PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ✔ نظام وظیفه و شرایط ادامه ی تحصیـل مشمولان || معافیت ها در پست اول و دوم

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25

cr40
10-08-2012, 02:55
سلام دوستان
امروز تو روزنامه جام جم از قول یه استاده نوشته بود که اونهایی که امسال پیش دانشگاهیو تموم کردن حتی اگه هیچ مردودیم نداشته باشن نمیتونن کنکور سال دیگه شرکت کنند می خواستم بدونم ساله دیگه من میتونم کنکور 2 باره بدم؟
خواهش میکنم زودتر جواب بدین من نگران شدم.
متولد 72 هستم
کسی نیست جواب بده

omidsarab
10-08-2012, 03:46
بعد واسه ثبت نام تو کنکور مشکل پیش نیماد اخه شنیدم نمیشه با معافیت تحصیلی کنکور داد ؟
بعد از قبول شدن چطور باید برم اون رشته اگه انصراف بدم که نمیشه ولی دوستم میگه اگه انصراف بدی یک ماه وقت داری بری دانشگاه بعد از اون نمیشه چقدر درسته ممنون
تا جایی که من میدونم هیچ مشکلی پیش نمیاد.

omidsarab
10-08-2012, 03:52
من الان مشمولم. برای دوره های پیام نور ( که یک ترم میخونی بعد میری دانشگاه) از مهر اگه شروع کنم میشه یا نه؟!

سوالتون رو درس نفهمیدم اگه منظورتون فراگیر پیام نوره
این نکته رو بگم که دوره ی فراگیرش قبل از اینکه کنکور بدین و ثبت نام کنین معافیت تحصیل نداره

gigabyte2052
10-08-2012, 07:00
داداش یک دنیا ممنون قربونت فقط یک سوال شسما کسی و میشناسید اینکار کرده باشه الان من کدومو بزنم پیام نور یا غیر انتفاعی یا شبانه که راحتر بتونم مرخصی بگیرم و بتونم تو کنکور ثبت نام کنمون بعد از قبولی وارد رشته جدید بشم؟

Alireza SM
10-08-2012, 11:44
شما این کار رو میتونی انجام بدی : دانشگاه غیرانتفایی یا پیام نور یا سراسری شبانه قبول بشی و بری تحصیلت رو شروع کنی. هروقت انصراف دادی ( به شرط این که حداکثر 2 ترم تحصیل کرده باشی ) تا یک سال وقت داری دفترچه نظام وظیفه رو بفرستی. خب این از موضوع نظام وظیفه. اگه هم که به جز دوره های روزانه هر چیزی قبول شده باشیو انصراف بدی از نظر سازمان سنجش هم مشکلی برات نیست. اگه کسی این روال رو طی کرده بود امسال میتونست در کنکور مجددا شرکت کنه و بره رشته جدید.

Alireza SM
10-08-2012, 11:47
اقا من الان کنکور دادم رتبه دلخواه مو نیاوردم میخوام برم دانشگاه که از سربازی خلاص بشم بعد 2 ترمو مرخصی بگیرم بشینم بخونم واسه کنکنور و ثبت نام کنم بعد از قبولی با دو تا دانشگاه حرف میزنم که جابه جام کنن فهمیدین ؟ حالا ایا میشه خواهش میکنم دیگه 20 ساعت دیگه اعزاممه این رو هم عرض کنم که برگه اعزام شما باید بدون غیبت بوده باشه.

Alireza SM
10-08-2012, 12:22
بعد واسه ثبت نام تو کنکور مشکل پیش نیماد اخه شنیدم نمیشه با معافیت تحصیلی کنکور داد ؟ بعد از قبول شدن چطور باید برم اون رشته اگه انصراف بدم که نمیشه ولی دوستم میگه اگه انصراف بدی یک ماه وقت داری بری دانشگاه بعد از اون نمیشه چقدر درسته ممنون مشکلی پیش نمیاد و میتونی کنکور بدی. باید حداکثر 2 ترم تحصیل کرده باشی تا از این قانون بتونی استفاده کنی. یک ماه وقت نداری یک سال وقت داری بعدش

ba maram
10-08-2012, 14:43
من افتادم هتل خاتمی یزد
کسی می دونه چجوز پادگانیه ؟
واسه آموزشی افتادم

V.Valizadeh9
10-08-2012, 15:11
سلام و عرض خسته نباشید
من ورودی بهمن دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد مقطع کارشناسی پیوسته سال 1390 می باشم
به دلیل عدم تمکن مالی می خواهم از دانشگاه آزاد "انصراف" دهم
لازم به ذکر است بنده 6 روز خدمت کردم و بعد از آن معافیت تحصیلی برای مقطع کارشناسی پیوسته گرفتم
با این شرایط آیا بنده میتوانم در آزمون عملی کاربردی (ترمی) شرکت کنم و برای مقطع کاردانی آزمون بدهم؟ (به دلیل سرپرستی از مادرم در حال حاضر نمی توانم به خدمت سربازی بروم)
با توجه به این که بنده مشمول هستم می خواهم مطمئن شوم که اگر بنده از دانشگاه انصراف دهم آیا می توانم در دانشگاه علمی کاربردی شرکت کنم یا خیر‌؟ اگر می توانم شرکت کنم آیا می توانم ثبت نام کنم ؟
با تشکر

afshin-434
10-08-2012, 16:29
تا جایی که من میدونم هیچ مشکلی پیش نمیاد.
پس این چی می‌گه؟! (دفترچه ثبت نام کنکور 91)

دانشجويان انصرافي دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالي كشور و همچنين دانشگاه پيام نور، مراكز تربيت معلم وابسته به وزارت آموز ش و
پرورش و ديگر مؤسسات آموزش عالي (مؤسسات آموزش عالي غيردولتي غيرانتفاعي ، دانشگاه آزاد اسلامي و ...) كه از معافيت تحصيلي
استفاده كرده اند، لازم است پس از انصراف قطعي از تحصيل ، خود را براي اعزام به خدمت به بخش هاي وظيفه عموم ي معرفي و به خدمت
اعزام شوند . بديهي است اين دسته از داوطلبان پس از انجام خدمت دوره ضرورت، حق ثبت نام و شركت در آزمون هاي سراسر ي بعد ي را
خواهند داشت.

و همچنین این:
دانشجويان دوره هاي شبانه، نيمه حضوري، مجازي و بين المللي دانشگاه ها و مؤسسات آمو زش عالي و همچنين دانشگاه پيام نور و مؤسسات آموزش عالي
غيرانتفاعي و غيردولتي كه از معافيت تحصيلي استفاده نمي كنند، مي توانند بدون انصراف از تحصيل در آزمون سراسري ثب ت نام و شركت نمايند . بديهي است در
صورت موفقيت و قبل از ثبت نام در رشته قبولي جديد، لازم است از رشته قبولي قبلي خود انصراف قطعي حاصل نمايند

omid137198
10-08-2012, 18:13
سلام دوستان من امسال سومین بار بود که کنکور می دادم:31: الان دانشجوی ازاد هستم البته اصلا نرفتم و دو ترم مرخصی گرفتم و امسال روزانه قبول می شم می خواستم بدونم کی باید از ازاد انصراف بدم تا تو دانشگاه جدید ثبت نام کنم و وضعیت معافیت تحصیلم چی میشه چون شنیده بودم فقط یکبار صادر میشه کلا باید چی کار کنم؟ تورو خدا زودتر جواب بدید:42::42::42:
کسی نبود جواب مارو بده؟:44::37:

omid137198
10-08-2012, 18:27
داداش یک دنیا ممنون قربونت فقط یک سوال شسما کسی و میشناسید اینکار کرده باشه الان من کدومو بزنم پیام نور یا غیر انتفاعی یا شبانه که راحتر بتونم مرخصی بگیرم و بتونم تو کنکور ثبت نام کنمون بعد از قبولی وارد رشته جدید بشم؟

سلا دوست من منم امسال اینکارو کردم فرقی نداره کدومو بزنی هر سه تاش مرخصی تا دو ترم میدن ولی ببین کدوم شهریش کمتره تا الکی پول یا موفت ندی که من فکر می کنم پیام نور شهریش کمتره

omidsarab
10-08-2012, 19:07

آره دوستان این کارو کردن
خب معلومه پیام نور

afshin-434
10-08-2012, 20:53
آره دوستان این کارو کردن
خب معلومه پیام نور
چی می‌گی عموو؟!!!! جوون مردمو بدبخت نکن!
قانون می‌گه امکان پذیر نیست!

دانشجويان انصرافي دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالي كشور و همچنين دانشگاه پيام نور، مراكز تربيت معلم وابسته به وزارت آموز ش و
پرورش و ديگر مؤسسات آموزش عالي (مؤسسات آموزش عالي غيردولتي غيرانتفاعي ، دانشگاه آزاد اسلامي و ...) كه از معافيت تحصيلي
استفاده كرده اند، لازم است پس از انصراف قطعي از تحصيل ، خود را براي اعزام به خدمت به بخش هاي وظيفه عموم ي معرفي و به خدمت
اعزام شوند . بديهي است اين دسته از داوطلبان پس از انجام خدمت دوره ضرورت، حق ثبت نام و شركت در آزمون هاي سراسر ي بعد ي را
خواهند داشت.

و همچنین این:
دانشجويان دوره هاي شبانه، نيمه حضوري، مجازي و بين المللي دانشگاه ها و مؤسسات آمو زش عالي و همچنين دانشگاه پيام نور و مؤسسات آموزش عالي
غيرانتفاعي و غيردولتي كه از معافيت تحصيلي استفاده نمي كنند، مي توانند بدون انصراف از تحصيل در آزمون سراسري ثب ت نام و شركت نمايند . بديهي است در
صورت موفقيت و قبل از ثبت نام در رشته قبولي جديد، لازم است از رشته قبولي قبلي خود انصراف قطعي حاصل نمايند

.apm.
11-08-2012, 10:04
سلام بچه ها
اگه کسی زمان اعزام به خدمتش آذر ماه 91 باشه و برای نیم سال دوم قبول شده باشه یعنی ثبت نامش دی ماه باشه. در آن صورت شرایطش چجوریه؟ دانشگاه یک برگه ای رو بعنوان اینکه این فرد در دانشگاه مورد نظر پذیرفته شده برای سازمان نظام وظیفه ارسال می کنه یا اینکه باید از آذر ماه بره خدمت ؟

eshkene
11-08-2012, 13:25
فرقی نداره چند ترم خونده باشی فقط اینکه هر کس میتونه یک بار انصراف بده در طول تحصیلش از لیسانس تا دکتری یه بار انصراف بده و باز تا مدت یکسال فرصت داره دفترچه پست کنه یا تکلیف دانشگاه خود را معلوم کنه البته این شرط مشمول افراد انصرافی است نه اخراجی لینک زیر دقیقا ج سوالتونا میده
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
دقیقا سوال 16
خواهشا ج میدین از منبع قابل اعتماد باشه خودم پارسال دجار این شدم هرکی یه چیزی میگفت

masoud heydari
11-08-2012, 13:38
سلام
ببین الان میگی تو دوبار کنکور دادی اما رتبه خوبی نیاوردی و الان هم از سربازی می خوای یه جور معاف بشی
خوب الان یه انتخابی کن و برو دانشگاه
خیلی ها که پشت کنکور میمونن رتبشون بدتر از سال قبل میشه و حالا تو می خوای بری یه دانشگاه بعد اون موقع بخونی واسه کنکور
اول آخر باید سربازی بری دیگه حالا دو سه ما کمو زیاد
البته اینو هم در نظر داشته باش که قانون سربازی هر سال فرق میکنه
حالا اگه می خوای معاف شی و بازم کنکور بدی برو پیام نور یا آزاد

eshkene
12-08-2012, 14:25
اینی که شما کپی کردین مربوط میشه به سازمان سنجش که این قانون اصلا ربطی به سنجش نداره سنجش فقط اگه شما مشکل دیپلم داشته باشی و روزانه بوده باشی گیر مده
دوما اینکه دفترچه کنکور قبل اعلام قوانین جدید صادر شدش و الان قانون جدید نظام وظیفه اجرا میشه
شما مشکلی ندارید میتونید انصراف بدید و برید یه دانشگاه دیگه
لینک زیر سوال 16

بازم میگم خواهشا کسی که اطلاعی نداره حرفش منبع قابل اعتمادی نسیت بقیه را گمراه نکنید ببخشیدا بهتر حرف نزنه

ba maram
12-08-2012, 22:16
من افتادم هتل خاتمی یزد
کسی می دونه چجوز پادگانیه ؟
واسه آموزشی افتادم

کسی نبود ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

omnia.2008
13-08-2012, 22:43
لطفا حذف شود......

omidsarab
14-08-2012, 03:49
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

مهلت معرفي مشمولان متولد سال هاي 72 و قبل آن گروه ناجـا
متولدين ماههاي فروردين تا آبان 1372 كه تا شهريور ماه 90 موفق به اخذ ديپلم يا پيش دانشگاهي شده اند تا پايان شهريورماه سال 91 مهلت دارند، وضعيت خدمتي خود را مشخص كنند به گزارش اداره اجتماعي سازمان وظيفه عمومي ناجا، سرهنگ ”محمد رضا اكبر حلوايي“ معاون مشمولان و امور معافيت هاي اين سازمان درباره مهلت معرفي مشمولان متولد سال هاي 72 و قبل آن، اظهار داشت : با توجه به اينكه در قانون وظيفه عمومي تغييراتي در مورد سن مشموليت و يا مهلت معرفي مشمولان ايجاد شده لذا ممكن است برخي ازمشمولان متولد 72 و قبل آن به علت عدم آگاهي ازاين تغييرات، وضعيت خدمتي خود را تاكنون تطبيق نداده اند و وارد غيبت شوند.
وي افزود: با تدابير صورت گرفته متولدين ماههاي فروردين تا آبانماه 1372كه تا شهريور ماه 90 موفق به اخذ ديپلم يا پيش دانشگاهي شده اند تا پايان شهريورماه سال 91 مهلت دارند، وضعيت خدمتي خود را از طريق دفاتر خدمات الكترونيك انتظامي (پليس +10) مشخص نمايند و تا اين زمان غايب محسوب نمي شوند.
معاون مشمولان و امور معافيت هاي سازمان وظيفه عمومي ناجا ادامه داد: همچنين آن دسته ازمشمولان متولد آبانماه 1372 به بعد و كساني كه بعد از شهريورماه 90 فارغ التحصيل شده اند نيز از تاريخ فراغت از تحصيل به مدت يكسال مهلت معرفي خواهند داشت .
سرهنگ حلوايي تصريح كرد: متولدين سال هاي قبل از 72 كه در خرداد ماه سال 90 در مقطع متوسطه فارغ التحصيل شده اند چنانچه تا خرداد ماه سال 91 خود را معرفي نكرده باشند وارد غيبت شده و مجاز به ادامه تحصيل در دانشگاه نمي باشند اما كساني كه بعداز خرداد ماه 90 فارغ التحصيل شده اند بدليل انطباق با قانون خدمت وظيفه عمومي مصوب 22/8/90 تا مهلت يكساله معرفي خود پس از فراغت از تحصيل، غايب محسوب نمي شوند.

Scary Feelings
14-08-2012, 11:43
سلام , میگم من چپ دست هستم,بعد الان انگشت شصت دست چپم تاندونش پاره شده,توشم پلاتین هست,احتمالش هست معاف شم؟

farshidshd
14-08-2012, 14:30
سلام , میگم من چپ دست هستم,بعد الان انگشت شصت دست چپم تاندونش پاره شده,توشم پلاتین هست,احتمالش هست معاف شم؟

سلام
خیر به هیچ وجه معاف نمیشید
البته شاید به احتمال 40% معاف از رزم بشید

.

RezaPhoenix
14-08-2012, 22:09
سلام می خواستم بدونم اگه یکی مثلا از رشته مهندسی ازاد بره پزشکی سراسری اون وقت سنوات تحصیلی اون رشته مهندسیه برای این رشته پزشکیه حساب میشه یا مثه یه دانشجو سال اوله پزشکی؟

با این توضیح که من فقط یه ساله تو این دانشگاه(ازاد) هستم و همه شم مرخصی بودم:27: و امسال کنکور دادم و پزشکی سراسری قبول شدم

ممنون میشم اگه جوابمو بدین با تشکر:11:
اقا خدایی یکی جوابه مارو بده خواهشا فوریه:42:

farshidshd
15-08-2012, 14:08
سلام می خواستم بدونم اگه یکی مثلا از رشته مهندسی ازاد بره پزشکی سراسری اون وقت سنوات تحصیلی اون رشته مهندسیه برای این رشته پزشکیه حساب میشه یا مثه یه دانشجو سال اوله پزشکی؟

با این توضیح که من فقط یه ساله تو این دانشگاه(ازاد) هستم و همه شم مرخصی بودم:27: و امسال کنکور دادم و پزشکی سراسری قبول شدم

ممنون میشم اگه جوابمو بدین با تشکر:11:

اقا خدایی یکی جوابه مارو بده خواهشا فوریه:42:

سنوات قبلی هم حساب میشه...

mohammad2407
15-08-2012, 16:04
دوستان من برای معافیت پزشکی اقدام کردم و سه روز هم در بیمارستان برای فشار خون بالا بستری شدم

داخل اون سه روز فشار بالا بود یعنی کمترین فشار 16 و بیشترین فشار 20 بود

به نظر شما معاف میشم

Alireza_52
17-08-2012, 15:15
سلام
من حدودا 1-2 ماهی میشه که برای این قضیه نظام وظیفه و اینحرفا دارم دوندگی میکنم .والا چند بار رفتیم خود نظام وظیفه راجبه "شرکت در کنکور برای بار دوم" سوال کردیم طرف اصلا نمیدونست کنکور چی هست!پلیس +10 که جای خودش. حالا شرایط من :
-1من متولد بهمن 1372 هستم (نیمه دوم) که امسال از پیش دانشگاهی فارق التحصیل شدم کنکور هم دادم حالا میخوام برای بار دوم تو کنکور شرکت کنم , چیکار کنم که از نظر سربازی به مشکل بر نخورم ؟
2-حالا جدیدا این قانون که میگه "تا یکسال بعد از تاریخ فارق التحصیلی مدت معرفیه "مثلا من خرداد فارق التحصیل شدم اگه قبل خرداد دفترچه پست کنم از کجا معلوم که تاریخ اعزامم قبل کنکور نمی افته؟
از دوستانی که کامل از قضیه خبر دارن ممنون میشم که این سوالو جواب بدید چون میدونم سوال خیلی های دیگم هست .

eshkene
17-08-2012, 23:09
شما چه الان دفترچه پست کنید چه بعدا تاریخ اعزامتون ثابت هستش تاریخ اعزام متولیدن ماهای مختلف سال را توی دفترچه نوشته و بعد کنکور هستش به احتمال زیاد چون جز 4نیم سال آخر هستید میشد 18 بهمن92
موفق باشید

Alireza_52
18-08-2012, 18:51
1-خب حالا فرض میکنیم که من همون 18 بهمن 92 پست کردم از کجا معلوم که تاریخ اعزام من قبل کنکور نیفته ؟(حتی 1 روز بعذ کنکور هم باشه من راضیم :20:)

afshin-434
19-08-2012, 11:15
1-خب حالا فرض میکنیم که من همون 18 بهمن 92 پست کردم از کجا معلوم که تاریخ اعزام من قبل کنکور نیفته ؟(حتی 1 روز بعذ کنکور هم باشه من راضیم :20:)

نه متولد 72 و نه 73 نمی‌تونن برای بار دوم کنکور بدن.
براساس قانون جدید نظام وظیفه، حداکثر تا یک سال پس از فارغ التحصیلی (یعنی اگر فارغ التحصیل خرداد 91 هستید ، تا خرداد 92) فرصت دارند در یکی از دانشگاه‌های کشور قبولی قطعی شوند. و با گذشت حتی یک روز پس از فارغ التحصیلی اجازه‌ی ورود به دانشگاه را ندارند (و همینطور هم که میدونید نتیجه قطعی کنکور شهریور ماه میاد) این رو هم توی سایت police.ir و هم توی دفترچه اعزام به خدمت نوشته و هم از یکی از کارکنان سازمان نظام وظیفه پرسیده شده.
ضمناً قبولی در دانشگاه در حین خدمت یا بین بازه‌ی پایان یک سال معافیت تحصیلی تا زمان اعزام به خدمت فقط برای کارشناسی و کارشناسی ارشد مجازه.
لطفاً فریب حرف‌های دیگران را نخورید! اینهایی که میان اینجا میگن میتونید برای بار دوم کنکور بدید قانون زمان رییس جمهوری آقای خاتمی رو دارند براتون میگند!

ariajoker
19-08-2012, 11:57
دوستان دانشجوی مشمول برای خروج از کشور هر 6 ماه یبار 20 روز بهش خروجی میدن درسته ؟
حالا این بستگی به دانشگاه داره که نامه بده به نظام وظیفه و زیاد اذیت نکنه . حالا شما از شرایطش خبر دارین ؟فقط باید بری نظام وظیفه دانشگاه و درخواست بدی ؟
زیاد دنگو فنگ که نداره ؟ یا دانشگاه اذیت میکنه که نامه رو بده ؟
جریان بعدشو میدونم . اگه دانشگاه نامه بده بقیش وثیقه هست و زیاد مشکلی نداره . اما میگن اصل کاری دانشگاه هست و ممکنه اذیت کنه این درسته ؟
و اینکه از زمانی که درخواست میدی حدودا چند هفته بعد پاسپورت دستت میرسه ؟

omidariyan
19-08-2012, 12:02
من متولد خرداد 73 هستم خرداد امسال هم پیش رو قبول شدم و فارغ التحصیل شدم
میتونم برای 92 پشت کنکور بمونم؟

afshin-434
19-08-2012, 13:09
من متولد خرداد 73 هستم خرداد امسال هم پیش رو قبول شدم و فارغ التحصیل شدم
میتونم برای 92 پشت کنکور بمونم؟

خیر! ارسال قبلی مرا بخوانید.

aref_m
21-08-2012, 22:07
نه متولد 72 و نه 73 نمی‌تونن برای بار دوم کنکور بدن.
براساس قانون جدید نظام وظیفه، حداکثر تا یک سال پس از فارغ التحصیلی (یعنی اگر فارغ التحصیل خرداد 91 هستید ، تا خرداد 92) فرصت دارند در یکی از دانشگاه‌های کشور قبولی قطعی شوند. و با گذشت حتی یک روز پس از فارغ التحصیلی اجازه‌ی ورود به دانشگاه را ندارند (و همینطور هم که میدونید نتیجه قطعی کنکور شهریور ماه میاد) این رو هم توی سایت police.ir و هم توی دفترچه اعزام به خدمت نوشته و هم از یکی از کارکنان سازمان نظام وظیفه پرسیده شده.
ضمناً قبولی در دانشگاه در حین خدمت یا بین بازه‌ی پایان یک سال معافیت تحصیلی تا زمان اعزام به خدمت فقط برای کارشناسی و کارشناسی ارشد مجازه.
لطفاً فریب حرف‌های دیگران را نخورید! اینهایی که میان اینجا میگن میتونید برای بار دوم کنکور بدید قانون زمان رییس جمهوری آقای خاتمی رو دارند براتون میگند!

به نظرتون میشه این کارو کرد توی یه پیام نور ثبت نام کنیم بعد که جواب کنکور اومد و تو دانشگاه سراسری قبول شدیم از پیام نور انصراف بدیم.

afshin-434
22-08-2012, 09:22
به نظرتون میشه این کارو کرد توی یه پیام نور ثبت نام کنیم بعد که جواب کنکور اومد و تو دانشگاه سراسری قبول شدیم از پیام نور انصراف بدیم.
با توجه به قانون سازمان سنجش:
پذیرفته شدگان دوره‌های شبانه و پیام نور و غیرانتفاعی تنها در صورتی می‌توانند در آزمون سراسری شرکت کنند و پذیرفته شوند که از معافیت تحصیلی استفاده نمی‌کنند.
پس این روش هم منتفی است.

Http://Admin
23-08-2012, 00:21
کسی که پدرش بالای 60 سال یاشه و برادرش هم ازرواج کرده باشه میتونه معافیت کفالت بگیره؟؟؟

omidsarab
23-08-2012, 16:20
کسی که پدرش بالای 60 سال یاشه و برادرش هم ازرواج کرده باشه میتونه معافیت کفالت بگیره؟؟؟

خیر نمی تواند باید تنها پسر بالای هجده سال باشد.
وافراد واجد شرایط کفالت پدر بالای 60 سال آخر این ماه فرصت دارد بعد از این ماه می شود65 سال به بالا.

Http://Admin
23-08-2012, 16:36
خیر نمی تواند باید تنها پسر بالای هجده سال باشد.
وافراد واجد شرایط کفالت پدر بالای 60 سال آخر این ماه فرصت دارد بعد از این ماه می شود65 سال به بالا.

یعنی اگه برادر داشته باشه نمیتونه بگیره

aref_m
24-08-2012, 10:39

ولی تو دفترچه آزمون سراسری حرفی از کارشناسی و کارشناسی ارشد نزده:

در صور ت پذيرفته شدن در آزمون سراسري به شرط نداشتن غيبت، در هر مرحله اي از خدمت ترخيص خواهند شد.

aref_m
24-08-2012, 10:44
من الان فقط میخوام بدونم که اگه قبل از اتمام فرصت یک سال ، دفترچمو پست کنم و اعزامم بیفته قبل از اعلام نتایج و تو رشته پزشکی که دکترا هست قبول شم میتونم برم دانشگاه دیگه. تازه تو دفترچه نوشته که به تمام کسانی که بخوان یک بار یک فرجه دو ماهه میدن و زمان اعزامو عقب میندازن.

eshkene
25-08-2012, 13:35
این قانون واسه قبل تصویب شدن قانون جدید نظام وظیفه بودش این موارد به نظام وظیفه ربط دازه نه سنجش
سوال 16 این لینک

هر کس میتونه حداکثر 3 بار کنکور بده

Mostafa.yey
25-08-2012, 18:28
سلام دوستان
من مذرک کاردانی کامپیوتر دارم و دوباره از طریق کنکور سراسری شکرت کردم برای کارشناسی که قبول شدم (کامپیوتر)
ترم بعدش تغییر رشته دادم به حسابداری وبه خاطر یه سری مسائل مجبور شدم انصراف بذم تا برم خدمت
حالا میخوام بدونم مدرک قبلی من که کاردانی بود لحاظ میشه یا نه من باید با درجه سرباز صفر برم؟

Alireza_52
26-08-2012, 13:06
دوستان حالا هیچ راهی نیست که بشه دوبار کنکور داد ؟
میشه مثلا دانشگاه آزاد ثبت نام کرد و مرخصی بگیریم بعد تو کنکور شرکت کنیم ؟

khorzo_khan
27-08-2012, 03:02
سلام به همه..من حدود 3 هفته پیش یه سوالی از این سایت پرسیدم،راجع به معافیت از طریق ضعیف بودم چشم که بچه ها جواب دادن واسه کسایی که دیپلم گرفتن باید مجموع 8 باشه..ما رفتیم یه دکتر واسه سنجش بینایی..گفت که دکترای مورد تایید سازمان نظام وظیفه یه قطره ای میریزن تو چشم که ماهیچه های چشمو موقتا فلج میکنه و همین باعث میشه شماره دقیق چشم معلوم بشه(که معمولا شماره اش کمتر درمیاد)این دکتر گفت که این قطره واسه کسایی که سابقه تشنج دارن خطرناکه..همچنین گفت اگه سابقه تشنج داشته باشم(که تو 1 سالگی داشتم.دی)میتونم یه جورایی معافیت بگیرم باهاش..خلاصه، بندی هست که مربوط به تشنج باشه و اگه هست واسه چه سن و سالیه..دوما اینکه این قطره اگه خطرناک باشه(با توجه به سابقه تشنج)بازم استفاده میکنن یا نه؟
ببخشین یکم متن طولانی شد(داستانی شد واسه خودش..دی)در کل ممنون میشم جواب بدین...

omidsarab
27-08-2012, 14:57
یعنی اگه برادر داشته باشه نمیتونه بگیره

آره اگه برادر سالم بالای هجده سال داشته باشه نمیتونه
حتی اگه تو شهر دیگه هم باشه نمیتونه

pouyasony
28-08-2012, 10:32
سلام دوستان من متولد نیمه اول 71 هستم الان دانشجوی دانشگاه ازاد در مقطع کاردانی هستم و از معافیت تحصیلی استفاده میکنم میخواستم بدونم من اگه الان انصراف بدم میتونم تو کنکور دانشگاه ازاد یا علمی کاربردی شرکت کنم و در صورت قبولی در دانشگاه و رشته جدید ادامه تحصیل بدم؟خودم از نظام وظیفه سوال کردم گفتن میتونی اینکارو بکنی.میخواستم نظر شمارو بدونم.ممنون

Alireza_52
28-08-2012, 14:45
هیچکس نمی تونه سوال منو جواب بده ؟ :41:

khorzo_khan
28-08-2012, 20:49
Plz Answer mine too(صفحه قبل)

farshidshd
28-08-2012, 21:15
سلام به همه..من حدود 3 هفته پیش یه سوالی از این سایت پرسیدم،راجع به معافیت از طریق ضعیف بودم چشم که بچه ها جواب دادن واسه کسایی که دیپلم گرفتن باید مجموع 8 باشه..ما رفتیم یه دکتر واسه سنجش بینایی..گفت که دکترای مورد تایید سازمان نظام وظیفه یه قطره ای میریزن تو چشم که ماهیچه های چشمو موقتا فلج میکنه و همین باعث میشه شماره دقیق چشم معلوم بشه(که معمولا شماره اش کمتر درمیاد)این دکتر گفت که این قطره واسه کسایی که سابقه تشنج دارن خطرناکه..همچنین گفت اگه سابقه تشنج داشته باشم(که تو 1 سالگی داشتم.دی)میتونم یه جورایی معافیت بگیرم باهاش..خلاصه، بندی هست که مربوط به تشنج باشه و اگه هست واسه چه سن و سالیه..دوما اینکه این قطره اگه خطرناک باشه(با توجه به سابقه تشنج)بازم استفاده میکنن یا نه؟
ببخشین یکم متن طولانی شد(داستانی شد واسه خودش..دی)در کل ممنون میشم جواب بدین...

به احتمال زیاد برای تشتج معافی میدن
صفحه اول همین تاپیک بخش معافیتها رو بخونین

سلام دوستان من متولد نیمه اول 71 هستم الان دانشجوی دانشگاه ازاد در مقطع کاردانی هستم و از معافیت تحصیلی استفاده میکنم میخواستم بدونم من اگه الان انصراف بدم میتونم تو کنکور دانشگاه ازاد یا علمی کاربردی شرکت کنم و در صورت قبولی در دانشگاه و رشته جدید ادامه تحصیل بدم؟خودم از نظام وظیفه سوال کردم گفتن میتونی اینکارو بکنی.میخواستم نظر شمارو بدونم.ممنون

سلام
بله میتونید

khorzo_khan
30-08-2012, 16:10
به احتمال زیاد برای تشتج معافی میدن
صفحه اول همین تاپیک بخش معافیتها رو بخونین

سلام
بله میتونید

ممنون دوست عزیز..ولی همچین بندی یافت نشد...دقیفا تو کدوم قسمتش نوشته شده؟

farshidshd
31-08-2012, 10:54
ممنون دوست عزیز..ولی همچین بندی یافت نشد...دقیفا تو کدوم قسمتش نوشته شده؟

خب اگه ننوشته یعنی تشنج در قسمت معافیتها محسوب نمیشه

Milad4171
31-08-2012, 22:35
نه عزیزم. تشنج شامل معافیت نمیشه !
من روزای آخری که تو یگان بودم یه پسره شروع کردن به لرزیدن و یهو افتاد زمین ما هم زنگ زدیم امبولانس. کلا الان انقدر سخت معافیت میدن که حد نداره. معافیت تحصیلی رو یکی دو ترم هم تازه کم کردن...

omidsarab
01-09-2012, 10:16
ولی موقع ریختن قطره از هیچ کس نمیپرسن سابقه ی بیماری داشته یا نه بهتره بیشتر دربارش تحقیق کنی ببینی واقعا قطره میتونه برات مشکل ایجاد کنه یا نه

omidsarab
01-09-2012, 10:21
نه عزیزم. تشنج شامل معافیت نمیشه !
من روزای آخری که تو یگان بودم یه پسره شروع کردن به لرزیدن و یهو افتاد زمین ما هم زنگ زدیم امبولانس. کلا الان انقدر سخت معافیت میدن که حد نداره. معافیت تحصیلی رو یکی دو ترم هم تازه کم کردن...
خیلی هم سخت معافیت نمیدن مخصوصا برا چشم

hosein_000
01-09-2012, 10:27
سلام بچه ها من متولد 3 ماهه دوم سال هستم متولد سال 72.....امسال سال دوم بود که کنکور دادم ...کنکوری 91 هستم...میخواستم بدونم امسال همین مهر اگه ایشالله رفتم دانشگاه برای سربازیم مشکلی پیش نمیاد؟؟؟؟ چون فکر کنم زده تو دفترچه تا اذر سال اعزام وقت دارم.....ممنون میشم یکی جواب منو بده ممنون

MeMri
02-09-2012, 18:33
سلام بچه ها من متولد 3 ماهه دوم سال هستم متولد سال 72.....امسال سال دوم بود که کنکور دادم ...کنکوری 91 هستم...میخواستم بدونم امسال همین مهر اگه ایشالله رفتم دانشگاه برای سربازیم مشکلی پیش نمیاد؟؟؟؟ چون فکر کنم زده تو دفترچه تا اذر سال اعزام وقت دارم.....ممنون میشم یکی جواب منو بده ممنون

بعد از غیبت صغرا برگشتم :31:

سلام ،

دوست عزیز برای رفتن به دانشگاه شما امسال مشکلی ندارید !

aref_m
03-09-2012, 17:21
من الان فقط میخوام بدونم که اگه قبل از اتمام فرصت یک سال ، دفترچمو پست کنم و اعزامم بیفته قبل از اعلام نتایج و تو رشته پزشکی که دکترا هست قبول شم میتونم برم دانشگاه دیگه. تازه تو دفترچه نوشته که به تمام کسانی که بخوان یک بار یک فرجه دو ماهه میدن و زمان اعزامو عقب میندازن.

لطفا جواب منو بدید.:46:

saeed 1428
03-09-2012, 19:16
لطفا جواب منو بدید.:46:
شما هر موقع دانشگاه قبول شید می تونید ثبت نام کنید و خدمتتون بقیش می مونه برای بعد از فارغ التحصیلی

Soroush-S
05-09-2012, 18:46
دوستان من 26 واحد داشتم و برنامه داشتم که با 2 واحدی که تابستون برداشتم و قبول بشم 24 واحد تو یه ترم بگیرم و تموم کنم متاسفانه استاد به من 9.75 داد ولی 10 نداد:41:- حالا اصلا حوصله درس خوندن ندارم و میخوام برم سربازی - اگه انصراف بدم و دوباره بیام واسه کنکور و قبول بشم میتونم واحدارو تطبیق بدم؟ بهترین راه حل وسه سربازی چیه؟

asemuna
08-09-2012, 16:44
سلام لطفا کمک کنید
من امریه بنیاد مسکنم الان نیاز دارم مدرک موقتم رو از دانشگاهم بگیرم جزو مدارک مورد نیازم نوشته

گواهی اشتغال به خدمت دوره ضرورت بدون غیبت اولیه
یا
گواهی صادره از سوی سازمان وظیفه عمومی و معاونت های وظیفه عمومی استان های کشور چ

حالا من باید کجا برم و چه کار کنم ؟ یعنی برم نظام وظیفه شهرستانمون کافیه یا باید جای دیگه برم لطفا کمک ؟

MeMri
08-09-2012, 23:55
سلام لطفا کمک کنید
من امریه بنیاد مسکنم الان نیاز دارم مدرک موقتم رو از دانشگاهم بگیرم جزو مدارک مورد نیازم نوشته

گواهی اشتغال به خدمت دوره ضرورت بدون غیبت اولیه
یا
گواهی صادره از سوی سازمان وظیفه عمومی و معاونت های وظیفه عمومی استان های کشور چ

حالا من باید کجا برم و چه کار کنم ؟ یعنی برم نظام وظیفه شهرستانمون کافیه یا باید جای دیگه برم لطفا کمک ؟

با سلام،

باید از نظام وظیفه نامه بگیرید که مدرک موقتون رو دانشگاه براتون ارسال کنه!

Mohammaduir
11-09-2012, 18:04
سلام.
جون خودتون جواب بدید! مرسی
من امسال کنکور دادم و جواب هم اومده.
حدودا یه هفته (شاید بیشتر) مونده به ثبت نام و من حالا فهمیدم میتونم معاف بشم!
معافیت پزشکی (واریکوسل). میتونم اقدام کنم؟؟ توی این فاصله و اگه نه به نظر شما چیکار کنم؟؟؟
بازم ممنون.

eshghe abi
11-09-2012, 19:59
گفتن تا آخر شهریور باید اقدام کنیم (متولد سه ماهه دوم 72 ) تا غیبت نخوریم ، ما چقدر زودتر باید اقدام کنیم؟تا روز آخر درسته دیگه؟ثبت میشه تو سیستم و دیگه لازم نیس چند روز تا تهران بره دیگه؟

مراحلش چیه؟چون مثل اینکه از سال قبل عوض شده و خودمون باید اقدام کنیم نه دانشگاه؟اول باید دانشگاه ثبت نام کنیم بعد شروع کنیم؟خود دانشگاه انجام نمیده؟

ممنون

omidsarab
11-09-2012, 23:22
سلام.
جون خودتون جواب بدید! مرسی
من امسال کنکور دادم و جواب هم اومده.
حدودا یه هفته (شاید بیشتر) مونده به ثبت نام و من حالا فهمیدم میتونم معاف بشم!
معافیت پزشکی (واریکوسل). میتونم اقدام کنم؟؟ توی این فاصله و اگه نه به نظر شما چیکار کنم؟؟؟
بازم ممنون.

باید با سرعت باد اقدام کنی

moh72
12-09-2012, 11:37
من متولد 72/05/30 هستم سال 90 مدرک پیش گرفتم و از دانشگاه غیرانتفاعی قبول شدم یک ترم رفتم ولی ترم 2 مرخصی گرفتم تو کنکور 91 شرکت کردم ولی بازم تو رشته مورد نظر قبول نشدم میخواستم بدونم میتونم یک بار دیگه کنکور بدم
اینم از سایت نظام وظیفه (police.ir) برداشتم

۱۶- آیا دانشجویان انصرافی حق تحصیل مجدد را دارند؟
بلی . مشمولان در طی مدت تحصیل از دیپلم تا دکتری صرفا ۱ بار می توانند از تحصیل انصراف ومجددا با پذیرفته شدن در دانشگاه به شرط عدم
ورود غیبت ، می توانند به تحصیل ادامه دهند.آزمون مجدد ونزولی بودن تحصیل با این اوصاف فرقی نخواهد داشت، به شرط اینکه ۱: در مقطع قبلی
فارغ التحصیل نشده باشد . ۲: از زمان انصراف در مقطع اول بیش از یکسال نگذشته باشد.

danielo
12-09-2012, 13:45
چه ها من یک سوال خیلی مهم دارم .لطفا جواب بدید.من مهندسی برق غیر انتفائی قبول شدم.ولی سرباز هستم و خدمتم 18/7/91 تموم میشه و به خاطر شرایطی حق ادامه تحصیل تا پایان خدمت را ندارمآیا به خاطر این 18 روز از ثبت نام در دانشگاه جلوگیری میشه؟؟؟؟؟؟؟؟با پارتی بازی میشه در حد خود دانشگاه یک کاریش کرد؟؟؟

moh72
12-09-2012, 20:56
چه ها من یک سوال خیلی مهم دارم .لطفا جواب بدید.من مهندسی برق غیر انتفائی قبول شدم.ولی سرباز هستم و خدمتم 18/7/91 تموم میشه و به خاطر شرایطی حق ادامه تحصیل تا پایان خدمت را ندارمآیا به خاطر این 18 روز از ثبت نام در دانشگاه جلوگیری میشه؟؟؟؟؟؟؟؟با پارتی بازی میشه در حد خود دانشگاه یک کاریش کرد؟؟؟
فکر کنم بتونی کاری بکنی مخصوصا اگر اشنا داشته باشی

seventy
12-09-2012, 23:50
سلام دوستان.
من امسال سال دومی بود که کنکور دادم و
سال قبل مدارکم رو برای نظام وظیفه فرستادم تا بتونم پشت کنکور بمونم.
حالا واسه ثبت نام دانشگاه چیکار باید بکنم؟
دوباره باید برم پلیس +10 ؟؟؟؟

danijon_2006
13-09-2012, 00:28
من متولد 71 هستم
امسال خرداد پیش دانشگاهیرو تموم کردم و دیپلم گرفتم
الانم دانشگاه قبول شدم
میخوام بدونم برای ثبت نام دانشگاه باید برم نظام وظیفه نامه بگیرم یا لازم نیست؟
چون تو سایت خود دانشگاه زده:
ارائه مدرک جهت مشخص نمودن وضعیت خدمت وظیفه عمومی برادران

AMIR-AIRGUNNER
13-09-2012, 10:11
دوستان لطفا راهنمایی کنید متولد نیمه دوم (ابان ماه ) سال 72 هستم و سال قبل پیش دانشگاهی رو تموم کردم و امسال سال دومی هست که کنکور دادم . الان برای ثبت نام در دانشگاه باید از نظام وظیفه چی بگیرم ؟
این مدرکی که سازمان سنجش نوشته دقیقا چی هست و از کجا باید بگیرم ؟

6- مدركي كه وضعيت نظام وظيفه آنها را با توجه به يكي از بند هاي مندرج در صفحه 33 دفترچه راهنماي ثبت نام و شركت در آزمون (دفترچه شماره يك) مشخص كند(براي برادران).

Hitman-Group
13-09-2012, 11:36
ُلام

من متولد ابان 72 هستم و امسال اولین سال کنکورم بود!
پیام نور قبول شدم و میخوام برم ایا باید برم پلیس + 10 و مدارکی بگیرم!؟

a m s 22
13-09-2012, 17:51
سلام . من شهریور 72 تاریخ تولدمه امسال هم سال دوم بود که کنکور دادم و قبول شدم . تا حالا هم برای سربازی هیچ کاری نکردم . الان که میخوام برم دانشگاه مشکلی پیش نمیاد ؟ نباید کاری کنم ؟

MeMri
13-09-2012, 18:51
سلام . من شهریور 72 تاریخ تولدمه امسال هم سال دوم بود که کنکور دادم و قبول شدم . تا حالا هم برای سربازی هیچ کاری نکردم . الان که میخوام برم دانشگاه مشکلی پیش نمیاد ؟ نباید کاری کنم ؟

سلام،

خیر،مشکلی برای ثبت نام ندارید!

MeMri
13-09-2012, 18:52
ُلام

من متولد ابان 72 هستم و امسال اولین سال کنکورم بود!
پیام نور قبول شدم و میخوام برم ایا باید برم پلیس + 10 و مدارکی بگیرم!؟

سلام،

باید معافیت تحصیلی بگیرید ، خود دانشگاه موقع ثبت نام راهنمایتون می کنند

دوستان لطفا راهنمایی کنید متولد نیمه دوم (ابان ماه ) سال 72 هستم و سال قبل پیش دانشگاهی رو تموم کردم و امسال سال دومی هست که کنکور دادم . الان برای ثبت نام در دانشگاه باید از نظام وظیفه چی بگیرم ؟
این مدرکی که سازمان سنجش نوشته دقیقا چی هست و از کجا باید بگیرم ؟

6- مدركي كه وضعيت نظام وظيفه آنها را با توجه به يكي از بند هاي مندرج در صفحه 33 دفترچه راهنماي ثبت نام و شركت در آزمون (دفترچه شماره يك) مشخص كند(براي برادران).

باید برگه سبز رو برای ثبت نام ببرید :46:

من متولد 71 هستم
امسال خرداد پیش دانشگاهیرو تموم کردم و دیپلم گرفتم
الانم دانشگاه قبول شدم
میخوام بدونم برای ثبت نام دانشگاه باید برم نظام وظیفه نامه بگیرم یا لازم نیست؟
چون تو سایت خود دانشگاه زده:
ارائه مدرک جهت مشخص نمودن وضعیت خدمت وظیفه عمومی برادران

سلام ،

شما به چیزی برای ثبت نام احتیاج ندارید ، فقط موقع ثبت نام دانشگاه راهنماییتون می کنه که از پلیس +۱۰ معافیت تحصیلی بگیرید

سلام دوستان.
من امسال سال دومی بود که کنکور دادم و
سال قبل مدارکم رو برای نظام وظیفه فرستادم تا بتونم پشت کنکور بمونم.
حالا واسه ثبت نام دانشگاه چیکار باید بکنم؟
دوباره باید برم پلیس +10 ؟؟؟؟

سلام ،

برگه سبز + کپی ازش رو موقع ثبت نام با خودتون ببرید

گفتن تا آخر شهریور باید اقدام کنیم (متولد سه ماهه دوم 72 ) تا غیبت نخوریم ، ما چقدر زودتر باید اقدام کنیم؟تا روز آخر درسته دیگه؟ثبت میشه تو سیستم و دیگه لازم نیس چند روز تا تهران بره دیگه؟

مراحلش چیه؟چون مثل اینکه از سال قبل عوض شده و خودمون باید اقدام کنیم نه دانشگاه؟اول باید دانشگاه ثبت نام کنیم بعد شروع کنیم؟خود دانشگاه انجام نمیده؟

ممنون

سلام ، می شه بگید مدرک پیش دانشگاهی خودتون رو کی گرفتید؟

AMIR-AIRGUNNER
13-09-2012, 19:10
باید برگه سبز رو برای ثبت نام ببرید :46:

برگه سبز چی هست ؟ یعنی باید مدارکم رو پست میکردم نظام وظیفه ؟
اخه من نیمه دوم 72 هستم که اصولا امسال باید کنکور میدادم و چند ماه قبل تلفنی از پلیس +10 پرسیدم گفت برای شما لازم نیست مدارک رو ارسال کنید

Diazepam
13-09-2012, 20:50
سلام خواهش میکنم اگه میدونید راهنمایی کنید !
من متولد 72 ام (30 دی) .... رشته انسانی بودم .... امسال دانشگاه پیام نور قبول شدم........میخوام سال بعد کنکور هنر شرکت کنم ! .......... ولی نمیدونم مشمول خدمت میشم یا نه ؟!

SNOW PATROL
13-09-2012, 21:05
دوست عزیز شما کی تحصیلت تموم شده
شما بعد از پایان تحصیل یک سال وقت دارید دفترچه رو بفرستید

Sent from my ST25i using Tapatalk 2

Diazepam
13-09-2012, 21:11
یعنی کی مدرک پیش گرفتم ؟ مدرک پیش رو همین امسال گرفتم...دیپلم هم پارسال.....الان یعنی چی من میتونم سال بعد هم کنکور شرکت کنم یا نه ؟

SNOW PATROL
13-09-2012, 21:18
اگه همین امسال یعنی خرداد مدرک پیش رو گرفتی تا یک سال فرجه داری دفترچه رو بفرستی
حالا کنکورت اگه مرداد باشه میری خدمت و اگه قبول شدی ترخیص میشی
Sent from my ST25i using Tapatalk 2

Diazepam
13-09-2012, 21:27
اگه قبول نشم ترخیص نمیشم ؟! خب من که هنوز از دانشگاه پیام نور انصراف ندادم ! نمیتونم برگردم همون پیام نور (رشته قبلیم) رو ادامه بدم ؟

omidsarab
13-09-2012, 23:56
من که معاف شدم برا ثبت نام هیچی جز کارت معافیت لارم نیست ببرم دانشگاه؟

eblisandenzo
14-09-2012, 00:32
دوستان یه سوال!
من سال 89 نامه کسر خدمت رو گرفتم! همون موقع هم اعزام بودم و برام برگ سبز و سفید اومد اما چون دانشجو شدم معافیت از تحصیل شدم!
بهم 11 ماه کسری خدمت دادن ! پدرم هم 18 ماه جبهه داشت !

الان این قانون برداشته شده ؟ یعنی دیگه نمیتونم از این 11 ماه استفاده کنم ؟

FC.Barcelona
14-09-2012, 16:33
من که معاف شدم برا ثبت نام هیچی جز کارت معافیت لارم نیست ببرم دانشگاه؟

نه فقط اصل کارت و کپی اش را میخواند

Mohammad
14-09-2012, 16:52
دوستان یه سوال!
من سال 89 نامه کسر خدمت رو گرفتم! همون موقع هم اعزام بودم و برام برگ سبز و سفید اومد اما چون دانشجو شدم معافیت از تحصیل شدم!
بهم 11 ماه کسری خدمت دادن ! پدرم هم 18 ماه جبهه داشت !

الان این قانون برداشته شده ؟ یعنی دیگه نمیتونم از این 11 ماه استفاده کنم ؟

اگه در سیستم ناجا ثبت کرده باشید و نامه نهایی رو گرفته باشید ( که احتمالا با توجه به توضیحاتی که دادین گرفتید ) مشکلی از بابت استفاده وجود نداره اما باز هم از یکی از مراکز پلیس +10 سوال کنید چون تغییر قوانین سربازی آنی صورت می گیره : دی

JOON.M
14-09-2012, 16:59
آقا من شرمنده ام ولی فرمول چاقی و لاغری رو متوجه نشدم
من وزنم الان 133 و قدم 185 هست
تکلیف من چیه ؟ معاف کامل یا از رزم میشم ؟

alivw71
14-09-2012, 17:02
سلام
دوستان الان برای گرفتن ایست خدمتی چه کار باید کرد. ؟ (در صورت قبولی در دانشگاه) باید رفت یگان یا نظام وظیه؟

eblisandenzo
14-09-2012, 17:56
اگه در سیستم ناجا ثبت کرده باشید و نامه نهایی رو گرفته باشید ( که احتمالا با توجه به توضیحاتی که دادین گرفتید ) مشکلی از بابت استفاده وجود نداره اما باز هم از یکی از مراکز پلیس +10 سوال کنید چون تغییر قوانین سربازی آنی صورت می گیره : دی

مرسی محمد جان! حالا فردا برم ببینم چی میشه !
به نظرت معافیت پزشکی بهتره یا خدمت ؟

من 11 ماه کسری دارم ! 2 ماه هم تکمیلی بسیج که آموزش نرم ! از 84 هم بسیج فعال دارم ! به نظرت برم خدمت یا نرم ؟

Mohammad
14-09-2012, 18:18
مرسی محمد جان! حالا فردا برم ببینم چی میشه !
به نظرت معافیت پزشکی بهتره یا خدمت ؟

من 11 ماه کسری دارم ! 2 ماه هم تکمیلی بسیج که آموزش نرم ! از 84 هم بسیج فعال دارم ! به نظرت برم خدمت یا نرم ؟

مدرکت چیه ؟
شما عملا خدمتی نداری ، سخت ترین مرحلش آموزشی هست که هیچی ، با اون فعالی بسیج هم اگه مشکل خاصی پیش نیاد 6 ماه اونجا کسری می تونی بگیری ، چیز دیگه ای می مونه ؟ : دی خدمت میشه پیکنیک ، تا بخوای بفهمی خدمت چیه تموم شدی

eblisandenzo
14-09-2012, 19:14
مدرکت چیه ؟
شما عملا خدمتی نداری ، سخت ترین مرحلش آموزشی هست که هیچی ، با اون فعالی بسیج هم اگه مشکل خاصی پیش نیاد 6 ماه اونجا کسری می تونی بگیری ، چیز دیگه ای می مونه ؟ : دی خدمت میشه پیکنیک ، تا بخوای بفهمی خدمت چیه تموم شدی

من دانشجوی لیسانسم ولی خوب 2 سال دیگه تموم میشه !
یه جورایی هم یه مشکل پزشکی دارم که میتونم معاف شم ! همه میگن معاف نشو ! آیندت تباه میشه و ازین حرفها! از یه طرف هم میترسم آین قوانین و بردارن !

Mohammad
14-09-2012, 19:19
من اگه جای شما بود و امکانش باشه مرخصی میگیرم ، میرم سربازی رو تموم می کنم و بر می گردم ! چون تا 2 سال دیگه هیچی معلوم نیست ! ممکن قوانین بهتر بشه ، ممکن بدتر که البته حالت دوم احتمالش بیشتره. یادمه قبلا قانونی بود کسانی که بیش از 1 سال کسری داشته باشن می تونن حین تحصیل خدمت رو برن و برگردن ، جزئیات دقیق تری نمی دونم.
در مورد معافیت های پزشکی و تاثیرش در آینده هم روایت های متفاوتی هست که هیچکدوم رو نمی تونم تایید یا تکذیب کنم .

eblisandenzo
14-09-2012, 19:31
من اگه جای شما بود و امکانش باشه مرخصی میگیرم ، میرم سربازی رو تموم می کنم و بر می گردم ! چون تا 2 سال دیگه هیچی معلوم نیست ! ممکن قوانین بهتر بشه ، ممکن بدتر که البته حالت دوم احتمالش بیشتره. یادمه قبلا قانونی بود کسانی که بیش از 1 سال کسری داشته باشن می تونن حین تحصیل خدمت رو برن و برگردن ، جزئیات دقیق تری نمی دونم.
در مورد معافیت های پزشکی و تاثیرش در آینده هم روایت های متفاوتی هست که هیچکدوم رو نمی تونم تایید یا تکذیب کنم .

راستش من شنیدم باید 12 ماه کسری باشه ! یعنی میشه ؟
اینارو برم از پلیس+10 بپرسم یا نظام وظیفه

Mohammad
14-09-2012, 19:34
خب شما 11 ماه کسری که داری ، کسری بسیجی رو هم بگیری میشه 17 ماه ! : دی اول برو سراغ پلیس +10
اگه امکانش باشه بهترین راه همینه ، هم با خیال راحت از کسری هات استفاده کردی و خدمتی نداری ، هم درست رو ادامه میدی و با اتمام دوره کارشناسی و کارت پایان خدمت با خیالی آسوده می تونی به ادامه تحصیل یا کار فکر کنی .

eblisandenzo
14-09-2012, 19:47
خب شما 11 ماه کسری که داری ، کسری بسیجی رو هم بگیری میشه 17 ماه ! : دی اول برو سراغ پلیس +10
اگه امکانش باشه بهترین راه همینه ، هم با خیال راحت از کسری هات استفاده کردی و خدمتی نداری ، هم درست رو ادامه میدی و با اتمام دوره کارشناسی و کارت پایان خدمت با خیالی آسوده می تونی به ادامه تحصیل یا کار فکر کنی .

کسریه بسیج رو که گفتن باید بری یگان تا بهت بدیم !
نمیدونم ! حالا فردا میرم آمارشو بگیرم ببینم چجوریاست !
دم شما هم گرم !

Mohammad
14-09-2012, 20:30
سلام
دوستان الان برای گرفتن ایست خدمتی چه کار باید کرد. ؟ (در صورت قبولی در دانشگاه) باید رفت یگان یا نظام وظیه؟
شما اگه در حال خدمت هستيد بايد از طريق يگان اقدام كنيد ، شنيدم خيلي هم سريع كارتون رو انجام ميدن و مشكلي نخواهيد داشت .

hosein_000
15-09-2012, 07:55
سلام دوستان ...خواهشا یکی کمک کنه....الان تو برگه ثبت نام دانشگاه زده 8_مدرکی که وضعیت نظام وظیفه داوطلب را با توجه به مقررات وظیفه عمومی مشخص کند
من متولد 21 تیر 72 هستم و طبق دفترچه تا اذر سال 91 وقت دارم که برای سربازی اقدام کنم و مشمول نمیشم و اتفاقا امسال دانشگاه قبول شدم ...حالا این چه مدرکیه ؟ از کجا باید گیرش بیارم؟؟
ممنون میشم زود جواب بدین ...:41:

hosein_000
15-09-2012, 08:16
سازمان وظيفه عمومي ناجا طي اطلاعيه اي اعلام داشت :متولدين ماههاي فروردين تا آبانماه 1372كه تا شهريور ماه 90 موفق به اخذ ديپلم يا پيش دانشگاهي شده اند تا پايان شهريورماه سال 91 مهلت دارند تا وضعيت خدمتي خود را از طريق دفاتر خدمات الكترونيك انتظامي (پليس +10) مشخص نمايند و تا اين زمان غايب محسوب نمي شوند........ الان من باید خودمو معرفی کنم؟؟؟ ...گیج شدم به خدا....

farshidshd
15-09-2012, 10:18
سازمان وظيفه عمومي ناجا طي اطلاعيه اي اعلام داشت :متولدين ماههاي فروردين تا آبانماه 1372كه تا شهريور ماه 90 موفق به اخذ ديپلم يا پيش دانشگاهي شده اند تا پايان شهريورماه سال 91 مهلت دارند تا وضعيت خدمتي خود را از طريق دفاتر خدمات الكترونيك انتظامي (پليس +10) مشخص نمايند و تا اين زمان غايب محسوب نمي شوند........ الان من باید خودمو معرفی کنم؟؟؟ ...گیج شدم به خدا....

اگه متولد فروردين تا آبانماه 1372 هستین که شهریور 90 دیپلم گرفتین باید خودتون رو معرفی کنید

eblisandenzo
15-09-2012, 13:56
آقا ما رفتیم نظام وظیفه گفتن ثبت شده و میتونی استقاده کنی!

پرسیدم کی میتونیم استفاده کنم ؟ گفتن که هر وقت بری سربازی

پرسیدم میتونم الان مرخصی تحصیلی بگیرم برم خدمت ؟ گفتن که میتونی

حالا یه سوال !

من تو نامه کسر خدمتم 10 ماه و 17 روز کسری خورده ! 2 ماه هم که نامه تکمیلی دارم !به نظر شما دانشگاه بهم مرخصی میدن ؟
آخه میگن حتما باید 12 ماه باشه !

M . Sayid
15-09-2012, 17:12
بین انصراف از یه دانشگاه و ثبت نام در دانشگاه دیگه چه مدت می تونه فاصله باشه ؟

pouyasony
15-09-2012, 17:24
بین انصراف از یه دانشگاه و ثبت نام در دانشگاه دیگه چه مدت می تونه فاصله باشه ؟

فک کنم 1 سال

safayian
15-09-2012, 17:26
ما که معاف شدیم رفت!:8:

M . Sayid
15-09-2012, 18:06
فک کنم 1 سال

فک نمی کنم ، یکم زیاده انگار !

منظورم اینه مشکل سربازی نداشته باشه ، نه سازمان سنجش یا وزارت علوم و ...

hosein_000
15-09-2012, 18:38
اگه متولد فروردين تا آبانماه 1372 هستین که شهریور 90 دیپلم گرفتین باید خودتون رو معرفی کنید
من خرداد دیپلم گرفتم...رشتمم ریاضیه ....
دوست عزیز من همچین سوالی رو تو چند صفحه قبل ( 505 ) کردم و جواب شنیده شد که شما مشکلی برا رفتن به دانشگاه ندارین .....همینه که ادم گیج میشه دیگه....هر کی یه چیزی میگه
اگه خرداد دیپلم بگیری یا شهریور فرقی داره؟

pouyasony
15-09-2012, 19:14
فک نمی کنم ، یکم زیاده انگار !

منظورم اینه مشکل سربازی نداشته باشه ، نه سازمان سنجش یا وزارت علوم و ...

دوست عزیز دانشجوی انصرافی یا اخراجی 1سال فرصت داره خودشو معرفی کنه حالا تو این 1سال اگه دانشگاه قبول شه میتونه بره

Sent from my HTC One X using Tapatalk 2

eshghe abi
15-09-2012, 20:44
سلام ، می شه بگید مدرک پیش دانشگاهی خودتون رو کی گرفتید؟

سلام.
من همون خرداد 90 درسم تموم شد و امسال سال دوم کنکورم بود.
پستمو دوباره نقل قول میکنم که دوباره دنبالش نگردید:

ممنون

ممنون
:11:

M . Sayid
15-09-2012, 20:45
دوست عزیز دانشجوی انصرافی یا اخراجی 1سال فرصت داره خودشو معرفی کنه حالا تو این 1سال اگه دانشگاه قبول شه میتونه بره

Sent from my HTC One X using Tapatalk 2

چرا من فک می کردم یه ماهه ؟ اون موقع که کنکور سراسری ثبت نام کردم یه ماه بود ، قانون جدید اومده ؟

pouyasony
15-09-2012, 20:51
چرا من فک می کردم یه ماهه ؟ اون موقع که کنکور سراسری ثبت نام کردم یه ماه بود ، قانون جدید اومده ؟

بله قانون جدیده اتفاقا منم چند روز پیش انصراف دادم رفتم نظام وظیفه گفتن 1 سال فرصت داری

MeMri
15-09-2012, 21:01
سلام.
من همون خرداد 90 درسم تموم شد و امسال سال دوم کنکورم بود.
پستمو دوباره نقل قول میکنم که دوباره دنبالش نگردید:

ممنون
:11:

مشکلی برای ثبت نام ندارید دوست عزیز!

eshghe abi
16-09-2012, 00:48
مشکلی برای ثبت نام ندارید دوست عزیز!
سلام.
بله میدونم همون طور که گفتم:

ممنون

تا آخر شهریور وقت دارم ، سوالم اینه اولین جایی که مراجعه کنم بعد ثبت نام دانشگاه که کارام راه بیفته کجاست؟خود دانشگاه یا پلیس +10 یا ... ؟

بعد اینکه تا خود روز 31 شهریور وقت دارم برای انجامش منظورم اینه با کامپیوتری شدن کارا من که مشهدم همین سی و یکم کارا راه بیفته اطلاعات ثبت میشه و غیبت نمیخورم یا از این مراحلی که باید بره تهران تایید شه و یه هفته طول بکشه هم داره؟:31: یعنی برای غیبت نخوردن تا آخر وقت اداری 31 شهریور وقت دارم یا چند روز زودتر باید شروع کنم؟ به عبارت دیگه مراحل چند روز طول میکشه؟ (البته میدونم کارا رو نباید برای لحظه آخر انداخت ، اما با توجه به دیر شدن ثبت نام میپرسم )

MeMri
16-09-2012, 01:00
سلام.
بله میدونم همون طور که گفتم:

تا آخر شهریور وقت دارم ، سوالم اینه اولین جایی که مراجعه کنم بعد ثبت نام دانشگاه که کارام راه بیفته کجاست؟خود دانشگاه یا پلیس +10 یا ... ؟

بعد اینکه تا خود روز 31 شهریور وقت دارم برای انجامش منظورم اینه با کامپیوتری شدن کارا من که مشهدم همین سی و یکم کارا راه بیفته اطلاعات ثبت میشه و غیبت نمیخورم یا از این مراحلی که باید بره تهران تایید شه و یه هفته طول بکشه هم داره؟:31: یعنی برای غیبت نخوردن تا آخر وقت اداری 31 شهریور وقت دارم یا چند روز زودتر باید شروع کنم؟ به عبارت دیگه مراحل چند روز طول میکشه؟ (البته میدونم کارا رو نباید برای لحظه آخر انداخت ، اما با توجه به دیر شدن ثبت نام میپرسم )

کی به شما گفته تا آخر شهریور مهلت دارید؟ متولدین ۳ ماه دوم سال ۷۲ تا ۹۱.۹.۱۸ مهلت دارند (انتهای پست اول این تاپیک هم گفتم ) ! در ضمن موقع ثبت نام دانشگاه یه برگه برای درخواست معافیت تحصیلی بهتون می ده و تشریف می برید پلیس +۱۰ براتون معافیت تحصیلی صادر می کنه! والسلام...!

dr.mjb93@yahoo.com
16-09-2012, 11:31
من متولد نیمه اول سال 72 هستم.امسال سال دومه که کنکور میدم.ازپیش دانشگاهی یه درس افتاده داشتم که خرداد امسال پاس کردم.میشه برم پیام نور و کنکور سال دیگه هم شرکت کنم؟ یا اینکه باید قبل از ثبت نام کنکور از پیام نور انصراف بدم؟/

FC.Barcelona
16-09-2012, 12:54
میتونید همزمان با تحصیل در پیام نور در کنکور هم شرکت کنید

eshghe abi
16-09-2012, 13:15
کی به شما گفته تا آخر شهریور مهلت دارید؟ متولدین ۳ ماه دوم سال ۷۲ تا ۹۱.۹.۱۸ مهلت دارند (انتهای پست اول این تاپیک هم گفتم ) ! در ضمن موقع ثبت نام دانشگاه یه برگه برای درخواست معافیت تحصیلی بهتون می ده و تشریف می برید پلیس +۱۰ براتون معافیت تحصیلی صادر می کنه! والسلام...!
سلام.
من گیج شدم اگه میشه این سه موردی که گذاشتمو توضیح بدین :41:

این قانون جدید که اومد یادمه روزنامه ها مینوشتن الان از سایت نظام وظیفه پیدا کردم:

این لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

1391/2/30 شنبه
مهلت معرفي مشمولان متولد 1372 از سوي سازمان وظيفه عمومي ناجا اعلام شد
گروه ناجا- سازمان وظيفه عمومي ناجا طي اطلاعيه اي، مهلت معرفي مشمولان متولد 1372 را اعلام كرد. به گزارش اداره اجتماعي سازمان وظيفه عمومي ناجا، اين سازمان طي اطلاعيه اي اعلام داشت : با توجه به اينكه در قانون جديد خدمت وظيفه عمومي ، سن مشموليت و تاريخ معرفي مشمولان تغيير كرده است، لذا ممكن است بعضي از مشمولان به خصوص مشمولان متولد 1372 به دليل عدم آگاهي از مقررات جديد، تاكنون وضعيت خدمتي خود را با مقررات جديد تطبيق دهند و به همين دليل، وارد غيبت شوند.
لذا تصميم براين گرفته شد تا به منظور مساعدت به آن دسته از مشمولان زيرديپلم و ديپلم يا پيش دانشگاهي متولد 1372 كه تاكنون خود را معرفي نكرده اند ، به مدت چند ماه، فرصت بيشتري براي معرفي داده شود تا وارد غيبت نشوند و از طرفي مشمولان ديپلم يا پيش دانشگاهي فارغ التحصيل خرداد 90 نيز بتوانند در آزمون ورودي دانشگاه ها در سال جاري شركت نمايند.
اين اطلاعيه مي افزود: براين اساس، كليه مشمولان متولد 1372 كه تا قبل از تاريخ تصويب قانون جديد وظيفه عمومي ( يعني از مورخ 22/8/90) فارغ التحصيل شده، ترك تحصيل نموده ، انصراف داده و يا اخراج شده اند، حداكثر تا 31/6/91 مهلت دارند تا وضعيت خدمتي خويش را از طريق دفاتر خدمات الكترونيك انتظامي (پليس +10) مشخص نمايند و در صورت عدم معرفي از تاريخ 1/7/91، غايب محسوب مي شوند.
همچنين لازم به ذكر است، آندسته از مشمولان متولد 1372 كه بعد از تاريخ 22/8/90 فارغ التحصيل شده، انصراف داده، ترك تحصيل كرده و يا اخراج شده اند، از تاريخ فراغت از تحصيل و يا ترك تحصيل و غيره، به مدت يك سال، مهلت داشته تا وضعيت خدمتي خويش را مشخص نمايند.

البته بگم تو متن گفته از مورخ 22/8/90 که فکر کنم منظورش "تا" بوده چون در ادامه گفته بعد از تاريخ 22/8/90 این که هر دو تاش میشه بعد از اون تاریخ احتمالا اولی "تا" اون تاریخ هست.

و این لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

1391/5/23 دوشنبه
مهلت معرفي مشمولان متولد سال هاي 72 و قبل آن
گروه ناجـا- متولدين ماههاي فروردين تا آبان 1372 كه تا شهريور ماه 90 موفق به اخذ ديپلم يا پيش دانشگاهي شده اند تا پايان شهريورماه سال 91 مهلت دارند، وضعيت خدمتي خود را مشخص كنندبه گزارش اداره اجتماعي سازمان وظيفه عمومي ناجا، سرهنگ ”محمد رضا اكبر حلوايي“ معاون مشمولان و امور معافيت هاي اين سازمان درباره مهلت معرفي مشمولان متولد سال هاي 72 و قبل آن، اظهار داشت : با توجه به اينكه در قانون وظيفه عمومي تغييراتي در مورد سن مشموليت و يا مهلت معرفي مشمولان ايجاد شده لذا ممكن است برخي ازمشمولان متولد 72 و قبل آن به علت عدم آگاهي ازاين تغييرات، وضعيت خدمتي خود را تاكنون تطبيق نداده اند و وارد غيبت شوند.
وي افزود: با تدابير صورت گرفته متولدين ماههاي فروردين تا آبانماه 1372كه تا شهريور ماه 90 موفق به اخذ ديپلم يا پيش دانشگاهي شده اند تا پايان شهريورماه سال 91 مهلت دارند، وضعيت خدمتي خود را از طريق دفاتر خدمات الكترونيك انتظامي (پليس +10) مشخص نمايند و تا اين زمان غايب محسوب نمي شوند.
معاون مشمولان و امور معافيت هاي سازمان وظيفه عمومي ناجا ادامه داد: همچنين آن دسته ازمشمولان متولد آبانماه 1372 به بعد و كساني كه بعد از شهريورماه 90 فارغ التحصيل شده اند نيز از تاريخ فراغت از تحصيل به مدت يكسال مهلت معرفي خواهند داشت .
سرهنگ حلوايي تصريح كرد: متولدين سال هاي قبل از 72 كه در خرداد ماه سال 90 در مقطع متوسطه فارغ التحصيل شده اند چنانچه تا خرداد ماه سال 91 خود را معرفي نكرده باشند وارد غيبت شده و مجاز به ادامه تحصيل در دانشگاه نمي باشند اما كساني كه بعداز خرداد ماه 90 فارغ التحصيل شده اند بدليل انطباق با قانون خدمت وظيفه عمومي مصوب 22/8/90 تا مهلت يكساله معرفي خود پس از فراغت از تحصيل، غايب محسوب نمي شوند.

و این لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

1391/6/14 سه شنبه
شرط ادامه تحصيل فارغ التحصيلان ديپلم و پيش دانشگاهي در دانشگاه
گروه ناجا-.فارغ التحصيلان ديپلم و پيش دانشگاهي چنانچه ظرف مدت يكسال از تاريخ فراغت در مقطع متوسطه در دانشگاه پذيرفته شوند با اخذ معافيت تحصيلي مي توانند به تحصيل ادامه دهند. به گزارش اداره اجتماعي سازمان وظيفه عمومي ناجا، سرهنگ "محمدرضا اكبر حلوايي" معاون مشمولان و امور معافيت هاي اين سازمان در خصوص شرط ادامه تحصيل فارغ التحصيلان ديپلم و پيش دانشگاهي در دانشگاه اظهار داشت : براساس قانون خدمت وظيفه عمومي، فارغ التحصيلان ديپلم وپيش دانشگاهي چنانچه ظرف مدت يكسال از تاريخ فراغت از تحصيل در مقطع متوسطه در دانشگاه پذيرفته شوند با اخذ معافيت تحصيلي مي توانند به تحصيل خود ادامه دهند .
وي افزود : چنانچه تاريخ پذيرش آنان در دانشگاه پس از گذشت يكسال ازتاريخ اخذ ديپلم يا پيش دانشگاهي باشد، مجاز به تحصيل نخواهند بود.
سرهنگ حلوايي اظهار داشت : با توجه به اينكه قانون مذكور در آبانماه سال 90 تصويب و به مورد اجرا گذاشته شده است لذا آن دسته از مشمولاني كه در خرداد ماه سال 90 موفق به فراغت از تحصيل در مقطع متوسطه شده اند و در مهلت معرفي يكساله (تا پايان خرداد ماه امسال )وضعيت خدمتي خويش را مشخص نموده و وارد غيبت نشده اند، در صورتيكه تا پايان شهريور ماه 91 در دانشگاه پذيرفته شوند، مي توانند از معافيت تحصيلي استفاده نمايند.
اين مقام مسئول ملاك پذيرش در دانشگاه را براي كساني كه از طريق آزمون سراسري شركت كرده اند، تاريخ اعلام نتايج قطعي آزمون و براي كساني كه بدون آزمون سراسري در دانشگاه پذيرفته مي شوند تاريخ ثبت نام در دانشگاه اعلام نمود.
سرهنگ حلوايي، شرط برخورداري از معافيت تحصيلي را نداشتن غيبت عنوان داشت و تاكيد كرد: مشمولاني كه وارد غيبت شده باشند مجاز به تحصيل نيستند و معافيت تحصيلي براي آنان صادر نخواهد شد.
سرهنگ حلوايي در خصوص ادامه تحصيل سربازان در حال خدمت اظهارداشت : اين قبيل افراد چنانچه در رشته هاي كارشناسي و بالاتر پذيرفته شوند به شرط نداشتن غيبت از خدمت ترخيص خواهند شد و در صورت پذيرش در رشته هاي مقطع كارداني مجاز به تحصيل نمي باشند.

هر سه تا میگن بر اساس قانون جدید آبان 90 تا پایان شهریور 1391 ... ببخشید که متوجه نمیشم :41: اگه اشتباه میکنم میشه توضیح بدید منظورشو؟

ممنون :11:

MeMri
16-09-2012, 13:39
سلام.
من گیج شدم اگه میشه این سه موردی که گذاشتمو توضیح بدین :41:

این قانون جدید که اومد یادمه روزنامه ها مینوشتن الان از سایت نظام وظیفه پیدا کردم:

این لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

البته بگم تو متن گفته از مورخ 22/8/90 که فکر کنم منظورش "تا" بوده چون در ادامه گفته بعد از تاريخ 22/8/90 این که هر دو تاش میشه بعد از اون تاریخ احتمالا اولی "تا" اون تاریخ هست.

هر سه تا میگن بر اساس قانون جدید آبان 90 تا پایان شهریور 1391 ... ببخشید که متوجه نمیشم :41: اگه اشتباه میکنم میشه توضیح بدید منظورشو؟

ممنون :11:

چه مملکت جالبی داریم:31:

شما تا ۷.۱ مهلت دارید گویا ، یعنی شنبه دیگه تو این یه هفته اگه ثبت نام کنید احتیاج به ارسال دفترچه و این جور مسائل نیست و روند عادی رو طی می کنید! فقط و فقط تو این هفته پروسه ثبت نامتون رو انجام بدید

eshghe abi
16-09-2012, 14:19
چه مملکت جالبی داریم:31:

شما تا ۷.۱ مهلت دارید گویا ، یعنی شنبه دیگه تو این یه هفته اگه ثبت نام کنید احتیاج به ارسال دفترچه و این جور مسائل نیست و روند عادی رو طی می کنید! فقط و فقط تو این هفته پروسه ثبت نامتون رو انجام بدید

سلام.
خب منم همینو گفتم دیگه :31:
سوال منم این بود که روش کار چیه و چقدر طول میکشه که جواب گرفتم:

در ضمن موقع ثبت نام دانشگاه یه برگه برای درخواست معافیت تحصیلی بهتون می ده و تشریف می برید پلیس +۱۰ براتون معافیت تحصیلی صادر می کنه! والسلام...!

اگه مدیران خواستن ویرایش پست اول یادتون نره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

SALVATION1
16-09-2012, 19:32
سوال

ببخشید ولی من امسال کنکور دادم و چون داروسازی زده بودم با رتبه ی 3700 مردود شدم :37:
متولد 1/10/1372
تکلیفم چیه الان دارم برای 2 رقمی می خونم می تونم دوباره کنکور بدم:41:

aref_m
16-09-2012, 20:31
این طور که من فهمیدم یکسال وقت داری و این یکسال از آخر شهریور شروع میشه. خودمم همین مشکلو داشتم.

MeMri
16-09-2012, 21:12
سوال

ببخشید ولی من امسال کنکور دادم و چون داروسازی زده بودم با رتبه ی 3700 مردود شدم :37:
متولد 1/10/1372
تکلیفم چیه الان دارم برای 2 رقمی می خونم می تونم دوباره کنکور بدم:41:

قوانین خیلی عوض شده اما :‌

SALVATION1
16-09-2012, 22:55
این طور که من فهمیدم یکسال وقت داری و این یکسال از آخر شهریور شروع میشه. خودمم همین مشکلو داشتم.

قوانین خیلی عوض شده اما :‌

آقا ببخشید ولی از این دو پهلو تر نمی تونستید جواب بدید؟:44:
آره یا نه؟:42::37:

MeMri
16-09-2012, 23:43
آقا ببخشید ولی از این دو پهلو تر نمی تونستید جواب بدید؟:44:
آره یا نه؟:42::37:

نمی دونم سایت چرا لینک ها رو پاک می کنه اما جواب سوال شما رو نظام وظیفه اینجوری داده:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

PNC
17-09-2012, 13:01
سلام
آقا دقیقا منظور از عدم توانایی پدر چیه ؟ یعنی مثلا پدر باید چش باشه که شامل این قانون بشه ؟

xerxes again
17-09-2012, 13:31
آقا من متولد فروردین 73 هستم و امسال دانشگاه قبول شدم.
باید برگه معافیت تحصیلی بگیرم؟ از کجا؟
کلا وضعیتم چجوریاس؟

MeMri
17-09-2012, 21:28
سلام
آقا دقیقا منظور از عدم توانایی پدر چیه ؟ یعنی مثلا پدر باید چش باشه که شامل این قانون بشه ؟

سلام،

خدایی نکرده بیماریی باشه که پدر قادر به کار کردن نباشه اما نظام وظیفه هم چیزی راجع به این قضیه اعلام نکرده که چه بیماریهایی شامل این قانون میشه

آقا من متولد فروردین 73 هستم و امسال دانشگاه قبول شدم.
باید برگه معافیت تحصیلی بگیرم؟ از کجا؟
کلا وضعیتم چجوریاس؟

موقع ثبت نام دانشگاه به شما برگه ای می ده که برای پلیس +۱۰ ببرید و پلیس +۱۰ براتون معافیت تحصیلی صادر می کنه

dirt road
18-09-2012, 00:20
1391/6/27 دوشنبه
ضوابط ثبت نام مشمولان در دانشگاهها و موسسات آموزش عالي
گروه ناجا- ضوابط ثبت نام مشمولان در دانشگاهها و موسسات آموزش عالي از سوي سازمان وظيفه عمومي ناجا اعلام شد.
به گزارش اداره اجتماعي سازمان وظيفه عمومي ناجا ،اين سازمان طي اطلاعيه اي اعلام داشت : با توجه به اينكه شرط پذيرش در دانشگاهها از طريق شركت درآزمون سراسري حذف شده است لذا تحصيل در دوره هاي پودماني ، فراگير ، بين الملل و ساير مقاطع تحصيلي بدون آزمون بشرط نداشتن غيبت ، نيز بلامانع مي باشد.
اين اطلاعيه ملاك پذيرش در دانشگاه را براي كساني كه از طريق آزمون سراسري در دانشگاه پذيرفته شده اند، تاريخ اعلام قطعي آزمون وبراي كساني كه بدون آزمون سراسري در دانشگاه پذيرفته مي شوند ، تاريخ ثبت نام در دانشگاه اعلام داشت.
لازم به ذكر است :تنها با ادامه تحصيل مشمولاني موافقت خواهد شد،كه قبولي آنان در دانشگاه در مهلت يكساله بعد از فراغت از تحصيل مي باشد، كه اين دسته از مشمولين جهت ثبت نام مي بايست با اخذ برگ درخواست معافيت تحصيلي از دانشگاه به دفاتر پليس +10 مراجعه نمايند .
قابل ذكر است :با توجه به تصويب قانون جديد وظيفه عمومي ، مشمولان غير غايبي كه تاريخ فراغت از تحصيل آنان در مقطع ديپلم يا پيش دانشگاهي خرداد ماه سال90 (30/3/90) بوده در صورتيكه پذيرش يا اعلام قبولي آنان در دانشگاه تا پايان شهريور ماه 91 باشد، ادامه تحصيل اين دسته از مشمولان از مهر91 بلامانع خواهد بود.
گفتني است : دانش آموزاني كه پس از ترك تحصيل و در مهلت يكساله معرفي موفق به اخذ ديپلم يا پيش دانشگاهي بصورت دواطلب آزاد شده باشند به شرط عدم غيبت مجاز به ثبت نام بوده و از معافيت تحصيلي برخوردار مي شوند.
همچنين، كليه متولدين سال هاي 72و73 در صورت اخذ مدرك ديپلم يا پيش دانشگاهي بصورت داوطلب آزاد بشرط نداشتن غيبت واجد شرايط ادامه تحصيل مي باشند.
لازم به ذكر است : فارغ التحصيلان ديپلم ويا پيش دانشگاهي غير غايب متولد سال هاي قبل ، مشروط بر اينكه ديپلم رشته هاي فني - حرفه اي و كارودانش را حداكثر تا پايان 22 سالگي و پيش دانشگاهي را تا پايان 24 سالگي به اتمام رسانيده باشند نيزمجاز به ادامه تحصيل مي باشند.
اين اطلاعيه افزود : دانشجويان اخراجي مجاز به ادامه تحصيل تا پايان خدمت يا اخذ معافيت دائم نمي باشند بجز افرادي كه قبل از ورود به سن مشموليت اخراج شده اند ، همچنين دانشجويان مقاطع كارشناسي و بالاتر پيوسته كه پس از انصراف يا اخراج از دانشگاه به عنوان فارغ التحصيل در مقطع پائين تر شناخته مي شوند، مجاز به ادامه تحصيل تا پايان خدمت دوره ضرورت يا اخذ معافيت دائم نيستند.
قابل ذكر است : مشمولان مجاز به تحصيل مجدد در مقطعي كه قبلا از آن فارغ التحصيل شده اند ، نمي باشند.
همچنين تحصيل فارغ التحصيلان مقاطع دكتري پزشكي در دوره تخصصي پزشكي ، بشرط عدم ورود به غيبت نيز بلامانع مي باشد.

قابل ذكر است: تحصيل همزمان با خدمت (حتي در صورت تاييد دانشگاه ) مجاز نبوده و براي اينگونه دانشجويان معافيت تحصيلي صادر نخواهد شد.
شايان ذكر است : فارغ التحصيلان مقطع كارداني مجاز به شروع به تحصيل در مقاطع كارشناسي پيوسته و دكتري پيوسته نبوده و فارغ التحصيلان مقطع كارشناسي مجاز به شروع به تحصيل در مقطع دكتري پيوسته پزشكي ، دندانپزشكي و دامپزشكي نمي باشند.
اين اطلاعيه در خصوص شرايط ادامه تحصيل دانشجويان انصرافي اعلام داشت : دانشجويان در طول تحصيل ، فقط يكبار مجاز به انصراف در سنوات قانوني بوده و حداكثر تا يكسال بعداز تاريخ انصراف نيز در صورت قبولي مجازبه ادامه تحصيل مي باشند.
همچنين شرايط انتقال دانشجو به اين نحو مي باشد: انتقال دانشجويان از دانشگاه به دانشگاه ديگر (بدون شركت در آزمون ) صرفا در همان مقطع و همان رشته تحصيلي امكان پذير است ودر صورتيكه تمايل به تغيير رشته و مقطع تحصيلي داشته باشد شامل ضوابط دانشجويان انصرافي خواهد شد.

Alireza_52
18-09-2012, 12:16
خب پس یعنی از امسال نمیشه 2بار کنکور داد . اینکه خیلی نامردیه !:41:

MeMri
19-09-2012, 01:30

چرا ، میشه عزیز :‌

قابل ذكر است :با توجه به تصويب قانون جديد وظيفه عمومي ، مشمولان غير غايبي كه تاريخ فراغت از تحصيل آنان در مقطع ديپلم يا پيش دانشگاهي خرداد ماه سال90 (30/3/90) بوده در صورتيكه پذيرش يا اعلام قبولي آنان در دانشگاه تا پايان شهريور ماه 91 باشد، ادامه تحصيل اين دسته از مشمولان از مهر91 بلامانع خواهد بود.

dirt road
19-09-2012, 10:48

high light

PBAT
19-09-2012, 16:35
درود

من متولد سال 71 هستم و در حال حاضر تو مقطع کاردانی مشغول به تحصیل ، خیلی مهمه واسم که سال آینده تو کنکور آزااد شرکت کنم،آیا در صورت قبولی میتونم در دانشگاه جدید ثبت نام کنم؟ اگه جواب بله هست کی باید از مقطع کنونی انصراف بدم؟

pouyasony
19-09-2012, 16:51
درود

من متولد سال 71 هستم و در حال حاضر تو مقطع کاردانی مشغول به تحصیل ، خیلی مهمه واسم که سال آینده تو کنکور آزااد شرکت کنم،آیا در صورت قبولی میتونم در دانشگاه جدید ثبت نام کنم؟ اگه جواب بله هست کی باید از مقطع کنونی انصراف بدم؟

داداش منم شرایط شمارو دارم متولد 71 هستم خودشم کاردانی میخوندم امسال شهر خودم کنکور دادم قبول شدم از دانشگاه قبلی انصراف دادم اومدم دانشگاه جدید.شما از وقتی که انصراف بدی 1 سال فرصت داری خودتو معرفی کنی تو این 1 سال میتونی کنکور بدی و اگه قبول بشی میری دانشگاه البته بنظر من اول کنکورتو بده اگه دیدی قبول شدی بعد برو انصراف بده دقیقا مثل من

timsar jackson
22-09-2012, 04:32
من متولد مرداد 70 هستم. سال 88 کنکور قبول نشدم سال 89 مهندسی عمران دانشگاه آزاد قبول شدم.. من میتونم بهمن امسال انصراف بدم و توی کنکور 92 شرکت کنم؟

یه چیزیم بگم که من مرداد 89 دفترچه فرستادم و اعزامم آبان 89 شد که شهریور که نتیجه ها اومد رفتم و دانشگاه ثبت نام کردم و دیگه خدمت نرفتم.

rpf
22-09-2012, 18:06
همچنين آن دسته ازمشمولان متولد آبانماه 1372 به بعد و كليه كساني كه بعد از شهريورماه 90 فارغ التحصيل شده اند نيز از تاريخ فراغت از تحصيل به مدت يكسال مهلت معرفي خواهند داشت .

لازم به ذكر است :متولدين سال هاي قبل از 72 كه در خرداد ماه سال 90 در مقطع متوسطه فارغ التحصيل شده اند چنانچه تا خرداد ماه سال 91 خود را معرفي نكرده باشند وارد غيبت شده و مجاز به ادامه تحصيل در دانشگاه نمي باشند اما كساني كه بعداز خرداد ماه 90 فارغ التحصيل شده اند بدليل انطباق با قانون خدمت وظيفه عمومي مصوب 22/8/90 تا مهلت يكساله معرفي خود پس از فراغت از تحصيل، غايب محسوب نمي شوند

سلام...من متولد نیمه دوم 71 هستم و مدرک پیشم رو شهریور 91 گرفتم وتا حالا هم به صورت پیوسته و حضوری در مدرسه بودم و هرگز داوطلب آزاد نبودم....

حالا امسال برای دومین بار کنکور دادم و سراسری روزانه کارشناسی قبول شدم...حالا من نمیخوام ثبت نام کنم آیا نرم برای ثبت نام انصراف از تحصیل محصوب میشه و برای سربازی گیر میدن؟؟
من میخوام امسال فراگیر کارشناسی پیوسته شرکت کنم و تا حداکثر 5 سال از معافیت تحصیلی استفاده کنم و در سال 93 مجددا کنکور بدم و اونوقت از فراگیر انصراف بدم

آیا همچین کاری میشه؟؟چون طبق قانون بالا اولا من تا شهریور 92 غایب محسوب نمیشم و از فرصت یکساله خودم استفاده کردم..دوما میگن فقط میتونم 1 بار از انصراف از تحصیل استفاده کنم و اگر برای این کارشناسی روزانه امسال نرم و انصراف محسوب بشه دیگه تو سال 93 در فراگیر نمیتونم انصراف بدم!!!!!!!!

MeMri
22-09-2012, 21:07
من متولد مرداد 70 هستم. سال 88 کنکور قبول نشدم سال 89 مهندسی عمران دانشگاه آزاد قبول شدم.. من میتونم بهمن امسال انصراف بدم و توی کنکور 92 شرکت کنم؟

یه چیزیم بگم که من مرداد 89 دفترچه فرستادم و اعزامم آبان 89 شد که شهریور که نتیجه ها اومد رفتم و دانشگاه ثبت نام کردم و دیگه خدمت نرفتم.

سلام ،

سلام...من متولد نیمه دوم 71 هستم و مدرک پیشم رو شهریور 91 گرفتم وتا حالا هم به صورت پیوسته و حضوری در مدرسه بودم و هرگز داوطلب آزاد نبودم....

حالا امسال برای دومین بار کنکور دادم و سراسری روزانه کارشناسی قبول شدم...حالا من نمیخوام ثبت نام کنم آیا نرم برای ثبت نام انصراف از تحصیل محصوب میشه و برای سربازی گیر میدن؟؟
من میخوام امسال فراگیر کارشناسی پیوسته شرکت کنم و تا حداکثر 5 سال از معافیت تحصیلی استفاده کنم و در سال 93 مجددا کنکور بدم و اونوقت از فراگیر انصراف بدم

آیا همچین کاری میشه؟؟چون طبق قانون بالا اولا من تا شهریور 92 غایب محسوب نمیشم و از فرصت یکساله خودم استفاده کردم..دوما میگن فقط میتونم 1 بار از انصراف از تحصیل استفاده کنم و اگر برای این کارشناسی روزانه امسال نرم و انصراف محسوب بشه دیگه تو سال 93 در فراگیر نمیتونم انصراف بدم!!!!!!!!

سلام ،

طبق قوانین جدید نباید مشکلی برای کنکور سال بعد داشته باشید ! اما بازم از سایت نظام وظیفه اقدام کنید بهتر نتیجه می گیرید!

rpf
22-09-2012, 21:21
آخه من چون روزانه قبول شدم دیگه نمیتونم 92 کنکور بدم و محرومم میمونه واسه 93 :41:

MeMri
22-09-2012, 22:34
آخه من چون روزانه قبول شدم دیگه نمیتونم 92 کنکور بدم و محرومم میمونه واسه 93 :41:

جواب شما رو تو همون پست دادم ، نقل قول بالاترش رو نگاه کنید

rpf
22-09-2012, 22:44
نظام وظیفه از کجا میدونه من قبول شدم ولی سبت نام نکردم? دانشگاه که اطلاعات منو نداده به اونا

MeMri
22-09-2012, 23:27
نظام وظیفه از کجا میدونه من قبول شدم ولی سبت نام نکردم? دانشگاه که اطلاعات منو نداده به اونا

نظام وظیفه نمی دونه اما تو سامانه سنجش ثبت شده و حق این که کنکور بدید رو ندارید

rpf
23-09-2012, 00:39
افرین منم همینو میگم که برم برای فراگیر تا اونجا بخونم بعد سال 93 در صورت قبولی انصراف بدم...حالا این برام
سوال شده که سبت نام نکردن در این روزانه امسالم باعس بشه نتونم 93 انصراف بدم طبق اون قانون میگم که هر کس میتونه فقط یک بار انصراف بده.
حالا من میگم وظیفه از کجا میدونه که من امسال انصراف دادم...من که سبت نام نکردم...

begotten
23-09-2012, 11:48
دوستان من متولد نیمه ی دوم 72 ام و دانشگاه غیر انتفاعیرثبت نام کردم.
اگه بخوام سال دیگه کنکور بدم جوری که بره سربازیم مشکلی پیش نیاد باید چیکار کنم؟
می تونم الان انصراف بدم یا باید یه ترم برم و ترم بعد رو مرخصی بگیرم؟

xerxes again
23-09-2012, 11:58
سلام،

خدایی نکرده بیماریی باشه که پدر قادر به کار کردن نباشه اما نظام وظیفه هم چیزی راجع به این قضیه اعلام نکرده که چه بیماریهایی شامل این قانون میشه

موقع ثبت نام دانشگاه به شما برگه ای می ده که برای پلیس +۱۰ ببرید و پلیس +۱۰ براتون معافیت تحصیلی صادر می کنه

هیچی ندادن
باید خودم میگرفتم؟
اصلا چی هست؟
الان خودم برم بگیرم؟
از کجا؟

MeMri
23-09-2012, 14:34
دوستان من متولد نیمه ی دوم 72 ام و دانشگاه غیر انتفاعیرثبت نام کردم.
اگه بخوام سال دیگه کنکور بدم جوری که بره سربازیم مشکلی پیش نیاد باید چیکار کنم؟
می تونم الان انصراف بدم یا باید یه ترم برم و ترم بعد رو مرخصی بگیرم؟

سلام ،

اگه شما الان ثبت نام نکردی برای سال بعدتون طبق قوانین جدید مشکلی ندارید اما اگه ثبت نام کردید میتونید کنکور بدید و درصورت قبولی انصراف بدید و دانشگاه جدید ثبت نام کنید:46:

هیچی ندادن
باید خودم میگرفتم؟
اصلا چی هست؟
الان خودم برم بگیرم؟
از کجا؟

سلام ،

شاید خود دانشگاه برای نظام وظیفه درخواست معافیت تحصیلی کنه . شما از خود دانشگاه پرس و جو کنید ببینید ماجرا از چه قراره !:20:

سزار
24-09-2012, 10:23
من متولد 69، ورودي 89 دانشگاه ازاد هستم و امسال وارد ترم پنجم ميشم. بخاطر مشكلات خانوادگي دو ترم نتونستم دانشگاه برم و الان نياز به تغيير رشته دارم به مديريت
خواستم بدونم الان اگه ادامه بدم و همزمان تو كنكور ازاد مجددا شركت كنم، موقع قبول شدن، ميشه انصراف داد و در رشته ي جديد ثبت نام كرد يا خير بايد بريم سربازي؟
اخه كلا تو سايت sarbazi.us نوشته بود كه بين ديپلم تا دكترا اجازه داريد كه يكبار انصراف بديد و دوباره در كنكور شركت كنيد

تشكر

begotten
24-09-2012, 10:39
سلام ،

اگه شما الان ثبت نام نکردی برای سال بعدتون طبق قوانین جدید مشکلی ندارید اما اگه ثبت نام کردید میتونید کنکور بدید و درصورت قبولی انصراف بدید و دانشگاه جدید ثبت نام کنید:46:

یعنی همین الان نمی تونم انصراف بدم یا نرم دنشگاه؟ اخه طبق این گفته میشه انگار:
همچنين مشمولاني كه پس از ورود به سن مشموليت(18سال تمام) فارغ التحصيل شده ، انصراف داده ، ترك تحصيل نموده ويا اخراج شده اند از تاريخ فراغت ،انصراف ، ترك تحصيل و يا اخراج حداكثر بمدت يكسال فرصت دارند تا وضعيت خدمتي خويش را مشخص نمايند.
یعنی مثلا ن الان انصراف بدم تا مهر سال بعد وقت دارم تا کنکور قبول بشم و ثبت نام کنم؟

hassanshaikhi
24-09-2012, 17:34
طبق آیین نامه جدید کاهش سنوات به 5 سال برای کارشناسی برای ورودی های جدید هست یا ورودی های قدیم هم شامل میشه؟

Alireza_52
24-09-2012, 23:24

خب شما این قانونی که میگی برای کساییه که 91 بار دوم کنکور دادن ولی برای من قابل اجرا نیست .:45:

حالا واقعا هیچ تبصره یا راه مینبوری نیست که رد شیم , باید بریم سربازی ؟ :37:

alishademan
26-09-2012, 14:48
سلام دوستان متولد 73 / 06 / 17 هستم دوستان می خوام ادامه تحصیل بدم میگن مشمول هستی باید چی کار کنم ترو خدا بهم بگید دارم نابود می شم

alishademan
26-09-2012, 18:55
یکی ترو خدا جواب ما رو بده

amin khan
26-09-2012, 20:14
سلام دوستان
کسایی که پدرشون نظامی هست یا بازنشسته نظام بوده ، میتونن توی شهر خودشون دوره خدمت رو بگذرونن؟؟؟
یکی از دوستام ، پدرش نظامی بود افتاد تهران ، میخوام بدونم اگه میشه باید چکار کرد که توی شهر خودت بیافتی؟؟؟

MeMri
26-09-2012, 22:23
خب شما این قانونی که میگی برای کساییه که 91 بار دوم کنکور دادن ولی برای من قابل اجرا نیست .:45:

حالا واقعا هیچ تبصره یا راه مینبوری نیست که رد شیم , باید بریم سربازی ؟ :37:

شما کی فارغ التحصیل پیش دانشگاهی شدید؟

سلام دوستان متولد 73 / 06 / 17 هستم دوستان می خوام ادامه تحصیل بدم میگن مشمول هستی باید چی کار کنم ترو خدا بهم بگید دارم نابود می شم

فکر نکنم مشکلی داشته باشید ، فارغ التحصیل چه سالی هستید؟

سلام دوستان
کسایی که پدرشون نظامی هست یا بازنشسته نظام بوده ، میتونن توی شهر خودشون دوره خدمت رو بگذرونن؟؟؟
یکی از دوستام ، پدرش نظامی بود افتاد تهران ، میخوام بدونم اگه میشه باید چکار کرد که توی شهر خودت بیافتی؟؟؟

اگه امریه بگیرید خیلی براتون راحت می شه تو شهر خودتون خدمت کنید

alishademan
26-09-2012, 23:12
فکر نکنم مشکلی داشته باشید ، فارغ التحصیل چه سالی هستید؟

دیپلم ردی هستم حاجی ؟

MeMri
27-09-2012, 01:45
دیپلم ردی هستم حاجی ؟

طبق قوانین جدید سقف سن تحصیل در دوره متوسطه ۲۰ سال هست ، اگر شما به این سن برسید حق ادامه تحصیل ندارید!

Alireza_52
27-09-2012, 16:13
من همین امسال (91) از پیش دانشگاهی فارغ التحصیل شدم کنکور هم دادم برای بار اول .

alishademan
27-09-2012, 19:14
طبق قوانین جدید سقف سن تحصیل در دوره متوسطه ۲۰ سال هست ، اگر شما به این سن برسید حق ادامه تحصیل ندارید!

iهمون طور که گفتم متولد 73 هستم که الان وارد 18 شدم پس تا 20 سالگی میشه ؟ درسته ؟

gnewer
27-09-2012, 19:23
سلام

من خرداد 91 پیش دانشگاهیم رو تموم کردم و از اول شهریور 91 هم مشمول شدم. تو کنکور انتخاب رشته نکردم و گذاشتم واسه سال دیگه کنکور بدم. اینطور که این چندروز شنیدم مثنکه بازم قانونو عوض کردن چون من موقع انتخاب رشته رفتم پلیس +10 پرسیدم گفت مشکلی نداره میتونی کنکور 92 بدی ولی الان که تحقیق کردم مثل اینکه من تا 6 ماه فرصت معرفی دارم (یعنی تا اول اسفند 91) . حالا به نظرتون من چیکار باس بکنم؟ :13:

میگم میتونم بدون کنکور دانشگاه برم تا کارم درست شه بعد انصراف بدم؟ یه توضیح بدین چجوریه یعنی از همون من معافیتم درست میشه یا نه باید 1 ترم بگذره تا دانشجو حسابم کنن؟ :13:

griefcottage
28-09-2012, 14:36
سلام دوستان
من متولد 31.06.73 هستم،امسال فارغ التحصیل شدم و کنکور دادم اما جایی که میخواستم قبول نشدم، بعضی از دوستام میگن نمیتونم واسه سال دیگه بخونم!!صحت داره؟

The Kean
28-09-2012, 16:51
سلام

کسی هست که انصراف داده باشه و بعد دانشگاه جدید ثبت نام کرده باشه؟می خواستم بدونم دانشگاه جدید موقع ثبت نام، در مورد وضعیت معافیت تحصیلی و مدارک مربوطه چه چیزی میخواد؟ و اینکه از زمان انصراف تا ثبت نام در دانشگاه جدید چه مدت بیشتر نباید بگذره؟ با تشکر

Alireza.M1731
28-09-2012, 18:38
سلام

کسی هست که انصراف داده باشه و بعد دانشگاه جدید ثبت نام کرده باشه؟می خواستم بدونم دانشگاه جدید موقع ثبت نام، در مورد وضعیت معافیت تحصیلی و مدارک مربوطه چه چیزی میخواد؟ و اینکه از زمان انصراف تا ثبت نام در دانشگاه جدید چه مدت بیشتر نباید بگذره؟ با تشکر

منم دقیقا همچین سوالی دارم.متولد سال 71 هستم نیمه دوم. امسال با شرط ارسال دفترچه دوباره کنکور دادم(پارسال قبول نشدم)

ولی حالا میبینم که اصلا با جو و رشته فنی مهندسی حال نمیکنم. میخوام کنکور هنر بدم آیا امکان داره؟

siam2010
28-09-2012, 23:23
دوستان بنده مادربزرگی دارم که باهاش زندگی میکنم بعد پدربزرگم هم فوت شده ولی دارای فرزند پسر هست منتها همه ازدواج کردن حالا من تحت هیچ شرایطی نمیتونم معاف بشم؟
نوه پسر بالای 18 سال به جز من نداره

hamid_diablo
29-09-2012, 00:02
سلام دوستان

پدرم 42 ماه سابقه جبهه داشت.برای برادرم تقربا از 20 ماهش استفاده کرد و بقیشو یعنی 24 ماهش برای کسری من گذاشته بود کنار

میخواستم بدونم با توجه به کسری خدمت برادرم و همجنین تغییراتی که برای این نوع کسری تو نظام وظیفه اعمال شده من میتونم از این کسری خدمت استفاده کنم؟

به نظرتون کسری خدمتم ثبت شده؟چون پدرم میگه برای برادرت ثبت شده اما تو رو نمیدونم..........!
در ضمن تا دآخر شهریور فرصت بود برای ثبتش که اقدام نکردم

MeMri
29-09-2012, 01:27
من همین امسال (91) از پیش دانشگاهی فارغ التحصیل شدم کنکور هم دادم برای بار اول .

طبق قوانین جدید شما برای سال بعد مشکلی ندارید

iهمون طور که گفتم متولد 73 هستم که الان وارد 18 شدم پس تا 20 سالگی میشه ؟ درسته ؟

بله ، امکانش هست !

سلام

من خرداد 91 پیش دانشگاهیم رو تموم کردم و از اول شهریور 91 هم مشمول شدم. تو کنکور انتخاب رشته نکردم و گذاشتم واسه سال دیگه کنکور بدم. اینطور که این چندروز شنیدم مثنکه بازم قانونو عوض کردن چون من موقع انتخاب رشته رفتم پلیس +10 پرسیدم گفت مشکلی نداره میتونی کنکور 92 بدی ولی الان که تحقیق کردم مثل اینکه من تا 6 ماه فرصت معرفی دارم (یعنی تا اول اسفند 91) . حالا به نظرتون من چیکار باس بکنم؟

میگم میتونم بدون کنکور دانشگاه برم تا کارم درست شه بعد انصراف بدم؟ یه توضیح بدین چجوریه یعنی از همون من معافیتم درست میشه یا نه باید 1 ترم بگذره تا دانشجو حسابم کنن؟

شما تا مهر ۹۲ مشکلی برای ادامه تحصیل ندارید ، اگه تا اون موقع دانشگاه ثبت نام کنی مشکلی نیست

منم دقیقا همچین سوالی دارم.متولد سال 71 هستم نیمه دوم. امسال با شرط ارسال دفترچه دوباره کنکور دادم(پارسال قبول نشدم)

ولی حالا میبینم که اصلا با جو و رشته فنی مهندسی حال نمیکنم. میخوام کنکور هنر بدم آیا امکان داره؟

خیر ، چون شما دانشجو هست ، برای هر مقطع فقط یک بار معافیت تحصیلی صادر می شه

دوستان بنده مادربزرگی دارم که باهاش زندگی میکنم بعد پدربزرگم هم فوت شده ولی دارای فرزند پسر هست منتها همه ازدواج کردن حالا من تحت هیچ شرایطی نمیتونم معاف بشم؟
نوه پسر بالای 18 سال به جز من نداره

خیر، پسرانی که ازدواج هم حتی کردند باعث می شوند معافی به شما تعلق نگیرد

Alireza.M1731
29-09-2012, 08:54
خوب اگه انصراف بدم نمیتونم دوباره کنکور هنر بدم؟

البته اینم بگم که من کاردانی میخونم

Alireza_52
29-09-2012, 13:21
خب حالا با توجه به اینکه نیمه دوم (بهمن 72) هستم و همین امسال(91)هم از پیش دانشگاهی فارق التحصیل شدم من کی باید دفترچرو پست کنم چون طبق قانون جدید تا یکسال بعد از زمان فارق التحصیلی وقت دارم .

A/|\IR
29-09-2012, 15:29
سلام
دوستان دوستم الان هجده سال و نیمشه و هنوز سوم دبیرستان میخونه البته بزرگسالان! میخواد ادامه تحصیل بده میتونه؟ الان باید دفترچه پر کنه؟
پیش دانشگاهیش هم میخواد امسال تموم کنه و تو کنکور 92 شرکت کنه که اون موقع 19 سالش میشه
کلا چیکار بگم بکنه:دی؟ ممنون

The Kean
29-09-2012, 16:26
اگه میشه یکی جواب ما رو هم بده ممنون:)

سلام

خیر ، چون شما دانشجو هست ، برای هر مقطع فقط یک بار معافیت تحصیلی صادر می شه

یعنی هیچکس نمیتونه انصراف بده و تو دانشگاه جدید ثبت نام کنه؟

طبق این قانون نمیشه ؟

Alireza.M1731
29-09-2012, 16:49
راستی یه سوال دیگه :
این معافیت تحصیلی از زمان صدور میزان مشخصی داره؟مثلا 4 سال؟

MeMri
29-09-2012, 17:59
خوب اگه انصراف بدم نمیتونم دوباره کنکور هنر بدم؟

البته اینم بگم که من کاردانی میخونم

برای تجصیل در کارشناسی مشکلی ندارید

خب حالا با توجه به اینکه نیمه دوم (بهمن 72) هستم و همین امسال(91)هم از پیش دانشگاهی فارق التحصیل شدم من کی باید دفترچرو پست کنم چون طبق قانون جدید تا یکسال بعد از زمان فارق التحصیلی وقت دارم .

طبق قوانین جدید تا ۳۱ شهریور ۹۲ مهلت دارید که دانشگاه ثبت نام کنید . و تا اون موقع به دفترچه احتیاجی نیست.

سلام
دوستان دوستم الان هجده سال و نیمشه و هنوز سوم دبیرستان میخونه البته بزرگسالان! میخواد ادامه تحصیل بده میتونه؟ الان باید دفترچه پر کنه؟
پیش دانشگاهیش هم میخواد امسال تموم کنه و تو کنکور 92 شرکت کنه که اون موقع 19 سالش میشه
کلا چیکار بگم بکنه؟ ممنون

اگه به صورت حضوری تحصیل کنند تا سن۲۴ سال می تونند برای کنکور شرکت کنند.

منبع :‌

مشمولاني كه درمهر ماه سال 91 در پايه هاي دوم متوسطه و بالاتر به تحصيل اشتغال مي يابند متناسب با رشته هاي تحصيلي ، براي رشته هاي كارودانش و فني – حرفه اي حداكثر تا پايان 22 سالگي و براي رشته هاي نظري كه داراي دوره پيش دانشگاهي هستند حداكثر تا پايان 24 سالگي مي توانند به تحصيل ادامه دهند.

یعنی هیچکس نمیتونه انصراف بده و تو دانشگاه جدید ثبت نام کنه؟

طبق این قانون نمیشه ؟

جواب شما :‌

اين دسته ازدانشجويان چنانچه تمايل به ادامه تحصيل داشته باشند مي بايست حداكثر تا يكسال بعد از تاريخ انصراف ، در دانشگاه و مقطع جديد شروع به تحصيل نمايند، كه در اين صورت مدت تحصيل قبلي آنها ، درسنوات مقطع جديد لحاظ نخواهد شد.

راستی یه سوال دیگه :
این معافیت تحصیلی از زمان صدور میزان مشخصی داره؟مثلا 4 سال؟

برای چه دوره تحصیلی؟

The Kean
29-09-2012, 18:02
جواب شما :‌

اين دسته ازدانشجويان چنانچه تمايل به ادامه تحصيل داشته باشند مي بايست حداكثر تا يكسال بعد از تاريخ انصراف ، در دانشگاه و مقطع جديد شروع به تحصيل نمايند، كه در اين صورت مدت تحصيل قبلي آنها ، درسنوات مقطع جديد لحاظ نخواهد شد.

میشه یه خورده بیشتر توضیج بدید؟ الان من که کاردانی عمران غیرانتفائی می خونم، نمیتونم در صورت قبولی تو دانشگاه آزاد سال آِینده ، ثبت نام کنم؟

16-آيا دانشجويان انصرافي حق تحصيل مجدد را دارند؟

بلي . مشمولان در طي مدت تحصيل از ديپلم تا دكتري صرفا 1 بار مي توانند از تحصيل انصراف ومجددا با پذيرفته شدن در دانشگاه به شرط عدم
ورود غيبت ، مي توانند به تحصيل ادامه دهند.آزمون مجدد ونزولي بودن تحصيل با اين اوصاف فرقي نخواهد داشت، به شرط اينكه 1: در مقطع قبلي
فارغ التحصيل نشده باشد . 2: از زمان انصراف در مقطع اول بيش از يكسال نگذشته باشد.

الان با استناد به این من انصراف هم دادم تا از فرصت یک ساله استفاده کنم، اگه نشه که خیلی بد میشه :(

Alireza_52
29-09-2012, 18:56
طبق قوانین جدید تا ۳۱ شهریور ۹۲ مهلت دارید که دانشگاه ثبت نام کنید . و تا اون موقع به دفترچه احتیاجی نیست.

البته ببخشید که من هی سوال میپرسما فقط برای مطمئن شدنه . آخه من که شهریور فارق التحصیل نشدم چطور تا شهریور وقت دارم ؟

MeMri
29-09-2012, 20:25
میشه یه خورده بیشتر توضیج بدید؟ الان من که کاردانی عمران غیرانتفائی می خونم، نمیتونم در صورت قبولی تو دانشگاه آزاد سال آِینده ، ثبت نام کنم؟

الان با استناد به این من انصراف هم دادم تا از فرصت یک ساله استفاده کنم، اگه نشه که خیلی بد میشه :(

شما اگه بخواید در مقطع کارشناسی تحصیل کنید مشکلی برای انصراف ندارید.

البته ببخشید که من هی سوال میپرسما فقط برای مطمئن شدنه . آخه من که شهریور فارق التحصیل نشدم چطور تا شهریور وقت دارم ؟

جواب :‌

منبع :‌

Alireza_52
29-09-2012, 20:48
به گزارش اداره اجتماعي سازمان وظيفه عمومي ناجا ،اين سازمان طي اطلاعيه اي اعلام داشت : با توجه به اينكه شرط پذيرش در دانشگاهها از طريق شركت درآزمون سراسري حذف شده است لذا تحصيل در دوره هاي پودماني ، فراگير ، بين الملل و ساير مقاطع تحصيلي بدون آزمون بشرط نداشتن غيبت ، نيز بلامانع مي باشد.

یعنی چی ؟

لازم به ذكر است :تنها با ادامه تحصيل مشمولاني موافقت خواهد شد،كه قبولي آنان در دانشگاه در مهلت يكساله بعد از فراغت از تحصيل مي باشد، كه اين دسته از مشمولين جهت ثبت نام مي بايست با اخذ برگ درخواست معافيت تحصيلي از دانشگاه به دفاتر پليس +10 مراجعه نمايند .
--------------------

اون طوری که از متن میشه فهمید اینه که مثلا میگه کسایی که تا پایان شهریور 91 دانشگاه قبول شدند میتوانند در دانشگاه ثبت نام و ادامه تحصیل بدهند .

The Kean
29-09-2012, 20:56
شما اگه بخواید در مقطع کارشناسی تحصیل کنید مشکلی برای انصراف ندارید.

آقا ممنون واقعا، پس الان با استفاده از قانون "مهلت یک ساله بعد از انصراف " مشکلی بابت صدور معافیت تحصیلی جدید پیش نمیاد؟چون من همین چند روز قبل انصراف دادم و ثبت نام و اینا هم که میفته شهریور سال آینده !

شرمنده که اینقدر سوال می پرسم :11:

gnewer
29-09-2012, 21:12
جواب :‌

اول این قانون تاکید کرده "با توجه به تصویب قانون جدید وظیفه عمومی" و یعنی منظورش اینه که برای کسایی که با توجه به قانون قبلی برای کنکور دومشون برنامه ریزی کرده بودن براشون مشکلی از این بابت پیش نیاد.

ولی من هر جا رو نگاه میکنم میبینم گفتن کسایی که تاریخ مشمول شدنشون بعد از فارغ التحصیلی هست تا 6 ماه فرصت معرفی دارن! این یعنی منی که خرداد قبول شدم باید پشیمون باشم که چرا خودمو ننداختم تا شهریور امتحان بدم. :|

خیلی مسخرس به خدا اگه اینطوری باشه... الان من تنها راهی که جلوم میبینم اینه که 2 هفته دیگه برای فراگیر پیام نور ثبت نام کنم تا تا بهمن دانشجو شم و بعدا انصراف بدم. حالا کسایی که متولد مرداد یا تیر هستن این راه رو هم ندارن و باید حتما یه رشته پیام نور رو تو برگه انتخاب رشتشون زده باشن. و گرنه فک نمیکنم هیچ راه دیگه ای جز سربازی باشه :13:

MeMri
29-09-2012, 21:16
اول این قانون تاکید کرده "با توجه به تصویب قانون جدید وظیفه عمومی" و یعنی منظورش اینه که برای کسایی که با توجه به قانون قبلی برای کنکور دومشون برنامه ریزی کرده بودن براشون مشکلی از این بابت پیش نیاد.

ولی من هر جا رو نگاه میکنم میبینم گفتن کسایی که تاریخ مشمول شدنشون بعد از فارغ التحصیلی هست تا 6 ماه فرصت معرفی دارن! این یعنی منی که خرداد قبول شدم باید پشیمون باشم که چرا خودمو ننداختم تا شهریور امتحان بدم. :|

خیلی مسخرس به خدا اگه اینطوری باشه... الان من تنها راهی که جلوم میبینم اینه که 2 هفته دیگه برای فراگیر پیام نور ثبت نام کنم تا تا بهمن دانشجو شم و بعدا انصراف بدم. حالا کسایی که متولد مرداد یا تیر هستن این راه رو هم ندارن و باید حتما یه رشته پیام نور رو تو برگه انتخاب رشتشون زده باشن. و گرنه فک نمیکنم هیچ راه دیگه ای جز سربازی باشه :13:

شما همه جا رو بیخیال باش، سایت نظام وظیفه اصلی ترین مرجع هست‌!

gnewer
29-09-2012, 21:19
شما همه جا رو بیخیال باش، سایت نظام وظیفه اصلی ترین مرجع هست‌!

سایت نظام وظیفه هم اینو گفته:

"وي افزود: مشمولاني كه قبل از ورود به سن مشموليت در مقطع ديپلم يا پيش دانشگاهي فارغ التحصيل شده، ترك تحصيل نموده ،اخراج گرديده اند ويا انصراف از تحصيل نموده اند با ورود به سن مشموليت به مدت شش ماه براي مشخص نمودن وضعيت خدمتي خويش مهلت خواهند داشت .
وي گفت : بعنوان مثال متولدين شهريور ماه 73 كه در خرداد ماه سال 91 در مقطع ديپلم فارغ التحصيل شده اند با ورود به سن مشموليت (يعني ازاول شهريورماه ) به مدت شش ماه مهلت معرفي خواهد داشت .
اين مقام مسئول در ادامه افزود: در صورتيكه تاريخ فراغت از تحصيل ،انصراف از تحصيل و.... اين دسته از مشمولان بعد از ورود به سن مشموليت باشد ازتاريخ مذكوربه مدت يكسال مهلت دارند تا وضعيت خدمتي خود را مشخص نمايند."

MeMri
29-09-2012, 22:48
سایت نظام وظیفه هم اینو گفته:

"وي افزود: مشمولاني كه قبل از ورود به سن مشموليت در مقطع ديپلم يا پيش دانشگاهي فارغ التحصيل شده، ترك تحصيل نموده ،اخراج گرديده اند ويا انصراف از تحصيل نموده اند با ورود به سن مشموليت به مدت شش ماه براي مشخص نمودن وضعيت خدمتي خويش مهلت خواهند داشت .
وي گفت : بعنوان مثال متولدين شهريور ماه 73 كه در خرداد ماه سال 91 در مقطع ديپلم فارغ التحصيل شده اند با ورود به سن مشموليت (يعني ازاول شهريورماه ) به مدت شش ماه مهلت معرفي خواهد داشت .
اين مقام مسئول در ادامه افزود: در صورتيكه تاريخ فراغت از تحصيل ،انصراف از تحصيل و.... اين دسته از مشمولان بعد از ورود به سن مشموليت باشد ازتاريخ مذكوربه مدت يكسال مهلت دارند تا وضعيت خدمتي خود را مشخص نمايند."

جواب خودتون تو پست خودتون بود:46::38:

گفته کسایی که زودتر تحصیل کردن شامل این قانون می شوند ، متن رو با دقت بخون!

Alireza_52
29-09-2012, 22:59
به گزارش خبرآنلاین، سردارسید حمید صدرالسادات در حاشیه دیدار مردمی گفت: از زمان اجرای قانون جدید دیگر مانعی برای ادامه تحصیل مشمولان وجود ندارد و فارغ‌التحصیلان یک سال فرصت دارند که بعد از اتمام تحصیلشان خود را برای انجام خدمت وظیفه عمومی معرفی کنند. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

وی افزود: در حال حاضر برای شرایط ورود به دانشگاه مشمولان نیز شرط کنکور برداشته شده و آنان در صورت پذیرش در موسسات آموزش عالی و دانشگاه‌های مورد تایید وزارت علوم می‌توانند نسبت به دریافت معافیت تحصیلی اقدام کنند.

ببخشید میشه بمن توضیح بدید که "شرط کنکور برداشته شده"یعنی چی و منظورش از "موسسات آموزش عالی و..." همون دانشگاه آزاد و دولتیه خودمونه ؟

اینا خودشون میگن اگه تو این یکسال بعد از تاریخ فارق التحصیلی جایی قبول شی معافیت صادر نمیشه ؟

gnewer
29-09-2012, 23:04
جواب خودتون تو پست خودتون بود[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

گفته کسایی که زودتر تحصیل کردن شامل این قانون می شوند ، متن رو با دقت بخون!

خوب منم همینو میگم دیگه! من 30 شهریور تولدمه؛ تاریخ فارغ التحصیلیم هم خرداد 91 میشه (که قانون میگه اگه تو برگه روزش رو مشخص نکنن میشه 31 خرداد 91) ؛ یعنی من قبل از تاریخ مشمولیتم فارغ التحصیل شدم و تا تاریخ 30 اسفند (یا 1 فروردین) باید معرفی کنم خودم رو و از اون به بعد غیبت میخورم !

حالا اگه من تا این تاریخ دانشجو نشم سال بعد اگه کنکور بدم و قبول هم بشم چون وارد غیبت شدم قبولیم میپره! :13:

به نظرتون جور دیگه ای ـه قانون ؟ :13:

--------------

من فردا صبح میرم پلیس +10 آمارشو میگیرم خبر میدم بتون... این چه بازییه در میارن آخه :13: من موقع انتخاب رشته رفتم پرسیدم گفت هیچ مشکلی نداره خیالت راحت الان میگن نمیشه ... مسخره ایم مگه، میگفتین حداقل پیام نور میزدم نمیشستم واسه فراگیر بخونم :|

A/|\IR
30-09-2012, 01:40
سلام
کلا چیکار بگم بکنه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]؟ ممنون

اگه به صورت حضوری تحصیل کنند تا سن۲۴ سال می تونند برای کنکور شرکت کنند.

مشمولاني كه درمهر ماه سال 91 در پايه هاي دوم متوسطه و بالاتر به تحصيل اشتغال مي يابند متناسب با رشته هاي تحصيلي ، براي رشته هاي كارودانش و فني – حرفه اي حداكثر تا پايان 22 سالگي و براي رشته هاي نظري كه داراي دوره پيش دانشگاهي هستند حداكثر تا پايان 24 سالگي مي توانند به تحصيل ادامه دهند.

بزرگسالان حضوری میشه؟ دیگه نباید بره پلیس +10 ؟

MeMri
30-09-2012, 03:05
به گزارش خبرآنلاین، سردارسید حمید صدرالسادات در حاشیه دیدار مردمی گفت: از زمان اجرای قانون جدید دیگر مانعی برای ادامه تحصیل مشمولان وجود ندارد و فارغ‌التحصیلان یک سال فرصت دارند که بعد از اتمام تحصیلشان خود را برای انجام خدمت وظیفه عمومی معرفی کنند. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

وی افزود: در حال حاضر برای شرایط ورود به دانشگاه مشمولان نیز شرط کنکور برداشته شده و آنان در صورت پذیرش در موسسات آموزش عالی و دانشگاه‌های مورد تایید وزارت علوم می‌توانند نسبت به دریافت معافیت تحصیلی اقدام کنند.

ببخشید میشه بمن توضیح بدید که "شرط کنکور برداشته شده"یعنی چی و منظورش از "موسسات آموزش عالی و..." همون دانشگاه آزاد و دولتیه خودمونه ؟

اینا خودشون میگن اگه تو این یکسال بعد از تاریخ فارق التحصیلی جایی قبول شی معافیت صادر نمیشه ؟

عزیز چرا اینقدر از تو سوال هی سوال در میاری ؟:13:

این متن منظورش اینه که بدون کنکور هم می تونند ببرند دانشگاه ، چون قبلا اینجوری نمی شد

خوب منم همینو میگم دیگه! من 30 شهریور تولدمه؛ تاریخ فارغ التحصیلیم هم خرداد 91 میشه (که قانون میگه اگه تو برگه روزش رو مشخص نکنن میشه 31 خرداد 91) ؛ یعنی من قبل از تاریخ مشمولیتم فارغ التحصیل شدم و تا تاریخ 30 اسفند (یا 1 فروردین) باید معرفی کنم خودم رو و از اون به بعد غیبت میخورم !

حالا اگه من تا این تاریخ دانشجو نشم سال بعد اگه کنکور بدم و قبول هم بشم چون وارد غیبت شدم قبولیم میپره!

به نظرتون جور دیگه ای ـه قانون ؟

--------------

من فردا صبح میرم پلیس +10 آمارشو میگیرم خبر میدم بتون... این چه بازییه در میارن آخه من موقع انتخاب رشته رفتم پرسیدم گفت هیچ مشکلی نداره خیالت راحت الان میگن نمیشه ... مسخره ایم مگه، میگفتین حداقل پیام نور میزدم نمیشستم واسه فراگیر بخونم :|

شما متولد چه سالی هستید؟

بزرگسالان حضوری میشه؟ دیگه نباید بره پلیس +10 ؟

بله ، حضوری میشه !احتیاج نیست !

siam2010
30-09-2012, 14:10
سلام
اقا من الان سال دوم کاردانی رو میخام شروع کنم و میخام انصراف بدم
دانشگاه سراسری هم هستم و میخام بیام پیام نور شرکت کنم
یک سال هم پشت کنتور موندم و متولد 1370 اذر ماه هستم
اگه انصراف بدم سربازی چی میشه؟

gnewer
30-09-2012, 19:45
شما متولد چه سالی هستید؟

73

--------------------------

آقا من رفتم پلیس +10 پرسیدم سوالو. خود مسئولش با اطمینان (!) میگفت تا خرداد 92 معافیت دارید و اون موقع باید دفترچه بفرستید که تاریخ اعزام تقریبا آبان میشه و تا اون موقع دانشگاه قبول میشید... من از چند تا از بچه ها هم پرسیدم، از پلیس +10 چندتا شهر دیگه هم پرسیده بودن همینو بهشون گفتن ولی من رفتم بعدش با رئیس نظام وظیفه شهرمون صحبت کردم اون هم با اطمینان (!) میگفت شما تا آخر بهمن وقت دارید و بعدش غیبت میخوره... :13:... بعدش دوباره اومدم همین قضیه رو برای پلیس +10 تعریف کردم، خانم بعد از چند دقیقه صحبت با همکاراش تازه متوجه شد قانون جدید چی میگه ! اومد به من گفت آره تا آخر بهمن فرصت داریو فلان ... :13:

الان من اصلا نمیدونم چی کار باید بکنم... از طرفی هیچکی از قانون جدید خبر نداره چجوریه و حتی خود +10 هم خبر نداره از ماجرا...از یه طرفم میگم الان خودمونو به بیخیالی بزنیم که خبر نداریم بعدا مشکل پیش نیارن واسه دانشگاه...

من درمورد تکمیل ظرفیت و فراگیر و بدون کنکور دانشگاه آزاد تحقیق کردم ... اینا فعلا تنها راه های موجود برای دور زدن قانونه که با تکمیل ظرفیت احتمالا از بهمن دانشجو میشید، فراگیر هم از بهمن ولی اون طور که پرسیدم با دانشگاه آزاد میتونید از همین مهر دانشجو شید... البته هزینه تکمیل ظرفیت از فراگیر و فراگیر از دانشگاه آزاد طبیعتا کمتره ... کم دردسر ترین راه هم همین تکمیل ظرفیت هست که خوب نیازی به درس خوندن نیست... :20: ، کافیه وقتی وارد شدی 2 ترم مرخصی بگیری.

pouyasony
30-09-2012, 19:59
73

آقا من رفتم پلیس +10 پرسیدم سوالو. خود مسئولش با اطمینان (!) میگفت تا خرداد 92 معافیت دارید و اون موقع باید دفترچه بفرستید که تاریخ اعزام تقریبا آبان میشه و تا اون موقع دانشگاه قبول میشید... من از چند تا از بچه ها هم پرسیدم، از پلیس +10 چندتا شهر دیگه هم پرسیده بودن همینو بهشون گفتن ولی من رفتم بعدش با رئیس نظام وظیفه شهرمون صحبت کردم اون هم با اطمینان (!) میگفت شما تا آخر بهمن وقت دارید و بعدش غیبت میخوره... :13:... بعدش دوباره اومدم همین قضیه رو برای پلیس +10 تعریف کردم، خانم بعد از چند دقیقه صحبت با همکاراش تازه متوجه شد قانون جدید چی میگه ! اومد به من گفت آره تا آخر بهمن فرصت داریو فلان ... :13:

الان من اصلا نمیدونم چی کار باید بکنم... از طرفی هیچکی از قانون جدید خبر نداره چجوریه و حتی خود +10 هم خبر نداره از ماجرا...از یه طرفم میگم الان خودمونو به بیخیالی بزنیم که خبر نداریم بعدا مشکل پیش نیارن واسه دانشگاه...

من درمورد تکمیل ظرفیت و فراگیر و بدون کنکور دانشگاه آزاد تحقیق کردم ... اینا فعلا تنها راه های موجود برای دور زدن قانونه که با تکمیل ظرفیت احتمالا از بهمن دانشجو میشید، فراگیر هم از بهمن ولی اون طور که پرسیدم با دانشگاه آزاد میتونید از همین مهر دانشجو شید... البته هزینه تکمیل ظرفیت از فراگیر و فراگیر از دانشگاه آزاد طبیعتا کمتره ... کم دردسر ترین راه هم همین تکمیل ظرفیت هست که خوب نیازی به درس خوندن نیست... :20: ، کافیه وقتی وارد شدی 2 ترم مرخصی بگیری.

تکمیل ظرفیت کدوم دانشگاه؟چه مقطعی؟چجوری باید ثبت نام کرد؟

gnewer
30-09-2012, 20:04
تکمیل ظرفیت کدوم دانشگاه؟چه مقطعی؟چجوری باید ثبت نام کرد؟

تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 91 منظورمه... فعلا چیزی نگفتن از سایت سنجش پیگیری کنید. :20:

hamid_diablo
30-09-2012, 20:05
دوستان اگه من الان از پیام نور اتنصراف بدم.میتونم برای کاردانی به کارشناسی علمی کاربردی شرکت کنم؟

معافیت تحصیلیم چی میشه؟دوباره معافیت میدن یا اینکه باید برم اول خدمت  بعدش درسمو ادامه بدم؟

در ضمن میشه حین خدمت تو دانشگاه علمی کاربردی ثبت نام کرد؟

Alireza SM
30-09-2012, 20:32
کسی که 22 سال داره و پیش دانشگاهی رو بزرگسالان حضوری تموم کرده همون یک سال رو فرصت داره برای ارسال دفترچه ؟

Alireza SM
30-09-2012, 20:35
راستی شرایط تحصیل برای پیش دانشگاهی همون 24 سال هست یا به 22 سال کاهش پیدا کرده ؟

MeMri
30-09-2012, 20:39
کسی که 22 سال داره و پیش دانشگاهی رو بزرگسالان حضوری تموم کرده همون یک سال رو فرصت داره برای ارسال دفترچه ؟
سلام،

بله .

دوستان اگه من الان از پیام نور اتنصراف بدم.میتونم برای کاردانی به کارشناسی علمی کاربردی شرکت کنم؟

معافیت تحصیلیم چی میشه؟دوباره معافیت میدن یا اینکه باید برم اول خدمت بعدش درسمو ادامه بدم؟

در ضمن میشه حین خدمت تو دانشگاه علمی کاربردی ثبت نام کرد؟

سلام،

بله ، با انصراف براتون معافیت تحصیلی صادر می شه ، چون مقطع تحصیلی شما بالاتر رفته صادر می شه!

هنگام خدمت امکان تحصیل نیست !:46:

pouyasony
30-09-2012, 21:25
تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 91 منظورمه... فعلا چیزی نگفتن از سایت سنجش پیگیری کنید. :20:

یعنی همینجوری بدون کنکور دانشجو برمیدارن؟امکان نداره ه ه ملت اینهمه زحمت کشیدن درس خوندن قبول نشدن اونوقت مارو همینجور بدون کنکور بردارن؟

gnewer
30-09-2012, 22:53
یعنی همینجوری بدون کنکور دانشجو برمیدارن؟امکان نداره ه ه ملت اینهمه زحمت کشیدن درس خوندن قبول نشدن اونوقت مارو همینجور بدون کنکور بردارن؟

شمارو نمیدونم ولی من کنکور 91 دادم و واسه بار دوم میخوام کنکور بدم. تکمیل ظرفیت برای کسایی هست که کنکور 91 رو دادن و تو انتخاباشون قبول نشدن.

farryad
01-10-2012, 21:41
من انصراف دادم و مدرک معادل گرفتم.
میتونم الان فراگیر شرکت کنم؟

farryad
02-10-2012, 13:37
????????????????????????

omidsarab
02-10-2012, 14:27
سلام
این واجبه
اگه می دونید زود جواب بدین
یکی از دوستان تابستون برا معافیت پزشکی درخواست داد و از بیمارستان وقت گرفت و چون تربیت معلم قبول شد دیگه بی خیال شد و نرفت کمیسیون
بعد از پلیس +10 معافیت تحصیلی گرفت و دانشگاه ثبت نام کرد
حالا زنگ زدن از نظام وظیفه که فردا بیا شورای پزشکی
حالا چی می خواد بشه برا دانشگاهش مشکلی ایجاد نمیشه
تربیت معلم به معافیتش گیر نده؟غیبت نزنن بهش؟
مشکلش رماتیسم بود و نامه ی دکتر رو هم به کمیسیون نبرده(فرستاده بودن یه دکتری برای معاینه)

MeMri
02-10-2012, 20:33

سلام ،

میتونید برای مدرک مقطع بالاتر اقدام کنید.

سلام
این واجبه
اگه می دونید زود جواب بدین
یکی از دوستان تابستون برا معافیت پزشکی درخواست داد و از بیمارستان وقت گرفت و چون تربیت معلم قبول شد دیگه بی خیال شد و نرفت کمیسیون
بعد از پلیس +10 معافیت تحصیلی گرفت و دانشگاه ثبت نام کرد
حالا زنگ زدن از نظام وظیفه که فردا بیا شورای پزشکی
حالا چی می خواد بشه برا دانشگاهش مشکلی ایجاد نمیشه
تربیت معلم به معافیتش گیر نده؟غیبت نزنن بهش؟
مشکلش رماتیسم بود و نامه ی دکتر رو هم به کمیسیون نبرده(فرستاده بودن یه دکتری برای معاینه)

سلام،

نمیدونم چه کاری قراره باهاش داشته باشند اما برای دانشگاهش مشکلی پیش نمیاد چون معافیت تحصیلی صادر شده:46:

farryad
02-10-2012, 22:30
[QUOTE=MeMri;7248101]سلام ،

سلام
یعنی کاردانی به کارشناسی؟

MeMri
04-10-2012, 20:36
[QUOTE=MeMri;7248101]سلام ،

سلام
یعنی کاردانی به کارشناسی؟

سلام ، بله !

pouyasony
04-10-2012, 21:06
سلام من تو دانشگاه ازاد مقطع کاردانی درس میخوندم(شهر غریب)اونجا 4 ترم خوندم الان انصراف دادم اومدم دانشگاه شهر خودمون ثبت نام کنم میگن تو باید کمتر از 2ترم اونجا میخوندی تا میتونستی اینجا ثبت نام کنی حالا من صدبار بهشون گفتم بابا قانون عوض شده اینجوری نیست خودم رفتم از نظام وظیفه سوال کردم ولی میگن نه هیچ بخشنامه جدیدی واسه ما نیومده.حالا من الان چیکار میتونم بکنم؟؟؟؟؟؟؟چطور میشه اینا از قانون جدید خبر نداشته باشن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟اینم مملکته ما داریم اخه

MeMri
04-10-2012, 21:11
سلام من تو دانشگاه ازاد مقطع کاردانی درس میخوندم(شهر غریب)اونجا 4 ترم خوندم الان انصراف دادم اومدم دانشگاه شهر خودمون ثبت نام کنم میگن تو باید کمتر از 2ترم اونجا میخوندی تا میتونستی اینجا ثبت نام کنی حالا من صدبار بهشون گفتم بابا قانون عوض شده اینجوری نیست خودم رفتم از نظام وظیفه سوال کردم ولی میگن نه هیچ بخشنامه جدیدی واسه ما نیومده.حالا من الان چیکار میتونم بکنم؟؟؟؟؟؟؟چطور میشه اینا از قانون جدید خبر نداشته باشن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟اینم مملکته ما داریم اخه

سلام ،

شما اگه بتونید نامه از نظام وظیفه بگیرید و برای دانشگاه ببرید مشکلتون حل می شه!

AOM
08-10-2012, 23:08
سلام رفقا.همچنان این قانون هست که نیمه دومی های سال اگه بار اول کنکور قبول نشن مجبورن برن سربازی؟یا میتونن یک سال پشت کنکور بمونن؟

gnewer
09-10-2012, 15:52
سلام رفقا.همچنان این قانون هست که نیمه دومی های سال اگه بار اول کنکور قبول نشن مجبورن برن سربازی؟یا میتونن یک سال پشت کنکور بمونن؟
بر اساس قانون قبلی نیمه اولی ها بدون مشکل میتونستن سال دوم کنکور بدن ولی نیمه دومی ها مشکل داشتن.
الان اینا اومدن قانونو عوض کردن. که خلاصه بهت بگم اینطوری شده که کسایی که نیمه دوم به دنیا اومدن + متولدین بهار برای سال دوم مشکلی ندارن. ولی کسایی که تابستون به دنیا اومدن مشکل دارن ! :| ... البته فرض گرفتم که پیش دانشگاهیتو خرداد گرفته باشی.
==> کسایی که تاریخ مشمولیتشون (روز اول ماه تولد) بعد از تاریخ فارغ التحصیلی هست، از تاریخ مشمولیت 6 ماه فرصت دارن خودشونو معرفی کنن. (تاریخ فارغ التحصیلی اینطوری حساب میشه که اگه مثلا تو آخرین مقطع تحصیلیت قبول خرداد باشی میشه 31 خرداد، یا اگه قبول شهریور باشی میشه 31 شهریور)
==> کسایی که تاریخ مشمولیتشون (روز اول ماه تولد) قبل از فارغ التحصیلی هست، از تاریخ فارغ التحصیلی 1 سال فرصت دارن خودشونو معرفی کنن.
راه حل کسایی که با این قانون جدید نمیتونن کنکور دوم بدن هم اینه:
1.اگه تو برگه انتخاب رشته کنکور امسال یه رشته شبانه یا پیام نور یا غیر انتفاعی (یا...) زده باشن میتونن همونو ثبت نام کنن و مرخصی بگیرن.
2.کسایی که هیچ کدوم از اینارو رو تو برگه انتخاب رشته نزدن باید بدون کنکور دانشگاه برن که میتونن از فراگیر پیام نور اقدام کنن یا کاردانی - کارشناسی دانشگاه آزاد.
--کسایی که فراگیر پیام نور رو انتخاب می کنن باید 3 یا 4 تا کتاب رو بخونن و امتحان بدن واسه قبولی تو آزمون فراگیر و بعد مرخصی بگیرن.
--کسایی که بدون کنکور دانشگاه آزاد رو انتخاب میکنن فقط باس پول بدن تا مشکلشون کلا حل شه :) ؛ ترم اول چندا واحد ورمیداری همشو 0 میشی بعدش واسه ترم بعد مرخصی میگیری. ;)
3.البته کسایی که توی انتخاب رشته کنکورشون هیچی رو نزدن میتونن از تکمیل ظرفیت هم استفاده کنن که خوب تا اونجایی که من شنیدم فقط روزانه و شبانه داره... اونو انتخاب میکنن قبول میشن بعد مرخصی میگرن...
تو تمام این موارد وقتی مشکلتون حل شد میتونید از دانشگاه انصراف بدین و برای ثبت نام و معافیت دانشگاه اصلیتون اقدام کنین... از زمان انصراف برای 1 سال فرصت دارین تا دانشگاه اصلیتون رو ثبت نام کنید. (فرصت انصراف و قبولی مجدد در دانشگاه در کل دوران تحصیل (تا دکترا) فقط 1 بار بهتون داده میشه...)
-----------------------
در کل به نظر من بی دردسر ترین راه حل اینه که حسابداری کاردانی ناپیوسته بدون کنکور دانشگاه آزاد رو واسش اقدام کنین... (واسه این میگم حسابداری کاردانی چون ارزون ترین رشته بدون کنکور دانشگاه آزاده) که در کل برای 2 ترم (که تو اولیش واحد برمیدارین و دومیش مرخصی) یه چیزی حدود 600 تومن باید خرج کنید :)

hassanshaikhi
19-10-2012, 11:57
سلام. پدر من چند سالی هست فوت کرده یه برادر بزرگ هم دارم که ازدواج کرده. الان من و مادرم تنهایی زندگی میکنیم آیا میتونم معافیت کفالت مادر بگیرم؟ یا چون برادر بزرگتر دارم نمیشه؟

Mohammad King
19-10-2012, 16:30
سلام ،

شما اگه بتونید نامه از نظام وظیفه بگیرید و برای دانشگاه ببرید مشکلتون حل می شه!

سلام

مگه قانون جدید چی هست؟

MeMri
20-10-2012, 00:30
سلام. پدر من چند سالی هست فوت کرده یه برادر بزرگ هم دارم که ازدواج کرده. الان من و مادرم تنهایی زندگی میکنیم آیا میتونم معافیت کفالت مادر بگیرم؟ یا چون برادر بزرگتر دارم نمیشه؟

سلام،

امکان گرفتن معافیت برای شما نیست ! (به دلیل برادر بزرگتر)

hamid_diablo
20-10-2012, 01:01
سلام دوستان

راستشو بخواید بنا به شرایط خاصی که دارم مجبورم از دانشگاه پیام نور انصراف بدم.میتونم مدرک کاردانی رو بگیرم و میخوام برای کارشناسی ادامه بدم

میخواستم سئوال کنم ببینم برای خدمت مشکلی برام پیش نمیاد؟باید بعد از انصراف برم خدمت و بعدش ادامه تحصیل بدم یا اینکه میتونم بلافاصله بعد از انصرافم از پیام نور وارد دانشگاه دیگه ای بشم؟

در ضمن دانشگاه علمی کاربردی برای کنکورش کارت پایان خدمت میخواد؟

ask_bl
24-10-2012, 21:28
سلام بچه ها
یه سوال
یکی از دوستام چشماش 9.75 آستیکماته، ازم پرسیده بود چه جوری میتونه زیادش کنه تا 10.25، که معاف شه!؟
کسی چیزی میدونه در این مورد؟
ممنون

ittools
25-10-2012, 20:25
سلام دوستان داستان قانون سه برادری ( دو برادر خدمت کرده ) به کجا رسید ؟

hassanshaikhi
26-10-2012, 12:38
سلام. کسر خدمت بسیج از 24 ماه کم میشه؟ یعنی اگه 6 ماه کسر خدمت داشته باشی 18 ماه میشه؟

farshidshd
26-10-2012, 13:09
سلام دوستان

راستشو بخواید بنا به شرایط خاصی که دارم مجبورم از دانشگاه پیام نور انصراف بدم.میتونم مدرک کاردانی رو بگیرم و میخوام برای کارشناسی ادامه بدم

میخواستم سئوال کنم ببینم برای خدمت مشکلی برام پیش نمیاد؟باید بعد از انصراف برم خدمت و بعدش ادامه تحصیل بدم یا اینکه میتونم بلافاصله بعد از انصرافم از پیام نور وارد دانشگاه دیگه ای بشم؟

در ضمن دانشگاه علمی کاربردی برای کنکورش کارت پایان خدمت میخواد؟

بعد از انصراف یکسال مهلت دارید
واسه علمی کاربردی هم کاردانیش که پایان خدمت میخواست و کارشناسیش نمیخواست

سلام دوستان داستان قانون سه برادری ( دو برادر خدمت کرده ) به کجا رسید ؟

سلام
ظاهرا حذف شده

سلام. کسر خدمت بسیج از 24 ماه کم میشه؟ یعنی اگه 6 ماه کسر خدمت داشته باشی 18 ماه میشه؟

بله از 24 ماه هست

.

amir deja vu
28-10-2012, 09:44
سلام دوستان.من دانشجو دوره روزانه ام .میخوام انصراف بدم و کنکور شرکت کنم.از نظام وظیفه هم که سوال کردم گفتن یه سال مهلت داری.حالا میخوام بدونم چرا این قانون تو دفتر چه سازمان سنجش نوشته نشده؟تو این دفترچه هنوز همون سه ماه فرصت رو نوشته نه یک سال.حالا کدومش درسته؟؟

farshidshd
28-10-2012, 11:52
سلام دوستان.من دانشجو دوره روزانه ام .میخوام انصراف بدم و کنکور شرکت کنم.از نظام وظیفه هم که سوال کردم گفتن یه سال مهلت داری.حالا میخوام بدونم چرا این قانون تو دفتر چه سازمان سنجش نوشته نشده؟تو این دفترچه هنوز همون سه ماه فرصت رو نوشته نه یک سال.حالا کدومش درسته؟؟

سلام
از دوره روزانه اگه انصراف بدید از کنکور بعدی محروم میشید

aftab_azad20
30-10-2012, 11:38
سلام،میگم تو دفترچه ارشد امسال که همین صبح دیدم تو سنجش نوشته فارغ التحصیلانی که مدت 6ماه از فراغت از دوره کارشناسی نگذشته باشد،نیاز به برگه اعزام به خدمت ندارند،مگه این مدت 1سال نیست؟

Iranian boy10
30-10-2012, 14:24
سلام،میگم تو دفترچه ارشد امسال که همین صبح دیدم تو سنجش نوشته فارغ التحصیلانی که مدت 6ماه از فراغت از دوره کارشناسی نگذشته باشد،نیاز به برگه اعزام به خدمت ندارند،مگه این مدت 1سال نیست؟

نه ، من تو سایت دانشگاهی خوندم نوشته بود 6 ماه کسر شد از این مهلت و به همون 6 ماه فرصت تبدیل شده.

aftab_azad20
30-10-2012, 14:32
نه ، من تو سایت دانشگاهی خوندم نوشته بود 6 ماه کسر شد از این مهلت و به همون 6 ماه فرصت تبدیل شده.

جدی بابا ما برنامه ریزی کرده بودیم،چرا اینا هر روز یه قانون در میارن ،بخدا شدیم مسخرشون،تو سایت نظام وظیفه که چیزی نزده بود:41:

Iranian boy10
30-10-2012, 15:31
جدی بابا ما برنامه ریزی کرده بودیم،چرا اینا هر روز یه قانون در میارن ،بخدا شدیم مسخرشون،تو سایت نظام وظیفه که چیزی نزده بود:41:

یه سر برید این سایت شاید من اشتباه میکنم :
موفق باشید

آرش-19
30-10-2012, 16:29
یه سر برید این سایت شاید من اشتباه میکنم :
موفق باشید

تاریخ این منبع شما زده سال 89, چند ماه پیش طبق آخرین دفترچه که من دانلود کردم این فرصت یکسال بود.
برای اطمینان بیشتر از سایت نظام وظیفه دفترچه رو دانلود کنید.

aftab_azad20
30-10-2012, 16:57
دانلود کردم هنوز نوشته همون 1سال،تو رو خدا یکی جواب قطعی به ما بده:sq_3:

Alireza SM
31-10-2012, 18:15
کسی کارت اعزام به خدمت داشته باشه میتونه بزرگسالان پیش دانشگاهی درس بخونه ؟

A.B.C.D.E
03-11-2012, 19:40
ایو سوال منم هست

farshidshd
04-11-2012, 11:20
کسی کارت اعزام به خدمت داشته باشه میتونه بزرگسالان پیش دانشگاهی درس بخونه ؟

ایو سوال منم هست

بله مشکلی نداره

qazqwer
05-11-2012, 23:07
با سلام خدمت همه دوستان عزیز میخواستم بدونم اگه من در حین اموزشی سربازی نتیجه قبولیم تو کنکور ارشد دانشگاه ازاد بیاد باید چطور معافیت تحصیلی بگیرم (چون شنیدم تو اموزشی مرخصی نمیدن که برم نامه از دانشگاه بیارم)؟ممنون میشم اگه بگین چه مدارکی میخواد که لحضه ای که فهمیدم قبول شدم از خدمت ترخیص بشم خواهش میکنم دقیقا بهم بگین باید چیکار کنم با کی باید صحبت کنم و چه مدرکی باید ارائه بدم چون میخوام از فرصت یه ساله بعد از فارغ التحصیلی استفاده کنم و مطمئنم اموزشیم وقتیه که نتیجه قبولیم تو ارشد ازاد میاد (فرض رو بزارین که حتما همینطوره)زمان دانشگاه ازاد هم برای ثبت نام محدوده تو اموزشیم که مرخصی نمیده(حداقل اون مقدار که برای رفتن به انشگاه و ثبت نام لازمه)نمیدن؟ ببخشید اگه زیاد شد لطف بزرگی میکنین اگه رهنماییم کنید

farshidshd
07-11-2012, 10:27
با سلام خدمت همه دوستان عزیز میخواستم بدونم اگه من در حین اموزشی سربازی نتیجه قبولیم تو کنکور ارشد دانشگاه ازاد بیاد باید چطور معافیت تحصیلی بگیرم (چون شنیدم تو اموزشی مرخصی نمیدن که برم نامه از دانشگاه بیارم)؟ممنون میشم اگه بگین چه مدارکی میخواد که لحضه ای که فهمیدم قبول شدم از خدمت ترخیص بشم خواهش میکنم دقیقا بهم بگین باید چیکار کنم با کی باید صحبت کنم و چه مدرکی باید ارائه بدم چون میخوام از فرصت یه ساله بعد از فارغ التحصیلی استفاده کنم و مطمئنم اموزشیم وقتیه که نتیجه قبولیم تو ارشد ازاد میاد (فرض رو بزارین که حتما همینطوره)زمان دانشگاه ازاد هم برای ثبت نام محدوده تو اموزشیم که مرخصی نمیده(حداقل اون مقدار که برای رفتن به انشگاه و ثبت نام لازمه)نمیدن؟ ببخشید اگه زیاد شد لطف بزرگی میکنین اگه رهنماییم کنید

سلام
یگان آموزشی موظفه مرخصی بده ( اگه نده خلاف قوانین عمل کرده )
مدارک هم فقط کارنامه قبولی رو داشته باشی کافیه
میری پیش فرماندت موضوع رو در میون میزاری اونم بهت مرخصی میده

qazqwer
07-11-2012, 11:31
سلام
یگان آموزشی موظفه مرخصی بده ( اگه نده خلاف قوانین عمل کرده )
مدارک هم فقط کارنامه قبولی رو داشته باشی کافیه
میری پیش فرماندت موضوع رو در میون میزاری اونم بهت مرخصی میده
ممنون از راهنماییت حالا کارنامه قبولی رو نشونش بدم مرخصی میدن یا کلا ترخیص میکنن چون اگه جای دوری قبول بشم فکر نکنم به اندازه کافی بهم مرخصی بدن که برم ثبت نام کنم

farshidshd
07-11-2012, 12:27
ممنون از راهنماییت حالا کارنامه قبولی رو نشونش بدم مرخصی میدن یا کلا ترخیص میکنن چون اگه جای دوری قبول بشم فکر نکنم به اندازه کافی بهم مرخصی بدن که برم ثبت نام کنم

در صورت قبولی و داشتن کارنامه ، ترخیص میشین
باید تصفیه کنید و کلا برین واسه دانشگاه

qazqwer
07-11-2012, 13:08
ممنون از راهنماییت کمک بزرگی بهم کردی دیگه خیلم راحت شد

ehsanajal
18-11-2012, 10:17
دانلود کردم هنوز نوشته همون 1سال،تو رو خدا یکی جواب قطعی به ما بده:sq_3:

سلام دادا ببین از خود سایت پلیس دفترچه رو دانلود کنی زده توش که چاپ 13هس و در شهریور 91 چاپ شده
بازم اگه نگرانی یه سر برو پلیس +10
بخش هشتم : معافیت تحصیلی دانش آموزان ، دانشجویان وطلاب علوم دینی
مشمولین دیپلم و پیش دانشگاهی که حداکثر یک سال پس از فراغت از تحصیل، در یکی از دانشگا هها و مؤسسات آموزش عالی داخل کشور که
مورد تأیید وزارتخانه هاي علوم و بهداشت م یباشند پذیرفته شوند تا زمانی که وفق تبصره ( 1) ماده ( 33 ) قانون خدمت وظیفه عمومی (جدول بالا ) به
تحصیل اشتغال دارند، می توانند مشروط به اینکه داراي غیبت غیر موجه نباشند از معافیت تحصیلی استفاده نمایند. این معافیت براي هر مقطع فقط یک
بار داده م یشود.
مشمولان فارغ التحصیل مقاطع دانشگاهی در صورتی که حداکثر ظرف مدت یک سال پس از فراغت از تحصیل، در مقطع بالاتر پذیرفته شوند
م یتوانند از معافیت تحصیلی استفاده کنند.
مشمولانی که از ادامه تحصیل در دانشگاه انصراف می دهند چنانچه حداکثر ظرف مدت یک سال از تاریخ انصراف، در رشته یا دانشگاه دیگري
پذیرفته شوند مجاز به تحصیل در مقطع و رشته جدید م یباشند.معافیت تحصیلی دانشجویان انصرافی در طول مدت تحصیل (از دیپلم تا دکتري ) فقط
یک بار قابل تمدید است.

Iranian boy10
19-11-2012, 14:09
اعلام آخرين تغييرات مرخصي سربازان
جام جم آنلاين: جانشين اداره منابع انساني ستادكل نيروهاي مسلح از افزايش ده روزه مرخصي سربازان مناطق بد آب و هوا و متاهلان خبر داد.
موسي كمالي در گفت‌وگو با ايسنا ضمن بيان اين كه مدت مرخصي در مناطق بد آب و هواي درجه 2 شش روز، درجه 3 هشت روز و درجه 4 ده روز اضافه مي‌شود، گفت: 30 روز مرخصي نيز در اختيار فرماندهان و مسئولان است كه به مقتضاي ابراز لياقت و شايستگي به سربازان داده مي‌شود.
جانشين اداره منابع انساني ستاد كل نيروهاي مسلح با بيان اين كه روزهاي تعطيل جزو مرخصي سربازان محسوب نمي‌شود، توضيح داد: روزهاي پنجشنبه در برخي يگان‌ها تعطيل است كه اين روز نيز براي سربازان مشغول به خدمت مانند جمعه‌ها و ساير ايام تعطيل به عنوان تعطيلات حساب مي‌شود و جزو مرخصي آنان محسوب نمي‌شود.
وي با بيان اين كه اين قوانين به عادلانه‌تر شدن مرخصي سربازان در مناطق مختلف كمك كرده است و در بسياري از موارد روزهاي مرخصي را افزايش داده، درباره قوانين جديد مدت مرخصي سربازان نيز گفت: براساس مقررات قبلي مدت مرخصي كاركنان وظيفه در مناطق عادي 30 روز در سال و در مناطق بد آب و هوا 45 روز در سال بود كه در اين مقررات تفاوتي ميان مرخصي افرادي كه در مناطق بد آب و هواي درجه يك تا چهار خدمت مي‌كردند، وجود نداشت.
كمالي ادامه داد: در قانون قبلي در مرخصي كساني كه در محل سكونت خود اشتغال داشتند و گاهي بعد از ساعت اداري به منزل مي‌رفتند با كساني كه صدها كيلومتر دورتر از محل سكونت خود خدمت مي‌كردند، تفاوتي وجود نداشت.
به گفته اين مسئول، بر همين اساس به منظور عادلانه‌تر شدن مرخصي، تغييراتي در مقررات صورت گرفت كه براساس آن مرخصي كاركنان وظيفه مستقر در مناطق جنگي، امنيتي و عملياتي به‌ازاي هر 45 روز ده روز، مرخصي يگان‌هاي پدافندي و انتظامي مناطق مهم به ازاي هر 30 روز هفت روز و مرخصي در مناطق عادي به‌ازاي هر سال 12 روز است.
جانشين اداره منابع انساني ستاد كل نيروهاي مسلح تصريح كرد: اين مرخصي به ازاي هر صد كيلومتر دوري از محل زندگي نيز يك روز اضافه مي‌شود و علاوه بر اين براي مسافت‌هاي بين 300 تا 600 كيلومتر نيز يك روز و بيش از 600 كيلومتر دو روز و حداكثر سه بار در سال مرخصي اضافه مي‌شود.
وي گفت: اگر محل سكونت سربازي 300 كيلومتر تا يگان خدمتش فاصله داشته باشد علاوه بر سه روز مرخصي كه به خاطر مسافت دريافت مي‌كند، يك روز نيز به عنوان درراهي به وي تعلق مي‌گيرد كه اين مرخصي حداكثر سه بار تا پايان خدمت قابل تكرار است.
كمالي با تاكيد بر اين كه مقررات اعلام شده درباره شرايط مرخصي سربازان از مهر امسال اجرايي شده است توضيح داد: مرخصي كاركنان وظيفه به‌ازاي خدمتي كه قبلا انجام داده‌اند، برابر مقررات قبلي محاسبه مي‌شود و اضافه خدمتي به آنان تعلق نخواهد گرفت.

timsar jackson
28-11-2012, 00:32
قانون قبلی نظام وظیفه در مورد دانشجویان انصرافی:

قانون جدید نظام وظیفه که تو شهریور 91 چاپ شده:

ولی هم توی دفترچه ی کنکور 91 و هم دفترچه ی کنکور 92 که دیروز توی سایت سنجش قرار گرفته اینو نوشته:

یعنی سازمان سنجش اشتباه کرده و دفترچه رو اصلاح نکرده؟ یا واقعا انصرافی ها نمیتونن یه بار دیگه کنکور بدن؟

timsar jackson
28-11-2012, 08:01
یه سوال هم در مورد انصراف داشتم...اگه بخوایم تو کنکور 92 شرکت کنیم حتما باید تا 28 آذر امسال انصراف داده باشیم؟

p.s: در مورد فرم شماره 4 توی صفحه ی 44 دفترچه هم اگه میشه توضیحاتی بدین..

اینم لینک دانلود دفترچه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

farshidshd
28-11-2012, 13:58
یه سوال هم در مورد انصراف داشتم...اگه بخوایم تو کنکور 92 شرکت کنیم حتما باید تا 28 آذر امسال انصراف داده باشیم؟

p.s: در مورد فرم شماره 4 توی صفحه ی 44 دفترچه هم اگه میشه توضیحاتی بدین..

اینم لینک دانلود دفترچه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

قبلا که میگفتن یک سال پس از انصراف مهلت هست ! قبل از اعمال این قانون جدید ، میگفتن بعد از انصراف باید حتما برین خدمت

حتما سازمان سنجش اینجای قانونو اصلاح نکرده!

.

timsar jackson
29-11-2012, 02:45
به نظام وظیفه اعتماد کنیم یا به دفترچه ی سنجش:41:

liverpolis
29-11-2012, 05:50
سلام
من متولد 29/4/73 هستم و در کنکور سال 91 دانشگاه آزاد رشته ی مهندسی معماری رو قبول شدم،اما در مهرماه به دلیل عدم علاقه انصراف دادم ،حالا می تونم در کنکور 92 شرکت کنم یا خیر ؟ اگه در دانشگاه علمی کاربردی در کاردانی ناپیوسته به صورت موقت برای ترم بهمن ماه ثبت نام کنم و بعدا در دانشگاه آزاد و سراسری شرکت کنم و کارشناسی قبول شم ، اونوقت می تونم دانشگاه جدید رو برم یا نه ؟ و با توجه به اینکه هرکس یک بار فقط می تونه انصراف بده بدون اینکه مشمول شه در صورت قبولی دردانشگاه آزاد ،برای رفتن از دانشگاه علمی کاربردی به آزاد ،باید از اول انصراف بدم ؟ که در این صورت می شه دوبار انصراف ؟!! یا اینکه انتقالی محسوب می شه ؟ در کل اگه در کنکور ثبت نام کنم راهی هست که بتونم برم ؟!!

Alireza SM
29-11-2012, 06:34
به نظام وظیفه اعتماد کنیم یا به دفترچه ی سنجش:41:

به نظام وظیفه.
وظیفه ی نظام وظیفه اینه که تعین کنه چه کسی معاف هست و چه کسی نیست. و وظیفه ی سازمان سنجش هم اینه که کنکور برگزار کنه و ببینه چه کسی لیاقت کدوم رشته و دانشگاه رو داره. پس سنجش این وسط اصلا هیچ کاره حساب میشه چون بررسی وضعیت نظام وظیفه به عهده دانشگاه ( معاونت امور دانشجویی یا امور آموزش ) هست و اونها برات درخواست معافیت تحصیلی میکنن که نظام وظیفه اجازه بده معافیت تحصیلی داشته باشی و درس بخونی :31: یعنی سازمان سنجش عملا کشک هست حتی موقع ثبت نام کنکور وقتی کد وضعیت نظام وظیفه رو میزنی این کد هیچ جایی ثبت و بررسی نمیشه و موقع ثبت نام در دانشگاه کسی ازت نمیپرسه چه کدی زدی :31:
هرجور حساب کنیم سنجش کشک هست این وسط بهتره برای نداشتن استرس؛ همه حرفایی که سنجش در مورد نظام وظیفه میزنه رو نادیده بگیری:46:

farshidshd
29-11-2012, 11:17
سلام
من متولد 29/4/73 هستم و در کنکور سال 91 دانشگاه آزاد رشته ی مهندسی معماری رو قبول شدم،اما در مهرماه به دلیل عدم علاقه انصراف دادم ،حالا می تونم در کنکور 92 شرکت کنم یا خیر ؟ اگه در دانشگاه علمی کاربردی در کاردانی ناپیوسته به صورت موقت برای ترم بهمن ماه ثبت نام کنم و بعدا در دانشگاه آزاد و سراسری شرکت کنم و کارشناسی قبول شم ، اونوقت می تونم دانشگاه جدید رو برم یا نه ؟ و با توجه به اینکه هرکس یک بار فقط می تونه انصراف بده بدون اینکه مشمول شه در صورت قبولی دردانشگاه آزاد ،برای رفتن از دانشگاه علمی کاربردی به آزاد ،باید از اول انصراف بدم ؟ که در این صورت می شه دوبار انصراف ؟!! یا اینکه انتقالی محسوب می شه ؟ در کل اگه در کنکور ثبت نام کنم راهی هست که بتونم برم ؟!!

سلام

فقط یک بار میتونید انصراف بدید و در صورت انصراف از علمی کاربردی ( باید برای ثبت نام در دانشگاه جدید ، از علمی کاربردی انصراف بدید ) باید برید خدمت چون دو بار انصراف دادید

.

timsar jackson
29-11-2012, 11:54
واسه شرکت تو آزمون 92 حتما باید تا 28 آذر 91 انصراف داده باشیم؟ این فرم شماره 4 دفترچه منو گیج کرد:41:

farshidshd
29-11-2012, 11:56
واسه شرکت تو آزمون 92 حتما باید تا 28 آذر 91 انصراف داده باشیم؟ این فرم شماره 4 دفترچه منو گیج کرد:41:

نه
وقتی قبول شدی ، میخوای بری واسه ثبت نام باید قبلش انصراف بدی

liverpolis
29-11-2012, 17:45
سلام

فقط یک بار میتونید انصراف بدید و در صورت انصراف از علمی کاربردی ( باید برای ثبت نام در دانشگاه جدید ، از علمی کاربردی انصراف بدید ) باید برید خدمت چون دو بار انصراف دادید

.

یعنی من هیچ راهی واسم وجود نداره که بتونم کنکور بدم و برم دانشگاه ؟

timsar jackson
29-11-2012, 18:19
یعنی من هیچ راهی واسم وجود نداره که بتونم کنکور بدم و برم دانشگاه ؟

خب اگه مهر انصراف دادی میتونی کنکور سراسری بدی...1 سال وقت داری یعنی مهر 92 مشمول میشی که تو شهریور دانشگاه قبول میشی و ثبت نام میکنی.فقط علمی کاربردی نباید بری چون دیگه نمیتونی انصراف بدی و باز کنکور بدی.

liverpolis
29-11-2012, 22:17
خب اگه مهر انصراف دادی میتونی کنکور سراسری بدی...1 سال وقت داری یعنی مهر 92 مشمول میشی که تو شهریور دانشگاه قبول میشی و ثبت نام میکنی.فقط علمی کاربردی نباید بری چون دیگه نمیتونی انصراف بدی و باز کنکور بدی.

پس اینی که می گن دانشجویان انصرافی شش ماه بیشتر فرصت ندارند چی می شه ؟

Alireza SM
29-11-2012, 23:47
بچه ها سنجش هرچی در مورد وضعیت سربازی و اینا گفته فراموش کنین وقت خودتون رو تلف نکنین باهاش.
تنها نهادی که مسئول سربازی در جمهوری اسلامی هست؛ نظام وظیفه هست بقیه سازمان ها هیچ نقشی ندارن سازمان سنجش کاره ای نیست که بیاد بگه دانشجو حتما باید تا آذر امسال انصراف بده ! سازمان نظام وظیفه وقتی میگه من اجازه میدم هروقت خواستی انصراف بدی بعدش یه سال وقت داری بری سر رشته ی جدید؛ اونوقت دیگه هیچ سازمانی نمیتونه چیز دیگه ای بیاره این وسط.
این چیزایی که بچه ها میگن توی دفترچه نوشته دو حالت داره؛ یا سازمان سنجش یادش رفته که قوانین عوض شدن ( که در این صورت اصلاحیه میزاره برای دفترچه ) یا هنوز خبر نداره که در این صورت قرار هم نیست خبردار بشه شما به کار خودتون برسین اجازه ندین این چیزا روی اعصاب و تمرکزتون تاثیر بزارن ( من خودم پارسال سر این اصلاح قوانین کلی سختی کشیدم شما رو دقیقا درک میکنم که چه استرسی بهتون تحمیل میشه الان )

Noghabyte
06-12-2012, 10:37
بچه ها سنجش هرچی در مورد وضعیت سربازی و اینا گفته فراموش کنین وقت خودتون رو تلف نکنین باهاش. تنها نهادی که مسئول سربازی در جمهوری اسلامی هست؛ نظام وظیفه هست بقیه سازمان ها هیچ نقشی ندارن سازمان سنجش کاره ای نیست که بیاد بگه دانشجو حتما باید تا آذر امسال انصراف بده ! سازمان نظام وظیفه وقتی میگه من اجازه میدم هروقت خواستی انصراف بدی بعدش یه سال وقت داری بری سر رشته ی جدید؛ اونوقت دیگه هیچ سازمانی نمیتونه چیز دیگه ای بیاره این وسط.این چیزایی که بچه ها میگن توی دفترچه نوشته دو حالت داره؛ یا سازمان سنجش یادش رفته که قوانین عوض شدن ( که در این صورت اصلاحیه میزاره برای دفترچه ) یا هنوز خبر نداره که در این صورت قرار هم نیست خبردار بشه شما به کار خودتون برسین اجازه ندین این چیزا روی اعصاب و تمرکزتون تاثیر بزارن ( من خودم پارسال سر این اصلاح قوانین کلی سختی کشیدم شما رو دقیقا درک میکنم که چه استرسی بهتون تحمیل میشه الان )سلامکاملا موافقم.من هم قراره شنبه به بعد کارهای انصرافم رو انجام بدم.از بخش نظام وظیفه دانشگاه هم پرسیدم میگن با دفترچه سنجش هیچ کاری نداریم ، چون اونا یک چیز میگن ما یه چیزه دیگه.تازه سنجش یه جا گفته دانشجوی انصرافی تا آخر آذر، سال بعد میتونه کنکور بده یه جا گفته بعد انصراف تا سربازی رو نره نمیتونه ثبت نام کنه.اینم جالبه که گفته دانشجوی انصرافی باید یکی از کدهای 1 ، 2 ، 4 یا 7 رو بزنه و این در صورتیه که اینا هیچ کدوم به ماها نمیخوره.جالب تر اینکه این کد 4 تو دفترچه ثبت نام سال 88 این جوری بود:4)پرسنل شاغل رسمی در نیروهای نظامی و انتظامی با ارایه گواهی موافقت از یگان مربوطتو اون سال هم برگ انصراف نوشته بود یکی از کدهای 1 ، 2 ،4 یا 7!!!!!حالا که کدها عوض شده بازم همون حرف نوشته!(دانشگاه ما که میگه همون کد 5 رو بزن درسته)فکر کنم سنجش میخواد هر سال دفترچه جدید بزنه فقط عدد سال قبلی رو میگیره replace میکنه با عدد سال جدید!

Pekhor
06-12-2012, 10:40
الان منی که دانشجوام و میخوام بعد از قبولی انصراف بدم کدوم کد رو باید بزنم؟

Noghabyte
06-12-2012, 11:07
الان منی که دانشجوام و میخوام بعد از قبولی انصراف بدم کدوم کد رو باید بزنم؟وضعیت شما مثل پارسال من بود انصراف نداده بودم میخواستم بعد قبولی انصراف بدم (ولی خوب به خاطر این که بهمن ثبت نام کردم و از وقتی حذف ترم کردم شد عید و بعدشم به خاطر یک سری مشکلات رتبم نخورد) دانشگاه میگفت نترس نمیفهمه سنجش که انصراف ندادی بعد این که امتحان دادی و رتبت خوب شد بیا انصراف بده. واسه کد نظام وظیفه هم بهم گفت همون 5 رو بزنم. تازه گفت میخوای اون قسمت وضعیت اصلا نزن که دانشجوی انصرافی هستی! منم با ترس و دلهره ثبت نام کردم ولی میترسیدم قبول شم یه جا سنجش یقه ما رو بگیره. ولی یکی دیگه هم که دورادور میشناختمش و شرایطش مثل من بود اون که کنکورم داد و دانشگاهم قبول شد یعنی که سنجش نفهمیده که دیر انصراف داده. ولی خوب امسال که میخوام کار قانونی تر باشه و تا آخر آذر انصرافم رو میدم بازم باید همون کد پنج رو بزنم انگاری ! ولی بازم می پرسم از بخش نظام وظیفه دانشگاه تا شنبه یکشنبه.

pooya2012
07-12-2012, 07:11
باسلام من متولد1372/2/14هستم،سال ۹۰برای اولین بار که کنکور دادم،با رتبه زیر۵۰۰۰ پشت کنکور موندم و۲تا درس نگه داشتم،دی ماه۹۰ تو اون دو درس امتحان دادم وبه طور عمد قبول نشدم، واصلا نمیدونستم که باید بعدا انتخاب واحد بکنم و نکردم،تو اردیبهشت۹۱که رفتم مدرسه گفتن نمیتونی امتحان بدی و باید خودتو به نظام وظیفه معرفی کنی(اصلا از قانون جدید خبر نداشتن)منم رفتم نظام وظیفه گفتن لازم نیس خودتو معرفی کنی ولی اون۲تا امتحان وباید داوطلب آزاد امتحان بدی؛بلاخره ۲هفته مونده به کنکور این مسیله حل شد،ولی امسال تو مکانیک پیام نور قبول شدم!؟منم میخوام امسال برای بار سوم کنکور بدم،از نظام وظیفه پرسیدم گفتن اصلا مانعی وجود نداره،حالا فقط مشکل سازمان سنجشه،این قضیه انصراف چیه؟میشه انصراف ندم؟شرمنده که خیلی طولانی شد

Nocturne
08-12-2012, 05:00
یه سوال خیلی مهم دارم . من دوماه پیش که اینجا سوالاتی رو مطرح میکردم (به علاوه، به خود نظام وظیفه مراجعه کردم+ قوانینش رو از سایتش خوندم+ با مسئول نظام وظیفه دانشگاه علمی کاربردی حرف زدم) به نتیجه ای نرسیدم که آیا میتونم تغییر رشته بدم یا مشکل سربازی پیش میاد! فکر نکنم توضیح دوباره سوال الزامی باشه فقط میخواستم ببینم در چنین موردی واقعا از کجا میشه دقیقا وضعیت رو فهمید؟؟! تو سایت وظیفه سوال پرسیدم جواب دادن نمیشه . در حالیکه مسئول نظام وظیفه علمی کاربردی اصلا چیز دیگری رو مطح میکرد و میگفت طبق قانون اگر انصرافتون قبل از مهر بوده یه بار دیگه میتونید انصراف بدید... مسخره س ما در نهایت به هیچ نتیجه قاطعی نرسیدیم و نفهمیدیم قانونی که اون آقا نشون میداد رو باور کنم یا اونی که تو سایت وظیفه س! (و تازه چگونگی تعبیر اون قانون ها هم که نوشته خیلی مهمه)

الان من چطوری باید مطمئن بشم این کار عملیه یا نه؟؟! تو خود نظام وظیفه هم که کسی جواب نمیده میگن فقط برید سایت.

farshidshd
08-12-2012, 12:18
باسلام من متولد1372/2/14هستم،سال ۹۰برای اولین بار که کنکور دادم،با رتبه زیر۵۰۰۰ پشت کنکور موندم و۲تا درس نگه داشتم،دی ماه۹۰ تو اون دو درس امتحان دادم وبه طور عمد قبول نشدم، واصلا نمیدونستم که باید بعدا انتخاب واحد بکنم و نکردم،تو اردیبهشت۹۱که رفتم مدرسه گفتن نمیتونی امتحان بدی و باید خودتو به نظام وظیفه معرفی کنی(اصلا از قانون جدید خبر نداشتن)منم رفتم نظام وظیفه گفتن لازم نیس خودتو معرفی کنی ولی اون۲تا امتحان وباید داوطلب آزاد امتحان بدی؛بلاخره ۲هفته مونده به کنکور این مسیله حل شد،ولی امسال تو مکانیک پیام نور قبول شدم!؟منم میخوام امسال برای بار سوم کنکور بدم،از نظام وظیفه پرسیدم گفتن اصلا مانعی وجود نداره،حالا فقط مشکل سازمان سنجشه،این قضیه انصراف چیه؟میشه انصراف ندم؟شرمنده که خیلی طولانی شد

سلام

باید حتما انصراف بدید تا بنتونید در دانشگاه ثبت نام کنید
مانعی هم ندارید

یه سوال خیلی مهم دارم . من دوماه پیش که اینجا سوالاتی رو مطرح میکردم (به علاوه، به خود نظام وظیفه مراجعه کردم+ قوانینش رو از سایتش خوندم+ با مسئول نظام وظیفه دانشگاه علمی کاربردی حرف زدم) به نتیجه ای نرسیدم که آیا میتونم تغییر رشته بدم یا مشکل سربازی پیش میاد! فکر نکنم توضیح دوباره سوال الزامی باشه فقط میخواستم ببینم در چنین موردی واقعا از کجا میشه دقیقا وضعیت رو فهمید؟؟! تو سایت وظیفه سوال پرسیدم جواب دادن نمیشه . در حالیکه مسئول نظام وظیفه علمی کاربردی اصلا چیز دیگری رو مطح میکرد و میگفت طبق قانون اگر انصرافتون قبل از مهر بوده یه بار دیگه میتونید انصراف بدید... مسخره س ما در نهایت به هیچ نتیجه قاطعی نرسیدیم و نفهمیدیم قانونی که اون آقا نشون میداد رو باور کنم یا اونی که تو سایت وظیفه س! (و تازه چگونگی تعبیر اون قانون ها هم که نوشته خیلی مهمه)

الان من چطوری باید مطمئن بشم این کار عملیه یا نه؟؟! تو خود نظام وظیفه هم که کسی جواب نمیده میگن فقط برید سایت.

به حرفای سایت نظام وظیفه گوش بدید
اونا درست تر میگن

.

ice3ox
10-12-2012, 12:29
سلام.... متولد سال 1372/11/1 هستم (بهمن 72) فارغ التحصیل 1391/3/31 از مقطع پیش دانشگاهی... امسال یعنی سال 91 کنکور دادم اما رتبه دلخواهم رو نیاوردم،دارم خودمو واسه کنکور 92 آماده میکنم و یه چیز خیلی ذهنمو مشغول کرده اونم اینکه باید واسه سربازی چیکار کنم؟ میتونم به درس خوندنم ادامه بدم یا اینکه باید همه رو جم کنم برم سربازی؟ خودم که رفتم نظام وظیفه گفت چون 31 خرداد 91 فارق التحصیل شدی تا 31 خرداد سال 92 وقت داری بمونی،اما یه 2-3 روز قبل باید بیای اسمتو بدی نظام وظیفه!!! من نفهمیدم!! یعنی وقتی 27 خرداد 92 اسممو دادم باید کنکورو بدم بعد برم سربازی و وایسم تا ببینم نتیجه اصلی کی میاد تا اونوقت معافیت تحصیلی بهم بدن ؟؟؟ تو پست صفحه اولم نگاه کردم اما چیزی متوجه نشدم!!
الانم کلا گیج شدم نمیدونم چیکار کنم!! درس بخونم،نخونم!! یکی لطفا یه جواب درست و با مدرک بم بده ممنون میشم

farshidshd
10-12-2012, 13:18
سلام.... متولد سال 1372/11/1 هستم (بهمن 72) فارغ التحصیل 1391/3/31 از مقطع پیش دانشگاهی... امسال یعنی سال 91 کنکور دادم اما رتبه دلخواهم رو نیاوردم،دارم خودمو واسه کنکور 92 آماده میکنم و یه چیز خیلی ذهنمو مشغول کرده اونم اینکه باید واسه سربازی چیکار کنم؟ میتونم به درس خوندنم ادامه بدم یا اینکه باید همه رو جم کنم برم سربازی؟ خودم که رفتم نظام وظیفه گفت چون 31 خرداد 91 فارق التحصیل شدی تا 31 خرداد سال 92 وقت داری بمونی،اما یه 2-3 روز قبل باید بیای اسمتو بدی نظام وظیفه!!! من نفهمیدم!! یعنی وقتی 27 خرداد 92 اسممو دادم باید کنکورو بدم بعد برم سربازی و وایسم تا ببینم نتیجه اصلی کی میاد تا اونوقت معافیت تحصیلی بهم بدن ؟؟؟ تو پست صفحه اولم نگاه کردم اما چیزی متوجه نشدم!!
الانم کلا گیج شدم نمیدونم چیکار کنم!! درس بخونم،نخونم!! یکی لطفا یه جواب درست و با مدرک بم بده ممنون میشم

سلام
خودتون جوابتون رو دادین :

یعنی وقتی 27 خرداد 92 اسممو دادم باید کنکورو بدم بعد برم سربازی و وایسم تا ببینم نتیجه اصلی کی میاد تا اونوقت معافیت تحصیلی بهم بدن

شاید هم تا رفتن به سربازی نتایج اعلام بشه و برید دانشگاه...

پس با خیال راحت درس بخونین

ice3ox
10-12-2012, 13:43
سلام
خودتون جوابتون رو دادین :

شاید هم تا رفتن به سربازی نتایج اعلام بشه و برید دانشگاه...

پس با خیال راحت درس بخونین
پس به نظر شما من کی اسمم رو بدم واسه اینکه نتایج کنکور اومده باشه اما تاریخ اعزام به سربازی نه!

After4Ever
11-12-2012, 18:19
سلام به همگي چند وقتي adsl مخابرات قطع شده نمي تونم بيام الانم با ديال آپم...تا بلكه فردا درست بشه...دوستان دفترچه ي سازمان سنجش رو ديدم من كه متولد 72 ام سال پيش هم رتبم 7000 شد الان دفترچه خوندم بايد خودم رو به سازمان نظام وظيفه معرفي كنم يعني كنكور مي دم ولـــــــي بعدش نمي تونم ثبت نام كنم...الان چيكار كنم!!!!!!!!!!!يعني اعصابم به هم ريخت :n28:

Nocturne
12-12-2012, 00:27
آقا یه سوال خیلی مهم دارم. فرض کنید من یک بار تغییر رشته دادم و دیگه نتونم معافیت تحصیلیم رو تمدید کنم. اگر در کنکور 92 در رشته ای قبول بشم میتونم بدون تمدید معافیت از رشته فعلیم انصراف داده و با همین مدت معافیتی که الان دارم به رشته جدیدم وارد بشم؟؟

farshidshd
12-12-2012, 17:32
پس به نظر شما من کی اسمم رو بدم واسه اینکه نتایج کنکور اومده باشه اما تاریخ اعزام به سربازی نه!

همون تاریخی که بهتون گفته شده

آقا یه سوال خیلی مهم دارم. فرض کنید من یک بار تغییر رشته دادم و دیگه نتونم معافیت تحصیلیم رو تمدید کنم. اگر در کنکور 92 در رشته ای قبول بشم میتونم بدون تمدید معافیت از رشته فعلیم انصراف داده و با همین مدت معافیتی که الان دارم به رشته جدیدم وارد بشم؟؟

در صورت انصراف باید برید خدمت

Nocturne
12-12-2012, 22:36
در صورت انصراف باید برید خدمت

خب پس یعنی با انصراف خودبه خود معافیتم باطل میشه درسته؟؟

+
فرض کنید میخوام این تغییر رشته رو انجام بدم قضیه برای کنکور 92 به چه صورت میشه؟
فرض کنید اقدام انصراف انجام بدم یکی دوماه طول بکشه تا انجام برسه. بعد وظیفه اقدام کنم دست کم دوماه طول بکشه برای بررسی معافیت پزشکیم.
حالا فرض کنید معاف نشم. 4 ماهم که حساب کنی یعنی فروردینم تموم شده و من دوماه تا کنکور دارم! اگه برم آموزشی که کنکور نمیتونم بدم! میتونم؟
اگه نرم (با فرض اینکه فرجه ای برای اعزام داشته باشم) کنکورم رو بدم بعد برم اون وقت به چه صورت میشه؟! بلافاصله بعد کنکور برم آموزشی تا قبل مهر و ثبت نام دانشگاه برگردم و با ثبت نام ، بازم معاف تحصیلی بشم؟
اما این طور که نیست، اعضام ها یه نوبت های خاصی داره مثلا ممکنه شهریور باشه ، خب در این صورت نمیتونم برم دانشگاه! :wac:

لطفا راهنمایی کنید