PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ✔ نظام وظیفه و شرایط ادامه ی تحصیـل مشمولان || معافیت ها در پست اول و دوم

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25

dark fear
21-07-2011, 13:30
اگه تا برج 9 وقت دارید که قبلش اگه دانشگاه قبول بشید میتونید برید و لازم به ارسال دفترچه نیست

از کجا شنیدید تا برج 9 مهلت دارید؟

اساتید تو همین فروم گفتن.. پدرم هم از کسی سوال کرد همینو گفتن
شرایط بنده مث این دوستمونه:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
مگه غیر از اینه؟
بنده متولد مرداد 71 هستم و سال دومه که کنکور دادم.. هیچ اقدامی هم تاحالا نکردم برا سربازی
آیا باید کاری میکردم؟ برا ثیت نام دانشگاه باید مدرکی داشته باشم از نظام وظیقه؟

Havbb
21-07-2011, 13:52
من متولد 23 تیر 72 هستم از کجا بفهمم کی مشمول میشم برای خدمت؟

TIG3R
21-07-2011, 21:41
اساتید تو همین فروم گفتن.. پدرم هم از کسی سوال کرد همینو گفتن
شرایط بنده مث این دوستمونه:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمگه غیر از اینه؟
بنده متولد مرداد 71 هستم و سال دومه که کنکور دادم.. هیچ اقدامی هم تاحالا نکردم برا سربازی
آیا باید کاری میکردم؟ برا ثیت نام دانشگاه باید مدرکی داشته باشم از نظام وظیقه؟

من هم متولد مرداد 71 هستم وباید سال 89 میرفتم دنبال کارام اما من دانشگاه رفتم
یعنی سال 89 شما سرباز شدی مگه اینکه در حال تحصیل باشید

سال احضار =سال تولد+18
سال احضار شما:
1389 = 1371 + 18
در مورد اون مدرک هم دوست من اقدام کرد بهش ندادن گفتن باید بره خدمت

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
اساتید اگه جواب این پستو بدن ممنون میشم :11:

سلام من دنیال کارای معافیت کفالت هستم (پدر بالاتر از 59 سال) میخواستم بدونم آیا محدودیت زمانی برای انجام این امور داره؟مثلا یک ماه یا دو ماه اگه کارام به سرانجام نرسه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] دفترچه اعزام به خدمتم میاد؟
من اگه خدای نکرده کارام پیش نره ومعاف نشم باید برم سربازی؟ چون الان دانشگاه میرم ومعافی تحصیلی دارم؟

Havbb
22-07-2011, 00:26
سال احضار =سال تولد+18
مطمئنی یا حدس میزنی؟

TIG3R
22-07-2011, 09:19
مطمئنی یا حدس میزنی؟

اگه دفترچه نظام وظیفه رو بخونین توش نوشته شده

sajjad147
22-07-2011, 10:04
سلام و خسته نباشید
من الان حدود 7 ماه خدمت هستم چند روز پیش یکی از فامیلامون بهم گفت که چون پدرم زمان جنگ خدمت میکرده من میتونم از کسری خدمت استفاده کنم میخواستم ببینم که من میتونم کسری بگیرم یا نه اگه بشه چقدر ؟؟؟؟

پدرم 27 ماه تو بوشهر نیرو هوایی پادگان شکاری خدمت کرده دستتون درد نکنه ضحمت میکشید اگه جوابمو بدید

hamid_diablo
22-07-2011, 11:40
سلام
دوستان چند تا سئوال دارم
من دانشجوی مهندسی پیام نورم.میخواستم برم خدمت و 9 ماه هم کسری خدمت(ایثارگران)میتونم بگیرم.میخواستم سئوال کنم ببینم میتونم هم درس بخونم و هم برم خدمت یا اینکه برای خدمت رفتن باید از دانشگاه انصراف بدم؟

این قانون جدید ایثارگران ممکنه به حالت قبلیش برگرده.چون اگه اینطور بشه من میتونم 15 ماه کسری بگیرم؟

---------- Post added at 12:40 PM ---------- Previous post was at 12:37 PM ----------

در ضمن پدرم 60 سالشه.برادرم کوچکترم که 20 سالشه سربازی رفته و برادرم کوچکترم هم ا5 سالشه.منم 23 سالمه میتونم معافیت کفالت بگیرم؟

---------- Post added at 12:40 PM ---------- Previous post was at 12:40 PM ----------

در ضمن پدرم 60 سالشه.برادرم کوچکترم که 20 سالشه سربازی رفته و برادرم کوچکترم هم ا5 سالشه.منم 23 سالمه میتونم معافیت کفالت بگیرم؟

amirreza.13
22-07-2011, 12:23
سلام
دوستان چند تا سئوال دارم
من دانشجوی مهندسی پیام نورم.میخواستم برم خدمت و 9 ماه هم کسری خدمت(ایثارگران)میتونم بگیرم.میخواستم سئوال کنم ببینم میتونم هم درس بخونم و هم برم خدمت یا اینکه برای خدمت رفتن باید از دانشگاه انصراف بدم؟

این قانون جدید ایثارگران ممکنه به حالت قبلیش برگرده.چون اگه اینطور بشه من میتونم 15 ماه کسری بگیرم؟

---------- Post added at 12:40 PM ---------- Previous post was at 12:37 PM ----------

---------- Post added at 12:40 PM ---------- Previous post was at 12:40 PM ----------

نمیتونی در حین تحصیل خدمت کنی یا باید فارغ بشی یا انصراف .

به نظر من غیر ممکنه که به حالت قبل برگرده تازه من مطمئنم از اول 91 خدمت میشه 24 ماه ، یه 2 سالی سرباز زیاد شده بود این قانون ها رو گذاشتن تا سرباز کم بشه و دیگه از این خبرا نیست . همین 9 ماه کسر هم معلوم نیست واسه 91 بمونه یا وررش دارن .

دوست عزیز معافیت کفالت واسه تک پسر هست که پدرش 60 به بالا باشه نه شما که دو تا برادر داری !!!!!:18:

amirreza.13
22-07-2011, 12:33
سلام و خسته نباشید
من الان حدود 7 ماه خدمت هستم چند روز پیش یکی از فامیلامون بهم گفت که چون پدرم زمان جنگ خدمت میکرده من میتونم از کسری خدمت استفاده کنم میخواستم ببینم که من میتونم کسری بگیرم یا نه اگه بشه چقدر ؟؟؟؟

پدرم 27 ماه تو بوشهر نیرو هوایی پادگان شکاری خدمت کرده دستتون درد نکنه ضحمت میکشید اگه جوابمو بدید

ببین دوست من اگر پدرت موقع سربازی در جبهه بوده میتونی کسری بگیری اما :

اگر پدرت 30 ماه جبهه داشت شما کلا معاف میشدی !

اگر سال پیش (89) واسه کسری اقدام میکردی الان 16 ماه کسری بهت میدادن :5: و فقط دوماه آموزشی رو میرفتی !

اما قانون جدید ( از اول سال 90 تا اول 91 ) بصورت زیر هست :

اگر رزمنده ای 9تا11ماه در جبهه حضور داشته باشد از3 ماه کسر خدمت، 12تا14ماه حضور 4ماه کسر خدمت، 15تا17ماه حضور در جبهه 5ماه کسر خدمت، 18تا20ماه 6ماه کسر خدمت و 27 تا29حضور 9ماه کسر خدمت بهره مند خواهند شد.

که طبق گفته شما 9 ماه کسر خدمت بهت میدن .

MeMri
22-07-2011, 17:16
من هم متولد مرداد 71 هستم وباید سال 89 میرفتم دنبال کارام اما من دانشگاه رفتم
یعنی سال 89 شما سرباز شدی مگه اینکه در حال تحصیل باشید

سال احضار =سال تولد+18
سال احضار شما:
1389 = 1371 + 18

ببخشید،چرا اطلاعات غلط می دی؟:13:

شما دفترچه آزمون سراسری رو خوندی؟ نوشته فقط افراد متولد نیمه دوم 70 احتیاج به فرستادن دفترچه دارند!در ضمن سال احضار کسی غیبت نمی خوره از زمانی (سال اعزام) که نظام وظیفه اعلام کرده بگذره شما غیبت می خورید!:13:

در ضمن باز هم توضیح می دم که کامل جا بیوفته!

سال اعزام : 1371+19 = 1390

3. مشمولان فارغ‌التحصيل ديپلم كه مدرك خود را حداكثر تا پايان 22 سالگي و مشمولان فارغ‌التحصيل پيش‌دانشگاهي كه مدرك خود را حداكثر تا پايان 24 سالگي بصورت پيوسته و حضوري و با داشتن معافيت تحصيلي اخذ كرده باشند، آخرين مهلت تعيين وضعيت مشموليت آنها به اين شرح مي‌باشد:

· فارغ‌التحصيلان خرداد متولد سه ماهه اول سال، حداكثر تا 18 آبان سال اخذ ديپلم يا سال اعزام.
· فارغ‌التحصيلان خرداد متولد سه ماهه دوم سال، حداكثر تا 18 آذر سال اخذ ديپلم يا سال اعزام.
· فارغ‌التحصيلان خرداد متولد سه ماهه سوم سال، حداكثر تا 18 دي سال اخذ ديپلم يا سال اعزام.
· فارغ‌التحصيلان خرداد متولد سه ماهه چهارم سال، حداكثر تا 18 بهمن سال اخذ ديپلم يا سال اعزام.
· فارغ‌التحصيلان شهريور متولد هر فصل از سال، حداكثر تا 18 اسفند سال اخذ ديپلم يا سال اعزام.
· فارغ‌التحصيلان آذر يا دي متولد هر فصل از سال، حداكثر تا 18 مهرماه سال بعد از اخذ ديپلم يا سال اعزام.

منابع :

TIG3R
22-07-2011, 17:41
ببخشید،چرا اطلاعات غلط می دی؟:13:

شما دفترچه آزمون سراسری رو خوندی؟ نوشته فقط افراد متولد نیمه دوم 70 احتیاج به فرستادن دفترچه دارند!در ضمن سال احضار کسی غیبت نمی خوره از زمانی (سال اعزام) که نظام وظیفه اعلام کرده بگذره شما غیبت می خورید!:13:

در ضمن باز هم توضیح می دم که کامل جا بیوفته!

سال اعزام : 1371+19 = 1390

3. مشمولان فارغ‌التحصيل ديپلم كه مدرك خود را حداكثر تا پايان 22 سالگي و مشمولان فارغ‌التحصيل پيش‌دانشگاهي كه مدرك خود را حداكثر تا پايان 24 سالگي بصورت پيوسته و حضوري و با داشتن معافيت تحصيلي اخذ كرده باشند، آخرين مهلت تعيين وضعيت مشموليت آنها به اين شرح مي‌باشد:

· فارغ‌التحصيلان خرداد متولد سه ماهه اول سال، حداكثر تا 18 آبان سال اخذ ديپلم يا سال اعزام.
· فارغ‌التحصيلان خرداد متولد سه ماهه دوم سال، حداكثر تا 18 آذر سال اخذ ديپلم يا سال اعزام.
· فارغ‌التحصيلان خرداد متولد سه ماهه سوم سال، حداكثر تا 18 دي سال اخذ ديپلم يا سال اعزام.
· فارغ‌التحصيلان خرداد متولد سه ماهه چهارم سال، حداكثر تا 18 بهمن سال اخذ ديپلم يا سال اعزام.
· فارغ‌التحصيلان شهريور متولد هر فصل از سال، حداكثر تا 18 اسفند سال اخذ ديپلم يا سال اعزام.
· فارغ‌التحصيلان آذر يا دي متولد هر فصل از سال، حداكثر تا 18 مهرماه سال بعد از اخذ ديپلم يا سال اعزام.

منابع :

از خودم که در نیاوردم تازه من هم اینو پارسال(1389) از خود پلیس +10 پرسیدم گفت اگه امسال دانشگاه رفتی که رفتی نرفتی غیبت میخوری مگه درد دارم خودم یک سال بدبخت کنم
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
حالا شما که خوب سر در میاری جواب این سوال مارو بده یک لنگه پا هیچ کس جوابمون نداده دیروز تا حالا:31:

سلام من دنیال کارای معافیت کفالت هستم (پدر بالاتر از 59 سال) میخواستم بدونم آیا محدودیت زمانی برای انجام این امور داره؟مثلا یک ماه یا دو ماه اگه کارام به سرانجام نرسه دفترچه اعزام به خدمتم میاد؟
من اگه خدای نکرده کارام پیش نره ومعاف نشم باید برم سربازی؟ چون الان دانشگاه میرم ومعافی تحصیلی دارم؟

MeMri
22-07-2011, 18:00
از خودم که در نیاوردم تازه من هم اینو پارسال(1389) از خود پلیس +10 پرسیدم گفت اگه امسال دانشگاه رفتی که رفتی نرفتی غیبت میخوری مگه درد دارم خودم یک سال بدبخت کنم
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
حالا شما که خوب سر در میاری جواب این سوال مارو بده یک لنگه پا هیچ کس جوابمون نداده دیروز تا حالا:31:

پلیس +10 هیچ اطلاعاتی راجع به این مسائل به طور دقیق نداره،من همه رو از نظام وظیفه ( میدان سپاه ) پرسیدم و از سایت نظام وظیفه:20:

و اما جواب سوال شما:

اولا این که معافیت کفالت مثل معافیت پزشکی نیست به هیچ وجه ،اگه شما تمام شرایط برای کفالت رو داشته باشی 100% معافی!

دوما شما چون دانشجو هستی طی زمان دانشجویی سربازی نمی ری چون از معافیت تحصیلی استفاده می کنی!

سوما شما مدارک مورد نیاز رو برای معافیت کفالت بفرستید ،20 الی 30 روز بعد کارت معافیت شما صادر می شه و به دستتون می رسه!

چهارما شما هر چه زودتر برای کفالت اقدام کنی به نفعته چون فردا بیدار می شی می بینی قوانین عوض شده:20:

TIG3R
22-07-2011, 20:10
پلیس +10 هیچ اطلاعاتی راجع به این مسائل به طور دقیق نداره،من همه رو از نظام وظیفه ( میدان سپاه ) پرسیدم و از سایت نظام وظیفه:20:

و اما جواب سوال شما:

اولا این که معافیت کفالت مثل معافیت پزشکی نیست به هیچ وجه ،اگه شما تمام شرایط برای کفالت رو داشته باشی 100% معافی!

دوما شما چون دانشجو هستی طی زمان دانشجویی سربازی نمی ری چون از معافیت تحصیلی استفاده می کنی!

سوما شما مدارک مورد نیاز رو برای معافیت کفالت بفرستید ،20 الی 30 روز بعد کارت معافیت شما صادر می شه و به دستتون می رسه!

چهارما شما هر چه زودتر برای کفالت اقدام کنی به نفعته چون فردا بیدار می شی می بینی قوانین عوض شده:20:

ممنون از جوابتون:11:
اما به این راحتی ها هم نیست که شما میگید نیست خیلی دوندگی داره(اما به 18 ماه سربازی..:31:) به شخصه برای یکی از امورش دارم ایران گردی میکنم هر دفعه هم یه ایرادی میگیرند تازه من تک فرزندم پدرم هم بالای 59 سال هستش (62 سال)
یعنی معافیت صددرصد!! اما با ایراد های که این افسر ها میگیرن بازم شک دارم
یک نگاه به این پست بکنین متوجه اوضاع میشید(شاید دیده باشین)

MeMri
22-07-2011, 23:23
ممنون از جوابتون:11:
اما به این راحتی ها هم نیست که شما میگید نیست خیلی دوندگی داره(اما به 18 ماه سربازی..:31:) به شخصه برای یکی از امورش دارم ایران گردی میکنم هر دفعه هم یه ایرادی میگیرند تازه من تک فرزندم پدرم هم بالای 59 سال هستش (62 سال)
یعنی معافیت صددرصد!! اما با ایراد های که این افسر ها میگیرن بازم شک دارم
یک نگاه به این پست بکنین متوجه اوضاع میشید(شاید دیده باشین)

آره،اذیت زیاد می کنند!من برای یه سوال فقط 2 ساعت تو صف بودم 150 نفر هم منتظر بودند ولی به هر حال شما باید تمام کارها رو دقیق انجام بدید چون رفت و آمدش خیلی سخته،ولی ایشالله به زودی معاف می شید:20:

sajjad147
23-07-2011, 10:22
سلام دستتون درد amirreza.13 نکنه ولی من میخواستم بدونم پادگان ششم شکاری نیروی هوایی منطقه محروم یا منطقه جنگی یا...

farshidshd
23-07-2011, 11:25
سلام من دنیال کارای معافیت کفالت هستم (پدر بالاتر از 59 سال) میخواستم بدونم آیا محدودیت زمانی برای انجام این امور داره؟مثلا یک ماه یا دو ماه اگه کارام به سرانجام نرسه:42: دفترچه اعزام به خدمتم میاد؟

سلام
به نظر من قبل از اتمام تحصیل برای معافیت اقدام نکنید ، بهتره ،
چون اگه خدای نکرده برگه اعزام بیاد با مشکل مواجه میشین

من متولد 23 تیر 72 هستم از کجا بفهمم کی مشمول میشم برای خدمت؟

لطفا" پست اول همین تاپیک رو بخونید

مطمئنی یا حدس میزنی؟

درسته
سال تولد +18 =سال احضار
سال تولد +19 =سال اعزام

البته قوانینی هم وجود داره که در پست اول تاپیک ، نوشته شده

.

Vah!d
24-07-2011, 21:29
یکی از دوستان من دوره آموزشی رو تو پادگان 06 ارتش میگذرونه . لیسانس عمران هست . الان نگران اینه که ممکنه کد بخوره یا نه . کسی اطلاع نداره که رشته عمران دوره کد داره یا نه ؟

ehsan_update
25-07-2011, 01:00
سلام به همه دوستان و اساتید محترم. من پدرم 52 سال سن داره و یه مقدار مشکل شنوایی داره و من تک فرزندم و از طریق بهزیستی با "قانون حمایت از حقوق معلولین" مثل اینکه میتونم معافیت بگیرم! خودم ترم آخر کارشناسی علوم آزمایشگاهی هستم. و از طرف بهزیستی گواهی مربوطه رو دادن و من دفترچه رو پر کردم فقط مونده تحویل پلیس +10 بدم. تا حالا کسی از این طریق اقدام کرده؟ اینم مثل کفالت پدر بالای 59 سال دنگ و فنگش زیاده یا کمتر؟ از نظر شاهد اینا چه طور.
در ضمن صفحه ای که مربوط به 3 نفر شاهد از بستگان باشه میتونم عمه ام رو به عنوان شاهد معرفی کنم یا فقط باید مرد باشند؟ (چون من عمو و دایی ندارم) :41:
واقعا ممنون میشم دوستان راهنماییم کنند.
در ضمن اگه با شرایطم موافقت نشه اعظام میشم یا میتونم این یک ترم باقی موندم رو بگذرونم؟

farshidshd
25-07-2011, 12:22
یکی از دوستان من دوره آموزشی رو تو پادگان 06 ارتش میگذرونه . لیسانس عمران هست . الان نگران اینه که ممکنه کد بخوره یا نه . کسی اطلاع نداره که رشته عمران دوره کد داره یا نه ؟

معلوم نیست ، شاید آره شایدم نه

سلام به همه دوستان و اساتید محترم. من پدرم 52 سال سن داره و یه مقدار مشکل شنوایی داره و من تک فرزندم و از طریق بهزیستی با "قانون حمایت از حقوق معلولین" مثل اینکه میتونم معافیت بگیرم! خودم ترم آخر کارشناسی علوم آزمایشگاهی هستم. و از طرف بهزیستی گواهی مربوطه رو دادن و من دفترچه رو پر کردم فقط مونده تحویل پلیس +10 بدم. تا حالا کسی از این طریق اقدام کرده؟ اینم مثل کفالت پدر بالای 59 سال دنگ و فنگش زیاده یا کمتر؟ از نظر شاهد اینا چه طور.
در ضمن صفحه ای که مربوط به 3 نفر شاهد از بستگان باشه میتونم عمه ام رو به عنوان شاهد معرفی کنم یا فقط باید مرد باشند؟ (چون من عمو و دایی ندارم) :41:
واقعا ممنون میشم دوستان راهنماییم کنند.
در ضمن اگه با شرایطم موافقت نشه اعظام میشم یا میتونم این یک ترم باقی موندم رو بگذرونم؟

سلام
دنگ و فنگ که داره بالاخره ،
سه نفر شاهد رو فکر کنم نباید از اقوام درجه یک باشن، 3 نفر از همسایه ها رو معرفی کنی بهتره( همسایه هایی که میشناسیشون و میدونی باهاتون مشکلی ندارن )

تا کارای معافیت تموم بشه ، ترم آخرت هم تموم شده...

.

PLAΨMID
25-07-2011, 15:16
سلام
من ليسانس هستم و سه ماه خدمت در ارتش . الان دارم دوره كد رو ميگذرونم .
دوستاني كه دوره كد قبل از ما بودند همه ستوان 3 شدند . الان شايعاتي هست مبني بر اينكه از اين ماه ليسانسه هاي ارتش قراره استوار بشن . ميخواستم ببينم كسي اطلاعات دقيقي در اين مورد نداره ؟؟؟
با تشكر . . . .

ehsan_update
27-07-2011, 13:20
این نظام وظیفه هم خوب واسه خودش قانون میذاره! میگن هر کسی که میخواد معافیت بگیره باید حتما یه حساب بانک سپه به اسم خودش باز کنه در غیر این صورت مدارکش ناقصه!!!! آخه حساب بانک سپه میخوان چیکار!!؟؟؟؟:13:

aftab_azad20
29-07-2011, 10:48
سلام دوستان،من چند سال پیش واسه حج عمره ثبت نام کردم،البته نه دانشجویی،هنوز هم خدمت نرفتم،الان هم دانشجو هستم،چند وقت پیش که رفتم گذرنامه بگیرم،گفتند باید کارت پایان داشته باشی،یا نمیدونم بری نظام وظیفه نامه بیاری،حالا من اگه اسمم واسه حج دراومد،چه جوری میتونم برم،ممنون میشم راهنمایی کامل کنید:11:

farshidshd
29-07-2011, 18:26
سلام دوستان،من چند سال پیش واسه حج عمره ثبت نام کردم،البته نه دانشجویی،هنوز هم خدمت نرفتم،الان هم دانشجو هستم،چند وقت پیش که رفتم گذرنامه بگیرم،گفتند باید کارت پایان داشته باشی،یا نمیدونم بری نظام وظیفه نامه بیاری،حالا من اگه اسمم واسه حج دراومد،چه جوری میتونم برم،ممنون میشم راهنمایی کامل کنید:11:
سلام
باید قبل از اینکه اسمت در بیاد کاراشو انجام بدی
اگه الان دانشجویی که باید بری دانشگاه و نامه بگیری و ازشون بپرسی ، بعدش فکر کنم باید بری نظام وظیفه

اگه دانشجو نیستی باید یه وثیقه 15 میلیون تومنی بزاری تا بری و برگردی

.

MeMri
30-07-2011, 15:00
این نظام وظیفه هم خوب واسه خودش قانون میذاره! میگن هر کسی که میخواد معافیت بگیره باید حتما یه حساب بانک سپه به اسم خودش باز کنه در غیر این صورت مدارکش ناقصه!!!! آخه حساب بانک سپه میخوان چیکار!!؟؟؟؟:13:

قانون جدید نیست!این حساب برای ریختن پول ماهیانه که به سربازها می دن هست:20:

Mohammad_666
01-08-2011, 09:21
سلام دوستان میشه کسی آدرس درمانگاه هایی که شرق تهران واسه واکسن زدن هست رو به همراه روز هایی که این کارو انجام میدن رو بذاره متشکرم؟

iranch
02-08-2011, 17:01
سلام
كسي كه پيش دانشگاهي رو دو ساله تموم كنه بعد بره دانشگاه
اون دو ترمي كه اضافه خونده تو پيش دانشگاهي از مدت معافيت تحصيلي دانشگاه كم ميشه؟ يا معافيت تحصيلي دانشگاه ربطي به معافيت تحصيلي پيش دانشگاهي نداره و دست نخورده باقي ميمونه تا وقتي دانشجو بشي ازش كم ميشه؟

behnambazi
02-08-2011, 20:29
سلام
كسي كه پيش دانشگاهي رو دو ساله تموم كنه بعد بره دانشگاه
اون دو ترمي كه اضافه خونده تو پيش دانشگاهي از مدت معافيت تحصيلي دانشگاه كم ميشه؟ يا معافيت تحصيلي دانشگاه ربطي به معافيت تحصيلي پيش دانشگاهي نداره و دست نخورده باقي ميمونه تا وقتي دانشجو بشي ازش كم ميشه؟
دوست من تا جایی که من میدونم این دومعقوله بهم ربطی ندارن چیزی کم نمیشه

alireza20202003
03-08-2011, 00:07

شما تشريف ببر نزديكترين پليس +10 و ازشون بپرس كاملا مراحل رو برات شرح ميدن. در كل بايد 2 يا 3 بار (دقيق يادم نيست) بين دانشگاه و نظام وظيفه در حال رفت و آمد باشی (البته اين برای نظام وظيفه تهرانه!).

---------- Post added at 12:07 AM ---------- Previous post was at 12:04 AM ----------

اين شماره حساب تو پرينتی كه از پليس +10 هنگام ارسال مدارك معافيت ميگيرن قيد ميشه ، دليلشم سريعتر طی شدن مراحل در صورت رد معافيت جهت اعزام هستش (چون كسايی كه دقيقه 90 برای معافيت اقدام می‌كنن كم نيستن).

avator20002000
03-08-2011, 02:37
سلام دوستان میشه کسی آدرس درمانگاه هایی که شرق تهران واسه واکسن زدن هست رو به همراه روز هایی که این کارو انجام میدن رو بذاره متشکرم؟
باید زنگ بزنید ولی همه روزه هستن ساعتشم مثل جاهای دیگه معمولیه
یه خبر بدم شاید برای کسایی که تو تهران هستن مفید واقع بشه
کادر پزشکیه تهران الان یه مدته که عوض شده ادمای خوبی رو گذاشتن اگه مشکل پزشکی حتی فکر می کننین کوچیکه پروندش کنید برید اقدام کنید برای معافی من دئستم داره کاراش درست میشه چند روز دیگه .مشکلی هم نداشتش فقط فکش یکم کج بود همین.

pini30lin
04-08-2011, 11:47
سلام
پدرم 20 ماه سابقه جبهه داره(زمان سربازیش)الان من می تونم رو کسر خدمت حساب کنم؟
اگه جواب مثبته دقیقا چکار باید بکنم؟؟ تنها مدرک کارت پایان خدمت پدرم هست
منم مهر ماه که پروژه ام رو تحویل بدم باید برم سربازی
ممنون

Sadeq_ME
04-08-2011, 12:03
قانون جدید نیست!این حساب برای ریختن پول ماهیانه که به سربازها می دن هست:20:
مشکل اینه که کسانی‌ هم که میخوان معافیت بگیرن اونا هم باید حساب داشته باشن.این دیگه واسه چی‌؟

vroom
04-08-2011, 12:33
مشکل اینه که کسانی‌ هم که میخوان معافیت بگیرن اونا هم باید حساب داشته باشن.این دیگه واسه چی‌؟

بخاطر اینکه بانک سپه ورشکست نشه:دی

ehsan_update
04-08-2011, 12:56
من که به محض اینکه کارت معافیتم بیاد میرم حساب رو میبندم !!! :13:

farshidshd
04-08-2011, 13:40
سلام
پدرم 20 ماه سابقه جبهه داره(زمان سربازیش)الان من می تونم رو کسر خدمت حساب کنم؟
اگه جواب مثبته دقیقا چکار باید بکنم؟؟ تنها مدرک کارت پایان خدمت پدرم هست
منم مهر ماه که پروژه ام رو تحویل بدم باید برم سربازی
ممنون

1- اول باید برید یگانی که پدرتون اونجا خدمت کرده.اگه اون یگان اون موقع جز مناطق جنگی بود که فبها. گاهی اوقات یگان خدمتی پدرتون جز مناطق جنگی نبوده اما از اون یگان به یکی از مناطق جنگی اعزام شده که در اینصورت باز هم میتونید از خدمات کسری خدمت استفاده کنید. مثلا پدر شما در یگان ترخیص کنندش لشکر 28 زرهی قزوین بوده اما 8 ماه به سوسنگرد اعزام شده بود.
حالا توجه کنید، در اینحالت شما برای گرفتن سوابق پدرتون باید به یگان اعزام کننده و یا ترخیص کننده پدرتون مراجعه کنید. یعنی در مثال بالا باید شما به لشکر 28 زرهی قزوین مراجعه کنید. نه سوسنگرد!
بر ای گرفتن سوابق پدرتون معمولاً نیازی به گواهی اشتغال به خدمت شما نیست (گفتم معمولاً یه وقتی گیر دادن نزارید تقصیر من! تا جایی که که می تونید بگیرید.) فقط کارت پایان خدمت و یا هر مدرک دیگری که پدرتون از اونجا داره به انضمام مدارک شناسایی پدرتون کافیه.
2- حالا یه نامه محرمانه بهتون میدن که زیادم محرمانه نیست و فقط مدت حضور جبهه پدرتون توشه. از اینجاش جالبه:
شما این نامه رو باید ببرید ستاد کل نزاجا در تهران. به آدرس تهران – لویزان – بالاتر از مینی سیتی (یه خیابون سربالاییه)
ای نامه رو می برید قسمت معاونت احتیاط نزاجا. اونجا این نامه رو میگرن و یه عکس از پدرتون برای اینکه کارت ایثار گری براش صادر کنن.(که من نفهمیدم به درد چی میخوره) بعد از چند ساعت نامه ای بهتون میدن که توش همون سوابق جبهه پدرتون که از معاونت احتیاط زده شده به معاونت نیروی انسانی.
3- حالا این مدارک رو آماده کنید و ببرید چند متر بالاتر (همون ستاد کل نزاجا رو میگما) معاونت نیروی انسانی:
الف - همون نامه ایی که از معاونت احتیاط گرفتین (اصلش).
ب - فرم شماره 2 که همونجا بهتون میدن و باید اونو پر کنید. (یه فرمی شبیه نامه ای که در انتها بهتون میدن)
ج – کپی شناسنامه تمام صفحات پدر و کارت ملی پدر
د – کپی شناسنامه و کارت ملی تمام پسران خانواده (یعنی خودتون و برادراتون، البته اگه دارین)
ه – گواهی اشتغال به خدمت از جایی که خدمت میکنین به معاونت احتیاط نزاجا (خوب دقت کنید که گواهیتون حتما برای معاونت احتیاط نزاجا بگیرید وگرنه بهتون گیر میدن، شایدم کارتون راه نندازن. به هرحال اونجا به اندازه کافی شلوغ هست که هر مشکلیو بهونه کنن تا کارتونو راه نندازن! این گواهیو حتما باید داشته باشید. مثله قبلی نیست)
و – کپی برابر اصل شده آخرین مدرک تحصیلی.(دقت کنید کپی، حتماً برابر اصل شده باشه)
حالا با در دست داشتن این مدارک سرتونو بالا بگیرید و برید ته صف نیروی انسانی تا نوبتتون بشه! عجله نکنید نوبتتون میشه.
بعد از تحویل مدارک یه شماره بهتون میدن میگن برید یک ماهه دیگه بیاید نامه تون حاضره...

برگرفته از انجمن نظام وظیفه

makhmal khan
05-08-2011, 12:10
یه سوال
تو این فروم کسی هست که خودش یا دوستاش از طریق عمل باز قلب پدرشون معاف شده باشن؟
می خوام ببینم این جریان عدد ef که دکتر بیمارستان بقیه الله برای بابای من نوشته چیه.
چه قدر احتمال معافی وجود داره?

alirecoba2
05-08-2011, 15:16
سلام ببخشید تاپیکی دیگه ی نبود که بتونم این سوالمو بنویسم یهکی ازم خواست که مشکلشو اینجا بنویسم خواهش میکنم هر جه سریعتر پاسخ بدید یکی از دوستان رشته ی پرستاری ملی رو تو ساله 89 قبول شده وبهعده یه ترم مرخصی گرفت بعد الان می خواد انصراف بده وبرای کنکوره ازاده ساله 91 بخونه من میخواستم بدونم که اگر بالافرض کنکوره ازاده ساله 91 قبول نشد می تونه واسه سراسریه ساله 92 بخونه واسه سراسریه ساله 91 که نمیشه سنشم الان 22 هست مشکله نظام وظیفه هم نداره
اینو هم میدونه که اون رشترو (پرستاری)نمیتوونه بزنه میخواد واسه دندون بخونه

kamran987456
06-08-2011, 11:46
با سلام به همه

من چند ماه قبل یه سوال پرسیده بودم که میتونم واسه کنکور سال بعد بمونم یا نه ؟((متولد ابان سال 72 هستم و پیش دانشگاهی رو هم تموم کردم ))
بعد دوستان گفتند که میتونم

الان داشتم این پست ها رو میخوندم شک کردم
سال احضار =18 +سال تولد
سال اعزام 19+سال تولد

یکی میتونه کامل توضیح بده که من باید چیکار کنم تا سال بعد هم کنکور بدم ؟

farshidshd
06-08-2011, 11:56
با سلام به همه

من چند ماه قبل یه سوال پرسیده بودم که میتونم واسه کنکور سال بعد بمونم یا نه ؟((متولد ابان سال 72 هستم و پیش دانشگاهی رو هم تموم کردم ))
بعد دوستان گفتند که میتونم

الان داشتم این پست ها رو میخوندم شک کردم
سال احضار =18 +سال تولد
سال اعزام 19+سال تولد

یکی میتونه کامل توضیح بده که من باید چیکار کنم تا سال بعد هم کنکور بدم ؟

متولدین سال 72 ، اعزامشون میوفته سال 91
سال 90 باید برای ارسال مدارک اقدام کنید

---------- Post added at 12:56 PM ---------- Previous post was at 12:54 PM ----------

سلام ببخشید تاپیکی دیگه ی نبود که بتونم این سوالمو بنویسم یهکی ازم خواست که مشکلشو اینجا بنویسم خواهش میکنم هر جه سریعتر پاسخ بدید یکی از دوستان رشته ی پرستاری ملی رو تو ساله 89 قبول شده وبهعده یه ترم مرخصی گرفت بعد الان می خواد انصراف بده وبرای کنکوره ازاده ساله 91 بخونه من میخواستم بدونم که اگر بالافرض کنکوره ازاده ساله 91 قبول نشد می تونه واسه سراسریه ساله 92 بخونه واسه سراسریه ساله 91 که نمیشه سنشم الان 22 هست مشکله نظام وظیفه هم نداره
اینو هم میدونه که اون رشترو (پرستاری)نمیتوونه بزنه میخواد واسه دندون بخونه

اگه مشکل خدمت نداره که میتونه همه کار بکنه
مشکلی نیست

kamran987456
06-08-2011, 12:27
متولدین سال 72 ، اعزامشون میوفته سال 91
سال 90 باید برای ارسال مدارک اقدام کنید

---------- Post added at 12:56 PM ---------- Previous post was at 12:54 PM ----------

اگه مشکل خدمت نداره که میتونه همه کار بکنه
مشکلی نیست
نیمه اول و دوم فرقی نداره ؟
چون ابان امسال من 18 سال تمام میشم

و اینکه من میخوام واسه سال بعد کنکور بدم و برم دانشگاه
ولی شما گفتین که ارسال مدارک کنم و سال اعزام 91 بشه
یعنی چجوری میشه ؟ متوجه نشدم
یعنی قبل از اعزام من کنکور قبول بشم اون زمان اعزام لغو میشه ؟

farshidshd
06-08-2011, 12:32
نیمه اول و دوم فرقی نداره ؟
چون ابان امسال من 18 سال تمام میشم

و اینکه من میخوام واسه سال بعد کنکور بدم و برم دانشگاه
ولی شما گفتین که ارسال مدارک کنم و سال اعزام 91 بشه
یعنی چجوری میشه ؟ متوجه نشدم
یعنی قبل از اعزام من کنکور قبول بشم اون زمان اعزام لغو میشه ؟

قبل از اعزام اگه قبول بشید میرید دانشگاه و خدمت منتفی میشه
حتی میتونید وسط خدمت هم برین دانشگاه

اینو بخونین

**مشمولان فارغ‌التحصيل ديپلم كه مدرك خود را حداكثر تا پايان 22 سالگي و مشمولان فارغ‌التحصيل پيش‌دانشگاهي كه مدرك خود را حداكثر تا پايان 24 سالگي بصورت پيوسته و حضوري و با داشتن معافيت تحصيلي اخذ كرده باشند، آخرين مهلت تعيين وضعيت مشموليت آنها به اين شرح مي‌باشد:

· فارغ‌التحصيلان آذر يا دي متولد هر فصل از سال، حداكثر تا 18 مهرماه سال بعد از اخذ ديپلم يا سال اعزام

The master
06-08-2011, 18:24
من متولد نیمه دوم 71 هستم و امسال کنکور دادم و رتبم زیاد خوب نشد(4000) می خواستم یه سال دیگه بخونم!میشـه؟؟؟؟

behdana
06-08-2011, 20:30
من متولد نیمه دوم 71 هستم و امسال کنکور دادم و رتبم زیاد خوب نشد(4000) می خواستم یه سال دیگه بخونم!میشـه؟؟؟؟

بله میشه . تا یکی دو سال پیش که باید متولدین نیمه دوم سال دفترچه خدمت را در مراکز پلیس 10+ ثبت میکردن ولی الان را اطلاع ندارم که قانون عوض شده یا نه.
ضمنا رتبه 4000 که بد نیست. سال دوم ماندن بسیار سخت و اعصاب خرد کن هست.
موفق باشی

arman18
06-08-2011, 21:57
سلام
محل اموزیشم 01 نزاجا است
1 شهریور اعزامم.
کسی میدونه چه جور جاییه؟؟؟
ممنون

alirecoba2
07-08-2011, 01:11
آقا لطفن یکی جوابه مارو بده سلام ببخشید تاپیکی دیگه ی نبود که بتونم این سوالمو بنویسم یهکی ازم خواست که مشکلشو اینجا بنویسم خواهش میکنم هر جه سریعتر پاسخ بدید یکی از دوستان رشته ی پرستاری ملی رو تو ساله 89 قبول شده وبهعده یه ترم مرخصی گرفت بعد الان می خواد انصراف بده وبرای کنکوره ازاده ساله 91 بخونه من میخواستم بدونم که اگر بالافرض کنکوره ازاده ساله 91 قبول نشد می تونه واسه سراسریه ساله 92 بخونه واسه سراسریه ساله 91 که نمیشه سنشم الان 22 هست مشکله نظام وظیفه هم نداره
اینو هم میدونه که اون رشترو (پرستاری)نمیتوونه بزنه میخواد واسه دندون بخونه آقا لطفن یکی جوابه مارو بده

Iranian boy10
07-08-2011, 10:26
سلام. اگه كسي از دانشگاهي انصراف بده و بعد انصراف از يه دانشگاه ديگه قبول يشه ، معافيت تحصيلي براش صادر ميشه يا ؟؟ اگه نه بايد چيكار كنه كه غيبت نخوره ؟ :13:
ممنون:11:

farshidshd
07-08-2011, 10:27
آقا لطفن یکی جوابه مارو بده سلام ببخشید تاپیکی دیگه ی نبود که بتونم این سوالمو بنویسم یهکی ازم خواست که مشکلشو اینجا بنویسم خواهش میکنم هر جه سریعتر پاسخ بدید یکی از دوستان رشته ی پرستاری ملی رو تو ساله 89 قبول شده وبهعده یه ترم مرخصی گرفت بعد الان می خواد انصراف بده وبرای کنکوره ازاده ساله 91 بخونه من میخواستم بدونم که اگر بالافرض کنکوره ازاده ساله 91 قبول نشد می تونه واسه سراسریه ساله 92 بخونه واسه سراسریه ساله 91 که نمیشه سنشم الان 22 هست مشکله نظام وظیفه هم نداره
اینو هم میدونه که اون رشترو (پرستاری)نمیتوونه بزنه میخواد واسه دندون بخونه آقا لطفن یکی جوابه مارو بده

جواب شما قبلا داده شده

turokpooria
07-08-2011, 18:40
یه سوال دارم ازتون معاف از رزم یعنی چی؟ چه کارایی معاف؟

amir.abbas
07-08-2011, 19:48
سلام. اگه كسي از دانشگاهي انصراف بده و بعد انصراف از يه دانشگاه ديگه قبول يشه ، معافيت تحصيلي براش صادر ميشه يا ؟؟ اگه نه بايد چيكار كنه كه غيبت نخوره ؟ :13:
سلام
من خودم دانشجو انصرافی هستم و همین روال رو انجام دادم ولی الان کمی کارم گیر افتاده بنا به دلایل شخصی.
ولی خدمتتون عرض کنم بله معافیت تحصیلی براش صادر میشه و مشکلی نداره ولی سنوات تحصیلی رو باید رعایت کنه.
موفق باشید:11:

amir.abbas
07-08-2011, 19:56
دوستان من مشکلی برام پیش اومده حتی جرات نمیکنم برم نظام وظیفه ببینم باید چکار کنم!!

من سال 87 نیمه دوم دانشگاه قبول شدم که بعد از یک ترم انصراف دادم و کاردانی دانشگاه دیگه ای قبول شدم ثبتنام کردم.
طبق قانون سنوات تحصیلی،کاردانیها فقط 6 ترم یا سه سال میتونند از معافیت تحصیلی استفاده کنند که من یک ترم رو در دانشگاه انصرافی گذراندم و پنج ترم دیگه داشتم.اما به دلیل مشکلاتی که برام پیش اومد نتونستم در پنج ترم درس رو تمام کنم و الان هنوز 5 -6 واحد دارم البته اینو هم بگم که ترم قبل اصلا نرفتم دانشگاه و انتخاب واحد نکردم.
الان تصمیم دارم اون چند واحد رو بگذرونم بصورت معرفی به استاد و دو واحد هم ترم تابستانی که البته باز هم هنوز انتخاب واحد تابستان رو هم نکردم

به نظرتون غیبت خوردم یا خیر و تا کی میتونم از معافیت تحصیلی استفاده کنم؟؟

دوستان منتظر پاسختون هستم

پی نوشت: این رو هم بگم که دانشگاه سراسری دوباره امتحان دادم اگه کلا از دانشگاه حال حاضر انصراف بدم غیبت میخورم یا خیر؟؟

hamid-p71
07-08-2011, 20:43
من متولد آبان 71 هستم می خواستم ببینم می تونم در کنکور سال بعد هم شرکت کنم یا نه ؟

ara.look
07-08-2011, 21:18
سلام
من که هر چی بیشتر پست های این تاپیک رو میخونم گیجتر هم میشم. در کل چه کسانی میتونن برای سال دوم تو کنکور شرکت کنن؟ شرایطش چیه؟ دنگ و فنگ که نداره؟

Iranian boy10
08-08-2011, 11:54
دوستان من مشکلی برام پیش اومده حتی جرات نمیکنم برم نظام وظیفه ببینم باید چکار کنم!!

من سال 87 نیمه دوم دانشگاه قبول شدم که بعد از یک ترم انصراف دادم و کاردانی دانشگاه دیگه ای قبول شدم ثبتنام کردم.
طبق قانون سنوات تحصیلی،کاردانیها فقط 6 ترم یا سه سال میتونند از معافیت تحصیلی استفاده کنند که من یک ترم رو در دانشگاه انصرافی گذراندم و پنج ترم دیگه داشتم.اما به دلیل مشکلاتی که برام پیش اومد نتونستم در پنج ترم درس رو تمام کنم و الان هنوز 5 -6 واحد دارم البته اینو هم بگم که ترم قبل اصلا نرفتم دانشگاه و انتخاب واحد نکردم.
الان تصمیم دارم اون چند واحد رو بگذرونم بصورت معرفی به استاد و دو واحد هم ترم تابستانی که البته باز هم هنوز انتخاب واحد تابستان رو هم نکردم

به نظرتون غیبت خوردم یا خیر و تا کی میتونم از معافیت تحصیلی استفاده کنم؟؟

دوستان منتظر پاسختون هستم

پی نوشت: این رو هم بگم که دانشگاه سراسری دوباره امتحان دادم اگه کلا از دانشگاه حال حاضر انصراف بدم غیبت میخورم یا خیر؟؟
حالا اگه كسي كه تو اون يك ترم مشروط بشه چي ؟ ، يك ترم معافيت تحصيلي از بين ميره ؟؟:18:
ممنون :11:

Iranian boy10
08-08-2011, 12:41
اگه كسي بعد انصراف از دانشگاه ، مدارك رو به نظام وظيفه ارسال كنه بعد ارسال از دانشگاه ديگه اي قبول بشه بايد چي بفرسته به نظام وظيفه تا اعزام نشه ؟؟!
ممنون

mohsen_gh1991
08-08-2011, 12:46
اگه کسی که مشمول خدمت باشه و همینطور در شرف رفتن به دانشگاه باشه لازمه که دفترچه رو ارسال کنه یا نه؟

farshidshd
08-08-2011, 14:02
من متولد آبان 71 هستم می خواستم ببینم می تونم در کنکور سال بعد هم شرکت کنم یا نه ؟

متولدین 71 مشمول هستن و اگه دانشگاه امسال قبول نشن باید برن خدمت
متولدین 72 میتونن سال دیگه هم کنکور بدن

سلام
من که هر چی بیشتر پست های این تاپیک رو میخونم گیجتر هم میشم. در کل چه کسانی میتونن برای سال دوم تو کنکور شرکت کنن؟ شرایطش چیه؟ دنگ و فنگ که نداره؟

متولدین 72 میتونن سال دیگه هم کنکور بدن

اگه كسي بعد انصراف از دانشگاه ، مدارك رو به نظام وظيفه ارسال كنه بعد ارسال از دانشگاه ديگه اي قبول بشه بايد چي بفرسته به نظام وظيفه تا اعزام نشه ؟؟!
ممنون
خوده دانشگاه نامه میزنه به نظام وظیفه

اگه کسی که مشمول خدمت باشه و همینطور در شرف رفتن به دانشگاه باشه لازمه که دفترچه رو ارسال کنه یا نه؟

اگه مشمولی ، مدارک رو بفرست تا غیبت نخوری
رفتی دانشگاه معافیت تحصیلی صادر میشه

.

mohsen_gh1991
08-08-2011, 14:51
اگه مشمولی ، مدارک رو بفرست تا غیبت نخوری
رفتی دانشگاه معافیت تحصیلی صادر میشه

خب حالا اگه چند روز غیبت بخوره برای ثبت نام دانشگاه مشکلی پیش میاد؟

Iranian boy10
08-08-2011, 15:15
خيلي ممنون از پاسخ شما (farshidshd).
اگه كسي هنگام تحصيل در دانشگاه تو يك ترم مشروط بشه و بعد انصراف بده ، اون يك ترم از معافيت تحصيلي كه 3 سال هست كم ميشه و يا حساب نميشه و معافيت تحصيلي همون 3 سال براي كاردانييه ؟
ممنون

amir.abbas
08-08-2011, 16:01
اگه كسي هنگام تحصيل در دانشگاه تو يك ترم مشروط بشه و بعد انصراف بده ، اون يك ترم از معافيت تحصيلي كه 3 سال هست كم ميشه و يا حساب نميشه و معافيت تحصيلي همون 3 سال براي كاردانييه ؟
ممنون
بله، کم میشه

MeMri
09-08-2011, 03:03

شما می تونید سال بعد هم کنکور بدید،به شرطی که دفترچه رو به موقع بفرستید!برای تاریخ دقیق فرستادن دفترچه پست اول رو مطالعه کنید

خب حالا اگه چند روز غیبت بخوره برای ثبت نام دانشگاه مشکلی پیش میاد؟

متاسفانه 1 روز هم غیبت بخورید نمی تونید دانشگاه برید!بازم آخر پست اول رو مطالعه کنید

mohsen_gh1991
09-08-2011, 11:41
متاسفانه 1 روز هم غیبت بخورید نمی تونید دانشگاه برید!بازم آخر پست اول رو مطالعه کنید
مرسی..خب بازم یه سوال دیگه...من اخرین مهلت ارسال دفترچه م 30 مرداده...کی بفرستم بهتره که غیبت هم نخوره...میشه انداخت برای روزای اخر یا بهتره همین الان ارسال کنم؟

behdana
09-08-2011, 12:35
مرسی..خب بازم یه سوال دیگه...من اخرین مهلت ارسال دفترچه م 30 مرداده...کی بفرستم بهتره که غیبت هم نخوره...میشه انداخت برای روزای اخر یا بهتره همین الان ارسال کنم؟

اصلا نذار واسه روزای آخر.
همین امروز فردا برو دنبالش.

steps
09-08-2011, 14:52
اقایون من پست اول رو خوندم ولی چیزی متوجه نشدم!!
من 31 خرداد درسم تموم شده تاکی زمان دارم دفترچه رو ارسال کنم؟
سال دوم هست کنکور میدم ولی یکی از درسام رو نگه داشته بودم و امسال اردیبهشت امتحان دادم وقبول شدم .
العان پست ها رو خوندم کمی نگران شدم من تاکی وقت دارم ارسال کنم؟

eshkene
09-08-2011, 15:31
می خواستم بدونم کسی دانشگاه آزاد درس بخونه همزمان میتونه کنکور سراسری بده و از معافیت تحصیلی استفاده کنه؟
خواهشا زود جواب بدید

hamid-p71
09-08-2011, 20:30
من یک درس پیش دانشگاهی راقبول نشدم و میخوام شهریور امتحان بدم متولد آبان 71 هم هستم
می خاستم بپرسم نیاز به ارسال دفترچه هست یا خیر؟
برای شرکت در کنکور سال بعد باید چکار کنم؟

behnam_tr
09-08-2011, 20:53
سلام...
من شرایط خیلی بدی دارم خواهش میکنم هر کی هر راهی به نظرش مرسه لطفامطرح کنه بلکه فرجی حاصل بشه

شرایط فعلی من:
دانشجو ترم 7 -فقط 65 واحد پاس کردم-دانشگاه پیام نور متولد 67
1 سال و 5 ماه نامزد هستم
خدمت سربازی نرفتم
1ماه هست مغازه فروشگاه کامپیوتر باز کردم
================================
خوب در حالت کلی این جوریه
از اون ور از پیام نور خسته شدم واقعا دیگه نمیتونم بخونم با اون حجم کتابها که واقعا برای رشته های فنی خیلی سخته واقعا عذابی بالاتراز این که کتابهای 500-600 صفحه ای پیام نور رو بخونم نیست واسم

میخوام انصراف بدم
خوب اگه انصراف بدم میتونم برم یه دانشگاه دیگه؟خدمت مانع میشه یا نه؟
اگه انصراف بدم با این شرایطی که دارم چجوری میتونم خدمت رو بپیچونم به جز درس
به احتمال زیاد هم بعد از رمضان عروسی میگیرم
بابام هم سنش هنوز به 50 نرسیده حالا 59 پیشکش واسه کفالت
راستی تک پسر هم هستم با یه خواهر 7ساله و یه خواهر که ازدواج کرده

یا علی

MeMri
09-08-2011, 21:55
اقایون من پست اول رو خوندم ولی چیزی متوجه نشدم!!
من 31 خرداد درسم تموم شده تاکی زمان دارم دفترچه رو ارسال کنم؟
سال دوم هست کنکور میدم ولی یکی از درسام رو نگه داشته بودم و امسال اردیبهشت امتحان دادم وقبول شدم .
العان پست ها رو خوندم کمی نگران شدم من تاکی وقت دارم ارسال کنم؟

تاریخ تولدتون رو عرض می کنید؟

من یک درس پیش دانشگاهی راقبول نشدم و میخوام شهریور امتحان بدم متولد آبان 71 هم هستم
می خاستم بپرسم نیاز به ارسال دفترچه هست یا خیر؟
برای شرکت در کنکور سال بعد باید چکار کنم؟

شما برای کنکور سال بعد باید دفترچه ارسال کنید،چون نیمه دوم هستید و تا تاریخ 18 اسفند امسال مهلت دارید به شرطی که شهریور درس رو قبول بشید:20:

steps
09-08-2011, 23:00
تاریخ تولدتون رو عرض می کنید؟

29 اسفند69

The master
10-08-2011, 01:05
میشه یکی کامل توضیح بده من که الان متولد آذر 71 هستم و می خوام یه سال دیگه کنکور بدم باید با این لعنتی چی کار کنم؟؟؟

MeMri
10-08-2011, 01:11
29 اسفند69

اگه تا 31 خرداد 90 دانش آموز بودید مشکلی ندارید چون براتون معافیت تحصیلی رد می شه تا آخر شهریور :20:

---------- Post added at 02:11 AM ---------- Previous post was at 02:06 AM ----------

میشه یکی کامل توضیح بده من که الان متولد آذر 71 هستم و می خوام یه سال دیگه کنکور بدم باید با این لعنتی چی کار کنم؟؟؟

اگه خرداد فارغ التحصیل شدید باید تا تاریخ 18 دی 90 دفترچه خود رو ارسال کنید که غیبت نخورید!:20:

The master
10-08-2011, 03:51
یعنی من الان می تونم یه سال دیگه بخونم؟

farshidshd
10-08-2011, 11:31
ممنون

بله حساب میشه و از معافیت کم میشه

---------- Post added at 12:31 PM ---------- Previous post was at 12:27 PM ----------

دوستان به این متن توجه کنن به خیلی از سوالاتتون جواب داده شده

شرايط و ضوابط تمديد و تعجيل در موعد اعزام مشمولان شرايط تمديد:

مشمولاني كه هر يك از شرايط زير را داشته باشند مي‌توانند موعد اعزام خود را تمديد نمايند:

1. مشمولان بيمار يا حادثه ديده‌اي كه با تاييد بهداري نيروي انتظامي استان قادر به اعزام نباشند، موعد اعزام آنها حداكثر به مدت دو ماه تمديد مي‌شود.

2. مشمولان واجدشرايط استخدام در نيروهاي مسلح با اعلام كتبي مركز گزينش و استخدام نيروي مربوطه مبني بر اتمام مراحل گزينش كه موعد اعزام اين دسته از مشمولان حداكثر به مدت دو ماه تمديد مي‌شود.

3. مشمولان غيرغائب واجدشرايط ماده 127 آئين‌نامه اجرائي قانون خدمت وظيفه عمومي (دو يا سه برادر همزمان در شرايط اعزام قرار داشته باشند) كه در اينصورت اعزام يكي از برادران تا خاتمه خدمت برادر ديگر به تاخير خواهد افتاد.

4. فوت بستگان درجه يك مشمول (پدر، مادر، برادر، خواهر،همسر و فرزند) كه در اينصورت اعزام مشمول حداكثر به مدت دو ماه از تاريخ فوت بستگان به تاخير خواهد افتاد.

5. پذيرفته شدگان قطعي دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالي با اعلام كتبي دانشگاه مربوطه و به شرط داشتن شرايط ثبت نام و عدم ورود به غيبت كه در اينصورت، موعد اعزام آنها حداكثر به مدت دو ماه تمديد مي شود.

6. مشمولان متولد نيمه دوم سال كه در سال اعزام قانوني خود قرار داشته باشند و مدرك تحصيلي ديپلم فني‌و‌حرفه‌اي يا كارودانش و يا پيش‌دانشگاهي را بصورت حضوري دريافت كرده باشند (به عنوان مثال مشمولان متولد نيمه دوم سال 1371 كه سال اعزام قانوني آنها 1390 مي‌باشد). موعد اعزام اين دسته از مشمولان تا مهر ماه سال بعد از سال اعزام قاوني مشمول به تاخير خواهد افتاد تا امكان شركت مجدد در آزمون دانشگاه‌ها براي آنها فراهم شود.

شرايط تعجيل:

مشمولاني كه هر يك از شرايط زير را داشته باشند مي‌توانند موعد اعزام خود را به جلو بيندازند:

1. مشمولاني كه داراي كسرخدمت بيش از يكسال باشند.

2. مشمولان غايبي كه در دوره‌هاي اعزام بعدي قرار گرفته‌اند.

3. با توجه به ظرفيت مراكز آموزش نيروهاي مسلح، امكان اعزام مشمول در موعد مورد تقاضا وجود داشته باشد.

ضوابط تمديد و تعجيل:

1. مشمولان واجد شرايط جهت ارايه درخواست تمديد و تعجيل صرفاً به مراكز وظيفه عمومي شهرستان يا استان محل سكونت خود مراجعه نمايند.

2. مشمولاني كه داراي يكي از شرايط تمديد باشند به درخواست آنها حتي در روز اعزام نيز توسط مراكز وظيفه عمومي استان محل سكونت رسيدگي خواهد شد.

3. مشمولاني كه تقاضاي تعجيل در موعد اعزام را دارند مي‌بايست در سال اعزام قرار داشته باشند.

4. خدمات به مشمولان در زمينه تمديد يا تعجيل صرفاً براي يكبار قابل ارائه خواهد بود.

5. رسيدگي به درخواست تمديد و يا تعجيل صرفاً با حضور شخص مشمول امكان پذير مي‌باشد.

تاريخ درج مطلب: 31/1/1390
منبع: اداره اجتماعي سازمان وظيفه عمومي ناجا

.

eshkene
10-08-2011, 11:38
خواهشا جواب بدید کسی که دانشگاه آزاد میره میتونه تو کنکور سراسری شرکت کنه بعد که قبولیش اومد انصراف بده
من متولد نیمه دوم 70 هستم خواهشا ج بدید

behdana
10-08-2011, 12:00
خواهشا جواب بدید کسی که دانشگاه آزاد میره میتونه تو کنکور سراسری شرکت کنه بعد که قبولیش اومد انصراف بده
من متولد نیمه دوم 70 هستم خواهشا ج بدید

سلام دوست عزیز
بله چنین قانونی وجود داره. اینجا را بخوانید:

EngineeR EhsaN
10-08-2011, 12:05
رفیق من چشاش نمرشون 3.5 هستش ، مشمول معافیتی چیزی میشه؟

farshidshd
10-08-2011, 12:29
رفیق من چشاش نمرشون 3.5 هستش ، مشمول معافیتی چیزی میشه؟

پست اول همین تاپیک بخش سيزدهم: بيماريهاي چشم و عوارض بينايي رو بخونبد

eshkene
10-08-2011, 12:50
سلام BEHDANA جان ممنوم راهنمیاییم کرده فقط یه جیزی من پارسال دفترچه پست کردم اعزامم 18دی 90
میشه برم آزاد بعدش کنور بدم باز؟
ممنون ممنون ممنون

---------- Post added at 01:50 PM ---------- Previous post was at 01:50 PM ----------

مهر 70 هستم

RezaPhoenix
10-08-2011, 12:52
سلام

می خواستم بدونم از زمانی که مدارکتو می فرستی کی جوابشو بهت میدن؟

مثلا اگه 20 تیر 91 بفرستی کی جوابتو میدن؟

ممنون

behdana
10-08-2011, 13:03
سلام BEHDANA جان ممنوم راهنمیاییم کرده فقط یه جیزی من پارسال دفترچه پست کردم اعزامم 18دی 90
میشه برم آزاد بعدش کنور بدم باز؟
ممنون ممنون ممنون

---------- Post added at 01:50 PM ---------- Previous post was at 01:50 PM ----------

مهر 70 هستم

سلام
اگه دفترچه پست نمی کردید که اصلا امسال نمی تونستید در دانشگاه ثبت نام کنید.
به هر حال مشکلی نیست چون شما وقتی وارد دانشگاه میشید براتون معافیت تحصیلی رد میشه.
میتونید دو ترم در دانشگاه آزاد بخونید و در کنکور 91 هم شرکت کنید. بعد از قبولی در کنکور از دانشگاه آزاد انصراف میدید و در دانشگاه جدید ثبت نام می کنید.(فاصله بین انصراف از دانشگاه آزاد و شروع به تحصیل در دانشگاه جدید نباید بیش از یک ماه بشه)
موفق باشی

eshkene
10-08-2011, 13:11
وهقعا ممنون BEHDANA جان واقعا ممنون
یه دنیا تشکر نمیدونم با چه زیونی ازت تشکر کنم خدا هر چی می خوای بهت بده
مرسی مرسی مرسی مرسی مرسی مرسی مرسی

behnam_tr
10-08-2011, 14:20
سلام...
من شرایط خیلی بدی دارم خواهش میکنم هر کی هر راهی به نظرش مرسه لطفامطرح کنه بلکه فرجی حاصل بشه

شرایط فعلی من:
دانشجو ترم 7 -فقط 65 واحد پاس کردم-دانشگاه پیام نور متولد 67
1 سال و 5 ماه نامزد هستم
خدمت سربازی نرفتم
1ماه هست مغازه فروشگاه کامپیوتر باز کردم
================================
خوب در حالت کلی این جوریه
از اون ور از پیام نور خسته شدم واقعا دیگه نمیتونم بخونم با اون حجم کتابها که واقعا برای رشته های فنی خیلی سخته واقعا عذابی بالاتراز این که کتابهای 500-600 صفحه ای پیام نور رو بخونم نیست واسم

میخوام انصراف بدم
خوب اگه انصراف بدم میتونم برم یه دانشگاه دیگه؟خدمت مانع میشه یا نه؟
اگه انصراف بدم با این شرایطی که دارم چجوری میتونم خدمت رو بپیچونم به جز درس
به احتمال زیاد هم بعد از رمضان عروسی میگیرم
بابام هم سنش هنوز به 50 نرسیده حالا 59 پیشکش واسه کفالت
راستی تک پسر هم هستم با یه خواهر 7ساله و یه خواهر که ازدواج کرده

یا علی

همچنان منتظر راهنمایی دوستان

hamid-p71
10-08-2011, 14:50
شما برای کنکور سال بعد باید دفترچه ارسال کنید،چون نیمه دوم هستید و تا تاریخ 18 اسفند امسال مهلت دارید به شرطی که شهریور درس رو قبول بشید

پس اگه شهریور قبول نشم چی میشه ؟

MeMri
10-08-2011, 20:05
پس اگه شهریور قبول نشم چی میشه ؟

انتهای پست اول رو مطالعه کنید ایشالله متوجه می شید!:11:

davood.2008
10-08-2011, 20:28
همچنان منتظر راهنمایی دوستان

سلام
با شرایط شما در صورت انصراف باید برین خدمت چون مشمول هستین و نمیتونین بدون پایان خدمت حالا به هر شکل باشه چه عادی چه کفالت و ... دانشگاهی ثبت نام کنین چون دارین انصراف میدین

چون دارین به سلامتی ازدواج میکنین احتمال زیاد بعد آموزشی خدمت تو شهر خودتون تقسیم میشین
تک فرزندی و خواهر و اینجور حرفا تو خدمت اثر نداره. فقط پدر بالای 59 سال کمکت میکنه

یاعلی...

eshkene
10-08-2011, 20:45
ببخشید کسی که دانشگاه آزاد میره بخاد کنکور سراسری بده باید نوع وظعیت مشمولیتشا چی بزنه تو ثبت نام کنکور

akharwarbaz
10-08-2011, 22:26
تک فرزندی و خواهر و اینجور حرفا تو خدمت اثر نداره. فقط پدر بالای 59 سال کمکت میکنه

اگه پدر شما بالای 59 باشه ولی تک فرزند پسر نباشی چطوری کمک میکنه بهت ؟

MeMri
10-08-2011, 23:15

برادر کمتر از 18 سال هم باعث معافیت شما می شه!

MeMri
11-08-2011, 01:07
ببخشید کسی که دانشگاه آزاد میره بخاد کنکور سراسری بده باید نوع وظعیت مشمولیتشا چی بزنه تو ثبت نام کنکور

این سوالتون جوابش تو دفترچه دانشگاه آزاد که توی بهمن منتشر می شه هست:20:

davood.2008
11-08-2011, 04:42

سلام
اگه من این شرایط رو داشته باشم مثلا دو تا پسر باشیم و پدرم بالای 59 سال باشه به اختیار یکیمون از معافیت کفالت میتونه استفاده کنه نفر دوم باید بره خدمت و دیگه از معافیت کفالت نمی تونه استفاده کنه حالا ممکنه من برم خدمت معافیت رو بزارم برای برادرم یا بر عکس

virangar666
11-08-2011, 08:27

سلام
خواهشا هر کسی میتونه کمکم کنه.
این متن خبریه که توی سایت نظام وظیفه اومده.
من تاریخ اعزامم یکم شهریور هستش.
پدرم 19 ماه جبهه داره که طبق قوانین جدید 6 ماه کسری خدمت میخورم.
پدر من توی نیروی انتظامی ارتش جمهوری اسلامی خدمت کرده و چون نیروی زمینی نبوده بهش کارت ایثارگری ندادن اما تمامی مدارک مربوط به خدمتش رو داره و توی زمستان پارسال که رفته بود مشهد برای همین کسر خدمت من بهش گفته بودن چون ایثارگر محسوب نمیشی اما پسرت میتونه از کسری خدمت اسفاده کنه. اما الان نامه ای مبنی بر کسر خدمت بهت نمیدیم . تا زمانی که برگه سفید اعزام به خدمت من بیاد.
حالا الان این برگه اومده.
پدرم هم الان میخواد بره مشهد.
حالا میخواستم بدونم با این شرایطی که گفتم که خودشون اون موقی بهم گواهی ندادن. الان شرایط من چطوریه؟ شامل قوانین امسال میشم؟ یا قوانین سال 89؟
ممنون میشم نظرتون رو بگید

RezaPhoenix
11-08-2011, 11:10
سلام

می خواستم بدونم از زمانی که مدارکتو می فرستی کی جوابشو بهت میدن؟

مثلا اگه 20 تیر 91 بفرستی کی جوابتو میدن؟

ممنون

ببخشید کسی جوابه مارو نمیده؟

PBAT
11-08-2011, 11:23
سلام يه سوال داشتم ممنون ميشم كه راهنمايي كنيد

من امسال سال دومم بود كه كنكور ميدادم و مشمول هم هستم و تاريخ اعزامم آذر ماه هست و بايد هرطور شده انتخاب رشته كنم و برم دانشگاه تا سربازي نرم! سوالم اينه كه من ميتونم در هنگام انتخاب رشته ,يه رشته تو پيام نور رو بزنم و سال بعد هم كنكور سراسري بدم؟اگه جواب آره هست بعدش در صورت قبولي تو يه دانشگاه روزانه ميتونم از دانشگاه پيام نور انصراف بدم و به دانشگاه جديد برم؟نظام وظيفه گيرنميده واسه اينكار و درصورت انصراف معافيت تحصيلي رو باطل نميكنه؟

ممنون

farshidshd
11-08-2011, 12:05
ببخشید کسی جوابه مارو نمیده؟

حداکثر 4 ماه بعد

davood.2008
11-08-2011, 12:12

من امسال سال دومم بود كه كنكور ميدادم و مشمول هم هستم و تاريخ اعزامم آذر ماه هست و بايد هرطور شده انتخاب رشته كنم و برم دانشگاه تا سربازي نرم! سوالم اينه كه من ميتونم در هنگام انتخاب رشته ,يه رشته تو پيام نور رو بزنم و سال بعد هم كنكور سراسري بدم؟اگه جواب آره هست بعدش در صورت قبولي تو يه دانشگاه روزانه ميتونم از دانشگاه پيام نور انصراف بدم و به دانشگاه جديد برم؟نظام وظيفه گيرنميده واسه اينكار و درصورت انصراف معافيت تحصيلي رو باطل نميكنه؟

ممنون

سلام دوست عزیز
خیر شما در صورتی که امسال رفتی پیام نور دیگه خدمت نمیری و اگر نرمال دانشگاه رو تموم کنی و فارغ التحصیل بشی میتونی برای هر دانشگاه دیگه امتحان ورودی بدی اما اگه انصراف دادی نمیتونی هیچ دانشگاهی کنکور بدی تا خدمتت تموم بشه
به طور خلاصه با رفتن به پیام نور نمیتونی خدمت رو بپیچونی و برای سال دیگه کنکور بخونی

eshkene
11-08-2011, 13:21

ممنون

می تونی بری آزاد و کنکور بدی باز ولی انصرافت تا ثبت نام دانشگاه بعدی نباید بیش تر از یک ماه باشه

---------- Post added at 02:21 PM ---------- Previous post was at 02:19 PM ----------

این سوالتون جوابش تو دفترچه دانشگاه آزاد که توی بهمن منتشر می شه هست:20:

ثبت نم دانشگاه آزاد که بعد دانشگاه سراسری هستش خواهشا زود جواب بدید

PBAT
11-08-2011, 13:29
سلام دوست عزیز
خیر شما در صورتی که امسال رفتی پیام نور دیگه خدمت نمیری و اگر نرمال دانشگاه رو تموم کنی و فارغ التحصیل بشی میتونی برای هر دانشگاه دیگه امتحان ورودی بدی اما اگه انصراف دادی نمیتونی هیچ دانشگاهی کنکور بدی تا خدمتت تموم بشه
به طور خلاصه با رفتن به پیام نور نمیتونی خدمت رو بپیچونی و برای سال دیگه کنکور بخونی

ممنون.من اين موضوع رو چند وقت قبل از يكي كه قصد انجام اينار رو داشت و پرس و جو كرده بودم پرسيدم و بهم گفت در صورتي كه تو دانشگاه(پيام نور)در حال تحصيل باشي ميتوني در كنكور شركت كتي و در صورتي كه دانشگاه قبول شدي ميتوني از دانشگاه پيام نور انصراف بدي وتو دانشگاه جديد ثبت نام كني.البته گفت كه بايد تو يه رشته بالاتر قبول شي تا نظام وظيفه با شرايطت موافقت كنه!

ميخواستم بدونم كه هيچ راهي نداره؟

mineworld
11-08-2011, 15:10
سه سوال کوتاه و شدیدا مهم ...

1 - ایا متولدین شش ماه اول 72 میتواند کنکور 91 شرکت کند ؟

2 - ایا این افراد باید دفترچه نظام وظیفه را همین امسال پر کند و بفرستند ؟ ایا در غیر این صورت اتفاق خاصی میفتد ؟!

3 - ایا در صورتی که در کنکور91 شرکت کردند و قبول شدند امکان دارد به سربازی بروندنه به دانشگاه ؟ واقعا ابهام وجود

دارد خواهشا جواب دقیق بدید ... بعد

اگه نمیشه میتونم امسال الکی پیام نور بزنم بعد مرخصی بگیرم و در اخر 91 شرکت کنم و نرم سربازی ؟ میدونید چرا

اینو میگم چون انتخاب رشته فرصت زیادی نداره و میترسم این فرصت واسه نرفتن به سربازی از دستم بره ؟

behdana
11-08-2011, 18:04
ممنون.من اين موضوع رو چند وقت قبل از يكي كه قصد انجام اينار رو داشت و پرس و جو كرده بودم پرسيدم و بهم گفت در صورتي كه تو دانشگاه(پيام نور)در حال تحصيل باشي ميتوني در كنكور شركت كتي و در صورتي كه دانشگاه قبول شدي ميتوني از دانشگاه پيام نور انصراف بدي وتو دانشگاه جديد ثبت نام كني.البته گفت كه بايد تو يه رشته بالاتر قبول شي تا نظام وظيفه با شرايطت موافقت كنه!

ميخواستم بدونم كه هيچ راهي نداره؟

سلام
سازمان نظام وظیفه تسهیلاتی برای دانشجویان قائل شده که می توانند ضمن اینکه دانشجو هستند در کنکور سراسری شرکت کنند وبعد انصراف بدهند و در دانشگاه جدید ثبت نام کنند.
شرایط کاملش رو در این صفحه بخوانید: (لطفا با دقت بخوانید چون پاسخ بسیاری از سوالات و ابهامات در همین صفحه است)

موفق باشید

---------- Post added at 07:04 PM ---------- Previous post was at 07:00 PM ----------

سه سوال کوتاه و شدیدا مهم ...

1 - ایا متولدین شش ماه اول 72 میتواند کنکور 91 شرکت کند ؟

2 - ایا این افراد باید دفترچه نظام وظیفه را همین امسال پر کند و بفرستند ؟ ایا در غیر این صورت اتفاق خاصی میفتد ؟!

3 - ایا در صورتی که در کنکور91 شرکت کردند و قبول شدند امکان دارد به سربازی بروندنه به دانشگاه ؟ واقعا ابهام وجود

دارد خواهشا جواب دقیق بدید ... بعد

اگه نمیشه میتونم امسال الکی پیام نور بزنم بعد مرخصی بگیرم و در اخر 91 شرکت کنم و نرم سربازی ؟ میدونید چرا

اینو میگم چون انتخاب رشته فرصت زیادی نداره و میترسم این فرصت واسه نرفتن به سربازی از دستم بره ؟

سلام
1- بله می توانند.
2- خیر ، متولدین نیمه اول 72 نیازی به دفترچه ندارند.
3- خیر در حالت عادی چنین چیزی امکان ندارد.
موفق باشید

alirecoba2
11-08-2011, 21:47
سلام ببخشید به این سوالم جواب بدبد ممنون میشم یکی از دوستان ساله 89 کنکور سراسریرو تو رشته ی پرستاری قبول شداما الان به دلایلی میخواد انصراف بده مشکل نظام وظیفه هم نداره من می خواستم بدونم در صورته انصراف می تونه تو کنکور سراسری شرکت کنه اخه از یکی شنیدم در صورته قبول شدن تو کنکور از شرکت در کنکور سراسری محروم میشه میشه اینو شفاف سازی کنید اون تو ساله 89 رشته ی پرستاری روزانه ملی قبول شده اما الان تو ساله 90 می خواد انصراف بده می تونه واسه سراسری 91 بخونه اگه نمیتونه 92 چطور تو ساله 93 هم میگن میخوان کنکوره سراسریرو حذف کنن سنشم الان 22 هست اگه مشکله سنی هم هست بگین

eshkene
12-08-2011, 12:43
سلام
سازمان نظام وظیفه تسهیلاتی برای دانشجویان قائل شده که می توانند ضمن اینکه دانشجو هستند در کنکور سراسری شرکت کنند وبعد انصراف بدهند و در دانشگاه جدید ثبت نام کنند.
شرایط کاملش رو در این صفحه بخوانید: (لطفا با دقت بخوانید چون پاسخ بسیاری از سوالات و ابهامات در همین صفحه است)

موفق باشید

---------- Post added at 07:04 PM ---------- Previous post was at 07:00 PM ----------

سلام
1- بله می توانند.
موفق باشید

سلام BEHDANA ممنون همیشه راهنماییم میکنی شما قبلا سولما جواب دادید که می تونم دانشگاه برم و کنور بدم ولی یه سوالی اینجا پیش میاد اونم اینکه توی دفترچه ثبت نام کنکور سراسری وضعیت سربازیما چی اعلام کنم
ممنون ممنون و ممنون

Havbb
12-08-2011, 13:05
سلام
1- بله می توانند.
موفق باشید
سلام
ببخشید یه نفر قبلا توی همین تاپیک گفته بود دقیقا از زمانی که 18 سالت میشه مشمول میشی برای خدمت ، الان شما میگی متولدین 72 نیاز به دفترچه ندارند میشه واضح تر توضیح بدید گیج شدیم :31: الان متولدین نیمه اول سال 72 دقیقا کی مشمول میشن؟

alirecoba2
12-08-2011, 13:27
سلام ببخشید به این سوالم جواب بدبد ممنون میشم یکی از دوستان ساله 89 کنکور سراسریرو تو رشته ی پرستاری قبول شداما الان به دلایلی میخواد انصراف بده مشکل نظام وظیفه هم نداره من می خواستم بدونم در صورته انصراف می تونه تو کنکور سراسری شرکت کنه اخه از یکی شنیدم در صورته قبول شدن تو کنکور از شرکت در کنکور سراسری محروم میشه میشه اینو شفاف سازی کنید اون تو ساله 89 رشته ی پرستاری روزانه ملی قبول شده اما الان تو ساله 90 می خواد انصراف بده می تونه واسه سراسری 91 بخونه اگه نمیتونه 92 چطور تو ساله 93 هم میگن میخوان کنکوره سراسریرو حذف کنن سنشم الان 22 هست اگه مشکله سنی هم هست بگین خواهشا جواب بدیدسلام ببخشید به این سوالم جواب بدبد ممنون میشم یکی از دوستان ساله 89 کنکور سراسریرو تو رشته ی پرستاری قبول شداما الان به دلایلی میخواد انصراف بده مشکل نظام وظیفه هم نداره من می خواستم بدونم در صورته انصراف می تونه تو کنکور سراسری شرکت کنه اخه از یکی شنیدم در صورته قبول شدن تو کنکور از شرکت در کنکور سراسری محروم میشه میشه اینو شفاف سازی کنید اون تو ساله 89 رشته ی پرستاری روزانه ملی قبول شده اما الان تو ساله 90 می خواد انصراف بده می تونه واسه سراسری 91 بخونه اگه نمیتونه 92 چطور تو ساله 93 هم میگن میخوان کنکوره سراسریرو حذف کنن سنشم الان 22 هست اگه مشکله سنی هم هست بگین خواهشا جواب بدید

hamid_diablo
12-08-2011, 15:20
سلام دوستان
من دانشجوی مهندسی نرم افزار پیام نور هستم.الان هم معافیت تحصیلی دارم.با توجه به اینکه میتونم از کسری خدمت به مدت 9 ماه استفاده کنم میخوام برم خدمت

سئوالم این است که با توجه به معافیت تحصیلی اجازه خدمت رفتن رو دانشگاه بهم میده یا نه؟
من میخوام هم درس بخونم هم برم خدمت

MOHAMMAD2010
12-08-2011, 15:59
چه جوری میشه بفهمیم چند بار از معافیت تحصیلی استفاده کردیم ؟ باید بریم نظام وظیفه ؟

virangar666
12-08-2011, 23:32
سلام.
کسی جواب منو نداد.
صفحه 384

MeMri
13-08-2011, 01:12
سلام
ببخشید یه نفر قبلا توی همین تاپیک گفته بود دقیقا از زمانی که 18 سالت میشه مشمول میشی برای خدمت ، الان شما میگی متولدین 72 نیاز به دفترچه ندارند میشه واضح تر توضیح بدید گیج شدیم :31: الان متولدین نیمه اول سال 72 دقیقا کی مشمول میشن؟

مشمول بودن با کنکور دادن فرق داره!مشمول بودن مثلا شما دیگه بدون وثیقه نمی تونی از کشور خارج بشی ولی برای کنکور شما نباید غیبت بخورید که متولدین نیمه اول 72 برای کنکور سال 91 احتیاجی به دفترچه ندارند!:20:

سلام دوستان
من دانشجوی مهندسی نرم افزار پیام نور هستم.الان هم معافیت تحصیلی دارم.با توجه به اینکه میتونم از کسری خدمت به مدت 9 ماه استفاده کنم میخوام برم خدمت

سئوالم این است که با توجه به معافیت تحصیلی اجازه خدمت رفتن رو دانشگاه بهم میده یا نه؟
من میخوام هم درس بخونم هم برم خدمت

خیر،شما نمی تونید هم تحصیل کنید هم سربازی برید!فقط یکی رو می تونید انجام بدید :20:

---------- Post added at 02:12 AM ---------- Previous post was at 02:10 AM ----------

چه جوری میشه بفهمیم چند بار از معافیت تحصیلی استفاده کردیم ؟ باید بریم نظام وظیفه ؟

اینو نشنیده بودم،ولی تا اینجایی که من می دونم معافیت تحصیلی محدودیت نداره و اگه طبق سنوات تحصیلی خودتون باشید می تونید از معافیت تحصیلی استفاده کنید:20:

MOHAMMAD2010
13-08-2011, 11:15
اینو نشنیده بودم،ولی تا اینجایی که من می دونم معافیت تحصیلی محدودیت نداره و اگه طبق سنوات تحصیلی خودتون باشید می تونید از معافیت تحصیلی استفاده کنید
نه منظورم اینه میگن برای یک مقطع تحصیلی فقط یه تعداد خاص معافیت تحصیلی میدن - میخواستم ببینم اگه کسی ندونه چند بار تو یه مقطع از این معافیت استفاده کرده ( حالا بنا به هر دلیلی ندونه ) چه جوری باید بفهمه ؟

eshkene
13-08-2011, 11:51
جون هرکسی دوست دارید جواب بدید هر کسی دانشگاه آزاد میره میتونه دانشگاه سراسری امتحان بده خوهشا زود ج بدبد
ممنون

MeMri
13-08-2011, 20:04
نه منظورم اینه میگن برای یک مقطع تحصیلی فقط یه تعداد خاص معافیت تحصیلی میدن - میخواستم ببینم اگه کسی ندونه چند بار تو یه مقطع از این معافیت استفاده کرده ( حالا بنا به هر دلیلی ندونه ) چه جوری باید بفهمه ؟

والا اینو نمی دونم،یعنی اصلا نشنیدم!ولی شما از خود نظام وظیفه بپرسید جواب درستی بهتون می ده!

---------- Post added at 09:04 PM ---------- Previous post was at 09:03 PM ----------

جون هرکسی دوست دارید جواب بدید هر کسی دانشگاه آزاد میره میتونه دانشگاه سراسری امتحان بده خوهشا زود ج بدبد
ممنون

بله،اگر شما دانشگاه سراسری قبول بشید با انصراف از دانشگاه آزاد می تونید در دانشگاه سراسری ثبت نام کنید :46:

ahad_judo
13-08-2011, 20:47
ممنون
پیرو حرفای دوستان اگر مشمول نباشید میتونید انصراف بدید و در سراسری ثبت نام کنید.
در ضمن طبق قانون جدید کسانی که مدرک کارناسی میگیرن نمیتونن دوباره امتحان کارشناسی بدن و فقط میتونن تو مقاطع بالا ثبت نام کنن(اینی که گفتم شامل حال شما نمیشه.)

ahad_judo
13-08-2011, 21:02
سلام ببخشید به این سوالم جواب بدبد ممنون میشم یکی از دوستان ساله 89 کنکور سراسریرو تو رشته ی پرستاری قبول شداما الان به دلایلی میخواد انصراف بده مشکل نظام وظیفه هم نداره من می خواستم بدونم در صورته انصراف می تونه تو کنکور سراسری شرکت کنه اخه از یکی شنیدم در صورته قبول شدن تو کنکور از شرکت در کنکور سراسری محروم میشه میشه اینو شفاف سازی کنید اون تو ساله 89 رشته ی پرستاری روزانه ملی قبول شده اما الان تو ساله 90 می خواد انصراف بده می تونه واسه سراسری 91 بخونه اگه نمیتونه 92 چطور تو ساله 93 هم میگن میخوان کنکوره سراسریرو حذف کنن سنشم الان 22 هست اگه مشکله سنی هم هست بگین خواهشا جواب بدیدسلام ببخشید به این سوالم جواب بدبد ممنون میشم یکی از دوستان ساله 89 کنکور سراسریرو تو رشته ی پرستاری قبول شداما الان به دلایلی میخواد انصراف بده مشکل نظام وظیفه هم نداره من می خواستم بدونم در صورته انصراف می تونه تو کنکور سراسری شرکت کنه اخه از یکی شنیدم در صورته قبول شدن تو کنکور از شرکت در کنکور سراسری محروم میشه میشه اینو شفاف سازی کنید اون تو ساله 89 رشته ی پرستاری روزانه ملی قبول شده اما الان تو ساله 90 می خواد انصراف بده می تونه واسه سراسری 91 بخونه اگه نمیتونه 92 چطور تو ساله 93 هم میگن میخوان کنکوره سراسریرو حذف کنن سنشم الان 22 هست اگه مشکله سنی هم هست بگین خواهشا جواب بدید
دوست عزیز
من یادمه تو دفترچه سراسری زده بود اگر رشته روزانه بیاری و به هر نحو نری یا انصراف بدی یکسال محروم از کنکور سراسری هستی.
ولی سال بعدش میتونه.ولی باز هم برای اطمینان یه زنگ به سازمان سنجش بزن.

eshkene
13-08-2011, 23:35
پیرو حرفای دوستان اگر مشمول نباشید میتونید انصراف بدید و در سراسری ثبت نام کنید.
در ضمن طبق قانون جدید کسانی که مدرک کارناسی میگیرن نمیتونن دوباره امتحان کارشناسی بدن و فقط میتونن تو مقاطع بالا ثبت نام کنن(اینی که گفتم شامل حال شما نمیشه.)

اگه از معافیت تحصیلی استفاده کنید چی
یعنی دانشگاه آزاد بری بعد که قبول شدی بلا فصله انصراف بدی کمتر از یک ماه وثبت نام کنید
خواهشا زود ج بدید می خوام واسه سال بعدم برنامه بریزم

blackops
14-08-2011, 06:52
سلام

من متولد نیمه اول 71 هستم الان تو کنکور 90 هم شرکت کردم و احتمالا یه جایی برم. سوالم اینه که تا حالا به نظام وظیفه خودم رو معرفی نکردم .
می خواستم ببینم غیبت خوردم یا نه و اگه غیبت بخورم یعنی نمیتونم برم دانشگاه
ممنون میشم یکی جوابده دارم منتظریم...

alireza3500
14-08-2011, 08:17
با سلام
من متولد نیمه اول 70 هستم و دانشجوی دانشگاه پیام نور و برای کنکور دو ترم مرخصی گرفتم،و حالا اگر در دانشگاهی پذیرفته بشوم باید چکار کنم تا همچنان معاف(معافیت تحصیلی)از خدمت بمونم؟(البته این را هم بگویم که من غیبت ندارم)
با تشکر

farshidshd
14-08-2011, 14:27
سلام

من متولد نیمه اول 71 هستم الان تو کنکور 90 هم شرکت کردم و احتمالا یه جایی برم. سوالم اینه که تا حالا به نظام وظیفه خودم رو معرفی نکردم .
می خواستم ببینم غیبت خوردم یا نه و اگه غیبت بخورم یعنی نمیتونم برم دانشگاه
ممنون میشم یکی جوابده دارم منتظریم...

متولدان سال‌هاي 71 و 72 همچنين متولدان نيمه دوم 70 چنانچه به صورت حضوري ديپلم يا پيش‌دانشگاهي خود را اخذ كرده باشند، ثبت‌نامشان در نيمسال اول تحصيلي دانشگاه‌ها بلامانع است.

با سلام
من متولد نیمه اول 70 هستم و دانشجوی دانشگاه پیام نور و برای کنکور دو ترم مرخصی گرفتم،و حالا اگر در دانشگاهی پذیرفته بشوم باید چکار کنم تا همچنان معاف(معافیت تحصیلی)از خدمت بمونم؟(البته این را هم بگویم که من غیبت ندارم)
با تشکر

روزنامه جمهوري اسلامي
22/05/1390
سرويس خبر: داخلي
معاون امور مشمولان سازمان وظيفه‌عمومي خبرداد:
ثبت‌نام متولدان نيمه دوم 70 در ترم اول دانشگاه‌ها بلامانع است

معاون امور مشمولان و معافيت‌هاي سازمان وظيفه‌عمومي ناجا با اعلام شرايط ثبت نام مشمولان قبول شده دركنكور،‌ اظهار كرد: دارندگان برگه اعزام بدون غيبت كه مهلت اعزامشان سپري نشده است مي‌توانند در دانشگاه‌ها ثبت‌نام كنند.
سرهنگ محمدرضا اكبرحلوايي در گفت‌وگو با خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، درباره شرايط ثبت‌نام قبول‌شدگان مشمول در كنكور سال 90 به منظور ثبت‌نام در نيمسال اول تحصيلي، اظهار كرد: دارندگان كارت پايان خدمت و معافيت هيچ مشكلي براي ثبت‌نام در دانشگاه‌ها ندارند و دارندگان برگه معافيت موقت بدون غيبت در مدت اعتبار نيز مي‌توانند در دانشگاه‌ها ثبت‌نام كنند.
وي افزود: همچنين متولدان سال‌هاي 71 و 72 همچنين متولدان نيمه دوم 70 چنانچه به صورت حضوري ديپلم يا پيش‌دانشگاهي خود را اخذ كرده باشند، ثبت‌نامشان در نيمسال اول تحصيلي دانشگاه‌ها بلامانع است.
حلوايي افزود: فارغ‌التحصيلان ديپلم و پيش‌دانشگاهي كه به صورت حضوري مدرك خود را اخذ كرده‌اند به شرطي كه در مقطع پيش‌دانشگاهي حداكثر 24 سال سن داشته باشند و مشمولاني كه داراي ديپلم فني و حرفه‌اي و كار و دانش هستند با حداكثر سن22 سال تمام مي‌توانند براي ثبت‌نام در دانشگاه‌ها اقدام كنند.
حلوايي با بيان اين‌كه دانشجويان اخراجي و انصرافي حق ثبت نام در دانشگاه‌ها را ندارند و بايد به خدمت وظيفه عمومي اعزام شوند، گفت: دانشجوياني كه در مقطع كارشناسي پيوسته ثبت‌نام و تحصيل كرده‌اند مجاز به ثبت‌نام و ادامه تحصيل در مقطع كارداني نيستند و بايد براي اعزام به خدمت اقدام كنند.
معاون امور مشمولان و معافيت‌هاي سازمان وظيفه‌عمومي ناجا در پايان گفت: شرايط ثبت‌نام قبول‌شدگان مشمولان در كنكور براي نيمسال دوم تحصيلي در بهمن ماه اعلام خواهد شد.

Iranian boy10
16-08-2011, 10:42
سلام. اگه كسي از دانشگاه انصراف بده ، بايد همون روز انصراف دفترچه رو بفرسته يا بعد 4 ماه دفترچه رو بفرسته ؟
مثلاً اگه كسي مهر انصراف بده از دانشگاه ، 4 ماه بعدش يعني كي ؟ اگه بعد 4 ماه بعد انصراف دفترچه رو ارسال كنه كي اعزام ميشه ؟
امكانش هست كه با جبهه پدر اعزام رو به عقب انداخت ؟ چطوري ؟ و بعد در يك دانشگاه ديگر ثبت نام كرد و ادامه تحصيل داد ؟

farshidshd
16-08-2011, 12:07
سلام. اگه كسي از دانشگاه انصراف بده ، بايد همون روز انصراف دفترچه رو بفرسته يا بعد 4 ماه دفترچه رو بفرسته ؟
مثلاً اگه كسي مهر انصراف بده از دانشگاه ، 4 ماه بعدش يعني كي ؟ اگه بعد 4 ماه بعد انصراف دفترچه رو ارسال كنه كي اعزام ميشه ؟
امكانش هست كه با جبهه پدر اعزام رو به عقب انداخت ؟ چطوري ؟ و بعد در يك دانشگاه ديگر ثبت نام كرد و ادامه تحصيل داد ؟
سلام
در صورت انصراف فقط 4 ماه مهلت دارید تا دفترچه بفرستید
اگر مهر انصراف بدید تا بهمن مهلت دارید

حدافل 2 ماه و حداکثر 4 ماه طول میکشه تا برگه سبز بیاد ، بعدش هم تاریخ اعزام توش زده که جمعا حداکثر 6 ماه طول مبکشه تا برین آموزشی

با جبهه پدر نمیشه تمدید کنید ، فقط میشه کسری بگیرید، برای تمدید هم با برگه ی سبز باید برید نظام وظیفه ...

شاید 2 ماه تمدید کنن

.

eblisandenzo
16-08-2011, 22:47
سلام دوستان . یه سوال . من که ورودی به دانشگاه د سال 89 هستم و مقطع کارشناسی . آیا میتونم توکنکور زبان 91 شرکت کنم ؟ انصراف از تحصیل و مرخصی هم ندم !

lohrasbi
18-08-2011, 20:44
سلام علیکم :20:

آقا من متولد بهمن 71 هستم و میخوام پشت کنکور بمونم. حالا میشه یکی به من توضیح بده واسه سربازی چیکار باید کنم؟ مثلا اینکه دفترچه رو از کجا بگیرم و چه زمانی باید ارسال کنم ؟؟؟

ممنون.

farshidshd
19-08-2011, 13:04
سلام دوستان . یه سوال . من که ورودی به دانشگاه د سال 89 هستم و مقطع کارشناسی . آیا میتونم توکنکور زبان 91 شرکت کنم ؟ انصراف از تحصیل و مرخصی هم ندم !

سلام
اگه تا زمان کنکور و ثبت نام دانشگاه ، کارشناسی رو بگیری ، میتونی شرکت کنی

آقا من متولد بهمن 71 هستم و میخوام پشت کنکور بمونم. حالا میشه یکی به من توضیح بده واسه سربازی چیکار باید کنم؟ مثلا اینکه دفترچه رو از کجا بگیرم و چه زمانی باید ارسال کنم ؟؟؟

ممنون.

سلام
قبلا در این مورد صحبت شده ، ( همین صفحه )

lohrasbi
19-08-2011, 17:59

ممنون.

سلام
قبلا در این مورد صحبت شده ، ( همین صفحه )
ممنون. ولی من این صفحه و چند صفحه قبل رو نگاه کردم جواب سوالام رو نگرفتم. همه ی اون مطالب مربوط به بچه های 70 و نیمه اولی های 71 بود.
اگه راهنماییم کنید ممنون میشم. :11:

MeMri
19-08-2011, 19:49
ممنون. ولی من این صفحه و چند صفحه قبل رو نگاه کردم جواب سوالام رو نگرفتم. همه ی اون مطالب مربوط به بچه های 70 و نیمه اولی های 71 بود.
اگه راهنماییم کنید ممنون میشم. :11:

شما لازم هست که دفترچه ارسال کنید،برای زمان فرستادن دفترچه هم انتهای پست اول رو مشاهده کنید:20:

ahmad72
20-08-2011, 13:35
سلام
یه سوال زیر دیپلم :دی

در صورت داشتن شرایط میشه حین داشتن معافیت تحصیلی،معافیت دائم گرفت؟

ali1834
20-08-2011, 15:51
سلام
من در سال 87 در کنکور شرکت کردم در یک دانشگاه دولتی قبول شدم الان ترم 6 هستم امسال من امتحان فراگیر پیام نور امتحان دادم و قبول شدم ایا من میتوانم از دانشگاه دولتی انصراف بدم و از دانشگاه پیام نور در خواست معافیت تحصیلی بدم؟:40:

graphmax
20-08-2011, 17:00
سلام
من متولد 71 هستم امسال کنکور دادم و رتبم شد 20 هزار الان که دارم با شما صحبت میکنم در مرخصی میان دوره آموزشی سربازی هستم و همچنین منتظر جواب انتخاب رشته دانشگاه .
کسی میتونه به من بگه که تو یگان بعد از آموزشی که تو شهر خودم هست امکان درس خوندن برای کنکور 91 وجود داره و اینکه کسی میدونه ساعت کاری یگان سربازی چطوره ؟؟
اگه کسی این تجربه رو داشته به من معرفیش کنید
با تشکر

farshidshd
21-08-2011, 11:02
سلام
یه سوال زیر دیپلم :دی

در صورت داشتن شرایط میشه حین داشتن معافیت تحصیلی،معافیت دائم گرفت؟

سلام

خیر نمیشه

سلام
من در سال 87 در کنکور شرکت کردم در یک دانشگاه دولتی قبول شدم الان ترم 6 هستم امسال من امتحان فراگیر پیام نور امتحان دادم و قبول شدم ایا من میتوانم از دانشگاه دولتی انصراف بدم و از دانشگاه پیام نور در خواست معافیت تحصیلی بدم؟:40:
سلام
درصورت انصراف اگه مشمول باشید باید یرید خدمت

سلام
من متولد 71 هستم امسال کنکور دادم و رتبم شد 20 هزار الان که دارم با شما صحبت میکنم در مرخصی میان دوره آموزشی سربازی هستم و همچنین منتظر جواب انتخاب رشته دانشگاه .
کسی میتونه به من بگه که تو یگان بعد از آموزشی که تو شهر خودم هست امکان درس خوندن برای کنکور 91 وجود داره و اینکه کسی میدونه ساعت کاری یگان سربازی چطوره ؟؟
اگه کسی این تجربه رو داشته به من معرفیش کنید
با تشکر

همزمان با تحصیل نمیشه سربازی رو هم گذروند ، از خدمت ترخیص میشین تا بعد از اتمام تحصیل

.

ahzo
21-08-2011, 11:42
سلام ببخشید من یه سوال داشتم .با توجه به این که گفته میشه افرادی که دکتری حرفه ای دارن نمی تونن برا معافیت پزشکی اقدام کنن . حالا سوال من اینه که اگه کسی معافیت پزشکی داشته باشه می تونه تو دانشگاه پزشکی بخونه یعنی اجازه داره؟من الان معافیت پزشکی دیابت دارم می خوام امسال بمونم پشت کنکور که اگه خدا بخواد پزشکی قبول شم می خوام بدونم گیر نمی دن برا ثبت نام تو دانشگاه:11:

Alamate Soal
21-08-2011, 13:44
من الان معافیت پزشکی دیابت دارم می خوام امسال بمونم پشت کنکور که اگه خدا بخواد پزشکی قبول شم می خوام بدونم گیر نمی دن برا ثبت نام تو دانشگاه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
برای دیابت هیچ مشکلی نیست .

ArashMiniStar
21-08-2011, 13:52
سلام.بچه ها 2 تا سوال داشتم.
1.ملاک صافی کف پا برای معافیت دایم چیه؟ چطوری میشه مطمعن شد؟
2.هنوزم ممنون الخروج شدن بخاطر سربازی 18 سال کامل هست یا کمتر شده؟ بخاطر تغییر تو سیستم آموزشی که پیش شده چهارم.
پیشاپیش تشکر میکنم :31::31::11:

ArashMiniStar
21-08-2011, 13:53
2.هنوزم ممنون الخروج شدن بخاطر سربازی 18 سال کامل هست یا کمتر شده؟ بخاطر تغییر تو سیستم آموزشی که پیش شده چهارم.
پیشاپیش تشکر میکنم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

MeMri
21-08-2011, 15:24
پیشاپیش تشکر میکنم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام،

1.فکر کنم معافیت صافی کف پا رو برداشتند،چون دوستم اقدام کرد معاف نشد ولی شما از خود نظام وظیفه جویا شو!
2.سن خروج از کشور تغییری نکرده و زمانی که شما مشمول باشید بدون وثیقه نمی تونید از کشور خارج بشید!:20:

mrir65
23-08-2011, 14:02
من متولد مهر 71 ام .امسال كنكور دادم زياد خوب نشد .حالا ميخوام ببينم ميتونم كنكور 91 بدم برا سال بعد يا نه؟
4 بار از police +10 سوال كردم ، هركي يه ساز زد.يكي ميكه دفترچرو بفرستي يا نفرستي ميتوني كنكور بدي سال بعد.يكي ميكه زودتر بايد بفرستي الانم دير شده.يكي ميگه تا برج 7 مهلت داري.يكي ميگه اصلا سال بعد نميتوني كنكور بدي بايد بري سربازي.خلاصه هركي يه دري وري ميگه به آدم.
دفترچرم گرفتم كه يه جدول داره و تاريخ بندي كرده.ميخوام ببينم همون تاريخي كه نوشته بايد تا قبلش فرستاد ؟
اگه بفرستم قبل اين تاريخ نگن بايد بري سربازي.با اين توضيحاتي كه بههم دادن منم گيج شدم .
خواهشن كسي كه كاملا اطلاعاتش درسته در اين زمينه راهنمايي كنه
ممنون

eshkene
23-08-2011, 15:23
من متولد مهر 71 ام .امسال كنكور دادم زياد خوب نشد .حالا ميخوام ببينم ميتونم كنكور 91 بدم برا سال بعد يا نه؟
4 بار از police +10 سوال كردم ، هركي يه ساز زد.يكي ميكه دفترچرو بفرستي يا نفرستي ميتوني كنكور بدي سال بعد.يكي ميكه زودتر بايد بفرستي الانم دير شده.يكي ميگه تا برج 7 مهلت داري.يكي ميگه اصلا سال بعد نميتوني كنكور بدي بايد بري سربازي.خلاصه هركي يه دري وري ميگه به آدم.
دفترچرم گرفتم كه يه جدول داره و تاريخ بندي كرده.ميخوام ببينم همون تاريخي كه نوشته بايد تا قبلش فرستاد ؟
اگه بفرستم قبل اين تاريخ نگن بايد بري سربازي.با اين توضيحاتي كه بههم دادن منم گيج شدم .
خواهشن كسي كه كاملا اطلاعاتش درسته در اين زمينه راهنمايي كنه
ممنون

منم پارسال مثل شما بودم
دفترچه پست کن اعزانت میوفته 18دی سال 91
یعنی بعد کنکور
بعد که قبول شدی برگه سبزتا میبری با مدارکت اسم مینویسی

mrir65
23-08-2011, 17:26
منم پارسال مثل شما بودم
یعنی بعد کنکور
تا كي مهلت دارم دفترچرو پست كنم؟ ( من مهر 71 ،فارغ التحصيل خرداد ام كه ميشم سه ماهه سوم )
پس بايد تا قبل از 18 دي دفترچرو پست كنم ديگه؟
فارغ‌التحصيلان خرداد متولد سه ماهه سوم سال، حداكثر تا 18 دي سال اخذ ديپلم يا سال اعزام.

MeMri
23-08-2011, 20:15
تا كي مهلت دارم دفترچرو پست كنم؟ ( من مهر 71 ،فارغ التحصيل خرداد ام كه ميشم سه ماهه سوم )
فارغ‌التحصيلان خرداد متولد سه ماهه سوم سال، حداكثر تا 18 دي سال اخذ ديپلم يا سال اعزام.

بله،نیمه دومی ها برای ثبت نام دانشگاه احتیاج به برگه اعزام به خدمت دارند!شما هم 1 دی دفترچه رو ارسال کنید و نگذارید برای روزای آخر چون اگه پلیس +10 دیر اقدام کنه شما غیبت می خورید:20:

eshkene
23-08-2011, 21:04

دیر نشده من آبان پست کردم منم مهر بودم
ولی هرچی زود تر اقدام کنی بهتره

Bahram_Designer
24-08-2011, 23:17
منم پارسال مثل شما بودم
یعنی بعد کنکور

سلام
من متولد 5 دی 71 هستم و امسال کنکور رو خراب کردم.می خوام سال دیگه کنکور بدم.
نمیدونم باید چی کار کنم. پست های قبلی رو خوندم ولی خوب متوجه نشدم
من باید کی دفترچه رو پست کنم ؟
کجا باید برم؟
برگ سبز چی هست ؟ همون برگه اعزام به خدمته ؟ از کجا باید بگیرم ؟ در صورت قبولی سال آینده به کی تحویل بدم ؟
لطفا به سوالم پاسخ بدید . ممنون میشم

MeMri
25-08-2011, 01:15
سلام
من متولد 5 دی 71 هستم و امسال کنکور رو خراب کردم.می خوام سال دیگه کنکور بدم.
نمیدونم باید چی کار کنم. پست های قبلی رو خوندم ولی خوب متوجه نشدم
من باید کی دفترچه رو پست کنم ؟
کجا باید برم؟
برگ سبز چی هست ؟ همون برگه اعزام به خدمته ؟ از کجا باید بگیرم ؟ در صورت قبولی سال آینده به کی تحویل بدم ؟
لطفا به سوالم پاسخ بدید . ممنون میشم

سلام،

طبق این بند :

شما تا 18 بهمن سال 90 مهلت دارید اقدام کنید!برای این کار شما به پلیس +10 مراجعه می کنید و ازشون درخواست نظام وظیفه می کنید و دفترچه رو پر می کنید و برای ارسال اقدام می کنید:20:

rpf
25-08-2011, 01:37
خب منم دی71 هستم ولی امسال راضی نیستم از کنکورم باید بزارم برای کنکور91_ولی من 2تا از درسای پیش 2 رو شرکت نکردم برای همین موضوع سربازی؛
حالا چه کار کنم؟ دفترچه میخواد برای من؟

MeMri
25-08-2011, 02:49
خب منم دی71 هستم ولی امسال راضی نیستم از کنکورم باید بزارم برای کنکور91_ولی من 2تا از درسای پیش 2 رو شرکت نکردم برای همین موضوع سربازی؛
حالا چه کار کنم؟ دفترچه میخواد برای من؟

شما اگه درسهاتون رو تا خرداد 91 نگه دارید فکر کنم احتیاجی به دفترچه نباشه چون معافیت تحصیلی براتون رد می شه!ولی بازم جویا بشید !دفترچه هم بفرستید سال اعزامتون بعد از مهر 91 خواهد بود:20:

Bahram_Designer
25-08-2011, 11:24
سلام،

طبق این بند :

شما تا 18 بهمن سال 90 مهلت دارید اقدام کنید!برای این کار شما به پلیس +10 مراجعه می کنید و ازشون درخواست نظام وظیفه می کنید و دفترچه رو پر می کنید و برای ارسال اقدام می کنید:20:

برگه ای به ما میدن که بگه ما غیبت نخوردیم ؟

MeMri
25-08-2011, 14:17
برگه ای به ما میدن که بگه ما غیبت نخوردیم ؟

بله،بعد 20 روز برگه دم در خونتون می یاد که تاریخ اعزام رو نوشته و تا اون تاریخ شما غیبت نمی خورید:20:

Bahram_Designer
25-08-2011, 14:59
بله،بعد 20 روز برگه دم در خونتون می یاد که تاریخ اعزام رو نوشته و تا اون تاریخ شما غیبت نمی خورید:20:

oخیلی ممنون از اینکه راهنماییم کردید
سپاس

masih eia
25-08-2011, 19:34
سلام میشه یکی بگه معافی 2 برادری یعنی چه؟؟؟؟

ittools
25-08-2011, 20:17
سلام میشه یکی بگه معافی 2 برادری یعنی چه؟؟؟؟
تصویب نشد البته تا اونجایی که من پیگیرش بودم واگر نه خود منم معاف میشدم . معافی 2 برادری یعنی اینکه دو تا برادر سربازی رفته باشن اون موقع برادر سوم معاف میشه .
یه سوال هم خودم در همین مورد داشتم : چند وقت پیش خوندم که این تابستون در مورد همین معافیت 2 برادری بحث میشه که آیا قراره اجر بشه یا نه کسی خبری داره یا کلا از منتفی شده :41:

aliy2324
25-08-2011, 20:36
سلام
دوستان کسی از قوانین معافیت کفالت خبر داره

اگر کسی دارای پدر بالای 59 سال و دو برادر که یکی بیمار می باشد . می تواند از معافیت کفالت استفاده کند و کفیل پدر یا برادر بیمار خود شود
یعنی یکی از برادر ها کفیل پدر و دیگری کفیل برادر بشه

elyas_bamaram
25-08-2011, 20:59
سلام خدمت دوستان
من سال 85 دفترچه رو پست كرده بودم و اون موقع معاف از رزم بودم،چون از دانشگاه قبول شدم ديگه خدمت نرفتم و دفترچه باطل شد،حالا كه فارغ التحصيل شدم يه هفته پيش دفترچه رو فرستادم و واسه معافيت هم اقدامي نكردم، در عين ناباوري باز معاف از رزم زده!!! تاريخ اعزامم هم اول آبان ماهه!!! ميخواستم بدونم كه كاريش نميشه كرد؟ ناجا هم مراجعه كردم اين پاس داد به اون ، اون پاس داد به اين. ميگن كه دست ما نيست و دست تهرانه و بعضي از آقايون ميگن كه بايد معاف از رزمت باطل ميشد و برخي ميگن كه نه قوانين همينه كه هست. جواب درست و واحدي نميدن... موندم چه كنم!!! كجا برم؟ با كي صحبت كنم؟دردمو به كي بگم؟ يه راه حل؟؟؟؟ من الان نيازي به معاف از رزم ندارم دوره ي تكميلي(برگ سبز) هم گذروندم حالا كه ميرم سپاه واسه پذيرش ميگن معاف از رزم برنميداريم...
من چه خاكي به سرم بريزم؟؟؟؟؟
از كسايي كه به قوانين آشنان يا اينكه آشنايي تو ناجا دارن خواهش ميكنم يه جواب بهم بدن!!!
واسم مسئله ي مرگ و زندگيه...
منتظرم...
امشب پنجشنبه ست 90/6/3 فقط تا شنبه90/6/5 وقت دارم اگه شنبه هم حل نشد سپاه پر و با اجازتون قراره بيگاري بكش حالا يا ن.انتظامي يا ارتش

elyas_bamaram
25-08-2011, 22:47
اي بابا يكي نيست ج منو بده؟

MeMri
25-08-2011, 23:31
سلام
دوستان کسی از قوانین معافیت کفالت خبر داره

اگر کسی دارای پدر بالای 59 سال و دو برادر که یکی بیمار می باشد . می تواند از معافیت کفالت استفاده کند و کفیل پدر یا برادر بیمار خود شود
یعنی یکی از برادر ها کفیل پدر و دیگری کفیل برادر بشه

تا اونجایی که اطلاع دارم ،پدر اگه مریض باشند فقط می شه معاف شد و اینکه برادر شما اگه 18 سال به بالا باشند سبب این می شه که معاف نشید!مگر اینکه خدایی نکرده برادر شما بیماری صعب العلاجی داشته باشند که فکر کنم قضیه فرق کنه،به هر حال شما به خود نظام وظیفه از طریق سایتش مشاوره بگیرید بهتر راهنماییتون می کنند!

m_h_d
26-08-2011, 06:48
سلام خدمت دوستان
من سال 85 دفترچه رو پست كرده بودم و اون موقع معاف از رزم بودم،چون از دانشگاه قبول شدم ديگه خدمت نرفتم و دفترچه باطل شد،حالا كه فارغ التحصيل شدم يه هفته پيش دفترچه رو فرستادم و واسه معافيت هم اقدامي نكردم، در عين ناباوري باز معاف از رزم زده!!! تاريخ اعزامم هم اول آبان ماهه!!! ميخواستم بدونم كه كاريش نميشه كرد؟ ناجا هم مراجعه كردم اين پاس داد به اون ، اون پاس داد به اين. ميگن كه دست ما نيست و دست تهرانه و بعضي از آقايون ميگن كه بايد معاف از رزمت باطل ميشد و برخي ميگن كه نه قوانين همينه كه هست. جواب درست و واحدي نميدن... موندم چه كنم!!! كجا برم؟ با كي صحبت كنم؟دردمو به كي بگم؟ يه راه حل؟؟؟؟ من الان نيازي به معاف از رزم ندارم دوره ي تكميلي(برگ سبز) هم گذروندم حالا كه ميرم سپاه واسه پذيرش ميگن معاف از رزم برنميداريم...
از كسايي كه به قوانين آشنان يا اينكه آشنايي تو ناجا دارن خواهش ميكنم يه جواب بهم بدن!!!
منتظرم...
امشب پنجشنبه ست 90/6/3 فقط تا شنبه90/6/5 وقت دارم اگه شنبه هم حل نشد سپاه پر و با اجازتون قراره بيگاري بكش حالا يا ن.انتظامي يا ارتش
داداش نمیدونم الانبدردت بخوره یا نه ولی اگه زنگ بزنی نظام وظیفه جوابت میدن.ممکنه مشغول باشه ولی زنگ بزن تا بگیره.خود کارشناسای نظام وظیفه بهترین کسایdk که میتونن جوابت رو بدن.
021-73941735
021-73941739
تلفن گویا09680

farshidshd
26-08-2011, 12:53
سلام خدمت دوستان
منتظرم...

سلام

چون مدارکت از قبل اونجا بود ، واسه همین دوباره معاف از رزم زدن واست
فکر نمیکنم کاری بشه کرد، زنگ بزن نظام وظیفه ببین چی میگن

.

ali6868
26-08-2011, 15:46
با سلام من بهمن 89 کنکور نا پیوسنه کارشناسی قبول شدم و همان موقع کاردانیم هم تمام شد ومی توانستم در دوره کارشناسی ادامه بدم . اما این کارو نکردم در عوض اومدم رفتم دوره های فی وحرفه ای شرکت کردم اما دانشگاهی که قبول شده بودم بدون اینکه ثبت نام کنم تا یک ترم فرصت داشتم که پاییز برم ثبت نام کنم ومن 6 ماه از معافیت تحصیلی استفاده کردم وتا آخر مرداد فرصت داشتم که باز اشتباه کردم وپست دفترچه را به بعد از 30 مرداد موکول کردم وحالا 3 -4 روز غیبت خوردم واینجوری که شنیدم دانشگاهم هم پریده آیا کسی هست که منو راهنمایی کند ؟

farshidshd
27-08-2011, 11:55
با سلام من بهمن 89 کنکور نا پیوسنه کارشناسی قبول شدم و همان موقع کاردانیم هم تمام شد ومی توانستم در دوره کارشناسی ادامه بدم . اما این کارو نکردم در عوض اومدم رفتم دوره های فی وحرفه ای شرکت کردم اما دانشگاهی که قبول شده بودم بدون اینکه ثبت نام کنم تا یک ترم فرصت داشتم که پاییز برم ثبت نام کنم ومن 6 ماه از معافیت تحصیلی استفاده کردم وتا آخر مرداد فرصت داشتم که باز اشتباه کردم وپست دفترچه را به بعد از 30 مرداد موکول کردم وحالا 3 -4 روز غیبت خوردم واینجوری که شنیدم دانشگاهم هم پریده آیا کسی هست که منو راهنمایی کند ؟

سلام

اگه سه یا چهار روز دیر فرستاده باشی ، سه یا چهار ماه غیبت میزنن، دانشگاه هم با غیبت نمیتونی بری ،
کاری نمیشه کرد فقط باید بری خدمت رو تموم کنی.

.

masih eia
27-08-2011, 14:51
اقا یه سوال
اگه برادر بزرگ من بره خدمت و بعد ازدواج بکنه و بیرون از شهر خودمون کار بکنه و پدرم هم بالای 60 سال باشند.من میتونم کفالت پدرم را بگیرم و معاف بشم؟؟؟؟

farshidshd
27-08-2011, 14:53
اقا یه سوال
اگه برادر بزرگ من بره خدمت و بعد ازدواج بکنه و بیرون از شهر خودمون کار بکنه و پدرم هم بالای 60 سال باشند.من میتونم کفالت پدرم را بگیرم و معاف بشم؟؟؟؟

پست اول همین تاپیک قسمت معافیت کفالت رو بخونید

elyas_bamaram
27-08-2011, 20:48
داداش نمیدونم الانبدردت بخوره یا نه ولی اگه زنگ بزنی نظام وظیفه جوابت میدن.ممکنه مشغول باشه ولی زنگ بزن تا بگیره.خود کارشناسای نظام وظیفه بهترین کسایdk که میتونن جوابت رو بدن.
021-73941735
021-73941739
تلفن گویا09680

مرسي بابت راهنمايي، اتفاقا بدردم خورد و مشكلم حل شد،زنگ زدم گفتن كه دفترچه ي قبليت باطله و بايد با برگ معاينه ت بري مركز رايانه ناجاي شهر خودتون بگي كه با ما تماس بگيرن كه ما حلش كنيم،(قبلا هم همين جا رفته بودم ولي گوششون بدهكار نبود ولي ازونجايي كه اينبار گفتم با تهران تماس گرفتم و اونا گفتن بايد شما حلش كنين دوهزاريشون افتاد)معاف از رزمم حل شد و مدارك و دادم سپاه،انشاا.. كه پذيرش شم.:11:

bahador2009
28-08-2011, 07:56
سلام من میخوام بدونم که اگه یه نفر درحال تحصیل در دومین سال دانشگاهش باشه میتونه برای سومین بار کنکور بده ؟

alavi71
28-08-2011, 11:02
سلام من میخوام بدونم که اگه یه نفر درحال تحصیل در دومین سال دانشگاهش باشه میتونه برای سومین بار کنکور بده ؟

اگر در رشته ای در دانشگاه روزانه درس مسخواند تا 2 سال محروم از شرکت هست....

در غیر این صورت میتواند مجدد در کنکور شرکت کند.

babak_gww
29-08-2011, 13:43
سلام داداش من متولد 1370 هستش ...
امسال برای بار دوم کنکور داد ( کنکور 90 ) برای سربازی هم یک درسش رو انداخت ( بزرگسالان حضوری) از مهر 89 تا شهریور 90 دانش آموز حضوری این درس بوده( دیفرانسیل 2 ) ... الان تا آخر این شهریور این درس رو هم پاس میکنه ...

مهر میره دانشگاه ( به احتمال آزاد - اید هم سراسری) شرایط به چه صورته؟ باید دفترچه بفرسته ؟ یا لازم نیست؟
ممنون میشم توضیح بدین

Ashkking
29-08-2011, 16:37
من متولد مرداد ٧٢ هستم.يك سال جهشى خوندم و پارسال كنكور رياضى دادم و پيام نور قبول شدم و رفتم سر كلاس
ترم دوم رو مرخصى گرفتم و كنكور دادم حالا اگه بخوام دانشگاه ثبت نام كنم بايد چى كار كنم ؟اگه از پيام نور انصراف بدم مشمول نميشم؟

m_h_d
29-08-2011, 17:33
سلام داداش من متولد 1370 هستش ...
امسال برای بار دوم کنکور داد ( کنکور 90 ) برای سربازی هم یک درسش رو انداخت ( بزرگسالان حضوری) از مهر 89 تا شهریور 90 دانش آموز حضوری این درس بوده( دیفرانسیل 2 ) ... الان تا آخر این شهریور این درس رو هم پاس میکنه ...

مهر میره دانشگاه ( به احتمال آزاد - اید هم سراسری) شرایط به چه صورته؟ باید دفترچه بفرسته ؟ یا لازم نیست؟
ممنون میشم توضیح بدین
اینطور که شما میگین فک کنم داداشتون باید متولد نیمه دوم هفتاد باشن،اگه اینطور باشه که نمیخواد دفترچه بفرستن.چون هر کنکوری میتونه 2بار کنکور بده .

davood.2008
29-08-2011, 17:35
سلام دوستان
می خواستم بدونم اگه وسط خدمت که به صورت امریه هست برم دانشگاه تکلیف امریه چی میشه و بهد دانشگاه خدمت رو باید چطور تموم کنم؟

یا علی...

m_h_d
29-08-2011, 17:45
من متولد مرداد ٧٢ هستم.يك سال جهشى خوندم و پارسال كنكور رياضى دادم و پيام نور قبول شدم و رفتم سر كلاس
ترم دوم رو مرخصى گرفتم و كنكور دادم حالا اگه بخوام دانشگاه ثبت نام كنم بايد چى كار كنم ؟اگه از پيام نور انصراف بدم مشمول نميشم؟
شما میتونین انصراف بدین و تو رشته جدید که ایشالا قبول میشین ثبت نام کنین .
این شماره ها هم میتونی زنگ بزنی تا مطمئن تر شی.شماره نظام وظیفه هست.شماره هاشون خیلی مششغوله اینقد زنگ بزن تا بگیره.
021-73941739
021-73941735

m_h_d
29-08-2011, 19:17
سلام دوستان
می خواستم بدونم اگه وسط خدمت که به صورت امریه هست برم دانشگاه تکلیف امریه چی میشه و بهد دانشگاه خدمت رو باید چطور تموم کنم؟

یا علی...
سلام داداش.کلا کسایی که وسط خدمت میرن دانشگاه بعدا باید دوباره دفترچه رو بفرستن یعنی اینکه دوباره تقسیمتون میکنن و حتی من دیدم که دوباره آموزشیم رفتن ولی نیروشون عوض نمیشه یعنی اگه سپاه باشه بازم سپاهه ولی جاش دیگه شانسیه فک کنم(بازم میگم اینا رو بر حسب چیزایی که دیدم میگم عزیز) در ضمن امریه هم چیزیه که بر حسب نیاز میخوان معلوم نیست که اونموقع شما برگردین اونجایی که بودین نیرو بخوان یا نه.
ولی واسه مطمئن شدن با این شماره ها حتما تماس بگیر(با اینکه مشغوله ولی اینقد بگیر تا موفق بشی داداش)
021-73941735
021-73941739

davood.2008
29-08-2011, 21:17
سلام داداش.کلا کسایی که وسط خدمت میرن دانشگاه بعدا باید دوباره دفترچه رو بفرستن یعنی اینکه دوباره تقسیمتون میکنن و حتی من دیدم که دوباره آموزشیم رفتن ولی نیروشون عوض نمیشه یعنی اگه سپاه باشه بازم سپاهه ولی جاش دیگه شانسیه فک کنم(بازم میگم اینا رو بر حسب چیزایی که دیدم میگم عزیز) در ضمن امریه هم چیزیه که بر حسب نیاز میخوان معلوم نیست که اونموقع شما برگردین اونجایی که بودین نیرو بخوان یا نه.
ولی واسه مطمئن شدن با این شماره ها حتما تماس بگیر(با اینکه مشغوله ولی اینقد بگیر تا موفق بشی داداش)
021-73941735
021-73941739

سلام
مگه میشه بعد 14 ماه خدمت وقتی رفتم دانشگاه دوباره بیام برم آموزشی... اصلا منطقی نیست . دو ماه خاک خوردم ریش گذاشتم سینه خیز رفتم بس نبود ؟ اگه اینطوریه ادامه تحصیل نخواستیم خدمت رو تو عشق و حال تمام میکنم بعد با خیال راحت و همراه با کارت پایان خدمت میرم درس میخونم

بازم از ضد حالی که زدی ممنونم

یا علی...

m_h_d
29-08-2011, 21:32
سلام
مگه میشه بعد 14 ماه خدمت وقتی رفتم دانشگاه دوباره بیام برم آموزشی... اصلا منطقی نیست . دو ماه خاک خوردم ریش گذاشتم سینه خیز رفتم بس نبود ؟ اگه اینطوریه ادامه تحصیل نخواستیم خدمت رو تو عشق و حال تمام میکنم بعد با خیال راحت و همراه با کارت پایان خدمت میرم درس میخونم

بازم از ضد حالی که زدی ممنونم

یا علی...
عزیز دل من داداشم 3 ما از خدمتش گذشته بود دانشگاه قبول شد رفت دانشگاه.تیر امسال که درسش تموم شد 3هفته رفت آموزشی .آره شایدم نخواد برین چون شما 14 ماهشو رفتی و شاید قضیه اش فرق کنه.بازم میگم عزیز دل حتما یه زنگ بزن اون شماره ها رو،آخه اونا کارشناسای نظام وظیفه ان و همه چی رو میدونن.:11:

MeMri
29-08-2011, 21:40
اینطور که شما میگین فک کنم داداشتون باید متولد نیمه دوم هفتاد باشن،اگه اینطور باشه که نمیخواد دفترچه بفرستن.چون هر کنکوری میتونه 2بار کنکور بده .

نیمه دومی ها احتیاج به دفترچه دارند ولی این دوستمون چون از معافیت تحصیلی استفاده کرده مشکلی برای سربازی نداره!

کسانی که می توانند دانشگاه ثبت نام کنند :

متولدین نیمه دوم 70 با دفترچه

متولدین 71 به بعد بدون دفترچه

m_h_d
29-08-2011, 21:58
نیمه دومی ها احتیاج به دفترچه دارند ولی این دوستمون چون از معافیت تحصیلی استفاده کرده مشکلی برای سربازی نداره!

عزیز دل اینو هم که شما میگین تو دفترچه خوندم ولی چون من خودم دوستامو سال قبل دیدم با اینکه نیمه دوم بودن یعنی دقیقا شرایطشون همین بود ثبت نام کردن.بازم شاید شما درست میگین.ولی به دوستمون پیشنهاد میکنم حتما یه تماس با نظام وظیفه بگیرن :11:

alavi71
30-08-2011, 10:32

نیمه اول 72 مشکلی ندارند.
ولی اقرادی که نیمه دوم 71 هستند باید دفترچه پست کنند.

نادر1368
30-08-2011, 12:15

سلام
ببخشید کسانی که برگه اعزام به خدمت دارن بدون غیبت در هر شرایطی می تونن ثبت نام کنند؟

MeMri
30-08-2011, 17:27
سلام
ببخشید کسانی که برگه اعزام به خدمت دارن بدون غیبت در هر شرایطی می تونن ثبت نام کنند؟

بله می تونید ثبت نام کنید ولی تاریخ اعزام به خدمت نگذشته باشه:20:

alavi71
31-08-2011, 11:38
سلام

مشکل ثبت نام ندارند .
ولی اگر قبول بشوند میتونند مرخصی بگیرند و ترخیص بشوند .

AmirSAMSUNG
31-08-2011, 11:48
سلام دوستان... ما که یک تیر اعزام میشدیم از نظام وظیفه رو برگه اعلام وضعیت که دادن دستمون یه برگه کوچیک بود رو مال همه بچه ها نوشته شده بود :
این مشمول تا پایان خدمت مجاز به ادامه تحصیل نمیباشد
چه اونایی که غیبت داشتن و چه اونایی که نداشتن!

من الان تو کارشناسی ارشد قبول شدم میترسم برام کار بشه اون قضیه لطفا میشه کمکم کنید؟ نه غیبت دارم نه چیزی به موقع عم اعزام شدم به خدمت! چرا اونطوری نوشته بود رو برگه همه؟

alavi71
31-08-2011, 14:49
سلام دوستان... ما که یک تیر اعزام میشدیم از نظام وظیفه رو برگه اعلام وضعیت که دادن دستمون یه برگه کوچیک بود رو مال همه بچه ها نوشته شده بود :
این مشمول تا پایان خدمت مجاز به ادامه تحصیل نمیباشد
چه اونایی که غیبت داشتن و چه اونایی که نداشتن!

من الان تو کارشناسی ارشد قبول شدم میترسم برام کار بشه اون قضیه لطفا میشه کمکم کنید؟ نه غیبت دارم نه چیزی به موقع عم اعزام شدم به خدمت! چرا اونطوری نوشته بود رو برگه همه؟

شما میتونید از معافیت تحصیلی استفاده کنید.
و اینکه تا زمان اعلام نتایج دانشگاه تاریخ اعزام رو به تعویق بیندازید

AmirSAMSUNG
31-08-2011, 14:53
شما میتونید از معافیت تحصیلی استفاده کنید.
و اینکه تا زمان اعلام نتایج دانشگاه تاریخ اعزام رو به تعویق بیندازید

ممنونم دوست من ... من الان تو یگان دارم خدمت میکنم و اسمم برای ارشد اومده منظورم اینه که میتونم از معافیت تحصیلی استفاده کنم دیگه؟ اون برگه مشکلی برای من پیش نیاره؟

alavi71
31-08-2011, 15:26
ممنونم دوست من ... من الان تو یگان دارم خدمت میکنم و اسمم برای ارشد اومده منظورم اینه که میتونم از معافیت تحصیلی استفاده کنم دیگه؟ اون برگه مشکلی برای من پیش نیاره؟

درصورتی که از معافیت استفاده نکردید بله میتونید استفاده کنید؟
الان هم اگه قبول بشید باید اجازه بدن که ترخیص بشید. باز هم میتونید جهت اطمینان سوال کنید.

babak2002
01-09-2011, 17:29
من دوستم متولد تیر ماه 71 هست
سال سوم چند تجدید اورد رفت غیر حضوری 1 ترم اونجا بود یه ترم هم انتخاب واحد نکرد !!!
بعد رفت شبانه بزرگسالان و دیپلمش رو دی ماه سال قبل گرفت
حالا هم پیش دانشگاهی شبانه است و چند تا درس پیش رو داره اگه شهریور قبول نشه می تونه برای مهر بدون ارسال دفترچه ثبت نام کنه ؟
کی باید دفترچه رو ارسال کنه ؟

MeMri
02-09-2011, 22:39
من دوستم متولد تیر ماه 71 هست
سال سوم چند تجدید اورد رفت غیر حضوری 1 ترم اونجا بود یه ترم هم انتخاب واحد نکرد !!!
بعد رفت شبانه بزرگسالان و دیپلمش رو دی ماه سال قبل گرفت
حالا هم پیش دانشگاهی شبانه است و چند تا درس پیش رو داره اگه شهریور قبول نشه می تونه برای مهر بدون ارسال دفترچه ثبت نام کنه ؟
کی باید دفترچه رو ارسال کنه ؟

سلام،

اولا اگه غیرحضوری ترم یا سالی رو خونده باشند فقط یک بار می تونند کنکور بدهند
دوما اگه شهریور قبول نشه 100% باید بره سربازی!
سوما با این اوصاف دوست شما نمی تونند دانشگاه ثبت نام کنند!:20:

rpf
02-09-2011, 23:30
سلام_
من متولد دی 71 هستم و دو تا از درسهای پیش2 رو نگه داشتم تا مشکل سربازی پیش نیاد و امسال اول سالم بود که کنکور دادم_

حالا یکی از فامیلامون زنگ زده میگه باید بری یه مدرسه غیرانتفاعی ثبت نام کنی تا به عنوان دانش آموز بزرگسال اونجا به حساب بیای!!

اصلا این کارا لازمه؟؟!

babak2002
02-09-2011, 23:51
سلام،

اولا اگه غیرحضوری ترم یا سالی رو خونده باشند فقط یک بار می تونند کنکور بدهند
دوما اگه شهریور قبول نشه 100% باید بره سربازی!
سوما با این اوصاف دوست شما نمی تونند دانشگاه ثبت نام کنند!:20:

خیلی ممنون
اخرین مهلتش برای ارسال دفترچه کیه ؟

alavi71
03-09-2011, 08:02
سلام_
من متولد دی 71 هستم و دو تا از درسهای پیش2 رو نگه داشتم تا مشکل سربازی پیش نیاد و امسال اول سالم بود که کنکور دادم_

حالا یکی از فامیلامون زنگ زده میگه باید بری یه مدرسه غیرانتفاعی ثبت نام کنی تا به عنوان دانش آموز بزرگسال اونجا به حساب بیای!!

اصلا این کارا لازمه؟؟!

دوست من کارهای زیادی رو میشه انجام داد.
ولی اشتباه کردید
اول این که چرا دو تا درس یکدرس ساده کافی بود.
دوم هم اینکه اصلا نیازی به درس گزاشتن نیستس.همین الان برای شهریور اونها را پاس کنید.
افراد متولد نیمه دوم میتونن یکسال از معافیت تحصیلی استفاده کنند.ومشکلی پیش هم نمیاد.
یاذ اینکه میرفتید دانشگاه پیام نور بعد مرخصی میگرفتید.

MeMri
03-09-2011, 11:50
خیلی ممنون
اخرین مهلتش برای ارسال دفترچه کیه ؟

آخرین مهلتش در صورت فارغ التحصیلی 18/9/90 هستش !:20:

MeMri
03-09-2011, 11:57
سلام_

اصلا این کارا لازمه؟؟!

سلام،

به نظر من کار درستی کردید!یه درس رو دی قبول بشید ، یه درس رو شهریور !برای ثبت نام هم لازم نیست غیرانتفاعی برید ، می تونید یه مدرسه بزرگسالان دولتی تو منطقه خودتون ثبت نام کنید که مشکلی پیش نیاد!

farhad1122
03-09-2011, 14:51
سلام_

اصلا این کارا لازمه؟؟!
این کارا چیه شما کردی؟!؟:41::13: من پارسال بار اولم بود کنکور دادم و متولد دی ماه سال هفتاد یعنی نیمه دوم سال بودم و اعزام به خدمت بودم! به جا این کارا یه روز رفتم اداره پست دفترچه خدمت گرفتم و پرش کردم و کاراش رو که 3 یا 4 تا بیشتر نیست و کار یه روزه رو انجام دادم و بعد رفتم پلیس به علاوه ی 10 با کامپیوتر ثبتش کرد! تموم شد رفت و یک ماه بعدش برگه سبز خدمت اومد در خودنمون و نوشته بود که یکسال زمان اعزام به خدمتم عقب افتاده و اعزام به خدمتم شد 18 بهمن سال 90 یعنی امسال و بدون هیچ دردسری امسال کنکور دادم و بدون هیچ مشکلی میرم دانشگاه(با همون برگه سبزی که برام فرستادن ثبت نام میشم...) و با خیال راحت یه سال برا خودم تو خونه درس خوندم! این کارا چیه که یکی دو تا درس خوتون رو هی میندازید و از این حرفا!!!:13::41::13:

behnam_tr
04-09-2011, 09:42
من مهرماه از دانشگاه انصراف میدم
تا کی وقت دارم برای ارسال دفترچه؟

behdana
04-09-2011, 10:11
من مهرماه از دانشگاه انصراف میدم
تا کی وقت دارم برای ارسال دفترچه؟

از تاریخ دقیق انصراف به مدت 4 ماه وقت دارید دفترچه را ارسال کنید.

matlabdoni
04-09-2011, 21:12
دوستان من 19 سالمه اما هنوز برای سربازی اقدام نکردم.آخه هنوز دانشگاه نرفتم و میخوام سال دیگه کنکور بدم.
آخه شنیدم اگه برم خودمو معرفی کنم همون وقت :46:ببخشید به زودی می گه برو سربازی!!!!
حالا سوالی که دارم از شما میشه فعلا سربازیم لغو شود ؟؟؟؟ اگه خودمو تا 20 سالگی معرفی نکنم مشکلی که نیست؟(خیلی مهمه)

taylorswift
05-09-2011, 00:37
سلام به همگی دوستان خسته نباشید

یه سوال مهم دارم که اگه جواب قطعی بگیرم کلی دعاتون میکنم

من متولد خرداد 1372 هستم و امسال پیش دانشگاهی رو تموم کردم (خرداد) . کنکور رو خراب کردم و میخوام دوباره کنکور بدم

حالا چیکار کنم دفترچه رو ارسال کنم؟؟؟! چند ماه وقت دارم واسه ارسال دفترچه ؟؟ 4 ماه یا 6 ماه ؟؟ یعنی از خرداد تا کی ؟

این دانشگاه ها قبول شدم : غیر انتفاعی و پیام نور و آزاد

اگه بشه برم یه دانشگاه مرخصی تحصیلی بگیرم هم میتونم ؟؟

ولی امروز با یه مشاور صحبت کردم گفت هر داوطلب میتونه دو بار کنکور بده . درسته یا نه ؟؟

میخوام اضافه خدمت نخورم چون میگن اگه اضافه بخوری دیگه نمیتونی بری دانشگاه ؟

تو دفترچه خدمت نوشته اونایی که دیپلم رو در شهریور گرفتن تاریخ اعزام : 18 مهر سال بعد از اخذ دیپلم ؟؟!!!!!!

یعنی من یک ماهه دیگه باید برم سربازی

تو رو خدا کمکم کنید ( ممنونتون میشم یه دنیا ) . اشتباه کردم یک درسمو نگه نداشتم :41:

taylorswift
05-09-2011, 01:02
راستی من دیپلمم رو دی ماه 1389 گرفتم و پیش دانشگاهی هم بزرگسالان بودم !!!

تو رو خدا یه راهی رو پیشنهاد کنید

alirecoba2
05-09-2011, 09:37
سلام به همگی دوستان خسته نباشید

یه سوال مهم دارم که اگه جواب قطعی بگیرم کلی دعاتون میکنم

من متولد خرداد 1372 هستم و امسال پیش دانشگاهی رو تموم کردم (خرداد) . کنکور رو خراب کردم و میخوام دوباره کنکور بدم

حالا چیکار کنم دفترچه رو ارسال کنم؟؟؟! چند ماه وقت دارم واسه ارسال دفترچه ؟؟ 4 ماه یا 6 ماه ؟؟ یعنی از خرداد تا کی ؟

این دانشگاه ها قبول شدم : غیر انتفاعی و پیام نور و آزاد

اگه بشه برم یه دانشگاه مرخصی تحصیلی بگیرم هم میتونم ؟؟

ولی امروز با یه مشاور صحبت کردم گفت هر داوطلب میتونه دو بار کنکور بده . درسته یا نه ؟؟

میخوام اضافه خدمت نخورم چون میگن اگه اضافه بخوری دیگه نمیتونی بری دانشگاه ؟

تو دفترچه خدمت نوشته اونایی که دیپلم رو در شهریور گرفتن تاریخ اعزام : 18 مهر سال بعد از اخذ دیپلم ؟؟!!!!!!

یعنی من یک ماهه دیگه باید برم سربازی

تو رو خدا کمکم کنید ( ممنونتون میشم یه دنیا ) . اشتباه کردم یک درسمو نگه نداشتم :41:
بابا دفترچه رو بخونید الکی اینهمه خودتون رو اذیت نکنین
شما مشکلی نداری
نیاز به پست کردن دفترچه هم نداری
متولدین نیمه اول 72 به بعد نیازی به ارسال دفترچه ندارن اگه قبلو شدی اول مهر که خب دانشگاه یه چیزی میفرسته نظام وظیفه که تا 4 سال معافیت تحصیلی میگیری اگرنه هم باید تا 18 آبان همون سال بفرستی

MeMri
05-09-2011, 11:02
ضوابط ثبت نام مشمولان در دانشگاه ها وموسسات آموزش عالي

1- متولدين 1372 به شرط اخذ ديپلم و پيش دانشگاهي به صورت حضوري يا غيرحضوري.

2- متولدين سال 1371 به شرط اخذ ديپلم و پيش دانشگاهي به صورت حضوري.

تبصره- متولدين نيمه دوم سال 1371 كه ديپلم يا پيش دانشگاهي را به صورت غيرحضوري اخذ كرده باشند نيز مجاز به تحصيل مي باشند.

3- متولدين نيمه دوم سال 1370 به شريط اخذ ديپلم يا پيش دانشگاهي به صورت حضوري به شرط داشتن برگه اعزام به خدمت بدون غیبت

4- فارغ التحصيلان ديپلم يا پيش دانشگاهي متولدين سال هاي قبل مشروط بر آنكه ديپلم شاخه هاي فني-حرفه اي و كارودانش را حداكثر تا پايان 22 سالگي و پيش دانشگاهي را تا پايان 24 سالگي به اتمام رسانده باشند.

5- دارندگان برگ اعزام بدون غيبت مشروط بر آنكه موعد اعزام آنان 18/7/90 به بعد باشد.

6- دانشجويان انصرافي، ترك تحصيل و اخراج از دانشگاه مجاز به ثبت نام نيستند.

تبصره- مشمولاني كه تا پايان سال اعزام از تحصيل انصراف داده باشند مشروط بر آن كه فاقد غيبت باشند مجاز به ثبت نام خواهند بود.

7- فارغ التحصيلان مقاطع دانشگاهي با رعايت شروط ذيل مجاز به ثبت نام مي باشند.

الف: از زمان فراغت از تحصيل آنان بيش از 6 ماه نگذشته باشد.

ب: در مقطع تحصيلي قبلي سقف سنوات تحصيلي را رعايت كرده باشند.

تبصره- سنوات تحصيلي مشمولان از مهرماه سال اعزام محاسبه خواهد شد.

8- دانشجويان داريا معافيت تحصيلي كه در آزمون مجدد شركت كرده اند با شرايط ذيل مجاز به ثبت نام مي باشند:

الف: در مقاطع كارداني، كارشناسي ناپيوسته و كارشناسي ارشد ناپيوسته حداكثر 2 نيم سال و در مقاطع كارشناسي پيوسته، كارشناسي ارشد پيوسته و دكترا (تخصصي و حرفه اي) حداكثر 4 نيم سال از شروع به تحصيل آنها نگذشته باشد.

ب: مقطع جديد از مقطع در حال تحصيل پايين تر نباشد.

پ: از زمان انصراف مقطع قبلي تا اشتغال به تحصيل در مقطع جديد بيش از 1 ماه سپري نشده باشد.

ت: هنگام شركت در آزمون داراي معافيت تحصيلي باشد.

تبصره- معافيت تحصيلي اين گونه مشمولان با درخواست دانشگاه ثانويه، توسط دانشگاه اوليه به دانشگاه جديد ارسال خواهد شد.

9- دانشجويان مقاطع كارشناسي و بالاتر پيوسته كه با اخذ مدرك كارداني فارغ التحصيل شده اند تا پايان خدمت دوره ضرورت مجاز به تحصيل نيستند.

10- فارغ التحصيلان مقطع كارداني مجاز به شروع تحصيل در مقطع كارشناسي پيوسته نيستند مگر در رشته هاي هم نام با مقطع كارداني كه در اين صورت بايد تحصيل كارشناسي را حداكثر طي مدت 4 سال به اتمام برسانند.

11- سربازان در حين خدمت مجاز به تحصيل در دانشگاه نمي باشند مگر با ارائه مجوز صادره از سوي وظيفه عمومي محل اعزام به خدمت.

12- سربازاني كه خدمت آنان حداكثر تا 30/11/90 به اتمام مي رسد و شروع به تحصيل آنان در نيم سال دوم سال 90-91 مي باشد، مي توانند از اول مهرماه ثبت نام نمايند ليكن اشتغال به تحصيل آنان منوط به ارائه كارت پايان خدمت خواهد بود.

13- دارندگان كارت پايان خدمت و معافيت دائم.

14- متولدين شهريور 1340 و قبل از آن نيازي به مجوز وظيفه عمومي ندارند.

15- دارندگان معافيت موقت بدون غيبت در مدت اعتبار آن.

16- كاركنان نيروهاي مسلح و متعهدين خدمت در سازمان هاي دولتي با ارائه موافقت نامه سازمان مربوط مبني بر موافقت با تحصيل.

17- ثبت نام طلاب حوزه هاي علميه با ارائه گواهي اشتغال به تحصيل از حوزه مربوط كه داراي شماره معافيت تحصيلي باشد. بديهي است دانشگاه ها براي اين گونه مشمولان معافيت تحصيلي درخواست نخواهند كرد. ليكن آنان موظفند براي ثبت نام در هر نيم سال تحصيلي، گواهي مربوط را از حوزه علميه دريافت و ارائه نمايند.

alirecoba2
05-09-2011, 11:51
سلام
در صورت انصراف از دانشگاه ملی روزانه چند سال از کنکور سراسری محروم میشیم؟
یکی از دوستام 2 ترم خونده بعد مرخصی گرفته الان هم میخواد انصراف بده و از اول مهر نره دانشگاه(سال پیش قبول شد 2 ترم اول رو رفت.یه کنکور هم که گذشت که تو مرخصی تحصیلی بود)
میتونه سراسری شرکت کنه یا میره برا سال بعد؟
مشکل نظام وظیفه هم نداره

MOHAMMAD2010
05-09-2011, 12:03
بچه ها راهی هست که بدون انصراف دادن از گرایش قبلی بشه تو یک موسسه غیر انتفاعی تغییر گرایش بدیم ؟ ( هر تو تا گرایش تو یه دانشگاه باشه )

ساش
05-09-2011, 12:05
الف: در مقاطع كارداني، كارشناسي ناپيوسته و كارشناسي ارشد ناپيوسته حداكثر 2 نيم سال و در مقاطع كارشناسي پيوسته، كارشناسي ارشد پيوسته و دكترا (تخصصي و حرفه اي) حداكثر 4 نيم سال از شروع به تحصيل آنها نگذشته باشد.

این یعنی منی که الان ترم چهار هستم و هنوز وارد ترم 5 نشدم می تونم دانشگاهی که امسال قبول شدم را برم ؟؟؟؟

ورودی سال 88 هستم

ممنون

ali1834
05-09-2011, 17:58
سلام
می خوام بدونم مدت زمان مراحل انصراف از تحصیل تقریبا چند روز طول می کشد؟(از روز اول که اقدام به انصراف از دانشگاه میکنم تا روزی که بتونم دفترچه را ارسال کنم و برگ اماده به خدمت به خدمت دریافت کنم) من دانشگاه دولتی هستم
خیلی ممنون

taylorswift
06-09-2011, 00:57
بابا دفترچه رو بخونید الکی اینهمه خودتون رو اذیت نکنین
شما مشکلی نداری
نیاز به پست کردن دفترچه هم نداری
متولدین نیمه اول 72 به بعد نیازی به ارسال دفترچه ندارن اگه قبلو شدی اول مهر که خب دانشگاه یه چیزی میفرسته نظام وظیفه که تا 4 سال معافیت تحصیلی میگیری اگرنه هم باید تا 18 آبان همون سال بفرستی

دفترچه رو مطالعه کردم عین دفترچه :

مدرک تحصیلی : دیپلم و پیش دانشگاهی

تاریخ اخذ دیپلم : دی ماه

ماه تولد : کلیه ماه های سال

موعد اعزام : 18 مهر ماه سال بعد از اخذ دیپلم ( که مال من پارسال بوده و انگار میشه 18 مهر همین امسال !!! :18: )

من اینو خوندم و میگم این تاریخ اعزام یعنی اعزام به خدمت

بعدشم نوشته مشمولان که من با توجه به این 18+1372 = 1390 که میشه سال احضار

الانم دیگه من دانش آموز نیستم و فکر کنم اگه کاری نکنم اضافه خدمت و .... ( داشنگاه رو بیخیال )

شما میگی من اصلا دفترچه رو ارسال نکنم ؟؟ اینجوری اضاف نمیخورم

شرمنده ها بد جوری سر 2 راهی موندم رفتم پلیس + 10 میگه اگه قبول نشی سربازی !!!

بابا ملتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتت مگه هر کس حق دو بار شرکت رد کنکور رو نباید داشته باشه

اینجوری که میشه کشک :41:

ممنون از پاسخگوییتون

jill2020
06-09-2011, 01:24
دوستان من متولد فروردین 70 هستم،پارسال برا بار دوم کنکور دادم؛ولی آزاد شهرستان قبول شدم؛چون نمیتونستم بمونم پشت کنکور(به خاطر سربازی و اینا)،1 سال رو رفتم دانشگاه؛امسال هم کنکور دادم(بار سوم)؛تهران قبول شدم؛حالا برا ثبت نام تو دانشگاه جدید چیکار باس بکنم؛از لحاظ مشمولی مشکلی که ندارم؟؟مرسی اگه زودتر جواب بدید،چون میخوام برم اونجا انصراف بدم

jill2020
06-09-2011, 01:48
دوستان واسه تکمیل اطلاعات ؛من آزاد خوندم 1 سال،الان هم همون رشته رو آزاد (تهران)قبول شدم؛از لحاظ غیبت اینا هم مشکلی نداشتم،پیش دانشگاهیم رو سر موقع تموم کردم و به موقع هم دانشگاه ثبت نام کردم

bamce
06-09-2011, 08:16
سلام رفقای عزیز
کسی که متولد نیمه اول72 هستش و امسال کنکور داده و انتخاب رشته نکرده
ومیخواد یه سال دیگه بمونه چی کار باید بکنه سربازی رو؟
ضمنا اگه تو یه درس مثلا گسسته عمدا نمره نیاره و قبول نشه شرایطش با اونی که مدرک پیش دانشگاهی شو امسال میگیره تفاوتی میکنه؟
ممنون میشم اگه بطور کامل ومفصل توضیح بدید

MeMri
06-09-2011, 10:35

موعد اعزام : 18 مهر ماه سال بعد از اخذ دیپلم ( که مال من پارسال بوده و انگار میشه 18 مهر همین امسال !!! :18: )

الانم دیگه من دانش آموز نیستم و فکر کنم اگه کاری نکنم اضافه خدمت و .... ( داشنگاه رو بیخیال )

بابا ملتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتت مگه هر کس حق دو بار شرکت رد کنکور رو نباید داشته باشه

ممنون از پاسخگوییتون

سلام،

بد به دلت راه نده!اولا که پلیس +10 که اندازه گوسفند اطلاعات نداره از این مسائل:27:

دوما آخر پست اول این تاپیک رو بخون زده سال اعزام،نه سال احضار که می شه سال 91!تمام شد و رفت:31:

---------- Post added at 11:35 AM ---------- Previous post was at 11:32 AM ----------

سلام رفقای عزیز
کسی که متولد نیمه اول72 هستش و امسال کنکور داده و انتخاب رشته نکرده
ومیخواد یه سال دیگه بمونه چی کار باید بکنه سربازی رو؟
ضمنا اگه تو یه درس مثلا گسسته عمدا نمره نیاره و قبول نشه شرایطش با اونی که مدرک پیش دانشگاهی شو امسال میگیره تفاوتی میکنه؟
ممنون میشم اگه بطور کامل ومفصل توضیح بدید

سلام،

احتیاجی به انداختن تو درس نیست چون متولدین نیمه اول 72 برای کنکور 91 احتیاجی به دفترچه ندارند:20:

behdana
06-09-2011, 13:09
دوستان من متولد فروردین 70 هستم،پارسال برا بار دوم کنکور دادم؛ولی آزاد شهرستان قبول شدم؛چون نمیتونستم بمونم پشت کنکور(به خاطر سربازی و اینا)،1 سال رو رفتم دانشگاه؛امسال هم کنکور دادم(بار سوم)؛تهران قبول شدم؛حالا برا ثبت نام تو دانشگاه جدید چیکار باس بکنم؛از لحاظ مشمولی مشکلی که ندارم؟؟مرسی اگه زودتر جواب بدید،چون میخوام برم اونجا انصراف بدم

سلام دوست عزیز
من هم شرایطم مشابه شماست.متاسفانه در این زمینه که مورد سوال ماست افراد کمی هستند که تجربه داشته باشند.
از لحاظ مشمولیت که مشکلی وجود ندارد. چون طبق بند 8 قانون نظام وظیفه برای کسانی که مجاز به ثبت نام در دانشگاه هستند این چنین آمده که عینا مشابه شرایط ماست:

8- دانشجويان دارای معافيت تحصيلي كه در آزمون مجدد شركت كرده اند با شرايط ذيل مجاز به ثبت نام مي باشند:

ب: مقطع جديد از مقطع در حال تحصيل پايين تر نباشد.

پ: از زمان انصراف مقطع قبلي تا اشتغال به تحصيل در مقطع جديد بيش از 1 ماه سپري نشده باشد.

ت: هنگام شركت در آزمون داراي معافيت تحصيلي باشد.

تبصره- معافيت تحصيلي اين گونه مشمولان با درخواست دانشگاه ثانويه، توسط دانشگاه اوليه به دانشگاه جديد ارسال خواهد شد.من برای اطمینان بیشتر از سایت نظام وظیفه هم سوال پرسیدم که این گونه جواب دادند:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ولی در مورد روند کار و مراحل هنوز به جواب قطعی نرسیدم.
الان سوال من هم اینه که آیا باید اول انصراف داد و نامه انصراف را برد نظام وظیفه و مجوز گرفت؟ یا دانشگاه مقصد نامه می دهد که ببریم نظام وظیفه و مجوز ثبت نام بگیریم و بعد انصراف بدهیم؟
ممنون میشم کسانی که تجربه در این زمینه دارند راهنمایی کنند.
پاک گیج شدم.
زمان کمی هم به اعلام نتایج و موعد ثبت نام دانشگاه ها مانده.

Amirdb
06-09-2011, 13:16
سلام دوستان
من از دانشگاه انصراف دادم (دانشگاه آزاد) و میخوام یه دانشگاه دیگه ثبت نام کنم!
الان معافیت تحصیلی من باطل شده دیگه؟؟
از دانشگاه که پرسیدم برای نظام وظیفه میگفت باید بری حوزه نظام وظیفه و یه برگه معافیت تحصیلی ازشون بگیری و ببری واسه ثبت نام دانشگاه جدید!
حالا سوالم اینجاست این برگه معافیت تحصیلی رو حوزه نظام وظیفه راحت بهم میده؟چی باید ببرم همرام؟

ضمنا متولد شهریور 71 هستم و ترم دوم انصراف دادم!

ممنونم!

METACORTEX
06-09-2011, 13:40

ممنون از پاسخگوییتون

سلام دوست عزیز
ببین هیچ مشکلی نیست تاریخ اعزامت تو میفته 18 آبان 91.با احتشاب یک سال معافیت تحصیلی این وسط.
تازه تو که نیمه اول 72 استی هیچ مشکلی نداری واسه یکسال موندن اگه نیمه دوم 71 هم بودی فقط باید دفترچه میگرفتی و میگفتی که میخوای یکسال بمونی تاریخ اعزامت رو مینداختند پاییز 91 که تا اون موقع دانشگاه واست معافیت تحصیلی میکره و حله.هیچ مشکلی نیست و نیازی به گرفتن دفترچه نداری فقط بشین خوب بخون واسه کنکور91 .:5::8:

ساش
06-09-2011, 13:57
سلام دوست عزیز
من هم شرایطم مشابه شماست.متاسفانه در این زمینه که مورد سوال ماست افراد کمی هستند که تجربه داشته باشند.
از لحاظ مشمولیت که مشکلی وجود ندارد. چون طبق بند 8 قانون نظام وظیفه برای کسانی که مجاز به ثبت نام در دانشگاه هستند این چنین آمده که عینا مشابه شرایط ماست:
من برای اطمینان بیشتر از سایت نظام وظیفه هم سوال پرسیدم که این گونه جواب دادند:

الان سوال من هم اینه که آیا باید اول انصراف داد و نامه انصراف را برد نظام وظیفه و مجوز گرفت؟ یا دانشگاه مقصد نامه می دهد که ببریم نظام وظیفه و مجوز ثبت نام بگیریم و بعد انصراف بدهیم؟
پاک گیج شدم.

ببین دوست من
من همین امروز رفتم اینکارو انجام دادم

کارنامه را می بری نظان وظیفه بهشون می گی اونا هم می بینن که می تونی یا نه باید بیشتر از 4 ترم نشده باشه

بعد بهم گفت برو انصراف بده بیا اینجا
رفتم انصراف دادم
برگه ی انصرافم گرفت زد تو کامپیوتر
بهم گفت برو
هیچی بهم نداد
گفتم بابا الان دانشگاه مدرک می خواد
گفت اگر خواست ازشون نامه بگیر ببر نظام وظیفه اون شهر برات از توی کامپیوتر تایید می کنه
همین
فقط دوسال از سنواتم کم شد

ببین این قانون برای امسال انجام شد برای سال های دیگه را نمی دون باید بری بپرسی

Amirdb
06-09-2011, 16:58
سلام دوستان
من از دانشگاه انصراف دادم (دانشگاه آزاد) و میخوام یه دانشگاه دیگه ثبت نام کنم!
الان معافیت تحصیلی من باطل شده دیگه؟؟
از دانشگاه که پرسیدم برای نظام وظیفه میگفت باید بری حوزه نظام وظیفه و یه برگه معافیت تحصیلی ازشون بگیری و ببری واسه ثبت نام دانشگاه جدید!
حالا سوالم اینجاست این برگه معافیت تحصیلی رو حوزه نظام وظیفه راحت بهم میده؟چی باید ببرم همرام؟

ضمنا متولد شهریور 71 هستم و ترم دوم انصراف دادم!

ممنونم!

ممنون میشم دوستان اگه اطلاعی دارند :11:

ببین دوست من

کارنامه را می بری نظان وظیفه بهشون می گی اونا هم می بینن که می تونی یا نه باید بیشتر از 4 ترم نشده باشه

رفتم انصراف دادم
بهم گفت برو
هیچی بهم نداد
گفت اگر خواست ازشون نامه بگیر ببر نظام وظیفه اون شهر برات از توی کامپیوتر تایید می کنه
همین

فرم انصراف چیه؟
من امروز که انصراف که دادم فقط یه فرم تسویه حساب بهم دادند از اتاقای مربوطه (16 تا اتاق) مهر و امضای فرم رو جمع کردم بعد رفتم بایگانی آموزش دانشگاه فروم رو تحویل دادم و مدارک اصلیم رو بهم تحویل دادند....مدرک پیش دانشگاهی + چکی که پارسال گذاشته بود برای وثیقه....
دیگه فرمی برای انصراف بهم ندادن مشکلی پیش میاد؟
ولی کپی فرم توسه حساب رو دارم همون رو ببرم نظام وظیفه؟
چون نظام وظیفه دانشگاه میگفت برای ثبت نام دانشگاه جدید باید بری از نظام وظیفه یه برگه معافیت تحصیلی بگیری.
الان فردا علاوه بر پرینت قبولی رشته جدید،دیگه چی ببرم برای گرفتن معافیت تحصیلی از نظام وظیفه؟

AB
06-09-2011, 17:32
ببین دوست من

رفتم انصراف دادم
بهم گفت برو
هیچی بهم نداد
همین

4 ترمتون کامل شده بود؟

jill2020
06-09-2011, 18:15
سلام دوست عزیز
من برای اطمینان بیشتر از سایت نظام وظیفه هم سوال پرسیدم که این گونه جواب دادند:

پاک گیج شدم.

منم گیج شدم؛راستش من 5 شنبه بلیط دارم که برم اون شهره انصراف بدم،الان موندم اول انصراف بدم یا برم دنبال نظام وظیفه،از الان انصراف بدم مشکلی نیست که؟ چون یه جا خوندم تا یک ماه مهلت ثبت نام داری،دوستان اگه کسی این کار رو انجام داده ممنون میشم توضیح بده

ساش
06-09-2011, 18:39
ممنون میشم دوستان اگه اطلاعی دارند :11:

فرم انصراف چیه؟
من امروز که انصراف که دادم فقط یه فرم تسویه حساب بهم دادند از اتاقای مربوطه (16 تا اتاق) مهر و امضای فرم رو جمع کردم بعد رفتم بایگانی آموزش دانشگاه فروم رو تحویل دادم و مدارک اصلیم رو بهم تحویل دادند....مدرک پیش دانشگاهی + چکی که پارسال گذاشته بود برای وثیقه....
دیگه فرمی برای انصراف بهم ندادن مشکلی پیش میاد؟
ولی کپی فرم توسه حساب رو دارم همون رو ببرم نظام وظیفه؟
چون نظام وظیفه دانشگاه میگفت برای ثبت نام دانشگاه جدید باید بری از نظام وظیفه یه برگه معافیت تحصیلی بگیری.
الان فردا علاوه بر پرینت قبولی رشته جدید،دیگه چی ببرم برای گرفتن معافیت تحصیلی از نظام وظیفه؟

ببین به غیر از مدارک دوتا فرم برای نظام وظیفه ارسال می شه

یکی محرمانه خودشون می فرستند
یکی را می دن به خودت یعنی از اون 2 تا بهت می دن
که یکیشو بدی به نظلم وظیفه و یکیشو برای خودت نگه داری

من یکیشو بردم دادم بهش
برام زد تو کامپیوتر و نامه را انداخت اونور بهم گفت حله

---------- Post added at 03:09 PM ---------- Previous post was at 03:07 PM ----------

4 ترمتون کامل شده بود؟

آره

تا اینجا که کار خوب پیش رفته مگر اینکه از اینجا به بعد خراب بشه ( مرحله ی ثبت نام ) :)

amir001103
06-09-2011, 23:35
آقا منم نیمه 2 71 هستم....یه بار رفتم میدون سپاه اصلا جواب درست حسابی ندادن..
رفتم پلیس +10 گفتن شاید 1 سال معاف شی شایدم بهت بگن بری سربازی..
حالا منم میخوام سال دیگه بخونم...به نظرتون اینکه دفترچه رو پست کنم ریسگ نداره؟؟
این کار بهتره یا این که برم امسال دانشگاه بعد مرخصی بگیرم که اگرم سال دیگه قبول نشدم لااقل اینو داشته باشم..؟؟
میشه دقیقا بگید برای عقب انداختن سربازی تا سال دیگه باید چیکارا رو بکنم؟؟

تشکر پیش پیش....

MeMri
07-09-2011, 00:32
آقا منم نیمه 2 71 هستم....یه بار رفتم میدون سپاه اصلا جواب درست حسابی ندادن..
رفتم پلیس +10 گفتن شاید 1 سال معاف شی شایدم بهت بگن بری سربازی..
حالا منم میخوام سال دیگه بخونم...به نظرتون اینکه دفترچه رو پست کنم ریسگ نداره؟؟
این کار بهتره یا این که برم امسال دانشگاه بعد مرخصی بگیرم که اگرم سال دیگه قبول نشدم لااقل اینو داشته باشم..؟؟
میشه دقیقا بگید برای عقب انداختن سربازی تا سال دیگه باید چیکارا رو بکنم؟؟

تشکر پیش پیش....

سلام،

اینو خیلی توضیح دادم ولی بازم توضیح می دم:31:

شما برای کنکور 91 احتیاج به ارسال دفترچه دارید چون سال اعزامتون امسال هست!اما مشکلی نیست!شما آخر پست اول رو ببین متوجه می شی آخرین فرصت ارسال دفترچت کی هست!15 روز قبلش برو دفترچه رو با دقت پر کن و ارسال کن ،20 روز بعد برگه اعزام به خدمتت می یاد بدون مهر غیبت و سال اعزامتون هم مهر 91 به بعد می ندازند که ایشالله دانشگاه هستید !البته توجه کن که دیر اقدام نکنی که غیبت بخوری !:20:

amir001103
07-09-2011, 00:48
سلام،

اینو خیلی توضیح دادم ولی بازم توضیح می دم:31:

شما برای کنکور 91 احتیاج به ارسال دفترچه دارید چون سال اعزامتون امسال هست!اما مشکلی نیست!شما آخر پست اول رو ببین متوجه می شی آخرین فرصت ارسال دفترچت کی هست!15 روز قبلش برو دفترچه رو با دقت پر کن و ارسال کن ،20 روز بعد برگه اعزام به خدمتت می یاد بدون مهر غیبت و سال اعزامتون هم مهر 91 به بعد می ندازند که ایشالله دانشگاه هستید !البته توجه کن که دیر اقدام نکنی که غیبت بخوری !:20:

خیلی ممنون...
شرمنده چون واقعا سخته تقریبا 400 صفحه رو گشت، گفتم بذارم دیگه....ببخشید..:)

مرسی بازم سوال داشتم میپرسم...

MeMri
07-09-2011, 01:27
خیلی ممنون...
شرمنده چون واقعا سخته تقریبا 400 صفحه رو گشت، گفتم بذارم دیگه....ببخشید..:)

مرسی بازم سوال داشتم میپرسم...

نه عزیز،ایراد از شما نیست:11:

ایراد از این سازمان نظام وظیفه هست که درست اطلاع رسانی نمی کنه :13:

Meek
07-09-2011, 12:14
من نیمه اول 71 هسم.پارسال قبول نشدم پشت کنکوری موندم ولی امسال قبول شدم آزاد.
دفترچه باید ارسال کنم یا با خیال راحت برم ثبت نام کنم؟
در کل خدمت وظیفم چی میشود؟

با سپاس

pini30lin
07-09-2011, 12:14
سلام دوستان
من نهایتا تا هفته اول مهر فارغ التحصیل میشم!
الان یه چند تا سوال داشتم:

1-برای اینکه اعزامم برای اول اسفد باشه کی واسه ارسال دفترچه اقدام کنم؟ تا اون موقع که غیبت نمی خورم؟

2-واسه پدرم کارت ایثار صادر شده ولی پیگیری که کردم گفتند از پست برگشت خورده و باید حضوری بیای تحویل بگیری! آدرسی هم که بهم داد لویزان جنب پادگان 401 بود کسی اطلاع از آدرس دقیقش داره که کدوم قسمت(اداره)مراجعه کنیم؟

3-تو دفترچه خوندم که باید مدارک کسر خدمت رو قبل از ارسال دفترچه بدی پلیس+10 که ثبت بشه اما ظاهرا واسه کارت ایثار باید از یگان خدمتیت نامه بگیری واسه معاونت نیروی انسانی نزاجا! اگه میشه توضیح بدید

و سوال آخر:

4-اگر احیانا دفترچه رو فرستادم و اعزامم افتاد واسه سال دیگه بر اساس قوانین امسال رفتار میشه دیگه؟ کسر خدمت و مدت خدمت و...

ممنون

MeMri
07-09-2011, 12:59

با سپاس

متولدین 71 به بعد احتیاجی به دفترچه ندارند:20:

alavi71
07-09-2011, 15:30

با سپاس

اگر بخواهید امسال دانشگاه بروید مشکل خدمت و ارسال دفترچه ندارید

taylorswift
07-09-2011, 19:37
آقا بی نهایت از همتون ممنونم . واقعا خیلی حال دادید :40:

و آخرین سوال اینکه میگن از 19 سال یک روز هم رد بشه (یعنی 19 سال و 1 روزت هم که باشه ) اگه دفترچه رو نفرستی اضافه خدمت می خوری دروغه نه ؟:20:

من خرداد ماه سال 1391 وارد 19 سال میشم :46:

و اون تاریخ آخر پست اول همین تاپیک : موعد اعزام یعنی فرستادن دفترچه ؟

18 مهر سال بعد از اخذ دیپلم یا سال اعزام ( ولی مال من که سال اعزامم با سال بعد از اخذ دیپلمم یکی نیستن !!! )

سال بعد از اخذ دیپلم : 90 سال اعزام : 91 :11:

Life24
07-09-2011, 20:21
معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها از ارائه طرحی به دولت برای کاهش زمان خدمت نظام وظیفه دانشجویان پسری خبر داد که ازدواج دانشجویی می کنند. البته این طرح زمانی نهایی و قابل اجرا می شود که توسط سازمان وظیفه عمومی ناجا اعلام رسمی شود. حجت الاسلام سید مجید قریشی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این خبر گفت: مجموعه‌هایی که در این زمینه مسئولیت دارند باید کار کارشناسی بر روی این طرح انجام دهند اما یکی از پیشنهادات این است که دانشجویان پسری که در قالب ازدواج دانشجویی، ازدواج می‌کنند دوره‌ای سه یا چهار ماهه یا همان دوره آموزشی سربازی را به عنوان خدمت نظام وظیفه بگذرانند.
معاون فرهنگی و سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در اشاره به طرح‌های دیگر در زمینه ازدواج دانشجویی گفت: از جمله دیگر طرح‌هایی که مطرح است بحث اعطای کمک هزینه به دانشجویانی است که ازدواج دانشجویی می‌کنند. یک پیشنهاد در این طرح این است که ماهانه 200 تا 250 هزار تومان به دانشجویی که ازدواج دانشجویی می‌کند تعلق گیرد و پس از اینکه وی صاحب شغل شد کمک هزینه‌ای که دریافت کرده است را به صورت اقساط بازپرداخت کند.
حجت الاسلام قریشی در زمینه طرح‌هایی در زمینه مسکن دانشجویانی که ازدواج دانشجویی می‌کنند نیز به مهر گفت: "مسکن مهر" یک فرصت خوبی برای دانشجویان متأهل است اما شاید دیربازده باشد.
وی افزود: اگر به دانشجویی که ازدواج دانشجویی می‌کند 10 میلیون تومان وام دهیم به شرطی که بعدها بازگرداند، خوب استقبال برای ازدواج در میان دانشجویان افزایش پیدا می‌کند. البته باید ابتدا بودجه‌هایش در نظر گرفته شوند.
معاون فرهنگی و سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها از ارائه این طرح‌ها به بخش‌ها و معاونت‌های مختلف وزارت علوم خبر داد و به مهر گفت: اجرایی شدن همه این طرح‌ها به قانون نیاز دارد.
حجت الاسلام قریشی خاطرنشان کرد: ممکن است برای همه متقاضیان نتوانیم طرح‌هایی که درباره مسکن یا کمک هزینه دانشجویان متأهل وجود دارد را اجرا کنیم اما می‌توانیم این برنامه‌ها را فازبندی کنیم و طی 8 سال این فازها را در سطح کشور دنبال کنیم. به عنوان مثال ابتدا از دانشجویان دکتری شروع کنیم و بعد دانشجویان کارشناسی ارشد و سپس دانشجویان مقطع کارشناسی را پوشش دهیم.
به گزارش مهر، از آنجا که هرگونه تغییر در حوزه نظام وظیفه برعهده سازمان وظیفه عمومی ناجا گذاشته شده و متولی امر این سازمان است خبر فوق تنها در حد طرح است و هنوز قانونی نشده است. در صورتی که این طرح مورد تایید قرار گیرد و مصوب شود به طور حتم از سوی سازمان نظام وظیفه برای اجرا اعلام عمومی خواهد شد.

MOHAMMAD2010
07-09-2011, 20:57
اما یکی از پیشنهادات این است که دانشجویان پسری که در قالب ازدواج دانشجویی، ازدواج می‌کنند دوره‌ای سه یا چهار ماهه یا همان دوره آموزشی سربازی را به عنوان خدمت نظام وظیفه بگذرانند.

جان !؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :18:

depot
07-09-2011, 21:05
از فردا امار ازدواج و طلاق دانشجویی بالا میره !

MeMri
07-09-2011, 21:10
آقا بی نهایت از همتون ممنونم . واقعا خیلی حال دادید :40:

و آخرین سوال اینکه میگن از 19 سال یک روز هم رد بشه (یعنی 19 سال و 1 روزت هم که باشه ) اگه دفترچه رو نفرستی اضافه خدمت می خوری دروغه نه ؟:20:

من خرداد ماه سال 1391 وارد 19 سال میشم :46:

و اون تاریخ آخر پست اول همین تاپیک : موعد اعزام یعنی فرستادن دفترچه ؟

18 مهر سال بعد از اخذ دیپلم یا سال اعزام ( ولی مال من که سال اعزامم با سال بعد از اخذ دیپلمم یکی نیستن !!! )

سال بعد از اخذ دیپلم : 90 سال اعزام : 91 :11:

با 19 سال و 1 روز شما غیبت نمی خورید!طبق اون تاریخی که پست اول ذکر شده بگذره شما غیبت می خورید!سال اخذ دیپلم برای کسانی هست که مثلا تو 21 سالگی دیپلم یا مدرک پیش دانشگاهی رو اخذ می کنند ولی سال اعزام برای امثالی مثل من و شماست!یعنی در واقع برای شما سال اعزام مهمه:20:

AJamali64
10-09-2011, 01:05
سلام. این اولین ارسال من در این انجمنه و امیدوارم دوستان کمکم کنن..
بنده متولد سال 64 و ورودی 84 دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی هستم.. متاسفانه در مدت 6 سال مجاز تحصیلی نتوانستم درسم رو به اتمام برسونم و خیلی هم از درسم مونده..
تا جایی که بنده اطلاع دارم با موافقت کمیسیون موارد خاص دانشگاه تا 2 ترم دیگه هم اجازه ادامه تحصیل داده میشه اما بنده به یک نرم تابستان و یک نیمسال تحصیلی دیگه هم نیاز دارم تا بتونم درسمو تموم کنم!
جدول زیر رو از سایت دانشگاه آزاد بجنورد برداشتم:

یعنی با درج غیبت بنده میتونم به درسم ادامه بدم؟
کسایی هستن که وضع مشابه بنده رو داشته باشن و دانشگاه یا کمیسیون موارد خاص و یا نظام وظیفه با ادامه تحصیل اونا مخالف کرده باشه؟
در صورتی که امکان ادامه تحصیل بنده وجود نداشته باشه، چون بنده بیش از 90 واحد از درسا رو پاس کردم یک مدرک کاردانی به بنده میدن.. این مدرک یک مدرک کاردانی واقعیه و یا معادل؟ باهاش بعدا میشه ادامه تحصیل داد؟

با سپاس.

behdana
10-09-2011, 10:07
دوستان نیاز به راهنمایی فوری دارم!
من متولد نیمه دوم 69 هستم. 88 و 89 کنکور دادم که هیچ کدوم دولتی قبول نشدم . 89 رفتم آزاد. تا الان که دو ترم خوندم.امسال کنکور 90 شرکت کردم. امروز(شنبه) احتمالا نتایج سراسری اعلام میشه. میخوام انصراف بدم برم دولتی.
زنگ زدم به نظام وظیفه و هم از سایتشون پرسیدم گفتن باید از دانشگاهی که قبول شدی تاییدیه قبولی بگیری! یعنی کارنامه رو ببرم دانشگاه جدید و اونا تاییدش کنن.
آیا روال کار همین جوریه؟بعدش تاییدیه رو ببرم نظام وظیفه. بعدش انصراف از دانشگاه قبلی.
درسته ؟
سپاسگزارم

alvar
10-09-2011, 10:16
سلام دوستان خوبین ؟ خوش میگذره ؟
آقا من یه وضعیت خاص دارم ... تک پسر هستم الان دانشجوی کارشناسی ارشد ترم سه هستم بعد 20 تیر سال 95 بابام میشه 59 سال هیچ راهی داره تا اون موقع بدون غیبت سربازی رو بپیچونم ؟؟؟

Ashkking
10-09-2011, 13:23
من متولد مرداد٧٢ هستم يك سال جهشى خوندم وپارسال پيام نور قبول شدم
ترم دوم مرخصى گرفتم و دوباره كنكور دادم
اگه بخوام از پيام نور انصراف بدم برم سراسرى از نظر سربازى مشكلى پيدا نميكنم؟ 

vahid_ba
10-09-2011, 16:11
یکی از دوستان متولد 71/3 هست
امسال ازاد قبول شد
میتونه بره دانشگاه به راحتی؟
مشکلی از لحاظ خدمت واسش به وجود نمیاد؟

omnia.2008
10-09-2011, 17:51
دوستان ی سوال معذرت میخاما
میگن امسال اینطوری شده که باید برگه سبزم برای ثبت نام دانشگاه ببریم
من الان گواهی دیپلممو گرفتم
بعد رفتم دفترچه سربازی گرفتم اخه شنیدم قبل از اینکه بریم داشگاه باید اونو بفرستیم درسه؟
من متولد 71/5/11 هستم

alavi71
10-09-2011, 19:11
یکی از دوستان متولد 71/3 هست
امسال ازاد قبول شد
میتونه بره دانشگاه به راحتی؟
مشکلی از لحاظ خدمت واسش به وجود نمیاد؟

اگر از معافیت تحصیلی استفاده کرده باشد.و غیب نداشته باشه مشکلی نیست.

---------- Post added at 08:09 PM ---------- Previous post was at 08:09 PM ----------

من متولد مرداد٧٢ هستم يك سال جهشى خوندم وپارسال پيام نور قبول شدم
ترم دوم مرخصى گرفتم و دوباره كنكور دادم
اگه بخوام از پيام نور انصراف بدم برم سراسرى از نظر سربازى مشكلى پيدا نميكنم؟

چون نیمه اول 72 هستید خیر مشکلی ندارید.

---------- Post added at 08:11 PM ---------- Previous post was at 08:09 PM ----------

سلام دوستان خوبین ؟ خوش میگذره ؟
آقا من یه وضعیت خاص دارم ... تک پسر هستم الان دانشجوی کارشناسی ارشد ترم سه هستم بعد 20 تیر سال 95 بابام میشه 59 سال هیچ راهی داره تا اون موقع بدون غیبت سربازی رو بپیچونم ؟؟؟

اگر که شرایط معافیت رو داشته باشیبد

شما میتونید یا ککارشناسیتون رو طول بدهید یا از معافیت تحصیلی استفاده کنید یکسال تاریخ اعزام رو عقب بندازید
ولی در مورد شما نمیدونم بشود یا نه....

AJamali64
10-09-2011, 19:59
رفقا.. یکی هم منو تحویل بگیره:sad:

MeMri
10-09-2011, 22:22
دوستان ی سوال معذرت میخاما
میگن امسال اینطوری شده که باید برگه سبزم برای ثبت نام دانشگاه ببریم
من الان گواهی دیپلممو گرفتم
بعد رفتم دفترچه سربازی گرفتم اخه شنیدم قبل از اینکه بریم داشگاه باید اونو بفرستیم درسه؟
من متولد 71/5/11 هستم

سلام،

احتیاجی به دفترچه نیست دوست عزیز:20: (من این رو با نظام وظیفه مکاتبه کردم و سازمان گفت احتیاجی نیست)

برگه سبز رو متولدین نیمه دوم 70 احتیاج دارند

AJamali64
10-09-2011, 23:33
رفقا.. به بنده کمک نمیکنید؟

MeMri
10-09-2011, 23:35
دوستان عزیز متولد 71 که احساس می کنند مشکلی برای نظام وظیفه دارند باید بهشون بگم مشکلی نیست!من خودم فارغ التحصیل دی ماه 89 هستم و امسال سال دوم هست که کنکور دادم ،خیلی دنبال مسئله سربازیم بودم که مشکلی پیش نیاد !رفتن به نظام وظیفه (میدان سپاه)،خوندن دفترچه نظام وظیفه،سایت،مشاوره و... دفعه آخر (تقریبا 3 هفته پیش) مشاوره گرفتم از نظام وظیفه و وضعیت خودم رو شرح دادم و جوابی که گرفتم به این شرح بود :

امیدوارم به دردتون خورده باشه :46::40:

taylorswift
11-09-2011, 00:50
دوستان عزیز متولد 71 که احساس می کنند مشکلی برای نظام وظیفه دارند باید بهشون بگم مشکلی نیست!من خودم فارغ التحصیل دی ماه 89 هستم و امسال سال دوم هست که کنکور دادم ،خیلی دنبال مسئله سربازیم بودم که مشکلی پیش نیاد !رفتن به نظام وظیفه (میدان سپاه)،خوندن دفترچه نظام وظیفه،سایت،مشاوره و... دفعه آخر (تقریبا 3 هفته پیش) مشاوره گرفتم از نظام وظیفه و وضعیت خودم رو شرح دادم و جوابی که گرفتم به این شرح بود :

سلام دوست من , اینجور که متوجه شدم و با توجه به وضعیت خودم شما الان باید متولد نیمه اول سال 71 باشی و 19 سالتون هم باشه دیگه درسته ؟

چون من نیمه اول 72 هستم و احتمالا سال دیگه هم می تونم کنکور بدم :13:

راستی این موردی که گفتید تو پست اول این تاپیک که نوشته بود " مهلت تا 18 مهر سال بعد از اخذ دیپلم یا سال اعزام " رفتم تو دفترچه رو خوندم فقط نوشته بود " 18 مهر سال بعد از اخذ دیپلم " سال اعزامشو ننوشته بود !!!

می خواستم ببینم منبعتون چی بوده , قابل اعتماد هست ؟؟ دفترچه که اینطوری نوشته بود :5:

MeMri
11-09-2011, 10:32
سلام دوست من , اینجور که متوجه شدم و با توجه به وضعیت خودم شما الان باید متولد نیمه اول سال 71 باشی و 19 سالتون هم باشه دیگه درسته ؟

چون من نیمه اول 72 هستم و احتمالا سال دیگه هم می تونم کنکور بدم :13:

راستی این موردی که گفتید تو پست اول این تاپیک که نوشته بود " مهلت تا 18 مهر سال بعد از اخذ دیپلم یا سال اعزام " رفتم تو دفترچه رو خوندم فقط نوشته بود " 18 مهر سال بعد از اخذ دیپلم " سال اعزامشو ننوشته بود !!!

می خواستم ببینم منبعتون چی بوده , قابل اعتماد هست ؟؟ دفترچه که اینطوری نوشته بود :5:

سلام عزیز،

بله ...من 1 شهریور 19 سال شدم!تو دفترچه سال اعزام انگار جا افتاده،اگه سایت نظام وظیفه رفته باشید می بینید اونجا سال اعزام رو درج کرده:20:

alavi71
11-09-2011, 10:58

در دفترچه جدید نظام وظیفه نوشته شده
کلیه فارقالتحیلان پیش و هنرستانی هاس سال سوم که متولد نیمه دوم هستند میتوانند با ارسال مدارک خود یکسال تاریخ اعزام خود را به سال بعد بیندازند.
اینی که شما دارید میگید که نیازی به ارسال نیست برای نیمه اولی ها هستش ....

MeMri
11-09-2011, 11:27
در دفترچه جدید نظام وظیفه نوشته شده
کلیه فارقالتحیلان پیش و هنرستانی هاس سال سوم که متولد نیمه دوم هستند میتوانند با ارسال مدارک خود یکسال تاریخ اعزام خود را به سال بعد بیندازند.
اینی که شما دارید میگید که نیازی به ارسال نیست برای نیمه اولی ها هستش ....

بنده هم نیمه اول رو ذکر کردم و تمام صحبت من برای ثبت نام کنکور سال 90 هست:20:

alavi71
11-09-2011, 14:12
بنده هم نیمه اول رو ذکر کردم و تمام صحبت من برای ثبت نام کنکور سال 90 هست:20:

چون نوشته بود کلیه متولیدن 71 گقتم بقیه به مشکل نخورند ....

MeMri
11-09-2011, 14:37
چون نوشته بود کلیه متولیدن 71 گقتم بقیه به مشکل نخورند ....

والا عزیز من کلیه ننوشته بودم ولی قبول دارم درست ذکر نکردم،شرمنده:46::11:

graphmax
11-09-2011, 17:03
سلام
من در مرخصی پایان دوره آموزشی سربازی هستم و 26 همین ماه باید سر یگان خدمتیم(محمد رسول الله بیرجند) باشم .
از طرفی دانشگاه آزاد قبول شدم و آغاز ثبت نام رشته من از 28 همین ماه است .
حالا برای گرفتن معافیت تحصیلی باید چی کار کنم ؟؟؟
و اینکه ثبت نام دانشگاه 28 امه ولی من 26 باید برم بیرجند باید چه کار کنم ؟؟؟
خواهشا جواب بدین :44::44::44:
باتشکر

sahand_loietive
11-09-2011, 18:54
سلام
گفته میشه فقط یکبار می تونم از معافیت تحصیلی استفاده کنم
اگه مثلا برم دانشگاه آزاد یا پیام نوربعد 2-3 ماه دیگه زمان اعزام به خدمتم رسید قبلش معافیت تحصیلی بگیرم اونو استفاده کردم
بعد برای کنکور 91 انصراف بدم و مثلا قبول بشم نمی تونم برم دانشگاه؟ یعنی دوباره از معافیت تحصیلی استفاده کنم؟
چون قبلا یبار معافیت تحصیلی رو استفاده کردم؟

من 1-2 ماه دیگه زمان خدمتم میرسه ولی می خوام کنکور 91 شرکت کنم کسی راه حلی نداره؟

MeMri
11-09-2011, 19:27
سلام
گفته میشه فقط یکبار می تونم از معافیت تحصیلی استفاده کنم
اگه مثلا برم دانشگاه آزاد یا پیام نوربعد 2-3 ماه دیگه زمان اعزام به خدمتم رسید قبلش معافیت تحصیلی بگیرم اونو استفاده کردم
بعد برای کنکور 91 انصراف بدم و مثلا قبول بشم نمی تونم برم دانشگاه؟ یعنی دوباره از معافیت تحصیلی استفاده کنم؟
چون قبلا یبار معافیت تحصیلی رو استفاده کردم؟

من 1-2 ماه دیگه زمان خدمتم میرسه ولی می خوام کنکور 91 شرکت کنم کسی راه حلی نداره؟

امسال شما از معافیت تحصیلی استفاده کنید و سال بعد که کنکور دادید و قبول شدید انصراف بدید و با استفاده از قوانین انصراف در دانشگاه جدیدتون ثبت نام کنید :20:

steps
11-09-2011, 20:14
من هنوز دفترچه رو نفرستادم .
من 31 خرداد فارغ تحصیل شدم و مدرک پیش رو هم گرفتم و متلد 69 هستم میخواستم دفترچه رو بفرستم که مدرسه گفت نمی خواد سرباز نیستی .
در ضمن دانشگاه هم قبول شدم ایا لازم هست دفترچه رو بفرستم؟

MeMri
11-09-2011, 21:01
من هنوز دفترچه رو نفرستادم .
من 31 خرداد فارغ تحصیل شدم و مدرک پیش رو هم گرفتم و متلد 69 هستم میخواستم دفترچه رو بفرستم که مدرسه گفت نمی خواد سرباز نیستی .
در ضمن دانشگاه هم قبول شدم ایا لازم هست دفترچه رو بفرستم؟

سلام،

قبلا جوابتون رو داده بودم:31: شما چون تا خرداد امسال دانش آموز بودید و هنوز از معافیت تحصیلی استفاده می کنید احتیاجی به دفترچه ندارید :20:

Desmond
11-09-2011, 21:07
سلام
من سال ورودی ۸۸ کارشناسی هستم امسال شرکت کردم کنکور دوباره و قبول شدم از اون قانون ۴ نیمسال میخواستم استفاده کنمِ،
۱.میتونم؟
۲.چیکار باید بکنم؟باید از این دانشگاهم انصراف بدم؟
مرسی

omnia.2008
11-09-2011, 22:35
دوستان ببخشید این سوالو میکنم من پرسیدم از همینجا که من برگه سبزه سربازیو و ارسال دفترچه نظام وظیفه رو برای ثبت نام دانشگاه دارم بعد جواب دادن گفتن چون نیمه اول 71 هستم 71/5/11 ....نیازی به این کار ندارم ولی تو مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه سراسری اینو دیدم (اصل و كپي مدرك وضعيت نظام وظيفه) این چیه من چیو باید ببرم؟!!!!

MeMri
11-09-2011, 22:42
دوستان ببخشید این سوالو میکنم من پرسیدم از همینجا که من برگه سبزه سربازیو و ارسال دفترچه نظام وظیفه رو برای ثبت نام دانشگاه دارم بعد جواب دادن گفتن چون نیمه اول 71 هستم 71/5/11 ....نیازی به این کار ندارم ولی تو مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه سراسری اینو دیدم (اصل و كپي مدرك وضعيت نظام وظيفه) این چیه من چیو باید ببرم؟!!!!

برای افراد قبل از 71 احتیاج هست که برگه سبز خودشون رو ببرند :20:

شما چیزی لازم نیست ببرید:27:

Desmond
12-09-2011, 07:41
سلام
من سال ورودی ۸۸ کارشناسی هستم امسال شرکت کردم کنکور دوباره و قبول شدم از اون قانون ۴ نیمسال میخواستم استفاده کنمِ،
۱.میتونم؟
۲.چیکار باید بکنم؟باید از این دانشگاهم انصراف بدم؟
مرسی

کسی راهنماییم نمیکنه؟:41:

behdana
12-09-2011, 08:18
کسی راهنماییم نمیکنه؟:41:
توی همین تاپیک برو چند صفحه عقب ، پست های 3951 تا 3958 رو بخون.
موفق باشی

PoseidonForce
12-09-2011, 11:21
دوستان من امسال کنکور سراسری دادم و قبول شدم یه هفته دیگه ثبت نام حضوریه می خواستم ببینم می تونم چون هنوز ثبت نام نکردم تو این یه هفته واسه معافی اقدام کنم؟روندش چقدر طول میکشه؟ (چون معافی مال بیناییه بعد از گرفتن لیسانس شماره چشم لازم برای معافی بالاتر می ره و نمی تونم معاف شم) متولد نیمه دوم 71هستم.

farshidshd
12-09-2011, 11:34
سلام. این اولین ارسال من در این انجمنه و امیدوارم دوستان کمکم کنن..
بنده متولد سال 64 و ورودی 84 دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی هستم.. متاسفانه در مدت 6 سال مجاز تحصیلی نتوانستم درسم رو به اتمام برسونم و خیلی هم از درسم مونده..
تا جایی که بنده اطلاع دارم با موافقت کمیسیون موارد خاص دانشگاه تا 2 ترم دیگه هم اجازه ادامه تحصیل داده میشه اما بنده به یک نرم تابستان و یک نیمسال تحصیلی دیگه هم نیاز دارم تا بتونم درسمو تموم کنم!
یعنی با درج غیبت بنده میتونم به درسم ادامه بدم؟
کسایی هستن که وضع مشابه بنده رو داشته باشن و دانشگاه یا کمیسیون موارد خاص و یا نظام وظیفه با ادامه تحصیل اونا مخالف کرده باشه؟
در صورتی که امکان ادامه تحصیل بنده وجود نداشته باشه، چون بنده بیش از 90 واحد از درسا رو پاس کردم یک مدرک کاردانی به بنده میدن.. این مدرک یک مدرک کاردانی واقعیه و یا معادل؟ باهاش بعدا میشه ادامه تحصیل داد؟

با سپاس.

سلام

وقتی غیبت بخورید ، واحدها رو میتونید پاس ، ولی سرباز فراری محسوب میشید و مدرک رو بهتون نمیدن تا برید خدمت و بعد از اتمام خدمت باید بیاید و مدرک رو بگیرید
دانشگاه هم فوقش دو نیمسال اجازه تحصیل بده ...

احتمالا هم معادل بزنن براتون و با دیپلم عازم خدمت بشید...
و ادامه تحصیل باهاش مشکلی نداره

---------- Post added at 12:34 PM ---------- Previous post was at 12:32 PM ----------

دوستان من امسال کنکور سراسری دادم و قبول شدم یه هفته دیگه ثبت نام حضوریه می خواستم ببینم می تونم چون هنوز ثبت نام نکردم تو این یه هفته واسه معافی اقدام کنم؟روندش چقدر طول میکشه؟ (چون معافی مال بیناییه بعد از گرفتن لیسانس شماره چشم لازم برای معافی بالاتر می ره و نمی تونم معاف شم) متولد نیمه دوم 71هستم.

اگه مطمئنی معاف میشی اقدام کن
چون اگه بگن نه معاف نیستی اونوقت به دردسر میفتی و واسه دانشگاه به مشکل میخوری

زمانش هم معلوم نیست شاید 1 ماه یا 2 ماه طول بکشه

.

Y@var
12-09-2011, 14:37
سلام و خسته نباشید. ببخشید من بابام جانبازن و چند ماه هم سابقه جبهه دارن ولی هیچ کدوم به تنهایی برای معافیم کافی نیستش.

خواستم معنی جمله زیر رو بدونم:

جمع درصد جانبازی و سابقه جبهه آنها به ۳۰ امتیاز برسد یکی از پسرانشان معاف میشوند

چجوری باید این امتیاز رو محاسبه کنم؟یعنی هر درصد 1 امتیاز و هر ماه سابقه جبهه یک امتیاز؟

با تشکر