PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ✔ نظام وظیفه و شرایط ادامه ی تحصیـل مشمولان || معافیت ها در پست اول و دوم

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

farshidshd
18-04-2011, 10:17
سلام دوستان
من حدود 10 روز پیش مدارکم رو برای اعزام به خدمت از طریق پلیس+10 ثبت کردم.گفتن 20 روز دیگه برگه ای میاد در خونم. تو این برگه فقط تاریخ اعزامه ؟ یا محل اعزام هم نوشته شده؟
ممنون

سلام

فقط تاریخ اعزام رو تو رگه سبز میدن ، و 2 یا 3 روز مونده به اعزام ، برگه سفید میاد که کد محل آموزشی رو توش مینویسن

.

vox_cine
19-04-2011, 18:53
شایعات دو هفته ی پیش درست از آب دراومد.
هر ماه جبهه 10 روز کسری خدمت!

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

basketball
19-04-2011, 19:52
شایعات دو هفته ی پیش درست از آب دراومد.
هر ماه جبهه 10 روز کسری خدمت!

بدبخت شدیم رفت!:41:

basketball
19-04-2011, 20:52
جالبه کسی 30 ماه جبهه داشته باشه معاف میشه و اگر 29 ماه داشته باشی 9 ماه کسر میشه!:27:

آخه این رو بری به کی بگی!!!!!!!!!!!!!!!

REGISTERED-USER
19-04-2011, 21:25
ما که 14 ماه کسری (22 ماه جبهه پدر که سرباز بوده) گرفتیم پارسال تمامش کردیم ... هر کی نرفت دنبال کسری اش سخت ضرر کرده :دی

REGISTERED-USER
19-04-2011, 21:32
سلام ... یه سری سوال داشتم
شرایط من: پدرم 24 ماه سابقه جبهه داره / پدرم 5 درصد جانبازی داره / ابتدای سال 90 متاهل شدم / شهریور امسال درسم تموم میشه، کارشناسی مهندسی کامپیوتر نرم افزار

0. آیا قوانین معافیت ها ادامه داره امسال هم؟
1. پدرم دوران سربازیشو توی جبهه بوده، آیا حالت خاصی تعیین میشه؟
2. در کل چقدر باید خدمت کنم بدون کسری و معافیت و اینها؟
3. چقدر بهم کسری میخوره؟
4. شرط تاهل چه تاثیری داره؟ یعنی امریه بگیرم خوبه یا نه؟ چقدر کم میکنه ازم؟

فعلاً همینا ... مرسی از اینکه راهنماییم میکنین

خدا رحمتت کنه :31:

1- با تغییرات زیاد

2- ابدا ، فقط کسر خدمت میخوری و هزار تا بدبختی هم داری برای پایان خدمت از جمله : تاییده کسر خدمت و ... که یک سال باید شیرین منتظر کارت بمونی :27:

3- قبلا میتونستی با این سابقه 14 ماه کسر خدمت بگیری ولی الان شد 8 ماه ... خیلی ضرر کردی اگه تا پارسال نگرفتی برگه کسری ات رو:13:الان باید 18 ماه خدمت کنی که 8 ماه کسری داری و یکماه هم کسری تحصیلی که میشه 9 ماه خدمت : دو ماه اموزشی و 7 ماه خدمت !!!

4- داداش مگه امریه کشکه که اینقدر حرفشو راحت میزنی؟ الان چند تا وزارتخانه من جمله نفت بیشتر نمیدن که فقط نخبه توی کارشناسی ارشد میگیرن و یا باید آزمون بدی و 6 ماه قبلش ثبت نام کنی! دنگ و فنگ داره! تاهل فقط میتونی استان خودت بیفتی نه حتی شهر! اگه تک فرزند ذکور بودی بهتر بود قشنگ شهر خودت میفتادی :46:

یه هر حال موفق باشی ... بهتر بود زودتر میرفتی دنبال کسری ات :20:

amirakhavan
20-04-2011, 03:10
خدا رحمتت کنه :31:
3- قبلا میتونستی با این سابقه 14 ماه کسر خدمت بگیری ولی الان شد 8 ماه ... خیلی ضرر کردی اگه تا پارسال نگرفتی برگه کسری ات رو:13:الان باید 18 ماه خدمت کنی که 8 ماه کسری داری و یکماه هم کسری تحصیلی که میشه 9 ماه خدمت : دو ماه اموزشی و 7 ماه خدمت !!!

4- داداش مگه امریه کشکه که اینقدر حرفشو راحت میزنی؟ الان چند تا وزارتخانه من جمله نفت بیشتر نمیدن که فقط نخبه توی کارشناسی ارشد میگیرن و یا باید آزمون بدی و 6 ماه قبلش ثبت نام کنی! دنگ و فنگ داره! تاهل فقط میتونی استان خودت بیفتی نه حتی شهر! اگه تک فرزند ذکور بودی بهتر بود قشنگ شهر خودت میفتادی :46:

مرسی دوست عزیز ... :20:
محاسبه کسری من رو درست گفتین ولی به خاطر جانبازی پدرم هم دو ماه کسری دیگه میاد روی اون نه ماه :46:
واسه امریه هم آخه دیدم چندی از بچه های دانشگاهمون راحت و بدون پارتی و حتی یکیشون رفت تهران الکی گفت مزدوجم و افتاد مشهد بدون اینکه مدرکشو بگیرن! واسه این گفتم شاید روشای دیگه ای هم باشه. مثل اینکه مام واس مثل بقیه بریم ببینیم چی میشه. کلاً همه چیز این سربازی شانسیه :13:

basketball
20-04-2011, 10:21
مرسی دوست عزیز ... :20:
محاسبه کسری من رو درست گفتین ولی به خاطر جانبازی پدرم هم دو ماه کسری دیگه میاد روی اون نه ماه :46:
واسه امریه هم آخه دیدم چندی از بچه های دانشگاهمون راحت و بدون پارتی و حتی یکیشون رفت تهران الکی گفت مزدوجم و افتاد مشهد بدون اینکه مدرکشو بگیرن! واسه این گفتم شاید روشای دیگه ای هم باشه. مثل اینکه مام واس مثل بقیه بریم ببینیم چی میشه. کلاً همه چیز این سربازی شانسیه :13:
درود بر همشهری ما!
دادا همین 8 ماه باقی مانده رو برو، همین رو باور کن از دست میدی در ضمن بیشتر بچه های مشهد یا میفتند بیرجند 04 یا تهران!
اگر بیرجند بیفتی که انگار افتادی جزایر هاوایی، بهت خوش میگذره!
در ضمن الان دیگر همه سرباز ها بر طبق مدرک تحصیلی فرستاده میشوند یعنی شما با هم مقطع های خودت میری آموزشی!:46:

p30pro
20-04-2011, 11:38
فرق می کنه سابقه جبهه پدر تو سربازیش بوده باشه یه داوطلبانه ؟

farshidshd
20-04-2011, 12:48
فرق می کنه سابقه جبهه پدر تو سربازیش بوده باشه یه داوطلبانه ؟

نه فرقی نمیکنه...

shpop
21-04-2011, 12:35
سلام دوستان. من به کمکتون خیلی نیاز دارم.
من متولد خرداد 71 هستم و امسال برای بار دوم می خوام کنکور بدم چند تا سوال مهم داشتم
1-من تازه این هفته دفترچه اعزام به خدمت گرفتم وتازه می خوام پستش کنم ولی فهمیدم باید این کارو پارسال میکردم و الان غیبت خوردم کسی هستش بدونه وضعیت من چه جوری میشه با توجه به اینکه دانشگاه قبول شم طبق غیبتی که خوردم حق ثبت نام ندارم ایا واقعا ای طوریه؟ یعنی نمی تونم در دانشگاه ثبت نام کنم وتمام زحمات این یک سالم بی خود میشه؟
اگه راهنمایی کنید ممنون میشم چون این یک هفته اعصابم خیلی خرد شده و اصلا حوصله ندارم درس بخونم
با تشکر

nafas
21-04-2011, 21:50
دوستان پست اول رو قوانین جدید قرار گرفت

با تشکر از فرشید عزیز !

هرکسی قوانین جدید چیزی اعمال شد به من یا فرشید خبر بدید با تشکر

basketball
21-04-2011, 23:19
من متولد خرداد 71 هستم و امسال برای بار دوم می خوام کنکور بدم چند تا سوال مهم داشتم
1-من تازه این هفته دفترچه اعزام به خدمت گرفتم وتازه می خوام پستش کنم ولی فهمیدم باید این کارو پارسال میکردم و الان غیبت خوردم کسی هستش بدونه وضعیت من چه جوری میشه با توجه به اینکه دانشگاه قبول شم طبق غیبتی که خوردم حق ثبت نام ندارم ایا واقعا ای طوریه؟ یعنی نمی تونم در دانشگاه ثبت نام کنم وتمام زحمات این یک سالم بی خود میشه؟
اگه راهنمایی کنید ممنون میشم چون این یک هفته اعصابم خیلی خرد شده و اصلا حوصله ندارم درس بخونم
با تشکر
نه عزیز غیبت نخوری!
اگر متولد 69 بودی غیبت میخوردی!
میتونی بری دانشگاه! برای کاردانی 3 سال معافیت موقت میدن! کارشناسی هم 2 سال!

farshidshd
22-04-2011, 10:49
با تشکر

شما امسال مشمول هستید . ( اگر معافیت تحصیلی ندارید باید دفترچه رو تا قبل از خرداد بفرستید )

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

shpop
22-04-2011, 11:14
سلام.
میشه بهتر توضیح بدین که الان غیبت شامل حال من میشه یا نه؟ چون تو پستی که معرفی کردین گفتین تا 20/1/90 باید مدارکو ارسال میکردم ولی من هنوز این کارو نکردم
میشه معافیت تحصیلی رو توضیح بدین؟
با تشکر

AmirSAMSUNG
23-04-2011, 00:37
سلام دوستان من اعزامم اول تير 90 هست و امكانش زياده كه ارشد قبول شم. چندتا سوال ذهنمو مشغول كرده ممنون ميشم كمك كنيد.

فرصت ثبت نام سرباز معلمي تا 8 ارديبهشته.. به نظرتون خوبه؟ راحت تره نسبت به خود سربازي؟ اصلا ارزششو داره آدم بره دنبالش

و اينكه اونايي كه سرباز معلم بشن آموزشي رو ميرن؟

virangar666
23-04-2011, 11:06
سلام دوستان
برگ سبز من اومد و تاریخ اعزامم یکم شهریور خورده.
حالا جند تا سوال داشتم.
من مدرک لیسانس دارم.بپچه شهرستان کنگاور هستم(استان کرمانشاه).
پدرم هم 20 ماه سابقه جبهه داره.

میخوام بدونم با این توصیفات من من دقیقا باید چند ماه خدمت کنم.
نحوه پیگیری این کسر خدمتم چطوریه؟گی باید اقدام کنم؟
ممنون

farshidshd
23-04-2011, 13:18
سلام.
میشه بهتر توضیح بدین که الان غیبت شامل حال من میشه یا نه؟ چون تو پستی که معرفی کردین گفتین تا 20/1/90 باید مدارکو ارسال میکردم ولی من هنوز این کارو نکردم
میشه معافیت تحصیلی رو توضیح بدین؟
با تشکر

شما آخرین مدرکتون رو چه تاریخی گرفتین ؟ از اون تاریخ تا 6 ماه معافیت تحصیلی دارین و بعد از شش ماه اگر به سن قانونی رسیده باشید ، مشمول هستید که شما متولد خرداد 71 هستید و در صورت نداشتن معافیت تحصیلی ، مشمول هستید و باید تا قبل از خرداد ماه به یک یاز دفاتر پلیس +10 مراجعه کنید

سلام دوستان
برگ سبز من اومد و تاریخ اعزامم یکم شهریور خورده.
حالا جند تا سوال داشتم.
من مدرک لیسانس دارم.بپچه شهرستان کنگاور هستم(استان کرمانشاه).
پدرم هم 20 ماه سابقه جبهه داره.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمیخوام بدونم با این توصیفات من من دقیقا باید چند ماه خدمت کنم.
نحوه پیگیری این کسر خدمتم چطوریه؟گی باید اقدام کنم؟
ممنون

20 ماه جبهه ، 6 ماه کسر میشه از خدمت شما، و باید از دفتر پلیس +10 اقدام کنید

سلام دوستان من اعزامم اول تير 90 هست و امكانش زياده كه ارشد قبول شم. چندتا سوال ذهنمو مشغول كرده ممنون ميشم كمك كنيد.

فرصت ثبت نام سرباز معلمي تا 8 ارديبهشته.. به نظرتون خوبه؟ راحت تره نسبت به خود سربازي؟ اصلا ارزششو داره آدم بره دنبالش

و اينكه اونايي كه سرباز معلم بشن آموزشي رو ميرن؟

سلام

سرباز معلمی آموزشی داره و بعد از آموزشی میرید باری معلمی و ممکنه در دورترین نقطه ی ایران و محروم ترین نقطه ایران بیفتید یا ممکنه حتی شهر خودتون باشید،

یعنی اصلا معلوم نیست.

MAJID13880
24-04-2011, 12:34
با سلام
برای معافیت پزشکی چه مراحلی را باید طی کرد /در ضمن غیبت هم دارم به مشکل نمی خورم

Rhodes
24-04-2011, 21:25
دوستان سلام.
تو رو خدا زود جواب بدید که بدبخت شدم رفت.
من متولد آذر سال 70 هستم.تک پسرم.پدرم هم 66 سالشه.میخوام معفافیت کفالت بگیرم.ولی هفته پیش اقدام کردم.توی دفترچه خوندم که :معافیت کفالت شامل افرادی میشه که غیبت نخورده باشند مگر اینکه در زمان احضار و غیبت بنا به تشخیص سازمان نظام وظیفه دارای شرایط معافیت بوده باشند.
حالا دلشوره منو گرفته ول نمیکنه.
با توجه که من متولد 70 هستم.پارسال 10 تیر کنکور دادم و قبول نشدم.6 ماه بعدش هم تموم شده.پس من غیبت خوردم.ولی خودش گفته :مگر در زمان غیبت دارای شرایط معافیت بوده باشند.(یعنی من )
حالا میخواستم بدونم من میتونم معاف بشم یا نه.
راستی امروز رفتم نظام وظیفه گفت غیبت نخوردم.مگه میشه.
تو رو خدا زود جواب بدید.بدبخت شدم.
تشکر.

MeMri
24-04-2011, 22:13
با سلام
من متولد 1371/6/1 هستم و پارسال دی ماه فارغ التحصیل شدم و پارسال کنکور دادم قبول نشدم,آیا لازم هست من تو این 6 ماه اول سال 90 دفترچه بفرستم؟واسه ثبت نام تو دانشگاه نیازی به برگ سبز برای من می شه؟

p30pro
24-04-2011, 23:10
یکی از دوستان پدرش 24 ماه سابقه جبه تو سربازیش داره ! دوستم الان دانشجو هست آیا باید اقدامی بکنه ؟

MeMri
25-04-2011, 10:59
با سلام
من متولد 1371/6/1 هستم و پارسال دی ماه فارغ التحصیل شدم و پارسال کنکور دادم قبول نشدم,آیا لازم هست من تو این 6 ماه اول سال 90 دفترچه بفرستم؟واسه ثبت نام تو دانشگاه نیازی به برگ سبز برای من می شه؟

خب خدا رو شکر:27: نظام وظیفه گفت تا 90/09/18 وقت دارم تا مدارک رو بفرستم:31:

من از سامانه الکترونیکی استفاده کردم،خیلی سریع جوابم رو دادند یعنی دیشب درخواست دادم ساعت 9 صبح جوابم رو دادند من به دوستان پیشنهاد می کنم از این سامانه استفاده کنید که واقعا کارتون رو راه می ندازه!:10:

farshidshd
25-04-2011, 11:59
دوستان سلام.
تو رو خدا زود جواب بدید که بدبخت شدم رفت.
من متولد آذر سال 70 هستم.تک پسرم.پدرم هم 66 سالشه.میخوام معفافیت کفالت بگیرم.ولی هفته پیش اقدام کردم.توی دفترچه خوندم که :معافیت کفالت شامل افرادی میشه که غیبت نخورده باشند مگر اینکه در زمان احضار و غیبت بنا به تشخیص سازمان نظام وظیفه دارای شرایط معافیت بوده باشند.
حالا دلشوره منو گرفته ول نمیکنه.
با توجه که من متولد 70 هستم.پارسال 10 تیر کنکور دادم و قبول نشدم.6 ماه بعدش هم تموم شده.پس من غیبت خوردم.ولی خودش گفته :مگر در زمان غیبت دارای شرایط معافیت بوده باشند.(یعنی من )
حالا میخواستم بدونم من میتونم معاف بشم یا نه.
راستی امروز رفتم نظام وظیفه گفت غیبت نخوردم.مگه میشه.
تو رو خدا زود جواب بدید.بدبخت شدم.
تشکر.

سلام،
متولدین 70 مشمول هستن و شما آذر 1389 مشمول شدید ، اگر دانشجو نبودید و معافیت تحصیلی نداشتید، غیبت خوردید و برای معافیت نمیتونید اقدام کنید

اگه نظام وظیفه گفته غیبت نخوردید ، باید ازشون دقیقتر بپرسی .

یکی از دوستان پدرش 24 ماه سابقه جبه تو سربازیش داره ! دوستم الان دانشجو هست آیا باید اقدامی بکنه ؟

الان دانشجو هست نمیتونه اقدامی واسه کسری بکنه باید بعد از دانشگاه و موقع ارسال مدارک اقدام کنه.

Rhodes
25-04-2011, 12:52
سلام،
متولدین 70 مشمول هستن و شما آذر 1389 مشمول شدید ، اگر دانشجو نبودید و معافیت تحصیلی نداشتید، غیبت خوردید و برای معافیت نمیتونید اقدام کنید

اگه نظام وظیفه گفته غیبت نخوردید ، باید ازشون دقیقتر بپرسی.

یعنی چی؟
یعنی الان من دیگه نمیتونم معافی بگیرم؟فقط به خاطر چند ماه دیر اقدام کردن؟
موقع احضار و غیبت کردن طبق دفترچه من دارای شرایط معافیت بوده ام.سن بابام اون موقع 64 بوده.پس شرایط رو داشتم.
حالا میگید چی کار کنم؟
در ضمن من تا 31/3/89 مدرسه میرفتم(پیش دانشگاهی)

vroom
25-04-2011, 13:02
یعنی چی؟
یعنی الان من دیگه نمیتونم معافی بگیرم؟فقط به خاطر چند ماه دیر اقدام کردن؟
موقع احضار و غیبت کردن طبق دفترچه من دارای شرایط معافیت بوده ام.سن بابام اون موقع 64 بوده.پس شرایط رو داشتم.
حالا میگید چی کار کنم؟
در ضمن من تا 31/3/89 مدرسه میرفتم(پیش دانشگاهی)

سلام عزیز:20:

من فکر میکنم حتی اگر غیبت هم داشته باشی بتونی معافیت رو بگیری چون قبل از اینکه غیبت کنی شرایط کفالت رو داشتی:46:

اما برای اینکه مطمئن بشی و خیالت راحت بشه حتماً از نظام وظیفه سوال کن و زودتر هم اقدام کن:46:

اینجا هم میتونی مشاوره بگیری(چندتا پست بالاتر یکی از دوستان معرفی کردن):

Rhodes
25-04-2011, 13:45
سلام عزیز:20:

من فکر میکنم حتی اگر غیبت هم داشته باشی بتونی معافیت رو بگیری چون قبل از اینکه غیبت کنی شرایط کفالت رو داشتی:46:

اما برای اینکه مطمئن بشی و خیالت راحت بشه حتماً از نظام وظیفه سوال کن و زودتر هم اقدام کن:46:

اینجا هم میتونی مشاوره بگیری(چندتا پست بالاتر یکی از دوستان معرفی کردن):

یعنی اگر نشه ، بدبخت میشم.
الان تمام کارها رو کردم.واکسن و معاینه پزشک و فرم مدرسه و حساب بانک سپه و فردا هم میخوام دیگه شاهد ببرم و تمام.

MeMri
26-04-2011, 19:01
سلام مجدد به دوستان:11:

من استرس بدی گرفته بودم سر این مسئله سربازی :20: پس از کلی تحقیق فهمیدم که مشکلی نیست :27: (حتی سازمان نظام وظیفه هم درست بهم جواب ندادن) گفتم این مطالب رو بذارم شاید بعضی از دوستان از این مسائل اطلاع دقیق نداشته باشند :20:

***مشمولان فارغ‌التحصيل ديپلم كه مدرك خود را حداكثر تا پايان 22 سالگي و مشمولان فارغ‌التحصيل پيش‌دانشگاهي كه مدرك خود را حداكثر تا پايان 24 سالگي بصورت پيوسته و حضوري و با داشتن معافيت تحصيلي اخذ كرده باشند، آخرين مهلت تعيين وضعيت مشموليت آنها به اين شرح مي‌باشد:

· فارغ‌التحصيلان خرداد متولد سه ماهه اول سال، حداكثر تا 18 آبان سال اخذ ديپلم يا سال اعزام.
· فارغ‌التحصيلان خرداد متولد سه ماهه دوم سال، حداكثر تا 18 آذر سال اخذ ديپلم يا سال اعزام.
· فارغ‌التحصيلان خرداد متولد سه ماهه سوم سال، حداكثر تا 18 دي سال اخذ ديپلم يا سال اعزام.
· فارغ‌التحصيلان خرداد متولد سه ماهه چهارم سال، حداكثر تا 18 بهمن سال اخذ ديپلم يا سال اعزام.
· فارغ‌التحصيلان شهريور متولد هر فصل از سال، حداكثر تا 18 اسفند سال اخذ ديپلم يا سال اعزام.
· فارغ‌التحصيلان آذر يا دي متولد هر فصل از سال، حداكثر تا 18 مهرماه سال بعد از اخذ ديپلم يا سال اعزام

(نظر شخصی بنده این است که این نوع مطالب هم به پست اول اضافه بشه،تاپیک جامع تر از این خواهد شد)

یا علی:40:

vox_cine
27-04-2011, 12:24
به شدت سرباز کم دارند.
جدای از اینکه کسری ها رو کم کردند امروز که مراجعه کردم مناطق عملیاتی و مناطقی رو که جزو جبهه هم حساب می کردند کمتر شده است.(در ارتش)
با این حساب تقریبا قانون کسری منقرض شده مگر برای کسی که پدرش 30 ماهی جبهه بوده اونم از نوع لب مرزیش و زنده مونده باشه!
مورد جالب تر اینه که در حین خدمت(بعد از آموزشی) باید برای کسری اقدام کرد(که البته منطقی هم به نظر میرسه چونکه کسی که کسری می خوره حداقل 8 ماهی خدمت داره!)

orlan2magic_66
27-04-2011, 19:16
من الان سربازم تا 3 روز دیگه هم هستم بعد باید برم اگه سئوالی درباره نحوه و فوت وفن های دوره آموزشی خواستید بپرسید بهتون می گم...اول بگم که من کارشناسی ارشد پارسال قبول شدم اما از اونجایی که 1سال کسری داشتم ترجیح دادم نرم و حالا هم معلوم شد خوب کاری کردم
من اعزامی 1 12 هستم و کسری شامل من میشه و از الان به بعد حداکثر کسری فقط 9 ماهه

virangar666
28-04-2011, 11:43
سلام دوستان
یه سوال داشتم.اگه کسی سربازی به صورت امریه باشه(جهاد کشاورزی) میتونه از قوانین کسر خدمت ( حضور در جبهه ) هم استفاده کنه؟ یا باید خدمت کامل رو انجام بده؟
ممنون

fabio montari
28-04-2011, 11:49
nدوستان من کفه دستم شدیدا عرق میکنه ایا میشه کاری کرد باهاش و کفه پام هم شدیدا صاف هست و لاغر هم هستم نمیدونم 20 سالمه 58 کیلو هستم اینا تاثیری داره !

farshidshd
29-04-2011, 11:57
سلام دوستان
یه سوال داشتم.اگه کسی سربازی به صورت امریه باشه(جهاد کشاورزی) میتونه از قوانین کسر خدمت ( حضور در جبهه ) هم استفاده کنه؟ یا باید خدمت کامل رو انجام بده؟
ممنون

سلام
بله میتونه استفاده کنه

nدوستان من کفه دستم شدیدا عرق میکنه ایا میشه کاری کرد باهاش و کفه پام هم شدیدا صاف هست و لاغر هم هستم نمیدونم 20 سالمه 58 کیلو هستم اینا تاثیری داره !

قوانین معافیت در پست اول این تاپیک رو بخونین

nafas
29-04-2011, 20:51
سلام مجدد به دوستان:11:

من استرس بدی گرفته بودم سر این مسئله سربازی :20: پس از کلی تحقیق فهمیدم که مشکلی نیست :27: (حتی سازمان نظام وظیفه هم درست بهم جواب ندادن) گفتم این مطالب رو بذارم شاید بعضی از دوستان از این مسائل اطلاع دقیق نداشته باشند :20:

***مشمولان فارغ‌التحصيل ديپلم كه مدرك خود را حداكثر تا پايان 22 سالگي و مشمولان فارغ‌التحصيل پيش‌دانشگاهي كه مدرك خود را حداكثر تا پايان 24 سالگي بصورت پيوسته و حضوري و با داشتن معافيت تحصيلي اخذ كرده باشند، آخرين مهلت تعيين وضعيت مشموليت آنها به اين شرح مي‌باشد:

· فارغ‌التحصيلان خرداد متولد سه ماهه اول سال، حداكثر تا 18 آبان سال اخذ ديپلم يا سال اعزام.
· فارغ‌التحصيلان خرداد متولد سه ماهه دوم سال، حداكثر تا 18 آذر سال اخذ ديپلم يا سال اعزام.
· فارغ‌التحصيلان خرداد متولد سه ماهه سوم سال، حداكثر تا 18 دي سال اخذ ديپلم يا سال اعزام.
· فارغ‌التحصيلان خرداد متولد سه ماهه چهارم سال، حداكثر تا 18 بهمن سال اخذ ديپلم يا سال اعزام.
· فارغ‌التحصيلان شهريور متولد هر فصل از سال، حداكثر تا 18 اسفند سال اخذ ديپلم يا سال اعزام.
· فارغ‌التحصيلان آذر يا دي متولد هر فصل از سال، حداكثر تا 18 مهرماه سال بعد از اخذ ديپلم يا سال اعزام

(نظر شخصی بنده این است که این نوع مطالب هم به پست اول اضافه بشه،تاپیک جامع تر از این خواهد شد)

یا علی:40:

مرسی از شما دوست عزیز

قرار داده شد :11:

ha789di
30-04-2011, 09:12
دوستان کسی خبر نداره تیرماه سپاه پذیرش داره یا نه؟

nimahandsomboy
30-04-2011, 15:58
دوستان من 1 تیر اعزام هستم

سپاه میوفتم یا ارتش ...نیرو انتظامی؟؟؟

لیسانس هستم

soheilgprs
30-04-2011, 19:16
سلام دوستان(جواب فوری احتیاج دارم!)
من متولد مهر 71 و مشغول به تحصیل در پایه پیش دانشگاهی هستم.با توجه به اینکه متولد نیمه ی دوم 71 هستم می خواستم بدونم که اگر امسال(1390) نتونستم توی رشته ی مورد علاقم قبول شم امکانش هست که سال 1391 مجددا کنکور بدم؟

basketball
30-04-2011, 21:00
فرشید جان شما نمیدونی کی این قانون های امسال به تایید دفاتر پلیس + 10 میرسه؟
هر روز زنگ میزنم میگه واسه ما مصوبه جدیدی نیومده!!!!!!

AmirSAMSUNG
01-05-2011, 13:28
سلام دوستان. اونایی که معاف از رزم میشن رو کارت پایان خدمتشون معاف از رزم بودن نوشته میشه مثل سایر معافیت ها؟

farshidshd
01-05-2011, 15:07
سلام دوستان(جواب فوری احتیاج دارم!)
من متولد مهر 71 و مشغول به تحصیل در پایه پیش دانشگاهی هستم.با توجه به اینکه متولد نیمه ی دوم 71 هستم می خواستم بدونم که اگر امسال(1390) نتونستم توی رشته ی مورد علاقم قبول شم امکانش هست که سال 1391 مجددا کنکور بدم؟

سلام
میتونید در کنکور 90 شرکت کنید ، در صورت عدم قبولی مشمول میشید و باید اعزام بشین

فرشید جان شما نمیدونی کی این قانون های امسال به تایید دفاتر پلیس + 10 میرسه؟
هر روز زنگ میزنم میگه واسه ما مصوبه جدیدی نیومده!!!!!!

به همه ی دفاتر ابلاغ شده و باید داشته باشن
نمیدونم چرا میگن نیومده!!

سلام دوستان. اونایی که معاف از رزم میشن رو کارت پایان خدمتشون معاف از رزم بودن نوشته میشه مثل سایر معافیت ها؟

خیر ، معاف از رزمی رو نمینویسن
البته با این کارت های هوشمند که صادر میکنن، توی سوابقتون درج میشه توی کارت

Rhodes
01-05-2011, 16:01
سلام دوستان.من متولد 26/9/1370 هستم.پیش دانشگاهی رو به صورت روزانه و حضوری تموم کردم.در تاریخ 31/3/1389 فارغ التحصیل شدم.امروز رفتم نظام وظیفه.در مورد غیبت سوال کردم.گفت تا ماه 7 فرصت دارم و هنوز غیبت نخوردم.چه جوریاست؟

nimahandsomboy
02-05-2011, 15:54

دوستان من 1 تیر اعزام هستم

سپاه میوفتم یا ارتش ...نیرو انتظامی؟؟؟

لیسانس هستم

کسی در این مورد اطلاعی نداره؟؟

farshidshd
03-05-2011, 09:59

اصلا معلوم نیست ، کسی از پرسنل نظام وظیفه اینجا نیست که بدونه !!!

حتی خوده نظام وظیفه هم نمیدونه ، کاملا Random هست.

ha789di
03-05-2011, 12:05

خب من با یه تحقیقات تا حدودی فهمیدم چی به چیه اول ماههای زوج معمولا سپاه پذیرش داره ماههای فرد نیروی انتظامی وارتش

dvd2010
03-05-2011, 12:35

نه دوست عزیز.سپاه تیرماه پذیرش نداره اما برج 6پذیرش میکنه:20:

maziarb
03-05-2011, 19:05
سلام یه نفر بگه نسبت به پارسال چه معافیتهایی کم شده؟ و آیا در ادامه سال احتمال تغییر هست؟ یا تا آخر سال عوض نمیشه؟

onlyhvs
04-05-2011, 11:33
دوستان یکی یه کمک بکنه، کارم خیلی فوریه.
از هر کی هم که میپرسم اطلاع درست حسابی نداره! ممنون میشم

(((سلام دوستان عزیز

از دوستانی که امریه گرفتن یا راجع به امریه گرفتن اطلاعی دارند، خواهش میکنم یکم راهنماییم کنند

من فارغ التحصیل بهمن 89 رشته مهندسی عمران-نقشه برداری از دانشگاه دولتی تفرش
می خواستم امریه از قرارگاه خاتم الانبیاء بگیرم ، اما هیچی از شرایطش و اینکه از کجا باید شروع کنم و اینکه چه مدرکی میخواد.و...؟؟؟؟؟؟

عضو بسیج عادی هستم ، خانواده ایثارگر هم هستیم...

ممنون میشم کمک کنید )))

farshidshd
04-05-2011, 11:53
سلام یه نفر بگه نسبت به پارسال چه معافیتهایی کم شده؟ و آیا در ادامه سال احتمال تغییر هست؟ یا تا آخر سال عوض نمیشه؟

پست اول همین صفحه لینک معافیت های امسال ، هست ، ( آخر پست اول این تاپیک )

دوستان یکی یه کمک بکنه، کارم خیلی فوریه.
از هر کی هم که میپرسم اطلاع درست حسابی نداره! ممنون میشم

(((سلام دوستان عزیز

از دوستانی که امریه گرفتن یا راجع به امریه گرفتن اطلاعی دارند، خواهش میکنم یکم راهنماییم کنند

من فارغ التحصیل بهمن 89 رشته مهندسی عمران-نقشه برداری از دانشگاه دولتی تفرش
می خواستم امریه از قرارگاه خاتم الانبیاء بگیرم ، اما هیچی از شرایطش و اینکه از کجا باید شروع کنم و اینکه چه مدرکی میخواد.و...؟؟؟؟؟؟

عضو بسیج عادی هستم ، خانواده ایثارگر هم هستیم...

ممنون میشم کمک کنید )))

باید برگه سبز رو ببری جایی که میخوای امریه بشی ، اگه اونا نیرو بخوان خودشون کارا رو انجام میدن.

موفق باشی

Homayun Khan
04-05-2011, 13:17
دوستان من به پست اول همین تایپیک مراجعه کردم و در مورد عرق کردن کف دست و پا به صورت بیماری های پوستی و زیر پوستی نوشته شده بود ولی عرق کردن دست من بیماری نیست پس یعنی برای معاف شدن حتما باید به صورت بیماری باشه؟

AmirSAMSUNG
04-05-2011, 23:26
من رفتم سپاه پرسیدم گفتن تیر پذیرش نداریم ... یعنی اونایی که اول تیر اعزامن مثه من بدشانس یا ارتش یا نیروی انتظامی!

Iranian boy10
05-05-2011, 12:49
سلام . اگه ممنکنه به سوالای من هم جواب بدید ! خیلی ممنون
1-من متولد 1371 ماه 3 روز 9 هستم ! ، کی باید مدارک رو بفرستم -دفترچه نظام وظیفه رو بخرم و بفرستم ؟
2-من الان ترم 1 کاردانی در حال تحصیلم ! از دانشگاه باید چی بگیرم ؟ به کجا بدم یا به کجا بفرستم ، که معافیت تحصیلی بخورم و غیبت نخورم ؟! هر ماه باید از دانشگاه نامه بگیرم یا سالی یه بار یا اصلا ً نمیخوان ؟
3-پدر من 7 ماه و نیم رفته جبهه مدرک چی میخوان برای اثبات این مسئله ؟؟!
4-بعد اینکه من کاردانی رو تموم کردم ، اگه بشینم واسه کارشناسی مثلا ً 2 ماهی بخونم یا پشت کنکور بمونم خدایی نکرده تو این چند ماه غیبت میخورم ؟! برای اینکه غیبت نخورم باید چکار کنم ؟!
5-معافیت کفالت سر جاشه ؟ یعنی هنوز این معافیت رو داریم دیگه ؟!
خیلی ممنون میشم به تک تک این سوالام جواب بدین ، اونم کامل لطفاً ، من غیر از اینجا از کی این سوالا رو بپرسم !
با تشکر فراوان از شما !:40::11:

AmirSAMSUNG
06-05-2011, 16:25
سلام دوستان. ممنون میشم تو این مواردم کمکم کنید:

1- آیا میشه بیشتر از یک بار تاریخ اعزامو تمدید کرد؟
2-آیا ارتش و نیروی انتظامی اجازه میده تک فرزند پسر توی شهر خودشون خدمت کنن بعد آموزشی؟

با تشکر.

farshidshd
07-05-2011, 12:33
دوستان من به پست اول همین تایپیک مراجعه کردم و در مورد عرق کردن کف دست و پا به صورت بیماری های پوستی و زیر پوستی نوشته شده بود ولی عرق کردن دست من بیماری نیست پس یعنی برای معاف شدن حتما باید به صورت بیماری باشه؟

دوست عزیز ، عرق کردن کف دست یک نوع بیماری پوستی هست.

سلام . اگه ممنکنه به سوالای من هم جواب بدید ! خیلی ممنون
1-من متولد 1371 ماه 3 روز 9 هستم ! ، کی باید مدارک رو بفرستم -دفترچه نظام وظیفه رو بخرم و بفرستم ؟
2-من الان ترم 1 کاردانی در حال تحصیلم ! از دانشگاه باید چی بگیرم ؟ به کجا بدم یا به کجا بفرستم ، که معافیت تحصیلی بخورم و غیبت نخورم ؟! هر ماه باید از دانشگاه نامه بگیرم یا سالی یه بار یا اصلا ً نمیخوان ؟
3-پدر من 7 ماه و نیم رفته جبهه مدرک چی میخوان برای اثبات این مسئله ؟؟!
4-بعد اینکه من کاردانی رو تموم کردم ، اگه بشینم واسه کارشناسی مثلا ً 2 ماهی بخونم یا پشت کنکور بمونم خدایی نکرده تو این چند ماه غیبت میخورم ؟! برای اینکه غیبت نخورم باید چکار کنم ؟!
5-معافیت کفالت سر جاشه ؟ یعنی هنوز این معافیت رو داریم دیگه ؟!
خیلی ممنون میشم به تک تک این سوالام جواب بدین ، اونم کامل لطفاً ، من غیر از اینجا از کی این سوالا رو بپرسم !
با تشکر فراوان از شما !:40::11:

سلام برادر.
1- شما در صورتی که معافیت تحصیلی ندارید باید تا قبل از 9/3/90 مدارک رو بفرستید ( مراجعه به پلیس +10 )

2- اگه دانشگاه هستید که خوده دانشگاه نامه میزنه به نظام وظیفه و معافیت تحصیلی صادر میکنه، تا 6 ماه بعد از پایان تحصیلات این معافیت تحصیلی پابرجاست ( برای اطمینان به قسمت نظام وظیفه دانشگاه مراجعه کنید )

3- کارت پایان خدمت پدر و نامه از جایی که پدرتون خدمت میکرده یا اگه مدارک جبهه رو دارن همونا کافیه

4- در جواب سوال 2 عرض کردم ، تا 6 ماه بعد از اتمام تحصیل فرصت دارید برای هر کاری ، بعد از 6 ماه اگر دانشگاهی قبول نشید باید اعزام بشین.

5- مغلفیت کفالت سرجاشه ولی خیلی سخت گیری میکنن و هر لحظه ممکنه این قانون عوض بشه

سلام دوستان. ممنون میشم تو این مواردم کمکم کنید:

1- آیا میشه بیشتر از یک بار تاریخ اعزامو تمدید کرد؟
2-آیا ارتش و نیروی انتظامی اجازه میده تک فرزند پسر توی شهر خودشون خدمت کنن بعد آموزشی؟

با تشکر.

سلام

1- همون یک بار هم رو هواست معلوم نیست تمدید کنن یا نه اونم با پارتی

2- در صورت متاهل بودن توی استان خودتون میتونید خدمت کنن در غیر اینصورت همه چی رندوم هست.

موفق باشید

Iranian boy10
08-05-2011, 10:49
سلام ! خیلی ممنون که جواب دادید جناب ، Farshidshd!:11:
یه سوال دیگه :من الان معافیت تحصیلی دارم (ترم یک کاردانی) یعنی 6 ماه بعد دفترچه و مدارک رو بفرستم ؟!
خیلی ممنون

vroom
08-05-2011, 12:27
سلام دوستان:20:

دفترچه نظام وظیفه نسبت به پارسال تغییری کرده؟
ممنون

farshidshd
08-05-2011, 12:36
سلام ! خیلی ممنون که جواب دادید جناب ، Farshidshd!:11:
یه سوال دیگه :من الان معافیت تحصیلی دارم (ترم یک کاردانی) یعنی 6 ماه بعد دفترچه و مدارک رو بفرستم ؟!
خیلی ممنون

سلام
نه
6 ماه بعد نه

با دقت مطالعه کنید!
عرض کردم 6 ماه بعد از اتمام تحصیل

سلام دوستان:20:

دفترچه نظام وظیفه نسبت به پارسال تغییری کرده؟
ممنون

خیر فرقی نکرده فقط معافیت های جدید رو در پست اول در نظر داشته باشین.

.

malkemid
08-05-2011, 17:55
بچه ها من معاف پزشکی شدم...حالا استخدام دولتی نمی تونم بشم؟

farshidshd
09-05-2011, 09:57

به سلامتی

اکثر استخدام های دولتی معافیت پزشکی قبول نمیکنن.

vroom
09-05-2011, 10:01
خیر فرقی نکرده فقط معافیت های جدید رو در پست اول در نظر داشته باشین.

.

یعنی اصلاً دفترچه ی جدیدی چاپ نشده؟
آخه من دیروز رفتم به یکی از حساب هایی که تو دفترچه هست پول واریز کنم که شماره حساب عوض شده بود و با کلی داستان شماره حساب جدید رو پیدا کردم:دی

آقا مبارک باشه:11:

vroom
09-05-2011, 10:25
سلام:20:

خب دفترچه ای که من داشتم برای سال 88 بود ولی دفترچه برای سال 89 هم چاپ شده شاید برای 90 هم چاپ شده که من دیگه نمیدونم

این دفترچه ی سال 89 هستش با فرمت PDF

File not found
09-05-2011, 13:45
قانون سه برادری از کی برداشته شده؟

basketball
09-05-2011, 19:02
قانون سه برادری از کی برداشته شده؟
فعلن دوباره برای یکسال تمدید شده!
ولی هنوز به دفاتر ابلاغ نشده!
دو ماه میخوان یک ابلاغیه بفرستند اعصاب مارو خورد کردند!

reza8766
10-05-2011, 03:11
دوستان حقوق کسایی که امریه میگیرن با مدرک لیسانس حدودا چقدره؟
و دیگه اینکه کلا تو امریه چقدر از آدم کار میکشن و رفتار اون سازمان و پرسنلش با آدم چطوره
اگه کسی تجربه شخصی داره ممنون میشم بیان کنه

basketball
10-05-2011, 13:47
دوستان حقوق کسایی که امریه میگیرن با مدرک لیسانس حدودا چقدره؟
و دیگه اینکه کلا تو امریه چقدر از آدم کار میکشن و رفتار اون سازمان و پرسنلش با آدم چطوره
اگه کسی تجربه شخصی داره ممنون میشم بیان کنه
فکر کنم 6 سال است و یکی از دوستام فوق الکترونیک است تو یه کارخانه ماشین سازی است بهش حدود 650 میدن!

nimahandsomboy
10-05-2011, 16:34
چه کسانی میتونند امریه بگیرند؟؟

امریه چند سال طول میکشه؟؟

چقدر حقوق میدن؟؟

ha789di
10-05-2011, 17:22

چقدر حقوق میدن؟؟

در ادامه سوالای دوستمون
من برگ سبزم اومده اعزامم 6/1 هست کی باید واسه امریه اقدام کنم؟

basketball
10-05-2011, 23:43

چقدر حقوق میدن؟؟
طریقه اقدامش رو فرشید عزیز توضیح دادند! ولی بیشتر در رشته های صنعتی و مهندسی پذیرش میکنند با معدل بالا!
تهدیه 2 سال با حقوق سربازی!
امریه 6 سال با حقوق کارمند همان ارگان!

basketball
11-05-2011, 22:58
اینا هم مسخره کردن خودشون رو.......هی زنگ میزنم پلیس +10 میگم قوانین سال 90 اومده میگه بزودی.....بزودی ..بزودی!

حالا من میخوم برم پودمانی .کارت سربازی هم نیاز دارم!

tariran0
13-05-2011, 18:05
سلام به همگی
می خواستم بدونم من که الان کنکور دارم اگه قبول نشم می تونم بمونم برای سال بعد یا باید برم سربازی؟
(ت ت : آذر 71) راستی برای نیمه اولی با نیمه دومی فرق داره؟

behdana
14-05-2011, 12:38
سلام به همگی
می خواستم بدونم من که الان کنکور دارم اگه قبول نشم می تونم بمونم برای سال بعد یا باید برم سربازی؟
(ت ت : آذر 71) راستی برای نیمه اولی با نیمه دومی فرق داره؟

شما اگه امسال قبول نشی میتونی یکسال پشت کنکور بمونی و در کنکور 91 هم شرکت کنی.
تفاوت نیمه اولی ها و نیمه دومی ها در اینه که متولدین نیمه اول سال اگه بخوان پشت کنکور بمونن نیازی به ارسال دفترچه خدمت ندارن ولی نیمه دومی ها باید بفرستن.
ضمنا به هیچ وجه به کنکور سال بعد فکر نکنید. تمام انرژی و توانتان را بگذارید برای همین کنکور 90 .
موفق باشید

basketball
16-05-2011, 12:53
فرشید جان اگر شماره ای، آشنایی چیزی داری لطف میکنی برای من بپرسی کی این قوانین جدید شامل کسر خدمت، سه برادری و..... برای پلیس + 10 ابلاغ میشه؟

farshidshd
16-05-2011, 13:15
فرشید جان اگر شماره ای، آشنایی چیزی داری لطف میکنی برای من بپرسی کی این قوانین جدید شامل کسر خدمت، سه برادری و..... برای پلیس + 10 ابلاغ میشه؟

زنگ بزنید سازمان نظام وظیفه 09680

ابلاغ شده من نمیدونم چرا اینا میگن نمیدونیم!!

basketball
17-05-2011, 11:15
فرشید جان اون شماره گویا رو بیخیال شو، زنگ میزنی آخرین اخبار سال 88 رو میگه، به همون شماره زنگ بزن بعد 2 رو بگیر بعد 5 تا آخرین اخبار رو بدونی!

امروز زنگ زدم پلیس + 10 گفت قوانین جدید ابلاغ شده!
اولین معافیت 3 برادری هم خودم میگیرم! هر کی معاف میشه کسر خدمت میشه یه تشکر بزنه ما هم خوشحال بشیم!

در ضمن فرشید جان این ابلاغیه رو میتونی به پست اول اضاف کنی!

farshidshd
17-05-2011, 12:23
فرشید جان اون شماره گویا رو بیخیال شو، زنگ میزنی آخرین اخبار سال 88 رو میگه، به همون شماره زنگ بزن بعد 2 رو بگیر بعد 5 تا آخرین اخبار رو بدونی!

امروز زنگ زدم پلیس + 10 گفت قوانین جدید ابلاغ شده!
اولین معافیت 3 برادری هم خودم میگیرم! هر کی معاف میشه کسر خدمت میشه یه تشکر بزنه ما هم خوشحال بشیم!

در ضمن فرشید جان این ابلاغیه رو میتونی به پست اول اضاف کنی!

قوانین جدید رو گذاشتن برای دانلود تو همون پست اول . همون ابلاغیه به دفاتر پلیس +10 هست

basketball
17-05-2011, 12:45
قوانین جدید رو گذاشتن برای دانلود تو همون پست اول . همون ابلاغیه به دفاتر پلیس +10 هست
نه منظورم این بود که به دفاتر ابلاغ شده به ماهیت ابلاغیه کاری ندارم!
یعنی اینکه میتونید اقدام کنید! همین!:10:

lohrasbi
17-05-2011, 21:03
دوستان، نیمه دومی ها هنوز میتونن با ارسال دفترچه خدمت یه سال پشت کنکور بمونن؟ منظورم اینه که قانونش عوض نشده؟؟

Homayun Khan
17-05-2011, 22:43
من متولد نیمه دوم 69 هستم پشت کنکور نموندم سال اول قبول شدم (کنکور 89) الان ترم دوم هستم میخواستم بدونم کلا تا ترم چندم میتونم کنکور مجدد شرکت کنم؟

farshidshd
18-05-2011, 14:55
دوستان، نیمه دومی ها هنوز میتونن با ارسال دفترچه خدمت یه سال پشت کنکور بمونن؟ منظورم اینه که قانونش عوض نشده؟؟

قانون جدیدی در این مورد ندیدیم

من متولد نیمه دوم 69 هستم پشت کنکور نموندم سال اول قبول شدم (کنکور 89) الان ترم دوم هستم میخواستم بدونم کلا تا ترم چندم میتونم کنکور مجدد شرکت کنم؟

کنکور مجدد منظورت چیه؟ همین مقطع یا بالاتر؟

Homayun Khan
18-05-2011, 16:14
قانون جدیدی در این مورد ندیدیم

کنکور مجدد منظورت چیه؟ همین مقطع یا بالاتر؟
منظورم اینه اگه بخوام با استفاده از کنکور در همین مقطع کارشناسی که الان هستم تغییر رشته بدم تا ترم چندم برای این کار فرصت دارم؟

behdana
19-05-2011, 16:37
منظورم اینه اگه بخوام با استفاده از کنکور در همین مقطع کارشناسی که الان هستم تغییر رشته بدم تا ترم چندم برای این کار فرصت دارم؟

کارشناسی ناپیوسته : حداکثر 2 ترم
کارشناسی پیوسته : حداکثر 4 ترم

MeMri
20-05-2011, 23:12
دوست عزیز ، عرق کردن کف دست یک نوع بیماری پوستی هست.

سلام برادر.
1- شما در صورتی که معافیت تحصیلی ندارید باید تا قبل از 9/3/90 مدارک رو بفرستید ( مراجعه به پلیس +10 )

2- اگه دانشگاه هستید که خوده دانشگاه نامه میزنه به نظام وظیفه و معافیت تحصیلی صادر میکنه، تا 6 ماه بعد از پایان تحصیلات این معافیت تحصیلی پابرجاست ( برای اطمینان به قسمت نظام وظیفه دانشگاه مراجعه کنید )

3- کارت پایان خدمت پدر و نامه از جایی که پدرتون خدمت میکرده یا اگه مدارک جبهه رو دارن همونا کافیه

4- در جواب سوال 2 عرض کردم ، تا 6 ماه بعد از اتمام تحصیل فرصت دارید برای هر کاری ، بعد از 6 ماه اگر دانشگاهی قبول نشید باید اعزام بشین.

5- مغلفیت کفالت سرجاشه ولی خیلی سخت گیری میکنن و هر لحظه ممکنه این قانون عوض بشه

فارغ‌التحصيلان خرداد متولد سه ماهه اول سال، حداكثر تا 18 آبان سال اخذ ديپلم يا سال اعزام.

با عرض پوزش که پست چند صفحه پیش رو نقل قول کردم ولی لازم دیدم این نکته رو بگم که طبق قانون نظام وظیفه افرادی که فارغ التحصیل دیپلم یا پیش دانشگاهی هستند تا مدت های اعلام شده توسط سازمان نظام وظیفه مهلت دارند دفترچه رو بفرستند! من سر حرف دوست عزیزم فرشید دچار اضطراب شده بودم که سازمان نظام وظیفه این مطلب رو به من ارائه دادند!

یا علی:11:

farshidshd
21-05-2011, 10:40

فارغ‌التحصيلان خرداد متولد سه ماهه اول سال، حداكثر تا 18 آبان سال اخذ ديپلم يا سال اعزام.

با عرض پوزش که پست چند صفحه پیش رو نقل قول کردم ولی لازم دیدم این نکته رو بگم که طبق قانون نظام وظیفه افرادی که فارغ التحصیل دیپلم یا پیش دانشگاهی هستند تا مدت های اعلام شده توسط سازمان نظام وظیفه مهلت دارند دفترچه رو بفرستند! من سر حرف دوست عزیزم فرشید دچار اضطراب شده بودم که سازمان نظام وظیفه این مطلب رو به من ارائه دادند!

این مطالب در پست اول همین تاپیک درج شده

MeMri
21-05-2011, 12:34
این مطالب در پست اول همین تاپیک درج شده

بله عزیز!من از صاحب تاپیک در خواست کردم که تو پست اول بگذاره ولی شما هنوز مثل قبل به بقیه اطلاع رسانی می کنید ! فرستادن دفترچه برای افراد فارغ التحصیل دیپلم و پیش دانشگاهی ربطی به روز تولدشان نداره و سازمان برای هر فصل از سال یه مدتی اعلام کرده که بعد از اون مدت افراد غیبت می خورند ،نه بعد از روز تولدشان (تاریخ تمام شدن 19 سالگی).

shpop
21-05-2011, 12:54
سلام. کمک کنید لطفا
امروز برگه اعزام به خدمتم امد .من فارغ تحصیل پیش دانشگاهی هستم و امسال دوباره می خوام کنکور بدم
ولی تو برگه نوشته فارغ التحصیل لیسانس رشته برق -الکترونیک همچنین 116 روز کسر خدمت هم خوردم
حالا الان به کجا باید مراجعه کنم دوباره باید برم پلیس+10 یانه
اگه کسی میدونه خواهشا راهنمایی کمه
ممنون

MeMri
22-05-2011, 21:55
سلام. کمک کنید لطفا
امروز برگه اعزام به خدمتم امد .من فارغ تحصیل پیش دانشگاهی هستم و امسال دوباره می خوام کنکور بدم
ولی تو برگه نوشته فارغ التحصیل لیسانس رشته برق -الکترونیک همچنین 116 روز کسر خدمت هم خوردم
حالا الان به کجا باید مراجعه کنم دوباره باید برم پلیس+10 یانه
اگه کسی میدونه خواهشا راهنمایی کمه
ممنون

شما متولد چه سالی هستی؟

تاریخ اعزامتون کی هست؟

Rhodes
25-05-2011, 11:24
سلام دوستان.من برای معافیت کفالت پدر بالای 60 سال اقدام کردم.تمام مراحل رو طی کردم.شاهدهای فامیل و همسایه رو بردیم.نامه هم از ثبت احوال اومد.حالا امروز که رفتم،گفت مبالغی رو به 3 تا حساب واریز کن یه دونه هزار تومان.یه دونه 100 هزار تومان و یه دونه 8200 تومان.و گفت پدرت رو دوشنبه بیار.
میخواستم بدونم الان کجای کارم؟چند درصدش حل شده؟خیلی دیگه مونده؟
تشکر.

arash66_2m
25-05-2011, 13:02
سلام دوستان من امروز آخرین مرحله کمیسیون رو هم رفتم و تموم شد و گفت برو بشین خونه :دی تست دکتر که خود نظام وضیفه برای تست ABR فرستاده بود رو هم انجام دادم و اونجا برگه همون ABR رو دادن به من یه کپی برای خودم داشته باشم که دیدم دقیقا اینو نوشته : احتراما میزان شنوایی گوش راست 70 دسی بل و گوش چپ 80 دسی بل هستش که براساس A.B.R با محرک ؟؟؟ C.K.K احتمالا گزارش می گردد ...
حالا اونجا تو کمیسیون دکتر معتمد تو جلسه هیچی از من نپرسید اینا ! و داشت تو برگه یه چیزهایی رو می نوشت که ندیدم ! حالا من معافم با این وضعیت یا نه ؟

vroom
25-05-2011, 13:26
سلام دوستان.من برای معافیت کفالت پدر بالای 60 سال اقدام کردم.تمام مراحل رو طی کردم.شاهدهای فامیل و همسایه رو بردیم.نامه هم از ثبت احوال اومد.حالا امروز که رفتم،گفت مبالغی رو به 3 تا حساب واریز کن یه دونه هزار تومان.یه دونه 100 هزار تومان و یه دونه 8200 تومان.و گفت پدرت رو دوشنبه بیار.
میخواستم بدونم الان کجای کارم؟چند درصدش حل شده؟خیلی دیگه مونده؟
تشکر.

شما تقریباً 90% کارت تمام شده:46:
2شنبه هم میرید کمیسیون و از پدرتون چندتا سوال میپرسن ، شاید از خودت هم چندتا سوال بپرسن و بعد هم میگن برو منتظر باش کارتت میاد دم خونتون:دی

مبارک باشه:11:

Rhodes
25-05-2011, 15:24

شما تقریباً 90% کارت تمام شده:46:
2شنبه هم میرید کمیسیون و از پدرتون چندتا سوال میپرسن ، شاید از خودت هم چندتا سوال بپرسن و بعد هم میگن برو منتظر باش کارتت میاد دم خونتون:دی

واقعا ؟! راست میگی ؟
آخجون.
فقط یه چیزی:آیا الان ممکنه بگن نمیشه ؟
توی اون جلسه چی میپرسن؟
تشکر.

دوستان یه سوال دیگه :
من درست گوش ندادم که توی سازمان نظام وظیفه آقاهه گفت دوشنبه بابات رو ...
باید کجا ببرمش؟همین سازمان نظام وظیفه یا جای دیگه؟
تشکر.

arash66_2m
25-05-2011, 16:28
سلام دوستان من امروز آخرین مرحله کمیسیون رو هم رفتم و تموم شد و گفت برو بشین خونه :دی تست دکتر که خود نظام وضیفه برای تست ABR فرستاده بود رو هم انجام دادم و اونجا برگه همون ABR رو دادن به من یه کپی برای خودم داشته باشم که دیدم دقیقا اینو نوشته : احتراما میزان شنوایی گوش راست 70 دسی بل و گوش چپ 80 دسی بل هستش که براساس A.B.R با محرک ؟؟؟ C.K.K احتمالا گزارش می گردد ...
حالا اونجا تو کمیسیون دکتر معتمد تو جلسه هیچی از من نپرسید اینا ! و داشت تو برگه یه چیزهایی رو می نوشت که ندیدم ! حالا من معافم با این وضعیت یا نه ؟

مال منو هم جواب بدین /.

steps
26-05-2011, 11:04
دوستان من یگ درس از پیش دانشگاهی رو نگه داشته بودم تا غیبت نخورم که این درس رو هم چند روز قبل امتحان دادم و قبول شدم .
العان من باید دفترچه رو پست کنم؟
اگه باید پست کنم مدارک چی میخواد؟
من اگه دانشگاه قبول بشم تکلیف چی میشه؟

farshidshd
26-05-2011, 11:49
دوستان من یگ درس از پیش دانشگاهی رو نگه داشته بودم تا غیبت نخورم که این درس رو هم چند روز قبل امتحان دادم و قبول شدم .
العان من باید دفترچه رو پست کنم؟
اگه باید پست کنم مدارک چی میخواد؟
من اگه دانشگاه قبول بشم تکلیف چی میشه؟

شما پست اول این تاپیک رو به دفت مطالعه بفرمایید

basketball
27-05-2011, 12:03
فرشید جان من برای سه برادری تمام مراحل رو انجام دادم فقط مونده استعلام از ثبت احوال به نام پدر......باید برم شهرستان!
سوالم اینه باید شناسنامه و کارت ملی خواهران و برادران همه باشد؟

farshidshd
27-05-2011, 23:33
فرشید جان من برای سه برادری تمام مراحل رو انجام دادم فقط مونده استعلام از ثبت احوال به نام پدر......باید برم شهرستان!
سوالم اینه باید شناسنامه و کارت ملی خواهران و برادران همه باشد؟

اگه نبری گیر میدن چرا نیاوردی
کار از محکم کاری عیب نمیکنه ، ببر که بهونه به دستشون ندی

.

toraj
29-05-2011, 10:30
با سلام آقا یه سوال داشتم من الان ترم یک کارشناسی ناپیوسته هستم میخواستم ببینم اگر این ترم هر چند واحد پاس کنم و برای ترم بعد انصراف بدم و برم سربازی و سربازی رو تموم کنم بعدش برگردم و

در دانشگاه دیگری حالا آزاد یا ملی قبول بشم واحدهایی که در ترم اول قبل از سربازی پاس کردم با این دانشگاه جدید تطبیق میدهند یا نه.با تشکر از شما.

basketball
30-05-2011, 22:59
مال منو هم جواب بدین /.

عزیز اینا جزئیات پزشکی است، باید از پزشکان سایت بپرسی!

اگه نبری گیر میدن چرا نیاوردی
کار از محکم کاری عیب نمیکنه ، ببر که بهونه به دستشون ندی

.

سلام، رفتم شهرستان گرفتم فتوکپی هم باشه فرقی نمیکنه برای استعلام!

arash66_2m
30-05-2011, 23:53
عزیز اینا جزئیات پزشکی است، باید از پزشکان سایت بپرسی!

کو ؟ کجاست ؟:31:

Rhodes
31-05-2011, 01:05
دوستان بالاخره تموم شد.معاف شدم.ایشالله همتون معاف شید.از دوستانی که من رو راهنمایی کردن تشکر میکنم.

vroom
31-05-2011, 09:29
دوستان بالاخره تموم شد.معاف شدم.ایشالله همتون معاف شید.از دوستانی که من رو راهنمایی کردن تشکر میکنم.

گفتن برو 2 ماه دیگه کارتت میاد دم خونتون؟:دی
کمیسیون چطوری بود؟ چی پرسیدن؟

toraj
31-05-2011, 11:24
با سلام آقا یه سوال داشتم من الان ترم یک کارشناسی ناپیوسته هستم میخواستم ببینم اگر این ترم هر چند واحد پاس کنم و برای ترم بعد انصراف بدم و برم سربازی و سربازی رو تموم کنم بعدش برگردم و

در دانشگاه دیگری حالا آزاد یا ملی قبول بشم واحدهایی که در ترم اول قبل از سربازی پاس کردم با این دانشگاه جدید تطبیق میدهند یا نه.با تشکر از شما.

فرشید جان اگه میشه اینم جواب بدین.

farshidshd
31-05-2011, 11:53

سلام

بله تطبیق واحد میدن

Rhodes
31-05-2011, 12:40

گفتن برو 2 ماه دیگه کارتت میاد دم خونتون؟:دی
کمیسیون چطوری بود؟ چی پرسیدن؟

ممنون.
آره.گفتن حداکثر دوماه دیگه میاد.
هیچی. سوالای پیش پا افتاده.از من فقط پرسیدن چی کار میکنی؟گفتم دارم برای کنکور میخونم.ولی از بابام پرسیدن چند تا زن داری.چند تا بچه.اسماشون چیه.اسم زنت چیه.چی کاره ای.بعد انگشت زدیم و تموم.همین سوالای الکی.
بعد گفت دوماه باید بری آموزشی .گفتم چرا؟گفت برو بیرون فعلا بشین.بعد گفت شوخی کردم.

basketball
31-05-2011, 13:22
ممنون.
آره.گفتن حداکثر دوماه دیگه میاد.
هیچی. سوالای پیش پا افتاده.از من فقط پرسیدن چی کار میکنی؟گفتم دارم برای کنکور میخونم.ولی از بابام پرسیدن چند تا زن داری.چند تا بچه.اسماشون چیه.اسم زنت چیه.چی کاره ای.بعد انگشت زدیم و تموم.همین سوالای الکی.
بعد گفت دوماه باید بری آموزشی .گفتم چرا؟گفت برو بیرون فعلا بشین.بعد گفت شوخی کردم.
بابا پس جای شما خوش اخلاق هستند!
جای ما طرف میخواد مارو بخوره، یکی کپی رو بجای اصل کارت ملی آورده بود به زن 50 ساله گفت بدرد عمت میخوره!
من این دو هفته واقعن تحمل کردم بعضی هاشون واقعن بد برخورد میکنند!

basketball
01-06-2011, 09:56
منم دیروز پرونده سه برادریم بسته شد!
سوالی داشتید بپرسید........

Rhodes
01-06-2011, 17:40
منم دیروز پرونده سه برادریم بسته شد!
سوالی داشتید بپرسید........

یعنی شما هم ...
تبریک میگم.

pooya71
01-06-2011, 23:41
با سلام ببخشید دوستان من یه سوال فوری فوتی دارم

ببینید من دانش آموز پیش دانشگاهی ام. دانش آموزان امسال متولدین نیمه دوم 71 و نیمه اول 72 اند. بنده متولد 18 مهر 71 هستم امسال برا اولین بار می خوام کنکور بدم آیا با این مشخصات من میتونم اگه امسال قبول نشدم سال دیگه کنکور بدم یا باید برم سربازی

یه سوال دیگه آیا من میتونم خودم رو تو یکی از درسا بندازم و مجبور بشم سال 1 سال دیگه پیش دانشگاهی بمونم تا سال دیگه دوباره کنکور بدم. آیا میشه.

خواهش می کنم به سوالام جواب بدین چون امروز فردا نمره امتحانام میاد ....

farshidshd
02-06-2011, 11:02

ببینید من دانش آموز پیش دانشگاهی ام. دانش آموزان امسال متولدین نیمه دوم 71 و نیمه اول 72 اند. بنده متولد 18 مهر 71 هستم امسال برا اولین بار می خوام کنکور بدم آیا با این مشخصات من میتونم اگه امسال قبول نشدم سال دیگه کنکور بدم یا باید برم سربازی

یه سوال دیگه آیا من میتونم خودم رو تو یکی از درسا بندازم و مجبور بشم سال 1 سال دیگه پیش دانشگاهی بمونم تا سال دیگه دوباره کنکور بدم. آیا میشه.

سلام

دوست عزیز شما اگه پست اول این تاپیک رو دقیقا مطالعه میکردید به جواب میرسیدید...
همه ی قوانین و شرایط اونجا هست

behdana
02-06-2011, 11:30

سلام
همانطور که جناب فرشید گفتن همیشه قبل از پرسیدن سوالات پست اول تاپیک را بخوانید.
این سوال شما هم بارها و بارها پرسیده شده و خود من به دفعات به افراد مختلف پاسخ دادم.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدموفق باشید

basketball
02-06-2011, 12:23
آقا امروز رفتم یه سر پلیس + 10 یکی از دوستان قدیمی رو دیدم همراه پدر تشریف آورده بودن برای معافی از طریق کسر خدمت!
حالا نگو پدر زحمت کش 68 ماه جبهه داشته و 11 ماه دیگه داشته قبول نکردند!
الان دو تا پسرش یعنی دو تا 30 ماه یکجا معاف شدند و داره تلاش میکنه اون 11 ماه هم اضاف بشه به اون 8 ماه باقیمانده تا 3 تا معاف بشند!

akharwarbaz
02-06-2011, 13:35
11 ماه هم اضاف بشه به اون 8 ماه باقیمانده تا 3 تا معاف بشند!
خوب 11 ماه هم اضافه بشه به 8 ماه که میشه 19 ماه .چطوری معاف میشه با 19 ماه ؟

basketball
02-06-2011, 20:10
خوب 11 ماه هم اضافه بشه به 8 ماه که میشه 19 ماه .چطوری معاف میشه با 19 ماه ؟
میخواست کسر بگیره!

ali_disslove
04-06-2011, 18:08
با سلام

من سال دیگه کارشناسیمو میگیرم میخواستم بپرسم چند سال میتونم پشت کنکور ارشد معطل کنم ؟

و اینکه میتونم این قدر نرم که تا 4 سال دیگه بابام 60 سالش شه و معاف شم ؟

ha789di
04-06-2011, 18:21
با سلام

من سال دیگه کارشناسیمو میگیرم میخواستم بپرسم چند سال میتونم پشت کنکور ارشد معطل کنم ؟

و اینکه میتونم این قدر نرم که تا 4 سال دیگه بابام 60 سالش شه و معاف شم ؟

شما از زمان فارغ التحصیلی تا 6ماه فرصت دارین دفترچه بگیرین واگه تو امتحان ارشد قبول بشین هرزمانی از خدمتتون که باشین میتونین برین دانشگاه
شما اگه تا 6ماه بعد از فارغ التحصیلی دفترچه نگیرین غیبت میخورین

ali_disslove
04-06-2011, 19:01
شما از زمان فارغ التحصیلی تا 6ماه فرصت دارین دفترچه بگیرین واگه تو امتحان ارشد قبول بشین هرزمانی از خدمتتون که باشین میتونین برین دانشگاه
شما اگه تا 6ماه بعد از فارغ التحصیلی دفترچه نگیرین غیبت میخورین

ممنون اون وقت میتونم توی این 4 سال دفترچه نگیرم تا از کفالت استفاده کنم ؟

nimpond
05-06-2011, 19:30
سلام بچه ها من نیاز وحشتناک به 1هفته استعلاجی دارم کی میتونه کمکم کنه؟ تورو خدا فوریه!!! شمال خدمت میکنم میتونم واسه هوای شرجی بهونه بیارم؟ کمک کنید

farshidshd
06-06-2011, 09:54
ممنون اون وقت میتونم توی این 4 سال دفترچه نگیرم تا از کفالت استفاده کنم ؟

اگه غیبت بخورید ، معافیت کفالت نمیتونید بگیرید

siyamak2
06-06-2011, 11:11
با سلام
من اول تیر اعزامم، می خواستم بدونم اگه ارشد قبول شم، چقدر طول می کشه که منو ترخیص کنن و چقدر کار می بره؟

farshidshd
06-06-2011, 11:55
با سلام
من اول تیر اعزامم، می خواستم بدونم اگه ارشد قبول شم، چقدر طول می کشه که منو ترخیص کنن و چقدر کار می بره؟

سلام

کار زیادی نمیبره ، فقط باید مدرک قبولی بدی و ترخیص بشی ، فوقش 1 یا 2 روزه ترخیص میشی

Mahdi.p30
06-06-2011, 13:39
سلام

کار زیادی نمیبره ، فقط باید مدرک قبولی بدی و ترخیص بشی ، فوقش 1 یا 2 روزه ترخیص میشی
خب منظور از مدرک قبولی چیه؟
همونی که توی سایت سنجش اعلام میشه ؟
همون موقعی که نتایج اعلام میشه ، ترخیص می کنن؟

siyamak2
06-06-2011, 17:14
کسی که می خواد امریه بگیره، اگه آموزش رفته باشه، نمی تونه امریه بگیره؟

اگه اینطوریه من که اول تیر اعزام می شم، دیگه نمی تونم بعد از ارشد برم دنبال امریه؟

بازهم اگه اینطوره، آیا چاره ای هست؟ چون من حتما باید امریه بگیرم بعد از ارشد

hitec
07-06-2011, 15:42
سلام
دوستان این دفترچه جدید که توی سایت نظام وظیفه گذاشته (چاپ اردیبهشت 90) اجرایی شده ؟چون توی دفاتر پلیس +10 همون قبلی (خرداد 88)موجوده!!چون دفترچه جدید قسمت تاریخ اعزام پیشنهادی یا سازمان پیشنهادی رو اضافه کردن با این حساب کدوم رو باید پر کرد؟

ali1834
08-06-2011, 19:34
سلام
من متولد نیمه دوم سال 68 هستم و در کنکور 87 تو یک رشته کارشناسی پیوسته روزانه قبول شدم (ترم 6 هستم) و امسال تو امتحان فراگیر پیام نور مقطع کارشناسی شرکت کردم ایا در صورت قبولی برام معافیت تحصیلی صادر می شود و می توانم از دانشگاه اولم انصراف بدم(تعداد واحدهای پاس کرده ام کمتر از فوق دیپلم است)
و یا در صورت انتقالی همراه با تغییر رشته از دانشگاه اولم به دانشگاه پیام نور مشکل نظام وظیفه که ایجاد نمیشه؟
ضمنا من چون مشکل کارت سبز دارم و یکسال باید تا خدمت زمان داشته باشم ایا حداقل یکسال به من معافیت تحصیلی می دهند تا سال دیگر به خدمت بروم؟
با تشکر

AmirSAMSUNG
08-06-2011, 21:20
دوستان اگه وسط سربازی دانشگاه قبول شی ... و بری دانشگاه بعد فارغ التحصیلی باید دوباره دوره آموزشیرو بری؟

tariran0
09-06-2011, 05:24
دوستان چندتا سوال دارم:31:
تفاوت تحصیلات تو درجه چه جوریه؟(توضیح کامل:31:)
آیا این تفاوت تحصیلات تو آموزشی هم هست؟
آیا کسی که مثلا فوق لیسانس داره بازهم می فرستنش پست دادن و کارهای سخت؟

Mohammad
09-06-2011, 07:44
دوستان می تونن از این تاپیک هم استفاده کنن :

farshidshd
09-06-2011, 11:52
دوستان می تونن از این تاپیک هم استفاده کنن :

دوست عزیز اون تاپیک مربوط به مسائل متفرقه ی سربازی هست و این تاپیک همانطور که معلومه توی انجمن آموزش عالی هست و مربوط به مسائل ادامه تحصیل و مشکلات مشمولان در زمان خدمت و دانشگاه ، هست.

.

farshidshd
09-06-2011, 12:00
سلام
دوستان این دفترچه جدید که توی سایت نظام وظیفه گذاشته (چاپ اردیبهشت 90) اجرایی شده ؟چون توی دفاتر پلیس +10 همون قبلی (خرداد 88)موجوده!!چون دفترچه جدید قسمت تاریخ اعزام پیشنهادی یا سازمان پیشنهادی رو اضافه کردن با این حساب کدوم رو باید پر کرد؟

سلام
بله اجراییه. بهتره دفترچه ی جدید رو پر کنید. البته اگه دفترچه ای که پلیس +10 هم میده پر کنید مشکلی پیش نمیاد

سلام
من متولد نیمه دوم سال 68 هستم و در کنکور 87 تو یک رشته کارشناسی پیوسته روزانه قبول شدم (ترم 6 هستم) و امسال تو امتحان فراگیر پیام نور مقطع کارشناسی شرکت کردم ایا در صورت قبولی برام معافیت تحصیلی صادر می شود و می توانم از دانشگاه اولم انصراف بدم(تعداد واحدهای پاس کرده ام کمتر از فوق دیپلم است)
و یا در صورت انتقالی همراه با تغییر رشته از دانشگاه اولم به دانشگاه پیام نور مشکل نظام وظیفه که ایجاد نمیشه؟
ضمنا من چون مشکل کارت سبز دارم و یکسال باید تا خدمت زمان داشته باشم ایا حداقل یکسال به من معافیت تحصیلی می دهند تا سال دیگر به خدمت بروم؟
با تشکر

سلام
بله معافیت میدن مشکلی پیش نمیاد
البته اگه قبلا انصراف نداده باشین .

دوستان اگه وسط سربازی دانشگاه قبول شی ... و بری دانشگاه بعد فارغ التحصیلی باید دوباره دوره آموزشیرو بری؟

بله ولی نه همه رو ، قبلا که 20 روز بوده

دوستان چندتا سوال دارم:31:
تفاوت تحصیلات تو درجه چه جوریه؟(توضیح کامل:31:)
آیا این تفاوت تحصیلات تو آموزشی هم هست؟
آیا کسی که مثلا فوق لیسانس داره بازهم می فرستنش پست دادن و کارهای سخت؟

اینا درجات نیروی انتظامی هست.
دیپلم و زیر دیپلم ، صفر
فوق دیپلم ، استوار یکم
لیسانس ، ستوان دو
فوق، ستوان یک

توی آموزشی همه بدون درجه محسوب میشن، همه مثل هم هستن.

در یگان هم درجه دار ها کارهای سخت انجام نمیدن
معمولا کارهای دفتری رو بهشون میدن.

موفق باشید

Mohammad
09-06-2011, 12:57
فرشيد جان ، هدف از تاپيك هميني هست كه مي فرماييد اما فرضاسوالاتي كه الان تويه همين صفحه پرسيده شده همگي سوالاتي متفرقه هستند كه تويه تاپيكي كه لينك دادم بطور كامل پاسخ داده شدن . احساس كردم اين دو تاپيك همپوشاني دارن كه لينك دادم .
ممنون .

AmirSAMSUNG
10-06-2011, 00:06
بله ولی نه همه رو ، قبلا که 20 روز بوده

فرشيد جان حتي اگه آموزشيرو كامل رفتي باشيو و مدتي از سربازيت رفته باشه چي. مثلا من تير ميرم و شهريو نتايج اشردو ميدن اگه قبول شم و برم بخونم بعد ارشد دوباره بايد اون 20 روز بيام تو جايي كه آموزشي رفتم برم همونجا اون 20 روزو بگذرونم؟

Mahdi.p30
10-06-2011, 13:04
آقا یه نفر سوال ما رو هم جواب بده:

خب منظور از مدرک قبولی چیه؟
همونی که توی سایت سنجش اعلام میشه ؟
همون موقعی که نتایج اعلام میشه ، ترخیص می کنن؟
تاریخ اعلام نتایج پارسال رو سرچ کردم ، 5 شهریور بود ، اگه امسالم همون باشه ، یعنی 2 ماه سربازی دیگه؟

سوال دیگه اینکه بعد از فارغ التحصیل شدن از ارشد بلافاصله باید بریم سربازی؟

farshidshd
11-06-2011, 08:58
فرشيد جان ، هدف از تاپيك هميني هست كه مي فرماييد اما فرضاسوالاتي كه الان تويه همين صفحه پرسيده شده همگي سوالاتي متفرقه هستند كه تويه تاپيكي كه لينك دادم بطور كامل پاسخ داده شدن . احساس كردم اين دو تاپيك همپوشاني دارن كه لينك دادم .
ممنون .

همه ی اینا هم دانشجو هستن و مشکلات تحصیلشون با سربازیشون مرتبط هست

ممنون جناب مدیر!

فرشيد جان حتي اگه آموزشيرو كامل رفتي باشيو و مدتي از سربازيت رفته باشه چي. مثلا من تير ميرم و شهريو نتايج اشردو ميدن اگه قبول شم و برم بخونم بعد ارشد دوباره بايد اون 20 روز بيام تو جايي كه آموزشي رفتم برم همونجا اون 20 روزو بگذرونم؟

بله حتی اگه چند ماه از یگان هم گذشته باشه باید 20 روز آموزشی برین

آقا یه نفر سوال ما رو هم جواب بده:

تاریخ اعلام نتایج پارسال رو سرچ کردم ، 5 شهریور بود ، اگه امسالم همون باشه ، یعنی 2 ماه سربازی دیگه؟

سوال دیگه اینکه بعد از فارغ التحصیل شدن از ارشد بلافاصله باید بریم سربازی؟

معمولا نمیه اول شهریوره

بعد از فارغ التحصیلی 6 ماه مهلت دارین

Masоud
11-06-2011, 14:58
سلام بر دوستان و زحمت کشان این تاپیک

یک سؤال داشتم :

اگر فردی در آزمون سراسری و آزاد قبول نشه حتما" باید مشرف بشه سربازی ؟

موفق باشید :40:

Mahdi.p30
11-06-2011, 15:13
معمولا نمیه اول شهریوره

بعد از فارغ التحصیلی 6 ماه مهلت دارین
ممنون ، ولی سوال اصلی رو جواب ندادید
مدرک قبولی برای ترخیص از خدمت ، چیست؟؟

basketball
11-06-2011, 19:06
سلام بر دوستان و زحمت کشان این تاپیک

یک سؤال داشتم :

اگر فردی در آزمون سراسری و آزاد قبول نشه حتما" باید مشرف بشه سربازی ؟

نه تشریف نمیبرید ولی باید سرباز فراری باشید که هیچ مشکلی ندراد و فقط ممکنه هر وقت دوست داشتی بری سه ماه دفترچه میخوری

farshidshd
12-06-2011, 09:28
ممنون ، ولی سوال اصلی رو جواب ندادید
مدرک قبولی برای ترخیص از خدمت ، چیست؟؟

هر مدرکی که ثابت کنه قبول شدید
مهم نیست چی باشه

در ضمن اسمتون هم تو سنجش ثبت شده هست و پلیس +10 نیاز به مدرک خاصی نداره.

یه پرینت از جواب نهایی که از سایت میگیرین ،به همراه داشته باشین

mehrdad00
12-06-2011, 11:14
یه سوال...اگه کسی بخواد از دانشگاه سراسری بره دانشگاه ازاد...امکانش هست؟
من شنیدم اگه حداکثر 4 ترم رد شده باشه و رشته قبولی از لحاظ سطح مشابه یا بالاتر باشه این امکان وجود داره...کسی چیزی می دونه؟

farshidshd
12-06-2011, 12:43
یه سوال...اگه کسی بخواد از دانشگاه سراسری بره دانشگاه ازاد...امکانش هست؟
من شنیدم اگه حداکثر 4 ترم رد شده باشه و رشته قبولی از لحاظ سطح مشابه یا بالاتر باشه این امکان وجود داره...کسی چیزی می دونه؟

اینجا تاپیک مربوط به نظام وظیفه هست ، برای این سوال تاپیک های زیادی وجود داره
.
از سراسری به آزاد انتقالی نمیدن ولی شاید تطبیق واحد کنن

Masоud
12-06-2011, 23:01
نه تشریف نمیبرید ولی باید سرباز فراری باشید که هیچ مشکلی ندراد و فقط ممکنه هر وقت دوست داشتی بری سه ماه دفترچه میخوری
سلام

ممنون . اگه میشه توضیح کاملتر...

ترفندی چیزی نیست که بشه این برهه رو رد کرد یا چند سال به تعویق انداخت ؟ (بجز رفتن به دانشگاه)

اگر دانشگاه قبول شی و واسه چند ماه بری و بعد ولش کنی همون سال مشمول میشی یا نه ؟

Mahdi.p30
12-06-2011, 23:44
سلام

ممنون . اگه میشه توضیح کاملتر...

ترفندی چیزی نیست که بشه این برهه رو رد کرد یا چند سال به تعویق انداخت ؟ (بجز رفتن به دانشگاه)

اگر دانشگاه قبول شی و واسه چند ماه بری و بعد ولش کنی همون سال مشمول میشی یا نه ؟

شما اگر واسه چند ماه بری و بعد انصراف بدی ، باید حتما تا 4 ماه بعد از تاریخ انصراف ، دفترچه رو بفرستی و نهایتا 3 4 ماه (شایدم زودتر) بعد از فرستادن دفترچه تاریخ اعزامته

یه دور دفترچه رو کامل بخون ، شاید راهی برای دور زدن پیدا شد!!:31:

ali1834
14-06-2011, 14:46
سلام
من به علت مشکلات پزشکی که برام پیش امده می خوام انتقالی همراه با تغییر رشته به دانشگاه پیام نور بدهم دانشگاه مبدا با انتقالی ام موافقت کرده ولی من الان در ترم 6 هستم امروز که رفتم از پیام نور پرسیدم گفتند چون 3 سال از معافیت تحصیلی تو باقی مانده بعید است پیام نور موافقت کند ایا امکان قبول کردن پیام نور است یا نه(الان روزانه هستم) ؟ایا قبول می کنند از این 3 سال باقی مانده استفاده کنم و سال اخر را همزمان با خدمت تحصیل کنم ؟کلا امیدی به موافقت پیام نور است ؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](40).gif
باتشکر

farshidshd
15-06-2011, 12:48
سلام
من به علت مشکلات پزشکی که برام پیش امده می خوام انتقالی همراه با تغییر رشته به دانشگاه پیام نور بدهم دانشگاه مبدا با انتقالی ام موافقت کرده ولی من الان در ترم 6 هستم امروز که رفتم از پیام نور پرسیدم گفتند چون 3 سال از معافیت تحصیلی تو باقی مانده بعید است پیام نور موافقت کند ایا امکان قبول کردن پیام نور است یا نه(الان روزانه هستم) ؟ایا قبول می کنند از این 3 سال باقی مانده استفاده کنم و سال اخر را همزمان با خدمت تحصیل کنم ؟کلا امیدی به موافقت پیام نور است ؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
باتشکر

سلام

دانشگاه پیام نور احتمالا قبول میکنه
چون امکان تحصیل همزمان با خدمت رو قرار بود ایجاد کنه که چند تا از دوستان هم دیدم که استفاده کردن

.

Quick
16-06-2011, 20:05
سلام ببخشید می خواستم بدونم شرایط سربازی دندانپزشک چیه؟ مثل پزشکا طرح و از این چیزا دارن یا باید برن سربازی؟

iman111
18-06-2011, 13:10
سلام
من 1/4/90 اعزام بودم ولی چون داداشم سرباز بود رفتم نظام وظیفه و یکسال تمدید کردم.
امروز برگه سبزم دوباره اومد تاریخ اعزام رو زده 1/4/91 ولی در کمال تعجب دیدم که نوشته 90 روز اضافه خدمت به دلیل غیبـت!!
درصورتیکه من هیچ غیبتی ندارم و توی برگه سبز قبلیم هم هیچی ننوشته بود.حالا چیکار کنم؟

behnambazi
18-06-2011, 18:02
دوستان یه سوال فوری دارم ممنون میشم جواب بدید
یکی از فامیل های ما متولد 68هست وتا الاه پیش به صورت روزانه تموم کرده و غیبت نداشته و کنکور شرکت کرده اگه امسال هر رشته قبول بشه در هر دانشگاهی میتونه مهر سال اینده ادامه تحصیل بده و به دانشگاه بره ؟؟
و مهم این که چند سال میتونه درس بخونه

MeMri
19-06-2011, 12:26
یکی از فامیل های ما متولد 68هست وتا الاه پیش به صورت روزانه تموم کرده و غیبت نداشته و کنکور شرکت کرده اگه امسال هر رشته قبول بشه در هر دانشگاهی میتونه مهر سال اینده ادامه تحصیل بده و به دانشگاه بره ؟؟

سلام،در صورت نداشتن غیبت می تونه دانشگاه بره و تحصیلش هم مانند بقیه افراد می مونه:20:

farshidshd
19-06-2011, 12:31
سلام ببخشید می خواستم بدونم شرایط سربازی دندانپزشک چیه؟ مثل پزشکا طرح و از این چیزا دارن یا باید برن سربازی؟

طرح برای دندانپزشک ها هم هست

سلام
من 1/4/90 اعزام بودم ولی چون داداشم سرباز بود رفتم نظام وظیفه و یکسال تمدید کردم.
امروز برگه سبزم دوباره اومد تاریخ اعزام رو زده 1/4/91 ولی در کمال تعجب دیدم که نوشته 90 روز اضافه خدمت به دلیل غیبـت!!
درصورتیکه من هیچ غیبتی ندارم و توی برگه سبز قبلیم هم هیچی ننوشته بود.حالا چیکار کنم؟

باید مجددا به دفتر پلیس +10 مراجعه کنید و مشکلتون رو مطرح کنید و اونا درست کنن
برای اکثر اونایی که درخواست تمدید دادن ، غیبت زدن .

Gamexland
21-06-2011, 03:13
درود
من 4 سوال داشتم ممنون میشم به من پاسخ بدید.
1- بیماری دارم میخواستم ببینم از کجا میتونم مشاوره بگیرم که ممکنه معاف بشم یا نه؟
2- الان دارم درس میخونم دانشگاه هستم.قوانین دانشگاه را خوندم 3 ماه میشه درخواست ترک تحصیلی داد.آیا میشه چند روز بعد از درخواست ترک تحصیلی برای خدمت اقدام کرد و معاف شد و مجددا به دانشگاه برگشت؟راهی برای دور زدنش نداره؟
3- بر فرض که خدمت من 10 ماه باشه،آیا میتونم 2 ترم مرخصی از دانشگاه بگیرم و خدمت کنم برگردم؟
4- اگر انصراف بدم و برم خدمت و برگردم یا معاف پزشکی بشم اگر دوباره کنکور بدم این تعداد واحد رو که پاس کردمو برام درنظر میگیرن یا باید از اول درس بخونم؟
مرسی

toraj
21-06-2011, 11:16
سلام شرکت در آزمون مجدد دانشگاه کارشناسی ناپیوسته فقط یک بار است یا میشه برای بار دوم در همان رشته در آزمون شرکت کرد.

farshidshd
21-06-2011, 11:57
درود
من 4 سوال داشتم ممنون میشم به من پاسخ بدید.
1- بیماری دارم میخواستم ببینم از کجا میتونم مشاوره بگیرم که ممکنه معاف بشم یا نه؟
2- الان دارم درس میخونم دانشگاه هستم.قوانین دانشگاه را خوندم 3 ماه میشه درخواست ترک تحصیلی داد.آیا میشه چند روز بعد از درخواست ترک تحصیلی برای خدمت اقدام کرد و معاف شد و مجددا به دانشگاه برگشت؟راهی برای دور زدنش نداره؟
3- بر فرض که خدمت من 10 ماه باشه،آیا میتونم 2 ترم مرخصی از دانشگاه بگیرم و خدمت کنم برگردم؟
4- اگر انصراف بدم و برم خدمت و برگردم یا معاف پزشکی بشم اگر دوباره کنکور بدم این تعداد واحد رو که پاس کردمو برام درنظر میگیرن یا باید از اول درس بخونم؟
مرسی

سلام
1- اولین پست همین تاپیک رو بخونین
2-اینجوری گیر میوفتی و دردسر میشه واست
3-خیر نمیشه، یا خدمت یا دانشگاه
4- واحدهایی که نمره بالای 12 گرفتی رو درنظر میگیرن و تطبیق میدن

سلام شرکت در آزمون مجدد دانشگاه کارشناسی ناپیوسته فقط یک بار است یا میشه برای بار دوم در همان رشته در آزمون شرکت کرد.

میتونی هرچند بار که خواستی شرکت کنی البته فقب میتونی یک بار انصراف بدی و بار دیگه شرکت کنی
اگه مشکل خدمت نداری که هرچقدر دوست داشتی میتونی کنکور بدی

موفق باشید

behnambazi
21-06-2011, 12:03
اقا فرشید پست منو فکر کنم ندید ممنون میشم جواب بدید

farshidshd
21-06-2011, 12:07

اقا فرشید پست منو فکر کنم ندید ممنون میشم جواب بدید

پست اول این تاپیک رو به دقت مطالعه کنید ، در مورد افرادی که پیش دانشگاهی تموم کردن قوانین مشخص هست.

ali1834
22-06-2011, 13:31
ایا تحصیل همزمان با خدمت در دانشگاه پیام نور وجود دارد؟ایا فراگیران می توانند استفاده کنند؟
من یک مشکلی دارم که نیازمند کارت پایان خدمت هستم الانم دانشجو هستم میخوام ببینم قانون تحصیل همزمان با خدمت در پیام نور وجود دارد یا نه؟هیچکس اسفاده کرده؟چطوریه؟
خیلی ممنون:40:

farshidshd
23-06-2011, 10:49
ایا تحصیل همزمان با خدمت در دانشگاه پیام نور وجود دارد؟ایا فراگیران می توانند استفاده کنند؟
من یک مشکلی دارم که نیازمند کارت پایان خدمت هستم الانم دانشجو هستم میخوام ببینم قانون تحصیل همزمان با خدمت در پیام نور وجود دارد یا نه؟هیچکس اسفاده کرده؟چطوریه؟
خیلی ممنون:40:

قبلا که 4 نفر از دوستان استفاده کردن ، سال 88 ، ولی از بس سخت بود ، هر 4 نفر انصراف دادن .
الانم فکر کنم بشه ، باید برید دانشگاه بپرسید...

ajajoom
24-06-2011, 10:19
سلام من الان در ترم 2 کارشناسی برق دارم میخونم از یه دانشگاهه خارجی پذیرش گرفتم میخواستم بدونم آیا تو این مقطع یعنی کارشناسی مجوز خروج از کشور برا تحصیل میدن؟؟

farshidshd
24-06-2011, 11:15
سلام من الان در ترم 2 کارشناسی برق دارم میخونم از یه دانشگاهه خارجی پذیرش گرفتم میخواستم بدونم آیا تو این مقطع یعنی کارشناسی مجوز خروج از کشور برا تحصیل میدن؟؟
بله
با وثیقه گذاشتن میتونید خارج بشید

ajajoom
24-06-2011, 16:45
بله
با وثیقه گذاشتن میتونید خارج بشید
مرسی از پاسختون وثیقه ی چقدری؟؟نقد؟؟

farshidshd
25-06-2011, 09:44
مرسی از پاسختون وثیقه ی چقدری؟؟نقد؟؟

15 میلیونی بود ، حالا دقیقا نمیدونم چقدره
یه حساب به اسم خودتون باز میکنید و 15 میلیون رو واریز میکنید و اون حساب مسدود میشه تا برگردید

البته قبلا اینطوری بود . وقتی میرید برای گذر نامه همه چی رو بهتون میگن

haydar000
26-06-2011, 19:57
سلام . من متولد 2 دی 1371 هستم و امسال به صورت حضوری فارغ التحصیل پیش دانشگاهی شدم . اگر تو کنکور امسال قبول نشدم ، سال بعد می تونم تو کنکور شرکت کنم یا نه فقط یه بار می تونم شرکت کنم ؟

RezaPhoenix
26-06-2011, 20:59
سلام من متولد شهریور 71 هستم و امسال ساله دوممه که کنکور میدم میخواستم بدونم اگه اون رشته ای که تو سراسری دلم میخواست قبول نشدم و خواستم برم ازاد می تونم یه ترم برم ازاد بعد مرخصی بگیرم و کنکور سراسری
امتحان بدم و بعد انصراف بدم وبه دانشگاه سراسری برم؟ اگه میشه چطوری؟
فقط تورو خدا جوابمو بدین چون اصلا شریط روحی خوبی ندارم
ممنون

behdana
26-06-2011, 21:41
سلام . من متولد 2 دی 1371 هستم و امسال به صورت حضوری فارغ التحصیل پیش دانشگاهی شدم . اگر تو کنکور امسال قبول نشدم ، سال بعد می تونم تو کنکور شرکت کنم یا نه فقط یه بار می تونم شرکت کنم ؟

سلام
شما سال بعد (یعنی کنکور 91 ) را هم میتونید شرکت کنید. ولی باید دفترچه خدمت ارسال کنید.
انشالله همین کنکور (چند روز دیگه) رتبه ی عالی بدست بیارید.

---------- Post added at 10:41 PM ---------- Previous post was at 10:38 PM ----------

سلام من متولد شهریور 71 هستم و امسال ساله دوممه که کنکور میدم میخواستم بدونم اگه اون رشته ای که تو سراسری دلم میخواست قبول نشدم و خواستم برم ازاد می تونم یه ترم برم ازاد بعد مرخصی بگیرم و کنکور سراسری
امتحان بدم و بعد انصراف بدم وبه دانشگاه سراسری برم؟ اگه میشه چطوری؟
فقط تورو خدا جوابمو بدین چون اصلا شریط روحی خوبی ندارم
ممنون

سلام
بله چنین قانونی در نظام وظیفه وجود داره که دانشجویان حق شرکت در آزمون سراسری و تغییر رشته و دانشگاه داشته باشند.
امیدوارم همین کنکور 90 اون رشته ای که میخواهید قبول بشید.

haydar000
27-06-2011, 08:46
شما مطمئن هستید که 91 هم می تونم شرکت کنم ؟ حالا بحث این دفترچه خمت برا چی هست ؟

RezaPhoenix
27-06-2011, 09:53
سلام
شما سال بعد (یعنی کنکور 91 ) را هم میتونید شرکت کنید. ولی باید دفترچه خدمت ارسال کنید.
انشالله همین کنکور (چند روز دیگه) رتبه ی عالی بدست بیارید.

---------- Post added at 10:41 PM ---------- Previous post was at 10:38 PM ----------

سلام
بله چنین قانونی در نظام وظیفه وجود داره که دانشجویان حق شرکت در آزمون سراسری و تغییر رشته و دانشگاه داشته باشند.
امیدوارم همین کنکور 90 اون رشته ای که میخواهید قبول بشید.

ولی اگه دفتر چه کنکور 90 رو دیده باشین نوشته دانشجویان مشغول به تحصیل در دوره های غیر روزانه باید حداکثر تا پایان سال اعزام (که برای من می شه اسفند 90)انصراف بدن بعد دقیقا پایینش تو تذکرات مهم نوشته دانشجویان انصرافی که از معافیت تحصیلی استفاده می کنن باید بلافاصله بعد از انصراف خودشون به نظام وظیفه معرفی کنن و بعد برن خدمت و وقتی خدمتشون تموم شد می تونن تو کنکور سراسری بعد شرکت کنن

من که واقعا گیج شدم

میشه منو بیشتر راهنمایی کنین که من چه جوری می تونم بدونه رفتن به خدمت از طریق انصراف دانشگاه ازاد یک بار دیگه کنکور بدم؟

بازم ممنون

p30pro
27-06-2011, 16:09
ولی اگه دفتر چه کنکور 90 رو دیده باشین نوشته دانشجویان مشغول به تحصیل در دوره های غیر روزانه باید حداکثر تا پایان سال اعزام (که برای من می شه اسفند 90)انصراف بدن بعد دقیقا پایینش تو تذکرات مهم نوشته دانشجویان انصرافی که از معافیت تحصیلی استفاده می کنن باید بلافاصله بعد از انصراف خودشون به نظام وظیفه معرفی کنن و بعد برن خدمت و وقتی خدمتشون تموم شد می تونن تو کنکور سراسری بعد شرکت کنن

من که واقعا گیج شدم

میشه منو بیشتر راهنمایی کنین که من چه جوری می تونم بدونه رفتن به خدمت از طریق انصراف دانشگاه ازاد یک بار دیگه کنکور بدم؟

بازم ممنون

دقیقا منم مشکب ایشون رو دارم تو دفترچه تناقض گویی کردند ! :41:

haydar000
27-06-2011, 19:43
جواب ما رو کسی نمی ده ؟

RezaPhoenix
27-06-2011, 20:21

من که واقعا گیج شدم

بازم ممنون
و جوابه منم همینطور؟:20:

behdana
27-06-2011, 23:35
شما مطمئن هستید که 91 هم می تونم شرکت کنم ؟ حالا بحث این دفترچه خمت برا چی هست ؟

جواب ما رو کسی نمی ده ؟
سلام
شما متولد نیمه دوم 71 هستید. مانعی برای شرکت در کنکور 91 ندارید.
تا به حال روال به این صورت بوده که متولدین نیمه دوم سال که میخوان پشت کنکور بمونن باید دفترچه خدمت ارسال کنن.

من که واقعا گیج شدم

بازم ممنون
دقیقا منم مشکب ایشون رو دارم تو دفترچه تناقض گویی کردند !
و جوابه منم همینطور؟در مواردی که به نظام وظیفه مربوط هست حرف سازمان سنجش قابل اعتماد و موثق نیست. به قوانین سازمان نظام وظیفه توجه کنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدموفق باشید

p30pro
27-06-2011, 23:44
فوقش می ذیم سربازی دیگه نه ؟ :31:

jamshidjap
28-06-2011, 09:45
با سلام

بنده در سال 87 از مقطع کارشناسی فارغ التحصیل شدم .... زمانیکه مشغول به خدمت بودم به همراه نامه اشتغال به خدمت به دانشگاه رفتم و اصل مدرک کارشناسی رو گرفتم ....

حالا که خدمتم تموم شده آیا با کارت پایان خدمت باید بازم برم دانشگاه و دانشنامه رو بگیرم ؟ ! ..... باید اصل مدرک کارشناسی رو پس بدم ؟

---------- Post added at 09:45 AM ---------- Previous post was at 09:45 AM ----------

با سلام

بنده در سال 87 از مقطع کارشناسی فارغ التحصیل شدم .... زمانیکه مشغول به خدمت بودم به همراه نامه اشتغال به خدمت به دانشگاه رفتم و اصل مدرک کارشناسی رو گرفتم ....

حالا که خدمتم تموم شده آیا با کارت پایان خدمت باید بازم برم دانشگاه و دانشنامه رو بگیرم ؟ ! ..... باید اصل مدرک کارشناسی رو پس بدم ؟

farshidshd
28-06-2011, 10:47
با سلام

سلام
نه دیگه لازم نیست
البته اگه بخوای دانشنامه رو بگیری باید با کارت پایان خدمت بری ، اون مدرک موقت هم که بهت دادن باید برگردونی

Life24
28-06-2011, 10:58
معافيت تحصيلي ادامه تحصيل مشمولين در مقاطع تحصيلي ديپلم و پيش‌دانشگاهي
حداكثر سقف مجاز تحصيل مشمولين براي اخذ ديپلم 22 سال و مقطع پيش‌دانشگاهي 24 سالگي به شرط پيوستگي و تحصيل حضوري مي‌باشد.تحصيل داوطلبين آزاد در شمول معافيت قرار نمي‌گيرد.
مشمولان مقيم خارج از كشور كه قبل از فروردين ماه سالي كه طي آن به 18سالگي مي‌رسند از كشور خارج شده باشند با هماهنگي نمايندگي جمهوري اسلامي و مركز مدارس ايرانيان خارج از كشور مي‌توانند از معافيت تحصيلي استفاده نمايند.
-

چگونگي ادامه تحصيل در مقاطع دانشگاهي
مشمولين فاقد غيبت درصورت قبولي در آزمون ورودي يكي از دانشگاه‌ها مشروط برآنكه دانشجوي اخراجي و انصرافي نباشند مي‌توانند از معافيت تحصيلي استفاده نمايند.
شرايط بازگشت به تحصيل دانشجويان اخراجي و يا انصرافي
مشمولان اخراجي و يا انصرافي از دانشگاه‌ها حداكثر بمدت 6ماه پس از تاريخ انصراف و يا اخراج با ارائه نامه موافقت كميسيون مواردخاص دانشگاه مي‌توانند به معاونت وظيفه عمومي استان محل دانشگاه مراجعه نموده تا درخصوص بازگشت به تحصيل آنها تصميم‌گيري شود.

سقف مجاز سنوات تحصيلي مقاطع دانشگاهي
- با توجه به مقررات وزارت علوم حداكثر سنوات مجاز براي مقطع كارداني 3 سال
- مقطع كارشناسي ناپيوسته 3 سال
- مقطع كارشناسي ارشد ناپيوسته 3 سال

- مقطع دكتري ناپيوسته 5 سال
- مقطع كارشناسي پيوسته 6 سال
- مقطع كارشناسي ارشد پيوسته 8 سال
- مقطع دكتري پزشكي پيوسته 8 سال مي‌باشد.
در صورت به پايان نرسيدن تحصيل در مدت تعيين شده، در صورت تصويب كميسيون موارد خاص دانشگاه و درخواست دانشگاه و به شرط امكان فراغت از تحصيل دانشجو در مدت در خواست شده، سنوات تحصيلي براي تمامي مقاطع تا 2 نيمسال و اين مدت براي دانشجويان دكتري حرفه اي تا 4 نيمسال قابل افزايش خواهد بود.

چگونگي شرايط شركت مجدد در آزمون

الف - بيش از 2 ترم از سنوات تحصيل مقاطع كارداني، كارشناسي، كارشناسي ارشد ناپيوسته و بيش از 4 ترم از سنوات تحصيل در مقاطع كارشناسي و كارشناسي ارشد پيوسته و دكتري پيوسته و ناپيوسته نگذشته باشد.

ب- مشمول در مقطع همطراز يا بالاتر پذيرفته شده باشد.

پ- تحصيل همزمان در دو رشته تحصيلي يا دو دانشگاه به شرط موافقت وزارت علوم، بهداشت يا دانشگاه آزاد اسلامي و اتمام تحصيل در سنوات مجاز از تاريخ شروع به تحصيل در دانشگاه اول از نظر سازمان وظيفه عمومي بلامانع خواهد بود.
در هر حال مدت تحصيل در مقطع يا رشته قبلي از حداكثر سقف مجاز كسر مي‌گردد.

نكاتي درخصوص معافيت تحصيلي

- مشمولان فارغ التحصيل مقاطع مختلف دانشگاهي چنانچه در مهلت 6ماهه پس از فراغت از تحصيل موفق به قبولي در مقاطع بالاتر گردند مجاز به ادامه تحصيل ميباشند.

- حداكثر مدت زمان معرفي مشمول براي رسيدگي به وضعيت مشموليت خود پس از انصراف اخراج و يا ترك تحصيل از دانشگاه 4 ماه مي‌باشد.

- دانشجوياني كه مدت تحصيل آنان بيش از سقف سنوات تحصيلي مجاز شده باشد وارد غيبت شده از امتياز معافيت كفالت، ادامه تحصيل و خروج از كشور محروم خواهند شد.

RezaPhoenix
28-06-2011, 20:47
معافيت تحصيلي ادامه تحصيل مشمولين در مقاطع تحصيلي ديپلم و پيش‌دانشگاهي
حداكثر سقف مجاز تحصيل مشمولين براي اخذ ديپلم 22 سال و مقطع پيش‌دانشگاهي 24 سالگي به شرط پيوستگي و تحصيل حضوري مي‌باشد.تحصيل داوطلبين آزاد در شمول معافيت قرار نمي‌گيرد.
مشمولان مقيم خارج از كشور كه قبل از فروردين ماه سالي كه طي آن به 18سالگي مي‌رسند از كشور خارج شده باشند با هماهنگي نمايندگي جمهوري اسلامي و مركز مدارس ايرانيان خارج از كشور مي‌توانند از معافيت تحصيلي استفاده نمايند.
-

چگونگي ادامه تحصيل در مقاطع دانشگاهي
مشمولين فاقد غيبت درصورت قبولي در آزمون ورودي يكي از دانشگاه‌ها مشروط برآنكه دانشجوي اخراجي و انصرافي نباشند مي‌توانند از معافيت تحصيلي استفاده نمايند.
شرايط بازگشت به تحصيل دانشجويان اخراجي و يا انصرافي
مشمولان اخراجي و يا انصرافي از دانشگاه‌ها حداكثر بمدت 6ماه پس از تاريخ انصراف و يا اخراج با ارائه نامه موافقت كميسيون مواردخاص دانشگاه مي‌توانند به معاونت وظيفه عمومي استان محل دانشگاه مراجعه نموده تا درخصوص بازگشت به تحصيل آنها تصميم‌گيري شود.

سقف مجاز سنوات تحصيلي مقاطع دانشگاهي
- با توجه به مقررات وزارت علوم حداكثر سنوات مجاز براي مقطع كارداني 3 سال
- مقطع كارشناسي ناپيوسته 3 سال
- مقطع كارشناسي ارشد ناپيوسته 3 سال

- مقطع دكتري ناپيوسته 5 سال
- مقطع كارشناسي پيوسته 6 سال
- مقطع كارشناسي ارشد پيوسته 8 سال
- مقطع دكتري پزشكي پيوسته 8 سال مي‌باشد.
در صورت به پايان نرسيدن تحصيل در مدت تعيين شده، در صورت تصويب كميسيون موارد خاص دانشگاه و درخواست دانشگاه و به شرط امكان فراغت از تحصيل دانشجو در مدت در خواست شده، سنوات تحصيلي براي تمامي مقاطع تا 2 نيمسال و اين مدت براي دانشجويان دكتري حرفه اي تا 4 نيمسال قابل افزايش خواهد بود.

چگونگي شرايط شركت مجدد در آزمون

الف - بيش از 2 ترم از سنوات تحصيل مقاطع كارداني، كارشناسي، كارشناسي ارشد ناپيوسته و بيش از 4 ترم از سنوات تحصيل در مقاطع كارشناسي و كارشناسي ارشد پيوسته و دكتري پيوسته و ناپيوسته نگذشته باشد.

ب- مشمول در مقطع همطراز يا بالاتر پذيرفته شده باشد.

پ- تحصيل همزمان در دو رشته تحصيلي يا دو دانشگاه به شرط موافقت وزارت علوم، بهداشت يا دانشگاه آزاد اسلامي و اتمام تحصيل در سنوات مجاز از تاريخ شروع به تحصيل در دانشگاه اول از نظر سازمان وظيفه عمومي بلامانع خواهد بود.
در هر حال مدت تحصيل در مقطع يا رشته قبلي از حداكثر سقف مجاز كسر مي‌گردد.

نكاتي درخصوص معافيت تحصيلي

- مشمولان فارغ التحصيل مقاطع مختلف دانشگاهي چنانچه در مهلت 6ماهه پس از فراغت از تحصيل موفق به قبولي در مقاطع بالاتر گردند مجاز به ادامه تحصيل ميباشند.

- حداكثر مدت زمان معرفي مشمول براي رسيدگي به وضعيت مشموليت خود پس از انصراف اخراج و يا ترك تحصيل از دانشگاه 4 ماه مي‌باشد.

- دانشجوياني كه مدت تحصيل آنان بيش از سقف سنوات تحصيلي مجاز شده باشد وارد غيبت شده از امتياز معافيت كفالت، ادامه تحصيل و خروج از كشور محروم خواهند شد.

پس با این توضیحات شما و با توجه به مطالب درج شده در دفترچه کنکور 90 من باید نهایتا تا اسفند 90 که ساله اعزاممه(ت.ت:شهریور 71) از دانشگاه غیر روزانه انصراف بدمم بعد برم دوباره کنکور سراسری بدم بعدش تیر 91 که میشه چهار ماه بعد از انصرافم مدارکم بفرستم و توی مرداد 91 که نتایج کنکور 91 رو دادن برم پلیس+10 بگم دانشگاه قبول شدم تا از خدمت ترخیص بشمو برم ادامه تحصیل بدم
درسته؟
اگه جاییش اشتباه داره لطفا منو راهنمایی کنین
با تشکر از اطلاعاتتون

Amir M.ohAma.D
29-06-2011, 16:53
سلام
پسر عمویه من نیمه اول71 که امسال ساله 2 که کنکور میده
اگه امسال قبول نشه دیگه هیچ راهی نیست کنکور 91 هم شرکت کنه؟

نادر1368
29-06-2011, 20:50
سوالی در رابطه با این بند داشتم که بر فرض اگر فارغ التحصیلی فرد شهریور باشد بازه زمانی تا اسفند خواهد بود ولی مثلا اگر کسی در ازمون سراسری ثبت نام کرد و امتحان ان هم که تیر است باز مشمول این قانون خواهد شد؟
سوال دیگر در طی این 6 ماه حتما بایستی دفترچه ارسال شود(اماده به خدمت)اگر اواخر این مهلت ارسال شود که ایرادی ندارد؟
سپاسگزارم:11:

farshidshd
30-06-2011, 16:05
سوالی در رابطه با این بند داشتم که بر فرض اگر فارغ التحصیلی فرد شهریور باشد بازه زمانی تا اسفند خواهد بود ولی مثلا اگر کسی در ازمون سراسری ثبت نام کرد و امتحان ان هم که تیر است باز مشمول این قانون خواهد شد؟
سوال دیگر در طی این 6 ماه حتما بایستی دفترچه ارسال شود(اماده به خدمت)اگر اواخر این مهلت ارسال شود که ایرادی ندارد؟
سپاسگزارم:11:

باید قبل از اینکه 6 ماه تموم بشه دفترچه رو بفرستید.فرقی نمیکنه اواخرش باشه یا اوایلش یا اینکه کنکور ثبت نام کرده باشه یا نه .

RezaPhoenix
30-06-2011, 17:22
پس با این توضیحات شما و با توجه به مطالب درج شده در دفترچه کنکور 90 من باید نهایتا تا اسفند 90 که ساله اعزاممه(ت.ت:شهریور 71) از دانشگاه غیر روزانه انصراف بدمم بعد برم دوباره کنکور سراسری بدم بعدش تیر 91 که میشه چهار ماه بعد از انصرافم مدارکم بفرستم و توی مرداد 91 که نتایج کنکور 91 رو دادن برم پلیس+10 بگم دانشگاه قبول شدم تا از خدمت ترخیص بشمو برم ادامه تحصیل بدم
درسته؟
اگه جاییش اشتباه داره لطفا منو راهنمایی کنین
با تشکر از اطلاعاتتون
ببخشید میشه یکی جوابه سوالمو بده ممنون میشم

نادر1368
30-06-2011, 20:36
باید قبل از اینکه 6 ماه تموم بشه دفترچه رو بفرستید.فرقی نمیکنه اواخرش باشه یا اوایلش یا اینکه کنکور ثبت نام کرده باشه یا نه .
متوجه شدم منظورم این بود که در خارج از محدوده اون 6 ماه میشه در کنکور شرکت کرد؟یا فقط و فقط در همان 6 ماه باید ثبت نام و شرکت کنیم؟یا قبل از موعد اعزام میتوانیم شرکت کنیم و در صورت قبولی باز هم معافیت تحصیلی صادر میشه؟

farshidshd
01-07-2011, 14:35
ببخشید میشه یکی جوابه سوالمو بده ممنون میشم

دقیقا درست فرمودین

متوجه شدم منظورم این بود که در خارج از محدوده اون 6 ماه میشه در کنکور شرکت کرد؟یا فقط و فقط در همان 6 ماه باید ثبت نام و شرکت کنیم؟یا قبل از موعد اعزام میتوانیم شرکت کنیم و در صورت قبولی باز هم معافیت تحصیلی صادر میشه؟

فرجه ی بعد از فارغ التحصیلیتون اگه بیشتر از 6 ماه بشه و دانشگاهی ثیت نام نکنین ، غیبت میخورین

یعنی اول باید قبل از اینکه 6 ماه تموم بشه دفترچه ی خدمت رو بفرستید
بعد ، اگه خواستین میتونید بعد از اون 6 ماه هم کنکور بدید حتی در دوران خدمت هم میتونید کنکور بدید و در صورت قبولی ، از خدمت ترخیص میشین و معافیت تحصیلی براتون صادر میشه

موفق باشید

Iranian boy10
01-07-2011, 16:48
سلام! من دارم ترم 1 دانشگاه علمي كاربردي در رشته عمران -آب فاضلاب [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اصفهان رو تموم ميكنم (كارداني )
ميخوام انصراف بدم بعد دوباره كنكور كارداني علمي كاربردي ترمي بدم و از تهران رشته عمران امور پيمانها اگه خدا بخواد قبول بشم و اونجا ادامه تحصيل بدم ! خونمون تهرانه ! خيلي خرجم بالاس ! همچنين گرايش رشتمم به درد بخور نيست و تو هيچ شهري بجز اصفهان نيست كه مهمان بگيرم ! نظرتون چيه ؟
چند تا سوال : 1- درس هاي عمومي رو كه پاس كردم بايد چند باشم تا تطبيق بزنن ؟ (دانشگاه علمي كاربردي)
2- از نظر نظام وظيفه بايد چيكار كنم ؟ بايد وقتي انصراف دادم دفترچه رو بفرستم ؟ نميخوام غيبت بخورم ! و وقتي قبول شدم ترخيص ميشم ؟ ترم بعديم مهر شروع ميشه ، اگه ماه مهر دفترچه رو بفرستم بايد كي برم خدمت ؟ دفترچه كارداني علمي كاربردي ترمي آبان ميياد و نتايج بهمن ميياد ! تا بهمن خدمت ميرم من اگه ترم 2 رو انصراف بدم؟
لطفاً توضيح بديد كامل ! ممنون ميشم
منتظرم جواب بديد خيلي ممنون [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

kamran987456
01-07-2011, 21:43
من امسال کنکور دادم
می خوام ببینم که سال بعد یا سال بعد از اون هم میتونم کنکور بدم ؟
متولد سال 72 هستم ماه ابان
لطفا زود جواب بدین
مسئله مرگ و زندگی هست :41::41:

peidayepenhan
02-07-2011, 10:15
من امسال کنکور دادم
می خوام ببینم که سال بعد یا سال بعد از اون هم میتونم کنکور بدم ؟
متولد سال 72 هستم ماه ابان
لطفا زود جواب بدین
مسئله مرگ و زندگی هست :41::41:

فقط همین یه سال رو میتونی بمونی

kamran987456
02-07-2011, 13:51
فقط همین یه سال رو میتونی بمونی
واقعا؟
پس یعنی نیمه دوم های سال 71 با نیمه دوم سال 72 یکی میشه ؟
چون اونها هم میتونن یک سال بمونن

peidayepenhan
02-07-2011, 21:50
واقعا؟
پس یعنی نیمه دوم های سال 71 با نیمه دوم سال 72 یکی میشه ؟
چون اونها هم میتونن یک سال بمونن

نیمه دوم های 71 ونیمه اول های 72 هر دوتاشون در صورتی که پیش دانشگاهی رو گذرونده باشن فقط میتونن یه سال بمونن، با این تفاوت که نیمه دومی های 71 باید دفترچه اعزام به خدمت رو بفرستند ولی نیمه اولی های 72 لازم نیست این کار بکنند. ولی اگه شما رشتتون فنی باشه، درست نمیدونم چند سال میتونین بمونین. موفق و موید باشید

peidayepenhan
02-07-2011, 22:05
سلام، یه سوال از دوستانی که با مقررات نظام وظیفه آشنایی دارند دارم و اونم اینه که منی که متولد نیمه دوم 70 هستم و تاریخ اعزامم برج 10 همین امساله، اگر امسال دانشگاه پیام نور برم و معافیت تحصیلی بخورم و سال بعد روزانه قبول بشم، آیا میتونم در اون رشته هم درس بخونم؟ ممنون از جوابتون

farshidshd
03-07-2011, 11:24
سلام، یه سوال از دوستانی که با مقررات نظام وظیفه آشنایی دارند دارم و اونم اینه که منی که متولد نیمه دوم 70 هستم و تاریخ اعزامم برج 10 همین امساله، اگر امسال دانشگاه پیام نور برم و معافیت تحصیلی بخورم و سال بعد روزانه قبول بشم، آیا میتونم در اون رشته هم درس بخونم؟ ممنون از جوابتون

سلام
اگه روزانه قبول بشید ، باید از پیام نور انصراف بدید

peidayepenhan
03-07-2011, 14:45
مگه امکان تحصیل همزمان در دانشگاه پیام نور و روزانه وجود نداره ؟

mahdi 1371
03-07-2011, 17:36
نیمه دوم های 71 ونیمه اول های 72 هر دوتاشون در صورتی که پیش دانشگاهی رو گذرونده باشن فقط میتونن یه سال بمونن، با این تفاوت که نیمه دومی های 71 باید دفترچه اعزام به خدمت رو بفرستند

سلام
من متولد بهمن 71 هستم .میخواستم ببینم چه موقع باید دفترچه پست کنم.متشکر میشم جواب بدید.:20:

peidayepenhan
03-07-2011, 23:14
سلام
من متولد بهمن 71 هستم .میخواستم ببینم چه موقع باید دفترچه پست کنم.متشکر میشم جواب بدید.:20:

فکر نکنم فرقی بکنه کی بفرستی. من خودم که شرایط شما رو داشتم مهر ماه فرستادم

xmixx
06-07-2011, 13:26
سلام

من قراره از مهر سرباز معلم شم، می خواستم بپرسم راهی هست در طول این 2 سال سرباز معلمی ادامه تحصیل هم بدم؟ حالا توو هر دانشگاهی

دوستان لطفا همه کمک کنید برام موضوع مهمیه

hamid_diablo
06-07-2011, 16:31
سلام دوستان
من پدرم 18 ماه کسری میتونه برام بگیره اما مثل اینکه قانون عوض شده و حداکثر 9 ماه کسری میدن.پس اون 9 ماه دیگه چی میشه؟

eshghe abi
07-07-2011, 09:34
آقا سلام يه سوال.اينا از سايت نظام وظيفه هست:

سال احضار= سال تولد + 18
سال اعزام= سال تولد + 19

6. مشمولان متولد نيمه دوم سال كه در سال اعزام قانوني خود قرار داشته باشند و مدرك تحصيلي ديپلم فني‌و‌حرفه‌اي يا كارودانش و يا پيش‌دانشگاهي را بصورت حضوري دريافت كرده باشند (به عنوان مثال مشمولان متولد نيمه دوم سال 1371 كه سال اعزام قانوني آنها 1390 مي‌باشد). موعد اعزام اين دسته از مشمولان تا مهر ماه سال بعد از سال اعزام قاوني مشمول به تاخير خواهد افتاد تا امكان شركت مجدد در آزمون دانشگاه‌ها براي آنها فراهم شود.

3. مشمولان فارغ‌التحصيل ديپلم كه مدرك خود را حداكثر تا پايان 22 سالگي و مشمولان فارغ‌التحصيل پيش‌دانشگاهي كه مدرك خود را حداكثر تا پايان 24 سالگي بصورت پيوسته و حضوري و با داشتن معافيت تحصيلي اخذ كرده باشند، آخرين مهلت تعيين وضعيت مشموليت آنها به اين شرح مي‌باشد:
· فارغ‌التحصيلان آذر يا دي متولد هر فصل از سال، حداكثر تا 18 مهرماه سال بعد از اخذ ديپلم يا سال اعزام.
من متولد شهريور 72 (سه ماهه دوم 72 ) و فارغ التحصيل خرداد 90 هستم.
سراسري نميخوام برم يعني رشته دلخواه قبول نميشم و آزاد هم شركت نميكنم.پس مرخصي دانشگاه هيچي.
ميخوام ببينم ميتونم بدون اين كه در طول سال برم خدمت كنكور بدم سال بعد (نه اينكه برم خدمت بعد كنكور بدم بعد اگه قبول شدم خدمتو ادامه ندم برم دانشگاه)
اين طور كه فهميدم بايد تا شهريور امسال دفترچمو بگيرم و ثبت نام كنم تا نظام وظيفه تاريخ اعزامو معين كنه سال اعزام هم 91 هست.اما معلوم نيس قبل كنكور يا بعدش...
يعني ممكنه من مجبور شم سال ديگه اول برم سربازي چند ماهي ، بعد كنكور بدم؟
با اطمينان قانون معيني هست در اين مورد كه بيفته بعد كنكور و اعلام نتايج (توجه كنيد سال ديگه سال دوم كنكورمه) ؟
هيچي از اين قوانين سر در نياوردم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
===
بعد آيا ميشه رفت سراسري شبانه بعد مرخصي گرفت سال بعد كنكور داد؟

peidayepenhan
07-07-2011, 10:31

هيچي از اين قوانين سر در نياوردم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
===

سلام، نه بابا!! شما با توجه به اینکه نیمه اول 72 هستین هیچ مشکل نظام وظیفه ندارید و میتونین یه سال بمونین و لازم به ارسال دفترچه هم ندارین
نظام وظیفه فقط میگه اونایی که نیمه دوم 71 هستن باید دفترچه رو بفرستند که در این صورت باز هم تاریخ اعزامشون بعد کنکور 91 می افته

PNC
07-07-2011, 19:48
سلام
بچه ها یه سوال تکراری ولی به هر حال شرمنده
اگر کسی بهمن ماه یعنی بعد از نیم سال اول فارغ بشه و مدرکه کاردانی رو بگیره تا چند وقت می تونه دفترچش رو پست نکنه ؟آیا می تونه در کنکور سال بعد کاردانی به کارشناسی شرکت کنه ؟چون کنکورش مرداد هست.آزاد چطور ؟ اون شهریور هستش
farshidshd
08-07-2011, 20:18
سلام
بچه ها یه سوال تکراری ولی به هر حال شرمنده
اگر کسی بهمن ماه یعنی بعد از نیم سال اول فارغ بشه و مدرکه کاردانی رو بگیره تا چند وقت می تونه دفترچش رو پست نکنه ؟آیا می تونه در کنکور سال بعد کاردانی به کارشناسی شرکت کنه ؟چون کنکورش مرداد هست.آزاد چطور ؟ اون شهریور هستش

سلام

بیش از هزاران بار در همین تاپیک ذکر شده
.

فقط 6 ماه بعد از فارغ التحصیلی مهلت دارید.

از 6 ماه بیشتر بشه ، غیبت میخورید و نمیتونید برید دانشگاه
باید قبل از 6 ماه اقدام کنید و بعدش میتونید کنکور شرکت کنید و در صورت قبولی برید دانشگاه

lmohsen
09-07-2011, 02:49
دوستان سلام
ممنون میشم راهنمایی کنید.
یکی از دوستان من دانشجوی ترم 1 ازاد هستش یعنی ورودی بهمن 89 درسش هم خوبه
با توجه به اینکه علاقه ای به رشتش نداره میخواد برای کنکور سراسری سال 91 بخونه حالا اگه کنکور 91 سراسری قبول بشه خوب باید از ازاد انصراف بده تا بتونه رشته ی مورد نظرش رو بخونه با انصراف از ازاد باید دفترچه ی اعزام بگیره درسته؟
راهی هست که اگر قبول شد بره سراسری بخونه و سربازی نره؟

AB
09-07-2011, 10:25
دوستان سلام
با توجه به اینکه علاقه ای به رشتش نداره میخواد برای کنکور سراسری سال 91 بخونه حالا اگه کنکور 91 سراسری قبول بشه خوب باید از ازاد انصراف بده تا بتونه رشته ی مورد نظرش رو بخونه با انصراف از ازاد باید دفترچه ی اعزام بگیره درسته؟

تا جایی که میدونم اگه قبل از سپری شدن ۴ ترم انصراف بده میتونه بدون رفتن به سربازی ادامه بده.

تا سال دیگه هم اگه بخونه میشه ۳ ترم.

من خودم هم یه سوال دارم.از این قانون چند بار میشه استفاده کرد؟یعنی میشه یکی دو ترم تو یه رشته بخونه و دو ترم تو یه رشته دیگه؟(جمعا ۴ ترم بشه.)

farshidshd
09-07-2011, 10:27
دوستان سلام

سلام

بعد از انصراف 4 ماه مهلت داره تا در دانشگاه جدید ثبت نام کنه
اگه بیشتر بشه غیبت میخوره .

البته اگر اولین بار باشه که انصراف میده
فقط یک بار میشه انصراف داد ، چه یک ترم خونده باشی چه 4 ترم

بار دوم باید بره خدمت

alavi71
09-07-2011, 11:40

سراسري نميخوام برم يعني رشته دلخواه قبول نميشم و آزاد هم شركت نميكنم.پس مرخصي دانشگاه هيچي.
ميخوام ببينم ميتونم بدون اين كه در طول سال برم خدمت كنكور بدم سال بعد (نه اينكه برم خدمت بعد كنكور بدم بعد اگه قبول شدم خدمتو ادامه ندم برم دانشگاه)
اين طور كه فهميدم بايد تا شهريور امسال دفترچمو بگيرم و ثبت نام كنم تا نظام وظيفه تاريخ اعزامو معين كنه سال اعزام هم 91 هست.اما معلوم نيس قبل كنكور يا بعدش...
با اطمينان قانون معيني هست در اين مورد كه بيفته بعد كنكور و اعلام نتايج (توجه كنيد سال ديگه سال دوم كنكورمه) ؟
===

شما میتونید بریید دانشگاه پیام نور یا شبانه بعد یک ترم مرخصی بگیرید و برای سال اتی بخونید که مشمول نشید

lmohsen
09-07-2011, 19:44
سلام

بعد از انصراف 4 ماه مهلت داره تا در دانشگاه جدید ثبت نام کنه
اگه بیشتر بشه غیبت میخوره .

البته اگر اولین بار باشه که انصراف میده
فقط یک بار میشه انصراف داد ، چه یک ترم خونده باشی چه 4 ترم

بار دوم باید بره خدمت
سلام
ممنونم از راهنمایی
یعنی دفترچه ی سراسری رو بگیره کنکور بده اگه قبول شد همون موقع هم میشه انصراف داد و رفت سراسری ثبت نام کرد؟
اولین بار هستش که میخواد انصراف بده.

MOHAMMAD2010
10-07-2011, 11:54
بچه ها این قانونی که فقط یه بار میشه از دانشگاه انصراف بدیم و اگه بخوایم دوباره انصراف بدیم مشمول میشیم رو کجا نوشته ؟ ( چون من سایت پلیس رو نگاه میکردم درباره دو بار انصراف چیزی نگفته بود )

arash66_2m
10-07-2011, 12:06
سلام دوستان /.
من 2-3 روز پیش رفته بودم کمیسیون برای تعیین و تکلیف معافی اینا !
که وقتی رفتم دکتر یه نامه به من داد که برو پیش این دکتر و جوابش رو بیارش به نظام وظیفه ! ( دکتر کمیسیون تو کمیسیون )
منم امروز رفتم و نامه هم اوکی شد فردا میبرم به نظام وظیفه تحویل میدم نامه رو ...
ولی من که آروم و قرار ندارم که ! نامه رو باز کردم دقیقا اینو نوشته :

هر دو پرده گوش سالم است براساس دو نوبت ادیومتری و ABR کاهش شنوایی عصبی دو طرفه به میزان 55 در فرکانس های چهار گانه را دارد.
این پرده گوش سالم است دلیلی نشه که معاف نکنند ؟

+ و دکترهایی که قبلا تو بیمارستان معرفی کرده بودند واسه ABR و ... جواب هاشون اینه :
ABR راست 70 و چپ 80 دسی بل
تست شنوایی سنجی معمولی هم 50 -- 55

این اولی که امروز رفتم و بعد از کمیسیون بد به نظر من واجب تره ! چون اگه جواب معلوم بود که دیگه دکتر معرفی نمی کردن دوباره به نظرم !!!
دوستان منتظر جواب هاتون هستم

farshidshd
10-07-2011, 12:24
سلام دوستان /.
من 2-3 روز پیش رفته بودم کمیسیون برای تعیین و تکلیف معافی اینا !
که وقتی رفتم دکتر یه نامه به من داد که برو پیش این دکتر و جوابش رو بیارش به نظام وظیفه ! ( دکتر کمیسیون تو کمیسیون )
منم امروز رفتم و نامه هم اوکی شد فردا میبرم به نظام وظیفه تحویل میدم نامه رو ...
ولی من که آروم و قرار ندارم که ! نامه رو باز کردم دقیقا اینو نوشته :

هر دو پرده گوش سالم است براساس دو نوبت ادیومتری و ABR کاهش شنوایی عصبی دو طرفه به میزان 55 در فرکانس های چهار گانه را دارد.
این پرده گوش سالم است دلیلی نشه که معاف نکنند ؟

+ و دکترهایی که قبلا تو بیمارستان معرفی کرده بودند واسه ABR و ... جواب هاشون اینه :
ABR راست 70 و چپ 80 دسی بل
تست شنوایی سنجی معمولی هم 50 -- 55

این اولی که امروز رفتم و بعد از کمیسیون بد به نظر من واجب تره ! چون اگه جواب معلوم بود که دیگه دکتر معرفی نمی کردن دوباره به نظرم !!!
دوستان منتظر جواب هاتون هستم

در صفحه ی اول همین تاپیک بخش چهاردهم: بيماريهاي گوش و حلق و بيني در این مورد توضیح داده شده ، بخونین متوجه میشین

.

eshghe abi
10-07-2011, 14:40
شما میتونید بریید دانشگاه پیام نور یا شبانه بعد یک ترم مرخصی بگیرید و برای سال اتی بخونید که مشمول نشید
ئه...ولي اون دوستمون كه گفتن:

سلام، نه بابا!! شما با توجه به اینکه نیمه اول 72 هستین هیچ مشکل نظام وظیفه ندارید و میتونین یه سال بمونین و لازم به ارسال دفترچه هم ندارین
نظام وظیفه فقط میگه اونایی که نیمه دوم 71 هستن باید دفترچه رو بفرستند که در این صورت باز هم تاریخ اعزامشون بعد کنکور 91 می افته
يعني نيازي به اين كارا نيست كه :31:
فرشيد جان به دادمان برس دچار دوگانگي ارزشي شديم :31:
با توجه به اين پستم:

با اطمينان قانون معيني هست در اين مورد كه بيفته بعد كنكور و اعلام نتايج (توجه كنيد سال ديگه سال دوم كنكورمه) ؟الان سه تا سوال:
- دقيقا اوضاع سربازي امسالم چيه؟(متولد شهريور 72 (سه ماهه دوم 72 ) و فارغ التحصيل خرداد 90) چه كارهايي بايد بكنم؟تا كي وقت دارم؟(علاوه بر امسال لطفا سال بعد هم بگيد...يعني اگه مثلا سال بعد هم نرم دانشگاه تا كي وقت هست ) و كي اعزام ميشم؟
- آيا براي شركت در كنكور 91 (سال دوم شركت ميشه) لازمه قبلش تو اين فاصله يعني از الان تا سال ديگه دفترچه بفرستم يا نه بدون مراجعه به هيچ جايي و انجام هيچ كاري همين جوري برم كنكورمو بدم و ورود به دانشگاه؟:31: و اگر كاري لازمه تا كي وقت دارم؟
- با مرخصي از دانشگاه شبانه (دولتي) هم ميشه انصراف داد بعد كنكور و سربازي نرفتن يا فقط تو دانشگاه آزاد (غيردولتي) ميشه اين كارو كرد؟

ممنون[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

arash66_2m
10-07-2011, 16:10
در صفحه ی اول همین تاپیک بخش چهاردهم: بيماريهاي گوش و حلق و بيني در این مورد توضیح داده شده ، بخونین متوجه میشین
.

مرسی /.
آره اون رو دیدم .
یعنی رسما من معاف میشم یا نه ؟ یه درد و دلی بکنید .
ممنون /.:31:

graphmax
10-07-2011, 18:25
سلام
من فردا ساعت 3 اعزامم به بیرجند.
امسال کنکور دادم که خدا رو شکر خوب بود .
من فقط میخوام 2 ماه آموزشیمو برم ولی شانسه من انتخاب رشته کنکور افتاده وسط 2 ماه آموزشیه من .
حالا سوالم اینه که به من مرخصی میدن که چند ساعتیو بیام بیرون از پادگان و انتخاب رشته کنم ؟
و اینکه اونجا میذارن خودکارو کاغذ در بیاریم ؟
البته میخواستم بپیچونم که یکی از دوستان گفت غیبت میخوری و دانشگاهت رو هواست . این درسته ؟

farshidshd
10-07-2011, 18:50
ئه...ولي اون دوستمون كه گفتن:

يعني نيازي به اين كارا نيست كه :31:
فرشيد جان به دادمان برس دچار دوگانگي ارزشي شديم :31:
با توجه به اين پستم:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدالان سه تا سوال:
- دقيقا اوضاع سربازي امسالم چيه؟(متولد شهريور 72 (سه ماهه دوم 72 ) و فارغ التحصيل خرداد 90) چه كارهايي بايد بكنم؟تا كي وقت دارم؟(علاوه بر امسال لطفا سال بعد هم بگيد...يعني اگه مثلا سال بعد هم نرم دانشگاه تا كي وقت هست ) و كي اعزام ميشم؟
- آيا براي شركت در كنكور 91 (سال دوم شركت ميشه) لازمه قبلش تو اين فاصله يعني از الان تا سال ديگه دفترچه بفرستم يا نه بدون مراجعه به هيچ جايي و انجام هيچ كاري همين جوري برم كنكورمو بدم و ورود به دانشگاه؟:31: و اگر كاري لازمه تا كي وقت دارم؟
- با مرخصي از دانشگاه شبانه (دولتي) هم ميشه انصراف داد بعد كنكور و سربازي نرفتن يا فقط تو دانشگاه آزاد (غيردولتي) ميشه اين كارو كرد؟

ممنون[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

با اینکه قبلا هم این خبر رو نوشته بودیم ولی با این حال این خبر رو بخونید::::

سازمان وظیفه عمومی ناجا در اطلاعیه ای، سال اعزام به خدمت مشمولان متولد 1371 و احضار مشمولان متولد 1372 را اعلام کرد.

به گزارش شبکه ایران سازمان وظیفه عمومی ناجا در این اطلاعیه اعلام کرد: مشمولان متولد سال 71 و ما قبل آن که در سال 89 به وضعیت آنان رسیدگی شده و واجد شرایط اعزام به خدمت وظیفه عمومی شناخته شده‌اند، در سال 90 به خدمت دوره ضرورت اعزام می‌گردند.
سازمان وظیفه عمومی همچنین اعلام کرد: تمامی اتباع ذکور متولد سال 72 موظفند در طول سال 90 جهت رسیدگی به وضعیت مشمولیت خود با مراجعه به دفاتر پلیس + 10 در سراسر کشور، دفترچه راهنمای خدمت وظیفه عمومی را دریافت و ضمن مطالعه دقیق آن متناسب با وضعیت خود برگه‌های مربوطه را تکمیل و مدارک لازم را به دفاتر مذکور جهت ثبت اطلاعات تحویل دهند.
همچنین در اطلاعیه سازمان وظیفه عمومی آمده است: چنانچه نیروهای مسلح در سال 90 و قبل از آن اقدام به جذب و استخدام مشمولان متولد 72 به عنوان کادر رسمی کرده اند، باید مراتب را به سازمان وظیفه عمومی ناجا اعلام کنند.
سازمان وظیفه عمومی در این اطلاعیه افزود: مشمولان متولد سال 72 مقیم خارج از کشور باید برای تعیین وضعیت مشمولیت خود به نمایندگیهای کنسولی یا سیاسی دولت جمهوری اسلامی ایران در کشور محل اقامت و در صورت نبودن آن به نزدیکترین نمایندگی کنسولی یا سیاسی دولت جمهوری اسلامی ایران به محل اقامت خود در خارج از کشور مراجعه کنند.
سازمان وظیفه عمومی همچنین از تمامی مراکز آموزش عالی و دانشگاهها خواست تا برای مشمولان متولد سال 72 شاغل به تحصیل در موسسات آموزشی مربوطه، معافیت تحصیلی به صورت کلی و در قالب لوح فشرده درخواست کنند.

سازمان وظیفه عمومی

موفق باشید

---------- Post added at 07:50 PM ---------- Previous post was at 07:46 PM ----------

مرسی /.
آره اون رو دیدم .
یعنی رسما من معاف میشم یا نه ؟ یه درد و دلی بکنید .
ممنون /.:31:

با شرایطی که شما فرمودید ، معافیت دائم شما 100% هست
پس دیگه نگرانی نداره

سلام
من فقط میخوام 2 ماه آموزشیمو برم ولی شانسه من انتخاب رشته کنکور افتاده وسط 2 ماه آموزشیه من .
حالا سوالم اینه که به من مرخصی میدن که چند ساعتیو بیام بیرون از پادگان و انتخاب رشته کنم ؟
البته میخواستم بپیچونم که یکی از دوستان گفت غیبت میخوری و دانشگاهت رو هواست . این درسته ؟

نمیخواد بپیچونی ، خیلی راحت مرخصی بگیر ، بهشون بگو ، مرخصی میدن .
خودکار و کاغذ هم مشکلی نداره که ، راحت میتونی استفاده کنی ازش

.

eshghe abi
10-07-2011, 19:37
سلام.

با اینکه قبلا هم این خبر رو نوشته بودیم ولی با این حال این خبر رو بخونید::::

ببخشيد الان طبق اين:

سازمان وظيفه عمومي همچنين اعلام كردكليه اتباع ذكور متولد سال 1372 موظفند در طول سال 1390 جهت رسيدگي به وضعيت مشموليت خود با مراجعه به دفاتر پليس+10 در سراسر كشور، دفترچه راهنماي خدمت وظيفه عمومي را دريافت و ضمن مطالعه دقيق آن متناسب با وضعيت خود برگه‌هاي مربوطه را تكميل نموده و مدارك لازم را به دفاتر مذكور جهت ثبت اطلاعات تحويل دهند.من بايد دفترچه بفرستم كه :41: ...درسته؟
يعني بايد برم نظام وظيفه كاراشو انجام بدم بعد اونا ميگن كي اعزام ميشم آره؟
بعد اونوقت چقدر احتمالش هست كه قبل كنكور 91 اعزام بشم؟:19: :41:
تاريخ دقيق اعزام (ماه اعزام) رو ميشه گفت؟(متولد شهريور 72 (سه ماهه دوم 72 ) و فارغ التحصيل خرداد 90)
راهي هست قبل كنكور اعزام نشم؟چجورياس؟
در ضمن چقدر وقت دارم واسه كاراش تا شهريور تولدم يا تا 6 ماه پس از فراغت از تحصيل كه فكر كنم ميشه آذر؟
خيلي استرس پيدا كردم :41:
ممنون:40:

farshidshd
10-07-2011, 19:43
سلام.

ببخشيد الان طبق اين:
من بايد دفترچه بفرستم كه :41: ...درسته؟
تاريخ دقيق اعزام (ماه اعزام) رو ميشه گفت؟(متولد شهريور 72 (سه ماهه دوم 72 ) و فارغ التحصيل خرداد 90)
در ضمن چقدر وقت دارم واسه كاراش تا شهريور تولدم يا تا 6 ماه پس از فراغت از تحصيل كه فكر كنم ميشه آذر؟

تاریخ اعزامتون که میوفته سال 91 ولی اینکه قبل از کنکور هست یا نه ، نیمدونم ، اگه کنکور تیر ماه برگزار بشه ، خب شما میتونید کنکور بدید .

6 ماه بعد از فارغ التحصیلی مهلت دارید ، وقتی برین دفتر پلیس +10 همه چی براتون روشن میشه .

.

eshghe abi
10-07-2011, 19:48
تاریخ اعزامتون که میوفته سال 91 ولی اینکه قبل از کنکور هست یا نه ، نیمدونم ، اگه کنکور تیر ماه برگزار بشه ، خب شما میتونید کنکور بدید .

6 ماه بعد از فارغ التحصیلی مهلت دارید ، وقتی برین دفتر پلیس +10 همه چی براتون روشن میشه .

.
شرمنده آخرين سوال : دي
كنكور كه تيرماه هست اما منظورتون از "خب شما میتونید کنکور بدید" اينه كه يعني احتمالش هست اعزام قبل تير بيفته و بايد برم سربازي بعد برگردم واسه كنكور مرخصي بگيرم يا اينكه نه كلا طبق قانون اعزام ميفته بعد تير و اول كنكور ميدم و نتايج مياد بعد اگه قبول نشدم اعزام؟
مرسي :11:

farryad
10-07-2011, 21:18
سلام
من میخوام از دانشگاه انصراف بدم با فوق دیپلم چون نمیتونم سر کلاس برم.
میخوام بدونم میتونم تو برای کارشناسی برم فراگیر شرکت کنم؟
برای سربازی به مشکل نمیخورم؟؟؟؟؟؟؟

amirreza.13
11-07-2011, 09:46
سلام

دوست من اصلا نگران نباش منم 18 /5 / 88 اعزام شدم 04 بیرجند حالا نمیدونم شما هم 04 هستی یا محمد رسول ا.. ، ولی در هر صورت اصلا نگران نباش یک هفته قبل از تاریخ انتخاب رشته با سرگروهبا نت هماهنگ کن بهت تو شهری میده بری کافی نت .

حتما با خودت یک دفتر 40 برگ با خودکار ببر لازم میشه . اگر هم بپیچونی با آینده خودت بازی کردی چون فراری محسوب میشی و دانشگاه هم قبول بشی نمیتونی بری .
فقط این موقع سال بیرجند جهنم هست حسابی پدرت درمیاد یا بهتر بگم دهنت سرویس میشه :41:

اما به قول بچه ها چون میگذرد غمی نیست :27: ما هم رفتیم دهنمون سرویس شد و برگشتیم پس بدون استرس برو :5:

farshidshd
11-07-2011, 09:51
شرمنده آخرين سوال : دي
كنكور كه تيرماه هست اما منظورتون از "خب شما میتونید کنکور بدید" اينه كه يعني احتمالش هست اعزام قبل تير بيفته و بايد برم سربازي بعد برگردم واسه كنكور مرخصي بگيرم يا اينكه نه كلا طبق قانون اعزام ميفته بعد تير و اول كنكور ميدم و نتايج مياد بعد اگه قبول نشدم اعزام؟
مرسي :11:
میوفته بعد از کنکور

سلام
من میخوام از دانشگاه انصراف بدم با فوق دیپلم چون نمیتونم سر کلاس برم.
میخوام بدونم میتونم تو برای کارشناسی برم فراگیر شرکت کنم؟
برای سربازی به مشکل نمیخورم؟؟؟؟؟؟؟

سلام
بعد از انصراف فقط 4 ماه مهلت داری تا هر کاری که میخوای ، انجام بدی ، بعد از 4 ماه اگه دانشجو نباشی و مشمول باشی باید بری خدمت.

.

amirreza.13
11-07-2011, 11:20
میوفته بعد از کنکور

سلام
بعد از انصراف فقط 4 ماه مهلت داری تا هر کاری که میخوای ، انجام بدی ، بعد از 4 ماه اگه دانشجو نباشی و مشمول باشی باید بری خدمت.

.

دوست عزیز این طور که شما میگی نیست !

اگر کسی از دانشگاه انصراف بده یا اخراج بشه ( هیچ فرقی نمیکنه ) حد اکثر 4 ماه وقت داره تا تکلیف خدمتش رو معلوم کنه یا تو این 4 ماه دفترچه اعزام رو پست کنه یا معافی بگیره .

دانشجویان انصرافی یا اخراجی تا زمانی که وضعیت خدمتشون معلوم نشه اجازه شرکت در هیچ گونه کنکور رو ندارند و اصلا هیچ دانشگاهی ثبت نامشون نمیکنه .

دانشجویان اخراجی یا انصرافی حتی اگر برن سربازی و در حین خدمت دانشگاه قبول بشن ترخیص نمیشن !

نتیجه کلی :
کسی که انصرافی و یا اخراجی باشه یا باید بره معافی بگیره یا باید بره کامل سربازی رو تموم کنه تا بتونه دوباره بره دانشگاه .

فقط دانشجویانی که فارغ التحصیل میشن 6 ماه فرصت دارن تا در کنکور شرکت کنن و برن مثلا فوق لیسانس بخونن .

farshidshd
11-07-2011, 11:36
اخراجی بله ، ولی انصرافی نه ، اگر اولین باری باشه که انصراف داده ، 4 ماه بعد از انصرافش مهلت داره تا در دانشگاه دیگه ثبت نام کنه
تا معافیت تحصیلی صادر بشه وگرنه در صورت مشمولی ، باید بره خدمت و خدمت رو تموم کنه و برگرده

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبند 3 رو بخونید...

amirreza.13
11-07-2011, 14:02
اخراجی بله ، ولی انصرافی نه ، اگر اولین باری باشه که انصراف داده ، 4 ماه بعد از انصرافش مهلت داره تا در دانشگاه دیگه ثبت نام کنه
تا معافیت تحصیلی صادر بشه وگرنه در صورت مشمولی ، باید بره خدمت و خدمت رو تموم کنه و برگرده

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبند 3 رو بخونید...

منظور شما از بند 3 این هست :

(( مدت زمان معرفی دانشجویان انصرافی و اخراجی چند ماه می باشد؟
دانشجویان اخراجی ، انصرافی و ترک تحصیل کرده حداکثر ظرف ۴ ماه فرصت دارند با حضور در دفاتر پلیس+۱۰ نسبت به تعیین وضعیت مشمولیت خود اقدام نمایند.))

اگر منظورتون همینه که منم همینو گفتم 4 ماه فرصت داره تا وضعیت خدمتشو مشخص کنه نه این که تو این 4 ماه بره یه دانشگاه دیگه !!!!!!! :18:

من کاملا به این قوانین مسلط هستم و رو هوا حرف نمیزنم دلیلش هم این هست که خودم 3 سال پیش انصراف دادم و تا آخرش رفتم همین عید نوروز خدمتم تموم شد و کنکور 90 شرکت کردم :5:

واسه همین میگم اطلاعت غلط به دوستان داده نشه بنده خدا بره انصراف بده به هوای این که میتونه بره جای دیگه درس بخونه اونوقت تازه بهش بگن نمیتونه :41:

اگر سوالی بود در خدمتم :10:

farryad
11-07-2011, 16:14

الان این بند دو و سه دقیقا مثه همه.
چطور اونایی که فارق اتحصیل شدن میتونن اما انصرافی ها نمیتونن.
یعنی برای کارشناسی نمیشه رفت یه جای دیگه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

amirreza.13
11-07-2011, 16:51

الان این بند دو و سه دقیقا مثه همه.
چطور اونایی که فارق اتحصیل شدن میتونن اما انصرافی ها نمیتونن.
یعنی برای کارشناسی نمیشه رفت یه جای دیگه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

یعنی از نظر شما بین کسی که انصراف داده با کسی که فارغ التحصیل شده فرقی نیست ؟!!

بعدش قانون دیگه ای وجود داره که میگه برای هر مقطع تحصیلی فقط یک بار معافیت تحصیلی صادر میشه و شما الان داری از معافیت تحصیلی دوره کارشناسی استفاده میکنی و اگر انصراف بدی یا اخراج بشی دیگه واسه لیسانس واست معافیت تحصیلی صادر نمیشه این قانون هست اما کسی که فارغ التحصیل شده از دوره کارشناسی میره کنکور ارشد میده و از معافیت فوق لیسانس استفاده میکنه تازه اونم 6 ماه فرصت داره که تو کنکور قبول بشه البته کسایی که فارغ التحصیل بشن اگر در حین خدمت جایی قبول بشن ترخیص میشن اما انصرافی و اخراجی حتما باید سربازی رو تموم کنن بعد واسه دانشگاه اقدام کنند .

MAJID13880
13-07-2011, 08:52
با سلام خدمت دوستان
اگه کسی اطلاعات دقیقی داره لطفا به سوال من جواب بده
من چشم چپم نمره اش 6 و چشم راستم 2 می باشد و 4 نمره آستیگماسم دارم(چیزی که دکتر به من گفته ) با این شرایط و اینکه مدرک لیسانسه می تونم معافیت بگیرم یانه

farshidshd
13-07-2011, 09:38
با سلام خدمت دوستان
اگه کسی اطلاعات دقیقی داره لطفا به سوال من جواب بده
من چشم چپم نمره اش 6 و چشم راستم 2 می باشد و 4 نمره آستیگماسم دارم(چیزی که دکتر به من گفته ) با این شرایط و اینکه مدرک لیسانسه می تونم معافیت بگیرم یانه
سلام

پست اول همین تاپیک قسمت بخش سيزدهم: بيماريهاي چشم و عوارض بينايي رو مطالعه بفرمایید ، به جواب میرسید

.

rvx2008
14-07-2011, 11:19
سلام من به کمک فوری نیاز دارم الان 5 روزه که لیسانسم رو گرفتم امسال قصد دارم واسه ارشد بخونم به نظرتون کی دفترچه را پست کنم که هم به کنکور ارشد تو بهمن ماه برسم هم از اونور بلافاصله بعد کنکور برم خدمت(بهترین کاری که میتونم بکنم چیه؟)مرسی:20:

ha789di
14-07-2011, 11:31
سلام من به کمک فوری نیاز دارم الان 5 روزه که لیسانسم رو گرفتم امسال قصد دارم واسه ارشد بخونم به نظرتون کی دفترچه را پست کنم که هم به کنکور ارشد تو بهمن ماه برسم هم از اونور بلافاصله بعد کنکور برم خدمت(بهترین کاری که میتونم بکنم چیه؟)مرسی:20:

شما از زمان فارغ التحصیلی 6ماه فرصت دارین مدرکتون رو پست کنین که میشه تا حدودای دی ماه اونموقع که بفرستین حداقل 5,6 ماه طول میکشه که اعزام بشین پس مطمئنن به کنکور ارشد میرسین

amirreza.13
14-07-2011, 12:52
شما از زمان فارغ التحصیلی 6ماه فرصت دارین مدرکتون رو پست کنین که میشه تا حدودای دی ماه اونموقع که بفرستین حداقل 5,6 ماه طول میکشه که اعزام بشین پس مطمئنن به کنکور ارشد میرسین

منم با این نظر موافقم عاقلانه ترین کار این هست که شما در 2 هفته پایانی 6 ماه فرصت دفترچه بفرستین این که میگم 2 هفته مونده واسه محکم کاری هست . یکی از دوستام از از همین موضوع آنچنان پا خورد که تا عمر داره خودشو لعنت میکنه !

مثلا خودش میخواسته از تمام مهلتش استفاده کنه گذاشته روز آخر 6 ماه که دست بر قضا اون روز میره پلیس +10 و روز پنج شنبه هم بوده بهش میگن سیستم از صبح قطعه و تا ظهر هم درست نمیشه و بدبخت بیچاره 3 ماه اضافه خدمت رفت تو پاچش .

واسه همین تجربه تلخ میگم به روزای آخر ننداز ، از اون طرفم خیلی بهت حال بدن 5 ماه بعد اعزام میشی راحت تا 1 سال جا داره کافیه یه روز بری نظام وظیفه ببینی چند نفر اومدن التماس میکنن که تا اعزامشون رو بندازن جلو .

پس با خیال راحت بشین درستو بخون .

Immunology
14-07-2011, 12:54
سلام دوستان
این سوالو بخش متفرقه هم پرسیدمچون خیلی فوریه :(
من فارغ التحصیل کارشناسی هستم.
من امروز رفتم دفترچه بفرستم و آخرین معافیت تحصیلی که تو سایت نظام وظیفه بود مربوط به کاردانیم بود.معافیت تحصیلی مربوط به دوره کارشناسیم تو سایت نظام وظیفه وجود نداشت.
الان من اون برگه دانشگاه (دوره کارشناسی)که برای نظام وظیفه میده رو دارم اما تو سایت چیزی نبود(فقط واسه کاردانی بود).کسی میدونه باید چیکار کنم تا معافیت تحصیلی دوره کارشناسیم تو سایت نظام وظیفه ثبت بشه؟؟؟
برم دانشگاه یا نظام وظیفه مرکز استان؟؟؟
ممنون
_____

MeMri
14-07-2011, 18:09
سلام.

ببخشيد الان طبق اين:
من بايد دفترچه بفرستم كه :41: ...درسته؟

باز هم راهـــنمـــایی غــــلــــــط:13:

عزیز طبق گفته نظام وظیفه شما چون متولد نیمه اول سال 72 هستید مشکلی برای سربازیتون نیست!ولی شرح کامل :

1391 = 1372+19

سال اعزام شماست!

پس طبق این بند :

پس یعـــنی تا تاریخ 91/9/18 فرصت دارید دفترچه رو بفرستید که ایشالله تا اون موقع دانشگاه هستید:20:

**من تمام اطلاعات رو به صورت حضوری از خود نظام وظیفه (میدان سپاه) جویا شدم!

farshidshd
15-07-2011, 14:20
سلام دوستان
این سوالو بخش متفرقه هم پرسیدمچون خیلی فوریه :(
من فارغ التحصیل کارشناسی هستم.
من امروز رفتم دفترچه بفرستم و آخرین معافیت تحصیلی که تو سایت نظام وظیفه بود مربوط به کاردانیم بود.معافیت تحصیلی مربوط به دوره کارشناسیم تو سایت نظام وظیفه وجود نداشت.
الان من اون برگه دانشگاه (دوره کارشناسی)که برای نظام وظیفه میده رو دارم اما تو سایت چیزی نبود(فقط واسه کاردانی بود).کسی میدونه باید چیکار کنم تا معافیت تحصیلی دوره کارشناسیم تو سایت نظام وظیفه ثبت بشه؟؟؟
برم دانشگاه یا نظام وظیفه مرکز استان؟؟؟
ممنون
_____

سلام
دانشگاه همیشه از این اشتیاهات میکنه
حتما نامه نزده به نظام وظیفه
اول برین دانشگاه ، بپرسید نامه رو زدن یا نه ، اگه گفتن زدیم ، باید برین نظام وظیفه ی شهرتون
...

.

---------- Post added at 03:20 PM ---------- Previous post was at 03:17 PM ----------

سلام

اگه مشمول هستید که سعی کنید تا قبل از 30/10/90 دفترچه رو بفرستید تا غیبت نخورید،

.

MAJID13880
15-07-2011, 17:15
سلام

آيا نمره آستيگماسم با مجموع ضعيفي دو چشم جمع ميشه با نه
صفحه اول رو خوندم ولي چيزي ننوشته بود

MeMri
16-07-2011, 00:23
سلام

آيا نمره آستيگماسم با مجموع ضعيفي دو چشم جمع ميشه با نه
صفحه اول رو خوندم ولي چيزي ننوشته بود

سلام،

نمره آستیگمات با مجموع ضعیفی جمع می شه !:10:

rpf
16-07-2011, 09:25
سلام_
من متولد دی 71 هستم و امسال سال اولمه که کنکور دادم_حالا اگه امسال زیاد از رتبم راضی نبودم و خواستم سال دیگه کنکور بدم،میشه؟
(در ضمن من 2تا درس از پیش2 رو نرفتم)و پولیپ بینی هم دارم

wolfman_741
16-07-2011, 11:51
سربازی تا پایان سال نود 18 ماهه میمونه ؟ یا وسط های امسال 2 ساله میشه ؟

Immunology
16-07-2011, 14:01
سلام
دانشگاه همیشه از این اشتیاهات میکنه
حتما نامه نزده به نظام وظیفه
اول برین دانشگاه ، بپرسید نامه رو زدن یا نه ، اگه گفتن زدیم ، باید برین نظام وظیفه ی شهرتون
...

.

دانشگاه که نامه رو زده.چون یه رونوشتش که اونموقع که فارغ اتحصیل شدم بهم دادن.
ظاهرا تو سیستم رایانه ثبت نشده.الان پلیس +10 بهم گفت باید بری حوزه نظام وظیفه اونجا که درس خوندی یعنی تبریز تا معافیت تحصیلیت ثبت بشه.نمیدونم چه ربطی به تبریز داره.چون من اونجا فقط درس خوندم.

MeMri
16-07-2011, 16:03
سلام_
من متولد دی 71 هستم و امسال سال اولمه که کنکور دادم_حالا اگه امسال زیاد از رتبم راضی نبودم و خواستم سال دیگه کنکور بدم،میشه؟
(در ضمن من 2تا درس از پیش2 رو نرفتم)و پولیپ بینی هم دارم

سلام،

شما برای کنکور 91 باید دفترچه ارسال کنید و سعی کنید 2 درس پیش رو قبول بشید یا می توانید 2 درس رو نگاه دارید برای سال تحصیلی بعد که معافیت تحصیلی براتون رد شه و احتیاج به دفترچه نباشه !در ضمن شما دفترچه رو ارسال کنید تاریخ اعزامتون برای مهر به بعد سال 91 خواهد اومد!

یا حق:46:

dark fear
16-07-2011, 16:50
من متولد مرداد 71 هستم
امسال سال دوممه که کنکور دادم.. سال پیش هیچ اقدامی برا نظام وظیفه نکردم چون شنیدم لزومی نداره.. اولا
درست شنیدم یا نه؟
امسال اگه بخوام برم دانشگاه باید مدرکی چیزی از نظام وظیفه داشته باشم یا مثل بچه های دیگه همینجوری ثبت نام
میشم؟

لطفا کامل راهنماییم کنید..

rpf
16-07-2011, 18:31
سلام،

شما برای کنکور 91 باید دفترچه ارسال کنید و سعی کنید 2 درس پیش رو قبول بشید یا می توانید 2 درس رو نگاه دارید برای سال تحصیلی بعد که معافیت تحصیلی براتون رد شه و احتیاج به دفترچه نباشه !در ضمن شما دفترچه رو ارسال کنید تاریخ اعزامتون برای مهر به بعد سال 91 خواهد اومد!

یا حق:46:
یعنی اگه اون 2درسو ندم و سال بعد بدم،مشکل ارسال دفترچه و سربازی ندارم؟

MeMri
16-07-2011, 21:24
من متولد مرداد 71 هستم
امسال سال دوممه که کنکور دادم.. سال پیش هیچ اقدامی برا نظام وظیفه نکردم چون شنیدم لزومی نداره.. اولا
درست شنیدم یا نه؟
امسال اگه بخوام برم دانشگاه باید مدرکی چیزی از نظام وظیفه داشته باشم یا مثل بچه های دیگه همینجوری ثبت نام
میشم؟

لطفا کامل راهنماییم کنید..

خیر،مدرکی لازم نیست !

یعنی اگه اون 2درسو ندم و سال بعد بدم،مشکل ارسال دفترچه و سربازی ندارم؟

خیر!فقط حضوری این 2 واحد رو پاس کنید!باز هم از نظام وظیفه سوال بپرسید بهتر راهنماییتون می کنند!

wolfman_741
16-07-2011, 22:23
کسی نیست جواب بده ؟:19:

cgm57
17-07-2011, 15:00
سلام
من متولد 1371/4/31هستم وامسال برای دومین بار کنکور دادم می خواستم بدونم که تا قبل از نتایج کنکور برای سربازی کاری باید انجام بدم یا نه؟
چون دوستام میگنکه باید دفترچتو ارسال کنی اگه قبول شدی نمیری سربازی!
درضمن می خواستم بدونم اگه باید دفترچمو ارسال کنم تا کی وقت دارم که ارسالش کنم؟

fmps
17-07-2011, 15:10
سلام
من متولد 71/10/19 هستم
امسال کنکور دادم
من الان میتونم پاسپورت بگیرم برم خارج؟

MeMri
17-07-2011, 19:17
سلام
من متولد 1371/4/31هستم وامسال برای دومین بار کنکور دادم می خواستم بدونم که تا قبل از نتایج کنکور برای سربازی کاری باید انجام بدم یا نه؟
چون دوستام میگنکه باید دفترچتو ارسال کنی اگه قبول شدی نمیری سربازی!
درضمن می خواستم بدونم اگه باید دفترچمو ارسال کنم تا کی وقت دارم که ارسالش کنم؟

احتیاجی به ارسال دفترچه نیست!شما طبق قانون نظام وظیفه تا 90/9/18 فرصت برای ارسال دفترچه دارید و تا این تاریخ غیبت نمی خورید!

سلام
من متولد 71/10/19 هستم
امسال کنکور دادم
من الان میتونم پاسپورت بگیرم برم خارج؟

با وثیقه می تونید برید خارج ولی دو حالت داره : سفر زیارتی و سفر علمی که هر کدام مبلغ وثیقه خاص خودش رو داره!

medhi121
18-07-2011, 00:14
سلام:من متولد 3/6/70 هستم تازه فوق دیپلمما گرفتم 6مرداد هم کنکور دارم میخواستم بدونم حالا باید دفترچه پست کنم تا اگه قبول شم بزارن برم دانشگاه یا اگه قبول شم ودفترچم پست نکرده باشم میزارن ادامه تحصیل بدم.

MeMri
18-07-2011, 01:51
سلام:من متولد 3/6/70 هستم تازه فوق دیپلمما گرفتم 6مرداد هم کنکور دارم میخواستم بدونم حالا باید دفترچه پست کنم تا اگه قبول شم بزارن برم دانشگاه یا اگه قبول شم ودفترچم پست نکرده باشم میزارن ادامه تحصیل بدم.

شما تا 6 ماه از زمان فارغ التحصیلی برای ارسال دفترچه مهلت دارید!

medhi121
18-07-2011, 05:56
شما تا 6 ماه از زمان فارغ التحصیلی برای ارسال دفترچه مهلت دارید!ببخشید یعنی اگه تو این فرصت ارسال نکنم ولی تو این 6 ماه دانشگاه قبول بشم نمیزارن برم دانشگاه.

farshidshd
18-07-2011, 12:15
ببخشید یعنی اگه تو این فرصت ارسال نکنم ولی تو این 6 ماه دانشگاه قبول بشم نمیزارن برم دانشگاه.

اگه تو این 6 ماه دانشگاه قبول بشی که هیچی ، میتونی بری دانشگاه
ولی اگه نشدی باید تا قبل از اتمام 6 ماه ، دفترچه رو بفرستی

Homayun Khan
18-07-2011, 12:18
با سلام
دوستان یه سوال داشتم من ترم دوم دانشگاه آزاد مقطع کارشناسی هستم در کنکور سراسری شرکت کردم اگر دانشگاه پیام نور قبول بشم میتونم از دانشگاه آزاد انصراف بدم و برم پیام نور؟ (از نظر سربازی)

farshidshd
18-07-2011, 12:20
با سلام
دوستان یه سوال داشتم من ترم دوم دانشگاه آزاد مقطع کارشناسی هستم در کنکور سراسری شرکت کردم اگر دانشگاه پیام نور قبول بشم میتونم از دانشگاه آزاد انصراف بدم و برم پیام نور؟ (از نظر سربازی)

توی صفحات قبل بحث شده در این مورد

MAJID13880
18-07-2011, 16:42
سلام
تحصیلاتم در ترممهر تمام می شود نمیشه از الان برای معافیت پزشکی اقدام کرد/

farshidshd
19-07-2011, 11:13
سلام
تحصیلاتم در ترممهر تمام می شود نمیشه از الان برای معافیت پزشکی اقدام کرد/

سلام
باید بعد از اتمام تحصیلات اقدام کنید

wolfman_741
19-07-2011, 11:36
خواهشا" یکی جواب سوالم رو بده

farshidshd
19-07-2011, 11:58
خواهشا" یکی جواب سوالم رو بده

فعلا که همونه

مشاور معاون نیروی انسانی ستاد کل نیروهای مسلح از تغییر نکردن مدت زمان خدمت سربازی در سال ۹۰ خبر داد.
به گزارش زاهدان نیوز به نقل از سردار موسی کمالی با اشاره به مدت خدمت سربازی در سال آینده گفت: بنا بود مدت زمان خدمت سربازی در سال آینده تغییر کند اما به دلایلی این مدت سربازی تغییر نکرده و همان ۱۸ ماه باقی ماند. وی ادامه داد: این مدت زمان بر اساس وضعیت خدمت مشمولان متغیر است.
مشاور معاون نیروی انسانی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: خدمت در مناطق امنیتی و عملیاتی موجب کسر دو ماه از خدمت شده و همچنین خدمت در مناطق محروم یکماه از مدت زمان سربازی کسر می کند.
وی با اشاره به کاهش مدت زمان سربازی بر اساس میزان تحصیلات اظهار کرد: مشمولان لیسانی یک ماه، مشمولان فوق لیسانس دو ماه و مشمولان دکترا سه ماه کسر خدمت دریافت می کنند.

.

dark fear
21-07-2011, 03:05
سلام
من متولد مرداد 71 هستم و امسال برا بار دوم کنکور دادم.. تاحالا هم هیچ اقدامی برا سربازی نکردم
شنیدم مهلت ارسال دفترچه تا برج 9 دارم
خواستم بپرسم اگه ایشالا دانشگاه قبول شدم، بازم لازمه تا برج 9 دفترچه رو بفرستم؟
ممنون

farshidshd
21-07-2011, 11:20
سلام
من متولد مرداد 71 هستم و امسال برا بار دوم کنکور دادم.. تاحالا هم هیچ اقدامی برا سربازی نکردم
شنیدم مهلت ارسال دفترچه تا برج 9 دارم
خواستم بپرسم اگه ایشالا دانشگاه قبول شدم، بازم لازمه تا برج 9 دفترچه رو بفرستم؟
ممنون

اگه تا برج 9 وقت دارید که قبلش اگه دانشگاه قبول بشید میتونید برید و لازم به ارسال دفترچه نیست

از کجا شنیدید تا برج 9 مهلت دارید؟

TIG3R
21-07-2011, 13:07
سلام من دنیال کارای معافیت کفالت هستم (پدر بالاتر از 59 سال) میخواستم بدونم آیا محدودیت زمانی برای انجام این امور داره؟مثلا یک ماه یا دو ماه اگه کارام به سرانجام نرسه:42: دفترچه اعزام به خدمتم میاد؟
من اگه خدای نکرده کارام پیش نره ومعاف نشم باید برم سربازی؟ چون الان دانشگاه میرم ومعافی تحصیلی دارم؟