
سلام
اگه یکی کارشناسی پیوسته باشه و انصراف بده و مدرک معادل کاردانی رو بگیره بعدش باید بره خدمت و حق ادامه تحصیل رو نداره.
حالا با توجه به اینکه کنکور کاردانی به کارشناسی آخر مرداد هست معمولا اگه یکی به فرض تیر دفترچه بفرسته و شهریور اعزامش باشه و قبل اعزام کنکور بده اگه یک ماه بعد که نتیجه کنکور میاد قبول شده باشه میتونه از خدمت ترخیص بشه و دانشگاه بره؟

hossein019940
30-01-2014, 12:14
یکسال بعد از اینکه ترک تحصیل کردین یا از آخرین مدرکتون گذشته باشه باید دفترچه پست کنین برای خدمت سربازی.میتونستی از همون مدرسه برگه معرفی به پلیس +10 برای معافیت تحصیلی بگیری.هم میتونی وقتی رفتی دانشگاه در هنگامی که از معافیت دانشگاهی استفاده میکنی اقدام به معافیت پزشکی کنی و هم بعد اینکه دفترچه رو پست کردی به پلیس +10 درخواست معافیت پزشکی بدی که اونا هم راهنماییت میکنن.وقتی که با معافیت پزشکیت موافقت نشد برات پیام میاد که با درخواستت موافقت نشد و باید برای تاریخ اعزام بری +10.
وقتی وارد دانشگاه شدی بدون کنکور دیگه خود دانشگاه معافیت دانشجویی برات صادر میشه یعنی بین دانشگاه و نظام وظیفه هست.به نظر من تو همین دانشگاه ازاد بدون کنکور برو چون بیشتر از یکسال از زمانی که تحصیلیت تموم شده نمیتونی دانشگاه بزنی یا حداقلش اینکه داخل خدمت کنکور بدی و قبول شدی میای دانشگاه.ولی آزاد بری بهتره چون یکسال نشده.
موفق باشی

arfnpm
30-01-2014, 21:45
درود

دوستان وقتی فارق التحصیل میشیم و نیاز به گواهی وضعیت خدمت هستیم
برای اون مدتی که وقت داریم (یک سال) باید از پلیس +10 گواهی معافیت تحصیلی بگیریم؟
چون من ترم آخرم رفتم دانشگاه گفت دیگه نمیدیم (بهمن تمام میشه درسم)

mehr film
31-01-2014, 01:37
آقا یه سوال خیلی خیلی مهم داشتم ممنون میشم راهنماییم کنید

من وروردی بهمن 88 کارشناسی ناپیوسته هستم ... تا الان در حال تحصل بودم .. 6 ترم مجاز + 2 ترم سنوات + 2 ترم ارفاقی نظام وظیفه رو رد کردم ...

یعنی الان 8 ترم گذردوندم و الان دارم وارد ترم 9 میشم ... رفتم نظام وظیفه بهم اجازه داد تا 1393/06/30 بخونم و گفت اخرین مهلتت هست و از طرف دانشگاه هم بهشون تهعد مهظری ندادم ... مثل اینکه تا همین ترم پیش باید دانشججو میرفت و مهظر تعهد میداد که همه چیز رو به عهده بگیره هر اتفاقی براش افتاد ...

تو نامه ای برای من نوشتن قید شده 1393/10/01 مهلت معرفی من به نظام وظیفه هست وگرنه وارد غیبت میشم ...

سوال اینه که من تا 06/30 نمیتونم درسم رو تومو کنم و نیاز به ترم دیگه ای هم دارم ... آیا میتونم ترم دیگه ای رو هم داشته باشم ... آخه تاریخ معرفی من رو 10/01 تو نامه نوشته .. اگر بخوام برای ترم اضافی که لازم دارم برم نامه مهظری بدم درست میشه ؟؟؟

ممنون میشم کامل راهنمایی کنید ..تشکر

تا اونجا که میدونم کلا 9 ترم مجاز هست نه 10 ترم .. وقتی سنوات تموم بشه اگه دانشگاه موافقت کنه شما یه ترم دیگه میدن بهت که بتونی مدرکتو بگیری ... نظام وظیفه هم کاریت نداره واسه اون یه ترم. فارغ التحصیل میشی مدرکتو میگیری . ولی بعدش دیگه غیبت خوردی نظام وظیفه و نمیتونی ادامه تحصیل بدی باید بری سربازی .

sada
02-02-2014, 15:40
با سلام
می خواستم ببینم من الان ساله اخر دانشگاه کارشناسی هستم(برای کنکور ارشد از یک سال فرجم استفاده کردم و سال دوم قبول شدم غیبت هم ندارم و معافیت تحصیلی گرفتم)
می خواستم ببینم که بازم برای ارشد اون یک سال فرجه رو دارم؟
چون من متولد 15 دی 1369 هستم.
ممنون میشم راهنمایی کنید.

internet2222
07-02-2014, 17:28
سلام دوستان ممنون بابت این تاپیک خوب.
من متولد اواخر تابستان 73 هستم و تو سال اول دبیرستان رفوزه شدم لذا خرداد 92 پیش دانشگاهی ریاضی رو گرفتم.
الان من یک سال فراغت از تحصیلم تا خرداد هست و اوایل خرداد باید دفترچه رو پست کنم.
یه سری ها گفتن تاریخ اعزامت میفته 19 تیرماه یا اگه 19 تیر نیفته، 19م ماه بعد یعنی مرداد میفته. یه سری ها گفتن یا اول شهریور اعزام میشی یا اول ابان. اگه اول ابان باشه که عالیه ولی اگه اول شهریور و خلاصه قبل از مهر باشه بیچاره میشم چون مهر ماه میخوام برم دانشگاه ولی قبلش رفتم خدمت که!!
الان این موضوع شدیدا روی درس خوندنم برای کنکورم داره تاثیرمیزاره ممنون میشم اگه کسی از دوستان میدونه که باید چیکار کنم تاریخ اعزامم پاییز 93 بیفته خیلی ممنون میشم منو راهنمایی کنه

farshidshd
07-02-2014, 22:33
سلام دوستان ممنون بابت این تاپیک خوب.
من متولد اواخر تابستان 73 هستم و تو سال اول دبیرستان رفوزه شدم لذا خرداد 92 پیش دانشگاهی ریاضی رو گرفتم.
الان من یک سال فراغت از تحصیلم تا خرداد هست و اوایل خرداد باید دفترچه رو پست کنم.
یه سری ها گفتن تاریخ اعزامت میفته 19 تیرماه یا اگه 19 تیر نیفته، 19م ماه بعد یعنی مرداد میفته. یه سری ها گفتن یا اول شهریور اعزام میشی یا اول ابان. اگه اول ابان باشه که عالیه ولی اگه اول شهریور و خلاصه قبل از مهر باشه بیچاره میشم چون مهر ماه میخوام برم دانشگاه ولی قبلش رفتم خدمت که!!
الان این موضوع شدیدا روی درس خوندنم برای کنکورم داره تاثیرمیزاره ممنون میشم اگه کسی از دوستان میدونه که باید چیکار کنم تاریخ اعزامم پاییز 93 بیفته خیلی ممنون میشم منو راهنمایی کنه

سلام

تیر یا مرداد احتمالش بیشتر هست ، میتونی تا 2 ماه هم تاریخ اعزام رو تمدید کنید ...

aali361
09-02-2014, 02:14
دوستان مراحل گرفتن پاسپورت توی دانشگاه چی هست . کسی تا حالا دنبالش رفته ?

smock-74
09-02-2014, 16:17
دو تا سوال دارم ممنون میشم جواب بدید.
1- دی ماه 92 پیش دانشگاهی رشته ریاضی قبول شدم متولد 74 هم هستم حالا میشه کنکور 93 شرکت کرد؟ یعنی مشمول خدمت نمیشم.
2- میخوام کنکور زبان شرکت کنم معدل دیپلم رشته ریاضی چطور میتونه برام تاثیر بزاره؟ ممکنه به جای معدل نمرات کتبی درسی مثل زبان و ادبیات و... رو لحاظ کنند.

timsar jackson
09-02-2014, 20:17
وقتی انصراف بدی اگه مدرک معادل نگیری یک سال وقت داری کنکور بدی.من بدون مدرک معادل انصراف دادم و کنکور قبول شدم و دانشجوام. اگه بخوام الان انتقالی بگیرم از نظر سربازی مشکلی دارم؟

farshidshd
10-02-2014, 22:03
وقتی انصراف بدی اگه مدرک معادل نگیری یک سال وقت داری کنکور بدی.من بدون مدرک معادل انصراف دادم و کنکور قبول شدم و دانشجوام. اگه بخوام الان انتقالی بگیرم از نظر سربازی مشکلی دارم؟

خیر مشکلی نیست

aref10
15-02-2014, 01:18
سلام
ببخشید اگر کسی 11ترمه یا 12ترمه درسشو تموم کنه(کارشناسی پیوسته) 1سال وقت داره برای سربازی نرفتن؟
10ترمه تموم کنه چطور؟

farshidshd
15-02-2014, 13:56
سلام
ببخشید اگر کسی 11ترمه یا 12ترمه درسشو تموم کنه(کارشناسی پیوسته) 1سال وقت داره برای سربازی نرفتن؟
10ترمه تموم کنه چطور؟

سلام
هر چقدر سنوات اضافه ای که استفاده کردید محسوب میشه

aref10
15-02-2014, 16:42
سلام
هر چقدر سنوات اضافه ای که استفاده کردید محسوب میشه
شروع سنوات اضافه میشه بعد از ترم 10؟(یعنی شروع ترم 11؟)

hassanshaikhi
15-02-2014, 17:03
شروع سنوات اضافه میشه بعد از ترم 10؟(یعنی شروع ترم 11؟)
اگه ورودی قبل 90 باشی 12 ترم سنوات قانونی داری ترم 13 و 14 سنوات اضافی میشه. اگه ورودی بعد 90 باشی 10 ترم سنوات قانونی داری

ittools
15-02-2014, 17:09
دوستان اگر شخصی ارشد قبول بشه و سال آخر کارشناسی هم باشه و نتونه کارشناسی رو تا مهر ماه تموم کنه قبولی ارشد لغو میشه ؟ یا نه فرجه میدن ؟

hassanshaikhi
15-02-2014, 17:12
دوستان اگر شخصی ارشد قبول بشه و سال آخر کارشناسی هم باشه و نتونه کارشناسی رو تا مهر ماه تموم کنه قبولی ارشد لغو میشه ؟ یا نه فرجه میدن ؟
اگه کنکور دولتی باشه طبق دفترچه سنجش حتما باید تا پایان شهریور فارغ التحصیل بشی وگرنه نمیتونی ثبتنام کنی ولی اگه کنکور آزاد باشه میتونی یه ترم مرخصی بگیری

naderl
16-02-2014, 17:36
ببخشید امروز یه چیزی شنیدم قلبم داره میاد تو دهنم که چرا همچین کار ساده‌ای رو انجام ندادم :n28:
من خرداد سال 92 فراغ التحصیل شدم تو مقطع پیش دانشگاهی و میدونستم که تا یک سال بعد از فراغت از تحصیل فرصت دارم دفترچه رو پست کنم ولی امروز یکی از بچه ها گفت باید نامه نگاری و اینا می‌کردی و می رفتی یک سال معاقیت از تحصیلیت رو می گرفتی نه اینکه همینطور به امون خدا ولش کنی و بعد از 11 ماه و چند روز از زمان فارغ التحصیلیت بری دفترچه رو پست کنی :n28:
تابستون که پروندم رو گرفتم از مدرسه توی بخش تذکر شماره 1 که پایینِ برگ اعلام فراغت از تحصیل دانش اموزان (فارغ التحصیل مقطع پیش دانشگاهی خرداد سال تحصیل 91-92) اومده:
تذکر شماره 1: این فرم در سه نسخه تکمیل و نسخه اول توسط اداره آموزش و پرورش به معاونت وظیفه عمومی ناجا و نسخه دوم به آدرس دانش آموز ارسال و نسخه سوم در واحد آموزشی بایگانی می شود.

خلاصه الان من باید خرداد سال قبل میرفتم پی گیری میکردم و برگه ی معافیت از تحصیل یک ساله رو از نظام وظیفه می گرفتم یا الان کار اشتباهی انجام ندادم؟؟؟؟
راستی من متولد نیمه اول 73 هم هستم و تو سن 8 سالگی رفتم مدرسه و یعنی یه سال دیررفتم.
خیلی عالی می‌شه اگه زودتر جوابم رو بدید.

Hossein_128
17-02-2014, 20:03
سلام دوستان

کسی که از دانشگاه انصراف میده دقیقاً چه زمانی معافیت تحصیلی ـش لغو میشه؟؟

من یک انصراف یک روزه از دانشگاه داشتم. دانشگاه یک نامه بهم داد که بدم پلیس +10 تا معافیتم رو لغو کنن، ولی من نامه رو نبردم

با فرداش نامه رو برگردوندم دانشگاه و انصرافم رو پس گرفتم

چند بار هم از دانشگاه پرسیدم که معافیتم از طرف دانشگاه بصورت خودکار لغو میشه یا نه. که گفتن ما فقط همون نامه رو دادیم که بدی نظام وظیفه. گفتن از طرف دانشگاه هیچ نامه ای بصورت خودکار ارسال نمیشه

حالا من نگرانم. میگم نکنه اون یک روز که انصراف دادم معافیتم اتوماتیک لغو شده باشه و الآن غیبت خورده باشم؟؟

ممنون میشم توضیح بدید. خیلی پیگیر شدم ولی دانشگاه میگه ما خودکار لغوش نمیکنیم

amir_270
18-02-2014, 15:12
سلام دوستان

من متولد 71 هستم ، معافیت تحصیلی هم از طریق دانشگاه تا سال 95 گرفتم ، الان هم ترم 3 دانشگاه نیمه دولتی (پیام نور) هستم .
میخواستم بدونم اگه کنکور بدم سال دیگه دانشگاه دولتی قبول بشم مشکلی برای خدمتم پیش نمیاد ؟
راستی اگه تابستون برم خدمت و دانشگاهی رو که میخوام قبول بشم اجازه میدند که برم دانشگاه ؟

ممنون میشم به این دو سوال جواب بدید .

naderl
19-02-2014, 00:02
ببخشید امروز یه چیزی شنیدم قلبم داره میاد تو دهنم که چرا همچین کار ساده‌ای رو انجام ندادم :n28:
من خرداد سال 92 فراغ التحصیل شدم تو مقطع پیش دانشگاهی و میدونستم که تا یک سال بعد از فراغت از تحصیل فرصت دارم دفترچه رو پست کنم ولی امروز یکی از بچه ها گفت باید نامه نگاری و اینا می‌کردی و می رفتی یک سال معاقیت از تحصیلیت رو می گرفتی نه اینکه همینطور به امون خدا ولش کنی و بعد از 11 ماه و چند روز از زمان فارغ التحصیلیت بری دفترچه رو پست کنی :n28:
تابستون که پروندم رو گرفتم از مدرسه توی بخش تذکر شماره 1 که پایینِ برگ اعلام فراغت از تحصیل دانش اموزان (فارغ التحصیل مقطع پیش دانشگاهی خرداد سال تحصیل 91-92) اومده:
تذکر شماره 1: این فرم در سه نسخه تکمیل و نسخه اول توسط اداره آموزش و پرورش به معاونت وظیفه عمومی ناجا و نسخه دوم به آدرس دانش آموز ارسال و نسخه سوم در واحد آموزشی بایگانی می شود.

خلاصه الان من باید خرداد سال قبل میرفتم پی گیری میکردم و برگه ی معافیت از تحصیل یک ساله رو از نظام وظیفه می گرفتم یا الان کار اشتباهی انجام ندادم؟؟؟؟
راستی من متولد نیمه اول 73 هم هستم و تو سن 8 سالگی رفتم مدرسه و یعنی یه سال دیررفتم.
خیلی عالی می‌شه اگه زودتر جوابم رو بدید.

کسی نیست آیا؟؟مرسی

amir_270
19-02-2014, 12:09
سلام دوستان

من متولد 71 هستم ، معافیت تحصیلی هم از طریق دانشگاه تا سال 95 گرفتم ، الان هم ترم 3 دانشگاه نیمه دولتی (پیام نور) هستم .
میخواستم بدونم اگه کنکور بدم سال دیگه دانشگاه دولتی قبول بشم مشکلی برای خدمتم پیش نمیاد ؟
راستی اگه تابستون برم خدمت و دانشگاهی رو که میخوام قبول بشم اجازه میدند که برم دانشگاه ؟

ممنون میشم به این دو سوال جواب بدید .

اینجا کسی نیست ؟
قبلا خیلی بیشتر به این بخش رسیدگی میشد .

Hossein_128
23-02-2014, 17:01
دوستان کسی اطلاع نداره؟؟ :n03:

سلام دوستان

کسی که از دانشگاه انصراف میده دقیقاً چه زمانی معافیت تحصیلی ـش لغو میشه؟؟

من یک انصراف یک روزه از دانشگاه داشتم. دانشگاه یک نامه بهم داد که بدم پلیس +10 تا معافیتم رو لغو کنن، ولی من نامه رو نبردم

با فرداش نامه رو برگردوندم دانشگاه و انصرافم رو پس گرفتم

چند بار هم از دانشگاه پرسیدم که معافیتم از طرف دانشگاه بصورت خودکار لغو میشه یا نه. که گفتن ما فقط همون نامه رو دادیم که بدی نظام وظیفه. گفتن از طرف دانشگاه هیچ نامه ای بصورت خودکار ارسال نمیشه

حالا من نگرانم. میگم نکنه اون یک روز که انصراف دادم معافیتم اتوماتیک لغو شده باشه و الآن غیبت خورده باشم؟؟

ممنون میشم توضیح بدید. خیلی پیگیر شدم ولی دانشگاه میگه ما خودکار لغوش نمیکنیم

farshidshd
24-02-2014, 11:55
دوستان کسی اطلاع نداره؟؟ :n03:

نامه رو نبردی پلیس+10 هیچی لغو نمیشه
نگران نباش
دانشگاه هیچ نامه ای به نظام وظیفه نمیزنه

amir_270
24-02-2014, 12:54
نامه رو نبردی پلیس+10 هیچی لغو نمیشه
نگران نباش
دانشگاه هیچ نامه ای به نظام وظیفه نمیزنه

داداش پاسخ ما رو هم بده :n28:

CHAPTER
24-02-2014, 14:30
سلام
یکی از دوستان من داره مدرک کاردانی میگیره
می خواد بدونه کلا چند ترم می تونه درس بخونه؟
کلا 6 ترم مجازه فقط یا بیشتر هم میشه ؟
اگه درست جواب بدید ممنون میشم که درست ج دوستمو بدم
راستی کاردانی فنی و حرفه ایی
مرسی دوستان :n16::n12:

farshidshd
25-02-2014, 11:07
کسی نیست آیا؟؟مرسی

شما کار اشتباهی انجام ندادید
مشکل خاصی هم ندارید

اینجا کسی نیست ؟
قبلا خیلی بیشتر به این بخش رسیدگی میشد .

بله می تونید این کار رو انجام بدید
اگه هم برید خدمت در صورت قبولی از خدمت ترخیص میشید

farshidshd
25-02-2014, 11:08
سلام
یکی از دوستان من داره مدرک کاردانی میگیره
می خواد بدونه کلا چند ترم می تونه درس بخونه؟
کلا 6 ترم مجازه فقط یا بیشتر هم میشه ؟
اگه درست جواب بدید ممنون میشم که درست ج دوستمو بدم
راستی کاردانی فنی و حرفه ایی
مرسی دوستان :n16::n12:

سلام
در قانون اومده تا 6 ترم بیشتر نمیشه
ولی میتونه وقتی با 6 ترم تمام نکرد ، درخواست بده به دانشگاه و در دانشگاه هم طرح در شورا بشه اگه قبول کردن که معمولا قبول میکنن میتونه بیشتر هم بمونه
چقدر می تونه این کار رو انجام بده بستگی به دانشگاه داره

tofighsob
25-02-2014, 11:46
سلام ضمن خسته نباشید

من متواد1370/09/15 هستم

الان مشغول تحصیل رشته فنی حرفه ی برق صنعتی بزرگسالان هستم و تا تاریخ 93/09/15 معافیت تحصیلی دارم یا من همزمان با اون میتونم دیپلم رشته کاردانش برق خانگی بگبرم و با مدرک کاردانش بر دانشگاه ممنوم

لطف راهنمایی کنید مرسی

اگر من داوطلب ازاد باشم چی نیشه تا مهر 93 دیپلم کاردانش برق خانگی بگیرم مرسی

VorteX01
05-03-2014, 15:38
سلام دوستان

من الان دارم از معافیت تحصیلی استفاده میکنم ، و میخوام امسال نوروز برم مسافرت ، رفتم نظام وظیفه و 15 میلیون ریختم تو حسابشون ، بعدش کارای اداریشو انجام دادم و رفتم اداره گذرنامه ، و پاسم رو دادم تا مهر خروج بزنن ، امروز رفتم پاسم رو گرفتم و دیدم که یک بار کد زدن، سوالم اینه که وقتی که من برگشتم به ایران ، چطوری پولم رو پس بگیرم؟ چون نظام وظیفه هیچ نامه یا چیزی بهم نداد!!! ممنون میشم راهنمایی کنید.:n27:

ramin14
05-03-2014, 16:01
با عرض سلام وخسته نباشيد
1- من ورودي سال81 رشته فيزيک بودم ودرسال 85 انصراف داده وبه رشته حسابداري رفتم ودرسال 89 فارغ التحصيل شدم(دانشگاه اروميه).سپس باقبولي درمقطع ارشد دانشگاه آزادتبريز(سال89) در رشته حسابداري وبادردست داشتن برگ ابطال معافيت دراين مقطع ثبت نام وتحصيل نمودم تااينکه هنگام گرفتن مجوز دفاع معلوم شد که براي من معافيت تحصيلي صادرنشده است.بامراجعات پي درپي به نظام وظيفه شهراروميه متوجه شدم که هنگام انصراف وتغيير رشته دانشگاه براي من درخواست معافيت مجدد ننموده ونظام وظيفه اروميه نيز بنده را ديپلم اعلام کرد وهيچ کمکي به بنده نکرد(گفتن سنوات کارشناسيت زياد شده)
2-باتوجه به اين شرايط آيا نظام وظيفه تهران مشکل من را حل خواهد نمود وبراي من معافيت مجدد (مثل ثبت ماقبل 90 درسامانه پليس10)صادرخواهد کرد.
3-البته بعد ازيک ماه پيگيري پي درپي نظام وظيفه اروميه اعلام کرد که بامدرک ديپلم مدارک اعزام بفرستم وبا برگ اعزامي که بدستم مي رسد آنرا تبديل به ليسانس کرده وسپس بعد ازدفاع ازپايان نامه واخذ مدرک دوباره برگه اعزام راتبديل به فوق ليسانس نموده وبنده باغيبت ومدرک ارشد به خدمت اعزام شوم. ولي اين راهي که پيشنهاد کردن هم سخته وهم ريسکش زياده. ازدوستان اگر کسي اطلاعي دراين مورد دارن شديدا نيازبه کمک دارم بسيار شرايط سختي برام پيش اومده با تشکر فراوان

jalali2007
14-03-2014, 23:37
با سلام و خسته نباشید من یه سوال داشتم که لطفا بهم جواب بدید ممنون میشم
من دانشجو ارشدم ترم اخر چند وقت قبل چشم پزشکی که رفتم شماره چشم به این صورت بود :
sph 2 و cvl 3.75 و avg 3.87 و اون چشمم sph2.75 و cvl 3.75 و avg 4.62 می خواستم بدون من امید دارم معاف بشم
چون اگه شماره استیکماتم نصف نشه هر د و چشمم بالای 5 ولی نصف بشه نه آیا شماره استیکمات نصف حساب می کنند ؟؟؟؟

farshidshd
16-03-2014, 21:42
با سلام و خسته نباشید من یه سوال داشتم که لطفا بهم جواب بدید ممنون میشم
من دانشجو ارشدم ترم اخر چند وقت قبل چشم پزشکی که رفتم شماره چشم به این صورت بود :
sph 2 و cvl 3.75 و avg 3.87 و اون چشمم sph2.75 و cvl 3.75 و avg 4.62 می خواستم بدون من امید دارم معاف بشم
چون اگه شماره استیکماتم نصف نشه هر د و چشمم بالای 5 ولی نصف بشه نه آیا شماره استیکمات نصف حساب می کنند ؟؟؟؟

سلام

صفحه اول همین تاپیک در مورد معافیت چشم توضیح داده شده ...

SuB
03-04-2014, 17:47
سلام

در قانون جدید سربازی، کارشناسی ارشد باید چند ساله تموم بشه؟ بعد فازغ التحصیلی چند ماه فرصت برای ارسال دفترچه هست؟

cjdj
10-04-2014, 15:44
سلام
متولد خرداد 74 هستم و پیش دانشگاهی رو هم خرداد 92 تموم کردم کنکور 92 رتبم خوب نشد موندم واسه 93 اما تا الان هیچ اقدامی واسه سربازی نکردم و میخواستم ببینم تا کی باید خودمو معرفی کنم ؟
یا این که غیبت خوردم و بدبخت شدم خیلی میترسم که غیبت خورده باشم :n30:
دوستان تو رو خدا یه راهنمایی بکنین

aali361
10-04-2014, 15:58
سلام
متولد خرداد 74 هستم و پیش دانشگاهی رو هم خرداد 92 تموم کردم کنکور 92 رتبم خوب نشد موندم واسه 93 اما تا الان هیچ اقدامی واسه سربازی نکردم و میخواستم ببینم تا کی باید خودمو معرفی کنم ؟
یا این که غیبت خوردم و بدبخت شدم خیلی میترسم که غیبت خورده باشم :n30:
دوستان تو رو خدا یه راهنمایی بکنین

شما برو مدرک پیش دانشگاهیت رو از مدرسه بگیر ببین تاریخ اتمام تحصیل رو کی برات زدند .

cjdj
10-04-2014, 16:13
شما برو مدرک پیش دانشگاهیت رو از مدرسه بگیر ببین تاریخ اتمام تحصیل رو کی برات زدند .

چه فرقی میکنه دوست عزیز؟
اگه خرداد زده باشن غیبت خوردم؟

aali361
10-04-2014, 16:15
چه فرقی میکنه دوست عزیز؟
اگه خرداد زده باشن غیبت خوردم؟

هنوز که خرداد نشده . شما برو بگیر قرار بود فارغ اتحصیلی رو ازدشهریور حساب کنند .

cjdj
10-04-2014, 16:33
هنوز که خرداد نشده . شما برو بگیر قرار بود فارغ اتحصیلی رو ازدشهریور حساب کنند .

ممنون
شنبه میرم بپرسم حالا چه فرقی هست بین فارغ التحصیلی در خرداد و شهریور؟
پس غیبت هنوز نخوردم؟

aali361
10-04-2014, 16:54
ممنون
شنبه میرم بپرسم حالا چه فرقی هست بین فارغ التحصیلی در خرداد و شهریور؟
پس غیبت هنوز نخوردم؟

چون فرصتتون یکسال بعد فارق اتحصیلی هست و اگه شهریور باشه شما تا اخر شهریور امسال فرصت دارید و تا اونموقع نتیجه کنکور میاد و میتونید در دانشگاه ثبت نام کنید

Rzhoni
21-04-2014, 12:54
سلام
دوستان یه راهنمایی میخواستم
اول در مورد معافیت پزشکی با استفاده از قانون لاغری
میخوام ببینم اولا شرایطش چطوریه؟یعنی قد و وزن رو نگاه میکنن،اگه اون عدد A کمتر از15 شد معاف؟به همین سادگی؟
یا مثلا شرایط خاصی داره؟
دوم اینکه من از اون فرمول سردرنیاوردم
مگه اینطوری نیست؟:
وزن
ــــــــــــــــــــــ=A
قد(به متر)*2

اگه همیمه،پس اون مثالها چرا اینطوریه؟:

A=48/(1.8)2
A=48/3.24
A=14.8

یعنی 1.8 ضربدر2 رو نوشته 3.24!!!!

من قدم 179 هست و وزنم 56
میخوام بدونم میشه تو فرصتی که دارم لاغر کنم و معاف بشم؟

دوم معافیت تحصیلی:
من الان ترم6 کارشناسی پیوسته دانشگاه دولتی روزانه هستم
متاسفانه الان در شرایط اخراجی قرار گرفتم(سه ترم مشروط متوالی)
سوالم اینکه من تو این شرایط نمیتونم تو هیچ مرکز آموزشی عالی ای ثبت مان کنم که معافیت تحصیلی بهم بدن؟
مثلا این دانشگاه آزادهای بدون کنکور؟
اگر مثلا تا اواخر اردیبهشت نامه اخراج من از دانشگاه به نظام وظیفه ارسال بشه،نظام وظیفه کی من رو احظار میکنه؟تاریخ اعزام و اینها کی هست؟

ممنونم از وقتی که میذارید

farshidshd
22-04-2014, 13:57
سلام
دوستان یه راهنمایی میخواستم
اول در مورد معافیت پزشکی با استفاده از قانون لاغری
میخوام ببینم اولا شرایطش چطوریه؟یعنی قد و وزن رو نگاه میکنن،اگه اون عدد A کمتر از15 شد معاف؟به همین سادگی؟
یا مثلا شرایط خاصی داره؟
دوم اینکه من از اون فرمول سردرنیاوردم
مگه اینطوری نیست؟:
وزن
ــــــــــــــــــــــ=A
قد(به متر)*2

اگه همیمه،پس اون مثالها چرا اینطوریه؟:

A=48/(1.8)2
A=48/3.24
A=14.8

یعنی 1.8 ضربدر2 رو نوشته 3.24!!!!

من قدم 179 هست و وزنم 56
میخوام بدونم میشه تو فرصتی که دارم لاغر کنم و معاف بشم؟

دوم معافیت تحصیلی:
من الان ترم6 کارشناسی پیوسته دانشگاه دولتی روزانه هستم
متاسفانه الان در شرایط اخراجی قرار گرفتم(سه ترم مشروط متوالی)
سوالم اینکه من تو این شرایط نمیتونم تو هیچ مرکز آموزشی عالی ای ثبت مان کنم که معافیت تحصیلی بهم بدن؟
مثلا این دانشگاه آزادهای بدون کنکور؟
اگر مثلا تا اواخر اردیبهشت نامه اخراج من از دانشگاه به نظام وظیفه ارسال بشه،نظام وظیفه کی من رو احظار میکنه؟تاریخ اعزام و اینها کی هست؟

ممنونم از وقتی که میذارید

سلام

سوال اول : الان دیگه معافیت چاقی یا لاغری حذف شده

سوال دوم : بعد از اخراج یک سال مهلت دارید تا در دانشگاه دیگه ای ثبت نام کنید...

Ar1ian
26-04-2014, 16:35
سلام
اقای فرشید یک سوال پیش اومده برام
من که الان ترم 4 هستم نیمیتونم انصراف بدم ؟
چون گفته 1 سال بعد ورود به دانشگاه !
بعد من دیپلم کامپیوتر دارم یعتی تو ازاد نمیتونم دوباره نرم افزار بخونم ؟ الان غیر انتفاعی هستم

MOHAMMAD2010
26-04-2014, 17:02
در طول تحصیل چن باز میشه انصراف داد ؟ مثلا من یه بار کارشناسی یه جا انصراف دادم رفتم یه جا دیگه - الان ارشدم میتونم بازم انصراف بدم برم جای دیگه ؟

Ar1ian
26-04-2014, 18:21
سوال اخر اینکه نظام وظیفه به من 2 سال دیگه وقت نمیده کاردانی رو تو ازاد بخونم ؟ یعتی معافیت تحصیلی جدید نمیده ؟:n04:

farshidshd
27-04-2014, 00:24
سلام
اقای فرشید یک سوال پیش اومده برام
من که الان ترم 4 هستم نیمیتونم انصراف بدم ؟
چون گفته 1 سال بعد ورود به دانشگاه !
بعد من دیپلم کامپیوتر دارم یعتی تو ازاد نمیتونم دوباره نرم افزار بخونم ؟ الان غیر انتفاعی هستم

سلام
انصراف میتونید بدید ولی مهلت یکساله رو نخواهید داشت

در طول تحصیل چن باز میشه انصراف داد ؟ مثلا من یه بار کارشناسی یه جا انصراف دادم رفتم یه جا دیگه - الان ارشدم میتونم بازم انصراف بدم برم جای دیگه ؟

فقط یک بار میشه انصراف داد

سوال اخر اینکه نظام وظیفه به من 2 سال دیگه وقت نمیده کاردانی رو تو ازاد بخونم ؟ یعتی معافیت تحصیلی جدید نمیده ؟:n04:

خیر
بعد از فارغ التحصیلی یکسال مهلت دارید

farshidshd
27-04-2014, 02:20
توجه ؛؛

کلیه قوانین و مقررات نظام وظیفه در پست اول و دوم همین تاپیک بروزرسانی شد

Ar1ian
28-04-2014, 02:12
سلامی مجدد اقای فرشید دوست بنده ترم 3 بودن انصراف دادن تاییدیه واجد گذراندشم گرفتن بعد گفتن 1 سال وقت داری برای دانشگاه جدید برای ثبت نام ! الا من ترم 4 هستم یعنی انصراف بدم بگم میخوام برم دانشگاه جدید بهم چه قدر وقت میدن پس ؟ من مهر میرم برای ثبت نام !

farshidshd
28-04-2014, 11:54
سلامی مجدد اقای فرشید دوست بنده ترم 3 بودن انصراف دادن تاییدیه واجد گذراندشم گرفتن بعد گفتن 1 سال وقت داری برای دانشگاه جدید برای ثبت نام ! الا من ترم 4 هستم یعنی انصراف بدم بگم میخوام برم دانشگاه جدید بهم چه قدر وقت میدن پس ؟ من مهر میرم برای ثبت نام !

اگه پیوسته هستید که مشکلی ندارید میتونید انصراف بدید و یکسال مهلت دارید بعدش

Ar1ian
28-04-2014, 15:18
بله پیوسته هستم ممنون امروز هم تماس گرفتم با مشاورین نظام نظیفه گفتند میتونید انصراف بدید :):n01:

Ar1ian
28-04-2014, 15:28
دوست عزیز یک سوال برام پیش اومده که من یک ترم مرخصی ( ترم 2) با سنوات داشتم این که برام میشکلی پیش نمیاره ؟:n15:

AMIR MOHAMMAD . M
28-04-2014, 22:12
سلام

با اجازه مدیریت :n01:

دوستان عزیز اگر سوالی داشتید که مربوط به تاپیک زیر بود اونجا مطرح کنید که پراکندگی در موضوع ایجاد نشه + از پرسشها و پاسخ های مطرح شده در اونجا استفاده کنید.

من برای این منظور همچین پستی هم اونجا ایجاد کردم. ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

مشاوره در مورد خدمت سربازی | ( پست اول مطالعه شود ) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

mehazad
29-04-2014, 10:44
عزیزان ممنون میشم من رو تو این مورد راهنمایی کنید (راستش کفالت رو یه مقدار خوندم اما خیلی حالیم نشد ، خیلی عربی توش داشت :n02:)
من الان 21 سالمه و پدرم هم 69 سال هست ، دو تا برادر دارم که از طرف پدر با این 2 برادر تنی هستم (بدیهی هست که فامیلیامون یکی هست) ، اولی معاف شد (خرید) و الان همسر هم داره ، دومی رفت سربازی و تموم کرد ، ولی این برادر دوم ازدواج نکرده، حالا من که الان 21 هستم ، میتونم کفالت بگیرم یا نه؟ (این مورد رو هم اشاره کنم که برادر دومی ، همونی که سربازی رو رفت و تموم کرد ، با ما زندگی نمیکنه).

با تشکر فراوان

farshidshd
29-04-2014, 11:04
عزیزان ممنون میشم من رو تو این مورد راهنمایی کنید (راستش کفالت رو یه مقدار خوندم اما خیلی حالیم نشد ، خیلی عربی توش داشت :n02:)
من الان 21 سالمه و پدرم هم 69 سال هست ، دو تا برادر دارم که از طرف پدر با این 2 برادر تنی هستم (بدیهی هست که فامیلیامون یکی هست) ، اولی معاف شد (خرید) و الان همسر هم داره ، دومی رفت سربازی و تموم کرد ، ولی این برادر دوم ازدواج نکرده، حالا من که الان 21 هستم ، میتونم کفالت بگیرم یا نه؟ (این مورد رو هم اشاره کنم که برادر دومی ، همونی که سربازی رو رفت و تموم کرد ، با ما زندگی نمیکنه).

با تشکر فراوان

خیر
نمیتونید کفالت بگیرید

mehazad
29-04-2014, 11:13
خیر
نمیتونید کفالت بگیرید

ممنون بابت پاسختون ، اگر این دومی رو زنش بدیم چی؟ اونوقت میشه معافیت گرفت؟

farshidshd
29-04-2014, 12:09
ممنون بابت پاسختون ، اگر این دومی رو زنش بدیم چی؟ اونوقت میشه معافیت گرفت؟

خیر
چون برادر دارین نمیشه معافیت بگیرین
مگر اینکه خارج از کشور باشن یا خدایی نکرده توانایی جسمی نداشته باشن

Ar1ian
29-04-2014, 12:59
اقا فرشید من امروز خوشبختانه انصراف دادم م برای این 1 سال که وقت دارم نیاز هست برم پلیس +10 کار خاصی کنم ؟ متاسفانه این کسی که تو بخش نظام وظیفه گزاشتند اصلاً درست راهنمایی نمیکنه هی میگم انصراف دادم 1 سال فرصت دارم هی میگه نه مشمولی

AMIR MOHAMMAD . M
29-04-2014, 13:26

با تشکر فراوان

اگر پدر شما از کار افتاده باشه به راحتی میتونید معاف بشید و مهم نیست چنتا برادرید . یکیتون میتونه به دلیل از کار افتادگی پدر کفیلش بشه که با اون قانون تک فرزندیه پدر بالای 65 سال فرق داره.

AMIR MOHAMMAD . M
29-04-2014, 13:29
اقا فرشید من امروز خوشبختانه انصراف دادم م برای این 1 سال که وقت دارم نیاز هست برم پلیس +10 کار خاصی کنم ؟ متاسفانه این کسی که تو بخش نظام وظیفه گزاشتند اصلاً درست راهنمایی نمیکنه هی میگم انصراف دادم 1 سال فرصت دارم هی میگه نه مشمولی

با اجازه آقا فرشید.

شما وقتی انصراف بدی فقط 6 ماه فرصت داری نه یک سال.

farshidshd
29-04-2014, 13:34
اگر پدر شما از کار افتاده باشه به راحتی میتونید معاف بشید و مهم نیست چنتا برادرید . یکیتون میتونه به دلیل از کار افتادگی پدر کفیلش بشه که با اون قانون تک فرزندیه پدر بالای 65 سال فرق داره.

بله
منظور من از عدم معافیت کفالت ُ معافیت تک فرزندی بود

----------------------------------------------------
در صورتی که شرایط پدر بالای 65 سال (سن 65 سال تمام به عنوان کهولت سن برای پدر در نظر گرفته شده و پدری که به سن 65 سال تمام (وارد سن 66 سالگی شده) رسیده باشد به عنوان نیازمند به مراقبت تلقی میشود ) از تبصره زیر میشه استفاده کرد:

تبصره 3: وجود برادري كه از معافيت تحصيلي برخوردار است مانع از معافيت كفالت موقت مشمولي كه سرپرستي خانواده را بر عهده دارد، نيست. اين معافيت فقط در طول مدت معافيت تحصيلي برادر مشمول كه خارج از شهرستان محل سكونت به تحصيل اشتغال دارد معتبر است و مشمول پس از آن با رعايت ساير مقررات اين قانون به خدمت دوره ضرورت اعزام مي‌شود.

------------------------------------------------------
تبصره: از دو برادر، تنها برادر بیش از18 سال مشمول که اشتغال به تحصیل دارد به شرط دارا بودن معافیت تحصیلی معتبر و همچنین تحصیل در خارج از محل سکونت مکفول، مشمول معافیت می باشد.

Ar1ian
29-04-2014, 21:55
با اجازه آقا فرشید.

شما وقتی انصراف بدی فقط 6 ماه فرصت داری نه یک سال.

دانشجویانی که تمایل به انصراف و شروع به تحصیل مجدد دارند در طول تحصیل از دیپلم تا دکتری ،فقط یکبار مجاز به انصراف در سنوات قانونی بوده و می بایست حداکثر تا یکسال بعد از تاریخ انصراف در دانشگاه و مقطع جدید شروع به تحصیل نمایند که در اینصورت مدت تحصیل قبلی آنها در مقطع جدید لحاظ نشده و همچنین می توانند در مقاطع پائین تر نیز شروع به تحصیل نمایند .

اینجا که یک سال گفته ! ؟ حالا نیاز هست که به پلیس +10 مراجعه کنم یا نه ؟

poyyesh
29-04-2014, 22:00
دوستان یه سوال کلی که خودش سه تا سواله البته از راست :n09:

هرکی که لیسانس و دیپلم 1.هفته اخر مدت زمان یک سال بعد از درس دفتر چه رو پست کنه بره اجباری معمولا چند ماه بعدش باید بره 2ماه یا 1ماه و اگه دفترچه رو پست کردو بعد مدت 2ماه مثلا باید اعزام بشه میتونه درخواست تعوی بده ( 2.شرایط خاسی داره یا نه یه برگه مریضی مثلا ابله مرغون الکی از دکتر بگیره حلله ؟؟؟؟) 3.اونم حتما موافقت میشه با درخواست تعویق یا شانسیه بعد حداقل و حداکثرش چند ماهه و معمولا چند ماه میدن

به دستورAMIR MOHAMMAD . M ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) منتقل کردم به اینجا

ممنون

AMIR MOHAMMAD . M
30-04-2014, 10:37
دانشجویانی که تمایل به انصراف و شروع به تحصیل مجدد دارند در طول تحصیل از دیپلم تا دکتری ،فقط یکبار مجاز به انصراف در سنوات قانونی بوده و می بایست حداکثر تا یکسال بعد از تاریخ انصراف در دانشگاه و مقطع جدید شروع به تحصیل نمایند که در اینصورت مدت تحصیل قبلی آنها در مقطع جدید لحاظ نشده و همچنین می توانند در مقاطع پائین تر نیز شروع به تحصیل نمایند .

اینجا که یک سال گفته ! ؟ حالا نیاز هست که به پلیس +10 مراجعه کنم یا نه ؟

برا اطمینان برو از +10 بپرس . چون فقط بعد از پایان تحصیلات 1 سال فراقت از تحصیل میدن تا خودتو معرفی کنی ، تا اونجا که من میدونم.

دوستان یه سوال کلی که خودش سه تا سواله البته از راست
:n09:

هرکی که لیسانس و دیپلم 1.هفته اخر مدت زمان یک سال بعد از درس دفتر چه رو پست کنه بره اجباری معمولا چند ماه بعدش باید بره 2ماه یا 1ماه و اگه دفترچه رو پست کردو بعد مدت 2ماه مثلا باید اعزام بشه میتونه درخواست تعوی بده ( 2.شرایط خاسی داره یا نه یه برگه مریضی مثلا ابله مرغون الکی از دکتر بگیره حلله ؟؟؟؟) 3.اونم حتما موافقت میشه با درخواست تعویق یا شانسیه بعد حداقل و حداکثرش چند ماهه و معمولا چند ماه میدن

به دستورAMIR MOHAMMAD . M ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) منتقل کردم به اینجا

ممنون

من منظورم به شما نبود کلی گفتم .:n01:

farshidshd
30-04-2014, 14:08
دوستان یه سوال کلی که خودش سه تا سواله البته از راست
:n09:

ممنون

معمولا در اولین دوره بعد از ارسال دفترچه اعزام میکنن

برای تمدید هم میتونید اقدام کنید ُ شرایطش در صفحه اول همین تاپیک گفته شده

به احتمال فراوان موافقت میشه و حداکثر دو ماه تمدید میشه

farshidshd
30-04-2014, 14:09
برا اطمینان برو از +10 بپرس . چون فقط بعد از پایان تحصیلات 1 سال فراقت از تحصیل میدن تا خودتو معرفی کنی ، تا اونجا که من میدونم.

ماده 34: دانش‌آموزان و دانشجويان و طلاب علوم ديني مشمول، در صورت ترك تحصيل، اخراج، انصراف يا فراغت از تحصيل، بايد براي خدمت دوره ضرورت خود را معرفي نمايند. مقامات مسئول مكلفند صورت اسامي اين قبيل مشمولين را با ذكر مشخصات كامل و نشاني و رشته تحصيلي به طور انفرادي، بدون تأخير به سازمان محل ارسال دارند.

تبصره 1: مهلت معرفي مشمولين مذكور حداكثر يك سال پس از تاريخ انصراف، ترك تحصيل و اخراج و فراغت از تحصيل است.

MOHAMMAD2010
08-05-2014, 18:26
کسی میدونه این معافیت افسردگی که تو پست اول نوشته شده در چه حد باید باشه تا معاف کنن ؟

molaali
09-05-2014, 13:09
یکی از دوستان من بعد از شش سال نتونسته از دانشگاه پیام نور فارق التحصیل بشه.الان باید در مورد سربازیش چیکار بکنه؟
با تشکر.

farshidshd
10-05-2014, 15:53
کسی میدونه این معافیت افسردگی که تو پست اول نوشته شده در چه حد باید باشه تا معاف کنن ؟

دکتر باید تشخیص بده

یکی از دوستان من بعد از شش سال نتونسته از دانشگاه پیام نور فارق التحصیل بشه.الان باید در مورد سربازیش چیکار بکنه؟
با تشکر.

بره نظام وظیفه دانشگاه ببینه وضعیتش چطوریه

optis2005
11-05-2014, 04:14
دوستان برادر من متولد 74/2/20ه و پارسال خرداد پیش دانشگاهی رو تموم کرده
تا کی وقت داره دفترچه رو پست کنه؟بعد از ارسال تاریخ اعزامش بعد از اعلام نتایج دانشگاه میافته معمولا یا قبلش؟
ممنون

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

farshidshd
11-05-2014, 11:38
دوستان برادر من متولد 74/2/20ه و پارسال خرداد پیش دانشگاهی رو تموم کرده
تا کی وقت داره دفترچه رو پست کنه؟بعد از ارسال تاریخ اعزامش بعد از اعلام نتایج دانشگاه میافته معمولا یا قبلش؟
ممنون

تا خرداد وقت داره دفترچه بفرسته و بعد از ارسال احتمالا در اولین فراخوان بعد از ارسال دفترچه اعزام خواهد شد

post98
11-05-2014, 22:37
سلام

دوستان من مقطع کارشناسی نرم افزار هستم ترم آخر (که البته بهمن 92 بود) که در حال حاضر من 3 واحد دارم از بهمن 92 که همون پروژه هستش دارم و ارائه ندادم هنوز .
حالا میخوام بدونم آیا با ارائه ندادن واحد پروژه که در بهمن 92 برداشته بودم و هنوز ارائه ندادم آیا تاریخ فراغت از تحصیل از بهمن 92 حساب میشه یا زمانی که پروژه رو تحویل میدم؟

چون اگه از بهمن 92 حساب بشه تا بهمن 93 وقت دارم که اعزام بشم برای خدمت که کنکور ارشد هم خرداد 94 هستش آیا راه حلی وجود داره که تا زمان کنکور خدمت عقب بیفته ؟

با تشکر

farshidshd
12-05-2014, 14:46
سلام

دوستان من مقطع کارشناسی نرم افزار هستم ترم آخر (که البته بهمن 92 بود) که در حال حاضر من 3 واحد دارم از بهمن 92 که همون پروژه هستش دارم و ارائه ندادم هنوز .
حالا میخوام بدونم آیا با ارائه ندادن واحد پروژه که در بهمن 92 برداشته بودم و هنوز ارائه ندادم آیا تاریخ فراغت از تحصیل از بهمن 92 حساب میشه یا زمانی که پروژه رو تحویل میدم؟

چون اگه از بهمن 92 حساب بشه تا بهمن 93 وقت دارم که اعزام بشم برای خدمت که کنکور ارشد هم خرداد 94 هستش آیا راه حلی وجود داره که تا زمان کنکور خدمت عقب بیفته ؟

با تشکر

سلام
زمانی که پروژه دادین تاریخ فارغ التحصیلی زده میشه

optis2005
14-05-2014, 07:13
دوستان من ترم بهمن امسال که ترم نهم میشه میتونم واحدامو تموم کنم ولی از اونجایی که یک سال برای ارسال دفترچه فرصت است فکر میکنم اگه واحدامو نگه دارم تا ترم ده یعنی بهار تموم کنم بتونم دوبار ارشد شرکت کنم
به نظرتون کار درستیه؟ده ترمه شدن که مشکلی برای فرجه یکساله ایجاد نمیکنه؟
ممنون

AshkeMahtab
14-05-2014, 14:21
دوستان می خواستم بدونم قانون 3 برادری هنوز اجرا میشه 3برادر رفته باشن خدمت و برادرچهارم معاف بشه یا براش

شرایطی چیزی دارند یا خیر ؟؟؟ کسی اطلاع داره بگه :n28:

harol2020
14-05-2014, 15:43
سلام
متولد 9 1371 الان ترم 6 کاردانی روزانه که3ترم قبل مشروط شده ام و معدل کل 11.97 و 42 واحد پاس کردم-به نظرتون چطوری یه شانس دیگه بگیرم؟کمیسیون موارد خاص درخواست بدیم؟
سربازی رو چیکار کنم؟

لطفا راهنمایی فرمایید.

a3674971
14-05-2014, 21:01
دوستان ممنون میشم راهنمایی کنید ، راستش قسمت قوانین چشم خیلی کلمه های تخصصی داشت ، برای همین ممنون میشم راهنمایی کنید ، من الان چشم راستم 6.25 نمره ضعیفه و 1 نمره آستیگمات و چشم چپم هم 6.0 نمره ضعیفه و 1 نمره آستیگمات ، الان سوالام اینه که آیا آستیگمات با ضعیف بودن جمع میشه؟ و اینکه آیا من معافم ؟ اگر معافم ، چطوری باید اقدام کنم برای معافی؟ و اینکه من الان دانشجو ترم 2 هستم ، ممنون میشم راهنماییم کنید. با تشکر فراوان.

farshidshd
15-05-2014, 11:21
دوستان من ترم بهمن امسال که ترم نهم میشه میتونم واحدامو تموم کنم ولی از اونجایی که یک سال برای ارسال دفترچه فرصت است فکر میکنم اگه واحدامو نگه دارم تا ترم ده یعنی بهار تموم کنم بتونم دوبار ارشد شرکت کنم
به نظرتون کار درستیه؟ده ترمه شدن که مشکلی برای فرجه یکساله ایجاد نمیکنه؟
ممنون

اگه پیوسته هستید مشکلی ندراه

دوستان می خواستم بدونم قانون 3 برادری هنوز اجرا میشه 3برادر رفته باشن خدمت و برادرچهارم معاف بشه یا براش

شرایطی چیزی دارند یا خیر ؟؟؟ کسی اطلاع داره بگه :n28:

این قانون دیگه نیست

سلام
متولد 9 1371 الان ترم 6 کاردانی روزانه که3ترم قبل مشروط شده ام و معدل کل 11.97 و 42 واحد پاس کردم-به نظرتون چطوری یه شانس دیگه بگیرم؟کمیسیون موارد خاص درخواست بدیم؟
سربازی رو چیکار کنم؟

لطفا راهنمایی فرمایید.

سلام
سنواتتون تموم شده
فکر نکنم کمیسیون هم قبول کنن
با این حال درخواست بده

دوستان ممنون میشم راهنمایی کنید ، راستش قسمت قوانین چشم خیلی کلمه های تخصصی داشت ، برای همین ممنون میشم راهنمایی کنید ، من الان چشم راستم 6.25 نمره ضعیفه و 1 نمره آستیگمات و چشم چپم هم 6.0 نمره ضعیفه و 1 نمره آستیگمات ، الان سوالام اینه که آیا آستیگمات با ضعیف بودن جمع میشه؟ و اینکه آیا من معافم ؟ اگر معافم ، چطوری باید اقدام کنم برای معافی؟ و اینکه من الان دانشجو ترم 2 هستم ، ممنون میشم راهنماییم کنید. با تشکر فراوان.

به احتمال زیاد معافی
دفترچه بگیر و قسمت معافیت رو پر کن تا کمیسون پزشکی دعوت بشی و دکترای اونجا نمره چشمتو تایید کنن

naderl
15-05-2014, 15:41
اقا راسته كه ميگن فارغ التحصيلان خرداد 92 (چه اونايي كه قبل از خرداد 92 و چه اونايي كه بعد از خرداد 92 و تو تابستون 92 وارد 18 سالگي شدند) تا 30 شهريور 93 فرصت ارسال دفترچه رو دارند!!! توي دفترچه كنكور 93 كاملا واضح نوشته:
صفحه 38 > *تذكرات مهم: > 8

اينم پاسخ هاي vazifeh.police.ir:

و هم اين خبر:‌ كليك كنيد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
فقط تو اين خبر به شرطي كه يك سال بعد از فارغ التحصيل خود را معرفي كنند رو نميفهمم يعني چي:n13:
اگه واقعا اينطور باشه ديگه دغدغه تمديد تاريخ اعزام رو نداريم

aref10
18-05-2014, 18:40
سلام
ببخشید یه سوال:
اگر کسی کارشناسی پیوسته رو 11ترمه تموم کنه باز یکسال فرصت داره؟یا نه؟

مثلا:
اگر کسی دیماه سال 93(ترم 11اش باشه) فارغ التحصیل کارشناسی پیوسته بشه تا چه تاریخی برای معرفی فرصت داره؟

Sara
19-05-2014, 11:43
سلام
فردی که متولد 27 اردیبهشت 72 هست و دانشجوی سال سوم گیاه پزشکی و می خواد که مدرک معادل کاردانیشو بگیره، امسال در کنکور کاردانی به کارشناسی رشته مترجمی زبان شرکت کنه ( به رشته اش علاقه نداره می خواد تغییر رشته بده). تیر ماه مدرک معادل رو می گیره، تا قبولی در کنکور کاردانی (مهر ماه) آیا مشمول خدمت میشه؟
مرسی

farshidshd
19-05-2014, 14:52
سلام
ببخشید یه سوال:
اگر کسی کارشناسی پیوسته رو 11ترمه تموم کنه باز یکسال فرصت داره؟یا نه؟

مثلا:
اگر کسی دیماه سال 93(ترم 11اش باشه) فارغ التحصیل کارشناسی پیوسته بشه تا چه تاریخی برای معرفی فرصت داره؟
سلام
از نظام وظیفه دانشگاه بپرسید که سنواتتون چطوریه

سلام
فردی که متولد 27 اردیبهشت 72 هست و دانشجوی سال سوم گیاه پزشکی و می خواد که مدرک معادل کاردانیشو بگیره، امسال در کنکور کاردانی به کارشناسی رشته مترجمی زبان شرکت کنه ( به رشته اش علاقه نداره می خواد تغییر رشته بده). تیر ماه مدرک معادل رو می گیره، تا قبولی در کنکور کاردانی (مهر ماه) آیا مشمول خدمت میشه؟
مرسی

سلام
تا تیر ماه سال آینده مهلت داره

Abolfazl3007
19-05-2014, 18:45
من 1 سال ( 2 ترم ) کارشناسی خوندم ، از مهر تا پایان ترم دوم همین امسال منظورمه . کلا برا دوره کارشناسی - 3 سال معافیت زدن برای من .

حالا اگه تابستون کنکور بدم ، رشته دیگه و دانشگاه دیگه قبول بشم ، باز هم 3 سال دیگه معافیت میدن بهم یا اینکه 2 سال میدن ؟

چون تغییر رشته بدم باید واحد پیش نیاز هم پاس کنم که ترم میگیره !

aref10
20-05-2014, 00:07
سلام
از نظام وظیفه دانشگاه بپرسید که سنواتتون چطوریه

ببخشید میشه بیشتر توضیح بدید که دقیقا چی بپرسم؟
چون الان ما که ترم 10هستیم بهمون سنوات گذشته میگن...

aref10
21-05-2014, 17:57
ببخشید با این شرایط امکان معافیت وجود داره:
پدر بالای 65سال و دارای ناراحتی قلبی
و 2تا برادر بزرگتر که هردو ازدواج کردن

farshidshd
23-05-2014, 12:36
ببخشید میشه بیشتر توضیح بدید که دقیقا چی بپرسم؟
چون الان ما که ترم 10هستیم بهمون سنوات گذشته میگن...

تعداد سنوات اضافیتون در فرصت یکساله محاسبه میشه

ببخشید با این شرایط امکان معافیت وجود داره:
پدر بالای 65سال و دارای ناراحتی قلبی
و 2تا برادر بزرگتر که هردو ازدواج کردن

خیر نمیتونید معاف بشید
اینجا شرایطشو گفتیم::

sting0071988
27-05-2014, 17:17
سلام . کفالت پدر زن رو میشه گرفت؟ در صورتی که پسر نداشته باشه و داماد بزرگ باشی ( یعنی تنها داماد )

hossein019940
29-05-2014, 18:03
من الان میخوام کنکور ثبتنام کنم ولی سایت میگه کد نظام وظیفه رو وارد کن.
متولد 73 هستم با داشتن معافیت تحصیلی تا سال 95.کاردانی دارم ثبتنام میکنم
کد 5 رو زدم درسته؟

farshidshd
01-06-2014, 14:43
سلام . کفالت پدر زن رو میشه گرفت؟ در صورتی که پسر نداشته باشه و داماد بزرگ باشی ( یعنی تنها داماد )

سلام
شرایط کفالت در صفحه اول همین تاپیک گفته شده

من الان میخوام کنکور ثبتنام کنم ولی سایت میگه کد نظام وظیفه رو وارد کن.
متولد 73 هستم با داشتن معافیت تحصیلی تا سال 95.کاردانی دارم ثبتنام میکنم
کد 5 رو زدم درسته؟

مشکلی نداره

Persian_baby
01-06-2014, 18:51
سلام
من متولد 14 فروردین 74 ام
سال 92 یه بار کنکور دادم و امسالم بار دومم میشه که میخوام کنکور بدم که هردوسال هیچی نخوندم و چیز خاصی قبول نمیشم :دی
حالا شنیدم میشه برم شبانه یا پیام نور اسم بنویسم بعد واسه کنکور 94 هم بخونم وقتی قبول شدم انصراف بدم از پیام نور یا شبانه
با توجه به اینکه الان 19 سالمه میتونم این کارو بکنم یا نه؟ مشکلی واسه خدمت پیش نمیاد؟
اینم بگم که هنوز دیفرانسیل رو قبول نشدم (شاید این امتحانی که خرداد دادم قبول شم، مطمئن نیستم)
کسی تجربه ای نداشته؟
میشه کامل توضیح بدین از سردرگمی در بیام؟

مرسی

farshidshd
02-06-2014, 15:43
سلام
من متولد 14 فروردین 74 ام
سال 92 یه بار کنکور دادم و امسالم بار دومم میشه که میخوام کنکور بدم که هردوسال هیچی نخوندم و چیز خاصی قبول نمیشم :دی
حالا شنیدم میشه برم شبانه یا پیام نور اسم بنویسم بعد واسه کنکور 94 هم بخونم وقتی قبول شدم انصراف بدم از پیام نور یا شبانه
با توجه به اینکه الان 19 سالمه میتونم این کارو بکنم یا نه؟ مشکلی واسه خدمت پیش نمیاد؟
اینم بگم که هنوز دیفرانسیل رو قبول نشدم (شاید این امتحانی که خرداد دادم قبول شم، مطمئن نیستم)
کسی تجربه ای نداشته؟

میشه کامل توضیح بدین از سردرگمی در بیام؟

مرسی

سلام
بله می تونید دانشگاه دیگه ثبت نام کنید تا معافیت تحصیلی صادر بشه بعدش در صورت قبولی در دانشگاه بهتر ، از اون دانشگاه قبلی انصراف بدید

Alireza SM
02-06-2014, 19:42
سلام
بله می تونید دانشگاه دیگه ثبت نام کنید تا معافیت تحصیلی صادر بشه بعدش در صورت قبولی در دانشگاه بهتر ، از اون دانشگاه قبلی انصراف بدید

راستي فرشيد جان اين قانون تبصره اي چيزي نداره كه حداكثر چند ترم درس خونده باشه طرف در رشته قبليش ؟
كسي كه 3 -4 ترم بخونه و بعدا انصراف بده و در اون فرجه يك ساله دانشگاه بهتر قبول بشه وقتي كه رشته جديد ميخواد ثبت نام كنه پليس +10 براش معافيت رو صادر ميكنه ؟

hossin salami
05-06-2014, 09:22
سلام دوستان من میخوام کاردانی به کارشناسی ثبت نام کنم
خدمت سال 90 رفتم موقعه ثبت نام کنکور کد نظام وظیفه رو چند بزنم مرسی

aali361
09-06-2014, 10:29
سلام . من دانشجو هستم . میخواستم پاسپورت بگیرم . رفتم نظام وظیفه گفتن شما در صورتی میتونید پاسپورت بگیرید که اجازه خروج قبلش بگیرید . اما من فقط میخوام پاسپورت بگیرم که هر وقت خواستم برم دردسر اضافی بابت پاسپورت گرفتن نداشته باشم . ایا نمیشه پاسپورت رو بدون اجازه خروج گرفت ?

farshidshd
13-06-2014, 11:03
سلام دوستان من میخوام کاردانی به کارشناسی ثبت نام کنم
خدمت سال 90 رفتم موقعه ثبت نام کنکور کد نظام وظیفه رو چند بزنم مرسی

سلام
کد 1 ، کارت پایان خدمت

سلام . من دانشجو هستم . میخواستم پاسپورت بگیرم . رفتم نظام وظیفه گفتن شما در صورتی میتونید پاسپورت بگیرید که اجازه خروج قبلش بگیرید . اما من فقط میخوام پاسپورت بگیرم که هر وقت خواستم برم دردسر اضافی بابت پاسپورت گرفتن نداشته باشم . ایا نمیشه پاسپورت رو بدون اجازه خروج گرفت ?

سلام
اگه نظام وظیفه اینو میگه ، باید اجازه خروج داشته باشید

R.PHOENIX
16-06-2014, 17:55
سلام یه سوال حیاتی داشتم می خواستم بپرسم اگه برم سربازی می تونم در حینش مرخصی بگیرم برا درس خوندن و اگه می تونم حداکثر چند ماه؟ایا حین خدمت میشه درس خوند؟وایا اصلا میشه کنکور داد اگه سریازی بری
و اخر اینکه اگه قبول شم می تونم برم یا باید وایسم تا سربازیم تموم شه؟خیلی ممنون میشم اگه جواب بدین....(در ضمن من دیپلم تجربی ام):n16:

aali361
16-06-2014, 20:43
سلام یه سوال حیاتی داشتم می خواستم بپرسم اگه برم سربازی می تونم در حینش مرخصی بگیرم برا درس خوندن و اگه می تونم حداکثر چند ماه؟ایا حین خدمت میشه درس خوند؟وایا اصلا میشه کنکور داد اگه سریازی بری
و اخر اینکه اگه قبول شم می تونم برم یا باید وایسم تا سربازیم تموم شه؟خیلی ممنون میشم اگه جواب بدین....(در ضمن من دیپلم تجربی ام):n16:

نه خیر . فقط مرخصی ایی که حقتون هست میدن که ماهی یک روز هست . توی اموزشی که اصلا . اما تو یگان بستگی به محل خدمت و وظیغه اای که بهتون محول میشه داره . برا کنکور دادن به احتمال زیاد بهتون مرخصی میدن در حد یک روز . اگه غیبت نداشته باشید بهتون ترخیص از خدمت میدن .

R.PHOENIX
16-06-2014, 21:12
نه خیر . فقط مرخصی ایی که حقتون هست میدن که ماهی یک روز هست . توی اموزشی که اصلا . اما تو یگان بستگی به محل خدمت و وظیغه اای که بهتون محول میشه داره . برا کنکور دادن به احتمال زیاد بهتون مرخصی میدن در حد یک روز . اگه غیبت نداشته باشید بهتون ترخیص از خدمت میدن .

مرسی از جوابتون من دو سال دانشجو دانشگاه ازاد بودم (نرم افزار) بعد چون خیلی پزشکیو دوست داشتم پارسال انصراف دادم تا از اون یکسال ازمون مجددم استفاده کنم ولی یه سری اتفاقات افتاد نتونستم درس بخونم می خواستم بدونم هیچ راهی هست که یکسال دیگه تو خونه بمونم درس بخونم؟(متولد شهریور 71)

aali361
16-06-2014, 23:24
مرسی از جوابتون من دو سال دانشجو دانشگاه ازاد بودم (نرم افزار) بعد چون خیلی پزشکیو دوست داشتم پارسال انصراف دادم تا از اون یکسال ازمون مجددم استفاده کنم ولی یه سری اتفاقات افتاد نتونستم درس بخونم می خواستم بدونم هیچ راهی هست که یکسال دیگه تو خونه بمونم درس بخونم؟(متولد شهریور 71)

تا اونجا که بنده در جرریان ام نه هیچ راهی نیست و بعد یکسال شما وارد غیبت میشید .

aref10
23-06-2014, 00:59
سلام
یه سوال خیلی مهم و حیاتی داشتم :
من کارشناسی ورودی88 ام،اگر درسم 11ترمه تموم بشه(یعنی دیماه امسال) باید سریع بعدش برم سربازی؟یا باز یکسال معافیت رو بهم میدن؟:n28:

لطفا بهم جواب بدید

hosyn15
24-06-2014, 10:28
سلام به همگی

من پارسال فاغ التحصیل شدم . از پیش دانشگاهی. رفتم پلیس +10 به اشتباه گفت 6 ماه فرصت داری وگرنه وارد غیبت میشی . من هم برای اینکه وارد غیبت نشم . رفتم بهمن ماه دانشگاه پیام نور یه رشته انتخاب کردم . تا بتونم امسال کنکور بدم . اما امسال یه مشکلی برام پیش اومد میخوام برای سال 94 کنکور بدم . در ضمن یه رشته دانشگاه ازاد هم بخونم که اگه سال دیگه مشکلی پیش اومد و نتونستم تو کنکور نتیجه خوبی بگیرم . همونو ادامه بدم . ولی مثل اینکه فط یکبار میشه انصراف داد . اگه برم تهران راهی داره که این پیام نور رو جزو انصراف حساب نکنند. من انتخاب واحد هم نکردم . فقط شهریه ریختم حساب. :n28:

تشکر از همتون:n16:

B-Prot
29-06-2014, 13:43
....................................... .

Core
03-07-2014, 20:29
سلام
دوستان برادر کوچیک بنده متولد آبان 73 هست و تا پایان شهریور امسال فراغت از تحصیل داره و باید دفترچه پست کنه. امسال کنکور داده اما ظاهرا رشته ی مورد علاقش قبول نمیشه.
سوال من اینه که اگر دانشگاه آزاد ثبت نامش کنم و سال آینده دوباره دولتی شرکت کنه و قبول بشه میتونه از آزاد انصراف بده و بدون مشکل نظام وظیفه دولتی ثبت نام کنه و ادامه بده؟ یعنی بعد از انصراف از دانشگاه آزاد تا چه مدت بهش فراغت از تحصیل داده میشه که بتونه دولتی ثبت نام کنه؟
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

ffarsiany
04-07-2014, 12:51
سلام
دوستان برادر کوچیک بنده متولد آبان 73 هست و تا پایان شهریور امسال فراغت از تحصیل داره و باید دفترچه پست کنه. امسال کنکور داده اما ظاهرا رشته ی مورد علاقش قبول نمیشه.
سوال من اینه که اگر دانشگاه آزاد ثبت نامش کنم و سال آینده دوباره دولتی شرکت کنه و قبول بشه میتونه از آزاد انصراف بده و بدون مشکل نظام وظیفه دولتی ثبت نام کنه و ادامه بده؟ یعنی بعد از انصراف از دانشگاه آزاد تا چه مدت بهش فراغت از تحصیل داده میشه که بتونه دولتی ثبت نام کنه؟
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

سلام
کاملا شدنیه فقط باید تو اون یه سال دانشجوی آزاد باشه بعد کنکور دولتی که قبول شد مدارک رو ببره بده دانشگاه دولتی فقط یادت باشه اصل مدارک رو سعی کن به دانشگاه آزاد ندی و بگین هنوز آماده نیست و کپیش یا المثنی رو بدین که پس گرفتن اصل مدارک یکم سخته. بعد باید از آموزش دانشگاه یه برگه مشخص شدن نظام وضیفه بگیری ببری یه نیروی انتظامی امضا کنه بدی به دانشگاه . همین

Core
04-07-2014, 14:40
سلام
کاملا شدنیه فقط باید تو اون یه سال دانشجوی آزاد باشه بعد کنکور دولتی که قبول شد مدارک رو ببره بده دانشگاه دولتی فقط یادت باشه اصل مدارک رو سعی کن به دانشگاه آزاد ندی و بگین هنوز آماده نیست و کپیش یا المثنی رو بدین که پس گرفتن اصل مدارک یکم سخته. بعد باید از آموزش دانشگاه یه برگه مشخص شدن نظام وضیفه بگیری ببری یه نیروی انتظامی امضا کنه بدی به دانشگاه . همین

ممنون دوست عزيز
اون نامه كه عرض كرديد رو بعد قبولي در دانشگاه دولتي بايد از دانشگاه آزاد محل تحصيلش بگيره و براي امضا ببره نيروي انتظامي تا به دانشگاه دولتي تحويل بده؟
پس ديگه نيازي به ارسال دفترچه نيست و به محض اومدن جواب كنكور دانشگاه آزاد ثبت نام كنه؟
اگر در طول ٢ ترمي كه در دانشگاه آزاد هست تا دولتي قبول بشه سر كلاس نره و مشروط بشه مشكلي پيش مياد؟
تشكر

ffarsiany
05-07-2014, 13:10
ممنون دوست عزيز
اون نامه كه عرض كرديد رو بعد قبولي در دانشگاه دولتي بايد از دانشگاه آزاد محل تحصيلش بگيره و براي امضا ببره نيروي انتظامي تا به دانشگاه دولتي تحويل بده؟
پس ديگه نيازي به ارسال دفترچه نيست و به محض اومدن جواب كنكور دانشگاه آزاد ثبت نام كنه؟
اگر در طول ٢ ترمي كه در دانشگاه آزاد هست تا دولتي قبول بشه سر كلاس نره و مشروط بشه مشكلي پيش مياد؟
تشكر

اون نامه به نیرو انتظامی میگه این دیگه دانشجو دانشگاه آزاد نیست و بعدش موقع ثبت نام تو دانشگاه دولتی ، تو لاین ثبت نام خودش پلیس +10 داره اونجا خودشون درخواست معافیت تحصیلی رو میزنن
بله نیازی به فرستادن دفترچه نیست ، درباره نرفتن سره کلاس اون برای هر دانشگاه فرق می کنه باید از دانشجوهای اونجا بپرسین برای ما یا اون درس رو حذف میکرد و یا ممکن بود استاد0.25 بده بیشتر بستگی به استاد داره
مشروطم برای دانشگاه 3 متوالی یا 4 تا کلا هست که بعد اخراج میشه
--البته من پیشنهاد میدم برای دانشگاه آزاد مرخصی بگیرین مثلا مشکل پزشکی یا خانوادگی ،چون اگه دوباره قبول نشه از دوطرف بازنده میشه--

B E N Z
07-07-2014, 16:35
سلام

من متولد آبان 72 و ورودی مهر 90 کاردانی بودم که طبق قوانین اون زمان حداکثر سنوات تحصیلی 3 سال و قابل افزایش با کمیسیون تا 3.5 سال بود. الان دوتا سوال دارم که ممنون میشم جواب بدین:

من الان ترم 6 رو تموم شدم ولی به خاطر مشکلاتی که داشتم دو درس تخصصی رو نتونستم پاس کنم. مسئول رشته ما تو دانشگاه گفت برای این که بتونی این دو درس رو به صورت معرفی به استاد بگذرونی باید حداکثر تا 30 شهریور تو یه دانشگاه دیگه ثبت نام و از اونجا نامه بیاری تا ما بتونیم بهت معرفی به استاد بدیم و حداکثر تا 30 شهریور فارغ التحصیل بشی. حالا سوال من اینه:

1- اگه من نتونستم تا شهریور فارغ التحصیل بشم نمیتونم تو مقاطع بالاتر ادامه تحصیل بدم؟ یعنی بهم مرخصی داده نمیشه؟

2- تو دفترچه تو قسمت قوانین وظیفه عمومی نوشته « داوطلباني كه مدت تحصيل آنان در مقطع كارداني بيش از سقف مجاز سنوات تحصيلي به طول انجاميده، مجاز به ادامه تحصيل در مقطع بالاتر نيستند.»

منظور از سقف مجاز همون 3.5 ساله؟؟؟ زمان ثبت نام من قانون این بود : حداکثر سنوات تحصیلی 6 ترم و با نظر کمیسیون موارد خاص قابل افزایش تا 7 ترم که تو نظام وظیفه هم همینو نوشته بود که بالا گفتم.

چون عجله دارم اگه زودتر راهنمایی کنید ممنون میشم

farshidshd
09-07-2014, 13:45
سلام

من متولد آبان 72 و ورودی مهر 90 کاردانی بودم که طبق قوانین اون زمان حداکثر سنوات تحصیلی 3 سال و قابل افزایش با کمیسیون تا 3.5 سال بود. الان دوتا سوال دارم که ممنون میشم جواب بدین:

من الان ترم 6 رو تموم شدم ولی به خاطر مشکلاتی که داشتم دو درس تخصصی رو نتونستم پاس کنم. مسئول رشته ما تو دانشگاه گفت برای این که بتونی این دو درس رو به صورت معرفی به استاد بگذرونی باید حداکثر تا 30 شهریور تو یه دانشگاه دیگه ثبت نام و از اونجا نامه بیاری تا ما بتونیم بهت معرفی به استاد بدیم و حداکثر تا 30 شهریور فارغ التحصیل بشی. حالا سوال من اینه:

1- اگه من نتونستم تا شهریور فارغ التحصیل بشم نمیتونم تو مقاطع بالاتر ادامه تحصیل بدم؟ یعنی بهم مرخصی داده نمیشه؟

2- تو دفترچه تو قسمت قوانین وظیفه عمومی نوشته « داوطلباني كه مدت تحصيل آنان در مقطع كارداني بيش از سقف مجاز سنوات تحصيلي به طول انجاميده، مجاز به ادامه تحصيل در مقطع بالاتر نيستند.»

منظور از سقف مجاز همون 3.5 ساله؟؟؟ زمان ثبت نام من قانون این بود : حداکثر سنوات تحصیلی 6 ترم و با نظر کمیسیون موارد خاص قابل افزایش تا 7 ترم که تو نظام وظیفه هم همینو نوشته بود که بالا گفتم.

چون عجله دارم اگه زودتر راهنمایی کنید ممنون میشم

سلام

1- چون سنواتتون تموم شده ، خیر اجازه ادامه تحصیل ندارید تا زمانی که دفترچه بفرستید و غیبت نداشته باشید
2- طبق قوانین جدید سنجیده میشه و منظور 5 ترم هست و قابل افزایش تا 6 ترم تحصیلی

.

B E N Z
09-07-2014, 15:01
سلام

1- چون سنواتتون تموم شده ، خیر اجازه ادامه تحصیل ندارید تا زمانی که دفترچه بفرستید و غیبت نداشته باشید
2- طبق قوانین جدید سنجیده میشه و منظور 5 ترم هست و قابل افزایش تا 6 ترم تحصیلی

.

وقتی من تو دانشگاه ثبت نام میکردم سنوات 6 ترم و قابل افزایش تا 7 ترم بود که سال بعد قوانین عوض شد و تو دانشگاه اطلاعیه زدن که این قوانین ورودی های 91 به بعد رو شامل میشه! حتی تو دفترچه هم تا 3.5 سال نوشته بود! منم با همون برنامه واحدامو انتخاب میکردم!!!

1- یعنی الان من وارد غیبت شدم؟ اگه وارد غیبت شده باشم باید چیکار کنم؟ من اصلا نمیدونستم همچین چیزی هست!!!

2- از کجا بفهمم وارد غیبت شدم یا نه؟

mohsensoft1
13-07-2014, 10:48
من الان سربازم و لیسانس دارم
یه بار بخاطر لیسانس از معافیت تحصیلی استفاده کردم
الان میخوام تجربی بخونم و پزشک قبول شم.تا مهر سال آینده که اگه خدا بخواد برم سر کلاس 2 ماه ار خدمتم میمونه یعنی اول آذر 94 خدمتم تموم میشه
حالا میخوام ببینم آیا به من دوباره معافیت تحصیلی میدن در حین خدمت؟یا باید حتما خدمتم تموم بشه و بعد برم دانشگاه؟

graphmax
13-07-2014, 13:34
من ورودی سال 90 مقطع لیسانس و الان ترم 6 هستم پس من باید لیسانسم 10حداکثر ترمه تموم کنم.
من برای کنکور کارشناسی یه بار پشت کنکور موندم آیا با این حساب بازم فرصت10 ترمه تموم کردن تحصیل دارم؟
بعد اگر من 10 ترمه تموم کنم آیا بازم میتونم تا یک سال بعد از گرفتن لیسانس برای سربازی اقدام کنم؟ یا نه اون فرجه یکساله فقط برای اونایی که 8 ترمه تموم کنند؟

farshidshd
13-07-2014, 14:12
وقتی من تو دانشگاه ثبت نام میکردم سنوات 6 ترم و قابل افزایش تا 7 ترم بود که سال بعد قوانین عوض شد و تو دانشگاه اطلاعیه زدن که این قوانین ورودی های 91 به بعد رو شامل میشه! حتی تو دفترچه هم تا 3.5 سال نوشته بود! منم با همون برنامه واحدامو انتخاب میکردم!!!

1- یعنی الان من وارد غیبت شدم؟ اگه وارد غیبت شده باشم باید چیکار کنم؟ من اصلا نمیدونستم همچین چیزی هست!!!

2- از کجا بفهمم وارد غیبت شدم یا نه؟

باید برید نظام وظیفه دانشگاه

من الان سربازم و لیسانس دارم
یه بار بخاطر لیسانس از معافیت تحصیلی استفاده کردم
الان میخوام تجربی بخونم و پزشک قبول شم.تا مهر سال آینده که اگه خدا بخواد برم سر کلاس 2 ماه ار خدمتم میمونه یعنی اول آذر 94 خدمتم تموم میشه
حالا میخوام ببینم آیا به من دوباره معافیت تحصیلی میدن در حین خدمت؟یا باید حتما خدمتم تموم بشه و بعد برم دانشگاه؟

در همون مقطع نمیتونید از معافیت تحصیلی استفاده کنید
در مقاطع بالاتر اگه قبول بشید میتونید از خدمت ترخیص بشید

mohsensoft1
13-07-2014, 17:22
باید برید نظام وظیفه دانشگاه

در همون مقطع نمیتونید از معافیت تحصیلی استفاده کنید
در مقاطع بالاتر اگه قبول بشید میتونید از خدمت ترخیص بشید

9- سربازان حين خدمت از شرط عدم گذشت بيش از يكسال از تاريخ فراغت يا انصراف مستثني بوده و در صورت نداشتن غيبت و احراز ساير شرايط‌،‌ پس از ترخيص از خدمت‌، ‌از معافيت تحصيلي برخوردار خواهند شد.

در واقع من اگه پزشکی قبول بشم دیگه مشکلی نیست و ترخیص میشم؟چون مقطع دکتری میشه دیگه!

graphmax
15-07-2014, 04:12
سلام
من ورودی مهرماه سال 90 مقطع لیسانس دانشگاه هستم.
برای من چند سال تحصیلی سنوات حساب میشه؟
با تشکر از دوستان

Gregar
16-07-2014, 11:59
دوستان خواهشا راهنمایی کنین .
الان واسه ارشد احتمالا قبول میشم اما دوره شبانه یا حتی مجازی که هزینه اش زیاده و باید برم سر کار تا هزینه اش در بیاد .
حالا موندم بین سربازی و دانشگاه یکی رو انتخاب کنم . از اون طرف میگم اگه برم دانشگاه و بعد از دو سال و صرف هزینه چند میلیون تومنی مدرک رو میگیرم و بعد تازه باید برم سربازی و دوسال هم اونجا که 28 سالگی برمیگردم و شاید اون موقع یه کم دیر باشه واسه کار پیدا کردن . چون کار قبلی رو هم از دست دادم به هر حال .
از طرف دیگه میگم میشه برم سربازی همین الان و دو سال اونجا بگذرونم و بعد که اومدم برم دنبال کار و حتی شاید درس رو ادامه بدم . هر چند با خودم میگم اون موقع دیگه دیره واسه ادامه دادن درس چون همین الانش هم درس خوندنم زورکی شده چه برسه به اون موقع .

خواهشا یه راهنمایی بکنین که من بین این دو راهی گیر کردم .
سوال دیگه داشتم در مورد اقدام برای معافی . من کم کاری تیروئید دارم و تالاسمی مینور و اضافه وزن و حتی شاید اگزمای خفیف روی پوست دستم . اما چون همشون شدتشون کمه میدونم هیچ کدوم باعث معافیت نمیشه . شاید معاف از رزم بشم .
به هر حال به خاطر کم کاری تیروئید میخوام برم واسه معافی . فردا باید دفترچه رو ارسال کنم . ضرر که نداره اقدام کنم واسه معافی . نه ؟ چون حتی نمیخوام معاف از رزم بخورم . کم کاری تیروئید فکر نمیکنم معاف از رزم بزنن واسش . یا معافه یا معاف نیست . در کل بیشتر میخوام فقط یه کم وقت گرفته بشه تا شاید واسه برج 8 اعزام بخورم .

Doublex
16-07-2014, 12:29
دوستان خواهشا راهنمایی کنین .
الان واسه ارشد احتمالا قبول میشم اما دوره شبانه یا حتی مجازی که هزینه اش زیاده و باید برم سر کار تا هزینه اش در بیاد .
حالا موندم بین سربازی و دانشگاه یکی رو انتخاب کنم . از اون طرف میگم اگه برم دانشگاه و بعد از دو سال و صرف هزینه چند میلیون تومنی مدرک رو میگیرم و بعد تازه باید برم سربازی و دوسال هم اونجا که 28 سالگی برمیگردم و شاید اون موقع یه کم دیر باشه واسه کار پیدا کردن . چون کار قبلی رو هم از دست دادم به هر حال .
از طرف دیگه میگم میشه برم سربازی همین الان و دو سال اونجا بگذرونم و بعد که اومدم برم دنبال کار و حتی شاید درس رو ادامه بدم . هر چند با خودم میگم اون موقع دیگه دیره واسه ادامه دادن درس چون همین الانش هم درس خوندنم زورکی شده چه برسه به اون موقع .

خواهشا یه راهنمایی بکنین که من بین این دو راهی گیر کردم .
سوال دیگه داشتم در مورد اقدام برای معافی . من کم کاری تیروئید دارم و تالاسمی مینور و اضافه وزن و حتی شاید اگزمای خفیف روی پوست دستم . اما چون همشون شدتشون کمه میدونم هیچ کدوم باعث معافیت نمیشه . شاید معاف از رزم بشم .
به هر حال به خاطر کم کاری تیروئید میخوام برم واسه معافی . فردا باید دفترچه رو ارسال کنم . ضرر که نداره اقدام کنم واسه معافی . نه ؟ چون حتی نمیخوام معاف از رزم بخورم . کم کاری تیروئید فکر نمیکنم معاف از رزم بزنن واسش . یا معافه یا معاف نیست . در کل بیشتر میخوام فقط یه کم وقت گرفته بشه تا شاید واسه برج 8 اعزام بخورم .

فکر معافیت رو که نکن.
نظر منو میخوای نه برو سربازی نه برو دانشگاه برو بچسب به کار . همین . تو ایران هم سربازی هم دانشگاه وقت تلف کردنه نه چیز دیگه .

farshid2002002
17-07-2014, 00:16
سلام به همه ی دوستان عزیز.

من سال سوم دانشگاه رو تموم کردم و بنا به دلایلی میخوام از دانشگاه انصراف بدم.متولد فروردین 72 هم هستم.میخوام ببینم اگر از دانشگاه انصراف بدم که خب باید طبیعتا بی برو برگرد برم سربازی.آیا امکانش هست که در حین سربازی وارد دانشگاهی جایی بشم مثلا دانشگاه پیام نور که بدون کنکور دانشجو میگیره یا خیر؟ یا حتما باید سربازی رو تموم کنم و وارد دانشگاه بشم؟

ممنون

farshid2002002
17-07-2014, 00:30
........................................

farshid2002002
17-07-2014, 00:42
در تکمیل پست بالام بگم که دانشگاه ما هیچ مدرک معادلی هم نمیده و هر کس در هر سال و ترمی انصراف بده آخرین مدرکش همون دیپلم هستش.(دانشگاه دولتی روزانه هم هست)

با این اوصاف و اینکه من متولد فروردین 72 هستم آیا بعد از انصراف فقط و فقط باید برم سربازی؟ اگر آره آیا میتونم در حین سربازی مثلا پیام نور کارشناسی بدون کنکور رو وارد بشم و از سربازی موقتا ترخیص بشم؟

لطفا دوستان هر چه سریع تر و دقیق پاسخ بدن که اگر سوالی دیگه هم موند بپرسم.

ممنون

hassanshaikhi
17-07-2014, 01:19
در تکمیل پست بالام بگم که دانشگاه ما هیچ مدرک معادلی هم نمیده و هر کس در هر سال و ترمی انصراف بده آخرین مدرکش همون دیپلم هستش.(دانشگاه دولتی روزانه هم هست)

با این اوصاف و اینکه من متولد فروردین 72 هستم آیا بعد از انصراف فقط و فقط باید برم سربازی؟ اگر آره آیا میتونم در حین سربازی مثلا پیام نور کارشناسی بدون کنکور رو وارد بشم و از سربازی موقتا ترخیص بشم؟

لطفا دوستان هر چه سریع تر و دقیق پاسخ بدن که اگر سوالی دیگه هم موند بپرسم.

ممنون
کارشناسی پیوسته باشید 70/80 واحد پاس کرده باشی باید مدرک کاردانی بهتون بدن.
اگه الان انصراف بدید چون توی سنوات مجاز انصراف دادید میتونید از قانون یک بار انصراف استفاده کنید البته اگه قبلا از این مورد استفاده نکرده باشید. یعنی بعد از انصراف یکسال فرصت دارید تا توی دانشگاه دیگه قبول بشید.
اما اگر مدرک معادل بگیرید یا اخراج بشید تا پایان خدمت از ادامه تحصل محرومید.

جواب :بلي . مشمولان در طي مدت تحصيل از ديپلم تا دكتري صرفا 1 بار مي توانند از تحصيل انصراف و مجددا با پذيرفته شدن در دانشگاه به شرط : 1- عدم گذشت بیش از یکسال از تاریخ انصراف (قبل از اعزام به خدمت). 2- انصراف قبل از اتمام سنوات تحصیلی مصوب بوده باشد یعنی در سنوات ارفاقی نباشد .3-انصراف از تحصیل در مقطع ، با اخذ مدرک تحصیلی پایین تر نبوده باشد .(مثلا انصراف از کارشناسی پیوسته با اخذ مدرک کاردانی نباشد، مگر اینکه مدرک اخذ شده در سنوات مجاز تحصیل همان مقطع یعنی مقطع پایین تر به مشمول تعلق گرفته باشد که در این صورت در حکم فارغ التحصیل محسوب شده و ادامه تحصیل وی بلامانع می باشد)4- مقطع جدید ،تکراری نباشد.(یعنی قبلا از این مقطع فارغ التحصیل نشده باشد.)

21- دانشجوياني كه با انصراف ازتحصيل ،به عنوان دارندگان مدرك معادل درمقطع پايين شناخته مي شوند آيا مجاز به تحصيل در مقاطع بالاتر مي باشند؟
جواب :خير اينگونه مشمولان تا پايان خدمت دوره ضرورت حق ادامه تحصيل نخواهند داشت .
22- آیا دانشجویان اخراجی مجاز به ادامه تحصیل هستند؟
جواب :خیر دانشجویان اخراجی تا پایان خدمت یا اخذ معافیت دائم ، مجاز به ادامه تحصیل نمی باشند.

farshid2002002
17-07-2014, 11:44
کارشناسی پیوسته باشید 70/80 واحد پاس کرده باشی باید مدرک کاردانی بهتون بدن.
اگه الان انصراف بدید چون توی سنوات مجاز انصراف دادید میتونید از قانون یک بار انصراف استفاده کنید البته اگه قبلا از این مورد استفاده نکرده باشید. یعنی بعد از انصراف یکسال فرصت دارید تا توی دانشگاه دیگه قبول بشید.
اما اگر مدرک معادل بگیرید یا اخراج بشید تا پایان خدمت از ادامه تحصل محرومید.

با سلام و تشکر از پاسختون

بنده قبلا انصرافی نداشتم.به علاوه دانشگاه ما جزء قوانینش هست که مدرک معادل به هیچ وجه نمیده.(دولتی روزانه هم هست.)

یعن اگر انصراف بدم(با وجود گذراندن شش ترم و داشتن 21 سال سن) میتونم تا قبل از اتمام یک سال جایی رو پیدا کنم و وارد دانشگاه بشم؟ مثلا وارد پیام نور بدون کنکور بشم؟

منظورتون از سنوات مجاز یعنی همون حداکثر 4 سال هستش؟

hassanshaikhi
17-07-2014, 16:16
با سلام و تشکر از پاسختون

بنده قبلا انصرافی نداشتم.به علاوه دانشگاه ما جزء قوانینش هست که مدرک معادل به هیچ وجه نمیده.(دولتی روزانه هم هست.)

یعن اگر انصراف بدم(با وجود گذراندن شش ترم و داشتن 21 سال سن) میتونم تا قبل از اتمام یک سال جایی رو پیدا کنم و وارد دانشگاه بشم؟ مثلا وارد پیام نور بدون کنکور بشم؟

منظورتون از سنوات مجاز یعنی همون حداکثر 4 سال هستش؟
سنوات مجاز واسه کارشناسی پیوسته ورودی های 90 به بعد 5 سال هست.
بستگی به تاریخ انصرافتون داره که چه موقع باشه مثلا اگه چند ماه دیگه انصراف بدید به فرض آبان اینطوری فرصت دارید برای کنکور سراسری هم امتحان بدید.

ariahope
17-07-2014, 16:22
سلام. من یبار کارشناسی دولتی خوندم و لیسانسمو گرفتم. الان دوباره کنکور دادم کارشناسی قبول شم پیام نور یه رشته دیگه. من میتونم از معافیت تحصیلی باز استفاده کنم یا حتما باید برم ارشد؟
ممنون

hassanshaikhi
17-07-2014, 16:30
سلام. من یبار کارشناسی دولتی خوندم و لیسانسمو گرفتم. الان دوباره کنکور دادم کارشناسی قبول شم پیام نور یه رشته دیگه. من میتونم از معافیت تحصیلی باز استفاده کنم یا حتما باید برم ارشد؟
ممنون
معافیت تحصیلی برای هر مقطع فقط یکبار صادر میشه. شما قبلا از معافیت تحصیلی کارشناسی استفاده کردید حتما باید ارشد برید تا بتونید از معافیت تحصیلی جدید استفاده کنید.

4net
18-07-2014, 01:41
با سلام خدمت دوستان
من خرداد 92 پیش دانشگاهیو تموم کردم و متولد آذر 73 هستم
پارسال کنکور دادم و به نتیجه دلخواه نرسیدم و از فرصت یکساله استفاده کردم
اردیبهشت ماه 93 اقدام به معافیت پزشکی کردم و 8 تیر به کمسیون رفتم و گفتن معاف از رزم میشم و ماه بعد یک نامه برام میاد
الان یه چند تا سوال دارم:
1. معاف از رزم کلا چیه؟ یعنی چه تفاوت خاصی با اعزام معمولی داره؟
2. من امسال هم کنکور دادم و مطمعنم که قبول میشم میخواستم ببینم میتونم با توجه به اینکه ممکنه اعزامم مرداد باشه برای اینکه کنکور دادم اعزامو به عقب بندازم تا معافیت تحصیلی بگیرم؟
3. الان حدود 20 روز گذشته از کمسیون آیا باید 10 روز دیگه صبر کنم تا یک ماه بشه یا خودم برم پلیس + 10 پیگیری کنم ؟ (غیبت نخورم پدرم در بیاد :n28: )
4. اگه مرداد اعزام بشم و شهریور ماه که نتایج نهایی دانشگاه ها میان تو رشته ای قبول بشم چجوری میتونم از خدمت بیام بیرون و به دانشگاه برم و برای ادامه تحصیل معافیت تحصیلی بگیرم ؟
5. آیا میتونم انتخاب کنم که خدمتم تو ارتش باشه یا سپاه یا نیروی دریایی یا ... ؟

mohsensoft1
18-07-2014, 08:54
دوستان من بواسیر درجه 3 یا 4 دارم
که طبق بند 19 قسمت بیماری های دستگاه تناسلی و ...معافیت بهم تعلق میگیره
الان هم مشغول خدمت توی ارتش هستم
میخوام ببینم آیا واسه این مورد معافیت میدن یا میپیچونن؟قبلش از پزشک غیر از بیمارستان ارتش نامه ببرم توی معاینه اولیه تاثیر داره؟؟
لطفا زودتر جواب بدین یکشنبه میرم بیمارستان ارتش

farshidshd
20-07-2014, 21:13
با سلام خدمت دوستان
من خرداد 92 پیش دانشگاهیو تموم کردم و متولد آذر 73 هستم
پارسال کنکور دادم و به نتیجه دلخواه نرسیدم و از فرصت یکساله استفاده کردم
اردیبهشت ماه 93 اقدام به معافیت پزشکی کردم و 8 تیر به کمسیون رفتم و گفتن معاف از رزم میشم و ماه بعد یک نامه برام میاد
الان یه چند تا سوال دارم:
1. معاف از رزم کلا چیه؟ یعنی چه تفاوت خاصی با اعزام معمولی داره؟
2. من امسال هم کنکور دادم و مطمعنم که قبول میشم میخواستم ببینم میتونم با توجه به اینکه ممکنه اعزامم مرداد باشه برای اینکه کنکور دادم اعزامو به عقب بندازم تا معافیت تحصیلی بگیرم؟
3. الان حدود 20 روز گذشته از کمسیون آیا باید 10 روز دیگه صبر کنم تا یک ماه بشه یا خودم برم پلیس + 10 پیگیری کنم ؟ (غیبت نخورم پدرم در بیاد :n28: )
4. اگه مرداد اعزام بشم و شهریور ماه که نتایج نهایی دانشگاه ها میان تو رشته ای قبول بشم چجوری میتونم از خدمت بیام بیرون و به دانشگاه برم و برای ادامه تحصیل معافیت تحصیلی بگیرم ؟
5. آیا میتونم انتخاب کنم که خدمتم تو ارتش باشه یا سپاه یا نیروی دریایی یا ... ؟

سلام
1- یعنی کار های رزمی مثل رژه و اسلحه و ... نمیدن بهت . کارهای سبک مثل منشی دفتر فرمانده ، نگهبانی و ... میدن
2- معلوم نیست تمدید کنن یا نه ف احتمالش کمه
3- بهتره پیگیری کنید .
4- نامه قبولی رو می برید یگان خدمتی و کار های ترخیص از خدمت رو انجام می دید
5- خیر ، کاملا تصادفی هست

دوستان من بواسیر درجه 3 یا 4 دارم
که طبق بند 19 قسمت بیماری های دستگاه تناسلی و ...معافیت بهم تعلق میگیره
الان هم مشغول خدمت توی ارتش هستم
میخوام ببینم آیا واسه این مورد معافیت میدن یا میپیچونن؟قبلش از پزشک غیر از بیمارستان ارتش نامه ببرم توی معاینه اولیه تاثیر داره؟؟
لطفا زودتر جواب بدین یکشنبه میرم بیمارستان ارتش

معمولا معافیت میدن ، بهتره مدارک پزشکی که خودت قبلا از پزشک های دیگه گرفتی هم همراهت باشه

mohsensoft1
23-07-2014, 19:40
دوستان عزیز لطفا جواب بدین خیلی واسم مهمه
من مشغول خدمت سربازی هستم و میخوام امسال کنکور تجربی بدم
خدمتم هم آبان 94 تموم میشه
لیسانس دارم و از معافیت تحصیلی هم یک بار استفاده کردم
حالا میخوام ببینم اگر مثلا من دندانپزشکی قبول بشم میتونم توی مهر 94 توی دانشگاه ثبت نام کنم؟چون میگن از معافیت تحصیلی یک بار در هر مقطع میشه استفاده کرد و میشه گفت این مقطع دکترا هست و یک بار دیگه میشه از معافیت استفاده کرد؟
راستی اگه قبول بشم میتونم از دانشگاه یک ترم مرخصی بگیرم تا خدمتم تموم شه؟

AliSub
27-07-2014, 10:44
سلام
رفیقم متولد 70 هست و ترم 7 دانشگاه (کارشناسی). میخواد از اونجا انصراف بده و بیاد بدون کنکور یه دانشگاه دیگه و درساشو تطبیق بزنه. میتونه اینکارو کنه یا باید بره سربازی؟؟؟؟؟؟؟؟

farid_givehchin
01-08-2014, 16:08
سلام
رفیقم متولد 70 هست و ترم 7 دانشگاه (کارشناسی). میخواد از اونجا انصراف بده و بیاد بدون کنکور یه دانشگاه دیگه و درساشو تطبیق بزنه. میتونه اینکارو کنه یا باید بره سربازی؟؟؟؟؟؟؟؟
دوست عزیز بنده ترم 6 کارشناسی بودم و انصراف دادم رفتم دانشگاه دیگه ای که قبول شده بودم ثبت نام کردم الان 2 ترم هم هست که دارم میخونم
واحد هایی که بالای 12 شده دوستتون تطبیق میخوره(من از ازاد به ازاد مطمئن هستم که اینجور هست)ولی پیشنهاد دوستانه من به شما این هست که اگر زیر 20 واحد برای تطبیق دارید که اونم هم معدلی زیر 13 داره این کارو انجام ندین
اول کارنامه قبولی واحد جدید میبرید دانشگاه مبدا ارائه میدید اموزش گروه میگید میخوایید چیکار کنید اونا مراحلو توضیح میدن باید 4 5 ساعت دوندگی کنید تا کارها انجام بشه و پروندتونو بدن(یادتون باشه حتما لیست ریز نمرات امضا شده توسط معاون دانشگاه بگیرید)در اخر هم حتما چک کنید پرونده کامل باشه مخصوصا یه نامه هست که معرفیتون میکنه به اون حوزه نظام وظیفه دانشگاه مقصد و توش تاریخ اننصراف مشخص شده حتما داخل پرونده باشه وگرنه باز باید برگردید واحد مبدا و مدارکتونو بگیرید(این قضیه که پرونده کامل داده بشه بهتون یا خیر یکم سلیقه ای هست دانشگاه به دانشگاه)
گواهی پایان دوره پیش دانشگاهی حتما باید موجود باشه موقع ثبت نام
شما با همه این مدارک میرید دانشگاه مقصد و شروع میکنید مراحل ثبت نام گذروندن تو مرحله نظام وظیفه بگید که دانشجو انصرافی هستید اونام نامه میدن بهتون میبرید پلیس +10 و میگید داستان اینجوریه اون برگه انصرافتون هم بهشون میدین اونا هم یه معافیت 5 ساله براتون صادر میکنن(قبلا نمیخواست بری پلیس ولی الان حتما باید بری)
برمیگردی دانشگاه و ادامه میدی ثبت نامو...مرحله اخر(انتخاب واحد) بگید که ریز نمرات دارید و انصرافی هستید که براتون انتخاب واحد درست انجام بدن یا میگن یه روز بیایید اموزش گروه اونجا انتخاب میکنند
چند کلمه پیشنهاد دوستانه دارم براتون
1-اگر دانشگاه مقصد مسیر کوتاه تری داره (در صورتی که هر 2 ازاد هستند) اقدام به انصراف کنید
2-اگر دانشگاه مقصد دولتی(روزانه یا شبانه) هست و ارزش بالاتری داره اقدام به انصراف کنید(حتی با نقض بند 1)
3-اگر میتونید معافیت بگیرید حتما اقدام کنید،بعد از انصراف شما 1 سال مهلت دارید که یا ادامه تحصیل بدید یا خوتونو معرفی کنید نظام وظیفه،یک ترم ارزش داره برید معافی بگیرید و بعد برید ثبت نام
4-اگر واحد هایی که میخوایید معادل کنید ارزش داشت این کارو انجام بدید چون در صورت معادل کردن واحد هم یک سوم شهریه متغییر واحد میگیرن هم سقف سنوات کمتری بهتون میدن و هم در مدرک ذکر میشه و هم اینکه بدون کنکور نمیتونید برید ارشد و هم اینکه احتمال فرار از مشروطی کمتر میشه(مخصوصا واحدای عمومی فقط در صورتی که بالای 17 شدید تطبیق کنید)
5-تو پروسه ثبت نام و انصراف سعی کنید حتما با 1 نفر از دوستان یا خانواده برید(ترجیحا 2 نفر)
6-حتما پول تو کارت اعتباریتون هنگام ثبت نام داشته باشید که تمام مراحل 1 روزه انجام بشه
7-موفع انصراف ازتون هیچ پولی گرفته نمیشه پس به هیچ عنوان به شایعات عاممه مردم که میگن نه باید پول کل ترمای مونده یا واحدای پاس نشده رو پرداخت کنی توجه نکنید

من خودم از ساوه انصراف دادم که مسیرش 120 کیلومتره و کلا هم 2 واحد + 8 واحد پیش نیاز پاس کرده بودم(2 ترم مشروطی+حذف ترم+2ترم مرخصی) در 6 ترم و الان شهر قدس تهران میخونم 2 ترم و رتبه دارم تو دانشگاه کاملا هم از کاری که کردم راضیم
کلا هم نگران نباشید همینایی که گفتم راهنمایی کاملی هست که تمام مراحلو به راحتی انجام بدید
موفق باشید

Amir-Rainman
03-08-2014, 20:38
با سلام

دوره کاردانی تموم شده و باید برا کارشناسی امتحان بدم، اگه نوبت دوم قبول بشم ( ورودی بهمن ) و با انتقال به ورودی مهر هم موافقت نشه، تو این 3-4 ماه باید چیکار کرد؟ باید دفترچه سربازی رو گرفت یا دانشجو حساب میشم ُ معافیت تحصیلی میدن؟؟

farshidshd
04-08-2014, 14:31
با سلام

دوره کاردانی تموم شده و باید برا کارشناسی امتحان بدم، اگه نوبت دوم قبول بشم ( ورودی بهمن ) و با انتقال به ورودی مهر هم موافقت نشه، تو این 3-4 ماه باید چیکار کرد؟ باید دفترچه سربازی رو گرفت یا دانشجو حساب میشم ُ معافیت تحصیلی میدن؟؟

سلام

نیازی به ارسال دفترچه نیست ، معافیت تحصیلی می دن

sarbaz2
05-08-2014, 15:54
سلام دوستان
من اعزامم 1 شهریوره و از طرفی منتظر نتایج ارشدم ( احتمالا 5 شهریور نتایج میاد) چند تا سوال داشتم:
برای تمدید پزشکی درخواست دادم که موافقت نشد، آیا میشه برای بار دوم درخواست تمدید داد؟ اصلا راهی هست که تمدید کنم؟
آیا روز اول ما رو تو پادگان نگه میدارن یا برای درست کردن لباس و.. مرخصی میدن؟
آیا با اومدن نتایج ارشد از طریق سایت سنجش ، مرخصی میدن یا باید تا موقع ثبت نام دانشگاه صبر کنم؟
خیلی ممنون

kiar
10-08-2014, 13:34
من تا تاریخ 31-06-93 تو سنوات تحصیلی مجاز از مقطع کاردانی فارغ التحصیل میشم. میخواستم بدونم میتونم تو دانشگاه های جامع علمی کاربردی ادامه تحصیل بدم؟ یعنی مرخصی تحصیلی بهم تعلق میگیره؟

4net
10-08-2014, 16:24
من اقدام به معافیت کردم و یکبار کمسیون رفتم و بیست روز بعدش نامه اومد که برم کمسیون مرکز نظام وظیفه عمومی و در اونجا بعد معاینات بهم گفتن که یک ماه بعد نتیجش میاد دم در خونمون که متاسفانه یک ماه بعد (که حدودا میشه یک هفته پیش) تاریخ اعزام به خدمت و مکان خدمتم اومد بعلاوه اینکه معاف از رزم شده بودم
به هر حال امروز قراربود که اعزام بشم و با پیگیری زیاد و با سختی بسیار تونستم یک ماه تاریخ اعزامو عقب بندازم حالا سوال من اینه که میتونم ظرف این یک ماه به رای کمسیون اعتراض کنم؟
چه موقع میشه به رای کمسیون اعتراض کرد؟ و چگونه میشه به رای کمسیون اعتراض کرد؟

post98
12-08-2014, 13:37
سلام دوستان

دوستان اگه کسی در این مورد اطلاعی داره بگه ممنون میشم

یه سوالی که برام پیش اومده زمانی که من برا ثبت نام برای دانشگاه آزاد رفته بودم (کارشناسی ناپیوسته) به من یه برگه داده بودن که ببرم پلیس + 10 ثبت کنم من چند بار رفتم اما شخصی که باید ثبت میکرد
حضور نداشت و کلآ دیگه نبردم و اون برگه رو هم گم کردم حالا که درسم تموم شده (نمره پروژه مونده فقط) باید چیکار کنم آیا در حال حاضر من اضاف خوردم سرباز فراری محسوب میشم اگه من برگه ببرم از خوده دانشگاه
دوباره ثبت میکنن برام من بهمن 92 درسم تموم شده یعنی تا بهمن امسال باید وقت داشته باشم(درسته؟) من از قسمت مشمولین پرسیدم گفتن باید ریز نمراتت رو بگیری از دانشگاه قبلیت و اینا به پلیس + 10 نامه بزنن

حالا به نظرتون تکلیفم چیه؟ (اضاف خوردم؟)

مرسی

farshidshd
12-08-2014, 15:45
سلام دوستان

دوستان اگه کسی در این مورد اطلاعی داره بگه ممنون میشم

یه سوالی که برام پیش اومده زمانی که من برا ثبت نام برای دانشگاه آزاد رفته بودم (کارشناسی ناپیوسته) به من یه برگه داده بودن که ببرم پلیس + 10 ثبت کنم من چند بار رفتم اما شخصی که باید ثبت میکرد
حضور نداشت و کلآ دیگه نبردم و اون برگه رو هم گم کردم حالا که درسم تموم شده (نمره پروژه مونده فقط) باید چیکار کنم آیا در حال حاضر من اضاف خوردم سرباز فراری محسوب میشم اگه من برگه ببرم از خوده دانشگاه
دوباره ثبت میکنن برام من بهمن 92 درسم تموم شده یعنی تا بهمن امسال باید وقت داشته باشم(درسته؟) من از قسمت مشمولین پرسیدم گفتن باید ریز نمراتت رو بگیری از دانشگاه قبلیت و اینا به پلیس + 10 نامه بزنن

حالا به نظرتون تکلیفم چیه؟ (اضاف خوردم؟)

مرسی

سلام.
نامه رو تحویل ندادین و ثبت نشده احتمالا براتون معافیت تحصیلی صادر نشده و تا بهمن 93 مهلت دارید دفترچه بفرستید

farshidshd
12-08-2014, 15:46
من تا تاریخ 31-06-93 تو سنوات تحصیلی مجاز از مقطع کاردانی فارغ التحصیل میشم. میخواستم بدونم میتونم تو دانشگاه های جامع علمی کاربردی ادامه تحصیل بدم؟ یعنی مرخصی تحصیلی بهم تعلق میگیره؟

بله مشکلی نیست

farshidshd
12-08-2014, 15:49
سلام دوستان
من اعزامم 1 شهریوره و از طرفی منتظر نتایج ارشدم ( احتمالا 5 شهریور نتایج میاد) چند تا سوال داشتم:
برای تمدید پزشکی درخواست دادم که موافقت نشد، آیا میشه برای بار دوم درخواست تمدید داد؟ اصلا راهی هست که تمدید کنم؟
آیا روز اول ما رو تو پادگان نگه میدارن یا برای درست کردن لباس و.. مرخصی میدن؟
آیا با اومدن نتایج ارشد از طریق سایت سنجش ، مرخصی میدن یا باید تا موقع ثبت نام دانشگاه صبر کنم؟
خیلی ممنون

سلام

اگه موافقت نشده راه دیگه ای نیست .
روز اول هم بستگی به پادگان داره ، خیلی ها رو میفرستن و خیلی ها رو نگه می دارن/
بعد ز قبولی می تونید از خدمت ترخیص بشید

موفق باشید

mohsensoft1
13-08-2014, 17:24
دوستان من الان مشغول خدمتم و میخوام کنکور تجربی بدم تا پزشکی قبول شم
الان هم فوق دیپلم دارم
تا 1 آذر 94 خدمتم تموم میشه
میخوام ببینم اگه تو کنکور تجربی شرکت کنم و پزشکی قبول بشم میتونم نیم سال اول از دانشگاه مرخصی بگیرم تا خدمتم تموم شه؟
یعنی دانشگاه قبول میکنه من که در حال خدمت هستم یه ترم رو مرخصی بگیرم؟

Sh-Meteor
14-08-2014, 22:28
سلام دوستان

من تابستون امسال فوق دیپلمم رو میگیرم.
( همه رو تو چهار ترم پاس کردم، 5 واحد مونده که اونارم دارم تو تابستون پاس می کنم )

کنکور کاردانی به کارشناسی هم امروز بود.

من برای کنکور زیاد نخوندم و طبق انتظار امروز هم کنکور جالبی ندادم.

برای همین می خوام سال دیگه تو کنکور شرکت کنم.

ترم یک یا دو که بودیم، رفتیم پلیس + 10 و معافیت تحصیلی مونو گرفتیم. ( فکر کنم نوشته بود تا 31 شهریور 94 )

1. حالا که من همه رو چهار ترمه پاس کردم، هنوز هم معافیت شامل من میشه؟

2. چطوری می تونم مطمئن شم تا کی معافیت تحصیلی دارم؟

3. اگه تائید بشه که من تا 31 شهریور 94 معاف تحصیلی دارم، میتونم تو کنکور کاردانی به کارشناسی 94 شرکت کنم دیگه؟ ( مرداد برگزار میشه )

ممنون میشم راهنماییم کنید:n16:

farshidshd
16-08-2014, 15:38
دوستان من الان مشغول خدمتم و میخوام کنکور تجربی بدم تا پزشکی قبول شم
الان هم فوق دیپلم دارم
تا 1 آذر 94 خدمتم تموم میشه
میخوام ببینم اگه تو کنکور تجربی شرکت کنم و پزشکی قبول بشم میتونم نیم سال اول از دانشگاه مرخصی بگیرم تا خدمتم تموم شه؟
یعنی دانشگاه قبول میکنه من که در حال خدمت هستم یه ترم رو مرخصی بگیرم؟

سلام
خیر در حین خدمت نمیشه تحصیل کرد یا در حین تحصیل نمیشه خدمت کرد.

مگر اینکه دانشگاه آزاد قبول بشید تا ترم اول بهتون مرخصی بدن