PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ✔ نظام وظیفه و شرایط ادامه ی تحصیـل مشمولان || معافیت ها در پست اول و دوم

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25

MeMri
14-12-2011, 22:20
دوستان .. من دیگه واقعا بریدم و همش ب هدر بسته میخورم . هیچکی هم یه جواب درست حسابی بهم نمیده :(

اینجا هم یک بار میگم شاید یه بنده خدایی بود تونست کمک کنه

من متولد 69 هستم و الان 1 ترم دیگه فارغ التحصیل کاردانی دانشگاه آزاد میشم ( دیپلمم فنی هست ) میخوام کنکور سراسری 91 رو شرکت کنم ... در این صورت من که یک بار کاردانی گرفتم و الان دوباره میخوام سراسری کارشناسی یک رشته دیگه کنکور بدم معافیت تحصیلی بهم تعلق میگیره ؟؟؟/ یا حتما باید کاردانی به کارشناسی خودم رو فقط ادامه بدم ؟

اگر معافیت تعلق میگیره کدوم یکی از کد های داخل دفترچه رو باید انتخاب کنم . پارسال کد 12 بود برای امثال من . امسال نیست .

این تا اینجاااا

از این طرف به خاطر اینکه احتمال میدادم دانشگاه سراسری قبول نشم و اونوقت باید میرفتم خدمت ،، کنکور کاردانی به کارشناسی آزاد هم ثبت نام کردم که همین جمعه امتحانشه . پیش خودم گفتم یا سراسری رو قبول میشم یا اگه نشدم میرم همین آزاد ادامه رشته خودم

حالا باز مثاله اینجاست که اگه کاردانی به کارشناسی آزاد رو قبول بشم ، سراسری هم قبول بشم ، در صورت انصراف از دانشگاه آزاد و ثبت نام در دانشگاه سراسری مشکلی از لحاظ وظیفه پیش نمیاد باز ؟؟؟؟؟ یعنی انصراف ندم از آزاد بعدش دیگه نذارن ثبت نام کنم توی دانشگاه جدید و بفرستنم خدمت یه وقت !!!!

ای بمیرییییییییییییییییییییی وظیفه ی عمومییییی اییی بمیرییییی نظام وظییفهههههه

میدونم سرتون درد گرفت با این همه سوال و نوشته معذرت میخوام

سلام،

خیلی طولانی بود اما شما اگه مطمئن هستید پارسال هم بوده یکی از کدها رو بزنید چون قوانین عوض نشده و پابرجاست !

ittools
14-12-2011, 23:37
سوال من صفحه قبل موند QUOTE میکنم شاید یکی از دوستان تو نظام وظیفه آشنا داشته باشه و بپرسه

بچه ها این قضیه دو برادری معلوم نشد رفتم از نظام وظیفه بپرسم طوری برخورد کردن انگار با دزد داره حرف میزنه هیچ توضیحی هم نداد رفتم از یکی از افرادی که اونجا بودن پرسیدم گفت انگار شرط پدر بالای 60 سال بهش اضافه شده و شاید این بهمن ماه اجرا بشه کسی از صحتش اطلاع داره ؟

MeMri
15-12-2011, 02:27
سوال من صفحه قبل موند QUOTE میکنم شاید یکی از دوستان تو نظام وظیفه آشنا داشته باشه و بپرسه

سلام،

این قانون 2برادری حالا حالاها اجرا نمی شه! یه خبر گذاشته بودم که گفته بود شاید 10 سال دیگه اجرا بشه:18:
اینم منبع :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

mehr film
15-12-2011, 02:49
سلام،

خیلی طولانی بود اما شما اگه مطمئن هستید پارسال هم بوده یکی از کدها رو بزنید چون قوانین عوض نشده و پابرجاست !

البته با خوندن این مطلب در صفحه 443 همین تاپیک فهمیدم که دیگه نمیشه ...

اوهمچنين ادامه داد: فارغ التحصيلان مقطع كارداني مجاز به ادامه تحصيل در مقطع كارشناسي پيوسته نيستند مگر در رشته هاي هم نام با مقطع كارداني كه در اين صورت بايد تحصيل كارشناسي را حداكثر طي مدت 4 سال به اتمام برسانند.

gachsaran.karmandi
15-12-2011, 03:28
سلام. من الان سومه دبیرستانم.نظری.
متولد بهمن ماهه 1371 هستم.
من تا چه سنی میتونم نرم سربازی؟؟؟
--------------------------------------------------
یه سوال دیگه:
ما 3 تا برادر هستیم.یه پدر هم دارم 63 سالشه.حقوق بگیر هم هست.
برادر اولم خدمت رفت و تمام کردو اومد.برادره دومم 6.7 ساله پیش معافی گرفت.یادم نیست به چه دلیل.
همشونم ازدواج کردن و از خونمون رفتن.
خودم هم تیروئید دارم.
راهی برای معافی گرفتن دارم؟؟؟

matlabdoni
15-12-2011, 08:46
خواهشا دوستان اگر بلدند پاسخ منو بدهند:عجله دارم
من برگه شماره 1 دفترچه نظام وظیفه را پر کردم و برگه دفترچه 2 را هنوز نه یعنی پیش پزشک نرفتم برای معاینه عمومی.
حالا سوالم اینه که من میخوام از معافیت پزشکی استفاده کنم و بعد از ارسال دفترچه جوابش میاد که کدام بیمارستان باید برم.
حالا با این حال باید برای تکمیل بررگه شماره 2 قبل ارسال دفترچه پیش دکتر عمومی برم یا نه؟؟؟

خواهشا دوستان جواب بدهند عجله دارم

Alireza.Malek
15-12-2011, 09:51
زودتر بفرست تا غیبت نخوری
اصلا هم معلوم نیست کی باید اعزام بشی ولی احتمالا 4 ماه بعد از ارسال دفترچه

خب اگه 4 ماه بعد باشه که کنکور میپره!! چیکار کنم؟:19:

ittools
15-12-2011, 10:39
سلام،

این قانون 2برادری حالا حالاها اجرا نمی شه! یه خبر گذاشته بودم که گفته بود شاید 10 سال دیگه اجرا بشه:18:
اینم منبع :

ممنون :11:
یعنی ما رو مسخره کردن دیگه :13:

matlabdoni
15-12-2011, 11:37
یعنی ما رو مسخره کردن دیگه :13:

بله .شدید تایید می شود من هم تو سایت نظام وظیفه دیدم نوشته بود حداقل 10 ساله دیگه.:46::41:

MojiOS
15-12-2011, 13:30
من الان دارم کنکور 91 ثبت نام می کنم. کد وضعیت نظام وظیفه رو چند باید بزنم؟!
متولد فروردین 72 هستم و کنکور 90 قبول نشدم و می خوام 91 شرکت کنم.
ممنون

Alireza.Malek
15-12-2011, 14:19
من الان دارم کنکور 91 ثبت نام می کنم. کد وضعیت نظام وظیفه رو چند باید بزنم؟!
متولد فروردین 72 هستم و کنکور 90 قبول نشدم و می خوام 91 شرکت کنم.
ممنون

کد 4 رو باید بزنی دوست عزیز.

lmohsen
15-12-2011, 14:30
دوستان لطفا راهنمایی کنید:
من امسال ازاد قبول شدم الانم دانشجو ازاد هستم اما میخوام سراسری 91 کنکور بدم که اگه قبول شدم
ازاد رو انصراف بدم برم سراسری ثبت نام کنم
الان چه کدی رو برای نظام وظیفه باید بزنم؟
کدی برای من با این شرایط نیست
چه کار کنم؟
راستی خدمت نرفتم هنوز !

Reza31001
15-12-2011, 16:46
شما معافیت تحصیلی دارین ولی من نفهمیدم مشمول کد 5 میشین یا کد 6
بهتره به دفتر پلیس +10 مراجعه کنید تا خیالتون هم راحت بشه:20:
احتمالا کد 6 باشید

lmohsen
15-12-2011, 18:49
شما معافیت تحصیلی دارین ولی من نفهمیدم مشمول کد 5 میشین یا کد 6
بهتره به دفتر پلیس +10 مراجعه کنید تا خیالتون هم راحت بشه:20:
احتمالا کد 6 باشید
مرسی از راهنماییتون
اما الان که دفاتر بسته هستند و فردا هم اخرین مهلته ثبت نام هستش(احتمال 99% مثل سال های دیگه تمدید میشه)
میخوام ثبت نام کنم خیال خودمو راحت کنم!:31:
دوستان دیگه کسی اطلاع نداره؟

MojiOS
15-12-2011, 19:29
کد 4 رو باید بزنی دوست عزیز.
همین الان ثبت نام کنکور رو انجام دادم رشته هنر و طبق فرمایش شما کد 4 رو زدم. ممنون از راهنماییتون:20:

Alireza.Malek
15-12-2011, 19:50
مرسی از راهنماییتون
اما الان که دفاتر بسته هستند و فردا هم اخرین مهلته ثبت نام هستش(احتمال 99% مثل سال های دیگه تمدید میشه)
میخوام ثبت نام کنم خیال خودمو راحت کنم!:31:
دوستان دیگه کسی اطلاع نداره؟

اگه متولد نیمه دوم 71 باشی کدت 5 هست.

Iranian boy10
15-12-2011, 20:08
از سوي رييس‌جمهور:

اصلاحیه قانون خدمت وظيفه عمومی ابلاغ شد
رييس جمهور قانون اصلاح موادي از قانون خدمت وظيفه عمومي را براي اجرا ابلاغ کرد.
در اجراي اصل يکصد و بيست و سوم (123) قانون اساسي ، قانون اصلاح موادي از قانون خدمت وظيفه عمومي که با عنوان طرح به مجلس ‌شوراي ‌اسلامي تقديم شده بود، پس از تأييد شوراي نگهبان از سوي رئيس جمهور براي اجرا ابلاغ شد.

بر اساس اين قانون، هر فرد ذکور ايراني در ماهي که طي آن ماه به سن هجده سال تمام مي‌رسد مشمول مقررات خدمت وظيفه عمومي است.

بر اين اساس ، مدت خدمت دوره ضرورت (24) ماه است و درصورتي‌که مشمولان مازاد و يا کمتر از تعداد مورد نياز باشد ستادکل با کسب اجازه از فرماندهي‌کل آن را به کمتر يا بيشتر از مدت دوره ضرورت تغيير مي‌دهد و همه مشمولين قادر به خدمت و بلامانع، به خدمت دوره ضرورت اعزام مي‌شوند و پس از فرا گرفتن آموزش‌هاي نظامي لازم در ابتداء خدمت، بقيه خدمت دوره ضرورت را انجام مي‌دهند.

بر اين اساس،‌ تعيين ترتيب تقدم و سهميه‌بندي مشمولين وظيفه بين هر يک از نيروهاي مسلح، توسط ستاد کل با تصويب فرماندهي کل صورت مي‌گيرد.

بر اساس اين قانون، نحوه تأمين سهميه هر يک از نيروهاي مسلح از مشمولين هر دوره، به وسيله کميسـيوني انجام مي‌شود که از نمايندگان نيروهاي مزبور به رياست رئيس سازمان تشکيل مي‌شود.

هم‌چنين سپاه مي تواند مشمولين مورد نياز خود را در هر دوره طبق ضوابط خاص پذيرش سپاه، از بين بسيجيان داراي برگه اعزام به خدمت به ميزان سهميه‌اي که ستاد کل تعيين مي‌کند، انتخاب نموده و قبل از تاريخ اعزام آنان فهرست اسامي آنها را به واحدهاي تابعه سازمان اعلام کند. اين مشمولين براي انجام خدمت وظيفه عمومي در اختيار سپاه قرار مي‌گيرند و نيروهاي مسلح مي‌توانند مشمولين متخصص مورد نياز خود را در سطح کارشناس و بالاتر به ميزان سهميه‌اي که ستاد کل تعيين مي‌کند به عنوان مشمول خاص از ستاد کل درخواست کنند.

بر اين اساس، وزارت آموزش و پرورش موظف است فارغ التحصيلان تربيت معلم در مراکز آموزشي، از طريق سازمان آنان را به مراکز آموزشي نظامي براي طي دوره آموزش رزم مقدماتي اعزام کند و دولت موظف است همه ساله اعتبارات لازم را براي آموزش‌هاي فوق در اختيار سپاه قرار دهد.

بر اين اساس،‌ آن عده از محصلين مراکز آموزش کادر ثابت نيروهاي مسلح که قبل از پايان دوره آموزش مستعفي يا اخراج شوند، فقط از طي دوره آموزش نظامي معاف مي‌شوند، لکن بايد خدمت دوره ضرورت را انجام دهند. درصورتي که محصلين به علت بيماري يا عدم صلاحيت که ناشي‌ از اعمال ارادي آنان نباشد برکنار شوند، مدت تحصيل جزو خدمت دوره ضرورت آنان محسوب مي‌شود و افسران و درجه داران نيروهاي مسلح، در صورتي که قبل از نيل به درجه به موجب مقررات استخدامي مربوط از خدمت مستعفي يا اخراج شوند، فقط از طي دوره آموزش نظامي معاف مي‌شوند لکن بايد خدمت دوره ضرورت را انجام دهند و اگر بعد از پايان دوره آموزش از خدمت مستعفي يا اخراج گردند و خدمت آنان از مدت دوره ضرورت کمتر باشد بقيه دوره ضرورت را انجام مي‌دهند.

بر اين اساس ، مشمولين و کارکنان وظيفه داوطلبي که با داشتن حداقل گواهينامه پنجم ابتدائي و سپردن پنج سال تعهد خدمت نظامي يا شش سال تعهد خدمت کارمندي، به صورت پيماني در نيروهاي مسلح استخدام مي‌شوند، خدمت آنان به منزله انجام خدمت دوره ضرورت تلقي مي شود و پس از پايان تعهد از کارت پايان خدمت برخوردار مي‌گردند. در صورتي که قبل از خاتمه تعهد از خدمت مستعفي يا برکنار گردند، چنانچه مشمول معافيت‌هاي قانوني نباشند، خدمت دوره ضرورت به نسبت چهار ماه خدمت يک ماه از خدمت دوره ضرورت آنان محسوب مي‌شود و بقيه خدمت دوره ضرورت را برابر قانون انجام مي‌دهند، مگر اين که علت رهايي، بيماري يا عدم صلاحيت ناشي از اعمال غير ارادي آنان به تشخيص هيأت بدوي سازمان مربوط باشد که در اين صورت مدت تعهد انجام شده به نسبت از مدت خدمت دوره ضرورت کسر مي‌شود.

بر اين اساس، کساني که به سن هجده سال تمام مي‌رسند، پس از انتشار آگهي ‌احضار، موظفند ظرف شش ماه خود را به سازمان معرفي نمايند و سازمان مکلف است، حداکثر ظرف ششماه تکليف مشمولين وظيفه را تعيين نمايد و آنها را به خدمت اعزام يا برابر مقررات از خدمت دوره ضرورت معاف کند.

هم‌چنين سازمان ثبت احوال کشور مکلف است صورت اسامي متولدين ذکور شهرستان‌ها و بخش‌هايي را که در سال بعد بايد به وضع مشموليت آنها رسيدگي شود به تفکيک هرماهه به سازمان وظيفه عمومي تسليم کند.

بر اين اساس ، دانش‌آموزان مدارس و دانشجويان مراکز آموزش عالي وابسته به وزارت آموزش و پرورش و يا مورد تأييد آن وزارت و دانشجويان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي دولتي يا غيردولتي داخلي و خارجي مورد تأييد وزارتخانه‌هاي علوم و بهداشت و طلاب حوزههاي ‌علميه که در حين تحصيل به سن مشموليت رسيده و يا مي‌رسند، تا زماني که به تحصيلات خود ادامه مي‌دهند، از اعزام به خدمت دوره ضرورت معاف مي‌باشند.

بر اين اساس ، صدور معافيت تحصيلي دانش‌آموزان، دانشجويان و طلاب علوم ديني، موکول به ارائه گواهي اشتغال به تحصيل آنان از طريق مراجع ذي‌ربط است و مدت اعتبار آن تا يک سال پس از صدور گواهي پايان تحصيلات در هر مقطع مي‌باشد.

هم‌چنين ، مشمولين ديپلم که حداکثر يک سال پس از فراغت از تحصيل در يکي از دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي داخل يا خارج از کشور که مورد تأييد وزارتخانه‌هاي علوم و بهداشت مي‌باشند پذيرفته شوند تا زماني که وفق تبصره (1) ماده (33) به تحصيل اشتغال دارند، مي‌توانند مشروط به اين‌که داراي غيبت غيرموجه نباشند از معافيت تحصيلي استفاده نمايند. اين معافيت براي هر مقطع فقط يک بار داده مي‌شود.

بر اين اساس ، مشمولين داراي مدرک کارشناسي و بالاتر و معادل آن در حوزه‌هاي علميه علاقمند به تحصيل درخارج از کشور در صورتي که از نظر مقررات اين قانون و وزارتخانه‌هاي علوم و بهداشت، حائز شرايط ادامه تحصيل در خارج ازکشور باشند و دانشگاه‌ها و رشته‌هاي آنها مورد تأييد وزارتخانه‌هاي فوق باشد، مي‌توانند با سپردن تضمين‌هاي لازم با استفاده از مقررات اين قانون براي تحصيل به خارج از کشور مسافرت نمايند.

بر اساس اين قانون، ايرانيان مقيم خارج از کشور، فرزندان مأمورين ثابت دولت جمهوري اسلامي ايران در خارج از کشور و هم‌چنين کساني که قانوناً تحت کفالت، يا ولايت قانوني آنها مي‌باشند، چنانچه در حين تحصيل در مدارس ايراني مستقر در خارج از کشور و يا مؤسسات آموزشي کشورهاي خارج مورد تأييد آموزش و پرورش و طلاب حوزه‌هاي علميه مورد تأييد شوراي ‌عالي حوزه‌هاي علميه به سن مشموليت برسند از معافيت تحصيلي بهره‌مند مي‌گردند و ادامه تحـصيل آنان تا سقف يک سال پس از فراغت از تحصيل در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالي خارج از کشورکه مورد تأييد وزارتخانه‌هاي علوم يا بهداشت هستند بلامانع مي‌باشد.

بر اين اساس ، همه مشمولين وظيفه بايد قبل از اعزام به خدمت توسط يک پزشک از نيروهاي مسلح معاينه شوند و در صورت نبودن پزشک از نيروهاي مسلح، توسط پزشکان غيرنظامي متعهد که صلاحيت آنان به وسيله نيروي انتظامي تأييد شده باشد، معاينه گردند.

بر اين اساس ، چنانچه رئيس سازمان يا نماينده او اطمينان حاصل نمايد که رأي شوراي پزشکي مطابق مقررات صادر نشده است، پرونده را براي بررسي به شوراي عالي پزشکي که از سه پزشک متخصص نيروهاي مسلح تشکيل مي‌گردد ارجاع مي‌دهد. نظر اين شورا قطعي و لازم الاجراء است.

بر اساس اين قانون، مشمولين زير حسب مورد از انجام خدمت دوره ضرورت معاف مي‌باشند:

· يگانه فرزند ذکور مراقب يا نگهدارنده پدر نيازمند مراقبت که قادر به اداره امور خود نباشد.

· يگانه مراقب يا نگهدارنده مادر فاقد شوهر

· تنها برادر تنيِ سرپرست خواهر فاقد پدر، همسر و فرزند ذکور غيرمحجور

· تنها برادرِ سرپرستِ برادرِ کبيرِ نيازمندِ مراقب و فاقد پدر و همسر و فرزند ذکور غير محجور و فاقد شغل

· يگانه سرپرست برادر کمتر از هجده سال تمام

· يگانه نوه ذکور مراقب يا نگهدارنده جد فاقد فرزند يا جده فاقد شوهر و فرزند

· مشمولي که همسرش فوت نموده و از او داراي فرزند صغير بوده مادامي که ازدواج مجدد نکرده است و يا همسري دارد که بعد از ازدواج معلول شده و نيازمند مراقبت باشد.

· از چند برادر واجد شرايط اعزام به خدمت در صورت اعزام يکي از برادران به خدمت، يکي از برادران مي‌تواند تا اتمام خدمت او از تعويق اعزام استفاده نمايد.

· در مورد معافيت از انجام خدمت ضرورت يک نفر از فرزندان خانواده‌اي که دو برادر آنان خدمت سربازي را انجام داده‌اند، ستاد کل نيروهاي مسلح تصميم‌گيري مي‌کند.

· يکي از فرزندانِ پسر سربازي که در حين خدمت سربازي فوت کند و يا يکي از فرزندان ذکور خانواده‌اي که يک فرزند آن خانواده در حين انجام خدمت سربازي فوت نموده باشد.

بر اين اساس ، نحوه معافيت از خدمت فرزندان ذکور مددجويان به شرح زير است:

· يکي از فرزندان ذکور مادران فاقد شوهر تحت پوشش کميته امداد حضرت امام(ره) و سازمان بهزيستي از انجام خدمت دوره ضرورت معاف است.

· مشمولاني که حداقل يک فرزند معلول داشته باشند از انجام خدمت دوره ضرورت معاف مي‌باشند.

· تنها پسر خانواده‌هايي که داراي سه فرزند اناث يا بيشتر باشند از انجام خدمت دوره ضرورت معافند.

· مشمولاني که با معلولان اناث داراي معلوليت جسمي ـ حرکتي ازدواج کنند به صورت موقت از انجام خدمت دوره ضرورت معاف مي‌شوند و پس از گذشت پنج‌سال از استمرار ازدواج آنها معافيت موقت به معافيت دائم تبديل مي‌شود.

بر اين اساس ، مشمولاني که پدر يا مادر يا فرزند يا برادر يا خواهر آنان در راه به ثمر رسيدن انقلاب اسلامي و استمرار آن شهيد يا جانباز يا اسير يا جاويدالاثر شده يا بشوند و مراتب مورد تأييد نهادهاي ذيربط باشد به شرح ذيل از انجام خدمت سربازي معاف مي‌شوند:

· همه فرزندان ذکور شهدا و جاويدالاثران(مفقودين) از انجام خدمت دوره ضرورت معاف مي باشند.

· به ازاء هرشهيد يا آزاده با حداقل بيست و چهار ماه سابقه اسارت يا جانباز با حداقل (25%) جانبازي يا جاويدالاثر(مفقود) فاقد فرزند ذکور يک نفر از برادران آنها از انجام خدمت دوره ضرورت معاف مي‌شوند.

· به ازاء هر بيست و چهار ماه آزادگي، (25%) جانبازي و سي ماه سابقه حضور در جبهه يک نفر از فرزندان آزادگان، جانبازان و رزمندگان معاف مي‌گردد.

· اين امتيازات براي بهره‌مندي از تسهيلات اين بند قابل جمع است و درمورد معافيت کساني که مدت جانبازي يا حضور در جبهه يا مدت آزادگي و اسارت آنها در حد معافيت يک فرزند آنان نيست، با درصد جانبازي و مدت حضور در جبهه و مدت دوران اسارت محاسبه مي‌شود.

· همه مشمولين جانباز داراي حداقل ده درصد (10%) جانبازي از انجام خدمت دوره ضرورت معاف مي باشند.

· يک فرزند خوانده قانوني ذکور جانبازي که برابر گواهي بنياد شهيد و امور ايثارگران صاحب فرزند نمي شود از انجام خدمت دوره ضرورت معاف مي‌شود.

· مشمولاني که با جانبازان اناث داراي درصد جانبازي بيست و پنج درصد(25%) و بالاتر ازدواج کنند به صورت موقت از انجام خدمت دوره ضرورت معاف مي‌شوند و پس از گذشت پنج‌سال از معافيت موقت آنان در صورت استمرار ازدواج معافيت موقت به معافيت دائم تبديل مي‌گردد.

· بر اين اساس ، همه مشموليني که براي انجام خدمت وظيفه عمومي اعزام مي‌شوند، هم‌چنين کساني که از انجام خدمت معاف مي‌گردند، بايد آموزش‌هاي نظامي و انتظامي اعم از عمومي و تخصصي را مطابق دستورالعملي که توسط ستادکل با همکاري سازمان‌هاي نيروهاي مسلح تهيه مي‌شود و به تصويب فرماندهي کل مي‌رسد، طي کنند.

بر اين اساس ، نيروهاي مسلح و سازمان‌هاي وابسته و ساير دستگاه‌ها که کارکنان وظيفه را در اختيار دارند مکلفند با توجه به اعتبارات مصوب، امکانات زيست، پوشاک، خوراک، بهداشت و درمان متناسب آنان در محل خدمت را فراهم کنند.

هم‌چنين دولت موظف است اعتبارات مورد نياز براي زيست، پوشاک، خوراک، بهداشت و درمان سربازان وظيفه را به شرح ذيل در اختيار نيروهاي مسلح و ساير دستگاه‌هاي به‌کارگيرنده کارکنان وظيفه قرار دهد:

· خوراک کارکنان وظيفه به ميزان دوبرابر خوراک کارکنان دولت

· پوشاک و زيست سربازان وظيفه به ميزان سه هزاربرابر ضريب ريالي

· هزينه‌هاي بهداشت و درمان برابر سرانه مصوب دولتي

بر اين اساس ، افسران و درجه‌داران وظيفه در صورت اعزام به مأموريت يا انتقال يا خدمت در مناطق محروم و بد آب و هوا و مناطق عملياتي مشمول مقررات فوق‌العاده و مزاياي مربوط به افسران و درجه داران کادر ثابت نسبت به حقوق آنان مي‌باشند. ساير کارکنان وظيفه در موارد مذکور از دوسوم فوق‌العاده‌ها و مزاياي درجه گروهبان دومي کادر ثابت برخوردار مي‌شوند.

بر اساس اين قانون، دولت موظف است اعضاء خانوادهِ تحتِ تکفلِ کارکنان وظيفه را در طول مدت خدمت تحت پوشش قرار دهد و به آنان مستمري پرداخت کند.

هم‌چنين مشمولين خدمت دوره ضرورت چنانچه در مدت آموزش اوليه و يا در حين خدمت مرتکب غيبت يا فرار گردند به نحوي که ادامه خدمت آنان مستلزم تجديد دوره آموزش باشد، ضمن رسيدگي قانوني به غيبت يا فرار آنان، مجدداً به دوره آموزش اعزام مي‌شوند و پس از پايان آموزش در يگان قبلي به خدمت ادامه مي‌دهند. مدت آموزش قبلي اين افراد جزو خدمت آنان محسوب نمي‌شود.

بر اين اساس ، همه کارکنان وظيفه که در اجراء ماده فوق در اختيار دستگاه‌هاي دولتي و نهادها قرار مي‌گيرند بايد قبل از به‌کارگيري، دوره‌هاي آموزش نظامي مورد نياز را در نيروهاي مسلح طي نمايند.

بر اساس اين قانون، به‌منظور ارتقاء منزلت و بهينه‌سازي اوقات فراغت کارکنان وظيفه بايد زمينه‌هاي استمرار آموزش‌هاي نظامي، عقيدتي، سياسي، ورزشي، خدماتي، فني و حرفه‌اي و سوادآموزي در ضمن خدمت فراهم شود.

هم‌چنين در مراکز و پادگان‌هاي آموزشي و يگان‌ها دفتر مشاوره و راهنمايي براي کمک به سربازان و ارتباط با خانواده آنان در موارد لازم تشکيل مي‌گردد. اين دفاتر موظف‌اند به محض ورود سرباز به پادگان و يگان محل خدمت بر اساس فرم‌هاي از پيش طراحي‌شده محل آموزش و محل خدمت فرد و نحوه ارتباط خانواده با مشمول و يگان را به خانواده اطلاع دهد و نظرات خانواده را در مورد استعدادها، توانايي‌ها و ويژگي‌هاي خاص فرد جويا شود.

بر اين اساس ،همه کارکنان وظيفه و عائله تحت تکفل آنها مطابق آيين‌نامه‌اي که از سوي وزارت دفاع با همکاري وزارتخانه‌هاي کشور و تعاون، کار و رفاه اجتماعي تهيه مي‌شود و پس از تأييد ستادکل به تصويب هيأت وزيران مي‌رسد تحت پوشش بيمه خدمات درماني نيروهاي مسلح قرار مي‌گيرند.

منبع: ایسنا

PBAT
15-12-2011, 20:22
درود

دوستان من متولد نيمه ي اول 71 هستم و ميخوام امسال كنكور سراسري شركت كنم(در حال حاضر مشغول به تحصيل هستم و معافيت تحصيلي دارم)بايد كد 6 رو بزنم؟ممنون.

Life24
15-12-2011, 22:04
سردار زاده‌كمند گفت: حداكثر فرجه تحصيلي براي دانش‌آموزان 20 سال تمام، كارداني2 سال و نيم، كارشناسي ناپيوسته و كارشناسي ارشد ناپيوسته 3 سال، كارشناسي پيوسته 5 سال، ارشد پيوسته 6 سال، دكتراي پزشكي 8 سال و دكتراي تخصصي 6 سال است.
وي اظهار داشت: مدت مجاز براي تعيين وضعيت مشمولان پس از فراغت، اخراج يا انصراف از تحصيل در داخل و خارج از كشور يك سال پيش بيني شده است.قديم 6 ماه فرصت داشتي بعد از اتمام درس خودت رو معرفي كني و دفترچه بفرستي درسته؟
الان يعني شده 1 سال؟ يكسال بعد از تمام شدن درس وقت داري تا دفترچه بفرستي؟
6 ماه اضافه شده؟ يا قديم هم همين بود؟

hamid_diablo
15-12-2011, 22:20
بلاخره مدت سربازی چی شد؟

همون 24 ماه شده؟

---------- Post added at 10:20 PM ---------- Previous post was at 10:18 PM ----------

قانون ایثارگری که باهاش کسری میشه گرفت تغییری نکرده؟همون حداکثر 9 ماهه؟

gachsaran.karmandi
16-12-2011, 00:08
سلام. من الان سومه دبیرستانم.نظری.
متولد بهمن ماهه 1371 هستم.
من تا چه سنی میتونم نرم سربازی؟؟؟
--------------------------------------------------
یه سوال دیگه:
ما 3 تا برادر هستیم.یه پدر هم دارم 63 سالشه.حقوق بگیر هم هست.
برادر اولم خدمت رفت و تمام کردو اومد.برادره دومم 6.7 ساله پیش معافی گرفت.یادم نیست به چه دلیل.
همشونم ازدواج کردن و از خونمون رفتن.
خودم هم تیروئید دارم.
راهی برای معافی گرفتن دارم؟؟؟

خواهشا جواب بدید

alafboys
16-12-2011, 09:25
سلام به همه ی دوستان . آقا من دیگه خسته شدم . فقط میخوام بشینم گریه کنم . :19::19::19:
یه مشکل دارم . یه جا میگه میشه . یه جا میگه نمیشه :41::41::41: مشکل :

سلام .
من متولد ۱۳۷۱/۱۰/۱۹ هستم
کنکور ۹۰ قبول شدم . و ورودی مهر ماه دانشگاه آزاد اسلامی – تهران جنوب هستم ( دانشجو هستم ) ( دیروز در پلیس+۱۰ گواهی معافیت تحصیلیم رو ثبت کردم )
در کنکور سال ۹۱ ثبت نام کردم .
نتایج کنکور ۱۵ شهریور ۹۱ میاد . و ۱ مهر دانشجو ها میرن دانشگاه . یعنی ۱۵ روز بلا تکلیف .
۱٫من اگه سال ۹۱ قبول شم . میتونم از دانشگاه الانم انصراف بدم و برم دانشگاه جدید ؟
۲٫ دوباره برای دانشگاه جدید به من معفیت تحصیلی تعلق میگیره ؟
۳٫ فرجه ی ۴ ماهه به من داده میشه تا او ۱۵ روز با تکلیفم رو توش بگزورنم ؟
در کل میتونم دوباره کنکور بدم یا نه ؟ کنکور دانشگاه آزاد چطور ؟

بعد جواب سایت نظام وظیفه هم این بود : ( که چیزی نفهمیدم )

1-اگر نظام وظیفه قبول بکنه موردی نداره.
۲-معمولا نظام وظیفه نامه رو بهتون میده.مگر اینکه گیر الکی بهت بدن.
۳-شما اگه انصراف بدی بی برو برگرد سرباز میشی.پس فرجه ای در کار نیست.فقط میتونی منتقل بشی به یه دانشگاه دیگه.

جون من یکی جواب بده دارم خول میشم . شرمنده اگه سرچ نکردم . دیگه به اینجام رسیده

Reza31001
16-12-2011, 09:33
1- بله
2- آره ولی فکر نکنم دو باره 5 سال بهتون تعلق بگیره ( برای کارشناسی) احتمالا میگن یه سالش رو مصرف کردین گرچه 4 سال هم بای گرفتن لیسانس کافیه
3- نمیدونم ولی وقتی 15 شهریور نتیجه قبولی تو دانشگاه بیاد طبیعتا دیگه از سربازی نباید خبری باشه چون قبولی دانشگاهتون قطعی شده

سراسری که میتونید دوباره بدین ولی آزاد رو باید از خود دانشگاه پرس و جو کنید

.apm.
16-12-2011, 11:39
از سوي رييس‌جمهور:

اصلاحیه قانون خدمت وظيفه عمومی ابلاغ شد

بر اين اساس، کساني که به سن هجده سال تمام مي‌رسند، پس از انتشار آگهي ‌احضار، موظفند ظرف شش ماه خود را به سازمان معرفي نمايند و سازمان مکلف است، حداکثر ظرف ششماه تکليف مشمولين وظيفه را تعيين نمايد و آنها را به خدمت اعزام يا برابر مقررات از خدمت دوره ضرورت معاف کند.

منبع: ایسنا

این یعنی چی اونوقت؟؟؟؟؟؟؟؟؟ 6 ماه؟؟؟ :13:

هر روز یه قانون جدید.:9::9::44::44::9::9: حالا این قانونای جدید شامل کسایی هست که از سال بعد وارد 18 سال میشن یا برای همه است؟

نادر1368
16-12-2011, 11:46
يکي از فرزندان ذکور مادران فاقد شوهر تحت پوشش کميته امداد حضرت امام(ره) و سازمان بهزيستي از انجام خدمت دوره ضرورت معاف است.
دوتا از برادرام خدمت کردن با این شرایط من معاف میشم!؟

Dige-Boridam
16-12-2011, 11:57
سلام دوستان :11: . من متولد نیمه اول 70 هستم و الان دانشجوی ترم 3 مقطع کارشناسی هستم. میخوام دوباره کنکور بدم. مهر ماه رفتم نظام وظیفه پرسیدم که میتونم کنکور بدم یا نه ؟ اونا هم گفتن میتونی کنکور بدی و اگه قبول بشی 4 ترم از سنواتت کم میکنن. ولی دفترچه کنکور رو که گرفتم کدهای نظام وظیفه اش نسبت به پارسال خیلی تغییر کرده. میدونم الان مهم نیست کدوم کد رو بزنم و روز ثبت نام دانشگاه ها مهمه که چه وضعیتی داشته باشم ولی برام جای سوال شده که هیچ کدی نسبت به کنکور مجدد دانشجویان دارای معافیت تحصیلی نیست.
آیا این قانون که دانشجویان در حال تحصیل میتونن دوباره کنکور بدن و در صورت قبولی رشتشون رو عوض کنن حذف شده ؟؟؟ :41:

behdana
16-12-2011, 13:20
سلام به همه ی دوستان . آقا من دیگه خسته شدم . فقط میخوام بشینم گریه کنم . :19::19::19:
یه مشکل دارم . یه جا میگه میشه . یه جا میگه نمیشه :41::41::41: مشکل :

سلام .
من متولد ۱۳۷۱/۱۰/۱۹ هستم
کنکور ۹۰ قبول شدم . و ورودی مهر ماه دانشگاه آزاد اسلامی – تهران جنوب هستم ( دانشجو هستم ) ( دیروز در پلیس+۱۰ گواهی معافیت تحصیلیم رو ثبت کردم )
در کنکور سال ۹۱ ثبت نام کردم .
نتایج کنکور ۱۵ شهریور ۹۱ میاد . و ۱ مهر دانشجو ها میرن دانشگاه . یعنی ۱۵ روز بلا تکلیف .
۱٫من اگه سال ۹۱ قبول شم . میتونم از دانشگاه الانم انصراف بدم و برم دانشگاه جدید ؟
۲٫ دوباره برای دانشگاه جدید به من معفیت تحصیلی تعلق میگیره ؟
۳٫ فرجه ی ۴ ماهه به من داده میشه تا او ۱۵ روز با تکلیفم رو توش بگزورنم ؟
در کل میتونم دوباره کنکور بدم یا نه ؟ کنکور دانشگاه آزاد چطور ؟

بعد جواب سایت نظام وظیفه هم این بود : ( که چیزی نفهمیدم )

1-اگر نظام وظیفه قبول بکنه موردی نداره.
۲-معمولا نظام وظیفه نامه رو بهتون میده.مگر اینکه گیر الکی بهت بدن.
۳-شما اگه انصراف بدی بی برو برگرد سرباز میشی.پس فرجه ای در کار نیست.فقط میتونی منتقل بشی به یه دانشگاه دیگه.

جون من یکی جواب بده دارم خول میشم . شرمنده اگه سرچ نکردم . دیگه به اینجام رسیده

سلام
بله میتونید دوباره در کنکور سراسری دولتی و آزاد شرکت کنید و پس از قبولی دانشگاهتون رو عوض کنید. اگر دانشگاه جدیدتون آزاد باشه که معافیت تحصیلی فعلی رو ارسال میکنن اونجا . اگر دولتی باشه که لغو معافیت میشین دوباره دانشگاه جدید براتون در خواست معافیت تحصیلی میکنه.
این مطلب رو بخون:

موفق باشی

naseri18
16-12-2011, 17:07
سلام به همه من الان 20 سالمه متولد نیمه دوم 69 هستم وترم 5 پیام نورم امسال می تونم تو کنکور 91 شرکت کنم و بعد تغییر رشته بدم از نظر نظام وظیفه مشکلی نداره؟ممنون

saeed 1428
17-12-2011, 12:09
سلام تو مدارک در خواستی نوشته یک قطعه عکس سیاه وسفید یعنی چه؟ حتما باید ساه سفید باشه؟

behrouz206
17-12-2011, 13:09
سلام
در حین تحصیل میشه برا معافیت پزشکی اقدام کرد ؟
برای صافی کف پا معاف دائم میکنند؟ سیستمش چه جوریه باید بریم دکترای خودشون معاف کنند؟
مرسی

hamid_diablo
17-12-2011, 13:52
برای صافی کف پا معاف دائم میکنند؟ سیستمش چه جوریه باید بریم دکترای خودشون معاف کنند؟

نه در حین تحصیل نمیشه معافیت پزشکی گرفت اما معافیت کفالت رو میشه اقدام کرد

در مورد معافیت صافی پا بله میشه معافیت گرفت به سایت police.ir مراحعه کنی جوابتو میگیری

راستی یه سئوال عرق دست و پا رو میشه معافی گرفت؟

نادر1368
17-12-2011, 14:08
زنگ زدم نظام وظیفه گفت برای معافیت مدد جویان باید دو برادر باشین!تو این ابلاغیه نگفته کی قراره این قانون اجرا بشه؟!اخه طرف گفت تا 90 همون قانونه که باید دو برادر باشین:2:حالم واقعا داره به هم میخوره !

· يکي از فرزندان ذکور مادران فاقد شوهر تحت پوشش کميته امداد حضرت امام(ره) و سازمان بهزيستي از انجام خدمت دوره ضرورت معاف است.
خودم می دونم از دوتا یکی معاف میشن ولی فکر کردم قانون اصلاح شده!

matlabdoni
17-12-2011, 14:47
دوستان راهنمایی کنید
من رفتم امروز پلیس +10 برای معافیت تحصیلی اقدام کردم و 10000 تومن هم پرداخت کردم .بعد ادرس منزل را اشتباه نوشته.

حالا می خواستم بدونم مشکلی به وجود میاد؟میشه خودم همانروز برم تو پست و نامه را بگیرم.

آخه می ترسم بگه 10000 تومنه دیگه بده تا ادرستو درست کنم.....منم که الان ...........
تو را خدا اهنمایی کنید

bod65
17-12-2011, 23:36
سلام

همه دوستانی که از قضایای این چند وقت در رابطه با حذف معافیت کفالت ، معافیت چند برداری و قص علی هذا ... متضرر شدن یا می شوند و یا مثل من در اضطراب هستند
دوشنبه صبح روبروی سینمای آزادی (تهران) برای ملاقات با رئیس نظام وظیفه حاضر بشوند
مطمئن باشید اگر تعداد دوستان از 100 نفر بگذرد مسئله پوشش خبری پیدا می کند و صدامون به جایی میرسد ... و اگر نه به آینده امیدوار نباشید
این رو بدانید هر حرفی که سردار بعد از دوشنبه در رابطه با کفالت و دو برادری بزند به خاطر پرستیژ فرماندهی هم که شده، غیر قابل برگشت خواهد بود
پس برای سرنوشت خودتون شوخی نگیرید

sourena
17-12-2011, 23:58
سلام
مرسی

در حین تحصیل معافیت پزشکی نمیدن.

من خودم روی صافی کف پا معاف شدم!

میتونی یه عکس از پات بذاری تا بگم معافی یا نه؟ وزن و قدت رو هم بگو.

جدیدا خیــلی سخت معافی کف پا و واریکوسل میدن :13:
شما باید درست که تموم شد دفترچه بفرستی ... خودشون بیمارستان معرفی میکنن

سلام

همه دوستانی که از قضایای این چند وقت در رابطه با حذف معافیت کفالت ، معافیت چند برداری و قص علی هذا ... متضرر شدن یا می شوند و یا مثل من در اضطراب هستند
دوشنبه صبح روبروی سینمای آزادی (تهران) برای ملاقات با رئیس نظام وظیفه حاضر بشوند
مطمئن باشید اگر تعداد دوستان از 100 نفر بگذرد مسئله پوشش خبری پیدا می کند و صدامون به جایی میرسد ... و اگر نه به آینده امیدوار نباشید
این رو بدانید هر حرفی که سردار بعد از دوشنبه در رابطه با کفالت و دو برادری بزند به خاطر پرستیژ فرماندهی هم که شده، غیر قابل برگشت خواهد بود
پس برای سرنوشت خودتون شوخی نگیرید

197 رو میگی؟ کدوم رسانه ای عزیزم؟ دلت خوشه؟ شما برو ... بیا اینجا خبرش رو بده به ما!

دوستان راهنمایی کنید
من رفتم امروز پلیس +10 برای معافیت تحصیلی اقدام کردم و 10000 تومن هم پرداخت کردم .بعد ادرس منزل را اشتباه نوشته.

حالا می خواستم بدونم مشکلی به وجود میاد؟میشه خودم همانروز برم تو پست و نامه را بگیرم.

آخه می ترسم بگه 10000 تومنه دیگه بده تا ادرستو درست کنم.....منم که الان ...........
تو را خدا اهنمایی کنید

نهایتا 500 تومن میگیرن!

naseri18
18-12-2011, 13:58
سلام به همه من الان 20 سالمه متولد نیمه دوم 69 هستم وترم 5 پیام نورم امسال می تونم تو کنکور 91 شرکت کنم و بعد تغییر رشته بدم از نظر نظام وظیفه مشکلی نداره؟ممنون

shahin666
18-12-2011, 15:01
سلام
من تک پسر هستم و پدرم الان 57 سالش هست و دارم کارشناسی میخونم
و تا دو ترم دیگه هم میتونم درس بخونم و سن پدرم هم بالای 59 سال میشه و می تونم از کفالت استفاده کنم

ولی انگار قراره این قانون رو بر دارن چون میگن مجلس این قانون رو تایید کرده و فقط مونده موافقت شواری نگهبان

حالا میخوام بدونم این قانون فقط برای سن پدر هست که میخوان بردارن یعنی دیگه پدر بالای 59 هم شد و تک پسر شد دیگه معافیت نمیدن ولی از کار افتادگی چی ؟!!

یا از کار افتادگی رو هم قرار بردارن یا این ربطی به سن 59 نداره

من میخواستم سن پدرم بره بالای 59 تا خیلی راحت معاف بشم حالا که سن پدرم به 59 نرسیده باید برم دنبال معافیت از کار افتادگی ؟!!!

یا به نظرتون تا یک سال یا دوسال دیگه هم که دارم درس میخونم میتونم برم دنبال از کار افتادگی

ممنون میشم بنده رو راهنمایی کنید

nits
18-12-2011, 16:38
سلام دوستان
متولد تیر ماه 71 - دو بار کنکور داده - دومین بار دانشگاه پیام نور قبول شده - یک ترم هم نگذشته - دارای معافیت تحصیلی -
حالا میتونه برای بار سوم کنکور سراسری 91 رو شرکت کنه ؟

ممنون

ashkan.t
18-12-2011, 17:05
سلام به همه من چند تا سوال داشتم ممنون میشم راهنماییم کنید من متولد 72 هستم پدرم هم باز نشسته راهنمایی ورانندگیه و 30 سال کامل خدمت کرده وتک پسرم دیپلمم تجدیدامو دارم پاس میکنم :13: چند وقت پیش بخشنامه ای میخواست بیاد که پدری که 30 سال خدمت کرده 1کی از پسراش معافه نمیدونم تصویب شده یا نه اگر نه منو راهنمایی کنید چه کنم میخام برم دانشگاها:31:

Dige-Boridam
18-12-2011, 22:15
سلام دوستان :11: . من متولد نیمه اول 70 هستم و الان دانشجوی ترم 3 مقطع کارشناسی هستم. میخوام دوباره کنکور بدم. مهر ماه رفتم نظام وظیفه پرسیدم که میتونم کنکور بدم یا نه ؟ اونا هم گفتن میتونی کنکور بدی و اگه قبول بشی 4 ترم از سنواتت کم میکنن. ولی دفترچه کنکور رو که گرفتم کدهای نظام وظیفه اش نسبت به پارسال خیلی تغییر کرده. میدونم الان مهم نیست کدوم کد رو بزنم و روز ثبت نام دانشگاه ها مهمه که چه وضعیتی داشته باشم ولی برام جای سوال شده که هیچ کدی نسبت به کنکور مجدد دانشجویان دارای معافیت تحصیلی نیست.
آیا این قانون که دانشجویان در حال تحصیل میتونن دوباره کنکور بدن و در صورت قبولی رشتشون رو عوض کنن حذف شده ؟؟؟ :41:
تو رو خدا جواب منم بدین دارم سکته میزنم به خدا :41:

nits
19-12-2011, 09:07
سلام دوستان
متولد تیر ماه 71 - دو بار کنکور داده - دومین بار دانشگاه پیام نور قبول شده - یک ترم هم نگذشته - دارای معافیت تحصیلی -
حالا میتونه برای بار سوم کنکور سراسری 91 رو شرکت کنه ؟

ممنون

دوستان خواهش میکنم ........

Iranian boy10
19-12-2011, 10:59
سلام . مدت مجاز تحصیل کاردانی ناپیوسته و کارشناسی ناپیوسته که برامون معافیت تحصیلی صادر میشه ،همون 3 سال معادل 6 ترم هست یا عوض کردن ؟!
باتشکر:11:

Life24
19-12-2011, 11:58
سلام . مدت مجاز تحصیل کاردانی ناپیوسته و کارشناسی ناپیوسته که برامون معافیت تحصیلی صادر میشه ،همون 3 سال معادل 6 ترم هست یا عوض کردن ؟!
باتشکر:11:
معافیت تحصیلی کوتاه می‌شود
معاون انسانی ستاد کل نیروهای مسلح در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به‌مدت تحصیل دانشجویان در مراکز آموزشی تأکید کرد: در مصوبه جدید مجلس، مدت تحصیل در دانشگاه‌ها تغییراتی داشته که البته تاکنون این طرح ابلاغ نشده است.

به گفته کمالی در مصوبه جدید مجلس مدت تحصیل در دوره کاردانی از 3 سال به 2.5 سال، در مقطع کارشناسی ارشد از 8 سال به 6 سال، کارشناسی پیوسته از 6 سال به 5 سال، دکترای تخصصی از 5 سال به 6 سال تغییر یافته است. بر این اساس مدت تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد ناپیوسته و دکترای پزشکی تغییری نکرده و به‌ترتیب همان 3 و 8 سال است.
معاون انسانی ستاد کل نیروهای‌مسلح همچنین با بیان اینکه به دانشگاه‌ها فرصت داده شده تا دو ترم بیشتر از مدت مجاز به دانشجویان اجازه تحصیل بدهند، خاطرنشان کرد: به سازمان وظیفه عمومی ناجا نیز دستور داده شده که به آن دسته از مشمولانی که در مدت قانونی و ارفاقی موفق به گذراندن واحدهای تحصیلی خود نشده‌اند به اندازه دو ترم نیز اجازه ادامه تحصیل بدهد.

او همچنین داشتن معافیت تحصیلی برای ادامه تحصیل را یکی دیگر از شرایط تحصیل در دانشگاه‌ها اعلام کرد وگفت: هیچ فردی نمی‌تواند همزمان حین خدمت ادامه تحصیل بدهد.

کمالی به‌مدت تحصیل دانش‌آموزان اشاره کرد و گفت: در گذشته دانش‌آموزان می‌توانستند تا پایان 24‌سالگی در مقاطع تحصیلی درس بخوانند اما در طرح اصلاح مواد قانون این مدت به 20 سال کاهش پیدا کرده و دانش‌آموزان ‌باید در این مدت درس خود را تمام کنند در غیراین صورت غایب محسوب می‌شوند.

farshidshd
19-12-2011, 12:10
دوستان خواهش میکنم ........

خیر
قبلا که فقط یک بار میتونستید انصراف بدید
حالا فکر کنم همون یه بار هم با اما و اگر میشه

nits
19-12-2011, 15:04
خیر
قبلا که فقط یک بار میتونستید انصراف بدید
حالا فکر کنم همون یه بار هم با اما و اگر میشه

بار اول که نرفته دانشگاه که بخواد انصراف بده ........
مگه نباید بیشتر از دو ترم نگذشته باشه ؟ خب تیر ماه سال بعد میشه دو ترم ...... معافیت تحصیلی هم که دوباره تمدید نمیشه .... یعنی از دوباره صادر نمیشه

اصلا میشه فعلا انصراف نداد و شرکت کرد و بعد از قبولی انصراف داد ؟

lohrasbi
20-12-2011, 13:42
من متولد بهمن 71 هستم. انتخاب رشته نکردم و پشت کنکور موندم. میخواستم بدونم این ابلاغیه ی جدید شامل حال من هم میشه؟ یعنی منظورم اینه که باید همون 18 بهمن (حداکثر) دفترچه رو بفرستم؟ مشکل دیگه ای نیست؟

MeMri
21-12-2011, 20:25
من متولد بهمن 71 هستم. انتخاب رشته نکردم و پشت کنکور موندم. میخواستم بدونم این ابلاغیه ی جدید شامل حال من هم میشه؟ یعنی منظورم اینه که باید همون 18 بهمن (حداکثر) دفترچه رو بفرستم؟ مشکل دیگه ای نیست؟

سلام،ابلاغیه اعلام نشده اما شما باید 18 بهمن دفترچه رو بفرستید:20:

---------- Post added at 08:22 PM ---------- Previous post was at 08:20 PM ----------

تو رو خدا جواب منم بدین دارم سکته میزنم به خدا :41:

سلام،

والا تا جایی که من می دونم قانون انصراف تا 2ترم بود و بعد 2ترم دانشجو حق کنکور دادن نداشت!

---------- Post added at 08:25 PM ---------- Previous post was at 08:22 PM ----------

سلام
من تک پسر هستم و پدرم الان 57 سالش هست و دارم کارشناسی میخونم
و تا دو ترم دیگه هم میتونم درس بخونم و سن پدرم هم بالای 59 سال میشه و می تونم از کفالت استفاده کنم

ولی انگار قراره این قانون رو بر دارن چون میگن مجلس این قانون رو تایید کرده و فقط مونده موافقت شواری نگهبان

حالا میخوام بدونم این قانون فقط برای سن پدر هست که میخوان بردارن یعنی دیگه پدر بالای 59 هم شد و تک پسر شد دیگه معافیت نمیدن ولی از کار افتادگی چی ؟!!

یا از کار افتادگی رو هم قرار بردارن یا این ربطی به سن 59 نداره

من میخواستم سن پدرم بره بالای 59 تا خیلی راحت معاف بشم حالا که سن پدرم به 59 نرسیده باید برم دنبال معافیت از کار افتادگی ؟!!!

یا به نظرتون تا یک سال یا دوسال دیگه هم که دارم درس میخونم میتونم برم دنبال از کار افتادگی

ممنون میشم بنده رو راهنمایی کنید

از کار افتادگی قراره جانشین این قانون بشه ،و معلوم هم نیست که این قانون کلا کی تغییر کنه!

swastika
21-12-2011, 20:26
آقا بالاخره مدت زمان مجاز بره فرستادن دفترچه بعد فراغت تحصیل 1 ساله یا 6 ماه
؟

MeMri
21-12-2011, 20:50
آقا بالاخره مدت زمان مجاز بره فرستادن دفترچه بعد فراغت تحصیل 1 ساله یا 6 ماه
؟

برای دانشجو های فارغ التحصیل 6 ماه هست

نادر1368
21-12-2011, 22:28
[QUOTE=MeMri;6717757]سلام،ابلاغیه اعلام نشده اما شما باید 18 بهمن دفترچه رو بفرستید:20:[COLOR="Silver"]

ببخشید عزیز یعنی چی قانون ابلاغ نشده؟یعنی این اصلاحیه از کی میخواد اجرا بشه یا من سوالم اشتباهه!؟:11:

نقل قول ما نقل قولها:31:

MeMri
22-12-2011, 00:04
[QUOTE]

ببخشید عزیز یعنی چی قانون ابلاغ نشده؟یعنی این اصلاحیه از کی میخواد اجرا بشه یا من سوالم اشتباهه!؟:11:

نقل قول ما نقل قولها:31:

اصلاحیه در کار نیست :31: قوانین برای ارسال دفترچه هیچ فرقی نکرده :46:

moji15
22-12-2011, 12:12
سلام دوستان عزیز من حدود 7 سال پیش تصادف کردم یه عمل جراحی داشتم و بر اثر پارگی طحال ! طحالم رو برداشتن و چرخیدگی در لگن و جوش خوردگی بد در همون ناحیه هم دارم ! می خواستم بدونم معاف می شم یا نه چند روز ذهنم رو در گیر کرده :41:

shahin666
22-12-2011, 18:22
از کار افتادگی قراره جانشین این قانون بشه ،و معلوم هم نیست که این قانون کلا کی تغییر کنه!

ممنون دوست عزیز بابت راهنمایی تون
یعنی قراره دیگه سن پدر رفت بالای 59 سال اگر تک پسر هم بود معافی ندن مگه این که پدرش از کار افتاده حساب بشه؟!!!!

پس مطمئن هستید قانون سن رو میخوان بر دارن ولی از کار افتادگی رو بر نمی دارن؟!!!

آخه من گفتم دو ترم دیگه بخونم سن پدرم میره بالای 59 سال و میتونم معافیت بگیرم ولی میخوان این قاون رو بردارن
ولی چون پدرم عمل قلب انجام داده و دیابت داره میتونم از کار افتادگی رو بگیرم

الان موندم چیکار کنم الان برم دنبال معافیت یا نه همون دو سال دیگه برم برای از کارافتادگی ؟!!!!!

haydar000
23-12-2011, 11:15
سلام .
من متولد 2 دی 71 هستم . فارغ التحصیل ریاضی فیزیک . کنکور 90 رشته مورد نظر رو قبول نشدم و امسال می خوام 91 هم شزکت کنم .
تا کی وقت دارم دفترچه رو بفرستم تا غیبت نخورم ؟
فقط زود جواب بدسید که دارم از دلهره می میرم

behdana
23-12-2011, 18:23
سلام .
من متولد 2 دی 71 هستم . فارغ التحصیل ریاضی فیزیک . کنکور 90 رشته مورد نظر رو قبول نشدم و امسال می خوام 91 هم شزکت کنم .
تا کی وقت دارم دفترچه رو بفرستم تا غیبت نخورم ؟
فقط زود جواب بدسید که دارم از دلهره می میرم

اگر مدرک پیش دانشگاهی شما حضوری است و در خرداد ماه فارغ التحصیل شده اید ، تا 18 بهمن امسال وقت دارید دفترچه را بفرستید. البته کار را به هیچ وجه برای روزهای آخر نگذارید.

alavi71
24-12-2011, 21:59
سلام دوستان عزیز من حدود 7 سال پیش تصادف کردم یه عمل جراحی داشتم و بر اثر پارگی طحال ! طحالم رو برداشتن و چرخیدگی در لگن و جوش خوردگی بد در همون ناحیه هم دارم ! می خواستم بدونم معاف می شم یا نه چند روز ذهنم رو در گیر کرده :41:

بایستی که توسط پزشک معاینه بشید و شرایط رو بگید بررسی میکنند.
اگرنتونید معافیت دارید.
ولی من چند مورد دیدم معافیت پزشکی گرفتن در استخدام با مشکل مواجه شدن.....
اما نظر نهایی با اونها هستش..

---------- Post added at 11:59 PM ---------- Previous post was at 11:57 PM ----------

اگر مدرک پیش دانشگاهی شما حضوری است و در خرداد ماه فارغ التحصیل شده اید ، تا 18 بهمن امسال وقت دارید دفترچه را بفرستید. البته کار را به هیچ وجه برای روزهای آخر نگذارید.

البته یک نکته رو اضافه کنم بستگی ماه تولد داره .....

kumarbaz
25-12-2011, 13:26
با سلام، دوستان سوال من یه کمی با بقیه متفاوته!!!
میخواستم بدونم در صورت قبولی در ازمون کارشناسی ارشد دانشگاه ازاد و ثبت نام در این دانشگاه میتونم سال بعد تو کنکور ارشد دانشگاه سراسری در حین تحصیل تو دانشگاه ازاد شرکت کنم یا نه؟

arash66_2m
25-12-2011, 13:29
میخواستم بدونم در صورت قبولی در ازمون کارشناسی ارشد دانشگاه ازاد و ثبت نام در این دانشگاه میتونم سال بعد تو کنکور ارشد دانشگاه سراسری در حین تحصیل تو دانشگاه ازاد شرکت کنم یا نه؟
می تونی کنکور بدی ولی اگه قبول شی باید از آزاد انصراف بدی ! و اینکه اگه آزاد بری ثبت نام بخونی 2 ترم خوندی میمونه 2 ترم که دیگه نمی صرفه انصراف بدی بری سراسری تو این جور مواقع همون بهتره که آزاد رو بخونی تموم شه !
اوکی؟

alavi71
25-12-2011, 18:01

سلام
قبولی در دانشگاه ازاد هیچ محرمیتی نداره
در سراسری هم اگر بعدش قبول شوید به طور قانونی نمیتونید همزمان تحصیل کنید مگر فراگیر پیام نور

دروس ارشد هم به این سادگی نیست که در 2 دانشگاه تحصیل کنید

موفق باشید...

wichidika
25-12-2011, 20:33
رييس دفتر تحقيقات كاربردي پليس گيلان از كسر خدمت دو تا 9 ماهه براي مشمولان فوق ليسانس و دكتري داراي پروژه‌هاي تحقيقاتي مرتبط با حوزه‌هاي امنيت اجتماعي خبر داد.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

به گزارش خبرنگار «جوانان» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، معصومه آقايي با بيان اينكه پژوهش موجب روشن‌بيني و بصيرت در جامعه شده و در ارتقاي امنيت اجتماعي تاثير مستقيم دارد، گفت: براي نهادينه كردن پژوهش نياز به ارتقاي جايگاه پژوهش در سطح مراكز علمي و تحقيقاتي و همچنين حفظ جايگاه پژوهشگران در جامعه است.
رييس دفتر تحقيقات كاربردي پليس گيلان به اهميت پژوهش در نيروي انتظامي اشاره كرد و افزود: پليس براي تحصيلات نخبگان امتيازات خاصي در نظر گرفته است.
آقايي در بخش ديگري از سخنانش تصريح‌كرد: مشمولان مقطع فوق ليسانس و دكتري داراي پروژه‌هاي تحقيقاتي مرتبط با حوزه‌هاي امنيت اجتماعي در صورت تاييد از سوي ناجا به تناسب ارزيابي پروژه، دو تا 9 ماه از خدمتشان كسر خواهد شد.
به گفته وي،زمان اجراي طرح مشمولان در صورت داشتن طرح‌هاي صنعتي و تاييد طرح از سوي ناجا، جزء خدمت سربازي محاسبه خواهد شد.
به گزارش ايسنا، رييس دفتر تحقيقات كاربردي فرماندهي انتظامي استان گيلان از برگزاري همايش سراسري اشتغال نظم و امنيت پليس گيلان در ارديبهشت سال آينده خبر داد و از پژوهشگران خواست مقالاتشان را به دبيرخانه همايش ارسال كنند.
انتهاي پيام

AMIR-AIRGUNNER
25-12-2011, 20:54
سلام دوستان
من متولد نیمه دوم 72 هستم و سال قبل پیش دانشگاهی رو تموم کردم و کنکور 90 قبول نشدم
الان برای کنکور 91 باید دفترچه رو پر کنم بفرستم ؟
در ضمن تو ثبت نام کنکور کد 4 رو زدم که توضیحاتش اینه :
4)فارغ التحصیلان و دانش اموزان سال اخر دوره متوسطه روزانه بزرگسالان و اموزش از راه دورو همچنین فارغ التحصیلان دوره پیش دانشگاهی و دانش اموزان دوره پیش دانشگاهی نظام جدید اموزش متوسطه سال 1372 و بعد از ان

درست وارد کردم کد رو یا نه ؟

AMIR-AIRGUNNER
27-12-2011, 12:46
از دوستان کسی نمیدونه ؟

alavi71
27-12-2011, 15:13
سلام دوستان
من متولد نیمه دوم 72 هستم و سال قبل پیش دانشگاهی رو تموم کردم و کنکور 90 قبول نشدم
4)فارغ التحصیلان و دانش اموزان سال اخر دوره متوسطه روزانه بزرگسالان و اموزش از راه دورو همچنین فارغ التحصیلان دوره پیش دانشگاهی و دانش اموزان دوره پیش دانشگاهی نظام جدید اموزش متوسطه سال 1372 و بعد از ان

اگر پارسال پیش بودید شما باید یا متولد نیمه دوم 71 یا نیمه اول72 باشید

نیمه2 72 امسال پیش هستند...

MAJID13880
27-12-2011, 16:36
واقعیتش من از شرایط معافیت پزشکی سر در نیاوردم رفتم پیش دکتر چشم پزشک گفت 100% معافی ولی تو سایتها نوشته مجموع برای لیسانس باید 10 باشه حرف کی رو باورکنم
چشم راستم 2
چشم چپم6.5

AMIR-AIRGUNNER
27-12-2011, 19:00
اگر پارسال پیش بودید شما باید یا متولد نیمه دوم 71 یا نیمه اول72 باشید

نیمه2 72 امسال پیش هستند...
نه
نیمه دوم 72 هستم (ابان) یه سال زودتر من مدرسه رفتم

steps
27-12-2011, 21:07
من الان ترم یک دانشگاه ازاد(کارشناسی) هستم حالا میخوام انصراف بدم برم علمی کاربردی(کاردانی) مشکلی پیش نمیاد از نظر نظام وظیفه؟

behdana
28-12-2011, 09:57
سلام دوستان

کد رو درست زدید.
ضمنا برای کنکور 91 لازم نیست دفترچه بفرستید. اگر خواستید کنکور 92 شرکت کنید اون موقع لازمه دفترچه بفرستید.

omidsarab
28-12-2011, 16:50
واقعیتش من از شرایط معافیت پزشکی سر در نیاوردم رفتم پیش دکتر چشم پزشک گفت 100% معافی ولی تو سایتها نوشته مجموع برای لیسانس باید 10 باشه حرف کی رو باورکنم
چشم راستم 2
چشم چپم6.5

برا لیسانس 10 هست ولی آستیگماتیسم هم اگه هم علامت ضعیفی باشه جمع میشه اگه ممکنه تموم چیزایی که تو نسخه با مثبت یا منفیش درست بنویسید تا بگم معاف میشید یا نه

alivw71
29-12-2011, 13:39
با مدرک دیپلم چقدر حقوق میدن سربازی؟
چه درجه ای میدن؟

PLAΨMID
29-12-2011, 16:46
با مدرک دیپلم چقدر حقوق میدن سربازی؟
چه درجه ای میدن؟

درجه سرجوخه . اگه امتحانات بعد از آموزشی رو خوب بدی .
حقوق هم که بستگی به درجه و منطقه خدمتی داره . اینجا توی اهواز به ما که لیسانس هستیم ماهی 40 تومن میدن .

steps
01-01-2012, 17:23
من الان ترم یک دانشگاه ازاد(کارشناسی) هستم حالا میخوام انصراف بدم برم علمی کاربردی(کاردانی) مشکلی پیش نمیاد از نظر نظام وظیفه؟

امروز رفتم انصراف بدم که گفتند مرخصی تحصیلیت باطل میشه و بهم مدارکم رو دادند گفتند اول برو ثبت نام بکن بعد نامه بیار برات درست کنیم مرخصی تحصیلیت رو.
روال کار همینه؟

MeMri
03-01-2012, 23:55
امروز رفتم انصراف بدم که گفتند مرخصی تحصیلیت باطل میشه و بهم مدارکم رو دادند گفتند اول برو ثبت نام بکن بعد نامه بیار برات درست کنیم مرخصی تحصیلیت رو.
روال کار همینه؟

سلام،

بله روال کار همینه :31:

behdana
07-01-2012, 16:58
یک سوال:
همونطور که می دونید جدیدا کار صدور معافیت تحصیلی دانشجویان رو دادن به پلیس های 10+ . دوستانی که انجام دادن لطفا بگن که چه مدارکی لازمه برای این کار؟(چون مثل اینکه خود دانشجو باید شخصا مراجعه کنه)
ممنون

MeMri
07-01-2012, 20:00
یک سوال:
همونطور که می دونید جدیدا کار صدور معافیت تحصیلی دانشجویان رو دادن به پلیس های 10+ . دوستانی که انجام دادن لطفا بگن که چه مدارکی لازمه برای این کار؟(چون مثل اینکه خود دانشجو باید شخصا مراجعه کنه)
ممنون

سلام،

شخص متقاضی باید حضور داشته باشه و 1 قطعه عکس و کارت ملی شما احتیاج هست:46:

Life24
08-01-2012, 14:29
سردار موسی کمالی گفت: پیش بینی می‌شود که قانون جدید خدمت وظیفه عمومی از آخر دی‌ماه اجرایی و افزایش زمان خدمت به 24 ماه به اواخر سال 92 موکول شود.

به گزارش فارس خدمت وظیفه عمومی و اخبار مربوط به آن این روزها بیش از ماه‌های قبل مورد توجه رسانه‌ها و جوانان مشمول خدمت قرار گرفته است. با به گوش رسیدن تصویب قانون جدید خدمت وظیفه از سوی هیئت دولت سوالاتی همچون، از چه زمانی این قانون اجرایی خواهد شد، موضوع کفالت‌ها چگونه پیگیری خواهد شد، آیا خدمت وظیفه به 24 ماه کشیده می‌شود یا خیر و غیره از مجموعه سوالاتی است که در بین اذهان عمومی موج می‌زند.

برای یافتن پاسخ این سوالات هم کلام سردار موسی کمالی جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح در یک روز نیمه سرد زمستانی شدیم.

چرایی تغییر قانون یکی از موضوعاتی است که ذهن بسیاری از افراد جامعه را به خود مشغول کرده است. علت یا ضرورت‌های این تغییر چه بود؟

در نظام جهوری اسلامی ایران قانون خدمت وظیفه عمومی در سال 63 تصویب و در سال 64 اجرایی شد. تا سال 64 آخرین قانونی که در زمینه خدمت سربازی جاری بود مربوط به سال 1350 می‌شد لذا در زمان جنگ ضرورت‌هایی مشاهده شد تا تغییرات اساسی در قانون و آیین نامه‌های اجرایی ایجاد شود. از آن سال به بعد قانون بالغ بر 54 بار مورد اصلاح قرار گرفت.

بعضاً تعدد قوانین مثل سرباز معلم، سرباز جهاد کشاورزی، قانون هیئت علمی، قانون واگذاری سرباز به قوه قضائیه و غیره باعث پیچیدگی کار می‌شد لذا ضروری بود تا قانونی که در سال 64 اجرایی شده بود با تحولی اساسی روبه‌رو شود. لذا ما قانون را در سال 86 پیشنهاد کردیم و هم اکنون شاهد به نتیجه رسیدن آن هستیم.

یعنی قانون جدید برای مبارزه با تکثر قوانین و آیین‌نامه‌ها پیشنهاد شد؟

بله. برای اینکه ما یک قانون به روز داشته باشیم و برای اینکه بتوانیم به صورت یکنواخت عمل کنیم نیازمند این قانون بودیم. ما با قانون جدید به دنبال تحکیم و تقویت بنیان‌های خدمت سربازی هستیم. به توسط این قانون با افرادی که از سربازی فرار می‌کنند و نسبت به آن تمکین نمی‌کنند سخت‌گیری‌های لازم صورت می‌گیرد. کسانی که تخلف می‌کنند در قانون جدید مجازات‌های لازم قانونی در نظر گرفته شده و به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است.

پس با این اوصاف می‌توان گفت که این قانون حرف اول و آخر را در در سربازی خواهد زد و دیگر در آینده نزدیک دچار تغییر و تحول نمی‌شود؟

هر قانونی که به تصویب می‌رسد سال‌های سال اجرا می‌شود لذا اصل بر این است که این قانون اخرین اصلاح را گذرانده و تا سال‌های سال در بین نیروهای مصلح و مردم حاکم خواهد بود و اجرا خواهد شد.

برای اجرای قانون جدید خدمت وظیفه عمومی چرا زمان بندی مشخصی وجود ندارد در حالی که با این کار خیل عظیمی از جوانان و خانواده‌ها با مشکل بی‌اطلاعی روبه‌رو شده‌اند.

برای اجرای قانون دو روش وجود دارد. در روش اول قانون گذار زمان اجرای قانون را به صورت شفاف مشخص می‌کند. برای مثال در آن آورده می‌شود که قانون باید بعد از 6 ماه به اجرا گذاشته شود. صورت دیگر قانون به این شکل است که در آن زمان اجرا به هیچ وجه مشخص نشده است. اگر تعیین زمان صورت نگیرد قوانین 15 روز پس از ابلاغ ریاست جمهوری لازم الاجراست.

در این موضوع چرا این روال اجرایی نشد؟

در قانون خدمت وظیفه عمومی نوشته‌اند که قانون از زمان تصویب لازم الاجراست. یعنی قانون‌گذار زمانش را مشخص کرده است. اما ما یک ضابطه یا قائده در مورد قوانین نیروهای مصلح داریم.

از آنجایی که نیروهای مصلح در اختیار فرماندهی کل قوا قرار دارد و ایشان به عنوان فرمانده نیروهای مصلح به حساب می‌ایند و قوانین به عنوان ابزاری برای فرماندهی صحیح در اختیار رهبری قرار دارد لذا قوانین جدید خدمت وظیفه عمومی بعد از تصویب باید به تنفیذ ایشان برسد.

با این اوصاف تا کی باید چشم انتظار اجرای این قانون بود؟

ما اقدامات لازم را به انجام رسانده‌ایم و قانون جدید تقدیم مقام معظم رهبری شده است. برای اینکه مردم در بلاتکلیفی نمانند ما از تاریخ 10 دی شروع به ایجاد بسترهای لازم برای اجرای قانون کرده‌ایم و آن مواردی را که تفاوت ماهوی با قوانین قبلی نداشت را در حال اجرا داریم.

پس قانون از 10 دی اجرایی شد؟

تا حدودی بله، ولی موارد جدید قانون انشا الله بعد از تصویب حضرت آقا اجرایی خواهد شد.

پیش بینی شما چیست؟ چه زمانی باید منتظر اجرای قانون بر اساس ضوابط کلی باشیم؟

پیش بینی ما این است که پس از تنفیذ حضرت آقا این قانون با پایان دی ماه اجرایی شود.

سردار شما در بین صحبت‌هایتان به بسترهای لازم برای اجرای قانون اشاره کردید. این بسترها چه هستند؟

در این زمینه باید قانون را دید. برای مثال در قانون جدید زمان اعزام مشمولین قبلاً بر اساس سال صورت می‌گرفت. یعنی اگر فردی متولد اسفند ماه سال 73 بود باید از اول فروردین سال 90 سرباز می‌شد در حالی که بر اساس قانون جدید این فرد از اسفندماه سال ۹۰ سرباز محسوب خواهد شد و قانون به او ۶ ماه فرصت می‌دهد تا بعد از این تاریخ خود را به سازمان نظام وظیفه معرفی کند. لذا ما باید دفترچه‌هایی که صادر کرده‌ایم را بررسی و افرادی را که غایب بودند را شناسایی کنیم.

از سوی دیگر در قانون فعلی افراد می‌توانند تا 24 سالگی تمام در مدارس درس بخوانند این در شرایطی است که در قانون جدید این سن تا 20 سالگی تمام کاهش یافته است. این موضوعات باید بررسی شود و فعالیت‌ها بر اساس این تغییرات شکل بگیرد.

با این اوصاف باید گفت که قانون عطف بماسبق نمی‌شود؟

دقیقا. چون قانون عطف بماسبق نمی‌شود لذا باید به سازمان‌ها، مدارس و دانشگاه‌ها شرایط جدید ابلاغ شود و از این طریق تمام بسترها را ایجاد کرد تا اجرای قانون هرچه صحیح‌تر صورت گیرد.

آیا در این بسترسازی توجه‌ای به سیستم مالی و انجام فعالیت‌های بانکی از سوی مشمولین هم شده است؟

در قانون جدید آمده که از زمان اجرا، بانک‌ها و موسسات مالی اگر بخواهند به فردی تسهیلات ارائه دهند باید تکلیف نظام وظیفه فرد برایشان مشخص شده باشد. لذا باید مکاتبات لازم صورت گیرد و بانک‌ها را در این زمینه آماده کرد.

ما برای انجام این دسته از اقدامات نیاز داریم تا از نظر سخت افزاری در سازمان وظیفه عمومی تجدید نظرهایی صورت گیرد و تا حدودی از نظر نرم افزاری برنامه‌های جدیدی تنظیم شود تا از این طریق وضعیت فرد از نظر تحصیلی، معافیت پزشکی، کفالت و غیره به راحتی مشخص شود.

کفالت‌های پدر 60 سال و یا سایر کفالت‌ها هم اکنون نقطه سوال بسیاری از مردم هستند و نمی‌دانند با اجرای قانون جدید تکلیفشان در این زمینه چیست. همانطور که پیش بینی کردید این قانون با پایان دی‌ماه اجرایی می‌شود. تکلیف کسانی که پرونده تشکیل داده‌اند و یا در شرف تشکیل پرونده کفالت هستند چه می‌شود؟

قوانینی که ما اجرا می‌کنیم از یک قاعده حقوقی پیروی می‌کند و عطف بماسبق نمی‌شود لذا کسانی که تا روز اجرای این قانون پرونده تشکیل دادند و پروندشان بررسی شده و برایشان حکم صادر شده است بر اساس قانون قبلی اقدام خواهد شد ولی در مورد کسانی که مدارک داده‌اند ولی پروندشان رسیدگی نشده و هنوز موضوعشان در حال بررسی است از زمان ابلاغ قانون جدید از سوی مقام معظم رهبری ضوابط جدید برای آنها در نظر گرفته خواهد شد.

یعنی کسانی که پرونده‌شان به مرحله نهایی نرسیده باید بر اساس قانون جدید عمل کنند؟

هر زمان قانون جدید ابلاغ شود کار بر اساس قانون جدید ادامه پیدا خواهد کرد مگر اینکه قبلاً پرونده رسیدگی شده باشد و حکم نهایی صادر شده باشد.

در قانون جدید خدمت وظیفه زمان خدمت 24 ماه در نظر گرفته شده است. این موضوع از چه زمانی اجرایی خواهد شد؟

در قانون جاری و قانون جدید خدمت سربازی 24 ماه است. تفاوتی از این لحاظ وجود ندارد اما در قانون فعلی آمده بود که شورای عالی دفاع تعیین کننده میزان خدمت وظیفه است ولی در قانون جدید ستاد کل نیروهای مصلح با اخذ مجوز از محضر مقام معظم رهبری می‌تواند این مدت را کاهش یا افزایش دهد. این نکته را تاکید می‌کنیم که اگر خدمت وظیفه اضافه شود مشمول کسانی نخواهد شد که در حال گذراندن خدمتشان هستند.

آیا می‌توان زمانی را اعلام کرد که طی آن خدمت ۲۴ ماه شود؟

اگر قرار باشد خدمت سربازی اضافه شود ان‌شاالله برای اواخر سال 92 صورت خواهد گرفت. اجرای آن حدوداً 18 ماه بعد در دستور کار قرار خواهد گرفت.

mh_rayaneh
08-01-2012, 17:11
سلام دوستان.من معافیت تحصیلی دارم.اما میخام کنکور 91 ازاد شرکت کنم.میشه؟
اخه تو دفتر چه نوشته افرادی که معافیت تحصیلی دارند حق شرکت ندارند.ساسری هم همینطور بود.اما گفتن ثبتنام کنید
این چه جوریه.میشه ثبت نام کنم؟

Amir M.ohAma.D
08-01-2012, 22:24
سلام دوستان.من معافیت تحصیلی دارم.اما میخام کنکور 91 ازاد شرکت کنم.میشه؟
اخه تو دفتر چه نوشته افرادی که معافیت تحصیلی دارند حق شرکت ندارند.ساسری هم همینطور بود.اما گفتن ثبتنام کنید
این چه جوریه.میشه ثبت نام کنم؟
من هم همین مشکلو دارم.باید چیکار کنیم؟

پ.ن
من رفتم پرسیدم.گفتن این مورد مثل شما خیلی زیاده.نظام وظیفه بدون اطلاع قبلی اعلام کرده امسال کسایی که معافیت تحصیلی دارن نمیتونن کنکور بدن .گفت ولی شما ثبت نام کن و شرکت کن و کد 7 بزن چون از این مورد زیاد هست احتمالا امسال این قانون اجرا نمیشه

mh_rayaneh
10-01-2012, 17:01
من هم همین مشکلو دارم.باید چیکار کنیم؟

پ.ن
من رفتم پرسیدم.گفتن این مورد مثل شما خیلی زیاده.نظام وظیفه بدون اطلاع قبلی اعلام کرده امسال کسایی که معافیت تحصیلی دارن نمیتونن کنکور بدن .گفت ولی شما ثبت نام کن و شرکت کن و کد 7 بزن چون از این مورد زیاد هست احتمالا امسال این قانون اجرا نمیشه

من از سایت نظام وظیفه پرسیدم
میگه مجاز به ثبتنام و شرکت در ازمون نیستید
شما ثبت نام کردی؟

Amir M.ohAma.D
10-01-2012, 17:34
من از سایت نظام وظیفه پرسیدم
میگه مجاز به ثبتنام و شرکت در ازمون نیستید
شما ثبت نام کردی؟
بله من ثبت نام کردم.شما هم ثبت نام کن.
اینا خودشونم نمیدونن دارن چیکار میکنن.رفتم پلیس +10 پرسیدم گفتن همچین چیزی به ما ابلاغ نشده.
مرکز ازمونم گفت شرکت کنید احتمالا این قانونو برش میدارن

cgm57
10-01-2012, 18:24
بله من ثبت نام کردم.شما هم ثبت نام کن.
اینا خودشونم نمیدونن دارن چیکار میکنن.رفتم پلیس +10 پرسیدم گفتن همچین چیزی به ما ابلاغ نشده.

مرکز ازمونم گفت شرکت کنید احتمالا این قانونو برش میدارن

منم از مرکز آزمون پرسیدم در جواب این طور گفت:
تذکر 2 صفحه 162:دانشجویان مشمول دانشگاه که از معافیت تحصیلی استفاده میکنند مجاز به شرکت در آزمون سال 91 دانشگاه نمیباشند (قبل از ثبت نام با نظام وظیفه هماهنگ کنید سپس با مسئولیت خود میتوانید ثبت نام کنید)

Life24
12-01-2012, 12:32
شهری - قانون جدید سربازی، هنوز اجرا نشده است، اما سوالات زیادی برای پسران مشمول بوجود آورده است.

امید کریمی-زهرا تالانی: برای پاسخ به این سوالها، از سردار موسی کمالی، جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح دعوت کردیم به خبرآنلاین بیایند. او معتقد است قانون جدید راه های دور زدن سربازی را بسته است و البته بسیار مناسب تر از قانون قبلی است. به کفته سردار کمالی، قانون جدید بر خلاف تصورها اصلا سخت گیرانه نیست و حتی 10 تا 15 درصد معافیتها را افزایش می دهد. او همچنین گفت: "در قانون جدید به سربازان غایب علاوه بر اینکه گواهینامه پایان دوره تحصیلی داده نمی‌شود یا حق ادامه تحصیل و استخدام ندارد یا نمی‌تواند گواهینامه رانندگی بگیرد،بانکها هم حق دادن تسهیلات را ندارند و حتی ممکن است یارانه هم نگیرند."
در دو روز گذشته چند خبر از این گفتگو منتشر شد. اکنون مشروح گفت وگوی خبرآنلاین با سردار کمالی را بخوانید:

یک سوال همیشه درباره سربازی وجود داشته است؛ چرا سربازی در ایران حرفه ای نمی شود؟ برخی می گویند در زمان صلح می توان قانون را به گونه ای تغییر داد که سربازی مانند کشورهای دیگر حرفه ای شود.
پس از انقلاب فرانسه که دموکراسی مطرح شد، ارتش که جزیی از طبقه اشراف بود، مردمی شد، به همین دلیل سربازی را عمومی کردند. دلیل هم این بود که در زمان جنگ، عده خاصی، مردم را بسیج می کردند تا به جنگ بروند و کشته شوند، در زمان صلح هم آن طبقه اشراف نظامی، مردم را غارت می کردند. به همین دلیل نظام را عمومی کردند. پس از آن هم سربازی به ایران وارد شد. بنابراین سربازی مانند بسیاری از علوم و تکنولوژی، از کشورهای دیگر به ایران وارد شد. کشورهای اروپایی تا زمانی که احتمال حمله نظامی زمینی می دادند، سربازی عمومی داشتند و حتی در آن زمان اروپایی ها از کشورهای عربی و آفریقایی می خواستند که ارتش مردمی داشته باشند و به آنها انتقاد می کردند. پس از جنگ سرد و اطمینان از وجود نداشتن جنگ زمینی، 40 کشور تصمیم گرفتند سرباز حرفه ای داشته باشند.

اما در آمارهایی که منتشر می شود، حدود 120 کشور، سرباز حرفه ای دارند.
بسیاری از کشورها، هیچ گاه زیر بار ارتش عمومی نرفتند و به همین دلیل اصلا سربازی به معنای عام نداشتند که بخواهند حرفه ای کنند. اما در ایران امکان حرفه ای شدن سربازی وحجود ندارد. متاسفانه برخی می گویند در ایران هم باید سربازی را حرفه ای کرد. کشور ما از نظر سوق الجیشی و تهدیدات و راهبرد دفاعی از اساس با دیگر کشورها تفاوت دارد. استراتژی دفاعی ما مردمی است و می دانیم که اگر دشمن بخواهد تعرض کند و جنگی تعیین کننده باشد، به هر حال باید از زمین ورود پیدا کند. به همین دلیل است که می بینیم دشمن به بسیج به عنوان پشتیبان اصلی نیروهای مسلح، هجمه می کند و به سربازی انتقاد می کند. بنابراین در ایران مثل برخی از کشورها که نیروهای نظامی را جدا کردند و طبقه اشرافی نظامی بوجود آوردند، نخواهیم داشت و نیروهای مسلح ما مردمی هستند.

در این صورت باید انتظار داشت برای خوشایند شدن سربازی باید کاری کرد.
این که بگوییم به سربازان پول می دهیم تا این دوران را برایشان خوشایند کنیم هم یک شعار است چون تسهیلات تنها لازمه بها دادن به سرباز و سربازی نیست. مطمئنم اگر باز هم کشور ما با خطر مواجه شود قطعا جوانان ما به میدان می آیند. بنابراین رسانه های ما باید در مورد سربازی و شرایط آن فرهنگ سازی کنند تا این دوران دوست داشتنی و خوشایند شود.
سردار، بحثهای زیادی درباره تغییر قانون سربازی مطرح می شود و برخی این قانون جدید را سختگیرانه می دانند. چه ضرورتی برای تغییر قانون سربازی وجود داشت؟
در نظام جهوری اسلامی ایران قانون خدمت وظیفه عمومی در سال 63 تصویب و در سال 64 اجرایی شد. تا سال 64 آخرین قانونی که در زمینه خدمت سربازی جاری بود مربوط به سال 1350 می‌شد لذا در زمان جنگ ضرورت‌هایی مشاهده شد تا تغییرات اساسی در قانون و آیین نامه‌های اجرایی ایجاد شود. از آن سال به بعد قانون بالغ بر 54 بار مورد اصلاح قرار گرفت. اما تعدد قوانین مثل سرباز معلم، سرباز جهاد کشاورزی، قانون هیئت علمی، قانون واگذاری سرباز به قوه قضائیه و غیره باعث پیچیدگی کار شد، لذا تصمیم گرفته شد تا قانون سربازی مصوب سال 64 با تحولی اساسی روبه‌رو شود. لذا ما لایحه ای تنظیم کردیم و در در سال 86 به مجلس پیشنهاد دادیم. بعد چند بار حذف و اضافه، طرح اصلاح موادی از قانون خدمت وظیفه عمومی مهر 88 در 84 ماده در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید، اما پس از آن شورای نگهبان در 2 نوبت در آبان و اسفند 88 موضوع را بررسی و ایراداتی به آن وارد کرد؛ ایراداتی که از سوی شورای نگهبان بر این قوانین وارد بود در 3 دسته ورود به اختیارات فرمانده کل قوا، بار مالی و ایراد شکلی آنها تعریف می‌شد. بر این اساس22 آبان امسال برای سومین بار مجلس درصدد اصلاح ایرادات مورد نظر شورای نگهبان برآمد و قرار شد اجرای موادی که بار مالی دارد، منوط به تامین بار مالی آن باشد.
برای اینکه ما یک قانون به روز داشته باشیم و برای اینکه بتوانیم به صورت یکنواخت عمل کنیم نیازمند این قانون بودیم. ما با قانون جدید به دنبال تحکیم و تقویت بنیان‌های خدمت سربازی هستیم. به توسط این قانون با افرادی که از سربازی فرار می‌کنند و نسبت به آن تمکین نمی‌کنند سخت‌گیری‌های لازم صورت می‌گیرد. کسانی که تخلف می‌کنند در قانون جدید مجازات‌های لازم قانونی در نظر گرفته شده و به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است. اما در قانون جدید برای کسانی که دوره سربازی را در زمان مورد نظر انجام می‌دهند، سخت‌گیری‌ای صورت نگرفته است، اما برای کسانی که به قوانین احترام نمی‌گذارند، سخت‌گیری‌هایی اعمال شده که به نظر عادلانه هم می‌رسد.

پس شما قوانین جدید را سختگیرانه نمی دانید؟ چون کاربران ما می گویند قرار بود با این قانون سربازی خوشایند شود، اما آنها اعتقاد دارند چنین نشده است.
به هیچ وجه این قانون سختگیرانه نیست. ما در قانون جدید تسهیلات بیشتری برای مشمولان در نظر گرفتیم. بهنظر ما تسهیلات این نیست که بگوییم جوانان سربازی نرند. یک مثال می زنم از بهتر شدن قانون جدید؛ در قانون قبلی زنی که شوهر نداشت اگر ازدواج می کرد دیگر فرزندش معاف نمی شد اما در قانون جدید حتی اگر مادر ازدواج کند و همسرش یا خودش نیازمند مراقبت باشد فرزندش معاف می شود. یا مثلا ما قانون کفالت مادر مطلقه را داشتیم که به دلیل افزایش طلاق و آسیب های فراوانی که داشت لغو شده بود؛ مادری آمده بود پیش ما و می گفت به طور توافقی برای معاف شدن فرزندش، از همسرش طلاق گرفته، مهر و همه چیز را بخشیده، اما شوهرش دیگر مراجعه نمی کند. نشسته بود تا تکلیفش را مشخص کنیم. به همین دلیل این قانون لغو شد و برای معافیت، به 5 سال رسید. اکنون شده 30 ماه از تاریخ متارکه پدر و مادر، پسر معاف می شود.در کل برخلاف تصورها، ما پیش بینی می کنیم که با اجرای قانون جدید سربازی 10 تا 15 درصد آمار معافیت افزایش یابد.چون علاوه بر معافیتهای قبلی برای خانواده هایی که تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد هستند هم معافیتهایی درنظر گرفتیم.

درباره این معافیتها بیشتر توضیح می دهید؟
ببنید در قانون قبلی یکی از دوفرزند ذکور خانواده ای که تحت پوشش کمیته امداد بود معاف می شد اما در قانون فعلی تعداد فرزندان ذکور مهم نیست و یکی از آنها معاف می شوند.همچنین برای فرزند مادر تحت پوشش بهزیستی هم معافیت در نظر گرفتیم و امداد جویان تحت پوشش این دو نهاد هم اگر 3 فرزند دختر داشته باشند،فرزند ذکورشان معاف می شود. برای خانواده های شهدا و مفقودالاثر هم تصویب کردیم که تمام فرزندان ذکورشان معاف شوند.در قانون قبلی آزادگانی که 3 سال سابقه اسارت داشتند یک فرزندشان معاف می شد اما در قانون جدید با 24 ماه هم دو فرزندشان معاف می شوند. ما همچنین قانون معافیت طلاق را هم اصلاح کردیم و مطابق قانون جدید اگر از طلاق مادر 30 ماه متوالی گذشته باشد، تک فرزند پسر معاف می شود.

قوانین جدید از چه زمانی اجرایی می شود؟ چون برخی مشمولان منتظر اعلام شرایط جدید هستند.
قوانین عادی، معمولا تا 15روز بعد از وصول ابلاغ رئیس‌جمهور اجرایی می‌شوند، یعنی زمان اجرای این قانون قاعدتا باید 10 دیماه باشد که گذشت. اما درخصوص قوانین نیروهای مسلح از آنجا که منوط به اذن فرمانده کل قواست، باید منتظر دستور معظم له باشیم. براین اساس پیش‌بینی می‌شود تا اواخر دی ماه بخش‌هایی از این قانون که صراحت دارد و نیاز به آیین‌نامه اجرایی ندارد، به مرحله اجرا برسد. ما اقدامات لازم را به انجام رسانده‌ایم و قانون جدید تقدیم مقام معظم رهبری شده است. برای اینکه مردم در بلاتکلیفی نمانند ما از 10 دی شروع به ایجاد بسترهای لازم برای اجرای قانون کرده‌ایم و آن مواردی را که تفاوت ماهوی با قوانین قبلی نداشت را در حال اجرا داریم.

منظورتان چه نوع آمادگی است؟
یکی از آنها پیدا کردن سازو کار معافیت های تحصیلی است؛ در قانون فعلی افراد می‌توانند تا 24 سالگی تمام در مدارس درس بخوانند این در شرایطی است که در قانون جدید این سن تا 20 سالگی تمام کاهش یافته است. و یا معافیت های تحصیلی برای مقاطع بالاتر. وقتی دانش اموز یا دانشجویی به هر دلیل مظابق قانون قبلی و بیش از مهلت قانون جدید، از معافیت تحصیلی استفاده کرده، نمی توان گفت شما از همین امروز مشمولی و اگر نیایی، غیبت می خوری. باید مطابق فرمولی، مهلتی داد تا درسش تمام شود. موضوعات مانند این باید بررسی شود و فعالیت‌ها بر اساس این تغییرات شکل بگیرد. چون قانون عطف به گذشته نمی‌شود لذا باید به سازمان‌ها، مدارس و دانشگاه‌ها شرایط جدید ابلاغ شود و از این طریق تمام بسترها را ایجاد کرد تا اجرای قانون هرچه صحیح‌تر صورت گیرد. همانطور که گفتم در قانون جدید آمده که از زمان اجرا، بانک‌ها و موسسات مالی اگر بخواهند به فردی تسهیلات ارائه دهند باید تکلیف نظام وظیفه فرد برایشان مشخص شده باشد، لذا باید مکاتبات لازم صورت گیرد و بانک‌ها را در این زمینه آماده کرد. ما برای انجام این دسته از اقدامات نیاز داریم تا از نظر سخت افزاری در سازمان وظیفه عمومی ناحا، تجدید نظرهایی صورت گیرد و تا حدودی از نظر نرم افزاری برنامه‌های جدیدی تنظیم شود تا از این طریق وضعیت فرد از نظر تحصیلی، معافیت پزشکی، کفالت و غیره به راحتی مشخص شود.

مشمولان مطابق قانون جدید چقدر فرصت دارند خودشان را معرفی کنند تا غیبت نخورند؟
در قانون جدید زمان اعزام مشمولان قبلاً بر اساس سال صورت می‌گرفت. یعنی اگر فردی متولد اسفند ماه سال 73 بود باید از اول فروردین سال 90 سرباز می‌شد در حالی که مطابق قانون جدید این فرد از اسفندماه سال 90 سرباز محسوب خواهد شد و قانون به او 6 ماه فرصت می‌دهد تا بعد از این تاریخ خود را به سازمان نظام وظیفه معرفی کند.

برخی کاربران درباره غیبت سربازی سوال داشتند و می خواستند بدانند که در قانون جدید با مشمولان غایب چگونه برخورد می شود؟
در بحث مشمولان غایب در حال حاضر، قوانین کمی ناعادلانه است. به این ترتیب که اگر فردی یک روز یا 10سال غیبت داشته باشد، ‌مجازاتش یکی است، اما در قانون جدید این مساله متفاوت است و اگر کسی تا 3 ماه غیبت کند، تا 3 ماه اضافه خدمت دارد، اگر از 3 ماه تا یک سال غیبت کند، 6 ماه اضافه خدمت خواهد داشت و از یک‌سال بالاتر، دیگر سرباز فراری محسوب می‌شود و علاوه بر مجازات اضافه خ به دادگاه معرفی و دادگاه مجازاتی علاوه بر مجازات موردنظر را تعیین خواهد کرد.
همچنین کارفرمایانی که یک سرباز فراری را استخدام کنند باید هزینه سالانه یک سرباز را پرداخت کنند و اگر از یک نفر بیشتر شود باید هزینه سالانه 3 سرباز را بدهد.

بسیاری از کاربران ما نوشته اند چرا گرفتن گواهینامه بدون کارت پایان خدمت، معافیت تحصیلی و برگه نظام وظیفه امکان ندارد. پیش از این هم گفته شده بود برای گواهینامه شرط تعیین تکلیف نظام وظیفه حذف شود.
در ماده 10 قانون خدمت وظیفه عمومی آمده است به سرباز غایب، گواهینامه پایان دوره تحصیلی داده نمی‌شود یا سرباز غایب حق ادامه تحصیل و استخدام ندارد یا نمی‌تواند گواهینامه رانندگی بگیرد. قانون جدید این موارد تغییر نکرده است. علاوه بر این موارد حالا در قانون جدید مورد دیگری هم اضافه شده است که مطابق آن بانک‌ها حق ندارند به سربازان غایب وام بدهند یعنی با اجرای قانون جدید برای ارائه وام از سوی بانک‌ها یکی از مدارک لازم وضعیت سربازی گیرنده وام است. حتی ممکن است برنامه ای تصویب کنیم که این افراد یارانه هم نگیرند. البته هنوز این مورد مشخص نیست.

بسیاری از نظراتی که برای ما ارسال شده مربوط به قانون کفالت است. بسیاری از جوانان به امید استفاده از قانون کفالت، سالهاست که از سربازی غیبت کرده اند و برای زندگیشان برنامه ریزی داشته اند؛ زن و زندگی دارند و به هر حال تشکیل خانواده داده اند.
متاسفانه برخی مشمولان درصدد هستند که قانون را دور بزنند. در واقع این دست از افراد می‌خواهند به قانون حیله بزنند. مثلا در حال حاضر فردی که وارد مدرسه می‌شود معمولا دوران اولیه تحصیلی را در 12 سال می‌گذراند و به 18 سالگی و سن سربازی می‌رسد، اما برخی افراد سعی می‌‌کنند دوران تحصیلی را طول بدهند تا مثلا پدرشان به 60 سالگی برسد و به هر حال بتوانند از یکی از موارد معافیت استفاده کنند، اما قانون جدید می‌گوید همه باید تا 20 سالگی دوران تحصیلی مدرسه را تمام کرده و با ورود به 21 سالگی نسبت به وضعیت خدمت وظیفه اقدام کنند. ببینید یکی از اهداف ما در اصلاح قانون نظام وظیفه درنظر گرفتن عدالت بود تا قوانین عادلانه، منطقی و عقلایی اجرا شود. در این معافیت نیز مسائلی وجود داشت مثلا پدری که سنش 59 سال و 11 ماه و 25 روز بود و تک‌فرزند ذکورش در سن سربازی قرار می‌گرفت، نمی‌توانست از این معافیت بهره ببرد. از طرفی شرایط استفاده از این معافیت برای مشمولی که دارای پدر متمولی که صاحب چند کارخانه بود و در سلامت کامل به سر می‌برد با مشمولی که پدری مریض و ناتوان داشت، یکسان محاسبه می‌شد و هر دو معاف می‌شدند، اما در قانون جدید تصمیم گرفته شد تا به شکلی عادلانه هر پدری که نیازمند مراقبت باشد و توانایی لازم برای اداره امور خود را ندارد، یگانه فرزند ذکورش بتواند از سربازی معاف شود. بر این اساس هر پدری در هر سنی با توجه به شرایط جسمی و روحی اگر توانایی انجام امور زندگی‌اش را ندارد و دچار بیماری و مشکلی است، می‌تواند از این قانون استفاده کند و به این ترتیب این قانون، عادلانه‌تر و منطقی‌تر به نظر می‌رسد. پس خانواده‌ها نگران این موضوع نباشند و بدانند که در صورت تایید کمیسیون پزشکی اگر مشخص شود پدری نیازمند کمک است، مطابق قانون، یگانه فرزند ذکور بالای 18 سال‌‌شان از سربازی معاف می‌شود.

اما برخی از مشمولانی که شامل قانون معافیت کفالت فعلی می شوند معتقدند این انصاف نیست و باید قانون جدید کفالت مثلا از پایان سال اجرا شود تا مهلتی وجود داشته باشد برای پیگیری معافیت کفالت.
قوانینی که ما اجرا می‌کنیم از یک قاعده حقوقی پیروی می‌کند و عطف به گذشته نمی‌شود به همین دلیل درمورد مشمولانی که تا روز اجرای این قانون پرونده تشکیل دادند و پرونده شان بررسی شده و برایشان حکم صادر شده است بر اساس قانون قبلی اقدام می شود. اما در مورد مشمولانی که مدارک داده‌اند اما پرونده شان رسیدگی نشده و هنوز موضوعشان در حال بررسی است از زمان ابلاغ قانون جدید از سوی مقام معظم رهبری ضوابط جدید برای آنها در نظر گرفته می شود. هر زمان قانون جدید ابلاغ شود کار بر اساس قانون جدید ادامه پیدا خواهد کرد مگر اینکه قبلاً پرونده رسیدگی شده باشد و حکم نهایی صادر شده باشد.

بسیاری از کاربران از تفاوت زمان رسیدگی به پرونده های کفالت در تهران و شهرستان ها نوشته اند؛ اینکه در شهرستان ها تا 15 روز پاسخ معافیت کفالت مشخض می شود و در تهران تا 60 روز طول می کشد
نه، اینچنین نیست. نحوه رسیدگی به پرونده ها به صورت آنلاین پس از ثبت نام در پلیس +10 انجام می شود و ربطی به شلوغی حوزه ندارد.

آیا برای غایبینی که به امید قانون کفالت، سالهاست سربازی نرفتند، تسهیلاتی در نظر گرفته اید؟
هیچ گونه بخششی برای غایبینی که منتظر معافیت کفالت بوده اند، پیش بینی نشده است و همه آنها باید به سربازی بروند. طبق قانون جدید همه مشمولان متولد سال 1355 به بعد، باید به سربازی بروند و هیچ عفو و معافیتی غیر از آنچه که در قانون جدید وجود دارد، برای آنها اعمال نمی شود. اما برای این مشمولان یک عفو 6 ماهه پیش بینی شده است. از زمان اجرای قانون جدید نظام وظیفه، مشمولان غایب در هر سنی که باشند (متولدین سال 1355 به بعد) 6 ماه فرصت دارند تا خودشان به نظام وظیفه را معرفی کنند و البته هیچ مجازاتی اعم از اضافه خدمت و معرفی به مراجع قضایی برایشان وجود ندارد. اما پس از این مهلت قانونی، غیبت برایشان محسوب می شود و علاوه بر اضافه خدمت، باید به دادگاه هم بروند.

در قانون جدید معافیت های تحصیلی به چه صورت است؟
تحصیلات تکمیلی در دوره کاردانی، باید تا دو و نیم سال به پایان برسد. مگر در شرایط خاص که در قانون به آن اشاره شده و قابل اغماض است و تا دو ترم به فرد مورد نظر فرصت ادامه تحصیل داده می‌شود. در کارشناسی و کارشناسی ارشد هم به ترتیب 5 و 6 سال به فرد فرصت تحصیل داده می شود و در غیر این صورت فرد مشمول، غایب محسوب می‌شود. برای دوره دکتری و تخصص هم این مدت به ترتیب 6 و 5 سال در نظر گرفته شده است.

آیا امکان خرید سربازی وجود دارد و ممکن است که در آینده این موضوع دوباره اجرا شود؟
درخصوص فروش سربازی یک تفکر ارزشی وجود دارد که معتقد است تفاوتی بین افراد پولدار و غیرپولدار نیست و قوانین تدوین شده درخصوص نظام وظیفه نیز باید قوانین ارزشی باشد و فرقی بین طبقات مختلف جامعه قائل نشود. زمانی که فروش سربازی اجرا می‌شد، برخی از افراد جامعه مجبور شدند برای تهیه پول، وسیله نقلیه یا منزل خود را بفروشند و مشکلات زیادی به همراه داشت. عده ای همیشه دنبال این موضوع هستند که خودشان را از دیگران جدا کنند برای همین در سال 75 خرید سربازی را آزاد کردند و جو سازی کردند که در شرایط صلح کشور نیاز به پول سربازی دارد و حدود 2 سال هم این طرح را اجرا کردند.اما بالاخره ستاد کل نیروهای مسلح موفق شد که جلوی این طرح را بگیرد. بنابراین پرونده فروش سربازی کلا بسته شد و این بحث کاملا منتفی است و هیچ‌کس منتظر فروش سربازی نباشد.
چه تصمیمی برای معافیت سه برادری و دوبرادری در قانون جدید گرفته اید؟
سالانه با توجه به موالید ذکوری که آماده سربازی هستند و نیاز کشور به سرباز، درخصوص به‌کارگیری مشمولان، تصمیماتی گرفته و مشخص می‌شود چقدر نیروی سرباز مازاد وجود دارد یا چقدر با کمبود مواجه هستیم. در چند سال اخیر، خصوصا در متولدین دهه 60 و بالا، تعداد سربازان به نسبت نیاز کشور بیشتر بود، برای همین ستاد تصمیم گرفت به کسانی که نیاز به توجه خاص دارند و از سوی خود یا خانواده‌شان خدمتی از پیش ارائه شده باشد، مورد معافیت قرار گیرند. برای همین برای افراد تحت پوشش کمیته امداد، خانواده شهدا، رزمندگان، ایثارگران، جانبازان و نخبگان تسهیلاتی برای معافیت فراهم شد و تصمیمی در همین راستا گرفته شد؛ خانواده‌هایی که 3 فرزندشان خدمت سربازی را انجام داده‌اند، یکی از فرزندان از خدمت سربازی معاف شود. در زمانی که بررسی طرح اصلاح قانون نظام وظیفه در مجلس شورای اسلامی مورد بحث بود، نمایندگان مجلس پیشنهاد دادند که قانون دو برادری هم مورد بررسی قرار گیرد که از سوی ستاد کل نیروهای مسلح مورد تایید قرار نگرفت، چراکه پیش‌بینی می‌شد در صورت اجرای قانون دو برادری با مشکلاتی درخصوص کمبود سرباز مواجه شده و مثلا مجبور به افزایش مدت سربازی شویم. در نهایت شورای نگهبان نیز نظر ستاد کل نیروهای مسلح را پذیرفت و مجلس اعلام کرد تصمیم‌گیری در مورد معافیت دو برادری به ستاد کل نیروهای مسلح واگذار شود و ستاد کل نیز موضوع را بررسی و اعلام کرد که فعلا معافیت دو برادری قابل اجرا نیست و پیش‌بینی می‌شود حداقل تا10 سال آینده نیز قابل اجرا نباشد.
براساس قانون فعلی، مهلت اجرای قانون سه برادری تا پایان سال 90 است که معمولا در ماه‌های دی و بهمن بررسی‌هایی از سوی ستاد کل نیروهای مسلح انجام می‌شود و در نهایت اسفند مشخص می‌شود که اجـرای قانون سه برادری تداوم خواهد داشت یا خیر.

عده ای از کاربران نسبت به فروش سربازی برای کسانی که خارج از کشور بودند گلایه داشتند و حتی برخی عنوان کرده بودند که چرا این تسهیلات باید برای آنها وجود داشته باشد؟
برای برخی از کسانی که در خارج از کشور هستند تسهیلاتی در نظر گرفتیم که بتوانند به کشور مراجعه کنند. بسیاری از آنها به دلیل نداشتن کارت پایان خدمت و مشمول بودن، امکان مراجعه به کشور نداشتند و بعضا از خانواده دور افتاده بودند. برای همین ما تصمیم گرفتیم شرایط ورودشان را آسانتر کنیم. ضمن اینکه مشمولان ساکن در خارج از کشور زمانی در شمول مقررات خرید خدمت قرار می‌گیرند که قبل از 29 اسفند سال 82 از کشور خارج شده باشند و نیز حداقل 2 سال در خارج از کشور اقامت و سکونت داشته باشند. البته حضور غیرمستمر کمتر از 9 ماه در خارج از کشور جزو اقامت و سکونت در خارج از کشور محسوب نمی‌شود و سکونت 2 ساله فرد در خارج از کشور باید پس از 13 سالگی او باشد. زمان اجرای این معافیت تا پایان سال 1390 و مبلغی که برای صدور این معافیت در نظر گرفته شده 10 میلیون تومان است. برای سالهای بعد هم باید تصمیم گیری کنیم.

در قانون جدید، پیش بینی شده است که سربازی 24 ماه باشد، در حالی که اکنون معافیت هایی برای کم شدن طول سربزای وحود دارد. با اجرای قانون، سربازی 24 ماه می شود و یا همان 18 ماه باقی می ماند؟
در قانون فعلی آمده بود که شورای عالی دفاع تعیین کننده میزان خدمت وظیفه است اما در قانون جدید ستاد کل نیروهای مصلح با اخذ مجوز از محضر مقام معظم رهبری می‌تواند این مدت را کاهش یا افزایش دهد. این نکته را تاکید می‌کنیم که اگر خدمت وظیفه اضافه شود مشمول کسانی نخواهد شد که در حال گذراندن خدمتشان هستند. اگر قرار باشد خدمت سربازی اضافه شود ان‌شاالله برای اواخر سال 92 صورت خواهد گرفت و اجرای آن حدوداً 18 ماه بعد در دستور کار قرار خواهد گرفت. به هر حال اکنون همان 18، 16 و 14 ماه طول خدمت سربازی است.

در سال های گذشنه بسیار گقته شده که حقوق سربازان زیاد می شود. اما هنوز این اتفاق نیفتاده است. آیا با قانون جدید حقوق سربازی افزایش می یابد؟
با توجه به بار مالی که طرح افزایش حقوق سربازان داشت، مجلس تصمیم گرفت موادی که دارای بار مالی است در سالهای بعد در صورت داشتن اعتبار اجرایی شود. بر این اساس ماده های 30، 38، 40، 74، 78 و 81 که دارای بار مالی هستند اجرایی نمی شوند که نتیجه آن افزایش نیافتن حقوق سربازان است. اگر قرار بود حقوق ها افزایش پیدا کند، باید کمترین حقوق 250 هزار تومان می شد و بیشترین بالاتر از 500 هزار تومان. این درحالی است که امکان پرداخت چنین حقوقی برای نظام وظیفه و دولت وجود ندارند. حقوق ویژه ای نیز برای مناطق عملیاتی و محروم و آموزش سربازان در اوقات فراغت در نظر گرفته نمی شود. تنها هزینه خوراک،پوشاک،بیمه و زیست را برای سربازان در نظر گرفتیم.

برخی سوالها هم مربوط به نحوه گرفتن معافیت پزشکی بود. مشمولان چگونه می توانند برای گرفتن این معافیت اقدام کنند؟
یکی از محسنات قانون جدید سربازی این است که سربازانی که فراخوان می شوند اگر فارغ التحصیل دانشگاه باشند یک سال و دیپلمه ها6 ماه فرصت دارند تا برای سربازی اقدام کنند و در همین مدت اگر مشمول معافیت پزشکی باشند می توانند اقدام کنند. البته این برای پیش از اعزام است. معافیت پزکشی پس از اعزام هم در دو صورت امکان دارد؛ بیماری که در حین سربازی بوحود بیاید و یا اینکه بیماری آنها در زمان سربازی بدتر شود.

موضوع کسری خدمت در قانون جدید چگونه دیده شده است؟ یعنی آیا کسر خدمت برای بسیجیان داریم؟
کسر خدمت بسیجیان مصوبه مجلس نبود و مقام معظم رهبری این مصوبه را ابلاغ کرده بودند و تا پایان سال 90 مهلت داشت اما برای اجرای آن درسالهای آینده باید ایشان تصمیم بگیرند. در کل تا سال 89 یک فرد می توانست تا 15 ماه هم کسر خدمت بگیرد که برای امسال حدکثر 9 ماه شد.به هر حال کسر خدمت به تعداد مشمولان اعزامی و نیاز نیروهای مسلح و دستگاههای دولتی که به سرباز نیاز دارند بستگی دارد.

آیا تمام مشمولان به سربازی می روند. چون برخی از خوانندگان ما معتقدند که مثلا فرزندان مسئولان و روحانیون به سربازی نمی روند؟
این موضوع اصلا صحت ندارد. حتی فرزند شخص اول هم به جبهه رفته اند. قانون سربازی ما برای همه است. روحانیون هم به سربازی می روند و متناسب با سطح تحصیلات حوزی خدمت دارند. یک روحانی که درجه اجتهاد داشت را خودم اعزام کردم. البته بسیار دیده شده که فرزند نماینده مجلسی معاف شده است؛ دلیل هم سابقه جبهه، آزادگی، جانبازی و بسیجی بودن آن نماینده است که توانسته فرزندنش را معاف کند . اما در غیر این صورت چیزی نداشتیم. حتی دو نماینده مجلس دنبال معافیت برای پسرانشان بودند و از دیوان عدالت هم حکم گرفتند اما معافیت شامل فرزندان آنها نمی شد و برای همین مجبور به اعزام شدند. از نظر ما همه در برابر قانون سربازی مساوی هستند و هیچ نفاوتی ندارند و برای همین هم قانون خرید سربازی را حذف کردیم.
با این حال ما معافیت های بسیاری داریم مشمولان می توانند از آن استفاده کنند. مشمولی اگر بیاید اعلام کند من فلان پروژه و طرح را دارم و یا بیاید و بخشی از پروژه ها و طرح های ما را اجرا کند ما پس از اجرا، به او پایان خدمت می دهیم. همچنین مشمولان کارشناسی ارشد به بالا اگر پروژه ای بدهند که مربوط به نیروهای مسلح باشد و با موفقیت اجرایی شود هم از 2 تا 18 ماه معافی خدمت می گیرند.
آیا آماری وجود دارد که تعداد مشمولان غایب چند نفر هستند؟
آماری که نه. اما از تعداد موالید ذکور 3 درصد غایب هستند چون ما کسانی که فراخوان می شوند اما بعدا مراجعه می کنند را جزو غایبین حساب نمی کنیم و سرباز فرار از نظر ما کسی است که اصلا برزای سربازی مراجعه نمی کند.

Iranian boy10
12-01-2012, 18:28
سلام.
کسی میدونه ،این شرایط خاصش چیه ؟

تحصیلات تکمیلی در دوره کاردانی، باید تا دو و نیم سال به پایان برسد. مگر در شرایط خاص که در قانون به آن اشاره شده و قابل اغماض است و تا دو ترم به فرد مورد نظر فرصت ادامه تحصیل داده می‌شود. در کارشناسی و کارشناسی ارشد هم به ترتیب 5 و 6 سال به فرد فرصت تحصیل داده می شود و در غیر این صورت فرد مشمول، غایب محسوب می‌شود. برای دوره دکتری و تخصص هم این مدت به ترتیب 6 و 5 سال در نظر گرفته شده است.

ممنون میشم:11:

mh_rayaneh
12-01-2012, 23:24
بچه ها من که گیج شدم
2باره از سایت نظام وظیفه پرسیدم گفت:نمیشه شرکت کنی
اخه چرا گفتن سراسری رو شرکت کنید.اما اینو میگن نمیشه؟
شما هایی که ثبت نام کردین.از خود نظام وظیفه پرسیدین؟

Iranian boy10
13-01-2012, 21:12
سلام.
کسی میدونه ،این شرایط خاصش چیه ؟

ممنون میشم:11:
یکی جواب بده :19:
:11:

ع.ص
14-01-2012, 00:43
دوستان من پدرم 64 سالشه.مشکل پزشکی نداره.
خودمم اوایل دی 18 سالم تموم شد....الان تو 19 ام..و تک فرزند هستم..رفتم دنبال کارای معافی فقط واکناسیونش مونده که اونم تا2-3 روز دیگه میگیرم......

بنظرتون منو معاف میکنن یا میگن جزو قانون جدیدی؟؟

Alireza SM
15-01-2012, 13:44
دوستان من پدرم 64 سالشه.مشکل پزشکی نداره.
خودمم اوایل دی 18 سالم تموم شد....الان تو 19 ام..و تک فرزند هستم..رفتم دنبال کارای معافی فقط واکناسیونش مونده که اونم تا2-3 روز دیگه میگیرم......

بنظرتون منو معاف میکنن یا میگن جزو قانون جدیدی؟؟
احتمالش هست که معافیت رو بدن

mh_rayaneh
15-01-2012, 13:56
بچه ها من که گیج شدم
2باره از سایت نظام وظیفه پرسیدم گفت:نمیشه شرکت کنی
اخه چرا گفتن سراسری رو شرکت کنید.اما اینو میگن نمیشه؟
شما هایی که ثبت نام کردین.از خود نظام وظیفه پرسیدین؟

بچه ها این خیلی مهمه جواب بدید

میگم نکنه م قبول بشیمو.معافیت رو انتقال ندن؟

Sub007
15-01-2012, 18:56
دوستان یه سوالی:
دفاتر پلیس +۱۰ میدونن چه تعدادی دیگه برای اعزام توی یه ماه خاص جا هست؟
من امروز رفتم مدارک رو ارسال کنم بهم گفت چون هنوز ۱۲/۱ جای خالی داره هر کی بیاد اعزامش میفته ۱۲/۱.
ما این تعداد رو خودمون هم میتونیم از جایی بفهمیم؟
بعد این جای خالی که به من گفت برای سراسر کشور حساب میشه دیگه؟

ittools
15-01-2012, 20:32
بچه ها قضیه این معافیت دو برادری چی شد ؟ آخر معلوم نشد برادر سوم معاف میشه یا نه ؟ :11:
پ.ن : خوب ما رو سر کار گذاشتن ها :23:

saeed 1428
15-01-2012, 20:50
مدارک چند روز طول می کشه از بیمارستان بیاد؟

naseri18
16-01-2012, 17:40
سلام یه سوال داشتم من دانشجوی پیام نورم و معافیت تحصیلی دارم اگه دفترچه خدمت رو بفرستم باید برم سربازی یا میشه نرفت ?

farshidshd
16-01-2012, 20:30
سلام یه سوال داشتم من دانشجوی پیام نورم و معافیت تحصیلی دارم اگه دفترچه خدمت رو بفرستم باید برم سربازی یا میشه نرفت ?

سلام
در حین تحصیل نمیشه دفترچه بفرستین...

ittools
16-01-2012, 22:09
سلام
در حین تحصیل نمیشه دفترچه بفرستین...

حین تحصیل میشه برای معافیت پزشکی اقدام کرد ؟ پسر عموی من الان 7 ساله بیماری پوستی داره دیگه در حد مزمن شده ! میخواستم ببینم ایشون میتونه برای معافیت پزشکی اقدام کنه یا نه اول باید انصراف از دانشگاه بده ؟ چون خودتون هم میدونید اگر انصراف بده و معافیت پزشکی قبول نشه رو هوا میمونه

SIMON137
16-01-2012, 23:22
حین تحصیل میشه برای معافیت پزشکی اقدام کرد ؟ پسر عموی من الان 7 ساله بیماری پوستی داره دیگه در حد مزمن شده ! میخواستم ببینم ایشون میتونه برای معافیت پزشکی اقدام کنه یا نه اول باید انصراف از دانشگاه بده ؟ چون خودتون هم میدونید اگر انصراف بده و معافیت پزشکی قبول نشه رو هوا میمونه
آيا مشمول مي تواند در حين تحصيل براي اخذ معافيت پزشكي اقدام نمايد؟

خير ، مي بايست بعد از اتمام تحصيلات براي معافيت پزشكي اقدام نمايد مگر اينكه در خواست پزشكي خود را قبل از ثبت نام و شروع سال تحصيلي (مهرماه) در دانشگاه ارسال نموده باشد.

MeMri
17-01-2012, 17:33
بچه ها قضیه این معافیت دو برادری چی شد ؟ آخر معلوم نشد برادر سوم معاف میشه یا نه ؟ :11:
پ.ن : خوب ما رو سر کار گذاشتن ها :23:

با این تفاسیر که افراد تو نظام وظیفه گفتند حالا حالاها قابل اجرا نیست این قانون!:46:

coloop
17-01-2012, 21:40
سلام
دوستان من کف پاهام جفتش صافی داره.
یه حماقتی کردم قبل از ثبت نام در دانشگاه و گرفتن معافیت تحصیلی نرفتم دنبالش !
حالا اگه برم بگیرم راحت میدند ولی راحت از دانشگاه اخراجم میکنند.
کسی راه حلی سراغ نداره ؟

البته من اصرارم بر گرفتن معافی در زمان جاری اینه که برم دنبال درمان :31:

ممنون

ittools
17-01-2012, 23:57
با این تفاسیر که افراد تو نظام وظیفه گفتند حالا حالاها قابل اجرا نیست این قانون!:46:

آره کلا سر کارمون گذاشتن :41: دلم خوش بود درسم رو زودتر تموم کنم برم رشته دلخواهم رو بخونم با این وضع بیشتر کشش میدم :31:

steps
18-01-2012, 17:07
سلام.
من الان دانشجوی ازاد هستم میخوام انصراف بدم برم خدمت بعدش امسال کنکور بدم اگه قبول شدم برم؟ از نظر نظام وظیفه مشکلی نداره؟
راستی 3ماه جبهه چقدر کسری میخوره؟

omidsarab
18-01-2012, 23:16
سلام این تغیر قانون که راه انداختن ممکنه درباره ی معافیت پزشکی ضعیفی چشم هم تغیری ایجاد بشه؟
اگه بشه از کی اجرا میشه؟

farshidshd
19-01-2012, 13:45
سلام.
من الان دانشجوی ازاد هستم میخوام انصراف بدم برم خدمت بعدش امسال کنکور بدم اگه قبول شدم برم؟ از نظر نظام وظیفه مشکلی نداره؟
راستی 3ماه جبهه چقدر کسری میخوره؟

نه مشکلی پیش نمیاد میتونی اینکار رو انجام بدی

در مورد کسری هم ::

- از 6ماه تا پايان 8ماه: ميزان 2ماه كسر خدمت
- از 9ماه تا پايان 11ماه: ميزان 3ماه كسر خدمت
- از 12ماه تا پايان 14ماه: ميزان 4ماه كسر خدمت
- از 15ماه تا پايان 17ماه: ميزان 5ماه كسر خدمت
- از 18ماه تا پايان 20ماه: ميزان 6ماه كسر خدمت
- از 21ماه تا پايان 23ماه: ميزان 7ماه كسر خدمت
- از 24ماه تا پايان 26ماه: ميزان 8ماه كسر خدمت
- از 27ماه تا پايان 29ماه: ميزان 9ماه كسر خدمت

در مورد 3 ماه جبهه چیزی نگفتن

سلام این تغیر قانون که راه انداختن ممکنه درباره ی معافیت پزشکی ضعیفی چشم هم تغیری ایجاد بشه؟
اگه بشه از کی اجرا میشه؟

بعیده در مورده معافیت های پزشکی قوانین زیاد تغییر کنه

aftab_azad20
21-01-2012, 13:36
سلام دوستان اگه خدا بخواد اسمم واسه حج عمره با خانواده در اومده ولی خدمت نرفتم و هنوز دانشجو هستم،میخواستم ببینم چه مدارکی رو باید ببرم نظام وظیفه مرکز استان تا بتونم گذرنامه رو بگیرم،تو این صفحه هم یه چیزایی نوشته،ممنون میشم به طور کامل راهنماییم کنید

hamid_diablo
21-01-2012, 18:39
بچه ها یه سئوال

اگه من 100 واحد پاس کنم و 6 سال معافیت تحصیلیم تموم بشه و یا اینکه خودم انصرلف بدم.میتونم بعد از رفتن خدمت ادامشو بخونم یعنی 40 واحد باقی مونده رو؟

یعنی اگه یرم خدمت اون 100 واحد سر جاش میمونه یا اینکه بعد از خدمت دوباره باید از اول شروع کنم؟

در ضمن پدر من 40 ماه سابقه جبهه داره.بازم همون 9 ماه رو کسر میکنند؟

MeMri
21-01-2012, 23:01
سلام دوستان اگه خدا بخواد اسمم واسه حج عمره با خانواده در اومده ولی خدمت نرفتم و هنوز دانشجو هستم،میخواستم ببینم چه مدارکی رو باید ببرم نظام وظیفه مرکز استان تا بتونم گذرنامه رو بگیرم،تو این صفحه هم یه چیزایی نوشته،ممنون میشم به طور کامل راهنماییم کنید

سلام ،

مبلغ 500 هزار تومان وثیقه باید برای نظام وظیفه قرار بدید ! برای این کار فکر کنم اشتغال به تحصیل از دانشگاه بگیرید و با مدارکی مثل کارت ملی و شناسنامه نظام وظیفه برید و در خواست مجوز کنید ، پس از اخذ مجوز پلیس +10 میرید برای پاسپورت عربستان و ...

---------- Post added at 11:01 PM ---------- Previous post was at 10:59 PM ----------

بچه ها یه سئوال

اگه من 100 واحد پاس کنم و 6 سال معافیت تحصیلیم تموم بشه و یا اینکه خودم انصرلف بدم.میتونم بعد از رفتن خدمت ادامشو بخونم یعنی 40 واحد باقی مونده رو؟

یعنی اگه یرم خدمت اون 100 واحد سر جاش میمونه یا اینکه بعد از خدمت دوباره باید از اول شروع کنم؟

در ضمن پدر من 40 ماه سابقه جبهه داره.بازم همون 9 ماه رو کسر میکنند؟

سلام،

یکی از دوستام که دانشگاه آزاد بود شرایط شما رو داشت و این کار رو کرد و پس از برگشت از خدمت بقیه واحدهاش رو پاس کرد و لیسانس رو گرفت!

mh_rayaneh
23-01-2012, 19:00
سلام
یه سوال
الان متولدین چه سالی به قبل مشمول خدمت مقدس :31:سربازی اند؟

MeMri
23-01-2012, 22:06
سلام
یه سوال
الان متولدین چه سالی به قبل مشمول خدمت مقدس :31:سربازی اند؟

سلام !

متولدین 72 و قبل از 72 همگی مشمول اند و متولدین 71 که معافیت تحصیلی یا ... ندارند باید به سربازی اعزام شوند!

mh_rayaneh
23-01-2012, 22:10
یه سوال دیگه :)
کسی که متولد نیمه اول 71 هست
2بار کنکور داده
سال دوم که کنکور داده .رفته دانشگاه ثبت نام کرده
الان معافیت تحصیلی داره
قانون قدیم بهش اجازه میداده کنکور بده برای بار سوم در حین تحصیل در دانشگاه؟و بعدش منتقل کنه معافیت تحصیلیشو؟
قانون جدید چی؟

MeMri
25-01-2012, 13:58
2بار کنکور داده
الان معافیت تحصیلی داره
قانون قدیم بهش اجازه میداده کنکور بده برای بار سوم در حین تحصیل در دانشگاه؟و بعدش منتقل کنه معافیت تحصیلیشو؟
قانون جدید چی؟

قانون جدیدی در این باره ارائه نشده و فکر کنم مثل قبل باشه قوانین !

mh_rayaneh
25-01-2012, 16:40
قانون جدیدی در این باره ارائه نشده و فکر کنم مثل قبل باشه قوانین !

قانون قدیم اجازه میداده؟

مگه قانون انصراف رو حدف نکردن؟

نادر1368
25-01-2012, 16:49
قوانین جدید کی میخواد اجرا شه!؟:13:من در اصلاحیه قانون معاف شدم رفت البته اصلاح نشده در حال معاف شدنم:31:

sin2x=2sinxcosx
25-01-2012, 19:33
سلام
اگه پدر در زمان جبهه به مدت 24 ماه خدمت کرده باشد پسر چند ماه کسری می خورد ؟ یا نمی خورد ؟ یا کلا معاف می شود ؟ :31:

svb93
26-01-2012, 12:35
سلام
من ميخواستم بدونم اين قانون چاقي و لاغري هنوز پا برجاست ؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدكسي ميدونه چسبندگي روده و عمل جراحي روده معافيت دايم داره يا نه ؟
ممنون

Alireza SM
26-01-2012, 13:36
كسي ميدونه چسبندگي روده و عمل جراحي روده معافيت دايم داره يا نه ؟
معافیت دائم برای چسبندگی روده ؟
اولا که اگه چسبندگی روده داشته باشی بهت میگن برو بیمارستان عمل کن بعدا بیا ؛ بعدا هم ممکن نیست برای همچین چیزی اصلا معاف از رزم هم بدن چه برسه به معافیت دائم ! مگر اینکه چسبندگی روده گسترده بوده باشه و پس از عمل برای طرف عوارض گوارشی ایجاد کرده باشه که در این صورت معافیتش دائم هست .
توی بخش جراحی های عمومی در آیین نامه اینها رو نوشته ولی بیشتر معافیت های جراحی عمومی برای ناراحتی های کبد هست

mh_rayaneh
26-01-2012, 13:51
2بار کنکور داده
الان معافیت تحصیلی داره
قانون جدید چی؟

ممنون میشم اینو جواب بدید

amir001103
27-01-2012, 00:21
سلام
يه سوال داشتم ممنون ميشم جواب بدين
من الان دانشگاه آزاد ميرم و الانم براي ترم 2 مرخصي گرفتم بشينم براي کنکور 90 بخونم.
ميخوام بدونم من که الان معافيت تحصيلي دارم ميتونم بدون انصراف از دانشگاه الان ، باز تو کنکور شرکت کنم يا نه؟؟
من از يکي شنيدم بعد قبولي تو دانشگاه جديد معافيت تحصيلي رو از دانشگاه فعلي ميفرستن به دانشگاه جديد و مشکلي پيش نمياد..
ولي بازم از يکي ديگه شنيدم که تازگيا قانون عوض شده و نميشه اين کارو کرد..
ممنون ميشم خيالمو راحت کنيد که ببينم بخونم برا سال ديگه يا نه...؟؟

اگه ميشه مفصل توضيح بديد من راحت شم..
در ضمت من متولد نيمه دوم 71 ام..
مرسي

Karkas20
27-01-2012, 13:58
سلام من کارشناسی هستم و میخام بنا به دلایلی

کاردانی بگیرم و ایا وقتی مشمول شدم میتونم در خدمت کنکور بدم یا خیر؟

ممنون میشم منا راهنمایی بکنید:46:

eshkene
27-01-2012, 16:41
سلام
يه سوال داشتم ممنون ميشم جواب بدين
من الان دانشگاه آزاد ميرم و الانم براي ترم 2 مرخصي گرفتم بشينم براي کنکور 90 بخونم.
ميخوام بدونم من که الان معافيت تحصيلي دارم ميتونم بدون انصراف از دانشگاه الان ، باز تو کنکور شرکت کنم يا نه؟؟
من از يکي شنيدم بعد قبولي تو دانشگاه جديد معافيت تحصيلي رو از دانشگاه فعلي ميفرستن به دانشگاه جديد و مشکلي پيش نمياد..
ولي بازم از يکي ديگه شنيدم که تازگيا قانون عوض شده و نميشه اين کارو کرد..
ممنون ميشم خيالمو راحت کنيد که ببينم بخونم برا سال ديگه يا نه...؟؟

اگه ميشه مفصل توضيح بديد من راحت شم..
در ضمت من متولد نيمه دوم 71 ام..
مرسي

سازمان نظام وظیف میگه میشه
سازمان سنجش میکه نمیشه:27:

amir001103
27-01-2012, 18:58
سازمان نظام وظیف میگه میشه
سازمان سنجش میکه نمیشه:27:

خب یعنی چی؟؟ یعنی من نمیتونم برای سال دیگه کنکور بدم؟؟
اگه میشه بیشتر توضیح بدید چون نزدیک انتخاب واحده ببینم این ترم برم یا نه...
میشه تو سایت سنجش یل هرجایی که اینو توش دیدید رو بگید؟

mh_rayaneh
27-01-2012, 20:27
چرا کسی جواب منو نمیده؟

eshkene
27-01-2012, 20:39
خب یعنی چی؟؟ یعنی من نمیتونم برای سال دیگه کنکور بدم؟؟
اگه میشه بیشتر توضیح بدید چون نزدیک انتخاب واحده ببینم این ترم برم یا نه...
میشه تو سایت سنجش یل هرجایی که اینو توش دیدید رو بگید؟

من هم دقیقا مشکل شما را دارم
سازمان نظام وظیف من رفتم شخصا پرسیدم گفتند که ما این قانون را عوض نکردیم و نمیدونیم چرا هماهنگی بین دستگاه ها نسیتش

ببینید این کار تقصیر ما نیست ما نباید قربانی بشیم یهو امسال تغییر کنه و اونم بعد اینکه در دانشگاه ثبت نام کردیم بگند که نمیتونید کنکور بدید
اگه این قانون را شهریور اعلام میکردند
ما ثبت نام نمی کردیم و طبق قانون وظیف اعزاممون را به تعویق مینداختیم مینداختیم 18مهر سال 91 و براحتی برای کنکور میخوندیم
الان میگند انصرافم بدید باید برید سربازی بعد بیاید کنکور بدید البته سنجش میکه نه وظیفه
این کار مثل این میمونه وارد یه خیابون یه طرفه بشید و وسطه خیابون بشما بگند قانون عوض شده و شما خلاف کردید و بایستی جریمه هم بشید
این یعنی عدالت و تعیین قانون

amir001103
27-01-2012, 21:52
من هم دقیقا مشکل شما را دارم
سازمان نظام وظیف من رفتم شخصا پرسیدم گفتند که ما این قانون را عوض نکردیم و نمیدونیم چرا هماهنگی بین دستگاه ها نسیتش

ببینید این کار تقصیر ما نیست ما نباید قربانی بشیم یهو امسال تغییر کنه و اونم بعد اینکه در دانشگاه ثبت نام کردیم بگند که نمیتونید کنکور بدید
اگه این قانون را شهریور اعلام میکردند
ما ثبت نام نمی کردیم و طبق قانون وظیف اعزاممون را به تعویق مینداختیم مینداختیم 18مهر سال 91 و براحتی برای کنکور میخوندیم
الان میگند انصرافم بدید باید برید سربازی بعد بیاید کنکور بدید البته سنجش میکه نه وظیفه
این کار مثل این میمونه وارد یه خیابون یه طرفه بشید و وسطه خیابون بشما بگند قانون عوض شده و شما خلاف کردید و بایستی جریمه هم بشید
این یعنی عدالت و تعیین قانون

پس یعنی بیخیال شیم همینو ادامه بدیم؟؟
شمام دیگه ناامید شدید؟
شما از آموزش دانشگاه یا هر واحد دیگه ای از دانشگاتون پرسیدید که همچین چیزی هست یا نه؟؟
من 1 شنبه میرم دانشگاه میپرسم بعدشم میرم پلیس +10 ببینم چه جوابی میدن... گرچه میدونم درست حسابی جواب نمیدن...
نتیجشو میگم..
خواهشن اگه کسی بازم اطلاع داره با رو در جریان بذاره..
eshkene
27-01-2012, 23:14
شمام دیگه ناامید شدید؟
شما از آموزش دانشگاه یا هر واحد دیگه ای از دانشگاتون پرسیدید که همچین چیزی هست یا نه؟؟
من 1 شنبه میرم دانشگاه میپرسم بعدشم میرم پلیس +10 ببینم چه جوابی میدن... گرچه میدونم درست حسابی جواب نمیدن...
نتیجشو میگم..
من نا امید نشودم
و حتما هم میخونم چون از نظام وظیفه 2 بار پرسیدم گفتند عوض نشده
در ضمن پلیس +10 فقط مسئول فرستادن مدارک و ایناس برای قوانین فقط باید بری نظام وظیفه

iranpcl
28-01-2012, 00:27
سلام آقا خواهشا یکی به سوال من جواب بده
من از سایت نظام وظیفه مشاوره گرفتم به شرح زیر

شرح درخواست: سلام و خسته نباشيد
بنده از باب خدمت سربازي پدر در دوران جنگ تحميلي حدود 14 ماهكسري دردست دارم
و از باب بسيج محلاتي به مدت 2 سال وخرده ای فعال ميباشم
كه با توجه به مطالعات بنده از اين سامانه (1ماه براي هر سال بسيجي بودن)، درصوت اقدام به گرفتم كسري بسيج در كل 16 ماه خرده ای كسري خواهم داشت
از آنجايي كه هم اكنون در بسيج محلاتي فعاليت دارم ميخواستم اطلاع از قانون سال 91 پيدا كنم كه آيا بهتر هست اقدام به كسري نمايم يا منتظر به سال جديد و قوانين سال جديد باشم؟ و اگر قوانين وضع شده باشند قوانين سال 91 در سامانه موجود نميباشد.قوانين اين سال براي كسري خدمت چگونه است؟
با تشكر
شرح پاسخ: باسلام كسرخدمت فعلا فقط تاپايان سال 90معتبر مي باشد

حالا این معنیش اینه که اون 14 ماه کسری که گرفتم یکی دو ماه دیگه میشه کشک؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
موندم چیکار کنم، کسی چیزی از قانون سال بعد میدونه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
متشکر اگر جواب بدید

behnam_gunner
28-01-2012, 06:32
من نا امید نشودم
و حتما هم میخونم چون از نظام وظیفه 2 بار پرسیدم گفتند عوض نشده
در ضمن پلیس +10 فقط مسئول فرستادن مدارک و ایناس برای قوانین فقط باید بری نظام وظیفه

من خودم با اون قانون که داشجویی که بیش از دوازده ماه کسری داره میتونی با یک ترم مرخصی تحصیلی بره سربازی رفتم 5 ماه خدمت کردم تموم شد رفت این 5 ماه چون رییس نظام وظیفه دوست پدرم بود همش رو کنار خونمون بودم حتی آموزشی اینا رو گفتم که بدونین منبع من مطمئنه من برادرم دو سال کنکور داد سال دوم دانشگاه پیام نور ثبت نام کرد که بره سال سوم بتونه کنکور بده دو ترم پیاپی هم مرخصی گرفت که بشینه بخونه ولی تو دفترچه سنجش که اومد دقیقا قید شده دانشجویانی که دارای معافیت تحصیلی می باشند نمی توانند در کنکور سراسری شرکت کنند و برای شرکت مجدد در آزمون می بایست انصراف از تحصیل داده و پس از پایان خدمت سربازی قادر به شرکت در کنکور سراسری هستند از همین رییس نظام وظیفه که رفتیم پرسیدیم 3 صفحه بخش نامه نشون داد به ما که دقیقا همین مورد هم به اونا ابلاغ شده بود در حالی که پلیس +1 در جریان این بش نامه نیست چون تازه صادر شده بنابراین چه از لحاظ سنجش چه نظام وظیفه نمی تونین کنکور بدین
ولی در مورد این قانون باید بگم که انصافا نامردیه چون اگه قرار بود چنین قانونی بزارن باید از سال قبل اعلام می کردن نه وسط پاییز امسال :13:

SevenCity
28-01-2012, 09:10

eshkene
28-01-2012, 10:59
من خودم با اون قانون که داشجویی که بیش از دوازده ماه کسری داره میتونی با یک ترم مرخصی تحصیلی بره سربازی رفتم 5 ماه خدمت کردم تموم شد رفت این 5 ماه چون رییس نظام وظیفه دوست پدرم بود همش رو کنار خونمون بودم حتی آموزشی اینا رو گفتم که بدونین منبع من مطمئنه من برادرم دو سال کنکور داد سال دوم دانشگاه پیام نور ثبت نام کرد که بره سال سوم بتونه کنکور بده دو ترم پیاپی هم مرخصی گرفت که بشینه بخونه ولی تو دفترچه سنجش که اومد دقیقا قید شده دانشجویانی که دارای معافیت تحصیلی می باشند نمی توانند در کنکور سراسری شرکت کنند و برای شرکت مجدد در آزمون می بایست انصراف از تحصیل داده و پس از پایان خدمت سربازی قادر به شرکت در کنکور سراسری هستند از همین رییس نظام وظیفه که رفتیم پرسیدیم 3 صفحه بخش نامه نشون داد به ما که دقیقا همین مورد هم به اونا ابلاغ شده بود در حالی که پلیس +1 در جریان این بش نامه نیست چون تازه صادر شده بنابراین چه از لحاظ سنجش چه نظام وظیفه نمی تونین کنکور بدین
ولی در مورد این قانون باید بگم که انصافا نامردیه چون اگه قرار بود چنین قانونی بزارن باید از سال قبل اعلام می کردن نه وسط پاییز امسال :13:

من از وظیفه پرسیدم یه سرگرده بودش مسئول معافیت تحصیلی گفت ما قانون را عوض نکردیم

eshkene
28-01-2012, 12:27

من به رهبری و ریاست جمهوری هم نامه دادم جوابش اومد میگم کپی میکنم

amir001103
28-01-2012, 19:51
من این شرایطمو که به شمام گفتم تو سایت پلیس تو بخش مشاوره نظام وظیفه نوشتم..
امروز جواب اومد که نمیتونم شرکت کنم...
به نظر شما راهی نداره دیگه؟؟

MeMri
28-01-2012, 21:08
چرا کسی جواب منو نمیده؟

جوابت رو قبلا تو صفحه های پیش دادم :20: قوانین عوض نشده ، و مثل پارسال می مونه:46:

---------- Post added at 09:06 PM ---------- Previous post was at 09:04 PM ----------

سلام آقا خواهشا یکی به سوال من جواب بده
من از سایت نظام وظیفه مشاوره گرفتم به شرح زیر

حالا این معنیش اینه که اون 14 ماه کسری که گرفتم یکی دو ماه دیگه میشه کشک؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
موندم چیکار کنم، کسی چیزی از قانون سال بعد میدونه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
متشکر اگر جواب بدید

کشک نمی شه! ممکنه تاریخش کمتر شه ! مثلا هر 2 ماه بسیجی بشه 1 ماه کسری! اما شما هرچی زودتر اقدام کن!:46:

---------- Post added at 09:08 PM ---------- Previous post was at 09:06 PM ----------

شمام دیگه ناامید شدید؟
نتیجشو میگم..
این جور سوال ها رو همیشه از خود نظام وظیفه بپرسید! نظام وظیفه اعلام کرده قوانین عوض نشده،اما نمی دونم سنجش چه اصراری داره که بگه قوانین مثل قبل نیست...!!!:13:

iranpcl
28-01-2012, 23:02
MeMri ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ممنون از جوابت فقط یکه چند تا سوال؟
من دانشجوی کارشناسی ام و ترم 6 حالا اگر عوض نشده قانون یعنی این جوابی که به من دادن جواب دهنده مطلع نبوده! حالا که برای هر سال بسیج فعال 1ماه کسری میدن یه 5ماه دست نگه دارم با این قانون میشه 3سال بسیجی فعال و 3ماه کسری میگیره و میمونه 1ماه خدمت سربازی که میشه دوره دوماهه آموزش، همینطوره؟؟؟ که اگر اینطور باشه که نمی صرفه واسه خاطر یک ماه کسری اضافی 5ماه منتظر بمونم و ریسک کنم!

این 14 ماه و 15 روز کسری که از طرف پدر دارم اون چی؟ چون کسری رو زدن واسم! قانون امسال واسه کسریش کمتر شه مشکلی پیش نمیاد براش؟
و یه سوال دیگه اینکه آیا این قانون رو سایتی، کپیی یا یه چنین چیزی هست که بشه مطالعه کرد؟
ممنونت از صمیم قلب

mh_rayaneh
29-01-2012, 00:02
بچه ها ولی من تا حالا 5 6 بار از نظام وظیفه بصورت اینترنتی پرسیدم
کفتن نمیشه کنکور بدی
خیلی واضح

:13:
حالا چی میشه؟

behnam_gunner
29-01-2012, 00:43
من از وظیفه پرسیدم یه سرگرده بودش مسئول معافیت تحصیلی گفت ما قانون را عوض نکردیم

من نمی گم شما نپرسیدی ولی باور کن اینا تو سازمان با هم اصلا هماهنگ نیستن این طرف که من پرسیدم میگم رییس نظام وظیفه استان هست بخش نامه رو به من نشون داد که گفتم 3 صفحه بود و در مورد کلیات اصلاحیه های قانون جدید توضیح داده بود این مورد هم توش بود حالا این چیزیه که من از یه منبع مطمئن پرسیدم تصمیم با خودتونه این جا دارم اینا رو میگم که ضرر بیشتری کسی ننبینه
یه هو میره کنکور میده میبینه هیچ و پوچ لااقل دیگه مرخصی نگیرین همین رشته ای که هستین رو بخونین وگرنه از من که گذشته الان سال سوم رشته مکانیکم سربازیم هم رفتم :31:

amir001103
29-01-2012, 11:22
من نمی گم شما نپرسیدی ولی باور کن اینا تو سازمان با هم اصلا هماهنگ نیستن این طرف که من پرسیدم میگم رییس نظام وظیفه استان هست بخش نامه رو به من نشون داد که گفتم 3 صفحه بود و در مورد کلیات اصلاحیه های قانون جدید توضیح داده بود این مورد هم توش بود حالا این چیزیه که من از یه منبع مطمئن پرسیدم تصمیم با خودتونه این جا دارم اینا رو میگم که ضرر بیشتری کسی ننبینه
یه هو میره کنکور میده میبینه هیچ و پوچ لااقل دیگه مرخصی نگیرین همین رشته ای که هستین رو بخونین وگرنه از من که گذشته الان سال سوم رشته مکانیکم سربازیم هم رفتم :31:

بله ایشون درست میگن... من همین امروز صبح رفتم دانشگاه تو بخش مربوط به نظام وظیفه پرسیدم گفت قانون جدیده..
گفت نظام وظیفه بخنامه جدید داده که چون سنوات تحصیلی رو کم کردن دیگه به هیچ عنوان نمیشه دوباره شرکت کرد...
تو اتاقشم یه برگه رو دیوار بود که این جمله رو با مارکر علامت زده بودن..:
کلیه دانجویانی که از معافیت تحصیلی استفاده میکنند نمیتوانند در کنکور سراسری سال 91 شرکت کنند...
همین شد که منم از امروز بیخیال شدم و گفتم همین رشته رو ادامه میدم...
نظر شما چیه؟؟ دیگه فکر نکنم بشه کاری کرد..

hamid_diablo
29-01-2012, 18:57
دوستان مگه حداکثر کسری خدمت نشده 9 ماه؟

من الان با کسری ایثارگران پدرم کلا میتونم معاف بشم

farshidshd
30-01-2012, 14:59
دوستان مگه حداکثر کسری خدمت نشده 9 ماه؟

من الان با کسری ایثارگران پدرم کلا میتونم معاف بشم

پدرتون یا باید جانباز 25% به بالا باشن که معاف بشین یا مدت اسارتشون 3 سال به بالا باشه...

hamid_diablo
30-01-2012, 18:14
پدرتون یا باید جانباز 25% به بالا باشن که معاف بشین یا مدت اسارتشون 3 سال به بالا باشه...

ببخشید

مثالاینکه من سئوالمو درست مطرح نکردم.من پدرم زمان جنگ تو ارتش بوده اونم 45 ماه

9 ماه برای برادرم کسری گرفته.میتونه 9 ماه هم برای من بگیره؟

MeMri
30-01-2012, 19:08
MeMri ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ممنون از جوابت فقط یکه چند تا سوال؟
من دانشجوی کارشناسی ام و ترم 6 حالا اگر عوض نشده قانون یعنی این جوابی که به من دادن جواب دهنده مطلع نبوده! حالا که برای هر سال بسیج فعال 1ماه کسری میدن یه 5ماه دست نگه دارم با این قانون میشه 3سال بسیجی فعال و 3ماه کسری میگیره و میمونه 1ماه خدمت سربازی که میشه دوره دوماهه آموزش، همینطوره؟؟؟ که اگر اینطور باشه که نمی صرفه واسه خاطر یک ماه کسری اضافی 5ماه منتظر بمونم و ریسک کنم!

این 14 ماه و 15 روز کسری که از طرف پدر دارم اون چی؟ چون کسری رو زدن واسم! قانون امسال واسه کسریش کمتر شه مشکلی پیش نمیاد براش؟
و یه سوال دیگه اینکه آیا این قانون رو سایتی، کپیی یا یه چنین چیزی هست که بشه مطالعه کرد؟
ممنونت از صمیم قلب

اگه 14 ماه رو زدن که خیلی خوبه !چون الان حداکثر کسری 9 ماه شده ! چرا از سایت خود نظام وظیفه می تونید نگاه کنید!

iranpcl
31-01-2012, 00:53
اگه 14 ماه رو زدن که خیلی خوبه !چون الان حداکثر کسری 9 ماه شده ! چرا از سایت خود نظام وظیفه می تونید نگاه کنید!
آخه من سال پیش اقدام کردم و 14 ماه و 15 روز زدن واسم
اگر منظور از سایت نظام وظیفه police.ir هست کلش رو گشتم، چیزی پیدا نکردم، اگر کسی اطلاعی در این رابطه داره اینجا قرار بده
من اطلاعم فقط نوشته های 20 تا 30 تایپیک قبله والسلام
تو تلویزیون میگفت کسری رو بگیرید نگه دارید بعد فارغ التحصیلی استفاده کنید! امکانش هست؟

moh72
31-01-2012, 10:41
این قانون جدید که میگید اونایی که دانشجو هستن نمیتونن تو کنکور شرکت کنن دقیقا کجا اومده تو سایت سازمان وظیفه که چیزی ننوشته میشه متن دقیقشو بزارین؟

farshidshd
31-01-2012, 15:41
ببخشید

مثالاینکه من سئوالمو درست مطرح نکردم.من پدرم زمان جنگ تو ارتش بوده اونم 45 ماه

9 ماه برای برادرم کسری گرفته.میتونه 9 ماه هم برای من بگیره؟

خیر نمیتونه چون یک بار استفاده کرده

moh72
31-01-2012, 18:05
بله ایشون درست میگن... من همین امروز صبح رفتم دانشگاه تو بخش مربوط به نظام وظیفه پرسیدم گفت قانون جدیده..
گفت نظام وظیفه بخنامه جدید داده که چون سنوات تحصیلی رو کم کردن دیگه به هیچ عنوان نمیشه دوباره شرکت کرد...
تو اتاقشم یه برگه رو دیوار بود که این جمله رو با مارکر علامت زده بودن..:
کلیه دانجویانی که از معافیت تحصیلی استفاده میکنند نمیتوانند در کنکور سراسری سال 91 شرکت کنند...
همین شد که منم از امروز بیخیال شدم و گفتم همین رشته رو ادامه میدم...
نظر شما چیه؟؟ دیگه فکر نکنم بشه کاری کرد..
سنوات تحصیلی کم شده؟منظورش حذف پیش دانشگاهیه؟

amir001103
31-01-2012, 18:30
این قانون جدید که میگید اونایی که دانشجو هستن نمیتونن تو کنکور شرکت کنن دقیقا کجا اومده تو سایت سازمان وظیفه که چیزی ننوشته میشه متن دقیقشو بزارین؟

من از اداره مشمولین دانشگاه پرسیدم ... برگشم نشونم داد که نوشته بود کلیه دانشجویانی که از معافیت تحصیلی استفاده میکنند نمیتوانند در کنکور 91 شرکت کنند...

طرف میگفت قانون جدیده و مثل سالای گذشته نیست..

---------- Post added at 06:30 PM ---------- Previous post was at 06:29 PM ----------

سنوات تحصیلی کم شده؟منظورش حذف پیش دانشگاهیه؟

نه فکرکنم منظورش این بوده که طول مدت تحصیل دانشگاه کم شده...مثلا اگه کارشناسی بوده 6 سال ، الان شده 4-5 سال...

Life24
31-01-2012, 18:37
من از اداره مشمولین دانشگاه پرسیدم ... برگشم نشونم داد که نوشته بود کلیه دانشجویانی که از معافیت تحصیلی استفاده میکنند نمیتوانند در کنکور 91 شرکت کنند...

طرف میگفت قانون جدیده و مثل سالای گذشته نیست..

---------- Post added at 06:30 PM ---------- Previous post was at 06:29 PM ----------

نه فکرکنم منظورش این بوده که طول مدت تحصیل دانشگاه کم شده...مثلا اگه کارشناسی بوده 6 سال ، الان شده 4-5 سال...
معاون انسانی ستاد کل نیروهای مسلح در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به مدت تحصیل دانشجویان در مراکز آموزشی خاطرنشان کرد: در مصوبه جدید مجلس، مدت تحصیل در دانشگاه‌ها با تغییراتی روبرو شده که البته تاکنون این طرح ابلاغ نشده است.
به گفته وی در مصوبه جدید مجلس مدت تحصیل در دوره کاردانی از سه سال به 5/2 سال، در مقطع کارشناسی ارشد از هشت سال به شش سال، کارشناسی پیوسته از شش سال به پنج سال، دکترای تخصصی از پنج سال به شش سال تغییر یافته است.
به گفته کمالی مدت تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد ناپیوسته و دکترای پزشکی تغییری نکرده و به ترتیب همان سه و هشت سال است.
وی با بیان اینکه دانشجویان باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند که دچار غیبت نشوند به مدت تحصیل دانش‌آموزان اشاره کرد و گفت: در گذشته دانش‌آموزان می‌توانند تا پایان 24 سالگی در مقاطع تحصیلی درس بخوانند اما در طرح اصلاح مواد قانون این مدت به 20 سال کاهش پیدا کرده و دانش‌آموزان ‌باید در این مدت درس خود را تمام کنند در غیراین صورت دچار غیبت می‌شوند.

omidsarab
31-01-2012, 18:46
سلام من دفترچه رو خوندم هیچی نفهمیدم یعنی ننوشته بود
آیاد تغیری در موردی معافیت پزشکی ضعیفی چشم به وجود اومده
ما یکمی هلیم نمیتونیم خوب پیدا کنیم

M7000
01-02-2012, 13:52
سلام من متولد 70 هستم و ترم 4 دانشگاه الان میخوام دوباره کنکور بدم و میخوام معافیت جبهه بابام رو بگیرم و احتمالا تا دو سه ماه دیگه جوابش میاد .. اینکه نوشتید نمیشه در کنکور 91 شرکت کرد یعنی اصلا نمیشه امتحان داد یا اگه قبول بشی نمیتونی بری دانشگاه .. من نفهمیدم؟

eshkene
01-02-2012, 14:02
سلام من متولد 70 هستم و ترم 4 دانشگاه الان میخوام دوباره کنکور بدم و میخوام معافیت جبهه بابام رو بگیرم و احتمالا تا دو سه ماه دیگه جوابش میاد .. اینکه نوشتید نمیشه در کنکور 91 شرکت کرد یعنی اصلا نمیشه امتحان داد یا اگه قبول بشی نمیتونی بری دانشگاه .. من نفهمیدم؟

امتحان میشه داد اسمتم میاد
فقط موقع ثبت نام گیر میدن که مدرک وظیفت چیه

erfan3333
01-02-2012, 15:42
سلام
لیسانس من این ترم با معافیت تحصیلی که داشتم تموم شد
واسه ارسال مدارک به نظام وظیفه باید منتظر گواهی موقت دانشگاه باشم یا نامه فراغت از تحصیل از دانشگاه باید بگیرم و همون در حکم آخرین مدرک تحصیلیم میشه که باید اون رو به نظام وظیفه پست کنم!
کسی اطلاعی داره فرآیند چه جوریه !
مرسی

a.m9193
01-02-2012, 16:57
سلام
خواستم شرایط معافیت پزشکی در مورد بیماری های چشمی را بدانم.

moh72
01-02-2012, 18:10
اقا این قانون که شما میگید من هیچ جایی همچین چیزی ندیدم از نظام وظیفه هم پرسیدم گفتن میتونی شرکت کنی کسی هم بیخیال نشه:8: (فقط یه چیزی که درست متوجه نشدم گفت مرخصی نمیتونی بگیری!!)

Sub007
01-02-2012, 19:37
سلام
لیسانس من این ترم با معافیت تحصیلی که داشتم تموم شد
واسه ارسال مدارک به نظام وظیفه باید منتظر گواهی موقت دانشگاه باشم یا نامه فراغت از تحصیل از دانشگاه باید بگیرم و همون در حکم آخرین مدرک تحصیلیم میشه که باید اون رو به نظام وظیفه پست کنم!
کسی اطلاعی داره فرآیند چه جوریه !
مرسی

شما بعد از اینکه کارای فارغ التحصیلی رو انجام دادین یه برگه از دانشگاه بهتون میدن که وضعیت شما رو به نظام وظیفه اطلاع میده و داخلش معدل و مدرک و ... رو نوشته.
همون برگه رو برای کارهای ثبت مدارک خدمت تحویل مسئول پلیس۱۰+ بدین

MeMri
02-02-2012, 01:01
سلام
خواستم شرایط معافیت پزشکی در مورد بیماری های چشمی را بدانم.

به صفحه اول مراجعه کنید جواب سوالتون رو پیدا می کنید !

---------- Post added at 01:01 AM ---------- Previous post was at 01:00 AM ----------

اگه قانون هم برقرار باشه شما اصلا امکان کنکور ندارید چون 2 ترم باید خونده باشید، نه 4 ترم!

M7000
02-02-2012, 21:04
امتحان میشه داد اسمتم میاد
فقط موقع ثبت نام گیر میدن که مدرک وظیفت چیه

خیلی ممنون

ba maram
02-02-2012, 23:30
بچه ها اگه سربازی رو بپیچونم و نرم چی میشه ؟؟
چند ماه اضافه می خورم ؟؟

behnam_gunner
04-02-2012, 01:57

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

تو دفترچه ثبت نام کنکور بود ولی فکر کنم هیچ کس شرایط ثبت نام رو مطالعه نکرده !

صفحه 4 بند (هـ)

"تبصره: دانشجويان دوره هاي فوق كه از معافيت تحصيلي استفاده مي كنند، به منظور ثبت نام و شركت مجدد در آزمون سراسري لازم است پس از انصراف قطعي از تحصيل خود را به بخش هاي وظيفه عمومي معرفي و به خدمت اعزام شوند . بديهي است اين دسته از داوطلبان پس از اتمام دوران خدمت نظام وظيفه حق ثبت نام و شركت در آزمون سراسري را خواهند داشت."

این تبصره سال پیش تو دفترچه نبود امسال اضافه کردند :13:

---------- Post added at 01:57 AM ---------- Previous post was at 01:55 AM ----------

بچه ها اگه سربازی رو بپیچونم و نرم چی میشه ؟؟
چند ماه اضافه می خورم ؟؟

تا قبل از قانون جدید هر چقدر غیبت داشتی سه ماه اضافه خدمت می خوردی ولی الان نه اگه سه ماه غیبت کنی سه ماه اضافه خدمت می خوری
شش ماه غیبت کنی شش ماه اضافه خدمت می خوری

بیشتر از شش ماه به دادسرای نظام معرفی میشی و سابقه قضایی برات درست می کنن
-----------------

در مورد داداشت هم آره میری نظام وظیفه اونا تو سیستم چک میکنن ببینن داداشت سربازی هست یا نه اگه بود تاریخ اعزام تو رو میزنن یک ماه بعد پایان سربازیه داداشت

ولی اگه سه تا برادر یا بیشتر باشین این قانون شامل حالت نمیشه

M7000
04-02-2012, 19:09
[/COLOR]

اگه قانون هم برقرار باشه شما اصلا امکان کنکور ندارید چون 2 ترم باید خونده باشید، نه 4 ترم![/QUOTE]

خب اگه تا قبل از کنکور از خدمت معاف بشم ..چی؟ با تشکر

mehr film
04-02-2012, 21:57
دوستان یه سوال دارم . من ترم بعد سقف سنوات تحصیلم توی دانشگاه تموم میشه ولی فارغالتحصیل نمیشم . 3 واحدم میمونه که کاردانی رو بگیرم !

در این صورت اگه سربازی برم . به من چه درجه ای میدن ؟ منم مثه دیپلمه ها محسوب میشم ؟؟؟؟

Life24
04-02-2012, 22:01
دوستان یه سوال دارم . من ترم بعد سقف سنوات تحصیلم توی دانشگاه تموم میشه ولی فارغالتحصیل نمیشم . 3 واحدم میمونه که کاردانی رو بگیرم !

در این صورت اگه سربازی برم . به من چه درجه ای میدن ؟ منم مثه دیپلمه ها محسوب میشم ؟؟؟؟
مگر چند ترم رقتي؟
ترمي كه تمام شد چنديمن ترم بود؟

AliSub
04-02-2012, 23:35
سلام
برای گرفتن معافیت کفالت باید صبر کنم دانشگام تمام شه یا نه همین الان میتونم برم اقدام کنم؟

vroom
04-02-2012, 23:39
سلام
برای گرفتن معافیت کفالت باید صبر کنم دانشگام تمام شه یا نه همین الان میتونم برم اقدام کنم؟

سلام:20:
همین الان میتونی اقدام کنی....فقط هر چه زودتر پیگیری کن چون ظاهراً قراره قوانین کفالت تغییر کنه:46:

DJ_EBI
04-02-2012, 23:54
حذف بشه لطفا

hamid_diablo
05-02-2012, 17:58

احتمالا بهت وقت میدن که اون 3 واحد رو بپاسی.اگر هم ندادند تو همون خدمت تمومش کن

isbn
05-02-2012, 18:25
سلام
من کلا 16 واحد دیگه دارم که کاردانی رو تموم کنم ! اما خوب کنکور کارشناسی رو شرکت نکردم و میخوام تابستون شرکت کنم !
حالا من این 16 واحد رو بر دارم این ترم و تموم شه بره من مشمول حساب میشم و کنکور نمیتونم شرکت کنم درسته؟

یکی از دوستان پیشنهاد داد که من 3 واحد رو برای تابستون نگه دار که با معافیت تحصیلی بتونی کنکور شرکت کنی !

این ترم هم که تموم شه زمان تحصیل تموم میشه یعنی برای تابستون باید سنوات هم بگیرم حتی

روش خوبی هست؟ یا روش دیگه ای هم وجود داره که بتونم تابستون شرکت کنم کارشناسی رو ؟

Iranian boy10
05-02-2012, 20:54
سلام
من کلا 16 واحد دیگه دارم که کاردانی رو تموم کنم ! اما خوب کنکور کارشناسی رو شرکت نکردم و میخوام تابستون شرکت کنم !
حالا من این 16 واحد رو بر دارم این ترم و تموم شه بره من مشمول حساب میشم و کنکور نمیتونم شرکت کنم درسته؟

یکی از دوستان پیشنهاد داد که من 3 واحد رو برای تابستون نگه دار که با معافیت تحصیلی بتونی کنکور شرکت کنی !

این ترم هم که تموم شه زمان تحصیل تموم میشه یعنی برای تابستون باید سنوات هم بگیرم حتی

روش خوبی هست؟ یا روش دیگه ای هم وجود داره که بتونم تابستون شرکت کنم کارشناسی رو ؟
سلام.
میشه بگید شما چند ساله یا چند ترمه تو این مقطع کاردانی تحصیل میکنید ؟ میخوا م کمکتون کنم! البته اگه دلت نمیخواد بگی نگو!
موفق باشید:10:

Sub007
05-02-2012, 22:21
سلام

شما این ترم هم هر ۱۶ واحد رو بردارین فارغ التحصیلیتون ۴/۳۰ سال ۹۱ میخوره.بعد از اون هم که ۶ ماه فرجه دارین.کنکور هم اگه اشتباه نکنم توی مرداد برگزار میشه.پس اینطوری که من متوجه شدم مشکلی برای کنکور ندارین.:20:

steps
06-02-2012, 01:51
با توجه به قانون جدید من برم دفترچه رو بگیرم پست کنم؟
دانشجوی ازاد هستم از نوع ترم یک اما با رشته تحصیلی حال نمی کنم (کاش ثبت نام نمیکردم)
امسال میخواستم کنکور بدم که انگار نمیشه.
3 شنبه برم دانشگاه کارای انصراف رو انجام بدم.

MeMri
06-02-2012, 02:06
با توجه به قانون جدید من برم دفترچه رو بگیرم پست کنم؟
دانشجوی ازاد هستم از نوع ترم یک اما با رشته تحصیلی حال نمی کنم (کاش ثبت نام نمیکردم)
امسال میخواستم کنکور بدم که انگار نمیشه.
3 شنبه برم دانشگاه کارای انصراف رو انجام بدم.

اگه رشته ات رو دوست نداری انصراف بده ،چون هم وقتت هدر می ره هم پولت ! البته پیشنهاده و باز هم به خودت مربوط می شه:27:

e.m.kh
06-02-2012, 16:04
سلام به همگی
دوستان امروز یکی از دوستان من زنگ زد و گفت الان ترم 1 مکانیک دانشگاه آزاد تموم شده و برای ثبت نام ترم 2 هم اعلام کرده بودند که مبلغ اولیه واریزی 380 هست ولی یکدفعه گفتند باید 520 به حساب بریزند خیلی ناراحت بود و توان مالی پرداخت این هزینه سنگین رو نداشت از من کمک خواست من بهش قول دادم که مشکلش رو پیگیری کنم این دوستم متولد 72 هست چیکار باید انجام بده که بتونه کنکور 91 شرکت کنه الان انصراف بده؟ یا یه ترم دیگه باید بره دانشگاه؟
خلاصه در چه صورت میتونه از معافیت تحصیلی استفاده کنه؟
svb93
06-02-2012, 17:49
سلام دوستان
من دو بار رودمو را عمل كردم (بار اخر براي چسبندگي گسترده ي روده بود) اين چسبندگي روده معافيت دايم داره ؟
و اگر من كارت معافيت پزشكي بگيرم نمي تونم هيچ جايي استخدام بشم ؟ :41:
اين قانون هنوز پا بر جاست :

قانون عدم ممنوعیت استخدام دارندگان
معافیت پزشکی
‌ماده واحده - استخدام افراد دارای معافیت پزشکی درصورتیکه واجد شرایط مورد احتیاج
دستگاه مربوطه باشند بلامانع است.
‌تبصره - کلیه وزارتخانه‌ها ، مؤسسات و شرکتهای دولتی، بانکها، شهرداریها و
سازمانها و موسساتی که شمول قانون بر آنها مستلزم ذکر نام است‌موظفند مواردی را که
مانع استخدام می‌باشد قبلا اعلام نمایند.
‌تاریخ تصویب 1377.2.23
‌تاریخ تایید شورای نگهبان 1377.2.30
ممنونم :11:

M7000
06-02-2012, 22:25
سلام یه بار دیگه این سوالم رو مطرح میکنم
من الان ترم 4 دانشگاهم اگه از خدمت معاف بشوم ایا دیگه مشکلی برای کنکور و شرکت تا دانشگاه دارم یا نه؟
و اینکه اگه میشه تا کی وقت دارم که کارت معافیم رو بگیرم ..ممنون

NeodymiumCarbide
07-02-2012, 17:40
سلام دوستان میخواستم بگم که من الان ورودی بهمن 90 دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی هستم لازم هست که برم پلیس +10 و بگم که دانشگاه قبول شدم؟ یا اینکه دانشگاه خودش اطلاع میده؟

ممنون

isbn
07-02-2012, 19:46
شما این ترم هم هر ۱۶ واحد رو بردارین فارغ التحصیلیتون ۴/۳۰ سال ۹۱ میخوره.بعد از اون هم که ۶ ماه فرجه دارین.کنکور هم اگه اشتباه نکنم توی مرداد برگزار میشه.پس اینطوری که من متوجه شدم مشکلی برای کنکور ندارین.:20:

من الان ترم 6 هستم به سلامتی :31: یعنی زمان تحصیلم به پایان رسیده دیگه درسته !؟
پس با این اوصاف بردارم 16 واحد رو کامل ؟

Sub007
07-02-2012, 23:24
من الان ترم 6 هستم به سلامتی :31: یعنی زمان تحصیلم به پایان رسیده دیگه درسته !؟
پس با این اوصاف بردارم 16 واحد رو کامل ؟

اگه ترم ۶ هستین که باید بردارین ۱۶ واحد رو چون سنوات تحصیلیتون تموم میشه.حالا جدای از بحث سنوات گذاشتن درس برای ترم تابستون هم برای شما سودی نداره.چون کنکور دولتی توی مرداد برگزار میشه.:20:
آره بردارین.اما باید برنامتون رو تنظیم کنین که بتونین برای کنکور بخونین.:20:
یه مقدار سخت هست اما امکان پذیره.:20:

svb93
08-02-2012, 11:39
سلام دوستان
من دو بار رودمو را عمل كردم (بار اخر براي چسبندگي گسترده ي روده بود) اين چسبندگي روده معافيت دايم داره ؟
و اگر من كارت معافيت پزشكي بگيرم نمي تونم هيچ جايي استخدام بشم ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اين قانون هنوز پا بر جاست :

نقل قول:
قانون عدم ممنوعیت استخدام دارندگان
معافیت پزشکی
‌ماده واحده - استخدام افراد دارای معافیت پزشکی درصورتیکه واجد شرایط مورد احتیاج
دستگاه مربوطه باشند بلامانع است.
‌تبصره - کلیه وزارتخانه‌ها ، مؤسسات و شرکتهای دولتی، بانکها، شهرداریها و
سازمانها و موسساتی که شمول قانون بر آنها مستلزم ذکر نام است‌موظفند مواردی را که
مانع استخدام می‌باشد قبلا اعلام نمایند.
‌تاریخ تصویب 1377.2.23
‌تاریخ تایید شورای نگهبان 1377.2.30

ممنونم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

لطفا يكي جواب بده

MeMri
10-02-2012, 14:02
سلام دوستان میخواستم بگم که من الان ورودی بهمن 90 دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی هستم لازم هست که برم پلیس +10 و بگم که دانشگاه قبول شدم؟ یا اینکه دانشگاه خودش اطلاع میده؟

ممنون

سلام!

از امسال قانون شده بود که خود شخص باید برگه معافیت تحصیلی رو از پلیس +10 بگیره اما موقع ثبت نام خود دانشگاه به شما می گه که چی کار بکنید !

---------- Post added at 02:02 PM ---------- Previous post was at 02:00 PM ----------

لطفا يكي جواب بده

اگه قرار باشه ثبت نامتون کنند به این چیزا کاری ندارند ! دیگه زمان این حرفا خیلی وقته گذشته:46:

hamid-p71
11-02-2012, 02:38
سلام دی امسال من تونستم یکی از درس های پیش که مونده بود را قبول بشم و امسال می خوام کنکور شرکت کنم و متولد 16/8/71 هستم می خواستم بپرسم تا کی باید مدارک سربازی را بفرستم ؟

svb93
11-02-2012, 19:17
اگه قرار باشه ثبت نامتون کنند به این چیزا کاری ندارند ! دیگه زمان این حرفا خیلی وقته گذشته:46:
يعني شما ميگيد معافيتو بگيرم ؟؟؟؟

اگه بقيه دوستان هم در اين مورد اطلاعاتي دارن بگن

Aless
11-02-2012, 19:38
اشتباه فرستادم!

lmohsen
14-02-2012, 00:47
یکی از دوستان من امسال دانشجو شد دانشگاه ازاد
میخواد سال 92 کنکور بده دولتی برق اگه قبول شد بخونه
میتونه 2 سال ازاد باشه بعد 92 اگه قبول شد بره دولتی ثبتنام کنه و از این انصراف بده؟
تا 1سال رو میدونم میشهو 2 سال رو چی؟
راستی سربازی نرفته هنوز

AB
14-02-2012, 18:16
سلام.

مراحل تغییر رشته چطوره؟اول باید از رشته ای که الان میخونم انصراف بدم بعد برم رشته جدید ثبت نام کنم؟(مقطع بالاتر قبول شدم.)

معافیت تحصیلی رو خودشون ارسال میکنن؟(ترم 3 رو تموم کردم و برای ترم 4 (بهمن) انتخاب واحد نکردم.)

MeMri
14-02-2012, 18:48
یکی از دوستان من امسال دانشجو شد دانشگاه ازاد
میخواد سال 92 کنکور بده دولتی برق اگه قبول شد بخونه
میتونه 2 سال ازاد باشه بعد 92 اگه قبول شد بره دولتی ثبتنام کنه و از این انصراف بده؟
تا 1سال رو میدونم میشهو 2 سال رو چی؟
راستی سربازی نرفته هنوز

سلام

خیر نمی تونه!اون 1 سال هم هنوز تکلیفش روشن نیست که امسال اجرا بشه یا نه!

---------- Post added at 06:45 PM ---------- Previous post was at 06:44 PM ----------

سلام.

مراحل تغییر رشته چطوره؟اول باید از رشته ای که الان میخونم انصراف بدم بعد برم رشته جدید ثبت نام کنم؟(مقطع بالاتر قبول شدم.)

معافیت تحصیلی رو خودشون ارسال میکنن؟(ترم 3 رو تموم کردم و برای ترم 4 (بهمن) انتخاب واحد نکردم.)

بله ، البته امسال قانون انصراف رو گویی دست کاری کردند و مثل قدیم نیست انگار!

---------- Post added at 06:48 PM ---------- Previous post was at 06:45 PM ----------

سلام دی امسال من تونستم یکی از درس های پیش که مونده بود را قبول بشم و امسال می خوام کنکور شرکت کنم و متولد 16/8/71 هستم می خواستم بپرسم تا کی باید مدارک سربازی را بفرستم ؟

سلام ،

شما اولا باید این درس رو حضوری پاس می کردید ، دوما زمان ارسال مدارک شما تا 18 دی بوده که گذشته و الان شما وارد غیبت شدید !

AB
14-02-2012, 21:26
بله ، البته امسال قانون انصراف رو گویی دست کاری کردند و مثل قدیم نیست انگار!

از تغییرات و تاریخ اعمال اطلاعی دارین؟

شامل کسایی که قبل از این تغییرات دانشجو هستن میشه؟

ممنون.:11:

MeMri
16-02-2012, 19:11
از تغییرات و تاریخ اعمال اطلاعی دارین؟

شامل کسایی که قبل از این تغییرات دانشجو هستن میشه؟

ممنون.:11:

قانون انصراف برای کسانی بود که 2 ترم حداکثر دانشگاه بوده باشند و می تونستند انصراف بدهند! فعلا نظام وظیفه می گه مثل قدیم هست اما سنجش اینطور نیست و تو دفترچه جوری دیگه گفته!

mh_rayaneh
17-02-2012, 00:28
قانون انصراف برای کسانی بود که 2 ترم حداکثر دانشگاه بوده باشند و می تونستند انصراف بدهند! فعلا نظام وظیفه می گه مثل قدیم هست اما سنجش اینطور نیست و تو دفترچه جوری دیگه گفته!

مهرداد اینو از کی پرسیدی؟
مطمنی؟
پس چرا خود نظام وظیفه گفت نمیشه؟:18:

omidsarab
18-02-2012, 10:05
سلام
من ديگه يك و نيم ماه ديگه ميخوام شروع كنم برا گرفتن معافيت پزشكي ضعيفي چشم
ولي بيشتر از اينكه استرس داشته باشم معاف ميشم يا نه از اين استرس دارم كه اگه معافيت بگيرم به هيچ دردي نميخوره
همه جا اينو ميگن:41:
حالا قانونش درباره ي استخدام-گرفتن گواهينامه رانندگي-خروج از كشور چيه؟

N A V I D
21-02-2012, 00:40
سلام
خب من کامل شرایط خودم رو توضیح میدم که جای سوالی نباشه.
من متولد بهمن سال 71 ام، سال 90 مدرک پیش دانشگاهی رو به صورت حضوری گرفتم و مدارک خودم رو واسه نظام وظیفه فرستادم (که چون متولد نیمه دوم سالم تاریخ اعزام من مهر سال آینده هستش). پس من برای آزمون سال 91 ثبت نام کردم که تا اینجا هیچ مشکلی نیس. داستان اصلی اینه که رشته ی من هنره و آزمون هنر دو مرحله داره. یعنی به جز آزمون کتبی که تیر ماهه من توی دی باید آزمون عملی هم شرکت کنم. نتیجه آزمون کتبی تا شهریور میاد و اگه فرض کنیم من توی آزمون کتبی قبول بشم آیا من باید مهر برم سربازی بعد واسه عملی مرخصی بگیرم یا اینکه میتونم با همون مدرک قبولی کتبی خودم رو واسه عملی آماده کنم و نرم سربازی؟
تورو خدا کمک کنید که مشکل خیلی از هنری ها همینه. ممنون.

MeMri
21-02-2012, 09:20
مهرداد اینو از کی پرسیدی؟
مطمنی؟
پس چرا خود نظام وظیفه گفت نمیشه؟:18:

دوستم از نظام وظیفه اصلی (میدان سپاه) پرسیده بود!

---------- Post added at 09:18 AM ---------- Previous post was at 09:16 AM ----------

سلام
من ديگه يك و نيم ماه ديگه ميخوام شروع كنم برا گرفتن معافيت پزشكي ضعيفي چشم
ولي بيشتر از اينكه استرس داشته باشم معاف ميشم يا نه از اين استرس دارم كه اگه معافيت بگيرم به هيچ دردي نميخوره
همه جا اينو ميگن:41:
حالا قانونش درباره ي استخدام-گرفتن گواهينامه رانندگي-خروج از كشور چيه؟

گرفتن گواهینامه و خروج از کشور که هیچ مشکلی نخواهید داشت ، برای استخدام هم فکر نمی کنم اینقدر سخت گیری کنند! الان مثل قدیم نیست که به این مسائل حساس باشند!

---------- Post added at 09:20 AM ---------- Previous post was at 09:18 AM ----------

سلام
خب من کامل شرایط خودم رو توضیح میدم که جای سوالی نباشه.
من متولد بهمن سال 71 ام، سال 90 مدرک پیش دانشگاهی رو به صورت حضوری گرفتم و مدارک خودم رو واسه نظام وظیفه فرستادم (که چون متولد نیمه دوم سالم تاریخ اعزام من مهر سال آینده هستش). پس من برای آزمون سال 91 ثبت نام کردم که تا اینجا هیچ مشکلی نیس. داستان اصلی اینه که رشته ی من هنره و آزمون هنر دو مرحله داره. یعنی به جز آزمون کتبی که تیر ماهه من توی دی باید آزمون عملی هم شرکت کنم. نتیجه آزمون کتبی تا شهریور میاد و اگه فرض کنیم من توی آزمون کتبی قبول بشم آیا من باید مهر برم سربازی بعد واسه عملی مرخصی بگیرم یا اینکه میتونم با همون مدرک قبولی کتبی خودم رو واسه عملی آماده کنم و نرم سربازی؟
تورو خدا کمک کنید که مشکل خیلی از هنری ها همینه. ممنون.

سلام،

اینو باید از خود سنجش جویا بشید که آیا پس از قبولی تو مرحله اول معافیت تحصیلی برای افراد رد می شه یا نه !اگه رد شه مشکلی ندارید برای امتحان دی ماه !

eshkene
24-02-2012, 13:12
دوستم از نظام وظیفه اصلی (میدان سپاه) پرسیده بود!

---------- Post added at 09:18 AM ---------- Previous post was at 09:16 AM ----------

گرفتن گواهینامه و خروج از کشور که هیچ مشکلی نخواهید داشت ، برای استخدام هم فکر نمی کنم اینقدر سخت گیری کنند! الان مثل قدیم نیست که به این مسائل حساس باشند!

---------- Post added at 09:20 AM ---------- Previous post was at 09:18 AM ----------

سلام،

اینو باید از خود سنجش جویا بشید که آیا پس از قبولی تو مرحله اول معافیت تحصیلی برای افراد رد می شه یا نه !اگه رد شه مشکلی ندارید برای امتحان دی ماه !

پس کسی که یک سال دانشگاه رفته میتونه بازم کنکور بده درسته؟؟

Iranian boy10
26-02-2012, 15:16
جانشين اداره منابع انساني ستاد كل نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي ايران خطاب به جوانان تاكيد كرد: خريد خدمت سربازي وجود ندارد و جوانان به برخي شايعات كه با هدف سودجويي مطرح مي شود توجهي نكنند.
سردار سرتيپ پاسدار موسي كمالي در نشست خبري در محل ستاد كل نيروهاي مسلح شايعات مربوط به بخشيدن سربازي برخي سنين را هم رد كرد.
سردار كمالي خاطرنشان كرد:مدت خدمت مقدس سربازي در جمهوري اسلامي ايران كه در قانون قبلي خدمت وظيفه تعيين شده بود 24 ماه است اما براساس روش جاري خدمت 18 ماه انجام مي شود.
وي افزود: مدت خدمت سربازي برابر روش جاري در مناطق عادي هجده ماه و در مناطق عملياتي، امنيتي شانزده ماه و مناطق محروم و بد آب و هوا هفده ماه است.
وي در خصوص وضعيت مشمولان ايراني خارج از كشور گفت: مشمولان ايراني خارج از كشور مشمول قانون جديد خدمت وظيفه عمومي قرار مي گيرند كه در اين قانون تسهيلاتي براي آنها فراهم شده است.
جانشين اداره منابع انساني ستادكل توضيح داد: ايرانيان مشمول خارج از كشور پيش از اين بايستي براي تعيين وضعيت سربازي خود به كشور سفر مي كردند اما با سپرده شدن اين وظيفه به نمايندگي هاي ايران در خارج از كشور ديگر نيازي به حضور آنها در كشور نيست.
سردار كمالي در خصوص تسهيلات جديد براي مشمولان ايراني خارج از كشور يادآور شد: تصميمات جديد پس از تصويب در نشست خبري سال آينده (1391) اعلام خواهد شد.
جانشين اداره منابع انساني ستاد كل نيروهاي مسلح با بيان اين كه خروج مشمولان از كشور تحت شرايط خاصي امكانپذير است، گفت: مشمولان براي انجام مناسك حج تمتع، ورزشكاران ورزش هاي قهرماني در سطح جهاني، المپيك و آسيايي و يا نخبگان و يا برترهاي المپياد هاي علمي امكان خروج از كشور را خواهند داشت.
سردار كمالي در ادامه با اعلام نكات برجسته و مهم قانون خدمت وظيفه عمومي جديد مصوب 22 آبان ماه 1390 افزود:براساس قانون جديد، دو سوم اضافه خدمت انضباطي تمامي كاركنان وظيفه شاغل نيروهاي مسلح كه تا تاريخ 22 بهمن ماه سال 90 تنبيه شده اند بخشيده شده است.
وي افزود: براساس همين قانون، اضافه خدمت تمامي مشمولان غايبي كه تا تصويب اين قانون مرتكب غيبت شده اند و خود را براي انجام خدمت سربازي معرفي كرده اند يا تا سوم خرداد سال 91 خود را معرفي نمايند بخشيده مي شود ضمن اين كه اين افراد به دادگاه معرفي نخواهند شد.
جانشين اداره منابع انساني ستاد كل نيروهاي مسلح اضافه كرد: در قانون جديد مشمولاني كه تا سه ماه غيبت كرده باشند، سه ماه و تا يك سال غيبت كرده باشند تا شش ماه و اگر بيش از يك سال غيبت كرده باشند علاوه بر شش ماه اضافه خدمت، فراري محسوب شده و به دادگاه صالحين معرفي خواهند شد.
سردار كمالي اظهار داشت: بر همين اساس به همه جواناني كه مرتكب غيبت شده اند توصيه مي شود در مدت تعيين شده خود را براي انجام خدمت مقدس سربازي معرفي نمايند.
وي اضافه كرد: در قانون جديد شرط صدور معافيت تحصيلي براي دانشجوياني كه صرفا از طريق كنكور سراسري در دانشگاه ها پذيرفته مي شوند برداشته شده لذا تمامي دانشجوياني كه در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالي كشور مورد تاييد وزارت علوم و وزارت بهداشت و دانشگاه آزاد بدون كنكور هم پذيرفته مي شوند از معافيت تحصيلي برخوردار خواهند شد.
جانشين اداره منابع انساني ستاد كل نيروهاي مسلح اضافه كرد: براساس اين قانون يكي از فرزندان مادران فاقد شوهر تحت پوشش كميته امداد امام خميني (ره) و يا سازمان بهزيستي از انجام خدمت دوره ضرورت معاف هستند. در قانون جديد همچنين تنها پسر خانواده هاي تحت پوشش كميته امداد حضرت امام (ره) و سازمان بهزيستي كه داراي سه فرزند دختر و يا بيشتر باشند از انجام خدمت سربازي معاف مي شوند.
سردار كمالي يادآور شد: براساس قانون جديد خدمت وظيفه عمومي مشمولاني كه داراي يك فرزند معلول باشند از انجام خدمت سربازي معاف هستند و مشمولاني كه با معلولين اناث داراي معلوليت جسمي - حركتي ازدواج كنند به صورت موقت از انجام خدمت دوره ضرورت معاف مي شوند و پس از پنج سال از استمرار ازدواج، آن معافيت موقت به دائم تبديل مي شود.
منبع:روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی ایران.

نادر1368
26-02-2012, 15:42
بالاخره متوجه نشدم قانو کی اجرا میشه!در حال اجراست؟یا سال بعد اجرا میشه!

fardinstar
26-02-2012, 22:38
ولی قانون قدیم تا تیر ماه 90 اینطور بود که اونایی که حداکثر تا 2 ترم در مقطع کاردانی خونده باشند و یا حداکثر 4 ترم در مقطع کارشناسی خونده باشند میتونن انصراف بدن. شما این 2 ترمی که گفتید منظورتون چی بود ؟ جدیدا این 4 ترم رو هم کم کردن ؟

alavi71
27-02-2012, 12:57
بالاخره متوجه نشدم قانو کی اجرا میشه!در حال اجراست؟یا سال بعد اجرا میشه!

این قانونجدید تصویب شده است
وموردی نداره برای اجرا
ولی شاید برخی قوانینش تابیاد جا بیفته کمی طول بکشه..

steps
27-02-2012, 21:01
پس تو دفترچه ازاد نوشته بود که دانشجوهای انصرافی حق شرکت تو ازمون رو ندارن. العان تکلیف چی میشه؟

eshkene
27-02-2012, 21:23
پس تو دفترچه ازاد نوشته بود که دانشجوهای انصرافی حق شرکت تو ازمون رو ندارن. العان تکلیف چی میشه؟

اون کلی گفته بود

نادر1368
27-02-2012, 21:29
این قانونجدید تصویب شده است
وموردی نداره برای اجرا
ولی شاید برخی قوانینش تابیاد جا بیفته کمی طول بکشه..

ممنون دوست عزیز که انقدر ابهام داشت جوابتون!:31:واقعیتش من این رو میخوام بدونم کی این تغییرات در دفترچه اعمال میشه!؟:11:

wolfman_741
28-02-2012, 00:20
کمالي با اعلام خبر تسهيلات جديد براي دانشجويان انصرافي و اخراجي گفت: به اين دسته از دانشجويان اجازه داده شد تا در صورتي که به رشته و دانشگاه خود علاقه ندارند براي يک بار از تحصيل انصراف دهند و به مدت يکسال فرصت دارند تا به دانشگاه اعزام شوند.یعنی ما که 2سال کاردانی خوندیم 4 واحد پاس کردیم اگه اخراج بشیم باز 1 سال فرصت داریم برای رفتن 2باره به دانشگاه؟؟

hamid_hitman47
28-02-2012, 11:02
سلام.
طبق قانون جدید آیا مهلت ارسال دفترچه واسه فارغ التحصیلان از تاریخ فراغت از تحصیل، از 6 ماه به 1 سال افزایش پیدا کرده؟
یعنی کسی که تیر امسال ( تیر 91) فارغ التحصیل میشه و لیسانسشو می گیره. طبق قانون جدید یعنی تا تیر سال بعدش (یعنی تیر 92) مهلت داره دفترچه رو پست کنه یا نه همون شش ماهه بعدش باید پست کنه؟

arminjahanshahr
29-02-2012, 17:20
دوستان یک سوال
من نیاز شدیدی به برگه سبزم دارم
بخوام فردا دفترچه را از تهران بفرستم کی برگه سبزم میاد؟
قبلنا 20 روزه میومد جدیدا سریعتر نمیاد؟؟

بعد احتمال داره چه ماهی بیفتم؟

alavi71
29-02-2012, 23:38
دوستان یک سوال
من نیاز شدیدی به برگه سبزم دارم
بخوام فردا دفترچه را از تهران بفرستم کی برگه سبزم میاد؟
قبلنا 20 روزه میومد جدیدا سریعتر نمیاد؟؟

بعد احتمال داره چه ماهی بیفتم؟

برگه سبز زودتر از 20 روز میاد جدود 10 روز اما همیشه اینجوری نیست.

تاریخ رو هم بسته به سازمانتون داره
ولی خودتون میتونید تاریخ پیشنهادی رو بدید.

JING3LKHAN
01-03-2012, 00:02
دوستان من اول اسفند فارغ التحصیل شدم.....6 ماه مهلت ارسال دفترچم به یک سال تغییر پیدا کرده یا این یک سالی که اعلام شده از سال بعده؟

babak2002
03-03-2012, 10:02
دفتر های پلیس + 10 امکان بررسی وضعیت نظام وظیفه رو دارن ؟
اگه همین طوری بخواهیم بدونیم تا چند وقت دیگه باید دفترچه رو بفرستیم هم جواب می دن ؟

a.z.p.z
03-03-2012, 10:47
ببخشید میپرسم فقط سن اعزام 19 شده دیگه ؟ ممنوع خروج بودن از همون 18 هست دیگه ؟

alavi71
03-03-2012, 15:50
دفتر های پلیس + 10 امکان بررسی وضعیت نظام وظیفه رو دارن ؟
اگه همین طوری بخواهیم بدونیم تا چند وقت دیگه باید دفترچه رو بفرستیم هم جواب می دن ؟

بله پاشخو هستند.
تاریخ اعزام بسته به زمان فارق التحصیلی شما دارد...

.apm.
03-03-2012, 18:58
بچه ها لینک خبر قبلی خراب شده بود یعنی کلا از سایت خبر فارسی حذف شده بود لینک جدیدو گذاشتم

جانشين اداره منابع انساني ستاد كل نيروهاي مسلح گفت: در قانون جديد سربازي ممنوعيت صدور معافيت تحصيلي براي پذيرش دانشجو بدون كنكور در دانشگاه‌ها برداشته شده است.

به گزارش خبرنگار «جوانان» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، سردار موسي كمالي روز يكشنبه افزود: آن دسته از دانشجوياني كه بدون كنكور وارد دانشگاه مي‌شوند در صورت دارا بودن شرايط معافيت مي‌توانند از معافيت تحصيلي بهره‌مند شوند.

وي افزود: اين قانون تاثير زيادي بر ادامه تحصيل دانشجويان دانشگاه‌هاي پيام‌نور، علمي‌كاربردي، آزاد به ويژه در مقطع كارداني خواهد داشت.

معافيت يكي از فرزندان ذكور مادران تحت‌پوشش كميته امداد و بهزيستي

وي با اعلام خبر معافيت يكي از فرزندان مادران فاقد همسر تحت پوشش كميته امداد امام خميني(ره) و سازمان بهزيستي از خدمت سربازي خاطرنشان كرد: اين در حالي است كه در قانون قبلي اين معافيت شامل خانواده‌هاي تحت‌پوشش بهزيستي نمي‌شد و در مورد خانواده‌هاي تحت پوشش كميته امداد نيز تنها كساني كه دو بچه داشتند مي‌توانستند از اين قانون استفاده كنند.

كمالي افزود: بر اساس اين قانون آن دسته از فرزندان خانواده‌هاي تحت‌پوشش كميته امداد و بهزيستي كه داراي سه فرزند دختر و يك پسر هستند يكي از فرزندان ذكور از خدمت معاف مي‌شود.

به گفته كمالي وجود پدر و تاهل خواهران نيز مانع از اجراي قانون براي اين دسته از مشمولان نخواهد شد.

معافيت مشمولان داراي فرزند معلول از خدمت سربازي

معافيت در صورت ازدواج با معلولان مونث

وي با اعلام خبر معافيت مشمولان داراي فرزند معلول از خدمت سربازي اظهار كرد: مشمولاني كه با معلولان مونث نيز ازدواج كنند به مدت پنج سال معافيت موقت و پس از آن معافيت دايم دريافت خواهند كرد و اين درحالي است كه در گذشته اين قانون تنها براي مشمولاني بود كه همسرشان پس از ازدواج دچار معلوليت مي‌شد.

معافيت مشمولان داراي همسر فوت شده و فرزند صغير

به گزارش ايسنا، جانشين اداره منابع انساني ستاد كل نيروهاي مسلح از معافيت مشمولان داراي همسر فوت شده و فرزند صغير خبر داد و گفت: اين افراد در صورتي كه به سن سربازي برسند و ازدواج نكنند از انجام خدمت معاف مي‌شوند و اگر پس از آن نيز ازدواج كنند ايرادي نخواهد داشت و معافيت آن دايمي خواهد بود.

وي با بيان اينكه شرط انجام خدمت سربازي يا معافيت براي ثبت اموال در دفتر اسناد رسمي حذف شده است، تصريح كرد: بر اساس قانون يگانه مراقب و نگهدارنده پدر نيازمند مراقبت با هر سني نيز معاف از خدمت سربازي خواهد شد.

معافيت فرزند يا برادر سربازان فوت‌شده در حين خدمت

معافيت كليه فرزندان شهدا و جاويد‌الاثرها از انجام خدمت سربازي

كمالي با بيان اينكه در قانون جديد مشمول از روز اعزام تا زمان دريافت كارت پايان‌خدمت سرباز محسوب مي‌شود، خاطرنشان كرد: سربازاني كه در حين خدمت سربازي فوت كنند يكي از فرزندان ذكورشان از خدمت سربازي معاف است و در صورت نداشتن فرزند يكي از برادرانشان معاف خواهد شد.

به گزارش ايسنا، وي از صدور معافيت از خدمت سربازي براي تمامي فرزندان شهدا و مفقودالاثرها خبر داد و گفت: در قانون قبلي تنها يك فرزند شهيد از انجام خدمت سربازي معاف مي‌شد.

وي با بيان اينكه به ازاي هر شهيد، آزاده با طول مدت 24 ماه اسارت و جانباز به مقدار 25 درصد يكي از فرزندان و برادران از خدمت معاف مي‌شود، خاطرنشان كرد: بطور مثال در خانواده‌اي با دو جانباز دو تن از برادران مي‌توانند از انجام خدمت معاف شوند.

معافيت فرزندخوانده جانبازان از خدمت سربازي

كمالي با اشاره به صدور معافيت براي فرزندخوانده جانبازان خاطرنشان كرد: آن دسته از جانبازاني كه بنا بر گواهي بنياد شهيد و امور ايثارگران صاحب فرزندي نيستند فرزند خوانده‌شان از خدمت سربازي معاف است . اين درحاليست كه ما در گذشته اين قانون را نداشتيم و فرزندخوانده در شمول هيچ يك از اين قانون‌ها قرار نمي‌گرفت.

افزايش سن اعزام به خدمت

جانشين اداره منابع انساني ستاد كل نيروهاي مسلح با اعلام خبر افزايش سن سربازي براي مشمولان خاطرنشان كرد: در گذشته كليه مشمولان با پايان 17 سالگي يا به عبارتي از 18 سالگي فراخوان مي‌شدند اما در قانون جديد اين امر يكسال به تعويق افتاد و كليه افراد از با پايان 18 سالگي يا همان 19 سالگي مشمول قانون وظيفه عمومي مي‌شوند.

به گفته كمالي مشمولاني كه فراخوان مي‌شوند در صورتي كه داراي مدرك تحصيلي زيرديپلم باشند شش ماه فرصت خواهند داشت تا خود را به سازمان وظيفه عمومي معرفي كنند و در صورتي كه فرد داراي مدرك ديپلم يا بالاتر از آن باشد يكسال از زماني كه دانشگاه برايش فراغت از تحصيل اعلام مي‌كند در صورتي كه اين امر در گذشته شش ماه بود.

تسهيلات جديد براي دانشجويان انصرافي و اخراجي

كمالي با اعلام خبر تسهيلات جديد براي دانشجويان انصرافي و اخراجي گفت: به اين دسته از دانشجويان اجازه داده شد تا در صورتي كه علاقه به رشته و دانشگاه خود ندارند براي يكبار از تحصيل انصراف دهند و به مدت يكسال فرصت دارند تا به دانشگاه اعزام شوند.

به گفته وي اين قانون براي دانشجويان انصرافي، اخراجي و ترك‌تحصيلي صدق مي‌كند.

تسهيلات جديد براي متعهدان به دولت

به گزارش ايسنا، وي با اعلام خبر تخصيص تسهيلات به متعهدان به دستگاه‌هاي دولتي خاطرنشان كرد: اين افراد در گذشته بين چهار تا 10 سال به محل خدمت خود متعهد بودند و پس از انجام تعهد كارت معافيت دريافت مي‌كردند اما در قانون جديد كارت معافيت در زمان پايان مدت خدمت به اين افراد تعلق مي‌گيرد.

وي با بيان اينكه اين دسته از سربازان بايد به ميزان 75 تا يك ميليون تومان با توجه به مدرك تحصيلي كه داشتند هزينه مي‌كردند گفت: بنابراين در قانون جديد مقرر شد كليه فارغ‌التحصيلان و متعهدان در دستگاه‌هاي دولتي نظير وزارت بهداشت، قوه‌قضاييه، آموزش و پرورش و ... كارت پايان خدمت خود را بدون هيچ پولي پس از اتمام دوره خدمت دريافت كنند.

تجهيز پادگان‌ها و مراكز آموزشي به دفتر مشاوران

بكارگيري سربازان در موضوعات تخصصي

كمالي با بيان اينكه در قانون جديد نيروهاي مسلح مكلف شدند تمامي پادگان‌ها و مراكز آموزشي خود را به دفتر مشاوره مجهز كنند، گفت: اين دفاتر به منظور راهنمايي و ارتباط با خانواده سربازان تشكيل خواهد شد تا از طريق ارتباط ميان خانواده‌ها و پادگان‌ها بتوان مسايل و موضوعات را منتقل و در صورت دارا بودن سربازان از مشكل خاصي نظير روحي و رواني از آنان در كارهاي سخت استفاده نشود.

به گفته جانشين اداره منابع انساني ستادكل نيروهاي مسلح، نيروهاي مسلح مكلف شده‌اند آموزش‌هاي نظامي، خدمتي، عقيدتي، فرهنگي، سوادآموزي و غيره را در طول خدمت سربازي استمرار دهند.

وي با بيان اينكه سربازان بايد در طول دوره آموزش نظامي و تخصصي خود مورد ارزيابي قرار بگيرند اظهار كرد: اين افراد با توجه به تحصيلات و مهارتي كه دارند در يك رسته اصلي يا فرعي قرار گرفته و در همان رسته بكار گرفته مي‌شوند.

نيروهاي مسلح بايد از شوراي پزشكي با نيروهاي متخصص استفاده كنند

برداشت حق اعتراض به نظر شوراي پزشكي

كمالي افزود: در گذشته گاهي اوقات خانواده سربازان مدعي بودند كه فرزندشان داراي بيماري خاصي است؛ چون شوراي پزشكي متخصص براي تشخيص نبود، فرد به اجبار به سربازي مي‌رفت اما در قانون جديد نيروهاي مسلح موظف شدند در شوراي پزشكي خود از نيروهاي متخصص استفاده كنند.

وي با بيان اينكه در گذشته حق اعتراض به راي شوراي پزشكي نبود خاطرنشان كرد: امكان اعتراض به راي شوراي پزشكي وجود دارد و اين افراد مي‌توانند پس از اعتراض براي انجام معاينات تخصصي به مراكز تخصصي پزشكي مراجعه كنند.

خريد خدمت سربازي وجود ندارد

به گزارش ايسنا، جانشين اداره منابع انساني ستادكل نيروهاي مسلح با تاكيد بر اينكه خريد خدمت سربازي وجود ندارد، از جوانان و خانواده‌هاي آنان خواست به هيچ‌عنوان به شايعات و مسايل مطرح شده در اين زمينه از سوي سايت‌ها و نشريات زرد توجه نكنند.

به گفته كمالي چيزي به عنوان بخشش براي سربازي و براي برخي سنين و فروش خدمت وجود ندارد.

وي با بيان اينكه بر اساس قانون طول مدت سربازي 24 ماه است تصريح كرد: اما بنا بر روش جاري فعلا طول خدمت سربازي 18 ماه است كه با توجه به شرايط كسر خدمت و مقاطع تحصيلي از اين مقدار كم خواهد شد.

به گفته كمالي ساير شرايط كسر خدمت نيز همچنان به قوت خود باقي است.

وي با بيان اينكه سربازاني كه وارد خدمت شده‌اند تنها براي حج تمتع و ورزش‌هاي قهرماني، المپيك، جهاني و ... نيز نخبگان و استعدادهاي برتر مي‌توانند از كشور خارج شوند، گفت: در غير اين صورت سربازاني كه مشغول به خدمت هستند اجازه خروج از كشور را نخواهند داشت.

عفو سربازاني كه تا پيش از سال 86 فرار كرده‌اند

وي با بيان اينكه سربازاني كه تا پايان سال 86 فرار كرده‌اند، عفو شده‌اند به نيروهاي مسلح ابلاغ شده كه افرادي كه پس از اين تاريخ فرار كرده‌اند را بكارگيري كند و به دادگاه بفرستد و مطابق تصميم دادگاه با آنان برخورد شود.

به گفته جانشين اداره منابع انساني ستادكل نيروهاي مسلح تمامي مشمولان زير ديپلم و فارغ‌التحصيلي كه پس از سال 85 از كشور خارج شده و در خارج از كشور سكونت دارند يكسال فرصت دارند كه خود را براي خدمت سربازي معرفي كنند.

به گزارش ايسنا،كمالي با اشاره به اختصاص امريه براي سربازان تصريح كرد: در گذشته اين قانون تنها داراي يك تبصره بود و جزئياتي نداشت اما در قانون فعلي 13 ماده در خصوص امريه در دستگاه‌هاي نظامي پيش‌بيني شده است.

حقوق سربازان قطعا افزايش خواهد يافت

وي همچنين با اشاره به افزايش حقوق سربازان با بيان اينكه قطعا حقوق سربازان افزايش پيدا خواهد كرد خاطرنشان كرد: در مورد افزايش حقوق سربازان بايد رايزني‌هايي با دولت صورت گيرد و اين موضوع در حال حاضر تحت بررسي است و همچنين با نمايندگان مجلس نيز هماهنگي‌هايي صورت گرفته اما بايد ديد كه بودجه چگونه است.

وي همچنين با اشاره به سخنان فرمانده ناجا مبني بر اينكه در بودجه 91 ردي از افزايش حقوق سربازان ديده نمي‌شود، گفت: متاسفانه افزايش حقوق سربازان بسيار ناچيز است.

بكارگيري سربازان يتيم در محل سكونشان

به گزارش ايسنا، جانشين اداره منابع انساني ستادكل نيروهاي مسلح با بيان اينكه تمامي سربازان متاهل بايد در محل سكونت همسرشان بكار گرفته شوند گفت: سربازان يتيم نيز در محل سكونشان به خدمت گرفته گرفته مي شوند.

وي درباره آمايش سرزميني سربازان نيز خاطرنشان كرد: با توجه به تهديدات و ماموريت سازمان و مسايل و مشكلاتي كه سربازان دارند قطعا ناجا، ارتش و سپاه اجراي اين طرح را آغاز كرده‌اند، اما ممكن است نتوان در بعضي از سازمان‌ها طرح آمايش سرزميني سربازان را اجرا كرد.

مشمولان ورزشكار، نخبه و ... مشكل خروج از كشور ندارند

به گزارش ايسنا، كمالي با بيان اينكه هيچ‌يك از مشمولان ورزشكار، المپيادي، نخبه و ... مشكلي براي خروج از كشور ندارند، اظهار كرد: سيستم نظام‌وظيفه آنلاين است و اين افراد در صورت اقدام بموقع از كشور خارج شوند.

وي افزود: در يكي از اين موارد يكي از مشمولان تيم‌هاي ورزشي به دليل انحراف ستون فقرات معافيت دريافت كرده بود كه پس از بررسي‌ها مشخص شد كه اين فرد اقدام به جعل اين نوع معافيت كرده است.

به گفته كمالي در جلسات متعددي با سازمان تربيت بدني ستاد كل از آنان خواسته تكليف سربازي كساني كه در تيم‌هاي ملي مشغول هستند را در زمان معين مشخص كند.

كمبودي از نظر سرباز نداريم

به گزارش ايسنا، وي با بيان اينكه كمبودي از نظر تعداد سرباز نداريم، گفت: جوانان ما بموقع به خدمت سربازي مي‌آيند و كساني كه غايب هستند چيزي در حدود سه درصد را تشكيل مي‌دهند.

به گزارش ايسنا، جانشين اداره منابع انساني ستاد كل نيروهاي مسلح با بيان اينكه قانون وظيفه عمومي پس از كش و قوس فراوان در 22 آبان سال جاري تصويب و در دوم آذرماه همين سال به تاييد شوراي نگهبان رسيده است، گفت: اين قانون در 22 آذرماه سال 90 از سوي رييس جمهور به نيروهاي مسلح ابلاغ شد و در نهايت پس از بررسي لازم ستاد كل اين قانون را در تاريخ 10 بهمن 90 به منظور اجرا به نيروهاي مسلح ابلاغ كرد.

به گفته كمالي بر اساس ماده 53 قانون خدمت وظيفه عمومي اين قانون از تاريخ تصويب لازم‌الاجرا اعلام شده و ستاد كل نيز آن را از تاريخ تصويب‌ لازم‌الاجرا مي‌داند.

وي با بيان اينكه پس از انتشار قانون جديد بيشتر به مسايل و مشكلات اين قانون پرداخته شد، گفت: قانون مصوب قانون خوبي است و مزاياي بسياري دارد.

به گفته كمالي در قانون جديد سربازاني كه تا سه ماه غيبت، سه ماه اضافه خدمت و سربازاني كه بين سه ماه تا يكسال غيبت دارند شش ماه اضافه خدمت به آنان تعلق خواهد گرفت.

به گفته وي براي مشمولان داراي بيش از يكسال غيبت نيز علاوه بر شش ماه اضافه خدمت معرفي به مراجع قضايي نيز پيش‌بيني شده است چرا كه اين افراد در زمره افراد فراري محسوب مي‌شوند.

به گزارش ايسنا، جانشين اداره منابع انساني ستادكل نيروهاي مسلح با اشاره به بخشش غيبت مشمولان غايب كه چندي پيش از سوي ستاد كل اعلام شد، خاطرنشان كرد: بر اساس اين قانون كليه سربازاني كه تا سوم خرداد 91 براي انجام خدمت خود را به سازمان وظيفه عمومي ناجا معرفي كنند از هرگونه مجازات معافند و اين يعني نه اضافه خدمتي به آنان تعلق مي‌گيرد و نه به دادگاه معرفي مي‌شوند اما پس از اين تاريخ بنا بر قانون جديد با آنان برخورد خواهد شد.

كمالي به مشمولان توصيه كرد هرچه سريعتر از اين فرصت استفاده كرده و خود را براي انجام خدمت سربازي معرفي كنند.

به گزارش ايسنا، وي همچنين درباره تسهيلات در نظر گرفته شده براي سربازاني كه تنبيه انضباطي شده بودند، اظهار كرد: كليه سربازان شاغل در نيروهاي مسلح كه تا تاريخ 22 بهمن90 مشمول تنبيه انضباطي شده بودند دوسوم آن بخشيده شد.

اینم لینک خبر

یعنی فرصت 4 ماه برای انصرافی و اخراجی شده 1 سال؟؟؟ حالا ما چیکار کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟ این قانون از کی قراره اجرا بشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :23::23::23::23:

هرچند وقت یه بار یه چیز میگن همین دو سه ماه پیش بود که یه اصلاحیه ای دادن و اعلام کردن خدمت سربازی شده 24 ماه حالا باز دوباره 18 ماه.

:9::9::9::9::9:
بالاخره تکلیف ما چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

می ترسم باز دو سه ماهه دیگه یه خبر جدیدی اعلام کنند
[/QUOTE]

ba maram
03-03-2012, 21:47
سوالی داشتم
اگه قبل از عید دفترچه رو پست کنم 18 ماه میخورم ؟
بعد عید هم 24 ماه؟ :(
کسی ج منو نمیده ؟؟

piroooz
04-03-2012, 19:35
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیددوستان با استناد به ماده بالا این مطلب را تصدیق میکنند که کلیه کسانی از تاریخ 10 بهمن 90 از دانشگاه اخراج یا انصراف یا فارغ التحصیل شده اند یکسال وقت دارند دفترچه پست کنند ...
درسته ؟؟؟؟
این مطلب را تصدیق میکنید؟؟؟
کسی در این مورد از نظام وظیفه سوال پرسیده؟؟؟

aliabolhasni
05-03-2012, 19:50
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیددوستان با استناد به ماده بالا این مطلب را تصدیق میکنند که کلیه کسانی از تاریخ 10 بهمن 90 از دانشگاه اخراج یا انصراف یا فارغ التحصیل شده اند یکسال وقت دارند دفترچه پست کنند ...
درسته ؟؟؟؟
من از نظام وظیفه پرسیدم گفت شده 1 سال

hoomi_gta
05-03-2012, 20:00
دوستان یه سوال. کسی کارت معافیتشو تعویض کرده با کارت هوشمند؟ من الان نزدیک 1 ماه کاراشو کردم ولی هنوز کارت جدید و برام نفرستادن! کار معافیتم و هم که همونجا ازم گرفتن. کسی میدونه چقدر طول می کشه؟

vroom
05-03-2012, 20:16
دوستان یه سوال. کسی کارت معافیتشو تعویض کرده با کارت هوشمند؟ من الان نزدیک 1 ماه کاراشو کردم ولی هنوز کارت جدید و برام نفرستادن! کار معافیتم و هم که همونجا ازم گرفتن. کسی میدونه چقدر طول می کشه؟

سلام:20:

والا پسرخاله ام کارتش رو 2 ماه پیش تحویل داده ولی هنوز کارت هوشمند رو دریافت نکرده:46:

فکر کنم کارتها خیلی باید هوشمند باشه که اینقدر طول میکشه:27:

hoomi_gta
05-03-2012, 20:29
میترسم زیادی هوشمند باشه تشخیص بده باید بریم سربازی و رکب بخوریم!! :دی

steps
05-03-2012, 21:36
راهنمایی.
من یک ترم خوندم بعد انصراف دادم العان میتونم ادامه تحصیل بدم ؟
اگه دفترچه پست کنم برم خدمت میتونم اگه کنکور قبول شدم از پادگان برم به سمت دانشگاه؟

piroooz
05-03-2012, 22:25
راهنمایی.
من یک ترم خوندم بعد انصراف دادم العان میتونم ادامه تحصیل بدم ؟
اگه دفترچه پست کنم برم خدمت میتونم اگه کنکور قبول شدم از پادگان برم به سمت دانشگاه؟
بله میتونید ادامه تحصیل بدید...
بعد هم با این قانون جدید دیگه شما یکسال وقت دارید برای دفترچه پست کردن پس از فرصت استفاده کنید ...
اگر همه به خدمت برید درصورت قبولی بله میتونید ادامه تحصیل بدید

dehmoord
06-03-2012, 23:59
سلام دوستان من یه سوالی داشتم
من متولد 8 آذر (نیمه دوم) 1372هستم
الان مشغول تحصیل در مقطع پیش دانشگاهی هستم
حالا یه سوال داشتم
اگر کنکور 91 رو شرکت کنم و قبول نشم
می تونم یه سال بمونم پشت کنکور و نرم سربازی یا نه
اگر قبول نشدم باید مستقیم برم سربازی

خواهشاً راهنمایی کنید.

swastika
07-03-2012, 19:50
درسته ؟؟؟؟

چرا فقط کسایی که بعد از 10 بهمن فارغ التحصیل شدن؟ این قانون که میگه از تاریخ تصویب که میشه آبان؟

piroooz
09-03-2012, 16:24
چرا فقط کسایی که بعد از 10 بهمن فارغ التحصیل شدن؟ این قانون که میگه از تاریخ تصویب که میشه آبان؟
والا منم از بقیه دوستان نظرخواهی کردم و جمله ام بیشتر سوالی بود ولی کسی جواب نداد ...
ولی فکر کنم از تاریخ ابلاغ اجرا بشه ...
ولی اگه از تاریخ ابلاغ هم اجرا بکنن شما اگه دفترچه پست نکرده باشین شامل حالتون میشه ...
جهت کسب اطلاعات بیشتر میتونید از نظام وظیفه سوال کنید

shitan
11-03-2012, 17:36
سلام
من دانشجوی ترم اخرم - فارغ التحصیلی احتمالا تیر و اگه پروژه را کش بدم فکر کنم شهریور بخوره - حالا من سال دیگه می خوام کنکور ارشد بدم می تونم؟
بعد طبق این قانون یه سال باید دفتر چه را تیر یا شهریور پست کنم یا وقتی برم داشگاه مشکلی نداره؟
راجب سه بردار بون و دو تا سربازی رفته باشند قانونی اضافه نشده؟

Diego
14-03-2012, 00:01
اگه یه نفر دفترچه پست کنه واسه سربازی،بعد بره دانشگاه،ولی بعدش دانشگاه رو ول کنه،و سربازی هم نره،جریانش چی میشه؟
نظام وظیفه میاد دنبالش؟نامه میدن؟چی میشه؟

Mr. President
14-03-2012, 12:56
سلام
من متولد 14 مرداد 72 هستم و نمره ی چشمام هم هر دو روی هم 7.75 شده ( بعد از قطره ریختن)، مدرک پیش دانشگاهی رو خرداد 90 گرفتم و دیپلم رو خرداد 89.
حالا سوال من اینه، کلا چقدر تا آخرین مهلت فرستادن دفترچه ( طوری که غیبت نخورم) فرصت دارم ؟ چون شماره ی چشمام همین طور داره بالا میره...تقریبا هر شیش ماه 0.25....

tdm2008
15-03-2012, 08:28
سلام.
یه سوال داشتم . برگه اعزام به خدمت من اومده . 1390/2/1 تاریخ اعزاممه.
من آیین نامه پزشکی رو که خوندم بند دوش شامل من میشه .
( بند2-تغيير شكل‌هاي مادرزادي قفسه صدري مانند سينه فرورفته (سينه قيفي شكل)، جناغ برجسته يا فقدان عضلات تنفسي )
من معاف از رزم می شم .
حالا باید برم درخواست معافیت پزشکی بدم ؟ یا اینکه دوباره یه معاینه دیگه میشم و خودشون معاف از رمز رو میدن؟
با تشکر .

saeed 1428
16-03-2012, 20:12
سلام
من متولد 14 مرداد 72 هستم و نمره ی چشمام هم هر دو روی هم 7.75 شده ( بعد از قطره ریختن)، مدرک پیش دانشگاهی رو خرداد 90 گرفتم و دیپلم رو خرداد 89.
حالا سوال من اینه، کلا چقدر تا آخرین مهلت فرستادن دفترچه ( طوری که غیبت نخورم) فرصت دارم ؟ چون شماره ی چشمام همین طور داره بالا میره...تقریبا هر شیش ماه 0.25....

اگه هر شش ماه اضافه میشه بمون هر وقت هشت به بالا شد دفترچه بفرست من خودم شماره چشمام بالای 8 بود تیر 72 هستم رفتم معافیمو گرفتم فعلا مشکلی از نظر غیبت نداری. اگه دانشگاه نری فکر کنم تا آخرای پاییز 91 وقت داری.

---------- Post added at 09:10 PM ---------- Previous post was at 09:05 PM ----------

اگه هر شش ماه اضافه میشه بمون هر وقت هشت به بالا شد دفترچه بفرست من خودم شماره چشمام بالای 8 بود تیر 72 هستم رفتم معافیمو گرفتم فعلا مشکلی از نظر غیبت نداری. اگه دانشگاه نری فکر کنم تا آخرای پاییز 91 وقت داری.

نمره چشمات رو تند تند چک کن تا فرصت رو از دست ندی برا یم 3 ماه طول کشید کاراش.

---------- Post added at 09:12 PM ---------- Previous post was at 09:10 PM ----------

سلام.
یه سوال داشتم . برگه اعزام به خدمت من اومده . 1390/2/1 تاریخ اعزاممه.
من آیین نامه پزشکی رو که خوندم بند دوش شامل من میشه .
( بند2-تغيير شكل‌هاي مادرزادي قفسه صدري مانند سينه فرورفته (سينه قيفي شكل)، جناغ برجسته يا فقدان عضلات تنفسي )
من معاف از رزم می شم .
حالا باید برم درخواست معافیت پزشکی بدم ؟ یا اینکه دوباره یه معاینه دیگه میشم و خودشون معاف از رمز رو میدن؟
با تشکر .

می تونی بری خدمت و بالافاصله درخواست معافی بدی اون موقع همه چی رایگانه تاریخو اشتباه نوشتی1391

eshkene
17-03-2012, 21:17
سو سوال داشتم ممنون میشم ج بدین
کسی که معافی تحصیلی داره با توجه به قانون جدید میتونه کنکور بده؟؟/
با توجه به اینکه گفتن دانشجوهای انصرافی تا 1سال فرصت دارن تکلیف دانشکاهشونا معلوم کنند
ممنون مرسی

MeMri
18-03-2012, 02:00
اگه یه نفر دفترچه پست کنه واسه سربازی،بعد بره دانشگاه،ولی بعدش دانشگاه رو ول کنه،و سربازی هم نره،جریانش چی میشه؟
نظام وظیفه میاد دنبالش؟نامه میدن؟چی میشه؟

سلام،

بله ، گویا قراره برگه اخطاریه به منزل صادر شه که فرد خودش رو معرفی کنه

---------- Post added at 03:00 AM ---------- Previous post was at 02:57 AM ----------

سلام

شما پست اول رو ملاحظه کنید تا تاریخ اعزامتون مهلت دارید برای معافیت اقدام کنید!بعدش هم نباید دانشجو باشید:46:

afshin b
18-03-2012, 02:42
سلام
من 20 خرداد سال 91 لیسانسم تموم میشه. تا کی فرصت دارم دفترچه سربازی پست کنم؟
سپاس

mh_rayaneh
18-03-2012, 10:12
سلام.بچه ها
من مدارکمو برای کارت سبز فرستادم
کارت سبزم اومد.من رفتم دانشگاه ثبت نام کنم
الان معافیت تحصیلی دارم
اظلاعاتی که پلیس +10 برای نظام وظیفه فرستاده.(پروندم)از بین رفته؟یا نه هنوز اطلاعاتی که فرستادم رو دارن؟

MeMri
18-03-2012, 16:13
سلام
من 20 خرداد سال 91 لیسانسم تموم میشه. تا کی فرصت دارم دفترچه سربازی پست کنم؟
سپاس

سلام،

شما 6 ماه پس از فارغ التحصیلی مهلت دارید مدارک خودتون رو بفرستید

---------- Post added at 05:13 PM ---------- Previous post was at 05:11 PM ----------

سلام.بچه ها
من مدارکمو برای کارت سبز فرستادم
کارت سبزم اومد.من رفتم دانشگاه ثبت نام کنم
الان معافیت تحصیلی دارم
اظلاعاتی که پلیس +10 برای نظام وظیفه فرستاده.(پروندم)از بین رفته؟یا نه هنوز اطلاعاتی که فرستادم رو دارن؟

سلام،

قرار نیست چیزی از بین بره ، اونا زمان درخواست شما برای کارت سبز رو می بیینند و طبق اون عمل می کنند!

swastika
18-03-2012, 16:37
سلام،

شما 6 ماه پس از فارغ التحصیلی مهلت دارید مدارک خودتون رو بفرستید[COLOR="Silver"]

تو دفترچه جدید مدت 6 ماه شده یک سال. از سایت نظام وضیفه می تونید قانون جدید رو دانلود کنید:

سایت نظام وظیفه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

vroom
18-03-2012, 17:39
اعلام شرايط جديد معافيت يگانه فرزند مراقب يا نگهدارنده پدر نيازمند مراقبت

گروه ناجا- درمقررات جديد خدمت وظيفه عمومي در معافيت كفالت يگانه فرزند مراقب يا نگهدارنده پدر نيازمند مراقبت ، سن پدراز 59 سال تمام به 65 سال تمام تغيير يافت.

به گزارش اداره اجتماعي سازمان وظيفه عمومي ناجا "سرهنگ محمد رضا اكبرحلوايي" معاون مشمولان و امورمعافيت هاي اين سازمان بااشاره به اجرايي شدن شرايط جديد مربوط به معافيت يگانه فرزند مراقب يا نگهدارنده پدر نيازمندمراقبت گفت :برابر قانون خدمت وظيفه عمومي ، شرط بهره مندي مشمولان غير غايبي كه يگانه مراقب و نگهدارنده پدر مي باشند ، نيازمندي پدر به مراقبت است كه بايد از سوي شوراي پزشكي احراز گردد و اشخاصي كه داراي كهولت سن باشند نيازي به طرح پرونده آنان در شوراي پزشكي نمي باشد.

سرهنگ محمدرضا اكبر حلوايي افزود: برابر بررسي هاي صورت گرفته توسط ستادكل نيروهاي مسلح اتمام 65 سالگي بعنوان كبر سن تعيين گرديده و در نتيحه از پنجم فروردين ماه سال 91 مشمولان غير غايبي كه پدر آنان وارد 66 سالگي شود بدون طرح پرونده در شوراي پزشكي ، مورد رسيدگي قرار خواهندگرفت و درخصوص پدران كمتراز 65 سال تمام ، اعطاي معافيت منوط به تعيين نيازمندي پدر مشمول به مراقبت توسط شوراي پزشكي مي باشد.

وي درخصوص رسيدگي به درخواست هايي كه مربوط به مقررات سابق يگانه مراقب پدر بالاي 59سال بوده اعلام داشت : افرادي كه درخواست خود را تا پايان روزچهارم فروردين ماه سال91دردفاتر خدمات الكترونيك انتظامي (پليس +10) به ثبت رسانيده باشند مشروط به اينكه هنگام ثبت در خواست در سن مشموليت بوده و واجد شرايط معافيت بوده باشند رسيدگي به درخواست آنان برابر مقررات سابق يعني سن 59 سال تمام پدر بلامانع است.

منبع ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

eshkene
18-03-2012, 21:33
{تسهيلات جديد براي دانشجويان انصرافي و اخراجي

كمالي با اعلام خبر تسهيلات جديد براي دانشجويان انصرافي و اخراجي گفت: به اين دسته از دانشجويان اجازه داده شد تا در صورتي كه علاقه به رشته و دانشگاه خود ندارند براي يكبار از تحصيل انصراف دهند و به مدت يكسال فرصت دارند تا به دانشگاه اعزام شوند.

به گفته وي اين قانون براي دانشجويان انصرافي، اخراجي و ترك‌تحصيلي صدق مي‌كند.}

میشه یکی خواهشا بگه این قانون یعنی چی؟؟

hamidrezaaa
22-03-2012, 12:50
سلام دوستان یک سوال داشتم من برای معافیت کفالت اقدام کردم الان نامه از سازمان نطام وظیفه برام امده نوشته تا 2 هفته دیگه بیاین بعد پایینتش نوشته اخرین وضعیت : مشمول این یعنی چی ؟
یعنی قبول نکردن یا برا همه اینو مینویسن ؟

hosseinf722
23-03-2012, 21:42
سلام دوستان سال نو مبارک
من اردیبهشت 91 ، 18 سالم تموم میشه حالا
1- از اول سال مشمولم یا از روز تولدم؟
2-چند روز از تاریخ مشمول شدن وقت دارم مدارکمو پست کنم؟
لطفا اساتید محترم جواب بدید

alavi71
24-03-2012, 11:04
سلام دوستان سال نو مبارک
من اردیبهشت 91 ، 18 سالم تموم میشه حالا
1- از اول سال مشمولم یا از روز تولدم؟
2-چند روز از تاریخ مشمول شدن وقت دارم مدارکمو پست کنم؟
لطفا اساتید محترم جواب بدید

این بستگی داره که شما کی مدرکتون را گرفتید و فارق التحصیل شدید
جهت اطلاعات بیشتر و قاون جدید به دفاتر پلیس +10 مراجعه کنید
موفق باشید...

abadan30
25-03-2012, 17:42
سلام
من ورودی مهر 88 هستم و کارشناسی پیوسته میخونم تا کی دقیقا فرصت تحصیل دارم؟ اخه میگن کم شده معافیت تحصیلی ها

Iranian boy10
25-03-2012, 19:08
سلام
من ورودی مهر 88 هستم و کارشناسی پیوسته میخونم تا کی دقیقا فرصت تحصیل دارم؟ اخه میگن کم شده معافیت تحصیلی ها

کارشناسی پیوسته 5 سال
:10:

abadan30
25-03-2012, 20:08
کارشناسی پیوسته 5 سال
:10:
سلام یعنی ترم 2 سال 92 آخرین فرصت و ترم تحصیلی من برای اتمام درس است؟ اگر کسی معافیت تحصیلی کم بیاره آیا نظام وظیفه به اون افزایش میدهد یا شرایط خاصی برای تمدید و افزایش باید داشت؟

استاکس نت
25-03-2012, 22:24
آیا ابتلا به بیماری ام اس باعث معافیت میشه؟من یکی از دوستام براش تشخیص دادن ام اس داره اما ظاهرا سالمه فقط بعضی وقتا حمله داره آیا معاف میشه؟

amir.abbas
25-03-2012, 23:47
غیبت سنواتی یعنی چه؟

hosseinf722
26-03-2012, 12:13
این بستگی داره که شما کی مدرکتون را گرفتید و فارق التحصیل شدید
جهت اطلاعات بیشتر و قاون جدید به دفاتر پلیس +10 مراجعه کنید
موفق باشید...

من پارسال پیش دانشگاهی بودم یعنی الان فارغ التحصیلم

hamid-p71
26-03-2012, 21:35
من مدرك پيش دانشگاهي را دي 1390 گرفتم و متولد ماه آبان سال 71 هستم و براي دومين سال مي خوام كنكور شركت كنم خواستم بپرسم براي من به اين صورت هستش

فارغ‌التحصيلان آذر يا دي متولد هر فصل از سال، حداكثر تا 18 مهرماه سال بعد از اخذ ديپلم يا سال اعزام

alavi71
27-03-2012, 18:05
من پارسال پیش دانشگاهی بودم یعنی الان فارغ التحصیلم

تگر نیمه اول 72 تولد شماست غیبت نمیخورید....

Google Spider
27-03-2012, 21:05
سلام دوستان
پدر من 59 سالشه
میخوام بدونم میتونم معافیت کفالت بگیرم.تو بحث از کار افتادگی منظورم هست...
دو تا برادر دارم که هردوشون رفتن سربازی.و یکیشون نظامی هم هست...

پدرم هم چندین سال پیش تصادف شدید داشته و قسمت کمترش و دیسک های کمرش مشکل داره و همچنین خون ریزی معده داشته و عمل شده معدش ...

یه سوال دیگه اینکه:اگر من معافیت بگیرم از این طریق و کمیسیون پزشکی تشخیص بده که پدرم از کار افتاده هست ایا توی حقوق پدرم تاثیری داره ؟ یا این کمیسیون فقط مربوط به نیروی انتظامی هستو به اداره کار مرتبط نمیشه ؟
امید وارم منظورم رو متوجه شده باشید.متشکر میشم راهنماییم کنین...

saeed 1428
27-03-2012, 22:24
سلام دوستان
پدر من 59 سالشه
میخوام بدونم میتونم معافیت کفالت بگیرم.تو بحث از کار افتادگی منظورم هست...
دو تا برادر دارم که هردوشون رفتن سربازی.و یکیشون نظامی هم هست...

پدرم هم چندین سال پیش تصادف شدید داشته و قسمت کمترش و دیسک های کمرش مشکل داره و همچنین خون ریزی معده داشته و عمل شده معدش ...

یه سوال دیگه اینکه:اگر من معافیت بگیرم از این طریق و کمیسیون پزشکی تشخیص بده که پدرم از کار افتاده هست ایا توی حقوق پدرم تاثیری داره ؟ یا این کمیسیون فقط مربوط به نیروی انتظامی هستو به اداره کار مرتبط نمیشه ؟
امید وارم منظورم رو متوجه شده باشید.متشکر میشم راهنماییم کنین...

قانون جدید سن کفالت رو 65سال کرده

استاکس نت
28-03-2012, 00:12
آیا ابتلا به بیماری ام اس باعث معافیت میشه؟من یکی از دوستام براش تشخیص دادن ام اس داره اما ظاهرا سالمه فقط بعضی وقتا حمله داره آیا معاف میشه؟

ittools
28-03-2012, 15:31
سلام

پسر عموی من 5 6 سالی هست که بیماری پوستی مزمن داره به نام درماتیت سبوروئیک
تو این مدت هم چند بار از دانشگاه مرخصی گرفته از بد روزگار معافیت تحصیلی رو 5 سال کردن که اول 6 سال بود و مهر ماه امسال (91) معافیت تحصیلیش تموم میشه از اونجایی که بیماریش مزمن به حساب میاد و به گفته دکترش علاج قطعی نداره میخواد برای معافیت پزشکی اقدام کنه . بیماریش هم تو چند جای از بدنش وجود داره : پوست سر و صورت و روی سینه که علائمش هم قرمزی پوست و پوسته پوسته شدن و گاهی اوقات هم زخم شدن ( خیلی بیماری بدیه :19: خدا نصیب گرگ بیابون نکنه تو فصل هایی از سال هم شدیدتر میشه :41: )
بعد به داروها هم مقاومه
به نظرتون از دکترش گواهی بگیره خوبه یعنی به این صورت که تو برگه بنویسه این فرد 5 ساله زیر نظر پزشکه و در مورد بیماریش توضیحاتی بده و چون شهر ما کوچیکه و دکترش هم فرد شناخته شده ای هست به نظرتون مفیده

از اونجا که مهر ماه امسال معافیت تحصیلیش تموم میشه از کی باید برای معافیت پزشکی اقدام کنه تا مشکلی برای ادامه تحصیلش پیش نیاد و بتونه برای مهرماه انتخاب واحد کنه البته انشالله اگر معاف بشه

پ.ن : خبری از معافیت دو برادری نشد ؟ که اگه خدا بخواد منم معاف بشم ؟

Life24
28-03-2012, 16:11
سلام

تو این مدت هم چند بار از دانشگاه مرخصی گرفته از بد روزگار معافیت تحصیلی رو 5 سال کردن که اول 6 سال بود و مهر ماه امسال (91) معافیت تحصیلیش تموم میشه از اونجایی که بیماریش مزمن به حساب میاد و به گفته دکترش علاج قطعی نداره میخواد برای معافیت پزشکی اقدام کنه . بیماریش هم تو چند جای از بدنش وجود داره : پوست سر و صورت و روی سینه که علائمش هم قرمزی پوست و پوسته پوسته شدن و گاهی اوقات هم زخم شدن ( خیلی بیماری بدیه :19: خدا نصیب گرگ بیابون نکنه تو فصل هایی از سال هم شدیدتر میشه :41: )
بعد به داروها هم مقاومه
به نظرتون از دکترش گواهی بگیره خوبه یعنی به این صورت که تو برگه بنویسه این فرد 5 ساله زیر نظر پزشکه و در مورد بیماریش توضیحاتی بده و چون شهر ما کوچیکه و دکترش هم فرد شناخته شده ای هست به نظرتون مفیده

از اونجا که مهر ماه امسال معافیت تحصیلیش تموم میشه از کی باید برای معافیت پزشکی اقدام کنه تا مشکلی برای ادامه تحصیلش پیش نیاد و بتونه برای مهرماه انتخاب واحد کنه البته انشالله اگر معاف بشه

میگم کسی نظام وظیفه نرفته بپرسه اینهاا که ورودی قدیم بودند و 6 سال معافیت تحصیلی داشتند.
آیا اونها هم 5 سال شدند؟ یا این مختص به ورودی های جدید هست؟

eshkene
28-03-2012, 23:13
میگم کسی نظام وظیفه نرفته بپرسه اینهاا که ورودی قدیم بودند و 6 سال معافیت تحصیلی داشتند.

کسایی که از بعد تصویب این قانون وارد دانشگاه شدند برشون 5 سال در نظر گرفته میشه
مثلا ورودی های بهمن 90 و بعد ااز آن
ولی ورودی مهر 90 و قبل از آن همون 6سال دارند

farshidshd
29-03-2012, 16:20

مختص ورودی های جدید هست ( ورودی هایی که بعد از اجرای این قانون ، هستن )

rainy road
29-03-2012, 21:02
اقایون سلام

همین اول کار : تو رو خدا کمک کنید

من فقط میخوام بدونم که

1 - قانون جدید چه فرقی کرده با قانون قدیم ؟ ما که دلمون خوش بود که سن سربازی رو کردن 19 سال ولی مثل اینکه همه چی ریخته بهم . ببینید قانون قدیم میگفت که :

هر فرد ذكور ايراني از اول فروردين ماه سالي كه طي آن وارد سن 19 سالگي مي‌شود مشمول مقررات خدمت وظيفه عمومي خواهدشد و مشمول ناميده‌مي‌شود. توضيح اين‌كه افراد ذكور ايراني از اول فروردين ماه سالي كه طي آن سال وارد سن 19 سالگي مي‌شوند .

اما قانون جدید میگه :

برابر قانون جديدوظيفه عمومي ، هر فرد ذكور ايراني در ماهي كه طي آن ماه به سن هجده سال تمام مي‌رسد مشمول مقررات خدمت وظيفه عمومي مي‌گردد.

خب پس بدبخت شدیم رفت ! اقا مگه همه نمیگن شده 19 سال و ما یه سال دیرتر میریم سربازی ؟ خب اینکه الان داره میگه هیچ فرقی نیست بین جدید و قدیم . دقت کنید قانون جدید داره میگه 18 سال تمام شود اما قانون قبلی داره میگه 19 سال فرد شروع شود . اینا هم که یه معنی دارن . درسته ؟

پس چی بود همه دوستام میگفتن خیالت راحت سربازی رو انداختن عقب ! شده 19 سال !

یعنی همش درک اشتباه قانون بود ؟!!! بابا وقتی بلد نیستید چرا با احساسات مردم بازی میکنید ؟!

خواهش میکنم اول دو تا قانون رو بخونید بعد جواب بدید . خواهش کردم ...

;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

2 - به هر روی من متولد شش ماه نخست 72 میتونم تو کنکور 92 شرکت کنم یا نه ؟ راستی از نظر سنجش مشکلی نیست . اخه پرسیدم از سازمان سنجش گفتن :

با سلام برای شرکت در ازمون سراسری با داشتن شرایط لازم محدودیت ندارد ولی در مورد شرایط سربازی باید از نظام وظیفه سوال نمایید با تشکر

یعنی اونا مشکل ندارن ...

;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

3 - راستی تو صفحه نخست سایت زدن :

فراخوان مشمولان متولد 1373 جهت اعزام به خدمت وظيفه عمومي

وای یعنی 73 یی ها رو دارن می برن ؟ ای وای من ... تو رو خدا بگید این یعنی چی . اگه فرض محال قرار شده باشه 19 سال (که بالا گفتم غلطه) بره خب باید الان نوبت 71 باشه نه 73 ؟!

اینم لینکش :

کدوم بزرگمرد منو نجات میده . خواهش میکنم کمکم کنید ....

eshkene
29-03-2012, 22:03
اقایون سلام

همین اول کار : تو رو خدا کمک کنید

من فقط میخوام بدونم که

1 - قانون جدید چه فرقی کرده با قانون قدیم ؟ ما که دلمون خوش بود که سن سربازی رو کردن 19 سال ولی مثل اینکه همه چی ریخته بهم . ببینید قانون قدیم میگفت که :

هر فرد ذكور ايراني از اول فروردين ماه سالي كه طي آن وارد سن 19 سالگي مي‌شود مشمول مقررات خدمت وظيفه عمومي خواهدشد و مشمول ناميده‌مي‌شود. توضيح اين‌كه افراد ذكور ايراني از اول فروردين ماه سالي كه طي آن سال وارد سن 19 سالگي مي‌شوند .

اما قانون جدید میگه :

برابر قانون جديدوظيفه عمومي ، هر فرد ذكور ايراني در ماهي كه طي آن ماه به سن هجده سال تمام مي‌رسد مشمول مقررات خدمت وظيفه عمومي مي‌گردد.

خب پس بدبخت شدیم رفت ! اقا مگه همه نمیگن شده 19 سال و ما یه سال دیرتر میریم سربازی ؟ خب اینکه الان داره میگه هیچ فرقی نیست بین جدید و قدیم . دقت کنید قانون جدید داره میگه 18 سال تمام شود اما قانون قبلی داره میگه 19 سال فرد شروع شود . اینا هم که یه معنی دارن . درسته ؟

پس چی بود همه دوستام میگفتن خیالت راحت سربازی رو انداختن عقب ! شده 19 سال !

یعنی همش درک اشتباه قانون بود ؟!!! بابا وقتی بلد نیستید چرا با احساسات مردم بازی میکنید ؟!

خواهش میکنم اول دو تا قانون رو بخونید بعد جواب بدید . خواهش کردم ...

;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

2 - به هر روی من متولد شش ماه نخست 72 میتونم تو کنکور 92 شرکت کنم یا نه ؟ راستی از نظر سنجش مشکلی نیست . اخه پرسیدم از سازمان سنجش گفتن :

با سلام برای شرکت در ازمون سراسری با داشتن شرایط لازم محدودیت ندارد ولی در مورد شرایط سربازی باید از نظام وظیفه سوال نمایید با تشکر

یعنی اونا مشکل ندارن ...

3 - راستی تو صفحه نخست سایت زدن :

فراخوان مشمولان متولد 1373 جهت اعزام به خدمت وظيفه عمومي

وای یعنی 73 یی ها رو دارن می برن ؟ ای وای من ... تو رو خدا بگید این یعنی چی . اگه فرض محال قرار شده باشه 19 سال (که بالا گفتم غلطه) بره خب باید الان نوبت 71 باشه نه 73 ؟!

اینم لینکش :

کدوم بزرگمرد منو نجات میده . خواهش میکنم کمکم کنید ....

ببین دوست عزیز اینی که نظام وظیفه گفته کسایی که متولد 73 هستن خودشونا معرفی کنند ماله کسایی هستش که قبل از مدت 18 سالگی درسشونا تموم کردن به طور مثال کسی که تا 3 دیبرستان خونده و دیگه ادامه نداده اون باید خودشا معرفی کنه ولی تاریخ اعزامش میوفته بعد 19 سالگی و کسی هم پیش دانشگاهی شا گرفته 1سال فرصت داره دفترچه بفرسته اگه میخواد پشت کنکور بمونه

استاکس نت
29-03-2012, 23:27
ابتلا به ام اس باعث معافیت میشه؟

SNOW PATROL
30-03-2012, 08:26
ابتلا به ام اس باعث معافیت میشه؟

بله دوست عزیز معافیت صد در صد

ittools
30-03-2012, 10:26
دوستان مال من موند البته فهمیدم که معافیت تحصیلی ایشون همون 6 سال باقی مونده ولی خودش میخواد تکلیفش امسال مشخص بشه باید از دانشگاه انصراف بده ؟ شاید معافیت پزشکیش قبول نشه اونوقت چی ؟

سلام

بعد به داروها هم مقاومه

alirecoba2
30-03-2012, 20:35
سلام
پسر عموی من متولد 12 سال 71 هست
مدرک پیش دانشگاهی رو سال قبل به صورت حضوری گرفته
و الان سال دوم هست که میخواد کنکور بده
تاریخ اعضام متولدین 12 سال 71 کی هست؟
الان بفرسته کی برگ سبزش میاد؟
ممنون