PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ✔ نظام وظیفه و شرایط ادامه ی تحصیـل مشمولان || معافیت ها در پست اول و دوم

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25

After4Ever
13-12-2012, 12:09
زنگ زدم به نظام وظيفه گفت تا آخر شهريور وقت داري كه ايشالا تا اون موقع علوم پزشكي تهران رو شاخشه :n26:

farshidshd
14-12-2012, 12:01
خب پس یعنی با انصراف خودبه خود معافیتم باطل میشه درسته؟؟

+
فرض کنید میخوام این تغییر رشته رو انجام بدم قضیه برای کنکور 92 به چه صورت میشه؟
فرض کنید اقدام انصراف انجام بدم یکی دوماه طول بکشه تا انجام برسه. بعد وظیفه اقدام کنم دست کم دوماه طول بکشه برای بررسی معافیت پزشکیم.
حالا فرض کنید معاف نشم. 4 ماهم که حساب کنی یعنی فروردینم تموم شده و من دوماه تا کنکور دارم! اگه برم آموزشی که کنکور نمیتونم بدم! میتونم؟
اگه نرم (با فرض اینکه فرجه ای برای اعزام داشته باشم) کنکورم رو بدم بعد برم اون وقت به چه صورت میشه؟! بلافاصله بعد کنکور برم آموزشی تا قبل مهر و ثبت نام دانشگاه برگردم و با ثبت نام ، بازم معاف تحصیلی بشم؟
اما این طور که نیست، اعضام ها یه نوبت های خاصی داره مثلا ممکنه شهریور باشه ، خب در این صورت نمیتونم برم دانشگاه! :wac:

لطفا راهنمایی کنید

تغییر رشته مشکلی نداره
واسه انصراف و اقدام برای خدمت اصلا معلوم نیست چقدر طول میکشه ، شاید 1 ماهه همه جوابا بیاد و بری خدمت.
اگه بری آموزشی میتونی واسه کنکور بیای چرا نمیتونی ! مرخصی میدن میای کنکور میدی و میری
اگه هم کنکور بدی و بعدش بری خدمت ، اگه قبول بشی خب ترخیص میشی و میای دانشگاه البته اگه غیبت نداشته باشی

.

Nocturne
14-12-2012, 15:42
تغییر رشته مشکلی نداره
منظورتون بدون اقدام برای سربازی هست؟ آخه من چون یه بار قبلا تغییر دادم دیگه نمیشه و مجبورم ظاهرا اقدام کنم

واسه انصراف و اقدام برای خدمت اصلا معلوم نیست چقدر طول میکشه ، شاید 1 ماهه همه جوابا بیاد و بری خدمت.
اگه بری آموزشی میتونی واسه کنکور بیای چرا نمیتونی ! مرخصی میدن میای کنکور میدی و میری
اگه هم کنکور بدی و بعدش بری خدمت ، اگه قبول بشی خب ترخیص میشی و میای دانشگاه البته اگه غیبت نداشته باشی

.
خب اگه حالت دوم باشه آیا میتونم در حین "دوماه آموزشی" ترخیص بشم؟ فرض کنید اعزام رو گذاشتم تابستان اما مثلا شهریور شد و تا مهر طول کشید آیا میتونم بعد یک ماه ولم کنن بیام وارد دانشگاه بشم؟

liverpolis
15-12-2012, 12:48
آیا کسی که در مقطع کارشناسی پیوسته انصراف داده و حالا می خواد کاردانی ناپیوسته بخونه ، با توجه به اینکه کاردانی یک مقطع پایین تر نسبت به کارشناسی پیوسته ای بوده که قبلا می خونم می تونم معافیت تحصیلی بگیرم ؟ و اینکه بعد از اخذ کاردانی هم امکان ادامه تحصیل واسم در مقطع کارشناسی وجود داره ؟

farshidshd
16-12-2012, 11:33
منظورتون بدون اقدام برای سربازی هست؟ آخه من چون یه بار قبلا تغییر دادم دیگه نمیشه و مجبورم ظاهرا اقدام کنم

خب اگه حالت دوم باشه آیا میتونم در حین "دوماه آموزشی" ترخیص بشم؟ فرض کنید اعزام رو گذاشتم تابستان اما مثلا شهریور شد و تا مهر طول کشید آیا میتونم بعد یک ماه ولم کنن بیام وارد دانشگاه بشم؟

خب یه بار تغییر رشته دادین دیگه اجازه نمیدن بهتون
بله میتونی در حین خدمت ترخیص بشی البته این در صورتی هست که غیبت نداشته باشی .بهتره بری نظام وظیفه شهرتون واست استعلام بگیره و شرایطتو بگو ببینه غیبت نداشته باشی

آیا کسی که در مقطع کارشناسی پیوسته انصراف داده و حالا می خواد کاردانی ناپیوسته بخونه ، با توجه به اینکه کاردانی یک مقطع پایین تر نسبت به کارشناسی پیوسته ای بوده که قبلا می خونم می تونم معافیت تحصیلی بگیرم ؟ و اینکه بعد از اخذ کاردانی هم امکان ادامه تحصیل واسم در مقطع کارشناسی وجود داره ؟

از مقطع بالا نمیتونی بیای پایین،از نظر نظام وظیفه مشکل داره.../.../

.

Pekhor
16-12-2012, 11:41
من که میخوام انصراف بدم و توی کنکور 92 شرکت کنمو سال بعد برم دانشگاه موقع انصراف دادن نباید کار خاصی بکنم؟ به قسمت نظام وظیفه نباید بگم که سال دیگه میخوام برم دانشگاه و میخوام از مهلت یکساله استفاده کنم؟

Nocturne
16-12-2012, 14:52
خب یه بار تغییر رشته دادین دیگه اجازه نمیدن بهتون
بله میتونی در حین خدمت ترخیص بشی البته این در صورتی هست که غیبت نداشته باشی .بهتره بری نظام وظیفه شهرتون واست استعلام بگیره و شرایطتو بگو ببینه غیبت نداشته باشی

نه خدمتو میدونم . یعنی در زمان خدمت اگه بازم قبول شم میتونم باز معافیت تحصیلی بگیرم... منظورم زمان خود دوماه آموزشی بود! نه خدمت. توی دوماه آموزشی هم این اتفاق میتونه رخ بده؟ کنکور رو بدم سریع برم برای آموزشی و وقتی نتیجه اومد که قبول شدم از وسط آموزشی بیام بیرون!!
چون اگه برای مثال فرض کنیم نیمه تیر اعزام بشم خب دوماه میشه تا نیمه شهریور به ثبت نام دانشگاه میرسم . ولی اگه مثلا بگن شهریور اعزامه خب فایده نداره! چه طوری میشه اون وقت؟؟

چرا اگر مدرکش رو نگرفته باشه میشه
از این صفحه pdf قوانین را دانلود کنید: لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

من که میخوام انصراف بدم و توی کنکور 92 شرکت کنمو سال بعد برم دانشگاه موقع انصراف دادن نباید کار خاصی بکنم؟ به قسمت نظام وظیفه نباید بگم که سال دیگه میخوام برم دانشگاه و میخوام از مهلت یکساله استفاده کنم؟

شما اگر تا بحال انصراف نداده اید و هنوز شانس تغییر رشته و گرفتن مجدد معافیت تحصیلی را دارید درست تر اینه که دانشگاه فعلیتون رو مرخصی بگیرید و برای کنکور بخونید . وقتی قبول شدید از اینجا انصراف بدید برید اونجا

farshidshd
17-12-2012, 11:49
نه خدمتو میدونم . یعنی در زمان خدمت اگه بازم قبول شم میتونم باز معافیت تحصیلی بگیرم... منظورم زمان خود دوماه آموزشی بود! نه خدمت. توی دوماه آموزشی هم این اتفاق میتونه رخ بده؟ کنکور رو بدم سریع برم برای آموزشی و وقتی نتیجه اومد که قبول شدم از وسط آموزشی بیام بیرون!!
چون اگه برای مثال فرض کنیم نیمه تیر اعزام بشم خب دوماه میشه تا نیمه شهریور به ثبت نام دانشگاه میرسم . ولی اگه مثلا بگن شهریور اعزامه خب فایده نداره! چه طوری میشه اون وقت؟؟

معافیت تحصیلی فقط یک بار داده میشه و مدت خاصی داره مثلا واسه کارشناسی پیوسته 5 سال هست

اگه قبل از تموم شدن این 5 سال انصراف بدی ، واسه دفه ی بعد از ادامه ی این 5 سال برات محاسبه میشه

...

چرا اگر مدرکش رو نگرفته باشه میشه
از این صفحه pdf قوانین را دانلود کنید

بله اگه مدرک نگرفته باشه.

.../

Nocturne
17-12-2012, 22:48
اگه قبل از تموم شدن این 5 سال انصراف بدی ، واسه دفه ی بعد از ادامه ی این 5 سال برات محاسبه میشه

یعنی چی؟
+
ضمنا تاجایی که میدونیم 6 ساله

liverpolis
18-12-2012, 04:05

.
ولی آخه من که هیچ واحدی رو اونجا نگذروندم! اینطور من که شنیدم اگه یک نفر که مثلا چند واحد رو گذرونده باشه به طوری که اگه انصراف بده واسش مدرک معادل فوق دیپلم صادر بشه اونوقت نمی تونه کاردانی ثبت نام کنه ،مطمئنید واسم مشکل پیش میاد ؟ نمی خوام تو هیجده سالگی و اوج جوونی برم خدمت :n28:
منظورتون از مدرک ، مدرک معادل فوق دیپلم هستش دیگه ؟

farshidshd
18-12-2012, 10:22
یعنی چی؟
+
ضمنا تاجایی که میدونیم 6 ساله

گفتم مثلا اگه 5 سال باشه ...
یعنی تا 3 سال از معافیت تحصیلی استفاده کردی بعد انصراف بدی ... برای دفه ی بعدی که میری دانشگاه اون 2 سال باقی مونده رو فقط بهت معافیت تحصیلی میدن

ولی آخه من که هیچ واحدی رو اونجا نگذروندم! اینطور من که شنیدم اگه یک نفر که مثلا چند واحد رو گذرونده باشه به طوری که اگه انصراف بده واسش مدرک معادل فوق دیپلم صادر بشه اونوقت نمی تونه کاردانی ثبت نام کنه ،مطمئنید واسم مشکل پیش میاد ؟ نمی خوام تو هیجده سالگی و اوج جوونی برم خدمت :n28:
منظورتون از مدرک ، مدرک معادل فوق دیپلم هستش دیگه ؟

دوستمون در پست قبل گفتن ،
اگه مدرک صادر بشه براتون ، مشکلی پیش نمیاد....

.

Nocturne
18-12-2012, 13:17
گفتم مثلا اگه 5 سال باشه ...
یعنی تا 3 سال از معافیت تحصیلی استفاده کردی بعد انصراف بدی ... برای دفه ی بعدی که میری دانشگاه اون 2 سال باقی مونده رو فقط بهت معافیت تحصیلی میدن

دوستمون در پست قبل گفتن ،
اگه مدرک صادر بشه براتون ، مشکلی پیش نمیاد....

.
چرا برعکس میگید؟! صادر نشده باشه!
اگه لیسانس رو بگیریی که نمیشه، اینم آیا واحدهات جوری هست که معادل کاردانی بگیرن یا نه باید بیشتر اطلاعات کسب کنی

farzan311
19-12-2012, 04:25
سلام
یکی از دوستان بنده میخواد برای معافی پزشکی اقدام کنه ولی انگار بهش گفتند اگه با درخواستش موافقت نشه مجبوره بره سربازی:n02:
مشکلش هم اینه مجموع نمره چشم هاش بالای هشته وزنش هم 170 به بالاست البته 190 قدشه
حالا میخواد بدونه 100 درصد معاف میشه که بره اقدام بکنه یا احتمال داره قبول نکنند؟

Nocturne
19-12-2012, 16:21
سلام
یکی از دوستان بنده میخواد برای معافی پزشکی اقدام کنه ولی انگار بهش گفتند اگه با درخواستش موافقت نشه مجبوره بره سربازی:n02:
مشکلش هم اینه مجموع نمره چشم هاش بالای هشته وزنش هم 170 به بالاست البته 190 قدشه
حالا میخواد بدونه 100 درصد معاف میشه که بره اقدام بکنه یا احتمال داره قبول نکنند؟
الان یعنی دانشجو هست دیگه؟ من چون خودم تو چنین دوراهی ای هستم تجربه تلخ ماهها سرگردانی رو باهاتون در میون میذارم...

بستگی داره به چه هدفی میخواد این کارو کنه. انگیزه ش چیه. باید درست اطلاعات کسب کنه و درست فکراشو بکنه تصمیمشو در این خصوص بگیره
اگه مطمئنه مسیری که درش هست بدردش نمیخوره و مسیر دیگری رو براش انگیزه داره باید اقدام کنه چون در نهایت مسیر فعلی براش سودی نداره و این که چه اتفاقی هم تو نظام وظیفه میفته دست ما نیست
اما اگه فکر میکنه مسیر فعلیش هم سودی خواهد داشت (مثلا همین مدرک گرفتن هم خودش میتوننه هدف باشه) و یا مسیر خاص دیگری هم نیست که براش انگیزه واقعی داشته باشه، اون وقت بی خیال سربازی بشه
باید ببینه هدفش واقعا چیه

این که 100٪ بفهمه معافه یا نه میتونه در باره ش تحقیق کنه (مثل مطالعه قوانین ، همین تاپیک ، یا پلیس +10 یا چه میدونم سایت وظیفه...) اما در نهایت به اطمینان 100٪ نمیرسه

+
pdf قوانین رو از این صفحه بگیرید: لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

farshidshd
19-12-2012, 16:42
چرا برعکس میگید؟! صادر نشده باشه!
اگه لیسانس رو بگیریی که نمیشه، اینم آیا واحدهات جوری هست که معادل کاردانی بگیرن یا نه باید بیشتر اطلاعات کسب کنی

برعکس نگفتم مدرک کاردانی رو گفتم ، مدرک معادل کاردانی

arsalne
22-12-2012, 18:06
با سلام.
دوستان کسی که الان دانشجو هست اگه در صورت قبولی در کنکور 92 میتونه شهریور ماه انصراف بده؟ کسی از دوستان دانشجو، از این قانون نظام وظیفه که یکسال فرصت داده برای کنکور مجدد، استفاده کرده؟ خوشحال میشم تجربه ش رو بازگو بکنه. با تشکر.

Nocturne
22-12-2012, 23:26
با سلام.
دوستان کسی که الان دانشجو هست اگه در صورت قبولی در کنکور 92 میتونه شهریور ماه انصراف بده؟ کسی از دوستان دانشجو، از این قانون نظام وظیفه که یکسال فرصت داده برای کنکور مجدد، استفاده کرده؟ خوشحال میشم تجربه ش رو بازگو بکنه. با تشکر.
ورودی چند هست؟ اگر تابحال انصراف نداده میتونه. ضمنا قانونی که گفتید "1 سال فرصت داده برای کنکور مجدد" چی هست لطفا بیشتر توضیح بدید و اینکه کجای آیین نامه هست یا از کدام مسئول شنیدید

arsalne
23-12-2012, 01:48
ورودی 89. نه نداده. بحث اینه که شهریور انصراف بده یا قبل آزمون؟ بهمین خاطر زمان برام مهمه مثلا اومدی قبول نشد و قبلش انصراف داد اینجوری هم رشته ی قبلیش رو از دست میده هم بایستی بره خدمت بعدش دیگه ناچارا. به این خاطر میگم کسی اگه تجربه داره بازگوش بکنه چون مثلا سنجش میگه تا 28 آذر ولی نظام وظیفه مشخص نکرده وضعیت رو ولی قانون یکسال رو مشخص کرده. که اینم رو حتی سنجش مشخص نکرده. طبق قانون سنجش کسی که معافیت تحصیلی داره اصلا نمیتونه امتحان بده. ولی طبق قانون نظام اصلا میتونه خیلی هم میتونه :) بنابراین وقتی قضیه اینطوره آدم به این 28 آذر هم اعتمادی نمیکنه. فکر کنم کسی که راه رو خودش رفته بیشتر با اصطکاک این مقوله ها آشنایی داره. و بهترین منبع.
راجع به یکسال هم توی سایت نظام وظیفه هست سر بزنید می بینید.

Nocturne
23-12-2012, 14:00
ورودی 89. نه نداده. بحث اینه که شهریور انصراف بده یا قبل آزمون؟ بهمین خاطر زمان برام مهمه مثلا اومدی قبول نشد و قبلش انصراف داد اینجوری هم رشته ی قبلیش رو از دست میده هم بایستی بره خدمت بعدش دیگه ناچارا. به این خاطر میگم کسی اگه تجربه داره بازگوش بکنه چون مثلا سنجش میگه تا 28 آذر ولی نظام وظیفه مشخص نکرده وضعیت رو ولی قانون یکسال رو مشخص کرده. که اینم رو حتی سنجش مشخص نکرده. طبق قانون سنجش کسی که معافیت تحصیلی داره اصلا نمیتونه امتحان بده. ولی طبق قانون نظام اصلا میتونه خیلی هم میتونه :) بنابراین وقتی قضیه اینطوره آدم به این 28 آذر هم اعتمادی نمیکنه. فکر کنم کسی که راه رو خودش رفته بیشتر با اصطکاک این مقوله ها آشنایی داره. و بهترین منبع.
راجع به یکسال هم توی سایت نظام وظیفه هست سر بزنید می بینید.
کجا سنجش اجازه نداده؟! "ثبت نام" کردن بعد از قبولی به این مسائل مربوط میشه و خود کنکور شرکت کردن ربطی به این مسایل نداره!
خب من این راهو رفتم. بعد از قبولی باید انصراف بده

arsalne
23-12-2012, 16:59
تو دفترچه گفته بود اونایی که از معافیت تحصیلی استفاده می کنند بایستی برن خدمت و بعدش کنکور می تونن بدن.
بله به نظر منم شرکت کردن مشکلی نداره. منتهی گیر من روی این ثبت نام بعد از احیانا در صورت قبولی هست. یعنی شمایی که از معافیت تحصیلی استفاده کردید اگر موقعی که نتیجه تون مشخص شد که قبول شدین همون موقع انصراف می دادین و فرداش میرفتید نظام وظیفه مشکلی نبود برای صادر کردن گواهی برای معافیت تحصیلی. گیر نمی داد به اینکه کی بایستی انصراف می دادی؟

Nocturne
23-12-2012, 20:34
تو دفترچه گفته بود اونایی که از معافیت تحصیلی استفاده می کنند بایستی برن خدمت و بعدش کنکور می تونن بدن.
بله به نظر منم شرکت کردن مشکلی نداره. منتهی گیر من روی این ثبت نام بعد از احیانا در صورت قبولی هست. یعنی شمایی که از معافیت تحصیلی استفاده کردید اگر موقعی که نتیجه تون مشخص شد که قبول شدین همون موقع انصراف می دادین و فرداش میرفتید نظام وظیفه مشکلی نبود برای صادر کردن گواهی برای معافیت تحصیلی. گیر نمی داد به اینکه کی بایستی انصراف می دادی؟
باید اطلاعات دقیق تر رو از مسئولین ذی ربط (از جمله مسئول نظام وظیفه دانشگاهشون + سایت نظام وظیفه) بپرسه. در کل درستش اینه که بعد از قبولی انصراف بده.

omidsarab
28-12-2012, 00:04
سلام ما كه از اين تايپيك معافيتمون رو گرفتيم با اينكه يه سال شب و روزمون شده بود استرس و قوانين رو خوندن و ....
گفتم يه سري هم به يار قديمي بزنيم يعني بحث معافيت و سربازي و ....
من كه با اين تايپيك خاطره دارم فك كنم تا صفحه 500 همشو خوندم ولي واقعا بچه هاي اينجا خيلي زحمت مي كشن دست همشون درد نكنه منو كه خيلي راهنمايي كردن ...

timsar jackson
28-12-2012, 00:59

لینک زیر رو ببینین:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این قسمتش:

14 دانشجويان انصرافي در صورتي كه در سقف سنوات مجاز تحصيل انصراف داده و همچنين از تاريخ انصراف آنان در دانشگاه و رشته قبلي تا زمان پذيرش در دانشگاه و رشته جديد بيش از يك سال سپري نشده باشد .

تا یک سال بعد از انصراف وقت داری حالا چه بعد از کنکور چه قبلش

mohsen137
29-12-2012, 14:46
من متولد 72/12/21 هستم.سال دومه که کنکور میدم.رشته ام هم ریاضیه.ایا حتما باید تابستون برم اموزشی یا میتونم نرم و اضاف بخورم؟اگه نرم میتونم برم دانشگاه یا نه؟دوستان لطفا جواب بدید خیلی فکرمو مشغول کرده:n28::n13:

farshidshd
29-12-2012, 18:48
من متولد 72/12/21 هستم.سال دومه که کنکور میدم.رشته ام هم ریاضیه.ایا حتما باید تابستون برم اموزشی یا میتونم نرم و اضاف بخورم؟اگه نرم میتونم برم دانشگاه یا نه؟دوستان لطفا جواب بدید خیلی فکرمو مشغول کرده:n28::n13:

باید دفترچه بفرستین و برید سربازی
اگه نرین غیبت میخورین و به هیچ وجه نمیتونین برین دانشگاه

alone_boy
29-12-2012, 19:44
من هم که متولد 26/8/72 هستم باید تابستون برم آموزشی؟
یه بار رفتم نظام وظیفه مسئولش گفت حدودای اردیبهشت بیا و درخواست بده که اعزامت رو به شهریور و بعد از اعلام نتایج موکول کنن.همچین چیزی هنوزم هست؟

Romanof
02-01-2013, 12:55
سلام
میخواستم بدونم وضعیت نظام وظیفه فراد متولد نیمه اول ۷۴ چگونه است؟
مانند افراد نیمه دوم ۷۳ اگر بعد از شرکت در کنکور وارد دانشگاه نشوند مجبور به رفتن خدمت سربازی هستند؟
-----------------------------------------
و سوال بعدیم اینه من که میتلا به کم کاری تیرویید هستم آیا از سربازی معافم؟

A/|\IR
02-01-2013, 13:06
سلام
میخواستم بدونم وضعیت نظام وظیفه فراد متولد نیمه اول ۷۴ چگونه است؟
مانند افراد نیمه دوم ۷۳ اگر بعد از شرکت در کنکور وارد دانشگاه نشوند مجبور به رفتن خدمت سربازی هستند؟
-----------------------------------------
و سوال بعدیم اینه من که میتلا به کم کاری تیرویید هستم آیا از سربازی معافم؟
سلام
بله شما شرایطون مثل افراد نیمه دوم افراد 73 میمونه

ssssqq
07-01-2013, 00:00
سلام !!! اساتید کنکور ارشد و نظام وظیفه به دادم برسید!!!!!!!!
من متولد نیمه دوم 72 و کنکور 91 قبول نشدم و دارم برا 92 می خونم و چون خرداد 91 فارغ التحصیل شدم باید تا خرداد92 دفترچه بفرستم که اگه تاریخ اعزامم قبل از اعلام نتایج بیفته باید برم سربازی و بعد حدود 1 ماه که نتایج بیاد ترخیص میشم حالا می خوام یه جوری این 1 ماهو بپیچونم
اگه الان ازاد بدون آزمون که ازبهمن کلاساش هم شروع میشه ثبت نام کنم و ترم اول رو مرخصی بگیرم و آخر ترم هم انصراف بدم و چون از تاریخ انصراف یکسال مهلت معرفی دارم میتونم برم صنعتی شریف ثبت نام :n20: :n19:
ولی دو تا سوال دارم :چون که دیبلم تا دکترا فقط یکبار میشه انصراف داد و دوباره دانشگاهی دیگه ثبت نام کرد و سربازی نرفت اگه الان از این فرصت استفاده کنم برا کنکور ارشد نیازی به این جور کارا نیست؟یعنی کسی که بخواد یه سوال پشت کنکور ارشد بمونه باید چه کار کنه؟واحد بزاره یا مرخصی بگیره چند ترم و..........؟یا بزارم اون موقع برم دانشگاه ازاد و مرخصی وبعد انصراف و دوباره کنکور ارشد؟!!
سوال دوم اینکه: اگه کسی یه بار از خدمت ترخیص بشه و بره دانشگاه دوباره میتونه برا کنکور ارشد (در صورت قبولی) دوباره از خدمت ترخیص بشه؟

h-blade
07-01-2013, 00:32
نتايج اوليه كه ارديبهشت مياد و تقريبا معلوم ميكنه كه قبول ميشي يا نه...

اما اگه منظورت نتايج نهاييه كه شهريور مياد شما برو خرداد دفترچه ارسال كن به احتمال خيلي خيلي كمي ممكنه اعزامت بيوفته قبل از مهر...:n19: چون چند تا زا دوستان كه جديدا دفترچه فرستادن همه 6 ماه بعد تاريخ اعزام خوردن.....:n06:

به هيچ وجه نري دانشگاه آزاد ثبت نام كني كه بيچاره ميشي...مگه نميدوني كه معافيت تحصيلي براي هر مقطع فقط يه بار صادر ميشه حالا اگه بري آزاد از معفيتت استفاده كني بعد بياي بري شريف قبول شي ديگه معافيت تحصيلي نداري و بايد بري سربازي....:n24:

اينم بگم اگه تاريخ اعزامت بيوفته قبل از مهر كه خيلي محال هي رقمه نميتوني بپيچوني و بايد تشريف ببري آموزشي ولي از يه طرف برات مفيده چون اون چند ماه رو به بطالت نميگذروني و ميري آموزشيت تموم ميشه.....:n10:

amirdehi
09-01-2013, 22:16
سلام دوستان خسته نباشید چند تا سوال داشتم من سال 89 با مدرک کاردانی مرزیانی تایباد خدمت میکردم و وسط خدمت دانشگاه قبول شدم الان که میخوام دفترچه رو بفرستم آیا باز همون پادگان تایباد میفتم؟آیا مدت خدمت من 21 ماه است یا 17 ماه؟ممنون میشم جواب بدید

kkkaktoos
09-01-2013, 23:05
توی این لینک
اخر صفحه بند 6 نوشته

6-دانشجوياني كه تمايل به انصراف و شروع به تحصيل مجدد دارند، در طول تحصيلات دانشگاهي (از ديپلم تا دكتري) فقط يكبار مجاز به انصراف مي باشند مشروط به اين كه در سنوات مجاز تحصيلي انصراف داده و از زمان انصراف تا شروع به تحصيل مجدد بيش از يك سال سپري نشده باشد .

یعنی من که از یه سال فرجه ام استفاده کردم تو مقطع فوق لیسانس حق انصراف ندارم (مثلا از ازاد برم سراسری)؟

amir 777
14-01-2013, 15:08
ببینم من این تایپیک را خوندم هول شدم :n27:
یعنی من که نیمه دوم 73 هستم اگه امسال که کنکور دادم نخوام برم دانشگاه سال دیگه نمیتونم کنکور بدم

You & I
14-01-2013, 23:52
من چند تا سوال دارم !!

1) من جفت چشام 6.75 نمره ضعیفه این شامل معافیت میشه یا معافیت از رزم ؟
2)معافیت از رزم چیه؟
3)من دفترچه برای معافیت پزشکی فرستادم اگه نخوام برم خدمت میشه تو علمی کاربردی ثبت نام کنم بعد علمی کاربردی میتونه سربازیمو معلق کنه یا نه؟
خواهش میکنم از دوستان جواب بدن

ice3ox
15-01-2013, 11:24
نتايج اوليه كه ارديبهشت مياد و تقريبا معلوم ميكنه كه قبول ميشي يا نه...

اما اگه منظورت نتايج نهاييه كه شهريور مياد شما برو خرداد دفترچه ارسال كن به احتمال خيلي خيلي كمي ممكنه اعزامت بيوفته قبل از مهر...:n19: چون چند تا زا دوستان كه جديدا دفترچه فرستادن همه 6 ماه بعد تاريخ اعزام خوردن.....:n06:

به هيچ وجه نري دانشگاه آزاد ثبت نام كني كه بيچاره ميشي...مگه نميدوني كه معافيت تحصيلي براي هر مقطع فقط يه بار صادر ميشه حالا اگه بري آزاد از معفيتت استفاده كني بعد بياي بري شريف قبول شي ديگه معافيت تحصيلي نداري و بايد بري سربازي....:n24:

اينم بگم اگه تاريخ اعزامت بيوفته قبل از مهر كه خيلي محال هي رقمه نميتوني بپيچوني و بايد تشريف ببري آموزشي ولي از يه طرف برات مفيده چون اون چند ماه رو به بطالت نميگذروني و ميري آموزشيت تموم ميشه.....:n10:
داداش گلم... منم وضیعت همین آقا رو دارم:n27: اما من متولد بهمن ماه 72 هستم خرداد 91 هم فارغ تحصیل رشته ی تجربی شدم... کنکور 91 هم فقط رفتم سر جلسه نشستم... الانم دارم واسه 92 میخونم... ولی امروز کلا اعصابم بهم ریخت... نظام وظیفه زنه بم گفت که 1-2 هفته قبل 31 خرداد 92 باید بیای خودتو معرفی کنی... 7 تیر هم که کنکورتو دادی 19 تیر یا دیگه نحایتا 19 مرداد اعزام میشی :n28: بعد جوابت اومد مرخصت میکنن... تازه فقطم باید کارشناسی به بالا قبول شی،در غیر این صورت باید به سربازیت ادامه بدی :n08:حالا بحث این کارشناسی به کنار... راست میگفت که 19 تیر یا دیگه نهایتش 19 مرداد اعزامم ؟

:n30:

ice3ox
15-01-2013, 11:32
Amir777:
بینم من این تایپیک را خوندم هول شدم

یعنی من که نیمه دوم 73 هستم اگه امسال که کنکور دادم نخوام برم دانشگاه سال دیگه نمیتونم کنکور بدم

.
.
با این شرایط احتمالا الان داری پیش دانشگاهی میخونی.... امسال که کنکور دادی اگه قبول شدی که هیچ... اگه نه که از زمانی که مدرک پیش رو بگیری یعنی یا 31/3/92 یا شهریور 92،از همون لحظه تا 1 سال یعنی 93/3/31 یا شهریور 93 مهلت داری واسه ی معرفی خودت به نظام وظیفه... پس میتونی کنکور بدی اما یکم مثل ما استرس سربازی رفتنو کی رفتن اذیتت میکنه... از منم میشنوی 5 ماه دیگه وقت داری،اگه این 5 ماه هیچی نخونی مطمئن باش سال دیگه هم نمیخونی... این 5 ماه رو قشنگ بخون همین امسال یه جای خوب قبول شو..:n01: وگرنه سال بعد دردسر میکشی:n16:

amir 777
15-01-2013, 15:05
Amir777:
بینم من این تایپیک را خوندم هول شدم
:n27:

.
.
با این شرایط احتمالا الان داری پیش دانشگاهی میخونی.... امسال که کنکور دادی اگه قبول شدی که هیچ... اگه نه که از زمانی که مدرک پیش رو بگیری یعنی یا 31/3/92 یا شهریور 92،از همون لحظه تا 1 سال یعنی 93/3/31 یا شهریور 93 مهلت داری واسه ی معرفی خودت به نظام وظیفه... پس میتونی کنکور بدی اما یکم مثل ما استرس سربازی رفتنو کی رفتن اذیتت میکنه... از منم میشنوی 5 ماه دیگه وقت داری،اگه این 5 ماه هیچی نخونی مطمئن باش سال دیگه هم نمیخونی... این 5 ماه رو قشنگ بخون همین امسال یه جای خوب قبول شو..:n01: وگرنه سال بعد دردسر میکشی:n16:
مرسی دوست عزیز از جوابت قبول شدن را که میشم ولی اون رشته ای که میخوام احتمالش کمه برا همین میخوام یکسال دیگه بخونم
اون وقت مثلا الان شما که خرداد مدرک پیش گرفتی پس باید خرداد امسال هم خودت را معرفی کنی ولی کنکور تیرماهه پس چطوری کنکور شرکت میکنی

You & I
15-01-2013, 15:47
من چند تا سوال دارم !!

1) من جفت چشام 6.75 نمره ضعیفه این شامل معافیت میشه یا معافیت از رزم ؟
2)معافیت از رزم چیه؟
3)من دفترچه برای معافیت پزشکی فرستادم اگه نخوام برم خدمت میشه تو علمی کاربردی ثبت نام کنم بعد علمی کاربردی میتونه سربازیمو معلق کنه یا نه؟
خواهش میکنم از دوستان جواب بدن

میشه به این پست جواب بدید

Web_Seo
23-01-2013, 18:45
سلام دوستان ..

من شرایط پست اول رو خوندم ..

یه سوال برام پیش اومده :

قانون معافیت بر اساس قد و وزن که فرمولش در پست اول هست هنوز هم اجرا میشه ؟؟ یعنی بر اساس اون فرمول میشه معافی گرفت ؟؟

یک سوال دیگه هم دارم :

من الان دانشجو هستم و در حال تحصیل .. الان می تونم برای معافی اقدام کنم ؟؟

farshidshd
24-01-2013, 11:12
سلام دوستان ..

من شرایط پست اول رو خوندم ..

یه سوال برام پیش اومده :

قانون معافیت بر اساس قد و وزن که فرمولش در پست اول هست هنوز هم اجرا میشه ؟؟ یعنی بر اساس اون فرمول میشه معافی گرفت ؟؟

یک سوال دیگه هم دارم :

من الان دانشجو هستم و در حال تحصیل .. الان می تونم برای معافی اقدام کنم ؟؟

سلام
قانون قد و وزن دیگه نیست
در حین تحصیل هم نمیتونین اقدام کنین
مگر معافیت پزشکی که مطمئن باشید معاف میشید

majifff
24-01-2013, 13:35
سلام
معافیت تحصیلی کاردانی برا ورودی های 89 سه ساله دیگه؟ اگه تو سه سال نتونیم تموم کنیم و سنوات تحصیلی بگیریم فارغ التحصیل بشیم (مثلا تو 3.5 سال )
اول باید بریم خدمت بعدش بریم کارشناسی بخونیم؟

mohsen_sp
24-01-2013, 15:08
سلام
من متولد 1371/3/2 هستم
الآن ترم 5 دانشگاه پیام نور هستم یعنی ورودی 89 و کلن 45 واحد پاس کردم میخواستم واسه دانشگاه آزاد کارشناسی بدون کنکور ثبت نام کنم
میخوام بدونم اگه از دانشگاه پیام نور انصراف بدم باید برم سربازی؟؟ یا اینکه میتونم واسه دانشگاه آزاد ثبت نام کنم؟؟؟؟
ممنون میشم راهنماییم کنین

و یه سوال دیگه این متن یعنی چه(( مدت سنوات اوليه تحصيلي)) که تو سایت نظام وظیفه گذاشتن؟؟؟

همچنين ازديگر شرايط اصلي اين است كه دانشجو مي بايست در مدت سنوات اوليه تحصيلي در دانشگاه انصراف دهد يعني وارد سنوات ارفاقي نشدههمچنين ازديگر شرايط اصلي اين است كه دانشجو مي بايست در مدت سنوات اوليه تحصيلي در دانشگاه انصراف دهد يعني وارد سنوات ارفاقي نشده

farshidshd
28-01-2013, 13:51
سلام
من متولد 1371/3/2 هستم
الآن ترم 5 دانشگاه پیام نور هستم یعنی ورودی 89 و کلن 45 واحد پاس کردم میخواستم واسه دانشگاه آزاد کارشناسی بدون کنکور ثبت نام کنم
میخوام بدونم اگه از دانشگاه پیام نور انصراف بدم باید برم سربازی؟؟ یا اینکه میتونم واسه دانشگاه آزاد ثبت نام کنم؟؟؟؟
ممنون میشم راهنماییم کنین

و یه سوال دیگه این متن یعنی چه(( مدت سنوات اوليه تحصيلي)) که تو سایت نظام وظیفه گذاشتن؟؟؟

همچنين ازديگر شرايط اصلي اين است كه دانشجو مي بايست در مدت سنوات اوليه تحصيلي در دانشگاه انصراف دهد يعني وارد سنوات ارفاقي نشدههمچنين ازديگر شرايط اصلي اين است كه دانشجو مي بايست در مدت سنوات اوليه تحصيلي در دانشگاه انصراف دهد يعني وارد سنوات ارفاقي نشده

سلام
اگه کارشناسی پیوسته هستید میتونید انصراف بدید چون سنوات هنوز دارید و وارد سنوات ارفاقی نشدین ( 5 سال )

اگه ناپیوسته هستید وارد سنوات ارفاقی شدید (یعنی سره مرز)

مدت سنوات اولیه یعنی همون 5 سال . اگه بیشتر از 5 سال تحصیل طول بکشه وارد سنوات ارفاقی می شین

farshidshd
28-01-2013, 13:55
شرایط ثبت نام مشمولان در دانشگاه آزاد ( نیمسال دوم 91-92 )

معاون دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي شرايط ثبت‌نام فارغ‌التحصيلان ديپلم يا پيش دانشگاهي مشمول وظيفه عمومي پذيرفته شده در دوره کارداني و کارشناسي نيمسال دوم سال تحصيلي جاري در دانشگاه آزاد را اعلام کرد.به گزارش سرويس دانشگاهي خبرگزاري دانشجويان ايران محمودرضا اسفنديار، گفت: برابر قانون حداکثر سن مشمولان وظيفه عمومي تا پايان 50 سالگي است، بر اين اساس متولدين تا دي‌ماه سال 1341 در بهمن ماه 91 و به همين ترتيب در نيم سال‌ها و سنوات بعد مشمول محسوب نمي‌شوند و مندرجات شناسنامه اين افراد به شرط عدم تغيير سن آنان براي ثبت نام کفايت مي‌کند.

وي با بيان اينکه دارندگان کارت پايان خدمت يا معافيت دائم مجاز به ثبت نام هستند، اظهار داشت: مشمول در طول تمام تحصيلات دانشگاهي از کارداني تا دکتراي تخصصي مجاز است يکبار از امتياز آزمون مجدد به منظور انتقال-تغيير رشته و در مقاطع کارداني و کارشناسي براي تغيير مقطع نيز استفاده کند.
اسفنديار افزود: فارغ التحصيلان مشمول مقاطع دانشگاهي که در مقطع ناپيوسته بالاتر پذيرفته شده‌اند مشروط بر اينکه بيش از يک سال از فراغت از تحصيل آنان نگذشته يا غيبت نداشته باشند منعي براي ثبت نام ندارند البته افرادي که بيش از يکسال از فراغت از تحصيلشان گذشته در صورتي که بدون غيبت به خدمت اعزام شده باشند مجاز به ترخيص از خدمت براي تحصيل هستند همچنين افرادي که در دوره کارشناسي و دکتري حرفه‌اي تحصيل مي‌کردند، تحصيلاتشان منجر به دريافت مدرک مقطع پايين‌تر شده است قبل از اتمام خدمت وظيفه عمومي مجاز به ثبت نام و تحصيل نيستند.
معاون دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي با توجه به محدويت سنوات مجاز تحصيل پذيرفته شدگان، به مشمولان توصيه کرد دقت نمايند تحصيلات خود را به صورت منظم ادامه داده از اخذ مرخصي تحصيلي يا حذف دروس مگر در موارد ضروري اجتناب
کنند.
وي ادامه داد: ثبت‌نام فارغ‌التحصيلان دوره کارداني در مقطع کارشناسي پيوسته و دکتري حرفه‌اي و همچنين کارشناسي پيوسته در دکتري حرفه‌اي مجاز نيست به همين دليل چنانچه مشغول خدمت وظيفه عمومي هستند نمي‌توانند براي تحصيل در مقاطع پيوسته از خدمت ترخيص شوند.
اسفنديار تاکيد کرد: تحصيل همزمان با خدمت وظيفه عمومي يا همزمان با تحصيل در ساير دانشگاه‌ها و مقاطع تحصيلي اکيدا ممنوع است، بنابراين افرادي که بصورت امريه يا سرباز معلم مشغول خدمت هستند بايد برابر ضوابط و روند اعلام شده از خدمت ترخيص شوند و افرادي که خدمت آنان قبل از شروع نيمسال بعد به‌طور قطع به اتمام مي‌رسد مي‌توانند با اخذ گواهي اتمام خدمت از وظيفه عمومي محل اعزام به خدمت براي ثبت نام و تحصيل به دانشگاه مراجعه کنند.
معاون دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي بيان داشت: شاغلين رسمي و پيماني نيروهاي مسلح با ارائه گواهي نحوه همکاري و موافقت با تحصيلشان در دانشگاه از يگان مربوطه مي‌توانند ثبت نام و تحصيل کنند.وي افزود: متعهدين به خدمت دستگاه‌ها و وزارتخانه‌ها موضوع مواد قانوني شامل آموزش و پرورش، بهداشت و درمان، هواپيمايي کشوري وکشتيراني جمهوري اسلامي در صورت ارائه موافقت دستگاه ذي‌ربط و ذکر اينکه ذينفع، متعهد خدمت آن دستگاه است مي‌توانند ثبت نام و تحصيل کنند.

آفرینش

MOHAMMAD2010
28-01-2013, 16:01
دوستان من کارشناسی نا پیوسته هستم من ترم دیگه ( تا آخر تیر ) فارغ التحصیل میشم ، 6 ترم کامل تا اون تاریخ میشه زمان تحصیلم
حالا میخواستم بدونم اگه کارآموزیمو بندازم برای تابستون 92 و فارغ التحصیلیمو شهریور 92 بگیرم از نظر نظام وظیفه مشکلی پیش نمیاد ؟ یعنی بیشتر از 6 نمیسال نمیشه اینجوری ؟
( چون شنیدم بعد فارغ التحصیلی 1 سال برای ارشد وقته ، میخوام اگه امسال قبول نشدم سال بعد هنوز وقت داشته باشم ، شهریور 92 فارغ التحصیل بشم که تا شهریور 93 وقت باشه )
ممنون

farshidshd
29-01-2013, 11:59
دوستان من کارشناسی نا پیوسته هستم من ترم دیگه ( تا آخر تیر ) فارغ التحصیل میشم ، 6 ترم کامل تا اون تاریخ میشه زمان تحصیلم
حالا میخواستم بدونم اگه کارآموزیمو بندازم برای تابستون 92 و فارغ التحصیلیمو شهریور 92 بگیرم از نظر نظام وظیفه مشکلی پیش نمیاد ؟ یعنی بیشتر از 6 نمیسال نمیشه اینجوری ؟
( چون شنیدم بعد فارغ التحصیلی 1 سال برای ارشد وقته ، میخوام اگه امسال قبول نشدم سال بعد هنوز وقت داشته باشم ، شهریور 92 فارغ التحصیل بشم که تا شهریور 93 وقت باشه )
ممنون

خیر چون از سنوات مجازتون بیشتر استفاده کردین این یک سال مهلت رو ندارین
بهتره از بخش نظام وظیفه دانشگاه سوال کنید.

MOHAMMAD2010
29-01-2013, 13:05
خیر چون از سنوات مجازتون بیشتر استفاده کردین این یک سال مهلت رو ندارین
بهتره از بخش نظام وظیفه دانشگاه سوال کنید.

خیر چون از سنوات مجازتون بیشتر استفاده کردین
کجا بیشتر استفاده کردم واسه کارشناسی ناپیوسته مگه 6 ترم نیست ؟ خب منم تا خرداد میشه 6 ترم دیگه !

یعنی بعد اینکه اینکه فارغ التحصیل شدم هیچی وقت ندارم !!!؟ تازه قبلا که شش ماه وقت بود الان 1 سال شده - بازم من هیچی وقت ندارم یعنی !؟ مگه میشه ؟

2 -در مورد اون سوال چی ؟ میتونم بندازمش کارآموزیو واسه تابستون ؟ یا ترم تابستون بیشتر از 6 نیم سال میشه و نمیشه ؟

SADEGH 7
30-01-2013, 16:32
سلام
من کاردانیم مرداد 91 تموم شد.الآن هم یک ترم کارشناسی ناپیوسته خوندم.ولی قصد دارم انصراف بدم و برم سربازی.
می خوام قبل از انتخاب واحد ترم دومم باشه که شهریه ثابت ترم 2 رو نریزم.
انصراف از دانشگاه آزاد هزینه ای داره؟ مراحلش چطوریه؟
و اگه دفترچه رو همین ماه پست کنم، حدودا کی اعزام می شم؟
امکان داره هم آموزشی و هم دوره رو تهران بیفتم؟
ممنون می شم اگه راهنمایی کنید.

Alireza SM
30-01-2013, 20:23
الان کسی متولد 70 باشه دفترچه بفرسته و ترک تحصیل پیش دانشگاهی بوده باشه؛ کی اعزام به خدمتش میاد و کی هم تاریخ اعزامش هست احتمالا ؟

alavi71
02-02-2013, 20:15
الان کسی متولد 70 باشه دفترچه بفرسته و ترک تحصیل پیش دانشگاهی بوده باشه؛ کی اعزام به خدمتش میاد و کی هم تاریخ اعزامش هست احتمالا ؟

سلام بسته باپه ارگان وظیفه خدمتی و تعداد داوطلبان داره.
از دفاتر پلیس +10 سوال کنید بهتر پاسخ میدهند بهتون

Diazepam
04-02-2013, 21:32
من متولد 72 ام و امسال برای دانشگاه پیام نور معافیت تحصیلی گرفتم. میخوام سال بعد یعنی 92 دوباره کنکور بدم ! که اگه قبول شدم از دانشگام انصراف بدم برم اون رشته ای که قبول شدم ! میخوام ببینم مشکلی پیش میاد واسه نظام وظیفه و اینا ؟ یعنی میشه معافیت تحصلی رو انتقال داد به اون یکی دانشگاه یا کلا یکی دیگه بگیرم ؟ کلا چیکار باید کنم ؟!

alavi71
05-02-2013, 11:17
من متولد 72 ام و امسال برای دانشگاه پیام نور معافیت تحصیلی گرفتم. میخوام سال بعد یعنی 92 دوباره کنکور بدم ! که اگه قبول شدم از دانشگام انصراف بدم برم اون رشته ای که قبول شدم ! میخوام ببینم مشکلی پیش میاد واسه نظام وظیفه و اینا ؟ یعنی میشه معافیت تحصلی رو انتقال داد به اون یکی دانشگاه یا کلا یکی دیگه بگیرم ؟ کلا چیکار باید کنم ؟!

سلام-فکر کنم اگر متولد نیمه دوم باشید موردی پیش نیاد.
برای اطمینان از پلیس +10 یا نظام وظیفه هم بپرسید

Diazepam
05-02-2013, 12:02
مرسی..نیمه دوم هستم..از پلیس +10 و نظام وظیفه بار ها سوال کردم ولی هیچکس درست نمیدونست !

Переклад не
05-02-2013, 12:06
بعد از فارغ التحصیلی از مقطع کارشناسی پیوسته چقد مهلت داریم تا خودمونو معرفی کنیم؟

alone_boy
13-02-2013, 21:34
سلام
این قانون که فقط یک بار میشه انصراف داد شامل آزاد هم میشه؟
امروز رفتم ثبت نام آزاد که گفت چون 2 بار انصراف دادی باید بری سربازی و کنکور 92 هم نمیتونی بری

farshidshd
14-02-2013, 11:01
بعد از فارغ التحصیلی از مقطع کارشناسی پیوسته چقد مهلت داریم تا خودمونو معرفی کنیم؟

یک سال

سلام
این قانون که فقط یک بار میشه انصراف داد شامل آزاد هم میشه؟
امروز رفتم ثبت نام آزاد که گفت چون 2 بار انصراف دادی باید بری سربازی و کنکور 92 هم نمیتونی بری

سلام
بله شامل همه دانشگاه ها می شه

alone_boy
14-02-2013, 15:11
حالا اگر برادر بزرگم درخواست معافیت داده باشه و رد شده باشه،منم میتونم درخواست بدم یا نه؟

farshidshd
14-02-2013, 16:48
حالا اگر برادر بزرگم درخواست معافیت داده باشه و رد شده باشه،منم میتونم درخواست بدم یا نه؟

بله می تونید

alone_boy
14-02-2013, 19:39
بله می تونید
منظورم کفالته
برادر بزرگم یه بار درخواست داد و رد شد و احتمالا تا ماه دیگه سربازه.در این صورت چی؟میتونم؟

hassanshaikhi
14-02-2013, 19:58
سلام اگه کسی نتونه توی 6 سال کارشناسی پیوسته رو تموم کنه (ورودی 86) میتونه یک ترم دیگه هم داشته باشه؟ یعنی 13 ترم تموم کنه غیبت نمیخوره؟

urcu
14-02-2013, 20:44
سلام اگه کسی نتونه توی 6 سال کارشناسی پیوسته رو تموم کنه (ورودی 86) میتونه یک ترم دیگه هم داشته باشه؟ یعنی 13 ترم تموم کنه غیبت نمیخوره؟

با سلام

بحث غیبت نیست دوست گرامی ... مساله اینجاست که طبق قانون جدید اگر شما نتونستی نهایتا توی مدت 5 سال مدرک کارشناسی پیوسته یا مدت 3 سال کارشناسی ناپیوسته رو اخذ کنی از نظر نظام وظیفه مجاز به ادامه تحصیل نیستی! ...
یعنی کارشناسی پیوسته توی دانشگاه آزاد نهایتا 12 ترم دوست گرامی ... توی دانشگاه سراسری هم اگر کسی این وضع رو داشته باشه ...خودشون دست به کار میشن و براش تصمیم گیری میکنن!:n01:

و به احتمال خیلی زیاد حتی اگر دانشگاه هم متوجه نشه و شما بتونی مدرک کارشناسی رو اخذ کنی نظام وظیفه طبق مدرک قبلیت باهات رفتار میکنه

hassanshaikhi
14-02-2013, 20:47
با سلام

بحث غیبت نیست دوست گرامی ... مساله اینجاست که طبق قانون جدید اگر شما نتونستی نهایتا توی مدت 5 سال مدرک کارشناسی پیوسته یا مدت 3 سال کارشناسی ناپیوسته رو اخذ کنی از نظر نظام وظیفه مجاز به ادامه تحصیل نیستی! ...
یعنی کارشناسی پیوسته توی دانشگاه آزاد نهایتا 12 ترم دوست گرامی ... توی دانشگاه سراسری هم اگر کسی این وضع رو داشته باشه ...خودشون دست به کار میشن و براش تصمیم گیری میکنن!:n01:

و به احتمال خیلی زیاد حتی اگر دانشگاه هم متوجه نشه و شما بتونی مدرک کارشناسی رو اخذ کنی نظام وظیفه طبق مدرک قبلیت باهات رفتار میکنه
قانون جدید فقط برای ورودی های جدید هست نه قدیم:n01:

alavi71
14-02-2013, 20:53

سلام.
خیلی مشکلی پیش نمیاد.چون اینجور موارد زیاد هستند.
و چون معافیت تحصیلی صادر میشه مشکلی نیست.
باز هم از دفاتر پلیس +10 یا نظام وظیفه بپرسید

urcu
14-02-2013, 20:55
قانون جدید فقط برای ورودی های جدید هست نه قدیم:n01:

نمیدونم دوست گرامی قانون قبل هم نهایت 6 سال بود!!
الان نهایت شده 5 سال ( سقفش رو میگم )
حالا طبق قانون قدیم اگر مدت تحصیل شما به 6 سال نرسیده از نظر نظام وظیفه که مشکلی نیست.

timsar jackson
16-02-2013, 10:35
قانون چاقی مفرط و لاغری مفرط واسه معاف شدن هنوزم هست؟ قبلا بود یه فرمول هم داشت.... اگه کسی اطلاعی داره بگه لطفا.

liverpolis
16-02-2013, 11:56
آیا شخصی که قبلا یک بار انصراف داده باشه و بعد از انصراف دادن وثبت نام در دانشگاه جدید متوجه بشه که این رشته تشکیل نمی شه، می تونه به یک شهر دیگه انتقالی بگیره ؟ و از نظر نظام وظیفه مشکلی پیش نمیاد؟

denzelmovie
16-02-2013, 18:43
بچه ها من 23 سالمه، به علت مشکلاتی سربازی نرفتم هنوز
من هنوز 4 درس دیگه دارم که اگه قبول بشم دیپلم میگیرم، حالا سوالم اینه که اگه من خودم بشینم بخونم (چون سربازی نرفتم سر کلاس نمیذارن برم)
و خرداد امتحان بدم و دیپلم رو بگیرم بعد با توجه به اینکه پیش دانشگاهی رو برداشتن میتونم کنکور بدم؟
کلا اگه دیپلم بگیرم برای کنکور و .... مشکلی ندارم؟ مثلا برای کنکور دادن به سربازی نرفتنم گیر نمیدن؟
منتظر راهنمایی تون هستم، ممنون

my.lejend
16-02-2013, 22:56
متاسفانه الان تحت هیچ شرایطی همون دیپلم رو هم نمیزارن بگیرید ، چون باید ثبت نام کنید و برای ثبتنام کردن ازتون کارت پایان خدمت میخوان
2 راه داری
یا بری خدمت بعدش ادامه تحصیل بدی
یا کلا بیخیال خدمت و درس بشی و بری دنبال کار
یه راه دیگه هم هست اونم اینه که معاف بشید که باید خودتون تحقیق کنید ببینید شرایطش رو دارید یانه

denzelmovie
16-02-2013, 23:37
متاسفانه الان تحت هیچ شرایطی همون دیپلم رو هم نمیزارن بگیرید ، چون باید ثبت نام کنید و برای ثبتنام کردن ازتون کارت پایان خدمت میخوان
2 راه داری
یا بری خدمت بعدش ادامه تحصیل بدی
یا کلا بیخیال خدمت و درس بشی و بری دنبال کار
یه راه دیگه هم هست اونم اینه که معاف بشید که باید خودتون تحقیق کنید ببینید شرایطش رو دارید یانه

داداش مطمئنی؟ من 2 سال پیش که رفتم گفت چون سربازی نرفتی نمیتونی بیای سر کلاس ولی میتونی خودت بخونی بعد بیای امتحان بدی

farshidshd
17-02-2013, 11:55
آیا شخصی که قبلا یک بار انصراف داده باشه و بعد از انصراف دادن وثبت نام در دانشگاه جدید متوجه بشه که این رشته تشکیل نمی شه، می تونه به یک شهر دیگه انتقالی بگیره ؟ و از نظر نظام وظیفه مشکلی پیش نمیاد؟

اگه انتقالی بدن ، مشکلی پیش نمیاد

من هنوز 4 درس دیگه دارم که اگه قبول بشم دیپلم میگیرم، حالا سوالم اینه که اگه من خودم بشینم بخونم (چون سربازی نرفتم سر کلاس نمیذارن برم)
و خرداد امتحان بدم و دیپلم رو بگیرم بعد با توجه به اینکه پیش دانشگاهی رو برداشتن میتونم کنکور بدم؟
کلا اگه دیپلم بگیرم برای کنکور و .... مشکلی ندارم؟ مثلا برای کنکور دادن به سربازی نرفتنم گیر نمیدن؟

احتمالا به سربازی شما گیر می دن .
غیبت دارین چون سنواتتون بیش از جد مجاز شده

بهتره به نظام وظیفه شهرتون بیرین و استعلام کنین

.

my.lejend
17-02-2013, 12:38
داداش مطمئنی؟ من 2 سال پیش که رفتم گفت چون سربازی نرفتی نمیتونی بیای سر کلاس ولی میتونی خودت بخونی بعد بیای امتحان بدی

بله رفیق مطمئنم
شما برای امتحان دادن باید از طرف دبیرستان یا هنرستان خودتون معرفی بشید.
اون ها هم بدون کارت پایان خدمت ثبت نام نمیکنن
حالا باز پرس و جو بکن ولی من مطمئن هستم

Unholy
19-02-2013, 22:42
اقا یه سوال، کسایی که الان دارن پیش(چهارم یا هرچی اسمشه ) می خونن، در صورتی که درسی رو تا شهریور نتونن پاس کنن باید برن خدمت ؟ ( فرض رو قبولی تو دانشگاه بگیرید و اگه فرق داره برای نیمه اول یا نیمه دومی بودن، هر دو رو یه توضیح مختصری بدین )
یکی از دوستان واسش سوال بود چون از کسی شنیده بود، با این که خودم تو ذهنم بود که 1سال وقت دارن برای کنکور بعدی اما مطمئن نبودم گفتم بپرسم ببینم قضیه چیه

Alireza SM
19-02-2013, 22:56

سوم رو که تا پایان 22 سالگی حق داری تموم کنی بعدش هم پیش دانشگاهی رو برنداشتن دوست عزیز پیش دانشگاهی با عنوان سال چهارم سر جاش هست هنوز و شما تا پایان 24 سالگیت حق داری پیش رو تموم کنی. اگه الان برای ترم جدید که خرداد امتحاناتش قراره برگزار بشه ثبت نامت کرده باشن میتونی خرداد امتحان بدی و در صورت قبولی حق داری تا 24 سالگیت هم پیش رو بخونی.
درسته که در قوانین جدید نظام وظیفه حداکثر سن کاهش پیدا کرده ولی این قانون جدید عطف به ماسبق نمیشه و شما طبق همون قانون قبلی قراره درس بخونین از توی سایت نظام وظیفه بخش معافیت تحصیلی میتونین بخونین که نوشته کسایی که با قانون قبلی دوره دبیرستان رو شروع کرده باشن (یعنی قبل از آذر پارسال) با همون قانون قبلی هم قراره ادامه تحصیل بدن.

من هم امسال یه واحد از پیش دانشگاهیم مونده بود و حتی نمیتونستم به خاطرش دانشگاه ثبت نام کنم ولی زرنگی کردم و رفتم تهش رو گرفتم و تونستم مهر ماه با قانون قبلی ثبت نامم رو انجام بدم و الان هم پیش رو تموم کردم و دانشجو هستم.

alone_boy
22-02-2013, 22:15
دوستان من بخاطر یه انصراف اجباری کارم به مشکل خورده و باید برم سربازی.الان رفتم از دانشگاهی که انصراف دادم نامه آوردم که انصرافم اجباری و به علت عدم تشکیل کلاس بوده.حالا باید خودم نامه رو ببرم نظام وظیفه تهران...به نظرتون قبول میکنن این نامه رو و انصرافم رو نادیده میگیرن؟
کسی تا حالا به همچین موردی برخورده که قبول کرده باشن؟

Mahdi_Co_1368
23-02-2013, 15:24
سلام
یه سوال تخصصی داشتم ... خواهشا هر چه قدر که در توانتون هست ، راهنمایی کنید...
15 اسفند امسال در مقطع کارشناسی فارغ التحصیل میشم....
سپاه پاسداران به من گفته :«اگه میخوای خدمت رو توی سپاه انجام بدی ، باید 70 روز زودتر از تاریخ اعزام خودت ، به ما اطلاع بدی تا ما اسم تو رو بفرستیم واسه سپاه کل»
طبق صحبت فوق ، بنده الان نباید دفترچه رو پست کنم... چون تا اول اردیبهشت ، فقط 56 روز باقی مونده. اگه الان دفترچه رو پست کنم ، 100% توی سپاه نمیفتم و در ارگان های دیگه میوفتم.
حلا سوال من اینجاست که ؛
- چه زمانی باید دفترچه رو پست کنم تا مطمعن بشم ؛
الف : ناجا من رو توی برج 2 نمیذاره و توی برج 4 میذاره ؟
ب : حدوداً 70 روز زودتر از تاریخ اعزام خودم ، جوابم رو به من پست می کنه ؟

onlyhvs
03-03-2013, 12:24
سوال در مورد معافیت ماده 6

من دانشجوی ترم آخر کارشناسی ارشدم
برای معافیت ماده6 به بهزیستی مراجعه کردم و پرونده تشکیل دادم و دارم مراحل رو طی میکنم.
کمیسیون هم تایید می کنه . پدرم ضایعه نخاعی.

میخواستم بدونم در حین تحصیل میتونم معافیت بگیرم یا اینکه باید حتما فارغ التحصیل بشم و اقدام کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

farshidshd
04-03-2013, 10:19
سوال در مورد معافیت ماده 6

من دانشجوی ترم آخر کارشناسی ارشدم
برای معافیت ماده6 به بهزیستی مراجعه کردم و پرونده تشکیل دادم و دارم مراحل رو طی میکنم.
کمیسیون هم تایید می کنه . پدرم ضایعه نخاعی.

میخواستم بدونم در حین تحصیل میتونم معافیت بگیرم یا اینکه باید حتما فارغ التحصیل بشم و اقدام کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

در مورد معافیت های پزشکی می تونید در حین تحصیل هم اقدام کنید

sahand8
06-03-2013, 15:44
سلام دوستان، خواهشن اگه کس راجب موضوع من اطلاعی داره منو راهنمایی کنه، ممنون میشم
من میخواستم برم سربازی اما دکترم گفتش کهفتق(پایین نیومدن بیضه) داری و میتونی معافیت بگیری میخواستم بدونم اگه من با فتق معاف پزشکی شم بعداّ تو استخداما واسم مشکلی پیش نیاد؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بعا موقع استخدام بین کسی که فتق داره معاف شده با کسی که مریضی قلبی داره و معاف شده فرق میزارن یا خشک و تر باهم میسوزونن؟؟؟؟؟؟؟؟
اگه راهنمایی کنین ممنووووووووووووووون میشم
برم سربازی یا برم دنباله معافیت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مرسییییییییی

urcu
06-03-2013, 17:09
در مورد معافیت های پزشکی می تونید در حین تحصیل هم اقدام کنید

با سلام.

به هیچ عنوان در حین تحصیل نمیشه درخواست معافیت پزشکی داد.
اما کفالت رو میشه حین تحصیل هم گرفت و از اونجایی که دوره آموزشی برای تمامی افرادی که معافی کفالت میگیرن اجباری شده میتونند تابستون دوره رزم مقدماتی رو طی کنند یا گواهی تکمیلی بسیج رو ارائه کنند. و کارت معافی رو بگیرن.

farshidshd
08-03-2013, 18:50
با سلام.

به هیچ عنوان در حین تحصیل نمیشه درخواست معافیت پزشکی داد.
اما کفالت رو میشه حین تحصیل هم گرفت و از اونجایی که دوره آموزشی برای تمامی افرادی که معافی کفالت میگیرن اجباری شده میتونند تابستون دوره رزم مقدماتی رو طی کنند یا گواهی تکمیلی بسیج رو ارائه کنند. و کارت معافی رو بگیرن.

میشه درخواست داد
ولی در صورت تایید نشدن باید برن خدمت ...

urcu
11-03-2013, 18:21
میشه درخواست داد
ولی در صورت تایید نشدن باید برن خدمت ...

در حین تحصیل نمیشه دوست گرامی
بند 6 این لینک رو با دقت بخونید : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

6- آيا مشمولين در حين تحصيل مي‌توانند تقاضاي معافيت پزشكي نمايند؟
جواب: مشمولين تا زماني كه اشتغال به تحصيل دارند نمي‌توانند از معافيت پزشكي برخوردار گردند

و علت هم داره! چرا که بعضی از معافیت های پزشکی برای افراد دیپلم و لیسانس یکسان نیست
به عنوان مثال شماره چشم برای معافیت دائم پزشکی افراد دیپلم 8 و برای افراد دیپلم به بالا 10 هست.
فردی که در حال تحصیل در مقطع کارشناسی پیوسته هست تا مدرکشو نگرفته دیپلمه محسوب میشه! و سازمان نظام وظیفه هم از اون طرف زرنگ تره.!!!

Haj_Amoo
12-03-2013, 19:43
دانش‎آموز سال چهارم که درحین تحصیل به 18 سالگی رسیده باید برگه معافیت تحصیلی یا اشتغال به تحصیل یا چیزی شبیه به این ها رو پر کنه؟!

urcu
14-03-2013, 18:45
دانش‎آموز سال چهارم که درحین تحصیل به 18 سالگی رسیده باید برگه معافیت تحصیلی یا اشتغال به تحصیل یا چیزی شبیه به این ها رو پر کنه؟!

با سلام.
خیر دوست عزیز تا زمانی که به تحصیل ادامه میدین نیازی به پر کردن هیچ گونه فرمی نیست.
به محض فراغت از تحصیل یا انصراف از تحصیل 1 سال وقت دارین تا خودتونو به سازمان نظام وظیفه معرفی کنید تا غیبت نخورید.
در صورت پذیرفته شدن در دانشگاه توی فرصت 1 سال بدون مشکل به دانشگاه میرید. ( باز هم نیازی به پر کردن فرم نیست دانشگاه خودش انجام میده)
راستی جواب سوال زبان فارسی رو گرفتین ؟ لغات دو تکواژه یا یکی ؟:دی

Haj_Amoo
15-03-2013, 15:12
با سلام.
خیر دوست عزیز تا زمانی که به تحصیل ادامه میدین نیازی به پر کردن هیچ گونه فرمی نیست.
به محض فراغت از تحصیل یا انصراف از تحصیل 1 سال وقت دارین تا خودتونو به سازمان نظام وظیفه معرفی کنید تا غیبت نخورید.
در صورت پذیرفته شدن در دانشگاه توی فرصت 1 سال بدون مشکل به دانشگاه میرید. ( باز هم نیازی به پر کردن فرم نیست دانشگاه خودش انجام میده)
راستی جواب سوال زبان فارسی رو گرفتین ؟ لغات دو تکواژه یا یکی ؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ممنون! بله، یک تکواژ! درحد کنکور قانع شدم!

moh72
17-03-2013, 10:10
سلام
این چرا اینطوریه؟؟؟!!!!!!!!!!

5- ميزان ضعف بينايي چشم براي مشمولان عادي و ديپلم چند ديوپتر مي‌باشد؟
جواب:مجموع ديوپتر هر دو چشم بايد بيش از هشت ديوپتري باشد.

32- مشمول داراي مدرك تحصيلي ليسانس مي‌باشد با چه شماره چشمي در حد معافيت دائم قرار مي‌گيرد؟
جواب: چنانچه مجموع ضعف بينايي هر دو چشم بيش از ده ديوپتر باشد به تشخيص شوراي پزشكي در حد معافيت دائم مي‌باشد.

یعنی به دیپلم ها و زیر دیپلم ها ارفاق قائل میشن؟؟اخه چرا اینطوریه؟؟

من میخواستم برم سربازی اما دکترم گفتش کهفتق(پایین نیومدن بیضه) داری و میتونی معافیت بگیری میخواستم بدونم اگه من با فتق معاف پزشکی شم بعداّ تو استخداما واسم مشکلی پیش نیاد؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بعا موقع استخدام بین کسی که فتق داره معاف شده با کسی که مریضی قلبی داره و معاف شده فرق میزارن یا خشک و تر باهم میسوزونن؟؟؟؟؟؟؟؟
اگه راهنمایی کنین ممنووووووووووووووون میشم
برم سربازی یا برم دنباله معافیت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

من شنیدم معافیت پزشکی تاثیری رو استخدام نداره
البته اینم بگم استخدام 100 % موارد با پارتی هست و اینجور چیزا اصلا مطرح نیست (هر جور فکر کنی بالاخره به پارتی ختم میشه) به نظر من معافی رو بگیر حالشو ببر (البته این فقط نظر بنده بود بقیه هم نظر بدن)

hassanshaikhi
24-03-2013, 13:23
سلام

کسی که 24 سالش هست و کاردانی رو تموم کرده با توجه به سنش اگه کنکور کاردانی به کارشناسی قبول بشه میتونه ادامه تحصیل بده؟

AliSub
27-03-2013, 12:40
سلام

من دو سال پیش پدرم فوت کرده و تک پسر خوانواده هستم. الان سربازی معاف میشم؟ بعد اینکه دوماه آموزشی رو باید برم؟

درسم هم بهمن تمام شده و الان فقط پروژه مونده که باید برم ارائه بدم که تا اخر اردیبهشت تمام میشه. تا کی وقت دارم دفترچه رو پست کنم؟

ممنون

Pooya3030
31-03-2013, 19:52
سلام .
یه سوال ، من نیمه ی دوم (دی) سال 73 بدنیا اومدم و اگه امسال کنکور 92 شرکت کنم و رشته مورد علاقم قبول نشم ، میتونم سال دیگه هم کنکور شرکت کنم و برم دانشگاه ؟ یا باید برم سربازی و بعدش میتونم دوباره کنکور بدم ؟

تشکر .

hamid_diablo
31-03-2013, 20:41
سلام

کسی که 24 سالش هست و کاردانی رو تموم کرده با توجه به سنش اگه کنکور کاردانی به کارشناسی قبول بشه میتونه ادامه تحصیل بده؟

سلام

بله که میتونه...24 سال مگه چیه که نتونه

farshidshd
01-04-2013, 14:06
سلام

من دو سال پیش پدرم فوت کرده و تک پسر خوانواده هستم. الان سربازی معاف میشم؟ بعد اینکه دوماه آموزشی رو باید برم؟

درسم هم بهمن تمام شده و الان فقط پروژه مونده که باید برم ارائه بدم که تا اخر اردیبهشت تمام میشه. تا کی وقت دارم دفترچه رو پست کنم؟

ممنون

سلام
بله معاف هستید و دوران آموزشی را باید برید
بعد از اتمام تحصیل و وقتی تاریخ فارغ التحصیلی مشخص شد می تونید دفترچه بفرستید

سلام .
یه سوال ، من نیمه ی دوم (دی) سال 73 بدنیا اومدم و اگه امسال کنکور 92 شرکت کنم و رشته مورد علاقم قبول نشم ، میتونم سال دیگه هم کنکور شرکت کنم و برم دانشگاه ؟ یا باید برم سربازی و بعدش میتونم دوباره کنکور بدم ؟

تشکر .

سلام
دفترچه باید بفرستید ، بعدش می تونید کنکور بدید و برید دانشگاه

AliSub
02-04-2013, 00:37
سلام
بله معاف هستید و دوران آموزشی را باید برید
بعد از اتمام تحصیل و وقتی تاریخ فارغ التحصیلی مشخص شد می تونید دفترچه بفرستید

ممنون
از تاریخ فارغ التحصیلی چقدر وقت دارم دفترچه بفرستم؟

اخه سوال کردم گفتند اگه کارت سبز بگیری کلا معاف میشید!

farshidshd
03-04-2013, 11:47
ممنون
از تاریخ فارغ التحصیلی چقدر وقت دارم دفترچه بفرستم؟

اخه سوال کردم گفتند اگه کارت سبز بگیری کلا معاف میشید!

یک سال بعد از فارغ التحصیلی

sam_ly
03-04-2013, 18:16
یه سوال ! من الان دانشجو هستم ...مجموع شماره ی هر دو چشمم با آستیگمات 10 میشه ! آیا معاف میشم ؟ آمیتونم حین تحصیل در خواست معافی بدم ؟؟؟

5ajad
04-04-2013, 11:40
ببخشید من الان پیش دانشگاهی هستم (متولد 73/8 )...میتونم معافیت پزشکی رو بگیرم؟:n13:
آخه رفتم پلیس+10 گفتن الان نمیشه و باید ترک تحصیل کنی یا پیش دانشگاهی رو تموم کنی تا بتونی کارت معافیت رو بگیری!

من الان پیش پزشک رفتم و واکسن هم زدم فقط یکی دو برگه ـش مونده که خودم پر کنم...یعنی همش به هدر رفت و 2 ماه دیگه باید از اول دفترچه بگیرم و .... ؟:eh:

V.Valizadeh9
05-04-2013, 13:40
سلام دوستان ممنون میشم راهنماییم کنین
من فرزند آخر خانواده هستم
پدرم 9 سال پیش فوت شده
من، مادرم، خواهرم و یه داداشم که 2 سال از من بزرگتره تو خونه ایم
داداشم که معاف شد (سه برادری)
فقط من موندم،
هیچ راهی واسه معافی من نیست ؟؟
تنها قانونش، مال کمیته امداد بود که بعد از تحقیقات دیدن وضع مالیمون خوبه و تاییدمون نکردن !
ممنون میشم اگه کسی راهی چیزی برای معافیم سراغ داره بگه
مرسی

farshidshd
06-04-2013, 14:00
یه سوال ! من الان دانشجو هستم ...مجموع شماره ی هر دو چشمم با آستیگمات 10 میشه ! آیا معاف میشم ؟ آمیتونم حین تحصیل در خواست معافی بدم ؟؟؟

قوانین نمره چشم در پست اول همین تاپیک مطرح شده
حین تحصیل نمی تونید درخواست معافیت بدید

ببخشید من الان پیش دانشگاهی هستم (متولد 73/8 )...میتونم معافیت پزشکی رو بگیرم؟:n13:
آخه رفتم پلیس+10 گفتن الان نمیشه و باید ترک تحصیل کنی یا پیش دانشگاهی رو تموم کنی تا بتونی کارت معافیت رو بگیری!

من الان پیش پزشک رفتم و واکسن هم زدم فقط یکی دو برگه ـش مونده که خودم پر کنم...یعنی همش به هدر رفت و 2 ماه دیگه باید از اول دفترچه بگیرم و .... ؟:eh:

خیر حین تحصیل نمی تونید درخواست معافیت بدید

amir 777
09-04-2013, 13:54
من متولد73/11 هستم میخواستم ببینم اگه امسال تو رشته مورد علاقم قبول نشم میتونم سال دیگه بخونم؟

farshidshd
09-04-2013, 14:38
من متولد73/11 هستم میخواستم ببینم اگه امسال تو رشته مورد علاقم قبول نشم میتونم سال دیگه بخونم؟

شما برای کنکور سال آینده هم مشکلی ندارید و در صورتی که در کنکور 91 موفق نشوید می توانید با مراجعه به دفاتر پلیس + 10 و اخذ برگه اعزام به خدمت در کنکور بعد هم شرکت نمایید

urcu
11-04-2013, 11:10
دوستان ....
سازمان نظام وظیفه متولدین 74 رو هم فراخوان کرده! ...
در صورتی که قصد ادامه تحصیل دارید محکم بچسبید به درس :[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Homayun Khan
11-04-2013, 22:01
سلام
من کف دستها و پاهام زیاد عرق میکنه جوری که اگه یه جا بایستم زیر پاهام (مثلا فرش) خیس میشه دستهامم که دیگه نگو دکتر رفتم گفت استرس زیاد داری عادیه حالا میخواستم بدونم این باعث میشه که من معاف بشم؟ یه جواب قطعی میخوام چون خیلی جاها پرسیدم هرکی یه جوابی داده یکی گفته آره یکی گفته نه. در رابطه با معافیت کفالت هم پدرم 66 سالشه و یه برادر هم دارم ازدواج کرده (32 سالشه) در این دو مورد اگه کسی میتونه منو راهنمایی کنه
با تشکر

M0hsen3D
11-04-2013, 23:35
دوستان مگه 18 سال تمام اول ورود به 19 سالگی نیست؟ پس 74 امسال مشمول نمیشه که 93 سال مشمولیتشون هست! چرا امسال فراخوان زدن؟

garaa
12-04-2013, 09:51
دوستان متولد 8 آبان 73 امسال رشته مورد نظر قبول نشه میتونه سال بعد هم کنکور بده یا باید بره سربازی ؟

urcu
12-04-2013, 11:46
دوستان متولد 8 آبان 73 امسال رشته مورد نظر قبول نشه میتونه سال بعد هم کنکور بده یا باید بره سربازی ؟

با سلام.

در صورتی که دیپلمتون رو دی ماه گرفته باشید بله. اما در صورتی که خرداد گرفته باشید تا خرداد وقت دارید دفترچه پست کنید.( در کل یکسال پس از اخذ آخرین مدرک تحصیلی وقت دارید دفترچه پست کنید. )
در صورتی که در مقطع کارشناسی پذیرفته بشید حین خدمت معافیت تحصیلی به شما تعلق میگیره.
همچنین توصیه اکیدی که بنده به دوستان دارم این هست : در صورتی که به محیط خدمت وارد شدید خدمت رو تموم کنید و بعدش در صورت تمایل ادامه تحصیل بدید.

M0hsen3D
12-04-2013, 12:26
با سلام.

در صورتی که دیپلمتون رو دی ماه گرفته باشید بله. اما در صورتی که خرداد گرفته باشید تا خرداد وقت دارید دفترچه پست کنید.( در کل یکسال پس از اخذ آخرین مدرک تحصیلی وقت دارید دفترچه پست کنید. )
در صورتی که در مقطع کارشناسی پذیرفته بشید حین خدمت معافیت تحصیلی به شما تعلق میگیره.
همچنین توصیه اکیدی که بنده به دوستان دارم این هست : در صورتی که به محیط خدمت وارد شدید خدمت رو تموم کنید و بعدش در صورت تمایل ادامه تحصیل بدید.
سلام , خبر دارین اعزامی های امسال 21 ماه هستن یا 24؟

Homayun Khan
12-04-2013, 13:55
سلام
من کف دستها و پاهام زیاد عرق میکنه جوری که اگه یه جا بایستم زیر پاهام (مثلا فرش) خیس میشه دستهامم که دیگه نگو دکتر رفتم گفت استرس زیاد داری عادیه حالا میخواستم بدونم این باعث میشه که من معاف بشم؟ یه جواب قطعی میخوام چون خیلی جاها پرسیدم هرکی یه جوابی داده یکی گفته آره یکی گفته نه. در رابطه با معافیت کفالت هم پدرم 66 سالشه و یه برادر هم دارم ازدواج کرده (32 سالشه) در این دو مورد اگه کسی میتونه منو راهنمایی کنه
با تشکر
کسی نمیدونه؟

A/|\IR
13-04-2013, 07:36
دوستان من بزرگسالان پیش دانشگاهی میخونم امسال هم اولین کنکور رو میدم قبلا برای دیپلم رفتم معافیت تحصیلی بگیرم تا ۹۵ داد (در صورت تحصیل)
پیشم رو یا همین خرداد میگیرم یا شهریور ، الان وضعیتم برای کنکور ۹۳ چیه؟ چی کار باید بکنم بعد از کنکور امسال؟ بعضیا میگن یه ترم برو دانشگاه انصراف بده بعضیا هم میگن نیازی نیست
البته از نظر سنی مشمول هستم ولی معافیت تحصیلی هم دارم

eblisandenzo
14-04-2013, 02:04
سلام دوستان !
من سال 89 دفترچه فرستادم و همون موقع برگ سبز هم اومد . توی همون سال (( سال 89 )) هم نامه کسری خدمت (( 11 ماه کسری )) گرفتم .
اما چون سال 89 دانشجو شدم الان از معافیت تحصیلی استفاده میکنم. آیا میتونم بعد از اتمام تحصیل و رفتن به سربازی از اون کسری استفاده کنم ؟

koroshfe
14-04-2013, 09:12
سلام دوستان
سوألی داشم ، قبلنا یه چیزایی شنیده بودیم با این مضمون که رتبه های زیر 100 ( برای مثال رشته ی ریاضی ) جزء نخبه ها محسوب می شن و معاف می شن و از این حرفا
چنین مطلبی درسته ؟ هنوز پا بر جاست ؟
با تشکر

MASTER OC 7
28-04-2013, 01:38
سلام دوستان
من متولد 73 بهمن ماه هستم اینجوری که مدیران مدرسه گفتن امسال مهرماه مشمول میشم
و مهرماه باید وارد دانشگلاه بشم
حالا از شانس بدم من برای کنکور نتونتسم نام نویسی کنم :n03: و تنها امیدم به تکمیل ظرفیتی هست
حالا اگه بازم بد شانسی بیارم و مهر نتونم برم دانشگاه باید بهمن برم , میخواستم ببینم تا اون موقع اضافه خدمت میخورم ؟ و آیا راهی هست که اضافه نخورم :n16:

farshidshd
28-04-2013, 09:00
دوستان من بزرگسالان پیش دانشگاهی میخونم امسال هم اولین کنکور رو میدم قبلا برای دیپلم رفتم معافیت تحصیلی بگیرم تا ۹۵ داد (در صورت تحصیل)
پیشم رو یا همین خرداد میگیرم یا شهریور ، الان وضعیتم برای کنکور ۹۳ چیه؟ چی کار باید بکنم بعد از کنکور امسال؟ بعضیا میگن یه ترم برو دانشگاه انصراف بده بعضیا هم میگن نیازی نیست
البته از نظر سنی مشمول هستم ولی معافیت تحصیلی هم دارم

به نظر من بهتره برید خدمت

سلام دوستان !
من سال 89 دفترچه فرستادم و همون موقع برگ سبز هم اومد . توی همون سال (( سال 89 )) هم نامه کسری خدمت (( 11 ماه کسری )) گرفتم .
اما چون سال 89 دانشجو شدم الان از معافیت تحصیلی استفاده میکنم. آیا میتونم بعد از اتمام تحصیل و رفتن به سربازی از اون کسری استفاده کنم ؟

سلام
خیر
کسری های اون موقع اکثرا و شاید همه برداشته شدن و حذف شدن
شما اگه بخواید برید خدمت طبق قوانین جدید براتون محاسبه می کنن

سلام دوستان
سوألی داشم ، قبلنا یه چیزایی شنیده بودیم با این مضمون که رتبه های زیر 100 ( برای مثال رشته ی ریاضی ) جزء نخبه ها محسوب می شن و معاف می شن و از این حرفا
چنین مطلبی درسته ؟ هنوز پا بر جاست ؟
با تشکر

سلام
خیر چنین چیزی نیست
فقط رتبه های 1 و 2 و 3 شاید معافیتی داشته باشن

سلام دوستان
من متولد 73 بهمن ماه هستم اینجوری که مدیران مدرسه گفتن امسال مهرماه مشمول میشم
و مهرماه باید وارد دانشگلاه بشم
حالا از شانس بدم من برای کنکور نتونتسم نام نویسی کنم :n03: و تنها امیدم به تکمیل ظرفیتی هست
حالا اگه بازم بد شانسی بیارم و مهر نتونم برم دانشگاه باید بهمن برم , میخواستم ببینم تا اون موقع اضافه خدمت میخورم ؟ و آیا راهی هست که اضافه نخورم :n16:

شما مشمول هستید

... هر فرد ذکور ایرانی در ماهی که طی آن ماه به سن 18 سال تمام می رسد مشمول مقررات خدمت وظیفه عمومی است و همچنین برابر ماده (19) همین قانون ، کسانی به سن 18 سال تمام می‌رسند (1373)موظفند ظرف شش ماه جهت تعیین تکلیف وضعیت خدمت وظیفه عمومی یا اعزام به خدمت، خود را از طریق دفاتر پلیس+10 به مراکز وظیفه عمومی معرفی کنند .

.

MASTER OC 7
28-04-2013, 11:14
شما مشمول هستید

... هر فرد ذکور ایرانی در ماهی که طی آن ماه به سن 18 سال تمام می رسد مشمول مقررات خدمت وظیفه عمومی است و همچنین برابر ماده (19) همین قانون ، کسانی به سن 18 سال تمام می‌رسند (1373)موظفند ظرف شش ماه جهت تعیین تکلیف وضعیت خدمت وظیفه عمومی یا اعزام به خدمت، خود را از طریق دفاتر پلیس+10 به مراکز وظیفه عمومی معرفی کنند .

مرسی از پاسختون
ولی من که هنوز سنم به 18 تمام نرسیده !

74/11 - 18 - 92/11

farshidshd
29-04-2013, 12:58
مرسی از پاسختون
ولی من که هنوز سنم به 18 تمام نرسیده !

74/11 - 18 - 92/11

شما فرمودید بهمن 73

MASTER OC 7
29-04-2013, 19:00
شما فرمودید بهمن 73

بله
ولی بهمن 73 متولد شدم بهمن 74 1سالگیم تموم میشه که تا بهمن 92 میشه 18 سالگی تموم

heivan
04-05-2013, 21:00
سلام من متولد 24 بهمن 1372 هستم سال90 درسو ول کردم ا اضاف میخورم؟چند ماه؟؟؟

farshidshd
05-05-2013, 10:13
بله
ولی بهمن 73 متولد شدم بهمن 74 1سالگیم تموم میشه که تا بهمن 92 میشه 18 سالگی تموم

شما بهمن 91 سنتون 18 سال تمام شده

farshidshd
05-05-2013, 10:14
سلام من متولد 24 بهمن 1372 هستم سال90 درسو ول کردم ا اضاف میخورم؟چند ماه؟؟؟

سلام
بله
اضافه خدمت می خورید ( از 3 ماه به بالا )
در حال حاضر مشمول هستید

MASTER OC 7
05-05-2013, 13:17
شما بهمن 91 سنتون 18 سال تمام شده

میشه بفرمایید چطوری حساب کردید

چون من امروز از پلیس +10 هم که پرسیدم گفتن که سال 92 18سالگیت تموم میشه !

M0hsen3D
05-05-2013, 13:25
میشه بفرمایید چطوری حساب کردید

چون من امروز از پلیس +10 هم که پرسیدم گفتن که سال 92 18سالگیت تموم میشه !
سلام دوست عزیز ,
اگه اینطوره پس متولدین 74 سال 93 18 سالگیشون تموم میشه؟ مطمئنید؟

urcu
05-05-2013, 18:10
با سلام.

من تعجبم یعنی هضم این مطلب که شخص از اول فروردین ماه وارد سنی میشه که هنوز بهش نرسیده این قدر مشکله!؟
مثلا اگر طرف 17 سالشه قبل از فروردین توی فروردین وارد 18 سالگی میشه ! حتی اگر برج 6 هم 18 سالش تموم شه!.
و نکته دیگه این هست که شخص از اول فروردین ماهی که وارد 18 سالگی میشه مشمول مقررات وظیفه عمومی میشه!.
درسته شخص 17 سال و اندی سن داره اما وارد 18 سالگی شده! و مشمول قوانین وظیف عمومی هست.

الان متولدین کلیه ماه های سال 74 مشمول هستن ... دیگه 73 که بماند ...
:n01:

M0hsen3D
05-05-2013, 18:49
با سلام.
مثلا اگر طرف 17 سالشه قبل از فروردین توی فروردین وارد 18 سالگی میشه ! حتی اگر برج 6 هم 18 سالش تموم شه!.

سلام ,
این فکر کنم ماله قانون قبل بود الان از اول ماهی که 18 سال میشه مشموله. قبلا همین بود که مثلا اگه متولد هر ماهی بود فروردین مشمول بود.

hossienmoein
05-05-2013, 20:44
بچه ها يه سوال خيلي خيلي مهم
بچه ها نظرتون درباره معافيت پزشکي چيه؟ خوبه؟ ارزش داره؟
معايبش چيه؟
واسه استخدام شدن بعدا جايي گير نميدن؟
شما باشين ميگيرين؟

MASTER OC 7
05-05-2013, 23:57

پس تکلیف این 11 ماه چی میشه ؟؟

و نکته دیگه این هست که شخص از اول فروردین ماهی که وارد 18 سالگی میشه مشمول مقررات وظیفه عمومی میشه!.

فکر کنم درستش وارد سن 19 سالگی ( 18 تمام ) هست

این فکر کنم ماله قانون قبل بود الان از اول ماهی که 18 سال میشه مشموله. قبلا همین بود که مثلا اگه متولد هر ماهی بود فروردین مشمول بود.

سلام دوست عزیز ,
اگه اینطوره پس متولدین 74 سال 93 18 سالگیشون تموم میشه؟ مطمئنید؟

با قانون جدید که خودتون فرمودین باید ماه را هم حساب کرد مثلا منی که بهمن 73 به دنیا اومدم با کسی که فرودین 74 متولد شده تنها باید 2 ماه فاصله باشه !

من با هر برنامه ای که حساب کردم سنمو 18 سالو 3 ماه نشون داد ! مگه بعد 18 سالو 12 ماه فرد وارد 19 سالگی نمیشه ؟؟

پ ن :
زحمت این متن را هم farshidshd ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عزیز تو صفحه قبل کشیدن

اگه به ماده قانون 19 هم توجه کنید 18 سال تمام را متولدین 73 عنوان کرده ولی مشمولیت سربازی با قانون جدید ماه به ماه برای هر فرد تفاوت داره

M0hsen3D
06-05-2013, 02:08
پس سن مشمولیت اول ۱۹ سالگی یا ۱۸ سال تمام هست. حالا ۱۸ سال تمام میشه ۱۷ سالو ۱۲ ماه بعد یا ۱۸ سالو ۱۲ ماه بعد؟ اقا کلا متولدین ۷۳ امسال مشمول میشن با توجه به ماه تولد یا پارسال شدن؟

MASTER OC 7
06-05-2013, 02:34
حذف شود لطفا...

M0hsen3D
06-05-2013, 09:43
دوستان من امروز از یکی از دفاتر پلیس +10 پرسیدم گفت 73 ها پارسال مشمول شدن و امسال هم 74.

5ajad
06-05-2013, 20:54
این دفترچه معافیت چقدر اعتبار داره؟؟:eh:
من چند ماه پیش یه دفترچه گرفتم که روی جلدش زده "شهریور 91 " ... بیشتر کار هاش رو هم کردم! بعد از پیش دانشگاهی میخوام معافیت رو بگیرم!

Homayun Khan
07-05-2013, 10:14
کسی میتونه جواب پست 5335 بده؟
ممنون میشم جواب بدید

zok_xo
07-05-2013, 12:07
سلام
من متولد اردیبهشت 73 هستم و سال 91 کنکور دادم و رشته مورد علاقه ام در نیومدم.
اونطوری که تو پلیس +10 بهم گفتن خرداد ماه باید دفترچه رو ارسال کنم.
میخواستم بدونم که اگه خرداد دفترچه رو پست کنم تاریخ اعزامم کی میوفته؟
اگه بیوفته مرداد ماه میتونم تاریخ اعزامم تمدید کنم تا جواب کنکورم بیاد؟ یعنی 2 ماه تمدید شه؟
کلا چه راهی هست که تابستون نرم سربازی؟:n01:

farshidshd
08-05-2013, 12:36
سلام
با تشکر
سلام
در صفحه نخست همین تاپیک در بخش سوم: بيماريهاي پوست و بافت هاي زير پوست به سوال شما جواب داده شده

این دفترچه معافیت چقدر اعتبار داره؟؟:eh:
من چند ماه پیش یه دفترچه گرفتم که روی جلدش زده "شهریور 91 " ... بیشتر کار هاش رو هم کردم! بعد از پیش دانشگاهی میخوام معافیت رو بگیرم!

فکر نمیکنم اعتباری باشه

سلام
من متولد اردیبهشت 73 هستم و سال 91 کنکور دادم و رشته مورد علاقه ام در نیومدم.
اونطوری که تو پلیس +10 بهم گفتن خرداد ماه باید دفترچه رو ارسال کنم.
میخواستم بدونم که اگه خرداد دفترچه رو پست کنم تاریخ اعزامم کی میوفته؟
اگه بیوفته مرداد ماه میتونم تاریخ اعزامم تمدید کنم تا جواب کنکورم بیاد؟ یعنی 2 ماه تمدید شه؟
کلا چه راهی هست که تابستون نرم سربازی؟:n01:

سلام
تاریخ اعزام اصلا مشخص نیست کی بیوفته، شاید 2 ماه بعد از ارسال دفترچه یا 1 ماه یا 4 ماه و ...
احتمالا می تویند حداکثر تا 2 ماه تمدید کنید.

.

Raـــــ Hـــــ Za
12-05-2013, 12:30
جزییات تعویض کارت‌های پایان خدمت

رییس سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت: افرادی که از سال ۷۰ تاکنون خدمتشان پایان یافته است، تا پایان سال نسبت به تعویض کارت های پایان خدمت خود اقدام کنند زیرا در غیر این صورت از درجه اعتبار ساقط می شوند.

سردار ابراهیم کریمی، رییس سازمان وظیفه عمومی ناجا در گفتگو با شبستان درخصوص تعویض کارت های پایان خدمت گفت: افرادی که از سال 70 تاکنون خدمت آنان پایان یافته است باید تا پایان سال نسبت به تعویض کارت های پایان خدمت خود اقدام کنند زیرا این نوع کارتها بعد از زمان مشخص شده از درجه اعتبار ساقط خواهد شد.

وی اظهار کرد: ما تعویض کارت های پایان خدمت قدیمی را از سال 90 آغاز کردیم و این کارت ها تا تاریخ 1/4/91 اعتبار داشته اند و افراد می توانستند به تعویض کارت های خود اقدام کنند.

سردار کریمی با بیان اینکه از مهرماه سال 91 تعویض کارت های پایان خدمت افرادی که از سال 85 خدمت خود را به پایان رسانده بودند آغاز کردیم تصریح کرد: تا پایان سال 91 کارت های پایان خدمت منقضیات خدمت سال 1385 به بالا را فراخوان کردیم و اعلام کردیم منقاضیان تا پایان سال برای دریافت کارت های الکترونیکی و تعویض آن مهلت دارند و باید اقدام کنند.

رییس سازمان وظیفه عمومی ناجا خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه با پایان سال، مهلت تعویض کارت ها به پایان رسیده بود و متقاضیان فراوانی نیز درخواست تعویض کارت های خود را داشتند از این رو تا تاریخ 1/4/92 به ان دسته از افرادی که منقاضی 85 به بالا بوده اند اجازه تعویض کارت های پایان خدمتشان را صادر کردیم.

سردار کریمی با بیان اینکه هم اکنون کارت های معافیت از خدمت از اعتبار اداری ساقط شدند تصریح کرد: یعنی در چنین شرایطی امکان انجام هیچ کار اداری برای آنها وجود ندارد به عنوان مثال اگر کسی هم اکنون برای درخواست گذرنامه مراجعه کند و کارت خود را ارایه دهد، مورد پذیرش نخواهد بود و باید برای تعویض کارت پایان خدمت خود اقدام کند. همچنین برای کارت های پایان خدمت سال 85 به بالا نیز چنین شرایطی حاکم است و اجازه دریافت گذرنامه برای آنها وجود ندارد.

وی از صدور 50 درصدی کارتهای هوشمند پایان خدمت خبر داد و افزود: براساس برنامه ریزی، ما تا پایان سال 92 تمامی کارتهای پایان خدمت را هوشمند خواهیم کرد و امیدواریم هر چه زودتر با یک همت مضاعف تا پایان سال این امر اجرایی شود.

منبع کد:

hamid_diablo
12-05-2013, 14:44
سلام دوستان

اگر سنوات تحصیلی دانشگاه تموم بشه و مقداری زا واحدهاا بمونه میشه حین خدمت اون تعداد واحد رو پاس کرد...؟

یا اینکه باید رفت خدمت و بعدش اون تعداد واحد باقی مانده مثلا 10 واحد رو پاس کرد؟

Lamanta
12-05-2013, 19:00
آقا اگه لیسانس 8 ترمه تموم شه بعدش چقدر وقت داری برای ارشد ؟ از کی باید رفت خدمت ؟ (متولد 71)

farshidshd
13-05-2013, 14:02
سلام دوستان

اگر سنوات تحصیلی دانشگاه تموم بشه و مقداری زا واحدهاا بمونه میشه حین خدمت اون تعداد واحد رو پاس کرد...؟

یا اینکه باید رفت خدمت و بعدش اون تعداد واحد باقی مانده مثلا 10 واحد رو پاس کرد؟

سلام
میشه درخواست اضافه کردن سنوات بدید
اگه تایید نشد باید برید خدمت و این مستلزم انصراف دادن از دانشگاه هست(حین خدمت نمی تونید )
بنابراین بعد از خدمت باید مجدد در کنکور شرکت کنید و در صورتی که در رشته قبلی خودتون قبول بشید اون واحدهایی رو که پاس کردید و نمره بالای 12 گرفتید رو تطبیق میزنن و بقیه واحدها رو هم باید پاس کنید.

آقا اگه لیسانس 8 ترمه تموم شه بعدش چقدر وقت داری برای ارشد ؟ از کی باید رفت خدمت ؟ (متولد 71)

پیوسته یا ناپیوسته؟

ناپیوسته که فکر نمیکنم تا 8 ترم اجازه تحصیل بدن

ولی پیوسته که کلا خودش 8 ترم هست و همون 1 سال مهلت رو دارید...

.

hamid_diablo
13-05-2013, 17:12
سلام
میشه درخواست اضافه کردن سنوات بدید
اگه تایید نشد باید برید خدمت و این مستلزم انصراف دادن از دانشگاه هست(حین خدمت نمی تونید )
بنابراین بعد از خدمت باید مجدد در کنکور شرکت کنید و در صورتی که در رشته قبلی خودتون قبول بشید اون واحدهایی رو که پاس کردید و نمره بالای 12 گرفتید رو تطبیق میزنن و بقیه واحدها رو هم باید پاس کنید.

یعنی اگر فقط 10 واحد مونده باشه...به خاطرش باید تمام دروسی رو که زیر 10 شدم رو دوباره پاس کنم ؟

من دانشجوی پیام نورم..میتونم سنوات بگیرم..اما این کارو نمیخوام بکنم...یعنی نمیشه که همچین کاری رو انجام بدم..اینطوری که خیلی ستمه...

farshidshd
14-05-2013, 11:17
یعنی اگر فقط 10 واحد مونده باشه...به خاطرش باید تمام دروسی رو که زیر 10 شدم رو دوباره پاس کنم ؟

زیر 10 نه زیر 12

Lamanta
14-05-2013, 15:45
پیوسته یا ناپیوسته؟

ناپیوسته که فکر نمیکنم تا 8 ترم اجازه تحصیل بدن

ولی پیوسته که کلا خودش 8 ترم هست و همون 1 سال مهلت رو دارید...

من ترم 6 مهندسی نرم افزارم (پیوسته) واسه ارشد و آزمونش میخوام بدونم که دوبار میشه شرکت کنم یا یک بار ؟

Sha7ab
14-05-2013, 16:11
من الان سرباز هستم. کارشناسی ارشد با رتبه ی خوب مجاز شدم و 100٪ روزانه میارم. الان باید چیکار کنم؟ شهریور که جواب نهایی اعلام بشه حتما اجازه ی تحصیل که بهم میدن؟

Haj_Amoo
18-05-2013, 17:24
یکی از دوستان من که متولد مرداد 74 هست، درپی شنیدن یه سری شایعات درباره وضعیت سربازی، به پلیس +10 مراجعه کرده بود که به‎اش گفته‎ان اگه خرداد امسال فارغ‎التحصیل شدی دو راه داری! یا کنکور قبول میشی و میری دانشگاه یا شش ماه فرصت داری که بری سربازی!! ولی اگه شهریور فارغ‎التحصیل بشی یک سال برای رفتن به سربازی وقت داری! خب با این حساب که عملا همه‎ی فارغ‎التحصیلای خرداد امسال که اکثرشون متولد مرداد 74 به قبل هستن، اگه نتونن برن دانشگاه باید برن سربازی! پس چجوری بوده که سال‎های قبل می‎تونستن یه سال پشت کنکور بمونن؟!
فقط دوستان سریع جواب بدین، چون تعداد زیادی قصد دارن خودشون رو تو امتحان‎های آتی بندازن که خودش یه مشکل بالقوه‎ی دیگه هست!

با تشکر.

farshidshd
18-05-2013, 17:27
من الان سرباز هستم. کارشناسی ارشد با رتبه ی خوب مجاز شدم و 100٪ روزانه میارم. الان باید چیکار کنم؟ شهریور که جواب نهایی اعلام بشه حتما اجازه ی تحصیل که بهم میدن؟

بله
از خدمت ترخیص می شید و می تونید برید دانشگاه

farshidshd
18-05-2013, 17:29
من ترم 6 مهندسی نرم افزارم (پیوسته) واسه ارشد و آزمونش میخوام بدونم که دوبار میشه شرکت کنم یا یک بار ؟

یک بار می تویند شرکت کنید

terminator301
19-05-2013, 03:07
سلام خسته نباشيد من 4 ترم را در دانشگاه آزاد گذرانده ام و رشته ام زيست شناسي كارشناسي پيوسته مي باشد.قصد كنكور دادن مجدد براي دندانپزشكي را دارم.

ميدانم كه اگر اصراف دهم يك سال وقت دارم اما:

ميخواستم انصراف بدم ولي گفتم شايد تكميل ظرفيت نيمه ي دوم قبول بشم و ديگه نتونم صبر كنم ، خواستم بهمن امسال انصراف بدم ولي تو بعضي از سايت ها ديدم نوشته از زمان شروع به تحصيل در دانشگاه اوليه تا زمان تحصيل در دانشگاه ثانوبه نبايد بيش از 4 ترم گذشته باشد؟
آيا اين صحت دارد؟

Core
19-05-2013, 03:41
سلام
دوستان متولد آبان 73 که هم اکنون مشغول تحصیل در مقطع پیش دانشگاهی هست اگر امسال کنکور قبول نشه چه زمانی مشمول به خدمت میشه و اگر 1 درس رو نگه داره و شهریور پاس کنه اونموقع شرایط به چه صورت خواهد بود؟
ممنون

Alireza SM
19-05-2013, 10:32
یکی از دوستان من که متولد مرداد 74 هست، درپی شنیدن یه سری شایعات درباره وضعیت سربازی، به پلیس +10 مراجعه کرده بود که به‎اش گفته‎ان اگه خرداد امسال فارغ‎التحصیل شدی دو راه داری! یا کنکور قبول میشی و میری دانشگاه یا شش ماه فرصت داری که بری سربازی!! ولی اگه شهریور فارغ‎التحصیل بشی یک سال برای رفتن به سربازی وقت داری! خب با این حساب که عملا همه‎ی فارغ‎التحصیلای خرداد امسال که اکثرشون متولد مرداد 74 به قبل هستن، اگه نتونن برن دانشگاه باید برن سربازی! پس چجوری بوده که سال‎های قبل می‎تونستن یه سال پشت کنکور بمونن؟!
فقط دوستان سریع جواب بدین، چون تعداد زیادی قصد دارن خودشون رو تو امتحان‎های آتی بندازن که خودش یه مشکل بالقوه‎ی دیگه هست!

با تشکر.

اون کسی که تو نظام وظیفه بوده بهش این حرف رو زده لابد آبدارچی یا حسابدار و ... بوده.
من پارسال همین موقع ها بود که از نظام وظیفه ناجا ( نه پلیس +10 ) گفتن که متوسطه رو تموم کردی یه سال وقت داری تموم شد رفت.

Haj_Amoo
19-05-2013, 13:55
من پارسال همین موقع ها بود که از نظام وظیفه ناجا ( نه پلیس +10 ) گفتن که متوسطه رو تموم کردی یه سال وقت داری تموم شد رفت.
این یک سال وقت دقیقا از کی شروع میشه و تا کی ادامه داره؟ آخه مثلا از خرداد امسال شروع بشه، قبل از شهریور سال دیگه که نتایج اعلام خواهد شد که وقت تموم میشه!

Alireza SM
19-05-2013, 15:08
این یک سال وقت دقیقا از کی شروع میشه و تا کی ادامه داره؟ آخه مثلا از خرداد امسال شروع بشه، قبل از شهریور سال دیگه که نتایج اعلام خواهد شد که وقت تموم میشه!

این یک سال رو باید از مدرسه بپرسین که برای روزانه چقدر هست ولی برای شبانه مشخصه که اگه ترم اول تموم کنین درس رو میشه ابتدای بهمن. و اگر خرداد تموم کنین میشه انتهای خرداد و اگر هم شهریور میشه اول مهر.
برای روزانه ها بعضی مدارس توی برگه ای که برای پلیس +10 هست مینویسن شهریور بعضی هم مینویسن خرداد.

کلا اگه کسی الان خرداد امتحانات پیش رو تموم کنه و سال بعد اردیبهشت دفترچه پست کنه و تاریخ درخواستی خودش رو برای بهمن یا ادیبهشت سال بعد بندازه ممکن نیست قبل از اعلام نتایج سال بعد اعزام بشه. چون در این گونه موارد کارشناسای سازمان نظام وظیفه خودشون متوجه میشن که تابلوئه که طرف منتظر نتایج دانشگاه هست و اگه قبل از شهریور اعزامش کنن بعد از شهریور نتایج میاد و طرف ترخیص از خدمت میشه؛ برای همین هست که معمولا با تاریخ اعزام موافقت میکنن.
همین چند روز پیش هم اخبار TV میگفت که سازمان نظام وظیفه از این به بعد با کلیه تاریخ های اعزام موافقت خواهد کرد

Alireza SM
19-05-2013, 15:12
سلام
دوستان متولد آبان 73 که هم اکنون مشغول تحصیل در مقطع پیش دانشگاهی هست اگر امسال کنکور قبول نشه چه زمانی مشمول به خدمت میشه و اگر 1 درس رو نگه داره و شهریور پاس کنه اونموقع شرایط به چه صورت خواهد بود؟
ممنون

اگر این کار رو بکنه تا شهریور سال بعد فرصت داره که دفترچه رو ارسال کنه

Haj_Amoo
19-05-2013, 16:35
یعنی اگه کسی که خرداد سال دیگه مهلت یک ساله‎اش تموم میشه، دفترچه‎ی اعزام به خدمت رو اردیبهشت همون سال بفرسته و تاریخ درخواستی اش برا اعزام رو بهمن همون سال درج کنه، تو فاصله‎ی تیر تا بهمن غیبت نمی‎خوره و اگه حتی اعزام هم بشه ، در صورت قبولی می‎تونه ترخیص بشه و بدون هیچ مشکلی ادامه تحصیل بده؟ این برداشت من بود.
دو تا سوال دیگه: 18 سال تمام یعنی ورود به هجده سالگی یا اتمام هجده سالگی و ورود به نوزده سالگی؟!
و تکلیف کسانی که پس از فراغت از تحصیل، وارد هجده سالگی میشن چیه؟

Alireza SM
19-05-2013, 19:18
یعنی اگه کسی که خرداد سال دیگه مهلت یک ساله‎اش تموم میشه، دفترچه‎ی اعزام به خدمت رو اردیبهشت همون سال بفرسته و تاریخ درخواستی اش برا اعزام رو بهمن همون سال درج کنه، تو فاصله‎ی تیر تا بهمن غیبت نمی‎خوره و اگه حتی اعزام هم بشه ، در صورت قبولی می‎تونه ترخیص بشه و بدون هیچ مشکلی ادامه تحصیل بده؟ این برداشت من بود.
دو تا سوال دیگه: 18 سال تمام یعنی ورود به هجده سالگی یا اتمام هجده سالگی و ورود به نوزده سالگی؟!
و تکلیف کسانی که پس از فراغت از تحصیل، وارد هجده سالگی میشن چیه؟

بله برداشت شما صحیح بود. کلا هم هرکسی که وارد سربازی شده باشه در صورت قبولی در دانشگاه میتونه درخواست ترخیص کنه ولی اگه با غیبت وارد سربازی شده باشه خیلی بعیده که با درخواستش موافقت بشه.
هیجده سال تمام یعنی وقتی که هیجده سال تمام از عمرت میگذره و در آستانه 19 سالگی هستی.
هر کسی در هر سنی که فارغ التحصیل میشه یک سال وقت داره.

hayejan
21-05-2013, 09:21
سلام، من یخورده گیج شدم آخه هر کی یه جوابی میده.متولد بهمن 73 هستم،اگه امسال دانشگاه رشته مورد نظرمو قبول نشم بعد بخوام سال بعد کنکور بدم وضعیت سربازیم چطور میشه ؟ قبول شدن خرداد با قبولی شهریور چه فرقی می کنه ؟یعنی اگه خرداد قبول شم بعد تا اعلام نتایج سال بعد کنکور و انتخاب رشته لازم نیس برم سربازی ؟ یکی از دوستام میگفت اگه می خوای دوباره کنکور بدی یکی از درسارو بیفت تا شهریور قبول شی،بعد وضعیت متولدین نیمه اول 74 با نیمه دوم 73 واسه اعزام به سربازی فرق می کنه ؟

Alireza SM
21-05-2013, 09:28
سلام، من یخورده گیج شدم آخه هر کی یه جوابی میده.متولد بهمن 73 هستم،اگه امسال دانشگاه رشته مورد نظرمو قبول نشم بعد بخوام سال بعد کنکور بدم وضعیت سربازیم چطور میشه ؟ قبول شدن خرداد با قبولی شهریور چه فرقی می کنه ؟یعنی اگه خرداد قبول شم بعد تا اعلام نتایج سال بعد کنکور و انتخاب رشته لازم نیس برم سربازی ؟ یکی از دوستام میگفت اگه می خوای دوباره کنکور بدی یکی از درسارو بیفت تا شهریور قبول شی،بعد وضعیت متولدین نیمه اول 74 با نیمه دوم 73 واسه اعزام به سربازی فرق می کنه ؟

هرکسی در هر سنی باشه یک سال بعد از فراغت از تحصیل وقت داره دفترچه رو ارسال کنه.
شما طوری برنامه ریز کن که این یک سالت برات کافی باشه که سال بعد رشته مورد نظرت رو قبول بشی.

fdsn68
22-05-2013, 16:19
سلام بچه ها
من دانشجوی ترم 8 کارشناسی روزانه یه دانشگاه دولتی هستم
با توجه به قانون یک سال مهلت نظام وظیفه واسه انصرافی ها میخوام ترم دیگه انصراف بدم و دوباره کنکور سراسری شرکت کنم.
یعنی میشه،یا به مشکل سنوات بر میخورم؟

تو سایت نظام وظیفه که هیچ صحبتی از سنوات نکرده فقط گفته :

"دانشجويان انصرافي در صورتي كه در سقف سنوات مجاز تحصيل انصراف داده و همچنين از تاريخ انصراف آنان در دانشگاه و رشته قبلي تا زمان پذيرش در دانشگاه و رشته جديد بيش از يك سال سپري نشده باشد"

میتونن شرکت کنن

سالهای مجاز واسه کارشناسی رو هم نوشته 5 سال

با قسمت مشاورشون تماس گرفتم گفت :میتونی به شرط اینکه مدرک معادل نگیری

با مشاور سازمان سنجش تماس گرفتم گفت :

با سلام بطور کل داوطلبی که از معافیت تحصیلی استفاده کرده باشد یعنی در صورت قبولی از سوی حوزه معاونت وظیفه عمومی برای وی معافیت تحصیلی جهت ادامه تحصیل در دانشگاه یا موسسات اموزش عالی صادر شده باشد دیگر نمی تواند متقاضی ثبت نام در ازمون سراسری شود مگر اینکه دارای کارت پایان خدمت و یا معافیت دایم باشد.برای کسب اطلاعات و راهنمایی های بیشتر با حوزه معاونت وظیفه عمومی شهرستان محل سکونت خود تماس حاصل فرمایید. با تشکر

حالا چیکار میتونم بکنم به نظرتون؟

alavi71
22-05-2013, 16:32
سلام
متاسفانه امسال قوانین دفترچه با نظام وظیفه متفاوت بود ...
مهلت یکساله طبق نظام وظیفه وجود داره ولی سنجش چیز دیگری در دفترچه نوشته بود ...
شما از دفاتر پلیس +10 یا خود نظام وظیفه حضورا سوال بفرمایید ...
.

fdsn68
22-05-2013, 16:57
ممنون...ولی بعد از اینکه سوال کردم باید روی حرف نظام وظیفه حساب کنم یا سنجش؟

alavi71
22-05-2013, 19:40
ممنون...ولی بعد از اینکه سوال کردم باید روی حرف نظام وظیفه حساب کنم یا سنجش؟

نظام وظیفه رو باید دی چون مرجعش این سازمان هست
ولی برای قواننی انصراف و ورود مجدد باید سنجش رو دید ...
مثلا چون از آموزش رایگان استفاده کردید برای تحصیل مجدد باید هزینه او ن رو پرداخت کنید ...

fdsn68
22-05-2013, 19:45
پاسخ جدیدی که مشاور سازمان سنجش به سوالم داد (بعد از اینکه راجع به اطلاعیه ی سازمان نظام وظیفه واسش توضیح دادم و پرسیدم آیا شرکت من در آزمون از نظر سازمان سنجش ایرادی داره یا نه) :

با سلام خیر در صورت قبولی داوطلب حوزه معاونت وظیفه عمومی باید برای دانشجو معافیت تحصیلی صادر کند. با تشکر

fdsn68
22-05-2013, 19:50
آهان ممنون....پس باید برم نظام وظیفه هرچی اونجا گفتن رو انجام بدم.ولی خب بدیش اینه که درست آدمو تحویل نمیگیرن و راهنمایی نمیکنن اونجا
در مورد هزینه منظورتون همون هزینه ایه که موقع انصراف به ازای تعداد ترم های تحصیلم ازم میگیرن دیگه؟
راستی خود سازمان سنجش جایی داره که حضورا پاسخگوی سوالاتی از این قبیل باشن؟

alavi71
22-05-2013, 19:55
ببینید خود نظام وظیفه من رفتم پاشخگوییشون خوب بود.
باید قسمت معافیت تحصیلی و اموزش اون بروید از کارشناسش بپرسید.
توی دفاتر پلیس +10 هم میشه ولی خود سازمان مطمئن تر هست

mohsen137
24-05-2013, 13:43
سلام دوستان
من متولد 21 اسفند 1372 هستم خرداد سال پیش مدرک پیش ریاضی رو گرفتم کنکورم دادم ولی نرفتم دانشگاه.
الان باز باید کنکور بدم همین تیر ماه.
ایا خردادا باید مدارک سربازی رو بفرستم تا بعد کنکور برم سربازی و در صورت قبولی مرخصی بگیرم یا راهی داره که سربازی نرم دانشگاه هم گیر نده و منو پذیرش کنه؟
اخه شبکه 6 گفت یه ماده جدید تصویب شده که میگه مشمولانی که 1 سال مرخصی تحصیلیشون تومو شده و بار دوم دارن کنکور میدن میتونن بعد اعلام نتایج که شهریور اعلام میشه و در صورتی که در دانشگاه پذیرفته نشن اون موقع پست کنن
راسته یا نه؟

hossein pc 2011
24-05-2013, 19:23
بچه ها من کف دستم وکف پام خیلی عرق میکنه.شدتش باید چه قدر باشه تا از سربازی معاف شم؟:n13:

farshidshd
25-05-2013, 10:25
بچه ها من کف دستم وکف پام خیلی عرق میکنه.شدتش باید چه قدر باشه تا از سربازی معاف شم؟:n13:

در پست اول همین تاپیک توضیح داده شده

farshidshd
25-05-2013, 10:27
شرط بخشودگي اضافه خدمت مشمولان

جانشين اداره منابع انساني ستادکل نيروهاي مسلح شرايط بخشودگي اضافه‌خدمت ناشي از غيبت سربازان را تشريح کرد.

سردار موسي کمالي در گفت‌وگو با ايسنا، درباره تسهيلات در نظر گرفته شده براي سربازان متاهل که در فراخوان چندي پيش ايسنا براي طرح مشکلات مردم حول محور سربازي نيز به آن اشاره شده بود، گفت: درگذشته در مقاطعي اضافه خدمت‌هاي سربازي‌هاي غايب را بخشيديم که در ارزيابي که بعدها انجام داديم، متوجه شديم که اين موضوع چندان آثار مثبتي نداشته است.
کمالي با بيان اينکه بخشش اضافه‌خدمت سربازان غايب مورد انتقاد افرادي بود که به سربازي مراجعه کرده بودند، گفت: اين انتقاد وارد بود، چرا که آنان معتقد بودند که چرا بخشش شامل حال افرادي مي‌شود که قانون را رعايت نمي‌کنند.
جانشين اداره منابع انساني ستادکل نيروهاي مسلح با بيان اينکه در ارزيابي‌هايي که انجام داديم نيز ضرورت تغيير سياست‌ها را احساس کرديم، گفت: در همين راستا سياست‌ها را تغيير داده و دستورالعملي را تدوين کرده‌ايم که بر اساس آن اضافه‌خدمت آن دسته از سربازان غايبي که خود را براي انجام خدمت سربازي به نيروهاي مسلح معرفي کنند، بر اساس ضوابط و شرايطي بخشيده شود.

متاهلان اولويت اول بخشش اضافه خدمت

وي درباره شرايط بهره‌مندي از بخشش اضافه‌خدمت سربازان نيز گفت: جديت و اهتمام در انجام وظيفه، مسئوليت‌پذيري و ... از شرايطي است که به موجب آن و به تشخيص فرماندهان سبب مي‌شود تا اضافه‌خدمت ناشي از غيبت سربازان بخشيده شود.
به گفته کمالي، اولويت اول ستادکل نيز در اين موضوع "سربازان متاهل" است.
جانشين اداره منابع انساني ستادکل نيروهاي مسلح همچنين با اشاره به محدوديت‌هايي که براي پذيرش سربازان متاهل غايب در استان محل سکونتشان وجود داشت نيز گفت: بر اساس قانون آن دسته از افرادي که وارد غيبت شده باشند، از برخي تسهيلات در نظر گرفته شده محروم مي‌شوند که از جمله آن امکان بکارگيري سربازان در استان يا نزديک‌ترين استان محل سکونتشان است که اين موضوع براي سربازان متاهلي که وارد غيبت شده‌اند نيز برطرف مي‌شود.وي افزود: استفاده از تسهيلات براي افرادي که وارد غيبت نشده‌اند، منعي ندارد.
کمالي گفت: اين آيين‌نامه از ابتداي تيرماه در سراسر کشور اجرايي مي‌شود.

آفرینش...../

fdsn68
25-05-2013, 10:35
باشه.خیلی ممنونم.به محض اینکه فرصت کردم باید برم

fdsn68
25-05-2013, 10:37
مشکل من در مورد قانون سنواته که میگن از یه حدی نباید بیشتر شده باشه
ولی از یه نفر شندیم که قانونشو برداشتن.اما مسئول آموزش دانشگاهمون که میگفت هنوز قانونش هست

fdsn68
25-05-2013, 11:04
دوستان میشه یه مقداری اطلاعات راجع به انصراف از تحصیل دانشجوهای روزانه بدین
شرط سنوات گذشته و قانون 4 ترم و .... هنوز هم هست؟

mohsen137
28-05-2013, 16:51
چی شد لطفا جواب بدید

farshidshd
28-05-2013, 20:22
سلام دوستان
من متولد 21 اسفند 1372 هستم خرداد سال پیش مدرک پیش ریاضی رو گرفتم کنکورم دادم ولی نرفتم دانشگاه.
الان باز باید کنکور بدم همین تیر ماه.
ایا خردادا باید مدارک سربازی رو بفرستم تا بعد کنکور برم سربازی و در صورت قبولی مرخصی بگیرم یا راهی داره که سربازی نرم دانشگاه هم گیر نده و منو پذیرش کنه؟
اخه شبکه 6 گفت یه ماده جدید تصویب شده که میگه مشمولانی که 1 سال مرخصی تحصیلیشون تومو شده و بار دوم دارن کنکور میدن میتونن بعد اعلام نتایج که شهریور اعلام میشه و در صورتی که در دانشگاه پذیرفته نشن اون موقع پست کنن
راسته یا نه؟

سلام
به خبرها زیاد اعتماد نکن

باید دفترچه بفرستید و بعدا در صورت قبولی می تونید ترخیص بشید

یا برید نظام وظیفه حضوری بپرسید ...

.

Alireza SM
29-05-2013, 07:29
سلام بچه ها
من دانشجوی ترم 8 کارشناسی روزانه یه دانشگاه دولتی هستم
با توجه به قانون یک سال مهلت نظام وظیفه واسه انصرافی ها میخوام ترم دیگه انصراف بدم و دوباره کنکور سراسری شرکت کنم.
یعنی میشه،یا به مشکل سنوات بر میخورم؟

تو سایت نظام وظیفه که هیچ صحبتی از سنوات نکرده فقط گفته :

"دانشجويان انصرافي در صورتي كه در سقف سنوات مجاز تحصيل انصراف داده و همچنين از تاريخ انصراف آنان در دانشگاه و رشته قبلي تا زمان پذيرش در دانشگاه و رشته جديد بيش از يك سال سپري نشده باشد"

میتونن شرکت کنن

سالهای مجاز واسه کارشناسی رو هم نوشته 5 سال

با قسمت مشاورشون تماس گرفتم گفت :میتونی به شرط اینکه مدرک معادل نگیری

با مشاور سازمان سنجش تماس گرفتم گفت :

با سلام بطور کل داوطلبی که از معافیت تحصیلی استفاده کرده باشد یعنی در صورت قبولی از سوی حوزه معاونت وظیفه عمومی برای وی معافیت تحصیلی جهت ادامه تحصیل در دانشگاه یا موسسات اموزش عالی صادر شده باشد دیگر نمی تواند متقاضی ثبت نام در ازمون سراسری شود مگر اینکه دارای کارت پایان خدمت و یا معافیت دایم باشد.برای کسب اطلاعات و راهنمایی های بیشتر با حوزه معاونت وظیفه عمومی شهرستان محل سکونت خود تماس حاصل فرمایید. با تشکر

حالا چیکار میتونم بکنم به نظرتون؟

سازمان سنجش یه سازمان دولتی هست که فقط وظیفه داره قوانین نظام وظیفه رو اجرا کنه در این مورد. خودش اصلا صلاحیتی برای پرسش و پاسخ در خصوص معافیت تحصیلی و قوانین نظام وظیفه نداره. شما با نظام وظیفه باید صحبت کنی همیشه نه با سنجش.

eblisandenzo
29-05-2013, 23:11
خبری خوش برای سربازان ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح از تمدید مهلت بهره‌مندی از کسر خدمت‌های مربوط به ایثارگری برای مشمولان متولد سال 72 و قبل از آن خبر داد.

به گزارش انتخاب به نقل از ایسنا، سردار موسی کمالی در تشریح جزئیات این خبر گفت: بر اساس تصمیم ستاد کل نیروهای مسلح و با توجه به اینکه امکان بهره‌مندی از کسر خدمت‌ها تا پایان سال 90 وجود داشت، در بررسی‌هایی که انجام دادیم متوجه شدیم که عده‌ای از افرادی که کسر خدمت خود را دریافت کرده بودند، به علت اشتغال به تحصیل، امکان استفاده از آن را نداشتند.

وی اضافه کرد: در همین راستا تصمیم بر این شد تا کسر خدمت‌های مربوط به فرزندان جانبازان، رزمندگان و آزادگان که متولد سال 72 و قبل از آن هستند، تمدید شود.

جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه این طرح برای آن دسته از سربازان متولد 72 و قبل از آن که در حال حاضر مشغول خدمت در یگان‌های نظامی هستند نیز قابل اجراست، اضافه کرد: این دسته از سربازان می‌توانند مدارک خود را به یگان محل خدمت خود برده و از کسر خدمت‌های مربوطه استفاده کنند.

کمالی درباره آن دسته از مشمولان متولد سال 72 و قبل از آن که کسر خدمت‌های ایثارگری شامل حال آنان می‌شده اما در حال حاضر به علت اشتغال به تحصیل، آن را دریافت نکرده‌اند نیز به ایسنا گفت: والدین این افراد می‌توانند با مراجعه به رده‌های خدمتی خود و دستگاه‌های مربوطه، نسبت به دریافت مدارک کسر خدمت فرزندانشان اقدام کنند.

وی با بیان اینکه زمانی برای مراجعه این افراد برای دریافت کسر خدمت در نظر گرفته نشده است، خاطر نشان کرد: واجدان شرایط که به سربازی اعزام نشده‌اند، می‌توانند هر زمانی که قصد اعزام به سربازی را داشتند، درخواست و مدارک خود را در دفاتر پلیس +10 ثبت کنند.

جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه حداکثر این کسر خدمت‌ها تا 9 ماه است، به ایسنا گفت: مشمولان متولد پس از سال 72 امکان استفاده از این کسر خدمت را ندارند.

کمالی همچنین درباره گفت‌وگوی چندی پیش خود با ایسنا پیرامون شروط بخشش اضافه خدمت سربازان و مشمولان نیز گفت: این افراد در صورتی که خود را برای انجام خدمت سربازی به یگان‌های نظامی معرفی کنند، به فرمانده‌های آنان این اختیار داده شده که با توجه به فاکتورهایی نظیر تعهد، مسوولیت‌پذیری، حسن اخلاق، حسن رفتار و ... اضافه خدمت ناشی از غیبت آنان بخشیده شود.

بچه ها قانون جدید اومده !

pouyasony
01-06-2013, 11:33
سلام دوستان من متولد نیمه اول 71 هستم قبلا تو مقطع کاردانی یه بار انصراف دادم و دوباره کنکور دادمو الان دارم تو شهر خودم کاردانی میخونمو ترم 3 هستم .میخواستم بدونم من الان کاردانیم تموم شه میتونم واسه کارشناسی ادامه بدم یا نه باید برم خدمت؟با توجه به اینکه قبلا به بار تو مقطع کاردانی انصراف دادم.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

Gregar
01-06-2013, 12:52
سلام دوستان

من ورودی 87 کارشناسی هستم و این ترم ترم اخرمه و دیگه فارغ التحصیل میشم . بعد میخوام واسه ارشد امسال بخونم .

از طرفی جدیدا مثل اینکه یه بیماری گرفتم که شامل معافیت دائم میشه . حالا اگه بخوام برم واسه گرفتن معافیت چجوریه ؟ فرق نمیکنه بعد از فارغ التحصیلی برم یا قبلش ؟

farshidshd
01-06-2013, 13:44
سلام دوستان

من ورودی 87 کارشناسی هستم و این ترم ترم اخرمه و دیگه فارغ التحصیل میشم . بعد میخوام واسه ارشد امسال بخونم .

از طرفی جدیدا مثل اینکه یه بیماری گرفتم که شامل معافیت دائم میشه . حالا اگه بخوام برم واسه گرفتن معافیت چجوریه ؟ فرق نمیکنه بعد از فارغ التحصیلی برم یا قبلش ؟

سلام
باید بعد از فارغ التحصیلی اقدام کنید

zeus360
01-06-2013, 17:53
سلام دوستان چند تا سوال دارم
من معافیت پزشکی مراحلشو تا کمسیون پزشکی رفتم یعنی چند روزه دیگه کمیسیون هست
حالا چندتا سوال دارم
1-کمیسیون تشخیص داد من معافم مدرکی به من میده؟ چون میخوام سریعا اقدام کنم برای گرفتن گواهینامه رانندگی چون لازم دارم برای کارم
2-معافیت من واریکوسل درجه 3 هستش میخواستم بدونم برای گرفتن گواهینامه به من گیر نمیدن که باید بری سلامت پزشکی بگیری؟
کلا برای گرفتن گواهینامه به مشکل میخورم؟
بلافاصله میتونم اقدام کنم برای گواهی نامه؟
ممنون راهنمایی کنید مرسی

Soroush-S
02-06-2013, 14:29
بعد از کارشناسی چه مدت زمان دارم تا برای خدمت اقدام کنم ؟

fdsn68
02-06-2013, 16:03
بعد از کارشناسی چه مدت زمان دارم تا برای خدمت اقدام کنم ؟

یک سال

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Gregar
06-06-2013, 19:34
اقا راست میگن معافیت پزشکی (بیماری) اگه بگیری ممکنه واسه بعضی جاها استخدامی مشکل داشته باشی ؟

Alireza SM
06-06-2013, 19:39
اقا راست میگن معافیت پزشکی (بیماری) اگه بگیری ممکنه واسه بعضی جاها استخدامی مشکل داشته باشی ؟

بعضی جاها نه خیلی جاها مشکل خواهی داشت.
البته سوال به این تاپیک مربوط نبود بیشتر به تاپیک خدمت سربازی رد انجمن متفرقه مربوط میشه

mohsen137
07-06-2013, 20:17
برای لاغری میشه معافیت گرفت؟
فرمولشم اگه بنویسید ممنون میشم

FC.Barcelona
07-06-2013, 20:22
برای لاغری میشه معافیت گرفت؟
فرمولشم اگه بنویسید ممنون میشم

معافیت چاقی و لاغری حذف شده

fdsn68
13-06-2013, 18:53
فرقی نداره چند ترم خونده باشی فقط اینکه هر کس میتونه یک بار انصراف بده در طول تحصیلش از لیسانس تا دکتری یه بار انصراف بده و باز تا مدت یکسال فرصت داره دفترچه پست کنه یا تکلیف دانشگاه خود را معلوم کنه البته این شرط مشمول افراد انصرافی است نه اخراجی لینک زیر دقیقا ج سوالتونا میده
دقیقا سوال 16
خواهشا ج میدین از منبع قابل اعتماد باشه خودم پارسال دجار این شدم هرکی یه چیزی میگفت

اگه کسی ترم 9 کارشناسی انصراف بده چطور؟ میتونه از این شرایط استفاده کنه؟

Alireza SM
13-06-2013, 19:17
اگه کسی ترم 9 کارشناسی انصراف بده چطور؟ میتونه از این شرایط استفاده کنه؟

اگه مدرک معادل کاردانی براتون صادر نشه که هیچ مشکلی ندارین ولی اگه صادر بشه احتمالا دچار مشکل میشین باید با مدیر گروه صحبت کنین.

Sha7ab
16-06-2013, 11:55
فرایند صدور معافیت تحصیلی برای سربازها چطوره؟

بعد اینکه دانشگاه کارشناسی من مدرک کارشناسی رو به من نمیده! من برای صبت نام ارشد باید چی رو با خودم ببرم به عنوان مدرک کارشناسی؟

farshidshd
17-06-2013, 11:28
فرایند صدور معافیت تحصیلی برای سربازها چطوره؟

بعد اینکه دانشگاه کارشناسی من مدرک کارشناسی رو به من نمیده! من برای صبت نام ارشد باید چی رو با خودم ببرم به عنوان مدرک کارشناسی؟

از دانشگاه محل قبولی یک نامه اشتغال به تحصیل می برید پلیس+10 براتون ثبت می کنن

مدرک موقت رو میدن برای ثبت نام

reza_17173
19-06-2013, 17:38
سلام. دوستان من 29 شهریور پارسال در مقطع مهندسی فارغ التحصیل شدم(البته با سنوات). بعد اینو می دونم که تا یک سال وقت دام که دفترچه اعزام به خدمت رو پست کنم یعنی تا 29 شهریور امسال, درسته؟
ولی امروز که به نظام وظیفه مراجعه کردم که از این قضیه مطمئن شم, اون شخصی که اونجا بود گفت که باید تا 1 شهریور دفترچمو پست کنم. بعد من هر چی بهش گفتم که من تا 29ام وقت دارم که یک سالم تموم شه, اون هی می گفت خب به من چه بزار آخر شهریور پست کن ولی تا 1 شهریور باید پست کنی! خلاصه بهم جواب درست نداد. حالا علت اینکه من می خوام بزارم روزای آخر دفترچه رو پست کنم اینه که شهریور نتایج ارشد رو می زنن و می خوام ببینم اگه قبول شده باشم دیگه دفترچه رو پست نکنم.
حالا 2 تا سوال دارم. اول اینکه اگه مثلا" 1 شهریور دفترچه رو پست کنم و بعدش ارشد قبول شم می دونم که دیگه نیاز نیست تا بعد از اتمام ارشد برم خدمت. ولی با توجه به اینکه قبل از ثبت نام ارشد دفترچه رو پست کردم آیا به محض اینکه ارشدم تموم شد بعدش باید برم خدمت؟ یا باز هم بعدش یک سال دیگر وقت خواهم داشت؟!)آخه حتما یک سال دیگه هم وقت می خوام بعد از اتمام ارشدم چون احتمالا بعدش می خوام اقدام کنم واسه Phd خارج)
دوم اینکه کلا با توجه به اینکه من 29 شهریور پارسال فارغ التحصیل شدم و همین تاریخ هم در نظام وظیفه ثبت شده, تا کی وقت دارم که دفترچه رو پست کنم؟
ممنون

gigi_alex
19-06-2013, 18:07
دورود بر دوستان
یه سری سوال در مورد معافیت پزشکی :

1 : اصلا معافیت پزشکی به صرفه هست ؟؟
2 : تو آینده تاثیر منفی نداره ؟؟ (2-3 نفر میشناسم که با معافیت پزشکی راحت استخدام شدن)
3 : چقدر کار اداری داره ؟؟؟
4 : کجا باید مراجعه کنم ؟؟

B L A S T E R
19-06-2013, 19:37
سلام
دوستان من ورودی 90 دانشگاهم ، بعد موقع ثبت نام یه فرم بهم دادن گفتن ببر پلیس +10 ، منم اصن نمیدونستم پلیس +10 چی هست،نبردم :n29: چن وقت پیش تو وسایلم پیدا کردم این فرمو دیدم نوشته معافعیت تحصیلی
الانم دوستام میگن سرباز فراری محسوب میشی :n29:
اردیبهشت 71 ام
راهنمایی کنید لطفا

gigi_alex
19-06-2013, 19:52
سلام
دوستان من ورودی 90 دانشگاهم ، بعد موقع ثبت نام یه فرم بهم دادن گفتن ببر پلیس +10 ، منم اصن نمیدونستم پلیس +10 چی هست،نبردم :n29: چن وقت پیش تو وسایلم پیدا کردم این فرمو دیدم نوشته معافعیت تحصیلی
اردیبهشت 71 ام
راهنمایی کنید لطفا

اون فرم رو باید همون زمان ثبت نام میبردی پلیس +10 تا برات مرخصی تحصیلی رد کنن الان غیبت خوردی . تعجب اینجاست که چجوری ثبت نامت کردن :-؟ و از همه بدتر اینکه ترم های بدی جلوی تحصیلتو نگرفتن .
حالا شانس بیاری غیبت رد نکرده باشن برات . چون میگی ورودی 90 تا الان 100 بار دانشگاه باید بهت اخطار میداده که نداده شاید غیب رد نشده باشه . پیگیرش باش

mani_2004_2006
19-06-2013, 21:54
سلام . دوستان یه سوال فوری
این طرح کسری جبهه پدر برگشته ؟
اگ آره :
پدر من 22 ماه جبهه داره چند ماه کسر میشه ازم ؟

TURBO_BOY2006
19-06-2013, 21:59
سلام
اردیبهشت 71 ام
راهنمایی کنید لطفا

شما برو نظام وظیفه استان محل زندگیتون، پلیس +10 رو ولش...اونجا سوال کن...

manutd2009
20-06-2013, 04:13
سلام دوســـــتان . بنده فارغ التحصیل بهمن 91 هستم . از آموزش دانشگاه پرسیدم گفت چون الان اومدی برای فارغ التحصیلی یعنی خرداد پس از تاریخ فارغ التحصیلی یک سال فرصتت شروع می شه نه از بهمن ماه !!!

آیـــــا صحت دارد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

gigi_alex
20-06-2013, 20:19
سلام دوســـــتان . بنده فارغ التحصیل بهمن 91 هستم . از آموزش دانشگاه پرسیدم گفت چون الان اومدی برای فارغ التحصیلی یعنی خرداد پس از تاریخ فارغ التحصیلی یک سال فرصتت شروع می شه نه از بهمن ماه !!!

از تاریخی که توی مدرکت میخوره شروع میشه . که فکر کنم همون موقعی که بری برای تسویه شروع میشه

mohsen137
22-06-2013, 23:34
بچه ها 5 شنبه رفتم مدارک رو فرستادم
دکتره گفت احتمالا تیروئید داری ولی در حد معافی نیست احتمالا برو حتما قبل اعزام ازمایش بده
خیلی لاغرم-هرچی میخورم انگار نه انگار-قدم 195-وزنم 60-سردرد هم دارم
میخوام بدونم اگه ازمایش بدم حداقل معاف از رزم میشم یا نه؟
تو بهداری ارتش چکار باید کنم تا معافی رو بگیرم؟
ممنون

The Kean
23-06-2013, 00:24
سلام

دوستان من مهر سال قبل از دانشگاه انصراف دادم که از مهلت یک ساله استفاده کنم، می خواستم بدون الان قانون باز همون شکله و عوض نشده ؟ در صورت قبلی حتی تو پیام نور یا غیرانتفائی(بدون کنکور ) هم معافیت تحصیلی جدید صادر میشه ؟ ممنون

shahin666
23-06-2013, 01:38

دقیقا این شرایط شما رو هم من دارم منم درسم تو بهمن 91 تموم شد و نرفتم دنبال کارای فارغ اتحصیلی تا همین الان که دیگه میخوام فردا یا اگه نشد سه شنبه برم دنبال کارای فارغ التحصیلی ولی بعید میدونم از تاریخی که طرف میره دنبال کاراش حساب کنن فکر کنم از زمانی که شما فارغ التحصیل میشید مدت زمان شروع میشه و کاری ندارن کی میای برای فارغ التحصیلی چون ممکنه هر موقعی شما برید

از تاریخی که توی مدرکت میخوره شروع میشه . که فکر کنم همون موقعی که بری برای تسویه شروع میشه

به هر حال مشمول تا یه تاریخی فرصت داره درسش رو تموم کنه بعد هم 6 ماه یا الان میگن شده یک سال فراغت از تحصیل زمان داره
خوب این تاریخ که تو مدرک میخوره برای من و این دوستمون احتمالا خورده بهمن یعنی وقتی تمام امتحان ها جوابش اومده و شدیم فارغ التحصیل که میشه همون بهمن یا نهایت اسفند (یعضی از امتحان ها دیر جوابش اومده )درسته؟!!
چون اگر از زمان تسویه منظورتون باشه خوب کسی ممکنه یک سال بعد بره دنبال کارایی تسویه حسابش یعنی از اون زمان یک سالش شروع میشه ؟!!!!خوب اینجوری که میشه دوسال!!! :n04:

mohsen137
23-06-2013, 23:10
چی شد؟تو رو خدا جواب بدید

farshidshd
24-06-2013, 10:37
دکتره گفت احتمالا تیروئید داری ولی در حد معافی نیست احتمالا برو حتما قبل اعزام ازمایش بده
ممنون

شاید معاف از رزم بشی

کار خاصی نباید بکنی آزمایش میگیرن اگه مشکلی داشتی ، خودشون تصمیم می گیرن که معاف از رزم بشی یا نه

manutd2009
01-07-2013, 20:00
دوستان یک سوال . اگر کسی بالای 18 سال باشه و پدرش زیر 60 سال مشغول به کار در ارگان دولتی اما دچار بیماری قلبی و عمل قلب باز + دیسک کمر و عمل دیسک کمر و قرار دادان 3 مهره پلاتینی ...
امکانش هست معاف بشه مثلا برای مراقبت از پدر ؟؟؟؟

2. تنها پسر بيش از 18 سال پدر بيمار کمتر از 59 سال که بر اساس نظر شوراي پزشکي نياز به مراقبت داشته باشد .

محمـدمهدی
02-07-2013, 17:45
دوستان یک سوال . اگر کسی بالای 18 سال باشه و پدرش زیر 60 سال مشغول به کار در ارگان دولتی اما دچار بیماری قلبی و عمل قلب باز + دیسک کمر و عمل دیسک کمر و قرار دادان 3 مهره پلاتینی ...
امکانش هست معاف بشه مثلا برای مراقبت از پدر ؟؟؟؟

2. تنها پسر بيش از 18 سال پدر بيمار کمتر از 59 سال که بر اساس نظر شوراي پزشکي نياز به مراقبت داشته باشد .

بنا به تشخیص کمیسیون پزشکی ناجا حتی اگر پدر شما سنش 50 سال هم باشه ولی قادر به اداره امور خودش نباشه شما میتونید معاف شید.
دوست عزیز ... در نظر داشته باشید تشخیص نیازمند بودن پدر به مراقب هم بر عهده کمیسیون ناجا هست ...
اینم لیست بیماری های پدر که باعث معافیت فرزند میشه :
در راستاي اجراي ماده 23 فصل دوم آيين نامه معاينه و معافيت مشمولين در صورتيكه پدر مشمول داراي بيماري يا نقص عضوي به شرح زير باشد از نظر شوراي پزشكي نياز به مراقبت و نگهداري دارد.
1-كليه بدخيمي هاي دستگاههاي بدن كه موجب ناتواني و اركارفتادگي فرد گردد و يا پيشرفته و مقاوم به درمان باشد و به تاييد مراجع ذيصلاح رسيده باشد.
2- تومورها و آدنوپاتيهاي مزمن و غيرقابل درمان مدياستن همراه با علايم فشاري برمدياستن.
تبصره: در مورد سرطانهاي قابل درمان و محدود كه متاستاز نداده و عوارض نداشته باشد اين قسمت مداق ندارد.
3-جذام با تشخيص متخصص پوست و تاييد مراكز مبارزه با جذام در مرحله ايزوله شدن بيمار و تا زماني كه خطر واگير بيماري به ديگران وجود دارد و به همين نحو در انواعي از بيماري كه پيشرفته بوده و عوارض شديد پوستي يا عصبي در شخص مبتلا ايجاد كرده باشد.
4-سيفليس هاي عصبي يا قلبي عروقي شديد و يا سيفليس هاي استخواني كه ايجاد ضايعات انهدامي در استخوان يا مفاصل كرده باشد.
5-مبتلايان به سل فعال كه منجر به محدوديت و ازكارافتادگي فرد گردد با تاييد مراكز تخصصي مربوطه.
6- آرتريتهاي مزمن توام با تغيير شكل در استخوانها و جمود در مفاصل و ستون فقرات به صورت پيشرفته كه مانع انجام فعاليتهاي روزمره شده باشد.
7-انواع نوروپاتي ها و ميوپاتي هاي اوليه و ثانوي در مراحل پيشرفته كه منجر به ناتواني و اختلال در ايستادن و حركت شده باشد.
8- فلج اندام فوقاني يا تحتاني يا نيمه بدن ( همي پلژي، پاراپلژي) كه موجب ناتواني در اعمال وزانه شخص شده باشد.
9-پاركينسون در مراحل پيشرفته با علايم باليني واضح و با تاييد متخصص بيماريهاي اعصاب.
10-مولتيپل اسكلروز در مرحله استقرار كامل.
11- انواع صرع مقاوم به درمان.
12-كليه ضايعات عروقي مغزي كه موجب ناتواني فرد گردد.
13- كليه بيماريها ، تروماها و اعمال جراحي روي ستون فقرات كه منجر به اختلالات اسفنكتري و فقدان ارزش كاري يك اندام شده باشد.
14- هرگونه اعمال جراحي روز مغز در صورتيكه منجر به عوارض عصبي يا رواني شديد بعد از عمل شده باشد.
15- پسكيوزها و بيماريهاي رواني مزمن با سابقه معتبر بستري هاي متعدد در بيمارستانهاي رواني و يا تاييد متخصص بيماريهاي رواني.
16- نقص عقلاني و كند ذهني با كسب نظر از متخصص مربوطه و مراكز توانبخشي كه ضريب هوشي به 30% و كمتر نقصان يافته باشد ( ميزان كارايي شخص از نظر مراكز توانبخشي 30% باشد)
17- در مورد قطع يا از كارافتادگي اندام فوقاني يا تحتاني به شرح زير رفتار شود.
الف) قطيع يك پا از زانو به بالا و يا اينكه عملا يك پا كارايي خود را از دست داده باشد.
ب) قطع هر دو پا از زانو به بالا و يا اينكه عملا يك پاكارآتي خود را از دست داده باشد.
ج) قطع يك دست از آرنج به بالا و يا اينكه يك دست عملا كارايي خود را از دست داده باشد.
د) قطع هر دو دست از هر جا كه باشد.
18- بيماريهاي مزمن و انسداد شديد ريه به همراه كاهش ظرفيت تنفسي ريه به ميزان 50% و بيشتر.
19- تغيير شكلهاي شديد مادرزادي جدار قفسه صدري كه موجب كاهش ظرفيت تنفسي به ميزان 50% و يا كمتر يا نارسايي قلب شده باشد.
20-سابقه اعمال جراحي ريه و قفسه صدري ( توراكوپلاستي، رزكسيون ريه) كه منجر به كاهش ظرفيت تنفسي به ميزان 50% و يا كمتر شده باشد.
21-هيپرتيروئيدي شديد همراه با عوارض قلبي، عصبي، چشمي و لاغري مفرط و هيپوتيروئيدي پيشرفته با ايجاد عوارض.
22- ديابت شيرين مزمن مقاوم به درمان با عوارض چشمي، عصبي و كليوي پيشرفته.
23- آكرومگالي، ژيگانتيسم، كوشينگ، آديسون در هر مورد به شرطي كه پيشرفته بوده و عوارض جسمي يا رواني يا علايم باليني واضح ايجاد كرده باشد به همراه سوابق معتبر پزشكي و. با تاييد متخصص غدد مترشحه.
24- چاقي مفرط به قسمي كه وزن شخص 80% و يا بالاتر از وزن مطلوب = (2+100 – طول قد) و يا BMI < 40 باشد.
25-بيماريهاي مزمن كبدي همراه با عوارض مربوطه (آسيت و…)
26- نارسايي مزمن كليه با علايم واضح باليني و پاراكلينيكي به تاييد متخصص نفرولوژي.
27- بيماريهاي التهابي مزمن روده ( كرون، كوليت اولسرو) كه پاسخ به درمان طبي نداده و دچار عوارض گوارشي شده باشد.
28-هموفيلي هاي شديد كه نياز به مراقبت هاي ويژه دارند.
29- كولستومي هاي دائمي.
30- كليه اعمال جراحي در سرتاسر دستگاه ادراري كه منجر به تغيير مسير ادراري بشود و انواع پيوندها نظير پيلوستومي، نفروستومي، اورتروستومي- جلدي، سيستوستومي.
31- فيستولهاي مثانه به ركتوم غيرقابل درمان.
32- برداشتن كامل مثانه.
33- برداشتن هر دو كليه و يا يك كليه به همراه اختلال عملكرد در كليه مقابل.
34- پيوند كليه.
35- فقدان هر دو چشم و يا آنكه هر دو چشم عملا فاقد بينايي باشد.
تبصره: به هر علتي كه ديد يك چشم به ميزان 100% و ديد چشم ديگر به ميزان 50% از بين رفته باشد و يا ديد هر دو چشم در مجموع به اندازه 50% ديد يك چشم باشد اين نوع مصداق دارد.
36- كري كامل هر دو گوش كه با سمعك نيز ميزان كاهش شوايي از 60 دسي بل مجموعا در هر دو گوش بيشتر باشد.
37- كري و لالي توام با تاييد متخصص گوش ،‌حلق، بيني
38- بيماريهاي مادرزادي، اكتسابي ، تومورال، يا التهابي ( روماتيسمال) قلبي، آئورت و يا سرخرگهاي بزرگ ديگر مانند كواركتاسيون. آنوريسم ها و يا اتساع سرخرگها ريوي، كانال آرتريل باز، تنگي شريان ريوي اصلي، فيستولهاي شرياني و ريوي در صورت عارضه دار بودن.
39- بيماري عروق كرونر ( انفاركتوس ميوكارد و آنژين صدري) كه موجب درجاتي از نارسايي قلبي و ازكارافتادگي فرد گردد با تشخيص مراكز تخصصي ن.م.
40- نارسايي پيشرفته قلب با علايم باليني واضح.
41- اعمال پيوند عروق كرونر و تعويض ديچه هاي قلب و گذاشتن پين ميكرهاي دائمي كه عليرغم انجم عمل درجاتي از نارسايي قلب وجود داشته باشد.
42-
انواع آريتمي ها و بلوكهاي قلبي كه موجب نارسايي قلبي شده و امكان انجام فعاليت روزمره را از شخص بگيرد.
43- انواع كارديوميوپاتي ها.
44- قرار گرفتن شخص در كلاسهاي 3 و 4 تنگي نفس مي باشد)
45- اختلالات عروقي كه منجر به فلبيت و پري فلبيت همراه با ورم شديد و مزمن اندام گرديده و آندارتريت مسدود كننده.
46- كليه بيماريهاي ناتوان كننده و شديد پوستي كه به درمان مقاوم بوده وبه تاييد متخصين مربوطه رسيده باشد.
47- اسكار و كلوئيد ناشي از سوختگيها كه موجب اختلال عملكرد اعضا شده و يا بيش از 50 درصد از سطح بدن را فراگرفته باشد.
48- سندرم سوء جذب كه موجب كاشكسي شديد فرد گردد و پاسخ ب درمان طبي نداده باشد.
49- ضعف شديد جسماني ( كاشكسي ) به علل مختلف و نواقص و معايبي كه توان جسماني را به ميزان كاهش داده باشد كه عملا شخص مورد معاينه بدون كمك ديگران در انجام حوايج و تكاليف و كارهاي روزمره ناتوان شده و نياز به مراقبت شخص ديگري داشته باشد.

Alireza SM
02-07-2013, 23:21
ممنون

قد 195 اونوقت وزن 60 ؟؟ داداش يعني شما استخون هم نداري؟؟
تعرق زياد هم داري ؟ ممكنه سردردت به خاطر تعريق زياد و كمبود آب بدنت باشه.
كلا در اين مورد هيچ كاري از دستت ساخته نيست همه چيز از طريق معاينه و آزمايش هست هيچ كمكي به خودت نميكتوني بكني.

alicpu
03-07-2013, 11:24
دوستان یک سوال کسانی که متولد مثلا 10/10/1373 هستند و امسال کنکور دادند و می خواهند بگذارند سال دیگر کنکور بدهند .
ایا می توانند یک سال پشت کنکور باشند . و سرباز نیستند
چون یک جا گفته بود که کسانی فارغ التحصیل می شوند در خرداد ماه 92 تا خرداد ماه 93 یک سال وقت دارند . کلا می خواهم بدانم ایا متولدین 73 می تواند یک سال پشت کنکور بمانند . یا نه

MOHAMMAD2010
07-07-2013, 20:32
بعد از فارغ التحصیلی مهلت نظام وظیفه برای قبولی تو ارشد یک سال هست ؟

farshidshd
08-07-2013, 11:35
بعد از فارغ التحصیلی مهلت نظام وظیفه برای قبولی تو ارشد یک سال هست ؟

فرقی نمیکنه چه مقطعی
بعد از فارغ التحصیلی مهلت یک سال هست

pouyasony
08-07-2013, 21:54
سلام

دوستان من مهر سال قبل از دانشگاه انصراف دادم که از مهلت یک ساله استفاده کنم، می خواستم بدون الان قانون باز همون شکله و عوض نشده ؟ در صورت قبلی حتی تو پیام نور یا غیرانتفائی(بدون کنکور ) هم معافیت تحصیلی جدید صادر میشه ؟ ممنون

اره دوست عزیز در صورت قبولی تو هر دانشگاهی معافیت تحصیلی جدید براتون صادر میشه

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

sharin
08-07-2013, 22:09
سلام دوستان.

اگر ثبت اختراع داشته باشیم ، می شه از خدمت کسری یا معافیت گرفت؟
اگر می شه ، شرایطش رو کسی می دونه ... ؟

پیشاپیش ممنون از پاسخ هاتون.

mehdi_08
08-07-2013, 22:42
بعد پایان کارشناسی کی باید دفترچه پست کنم ؟
برای ازمون ارشد تا چه مدت اجازه می دن؟

sharin
08-07-2013, 23:02
بعد پایان کارشناسی کی باید دفترچه پست کنم ؟
برای ازمون ارشد تا چه مدت اجازه می دن؟
از تاریخ فارغ التحصیلی ، تا 1 سال بعد جا داری ، البته بعد از فراغت باید به نظام وظیفه بگی که فارغ التحصیلی ، 1-2 ماه هم که مونده به پایان 1سال مهلتی که داشتی بایستی اقدام کنی ( چند ماه پیش شخصا پرسیدم و این جواب رو بهم دادن )
تو این مدت به آزمونت هم می رسی ...

optis2005
10-07-2013, 22:41
دوستان برادر من متولد نیمه اول 74ه و خرداد پیش رو تموم کرده
میتونه بدون مشکل نظام وظیفه تو کنکور 93 شرکت کنه؟
تا کی برای ارسال دفترچه وقت داره؟
ممنون

5ajad
15-07-2013, 14:17
این مسخره بازیا چیه!:n21:
رفتم بیمارستان برای شورای پزشکی اونجا یارو زور میزنه بگه هیچیت نیست!:n04:
آخرم نوشت مشکلی نداره!!!!
///
به نظرتون نیروی انتظامی یه برگه دیگه برای شورای پزشکی میده برم پیش یکی دیگه؟؟

kamkar
16-07-2013, 23:05
فرق دانشجوی اخراج شده با کسی که انصراف داده چیه؟

در صورت قبولی در کنکور، میشه در همون رشته قبلی به تحصیل ادامه داد؟

N A V I D
17-07-2013, 22:37
سلام بچه ها
آقا چنتا سوال داشتم خدمتّون!
اول اینکه این خدمت لامصب بالاخره چن ماهه؟ 18 ماه؟ 21 ماه؟ 24 ماه؟ ینی منی که برج 7 سال 91 رفتم و خودمو بدبخت کردم (!) چقد دیگه باید این لباس مقدسو تحمل کنم؟!
دوم اینکه آیا این کنکور کاردانی فنی حرفه ای شامل معافیت تحصیلی و ایست خدمتی میشه؟
بوووووووووووووس
و مرسی از اینکه میخواین زود جوابمو بدین!

Alireza SM
18-07-2013, 10:21
دوستان برادر من متولد نیمه اول 74ه و خرداد پیش رو تموم کرده
میتونه بدون مشکل نظام وظیفه تو کنکور 93 شرکت کنه؟
تا کی برای ارسال دفترچه وقت داره؟
ممنون

اگه خرداد پيش رو تموم كرده باشه بايد تا خرداد 93 دفرتچه رو بفرسته ديگه
من پيشنهاد ميكنم ارديبهشت 93 دفترچه رو بفرسته م تاريخ اعزام به خدمتش رو هم براي هروقتي كه دوست داشت بنويسه. به هر حال ممكن نيست قبل از كنكور اعزام بشه

reza_17173
20-07-2013, 18:28
از تاریخ فارغ التحصیلی ، تا 1 سال بعد جا داری ، البته بعد از فراغت باید به نظام وظیفه بگی که فارغ التحصیلی ، 1-2 ماه هم که مونده به پایان 1سال مهلتی که داشتی بایستی اقدام کنی ( چند ماه پیش شخصا پرسیدم و این جواب رو بهم دادن )

مطمئنی؟ واسه چی؟ من شندیم ملاک نظام وظیفه روز تحویل دفترچه به پلیس +10 هست. واسه چی یکی 2ماه زودتر؟!!
من خودم تا 28 شهریور امسال یک سالم تموم میشه و منتظرم ببینم شهریور که نتایج رو می زنن آیا ارشد قبول میشم یا نه! اگه قبول نشدم بعد دفترچه رو بفرستم.

microsof
20-07-2013, 20:12
مطمئنی؟ واسه چی؟ من شندیم ملاک نظام وظیفه روز تحویل دفترچه به پلیس +10 هست. واسه چی یکی 2ماه زودتر؟!!
من خودم تا 28 شهریور امسال یک سالم تموم میشه و منتظرم ببینم نمیشه شهریور که نتایج رو می زنن آیا ارشد قبول میشم یا نه! اگه قبول نشدم بعد دفترچه رو بفرستم.

دوست گرامی ..
طبق قانون صریح نظام وظیفه شما از اول فروردین ماهی که وارد سن 18 سالگی شدید مشمول قوانین خدمت وظیفه عمومی هستید .
از زمان اخذ آخرین مدرک تحصیلی نیز 1 سال فرصت دارید تا دفترچه پست کنید .
همچنین در نظر داشته باشید : زمانیکه دفترچه پست کردید دقیقا این معنی رو میده : بنده پی همه چیز رو به خودم مالیدم ...
یعنی اینکه : ممکنه اعزام شما یه هفته بعد باشه ... یه ماه بعد باشه .. ارتش بیفتید .. سپاه یا ...
نظام وظیفه کاری نداره که شما میخوای کنکور بدی برات تاریخ اعزامت رو 3 ماه عقب بندازه که با خیال راحت درس بخونی و... ( طبق یه سری تبصره ها اعزام برخی از افراد تا دوماه تغییر پیدا میکنه مثلا کسانی که اعزام مرداد یا شهریور هستند و منتظر اعلام نتایج کنکورند)
پس افرادی که میخوان بهترین استفاده رو ببرن باید به سایت سازمان نظام وظیفه مراجعه کنن ... قوانین رو مطالعه کنن ... تبصره ها و... مد نظر داشته باشن بعدش دفترچه پست کنن بعد از پست دفترچه دیگه نظام وظیفه میدونه چیکار کنه ... و کاری هم به خواسته افراد نداره چون اتمام حجتش رو توی قوانین و تبصره هاش بیان کرده.

reza_17173
20-07-2013, 20:29
دوست گرامی ..
طبق قانون صریح نظام وظیفه شما از اول فروردین ماهی که وارد سن 18 سالگی شدید مشمول قوانین خدمت وظیفه عمومی هستید .
از زمان اخذ آخرین مدرک تحصیلی نیز 1 سال فرصت دارید تا دفترچه پست کنید .
همچنین در نظر داشته باشید : زمانیکه دفترچه پست کردید دقیقا این معنی رو میده : بنده پی همه چیز رو به خودم مالیدم ...
یعنی اینکه : ممکنه اعزام شما یه هفته بعد باشه ... یه ماه بعد باشه .. ارتش بیفتید .. سپاه یا ...
نظام وظیفه کاری نداره که شما میخوای کنکور بدی برات تاریخ اعزامت رو 3 ماه عقب بندازه که با خیال راحت درس بخونی و... ( طبق یه سری تبصره ها اعزام برخی از افراد تا دوماه تغییر پیدا میکنه مثلا کسانی که اعزام مرداد یا شهریور هستند و منتظر اعلام نتایج کنکورند)
پس افرادی که میخوان بهترین استفاده رو ببرن باید به سایت سازمان نظام وظیفه مراجعه کنن ... قوانین رو مطالعه کنن ... تبصره ها و... مد نظر داشته باشن بعدش دفترچه پست کنن بعد از پست دفترچه دیگه نظام وظیفه میدونه چیکار کنه ... و کاری هم به خواسته افراد نداره چون اتمام حجتش رو توی قوانین و تبصره هاش بیان کرده.
جناب ممنون از پاسختون. ولی من دقیق متوجه نشدم! اینکه وقتی دفترچه رو می فرستم یعنی پی همه چیز رو به تنم مالیدم رو که می دونم! بعد من کنکور ارشد رو خرداد دادم دیگه! فقط شهریور منتظر نتایجم.
من سوالم اینه که یک کلام: بنده که 28 شهریور پارسال فارغ التحصیل شدم و تا 28 شهریور امسال فرصت دارم, آیا اگه دفترچه ام رو مثلا" 27 شهریور هم پست کنم مشکلی متوجه من خواهد بود یا خیر؟ همین :)

sharin
20-07-2013, 21:34
تاریخ فارغ التحصیلی تون رو در شهریور زدن ؟ چه جالب ، برای ما تیر ماه می زنن !
اون 1-2 ماه زود تر هم به این خاطر بود که کاراش رو انجام بدی تا احتمالا برسی به پست دفترچه ، همه کارا که انجام شد احتمالا تقریبا دقیقه 90 بشه دفترچه رو پست کرد. البته از جای مطمئن تری بپرس ، من زیاد دنبال نمی کنم :)
البته من که 1سال دانشگاه و طول دادم و هنوز وقت هست ، اینه که زیاد دنبالش نیستم تا وقتش برسه :n15:

دوستان در این رایطه که نقل قول می کنم کسی اطلاعاتی ندارهه ؟

اگر ثبت اختراع داشته باشیم ، می شه از خدمت کسری یا معافیت گرفت؟
اگر می شه ، شرایطش رو کسی می دونه ... ؟

reza_17173
20-07-2013, 21:57
تاریخ فارغ التحصیلی تون رو در شهریور زدن ؟ چه جالب ، برای ما تیر ماه می زنن !
اون 1-2 ماه زود تر هم به این خاطر بود که کاراش رو انجام بدی تا احتمالا برسی به پست دفترچه ، همه کارا که انجام شد احتمالا تقریبا دقیقه 90 بشه دفترچه رو پست کرد. البته از جای مطمئن تری بپرس ، من زیاد دنبال نمی کنم :)
البته من که 1سال دانشگاه و طول دادم و هنوز وقت هست ، اینه که زیاد دنبالش نیستم تا وقتش برسه :n15:

دوستان در این رایطه که نقل قول می کنم کسی اطلاعاتی ندارهه ؟

من چون تابستون معرفی به استاد گرفته بودم تا آخر شهریور طول کشید. واسه همین تاریخ فارغ التحصیلیم 28 شهریور ثبت شد.

ittools
25-07-2013, 09:42
دوستان یکی میتونه مراحل اقدام کردن برای گرفتن معافیت پزشکی نظام وظیفه رو بگه

- فرد مورد نظر از فرجه 6 ساله اش برای درس خوندن تو دانشگاه استفاده کرده و الان نامه به حوزه رو از دانشگاه گرفته

- میخواد برای بیماری پوستی مزمن اقدام کنه بیماری که تا به الان 8 سال طول کشیده

- قبلا برای نظام وظیفه اقدام کرده و کارت نظام وظیفه براش اومده ولی چون تو دانشگاه قبول شده معافیت تحصیلی گرفته

به نظرتون اقدام برای معافیت پزشکی چند ماه طول میکشه ؟

برای رفتن به کمیسیون دفترچه های بیمه و داروهای مصرف شده و برگه های درمانی از بیمارستان بگیره ؟ از پزشک معالجش هم نامه بگیره که مثلا اسم بیماری توش قید بشه + مدت زمانی که زیر نظر پزشک بوده

پزشک معالجش تو شهر پزشک معروفیه و گاها معافیت پزشکی بیماری های پوستی رو برای تشخیص پیش اون میفرستن

:n16:

kavehj4488
25-07-2013, 13:59
سلام.
دوستان آیا راهی وجود داره که وقتی می خوایم معافیتپزشکی بگیریم یه کاری کنیم که دوره ی آموزش رزم مقدماتی!!! :n09::n02::n25:(همونی که تو دفترچه تعهد امضا می کنیم) رو طی نکنیم؟!!

future.doctor
25-07-2013, 14:45
سلام.
دوستان آیا راهی وجود داره که وقتی می خوایم معافیتپزشکی بگیریم یه کاری کنیم که دوره ی آموزش رزم مقدماتی!!! :n09::n02::n25:(همونی که تو دفترچه تعهد امضا می کنیم) رو طی نکنیم؟!!

اون تعهد الکیه ، معافیت پزشکی نیازی به گذروندن آموزشی نداره.

future.doctor
25-07-2013, 15:00
دوستان یکی میتونه مراحل اقدام کردن برای گرفتن معافیت پزشکی نظام وظیفه رو بگه

- فرد مورد نظر از فرجه 6 ساله اش برای درس خوندن تو دانشگاه استفاده کرده و الان نامه به حوزه رو از دانشگاه گرفته

- میخواد برای بیماری پوستی مزمن اقدام کنه بیماری که تا به الان 8 سال طول کشیده

- قبلا برای نظام وظیفه اقدام کرده و کارت نظام وظیفه براش اومده ولی چون تو دانشگاه قبول شده معافیت تحصیلی گرفته

به نظرتون اقدام برای معافیت پزشکی چند ماه طول میکشه ؟

برای رفتن به کمیسیون دفترچه های بیمه و داروهای مصرف شده و برگه های درمانی از بیمارستان بگیره ؟ از پزشک معالجش هم نامه بگیره که مثلا اسم بیماری توش قید بشه + مدت زمانی که زیر نظر پزشک بوده

پزشک معالجش تو شهر پزشک معروفیه و گاها معافیت پزشکی بیماری های پوستی رو برای تشخیص پیش اون میفرستن

دوست عزیز اول مطمئن بشین که آیا این مشکل پوستی باعث معافیت میشه یا نه...
برای گرفتن معافیت پزشکی ابتدا باید برین پلیس +10 . اونجا دفترچه رو بگیرین و پر کنین. تو دفترچه قسمت معافیت پزشکی رو تیک بزنین. بعدش باید برین مرکز بهداشتی ناجا و دو تا واکسن بزنید. (آدرس مرکز بهداشتی رو از پلیس +10 بگیرین) بعد از اینکه واکسن زدین باید تو بهداری ناجا مورد معاینه ی اولیه قرار بگیرین. بعد از اینکه بهداری و مرکز بهداشت دفترچه شما رو مهر کردن ، دفترچه رو باید ببرین حوضه نظام وظیفه. اونجا یک فرم معرفی به پزشک متخصص بهتون میدن و دو تا پزشک بهتون معرفی میکنن که شما باید برین پیش اون دو تا پزشک و بیماری شما رو تایید کنن. وقتی تایید کردن باز میرین حوضه نظام وظیفه و برگه تایید رو تحویل میدین که ضمیمه ی پروندتون میشه. بعد از اینکه پروندتون تکمیل شد ، باید منتظر کمیسیون پزشکی باشین. روز کمیسیون شما میرین کمیسیون و سه تا پزشک هستن که شما رو معاینه میکنن و اونجا رای نهایی رو صادر میکنن. کل این فرایند از روزی که شما دفترچه رو تهیه میکنید تا روزی که کارت به دستتون برسه حدود 2 ماه طول میکشه.

ittools
26-07-2013, 12:56
بعدش باید برین مرکز بهداشتی ناجا و دو تا واکسن بزنید. (آدرس مرکز بهداشتی رو از پلیس +10 بگیرین)

چه واکسنی میزنن ؟ :n02:

ممنون :n16:

future.doctor
27-07-2013, 01:44
چه واکسنی میزنن ؟ :n02:

ممنون :n16:

واکسن کزاز و مننژیت. درد نداره نترس !!

mohammad varaste
27-07-2013, 06:32
من باید فقط 2 ماه آموزشی رو برم
خرداد امسال درسو تموم کردم و متولد شهریور 74 هستم
این 2 ماه آموزشی رو میشه نرم و بمونم بخونم واسه 93 ؟

microsof
27-07-2013, 14:02
من باید فقط 2 ماه آموزشی رو برم
خرداد امسال درسو تموم کردم و متولد شهریور 74 هستم
این 2 ماه آموزشی رو میشه نرم و بمونم بخونم واسه 93 ؟

برادر دو ماه آموزشی رو برو و کارت معافیتت رو بگیر و خلاص ...
.
..................................................

دريافت اطلاعات از شرايط پذيرش دانشگاه ها تنها در سايت وظيفه عمومي

گروه ناجــــــا- سازمان وظيفه عمومي ناجا اعلام كرد: اطلاعات دفترچه راهنماي آزمون سازمان سنجش به روز نيست بنابراين مشمولان براي كسب اطلاع از ضوابط و شرايط پذيرش در دانشگاه ها به سايت سازمان وظيفه عمومي ناجا به نشاني [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مراجعه نمايند. به گزارش اداره اجتماعي سازمان وظيفه عمومي ناجا، مشمولان شركت كننده در آزمون دانشگاه ها و موسسات آموزش عالي مي بايست براي كسب اطلاع از ضوابط و شرايط پذيرش در دانشگاه ها به سايت سازمان وظيفه عمومي ناجا به نشاني [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مراجعه نمايند و تنها به دفترچه راهنماي سازمان سنجش اكتفا نكنند براساس اين گزارش، در قانون اصلاحي وظيفه عمومي مصوب 1390 تغييراتي در ضوابط و نحوه ادامه تحصيل مشمولان در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالي صورت گرفته كه لازم است كليه مشمولان شركت كننده در آزمون سراسري و آزمون ورودي تحصيلات تكميلي ، از اين ضوابط اطلاع داشته باشند.
اين گزارش مي افزايد، اطلاعات دفترچه راهنماي آزمون سازمان سنجش در بخش مربوط به ضوابط خدمت وظيفه عمومي مطابق با قوانين سابق وظيفه عمومي بوده لذا براي كسب اطلاع از آخرين مقررات مربوط به وظيفه عمومي حتما به سايت سازمان وظيفه عمومي ناجا مراجعه نماييد تا براي پذيرش در دانشگاه و برخورداري از معافيت تحصيلي با مشكل مواجه نشويد.
به عنوان نمونه،در قانون اصلاحي وظيفه عمومي (مصوبه سال 1390) ضوابط مربوط به دانشجويان انصرافي به اين نحو مي باشد كه : دانشجويان در طول تحصيل ( از ديپلم تا دكتري) براي يكبار مجاز به انصراف درسقف مجاز سنوات تحصيلي بوده و مي بايست حداكثر تا يكسال بعداز تاريخ انصراف در دانشگاه ، در مقطع جديد شروع به تحصيل نمايند كه در اين صورت مدت تحصيل قبلي آنها در مقطع جديد لحاظ نخواهد شد و همچنين مي توانند در مقاطع پايين تر نيز شروع به تحصيل نمايند.
بعنوان مثال : اگر شخصي كه دانشجوي مقطع ليسانس (پيوسته)مي باشد در صورتيكه در سنوات مجاز از اين مقطع انصراف دهد و در مهلت يكساله بعداز انصراف ، در مقطع فوق ديپلم پذيرفته شود ، مي تواند از معافيت تحصيلي بهره مند شود ، همچنين مدت تحصيل قبلي وي در مقطع جديد لحاظ نخواهد شد.
منبع سایت نظام وظیفه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ittools
28-07-2013, 13:48
دوستان امروز پسر عموـــم رفت و کارهای واکسن و معاینه پزشک عمومی رو انجام داد و تو پلیس +10 هم ثبت کرد که اونجا بهش گفتن بعد از 10 روز برو حوزه نظام وظیفه
بعد از 10 روز تو حوزه چه مرحله ای رو باید انجام بده ؟ میخوام ببینم وقت کمیسیون پزشکی همین بعد از 10 روزه ؟

microsof
28-07-2013, 13:52
دوستان امروز پسر عموـــم رفت و کارهای واکسن و معاینه پزشک عمومی رو انجام داد و تو پلیس +10 هم ثبت کرد که اونجا بهش گفتن بعد از 10 روز برو حوزه نظام وظیفه
بعد از 10 روز تو حوزه چه مرحله ای رو باید انجام بده ؟ میخوام ببینم وقت کمیسیون پزشکی همین بعد از 10 روزه ؟

با سلام...
دوست گرامی دیگه از این بخش به بعد سوالاتتون مربوط به تاپیک اختصاصی سربازی میشه .
| مشاوره در مورد خدمت سربازی | ( پست اول مطالعه شود ) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])اما قانونا باید دعوت نامه بیاد برای فرد مورد نظر شما و بگه کجا مراجعه کنه ... یا باید بره نظام وظیفه یا بیمارستان های ناجا.

a-data
28-07-2013, 17:45
يكي از دوستاي من استخوان اسكافوئيدش ترك خورد يه چند هفته گچ گرفتند الانم جسم سنگين بر ميداره ياتوي بعضي از حركات دستش درد ميگيره از كجا بايد متوجه بشه كه معاف ميشه يا نه چون خودم همينجا قانونشو ديدم كه هستش
بند 39- بيماريهاي جوش نخوردگي اسكافوئيد و كن باخ همراه با اختلال عملكرد معاف دائم

timsar jackson
11-08-2013, 10:48
من دانشجوی دانشگاه آزاد بودم که تو سنوات مجاز بهمن 91 انصراف دادم و الان کنکور دادم و رتبمم جوریه که حتما قبول میشم و از مهر میرم دانشگاه. من واسه ثبت نام دانشگاه باید برم از پلیش +10 معافیت تحصیلی بگیرم؟ برگه ی انصرافمو باید ببرم؟

rz21
11-08-2013, 11:18
من پارسال اولین کنکورمو دادم و متولد نیمه ی اول 73 هستم،شهریور.
دو ترم دانشگاه آزاد خوندم،حالا می خوام انصراف بدم و برم دولتی.شرایطم چی میشه؟معافیت تحصیلی دارم یا نه؟

aoc1
12-08-2013, 02:57
دوستان دانشجوی پیام نور یا آزاد می تونه دوباره و بدون انصراف از دانشگاه تو کنکور شرکت کنه و بعد اگه قبول شد تطبیق واحد کنه؟یعنی کلا انصرافی تو کار نباشه (از معافیت تحصیلی استفاده میکنم) آخه تو دفترچه ثبت نام کنکور 92 نوشته بود که باید انصراف بدی تا تاریخ 9/28 و بعد ثبت نام تو کنکور!!

اون یکی دو ترمی که تو دانشگاه آزاد خونده جز سنوات حساب میشه؟

رشته و مقطع دانشگاه اولی با دومی باید یکی باشه یعنی مثلا از مهندسی نرم افزار کارشناسی انصراف بدی بری برق کارشناسی میشه؟؟

kavehj4488
12-08-2013, 17:03
سلام دوستان. آقا ما رفتیم معافیت پزشکی برای گوش یگیریم که بعد از شنوایی سنجی برای ما آزمایش ABR نوشتند!!!:n02::n09::n02::n03::n03: نمیدونم باید خوشحال باشم یا ناراحت! این آزمایش اصلا" چی هست؟ آیا راهی برای دور زدن (پیچوندن :21:) این آزمایش وجود داره؟
موفق باشید.

microsof
12-08-2013, 17:37
سلام دوستان. آقا ما رفتیم معافیت پزشکی برای گوش یگیریم که بعد از شنوایی سنجی برای ما آزمایش ABR نوشتند!!!:n02::n09::n02::n03::n03: نمیدونم باید خوشحال باشم یا ناراحت! این آزمایش اصلا" چی هست؟ آیا راهی برای دور زدن (پیچوندن :21:) این آزمایش وجود داره؟
موفق باشید.

ازمایش جالبی براتون نوشتن ... چون عموما توی این ازمایش شما دخالتی نداری و دستگاه کار رو انجام میده ..... اعزامی برادر :دی .
شوخی میکنم دوست عزیز اگر واقعا مشکلی داشته باشی یا معاف از رزمی یا معاف اما اگر صرفا سیاستی میخواستی بری کمیسیون بیماری های دیگه ای رو باید انتخاب میکردی.

kavehj4488
12-08-2013, 17:48
ازمایش جالبی براتون نوشتن ... چون عموما توی این ازمایش شما دخالتی نداری و دستگاه کار رو انجام میده ..... اعزامی برادر :دی .
شوخی میکنم دوست عزیز اگر واقعا مشکلی داشته باشی یا معاف از رزمی یا معاف اما اگر صرفا سیاستی میخواستی بری کمیسیون بیماری های دیگه ای رو باید انتخاب میکردی.
حقیقتش رو بخواید من طبق شنوایی سنجی هایی که داشتم معافم اما تو شنوایی سنجی بیمارستان یه نمه تمارض:n02: کردم... حالا تکلیفم چی میشه؟

موفق باشید.

illidan28
12-08-2013, 21:03
سلام
من کنکور سال ۹۲ رو دادم و همینطور که می دونید باید انتخاب رشته کنم اما چون اون دانشگاهی که می خوام رو قبول نمی شم می خوام یک سال دیگه هم بمونم اما شنیدم که کسایی که متولد ۱۳۷۴ هستند بیشتر از یک بار نمی تونن کنکور بدن! حقیقت داره؟
برای همین می ترسم ااگه انتخاب رشته نکنم برم سربازی و از اون طرف انتخاب رشته کنم و نرم یک سال محروم می شم

farshidshd
20-08-2013, 22:00
من دانشجوی دانشگاه آزاد بودم که تو سنوات مجاز بهمن 91 انصراف دادم و الان کنکور دادم و رتبمم جوریه که حتما قبول میشم و از مهر میرم دانشگاه. من واسه ثبت نام دانشگاه باید برم از پلیش +10 معافیت تحصیلی بگیرم؟ برگه ی انصرافمو باید ببرم؟

وقتی دانشگاه جدید ثبت نام کردین یک نامه بهتون میدن میبرین پلیس+10 براتون کاراشو انجام می دن

saba664
21-08-2013, 21:40
باسلام
بنده سال 87 به خدمت رفتم و9 ماه خدمت کردم الان میخوام مجدد برم پدافند ارتش سمنان افتادم ایا باید مجدد اموزشی را بگذرونم هر کی یه چیز جواب میده من سال 87 اموزشی رفتم :n03::n03:

farshidshd
22-08-2013, 11:52
باسلام
بنده سال 87 به خدمت رفتم و9 ماه خدمت کردم الان میخوام مجدد برم پدافند ارتش سمنان افتادم ایا باید مجدد اموزشی را بگذرونم هر کی یه چیز جواب میده من سال 87 اموزشی رفتم :n03::n03:

سلام
20 روز آموزشی دارید

saba664
22-08-2013, 20:28
اخه پادگان شهید خضرایی اصلا اموزشی ندارهبعداعزام مجددواینکه من معاف از رزم هستم اموزشی واسه چی دوباره باید برم وقتی پرسیدم واینکه میشه اینم جواب بدی بنده عمل پیوند مو انجام داده ام دکتر گفته تا اونجا که میشه نباید موی سرت را کوتاه کنی حتی نامه نوشته میشه کچل نکرد یا باید مثل همه باشم مرسی

hassanshaikhi
24-08-2013, 19:17
اگه کسی که کارشناسی پیوسته هست انصراف از تحصیل بده و مدرک کاردانیش رو بگیره میتونه کنکور کاردانی به کارشناسی بده؟
الان توی سایت ثبت نام دانشگاه ازاد اینو دیدم

دانشجويان مقاطع كارشناسي و بالاتر (پيوسته) كه پس از انصراف يا اخراج با اخذ مدرك مقطع پايين‌تر فارغ‌التحصيل شناخته مي‌شوند تا پايان خدمت دوره ضرورت يا اخذ معافيت دائم مجاز به ادامه تحصيل نيستند.

این قانون فقط برای دانشگاه ازاد هست یا قانون کلی هست؟

mostafadl
25-08-2013, 12:55
با عرض سلام
من چند سوال داشتم که ممنون میشم کسی که اطلاعات دقیق داره جواب بده
من تازه لیسانس مهندسی پزشکی گرفتم و باید تا یک ماه آینده دفترچه سربازی رو بفرستم. کارت سبز هم دارم . سوالم اینه که آیا میتونم با توجه به رشته خودم امریه بگیرم ؟ اگه آره از کجا باید اقدام کنم؟
منتظر جوابتون هستم

kavehj4488
27-08-2013, 08:43
سلام.
من چند وقتی هست که دنبال معافیت پزشکی می دوم اینور اونور تجربه خودم رو تا الان می گم:

1. بعد از تکمیل دفترچه و الصاق عکس و... باید یه نامه از مدرسه بگیرید که توش شرایط اشتغال یا فراغت از تحصیل شما رو مشخص کنه. هیچ کارنامه یا دیپلم و سایر مدارک تحصیلی مورد قبول نیستند فقط همون نامه مورد قبوله.

در ضمن در فرم اطلاعات عمومی که شماره ملی و... وارد می کنید تاریخ فراغت از تحصیل رو همونی وارد کنید که مدیر مدرسه شما در نامه ای که ذکر کردم وارد کرده. مثلا" مدیر مدرسه من 30 خرداد تاریخ فراغت از تحصیل وارد

کرد. در ضمن این نامه باید به مهر آموزش و پرورش منطقه مدرسه شما هم برسه.

2. واکسن بزنید. اگر ازمایش گروه خونی تابه حال انجام ندادید انجام بدید.

3. برای معاینه به یه پزشک عمومی (هر جا دوست دارید) مراجعه کنید. (البته در دفترچه ذکر شده که در آینده نزدیک پزشکان عمومی مورد نظر نظام وظیفه معرفی خواهند شد اما فعلا" هر جا دوست داشتید می تونید برید.)

4. یه حساب عابر بانک سپه که در قالب سرمایه گذاری کوتاه مدت هست نیاز دارید که باید برید افتتاح کنید.

5. اگه آموزش های تکمیلی بسیج رو طی کردید بهدردتون می خوره چون در اینصورت از شر اون تعهد مربوط به معافیت پزشکی که ذکر شده باید اموزش مقدماتی رزم رو بگذرونید خلاص می شوید.

6. وقتی مدارک رو تکمیل کردید برید پلیس +10 که براتون ثبت کنن. یه برگه بهتون می دن که بسته به محل سکونت باید بعد از یه مدت (برای من یه هفته بود) ببرید سازمان وظیفه عمومی شهرتون که مهر کنند و یه نامه دیگه برای

پذیرش بیمارستان بهتون بدن. امضای جناب سرهنگ هم برای پذیرش بیمارستان الزامی هست.

7. درمورد بیمارستانتون حتما" تحقیق کنید که پزشک مخصوص نظام وظیفه چه روزایی هست. مثلا" برای من که گوش حلق بینی بود در بیمارستان امیر اعلم پزشک مربوطه فقط دوشنبه و چهارشنبه در بیمارستان حضور داشت.

8. تمارض خیلی پیشنهاد نمی شه اما اگه خیلی وارد هستید مانعی نداره اما به طور حتم پروسه معاینه طولانی خواهد شد. مثلا" برای من اول شنوایی سنجی معمولی انجام شد که یه خورده تمارض کردم بعد ازمایش ABR که قرار

بود انجام بشه اما به دلیل خرابی دستگاه مربوطه به تعویق افتاد!

9. بعد از انجام آزمایشات مربوطه باید نتیجه آزمایشات و معاینات به مهر پزشک بیمارستان برسه. این شرایط برای خیلی ها پیش میاد که روز گرفتن جواب آزمایشات با روز حضور پزشک در بیمارستان متفاوته و شما باید برای ویزیت

پزشک دوباره برید بیمارستان. سعی کنید با پزشک در ویزیت معمولی دیدار کنید چون در غیر اینصورت ممکن است جواب نگیرید. مثلا" برای یه نفر پیش اومد که چون نمی خواست توی نوبت ویزیت بمونه رفت دم در اتاق عمل و بعه

محض این که پزشک از اتاق عمل خارج شد رفت پیش پزشک و گفت این ها نتایج آزمایشات منه... دکتر هم عصبانی شد و نتایج رو تایید نکرد و شخصی که حق مسلمش بود معاف بشه، معاف نشد!

10. بعد از این که پزشک بیمارستان جواب آزمایش رو امضا کرد دو حالت پیش میاد: جواب رو بسته بندی می کنن میدنبه خودتون یا با پست میفرستن نظام وظیفه.

در حالت اول باید حواستون جمع باشه بشته به هیچ وجه باز نشه یعنی اگه به هر دلیلی باز بشه دیگه مورد قبول نیست و آزمایشات باید تکرار بشن.

در حالت دوم هم که یه تاریخ مشخص می کنن برید نظام وظیفه.

11. بعد از این که جواب به نظام وظیفه رسید و شما هم مراجعه کردین بهتون وقت میدن برای کمیسیون پزشکی. به موقع حضور پیدا کنید.

12. هر چی مدرک در مورد بیماریتون دارین با خوتون ببرید. البته توی کمیسیون خیلی اجازه نمیدن صحبت کنین اما اگه دیدین دکتر بلاتکلیف مونده یا داره به جواب آزمایشات شک می کنه سریع بگید دکتر من آزمایش مشابه رو قبلا"

انجام دادم می خواین نتیجه اون آزمایش هم بدم بررسی کنید؟

13. بعد از صدور رای نهایی معافیت باید چند تا پرداخت انجام بدین به چند تاشماره حساب بانک ملی. علی الحساب 121200 تومان:n02: باید پرداخت کنین.
بقیه موارد هم در آینده میذارم.
پست ویرایش خواهد شد.

موفق باشید.

Iranian boy10
27-08-2013, 23:56
با سلام
کسی که دیپلمش فنی و حرفه اییه و مدرک کاردانی ناپیوسته داره و سربازی هم نرفته میتونه کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد ثبت نام کنه و ادامه تحصیل بده> ؟
اگر نه چرا>؟ راه حلی هست که بشه ثبت نام کرد آخه اصلا از مدرک کارشناسی ناپیوسته خوشم نمییاد(تکنولوژی)!
با فرستادن دفترچه و داشتن کارت سبز بدون غیبت هم نمیشه کاریکرد؟
ممنون:n16:

am2
28-08-2013, 11:27
بچه ها اگه کسی درحال خدمت باشه بعد دانشگاه قبول بشه و بخواد مرخصی بگیره باید چیکار کنه؟نامه ثبت نام در دانشگاه رو همون موقع بعد از ثبت نام میده دانشگاه؟چطوری میشه قضیش؟

sdfssdfs
29-08-2013, 09:09
سلام
بالاخره نتايج ارشد اومد و من قبول شدم
سوال اينجاس من فارغ التحصيل 31 شهريور پارسالم و حد اكثر تا 19 شهريور امسال بايد ثبت نام كنم
با توجه به اين كه هنوز از مهلت يك ساله من چند روز باقيه ايا بايد دفترچه پست كنم يا روز ثبت نام مستقيما برم دانشگاه ؟؟؟؟؟؟؟

mostafadl
29-08-2013, 22:18
با عرض سلام
من چند سوال داشتم که ممنون میشم کسی که اطلاعات دقیق داره جواب بده
من تازه لیسانس مهندسی پزشکی گرفتم و باید تا یک ماه آینده دفترچه سربازی رو بفرستم. کارت سبز هم دارم . سوالم اینه که آیا میتونم با توجه به رشته خودم امریه بگیرم ؟ اگه آره از کجا باید اقدام کنم؟
منتظر جوابتون هستم

کسی نیست جواب ما رو بده؟

hossein 1994
30-08-2013, 08:40
من معافیت تحصیلی رو 28/12/1391 گرفتم ودر تاریخ 16/05/1392 در بزرگسالان ثبتنام کردم والان در حال ادامه تحصیل هستم و معافیت تحیلی من هم 4 سال هست
میخواستم از دوستان یه سوال بپرسم که طی این مدتی که از دریافت معافیت تحصیلی تا موقع ثبتنام گذشته معافیت تحصیلی باطل میشه؟
یا یکسال پس از اینکه معافیت تحصیلی رو دریفت کرده باشن و ادامه تحصیل ندن باطل میشه؟

farshidshd
30-08-2013, 11:26
بچه ها اگه کسی درحال خدمت باشه بعد دانشگاه قبول بشه و بخواد مرخصی بگیره باید چیکار کنه؟نامه ثبت نام در دانشگاه رو همون موقع بعد از ثبت نام میده دانشگاه؟چطوری میشه قضیش؟
نامه قبولی در دانشگاه یا یه مدرکی که ثابت کنه در داننشگاه قبول شده باید ببره یگان خدمتی...

سلام
بالاخره نتايج ارشد اومد و من قبول شدم
سوال اينجاس من فارغ التحصيل 31 شهريور پارسالم و حد اكثر تا 19 شهريور امسال بايد ثبت نام كنم
با توجه به اين كه هنوز از مهلت يك ساله من چند روز باقيه ايا بايد دفترچه پست كنم يا روز ثبت نام مستقيما برم دانشگاه ؟؟؟؟؟؟؟

سلام
دفترچه رو بفرستید و تا مشخص شدن وضعیت خدمت ، دانشگاه قبول شدید ، معافیت تحصیلی براتون صادر میشه
دفترچه رو بفرستید تا غیبت نخورید

من معافیت تحصیلی رو 28/12/1391 گرفتم ودر تاریخ 16/05/1392 در بزرگسالان ثبتنام کردم والان در حال ادامه تحصیل هستم و معافیت تحیلی من هم 4 سال هست
میخواستم از دوستان یه سوال بپرسم که طی این مدتی که از دریافت معافیت تحصیلی تا موقع ثبتنام گذشته معافیت تحصیلی باطل میشه؟
یا یکسال پس از اینکه معافیت تحصیلی رو دریفت کرده باشن و ادامه تحصیل ندن باطل میشه؟

اون مدت جزو معافیت تحصیلی محسوب میشه و این 5 ماه از 4 سال کسر میشه

hossein 1994
30-08-2013, 11:52
بعضی ها میگن که اگه 3 ماه از معافیت بگذره و تحصیل رو شروع نکنن
معافیت باطل میشه حرفشون درسته؟
چون من هم بعد از 3 ماه ثبتنام کردم البته خرداد تو آموزشگاه های آزاد که دیپلم میدن بودم تا الان هم هستم اسمم تو فنی و حرفه ای هم ثبت شده

Aryan007
04-09-2013, 17:07
دوستان من مجموع شماره ی چشم هام ۸.۵ هستش و آستیگمات هم هستم.از کل سربازی معافم دیگه؟ حالا باید چه مراحلی رو طی کنم برای معافی؟

ممنون.

Mohammad1115
05-09-2013, 07:30
سلام دوستان
من سال 91 کنکور شرکت کردم و چون رتبم خوب نشد رفتم پيام نور و از معافيت تحصيلي استفاده کردم و دوباره امسال کنکور دادم الان که انتخاب رشته هم تموم شده يه جا خوندم که نميتونستم تو کنکور 92 شرکت کنم و بايد اول ميرفتم سربازي
آيا اين واقعا درسته ؟حالا نميدونم چي ميشه تورو خدا کمکم کنيد
اینم نوشته:
يک شرط ثبت نام در آزمون براي کنکوريهاي قبول شده

همچنين دانشجويان دوره هاي نوبت دوم (شبانه)، نيمه حضوري، مجازي و بين المللي دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالي، دانشگاه پيام نور و مؤسسات آموزش عالي غيردولتي غيرانتفاعي که ازمعافيت تحصيلي استفاده نمي کنند، مي توانند بدون انصراف از تحصيل در آزمون سراسري سال 1392 ثبت نام و شرکت کنند.دانشجويان دوره هاي فوق که از معافيت تحصيلي استفاده مي کنند، به منظور ثبت نام و شرکت مجدد در آزمون سراسري لازم است پس از انصراف قطعي از تحصيل خود را به بخش هاي وظيفه عمومي معرفي و به خدمت اعزام شوند. بديهي است اين دسته از داوطلبان پس از اتمام دوران خدمت نظام وظيفه حق ثبت نام و شرکت در آزمون سراسري را خواهند داشت.

حالا من که از معافیت تحصیلی استفاده میکنم باید چه کار کنم؟ یعنی یه سال عمرمو الکی هدر دادم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](117).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](101).gif

Arash0065
05-09-2013, 11:29
سلام من در تاریخ 20.04.92 فارغ التحصیل شدم البته با احتساب دو نیم سال سنوات ارفاقی (14 ترمه تموم کردم) تو نامه نظام وظیفه نوشته تا 31.06.92 مهلت دارم درس بخونم
الان ارشد ازاد قبول شدم
میخواستم بدونم من 1 سال فرجه از تاریخ فارغ التحصیلیم دارم؟
ارشدم میتونم ثبت نام کنم؟