PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ✔ نظام وظیفه و شرایط ادامه ی تحصیـل مشمولان || معافیت ها در پست اول و دوم

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25

shahin_100
13-11-2011, 21:46
سلام من دو تا سوال دارم !
سوال اول :
من امسال دارم پیش دانشگاهی می خونم . رشته ام ریاضی و فیزیک است ولی توی دانشگاه می خوام رشته انسانی برم . من می خواستم امسال رو به صورت غیر حضوری بخونم ولی مثل اینکه این کار غیر قانونی شده ! حالا می خوام ببینم که راهی هست که من امسال پیش دانشگاهی نرم و از راه دیگه ای دیپلمم رو بگیرم ( هر دیپلمی می خواد باشه ) که بتونم کنکور هم بدم و دانشگاه هم برم . آیا راهی هست ؟!

سوال دوم :
من متولد تیر ماه سال 73 هستم و سال دیگه میشه 18 سالم و باید برم سربازی . می خواستم ببینم امسال اگه توی پیش دانشگاهی رد بشم یا اصلا نرم سر کلاس تا رد بشم ، بعدش حتما باید برم سربازی یا سال بعدش می تونم برم مدرسه شبانه تا پیش دانشگاهی رو بخونم ؟
پیشاپیش ممنون از جواباتون !

Alireza SM
13-11-2011, 22:31
میتونین تا سن 24 سالگی پیش دانشگاهی رو در شبانه ادامه بدین

shahin_100
13-11-2011, 22:36
یعنی اگه امسال رد بشم ، سال بعد یا دو سال دیگه اش می تونم برم شبانه بخونم ؟ و اعزام به خدمت نمیشم ؟ چون از یکی شنیدم اگه به مدت یک سال درس نخونن بعدش باید برن سربازی !

MeMri
14-11-2011, 02:05
ممنون از شما دو دوست عزیز:11::11::11::11:
بله مثل اینکه باید برم نظام وظیفه و از اونجا بپرسم

البته الان یه سر زده بودم سایت نظام وظیفه اونجا تو قسمت "سوالات متداول" یه همچین سوالی مطرح شده بود:

28- آيا دانشجويان انصرافي و اخراجي مجاز به شركت مجدد در آزمون دانشگاه‌ها و ادامه تحصيل مي‌باشند؟
چنانچه دانشجو تا قبل از اتمام سال اعزام، از ادامه تحصيل انصراف دهد و يا از دانشگاه اخراج شود، به شرط عدم ورود به غيبت، منعي براي شروع مجدد به تحصيل ندارد.

سال اعزام من با توجه به اینکه 72 هستم 91 هست اگه مسئله عدم ورود به غیبت هم حل بشه شاید مشکلی پیش نیاد!!!!
ولی بازم باید حضوری بپرسم ازشون بلکه مطمئن شم البته اگه کسی باشه که با اطمینان کامل جواب بده

جدای این موضوع یه سوال دیگه برام پیش اومد که تو پستای قبلی بهش اشاره کردین اینکه میگن "در هر مقطع فقط یکبار میشه از معافیت تحصیلی استفاده کرد " من فکر می کردم که منظورشون اینکه مثلا اگه کسی مدرک لیسانس شیمش رو امسال گرفت نمی تونه سال دیگه کنکور سراسری بده و برای مثال بخواد اینبار تو مقطع کارشناسی فیزیک تحصیل بکنه چون یکبار از معافیت تحصیلی برای رشته کارشناسی استفاده کرده
اینجوریه؟ یا من اشتباه فکر میکنم؟؟؟

سلام مجدد،

اگه این بخش رو دیدید تو سایت نظام وظیفه پس شما مشکلی ندارید و می تونید دوباره کنکور بدید!
اما بخش دوم سوال شما،بله اینجوریه!کلا اگه لیسانس بگیرید فقط معافیت تحصیلی برای مقطع فوق لیسانس شما صادر خواهد شد!و حق دوباره لیسانس خوندن رو ندارید

---------- Post added at 01:56 AM ---------- Previous post was at 01:55 AM ----------

درود

2 پرسش داشتم :

سلام

یکی از دوستانم هست می خواد کفالت مادربزرگش رو بگیره ، پدربزرگش فوت کرده ، مادربزرگش فرزند پسری هم نداره ، ایشون فقط یک پسرخاله داره که خود پسرخالش کفیل خواهر معملولش هست ( یعنی دختر خالش ) . می خواستم ببینم این دوستمون می تونه کفالت مادربزرگشو بگیره ؟ راه حلی هست بتونی معافی بگیره ؟ مثلا پسرخالش بره خارج از ایران ؟

ساعات کاری دفاتر پلیس +10 تا کی هست در روزهای عادی

سلام،

خیر!پسرخاله سبب می شه ایشون نتونه معافیت بگیرند حتی اگه ایشون خارج از کشور بروند!

---------- Post added at 01:57 AM ---------- Previous post was at 01:56 AM ----------

سلام.
من متولد نیمه دوم 71 هستم و همه مدارکم رو برای فرستادن به نظام وظیفه اماده کردم فقط یه مشکلی دارم که ممنون میشم راهنماییم کنین.
من همه مدارک سال سوم و پیش دانشگاهیمو از مدرسه گرفتم که همشون اصل هستن.ایا لازمه که کپی برابر اصل کنم یا همونطوری بفرستم چون خودشون اصل هستن؟؟؟

سلام،

خیر احتیاجی به کپی به برابر اصل کردن نیست!

---------- Post added at 02:00 AM ---------- Previous post was at 01:57 AM ----------

سلام دوستان
تمام کسانی که برای گرفتن معافیت چشم اقدام کردن می خواستم ببینم به کجا برای معاینه چشمشون معرفی شدند؟
ضمنا کسانی که اطلاع دارن من رفتم دکتر و با سایکلوپلژی یا همون قطره چشممو معاینه کرد در مجموع نزدیک بینی و آستیگماتیسم گفت 10.5
به نظرتون اگر اقدام کنم چون لب مرزی هستم و مدرک فوق دارم چند جا معرفی می کنن برای چک کردن یا با یه بار معرف به بیمارستان های معتمدشون کار تمومه؟

ممنون میشم از تمام کسانیکه برای گرفتن معافی چشم اقدام کردن بیان و تجربیاتشونو بگن

سلام،

شانسی هست اغلبا!اما خدا کنه بیمارستان فارابی معرفی نکنند شما رو چون کار شما می شه گذر از هفت خان رستم!:31:

بله،با این نمره شما معاف هستید،شک نکنید !چون قطره خیلی تاثیر گذار باشه نیم نمره هست(پدرم چشم پزشک هستند):46:

---------- Post added at 02:05 AM ---------- Previous post was at 02:00 AM ----------

دوستان لطفا به این تاپیک سری بزنید و راهنمایی کنید.
خیلی خیلی ضروری و حیاتیه.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

سلام،

با این وضعی که شما داری غیبت خوردید،و معافیت کفالت شامل کسی می شه که غیبت نداشته باشه!اما شما به پلیس +10 مراجعه کن و از اونجا درخواست کن وضعیت غیبت شما رو چک کنند!

MeMri
14-11-2011, 02:13
یعنی اگه امسال رد بشم ، سال بعد یا دو سال دیگه اش می تونم برم شبانه بخونم ؟ و اعزام به خدمت نمیشم ؟ چون از یکی شنیدم اگه به مدت یک سال درس نخونن بعدش باید برن سربازی !

سلام،

اولا تاپیک مرجع بود لازم به تاپیک جدید نبود!

ولی جواب سوالتون،شما حداکثر می تونید 2سال پیش دانشگاهی رو بخونید و حتما هم سال دوم باید حضوری باشه یعنی اگه امسال قبول نشدید شبانه ثبت نام کنید!

barslona2006
14-11-2011, 03:34
سلام دوستان ممنون میشم جوابمو بدید
من 1 ماهه که از دانشگاه اخراج شدم و تصفیه کردم
میخواستم برم خدمت ولی تصمیم گرفتم برم دانشگاه واسه کنکور امتحان بدم ایا میتونم شرکت کنم و اگر قبول بشم بدون مشکل ثبت نامم میکنند
25 همین ابان 24 ساله میشم
ممنون

KAVEH.CH
14-11-2011, 07:40
---------- Post added at 02:00 AM ---------- Previous post was at 01:57 AM ----------

سلام،

شانسی هست اغلبا!اما خدا کنه بیمارستان فارابی معرفی نکنند شما رو چون کار شما می شه گذر از هفت خان رستم!:31:

بله،با این نمره شما معاف هستید،شک نکنید !چون قطره خیلی تاثیر گذار باشه نیم نمره هست(پدرم چشم پزشک هستند):46:

---------- Post added at 02:05 AM ---------- Previous post was at 02:00 AM ----------

منظورتون اینه کافیه اعلام بشه 10.5 معاف میشم و بخاطر اینکه لب مرز هست و این داستان ها شک نمی کنن و دوباره چک نمی کنن

نمره واقعی چشم من 10.5 هست با قطره 10 میشه البته

تا حالا کسی بوده برای چشم فرستاده بشه بیمارستان فارابی؟

MeMri
14-11-2011, 14:28
سلام دوستان ممنون میشم جوابمو بدید
من 1 ماهه که از دانشگاه اخراج شدم و تصفیه کردم
میخواستم برم خدمت ولی تصمیم گرفتم برم دانشگاه واسه کنکور امتحان بدم ایا میتونم شرکت کنم و اگر قبول بشم بدون مشکل ثبت نامم میکنند
25 همین ابان 24 ساله میشم
ممنون

سلام،

شما پس از اخراجتون 4ماه فرصت دارید دفترچه رو ارسال کنید اگه طی همین 4ماه برید دانشگاه مشکلی نداره اما اگه بگذره شما غیبت می خورید و حق ثبت نام نخواهید داشت!

---------- Post added at 02:28 PM ---------- Previous post was at 02:26 PM ----------

سلام،

منظورتون اینه کافیه اعلام بشه 10.5 معاف میشم و بخاطر اینکه لب مرز هست و این داستان ها شک نمی کنن و دوباره چک نمی کنن

نمره واقعی چشم من 10.5 هست با قطره 10 میشه البته

تا حالا کسی بوده برای چشم فرستاده بشه بیمارستان فارابی؟

بله،شما معاف هستید ،به لب مرز و این مسائل کاری ندارند!
یه سری ها رو می فرستند بیمارستان فارابی،کاملا شانسی هست!:46:

KAVEH.CH
14-11-2011, 15:07
سلام،

بله،شما معاف هستید ،به لب مرز و این مسائل کاری ندارند!
یه سری ها رو می فرستند بیمارستان فارابی،کاملا شانسی هست!:46:

دوست عزیز
می دونید غیر از بیمارستان فارابی کجا ها می فرستند ؟

amir deja vu
14-11-2011, 15:34
سلام به همه دوستان.
من دانشجو دوره روزانه تو رشته روانشناسی بالینی هستم.ولی میخوام دوباره کنکور بدم و پزشکی بخونم.
البته اینو میدونم که چون روزانه ام یک سال از کنکور محرومم.میخوام بدونم برای سال 92 مشکل سربازی پیدا میکنم یا نه؟یعنی اگر انصراف بدم میتونم کنکور شرکت کنم یا باید برم سربازی؟متولد 71 هستم و الان هم از معافیت تحصیلی استفاده میکنم.

ممنون:11:

lohrasbi
14-11-2011, 17:48
سلام دوستان لطفا جواب بدین

من متولد نیمه ی دوم هستم (بهمن 71) و پشت کنکور موندم. یکی از آشناهام که هم سن منه، رفته پلیس+10 و بهش گفتن که میتونی توی کنکور 91 شرکت کنی، ولی نمیتونی بری دانشگاه.

این صحت داره؟ در هر صورت من الان برای سربازی باید چیکار کنم؟ منتظرم ممنون.

PLAΨMID
14-11-2011, 18:41
سلام
دیشب دوباره اخبار در مورد معافیت دوبرادری خبر داد ( که قبلا تصویب شده بود ولی رد شد ) .
میخواستم ببینم اتفاق تازه ای در این مورد رخ داده یا هنوز خبری نیست ؟
با تشکر . .

TATU_TATY
14-11-2011, 20:44
سلام
دیشب دوباره اخبار در مورد معافیت دوبرادری خبر داد ( که قبلا تصویب شده بود ولی رد شد ) .
میخواستم ببینم اتفاق تازه ای در این مورد رخ داده یا هنوز خبری نیست ؟
با تشکر . .

منم خیلی دنبالشم بدونم ..یکی نیست جواب بده

Milad4171
14-11-2011, 21:02
با این همه کمبود سرباز شما خودتون فکر میکنی این قانون اجرایی هست؟؟؟ همین الان قانون 3 برادری رو که تصویب کردن کلی از یگان ما ترخیص میشن! چه برسه به دو برادری!

barslona2006
15-11-2011, 14:49
سلام،

شما پس از اخراجتون 4ماه فرصت دارید دفترچه رو ارسال کنید اگه طی همین 4ماه برید دانشگاه مشکلی نداره اما اگه بگذره شما غیبت می خورید و حق ثبت نام نخواهید داشت!

داداش اینو مطمئنی که میتونم برم دانشگاه؟؟
دانشگاهی نیست که الان پذیرش داشته باشه:41:؟؟؟
ممنون

aaarrraaassshhh
15-11-2011, 15:14
سلام قانون کسر خدمت تا کی سر جاشه؟

MeMri
15-11-2011, 17:53
دوست عزیز
می دونید غیر از بیمارستان فارابی کجا ها می فرستند ؟

بیمارستان های تحت نظارت ارتش یا سپاه هم می فرستند مثل بیمارستان فلاحی،504 ارتش و ...

---------- Post added at 05:44 PM ---------- Previous post was at 05:42 PM ----------

سلام به همه دوستان.
من دانشجو دوره روزانه تو رشته روانشناسی بالینی هستم.ولی میخوام دوباره کنکور بدم و پزشکی بخونم.
البته اینو میدونم که چون روزانه ام یک سال از کنکور محرومم.میخوام بدونم برای سال 92 مشکل سربازی پیدا میکنم یا نه؟یعنی اگر انصراف بدم میتونم کنکور شرکت کنم یا باید برم سربازی؟متولد 71 هستم و الان هم از معافیت تحصیلی استفاده میکنم.

سلام،

شما حق شرکت در کنکور 92 رو ندارید چون قوانین انصراف برای 2ترم هست ولی شما باید 4ترم برای کنکور سال 92 بگذرونید!

---------- Post added at 05:47 PM ---------- Previous post was at 05:44 PM ----------

سلام دوستان لطفا جواب بدین

من متولد نیمه ی دوم هستم (بهمن 71) و پشت کنکور موندم. یکی از آشناهام که هم سن منه، رفته پلیس+10 و بهش گفتن که میتونی توی کنکور 91 شرکت کنی، ولی نمیتونی بری دانشگاه.

این صحت داره؟ در هر صورت من الان برای سربازی باید چیکار کنم؟ منتظرم ممنون.

سلام،شما تا 18 / 11 /90 فرصت دارید تا دفترچه رو بفرستید، اگه تا این تاریخ بفرستید نظام وظیفه تاریخ اعزام شما رو بعد از مهر 91 می ندازه و می تونید دانشگاه برید اما اگه تا این تاریخ اقدام نکنید و بگذره شما غیبت می خورید و نمی تونید برید دانشگاه!:20:

---------- Post added at 05:52 PM ---------- Previous post was at 05:47 PM ----------

داداش اینو مطمئنی که میتونم برم دانشگاه؟؟
دانشگاهی نیست که الان پذیرش داشته باشه:41:؟؟؟
ممنون

طی این 4 ماه بله!والا پذیرش رو خبر ندارم،شما باید جویا بشید از دانشگاه های آزاد ببینید پذیرش دارند یا خیر!

---------- Post added at 05:53 PM ---------- Previous post was at 05:52 PM ----------

سلام قانون کسر خدمت تا کی سر جاشه؟

سلام،

هر سال دستخوش تغییرات هست ،شاید سال 91 عوض شد شاید هم نشد!

H.M.D
15-11-2011, 19:47
اين قانون معافبت دوبرادري تصويب شده؟‌ الان اجرا ميشه يا نه؟

BEHZAD2007
16-11-2011, 00:16
سلام دوستان شرایط معافیت تک فرزندی چجوریه قانون جدیدی ثبت نشده؟

farshidshd
16-11-2011, 09:54
اين قانون معافبت دوبرادري تصويب شده؟‌ الان اجرا ميشه يا نه؟

ظاهرا مجلس تصویب کرده ، داده به نیروهای مسلح ، اینا باید نظر بدن

ittools
16-11-2011, 10:11
ظاهرا مجلس تصویب کرده ، داده به نیروهای مسلح ، اینا باید نظر بدن

فرشید خان این قانون یعنی اینکه اگر دو برادر به سربازی برن برادر سوم معافه ؟ اگر این طوری باشه پس احتمالا من معاف میشم :10:
ممنون :11:

abscom11
16-11-2011, 10:57
سلام من تک پسرم و داشجو هستم پدرم هم 60 سالشه خودم 22 سالمه اگه معافیت کفالت بگیرم کفالت دائم می دن؟ آموزشی هم باید برم یا لازم نیست؟اگه آموزشی داره کی باید برم بعد از دانشگاه؟

MeMri
16-11-2011, 19:05
سلام من تک پسرم و داشجو هستم پدرم هم 60 سالشه خودم 22 سالمه اگه معافیت کفالت بگیرم کفالت دائم می دن؟ آموزشی هم باید برم یا لازم نیست؟اگه آموزشی داره کی باید برم بعد از دانشگاه؟

سلام،

معافیت کفالت شامل آموزشی نیست و معافیت دائم هست!:46:

farshidshd
17-11-2011, 12:35
فرشید خان این قانون یعنی اینکه اگر دو برادر به سربازی برن برادر سوم معافه ؟ اگر این طوری باشه پس احتمالا من معاف میشم :10:
بله همینطوره ....

انشالله

art321
17-11-2011, 14:27
سلام 1-آرتروز زانو معافی دائم داره؟ 2- اگه غیبت داشته باشیم معافی 2 برادری میدن؟ ممنون

MeMri
17-11-2011, 17:35
سلام 1-آرتروز زانو معافی دائم داره؟ 2- اگه غیبت داشته باشیم معافی 2 برادری میدن؟ ممنون

سلام،

1. تو پست اول کامل (بخش بیماری های استخوان) توضیح داده شده 2.اگه تصویب بشه احتمالا مثل معافیت کفالت باشه که نباید غیبت داشته باشید!

fardinstar
18-11-2011, 12:02
سلام دوستان. آیا حین تحصیل میشه برای معافیت پزشکی اقدام کرد ؟ ( مثلا اگه اقدام کنم و تو کمیسیون تایید نشه برای تحصیلم مشکلی ایجاد میشه ؟ )

ittools
18-11-2011, 13:55
بله همینطوره ....
انشالله
یعنی میشه :10:
ممنون فرشید خان یه دنیا شاد شدم :8:
فقط فرشید خان به نظرتون من از الان به گرفتن معافیت اقدام بکنم ؟ الان هم در حال تحصیل در دانشگاه هستم . یکی از بچه ها میگفت ممکنه این قضیه یه سال طول بکشه شایدم بیشتر تا اون موقع درس من تموم شده و ممکنه عمرم کفاف نده :31: . به نظرتون من از الان برای گرفتن معافیت اقدام بکنم یا صبر کنم تا قضیه کامل معلوم بشه . آخه سال 88 که مجلس یه بار تصویب کرد یه عده رفتن و با همین قانون دو برادری و پارتی بازی معافیت گرفتن من خودم یکیشون رو میشناسم منم دیر اقدام کردم یا نه چنین چیزی ممکن نیست

Alireza SM
18-11-2011, 15:10
سلام دوستان. آیا حین تحصیل میشه برای معافیت پزشکی اقدام کرد ؟ ( مثلا اگه اقدام کنم و تو کمیسیون تایید نشه برای تحصیلم مشکلی ایجاد میشه ؟ )
اگه غیبت نداشته باشید ( با توجه به اینکه در میخونین پس غیبت ندارین ) مشکلی ایجاد نمیشه .
نباید مشکل خاصی ایجاد بشه پسر دایی من ترم آخر مهندسی برق بود که اقدام کرد و معافیتش رو گرفت .

SIMON137
19-11-2011, 11:54
برگه شماره 8 تعهد نامه طی دوره آموزش رزم مقدماتی رو همه باید پر کنند ؟ کفالت ها هم باید پر کنند ؟

بعد این کلا قضیش چی هست ؟

art321
19-11-2011, 19:56
نقل قول:
نوشته شده توسط art321

سلام،

1. تو پست اول کامل (بخش بیماری های استخوان) توضیح داده شده 2.اگه تصویب بشه احتمالا مثل معافیت کفالت باشه که نباید غیبت داشته باشید!

یک سئوال دیگه من توی تصادف بینی م شکست و الان حس بویایی اصلا ندارم آیا معافی دائم داره و اگه میشه بند مربوطه رو از توی آئین نامه بگید چون همش تخصصی یه.

ممنون

MeMri
19-11-2011, 21:10

سلام،

خیر معافیت پزشکی در هنگام تحصیل امکان پذیر نیست شما باید فارغ التحصیل بشید سپس اقدام کنید!ربطی به غیبت و ... نداره!:46:

Life24
20-11-2011, 13:12
اجرانشدن معافیت دوبرادری، منتفی شدن افزایش حقوق سربازان، الزام داشتن کارت پایان خدمت برای دریافت وام بانکی، اعلام مدت مجاز تحصیل در دانشگاهها برای مشمولان و ... از مهمترین بخش‌های نشست خبری جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح بود.

به گزارش مهر، سردار موسی کمالی پیش از ظهر یکشنبه در نشست خبری اظهار داشت: طرح اصلاح موادی از قانون خدمت وظیفه عمومی در 84 ماده در مهرماه سال 88 در مجلس تهیه و تصویب شد، شورای نگهبان در آبان ماه همان سال موضوع را بررسی و ورود به اختیارات مقام معظم رهبری، بار مالی این طرح و ایراد شکلی به برخی از مواد را سه ایراد آن دانست.

وی ادامه داد: مجلس در اسفند ماه 88 این مواد را اصلاح کرد اما شورا در 25 اسفند همان سال مجدداً دو ایراد برطرف شده را وارد ندانست، مجلس بار دیگر در 22 اردیبهشت امسال دو اصلاح انجام داد که امیدواریم با هماهنگی های شورا این دو اصلاح پذیرفته شود.

جانشین اداره منابع نیروی انسانی ستاد کل نیروهای مسلح افزود: مجلس در بند 9 ماده 44 معافیت دوبرادری را تصویب و در موادی نیز بار مالی وجود داشت که شورا به این دو موضوع ایراد گرفته بود. مجلس برای رفع این ایراد تصمیم گرفت که معافیت دوبرادری بر عهده ستاد کل نیروهای مسلح باشد اما در حال حاضر به موجب مصوبه قانون معافیت 3 برادری تا سال 91 ادامه دارد.

سردار کمالی تأکید کرد: طرح معافیت دوبرادری چنانچه ستاد کل نیروهای مسلح با مشمول مازاد مواجه شد اجرایی می شود. البته با توجه به اینکه 430 هزار نفر از معافیت 3 برادری استفاده کرده و معاف شدند و معافیت دوبرادری در صورت اجرا شامل 500 هزار نفر در مرحله اول می شود ستاد کل نیروهای مسلح این مصوبه را اجرا نمی کند. برخی از مشمولان برای این مصوبه مرتکب غیبت شده اند که از آنها می خواهیم منتظر اجرای این بند از قانون نمانند و هرچه زودتر خود را معرفی کنند.

حقوق سربازان افزایش نمی یابد

وی با اشاره به عدم افزایش حقوق سربازان تصریح کرد: تبلیغات گسترده ای در گذشته انجام شد که حقوق سربازان افزایش می یابد، با توجه به بار مالی که این طرح داشت مجلس تصمیم گرفت موادی که دارای بار مالی است در سالهای بعد در صورت داشتن اعتبار اجرایی شود. بر این اساس ماده های 30، 38، 40، 74، 78 و 81 که دارای بار مالی هستند اجرایی نمی شوند که نتیجه آن افزایش نیافتن حقوق سربازان است. همچنین حقوق ویژه ای نیز برای مناطق عملیاتی و محروم و آموزش سربازان در اوقات فراغت در نظر گرفته نمی شود.

مدت خدمت سربازی 18 ماه است

جانشین اداره منابع نیروی انسانی ستاد کل نیروهای مسلح، در مورد مدت خدمت وظیفه عمومی گفت: بر اساس قانون مجلس خدمت سربازی باید 24 ماه باشد و در صورتی که ستاد کل با کسری یا مازاد سرباز روبرو شود، اجازه کاهش یا افزایش سربازی را دارد، در این رابطه تصمیم گرفته شده خدمت سربازی 18 ماه باقی بماند که این زمان در مناطق عملیاتی 16 و بد آب و هوا 17 ماه است. همچنین مشمولان دارای مدرک کارشناسی 1 ماه، کارشناسی 2 ماه، و دکترا از 3 ماه کسر خدمت بهره مند می شوند.

مدت مجاز تحصیل در دانشگاه ها برای مشمولان

سردار کمالی با اشاره به مصوبه مجلس در مورد زمان تحصیل در دانشگاه ها، اظهار داشت: مدت تحصیل در رشته کاردانی بر اساس مصوبه جدید دو سال و نیم، کارشناسی پیوسته 5 سال، کارشناسی ارشد 6 سال، دکترای پزشکی 8 سال و دکترای تخصصی 6 سال است.

وی ادامه داد: همچنین دانش آموزان در قانون قدیم می توانستند تا 25 سالگی در مدرسه درس بخوانند اما در قانون جدید این مدت به 20 سال کاهش یافته است. اگر در این مدت درس فرد تمام نشده و او وارد 21 سالگی شود غایب محسوب می شود.

ثبت اسناد رسمی نیاز به کارت پایان خدمت ندارد

جانشین اداره منابع نیروی انسانی ستاد کل نیروهای مسلح به ماده 10 قانون جدید خدمت وظیفه اشاره کرد و تأکید کرد: بر اساس این ماده با اجرای قانون جدید دیگر برای ثبت اسناد رسمی نیاز به تعیین وضعیت سربازی نیست، این درحالیست که بانکها ملزم شده اند برای پرداخت هرگونه وام آخرین وضعیت سربازی ذکور وام گیرنده را مشخص کنند، با ابلاغ این قانون افراد غایب و فاقد کارت پایان خدمت نمی توانند وام بگیرند.

دستگیری و محاکمه سربازان فراری

وی از دستگیری و محاکمه سربازان فراری در قانون جدید خبر داد و تأکید کرد: بر اساس قانون جدید اگر هر سربازی که تا سه ماه مرتکب غیبت شود از سه ماه اضافه خدمت برخوردار می شود، همچنین اگر مدت غیبت بیشتر از 1 سال شود فرد غایب در صورت مراجعه و دستگیری به محاکم قضایی معرفی می شود. این در حالیست که بر اساس قانون فعلی مشمولان غایب هم اکنون تنها با 3 ماه اضافه خدمت معرفی می شوند.

جریمه صاحبان مشاغل در صورت استفاده از سربازان غایب

سردار کمالی از جریمه صاحبان مشاغل در صورت استفاده از سربازان غایب تأکید کرد: بکارگیری مشمولان غایب در کارگاه ها، تعمیرگاه ها، شرکت ها و مراکز آموزشی خصوصی و آزاد ممنوع است و نیروی انتظامی، وزارت بازگانی و وزارت کار موظف اند این مراکز را کنترل کنند. اگر افراد از سرباز غایب استفاده کنند، بار اول هزینه یک سرباز معادل 950 هزار تومان و بار دوم هزینه 3 سرباز را باید بپردازد.

انجام تست اعتیاد از سربازان معتاد

وی با اعلام انجام تست اعتیاد از سربازان معتاد تأکید کرد: سازمان وظیفه عمومی موظف است به هنگام اعزام، سربازان معتاد را شناسایی و 6 ماه به آنها فرصت ترک بدهند، همچنین نیروهای مسلح با انجام معاینات اگر متوجه اعتیاد سربازی شوند آن را عودت می دهند، اگر سرباز معتاد طی 6 ماه نتوانست اعتیاد خود را ترک کند از خدمت وظیفه محروم و هیچ گونه کارتی به آن داده نمی شود،

وی در پایان به برخی از مواد اصلاح شده در مورد معافیت اشاره کرد و گفت: در قانون جدید تنها فرزند ذکورو بالای 18 سال که دارای پدر بالای 59 سال است در صورت نیاز پدر به مراقبت می تواند معاف شود، همچنین مادران فاقد شوهر که در گذشته تنها فرزند ذکور آنها معاف می شد در قانون جدید 30 ماه از قانون معافیت موقت استفاده کرده تا مشخص شود طلاق صوری نیست. در این 30 ماه نیز پدر و مادر نمی توانند با یکدیگر ازدواج کنند. همچنین در قانون معافیت ازدواج با همسر معلول نیز تغییراتی صورت گرفت که مشمولانی که پس از ازدواج همسر آنها دچار معلولیت شوند در شمول معافیت قرار می گیرند.

کمالی افزود: در قانون جدید مجلس 6 ماه به وزارت دفاع مهلت داده است تا 6 ماه پس از ابلاغ قانون دستورالعمل های لازم را تهیه و پس از تأیید ستاد کل برای هیئت دولت ارسال کند. هم اکنون در فرصت پیش آمده برخی از این دستورالعمل ها تهیه شده است.

pour-homme
20-11-2011, 14:24
ثبت اسناد رسمی نیاز به کارت پایان خدمت ندارد

جانشین اداره منابع نیروی انسانی ستاد کل نیروهای مسلح به ماده 10 قانون جدید خدمت وظیفه اشاره کرد و تأکید کرد: بر اساس این ماده با اجرای قانون جدید دیگر برای ثبت اسناد رسمی نیاز به تعیین وضعیت سربازی نیست، این درحالیست که بانکها ملزم شده اند برای پرداخت هرگونه وام آخرین وضعیت سربازی ذکور وام گیرنده را مشخص کنند، با ابلاغ این قانون افراد غایب و فاقد کارت پایان خدمت نمی توانند وام بگیرند.

این مورد رو مطمئنید یعنی اگر کسی 7 ساله که غایبه الان می تونه بره محضر خونشو به نام خودش بزنه

Alireza SM
20-11-2011, 14:49
وی ادامه داد: همچنین دانش آموزان در قانون قدیم می توانستند تا 25 سالگی در مدرسه درس بخوانند اما در قانون جدید این مدت به 20 سال کاهش یافته است. اگر در این مدت درس فرد تمام نشده و او وارد 21 سالگی شود غایب محسوب می شود.
پس من که 21 سالمه و دارم 22 میشم پطوری دارم درس میخونم ؟ :21:

کارای ثبت رو یعنی میشه بدون خدمت نظام وظیفه انجام داد ؟ :18:

Life24
20-11-2011, 15:18
پس من که 21 سالمه و دارم 22 میشم پطوری دارم درس میخونم ؟ :21:

کارای ثبت رو یعنی میشه بدون خدمت نظام وظیفه انجام داد ؟ :18:
دانشگاه هستي؟ يا دبيرستان و پيش دانشگاهي؟

راستي معافيت تحصيلي ها هم كه كم شده.
عجب چيزهايي آدم ميبينه !! :13:

Life24
20-11-2011, 15:21
جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح، شرایط جدید معافیت مشمولان تک فرزند و فرزندان طلاق را بر اساس قانون جدید سربازی اعلام کرد.

به گزارش واحد مرکزی خبر ، سردار سرتیپ کمالی در نشست خبری افزود: در قانون جدید فقط فرزند ذکور و بیش از 18 سال که پدرش 60 سال بیشتر داشته و نیازمند مراقبت باشد، از خدمت سربازی معاف خواهد شد.

وی با اشاره به سوء استفاده از قانون قبلی درباره معافیت تک فرزندان مشمولی که فرزند طلاق بودند، گفت: برای این افراد در صورت گذشت 30 ماه از معافیت موقت، معافیت دائم صادر می شود.

سردار کمالی با اشاره به سوء‌ استفاده برخی افراد برای استفاده از معافیت و ازدواج با افراد معلول، افزود: براساس قانون جدید مشمولانی که همسرشان پس از ازدواج معلول شده باشد نیز می توانند از معافیت سربازی بهره مند شوند.

جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح درباره اجرای این قانون گفت: در قانون جدید مجلس شورای اسلامی 6 ماه به وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح مهلت داده است تا پس از ابلاغ قانون، دستورالعمل های لازم را تهیه و پس از تأیید ستاد کل نیروهای مسلح آن را به هیئت دولت ارسال کند.

سردار کمالی درباره اشتغال به تحصیل مشمولان در دانشگاه های پیام نور و علمی کاربردی افزود: مشمولان غایب حق ادامه تحصیل ندارند و دانشجویان باید از طریق کنکور وارد دانشگاه شوند در غیر این صورت مشمول محسوب می شوند.

وی گفت: سربازان در حین خدمت، اجازه ادامه تحصیل ندارند.

سردار کمالی با اشاره تعیین مهلت تحصیل برای دانشجویان، افزود: دانشگاهها می توانند دو ترم به دانشجویانی که چند واحد تا فراغت از تحصیل دارند فرصت دهند و پس از پایان این مهلت البته با معرفی به سازمان نظام وظیفه و تعیین تکلیف مشمولان، امکان تمدید این مهلت نیز وجود دارد.

قانون جدید سربازی پس از تایید شورای نگهبان اجرایی خواهد شد.

Alireza SM
20-11-2011, 15:26
من پیش دانشگاهی هستم و متولد نیمه دوم 69

Life24
20-11-2011, 15:27
من پیش دانشگاهی هستم و متولد نیمه دوم 69
شما بخون. هنوز تصويب نشده.
اصلا چرا اين قوانين اين طوري شده؟ خيلي سخت گيرانه شده :13:

Alireza SM
20-11-2011, 15:49
شما بخون. هنوز تصويب نشده.
اصلا چرا اين قوانين اين طوري شده؟ خيلي سخت گيرانه شده :13:
تصویب نشده ؟ مگه مجلس تصویب نکرده این ها رو ؟ اگه تصویب نکرده که نمیشه قانون

کلا معلوم نیست چرا میخوان تعداد سرباز ها رو افزایش بدن !

برای من که فرقی نمیکنه اگه مجبور بشم برم سربازی به جای ایران میرم در خارج از کشور پزشکی میخونم و اون سرمایه و هزینه ای که برای تاسیس بیماریستان و درمانگاه میخواستم در ایران هزینه کنم رو هم نگه میدارم برای خودم
این قوانین سخت گیرانه کمکی به جامعه نمیکنه هیچ ؛ موجبات فرار نیروی کار کشور رو هم فراهم میکنه

tikitaka
20-11-2011, 15:59
خدایی خیلی دیگه داره سختگیری میشه

اومدیم و یکی کارشناسیش 6 سال طول کشید . اون وسط باید درسو ول کنه بره سربازی ؟

SNOW PATROL
20-11-2011, 15:59
تصویب نشده ؟ مگه مجلس تصویب نکرده این ها رو ؟ اگه تصویب نکرده که نمیشه قانون

کلا معلوم نیست چرا میخوان تعداد سرباز ها رو افزایش بدن !

برای من که فرقی نمیکنه اگه مجبور بشم برم سربازی به جای ایران میرم در خارج از کشور پزشکی میخونم و اون سرمایه و هزینه ای که برای تاسیس بیماریستان و درمانگاه میخواستم در ایران هزینه کنم رو هم نگه میدارم برای خودم
این قوانین سخت گیرانه کمکی به جامعه نمیکنه هیچ ؛ موجبات فرار نیروی کار کشور رو هم فراهم میکنه

دوست عزیز بلاخره باید یه فرقی بین کسی که 18 ماه رفته خدمت و به . . . رفته باشه یا نه؟؟

Alireza SM
20-11-2011, 16:14
دوست عزیز بلاخره باید یه فرقی بین کسی که 18 ماه رفته خدمت و به . . . رفته باشه یا نه؟؟

لابد اون فرق هم باید این باشه که بقیه رو به ... بدن ؟
کسی که رفته خدمت و بهش بد گذشته باید بهش خدمات داده بشه و براش تسهیلات ایجاد بشه نه اینکه بقیه افراد جامعه رو بیارن و به اونها هم بد بگذرونن تا تلافی بشه !
متسافانه همین تفکرات کودکانه هست که اینجور تصمیم گیری ها رو به وجود آورده و باعث دلزدگی از کشور نزد نیروی جوان و نخبه کشور شده .
عواقب این تصمیم ها هم شامل حال همه هست نه فقط کسایی که خدمت رفتن ! یه نمونه خیلی کوچیک از عواقب این تصمیم ها هم اینه که پروفسور سمیعی و پروفسور خدادوست که بهترین جراحان مغزواعصاب و چشم در دنیا هستن به جای ایران در آلمان و آمریکا فعالیت دارن . همین فعالیت پروفسور سمیعی در شهر هانوفر باعث ایجاد 160000 شغل در آلمان شده .
اینجور پیش بره ایران حتی اگه پیشرفت هم بکنه باز هم فرار مغزها خواهد داشت

sarfarazian
20-11-2011, 16:20
:41:پس بد بختیامون ادامه داره

SNOW PATROL
20-11-2011, 17:21
دوست عزیز منم از خدامه که سربازی منحل بشه ولی در حال حاضر قانونه و باید برای همه اجرا بشه
دکتر خدادوست تو شیراز بیمارستان داره و همین الان هم شیرازه چون 2 ساعت پیش دیدمش
در کل متخصصی اگه برای فرار از خدمت بره خارج همون بهتره که بره چون اگه بخواد کاری رو راه بندازه انقدر مشکلات جلوش به وجود میاد که در برابر سربازی هیچه

MOHAMMAD2010
20-11-2011, 18:11
این کاهش معافیت تحصیلی تصویب شده !؟
( لعنت کنن اینارو که فقط بلدن این جور قوانین رو تصویب کنن ! )

aminjigar
20-11-2011, 20:06
والا محمد جان به نظر منم عجیبه، واسه کارشناسی پیوسته گفنه 5 سال !!!!!!!!

ما زمانی که کارشناسی می خوندیم دوستان ترم 13 هم داشتیم! یعنی 6 سال رو

رد کرده بودن حالا گفته 5 سال، پس نتیجه دور رشته های سخت و رشته هایی

که علاقه ندارین رو خیطططط بکشین...

Life24
20-11-2011, 20:35
این کاهش معافیت تحصیلی تصویب شده !؟
( لعنت کنن اینارو که فقط بلدن این جور قوانین رو تصویب کنن ! )
:41: منم اعصابم رو ريخت بهم.
كاهش معافيت هاي تحصيلي :41:

واقعا چرا؟ و طبق چه كار كارشناسي؟

شوراي نگهبان تائيدش كنه ميره براي اجرا.

mr-secret
20-11-2011, 20:35
به نظر من برید خدمت بعد برید درس بخوونید اخه خیلی ضد حاله بعد از اینکه لیسانس بگیری بری خدمت اونجا ضایع بازار شدیدا بخصوص تو ارتش :27:

نادر1368
20-11-2011, 20:39
اخبار می گفت فعلا اجرا نمیشه که!من کلا به جان خریدم و هیچ امیدی هم نداشتم با این قوانین هم چندین ابهام در ذهنم ایجاد شد حیف کاش معاف می شدم:19::2:

Life24
20-11-2011, 20:46
اخبار می گفت فعلا اجرا نمیشه که!من کلا به جان خریدم و هیچ امیدی هم نداشتم با این قوانین هم چندین ابهام در ذهنم ایجاد شد حیف کاش معاف می شدم:19::2:
ما كه حساب كرده بوديم . پدرمون 60 سالش بشه و معاف بشيم.

حالا زده بايد پدرت عليل و زمين گير باشه كه.
هر روز يك حرفي ميزنن.
ادم براي يك ساعت ديگرش هم برنامه ريزي نداره. همش استرس همش قانون تغير ميدن. :41:

Rhodes
20-11-2011, 21:09
من چه شانسي آوردم كه معافي كفالت رو گرفتم.اين كه ميگه پدر هم بايد از كار افتاده و بالاي ٦٠ باشه چه صيغه عجيبيه!

---
- Sent from my iPod touch using Tapatalk

eshkene
20-11-2011, 22:11
خواهشا زود ج بدید کسی که دانشگاه آزاد میره میتونه کنکور سراسری شرکت کنه مشکلی از نظر سربازی پیدا نمیکنه مشمول میشه نمیشه معافیت تحصیلیش چی میشه

MeMri
20-11-2011, 22:37
خواهشا زود ج بدید کسی که دانشگاه آزاد میره میتونه کنکور سراسری شرکت کنه مشکلی از نظر سربازی پیدا نمیکنه مشمول میشه نمیشه معافیت تحصیلیش چی میشه

شرایط دانشجو و تاریخ تولد رو اعلام کنید بهتر کمکتون کنم!

سونامی
20-11-2011, 23:00
شرایط معافیت تک پسر و سن 60 سالگی پدر برداشته شد ؟؟؟؟

گویا امروز اخبار گفته

eshkene
20-11-2011, 23:22
شرایط دانشجو و تاریخ تولد رو اعلام کنید بهتر کمکتون کنم!

lمتولد 3مهر 70 هستم
الان هن دانشجو کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد ترم 1

Alireza SM
20-11-2011, 23:54
اخبار تایید کرد خبر رو

آخه من که اول مهرماه طبق قانون حق داشتم تا پایان 24 سالگی پیش دانشگاهی رو بگیرم و با این حساب برنامه ریزی یک سال آینده عمرم رو کردم چرا باید الان بهم بگن که حق نداری درس بخونی ؟ اصلا من الان 21 سالم هم گذشته تازه اومدن قانون تصویب کردن که تا 20 سالگی حق داشتم درس بخونم !!

---------- Post added at 01:54 AM ---------- Previous post was at 01:52 AM ----------

دوست عزیز منم از خدامه که سربازی منحل بشه ولی در حال حاضر قانونه و باید برای همه اجرا بشه
دکتر خدادوست تو شیراز بیمارستان داره و همین الان هم شیرازه چون 2 ساعت پیش دیدمش
در کل متخصصی اگه برای فرار از خدمت بره خارج همون بهتره که بره چون اگه بخواد کاری رو راه بندازه انقدر مشکلات جلوش به وجود میاد که در برابر سربازی هیچه
قانونی که باعث صدمه دیدن همه افراد یک کشور میشه نباید اجرا بشه نه اینکه برای همه اجرا بشه !!!!
دکتر خدادوست آمریکا اقامت دارن الان هم اومدن اردبیل برای اینکه مقدمات اون بیمارستان 500 تخت خوابی رو فراهم کنن
شیراز چون زادگاهشون هست رفتن اونجا سر بزنن
ایشون یه نمونه خیلی کوچیک از تاثیرات اینجور قانون ها و مصوبه ها هستن

MeMri
21-11-2011, 00:27
شرایط معافیت تک پسر و سن 60 سالگی پدر برداشته شد ؟؟؟؟

گویا امروز اخبار گفته

بله،انگار این قانون هم دستخوش تغییرات بوده!

به نقل از فارس :

وی در پایان به اشاره به حذف قانون معافیت تک فرزند ۱۸ ساله که پدرش به سن ۶۰ سالگی رسیده گفت: تنها کسانی می‌توانند از این قانون بهره بگیرند که پدرشان قادر به اداره امور نباشد و مشمول تنها فرد ذکور وی است.

MeMri
21-11-2011, 00:33
lمتولد 3مهر 70 هستم
الان هن دانشجو کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد ترم 1

برای کنکور 91 مشکلی ندارید و می تونید دانشگاه برید:20:

قانون 2برادری فعلا اجرا نمی شود!

به گزارش خبرنگار انتظامی فارس؛ سردار موسی کمالی در نشست خبری با خبرنگاران گفت: طرح اصلاح موادی از قانون خدمت وظیفه عمومی در مهر سال 88 به تصویب رسید که این قانون 84 ماده داشت.

وی ادامه داد: شورای نگهبان در آبان 88 این قانون را مورد بررسی قرار داده و سه ایراد را به آن وارد دانست که یکی از ایرادات این قانون ورود به اختیارات مقام معظم رهبری بود که در این رابطه مجلس باید طرح خود را با اجازه مقام معظم فرمانده کل قوا به اجرا برساند. دومین مورد این طرح بحث مالی است و اشکال بعدی آن ایراد شکلی بعضی از مواد آن بود.

سردار کمالی ادامه داد: مجلس در اسفند ۸۸ برای دومین بار این قانون را اصلاح و به شورای نگهبان ارجاع داد. که این شورا در تاریخ 25 اسفند ۸۸ دو ایراد را از این قانون مطرح کرد.

کمالی گفت: برای سومین بار در تاریخ ۲۲ آبان امسال دو اصلاح به طرح ۸۴ ماده‌ایی قانون اصلاح خدمت سربازی از سوی مجلس شورای اسلامی با هماهنگی شورای نگهبان وارد شد که امیدواریم این طرح از این شورای نگهبان تهیه نهایی را دریافت کند.

وی با اشاره به شائبه‌های ایجاد شده در مورد قانون جدید اظهار داشت: براساس اعلام مجلس تصمیم‌گیری در مورد معافیت دو برادری با ستاد کل نیروهای مسلح است ما در حال حاضر به موجب مصوبه مقام معظم رهبری چنانچه سه برادر خدمت کنند برادر چهارم معاف است و این قانون تا سال ۹۱ ادامه دارد.

کمالی اظهار داشت: براساس مصوبه مجلس ستاد کل نیروهای مسلح مجاز است که اگر با مشمولان مازاد روبرو شود اقدام به معافیت خدمت دو برادری کند. لذا از آنجا که ما هنوز به این مرحله نرسیده‌ایم اجرای طرح معافیت دو برادری صورت نمی‌پذیرد.

جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح بیان داشت: معافیت سه برادری هم اکنون با آمار 430 هزار نفر انجام شده و پیش‌بینی ما بر آن است که اگر بخواهیم معافیت دو برادری را اجرا کنیم در مرحله اول 500 هزار نفر معاف خواهند شد و در کنار آن سالانه 70 الی 75 هزار نفر در سطح دریافت این معافیت قرار خواهند گرفت.

وی با تشکر از مجلس شورای اسلامی اذعان داشت: ما این طرح را فعلا نمی‌توانیم اجرا کنیم و باید دید که آیا در سال‌های آینده ما با مازاد نیرو روبرو خواهیم شد یا خیر.

کمالی بیان داشت: برخی از مردم چشم‌انتظار اجرایی شدن این بند هستند لذا در زمره غایبان قرار گرفته‌اند لذا از مشمولان می‌خواهیم هر چه زودتر اقدام به اعزام خدمت کنند و خود را معطل انجام این بند قانونی نکنند. باید مشمولان توجه داشته باشند که متولدین سال 72 به بعد به خدمت وظیفه احضار شده‌اند و اگر در زمان مناسب اقدام به معرفی خود به مراکز اعزام نکنند مشمول غیبت خواهند شد.

وی با بیان اینکه موالید ذکور تا ده سال آینده سیر نزولی یافته‌اند و دانشگاه‌ها گسترش یافته‌اند ما چیزی به عنوان مشمول مازاد برای اجرای طرح دو برادر نخواهیم داشت.

جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: بار مالی مصوبه دیگر مشکل پیش‌روی این طرح بود چرا که از سال ۸۸ تبلیغات گسترده‌ایی مبی بر افزایش حقوق سربازان شده بود. اما با مصوبه جدید مجلس اعتباری برای افزایش حقوق سربازان در نظر گرفته نشده و ما چیزی به نام افزایش حقوق سربازان متاهل، حق مأموریت، حق ماموریت مناطق محروم و عملیاتی و هزینه آموزشی نخواهیم داشت. چرا که بند‌های 30، 38،40،74 و 81 قانون جدید که بار مالی به خود همراه داشتند از این قانون حذف شده‌اند.

سردار موسی کمالی با اشاره به قانون جدید و افزایش مدت خدمت به ۲۴ ماه گفت: براساس قانون جدید قانون خدمت ۲۴ ماه است اما نمایندگان مجلس این پیش‌بینی را داشته است که اگر ستاد کل نیروهای مسلح با مشمولان مازاد و یا کسری آن روبرو شوند با اجازه رهبر معظم کل قوا مدت خدمت سربازی را کاهش و یا افزایش دهد.

جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیرو‌های مسلح بیان داشت: برابر مصوبه مقام معظم رهبری هم اکنون خدمت سربازی ۱۸ ماه است که این میزان خدمت در مناطق عملیاتی و امنیتی 16 ماه و در مناطق بد آب و هوا ۱۷ ماه است. که در این رابطه کسانی که دارای کارشناسی هستند یک ماه از خدمت وظیفه‌شان کاسته کسانی که دارای مدرک فوق لیسانس با دو ماه کاهش خدمت و کسانی که در مقطع دکتری تحصیل کرده‌اند از سه ماه کسر خدمت بهره خواهند برد.

وی با اشاره به تغییر مدت تحصیل در دانشگاه‌ها هم اکنون تحصیل در مقطع کاردانی سه سال بوده که با توجه به قانون جدید این موعد قانونی به دو سال و نیم کاهش یافته است. در مقطع کارشناسی ارشد نیز مدت زمان تحصیل از ۸ سال به ۶ سال کاهش یافته است. در کارشناسی پیوسته مدت زمان تحصیل از ۶ سال به ۵ سال در دکتری پزشکی مدت زمانی تحصیلی ۸ سال و در دکتری تخصصی از ۵ سال به ۶ سال افزایش یافته است و نهایتا کارشناسی‌های ناپیوسته و ارشد ناپیوسته تنها سه سال مهلت تحصیل دارند لذا از دانشجویان تقاضا می‌شود تا برنامه‌ریزی‌های خود را به نحوی انجام دهند که تحصیلشان در موعد مقرر قانونی به پایان برسد.

کمالی اذعان داشت: دانش‌آموزان در قانون قدیم می‌توانستند تا سن ۲۴ سالگی به تحصیل بپردازند این در شرایطی است که با قانون جدید زمان تحصیل آنها در مدارس به سن ۲۰ سالگی کاهش یافته و دانش‌آموزان باید در این مدت تحصیل خود را به پایان برسانند چرا که اگر در این مهلت قانونی اقدامی را انجام ندهند وارد غیبت خواهند شد.

وی با بیان اینکه بند و ماده ۱۰ قانون وظیفه عمومی حذف شده است گفت: با اجرای این قانون دیگر انجام امور ثبتی نیاز به تعیین تکلیف نظام وظیفه ندارد. اما این محدودیتی نیز در گرفته شده که کسانی که کارت پایان خدمت دریافت نکرده‌اند نتوانند از بانک‌ها وامی را دریافت کنند.

سردار موسی کمالی ادامه داد: هر کس تا سه ماه بعد از مشمولیت خود را به مراکز اعزام معرفی نکند مشمول سه ماه اضافه خدمت خواهد شد. و اگر مدت غیبت وی از سه ماه تا یک سال افزایش یابد وی مشمول شش ماه اضافه خدمت خواهد شد. اگر این غیبت از یک سال و بالاتر ادامه پیدا کند علاوه بر شش ماه اضافه خدمت فرد فراری محسوب شده که در صورت دستگیری و یا مراجعه وی به محاکم قضایی فرستاده خواهد شد.

وی ادامه داد: با توجه به این شرایط تا زمان اجرایی شدن این قانون غایبان این فرصت را دارند تا به مراکز اعزام خود را معرفی کنند تا مشمول این قانون نشوند.

جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به به کارگیری مشمولان غایب در شرکت‌ها، آموزشگاه‌ها، کارگاه‌ها و تعمیرگاه‌ها اظهار کرد: نیروی انتظامی، وزارت کار و وزارت بازرگانی موظف شده‌اند تا مراکز خصوصی را کنترل کنند و مانع از به کارگیری سربازان غایب در این مراکز شوند در صورتی که در مرحله اول کارگاهی اقدام به جذب سرباز و مشمول کرده باشد هزینه یک سرباز کامل که حدوداً 950 هزار تومان است از وی دریافت و در مراحل بعد به ازای هر یک نفر سرباز مشمول هزینه سه سرباز را دریافت خواهند کرد.

کمالی بیان داشت: رسیدگی به وضعیت سربازان معتاد دیگر موضوعی است که در قانون جدید به آن توجه شده. قبلا برای شناسایی این افراد قانونی وجود نداشت اما هم اکنون سازمان وظیفه عمومی موظف شده به هنگام اعزام این افراد آنها را شناسایی و با دادن مهلتی شش ماهه آنها را به مراکز ترک اعتیاد معرفی کنند.

وی ادامه داد: همچنین اگر نیروهای مسلح متوجه حضور این افراد در یگان‌های خود قبل از به کارگیری شوند باید آنها را به سازمان وظیفه عمومی معرفی کنند. که در این مهلت قانونی افراد معتاد نتوانند اقدام به ترک کنند از خدمت وظیفه محروم خواهد شد و هیچ گونه کارتی به آنها داده نخواهد شد. تحصیل در دانشگاه پیام‌نور و علمی‌کاربردی دیگر موضوعی بود که کمالی در نشست خبری با خبرنگاران مطرح کرد.

وی گفت: کسانی که می‌خواهند اقدام به تحصیل در دانشگاه کنند باید 18 سال کامل داشته باشد و باید از معافیت تحصیلی بهره گرفته باشد.

جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: اگر کسانی که مدت قانونی تحصیلشان در دانشگاه‌ها به پایان رسیده و هنوز نتوانسته‌اند واحد‌های خود را پاس کنند از سوی دانشگاه دو ترم به آنها فرجه خواهد شد. تا بتوانند تحصیل خود را پایان دهند. که اگر این مورد ایجاد نشود وی دیگر اجازه تحصیل نخواهد داشت و به سازمان وظیفه عمومی معرفی خواهد شد.

وی در پایان به اشاره به حذف قانون معافیت تک فرزند ۱۸ ساله که پدرش به سن ۶۰ سالگی رسیده گفت: تنها کسانی می‌توانند از این قانون بهره بگیرند که پدرشان قادر به اداره امور نباشد و مشمول تنها فرد ذکور وی است.

کمالی همچنین در زمینه مادران فاقد شوهر نیز گفت: که افراد به ذکور ۱۸ سال به بالا تنها در شرایطی می‌تواند این نوع معافیت را دریافت کند که حدود ۳۰ ماه از معافیت موقت بهره گرفته باشند.

وی خاطر نشان کرد: همچنین کسانی که بعد از ازدواج همسرشان دچار معلولیت جسمی شده باشند از سربازی معافند و دیگر معافیتی برای کسانی که قبل از ازدواج اقدام به ازدواج با افراد معلول می‌کردند صادر نمی‌شود.

SIMON137
21-11-2011, 01:12
بله،انگار این قانون هم دستخوش تغییرات بوده!

به نقل از فارس :

کی اجرا میشه ؟ یعنی فردا دفترچه ارسال بشه شامل این قانون هست ؟

سونامی
21-11-2011, 09:48
چی کار کنمن میخواستم دانشگاه و طول بدم تا بابام 60 سالش بشه حالا چه بخواهم چه نخواهم باید برم

از همه اینا بگذریم تو آلمان اختیاری ولی به سرباز ها پول حسابی میدن و تو شهر خودشون خدمت میکننند

الان من ترم 4 کاردانی هستم چه طول بدم چه ندم باید برم اگر اینطور باشه زود تر تموم کنم برم سربازی و بیام بهتره بعد کنکور شرکت میکنم یا دانشگاه قبول میشوم یا نمی شوم دیگه

SIMON137
21-11-2011, 10:31
اگه خبر قطعی بشه باید سایت نظام وظیفه اعلام کنه ، ولی من چیزی ندیدم توش

Iranian boy10
22-11-2011, 10:05
چی کار کنمن میخواستم دانشگاه و طول بدم تا بابام 60 سالش بشه حالا چه بخواهم چه نخواهم باید برم

از همه اینا بگذریم تو آلمان اختیاری ولی به سرباز ها پول حسابی میدن و تو شهر خودشون خدمت میکننند

الان من ترم 4 کاردانی هستم چه طول بدم چه ندم باید برم اگر اینطور باشه زود تر تموم کنم برم سربازی و بیام بهتره بعد کنکور شرکت میکنم یا دانشگاه قبول میشوم یا نمی شوم دیگه
سلام . من هم شرايط شما رو دارم و لي مثل اينكه ما كلاً بد شانسيم ... :41:

reza_r
22-11-2011, 11:56
دوستان کسی ه ورودی 85 بوده و کارشناسی میخونده و کاردانی موصب گرفته و تو برگه ای که دانشگاه بهش دادن نوشته کاردانی
!
همون مدت 6 ماه رو برای ارسال دفترچه فرصت داره؟از پیلیس +1 و خود نظام وظیفه پرسیده گفتن 6 مال
نظر شما چیه 4 ماه که نیست؟

eskachi
22-11-2011, 15:18
سلام . یه سوال داشتم . من معافیت کفالت پدر بالای 59 رو تو پلیس +10 ثبت کردم. نظام وظیفه گیر داد که پروندم تکمیل نیست دنبال تکمیل پرونده بودم که اعلام شد معافیت کفالت حذف شد میخواستم بدونم حالا تکلیف من چیه به نظرتون
ممنون میشم جواب بدید

MeMri
22-11-2011, 18:54
دوستان کسی ه ورودی 85 بوده و کارشناسی میخونده و کاردانی موصب گرفته و تو برگه ای که دانشگاه بهش دادن نوشته کاردانی
!
همون مدت 6 ماه رو برای ارسال دفترچه فرصت داره؟از پیلیس +1 و خود نظام وظیفه پرسیده گفتن 6 مال
نظر شما چیه 4 ماه که نیست؟

سلام،

مدت ارسال دفترچه برای فارغ التحصیلان کاردانی ،لیسانس ، فوق لیسانس و دکترا 6 ماه پس از فارغ التحصیلی هست!

---------- Post added at 06:54 PM ---------- Previous post was at 06:52 PM ----------

سلام . یه سوال داشتم . من معافیت کفالت پدر بالای 59 رو تو پلیس +10 ثبت کردم. نظام وظیفه گیر داد که پروندم تکمیل نیست دنبال تکمیل پرونده بودم که اعلام شد معافیت کفالت حذف شد میخواستم بدونم حالا تکلیف من چیه به نظرتون
ممنون میشم جواب بدید

سلام،

معافیت کفالت پدر حذف نشده و تغییر کرده!اما هنوز معلوم نیست از کی اجرا بشه چون هیج جایی اعلام نشده !بعید هم نیست تو سال های آتی دوباره قانون به حالت قبلش برگرده!:46:

eskachi
22-11-2011, 19:24
سلام،

مدت ارسال دفترچه برای فارغ التحصیلان کاردانی ،لیسانس ، فوق لیسانس و دکترا 6 ماه پس از فارغ التحصیلی هست!

---------- Post added at 06:54 PM ---------- Previous post was at 06:52 PM ----------

سلام،

معافیت کفالت پدر حذف نشده و تغییر کرده!اما هنوز معلوم نیست از کی اجرا بشه چون هیج جایی اعلام نشده !بعید هم نیست تو سال های آتی دوباره قانون به حالت قبلش برگرده!:46:

ممنون از جواب . فقط میخواستم بدونم بعد از اینکه تو پلیس +10 ثبت شده اگر قانون اجرایی بشه ممکنه این اقدام من دیگه لغو بشه

reza_r
22-11-2011, 20:42
سلام،

سلام،

ممنون دوست عزیز
اخه میگن انصرافی و فلان ....و 4 ماه
ای نه انصراف داده نه چیزی فقط نتونسته ادامه بده بعد 5 سال کاردانی مصوب بهش دادن
پس دیگه براش مشکلی نیست و بدون نگرانی ؟
براش 12 شهریور رو دانشگاه برگه داده که تموم کرده

Iranian boy10
22-11-2011, 22:11
سلام،

سلام . انشاءالله اين قانون مسخرشون اجرا نشه بچه ها چارمون فقط دعاست كه اين قانون اجرا نشه و بس از دستمون كاري ساخته نيست !
يا حق:11:

Alireza SM
23-11-2011, 02:12
این قانون در صورتی که اجرا بشه باید حدود 75درصد دانش آموزان متوسطه بزرگسال ترک تحصیل کنن

SIMON137
23-11-2011, 02:21
این قانون در صورتی که اجرا بشه باید حدود 75درصد دانش آموزان متوسطه بزرگسال ترک تحصیل کنن
حدود دو ماه دیگه اجرایی میشه و تا ابلاغیه بعدی پلیس +10 دفترچه هارو با این نوع کفالت قبول نمی کنن

Alireza SM
23-11-2011, 02:24
حدود دو ماه دیگه اجرایی میشه و تا ابلاغیه بعدی پلیس +10 دفترچه هارو با این نوع کفالت قبول نمی کنن

یعنی کسایی که ابتدای مهرماه امسال به طور قانونی ثبت نام کردن و درس خوندن رو شروع کردن باید سرباز بشن ؟
واقعا به همچین چیزی نمیشه گفت قانون :41:

Alireza SM
23-11-2011, 02:29
تازه فقط کسایی که به 20 سالگی رسیدن نیستن که باید تحصیل رو ترک کنن .
همه کسایی که به 18 سالگی رسیدن و اول هستن و کسایی به 19 سالگی رسیدن و دوم یا سوم متوسطه هستن هم باید تحصیل رو ترک کنن چونکه امکان فارغ التحصیل شدنشون وجود نداره .

اینهمه دانشجوی سال 5 کارشناسی و سال 8 دکترای عمومی و .... هم وجود دارن که برنامه ریزی کردن تا درسشون رو با توجه به فرصت قانون قبلی در موعد مقرر تموم کنن ولی یه شبه میفهمن که سرباز شدن !

iranch
23-11-2011, 09:37
سلام
معافیت تحصیلی ها کم شده و کارشناسی پیوسته 5 سال شده
من ورودی مهر 88 هستم.
الان میشه سال سوم تحصیل.
من نیاز به تحصیل سال چهارم و پنجم هم دارم.
یعنی میشه 88-89-90-91-92
یعنی 91 و 92 هم باید دانشجو بشم تا تمام بشه درس.
با این وضع میتونم تمام کنم؟ بدون نییاز به تمدید؟

n.a.b.a.t
23-11-2011, 09:50
₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪ استخدام شدن به جای رفت به سربازی ₪₪₪₪₪₪₪₪

دوستان قضیه این چیه ؟ میشه به جای اینک به سربازی بری 2 سال برای دولت کار کنی ؟؟؟:19:

sayanermia
23-11-2011, 10:28
خب شما اینو کجا خوندید؟ در مقاله ؟ خبر؟ لطفا منبع و مرجعی معرفی کنید تا بشه نظر داد و تجزیه تحلیل کرد

osmaan
23-11-2011, 10:41
برای استخدام که باید پایان خدمت یا معافی داشته باشی
نکنه منظورت امریه هست؟

iranch
23-11-2011, 12:45
سلام
من ورودی مهر 88 هستم.
الان میشه سال سوم تحصیل.
یعنی میشه 88-89-90-91-92
جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: اگر کسانی که مدت قانونی تحصیلشان در دانشگاه‌ها به پایان رسیده و هنوز نتوانسته‌اند واحد‌های خود را پاس کنند از سوی دانشگاه دو ترم به آنها فرجه خواهد شد. تا بتوانند تحصیل خود را پایان دهند. که اگر این مورد ایجاد نشود وی دیگر اجازه تحصیل نخواهد داشت و به سازمان وظیفه عمومی معرفی خواهد شد

ببخشيد اين جمله يعني چي؟
اگر اين مورد ايجاد نشود؟ يعني اگه 2 ترم بهش مهلت بدهند و واحد هاش تمام نشه؟
يا منظورش اين هست كه اين مهلت 2 ترم اگر ايجاد بشه و قرار باشه به دانشجويان تعلق بگيره ؟
اين 2 ترم علاوه بر 5 سال هست؟

سونامی
23-11-2011, 13:21
برای کار که قانونش این هست که به جای 2 سال 5 سال توی ارگان های نظامی کار میکنی میتونی همه کار کنی ؟؟؟؟ با حقوق

حتی از کشور میتونی خارج بشی

آماده باش و ... به کنار

MeMri
23-11-2011, 16:06
ممنون از جواب . فقط میخواستم بدونم بعد از اینکه تو پلیس +10 ثبت شده اگر قانون اجرایی بشه ممکنه این اقدام من دیگه لغو بشه

اگه ثبت شده باشه که خیر،حق ندارند لغو کنند!

---------- Post added at 04:00 PM ---------- Previous post was at 03:58 PM ----------

ممنون دوست عزیز
اخه میگن انصرافی و فلان ....و 4 ماه
ای نه انصراف داده نه چیزی فقط نتونسته ادامه بده بعد 5 سال کاردانی مصوب بهش دادن
پس دیگه براش مشکلی نیست و بدون نگرانی ؟
براش 12 شهریور رو دانشگاه برگه داده که تموم کرده

خیر،مشکلی نیست براشون!چون مدرک کاردانی رو ارائه می کنه و انصرافی محسوب نمی شه!

---------- Post added at 04:02 PM ---------- Previous post was at 04:00 PM ----------

سلام . انشاءالله اين قانون مسخرشون اجرا نشه بچه ها چارمون فقط دعاست كه اين قانون اجرا نشه و بس از دستمون كاري ساخته نيست !
يا حق:11:

ما هم مثل شما دعا می کنیم!چون منم 4 سال دیگه معافیت کفالت شاملم می شه:31: البته اگه نشد هم کفالت پزشکی می گیرم اما ایشالله اجرا نشه این قانون!:46:

---------- Post added at 04:06 PM ---------- Previous post was at 04:02 PM ----------

سلام
من ورودی مهر 88 هستم.
الان میشه سال سوم تحصیل.
یعنی میشه 88-89-90-91-92

بله می تونید تمام کنید،اگر واحدی هم بمونه می تونید از سنوات استفاده کنید:46:

n.a.b.a.t
23-11-2011, 16:24
منظور از استخدام به جای رفتن به سربازی :

اینه که برای دولت تا 2 سال با یک سوم حقوق کار کنی و بعد اگه ازتون خوششون اومد میتونی استخدام دائم شی و حقوق کامل رو بگیری

مثل معلم شدن در مناطق محروم

mh_rayaneh
23-11-2011, 17:21
سلام
بچه ها من 1 مشکل بزرگ دارم
متولد اردیبهشت 71 هستم.پیش دانشگاهی غیر حضوری خوندم
بخاطر نا اگاهی دفترچه نفرستادم.کنکور قبول شدم
موقع ثبت نام تازه فهمیدم
رفتیم پ +10 یارو مدرکمو زد حضوری
کارت سبز اومد ثبت نام کردیم
حالا من میخام سال دیگه کنکور بدم
میترسم بفهمن که من غیرحضوری خوندم و پ +10 حضوری زده
بنظر شما چیکار کنم؟میفهمن یا نه؟

PLAΨMID
23-11-2011, 18:06
سلام
میخواستم ببینم اگه 7 ماه خدمت کرده باشی و دانشگاه قبول بشی و ارشد بگیری ، بعدش دوباره برمیگردی همون یگانی که بودی یا ممکنه جای دیگه بفرستن ؟ آموزشی تکلیفش چی میشه ؟
با تشکر .

AmirSAMSUNG
23-11-2011, 21:05
سلام دوستان. من 4یا 5روز دیگه میتونم درخواست معافیت کفالت بدم یعنی همه چی عوض شد؟ دیگه نمیتونم معاف بشم؟

iranch
23-11-2011, 21:13
بله می تونید تمام کنید،اگر واحدی هم بمونه می تونید از سنوات استفاده کنید:46:
جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: اگر کسانی که مدت قانونی تحصیلشان در دانشگاه‌ها به پایان رسیده و هنوز نتوانسته‌اند واحد‌های خود را پاس کنند از سوی دانشگاه دو ترم به آنها فرجه خواهد شد. تا بتوانند تحصیل خود را پایان دهند. که اگر این مورد ایجاد نشود وی دیگر اجازه تحصیل نخواهد داشت و به سازمان وظیفه عمومی معرفی خواهد شد

ببخشيد اين جمله يعني چي؟
يا منظورش اين هست كه اين مهلت 2 ترم اگر ايجاد بشه و قرار باشه به دانشجويان تعلق بگيره ؟

MeMri
23-11-2011, 22:15

ببخشيد اين جمله يعني چي؟

سلام،

بله،این 2ترم علاوه بر 5 سال هست.در واقع همون سنوات هست که ذکر کردم!

Sub007
23-11-2011, 22:18

ببخشيد اين جمله يعني چي؟

چون آقا مهرداد زحمت جواب کشیدن رو دادن من پست رو ویرایش کردم که تکرار پیش نیاد.:20:
چرا نمیشه پست رو پاک کرد؟:19:

MeMri
23-11-2011, 22:26
سلام دوستان. من 4یا 5روز دیگه میتونم درخواست معافیت کفالت بدم یعنی همه چی عوض شد؟ دیگه نمیتونم معاف بشم؟

سلام،

والا هنوز معلوم نیست از کی اجرا بشه،شما از پلیس +10 بپرسید اونا بهتر می دونند!

---------- Post added at 10:22 PM ---------- Previous post was at 10:19 PM ----------

سلام
میخواستم ببینم اگه 7 ماه خدمت کرده باشی و دانشگاه قبول بشی و ارشد بگیری ، بعدش دوباره برمیگردی همون یگانی که بودی یا ممکنه جای دیگه بفرستن ؟ آموزشی تکلیفش چی میشه ؟
با تشکر .

سلام،اگه اشتباه نکنم همون یگانه می فرستند شما رو!آموزشی هم اگه رفته باشید دیگه نمی رید:46:

---------- Post added at 10:26 PM ---------- Previous post was at 10:22 PM ----------

چون آقا مهرداد زحمت جواب کشیدن رو دادن من پست رو ویرایش کردم که تکرار پیش نیاد.:20:
چرا نمیشه پست رو پاک کرد؟:19:

عزیز پست شما خیلی کامل بود،لازم نبود پاکش کنید من جمله ای توضیح دادم اما شما جامع!:11:

Alireza SM
23-11-2011, 22:27

ببخشيد اين جمله يعني چي؟
شما اینو کجا خوندیدن ؟ میشه منبعش رو بدین لطفا ؟

سلام
بچه ها من 1 مشکل بزرگ دارم
متولد اردیبهشت 71 هستم.پیش دانشگاهی غیر حضوری خوندم
بخاطر نا اگاهی دفترچه نفرستادم.کنکور قبول شدم
موقع ثبت نام تازه فهمیدم
رفتیم پ +10 یارو مدرکمو زد حضوری
کارت سبز اومد ثبت نام کردیم
حالا من میخام سال دیگه کنکور بدم
میترسم بفهمن که من غیرحضوری خوندم و پ +10 حضوری زده
بنظر شما چیکار کنم؟میفهمن یا نه؟

ببخشید کارت سبز اومد و شما بعدش کجا ثبت نام کردین ؟ دانشگاه که صددرصد متوجه میشن ؛ هنگام از ثبت نام در دانشگاه یکبار همه مدارک شما برای راستی آزمایی به بخش " متوسطه " ناحیه ای که توش فارغ التحصیل شدین ارسال میشه و همه جیزئیات تحصیلی شما بررسی میشه

تنها راه شما اینه که هنگام پذیرفته شدن در دانشگاه سرباز باشین ( حداقل یه روز از خدمتتون بدون غیبت گذشته باشه ) و شما با برگه ترخیص از خدمت یگانتون در دانشگاه ثبت نام کنین و نیاز به پرکردن فرم های معافیت تحصیلی و ... نداشته باشین

Mahdi.p30
23-11-2011, 22:34
سلام
با تشکر .

سلام،اگه اشتباه نکنم همون یگانه می فرستند شما رو!آموزشی هم اگه رفته باشید دیگه نمی رید:46:
البته از لحاظ ارگان ، عوض نخواهد شد ، هر ارگانی الان توی برگ سفیدت بزنن ، بعد از ارشد هم همون ارگانی ، ولی از لحاظ یگان ، دوباره تقسیم و تعیین یگان میشی
آموزشی هم نیروی انتظامی باشی ، دوباره 20 تا 25 روز آموزشی مجدد داره ولی ارتش و سپاه ظاهرا ندارن و تقسیم میشید

AmirSAMSUNG
24-11-2011, 10:45
سلام،

والا هنوز معلوم نیست از کی اجرا بشه،شما از پلیس +10 بپرسید اونا بهتر می دونند!

---------- Post added at 10:22 PM ---------- Previous post was at 10:19 PM ----------

دوباره سلام.

من رفتم دفترچرو گرفتم و سوالم کردم. گفت من اصلا نمیدونم راجب چی داری صحبت میکنی! کفالت فعلا مثل سابقه!

حالا از کجا مطمئن بشم؟ اصلا کی قراره این قوانین جدید اجرایی بشه؟!

alvar
24-11-2011, 10:52
سلام دوستان
من رفتم آموزشی ارتش 06 تهران 10 روز اونجا بودم بعد ارشد قبول شدم حالا می خواستم بدونم حالا که تجدید دوره شدم میتونم دوباره یه کاری کنم از اول بیفتم سپاه یعنی چون تجدید دوره شدم میخواستم ببینم میتونم از اول سپاه باشم ارتش نباشم ؟

SIMON137
24-11-2011, 10:56
دوباره سلام.

من رفتم دفترچرو گرفتم و سوالم کردم. گفت من اصلا نمیدونم راجب چی داری صحبت میکنی! کفالت فعلا مثل سابقه!

حالا از کجا مطمئن بشم؟ اصلا کی قراره این قوانین جدید اجرایی بشه؟!

در نزدیکی منزل ما چند پلیس +10 هست پیش هرکدوم رفتیم گفتن فعلا دفترچه نمی گیریم !

AmirSAMSUNG
24-11-2011, 11:37
در نزدیکی منزل ما چند پلیس +10 هست پیش هرکدوم رفتیم گفتن فعلا دفترچه نمی گیریم !

ممنون دوست عزیز.

دلیلشم گفتن چیه؟ چون اگه قرار بر این باشه قانونی ابلاغ بشه باید به همه بشه دیگه!

SIMON137
24-11-2011, 12:11
ممنون دوست عزیز.

دلیلشم گفتن چیه؟ چون اگه قرار بر این باشه قانونی ابلاغ بشه باید به همه بشه دیگه!

والا پرسیدم گویا بهشون گفتن فعلا دفترچه با این مضمون نگیرید تا اطلاع بعدی که بهتون بگیم

omidsarab
24-11-2011, 12:24
سلام
من شهرستانم اگه برا معافیت پزشکی ضعیفی چشم اقدام کنم برا معاینه می فرستن تهران؟

Life24
24-11-2011, 13:19
شما اینو کجا خوندیدن ؟ میشه منبعش رو بدین لطفا ؟

ببخشید کارت سبز اومد و شما بعدش کجا ثبت نام کردین ؟ دانشگاه که صددرصد متوجه میشن ؛ هنگام از ثبت نام در دانشگاه یکبار همه مدارک شما برای راستی آزمایی به بخش " متوسطه " ناحیه ای که توش فارغ التحصیل شدین ارسال میشه و همه جیزئیات تحصیلی شما بررسی میشه

تنها راه شما اینه که هنگام پذیرفته شدن در دانشگاه سرباز باشین ( حداقل یه روز از خدمتتون بدون غیبت گذشته باشه ) و شما با برگه ترخیص از خدمت یگانتون در دانشگاه ثبت نام کنین و نیاز به پرکردن فرم های معافیت تحصیلی و ... نداشته باشین

AmirSAMSUNG
24-11-2011, 13:39
والا پرسیدم گویا بهشون گفتن فعلا دفترچه با این مضمون نگیرید تا اطلاع بعدی که بهتون بگیم

ولی حاجی من 5 اذر که بابام وارد 60 سالگی میشه 6 ام اذر میرم درخواست بدم اتفاقا الانم زنگ زدم ازش پرسیدم که به شما هم گفتن نگیرید بم گفت همچین چیزی نیومده به ما!

از اخباری که دوستمون گذاشتن هم میشه فهمید که هنوز قانون در دست تصویب هست و تازه باید شورای نگهبان هم نظر بده توجه کنید:

یعنی به این زودی ها اجرا نمیشه و حداقل یکسال مراتب داره که باید طی کنه! و روال کماکان همین هست!

البته بالاخره اجرا میشه ولی نه به این زودی!

Rhodes
24-11-2011, 13:43
ولی حاجی من 5 اذر که بابام وارد 60 سالگی میشه 6 ام اذر میرم درخواست بدم اتفاقا الانم زنگ زدم ازش پرسیدم که به شما هم گفتن نگیرید بم گفت همچین چیزی نیومده به ما!

از اخباری که دوستمون گذاشتن هم میشه فهمید که هنوز قانون در دست تصویب هست و تازه باید شورای نگهبان هم نظر بده توجه کنید:

یعنی به این زودی ها اجرا نمیشه و حداقل یکسال مراتب داره که باید طی کنه! و روال کماکان همین هست!

البته بالاخره اجرا میشه ولی نه به این زودی!

دوست عزيز نزار همون روز يا روز بعدش.از همون اول كه سن بابات رو نميخوان.
برو دكتر و معاينه و حساب بانكي و واكسن و اين چيزاش رو از قبل انجام بده كه جلو بيفتي !!!!
وقتي اين كارارو بكني بعدش بايد بري تازه نظام وظيفه ...
كار سختت از همون موقع شروع ميشه !!!!

Sent from my iPod touch using Tapatalk

iranpcl
24-11-2011, 13:47
سلام
آقا بنده اطلاعی از قوانین جدید و قبل و ... ندارم
الان دارم کارشناسی نرم افزار میخونم
یه دو ماه کسری از بسیجی میتونم جور کنم+14ماه و اندی از دوران خدمت پدر
حالا نسبت به کسری میتونم یک سال هم صبر کنم تا اون دو ماه کسری از بسیجم بشه سه ماه(یک ماه برای هر سال تا اونجایی که خودم میدونم)
حالا صبر کنم یا نه اقدام کنم برا کسری؟؟؟؟؟
متشکر

MeMri
24-11-2011, 14:15
سلام
من شهرستانم اگه برا معافیت پزشکی ضعیفی چشم اقدام کنم برا معاینه می فرستن تهران؟

سلام،

خیر نظام وظیفه یک سری مراکز داره،شما رو اونجا می فرستند!

AmirSAMSUNG
24-11-2011, 14:38
دوست عزيز نزار همون روز يا روز بعدش.از همون اول كه سن بابات رو نميخوان.
برو دكتر و معاينه و حساب بانكي و واكسن و اين چيزاش رو از قبل انجام بده كه جلو بيفتي !!!!
وقتي اين كارارو بكني بعدش بايد بري تازه نظام وظيفه ...
كار سختت از همون موقع شروع ميشه !!!!

ممنون دست عزیز.

من 3 ماه خدمت کردم و همه ی اون برگه ها رو دارم. و درست 6 آذر اگه خدا بخواد میرم ثبتشون کنم.

alvar
24-11-2011, 15:56
سلام دوستان
من رفتم آموزشی ارتش 06 تهران 10 روز اونجا بودم بعد ارشد قبول شدم حالا می خواستم بدونم حالا که تجدید دوره شدم میتونم دوباره یه کاری کنم از اول بیفتم سپاه یعنی چون تجدید دوره شدم میخواستم ببینم میتونم از اول سپاه باشم ارتش نباشم ؟
:11:please

Rhodes
24-11-2011, 18:47
ممنون دست عزیز.

من 3 ماه خدمت کردم و همه ی اون برگه ها رو دارم. و درست 6 آذر اگه خدا بخواد میرم ثبتشون کنم.

ايول …
تو نظام وظيفه هر چي سنگينتر بري بيشتر محلت ميزارن …
كمكي خواستي بگو …
من اينا رو رد كردم :-)

mh_rayaneh
24-11-2011, 23:47

دانشگاه ثبت نام کردم
مگه نظام وظیفه می فرسته این مدرک رو به دانشگاه که فلانی حضوری تحصیل کرده یا غیر حضوری؟

farshidshd
25-11-2011, 12:04
سلام دوستان

سلام
کلا همه چی تصادفی هست
اگه پارتی داشته باشی میتونی اینکار رو بکنی

farshidshd
25-11-2011, 12:14

ببخشيد اين جمله يعني چي؟

یعنی اگه فرجه ندن یا فرجه بدن و بازم تموم نکنه
این دو ترم با اون قبلیا جمع میشه

Alireza SM
25-11-2011, 13:35
دانشگاه ثبت نام کردم
مگه نظام وظیفه می فرسته این مدرک رو به دانشگاه که فلانی حضوری تحصیل کرده یا غیر حضوری؟

نه نظام وظیفه نمیفرستهعرض کردم که دانشگاه میرفسته به بخش متوسطه در اون ناحیه ای که توش فارغ التحصیل شدین و اونها همه اطلاعات مدارکتون رو راستی آزمایی میکنن و ارسال میکنن . هنگام فارغ التحصیل شدن هم مدیر گروه رشته مربوطه توی دانشگاهتون راستی آزمایی مدارک یش دانشگاهی و دیپلم و ... رو باید امضا کنه .
کلا امکان نداره متوجه نشن ؛ در ضمن این کار تا اونجایی که من اطلاع دارم میتونه باعث محرومیت از تحصیل شما هم بشه
تنها امکان اینکه شما تحصیل کنین اینه که با مدارک واقعی تحصیل کنین باید همه چیز رو صحیح بنویسین .

iranpcl
25-11-2011, 13:51
سلام
آقا بنده اطلاعی از قوانین جدید و قبل و ... ندارم
الان دارم کارشناسی نرم افزار میخونم
یه دو ماه کسری از بسیجی میتونم جور کنم+14ماه و اندی از دوران خدمت پدر
حالا نسبت به کسری میتونم یک سال هم صبر کنم تا اون دو ماه کسری از بسیجم بشه سه ماه(یک ماه برای هر سال تا اونجایی که خودم میدونم)
حالا صبر کنم یا نه اقدام کنم برا کسری؟؟؟؟؟
متشکر
up please...

mh_rayaneh
25-11-2011, 14:17
علیرضا جان.من مدارک پیش و دبیرستان رو بدون هیچ جعلی به دانشگاه ارایه کردم(دانشگاه میدونه غیر حضوری خوندم)
پ+10 برای پر کردن فرمم مدرک پیشو حضوری درج کرد(برای نظام وظیفه-گرفتن کارت سبز)

مشکل اینه
حالا دانشگاه متوجه این مغایرت میشه؟نظام وظیفه این موضوع رو به دانشگاه میفرسته؟

javab bedid lotfan

e.m.kh
26-11-2011, 15:03
سلام
من متولد مهر 71 هستم امسال سال دومه دارم برای کنکور میخونم دیپلمم هم حضوری گرفتم
الان میخوام برم پلیس +10 دفترچه پست کنم مدارک چی لازم داره باید واکسن هم بزنم؟ اگه اینطوری بشه که خیلی مسخره میشه چون که قرار نیست برم سربازی
بعد یه سوال دیگه اگه الان دفترچه پست کنم کی جوابش میاد و چه جوابی میدن برگه تمدید مهلت میاد؟
راستی برای ثبت نام شرکت در کنکور برام مشکلی پیش نمیاد ؟ چون خود سازمان سنجش میگه باید تاریخ اعزام به خدمت برای مشمولان نیمه دومی بعد از تاریخ کنکور و بدون غیبت باشد
ممنون

amirradmard
26-11-2011, 17:27
سلام به همه
بنده متولد نیمه دوم 72 هستم (ابان ماه )و سال قبل هم پیش دانشگاهیمو تموم کردم و کنکور 90 دادم که خب قبول نشدم :41:
و میخوام تو کنکور 91 شرکت کنم
حالا من باید مدارکم رو ارسال کنم ؟ (با توجه به این که من یه سال زودتر پیش دانشگاهی رو تموم کردم )

taylorswift
27-11-2011, 00:28
سلام دوستان

قرار بود از 4 آذر سربازی ها کلا 24 ماهه بشه ! خبری نشد ؟ معلوم نیس میشه یا نه ؟

matlabdoni
27-11-2011, 18:30
هر کسی تو این سن بوده دوران سختی را پشت سر گذاشته و ما هم باید بگذریم.سربازی و دانشگاه این دومسئله حل بشه بعدش وارد بازار کار میشیم دیگه راحت.

من متولد 4/اذر /71 هستم .دیروز رفتم تو 20 سال تموم.کی موقعش هست دفترچه را برای خدمت ارسال کنم؟غیبت نخورده باشم.

MeMri
27-11-2011, 18:45
سلام
من متولد مهر 71 هستم امسال سال دومه دارم برای کنکور میخونم دیپلمم هم حضوری گرفتم
الان میخوام برم پلیس +10 دفترچه پست کنم مدارک چی لازم داره باید واکسن هم بزنم؟ اگه اینطوری بشه که خیلی مسخره میشه چون که قرار نیست برم سربازی
بعد یه سوال دیگه اگه الان دفترچه پست کنم کی جوابش میاد و چه جوابی میدن برگه تمدید مهلت میاد؟
راستی برای ثبت نام شرکت در کنکور برام مشکلی پیش نمیاد ؟ چون خود سازمان سنجش میگه باید تاریخ اعزام به خدمت برای مشمولان نیمه دومی بعد از تاریخ کنکور و بدون غیبت باشد
ممنون

سلام

شما تا تاریخ 18 آذر فرصت دارید که دفترچه رو ارسال کنید!واکسن برای معافیت یا سربازی احتیاج هست نه دفترچه!برگه اعزام به خدمت هم 20 روز بعد از ارسال می یاد !اگه شما به موقع ارسال کنید مشکلی براتون پیش نمی یاد!

---------- Post added at 06:40 PM ---------- Previous post was at 06:39 PM ----------

سلام به همه
بنده متولد نیمه دوم 72 هستم (ابان ماه )و سال قبل هم پیش دانشگاهیمو تموم کردم و کنکور 90 دادم که خب قبول نشدم :41:
و میخوام تو کنکور 91 شرکت کنم
حالا من باید مدارکم رو ارسال کنم ؟ (با توجه به این که من یه سال زودتر پیش دانشگاهی رو تموم کردم )

سلام ،

اگه شما متولد نیمه دوم 72 هستید به دفترچه احتیاجی ندارید:46:

---------- Post added at 06:42 PM ---------- Previous post was at 06:40 PM ----------

سلام دوستان

قرار بود از 4 آذر سربازی ها کلا 24 ماهه بشه ! خبری نشد ؟ معلوم نیس میشه یا نه ؟

هر وقت شورای نگهبان تایید کنه اون موقع قابل اجرا هست!

---------- Post added at 06:45 PM ---------- Previous post was at 06:44 PM ----------

هر کسی تو این سن بوده دوران سختی را پشت سر گذاشته و ما هم باید بگذریم.سربازی و دانشگاه این دومسئله حل بشه بعدش وارد بازار کار میشیم دیگه راحت.

من متولد 4/اذر /71 هستم .دیروز رفتم تو 20 سال تموم.کی موقعش هست دفترچه را برای خدمت ارسال کنم؟غیبت نخورده باشم.

سلام،

مهلت ارسال دفترچه شما تا تاریخ 18 آذر هست،هرچه زودتر هم اقدام کنید که غیبت نخورید!

معافيت تك فرزند ذكور پدر بالاي 60 سال تا ابلاغ قانون جديد جاري است

به گزارش اداره اجتماعي سازمان وظيفه عمومي ناجا، در پي انتشار خبر حذف معافيت تك فرزند ذكور پدر بالاي شصت سال، نگراني هايي در مشمولان و خانواده هايي كه هم اكنون شرايط اين معافيت را دارند ايجاد شده و با مراجعه به مراكز وظيفه عمومي پيگير اين موضوع شدند.

لازم به ذكر است، برابر مقررات جاري، يگانه مراقب نگهدارنده (تنها فرزند ذكور)، پدري كه به سن 60 سال رسيده مي تواند ازمعافيت كفالت استفاده نمايد كه اين مقررات تا ابلاغ قانون جديد وظيفه عمومي جاري و قابل اجرا خواهد بود

برابر مصوبه مجلس شوراي اسلامي، در طرح اصلاح موادي از قانون خدمت وظيفه عمومي، يگانه فرزند ذكور مراقب يا نگهدارنده پدر نيازمند مراقبت كه قادر به اداره امور خود نباشد، از انجام خدمت دوره ضرورت معاف مي شوند.

اين اطلاعيه مي افزايد: نيازمندي پدر به مراقبت به علت نقص عضو ، بيماري و يا كبر سن به تشخيص شوراي پزشكي وظيفه عمومي و برابر آيين نامه اجرايي قانون خدمت وظيفه عمومي خواهد بود.

گفتني است، طرح اصلاح موادي از قانون خدمت وظيفه عمومي كه آخرين اصلاحات صورت گرفته در آن در تاريخ 22 آبان ماه سال جاري در صحن علني مجلس شوراي اسلامي به تصويب رسيده جهت تاييد به شوراي نگهبان ارسال شده كه پس از تاييد شوراي نگهبان و ابلاغ از سوي مجلس، قابل اجرا خواهد بود.

منبع : سایت نظام وظیفه

mh_rayaneh
28-11-2011, 03:54
علیرضا جان.من مدارک پیش و دبیرستان رو بدون هیچ جعلی به دانشگاه ارایه کردم(دانشگاه میدونه غیر حضوری خوندم)

مشکل اینه

تینو لطفن جواب بدید

چنتا سوال دیگه هم دارم

gigabyte2052
28-11-2011, 06:41
سلام دوستان من متولد 71/9/25 پارسال کنکور دادم امسال نشستم پشت کنکور تا کی وقت دارم دفترچه رو پست کنم؟:5:

matlabdoni
28-11-2011, 09:07
آقا من یه سوال دیگه دارم:

اول باید دفترچه را ارسال کنم و بعد حالا به دلایلی برم برای معاف شدنم؟

baha_021
28-11-2011, 11:08
سلام
با توجه به مصوبه جدید مجلس که قانون سه برادری تا پایان سال 91 اجرا می شود و بعد از ان برداشته میشود فرزند سوم باید حداقل چند ماه از خدمت خود را گذرانده باشد تا فرزند 4 بتئاند از این قانون استفاده کند.

farshidshd
28-11-2011, 11:46

مشکل اینه

javab bedid lotfan

معلوم نیست ، فکر نمیکنم مشکلی پیش بیاد

سلام دوستان من متولد 71/9/25 پارسال کنکور دادم امسال نشستم پشت کنکور تا کی وقت دارم دفترچه رو پست کنم؟:5:

صفحات قبلی رو بخونید متوجه میشید
شما 25 آذر امسال وارد سن مشمولی میشید

آقا من یه سوال دیگه دارم:

اول باید دفترچه را ارسال کنم و بعد حالا به دلایلی برم برای معاف شدنم؟

توی دفترچه فرمهایی برای انواع معافیت هست که باید پر بشن و همراه با دفترچه بفرستین

سلام
با توجه به مصوبه جدید مجلس که قانون سه برادری تا پایان سال 91 اجرا می شود و بعد از ان برداشته میشود فرزند سوم باید حداقل چند ماه از خدمت خود را گذرانده باشد تا فرزند 4 بتئاند از این قانون استفاده کند.

باید کل خدمتشو تموم کنه و کارت پایان خدمت داشته باشه

lvlehrad
28-11-2011, 13:09
سلام
من متولد فروردین 71 هستم اگر الان اقدام کنم برای سربازی اضافه خدمت میخورم ؟اگر سال دیگه اقدام کنم چقدر اضافه خدمت میخورم ؟
من پدرم 21 ماه جبهه داره آیا قانون کسر خدمت بخاطر جبه والدین هنوز وجود داره ؟اگر وجود داره من چند ماه از خدمتم کم میشه ...

من حدود 1 سال هست که درس نمیخونم آیا هنوز میتونم ادامه تحصیل بدم یا باید حتما برم سربازی ؟

آیا برای اینکه ببینم معافیت پزشکی میتونم بگیرم خودم باید برم مشاوره پزشکی و چک آپ کامل بدم یا خودشون این کارو انجام میدن ؟ من قدم 175 و وزنم 50کیلوگرم هست آیا بخاطر لاغری امکان داره معاف شم یا از خدمتم کم شه ؟

ممنون میشم به سوالاتم جواب بدید !من اول از طریق شماره هایی که روی دفترچه راهنما هست خواستم اقدام کنم برای مشاوره ولی همیشه اشغال هست ! یه شماره هم جدید داده بودن واسه مشاوره (09680) که هرچی زنگ میزنم میگه شماره اشتباه هست ... از طریق سایت police.ir هم سوالمو پرسیدم ولی بعد از گذشته 2 هفته هنوز جواب ندادن ... تو اینترنت هم کلی جستجو کردم متاسفانه هیچ سایتی نیست که سوالامونو بپرسیم ...مثلا سوال اساسی من اینه که یکی بیاد 24 ساعت از دوران سربازی رو شرح بده که از صبح تا شب چیکار میکنن :|:D

MeMri
28-11-2011, 14:20
تینو لطفن جواب بدید

چنتا سوال دیگه هم دارم

سلام،

برو ساختمان آی تی پرند طبقه دوم دست چپ توی راه رو از بخش نظام وظیفه (مشمولین) بپرس برات معافیت تحصیلی صادر می شه یا نه!اگه صادر شده مشکلی نیست!یعنی اشتغال به تحصیل بهت بدند!

hossein-p30-f
28-11-2011, 14:22
سلام دوستان
قضیه این 2 برادری چیه ؟ تصویب شده توسط شورای نگبان یا نه ؟

قبل اینکه من برم خدمت تصویب کردن اما اجرا نشد، رفتم خدمت حالا که 5 ماه دیگه تهش مونده دوباره فیلشون یاد هندوستان کرده (مملکته ما داریم)

حالا اگه تصویب بشه و منی که 12 ماه خدمت کردم برم دنبالش کارت معافی بهم میدن یا کارت پایان خدمت ؟!!!!!!!!!!

MeMri
28-11-2011, 14:30
سلام
من متولد فروردین 71 هستم اگر الان اقدام کنم برای سربازی اضافه خدمت میخورم ؟اگر سال دیگه اقدام کنم چقدر اضافه خدمت میخورم ؟
من پدرم 21 ماه جبهه داره آیا قانون کسر خدمت بخاطر جبه والدین هنوز وجود داره ؟اگر وجود داره من چند ماه از خدمتم کم میشه ...

من حدود 1 سال هست که درس نمیخونم آیا هنوز میتونم ادامه تحصیل بدم یا باید حتما برم سربازی ؟

آیا برای اینکه ببینم معافیت پزشکی میتونم بگیرم خودم باید برم مشاوره پزشکی و چک آپ کامل بدم یا خودشون این کارو انجام میدن ؟ من قدم 175 و وزنم 50کیلوگرم هست آیا بخاطر لاغری امکان داره معاف شم یا از خدمتم کم شه ؟

ممنون میشم به سوالاتم جواب بدید !من اول از طریق شماره هایی که روی دفترچه راهنما هست خواستم اقدام کنم برای مشاوره ولی همیشه اشغال هست ! یه شماره هم جدید داده بودن واسه مشاوره (09680) که هرچی زنگ میزنم میگه شماره اشتباه هست ... از طریق سایت police.ir هم سوالمو پرسیدم ولی بعد از گذشته 2 هفته هنوز جواب ندادن ... تو اینترنت هم کلی جستجو کردم متاسفانه هیچ سایتی نیست که سوالامونو بپرسیم ...مثلا سوال اساسی من اینه که یکی بیاد 24 ساعت از دوران سربازی رو شرح بده که از صبح تا شب چیکار میکنن :|:D

سلام،

شما متاسفانه وارد غیبت شدید و الان 3 ماه اضافه خدمت دارید و باید به سربازی برید!
خیلی سال هست معافیت لاغری و چاقی رو برداشتند از کسری این مشکل هم بی خبرم!:20:

SA.JJ.AD
28-11-2011, 14:31
دوستان بنده متولد 71.4.18 هستم !! و دیپلم رو یه سالی میشه گرفتم ( البته مدرک رو بعد از 8 ماه یعنی چند ماه پیش گرفتم یعنی صادر شد !):31:دلیل اینکه طول کشید هم تغییر رشته بود !! و تا الان برا ادامه تحصیل اقدام نکردم به دلایلی:31:
+
اضاف خوردم تا الان ؟!اگه نه !تا کی وقت دارم ؟! بنظرتون راهی هست الان بخوام ادامه تحصیل بدم ؟! یا اینکه دیگه دیر شده و باید برم دفترچه اینا پست کنم ؟! :20:ممنون میشم دوستان اهل فن راهنمایی کنن و مارو از سردرگمی در بیارن :11:
+
هرکی یه چیز میگه :13::41:

MeMri
28-11-2011, 14:33
سلام دوستان
قضیه این 2 برادری چیه ؟ تصویب شده توسط شورای نگبان یا نه ؟

قبل اینکه من برم خدمت تصویب کردن اما اجرا نشد، رفتم خدمت حالا که 5 ماه دیگه تهش مونده دوباره فیلشون یاد هندوستان کرده (مملکته ما داریم)

حالا اگه تصویب بشه و منی که 12 ماه خدمت کردم برم دنبالش کارت معافی بهم میدن یا کارت پایان خدمت ؟!!!!!!!!!!

هنوز شورای نگهبان تصویب نکرده!اگه بدن کارت معافی می دهند به شما:46:

---------- Post added at 02:33 PM ---------- Previous post was at 02:31 PM ----------

دوستان بنده متولد 71.4.18 هستم !! و دیپلم رو یه سالی میشه گرفتم ( البته مدرک رو بعد از 8 ماه یعنی چند ماه پیش گرفتم یعنی صادر شد !):31:دلیل اینکه طول کشید هم تغییر رشته بود !! و تا الان برا ادامه تحصیل اقدام نکردم به دلایلی:31:
+
اضاف خوردم تا الان بنظرتون ؟!اگه نه !تا کی وقت دارم ؟! بنظرتون راهی هست الان بخوام ادامه تحصیل بدم ؟! یا اینکه دیگه دیر شده و باید برم دفترچه اینا پست کنم ؟! :20:ممنون میشم دوستان اهل فن راهنمایی کنن و مارو از سردرگمی در بیارن :11:
+
هرکی یه چیز میگه :13::41:

سلام،

شما تا تاریخ 18 آذر غیبت نمی خورید!ادامه تحصیل هم باید جایی کنکور بدید و براتون معافیت تحصیلی رد بشه!

e.m.kh
28-11-2011, 15:36
سلام

شما تا تاریخ 18 آذر فرصت دارید که دفترچه رو ارسال کنید!واکسن برای معافیت یا سربازی احتیاج هست نه دفترچه!برگه اعزام به خدمت هم 20 روز بعد از ارسال می یاد !اگه شما به موقع ارسال کنید مشکلی براتون پیش نمی یاد!

سلام
عزیز جان چرا اطلاعات غلط میدید
3 ساعت پیش رفتم پلیس +10 گفت برای ارسال دفترچه حتما باید کارت واکسن + معاینه پزشکی + باز کردن حساب در بانک سپه + بقیه مدارک درج شده در دفترچه رو بیارین تا دفترچه را پست کنم
راستی مگه متولدین 3 ماهه سوم سال تا 18 دی فرصت ندارن دفترچه رو پست کنن؟ پس چرا شما گفتید تا 18 آذر؟
ممنون

naser_2006
28-11-2011, 16:34
کسی ک در تاریخ 90.4.15 فارغ التحصیل شده تا کی وقت داره دفترچه رو پر کنه؟ و مشکلی بابت غیبت نداشته باشه؟چون علمی کلربردی ما ثبت نام کردیم مشکلی پیش نمیاد؟(کارشناسی)
پ.ن:بعضی از دوستان میگن باید تو 6 ماه بعد فارغ التحصیل شدن دفتر چه رو پر کنی و فرستی و جوابش تو این 6 ماه اومده باشه (90.10.15)!!؟

baha_021
28-11-2011, 17:01
:18:اما من در جایی دیده بودم که اگر فرزند سوم حداقل یکسال از خدمتش را طی کرده باشد فرزند چهارم میتواند نسبت به اخذ معافیت اقدام نماید و این اطلاع من کاملا موثق است و خواستم مطمئن بشم که به این تاپیک مراجعه کردم اما نمیدانم این پاسخ سریع شما از کجا نشات می گیرد در حالی که من خیلی پرس و جو کردم تا بندی را که ذکر کردم بفهمم

hossein-p30-f
28-11-2011, 17:44
کسی ک در تاریخ 90.4.15 فارغ التحصیل شده تا کی وقت داره دفترچه رو پر کنه؟ و مشکلی بابت غیبت نداشته باشه؟چون علمی کلربردی ما ثبت نام کردیم مشکلی پیش نمیاد؟(کارشناسی)
پ.ن:بعضی از دوستان میگن باید تو 6 ماه بعد فارغ التحصیل شدن دفتر چه رو پر کنی و فرستی و جوابش تو این 6 ماه اومده باشه (90.10.15)!!؟

خیر ، بعضی از دوستان اشتباه به عرض رسوندن

شما تا 90/10/15 وقت دارید که دفترچه روپست کنید

به نظر من چند روز زودتر این کا رو انجام بدهید ( احتیاط شرط عقله ، اونم تو این اداره جات مملکت ما )

اگر هم علمی کاربردی قبول شدید دوباره میتونید ازمعافیت تحصیلی استفاده کنید

موفق باشید :11:

e.m.kh
28-11-2011, 18:07
سلام دوباره
این مطلب رو چطور تحلیل میکنید؟
یعنی متولدین نیمه دوم هر سال برای شرکت برای بار دوم در کنکور احتیاجی به پست کردن دفترچه ندارند درسته؟
منبع:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

MeMri
28-11-2011, 20:43
سلام دوباره
این مطلب رو چطور تحلیل میکنید؟
یعنی متولدین نیمه دوم هر سال برای شرکت برای بار دوم در کنکور احتیاجی به پست کردن دفترچه ندارند درسته؟
منبع:

از همون پلیس +10 بپرسی راهنماییت می کنند!

e.m.kh
28-11-2011, 21:41
از همون پلیس +10 بپرسی راهنماییت می کنند!

عزیز دل من مثل اینکه از حرف من ناراحت شدید
برادر این عین حرف کسی است که از او دفترچه گرفتم"برای ارسال دفترچه تمام مدارک از جمله پر کردن برگه واکسیناسیون و معاینه پزشکی الزامیست" در صورتی که شما عکس این مطلب رو به بنده گفتید حالا ناراحتی نداره بنده هم قصد جسارت نداشتم
از طرفی هم سایت نظام وظیفه میگه احتیاجی به پست دفترچه نیست به 09680 هم 3 بار زنگ زدم هر 3 بار همین حرف رو زدن
حالا من موندم به کی اعتماد کنم

MeMri
28-11-2011, 22:07
عزیز دل من مثل اینکه از حرف من ناراحت شدید
برادر این عین حرف کسی است که از او دفترچه گرفتم"برای ارسال دفترچه تمام مدارک از جمله پر کردن برگه واکسیناسیون و معاینه پزشکی الزامیست" در صورتی که شما عکس این مطلب رو به بنده گفتید حالا ناراحتی نداره بنده هم قصد جسارت نداشتم
از طرفی هم سایت نظام وظیفه میگه احتیاجی به پست دفترچه نیست به 09680 هم 3 بار زنگ زدم هر 3 بار همین حرف رو زدن
حالا من موندم به کی اعتماد کنم

من طبق اطلاعات حرف زدم ،چیزهایی که قانون رو درست می دونم اما واکسن اینارو شاید ندونم چون اصل ماجرا نیستند!برای کنکور 91 :

متولدین نیمه دوم 71 احتیاج به دفترچه دارند
متولدین نیمه اول 72 به بعد ندارند!

.apm.
29-11-2011, 12:50
سلام بچه ها خوبین؟
منو که یادتون میاد نه؟؟؟ همونی که شرایطم یکم پیچیده بود.
: متولد نیمه اول 72. الان ترم اول دانشگاه آزادم. ولی می خوام دوباره کنکور بدم. برای ترم بعد هم یا مرخصی میگیرم یا انصراف.

حالا می خواستم ازتون بپرسم که من توی دفترچه سراسری 91 توی قسمت " کد وضعیت نظام وظیفه" چه کدی رو باید وارد کنم.

ممتن توی دفترچه رو اینجا میذارم تا ببینید

بر اساس اعلام رسمي سازمان وظيفه عمومي نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران، داوطلبان
1391 لازم است يكي از شرايط مشروحه ذيل را دارا بوده و كد مربوط را در بند 28 فرم تقاضانامه ثبت نام اينترنتي درج نمايند.
كد 1) داشتن كارت پايان خدمت .
كد 2) داشتن كارت معافيت دائم (كفالت، پزشكي و موارد خاص).
كد 3) دارا بودن برگه معافيت موقت پزشكي بدون غيبت در مدت اعتبار آن.
كد 4) فارغ التحصيلان و دان ش آموزان سال آخر دوره متوسط ه روزان ه بزرگسالان و آموزش از راه دور و همچنين فارغ التحصيلان دوره
پيش دانشگاهي و دان شآموزان دوره پيش دانشگاهي نظام جديد آموزش متوسطه متولد سا ل 1372 و بعد از آ ن.
تبصره - اين افراد براي ثبت نام و شركت در آزمون سراسري سال 1391 احتياجي به اخذ برگ ه آماده ب ه خدمت ندارند ، ولي لازم اس ت در
تاريخي كه توسط سازمان وظيفه عمومي ناجا اعلام مي گردد، خود را معرفي نمايند.
كد 5) ثبت نام و شركت در آزمون متولدين سال 1371 و قبل از آن، كه به صورت حضوري مدرك پي ش دانشگاهي اخذ نمود ه اند، با اخذ برگ
اعزام به خدمت بدون غيبت كه تاريخ اعزام آنان سپري ن ش ده باشد بلامانع است ، ولي بايد در تاريخي كه توسط سازمان وظيفه عمومي اعلام
مي گردد، به خدمت اعزام شون د . بديهي است در صور ت پذيرفته شدن در آزمو ن سراسري به شرط نداشتن غيبت، در هر مرحل ه اي از
خدمت ترخيص خواهند شد. در غير اينصورت غايب محسوب شده و پذيرش آنها در آزمو ن سراسري سال 1391 ملغي مي گردد.
كد 6) فارغ التحصيلان ديپلم يا پي ش دانشگاهي، مشروط بر آن كه ديپلم شاخ ه هاي فني و حرف ه اي و كارودانش را حداكثر تا سن 22 سالگي و
پيش دانشگاهي را تا پايان 24 سالگي تحصيل خود را به صورت حضوري به اتم ا م رسانده باشند و قبل از ورود به غيبت خود را جهت تعيين
تكليف مشموليت به دفاتر پليس+ 10 معرفي نموده باشند.
كد 7) متولدين نيمه اول سال 1341 و قبل از آن (اين قبيل داوطلبان نيازي به كارت معافيت يا پايان خدمت ندارند).
كد 8) سربازاني كه تا تاريخ 7/1/ 1391خدمت دوره ضرورت آنان به پايان م يرسد.
كد 9) متعهدين خدمت در وزارتخانه ها و سازما نها در صورت ارائه موافقتنامه از بالاترين مقام وزارت يا سازمان متبوع.
تذكر: مدت تحصيل متعهدين خدمت جزو تعهد آنان محسوب نشده و موظفند پس از اتمام تحصيل، تعهد خود را ارائه دهند.
كد 10 ) كاركنان شاغل رسمي در نيروها ي نظامي و انتظامي با ارائه گواهي موافقت از يگان مربوط.
كد 11 ) طلاب دارنده معافيت تحصيلي، به شرطي كه مركز مديريت حوز ه هاي علميه يا شوراي مديريت حوزه علميه خراسان يا اصفهان تأييد
نمايد ك ه طلبه قادر اس ت ضمن اينكه در حوز ه به تحصيل اشتغال دارد ب ه موازا ت آن در دانشگا ه نيز تحصي ل نمايد، با هما ن معافي ت
تحصيلي حوزه ، اشتغا ل به تحصيل وي در دانشگا ه بلامانع است . بديهي است در هر زماني كه حوزه علميه معافيت تحصيل ي طلب ه را خاتم ه
يافته اعلام نمايد، مشمو ل ديگر نمي تواند به عنوان دانشجو از معافي ت تحصيلي دانشگاه استفاده كند و بايد خود را ب ه سازمان وظيفه عموم ي
معرفي نمايد.
تبصره- افراد مشمول اين بند، قبل از ثب ت نام در آزمون بايد موافقتنامه مذكور را از مركز مديريت حوز ه هاي علميه يا شوراي مديريت حوزه
علميه خراسان د ريافت دارند و به هنگام قبولي در دانشگاه ارائه و در هر ترم تحصيلي نيز گواهي معتبر معافيت تحصيلي حوزه علميه را ارائه
نمايند.

* تذكرات مهم:

1) دانشجويان انصرافي دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالي كشور و همچنين دانشگاه پيام نور، مراكز تربيت معلم وابست ه ب ه وزارت آموز ش و
پرورش و ديگر مؤسسات آموزش عالي (مؤسسات آموزش عالي غيردولتي غيرانتفاعي ، دانشگاه آزاد اسلام ي و ...) كه از معافيت تحصيلي
استفاده كرده اند، لازم است پس از انصراف قطعي از تحصيل ، خود را براي اعزام ب ه خدمت به بخش هاي وظيفه عموم ي معرف ي و ب ه خدمت
اعزام شوند . بديهي است اين دسته از داوطلبا ن پس از انجام خدمت دوره ضرورت، حق ثبت نام و شركت در آزمو ن هاي سراسر ي بعد ي را
خواهند داش ت.
2) دانشجويان شاغل به تحصيل، مجاز به شركت مجدد در آزمون نيستند و در صورت انصراف از تحصيل در دانشگاه، چها ر ماه فرصت دارند
براي رسيدگي به وضعيت مشموليت خود را به وظيفه عمومي معرفي نمايند.
3) فارغ التحصيلان مقاطع كارداني مجاز به انتخاب رشت ه هاي كارشناسي ناپيوسته نيستند و در صورت قبولي، معافيت تحصيلي به آنان تعلق
نمي گيرد. مگر در خصوص رشت ه هايي كه به تأييد وزارتين علوم و بهداشت يا سازمان مركزي دانشگاه آزاد اسلامي، فاقد د وره كارشناسي
ناپيوسته باشند . كه در اين صورت مدت تحصيل اين قبيل افراد در مقطع كارداني، از سقف مجاز سنوات تحصيل مقاطع كارشناسي پيوسته ( 6
سال) كسر خواهد شد.
4) سربازان شاغل به خدمت مجاز به تحصيل همزمان با انجام خدمت دوره ضرورت نيستند و در صورت قبولي در دانشگاه و نداشتن غيبت، براي
برخورداري از معافيت تحصيلي، از خدمت ترخيص خواهند شد.
5) حداكثر سقف سنوات تحصيل در دوره كارداني 3 سال و در دوره كارشناسي پيوست ه 6 سا ل ، در كارشناسي ارشد و دكتراي حرف ه اي
9 سال و دندانپزشكي 9 سال مي باشد. بديهي است دانشجويان ي ك ه طي / دامپزشكي 8 سال، دكتراي پزشكي عمومي 10 سال، داروسازي 5
مدت فوق موفق به اتمام دوره تحصيل نشوند، شرايط ادامه تحصيل را از دست خواهند داد.
6) كليه ضوابط فوق الذكر، عيناً براي داوطلبان دوره هاي شبانه و نيم هحضوري دانشگاه ها و م ؤسسات آموزش عالي ، دانشگا ه پيام نور، مراكز
تربيت معلم وابسته به وزارت آموزش و پرورش و م ؤسسات آموزش عالي غيرانتفاعي و غيردولتي (مصوب ) و دوره هاي مشترك بي ن المللي
آزمون سراسري سال 1391 نيز معتبر و لاز مالاجرا مي باشد.

کد 4 رو بزارم یا 6 رو ؟؟ البته هیچکدوم شامل حال من نمیشه ولی خوب بقیه کدهام که اصلا شامل حالم نیست.

البته توی قسمت تذکرات مهم در مورد افرادی که شرایطشون مثل منه نوشته حق شرکت مجدد ندارم:41:

واااااااای من دیگه دارم گیج میشم. اون از مشکل قبلی اینم از این . اااااااااااه
بچه ها لطفا کمکم کنید میدونم که خیلی از پسرا مثل من بودند. اگه اطلاعی دارین کمکم کنید :sad::sad:

pressman
29-11-2011, 14:02
درود
با تشکر از سایت خوبتان
فرمودید:
متولدین نیمه اول 72 به بعد ندارند!
سوالی برایم پیش آمد.بنده در این لینک

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدخواندم که نوشته:من متولد سال 1372هستم مي خواستم بپرسم در چه تاريخي وارد سن مشموليت مي شوم و براي رفتن به سربازي چه اقدامي بايد انجام دهم؟
شما از اول فروردين سال 1390وارد سن مشموليت مي شويد و مي بايست وضعيت مشموليت خود را طي همين سال روشن نمائيد . براي رسيدگي به وضعيت مشموليت خود و ثبت درخواست اعزام به خدمت و يا معافيت، به يكي از دفاتر خدمات الكترونيك انتظامي(پليس+10) در محل سكونت خود مراجعه كرده و پس از دريافت دفترچه راهنماي خدمت وظيفه عمومي ، متناسب با وضعيت و درخواست خود اقدام نماييد.

ممنون میشوم اگر برایم توضیح دهید که سن مشمولیت چیست و در واقع آن طور که گفته تا پایان سال 90 باید اقداماتی انجام شود؟
با تشکر و پوزش بابت جسارت بنده.

ittools
29-11-2011, 14:39
سلام

من در حال حاضر تو دانشگاه درس میخونم و از معافیت تحصیلی استفاده میکنم میخواستم چند ماه دیگه با تور به ترکیه برم میخواستم ببینم من میتونم به این تور برم یا نه شرایطی داره هنوز هم برای دریافت پاسپورت اقدام نکردم

:11:

Alireza SM
29-11-2011, 15:56
بچه ها به این کد نظام وظیفه توی دفترچه اصلا اهمیت ندین و وقتتون رو براش هدر ندین . هرچی بزنین قراره فراموش بشه و جای مهمی ثبت نمیشه .
شوهر عمه من که رئیس دانشگاهه میگفت این کد فقط برای آمار سنجش استفاده میشه و توی دانشگاه ها بعدا برای ثبت نام ؛ معاون امور دانشجویی و مشاور ها مدارک داوطلب رو بررسی میکنن و با قوانین نظام وظیفه بررسی میدن که ببینن حق ثبت نام داره یا نه .

baha_021
29-11-2011, 16:19
پس چرا جواب منو نمی دید:4::angry:

Web30
29-11-2011, 17:48
سلام بچه ها خوبین؟
منو که یادتون میاد نه؟؟؟ همونی که شرایطم یکم پیچیده بود.
: متولد نیمه اول 72. الان ترم اول دانشگاه آزادم. ولی می خوام دوباره کنکور بدم. برای ترم بعد هم یا مرخصی میگیرم یا انصراف.

حالا می خواستم ازتون بپرسم که من توی دفترچه سراسری 91 توی قسمت " کد وضعیت نظام وظیفه" چه کدی رو باید وارد کنم.

ممتن توی دفترچه رو اینجا میذارم تا ببینید

بر اساس اعلام رسمي سازمان وظيفه عمومي نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران، داوطلبان
1391 لازم است يكي از شرايط مشروحه ذيل را دارا بوده و كد مربوط را در بند 28 فرم تقاضانامه ثبت نام اينترنتي درج نمايند.
كد 1) داشتن كارت پايان خدمت .
كد 2) داشتن كارت معافيت دائم (كفالت، پزشكي و موارد خاص).
كد 3) دارا بودن برگه معافيت موقت پزشكي بدون غيبت در مدت اعتبار آن.
كد 4) فارغ التحصيلان و دان ش آموزان سال آخر دوره متوسط ه روزان ه بزرگسالان و آموزش از راه دور و همچنين فارغ التحصيلان دوره
پيش دانشگاهي و دان شآموزان دوره پيش دانشگاهي نظام جديد آموزش متوسطه متولد سا ل 1372 و بعد از آ ن.
تبصره - اين افراد براي ثبت نام و شركت در آزمون سراسري سال 1391 احتياجي به اخذ برگ ه آماده ب ه خدمت ندارند ، ولي لازم اس ت در
كد 5) ثبت نام و شركت در آزمون متولدين سال 1371 و قبل از آن، كه به صورت حضوري مدرك پي ش دانشگاهي اخذ نمود ه اند، با اخذ برگ
اعزام به خدمت بدون غيبت كه تاريخ اعزام آنان سپري ن ش ده باشد بلامانع است ، ولي بايد در تاريخي كه توسط سازمان وظيفه عمومي اعلام
مي گردد، به خدمت اعزام شون د . بديهي است در صور ت پذيرفته شدن در آزمو ن سراسري به شرط نداشتن غيبت، در هر مرحل ه اي از
خدمت ترخيص خواهند شد. در غير اينصورت غايب محسوب شده و پذيرش آنها در آزمو ن سراسري سال 1391 ملغي مي گردد.
كد 6) فارغ التحصيلان ديپلم يا پي ش دانشگاهي، مشروط بر آن كه ديپلم شاخ ه هاي فني و حرف ه اي و كارودانش را حداكثر تا سن 22 سالگي و
پيش دانشگاهي را تا پايان 24 سالگي تحصيل خود را به صورت حضوري به اتم ا م رسانده باشند و قبل از ورود به غيبت خود را جهت تعيين
كد 7) متولدين نيمه اول سال 1341 و قبل از آن (اين قبيل داوطلبان نيازي به كارت معافيت يا پايان خدمت ندارند).
كد 8) سربازاني كه تا تاريخ 7/1/ 1391خدمت دوره ضرورت آنان به پايان م يرسد.
كد 9) متعهدين خدمت در وزارتخانه ها و سازما نها در صورت ارائه موافقتنامه از بالاترين مقام وزارت يا سازمان متبوع.
تذكر: مدت تحصيل متعهدين خدمت جزو تعهد آنان محسوب نشده و موظفند پس از اتمام تحصيل، تعهد خود را ارائه دهند.
كد 10 ) كاركنان شاغل رسمي در نيروها ي نظامي و انتظامي با ارائه گواهي موافقت از يگان مربوط.
كد 11 ) طلاب دارنده معافيت تحصيلي، به شرطي كه مركز مديريت حوز ه هاي علميه يا شوراي مديريت حوزه علميه خراسان يا اصفهان تأييد
نمايد ك ه طلبه قادر اس ت ضمن اينكه در حوز ه به تحصيل اشتغال دارد ب ه موازا ت آن در دانشگا ه نيز تحصي ل نمايد، با هما ن معافي ت
تحصيلي حوزه ، اشتغا ل به تحصيل وي در دانشگا ه بلامانع است . بديهي است در هر زماني كه حوزه علميه معافيت تحصيل ي طلب ه را خاتم ه
يافته اعلام نمايد، مشمو ل ديگر نمي تواند به عنوان دانشجو از معافي ت تحصيلي دانشگاه استفاده كند و بايد خود را ب ه سازمان وظيفه عموم ي
معرفي نمايد.
تبصره- افراد مشمول اين بند، قبل از ثب ت نام در آزمون بايد موافقتنامه مذكور را از مركز مديريت حوز ه هاي علميه يا شوراي مديريت حوزه
علميه خراسان د ريافت دارند و به هنگام قبولي در دانشگاه ارائه و در هر ترم تحصيلي نيز گواهي معتبر معافيت تحصيلي حوزه علميه را ارائه
نمايند.

* تذكرات مهم:

1) دانشجويان انصرافي دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالي كشور و همچنين دانشگاه پيام نور، مراكز تربيت معلم وابست ه ب ه وزارت آموز ش و
پرورش و ديگر مؤسسات آموزش عالي (مؤسسات آموزش عالي غيردولتي غيرانتفاعي ، دانشگاه آزاد اسلام ي و ...) كه از معافيت تحصيلي
استفاده كرده اند، لازم است پس از انصراف قطعي از تحصيل ، خود را براي اعزام ب ه خدمت به بخش هاي وظيفه عموم ي معرف ي و ب ه خدمت
اعزام شوند . بديهي است اين دسته از داوطلبا ن پس از انجام خدمت دوره ضرورت، حق ثبت نام و شركت در آزمو ن هاي سراسر ي بعد ي را
خواهند داش ت.
2) دانشجويان شاغل به تحصيل، مجاز به شركت مجدد در آزمون نيستند و در صورت انصراف از تحصيل در دانشگاه، چها ر ماه فرصت دارند
براي رسيدگي به وضعيت مشموليت خود را به وظيفه عمومي معرفي نمايند.
3) فارغ التحصيلان مقاطع كارداني مجاز به انتخاب رشت ه هاي كارشناسي ناپيوسته نيستند و در صورت قبولي، معافيت تحصيلي به آنان تعلق
نمي گيرد. مگر در خصوص رشت ه هايي كه به تأييد وزارتين علوم و بهداشت يا سازمان مركزي دانشگاه آزاد اسلامي، فاقد د وره كارشناسي
ناپيوسته باشند . كه در اين صورت مدت تحصيل اين قبيل افراد در مقطع كارداني، از سقف مجاز سنوات تحصيل مقاطع كارشناسي پيوسته ( 6
سال) كسر خواهد شد.
4) سربازان شاغل به خدمت مجاز به تحصيل همزمان با انجام خدمت دوره ضرورت نيستند و در صورت قبولي در دانشگاه و نداشتن غيبت، براي
برخورداري از معافيت تحصيلي، از خدمت ترخيص خواهند شد.
5) حداكثر سقف سنوات تحصيل در دوره كارداني 3 سال و در دوره كارشناسي پيوست ه 6 سا ل ، در كارشناسي ارشد و دكتراي حرف ه اي
9 سال و دندانپزشكي 9 سال مي باشد. بديهي است دانشجويان ي ك ه طي / دامپزشكي 8 سال، دكتراي پزشكي عمومي 10 سال، داروسازي 5
مدت فوق موفق به اتمام دوره تحصيل نشوند، شرايط ادامه تحصيل را از دست خواهند داد.
6) كليه ضوابط فوق الذكر، عيناً براي داوطلبان دوره هاي شبانه و نيم هحضوري دانشگاه ها و م ؤسسات آموزش عالي ، دانشگا ه پيام نور، مراكز
تربيت معلم وابسته به وزارت آموزش و پرورش و م ؤسسات آموزش عالي غيرانتفاعي و غيردولتي (مصوب ) و دوره هاي مشترك بي ن المللي
آزمون سراسري سال 1391 نيز معتبر و لاز مالاجرا مي باشد.

کد 4 رو بزارم یا 6 رو ؟؟ البته هیچکدوم شامل حال من نمیشه ولی خوب بقیه کدهام که اصلا شامل حالم نیست.

البته توی قسمت تذکرات مهم در مورد افرادی که شرایطشون مثل منه نوشته حق شرکت مجدد ندارم:41:

واااااااای من دیگه دارم گیج میشم. اون از مشکل قبلی اینم از این . اااااااااااه
بچه ها لطفا کمکم کنید میدونم که خیلی از پسرا مثل من بودند. اگه اطلاعی دارین کمکم کنید :sad::sad:

سلام

اگه برای شما در دانشگاه معافیت تحصیلی صادر شده و با توجه به وضعیت شما باید برین خدمت

.apm.
29-11-2011, 18:39
سلام

اگه برای شما در دانشگاه معافیت تحصیلی صادر شده و با توجه به وضعیت شما باید برین خدمت

ممنون
ولی شما مطمئنید که من نمی تونم؟؟؟
آخه الان توی دانشگاه یکی دو تا از دوستای منم مثل من می خوان دوباره کنکور بدن. سال اعزام من 91 ( البته من این موضاعاتو قبلا همینجا گفتم و بعضی از دوستان میدونن)

lvlehrad
29-11-2011, 19:35
سلام

من این همه سوال پرسیدم فقط یکی از دوستان گفت 3 ماه اضافه خدمت میخورم ... کسی نیست جواب سوالای منو بده ؟ اگر اسفند اقدام کنم هم باز 3ماه اضافه خدمت میخورم یا بیشتر میشه ؟

ittools
29-11-2011, 19:39
سوالم صفحه قبل موند برای اینکه دوستان ببینن این جا میزارم

سلام

من در حال حاضر تو دانشگاه درس میخونم و از معافیت تحصیلی استفاده میکنم میخواستم چند ماه دیگه با تور به ترکیه برم میخواستم ببینم من میتونم به این تور برم یا نه شرایطی داره هنوز هم برای دریافت پاسپورت اقدام نکردم

Alireza SM
29-11-2011, 20:01
سوالم صفحه قبل موند برای اینکه دوستان ببینن این جا میزارم

فقط برای آزمون علمی ( و زبان ) و ارائه مقاله و کنفرانس علمی و سفر زیارتی میتونین از کشور خارج بشین .
ترکیه رو خیلی بعیده بتونین خارج بشین

vroom
29-11-2011, 20:16
سلام

سلام:20:

به شرط وسیقه ی 15 میلیونی نقد......بله به سادگی میتونید به سفر سیاحتی برید هر جای دنیا که دوست دارید(فقط برای دانشجویان این شرایط برقرار هست):46:

ittools
29-11-2011, 20:37
فقط برای آزمون علمی ( و زبان ) و ارائه مقاله و کنفرانس علمی و سفر زیارتی میتونین از کشور خارج بشین .
ترکیه رو خیلی بعیده بتونین خارج بشین

سلام[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
به شرط وسیقه ی 15 میلیونی نقد......بله به سادگی میتونید به سفر سیاحتی برید هر جای دنیا که دوست دارید(فقط برای دانشجویان این شرایط برقرار هست)[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام
وا این چه قانونیه 15 میلیونم کجا بود آخه . سفر سیاحتی خورد تو سرم :13: یه بار تو عمرم خواستم یه تفریحی بکنم ها . من نمیفهمم دخترا چرا نباید از این قانون ها داشته باشن این شد عدالت ؟ الان هم سربازی رو کردن 2 سال یعنی چی ؟ خیلی واضح بگن پسرا به جرم این که پسر به دنیا اومدن زندانی محسوب میشن باید 2 سال برن فهلگی ! به جرم پسر بودن باید تو استخدام از دخترا عقب بیفتن . بعد یه عده بیان بگن حقوق زن . ای کاش نمی پرسیدم کلا حالم خراب شد :44:

نادر1368
29-11-2011, 22:14
سلام دوستان من تا 23 فروردین فرصت دارم دفترچه بفرستم و کاردانی فارغ التحصیل هستم اگر من کنکور قبول شدم ثبت نام میکنم!یا یه جای کار گیر داره!؟برگه اعزام بدون مهر غیبت می تواند بدون مشکل ثبت نام کند؟یا نه!؟می تونم ترخیص بشم!؟

Sub007
30-11-2011, 00:07
سلام دوستان من تا 23 فروردین فرصت دارم دفترچه بفرستم و کاردانی فارغ التحصیل هستم اگر من کنکور قبول شدم ثبت نام میکنم!یا یه جای کار گیر داره!؟برگه اعزام بدون مهر غیبت می تواند بدون مشکل ثبت نام کند؟یا نه!؟می تونم ترخیص بشم!؟

شما با برگه اعزام بدون غیبت بدون مشکل ثبت نام میشید.در واقع همون برگه سبز مدرکی برای وضعیت نظام وظیفه شما میشه.
اگه هم اعزام بشید،غیبت هم نداشته باشید موقعی که دانشگاه قبول بشید ترخیصتون میکنن.:20:

SIMON137
30-11-2011, 02:45
از زمانی که دفترچه ارسال میشه حدودا چند روز طول میکشه جوابش بیاد ؟ سایتی هست بشه پیگیری کرد ؟

eshkene
30-11-2011, 15:26
خواهشا یکی جواب بده من متولد نیمه دوم 70هستم ترم 1 دانشگاه آزاد میتونم بازم کنکور بدم؟؟
مرسی مرسی مرسی مرسی مرسی

.apm.
30-11-2011, 17:22
بچه ها کسی نمی خواد در مورد کد نظام وظیفه دفترچه سراسری که تو پست قبلی توضیح دادم راهنماییم کنه؟؟
البته دوتا ا دوستان راهنمایی کردن ممنون من جواب کاملی نگرفتم
دوست فعال بخش میشه شمام راهنمایی کنی؟؟ یا سایر دوستان اگه وضعیتی مثل من دارن راهنماییم کنن:11:

AmirSAMSUNG
30-11-2011, 22:27
از زمانی که دفترچه ارسال میشه حدودا چند روز طول میکشه جوابش بیاد ؟ سایتی هست بشه پیگیری کرد ؟

تقریبا 10 روز پس از پست دفترچه برگ سبز که تاریخ اعزامتون روش درج شده میاد دم خونتون و تقریبا 20 روز مونده به اعزام هم برگ سفید که نام نیرو و مرکز آموزش روش درج شده میاد و شما خودتون رو آماده خدمت مقدس میکنید:20:

taylorswift
30-11-2011, 22:47
سلام خدمت مهرداد عزیز و بقیه عزیزان :11:

چند تا سوال دارم مثل همیشه :31: :

1. فرض کنید دو نفر هر دو متولد سال 1372 باشند , کسی که دوره پیش دانشگاهی رو واسش تو سایت زده " اول بزرگسال " ( یعنی پیش رو بزرگسال خونده , و دیپلمش رو دی ماه 89 گرفته ) و اون یکی دیگه " ضمن سال " ( یعنی همون سال تموم کرده , و دیپلمش رو خرداد 89 گرفته ) , چه فرقی با هم ر موعد اعزام و ارسال دفترچه دارند ؟

2. تو سایت نظام وظیفه یکی این سوال رو پرسیده "

3- من متولد سال 1372هستم مي خواستم بپرسم در چه تاريخي وارد سن مشموليت مي شوم و براي رفتن به سربازي چه اقدامي بايد انجام دهم؟
شما از اول فروردين سال 1390وارد سن مشموليت مي شويد و مي بايست وضعيت مشموليت خود را طي همين سال روشن نمائيد . براي رسيدگي به وضعيت مشموليت خود و ثبت درخواست اعزام به خدمت و يا معافيت، به يكي از دفاتر خدمات الكترونيك انتظامي(پليس+10) در محل سكونت خود مراجعه كرده و پس از دريافت دفترچه راهنماي خدمت وظيفه عمومي ، متناسب با وضعيت و درخواست خود اقدام نماييد.

"

و جوابش رو هم که دیدید ؟ یعنی چی ؟ یعنی متولدین 72 هم باید تا پایان سال 90 مدارک ارسال کنند ؟!!!

3. یه چیزی رو تو یه بند از دفترچه کنکور 91 ( که نمیدونم هنوز اومده یا نه !!!! :31: ) یکی از دوستان گذاشتند که میگه : " كد 4) فارغ التحصيلان و دان ش آموزان سال آخر دوره متوسط ه روزان ه بزرگسالان و آموزش از راه دور و همچنين فارغ التحصيلان دوره
تاريخي كه توسط سازمان وظيفه عمومي ناجا اعلام مي گردد، خود را معرفي نمايند. " :5:

خیلی خوشحالم کرد این موضوع ولی تو همین جمله هم تناقض دیده میشه !!

میگه متولدین 72 احتیاجی به اخذ برگه آماده به خدمت ندارند !!! ولی باید خودشون رو معرفی کنند !! یعنی چی !! خودت رو معرفی کنی که میشه برگه آماده به خدمت دیگه !!! اینا هم مارو گرفتن ها !!

مرسی از پاسخگویی همیشگی شما عزیزان ( متولد 1372 نیمه اول هستم )

mh_rayaneh
30-11-2011, 23:01
سلام.ذوستان من معافیت تحصیلی دارم.متولد71.ترم اول ازاد
اینطور که تو دفترچه نوشته نمیتونم کنکور 91 بدم.درسته؟
برای کنکور ازاد سال 91 چی؟اونم همین شرایط کنکور سراسای رو داره؟

.apm.
30-11-2011, 23:44

1. فرض کنید دو نفر هر دو متولد سال 1372 باشند , کسی که دوره پیش دانشگاهی رو واسش تو سایت زده " اول بزرگسال " ( یعنی پیش رو بزرگسال خونده , و دیپلمش رو دی ماه 89 گرفته ) و اون یکی دیگه " ضمن سال " ( یعنی همون سال تموم کرده , و دیپلمش رو خرداد 89 گرفته ) , چه فرقی با هم ر موعد اعزام و ارسال دفترچه دارند ؟

3- من متولد سال 1372هستم مي خواستم بپرسم در چه تاريخي وارد سن مشموليت مي شوم و براي رفتن به سربازي چه اقدامي بايد انجام دهم؟

"

و جوابش رو هم که دیدید ؟ یعنی چی ؟ یعنی متولدین 72 هم باید تا پایان سال 90 مدارک ارسال کنند ؟!!!

3. یه چیزی رو تو یه بند از دفترچه کنکور 91 ( که نمیدونم هنوز اومده یا نه !!!! :31: ) یکی از دوستان گذاشتند که میگه : " كد 4) فارغ التحصيلان و دان ش آموزان سال آخر دوره متوسط ه روزان ه بزرگسالان و آموزش از راه دور و همچنين فارغ التحصيلان دوره
تاريخي كه توسط سازمان وظيفه عمومي ناجا اعلام مي گردد، خود را معرفي نمايند. " :5:

میگه متولدین 72 احتیاجی به اخذ برگه آماده به خدمت ندارند !!! ولی باید خودشون رو معرفی کنند !! یعنی چی !! خودت رو معرفی کنی که میشه برگه آماده به خدمت دیگه !!! اینا هم مارو گرفتن ها !!

ببین من در مورد سوال اولت اطلاعی ندارم
این جدول میذارم ( البته قبلا هم گذاشته بودم ) ببین به دردت میخوره؟؟
منم نیمه اول 72 هستم. و سال 90 هم مدرک پیش دانشگاهیم رو گرفتم. تا اونجایی که میدونم سال مشمولیت من سال 90 و سال اعزام من سال 91 هست.
در ضمن یه دفترچه ای توی سایت نظام وظیفه هست میتونی دانلود کنی و بخونیش من این جدولو از همونجا برداشتم.
در ضمن اون مطلب در مورد کد نظام وظیفه هم من گذاشته بودم. بله دفترچه کنکور 91 هم اومده توی سایت سازمان سنجش هست میتونید دانلودش کنید

taylorswift
01-12-2011, 13:40
ببین من در مورد سوال اولت اطلاعی ندارم
این جدول میذارم ( البته قبلا هم گذاشته بودم ) ببین به دردت میخوره؟؟
منم نیمه اول 72 هستم. و سال 90 هم مدرک پیش دانشگاهیم رو گرفتم. تا اونجایی که میدونم سال مشمولیت من سال 90 و سال اعزام من سال 91 هست.
در ضمن یه دفترچه ای توی سایت نظام وظیفه هست میتونی دانلود کنی و بخونیش من این جدولو از همونجا برداشتم.
در ضمن اون مطلب در مورد کد نظام وظیفه هم من گذاشته بودم. بله دفترچه کنکور 91 هم اومده توی سایت سازمان سنجش هست میتونید دانلودش کنید

خیلی ممنون دوست من :11:

ولی تو همین جدول هم نوشته دیپلم و پیش دانشگاهی !!! نگفته دقیقا کدوم !! مثلا من دیپلمم رو دی ماه 89 گرفتم ولی پیش دانشگاهی رو خرداد 90 گرفتم !!! حالا نمیدونم کدوم ستون درسته ! " خرداد " یا " دی ماه " !!!

اگه خرداد باشه که درسته :31: ( سال اعزام داره که واسه من میشه 91 )

ولی اگه دی ماه باشه که سال اعزام نداره و واسه من میشه سال بعد از اخذ دیپلم که یعنی امسال :18:

خدایی می بینین چه قانون هایی تصویب میکنن !! قول میدم اگه پسر یکی از همین قانون گذارها هم بخواد بره سربازی سر ر گم میشه !!! :46:

از مهرداد عزیز خواهش دارم اگه میشه یه نگاه به پست ما هم بندازه :11:

.apm.
01-12-2011, 14:29

ولی تو همین جدول هم نوشته دیپلم و پیش دانشگاهی !!! نگفته دقیقا کدوم !! مثلا من دیپلمم رو دی ماه 89 گرفتم ولی پیش دانشگاهی رو خرداد 90 گرفتم !!! حالا نمیدونم کدوم ستون درسته ! " خرداد " یا " دی ماه " !!!

ولی اگه دی ماه باشه که سال اعزام نداره و واسه من میشه سال بعد از اخذ دیپلم که یعنی امسال :18:

خدایی می بینین چه قانون هایی تصویب میکنن !! قول میدم اگه پسر یکی از همین قانون گذارها هم بخواد بره سربازی سر ر گم میشه !!! :46:

من فکر میکنم منظور آخرین مدرک تحصیلی هست. خوب شمام آخر مدرک تحصیلیتون پیش هست دیگه.
البته باز مطمئن نیستما. چون مال شما بزرگساله اطلاع دقیق ندارم
ایشاالله مشکلتون حل میشه

منظورتون از آقا مهرداد همون کاربر فعال بخش هستن؟؟ پس لطفا یه نگاهی هم به پست من بندازین . چند روز دیگه ثبت نام شروع میشه من دلهره دارم.
لطفااااا:11:

MeMri
01-12-2011, 15:59

سلام به دوست عزیزم (اسمت رو نمی دونم:31:)

کسایی که پیش دانشگاهی داشته باشند طبق پیش دانشگاهی برخورد می شه باهاشون اما کسی فقط دیپلم رو گرفته باشه و ادامه نداده باشه طبق دیپلم باهاش رفتار می شه!اما از زمانی که کنکور برداشته بشه این قانون می شه چهارم دبیرستان ( همون پیش دانشگاهی) !

---------- Post added at 03:57 PM ---------- Previous post was at 03:55 PM ----------

سلام.ذوستان من معافیت تحصیلی دارم.متولد71.ترم اول ازاد
اینطور که تو دفترچه نوشته نمیتونم کنکور 91 بدم.درسته؟
برای کنکور ازاد سال 91 چی؟اونم همین شرایط کنکور سراسای رو داره؟

اگه قانون انصراف رو بردارن کنکور 91 نمی تونی شرکت کنی!عجیب هست اگه این قانون رو بخواهند اجرا کنند بدون هیچ اطلاعی!

---------- Post added at 03:59 PM ---------- Previous post was at 03:57 PM ----------

خواهشا یکی جواب بده من متولد نیمه دوم 70هستم ترم 1 دانشگاه آزاد میتونم بازم کنکور بدم؟؟
مرسی مرسی مرسی مرسی مرسی

در پیغام خصوصی جوابت رو دادم!:46:

به گزارش اداره اجتماعي سازمان وظيفه عمومي ناجا و به نقل از پايگاه اطلاع رساني پليس، سردار ”سيد حميد صدرالسادات“ رئيس سازمان وظيفه عمومي ناجا در گفتگوي اختصاصي با خبرنگاراين پايگاه، در خصوص مراحل تصويب قانون جديد وظيفه عمومي گفت: از سال 88 كه قرار شد در قانون وظيفه عمومي (مصوبه سال 63)، اصلاحاتي بوجود بيايد، اين موضوع در مجلس تحت عنوان ”اصلاحيه قانون خدمت وظيفه عمومي مصوبه سال 63“ مطرح شد.
وي با اشاره به اينكه، قانون اصلاحي، 52 ماده دارد، افزود: اين موضوع در كميسيون هاي مختلف مجلس مطرح شد و در نهايت در سال 88، قانون نهايي در صحن علني مجلس به تصويب رسيد و سپس به شوراي نگهبان فرستاده شد.
سردار صدرالسادات تصريح كرد: يكي از اصلي ترين اشكالاتي كه شوراي نگهبان بر اين قانون گرفت، اخذ نظر مقام معظم رهبري و ستاد كل نيروهاي مسلح در خصوص معافيت ها به خصوص معافيت دو برادري بود كه سرانجام طي توافق انجام شده بين مجلس، ستاد كل و شوراي نگهبان، قرار شد تصميم گيري در اين خصوص به ستاد كل واگذر شود.
رئيس سازمان وظيفه عمومي ناجا در خصوص نظر اين سازمان در اجراي معافيت دو برادري، به خبرنگار پليس گفت: نظر ما براين بود كه اين بند (قانون معافيت دو برادري) در قانون نيايد زيرا با شرايط كنوني، اين قانون در كشور قابل اجرا نيست.
وي در توضيح گفت: در حال حاضر، ميزان مواليد كشورمان يعني كساني كه به سن مشموليت مي رسند در حال كاهش است از طرفي اگر در سال هاي آينده اين معافيت اجرا شود، پيش بيني ما اين است كه سالانه تعداد قابل ملاحظه اي از مشمولان با اجراي اين قانون، معاف مي شوند، بنابراين يا اعزام با مشكل روبرو مي شود و يا بايد طول خدمت سربازي را افزايش دهيم كه اين به صلاح نيست.
به گفته اين مقام انتظامي، در اجراي معافيت سه برادري كه عنايتي از سوي مقام معظم رهبري بود و تا پايان امسال قابل اجرا است، براي نزديك به 460 هزار نفر از مشمولان كارت معافيت از سوي سازمان وظيفه عمومي، صادر شد.
صدرالسادات، خاطرنشان كرد: براساس نظر ستاد كل نيز حداقل تا 10 سال آينده، قانون معافيت دوبرادري قابل اجرا نخواهد بود و درصورتيكه در 10 سال آينده ميزان مواليد افزايش يابد، اين قانون قابل اجرا است كه بعيد به نظر مي رسد.

پ.ن : خیلی جالبه ،قانون می ذارن بعد 10 سال بعد می خوان اجراش کنند:16:

.apm.
01-12-2011, 21:17
آقا مهرداد جواب دوستانو دادی ولی جواب منو نه:41::41:
لطفا :11: من کدوم کدو وارد کنم؟؟؟؟؟؟

یکیم این یعنی چی؟؟؟؟؟؟؟

اگه قانون انصراف رو بردارن کنکور 91 نمی تونی شرکت کنی!عجیب هست اگه این قانون رو بخواهند اجرا کنند بدون هیچ اطلاعی!
مگه قانون انصراف و برداشتن؟؟؟ تو سایتش که چیزی ندیدم من:18:

MeMri
01-12-2011, 23:02
آقا مهرداد جواب دوستانو دادی ولی جواب منو نه:41::41:
لطفا :11: من کدوم کدو وارد کنم؟؟؟؟؟؟

یکیم این یعنی چی؟؟؟؟؟؟؟

مگه قانون انصراف و برداشتن؟؟؟ تو سایتش که چیزی ندیدم من:18:

والا منم بی خبرم!شما از خود سازمان سنجش یا نظام وظیفه بپرس چون واقعا نمی دونم !ممکنه چیزی بگم اشتباه باشه بعدا لعنتش به حساب من بره:11:

.apm.
02-12-2011, 00:00
والا منم بی خبرم!شما از خود سازمان سنجش یا نظام وظیفه بپرس چون واقعا نمی دونم !ممکنه چیزی بگم اشتباه باشه بعدا لعنتش به حساب من بره:11:

الان سایت نظام وظیفه یه نیگا انداختم. یه جا نوشته میتونن انصرافی ها شرکت کنند یه جا نوشته نمی تونن!!! دفترچه سراسری پارسالم نیگا کردم کد 12 ای وجود داشته که برای کسانی بوده که شرایطش مثل منه. ولی تو این دفترچه نیست!!!
اگه بدون اطلاع اینکارو کرده باشن خیلی بی انصافیه. باید یه سال قبل اطلاع میدادن. دیگه هنگ کردم.

taylorswift
02-12-2011, 00:18

"

بله دوست عزیزم .apm. اسم ایشون که خیلی ارادت دارم بهشون مهرداد هستش که خیلی پسر گلیه :11:

داش مهرداد اسم منم پیمان هستش و از آشنایی باهاتون بی نهایت خوشحالم :11:

عزیزم اصل سوالام این پستی که نقل گرفتم هستش :31: خوشحال میشم اگه یه لطفی بکنی و نگاه کنی :20:

اصل منظورم سوال 3 هستش و اینکه کد 4 میگه فارغ التحصیلان پیش دانشگاهی متولد سال 1372 و بعد از آن احتیاجی به برگه اعزام به خدمت ندارند ! ولی اینکه میگه خودشون رو معرفی کنند یعنی چی ؟

ممنون میشم اگه به هر 3 سوالم جواب بدی مهرداد جووون :11:

نادر1368
02-12-2011, 12:32
مرسی از جوابهاتون.
فقط یک اشکال من که کاردانی هستم وضعیت نظام وظیفه کدوم کد رو وارد کنم!پار سال کد 11 بود بدین شکل:

کد 11) فارغ التحصيل دوره كارداني (فوق ديپلم) حداكثر تا 31/6/1390 در رشته هاي تحصيلي غير گروه آموزشي پزشكي، به شرط نداشتن غيبت. لازم به ذكر است كليه فارغ التحصيلان دوره كارداني ضرورت دارد حداكثر در مدت 6 ماه خود را جهت انجام خدمت وظيفه عمومي، به سازمان وظيفه عمومي معرفي نمايند.
تبصره 1- فارغ التحصيلان فوق كه به موقع به خدمت اعزام شده باشند، در صورت نداشتن غيبت، از خدمت ترخيص خواهند شد.
تبصره 2- فارغ التحصيلان دوره كارداني در صورتي مي توانند در مقطع كارشناسي پيوسته شركت نمايند، كه رشته كارشناسي همنام با رشته مقطع كارداني بوده و بتوانند حداكثر طي مدت 4 سال فارغ التحصيل شوند.

اما دفترچه جدید هیچ اشاره ای به کاردانی ها نشده!:41:من الان کدوم کد رو وارد کنم!پارسال باید کد 11 رو وارد می کردم امسال!؟

این کد هم هست!البته نا مربوطه به نظرم!البته در قسمت تذکرات مهم!

سال) كسر خواهد شد.

با این اوصاف برگه اعزام داشته باشم ثبت نام بشم کد چی وارد کنم!اینم دفترچس گمراه شدیم!:13:

.apm.
02-12-2011, 12:56
مرسی از جوابهاتون.
فقط یک اشکال من که کاردانی هستم وضعیت نظام وظیفه کدوم کد رو وارد کنم!پار سال کد 11 بود بدین شکل:

کد 11) فارغ التحصيل دوره كارداني (فوق ديپلم) حداكثر تا 31/6/1390 در رشته هاي تحصيلي غير گروه آموزشي پزشكي، به شرط نداشتن غيبت. لازم به ذكر است كليه فارغ التحصيلان دوره كارداني ضرورت دارد حداكثر در مدت 6 ماه خود را جهت انجام خدمت وظيفه عمومي، به سازمان وظيفه عمومي معرفي نمايند.
تبصره 1- فارغ التحصيلان فوق كه به موقع به خدمت اعزام شده باشند، در صورت نداشتن غيبت، از خدمت ترخيص خواهند شد.
تبصره 2- فارغ التحصيلان دوره كارداني در صورتي مي توانند در مقطع كارشناسي پيوسته شركت نمايند، كه رشته كارشناسي همنام با رشته مقطع كارداني بوده و بتوانند حداكثر طي مدت 4 سال فارغ التحصيل شوند.

اما دفترچه جدید هیچ اشاره ای به کاردانی ها نشده!:41:من الان کدوم کد رو وارد کنم!پارسال باید کد 11 رو وارد می کردم امسال!؟

این کد هم هست!البته نا مربوطه به نظرم!البته در قسمت تذکرات مهم!

سال) كسر خواهد شد.

با این اوصاف برگه اعزام داشته باشم ثبت نام بشم کد چی وارد کنم!اینم دفترچس گمراه شدیم!:13:

امسال دفترچه تو این موارد خیلی ایراد داره. کد 12 هم حذف شده. از قبل هم اطلاعی ندادن معلوم نیست تکلیف ما چی میشه:41:. کسایی که تو تهران زندگی میکنن کاش اعتراض بکنن به این قضیه منظورم مراجعه حضوریه تا بلکه از 16 آذر که ثبت نام شروع میشه یه راه حلی برای این موارد در نظر گیرن

نادر1368
02-12-2011, 13:10
ای داد بر من نشد که!با این اوصاف من نمی دونم چکار کنم اخه!:19:سایت سنجش هم سوالی مطرح کردم ببینم جطور میشه تلفنش هم باید گیر بیارم سوال کنم برم پلیس 10+ هم سوال کنم!:2:

mh_rayaneh
02-12-2011, 14:57
بچه ها من نظام وظیفه پرسیدم.بخش مشاوره.گفتن میتونی کنکور بدی و اگه قبول شدی و شرایطشو داشتی نظام وظیفه معافیتت رو به دانشگاه جدید منتقل میکنه

اما ازشون ک پرسیدم کد وظیفه رو جند بزنم.هنوز جواب ندادن

.apm.
02-12-2011, 18:30
بچه ها من نظام وظیفه پرسیدم.بخش مشاوره.گفتن میتونی کنکور بدی و اگه قبول شدی و شرایطشو داشتی نظام وظیفه معافیتت رو به دانشگاه جدید منتقل میکنه

اما ازشون ک پرسیدم کد وظیفه رو جند بزنم.هنوز جواب ندادن

دوست عزیز شما می خوای بعد ترم اول انصراف بدی؟ یا میخوای نگه داری برای تابستون ؟؟؟

Alireza SM
02-12-2011, 19:21
بچه ها این کد نظام وظیفه برای ثبت نام هیچ اهمیتی نداره . شما هرچی بنویسی قرار نیست جای مهمی ثبت و بررسی بشه
همه چیز موقع ثبت نام در دانشگاه هست

.apm.
02-12-2011, 20:03
بچه ها این کد نظام وظیفه برای ثبت نام هیچ اهمیتی نداره . شما هرچی بنویسی قرار نیست جای مهمی ثبت و بررسی بشه

آقا علیرضا حرف شما درست. ولی نگرانی ما اینه که بعد قبولی تو کنکور مارو ثبت نام نکنن. چون قوانین دفترچه امسال با پارسال فرق میکنه. این تغییر هم بدون اطلاع قبلی بوده. اگه میدونستم اینجور میشه امسال ثبت نام نمیکردم. ولی اونموقع از هر کی پرسیدیم به خاطر سال تولدم گفتن میتونی دوباره کنکور بدی
:41::41::41:

mh_rayaneh
02-12-2011, 20:07
دوست عزیز شما می خوای بعد ترم اول انصراف بدی؟ یا میخوای نگه داری برای تابستون ؟؟؟

اگه کنکور بدم و قبول شم.تابستون انصراف میدم

اما هنوز مطمين نیستم که میتونم کنکور بدم یا نه؟:41:

علیرضا جان من یه سوال تخصصی دارم میشه از شوهر عمتتون که رییس دانشگاه هست بپرسی؟
اگه امکانش هست بگو که برات پست خصوصی کنم

نادر1368
02-12-2011, 20:16

کاش اینطور بود اون موقع این قسمت باید کپی سال قبل بود ولی الان احساس می کنم یک تغییراتی ایجاد شده!خصوصا من که کاردانی هستم کد 11 سال قبل نبودش یعنی فاجعه:31::41:قوانین سفت و سختتر شده حداکثر سنوات تحصیلی یک سال کاهش یافته کاردانی ها باید 4 ساله تموم می کردن الان چی میشه وضعیتشون حیف که از اول راه رو اشتباه رفتم:2:

eshkene
03-12-2011, 12:41
بچه ها کسی نمیدونه کسایی که دانشجو هستند باید چه کدی بزنند؟؟
چرا آخه اینکار کردند
چرا بدون اطلاع قبلی قوانین را عوض کردند من کلی برای امسال سرمایه گذاری کردم

eshkene
03-12-2011, 13:03

این لینکم راجع به قوانین معافیت تحصیلی نظام وظیفه است چیز صریحی نگفته فقط سوال5 یکم شک بر انگیزه

.apm.
03-12-2011, 16:08
من نمیدونم کدوم یک از دو مطلب پایین درسته؟؟ اگه به سایت سازمان وظیفه رفته باشین تو قسمت اخبار دو قسمت وجود داره. این مطلبی که پایین گذاشتم مربوط به قسمت دسترسی سریع هست

ضوابط ثبت نام مشمولان در دانشگاه ها وموسسات آموزش عالي

1- متولدين 1372 به شرط اخذ ديپلم و پيش دانشگاهي به صورت حضوري يا غيرحضوري.

2- متولدين سال 1371 به شرط اخذ ديپلم و پيش دانشگاهي به صورت حضوري.

تبصره- متولدين نيمه دوم سال 1371 كه ديپلم يا پيش دانشگاهي را به صورت غيرحضوري اخذ كرده باشند نيز مجاز به تحصيل مي باشند.

3- متولدين نيمه دوم سال 1370 به شريط اخذ ديپلم يا پيش دانشگاهي به صورت حضوري.

4- فارغ التحصيلان ديپلم يا پيش دانشگاهي متولدين سال هاي قبل مشروط بر آنكه ديپلم شاخه هاي فني-حرفه اي و كارودانش را حداكثر تا پايان 22 سالگي و پيش دانشگاهي را تا پايان 24 سالگي به اتمام رسانده باشند.

5- دارندگان برگ اعزام بدون غيبت مشروط بر آنكه موعد اعزام آنان 18/7/90 به بعد باشد.

6- دانشجويان انصرافي، ترك تحصيل و اخراج از دانشگاه مجاز به ثبت نام نيستند.

تبصره- مشمولاني كه تا پايان سال اعزام از تحصيل انصراف داده باشند مشروط بر آن كه فاقد غيبت باشند مجاز به ثبت نام خواهند بود.

7- فارغ التحصيلان مقاطع دانشگاهي با رعايت شروط ذيل مجاز به ثبت نام مي باشند.

الف: از زمان فراغت از تحصيل آنان بيش از 6 ماه نگذشته باشد.

ب: در مقطع تحصيلي قبلي سقف سنوات تحصيلي را رعايت كرده باشند.

تبصره- سنوات تحصيلي مشمولان از مهرماه سال اعزام محاسبه خواهد شد.

8- دانشجويان داريا معافيت تحصيلي كه در آزمون مجدد شركت كرده اند با شرايط ذيل مجاز به ثبت نام مي باشند:

الف: در مقاطع كارداني، كارشناسي ناپيوسته و كارشناسي ارشد ناپيوسته حداكثر 2 نيم سال و در مقاطع كارشناسي پيوسته، كارشناسي ارشد پيوسته و دكترا (تخصصي و حرفه اي) حداكثر 4 نيم سال از شروع به تحصيل آنها نگذشته باشد.

ب: مقطع جديد از مقطع در حال تحصيل پايين تر نباشد.

پ: از زمان انصراف مقطع قبلي تا اشتغال به تحصيل در مقطع جديد بيش از 1 ماه سپري نشده باشد.

ت: هنگام شركت در آزمون داراي معافيت تحصيلي باشد.

تبصره- معافيت تحصيلي اين گونه مشمولان با درخواست دانشگاه ثانويه، توسط دانشگاه اوليه به دانشگاه جديد ارسال خواهد شد.

9- دانشجويان مقاطع كارشناسي و بالاتر پيوسته كه با اخذ مدرك كارداني فارغ التحصيل شده اند تا پايان خدمت دوره ضرورت مجاز به تحصيل نيستند.

10- فارغ التحصيلان مقطع كارداني مجاز به شروع تحصيل در مقطع كارشناسي پيوسته نيستند مگر در رشته هاي هم نام با مقطع كارداني كه در اين صورت بايد تحصيل كارشناسي را حداكثر طي مدت 4 سال به اتمام برسانند.

11- سربازان در حين خدمت مجاز به تحصيل در دانشگاه نمي باشند مگر با ارائه مجوز صادره از سوي وظيفه عمومي محل اعزام به خدمت.

12- سربازاني كه خدمت آنان حداكثر تا 30/11/90 به اتمام مي رسد و شروع به تحصيل آنان در نيم سال دوم سال 90-91 مي باشد، مي توانند از اول مهرماه ثبت نام نمايند ليكن اشتغال به تحصيل آنان منوط به ارائه كارت پايان خدمت خواهد بود.

13- دارندگان كارت پايان خدمت و معافيت دائم.

14- متولدين شهريور 1340 و قبل از آن نيازي به مجوز وظيفه عمومي ندارند.

15- دارندگان معافيت موقت بدون غيبت در مدت اعتبار آن.

16- كاركنان نيروهاي مسلح و متعهدين خدمت در سازمان هاي دولتي با ارائه موافقت نامه سازمان مربوط مبني بر موافقت با تحصيل.

17- ثبت نام طلاب حوزه هاي علميه با ارائه گواهي اشتغال به تحصيل از حوزه مربوط كه داراي شماره معافيت تحصيلي باشد. بديهي است دانشگاه ها براي اين گونه مشمولان معافيت تحصيلي درخواست نخواهند كرد. ليكن آنان موظفند براي ثبت نام در هر نيم سال تحصيلي، گواهي مربوط را از حوزه علميه دريافت و ارائه نمايند.

اینم کدش

این هم تو قسمت اخبار وقتی رو کلمه بیشتر کلیک کنید میتونید ببینید

به گزارش اداره اجتماعي سازمان وظيفه عمومي ناجا، معاون مشمولان و امور معافيت هاي سازمان «سرهنگ محمدرضا اكبرحلوايي» ضوابط ثبت نام مشمولان در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالي در سال جاري را بدين شرح بيان نمود.

بر اساس ضوابط ثبت نام فارغ التحصيلان ديپلم و پيش دانشگاهي در دانشگاه ها متولدين سال 72 به شرط اخذ ديپلم و پيش دانشگاهي به صورت حضوري و يا غيرحضوري، متولدين سال 71 به شرط اخذ ديپلم و پيش دانشگاهي به صورت حضوري، متولدين نيمه دوم سال 71 در صورت اخذ ديپلم يا پيش دانشگاهي به صورت حضوري يا غيرحضوري و متولدين نيمه دوم سال 1370 به شرط اخذ ديپلم و پيش دانشگاهي به صورت حضوري مجاز به ادامه تحصيل مي باشند.

او همچنين در ادامه افزود: فارغ التحصيلان ديپلم يا پيش دانشگاهي متولدين سال هاي قبل مشروط بر آنكه ديپلم فني وحرفه اي و كارودانش را حداكثر تا پايان 22 سالگي و پيش دانشگاهي را تا پايان 24 سالگي به اتمام رسانده باشند مجاز به ادامه تحصيل مي باشند.

وي همچنين در ادامه تشريح ضوابط ثبت نام فارغ التحصيلان ديپلم و پيش دانشگاهي خاطر نشان كرد: دارندگان برگ اعزام بدون غيبت مشروط بر آنكه موعد اعزام آنان هيجدهم مهرماه 1390به بعد باشد و همچنين دارندگان معافيت موقت بدون غيبت مجاز به ادامه تحصيل مي باشند.

سرهنگ حلوايي گفت: فارغ التحصيلان مقاطع دانشگاهي در صورتي كه از زمان فراغت از تحصيل آنان بيش از 6 ماه نگذشته باشد، و در مقطع تحصيلي قبلي سقف سنوات تحصيلي را رعايت كرده باشند، مجاز به ثبت نام در دانشگاه ها و موسسات‌آموزش عالي مي باشند.

معاون مشمولان و امور معافيت هاي سازمان افزود: دانشجويان انصرافي، ترك تحصيل و اخراجي از دانشگاه ها مجاز به ثبت نام نيستند. و همچنين دانشجويان مقاطع كارشناسي پيوسته و بالاتر كه با اخذ مدرك كارداني فارغ التحصيل شده اند به دليل استفاده از معافيت تحصيلي مقطع بالاتر به عنوان اخراج يا انصراف از تحصيل محسوب شده تا پايان خدمت دوره ضرورت مجاز به تحصيل نيستند.

اوهمچنين ادامه داد: فارغ التحصيلان مقطع كارداني مجاز به ادامه تحصيل در مقطع كارشناسي پيوسته نيستند مگر در رشته هاي هم نام با مقطع كارداني كه در اين صورت بايد تحصيل كارشناسي را حداكثر طي مدت 4 سال به اتمام برسانند.

وي به ضوابط ادامه تحصيل سربازان در حين خدمت نيز اشاره نمود و گفت: سربازان در حين خدمت مجاز به تحصيل در دانشگاه نمي باشند مگر با ارائه مجوز صادره از سوي وظيفه عمومي محل اعزام و ترخيص از خدمت. همچنين سربازاني كه خدمت آنان حداكثر تا سي ام بهمن ماه 1390 به اتمام مي رسد و شروع به تحصيل آنان در نيم سال دوم سال 90-91 مي باشد، مي توانند از اول مهرماه سال جاري ثبت نام نمايند ليكن اشتغال به تحصيل آنان منوط به ارائه كارت پايان خدمت خواهد بود.

درپايان وي افزود: دارندگان كارت پايان خدمت و معافيت دائم و همچنين، متولدين شهريور 1340 و قبل از آن نيازي به اخذ مجوز از واحدهاي وظيفه عمومي ندارند.

اینم کدش

تاریخ هم نزده تا بدونیم اصلا کدوم یک از این دو خبر آخرین خبره. البته تو دفترچه 91 فکر کنم مطلب پایینی رو نوشته باشند. واقعا گیج شدم. متاسفانه تا اموروزم نتونستم برم نظام وظیفه بپرسم!!
اگه واقعا همچین تصمیمی گرفته باشند باید حداقل زمان اعلام نتایج 90 اطلاع میدادند تا ما هم اون موقع یه تصمیم قطعی میگرفتیم.

من امیدوارم تا اتمام ثبت نام کنکور یه فکری به حال ما بکنن

نادر1368
03-12-2011, 22:08
- فارغ التحصيلان مقطع كارداني مجاز به شروع تحصيل در مقطع كارشناسي پيوسته نيستند مگر در رشته هاي هم نام با مقطع كارداني كه در اين صورت بايد تحصيل كارشناسي را حداكثر طي مدت 4 سال به اتمام برسانند.
سلامت باشی همینه!مشکل من همینه تو دفترچه گمراه کننده ازمون سراسری 91 این رو ننوشته کدش چیه!

من با سنجش تماس گرفتم طرف هیچی نمی فهمید زد اون قسمت مقررات رو خوند دیدم شعورش به این حرفا قد نمی ده که علاج کارم باشه کاش تهران بودم!من الکی یه کدی رو میزنم هر چه بادا باد:13:

آیا من فارغ النحصیل کاردانی پیوسته می توانم با برگه اعزام بدون غیبت در دانشگاه ثبت نام کنم!؟

Sub007
03-12-2011, 22:53
آیا من فارغ النحصیل کاردانی پیوسته می توانم با برگه اعزام بدون غیبت در دانشگاه ثبت نام کنم!؟

بله میتونین.:20:

taylorswift
04-12-2011, 00:05
سلام خدمت دوست عزیزم .apm. , عزیز شرمنده میخوام یه جسارتی کنم :31:

میتونم بپرسم شما اگه متولد 72 هستید چرا دانشگاه ثبت نام کردید ؟! واسم سوال شده , فکر کردم شاید دلیلی داره که اینکار رو انجام دادید :20:

خواستم اگه مشکلی هست واسه ثبت نام متولدین فارغ التحصیل 1372 , منم بدونم

ببخشید واسه جسارتی که داشتم , میتونید جواب ندید :11:

.apm.
04-12-2011, 12:57
سلام خدمت دوست عزیزم .apm. , عزیز شرمنده میخوام یه جسارتی کنم :31:

میتونم بپرسم شما اگه متولد 72 هستید چرا دانشگاه ثبت نام کردید ؟! واسم سوال شده , فکر کردم شاید دلیلی داره که اینکار رو انجام دادید :20:

خواستم اگه مشکلی هست واسه ثبت نام متولدین فارغ التحصیل 1372 , منم بدونم

ببخشید واسه جسارتی که داشتم , میتونید جواب ندید :11:

سلام.
نه عزیز مشکلی برای ثبت نام متولدین 72 وجود نداره. من اشتباه کردم:9: الکی خودمو انداختم تو دردسر. البته تا قبل اومدن دفترچه فکر نمی کردم مشکلی پیش بیاد ولی از شانس من:41:
امیدوارم مشکل من و دوستان دیگه هر چه سریعتر حل بشه

eshkene
04-12-2011, 13:38
بچه من امروز رفتم نظام وظیف حضوری پرسیدم
گفتش که کسایی که دانشگاه میرند مشکلی ندارند از قسمت نظام وظیفه پرسیدم
گفت همون قانون قبلی هست و اشتباه چاپ شده میخواند اصلاحش کنن
بعد پرسیدم کدوم کد بزنیم
گفتش کد6

نادر1368
04-12-2011, 13:52
بچه من امروز رفتم نظام وظیف حضوری پرسیدم
گفتش که کسایی که دانشگاه میرند مشکلی ندارند از قسمت نظام وظیفه پرسیدم
گفت همون قانون قبلی هست و اشتباه چاپ شده میخواند اصلاحش کنن
بعد پرسیدم کدوم کد بزنیم
گفتش کد6

کی قراره اصلاح کنن؟من که فارغ التحصیل کاردانی هستم هم این کد رو بزنم؟!

mh_rayaneh
04-12-2011, 14:00
قربونت برم اشکنه:10: من که میدونستم مشکلی نداریم.میدونید که؟؟؟؟؟؟:5::10:

ولی حالا یه سوال دیگه
ما که معافیت تحصیلی داریم.وقتی میخان معافیتمونو منتقل کنن به مدارک پیش دانشگاهی مونم کار دارن؟به اینکه حضوری خوندیم یا غیر حضوری؟؟؟
اخه من غیر حضوری خوندم.ولی پلیس +10 موقع فرستادن مدارکم برای اعزام به خدمت مدرک پیشدانشگاهیمو حضوری درج کرد
دانشگاه هم میدونه غیر حضوری خوندم.

حالا امکان داره سال دیگه بفهمن؟

eshkene
04-12-2011, 14:58
قربونت برم اشکنه:10: من که میدونستم مشکلی نداریم.میدونید که؟؟؟؟؟؟:5::10:

ولی حالا یه سوال دیگه
ما که معافیت تحصیلی داریم.وقتی میخان معافیتمونو منتقل کنن به مدارک پیش دانشگاهی مونم کار دارن؟به اینکه حضوری خوندیم یا غیر حضوری؟؟؟
اخه من غیر حضوری خوندم.ولی پلیس +10 موقع فرستادن مدارکم برای اعزام به خدمت مدرک پیشدانشگاهیمو حضوری درج کرد
دانشگاه هم میدونه غیر حضوری خوندم.

حالا امکان داره سال دیگه بفهمن؟

الان تو دانشجو هستی و نعیین وظعیت مشمولیتت به دانشگاه ربط داره نه پیش دانشگاهی
بعد اینکه قبول شدی یه دانشگاه دیگه معافیت تحصیلیتا انتقال میدی به اون دانشگاه ولی نباید الان از دانشگاه انصراف بدی الان

---------- Post added at 03:58 PM ---------- Previous post was at 03:56 PM ----------

کی قراره اصلاح کنن؟من که فارغ التحصیل کاردانی هستم هم این کد رو بزنم؟!

کد 6 واسه کسایی هست که دانشجو هستند و مدرک ندارند
برای رشته های کاردانی نباید بیش تر دو ترم گذشته باشه و کارشناسی بیشتر 4 ترم تحصیلی این قانون شامل این افراد میشه که تا قبل کنکور ترم4 کارشناسی باشندو کاردانی ترم 2

.apm.
04-12-2011, 15:18
مرسی اشکنه. کد 4 و 6 که شبیه همند. من کد 4 رو بزنم یا 6 رو؟؟ من متولد 72 هستم و الان دانشجوی ترم اول

Alireza SM
04-12-2011, 15:22
بچه ها زیاد به این کد گیر ندین ؛ هیچ اهمیتی نداره چه کدی بزنین

نادر1368
04-12-2011, 16:44
الان تو دانشجو هستی و نعیین وظعیت مشمولیتت به دانشگاه ربط داره نه پیش دانشگاهی
بعد اینکه قبول شدی یه دانشگاه دیگه معافیت تحصیلیتا انتقال میدی به اون دانشگاه ولی نباید الان از دانشگاه انصراف بدی الان

---------- Post added at 03:58 PM ---------- Previous post was at 03:56 PM ----------

کد 6 واسه کسایی هست که دانشجو هستند و مدرک ندارند
برای رشته های کاردانی نباید بیش تر دو ترم گذشته باشه و کارشناسی بیشتر 4 ترم تحصیلی این قانون شامل این افراد میشه که تا قبل کنکور ترم4 کارشناسی باشندو کاردانی ترم 2

:eh::9::37:با این اوصاف من کد 5 رو میزنم خود دفترچه نوشته یا دیلپم نظام قدیم یا پیش دانشگاهی یا مدرک کاردانی پیوسته اموزشکده های فنی پارسال کد 11 بود امسال قاطی کردن در هر صورت من تلاشم رو کردم و دارم ادامه میدم فوقش میرم خدمت بهترین دوران زندگی:27:البته قبولی مهمه اینا همش حواشی هستن!

eshkene
04-12-2011, 21:44
مرسی اشکنه. کد 4 و 6 که شبیه همند. من کد 4 رو بزنم یا 6 رو؟؟ من متولد 72 هستم و الان دانشجوی ترم اول

کسایی که دانشجوی کارشناسی پیوسته هستند و ترم 1 هستند کد6

RezaPhoenix
06-12-2011, 22:43
سلام دوستان من متولد 15 شهریور 71 هستم الان دانشجوی ترم یکه دانشگاه ازادم ولی مرخصی گرفتم
الان واسه ثبت نام کنکور 91 کدوم کد رو باید بزنم؟
باید برم سربازی؟ چکار کنم که نرم سربازی؟خه از اول سال کلی درس خوندم
خواهش می کنم راه درستو بهم نشون بدین
دارم از استرس میمیرم:41::37:

mh_rayaneh
07-12-2011, 01:01
سلام دوستان من متولد 15 شهریور 71 هستم الان دانشجوی ترم یکه دانشگاه ازادم ولی مرخصی گرفتم

یه پست بالاتر توضیح دادن عزیز
کد 6 رو باید بزنی
اگه معافیت تحصیلی داری.سربازیه ... ه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

AmirSAMSUNG
07-12-2011, 01:12

خوب مرخصی گرفتی... یعنی معاف تحصیلی هستی! مشکلی نداری.

کدم نمیدونم خداییش از دوستان متخصص در امر کد بپرس :41:

RezaPhoenix
07-12-2011, 11:00
یه پست بالاتر توضیح دادن عزیز
کد 6 رو باید بزنی
اگه معافیت تحصیلی داری.سربازیه ... ه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
منظورتون چیه سربازیه یعنی اگه معافیت تحصیلی دارم باید برم سربازی؟
یه سوال دیگه اینکه نمی دونم که باید بعد از کنکور و اعلام نتایج انصراف بدم یا تا اخر امسال
اینم اگه یکی بهم بگه ممنون میشم
با تشکر مجدد:11::11:

mh_rayaneh
07-12-2011, 11:26
اگه معافیت تحصیلی داری.سربازی نمیری دیگه
ایشالا سال دیگه که نتایج اومد و قبول شدی.میری انصراف میدی
نگران نباش منم مثل خودتم:10:

نادر1368
07-12-2011, 13:24
منم هنوزم مرددم کدوم کد رو بزنم!الکی یکی رو باید بزنیم بره!چون فکر نکنم انچنان سفت و سخت بگیرن البته شرایط و ضوابط اساسی هم باید رعایت بشه!

RezaPhoenix
07-12-2011, 15:03
اگه معافیت تحصیلی داری.سربازی نمیری دیگه
ایشالا سال دیگه که نتایج اومد و قبول شدی.میری انصراف میدی
نگران نباش منم مثل خودتم:10:
اقا بازم ممنون از راهنماییت

یه ادمیو از استرس نجات دادی ثواب داره:11:
ایشالا هم تو کنکور تک رقمی شی:31:

.apm.
07-12-2011, 15:10
سایت سنجش یه قسمتی هست " اصلاحات دفترچه" فعلا فعال نیست. شاید اون قسمت و فعال کنن و در این مورد یه توضیحی بدن. امیدوارم

eshkene
07-12-2011, 16:07
زمان انصرافت تا ثبت نامت در دانشگاهی بعدب نباید بیشتر یک ماه بشه

matlabdoni
07-12-2011, 19:06
اگر بار گران بودیم ما رفتیم........بقیه شو نمیدونم.

من متولد 4 / اذر /71 هستم فردا میخوام برم دفترچه رو برای سربازی ارسال کنم.میخوام بدونم جریان غیر حضوری و حضوری وکد اینا چیه؟اگه بخوام (نمیدونم تو این فرم هم هست یا نه) پر کنم چگونه باید پر کنم؟

در ضمن میشه راهنمایی کنید.ایا تو همون اداره پست بعد از اینکه دفترچه را پر کردم باید تحویل آقاهه بدهم یا باید برم پلیس +10 و ....؟

من برای مدارک پزشکی که شاید معاف شوم هنوز اقدام نکردم مشکلی نیست؟

لطفا راهنمایی کنید.

ahad_judo
07-12-2011, 19:37
اگر بار گران بودیم ما رفتیم........بقیه شو نمیدونم.

من متولد 4 / اذر /71 هستم فردا میخوام برم دفترچه رو برای سربازی ارسال کنم.میخوام بدونم جریان غیر حضوری و حضوری وکد اینا چیه؟اگه بخوام (نمیدونم تو این فرم هم هست یا نه) پر کنم چگونه باید پر کنم؟

در ضمن میشه راهنمایی کنید.ایا تو همون اداره پست بعد از اینکه دفترچه را پر کردم باید تحویل آقاهه بدهم یا باید برم پلیس +10 و ....؟

من برای مدارک پزشکی که شاید معاف شوم هنوز اقدام نکردم مشکلی نیست؟

لطفا راهنمایی کنید.
دوست عزیز مدارکت رو پر کن.عکس ها رو هم بچسبون.
واکسن ها رو برو بزن و پیش دکتر معتمد پلیس+10 جهت پر کردن یکی از فرم ها بود.
یک شماره حساب سپه هم باید داشته باشی.
از کل مدارکت هم یه کپی بگیر.
همگی رو ببر پلیس+10 تا ثبت کارات همون روز انجام شه.

در ضمن هر وقت که دلت بخواد میتونی برای پزشکی اقدام کنی.ولی اگر زودتر باشه بهتر.

matlabdoni
07-12-2011, 20:27
دوست عزیز ممنون.اما من میخوام کنکور بدم و مهر 91 به دانشگاه برم.فعلا قصد سربازی ندارم فقط میخوام بفرستم که برای دانشگاه غیبت نخورم.حالا به نظر شما باید برم واکسن بزنم یا برم پلیس 10+ ؟؟لطفا راهنمایی کنید.

نیازی به این کارا هست یا نه؟
ممنون

eshkene
07-12-2011, 20:52
دوست عزیز ممنون.اما من میخوام کنکور بدم و مهر 91 به دانشگاه برم.فعلا قصد سربازی ندارم فقط میخوام بفرستم که برای دانشگاه غیبت نخورم.حالا به نظر شما باید برم واکسن بزنم یا برم پلیس 10+ ؟؟لطفا راهنمایی کنید.

نیازی به این کارا هست یا نه؟
ممنون

بله باید واکسن بزنید همه کارا بکنید
بعد اعزامتون میوفته 18دی سال 91
که برگه شهریور ماه میبرید دانشگاه برای ثبت نام که بعد ثبت نام اعزامتون لغو میشه

taylorswift
08-12-2011, 02:56
سلام به همه عزیزان

متولدین سال 1372 که فارغ التحصیل شدن و برگه اعزام به خدمت هم ندارند ( خرداد 90 فرغ التحصیل شدم ) کدوم کد رو باید بزنن ؟!

ممنون میشم راهنمایی کنید (دفترچه لازم که نیست نه ؟!! )

matlabdoni
08-12-2011, 08:32
اگه امروز همه ی کارهام برای نظام وظیفه انجام نشد مشکلی نیست شنبه انجام بدم؟اغیبت که نمی خورم؟آخه نوشته 18 اذر

در ضمن فردی که معاف میشه اونم باید واکسن بزنه دیگه؟

برای پر کردن فرم ها باید برم پست یا پلیس +10 ؟

.apm.
08-12-2011, 10:16
سلام به همه عزیزان

متولدین سال 1372 که فارغ التحصیل شدن و برگه اعزام به خدمت هم ندارند ( خرداد 90 فرغ التحصیل شدم ) کدوم کد رو باید بزنن ؟!

ممنون میشم راهنمایی کنید (دفترچه لازم که نیست نه ؟!! )

كد 4) فارغ التحصيلان و دان ش آموزان سال آخر دوره متوسط ه روزان ه بزرگسالان و آموزش از راه دور و همچنين فارغ التحصيلان دوره پيش دانشگاهي و دان شآموزان دوره پيش دانشگاهي نظام جديد آموزش متوسطه متولد سا ل 1372 و بعد از آ ن.
تبصره - اين افراد براي ثبت نام و شركت در آزمون سراسري سال 1391 احتياجي به اخذ برگ ه آماده ب ه خدمت ندارند ، ولي لازم است در تاريخي كه توسط سازمان وظيفه عمومي ناجا اعلام مي گردد، خود را معرفي نمايند.

سلام
با توجه به نوشته بالا و تا اونجایی که من میدونم کد 4 رو باید وارد کنید.
تو قسمت تبصره هم نوشته که "در تاريخي كه توسط سازمان وظيفه عمومي ناجا اعلام مي گردد" خوب با توجه به تاریخ تولد شما ( که حتما نیمه اول هستین) تا 18 آذر 91 وقت دارین تا خودتونو معرفی کنید. و ایشاالله تا اونموقع هم کنکور قبول میشین و دیگه نیازی نیست خودتونو معرفی کنید.
البته اگه اشتباه نکنم شکا قبلا در مورد ضمن سال و بزرگسال و .... یه چیزایی نوشته بودین . من در اون مورد اطلاعی ندارم

اطلاعات من در این حد بود. حالا نمی دونم تا چه حد درسته:20:

Переклад не
08-12-2011, 10:26
بچه ها من دانشجوی سال دوم ترم 5 ام و متولد 69 و کارشناسی پیوسته
باید کی مشرف بشم؟:دی

.apm.
08-12-2011, 10:55
بچه ها این فایل صوتی که من میذارم مربوط میشه به برنامه گزینه برتر که موضوعش در مورد سربازی هست.
تاریخش فکر کنم مهر ماه 90 باشه

امروز بابام رفته بود نظام وظیفه. سرهنگه گفته چون تاریخ تولد من نیمه اول 72 هست. حتی اگه بعد انصرافم خودمو معرفی نکنم و دفترچه نگیرم ایرادی نداره. شرایطم مثل کسیه که امسال پشت کنکوره و تو دانشگاه ثبت نام نکرده. :18::18::18: یعنی دیگه کلا من قاطی کردم. 10+ یه چیز میگه سازمان یه چیز دیگه.:23::23:
در مورد کد گفته که مربوط به سنجش میشه ما اطلاعی نداریم.:19:

matlabdoni
08-12-2011, 11:24
تو را خدا یکی منو زاهنمایی کنه.
من رفتم ÷ست دفترچه راهنمای نظام وظیفه را گرفتم.حالا باید چی کار کنم؟ایا باید تو همون دفترچه مشخصات خودمو پر کنم و وقتی پر کردم باید کجا ببرم؟الان میخوام برم واکسن بزنم باید دفترچه را هم ببرم؟

تو دفترچه نوشته نیم 3 ماهه باید دفترچه را ارسال کنند.من متولد 71.اذر 4 هستم.زود نیست؟

یه سوال دیگه من امروز نمی تونم به کارهام برسم.غیبت نخورم؟

.apm.
08-12-2011, 11:32
اگه امروز همه ی کارهام برای نظام وظیفه انجام نشد مشکلی نیست شنبه انجام بدم؟اغیبت که نمی خورم؟آخه نوشته 18 اذر

در ضمن فردی که معاف میشه اونم باید واکسن بزنه دیگه؟

برای پر کردن فرم ها باید برم پست یا پلیس +10 ؟

دوست عزیز کجا نوشته 18 آذر؟؟

تو را خدا یکی منو زاهنمایی کنه.
من رفتم ÷ست دفترچه راهنمای نظام وظیفه را گرفتم.حالا باید چی کار کنم؟ایا باید تو همون دفترچه مشخصات خودمو پر کنم و وقتی پر کردم باید کجا ببرم؟الان میخوام برم واکسن بزنم باید دفترچه را هم ببرم؟

تو دفترچه نوشته نیم 3 ماهه باید دفترچه را ارسال کنند.من متولد 71.اذر 4 هستم.زود نیست؟

یه سوال دیگه من امروز نمی تونم به کارهام برسم.غیبت نخورم؟

تا اونجایی که من میدونم چون شما متولد سه ماه سوم سال هستین تا 18 دی امسال فرصت دارین خودتونو معرفی کنید

taylorswift
08-12-2011, 15:18
كد 4) فارغ التحصيلان و دان ش آموزان سال آخر دوره متوسط ه روزان ه بزرگسالان و آموزش از راه دور و همچنين فارغ التحصيلان دوره پيش دانشگاهي و دان شآموزان دوره پيش دانشگاهي نظام جديد آموزش متوسطه متولد سا ل 1372 و بعد از آ ن.
تبصره - اين افراد براي ثبت نام و شركت در آزمون سراسري سال 1391 احتياجي به اخذ برگ ه آماده ب ه خدمت ندارند ، ولي لازم است در تاريخي كه توسط سازمان وظيفه عمومي ناجا اعلام مي گردد، خود را معرفي نمايند.

سلام
با توجه به نوشته بالا و تا اونجایی که من میدونم کد 4 رو باید وارد کنید.
تو قسمت تبصره هم نوشته که "در تاريخي كه توسط سازمان وظيفه عمومي ناجا اعلام مي گردد" خوب با توجه به تاریخ تولد شما ( که حتما نیمه اول هستین) تا 18 آذر 91 وقت دارین تا خودتونو معرفی کنید. و ایشاالله تا اونموقع هم کنکور قبول میشین و دیگه نیازی نیست خودتونو معرفی کنید.
البته اگه اشتباه نکنم شکا قبلا در مورد ضمن سال و بزرگسال و .... یه چیزایی نوشته بودین . من در اون مورد اطلاعی ندارم

اطلاعات من در این حد بود. حالا نمی دونم تا چه حد درسته:20:

درسته , من بزرگسالان درس خوندم ولی تو دفترچه هم کامل گفته که 72 فرقی نمیکنه بزرگسال و آموزش از راه دور و ...

فقط قسمتی که گفته در تاریخ مشخص شده خود را معرفی کنند یکی نگرانم کرده ! آخه بعضی از دوستام میگن باید همون ماهی که به دنیا اوومدی (خرداد) دفترچه رو پست کنی !

موندم چیکار کنم ! :20:

eshkene
08-12-2011, 15:26
این لینک ثبت نام وضعیت مشمولان میباشد

.apm.
08-12-2011, 17:11
این لینک ثبت نام وضعیت مشمولان میباشد

اشکنه سایت سازمان نظام وظیفه تو قسمت اخبار هم این مطلب زیر هم وجود داره.

کدوم معتبره ؟ مشخص نیست:41:

.apm.
08-12-2011, 17:20

درسته , من بزرگسالان درس خوندم ولی تو دفترچه هم کامل گفته که 72 فرقی نمیکنه بزرگسال و آموزش از راه دور و ...

فقط قسمتی که گفته در تاریخ مشخص شده خود را معرفی کنند یکی نگرانم کرده ! آخه بعضی از دوستام میگن باید همون ماهی که به دنیا اوومدی (خرداد) دفترچه رو پست کنی !

موندم چیکار کنم ! :20:

خواهش میکنم
آهان پس شما سه ماهه اول سال هستین. من فکر کردم سه ماه دوم سالین
نمیدونم اون فایل صوتی رو گوش کردی یانه! تا اونجایی که میدونم و با توجه به جدول مهلت معرفی که حتما یادتون هست تا 18 آبان سال 91 وقت داری. حالا اینکه بعضی از دوستان میگن ماه تولدتون مهمه اونو من نمی دونم

MeMri
08-12-2011, 20:37
سلام به همه دوستان،

من اونطوری که جویا شدم از نظام وظیفه اینطور هست که اون کد امسال درج نشده یعنی چاپ نشده و ایراد از دفترچه اس وگرنه نظام وظیفه هیچ گونه اخباری برای حذف این قانون نذاشته و قانون پابرجاس!هر کدی رو خواستید بزنید ،اهمیتی نداره موقع ثبت نام :46:

matlabdoni
10-12-2011, 20:08
آقا من دفترچه راهنمای نظام وظیفه را گرفتم.
تقریبا 8 برگه هست که آخرای دفترچه باید پر بشه.نمی دونم کدام هاش مربوط به من میشه!ایا باید همش پر بشه؟

ایا در پایان باید دفترچه را به پلیس +10 بدهم؟مدارک پزشکی را باید چگونه ارائه بدهم؟

لطفا راهنماییم کنید من نمی دونم چی کار کنم؟
در برگه شماره 3(مشخصات بستگان مشمول) مربوط به چیه؟ایا باید حتما پر کنم؟

عکس هامو خودم باید بچسبانم؟تو همون دفترچه راهنمای وظیفه برگه شماره 1 ؟؟؟
منتظر جواب وستان گل هستم.لطفا زودتر همه جوابمو بدید چون باید فردا کارهاشو بکنم.

مرسی

Sub007
10-12-2011, 21:06
آقا من دفترچه راهنمای نظام وظیفه را گرفتم.
تقریبا 8 برگه هست که آخرای دفترچه باید پر بشه.نمی دونم کدام هاش مربوط به من میشه!ایا باید همش پر بشه؟

ایا در پایان باید دفترچه را به پلیس +10 بدهم؟مدارک پزشکی را باید چگونه ارائه بدهم؟

لطفا راهنماییم کنید من نمی دونم چی کار کنم؟
در برگه شماره 3(مشخصات بستگان مشمول) مربوط به چیه؟ایا باید حتما پر کنم؟

عکس هامو خودم باید بچسبانم؟تو همون دفترچه راهنمای وظیفه برگه شماره 1 ؟؟؟
منتظر جواب وستان گل هستم.لطفا زودتر همه جوابمو بدید چون باید فردا کارهاشو بکنم.

مرسی

به نظرم بهتره اول دفترچه رو بخونین.چون خودش گفته که هر برگه برای چیه و چطوری پر بشه.:20:

matlabdoni
10-12-2011, 21:31
ممنون.در این فاصله یه نگاهی انداختم و من فقط باید برگه 1 را پر کنم و برگه 2 هم توسط پزشک.

اما به جواب چند تا سوالم هنوز نرسیدم:
منظور از حضوری یا غیر حضوری در اعزام چی هست؟(در دانستنش شک دارم)

و اینکه عکس های تمام رخ را خودم باید تو همون برگه های 1و 2 بچسبونم؟
و یه سوال دیگه:برای مافیت پزشکی باید خودم از طریق پلیس +10 اقدام کنم یا تو مهمون دفترچه (برگه شماره 2) اقدام میشه؟(خواهشا اینجا را راهنمایی کنید)

mohsen1992
10-12-2011, 21:43
سلام بچه ها

این جانب بدبخت روزگار:(

من ترم 5هستم / میخواستم امسال کنکور بدم که میبینم نمیشه و باید انصراف بدم و برم واسه سربازی :(

بچه ها من چه بکنم.
1.میتونم امسال کنکور بدم یا نه؟
2.به مشکل سربازی نمیخورم برای نام وظیفه؟
3.اگر من ترم نیمسال دوم را مرخصی بگیرم و کنکورا بخونم و بعد دانشگاه بیارم باز میشه یا نه؟

4.من انصراف بدم از دانشگاه میشه بعد ارسال دفترچه / کنکور بدم و هروقت اوردم کنکورا برم دانشگاه یا باید برم سربازی و اگر اوردم بعد برم دانشگاه.

5.تورا خدا یه راهی جلوم بگذارید که دارم دیونه میشم.

و در اخر:

سرنوشت:ننوشت

گرنوشت,بد نوشت

باور کن نمی توان, سرنوشت را از سر نوشت :41::37::45::19:

ولی میگم توکلم به خدا است که در بدترین شرایط زندگیم / دست نیاز من را , رد نکرده !:40::10::46:

:hamid:
10-12-2011, 21:43
سلام و عرض ادب خدمت دوستان عزیز

بنده متولد سال 70 و ترم 3 دانشگاه پیام نور سراسری هستم (با کنکور رفتم)
از معافیت تحصیلی استفاده میکنم

امکان این هست که در کنکور 91 شرکت کنم ؟
در صورت امکان الویت های زیر رو دارم

1.در صورت قبولی میتونم هم زمان در 2 رشته ادامه تحصیل بدم؟ هم پیام نور و هم روزانه( در صورت قبولی)؟

2. در صورت قبولی در کنکور 91 اگر از پیام نور انصراف بدم میتونم در دانشگاه ثبت نام کنم ( یا حتما باید سربازی رو برم و بعد از خدمت کنکور بدم و... ) ؟

3. امکان این هست که الان همین پیام نور رو ادامه بدم و از طریق فراگیر پیام نور یه رشته دیگه رو هم بخونم ؟

با تشکر

Переклад не
10-12-2011, 22:01
سلام بچه ها

این جانب بدبخت روزگار:(

من ترم 5هستم / میخواستم امسال کنکور بدم که میبینم نمیشه و باید انصراف بدم و برم واسه سربازی :(

بچه ها من چه بکنم.
1.میتونم امسال کنکور بدم یا نه؟
2.به مشکل سربازی نمیخورم برای نام وظیفه؟
3.اگر من ترم نیمسال دوم را مرخصی بگیرم و کنکورا بخونم و بعد دانشگاه بیارم باز میشه یا نه؟

4.من انصراف بدم از دانشگاه میشه بعد ارسال دفترچه / کنکور بدم و هروقت اوردم کنکورا برم دانشگاه یا باید برم سربازی و اگر اوردم بعد برم دانشگاه.

5.تورا خدا یه راهی جلوم بگذارید که دارم دیونه میشم.

و در اخر:

سرنوشت:ننوشت

گرنوشت,بد نوشت

باور کن نمی توان, سرنوشت را از سر نوشت :41::37::45::19:

ولی میگم توکلم به خدا است که در بدترین شرایط زندگیم / دست نیاز من را , رد نکرده !:40::10::46:

دوست عزیز زندگی شیرین تر از این حرفاست اگه نگاهت خوب باشه.میری سربازی برمیگردی ایشالله ادامه میدی دیگه.سخت نگیر.گر خواهی شرافتمندانه زندگی کنی هیچ گاه منال!
چنسالتونه؟

mohsen1992
10-12-2011, 22:05
دوست عزیز زندگی شیرین تر از این حرفاست اگه نگاهت خوب باشه.میری سربازی برمیگردی ایشالله ادامه میدی دیگه.سخت نگیر.گر خواهی شرافتمندانه زندگی کنی هیچ گاه منال!
چنسالتونه؟

20سالم هست دادا.

زندگی شیرین هست ولی ما و بعضی موقعیت ها تلخش میکنند.:41:

mh_rayaneh
10-12-2011, 22:27
20سالم هست دادا.

زندگی شیرین هست ولی ما و بعضی موقعیت ها تلخش میکنند.:41:

عزیزم دیگه شما ماشالا اخر راهی.ترم 5..
همش 3 ترم مونده.ایشالا ارشد رشته مورد علاقه تو دانشگاه مورد علاقه ات بخونی

الان دیگه لازم نیست بری از سر خط شروع کنی
ما ها ترم 1 و 2 هستیم

کنکور دیگه نمیتونی بدی فک کنم
چون 5 ترم خوندی.
ولی بازم بپرس این قانون سربازی رو فقط نظام وظیفه میدونه

behdana
10-12-2011, 22:38
درود می فرستم بر همت و پشتکار عزیزانی که علاوه بر تحصیل در دانشگاه برای کنکور مجدد درس می خوانند.
خدا قوت

M o h a m m @ d
10-12-2011, 22:57
1میتونی .ولی فکر نکنم با حجم سنگین کتابای پیام نور و 6نمره دست استاده بتونی همزمان روزانه هم بخونی .وقت نمیکنی درسای هردوتاشون بخونی معدلت شدید میاد پایین اون وقت بدرد هیچی نمیخوره نه ارشد نه استخدامی
2.غیبت نداشته باشی مشکلی نداره میتونی شرکت کنی
3_تو پیام نور نمیدونم ولی روزانه نمیشه دورشته همزمان خوند .چرا همش میخوای پله ها یک دفعه بری .تو پیام نور که بخاطر حجم سنگین درسا اصلا توصیه نمیشه دوتا رشته همزمان بخونی اگه بزارن از دوستان شاید اطلاعی داشته باشن بهتر با مشاور خود دانشگاه مشورت کنی
تو یک رشته که دوست داری به مقطع بالاتر برسی بهتره از چندتا مدرک یک سطح.میتونی نوبتی بخونی

mh_rayaneh
11-12-2011, 00:31
1میتونی .ولی فکر نکنم با حجم سنگین کتابای پیام نور و 6نمره دست استاده بتونی همزمان روزانه هم بخونی .وقت نمیکنی درسای هردوتاشون بخونی معدلت شدید میاد پایین اون وقت بدرد هیچی نمیخوره نه ارشد نه استخدامی
2.غیبت نداشته باشی مشکلی نداره میتونی شرکت کنی
3_تو پیام نور نمیدونم ولی روزانه نمیشه دورشته همزمان خوند .چرا همش میخوای پله ها یک دفعه بری .تو پیام نور که بخاطر حجم سنگین درسا اصلا توصیه نمیشه دوتا رشته همزمان بخونی اگه بزارن از دوستان شاید اطلاعی داشته باشن بهتر با مشاور خود دانشگاه مشورت کنی
تو یک رشته که دوست داری به مقطع بالاتر برسی بهتره از چندتا مدرک یک سطح.میتونی نوبتی بخونی

مگه کسی غیبت داشنه باشه میتونه دانشگاه ثبت نام کنه؟
من الان معافیت تحصیلی دارم غیبت نخوردم که؟

M o h a m m @ d
11-12-2011, 00:54
نه گفتم غیبت نداشته باشی میتونی شرکت کنی.
نه وقتی٫ وقت سربازیت برسه و در حال تحصیل نباشی برای فرستان دفترچه سربازی اقدام نکنی غیبت میخوری.
الان درحال تحصیلی غیبت نخوردی

---------- Post added at 12:54 AM ---------- Previous post was at 12:54 AM ----------

نه گفتم غیبت نداشته باشی میتونی شرکت کنی.
نه وقتی٫ وقت سربازیت برسه و در حال تحصیل نباشی برای فرستان دفترچه سربازی اقدام نکنی غیبت میخوری.
الان درحال تحصیلی غیبت نخوردی

khaeez
11-12-2011, 01:47
لطفا جواب بدید

من متولد فروردین 72 هستم ، الان دارم دانشگاه آزاد درس می خونم ، می تونم بدون اینکه از دانشگاه انصراف بدم و مرخصی بگیرم برای کنکور سراسری ثبت نام کنم ؟ یعنی هم درس دانشگاه رو بخونم ، هم برای کنکور بخونم و اگه قبول شدم برم سراسری ؟

لطفا جواب بدییید ، ممنوووووووووووون

blackops
11-12-2011, 10:54
سلام
من متولد 71 هستم و الان هم دانشجوی شبانه دانشگاه دولتی هستم ولی انگار تو دفترچه نوشته دانشجویا شبانه برای شرکت در آزمون باید ابتدا از دانشگاه انصراف بدن و بعد ثبت نام کنند آیا این درسته ؟
یعنی نمیشه هم دانشگاه رفت و هم برای کنکور درس خوند و بعد از قبولی در دانشگاهی دیگر از دانشگاه فعلی انصراف داد یا باید اول انصراف
لطفا کمک کمک کنید:11:

alivw71
11-12-2011, 11:25
کد نظام وظیفه رو از کجا گیر بیارم؟؟

mohsen1992
11-12-2011, 12:16
عزیزم دیگه شما ماشالا اخر راهی.ترم 5..
همش 3 ترم مونده.ایشالا ارشد رشته مورد علاقه تو دانشگاه مورد علاقه ات بخونی

الان دیگه لازم نیست بری از سر خط شروع کنی
ما ها ترم 1 و 2 هستیم

کنکور دیگه نمیتونی بدی فک کنم
چون 5 ترم خوندی.
ولی بازم بپرس این قانون سربازی رو فقط نظام وظیفه میدونه

سلام دادا

اره از ما گذشته و دیگه نمیشه کاری کرد:46:

ولی نباس خودما ببازم / زندگی سروبالایی داره.

یادمه دیشب گفتم توکلم به خداس و همین هم ردیف کرد!:40:

ادم تا قدر چیزی را داره نمیدونه و خودش / خودشا نابود میکنه !

دیشب با دوتا مشاوره تلفنی صحبت کردم / اولی گفت نمیشه و باید بری سربازی و بعد کنکور بدی که خیلی دیر میشه و شاید زده بشی و جندسال عمرتا به باد دادی / حرفش درست !

بعد دومی گفت که رشته ای که میخوای بری تازه هست و حالا حالا مونده تا جا بیفته و رشته خودت که پژوهشگری هست بهتره و ایندش هم خوبه چون جا افتاده و دانشجو کم داره.
و رشته ای هست که بار اطلاعاتیش خیلی بالا هست.
دیشب نشستم فکر کردم و حتی میخواستم انصراف بدم و برم واسه سربازی و حتی از نظام وظیفه هم سوال کردم و گفت نمیشه باید 2سال خدمتت برود و بعد کنکور بدی / من هم فوقش با 70تا واحد گذرونده میشم / فوق دیپلم و بعید نیست ما را هم نگهبان بکنن.:13:

گرچه نشد کنکور بدم ولی چیزی هم از دست ندادم / چون هنوز دانشگاه را دارم / خدا را چه دیدی شاید در ناباور ترین قسمت زندگیم که باورش نمیکنم / یه کاری برام کرد که خودم خودما تشویق کنم که چه کاره خوبی کردم رشتم را ادامه دادم.

ولی امروز که میخواستم برم واسه انصراف قطعی / در راه داشتم با خودم کلنجار میرفتم که یهو دیدم یه پیرزن داره /رانندگی یاد میگیره و در یکی از پراید های اموزشی. در حال تعلیم هست.
من اینا میگم یه کمک از خدا ,واسه اینکه به خودم بیام دیدم باز تر بشه./ چون با خودم گفتم این پیرزن که 50سالش باشه چطور داره رانندگی یاد میگیره و به خو.دش نمیگه که من سنم گذشته و بلد نمیشم ولی باز داره تلاش میکنه.

انوقت من که جوونم دارم از همین الان ساز مخالف میزنم و دارم زندگیما تباه میکنم.
به قول یکی از خواننده ها میگفت : ادم تو (در) محدودیت ها ستاره میشه !:8:
باید دیدما عوض بکنم و به همین رشتم دل ببندم.

همه موفقیت های خوب را براتون ارزو دارم.

و میدونم در این شرایط خدا هم تنهام نگذاشت و شرمندم کرد.

در سختی ها از خدا کمک بخواهید و در اسانی ها , او را از یاد نبرید !

مواظب خودتون و خوبی هاتونم باشید.

یاحق:10::40::11::46::46::46::46::40::40::40::4 0::11::11:

.apm.
11-12-2011, 12:18
لطفا جواب بدید

من متولد فروردین 72 هستم ، الان دارم دانشگاه آزاد درس می خونم ، می تونم بدون اینکه از دانشگاه انصراف بدم و مرخصی بگیرم برای کنکور سراسری ثبت نام کنم ؟ یعنی هم درس دانشگاه رو بخونم ، هم برای کنکور بخونم و اگه قبول شدم برم سراسری ؟

لطفا جواب بدییید ، ممنوووووووووووون

ببین دوست عزیز منم مثل شما متولد 72 هستم
رفتم نظام وظیفه گفت شما چون 72 هستی و سال اعزامتون برای 91 هست هیچ مشکلی نداری. ولی خوب بعضیام میگن باید مرخصی بگیری تابستون انصراف بدی .... منم مثل شما موندم چیکار کنم. :41::41:

mohsen1992
11-12-2011, 12:24
ببین دوست عزیز منم مثل شما متولد 72 هستم
رفتم نظام وظیفه گفت شما چون 72 هستی و سال اعزامتون برای 91 هست هیچ مشکلی نداری. ولی خوب بعضیام میگن باید مرخصی بگیری تابستون انصراف بدی .... منم مثل شما موندم چیکار کنم. :41::41:

ببین دادا

مرخصی بگیر/ اگر رشتت را اوردی که خدا را شکر و انصراف میدی و میری دانشگاه جدید ولی اگر نیوردی و انصراف بدی / اعزام میشی به خدمت.اگر هم انصراف ندی / فقط شانس خودتا سنجیدی و چیزی از دست ندادی!

اگر کنکور را نیوردی / میتونی رشتت را دز دانشگاه به کل تغییر بدی و رشتت مورد علاقت را بری یا اگر از دانشگاه خوشت نمیاد / یکم سخته اوردن دانشگاه ولی خب همه میتونن اگر اراده داشته باشن.ردیف میشه.

ولی فقط مشورت بکن با یه مشاور خوب و دلسوز.
برات بهترین ها را ارزو دارم:10:

Life24
11-12-2011, 17:04
ميگم براي ورودي هاي 90 كه مشمول هستند بايد بروند از پليس +10 برگه معافيت بگيرند.
ما كه روودي قبل بوديم نميخواد؟ كاري بكنيم؟

omid137198
11-12-2011, 21:09
سلام دوستان من ترم يك دانشگاه ازاد و متولد 71 هستم ميخوام كنكور سراسري شركت كنم اگه قبول شدم از ازاد انصراف بدم سراسري ثبت نام كنم الانم مرخصي گرفتم حال نمي دونم اصلا مي شه اين كارو كرد يا نه اگر مي شه كدوم كد نظام وظيفه رو ﺑﺰﻧﻢ

eshkene
11-12-2011, 21:33
سنجش غلط کرده همچین چیزی گفته اصلا نظام وظیفه ربطی به سنجش نداره
توی سایت سجش نوشته کسی که میخواد کنکور بده و دانشجو است باید معافی تحصیلی داشته باشه در زمانی که کنکور میده

khaeez
11-12-2011, 22:36
ببین دادا

مرخصی بگیر/ اگر رشتت را اوردی که خدا را شکر و انصراف میدی و میری دانشگاه جدید ولی اگر نیوردی و انصراف بدی / اعزام میشی به خدمت.اگر هم انصراف ندی / فقط شانس خودتا سنجیدی و چیزی از دست ندادی!

اگر کنکور را نیوردی / میتونی رشتت را دز دانشگاه به کل تغییر بدی و رشتت مورد علاقت را بری یا اگر از دانشگاه خوشت نمیاد / یکم سخته اوردن دانشگاه ولی خب همه میتونن اگر اراده داشته باشن.ردیف میشه.

ولی فقط مشورت بکن با یه مشاور خوب و دلسوز.
برات بهترین ها را ارزو دارم:10:
دوست عزیز میشه مرخصی هم نگیرم از دانشگاه و کنکور بدم ؟

rpf
12-12-2011, 03:41
سلام-
من متولد دی71 هستم و 2تا از درسای پیش2رو گذاشتم تا نرم سربازی و حالا هم تو بزرگسالان حضوری ثبت نام کردم تا اینکه کاری بکنم 91 فارغ تحصیل بشم و این دی ماه امتحاناتو نمیدم_
حالا موندم که تو ثبت نام کنکور کد نظام وظیفه رو چی بزنم 5 یا 6؟؟تا حالا هم هیچ اقدامی برای دفترچه سربازی نکرده ام

mohsen1992
12-12-2011, 16:19
دوست عزیز میشه مرخصی هم نگیرم از دانشگاه و کنکور بدم ؟

اره میشه ولی اگر واقعا میخوای کنکور را بیاری یه مرخصی بگیر و بشین با توکل به حق بخون و بترکون / چون همزمان دانشگاه و کنکور / نمیشه به دوتاش رسید.

به نظر من هر دو را بخوای داشته باشی / اخرش میشه که هر دو را از دست میدی!

چرا : چون نه کنکور را میاری و نه تونستی یه ترمت را خوب و با نمرات بالا پاس بکنی.

mohsen1992
12-12-2011, 16:25
سلام دوستان من ترم يك دانشگاه ازاد و متولد 71 هستم ميخوام كنكور سراسري شركت كنم اگه قبول شدم از ازاد انصراف بدم سراسري ثبت نام كنم الانم مرخصي گرفتم حال نمي دونم اصلا مي شه اين كارو كرد يا نه اگر مي شه كدوم كد نظام وظيفه رو ﺑﺰﻧﻢ

شما چون ترم اول هستی / نیازی نیست / فکر بکنم باید همون کد قبلی که در پیش دانشگاهی را زد باز بزنی.

چون هر دانشجو میتونه یه سال دیگه کنکور بده.
بشرطی اینکه ترم هاش کمتر از سه ترم باشه چه برسه به شما که ترم اولتون هست.

موقع نظام وظیفه بزن معاف تحصیلی عنی همون کدی که زدی برای پیش دانشگاهیت.

بعد که دانشگاه را اوردی و از دانشگاه فعلی انصراف دادی / معافیت تحصیلیت از بین میره و در دانشگاه جدید که ثبت نام میکنی/میبنه شما سال دوم کنکورتون هست / اجازه میده که در دانشگاه ثبت نام بکنید / چون هور داری از معافیت اتحصیلیت استفاده میکنی.

واسه اینکه مطمئن بشی از یه مشاور باز هم بپرس.

و اگر میبنی رشته مورد علاقت ارزش داره راه دور بیفتی / دولتی کنکور بده ولی اگر میبنی با این هزینه هایی که هسات و شهر دور بیفتی / هزینش با ازاد تقریبا یکی هست و اخر اینجا پیشه خانواده هستی و راه دور نمیفتی و کاشانتا از دست نمیدی.

ولی اخر هر طور خودت میدانی.:46:

khaeez
12-12-2011, 19:02
اره میشه ولی اگر واقعا میخوای کنکور را بیاری یه مرخصی بگیر و بشین با توکل به حق بخون و بترکون / چون همزمان دانشگاه و کنکور / نمیشه به دوتاش رسید.

به نظر من هر دو را بخوای داشته باشی / اخرش میشه که هر دو را از دست میدی!

چرا : چون نه کنکور را میاری و نه تونستی یه ترمت را خوب و با نمرات بالا پاس بکنی.

ممنون ، با توجه به اینکه متولد نیمه اول 72 هستم و الان دانشگاه آزاد دارم می خونم ،کد نظام وظيفه رو چند باید بزنم ؟

.apm.
12-12-2011, 20:47
سلام-
من متولد دی71 هستم و 2تا از درسای پیش2رو گذاشتم تا نرم سربازی و حالا هم تو بزرگسالان حضوری ثبت نام کردم تا اینکه کاری بکنم 91 فارغ تحصیل بشم و این دی ماه امتحاناتو نمیدم_
حالا موندم که تو ثبت نام کنکور کد نظام وظیفه رو چی بزنم 5 یا 6؟؟تا حالا هم هیچ اقدامی برای دفترچه سربازی نکرده ام

من نمی دونم چرا متولدین نیمه دوم 71 همچین کاری رو می کنن!! من تا اونجایی که میدونم سازمان نظام وظیفه زمان اعزام نیمه دومی هارو بعد از مهر ماه سال بعد قرار میده تا این افراد فرصت دوباره کنکور رو داشته باشن. چند وقت پیش یه سرهنگی تو یکی از برنامه های شبکه 3 صحبت می کرد و این حرفو زد.
نمیدونم شایدم من اشتباه میکنم!

---------- Post added at 08:47 PM ---------- Previous post was at 08:44 PM ----------

ممنون ، با توجه به اینکه متولد نیمه اول 72 هستم و الان دانشگاه آزاد دارم می خونم ،کد نظام وظيفه رو چند باید بزنم ؟

دوستمون " اشکنه" از سازمان نظام وظیفه پرسیدن گفتن 6!
من خودمم پرسیدم گفتن نمیدونیم!!!
یکی از دوستان هم توی این تاپیک گفتن که این کد زیاد مهم نیست چون بعد از قبولی خودشون وضعیت دانشجو رو بررسی می کنن!
منم شرایطم مثل شماست فعلا ثبت نام نکردم:23:

MeMri
12-12-2011, 21:19
من نمی دونم چرا متولدین نیمه دوم 71 همچین کاری رو می کنن!! من تا اونجایی که میدونم سازمان نظام وظیفه زمان اعزام نیمه دومی هارو بعد از مهر ماه سال بعد قرار میده تا این افراد فرصت دوباره کنکور رو داشته باشن. چند وقت پیش یه سرهنگی تو یکی از برنامه های شبکه 3 صحبت می کرد و این حرفو زد.
نمیدونم شایدم من اشتباه میکنم!

---------- Post added at 08:47 PM ---------- Previous post was at 08:44 PM ----------

دوستمون " اشکنه" از سازمان نظام وظیفه پرسیدن گفتن 6!
من خودمم پرسیدم گفتن نمیدونیم!!!
یکی از دوستان هم توی این تاپیک گفتن که این کد زیاد مهم نیست چون بعد از قبولی خودشون وضعیت دانشجو رو بررسی می کنن!
منم شرایطم مثل شماست فعلا ثبت نام نکردم:23:

سلام،

نقل قول اولتون درست هست و حرفتون اشتباه نیست:27:

قابل توجه دوستان : لطفا سوالتون رو تو همین تاپیک بپرسید و حتی المقدور پیغام خصوصی نباشه چون بقیه دوستان هم می تونند کمکتون کنند!:11:

khaeez
13-12-2011, 00:02
سلام،

نقل قول اولتون درست هست و حرفتون اشتباه نیست:27:

قابل توجه دوستان : لطفا سوالتون رو تو همین تاپیک بپرسید و حتی المقدور پیغام خصوصی نباشه چون بقیه دوستان هم می تونند کمکتون کنند!:11:

من نفهمیدم کد 4 رو بزنم یا 6 :41:
لطفا یکی 100 % بگه کدوم کد رو باید بزنیم:20:

MojiOS
13-12-2011, 02:11
من متولد فروردین 72 هستم. امسال یعنی کنکور 90 رشته ای که می خواستم قبول نشدم و الان دانشگاه نمی رم. می خوام تو کنکور 91 شرکت کنم! الان واسه سربازی و اینا نباید کاری انجام بدم؟!!! راهنماییم کنید بدجوری گیج شدم.

behdana
13-12-2011, 10:48
من متولد فروردین 72 هستم. امسال یعنی کنکور 90 رشته ای که می خواستم قبول نشدم و الان دانشگاه نمی رم. می خوام تو کنکور 91 شرکت کنم! الان واسه سربازی و اینا نباید کاری انجام بدم؟!!! راهنماییم کنید بدجوری گیج شدم.

سلام
شما چون متولد نیمه اول 72 هستید مشکلی از بابت نظام وظیفه ندارید.

Tom Clancy's
13-12-2011, 13:37
سلام دوستان
من کسر خدمت داشتم.بعد از 2 ماه آموزشی ، دوره کد خوردم که وسط دوره کد خدمتم تموم شد و برگه ترخیص موقت گرفتم اما تا بخوام کارت بگیرم هنوز فکنم چند هفته ای کار داشته باشم برای ثبت نام کنکور کدوم کد رو باید انتخاب کنم؟؟؟:45:

ittools
13-12-2011, 19:53
بچه ها این قضیه دو برادری معلوم نشد رفتم از نظام وظیفه بپرسم طوری برخورد کردن انگار با داره با دزد حرف میزنه هیچ توضیحی هم نداد رفتم از یکی از افرادی که اونجا بودن پرسیدم گفت انگار شرط پدر بالای 60 سال بهش اضافه و شاید این بهمن ماه اجرا بشه کسی از صحتش اطلاع داره ؟

behdana
13-12-2011, 20:50
سلام دوستان
من کسر خدمت داشتم.بعد از 2 ماه آموزشی ، دوره کد خوردم که وسط دوره کد خدمتم تموم شد و برگه ترخیص موقت گرفتم اما تا بخوام کارت بگیرم هنوز فکنم چند هفته ای کار داشته باشم برای ثبت نام کنکور کدوم کد رو باید انتخاب کنم؟؟؟:45:

شما کدی رو بزن که مربوط به کسانیه که کارت پایان خدمت دارن.

Sub007
13-12-2011, 22:13
سلام به دوستان.
من پدرم امسال اردیبهشت ۵۹ سالش تموم شد.
ما ۳ تا برادریم.داداش بزرگترم سربازیش رو رفته و ازدواج کرده.من هم تا آخر دی ماه فرجه دارم تا دفترچه رو ارسال کنم.داداش کوچیکم هم داره درس میخونه و سال دیگه توی تیرماه لیسانسش رو میگیره.
حالا با این شرایط ما میتونیم معافیت چیزی بگیریم تا حداقل یکی از ما دو نفر از شر سربازی راحت بشه یا نه؟

سوال دوم:
من اگه بخوام امریه بگیرم باید چیکار کنم؟

ممنون.

mehr film
13-12-2011, 23:01
دوستان .. من دیگه واقعا بریدم و همش ب هدر بسته میخورم . هیچکی هم یه جواب درست حسابی بهم نمیده :(

اینجا هم یک بار میگم شاید یه بنده خدایی بود تونست کمک کنه

من متولد 69 هستم و الان 1 ترم دیگه فارغ التحصیل کاردانی دانشگاه آزاد میشم ( دیپلمم فنی هست ) میخوام کنکور سراسری 91 رو شرکت کنم ... در این صورت من که یک بار کاردانی گرفتم و الان دوباره میخوام سراسری کارشناسی یک رشته دیگه کنکور بدم معافیت تحصیلی بهم تعلق میگیره ؟؟؟/ یا حتما باید کاردانی به کارشناسی خودم رو فقط ادامه بدم ؟

اگر معافیت تعلق میگیره کدوم یکی از کد های داخل دفترچه رو باید انتخاب کنم . پارسال کد 12 بود برای امثال من . امسال نیست .

این تا اینجاااا

از این طرف به خاطر اینکه احتمال میدادم دانشگاه سراسری قبول نشم و اونوقت باید میرفتم خدمت ،، کنکور کاردانی به کارشناسی آزاد هم ثبت نام کردم که همین جمعه امتحانشه . پیش خودم گفتم یا سراسری رو قبول میشم یا اگه نشدم میرم همین آزاد ادامه رشته خودم

حالا باز مثاله اینجاست که اگه کاردانی به کارشناسی آزاد رو قبول بشم ، سراسری هم قبول بشم ، در صورت انصراف از دانشگاه آزاد و ثبت نام در دانشگاه سراسری مشکلی از لحاظ وظیفه پیش نمیاد باز ؟؟؟؟؟ یعنی انصراف ندم از آزاد بعدش دیگه نذارن ثبت نام کنم توی دانشگاه جدید و بفرستنم خدمت یه وقت !!!!

ای بمیرییییییییییییییییییییی وظیفه ی عمومییییی اییی بمیرییییی نظام وظییفهههههه

میدونم سرتون درد گرفت با این همه سوال و نوشته معذرت میخوام

matlabdoni
14-12-2011, 11:01
من میخوام از معافیت پزشکی استفاده کنم و بعد از چند روز برگش میاد که باید برم بیمارستان برای معاینه.حالا با این حال ایا حتما الان باید برم نزد پزشک برای پر کردن برگه شماره 2؟

Alireza.Malek
14-12-2011, 12:56
آقا یه سوالی تو رو خدا زود جواب بدید.من متولد اسفند 71 هستم.کنکور 90 رودادم ام قبول نشدم.امسال دوباره دارم میخونم برای کنکور 91.رفتم پیش مشاور گفت کد نظام وظیفه رو باید 5 بزنی یعنی دفترچه رو بگیری و پست کنی اگه دانشگاه قبول شدی سربازی کنسله اگرم نه که....
حالا من میخوام بدونم که تا کی مهلت ارسال این دفترچه رو دارم؟اگه الان بفرستم یا یکمی لفتش بدم تو تاریخ اعزام به خدمت برام تاثیر داره یانه؟اصلا اگه الان بفرستم کی معلوم میشه که باید برم سربازی؟مهر؟قبل تیرماه یا بعدش؟
ممنون

farshidshd
14-12-2011, 13:13
آقا یه سوالی تو رو خدا زود جواب بدید.من متولد اسفند 71 هستم.کنکور 90 رودادم ام قبول نشدم.امسال دوباره دارم میخونم برای کنکور 91.رفتم پیش مشاور گفت کد نظام وظیفه رو باید 5 بزنی یعنی دفترچه رو بگیری و پست کنی اگه دانشگاه قبول شدی سربازی کنسله اگرم نه که....
حالا من میخوام بدونم که تا کی مهلت ارسال این دفترچه رو دارم؟اگه الان بفرستم یا یکمی لفتش بدم تو تاریخ اعزام به خدمت برام تاثیر داره یانه؟اصلا اگه الان بفرستم کی معلوم میشه که باید برم سربازی؟مهر؟قبل تیرماه یا بعدش؟
ممنون

زودتر بفرست تا غیبت نخوری
اصلا هم معلوم نیست کی باید اعزام بشی ولی احتمالا 4 ماه بعد از ارسال دفترچه