PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ✔ نظام وظیفه و شرایط ادامه ی تحصیـل مشمولان || معافیت ها در پست اول و دوم

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

wolfman_741
11-02-2011, 14:19
اون 15 اسفند برای اینه که اگه میخوای کنکور مجدد ثبت نام کنی بری و ثبت نامتو بکنی و اون 4 ماه هم فرصتی است که بتونی خودتو معرفی کنی برای سربازی .
شما سربازیتو برو اگه دیدی قبول شدی معافیت تحصیلی بگیر بیا درستو بخون .
تا 15 اسفند هیچ کنکوری در کار نیست :41:
ولی بعضی از دانگشگاه های آزاد نوشتن ثبت نام بدون کنکور به نظرتون میشه رفت ؟

am_64
11-02-2011, 14:46
در صورتی که مورد تائید وزارت علوم باشه چرا که نه @

SNOW PATROL
11-02-2011, 14:58

اگه مشمول شده اید نمیتونیند ثبت نام کنید !!

arash66_2m
11-02-2011, 16:23
دوستان من یه راهنمایی از شما می خوام
من می خوام رسما تا 10-15 اسفند مدارک کاملا ارسال شده باشه و ثبت هم بشه .
و اینکه احتمالا سربازی من هم میخوره به احتمال زیاد یا شهریور یا تیرماه یا شایدم ؟؟؟ آبان ماه این میشه ؟!!

و می خوام اگه شهریور خورد بندازم تیرماه برم 2 ماه + 1 ماه معمولی ( 2 ماه آموزی ) تموم بشه + یه ماه هم خدمت عمومی اینا ...

بعد آخر های شهریور که نتایج ارشد رو میدن اگه قبول شدم مرخصی بگیرم برم ارشد آزادم رو بخونم و باقی رو بعدا !
به نظرتون چطوره خوبه؟
یا اینکه این 3 ماه رو من برم کار کنم و بعد از اینکه ارشد قبول شدم برم کلا سربازی؟

و اینکه آیا اینجا من 2-3 ماه سربازی رو برم و باقی بمونه واسه 2 سال بعد بعد از فارغ تحصییلی از ارشد رسما ثبت شده دیگه ؟

am_64
11-02-2011, 16:49
دوستان من یه راهنمایی از شما می خوام
من می خوام رسما تا 10-15 اسفند مدارک کاملا ارسال شده باشه و ثبت هم بشه .
و اینکه احتمالا سربازی من هم میخوره به احتمال زیاد یا شهریور یا تیرماه یا شایدم ؟؟؟ آبان ماه این میشه ؟!!

و می خوام اگه شهریور خورد بندازم تیرماه برم 2 ماه + 1 ماه معمولی ( 2 ماه آموزی ) تموم بشه + یه ماه هم خدمت عمومی اینا ...

بعد آخر های شهریور که نتایج ارشد رو میدن اگه قبول شدم مرخصی بگیرم برم ارشد آزادم رو بخونم و باقی رو بعدا !
به نظرتون چطوره خوبه؟
یا اینکه این 3 ماه رو من برم کار کنم و بعد از اینکه ارشد قبول شدم برم کلا سربازی؟

و اینکه آیا اینجا من 2-3 ماه سربازی رو برم و باقی بمونه واسه 2 سال بعد بعد از فارغ تحصییلی از ارشد رسما ثبت شده دیگه ؟
اگه مطمئن هستین که ارشد قبول می شین بهتره برای سربازی رفتن عجله نکنید و بزارید وقتی ارشدتون رو تموم کردید برید سربازی چون از سال آینده هم تغییرات گسترده در سربازی اعمال میشه و این تغییرات به نفع خیلی ها خواهد شد .در غیر این صورت اگه می دونید که قبول نمی شین بهتره همین حالا دفترچه رو بفرستین بره چون اگه قبول نشید و تا اون موقع هم بخواید صبر کنید انگار فقط یک سال خودتونو عقب انداختین و هیچ کاری هم نکردید .

arash66_2m
11-02-2011, 17:35
اگه مطمئن هستین که ارشد قبول می شین بهتره برای سربازی رفتن عجله نکنید و بزارید وقتی ارشدتون رو تموم کردید برید سربازی در غیر این صورت اگه می دونید که قبول نمی شین بهتره همین حالا دفترچه رو بفرستین بره چون اگه قبول نشید و تا اون موقع هم بخواید صبر کنید انگار فقط یک سال خودتونو عقب انداختین و هیچ کاری هم نکردید . چون از سال آینده هم تغییرات گسترده در سربازی اعمال میشه و این تغییرات به نفع خیلی ها خواهد شد .

چون احتمال اینکه برم کار کنم خیلی کم هستش و اینکه با 2 ماه کار کردن چیزی نصیب آدم نمیشه !

می خوام دفترچه رو پست کنم و از تیرماه برم اگه قبول شدم مرخصی تحصیلی میگیرم میرم ارشد رو می خونم اگه هم قبول نشدم که خدمتم رو هم ادامه میدم دیگه
قبولی من ! من که خیلی نرمال خوندم 50-50 هستش !!!

babak_gww
12-02-2011, 13:20
این دوستمون میگه :
شما میگین :
اگه 4 ماه وقت دارم پس اون 15 اسفند به خاطر چیه ؟

شرمنده که این قدر سوال میکنم
چون وضعیتم مشخص نیست استرس دارم :41:

ببین دوست عزیز... شما پارسال بهت تا 15 اسفند امسال فرصت دادن که کنکورتو بدی ... حالا تو کنکورتو و دادی و قبولم شدی ...

حالا شما 4 ماه فرصت دارین که هر کنکوری شرکت کنید و برید سر کلاس ... اون 15 اسفند تمدید میشه یه جورایی..
بهمن 89 + 4 ماه = خرداد ... یعنی تا خرداد 90 فرصت داری شرکت کنی کنکور و همزمان قبل از اینکه این مدت زمان تموم بشه بری خودتو معرفی کنی به نظام وظیفه ( وگرنه غیبت میخوری و واویلا)

مثلا شما میای 28 بهمن تو کنکور آزاد ثبت نام میکنی ...( فرض میکنیم قبول میشی) ( کنکورش تو تیرماه فکرکنم)
بعد اواخر اردیبهشت و اوایل خرداد میری نظام وظیفه و خودتو معرفی میکنی ...
بعد تا برگه و اینات بیاد ... اگه قبل از مهر 90 افتاد اعضامت میری خدمت و اگه قبولیت قطعی شد ترخیص میشی و میری دانشگاه ...
اگرم اعضامت افتاد بعد از مهر 90 که لازم نیست بری خدمت و معافیت تحصیلی میگیری و میری دانشگاه

اینا کلش بود ... اما با این حال فقط به این گفته اکتفا نکن و برو نظام وظیفه هم سوال کن

hossein-p30-f
12-02-2011, 17:00
سلام
من برگشتم :20:
حتما میگین من کیم ؟ :31:
من 1/10 رفتم نیرو دریای سیرجان الان هم آموزشیم تموم شده (14 روز مرخصی:21:)
باز دوباره افتادم سیرجان برای مربی گری :41:

.

babak_gww
12-02-2011, 23:34
سلام

.

سلام داداش خسته نباشی ..
یه ذره تعریف کن ببینیم آموزشی چطوریه ؟
اگه سخته نریم :31:

hossein-p30-f
13-02-2011, 01:26
سلام داداش خسته نباشی ..
یه ذره تعریف کن ببینیم آموزشی چطوریه ؟
اگه سخته نریم :31:

سلام
ممنون
نه بابا اگه یه ذره تنگ باشی سخت نیست
سختیش هفته اوله ودومه که باید به شرایط اونجا عادت کنی :27:
ولی از لحاظ روحی یه خورده سخته یعنی برا من سخت بود :13:

در کل خوبه :20:

اگه سیرجان افتادی بیا یه کم راهنماییت کنم :6:

babak_gww
13-02-2011, 10:39
سلام
ممنون
نه بابا اگه یه ذره تنگ باشی سخت نیست
سختیش هفته اوله ودومه که باید به شرایط اونجا عادت کنی :27:
ولی از لحاظ روحی یه خورده سخته یعنی برا من سخت بود :13:

در کل خوبه :20:

اگه سیرجان افتادی بیا یه کم راهنماییت کنم :6:

میگم شرح حال بگو :31: داره میناله برام :دی

چجوریه آموزش؟ اصلا چی آموزش میدن ؟

اگه از مافوقت عصبانی بشی و با جفت پا بری تو صورتش چیکارت میکنن :34:

hossein-p30-f
13-02-2011, 15:19
میگم شرح حال بگو :31: داره میناله برام :دی

چجوریه آموزش؟ اصلا چی آموزش میدن ؟

اگه از مافوقت عصبانی بشی و با جفت پا بری تو صورتش چیکارت میکنن :34:

هیچی:31: ، 4 بیداری تا 8 نماز و صبحونه و نظافت و ورزش 8 تا 11.5 کلاس 11.5 تا 1.5 نهار و نماز 1.5 تا 2.5 اااااااااااااااااااگه گذاشتن استراحت بعد 3 تا 5 کلاس بعد هم نماز و شام 8.5 آمار و 9 خاموشی (اینم شرح حال)

کلاسها هم از کلاس اموزش قطب نما گرفته تا ش.م.ه ، جهت یابی ، نظام جمع ، تمرین رژه:24: و . . .

خلاصه چند هفته اول ساعت 9 هنوز سرت رو رو بالش نگذاشته 7 تا پادشاه رو خوابدیدی :41:

جفت پا بری تو صورت مافوق :39:
نه بابا شما اگه جفت پا بری تو حلق یه نفر که 10 روز زودتر ازتو اومده و حق همبا تو باشه بازم تو مقصری و محکوم میشی و احتمال تجدید دوره هست حالا خود دانی میتونی جفت پا بری تو صورت مافوقت :31:

.

akharwarbaz
13-02-2011, 23:44
سلام منم 3-2ماهي ميشه كه اموزشيم تموم شده !يادش بخير اينجا پست دادم كه دارم اعظام ميشم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید :31:

از من ميشنويد فقط تو اموزشي عشق و حال كنيد .. همه چي رو به خنده بگيريدد. مثلا اگه تنبيح ميشيد بگيد اخ جون تنبيح..اخ جون رژه (ولي رژه رو يا اصولي بزنيد يا بپيچونيد..)خلاصه اگه سخت بگيريد سخت ميگزره ولي اگه اسون بگيريد خيلي سريع و باحال ميگزره!.

babak_gww
13-02-2011, 23:47
هیچی:31: ، 4 بیداری تا 8 نماز و صبحونه و نظافت و ورزش 8 تا 11.5 کلاس 11.5 تا 1.5 نهار و نماز 1.5 تا 2.5 اااااااااااااااااااگه گذاشتن استراحت بعد 3 تا 5 کلاس بعد هم نماز و شام 8.5 آمار و 9 خاموشی (اینم شرح حال)

کلاسها هم از کلاس اموزش قطب نما گرفته تا ش.م.ه ، جهت یابی ، نظام جمع ، تمرین رژه:24: و . . .

خلاصه چند هفته اول ساعت 9 هنوز سرت رو رو بالش نگذاشته 7 تا پادشاه رو خوابدیدی :41:

جفت پا بری تو صورت مافوق :39:
نه بابا شما اگه جفت پا بری تو حلق یه نفر که 10 روز زودتر ازتو اومده و حق همبا تو باشه بازم تو مقصری و محکوم میشی و احتمال تجدید دوره هست حالا خود دانی میتونی جفت پا بری تو صورت مافوقت :31:

.

عـهــــــــــــــ ... چقد پربار بوده ... چطور دووم آوردی؟ :31: من اگه مجبور به این کارا بشم که میزنم همشونو لت و پار میکنم :21: :31:

صبح کنکور 6 به زور پاشدم حالا بیام 4 پاشم :31:

در ضمن اون جفت رو اگه بری خیلی خوبه ... فایده داره :31:... یه بار دیگه کل آموزشیو تکرار میکنی ... بهتر یاد میگیری ،بوفالوی ذهنت میشه :31:

o_omid
15-02-2011, 15:52
سلام دوستان
من می خواستم معافیت اضافه وزن بگیرم آیا باید حتمآ مشکلی داشته باشم مثلآ غده ای یا ...
من سالم هستم و مشکلی ندارم و 5ساله بدنساز کارم ولی برای معافیت وزنم رو اوردم بالا که با فرمولی که قرار داده بودند لب مرز هستم یعنی 40.3 که معافیت دائم میشم فقط نمی دونم اونها گیر میدن به معافیت گرفتنم یا نه اصلآ بهم معافیت میدن یا نه؟

p30pro
15-02-2011, 16:08
سلام دوستان !

من متولد 20/03/71 هستم و امسال همون بار اول دانشگاه قبلول شدم (مهندسی نرم افزار - دانشگاه صنعتی قم ) حالا از رشتم خوشم نمی آد و می خوام دو باره کنکور بدم !

در ضمن 2 شهریور 59 سال پدرم تموم می شه و من هم تک پسرش هستم !

حالا من می خوام کنکور ثبت نام کنم در حالی که دو تا گزینه پیش روم هست !

یکی می گه دانشجویانی که از معافیت تحصیلی استفاده می کنند باید انصراف بدن و دفترچه رو ارسال کنند اگه قبول شدن می رند دانشگاه و اگه قبول نشدند می رند سربازی

یه بند هم هست تو قسمت وضعیت نظام وظیفه نوشته فارغ التحصیلان دوره پیش دانشگاهی متولد 71 و بعد از آن !

حالا من کدوم باید چه کار کنم ؟ انصراف بدم بعد کنکور بدم ؟ یا کنکور بدم بعد از قبولی انصراف بدم ؟

بعضی ها می گند به محض اینکه انصراف بدی سربازت می کنند ! درسته ؟

rozbeh85
15-02-2011, 17:33
سلام دوستان
من می خواستم معافیت اضافه وزن بگیرم آیا باید حتمآ مشکلی داشته باشم مثلآ غده ای یا ...
من سالم هستم و مشکلی ندارم و 5ساله بدنساز کارم ولی برای معافیت وزنم رو اوردم بالا که با فرمولی که قرار داده بودند لب مرز هستم یعنی 40.3 که معافیت دائم میشم فقط نمی دونم اونها گیر میدن به معافیت گرفتنم یا نه اصلآ بهم معافیت میدن یا نه؟

شما باید حتما مشکلی داشته باشی که معاف شی، غده ای چیزی، وگرنه واسه اضافه وزن پر خوری دیگه معافیت نمیدن ( تا 4 سال پیش میدادن)

bahador2009
16-02-2011, 08:47
سلام دوستان
میخواستم بدونم میشه در حین تحصیل توی دانشگاه کنکور داد (غیر روزانه)
از نظر سربازی چه مشکلی داره؟

cdp
16-02-2011, 11:38
سلام

من الان دانشجوی ترم 4 کاردانی کامپیوترم (ترم آخرمه)، می خوام کنکور 90 شرکت کنم...
متولد نیمه اول 1371 هستم، اگه کنکور 90 قبول نشم چقدر وقت دارم و باید چیکار کنم؟!

ممنون:11:

Sub007
16-02-2011, 20:37
شما از روزی که از کاردانی فارغ‌التحصیل میشی ۶ ماه فرصت داری که دفترچه اعزام به خدمت رو ارسال کنی در غیر اینصورت برات غیبت رد میشه و بعدا به مشکل میخوری.

o_omid
16-02-2011, 21:29
سلام دوستان

دوست عزیز هیچ مشکلی نداره این کار برای ارزیابی خودتون می تونه باشه من که خودم چند سال پیش این کار رو کردم ولی یکم نامردیه چون ممکنه جای کس دیگری رو بگیری.

mojtaba007
16-02-2011, 22:06
سلام

.

جان من راست میگی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
منم اعزامی 1/10 دریای ارتش سیرجانم
اموزشیم تمام شد
14 روز مرخصی از ناخدا بیات :21:
منم افتادم دوباره سیرجان
وااااااااااااااااااااای زود بگو اسمت چی بود
گردان اویسی؟
لیسانسی؟
اسایشگاه یکی؟
حسین حسین حسین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
کدوم حسین

babak_gww
16-02-2011, 22:22
سلام دوستان

بله میشه ... ولی اگه سال اعضامتون نرسیده باشه

برای الان میشه متولدین 71 به بعد

hossein-p30-f
17-02-2011, 10:45
جان من راست میگی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
منم اعزامی 1/10 دریای ارتش سیرجانم
اموزشیم تمام شد
14 روز مرخصی از ناخدا بیات :21:
منم افتادم دوباره سیرجان
وااااااااااااااااااااای زود بگو اسمت چی بود
گردان اویسی؟
لیسانسی؟
اسایشگاه یکی؟
حسین حسین حسین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
کدوم حسین

بههههههههههههه آشخور

پس 14 ماه باهمیم :27:

من آسایشگاه 3 بودم

MAJID13880
17-02-2011, 11:33
با سلام خدمت دوستان
کسی که غیبت خورده می تونه از معافیت پزشکی استفاده کنه؟

MAJID13880
17-02-2011, 11:46
با سلام من ترم آخر کارشناسی پیوسته هستم و با توجه به اینکه تحصیلم بیش ازحد طول کشیده است غیبت خورده ام .می تونم از معافیت پزشکی پس از پایان تحصیلات استفاده کنم یا خیر؟

bahador2009
17-02-2011, 11:48
بله میشه ... ولی اگه سال اعضامتون نرسیده باشه

برای الان میشه متولدین 71 به بعد

یعنی اگه قبول بشم نمیتون برم.
یا اینکه نمیتونم تو همین دانشگاه ادامه بدم ؟

abbasiuss
17-02-2011, 14:16
سلام بچه ها من متولد نیمه ی دوم ۶۹ هستم واسه معافیت پزشکی اقدام کردم..معاف از رزم شناخته شدم...تاریخ اعزام به خدمتم اومد تو همین عین دانشگاه هم قبول شدم شهریور ثبت نام کردم...از نظام وظیفه پرسیدم گفتن لازم نیست کاری بکنه خود دانشگاه به ما میگه...الان که از تاریخ اعزامم گذشته دوباره یه نامه اومده که شما ۹۰ روز اضافه خدمت خوردید به خاطر غیبت!!!!!
من الان چه خاکی باید تو سرم بریزم ؟!!؟!

cafelog
17-02-2011, 14:41
سلام.
کل این سیصد واندی صفخهرو نخوندم.
احتمالا سوال منو پرسیدن.
اگه جواب داده شده خوهشا منو ارجع بدینبه همون صفحه.
به هر حال...
آقا شرایط امریه چطوره؟
رشته مهندسی میخونم.یهترم دارم تا اتمام.
پارتی هم اصلا ندارم.
کلا شرایط امریه رومیدونید؟

farshidshd
17-02-2011, 18:38
سلام دوستان !

من متولد 20/03/71 هستم و امسال همون بار اول دانشگاه قبلول شدم (مهندسی نرم افزار - دانشگاه صنعتی قم ) حالا از رشتم خوشم نمی آد و می خوام دو باره کنکور بدم !

در ضمن 2 شهریور 59 سال پدرم تموم می شه و من هم تک پسرش هستم !

حالا من می خوام کنکور ثبت نام کنم در حالی که دو تا گزینه پیش روم هست !

یکی می گه دانشجویانی که از معافیت تحصیلی استفاده می کنند باید انصراف بدن و دفترچه رو ارسال کنند اگه قبول شدن می رند دانشگاه و اگه قبول نشدند می رند سربازی

یه بند هم هست تو قسمت وضعیت نظام وظیفه نوشته فارغ التحصیلان دوره پیش دانشگاهی متولد 71 و بعد از آن !

حالا من کدوم باید چه کار کنم ؟ انصراف بدم بعد کنکور بدم ؟ یا کنکور بدم بعد از قبولی انصراف بدم ؟

بعضی ها می گند به محض اینکه انصراف بدی سربازت می کنند ! درسته ؟

سلام

اول کنکور بدید بعد در صورت قبولی انصراف بدید
فعلا که مشمول نیستید ، میتونید با خیال راحت درس بخونید

babak_gww
17-02-2011, 20:16
یعنی اگه قبول بشم نمیتون برم.
یا اینکه نمیتونم تو همین دانشگاه ادامه بدم ؟

اگه قبول بشی میتونی بری ولی به شرطی که متولد 71 به بعد باشی

و شما بعد از قبولی صددرصد در کنکور 90 ، از دانشگاه قبلیتون انصراف میدین ... یعنی اگه کنکور هم دادین و قبول نشدین یا نرفتین . میتونین برگردین و تو دانشگاه خودتون ادامه بدین ... مشکلی نیست

bahador2009
17-02-2011, 23:02
یعنی خود 71 نمیشه؟

babak_gww
17-02-2011, 23:09
یعنی خود 71 نمیشه؟

میشه
از 71/1/1 به بعد :20:

nimahandsomboy
18-02-2011, 01:05
با سلام

من 2 تا سوال دارم

اول ایا خدمت وظیفه در سال 90... 24 ماه هست یا هنوز قانونش تصویب نشده و یا امکانش هست تصویب بشه؟

اگر من فردا دفترچه را پست کنم و به احتمال زیاد سال 90 اعزام میشم میخوام بدونم اگه امسال دفترچه راپست کنم چند ماه باید خدمت کنم 24 ماه یا 18 ماه؟؟

اگر امسال پست کنم شامل 18 ماه میشم یا 24 ماه؟؟

babak_gww
18-02-2011, 01:13
با سلام

من 2 تا سوال دارم

اول ایا خدمت وظیفه در سال 90... 24 ماه هست یا هنوز قانونش تصویب نشده و یا امکانش هست تصویب بشه؟

اگر من فردا دفترچه را پست کنم و به احتمال زیاد سال 90 اعزام میشم میخوام بدونم اگه امسال دفترچه راپست کنم چند ماه باید خدمت کنم 24 ماه یا 18 ماه؟؟

اگر امسال پست کنم شامل 18 ماه میشم یا 24 ماه؟؟

سلام :20:

فعلا دقیق معلوم نیست در سال 90 خدمت چند ماهه ...

شما اگه الان دفترچه تون رو بفرستین و برگ اعزامتون قبل از اتمام سال 89 بیاد دم خونتون ( یعنی بررسی وضعیتتون تو سال 89 انجام بشه طبق قانون سال 89 به وضعیتتون رسیدگی میشه ، یعنی 18 ماه ،
در ضمن امکانش هست تو سال 89 وضعیتتون بررسی بشه ولی به دلیل تعللِ پست، بعد از نوروز برگ به دستتون برسه، در این صورت هم 18 ماه وظیفه دارین )

سوالی بود در خدمتم :11:

maziarb
18-02-2011, 01:33
سلام منم متولد 1/70 هستم! و اولین سال رفتم دانشگاه اما الان میخوام دوباره کنکور آزاد بدم! وضعیتم چطوریاست؟؟

bahador2009
18-02-2011, 10:24
میشه
از 71/1/1 به بعد :20:
از این تاریخ به بعد میرن سربازی ؟

Masоud
18-02-2011, 10:26
سلام

یکی از دوستان لطف میکنه در مورد این دوره های 45 روزه بسیج یه توضیح کامل بده ؟

موفق باشید :40:

babak_gww
18-02-2011, 11:16
از این تاریخ به بعد میرن سربازی ؟

ای بابا :31:

نه عزیز... متولدین این تاریخ به بعد مشمول نیستن . پس میتونن کنکور بدن . ادامه تحصیل بدن

ولی الان همه متولدین 70 و ماقبل مشمول هستن . پس در صورتی که قبلا از معافیت تحصیلی دانشگاه استفاده کرده باشن نمیتونن مجددا کنکور بدن

حالا شما متولد کی هستی؟

babak_gww
18-02-2011, 11:33
سلام منم متولد 1/70 هستم! و اولین سال رفتم دانشگاه اما الان میخوام دوباره کنکور آزاد بدم! وضعیتم چطوریاست؟؟

سلام. واسه آزاد زیاد مطمئن نیستم . اما فکر میکنم چون مشمولی نمیشه مگر اینکه

1-اگه الان کارشناسی میخونی . باز کارشناسی قبول بشی ( یعنی مقطع کمتر نمیشه)
2- فاصله بین انصراف از دانشگاه قبلی و ثبت نام در دانشگاه جدید 4 ماه بیشتر نشه

اما بهتره بری و بپرسی از نظام وظیفه شهرتون :11:

spz
21-02-2011, 01:18
سلام

من متولد 70 هستم و8 تا از واحد های دیپلمم رو نگه داشتم برای اینکه فعلا سربازی نرم تا بابام 60 سالش بشه
رشته ام کاردانش هستش و مهارتمم تکمیل شده

تا کی میتوتم واحد هام رو نگه دارم که بابام 60 سالش بشه؟
و اینکه اگر بخوام برم دانشگاه تا غیبت نخورم به چه صورت هستش ؟! دقیقا باید چی کار کنم با توجه به رشته ام

MAJID13880
22-02-2011, 03:54
با سلام
كسي كه غيبت خورده مي تونه از معافيت پزشكي استفاده كنه؟
اگه كسي اطلاع دقيقي داره لطفا كمك كنه

Homayun Khan
22-02-2011, 10:36
سلام
من متولد نیمه دوم 69 هستم امسال اولین سالی بود که کنکور دادم و دانشگاه آزاد کارشناسی قبول شدم (از اول من یک سال دیرتر مدرسه رفتم و مطمئن هستم که غیبت ندارم پیش دانشگاهی هم خرداد 89 بدون تجدید شدن تمام کردم) حالا میخواستم بدونم در حین تحصیل میشه در کنکور دانشگاه آزاد شرکت کنم و قبول که شدم از دانشگاه قبلیم انصراف بدم و در دانشگاه جدید که قبول شدم ثبت نام کنم؟؟؟؟؟؟ تورو خدا یکی جواب بده

Homayun Khan
22-02-2011, 12:09
سلام
من متولد نیمه دوم 69 هستم امسال اولین سالی بود که کنکور دادم و دانشگاه آزاد کارشناسی قبول شدم (از اول من یک سال دیرتر مدرسه رفتم و مطمئن هستم که غیبت ندارم پیش دانشگاهی هم خرداد 89 بدون تجدید شدن تمام کردم) حالا میخواستم بدونم در حین تحصیل میشه در کنکور دانشگاه آزاد شرکت کنم و قبول که شدم از دانشگاه قبلیم انصراف بدم و در دانشگاه جدید که قبول شدم ثبت نام کنم؟؟؟؟؟؟ تورو خدا یکی جواب بده
کسی نیست جواب بده؟

timsar jackson
22-02-2011, 13:23
من متولد مرداد 70 هستم...

امسال دانشگاه آزاد خوندم یه ترم. اگه ترم بهمن رو مرخصی بگیرم میتونم توی کنکور سراسری 90 شرکت کنم و اگه قبول شدم بعد از

آزاد انصراف بدم و برم اونجا ثبت نام کنم؟

farshidshd
22-02-2011, 15:49
سلام

در صورتی که مشکل نظام وظیفه نداشته باشید میتونید اینکار رو انجام بدید ،
شما ضاهرا مشمول هستید و اگر انصراف بدید باید برید خدمت البته اگه تا 4 ماه جایی ثبت نام نکنید

من متولد مرداد 70 هستم...

امسال دانشگاه آزاد خوندم یه ترم. اگه ترم بهمن رو مرخصی بگیرم میتونم توی کنکور سراسری 90 شرکت کنم و اگه قبول شدم بعد از

آزاد انصراف بدم و برم اونجا ثبت نام کنم؟

شما هم پاسخ بالایی رو بخونید

...

timsar jackson
22-02-2011, 20:36
شما هم پاسخ بالایی رو بخونید

یعنی من میتونم تیر ماه کنکور بدم.شهریور که جواب کنکور اومد اگر قبول شدم از آزاد انصراف بدم و برم سراسری ثبت نام کنم؟

قضیه ی 4 ماه چیه؟ یعنی تا 4 ماه بعد از انصراف مشمول نیستم؟

درست فهمیدم؟

timsar jackson
22-02-2011, 23:38
لطفا این 2 تا عکس رو که مربوط به دفتر چه ی کنکور هست نگاه کنین

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

گفته دانشجوهایی که غیرروزانه میخونن که من غیر روزانه ام.. و تا پایان سال اعزام از تحصیل انصراف داده باشن..

خب سال اعزام من امسال بوده..یعنی اگه تا آخر امسال انصراف ندم نمیتونم برم؟

توی عکس دوم تو قسمت تذکرات مهم نوشته که دانشجوهای انصرافی باید برم اعزام شن و بعد از انجام خدمت حق ثبت نام دارن...

:41:

یعنی الان من دیگه نمیتونم شرکت کنم؟

timsar jackson
23-02-2011, 11:02
امروز روز آخر ثبت نامه..لطفا جواب بدین..

Hossein1992
23-02-2011, 23:25
امروز روز آخر ثبت نامه..لطفا جواب بدین..

اگر دانشجو دانشگاه آزاد باشی میتونی باز هم کنکور بدی
به شرطی که تا قبل از اینکه نتیجه نهاییت نیامده باشد از دانشگاه آزاد انصراف ندی

PNUNA.IR
23-02-2011, 23:52
يك سوال از دوستان
در دفترچه اعزام به خدمت ذكر شده كه دانشجو در حال تحصيل مي تواند اقدام به گرفتن معافيت كفالت كند.
حال اگر دانشجو درخوسات معافيت كفالت كند در هنگام تحصيل و با درخواستش موافقت نشود بايد به سربازي اعزام شود يا نه احتياجي نيست و تا پايان زمان تحصيل مجاز مي باشد؟

و اينكه براي امريه مدرك مهم و لازم است؟

farshidshd
24-02-2011, 10:30
لطفا این 2 تا عکس رو که مربوط به دفتر چه ی کنکور هست نگاه کنین

گفته دانشجوهایی که غیرروزانه میخونن که من غیر روزانه ام.. و تا پایان سال اعزام از تحصیل انصراف داده باشن..

خب سال اعزام من امسال بوده..یعنی اگه تا آخر امسال انصراف ندم نمیتونم برم؟

توی عکس دوم تو قسمت تذکرات مهم نوشته که دانشجوهای انصرافی باید برم اعزام شن و بعد از انجام خدمت حق ثبت نام دارن...

:41:

یعنی الان من دیگه نمیتونم شرکت کنم؟

اگر انصراف دادین و مشمول هستین خب باید برید خدمت و بعد از خدمت میتونید در دانشگاه ثبت نام کنید

.

babak_gww
24-02-2011, 11:21
يك سوال از دوستان
در دفترچه اعزام به خدمت ذكر شده كه دانشجو در حال تحصيل مي تواند اقدام به گرفتن معافيت كفالت كند.
حال اگر دانشجو درخوسات معافيت كفالت كند در هنگام تحصيل و با درخواستش موافقت نشود بايد به سربازي اعزام شود يا نه احتياجي نيست و تا پايان زمان تحصيل مجاز مي باشد؟

و اينكه براي امريه مدرك مهم و لازم است؟

احتياجي نيست و تا پايان زمان تحصيل مجاز مي باشد

timsar jackson
24-02-2011, 12:31
اگر انصراف دادین و مشمول هستین خب باید برید خدمت و بعد از خدمت میتونید در دانشگاه ثبت نام کنید

الان که انصراف ندادم. ولی شهریور اگه قبول شدم میخوام انصراف بدم..

یعنی شهریور که انصراف دادم باید برم خدمت بعد برم دانشگاه؟

ای بابا چه قانونای مزخرفی دارن...

Homayun Khan
24-02-2011, 13:29
الان که انصراف ندادم. ولی شهریور اگه قبول شدم میخوام انصراف بدم..

یعنی شهریور که انصراف دادم باید برم خدمت بعد برم دانشگاه؟

ای بابا چه قانونای مزخرفی دارن...
دوست عزیز ببین من هم متولد بهمن 69 هستم یعنی با شما که متولد نیمه اول 70 هستی هیچ فرقی نداره من پیش دانشگاهیو خرداد 89 تمام کردم و توی کنکور آزاد قبول شدم ولی چون قزوین قبول شدم(ساکن کرج هستم) میخوام دوباره آزاد امتحان بدم کرج قبول بشم سراسری هم ثبت نام کردم فقط تا وقتی که نتیجه نهایی کنکورو ندیدی انصراف نده چون از فاصله انصراف تا ثبت نام توی دانشگاه جدید نباید یک ماه بیشتر گذشته باشه تا ترم چهارم هم میتونی کنکور بدی فقط وقتی نتیجه قبولیتو دیدی فرداش میری انصراف میدی چون مشمول هستی نامه معافیت تحصیلیتو میدن باید ببری تهران میدان سپاه سازمان نظام وظیفه مرکزی تاییدش کنند هیچ مشکل دیگه ای هم نداری

PNC
25-02-2011, 11:01
دوستان یه سوال
اگر شخصی خواهری داشته باشه که به بیماری اسکیزوفرنی دچار شده و یک برادری هم داشته باشه که دارای معافیت ۶۰ سال شده اون شخص میتونه کفالت خواهر بیمارش رو بگیره ؟ یا خیر

h.r_a
25-02-2011, 11:08
سلام
من متولد نیمه ی دوم 71 هستم و واسه کنکور می خونم ، اگه در کنکور 90 رتبه ی خوبی نیاوردم باز هم میتونم در کنکور شرکت کنم یا باید برم سربازی؟:13:

babak_gww
25-02-2011, 12:03
دوستان یه سوال
اگر شخصی خواهری داشته باشه که به بیماری اسکیزوفرنی دچار شده و یک برادری هم داشته باشه که دارای معافیت ۶۰ سال شده اون شخص میتونه کفالت خواهر بیمارش رو بگیره ؟ یا خیر

سلام دوست عزیز
اگه برادرش ازدواج کرده باشه، و یا ساکن یک شهر دیگه باشه و یا از عدم توانایی برای سرپرستی خواهر برخوردار باشه
اون شخص بله میتونه کفالت خواهر رو بگیره و معاف بشه

سلام
من متولد نیمه ی دوم 71 هستم و واسه کنکور می خونم ، اگه در کنکور 90 رتبه ی خوبی نیاوردم باز هم میتونم در کنکور شرکت کنم یا باید برم سربازی؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام
هیچ مشکلی نیست ، شما میتونید کنکور 91 رو هم شرکت کنید

BEHZAD2007
25-02-2011, 13:15
سلام دوستان من دفترچمو فرستادم 2 سال پیش به خاطر درس مشکلی نداشتم سوال من اینه که درسم تموم شد برای من برگ سبز میفرستن اگه نرم چی کار میکنن کلا میخوام بی خیال بشم ممنون میشم جواب منو بدید

PNC
25-02-2011, 13:27
سلام دوست عزیز
اگه برادرش ازدواج کرده باشه، و یا ساکن یک شهر دیگه باشه و یا از عدم توانایی برای سرپرستی خواهر برخوردار باشه
اون شخص بله میتونه کفالت خواهر رو بگیره و معاف بشه

خیلی ممنون فقط برای اطمینان .شرایطی که گفتید برای کسی هست که پدرش در قید حیات هست یا خیر ؟ چون شخصی که گفتم دقیقا شرایط بالا رو داره ولی پدرش در قید حیات هستش برادرش هم ازدواج کرده و در یک استان دیگر هستش

behnambazi
25-02-2011, 13:54
دوستان یه سوال
دوست من متولد سال 68 هست و امسال داره پیش میخونه حالا به هر دلیلی که به من نگفت نمیدونم چرا
تا اخر شهریور 90مدرک پیش میگیره از این ور ازمون سراسری و ازاد شرکت کرده برای کنکور سال 90
اگه ایشون دانشگاه ازاد یا دولتی سال 90 قبول بشن مهر سال اینده میتونه بره سر کلاس دانشگاه و مشکلی از نظر نظام وظیفه نداره ؟؟؟؟
در ضمن دانش اموز هست و فقفه تحصیلی نداره
ممنون میشم جواب بدید

masih eia
26-02-2011, 00:36
سلام دوستان
میخواستم ببینم اگه برادر بزرگ من بره سربازی و ازدواج کنه و پدر من سنش بالای 60 بشه من میتونم کفالت پدرما بگیرم؟؟؟؟(در ضمن ما 2تا برادریم)
ممنون که جواب میدید.:11:

rozbeh85
26-02-2011, 08:32
سلام دوستان
میخواستم ببینم اگه برادر بزرگ من بره سربازی و ازدواج کنه و پدر من سنش بالای 60 بشه من میتونم کفالت پدرما بگیرم؟؟؟؟(در ضمن ما 2تا برادریم)
ممنون که جواب میدید.:11:

خیر، وجود برادر مانع کفالت میشه

arash66_2m
26-02-2011, 16:03
با داشتن برگه سبز میشه آخرین امتحان ماشین رو داد منظور افسر شهری هستش !
و اگه قبول بشم و برگه سبز هنوز نیومده باشه و گواهی هم که ندارم داستان چی میشه صبر می کنن دو 3 هفته تا برگه سبز من بیاد تا !!!

alliniran
27-02-2011, 12:20
من چند روز پیش همه مدارکم را برای معافیت پزشکی در پلیس +10 ثبت کردم و برگه معرفی به بیمارستان اومد و امروز هم رفتم بیمارستان و دکتره برگه را مهر کرد و گفت به احتمال 99 درصد معافی منم از فرط خوشحالی یادم رفت بگم حالا بعدش باید دیگه چیکار کنم؟
کسی میدونه الان من باید چیکار کنم و برای کمیسیون خودشون نامه میفرستند در خونه یا؟؟
ممنون عزیزان

mohsen_gh1991
27-02-2011, 12:28
این راسته که میگن اگه دفترچه رو دیر پست کنیم اضافه خدمت میخوریم؟

arash66_2m
27-02-2011, 13:28
این راسته که میگن اگه دفترچه رو دیر پست کنیم اضافه خدمت میخوریم؟

بله اضافه خدمت می خورین
برای فارغ تحصیل ها وقت قانونی برای ارسال دفترچه تا 6 ماه و برای انصراف از تحصیلی ها 4 ماه هستش /.

mohsen_gh1991
27-02-2011, 13:59
بله اضافه خدمت می خورین
برای فارغ تحصیل ها وقت قانونی برای ارسال دفترچه تا 6 ماه و برای انصراف از تحصیلی ها 4 ماه هستش /.
بعد اگه وسط خدمت دانشگاه قبول بشم میتونم برم دانشگاه؟

arash66_2m
27-02-2011, 17:15
بعد اگه وسط خدمت دانشگاه قبول بشم میتونم برم دانشگاه؟

بله /
غیبت نیایستی داشته باشین

babak_gww
27-02-2011, 17:40
خیلی ممنون فقط برای اطمینان .شرایطی که گفتید برای کسی هست که پدرش در قید حیات هست یا خیر ؟ چون شخصی که گفتم دقیقا شرایط بالا رو داره ولی پدرش در قید حیات هستش برادرش هم ازدواج کرده و در یک استان دیگر هستش

اگه در قید حیات باشه ، باید عدم توانائیش محرز بشه، اون طور که شما گفتین 60 سال به بالا داره

پس به احتمال زیاد راحت بشه عدم توانائیش رو ثابت کرد

babak_gww
27-02-2011, 17:51
دوستان یه سوال
دوست من متولد سال 68 هست و امسال داره پیش میخونه حالا به هر دلیلی که به من نگفت نمیدونم چرا
تا اخر شهریور 90مدرک پیش میگیره از این ور ازمون سراسری و ازاد شرکت کرده برای کنکور سال 90
اگه ایشون دانشگاه ازاد یا دولتی سال 90 قبول بشن مهر سال اینده میتونه بره سر کلاس دانشگاه و مشکلی از نظر نظام وظیفه نداره ؟؟؟؟
در ضمن دانش اموز هست و فقفه تحصیلی نداره
ممنون میشم جواب بدید

هیچ مشکلی نداره برای شرکت در کنکور و رفتن به دانشگاه،
اما به شروط زیر

1- همه مقاطع رو به صورت حضوری خونده باشه ( نوع تحصیل حضوری باشه)
2- در یک مقطع بیشتر از 2 سال تحصیلی توقف نداشته باشه ( یعنی به طور مثال، پیش دانشگاهی رو بیشتر از 2 سال تحصیلی نمونده باشه ) یعنی تاریخ اشتغال در مقطع پیش دانشگاهی از 88/7/1 تا حداکثر 90/6/30 باشه

Homayun Khan
27-02-2011, 19:40
دوستان یه سوال
من کف دست هام و کف پاهام زیاد عرق میکنه جوری شده که حتی ازشون چکه میکنه به نظرتون من معاف میشم؟ در صورت معافیت آموزشیو باید برم؟

rozbeh85
27-02-2011, 20:12
من چند روز پیش همه مدارکم را برای معافیت پزشکی در پلیس +10 ثبت کردم و برگه معرفی به بیمارستان اومد و امروز هم رفتم بیمارستان و دکتره برگه را مهر کرد و گفت به احتمال 99 درصد معافی منم از فرط خوشحالی یادم رفت بگم حالا بعدش باید دیگه چیکار کنم؟
کسی میدونه الان من باید چیکار کنم و برای کمیسیون خودشون نامه میفرستند در خونه یا؟؟
ممنون عزیزان

نامه میاد دره خانه که بری برای کمیسیون پزشکی

MAJID13880
27-02-2011, 20:44
با سلام خدمت دوستان
من سوالی داشتم که به چند طریق چندین بار مطرح کردم ولی کسی جوابم رو نداد یه بار دیگه مطرح می کنم امیدوارم دوستان کمکم کنند:
من در دوره کارشناسی پیوسته (ترم آخر)مشغول به تحصیل هستم و به دلیل اینکه در مدت مقرر تحصیلات را به پایان نرساندم ؛این ترم که برای گرفتن سنوات به نظام وظیفه رفتم به من سنوات دادن ولی با 3 ماه غیبت .حالا بعد از فارغ التحصیلی می توانم از معافیت پزشکی استفاده کنم یا به علت 3 ماه غیبت خوردن معافیت پزشکی نمی دن

babak_gww
27-02-2011, 23:39
دوستان یه سوال
من کف دست هام و کف پاهام زیاد عرق میکنه جوری شده که حتی ازشون چکه میکنه به نظرتون من معاف میشم؟ در صورت معافیت آموزشیو باید برم؟

2 نوع معافیت داریم
1-معافیت دائم
2- معافیت از رزم

اگه معاف دائم بشی که کلا نمیری ( نه آموزشی نه خدمت) میشینی خونه :31:
اگه معاف از رزم بشی میری آموزشی
اما خیلی فرق میکنه با آموزشی عادی

---------- Post added at 11:39 PM ---------- Previous post was at 11:38 PM ----------

با سلام خدمت دوستان
من سوالی داشتم که به چند طریق چندین بار مطرح کردم ولی کسی جوابم رو نداد یه بار دیگه مطرح می کنم امیدوارم دوستان کمکم کنند:
من در دوره کارشناسی پیوسته (ترم آخر)مشغول به تحصیل هستم و به دلیل اینکه در مدت مقرر تحصیلات را به پایان نرساندم ؛این ترم که برای گرفتن سنوات به نظام وظیفه رفتم به من سنوات دادن ولی با 3 ماه غیبت .حالا بعد از فارغ التحصیلی می توانم از معافیت پزشکی استفاده کنم یا به علت 3 ماه غیبت خوردن معافیت پزشکی نمی دن

دوست عزیز به احتمال زیاد میتونی معافیت بگیری
چون پزشکی میخوای معاف شی

FAROW
27-02-2011, 23:47
سلام
برای مرخصی حین خدمت واسه دانشگاه قوانین خاصی هست چون من 18 ماه غیبت دارم ، اگه برم خدمت وبعد دانشگاه قبول بشم میتونم برم یا حتما باید خدمتو تموم کنم ،اصلا میتونم کنکور بدم ؟
ممنون

p30pro
28-02-2011, 12:32
اگه کسی مشمول نباشه و زود بره دانشگاه بازم از معافیت تحصیلی استفاده می کنه ؟

nimahandsomboy
28-02-2011, 13:52
بنده 2تا سوال دارم

1. ایا در حین خدمت میشه در دانشگاه هم تحصیل کرد به صورت همزمان _ (پیام نور..نیمه وقت)

2. من الان دفترچه را از پلیس 10 گرفتم و پر کردم یه جاش نوشته که مدرک تحصیلی میخواد
من رفتم دانشگاه و مراحل فارغ التحصیلی انجام دادم و فقط به من یه نامه داددن مربوط به معافیت تحصیلی و نظام ظیفه بود که از تاریخ تا این اریخ درس خوندم و مهر و امظا شده بود....به من گواهی موقت هیچی ندادن همین برگه کافی هست ایا؟

AB
28-02-2011, 14:14
سلام
برای مرخصی حین خدمت واسه دانشگاه قوانین خاصی هست چون من 18 ماه غیبت دارم ، اگه برم خدمت وبعد دانشگاه قبول بشم میتونم برم یا حتما باید خدمتو تموم کنم ،اصلا میتونم کنکور بدم ؟
ممنون

اگه در حین خدمت قبول بشی ترخیصت میکنن ولی تنها شرطش نداشتن غیبته.

اگه کسی مشمول نباشه و زود بره دانشگاه بازم از معافیت تحصیلی استفاده می کنه ؟

اگه امسال قبول بشی مطمئنا سال بعد مشمول میشی.چون هیچ رشته ای کمتر از یک سال نیست.

اگه معاف باشی که هیچ ولی اگه نباشی دانشگاه خودش برات معافیت تحصیلی میگیره.

بنده 2تا سوال دارم

1. ایا در حین خدمت میشه در دانشگاه هم تحصیل کرد به صورت همزمان _ (پیام نور..نیمه وقت)

اگه بخایی بری دانشگاه از خدمت ترخیص میشی.

nimahandsomboy
28-02-2011, 16:16
با سلام

اگه الان من دفترچه را پست کنم به احتمال زیاذ 6 ماه دیگه اعزام میشم

یعنی تابستون...........با این اوصاف اموزشی تو تابستون میوفته......اینکه خیلی بد میشه

حالا از شانس ما هم تو بندر عباس بیوفتیم دیگه هیچی

به نظر شما بهتر نیست دیرتر پست کنم من تا تیر 90 فرجه معاف تحصیلیم هست

rozbeh85
28-02-2011, 16:31
با سلام

اگه الان من دفترچه را پست کنم به احتمال زیاذ 6 ماه دیگه اعزام میشم

یعنی تابستون...........با این اوصاف اموزشی تو تابستون میوفته......اینکه خیلی بد میشه

حالا از شانس ما هم تو بندر عباس بیوفتیم دیگه هیچی

به نظر شما بهتر نیست دیرتر پست کنم من تا تیر 90 فرجه معاف تحصیلیم هست

به نظر من اگه میخوای بری هرچه زودتر پست کن، برگه سبزت که آمد برو 4 ماه هم تعجیل بزن خلاصه اردیبهشت اعزام شو، 6 ماه هم 6 ماهه
من خودم هفته بعد فارغ التحصیلی پست کردم، 4 ماه هم تعجیل زدم، هرچه زودتر شرش کنده شه بهتره
تابستان سخت میگذره ولی عوضش تموم میشه

Desmond
28-02-2011, 18:37
سلام ببخشید میخواستم ببینم ثبت نام کنکور سراسری کد 12 داشت
یعنی
کسی که 4 ترم از ثبت نامش نگذشته باشه میتونه دوباره شرکت کنه میخواستم ببینم آزادم این کد رو داره یا فقط برای سراسریه؟
مرسی

nimahandsomboy
28-02-2011, 21:15
یعنی میتونم زودتر اعزام بشم؟؟

شرایط نداره؟

هر کسی میتونه؟

babak_gww
01-03-2011, 09:08
سلام ببخشید میخواستم ببینم ثبت نام کنکور سراسری کد 12 داشت
یعنی
کسی که 4 ترم از ثبت نامش نگذشته باشه میتونه دوباره شرکت کنه میخواستم ببینم آزادم این کد رو داره یا فقط برای سراسریه؟
مرسی

سلام
خیر ، من که الان دفترچه رو خوندم هیچ بندی اش شامل شما نمیشه

خود هم میتونی دفترچه رو دانلود و اون بخششو بخونی

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

babak_gww
01-03-2011, 09:21
یعنی میتونم زودتر اعزام بشم؟؟

شرایط نداره؟

هر کسی میتونه؟

بله به شرط مشول بودن ، میتونید تاریخ اعزام رو تا جایی که امکانش باشه جلو بندازید

p30pro
01-03-2011, 15:39
اگه کسی دو ماه دیگه شرایطش برای معافی کفالت جور بشه و الان دانشجو باشه ! می تونه زودتر اقدام کنه تا 2 ماه دیگه که شرایطش جور شد کارتش دستش باشه

babak_gww
01-03-2011, 19:46
اگه کسی دو ماه دیگه شرایطش برای معافی کفالت جور بشه و الان دانشجو باشه ! می تونه زودتر اقدام کنه تا 2 ماه دیگه که شرایطش جور شد کارتش دستش باشه

هم اره هم نه

اگه کفالت پدر رو میخوای بگیری نمیشه ، چون باید سنشون برسه بعد کارات رو راه میندازن

چه عجله ایه حالا؟

p30pro
01-03-2011, 20:41
هم اره هم نه

اگه کفالت پدر رو میخوای بگیری نمیشه ، چون باید سنشون برسه بعد کارات رو راه میندازن

چه عجله ایه حالا؟

آخه تا مهر که می خوام برم دانشگاه باید کارتم دستم باشه ! چون الان دانشجو هستم ودوباره کنکور می خوام بدم

nimahandsomboy
01-03-2011, 22:11
امروز رفتم پلیس 10 گفت باید برای اعزام .....حساب شپه باز کنی

جریان چی؟

حتما لازم هست؟

pooryak
01-03-2011, 22:22
سلام من مادرم از پدرم طلاق گرفته و من تنها پسرشم و با مادرم زندگی میکنم معافم؟

babak_gww
02-03-2011, 01:12
آخه تا مهر که می خوام برم دانشگاه باید کارتم دستم باشه ! چون الان دانشجو هستم ودوباره کنکور می خوام بدم

خب عزیز من 6 ماه که کارات طول نمیکشه

نهایتش 2 تا 3 ماه ، یعنی اگه اردیبهشت شامل بشه پدرتون ، کارات تا نهایتن تیر و مرداد ردیفه
پس خیالت تخت
حالا اگه خیلی هم مهمه از نظام وظیفه برو بپرس :11:

امروز رفتم پلیس 10 گفت باید برای اعزام .....حساب شپه باز کنی

جریان چی؟

حتما لازم هست؟

خب واسه اینکه مقرری رو بریزن به حسابت ، هر سرباز ماهیانه یه مبلغی بهش میدن جای حقوق

سلام من مادرم از پدرم طلاق گرفته و من تنها پسرشم و با مادرم زندگی میکنم معافم؟

بله ، به سلامتی :11:

1234567mm
02-03-2011, 04:18
سلام دوستان من یکی از گوشهام مشکلی شنوایی داره بطوری که اگه اون یکی گوشمو بگیرم واقعا" مشکل شنواییم حاده و به سختی میشنوم. و صدا های معمولی رو اصلا" نمیشنوم مگه اینکه بلند باشه از بچه گی هم همینطور بوده با توجه به بند ایین نامه برای کاهش شنوایی میتونم معافیت بگیرم؟:31::41:
و چه جوریاست که ثابت بشه حرفم؟کسی این مشکل رو داشته لطفا" راهنمایی کنید.:13:

nhz
02-03-2011, 10:14
سلام بچه ها یه سوال آیا گودی کف پا که باعث درد در ستون فقرات و کمر میشه معافی داره؟ با پارتی میشه کاری کرد>؟

babak_gww
02-03-2011, 11:32
سلام دوستان من یکی از گوشهام مشکلی شنوایی داره بطوری که اگه اون یکی گوشمو بگیرم واقعا" مشکل شنواییم حاده و به سختی میشنوم. و صدا های معمولی رو اصلا" نمیشنوم مگه اینکه بلند باشه از بچه گی هم همینطور بوده با توجه به بند ایین نامه برای کاهش شنوایی میتونم معافیت بگیرم؟:31::41:
و چه جوریاست که ثابت بشه حرفم؟کسی این مشکل رو داشته لطفا" راهنمایی کنید.:13:

بری نظام وظیفه خودشون به دکتر و شنوایی سنج معرفیت میکنن و اونا نظر میدن که طوری هست مشکلتون که معاف بشین یا نه، اگه اونا تائید کردن کمیسیون هم تشکیل میشه و در صورت تائید نهایی ایشالا معاف میشین :11:

سلام بچه ها یه سوال آیا گودی کف پا که باعث درد در ستون فقرات و کمر میشه معافی داره؟ با پارتی میشه کاری کرد>؟

با پارتی که اصلا ، چون چند دکتر مختلف باید برید برای معاینه توی چند شهر مختلف
بعد از اون هم کمیسیون، پس اصلا به پارتی فکر نکن

ولی اگه مشکلتون شامل معافی یا معاف از رزم بشه ، دکتر تشخیص میده ، نگران نباش

1234567mm
02-03-2011, 12:17
نحوه ی تست شنوایی به چه صورته؟ آخه من اون یکی گوشم هیچ مشکلی نداره و توپ میشنوه:27:حالا کی باید ثابت کنه این یکی نمیشنوه خوب و واقعا" مشکل داره مثلا کسی تو فاصله ی 1متری عادی صحبت کنه او یکی گوشم نمیشنوه و شاید یه وز وزی بیاد فقط:41:

A100000000000000A
02-03-2011, 12:38
سلام
خسته نباشید
من متولد 71 هستم و از دانشگاه اخراج شدم
هنوز هم مشمول نیستم
آیا باید برم سربازی یا خیر؟

babak_gww
02-03-2011, 14:48
نحوه ی تست شنوایی به چه صورته؟ آخه من اون یکی گوشم هیچ مشکلی نداره و توپ میشنوه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]حالا کی باید ثابت کنه این یکی نمیشنوه خوب و واقعا" مشکل داره مثلا کسی تو فاصله ی 1متری عادی صحبت کنه او یکی گوشم نمیشنوه و شاید یه وز وزی بیاد فقط[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من دقیق در جریان نیستم که کم شنوایی 1 گوش هم جز معافیت هستش یا نه ، ولی به هرحال بپرسی بهت میگن خودشون

سلام
خسته نباشید
من متولد 71 هستم و از دانشگاه اخراج شدم
هنوز هم مشمول نیستم
آیا باید برم سربازی یا خیر؟

سلام ممنون
خیر شما مشمول نیستین و میتونین کنکور 90 رو هم شرکت کنید (اگه از دوره روزانه اخراج شدین ، نمیتونین باز روزانه شرکت کنید)

ولی حواست باشه تو سال 90 باید دفترچه بفرستی وگرنه غیبت میخوری

پیشنهاد من اینه که تو سال 90 ( طوری که فاصله اخراجت از دانشگاه تا زمان ارسال دفترچه 4 ماه بیشتر نشه)
دفترچه ات رو پست کنی ، و بعد تقاضا کنی که تاریخ اعزامت رو بعد از 1 مهر 90 بندازن ، وگرنه امکان کنکور مجدد رو نداری و باید بری سربازی

MeMri
02-03-2011, 19:07
با سلام!من متولد شهریور سال 71 هستم و امسال قبول نشدم ، سال دومی هست که می خوام کنکور بدم!می خواستم بدونم اگه قبول شدم مشکلی ندارم برای دانشجو شدن؟نباید سال 90 دفترچه رو بفرستم؟خواهشا کمک کنید

roman gozar
02-03-2011, 20:11
سلام

من امسال کنکور ارشد دادم و احتمال زیاد قبولم و قصد دارم بعد از گرفتن مدرک ارشدم برم سربازی
میخواستم ببینم خدمت سربازی افرادی که مدرک ارشد دارند به چه شکله؟و چند ماه هست؟

می خواستم ببینم میشه بعد از گرفتن مدرک ارشد در دانشگاه تدریس کنم و جزو خدمتم به شما بیاد؟
تدریس در دانشگاه هم جزو خدمت به شما میاد؟

یا مثلا بعد اگر زد و دکترا قبول شدم میتونم بعد از گرفتن مدرک دکترا با تدریس در دانشگاه بتونم این جوری خدمت سربازیم را تموم کنم؟

کلا سربازی افراد ارشد و دکترا به چه شکله؟

سوال کلی من اینه که بپرسم میشه تدریس در دانشگاه جزو خدمت سربازی به شما بیاد؟؟چنین قانونی وجود داره؟اگه هست به چه شکله؟

اگه هست تدریس در دانشگاه ازاد و دولتیش فرقی داره؟

ببخشید خیلی سوال پرسیدم زیاد اطلاعی ندارم در این زمینه

متشکرم

babak_gww
03-03-2011, 10:19
با سلام!من متولد شهریور سال 71 هستم و امسال قبول نشدم ، سال دومی هست که می خوام کنکور بدم!می خواستم بدونم اگه قبول شدم مشکلی ندارم برای دانشجو شدن؟نباید سال 90 دفترچه رو بفرستم؟خواهشا کمک کنید

سلام
نه لازم به ارسال دفترچه نیست ، میتونید راحت ثبت نام کنید

سلام

من امسال کنکور ارشد دادم و احتمال زیاد قبولم و قصد دارم بعد از گرفتن مدرک ارشدم برم سربازی
میخواستم ببینم خدمت سربازی افرادی که مدرک ارشد دارند به چه شکله؟و چند ماه هست؟

می خواستم ببینم میشه بعد از گرفتن مدرک ارشد در دانشگاه تدریس کنم و جزو خدمتم به شما بیاد؟
تدریس در دانشگاه هم جزو خدمت به شما میاد؟

یا مثلا بعد اگر زد و دکترا قبول شدم میتونم بعد از گرفتن مدرک دکترا با تدریس در دانشگاه بتونم این جوری خدمت سربازیم را تموم کنم؟

کلا سربازی افراد ارشد و دکترا به چه شکله؟

سوال کلی من اینه که بپرسم میشه تدریس در دانشگاه جزو خدمت سربازی به شما بیاد؟؟چنین قانونی وجود داره؟اگه هست به چه شکله؟

اگه هست تدریس در دانشگاه ازاد و دولتیش فرقی داره؟

ببخشید خیلی سوال پرسیدم زیاد اطلاعی ندارم در این زمینه

متشکرم

سلام :11:

معمولا کسایی که ارشد یا دکترا گرفتن ، بعد از گذروندن آموزشی، به یه نهاد یا ارگانی مرتبط به رشتشون معرفی میشن برای خدمت
حالا باید دید شما کجا میوفتی، فکر نمیکنم جزو هیئت علمی دانشگاه بتونی خدمت کنی

ولی احتمالش هست سرباز معلم بشی ، یا مثلا اگه رشتت برق هستش (فرضا) تو اداره برق مشغول میشی تا خدمتت تموم بشه
یا اگه پزشکی خوندی شاید معرفیت کنن درمونگاه های پزشکی قانونی و...

کلن باید دید چی نیاز دارن و کجا میفرستنت
مثلا یکی از دوستای من فوق دیپلم هستش ، ولی چون مدرک نجات غریق داره ، فرستادنش استخر پادگان ارتش ، اونجا وایمیسته

hamidrezaaa
03-03-2011, 10:31
سلام یه سوال داشتم من متولد 20 فروردین 1371 هستم پدرم فوت کرده میخوام معافی کفالت بگیرم تا کی نرم دنبالش غیبت میخورم بعد من شناسنامه پدرم و مدرک تحصیلمو ندارم بدون اینا میتونم معافی بگیرم

babak_gww
03-03-2011, 15:50
سلام یه سوال داشتم من متولد 20 فروردین 1371 هستم پدرم فوت کرده میخوام معافی کفالت بگیرم تا کی نرم دنبالش غیبت میخورم بعد من شناسنامه پدرم و مدرک تحصیلمو ندارم بدون اینا میتونم معافی بگیرم

شما باید بهار سال ، و اگه تمایل نداشتی
حداکثر تا تابستونش اقدام به ارسال دفترچه بکنی

در مورد مدارک هم
اگه بری آموزش و پرورش میشه یه کارایی کرد واسه مدرکت
واسه پدرتون هم ( خدا بیامرزتشون) فکر میکنم گواهی فوت کافی باشه

rpf
03-03-2011, 17:39
سلام..من متولد 13 دی 1371 هستم و امسال اگر خدای نکرده قبول نشم باید برم سربازی؟؟؟
نمیشه سال 91 هم کنکور بدم؟؟باید چیکار کنم؟؟اگه یکی از درسهای بیش دانشگاهی 2 رو بندازم و امتحان ندم میتونم سال 91 کنکور بدم؟؟
راستی تک فرزندها معاف هستن؟؟بابام هم 45 سالشه...

babak_gww
03-03-2011, 20:30
سلام..من متولد 13 دی 1371 هستم و امسال اگر خدای نکرده قبول نشم باید برم سربازی؟؟؟
نمیشه سال 91 هم کنکور بدم؟؟باید چیکار کنم؟؟اگه یکی از درسهای بیش دانشگاهی 2 رو بندازم و امتحان ندم میتونم سال 91 کنکور بدم؟؟
راستی تک فرزندها معاف هستن؟؟بابام هم 45 سالشه...

نه ، شما میتونی کنکور 91 رو هم بدی
2 تا راه داره ،
1- یک درست رو بندازی و حضوری بخونی ( مثل فیزیک ، ریاضیات )
2- دفترچه بفرستی ، خودشون اتومات بهت 1 سال فرصت میدن تا کنکور 91

تک فرزندها هم خیر ،
همین ماهه دیگه پسر عموی من اعزامه ، تک فرزنده و پدرش 58 سالشه

presfn
04-03-2011, 01:37
سلام
من 3 سال اس که در دانشگاه درس می خونم
امسال قرار است که کنکور سراسری بدم
یا از نظر سربازی مشکلی پیدا می کنم یا نه ؟
لطفا راهنمایی کنید
خیلی ممنون

p30pro
04-03-2011, 20:40
سلام
من 3 سال اس که در دانشگاه درس می خونم
امسال قرار است که کنکور سراسری بدم
یا از نظر سربازی مشکلی پیدا می کنم یا نه ؟
لطفا راهنمایی کنید
خیلی ممنون

با توجه به اینکه قبلا از معافیت تحصیلی استفاده کردید و الان بیشتر از 4 ترم هست که دارید درس میخ ونید بهتون اجازه نمیدند یه دانشگاه دیگه ثبت نام کنید مگر اینکه معافی دائم یا پتایان خدمت داشته باشید

---------- Post added at 08:40 PM ---------- Previous post was at 08:39 PM ----------

دوستان یه سوال :

کسی که معافیت دائم داره بازم محدودیت سنوات تحصیلی در دانشگاه رو داره ؟

babak_gww
04-03-2011, 22:47
کسی که معافیت دائم داره بازم محدودیت سنوات تحصیلی در دانشگاه رو داره ؟

تا اونجا که اطلاع دارم خیر ، مگه اینکه دانشگاه اجازه نده

presfn
04-03-2011, 23:56
[QUOTE=p30pro;5908338]با توجه به اینکه قبلا از معافیت تحصیلی استفاده کردید و الان بیشتر از 4 ترم هست که دارید درس میخ ونید بهتون اجازه نمیدند یه دانشگاه دیگه ثبت نام کنید مگر اینکه معافی دائم یا پتایان خدمت داشته باشید[COLOR="Silver"]

---------- Post added at 08:40 PM ---------- Previous post was at 08:39 PM ----------

قبلا دو ترم توی یک دانشگاه خوندم این 4 ترم هم توی یه دانشگاه دیگست
تو دفترچه نوشته نباید از 4 ترم بیشتر در رشته جدید درس خونده باشم.
سوال من اینه که با این شرایط می تونم کنکور سراسری 90 شرکت کنم یا نه؟
ممنون

presfn
04-03-2011, 23:58
ممنون

p30pro
05-03-2011, 09:56
تا اونجا که اطلاع دارم خیر ، مگه اینکه دانشگاه اجازه نده

همین طور محدودیت تعداد حداقل 12 واحد در هر ترم ؟

shahab_f
05-03-2011, 10:25
همین طور محدودیت تعداد حداقل 12 واحد در هر ترم ؟
اون محدودیت برای خود دانشگاه ، دختر و پسر و معافی ، کسی زیر 12 واحد نباید داشته باشه.

hamidrezaaa
05-03-2011, 12:22
شما باید بهار سال ، و اگه تمایل نداشتی
حداکثر تا تابستونش اقدام به ارسال دفترچه بکنی

در مورد مدارک هم
اگه بری آموزش و پرورش میشه یه کارایی کرد واسه مدرکت
واسه پدرتون هم ( خدا بیامرزتشون) فکر میکنم گواهی فوت کافی باشه
ممنون از راهنماییت دوست عزیز . خدا رفتگان شما رو هم بیامرزه

babak_gww
05-03-2011, 14:05
ممنون

یعنی 4 ترم رو پاس کردید تموم شد؟ اگه اره که فکر نمیکنم بتونید شرکت کنید

اما چون مسئله (مرگ و زندگیه :31:) بهتری یه سر تا نظام وظیفه بری و بپرسی

presfn
05-03-2011, 20:25
یعنی 4 ترم رو پاس کردید تموم شد؟ اگه اره که فکر نمیکنم بتونید شرکت کنید

اما چون مسئله (مرگ و زندگیه :31:) بهتری یه سر تا نظام وظیفه بری و بپرسی

تا موقعه ای که کنکور بدم در دانشگاه جدید 4 ترم پاس کرده ام یعنی تا تابستون .
و روی هم رفته 6 ترم

با توجه به این که در دفترچه کنکور 90 گفته در رشته جدید بیش از 4 ترم بناید خونده باشم
باز هم تاکید می کنم در رشته جدید

pooria_googooli
06-03-2011, 14:23
دوستان تو رو به خدا راهنماییم کنید . من تک پسرم ولی پدرم 48 سالشه . میتونم کفالت برای پدر بزرگم بگیرم ؟ 2 تا دایی دارم که هر دو ازدواج کردن .

arsalne
06-03-2011, 17:13
یک خبر داغ برای مشمولین 90:
مشاور معاون نیروی انسانی ستاد کل نیروهای مسلح از تغییر نکردن مدت زمان خدمت سربازی در سال 90 خبر داد.

سردار موسی کمالی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به مدت خدمت سربازی در سال آینده گفت: بنا بود مدت زمان خدمت سربازی در سال آینده تغییر کند اما به دلایلی این مدت سربازی تغییر نکرده و همان 18 ماه باقی ماند.

وی ادامه داد: این مدت زمان بر اساس وضعیت خدمت مشمولان متغیر است.

مشاور معاون نیروی انسانی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: خدمت در مناطق امنیتی و عملیاتی موجب کسر دو ماه از خدمت شده و همچنین خدمت در مناطق محروم یکماه از مدت زمان سربازی کسر می کند.

وی با اشاره به کاهش مدت زمان سربازی بر اساس میزان تحصیلات اظهار کرد: مشمولان لیسانی یک ماه، مشمولان فوق لیسانس دو ماه و مشمولان دکترا سه ماه کسر خدمت دریافت می کنند.

presfn
06-03-2011, 19:48
و روی هم رفته 6 ترم

با توجه به این که در دفترچه کنکور 90 گفته در رشته جدید بیش از 4 ترم بناید خونده باشم

babak_gww
06-03-2011, 19:49
و روی هم رفته 6 ترم

پس اگه اینطوره شاید اگه ترم جاری رو کلن پاس نکنید ، شاید بشه یه کاری کرد

یعنی کل واحدا بندازی خودتو

اما تاکید میکنم برو بپرس ، شاید اگر پاس هم بکنی مشکلی نباشه

phhp10
07-03-2011, 03:12
من دانشجوءی ترم دوم هستم و می خوام مجددا در آزمون دانشگاه آزاد شرکت کنم و طبق قانون جدید نظام وظیفه می تونم . ولی نمی دونم کدوم کدو برای نظام وظیفه بزنم یعنی اصلا کدی برای من وجود نداره لطفا راهنمایی کنید

presfn
07-03-2011, 10:28
پس اگه اینطوره شاید اگه ترم جاری رو کلن پاس نکنید ، شاید بشه یه کاری کرد

یعنی کل واحدا بندازی خودتو

اما تاکید میکنم برو بپرس ، شاید اگر پاس هم بکنی مشکلی نباشه
چرا اگه ترم جاری رو پاس نکنم میتونم میشه یکم توضیح بدی؟
ممنون

presfn
07-03-2011, 10:36
من دانشجوءی ترم دوم هستم و می خوام مجددا در آزمون دانشگاه آزاد شرکت کنم و طبق قانون جدید نظام وظیفه می تونم . ولی نمی دونم کدوم کدو برای نظام وظیفه بزنم یعنی اصلا کدی برای من وجود نداره لطفا راهنمایی کنید
توی دفتر چه کنکور 90 نوشته کد 12
صفحه 35 پایین صفحه
می تونی دفترچه رو از اینترنت هم دانلود کنی

babak_gww
07-03-2011, 12:14

خب باید اطلاعات کامل بدین تا بتونم کمکتون کنم ؟!

دانشجوی آزاد هستین؟ کاردانی ؟ یا کارشناسی؟

از کجا مطمئنید که میتونید بازهم شرکت کنید ؟
چون هیچ کدی با شرایط شما نمیخونه،
اما چاره ای نیست، باید کد 8 رو بزنی

Homayun Khan
07-03-2011, 12:45
با سلام
من متولد نیمه دوم 69 و دانشجوی ترم دوم مقطع کارشناسی هستم پیش دانشگاهیو خرداد 89 تمام کردم (بدون تجدیدی) الان دانشگاه آزاد تحصیل میکنم (ورودی 89 ) و میخوام مجددا در کنکور آزاد شرکت کنم در صورت قبولی برای ثبت نام در دانشگاه جدید مشکلی که برام پیش نمیاد؟یکم زود جواب بدید

pooria_googooli
07-03-2011, 12:51
دوستان تو رو به خدا راهنماییم کنید . من تک پسرم ولی پدرم 48 سالشه . میتونم کفالت برای پدر بزرگم بگیرم ؟ 2 تا دایی دارم که هر دو ازدواج کردن .
کسی جواب مارو نمیده ؟ :41:

babak_gww
07-03-2011, 20:23
کسی جواب مارو نمیده ؟ :41:

اگه جواب ندادم به خاطر این بود که مطمئن نبودم

فکر میکنم چون دائی دارید نمیتونید کفالت بگیرید

با سلام
من متولد نیمه دوم 69 و دانشجوی ترم دوم مقطع کارشناسی هستم پیش دانشگاهیو خرداد 89 تمام کردم (بدون تجدیدی) الان دانشگاه آزاد تحصیل میکنم (ورودی 89 ) و میخوام مجددا در کنکور آزاد شرکت کنم در صورت قبولی برای ثبت نام در دانشگاه جدید مشکلی که برام پیش نمیاد؟یکم زود جواب بدید

نه فکر نمیکنم مشکلی پیش بیاد
فقط وقفه بین انصراف از این رشته و مهر 90 نباید بیشتر از 4 ماه بشه

pooria_googooli
07-03-2011, 21:41
اگه جواب ندادم به خاطر این بود که مطمئن نبودم

فکر میکنم چون دائی دارید نمیتونید کفالت بگیرید

میشه لطف کنید یه پرس و جویی بکنید ؟

AmirSAMSUNG
08-03-2011, 01:57
میشه لطف کنید یه پرس و جویی بکنید ؟

من با تحقیقی که کردم به شرطی میتونید استفاده کنید که پدر بزرگتون پسر نداشته باشه. برای اطمینان بیشتر میتونید از بخش معافیت کفالت نظام وظیفه شهرتون سوال کنید.

rozbeh85
08-03-2011, 08:55
من با تحقیقی که کردم به شرطی میتونید استفاده کنید که پدر بزرگتون پسر نداشته باشه. برای اطمینان بیشتر میتونید از بخش معافیت کفالت نظام وظیفه شهرتون سوال کنید.

سردار موسی کمالی در گفت‌و گو با ایسنا، افزود: در روزهای گذشته ابلاغ شد که تنها نوه ذکور بالای ۱۸ سال جد و جده که فاقد فرزند ذکور هستند، از خدمت سربازی معاف می‌شوند این درحالیست که در گذشته اگر جد و جده فرزند دختر هم داشتند، این مقررات شاملشان نمی‌شد.
-------------------------------------
رئيس سازمان وظيفه عمومي ناجا در باره معافيت جدو جده گفت: در صورتي كه پدر بزرگ مشمول در شوراي پزشكي نيازمند مراقبت تشخيص داده شود مشروط برآن كه فاقد فرزند پسر بوده يا فرزندان پسر وي بنا به نظر شوراي پزشكي قادر به مراقبت از پدر خود نبوده و مشمول نيز تنها نوه پسر سالم بالاي 18سال وي باشد، رسيدگي و ارجاع پرونده به هيئت رسيدگي بلامانع خواهد بود.

pooria_googooli
08-03-2011, 11:35
پس معاف نمیشم :41:

AB
08-03-2011, 12:55
کسی به طور کامل جواب این سوالو میدونه؟

کسایی که الان مشغول تحصیلن(دانشگاه سراسری مقطع لیسانس)باید چه کدی رو برای وضعیت نظام وظیفه بزنن؟

هیچ کدی تعریف نشده در نتیجه این افراد گویا نمیتونن کنکور بدن یعنی در مرحله ثبت نام دانشگاه به مشکل نظام وظیفه میخورند!
چون خود دانشگاه آزاد در شرایط اختصاصیش مورد اول ذکر کرده گواهی اشتغال به تحصیل مشمولان 1370 به قبل مورد قبول واقع نمیشود
حالا اگر دوستان جوابی دیگر دارن بدن چون این سوال برای خودم هم هست!

maziarb
08-03-2011, 19:45
سلام من دارم واسه کنکور آزاد 90 ثبت نام میکنم اما نمیدونم از بین 9تا کدوم شامل حال من میشه؟!

من متولد 70/1/1 هستم، سال 88 کنکور دادم و دانشگاه رفتم، 3ترم دانشجو بودم؛این ترم یعنی ترم دوم 89 رو مرخصی گرفتم، الان میخوام ثبت نام کنم ، و اگه قبول شدم، از اون ور انصراف بدم و بیام دانشگاه جدید! :41:

maziarb
08-03-2011, 19:58
من دفترچه هم نگرفتم باید بگیرم؟؟

Rahpooyan
08-03-2011, 21:59
یک راهنمایی مختصر :

می دانیم که شما
نه کارت پایان خدمت دارید
و
نه کارت معافیت

چند تا حذف شد ؟

maziarb
09-03-2011, 03:04
مرسی ،راستش هیش کدوم شامل حال من نمیشد
اصن شایدم کفالت بتونم بگیرم بابام توی بهمن 58ساله شد:37:، فردا صبح میرم دفتر خود نظام وظیفه، من دانشجو محسوب میشم اما فقط از 6سال مدت مجاز واسه خوندن کارشناسی 4سالش میمونه و بعد از قبول شدن توی دانشگاه جدید باید از دانشگاه قدیم ،معافی تحصیلی بایرم اما هنوز نمیدونم توی ثبت نام چی بزنم! صبح میرم ببینم چی میگه:41:

maziarb
09-03-2011, 16:38
اگه خدا بخواد من معاف کفالت میشم، فقط یارور گفتش اگه موافقت بشه،! یعنی ممکنه با معافی من موافق نباشن؟
کمک کنید، قول میدم اگه okشد شیرینیش رو همینجا پخش کنم

---------- Post added at 04:38 PM ---------- Previous post was at 04:37 PM ----------

کسی به طور کامل جواب این سوالو میدونه؟
پیشنهاد میکنم برید خود نظام وظیفه ببینین چی میگن!

H.A.M.E.D
09-03-2011, 20:47
سلام
دوستان کسی که متولد نیمه ی اول 70 هست
و یکبار هم پارسال از یک دانشگاه انصراف داده و به دانشگاه دیگه رفته وضعیت چجوربه آیا میتونه ثبت نام کنه؟
اگر میشه کدوم کد نظام وظیفه رو باید بزنه؟

maziarb
09-03-2011, 21:29
سلام
و یکبار هم پارسال از یک دانشگاه انصراف داده و به دانشگاه دیگه رفته وضعیت چجوربه آیا میتونه ثبت نام کنه؟

منم نیمه اول 70 هستم و ذفتم پلیس+10 بعدش گفتش گزینه 8 رو بزن، ورودی 88دانشگاه آزاد هستم و بعد 2سال میخوام شرکت و کنم و واسه کارشناسی 6سال معافیت تحصیلی هستش و مهمتر اینه که وضعیتت رو توی نظام وظیفه بدونی و مشخص باشه، توی نظام وظیفه مسیولش حتی بهم گفتش هرچی بزنی مهم نیست(میتونی هم بزنی اعزامی:question:) اما فک میکنم گزینه 8 با توجه به اینکه پلیس 10 گفتش درستتر باشه

H.A.M.E.D
09-03-2011, 21:51
منم نیمه اول 70 هستم و ذفتم پلیس+10 بعدش گفتش گزینه 8 رو بزن، ورودی 88دانشگاه آزاد هستم و بعد 2سال میخوام شرکت و کنم و واسه کارشناسی 6سال معافیت تحصیلی هستش و مهمتر اینه که وضعیتت رو توی نظام وظیفه بدونی و مشخص باشه، توی نظام وظیفه مسیولش حتی بهم گفتش هرچی بزنی مهم نیست(میتونی هم بزنی اعزامی:question:) اما فک میکنم گزینه 8 با توجه به اینکه پلیس 10 گفتش درستتر باشه
آخه من شنیده بودم یک بار بیشتر نمیشه انصراف داد
و اگر بار دوم از دانشگاهی انصراف بدی و در صورت قبولی بخوای بری دانشگاه دیگه مشمول هستی

H.A.M.E.D
10-03-2011, 10:34
و اگر بار دوم از دانشگاهی انصراف بدی و در صورت قبولی بخوای بری دانشگاه دیگه مشمول هستی
دوستان اگر میشه سریعتر جواب بدین
امروز آخرین روز ثبت نام هست

LiverBarca
10-03-2011, 21:01
دوستان من پدرم 60 سال تمومه و یه برادر کوچکتر از خودم دارم،معاف میشم یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟:40:

---------- Post added at 10:01 PM ---------- Previous post was at 10:00 PM ----------

متولد 1372 شهریور هستم

AmirSAMSUNG
10-03-2011, 21:47
دوستان من پدرم 60 سال تمومه و یه برادر کوچکتر از خودم دارم،معاف میشم یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟:40:

---------- Post added at 10:01 PM ---------- Previous post was at 10:00 PM ----------

متولد 1372 شهریور هستم

سلام.

فکر میکنم چون برادر دارید نمیتونید از معافیت کفالت استفاده کنید.

-----------------------------------------

دوستان کسی برگه سبز از پایگاه محل بسیجش داشته باشه آیا دوره آموزشی رو میره؟

rozbeh85
10-03-2011, 21:54

متولد 1372 شهریور هستم

اگر برادر شما زیر 18 سال باشه معاف میشید.

LiverBarca
12-03-2011, 10:04
اگر برادر شما زیر 18 سال باشه معاف میشید.
مطمئنید؟؟؟

rozbeh85
12-03-2011, 12:43
مطمئنید؟؟؟

بله، در صفحه زیر سولات 2، 3 و 4 را بخوانید.

H.A.M.E.D
12-03-2011, 15:18
سلام

دوستان کسی جواب این سوال رو نمیدونه؟

swamp
12-03-2011, 17:22
دوستان کسی جواب این سوال رو نمیدونه؟
دوست عزیز این طور که من از دانشگاهم پرسیدم گفت خیر نمیشه دوبار انصراف داد!
حالا شماهم یه زنگ به دانشگاه بزن ببین چی میگن خبرشو به منم بده!

sourena
12-03-2011, 20:20
امروز عصر کارت معافی من اومد :دی

این شکلیه:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 6ia.jpg

p30pro
14-03-2011, 00:04
امروز عصر کارت معافی من اومد :دی

این شکلیه:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 6ia.jpg

چه قدر ضایست !!!!:18:

mf.designing
14-03-2011, 00:10
سلام به دوستان گل
من یه سوالی داشتم. من الان دانشگاه هستم و البته متاهل !! اما سربازی نرفتم ! میخواستم بدونم آیا راهی هست که با تورهای مسافرتی بتونم برم کشورهای اطراف یا کلا به هیچ وجه نمیتونم خارج بشم ؟!

farshidshd
14-03-2011, 11:54
سلام به دوستان گل
من یه سوالی داشتم. من الان دانشگاه هستم و البته متاهل !! اما سربازی نرفتم ! میخواستم بدونم آیا راهی هست که با تورهای مسافرتی بتونم برم کشورهای اطراف یا کلا به هیچ وجه نمیتونم خارج بشم ؟!

اگه غیبت دارین ، به هیچ وجه نمیشه از کشور خارج بشین

.

mf.designing
14-03-2011, 12:20
اگه غیبت دارین ، به هیچ وجه نمیشه از کشور خارج بشین

سلام.
ممنون.
نه غیبتی نداشتم و در واقع معافیت تحصیلی دارم دیگه برا دوره کارشناسی

vroom
14-03-2011, 12:26
سلام.
ممنون.
نه غیبتی نداشتم و در واقع معافیت تحصیلی دارم دیگه برا دوره کارشناسی

سلام:20:
شما خیلی راحت میتونی بری پاسپورت بگیری با وثیقه 15 میلیونی :46:
اصلاً نیاز به تور و ماهی(:دی) و .... نیست

mf.designing
14-03-2011, 12:57
سلام[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
شما خیلی راحت میتونی بری پاسپورت بگیری با وثیقه 15 میلیونی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اصلاً نیاز به تور و ماهی([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و .... نیست
با وثیقه نقدی ؟! :دی پولم کجا بود بابا !:دی سندی ، چیزی نمیشه ؟!:دی راه دیگه ای غیر این کار نداره ؟!

vroom
14-03-2011, 13:04
با وثیقه نقدی ؟! :دی پولم کجا بود بابا !:دی سندی ، چیزی نمیشه ؟!:دی راه دیگه ای غیر این کار نداره ؟!

بله:دی
1 حساب باز میکنید به اسم خودتون ، 15 میلیون واریز میکنید به حسابتون....حساب رو مسدود میکنن تا وقتی برگردین:دی
بعید میدونم ولی حتماً پیگیری کنید شاید راه دیگه ای باشه:46:

Homayun Khan
14-03-2011, 14:26
با سلام
بچه ها کسی که کف دست هاش و پاهاش زیاد عرق بکنه (زیاد که میگم یعنی واقعا زیاد) معاف میشه؟

mohsen_gh1991
15-03-2011, 00:34
با سلام
بچه ها کسی که کف دست هاش و پاهاش زیاد عرق بکنه (زیاد که میگم یعنی واقعا زیاد) معاف میشه؟
آره دست فک کنم باعث معافیت بشه..

برای رفتن به سپاه باید بسیج فعال داشته باشیم یا نه؟

p30pro
16-03-2011, 15:31
من رفتم برا کفالت اقدام کنم !

نوشتهخ بود هزینه برای دیپلم 100 هزار تومان !!!! مگه می خوان سربازی رو بخرند ؟

vroom
16-03-2011, 16:54

ایشالا موفق باشی:46:
100000 تومـــــــن؟:دی ولی خدائیش میارزه:46:
برای لیسانس چقدر بود؟

30vil
16-03-2011, 17:09

کاش با 100 تومان میشد خرید :31:

rozbeh85
16-03-2011, 17:18

نوشته بود هزینه برای دیپلم 100 هزار تومان !!!! مگه می خوان سربازی رو بخرند ؟
نه، هزینه برای اینکه شما برای معافیت کفالت اقدام کنی 100 هزار تومان هست.
اینها دیگه نمیفروشند.

p30pro
16-03-2011, 19:30
ایشالا موفق باشی:46:
100000 تومـــــــن؟:دی ولی خدائیش میارزه:46:
برای لیسانس چقدر بود؟

برا لیسانس 250 تومن !

اصلا نمی دونم چه ربطی داره به مدرک طرف ! مثلا اگه دکتر باشی کارتت از طلاست ؟؟:31:

nimahandsomboy
16-03-2011, 19:51
من دفترچه را 1 هفته پیش پست کردم....لیسانس هستم

ولی هنوز برگه سبز نیومده

ایا میتونم کاری کنم که زودتر اعزام بشم؟؟؟/

rozbeh85
16-03-2011, 23:18
من دفترچه را 1 هفته پیش پست کردم....لیسانس هستم

ولی هنوز برگه سبز نیومده

ایا میتونم کاری کنم که زودتر اعزام بشم؟؟؟/

برگه سبزت که آمد برو نظام وظیفه تعجیل بزن زودتر اعزام بشی

vox_cine
17-03-2011, 20:07
تاریخ اعزام من 1 تیر اعلام شده است.
امتحان ارشد پزشکی صبح 3 تیرمی باشد.آیا می زارند در حین اموزشی(اونم هفته ی اول!) این یک روز را برم امتحان بدم؟
اگر درخواست تعجیل بدم و اردیبهشت برم،نمی تونم درس بخونم اگر هم بیاندازمش به شهریور و قبول بشم آموزشیم نصفه کاره میمونه.
آیا همون روز اول که میریم دیگه نمی زارند بر گردیم یا میگند برید چند روزه دیگه بیاید؟(اول تیر چهارشنبه است و امتحان من جمعه است)
غیبت هم ندارم.

rozbeh85
17-03-2011, 22:17
تاریخ اعزام من 1 تیر اعلام شده است.
امتحان ارشد پزشکی صبح 3 تیرمی باشد.آیا می زارند در حین اموزشی(اونم هفته ی اول!) این یک روز را برم امتحان بدم؟
اگر درخواست تعجیل بدم و اردیبهشت برم،نمی تونم درس بخونم اگر هم بیاندازمش به شهریور و قبول بشم آموزشیم نصفه کاره میمونه.
آیا همون روز اول که میریم دیگه نمی زارند بر گردیم یا میگند برید چند روزه دیگه بیاید؟(اول تیر چهارشنبه است و امتحان من جمعه است)
غیبت هم ندارم.

شما که همون یک تیر نمیرید، من فکر کنم زود زود بگن بیاید همون شنبه باشه، یعنی تا حالا که همین طوری بود، من خودم 4 روز بعد از ماه آموزشیم شروع شد، برادرم 6 روز، مطمئن باش.

p30pro
20-03-2011, 12:13
فرم های مربوط به معافیت کفالت رو از کجا بگیرم ؟ همونا که تو دفترچست بکنم ؟

معایینه ی اولیه چه جوریاست ؟ یعنی کجا باید برم ؟ واکسن هاش چی ؟ چند تاست؟

p30pro
20-03-2011, 17:31
بچه ها واکسن ها رو نمی شه پیچوند ؟ آخه من از آمپول میترسم ! :31:

rozbeh85
20-03-2011, 20:32
فرم های مربوط به معافیت کفالت رو از کجا بگیرم ؟ همونا که تو دفترچست بکنم ؟

معایینه ی اولیه چه جوریاست ؟ یعنی کجا باید برم ؟ واکسن هاش چی ؟ چند تاست؟

تو دفترچه هست.
معانیه اولیه طرف میگه چته؟ میگی سالمم یا فلانم، کلا فرمالیته هستش.
هر دکتری عمومی معانیه اولیه میکنه. واکسن ها دوگانه ( دیفتری کزاز) و مننژیت هست، تو دو تا سرنگ رو بازو، سمت راست و چپ میزنند.

---------- Post added at 06:02 PM ---------- Previous post was at 06:00 PM ----------

بچه ها واکسن ها رو نمی شه پیچوند ؟ آخه من از آمپول میترسم ! :31:

کلا که قبل از پست کردن باید برگه اش رو نشون پلیس +10 بدی، اگر اون رو حالا یه طوری پیچوندی، همون روز اول آموزشی، باید برگه واکسن رو تحویل بدی، نداشته باشی میفرستنت خانه

p30pro
20-03-2011, 20:55
تو دفترچه هست.
معانیه اولیه طرف میگه چته؟ میگی سالمم یا فلانم، کلا فرمالیته هستش.
هر دکتری عمومی معانیه اولیه میکنه. واکسن ها دوگانه ( دیفتری کزاز) و مننژیت هست، تو دو تا سرنگ رو بازو، سمت راست و چپ میزنند.

---------- Post added at 06:02 PM ---------- Previous post was at 06:00 PM ----------

کلا که قبل از پست کردن باید برگه اش رو نشون پلیس +10 بدی، اگر اون رو حالا یه طوری پیچوندی، همون روز اول آموزشی، باید برگه واکسن رو تحویل بدی، نداشته باشی میفرستنت خانه

من نیم خوام برم خدمت که می خوام معافی بیگرم !!!!!

می دونم خیلی خجالت آوره ولی من از آمپول می ترسم ! دست خودمم نیست ! :2: اصلا وارد مطب دکترا می شم بوی الکل که بهم می خوره دست و پام شل می شه ! سر راهم یه دندون پزشکی هست من راهم رو دور می کنم که از جلوی اون رد نشم بوش بهم بخوره !!!!
یادم نمی آد آمپول زده باشم بعدش غش نکرده باشم !آخرین بارش هم ورود به دبیرستان بود ! :18:
برا همین دیگه حاضر نیستم آمپول بزنم مگر مساله مرگ و زندگی پیش بیاد ! :31:

pooria_googooli
22-03-2011, 23:26
آقا یه سوال دارم . فقط بهم نخندینا [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] دایی من 21 ماه سابقه جبهه داره . و هیچ پسری نداره من میتونم از سابقه اون برای سربازیم استفاده کنم و کسر خدمت بگیرم ؟

hesamkowsar
23-03-2011, 14:29
قوانین جدید سال 90 هنوز نیومده؟

mh_rayaneh
23-03-2011, 16:55
سلام بچه ها من امروز تازه فهمیدم بابام سال 60 تا 62 تو خوزستان خدمت میکرده.فقط کارت پایان خدمت داره و هیچ مدرکی نداره که اونا بفهمن بابام خوزستان خدمت کرده.حالا تکلیف من برای سر بازی چیه؟ معاف؟ کسری؟14 ماه؟

rozbeh85
23-03-2011, 23:07
قوانین جدید سال 90 هنوز نیومده؟

همون قوانین سابق فعلا برقرار هست.

---------- Post added at 08:37 PM ---------- Previous post was at 08:36 PM ----------

سلام بچه ها من امروز تازه فهمیدم بابام سال 60 تا 62 تو خوزستان خدمت میکرده.فقط کارت پایان خدمت داره و هیچ مدرکی نداره که اونا بفهمن بابام خوزستان خدمت کرده.حالا تکلیف من برای سر بازی چیه؟ معاف؟ کسری؟14 ماه؟

اگر تو منطقه بوده به ازای هر ماه 18 روز کم میشه
باید بره یگان خدمتیش که همون خوزستان بوده، مدرک بگیره که منطقه بوده.

amir_82111
26-03-2011, 12:46
سلام
من استئوكوندريت ديسكانت زانو به اندازه 15x5 mm دارم.معاف دائم میشم؟
آخه بند 38 از ماده 36 نوشته:
بخش هشتم: بيماريهاي استخوان ( اسكلت):
بند 38- استئوكوندريت ديسكانت زانو، هيپ و مچ پا معاف دائم.
یعنی بیماری باید هم زانو و هم هیپ و هم مچ پا رو درگیر کرده باشه یا یکی از اینها هم معاف میشه؟

haydar000
26-03-2011, 22:00
سلام
من متولد 10/2 /71 هستم و دارم پیش دانشگاهی می خونم . راست میگن فقط امسال حق شرکت در کنکور سراسری رو دارم و اگه در نیومدم باید سال بعد برم سربازی ؟

farshidshd
27-03-2011, 12:40
سلام
من متولد 10/2 /71 هستم و دارم پیش دانشگاهی می خونم . راست میگن فقط امسال حق شرکت در کنکور سراسری رو دارم و اگه در نیومدم باید سال بعد برم سربازی ؟

سال تولد + 18 میشه سال اعزام

mjorh
29-03-2011, 10:13
زير چن كيلو آدم معاف ميشه ؟

Mr. President
29-03-2011, 11:17
سلام
جناب farshidshd شما مطمئنید ؟ من هر جوری که حساب میکنم امسال 18 سالم تموم میشه ....
متولد 5 مرداد 72 هستم و الان پیش دانشگاهی.

farshidshd
29-03-2011, 11:54
سلام
جناب farshidshd شما مطمئنید ؟ من هر جوری که حساب میکنم امسال 18 سالم تموم میشه ....
متولد 5 مرداد 72 هستم و الان پیش دانشگاهی.

خب مشکل کجاست؟

باید 18 سال تموم بشه ...

1372+18 = 1390

ماهی که وارد سال 19 سالگی میشین ، میشه تاریخ مشمول شدنتون

.

arash66_2m
29-03-2011, 12:05
سلام دوستان
به این سوال هم جواب بدین ممنون میشم خیلی پیگیر هستم

سلام دوستان من می خوام امریه بگیرم مهندسی عمران خوندم ! می تونه واسه تراکتور سازی تبریز یا این جور جاها یا ... امریه بگیرم چطوری هستش ؟ شرایطتشو بگین ممنون میشم من دفترچه رو پست کردم اعزام من اول تیر ماه هستش /.
ممنون/.
بایستی مربوط به رشته خودم باشه امریه جایی که میگیرم ی یا نه فرقی نمی کنه ؟!
مثلا جهاد کشاورزی میشه ؟
یا هم تراکتور سازی یا هم یه چند تایی نام ببرین من نمی دونم کجا ها باید ( کدوم جاها رو پیگیر باشم که امریه بگیرم !
مثلا میشه برم پیش یه مهندس عمران برای کار ساختمانی امریه بگیرم ؟ آشنا دارم مهندس عمران هستش ( خصوصی ) !!!؟؟
یه توضیحاتی بدین ممنون میشم /.
مرسی/.

Mr. President
29-03-2011, 12:43
نه 18 باید تموم بشه. من امروز پرسیدم

farshidshd
29-03-2011, 12:54
نه 18 باید تموم بشه. من امروز پرسیدم

بله درسته 18 سال تمام ::

باید 18 رو با سال تولد جمع کنید میشه سال اعزام

اینو دانلود کنید : ...:::دانلود:::... ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %2520vazifeh.pdf&ei=D6WRTYjkKOKP4gbE4MGYAg&usg=AFQjCNEHNsNBJNzb1beYH8c65tcHfCW1jw&sig2=jCQKjR31N2llUPwVSef1dA)

Mr. President
29-03-2011, 13:40
واقعا ممنون . پس با این حساب من میتونم توی کنکور 1391 شرکت کنم دیگه ؟

arash66_2m
29-03-2011, 22:23
سلام دوستان من دفترچه رو پست کردم الان به سرم زده معافیت پزشکی بگیرم ! ( مهندسی عمران خوندم من ) !!!
واسه گوشم یه گوشم ضعیف میشنوه !!!

بند 1ـ كاهش شنوايي يكطرفه بطوري كه معدل آن در فركانس هاي چهارگانه (512ـ1024ـ2048ـ4096) بيش از 80 دسي بل باشد معاف دائم.

--------------------------------------------------------------------------------

بند 2ـ كاهش شنوايي يكطرفه اگر در فركانس هاي چهارگانه بين 50 تا 80 دسي بل باشد خدمات غير رزمي.

الان که دفترچه رو پست کردم چیکار باید بکنم ؟ می تونم درخواست معافیت پزشکی کنم چیکار باید بکنم ؟!!!

farshidshd
30-03-2011, 12:23
واقعا ممنون . پس با این حساب من میتونم توی کنکور 1391 شرکت کنم دیگه ؟

تا زمانی که 18 سال تموم بشه وقت دارید

p30pro
04-04-2011, 02:27
چه قدر احتمال داره تا 5 ماهه دیگه معافیت کفالت تک پسر دارای پدر 59 سال رو بردارند ؟ :20:

rozbeh85
04-04-2011, 07:48
چه قدر احتمال داره تا 5 ماهه دیگه معافیت کفالت تک پسر دارای پدر 59 سال رو بردارند ؟ :20:

بر نمیدارن، مطمئن باش

ha789di
04-04-2011, 08:35
دوستان دانشگاه میگه یه برگ سبز رو باید تحویل ما بدین تا پروندتون کامل بشه منظورشون کدوم برگه است؟

p30pro
04-04-2011, 12:28
بر نمیدارن، مطمئن باش

تمام زندگیم به همین یه قانون بنده !!!!! :13:

دیشب خواب دیدم برش دادشته بودند ! از خواب پاشدم داشت گریم می گرفت ! :18:

تو یه ماه می شه کارت رو گرفت ؟ یعنی از تاریخ شروع تا تاریخ دریافت کارن از یه ماه بیشتر می شه ؟

nimahandsomboy
04-04-2011, 15:43
با سلام

من متولد 65 هستم

لیسانس دارم و درسم تموم شده

دفترچه خدمت را پست کردم ولی هنوز برگه سبزم نیومده

یکی 2 ماه دیگه مادرم میخواد بره کربلا

ایا من هم میتونم همراهش برم؟؟؟

ایا نیاز به وثیقه 15 تومنی و سند دارم؟

arash66_2m
05-04-2011, 09:02
سلام دوستان/.
من برگه اعزامم اومده واسه اول تیر اعزام
ولی من دیدم شرایط معافیت پزشکی برای کم شنوایی گوش رو دارم میخوام برای معافیت پزشکی اقدام کنم باید چیکار کنم ؟ باید یه دفترچه دیگه بفرستم برای درخواست معافیت پزشکی یا .. چجوریاس
خواهشا کمکم کنید/.

ha789di
05-04-2011, 09:36
منم ثبت کردم بهم گفت 10روز دیگه بیا تا تاریخ اعزامت رو بهت بگم
میگم الان این برگه که میاد برگ سبز است یا سفید؟
یه چیز دیگه میگم لازم نیست مدرکی از طریق پست ارسال کنیم؟

bbkagp
05-04-2011, 21:12
یه سوال در مورد وثیقه.

این 15 میلیون رو میشه تو حساب پس انداز بلند مدت گذاشت؟ یعنی میشه یه کاری کرد که از سودش استفاده کرد؟ یا حساب مسدود و راکد میشه تا برگردی؟

farshidshd
06-04-2011, 10:20
با سلام

من متولد 65 هستم

لیسانس دارم و درسم تموم شده

دفترچه خدمت را پست کردم ولی هنوز برگه سبزم نیومده

یکی 2 ماه دیگه مادرم میخواد بره کربلا

ایا من هم میتونم همراهش برم؟؟؟

ایا نیاز به وثیقه 15 تومنی و سند دارم؟

بله ، برای گرفتن پاسپورت باید مشکل نظام وظیفه رو حل کنی، احتمالا وثیقه رو میگیرن ازت،
باید بری پلیس+10

سلام دوستان/.
من برگه اعزامم اومده واسه اول تیر اعزام
ولی من دیدم شرایط معافیت پزشکی برای کم شنوایی گوش رو دارم میخوام برای معافیت پزشکی اقدام کنم باید چیکار کنم ؟ باید یه دفترچه دیگه بفرستم برای درخواست معافیت پزشکی یا .. چجوریاس
خواهشا کمکم کنید/.

سلام
تشریف ببرید دفتر پلیس+10 و یک دفترچه دیگه درخواست کنید، اونجا شما رو راهنمایی میکنن

منم ثبت کردم بهم گفت 10روز دیگه بیا تا تاریخ اعزامت رو بهت بگم
میگم الان این برگه که میاد برگ سبز است یا سفید؟
یه چیز دیگه میگم لازم نیست مدرکی از طریق پست ارسال کنیم؟

برگه سبز میاد، و نیازی به ارسال هیچ مدارکی نیست

یه سوال در مورد وثیقه.

این 15 میلیون رو میشه تو حساب پس انداز بلند مدت گذاشت؟ یعنی میشه یه کاری کرد که از سودش استفاده کرد؟ یا حساب مسدود و راکد میشه تا برگردی؟

حساب مسدود میشه .

.

hamidrezaaa
06-04-2011, 10:44
سلام من متولد 20/1/1371 درسمم پارسال تموم شده میخواستم ببینم تا کی وقت دارم برای گرفتن معافی پدرمم فوت کرده

basketball
07-04-2011, 20:30
هم کارت پایان خدمت سه برادرم، هم 26 ماه جبهه پدرم بیهوده بود، پیش به سوی سربازی!

ha789di
07-04-2011, 22:03
میگم الان که برگ سبز میاد مشخصه کجا افتادم؟

p30pro
07-04-2011, 22:31
هم کارت پایان خدمت سه برادرم، هم 26 ماه جبهه پدرم بیهوده بود، پیش به سوی سربازی!

کسری هم نگرفتی ؟

قانون سه برادری رو برداشتند ؟

virangar666
07-04-2011, 22:43
یعنی قانون کسر خدمت برای جبهه پدر برداشته شده؟
خواهشا کسی که اطلاع دقیق داره جواب بده
ممنون

---------- Post added at 10:43 PM ---------- Previous post was at 10:43 PM ----------

ممنون

Vah!d
08-04-2011, 02:13
دوستان چند وقت اخیر من چندین نفر رو دیدم که بعد از دوره آموزشی بقیه زمان خدمتشون رو افتادن شهر خودشون . اکثرا هم لیسانسه بودن . میخواستم ببینم این 1 قانون هست یا اینکه شانسی بوده ؟

kelark
08-04-2011, 09:32
با سلام خدمت دوستان .

راستش من در حال حاضر دارم پروژه پایانی مهندسی رو انجام میدم تا 2 هفته دیگه هم تمومه ... بعدش میخوام برای سربازی اقدام کنم .

شرایطی که دارم اینه که دوستان میگن 100 درصد معافی !! حال خواستم از اساتید اینجا بپرسم . . .

پدرم حدود 57 سالشونه و 10 سال پیش عمل قلب باز کردن . حدود 3 سال پیشم بازم قلبشون گرفت با آنژیو و دارو هایی که تا حالا می خورند خطر رفع شده ... هنوز زیر نظر دکتر هستند و دارو مصرف میکنند .

حال میخواستم بپرسم میتونم معافی کفالت از طریق پدرم بگیرم ؟

farshidshd
08-04-2011, 10:44
سلام من متولد 20/1/1371 درسمم پارسال تموم شده میخواستم ببینم تا کی وقت دارم برای گرفتن معافی پدرمم فوت کرده

شما ، مشمول هستید ، همین امروز میتونید اقدام کنید برای معافی

میگم الان که برگ سبز میاد مشخصه کجا افتادم؟

بله

ممنون

هنوز هیچ قانونی برداشته نشده
کسری خدمت برای جبهه پدر به هیچ عنوان برداشته نمیشه

دوستان چند وقت اخیر من چندین نفر رو دیدم که بعد از دوره آموزشی بقیه زمان خدمتشون رو افتادن شهر خودشون . اکثرا هم لیسانسه بودن . میخواستم ببینم این 1 قانون هست یا اینکه شانسی بوده ؟

یه قانون نیست ، یا آشنا داشتن ، یا متاهل بودن ، یا شانسی بوده

البته یه قانون تصویب کردن که هر کسی باید تو شهر خودش باشه ( چندین سال پیش تصویب کردن ) یا حداقل باید استان همجوار باشه ولی همیشه استان همجوار اولویت داشته! یعنی کسی که استان خودش کرمان هست ، ممکنه بره سیستان و بلوچستان ( که دوره ی ما کلا اینجوری بوده )

با سلام خدمت دوستان .

راستش من در حال حاضر دارم پروژه پایانی مهندسی رو انجام میدم تا 2 هفته دیگه هم تمومه ... بعدش میخوام برای سربازی اقدام کنم .

شرایطی که دارم اینه که دوستان میگن 100 درصد معافی !! حال خواستم از اساتید اینجا بپرسم . . .

پدرم حدود 57 سالشونه و 10 سال پیش عمل قلب باز کردن . حدود 3 سال پیشم بازم قلبشون گرفت با آنژیو و دارو هایی که تا حالا می خورند خطر رفع شده ... هنوز زیر نظر دکتر هستند و دارو مصرف میکنند .

حال میخواستم بپرسم میتونم معافی کفالت از طریق پدرم بگیرم ؟

اگه تک فرزند ذکور خانواده هستید ، میتونید معافیت بگیرید.

موفق باشید

kelark
08-04-2011, 14:13
البته یه قانون تصویب کردن که هر کسی باید تو شهر خودش باشه ( چندین سال پیش تصویب کردن ) یا حداقل باید استان همجوار باشه ولی همیشه استان همجوار اولویت داشته! یعنی کسی که استان خودش کرمان هست ، ممکنه بره سیستان و بلوچستان ( که دوره ی ما کلا اینجوری بوده )

اگه تک فرزند ذکور خانواده هستید ، میتونید معافیت بگیرید.
موفق باشید

بله دوست عزیز ... تک فرزند پسر هستم و یک خواهر دارم...

این سوال رو بیشتر کردم چون میگن که قانونی وجود نداره ممکنه یک نفر از همین طریق معاف شه یک نفر اون دکتر یا سروانی که باید آخرین امضا رو بزنه از قیافش خوشش نیاد معاف نشه ...

از اینکه سریع جواب رو دادید بینهایت ممنونم .

PLAΨMID
09-04-2011, 00:07
سلام
من افتادم نيروي زميني ارتش . مركز آموزش 01 . دو هفته ديگه ميرم .
كسي ميدونه كجا هست و چجور جاييه ؟
با تشكر . . . .

farshidshd
09-04-2011, 11:16
سلام
من افتادم نيروي زميني ارتش . مركز آموزش 01 . دو هفته ديگه ميرم .
كسي ميدونه كجا هست و چجور جاييه ؟
با تشكر . . . .

سلام

پادگان فرح آباد تهران هست، (شهدای وظیفه نزاجا )

کلا ارتش یه کمی سخته دیگه

اینجارو ببین ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] rg%2F%25D9%2585%25D8%25B1%25DA%25A9%25D8%25B2_%25D 8%25A2%25D9%2585%25D9%2588%25D8%25B2%25D8%25B4_01_ %25D9%2586%25D9%258A%25D8%25B1%25D9%2588%25D9%258A _%25D8%25B2%25D9%2585%25D9%258A%25D9%2586%25D9%258 A_%25D8%25A7%25D8%25B1%25D8%25AA%25D8%25B4_padegan _farah_abad.html%23)

موفق باشی

basketball
09-04-2011, 11:58
فرشید جان من کاملا تو یک خانواده نظامی بزرگ شدم!
هم قانون 3 برادری شاملم میشد هم 26 ماه جبهه پدرم و متولد 72 هستم رفتم اقدام کنم که هر دو قانون رو برداشتند فقط در مورد کسر خدمت آنان که نامه کسر خدمت در سال 89 تایید شده میتوانند استفاده کنند ولی در سال 90 ارزشی ندارد!
الانم از بابت اصلن شرایط روحی خوبی ندارم چون تمام برنامه هام بهم ریخت!
هم از نظام وظیفه کل و هم حضوری از 4 واحد پلیس + 10 پرسیدم!
کسی شک دارد میتواند مراجعه کند به پلیس + 10 محلشون!

farshidshd
09-04-2011, 12:32
فرشید جان من کاملا تو یک خانواده نظامی بزرگ شدم!
هم قانون 3 برادری شاملم میشد هم 26 ماه جبهه پدرم و متولد 72 هستم رفتم اقدام کنم که هر دو قانون رو برداشتند فقط در مورد کسر خدمت آنان که نامه کسر خدمت در سال 89 تایید شده میتوانند استفاده کنند ولی در سال 90 ارزشی ندارد!
الانم از بابت اصلن شرایط روحی خوبی ندارم چون تمام برنامه هام بهم ریخت!
هم از نظام وظیفه کل و هم حضوری از 4 واحد پلیس + 10 پرسیدم!
کسی شک دارد میتواند مراجعه کند به پلیس + 10 محلشون!

جالبه ، قرار نبود تا پایان سال 90 هیچ قانونی عوض بشه ،

چقدر بی سر و صدا !!!

basketball
09-04-2011, 19:09
جالبه ، قرار نبود تا پایان سال 90 هیچ قانونی عوض بشه ،

چقدر بی سر و صدا !!!
بنده دانشگاه قبول شدم نرفتم که کارت سربازیم بیاد بعد برم انیمیشن پودمانی علمی کاربردی! الانم اینجوری شدم!

ha789di
09-04-2011, 20:26

تابناک: اداره اجتماعی سازمان وظیفه عمومی ناجا اعلام کرد: مشمولان دیپلم و زیردیپلم متولدین سال‌های ۱۳۵۵ تا پایان سال ۱۳۷۰ که برگه اعزام به خدمت از سازمان وظیفه عمومی ناجا در ۱۸و۱۹ فروردین ماه ۱۳۹۰ دریافت کرده‌اند برای اعزام به خدمت به مکان‌های زیر مراجعه کنید…
۱- مشمولان ساکن تهران بزرگ کلیه مشمولان دیپلم غایب و غیرغایب که زمان اعزام آنان در برگه‌های اعزام به خدمت صادره از سازمان وظیفه عمومی ناجا فروردین ماه سال ۱۳۹۰ قید شده است در ساعت ۶ صبح روز شنبه ۲۰ فروردین سالجاری و کلیه مشمولان عادی (زیردیپلم) غایب و غیر غایب در ساعت ۶ صبح روز یکشنبه ۲۱ فروردین به محل و مراکزی که توسط سازمان وظیفه عمومی ناجا در قالب برگ محل مراجعه ابلاغ شده است حضور یابند تا به خدمت دوره ضرورت اعزام شوند.۲- مشمولان ساکن شهرستان‌ها کلیه مشمولان دیپلم غایب و غیرغایب که زمان اعزام آنان دربرگه‌های اعزام به خدمت صادره از سازمان وظیفه عمومی ناجا فروردین ماه سال ۱۳۹۰ قید شده است در ساعت ۷ صبح روز شنبه ۲۰ فروردین و کلیه مشمولان عادی (زیر دیپلم) غایب و غیرغایب در ساعت ۷ صبح روز یکشنبه ۲۱ فروردین به معاونت وظیفه عمومی استان مربوطه (درمرکز استان) مراجعه و حضور یابند تا به خدمت دوره ضرورت اعزام شوند.
همچنین، سازمان وظیفه عمومی ناجا در اطلاعیه‌ای زمان اعزام به خدمت مشمولان فارغ التحصیل دوره‌های کاردانی، کارشناسی و بالاتردر را اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۰ اعلام کرد.
مشمولان فارغ التحصیل دوره‌های کاردانی، ‌کارشناسی و بالاتر و همچنین مشمولان فارغ‌التحصیل گروه‌های پزشکی که برگه اعزام به خدمت از سازمان وظیفه عمومی ناجا به تاریخ اول اردیبهشت ماه ۱۳۹۰ دریافت کرده‌اند برابر مفاد این اطلاعیه برای اعزام به خدمت سربازی خود اقدام کنند.
کلیه مشمولان فارغ‌التحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی (فوق دیپلم تا دکترا) که زمان اعزام آنان در برگه‌های اعزام به خدمت صادره از سازمان وظیفه عمومی ناجا اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۰ قید شده است؛ بایستی در ساعت و محلی که توسط سازمان وظیفه عمومی ناجا در قالب برگ محل مراجعه اعلام شده است حضور پیدا کنند و آن دسته از مشمولانی که به هر دلیلی تاکنون موفق به دریافت برگ اعلام محل مراجعه نشده‌اند. می‌توانند به نزدیکترین دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی ( پلیس+۱۰) مراجعه و نسبت به دریافت این برگ اقدام و براساس اطلاعات مندرج در آن عمل کنند.
سازمان وظیفه عمومی در این اطلاعیه از مشمولان خواست به هنگام مراجعه به رده‌های وظیفه عمومی، کلیه اوراق مربوط به اعزام شامل برگ اعزام به خدمت، ‌برگ واکسیناسیون، ‌برگ اعلام محل مراجعه و سایر مدارک مورد نیاز از جمله شناسنامه، کارت ملی و … را به همراه داشته باشند.

p30pro
09-04-2011, 22:08
این سازمان وظیفه ی عمومی سایت معتبر درست و حسابی نداره ؟

basketball
09-04-2011, 23:51
این سازمان وظیفه ی عمومی سایت معتبر درست و حسابی نداره ؟

p30pro
10-04-2011, 00:48

این که لینکاش کار نیمی کنه ! به روز هم نیست !

basketball
10-04-2011, 10:10
این که لینکاش کار نیمی کنه ! به روز هم نیست !
درود
برای من مشکلی نداره برادر!
بروز نیست تا حدودی....

farshidshd
10-04-2011, 10:20
سایت زیر یه کمی بروز تره ::

موفق باشید

p30pro
10-04-2011, 16:58
از روز ثبت پرونده تو پلیس +10 تا صدور رای برا کفالت معمولا چه قدر طول می کشه ؟

hamidrezaaa
11-04-2011, 11:00
شما ، مشمول هستید ، همین امروز میتونید اقدام کنید برای معافی
دوست عزیز مرسی از راهنماییت یه سوال دیگه من دقیقا تا کی وقت دارم یعنی از چه تاریخی به بعد غیبت میخورم تورو خدا زود جوابمو بدید دارم از استرس میمرم

vahid-p
11-04-2011, 11:26
سلام
یه سوال داشتم :
متولدین نیمه دوم 71 که امسال پیش دانشگاهی تموم می کنن و کنکور سراسری امسال قبول نشن و بخوان برای سال بعد بمونن، مانعی نداره؟ اگه می شه با سند و مدرک بفرمائین

farshidshd
11-04-2011, 11:50
دوست عزیز مرسی از راهنماییت یه سوال دیگه من دقیقا تا کی وقت دارم یعنی از چه تاریخی به بعد غیبت میخورم تورو خدا زود جوابمو بدید دارم از استرس میمرم

20/1/90 مشمول شدین و در صورت تاخیر غیبت میخورید

البته برای گرفتن معافیت پزشکی ، غیبت مهم نیست.

اینجا رو بخونید::

آفتاب: سازمان وظیفه عمومی ناجا در اطلاعیه ای، سال اعزام به خدمت مشمولان متولد 1371 و احضار مشمولان متولد 1372 را اعلام کرد.

سازمان وظیفه عمومی ناجا در این اطلاعیه اعلام کرد: مشمولان متولد سال 71 و ما قبل آن که در سال 89 به وضعیت آنان رسیدگی شده و واجد شرایط اعزام به خدمت وظیفه عمومی شناخته شده‌اند، در سال 90 به خدمت دوره ضرورت اعزام می‌گردند.

سازمان وظیفه عمومی همچنین اعلام کرد: تمامی اتباع ذکور متولد سال 72 موظفند در طول سال 90 جهت رسیدگی به وضعیت مشمولیت خود با مراجعه به دفاتر پلیس + 10 در سراسر کشور، دفترچه راهنمای خدمت وظیفه عمومی را دریافت و ضمن مطالعه دقیق آن متناسب با وضعیت خود برگه‌های مربوطه را تکمیل و مدارک لازم را به دفاتر مذکور جهت ثبت اطلاعات تحویل دهند.

همچنین در اطلاعیه سازمان وظیفه عمومی آمده است: چنانچه نیروهای مسلح در سال 90 و قبل از آن اقدام به جذب و استخدام مشمولان متولد 72 به عنوان کادر رسمی کرده اند، باید مراتب را به سازمان وظیفه عمومی ناجا اعلام کنند.

سازمان وظیفه عمومی در این اطلاعیه افزود: مشمولان متولد سال 72 مقیم خارج از کشور باید برای تعیین وضعیت مشمولیت خود به نمایندگی‌های کنسولی یا سیاسی دولت جمهوری اسلامی ایران در کشور محل اقامت و در صورت نبودن آن به نزدیکترین نمایندگی کنسولی یا سیاسی دولت جمهوری اسلامی ایران به محل اقامت خود در خارج از کشور مراجعه کنند.

سازمان وظیفه عمومی همچنین از تمامی مراکز آموزش عالی و دانشگاه‌ها خواست تا برای مشمولان متولد سال 72 شاغل به تحصیل در موسسات آموزشی مربوطه، معافیت تحصیلی به صورت کلی و در قالب لوح فشرده درخواست کنند.

موفق باشید

hamidrezaaa
11-04-2011, 12:23

البته برای گرفتن معافیت کفالت ، غیبت مهم نیست.
مرسی از راهنماییت دوست عزیز شما مطمعنی غیبت مهم نیست اخه تو دفترچه نوشته به ادعای کفالت مشمولانی که غیبت دارن رسیدگی نمیشه و باید برن خدمت

AmirSAMSUNG
11-04-2011, 12:26

دوست من شما مطمئنی؟ اینطوری همه میتونن صبر کنن تا سن پدرشون بگذره و معافیت کفالت بگیرن.

من پدرم یک سال دیگه میشه 59 سال تمام و میتونم بگیرم. به من گفتن باید بری و راهی نداری.

ممنون میشم کمکم کنید.

farshidshd
11-04-2011, 13:18
دوست من شما مطمئنی؟ اینطوری همه میتونن صبر کنن تا سن پدرشون بگذره و معافیت کفالت بگیرن.

من پدرم یک سال دیگه میشه 59 سال تمام و میتونم بگیرم. به من گفتن باید بری و راهی نداری.

ممنون میشم کمکم کنید.

منظورم معافیت پزشکی بود، اشتباها نوشتم کفالت، یادم نبود شما معافیت کفالت میخواین بگیرین.

بله ، برای معافیت کفالت باید قبل از غیبت خوردن اقدام کنین.

shahin666
11-04-2011, 15:24
سلام
یه سوال داشتم در مورد معافیت کفالت
خوب برای گرفتن معافیت کفالت یا باید تک پسر باشید که دو حالت پیش میاد یا پدر زیر 59 هست که باید از کار افتاده حساب بشه
یا باید بالای 59 باشه که بدون هیچ مشکلی میشه گرفت

حالا من سوالم این هست اگر من بخوام پدرم که 59 هست و بخوام برای از کار افتادگی اقدام کنم آیا ربطی به حقوق گرفتن از دولت و از این حرفا هم داره یا نه ؟!!
یعنی پدر من که بازنشسته ایرانخودرو هست و حقوق بازنشستگی داره آیا ربطی به از کار افتادگی داره یا نه ؟!!
یعنی اصلا وضع مالی یا گرفتن حقوق از دولت مشکلی تو گرفتن از کار افتادگی که نداره ؟!!!!
البته برای مورد پدر بالای 59 که فکر نمیکنم اصلا ربطی پیدا کنه ولی برای پدر زیر 59 یعنی از کار افتادگی نمیدونم گرفتن حقوق از دولت مشکلی ایجاد میکنه یا نه ؟!!!!!!!

p30pro
11-04-2011, 16:57
از روز ثبت پرونده تو پلیس +10 تا صدور رای برا کفالت معمولا چه قدر طول می کشه ؟
????????:41:

farshidshd
11-04-2011, 18:41
سلام
یه سوال داشتم در مورد معافیت کفالت
خوب برای گرفتن معافیت کفالت یا باید تک پسر باشید که دو حالت پیش میاد یا پدر زیر 59 هست که باید از کار افتاده حساب بشه
یا باید بالای 59 باشه که بدون هیچ مشکلی میشه گرفت

حالا من سوالم این هست اگر من بخوام پدرم که 59 هست و بخوام برای از کار افتادگی اقدام کنم آیا ربطی به حقوق گرفتن از دولت و از این حرفا هم داره یا نه ؟!!
یعنی پدر من که بازنشسته ایرانخودرو هست و حقوق بازنشستگی داره آیا ربطی به از کار افتادگی داره یا نه ؟!!
یعنی اصلا وضع مالی یا گرفتن حقوق از دولت مشکلی تو گرفتن از کار افتادگی که نداره ؟!!!!
البته برای مورد پدر بالای 59 که فکر نمیکنم اصلا ربطی پیدا کنه ولی برای پدر زیر 59 یعنی از کار افتادگی نمیدونم گرفتن حقوق از دولت مشکلی ایجاد میکنه یا نه ؟!!!!!!!

فکر نمیکنم ربطی داشته باشه ، بهتره از دفاتر پلیس +10 بپرسی

????????:41:

اصلا معلوم نیست که چقدر طول میکشه

vox_cine
11-04-2011, 20:49

تایید می شود.
البته کسری خدمت به ازای جبهه برداشته نشده است بلکه اجرای آن متوقف شده است و حرفی از برداشتن این قانون نیست.گویا حداکثر تا 1 ماه دیگه قانون جدید در این مورد اعلام میگردد.(شایعاتی وجود دارد که مدت زمان کسری کاهش میابد در حد به ازای هر ماه جبهه 10 روز کسری خدمت)
منبع :نظام وظیفه تهران

vox_cine
12-04-2011, 09:27
انجام رایزنی های جدید برای تصویب نهایی لایحه اصلاح نظام وظیفه

به گفته عضو كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی برای رفع مشكلات لایحه اصلاح نظام وظیفه رایزنی های جدیدی با دستگاه های مربوطه آغاز شده كه نتیجه نهایی آن هفته آینده مشخص می شود.
غلامرضا كرمی با بیان این كه رایزنی های جدیدی در خصوص تصویب نهایی لایحه اصلاح نظام وظیفه در حال انجام است، تصریح كرد: امیدواریم این رایزنی ها به نتیجه برسد تا لایحه اصلاح نظام وظیفه به بهترین نحو تصویب شود.
وی در خاتمه درباره زمان تصویب نهایی این لایحه گفت: هفته آینده نتایج رایزنی های جدیدی كه با ستاد كل نیروهای مسلح و دستگاه های مربوطه در جریان است مشخص خواهد شد.
منبع : ایسنا

vahid-p
12-04-2011, 13:19
farshidshd خان اینی که گفتی که شرایط من رو نداشت. با اون شرایط من می تونم یه سال پشت کنکوری بشم ، یعنی کنکور 91 شرکت کنم یا نه. الان خودم کنکوری 90 هستم.

p30pro
12-04-2011, 15:29
دوستان من متولد خرداد 71 هستم می خواستم ببینم سال اعزامم دقیقا کی می شه ؟

basketball
12-04-2011, 16:22
امسال مشمول هستی!

farshidshd
12-04-2011, 18:40
دوستان من متولد خرداد 71 هستم می خواستم ببینم سال اعزامم دقیقا کی می شه ؟

p30pro
12-04-2011, 20:25

اینجا رو بخونید::

آفتاب: سازمان وظیفه عمومی ناجا در اطلاعیه ای، سال اعزام به خدمت مشمولان متولد 1371 و احضار مشمولان متولد 1372 را اعلام کرد.

سازمان وظیفه عمومی ناجا در این اطلاعیه اعلام کرد: مشمولان متولد سال 71 و ما قبل آن که در سال 89 به وضعیت آنان رسیدگی شده و واجد شرایط اعزام به خدمت وظیفه عمومی شناخته شده‌اند، در سال 90 به خدمت دوره ضرورت اعزام می‌گردند.

سازمان وظیفه عمومی همچنین اعلام کرد: تمامی اتباع ذکور متولد سال 72 موظفند در طول سال 90 جهت رسیدگی به وضعیت مشمولیت خود با مراجعه به دفاتر پلیس + 10 در سراسر کشور، دفترچه راهنمای خدمت وظیفه عمومی را دریافت و ضمن مطالعه دقیق آن متناسب با وضعیت خود برگه‌های مربوطه را تکمیل و مدارک لازم را به دفاتر مذکور جهت ثبت اطلاعات تحویل دهند.

همچنین در اطلاعیه سازمان وظیفه عمومی آمده است: چنانچه نیروهای مسلح در سال 90 و قبل از آن اقدام به جذب و استخدام مشمولان متولد 72 به عنوان کادر رسمی کرده اند، باید مراتب را به سازمان وظیفه عمومی ناجا اعلام کنند.

سازمان وظیفه عمومی در این اطلاعیه افزود: مشمولان متولد سال 72 مقیم خارج از کشور باید برای تعیین وضعیت مشمولیت خود به نمایندگی‌های کنسولی یا سیاسی دولت جمهوری اسلامی ایران در کشور محل اقامت و در صورت نبودن آن به نزدیکترین نمایندگی کنسولی یا سیاسی دولت جمهوری اسلامی ایران به محل اقامت خود در خارج از کشور مراجعه کنند.

سازمان وظیفه عمومی همچنین از تمامی مراکز آموزش عالی و دانشگاه‌ها خواست تا برای مشمولان متولد سال 72 شاغل به تحصیل در موسسات آموزشی مربوطه، معافیت تحصیلی به صورت کلی و در قالب لوح فشرده درخواست کنند.

موفق باشید

(من الان دانشجو هستم !) پس با این حساب سالا عزام من هنوز نگذشته ! چون تو دفترچه کنکور نوشته بود کسانی که قبل از پایان سال اعزام انصراف داده باشند می تونند تو رشته ی قبولی جدید ثبت نام کنند !

من 2 شهریور 59 سال پدرم تموم می شه و می تونم برا معافی اقدام کنم اما می ترسم مهلت ثبت نام دانشگاه تموم شه و من هنوز نتونسته باشم معافیمو بگیرم برا همین دنباله یه راهه پشتوانه برا تغییر رشته می گردم !

پس من هنوز سال اعزامم تموم نشده دیگه ؟

virangar666
13-04-2011, 08:05

سلام دوستان
این خبری که دیروز رو سایت نطام وظیفه اومده.
یعنی چی؟یعنی واقعا اینها قانون کسر خدمت رو برداشتن؟
من 8 فروردین دفترچمو پست کردم.فقط به امید اینکه 5 ماه خدمت کنم.وگرنه میرم ارشد آزاد میخونم و سربازی 18 ماهه رو فعلا نمیرم.

farshidshd
13-04-2011, 09:11
(من الان دانشجو هستم !) پس با این حساب سالا عزام من هنوز نگذشته ! چون تو دفترچه کنکور نوشته بود کسانی که قبل از پایان سال اعزام انصراف داده باشند می تونند تو رشته ی قبولی جدید ثبت نام کنند !

من 2 شهریور 59 سال پدرم تموم می شه و می تونم برا معافی اقدام کنم اما می ترسم مهلت ثبت نام دانشگاه تموم شه و من هنوز نتونسته باشم معافیمو بگیرم برا همین دنباله یه راهه پشتوانه برا تغییر رشته می گردم !

پس من هنوز سال اعزامم تموم نشده دیگه ؟

اگه دانشجو هستید ، فعلا مشمول نیستید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدسلام دوستان
این خبری که دیروز رو سایت نطام وظیفه اومده.
یعنی چی؟یعنی واقعا اینها قانون کسر خدمت رو برداشتن؟
من 8 فروردین دفترچمو پست کردم.فقط به امید اینکه 5 ماه خدمت کنم.وگرنه میرم ارشد آزاد میخونم و سربازی 18 ماهه رو فعلا نمیرم.

بله ظاهرا کسری ها رو حذف کردن ( موقتا ) تا قوانین جدید رو اعلام کنن

.

ardavan_2008
13-04-2011, 12:17
دوستام افرادی که مقیم خارج از کشور هستند و تازه یکی دوسالی هستند که از کشور خارج شدند (با ویزای دانشجوی نیست)و الان هم مشمول و یا زمان اعزام به خدمتشونه نمی تونند به ایران بیاند؟!و یا کارت معافیت نمی تونند بگیرند؟!

vahid-p
13-04-2011, 14:21
کسی نیست جواب ما رو بده؟؟؟؟

farshidshd
14-04-2011, 11:22
دوستام افرادی که مقیم خارج از کشور هستند و تازه یکی دوسالی هستند که از کشور خارج شدند (با ویزای دانشجوی نیست)و الان هم مشمول و یا زمان اعزام به خدمتشونه نمی تونند به ایران بیاند؟!و یا کارت معافیت نمی تونند بگیرند؟!

ظاهرا اگه مشمول باشن ، ممنوع الورود هستن!!

کسی نیست جواب ما رو بده؟؟؟؟

شما در صورتی که مدت معافیت تحصیلیتون گذشته باشه ، مشمول هستین و باید امسال برین خدمت

ardavan_2008
14-04-2011, 11:27
ظاهرا اگه مشمول باشن ، ممنوع الورود هستن!!

پس طرف باید چی کار کنه؟!!یعنی یکی دو سال دیگه هم نمی تونه بره ایران؟!!

ha789di
14-04-2011, 11:52
آقا ماهم 6/1 اعزام خوردیم من 17فروردین ثبت کردم حالا باید منتظر برگ سبز باشم نه؟

farshidshd
14-04-2011, 11:55
پس طرف باید چی کار کنه؟!!یعنی یکی دو سال دیگه هم نمی تونه بره ایران؟!!

دقیقا اطلاع ندارم ، تماس بگیرین سازمان نظام وظیفه بپرسین بهتره

pooria_googooli
14-04-2011, 13:38
آقا م متولد 1370 هستم . الانم دانشجو ام . تابستون امسال میخوام برم ارمنستان . میتونم برم ؟ اگه آره چقدر وثیقه باید بذارم ؟

Ship Storm
14-04-2011, 13:50
آقا م متولد 1370 هستم . الانم دانشجو ام . تابستون امسال میخوام برم ارمنستان . میتونم برم ؟ اگه آره چقدر وثیقه باید بذارم ؟

نمیدونم ارمنستان چطوریه ولی یکی از آشنایان رفت استرالیا اومد 10 میلیون گذاشت اونم حداکثر 90 روز بهش فرصت دادند که برگرده

---------- Post added at 01:50 PM ---------- Previous post was at 01:49 PM ----------

آقا ماهم 6/1 اعزام خوردیم من 17فروردین ثبت کردم حالا باید منتظر برگ سبز باشم نه؟

اگر اعزام رو اول شهریور خوردید پس برگ سبزتون اومده و باید منتظر برگ سفید باشید که کد محل اموزشی رو تعیین میکنه

basketball
14-04-2011, 14:08
فکر کنم یا 15 میلیون هست یا 8 میلیون برای وثیقه!

Arashdn
14-04-2011, 14:26
سلام
از یکی دو نفر شندیم امسال قانون معفیت کفالت پدر رو برداشتن
درسته یا فقط شایعه بوده؟

ha789di
14-04-2011, 15:32
اگر اعزام رو اول شهریور خوردید پس برگ سبزتون اومده و باید منتظر برگ سفید باشید که کد محل اموزشی رو تعیین میکنه

نه امروز رفتم پلیس 10+ گفت تا یکماه دیگه برگ سبزت اگه نیومد بارکد رو بیار تا پیگیر بشیم.....
الان من هیچ برگی ندارم نه سبز نه سفید....

MAJID13880
16-04-2011, 14:51
با سلام خدمت دوستان
کسی که غبیت داره می تونه از معافیت بزشکی استفاده کنه؟
لطفا اکه کسی دقیقا اطلاع داره جواب بده چون می خوام برای ارشد بخونم و می خوام ببینم که اگه می تونم معافیت بگیرم شروع به خوندن بکنم وگرنه به فکر خدمت باشم

Xo0oX
16-04-2011, 17:42
با سلام دوستان کسی اطلاعاتش در مورد معافیت پزشکی قوی هست ؟
من دوستی دارم که مشکل در شنوایی یکی از گوش هاش داره .یعنی یکی از گوش هاش کاملا ناشنوا هست .
فعلا هم نیست که بره نظام وظیفه و سوال کنه و دنبال معافی باشه (اگه شاملش باشه)
حالا من اینجا پست اول بخش 14 خوندم درست متوجه نشده .
می خوام بهش تماش بگیرم که بگم می تونه معاف بشه معافی بهش میدن یا خیر ؟
کسی اطلاع داره به کسی که یک گوشش کاملا ناشنوا هست معافی شامل میشه یا نه معاف از رزم فقط هست ؟
ممنون

basketball
16-04-2011, 19:25
با سلام خدمت دوستان
کسی که غبیت داره می تونه از معافیت بزشکی استفاده کنه؟
لطفا اکه کسی دقیقا اطلاع داره جواب بده چون می خوام برای ارشد بخونم و می خوام ببینم که اگه می تونم معافیت بگیرم شروع به خوندن بکنم وگرنه به فکر خدمت باشم
آره عزیزم!
تو هر سنی میشه گرفت! اگر کسی بازم مطمئن هست زیر پستم تشکر بزنه تا دوستمون خیالش راحت بشه!
در ضمن یه زنگ بزن پلیس + 10 دیگه الان ریختن تو شهر دیگه! سر هر دو چهاراه یکی هست!

---------- Post added at 08:25 PM ---------- Previous post was at 08:23 PM ----------

با سلام دوستان کسی اطلاعاتش در مورد معافیت پزشکی قوی هست ؟
من دوستی دارم که مشکل در شنوایی یکی از گوش هاش داره .یعنی یکی از گوش هاش کاملا ناشنوا هست .
فعلا هم نیست که بره نظام وظیفه و سوال کنه و دنبال معافی باشه (اگه شاملش باشه)
حالا من اینجا پست اول بخش 14 خوندم درست متوجه نشده .
می خوام بهش تماش بگیرم که بگم می تونه معاف بشه معافی بهش میدن یا خیر ؟
کسی اطلاع داره به کسی که یک گوشش کاملا ناشنوا هست معافی شامل میشه یا نه معاف از رزم فقط هست ؟
ممنون
والا رفیق خودم یکی از گوش هاش کمی سنگین بود ولی پرده اش پاره نشده بود فقط کم شنوا بود، معافی گرفت!
این دوست شم هم میگیره!
فقط نصیحت از من تا تنور داغ هست نون رو بچسبون!
به رفیقت بگو صبح ساعت 6 بلند بشه بره دنبال کاراش! چون طی دو نسل اخیر تعداد فرزاندان کم شده و روز به روز معافیت هارو برمیدارند!
امضای من رو ببین!

amirakhavan
16-04-2011, 19:49
سلام ... یه سری سوال داشتم
شرایط من: پدرم 24 ماه سابقه جبهه داره / پدرم 5 درصد جانبازی داره / ابتدای سال 90 متاهل شدم / شهریور امسال درسم تموم میشه، کارشناسی مهندسی کامپیوتر نرم افزار

0. آیا قوانین معافیت ها ادامه داره امسال هم؟
1. پدرم دوران سربازیشو توی جبهه بوده، آیا حالت خاصی تعیین میشه؟
2. در کل چقدر باید خدمت کنم بدون کسری و معافیت و اینها؟
3. چقدر بهم کسری میخوره؟
4. شرط تاهل چه تاثیری داره؟ یعنی امریه بگیرم خوبه یا نه؟ چقدر کم میکنه ازم؟

فعلاً همینا ... مرسی از اینکه راهنماییم میکنین

vahid-p
16-04-2011, 19:59
شما در صورتی که مدت معافیت تحصیلیتون گذشته باشه ، مشمول هستین و باید امسال برین خدمت
من الان محصل پیش دانشگاهیم. سوالم برا سال بعد بود. امسال که مطمئنا می تونم کنکور بدم، ولی سوالم اینه برا سال بعد هم معافیت تحصیلی دارم؟ یعنی با توجه به اینکه متولد نیمه دوم 71 هستم و الان هم پیش دانشگاهی می خونم، می تونم علاوه بر امسال سال بعد هم با همین معافیت تحصیلی کنکور بدم؟

virangar666
17-04-2011, 20:28
سلام دوستان
من حدود 10 روز پیش مدارکم رو برای اعزام به خدمت از طریق پلیس+10 ثبت کردم.گفتن 20 روز دیگه برگه ای میاد در خونم. تو این برگه فقط تاریخ اعزامه ؟ یا محل اعزام هم نوشته شده؟
ممنون